تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 13 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 168

نام گفتگو: سوالات کلی در مورد باکس، فرمور و فلش

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل
    1100 جوان ناکام w800 باز 1100

پیش گزیده سوالات کلی در مورد باکس، فرمور و فلش

با سلام خدمت تمام دوستان
    اولا اگه جای این تاپیک اشتباه است مدیران لطف کنین جا به جاش کنن
    دوما سرچ کردم اما به طور مستقیم در این موارد مطلبی ندیدم ... تو چند تا تاپیک فقط اشاره ای به اینها شده ...
    حالا از دوستان گرامی چندتا سوال دارم که اگه لطف کنن و وقتشون اجاره میده همینجا بگن اگر نه که لینک بدین...
    اول سوالات فنی شرمنده اگه چیز مسخره ای گفتم چون واقعا هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم
    1- باکس دقیقا چیه؟؟ چیکارا میشه باهاش کرد؟
    2- فلش ، فیرم ور چیه؟؟؟ این میگن با باکس میشه مثلا فلان گوشی ها را آنلاک کرد یعنی چی؟؟
    3- میشه با این دستگاه زبان دستگاه های مبنی بر منو را تغییر داد؟؟
    --------------------------------------
    حالا سوالات مرتبط..
    1- کجا میشه اینها را گیر آورد؟؟ هرزابه عزیز می گفتن علادین گیر میاد
    قیمتش حدودا چنده؟؟ (می دونم زیاده ... یعنی برای کار خونگی ارزش نداره اما من برای خودم نمی خوام)

کسی می دونه دوبی کجا میشه گیر اورد؟ و اصلا اررش داره از اونجا بگیرم؟؟

-----------------------------------

ممنون میشم کسی در این موارد راهنمایی کنه ... چون واقغا چند روزیه دنبالشم اما به نتیجه درستی نرسیدم

زمان پیوستن
    27 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    خط 11
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

1. باکس بطور کلی وسیله ای است برای فلش کردن گوشی منظور از فلش کردن نصب مجدد برنامه اصلی گوشی(تقریبا میشه گفت راه انداز) است و کارهای از قبیل بر داشتن قفل های گوشی و بعضی تعمیرات نرم افزاری را میتوان بوسیله باکس انجام داد
    2.فریم ور گوشی ورژن نرم افزاری همان فایل مرتبط با فلش است یعنی برای فلش هر گوشی به یک فایل مخصوص نیاز داریم که این فایل ها با ورژن های مختلف میباشند که به این فایل ها به اصطلاح فریم ور گوشی میگویند و منظور از آنلاک همان است که میتوان کدهای گوشی را باز کرد
    3. در هر فلش کردن گوشی باید زبان آن را هم تعیین کرد یعنی یک فایل اصلی بعلاوه فایل زبان وجود دارد
    از علائدین هم میتونی تهیه کنی طبقه پنجمش و قیمتش از 120 هزار تومان است تا 460

3. کاربر زیر از دوست گرامی فربود به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

gsmarena (8 August 2006)

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل

پیش گزیده

میشه اینطور گفت که فیرم ور و فلش تقریبا یه چیزی هستن؟(شرمنده اگه بد استنباط کردم)

زمان پیوستن
    27 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    خط 11
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط persian_gulf
    میشه اینطور گفت که فیرم ور و فلش تقریبا یه چیزی هستن؟(شرمنده اگه بد استنباط کردم)
    درسته این طور هم میشه گفت فلش عملی است که انجام میدهیم و فریم ور نرم افزار است

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل

پیش گزیده

ممنون آقا متوجه شدم ... حالا یه سوال دیگه ... چه باکسی خوبه؟؟؟ یعنی باکس خوب چه مشخصاتی باید داشته باشه؟؟
    من باکسی می خوام که همه گوشی های نوکیا ساپورت کنه و همین طور بیشتر گوشی های سامسونگ
    من خیلی جاها دیدم گریفین استفاده می کنن .. خودم ان باکس دیدم فکر کردم خوبه... حالا نمی دونم نظر شما چیه..
    و سوال دیگه کار کردن باهاش چطوره ؟؟؟ آسان است یا نه؟

