تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 51 اولاول 12345678912 ... آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 661

نام گفتگو: تاپيك جامع فولکس واگن گل

زمان پیوستن
    05 Apr 2006

پیش گزیده

اصفهان فوکس میریزن
    یه چیز جالب در مورد گل : یکی از بستگانم آلمان زندگی می کنه . یه پولوی کارکرده خریده که فکر می کنه 2000 میلادی باشه . خیلی علاقه داشت پشت گل بشینه چون می گفت بدنه و ابعادشون خیلی شبیه . یه روز تو عید رفتیم تستش کرد . جالبه بدونید : می گفت ماشین عین پولو . حتی وقتی استارت زد و ماشین لرزید گفت ااااا چه جالب ماشین منم موقع استارت می لرزه . یا مثلا می گفت گیربکس و دندش با پولو می نمی زنه .
    راستی یه چند وقتیه وقتی می خوام دنده عقب برم . دنده جا نمیره و اول میرم 2 بعد عقب تا جا بره . مشکلش چیه ؟
    An engineers mind ,the pilots hearts

زمان پیوستن
    31 Mar 2004

پیش گزیده

سلام
    بعضی از گلها اینجورن (دنده عقب خوب جا نمیره) به گفته نمایندگی طبیعیه

لنت جلو میتونید از خیابون ملت 24 هزار تومانی آلمانی بخرید

نمایندگی ونک برامون لیکومولی میریزن ( البته از اول استفاده از روغن لیکومولی روتوصیه کرده بودند)

موفق باشید

یه خبر متفرقه:
    فنر مارپیچی 2 جفت (جلو وعقب) ایباخ Eibachv رو انداختم350 تومن تقریبا 4 الی 5 سانت آمد پائین ولی از دست انداز اسفالتی رد میشم کمتر تکون میده ولی به نظر من از فنر اصلی بهتره امممما توی آسفالت نا صاف بالا وپائبن میپره

زمان پیوستن
    31 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    vw_Gol
    گوشی موبایل
    SE-T700

پیش گزیده

امروز رفتم نمايندگي با ريگراژ در ها مشكل صداي بادي كه تو سرعت از لاي درها ميومد رفع شد

زمان پیوستن
    02 Feb 2006
    گوشی موبایل
    motorola

پیش گزیده

تولیدکنندگان اتومبیل برای پاسخگویی به نیاز های مشتریان خود در دنیا، سعی میکنند خود را به بازار کشور مورد نظر نزدیکتر کنند. در این راستا شرکت فولکس واگن، برای حضور بیشتر در بازار اتومبیل کشورهای آمریکای جنوبی، اقدام به تولید اتومبیلی جمع و جور برای بازار مصرف کشور بزریل نموده است. در ارتباط با قطع مونتاژ اتومبیل دوو در شرکت کرمان خودرو، این شرکت تصمیم به مونتاژ یک اتومبیل جایگزین بنام فولکس واگن Gol گرفت. این مدل فقط در کشور برزیل و برای بازار این کشور ساخته میشود. جدیدترین مدلی که در ایران و در گروه اتومبیلهای هچ بک پس از پژو 206 عرضه میشود، فولکس واگن گول Gol نام دارد. در این ارتباط تجربیاتی از رانندگی با این مدل در شهر و در جاده از این اتومبیل بدست آورده ام که در این قسمت با شما خوانندگان گرامی درمیان میگذارم.

در این قسمت برخلاف مطالب معمول، ابتدا از تجربیات رانندگی با این مدل صحبت میکنم تا پس از آن در مورد بقیه قسمتها بپردازم. درضمن از تجربیات دوست و مالک این اتومبیل، آقای نامی قرنی نیز در خلال این مطلب استفاده خواهم کرد. در اولین مرحله که روشن کردن موتور است، محل قرار گرفتن مغزی سوئیچ مناسب نیست و حتی پس مدتی هم باید دقیق تر از قبل دنبال محل آن جستجو کرد و نامی هم به این مورد اشاره کرد. شتاب این مدل با وجود موتور 1.8 لیتر خوب و قابل قبول است و در هر شرایطی با فشار بر روی پدال گاز، میتوان تصمیم سریع در جهت فرار از مخمصه ترافیکی و یا سبقت از اتومبیل جلویی را گرفت. به لطف حجم موتور، سراشیبی های جاده امامزاده داوود و داخل شهر را براحتی میتوان طی کرد و کمتر باعث به صدا درآمدن موتور میشود. تعویض دنده در هر حالتی نرم و بی صدا انجام میشود و پدال کلاچ نرم عمل میکند که در ترافیک باعث خستگی پا نمیشود. فضای بین پدال ها هم مناسب است. در اولین تعویض دنده، احساس کردم که ارتفاع صندلی به حدی بالا است، که برای تعویض دنده ها، کمی دستم را باید بیشتر به طرف دست دنده ببرم. البته دست من کمی بلند است، اما با این وجود، یکی از مواردی که هرکسی به آن پی میبرد و دوستم نامی هم این مورد را تصدیق کرد، آن است. به لطف سیستم هیدرولیک فرمان، به راحتی میتوان در محل های تنگ هم پارک کرد. اما اهرم های راهنما و برف پاک کن با پشت فرمان فاصله کمی دارند و این مسئله در بعضی اوقات ، در هنگام چرخاندن فرمان، تداخل ایجاد میکند. نشاندهنده برروی اهرم سمت راست، هدایت کافی را برای استفاده از برف پاک کن عقب نمیکند و راننده را به اشتباه می اندازد. ترمزهای دیسکی بهمراه سیستم ABS ، در شرائط مختلف قابل قبول و خوب عمل می کنند و بر روی جاده و در سرعتهای بالا، پایداری اتومبیل اطمینان بخش است. در مسیر جاده امامزاده داوود، با پایداری خوب در زمان عبور از پیچ ها و شتاب عرضی کم، اطمینان من نسبت به ابتدا جاده بیشتر می شد. دید آینه های بغل با توجه به شکل ظاهری مستطیل، فضای وسیعی از اطراف را توسط دید من پوشش داده می شد.

داشبورد جلو از طراحی ساده ای برخوردار است و از خطوط منحنی خبری نیست. برای اولین بار تعداد 8 دکمه بر روی کنسول جلو، نظر من را جلب کرد، که اینها مسئول بالا و پائین بردن شیشه های کنار عقب و جلو هستند. برای ارزان شدن تجهیزات داخل، از دکمه های تک کاره ، که هر کدام برای بال و پائین بردن است، استفاده شده است. این تعداد د کمه، کمک به پر شدن فضای وسط داشبورد جلو شده است. اگر در ذهن خود دکمه ها را حذف کنید، پی به خال بودن و سادگی بیش از حد داشبورد خواهید برد. در بین اینها، دکمه های فلاشر، در بازکن عقب و گرمکن شیشه عقب قرار گرفته است. دکمه دربازکن عقب کار نمیکرد و باید از کلید استفاده میکردم. درمدت چند ماهی که نامی این اتومبیل را رانندگی میکرد، هنوز با عملکرد این قفل مشگل داشت و عملکرد قابل قبولی نداشت. برای استفاده از امکانات، نگرانی برای بخاطر سپردن محل آنها وجود ندارد. چون تعداد آنها اندک است. سیستم کولر و بخاری معمولی است. برای شارژ باطری موبایل، نیازی به استفاده از محل فندک نیست و بطور جدا در وسط تعبیه شده است. اطراف دست دنده با استفاده از یک نوار آبکاری شده، سادگی داخل را کمتر کرده است. تنظیم آینه های کنار و چراغهای جلو در سمت چپ فرمان بر روی کنسول قرار گرفته است که این محل هم در اتومبیل های آلمانی به سنت تبدیل شده است. البته تنظیم آینه ها در بعضی از اتومبیل های آلمانی بر روی دستگیره در قرار دارد. کیلومتر شمار از طرح ساده ای برخوردار است و از نشان دهنده های ساده و چراغهای هشدار دهنده تشکیل شده است. فضای عقب خوب است و فضای پا برای سرنشین عقب خیلی تنگ نیست( آقا سعید لطفا از طریق عکس کنترل کنید). این مدل هم مانند بقیه اتومبیلهای هچ بک چهاردر، از فضای کافی برای قرار دادن چمدان ها و یا ساک های چهار نفر برخوردار نیست. کیفیت مواد بکار گرفته شده در داخل ابتدایی و سخت است و با وجود خشن بودن سطح سواره رو و پست وبلندیهای آن، پس از گذشت یکسال احتمال به صدا افتادن قطعات زیاد است.

طراحی ظاهری مدل فولکس واگن Gol ، از خطوط ساده تشکیل شده است و همین طرح نظر بسیاری از خریداران را در بازار محدود این نوع اتومبیل های کوچک به خود جلب کرده است. چراغهای مستطیل شکل جلو، نشان از یک تفکر ساده و کاملا اقتصادی میدهد. وجود چراغهای داخل سپر ، کمی از سادگی طرح جلو کاسته است. طرح عقب با استفاده از طرح منحنی بالای چراغهای عقب ، از سادگی بیش از حد آن کاسته است. نیروی محرکه از نوع ۴ سیلندر به گنجایش ۱.۸ لیتر است و توان دستیابی به شتاب صفر تا یکصد کیلومتر را در مدت --- ثانیه را دارد. حالت موتور بر خلاف بقیه اتومبیلهای کوچک در طول بدنه قرار گرفته است و مهمتر از این که فاصله کمی با سینی پشت سپر جلو دارد و در تصادف، خسارت بسیاری به قسمت اصلی موتور وارد می شود. همین امر باعث شده که سیستم خنک کننده موتور، از جلو به سمت راست تغییر پیدا کند. معمولا در تصادفات از جلو، رادیاتور کمک بسیاری در جهت کاهش خسارت وارده بر موتور میشود. ولی در این مدل، کاملا متفاوت است. در هنگام روشن کردن موتور، لرزشی بر آن ایجاد میشود که دور از انتظار است. روی موتور و متعلقات آن هم توسط یک پوشش پلاستیکی ساده ، پوشیده شده است. در انتها فولکس واگن Gol اتومبیلی است که از امکانات پایه اتومبیلهای امروزی برخوردار است. با مواد بکار رفته در قطعات، نمیتوان توقع سالها کارکرد بدون هیچ عیبی را داشت و بنظر اتومبیلی با استهلاک می آید. مزیتی که این مدل نسبت به بقیه رقبا در بازار ایران دارد، شکل ظاهری جدیدتر و گنجایش موتور است. چون خریداران از تعداد زیاد و ظاهر پژو 206 خسته شده اند و شتاب موتور بیشتری را جستجو میکنند.

http://www.machinemag.com/index.php?...=168&Itemid=12

5. کاربر زیر از دوست گرامی ar1358 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sogoli (8 April 2008)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

اولين كاري كه پس از خريد يك VW-GOL بايد انجام داد سياه رنگ كردن پايه هاي دربها ( بغل شيشه ها) توسط شبرنگ سياه و دودي كردن شيشه عقب و انداختن رينگ و لاستسك R13 185/70 فالكن ژاپن مي باشد.

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

مقايسه سرعت فولكس گل و پژو 405 در دور موتور 4000 :
    دنده------------ گل--------------- 405-----
    1----------------40----------------30--------
    2----------------60----------------60--------
    3----------------90----------------80--------
    4----------------120--------------110------
    5----------------150--------------140------
    khabi

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mp883 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

nimool (14 April 2008), sogoli (9 April 2008)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

فولكس گل از سال 84 دارم كه 48000 كيلومتر رانندگي كردم و مصرف را دقيقا اندازه گيري كرده ام.
    9.4 الي 9.9 در داخل شهر كه بستگي به ترافيك مسيرهاي شهر داشته است. دنده ها را معمولا در دور موتور 3500 عوض مي كنم.
    مصرف خارج شهر را 8.2 الي 8.7 اندازه گرفته ام.
    khabi

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

اگر قصد خريد ماشيني داريد كه از نظر كار خروجي موتور در هر ثانيه ( حاصلضرب حداكثر گشتاور در دور موتور ) قويتر از فولكس گل باشد انتخابهاي زير مناسب است :
    1- آوانته ----------------------------------------13650
    2- زانتيا 2000 ---------------------------------12538
    3- مگان 2000 --------------------------------11938
    4-تويوتا كرولا ----------------------------------11930
    5-پارس 16 سوپاپ --------------------------10979
    6-مگان 1600 --------------------------------10640
    7- پارس معمولي ----------------------------8925
    8-سمند --------------------------------------7650
    9- فولكس گل -------------------------------7600

البته اگر دنبال كيفيت و هزينه كم هستيد مگان 1600 بهترين انتخاب است تا زماني كه بورا بيايد.
    khabi

11. کاربر زیر از دوست گرامی mp883 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sogoli (12 April 2008)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

رينگ و لاستيكهاي راديال 13 اينچ استاندارد فولكس گل :
    R13-175/70
    R13-185/65
    R13-195/60
    R13-205/60
    رينگ و لاستيكهاي راديال 13 اينچ غير استاندارد قابل جايگزين :
    R13-185/70
    R13-195/65
    رينگ و لاستيكهاي راديال 14 اينچ استاندارد فولكس گل :
    R14-185/60
    R14-195/55
    R14-205/50
    رينگ و لاستيكهاي راديال 14 اينچ غير استاندارد قابل جايگزين :
    R14-185/65
    R14-195/60
    R14-205/55
    لاستيكهاي پيشنهادي كارخانه :
    R13-175/70
    R14-185/60
    R15-195/50
    در محاسبه لاستيكهاي استاندارد حفظ نرمي و عدم افت گشتاور خروجي در تايرهاي جلو رعايت شده است.
    در محاسبه لاستيكهاي غير استاندارد قدرت كمي فداي نرمي شده است.
    پيشنهاد مي گردد جهت بالابردن نرمي هرچه بيشتر لاستيكها از R13 استفاده شود.
    من قبلا R14-205/60 دانلوپ ژاپن داشتم كه بعد از تحقيق فهميدم دانلوپ ژاپن اسپرتي و خشك است و دانلوپ اندونزي غير اسپورت و نرم بوده است. حالا R13-185/70 فالكن ژاپن انداختم ماشين بسيار بسيار نرم شده است.
    البته دانلوپ اندونزي نويز كمتري از فالكن ژاپن دارد ولي فالكن نرمتر است.

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

يادم رفتم. بنده khabi آماده پاسخگويي به سوالات فني دوستان در زمينه خودروهاي موجود در ايران بويژه مقايسه فولكس واگن گل با ساير خودروها هستم.

14. کاربر زیر از دوست گرامی mp883 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

F^RH^D (24 November 2008)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

جهت كاهش مصرف سوخت سايكلون 3 و فيول اي ايكس را امتحان كردم ولي كاهش مصرف بنزين روي فولكس گل نامحسوس است چون فولكس گل از سيستم هوشمند سوخت رساني بهره مي برد ولي شستشوي انژكتور بطور محسوس اثر داشت. (البته براي گل من كه 47000 كيلومتر در سه سال كار كرده است).

زمان پیوستن
    06 Apr 2005
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    VW Gol 1.8
    گوشی موبایل
    Nokia E71

پیش گزیده

سلام
    من بهمن 86 گل تحویل گرفتم. تا حالا 4600 کیلومتر کار کرده، 4بار از تهران رفتم اصفهان و برگشتم،تو ترافیک تهران هم با گل چند بار رانندگی کردم. بین تهران و اصفهان با سرعت بین 110 تا 130 کیلومتر در ساعت با بنزین معمولی مصرفم حدود 8.0 تا 8.2 بود ولی بار آخر که سرعتم از 120 بیشتر نشد و ماشین هم آب بندی شده بود و بنزین سوپر هم زده بودم و از شتاب هم پرهیز کردم، مصرفش 7.1 بود.
    داخل ماشین من هم تو سرعت بالا صدای باد میاد،چند روز پیش یکی از LEDهای دگمه شیشه بالابر سوخت، دگمه reverse پخش هم از اول خراب بود و وقتی فشارش میدم forward میکنه، صدای تیک تیک از جلوی ماشین هنوز میاد ولی صداش کمتر شده، در کل ازش راضیم و رانندگی با گل رو دوست دارم. قبلا هم پراید و 206 تیپ 2 داشتم.
    یه چیز عجیب که علتش نمی دونم اینه که بعضی وقتها در حین حرکت، قفل درها تو یه لحظه باز و بسته می شه.
    اگر کسی علت باز و بسته شدن قفل درها رو میدونه لطفا بگه. تا حالا 8-9 بار این اتفاق افتاده. ممنونم

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

گل من هم اوايل وقتي پانل ظبط را برمي داشتم بعد از قفل دربها چند دقيقه بعد قفل درب خود به خود باز مي شد ولي اگر پانل ظبط سر جاي خود باقي مي ماند مشكلي ايجاد نمي شد كه رفتم نمايندگي و مساله حل شد.

صفحه 2 از 51 اولاول 12345678912 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد