تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 142 123456781151101 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 1843

نام گفتگو: بيماریها و درمان ماهيان آکواريومی Ailments and Remedies

زمان پیوستن
    19 Oct 2005
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    se s700

پیش گزیده بيماریها و درمان ماهيان آکواريومی Ailments and Remedies

با سلام
    دوستان عزيز مي توانيد مطالب و سوالات خود را در مورد بيماريهاي ماهيان آكواريومي در اين تالار بيان كنيد
    ================================================== =========
    نقل قول نوشته شده توسط onlly red
    بيماری های ماهيان آکواريومی
    خوشبختانه مقدار و انواع بيماريهائيکه ماهيهای آکواريومی را تهديد می نمايند، بمراتب از عوامل بيماريزای موجود در طبيعت کمتر است. علت اصلی آن دور بودن آکواريوم از منابع بيماريزا، و بخصوص نامساعد بودن شرائط داخلی آن برای رشد و نمو و نشو نمای عوامل بيماريزا در مقايسه با محيط طبيعی می باشد. بنابراين اگر کنترل محيط داخل آکواريوم بروش صحيح انجام گيرد، ماهيهای داخل آن ممکن است هرگز بيمار نگردند.

نحوه شناسائی ماهيهای بيمار
    بطور کلی رفتار و وضع ظاهری ماهی بيمار از ماهيهای سالم متمايز است، بنابراين در اکثر مواقع به آسانی می توان ماهی و یا ماهیهای بيمار را شناسائی نمود. عوامل ظاهری عمده ای که در تشخيص و شناسائی ماهی بيمار مؤثر هستند عبارتند از:
    1. بیحال شدن ماهی
    2. فرار نکردن در اثر تحریک یا ترساندن
    3. شنای غیر طبیعی
    4. جدا شدن از سایر ماهیها و کناره گیری کردن آنها
    5. مالیدن بدن به دیواره ها یا کف
    6. ماندن در سطح آب
    7. باز نگهداشتن دهان
    8. سریع شدن تنفس و افزایش تعداد آن در دقیقه
    9. پریدن از آب
    10. کمرنگ شدن سطح بدن
    11. خونریزی زیر جلدی
    12. سخت شدن یا پاره شدن باله ها
    13. جمع کردن دم
    14. تا خوردن باله ها
    15. ظهور لکه های سفید یا قرمز بروی بدن
    16. پیدا شدن لکه های ابر مانند بر روی بدن
    17. امساک یا غیر طبیعی بودن تغذیه
    هر ماهی بيمار ممکن است يک يا چند عامل از عوامل فوق الذکر را نشان دهد. در هر صورت بلافاصله پس از ظهور علائم بيماری بايستی در اسرع وقت نسبت به شناسائی و کنترل عامل بيماريزا اقدام نمود، در غير اينصورت ممکن است ماهيها در وضعی قرار گيرند که کنترل يا مداوای آنها امکان پذير نباشد.
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 24 January 2006 در 01:49 PM
    آنچنان منتظرم از ره شوق
    كه اگر زود بيايي دير است

زمان پیوستن
    27 Jun 2005

پیش گزیده

من ماهي هام جديدا دائم خودشونو به كف ميكشند و به سنگها ميمالن ودماي آبم 29 هست و نمك هم به اندازه كافي ريختم. حالا چي كنم اين انگل پوستيشون خوب بشه؟

زمان پیوستن
    10 Dec 2005

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط crazy lover
    من ماهي هام جديدا دائم خودشونو به كف ميكشند و به سنگها ميمالن ودماي آبم 29 هست و نمك هم به اندازه كافي ريختم. حالا چي كنم اين انگل پوستيشون خوب بشه؟
    ماهیهای شما دچار بیماری خارشک شدن . یک نوع انگل تاژکدار پوستی . برای درمان درمای آب رو به 30 درجه میرسونین . یک چهارم آب آکواریوم رو خالی میکنین . و آب تازه ولرم که یک شب مونده رو توی آکواریوم میریزین . محلول متیل بلو رو به میزان لیتر آکواریوم میریزین . داروی ضد انگل هم توی آب میریزین که زرد رنگ هست . یک عدد قرص آنتی بیوتیک تتراسایکلین هم توی اب خالی میکنید . روزانه 25% از آب آکواریوم رو تخلیه میکنید و با آب تازه جایگزین میکنین . معمولن بعد از 3 روز این بیماری از بین میره در دمای 30 درجه .
    ماهی هایی هم که این بیماری رو دارن میتونین حمام نمک بدین . یک لیتر آب + یک قاشق غذا خوری نمک . ماهی رو به مدت یک دقیقه در این آب قرار بدین . روزاننه 5 دفعه به مدت 3 روز . محلول تازه تهیه بشه .

زمان پیوستن
    10 Dec 2005

پیش گزیده درمان لوچ دلقک

نقل قول نوشته شده توسط maryamakbari1
    سلام دوستان ميشه كمي هم در مورد پرورش وتكثير گورامي و اسكار بيشتر صحبت كنيد با تشكر در ضمن من چند تا ذلقك دارم يكيشون كم رنگ شد و مرد يكي ديگشون هم داره كم رنگ ميشه خواهش ميكنم بكوييد راهي هست با تشگر
    برای درمان دلقک از کپسول تتراسایکلین باید استفاده کنی و دمای آب رو هم به 32 برسونی . نیمی از آب آکواریوم رو باید بریزیدور و آب تازه پر کنی و بعد 2 تا کپسول تتراسایکلین رو توی یه لیوان اب حل کنی و به آب اضافه کنی . تا 3 روز هر روز نیمی از آب رو با آب تازه عوض میکنی و هر بار یک کپسول تو آب میریزی . بعد از بهبودی از زغال اکتیو برای خارج کردن دارو استفاده میکنی .

5. کاربر زیر از دوست گرامی SSHIIVA به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

maryamakbari1 (10 January 2006)

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

با سلام بعضي از ماهي هاي من خودشون را به كف اكواريوم ميمالند معالجه اين امر هم بايد از نمك و دماي بالا استفاده كرد؟

زمان پیوستن
    21 Apr 2004

پیش گزیده

با سلام بعضي از ماهي هاي من خودشون را به كف اكواريوم ميمالند معالجه اين امر هم بايد از نمك و دماي بالا استفاده كرد؟
    بله

البته یه درمان دیگه هم برای انگل هست
    برای کسایی که تجربه کافی دارن و ماهیشون ارزش این کارو داره
    یه محلول غلیظ آب نمک درست می کنید
    ماهی رو با تور میگیرید و روی یونولیت قرار میدید
    پنبه رو به آب نمک غلیظ آغشته می کنید
    روی بدن ماهی میکشید
    بجای نمک از بتادین هم میشه استفاده کرد اما بتادین به خاطر اینکه ید داره برای ماهی خیلی سمیه و باید با احتیاط و درست اینکارو انجام داد
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 14 April 2006 در 10:43 AM

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

سلام من يك اكواريوم داشتم توش 8 تا دلقك بود 4 تا بلك گوست يك ذفعه ابش قرمز ميشد بعد يه چيزي مثل سفيده تخم مذغ توش راه مي رفت من يك اكواريوم ديگه كه مقداري نمك داخلش بود و دماش 30 بود راه انداختم اونا را انداختم توش اولش خوب بودن 1 ساعت بعد كه رفتم سراغشون همه مرده بودن ميشه كلا در اين مورد هر كس هر چي ميدونه در اين مورد به من بگه با تشكر

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

برای درمان با نمک رفرانس های زیادی به زبان انگلیسی هست و فقط کافیه "Salt dip" یا "Salt Bath Aquiarium" را در اینترنت جستجو کنید.

من شخصن با میزان 1 گرم نمک معمولی در 1 لیتر آب برای 24 ساعت نتیجه خوب گرفتم.
    ولی همیشه بهترین نتیجه برایم استفاده از داروهای خاص همون بیماری بوده که از بازار خریدم.

درمورد نمک اگر در اکواریم گیاه دارید یا هر گونه بیمهره مثل حلزون دارید ماهی را برای درمان به اکواریوم قرنطینه منتقل کنید.

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

آکوایوم شما جدیده؟ چه مدت هست اونو دارید؟

بهترین و اولین درمان: تعو یض 10% تا 20% اب اکوایوم هرروز

شستن شن کف با Gravel Cleaner

زمان پیوستن
    11 Jan 2006
    شهر
    تهران - همدان
    اتومبيل
    BMW
    گوشی موبایل
    Imate Jamin

پیش گزیده

من يك بار اين سوال را مطرح گردم اميدوارم يكي راهنمايي بكنه من يك اكواريوم داشتم كه توش بلك گوست و دلقك داشتم ولي چند ذوز پيش شاهد منظره عجيبي بودم يك توده سفيد رنگ به شكل الياف در اكواريوم حركت مي كرد من سعي كردم ماهي ها را جدا كنم ولي حتي با استفاده از محلول نمك همگي مردن ميشه در اين مورد هر كسي چيزي ميدونه به من بگه با تشكر
    با سلام
    توده های سفید رنگی که به شکل الیاف ورشته ای هستند احتمالا قسمتی از پوست ماهی بوده است که به دلیل جراحت و زخم دچار عفونت قارچی شده است.
    زیرا در صورتی که ماهی ها دچار زخم بر روی بدن خود شوند ( زخم های شدید ) بلافاصله عفونت قارچی بر روی بدن ماهی شروع شده واین قارچها به سرعت باور نکردنی پوست ماهی در نواحی زخم شده را به الیاف های سفید رنگی تبدیل میکنند که از بدن ماهی جدا میشود و عفونت سریعا پیشرفت میکند.
    بهترین راه برای در مان زخم ها در حداقل زمان ممکن ( در صورت عفونت قارچی و زخمهای شدید) استفاده از داروی آکریفلاوین می باشد البته دارویی نیز با عنوان tetra medicine که انحصارا مخصوص عفونت هاست وجود دارد (این دارو ماده گابریکول همراه خود دارد ) . توجه کنید که در هنگام استفاده از داروی تترا هوادهی باید 3 تا 4 برابر انجام شود و در مخزن از فیلتر همراه با ابر بدون زغال اکتیو استفاده کردد.
    حداکثر تحمل ماهی ها در این دارو نهایتا 18 ساعت می باشد ( به دلیل وجودگابریکول )و بعد از مدت تحمل ماهی به دلیل کمبود اکسیژن دچار خفگی خواهد شد.
    در مورد زخمهای کوچک(وبدون عفونت ) نیز میتوان در مخزن قرنطینه از موادی نظیر سنگ نمک . متیلن بلو استفاده نمود.
    روش دیگر خارج کردن ماهی از آب و خشک کردن سطح زخم شده و استفاده از پمادهای نیستاتین و یا پماد کامبیزونیوم ( یک نوع پماد چشمی ) می باشد. مالیدن پماد بر روی زخم باید در 2 نوبت در روز تا بهبودی ادامه یابد.
    وبلاگ شخصی من -- دیسکاس...شاه ماهی آکواریوم آب شیرین

اولین انجمن تخصصی دیسکاس

ورود به سایت

کتابهای تخصصی آکواریوم و دیسکاس

ورود به سایت

زمان پیوستن
    20 Nov 2005

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Nima1989
    بله

البته یه درمان دیگه هم برای انگل هست
    برای کسایی که تجربه کافی دارن و ماهیشون ارزش این کارو داره
    یه محلول غلیظ آب نمک درست می کنید
    ماهی رو با تور میگیرید و روی یونولیت قرار میدید
    پنبه رو به آب نمک غلیظ آغشته می کنید
    روی بدن ماهی میکشید
    بجای نمک از بتادین هم میشه استفاده کرد اما بتادین به خاطر اینکه ید داره برای ماهی خیلی سمیه و باید با احتیاط و درست اینکارو انجام داد

یه راه خیلی خوب سادهتر اینکه یه مقدار آب رو لبشور کنید و ماهی رو تا وقتی که بی حال بشه درونش قرار بدید خیلی راه خوبی استادای دانشگاه پیشنهاد میکنن

زمان پیوستن
    11 Jan 2006
    شهر
    تهران - همدان
    اتومبيل
    BMW
    گوشی موبایل
    Imate Jamin

پیش گزیده مبارزه با انگل

با سلام
    در موردمبارزه با انگل ها می توان از حمام نمک برای انگل های زیر استفاده کرد:
    تریکودینا. قارچ ها .کوستیا.کیلودونلا و زالوها
    البته در مورد زالوها بهترین راه استفاده از پنبه آغشته به الکل و کشیدن بر روی پوست ماهی می باشد
    وبلاگ شخصی من -- دیسکاس...شاه ماهی آکواریوم آب شیرین

اولین انجمن تخصصی دیسکاس

ورود به سایت

کتابهای تخصصی آکواریوم و دیسکاس

ورود به سایت

زمان پیوستن
    23 Jan 2006
    شهر
    تهران مشهد وبلعکس

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان من تازه این فروم رو پیدا کردم و نزدیک سه ساعت هست مطالب رو دارم می خونم چند تا سوال داشتم
    یک سه تا دیسکس دارم دو تا شون خوب غدا می خورن یکیشون که نارنجی هست اصلا تا حالا نیدم غذا بخوره همیشه یک گوشه ساکت و اروم هست بدون هیچ حرکتی حدود یک ماه هست دارم
    دو گاهی اون دوتا ابی ها رنگشون تیره و یکی شون هم دقت کردم مدفوعش حالت سفید دارد
    و درباره هرمونهای رشد اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم با تشکر

15. کاربر زیر از دوست گرامی jacobnazarade به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (26 May 2007)

صفحه 1 از 142 123456781151101 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند