PDA

View Full Version : بين 30 تا 40 ميليون کدومشون رو ترجيح ميدين؟

amirvania
18 October 2010, 12:30 PM
سلام به همگي
عنوان تاپيک گوياست . اگه قرار باشه يه ماشين بين 30 تا 40 تومن انتخاب کنيد با در نظر گرفتن جميع شرايط کدومشون رو انتخاب ميکنيد
1- ايمني
2- قابليتهاي موتوري
3- هماهنگي گيربکس با موتور
4- زيبايي خارج و داخل خودرو
5- امکانات و آپشن ها
6- گارانتي و خدمات پس از فروش
7- بازار دست دوم
8- ميزان افت ماشين تو کارکردهاي بالا
9- کيفيت قطعات و مونتاژ
10- هندلينگ
11- قدرت ترمزها
12- دقت و حساسيت فرمان
13- فضاي داخلي و راحتي سرنشينها و فضاي پاي سرنشينان عقب
14- تناسب قيمت با ارزش واقعي ماشين
15- کيفيت رنگ
16- ميزان نفوذ صدا ( موتور - جاده - صداي باد ) به داخل کابين
17- اقبال عمومي
18- مصرف سوخت

لطفا انتخابتون رو با در نظر گرفتن جميع شرايطي که عرض کردم بگيد .
سپاس :icon_excl

R R S
18 October 2010, 01:28 PM
هر شخصی از ماشین یک انتظاری داره. یکی ماشین جادار برای خانواده میخواد یکی ماشین برای استفاده روزمره در شهر میخواد یکی خودروی سفر میخواد یکی خودروی اسپرت و دیگری شاسی بلند. و باز اینها هم هر کدوم یک مزیت و ایرادی دارند.
مثلا من خودم چون به ماشین اسپرت علاقه دارم و قدرت و شتاب و ظاهر اسپرت برام مهمه انتخابم همین هیوندای کوپه هست. از مگان و ماکسیما هم خوشم میاد. بین شاسی بلند ها هم که قطعا موسو یه چیز دیگست.
ولی از نظر خودم نخوام بگم و از لحاظ معیار هایی که تو پستتون گفتید مگان و مزدا 3 از بقیه بهتر هستند

alborz2
18 October 2010, 03:07 PM
اگر بخوایم در نظر بگیریم کدام خودرو دراکثر این موارد از بقیه بهتره صددر صد مزدا3قدیم.مزدا 3قدیم در اکثرموارد به جزچند مورد از بقیه سرتره.

nima_autol2001
18 October 2010, 03:26 PM
سلام دوستان.من مگان 2000 رو دروهله اول و مزدا 3 طرح فديم رو در نقطه بعدي قرار ميدم

arash_2ti
18 October 2010, 04:12 PM
وزن دهي به ملاكهاي انتخابي كه ارائه شده قاعدتا براي هر شخصي بسته به علائقش و نيازهاي متفاوته و با ملاكهاي من مزدا 3 قديم و مگان بهترين گزينه ها هستند. اگه نظرسنجيتونو تا 44 بالا مي برديد سوزوكي 2.4 و مزدا 3 جديد و توسان هم اضافه مي شدند و رقابت خيلي جذاب تر مي شد.

mohammadrezaef
18 October 2010, 05:46 PM
سلام به همگي
عنوان تاپيک گوياست . اگه قرار باشه يه ماشين بين 30 تا 40 تومن انتخاب کنيد با در نظر گرفتن جميع شرايط کدومشون رو انتخاب ميکنيد
1- ايمني
2- قابليتهاي موتوري
5- امکانات و آپشن ها
7- بازار دست دوم
9- کيفيت قطعات و مونتاژ
10- هندلينگ
11- قدرت ترمزها
12- دقت و حساسيت فرمان
15- کيفيت رنگ
17- اقبال عمومي
18- مصرف سوخت

سلام به امیر عزیز:icon_excl
به نظر من : هیچ کدوم از ماشینهایی که تو لیست خودتون قرار دادید کامل نیستند و هر کدوم ایراداتی دارند.
امیر جان ای کاش تو گزینه ها bmw e46 با انجین 2.5 یعنی 325 رو هم قرار میدادید!!!چون تمام اون فاکتورهایی که شما ذکر کردید رو با هم داره.
ولی در مورد بقیه ماشینهایی که در لیستتون هست به نظرم همگی کامل نیستند و ضعف دارند! از مگان و ماکسیما تا اسیایی (کره ای)و ... یکی امکانات داره و امنیت داره ولی انجین قوی نداره!! یکی انجین قوی داره ولی امنیتش مثل بقیه نیست , یکی خدای امکانات و قدرت موتور هست ولی فروش و خدمات نداره , یکی کوپه هست یکی سدان مید سایز و یکی هم سدان فول سایز یکی suv هست و یکی کراس اوور ,....
به نظرم من این مقایسه یک ایراد کلی و واضح داره و اون هم این هست که ماشینهایی که در این مقایسه شرکت دارند شاید از لحاظ قیمت یکی باشند ولی از لحاظ نوع و کلاس اتاق و انجین و ..با همدیگه فرق دارند!! واینظور نمیشه مقایسه کرد!! ماشین کوپه با کوپه , ماشین سدان میدسایز با سدان میدسایز و کراس اوور هم با کراس اوور , اول باید ماشینها رو تفکیک کرد!! ضمن اینکه هیچ کدوم از اون ماشینها کامل نیستند.

Masi Mc
18 October 2010, 07:13 PM
اول از همه هیوندا کوپه
دوم مگان

IMIRAN .
18 October 2010, 09:10 PM
عجیبه !! کمری چرا نیست ؟ اینجوری مثل بقیه تاپیکا فقط 40تا پست میزنن و هیچ کس نمیتونه قضاوت کامل کنه !!!!

باید بگید که از فاکتورای مطرح شده کدومش براتون مهمتره !

amirvania
19 October 2010, 09:24 AM
سلام به امير عزيز:icon_excl
به نظر من : هيچ کدوم از ماشينهايي که تو ليست خودتون قرار داديد کامل نيستند و هر کدوم ايراداتي دارند.
امير جان اي کاش تو گزينه ها bmw e46 با انجين 2.5 يعني 325 رو هم قرار ميداديد!!!چون تمام اون فاکتورهايي که شما ذکر کرديد رو با هم داره.
ولي در مورد بقيه ماشينهايي که در ليستتون هست به نظرم همگي کامل نيستند و ضعف دارند! از مگان و ماکسيما تا اسيايي (کره اي)و ... يکي امکانات داره و امنيت داره ولي انجين قوي نداره!! يکي انجين قوي داره ولي امنيتش مثل بقيه نيست , يکي خداي امکانات و قدرت موتور هست ولي فروش و خدمات نداره , يکي کوپه هست يکي سدان ميد سايز و يکي هم سدان فول سايز يکي suv هست و يکي کراس اوور ,....
به نظرم من اين مقايسه يک ايراد کلي و واضح داره و اون هم اين هست که ماشينهايي که در اين مقايسه شرکت دارند شايد از لحاظ قيمت يکي باشند ولي از لحاظ نوع و کلاس اتاق و انجين و ..با همديگه فرق دارند!! واينظور نميشه مقايسه کرد!! ماشين کوپه با کوپه , ماشين سدان ميدسايز با سدان ميدسايز و کراس اوور هم با کراس اوور , اول بايد ماشينها رو تفکيک کرد!! ضمن اينکه هيچ کدوم از اون ماشينها کامل نيستند.
محمد رضا جان با سپاس از شما . همونطورکه تو عنوان تاپيک هم عرض کردم منظور مقايسه اين ماشينا نيست فقط منظور اين هستش که تو اين محدوده قيمتي اگه بخوائيم يکي از اين ماشينا رو انتخاب کنيم با توجه به مشخصه هايي که خدمتتون عرض کردم و شايد حتي ملاک و معيارهاي ديگه اي که به ذهن بنده نرسيده ولي براي شما و ساير دوستان ميتونه پارامتر خريد باشه انتخابمون کدوم يکي هستش . درمورد BMW 325 هم فکر ميکنم قيمت صفرش حول و حوش 90 تومن باشه (فول آپشن ) و با توجه به اينکه معيارمون با اجازه دوستان فقط ماشين صفر هستش (تو اين تاپيک) بنده اين ماشين و خيلي خيلي ماشيناي ديگه زو تو ليست نياوردم .
ضمنا درجواب دوست عزيزم که گفتن چرا کمري توليست نيست بايد عرض کنم که قيمت کمري GL بايد حدود 44 تومن باشه و GLX هم حدود 49 تومن و SE هم فکر ميکنم حول و حوش 54 تومن باشه و با توجه به اينکه قيمت تمام تيپهش بالاي 40 تومن بود با اجازه دوستان تو نظرسنجي نياوردمش . فقط تنها ماشيني که تو اين محدوده قيمتي هست و فراموشش کردم کرولا با قيمت حدود 39 تومنه که از اين بابت از دوستان گلم عذرخواهي ميکنم .

mohsen3544
19 October 2010, 09:39 AM
والله این 30 تا 40 خیلی فاصله است لامصب.البته برای خیلی ها هم رقمی نیست.در هر حال من الان در فکر خرید ماشین هستم وخیلی درگیر انتخاب.عاشق مزدا نیو هستم اما واقعا قیمتش برام سنگین تموم میشه از یه طرف اگه این پولو جور کنم انتخاب ماکسیما هم هست.در مجموع با این قیمتها فعلا مگان از همه اقتصادی تره تو خرید.ولی نمیدونم سواریش چجوریاست . با این همه تفاوت پولی که دارند با هم نمیدونم از لحاظ امکانات و سواری هم اینقدر تفاوت بین مزدا و ماکسیما و مگان هست.

amirvania
19 October 2010, 10:01 AM
والله اين 30 تا 40 خيلي فاصله است لامصب.البته براي خيلي ها هم رقمي نيست.در هر حال من الان در فکر خريد ماشين هستم وخيلي درگير انتخاب.عاشق مزدا نيو هستم اما واقعا قيمتش برام سنگين تموم ميشه از يه طرف اگه اين پولو جور کنم انتخاب ماکسيما هم هست.در مجموع با اين قيمتها فعلا مگان از همه اقتصادي تره تو خريد.ولي نميدونم سواريش چجورياست . با اين همه تفاوت پولي که دارند با هم نميدونم از لحاظ امکانات و سواري هم اينقدر تفاوت بين مزدا و ماکسيما و مگان هست.
دوست عزيزم انتخاب يه ماشين تا حدود زيادي سليقه ايه ولي اگه نظر منو بخوائين نيومزدا3 با توجه به قيمت 43 ميليونيش و موتور 2000 سي سي و اينکه برند درجه 3 ژاپني هستش ( اول تويوتا و بعد نيسان تو ژاپني ها ) بنده به هيچ عنوان توصيه ش نميکنم . درمورد گرفتن اطلاعات کامل براي سواري مگان هم ميتونيد از اين تاپيک استفاده کنيد :
http://www.phalls.com/showthread.php?t=57483

arash_2ti
19 October 2010, 10:34 AM
والله این 30 تا 40 خیلی فاصله است لامصب.البته برای خیلی ها هم رقمی نیست.در هر حال من الان در فکر خرید ماشین هستم وخیلی درگیر انتخاب.عاشق مزدا نیو هستم اما واقعا قیمتش برام سنگین تموم میشه از یه طرف اگه این پولو جور کنم انتخاب ماکسیما هم هست.در مجموع با این قیمتها فعلا مگان از همه اقتصادی تره تو خرید.ولی نمیدونم سواریش چجوریاست . با این همه تفاوت پولی که دارند با هم نمیدونم از لحاظ امکانات و سواری هم اینقدر تفاوت بین مزدا و ماکسیما و مگان هست.

منم دقيقا مشكل شما رو داشتم. خوب اينكه بشه پول رو جور كرد از همه مهمتره ولي اگه مثل من پول جور شده ولي فكر مي كنيد شايد بهتر باشه ماشين ارزونتري سوار شويد نظرتون رو به نتايج بررسي خودم جلب مي كنم:
اولا ظاهر و جديد بودن ماشين برام مهم بود و خصوصيات اسپورتي رو بيشتر دوست داشتم بنابراين مزدا 3 جديد رو ترجيح مي دادم و مشكلم تفاوت قيمت بود. ولي از بابت قيمت ديدم كه مگان 2000 31 برام درمياد، سيستم صوتيش كه mp3 نيست و روكش هم نداره كه براي من اين دو تا مهم بودند كه حتما خريداري شه (حتي اگه از اپشن هايي مثل كروز و گيربكي 5 دنده و دنده پشت فرمون و ... هم مي گذشتم). پس در صورت تهيه اجناس فابريك با كيفيت مگان برام در ميومد 33. و مزدا جديد تيپ 3 هم 42 تومانه. بنابراين ديدم اين اختلاف ارزش اين همه امكانات و آپشن و ماشين به روز و موتور بهتر و .... رو داره.

راستي امير جان شما اگه مي خواهيد مقايسه بهتري در اين رنج خودرو انجام بشه بهتره كه مگان رو با مزدا 3 جديد تيپ 1 مقايسه كنيد نه تيپ 3 ، چون از نظر آپشن و ... خيلي به هم شبيه ترند و تو رنج 30 تا 40 هم هست.
با تشكر

XELTEK
19 October 2010, 10:55 AM
یه پستی ما داشتیم اینجا الان نیست مثل اینکه !!!

گفته بودم که اگه بودجه تون یکم بیشتر باشه میتونید روی یه سورنتوی کم کار تمیز هم فکر کنید !

mohsen3544
19 October 2010, 11:07 AM
دوست عزيزم انتخاب يه ماشين تا حدود زيادي سليقه ايه ولي اگه نظر منو بخوائين نيومزدا3 با توجه به قيمت 43 ميليونيش و موتور 2000 سي سي و اينکه برند درجه 3 ژاپني هستش ( اول تويوتا و بعد نيسان تو ژاپني ها ) بنده به هيچ عنوان توصيه ش نميکنم . درمورد گرفتن اطلاعات کامل براي سواري مگان هم ميتونيد از اين تاپيک استفاده کنيد :

جسارتا بهتر بود از سومین برند ژاپنی به جای برند درجه 3 استفاده میکردید.آخه برند درجه سه یعنی از رده خارج.:icon_neut:icon_cool:icon_arro

amirvania
19 October 2010, 11:12 AM
جسارتا بهتر بود از سومين برند ژاپني به جاي برند درجه 3 استفاده ميکرديد.آخه برند درجه سه يعني از رده خارج.:icon_neut:icon_cool:icon_arro
عذرخواهي ميکنم . حق با شماست . منظور بنده هم همين بود .

IMIRAN .
19 October 2010, 01:00 PM
به نظر من مگان میتونه یه انتخاب + و به صرفه اقتصادی باشه و افت قیمت و نمایندگیشم خوبه ! ماکسیما هم با بنرین 400 تومنی مشکل سازه چه برسه به بنزین 900 تومنی !!! (( البته لذت سواریش از همشون بیشتره ))

مزدا هم فروشش و افت قیمتش مناسبه اما مشکلش کوچیکیه اتاقشه و قطعات گرونتر نسبت به مگان !

arash_2ti
19 October 2010, 02:57 PM
مزدا هم فروشش و افت قیمتش مناسبه اما مشکلش کوچیکیه اتاقشه و قطعات گرونتر نسبت به مگان !

آقا نفرمائيد اين صحبت رو.
اتاق كوچيكتر كاملا حق با شماست ولي قيمت قطعات كه ديگه ماشيناي فرانسوي شهره عام و خاصند. حالا مگان كه مشكل تهيه قطعات رو هم داره ديگه بماند.:icon_surp
البته من به هيچ عنوان قصد ايجاد بحث ژاپني - فرانسوي و ... رو ندارم ولي چون ممكنه كسي واقعا براي انتخاب اتومبيل اين تاپيك رو ببينه قاعدتا بايد اطلاعات درست رو بخونه.:icon_cool
با ارادت

IMIRAN .
19 October 2010, 03:34 PM
آقا نفرمائيد اين صحبت رو.
اتاق كوچيكتر كاملا حق با شماست ولي قيمت قطعات كه ديگه ماشيناي فرانسوي شهره عام و خاصند. حالا مگان كه مشكل تهيه قطعات رو هم داره ديگه بماند.:icon_surp
البته من به هيچ عنوان قصد ايجاد بحث ژاپني - فرانسوي و ... رو ندارم ولي چون ممكنه كسي واقعا براي انتخاب اتومبيل اين تاپيك رو ببينه قاعدتا بايد اطلاعات درست رو بخونه.:icon_cool
با ارادت

آخه رنو معروفه به ارزونی قطعات و کم مصرفی و کلآ خانوادگی بودن !!! حالا اگه مگان از مزدا گرونتره که شرمنده .

mortezagipsy
19 October 2010, 04:16 PM
ماکسیما !
اگه SUV هم مد نظر باشه ویتارا.

Masi Mc
19 October 2010, 09:30 PM
تو ایران 2 تا ماشین هستن که با توجه به قیمتشون فاقد ارزش خرید هستن
مزدا 3 جدید که واقعا قیمتش احمقانست (با این پول راحت میشه سوناتا خرید با کلی مزایای بیشتر از مزدا 3 )
کرولا که دیگه خیلی مصغرست ( پول یه ماشین 6 سیلندر مثل ماکسیمارو میدی و یه ماشین 1800 بت میدن )
البته از مقدار مصرف بنزین صرف نظر کردم که اگه پشت فرمونشون بشینی شما هم صرف نظر میکنی
ماکسیما لامصب مرگ نداره

amirvania
20 October 2010, 09:09 AM
از دوستان عزیزم خواهش میکنم بحث مقایسه رو پیش نکشن که خدایی نکرده تاپیک VS نشه . لطفا با توجه به عنوان تاپیک و معیارهاشون بگن که انتخابشون تو این رنج قیمت کدوم یک از این ماشیناست تا دوستانی که درصدد خرید هستن بتونن بهترین استفاده رو بکنن . ضمنا نتیجه آمار تا این لحظه نشون میده که تو محدوده 30 تا 40 تومن مگان 2000 سراتو جدید و ماکسیما از محبوبیت بیشتری برخوردارن .

فروزنده
20 October 2010, 02:19 PM
سلام خدمت جناب امیر خان
دوست عزیز در مورد مزدا شما کاملا بی انصافی می کنید.من هر 2 برند یعنی نیسان ماکسیما و کمری اونم se که فول ترینش بود رو هر کدوم به مدت 2 سال داشتم.
ماکسیما هم همچین آش دهن سوزی نبود.فقط شتاب و قدرت خوبی داشت.سر پیچ عقبش به سمتی می رفت و جلوش به سمت دیگه.کمکهای عقبشم که سرنشین عقب رو نوازش می کرد.البته اون موقع می گفتم بهترین ماشین رو خریدم چون واردات تازه داشت شروع می شد.
کمری: شتاب کشنده.سنگین بود و به سختی مخصوصا در دنده 1 شروع به حرکت می کرد ولی پایداریش و دقت فرمان و کیفیت ساختش از ماکسیما بیشتر بود.تناسب وزن بهتر از ماکسیما بود ولی به علت نداشتن esp چند بار داشتم می رفتم تو گارد ریل.و ماشین گیج شده بود و می رفت به سمت گارد به سختی می اوردمش طرف دیگه و این حرکت چند بار ادامه پیدا می کرد.2 بار هم خروجی خیس بود و سر پیچ این اتفاق برام افتاد.البته من اهل کل کل یا حرکات نمایشی هستم متاسفانه.
کمری شتاب ماکسیما رو نداشت ولی زخ زیبا و به روز بودن و جادار بودنش راضیم می کرد.
حالا مزدا:
اصلا من مزدا رو تا قبل از این ماشینی در حد ماشینهای قبلیم حساب نمی کردم.قصدم خرید آریون بود پولش هم جور بود.
یک روز دوستم من رو سوار موتورش کرد و به اجبار برد نمایندگی مزدا و در اونجا یه دوری با ماشین خود مدیر زدم و اصلا نظرم عوض شد.
نتیجه:مزدا فراتر از انتظار
روز بعد با سینا جان صحبت کردم و گفتم که داخل آریون مثل کمریه و بیرونش هم به جذابی قبلی نیست و از مزدا پرسیدم و سینا به درستی گفت که ماشینی رو که تو می خوای خوب باهاش دور بزنی و هندلینگ و پایداری خوبی داشته باشه مزداست ولی شتاب و قدرت اریون رو نداره و خیلی کمتره.
حالا منظور اینکه من آریون رو گذاشتم کنار مزدا نیو گرفتم حتما یه محاسنی داشت.
از نظر کیفیت مزدا رو در حد نیسان ولی کمتر از تویوتا می دونم.تویوتا واقعا با کیفیت و بی دردسر بود.البته اگه مونتاز زاپن باشه .گرنه کمری مونتاژ استرالی هست و از روز اول من صدای داشتبود رو داشتم و 3 بار بردم صدا گیری .غیر از مونتاز, کیفیت موتور و گیرباکس و آلات تعلیق و در کل قطعات عالی عالی بود.
شما اگر یه دوری با نیو بزنی نظرتون تغییر می کنه.
تو این ایست این ماشینا خیلی امکاناتشون کمتر از مزداست.طراحی شون قدیمی تر.و هندلینگشون همگی پایین تر از مزدا و پایداریشون هم همگی کمتر و به طبع ایمنی شون هم کمتره.
من یه کل هم با مگان در جاده موجن شاهرود تا گرگان داشتم اون پیچهای خفن.
ولی مگان به گرد من هم نمی رسید و 2 بار هم رفت تو خاکی و به زور جمع کرد.به این علت باهاش کل کردم که مگان هم پایداری خوبی داره و می خواستم مزدا رو محک بزنم.
اینکه ماشین چندم ژاپنه درست نیست انتخاب اول جوانان ژاپنی مزداست.
ماشین فرانسه (مگان) هرگز با ماشین ژاپن قابل مقایسه نیست ختی در مقابل مزدا ,چون وقتی صرفه اقتصادی در دراز مدت (کیفیت قطعه و قیمت اون)(افت کمتر بازار دست دوم)(همه پسندی )رو در نظر می گیریم وزنه به سمت مزدا سنگینی می کنه .البته فرانسوی ها همیشه مدعی هستند و تا حالا نتونستن یه خودروی لوکس درست و حسابی بسازن.!

همیشه محمد جان به درستی ماشینهای آلمانی مثل همینe46 رو هم مطرح میکنه و برای کسیکه ماشین دست دوم می خواد و به شرط سالم بودنش بهترین انتخابه . ماشین فرانسه اروپاییه ولی ماشین درجه یک اروپا نیست فقط در این بین آلمانه که بهترین خودرو ساز دنیاست و تافته جدا بافته.
من خودم به ماکسیما رای دادم

amirvania
20 October 2010, 02:45 PM
با سپاس از شما دوست عزیزم آقای فروزنده که با دقت و حوصله هر چه تمام تر نظرتون رو اعلام کردین .
اما همونطور که عرض کردم سعی میکنیم مقایسه ها رو تو تاپیک خودشون ادامه بدیم و تو این تاپیک فقط نظر وسلیقه مون رو به انتخابمون تو محدوده قیمتی معطوف میکنیم .
اینطوری با توجه به نظرسنجی محبوبیت ماشینایی که اسم بردم مشخص میشه . نظر و سلیقه هر فردی کاملا مقبول و محترمه ولی نتیجه نظرسنجی وآمار هستش که بیشتر میشه بهش استناد کرد .
در انتها یه سؤال هم از شما داشتم و اون اینکه با توجه به اینکه شما از مزدا خیلی بیشتر از ماکسیما راضی بودین میتونم بپرسم که چرا درانتها به ماکسیما رای دادین ؟

n@vid
20 October 2010, 03:43 PM
من پس از رانندگي با ماکسيما و مزدا 3 نسل قديم فرمايش آقاي فروزنده رو کاملاً تائيد مي کنم:
ماکسيما: کمتر از حد انتظار و داراي ضعف در جنبه هاي کاربردي
مزدا: فراتر از حد انتظار و کاربردي

el matador
20 October 2010, 03:51 PM
تمیزترین موسو و پروتون (احتمالا" منظورتون جن تو بوده) تو ایران هم الان پایین تر از این محدوده قیمتی قرار دارن

amirvania
20 October 2010, 04:14 PM
تميزترين موسو و پروتون (احتمالا" منظورتون جن تو بوده) تو ايران هم الان پايين تر از اين محدوده قيمتي قرار دارن
با درود خدمت شما دوست عزيزم . همونطور که تو پستاي قبلي هم عرض کردم ملاکمون ماشيناي صفر هستش .
قيمت موسو 37 تومن و قيمت پروتون ايمپين دنده اتوماتيک 31 تومنه .

فروزنده
20 October 2010, 04:21 PM
با سپاس از شما دوست عزیزم آقای فروزنده که با دقت و حوصله هر چه تمام تر نظرتون رو اعلام کردین .
اما همونطور که عرض کردم سعی میکنیم مقایسه ها رو تو تاپیک خودشون ادامه بدیم و تو این تاپیک فقط نظر وسلیقه مون رو به انتخابمون تو محدوده قیمتی معطوف میکنیم .
اینطوری با توجه به نظرسنجی محبوبیت ماشینایی که اسم بردم مشخص میشه . نظر و سلیقه هر فردی کاملا مقبول و محترمه ولی نتیجه نظرسنجی وآمار هستش که بیشتر میشه بهش استناد کرد .
در انتها یه سؤال هم از شما داشتم و اون اینکه با توجه به اینکه شما از مزدا خیلی بیشتر از ماکسیما راضی بودین میتونم بپرسم که چرا درانتها به ماکسیما رای دادین ؟

خواهش می کنم جناب امیر شما لطف دارید
در این بین خوب مزدا نیو نبود و بین مزدا 3 قدیمی و ماکسیما خوب من ماکسیما رو قبول دارم.
هرچند طبق فرمایش جناب نوید مزدا کاربردی تره ولی وقتی بخواهیم محاسن و معایب هر 2 رو در یک لیست قرار بدیم هرچند که در یک کلاس نیستند /قدرت موتور و شتاب ماکسیما در مقابل پایداری و هندلینگ بیشتر مزدا ماکسیما برتره چون جادار تره.
.چون جا دار بودن یک امتیاز خوبه .البته باز هم عرض می کنم مزدا مید سایز و ماکسیما فول سایزه و نمیشه مقایسه درست کرد.

ولی وقتی مزدا نیو به وسط میاد به امتیازهای مزدا قبلی اینها رو اظافه می کنه
1.پایداری بیشتر باتوجه به سیستم تعلیق بهتر و در عین حال کمی نرم تر.و بالا بردن آلات تعلیق که دیگه به سرعت گیرهای کذایی خیابون در زمان داشتن 2-3 نفر در ماشین گیر نمی کنه/اضافه کردن استرس بار/و اظافه کردن سیستم کنترل کشش و پایداری الکترونیکی که در مزدا قبلی نبود.
2-امکانات بیشتر شامل سیستم گردش چراغها هنگام دور زدن و تنظیم اتوماتیک نور در جهت افق
شیشه شور چراغهای جلو
سیستم صوتی بهتر(2 اسپیکر بیشتر-با ماشین یکی از دوستان هم تست کردیم و مزدا نیو بهتر بود)
کابینی زیباتر و نورپردازی زیبا
شیفتر دنده از روی فرمان
گیرباکس 5 دنده
آینه های جمع شو با راهنما ( درست نمی دونم در مدل قبلی برقیه یا نه)
کولر 2 منطقه ای با تنظیم جداگانه دما برای هر سرنشین جلو
چراغهای زنون و نوربالای زنون
کیفیت بهتر چرم صندلی و در بر گیری بهتر صندلی خصوصا هنگام دور زدن
سیستم استارت انجین و بالا پایین کردن شیشه ها توسط ریموت
شیشه با پوشش uv که در عقب uv 400 هست.
کروز کنترل پیشرفته
و...
3.طراحی به روز تر که خوب البته بعضی ها اون رو زیبا وبعضی ها مدل قبلی رو زیبا تر می دون.ولی انصافا عقب مدل فعلی از قبلی زیباتره.ولی باز هم سلیقه ایه.
در مورد ماکسیما و رنو هم مدلهای جدید اون رو در خارج از ایران دیدم و جز حسرت برای ما ایرانی ها چیزه دیگه ای نمی مونه.بهتره که مدل های جدید با هم مقایسه بشه که در ایران مقدور نیست چو.ن مثلا سراتو جدید در مقابل مگان / در حق مگان بی انصافیه چون این ماشین چند سال پیشه یا نیو مزدا با مگان و...
البته شما دلیل مقایسه رو عنوان کردین

اصغر
20 October 2010, 05:43 PM
1.............و بالا بردن آلات تعلیق که دیگه به سرعت گیرهای کذایی خیابون در زمان داشتن 2-3 نفر در ماشین گیر نمی کنه.........

این رو مطمئنید؟ چون من مدل قبلی رو دو سال پیش ثبت نام کرده بودم ولی فقط به این دلیل انصراف دادم و اگر این نقص برطرف شده باشه واقعا ارزش فکر کردن داره (هر چند به نظر بنده هم قیمتش نامعقوله)

.....................

3.طراحی به روز تر که خوب البته بعضی ها اون رو زیبا وبعضی ها مدل قبلی رو زیبا تر می دون.ولی انصافا عقب مدل فعلی از قبلی زیباتره.ولی باز هم سلیقه ایه.

به نظر من هم فقط عقبش از قبلیه بهتره ولی جلوی قبلی قشنگ تر بود.

فروزنده
20 October 2010, 06:13 PM
این رو مطمئنید؟ چون من مدل قبلی رو دو سال پیش ثبت نام کرده بودم ولی فقط به این دلیل انصراف دادم و اگر این نقص برطرف شده باشه واقعا ارزش فکر کردن داره (هر چند به نظر بنده هم قیمتش نامعقوله)

زیاد نه ولی حدود 1 سانت بالاتر برده شده.البته نمایندگی می گفت ولی من به نظرم بیشتره
من با این ماشین مسافر کشی کردم(یعنی 3-4 تا از دوستان رو سوار کردم) به سرعت گیر پلاستیکی و سرعت گیر کاتاپولت( سکوی پرش ) گیر نکرده تا به حال.

R R S
21 October 2010, 02:21 PM
با درود خدمت شما دوست عزيزم . همونطور که تو پستاي قبلي هم عرض کردم ملاکمون ماشيناي صفر هستش .
قيمت موسو 37 تومن و قيمت پروتون ايمپين دنده اتوماتيک 31 تومنه .
آقا مگه این مدل پروتون تو ایران اومده؟ من تا حالا ندیدم!

peymaan
21 October 2010, 02:39 PM
آقا مگه این مدل پروتون تو ایران اومده؟ من تا حالا ندیدم!

تاكسي هاي سبز رنگ شركت تاكسي زاگرس رو ميتونيد بيشتر از نمونه هاي شخصيش ببينيد.

SeriousSam
21 October 2010, 03:00 PM
ماکسیما (واسه انجین قلدر و جاداری و جذبه بیشتر)
مگان (نرمی و ایمنی و جاداری و مصرف سوخت و هندلینگ اروپایی)
سراتو (ظاهر اسپرت و زیبا )
i30 (خیلی سواریه بهتری داره نصبت به سراتو . . . البته از نظر من!)
مزدا 3 قدیمی (اسپرت و جمع و جور)
البته نمی خواستم مزدا 3 رو بزارم آخر ولی خیلی زیاد شده و دیگه اصلا اون جذبه روزهای اول رو نداره! ولی بازم شرف داره به کره ای ها:icon_arro
نظر من بود دیگه . . . نظر هرکس محترمه
در کل مگان و ماکسیما با اینکه طراحیه به روزی ندارند ولی از چشم هم نیفتادند و تکراری نشدند:icon_evil

tiger-2000-full
26 May 2011, 12:43 PM
سلام دوست من شرایطی که شما فرمودین رو بیشتر مگان 2.0 داره .

hossein_eye
26 May 2011, 11:02 PM
با سلام
به نظرم در حال حاضر بهترین برند موجود در ایران هیوندا ست
i30

tiger-2000-full
12 July 2011, 05:26 PM
با سلام
به نظرم در حال حاضر بهترین برند موجود در ایران هیوندا ست
i30
خودرویی که هیچ موفقیتی توی بازار خودرو ها نداشته!

mahmood_khafan
12 July 2011, 06:15 PM
سلام به همگي
1- ايمني
2- قابليتهاي موتوري
5- امکانات و آپشن ها
7- بازار دست دوم
9- کيفيت قطعات و مونتاژ
10- هندلينگ
11- قدرت ترمزها
12- دقت و حساسيت فرمان
15- کيفيت رنگ
17- اقبال عمومي
18- مصرف سوخت

با در نظر گرفتن 18 مورد ذکر شده ، بنده به مزدا 3 طرح قديمي راي دادم.
اگه مزدا 3 طرح جديد ( طرح دلقکي) در بين گزينه بود راي نميدادم و به رونيز راي ميدادم.

tiger-2000-full
12 July 2011, 07:05 PM
اگه مزدا 3 طرح جديد ( طرح دلقکي) در بين گزينه بود راي نميدادم و به رونيز راي ميدادم.
مزدا 3 طرح قدیم توی این 18 مورد خیلی ها رو نداره!
بازار دست دوم-میزان افت-کیفیت رنگ-اقبال عمومی-مصرف سوخت نسبت به مگان و ... . به نظرم همینطور که توی رای گیری هم مشخصه مگان و ماکسی بهترین اند.:icon_cool

apple.iphone4gs
12 July 2011, 07:28 PM
مزدا 3 طرح قدیم توی این 18 مورد خیلی ها رو نداره!
بازار دست دوم-میزان افت-کیفیت رنگ-اقبال عمومی-مصرف سوخت نسبت به مگان و ... . به نظرم همینطور که توی رای گیری هم مشخصه مگان و ماکسی بهترین اند.:icon_cool

بازار دسته دوم مزدا 3 عالیه هنوز 87 تمیزش 31 پولشه بعد شما صبح ساعت 9 نشده فروخته شده
مصرف سوخت مگان کی گفته پایین تره
اقبال عمومی مزدا 3 که وحشتناک بود تو همون مدت کم الان ببین تو خیابون پره مگان که با اینکه هم 1600 داره که قیمتش پایین تره ولی اونقدری تو این همه سال زیاد نشده بعد ماشین فرانسوی کلا بازار دسته دومش خوب نیست
من مزدا 3 قدیمی میگم حیف که 2010 قیمت خیلی رفته بالا و ارزش خرید نداره

tiger-2000-full
13 July 2011, 12:25 AM
بازار دسته دوم مزدا 3 عالیه هنوز 87 تمیزش 31 پولشه بعد شما صبح ساعت 9 نشده فروخته شده
اقبال عمومی مزدا 3 که وحشتناک بود تو همون مدت کم الان ببین تو خیابون پره مگان که با اینکه هم 1600 داره که قیمتش پایین تره ولی اونقدری تو این همه سال زیاد نشده بعد ماشین فرانسوی کلا بازار دسته دومش خوب نیست
نمی دونم شما کجای ایران زندگی می کنید!
تو شهر ما که بازار مگان عالیه ! سوختش هم کمتر از مزدا 3 هست! الان هم نسبت به مزدا 3 قدیمی دیگه اقبالی نیست چون اولا مدل بالاترش اومده ثانیا دیگه اون جلوه و نویی خودش رو تو خیابونا از دست داده و عادی شده!

mahmood_khafan
13 July 2011, 10:19 AM

من خودم ماکسیما دارم میخام بفروشمش، مصرفش خیلی خیلی خیلی بالاست ، صدی 15 لیتر بنزین میسوزونه. ولی به مزدا 3 طرح قدیم رای دادم. ولی مزدا 3 طرح جدید(طرح دلقکی) را نمیپسندم.
نظر سنجی به معنای این است که هر کس در حال حاضر هر ماشین داره بیاد به اون رای بده؟!!!!

away.boy87
19 July 2011, 01:34 AM
سلام دوستان
میدونم اینجا جاش نیس ولی شرمنده دیگه :icon_wink

الان قیمت مزدا 3 اتاق قدیم مدل 89 با 18200تا کارکرد چند میتونه باشه ؟
ماشین کاملا سالم و تمیز فقط یه خش یه انداره 10سانت دقیقا روی چراغ راهنمای کوچیک روی بدنه سمت راتتده داره
ممنون از راهنماییتون ... شدیدا عجله دارم ببخشید:icon_cool

away.boy87
19 July 2011, 04:11 PM
سلام دوستان
میدونم اینجا جاش نیس ولی شرمنده دیگه :icon_wink

الان قیمت مزدا 3 اتاق قدیم مدل 89 با 18200تا کارکرد چند میتونه باشه ؟
ماشین کاملا سالم و تمیز فقط یه خش یه انداره 10سانت دقیقا روی چراغ راهنمای کوچیک روی بدنه سمت راتتده داره
ممنون از راهنماییتون ... شدیدا عجله دارم ببخشید:icon_cool

دوستان من عجله دارم ... میشه راهنمایی کنید ؟:icon_neut:icon_neut

FL66
19 July 2011, 06:19 PM
سلام
دوست عزیز بهتره شما این موضوعو در قسمت قیمت خودروها مطرح کنید ، شاید زودتر به نتیجه برسید :icon_surp
موفق باشید