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل

پیش گزیده

خب من یه سوال دیگه هم می پزسم اگه کسی خواست جواب بده با هم جواب بده ... این باکسها قابلیت بروز آوری دارن؟؟؟
    یعنی فردا یه گوشی جدید اومد باید چیکار کرد؟؟؟ یه باکس دیگه خرید یا میشه کار دیگه ای باید کرد ( آخه من دیدم هر گوشی یه کابل داره... یعنی کابل یه گوشی به گوشی دیگه نمی خوره؟)

این باکس ها ساخت چه کشوری است ؟؟؟

قیمت فلش کردن یا ارتقا فیرم ور چقدره؟؟)

زمان پیوستن
    19 Mar 2004
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206 Type3
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

تعاريف و مسائل كلي:
    ببين دوست عزيز اگر بخوام به طور ساده برات توضيح بدم بايد بگم كه گوشي موبايل داراي يك ايپرام (EEPROM) كه به صورت يك آي سي فلش است مي‌باشد كه در حقيقت حكم هارد گوشي را دارد و كليه اطلاعات گوشي از قبيل فريمور و تنظيمات و غيره روي آن ذخيره مي‌شود.
    فريمور (Firmware) هم مي‌توان گفت كه حكم سيستم عامل يا همان ويندوز گوشي را دارد. ارتقاي فريمور در اكثر گوشي ها در حالت عادي به صورت نرم افزاري وجود دارد يعني اينكه به راحتي گوشي را به مد اپديت مي بريد و از طريق پورت سريال يا USB فريمور خود را با يك ورژن بالاتر ارتقا مي‌دهيد.اما در صورتي كه خود فريمور شما حالا به هر دليلي آسيب ديده باشد يا گوشي باز به هر دليلي روشن نشود و يا نتواند كار عادي خود را انجام دهد ديگر قادر به نوشيتن روي ايپرام از طريق خود فريمور نيستيد و بايد به صورت سخت افزاري روي ايپرام فايل فلش را بريزد.
    فرق فلش و فريمور هم در اينست كه فلش شامل تمامي اطلاعات روي ايپرام است اما فريمور فقط خود قسمت سيستم عامل است.
    به عنوان مثال در كامپيوتر اطلاعاتي بر روي بايوس وجود دارد كه ارتباط دهنده بين اجزاي مختلف كامپيوتر است و تنها در صورتي كه كامپيوتر به درستي بوت شود شما قادر به ريختن ويندوز و پارتيشن بندي و ... هستيد و اگر كامپيوتر شما به درستي بوت نشود هيچكدام از اين كارها را نمي‌توانيد بكنيد. در موبايل قسمت بوت و فريمور با هم بر روي آي سي فلش (همان ايپرام) قرار دارند و آن را در اصطلاح فلش (فايل فلش) مي گويند.
    اگر گوشي ما به درستي بوت نشود بايد آن را در اصطلاح فلش كنيم يعني بدون دخالت خود گوشي به صورت سخت افزاري مستقيما بر روي ايپرام (يا همان هارد گوشي) فايل فلش (كه شامل تمامي اطلاعات گوشي است) را منتقل كنيم تا گوشي عين روز اول شده و بتواند بوت شود و زندگي را از سر بگيرد!(در كامپيوترهاي قديمي هم اگر مي خواستيم بايوس مادربرد را ارتقا بديم بايد مستقما روي ايپرام آن به وسيله دستگاه هايي كه شبيه به همين باكس ها بودند مي‌نوشتيم)
    خب حالا مي‌دانيم كه چرا وقتي وقتي گوشي را فلش مي‌كنيم اطلاعات قبلي آن (شامل تلفن ها و اس ام اس ها و عكس و فيلم و آهنگ و كلا هر چه كه روي گوشي ذخيره شده است) پاك مي‌شود ولي وقتي آن را آپديت مي كنيم معمولا اطلاعات ما از دست نمي‌رود.

چگونه گوشي ها فلش مي‌شوند؟
    به وسيله باكس ها كه از طريق يك درگاه (در مدل هاي خيلي قديمي درگاه هاي سريال و در مدل هاي معمول فعلي بازار از طريق USB) با كامپيوتر مرتبط هستند. نرم افزار خاص باكس فايل فلش را در اختيار باكس قرار مي دهد و آدرس دهي هاي مربوطه را هم انجام مي‌دهد.
    ضمنا باكس از طريق يك اينترفيس با گوشي مرتبط مي‌شود كه اين اينترفيس براي هر سري از گوشي ها متفاوت است اما معمولا يك سري از گوشي هاي دراي سخت افزار مشابه داراي اينترفيس يكسان هستند.

فايل هاي فلش را چگونه مي‌توان به دست اورد؟
    همه چي زير سر اينترنت است! فايل هاي فلش گوشي ها را از قسمت Customer Support سايت خود گوشي ها يا از طريق قسمت پشتيباني سايت باكس مربوطه مي‌توان به دست اورد.

بهترين مدل باكس چيست؟
    نمي تونم نظر خاصي در موردش بدم و بايد كساني كه باهاش به طور حرفه اي كار مي كنند جواب بدن ولي از ميان دو مدل رايج كه من ديده ام (ufs-3 , Griffin Box) گريفين را بيشتر مي‌پسندم.

اميدوارم اين نيمچه مقاله نه چندان علمي كمكتون كرده باشه.

9. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی PAYAM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

devil_mat (11 December 2010), marlin (6 April 2006), سيمبين (26 August 2006), secretboy66 (17 October 2010), Vista_66 (17 November 2006)

زمان پیوستن
    30 Mar 2004
    شهر
    eldorado
    اتومبيل
    Leyland

پیش گزیده

ممنون از توضيحاتتون.
    آيا تغيير سريال گوشي هم بوسيله باکس امکان پذيره؟

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل

پیش گزیده

آقا پیام دستتون درد نکنه
    بسیار عالی بود و واقعا کار من راه افتاد

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط pedram55
    ممنون از توضيحاتتون.
    آيا تغيير سريال گوشي هم بوسيله باکس امکان پذيره؟
    برای بعضی از باکس ها من دیدم نوشته که بعضی از گوشی ها می تونه اینکا رانجام بدن

حالا دقیقا نمی دونم

سه سوال دیگه هم دارم
    این *#000# که میزنی دقیقا چی نشون میده؟
    او RH وV و یه چندتا شماره که میزنه چیه؟

زمان پیوستن
    19 Mar 2004
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206 Type3
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

براي تغيير شماره سريال هم مي‌توان از باكس استفاده كرد، منتهي در مورد تمام گوشي ها.
    در اكثر گوشي ها شماره سريال جزيي از اطلاعات فلش است و مي‌توان آن را اديت كرد يا تغيير داد. منتهي در بعضي گوشي هاي جديد و از جمله در سيمبين ها اطلاعات مربوط به شماره سريال (IEMI) خود به طور مستقل بر روي يك ايپرام ديگر ذخيره مي شود و در صورت فلش كردن، شماره سريال چون از جايي متفاوت خوانده مي شود تغيير نمي‌كند. البته مي توان به صورت دستي آن ايپرام را هم مجددا پروگرام كرد منتهي بايد آي سي از جاي خود برداشته شود و پروگرامر ما هم مد ساپورت آن را داشته باشد و.... كه كاري بس پر دردسر ولي عملي است!
    البته در صورتي كه نقشه برد را داشته باشيد و در الكترونيك بسيار خبره باشيد و اسمبلي هم بدانيد و دسترسي محدودي به سورس نرم افزارهاي مورد استفاده در باكس ها هم داشته باشيد و فرمت فايل مورد استفاده در آي سي مورد نظرمان را بدانيد و مقدار زيادي هم وقت اضافي براي آزمون و خطا داشته باشيد شايد بتوانيد از طريق باكس با نوشتن يك برنامه اختصاصي ايپرام موردنظر را پروگرام كنيد!!!

14. کاربر زیر از دوست گرامی PAYAM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

سيمبين (26 August 2006)

زمان پیوستن
    25 Jan 2005
    اتومبيل
    پیاده
    گوشی موبایل

پیش گزیده

از زحمات و راهنمایی های آقا فربود و آقا پیام تشکر می کنم ... دستتون درد نکنه
    واقعا کار منو راه انداختین

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    اصفهان-تهران
    اتومبيل
    Maxima
    گوشی موبایل
    Nokia E72

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط persian_gulf
    فلش عملی هست که با آن فريمور را ارتقا ميدهند
    [SIGPIC][/SIGPIC]

هيچ کس را طاقت ليلا پرستيدن نبود
    زين سبب ليلای من رخ از همه پنهان نمود

صفحه 1 از 13 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید