تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 98 123456781151 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 1266

نام گفتگو: ماهی ديسکِس Symphysodon aequifasciatus - Discus ا

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده ماهی ديسکِس Symphysodon aequifasciatus - Discus ا

نقل قول نوشته شده توسط kima
    به سلامتی
    اولین رو افتتاح می کنم
    نقل قول نوشته شده توسط DJ RoSo
    آخه مگه میشه ماهی گرسنه باشه و غذایی تو آب باشه اما نخوره؟
    راستی انوش جان من واقعاً از شما ممنونم که فارسی تایپ میکنی.
    از شدن آره میشه
    من دیسکس تا حالا نداشتم که انقدر دستی باشه که از دست خودم غذا بخوره اما داشتم که به خاطر شکی که بهش وارد شده غذا نخورده تا عمرش رو داده به شما
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 22 July 2010 در 11:54 AM

2. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

محمد رضا محمدي (14 May 2008), ali2585 (23 July 2008), amir ali (8 January 2006), Aqvarium (26 May 2007), B@B@K (3 January 2013), pesar_ironi (5 April 2008), پاندا (20 April 2006)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

دیسکس و آرووانا!

پیوست 2668
    مثل خیلی از دیسکس دوستها منم به آرووانا خیلی علاقمندم.
    ایندو رو تونستم برای مدت کوتاهی کنار هم نگه دارم.
    ولی بطور دایم خیلی سخته.

من سپرم رو انداختم.

شما ها تا بحال اینکارو کردید؟

از شدن آره میشه
    من دیسکس تا حالا نداشتم که انقدر دستی باشه که از دست خودم غذا بخوره اما داشتم که به خاطر شکی که بهش وارد شده غذا نخورده تا عمرش رو داده به شما
    بخاطر رفع شوک ساذه ترین راههایی رو که من خوندم اول اینه که روز اول تو آکواریوم قرنطینه بندازیش. میگن تا 3 ماه بمونه ولی من یکی تا حالا طاقت نیاوردم و بعد از 3 روز فرستادمش پیش بقیه.

برای انتقالش به آکواریم قرنطینه سر کیسشو باز کنید و با یک تکه شلنگ هوا از اب اکواریوم بداخل کیسه سیفون کنید. شلنگ هوا به خاطر قطر کمی که داره سریع تنظیم اب داخل کیسه رو تغیییر نمی ده و به ماهی فرصت بیشتری میده تا خودشو وفق بده.

بعد از 15 تا 20 دقیقه با تور بگیریدش و به آکواریوم داخل کنید.

بعضی داخل اب اکواریوم قرنطینه کمی متیلن بلو میریزن که بی فایده نیست.

عقیده دارن که متیلن بلو ظزفیت اکسیژن گیری اب رو بالا میبره و برای ماهی شوکه شده مناسبه که زودتر به حال عادی برگرده.

امیدوارم حرفام به درد خورده باشه!

سلامت باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 21 May 2006 در 12:43 PM

4. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (26 May 2007), golden-fish (23 January 2012), H@mid Reza (2 May 2009), pesartanha (18 February 2008)

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

سلام شب همه به خير من ديروز 2 تا ديسكس كوچولو خريدم يكيشون با بقيه ديسكسام كنار اومده ولي اون يكي كه خيلي هم قشنگه گوشه گيري ميكنه راهي داره تا از اين حالت در بياد با تشكر

6. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (26 May 2007), دلارام-ایمان (6 June 2006), شاهرخ ا (8 September 2008), pesartanha (18 February 2008)

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

اقاي ارسطو چه كارهايي لازم است تا ديسكس هاي كوچولوي من در حداقل زمان رشد كنند با تشكر

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (26 May 2007), pesartanha (18 February 2008)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط maryamakbari1
    سلام شب همه به خير من ديروز 2 تا ديسكس كوچولو خريدم يكيشون با بقيه ديسكسام كنار اومده ولي اون يكي كه خيلي هم قشنگه گوشه گيري ميكنه راهي داره تا از اين حالت در بياد با تشكر

شما چند تا دیسکس داشتید؟
    همه یک اندازه هستند؟
    دیسکس های قبلی را چه مدت است که دارید؟
    آکواریوم شما سیکل ازتش (Nitrogen Cycle ) طی شده؟
    اکواریوم شما جایی برای پنهان شدن داره؟
    دیسکس های جدید باله بالایی خود را باز کرده اند؟
    چه رنگهایی هستند؟

بادانستن سوال های بالا سعی میکنم کمک کنم.

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

من 3تا ديسكس داشتم 1 ماهه كه دارمشونجاي زيادي براي پنهان شدن نداره اون ديسكس خوشگله هنوز بالش را باز نكرده اما دومي باز كرده 2تا از اون ها نارنجي هستند يكي ابي يكي طلايي بر خط و خاله اين اخري هم نارنجي كم رنگ پلنگي در ضمن با هزار مصيبت اب اكواريوم را كريستالي نكه مي دارم در ضمن اين ديسكس گوشه گير من از ديشب تا خالا روي يكي از سنگ هواها قرار گرفته زنده است ولي از اونجا تكان نمي خوره

12. کاربر زیر از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (26 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

من 3تا ديسكس داشتم 1 ماهه كه دارمشونجاي زيادي براي پنهان شدن نداره اون ديسكس خوشگله هنوز بالش را باز نكرده اما دومي باز كرده 2تا از اون ها نارنجي هستند يكي ابي يكي طلايي بر خط و خاله اين اخري هم نارنجي كم رنگ پلنگي در ضمن با هزار مصيبت اب اكواريوم را كريستالي نكه مي دارم در ضمن اين ديسكس گوشه گير من از ديشب تا خالا روي يكي از سنگ هواها قرار گرفته زنده است ولي از اونجا تكان نمي خوره

یک ماهه که دیسکس هارو دارید یا اکواریوم رو یک ماهه راه اندازی کردید؟

اندازه دیسکس هارو ننوشتد.

آکواریوم قرنطینه دارید؟

هیچکدام از دیسکس های قبلی به این تازه وارد نوک میزنند؟

تازه وارد باله های زیر شکمش رو باز میکنه یا چسبوندتشون به بدنش؟

میتونی یه عکس ازشون بفرستی؟

یه سوال دیگه:

چرا با هزار مصیبت اب اکواریومت رو کریستالی نگه میداری؟ مگه چی میشه؟
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 14 April 2006 در 10:06 PM دلیل: سرو سامان

14. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

چند روز قبل از اين كه ديسكس ها را بيارم اكواريوم را راه انداختم/تقريبا همه يك اندازه هستند قطر شون 6 يا 7 سانته نه هيچكدام به اون نوك نمي زنند نه باله ها را باز نميكنه چسبانيده به شكمش

براي اين با هزار مصيبت چون هر كاري ميكنم اب شفاف نميشه حالا اگر شما راه حل مناسبي داريد براي من بنويسيد اگر در ياهو ايدي داريد به من بدهيد تا مزاحمتون بشم
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 15 January 2006 در 01:11 AM

16. کاربر زیر از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (26 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

چند روز قبل از اين كه ديسكس ها را بيارم اكواريوم را راه انداختم/تقريبا همه يك اندازه هستند قطر شون 6 يا 7 سانته نه هيچكدام به اون نوك نمي زنند نه باله ها را باز نميكنه چسبانيده به شكمش

دوست عزیز اینجا میرسیم به مبحث علمی و نه چندان دلچسب سیکل ازت یا Nitrogen Cycle

این سیکل یک ماه طول میکشه وقبل از اتمام اون ماهی های معدودی میتونن این دوره رو بدون مرگ طی کنن.
    به هر حال شما قبل از اینکه این سیکل کامل بشه اقدام به خرید نازک نارنجی ترین ودر عین حال در مواردی مقاومترین ماهی اکواریومی کردی.

برای همین مصیبت میکشی که اب زلال باشه.

حا لا اگر مطلبتون رو درست فهمیدم بهم بگین تا ادامه بدم.

به هر حال کاریست که کردید وباید براش چاره پیدا کرد.

جیزتون که نمیشه کرد.

18. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

محمدترک (3 July 2009), Aqvarium (26 May 2007)

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

يكي از اون دوتا الان كاملا به پهلوشد كف اكواريوم اون يكي ديگش هم داره ميشه چي كار كنم

20. کاربر زیر از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (26 May 2007)

زمان پیوستن
    11 Jan 2006
    شهر
    تهران - همدان
    اتومبيل
    BMW
    گوشی موبایل
    Imate Jamin

پیش گزیده پاسخ

اقاي ارسطو چه كارهايي لازم است تا ديسكس هاي كوچولوي من در حداقل زمان رشد كنند با تشكر
    با سلام
    عوامل متعددی در رشد و سلامت دیسکاس تاثیر دارند. در مورد ماهی هایی که جوان هستند و تازه خریداری میشوند با ید ابتدا تمام عوامل احتمالی بیماری را از بین برد و همچنین شرایط آّب را از لحاظ سختی و پی هاش و میزان نیترات تنظیم نمود.
    استفاده از تنوع غذایی با ارزش غذایی بالا و همچنین تعداد کافی و عدم شوک و استرس در این نوع ماهی در رشد آن تاثیر بسیار زیادی دارد
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 14 April 2006 در 11:20 PM
    وبلاگ شخصی من -- دیسکاس...شاه ماهی آکواریوم آب شیرین

اولین انجمن تخصصی دیسکاس

ورود به سایت

کتابهای تخصصی آکواریوم و دیسکاس

ورود به سایت

22. کاربر زیر از دوست گرامی arasto_discus به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (26 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

يكي از اون دوتا الان كاملا به پهلوشد كف اكواريوم اون يكي ديگش هم داره ميشه چي كار كنم
    خونسرد باشید.

منتقلشون کنید به اکواریوم قرنطینه
    دمای اب 30 درجه

نیم گرم نمک در هر لیتر اب

داروی ضد ایک
    چراغ روی آکواریوم خاموش

اگر تکه چوب مخصوص اکواریوم دراید یک تکه برای پنهان شدنشون.

یک فیلتر با اسفنج کار کرده (Cycle شده) داخل اکواریوم قرار بدید

غذا ندهید

دعا کنید
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 12 January 2006 در 12:26 PM

24. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (26 May 2007), ATOS (29 October 2011), farzin2000 (24 May 2008)

زمان پیوستن
    11 Jan 2006
    شهر
    تهران - همدان
    اتومبيل
    BMW
    گوشی موبایل
    Imate Jamin

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush
    خونسرد باشید.

منتقلشون کنید به اکواریوم قرنطینه
    دمای اب 30 درجه

نیم گرم نمک در هر لیتر اب

داروی ضد ایک
    چراغ روی آکواریوم خاموش

اگر تکه چوب مخصوص اکواریوم دراید یک تکه برای پنهان شدنشون.

یک فیلتر با اسفنج کار کرده (Cycle شده) داخل اکواریوم قرار بدید

غذا ندهید

دعا کنید
    با سلام
    ضمن اینکه کمال تشکر را از شما دوست خوب برای پاسخ سریع به دوستان دارم اما ذکر این نکته را ضروری می بینم:
    متاسفانه در بسیاری از موارد تشخیص نادرست ما منجر به مرگ ماهی ها خواهد شد. ابتدا در مرحله اول بتوانیم تشخیص دهیم که آیا بیماری ماهی ناشی از شوک و استرس است و یا عوامل دیگر نظیر باکتری. ویروس و....
    در صورتی که بیماری ماهی شما ناشی از شوک و استرس باشد نه تنها لازم نیست که ماهی ها را به اکواریوم قرنطینه منتقل کنید بلکه این کار مسلما باعث ترس و هراس بیشتر ماهی خواهد شد.
    خوشبختانه اکثر بیماریهای ویروسی و .. دارای علامات خاص و به خصوصی هستند و در طی یک زمان معین در ماهی ظاهر میشوند مثلا علامت بیماری سفیدک و یا ایک همان دانه های سفید رنگ ریز بر روی بدن ماهی می باشد.حال شما تصور کنید که یک ماهی که تا امروز هیچ نشانه خاصی بر روی آن دیده نمیشده است ناگهان از خود یک ناهنجاری رفتاری نشان دهد. این ناهنجاریهایی که به صورت لحظه ای شروع می شوند مسلما ریشه عصبی و ترس دارند.
    درمان ناراحتی عصبی ماهی نیز هیچ گونه احتیاجی به آکواریوم قرنطینه ندارد.
    از طرفی شناور شدن ماهی ها بر کف آکواریوم به هیچ عنوان نشانه بیماری ایک نیست. و نشانه های مخصوص به خود را دارد. که مهمترین آنها همان لکه های سفید بر روی پوست می باشد.

به یک نکته دیگر هم در مورد داروهایی که شما از بیرون تهیه می کنید و معمولا به صورت کارخانه ای هستند توجه کنید:
    اکثر این داروها دارای ترکیبات نامشخصی هسستند به عنوان مثال درمان ایک مشخصا با اگزالات مرمر سبز انجام میگیرد حال آنکه تقریبا 90 در صد داروهای کارخانه ای همگی رنگی آبی و شبیه به متیلن بلو دارند. ازطرفی به دلیل نامشخص بودن ترکیبات این داروها امکان اینکه موجبات مرگ ماهی به سرعت فراهم شود بالاست. بنابراین سعا کنید همیشهدر درمانیک بیماری از داروهای کلاسیک آن بیماری برای آن استفاده کنید و نسبت به دارو شناخت کافی داشته باشید.
    در مورد همین داروی سفیدک نیز دقت کافی نمایید زیرا اگزالات مرمر سبز یک ماده سمی ست که اکثر ماهی ها تحمل آن را ندارند.( شاید در داروهای کارخانه ای که به عنوان داروی سفیدک عرضه می شوند مقدار کمی از این ماده وجودداشته باشد )

یکنکته دیگر نیز که شما فراموش کردید در مرد نمک طعام است. بر خلاف اینکه بسیاری از دوستان تصور میکنند نمک طعام در مورد ماهی ها یک داروی بسیار خوب محسوب میشود ودر رده بندی داروها مورد استفاده قرار میگیرد.
    از طرفی به هیچ عنوان نباید هیچ گاه حتی 2 نوع دارو را با یکدیگر به طور همزمان استفاده نمود چه بسا ترکیبات این دو نوع دارو موجبات تشکیل ماده ای را فراهم کنند که ماهی به هیچ عنوان تحمل آن را ندارد.

در مورد فیلتر با ابر cycle شده هنوز هم دلیل استفاده شما را در آکواریوم قرنطینه نمی دانم.
    زیرا در اکثر حمام های دارویی فقط در روز آخر از فیلتر تازه به همراه زغال اکتیو برای از بین بردن اثر دارویی استفاده می شود . اما در روزهای اول آن هم با ابر cycle شده نمیدانم...
    از اینکه توجه کردیدممنونم
    وبلاگ شخصی من -- دیسکاس...شاه ماهی آکواریوم آب شیرین

اولین انجمن تخصصی دیسکاس

ورود به سایت

کتابهای تخصصی آکواریوم و دیسکاس

ورود به سایت

26. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arasto_discus به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (26 May 2007), farzin2000 (24 May 2008)

صفحه 1 از 98 123456781151 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد