تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 35 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 453

نام گفتگو: سنجاب

زمان پیوستن
    20 Mar 2004

پیش گزیده سنجاب

با توجه به افزایش علاقه برای نگهداری موجوداتی مانند سنجاب به عنوان حیوانات خانگی در منزل توصیه میکنم این مطلب رو بخونید.
    نگهداری از سنجاب برای سلامت انسان خطرناک است.
    نگهداری سنجاب در قفس های کوچک باعث آلودگی بدن آنها به ترشحات مدفوع و برخی عوامل اختصاصی مخاطی مانند کاندیداها شده است. گفتنی است مطالعات مشابه در امریکا بر روی سگ، گربه و پرندگان میزان آلودگی بسیار کمتری را نشان داده است.ضمناً این حیوان تقریباً یک حیوان وحشی است.
    از چهار گونه سنجابی که در ایران وجود دارد، دو نوع آن از گروه سنجاب های زمینی و دو گونه از گروه سنجاب های درختی هستند که یکی از این سنجاب ها به نام سنجاب ایرانی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود. از جمله نکات جالب این است که ایران تنها کشوری است که سنجاب در آن به عنوان حیوان خانگی نگهداری می گردد.

2. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی RoSo به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (22 April 2006), اصغر (30 April 2006), hamed_1361 (28 April 2006), Koosha_Raisi (28 August 2008), Nomad (18 May 2010), pat_zax (25 February 2013), كاوشگر (27 April 2006)

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5610

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط DJ RoSo
    با توجه به افزایش علاقه برای نگهداری موجوداتی مانند سنجاب به عنوان حیوانات خانگی در منزل توصیه میکنم این مطلب رو بخونید.
    نگهداری از سنجاب برای سلامت انسان خطرناک است.
    نگهداری سنجاب در قفس های کوچک باعث آلودگی بدن آنها به ترشحات مدفوع و برخی عوامل اختصاصی مخاطی مانند کاندیداها شده است. گفتنی است مطالعات مشابه در امریکا بر روی سگ، گربه و پرندگان میزان آلودگی بسیار کمتری را نشان داده است.ضمناً این حیوان تقریباً یک حیوان وحشی است.
    از چهار گونه سنجابی که در ایران وجود دارد، دو نوع آن از گروه سنجاب های زمینی و دو گونه از گروه سنجاب های درختی هستند که یکی از این سنجاب ها به نام سنجاب ایرانی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود. از جمله نکات جالب این است که ایران تنها کشوری است که سنجاب در آن به عنوان حیوان خانگی نگهداری می گردد.

به نظر من که حیوون بسیار زیبا و شیطون و دوست داشتنی ای است و با توجه به درمانهای دوره ای هم که بشه مشکلی ایجاد نمیکنه.(هر چند به سنجاب واکسن زده نمیشه)
    راستی خوبه که بگم الان که دارم اینو مینویسم سنجاب من اومده و توی لباسم خوابیده!

4. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sina69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Ace (15 December 2009), ميلادپ (27 April 2006), hamed_1361 (28 April 2006), ramin61 (20 May 2006)

زمان پیوستن
    27 Aug 2004
    شهر
    رشت
    گوشی موبایل
    X10

پیش گزیده

سلام میشه در مورد سنجاب هر چی اطلاعات داری با قیمتش بنویسی.
    البته اگه زحمت نمی شه.

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5610

پیش گزیده

به روی چشم اما هر چی که مینویسم از روی اطلاعات شخصی و تجربی خودم هست(البته بعضی موارد با راهنمایی دامپزشک میباشد)، چون نمیخوام مطالب ،زیاد علمی و بلا استفاده بشه.
    سنجاب ها از تیره جوندگاه هستند و این گونه ای که در بازار یافت میشه تا بیست و چند سانت رشد میکنه و طول دم نیز تقریبا برابر با طول بدن هست.
    حیوانی بسیار بازیگوش، زیرک، باهوش و کینه ای است!
    (با توجه به عادتی که من در تربیت حیواناتم دارم اونها رو هیچ وقت داخل قفس قرار نمیدم،مگر موقع خواب و یا مواقع خاص.) از هوشش باید بگم که بعد از تقریبا یک ماه به طور کامل من رو میشناسه و تحت هیچ شرایطی اقدام به گاز گرفتن من نمیکنه.و جالب تر اینکه هر شب بهترین مکانی که برای خواب پیدا میکنه، داخل لباس منه!
    همچنین شدیدا احتیاج به نوازش و بازی داره.
    راجع به کینه هم باید بگم شدیدا کینه ای است و اگر از جانب کسی آزار ببینه یا کتک بخوره تمام توانش رو انجام میده تا خودش رو به اون برسونه و انتقام بگیره! و این کار رو با تمام زورش انجام میده.اما این کینه بیشتر از یک تا دو روز باقی نمی مونه. در چنین شرایطی بهتره که شخص مورد نظر رو یک روزی نبینه. بعد فراموش میکنه.
    من به سنجاب خودم گردو میدم اما دانه های زیر رو میشه به سنجاب داد:
    تخم آفتابگردان،دانه گندم،ذرت،جو دو سر یا صحرایی غلاف دار،گندم سیاه،ارزن، تخم کتان،و دانه هایی از این دست، همچنین میشه از دانه های آماده پرندگان، هامستر،موش رت و فرآورده های شیری جایگزین شونه مخصوص سگ(که بهتر از سایر موارد است) استفاده کرد. همچنین هر میوه و سبزی که خودش به خوردن اون علاقه نشون بده ایرادی نداره و میتونه بخوره.برای تقویت هم میشه از غذاهای مکمل کودک مثل مامانا و غنچه و ... استفاده کرد. در کل میشه گفت سنجاب یه حیوون همه چیز خوار هست.
    حیوون بسیار تمیز و با ادبیه، به طوری که تا کنون تحت هیچ شرایطی روی بدن من ادرار نکرده، و مدفوع خواری یک مسئله شایع میان اونها هست که مشکلی رو به وجود نمیاره(هر چند من تاکنون این مورد رو مشاهده نکردم)
    از نظر آلودگی بنا به گفته دامپزشکش، ادرار سنجاب هیچ آلودگی نداره و فقط ممکنه از طریق مدفوعش نوعی انگل منتقل بشه که اونم اگه داروی مخصوصش بهش داده بشه، مشکلی نداره.
    حیوون های بسیار حساسی هستند، به هیچ عنوان نباید حمام بشوند، زیرا به محض اینکه قصد این کار رو بکنید(وارد آب بشوند) سنگ کوب کرده و میمیرند.
    حیوانات زمستان خواب هستند.شما میتونید اجازه بدید در زمستان بخوابند و غذاشون رو تو قفسشون آماده بذارید و یا اینکه با بالا بردن دمای اتاق مانع از خواب حیوون بشید، در هر دو حالت مشکلی پیش نمیاد.
    در محدوده یک تا دو سالگی بالغ میشن و برای تکثیر میشه از یک جفت نر و ماده و یا یک نر و دو ماده استفاده کرد.

از لحاظ قیمتی که الان(تو فصل بهار) چون بچه سنجاب ها شکار شده هستند میشه اونا رو به قیمت 12-13 هزار تومان از مولوی خرید.اما تو فصلای دیگه چون بچه سنجاب ها پرورشی هستند و کم، به قیمت 25 تا 30 هزار تومان از همون مولوی گیر میاد. سنجاب های بزرگ هم بین 9 تا 12 هزار تومنه.
    البته من پیشنهاد موکد میکنم که سنجاب بالغ نخرید چون خیلی سخت به آدم عادت میکنه و گازهای بدی میگیره.
    سنجاب کوچک بسیار سریع به شما عادت میکنه و تحت هیچ شرایطی هم گاز نمی گیره مگر اینکه شدیدا تحریک بشه.

اینا چیزایی بود که به ذهنم رسید بنویسم. باز هم اگه مطالبی میخواید که نوشته نشده. من در خدمتم. تا جایی که اطلاعات داشته باشم پاسخگو خواهم بود.

این هم عکس بچگی های سنجاب من:

7. 18 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sina69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Ace (15 December 2009), ماندانگاس (16 May 2008), aghdam (22 May 2006), ميلادپ (29 April 2006), Alireza_MagicBoy (30 August 2010), eastern (28 May 2006), Koosha_Raisi (28 August 2008), mortezagipsy (3 June 2010), N!MA (17 May 2009), Nomad (2 May 2006), pat_zax (25 February 2013), payam_fadavi (4 June 2006), ramin61 (20 May 2006), RoSo (28 April 2006), sateb2002 (27 December 2006), seeker (20 September 2008), SherlockHolmes (29 April 2006), كاوشگر (28 April 2006)

زمان پیوستن
    20 Mar 2004

پیش گزیده

سینا جان میشه بگی الان اندازش چقدر شده و کلاً بالغش چه اندازه ای میشه؟
    فرش و مبل و پرده رو چنگ نمیزنه و پاره کنه؟
    فرار نمیکنه گم بشه؟
    ناخنهاش رو میشه گرفت؟ چون ظاهراً خیلی باید بلند و تیز باشه.

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5610

پیش گزیده

فرار نمیکنه گم بشه؟
    الان دوبل این سایزه و اندازه اش رو هم گفتم حدود 20 سانت میشه.
    از پرده بالا میره و خوراکش اینه که بره رو چوب پرده بشینه و از بالا همه جا رو دید بزنه. در باب پاره کردن که پرده های ما که به قول زنها حریره، تا حالا چیزیشون نشده. به فرش و مبل و وسائل چوبی و اینا هم کاری نداره.
    فرار هم بستگی داره.به تحریک شدنش و عادتش به فرد. من بیرون نمی برمش.چون حقیقتا فکر میکنم سوسول بازیه و میزارم تو خونه حال کنه.البته امشب هم برای مهمونی رفته شب رو خونه عموش(دوستم!) بگذرونه!!!
    ناخنهاش رو هم همه میگن خیلی تیزه اما من عادت کردم. راجع به گرفتنش هم تا حالا فکرش رو هم نکردم. اما فکر کنم بشه گرفت.

10. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sina69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mortezagipsy (3 June 2010), ramin61 (20 May 2006), RoSo (28 April 2006)

زمان پیوستن
    27 Aug 2004
    شهر
    رشت
    گوشی موبایل
    X10

پیش گزیده

سینا جان
    شما فرمودین که نباید حمام شون کرد خوب چطور پس میشه تمیز نگهشون داشت.
    در ضمن سنجاب از خودش سرو صدا در میاره اگه آره به نظر شما مزاحم همسایه ها یا کسی که خوابیده میشه؟
    در ضمن ممنون که زود جواب قبلی مو زود دادی.

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5610

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ميلادپ
    سینا جان
    شما فرمودین که نباید حمام شون کرد خوب چطور پس میشه تمیز نگهشون داشت.
    در ضمن سنجاب از خودش سرو صدا در میاره اگه آره به نظر شما مزاحم همسایه ها یا کسی که خوابیده میشه؟
    در ضمن ممنون که زود جواب قبلی مو زود دادی.

خواهش میکنم دوست من.
    گفتم نباید حمام کرد چون اگه به آب مستقیم بخوره سریعا دچار ایست قلبی میشه. در کل حیوون خیلی تمیزیه اما برای نظافتش میشه از دستمال مرطوب و دست خیس و... استفاده کرد. درواقع نباید یه دفعه با آب تماس داشته باشه.
    در مورد سر و صدا هم از کسی شنیدید یا حدس میزنید؟
    چون تنها چیزی که این حیوون نداره صداست.واقعا هیچ صدایی از خودش در نمیاره.

13. کاربر زیر از دوست گرامی sina69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ramin61 (20 May 2006)

زمان پیوستن
    27 Aug 2004
    شهر
    رشت
    گوشی موبایل
    X10

پیش گزیده

از کسی نشنیدم فقط حدس زده بودم.
    بازم ممنون از راهنماییت.

زمان پیوستن
    21 Dec 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    Motorola A1200

پیش گزیده

فرار نمیکنه گم بشه؟
    در مورد پاره كردن فرش و مبل و اين چيزا، خودش اقدام به اين كار نمي كنه، اما چون ناخنش تيزه ممكنه نخ كش بشه كه اون هم بستگي به جنس اون چيزي باشه كه ميخواد ازش بالا بره.
    مثلا يكي از مانتوهاي من رو نخ كش كرد اما بقيه رو نه.
    فقط يك مورد اساسي در مورد سنجاب هست كه بهتره بهش يك تكه پارچه بديد. چون سنجاب ها علاقه شديدي دارند كه وقت خواب زير يك تكه پارچه برند و با مهارت خاصي اون پارچه رو مرتب مي كنند كه واقعا جاي تعجب داره.
    اين تكه پارچه رو فراموش نكنيد
    در مورد نوازش و عادت كردنش هم ميتونم بگم، وقتي برده بودمش دامپزشكي كه واكس بزنه (براي مشكل پوستي) دامپزشك يك دستكش كلفت دستش كرد كه سنجاب من توش گم بود. از ترسش تكون ميخورد چون يك غريبه بغلش كرده بود و نميذاشت دكتر كارش رو انجام بده. به محض اينكه سرش رو نوازش كردم و باهاش حرف زدم تا صداي منو شناخت آروم شد و گذاشت دكتر واكسن رو تزريق كنه.
    پس حتما يادتون باشه كه مدام باهاش حرف بزنيد تا صداي شما رو بشناسه

و ققنوسی دیگر از میان خاكستر سر برآورد ! اکنون زمان تولدی دیگر است!
    Second Phoenix rise above it's own ashes, It's time to rebirth !

16. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی secondphoenix به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ماندانگاس (14 April 2010), mortezagipsy (3 June 2010), RoSo (30 April 2006), sina69 (30 April 2006), كاوشگر (30 April 2006)

زمان پیوستن
    05 Nov 2005

پیش گزیده

فرمودید که سنجاب موجود تمیزیه!!
    معمولا کجا مدفوع میکنه؟!از این نظر قابل تربیت هست یا خیر؟!
    . کلا از این جور مشکلات داره یا نه!!
    دوم اینکه برای بچه ممکنه خطری ایجاد کنه؟!
    موشهای سیاه!
    www.blackmice.com

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5610

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط secondphoenix
    در مورد پاره كردن فرش و مبل و اين چيزا، خودش اقدام به اين كار نمي كنه، اما چون ناخنش تيزه ممكنه نخ كش بشه كه اون هم بستگي به جنس اون چيزي باشه كه ميخواد ازش بالا بره.
    مثلا يكي از مانتوهاي من رو نخ كش كرد اما بقيه رو نه.
    فقط يك مورد اساسي در مورد سنجاب هست كه بهتره بهش يك تكه پارچه بديد. چون سنجاب ها علاقه شديدي دارند كه وقت خواب زير يك تكه پارچه برند و با مهارت خاصي اون پارچه رو مرتب مي كنند كه واقعا جاي تعجب داره.
    اين تكه پارچه رو فراموش نكنيد
    در مورد نوازش و عادت كردنش هم ميتونم بگم، وقتي برده بودمش دامپزشكي كه واكس بزنه (براي مشكل پوستي) دامپزشك يك دستكش كلفت دستش كرد كه سنجاب من توش گم بود. از ترسش تكون ميخورد چون يك غريبه بغلش كرده بود و نميذاشت دكتر كارش رو انجام بده. به محض اينكه سرش رو نوازش كردم و باهاش حرف زدم تا صداي منو شناخت آروم شد و گذاشت دكتر واكسن رو تزريق كنه.
    پس حتما يادتون باشه كه مدام باهاش حرف بزنيد تا صداي شما رو بشناسه

ممنون از اینکه یادآوری کردید. فقط یه نکته خیلی مهم اینکه این پارچه هر دو روز باید عوض بشه چون موندنش باعث میشه که حیوون ساس و کنه و از این حرفا بزنه. که البته اون هم با چند نوبت سمپاشی روی پوستش با گرد copex قابل حله.

نقل قول نوشته شده توسط SherlockHolmes
    فرمودید که سنجاب موجود تمیزیه!!
    معمولا کجا مدفوع میکنه؟!از این نظر قابل تربیت هست یا خیر؟!
    . کلا از این جور مشکلات داره یا نه!!
    دوم اینکه برای بچه ممکنه خطری ایجاد کنه؟!
    واسه مدفوعش که هر مال من هر جا برسه میریزه. ولی ادرارش رو میگرده تا مناسب ترین جا رو پیدا کنه.
    حتی اگه ساعتها روی بدن من باشه ادرار نمیکنه.(این دلیل اصلی من بود برای گفتن تمیزی)
    برای بچه هم من اگه بچه داشتم نگهش نمیداشتم. چون بخوای نخوای یه مقدار انگل رو تو مدفوعش داره.شاید برای بچه مضر باشه. باز هم اگه میخوای بخری با دامپزشک مشورت کن.
    آخرین ویرایش به وسیله RoSo : 30 April 2006 در 05:54 PM دلیل: 2 پست پیاپی

19. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sina69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Koosha_Raisi (28 August 2008), N!MA (18 May 2009), ramin61 (20 May 2006), كاوشگر (30 April 2006)

زمان پیوستن
    21 Dec 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    Motorola A1200

پیش گزیده

اما سنجاب من به محض اينكه بغلش مي كردم فوري ادرار مي كرد، يعني اين امري اجتناب ناپذير بود.
    حالا نميدونم شايد از ترسش بود. چون من تمام مدت تو قفس نگهداريش مي كردم (به گفته دامپزشك)
    چون سنجاب من نر بود و دكتر ميگفت در حال بالغ شدنه و اگر بيرون قفس و تو خونه آزاد باشه اين باعث ميشه كه قسمتي از خونه يا حتي يك اتاق رو قلمرو خودش قرار بده. و اگر ساكنين اتاق وارد اون مكان بشن، حالت تهاجمي به خودش ميگيره. و اين باعث شد كه ما در روز يكي دو ساعت بيشتر از قفس بيرون نياريمش.
    با اينكه جز حيوانات اهلي نيست، اما خيلي خوب ياد ميگره. طوريكه ميرفت روي قفس و وقتي بهش ميگفتيم بپر، با يك خيز مناسب ميپريد و روي دستمون ميچسبيد.

در مورد مدفوعش بايد بگم كه اين حيوان مانند سگ اهلي نيست كه بخواهيد بهش اين چيزا رو ياد بديد!

در مورد كوتاه كردن ناخنش هم بايد بگم كه اصلا اين كار رو نكنيد!!!
    چون تمام تعادلش به اين ناخنهاست. با نوك تيز و منحني همين ناخنهاست كه ميتونه از سقف آويزون بشه و براي خودش آكروبات بازي كنه.

و يك مورد كه يادم اومد، بهتره خوراكيهايي مثل بادام و بلوط و فندق رو با پوست چوبي اون بهش بديد. ببينيد با چه مهارتي مغز اون رو ميخوره و پوست چوبي رو با چه ظرافتي از بين ميبره.
    فكر نكنيد اين لطف شماست كه اين مغزها رو براش پوست مي كنيد، بلكه خودش بايد اين كار رو انجام بده. اين كار باعث تيز و مقاوم شدن دندوناش ميشه.
    آخرین ویرایش به وسیله secondphoenix : 1 May 2006 در 08:13 AM

و ققنوسی دیگر از میان خاكستر سر برآورد ! اکنون زمان تولدی دیگر است!
    Second Phoenix rise above it's own ashes, It's time to rebirth !

21. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی secondphoenix به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ماندانگاس (14 April 2010), Anoush (30 September 2006), ErfanOnline (22 December 2007), RoSo (1 May 2006), sonia (30 May 2006)

صفحه 1 از 35 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد