PDA

View Full Version : به نظر شما ترتيب ايمني اين چند خودرو داخل به چه صورت است؟

saeed_gh_h
10 February 2012, 10:10 PM
بچه ها به نظرتون ترتیب ایمنی این چند خودرو چه جوریه؟
1)ال نود
2)206 صندوقدار
3)ریو
4)405
5)سورن ای ال ایکس
6)سمند ال ایکس

saeed_gh_h
10 February 2012, 10:16 PM
به نظر خودم اینجوریه

405 < ریو < سمند ال ایکس < سورن ای ال ایکس < ال نود < 206 صندوقدار

alborz2
11 February 2012, 12:13 AM
اگرمنظورتون ایمنی در هنگام تصادف باشه دربین این موارد 405 کمترین ایمنی راداره واز اونجایی که سمندال ایکس وسورن ای ال ایکس هم برپایه همین 405 ساخته شدند پس تفاوت زیادی در ایمنی با405 ندارند وهر سه مورد هم در هیچ موسسه ایمنی معتبری هم تست نشده اند.
در مورد ایمنی سه مورد باقیمانده هم 206 صندوقدار -ال نودوریو به ترتیب بیشترین ایمنی را دارند.پس به نظرمن:
206 صندوقدار>ال نود>ریو>سورن ای ال ایکس >سمند ال ایکس>405

Saman.Cls
11 February 2012, 12:34 AM
به نظر من:

1)سورن اي ال ايکس

2)سمند ال ايکس
3)ال نود
4)ريو
5)206 صندوقدار
6)405

alirezad
11 February 2012, 12:51 AM
به نظر من ال90 و 206 صندوقدار

چون ریو که از رده خارجه و ایربگ هم نداره تولید هم که دیگه نمیشه(خداروشکر)

سمندها هم که از خانواده 405 هستند و ایمنی نزدیک 405 که تستشون هم انچنان که باید و شاید خوب نیست

Mostafa United
11 February 2012, 01:16 AM
بچه ها به نظرتون ترتیب ایمنی این چند خودرو چه جوریه؟
1)ال نود
2)206 صندوقدار
3)ریو
4)405
5)سورن ای ال ایکس
6)سمند ال ایکس

از اونجایی که ریو بر خلاف بقیه خودروهای این لیست به صورت فول آپشن تولید نمیشه

لیست به این صورت هست :

1- 206 صندوقدار
2- L90
3- ریو
4- ... دیگه از این به بعدشو هر جوری دوست دارید بچینید !

ولی اگه نمونه خارجی این ماشین ها رو فرض کنید جای ریو و ال90 عوض میشه

parsa s
11 February 2012, 02:28 AM
ایمنی خودروها با تست تصادف مشخص میشه و بحث مهندسی و تخصصیه و اساسا این سوال اشتباهه که به نظر شما کدوم خودرو ایمنی بالاتری داره !

ایمنی 206 از تندر بالاتره و با داشتن 2 ایربگ از یوروانکاپ به ترتیب 4 و 3 ستاره گرفتن و لینک نتایج هم از پایین قابل دسترسی است

http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx

در مورد ریو نتونستم نتیجه تست یوروانکپ رو پیدا کنم ولی فک می کنم از NHTSA چهار ستاره گرفته

و در مورد سمند هم که تست معتبری انجام نشده و نمیشه حرفی زد و با بقیه مقایسه کرد و در عین حال نمیشه گفت که ایمنیش با 405 تفاوت نداره چون بدنه به کل متفاوت هست و روی ایمنی هم تاثیرگزاره هرچند ممکنه به دلیل شبیه بودن ساختار داخلی بدنه نتیجه تست نزدیک به هم باشه

Mostafa United
11 February 2012, 02:32 AM
ایمنی خودروها با تست تصادف مشخص میشه و بحث مهندسی و تخصصیه و اساسا این سوال اشتباهه که به نظر شما کدوم خودرو ایمنی بالاتری داره !

ایمنی 206 از تندر بالاتره و با داشتن 2 ایربگ از یوروانکاپ به ترتیب 4 و 3 ستاره گرفتن و لینک نتایج هم از پایین قابل دسترسی است

http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx

در مورد ریو نتونستم نتیجه تست یوروانکپ رو پیدا کنم ولی فک می کنم از NHTSA چهار ستاره گرفته

و در مورد سمند هم که تست معتبری انجام نشده و نمیشه حرفی زد و با بقیه مقایسه کرد و در عین حال نمیشه گفت که ایمنیش با 405 تفاوت نداره چون بدنه به کل متفاوت هست و روی ایمنی هم تاثیرگزاره هرچند ممکنه به دلیل شبیه بودن ساختار داخلی بدنه نتیجه تست نزدیک به هم باشه

دقیقا همینطوره :icon_cool

206 چهار ستاره از یوروانکپ داره و تندر 3 ستاره

ریو هم 4 ستاره از NHTSA آمریکا داره ( تو یوروانکپ تست نشده )

البته سمند در یک موسسه انگلیسی انگار تست شده و نتیجه اش بد نبوده

فکر کنم از اون موسسه 2-3 ستاره گرفته بود

saeed_gh_h
11 February 2012, 06:19 PM
بچه ها یه سوال پیش میاد این وسط!
درسته 206 چهار ستاره داره و حتی 207 پنچ ستاره داره
ولی آیا 206 و 207تی(+206) که ایران خودرو برامون درست میکنه هم همین جور با کیفیت هستن؟؟؟؟

mehdi 2010
20 February 2012, 02:29 AM
من فیلم تست تصادف سمند ال ایکس دیدم به نظر من خوب بود. اگه مسائل ایمنی رعایت بشه (ایربگ) . البته تو این فیلمی که من دیدم ایربگ باز نشده یا ایربگ نصب نیست.

Hitman908
24 February 2012, 09:23 AM
دوستان ايمني كه فقط داشتن ايربگ نيست ( مثل اينكه از سال ديگه رو پرايد و پيكان وانت هم ميخوام بزارن:icon_mrgr)نوع طراحي بر مبناي تقسيم مقدار نيروبي بدنه تحمل كنه و مقداري كه به درون اتاق و سرنشين ميرسه همچنين رعايت استاندارد براي قرارگيري ايمن و مناسب براي صندلي بچه ( دوستان تا 12 سالگي بچه ها بهتره رو صندلي جلو نشينند چون احتمال خفگي در هنگام باز شدن ايربگ هست)
كه متاسفانه اين مورد مونتاژ هاي كارهاي وطني تو فكرش نيستند آخه ما عادت داريم موقع رانندگي بچه بگيريم دستمون ماچ و بوسه و بله ديگه...
و موارد ديگر كه در بعضي حتي ايربگ خاموش ميكنند تا ببينند چه بلايي سر آدامك مياد
و با اين وجود به نظرمن چون همه اين خودروها مونتاژ داخلند دوستان براي نتيجه گيري بهتري ميتونند يك ستاره يا حداقل نيم ستاره كم كنند
بعد تصميم گيري كنند
206 صندوق دار :icon_evil ايرانفورقون يه صندوق اضافه كرده كه چي مگه اون طراح فرانسوي عقل نداشت كه تو مياي صندوق ميزاري 206 اون زمان كه توليد ميشد بازار اروپا قبضه كرده بود چرا؟ يكي به خاطر همين امينيتش
به نظرم بايد 206 صندوقدار تست جهاني بشه اين همون 206 نيست سأختار عوض شده همون بحث تقسيم نيرو وارده در هنگام تصادف به ماشين حالا فكر كردن صندوق اضافه كردي ايمن تر شده شايد از عقب ولي بيشتر تصادفات مرگبار به علت ضربه به جلو وگرنه ايربگ تو تاقچه عقب كار ميذاشتند نه رو فرمون و داشبرد:icon_surp
خب از اين بحث 206 كه من مطلعم بقيه هم بسته به كيفيت مونتاژ داره
اون سمند هم كه هيچ معلوم نيست تو كدوم سوراخ سنبه اي با چه مقدار زيرميزي تست گرفتن:icon_razz