PDA

View Full Version : انتخاب بین RIO و GOL و PARS

farzad2
21 June 2005, 06:10 PM
سلام
از دوستان عزیز خواهش میکنم در مورد انتخاب بین این 3 ماشین نظر خودشون رو بفرمایند.
ریو در حدود11450000 (البته هنوز فروش شروع نشده تا اواسط تیر و تحویل شهریور)
GOL حدود 14 میلیون
و پارس معمولی هم 15.300
مشخصات پارس رو که همگی می دونیم و گل رو هم کم و بیش همینطور اما برای راحتی کار من مشخصات گل و ریو رو قید میکنم.
http://www.tuningtalk.com/fileupload/store/1rio3.jpg
http://www.km77.com/marcas/kia/rio_01/1gra/trescuartras4p.jpg http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com//pictures/VEHICLE/2003/Kia/100195102/006190-E.jpg http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com//pictures/VEHICLE/2004/Kia/100399438/032760-E.jpg http://63.241.234.11/images/Photo/2004/Kia/Rio/KNADC125646320656_1.JPG

farzad2
21 June 2005, 06:38 PM
مشخصات VW GOL

http://www.irmpc.com/images/vw_gol.jpg http://www.irmpc.com/gol_b.jpg http://www.tuningtalk.com/fileupload/store/gol_08.jpg http://www.tuningtalk.com/fileupload/store/gol_01.jpg http://www.tuningtalk.com/fileupload/store/gol_09.jpg

BloodReza
21 June 2005, 08:44 PM
من تو ماشین آنچنان سر رشته ندارم ولی پارس از هر نظر به این دو تا برتری داره

Mazhar
22 June 2005, 11:46 AM
به نظر من پارس يه چيز ديگه است ولي بين ريو و گل من ريو رو ترجيح مي دهم.چون به نظر من قشنگ تره.

سود انباشته
11 July 2005, 04:28 PM
من ریو را از هر نظر می پسندم.
ریو از هر سه تاش خوشگل تره
گل اصلا ظاهر خوبی نداره و قیمتش هم با چنین امکانات و مشخصات فنی چندان مناسب نیست و خرید ان عاقلانه به نظر نمیرسه.
پرشیا هم که از تکنولوژی قدیمی تری برخوردار هست.------->>> مصرف سوخت بالاتر

bardiashamee
11 July 2005, 11:13 PM
ریو رو ببین اندازه چرخاش 13 !!!!

ولی از گل خوشگلتره.

سالارشونم پارس هست.

البته به نظر من!!!!!

شهر
11 July 2005, 11:14 PM
به نظر من هم پارس خیلی بهتره. به نظر شخصی من ریو خیلی ماشین مسخره و زشتی هست.تو این عکسها قشنگتر نشون میده و از نزدیک خیر.

alisam44
14 July 2005, 03:40 PM
به نظر من اظهار نظر در اين رابطه كمي زود است چون همه ما پرشيا را خوب مي شناسيم راحت مي توانيم اظهار نظر كنيم.اما تجربه بقيه ماشينها را نداريم.

alireza_shd
20 July 2005, 07:33 AM
در مورد gol زود قضاوت نكنيد! موتو فولوكس هم مثل پارس 1800 هست اما با توان بيشتر و مصرف كمتر. در ضمن فولكس كار خانه قديميتر و معتبر تري هست نسبت به پژو. فولوكس گل به جورايي شبيه اپل كورسا هست كه هر كي رونده باشه مي دونه چه ماشيني هست! به نظر من گل بهتر هست

سود انباشته
20 July 2005, 08:51 AM
معاون مالي سايپا:

شماره گذاري خودروي ريو آغاز مي‌شود

خودروي ريو با قيمت 11ميليون و 450هزار تومان، شماره گذاري مي‌شود.

جمشيد ايماني معاونت مالي سايپا گفت: برنامه توليد و فروش خودروي ريو براي سال اول 20هزار دستگاه، سال دوم 55 هزار دستگاه و سال‌هاي سوم تا پنجم 75 هزار دستگاه خواهد بود.

آرمان
25 July 2005, 03:17 AM
به نظر من نيازي به فکر کردن نيست من که هرگز يک اتومبيل آلماني رو ول نميکنم برم دنبال چيز هاي ديگه....

اینجانب
28 July 2005, 04:18 PM
گل فول سی کی دی برزیل هست. . در اروپا تولید نشده. ولی بطور کلی خیلی شبیه گلف هست.

farzad2
28 July 2005, 04:58 PM
گل دقیقا یه چیزی تو مایه های سمند ایران است. یعنی شعبه برزیلی فولکس واگن رو فکر کنید ایران خودرو است و نقش ایران خودرو در مونتاژ محصولات پژو در ایران رو این مونتاژ کننده برزیلی برای فولکس واگن بازی میکنه. حالا شعبه برزیل میاد یک محصول ملی برای خودش تولید کنه البته با کمک و زیر نظر فولکس واگن و نتیجه میشه گل خودروی ملی برزیل. که از بعضی از قطعات فولکس واگن مدلهای دیگه هم در این خودرو برزیلی استفاده شده. حالا برزیل به ایران داره اجازه مونتاژ خودرو ملی خودشو میده درست مثل سمند که میخواد در برزیل و سوریه مونتاژ بشه.اگر دقت کنید جز در سایت فولکس واگن برزیل هیچ سایت دیگه فولکس واگن گل نداره.

rezasx1
28 July 2005, 11:33 PM
به نظر من هم فقط GOL ... موتور آلمانی حرف نداره
هرچند اطلاعاتم در مورد اتومبیل خیلی کمتر از گوشیه ولی از گوشیم که SX1 siemens هست خیلی راضیم
آلمان چیز بد نمیزنه... هر چند اگه برزیل توش دست ببره !!!
من رفتم نمایندگی .. توش نشستم بنظرم نسبت به قیمتش میارزه

arashjoon
16 August 2005, 04:31 PM
شاید در اینجا نبایستی مطرح کنم ولی به نظر من ورنا از همه اینها بهتر
واما گل بهتر از اون دو تای دیگه هست

fizzi
16 August 2005, 11:04 PM
اين 3 تا ماشين چه نكته مشتركي با هم دارند؟؟؟!!!
فولكس gol يك هاچ بك در اندازه متوسط (مانند فولكس پولو و 206 و كوچكتر از گلف ) هست.
كيا ريو يك سالون اندازه كوچك است.(مانند دوو لنوس)
پژو پرشيا يك سالون در اندازه زير متوسط هست.
از نزر قيمتي هم هيچ نسبتي ندارند. پرشيا بالاي 15 ميليون و ريو با توجه به اگهي بالا حدود 11.5 ميليون .قيمت gol هم كمتر از 14 ميليون رسيده وهنوز در حال سقوط هست...
به عنوان يك سرمايه گزاري خوب من پژو پرشيا را ترجيح مي دهم.
خريدن gol الان يك ضرر خود اگاهانه هست. كيا ريو هم از نز ظاهر و باطن يك اسباب بازي پلاستيكي و بي دوام ديگر ساخت كره هست . رانندگي و دست فرمان و فنربندي آن بسيار بد هست..
در ضمن تا آمدن 206 آريان بايد صبر كرد واونموقع ديد آيا ريو و gol موفق خاهند بود كه با اين قيمتها فروش داشته باشند يا بايد قيمت ها را بشكنند؟

hamidfizic
1 March 2006, 04:45 AM
gol az har lahaz az 206 va verna behtare

دوست گرامی به دلیل اینکه اولین پست شما بوود فقط ادیت کردم پست شما رو!
زبان رسمی فورم زبان فارسی هست و پینگیلیش استفاده نمیشود!

گل از هر لحاظ از 206 و ورنا بهتره!

ادیت شده توسط Generation-x

po2ya
1 March 2006, 03:48 PM
به نظر من چون تجربه رانندگی با 2 تا از اینها رو داشتم به نظرم گل برای کسی که مسافرت 2 نفره یا حداکثر 3 نفره بخواد بره خیلی ماشین خووبیه
موتور عالی کیفیت قطعات عالی قیافه خوشکل و دلنشین و از همه مهمتر اسپرتی در ضمن مال کره یا ایران نیستش و شرکت تولید کننده فکر دزدی مثل دو کارخانه سازنده دیگه نیست و تا به حال ماشین هایی که داده این خودرو ساط داخلی مشکل اساسی نداشتن!
در مورد پارس موتور ضعیف قیافه قدیمی کیفیت قطعات واقعا اشغال بعد از 3000 کیلومتر دینام ماشین سووخت!!
در مورد ریو هم اطلاعات خاصی ندارم فقط از لحاظ ایمنی صفر نفر اول از آخر در ایمنی!

HBN110
1 March 2006, 07:13 PM
به نظر من گل هر چی باشه اصل و نصب داره ، آلمانیه ، خوشگله ، و قوی و پر قدرت در ضمن یه ماشین جدید ، بنابراین فکر کنم بهتر باشه .

Ace
1 March 2006, 09:15 PM
نتیجه ی رای گیری تا این جا خیلی جالبه
من از این دوتا گل رو میپسندم قیافه ی اسپرتی تر موتور قوی تر کیفیت بهتر

Shahram_gle
2 March 2006, 08:51 PM
به نظر من پارس از گل و ریو خیلی سرتر هست. هم از لحاظ قیافه ی ظاهری و هم از لحاظ قدرت موتور و شتاب اولیه و ثانویه.
فقط تنها مشکلی که داره ( که فکر نمیکنم بشه اسمش رو مشکل گذاشت ) طرح قدیمی داشبورد اون هست. ولی همین طرح باعث جاداری بسیار زیاد ماشین شده که میتونه یک پوینت مثبت باشه ...

nazila
3 March 2006, 10:16 PM
سلام.
به نظر من پارس یه ماشین بیخوده با مصرف بالا کیفیت پایین که فقط قیافه داره و دیگر هیچ. تمام فروششم به خاطر قیافش بوده. ریو ماشینیه که از پارس به مراتب بهتره.داخلشم خیلی قشنگتره.
اما گل از هر 2 تا شون بهتره. 86% قطعات المانی. 14% قطعات پلاستیکی تحت لیسانس برزیل با نظارت کامل مهندسین المانی. کارخانه معتبر فلکس اجازه نمیده هیچ کشوری به اعتبار نام فلکس ضربه بزنه.در ضمن یکی از بزرگترین شعبات فلکس در برزیل است
در ضمن سیستم ضد سرقت گل در ایران بی نظیره.
به نظر من :1- گل 2-ریو 3- پارس

Javid
7 March 2006, 07:13 PM
خوب اینکه دیگه معلومه که گل بهتره.
یه چیز دیگه اینکه فکر نکنم مقایسه ی ماشین 15 میلیونی با 11.5 میلیونی کار درستی باشه چون حدود 3.5 میلیون اختلاف درخور توجهیه...
درضمن گل همه ی قطعاتش برزیلیه و فقط تحت لیسانس و زیر نظر مهندسان شرکت فولکس واگن آلمان تولید میشه.

حسام 61
7 March 2006, 11:40 PM
اگر فقط ملاک انتخاب گل بخاطر اسم فولکس واگن باشه انتخاب درستی نیست بهترین حالت برای انتخاب سوار شدن و بازدهی ماشین بعد از یه مدت زمان هستش
گل رو من 1روز دستم بود بنظر خیلی ماشین جم و جوری بود در نگاه اول ماشین خوبیه اما تو عمل خدا عالمه.....
تابستون پارسال هرچی گل میدیدم تو خیابون همه هنو هن کنان راه میرفتن...
پرشیا فقط برای کسایی خوبه که تاحالا نداشتن( هیچ کسی حاظر نمیشه برای دومین بار پرشیا بخره)
اما ریو به نسبت قیمت ارزون و کره ایی بودنش هنوز جای امتهان داره ولی به نظر ماشین خوبی میاد
در 1 نگاه انتخاب اول ) ریو انتخاب دوم )گل و سوم ) پرشیا

Zol2oaster
8 March 2006, 07:44 PM
اگر فقط ملاک انتخاب گل بخاطر اسم فولکس واگن باشه انتخاب درستی نیست بهترین حالت برای انتخاب سوار شدن و بازدهی ماشین بعد از یه مدت زمان هستش
گل رو من 1روز دستم بود بنظر خیلی ماشین جم و جوری بود در نگاه اول ماشین خوبیه اما تو عمل خدا عالمه.....
تابستون پارسال هرچی گل میدیدم تو خیابون همه هنو هن کنان راه میرفتن...
پرشیا فقط برای کسایی خوبه که تاحالا نداشتن( هیچ کسی حاظر نمیشه برای دومین بار پرشیا بخره)
اما ریو به نسبت قیمت ارزون و کره ایی بودنش هنوز جای امتهان داره ولی به نظر ماشین خوبی میاد
در 1 نگاه انتخاب اول ) ریو انتخاب دوم )گل و سوم ) پرشیا
در مورد انتخاب ماشین یک سری ملاک ها هستش که باید و باید به اونها توجه بشه، در غیر این صورت شما از خریدتون نه تنها لذت نخواهید برد بلکه خدا نکرده دچار حادثه هم میشین، آقا حسام مقایسه جالبی انجام دادند، ولی آیا میدونید ایمنی ماشین ریو از دو تای دیگه پایین تره؟
ماشین پارس به علت آئرودینامیکتر از 405 سرعت بیشتری داره، ولی فرق چندانی با 405 نداره (البته در مدل پارس معمولی) ماشین ریو هم با وجود طرح جذاب، جزو یکی از نا امن ترین ماشین های دنیاست....!
اما، گل نسبت به دو ماشین ذکر شده هم از ایمنی بالایی برخورداره، هم دارای امکانات موتوری و رفاهی نسبتن خوبیه، جوون پسند هم که هست، فکر میکنم معلومه که در پست من انتخاب کدوم ماشینه....!
موفق باشین.

Shahram_gle
9 March 2006, 11:56 PM
به نظر من پارس یه ماشین بیخوده با مصرف بالا کیفیت پایین که فقط قیافه داره و دیگر هیچ. تمام فروششم به خاطر قیافش بوده. ریو ماشینیه که از پارس به مراتب بهتره.داخلشم خیلی قشنگتره.
اما گل از هر 2 تا شون بهتره. 86% قطعات المانی
پرشیا حتمن یه تفاوتی با اون دو تا ماشین دیگه داره که دارای اختلاف 3 میلیون تومان هست.
بهترین کیفیت ایران خودرو رو پرشیا داره. من قیافه ی پرشیا رو به ریو ترجیح میدم.
در ضمن این گل هم اون گل شرکت فلکس واگن آلمان که شما فکر میکنید نیست. یک ماشین برزیلی مسخره هست. که من تاحالا کسی رو ندیدم که پیشنهاد خریدش رو بکنه.

Javid
10 March 2006, 06:10 AM
پرشیا حتمن یه تفاوتی با اون دو تا ماشین دیگه داره که دارای اختلاف 3 میلیون تومان هست.
بهترین کیفیت ایران خودرو رو پرشیا داره. من قیافه ی پرشیا رو به ریو ترجیح میدم.
در ضمن این گل هم اون گل شرکت فلکس واگن آلمان که شما فکر میکنید نیست. یک ماشین برزیلی مسخره هست. که من تاحالا کسی رو ندیدم که پیشنهاد خریدش رو بکنه.

1) پرشیا به غیر از بزرگتر بودن چه از لحاظ صندوق و چه داخل مزیتی نسبت به گل نداره ولی گل مصرف کمتر، کیفیت بهتر، ظاهر اسپرت (البته ظاهر سلیقه ایه)، دارای دو کیسه هوا، دارای طراحی داخلی چشمنوازتر هستش.

2)از نظر کیفیت گل یه ماشین تضمین شدست.. اینو از اکثر کسانی که این ماشین رو دارن بپرسین که کیفیت و راحتی ماشین در چه حدی هست و از نظر کیفیت خیلی از پرشیا سره...

3)فولکس برزیل شرکت خیلی بزرگ و معتبری هست و تحت نظارت کامل آلمان هستش و هیچ تفاوتی از نظر کیفیت با فولکس آلمان نداره

4) اینکه شما ندیدین دلیل بر این نیس که کسی پیشنهاد نده... من برعکس این اتفاق واسم افتاده...

5) خیلی مخلصیم:icon_surp

Shahram_gle
10 March 2006, 02:44 PM
خوب به هر حال این موضوع سلیقه ای هست.
هر کی میبینی با یه ماشینی حال میکنه.
من از جمله پرشیا باز ها هستم.

babaei
10 March 2006, 05:27 PM
از نظر شتاب ریو ((از کسانی که ELX دارند دعوت میکنم از 0 -150 کیلومتر با این اتو مبیل کورس بیندارن تا متوجه شتاب بالای ریو بشن چون من خودم ELX دارم و یک دفعه اینکار رو کردم .در نهایت هنوز دنده 2 پر نشده بود که ...))
از نظر نرم بودن. دوام و کیفیت گل
از نظر طراحی ظاهری پرشیا
در ضمن در ایران قیمت خودرو نشان دهنده کیفیت خودرو نیست بلکه سلیقه تولید کننده میباشد.وگرنه همین پرشیاELX در آذربایجان به قیمت .... فروخته میشود:icon_razz

nazila
11 March 2006, 03:28 PM
اول گل بعد ريو پرشيا رو هم كه بيخيال

iveco
29 March 2006, 02:01 AM
آيامي دانيد در نظر سنجي اخير كه در اروپا در خصوص رضايت از خودروها انجام شده خودروهاي آلماني در رتبه هاي انتهاي جدول قرار داشتند. خودروهاي ژاپني (تويتا)و...در رتبهاي اول وسپس خودروهاي كره ايي در رده بالا قرار داشتند .بعنوان مثال فروش بالاي اين خودروها در انگليس وگارانتي بالاي آنها اشاره كرد.پس صرفاً نمي توان فقط به اسم كشور سازنده توجه كرده و تصميم گيري كرد.

Shahram_gle
29 March 2006, 02:03 PM
من خودم ELX دارم و یک دفعه اینکار رو کردم .در نهایت هنوز دنده 2 پر نشده بود که ...))

با عرض شرمندگی باید بگم که راننده نیستی :icon_mrgr

M.Sadeghi
25 June 2006, 04:47 PM
فقط 1- * گل* 2- پارس. 3- ریو.

bijbij : ذوست گرامی . از شما درخواست مینمایم از نگارش متنهای اضافی تکراری بیهوده و ... بتور جد بپرهیزید . این متن بنده را یک تزکر جدی تلقی نمائید و به آن توجه بسیار نمائید .
با سپاس

M.Sadeghi
26 June 2006, 03:27 PM
با تشکر فراوان از دوست گرامی bijbij بله کاملآ صحبت شما درسته امیدوارم عضر خواهی بنده را پذیرفته باشید با تشکر فراوان M.Sadeghi :icon_neut :icon_wink :icon_cool از دوستان خواهشمندم ادامه ی موضوع تاپیک انتخاب بین RIO و GOL و PARS دهند.

amir_CLK500
29 July 2006, 01:03 PM
آيامي دانيد در نظر سنجي اخير كه در اروپا در خصوص رضايت از خودروها انجام شده خودروهاي آلماني در رتبه هاي انتهاي جدول قرار داشتند. خودروهاي ژاپني (تويتا)و...در رتبهاي اول وسپس خودروهاي كره ايي در رده بالا قرار داشتند .بعنوان مثال فروش بالاي اين خودروها در انگليس وگارانتي بالاي آنها اشاره كرد.پس صرفاً نمي توان فقط به اسم كشور سازنده توجه كرده و تصميم گيري كرد.
این نظر سنجی رو فکر کنم شما خودت انجام دادی:icon_roll .ماشینای کره بازار هدفشون کشورای جهان سوم و اسیایه نظیر ویتنام و ایران(چقدر بدبخت شدیم که همردیف ویتنامیم:icon_cry: )و تو اروپا و امریکا جایی ندارن.ماشینای ژاپنی بدلیل کیفیت خیلی بالاشون طرفدار زیاد داره چون ماشیناشون عمریه مث تویوتا و هوندا.اما اینکه گفتین ماشینا المان انتهای جدولن جای بسی تعجب داره دیگه همه دنیا ماشینای المان یا حتی فرانسوی رو میشناسن.:icon_ques

شاهین سرشار
29 August 2006, 04:08 PM
به نظر من ریو بهترین انتخابه برای خانواده ها و گل هم برای مجردها !!

ریو شتاب خوبی دارد ... و همینطور مصرف کمش ( پارس سرسام آوره ) ... قطعاتش تمام کره ایه ... این درحالیست که پژو پارس یه چیز درهمه .

فقط ریو

vahid_elx_645ci
17 September 2006, 04:01 PM
موتو فولوكس هم مثل پارس 1800 هست اما با توان بيشتر و مصرف كمتر. در ضمن فولكس كار خانه قديميتر و معتبر تري هست نسبت به پژو. فولوكس گل به جورايي شبيه اپل كورسا هست كه هر كي رونده باشه مي دونه چه ماشيني هست! به نظر من گل بهتر هست

مثل اینکه اطلاعات شما حداقل در مورد اتومبیل کم باشه چون پژو دومین شرکت اروپایی بود که اتومبیل تولید کرد.فولکس هم همچین نام معتبری نیست(در آمریکا که اینجور بود) گل هم در اروپا تولید نمی شه.
من پارس رو ترجیح می دم چون هم زیباتره هم کیفیت ساختش از دو تای دیگه بهتره هم خیلی عالی اسپرت میشه هم کاملن جادارتره و از همه مهمتر کارت طلائی داره و خدمات پس از فروشش عالیه.
در ضمن مارک لاستیک های گل ایگل برزیل هست ولی لاستیک های پارس گودیر که نام کاملن معتبری در جهان است.

mehrdad_ati
17 September 2006, 04:18 PM
در مورد کارخونه بگم که رتبه پژو از ایران خودرو و سایپا هم پایین تره :icon_razz

PoYo
17 September 2006, 04:36 PM
سلام دوستان

ببینید اصلا قابل مقایسه نیستند

اون درت و شتابی که پارس داره با اون زیبایی اصلا این دوتا در حدش نیستند!!!

vahid_elx_645ci
17 September 2006, 04:49 PM
در مورد کارخونه بگم که رتبه پژو از ایران خودرو و سایپا هم پایین تره :icon_razz

از چه نظر؟

arash p mbz bmw
17 September 2006, 05:40 PM
وحید عزیزم
منظور ایشان از لحاظ میزان تولید هست و نه چیزی دیگر

mehrdad_ati
17 September 2006, 05:54 PM
بله از لحاظ میزان تولید در سال

vahid_elx_645ci
17 September 2006, 07:30 PM
بله از لحاظ میزان تولید در سال

میزان تولید گروه PSA در سال 2005 :3373000
میزان تولید ایران خودرودر سال 2005: 553000

تا اونجایی که من می دونم عدد 3میلیون و 373 از 553 هزار بیشتره.
[3373000بیشتر از 553000 (اگه جایی در محاسباتم اشتباه کردم بگید)]
اگر در محاسباتم اشتباه کرده باشم و 553000 از 3373000 بیشتر باشه پس ایران خودرو از پورشه هم بهتره!:icon_mrgr چون ایران خودرو تولیداتش بیشتره پس شرکت اصیلیه!!!:icon_lol:

mehrdad_ati
17 September 2006, 11:35 PM
کسی نگفته سیتروئن از ایرا خودرو پایین تره من میگم پژو پایین تره برای اطلاعات بیشتر به مجله ماشین این ماه قسمت پاسخ به سوالت رجوع شود

vahid_elx_645ci
17 September 2006, 11:53 PM
کسی نگفته سیتروئن از ایرا خودرو پایین تره من میگم پژو پایین تره برای اطلاعات بیشتر به مجله ماشین این ماه قسمت پاسخ به سوالت رجوع شود

من اصلن در این چند تا پست کلمه سیتروئن رو تایپ کردم.
یا شاید هم شما فکر می کنید که PSA همون سیتروئنه. :icon_lol: :icon_mrgr :icon_lol:
اگر هم اون محاسبات من رو نفهمیدید می تونم براتون ثابت کنم که عدد 3میلیون و 373 از 553 هزار بیشتره.

mehrdad_ati
19 September 2006, 11:53 AM
psa همون پژو سيتروئنه يعني من اينم نميدونم بعد اين تيكه یا شاید هم شما فکر می کنید که PSA همون سیتروئنه. :icon_lol: :icon_mrgr چه معنايي داره يعني شما ميگي psa 1 شركت ديگه است؟!!!؟

پژو سيتروئن كاملا از پژو جداست جيگر

shahram2006_m
19 September 2006, 01:50 PM
دوستان لطفا از موضوع تاپیک منحرف نشید
به بحث هم خاتمه بدید.:icon_mad:

A.A.M
19 September 2006, 03:56 PM
سلام دوستان

ببینید اصلا قابل مقایسه نیستند

اون درت و شتابی که پارس داره با اون زیبایی اصلا این دوتا در حدش نیستند!!!
دوست عزیز ریو رو که میدونم از پارس بهتر نیست. ولی در مورد گل باید بگم که هم از لحاظ تکنولوژی به روز تر و کم مصرف بودن و هندلینگ و فنر بندی و ... خیلی بهتره و من میگم گل-پارس-ریو.اینجانب عموم گل داره و خودم پشتش نشستم.خیلی عالیه. دوست پدرم هم پارس داره و من هر دو را تجربه کردم جیگر.

arash p mbz bmw
19 September 2006, 05:08 PM
از لحاظ تکنولوژی گل نیز به مانند پارس است و دارای تکنولوژی قدیمی میاشد

shahram2006_m
19 September 2006, 07:52 PM
دوست عزیز ریو رو که میدونم از پارس بهتر نیست. ولی در مورد گل باید بگم که هم از لحاظ تکنولوژی به روز تر و کم مصرف بودن و هندلینگ و فنر بندی و ... خیلی بهتره و من میگم گل-پارس-ریو.اینجانب عموم گل داره و خودم پشتش نشستم.خیلی عالیه. دوست پدرم هم پارس داره و من هر دو را تجربه کردم جیگر.

به عقیده من یکی از نکات مثبت گل سیستم تعلیقشه که واقعا علیه.
ولی در مورد نظر شما در مورد تکنولوژی به روزتر
موتور گل 8 سوپاپ داره که این واقعا عجیبه و یکی از نشانه های قدیمی بودن طراحی اون هست.
الان ام وی ام(ماتیز چینی) با داشتن 3 سیلندر 12 سوپاپ داره.
اصولا امروزه خودروسازها برای اینکه توان بیشتری از موتور بگیرند برای هر سیلندر 4 سوپاپ نظر میگیرند.
موتور گل با داشتن حجم 1800 سی سی تنها 100 اسب قدرت خروجی داره.

hamidfizic
23 September 2006, 03:50 PM
من عزیزم موتور بورا رو هم دیدم بسیار شبیه همین گل . ولی به دلیل 16 سوپاپه بودن 150 اسب قدرت تولید می کنه و با توربو تا 180
اگر گل 16 سوپاپ بود می دونی چند اسب تولید می کرد ( مصرفش هم بالا می رفت ) در حالی که هدف طراح موتوری کم مصرف و ارزان بوده
در ضمن شما هنوز خیلی کوچک هستی که بخواهی روی کار سه شرکت معتبر ( فورد . جنرال موتورز . فولکس ) ایراد بزاری

sinad2
23 September 2006, 04:06 PM
سلام.به نظرم:
کیفیت مونتاژ:گل-ریو-پرشیا
تکنولوژی موتور:ریو-گل-پرشیا
ایمنی:گل-پرشیا-ریو
خدمات:پرشیا-ریو-گل

fafali_tune
27 September 2006, 11:43 AM
سلام؛
بر خلاف ظاهر عادی ریو، اسپرت(تزیین) شده اش عجیب قشنگ میشه! 1-ریو ، 2- پارس ، 3-گل

El Padrino.
27 September 2006, 02:59 PM
گل توی سر بالایی و شتاب پرشیا رو می خوره دیگه چه برسه به ریو
به نظر من
1- گل
2- پرشیا
...
10-ریو

علی م
30 September 2006, 02:51 PM
1 ) گل
2) ریو
3) ÷رشیا

El Padrino.
2 October 2006, 10:10 PM
برتری های گل نسبت به پرشیا
1- دو ایربگ جلو
2-خدمات پس از فروش علی و مونتاژ خوب
3-زیبایی
4-بلانگوی عقب 405 نداره فکر کنم پرشیا هم نداشته باشه
5-جاداری
6-شتاب کمتر گل 11.3 پرشیا11.5
7-پخش استیو
8-بازشدن در صندوق عقب با ریموت
9-سیستم ضد سرقت IMMOBILZER

خداوکیلی مشخصات هر دو رو از توی پوستر هر دو ماشیت که از نمایندگی ها گرفتم نوشتم

از ریو پوستری ندام

web
2 October 2006, 10:28 PM
و برتري هاي پارس به خودرويي برزيلي مثل گل :
1 - زيبايي (خدايي از نظر زيبايي اصلا نبايد اين دو رو كنار هم گذاش. حتي جلوي سمند هم از گل قشنگتره)
2 - كلاس
3 - بسيار بسيار بيشتر و بهتر اسپرت ميشه.
4 - خدمات پس از فروش و نمايندگيهاي بسيار بيشتر (اين ديگه واضح و مبرهنه) + كارت طلايي
5 - جادارتر بودن نسبت به گل

برتري هاي گل :
1 - وسايل ايمني و رفاهي بيشتر

ضمنا پارس بلندگوي عقب داره و تجهيزاتي مثل ريموت و ايمموبايلايزر با 150000 تومن روش مياد.

گل بنظر من ماشين بدي نيست ولي اصلا نبايد از نظر كلاس با پارس مقايسه بشه. مقايسه ي گل با تيپ 5 معقولتره.

1 - پارس
2 - گل
3 - ريو
بااحترام

El Padrino.
6 October 2006, 02:27 PM
0 تا صد ریو چقدره ولی هرچی باشه گل که سهله پرشیا هم میزارتش توی جیبش

M.Sadeghi
14 October 2006, 11:23 PM
1.گل 2.پارس 3.ریو با احترام

kingdariush
14 October 2006, 11:37 PM
به نظر من ریو به خاطر موتورش
گل و پارس هم به دلیل موتور عهد عتیقشون هیچ رتبه ای نمیگیرند!

شاهین سرشار
15 October 2006, 12:00 AM
پارس خیلی ماشین تنبلیه و دیگه دورش گذشته . ولی حالا انتخاب بین ریو و گل .

شتاب گل و ریو تقریبا با هم برابره .
ریو 16 سوپاپ و گل 8 سوپاپ
ریو 1500 سی سی و گل 1800 سی سی
ریو و گل هر دو تقریبا 100 اسب بخار دارن
مصرف ریو از گل کمتره .
ایمنی :

گل - دارای دو کیسه هوا
ریو - دارای تسمه های فولادی کار شده روی درها .
امکانات :
ریو جالیوانی و جا فلاکسی داره که گل نداره .
ضبط ریو سیدی خور MP3 هستش درحالیکه ضبط گل رادیو پخش کاست داره .
گل برف پاکن و گرمکن شیشه عقب داره که ریو نداره .
گل آژیر دزدگیر داره که ریو نداره .

حالا نظر با خودته دیگه که کدومشون به صرفه ترن .

Nomad
15 October 2006, 09:48 PM
با تشکر فراوان از جناب شاهین :

مورد قیمتاشون رو اضافه کنید که گل خیلی گرونتره . . .

شاهین سرشار
15 October 2006, 10:01 PM
بله قیمت گل 5/11 و ریو 700/11 که در این مورد برتری با ریو هستش .

من داییم ریو داره و خیلی ازش راضیه . میگه در رنج قیمت 11 تا 12 بهترین انتخابه

شما هیچ خودرویی 11 میلیونی رو نمیتونید گیر بیارید که قطعاتش تماما کره ای باشه .

Nomad
15 October 2006, 10:34 PM
گل دقیق چه قیمت هستش ؟ بابا خیلی بالاتره . . .

web
16 October 2006, 05:44 AM
براستي گل چي داره بجز يدك كشيدن اسم فولكس واگن؟ اون همه پول بديم بريم آخرش ماشين برزيلي بگيريم؟ با اون ظاهر ساده و اون اندازه ي كوچك؟! امكانات چي؟ حتي يه ABS ساده داره؟ كل كاري كه كردن يه عايق بين موتور و اتاق قرار دادن كه به اصطلاح صداي خودرو در داخل كابين كم بشه.

ريو؟ واقعا ريو چيه بجز يك ماشين قاتل با اون سطح ايمني؟ ريو اگر 8 ميليون بود ارزش داشت يا با قيمت فعليش اگر سايپا آپشناشو حذف نميكرد مي ارزيد.چرا براي خودمون ارزش قائل نميشيم و ميريم ماشيني ميخريم كه سايپا خيلي راحت حتي مه شكنهاي جلوشو حذف كرده؟اين ماشين استحكامش و دوامش افتضاحه و زود خودشو ميندازه. سال 2005 در تست تصادف با تمام تجهيزات ايمني مثل ايربگ و ABS در بين تمام ماشينها آخر شده و حالا سايپا اونا رو هم حذف كرده!!! تنها فاكتور مثبت تو اين ماشين شتابشه. ديگه همين و بس.

من داییم ریو داره و خیلی ازش راضیه . میگه در رنج قیمت 11 تا 12 بهترین انتخابه

شما هیچ خودرویی 11 میلیونی رو نمیتونید گیر بیارید که قطعاتش تماما کره ای باشه .

دوست عزيز با احترام به نظر شما و دايي شما :
اولا خب طبيعيه كه داييتون از ماشينش تعريف كنه.
دوما حالا كره چه آش دهن سوزيه. تازه هيونداي كره نه. شركتي مثل كيا چقدر معتبره كه شما بهش استناد ميكنين؟

پارس خیلی ماشین تنبلیه و دیگه دورش گذشته . ولی حالا انتخاب بین ریو و گل .
شتاب پارس تنها 0.2 ثانيه از گل كمتره. اونوقت ميشه توضيح بدين چجوري با اين اختلاف كم شما به پارس ميگين تنبل؟
ضمنا شما نبايد ريو رو با اون ظاهر با پارس مقايسه كنين چون كلاسشون و قيمتشون كلي با هم تفاوت داره.

گل دقیق چه قیمت هستش ؟ بابا خیلی بالاتره . . .
14100

من هيچكدومو ندارم اما هر سه رو سوار شدم. بنابراين سعي كردم تا حد امكان دور از تعصب نظرمو بگم.

بااحترام

Nomad
16 October 2006, 05:01 PM
البته من حرف دوست عزیزمون WEB رو در مورد ایمنی ریو قبول دارم که همچین مالی نیستش . ( تو رده بندیه بدترین ماشینهای دنیا از نظر ایمنی رتبه ی اول رو اورده بود ) .

vortec
16 October 2006, 07:03 PM
ایرادات ریو شامل چرخهای کوچک و ایمنی پائینش میشه
وگرنه بهتر از پارس هست
گل هم که مقوله ای جدا و با این خودروها مقایسه نمیشه
بین پارس و ریو:
ریو

شاهین سرشار
16 October 2006, 11:12 PM
به نظر شما پرشیا کارکرده بهتره ریو من بینشون گیر کردم لطفا راهنمایی کنین .

kingdariush
17 October 2006, 01:09 AM
البته من با ایمنی پایین ریو کاملا مخالفم
اون خبری که ریو رو از نظر ایمنی ضعییف خوانده بود مربوط به آمریکاست و نه جهان. با استانداردهای آمریکایی بله ریو نسبت به خودروهای دیگه ضعیفتره ولی ریو بالاخره به بازار آمریکا راه پیدا کرده اونهم با تمام سخت گیریها. ضمنا تست تصادفش چهار ستاره داره من نمیدونم چطور یک عده میان چنین خودرویی رو با 405 ایران یا سمند مقایسه میکنند!؟ فکر میکنید این خوردوها میتونند مجوز فنی فروش در آمریکا رو بدست بایرند!؟ اونجا ایران نیست با آتش سوزی چند دستگاه 405 درجا همشون جمع میشه و استفاده اش ممنوع میشه. 405 چطور ایمنی داره که زود آتش میگیره!؟
به نظر من این مقایسه درست نیست ریو با فورو و شورولت و تویوتا مقایسه شده و در بین خوردرها روز آمریکا ایمنیش پایینتر بوده لطفا نیاییید با خودروهای از رده خارجی مثل پارس و سمند و405 مقایسه اش کنید.

web
18 October 2006, 03:24 AM
ببين آقاي كينگ داريوش منم نميگم ريو ماشين بديه. ميگم ريويي كه سايپا تحويل ملت ميده مفت نمي ارزه.

- از نظر ايمني شما از چه ريويي حرق ميزنين؟ ريويي كه تمام تجهيزات ايمنيو داشته.مگه غير از اينه؟ حالا اصلا كار به رتبش ندارم. شما اگه جرات داري با پا يك ضربه ي محكم به سپر ريو بزن. ببين نميشكنه؟!

- از نظر سواري هم بله شتاب ريو از همشون بيشتره و نرم تر هم هست اما همين شتاب زيادش باعث ميشه كه ماشين زود خودشو بندازه چون بدنه ش نسبت به موتورش ضعيفه.

درعين حال براي داخل شهر و درصورتيكه بهش زور نياريم از 206 سره.

kingdariush
18 October 2006, 08:21 PM
ببين آقاي كينگ داريوش منم نميگم ريو ماشين بديه. ميگم ريويي كه سايپا تحويل ملت ميده مفت نمي ارزه.

- از نظر ايمني شما از چه ريويي حرق ميزنين؟ ريويي كه تمام تجهيزات ايمنيو داشته.مگه غير از اينه؟ حالا اصلا كار به رتبش ندارم. شما اگه جرات داري با پا يك ضربه ي محكم به سپر ريو بزن. ببين نميشكنه؟!

- از نظر سواري هم بله شتاب ريو از همشون بيشتره و نرم تر هم هست اما همين شتاب زيادش باعث ميشه كه ماشين زود خودشو بندازه چون بدنه ش نسبت به موتورش ضعيفه.

درعين حال براي داخل شهر و درصورتيكه بهش زور نياريم از 206 سره.

من نه ریو دارم نه چندان طرفدارشم ولی بعضی حرفها بی معنیه مثلا این:

ریو تو رده بندیه بدترین ماشینهای دنیا از نظر ایمنی رتبه ی اول رو اورده بود!

خوب این گفته های نادرست معنایی نداره . اولا اون رده بندی در مورد آمریکا بود و دیگه اینکه حالا چون ریو اونجا از نظر ایمنی رتبه نیاورده دلیل نمیشه ماشینهای دیگه ای که اصلا توی اون رده بندی نیستند از نظر ایمنی بهتر باشند.
جملاتی مثل این آشغاله و اون بده و کره ای خوب نیست برای کسی که دنبال اطلاعاته برای خرید ماشین و روی ریو هم نظر داره هیچ ارزشی نداره.
آخه رتبه بندی ماشینها از نظر ایمنی در آمریکا هیچ چیزی در مورد بهتر بودن امنیت سمند و 405 از ریو نمیگه. اصلا کسی تست تصادف سمند و 405 رو دیده که اینطور قضاوت میکنید؟ به نظرم یکمی حرفهای تبلیغاتی رو بگذاریم کنار بهتره.

Foad
19 October 2006, 07:54 PM
به نظر شما پرشیا کارکرده بهتره ریو من بینشون گیر کردم لطفا راهنمایی کنین .

کار کرده داریم تا کار کرده.اگر سالم باشه خوب پرشیا ولی اگر ماشین به خرج افتاده باشه نه پرشیا نه هیچ ماشین دیگه ای بدرد نمیخوره

CTS-V
24 October 2006, 12:55 PM
این سه ماشین قابل مقایسه نیستن چون تو یه کلاس نیستن.
ولی از نظر کیفیت گل بهتره.

shahram2006_m
26 October 2006, 11:53 PM
من نه ریو دارم نه چندان طرفدارشم ولی بعضی حرفها بی معنیه مثلا این:

ریو تو رده بندیه بدترین ماشینهای دنیا از نظر ایمنی رتبه ی اول رو اورده بود!

خوب این گفته های نادرست معنایی نداره . اولا اون رده بندی در مورد آمریکا بود و دیگه اینکه حالا چون ریو اونجا از نظر ایمنی رتبه نیاورده دلیل نمیشه ماشینهای دیگه ای که اصلا توی اون رده بندی نیستند از نظر ایمنی بهتر باشند.
جملاتی مثل این آشغاله و اون بده و کره ای خوب نیست برای کسی که دنبال اطلاعاته برای خرید ماشین و روی ریو هم نظر داره هیچ ارزشی نداره.
آخه رتبه بندی ماشینها از نظر ایمنی در آمریکا هیچ چیزی در مورد بهتر بودن امنیت سمند و 405 از ریو نمیگه. اصلا کسی تست تصادف سمند و 405 رو دیده که اینطور قضاوت میکنید؟ به نظرم یکمی حرفهای تبلیغاتی رو بگذاریم کنار بهتره.

درسته شما از ایمنی خودروهای داخلی خبر ندارید ولی وقتی از ایمن نبودن ریو خبر دارید چرا پس باید دوباره ازش طرفداری کرد و خریدش؟؟؟ حداقل از این که خبر دارید

kingdariush
30 October 2006, 01:05 AM
درسته شما از ایمنی خودروهای داخلی خبر ندارید ولی وقتی از ایمن نبودن ریو خبر دارید چرا پس باید دوباره ازش طرفداری کرد و خریدش؟؟؟ حداقل از این که خبر دارید

یک مثال میزنم براتون. یکی میاد مقایسه میکنه میگه بین حمید و احمد و محمد. حمید از همه کوتاه تره. میگیم بهش. بعد شما میگی حمید که بین اون 3 نفر از همه کوتاهتر بود از کامبیز هم حتما کوتاهتره!

به نظر من که اصلا منطقی نیست. این مقایسه ها نسبیه و وقتی سایر خوردو مثل سمند درش لحاظ نشده نمیشه ازش نتیجه ای گرفت. وقتی میتونید از این آمار استفاده کنید و بگید ایمنی سمند مثلا از ریو بیشتره که ایمنی سمند هم محاسبه شده باشه که نشده. قبول دارم که ریو از تویوتا کمری ایمنیش کمتره ولی پای سمند و 405 رو که از رده خارجند و قابلیت ورود به بازار آمریکا رو ندارند و طبیعا در تستهای ایمنی آمریکا هم جایگاهی ندارند رو وسط نکشید چه بسا اینها بسیار بدتر و نا امنتر از همین ریویی که میگید نا امنه باشند.
هدف اینکه این مقایسه هیچ چیزی رو به نفع پژو پارس و گل تغییر نمیده. مگر اینکه امتیازهای تستت تصادف یا فیلم تست تصادفشون رو بیارید و مقایسه کنید.

علی م
30 October 2006, 12:10 PM
چه مقایسه ی پیچیده ای؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا سر چی دارین بحث می کنین اخه وقتی تصادف بشه کدوم این ستاره ها به درد می خوره
من یه سری عکس از bmw و سمند و زانتیا و ..... دارم که در هیچ کدوم مسافرین سالم در نیومدن سرعت ها هم هم زیر 150 بوده

mehrdad_ati
31 October 2006, 06:50 AM
1 چیزی بگم ریو بین ماشین های ارزان قیمت دنیا در سال 2005 اول شد حالا اگه پارس و ... هم میتونند برن اول بشند

shahram2006_m
31 October 2006, 10:37 AM
1 چیزی بگم ریو بین ماشین های ارزان قیمت دنیا در سال 2005 اول شد حالا اگه پارس و ... هم میتونند برن اول بشند

لطفا اطلاع رسانی تون دقیق و کامل و با ذکر منبع باشه.از چه لحاظ و در کدوم کشور؟؟؟

shahram2006_m
31 October 2006, 04:41 PM
من تو 1 مجله خوندم اما یادم نمیاد کجا ام مطمعنم خبرش همینطوری بود با 1 سرچ پیدا میشه 1 بار هم تو مجله ماشین ورنا رو با ریو مقایسه کرده بود نوشته بود ریو بهتره

دوست گرامی لطفا از موضوع اصلی تاپیک منحرف نشید.
برای مقایسه ورنا وریو تاپیک دیگری موجود هست:
مقایسه ورنا و ریو (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=26852)

پست شما پاک شد.

liza56
27 March 2007, 02:31 PM
متاسفانه در خیلی از پست ها ( نه فقط در این تاپیک بلکه در تمام تاپیک ها ) نظرات با قصد وغرض همراه است و هر کس که قصد استفاده از اين سايت را داشته باشد گيج و گمراه خواهد کرد . بنابراين بهتر است دست از نظرات مغرضانه و تبليغاتی برداريم و به هدف اين سایت که فکر کنم اطلاع رسانی صحيح باشه کمک کنيم .

arash p mbz bmw
28 March 2007, 04:01 AM
دوست عزیزم
متاسفانه این موضوع نه تنها در بخش ماشین بلکه در تمامی بخش ها هست
بلخره هر کسی شنیده هارو منتقل میکنه
ولی ما تا جایی که اطلاعات داشته باشیم نمیزاریم یه همچین اتفاقاتی بیوفته
از نظر و پست سازنده و بجای شما هم بسیار سپاسگزارم

vahidsesariii
15 April 2007, 05:08 PM
به هر حال ريو از پارس و گل خيلي ارزون تره نمي دونم بر حسب چي مقايسه مي كنيد به نظر من يه ريو داشته باشي با مثلا يه پي كي از گل يا پارس بهتره اما ريو خالي به گرده هيچ كدوم نميرسه ( 1 ماه ريو داشتم آشغال به تمام معنا)

Suba_sa
13 June 2007, 09:19 AM
فعلا که ريو قيمتش شده 12/700 و خيلي هم ارزون نيست

El Padrino.
13 June 2007, 12:27 PM
میشه منبع حرفتون رو بفرمایین ریو الان 11 هست کی گفته 12.700

hbarzegar
13 June 2007, 04:12 PM
فك نكنم منبع بخواد يه زنگ به يكي از نمايندگي هاي سايپا بزن ببين چند ميگن.
3 ماه پيش 12.500 بود ولي من ديروز پرسيدم 12.700 گفتن

Suba_sa
14 June 2007, 09:39 AM

منيع معتبرتر از خود سايپا؟!! اينم لينک:
http://www.saipacorp.com/fa/sales/presell.asp

vahidsesariii
14 June 2007, 05:14 PM
افزايش قيمت مال تمام خودروهاست اگه ريو گرون شده بقيه هم گرون شدن و ريو از بقيه هنوز خيلي ارزون تره

dr_mehry
14 June 2007, 09:25 PM
rio full option :13500000

amirvr14
15 June 2007, 01:40 AM
rio full option :13500000

این قیمت ماله کی بوده(لطفا تاریخ بگو)و آیا فول آپشن رینگ اسپرت رو هم لحاظ کردی یا نه؟

reza_s29
15 June 2007, 02:00 AM
با سلام من به عنوان یه مصرف کننده که تا حالا پراید دوو 206 تیپ 2 و پرشیا رو امتحان کردم و الانم 2 ماه میشه که ریو سوارم میتونم به جرات بگم که ریو از هر نظر به این ماشینایی که داشتم برتری داره اولا دوو ترمزاش کمی ضعیف بود و زود به سر صدا افتاد 206 هم هزینه های جانبی بالایی داشت و پمپ بنزینش و سنسور اکسیژنش سر 50 هزار تعطیل شد پرشیا هم که این سیستم سوختش بیچارم کرد و امان از خدمات ایران خودرو در ضمن مصرفش بالا بود و نسبت به ریو یکم دیر شتاب میگرفت فرمونش هم سفت تر بود اما ریو مصرف پایینی داره فنر بندیش نرم تره هیدرولیک و کولرش توپه ترمزاش قابل قبوله سر و صدا فعلا نداره جلو بندی ماشین عالیه ولی جنس داشبوردش خشکه حتما رینگ و لاستیک میخواد بقیه چیزاشم مشکلی نداره ! این نظرات کاملا شخصی بوده و هیچگونه کل کلی با دوستان پرشیا سوار ندارم ! ولی فکر کنم جلوی گل کم بیاره . راستی

خدماتش نسبت به ایران خودرو عالیه . قیمتش هم 2 ماه پیش من گرفتم 12600 ایر بگ نداره ترمز ای بی اس هم نداره

حسام الدین
17 June 2007, 09:56 AM
خداییش ریو بهتره

shahram2006_m
17 June 2007, 11:30 AM
خداییش ریو بهتره

دوست عزیز برای انتخاب ریو میتونستید در نظرسنجی شرکت کنید.لطفا برای شرکت در مقایسه از دلایل مبتنی بر مدرک استفاده کنید.

kingdariush
17 June 2007, 08:41 PM
با سلام من به عنوان یه مصرف کننده که تا حالا پراید دوو 206 تیپ 2 و پرشیا رو امتحان کردم و الانم 2 ماه میشه که ریو سوارم میتونم به جرات بگم که ریو از هر نظر به این ماشینایی که داشتم برتری داره اولا دوو ترمزاش کمی ضعیف بود و زود به سر صدا افتاد 206 هم هزینه های جانبی بالایی داشت و پمپ بنزینش و سنسور اکسیژنش سر 50 هزار تعطیل شد پرشیا هم که این سیستم سوختش بیچارم کرد و امان از خدمات ایران خودرو در ضمن مصرفش بالا بود و نسبت به ریو یکم دیر شتاب میگرفت فرمونش هم سفت تر بود اما ریو مصرف پایینی داره فنر بندیش نرم تره هیدرولیک و کولرش توپه ترمزاش قابل قبوله سر و صدا فعلا نداره جلو بندی ماشین عالیه ولی جنس داشبوردش خشکه حتما رینگ و لاستیک میخواد بقیه چیزاشم مشکلی نداره ! این نظرات کاملا شخصی بوده و هیچگونه کل کلی با دوستان پرشیا سوار ندارم ! ولی فکر کنم جلوی گل کم بیاره . راستی

خدماتش نسبت به ایران خودرو عالیه . قیمتش هم 2 ماه پیش من گرفتم 12600 ایر بگ نداره ترمز ای بی اس هم نداره

صدای داخل اتاق چطوره؟ هم صدای موتور هم بدنه منظورمه

asdadras
25 September 2007, 12:56 PM
صدای داخل اتاق چطوره؟ هم صدای موتور هم بدنه منظورمه

من حدود 6 ماهه ریو دارم در این مدت 6000 تا باهاش کار کردم همتو جاده هم تو شهر تا حالا که نه اتاق نه بدنه صدا نداشته اما صدای موتور از حدود 3500 دور به بالا بتدریج زیاد میشه که اونم با گذاشتن صداگیر قابل رفعه

Nomad
1 October 2007, 04:17 AM
بنظر من با توجه به تکنولوژی ساخت برتر و جدیدتر گل و با توجه به اینکه ظاهر گل حتب با اینکه کمی از ماشینهای روز عقبه ولی بازهم نسبت به پرشیا و ریو بهتر هستش ... البته در مورد فضای ماشین برتری کاملا با پرشیاس ...

Suba_sa
1 October 2007, 05:41 PM
بنظر من با توجه به تکنولوژی ساخت برتر و جدیدتر گل و با توجه به اینکه ظاهر گل حتب با اینکه کمی از ماشینهای روز عقبه ولی بازهم نسبت به پرشیا و ریو بهتر هستش ... البته در مورد فضای ماشین برتری کاملا با پرشیاس ...

تکنولوژی ساخت برتر و جدیدتر گل?!? اصلي ترين مشکلش به روز نبودن طراحي و تکنولوژيشه!

benyamilan
5 October 2007, 12:35 AM
از نظر ظاهری مطمئنا پارس
ولی از نظر هندلیگ و راحتی گل به دو تای دیگه برتری داره

smartchain
10 October 2007, 06:44 AM
بچه ها دور 360 با گولو ببینید یارو چیکار نکرده با ماشین!!
http://www.youtube.com/watch?v=sfwN7e-VILc
اینم 180 جالب :icon_arro
http://www.youtube.com/watch?v=wcffVTfHS5c
اینم 360+180!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Kk8JDPt_fXE
اینم فک کنم برزیله
http://www.youtube.com/watch?v=0AXeDic4fHQ
راستی این ماشین چیه!!!!؟چقدر شبیه ریو ا!
http://www.youtube.com/watch?v=dPnE-vyZMBY
نقاشی روی آسفالت!
http://www.youtube.com/watch?v=87lLjeZL8Yk
برزیلیام سرشون درد میکنه واسه
http://www.youtube.com/watch?v=z47eoU_laKk

smartchain
10 October 2007, 07:11 AM
http://www.club-vw.cl/foros/uploads/post-89-1135015851.jpeg
البته این GT Sport هست
http://www.autospies.com/images/users/spandrei/1.jpg
فک میکنم مدل گل 2000 باشه و GT 2004
1/4 Mile ET: 12.212 1/4 Mile MPH: 117.844 1/8 Mile ET: 7.980 1/8 Mile MPH: 88.362 0-60 Foot ET: 1.677 Temperature F: 60.1 Timeslip Scan:
Car Make: Volkswagen Car Model: Gol Car Type: 8v special Car Year: 2000 Driver: Paulo Goncalves

Videos: Gol Videos (http://www.dragtimes.com/Volkswagen--Gol-Drag-Racing-Videos.html) Web Site:
http://www.dragtimes.com/images/7699-2000-Volkswagen-Gol.jpg

El Padrino.
10 October 2007, 07:40 PM
دوست عزیز این تاپیک مخصوص مقایسه این سه خودرو هست
لطفا مطالب مخصوص گل رو در این تاپیک قرار (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=15832&page=29) دهید

james_hetfiel
21 October 2007, 09:16 AM
هميشه گفتم كيفيت ساخت هيچ ماشيني تو ايران و خدمات پس از فروشش مثل ماشينهاي گروه شركتهاي كرمان نمي شه!

kingdariush
31 October 2007, 09:37 PM
هميشه گفتم كيفيت ساخت هيچ ماشيني تو ايران و خدمات پس از فروشش مثل ماشينهاي گروه شركتهاي كرمان نمي شه!

گستردگی خدماتشون زیاد نیست. ضمن اینکه تیراژشون اینقدر پایینه که با کارخانه های دولتی قابل مقایسه نیست. درسته کیفیت پراید پایینه ولی روزی 1000 تا تولید کجا و روزی 20 تا کجا!

james_hetfiel
22 December 2007, 11:58 AM
گستردگی خدماتشون زیاد نیست. ضمن اینکه تیراژشون اینقدر پایینه که با کارخانه های دولتی قابل مقایسه نیست. درسته کیفیت پراید پایینه ولی روزی 1000 تا تولید کجا و روزی 20 تا کجا!

فکر میکنم تیراژ پایینتر برتری محسوب میشه. نظر شخصی منه البته. همین تیراژ بالا بلا سر کیفیت ماشینای ایران خودرو و سایپا آورده

Raminium2001
24 December 2007, 12:43 PM
در مورد کیفیت پایین محصولات ایران خودرو و سایپا موافقم، ولی دلیلش تیراژ بالا نیست. چون تیراژ بالا عامل بهبود کیفیت هست. مثلا اگه شما از یک قطعه سالی 20 هزار تا بزنی میتونی از دستگاههای گرون قیمت و دقیق روز استفاده کنی یا اگه سالی 1 میلیون تا تولید کنی؟ نمونه بارزشم خودروسازی کره هست که با افزایش تیراژ قدرت خرید دستگاههای دقیقتر رو پیدا کرده و کیفیت محصولاتش رو به طرز چشمگیری افزایش داده.
توی ایران متاسفانه با وجود حمایت اجباری مردم از صنعت خودرو این پیشرفت رو نداشتیم و دلیلش رو هم هممون خوب میدونیم ...
علت کیفیت خوب برخی محصولات کم تیراژ در ایران اینه که تیراژ واقعیشون خیلی بالاتر از این حرفهاست و در خارج تولید میشن، ما هم تولیدات با کیفیت رو وارد میکینیم.

jasapour
15 February 2008, 04:31 PM
سلام عرض کنم به عنوان کسی که هم 206 داره و هم ریو واقعیت خدمتتون عرض کنم از حیث قوای محرکه و شتاب و سرعت اصلا خانواده پژو رو با ریو مقایسه نکنین چون ریو چند تا سرو گردن بالا تره به عنوان مثال مرداد ماه امسال یه کورس با دوستم که پرشیای ELX دارن و خیلی از راه رفتنشو شتابش و برتریش به بقیه ماشینا حتی به 206 تیپ 5 و زانتیا 2000 می گفت گذاشتم اول از اینکه تو مسافت کوتاه 150 تا پر می کردیم دوم اینکه تو سرازیری به اندازه نیم ماشین و تو سربالایی به اندازه 4-3 متر عقب می موند البته بعد از چن دور کورس کاملا تعجب زده گفت فک نمی کردم ریو اینجوری راه بره فک می کردم حتی با پرایدم می شه گرفتش!!!!!!!!!!!!دیگه حساب GLX و سمند و 206 ام که روشنه

mashad
19 February 2008, 04:59 PM
گل بخر
هيچ وقت ماشين ايراني نخريد گل هم هنوز از كيفيت بد مونتاژ ماشين در ايران زياد صدمه نديده

Suba_sa
20 February 2008, 12:20 PM
گل بخر
هيچ وقت ماشين ايراني نخريد گل هم هنوز از كيفيت بد مونتاژ ماشين در ايران زياد صدمه نديده

مشگل گل موتور قدیمیشه.

jasapour
22 February 2008, 10:01 PM
دوستانسلام یه توضیح کوچیک بدم یکی از اقوام ما گل داشت و خیلی ازش راضی بود یه روز به من گفت می خوام ردش کنم یه پرشیای سفید صفر دیدم اون و بخرم که البته من بهش گفتم این کار و نکن اشتباه بزرگیه گفت نه بابا لامصب پرشیا رو ببینی کف می کنی خلاصه کلی تعریف از پرشیا چن روز بعد فهمیدم پرشیا رو خریده بعد از چن ماه دیدمش گفتم چطوره از گل بهتره؟گفت عجب اشتباهی کردم واقعا اشتباه بزرگی کردم یه چرخ گل می ارزه به صد تا پرشیا . فقط رخ داره سواریش صفر خلاصه یه ساعت در باب برتری گل به پرشیا صحبت کرد و اینکه بزرگترین اشتباه ماشین بازیش و کرده البته دوستان خدای نکرده قصد توهین به پرشیا دارا یا پرشیا دوستا رو ندارم فقط چکیده ای از گفته های کسی رو گفتم که یه سال گل داشت و الانم حدود یه ساله پرشیا

Raminium2001
26 February 2008, 06:12 PM
دوست من، جناب jasapour (http://www.phalls.com/member.php?u=66833) لطفا دلیلی که دوستتون این فرمایشات رو کردن هم بگید. پرشیا چیزی برای تعریف نداره. ولی گل هم اونایی که من دیدم همچین آش دهن سوزی نیست. البته از نظر کیفیت و مونتاژ، گل خیلی بهتره ولی از نظر سواری نمیشه گفت از پرشیا بهتره، با ELX هم که اصلا مقایسه نباید کرد.

Nomad
27 February 2008, 07:36 PM
به نظر من کیفیت سواری گل و پرشیا کاملا با هم متفاوت هست و البته نمیتونم بگم که کدوم بهتره ... یه طرفه قضاوت نمیکنم ولی من که خودم سوار گل شدم و سر پیچها اون رو امتحان میکردیم یه حسی بهمون دست میداد که خدا الانه که ماشین یه اتفاقی براش میفته و مثلا منحرف میشه و اینا ... ولی همچین رفتاری رو کمتر از پرشیا میبینیم .

ولی باز هم میگم اینا خیلی با هم قابل مقایسه نیستن ولی از اونجایی تو ایران مبنای مقایسه قیمت هست و نه هیچ چیز دیگه ، اینها اینجا با هم مقایسه میشن !!

mp883
20 April 2008, 02:00 PM
بحث مقايسه خودروها در صورتي صحيح و منطقي است كه بر پايه علم و تكنولوژي صورت گيرد نه احساس و سليقه فردي. اصولاً مقايسه علمي بر پايه شاخصهاي زير صحيح است :

1- شاخص كيفيت ( دوام قطعات و مونتاژ از نظر خرابي و به صدا افتادن )
2- شاخص نرمي ( نرمي مناسب سيستم تعليق يعني عدم احساس دست اندازهاي ريز و عدم تكانهاي شديد در دست اندازهاي بزرگ)
3- شاخص قدرت ( تامين توان لازم در دنده هاي بالا بهنگام بار زياد يا سربالائي هاي تند )
4- شاخص سرعت ( سرعت مطمئنه بدون احساس سرعت و صداي زوزه باد و صداي تايرها )
5- شاخص ايمني ( ايمني از نظر تصادف و ايمني از نظر سرقت )
6- شاخص شتاب ( حداقل زمان لازم براي سرعتگيري از صفر تا 100 در دنده هاي پايين )
7- شاخص امكانات ( امكانات رفاهي خودرو مثل آينه برقي و گرمكن آينه ها و قابليت تنظيمات و ... )
8- شاخص زيبايي ( نماي دلپسند داخلي و خارجي )
9- شاخص اصالت ( سابقه دور و روشن كمپاني)

خواهشمند است از اين پس بر اساس شاخصها بحث و مقايسه كنيم.
KHABI

mp883
21 April 2008, 01:12 PM
بهترين معيار مقايسه براي شاخص قدرت موتور خودروها، كار خروجي موتور در هر ثانيه مي باشد . كار خروجي موتور در هر ثانيه عبارتست از حاصلضرب گشتاور خروجي در دور موتور مربوطه كه با تقسيم بر عدد 60 از دقيقه به ثانيه تبديل مي گردد.
حداكثر گشتاور خروجي موتور فولكس GOL در دور موتور 3000 و پژو پارس در دور موتور 3500 و كيا ريو در دور موتور 4500 بدست مي آيد و در يك رانندگي عادي تعويض دنده ها در اين دور موتور ها صورت مي گيرد. بر اين اساس :

الف - مقايسه كار خروجي در هر ثانيه در دور موتور 3000 :
1- فولكس گل :--------------------- 7600 = 60/3000*152
2- پژو پارس: --------------------------6550= 60/3000*131
3- كيا ريو : -----------------------------4500 = 60/3000*90

ب - مقايسه كار خروجي در هر ثانيه در دور موتور 3500:
1- فولكس گل : -------------------8867= 60/3500*152
2- پژو پارس:---------------------- 8925= 60/3500*153
3- كيا ريو : -----------------------6125 = 60/3500*105

ج - مقايسه كار خروجي در هر ثانيه در دور موتور 4500:
1- فولكس گل :---------------- 11400= 60/4500*152
2- پژو پارس:-------------------- 11475= 60/4500*153
3- كيا ريو :--------------------- 10125 = 60/4500*135

چنانچه ديده مي شود قدرت فولكس گل و پژو پارس در يك حدود بوده ولي كيا ريو بخاطر حجم موتور كمتر از قدرت كمتري بهره مي برد.

KHABI

fafal
21 April 2008, 01:38 PM
بهترين معيار مقايسه براي شاخص قدرت موتور خودروها، كار خروجي موتور در هر ثانيه مي باشد . كار خروجي موتور در هر ثانيه عبارتست از حاصلضرب گشتاور خروجي در دور موتور مربوطه كه با تقسيم بر عدد 60 از دقيقه به ثانيه تبديل مي گردد.
حداكثر گشتاور خروجي موتور فولكس GOL در دور موتور 3000 و پژو پارس در دور موتور 3500 و كيا ريو در دور موتور 4500 بدست مي آيد و در يك رانندگي عادي تعويض دنده ها در اين دور موتور ها صورت مي گيرد. بر اين اساس :

چنانچه ديده مي شود قدرت فولكس گل و پژو پارس در يك حدود بوده ولي كيا ريو بخاطر حجم موتور كمتر از قدرت كمتري بهره مي برد.

عزیز من اشتباهت رو اینجام تکرار کردی
کی گفته گشتاور گل در 3000 و 4000 و 4500 یکی و ماکزیمم هست هنوز یک همچین ماشینی اختراع نشده

Suba_sa
21 April 2008, 02:05 PM

ميشه بگيد چرا گشتاور در دورهاي مختلف را ثابت در نظر گرفتيد؟! آخه گل که تو دور 4500 نميتونه گشتاور 152 رو بده!!!
ضمنا نيازي به اين کارها نبود کافي بود ميدانيستيد:
كار خروجي در هر ثانيه = توان (معمولا بر حسب اسب بخار)
کافي بود نمودارهاي گشتاور و توان را پيدا ميکرديد که اين صورت همه اين خودرو ها از نظر توان موتور در يک رده هستند.
ديگه نديده بوديم براي تعصب به يک خودرو مفاهيم علمي را بازيچه کنند.

mp883
22 April 2008, 09:37 AM
افت گشتاور در موتور هايي كه در دورهاي پايين به حداكثر گشتاور خود مي رسند كمتر از افت گشتاور موتورهايي است كه در دورهاي بالا به حداكثر گشتاورشان مي رسند. ( با توجه به تفاوت شكل نمودار گشتاور-دور موتور ) براي موتورهاي نوع اول مي توان فولكس بورا را مثال زد كه در دور موتور 1750 به حداكثر گشتاور خود يعني 210 نيوتن متر ( با حجم موتور 1800) ميرسد. اگر قرار باشد بعد از دور 1750 افت گشتاور شديد باشد اين خودرو ديگر نمي تواند در دور 5700 به توان 150 اسب دست پيدا كند. ضمن اينكه صفر تا صد اين خودرو در 9 ثانيه بدست مي آيد.
ولي خوب براي اينكه دلتونو نشكنم اينبار با فرض كاهش افت با انترپلاسيون خطي ( تقريبي ولي شرايط يكسان ) انجام مي گيرد.

mp883
22 April 2008, 09:44 AM

1- فولكس گل : -------------------7583= 60/3500*130

1- فولكس گل :---------------- 7575= 60/4500*101
2- پژو پارس:-------------------- 8925= 60/4500*119

اگر با اين ديدگاه راضي شديد فقط توجه داشته باشيد كه :
اولاً افت گشتاور در فولكس گل و پژو پارس به اين حد نيست (با توجه به توضيحات قبلي )
ثانيا يك رانندگي عادي و راحت و دائمي در دور موتور پايين صورت مي گيرد نه دور موتور 4500

fafal
22 April 2008, 10:20 AM
افت گشتاور در موتور هايي كه در دورهاي پايين به حداكثر گشتاور خود مي رسند كمتر از افت گشتاور موتورهايي است كه در دورهاي بالا به حداكثر گشتاورشان مي رسند. ( با توجه به تفاوت شكل نمودار گشتاور-دور موتور ) براي موتورهاي نوع اول مي توان فولكس بورا را مثال زد كه در دور موتور 1750 به حداكثر گشتاور خود يعني 210 نيوتن متر ( با حجم موتور 1800) ميرسد. اگر قرار باشد بعد از دور 1750 افت گشتاور شديد باشد اين خودرو ديگر نمي تواند در دور 5700 به توان 150 اسب دست پيدا كند. ضمن اينكه صفر تا صد اين خودرو در 9 ثانيه بدست مي آيد.
ولي خوب براي اينكه دلتونو نشكنم اينبار با فرض كاهش افت با انترپلاسيون خطي ( تقريبي ولي شرايط يكسان ) انجام مي گيرد.

دقیقا بر عکس هست شما هرچی گشتاورت توی دورهای بالا تکمیل شه چون فاصله با حداکثر قدرت کمه افت کمتری داره باز هم شما رو به برسی گشتاور موتور ها و نمودار قدرت توصیه میکنم

mp883
22 April 2008, 10:32 AM
قبل از فرستادن پاسخ سريع لطفاً توجه كنيد كه يك رانندگي لذت بخش دائمي نه موقت توآم با احساس قدرت زماني حاصل مي گردد كه در دور موتور پايين به توان موتور كافي برسي نه اينكه براي دستيابي به توان كافي زور بزنيد و دور موتور را بالا ببريد( بخاطر جبران كمبود حجم موتور ). چراكه اگر قرار بر اين بود پرايد هم با موتور كوچكش مي توانست با در حد انفجار موتور كارهايي بكند! ضمناً استهلاك و صداي موتور و مصرف سوخت و احساس عدم ايمني و ... در دور موتورهاي بالا آزار دهنده است. مخصوصاً اگر در سربالايي تند سنگلاخي بخواهيد از حالت ايست حركت كنيد بالا بردن دور موتور جهت دستيابي به قدرت لازم هنر است و الا خاموش (البته جسارت نباشه منظورم خودروست ).

mp883
22 April 2008, 11:06 AM
ضاهراً شما منظور بنده را متوجه نشده ايد. براي توضيح بيشتر يك مثال مي زنم:
فرض كنيد در سربالائي تند سنگلاخي متوقف شده ايد و خانواده و اسباب پيك نيك را سوار خودرو مي كنيد. براي شروع حركت توان كافي (150 نيوتن متر) از موتور طلب مي كنيد . ولي موتور مي گويد دور موتور را به 6000 برسان تا توان دلخواهد را بدم. آيا در حالت STOP رسيدن به چنين دور موتوري راحت است. جواب بله مگر اينكه كلاچ بگيري!!!!! ولي اگر قرار باشد توان كافي در دور موتور3500 در پژو پارس و 3000 ( فولكس گل و سمند ) يا حتي بهتر از آن دور موتور 1750 (فولكس بورا) بدست آيد بدون خاموش كردن خودرو يا پياده كردن مسافرين رسيدن به چنين دور موتوري راخت هست.
اين يك واقعيت است كه كاهش حجم موتور باعث كاهش گشتاور لازم در دورهاي پايين خواهد شد كه اين كمبود فقط در سايه افزايش دور موتور جبران پذير است. كه رسيدن به دور موتور بالا هميشه ممكن نيست و در صورت امكان با افزايش استهلاك و مصرف سوخت و صداي موتور و عدم احساس ايمني و ... همراه است. حالا بگوييد ريو در دور موتور 4500 فلان و 5500 بهمان! در حالي كه بدليل نداشتن ديواره آكوستيك بين موتور و كابين ريو افزايش دور موتور بالاتر از 3000 آزار دهنده است در حالي كه فولكس گل و پژو پرشيا !

mp883
22 April 2008, 11:30 AM
نتيجه : تامين قدرت در حالت عادي و دور موتور پايين شرط است نه بالا بردن دور موتور و منفجر كردن آن.

fafal
22 April 2008, 12:00 PM
نتيجه : تامين قدرت در حالت عادي و دور موتور پايين شرط است نه بالا بردن دور موتور و منفجر كردن آن.

عزیز من در اشتباهی
یک نگاه به موتورهای مدرن بنداز گشتاور در دور بالا و قدرت بالا در دورهای پایانی
گشتاور در دور پایین و قدرت کم در دور بالا یکی از مشخصات طاحی قدیمی و از ضعف های ماشین های بنزین سوز حساب میشه
نمیخوای کل بنز و بی ام و و و فراری و پورشه و..... نقض کنی که

mp883
22 April 2008, 12:34 PM
ممنون مي شوم اگر مساله زير را برايم كاملاً علمي توضيح دهيد.
فولكس واگن آلمان طراحي موتور فولكس بورا و جتا رو از جمله افتخارات خود عنوان كرده كه با موتور 1800 سي سي خود قادر است توان 150 در 5700 و شتاب صفر تا صد را در عرض كمتر از 9 ثانيه بدست آورد (ركورد در حجم 1800 سي سي ) . اين در حاليستكه حداكثر گشتاور 210 را در دور 1750 (دور بسيار پايين ) ايجاد مي كند كه به گفته شما مي شود بدترين نوع تكنولوژي. به نظر من چنانچه تامين دور بالا در موتورهاي ديزلي تكنولوژي است تامين دور پايين در موتورهاي بنزيني سخت است.

mp883
23 April 2008, 08:44 AM
براي مشاهده مشخصات فني خودرو فولكس بورا به سايت زير تشريف ببريد:
http://www.bamkhodro.com/bora1.asp (http://www.bamkhodro.com/bora1.asp)
اگر اطلاعات بيشتر هم بخواهيد مقاله PDF تكنولوژي فولكس بورا را بعداً در اختيارتان قرار مي دهم.
دوست عزيز قبول كنيد استفاده از دور موتور بالا جهت رسيدن به توان مطلوب، فقط جبران كمبود حجم موتور است ولي قرار نيست حتماً اين كمبود كاملاً برطرف شود مگر در خودرويي چون فولكس بورا كه واقعاً بر دانش و تكنولوژي شركت فولكس واگن آلمان متكي است و با موتور 1800 حتي بدون بالا بردن دور موتور يك موتور 2000 سي سي را حريف است. عبارت تكنولوژي تقريباً در موتور 1600 مگان صادق است چرا كه با حجم موتور كم توانسته به گشتاور 152 نيوتن متر ( همان گشتاور فولكس گل) دست پيدا كند ولي باز هم در دور موتور 4000 در حاليكه ريو فقط توانسته به گشتاور 135برسد آنهم در دور 4500 نه 3000 فولكس گل. پس مقايسه فولكس گل و ريو مثل مقايسه ريو با پرايد است.
مقايسه فولكس گل با مگان 1600 صحيح است نه ريو.
ضمناً اگر دور موتور پايين مزيتي نداشت چرا مهندسين شركت ايران خودرو با دستكاري موتور پژو 405 دور موتور را از 3500 به 3000 كاهش دادند؟

http://www.phalls.com/images_phalls/misc/progress.gif

mp883
23 April 2008, 09:33 AM
ضمناً اگر دور موتور پايين مزيتي نداشت چرا مهندسين شركت ايران خودرو براي سمند با دستكاري موتور پژو 405 دور موتور را از 3500 به 3000 كاهش دادند؟

fafal
23 April 2008, 09:56 AM
براي مشاهده مشخصات فني خودرو فولكس بورا به سايت زير تشريف ببريد:
http://www.bamkhodro.com/bora1.asp (http://www.bamkhodro.com/bora1.asp)
اگر اطلاعات بيشتر هم بخواهيد مقاله PDF تكنولوژي فولكس بورا را بعداً در اختيارتان قرار مي دهم.
دوست عزيز قبول كنيد استفاده از دور موتور بالا جهت رسيدن به توان مطلوب، فقط جبران كمبود حجم موتور است ولي قرار نيست حتماً اين كمبود كاملاً برطرف شود مگر در خودرويي چون فولكس بورا كه واقعاً بر دانش و تكنولوژي شركت فولكس واگن آلمان متكي است و با موتور 1800 حتي بدون بالا بردن دور موتور يك موتور 2000 سي سي را حريف است. عبارت تكنولوژي تقريباً در موتور 1600 مگان صادق است چرا كه با حجم موتور كم توانسته به گشتاور 152 نيوتن متر ( همان گشتاور فولكس گل) دست پيدا كند ولي باز هم در دور موتور 4000 در حاليكه ريو فقط توانسته به گشتاور 135برسد آنهم در دور 4500 نه 3000 فولكس گل. پس مقايسه فولكس گل و ريو مثل مقايسه ريو با پرايد است.
مقايسه فولكس گل با مگان 1600 صحيح است نه ريو.
ضمناً اگر دور موتور پايين مزيتي نداشت چرا مهندسين شركت ايران خودرو با دستكاري موتور پژو 405 دور موتور را از 3500 به 3000 كاهش دادند؟

البته اون کاتالوگ بم خودرو نمیدونم از کجا اومده من توی اینترنت یک همچین موتوری ندیدم ولی در صورت وجود اولا این موتور توربوشارژ هست نه تنفس طبیعی موتور 2.0 روی 206 180 اسب قدرت میده با صهر تا صد 7 و بحث ما موتور های تنفس طبیعی بود

بر فرض وجود داشتن بله موتور خوبیه جون گشتاورش فلت هست و زیاد افت نداره حالا اگه این ماشین توی دور 5600 به شما 110 اسب میداد شما میگفتین خوبه

مشگل گل هم همینه من گفتم گشتاور در دور پایین و قدرت کم در دور بالا مشخصه موتور قدیمی هست

نمیدونم چه ربطی به این موتور که شما گفتید داره چون در دور بالا قدرت خوبی رو به لطف توربو شارژ بودن میده
امیدوارم که متوجه عرض بنده شده باشید

mp883
23 April 2008, 11:58 AM
اولاً توربو شارژر در افزايش گشتاور اين خودرو موثر است در حاليكه موضوع بحث ما از اول دور موتور در حداكثر گشتاور است. بحث ما توان در دور موتورهاي طبيعي و پايين است (رانندگي عادي). حال فرض كنيم فولكس بوراي محصول بم خودرو توربوشارژر داره ( كه اصلاً ربطي به موضوع نداره). خوب مگان 1600 كه توربوشارژر نداره. اين كوچولو چطور مي تونه گشتاور 152 توليد كنه درحاليكه 206 با همين حجم موتور نمي تونه؟ يا ريو كه حجم موتورش كمتر از اينه انتظار داره با گل رقابت كنه؟
ضمناً به سوال دوم هنوز جواب نداديد كه چرا مهندسين شركت ايرانخودرو در سمند (با موتور 405 ) دور موتور را از 3500 به 3000 كاهش داده است؟

fafal
23 April 2008, 12:20 PM
آقا بنده تسلیمم
بالغ بر 10 تا پست توضیح دادم ولی ....... موتور سمند و پژو هم تغییری داده نشده و اونا توهمات کارخونه هست که توی یک سایت برای 3 تاماشین با یک موتور 3 تا مشخصات جدا گونه داره
مگان 1.6 هم گشتاورش توی دور 4000 تکمیل میشه و توی 6000 115 اسب میده و نسبت به 206 موتور بهینه تری داره و همین صحه بر مدعی بنده است
شما اصلامیدونی چی میخوای یا چی میگی
یک دفعخ میگی گشتاور دور پایین از همه چجی بهتره
یک دفعه میگی مگان بهتره
بعد اونم از محاسباتخوشگلت
اقا درست میگی بنده اشتباه میکنم
ولی از این ضرب المثل خومشم میاد و یا حق
آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابد الدهر بماند
یا علی

mp883
23 April 2008, 12:59 PM
دوست عزيز چرا ناراحت ميشيد. شما با ريوتان در دور موتور بالا حال كن و ما با فولكسمان در دور موتور پايين صفا.
علي يارت.

بامدادان
23 April 2008, 01:00 PM
به نظر من اصلا راه اندازي اين تاپيك اشتباه است
چطور ميشه دوتا ماشين سدان با يك هاچ بك مقايسه بشه
اصلا در هيچ كجا يه ماشين سدان رو با هاچ بك مقايسه نمي كنن

fafal
23 April 2008, 01:23 PM
دوست عزيز چرا ناراحت ميشيد. شما با ريوتان در دور موتور بالا حال كن و ما با فولكسمان در دور موتور پايين صفا.
علي يارت.
من مخلصتم
والا من ریو ندارم باهاش حالم نمیکنم
ولی خداییش موتور گل قدیمیه اگه یک ذره پیشرفته تر بود ماشین خوبی بود

mp883
24 April 2008, 09:16 AM
http://i31.tinypic.com/2z50ms2.jpg
http://i26.tinypic.com/308eg69.jpg

MKHSH
27 April 2008, 11:48 AM
دوستان لطفاً در خوص نرمي، به صدا افتادن قطعات بدنه ، صداي موتور و گيربكس و صداي تايرها و باد در سرعت بالا براي خودروهاي ريو، پارس ELX و پارس معمولي و فولكس گل بحث و ما را مستفيذ فرمائيد. با تشكر

MKHSH
8 May 2008, 10:36 AM
اشتباه رايج در مقايسه فني خودروها مقايسه در حد نهايي است. اصولاً مقايسه بايستي در حد بهره برداري صورت گيرد نه حد نهايي.
مثلاً مقايسه حداكثر سرعت يا حداكثر توان شايد از لحاظ تئوري صحيح باشد ولي از لحاظ عملي مردود است. زيرا دستيابي به حداكثر سرعت و حداكثر توان در حد نهايي بوده و موقت يا لحظه اي است (دور موتور خيلي بالايي لازم است). در حاليكه اگر سرعت و توان در حد بهره برداري ( زمان حداكثر گشتاور يا زمان تعويض دنده ها) صورت گيرد صحيح است چون دائمي است (دور موتورهاي معمول صورت مي گيرد).
به همين دليل (( توان در حداكثر گشتاور)) و ((سرعت در حداكثر گشتاور)) بعنوان دو پارامتر منطقي براي مقايسه فني خودروها تعريف مي شود.
توان ارتباط مستقيم با كار خروجي موتور دارد . لذا بجاي آن مي توان كار خروجي موتور در هر ثانيه را با حاصلضرب گشتاور در دور موتور تقسيم بر عدد 60 بدست آورد.

MKHSH
8 May 2008, 11:41 AM
مقايسه كار در حداكثر گشتاور (مقايسه توان در حد بهره برداري ) :

1- فولكس گل --------------------7600=60/3000*152
2- پژو پارس------------------------8925=60/3500*153
3- كيا ريو --------------------------10125=60/4500*135

دور موتور در حد بهره برداري براي سه خودرو متفاوت است. البته اگر مقايسه در دور موتور يكسان 3000 صورت گيرد قضيه برعكس مي شود.

kingdariush
8 May 2008, 11:37 PM
.
به همين دليل (( توان در حداكثر گشتاور)) و ((سرعت در حداكثر گشتاور)) بعنوان دو پارامتر منطقي براي مقايسه فني خودروها تعريف مي شود.

متاسفانه حرف شما پشتوانه علمی ندارد. لطفا برای حرفی که میزنید سند یا لینک معتبری ارائه کنید.

MKHSH
10 May 2008, 08:09 AM
اگر منظورتان اعداد و ارقام باشد مي توانيد به سايت بم خودرو، ايران خودرو و سايپا مراجعه كنيد. ضمناً من خودم فولكس گل دارم و از نظر كيفيت قبولش دارم و مي بينيد كه در مقايسه توان در حداكثر گشتاور تعصبي نداشته ام (عليه فولكسم است). ضمناً اينهم عكس فولكسم:
http://i28.tinypic.com/27yzj0g.jpg

اين هم عكس سيستم صوتيش:
http://i28.tinypic.com/dgs0et.jpg

El Padrino.
10 May 2008, 05:22 PM
تاپیک انحاصری گل در کلوپ کرمان خودرو هست
دوست عزیز شما 2 عکس رو در چند تاپیک قرار میدید؟

MKHSH
29 May 2008, 12:56 PM
لطفاً دوستاني كه تجربه سواري هر سه يا دوتا از خودروها رو داشتند، مقايسه كنند.

lavson1361
29 May 2008, 03:57 PM
من پرشیا داشتم و ریو هم الان دارم و گل هم زیاد سوار شدم . (مال بر و بکس)
مصرف سوخت :
ریو
گل
پارس

شتاب صفر تا صد :
ریو
گل
پارس

حداکثر سرعت در بهترین گشتاور :
پارس
گل
ریو

تعلیق عقب و جلو :
پارس
ریو
گل

قدرت مانور در فواصل مختلف و نوع جاده :
گل
ریو
پارس

حداکثر SPEED توی سربالایی:
ریو (به علت مجهز بودن به سیستم DOAC)
گل
پارس

سیستم گرمایشی و سرمایشی :
پارس
گل
ریو

به روز بودن تکنولوژی:
ریو
گل
پارس

در کل ریو امتیازات بیشتری رو به دست آورد (البته به سلیقه من )
و تنها ماشینیه که هنوز فکر فروشش توی سرم نیافتاده ...

sogoli
31 May 2008, 09:57 AM
تعلیق عقب و جلو :
پارس
ریو
گل

مطمئن هستی که سیستم تعلیق گل از همه پائینتره؟

El Padrino.
31 May 2008, 10:07 AM
والا تعلیق گل که دیگه به نرمی معروفه !!

MKHSH
31 May 2008, 11:14 AM
مزيت اصلي تمام خودروهاي آلماني نرمي سيستم تعليق است. من يكبار سوار بنز E230 مدل 1994 شدم و هر بار فولكسمو سوار مي شم ياد اون مي افتم.

lavson1361
31 May 2008, 02:07 PM
نرمی تعلیق (به قول برخی دوستان), بهتر بودنش رو تضمین نمیکنه .
مادامی که من با هر سه خودرو سر مثلا" یه پیچ میخواستم با یک سرعت ثابتی دور بزنم , احساس خطر رو بیشتر در گل میدیدم تا پارس و ریو ....
ضمن اینکه ماهیت خانوادگی یک خودرو , نمیتونه برای اون حسن باشه که بگیم چون المانیه خوبه و اون یک چون فرانسویه بده ..

lavson1361
31 May 2008, 02:38 PM
همچنین باید اضافه کنم که : در بهتر بودن تعلیق پژو پارس در بین این سه خودرو, شکی نیست .
فقط میمونه ریو وگل که تعلیق ریو شامل : جلو , مکفرسون و عقب اکسل پیچشی میباشد و به مراتب به لحاظ فنی هم امتیاز بهتری رو میتونه کسب کنه .کما اینکه لاستیک ریو به صورت استاندارد 195 بوده که عده زیادی هم بعد از خرید 175 رو به 195 تغییر میدن و این بحث نیز به بهتر بودن تعلیق اضافه میکنه ....
ولی خوب نمیشه محاسن گل رو هم نادیده گرفت , چون به شخصه گل رو به 206 تیپ 2 و 3 و SD , و 405 و سمند معمولی ترجیح میدم . واضافه میکنم که گل اختلاف خیلی زیادی با دو خوردو فوق لذکر نداره .

lavson1361
31 May 2008, 02:59 PM
یه چیز دیگه هم یادم رفت اضافه کنم و اون به چالش کشاندن این سه خودرو به لحاظ کاذب بودن قیمتشونه :

1- ریو (با قیمت نمایندگی 12.600 , نزدیک ترین فاصله را با بازارش داره .البته الان نمیدونم قیمت بازار دقیقا" چنده ؟! ولی شب عید 12.800 تا 13 بود )

2- گل ( تقزیبا"با قیمت 14 تومن و با حفظ قیمت در چند وقت اخیر , تازه به قیمت واقعیش رسیده).

3- پرشیا (با قیمت 18.700 الان در کنار زانتیا یکی از کاذبترین قیمتهای بازاره ).

اینجا هم ریو مقام اول رو کسب کرد و میشه گفت از اون دوتا بهتر عملکرد داشته ....

MKHSH
1 June 2008, 12:44 PM
یه چیز دیگه هم یادم رفت اضافه کنم و اون به چالش کشاندن این سه خودرو به لحاظ کاذب بودن قیمتشونه :

1- ریو (با قیمت نمایندگی 12.600 , نزدیک ترین فاصله را با بازارش داره .البته الان نمیدونم قیمت بازار دقیقا" چنده ؟! ولی شب عید 12.800 تا 13 بود )

2- گل ( تقزیبا"با قیمت 14 تومن و با حفظ قیمت در چند وقت اخیر , تازه به قیمت واقعیش رسیده).

3- پرشیا (با قیمت 18.700 الان در کنار زانتیا یکی از کاذبترین قیمتهای بازاره ).

لازم به ذكر است قيمت كيا ريو 13.250 و قيمت فولكس گل 17.5 مي باشد.

El Padrino.
1 June 2008, 01:20 PM
همچنین باید اضافه کنم که : در بهتر بودن تعلیق پژو پارس در بین این سه خودرو, شکی نیست .
فقط میمونه ریو وگل که تعلیق ریو شامل : جلو , مکفرسون و عقب اکسل پیچشی میباشد و به مراتب به لحاظ فنی هم امتیاز بهتری رو میتونه کسب کنه .کما اینکه لاستیک ریو به صورت استاندارد 195 بوده که عده زیادی هم بعد از خرید 175 رو به 195 تغییر میدن و این بحث نیز به بهتر بودن تعلیق اضافه میکنه ....
ولی خوب نمیشه محاسن گل رو هم نادیده گرفت , چون به شخصه گل رو به 206 تیپ 2 و 3 و SD , و 405 و سمند معمولی ترجیح میدم . واضافه میکنم که گل اختلاف خیلی زیادی با دو خوردو فوق لذکر نداره .

اتفاقا تعلیق گل از این 3 تا بهتره پارس که خیلی خشکه مخصوصا اگه رینگ اسپرت هم بندازی ریو هم خیلی تعلقش ناجوره اکسلش با زمین 15 سانت فاصله داره باهاش یک دستی بکشی زیر بندی ماشین داغون میشه
لاستیک اصلی ریو همین 175 هست قطرش بیشتره والا سایز لاستیک کاری به سیستم تعلیق نداره باعث تعادل بهتر میشه آوانته سایز اصلیش 195 هست برای این که سایز اصلی رو متجه بشید درب راننده رو باز کنید زیر قفل برپسبی زده که فشار باد لاستیک رو نوشته اونجا سایز اصلی تایر رو می نویسه بی زحمت یک عکس ازش بگیرید و بزارید تا دوستان ببینند
دیگه شما در تعصب دست منو از پشت بستی :icon_arro

BNZ_SLR
2 June 2008, 12:21 AM
سلام
من خودم پرشیا دارم به نظر من پرشیا ماشین 5 یا 6ماه هستش بعد از این دیگه اصلا نباید سراغش بری چو زود دست میزاره تو خرج و اصلان با اون قیمتش قابل مقایسه با گل نیست .

lavson1361
2 June 2008, 12:56 AM
اتفاقا تعلیق گل از این 3 تا بهتره پارس که خیلی خشکه مخصوصا اگه رینگ اسپرت هم بندازی ریو هم خیلی تعلقش ناجوره اکسلش با زمین 15 سانت فاصله داره باهاش یک دستی بکشی زیر بندی ماشین داغون میشه
لاستیک اصلی ریو همین 175 هست قطرش بیشتره والا سایز لاستیک کاری به سیستم تعلیق نداره باعث تعادل بهتر میشه آوانته سایز اصلیش 195 هست برای این که سایز اصلی رو متجه بشید درب راننده رو باز کنید زیر قفل برپسبی زده که فشار باد لاستیک رو نوشته اونجا سایز اصلی تایر رو می نویسه بی زحمت یک عکس ازش بگیرید و بزارید تا دوستان ببینند
دیگه شما در تعصب دست منو از پشت بستی :icon_arro

دوست عزیز خوب منم همین رو گفتم دیگه ...
گفتم لاستیک استانداردش توی کره 195 بوده ولی توی ایران , متخصصان توانمدمون لاستیک رو به 175 تقلیل دادن ...

اما واقعا" نمیدونم منظورتون از اینکه تعصب دارم چیه ؟
تعصب رو چی ؟ :icon_twis

lavson1361
2 June 2008, 01:00 AM
راستی یه عکس از موتوری ریو داشتم که گفتم شاید بد نباشه بزارم ...
دوستان هم اگر عکسی از موتورهای پارس و گل دارند بزارند ...
مقایسه شاید بصری هم گاهی بتونه جواب بده !!!!!
http://irapic.com/uploads/1212437581.jpg (http://irapic.com/ref.php?mode=forum)

lavson1361
2 June 2008, 01:06 AM
امتیازات سازمان کنترل و کیفیت در سال 85 :

http://www.speedyshare.com/238437720.html

امتیازات سازمان کنترل و کیفیت در سال 87 :
[/URL]
http://tabnak.ir/pages/?cid=11605 (http://www.aftab.ir/news/2008/may/31/c2c1212222579_economy_marketing_business_autos_car )
[URL]http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1139682&Lang=P
http://www.carnp.com/newsdetail-fa-1331.html
http://tondar90.blogfa.com/post-327.aspx

قضاوت با خود کاربران !!!!
الان اگه کسی حرف بزنه دوباره میگن متعصبه !!!!
من نمیدونم این چه مرام بیخودیه که توی این سایت موج میزنه ؟!؟!؟!

El Padrino.
2 June 2008, 07:07 PM
اینم موتور گل
http://img26.picoodle.com/img/img26/4/6/2/f_Gol5m_4344fb3.jpg

MKHSH
26 June 2008, 09:35 AM
از نظر شتاب : كيا ريو
از نظر جاداري : پژو پارس
از نظر نرمي و هندلينگ و كيفيت: فولكس گل

MKHSH
10 July 2008, 09:13 AM
ادامه داستان :
فولکس گل به رنگ بژ طلائی رو خريدم. پشت فرمان نشستم. هوا تاريک شده بود . کليد چراغها رو پيدا کردم. چند دقيقه طول کشيد تا طرز کارش رو بفهمم. آخه کيلد همه فولکسها يک کليد چرخان هست. کليد رو يک دندنه چرخاندم. چراغهای کوچک جلو و عقب روشن شد. اولين چيزی که نظرمو بهش جلب کرد نور آبی بسيار زيبای آمپرها بود که شدت نورش با همان کليد چرخان قابل تنظيم بود. کليد را دوباره يک دندنه چرخاندم تا چراغهای نور پايين روشن شد. کليد را يک دندانه به عقب کشيدم پروژکتورها روشن شد. هرگز در پرايد و پژو 206 قبلی چنين شدت نوری را تجربه نکرده بودم. واقعا خيره کننده بود. کليد رو يک دندانه ديگه به عقب کشيدم و مه شکن عقب روشن شد. اما چرا وقت سمت راننده؟ فکر کردم لامپ مه شکن سمت شاگرد سوخته است. اما بعدها فهميدم که در استاندار آلمان مه شکن عقب فقط سمت راننده قرار می گيرد. دسته راهنما را عقب کشيدم نور بالا اشک از چشمها در مياورد. بعدا فهميدم که روی چراغهای فولکس واقعا کار شده و حالت ذره بينی و ضد خش و نشکن بودنش بهمراه طرح زيبای درونيش از مزايای چراغهای فولکس محسوب ميشود. کافيست يکبار از جلو به چراغهای فولکس خيره شويد تا منظورم را بهتر متوجه شويد. درب را بستم. صدای زيبای بسته شدن درب بهمراه لامپ تاخيری داخل بهم فهماند که سوار يک خودروی آلمانی شده ام. چراغ دو جهته داخل رو روشن کردم. داخل کابين روشن شد و تودوزی زيبای صندليها , فرم غربيلک فرمان با آرم زيبای فولکس روی آن, چرم کاری و استيل کاری دور دسته دنده و استيل کاری کليد دربها و چيدمان زيبای دکمه ها روی داشبورد نظرم رو بخودش جلب کرد. نگاهی به سويچ انداختم و با ديدن شکل خاص سويچ تعجب کردم. شيارهای روی آن فرزکاری شده بود طوريکه امکان کپی برداری از آن امکان ندارد. سويچ را وارد کردم و يک دندانه چرخاندم. چراغهای هشدار ايربکها منو متوجه وجود کيسه های هوای سمت راننده و سرنشين کرد. همچنين چراغ هشدار ايموبلايزر, سيستم ضد سرقت خودرو را بهم نويد داد. پس از شناختن سويچ اجازه داد تا يک دندانه ديگر سويچ را بچرخانم. فولکس استارت خورد. صدای استارت شبيه شليک گلوله از يک مسلسل بود و راننده را به موتور پرقدرت 1800 سی سی متوجه می ساخت. استارت خوردن فولکس پس از روشن شدن آن مضر نيست. البته استارت با ارتعاش بدنه همراه بود که بعدا فهميدم ارتعاش حين استارت و لرزش موتور بخاطر اينست که موتور فولکس بصورت طولی نصب شده است. کلاج گرفتم. واقعا نرم بود. قبل از آينکه بگذارم رو دنده يک, کوتاهی و شکل اسپرتی دسته دنده نظرم را بخودش جلب کرد.
دادم دنده يک. از بس که کيپ به دنده رفت بخاطر لذتش در حالت درجا چندين بار مرتب دندها رو عوض کردم. ديکه صدای لاق لاق دنده ها و لرزش دسته دنده 206 حساس نميشد. پا رو از کلاج برداشتم و پدال گاز را فشار دادم. غرش موتور با صدای ويز ويزش منو ياد فولکس بيتل يا همون فولکس قورباغه ای پير انداخت. چه صدای زيبائی. شيشه ها را بالا کشيدم. موتور بکلی ساکت شد. فرمان را چرخاندم و هيدروليک کامل فرمان را حس کردم. البته هيدروليک کامل را قبلا در 206 هم تجربه کرده بودم. ميشه گفت نرمی کلاج و فرمان و صدای موتور عين 206 بود. اما يک تفاوت چشمگير بين گل و 206 بود و اون نرمی فوق العاده سيستم تعليقش بود. طوريکه به راحتی و بدون نياز به کاهش سرعت ميتونيد دست اندازها رو پشت سر بگذاريد. نرمی فنرها به حدی است که طراح فولکس مجبور شده شتاب اوليه رو پايين بياره تا جلوی خودرو بلند نشه و عقبش به زمين نخوره. شتاب اوليش شبيه زانتياست ولی شتاب گيری خودرو بسيار کارآمد است و زمانيکه دور موتور از 2000 گذشت شتاب صفر تا صد رو ميتونيد در 11 ثانيه اندازه بگيريد. قدرت و شتابش بيشتر به سمند شبيه است ولی به هر حال شتاب صفر تا صدش از 206 که 14 ثانيه بود بهتر ولی از تييپ پنج و ريو تنبل تر هست. با اينحال به لطف موتور 1800 سی سی گل, هرگز احساس کمبود قدرت و نياز به کاهش دنده در سربالائيها احساس نميشود. رسيدم خونه. درب رو قفل کردم. متوجه شدم شيشه ها ی باز بطور هوشمندانه بالا رفت. تازه فهميدم که در فولکس نگران فراموش شدن باز ماندن شيشه ها نخواهم بود. کنجکاو شدم و شيشه ها رو بررسی کردم. ديدم تمام شيشه ها علاوه براينکه برقيست, اتوماتيک هم هست. يعنی با يک لمس کليد بالا ميرن و اگر انگشت بچه ای لای شيشه بمونه شيشه هوشمندانه بر ميگرده. آژير گل هم صدای خاص و متمايزی با ساير خودرو ها داره و اگر کسی بهش دست بزنه فورا فهميده ميشه. ضمنا سنسور نوری داخل کابين هم کوچکترين حرکت داخل رو شکار ميکنه. اما از همه مهمتر چفت و بست اتصالات خودروست. اگر سوار فولکس شويد فکر ميکنيد گل کلا يکپارچه درست شده و هيچ اتصال پيچ و پرچی و جوشی توش بکار نرفته. از نظر بيصدائی بدنه فولکس واقعا جزو استثنائات است. گل مجهز به کليد برقی صندوق پران روی داشبرد است ولی هر کاری بکنيد نمی تونيد در حين حرکت بازش کنيد. لازمه حتما خودرو خاموش باشه. اينهم از استانداردهای آلمان هست. تنظيم آينه های بغل برقی است. بخاری و کولر گل واقعا لذت بخش است و کولر روشن هيچ تاثيری روی کشش خودرو ندارد. کيفيت گل بی همتاست. دست به هر قطعه ای بزنيد هر چند جزئی باز هم آرم فولکس و ساعت توليدش روی آن حک شده است. در مورد فولکس گل هرگز نگران قطعه تقلبی در بازار نخواهيد بود. البته در قبال اين مزيت تاوان گرانی قطعات رو هم بايد بپردازيد چرا که تمام قطعات فولکس گل از امريکای جنوبی حمل و با آرم زيبای فولکس وارد ايران ميشود. بخاطر بلند بودن صندليهاي گل ديد كافي به اطراف خواهيد داشت و در كوچكترين مكان ممكن ام توانيد آنرا پارك كنيد. در شب داخل داشبرد و صندوق عقب چراغاني است و هيچ كجاي گل نيازي به چراغ قوه نداريد. جك و آچار چرخ گل را فقط بايد ديد تا شناخت. بخاط كاور روي موتوردر گل بر خلاف 206 مشكل شستشوي موتور وجود ندارد و ECU آن در داخل داشبرد قرار دارد.
در فولکس گل می توانيد به راديو گوش دهيد بدون آنکه آنتی در آن پيدا کنيد. بله آنتن گل نامرئی و روی شيشه جلوست. در سايه باندهای پر کيفيت و بيصدائی بدنه فولکس, گوش دادن به موسقی در گل بسيار لذت بخش است. هندلينگ گل بسيار عالی است و برخلاف 206 می تونيد با هر سرعتی پيچها رو رد شويد.
ترمزهای گل بسيار قوی و مجهز به سيستم ضربدری و همچنين جاذب حباب هوا از روغن ترمز مي باشد که انرژی خود را از ارتعاش چرخها تامين می کند. اين سيستم رو فقط روی خودروهای آلمانی می توانيد پيدا کنيد. با افزايش سرعت و دور موتور قدرت پمپ ترمزها هم افزايش می يابد. گل مجهز به سيستم ABS هست ولی بدليل کافی بودن سيستم تعادلی ضربدری, در گلهای ايران حذف شده است ولی با نصب آن چراغ هشدار روی داشبرد فعال ميشود.
گل خودروئی بسيار با دوام و ايمن در برابر تصادف می باشد. سپر جلوی گل قابليت فنريت تا 12 سانتيمتر مي باشد و بعد از آن کيسه های هوا فعال شده و لوله های ضربه گير داخل دربها شما را از خطر مرگ نجات می دهد. با گل اگر چپ کنيد به لطف پايه های مقاومش هرگز سقف خودرو روی سرتان نمی خوابد. ورق فولاد بدنه ضخيم ولی به لطف طراحی خوبش جاذب انرژی است.
برای جذاب کردن ظاهر گل لازم است پايه ها و شيشه عقب تيره شود و از رينگ اسپرت استفاده گردد. گل به دستکاری خيلی حساس است. حتما بايد از سايز فابريک تايرها استفاده شود. چون در آلمان محدوديت سرعت وجود ندارد لذا امکان نصب باربند روی خودروهای آلمانی پيش بينی نشده است
صندوق عقب گل 285 ليتر است و برای نيازهای روزمره کافيست ولی امکان افزايش حجم با خواباندن يک سوم يا دو سوم از پشتی صندلی عقب پيش بينی شده است. طبق و شاسی گل ديدنی است و جون ميده برای دست اندازهای جادهای ايران.
خلاصه از مزايای گل هر چه بگم کم گفتم. به قول يکی از دوستان, فولکس رو فقط بايد سوار شد تا درکش کرد.
اما معايب گل:
2- کمبود جا برای خانواده های پر جمعيت.
2- گران بودن لوازم يدکی بدليل اصل بودن آن.
1- احساس سرعتهای بالاتر از 140 کيلومتر مثل 206 بخاطر هاچ بك و اسپرتي بودن و بلند بودن صندليها و كوچك بودن خودرو.

حسام الدین
12 July 2008, 04:48 PM
بابا این گل که دست بنز و بی ام و و هرچی ماشینه از پشت بسته.
ایول بابا

حسام الدین
12 July 2008, 05:33 PM
این که گفتی به خاطر نرمی ماشین مجبور شدن شتاب ماشینو کم کنن تا چلوش بلند نشه و عقبش به زمین نخوره یعنی اگه کم نمی کردن ماشین تک چرخ می زد؟!؟!؟!؟!؟!؟:icon_ques
والا هدف از ساختن ماشین اسپرت شتاب و سرغت هرچه بیشتره نه نرمی سیستم تعلیق.

MKHSH
13 July 2008, 09:11 AM
این که گفتی به خاطر نرمی ماشین مجبور شدن شتاب ماشینو کم کنن تا چلوش بلند نشه و عقبش به زمین نخوره یعنی اگه کم نمی کردن ماشین تک چرخ می زد؟!؟!؟!؟!؟!؟:icon_ques
والا هدف از ساختن ماشین اسپرت شتاب و سرغت هرچه بیشتره نه نرمی سیستم تعلیق.

در تكميل بحث، فنرهاي جلوي فولكس گل بسيار نرمست طوريكه اگر با دنده يك پرگاز بخواهيد شتاب بگيريد، جلوي ماشين تا حدود 10 سانت بلند ميشه و اين مساله باعث استهلاك انرژي موتور و افت شتاب مي گردد. هميشه بحث شتاب و سيستم تعليق دو پارامتر متضاد در طراحي خودروها بوده است. طوريكه هرچه فنرها سفتر باشد ماشين اسپرتي در عوض رانندگي با آن ناراحت خواهد بود (مثل 206 ) و هرچه فنرها نرمتر باشد از شتاب ماشين كم شده در عوض رانندگي با آن لذت بخش خواهد بود.
البته فكر نكنيد كه گل شتاب نداره. بحث مقايسه است. والا شتاب گل كارآمد و صفر تا صد آن در حدود 11 ثانيه است. (در حد پژو 405 ). اگر در حالت ايست دور موتور رو به 4000 رسونده و يكدفعه پا رو از رو كلاج برداريد حتي در سربالائيهاي تند هم بدليل داشتن گشتاور 152 نيوتن متريش قدرت و شتابشو به رقباش نشون ميده.

hosseinabd
29 September 2008, 02:37 PM
سلام دوستان.
در انتخاب گل شک نکنید و گل خیلی شرایط بهتری نسبت به دو ماشین دیگه داره ولی انتخاب دوم هم حتما ریو رو مد نظر قرار بدید.
رانندگی با ریو یک لذت دیگه ای داره کما اینکه تکنولوژی جدیدی هم داره.

arash_viva_66
9 November 2008, 06:05 AM
بین این 3تا به گل رای میدم

pouria z
13 November 2008, 12:12 AM
با سلام
با توجه به اینکه این سه خودرو در یک کلاس نبوده و حتی از نظر قیمتی اختلاف فاحشی ( حدود 5 میلیون تومان) دارند نمیتوان مقایسه منصفانه ای انجام داد ولی با در نظر نگرفتن این پارامترها پارس انتخاب اول میباشد :
1.خدمات پس از فروش مناسبتر نسبت به گل
2.هندلینگ قابل قبول
و3.بازار خیلی خوب خودرو (چون فکر نکنم یه ماشین بشه خرید و همیشه سوار شد!!! بالاخره باید فروخت و عوضش کرد.

mehrdad_ati
14 November 2008, 10:04 PM
اصلا با پارس موافق نیستم و نظرم اینه که خریدش دور ریختن پوله (نظر شخصیم هست)

r_you168
17 November 2008, 08:09 PM
من گل داشتم و حالا ریو,پارس که دیگه همه میدونن به غیر اسم رسم هیچی نداره گل ماشین بدون عیب با کشش ثانویه خیلی بالا س باید بشینی پشتش تا بفهمین
واقعا حس دنده مرده نداره ,رانندگی تو شهر باش خیلی حال میده البته البته شتاب اولیشم به نظر من بالاس بر خلاف گفته دوستان ولی چون گیربکس ضرایب پاییین داره حس کندی دست میده بر عکس ریو که حس شتاب بالا میده