تبليغات در پي‌هالز

صفحه 24 از 24 اولاول ... 141718192021222324
نمایش نتایج 300 به 304 از 304

نام گفتگو: دهان و دندان (بهداشت و بیماریها)

زمان پیوستن
    11 Nov 2010
    اتومبيل
    اسبرتیج و MB S350 و206
    گوشی موبایل
    chat 335

پیش گزیده

یعنی واقعا اجباری به کشیدن دندون عقل نیست؟؟مطمئنین؟؟

من شنیده ام دندون عقل چون اون اخر دهان هست مسواک خوب بهش نمیرسه و باعث خراب شدن خودش ودندون های دیگه میشه و موقعی هم که درمیاد باعث کم شدن جا بین دندون های کل دهان میشه و باعث پوسیدگی زودتر دندون های دیگه

به همین دلایل میگن بکشید

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط alirezad مشاهده گفتگو
    یعنی واقعا اجباری به کشیدن دندون عقل نیست؟؟مطمئنین؟؟

من شنیده ام دندون عقل چون اون اخر دهان هست مسواک خوب بهش نمیرسه و باعث خراب شدن خودش ودندون های دیگه میشه و موقعی هم که درمیاد باعث کم شدن جا بین دندون های کل دهان میشه و باعث پوسیدگی زودتر دندون های دیگه

به همین دلایل میگن بکشید

ببینید در علوم پزشکی در یک طرف علم رو داریم و در طرف دیگر انسانی رو ماهیتش هیچ صد در صدی رو نمیپذیره در انتخاب درمان و اصول اون هیچ اصلی مثل اصول فیزیک برقرار نیست که من بخودم اجازه بدم و بگم باید دندون عقل رو کشید حتی اگر مشکلی نداشته باشه و یا نباید کشید.

در جوانی که کار دندانپزشکی میکردم حتی وقتی پیش اومد که دندان عقلی رو ترمیم کردم، روش روکش Crown گذاشتم و بعنوان پایه یک پل Bridge ازش استفاده کردم چون میتونست نیمه فک بیدندان مریضی رو از گذاشتن پروتز متحرک Removable Partial prosthesis نجات بده پس هیچ قانون صد در صدی وجود نداره.

دندانپزشک با دیدن مریض و شرایط اون تصمیم میگیره و این تصمیم به مراتب درستتر از اونی هست که بصورت تئوری در کتاب ها نوشته شده.

پ ن : ترجمه انگلیسی لغات رو گذاشتم تا به این اصطلاحات هم در صورت بکار بردنش توسط دندانپزشکتون اشنا باشید. قصد دیگری در کار نیست.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 8 August 2011 در 09:51 AM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

3. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alirezad (8 August 2011), mohajer_137860 (8 August 2011), PAYAM (9 August 2011)

زمان پیوستن
    11 Nov 2010
    اتومبيل
    اسبرتیج و MB S350 و206
    گوشی موبایل
    chat 335

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    ببینید در علوم پزشکی در یک طرف علم رو داریم و در طرف دیگر انسانی رو ماهیتش هیچ صد در صدی رو نمیپذیره در انتخاب درمان و اصول اون هیچ اصلی مثل اصول فیزیک برقرار نیست که من بخودم اجازه بدم و بگم باید دندون عقل رو کشید حتی اگر مشکلی نداشته باشه و یا نباید کشید.

در جوانی که کار دندانپزشکی میکردم حتی وقتی پیش اومد که دندان عقلی رو ترمیم کردم، روش روکش Crown گذاشتم و بعنوان پایه یک پل Bridge ازش استفاده کردم چون میتونست نیمه فک بیدندان مریضی رو از گذاشتن پروتز متحرک Removable Partial prosthesis نجات بده پس هیچ قانون صد در صدی وجود نداره.

دندانپزشک با دیدن مریض و شرایط اون تصمیم میگیره و این تصمیم به مراتب درستتر از اونی هست که بصورت تئوری در کتاب ها نوشته شده.

پ ن : ترجمه انگلیسی لغات رو گذاشتم تا به این اصطلاحات هم در صورت بکار بردنش توسط دندانپزشکتون اشنا باشید. قصد دیگری در کار نیست.

خب چرا میزنی؟!!من گفتم شنیده ام
    من که دکتر نیستم.هرجا رفتم پرسیدم گفتن باید کشید و باید کشید

پس این دلایلی که اون بالا نوشتام و دکترا میگن خالی بندیه که پول دربیارن؟؟

ولی خیلی دکترید.اطلاعاتتون در حد انفجاره.دمتون گرم(خداییش جدی گفتم ها برداشت بد نکنین)

زمان پیوستن
    11 Sep 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    اين حالت در موقع رويش دندان هاي عقل زياد پيش مياد و گاهي ممکنه عفونت زياد بشه و در باز کردن فک هم دچار مشکل بشيد.

راه حل هاش يکي اينه که اين دندان عقل رو خارج کنيد (اصطلاحا اون رو بکشيد) و ديگر اينکه اگر ميخواهيد اون رو نگه داريد بايد لثه اي که روي قسمت فوقاني دندان روگرفته جراحي بشه و تاج دندان به محيط دندان باز بشه (Expose بشه).

اگر از مراجعه به دندان پزشک وحشت داريد ميتونيد اون قسمت رو با مسواک بخوبي تميز کنيد تا غذايي در اونجا گير نکنه و باعث عفونت بعدي نشه (اوايل کار مسواک زدن در اون قسمت با درد و خونريزي همراه خواهد بود) و هر شب قبل از خواب هم بخوبي با اب نمک نيم گرم دهان شويه کنيد. اين کار رو تا در امدن کامل دندان بايد ادامه بديد.

حالا که از دندان شما چيزي نمونده به اين فکر افتادين که نگهش داريد؟ ايني که شما تعريف ميکنيد دندان نيست بلکه يک ريشه عفونيه که بايد زودتر خارج بشه.
    با دروود و خسته نباشيد
    آيا اگر اين ريشه بيرون آورده نشود،ممکتن است خطرناک باشد؟من همان مقداري از دندان هم که در دهانم بود کنده شده و تنها ذره اي از آن در دهانم به حا مانده...بهترين کاري چيست؟جراحي؟

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

بستگی داره از خطر منظورتون چی باشه ولی بهتره ریشه عفونی خارج بشه تا احتمال انتقال عفونت به بافت های مجاور از بین بره.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

صفحه 24 از 24 اولاول ... 141718192021222324

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار