تبليغات در پيهالز

تبليغات در پيهالز

صفحه 1 از 20 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 257

نام گفتگو: اِنجل يا فرشته ماهي Angelfish - Pterophyllum scalare ا

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100
    سپاس
    935
    از ایشان 1,094 بار و در 187 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده اِنجل يا فرشته ماهي Angelfish - Pterophyllum scalare ا

من زماني شروع به تكثير ماهي آنجل كردم كه تعدادي از آنها را در مخازن گروهي نگهداري مي‌نمودم و فكر كردم كه تكثير اين ماهي مي‌تواند به نوعي براي من سرگرمي باشد.
    براي تمامي نوزادان مخزن كافي در نظر گرفتم و در حال حاضر بيش از 20 مخزن 80- 50 گالني دارم. بهترين كار براي انتخاب يك جفت خوب آن است كه حداقل 6 عدد آنجل با كيفيت بسيار خوب كه هنوز به مرحلة بلوغ نرسيده‌اند (juvenile) را از مغازه‌هاي آكواريمي معروف و يا آنهايي كه از تكثيركنندگان خريداري كرده‌ايم در يك مخزن كه فقط خودشان حضور دارند, با فضاي بزرگ و تعويض آب حداقل 1 بار در هفته همراه با غذاي متنوع قرار دهيم. در حدود 9 ماه آنها به سن بلوغ خواهند رسيد و جفت‌گيري كرده و هر جفت را در يك مخزن جداگانه قرار مي‌دهيم.
    تكثير اين ماهي‌ها تا حدي آسان بوده و آنها فقط نياز دارند كه سالم باشند و آب تميزي داشته و غذاي خوبي مصرف نمايند.
    تمامي مخازن تكثير من شامل فيلتر اسفنجي, بخاري, لولة PVC جهت تخم‌گذاري و كف مخزن فاقد شن باشد. حداكثر حجم مخازن تكثيرمن 20 گالن است.
    آنجلها به PH در حدود 7 جهت تكثير نياز دارند (PH مخازن من 8 است) آنها به درجه حرارت حدود 80 درجه فارنهايت نيازمندند. تغذية آنها با مخلوط دل‌ گوساله + كرم‌سفيد + آرتمياي منجمد + غذاي ورقه‌اي انجام مي‌گردد.
    اولين تخم‌گذاري با تعداد بسيار زياد صورت مي‌گيرد و پس از هچ تعداد چند صد نوزاد كه به فضاي زيادي جهت رشد نياز دارند, خواهيد داشت. قاعده كار بر اين است كه 3ـ2 بچه آنجل در هر گالن نگهداري گردد. در اولين باري كه والدين اقدام به تخم‌ريزي مي‌كنند, آنها هر 10ـ7 روز و براي مدت چندين ماه تخم‌ريزي مي‌نمايند كه در آخر شما تعداد بسيار زيادي نوزاد آنجل خواهيد داشت.
    بسياري از والدين تخمهاي خود را مي‌خورند و من براي اين گونه ماهيان, جدا كردن تخمها را از والدين توصيه مي‌كنم.
    من به انتظار نوزادان نمي‌نشينم و آنها را با والدين تنها مي‌گذارم و آنها خودشان نوزادان را بزرگ مي‌كنند. نقطة جالبي است كه ببينيم والدين خود از نوزادان مراقبت مي‌نمايند. اما, اگر نوزادان را در كنار والدين به حال خود رها كنيم, والدين ديگر تخم‌ريزي نمي‌نمايند البته تا زماني كه نوزادان از مخزن والدين برداشته شوند.
    در صورت وجود نوزادان در مخزن والدين، من روزانه 25% از آب مخزن را تعويض كرده و جهت تغذية نوزادان از آرتميايي تازه هچ شده به دفعات زياد در طول روز استفاده مي‌نمايم.
    من همچنين 3ـ2 بار والدين را در طول روز با مقدار كم غذادهي مي‌كنم كه با اين مقدار غذادهي, ديگر نيازي به سيفون كردن غذاي اضافي به دليل عدم تجمع غذا در كف نمي‌باشد. بسيار سخت است كه بدون سيفون كردن نوزادان كار سيفون غذاي اضافه را انجام دهيم. در هر حال بايد تلاش نموده كه اين كار انجام نگردد.
    اگر تصميم به بزرگ كردن نوزادان به صورت مصنوعي گرفتيد, به شما مي‌گويم كه چه كار انجام دهيد:
    زماني كه والدين عمليات تخم‌ريزي را انجام دادند, من لوله پي وي سي 8 اينچي را برداشته و در يك كوزه 1 گالني قرار مي‌دهم (كه با آب مخزن والدين پر شده است) همراه با چند قطره متيلن بلو و يك سنگ هوا كه فقط مقدار كافي هوا را به تخمها برساند و تخمها را از بين نبرد و سپس اين كوزه را درون مخزن والدين قرار خواهم داد.
    تخمها در 80 درجه فارنهايت در طي 2 روز هچ خواهند شد و طي 5ـ4 روز شروع به شناي آزاد خواهند نمود. به محض شروع شناي آزاد, آنها را به مخزن 5 گالني كه از آب مخزن والدين پر شده است قرار خواهم داد و آنها را با نوزاد آرتميا تغذيه خواهم نمود.
    تعويض آب با مقدار 1 گالن و به دفعات 2 بار در روز است (با استفاده از آب مانده و همان دما و PH) جهت تعويض آب از يك شلنگ هوا استفاده مي‌نمايم و نوزادان مكيده شده را دوباره به مخزنشان برمي‌گردانم.
    چهار بار در روز نوزادان را تغذيه نموده و آنها به سرعت رشد مي‌نمايند و در حدود 3 هفته آنها را در يك مخزن 33 گالني قرار مي‌دهيم و آنها را از تغذيه با آرتميا خواهم گرفت و با دل گوساله چرخ شده و غذاي ورقه‌اي به خوبي پودر شده, غذادهي خواهم كرد.
    من نوزادان را به ميزان 3 بار در روز غذادهي نموده و با تعويض آب به ميزان 3 بار در هفته, در سن 6 هفتگي به اندازة يك 10 سنتي خواهند رسيد و حاضرند تا به مغازه جهت فروش منتقل گردند.
    برخي از جفتها والدين بسيار خوبي هستند و خود نوزادانشان را رشد مي‌دهند و اين منظره بسيار زيبايي است. متأسفانه بسياري از والدين به تخمها و يا نوزادان به چشم يك وعدة غذايي خوب و مناسب نگاه مي‌كنند.
    با فضاي كافي, تغذية مناسب و تعويض آب مناسب, آنجلها به اندازة كاملاً درشتي مي‌رسند. آنها ماهيان اجتماعي بسيار مناسبي هستند و به يك مخزن حداقل 20 گالني با ارتفاع زياد احتياج دارند تا كاملاً خود را در آن نشان دهند.
    ترجمه و گردآوري: علي كرمي- دانشجوي كارشناسي ارشد رشته شيلات

2. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007),mehrdadir (14 June 2007),pesar_ironi (7 April 2008),saeed71 (9 January 2008),soli_aqua (7 March 2008),sorna alahi (7 May 2007)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100
    سپاس
    935

پیش گزیده

مشخصات آنجل ماهي
    ============

P. scalare كه نام عمومي آن «آنجل» است، يكي از اولين و مشهورترين اعضاي دنياي جديد خانواده سيلكيده ها است كه به امريكا وارد شدند، درحقيقت 2 گونه از آنجلها و جود دارد p. scalare & p
    altum آنجلها نسبتا تخت بوده و يا ماهيان از پهلو فشرده شده اي هستند كه اندازه بدن آنها تقريبا به 3 اينچ مي رسد. آنها داراي باله هاي پشتي و مخرجي فوق العاده بلندي مي باشند.
    يك ماهي آنجل كه به خوبي رشد كرده باشد مي تواند به طول 5 اينچ و ارتفاع 10 – 9 اينچ برسد. جهشي به نام veiltail وجود دارد كه 4 ـ 3 اينچ به طول و عرض ها اضافه مي كند. ماهي آنجل اصلي نقره اي همراه با خطهاي مشكي است.
    زيستگاه:
    ماهي هاي نسبتا زيادي در امتداد و طول رودخانه آمازون وجود دارند كه مورد علاقه دوستداران ماهيان مناطق گرمسيري بوده است.
    آناه به ندرت صادر مي شود به اين علت كه در آنجا گونه هايي وجود دارند كه ارزش معقولي را دارا هستند.
    مراقبت:
    محيط طبيعي آنها آبهاي سبك و اسيدي رودخانه آمازون است. آنها مي توانند در PH بين 2/7 ـ 5/6 زندگي نمايند اما جهت تكثير آنها به آب باPH 6/8ـ 5/6 (كمي اسيدي) نيازمندند. دماي مورد علاقه شان F 85 ـ 70 و بهترين دماي ممكن F80 ـ 76 است.
    تغذيه:
    آنجلها تقريبا نسبت به هر غذايي علاقه نشان مي دهد. اگر در فكر تكثير آنها هستيد يك رژيم متنوع و غذاي زنده و غذاهاي منجمد شده را استفاده كنيد. آرتيما، كرمهاي سفيد، كرمهاي سياه، توبي فكس، دافني، بچه گوپي و ... از غذاهاي ديگر مورد علاقه شان است. نوزادان به آساني مي توانند آرتمياي تازه هيچ شده را ببلعند و يا هر غذاي به خوبي خرد شده مي تواند بادهان آنها متناسب باشد.

دوستان آنجلها: زنده زاها، تتراها، رازبوراها، گورامي ها، Rainbow ، Cry cots ، Plecos و مردارخوارهاي صلح جو

نژادهاي مختلف ماهي آنجل:

1- Gold pearl
    گونه Pterophyllum Scalare: اندازه: cm12، تغذيه: همه چيز خوار، سرشت: صلح جو
    آنجل Gold Pearl نيازمند مخزن به خوبي با گياه پوشيده شده با حداقل 30 گالن آب مي باشند كه آب آن سبك و اندكي اسيدي باشد. سنگ و چوبهاي در آب مانده مي تواند به آب آكواريوم اضافه گردد. اما جايي را براي شناي آزاد آنها در نظر بگيريد.
    آنجل آب شيرين(fresh water)
    گونه p. salare ، اندازه cm 13، تغذيه: گوشتخوار، سرشت صلح جو اين گونه به آساني تخم ريزي مي كند و مراقبت والديني از فرزندان را بسيار عالي نمايش مي دهد. مخزن عميقي براي آنها نيازمند است تا كاملا بزرگ شوند. زيستگاه: رودخانه آمازون و رودخانه هاي افريقا
    آنجل Altum
    گونه P. altum ، تغذيه: گوشتخوار، سرشت: صلح جو
    تركيب مشخص كننده اين گونه، شكاف در شكل پيشاني در بالاي پوزه است.
    باله هاي پشتي و مخرجي بلندند و بالغين داراي فيلامنت هاي بلندي مي باشند. شكل اين گونه آن را قادر مي شازد در لابه لاي ساقه هاي هي به خوبي شنا كند درحالي كه رنگش آنرا در ميان گياهان و درزمان استراحت ره خوبي پنهان مي كند. اين آنجل به ندرت وارد كشور ها مي گردد و توسط استخرهاي پرورشي توليد نمي شود.
    زيستگاه: بسترهاي حاوي ني سيستم رودخانه Orinoco ، ونزوئلا
    آنجل سياه (black angel fish)
    گونه p. scalare ، انداره: cm 10 ، تغذيه: همه چيزخوار، سرشت: صلح جو
    اين آنجل يك رگه آنجل است كه داراي طرج مرمري سياه، سفيد و زرد مي باشد.
    باله ها نازك و بلند هماره با يك بافت ظريف و به طور طبيعي به سمت عقب بدن گسترش مي يابد.
    اين ماهيها آبي به خوبي با گياه پوشيده شده و سبك و كمي اسيدي را دوست دارند كه با سنگ و چوبهاي مانده در آب پوشيده شده باشد. بهتراست كه جفت گيري در تانكهاي گروهي انجام گيرد.
    آنجل مخطط ( مرمرنما) (Marbled)
    گونه p. scalare ، اندازه cm 11، تغذيه: همه چيزخوار سرشت: صلح جو
    توضيحات بسيار شبيه آنجل سياه است.
    آنجل روح صورتي (Pink ghost)
    گونه p. scalare، اندازه cm 11، تغذيه: همه چيزخوار سرشت: صلح جو
    توضيحات شبيه Gold pearl است.
    آنجل پلاتيني (Platinum)
    گونه p. scalare، اندازه:cm 10 ، تغذيه: همه چيز خوار، سرشت: صلح جو

منبع: سايت شيلات ايران

4. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007),mehrdadir (14 June 2007),reza_ja (16 June 2007),saeed71 (12 January 2008)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i
    سپاس
    3,109
    از ایشان 2,147 بار و در 574 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 30 March 2006 در 08:56 AM

6. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007),hesam655 (13 March 2006),maryamakbari1 (13 March 2006),sorna alahi (7 May 2007)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100
    سپاس
    935

پیش گزیده

دوست عزیز در صورت وجود تاپیک مختص به یک نوع ماهی بهتر است کلیه مباحث مربوط به آن در آن تاپیک صورت گیرد.سپاس

8. کاربر زیر از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i
    سپاس
    3,109

Thumbs up تکثیر ساده ماهی آنجل ( هر یازده روز 300 بچه ماهی آنجل تکثیر می کنم )

محسن آسترکی جوانی 17 ساله است که در هر یازده روز 300 قطعه بچه ماهی آنجل تکثیر می کند.
    او 3 سال است که در زمینه نگهداری و پرورش ماهیان تزئینی کار کرده است. وی سال سوم دبیرستان و در رشته تجربی تحصیل می کند. او معتقد است پرداختن به فعالیت های تکثیر و نگهداری ماهیان تزئینی تأثیری در روند تحصیلات وی نداشته است.
    محسن آسترکی در زمینه فعالیت های خود می گوید:
    من تا کنون در خصوص تكثير و نگهداری ماهیان اسکار، گرین ترور، آنجل، گوارتمی، کت فیش و دلقک کار کرده ام.

در مورد ماهی آنجل من کار تکثیر را از بهمن 84 شروع کردم. بچه ماهی ها را از بازار تهیه می کنم. ماهی های جفت گیری شده را از بقیه جدا می کنیم بعد از آنکه لوله های جنسی آنها بیرون آمد می فهمیم 2 الي 3 روز تا تخم ریزی فاصله دارند. سپس گردش آب را متوقف می کنیم.
    سنگ مرمر سفید با طول 30 و عرض 15- 10 سانتی متر با زاویه 10 درجه در آکواریوم می گذاریم. دفعه اول که ماهي آنجل تخم ریزی می کند، اسپرم نر را نمی تواند بارور کند.
    دفعه دوم بعد یک ساعت از تخم ریزی سنگ را برداشته و در تانک دیگری که به اندازه 20- 15 سانتی متر آب داشته باشد از دارو ضد عفونی کنند. (متیلن بلو) به ازاری هر لیتر یک قطره به آب اضافه می کنیم.
    دمای تانکی که اصلی است با دمای تانکی که تخمها را در آن می ریزیم برابر باشد. یک سنگ هوا نزدیک تخم ها می گذاریم.
    از روزی که به لارو تبدیل شدند آب را به اندازه یک نوشابه خانواده یک لیتری سیفون می زنیم و آب را به همان اندازه (بدون کلر) اضافه می کنیم.
    بعد از اینکه کیسه های زرد غذایی آنها تمام شد از تخم میگو (آرتمیا) که در منزل درست کرده ایم، هر چهار ساعت یک بار به عنوان غذای زنده به آنها می دهیم.

توجه كنيد (آرتمیا را از مغازه با مارک سر گربه خریداری و بعد در همین شیشه های نوشابه خانواده که از سر 5 تا 6 سانتی متر خالی است، اندازه دو بند انگشت سنگ نمک می ریزیم. یک قاشق چایخوری آرتمیا به داخل آن می ریزیم- یک سنگ هوا هم می گذاریم ) بعد از 24 ساعت میگو ها از تخم در می آیند.
    پس از هر دفعه غذادهی تخم میگوهای مرده را سیفون می کنیم تا آمونیاک آب بالا نرود و ماهی ها نمیرند. تا 25 تا 30 روز اول از این غذا- آرتمیا- به آنها می دهیم.
    بعد از آن آرتمیا را از مغازه ها بخریم یا دل گاو چرخ کرده بسیار ریز، بعنوان غذا به ماهی های خود بدهیم.
    سپس کم کم آب را افزایش می دهیم. دما بايد در 28 درجه ثابت بماند.

محسن آستركي در مورد شيوه هاي تشویق آنجل به باروری مي گويد:
    -دادن غذای تترامینپرو
    -کرم منجمد (ارزش غذایی بالایی دارد)
    -بچه گوپی زنده
    -هر روز به اندازه یک شیشه نوشابه از آب آکواریوم خالی کنیم و به جای آن آب با 7 درجه کمتر از آب آکواریوم به آن اضافه می کنیم تا ماهی احساس کند بارندگی شده و تشویق شود به تخم ریزی (آنجلها را از یک جا تهیه نکنید و از چند جای مختلف تهیه کنید)
    -موقع تخم ریزی نباید به آکواریوم نزدیک شویم
    -اگر تخم ها را خودش بخورد از تخم ریزی خودداری خواهد کرد
    -کف آکواریوم فقط یک سنگ هوا باشد و شن نداشته باشد. برای تانک بچه ها خوب است.

محسن آستركي به جوانان علاقه مند به كار تكثير ونگهداري ماهي توصيه هايي دارد از جمله اينكه :
    در تانک اصلی هیچوقت دارو نزنند. حتی اگر ماهی مریض است آن را جدا کنند و در تانک دیگری دارو بزنند.
    هرزمان كه ماهی مي خرید مستقیما آن را داخل آکواریوم نیندازند. زيرا ممكن است باکتریهایش دیگرماهي ها را بکشد یا خودش را بکشد.
    لذا بهتر است سه تا چها روز در داروی ضد عفونی کننده نگهداريد. بعد از 3 تا چهار روز وارد آکواریوم کنيد.

با ماهی های گوشتخوار (اسکار) آغاز کنيد که مقاوم تر هستند
    آنجل و گوارمی هم برای شروع خوب هستند
    وي هزينه هاي تانک و لوازم جانبي آن را 30 تا 40 هزار تومان براورد مي كند

او در مورد وضعيت خودش مي گويد :
    درحال حاضر دو تانک دارم ودر آينده ابعاد آن را به20/1 سانتی متر خواهم رساند وهمچنين درنظر دارم تكثير ماهي دیسکاس را شروع کنم.

آستركي در پايان مي گويد:
    به جای ماهی قرمز سفره نوروزی شب عید از ماهي فایتر Fighter استفاده كنيد البته يادتان باشد اگر دو تایی باشند همدیگر را زخمی می کنند و یکی از آنها کشته می شود.

براي ارتباط بيشتر و تماس با آقاي آستركي با آدرس ذيل مكاتبه نمائيد
    astaraki68@y a h o o .com
    به نقل از سایت شیلات ایران
    آخرین ویرایش به وسیله Blaze : 11 April 2006 در 01:55 AM

10. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alikhojasteh (20 June 2006),amin_naz21 (29 April 2007),Aqvarium (30 May 2007),avish148 (11 April 2006),mehdi1979 (13 April 2006),MetMet (11 April 2006),reza_ja (20 June 2007),كاوشگر (11 April 2006)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i
    سپاس
    3,109

پیش گزیده عکسهایی از تخم ریزی و بارور سازی آنها

12. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (13 April 2006),Aqvarium (30 May 2007),avish148 (13 April 2006),skillerboy (15 April 2006)

زمان پیوستن
    07 Apr 2006
    شهر
    Umbrella.Co
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    N86 - SE W610i - i-mate
    سپاس
    31
    از ایشان 270 بار و در 126 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

سلام

یه سوالی : آقا من یک مدت آنجل میگرفتم ولی مشکل اینجاست همدیگرو می خوردن ! هرچی میگرفتم 1 ماه نشده میمردن شما نمیدانید مشکل چیه ! ؟

14. کاربر زیر از دوست گرامی t.A.T.u به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i
    سپاس
    3,109

پیش گزیده

1) P. scalare

2) P. leopoldi

3) P. altum

16. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alikhojasteh (20 June 2006),Aqvarium (30 May 2007),Cayman (6 October 2006),fish man (28 February 2008),movaffaq (20 March 2010),saaji_79 (8 August 2008),soli_aqua (7 March 2008)

زمان پیوستن
    28 Mar 2006
    سپاس
    4
    از ایشان 16 بار و در 12 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

لطفا در مورد آنجل اطلاعات بيشتري بديدآنجل من اسكارها را ميزنه

18. کاربر زیر از دوست گرامی فرشيد فرجي به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    20 Mar 2004
    سپاس
    1,741
    از ایشان 5,243 بار و در 785 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

لطفا در مورد آنجل اطلاعات بيشتري بديدآنجل من اسكارها را ميزنه
    مگه شما اینا رو باهم انداختین تو یه تانک؟
    وقتی که اسکار بچه و کوچک باشه آنجل خیلی اونو میزنه ولی وقتی اسکار بزرگ بشه به شدت آنجل رو میزنه و تا موقعی که نکشه آنجل رو ول نمیکنه. اول از همه هم باله های آنجل رو میخوره.
    حالا من موندم شما چطوری اینارو باهم انداختین.

اینم عکسهایی از جناب kima از لحظه جفت گیری آنجل که در قسمت آلبوم عکس ماهی موجوده :
    http://www.phalls.com/vbulletin/show...98&postcount=8
    آخرین ویرایش به وسیله RoSo : 28 April 2006 در 02:14 PM

20. کاربر زیر از دوست گرامی RoSo به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    01 May 2006
    سپاس
    1
    از ایشان 3 بار و در 3 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

آيا از دوستان كسي ميتواند جنسيت اين آنجل را مشخص كندمتاسفانه هر كاري ميكنم نمي توانم عكس را پيوست كنم پس لطفا اول مرا در چگونگي پيوست راهنمايي كنيد.

22. کاربر زیر از دوست گرامی babakgeramian به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i
    سپاس
    3,109

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط babakgeramian
    آيا از دوستان كسي ميتواند جنسيت اين آنجل را مشخص كندمتاسفانه هر كاري ميكنم نمي توانم عكس را پيوست كنم پس لطفا اول مرا در چگونگي پيوست راهنمايي كنيد.
    شما هم مثل من و خیلیها همین مشکلو دارید که بی جواب مونده ،

با راهنمایی دوستمون جناب نیما ، با این سایت آشنا شدم ، بسیار ساده هستش و به همه پیشنهاد میکنم.

http://img.majidonline.com

موفق باشید .

24. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

@l3l3@S@li (29 May 2006),Aqvarium (30 May 2007),babakgeramian (29 May 2006)

زمان پیوستن
    01 May 2006
    سپاس
    1
    از ایشان 3 بار و در 3 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده عكس انجل من

[IMG][/IMG]
    نقل قول نوشته شده توسط Blaze
    شما هم مثل من و خیلیها همین مشکلو دارید که بی جواب مونده ،

با راهنمایی دوستمون جناب نیما ، با این سایت آشنا شدم ، بسیار ساده هستش و به همه پیشنهاد میکنم.

http://img.majidonline.com

موفق باشید .
    با سپاس از راهنمايي شما عكس را فرستادم.

26. کاربر زیر از دوست گرامی babakgeramian به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

صفحه 1 از 20 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند