PDA

View Full Version : راهنمايي براي پژو GLX 405

server231
19 May 2005, 06:18 PM
سلام
عزیزان 405 ی :) یه کمک توپ بکنید! من دیروز ماشین خودم رو رو گرفتم 405 GLX ه ....

1. این کیلیومتر جدید داره ! ... فوق بیریخت... میشه عوضش کرد ؟؟ هزینش چنده ؟؟؟ منظورم اون صفحه هست... کجا ببرم که قیمت مناسب هم بده!

2. بخوام سانروف بذارم چقدر هزینه برام داره ؟؟ اصلا صرف میکنه یا نه ؟

3. بخوام رینگ و لاستیک 17 بذارم چقدر باید خرج کنم ؟

منتظرم:*
:wink: 8) :idea:

fizzi: با خير مقدم به شما دوست عزيز لطفن از پرسيدن بيش از 1 سوال در هر تاپيك خودداري كرده و هر سوال را در قسمت مربوته پست نماييد ..متشكرم.
عنوان تاپيك اصلاح شد.

alisam44
19 May 2005, 11:53 PM
server231,
كمكم اين تغييرات را بده تا بهت فشار نياد 8)
كيلومترشو ميتوني عوض كني بايد ببري ببيني اينو چند مي خرند و ماوالتفاوتشونو بدي
2-ضبطم كه معلومه sony حرف اول را مي زند
3- من شنيدم سانروف 500-400 هزارتومان مي شود باز هم بايد چندجا قيمت بگيري
4- اين يكي يكم پرخرجه :o

اف16
21 May 2005, 03:08 AM
دوست عزيز server231,

جواب سوالات شما :
1- پشت امپر و كيلومتر شمار رو ميشه عوض كرد حتي مدل پرشيايي انداخت كه بسته به قيمت از 120 تا 250 هزار تومان خرجشه.
2- شيويداق هم خوبه بندازي اما يه راه خوشگل دزد رو درست ميكني و بعد از انداختن شيويداق حواست بايد خيلي به ماشينت باشه و شيويداقهاي برقي كه هم كشويي جمع ميشه و هم بالا ميره حدود 450 و 550 و 650 بسته به اندازه و مدل قيمتشه.
3- رينگ و لاستيك 17 هم بستگي به نوع رينگت داره . ( پيشنهاد : رينگ 18 بندازي بهتره حتي اگه پول شيپيداقو اينجا خرج كني ) . رينگهاي تايواني و ايتاليايي خيلي اختلاف قيمت دارند اما اگه بخواهي رينگ 18 درست و حسابي ايتاليايي يا آلماني بندازي كه نه رينگت بشكنه . نه ... و با خيال راحت رانندگي كني با لاستيك 225 پوتنزا حدود 1.200.000 برات هزينه داره.

در مورد سيستم صوتي هم بگم كه ضبط و باندت اگه پايونير باشه خيلي بهتره .

اف 16

محمد رضا محمدي
22 May 2005, 02:37 PM
پيشنهاد : رينگ 18 بندازي بهتره
از چه لحاظ بهتره ؟؟ شتاب خيلي پايين مياد ...... با لاستيك 225 مطمينن مشكل داري خيلي زيادي پهنه .... جلو بندي و كمك هارو بايد سر ماه ببري تعمير .... ماشين خيلي خشك ميشه .....

azma
22 May 2005, 03:03 PM
اگر نمي خواهيد خرج جو بندي بكنيد و فرمان هم سفت نشود . دست به رينگ و لاستيك نزنيد

Pooriya_Online
22 May 2005, 04:27 PM
به نظر من رينگ رو تغيير نده ولي اگرم ميخواي تغيير بدي استاندارد بخر هر شكلي كه دوست داري ولي نه ماشين رو بخوابون نه رينگ ولاستيك غير استاندارد بنداز زيرش چون به قول دوستان دچار مشكل جلوبندي ميشي...

مهرداد الف
22 May 2005, 05:30 PM
اين كيلومتر رو كجا ميشه عوضش كرد ، چون منم از ديدن كيلومتر جديد 405 حالم بهم ميخوره

Pooriya_Online
23 May 2005, 11:47 AM
مهرداد الف,

منظورتون جايي كه اونو تعويض ميكنن يا قسمتي كه بايد از اونجا تعويضش كرد؟

علی سلیمی
23 May 2005, 02:04 PM
نميدونم به موقع رسيدم يا نه اما در مورد صفحه كيلومتر اين دوستمون دو تا كار ميتونه بكنه يكي اينكه كلا كيلومتر رو باز كنه و با پرشيايي (صفحه سفيد يا صفحه مشكي كه مدت كمي روي 405 ها هم استفاده ميكردن) تعويض كنه يا اينكه از اين صفحه هاي مشكي٬ آتش و .. استفاده كه اون هزينه ي خيلي زيادي نداره (فكر ميكنم كلا با نصبش 5 هزار تومان هم نشه).

اما در مورد سانروف٬‌ مدل هاي متفاوتي از دستي و برقي داره كه قيميت هاش از حدود 300 تا 600 هزار تومان هم هست كه حتما بايد يادتون باشه كه چيزي كه بيشتر از خود سانروف مهمه نصاب اون هست براي اينكه امكان تاب برداشتن سقف خيلي زياده و بايد خيلي خوب عايق كاري بشه تا از ورود آب و هوا و .. خودداري كنه٬ خود من شخصا خيلي دوست داشتم اينكار رو انجام بدم كه البته بعدا با در نظر گرفتن عواقب اينكار پشيمون شدم البته اگر كسي چنين ريسكي رو بكنه ماشين خيلي خوشگلي داره اما اگر سقف تاب برداره و يا بنا به هر دليلي مشكلي پيش بياد اون ماشين چپي به حساب مياد :x (زمان فروش ماشين هم هيچ كدام از اين عوامل تاثيري در قيميت ماشين نداره)

اما در مورد رينگ 18 با اين دوستمون كاملا مخالفم و كار كار بسيار اشتباهي هست و فكر ميكنم بيشتر اين عزيز از روي ظاهر و قشنگي به شما ميگن كه از سايز 18 استفاده كنيد٬ چون شما مجاز هستيد از 2 سايز رينگ بزرگ تر از استاندارد ماشينتون استفاده كنيد كه در اون حالت بايد از رينگ 16 استفاده كنيد كه با در نظر گرفتن فاق بيشتر براي لاستيك شما عمده مشكلاتي كه با رينگ 17 هست رو نخواهيد داشت٬‌ من رينگ 18 رو اصلا به شما پيشنهاد نميكنم و به نظر من رينگ خوب تو سايز 16 و 17 در بازار خيلي فراوان هست و از طرفي براي خريدن رينگ هاي خوب و ارزان و سبك و تك از نظر طرح ميتونيد از دبي خريداري كنيد٬ حالا من چرا ميگم 17 هم اگه نباشه بهتره براي اينكه تو فرمون٬ ترمز٬‌ سرعت ماشينتون خيلي تاثير داره و وقتي كه تو چاله هاي خيلي زياد تهران مي افتيد مرتب ماشين ميكوبه (اين چاله ها وقتي كه از رينگ 17 استفاده ميشه خيلي زياد و بد احساس ميشه :x )

در هر حال به نظر من شما از رينگ 17 با فاق 45 و يا رينگ 16 استفاده كنيد خيلي بهتره (رينگ 16 بندازيد اما ارتفاع ماشين رو كمتر كنيد٬ اون وقت خيلي سخت ميشه متوجه شد رينگ 16 هست يا 17) من از زماني كه رينگ 17 زير ماشينم انداختم ترمز هام خيلي دير تر از قبل عمل ميكنه٬ سرعت و شتاب ماشينم كمتر شده اما پايداري اون خيلي بيشتره كه البته يه بخشي از اون هم به خاطر ارتفاع كم ماشينم هست و خيلي چيزاي ديگه كه در آينده بيشتر در باره اش صحبت ميكنم٬ رينگ 17 هم از 390 تا 500 تومان در بازار معمولا هست (البته رينگي كه خودم خريدم تو عباس آباد 650 تومن بود و تو سرچشمه 440 هزار تومن) خيلي قيميت ها با ايني كه خدمتتون عرض كردم تفاوت نداره٬ براي لاستيك هم از 300 تومن هست به بالا٬ من از لاستيك ميشلن 215/45 استفاده كردم جفتي 260 تومن البته با تخفيف (520 هزار تومان چهار حلقه با صد هزار كيلومتر گارانتي و تو برف و بارون به هيج عنوان ليز نميخوره) البته تا اونجايي كه من شنيدم فاق 45 اين مارك ديگه تو بازار پيدا نميشه اما اگر پيدا كنيد لاستيك خوبي هست

اف16
24 May 2005, 12:26 AM
دوستان عزيز محمد رضا محمدي, علي سليمي,
نمي دونم چرا از رينگ 18 بد ميگين .
دوست عزيزمون محمد رضا محمدي, گقته كه رينگ 18 زير پژو مشكل داره . جلوبندي مشكل دار ميشه . ماشين خشك ميشه . نه دوست عزيز اينطور نيست .
اين مشكلات زماني پيش مياد كه رينگ 18 بندازي و بدي فنرهارو ببرن و ماشين رو بخوابوني. اگر نه كلي راه وجود داره كه اين مشكل پيش نياد.
دوست عزيزمون علي سليمي, گفته كه دليل اينكه من عرض كردم رينگ 18 ظاهر و قشنگيه . اما اينطور نيست. ضمنا اينكه مجاز هستيم از 2 سايز بالاتر استفاده كنيم به چه دليل؟
من مدتها از رينگ 18 زير 206 استفاده ميكردم و كما بيش مشكل داشتم ولي بعد رينگ 17 انداختم. اما الان مدتهاست كه زير پرشيا رينگ 18 انداختم و هيچگومه مشكلي ندارم البته زير 405 هم انداختم.
ببييد دوستان اينكه رينگ 18 بندازيم هيچ مشكلي پيش نمياره اما اينكه كسي كه اين كار رو ميكنه و ماشين رو ميخوابونه و جلوبنديكار و ... بايد تنظيمات رو بر اساس يه ماشين با رينگ 18 و ارتفاع كم از زمين انجام بده.
متاسفانه كساني كه اين تنظيمات رو انجام ميدن اكثر دانش و تجربه اين كار براي ماشينهاي اسپرت ندارن و بر اساس ماشينهاي معمولي انجام ميدن و به مشكل ميخوريم.

به نظر من رينگ 16 اصلا ارزش انداختن زير پژو رو نداره . بهتره حاي اين كار 4 حلقه لاستيك 205 بيندازيم.
اين حرفهاي من دليلي بر رد صحبتهاي دوستان نيست و فقط از روي تجربه خود من و دوستانم هست.

اف 16

مهرداد الف
24 May 2005, 08:03 PM
مهرداد الف,

منظورتون جايي كه اونو تعويض ميكنن يا قسمتي كه بايد از اونجا تعويضش كرد؟

منظورم اينه كه كجا كيلومتر پرشيايي ميفروشن كه بگيرم ببندم وآيا اين كيلومتر فعلي رو ازم برميدارن ؟

اف16
27 May 2005, 03:16 AM
دوست عزيز بعضي از نمايندگيهاي ايران خودرو و اكثر لوازم يدكيهاي بزرگ پژو كيلومتر پرشيايي دارن .
يه مدت روي خود 405 كيلومتر پرشيايي مينداختن. اما اين طرح جديد ....
ميتوني از اينجور جاها تهيه كني و بدي كيلومتر ساز يا نمايندگي مجاز برات نصبش كنه.

اف 16

saraweblog
29 May 2005, 03:27 PM
عالي بود كلي استفاده كرديم :wink: :roll:

booleck:دوست عزيز ضمن تبريک از ورودتون به انجمن ما؛ اينجا جای تشکر کردن از نوشته های ديگران نيست و راهای زيادی برای افزايش پست وجود داره

server231
8 June 2005, 05:27 PM
سلام :)
ممنون از راهنمائی دوستان عزیز...
یه سوال دیگه هم دارم..
کیلومتر رو که نگاه میکنی (امپر جدید) چراغهائی که روشن میشن... یکی نبستن کمربند و باز بودن در رو نشون نمیده...
میخوام بدونم چراغش رو نذاشتن یا ااینکه اصلا توی مدار نیست... و چجوری میشه فعال کرد:)

مورد بعد اینکه 405 چراغ درب داشبرد رو نداره... روی پرشیا هست اما روی 405 درب داشبرد رو باز میکنی نیست فقط جاشه... سیم کشی داره ؟؟؟؟ میشه استادش کرد یا نه ؟

پژو جدیدا قسمتی که ماله تیوتر هست سیسم کشی نداره ... میشه گذاشت براش یا نه ؟؟

عزیزان اهل فن و ... پاسخ بدین :)