تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 32 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 406

نام گفتگو: آروانا Arowana-Osteoglossidae family ا

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    سبزوار
    اتومبيل
    دوو - ریسر
    گوشی موبایل
    در حال تغییر

پیش گزیده

من به چشم دیدم که ردتیل دراگون یه آروانا که خیلی هم کوچیک نبود رو خورد ، خیلی راحت .

فیلم و بازیگر در :
    http://film.oemgroup.info

اخبار و دریافت فایل در :
    http://news.oemgroup.info

زمان پیوستن
    13 May 2006

پیش گزیده

سلام : به دوستان و اساتيد بسيار خوبم .
    من ديروز يعني چهار شنبه يه بچه ارواناي دقيقا 7 سانتي خريدم . البته تصميم چنين كاري رو نداشتم اتفاقي ديدم ازش خوشم اومد خريدم هم زرنگ بود هم كاملا با معيارهاي گفته شده در صفحه اول اين تاپيك جور بود . كاملا هم سالم و سر و حال بود . والا دفعه اولم كه اروانا خريدم !! خيلي زرنگه از همون اول هم انداختمش توي آكواريوم اصلي ( يعني نه قرنطينه نه چيز ديگه اي چون تقريبا از سلامتش اطمينان داشتم ) و اين كارم به اين خاطر بود كه آب آكواريوم اصليم فكر كنم خيلي خوبه و به قوله معروف تو اوجه ... ولي من تو اين آكواريوم سورم - پنكوس و ماكرو (electric yellow ) دارم و اگه مينداختم پيششون در آن واحد از صفحه روزگار محو مي شد واسه همين آوردم يه زايشگاه داشتم اونو وصل كردم و توي اون انداختم ... اما چشتون روز بد نبينه وقتي امروز بعد از ظهر از كنار آكواريوم رد مي شدم خواستم يه نگا بهش بندازم ديدم تو زايشگاه هيچي نيست تو آكواريومو نگا كردم ديدم با آرامش تمام داره واسه خودش مي چرخه ولي انگار تازه پريده بود اون ور چون سورم تا ديدش بهش حمله كرد ولي من اونجا بودمو فرشته نجاتش شدم ... حالا هم در زايشگاهو گذاشتم و با خيال راحت دارم واشه شما داستان آروانا كچلو مي نويسم ...
    خوب حالا دوستان يه سوال داشتم ؟؟؟؟؟؟؟ بهترين غذا براي اين اندازه آروانا چي مي تونه باشه ؟؟؟ من خودم الان بهش دل چرخ شده ميدم ؟؟؟ و 7 تومن براش قيمت خوبيه يا گرون و يا شايد ارزون نخريدمش؟؟؟

در ميكده هم خداي بيني ... با مرد خداي اگر نشيني

زمان پیوستن
    07 Jan 2006
    شهر
    تهــــرون
    اتومبيل
    اتوبوس شركت واحــــــــــــــــــــــــــــد
    گوشی موبایل
    1200

پیش گزیده

آقا مباركه
    بنظر من شما بايد جدا به فكر يه جاي بزرگتري براي آرواناتون باشين.زايشگاه كه سهله،از روي شيشه اي كه من توي تانكم گذاشتم هم ميپره اونور.از طرفي زيبايي اين ماهي در شناي راحت اون در محيط نسبتا بزرگه.
    به هر حال...آرواناي من فقط غذاهاي خشك رو كه روي آب ميمونن رو ميخوره.مثل كرم خوني خشك شده و ارتمياي خشك شده(كه هر دوي اين غذاها رو شركت ماهيران هم توليد ميكنه)
    ♫♪♫♪

4. کاربر زیر از دوست گرامی Al3l3@S@li به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Anoush (3 June 2006)

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    سبزوار
    اتومبيل
    دوو - ریسر
    گوشی موبایل
    در حال تغییر

پیش گزیده

دوست عزیز آروانا یکی از زیبا ترین ماهیان آب شیرینه و خیلی هم بزرگ می شه. این ماهی در اصل حشره و پرندگان کوچک را با پریدن از آب در طبیعت شکار و میل می کنه . اما اگه چند روز اول که وارد محیط جدید شده با غذاهای زنده ( مثل بچه ماهی ) تغذیه اش کنی ، خیلی زود با محیط سازگار می شه . دو شرط ، از شرایط رشد خوب آروانا - محیط باب میل و وسیع بودن آن است . آروانا در صورت داشتن این چنین جایی به خوبی غذا می خوره و بسیار هم زیبا می شه.
    بعد از مدتی هم سعی کن هر چند وقت یکبار به اون حشره بدی.

دوره بلوغ این ماهی ها 3 سال طول میکشه . در این مدت باید دائم از ماهی های ریز مثل مولی ها و گوپی ها تغذیه بشه .
    غذاي داده شده بايد مغذي باشه و از غذاهاي دريايي در رژيم غذاييشون استفاده بشه مثل میگو . در کل آروانا نباید به يك نوع غذا عادت كنه و يا به مقدار زيادي غذا بخوره . غذا دهي بايد به خوبي كنترل بشه
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 3 June 2006 در 12:22 PM دلیل: توالی

فیلم و بازیگر در :
    http://film.oemgroup.info

اخبار و دریافت فایل در :
    http://news.oemgroup.info

زمان پیوستن
    13 May 2006

پیش گزیده

سلام به دوستان و اساتيد خوب
    از توجه شما ممنونم من مي دونم كه به محيط بزرگ نياز داره ولي نمي تونم الان بندازمش پيش اون يكيك ماهيها بزار دو برابر بشه حتما اصلا كل آكواريومو براش اختصاص مي دم !! شناي زيباي اونم در ست ثل فرمايضشات شماست!!
    بازم ممنون
    در ميكده هم خداي بيني ... با مرد خداي اگر نشيني

زمان پیوستن
    24 Mar 2006
    شهر
    کرمان
    گوشی موبایل
    Nokia N82

پیش گزیده

با سلام خدمت همه دوستان

آروانا یعنی این ماهی :

پتيشين حمايت از سنجاب ايراني در خطر انقراض آماده شد
    دوستاني كه تمايل دارن مي تونن امضا كنن

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5610

پیش گزیده

سلام
    امروز یه آروانا سیلور گرفتم حدودا 25 سانتی 22 تومان.
    کلی هم الان خوشحالم چون هم به نظر خودم قیمت مناسبی گرفتم هم بالاخره این سالار آکواریوم ماهیای گوشتخوار رو به تانک خودم آوردم.

9. کاربر زیر از دوست گرامی sina69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farzin2000 (25 May 2008)

زمان پیوستن
    13 Jun 2006

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط julius_sezar
    سلام : به دوستان و اساتيد بسيار خوبم .
    من ديروز يعني چهار شنبه يه بچه ارواناي دقيقا 7 سانتي خريدم ................ حالا دوستان يه سوال داشتم ؟؟؟؟؟؟؟ بهترين غذا براي اين اندازه آروانا چي مي تونه باشه ؟؟؟ من خودم الان بهش دل چرخ شده ميدم ؟؟؟ و 7 تومن براش قيمت خوبيه يا گرون و يا شايد ارزون نخريدمش؟؟؟
    من هم همين كار رو كردم اما دير رسيدم چون فلور هورن 20 سانتيم اونو خورده بود در ضمن فروشنده گفت كه بزارش تو زايشگاه و براش خوراك ريز بريز تا 10 ، 12 سانتي بشه البته من يه كيسه پر آرتميا زنده براش ريختم كه بيچاره توشون ميلوليد البته فرداش يه دونشونم نبود كه خيلي تعجب كردم
    -----------------------------
    دوش شراب ريختي وز بر ما گريختي بار دگر گرفتمت بار دگر چنان مكن!
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 17 June 2006 در 10:22 AM

زمان پیوستن
    28 Mar 2006

پیش گزیده

آروانا از گونه هاي مغيم رود آمازون در آفريقا است. آروانا ماهي بسيارزيبا و جذابي است.طول يك آرواناي بالغ 35ـ40 اينچ (89ـ102س)است.آروانا نياز مند تانك 150 گالون به بالا است(570ليتر). آرواناي بالغ سازشگري كمي با ديگر ماهيان داردآروانا قادر است ارتفاع نسبتا زيادي را از سطح آب بپرند
    نژاد ها:دراگون,سيلور آروانا,آرونا آروانا
    مقاومت در برابر بيماري:معمولي وضعيف
    .75F_83f(24c_28c) دماي مناسب
    6.0_7.5 سختي آب
    سال 10_20 عمر
    سرشت پرخاشگر,اين رفتار در صورتي كه آروانا در آكواريوم هاي كوچك تر نگه داري شود بيشتر مشاهده مي شود
    توليد مثل آن ها در اسارت نيز تكثير مي شوند(تخم ها و لارو ها را در دهان نگه ميدارند)
    اندازه تانك حد اقل 150 گالون, اين ماهي عموما وحشي است و بيشتر در تانك هاي جدا گانه نگه داري مي شود چون بالغ آنها بسيار بزرگ جثه است در آكواريوم هاي عمومي اين گونه بسيار معدود ديده مي شود همچنين به دليل بزرگ بودن جثه نياز به يك تانك بزرگ دارند تا بتوانند كاملا رشد كنند
    غذا گوشتخوارـقرص هاي غذا و غذا هاي منجمد را مي خورد آروانا ترجيح مي دهد غذا هاي زنده يا و غذا هاي موجود در روي آب را بخورد.آنها نمي توانند غذا هاي موجود در كف آب را بخورند. كرمها ,جيرجيرك ها ,ملخ ها ,كرم هاي درختي ,حشرات ,قورباغه هاي كوچك ,ماهيان كوچك ,ميگو ها غذا هاي مورد علاقه ي آروانا در طبيعت هستند. آروانا همچنين توانايي گرفتن غذا هاي معلق را دارد. آروانا نيازمند رژيم غذايي مناسب و منظم و متنوع است.تغذيه مناسب آروانا نقش بسزايي در رنگ و اندازه ي آن دارد.همچنين اگر آروانا مريض باشد غذاي مقداري بيشتر سابق كمك زيادي به ترميم ضخم ها مي كند
    تشخيص جنسيت آروانا فقط در صورتي كه ماهي بالغ باشد امكان پذير است جنس نر داراي دهاني بزرگتر و لب هايي پهن تر است
    در ضمن ماهي نر تا 2 ماه لارو هارا در دهانش نگه داري مي كند و پس از خارج شدن بچه ها از دهان آروانا نر مدتي از آن ها مراقبت مي كند و اگر دز اين زمان بچه ها را از او جدا كرد ماهي نر افسرده شده وميميرد(به همين دليل آرواناي كوچك تر از 8ـ9سانت پيدا نمي شه)
    همچنين نبايد بيش از يك آروانا را در يك تانك نگهداشت زيرا آمار نشان مي دهد برسر قلمرو تا حد مرگ مي جنگند. براي نگه داري دسته جمعي آروانا به بيش از شش عدد نياز است.

WWW.FISHLORE.COM منبع

زمان پیوستن
    01 May 2006
    شهر
    تبريز
    گوشی موبایل
    k 750

پیش گزیده

سلام خدمت دوستان
    من تازه یه آروانا خریدم 8 سانتی 7500
    خیلی خوشگله ولی کیسه زردش هتوز جذب نشده
    مشکلی که نداره؟
    اگر اشکال داره لطفا راهنماییم کنید
    الان 2 روزه خریدمش بهش میگو_کرم خونی وگوشت میدم خوب میخوره ولی میگن گوشت نده آبشوشاشو مریض میکنه
    لطفا راهنماییم کنین.
    ممنون

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط asghar kahfi
    سلام خدمت دوستان
    من تازه یه آروانا خریدم 8 سانتی 7500
    خیلی خوشگله ولی کیسه زردش هتوز جذب نشده
    مشکلی که نداره؟
    اگر اشکال داره لطفا راهنماییم کنید
    الان 2 روزه خریدمش بهش میگو_کرم خونی وگوشت میدم خوب میخوره ولی میگن گوشت نده آبشوشاشو مریض میکنه
    لطفا راهنماییم کنین.
    ممنون
    سلام،

حدس میزنم از مغازه دوم پاساژ پلاسکو خریده اید. برای منم جالب بود که آروانای به این کوچکی هم در ایران هست.

پیوست 2938

به هر حال بر طبق خوانده های من پر ریسک ترین آروانا برای خرید و نگهداری ان است که کیسه زرده ان جذب نشده باشد. خیلی ها سفارش کرده اند که بدلیل مرگ و میر بالای ان، حتی از خریدش خودداری کنید. (منبعش انگلیسی بود ولی اسمش یادم نیست. ببخشید)

اگر غذا میخورد!! حسابی مواظبش باشید (کیفیت خوب اب+غذای سالم).

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 20 June 2006 در 03:36 PM

زمان پیوستن
    01 May 2006
    شهر
    تبريز
    گوشی موبایل
    k 750

پیش گزیده

ولی آروانای من کیسه زردهش به این بزرگی نیست
    خیلی کوچیکه

زمان پیوستن
    06 Jun 2006

Talking

میشه یک مقدار در رابطه با قدرت و خلق و خو مثلا اینکه می شود با اسکار ردتیل پیرانا نگه داری کرد و من فقط 1 درنه از ان را می تونم نگه داری کنم (تانک من 2000 لیتری است)متشکرم

صفحه 3 از 32 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد