PDA

View Full Version : گزارش تصویری/ 5 عضو یک خانواده زنده زنده در آتش سوختند!

Mehrdad_jafari89
21 December 2011, 07:44 PM
سلام بر دوستان!
متاسفانه هنوز هم شاهد تولید و تردد تابوت یا همان خودروی مرگ آفرین پراید در جاده های ایران هستیم و علاوه بر آن شاهد مرگ هموطنان خود در حوادث ناشی از آن نیز هستیم!حوادثی که هرچند کوچک و سطحی ولی به دلیل ضعف کامل در این خودرو چه فنی و چه ایمنی جان هموطنان را به بدترین نحو ممکن میگیرد!
متاسفانه چندی پیش نیز حادثه ای از این دست روی داد که طی آن یک خانواده 5 نفره در تصادف یک دستگاه خودروی پراید زنده زنده در آتش سوختند و فریاد رسی هم نبود که به آنان کمک کند!علت اصلی این اتفاق هولناک قفل شدن دربهای خودرو و نیز انفجار کپسول گاز خودرو می باشد!:icon_cry:
لینک زیر حاوی تصاویر دلخراش این تصادف هست!
توجه:دوستانی که تحمل دیدن این تصاویر دلخراش را ندارند به هیچ وجه تصاویر را مشاهده نکنید!(تصاویر حاوی اجساد این هموطنان از دست رفته می باشد)
http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1308869

دوستان شما رو به مقدساتتون قسم میدم پراید نخرید!!!خواهشا نخرید!به خدا شما با این کار در حق خانواده خود ریسکی بزرگ و خطرناک و از همه مهمتر در مورد جان آنها قمار کرده اید!قماری که تاوان سنگینی در بر دارد!
خواهش میکنم پراید نخرید!شما موقع خرید پراید فقط به یاد ناله ها و درخواست های این هموطنان مرحوم بی افتید که میگفتند یکی به ما کمک کنه!!افسوس که فریاد رسی نبود و اگر هم بود کاری از پیش نمیبرد!:icon_cry:
در خواست دیگری هم دارم و آن هم این است که به هیچ وجه خودروی دوگانه سوز نخرید!به خدا قسم این خودروها نه ایمن هستن و نه اعتباری به آنها و مخزنشان هست!تمامی حرفهای خودروساز های کشور در راستای این مخزن ها و ایمنی ها مشتی دروغ و ریا هست!
به مقدساتتون قسم دادم نخرید....با تاکسی رفت و آمد کنید ایمنی بیشتری دارد!
با سپاس فراوان.

Rain Man 4498
21 December 2011, 08:42 PM
فقط میتونم بگم خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو . تو سال 2012 هستیم هنوز باید بریم ماشین گازی بخریم

mohammad 1991
21 December 2011, 08:50 PM
ای بر پدر مادرشون لعنت با ماشینای آشغالشون بمیرن ایشالا خدایا این وضعیت تا کی ادامه داره گمرک لعنتی

equinoxe
21 December 2011, 08:59 PM
یا خدا! چه صحنه وحشتناکی اشک تو چشام جمع شد! خداکنه برای هیچ کسی این اتفاق نیفته! اون از 405 ها، اون از 207 ای که توی کرمان سوخت اینم از این. واقعا به اینا میگن ماشین.

mahdi13
21 December 2011, 09:14 PM
بابا پراید به درک یکی این بمبارو جمع کنه

masoud687
21 December 2011, 09:29 PM
البته این حادثه مربوط به چند ماه گذشته بود. قبلا دیده بودم و بشدت هم متاثر شدم. به هر ترتیبی شده آشناها رو از گاز سوز کردن ماشین منع میکنم. تا حالا دو بار این حادثه تو جاده‌ی شهر زادگاه من که جنوب خوزستانه اتفاق افتاده. که یکیش رو به عینه شاهد بودم. شعله‌های اتش بحدی بود که کسی جرات کمک کردن نداشت.
هیچ راه فراری هم وجود نداره. درب خودرو در هر دو حادثه قفل میشن. یکی پیکان بود و یکی هم 405

gigi64
21 December 2011, 09:35 PM
لعنت بر پدرو مادر این نامردا ... فقط بلدن پول مردم رو بالا بکشن بی وجدان ها... خدا نسل این ظالمین رو از رو زمین برداره
یکی نیست به این بی شعورها بگه، شما که تکنولوژِی ندارین غلط میکنین ماشین می سازین
اینه حمایت از خودرو ساز وطنی 110% گمرک اینجاست که خودش رو نشون میده !
اگه این وضع ما نبود این بیچاره ها این عزیزان دل به جای این آشغال ماشین ها(مثل سازنده هاشون) می تونستن کرولا ، یاریس سوار بشن... و الان زنده بودن !
فقط فکرش رو بکنین این عزیزان از خانواده های ما بودن...:icon_cry:
اون وقت اون دزد با دزد های مثل خودش میره 3000 میلیارد تومان بالا میکشه ، کسی هم نمیتونه بهش بگه تو همین میشه وضع ما...

:mad:

abs206
21 December 2011, 09:54 PM
لعنت بر پدرو مادر این نامردا ... فقط بلدن پول مردم رو بالا بکشن بی وجدان ها... خدا نسل این ظالمین رو از رو زمین برداره
یکی نیست به این بی شعورها بگه، شما که تکنولوژِی ندارین غلط میکنین ماشین می سازین
اینه حمایت از خودرو ساز وطنی 110% گمرک اینجاست که خودش رو نشون میده !
اگه این وضع ما نبود این بیچاره ها این عزیزان دل به جای این آشغال ماشین ها(مثل سازنده هاشون) می تونستن کرولا ، یاریس سوار بشن... و الان زنده بودن !
فقط فکرش رو بکنین این عزیزان از خانواده های ما بودن...:icon_cry:
اون وقت اون دزد با دزد های مثل خودش میره 3000 میلیارد تومان بالا میکشه ، کسی هم نمیتونه بهش بگه تو همین میشه وضع ما...

:mad:
گل گفتی بردار.خدا لعنت کنه کسایی را که باعث شدن مردم ما از سر ناچاری ماشین دوگانه بگیرن. عین خیالشون نیست که مردم سوار چه ماشینایی میشن.فقط به فکر جیب خودشونن.با افتخار هم میان تو تلویزیون اعلام میکنن ما از سال دیگه صادر کننده بنزین میشیم.این بنزین از کجا میاد تولیدمون زیاد شده ؟مسلما نه این بنزین همونه که مردم ما از مصرف کردن اون منع شدن تا سوار ماشین دوگانه بشن و توی یه تصادف پودر بشن. بنزین مال مردم کشورهای دوست و برادر من جمله عراق وسوریه یا افغانستان است.واقعا متاسفم

Mehrdad_jafari89
21 December 2011, 11:12 PM
واقعا از همه دوستان کمال سپاس رو دارم!!!به خدا این حس همدردی شما اگر به گوش خانواده اون مرحوم ها نیز برسه شاید گوشه تسکینی بر درد بزرگ و ضایعه بسیار شدیدی باشه که بر اونها وارد شده....
خدا به همه توفیق و سلامتی روز افزون بده و انشااله...نه برای شما و نه خانواده بزرگوارتون و نه برای هیچ انسانی این حادثه رو بوجود نیاره....
به علی قسم گریه ام گرفت!!!فرض کنید از اون 5 نفر حتی یکی هم کودک بوده که پاک و معصوم هم هست!به علی ظلمه...به خدا ظلمه ....به فاطمه زهرا نامردیه .....
دوستان من از همین جا و اگر اجازه شما بزرگواران باشه از طرف خودم و کاربران سایت بزرگ پیهالز به خانواده این 5 درگذشته تسلیت میگم و آرزو دارم روحشون قرین رحمت ایزدی باشه و غم آخرشون هم باشه!
دوستان برای سلامتی خودتون و خانواده محترموتون و نیز شادی این رفتگان بزرگوار و اینکه این حادثه برای کسی اتفاق نیفته 5 صلوات ختم کنید....
به امید روزی که شاهد این دسته از تصادفات نباشیم...
من از همین جا برای تمام دوستان آرزوی سلامتی رو دارم و دعا میکنم همیشه در زیر سایه حق سلامت و پایدار و به دور از حادثه و بدی باشند...
در پناه ایزد منان
یا علی مدد.

sigma rainy
22 December 2011, 12:16 AM
اگه خواستید ماشینی را از گمرک وارد ایران کنید باید ۳۵۰ درصد پول زور بدید......

یعنی باید سه و نیم برابر قیمت ماشین را اضافه بدی به یه مشت مفت خور/. واسه همینه ماشین خارجی اینقدر گرونه وگرنه الان خیلی ها به جای این ماشین های آشغال(مثل پراید) / تویوتا یا هیوندای یا... سوار بودند.

تازه بازم هنوز خیلی تعداد کشته شده ها بر اثر انفجار گاز اتومبیل کمه . وای به حالمون چند سال دیگه که ماشین های گاز سوز قدیمی و فرسوده میشن . هر روز چند تاشون منفجر میشن.....

اینجانب
22 December 2011, 09:20 AM
من با ماشین گازسوز بدلایل متعددی مخالفم. ولی این حادثه ظاهرا ارتباطی به گازسوز بودن نداشته.

Mehrdad_jafari89
22 December 2011, 10:10 AM
من با ماشین گازسوز بدلایل متعددی مخالفم. ولی این حادثه ظاهرا ارتباطی به گازسوز بودن نداشته.
اتفاقا دقیقا بر عکس بوده!علت اصلی انفجار کپسول گاز ماشین بوده که از نوع بی کیفیت و بدی بوده و در تولید و به قولی آبندی اون هم اصلا دقت نشده بود!
یادمون نرفته که یک 405 و یک سمند هم در جایگاه گاز منفجر شدن!
آقایون شما رو به مقدساتتون قسم دادم که ماشین گاز سوز نخرید!با زندگی خانواده خودتون بازی نکنید!
موفق باشید.

arash99ir
22 December 2011, 01:35 PM
درود بر شما
دوستانی که ماشین دو گانه دارند میدونید که بعد از یه مدت شتاب ماشین مثله اولشه ؟ آیا تا حالا سرسیلند تون تاب بر نداشته ؟ آیا تا حالا واشر سر سیلند نسوزوندین ؟
ما تو محل کارمون چند تا ماشین استیجاری داریم . چون مبلغ قرارداد پائینه ناچارند از گاز استفاده کنند . من براشون با عدد و رقم حساب کردم که اگه همون بنزین رو میسوزندند ماشینشون سالم تر بود . 1.200 برای گاز سوز کردن سمند دادند . تا حالا دو مرتبه هر کدوم هزینه موتور کردند یه چیزی حدود 400 تومن برای هر بار . با هزینه گازی که میزنند و موتور سمند که بعد از سه سال و دو بار باز شدن تبدیل به آردی شده و دیگه تو سر بالایی ها داغ میکنه خودتون ببینید واقعا صرف میکنه . حالا گیریم که به قول اصفهانی ها جون که از جنس پول نیست و میشه ازش گذشت ولی آیا از نظر مالی به صرفه است ؟ در ضمن اینو در نظر داشته باشید که همیشه یه مسافر 80 کیلویی تو ماشینتون نشسته و این باعث مصرف بیشتر سوخت میشه . در ضمن در زمان مسافرت صندوق عقبی هم باقی نمونده که یه چمدون توش جا بگیره و باید از باربند استفاده بشه که اون هم باعث افزایش سوخت میشه . خلاصه همه جوره ضرره . دیگه خود دانید .

tiger-2000-full
22 December 2011, 01:49 PM
من که هرگز این تصاویر رو نخواهم دید. چون معلوم نیست بعد دیدن چه جور صحبت کنم، اما قطعا شرمنده دوستان میشم. دل دیدنش رو هم ندارم.
فقط یادمه موقعی می خواستم سمند پایه گاز سوز یا پرشیا بخرم با خود مهندس ایران خودرو صحبت کردم گفت از من نشنو ولی اگه جون خودت و انسانهایی که سوار ماشینت میشن برات ارزش داره این کا رو نکن!!

_چرا؟
_چون دقیقا یک بمب 700 کیلویی رو بستی رو ماشین پشت سرت که با کوچکترین اتفاق(خصوصا با این طریق رانندگی ها که جرمش سبک تر از این سازنده ها نیست!!) خودت و ماشینت و ... رفتین رو هوا.
_ اِ اِ !! مگه استاندارد سازی و تست ضربه و ... نمیشن؟
_ بریز دور این حرفارو همینی که گفتم. خود دانی.

جالبه که بهتون بگم تو نمایشگاه خودرو اصفهان _که فکر کنم 2 سال پیش بود_ غرفه ایران خودرو که دم کار هم بود شده بود مبلغ هیوندای و رنو و ... که آخر سالن بودن. از هر کدومشون مهندس و ... زن و مرد می پرسیدم که شما باشی خودت از ایرانخودرو می خری میگفت سالن بعدی نمایندگی هیوندای تشریف ببرین! بازم انقدر مرد بودن که اینطور بگن! بنده خداها خودشون می دونن تو چرخه ی ساخت و مونتاژ چی ... می زنن!!

sigma rainy
22 December 2011, 03:01 PM
آره دیگه . مثل اینه که همیشه یه بمب دنبال خودتون میبرید .

:cool_phalls_58: وای چه رمانتیک :cool_phalls_58:

. آدم احساس جالبی پیدا میکنه وقتی بدونه هر لحظه ممکنه بره تو هوا .

پمپ گاز = بمب همراه

Rain Man 4498
22 December 2011, 03:24 PM
همین الان کانال 3 داشت برنامه شوک رو نشون میداد در مورد همین مسائل بود , اتفاقا فیلم این ماجرا رو هم پخش کرد , خدا لعنتشون

کنه - بخدا شرمم میاد به اینا بگم آدم , آخه بی انصافا یعنی سود و منفعتتون اینقدر ارزش داره؟؟؟ زنه بیچاره داشت جیغ میزد میگفت سوختم سوختم

واقعا باید برای مسئولین این کشور تاسف خورد , اینهمه حمایت از خودروسازای داخلی میکنید که این نتیجش بشه , که راست راست بیان تو صداسیماتون زل بزنن تو چشای مردم

بیچاره و خیلی راحت به دروغ بگن محصولات ما آخر کیفیته؟؟؟

اول که مهرداد جان این تاپیک رو ایجاد کرده بود با دیدن عکسها خیلی ناراحت شدم اما الان که این فیلمه رو دیدم فقط میتونم بگم

امیدوارم یه روزی خانواده های خودتون تو یکی از همین محصولات در پیتتون به سرنوشت این خانواده دچار بشه تا بفهمین مردم چه مشکلاتی دارن گرچه شماها وضعتون خیلی خوبه

و سوار ماشینهای وطنی نیستین چونکه نفت 100 دلاری میفروشین همون نفتی که چندوقت پیش سر سفره مون دیدیم.

ننگتان باد

saeed_gh_h
22 December 2011, 10:12 PM
سلام
بچه ها من هر چی خواستم برم عکس هارو ببینم دلم نیومد
همه میدونیم که تو هیچ کشوری ماشین دوگانه سوز تولید نمیشه برا همینه که شرکت کیا با دوگانه سوز کردن ریو مخالفت کرده و گفته که ماشینم از حالت استاندارد خارج میشه................و یا برا دوگانه سوز کردن ال نود مجبور شدن به فرانسه سفارش این کار رو بدن وگرنه تو هیچ کشوری خودرو گاز سوز نداریم و نهایتش هیبرید هستند.
منم دقیقا از همین تفسیر همیشه استفاده می کنم که میگم ماشین دوگانه سوز یعنی بمب متحرک.یعنی علنا داری با خودت بمب این ور و اون ور میکنی.
واقعا چه جلب یکی از دوستان گفتن که چند سال دیگه این دوگانه سوز ها قدیمی میشن و مردم ما هم که نمیرن هر ساله سیستمشون رو چک کنن و باید شاهد حوادثی دردناک در آینده باشیم

سال 2011 هم رسید اما خبری از توقف پراید(و از اون ورم 405) نیست به خدا هر روز که این ماشینا تولید میشن ما برا پاک سازی ایران از این ماشینا 20 سال عقب میوفتیم!!!.........................میدونید چرا؟؟ چون هر لحظه که داره این ماشین ها تولید میشه به چرخه حمل و نقل میره و در خوش بینانه ترین حالتش این خودرویی که تولید شده 20 ساله دیگه اسقاط میشه.................یعنی این که از همین الان هم که پراید متوقف بشه تا 20 سال دیگه تو جاده ها و خیابان ها دیده خواهد شد پس میشه به این نتیجه رسید که هر روز که این خودروها تولید میشه ما 20 سال دیگه عقب می افتیم!

Mehrdad_jafari89
22 December 2011, 10:46 PM
تنها یک راه برای توقف تولیدات این دو تابوت متحرک وجود داره:
مردم نخرند!فقط نخرند....
به خدا خرید پراید به قیمت 10 میلیون پول دور ریختن هست!حتما الان بعضی دوستان میگن خوب ما که تا 10 میلیون گزینه دیگری نداریم؟!!!
باید عرض کنم شما به اندازه همین 10 میلیون و به تناسب اون باید پول خرج این ماشین بکنید از ایرادات اولیه که ناشی از گندکاری سایپا هست تا ایرادات ثانویه که ناشی از گند کاری در مونتاژو قطعه سازی و ... هست!به خدا قسم مردم اگه با تاکسی و اتوبوس برن و بیان هم به صرفه تر هست و هم به نفع خودشون هست!حالا باز ممکنه یکسری دوستان بگن شما تا حالا توی صف اتوبوس و تاکسی بودید؟دردسرهاش رو کشیدید؟توی بارون منتظر تاکسی و اتوبوس بودید؟
باید بگم بله من همه این موارد رو چشیدم و میدونم چطور هست ولی بین خرید پراید و رفت و آمد با تاکسی اتوبوس من تاکسی و اتوبوس رو انتخاب میکنم!حداقل جونم کف دستم نیست و با زندگی خودم و 4 نفر دیگه هم بازی نمیکنم!
دوستان به خدا با خرید پراید و علی الخصوص دوگانه سوز آن با زندگی خودتون و خانواده تون قمار کردید!نخرید....خواهشا نخرید....قسمتون میدم نخرید.........

اینجانب
22 December 2011, 11:27 PM
اتفاقا دقیقا بر عکس بوده!علت اصلی انفجار کپسول گاز ماشین بوده که از نوع بی کیفیت و بدی بوده و در تولید و به قولی آبندی اون هم اصلا دقت نشده بود!
یادمون نرفته که یک 405 و یک سمند هم در جایگاه گاز منفجر شدن!
آقایون شما رو به مقدساتتون قسم دادم که ماشین گاز سوز نخرید!با زندگی خانواده خودتون بازی نکنید!
موفق باشید.
ولی در متن خبر نه صحبتی از "گاز" هست نه "سوز":

قم - خبرگزاری مهر: ساعت هفت بعد از ظهر و نزدیک غروب روز شنبه بود، نمی‌شد راننده‌ای این صحنه را ببیند و ترمز نکند. حادثه آن قدر دلخراش بود که حس کنجکاوی هر رهگذری را تحریک می کرد. خودرو پراید آن چنان بین یک دستگاه پژو 206 و تریلی گیر کرده بود که امکان جدایی نبود.

moje90
23 December 2011, 01:00 AM
دوستان من که خیلی حالم گرفته شد حتی توی برنامه شوک هم درست نتونست نشون بده...ولی الان که عکساشون رو دیدم بی نهایت متاسر شدم :icon_cry:ایشالا که خدا بیامرزتشون واقعا خیلی مرگ بدی هست ...خدا از سر این لگن سازها هم نگذره که دارن این جوری به مردم ظلم میکنن:icon_bigg

houman90
24 December 2011, 11:59 AM
ای بر پدر مادرشون لعنت با ماشینای آشغالشون بمیرن ایشالا خدایا این وضعیت تا کی ادامه داره گمرک لعنتی

با سلام.
البته جهت اطلاع جنابعالي و بقيه دوستان عرض ميكنم كه گمرك هم اين وسط هيچكاره‌ست و كلاً تابع و مجري قوانين صادرات و واردات هست. بايد ببينيم قوانين رو كي تصويب ميكنه بعد هر چه فرياد داريم بر سر اون بكشيم! طبق قانون مقررات صادرات و واردات مصوب مجلس شوراي اسلامي ورود هرگونه خودرو سواري با شرط حداكثر يكسال زير مدل مشروط به پرداخت 90 درصد ناقابل حقوق و عوارض گمركي (كه تمام و كمال به خزانه دولت واريز ميشه و يك ريال اون هم به جيب گمرك بعنوان مجري قانون نميره) ميباشد. بعد از گمرك نوبت راهنمائي رانندگي و شماره‌گذاري هست كه 10 درصد رو هم اونها ميگيرن (كه اين يكي ديگه نميريزه به خزانه) كه تا ايمجا شد 100 درصد. يك مقداري! هم خرد و ريز داره كه با احتساب هزينه‌هاي جنبي! ميرسه سرجمع به چيزي حدود 130 درصد. يادمون باشه كه زماني كه اين قانون رو تصويب كردن قرار بود براي حمايت از صنايع خودروسازي وطني تا پنج سال همين شكلي بمونه و بعدش هر يكسال 10 درصد از حقوق و عوارض كم بشه تا برسه به 15-20 درصد. ولي چندتا از اين پنج سالها اومد و رفت و خبري نشد كه نشد.
البته پيش از عيد 89 مجلس تصويب كرد كه از سال جديد 20 درصد حقوق و عوارض مياد پائين و ميرسه به 70 درصد كه ديگه فكر كنم همه بدونن چي شد كه نشد!

arash99ir
12 January 2012, 10:09 PM
درود بر شما
امروز داشتم از سمت رودبار به رشت ميرفتم نزديک پليس راه سراوان ترافيک بود . خلاصه رسيدم سر ترافيک ديدم يه دود غليظي از دور مياد . فکر کردم که پليس جلوي يه کاميون دود زا رو گرفته . نزديک تر که شدم ديدم از يه پژو آردي داره دود بلند ميشه و قسمت موتورش داره دود ميکنه . چون خانواده باهام بود رفتم جلوتر و سريع کپسول رو از تو ماشين برداشتم دويدم سمت آردي . ديدم که صاحبش ميزنه تو سر خودش و هي داد و بيداد ميکنه . از بس داغ شده بود درب موتور باز نمي شد . و آتيش داشت از زير ماشين ميريخت روي اسفالت مثل يه شمع که آب بشه يا يه شايد يه شيلنگ لاستيکي که داشت ميسوخت . پليس که فهميد ماشين دوگانه سوزه سريع راه رو بست و همه رو از ماشين دور کرد . ولي هر کاري کرد صاحب ماشين دور نمي شد . از تو پليس راه کپسول بزرگ آوردند و بالا خره با مکافات ماشين رو خاموش کردند و خشبختانه کار به انفجار و سوختن کل ماشين نکشيد . و کسي هم آسيب نديد ولي هنوز هم قيافه اون بنده خدا راننده جلوي چشممه . اولين تصميمي که گرفتم اينه که يک شنبه برم ماشين رو بيمه بدنه کنم . و از اونجا تا خونه فقط صحبت اين بود که چرا همچين آشغال هايي رو دست مردم ميدند . مردم مجبورند تمام سرمايه زندگيشون رو بريزن پاي ماشيني که هيچ امنيتي نداره . اگه درهاي مملکت باز بشه با پول همين آردي خيلي ماشين هاي بهتري ميشه خريد . تا کي مردم بايد تاوان پس بدند . تا کي کليه فروشي . تا کي بايد بخاطر مشکلات ديگر مردم گاز بزنند تو ماشين و بمب با خودشون حمل کنند . من مطمئن هستم سوختن اون ماشين بخاطر دماي بالاي موتور بر اثر استفاده از گاز شهري بوده . موردي که حتما تو ماشين هاي گاز سوز ديديد . بوي سوخت کاملا توي ماشين مياد .

equinoxe
13 April 2012, 01:11 AM
6 سرنشین پراید در آتش سوختند!

(http://www.tabnak.ir/fa/news/237696/6-%D8%B3%D8%B1%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%86%D8%AF)
انحراف به چپ یک دستگاه خودروی پژو و برخورد با یک دستگاه پراید فاجعه آفرید.

به گزارش خبرنگار روزگار نو، این حادثه که عصر امروز ساعت 18 و 30 دقیقه در محور اهواز به خرمشهر روی داد به دلیل انفجاز کپسول گاز خودروی پراید تمام سرنشینان این خودرو به دلیل قفل بودن درب خودروی پراید در آتش سوختند.

بنابراین گزارش، دو نفر از سرنشینان پژو نیز فوت کرده و 5 نفز دیگر به شدت مجروح شده اند.

در بررسی سانحه توسط پلیس، 50 درصد راننده خودروی پژو به دلیل انحراف به چپ و 50 درصد شرکت سازنده کپسول گاز خودروی پراید مقصر شناخته شده اند.

سه نفر از سرنشینان پراید کودک 3 تا 8 ساله بوده اند.

به گفته آتش نشانی خوزستان، علت این حادثه عدم تجهیز کپسول گاز خودروی پراید به سیستم قطع کن بوده است.

equinoxe
14 April 2012, 10:24 PM
جوابيه شرکت سايپا (در خصوص خبر بالا)

پيرو انتشار خبري در خصوص سانحه تصادف يک دستگاه خودرو پژو با يک دستگاه پرايد و بروز فاجعه در تاريخ 24/1/91 به اطلاع مي رساند پس از بررسي هاي کارشناسي شرکت سايپا خودرو ، پرايد مذکور جز خودروهاي تک سوز (بنزيني) بوده که در کارگاه هاي خارج از کارخانه خودروساز و نمايندگي هاي مجاز ، دو گانه سوز شده است .

لازم به ذکر است تمام خودرو هاي دوگانه سوز توليد شرکت سايپا با نصب قطع کن و تجهيزات ايمني از امنيت کافي برخوردار هستند..

شرکت سايپا بار ديگر از هم وطنان عزير تقاضا دارد از خودروهاي دوگانه سوز توليد کارخانه استفاده نموده و يا در نمايندگي هاي مجاز نسبت به دوگانه سوز کردن خودرو خود اقدام کنند .

12345a
4 May 2012, 03:10 AM
سلام دوستان.
همیشه سعی کنید وسیله ای جهت شکستن شیشه خودرو با قابلیت دسترسی سریع و آسان در مواقع اضطراری ، در خودرو همراه داشته باشید و چه بهتر که از وسیله مذکور 2 عدد برای سرنشینان جلو و سرنشینان عقب تعبیه شود.
به همراه داشتن کپسول آتشنشانی در داخل کابین خودرو علاوه بر دارا بودن خاصیت اصلی خود وسیله ای مناسب جهت شکستن و خرد کردن شیشه هست.
ای لعنت خداوند بر کسانی که از خودروساز داخلی به هر دلیلی حمایت میکنند .
اصل حمایت از محصولات داخلی و جلوگیری از خروج ارز مقدسه ولی تا زمانی که لطمه به جان و مال مردم وارد نشه.
چطور در وارد کردن اجناس آشغال و بنجل چینی هیچ ایرادی نیست و ارز از کشور خارج نمیشه ولی وقتی بحث خودرو میشه که به نوعی یک آلت قتاله محسوب میشه بحث خروج ارز مطرحه؟
این وسط 2 دسته ملعونند: یک دسته اونهایی که هدفشون صرفا سودجویی و مفت خوری و پدرسوختگی هست. دسته دیگه اونهایی که از مسئولین هستند و از روی نادانی و حماقت از این معضل حمایت میکنن.

Hadi579
16 October 2012, 05:08 PM
هرکی اگر اینقدر لعنت میشد دیگه ... نمیخورد. چقدر چپاول مردم براشون شیرین هست که سوختن مردم براشون مثل مردن مورچه بی اهمیته! ...