PDA

View Full Version : شما کدام را انتخاب مي‌کنيد؟ TU5 405, 206SDV1,Rio

a_rudi
23 October 2010, 11:33 PM
:icon_evil
با سلام به دوستان از بين خودرو‌هاي زير کدام را انتخاب مي‌کنيد. لطفا علت انتخاب خود را بدون حاشيه و جانبداري متعصبانه بنويسيد.

TU5 405 abs
206 SD V1 abs
KIA Rio abs

اين خودروها در يک رنج قيمتي هستند تقريبا

دلايل کلي و جزئي و امتيازات فراموش نشه

ممنون

hamed_mo
23 October 2010, 11:59 PM
405 که خیلی قدیمی هست از لحاظ کیفی و امنیتی حرفی واسه گفتن نداره!
ریو هم ماشین خوبیه مخصوصا داخل شهر...خرجشم از ۲۰۶ کمتره...
اما من باشم ۲۰۶ رو می گیرم به لحاظ بروز تر بودن، امنیت، نرمی مناسب و کیفیت به نسبت بالاتر مونتاژ.فقط مشکل فضای سرنشین عقب داره.برای خانواده خیلی مناسب نیست.

farshid-j
24 October 2010, 12:26 AM
405 به نظر من بهتره، به دلیل اینکه:
1 - علیرغم قدیمی بودن بدنه ساده و خوش ترکیبی داره و در این قسمت از ریو و به ویژه 206 صندوقدار (فاجعه طراحی) خیلی بهتره.
2 - موتور جدید موتور پرقدرت و کم مصرفیه
3 - ای بی اس هم که کمبودش حس میشد حالا داره
4 - ضریب آیرودینامیک بسیار خوبی داره
5 - لوازم بدنه و تزیینی و فنی فراوان و نسبتا ارزان
6 - صندلی بسیار راحتتر از دو خودروی دیگه
7 - جادار بودن فضای داخلی و صندوق
8 - در ضمن صدای موتور کمتر به ویژه از ریو که بالای 120 کیلومتر صدای خاور میده

ضمنا من خودم الان 206 دارم و ریو هم زیاد سوار شدم، 405 هم مدل 83 تا سال 87 داشتم.

SeriousSam
24 October 2010, 12:45 AM
با سلام .
به نظر من :
206 sd به خاطر اکسل و تعلیق مستقل عقب خیلی نرم تر از 2مورد دیگست به علاوه اینکه موتور پر قدرت داره و ازون مهمتر ترمزهای محشری داره . . . البته 206 از لحاظ قیمت لوازم یدکی واقعا پرت میزنه!!!(به لطف شرکتهای داخلی) و از لحاظ جاداری . . . خوب اتاق همون هاچ بک هست دیگه!

اگه از لحاظ جمعیت و ابعاد جسمی متوسط هستید ریو هم گزینه خوبیه. . . زیبایی و تناسب بهتری داره . توی خیابونها کمتر دیده میشه.نرمیش خوب و فابل قبوله و البته استهلاک آسیایی و کم خرج تره و موتور قابل قبول و کم مصرفی داره (فقط اینجور که شنیدم سیستم ABS جالبی روش کار نکردند!)

اگر جمعیت و ابعاد جسمیتون بزرگتره 405 گزینه مناسبیه . . . البته کمی قدیمی هست ولی لوازم بدنه ارزانتری داره و هندلینگ خوبی داره و موتوره TU5 هم که دیگه روش هست.

Salman17
24 October 2010, 12:55 AM
ال90 هم توی این رنج قیمته و بنظره من ماشین عالی هست حالا نمی دونم چرا مورد انتخابت نیست

khalil-pz
24 October 2010, 01:15 AM
به نظر من از بین این 3 تا خودرو 405 بهتر باشه با وجود اختلاف قیمت خیلی ناچیزی که به نسبت موتور XU7 داره و البته از نظر آپشن هم هر 3 خودرو در یک سطح هستن تقریبا.

Mostafa United
24 October 2010, 01:21 AM
6 - صندلی بسیار راحتتر از دو خودروی دیگه
8 - در ضمن صدای موتور کمتر به ویژه از ریو که بالای 120 کیلومتر صدای خاور میده

برای شما متاسفم ...

شما چطور میگید صندلی 405 از 206 و ریو راحت تره ؟؟ !!

تا حالا جای راننده تو ریو نشستید ؟

...

در مورد صدای موتور هم برای شما متاسفم ...

چون ریو صدای موتورش اسپورته ... اون هم تو دورهای بالای 4 صداش در میاد !

ریو تو دنده 5 با دور موتور 4 140 تا میره ....

عملا تو 120 تا صدا نداره ...

===

امیدوارم روزی برسه که این تعصب رو بزاریم کنار ...

haftsin
24 October 2010, 01:48 AM
برای شما متاسفم ...

شما چطور میگید صندلی 405 از 206 و ریو راحت تره ؟؟ !!

تا حالا جای راننده تو ریو نشستید ؟

...

در مورد صدای موتور هم برای شما متاسفم ...

چون ریو صدای موتورش اسپورته ... اون هم تو دورهای بالای 4 صداش در میاد !

ریو تو دنده 5 با دور موتور 4 140 تا میره ....

عملا تو 120 تا صدا نداره ...

===

امیدوارم روزی برسه که این تعصب رو بزاریم کنار ...
سلام
شرمنده ها، جسارت میکنم، ولی دیگه صدای ریو واقعاً افتضاحه و به مزاج من یکی خوش نمیاد. این صدای اسپرت نیست، صدای عدم وجود عایق صوتی کابینه که کمبودش واقعاً حس میشه:icon_mad:
صندلی‌هاش هم چی بگم والا.

در هر صورت V1 به نظر من ارزش خرید بیشتری به همه اونها داره. (از نظر ایمنی که حرف اولو میزنه)
405 هم من در ردیف بعدی قرار میدم، به دلیل موتور خیلی خوب و اتاق جادارتر، مشکل مصرف زیادش هم که کاملاً برطرف شده با موتور جدید و پرقدرتش)، کاشکی کیفیتش هم بهتر میشد.
ریو هم خودروی کم آزاریه ولی به دلیل کاستی های تولید در سایپا، اونو در انتخاب های بعدیم قرار میدم.

خودم به علت علاقه ای که به خودروهای جادار دارم، 405 رو ترجیح میدم.(مخصوصاً TU5ش)

a_rudi
24 October 2010, 05:01 AM
دوستان ممنون از نظراتتون،‌ فقط ذکر يک نکته خواهش مي‌کنم بدون تعصب و ذکر جملاتي که کل کل ايجاد مي‌کنه نظرتون رو عنوان کنيد و به نظر ساير دوستان ضمن احترام اگر به مزاجتون خوش نيومد اصلا کاري نداشته باشيد نمي‌خواهيم کسي رو مجاب کنيم صداي فلان ماشين اسپرته يا کمه تعليقش نرمه يا ترمزش اينطوريه و اون يکي به درد نمي‌خوره.

ذکر مزايا و معايب با در نظر گرفتن امتياز براي هر کدام
مثلا در بخش آپشن ريو به دليل داشتن 4شيشه برقي نسبت به دوگزينه ديگه برتري داره
از نظر فضاي داخلي 405 قطعا برتره
از نظر مخارج نگه داري به نظر ميرسه 206 گزينه مناسبي نيست

ممنون

Mostafa United
24 October 2010, 03:44 PM
به نظر من شما وقتی در سال 2010 داری ماشین میخری باید یه ماشین تقریبا جدید بخری ...

من اگه جای شما بودم ماشین 20 و خورده ای سال پیش رو نمیخریدم !

بنده همچنین پیشنهاد میکنم شما ال 90 رو هم تست کن

....

در مورد صدای موتور هم میتونم باهاتون شرط ببندم صدای ریو تو سرعت 120 تا و در دنده 5 از 405 کمتر نباشه بیشتر هم نیست ...

...

راستی

صندلی ریو 4 تا تنظیم داره که در مدل اتومات تنظزمات صندلی 5 تا هست !

صندلی های عقب ریو هم از 2 ماشین دیگه بزرگتره

...

راستی این TU5 از نظر قدرت چقدر با XU7 فرق داره ؟

amirvania
24 October 2010, 03:50 PM
من V1 رو انتخاب میکنم چون همون موتور V8 روشه با همون کیفیت و همون شکل ظاهری که فقط یه سری آپشن هاش کمتره . به نظر من از هر لحاظ از اون دوتای دیگه خیلی سرتره .
سپاس :icon_excl

reza engine
24 October 2010, 04:31 PM
به نظر من V1 + ABS خريدن يكي از بزرگترين اشتباهات در خريد ماشين هست.

به دليل اينكه قيمتش 15.500 هست و فقط 1 ميليون تومان از V8 ارزون تر هست ولي ليست بلند بالايي از امكانات رو كم داره كه ميشه به
نداشتن پشت سري عقب.
صندلي عقب يك تكه
نداشتن آيينه برقي
نداشتن بلندگو در عقب
شيشه عقب دستي
تنظيم نشدن پشت سري جلو در زوايه افقي
نداشتن نمايشگر دماي بيرون
نداشتن سيستم تهويه اتوماتيك
و ايربگ و ..

بنابراين اگر روزي من پولم فقط به V1 برسه ترجيح ميشه يا كمي پول قرض كنم و V8 بخرم و يا صبر كنم تا پولم به V8 برسه.

به دلايل فوق V1+ABS كلا از انتخاب هاي من خارج هست.
405 فقط ميتونه به لحاظ فضا برام اهميت پيدا كنه كه فعلا من نيازي بهش ندارم. ضمن اينكه كيفيت قطعات خيلي پايين اومده.

به ريو به خصوص با ABS علاقه مند هستم. يكي از دلايلش اين هست كه نزديك به 80 درصد قطعاتش كره اي هست. نه به خاطر اينكه به دليل كره اي بودن قطعه چيز خارق العاده اي باشه؛ بلكه به اين دليل كه كيفيت اين ماشين به دليل همين قطعات همواره در رده خيلي خوب ها بوده. و هر ريويي كه من سوار شدم كيفيت سواريش مشابه بوده. يه جورايي بيان كردن اين حس سخته.

Erfan Hidden
24 October 2010, 05:08 PM
حرفتون در مورد خرید v1 را کاملا قبول دارم و به نظرم تو این رنج قیمت lx با موتور ef7 بنزین بیشتر می ارزه.پس انتخاب منم v1 نیست ولی بین 405 و ریو بنده 405 را انتخاب می کنم به دلایل زیر:
فروش راحت تر و سریع تر
موتور پر قدرت تر و کم مصرف تر
فضای داخلی بیشتر و کمتر احساس کردن صدای موتور
انتخاب ظاهر خودرو کاملا سلیقه ای هست و بنده 405 را زیبا تر و شکیل تر از ریو می دونم.
ضمن اینکه به هیچ عنوان از کیفیت مطلوب قطعات ریو نمیشه گذشت و واقعا از این نظر عالیه

enginer03
24 October 2010, 05:25 PM
به نظر بنده انتخاب باید از بین 206وریو باشه هر دو خودرو از کم حجمی داخل اتاق سرنشینان رنج میبرند ریو به لحاظ شتاب گیری از 206سر تر هست ودر ضمن206دارای فنر بندی خشک واسپرت هست ولی به هرحال با سوار شدن در206حس سوار شدن در یک خودرو اروپایی به شما دست میدهد

hamed_mo
24 October 2010, 05:33 PM
به نظر بنده انتخاب بايد از بين 206وريو باشه هر دو خودرو از کم حجمي داخل اتاق سرنشينان رنج ميبرند ريو به لحاظ شتاب گيري از 206سر تر هست ودر ضمن206داراي فنر بندي خشک واسپرت هست ولي به هرحال با سوار شدن در206حس سوار شدن در يک خودرو اروپايي به شما دست ميدهد

ببخشيد جسارتا شتاب 206 موتور 1600 بسيار عالي هست از ريو بيشتر نباشه کمتر نيست دوست عزيز.

در ضمن تعليق sd بسيار نرم تر از مدل هاچ بک هست و اين مورد هم که فرموديد به نظرم صحيح نيست.

با احترام.

enginer03
24 October 2010, 05:44 PM
تعلیق جلوی 206سدان هیچ فرقی با مدل هاچ بک نداره

a_rudi
24 October 2010, 07:09 PM
تا اينجا کمترين امتياز به 206 ميرسه فاکتور قيمت خيلي به ضررش شد

Mostafa United
24 October 2010, 07:23 PM
حرفتون در مورد خرید v1 را کاملا قبول دارم و به نظرم تو این رنج قیمت lx با موتور ef7 بنزین بیشتر می ارزه.پس انتخاب منم v1 نیست ولی بین 405 و ریو بنده 405 را انتخاب می کنم به دلایل زیر:
فروش راحت تر و سریع تر
موتور پر قدرت تر و کم مصرف تر
فضای داخلی بیشتر و کمتر احساس کردن صدای موتور
انتخاب ظاهر خودرو کاملا سلیقه ای هست و بنده 405 را زیبا تر و شکیل تر از ریو می دونم.
ضمن اینکه به هیچ عنوان از کیفیت مطلوب قطعات ریو نمیشه گذشت و واقعا از این نظر عالیه

اگه ممکنه این مورد رو اثبات کنید ...

حرف شما قابل قبول نیست ...

enginer03
24 October 2010, 07:34 PM
ما که کم مصرفی در405نمیبینیم ودر هیچ جای دنیا مصرف یک موتور 1500از 1800بیشتر نمیشه مخصوصا اینکه16سوپاپ باشه

Mostafa United
24 October 2010, 08:34 PM
البته من فکر کنم TU5 موتورش 1600 باشه

ولی به هر حال !

موتور TU5 دقیقا موتوری هست که روی 205 تیپ پنج هست .

پس وقتی روی سمند یا 405 نصب میشه که 100 - 200 کیلو سنگینتر هستند قطعا کارایی که روی تیپ 5 داره رو از دست میده !

یعنی شما اگه 405 بخری با موتور TU5 یا باید مصرف کم بخوای یا قدرت زیاد !

نمیتونید این 2 تا رو کنار هم داشته باشید !

برای مثال !

اگه شونه به شونه یه 206 استارت بزنید و به صورت نرمال حرکت کنید شما باید در دور موتورهای بالاتری دنده عوض کنید تا بتونید معادل اون راه برید و این یعنی :

- مصرف بیشتر
- صدای موتور بیشتر
- اصطحلاک بیشتر

و اگه بخواهید این موارد نباشه باید منتظر یه قدرت و شتاب در رده های پایینتر باشید و ازش نمیشه انظار تیپ پنج داشت

موتور TU5 و ریو هر دو 16 سوپاپ !

موتور ریو 1500 سی سی

موتور TU5 با حجم 1600 سی سی

اسب بخار TU5 معادل 110
اسب بخار ریو 97

البته حداکثر قدرت ریو در 5500 دور در دقیقه به دست میاد در صورتیکه روی 405 میره روی 5800 !

پس برای قدرت بیشتر باید انتظار دور موتور بالا داشته باشید

گشتاور ریو 135 و گشتاور TU5 معادل 142

البته این اعداد متعلق به 206 تیپ پنج هست که بنده مینویسم ! پس وقتی میره روی 405 افت محسوس خواهد داشت

برای مثال سمند با موتور TU5 اسب بخارش 110 نیست ... بلکه 104 هست !

ولی برای اینکه بفهمید موتور چقدر از کاراییش کم شده پیشنهاد میکنم به آمار 0-100 رجوع کنید

تازه با توجه به این موضوع که ایران خودرو همیشه سعی میکنه در اعداد بزرگنمایی کنه !

(مثلا 0-100 برای روآ 14 ثانیه ذکر شده که با عقل جور در نمیاد ! یعنی مساوی پراید ؟ )

0-100 پژو 206 تیپ 5 معادل 9.6 ثانیه در حالی که برای TU5 مثلا روی سمند شده 11.9 !!

یعنی 2 ثانیه اختلاف !

یعنی بیشتر از تفاوت شتاب 206 تیپ 2و3 با پراید !

برای مصرف سوخت هم پیشنهاد من اینه که خودتون به شخصه تست کنید و گول آمار ایران خودرو رو نخورید !

ایران خودرو در توصیف سمند LX با موتور Xu7 نوشته :

میانگین مصرف با سرعت 120 معادل 9.2 !!!

همه میدونن بالای 10 میسوزونه ... خیلی هم بالای 10 !!!

مصرف سوخت ترکیبی ریو 6.9 هست که من تو جاده با میانگین سرعت بالای 110 تا حدود 6 تا مسوزونم که خیلی عالیه

مصرفم حتی از پراید هم کمتره

البته اگه با پراید هم 90 تا برید به همین عدد میرسید

در مورد نوع موتور :

موتور ریو از نوع DOHC هست ...

ولی موتور 405 رو نمیدونم چیه .... به هر حال موتور ریو از تیپ پنج طراحیش جدید تره

...

به هر حال بنده پیشنهاد میکنم از هر 2 خودرو تست سواری بگیرید و هر کدوم که از ته دل بیشتر میپسندید رو انتخاب کنید !

با حرف مردم ماشین نخرید

به تندر 90 هم فکر کنید

Masi Mc
24 October 2010, 09:19 PM
تو خرید 405 شک نکن
من این ماشینارو انقدر سوار شدم که باهاشون حتی تصادفم کردم
یه بار با ریو زدیم پشت آردیه یه دختره
همچین زده بودیم که جفت ماشینا منجر به شاسی کشی شدن
یک صدای خفنی داد
ولی خداییش موتور ریو واقعا سایلنته
ظاهر ماشین یه ذره قدیمی باشه مگه چی میشه
در عوض 405 گلو گشاده و بدنشم هم محکمه هم بزرگه که خوراک من همچین ماشینایه و بازم به نظرم بدنه ی زیادم 405 بزرگ نیست
با یه چیزی هم هیکل ماکسیما حال میکنم
به فکر ال90 نباش

hamed_mo
24 October 2010, 09:20 PM
با حرف مردم ماشین نخرید

بسبار نکته خوبیه مخصوصا تو اینجور تاپیک ها که هر ماشینی دارنده بیشتری داره رای بیشتری هم میاره!!!!

شما باید با ماشین حال کنی!!
حالا حرف دوستان رو در مرحله بعد باید درنظر گرفت.

Erfan Hidden
24 October 2010, 09:44 PM
البته من فکر کنم TU5 موتورش 1600 باشه

ولی به هر حال !

موتور TU5 دقیقا موتوری هست که روی 205 تیپ پنج هست .

پس وقتی روی سمند یا 405 نصب میشه که 100 - 200 کیلو سنگینتر هستند قطعا کارایی که روی تیپ 5 داره رو از دست میده !

یعنی شما اگه 405 بخری با موتور TU5 یا باید مصرف کم بخوای یا قدرت زیاد !

نمیتونید این 2 تا رو کنار هم داشته باشید !

برای مثال !

اگه شونه به شونه یه 206 استارت بزنید و به صورت نرمال حرکت کنید شما باید در دور موتورهای بالاتری دنده عوض کنید تا بتونید معادل اون راه برید و این یعنی :

- مصرف بیشتر
- صدای موتور بیشتر
- اصطحلاک بیشتر

و اگه بخواهید این موارد نباشه باید منتظر یه قدرت و شتاب در رده های پایینتر باشید و ازش نمیشه انظار تیپ پنج داشت

موتور TU5 و ریو هر دو 16 سوپاپ !

موتور ریو 1500 سی سی

موتور TU5 با حجم 1600 سی سی

اسب بخار TU5 معادل 110
اسب بخار ریو 97

البته حداکثر قدرت ریو در 5500 دور در دقیقه به دست میاد در صورتیکه روی 405 میره روی 5800 !

پس برای قدرت بیشتر باید انتظار دور موتور بالا داشته باشید

گشتاور ریو 135 و گشتاور TU5 معادل 142

البته این اعداد متعلق به 206 تیپ پنج هست که بنده مینویسم ! پس وقتی میره روی 405 افت محسوس خواهد داشت

برای مثال سمند با موتور TU5 اسب بخارش 110 نیست ... بلکه 104 هست !

ولی برای اینکه بفهمید موتور چقدر از کاراییش کم شده پیشنهاد میکنم به آمار 0-100 رجوع کنید

تازه با توجه به این موضوع که ایران خودرو همیشه سعی میکنه در اعداد بزرگنمایی کنه !

(مثلا 0-100 برای روآ 14 ثانیه ذکر شده که با عقل جور در نمیاد ! یعنی مساوی پراید ؟ )

0-100 پژو 206 تیپ 5 معادل 9.6 ثانیه در حالی که برای TU5 مثلا روی سمند شده 11.9 !!

یعنی 2 ثانیه اختلاف !

یعنی بیشتر از تفاوت شتاب 206 تیپ 2و3 با پراید !

برای مصرف سوخت هم پیشنهاد من اینه که خودتون به شخصه تست کنید و گول آمار ایران خودرو رو نخورید !

ایران خودرو در توصیف سمند LX با موتور Xu7 نوشته :

میانگین مصرف با سرعت 120 معادل 9.2 !!!

همه میدونن بالای 10 میسوزونه ... خیلی هم بالای 10 !!!

مصرف سوخت ترکیبی ریو 6.9 هست که من تو جاده با میانگین سرعت بالای 110 تا حدود 6 تا مسوزونم که خیلی عالیه

مصرفم حتی از پراید هم کمتره

البته اگه با پراید هم 90 تا برید به همین عدد میرسید

در مورد نوع موتور :

موتور ریو از نوع DOHC هست ...

ولی موتور 405 رو نمیدونم چیه .... به هر حال موتور ریو از تیپ پنج طراحیش جدید تره

...

به هر حال بنده پیشنهاد میکنم از هر 2 خودرو تست سواری بگیرید و هر کدوم که از ته دل بیشتر میپسندید رو انتخاب کنید !

با حرف مردم ماشین نخرید

به تندر 90 هم فکر کنید

دوست گلم من 4 ساله سمند سوار میشم توی جاده کولر روشن با سرعت بالای 120 مصرف بنزینم

8.5 الی 9 هست و لطفا ندونسته عدد ندید!

ضمنا موتور 405 TU5 خودتون دارید میگید 110 اسب هست و ریو 97 بعد به من میگین اثبات کنم که

405 قویتره! خوب حرف خودتون اثبات همین نظره دیگه

بعد خنده داره به خاطر 100 کیلو وزن اضافه ماشینی که بازده موتورش 110 اسب بخاره بشه 104 به

گفته شما!! یعنی 6 اسب کمتروبا این حساب ریو با 5 نفر سرنشین(با وزن تقریبی هر نفر 70 کیلو)

قدرتش تقریبا به 70 اسب بخار میرسه یعنی یه چیزی تو مایه های پراید! عجب نتیجه گیری منطقی!!

در ضمن دوست عزیزم تفاوت وزن 405 و 206 اس دی فقط 20 کیلو هست پس با توجه به فرمول

محاسباتی شما تنها 2 اسب قدرتش کمتره اگه موتورشون یکی باشه!

لطفا پست را پاک نکنید با تشکر.

Mostafa United
24 October 2010, 11:10 PM
دوست گلم من 4 ساله سمند سوار میشم توی جاده کولر روشن با سرعت بالای 120 مصرف بنزینم

8.5 الی 9 هست و لطفا ندونسته عدد ندید!

ضمنا موتور 405 TU5 خودتون دارید میگید 110 اسب هست و ریو 97 بعد به من میگین اثبات کنم که

405 قویتره! خوب حرف خودتون اثبات همین نظره دیگه

بعد خنده داره به خاطر 100 کیلو وزن اضافه ماشینی که بازده موتورش 110 اسب بخاره بشه 104 به گفته شما!!
یعنی 6 اسب کمتروبا این حساب ریو با 5 نفر سرنشین(با وزن تقریبی هر نفر 70 کیلو)

قدرتش تقریبا به 70 اسب بخار میرسه یعنی یه چیزی تو مایه های پراید! عجب نتیجه گیری منطقی!!

در ضمن دوست عزیزم تفاوت وزن 405 و 206 اس دی فقط 20 کیلو هست پس با توجه به فرمول

محاسباتی شما تنها 2 اسب قدرتش کمتره اگه موتورشون یکی باشه!

لطفا پست را پاک نکنید با تشکر.

سلام

به گفته ی من نیست

به گفته ی سایت ایران خودروئه ...

پژو 206 تیپ 5 رو زده 110 اسب و سمند TU5 رو زده 104 اسب ... با موتور یکسان ! 6 اسب اختلاف پیش اومده !

راستی

شما قدرت رو چی تعریف میکنید که میگید 405 با موتور TU5 از ریو قدرتمند تره ؟

با توجه به این که ریو از 405 سنگینتره !!! ( 20 کیلو از 405 با موتور 1800 !) (حالا نمیدونم از 405 با موتور 1600 چقدر سنگینتره)
و
با توجه به اینکه 100 سی سی موتورش کوچیکتره ...
و
با توجه به اینکه 7 تا اسب بخار کمتر داره ...
و
با توجه به اینکه 7 تا گشتاورش کمتره
و
...

ولی باز هم در شتاب گیری از 405 با موتور TU5 بهتر عمل میکنه ...

تا حالا فکر کردید که چرا ... ؟

nima_autol2001
24 October 2010, 11:40 PM
من كه 405 رو اصلا انتخاب نميكنم.حتي اگه موتور آزرا داشته باشه.آخه طراحيش ماله عهد قلقله ميرزاست.و چون ايرانخودرو كلي ميسوده توش (درست مثه پيكان)ميخواد هرجوري هست توليدش كنه.البته جسارت به 405 سوارا نشده باشه.منظورم ايرانخودرو بود.من ريو و v1 رو انتخاب ميكنم.البته امكانات 206 درخور توجهه.اما بازم سلايق متفاوته:lover:

SeriousSam
24 October 2010, 11:44 PM
با سلام.
چه کل کلی شده! بی خیال!
206 همونطور که می دونید لوازمش خیلی گرونه! مثل مگان و زانتیا!
405 اتاق خوبی داره و جاداره + حس هندلینگ خوب (که البته بیشتر به خاطر نوع صندلی هاش هست)
ولی واقعا شما رو میبره 2-3 ده قبل!:icon_razz
از لخاظ ترمز که 206 چون 4دیسک هست محشره:icon_arroو همچنین به خاطر اکسل مستقل عقب خیلی نرم هست:icon_cool
موتور TU5 موتور خیلی پر بازدهی هست ولی به بنزین حساس هست و ماشالاه خرج بیفته که لوازمش گرونه!!!

اما نظر شخصی بنده ریو هست بخاطر :
کیفیت خوب(که می تونه به خاطر تیراژ پائینش باسه) . موتور فوق العاده کم مصرف . نرمی مناسب . ظاهر به روز تر و جمع و جورتر . کم تر دیده شدن تو خیابان و . . .
البته هر کس ملاک و معیار خودش رو داره و این شاخص انتخاب واسه هممون محترمه

یکی از دوستان گفته بودند مصرف سمند با سرعت 120 و کولر روشن 9 هست!
خیلی معزرت! ولی این که عدد جالبی نیست!:icon_mrgr

SeriousSam
24 October 2010, 11:59 PM
همه میدونن؟؟؟ کی میدونه؟!!!!

بنده مدتی که Lx داشتم(XU7) معمولا 130 - 140 در اتوبان رانندگی میکردم و مصرف سوخت خودرو در این سرعت 7/5 - 8 بود.
از تهران تا اصفهان و بلعکس فقط با یک باک سوخت(با توجه به ترافیک و ....
هنوز هم از دوستانی که سمند دارند سئوال میکنم در جواب واقعا از مصرف این خودرو با این موتور راضی هستند.
مدتی هم که 405 داشتم (سال 83 - 84) اصلا راضی نبودم و حداقل هفته یک بار سوختگیری مجدد میکردم. دوست عزیز شتاب و مصرف یک خودرو فقط به وزن و نوع موتور بستگی ندارد. بلکه به مهمترین عامل یعنی طراحی بدنه خودرو مربوط میشود.
موفق باشید!!!

آقا ماشالاه باک اسب ملی که خودش تانکر هست و اگه روی ماشینهایی چون ریو و تندر و 206 ببندی از اصفهان تا مشهد رو با یه باک میرن:icon_arro
منظورتون رو دقیق نمی دونم ولی اگه سمند و 405 رو میگید! وزن رو که حساب نکنیم زیاد به خاطر دینامیک فرقی ندارن . مخصوصا داخل شهر که دینامیک خودرو تاثیرش قابل اندازه گیری نیست!(حکایت ماشین رنگ تیره و روشن!)

من كه 405 رو اصلا انتخاب نميكنم.حتي اگه موتور آزرا داشته باشه.آخه طراحيش ماله عهد قلقله ميرزاست.و چون ايرانخودرو كلي ميسوده توش (درست مثه پيكان)ميخواد هرجوري هست توليدش كنه.البته جسارت به 405 سوارا نشده باشه.منظورم ايرانخودرو بود.من ريو و v1 رو انتخاب ميكنم.البته امكانات 206 درخور توجهه.اما بازم سلايق متفاوته:lover:

بله امکانات خوبی داره 206 ولی نه در مدل V1!
از لحاظ سود دهی فکر کنم خانواده 206 و پارس سوده بیشتری نسبت به سمند و 405 داشته باشند.
بله سلایق متفاوته . که اگه نبودکه هممون حضرت پیکان رو سوار میشدیم :icon_arro

Erfan Hidden
25 October 2010, 12:28 AM
سلام

به گفته ی من نیست

به گفته ی سایت ایران خودروئه ...

پژو 206 تیپ 5 رو زده 110 اسب و سمند TU5 رو زده 104 اسب ... با موتور یکسان ! 6 اسب اختلاف پیش اومده !

راستی

شما قدرت رو چی تعریف میکنید که میگید 405 با موتور TU5 از ریو قدرتمند تره ؟

با توجه به این که ریو از 405 سنگینتره !!! ( 20 کیلو از 405 با موتور 1800 !) (حالا نمیدونم از 405 با موتور 1600 چقدر سنگینتره)
و
با توجه به اینکه 100 سی سی موتورش کوچیکتره ...
و
با توجه به اینکه 7 تا اسب بخار کمتر داره ...
و
با توجه به اینکه 7 تا گشتاورش کمتره
و
...

ولی باز هم در شتاب گیری از 405 با موتور TU5 بهتر عمل میکنه ...

تا حالا فکر کردید که چرا ... ؟

من در این قسمت عذر می خوام حرف شما کاملا درست توی سایت خود ایران خودرو اینگونه نوشته بود

ولی آیا این منطقیه؟ شما مطمئنی اشتباه تایپی نیست ؟چون توی سایت ایران خودرو اعداد و ارقام

اشتباه زیاد به چشم می خوره..

ولی در مورد مصرف سمند بنده با اطمینان می تونم بگم تاحالا توی جاده بیشتر از 8.5 حداکثر 9 مصرف ندیدم ازش

تازه با استفاده از کولر و حتی توی جاده کوهستانی

شما روی چه حساب این رو میگی؟آیا تست کردین ریو را در مقابل 405 با موتور TU5 ؟

Erfan Hidden
25 October 2010, 12:45 AM
با سلام.

یکی از دوستان گفته بودند مصرف سمند با سرعت 120 و کولر روشن 9 هست!
خیلی معزرت! ولی این که عدد جالبی نیست!:icon_mrgr

سلام با احترام بنده در جواب یکی از بچه ها که فرمودن مصرفش تو جاده قطعا بالای 10 هست و خیلی

هم بالای 10 این رو گفتم.عددی که عرض کردم حداکثر میزان مصرف بود.

Mostafa United
25 October 2010, 01:05 AM
من در این قسمت عذر می خوام حرف شما کاملا درست توی سایت خود ایران خودرو اینگونه نوشته بود

ولی آیا این منطقیه؟ شما مطمئنی اشتباه تایپی نیست ؟چون توی سایت ایران خودرو اعداد و ارقام

اشتباه زیاد به چشم می خوره..

ولی در مورد مصرف سمند بنده با اطمینان می تونم بگم تاحالا توی جاده بیشتر از 8.5 حداکثر 9 مصرف ندیدم ازش

تازه با استفاده از کولر و حتی توی جاده کوهستانی

شما روی چه حساب این رو میگی؟آیا تست کردین ریو را در مقابل 405 با موتور TU5 ؟

والا در مقابل TU5 نه !

ولی من خودم مسافت جاده ای رو خیلی طی میکنم !

هفته ای نزدیک 400 کیلومتر

برای تست با ریو یه بار بنزین (معمولی) رو لب به لب پر کردم

150 کیلومتر تو شهر رفتم ( بدون کولر )
250 کیلومتر تو جاده ( بدون کولر )
100 کیلومتر تو جاده (بدون کولر )

دقیقا وقتی کیلومتر نزدیک 500 بود رسیدم پمپ بنزین ... همون جا هم چراغ بنزین روشن شد .

خودتون مصرف رو حساب کنید ... باک ریو 45 لیتره

مصرف ترکیبی تقریبا میشه 7.5

البته جاده ها رو با 110-120 تا رفتم

سلام با احترام بنده در جواب یکی از بچه ها که فرمودن مصرفش تو جاده قطعا بالای 10 هست و خیلی

هم بالای 10 این رو گفتم.عددی که عرض کردم حداکثر میزان مصرف بود.

من منظورم مصرف شهری بود ... اگه گفتم جاده ای عذر میخوام

Erfan Hidden
25 October 2010, 01:28 AM
والا در مقابل TU5 نه !

ولی من خودم مسافت جاده ای رو خیلی طی میکنم !

هفته ای نزدیک 400 کیلومتر

برای تست با ریو یه بار بنزین (معمولی) رو لب به لب پر کردم

150 کیلومتر تو شهر رفتم ( بدون کولر )
250 کیلومتر تو جاده ( بدون کولر )
100 کیلومتر تو جاده (بدون کولر )

دقیقا وقتی کیلومتر نزدیک 500 بود رسیدم پمپ بنزین ... همون جا هم چراغ بنزین روشن شد .

خودتون مصرف رو حساب کنید ... باک ریو 45 لیتره

مصرف ترکیبی تقریبا میشه 7.5

البته جاده ها رو با 110-120 تا رفتم

من منظورم مصرف شهری بود ... اگه گفتم جاده ای عذر میخوام

بله حساب کردم.شما دقیقا 500 کیلومتر را با 45 لیتر بنزین طی کردین پس مصرف میشه به طور دقیق

عدد 9 و نه 7.5 با این حساب مصرف ترکیبی خودرو شما 9 هست در صورتی که از 500 کیلومتر 350

کیلومتر در جاده و 150 کیلومتر در شهر بوده عددی قابل قبول است ولی نه خیلی خوب

بله درسته ولی من توی نوشته شما خوندم با سرعت ثابت 120 برای همین فکر کردم منظور شما

مصرف توی جاده هست.

در هر صورت ممنون

Mostafa United
25 October 2010, 03:01 AM
بله حساب کردم.شما دقیقا 500 کیلومتر را با 45 لیتر بنزین طی کردین پس مصرف میشه به طور دقیق

عدد 9 و نه 7.5 با این حساب مصرف ترکیبی خودرو شما 9 هست در صورتی که از 500 کیلومتر 350

دقت کنید که وقتی چراغ بنزین روشن میشه حداقل 5 لیتر بنزین تو باک هست

پس شما 500 کیلومتر رو در نظر بگیرید با 40 لیتر

a_rudi
25 October 2010, 05:09 AM
خوب دست همه دوستان درد نکنه که بحث رو منطقي و بدون چالش تعقيب کردن./
جدولي ترتيب دادم که شما بايد بر اساس اون به سه خودروي مورد بحث امتياز بديد از 0 تا 20. خواهش مي‌کنم امتيازاتون منطقي و بدون تعصب و اغراق باشه. البته مسلما اين ليست کامل نيست.
لطفا امتيازات رو با رنگ قرمز در ليست وارد کنيد

باتشکر

405= پژو405 با موتور TU5 و ترمز ABS
206=پژو 206 صندوقدار V1 با ترمز ABS
ريو= Rio با ترمز ABS

---امکانات ايمني
ترمز: (405) --- (206) --- (ريو)
سيستم ABS و: (405) --- (206) --- (ريو)
کيسه هوا: (405) --- ‌ (206) --- (ريو)
تست تصادف از جلو: (405) --- (206) --- (ريو)
تست تصادف از عقب: (405) --- (206) --- (ريو)
تست تصادف طرفين: 405) --- (206) --- (ريو)
---امکانات رفاهي
سيستم تهويه خودکار 405) --- (206) --- (ريو)
هماهنگي سيستم تهويه با حجم داخلي کابين 405) --- (206) --- (ريو)
شيشه بالابر برقي جلو و عقب 405) --- (206) --- (ريو)
آينه‌هاي جانبي برقي 405) --- (206) --- (ريو)
راحتي راننده 405) --- (206) --- (ريو)
راحتي سرنشينان 405) --- (206) --- (ريو)
فضاي صندوق عقب 405) --- (206) --- (ريو)
---ديناميک خودرو
پايداري در سرعت‌هاي بالا 405) --- (206) --- (ريو)
پايداري در مانورهاي ناگهاني 405) --- (206) --- (ريو)
حس آرامش در سرعت‌هاي بالا 405) --- (206) --- (ريو)
ضريب آيروديناميک 405) --- (206) --- (ريو)
توانايي سيستم تعليق در جذب ناهمواريها 405) --- (206) --- (ريو)
---موارد فني
موتور 405) --- (206) --- (ريو)
قدرت موتور 405) --- (206) --- (ريو)
گشتاور موتور 405) --- (206) --- (ريو)
مصرف سوخت شهري 405) --- (206) --- (ريو)
مصرف سوخت جاده‌اي 405) --- (206) --- (ريو)
مصرف سوخت ترکيبي 405) --- (206) --- (ريو)
مسافت طي شده با يک باک پر بنزين 405) --- (206) --- (ريو)
گيربکس 405) --- (206) --- (ريو)
نسبت دنده‌هاي گيربکس 405) --- (206) --- (ريو)
سايز استاندارد چرخها 405) --- (206) --- (ريو)
نسبت قدرت موتور به ترمز 405) --- (206) --- (ريو)
--- ظاهر و استايل خودرو
نماي ظاهري 405) --- (206) --- (ريو)
نماي داخلي 405) --- (206) --- (ريو)
قابليت تيونينگ خارجي 405) --- (206) --- (ريو)
پسند ظاهر خودرو از نظر جامعه 405) --- (206) --- (ريو)
استايل خانوادگي 405) --- (206) --- (ريو)
فضاي پارک 405) --- (206) --- (ريو)
ظاهر مدرن 405) --- (206) --- (ريو)
---ضرايب اقتصادي
مبلغ تمام شده خودرو (رنگ سفيد) 405) --- (206) --- (ريو)
مخارج نگه‌داري بدنه خوردو 405) --- (206) --- (ريو)
مخارج نگه‌داري موتور و گيربکس 405) --- (206) --- (ريو)
مخارج نگه‌داري سيستم تعليق و فرمان 405) --- (206) --- (ريو)
مبلغ فروش خودرو دست دوم(سالم بدون نقص) 405) --- (206) --- (ريو)
ارزش بهاي خودرو نسبت به خودرو: (405) --- (206) --- (ريو)

dashpori
25 October 2010, 05:53 AM
اگه بتونی v8 بخری خوبه
405 کلا از رده خارجه ، ماشین بدی نیست ولی نسبت به sd مثل تلوزیون سیاه سفید به رنگی میمونه !

?!...sia
25 October 2010, 08:46 AM
دقت کنید که وقتی چراغ بنزین روشن میشه حداقل 5 لیتر بنزین تو باک هست

پس شما 500 کیلومتر رو در نظر بگیرید با 40 لیتر

چراغ که روشن میشه دقیقا 7 لیتر بنزین تو باکه http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/blackeye.gif

Erfan Hidden
25 October 2010, 12:19 PM
بله با احتساب 40 لیتر مصرف پس مصرف ترکیبی به عدد 8 میرسه یعنی 9 برای شهر و 7 برای جاده.تقریبا مصرفش با

206 برابری میکنه

Mostafa United
25 October 2010, 03:03 PM
خوب دست همه دوستان درد نکنه که بحث رو منطقي و بدون چالش تعقيب کردن./
جدولي ترتيب دادم که شما بايد بر اساس اون به سه خودروي مورد بحث امتياز بديد از 0 تا 20. خواهش مي‌کنم امتيازاتون منطقي و بدون تعصب و اغراق باشه. البته مسلما اين ليست کامل نيست.
لطفا امتيازات رو با رنگ قرمز در ليست وارد کنيد

سلام

این سوال شما نمیتونه راهنمای خوبی برای شما باشه

...

ببینید

اگه فضا میخواهید فقط 405 !

اگه اصطحلاک پایین میخواهید به نظرم ریو اصحطلاکش پایین تره !

از نظر خرج و ... هم ریو به صرفه تره

از لحاظ زیبایی داخلی 206 بهتره

از نظر پایداری تو سرعت های بالابه نظر من ! ریو بهتره ... ارتفاع ریو از اکثر ماشین هایی که میبینید پایین تره ...

ظاهر هم سلیقه ایه

...

باز هم من پیشنهاد میکنم یه بار سوار ال 90 بشید

چون
- جاداره
- موتورش از همه ی این گزینه ها بهتره
- مصرفش به نظر من از این ها پایین تره
- امکانات رفاهیش از همه ی این ها بیشتره ( کامپیوتر سفر - آیینه ها برقی - 4 تا شیشه برقی - کلاچ فوق العاده - ... البته من مدل فول رو میگم )
- قیافه هم سلیقه ایه ... ال 90 با یه ارتفاع تا حد زیادی مشکل قیافش حل میشه
- من تا وقتی سوار ال 90 نشده بودم میگفتم عجب چیز مسخره ایه ( با عرض معذرت از ال 90 سوار ها ) ولی وقتی سوارش شدم دیدم عجب چیز شاخیه
- رینگ 15 آلومینیومی داره
- 2 تا ایر بگ داره
- ABS داره

به نظر من ال 90 رو هم حتما تست کنید

a_rudi
25 October 2010, 07:28 PM
دوستان به هر حال مزايا و معايب براي هر خودرويي وجود داره، امتياز دادن به اون مزايا و معايب ميتونه راه گشا باشه

nima_autol2001
25 October 2010, 07:52 PM
حتما دوستمون از لوگان خوشش نمياد.من تفاوتي بين ريو و 206 و لوگان نميبينم.تفاوتها واسه پوشش دادن سلايق مختلفه.:lover:

a_rudi
27 October 2010, 11:30 PM
خوب دوستان نتيجه نظر سنجي به نفع ريو شده اما قانع کننده نيست چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_excl

بنده خودم تو صف دريافت تندر هستم، و اين پنجمين ماشينمه که تا حالا داشتم. تو بحث خودرو هم همچين پرت نيستم، دوستي از بنده خواست تو رنج 14000چوب بهش پيشنهاد خريد يه ماشين صفر رو بدم که من بدون شک 405TU5 سفيد رو بهش پيشنهاد دادم اما خوب اين دوست ما بدون يک پاسخ قانع کننده نمي‌پذيره خوب کجا بهتر از پيهالز براي نظر سنجي و استفاده از تجربيات اساتيد؟؟؟؟ هيچ جايي بهتر نبود پس اين نظر سنجي رو راه انداختم و دوستان هم شکر خدا بدون کل کل (که در بيشتر نظرسنجي هاي اين چنيني ديدم) پاسخ دادن. اما نمي‌دونم چرا نمي‌خوان امتياز بدن خوب کار رو راحت مي‌کنم و يه فايل اکسل درست کردم که اون آيتم‌ها رو توش اوردم و دوستان در صورت تمايل دانلود کنن کاملش کنن و دوباره آپلود کنن تا به يه جمع بندي برسيم. فقط خواهش مي‌کنم همون چيزي که بار اول به نظرتون مي‌رسه درج کنين و در آخر اگر خودروي مورد علاقه‌تون امتياز اول رو نياورد به نفع اون تغيير ندين.

امتيازات بين 0 تا 5 براي هر مورد. فاکتور سليقه هم براي خريدار محفوظه و خودش امتياز ميده :icon_evil

دانلود فايل امتيازات (http://up.iranblog.com/Files73/6b120facfee7492dbfc5.zip)

alireza_sos
27 October 2010, 11:34 PM
خوب دوستان نتيجه نظر سنجي به نفع ريو شده اما قانع کننده نيست چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_excl

بنده خودم تو صف دريافت تندر هستم، و اين پنجمين ماشينمه که تا حالا داشتم. تو بحث خودرو هم همچين پرت نيستم، دوستي از بنده خواست تو رنج 14000چوب بهش پيشنهاد خريد يه ماشين صفر رو بدم که من بدون شک 405TU5 سفيد رو بهش پيشنهاد دادم اما خوب اين دوست ما بدون يک پاسخ قانع کننده نمي‌پذيره خوب کجا بهتر از پيهالز براي نظر سنجي و استفاده از تجربيات اساتيد؟؟؟؟ هيچ جايي بهتر نبود پس اين نظر سنجي رو راه انداختم و دوستان هم شکر خدا بدون کل کل (که در بيشتر نظرسنجي هاي اين چنيني ديدم) پاسخ دادن. اما نمي‌دونم چرا نمي‌خوان امتياز بدن خوب کار رو راحت مي‌کنم و يه فايل اکسل درست کردم که اون آيتم‌ها رو توش اوردم و دوستان در صورت تمايل دانلود کنن کاملش کنن و دوباره آپلود کنن تا به يه جمع بندي برسيم. فقط خواهش مي‌کنم همون چيزي که بار اول به نظرتون مي‌رسه درج کنين و در آخر اگر خودروي مورد علاقه‌تون امتياز اول رو نياورد به نفع اون تغيير ندين.

امتيازات بين 0 تا 5 براي هر مورد. فاکتور سليقه هم براي خريدار محفوظه و خودش امتياز ميده :icon_evil
چرا قانع کننده نیست:icon_razz

چون با نظر شما یکی نبوده !

a_rudi
27 October 2010, 11:45 PM
چرا قانع کننده نیست:icon_razz

چون با نظر شما یکی نبوده !

نه برادر من چون ايشون خيلي دقيق هستن و بي دليل منطقي چيزي رو نمي‌پذيرن بدون شک و قتي پاي اعداد و ارقام بياد وسط ديگه جاي بحثي نيست.

دليل انتخاب من هم اينه که موتور SD روي 405 قرار گرفته و ABS هم که داره پس چه دليل هست براي يه ماشين جمع و جور و از نظر طراحي سوال برانگيز بيايم و 206 صندوقدار رو برداريم. ريو رو هم به دليل ايمني کمترش کنار گذاشتم سيستم تعليق و ترمز ريو نسبت به 405 و 206 واقعا ضعيفتره. در مورد ABS اون هم نظرات خوبي نديدم اما ماشيني هست که از نظر طراحي ظاهري به خيلي نکات در اون دقت شده.

بازار دست دوم 405 از هر دو خودروي ديگه هم بسيار بهتره به خصوص اگه کم مصرف باشه

Mostafa United
28 October 2010, 12:00 AM
این نمرات من !

http://www.mediafire.com/?bmxpc6ccgh33ip6

alireza_sos
28 October 2010, 12:34 AM
نه برادر من چون ايشون خيلي دقيق هستن و بي دليل منطقي چيزي رو نمي‌پذيرن بدون شک و قتي پاي اعداد و ارقام بياد وسط ديگه جاي بحثي نيست.

دليل انتخاب من هم اينه که موتور SD روي 405 قرار گرفته و ABS هم که داره پس چه دليل هست براي يه ماشين جمع و جور و از نظر طراحي سوال برانگيز بيايم و 206 صندوقدار رو برداريم. ريو رو هم به دليل ايمني کمترش کنار گذاشتم سيستم تعليق و ترمز ريو نسبت به 405 و 206 واقعا ضعيفتره. در مورد ABS اون هم نظرات خوبي نديدم اما ماشيني هست که از نظر طراحي ظاهري به خيلي نکات در اون دقت شده.

بازار دست دوم 405 از هر دو خودروي ديگه هم بسيار بهتره به خصوص اگه کم مصرف باشه
ایشون که انقدر دقیق هستند پس چرا شما انقدر بی منطق و غیر فنی راهنماییشون میکنید !

جالبه موتور یه ماشین دیگه رو با یه وزن روی یه ماشین دیگه با یه وزن دیگه گذاشتن شما که انقدر فنی هستین اینو قبول کردین !

ایمنی ریو هم از دو خودرو دیگه بیشتره :icon_arro تکنولوژی ساختشم جدیدتره مال یک قرن پیش نیست !

تعلیق و ترمزشم هیچ مشکلی نداره

بازار دست دومش هم خیلی خوبه

مصرفشم از دو خودرو دیگه کمتره :icon_cool

Mostafa United
28 October 2010, 12:57 AM
ایشون که انقدر دقیق هستند پس چرا شما انقدر بی منطق و غیر فنی راهنماییشون میکنید !

جالبه موتور یه ماشین دیگه رو با یه وزن روی یه ماشین دیگه با یه وزن دیگه گذاشتن شما که انقدر فنی هستین اینو قبول کردین !

ایمنی ریو هم از دو خودرو دیگه بیشتره :icon_arro تکنولوژی ساختشم جدیدتره مال یک قرن پیش نیست !

حق مطلب رو ادا کردی :icon_cool:icon_arro

یه جا دیگه گفتم

اون موقع که پیکان پژویی بود موتور پژو 504 رو پیکان مینداختن

بعدا دیدن چه فشاری میاره رو موتور و بعد یه مدت تعطیل میشه :icon_razz

...

باز هم میگم دوست من !

شما برو سراغ تندر

مصرف کم
قدرت مناسب
ایمنی خوب

a_rudi
28 October 2010, 01:00 AM

در شرکت‌هاي بزرگ خودرو سازي هم انواع موتور رو براي انواع اتاق استفاده مي‌کنن
مگان 1600 که معرف حضور هست آره موتور تندر خودمونه
موتور اصلي 405 که قدرت کمتري داره حالا اگه يه موتور پرقدرت تر روش بگذاريم چي ميشه؟ راستي دوستان به اختلاف وزن 405 و 206 هم اشاره‌اي داشتن. در مورد مصرف سوخت ريو با شما موافقم عقلاني هم هست که موتور 1500اون با قدرت موتور کمتر از TU5 مصرف سوخت کمتري داشته باشه. ضمن اينکه هر دو نوع موتور ظاهرا داخلي نيستن و هر هم TU5 و هم موتور ريو از شرکت سازنده اصلي به صورت پک وارد ميشه. ميمونه اتاق‌ها که بنده به طراحي ريو و جديدتر بودنش خرده‌اي نگرفتم بلکه به طراحي 206 صندوقدار اشاره کردم که خيلي تو ذوق ميزنه و به اصطلاح خوش‌تراش نيست البته خيلي از ماشين‌ها اينطوري هستن از جمله همون تندر. اما اينها بيشتر سليقه‌اي هستش.

من نتيجه نظر سنجي رو که ريو برده و دوستم نشون دادم و ايشون رفت که مشخصات فني اون رو با سايرين مقايسه کنه البته مطالب مندرج شده توسط دوستان رو هم ديده

alireza_sos
28 October 2010, 01:35 AM
موتور اصلي 405 که قدرت کمتري داره حالا اگه يه موتور پرقدرت تر روش بگذاريم چي ميشه؟ راستي دوستان به اختلاف وزن 405 و 206 هم اشاره‌اي داشتن. در مورد مصرف سوخت ريو با شما موافقم عقلاني هم هست که موتور 1500اون با قدرت موتور کمتر از TU5 مصرف سوخت کمتري داشته باشه. ضمن اينکه هر دو نوع موتور ظاهرا داخلي نيستن و هر هم TU5 و هم موتور ريو از شرکت سازنده اصلي به صورت پک وارد ميشه. ميمونه اتاق‌ها که بنده به طراحي ريو و جديدتر بودنش خرده‌اي نگرفتم بلکه به طراحي 206 صندوقدار اشاره کردم که خيلي تو ذوق ميزنه و به اصطلاح خوش‌تراش نيست البته خيلي از ماشين‌ها اينطوري هستن از جمله همون تندر. اما اينها بيشتر سليقه‌اي هستش.

من نتيجه نظر سنجي رو که ريو برده و دوستم نشون دادم و ايشون رفت که مشخصات فني اون رو با سايرين مقايسه کنه البته مطالب مندرج شده توسط دوستان رو هم ديده
دوست عزیز موتور Xu7 قدرت کمتری داره اما گشتاور و حجم بیشتری داره این نکته رو فراموش نکنید

بهتره شما سمند سورن XU7 و TU5 رو با هم مقایسه کنید بعد به نتیجه 405 XU7 یا TU5 میرسید

خود ایرانخودرو هم گفت که نصب موتور TU5 کم مصرف پس فقط به دلیل مصرف این موتور رو نصب کردن

مطمئنا 405 با XU7 بهتر و چالاک تر از 405 با TU5 هستش اما پر مصرف تر

Mostafa United
28 October 2010, 01:42 AM

آخه اون لوگان و مگان گیربکس های مشابه دارن ولی ....

a_rudi
28 October 2010, 02:09 PM
دوست عزیز موتور Xu7 قدرت کمتری داره اما گشتاور و حجم بیشتری داره این نکته رو فراموش نکنید

بهتره شما سمند سورن XU7 و TU5 رو با هم مقایسه کنید بعد به نتیجه 405 XU7 یا TU5 میرسید

خود ایرانخودرو هم گفت که نصب موتور TU5 کم مصرف پس فقط به دلیل مصرف این موتور رو نصب کردن

مطمئنا 405 با XU7 بهتر و چالاک تر از 405 با TU5 هستش اما پر مصرف تر

موتور XU7 فقط 6NM گشاور بيشتري نسبت به موتور TU5داره مصرف ترکيبيش 8.98 ليتر در 100کيلومتره و اما قدرت اون .... وزن سمند ال ايکس 1220 کيلو هستش و 405 که 20 کيلوگرم از 206 صندوقدار سنگينتره 1100 کيلوگرمه. براي سمند با موتور TU5 قدرت ذکر شده 104اسب بخار و براي 206 ذکر شده 110 اسب. مسلما 405 بين اين دو و به طرف 206 قرار مي‌گيره و قدرت موتور XU7 که شما از اون به چابکي بيشتر ياد کرديد 97 اسب بخاره که تاثير به سزايي داره.

براي همه مواردي که عنوان کرديد در اون فايل امتيازدهي آيتمي هست که مي‌تونيد امتياز بديد
جمع امتيازات هست که يک خودروي در کل بهتر رو تشکيل ميده بالاخره صرفا نميشه رفت و مثلا فلان ماشين رو به خاطر يک نکته خريد

sigma rainy
28 October 2010, 02:38 PM
405 بهتره.

s.ch.badris
28 October 2010, 04:17 PM
به نظره منم 405 با موتور جدید بهتره چون مصرفش کمتره و قدرتش هم قابل قبول هست

enginer03
28 October 2010, 07:10 PM
405tu5 موتورش تعویض شده ومصرفش پایین هست ولی از نظر من که تفاوت زیادی از نظر شتاب با206sdنداره درضمن باز هم همون 405بی کیفیت ونا ایمن هست

?!...sia
28 October 2010, 07:31 PM
درضمن موتور لوگان و مگان 1600 هم دقیقا مثل هم نیستhttp://kay.smiley.free.fr/images/8370.gif
سر سیلندراشون فرق داره در ضمن مگان 1600 هم موتورش vvti هست! ولی آیا لوگان هم هست؟! http://i32.tinypic.com/312jtp0.gifنیست
در نتیجه سرهم بندیهای ایران فرقون http://tinypic.info/files/sgipr9u1dpo18eausfrr.gifرو لطفا با کمپانیهای بزرگ مقایسه نکنید!

enginer03
28 October 2010, 07:34 PM
دوست عزیز میشه بگید این موضوع چه ربطی به این تاپیک داشت؟ اصلا اینجا صحبتی از تندر وموتورش نشده:icon_razz

?!...sia
28 October 2010, 07:36 PM

ایناها شده! شما صفحه قبل رو کامل بخون بعد بیا اشتباه منرو بگیر!http://blackmice.com/my/public/style_emoticons/default/costum/127fs1194685.gif

enginer03
28 October 2010, 07:51 PM
حالا یکی اشتباه کرده شما ادامه ندهید همشهری همون ریو که شما سوار هستی بهترین هست
با تشکر

Masi Mc
28 October 2010, 09:57 PM
من 405 رو به ماشینای دیگه ترجیح میدم
ظاهرش قدیمیه ولی هیچ عیبی تو طراحیش وجود نداره ( بزن در رویی نبوده )
موتورشم که کم مصرف شده
تو فکر اینم که ال 90 رو بفروشم 405 TU5 بگیرم
ال 90 و 405 الان جفتش 1600 هست و وزن جفتشونم 1100 کیلو هست
تازه آیرودینامیکه 405 چون از ال 90 ببهتره پس تاپ اسپیدش 100 درصد بهتره
اسب بخار موتور TU5 هم که با گشتاور XU7 یر به یر میشه
نکته ی دیگه اینه که هندلینگ 405 واقعا عالیه و خیلی بهتر از ریو و 206 و مخصوصا ال نوده
اگه 2 دورم فنرشو بزنی که دیگه بهتر
بدنش نسبت به 206 و ریو مقاوم تره و 4.5 متره و این سایز خیلی خوبه
یه نکته در مورد چپوندن ایرانخودرو باید بگم
اگه چپوندن 405 از لحاظ موتوره که موتور جدیدش ماله تیپه پنجه پس 206 هم داره میچپونه
اگه ظاهریه خوب ظاهر چه ربطی به چپوندن داره هر کی با یه استایل حال میکنه
یه بار یه 206 از پشت خورد به ال 90 من ترکید
مقصرم خودش بود البته خودمم خورده بودم به ماشینه جلویی و جلوییمم خورده بود به یه ماشینه دیگه
ماشین من اگزوزش جا خورد و یه ذره رنگ سپرش رفت
206 کاپوتش تا شده بود ( نمیدونم چرا ) جلو پنجرش خورد شده بود و سپرشم شکسته بود

enginer03
28 October 2010, 10:19 PM
دوست عزیز قبلا هم ذکر کردم 405شتابی معادل sdداره در ضمن 1100کیلو وزن 405xu7هست وایران خودرو وزن tu5را دقیق اعلام نکرده

?!...sia
28 October 2010, 10:29 PM
من 405 رو به ماشینای دیگه ترجیح میدم
ظاهرش قدیمیه ولی هیچ عیبی تو طراحیش وجود نداره ( بزن در رویی نبوده )
موتورشم که کم مصرف شده
تو فکر اینم که ال 90 رو بفروشم 405 TU5 بگیرم
ال 90 و 405 الان جفتش 1600 هست و وزن جفتشونم 1100 کیلو هست
تازه آیرودینامیکه 405 چون از ال 90 ببهتره پس تاپ اسپیدش 100 درصد بهتره
اسب بخار موتور TU5 هم که با گشتاور XU7 یر به یر میشه
نکته ی دیگه اینه که هندلینگ 405 واقعا عالیه و خیلی بهتر از ریو و 206 و مخصوصا ال نوده
اگه 2 دورم فنرشو بزنی که دیگه بهتر
بدنش نسبت به 206 و ریو مقاوم تره و 4.5 متره و این سایز خیلی خوبه
یه نکته در مورد چپوندن ایرانخودرو باید بگم
اگه چپوندن 405 از لحاظ موتوره که موتور جدیدش ماله تیپه پنجه پس 206 هم داره میچپونه
اگه ظاهریه خوب ظاهر چه ربطی به چپوندن داره هر کی با یه استایل حال میکنه
یه بار یه 206 از پشت خورد به ال 90 من ترکید
مقصرم خودش بود البته خودمم خورده بودم به ماشینه جلویی و جلوییمم خورده بود به یه ماشینه دیگه
ماشین من اگزوزش جا خورد و یه ذره رنگ سپرش رفت
206 کاپوتش تا شده بود ( نمیدونم چرا ) جلو پنجرش خورد شده بود و سپرشم شکسته بود

ببخشید من اون قسمتی رو که بولد کردم رو نفهمیدم میشه توضیح بدین؟!http://i32.tinypic.com/312jtp0.gif
بعدم شما رو چه حسابی میگید که بدنه 405 از ریو مقاوم تره؟!
شما برو وزن کاپوت 405 رو با ریو مقایسه کن بعد نتیجه گیری کنhttp://blackmice.com/my/public/style_emoticons/default/costum/263cylj.gif
بعدم اینکه رو چه حسابی میگید هندلینگ 405 از ریو بهتره؟!شما ریو رو تو پیچ تست کردی مگه؟http://i32.tinypic.com/312jtp0.gif

Erfan Hidden
28 October 2010, 11:23 PM
اصلا آقا با همه خوبی های ریو چرا هنوز 405 که واسه 20 سال پیشه اینقدر تقاضا واسه خریدش بالاست؟ تو بازار

حرف اول فروش را 405 میزنه البته بعد از پراید تا حالا فکر کردی چرا؟

چرا ال 90 با همه زشتی هاش رو هوا میره هر مدل و تیپش(تقاضا خرید بالا)

شما خودت ببین صافکار ها تعمیر کار ها لوازم ماشینا ریو رو توصیه میکنن یا 405

تازه موتورش هم که TU5 شده دیگه مشکل مصرف سوخت بالا را نداره

هندلینگ و پایداری سمند و پزو هم که دیگه همه می دونن از ریو بهتره در این شکی نیست

?!...sia
28 October 2010, 11:44 PM
اصلا آقا با همه خوبی های ریو چرا هنوز 405 که واسه 20 سال پیشه اینقدر تقاضا واسه خریدش بالاست؟ تو بازار

هندلینگ و پایداری سمند و پزو هم که دیگه همه می دونن از ریو بهتره در این شکی نیست

http://www.millan.net/minimations/smileys/laugh2.gif
اقا من دیگه چیزی نگم بهتره...!http://foolstown.com/sm/vis.gif

alireza_sos
29 October 2010, 12:10 AM

حرف شما 5 -6 سال پیش درست بود اما الان نه

اگه واقعا ایرانی ها اینگونه که شما میگی تقاضا خرید این خودرو رو دارند باید تاسف خورد چون سال 1988 یعنی 22

سال پیش این ماشین بهترین ماشین اروپا بوده:icon_arro

شما که حرف از لوازم میزنی میدونی از نظر کیفیتی 405 در چه مقامی هستش !

میدونی که نمره منفی 405 از 2 برابر ریو بیشتره

میدونی از نظر موتور - ترمز - تجهیزات الکتریکی - رنگ - تزیینات - نفوذ آب و ... بیشترین نمره منفی رو داره

Erfan Hidden
29 October 2010, 12:35 AM
دوست عزیز این انتخاب من نیست

مسلما من نه طرفدار ریو هستم نه 405 ولی با نمایشگاه دارا یا کلا کسایی که ماشین باز هستند صحبت می کنم

همه 405 رو توصیه می کنن

به هر حال قصد ندارم ریو را مورد انتقاد قرار بدم تو مطالب قبلم هم نوشتم که قطعا از کیفیت بالای خودرو ریو نمیشه

گذشت من فقط گفتم تقاضا خرید 405 خیلی بیشتره اینو که قبول دارید؟

Erfan Hidden
29 October 2010, 12:38 AM
http://www.millan.net/minimations/smileys/laugh2.gif
اقا من دیگه چیزی نگم بهتره...!http://foolstown.com/sm/vis.gif

اختیار داری دوست من هرکس نظری داره من قصد ناراحت کردن شما را نداشتم اگه ناراحتتون کردم عذر

می خوام

SeriousSam
29 October 2010, 02:25 AM
با سلام.
در مورد تقاضا و خرید مردم در مورد ماشینی دقیقا بر میگرده به جایگاه و عملکرد اون ماشین.
405 خودرویی بود که از اوایل ورود خوب درخشید:icon_evil
و شاید بزرگترین عامل فروشش قیمت مناسب در کنار جاداری و خانوادگی بودنش هست (مردم ایرانم که خانواده دوستن:icon_arro) و البته تعمیرات آسان و خدمات پس از فروش مناسب (به لطف حضور چندین ساله)
در مورد صافکاری و غیره . . . صافکار جماعت دنبال لقمه راحت ترند (قصد توهین نیست).
برای مثال دوست صافکارم میگفت : این ال90 ها واقعا مزخرفه!
گفتم چرا؟ گفت آخه گلگیر عقب 2پوستست و دیاقاش هم جوشی !
یا مگان : گلگیرش پلاستیکیه
یا . . .
گفتم نکنه دوست داری ماشینها ظاهری متفاوت ولی واسه صافکاری همشون مثل پراید باشن؟!:icon_sad:
خودروهایی که استقبال کمی ازشون میشه مثل ریو دلایل زیادی دارند . مثلا:
1.برند و نام کمپانی(که متاسفانه نمی خوایم قبول کنیم کره از مطرح ترین کشورهای جهان شده در صنعت خودرو و صد البته بهتر از فرانسوی های مغرور!)
2.تبلیغات کم وارد کننده یا سازنده(برادر سایپا می تونست با ارائه چند تیپ مختلف از ریو (چه آپشنها و چه ایمنی و حتی رنگ و . . . )آمار فروشش رو بالا ببره)
3.شایعاتی که ریشه در شناخت کم مردم از خودرو داره! : هنوز بعضی ها میگن ریو پراید تقویت شدست!
4.ایمنی و بروز بودن تکنولوژی ساخت : این دیگه کلی هست و متاسفانه اکثرا کاری به کم مصرف بودن و ایمنی و به روز بودن و کیفیت ساخت و . . . ندارند (که باعث تاسف هست!)
5.خدمات پس از فروش ضعیفتر والبته لوازم یدکی گرانتر:icon_razz
6. و . . .
اینها همه دسته هم داده و باعث و بانی تیراژ کمترو استقبال کمتر از خودروهایی چون ریو هست.
البته به لطف تیراژ کمتر . . . کیفیت ریو هنوز خوب و پابر جاست:icon_cool
شاید دلیل تنوع کم خودرو در بازار ایران همین هست که آمار فروش خودرو ها کم که نمیشه هیچ! زیادم میشه (که 2قطب خودرو سازم دلیلی واسه سرمایه گذاری و ساخت و مونتاژ خودروی جدید نمی بینند!)

s.ch.badris
29 October 2010, 03:59 AM
و شاید بزرگترین عامل فروشش قیمت مناسب در کنار جاداری و خانوادگی بودنش هست (مردم ایرانم که خانواده دوستن:icon_arro) و البته تعمیرات آسان و خدمات پس از فروش مناسب (به لطف حضور چندین ساله)
در مورد صافکاری و غیره . . . صافکار جماعت دنبال لقمه راحت ترند (قصد توهین نیست).
برای مثال دوست صافکارم میگفت : این ال90 ها واقعا مزخرفه!
گفتم چرا؟ گفت آخه گلگیر عقب 2پوستست و دیاقاش هم جوشی !
یا مگان : گلگیرش پلاستیکیه
یا . . .
1.برند و نام کمپانی(که متاسفانه نمی خوایم قبول کنیم کره از مطرح ترین کشورهای جهان شده در صنعت خودرو و صد البته بهتر از فرانسوی های مغرور!)
2.تبلیغات کم وارد کننده یا سازنده(برادر سایپا می تونست با ارائه چند تیپ مختلف از ریو (چه آپشنها و چه ایمنی و حتی رنگ و . . . )آمار فروشش رو بالا ببره)

دوست عزیزم SeriousSam جان من با قسمتی از حرفات مخالفم

یکی اینکه درسته ایرانی جماعت خانواده دوست هست و ریو از 405 کوچکتره ولی این نکته رو هم باید حتما گفته بشه که ایرانی جماعت خوش نشین هست یعنی از ماشین هایی که نرمی و راحتی و جاداری بیشتری دارن بیشتر استقبال میکنه و 405 با اینکه طراحی قدیمی داره ولی یک برند فرانسه هست و فرانسه هم طبق ثوابقی که تو ایران داره به نرمی شهرت داره و متاسفانه باید بگیم که ریو نه تنها نرمی 405 رو نداره حتی نشیمن گاه راحتی هم نداره

متاسفانه دوست صافکارتون هنوز تفاوت مواد کربنی مقاوم و مواد پلاستیکی رو از هم نمیتونه تشخیص بده چون مگان یکی از قوی ترین بدنه های خودرو رو داره به لطف گلگیر تهیه شده از مواد کربنی مقاوم که در حین تصادف چروک میشه و جمع نمیشه

و چیزه مهم دیگه ایی هم که به نظرم باید جا بیافته اینه که ایرانی باید حس وطنی خودش یکمی ارتقا بده و به تولید کننده وطنی و محصولات وطنی بهاء بیشتری چون از نقد و اتقاد ایرانی هست که تولید کننده وطنی مجبور به ارتقاء خودش میشه وگرنه که خارجی جماعت دلش برای من و شما نسوخته

خارج از بحث نرم، من که خودم به هیچ عنوان کره رو قبول ندارم با اینکه تو دنیا امار فروش بالایی برای خودش درست کرده به منزله کیفیت خوبش نیست و به هیچ عنوان بهتر از فرانسه نیست با قاطعیت تمام اینو میگم چون هر دو برند فرانسه و هم کره رو تو رنج قیمتی 30 میلیون تا 80 میلیون رو داشتم و اون ماشین 80 میلیونی کره ایی هنوز از لحاظ نرمی و آسودگی سرنشین نتونسته به پای 30 میلیونی فرانسه برسه چون شما در مورده محصولات کره ایی تو هر زمینه ایی اگر دقت کنی فقط در قبال هزینه پرداختی امکانات و ارزش افزوده بیشتری نسبت به رقبای کالای کره ایی پرداخت کردی و در مورده ریو هم این صدق میکنه ولی نشونه کیفیت خوبش نیست

405 به نسبت ریو فروش بالایی داره نه به خاطره قدمت طولانی ترش تو ایران نسبت به ریو بلکه به خاطره کیفیت و راحتیش و نرمیش و مناسب خانواده ایرانی بودنش به نسبت ریو که سنده فروشش هم هست ان شاالله تو پست بعدی آمار مستدلش رو هم میزارم

سایپا هم که هیچ وقت نمیاد به خاطره سود یه کارخونه خارجی از سود خودش بزنه و با تبلیغات زیاد به فروش محصولات تولیدی خودش ضرر بزنه پس طبق سیاست همه شرکت ها همیشه منتاژی هایی که بیشترین قطعاتش از خارج میاد رو به نوعی در زیره محصولات تولیدی کاملا ایرانی خودش قرار میده

Mostafa United
29 October 2010, 01:21 PM
سوال :

گذشت من فقط گفتم تقاضا خرید 405 خیلی بیشتره اینو که قبول دارید؟

جواب :

خودروهایی که استقبال کمی ازشون میشه مثل ریو دلایل زیادی دارند . مثلا:
3.شایعاتی که ریشه در شناخت کم مردم از خودرو داره! : هنوز بعضی ها میگن ریو پراید تقویت شدست!
4.ایمنی و بروز بودن تکنولوژی ساخت : این دیگه کلی هست و متاسفانه اکثرا کاری به کم مصرف بودن و ایمنی و به روز بودن و کیفیت ساخت و . . . ندارند (که باعث تاسف هست!)
5.خدمات پس از فروش ضعیفتر والبته لوازم یدکی گرانتر:icon_razz
6. و . . .
اینها همه دسته هم داده و باعث و بانی تیراژ کمترو استقبال کمتر از خودروهایی چون ریو هست.
البته به لطف تیراژ کمتر . . . کیفیت ریو هنوز خوب و پابر جاست:icon_cool
شاید دلیل تنوع کم خودرو در بازار ایران همین هست که آمار فروش خودرو ها کم که نمیشه هیچ! زیادم میشه (که 2قطب خودرو سازم دلیلی واسه سرمایه گذاری و ساخت و مونتاژ خودروی جدید نمی بینند!)

================================================== ======

یکی اینکه درسته ایرانی جماعت خانواده دوست هست و ریو از 405 کوچکتره ولی این نکته رو هم باید حتما گفته بشه که ایرانی جماعت خوش نشین هست یعنی از ماشین هایی که نرمی و راحتی و جاداری بیشتری دارن بیشتر استقبال میکنه و 405 با اینکه طراحی قدیمی داره ولی یک برند فرانسه هست و فرانسه هم طبق ثوابقی که تو ایران داره به نرمی شهرت داره و متاسفانه باید بگیم که ریو نه تنها نرمی 405 رو نداره حتی نشیمن گاه راحتی هم نداره

خارج از بحث نرم، من که خودم به هیچ عنوان کره رو قبول ندارم با اینکه تو دنیا امار فروش بالایی برای خودش درست کرده به منزله کیفیت خوبش نیست و به هیچ عنوان بهتر از فرانسه نیست با قاطعیت تمام اینو میگم چون هر دو برند فرانسه و هم کره رو تو رنج قیمتی 30 میلیون تا 80 میلیون رو داشتم و اون ماشین 80 میلیونی کره ایی هنوز از لحاظ نرمی و آسودگی سرنشین نتونسته به پای 30 میلیونی فرانسه برسه چون شما در مورده محصولات کره ایی تو هر زمینه ایی اگر دقت کنی فقط در قبال هزینه پرداختی امکانات و ارزش افزوده بیشتری نسبت به رقبای کالای کره ایی پرداخت کردی و در مورده ریو هم این صدق میکنه ولی نشونه کیفیت خوبش نیست

405 به نسبت ریو فروش بالایی داره نه به خاطره قدمت طولانی ترش تو ایران نسبت به ریو بلکه به خاطره کیفیت و راحتیش و نرمیش و مناسب خانواده ایرانی بودنش به نسبت ریو که سنده فروشش هم هست ان شاالله تو پست بعدی آمار مستدلش رو هم میزارم

سایپا هم که هیچ وقت نمیاد به خاطره سود یه کارخونه خارجی از سود خودش بزنه و با تبلیغات زیاد به فروش محصولات تولیدی خودش ضرر بزنه پس طبق سیاست همه شرکت ها همیشه منتاژی هایی که بیشترین قطعاتش از خارج میاد رو به نوعی در زیره محصولات تولیدی کاملا ایرانی خودش قرار میده

:icon_twis ریو نرمی 405 رو نداره ؟ نشیمنگاه راحتی نداره ؟ :icon_twis

ببین دوست من ، شما یه کاری کن ، یه متر بردار ... از این هایی که خیاط ها دارند :icon_arro بعد لطف کن و عرض صندلی عقب ریو رو سانت کن ، برای 405 رو هم سانت کن ...
گودی صندلی های جلو رو هم مقایسه کن ...
لبه ی صندلی ها رو هم مقایسه کن ...

===========

پیشنهاد میکنم شما هیوندایی سوناتا 2010 رو یه نگاه بندازید ... با قیمت 50 میلیون !

....

راستی ... قبول دارید که محصولات تولیدی ایران از فرانسه و کره نازل تر هستند ان شالله ؟

یه کاری بکنید ...

قطعات ایرانی شده 405 رو لیست کنید ...
قطعات ایرانی شده ریو رو هم لیست کنید ...

مقایسه اش بد نیست ...

s.ch.badris
29 October 2010, 02:06 PM
Mostafa United (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=128303) جان دوست عزیزم

مگر نرمی یه ماشین به گودی صندلی و بزرگی صندلی هاش و نشیمن گاهش هست ؟؟ ؟؟؟

اگر اینطوری باشه که ماشین های شاسی بلند باید از ماشین های سواری نرم تر باشن

نرمی ماشین به سیستم تعلیق و نوع قرار گرفتن کمک فنرهای یک خودرو هست و البته طول و عرض و حجم بدنه یک خودرو هم تو نرمی ماشین تاثیر مستقیم داره

ریو به دلیل اینکه جمع و جور و کوچیک هست به نوعی مثل 206 هاچبک چون جمع و جور و کوچیک هست و همه قطعاتش مثل کمک فنرهاش و... توهم و نزدیک به هم هست ماشین خشکی هست تو جاده و تاثیرات جاده، بیشتر تو این ماشین ها تاثیره مستقیم داره و قابل احساس تر هست این یک قاعده کلیه و مربوط به شرکت ایران خودرو یا بنز آلمان نمیشه و همه خودرو ها رو شامل میشه

ایران از لحاظ کیفیت، پایین تر از فرانسه هست ولی از کره چیزی کم نداره تو قطعات موتوری و حساس یک خودرو منظورم هست نه قطعات داخلی اتاق ماشین چون هیوندا داخل کابین ماشین رو خیلی قشنگ درست میکنه ولی کیفیت نداره اگر داشت ماشین 56 میلیون آزراش بعد از 1 سال کارکرد گوشه های جلو داشبورد زیره شیشه جلو ماشین ترک نمیخورد و صدای جیر جیر نمیداد اگر ریو الان از کیفیت خوبی برخورداره تو ایران، به لطف کیفیت مواد ایرانی سایپا هست ، حداقل تو مواد داخل اتاقش این طور هست و سیستم تعلیق ریو به هیچ عنوان نرمی 405 رو نداره حتی نرمی 206 اس دی رو هم نداره

من این ماشین ها رو امتحان کردم و توصیه هم میکنم که شما هم امتحان کنید و بعد موضع گیری کنید من تا چیزی رو امتحان نکنم در موردش شروع به حرف زدن نمیکنم

دوست خوبم شما به سوناتا نگاه میندازی ولی من علاوه بر نگاه با تجربه شخصی خودم و تجربه دیگران از این خودرو و هر خودری دیگه ایی رو با هم ادغام میکنم تا نتیجه قابل قبول در عمل و تجربه به دست بیاد نه صرف نگاه کردن

سوناتا 2010 رو که فرمودین، برین از کسانی که داشتن و فروختن دلیل فروشش رو سوال کنید که چرا فروختن ((( محض اطلاع دوستان : دلیل فروش این ماشین ،خشک بودن این ماشین هست نه اینکه آپشن کم داشته یا قدرت موتورش خوب نبوده ))) و متاسفانه خیلی ها هم به همون دلیلی که تو پست قبلی گفتم یعنی ((( ارزش کالای دریافتی در ظاهر در قبال وجه پرداختی در قیاس با رقبای هم رده یک کالای کره ایی))) میرن به طرف کالای کره ایی مثل ریو و سوناتا

من قبول دارم که 405 الان 100 درصد ایرانی هست ولی بی کیفیت نیست و حقانیت حرفم هم همون فروش بالای 405 به نسبت ریو هست اگر این طور بود که فروش بالایی نسبت به ریو و حتی 206 نداشت ولی در قیاس با ریو از لحاظ راحتی سرنشین خیلی سرتر از ریو هست و ریو هم از لحاظ تبلیغ از طرف سایپا براش کم گذاشته نشده هم برای جوایز بانک ها ازش استفاده میشه هم انواع فروش رو براش در نظر میگیره هم از کیفیت خوبی برخورداره ولی به لطف مواد ایرانی وگرنه موتورش که از کره میاد و بازم میگم ایرانی نبودن قطعات یک ماشین دلیل بر با کیفیت بودن اون نیست

Mostafa United
29 October 2010, 03:02 PM
نرمی ماشین به سیستم تعلیق و نوع قرار گرفتن کمک فنرهای یک خودرو هست و البته طول و عرض و حجم بدنه یک خودرو هم تو نرمی ماشین تاثیر مستقیم داره

ریو به دلیل اینکه جمع و جور و کوچیک هست به نوعی مثل 206 هاچبک چون جمع و جور و کوچیک هست و همه قطعاتش مثل کمک فنرهاش و... توهم و نزدیک به هم هست ماشین خشکی هست تو جاده و تاثیرات جاده، بیشتر تو این ماشین ها تاثیره مستقیم داره و قابل احساس تر هست این یک قاعده کلیه و مربوط به شرکت ایران خودرو یا بنز آلمان نمیشه و همه خودرو ها رو شامل میشه

ایران از لحاظ کیفیت، پایین تر از فرانسه هست ولی از کره چیزی کم نداره تو قطعات موتوری و حساس یک خودرو منظورم هست نه قطعات داخلی اتاق ماشین چون هیوندا داخل کابین ماشین رو خیلی قشنگ درست میکنه ولی کیفیت نداره اگر داشت ماشین 56 میلیون آزراش بعد از 1 سال کارکرد گوشه های جلو داشبورد زیره شیشه جلو ماشین ترک نمیخورد و صدای جیر جیر نمیداد اگر ریو الان از کیفیت خوبی برخورداره تو ایران، به لطف کیفیت مواد ایرانی سایپا هست ، حداقل تو مواد داخل اتاقش این طور هست و سیستم تعلیق ریو به هیچ عنوان نرمی 405 رو نداره حتی نرمی 206 اس دی رو هم نداره

من این ماشین ها رو امتحان کردم و توصیه هم میکنم که شما هم امتحان کنید و بعد موضع گیری کنید من تا چیزی رو امتحان نکنم در موردش شروع به حرف زدن نمیکنم

دوست خوبم شما به سوناتا نگاه میندازی ولی من علاوه بر نگاه با تجربه شخصی خودم و تجربه دیگران از این خودرو و هر خودری دیگه ایی رو با هم ادغام میکنم تا نتیجه قابل قبول در عمل و تجربه به دست بیاد نه صرف نگاه کردن

سوناتا 2010 رو که فرمودین، برین از کسانی که داشتن و فروختن دلیل فروشش رو سوال کنید که چرا فروختن ((( محض اطلاع دوستان : دلیل فروش این ماشین ،خشک بودن این ماشین هست نه اینکه آپشن کم داشته یا قدرت موتورش خوب نبوده ))) و متاسفانه خیلی ها هم به همون دلیلی که تو پست قبلی گفتم یعنی ((( ارزش کالای دریافتی در ظاهر در قبال وجه پرداختی در قیاس با رقبای هم رده یک کالای کره ایی))) میرن به طرف کالای کره ایی مثل ریو و سوناتا

من قبول دارم که 405 الان 100 درصد ایرانی هست ولی بی کیفیت نیست و حقانیت حرفم هم همون فروش بالای 405 به نسبت ریو هست اگر این طور بود که فروش بالایی نسبت به ریو و حتی 206 نداشت ولی در قیاس با ریو از لحاظ راحتی سرنشین خیلی سرتر از ریو هست و ریو هم از لحاظ تبلیغ از طرف سایپا براش کم گذاشته نشده هم برای جوایز بانک ها ازش استفاده میشه هم انواع فروش رو براش در نظر میگیره هم از کیفیت خوبی برخورداره ولی به لطف مواد ایرانی وگرنه موتورش که از کره میاد و بازم میگم ایرانی نبودن قطعات یک ماشین دلیل بر با کیفیت بودن اون نیست

سلام

حرف شما باری من قابل قبول نیست

پس اگه اینجوری باشه نرمی "پاترول "4 در باید از سواری "بی ام و سری 3" بهتر باشه !

تو رو خدا این حرف رو نزنید...

برای مثال !

فرانسه غیر از رنو و پژو و سیتروئن ( که البته پژو - سیتروئن هم ذاتا یکی هستن ) محصول مدعی دیگه ای که نداره ؟

همین الان اوج پژو چیه ؟ کدوم محصولشه ؟
اوج سیتروئن چیه ؟ کدوم محصولشه ؟

یه نگاهی هم به اوج هیوندائی و کیاموتورز بندازید .

الان موهاوی رو با لندکروز مقایسه میکنن !

شاسی بلند های فرانسوی کجان ؟
1- میشه بفرمائید کدوم بانک ریو میده یا ریو داده ؟
2- انواع فروش ؟ برای مثال همین الان سایپا به هیچ وجه ریو نمیفروشه ... تا چند ماه پیش هم فقط 1 روش فروش داشت : واریز 8-9 تومن به حساب سایپا و 5 ماه انتظار !
انواع روش فروشی که شما میفرمائید چیه ؟

imanrio
29 October 2010, 03:59 PM
Mostafa United (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=128303) جان دوست عزیزم

سلام دوست هم استانی
آقا فروش بالای 405 بخاطر تولید خیلی خیلی بالاتر 405 نسبت به ریو هست اگه لازمه تا آمار تولید رو استاد عزیز مهاجر میتونه ارائه بده تا مطمئن بشید.
سایپا برای ریو تبلیغ کرده؟؟!
سایپا بزرگترین ظلم رو در حق ریو کرده و یا نتوانسته قرارداد خوبی با کره ببنده شایدم بخاطر مراعات حال بقیه محصولات فرانسوی ایرانخودرو حاضر نشده ریو رو کامل ارائه بده.
مثال موتور ریو 2003-2005 باید 1600 با 110 اسب بخار قدرت باشه.که
سایپا موتور 1500 مربوط به ریو 2002 رو قرار داده. abs و کلیه سیستم کامل ترمز ریو رو حذف کرده. توی عایق بندی صوتیش دزدی کرده. ایربگها رو ارائه نداده. و کلی امکانات دیگه رو حذف کرده.

سایپا

Mostafa United
29 October 2010, 04:29 PM
سلام دوست هم استانی
آقا فروش بالای 405 بخاطر تولید خیلی خیلی بالاتر 405 نسبت به ریو هست اگه لازمه تا آمار تولید رو استاد عزیز مهاجر میتونه ارائه بده تا مطمئن بشید.
سایپا برای ریو تبلیغ کرده؟؟!
سایپا بزرگترین ظلم رو در حق ریو کرده و یا نتوانسته قرارداد خوبی با کره ببنده شایدم بخاطر مراعات حال بقیه محصولات فرانسوی ایرانخودرو حاضر نشده ریو رو کامل ارائه بده.
مثال موتور ریو 2003-2005 باید 1600 با 110 اسب بخار قدرت باشه.که
سایپا موتور 1500 مربوط به ریو 2002 رو قرار داده. abs و کلیه سیستم کامل ترمز ریو رو حذف کرده. توی عایق بندی صوتیش دزدی کرده. ایربگها رو ارائه نداده. و کلی امکانات دیگه رو حذف کرده.

سایپا

موارد دزدیده شده از ریو تولیدی کره ! که باعث شده تو مدل مونتاژ داخل امکانات محدود تر باشه :

ABS
ایربگ ( 2 عدد :icon_arro )
مه شکن جلو
تنظیم گودی کمر و کنسول وسط
سینی کف
رینگ 14
تنظیم ارتفاع نور چراغ
عایق کاپوت
عایق موتور (که الان به نظر من تا دور موتور 3.5 بی صدائه ! بالای 3.5 هم بقیه ماشین ها هم صدا دارن ! )
ضربه گیر در ( اون پلاستیکه که بیرون در چسبیده ! ) (ستون های در داخل در ها هستند ! )
...
...
...

حالا این 405 نسبت به 405 بیست و یک سال پیش فرانسه چی کم داره ! ؟ ایران خودرو اعلم !

SeriousSam
29 October 2010, 05:47 PM

متاسفانه دوست صافکارتون هنوز تفاوت مواد کربنی مقاوم و مواد پلاستیکی رو از هم نمیتونه تشخیص بده چون مگان یکی از قوی ترین بدنه های خودرو رو داره به لطف گلگیر تهیه شده از مواد کربنی مقاوم که در حین تصادف چروک میشه و جمع نمیشه

و چیزه مهم دیگه ایی هم که به نظرم باید جا بیافته اینه که ایرانی باید حس وطنی خودش یکمی ارتقا بده و به تولید کننده وطنی و محصولات وطنی بهاء بیشتری چون از نقد و اتقاد ایرانی هست که تولید کننده وطنی مجبور به ارتقاء خودش میشه وگرنه که خارجی جماعت دلش برای من و شما نسوخته

با سلام.
خیلی واسم جالب بود!:icon_arro
فرانسوی ها خیلی خواهان ورود به بازارهای بزرگن! مثلا آمریکا
از این لحاظ واقعا فرانسه هنوز ماشینی نداشته که به بهترین بازار فروش ماشین جهان عرضه کنه!
اداره آمار و تصادفات اتوبانهای ایالت متحده ایمن ترین خودروی جهان رو سوناتای 2011 اعلام کرده!:icon_cool
و همچنین گفته کلیه محصولات جدید 2خودرو ساز کره ای از ایمن ترین خودروهای جهان هستند.
از لحاظ نرمی هم چه عرض کنم شما اگه پشت رل :icon_arro همین سوناتا و توسان و . . . بشینی متوجه نرمی اونها میشی
یا مثلا همین کیا سورنتوی 2011 تا نشستم اصلا باور نمیشد که موتورش V6 هست:icon_mrgr
صدای دلنشین موتور + نرمی و دید عالی و . . . همگی نشان از این هست که کره ای ها جهشی پیشرفت کردند!:icon_idea
ریو داخل کشور ماهم زیاد جدید و مدرن نیست ولی به هر حال قدمن 2-3 ده ایه 405 رو نداره:icon_arro
از لحاظ کیفیت هم شما 1 سری به تعمیرگاه سایپا (برای ریو) وایران خودرو (برای 405) بزنی بد نیست
شما کلا معیار ها و شاخصهای وطنی رو با هیچ کجای دنیا مقایسه نکن:icon_arro (البته با کمی پیشرفت میرسیم به بازار روسیه و کره شمالی!:icon_eek:)

بله منظوره منم این هست که خود ما ایرانی ها خواهان بهتر نیستیم (در پرسه عمل)
بله از مواد کامپوزیتی گلگیر مگان بی خبرن (این مثال بود) و منظورم اینه که خودروهای قدیمی رو نباید با خودروهای جدید مقایسه کرد!
مثلا بگیم زانتیا چون خودروی پر فروشی هست پس از آوانته و مگان و مزدا3 و . . . برتره!
نه متاسفانه خریدار ایرانی کمی کم اطلاع و ظاهر بینه!:icon_redf
موفق باشید

Mostafa United
29 October 2010, 06:19 PM
نه متاسفانه خریدار ایرانی کمی کم اطلاع و ظاهر بینه!:icon_redf
موفق باشید

دقیقا ...

زانتیای 29 تومنی !
این پرشیای 17 تومنی !
پژو روآ 9 تومنی !!!

و جدیدا 206 پلاس !

این ها همگی نشون میده که متاسفانه دو خودروساز معروف هم خوب فهمیدن اب چه کسانی طرف هستن !

Erfan Hidden
29 October 2010, 11:51 PM
بحث داره جالب میشه.انگار 206 کلا از مقایسه خارج شده..

Mostafa United
30 October 2010, 01:30 AM
بحث داره جالب میشه.انگار 206 کلا از مقایسه خارج شده..

البته تو رای گیری الان دقیقا مساوی ریوئه !

ولی اینکه راجبش حرف زده نمیشه هم جالبه

Masi Mc
30 October 2010, 01:05 PM
من که سوناتا سوار شدم باش حال نکردم
جنس داشبوردش مثله پرایده
فنراشم در حد پرشیاست
نمیدونم ماشین کره ای چه نکته مثبتی داره ؟
شما C5 سوار شو آزرا هم سوار شو خودت مقایسه کن ببین کدوم بهتره
شما اصلا طراحیشو ببینی بی خیال آزرا میشی
تازه C5 موتورش 2000 و قیمتش 54 ملیونه
آزرا موتورش 3300 و قیمتش 52 ملیونه
فکر کن اگه C5 موتور 3300 داشت قیمتش چقدر میشد !
ماشینای فرانسوی ماشینای گرونی هستن و این بی علت نیست

Erfan Hidden
30 October 2010, 03:08 PM
من موافق حرفتون نیستم.درسته خودم با ریو موافق نیستم ولی توی تولیدات جدید کره ای ها واقعا محصولات جالب

توجهی قرار داره.سوناتا 2011 واقعا استثنائی هست یا کیا موهاوی اس یو وی مطرحیه

شما همین آزرا و c5 را اصلا با هم مقایسه نکن.آزرا یه سر و گردن سر هست نسبت بهش.407 را در نظر بگیر تو همون

رنج قیمت که باز یه محصول فرانسویه و ببین قابل رقابت با آزرا هست؟ چه از نظر توان موتوری چه تو بخش آپشن ها و

امکانات خودرویی

s.ch.badris
30 October 2010, 04:08 PM
فکر کنم استعداد خوبی تو منحرف کردن مباحث تایپیک ها و گرم کردن تایپیک ها دارم:icon_arro

من میتونم این بحث رو ادامه بدم چون اکثر ماشین هایی که دوستان اسم میبرن رو من داشتم و دارم و استفاده کردم ((407 - آزرا - سوناتا - موهاوی - 206 <انواع مختلفش> - 405 - c5 - ))ولی فکر میکنم خیلی از موضوع اصلی تایپیک دور شدیم دوستان:icon_evil

برگردیم تو همون بحث 3 تا خودروی خودمون تا از phalls اخراجمون نکردن واسه من یکی که التیماتوم اومده شما ها رو نمیدونم دیگه:icon_idea

من 206 و 405 رو بیشتر از ریو قبول دارم هنوز 206 اس دی رو بهتر از ریو میدونم

دلایل رو هم تو پست بعدی میگم

Mostafa United
30 October 2010, 05:33 PM
جنس داشبوردش مثله پرایده
فنراشم در حد پرشیاست

این آخرت دلیل بود ها !

...

حالا یه چیز جالب تر !

شما پیکان سوار شو ! موتور 1600 ! قیمت 4 تومن !

206 تیپ 3 هم سوار شو ! ... موتور 1400 ! ... قیمت 14 تومن !

حالا اگه 206 موتور 1600 داشت چند تومن میشد !

پس این نشون میده پژو از پیکان بهتره :icon_arro

...

Arasp
30 October 2010, 05:54 PM
به نظر من V1 + ABS خريدن يكي از بزرگترين اشتباهات در خريد ماشين هست.

به دليل اينكه قيمتش 15.500 هست و فقط 1 ميليون تومان از V8 ارزون تر هست ولي ليست بلند بالايي از امكانات رو كم داره كه ميشه به
نداشتن پشت سري عقب.
صندلي عقب يك تكه
نداشتن آيينه برقي
نداشتن بلندگو در عقب
شيشه عقب دستي
تنظيم نشدن پشت سري جلو در زوايه افقي
نداشتن نمايشگر دماي بيرون
نداشتن سيستم تهويه اتوماتيك
و ايربگ و ..

بنابراين اگر روزي من پولم فقط به V1 برسه ترجيح ميشه يا كمي پول قرض كنم و V8 بخرم و يا صبر كنم تا پولم به V8 برسه.

به دلايل فوق V1+ABS كلا از انتخاب هاي من خارج هست.
405 فقط ميتونه به لحاظ فضا برام اهميت پيدا كنه كه فعلا من نيازي بهش ندارم. ضمن اينكه كيفيت قطعات خيلي پايين اومده.

به ريو به خصوص با ABS علاقه مند هستم. يكي از دلايلش اين هست كه نزديك به 80 درصد قطعاتش كره اي هست. نه به خاطر اينكه به دليل كره اي بودن قطعه چيز خارق العاده اي باشه؛ بلكه به اين دليل كه كيفيت اين ماشين به دليل همين قطعات همواره در رده خيلي خوب ها بوده. و هر ريويي كه من سوار شدم كيفيت سواريش مشابه بوده. يه جورايي بيان كردن اين حس سخته.
با شما موافقم. V1 به قيمتش اصلا نميارزه. يکي از فاکتورهاي انتخاب ماشين بايد اين باشه که به پولي که پرداخت ميکنيم چه چيزهايي به دست مياوريم. V1 همان تيپ دو هست که اي بي اس داره , اما از نظر قيمت اصلا به صرفه نيست.

Erfan Hidden
30 October 2010, 07:46 PM
این آخرت دلیل بود ها !

...

حالا یه چیز جالب تر !

...

خیلی باحال بود:دی

sinaxex
30 October 2010, 08:08 PM
دوستان یک چیزی که باید همگان بپذیرند خودروسازی کره جنوبی در چند سال اخیر پیشرفت شایانی داشته به حدی که الان رغیب اصلی خودش یعنی ژاپن رو به فکر فروبرده. زمانی خودروهای کره جلو خودروهای ژاپنی مسخره میشدند چه از نظر امکانات, چه از نظر استحلاک و همینطور جنس مواد به کار رفته این زمان زمان بسیار دوری نیست همین 6-7 سال پیش هست اما صنعن خودروسازی کره به حدی پیشرفت کرد که میشه گفت الان داره با خودرو سازها اروپایی رغابت میکنه دیگه نمیشه برتری خودروسازهایی همچون نیسان و تویوتا را بر کیا و هایوندای صددرصد دانست.
اما در مورد قیاس خودروسازی کره و فرانسه من هنوز هم معتقد ام که از نظر تکنولوژی فرانسه از کره جلوتر هست این قیاس رو نمیشه در مورد 206 و 405 و ریو عنوان کرد. به نظر وجود 405 در این قیاس اصلا جالب نیست چون واقعا معلوم نیست تکنولوژی این ماشین برای فرانسه هست در حال حاظر یا ایران!! ایرانیزه شدن کامل 405 توسط ایران خودرو باعث شده که تکنولوژی فرانسه را از یاد ببریم. اما در این میان به نظر 206 یک مثال خوبی هست خودرویی که همچنان در اروپا بسیار خریدار دارد و باز هم بدبختانه ایران خودرو کلی از اپشن هاش رو حذف کرده! خودرویی که با توجه به قیمت زیر 10 هزار دلار امکاناتی بسیار عالی دارد ecu به کار رفته در این خودرو حتی در سالی همجون 2010 یعنی الان جواب مشتری ها رو میدند هر نوع آپشنی بخواهید با توجه به رنج قیمت در 206 میتونید پیدا کنید البته فراموش نشود در ایران باید خودتون دنبال اپشن ها باشید و توقع از خودروسازی همچون ایران خودرو داشتن توقعی زیاده خواهانه ایی است.
اما در مورد ریو که بنده خودم نزدیک به 4 سال هست دارم و با هاش نزدیک 90 هزار تا رفتم میشه گفت در یک کلام خودرویی با استحلاک بسیار کم , قطعات بسیار ارزان و میشه گفت کم دردسری هست در نقطه مقابل 206 که به لطف دوستان ایران خودرویی به خودرویی پر استحلاک تبدیل شده , قطعات داخلی گران تر نسبت به ریو و البتی فرقی بین سواری هاشون نیست! من جفت این خودرو ها رو نشستم از نظر راحتی راننده 206 راحت تر هست صندلی هاش اما فرمان بسیار سفت تری نسبت به ریو دارد.
از نظر موتور هم موتور ریو بسیار ساده تر هست - از نظر امکانات باید قبول داشت 206 یک پله بالاتر از ریو هست. با خرجی حدود 300 هزار تومان میتواند کامپیوتر سفری و موارد دیگر را بهش افزود که با خودروهای بالای 25 میلیون برابری میکند
به نظر من ریو خودرویی کم مصرف تر نسبت به 206- پرشتاب تر نسبت به 206(البته در مدل تیب 2 نه 5) و همین طور 206 خودرویی نرم تر از لحاظ فنر بندی میباشد. اما باید قبول داشت فرمان ریو از 206 نرم تر هست
در مورد 405 هم نظری نمیدم چون واقعا اینکه ایران خودرو بیاد موتور Tu5 ایی که رو همه خودروهای تولیدی ایش الان میزاره تقریبا روی 405 که تولید چند دهه پیش هست بزاره کار جالبی نیست .

دوستان در مورد سوناتا هم صحبت کردند بنده مدل های 2006 وی6 - 2007 و همین طور 2009 اش که به مدل وارداتی 2010 معروف هست را نشستم فقط میشه گفت شرکت کره ایی در بهبود خودرو سال به سال تلاش بسیار زیادی کرده . واقعا سوناتای 2009 با سوناتای 2006 از نظر تعلیق زمین تا اسمون فرق میکند دیگر خبری از کوبیدن در آسفالت های بی کیفیت ایران نیست و حس نویی را به راننده که نسل های قبلی ایش را نشسته است القا میکند به این خاطر هست که خودروسازی همچون هیوندای و کیا در حال حاظر بسیار پرفروش هستند در کشوری همچون ایالات متحده چون به خواسته خریدار جواب مثبت میدهند و فقط و فقط به فکر جیب خودشون نیستند

Arasp
30 October 2010, 08:44 PM
جنس داشبوردش مثله پرایده
فنراشم در حد پرشیاست
...
دلیلتون منطقی نیست. در سایت های خارجی همین آزرایی که میفرمایید را با بی ام و سری 5 مقایسه اش میکنند. هم نظر کیفیت و هم از نظر موتوری.

سریع جبهه گیری نکنید . من نگفتم که آزرا برتر از سری 5 هست . گفتم در سایت های خارجی از روی منطق و بدون در نظر گرفتن برند خودرو هایی که تقریبا در یک کلاس هستند با هم مقایسه میکنند. جالبه که مثلا هیوندای جنسیس را با بنز سری S و ماشین های بسیار لوکس مقایسه اش میکنند در حالی که قیمت جهانی آن شاید نصف آن برندها باشد.

البته این بحث خیلی در رده ماشین های زیر 20 میلیون مطرح نیست و به نظر من ریو و 206 از نظر کیفیت تقریبا در یک سطح هستند (کیفیت 206 رو بهتر میدونم) .

اما بحث خودروهای کره ای بالای 30-40 میلیون واقعا طوری هست که بسیار حرف برای گفتن دارند. دلیل استقبال خیلی کم از خودروهایی مثل C5 و پژو 407 هم دقیقا همینه. قیمت بالاست ولی چیزی که به دست میارید بسیار کم هست.

وقتی با همان هزینه میشه ماشین 3500 سی سی با موتور 6 سیلندر سوار شد , دیگه کی میره C5 بخره. ضمن اینکه توی این رنج قیمت دیگه مصرف صدی چند لیتر بیشتر برای مالکان این خودروها اصلا اهمیت نداره.
چیزی که اهمیت داره اسب بخار هست !

Masi Mc
30 October 2010, 08:49 PM
این آخرت دلیل بود ها !

...

حالا یه چیز جالب تر !

...
من دو تا ماشینه 2010 رو با هم مقایسه کردم
هردو هم کلاس d هستن
پس حرفم درسته

sinaxex
30 October 2010, 09:33 PM
دوستان تنها دلیل ایی که c5 الان شده هم قیمت آزرا فراموش نکنید به خاطر گارانتی کردن خودرو توسط کمپانی همچون ایرانخودرو هست!! اگر c5 رو هم مثل ازرا یک شرکت واردکننده مثل اسان موتور وارد میکرد مطمئن باشید ارزان تر در میامد اما ایرانخودرو در عمل میگه چون من میخوام بهش خدمات بدم باید بیشتر بکشم روی قیمت تمام شده !! چیزی که داریم در مورد ویتارا هم به عینه میبینم

در مورد حجم موتور و اس بخار هم سیاست کره و امریکا و همچنین ژاپن در یک سمت و سو هست و اروپا در یک سوی دیگر. سیاست خودرو ساز اروپایی کم حجم کردن موتور و همچنین مصرف سوخت پایین تر حتی این مورد رو در مورد دو کمپانی بنز و بی ام وی که برای غیر اروپا بیشتر تولیدات دارند هم در چند دهه اخیر به کرات دیدیم حجم موتور به اندازه ممکن داره کم میشه و به جاش طراحی جدید موتور ها به حجم کمتر و کارایی بیشتر داره رخ میده اما در سوی دیگر اون 3 غول خودروسازی دنیا به فکر موارد دیگری هستند که در اخر مورد مصرف سوخت را هم حتما رعایت میکنند حتی با حجم موتور بالا!!اما در اروپا فقط بحث امکانات فراوان + مصرف سوخت پایین تر ملاک هست

SeriousSam
30 October 2010, 09:36 PM
دلیلتون منطقی نیست. در سایت های خارجی همین آزرایی که میفرمایید را با بی ام و سری 5 مقایسه اش میکنند. هم نظر کیفیت و هم از نظر موتوری.

سریع جبهه گیری نکنید . من نگفتم که آزرا برتر از سری 5 هست . گفتم در سایت های خارجی از روی منطق و بدون در نظر گرفتن برند خودرو هایی که تقریبا در یک کلاس هستند با هم مقایسه میکنند. جالبه که مثلا هیوندای جنسیس را با بنز سری S و ماشین های بسیار لوکس مقایسه اش میکنند در حالی که قیمت جهانی آن شاید نصف آن برندها باشد.

البته این بحث خیلی در رده ماشین های زیر 20 میلیون مطرح نیست و به نظر من ریو و 206 از نظر کیفیت تقریبا در یک سطح هستند (کیفیت 206 رو بهتر میدونم) .

اما بحث خودروهای کره ای بالای 30-40 میلیون واقعا طوری هست که بسیار حرف برای گفتن دارند. دلیل استقبال خیلی کم از خودروهایی مثل C5 و پژو 407 هم دقیقا همینه. قیمت بالاست ولی چیزی که به دست میارید بسیار کم هست.

وقتی با همان هزینه میشه ماشین 3500 سی سی با موتور 6 سیلندر سوار شد , دیگه کی میره C5 بخره. ضمن اینکه توی این رنج قیمت دیگه مصرف صدی چند لیتر بیشتر برای مالکان این خودروها اصلا اهمیت نداره.
چیزی که اهمیت داره اسب بخار هست !

با سلام
قصد انحراف تایپیک نیست
فقط باید یادآوری کنم از نظر مجلات و کلاس بندی جنسیس رو با سری 5 ب ام و و E بنز مقایسه میکنند(نه آزرا!)
و البته برای کلاس S بنز و 7 ب ام و هیوندای سنتنیال (ایکیوس) رو در نظر میگیرند :icon_surp
با تشکر

SeriousSam
30 October 2010, 09:38 PM
دوستان تنها دلیل ایی که c5 الان شده هم قیمت آزرا فراموش نکنید به خاطر گارانتی کردن خودرو توسط کمپانی همچون ایرانخودرو هست!! اگر c5 رو هم مثل ازرا یک شرکت واردکننده مثل اسان موتور وارد میکرد مطمئن باشید ارزان تر در میامد اما ایرانخودرو در عمل میگه چون من میخوام بهش خدمات بدم باید بیشتر بکشم روی قیمت تمام شده !! چیزی که داریم در مورد ویتارا هم به عینه میبینم

در مورد حجم موتور و اس بخار هم سیاست کره و امریکا و همچنین ژاپن در یک سمت و سو هست و اروپا در یک سوی دیگر. سیاست خودرو ساز اروپایی کم حجم کردن موتور و همچنین مصرف سوخت پایین تر اما در سوی دیگر اون 3 غول خودروسازی دنیا به فکر موارد دیگری هستند که در اخر مورد مصرف سوخت را هم حتما رعایت میکنند حتی با حجم موتور بالا!!اما در اروپا فقط بحث امکانات فراوان + مصرف سوخت پایین تر ملاک هست

آقا تایپیک منحرف شد!
اصلاح کنید C5 توسط سایپا گارانتی شده:icon_arro

sinaxex
30 October 2010, 09:42 PM
قا تایپیک منحرف شد!
اصلاح کنید C5 توسط سایپا گارانتی شده
بله ببخشید تاپیک منحرف شد
هر دوشون از یک جا داهر مدیریت میشه فقط اسم هاشون فرق میکنه و اسما مدیرعامل ها ی متفاوت دارند وگرنه هردوشون دست اشون تو یک کاسه هست با هم هماهنگی های بسیار متعددی دارند برای نگه داشتن بازار
بله c5 رو سایپا میده اما خوب بازم عذر میخوام بابت انحراف تاپیک/

Mostafa United
30 October 2010, 11:43 PM
در مورد حجم موتور و اس بخار هم سیاست کره و امریکا و همچنین ژاپن در یک سمت و سو هست و اروپا در یک سوی دیگر. سیاست خودرو ساز اروپایی کم حجم کردن موتور و همچنین مصرف سوخت پایین تر حتی این مورد رو در مورد دو کمپانی بنز و بی ام وی که برای غیر اروپا بیشتر تولیدات دارند هم در چند دهه اخیر به کرات دیدیم حجم موتور به اندازه ممکن داره کم میشه و به جاش طراحی جدید موتور ها به حجم کمتر و کارایی بیشتر داره رخ میده اما در سوی دیگر اون 3 غول خودروسازی دنیا به فکر موارد دیگری هستند که در اخر مورد مصرف سوخت را هم حتما رعایت میکنند حتی با حجم موتور بالا!!اما در اروپا فقط بحث امکانات فراوان + مصرف سوخت پایین تر ملاک هست

:143::143::143:

Arasp
31 October 2010, 12:55 AM
با سلام
قصد انحراف تایپیک نیست
فقط باید یادآوری کنم از نظر مجلات و کلاس بندی جنسیس رو با سری 5 ب ام و و E بنز مقایسه میکنند(نه آزرا!)
و البته برای کلاس S بنز و 7 ب ام و هیوندای سنتنیال (ایکیوس) رو در نظر میگیرند :icon_surp
با تشکر
اون زمان که مقایسه اونها را مطالعه میکردم هنوز هیوندای ایکیوس نیامد بود و این بنز های سری اس جدید هم نبود.
در صفحه تبلیغاتی آزرا چیز جالبی نوشته که آزرا از نظر قدرت موتور مانند بی ام و سری پنج شما را ارضا میکنه و از نظر بزرگی کابین مانند یک سری هفت (زمانی که حتی جنسیس هنوز وارد بازار نشده بود) و نوشته بود که آیا یک لوگوی 3 اینچی آلمانی به قیمت 30 هزار دلار بالاتر (که در ایران میشه 50-60 میلیون بالاتر) می ارزه؟؟؟؟

بحث آزرا , جنسیس یا ایکیوس نیست. بحث این هست که شرکت هیوندای کره به جایی رسیده که با بنز و بی ام و مقایسه میشه! و این نشون دهنده برتری و پیشرفت اونها در دهه اخیر و مخصوصا چند سال اخیر هست. بدون شک از تمام خودروهای فرانسوی یک سر و گردن بالاتر هستند و در رده خودروهای لوکس مطرح شده اند.

Mostafa United
31 October 2010, 02:11 AM
اون زمان که مقایسه اونها را مطالعه میکردم هنوز هیوندای ایکیوس نیامد بود و این بنز های سری اس جدید هم نبود.
در صفحه تبلیغاتی آزرا چیز جالبی نوشته که آزرا از نظر قدرت موتور مانند بی ام و سری پنج شما را ارضا میکنه و از نظر بزرگی کابین مانند یک سری هفت (زمانی که حتی جنسیس هنوز وارد بازار نشده بود) و نوشته بود که آیا یک لوگوی 3 اینچی آلمانی به قیمت 30 هزار دلار بالاتر (که در ایران میشه 50-60 میلیون بالاتر) می ارزه؟؟؟؟

بحث آزرا , جنسیس یا ایکیوس نیست. بحث این هست که شرکت هیوندای کره به جایی رسیده که با بنز و بی ام و مقایسه میشه! و این نشون دهنده برتری و پیشرفت اونها در دهه اخیر و مخصوصا چند سال اخیر هست. بدون شک از تمام خودروهای فرانسوی یک سر و گردن بالاتر هستند و در رده خودروهای لوکس مطرح شده اند.

همچنین تو مبحث SUV که فکر کنم فرانسه در مبحث SUV حرفی برای گفتن نداره

khalil-pz
31 October 2010, 03:14 AM
بحث از انتخاب این 3 خودرو رسیده به بحث صنعت اتومبیل در کره و فرانسه , البته در این مورد منم با نظر دوستان موافقم و کره الان دیگه خیلی پیشرفت کرده و خیلی راحت داره با محصولات ژاپنی و حتی آلمانی رقابت میکنه و اینو هم همه میدونن که محصولات آلمانی و ژاپنی کلا بالاتر از محصولات فرانسوی های مغرور قرار میگیرن , در این شکی هم نیست و همه دنیا میدونن که ماشینهای فرانسوی فوق العاده پراستحلاک هستن و اصلا به پای محصولات کره و ... نمیرسن , نمونه بارزش همین C5 هست که میگن سوار یه خودرو 50 میلیونی هستی ولی خرجش در حد و اندازه بنز S کلاس هست !!! شما اگه نگاه کنین همه خودرو سارهای دنیا تو هر کلاس یه خودرو دارن که با هم رقابت کنن و واقعا رقابتهاشون هم نفس گیر هست مثل رقابت : بنز S کلاس - BMW سری 7 - لکسوس LS و هیوندای سنتینیال , که در این بین هیچ خبری از خودروهای فرانسوی نیست و توی رده های دیگه هم وضعیت به این صورت هست .
پس یعنی فرانسه کلا حسابش جدا هست و نمیتونه با این شرکتها رقابت کنه و به جاش مثلا باید پژو 407 با سیتروئن C5 یه رقابت داخلی نمادین رو برگزار کنن!!! این یعنی خودرو سازی فرانسه شده مثل خودرو سازی ایران که اصلا توانایی رقابت با محصولات خارجی رو ندارن و باید با محصولات داخلی خودشون با هم رقابت کنن , و اگه اینجوری نبود الان پژو و سیتروئن و رنو بجای اینکه با ایران همکاری کنن با دنیا رقابت میکردن!!! ببخشید که سرتون رو درد آوردم

C-12
31 October 2010, 03:34 PM
با سلام خدمت همه دوستان
نظر همه دوستان را به آخرین اخبار پیرامون پژو 405 TU5 جلب می کنم :
ساعاتی پیش سخنگوی بنیاد نوبل در سوئد اعلام کرد که به احتمال فراوان جایزه نوبل پزشکی به زودی به گروه خودروسازی ایران خودرو اعطا خواهد شد.
وی در رابطه با دلایل این امر اظهار داشت که سرانجام پس از سالها تلاش بی وقفه متخصصان ژنتیک مرکز پیوند اعضای ایران خودرو که در این مدت توانسته اند موجوداتی همچون " پیکان پژویی " ، " پژو آر دی " ، " اسب ملی " ، " پژو 206 SD " و سرانجام گل سرسبد همه این موجودات یعنی پژو 405 TU5 را تولید کنند بالاخره هیئت داوران بنیاد نوبل تصمیم گرفت که جایزه نوبل پزشکی را به این شرکت خودروسازی اعطا کند.
وزیر بهداشت نیز اظهار داشت که امیدوار است پس از تلاش ناموفق ایران خودور برای احیای جسد بی جان پژو 405 از طریق تولید مدل SLX که باعث شد که خود SLX نیز تبدیل به یک جسد شود این بار متخصصان ژنتیک مرکز پیوند اعضای ایران خودرو بتوانند از طریق پروژه 405 TU5 این موجود مرده را دوباره زنده کند.

لطفاً کسی ناراحت نشه قصد توهین ندارم فقط خواستم در قالب طنز به ماهیت این خودرو و اهدافی که ایران خودرو در پس تولید این خودرو دنبال میکنه پی ببرید
با تشکر

Mostafa United
31 October 2010, 06:27 PM
حرفت در عین طنز ! واقعیته !

....

تازه شما چند تا موجود رو از قلم انداختی

PARS ELX
پژو روآ
پژو روآ سال :D
پژو RDi
کلا ایران خودرو علاقه خاصی به پلتفرم 405 و تلفیق اون با پیکان داره

میخوام یه نامه به ایران خودرو بنویسم ببینم سمند با موتور پیکان میزنن ؟

من فقط میترسم ایران خودرو چند وقت دیگه بره سر وقت گرند ویتارا

گرند ویتارا با موتور وانت پیکان !

...

ولی گویا این دوستمون که تاپیک رو افتتاح کرده بیخیال بحث شده ...

enginer03
4 November 2010, 07:21 PM
برای من 405قابل قبول نیست
چون تکنولوژی 20سال پیش در اون بکار گرفته شده *پشتی صندلی عقب نداره*شیشه های عقب دستیه*نا ایمن*صندلی اون قابلیت تنظیم ارتفاع را نداره و.......

ahmadtopol
5 November 2010, 12:16 AM
دوست من v1 هم نه پشتي صندلي عقب داره نه بالابر برقي عقب و كلا اتاق تيپ 2 روشه و بعدشم قيمت v1 فكر كنم 15.6 با ترمز ضد قفله و 14 پژو 405 موتور tu5 و اي بي اس و 14.5 ريو با اي بي اس يعني v1+ABS اختلاف قيمتي بين 1 تا 1.5 با اون 2تاي ديگه داره.

enginer03
5 November 2010, 12:14 PM
به هر حال ریو و206سابقه خوبی به لحاظ جذب ضربه دارند ولی 405با ایربگ 1.5ستاره میگیره

dawkins
5 November 2010, 12:28 PM
من بودم ریو رو انتخاب می کردم

a_rudi
5 November 2010, 12:35 PM
دوستان خيلي خيلي از همکاري شما ممنونم بحث رو پيگيري کنيد و به شکل مقايسه‌اي و مستند دلايل رو بيان کنيد بنده پيگير نظرات شما عزيزان هستم.

Abo_mahsa
6 November 2010, 12:33 PM
با سلام خدمت دوستان
اگه قیمت SD V1 و ریو در یه حد بودند SD رو انتخاب می کردم اما با این اختلاف قیمت حدود 2 تومان ریو انتخاب منه، هر چند همه می دونیم تو ایران هیچ ماشینی ارزش واقعی قیمتش رو نداره!(ماکسیما رو در افغانستان 6 میلیون و اندی میخرند!!؟).:icon_eek:

LIMITED
11 November 2010, 08:13 PM
منم با نظر ایشون موافقم و 405 رو انتخاب میکنم

Saliary
11 November 2010, 10:43 PM
منم با نظر ایشون موافقم و 405 رو انتخاب میکنم

شما با نظر چه کسی موافق هستید؟!!

بنظر بنده در میان گزینه های موجود خودروی ریو ارزش خرید بیشتری دارد همانطور که فرمودند 206 با این قیمت ارزشی ندارد و 405 هم کاملا از رده خارج شده است و در مقابل سایر خودروهای ایرانخودرو از جذابیت بسیار پایین برخوردار است.

بعضی موارد هم در انتخاب بین 206 و ریو کاملا سلیقه ای میباشد و در مقایسه فنی تاثیر زیادی ندارد.
موفق باشید!

Mostafa United
12 November 2010, 12:04 AM
بعضی موارد هم در انتخاب بین 206 و ریو کاملا سلیقه ای میباشد و در مقایسه فنی تاثیر زیادی ندارد.
موفق باشید!

از نظر فنی یعنی شبیه به هم هستن ؟

:icon_twis

Saliary
12 November 2010, 10:09 AM
از نظر فنی یعنی شبیه به هم هستن ؟

:icon_twis

منظور این که درست نیست مسائل سلیقه ای را که هر کس نظر خاصی در مورد آن دارد وارد بحث کنیم.

Mostafa United
12 November 2010, 11:18 AM
دوستان خيلي خيلي از همکاري شما ممنونم بحث رو پيگيري کنيد و به شکل مقايسه‌اي و مستند دلايل رو بيان کنيد بنده پيگير نظرات شما عزيزان هستم.

دیگه 100 تا پست کافی نیست ؟ :icon_neut