تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 63 123456781151 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 808

نام گفتگو: الكترونيك 206

زمان پیوستن
    29 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ‌تيپ 5
    گوشی موبایل
    N80

پیش گزیده الكترونيك 206

اين تاپيك زدم تا در مورد سيستم هاي برقي(الكترونيكي و الكتريكي) 206 بحث كنيم. دوستان اگه مطلبي به نظرشون ميرسه، اضافه (يا تصحيح) كنند.

زمان پیوستن
    29 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ‌تيپ 5
    گوشی موبایل
    N80

پیش گزیده BSI

از مهمترين اجزاء 206 ميتونيم از كنترل يونيت ها يا همان ECU نام ببريم.
    هر ECU وظيفه كنترل و ناوبري يه قسمت را بر عهده دارد . مثلا ECU انژكتور وظيفه كنترل و تنظيم زمان و مدت پاشش سوخت و زمان جرقه را برعهده دارد.
    1) قلب خودرو يك كنترلر مركزيست كه به آن BSI ميگويند. اين كامپتوتر مركزي مثل يه سرور تو شبكه كامپيوتري است كه تمام ecu ها در صورت نياز اطلاعاتشون را به BSI ميفرستن و يا از طريق آن با يكديگر ارتباط برقرار ميكنند.
    2) BSI براي نگهداري اطلاعات وضعيت خودرو داراي چند نوع حافظه است:
    -------- حافظه پاك نشدني كه هنگام توليد خودرو پروگرام ميشود.
    -------- حافظه فلاش كه توسط خودش( و يا دستگاه هاي داياگ ) قابل تغيير مي باشد.
    -------- حافظه فرار كه با قطع برق از بين ميرود.
    3) BSI كنترل قسمت هاي متفرقه خودرو را نيز به عهده دارد مثل ايموبيلايزر، قفل مركزي، ريموت قفل مركزي، آلارم باز بودن درب خودرو، الارم روشن ماندن چراغ، آلارم جاماندن سوئيچ ، تايم شيشه برف پاكن ها ، فلاشر و
    4) BSI تغذيه برخي قسمت ها را نيز بر عهده دارد. بهمين خاطر فيوزها هم جزئي از مدار BSI شدند. مهمترين فيوز روي آن فيوز شنت يا فيوز پارك است كه كمي بزرگتر از بقيه است. اگر آنرا بيرون بكشيد كل سيستم‌ها قطع ميشوند. كاربرد آن زمانيست كه بخواهيد يك مدت طولاني از ماشين استفاده نكنيد. ميدانيد حتي در زماني كه خودرو خاموش است برخي از قسمت هاي الكترونيكي در حالت نيمه فعال هستند و برق مصرف ميكنند. لذا با برداشتن اين فيوز از خالي شدن باتري جلوگيري ميكنيم. البته بعد از جايگزاري فيوز ممكن است راديو نياز به تنظيم مجدد داشته باشد و يا اينكه خودرو در مد ECO روشن شود.

3. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Sajady به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Praximoos (14 August 2007), saeed_ooo (24 August 2006), كارگر زبان دراز (23 March 2007)

زمان پیوستن
    18 Jun 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 اتوماتیک نقره ای
    گوشی موبایل
    Samsung N100, Sony Ericson

پیش گزیده

دوستان اگر کتابی در زمینه الکترونیک یا مکانیک 206 سراغ دارند چه فارسی و یا انگلیسی ( البته در ایران ) معرفی کنند
    خواهشا با ذکر محل تهیه

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    اصفهان-تهران
    اتومبيل
    Maxima
    گوشی موبایل
    Nokia E72

پیش گزیده

من گشتم ولی کتابی نبود
    تنها چيزی که هست جزوه هايی است که ايران خودرو به مهندسينش داده که من نتونستم بهشون دسترسی پيدا کنم ، کسی سراغ داره؟
    [SIGPIC][/SIGPIC]

هيچ کس را طاقت ليلا پرستيدن نبود
    زين سبب ليلای من رخ از همه پنهان نمود

زمان پیوستن
    10 Aug 2005

پیش گزیده

آشنایی و عیب یابی سیستمهای انژکتوری مولتی پلکس و الکترونیک پژو 206 ایران
    تالیف و تدوین مهندس سیامک گرشاسبی

زمان پیوستن
    18 Jun 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 اتوماتیک نقره ای
    گوشی موبایل
    Samsung N100, Sony Ericson

پیش گزیده

به این لینک سری بزنید با اینکه در مورد 307 هست ولی سیستم مالتی پلکس اونها یکی است

http://users.bigpond.net.au/skystar/...technology.htm

زمان پیوستن
    28 Sep 2005

پیش گزیده

سلام خدمت اقای سجادی
    206 من از نوع تیپ 3 و یک ماه پیش ecu مربوط به ترمز abs سوخت که دادم نماینده گی تعویض کرد ولی بعد از تعویض احساس میکنم دور موتور در موقع تعویض دنده به کندی کم میشود فرضا اگه دور موتور روی 4000 هست بعد از رها کردن پدال گاز تا 3000 سریع کم میشه ولی از 3000 تا 900 دور خیلی زمان میبره و مجبورم یا صبر کنم دور موتور کم شه یا در همان 3000 دور عوض کنم.به نمایندگی هم مراجعه کردم گفتند مشکلی نداره در ضمن وقتی ecu خراب شده بود در موقع تعویض دنده از 3000 دور سریع به صفر میرسید و موتور خاموش میشد کیلومتر و عقربه سرعت هم کار نمیکرد.

زمان پیوستن
    08 Sep 2005

پیش گزیده

سلام آقای سجادی عزیز
    حیلی ممنون از راهنماییتون
    میدونید مشکل اصلی من چیه - مشکل ماشین من اینه که وقتی ماشینم در جا کار میکنه دما تا 99 درجه بالا میره بعد فن روشن میشه و در 92 درجه هم خاموش میشه و این باعث میشه وقتی ماشین در جا کار میکنه دائما آمپر بالا و پایین بشه در صورتی که قبلا این مشکل رو نداشتم و فن من حدودا تو 93 روشن میشد و حدودا تو 89 درجه خاموش میشد و چون ماشین وقتی در جا کار میکرد هیچوقت دماش به 89 نمیرسید فن دائما روشن بود و آمپر هم رو 90 باقی میموند
    حالا میخوام این مشکلم رو حل کنم ولی نمیدونم چطوری خواهش میکنم کمکم کنید
    از شما متشکرم پیام

زمان پیوستن
    29 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ‌تيپ 5
    گوشی موبایل
    N80

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط shervin22
    . . .206 من از نوع تیپ 3 و یک ماه پیش ecu مربوط به ترمز abs سوخت . . .
    سلام شروين جان؛
    تو 206 هاي كه abs دارند، سرعت خودرو از طريق ecu مربوط به ABS هم به آمپر ارسال ميشه. اگه ABS ecu بسوزه، ديگه اطلاعات درست (سرعت) به آمپر نميرسه. ميدانيد كه كيلومتر (مسافت پيموده شده) نيز در قسمت آمپر ساخته ميشه. ضمن اينكه ABS با ارسال اطلاعات نادرست به ecu انژكتور باعث خاموش شدن موتور در دورهاي كم ميشه.(مشابه حالتي كه فيوز سرعت را درمياريد)
    از طرفي abs ecu با ارسال فراميني به كنترلر انژكتور دور موتور را كنترل ميكند (از يه طرف بايست دور موتور را بالا نگهداره تا قدرت هيدروليك ترمز – بوستر- حفظ بشه و از طرف ديگه بايد خودرو سريع متوقف بشه)
    با اين حال:
    ببينيد آيا درجا (خودرو متوقف) اين وضعيت پيش مياد؟
    به صداي موتور هم نگاه كن ببينيد دور موتور همانطوري كه فكر ميكنيد كم ميشه يا نه؟
    با اين حال شايد نياز باشه ecu انژكتور و ABS مجددا چك بشه
    از همه مهمتر به متخصص مراجعه كنيد

زمان پیوستن
    29 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ‌تيپ 5
    گوشی موبایل
    N80

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط payam2536
    ... مشکل ماشین من اینه که وقتی ماشینم در جا کار میکنه دما تا 99 درجه بالا میره بعد فن روشن میشه و در 92 درجه هم خاموش میشه و این باعث میشه وقتی ماشین در جا کار میکنه دائما آمپر بالا و پایین بشه در صورتی که قبلا این مشکل رو نداشتم و فن من حدودا تو 93 روشن میشد و حدودا تو 89 درجه خاموش میشد و چون ماشین وقتی در جا کار میکرد هیچوقت دماش به 89 نمیرسید فن دائما روشن بود و آمپر هم رو 90 باقی میموند...
    سلام پيام جان؛
    به نظر من اين در جه ها كه گفتيد طبيعي هستند. البته يه چيزو بايست در نظر داشت اگه كولر روشن باشه فن هم روشن ميشه در اين حالت اگه درجا كار كنه ممكنه درجه پائين تر باشه، در غير اينصورت بويژه تو ترافيك درجه همينطور بايد باشه.

زمان پیوستن
    08 Sep 2005

پیش گزیده

سلام آقای سجادی
    درسته وقتی کولر روشنه دما رو 90 باقی میمونه فقط مشکل من وقتی که ماشین بدون کولر و در جا کار میکنه
    اخه ماشین یکی از دوستانم رو هم چک کردم این حالت برای اون بوجود نمیاد و فن ماشینش دیر تر از من قطع میکنه یعنی تو دمای تقریبا 88 درجه فنش خاموش میشه و تو 94 یا 93 روشن میشه و وقتی هم که در جا کار میکنه درجه آمپر ثابت رو 90 میمونه ( لازم به ذکر است که ماشین بنده هم قبلا اینجوری بود)
    حالا اگه بخوام دوباره این حالت رو داشته باشم چه باید بکنم؟
    با تشکر پیام

زمان پیوستن
    28 Sep 2005

پیش گزیده

با تشکر از جناب اقای سجادی
    بله در حالت در جا هم از 4000 تا 2500 سریع دور موتور کم میشود ولی از 2500 یا از 2000 تا 900 دور به کندی و به ارامی کم میشود (این زمان حدود 1.5 ثانیه یا کمی کمتر طول میکشد)و گاهی هم در موقع ترمز نسبتآ شدید البته نه خیلی زیاد یکی از چرخها قفل میشود که قبل از خراب شدن در موقع ترمزهای به همین شدت صدایی از چرخها شینده نمیشد در کل سیستم ترمز و گاز بعد از تعویض ecu تغییر کرده. به احتمال زیاد بعد از تعویض اصلآ تنظیمی انجام نشده است.سوال بعدی که از خدمت شما سرور گرامی داشتم این بود که ایا در موقع diagnosis دیتاهای تنظیم به صورت از پیش فرض شده یا در یک رنج قابل قبول برای یک سیستم در نظر گرفته میشود یا نه adjusment انجام میشود و دیتای دقیق بدست امده در ایپروم bsi ذخیره میشود چون همانطور که مستحضر هستید قطعات الکترونیک نسبت به هم tolerance دارند و دو قطعه مشابه مانند همین ecu بندرت عمل کردی مشابه خواهند داشت.

زمان پیوستن
    29 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ‌تيپ 5
    گوشی موبایل
    N80

پیش گزیده

سلام پیام جان
    به نظر من كه ماشينت سالم و هيچ مشكلي نداره، ماشين خودم هم همين توره.
    اگه نگراني‌تون نوسان دماست كه اجتناب ناپذيره و اگه رنج كاري اونه كه بايد بگم سنسورا خودشون چند درجه تولرانس دارند و بهرحال خواندن دقيق امپر خيلي سخته و تقريبي. و نكته اينكه عوامل ديگه‌اي هم توي دماي موتور تاثير داره حتي نوع بنزيني كه ميزنيد.
    شرمندم كه راه حلي براي اون ندارم!

صفحه 1 از 63 123456781151 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند