PDA

View Full Version : مقایسه قابلیت های حرکتی 206 تیپ 5 جدید با تندر90

Mgh122
12 October 2010, 03:02 PM
با سلام
متاسفانه در قسمت مقایسه اتومبیل ها تاپیک های مختلفی در رابطه با مقایسه 206 و ال نود هست اما به هیچ وجه مطلب علمی و راهنمایی درستی برای خواننده نیست.البته با توجه به آمار کاذب بعضی شرکت ها(مشخصات فنی روآی سال در سایت این شرکت کذب محض است) نمی توان به آمار و ارقام اعتماد نمود. من خودم یه 206 تیپ 5 و یه ال نود نوشتم ولی نمیدونم کدوم رو نگه دارم و تا چند روز دیگه باید حتما تصمیم بگیرم.
(در مورد قیافه و تزئینات داخلی قطعا برتری با 206 تیپ 5 هست پس لطفا تنها به ذکر تجربیات خودتون در مورد قابلیت های حرکتی اونهم به صورت منطقی بپردازید و از مناقشه با دیگران که موجب بسته شدن تاپیک می شود خودداری کنید..)

با توجه به قیمت نزدیک این دو خودرو نظر شما می تونه کمک بزرگی به من و خیلی از دوستان در رابطه با انتخاب صحیح بشه..
(چون اکثر کاربران سایت جوان هستند و با توجه به تغییرات ecu در مدلهای جدید 206 تیپ 5 فکر می کنم نیاز خیلی از دوستان برطرف بشه)
*مدیران محترم با توجه به اهمیت این مبحث خواهشا اجازه دهند تا این تاپیک به نتیجه برسه.....
با تشکر

amirvania
12 October 2010, 03:19 PM
اگه فقط قابلیتهای موتوری و حرکتی این دو تا رو در نظر بگیریم تیپ 5 یه پله بالاتره :
1- قدرت موتور 110 اسب بخار در برابر 105 اسب بخار ( با حجم موتور یکسان )
2- شتاب صفر تا صد 9/6 در برابر 10/2
3- حداکثر سرعت 198 در برابر 183 کیلومتر بر ساعت
البته ناگفته نمونه که گشتاور تندر از تیپ 5 بالاتره : 148 در برابر 142
سپاس :icon_excl

Mgh122
12 October 2010, 03:25 PM
اگه فقط قابلیتهای موتوری و حرکتی این دو تا رو در نظر بگیریم تیپ 5 یه پله بالاتره :
1- قدرت موتور 110 اسب بخار در برابر 105 اسب بخار ( با حجم موتور یکسان )
2- شتاب صفر تا صد 9/6 در برابر 10/2
3- حداکثر سرعت 198 در برابر 183 کیلومتر بر ساعت
البته ناگفته نمونه که گشتاور تندر از تیپ 5 بالاتره : 148 در برابر 142
سپاس :icon_excl

با تشکر از پاسختون
اما اینها اعداد کارخانه و مخصوصا اعداد شما برای مدلهای قبلی است.اما مدل جدید تیپ 5 تغییراتی دارد که به گفته دوستان sd v8 سوار مدل جدید شتاب مدل قبل را نداره.
لطفا بدون استناد به عدد مقایسه کنید (مثلا اگه هر دو رو سوار شدید)چون دیگه قابل اعتماد نیستند و آیا راه حلی موثر برای این مشکل کاهش شتاب 206 تیپ 5 هست(پدال 5 سیمه یا..)؟

amirvania
12 October 2010, 05:01 PM
شما تو پستتون نوشتید تیپ 5 و نه SD برای همین هم بنده تیپ 5 رو ملاک قرار دادم . موتور اس دی همون موتور تیپ 5 هستش ولی شتابش ظاهرا بالای 11 ثانیه شده .
ضمنا اعدادی کارخونه اعلام میکنه در شرایط استاندارد و ایده آل سنجیده شده و 100در100 از اعدادی که من و شما به شکل تجربی و تو شرایط غیر استاندارد بدست میاریم بهتره .
پیروز باشید

arash_1982
12 October 2010, 05:39 PM
تنها مزیت تیپ 5 نسبت به L90 همون شتاب نیم ثانیه بهتر تیپ 5 نسبت به L90 هست که اگر همین رو برداشته باشند مزیت خاصی به L90 فول نداره.
احتمالش هم بسیار زیاد هست و فکر نمی کنم دیگه تیپ 5 جدید اون گلولۀ سابق باشه.

enginer03
12 October 2010, 06:48 PM
مطمئنا تیپ 5شتابش به اندازه نمونه صفر تندر نیست

qtek9000
12 October 2010, 07:09 PM
مطمئنا تیپ 5شتابش به اندازه نمونه صفر تندر نیست
یکم توضیح لطفن.. عکسش امکان داره به نظر شما؟

nima_autol2001
12 October 2010, 07:11 PM
بنظر منم تيپ 5 ديگه مثل سابق نيس.من به هواي تيپ 5 رفته بودم v8 گرفته بودم.اما زهي خيال باطل:lover:

enginer03
12 October 2010, 07:13 PM
دوست عزیز بنده رشته ام مکانیک خودرو هست ودر علم مکانیک خودرو عمر مفید هر خودرو 8سال یا 150000هزار کیلومتر هست که هرچه به اون نزدیک بشیم در اثر سایش بین قطعات خودرو از قدرت وگشتاور موتور کم میشه

Masi Mc
12 October 2010, 09:17 PM
آخه این دیگه سواله که میپرسی
خب معلومه تیپ 5

farshid-j
12 October 2010, 10:05 PM
درود
اگه از سرعت و مانور خوشت میاد و تعداد نفرات کمی قراره سوار ماشین بشن و به صندوق هم خیلی احتیاج نداری و قدت هم خیلی بلند نیست و البته اختلاف قیمتشم مهم نیست تیپ 5 و در غیر اینصورت لوگان. من 206 تیپ 2 دارم و لوگان فول هم داشتم که ماه پیش فروختم و دوباره صفر ثبت نام کردم. خودم بین این دو انتخاب میخواستم تیپ 5 بگیرم و به دلیل بلندی قد، اختلاف قیمت و نیاز به صندوق دوباره لوگان را انتخاب کردم چون همزمان هر دو ماشین را داشتم از لحاظ موارد بالا میتونستم مقایسه کنم. پیروز باشید

Saliary
12 October 2010, 10:18 PM
قطعا تیپ5 خودروی برتر میباشد.
مسلما تندر شتاب تیپ5 را به هیچ عنوان نمیتواند داشته باشد.اما در موارد دیگر باز جای بحث وجود دارد.

alborz2
12 October 2010, 10:34 PM
به نظر من هم تیپ 5 در شتاب وهندلینگ از تندر خیلی بهتره.

Sayeye Khorshid
12 October 2010, 11:10 PM
دوست عزیز بنده رشته ام مکانیک خودرو هست ودر علم مکانیک خودرو عمر مفید هر خودرو 8سال یا 150000هزار کیلومتر هست که هرچه به اون نزدیک بشیم در اثر سایش بین قطعات خودرو از قدرت وگشتاور موتور کم میشه

البته دوستمون قرار صفر بخرن!
اما اطلاعات خوبی دادید ممنون.منم قد بلندم:icon_evil اگه ماشین رو برا استفاده خانواده میخای و قدبلندی واقعا 206 ناراحتت میکنه اما اگه نه حتما انتخابش کن چون نزدیکای 500 خرجش کنی آپشناش اندازه ماشین خارجی ها میشه.
پدال5سیمی بی تاثیر نیست اما پرتاثیر هم نیست برا این تیپ 5 ها!
برا قدیمیا تاثیرش خیلی کمتره و راننده کم حس میکنه شتاب بیشتر شده.

Danial_4139
12 October 2010, 11:21 PM
مگه تیپ پنج با 7.4.5 تو بازار نیومده ؟

خوب با 7.4.5 که دیگه شتاب 9.6 ثانیه ای امکان نداره ، شاید به خاطر نداشتن صندوق یه نیم ثانیه ای سریع تر از V8 باشه وگر نه فرقی ندارن شتابشم فکر نکنم کمتر از 11 بشه مگر با سوپر چیپس و سوپر پفک و ... :icon_arro

Mgh122
13 October 2010, 09:12 AM
ممنون از جوابتون دوستای خوبم:icon_excl
اما این تیپ 5 جدید(با قبلیا فرق داره) همش چند روزه که دارن میدن و چند نفری هم گرفتن از جمله یکی بچه های سایت.
اما در مورد حرفم که گفته بودم خیلی نمیشه به آمار و ارقام اعتماد کرد (در مورد ایران خودرو نه شرکتهای معتبر حتی پژو!) پیشنهاد می کنم بعد از خواندن این پست به سایت ایران خورد رفته و مشخصات فنی روآی سال رو با پژو و خیلی ماشینهای دیگر مقایسه کنید ..قطعا اولین واکنش تون باید یه خنده طولانی باشه(من خودم روآی سال هم گرفتم که اومدم از نمایندگی بیارم خونه پشیمون شدم در جا بردم فروختم(به علت شتاب وحشتناک و صدای فوق العاده کم(در حد خاور)))!!!!!!):icon_sad:

sasan_ah
16 December 2010, 04:51 AM
سلام به همه
206 تیپ 5 قدیم 110 اسببخار قدرت در 5800 و 147 گشتاور تو 4000 درو داشت که در مقایسه با لوگان 105 hp قدرت 5750 دور و 148 گشتاور توان حرکتی بهتری داره از نظر امکانات که ترمز عقب دیسکی در 206 در مقایسه با با ترمز کاسه ای لوگان برتره و سیستم تهویه مطبوع انوماتیک و طراحی زیبا نر داخلی
و لوگان دارای سیستم تعلیق بهتر ی.

soheilm
16 December 2010, 02:18 PM
همت غرب شهرک راه آهن ساعت 3 بعد از ظهر - تیپ 5 مدل 89 با 407 اتومات که تیپ 5 با سه سرنشین و 407 با یک سرنشین ============= در شرایط کاملا مساوی تا سرعت 170 کیلومتر 407 پنج متر عقب تر از 206 بعد ار سرعت 170 نیپ 5 بعلت عدم تمایل و ترس از سرعت بالاتر کاهش سرعت

imanrio
16 December 2010, 07:06 PM
با سلام به دوستان
شتاب 0-100 206+ با تجربه من حدود نیم ثانیه بهتر از تندر هست. با تمرین بیشتر شاید اختلاف بیشتر هم بشه.
در سرعتهای بالای 100 هم تندر اصلا حرفی برای گفتن نداره.

afflatus
16 December 2010, 10:24 PM
ما که اخر ندونستیم موضوع این تاپیک 206 تیپ 5 جدیده,206 v8 صندوق داره,یا 206+ هست!!؟
ولی اگه بحث سر قابلیت های حرکتی تندر با 206 تیپ 5 جدید باشه می تونم بگم
1-از لحاظ شتاب 0.100 که تیپ 5 جدیده اگه ecu 7.4.5 باشه که مطمئنا شتابش باید در حدود همون v8 باشه(بین 10.5 تا 11 ثانیه)و تندر از تیپ 5 بهتر عمل می کنه(البته اگه با همون ecu 7.4.4 بود تیپ 5 بهتر بود)
2- از لحاظ قدرت می تونم با اطمینان بگم که تندر با اینکه 5 اسب بخار از تیپ 5 کمتر هست ولی به لطف گیربکس بهتر و دقیقتر.....و ضریب دندهای سنگین بهتر عملا می کنه
3-در مورد هندلینگ باز هم تندر تا حدودی بهتر هست(206 صندوق دار با با این در بحث هندلینگ روش کار شده و هندلینگش بهتر از هاچبک هست ولی باز هم به نظرمن انطور قابل اطمینان نیست)

imanrio
17 December 2010, 01:21 AM
سلام دوست گلم afflatus .
فرمايش شما صحيحه . منم دقيق متوجه نشدم 206+ رو تندر مقايسه كردم. حقيقتا نميدونم ممكنه تفاوتي بين تيپ 5 با 206+ باشه. اما در مقايسه تيپ 5 با صندوقدار از لحاظ قابليت حركتي تفاوت دارند.
من شخصا با 206+ امتحان كردم 0-100 206+ با همين ecu 7.4.5 از تندر همون نيم ثانيه برتري داره.
هندلينگ 206 صندوقدار هم شما كه هر دو رو داريد بايد نظر بديد .
اما تجربه من ميگه كه هندلينگ 206+ با اينكه هاچبكه خيلي از تندر بهتره. ارگونومي و فرمانپذيري 206+ اصلا قابل قياس با تندر نيست. مگر اينكه ارتفاع تندر استاندارد نباشد.

afflatus
17 December 2010, 05:54 PM
علیک سلام ایمان جان
من سال 84 مدتی تیپ 5 داشتم و بر اساس همون نظراتم رو گفتم.
در مورد شتاب من بعید می دونم با داشتن ecu 7.4.5 این تیپ 5 بتونه همون شتاب سابق رو بزنه.
من خودم با تندر با این که نزدیک به 60 هزار کیلومتر کارکرده داره تونستم با یه سرنشین کنارم(کلا 185 کیلو وزنمون بود)تونستم 10.4 رو بزنم اما با v8 بهترین زمان همون 11 ثانیه کارخونه رو زدم.
در مورد هندلینگ به نظر بهترین ملاک برای تشخیص اون حس اطمینان سر پیچ هست که باید به راننده دست بده که من با تندر(البته بعلت کارکرده 60 هزار تایی یه خودروه ارتفاع تندرم کم شده)تونستم بهتر پیچ رو رد کنم(البته اینم هم باز خیلی ربط داره به نحوه کنترل کردن راننده سر پیچ)در هر صورت اینها تجربه شخصی هستن و تجربه شما هم متین و قابل احترام هست

vazizpoor
17 December 2010, 06:41 PM
سلام
2 سال پیش
اتوبان قم ، ساعت 1.30 شب - یه تندر در حال کورس با سمند از کنارم گذشتند ( سرعتم 120 ) با 2 سرنشین ( تقریباً 190 کیلو وزن ) تخته کردم ، در سرعت 170 تا سمند رو براحتی گرفتم و تو سرعت 180 تندر رو
ترمز هایی رو که با 206 کردم ، اگه تندر بود تا موتور جمع میشد
ضمن اینکه به نظرم با توجه به اینکه هر دو ماشین رو داشتم ، سر پیچها با 206 راحت تر میپیچیدم ( احساس امنیت )
ممنون

Real Madrid
17 December 2010, 06:46 PM
تو این چند سالی که تیپ 5 دارم واقعا ازش راضی هستم و به نظرم هنوز بهترین ماشین زیر 20 میلیون تیپ 5 هست .

mnz logan
18 December 2010, 04:58 PM
سلام
2 سال پیش
اتوبان قم ، ساعت 1.30 شب - یه تندر در حال کورس با سمند از کنارم گذشتند ( سرعتم 120 ) با 2 سرنشین ( تقریباً 190 کیلو وزن ) تخته کردم ، در سرعت 170 تا سمند رو براحتی گرفتم و تو سرعت 180 تندر رو
ترمز هایی رو که با 206 کردم ، اگه تندر بود تا موتور جمع میشد
ضمن اینکه به نظرم با توجه به اینکه هر دو ماشین رو داشتم ، سر پیچها با 206 راحت تر میپیچیدم ( احساس امنیت )
ممنون
دوست عزیز شما محاسبات دینامیکی مربوط به ترمز ها و شتاب منفی که در حالت حد اکثر میدن رو انجام دادی که به این نتیجه رسیدی که تندر جمع میشه؟!
از نظر توان ترمز ها من بررسی کردم تندر بهتر از 206 هست به دلایل زیر:
1- بوستر ترمز قوی تر لوگان
2- ترمز ضد قفل حساس تر لوگان
3- تکنولوژی جدید تر ترمز لوگان
4- تجربه هایی که خودم از ترمز گیری با هر دو ماشین داشتم
5- مشاهده تست های ترمز هر دو خودرو(که در اکثر موارد لوگان زودتر ایستاده بود.)

در مقابل این موارد 206 فقط 4 چرخ دیسکه ولی لوگان عقب کاسه اما کاسه ای بودن همیشه دلیل بر ضعیف بودن نیست باید خیلی موارد رو در نظر گرفت. در ضمن لوگان مدل 4 چرخ دیسک هم داره که فعلا تو ایران نیومده ولی عکساشو دیدم.

imanrio
18 December 2010, 05:38 PM
برای بررسی دقیق عملکرد ترمزها نیاز به تست مسافت ایستادن هست.
تیپ 5 بخاطر اینکه ترمز 4 چرخ دیسکی داره و همچنین وزن کمترش در تئوری عملکرد بهتری باید داشته باشه.
در تندر ترمزهای کاسه ای عقب فقط در ترمزهای شدیده که به صورت جزیی حس پایین امدن جلوی خودرو(کله کردن ) رو منتقل میکنه.اما در تیپ 5 همواره تعادل حفظ میشه.(البته ارتفاع زیاد تندر هم بی تاثیر نیست).
با لاستیک میشلن در 206+ و نیتو در تندر ترمز abs در 206+ دیرتر وارد عمل میشه که به معنای اصطکاک بیشتر و در واقع ترمز گیری بهتر در 206+ هست.
موقع کولر گرفتن 206 کاهش ترمزگیری بیشتری نسبت به تندر داره.
با افزایش سرنشین هم تندر کاهش ترمز گیری بیشتری نسبت به 206 داره.
مجموعا ترمز تندر هم جزو نقاط قوت و انصافا قابل اتکا میباشد. با تعویض لاستیک با نوع نرمتر عملکردش بهتر هم میشه.

imanrio
18 December 2010, 05:39 PM
براي بررسي دقيق عملکرد ترمزها نياز به تست مسافت ايستادن هست.
تيپ 5 بخاطر اينکه ترمز 4 چرخ ديسکي داره و همچنين وزن کمترش در تئوري عملکرد بهتري بايد داشته باشه.
در تندر ترمزهاي کاسه اي عقب فقط در ترمزهاي شديده که به صورت جزيي حس پايين امدن جلوي خودرو(کله کردن ) رو منتقل ميکنه.اما در تيپ 5 همواره تعادل حفظ ميشه.(البته ارتفاع زياد تندر هم بي تاثير نيست).
با لاستيک ميشلن در 206+ و نيتو در تندر ترمز abs در 206+ ديرتر وارد عمل ميشه که به معناي اصطکاک بيشتر و در واقع ترمز گيري بهتر در 206+ هست.
موقع کولر گرفتن 206 کاهش ترمزگيري بيشتري نسبت به تندر داره.
با افزايش سرنشين هم تندر کاهش ترمز گيري بيشتري نسبت به 206 داره.
مجموعا ترمز تندر هم جزو نقاط قوت و انصافا قابل اتکا ميباشد. با تعويض لاستيک با نوع نرمتر عملکردش بهتر هم ميشه.

mnz logan
18 December 2010, 09:25 PM
دوست عزیز من هم تصاویر مربوط به تست مسافت رو دیدم که لوگان بهتر عمل کرده بود. در مورد وزن هم فکر کنم 206 ولوگان هم وزنن. تاثیر کولر گیری هم بقدری کمه که حس نمی شه.

imanrio
18 December 2010, 10:00 PM
تست مسافت ترمز تجهیزات مناسب میخواد و یا اینکه دو خودرو رو در یک پیست تست کرد. مثل تست ترمز تندر abs و بدون abs.لذا مقایسه حسی برای تست مسافت ترمز قابل حساب کردن نیست.پس شما محبت کن این تصاویر رو برای ما هم آپلود کن تا استفاده کنیم.
وزن تیپ 5 و لوگان هم اندازه نیستند . شما یحتمل sd مد نظرتونه.

موقع کولر گرفتن 206 کاهش ترمزگيري بيشتري نسبت به تندر داره.

تاثیر کولر گیری هم بقدری کمه که حس نمی شه.
شما نظرت اینه که لوگان هنگام کولر گرفتن بیشتر افت قوای ترمز گیری داره؟برداشت من اینه که 206 + با کولر بیشتر افت قوای ترمز گیری داره.
البته فکر کنم بحث کشش تندر و تیپ 5 به مقایسه ترمزگیری منحرف شده.

HAMID_
26 December 2010, 06:43 PM
دوستان سلام
من هم مشکلی شبیه این دوستمون داشتم گفتم تاپیک جدا نزنم
من هم از هر 2 ماشین ثبت نام کردم و به زودی باید انتخاب کنم
و اما سوال
-1صدای موتور کدوم یکی بیشتره تیپ 5 یا ال90 ؟
2 صدای بیرون (سرعت گیرهاو...)از کدوم بیشتر می یاد؟
شرمنده من یکم به این صدا حساسم

Mostafa United
26 December 2010, 08:15 PM
دوستان سلام
من هم مشکلی شبیه این دوستمون داشتم گفتم تاپیک جدا نزنم
من هم از هر 2 ماشین ثبت نام کردم و به زودی باید انتخاب کنم
و اما سوال
-1صدای موتور کدوم یکی بیشتره تیپ 5 یا ال90 ؟
2 صدای بیرون (سرعت گیرهاو...)از کدوم بیشتر می یاد؟
شرمنده من یکم به این صدا حساسم

بنده فقط حدس میزنم !

صدای موتور : در لوگان بیشتر
صدای دست انداز : در 206 بیشتر

afflatus
27 December 2010, 02:57 AM
اگه منظورتون در حالت درجا هست که واقعا دو خودرو کم صدا هستند,ولی اگه منظورتون در حال حرکت هست که تیپ 5 به نظر من بهتره!
در مورد دست انداز که مطمئنا جماعت 206 صداشون بیشتر هست.
موفق باشید

RED-LINE
31 December 2010, 08:58 PM
کاملا مشخصه تیپ5!
ایرکاندینشن اتوماتیک داره،ترمز در چرخ های عقب دیسکی هست،قیافش که خیلی خیلی خیلی بهتره،فضای داخلی و داشبورد زیباتر،هندلینگ بهتر،بازدهی موتور5اسب بخار بیشتر،قابلیت نصب کلی آپشن به صورت فابریک داره و نه وصله پینه ای...

afflatus
1 January 2011, 02:26 AM
کاملا مشخصه تیپ5!
ایرکاندینشن اتوماتیک داره،ترمز در چرخ های عقب دیسکی هست،قیافش که خیلی خیلی خیلی بهتره،فضای داخلی و داشبورد زیباتر،هندلینگ بهتر،بازدهی موتور5اسب بخار بیشتر،قابلیت نصب کلی آپشن به صورت فابریک داره و نه وصله پینه ای...
دوست عزیز طوری گفتید کاملا مشخص هست که انکاری دارید دوچرخه رو با یه خودرو مقایسه می کنید(نظرتون قابل احترام!)
در مورد ایرکاندیشن کاملا درسته
در مورد ترمز باید به عرضتون برسونم با اینکه ترمزهای تندر در عقب دیسکی نیست ولی به جرات می تونم بگم از از تیپ 5 بهتر نباشه بدتر هم نیست(این دو خودرو رو چند ساله دارم!)
در مورد قیافه این نظر شماست!
فضای داخلی و داشبورد تیپ 5 زیباتر هست
در مورد هندلینگ بنده نظر کاملا مخالف با شما دارم و اگه بخوام کلی بگم هندلینگ تیپ 5 هم تعریفی نداره
در مور قدرت و 5 اسب بخار بیشتر تیپ 5 هم باید بگم در این مورد با اطمینان میگم تندر با 5 اسب بخار کمتر قدرت بیشتری داره
در مورد اخرین نظر شما هم باید بگم هر خوردوی رو باید با لوازم استاندارد خودش مقایسه کرد نه این که بخوایم بعد چی براش بزاریم در صورتی که تندر هم قابلیت نصب اپشن های خوبی رو داره,نه اندازه جماعت 206 ,هر چند که خودتون می دونید که هزینه های اپشن در 206 هم قیمت های بالای داره
موفق باشید

enginer03
2 January 2011, 12:47 PM
ببخشید دوستان میشه لطف کنید صرایب گیربکس دو خودرو و گشتاور موتور را اینجا بگذارید؟

RED-LINE
3 January 2011, 03:15 AM
من ترمز هر دو رو تست کردم ترمز های هر دو خیلی عالیه مخصوصا لوگان اگر عادت نداشته باشی...:icon_cry:
گیرباکس لوگان فوقالعادست،خیلی نرم و بیصدا و باحال بر عکس گیرباکس های خانواده پژو که زیاد تعریفی ندارند..
هندلینگ جفتشون زیاد خوب نیستن ولی تیپ5 تو چپوندن:icon_arroهای موقع لایی کشیدن بهتر عمل میکنه.
صندلی های تندر(بیشتر عقبش منظورمه) شباهت زیادی به نیمکت های پارک لاله دارن از این حیث 206هم کم نمیاره و میشه صندلی هاش رو با نیمکت های پارک ملت مقایسه کرد.
و این داستان ادامه دارد..
هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارند..
در کل در این مقایسه که یکی از خودرو ها برتری زیادی نسبت به اون یکی نداره باید ببینی با کدوم بیشتر حال میکنی!
خوب من میگم تیپ5 و دلایل خودم رو دارم..

ali_452006
3 January 2011, 02:17 PM
سلام به دوستان/
پسر دایی من یک تیپ 5 صفر خرید (حدودا یک ماه پیش) و 10 روز پیش چپش کرد:icon_arro
من خودم sdv1 مدل 86 دارم/
ماشین من رو که قورت داد
ال 90 E1 پسر خاله ام رو هم که مدل 3/89 هست رو تونست جمع کنه
از نظر امکانات هم کاملا مشخص هست از ال90 فول سر هست
1_گرمکن آینه
2_تهویه اتوماتیک
3_تنظیم ارتفاع چراغ جلو
4_ترمز عقب و جلو دیسکی (ال90 فقط جلو دیسک هست)
5_ایمنی بیشتر(4 ستاره 206 در مقابل 3 ستاره ال90)
6_سرعت نهایی و شتاب بیشتر
7_فرمان پذیری بهتر
و.......
در مقابل ال90 خیلی از 206 نرمتر هست و روی دست اندازها اصلا متوجه نمیشی/ برعکس 206 که.....
و اینکه 5 نفر به راحتی توش جا میشن و مثل 206 ردیف عقب برای افراد بلند قد زجر آور نیست + صندوق عقب که تیپ 5 نداره
در کل تیپ 5 برای جوونا و ال90 مصارف خانواده بهتر هست

zantamin
3 January 2011, 03:33 PM
سلام بر دوستان
به نظر من هرکسی باید بر حسب نیازش و سلیقش انتخاب کنه
چون تندر بیشتر بدرد خانواده میخوره
206 برای جمعیت کمتر
البته تندر از لحاظ هزینه نگهداری و اصطحلاک از 206 سرتره
من که هر 2 تاشا همزمان سوار میشم واقعا نمیتونم به طور قطع انتخاب کنم
چون هردو در ایران و با توجه به قیمت خوبن

enginer03
4 January 2011, 01:30 AM
دوستان شنیدم تیپ 5 های جدید کم شتاب هستن ومثل قدیم نیستن آیا این درسته؟

Mgh122
5 March 2011, 11:03 AM
با سلام خدمت دوستان دوستان عزیز وتشکر از بابت توجه ومحبتتون
من در نهایت تیپ 5 رو تحویل گرفتم و ال نود رو فروختم. برای بعضی دوستان که مشکل من رو دارن دوست دارم یه چند تا از تجربه هام رو بگم...
اگر چه که بحث تفاوت سری جدید و قدیم تیپ 5 بسیار مطرح میشه ولی من به شدت از این ماشین در مورد قابلیت های حرکتیش راضیم اما اینم بگم که دنده یک خیلی شتاب نداره و کلا در پاسخ به پدال مکث ماشین کاملا مشهوده (آخرش نفهمیدم این پدال دقیقا چقدر تاپیر داره وارزش 150 تومن رو داره یا نه؟)اما واقعا کشش فوق العاده ای داره یعنی تو سربالایی و یا دورهای بالا به شدت با پژو وسمند متفاوته (سمند خودمون داریم) البته من خودم با اون تاخیرش هم کنار اومدم و در مواقع بحرانی یه نیم کلاژ مشکل رو حل میکنه...(اما باز به نظرم از نظر توانایی حرکتی یه ریزه ال نود بهتره)...
اما در مورد رانندگی بگم که واقعا سبک رانندگی کلا با ماشینای دیگه مثل تندر و سمند و پژو و حتی پراید متفاوته و حس خیلی خوبی داره و بسیار خوش دسته و هر کی میشینه میگه خیلی لذت بخشه و پیشنهاد میکنم حتما تجربه بشه تا منظورم مشخص بشه.
در مورد نرمی قطعا ال نود بهتره و این ماشین رانندگی اسپرت وخشکی داره..
فرمونش خیلی ها رو دچار مشکل کرده وحتما باید قبل از حرکت با سرعت های بالا تجریه ی کافی رو پیدا کرد.(همون روزای اول نزدیک بود چپ کنم خدا رو شکر به خیر گذشت)...
در مورد امکانات واقعا این ماشین فوق العادست و مقایسه با ال نود که هیچ حتی از ماشینهای قیمت بالاتر هم اگر بهتر نباشه چیزی کم نداره و خیلی آپشن ها به صورت فابریک روش نصبه در مورد قیمت هم کروز این ماشین رو با 30 تومن نصب کردم اما کروز ال نود حدود 300 تومن هزینه نصبشه!!!!
کلا اگه باز هم می خواستم انتخاب کنم همین ماشین رو بدون شک انتخاب می کردم...
با تشکر

HAMID_
5 March 2011, 05:10 PM
منم نتونستم با لوگان کنار بیام و تیپ 5 رو نگه داشتم
یعنی 1 هفته هر دوشون نگه داشتم تا انتخاب کنم
من متاسفانه یا خوشبختانه به غیر از بزرگی صندوق عقب و کابین(واقعا جاداره)
برتری زیاد مشهودی نسبت به 206 ندیدم
و منم اگه دوباره میخواستم انتخاب کنم قطعا همینو انتخاب میکردم
در ضمن دوس عزیز شما 30 تومن چطوری کروز خریدین؟

arash_1982
5 March 2011, 05:44 PM
فکر کنم موتور و ECU در تیپ 5 مشابه با V8 هست که با این حساب:

1- اولین و بزرگترین مشکل 206 جدید تاخیر در واکنش موتور به پدال گاز هست بدجوری ضدحال هست.

با خرید تیپ 5 جدید یا V8 به هیچ عنوان نباید به فکر سبقت در جاده های 2 طرفه مثل جادۀ شمال باشین (بر خلاف L90 که خوراک سبقت 10 تا ماشین یکجا هست:icon_cool)

2- درب های 206 فوق العاده بد بسته میشه (بر خلاف L90 که مدل یخچالی و با اشاره انگشت بسته میشه)

3- انواع صداها از داخل تو دری ها داشبورد در 206

4- دنده 5 کشش نداره و باید دنده 4 تا دور موتور 5000 پر بشه تا دنده 5 راه بره. (شاید به دلیل گشتاور کمتر موتور 206 نسبت به L90 هست)

5- رینگ 14 اینچی در 206 باعث میشه دست اندازها بیشتر احساس بشه.

در کل به نظر من شتاب اولیه و کشش L90 بهتر از تیپ 5 جدید هست و کامپیوتر سفری فابریک در L90 که تمام 206 ها فاقد این آپشن هستند.

Mostafa United
5 March 2011, 06:32 PM
فکر کنم موتور و ECU در تیپ 5 مشابه با V8 هست که با این حساب:

1- اولین و بزرگترین مشکل 206 جدید تاخیر در واکنش موتور به پدال گاز هست بدجوری ضدحال هست.

با خرید تیپ 5 جدید یا V8 به هیچ عنوان نباید به فکر سبقت در جاده های 2 طرفه مثل جادۀ شمال باشین (بر خلاف L90 که خوراک سبقت 10 تا ماشین یکجا هست:icon_cool)

2- درب های 206 فوق العاده بد بسته میشه (بر خلاف L90 که مدل یخچالی و با اشاره انگشت بسته میشه)

3- انواع صداها از داخل تو دری ها داشبورد در 206

4- دنده 5 کشش نداره و باید دنده 4 تا دور موتور 5000 پر بشه تا دنده 5 راه بره. (شاید به دلیل گشتاور کمتر موتور 206 نسبت به L90 هست)

5- رینگ 14 اینچی در 206 باعث میشه دست اندازها بیشتر احساس بشه.

در کل به نظر من شتاب اولیه و کشش L90 بهتر از تیپ 5 جدید هست و کامپیوتر سفری فابریک در L90 که تمام 206 ها فاقد این آپشن هستند.

دیگه اوج تعصب بود ها ...

مخصوصا قسمت قرمز رنگ ...

...

من 206 ندارم ولی 206 سوار شدم .

در مورد شماره های :

2- در ال 90 رو اصلا نمیپسندم چون اصلا هیچ کلید و دکمه ای روش نیست و خیلی ساده و پلاستیکیه !

3- تو ال90 صندلی های ماشین کلا افتضاح هستن ! مخصوصا نیمکت های عقب !

4- ال90 تو سرعت های بالا به دلیل ارتفاع زیاد اصلا تعادل نداره به دلیل ارتفاع وحشتناک

5- ضریب آیرودینامیک ال90 افتضاحه 0.36

6- تو ال90 محل قرار گیری پیچ های تنظیم کولر خوب نیست و پشت دنده 3 و 5 قرار میگیره

7- قیافه ی ال90 هم نیاز به توضیح نداره

...

میبینید تعصب چقدر بده ؟

Real Madrid
5 March 2011, 09:26 PM
من تصور می کنم تعصب داشتن روی یه ماشین دلیلش می تونه این باشه که طرف از انتخابی که کرده راضی نیست و یه جورایی می خواد خودشو توجیه کنه برای همین میاد از انتخابش تعریف و تمجید متعصابه و کورکورانه می کنه.

MG550
6 March 2011, 12:10 AM
همه این تاپیک های مقایسه ای آخرش به دعوا ختم میشه

Mgh122
6 March 2011, 01:01 PM
دوستان تو رو خدا ....!!!!
هر کی هر ماشینی داره خدا براش نگرش داره...خواهشا نگید ماشین تو بده بگید بدیای ماشین من ایناست که بحث منصفانه باشه وکارشناسی. البته کلا جماعت تندر سوار آدمای با غیرتی هستن بی برو برگرد.....
خواهشا کسی ادامه نده بیخود شلوغ نشه فقط اگه ماشینتون جزء این دو هست معایبش رو بگید بقیه هم مطلع بشن..
اما در مورد دنده پنج لوگان علیرغم برتری کلی طبق گفته خود دوستان لوگان دار و منحنی های گشتاور این دنده طوری طراحی شده که مناسب واقتصادی باشه و بعد هم بابا مقایسه آر دی و مک لارن نیست مقایسه دو ماشین کاملا هم رده هست و تفاوتها خیلی کم و نامحسوسه اگر چه به نظر من همون طور که بازم گفته بودم تندر (یه ریزه ) برتر هست.
بزرگترین مشکل 206 همون فرمونش هست که باید بهش عادت کنید..
تاخیر پدال نهایتا 1 ثانیه برای افراد متوسط و برای کسی که تجربه کافی داشته باشه کمتر از این هست. چرا؟!!؟
علت: با تندر ما حدود هفت یا هشت بار در یک مسیر تست شتاب انجام دادیم(به صورت کاملا غیر حرفه ای ) بهترین زمان کسب شده برای 0 تا 100 عدد 11.7بود . بنده خودم با ماشینم بدون هیچ گونه دقت به دور موتور و نحوه صحیح تعویض دنده تنها در یک بار تست به عدد 13 رسیدم . در مورد کامپیوتر سفری لطفا به سایت تی تی مراجعه کنید و امکاناتش رو دوستان گرونفروش( ولی خوش اخلاق و مودب )فروشنده نوشتن به مراتب فوق العاده بالاتر از تندر هست(مصرف سوخت لحظه ای و اطلاعات پخش که باعث جلوگیری از عدم تمرکز راننده ناشی از نگاه به جایی غیر از جاده (درون صفحه کیلومتر میشه)هست)

در مورد کروز دسته به قیمت 25 هزار از خ ملت + 6 هزار هزینه نصب)))

در مورد دنده پنج در مسیر صاف به راحتی با سرعت 60 و یا 70 شتاب خوبی میگیره و نمیدونم انتظار شما چیه اما ما که خدا رو شکر راضی هستیم.
در مورد سر وصدا هم بله کمی سر وصدا داره ولی خدا رو شکر خیلی کمه و در ضمن اگه وارد باشین قابل برطرف شدن(من که خودم وارد نیستم ولی میشه کسی رو پیدا کرد) (من چون رفیقم تندر داره میگم که اون هم سر وصدا داشت و در شمن تو تاپیک آوانته و ماشینای لوکس هم این مسائل هست)
(حتی به نقل از یکی از دوستانم سری پنج bmw هم بعد مدتی به علت وضع بد خیابانها به سر وصدا افتاده بود!!!! پس کلا باید بسوزیم و بسازیم)
با تشکر
(راستی کی گفته این ماشینای مزخرفی که ما سوار میشیم بهترین ماشینای دنیاست؟؟؟ قطعا هر کدوم یه خوبی داره یه بدی)

imanrio
6 March 2011, 09:15 PM
دوست عزیز ابتدا خودرو جدید مبارک باشه . به سلامتی و خوشی استفاده کنی.
دوست عزیز شما برآوردت از شتاب تیپ 5 جدید و تندر رو اگه میشه مشخص کن در چه سرعتی و با چه دنده ای تندر رو برتر دیدید و در چه شرایطی تیپ 5 جدید رو.
تست شما در مورد 0-100 باید به خطای کیلومتر تندر که وقتی 100 تا رو نشون میده سرعت واقعی 92 هست توجه کنید .خطای کیلومتر تیپ 5 حدود 2.4 هست.
206+ من از لحاظ شتاب اولیه و ثانویه بر تندر برتری داره. البته در شتاب اولیه خیلی هرزگردی و دنده عوض کردن موثره و کلا نیم ثانیه اختلاف قابل تشخیص نیست. اما شتاب ثانویه بخاطر ضریب ایرودینامیک 0.36 تندر 206+ بطور مطلق برتری داره.
اما این جمله رو پسندیدم
راستی کی گفته این ماشینای مزخرفی که ما سوار میشیم بهترین ماشینای دنیاست؟؟
ورنا جدید با 1.6 لیتر توان 138 اسب بخار داره . اگر ایرانخودرو بازم زمان سوزی کنه تا 2 ساله بعد موتورهای 1.6 دنیا با تنفس طبیعی موتور توربو شارژ ef7 رو پشت سر میذارن.جالبه که لوگان هم موتور جدیدی رو نمیکنه.

gandolf05
6 March 2011, 09:53 PM
ماشینتون مبارک
لطفا بیشتر توضیح بدین چون من هم تندر دارم احتمالا بخوام با تیپ 5 عوض کنم و این مطالب رو دارم:
1-شتاب اولیه تندر بهتره نیست نسبت به تیپ5؟
اموتور و سیستم ترمز تیپ5 نسبت به تندر پیشت چجوره؟

اما دوستان توجه کنند که افت قیمت تندر نسبت به تیپ5 خیلی کمتره

HAMID_
6 March 2011, 10:16 PM
ماشینتون مبارک
لطفا بیشتر توضیح بدین چون من هم تندر دارم احتمالا بخوام با تیپ 5 عوض کنم و این مطالب رو دارم:
1-شتاب اولیه تندر بهتره نیست نسبت به تیپ5؟
اموتور و سیستم ترمز تیپ5 نسبت به تندر پیشت چجوره؟

اما دوستان توجه کنند که افت قیمت تندر نسبت به تیپ5 خیلی کمتره
دوست عزیز شما باید ببینید چه انتظاراتی از ماشین دارین
من 1 هفته هر 2 دوشونو داشتم البته چون صفر بودن زیاد تحت فشار نزاشتمشون
ولی خب تیپ5 برای خونواده مناسب نیست
ال90 یکم زیادی سادست
ترمز به نظرم تیپ5 با اختلاف خیلی کمی بهتر بود
سرو صدای 206 زیادتر بود که من لاستیکاشو عوض کردم تا حدود زیادی مشکل حل شد
اینه بغلهای ال90 رو تو نمایندگی بستم صدای کارمنده بلند شد که با اینا زیاد بازی نکن!!
یکی هم اینکه به نظر من تو شرعتهای بالاتر صدای باد تو تیپ5 کمتر بود

afflatus
6 March 2011, 10:51 PM
بعضی اوقات دوستان چون تندر و یا 206 دارن بیشتر با جهت صحبت میکنن که درست نیست.
در مورد شتاب بازم میگم اگه تیپ 5 ها جدید از ecu 7.4.5 استفاده میکنن شتاب شون مثل v8 همون حدود 10.5 11 ثانیه هست و شتابش از تندر کمتره هر چند به نظر من بازم این چند دهم ثانیه اختلاف برای این 2 خودرو محسوس نیست و اصلا نباید اون رو جز برترهای ذکر کرد
در مورد قدرت هم بازم تاکید می کنم تندر با 5 اسب بخار کمتر باز هم به لطف گیربکس خیلی خوبش قدرتش از تیپ 5 بالاتر هست و هر چه به تعداد سرنشین اضافه بشه تندر بهتر می تونه خودش رو نشون بده
و در اخر یکی از دوستان در همین تاپیک صحبت خوبی در مورد این دو خودرو زدن

در کل در این مقایسه که یکی از خودرو ها برتری زیادی نسبت به اون یکی نداره باید ببینی با کدوم بیشتر حال میکنی!

arash_1982
8 March 2011, 01:10 AM
دیگه اوج تعصب بود ها ...

مخصوصا قسمت قرمز رنگ ...

...

من 206 ندارم ولی 206 سوار شدم .

در مورد شماره های :

2- در ال 90 رو اصلا نمیپسندم چون اصلا هیچ کلید و دکمه ای روش نیست و خیلی ساده و پلاستیکیه !

3- تو ال90 صندلی های ماشین کلا افتضاح هستن ! مخصوصا نیمکت های عقب !

4- ال90 تو سرعت های بالا به دلیل ارتفاع زیاد اصلا تعادل نداره به دلیل ارتفاع وحشتناک

5- ضریب آیرودینامیک ال90 افتضاحه 0.36

6- تو ال90 محل قرار گیری پیچ های تنظیم کولر خوب نیست و پشت دنده 3 و 5 قرار میگیره

7- قیافه ی ال90 هم نیاز به توضیح نداره

...

میبینید تعصب چقدر بده ؟

شما 206 نداری ولی به گفته خودتون 206 سوار شدی.

ولی حتم دارم L90 نداری و هیچ وقت هم به عنوان راننده سوارش نشدی به دلایل زیر:

1- بنده ده ها بار با سرعت بیش از 180 کیلومتر بر ساعت هر بار به مدت چند دقیقه با ماشینم روندم ولی هیچ احساس عدم تعادل یا هر مشکلی که شما میگی نداشتم.

2- نمی دونم چرا با این ضریب بد آیرودینامیک این ماشین جزو پرشتاب ترین و کم مصرف ترین خودروهای زیر 20 میلیون هست.

همین الان پدر من یک V8 خریده و با مقایسه با ماشین من که 80.000 کیلومتر کار کرده از خریدش پشیمون هست.

مصرف بالا،
شتاب بد و نا امید کننده
بوق روی فرمون افتضاح (یه جورایی بوق نداره)
باطری آبی ایرانی و کم توان
صدای موتور زیاد
صندلی های عقب دو تیکه و مسخره.
جلو پا و فضای سرنشین بسیار کوچک صندلی های عقب (کوچکتر از MVM) :icon_arro

شاید هفتۀ دیگه با 1.5 میلیون ضرر بفروشه و بعد از عید L90 فول بگیره.

تیپ 5 علاوه بر همه این مشکلات دو نفره هست و برای مصارف داخل شهری خوبه. واسه همین چند سالی تولید نمی شد.

موفق باشید.

Mostafa United
8 March 2011, 01:46 AM
شما 206 نداری ولی به گفته خودتون 206 سوار شدی.

ولی حتم دارم L90 نداری و هیچ وقت هم به عنوان راننده سوارش نشدی به دلایل زیر:

1- بنده ده ها بار با سرعت بیش از 180 کیلومتر بر ساعت هر بار به مدت چند دقیقه با ماشینم روندم ولی هیچ احساس عدم تعادل یا هر مشکلی که شما میگی نداشتم.

2- نمی دونم چرا با این ضریب بد آیرودینامیک این ماشین جزو پرشتاب ترین و کم مصرف ترین خودروهای زیر 20 میلیون هست.

همین الان پدر من یک V8 خریده و با مقایسه با ماشین من که 80.000 کیلومتر کار کرده از خریدش پشیمون هست.

مصرف بالا،
شتاب بد و نا امید کننده
بوق روی فرمون افتضاح (یه جورایی بوق نداره)
باطری آبی ایرانی و کم توان
صدای موتور زیاد
صندلی های عقب دو تیکه و مسخره.
جلو پا و فضای سرنشین بسیار کوچک صندلی های عقب (کوچکتر از MVM) :icon_arro

شاید هفتۀ دیگه با 1.5 میلیون ضرر بفروشه و بعد از عید L90 فول بگیره.

تیپ 5 علاوه بر همه این مشکلات دو نفره هست و برای مصارف داخل شهری خوبه. واسه همین چند سالی تولید نمی شد.

موفق باشید.

سلام

این ضریب آیرودینامیک تو سرعت های بالای 100 تا خودشو نشون میده

شما به عنوان راننده صندلی های عقب رو میبینید ؟ یا صندلی های جلو هم مهم هست ؟

به نظر من کسی که 206 میخره عقب ماشین براش زیاد مهم نیست

صندلی های جلو مهمه که فکر نکنم عقیده داشته باشید که ال90 صندلی های بهتری داره

...

در کل آرش جان من نه نمایندگی ال90 دارم نه مدیر بازرگانی ایران خودرو ام !

فقط دوست دارم مقایسه ها اصولی و به دور از تعصب باشه

...

در این که ال90 خیلی مزایا داره شکی نیست . ولی تعریف از هر چیزی در حد خودش !

موفق باشید

Mgh122
8 March 2011, 12:01 PM
خوب قرار بود معایب ماشینای خودمون رو بگیم دیگه؟!.... بله
*لاستیک های جدید( فکر کنم حدود دو سه ساله) اصلا با قبلیا قابل مقایسه نیست به شدت توصیه می کنم اگر گرفتید حتما این بارزهای مزخرف رو عوض کنید هم صداش زیاده و مهمتر از اون به دلیل عدم چسبندگی کافی بی دلیل ای بی اس وارد مدار میشه اما با یه لاستیک خوب به نظرم خیلی بهتر میشه(نقل قول از دوستان)
*در مورد شتاب گفتم کاملا ناشیانه و صرفا با فشردن پدال گاز بی توجه به هیچ گونه مسئله فنی با ماشین خودم این نتیجه بود اما با ال نود بارها ودر دور موتور های مختلف تست کردیم .
*در مورد شتاب ثانویه اصلا تست نکردم ولی تو سبقت از چند تا ماشین بعلت دو طرفه بودن با 5 سرنشین از 110 تا 150 شتاب گرفتم و به نظرم راضی کننده بود .
* در مورد صندلیها جلو که به نظرم خیلی خوبه عقب برای سه نفر با هیکل بزرگ قطعا کوچک تر از ال نود هست و ال نود راحت تره..... فقط یه چیزی تو ال نود خیلی به نظرم بد اومد صندلی جلو سمت شاگرد خیلی فضای خالی بدی تا داشبورد داره و اگه راننده تند بره من که سکته می زدم (یه جوری احساس خطر می کردم البته می بخشید قرار بود فقط ماشین خودم رو بگم)
*در مورد ترمزها در هر شرایطی ترمز 206 تیپ 5 قطعا بهتره و یه چیز جالب که به علت چهار مداره بودن اصلا حالت کله کردن به شما دست نمیده(حتی در میزان در خسارت تصادفات هم موثر هست)
*این ماشین خانوادگی هست اما حداکثر 4 نفر .
* در مورد سرعت بالا خواهشا فقط اگه یه دفعه دچار این اشتباه شدید سعی کنید برای چند لحظه باشه (به جون خودتون و مهم تر از اون بقیه رحم کنید)و فقط تست نه این که با این سرعت مداوم برید خیلی خطرناکه در ضمن من با سمند lx سرعت 180 رو تجربه کردم (هم سنگین تر و مال ما کمی هم خوابیده و دارای تعادل بهتر)و نه عدم تعادل اما ماشین واقعا رو هوا بود نمیدونم شما چه طور میگید با تندر احساس بدی نداشتید..
*صندلیهای دو تیکه رو من خیلی میپسندم شاید بد سلیقه ام اما علاوه بر این که میتونید در بعضی موارد صندلی عقب رو هم به قسمت بار اضافه کنید میشه در حین حرکت به طور خیلی وسیعی به صندوق دسترسی داشت که خیلی خوبه...فضای پا با این که کوچیکه ولی راحته (حداقل نشستن سخت نیست)
* تیپ 5 به علت محبوبیت فوق العاده و عدم فروش sd حذف شده بود چون بقیه مدلای 206 تولید میشد..
*یه حرفی میزنم به عنوان یه دوست خواهشا اول امتحان کنید بعد بیاید نتیجه رو بگید ..با 206 تیپ 5 ی برید یه بیست دقیقه تو خیابان و بزرگراه رانندگی کنید و با کنسول و تجهیزات ماشین هم کار کنید بعد میبینید بابا ما هم خیلی دیگه ندید بدید نیستیم ولی واقعا لذت رانندگی با این ماشین قابل مقایسه با همرده هاش نیست و ارگونومیش فوق العادست
با تشکر

arash_1982
18 March 2011, 08:56 PM
یه حرفی میزنم به عنوان یه دوست خواهشا اول امتحان کنید بعد بیاید نتیجه رو بگید ..با 206 تیپ 5 ی برید یه بیست دقیقه تو خیابان و بزرگراه رانندگی کنید و با کنسول و تجهیزات ماشین هم کار کنید بعد میبینید بابا ما هم خیلی دیگه ندید بدید نیستیم ولی واقعا لذت رانندگی با این ماشین قابل مقایسه با همرده هاش نیست و ارگونومیش فوق العادست
با تشکر

دو تا سوال داشتم از شما:

آیا کنسول و تجهیزات تیپ 5 با V8 تفاوتی داره؟

و ماشین قبلی شما چی بوده؟

با تشکر

Mgh122
5 April 2011, 10:54 AM
به هیچ وجه فرقی نمیکنند
ماشین قبلیم که پراید بود اما بعد از اون یه روآی سال گرفتم بس که مخرف بود از نمایندگی که آوردم بیارم خونه نبردم بردم فروختم!!!
بعدش ال نود خریدم اما اونم فروختم(اصلا استفاده نکردم اما چندین دفعه با ماشین یکی از آشناها باش رانندگی کردم)
البته خونه یه lx هم داریم که پشت اون هم خیلی میشینم و از لحاظ امکانات و راحتی رانندگی واقعا ماشین خوبیه)
(شاید یه مقداری از خوش دستی این ماشین به خاطر جمع و جور بودنش باشه آخه اون آشنامونم هم که تندر داره وقتی نشست دقیقا همین حرف رو زد...

با تشکر...

Mgh122
5 April 2011, 11:02 AM
راستی تو این مسافرت عید فرصتی پیش اومد تا در یک مسیر دو لاینه تقریبا خالی از ماشین (اوایل صبح به طور تخصصی ماشین رو یه تستی بکنم.)
اولین نکته که کمی ناامیدم کرد اما بعد دوباره تونستم خودم رو راضی کنم حداکثر سرعت بود که در مسیر کفی 185 بود اما بعد که برگشتم و روغن رو عوض کردم طرف گفت باد چرخات خیلی کمه (20) و باد زد (30) که به نظرم خیلی میتونه موثر باشه.
ترمزای این ماشین وحشتناکه خیلی فوق العادست چندین بار رو سرعت 100 تا 110 ترمز شدید کردم به طور عجیب و تقریبا غیر قابل باوری می ایسته و کاملا تحسین برانگیزه و به نظرم با خیلی بالاتر از خودش میتونه مقایسه بشه.
شتاب 0-100 رو نزدم اما تو مسیر 400 متر (حدودی از روی آمپر) به عدد 120 رسیدم که به نظرم خوبه.
مصرف هم در مسافرت 400 کیلومتری 24 لیتر سرعت 110 ثابت(توسط کروز) گاهی با نوسان از 100 تا 120 بعلت ترافیک یا سبقت.
با تشکر

arash_1982
5 April 2011, 10:21 PM
*یه حرفی میزنم به عنوان یه دوست خواهشا اول امتحان کنید بعد بیاید نتیجه رو بگید ..با 206 تیپ 5 ی برید یه بیست دقیقه تو خیابان و بزرگراه رانندگی کنید و با کنسول و تجهیزات ماشین هم کار کنید بعد میبینید بابا ما هم خیلی دیگه ندید بدید نیستیم ولی واقعا لذت رانندگی با این ماشین قابل مقایسه با همرده هاش نیست و ارگونومیش فوق العادست
با تشکر

دو تا سوال داشتم از شما:

آیا کنسول و تجهیزات تیپ 5 با V8 تفاوتی داره؟

و ماشین قبلی شما چی بوده؟

با تشکر

به هیچ وجه فرقی نمیکنند
ماشین قبلیم که پراید بود اما بعد از اون یه روآی سال گرفتم بس که مخرف بود از نمایندگی که آوردم بیارم خونه نبردم بردم فروختم!!!
بعدش ال نود خریدم اما اونم فروختم(اصلا استفاده نکردم)

با تشکر...

دلیل سوال بنده (با وجود اینکه پاسخ رو میدونستم) در خصوص تفاوت داشبورد و کنسول تیپ 5 و V8 این بود که ما یک V8 با 3000 کارکرد داریم ولی من هیچ لذت خاصی که شما ذکر می کنید هنگام رانندگی باهاش ندارم.

اتفاقآ ترمز V8 هم 4 چرخ دیسکی هست ولی هنوز هم L90 من با 90.000 کیلومتر کارکرد بهتر ترمز میگیره و مطمئن تر هست.

البته خوب شد که L90 رو بدون استفاده فروختی چون اگه سوار میشدی دیگه به این اندازه از 206 لذت نمی بردی :icon_cool

اون پدال برقی در 206 های جدید با تاخیری که میده سرطان هست.

Mgh122
6 April 2011, 08:18 AM
بله به نظر خودم هم همین طوره چون تندر هم واقعا ماشین خوبیه (اگر چه چندین ساعت باش رانندگی کردم ولی به نظر خودم هم اگه نگه داشته بودم دیگه بعید بود عوض کنم )
اما خوب خدا رو شکر هم من هم شما از ماشین خودمون راضی هستیم و این یعنی این دو ماشین می تونند دو نوع سلیقه رو راضی نگه دارند .
(البته راجع به ترمز فکر کنم اگه یه بار با تست دقیق مسافت عدد بگم شاید خیلی بهتر بشه مقایسه کرد و راستی این سیستم چهار چرخ یه خوبی که داره آدم خیلی احساس نمیکنه ماشین می خواد کله کنه پرت بشه تو شیشه وکمتر از سیستم دو چرخ دیسکی هست که احساس امنیت بیشتری داره اما حقیقتش من هر بار با این ماشین ترمز کردم قدرت ترمز رو زیر پام احساس می کنم .نمیدونم شاید ماشین شما( 206) نقصی داشته باشه که راضی نیستید...در مورد تاخیر پدال هم در مواقع نیاز یه بار با یه نیم کلاژ خیلی لحظه ای امتحان کنید شاید بهتر بتونید باش کنار بیاید (البته من اولش خودم با این قضیه مشکل داشتم اما عادت کردم و تو همین مسافرت اخیر هم به هیچ وجه مشکلی نداشتم (این چیزی که شما می فرمایید فقط برای ریس و کل کل خیابونی هست واصلا برای جاده و سبقت مطرح نیست طوری که میگم تو جاده دو خطه رفت وبرگشت برای سبقت از حدود 5 ماشین از 110 تا 150 شتاب گرفت و خیلی هم راضی بودم .
موفق باشید.

Mgh122
6 April 2011, 09:12 AM
در مورد ترمز حتما باید یه تست مسافت دقیق بگم تا بهتر بشه تفاوت رو فهمید به نظر خودم خیلی عجیب بود که تو این مسافت ایستاد . نمیدونم اما شاید ماشین شما (206) نقصی در سیستم ترمز داشته باشه و در ضمن تو این سیستم 4 چرخ دیسکی احساس پرت شدن تو شیشه و کله کردن ماشین خیلی کمتر از سیستم 2 چرخ هست که امنیت و اطمینان و آرامش بالاتری رو داره.البته ترمز تندر هم خیلی بهتر از ترمز ماشین های abs تولید داخل هست...
در مورد لذت رالنندگی به نظرم خوش دستی و البته جمع و جور بودن ماشین میتونه خیلی موثر باشه که واقعا رانندگی اسپورتی داره ولی از اونها که بگذریم امکانات فوق العاده بالای این ماشین نه در مقایسه با خودروهای هم قیمت بلکه در مقایسه با خودروهای کمی گرانتر هم خیلی راضی کنندست مثلا سیستم برقی هوشمند اون که امکانات خیلی جالبی رو در اختیار میزاره و بعد از اون این که در این ماشین آپشنهای خودروهای خیلی گران قیمت تر به طور فابریک از طرف کارخانه(پژو)پیش بینی شده و حتی خیلیاش از طرف دزدان محترم صنعت لگن سازی مورد عنایت واقع شده احتمالا تشخیص دادن اضافیه :icon_arro مثل ال سی دی تایپ بی که امکانات بالاتری نسبت به تریپ کامپیوتر داره و البته به دلیل انتخاب عالی محل قرارگیریش باعث میشه حواش راننده خیلی کمتر پرت بشه وتوجهش همزمان به جاده و ال سی دی باشه و همچنین کروز این ماشین که با 30 تومن قابل نصبه(مثل مال خودم) و البته لذت رانندگی رو دو چندان و خستگی ناشی از سفر رو کاهش میده (یه بخش زیادی از خستگی ناشی از نگه داشت پدال گاز در یه سرعت ثابت هست) و تقریبا شما هم مثل بقیه سرنشینا نشستی و کاری نمکنی!!اما برای ماشینای دیگه(حتی خودروهای گرانتر ) باید شما کلی قطعه نصب کنید که اون موقع دیگه شاید نیارزه چون حدود 300 تومن میشه والبته مثلا ساید ایربگ که حتی سوکتاش آمادست وشما فقط باید صندلی مخصوصش رو بخرید اما در ماشین های دیگه میشه از یه بالش به جای این قطعه استفاده کرد:icon_arro حتی سیستم ESP که رو این ماشین قابل نصبه !!!!!!!! ویکی از بچه ها نصب کرده....
در مرود تاخیر پدال گاز همون طور که نتیجه تست ناشیانه خودم(یک دفعه) و البته تست های متعدد برای تندر اختلاف در بدترین حالت برای شتاب 0-100 حدود یک ثانیه بود اگر چه این تاخیر در لحظه شتاب ناگهانی محسوس هست اما با یه نیم کلاژ ریز یا کمی آشنایی با رانندگی این ماشین کمی قابل چشم پوشی هست و البته اصلا در جاده مطرح نیست خودم به راحتی تو سبقت از 4 -5 ماشین از 110 تا 150 در جاده دو طرفه شتاب گرفتم و واقعا راضی کننده و مناسب بود و فقط در سرعت کم و برای کل کل های بچه گانه و البته به دلیل خطرش برای جان افراد بی گناه (احمقانه)خیابونی قابل مشاهدست ..
با تشکر:icon_excl

Mgh122
6 April 2011, 11:30 AM
می بخشید بخشی از نوشته بعلت مشکل اینترنت دوباره درج شده .با عرض پوزش:icon_neut

sooroosh.
8 April 2011, 05:27 PM
مقایسه قابلیت های حرکتی یک سدان و یک هاچ بک اشتباه هست. این دو ماشین از صندلی جلو تا انتهای ماشین هیچ ربطی به هم ندارن.
صندلی های عقب و ارتفاع از سقف و صندوق عقب در تندر دنیای جا هست ولی تیپ 5 فاقد این فضاها هست. پس کاربرد این دو خودرو متفاوت هست.

تیپ 5 یک ماشین فصلی (چند سال یکبار) و برای رده سنی خاصی هست ولی تندر برای هر سنی و هر جایی کاربرد داره

enginer03
9 April 2011, 03:15 PM
لطفا مطلب را تا آخر بخوانید
افزایش سرعت در 206به ازای هر1000RPM
دنده یک: 8.68 دنده دو:14.35
دنده سه:20.28 دنده چهار:26.66
دنده پنج:33.89
افزایش سرعت درتندر 90به ازای هر 1000RPM
دنده یک:7.24 دنده دو:13.18
دنده سه:19.37 دنده چهار:26.21
دنده پنج:33.94
در این قسمت می بینیم که تندر در تا دنده 3گشتاور بیشتری رو به چرخ ها منتقل میکنه در حالی که 206به مصرف کمتر سوخت تمایل دارد اما در دنده 4دو خودرو به هم نزدیک هستند ولی تندر با اختلاف جزئی برتر است ولی در دنده 5برنده میدان 206است ولی تندر در دنده 5مصرف کمتری نسبت به 206خواهد داشت پس در این قسمت میشه از نظر شتاب برنده را تندر دانست زیرا در4دنده برتر است ولی از نظر اقتصادی وسرعت میشه 206را برنده دانست اما اگر بخایم برنده را در دنده 5معرفی کنیم این سرنشینان تندر هستند که برای سرنشینان 206دست تکان میدهند چون تندر سرعت نهایی بیشتری را خواهد داشت ولی کند تر از 206به آن دست پیدا میکند
اما اینها همه از نظر تنوری بود پس بیایید از نظر عملی آنها را بررسی کنیم
فرمولب که مهندسان خودرو سازی برای محاسبه نیروی شتاب خودرو استفاده میکنند:
Fa=Fpl-(fr-fw)
که در فرمول فوق:
Fa =نیروی شتاب دهنده
FPL=نیروی پلوس
FR=نیروی اصطکاکی
FW=نیروی مقاومت هوا
در خودرو 206
نیروی اصطکاکی برابر است با: 164.25نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده یک:44نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده دو: 176نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده سه: 398نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده چهار:622نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده پنج: 896نیتون
در تندر90
نیروی اصطکاکی برابر است با: 172.5نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده یک: 59نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده دو: 236نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده سه:530نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده چهار:828نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده پنج:1193نیتون
نیروی شتاب دنده در 206
دنده یک: 5953نیتون دنده دو:3391
دنده سه: 2075نیتون دنده چهار:1221نیتون
دنده پنج:529نیتون
نیروی شتاب دهنده در تندر90:
دنده یک: 7462نیتون دنده دو:3819نیتون
دنده سه: 2172نیتون دنده چهار:1124 نیتون
دنده پنج:214 نیتون
نتیجه:
تندر 90تا دنده2برتر است اما از اواسط دنده3به دلیل ضریب بالای آیرودینامیک خود شتاب گیری ضعیفی دارد وخودرو 206از تندر جدا میشود واین سرنشینان 206هستند که برای سرنشینان تندر90دست تکان میدهند

arash_1982
9 April 2011, 04:18 PM
سرنشینان ؟؟ :icon_arro پسر خوب هرچی تعداد سرنشین بیشتر بشه برتری L90 بیشتر و بیشتر میشه.

هیچ کدوم از انواع 206 اعم از هاچ بک یا سدان 1400 یا 1600 تک سرنشین یا ماشین پر، رقیبی برای L90 نیستن.

لطفاً شتاب گیری و کشش محصول با کیفیت و تحت نظارت پارس خودرو را با محصول کم کیفیت و بی نظارت ایران خودرو مقایسه نکنید.

به قول خودت ماشین نداری و ان شاءا... هر وقت ماشین خریدی یک تیپ 5 فول بخر (چون بقیه مدل ها که مرخص هستند) 4 تا سرنشین سوار کن و بیا تا با L90 معنی شتاب و کشش رو برات تفهیم کنم.

afflatus
9 April 2011, 05:45 PM
ارش جان به نظر نمیاد ایشون بی منطق صحبت کرده باشن که شما با این لحن صحبت جوابشون رو بدی!
در ضمن اگه رجوع کنی به جدول های کیفی سازمان بازرسی می بینی که خیلی وقت هست که اون اختلاف کیفیت بین این دو خودروساز برای تولید تندر از بین رفته(هر چند بنده ایران خودرو رو خودروساز قبول ندارم و بیشتر فرقون ساز یا ایران فرقون قبول دارم) و این دو خودروساز بعضی اوقات با اختلاف 3 4 نمره منفی با هم اختلاف دارن که این 3 4 نمر یا حتی کمتر هم اصلا به چشم نمیاد

enginer03
9 April 2011, 06:39 PM
سرنشینان ؟؟ :icon_arro پسر خوب هرچی تعداد سرنشین بیشتر بشه برتری L90 بیشتر و بیشتر میشه.

هیچ کدوم از انواع 206 اعم از هاچ بک یا سدان 1400 یا 1600 تک سرنشین یا ماشین پر، رقیبی برای L90 نیستن.

لطفاً شتاب گیری و کشش محصول با کیفیت و تحت نظارت پارس خودرو را با محصول کم کیفیت و بی نظارت ایران خودرو مقایسه نکنید.

به قول خودت ماشین نداری و ان شاءا... هر وقت ماشین خریدی یک تیپ 5 فول بخر (چون بقیه مدل ها که مرخص هستند) 4 تا سرنشین سوار کن و بیا تا با L90 معنی شتاب و کشش رو برات تفهیم کنم.

از نظر فضا تندر سرنشینان بیشتر وبار بیشتری میگیره که سبب افزایش وزن میشه وبر عکس از نیروی کلی کم میکنه اما من در اول نوشته عرض کردم تندر در سرعت نهایی برتر از 206هست اما مجموعه نیروهای مقاوم در برابر اون خیلی بیشتر از 206هست
در ضمن دوست من پدر بنده تندر90داشت والان مبایلم پر فیلم های شتابگیری خودم هست حتی یکیش در جاده شیب داره وخاکی تندر گشتاورش خیلی بالاست همون اولم گفتم به طوری که اگر در دنده یک دورتون رو3000باشه بعد یکدفعه پدال گاز را بچسبونید شروع بع تیک آف میکنه تا دور6000به نظر من قلق داره اگه به دستت بیاد اولش اون هرزگردی هاشو رفع کنی شتاب زیر ده هم میتونی تجربه کنی
بعدشم دوست من من ماشین رو هیچ وقت فابریک میزارم چون خودم رشتم مکانیک خودرو هست همیشه در حال دست کاری موتور هستم همین الان یه پراید داریم که 405وسمند حریفش نمیشن کل هزینه هم به صد تومن نکشیده

mohammadrezaef
9 April 2011, 07:10 PM
سلام
دوستان عزیز لطفا" بجادی لودگی و به تمسخر گرفتن همدیگر....احترام یکدیگر رو نگهدارید.
اون دسته از دوستانی که میفرمایند مثلا" فلان ماشین بهتر هست ماشین خوب یعنی این و اون و ....لطفا" با مدرک پست ارسال کنند تا هم بنده و هم سایر دوستان استفاده کنیم!!! اینکه پست بیخود ارسال کنیم و بدون مدرک بحث کنیم کاری نداره! همه میتونیم با نظر شخصی خودمون بگیم فلان ماشین برتره ولی چیزی که برتری رو ثابت مبکنه اعداد و ارقام و مدرک هست نه پست خالی و بدون مدرک!! لطف کنید هم با مدرک پست بنویسید هم منبع ارائه بدید ضمن اینکه احترام یکدیگر رو نگهدارید تا خدایی نکرده پستی حذف نشه!

Mostafa United
9 April 2011, 07:37 PM

تو یکی از تاپی کها شما میگید در نظرسنجی سازمان استاندارد تندر از آوانته و مزدا و ... بهتره و ...

همون نظرسنجی این آخر سری ها گفته که تندر ایران خودرو کیفیتش بهتره

دم خروس یا قسم حضرت عباس !!!

sooroosh.
9 April 2011, 07:45 PM
لطفا مطلب را تا آخر بخوانید
افزایش سرعت در 206به ازای هر1000RPM
دنده یک: 8.68 دنده دو:14.35
دنده سه:20.28 دنده چهار:26.66
دنده پنج:33.89
افزایش سرعت درتندر 90به ازای هر 1000RPM
دنده یک:7.24 دنده دو:13.18
دنده سه:19.37 دنده چهار:26.21
دنده پنج:33.94
در این قسمت می بینیم که تندر در تا دنده 3گشتاور بیشتری رو به چرخ ها منتقل میکنه در حالی که 206به مصرف کمتر سوخت تمایل دارد اما در دنده 4دو خودرو به هم نزدیک هستند ولی تندر با اختلاف جزئی برتر است ولی در دنده 5برنده میدان 206است ولی تندر در دنده 5مصرف کمتری نسبت به 206خواهد داشت پس در این قسمت میشه از نظر شتاب برنده را تندر دانست زیرا در4دنده برتر است ولی از نظر اقتصادی وسرعت میشه 206را برنده دانست اما اگر بخایم برنده را در دنده 5معرفی کنیم این سرنشینان تندر هستند که برای سرنشینان 206دست تکان میدهند چون تندر سرعت نهایی بیشتری را خواهد داشت ولی کند تر از 206به آن دست پیدا میکند
اما اینها همه از نظر تنوری بود پس بیایید از نظر عملی آنها را بررسی کنیم
فرمولب که مهندسان خودرو سازی برای محاسبه نیروی شتاب خودرو استفاده میکنند:
Fa=Fpl-(fr-fw)
که در فرمول فوق:
Fa =نیروی شتاب دهنده
FPL=نیروی پلوس
FR=نیروی اصطکاکی
FW=نیروی مقاومت هوا
در خودرو 206
نیروی اصطکاکی برابر است با: 164.25نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده یک:44نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده دو: 176نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده سه: 398نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده چهار:622نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده پنج: 896نیتون
در تندر90
نیروی اصطکاکی برابر است با: 172.5نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده یک: 59نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده دو: 236نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده سه:530نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده چهار:828نیتون
نیروی مقاومت هوا در دنده پنج:1193نیتون
نیروی شتاب دنده در 206
دنده یک: 5953نیتون دنده دو:3391
دنده سه: 2075نیتون دنده چهار:1221نیتون
دنده پنج:529نیتون
نیروی شتاب دهنده در تندر90:
دنده یک: 7462نیتون دنده دو:3819نیتون
دنده سه: 2172نیتون دنده چهار:1124 نیتون
دنده پنج:214 نیتون
نتیجه:
تندر 90تا دنده2برتر است اما از اواسط دنده3به دلیل ضریب بالای آیرودینامیک خود شتاب گیری ضعیفی دارد وخودرو 206از تندر جدا میشود واین سرنشینان 206هستند که برای سرنشینان تندر90دست تکان میدهند

با سلام
آقا منظور شما از 206 کدام مدل هست؟ اگر تیپ 2 و تیپ 3 مد نظر شما هست که حق با شما هست چون تندر در مقابل تیپ 2 حرفی برای گفتن نداره :icon_arro
و اگر منظور شما 206 با موتور تی یو فایو هست که به دلیل گشتاور پایین تر در تی یو فایو (به دلیل حدود 20 سی سی حجم کمتر) با اضافه شدن سرنشین بازده نهایی اون نسبت به موتور تندر کمتر میشه.
البته دلیل افزایش گشتاور با افزایش حجم موتور رو نمی دونم ولی به عنوان مثال موتور سمند قدرت کمتری نسبت به tu5 داره ولی به دلیل حجم بیشتر گشتاور بالاتری داره

Real Madrid
9 April 2011, 08:42 PM
با سلام
آقا منظور شما از 206 کدام مدل هست؟ اگر تیپ 2 و تیپ 3 مد نظر شما هست که حق با شما هست چون تندر در مقابل تیپ 2 حرفی برای گفتن نداره :icon_arro
و اگر منظور شما 206 با موتور تی یو فایو هست که به دلیل گشتاور پایین تر در تی یو فایو (به دلیل حدود 20 سی سی حجم کمتر) با اضافه شدن سرنشین بازده نهایی اون نسبت به موتور تندر کمتر میشه.
البته دلیل افزایش گشتاور با افزایش حجم موتور رو نمی دونم ولی به عنوان مثال موتور سمند قدرت کمتری نسبت به tu5 داره ولی به دلیل حجم بیشتر گشتاور بالاتری داره
فکر کنم اشتباه گفتید.
تیپ 5 و 6 موتور TU5 و تیپ 2 و 3 موتور TU3 دارند که اولی هم قدرت خیلی بالاتری داره و هم گشتاور بیشتری .ضمنا گشتاور تیپ 5 تحت هر شرایطی از سمند بالاتره.

enginer03
9 April 2011, 09:21 PM
من نباید این حرف رو بزنم اما انگار دوستان اینجا فقط قدرت وحجم موتور را میبینند وهمچنین به همراه تعصب صحبت میکنند
بنده با دلیل علمی دارم مبگم که تندر در دنده پنج باید در مقابل 1189نیتون مقاومت کنه اما 206تنها با 896نیتون مقاومت میکنه حالا شما نیروی وزن وبقیه چیزها رو هم در نظر بگیرید
در ضمن گشتاور 206مدل 1600برابر با142نیتون متر هست
درپاسخ اون دوستمون هم بگم که بین قدرت وگشتاور موتور رابطه وجود داره وهمچنین قدرت هم با فشار ومساحت رابطه مستقیم داره چون اصل کار موتور احتراق داخلی نوع بنزینی انفجار در حجم ثابت هست که تولید فشار تا 10برابر فشار تراکم داره با افزایش حجم مساحت کف پیستون شما افزایش پیدا میکنه که طبق فرمول:F=A*Pکه در این رابطه Aمساحت کف پیستون است مثلا اگر فشار تراکم در دو خودرو 160نیتون بر سانتیمتر مربع باشد اگر مساحت کف پیستون خودرو اولی 38باشد وخودرو دیگر 46سانتیمر مربع باشد نیروی احتراق خودرو اول6080نیتون است ولی نیروی احتراق خودرو دوم 7360نیتون است که میبیند با افزایش حجم کورس ومساحت کف پیستون افزایش میکند ودرمقابل نیروی احتراق هم افزایش دارد به همین دلیل کسانی که به صورت حرفه ای تقویت میکنند کورس پیستون را کم میکنند وقطر سیلندر وپیستون را افزایش میدهند

imanrio
9 April 2011, 11:05 PM
دوست عزيز 1189 نيوتن رو چطور حساب كردي؟ لطفا دقيق توضيح بده؟ 896 نيوتن رو چطور حساب كردي؟

enginer03
10 April 2011, 10:12 AM
دوست عزيز 1189 نيوتن رو چطور حساب كردي؟ لطفا دقيق توضيح بده؟ 896 نيوتن رو چطور حساب كردي؟
در برابر خودرو نیروهایی مخالف وجود دارد که یکی از اونها نیروی مقاومت باد هست واین نیرو از فرمول زیر بدست میاد:
FW=0.048*A*CW*V2
که در فرومول بالا:
نیروی مقاومت هواFW
سطح پیشانی هواخور خودروA
مجموع سرعت باد وخودروV
ضریب پسا یا آیرودینامیکCW
که سطح پیشانی خودرو از فرمول زیر بدست میاد:
ارتفاع خودرو*عرش خودرو *0.8
مثلا برای تندر سطح پیشانی 2.13متر مریع است وضریب آیرودینامیک 0.36است واگر سرعت تندر 180کیلومتر باشد وبادی وزش نکند نیروی مقاومتش به شرح زیره:
FW=0.048*2.13*0.36*180*180=1189N
این مقدار برای 206در همان سرعت 896نیتون هست به طور کلی تمامی خودرو ها نیروی مقاومت باد اونها در سرعت بالا کمتر تندر هست حتی پراید

Mgh122
10 April 2011, 11:37 AM
این یه روز که اینور نیمدیم ببین چه خبر شده؟؟...:icon_eek:
با تشکر از دوستی که خیلی علمی و منطقی (با فرمول ) بحث رو دنبال کردن امیدوارم که این بحثها که البته چندین بار هم مطرح شده بتونه راهنمایی باشه برای دوستان واین که مثلا من بگم که مثلا 206 تندر رو قورت میده خیلی جالب و مناسب فضای علمی وتخصصی این سایتها(بدلیل وجود اساتید متعدد و مجرب) نیست.بنابراین دوستان همون طور که اون اول هم به همه و اول به خودم یادآوری کردم یا تجربه شخصی بفرمایید یا دلایل علمی وقانع کننده باشه و البته بدون تعصب خواهشا باور کنید اگه یه روز مثلا تو این تاپیک ثابت بشه که 206 من 260 تا میره یا 0-200 تو دو ثانیه اصلا ارزشی نداره مهم اینه که بتونیم هم به اطلاعات خودمون اضافه کنیم و از تجارب هم برای انتخابای بعدی بهره مند بشیم هم به دوستان دیگر در انتخابشون کمک مفیدی بکنیم.
راستی هیچ ارزشی برای انسان بالاتر از ادب نیست پس دوستان با رعایت احترام متقابل به ارزش خودشون اضافه کنند ..
دوست عزیز در روزگاری که قیمت این دو ماشین طبق رابطه ریاضی معادل حدودا 16000/600=27 راس گوسفند هست فکر نمی کنم داشتن و خرید این ماشین ها برای کسی ارزش حساب بشه و البته علم و دانش هست که برتری افراد رو تعیین میکنه و بهتره دانش خودمون رو به دیگران هدیه بدیم نه فخر فروشی با این لگنهای فلزی!!
پس در برخورد با اساتید سایت و همچنین افراد مطلع و تحصیلکرده و حتی باقی افراد حتما باید جانب ادب رو رعایت کنیم
با تشکر:icon_excl

LIMITED
10 April 2011, 01:18 PM
ای بابا
آیرودینامیک ال 90 و 206 رو دارین با فرمول ثابت میکنید ؟
یه بی سوادم بیاد این دو تا ماشینو از جلو یه نگاه بندازه میفهمه که آیرودینامیکه کدوم بهتره :icon_arro

imanrio
10 April 2011, 01:49 PM
در برابر خودرو نیروهایی مخالف وجود دارد که یکی از اونها نیروی مقاومت باد هست واین نیرو از فرمول زیر بدست میاد:
FW=0.048*A*CW*V2
که در فرومول بالا:
نیروی مقاومت هواFW
سطح پیشانی هواخور خودروA
مجموع سرعت باد وخودروV
ضریب پسا یا آیرودینامیکCW
که سطح پیشانی خودرو از فرمول زیر بدست میاد:
ارتفاع خودرو*عرش خودرو *0.8
مثلا برای تندر سطح پیشانی 2.13متر مریع است وضریب آیرودینامیک 0.36است واگر سرعت تندر 180کیلومتر باشد وبادی وزش نکند نیروی مقاومتش به شرح زیره:
FW=0.048*2.13*0.36*180*180=1189N
این مقدار برای 206در همان سرعت 896نیتون هست به طور کلی تمامی خودرو ها نیروی مقاومت باد اونها در سرعت بالا کمتر تندر هست حتی پراید

اول تشکر میکنم که بالاخره سعی شده منطقی صحبت بشه .اما باید گسترده تر صحبت کنی تا اطلاعات کامل باشه. اول اینکه فرمول نیروی درگ ضریب چگالی هوا هم داره که شما حذف کردید. (باید ذکر بشه نه اینکه در عدد ثابت ضرب شه)
ثانیا نمیتوانید برای بررسی میزان نیروی محرک خودرو در دنده فقط به یک سرعت اکتفا کنید . (اساسا در سرعت 80 هم نیروی درگ برای تندر دردسر بیشتری تا بقیه ذرست میکنه)محاسبات شما کامل چک نکردم .
اما حتما به نمودار گشتاور rpm هر خودرو نیازه.
ضرایب دنده و نهایی باید معلوم باشه .
خیلی هم رویه خوبی در پیش گرفتی که منطقی نوشتار داشته باشی و خیلی بهتر از این جمله معروف
صبح ساعت 5 با تندر ایرانخودرو سرعت 204....
باز هم خواستی بگو تا محاسبات رو از اول دقیق چک کنیم . موفق باشی.

arash_1982
10 April 2011, 04:47 PM
فکر کنم در فرمول های شما در دنیای مجازی جای پارامتر کیفیت مونتاژ و کیفیت قطعات خیلی خالی باشه.

برخی دوستان تصور می کنند کیفیت مونتاژ یعنی داشبورد و کنسول !!! ولی کیفیت مونتاژ و کیفیت قطعات در مرحله اول به موتور و انتقال قدرت بر میگرده.

انتقال قدرت شامل صدها قطعه آلیاژِی و هزاران اتصال میشه.

با احترام به تلاش شما در جهت نشر علوم محاسبات محض به اطلاع میرسونم مونتاژ کم نقص موتور و انتقال قدرت در L90 با کمترین اتلاف انرژی، تمام قدرت موتور رو به سر چرخ ها میرسونه و باعث میشه با فرض صحت نتایج شما، این خودرو جزو پرشتاب ترین و کم مصرف ترین خودروهای زیر 20 میلیون بشه.

آیرودینامیک افتضاح ! پیشانی بلند ! مقاومت هوا وحشتناک! پس چرا تو سینه کش جاده هیچ کدوم از این ماشین های آیرودینامیک حریفش نیست؟

پس اشکال از کجاست ؟؟!

ولی بازهم از تلاش شما تشکر می کنم.

Mostafa United
10 April 2011, 05:22 PM
آیرودینامیک افتضاح ! پیشانی بلند ! مقاومت هوا وحشتناک! پس چرا تو سینه کش جاده هیچ کدوم از این ماشین های آیرودینامیک حریفش نیست؟

پس اشکال از کجاست ؟؟!
.

چون این ماشین داداش مرسدس بنز هست

حالا جدا جدا از این تاپیک از شما یه خواهشی دارم :

اگه میشه 5 تا از مشکلات تندر رو بگید ! یعنی 5 تا از معایبش ! ... جرمی کلارکسون از AUDI و BMW و ... کلی اشکال میگیره

دیگه میشه از یه ماشین اقتصادی شده اشکال گرفت که !

خواهشا چند تا از معایب تندر رو بگید

enginer03
10 April 2011, 08:34 PM
اول تشکر میکنم که بالاخره سعی شده منطقی صحبت بشه .اما باید گسترده تر صحبت کنی تا اطلاعات کامل باشه. اول اینکه فرمول نیروی درگ ضریب چگالی هوا هم داره که شما حذف کردید. (باید ذکر بشه نه اینکه در عدد ثابت ضرب شه)
ثانیا نمیتوانید برای بررسی میزان نیروی محرک خودرو در دنده فقط به یک سرعت اکتفا کنید . (اساسا در سرعت 80 هم نیروی درگ برای تندر دردسر بیشتری تا بقیه ذرست میکنه)محاسبات شما کامل چک نکردم .
اما حتما به نمودار گشتاور rpm هر خودرو نیازه.
ضرایب دنده و نهایی باید معلوم باشه .
خیلی هم رویه خوبی در پیش گرفتی که منطقی نوشتار داشته باشی و خیلی بهتر از این جمله معروف
صبح ساعت 5 با تندر ایرانخودرو سرعت 204....
باز هم خواستی بگو تا محاسبات رو از اول دقیق چک کنیم . موفق باشی.

قصد من بیشتر مقایسه بود که خودروهای دیگه مثل 206نیروی کمتری دارند تندر نیرویی که به پلوس منتقل میشه بیشتر از 206است اما ضریب آیرودینامیکش مزاحمش هست البته همین نیرو در سرعت 40کیلومتر هم تندر رو اذیت میکنه چون 53نیتون مقاومت داره اما این عدد برای 206حدود44نیتون هست که هرچه سرعت بالا میره اگه بخایم یه نمودار بکشیم رشدش بسیار بالاتر از 206هست
در ضمن بنده نیروی پلوس را در دورهای مختلف بررسی کردم اما بررسی من برای دقیق شدن به دور3750اکتفا کردم

imanrio
10 April 2011, 09:10 PM
دور موتور 3750؟
بعدش توی همین دور سرعت 180؟در دنده 5؟
یکبار دیگه محاسبات رو از اول با ذکر جزییات بیشتر بنویس.
خیر توی تمام دورها نیروی بیشتری از تدر به پلوس نمیرسه. درسته که موتور تندر موتور خوبیه اما اصلا نمیشه ادعا کرد که توی تمام دورها گشتاور بیشتری نسبت به tu5 nhvi.

Mostafa United
10 April 2011, 09:33 PM
قصد من بیشتر مقایسه بود که خودروهای دیگه مثل 206نیروی کمتری دارند تندر نیرویی که به پلوس منتقل میشه بیشتر از 206است اما ضریب آیرودینامیکش مزاحمش هست البته همین نیرو در سرعت 40کیلومتر هم تندر رو اذیت میکنه چون 53نیتون مقاومت داره اما این عدد برای 206حدود44نیتون هست که هرچه سرعت بالا میره اگه بخایم یه نمودار بکشیم رشدش بسیار بالاتر از 206هست
در ضمن بنده نیروی پلوس را در دورهای مختلف بررسی کردم اما بررسی من برای دقیق شدن به دور3750اکتفا کردم

دور موتور 3750؟
بعدش توی همین دور سرعت 180؟در دنده 5؟
یکبار دیگه محاسبات رو از اول با ذکر جزییات بیشتر بنویس.
خیر توی تمام دورها نیروی بیشتری از تدر به پلوس نمیرسه. درسته که موتور تندر موتور خوبیه اما اصلا نمیشه ادعا کرد که توی تمام دورها گشتاور بیشتری نسبت به tu5 نداره.

دور 3750 هم انتخابش جالب بود

ماکزیموم گشتاور تندر ...

enginer03
10 April 2011, 09:39 PM
دوست من محاسبه نیروی مقاومت در سرعت 180فقط جهت نشان دادن رشد تصاعدی این نیرو در تندر بوده
در مکانیک خودرو فرمولی برای رابطه گشتاور وقدرت وجود داره :
مثلا طبق این فرمول 206در حداکثر قدرتش که دور5850هست 130نیتون متر گشتاور تولید میکنه وتندر در دور5750خدود120نیتون متر گشتاور داره
فرمول هم میشه حاصل ضرب قدرت موتور درعدد9550تقسیم بر دوری که اون قدرت بدست اومده با بدست آوردن مقدار گشتاور وقدرت در دورهای مختلف میشه نمودار دقیقی رو رسم کرد

enginer03
10 April 2011, 09:56 PM
بنده دارم روی یک نمودار برای تندر کار میکنم اگه تمامد براتون میزارم اینجا

enginer03
10 April 2011, 10:15 PM
نمودار قدرت تندر:
http://up.iranblog.com/images/41cpyyltzakos35nquj.doc
نمودار قدرت وگشتاور 206:
http://up.iranblog.com/images/s6vl3790wdg9bz2z6gse.doc

arash_1982
11 April 2011, 05:35 PM
چون این ماشین داداش مرسدس بنز هست

حالا جدا جدا از این تاپیک از شما یه خواهشی دارم :

اگه میشه 5 تا از مشکلات تندر رو بگید ! یعنی 5 تا از معایبش ! ... جرمی کلارکسون از AUDI و BMW و ... کلی اشکال میگیره

دیگه میشه از یه ماشین اقتصادی شده اشکال گرفت که !

خواهشا چند تا از معایب تندر رو بگید

سلام

چون با تو یکی که اینقدر پیگیر هستی حال کردم جواب خواهش شما رو میدم.

معایب تندر:

1- تیراژ پایین تولید کارخونه (به لطف سختگیری و نظارت رنو) و اختلاف 2 میلیونی قیمت بازار و کارخونه

2- قیمت بالای قطعات (به لطف اصلی بودنشون) و اجرت بالا تعمیر

3- عدم وجود جاسری وسط در صندلی عقب

4- دهانۀ نسبتاً کوچک صندوق عقب (عرض کم)

5- نحوۀ تا شدن آینه بغل ها خیلی بد هست (به لطف قدرت فنر در اون قسمت که در حالت آینه به آینه باعث شکستن و خرد شدن آینه ماشین بغلی میشه) :icon_surp

در ضمن اشکال گرفتن باید با توجه به قیمت خودرو باشه نه در مقایسه با خودرویی که 10 برابر قیمت داره.

در جمیع جهات قبول کن که مثلاً تندر فول با قیمت کارخونۀ 14 میلیون با کارایی بالا کم نقص ترین خودروی زیر 20 میلیون هست.

من تا روزی که بیشتر از 20 میلیون پول ماشین ندادم همین رو نگه میدارم چون هیچ کمبودی نسبت به خودروهای هم رده نداره.

کیفیت. قدرت. شتاب. کشش. ایمنی. جاداری :icon_cool

gilase_tanha2020
11 April 2011, 06:40 PM
می دونم جای این بحث در این تاپیک نیس ولی خوب چکار میشه کرد

من اگه جای شما بودم این ایرادها رو اینطوری می گفتم :
1. طراحی ضعیف و نداشتن هیجان در طراحی .ماشین باید ذاتاً یکم زیبا باشه به هر نحوی
2.از لحاظ ایمنی 3 ستاره گرفته
3.داشبورد نا زیبای این ماشین
4.جدا بودن دکمه آبپاش برف پاک کن با دسته ی برف پاک کن
در رابطه با آینه بغل هم باید بگم که شما تا به حال آینه ی 206 رو هم شکستی ؟ یا منظورت آینه های رنو 5 و پیکان بوده ؟

دوست من جداً به نظر شما طراحی تندر هیچ ایرادی نداشته که شما ذکر نکردی ؟

Beta_Berlina
11 April 2011, 06:44 PM
نمودار قدرت وگشتاور 206:
http://up.iranblog.com/images/s6vl3790wdg9bz2z6gse.doc
سلام.
دوست عزیز به نظرم نموداری که گذاشتید مشکل داره. مثلا برای 206 این نمودارو گذاشتید:
http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-08/1719206.jpg

با توجه به نمودار بالا 206 در دور 2000 باید فقط 75 نیوتن متر گشتاور داشته باشه که اصلا منطقی نیست و خیلی کمه.

شکل زیر نمودار گشتاور آردی و روا رو نشون میده:
http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-07/745RDi-Roa-1600.jpg

اگه دقت کنید آردی در دور 2000 حدود 100 نیوتن متر گشتاور داره.
پس یه اشکالی در نمودار هست.
منطقی نیست گشتاور آردی در دور 2000 از 206 حدود 25 نیوتن متر بیشتر باشه.

enginer03
11 April 2011, 07:37 PM
سلام.
دوست عزیز به نظرم نموداری که گذاشتید مشکل داره. مثلا برای 206 این نمودارو گذاشتید:
http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-08/1719206.jpg

با توجه به نمودار بالا 206 در دور 2000 باید فقط 75 نیوتن متر گشتاور داشته باشه که اصلا منطقی نیست و خیلی کمه.

شکل زیر نمودار گشتاور آردی و روا رو نشون میده:
http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-07/745RDi-Roa-1600.jpg

اگه دقت کنید آردی در دور 2000 حدود 100 نیوتن متر گشتاور داره.
پس یه اشکالی در نمودار هست.
منطقی نیست گشتاور آردی در دور 2000 از 206 حدود 25 نیوتن متر بیشتر باشه.
دوست من هر خودرویی فرق داره مثلا پراید در دور2500گشتاور103نیتون را تولید میکنه ولی 206وتندر وریو گشتاورشون در دور بالا بدست میاد ضمنا شما زیاد تو بحر روآنمیخاد برید چون همه چیزش دروغه موتور OHV1600اونها که قدرتش رو 85اسب اعلام کرده بودند 66درست بود حالا خدا به داد گشتاورش برسه
در ضمن من از فرمول گشتاور وقدرت محاسبات فنی مکانیک خودرو استفاده کردم

Mostafa United
11 April 2011, 07:38 PM
سلام
چون با تو یکی که اینقدر پیگیر هستی حال کردم جواب خواهش شما رو میدم.
معایب تندر:
1- تیراژ پایین تولید کارخونه (به لطف سختگیری و نظارت رنو) و اختلاف 2 میلیونی قیمت بازار و کارخونه
2- قیمت بالای قطعات (به لطف اصلی بودنشون) و اجرت بالا تعمیر
3- عدم وجود جاسری وسط در صندلی عقب
4- دهانۀ نسبتاً کوچک صندوق عقب (عرض کم)
5- نحوۀ تا شدن آینه بغل ها خیلی بد هست (به لطف قدرت فنر در اون قسمت که در حالت آینه به آینه باعث شکستن و خرد شدن آینه ماشین بغلی میشه) :icon_surp

1- این چه ربطی به اشکالات ماشی نداره آخه !
اینجوری باشه نیسان اسکایلاین هم چون تو ایران تولید نمیشه و تیراژش پایینه !! ( 0 ) پس این یک عیب برای این خودروئه ؟

2- قابل قبول ! ولی باز هم عیب ماشین رو نمیگی شما ! ... مرسدس نز هم اجرت تعمیرش زیاده ! ... پس این یک عیب هست ؟ ...

3- تا اونجایی که من میدونم غیر از 206 هیچ ماشی نزیر 20 تومن این رو نداره
که تو 206 هم بی استفاده است چون عملا با اتاق کوچیک 206 برای مدت طولانی 5 نفر توش راحت نیستن

4- صندوقش تا جایی که من دیدم عرض بدی نداره !!! به این بزرگی ! ...

5- جالبه که میگی نحوه تا شدن آیینه بد هست بعد تو پرانتز همین رو تبدیل به حُسن میکنی !! :icon_twis

.................................................. .................................................. ......................................

enginer03
11 April 2011, 07:40 PM
دوستان بحث بیخودی نکنید اینجا تاپیک مقایسه قابلیت حرکتی هستش
با تشکر

Beta_Berlina
11 April 2011, 08:09 PM
دوست من هر خودرویی فرق داره مثلا پراید در دور2500گشتاور103نیتون را تولید میکنه ولی 206وتندر وریو گشتاورشون در دور بالا بدست میاد ضمنا شما زیاد تو بحر روآنمیخاد برید چون همه چیزش دروغه موتور OHV1600اونها که قدرتش رو 85اسب اعلام کرده بودند 66درست بود حالا خدا به داد گشتاورش برسه
در ضمن من از فرمول گشتاور وقدرت محاسبات فنی مکانیک خودرو استفاده کردم
همه می دونن هر ماشینی فرق داره ولی اینم همه می دونن که 75 نیوتن متر در دور 2000 برای 206 واقعا به حدی ضعیفه که موقع نیم کلاج کردن احتمال داره ماشین خاموش بشه!
صرفا هر ماشینی که گشتاورش تو دور بالاتر به دست بیاد دلیل نمیشه که تو دور پایین از پراید گشتاورش کمتر باشه. مثلا گشتاور Corvette Z06 در دور 4800 به دست میاد که دور بالایی است. پس لابد از نظر شما تو دور 2500 گشتاور پراید از Z06 بیشتره؟
25 نیوتن متر اختلاف هم زیاده و حتما در عمل خودشو نشون میده. من تو بحر روا نرفتم فقط برای روشن شدن مطلب یه مثال زدم. حالا کجا معلوم شد 66 اسب درست بود؟ شما موتور روا رو خودتون تست کردید و فهمیدید 66 اسبه؟ اون نمودار فقط برای این بود که نشون بدم نمودار 206 اشکال داره.
من قبلا یک نمودار پیدا کرده بودم از موتور TU5 با ECU 7.4.5 که در تیونینگ تاک هم گذاشتم:
http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-07/10897.4.5.jpg

نمودار بالا به نظر خیلی منطقی تر میاد.

enginer03
11 April 2011, 08:20 PM
تست موتور روآ توسط مجله ماشین بود که نوشتن 66اسب یکی از اعضای همین جا هم تست کرده بود همون مقدار بدست اومده بود
اون نمودارها دست ساز خودم بود با همون فرمولی که گفتم خدمتتون

Beta_Berlina
11 April 2011, 08:23 PM
تست موتور روآ توسط مجله ماشین بود که نوشتن 66اسب یکی از اعضای همین جا هم تست کرده بود همون مقدار بدست اومده بود
اون نمودارها دست ساز خودم بود با همون فرمولی که گفتم خدمتتون
مجله ماشین با چه دستگاهی تست کرده بود؟
راستی نمودار گشتاور با دستگاه به دست میاد. شما با فرمول برای تمام دورها نمودار گشتاور رسم می کنید؟
چه جوری؟
با چه فرمولی و چه داده هایی؟

enginer03
11 April 2011, 08:29 PM
برای تمام دورها که نمیشه فقط در دور حداکثر گشتاور میشه قدرت مفید رو بدست آورد ودر دور حداکثر قدرت میشه گشتاور رو بدست آورد که ازش میشه افت گشتاور در دور حداکثر نیرو رو نشان داد
مجله ماشین مهر88بود که این بحث رو کرده بود

Beta_Berlina
11 April 2011, 08:33 PM
برای تمام دورها که نمیشه فقط در دور حداکثر گشتاور میشه قدرت مفید رو بدست آورد ودر دور حداکثر قدرت میشه گشتاور رو بدست آورد که ازش میشه افت گشتاور در دور حداکثر نیرو رو نشان داد
مجله ماشین مهر88بود که این بحث رو کرده بود
خوب حرف من هم همینه دقیقا.
با استفاده از فرمول زیر میشه قدرت و گشتاور در دور موتور معینی رو حساب کرد:

قدرت (اسب بخار) = گشتاور (پاوند فوت)*دور موتور (دور در دقیقه) / 5252

ولی برای تمام دورها نمیشه چون داده های ما ناقصه. ما فقط حداکثر قدرت و دور موتورش + حداکثر گشتاور و دور موتورش رو داریم. پس فقط در این دور موتورها می تونیم محاسبات کنیم.
در مورد مجله ماشین هم باید بگم اصلا قبولش ندارم. مثلا برای تست شتابگیری به جای دستگاه شتاب سنج از ساعت مچی استفاده می کنه.
فقط مجله های خارجی هستند که حرفشون اعتبار داره.

enginer03
11 April 2011, 08:36 PM
دوست من در نهایت باید تقسیم بر9550کنی چون فرمول براساسsiهست حالا شاید شما خواستی مستقیما بشه اسب بخار

Beta_Berlina
11 April 2011, 08:42 PM
دوست من در نهایت باید تقسیم بر9550کنی چون فرمول براساسsiهست حالا شاید شما خواستی مستقیما بشه اسب بخار
بله درسته. فرمولهای زیادی در این زمینه وجود داره. من اکثرا از فرمول بالا استفاده می کنم چون باهاش راحتترم.
اگر هم بخوام اسب بخار رو به کیلووات تبدیل کنم:
1 کیلووات = 1.36 اسب بخار

enginer03
13 April 2011, 09:27 AM
دوست عزیز عدد 1.36hpنیست بلکهpsهست که به معنای اسب بخار متریک هست چیزی که بین همه متداول هست عدد 1.34هست که میشه اسب بخارانگلیسی یا همنونhp

Beta_Berlina
13 April 2011, 03:14 PM
دوست عزیز عدد 1.36hpنیست بلکهpsهست که به معنای اسب بخار متریک هست چیزی که بین همه متداول هست عدد 1.34هست که میشه اسب بخارانگلیسی یا همنونhp
سلام.
من نگفتم HP بلکه به زبان کلی گفتم اسب بخار. HP و PS هم واحدهای مختلف اسب بخار هستن که در کشورهای مختلف به کار می رن. مثلا تو آلمان PS و تو فرانسه CH و ...
علت اینکه من از PS استفاده کردم اینکه واحد قدرتهای ماشینهای ما (یعنی داخلیها) به واحد PS هستش نه HP
مثلا قدرت 206 تیپ 2 = 75 اسب به واحد PS ولی به واحد HP میشه 74 یا بعضی جاها نوشته 73

mohajer_137860
15 April 2011, 10:37 PM
نام گفتگو: مقایسه قابلیت های حرکتی 206 تیپ 5 جدید با تندر 90 !!!!؟؟:icon_twis:cool_phalls_05:

.

afflatus
19 April 2011, 01:00 AM
من هنوز که هنوزه بعد از چند سال که توی این فروم دارم فعالیت می کنم هنوز نتونستم کارهای بعضی از مدیران این فروم رو برای خود هضم کنم!!
مدیر عزیزی که میاید و پست بنده رو پاک می کنید(پست بنده تذکر به دوست عزیزی بود که 6 7 تا پست اسپم توی این تاپیک داشتن!)لطف کن همه ی پست های اسپم و نامربوط به موضوع این تاپیک رو تایید نشده یا حذف کنید یا مثل همیشه که اونقدر دیر عمل می کنید یا اگه هم عمل می کنید همیشه اکتفا می کنید به یک پست یا نهایتنا حذف چند تا پست که من بیشتر اوقات نهایتش رو هم ندیدم!
از دوستان بابت این که ربطی به تاپیک نداره پست عذر خواهی می کنم(لازمه بود عنوان بشه)

mohammadrezaef
19 April 2011, 12:30 PM
من هنوز که هنوزه بعد از چند سال که توی این فروم دارم فعالیت می کنم هنوز نتونستم کارهای بعضی از مدیران این فروم رو برای خود هضم کنم!!
مدیر عزیزی که میاید و پست بنده رو پاک می کنید(پست بنده تذکر به دوست عزیزی بود که 6 7 تا پست اسپم توی این تاپیک داشتن!)لطف کن همه ی پست های اسپم و نامربوط به موضوع این تاپیک رو تایید نشده یا حذف کنید یا مثل همیشه که اونقدر دیر عمل می کنید یا اگه هم عمل می کنید همیشه اکتفا می کنید به یک پست یا نهایتنا حذف چند تا پست که من بیشتر اوقات نهایتش رو هم ندیدم!
از دوستان بابت این که ربطی به تاپیک نداره پست عذر خواهی می کنم(لازمه بود عنوان بشه)
سلام
البته اگر دقت کنید متوجه میشید که علاوه بر پست شما , پست سایر دوستان هم حذف شده!! ضمنا" سعی من و اکثر دوستان بر این هست که یا پستها رو پاک نکنیم یا اگر قرار بر پاک کردن پستها هست , پستهای کمتری پاک بشه. در خصوص دیر عمل کردن مدیران هم میتونید به محض اینکه حس کردید تاپیک داره به بیراهه میره به مدیران pm بدید.
ادامه بحث رو در pm دنبال کنید...

baris
11 June 2011, 12:42 AM
مطالب زیر را بعنوان کسی که در حال حاضر هر دو ماشین رو دارم عرض میکنم که برخی مربوط به قابلیت های حرکتی نمیشه ولی برای کسی که برای انتخاب این دو دچار تردید شده میتونه مفید واقع بشه چون مربوط به همه چیزه هم کیفیت هم بازدید قبل از تحویل هم امداد گر هم نمایندگی و.....
اول بگم که تمامی مطالب بدون کوچکترین غرض ورزی و تعصب است و عین واقعیت رو از تجربه خودم دارم انتقال میدم و البته تکرار مکررات است ولی برای کسی که منطقی باشه و گوش شنوا داشته باشه بسیار میتونه ارزنده باشه تا مثل من ضرر زیان نکنه و از کار و زندگیش نیفته
من بدنبال خرید یک خودرو برای دم دست و امور روزمره داخل شهری با بودجه 15/16 بودم که هم مصرف پایینی داشته باشه و هم جای پارک براش راحت گیر بیاد و هم شتاب و قدرت خوبی داشته باشه. آوازه 206 تیپ پنج رو الیته قبل از متوقف شدن تولیدش شنیده بودم و از قدیما هم خودم عاشق سینه چاکش بودم، این بود که بر خلاف همیشه بدون کوچکترین مطالعه رفتم یه تیپ پنج صفر کیلومتر خریداری کردم، مستقیم روانه پمپ بنزین شده و باک رو پر کردم و 4 صبح قرار بود به مسافرت برم باهاش، ماشین ظهر تا غروب پارک بود شب که برای مسافت نزدیکی ماشین رو حرکت دادم بلافاصله همسایه زنگ زدکه فلانی هر جا هستی توقف کن که بعد از حرکتت از زیر ماشین بشدت بنزین داره میرزه( جالب این بود که خودم و سرنشینم بوی ینزین رو حس نکرده بودیم) خلاصه صندلی عقب رو بالا زدیم دیدم بله از متعلقات فوقانی باک داره بنزین نشت میکنه و بعد از پر شدن شیار های دورش بنحوی از اتاق ماشین به بیرون ریخته میشه، اولین حدسم شل بودن اون مهره سیاه رنگ بزرگ بود که با کمک دو پیچ گوشتی و غیره موفق شدم کمی سفت ترش کنم و محل رو کاملا خشک کردم و ماشین رو روشن کرده و مسافتی حدور پنجاه متر رفتم و پس از توقف دیدم دوباره نشتی داره، از سفت بودن مهره خیالم راحت بود و مطمئن شدم مشکل از خرابی اورینگه، خلاصه یکی دوساعتی موندم چکار کنم اون ساعت همه جا تعطیل از طرفی 3 روز هم تعطیلی 14 خرداد، یهو برچسپ شماره امداد ایران خودرو رو پشت شیشه عقب دیدم، زنگ زدم مشکل رو گفتم بعد از یک ساعت امدادگر ... که من اسمشون رو گذاشتم کرکس (منتظرن ببینن وسط راه کی تصادف سنگین میکنه یا ماشینش خراب میشه)مراجعه کرد البته ممکنه عده قلیلی هم داخلشون آدم حسابی باشه توهین حساب نشه
من جنبه راهنمایی بهش گفتم که اون مهره سیاه رو سفت کردم ولی مشکل حل نشده،( البته اشتباه کردم گفتم چون صداقت جایگاهی نداره) بلافاصله سوء استفاده کرد که چون دست زدی من سفت میکنم اگر مشکل حل نشد شامل گارانتی نمیشه و باید هزینه بدی ،اصلا بحث هزینش اصلا نبود ولی من آدم کله شق و حساسی هستم که تو زندگیم به آدم فرصت طلب باج ندادم، گفتم آقای محترم وقتی بنزین از اونجا داره فوران میکنه وظیفه من مالک همینه حتی با دندونم هم که شده باید اون رو سفت کنم ، مگه موتور رو پایین آوردم یا ..... مثلا جایی آتش میگیره دست نمیزنن صبر میکنن تا آتش نشانی بیاد یا با بیل ماسه می پاشن یا آب . خلاصه اومد با یه آچار مخصوص که تقریبا مثل فولی کش بود یه کم دیگه اون مهره سیاه رو سفت کرد و خشکش کردیم چند تا عقب جلو کردم ترمز زدم دیدم بنزین نمیده، به یارو گفتم این قابل اطمینان هست چون میخوام باهاش برم مسافرت باید اورینگ رو عوض میکردی،اینم گفت فعلا که نمیده منم نمیتونم دنبالت راه بیفتم بیام ببینم کجا بنزین میده، بعدش زنگ زد به مرکز زیرابم رو زد که ماشین توسط مالک انگولک شده و تو برگه هم نوشت رفت. منم بعد از رفتنش چند تا دور زدم ایستادم دیدم دوباره بنزین میده، زنگ زدم بهش که آقا این دوباره داره بنزین میده دیدم داره آدرس میده بیا فلان جا که حدودا ده کیلومتر فاصله داشت ،و باید هزینشو بدی درست کنم برات، منم گفتم آقا با این ماشین حرکت کردن جایز نیست ضمنا من اونجا رو بلد نیستم و... که عصبانی شدم قطع کردم دوباره زنگ زدم به مرکز امداد ایران فرقون ، گفتم آخه چرا با جون و وقت و مال مردم بازی میکنید، من کلا در طول سال چند روز تعطیلی دادم میخوام صبح برم مسافرت، این بابا اومده بجای عوض کردن اورینگ مهره رو سفت کرده سمبل کرده پا شده رفته حالا منو میخواد با این وضعیت ماشین بکشونه نا کجا آباد پول بگیره درست کنه ، اونم گفت ما حرف امدادگر دزدمون رو قبول داریم شما ماشین رو انگولک کردی ، گفتم انگولک هم کرده باشم نباید بیاد سمبل کنه بره بعد بگه پاشو بیا فلان جا، گقتم تکلیف چیه گفت ماشین شما باید برای تعمیرات تخصصی بکسل بشه عازم تعمیرگاه بشه، مشکلی ندارید تعمیرگاه دور بره، گفتم کی آماده میشه،گفت فعلا که چند روز تعطیله بعد از تعطیلات پذیرش میکنیم معلوم نیست کی درست یشه( داشت سنگ جلوی پام می انداخت) گفتم آقای محترم برای یه اورینگ عوض کردن که ماشین رو قلاب کش نمی کنن ده تا ایراد دیگه بهش اضافه کنن آخه چه تعمیرات تخصصی ، گفت اورینگ خالی نیست لوازم کامله شامل پمپ و فلوتر و... که امدادگرای ما ندارن و فقط تو نمایندگی بعد از تعطیلات باید هزینه بدید انجام بشه ، گفتم اشکالی نداره شما خودرو بر رو بفرستید ببرید هر کجا و هر چند روز ماشین رو نگه میدارید بدارید من میدونم با شما، خلاصه آدرس گرفت ، منم که عمرا نمیگذاشتم ماشین رو ببرن، گفتم ماشین رو تو کوچه پارک می کنم بزار اینا رو بکشونم اینجا، یک ساعتی گذشت خبری نشد یهو فکری بذهنم رسید ساعت 3:30 صبح بود بنزین رو خشک کردم شیشه های ماشین رو پایین کشیدم راهی کلانتری شدم رفتم سراغ افسر نگهبان، گفتم آقا من ماشین رو میخوام اینجا رها کنم برم بیا گزارش و شرح ماوقع رو از سفت کردن مهره توسط خودم و.... مکتوب کن که این ماشین بنزین میده و هر لحظه دچار انفجار یا حریق بشه مقصر ایران خودرو و مرکز امداد و امدادگره منم همین گزارش اتنظامی رو یه دادخواست برای مراجع قضایی میگذارم روش و دوشنبه اول وقت ارائه میدم، شماره شخص امداد رسان رو ازم گرفت زنگ زد بهش گفت پاشو بیا جلوی کلانتری اولش بارو مقاومت کرد، افسر نگهبان هم گفت خوب نمیای اشکال نداره نیا داری 16 میلیون پول ماشین این بابا رو بدی ، من دارم گزارش مینویسم. یا رو کپ کرد اومد مثل بچه آدم اورینگ رو عوض کرد ، جالب این بود که پر رو پر رو باز میخواست پول بگیره دیدم تو برگه نوشته گارانتی ولی میخواست پول یگیره ، گفت مهره خودت رو بستم که هزینت زیاد نشه منم گفتم من مهره رو دست زدم اگر مهره خرابه باز کن داغیش رو بده پول مهره رو بدم و یه یه قرونی بهت نمیدم، گفت دستمزد تعویض گفتم قطعه ای که شامل گارانتیه دستمزدش هم گاراتیه، خلاصه دمش رو گذاشت رو کولش رفت ، این تا اینجا سرگذشت ماشینی که حتی کیلومترش به صد هم شاید نرسیده بود
اما راهی شمال شدم دیدم ماشین بعد از سرعت گیر های معمولی که سرعت جوری نیست که بشه دنده یک داد با دو بسیار بسیار کند شتاب گیری میکنه و هم تاخیر در گاز داره که بعدا فهمیدم مربوط به ای سی یو جدید برای کسب یورو 4 و دریچه گاز برقی و این حرفاست، بطوریکه ماشین تازه بعد از دور 3500 تازه یادش میافتاد که بهش گاز داده شده، خیلی مسخرست واقعا آدم 16 م پول ماشین 110 اسبی 16 سوپاپ بده که براحتی پراید با آبروی آدم بازی کنه، حالا اینش جهنم شما فرض کنید تو یه چهار راه سرعت طوری هست که دنده یک نمیشه داد و تو دنده دو گاز رو میخوای تخته کنی که از مهلکه بگریزی تکلیف چیه؟ واما ادامه رو بشنوید ،از چند شیب نسبتا تندی تو پارک جنگلی که پراید راحت با دو بالا میرفت با یک تخته داشتم بالا میرفتم که وسط راه دوبارش کم آورد گاز نخورد بالا نرفت خاموش کرد یک بارش هم باسلام صلوات آخرای سربالایی بعد از شنیده شدن صدای چند تا انفجار و احتراق ناقص از داخل موتور بالاخره افتخار داد و به بالای سربالایی رسید و اما راهی جاده شدم پنجاه کیلومتری رفتم یهو دیدم هر چی گاز میدی ماشین از 80 تا بیشتر نمیره و چراغ انجین هم روشن شده، بزحمت خودم رو بشهر رسوندم زنگ زدم امدادخودرو اومد پدال گاز رو ریست کرد درست شد ، هر چقدر گفتم عزیز یه دیاگ بزن نزد گفت ما تو ماشین همراهمون نداریم در صورتی که امکان نداره چون بیش از 80 درصد عیوب با دیاگ قابل تشخیصه.
فرداش دیدم ای بابا آرم شیر جلو پنجره رنگ کرومش طبله کرده پوسته پوسته شده داره میریزه، خلاصه برگشتم تهران ، تو مسیر برگشت هم چند تا جا که سر بالایی داشت رفتم شرمندم کرد
صبح فرداش رفتم نمایندگی گفتم داستان اینه، تو برگه پذیرش نوشت دانلود ای سی یو و گفت باید هزینش رو بدی ، منم چون یه نفر اونجا آشنا در اومد دیگه غرولند نکردم ، اصلا بحث پولش نبود ، اینا وقتی تشخیص میدن برای رفع عیب باید مثلا آپگرید یا دیگرید یا همون برنامه رو از نو بریزن باید شامل گارانتی بشه، بدرخواست من نبوده که هزینه بدم، من ماشینی که چند روز از تحویلش نگذشته و 1200 کیلومتر فقط کار کرده رو بردم اونجا که آقا درستش کنید،ریختن رنگ آرم جلو پنجره رو هم گفتم، خلاصه برای یه برنامه ریزی مجدد ای سی یو ماشین من از صبح اول وقت تا 4 بعد از ظهر اونجا موند، وقتی رفتم تحویل بگیرم دیدم کارای انجام شده فقط برنامه ریزی ای سی یو بوده و آرم جلو پنجره رو هم پذیرفتن ولی گفتن ما نداریم و باید عکس بگیریم ایمیل کنیم برامون بفرستن و... ارزش نداره خودت برو از بیرون بخر ، خلاصه اون روز یه روز کاری منو کاملا خراب کردن وقتی ماشین رو بردم بیرون دیدم همون آش و همون کاسه، دوباره برگشتم گفتم آقایون محترم من این ماشین رو همین الان تا کیلومترش بالا نرفته متوقف میکنم و میزارم برای فروش، ولی محض اطلاع بدونید که مشکل مرتفع نشده و میدونم که نمیشه، نمیدونم باتری ساز یا مکانیک رو صدا زد اونم نه گذاشت نه برداشت رسما گفت آقا همینی که هست، 206 تو دنده یک و دو ضعیفه ، منم گفتم خداحافظ شما
اما با وجود اینکه عاشق تیپ 5 بودم با اندوه تمام چون انتخاب دیگه ای پیش روم نبود فردا صبحش بر خلاف میل باطنیم انگار یکی با چوب منو میزد رفتم یه ال نود e2 صفر پارس خودرویی برداشتم
ال نود رو هم اصلا داخلش رو تا حالا ندیده بودم ، حتی موقع خرید هم چون از نمایندگی آشنا داشتم میگرفتم اصلا نگاه نکردم ، وسط را دیدم یا خدا این دیگه چیه، من رفتم چی گرفتم ، کنسول وسط رو دیدم یاد ترکتور رومانی افتادم خدایا طراح این چقدر بی ذوق بوده دریغ از یه قوسی انحنایی ظرافتی چیزی ، آمپر ها رو دیدم خجالت کشیدم ، دست انداختم در ماشین رو ببندم دیدم انگشتام را باید وارد یه شیار مزخرف بکنم ، کلی گشتم تا موفق به کشف کلید شیشه بالابر های جلو شدم ،در مقایسه با ایرکاندیشن 206 یاد تلویزیون های لامپی قدیمی افتادم، داشبورد رو نگاه کردم دیدم چه مسخرست با اون دریچه های زاغارتش ، باور کنید شک کردم که پشت نوشته های ایربگ اصلا ایربگی باشه،میای شیشه شور بزنی باید برف پاک کن رو هم جدا بزنی، خلاصه حرکت کردم دیدم بد نیست موقع حرکت و دنده یک و دو مشکلات تیپ 5 رو نداره ، بعد از عبور از سرعت گیر ها دنده دو بی جون نبست، تاخیر تو گاز نداره ، تا 120 تا باهاش رفتم اصلا متوجه نشدم دارم 120 تا میرم احساس بدی نداشتم، تو پیچ ها هم سعی کردم تند برم بدک نبود، موتور با گیرباکس همخوانی خوبی داشت دنده ها به نرمی عوض میشد ، شتاب اولیش خوب بود ولی شتاب ثانویه تیپ 5 خیلی بهتر بنظرم اومد ، کلا 206 تو دور موتور های بالا قویتر بنظر میرسید.
خلاصه دیشب تا صبح فکر کردم نه از زیبایی بیرون و تریم داخل و تجهیزات کامل و کولر دیجیتال و ارگونومی و لذت رانندگی و آپشن های قابل اضافه کردن وشتاب ثانویه بهتر و صدای موتور و..... 206میتونستم گذشت کنم نه ایرادات اساسی و خیلی مهمش برام قابل چشم پوشی بود ، از اونور هم قیافه لوگان برام واقعا قابل تحمل نیود و بهیچ وجه نمیتونستم خودم رو متقاعد کنم که بتونم یه جورایی هضمش کنم، خلاصه دوباره دلم رفت پیش 206 ، گفتم خدایا من چه اشتباهی کردم اینو خریدم ، تصمیم گرفتم لوگان رو ببرم بفروشم ، دوباره یاد ایرادهای 206 افتادم ، آخه من نمیدونم این همه ماشین روز و مدرن دنیا همه دریچه گاز هاشون برقی، آخه این چرا باید اینجوری باشه، اومدن ابرو رو درست کنن زدن چشم رو کور کردن ، آخه یورو 4 رو تو ایران میخواستیم چیکار، هوس کردم برم دنبال پدال پنج سیمه و لوگان رو رد کنم بره، رفتم مطالعه کردم دیدم ظاهرا اونم کامل مشکل رو مرتفع نمیکنه و بیشترین مشکل مال ای سی یو 7.4.5 هستش، امروز تیپ پنج رو بردم کارواش . سر راه هم یه آرم جلوپنجره خریدم گفتم علی الحساب یه دوری هم باهاش زده باشم شایدخودم رو متقاعد کردم نفروشمش دیدم نه اصلا راه نداره، باید بپذیرم دیگه این تیپ 5 دیگه اون تیپ پنج پر آوازه که من عاشقش بودم نیست و دقیقا مثل یه خانم زیبا و خوش بر رو رو میمونه که هر روز میخواد فقط بزنه تو سرت و پدرتو در بیاره و هیچ خاصیت دیگه ای نداره و مجبورم قیافه لوگان رو تحمل کنم ، فوقش یه گونی میکشم رو کلیه ادواتش تا چشام چیزی رو نبینه تو این رنج انتخاب دیگه ای ندارم آخه ، جالب اینجاست که یه عده حداقل فضای سرنشین عقب و صندوق براشون مهمه و یه جورایی با این محاسن حتی در مقابل اس دی وی هشت تسلیم لوگان میشن و خودشون رو متقاعد میکنن، ولی من نه صندوق لوگان بدردم میخوره نه فضای سرنشینای عقب و... حاضرم اون تیپ پنج قدیمی بدون مشکل رو داشته باشم حتی اگر صندلی های عقب رو هم نداشته باشه

FL66
11 June 2011, 01:58 AM
من که خودم بعد 5-6 سال استفاده از این خودرو (تیپ 5 مدل 84) و کارکردی در حدود 100000 تا خیلی ازش راضیم ، و در طول این مدت مشکل خاصی برام پیش نیومد و تمام قطعاتی هم که تعویض کردم یا مصرفی بوده یا عمر مفیدشون به پایان رسیده بود ، من از انتخاب خودم خیلی راضیم و هنوزم از قدرت و شتاب بالاش و همچنین ترمزهای قدرتمندش لذت میبرم :icon_cool :icon_wink

imanrio
11 June 2011, 04:48 PM
baris عزیز با تشکر از مطلب خواندی در اینکه نظارت رنو پارس در تحویل با کیفیت خودرو از ایرانخودرو بیشتره شکی نیست .

خلاصه برای یه برنامه ریزی مجدد ای سی یو ماشین من از صبح اول وقت تا 4 بعد از ظهر اونجا موند، وقتی رفتم تحویل بگیرم دیدم کارای انجام شده فقط برنامه ریزی ای سی یو بوده و آرم جلو پنجره رو هم پذیرفتن ولی گفتن ما نداریم و باید عکس بگیریم ایمیل کنیم برامون بفرستن و... ارزش نداره خودت برو از بیرون بخر ، خلاصه اون روز یه روز کاری منو کاملا خراب کردن وقتی ماشین رو بردم بی

دانلود برنامه جدید ecu برای 7.4.5 مگر هست؟ تا جاییکه شنیدم آپگرید فقط برای تیپ2 بود و برنامه ریزی مجدد ecu تیپ5 هنوز ارائه نشده.

تندر موقع حرکت و دنده یک و دو مشکلات تیپ 5 رو نداره ، بعد از عبور از سرعت گیر ها دنده دو بی جون نبست، تاخیر تو گاز نداره ، تا 120 تا باهاش رفتم اصلا متوجه نشدم دارم 120 تا میرم احساس بدی نداشتم، تو پیچ ها هم سعی کردم تند برم بدک نبود، موتور با گیرباکس همخوانی خوبی داشت دنده ها به نرمی عوض میشد ، شتاب اولیش خوب بود ولی شتاب ثانویه تیپ 5 خیلی بهتر بنظرم اومد ، کلا 206 تو دور موتور های بالا قویتر بنظر میرسید.
. مطمئن هستم که 207 من تا 100 از تندر قبلیم بهتر عمل میکنه .(بعد از صد هم که البته تندر کم میاره) . مسلمه که با تندر میشه با دنده 2 بعد از سرعت گیر حرکت کرد اما با 7.4.5 به این راحتی نیست. ضمنا کافیه با تندر فابریک یکبار جاده پر پیچ و خم رو طی کنید که معلوم بشه پایداری 206 در پیچ ها خیلی بهتر از تندره . (البته مثلا در مقایسه با سمند یا 405 فابریک هر دو کم میارن).
موضوع تاخیر پدال گاز در 7.4.5 فقط یکمرتبه برای من پیش اومد که شرایطش دمای بالای 50 درجه خوزستان و کولر روشن و بنزین بی کیفیت بود. ضمنا تعبیر تاخیر پدال به نظر صحیح نیست .بلکه کاهش گشتاور خودرو در ابتدای حرکت هست که دلیلش هم افت بخاطر کولر روشن و گرمای هوا و مهمترین دلیل هم بنزین افتضاح . بطوریکه وقتی با pps چک میکنید میبینید که پدال گاز سریعا تا 91 درجه باز میکنه.(با پدال 5 سیمه سریعتر اتفاق میوفته).اینکه ایرانخودرو در 7.4.5 های جدید بعد از خرداد 90 اقدام به عرضه ecu جدید با دریچه گاز فلزی بجای پلاستیکی کرده نیاز به بررسی بیشتری داره.

enginer03
12 June 2011, 08:08 AM
دلیل شتاب گیری ضعیف تندر در دنده5اینه که نسبت گیربکس اون پایین تر از تمام رقبا هست اونم به دلیل مصرف کم به طوری که به ازای افزایش هر هزار دور موتور سرعت خودرو 33کیلومتر افزایش سرعت داریم البته کسانی که ارتفاع خودرو را کم میکنند از این موضوع خوشحالند چون با دور موتور5500به سرعت 210میرسند ولی در 206برای رسیدن به اون سرعت دور موتور باید بیاد روی 6000ولی کسانی که ارتفاع را استاندارد نگه میدارند سرعتی بیش از 180را نمیتونند تجربه کنند

imanrio
12 June 2011, 08:44 AM
دلیل شتاب گیری ضعیف تندر در دنده5اینه که نسبت گیربکس اون پایین تر از تمام رقبا هست اونم به دلیل مصرف کم

خير به دليل ايروديناميك ضعيف و سطح روبرويي با ابعاد زياده.

طوری که به ازای افزایش هر هزار دور موتور سرعت خودرو 33کیلومتر افزایش سرعت داریم البته کسانی که ارتفاع خودرو را کم میکنند از این موضوع خوشحالند چون با دور موتور5500به سرعت 210میرسند
چطور شد؟ 5.5 *33 كه ميشه 181.5 ؟!!! 181.5 كجا و 210 كجا؟ كلا سرعت بالاي 180 با تندر جز با نيروي كمكي باد يا شيب مكان پذير نيست . sanam2008 يادتونه ؟ 204 كيلومتر با تندر در شيراز ساعت 5 صبح :icon_twis.
نگرفتم شما ميگي كه كاهش ارتفاع باعث بهتر شدن ضريب ايروديناميك ميشه؟

enginer03
12 June 2011, 10:53 AM
خير به دليل ايروديناميك ضعيف و سطح روبرويي با ابعاد زياده.

چطور شد؟ 5.5 *33 كه ميشه 181.5 ؟!!! 181.5 كجا و 210 كجا؟ كلا سرعت بالاي 180 با تندر جز با نيروي كمكي باد يا شيب مكان پذير نيست . sanam2008 يادتونه ؟ 204 كيلومتر با تندر در شيراز ساعت 5 صبح :icon_twis.
نگرفتم شما ميگي كه كاهش ارتفاع باعث بهتر شدن ضريب ايروديناميك ميشه؟
آره یادمه تو بلوار امیرکبیر رفته بود اونجا تو مسیر رفت که به سمت جاده بوشهر برید سربالایی هست ولی مسیر برگشت سراشیبی هست
خیر دوست من کم شدن ارتفاع کاری به ضریب آیرودینامیک نداره فقط نیروی مقاومت هوا را کمتر میکنه در ضمن تندر با 5.5میتونه 185.9کیلومتر بره که با خطای کیلومتر میشه 200کیلومتر که این عدد روی پانل صفحه کیلومتر دیده میشه چون افزایش سرعت33.8بود ولی به هر حال خیلی بیش از حد اوردرایو هست ونیرویی که به چرخ میرسه بسیار پایین هست من اگه زمانی وارد تقویت این ماشین شدم حتما ضریب دنده پنجش را مقداری میارم بالا اون موقع نیروی پلوس بالاتر میره ومیتونه از پس نیروی مقاومت هوا بر بیاد اما فعلا تو کار پرایدیم

tiger-2000-full
12 June 2011, 10:56 AM
فکر کنم تندر به دلیل داشتن ارتفاع بیشتر قابلیت های حرکتی کمتری داشته باشه هر چند وقتی پشت فرمون تندر میشینی یه حس دیگه ای از رانندگی بهت دست میده تا 206!

Mostafa United
12 June 2011, 09:49 PM
من اگه زمانی وارد تقویت این ماشین شدم حتما ضریب دنده پنجش را مقداری میارم بالا اون موقع نیروی پلوس بالاتر میره ومیتونه از پس نیروی مقاومت هوا بر بیاد اما فعلا تو کار پرایدیم

با سبک کردن گیربکس قدرت رو از دست میدید و نمیتونید به سرعت های بالا برسید

با سنگین کردنش هم نهایت سرعت رو کم میکنید

enginer03
13 June 2011, 11:56 AM
خب دوست عزیز منم همین را میخام وقتی میگم ضریبش را میارم بالا یعنی میخام سنگینش کنم تندر با ضریب کنونی میتونه 220کیلومتر سرعت بگیره اما وقتی نمیتونه بره برا چی بیخودی سبک باشه؟به جای 220کاری میکنم که بیاد 200که شتاب بیشتری داشته باشه

Mostafa United
13 June 2011, 02:47 PM
خب دوست عزیز منم همین را میخام وقتی میگم ضریبش را میارم بالا یعنی میخام سنگینش کنم تندر با ضریب کنونی میتونه 220کیلومتر سرعت بگیره اما وقتی نمیتونه بره برا چی بیخودی سبک باشه؟به جای 220کاری میکنم که بیاد 200که شتاب بیشتری داشته باشه

طبق تئوری لوگان با ضرایب دنده هاش و لاستیک 185/65/15 با دور موتور 6500 ای ن سرعت ها رو ثبت میکنه :

دنده 1 : 48
دنده 2 : 88
دنده 3 : 129
دنده 4 : 175
دنده 5 : 226

شما اگه دنده پنج رو بخوای جوری تنظیم کنی که باهاش 200 تا بری در حالت عادی در اتوبان برای اینکه 120 تا بری با دنده 5 باید با دور موتور 4000 حرکت کنی ...

یعنی عملا دیگه از ماشین نمیشه استفاده عادی کرد

===================================

دنده های تندر چقدر سنگینه نسبت به ریو

اگه همین سایز لاستیک زیر ریو باشه با ضرایب دنده ای که داره در تئوری با دور موتور 6500 :

دنده 1 : 53
دنده 2 : 95
دنده 3 : 139
دنده 4 : 186
دنده 5 : 230

gilase_tanha2020
13 June 2011, 03:15 PM
دوست عزیز اگه میشه منبع حرفاتون هم ذکر کنین . ممنون

enginer03
13 June 2011, 10:56 PM
طبق تئوری لوگان با ضرایب دنده هاش و لاستیک 185/65/15 با دور موتور 6500 ای ن سرعت ها رو ثبت میکنه :

دنده 1 : 48
دنده 2 : 88
دنده 3 : 129
دنده 4 : 175
دنده 5 : 226

شما اگه دنده پنج رو بخوای جوری تنظیم کنی که باهاش 200 تا بری در حالت عادی در اتوبان برای اینکه 120 تا بری با دنده 5 باید با دور موتور 4000 حرکت کنی ...

یعنی عملا دیگه از ماشین نمیشه استفاده عادی کرد

===================================

دنده های تندر چقدر سنگینه نسبت به ریو

اگه همین سایز لاستیک زیر ریو باشه با ضرایب دنده ای که داره در تئوری با دور موتور 6500 :

دنده 1 : 53
دنده 2 : 95
دنده 3 : 139
دنده 4 : 186
دنده 5 : 230
دوست عزیز کسی که به دنبال کورس گذاشتن وتقویت موتور هست براش فقط این مهمه که دنده ها زودتر پر بشه برا همین سبک ردن فلایویل هم انجام میدیم

gilase_tanha2020
14 June 2011, 01:45 PM
آخه شما چطوری میتونی با بحث تئوری بگی مثلاً ریو در دنده 5 ، 230 تا میره ولی تندر 226 تا ؟ فرمول خاصی استفاده میکنی یا حدس میزنین ؟ آخه دنده 1 و 2 و 3 رو همه می تونن حساب کنن که واسه هر ماشینی در ایران فرق داره . ولی دنده 5 یکم جای بحث داره

FL66
14 June 2011, 03:23 PM
دوستان این تاپیک مقایسه ای بین تندرو 206 تیپ 5 ، ریو اینجا چیکار میکنه..!!؟؟:icon_razz

tiger-2000-full
14 June 2011, 03:33 PM
من شنیدم که 206 قدرت چپ شدنش توی دور ها به خاطر فرمون نا مناسب بالاست ؟ آیا درسته؟ تندر چی اونم همینطوره؟

FL66
14 June 2011, 03:47 PM
من شنیدم که 206 قدرت چپ شدنش توی دور ها به خاطر فرمون نا مناسب بالاست ؟ آیا درسته؟ تندر چی اونم همینطوره؟

اوایل که 206 وارد ایران شده بود هممون زیاد راجب چپ کردن این خودرو شنیده بودیم ، بعداً که خودم سوار این خودرو شدم دلیلشو متوجه شدم :icon_evil
206 در اون زمان نسبت به خودروهای دیگر موجود در بازار فرمان تیزترو حساستری داشت
من خودم که برای اولین بار بعد از سیلو سوار این خودرو شدم تیز بودن فرمون این خودرو برای منی که قبلش با خودروهایی که فرمون کند و نه چندان دقیقی داشتند رانندگی کرده بودم عجیب بود ، ولی بعداً که به این حالت عادت کردم فهمیدم که چه فرمون خوبی نسبت به خودروهای هم رده خودش داره :icon_cool
اکثر خریداران این خودرو هم در ابتدا بهمین خاطر با مشکل مواجه میشدند :icon_surp

Mostafa United
14 June 2011, 04:29 PM
دوست عزیز اگه میشه منبع حرفاتون هم ذکر کنین . ممنون

آخه شما چطوری میتونی با بحث تئوری بگی مثلاً ریو در دنده 5 ، 230 تا میره ولی تندر 226 تا ؟ فرمول خاصی استفاده میکنی یا حدس میزنین ؟ آخه دنده 1 و 2 و 3 رو همه می تونن حساب کنن که واسه هر ماشینی در ایران فرق داره . ولی دنده 5 یکم جای بحث داره

از روی ضرابی دنده و ضریب فاینال و سایز قطر چرخ

اگه لازمه بیشتر توضیح بدم

gilase_tanha2020
14 June 2011, 11:28 PM
کاملاًاً باید اعتراف کنم چیزی نفهمیدم ، اگه میتونی به زبون خیلی ساده بگی ممنون میشم .یعنی سرعت هر ماشینی رو با توجه به قدت موتور و ضرایب دنده و ضریب فاینال ( نمی دونم چیه ) بدور از حالت آیرودینامیکش میشه بدست آورد ؟

Mostafa United
15 June 2011, 10:56 AM
کاملاًاً باید اعتراف کنم چیزی نفهمیدم ، اگه میتونی به زبون خیلی ساده بگی ممنون میشم .یعنی سرعت هر ماشینی رو با توجه به قدت موتور و ضرایب دنده و ضریب فاینال ( نمی دونم چیه ) بدور از حالت آیرودینامیکش میشه بدست آورد ؟

سلام

حالت آیرودینامیکی و قدرت موتور تو این که ماشین تو فلان دنده چقدر سرعت میره رو عوض نمیکنه

بر فرض مثال 2 تا ماشین رو فرض کنید

با 2 تا موتور مختلف و حالاتآیرودینامیکی مختلف

اگه گیربکس ضریبش یکی باشه و ضریب فاینال یکی باشه و سایز قطر چرخ یکی باشه تو یه دنده خاص یه سرعت رو پر میکنن

اونجا هم گفتم از لحاظ تئوری

معمولا ماشین های تو این رنج همشون دنده 4 رو پر میکنن تا ردلاین ولی 5 همونطور که گفتم فقط تو تئوری

من اون عدد ها رو با ضریب دنده ها و ضریب فاینال و قطر چرخ گفتم

حالت آیرودینامیکی و قدرت موتور فقط سرعت پرشدن دنده ها رو عوض میکنه

ولی مثلا اینجوری نیست که اگه آیرودینامیک بد باشه دور موتور پر شه ولی سرعت ثابت باشه !

gilase_tanha2020
15 June 2011, 02:05 PM
دوست من بحث من همینه دقیقاً که شما چوری گفتی ریو 230 تا میره و تندر 226 تا ؟ با همین ضریب فاینال و سایز قطر چرخ و . . .

خودتون محاسبه کردین ؟ ( اگه خودتون این کارو کردین چطوری و با چه محاسباتی عدد 226 به دست اومده ؟ ( باور بفرمایید قصد اذیت کردن ندارم میخوام یاد بگیرم پون اولین بار میشنوم و شاید جای بحثش اینجا نباشه ) یا جایی خوندین ؟

Mostafa United
17 June 2011, 11:10 PM
دوست من بحث من همینه دقیقاً که شما چوری گفتی ریو 230 تا میره و تندر 226 تا ؟ با همین ضریب فاینال و سایز قطر چرخ و . . .

خودتون محاسبه کردین ؟ ( اگه خودتون این کارو کردین چطوری و با چه محاسباتی عدد 226 به دست اومده ؟ ( باور بفرمایید قصد اذیت کردن ندارم میخوام یاد بگیرم پون اولین بار میشنوم و شاید جای بحثش اینجا نباشه ) یا جایی خوندین ؟

از روی ضرایب دنده ... ضریب فاینال ... قطر چرخ

اگر روی هر دو ماشین ( ریو و تندر ) یه لاستیک باشه ریو سرعت نهاییش از نظر تئوری بیشتره چون دنده هاش سبکتره

بدست آوردنش هم خیلی ساده است . الانفرمولش خاطرم نیست ... مثلا از روی یه همچین سایت هایی میتونید بدست بیارید :

http://www.apexgarage.com/tech/gear_ratios.shtml

قطر چرخ رو هم از اینجا بدست بیارید

http://www.kouki.co.uk/utilities/visual-tyre-size-calculator

arash_1982
18 June 2011, 06:28 PM
از روی ضرایب دنده ... ضریب فاینال ... قطر چرخ

اگر روی هر دو ماشین ( ریو و تندر ) یه لاستیک باشه ریو سرعت نهاییش از نظر تئوری بیشتره چون دنده هاش سبکتره

]

مقایسه قابلیت های حرکتی 206 تیپ 5 جدید با تندر 90

نمی دونم ریو اینجا چه نقشی داره؟

مقایسه یک هاچ بک تند و تیز و یک سدان خانوادگی سخت هست ولی امکانات و قابلیت های این دو خودرو تا 90% شبیه هستند.

تیپ 5 چابکتر و L90 با گشتاور بیشتر موتور نسبت به TU5 محاسن خودشو داره.

Mostafa United
19 June 2011, 12:11 AM
مقایسه یک هاچ بک تند و تیز و یک سدان خانوادگی سخت هست ولی امکانات و قابلیت های این دو خودرو تا 90% شبیه هستند.

تیپ 5 چابکتر و L90 با گشتاور بیشتر موتور نسبت به TU5 محاسن خودشو داره.

تنها مزیت ال90 به تیپ5 فضای بیشتره در اتاق و صندوق ... و دیگر هیچ ...
(در مدل SD برتری فقط به اتاق بزرگتر محدود میشه )

تیپ 5 با قدرت اعلامی 110 اسب از قدرت اعلامی تندر بیشتره
گشتاور تیپ 5 با ECU 7.4.4 یک نیوتون متر با تندر فرق داره با این تفاوت که تو دور بالاتری بدست میاد که تو شتاب گیری به نفعشه
گشتاور تیپ 5 با ECU 7.4.5 هم 5 نیوتون متر با تندر اختلاف داره که باز هم در دور بالاتری بدست میاد
راستی ... گشتاور 405 هم با تندر یک مقدار هست هر دو 148 نیوتون متر ...

کلا یه تحقیق هم راجع به این موضوع بکنید که صرفا مقدار گشتاور مهم نیست و مهم تر اینه که تو چه دوری بدست میاد ...
من نمیدونم این گشتاور اعلامی تندر تو کشش کجا میره ... 405 تو کشش ریو رو سوسک کرد (فیلم هاشم هست )
ولی تندر با گشتاوری معادل همون در بهترین حالت تقریبا مساوی بود

206 یه ماشین اقتصادی نیست بر خلاف تندر !
از نظر ظاهری با این که سلیقه ایه ولی اختلاف تندر با تیپ 5 در حدی هست که بشه 206 رو براحتی پیروز دونست
از نظر ارگونومی و راحتی صندلی ها باز هم 206 با اختلاف زیاد برتره مخصوصا تو صندلی های جلو
از نظر طرح داشبورد و ... باز هم 206 مشکلات تندر رو نداره
206 از نظر ترمز 4 چرخ دیسک هست و تندر در عقب ترمز کاسه ای داره
206 از نظر آیرودینامیکی خیلی برتر از ال90 هست که باعث میشه مصرف سوخت در سرعت های بالا کمتر باشه و شتابگیری ماشین در اون سرعت ها سریع تر صورت بگیره
206 یه سری امکانات رفاهی ! هم داره مثل اینکه صندوقش از تو ماشین باز میشه و شیشه شور همزمان با برف پاک کن اتوماتیک کار میکنه و کلی آپشن داره که میشه فعال/غیر فعال کرد و ...

حالا این همه اختلاف ... شما میگی 90% شبیه هم هستن ... جالبه

یادم نبود ... وقتی شما با تندر تا 200 تا با زانتیا یکی میری و ELX رو سوت میکین و 206 رو شوت !
این همه اختلاف رو هم 10% میبینید

مدارکش هم موجوده :

روی داستان مورد نظر کلیک کنید

ماجرای کورس ال90 و ELX (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?59019-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%280-%D8%AA%D8%A7-100%29-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-20-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%9F&p=864546#post864546)

ماجرای کورس ال90 با زانتیا (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?47969-%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%86-E2-LP-%DB%8C%D8%A7-206-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82%D8%AF%D8%A7%D8%B1-V8-%D8%9F&p=839750#post839750)

ماجرای نابود شدن 206 و پابه پا رفتن با مزدا3 تا سرعت 200 و 100متر عقب تر از جنسیس کوپه !!! (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?49894-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%B1&p=896627#post896627)

Saliary
19 June 2011, 03:03 PM
حالا این همه اختلاف ... شما میگی 90% شبیه هم هستن ... جالبه

یادم نبود ... وقتی شما با تندر تا 200 تا با زانتیا یکی میری و ELX رو سوت میکین و 206 رو شوت !
این همه اختلاف رو هم 10% میبینید

روی داستان مورد نظر کلیک کنید

ماجرای کورس ال90 و ELX (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?59019-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%280-%D8%AA%D8%A7-100%29-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-20-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%9F&p=864546#post864546)

ماجرای کورس ال90 با زانتیا (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?47969-%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%86-E2-LP-%DB%8C%D8%A7-206-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82%D8%AF%D8%A7%D8%B1-V8-%D8%9F&p=839750#post839750)

ماجرای نابود شدن 206 و پابه پا رفتن با مزدا3 تا سرعت 200 و 100متر عقب تر از جنسیس کوپه !!! (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?49894-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%B1&p=896627#post896627)

این همه نعصب برای چی؟؟؟؟ من رو BMW انقدر تعصب ندارم که شما رو تندر90 تعصب داری که با جنسیس و مزدا3 مقایسش میکنی!!!!!!

واقعا متاسفم.

arash_1982
19 June 2011, 06:05 PM
همین که شما در یک پست طاقت آوردی و حرفی از ریو نزدی جای امیدواری داری.

تیپ 5 ماشین خوبی هست و قبلاً قصد داشتم در صورت تعویض ماشینم یک پرشیا ELX بگیرم ولی از 2 تا از مالک های ELX خیلی بدشو شنیدم.

الان تنها گزینۀ تعویض (با بودجه کمتر از 30 میلیون) برای ایجاد تنوع همین تیپ 5 هست. تنها موردش هم کیفیت پاینتر مونتاژ و قطعاتش نسبت به L90 هست.

چون ما یک V8 در حد صفر هم داریم (همون تیپ 5 صندوقدار) و کیفیت پایینترش بزرگترین تفاوتش با ماشین من هست ولی نزدیکترین ماشین به L90 فول هست.

mohammadrezaef
19 June 2011, 07:31 PM
سلام
دوستان خواهش میکنم رعایت کنید!! دقیقا" در چند تاپیک مختلف مثل:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?62830-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-15%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7/page10
و
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?59019-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%280-%D8%AA%D8%A7-100%29-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-20-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%9F/page22
دوستان بحث رو منحرف میکنند! اگر بحث بر سر 2خودرو خاص هست لطف کنید فقط و فقط در مورد خودروهای مذکور بحث بفرمایید و دقیقا" در اکثر صفحات تاپیکهایی که براتون مثال زدم بحث منحرف شده و عاملش هم چند کاربر عزیز هستند! فرقی نمیکنه که چه کاربری بحث رو منحرف میکنه از این به بعد اگر پستی توسط این جند کاربر در تاپیکهای مختلف منجر به کل کل و منحرف شدن تاپیک بشه هم پستها پاک میشوند و هم در شرایط حاد تاپیک مورد نظر قفل میشه تا با کاربران برخورد بشه. ظاهرا" دوستان یادشون رفته قوانین فروم رو مطالعه کنند!!! چون در هر تاپیکی که بحث میشه همیشه همین کاربران بحث رو منحرف میکنند و بنده هم خسته شدم از اینکه تذکر بدم !! بنابر این لطف کنید رعایت کنید.

mnz logan
21 June 2011, 06:29 PM
برتري هاي لوگان نسبت به 206 از ديدگاه من:
1- اتاق جادار تر و راحت تر
2- صندلي هاي بهتر ( من يه بار با 206 صندوق دار v8 رفتم مسافرت بعد از اون توبه کردم با 206 برم مسافرت!)
3-ايمني بهتر مخصوصا در تصادف از پشت و بغل
4- موتور سازگارتر وبهتر در شرايط مختلف ( 206 به علت ضعف و خطا در عملکرد سنسور ضربه و اکسيژن و نوع ساختار موتور حتما بايد بنزين سوپر بخوره تا 110 اسب بده بيرون ولي لوگان چنين مشکلي نداره)
5-شتابگيري بهتر ( 206 به دليل کندي دريچه گاز نسبت به لوگان و ECU چيني سري هاي جديد از پس لوگان بر نمياد)
6-کيفيت ساخت بالا تر
7-فرمون نرمتر ( تو 206 هاي سري جديد نمي دونم چرا فرمون نسبت به گذشته سفت تر شده شايد به خاطر افت کيفيت ساخت باشه)
8-تعليق نرم تر وراحت تر با عملکرد بهتر مخصوصا در جاده هاي خاکي
9- عدم داغ کردن موتور موقع کولر گرفتن و عملکرد بهتر سيستم خنک کننده موتور در لوگان
10- وجود کامپيوتر سفري و سيستم عيب يابي با نمايش کد در صفحه کريستال مايع لوگان ( در 206 چنين چيزي نيست و حتما صفحه بايد با نوع B عوض بشه تا موارد گفته شده نمايش داده بشه)
11-استهلاک و خرابي هاي کمتر و هزينه هاي نگهداري کمتر
12- قيمت ارزان تر! ( با پول مدل وي 1 ميشه لوگان فول خريد)
13- سيستم ضد سرقت بهتر( در لوگان کد اکسس سيستم 12 رقمي ترکيب حرف ورقم است که نسبت به کد اکسس 8 رقمي 206 قابل اطمينان تره)

برتري هاي 206 نسبت به لوگان از ديدگاه من
1- ظاهر زيبا تر
2- تهويه اتوماتيک
3-عملکرد بهتر برف پاک کن ها
4- ترمز هاي ديسکي عقب
5- هندلينگ بهتر
6- وجود اينتر فيس سيستم صوتي
7- بيشتر بودن و در دسترس تر بودن لوازم يدکي
8- وجود قابليت تنظيم فرمان

mnz logan
21 June 2011, 06:42 PM
2- صندلي هاي بهتر ( من يه بار با 206 صندوق دار v8 رفتم مسافرت بعد از اون توبه کردم با 206 برم مسافرت!)
4- موتور سازگارتر وبهتر در شرايط مختلف ( 206 به علت ضعف و خطا در عملکرد سنسور ضربه و اکسيژن و نوع ساختار موتور حتما بايد بنزين سوپر بخوره تا 110 اسب بده بيرون ولي لوگان چنين مشکلي نداره)
5-شتابگيري بهتر ( 206 به دليل کندي دريچه گاز نسبت به لوگان و ECU چيني سري هاي جديد از پس لوگان بر نمياد)
6-کيفيت ساخت بالا تر
7-فرمون نرمتر ( تو 206 هاي سري جديد نمي دونم چرا فرمون نسبت به گذشته سفت تر شده شايد به خاطر افت کيفيت ساخت باشه)
9- عدم داغ کردن موتور موقع کولر گرفتن و عملکرد بهتر سيستم خنک کننده موتور در لوگان
10- وجود کامپيوتر سفري و سيستم عيب يابي با نمايش کد در صفحه کريستال مايع لوگان ( در 206 چنين چيزي نيست و حتما صفحه بايد با نوع B عوض بشه تا موارد گفته شده نمايش داده بشه)
13- سيستم ضد سرقت بهتر( در لوگان کد اکسس سيستم 12 رقمي ترکيب حرف ورقم است که نسبت به کد اکسس 8 رقمي 206 قابل اطمينان تره)

1- ظاهر زيبا تر
2- تهويه اتوماتيک
4- ترمز هاي ديسکي عقب
5- هندلينگ بهتر

tiger-2000-full
21 June 2011, 06:44 PM
6-کيفيت ساخت بالا تر

1- ظاهر زيبا تر
2- تهويه اتوماتيک
4- ترمز هاي ديسکي عقب
5- هندلينگ بهتر
دو تا صد آفرین:
1. به خاطر مطالبت
2. به خاطر بیان مطالب مستدل یا تجربیات و نظرات شخصی؛ بجای جر و بحث، اهانت، خرج تعصب و ...!
آفرین:143:

mnz logan
21 June 2011, 07:32 PM
6-کيفيت ساخت بالا تر

1- ظاهر زيبا تر
2- تهويه اتوماتيک
4- ترمز هاي ديسکي عقب
5- هندلينگ بهتر

FL66
21 June 2011, 08:44 PM
6-کيفيت ساخت بالا تر

1- ظاهر زيبا تر
2- تهويه اتوماتيک
4- ترمز هاي ديسکي عقب
5- هندلينگ بهتر

دوست عزیز اولاً اینجا تاپیک مقایسه ای قابلیتهای حرکتی دو خودروست نه مقایسه کامل :icon_evil
در ضمن مسلمه که ایمنی تندر صندوقدار در مقایسه با 206 هاچبک از قسمت عقب بیشتره ، ازنظر ایمنی بغل هم 206 بخاطر ستونهای خوبش اگر از تندر بهتر نباشه کمتر هم نیست :icon_surp
از نظر موتور هم که موتور 206 از راندمان بالاتری نسبت به موتور تندر برخورداره و تندر 90 در مقایسه با تیپ 5 سری قبل حرفی واسه گفتن نداشت ، تیپ 5 جدید بخاطر استفاده از یه سری قطعات بی کیفیت دچار مشکل شده ولی باز فکر نمیکنم در مقابل تندر کم بیاره ، چون سری قبل که شتاب 9.6 ثانیه ای داشت ، حالا سری جدید یعنی انقدر کند شده که از تندر جا بمونه..!!؟؟ :icon_ques
شما منظورتون از داغ کردن موتور 206 در هنگام روشن شدن ایرکاندیشن چه میزان دمایی هست..؟؟ :icon_razz
در مورد استهلاک و خرابی کمتر هم اونطور که من از نمایندگی ایرانخودرو شنیدم 206 نسبت به تندر کمتر به مشکل بر میخوره
از نظر قیمت هم باید به این موضوع توجه کنید که 206 از امکانات و طراحی ظاهری و داخلی بهتری نسبت به تندر برخورداره :icon_evil
به برتریهای 206 اینو هم اضافه کنید : وجود قطعات اسپرت و آپشنهای متنوع قابل نصب :icon_evil
فرمون تندر واقعاً قابلیت تنظیم نداره..!!!؟؟ :icon_twis

phyniks
21 June 2011, 10:34 PM

سلام
دوست عزيز
فكر نميكنم هزينه نگهداري ال90 از 206 كمتر باشه(به نظر من كه بيشتره)
براي تعويض روغن كه قيمت ELF و TOTAL تفاوت زيادي نداره,ولي ال90 حدود 1 ليتر بيشتر روغن ميخواد,قيمت فيلتر هم تقريبا مثل همه
تعويض تسمه تايم ال90 حدود 150000 خرجشه,در مورد 206 فكر ميكنم زير 50000 باشه
(من هم مثل شما ال 90 دارم و به نظر من مهمترين ايراد لوگان,هزينه بالاي نگهداريشه)

Real Madrid
22 June 2011, 12:08 AM
نه تنها فرمونش تنظیم نمی شه که برف پاک کن هاش هم فقط 2 دور داره که ماشین های 30 سال پیش هم 3 دور داشتن .تو شتاب و قدرت موتور که تندر از 206 پایین تره .فقط مزیت تندر صندوق عقبش هست.تو بقیه موارد بخصوص ظاهر برتری با 206 هست .در مورد هزینه نگهداری هم 206 اصلا اونقدر که می گن خرج نداره .به عنوان نمونه الان ماشین من 150 هزار تا کارکرده هنوز دیسک و صفحه فابریک روشه .

FL66
22 June 2011, 12:45 AM
منم قبول دارم که قدرت و شتاب تیپ 5 یه چیزه دیگست ، ولی نمیدونم سر تیپ 5 های جدید چه بلایی آوردن که دوستان ادعا میکنن پیش تندر کم میاره :icon_eek:
یکی از اقواممون به تازگی تیپ 5 گرفته ، باید یه بار باهاش تست بزنم ببینم چجوریه :icon_ques

Mostafa United
22 June 2011, 12:56 AM
منم قبول دارم که قدرت و شتاب تیپ 5 یه چیزه دیگست ، ولی نمیدونم سر تیپ 5 های جدید چه بلایی آوردن که دوستان ادعا میکنن پیش تندر کم میاره :icon_eek:

البته ادعاها رو شما جدی نگیرید دوست عزیز ... تیپ 5 که سهله ... اینجا دوستان تندر سوار به ELX و طانتیا و مزدا 3 و حتی جنسیس کوپه هم رحم نمیکنن :icon_arro

در کل من فکر نکنم تفاوتی باشه ... شاید فقط در استارت اولیه تیپ 5 جدید در دورهایی پایین تاخیر در پدال گاز داشته باشه ... ولی در دورهای بالا فکر نکنم با 7.4.4 فرقی داشته باشه

FL66
22 June 2011, 01:11 AM
تأخیر پدال گاز هم که قبلاً وجود داشت ، ولی من با این موضوع دیگه مشکلی ندارمو قلقش دستم اومده و میدونم چجوری باید گاز بدم که این تأخیر ایجاد نشه و در شروع شتابگیری حتی جرأت رقابت با هیوندا کوپه رو هم پیدا کردم که در دنده 1 واقعاً جاش گذاشتم ولی بدلیل بسته شدن مسیرم نتونستم دیگه به دنده 2 برم ، هرچند که مطمئن بودم که حریف کوپه نمیشمو تا بخوام برم تو دنده 2 ، کوپه دیگه ازم رد شده و رفته ، ولی 2-3 بار با ماکسیما اتومات کورس گذاشتم (البته تو دور و تنها) و بخاطر تعویض سریع دنده و ایجاد حداقل اتلاف انرژی تونستم مسیریو پا به پاشون برم ، بیچاره ها همشون تعجب میکردن ، حتماً فکر میکردن ماشینم توربو داره :icon_arro

mohajer_137860
22 June 2011, 07:21 AM
البته ادعاها رو شما جدی نگیرید دوست عزیز ... تیپ 5 که سهله ... اینجا دوستان تندر سوار به ELX و طانتیا و مزدا 3 و حتی جنسیس کوپه هم رحم نمیکنن :icon_arro

دوست عزیز به نظر میرسه که شما دچار یک سری نارسایی های فکری شده اید و مرتبا در فکر تسویه حساب هستید . پستهای شما پر از تمسخر و بی محتواست. 'اگر شخصی بنویشد که ریو سواران همه فلان هستند شما خوشت میاد؟ بهتره به این نوع پست دادن ها پایان دهید.هستند کسانی که حداقل 2 تا 3 برابر شما سن دارند و سکوت و احترام آنان نباید باعث گستاخی بیشتر شما شود.

Mostafa United
22 June 2011, 12:02 PM
دوست عزیز به نظر میرسه که شما دچار یک سری نارسایی های فکری شده اید و مرتبا در فکر تسویه حساب هستید . پستهای شما پر از تمسخر و بی محتواست. 'اگر شخصی بنویشد که ریو سواران همه فلان هستند شما خوشت میاد؟ بهتره به این نوع پست دادن ها پایان دهید.هستند کسانی که حداقل 2 تا 3 برابر شما سن دارند و سکوت و احترام آنان نباید باعث گستاخی بیشتر شما شود.

عزیزم من اگه حرفی میزنم مثل برخی افراد رو هوا نیست

هر چیزی که میگم براش سند و مدرک دارم ...

بازم میگم اینجا کسی تو کلوپ ریو نگفته با ریو پشت جنسیس کوپه رفتم ! ( بقیه هم زیرش تشکر بزنن به نشانه تایید ! )

اینم سندها :

ماجرای 0-140 تا پا به پا رفتن با زانتیا (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?59019-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%280-%D8%AA%D8%A7-100%29-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-20-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%9F&p=907689#post907689)

باز هم نیاز بود بگید نشونتون بدم تا غلظت تعصب رو خودتون اندازه بگیرید

این بحث های مقایسه خودرو رو اگه دنبال میکردید نمیومدید اینجوری حرف بزنید و خودتون رو زیر سوال ببرید

tiger-2000-full
22 June 2011, 12:44 PM
دوباره شروع شد! ! !
انقدر زدید تو سر هم نتیجه ای هم گرفتین؟!
:132: :cool_phalls_47: :cool_phalls_78: ! ! ! !!! ! ! !:icon_razz
دیگه مدیرای محترم باید یه برخوردی بکنن! چون واقعا هیچ کدوم از این مباحث ربطی به موضوع تاپیک نداره!
:cool_phalls_02:

mnz logan
22 June 2011, 01:32 PM
[/U][/COLOR]
دوست عزيز اولاً اينجا تاپيک مقايسه اي قابليتهاي حرکتي دو خودروست نه مقايسه کامل :icon_evil
در ضمن مسلمه که ايمني تندر صندوقدار در مقايسه با 206 هاچبک از قسمت عقب بيشتره ، ازنظر ايمني بغل هم 206 بخاطر ستونهاي خوبش اگر از تندر بهتر نباشه کمتر هم نيست :icon_surp
از نظر موتور هم که موتور 206 از راندمان بالاتري نسبت به موتور تندر برخورداره و تندر 90 در مقايسه با تيپ 5 سري قبل حرفي واسه گفتن نداشت ، تيپ 5 جديد بخاطر استفاده از يه سري قطعات بي کيفيت دچار مشکل شده ولي باز فکر نميکنم در مقابل تندر کم بياره ، چون سري قبل که شتاب 9.6 ثانيه اي داشت ، حالا سري جديد يعني انقدر کند شده که از تندر جا بمونه..!!؟؟ :icon_ques
شما منظورتون از داغ کردن موتور 206 در هنگام روشن شدن ايرکانديشن چه ميزان دمايي هست..؟؟ :icon_razz
در مورد استهلاک و خرابي کمتر هم اونطور که من از نمايندگي ايرانخودرو شنيدم 206 نسبت به تندر کمتر به مشکل بر ميخوره
از نظر قيمت هم بايد به اين موضوع توجه کنيد که 206 از امکانات و طراحي ظاهري و داخلي بهتري نسبت به تندر برخورداره :icon_evil
به برتريهاي 206 اينو هم اضافه کنيد : وجود قطعات اسپرت و آپشنهاي متنوع قابل نصب :icon_evil
فرمون تندر واقعاً قابليت تنظيم نداره..!!!؟؟ :icon_twis

در مورد ايمني بيشتر لوگان در تصادف از بغل به دليل ارتفاع بيشتر اتاق نسبت به 206 ضربه به قسمت هاي پايين تري از اتاق وارد شده وتوسط شاسي جذب مي شه و سرنشينان کمتر ضربه مي بينن.
راندمان موتور K4M لوگان بيشتره. در نظر داشته باشيد همين موتور روي رنو مگان 115 اسب بخار توليد مي کنه که دليلشم تفاوت برنامه ريزي ECU هست. مسلما اگه کامپيوتر موتور لوگان هم دوباره برنامه ريزي بشه و انژکتور هاش هم با مگان عوض بشه 115 اسب رو مي زنه و اونوقت ديگه بعيد ميدونم هيچ تيپي از 206 با موتور 1600 از پس لوگان بر بياد. راستي تو سايت خود پژو واسه 206 TU5 که 106 اسب نوشته امروز رفتم ديدم!
در مورد داغ کردن منظورم اينه که وقتي تو 206 ( مخصوصا سري جديد) کولر ميگيري کم کم دماي آب مخصوصا تو سر بالايي مثل پرايد به طور غير عادي بالا ميره که با توجه به توان موتور و وجود فن رادياتور با الکترو موتور قوي قابل توجيه نيست.
در مورد قيمت قطعات قبول دارم که قطعات لوگان کميابتر وگرون تره ولي خرابي اون خيلي کمتر از 206 هست. ايران خودرو هم يه چيزي گفته و حرف هاشون هم قابل اطمينان نيست. تو نمايندگي شمع هاي لوگان منو عوض نکردن به اين بهانه که شمع هاش ايريديومي هست!!!! :icon_arro و عوض کردنش کار هر کسي نيست!!!!! به اين ميگن دروغ شاخدار و معلوم بود که اصلا کاپوت ماشين بيچاره رو اصلا بالا نزدن!
از نظر امکاناتي تنها برتري 206 تهويه اتومات و تنظيم فرمون هست وفکر هم نمي کنم بخاطر يه تهويه عادلانه باشه يه ميليون بيشتر واسه 206 بدم.

FL66
22 June 2011, 01:57 PM
در مورد ايمني بيشتر لوگان در تصادف از بغل به دليل ارتفاع بيشتر اتاق نسبت به 206 ضربه به قسمت هاي پايين تري از اتاق وارد شده وتوسط شاسي جذب مي شه و سرنشينان کمتر ضربه مي بينن.
راندمان موتور K4M لوگان بيشتره. در نظر داشته باشيد همين موتور روي رنو مگان 115 اسب بخار توليد مي کنه که دليلشم تفاوت برنامه ريزي ECU هست. مسلما اگه کامپيوتر موتور لوگان هم دوباره برنامه ريزي بشه و انژکتور هاش هم با مگان عوض بشه 115 اسب رو مي زنه و اونوقت ديگه بعيد ميدونم هيچ تيپي از 206 با موتور 1600 از پس لوگان بر بياد. راستي تو سايت خود پژو واسه 206 TU5 که 106 اسب نوشته امروز رفتم ديدم!
در مورد داغ کردن منظورم اينه که وقتي تو 206 ( مخصوصا سري جديد) کولر ميگيري کم کم دماي آب مخصوصا تو سر بالايي مثل پرايد به طور غير عادي بالا ميره که با توجه به توان موتور و وجود فن رادياتور با الکترو موتور قوي قابل توجيه نيست.
در مورد قيمت قطعات قبول دارم که قطعات لوگان کميابتر وگرون تره ولي خرابي اون خيلي کمتر از 206 هست. ايران خودرو هم يه چيزي گفته و حرف هاشون هم قابل اطمينان نيست. تو نمايندگي شمع هاي لوگان منو عوض نکردن به اين بهانه که شمع هاش ايريديومي هست!!!! :icon_arro و عوض کردنش کار هر کسي نيست!!!!! به اين ميگن دروغ شاخدار و معلوم بود که اصلا کاپوت ماشين بيچاره رو اصلا بالا نزدن!
از نظر امکاناتي تنها برتري 206 تهويه اتومات و تنظيم فرمون هست وفکر هم نمي کنم بخاطر يه تهويه عادلانه باشه يه ميليون بيشتر واسه 206 بدم.

سلام دوست عزیز

در مورد ایمنی هم که شما فرمودین بستگی به نوع تصادف داره ولی 206 از ناحیه بغل واقعاً خودروی محکمیه :icon_evil
در رابطه با موتور هم خودتون میگین که موتور لوگان با تغییر برنامه ریزی ECU و تغییرات جزئی دیگر در مگان به این توان دست پیدا کرده ، خوب اگر بر روی موتور تیپ 5 هم چنین تغییراتی ایجاد بشه شاید قدرتش به 120 اسب هم برسه :icon_evil
بالا آمدن آمپر آب 206 تا 94 درجه کاملاً عادیه و ایراد محسوب نمیشه ، چون در این دما تازه فن شروع بکار میکنه و از این نظر اصلاً قابل مقایسه با خودرویی چون پراید نیست ، چون موتور پراید موتور سرده که تحمل دمای بالارو نداره ولی موتور 206 موتور داغه و تحمل دماهای بالای 100 درجه رو هم داره :icon_evil
من خودم بیش از 5 ساله که 206 دارم ، تو این مدت به غیر از هزینه های مصرفی فقط یکبار جلوبندیو تعمیر کردم که بعد این مدت (با توجه به شرایط بد خیابانها و جاده ها) هر خودروی دیگری بود تا حالا بیشتر از اینا به این مشکل برمیخورد ، در کل خیلی هم ازش راضیمو خدارو شکر تا الان هیچ مشکل دیگری باهاش نداشتم :icon_cool
نمایندگیها هم همونطور که شما فرمودین منم قبول دارم ، درست کار نمیکنند ، ولی این نمایندگی که من از اول ماشینمو اونجا میبرم آشناست ، کارشون هم خیلی خوبه و خودمم بالا سر ماشین وایمیسم :icon_evil
به غیر از امکاناتی که ذکر کردین 206 به ترمزهای دیسکی عقب هم مجهزه که تو پست قبلیتون بهش اشاره کردین ، چراغهای دوگانه جلو 206 نور بیشتری داره ، لوگان فقط در تیپ E2 از دو ایربگ بهره میبره که 206 الان دیگه در تمام تیپها از دو ایربگ برخورداره :icon_evil
موفق باشی :icon_cool

tiger-2000-full
22 June 2011, 02:19 PM
البته منم در مورد داغ شدن موتور پژو ها شنیدم! ولی نمیدونم تا چه حدی هست؟!
به هر حال متاسفانه باید قبول کرد که دمای زیاد سم مهلکی برای استهلاک بخشی به خودرو هست! بنابراین هر چه دمای موتوری نسبت به موتور دیگه تو شرایط مختلف مثل با کولر و سربالایی پایین تر باشه قطعا استهلاک کمتری هم خواهد داشت!:icon_cool

mnz logan
22 June 2011, 02:27 PM
سلام
در مورد تصادف از بغل قبول دارم 206 خودرو محکمیه ولی دلیل اصلی ایمنی بیشتر لوگان همین موقعیت صندلی ها و ارتفاع اتاقه که باعث میشه سرنشینها کمتر ضربه ببینند.
در مورد تقویت چنین موتور هایی تا 200 اسب بخار مانعی وجود نداره ( مثل رنو لوگان توربویی که چند وقت پیش یکی عکسشو نشونم داد وچیزی حدود 220 اسب تولید می کرد.) اما چون تو ایران 2 نوع سیستم تزریق سوخت واسه این موتور هست ( یعنی لوگان ومگان) راحت تر می شه لوگانو تقویت کرد در حالی که در ایران تیپ دیگه ای از سیستم سوخت رسانی پژو 206 1600 نیست.
منظورم از بالا رفتن دمای آب تا حد قرمز هست.( من با 206 سری جدید تو سر بالایی جوش آوردم.)
من هم تا حالا مشکلی با لوگان نداشتم.
راستی الان هم هیچ تیپی از لوگان 1 ایربگ نداره چون به زبان ساده بگم تولید لوگان E0 و E1 پارس خودرو متوقف شده وپارس خودرو فقط فول میزنه. ایران خودرو هم به زودی فقط فول خواهد زد.

?!...sia
22 June 2011, 02:38 PM

دوست عزیز موتور مگان فقط به خاطر ECU و انژکتورها نیست که قدرتش اینه بلکه کل سرسیلندر تو مگان با لوگان فرق میکنه (VVTI)
اگه اینجوریه خوب تو 206 هم میشه با نصب هدرز و تغیرات دیگه قدرت رو برد بالاتر...

FL66
22 June 2011, 02:55 PM
البته منم در مورد داغ شدن موتور پژو ها شنیدم! ولی نمیدونم تا چه حدی هست؟!
به هر حال متاسفانه باید قبول کرد که دمای زیاد سم مهلکی برای استهلاک بخشی به خودرو هست! بنابراین هر چه دمای موتوری نسبت به موتور دیگه تو شرایط مختلف مثل با کولر و سربالایی پایین تر باشه قطعا استهلاک کمتری هم خواهد داشت!:icon_cool

البته tiger جان همونطور که در پست قبلیم هم گفتم موتورهای جدید اکثرا بهمین صورت ساخته میشن و به موتورهای داغ معروفند و این موضوع مشکلی براشون بوجود نمیاره و اصلاً برای چنین شرایطی طراحی شدن ، حتی همین مگانو مزدا هم موتورهاشون در دمای بالایی کار میکنند که این موضوع نه تنها عیب محسوب نمیشه بلکه مزیت هم به حساب میاد :icon_evil
بنزین در دمای بالاتر کاملتر میسوزه و همین امر باعث بهتر کار کردن و بالا رفتن راندمان موتور میشه ، در ضمن آلودگی کمتری هم تولید میکنه:icon_evil
خودروهای کره ای که قبلاً از موتورهای سرد برخوردار بودن ، حالا نمیدونم در سریهای جدید هنوزم بهمین صورتن یا اینکه اونها هم متحول شدن :icon_ques

mnz logan
22 June 2011, 03:09 PM
سر سیلندر مگان هیچ فرقی جز فلکه سر میل سوپاپ هوا با لوگان نداره.(به دلیل همین زمانبندی سوپاپ ها)
همچنین سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ ها جز در مصرف سوخت تاثیر دیگه ای نداره و همونطور که گفتم دلیل اصلی اختلاف توان مگان با لوگان برنامه ریزی کامپیوتر وتیپ انژکتور هاست.
هدرز هم نهایتا تا 3-4 اسب بخار عملکردو بهتر می کنه نه 10 اسب بخار!

Mostafa United
22 June 2011, 03:38 PM
سلام دوست عزیز

در مورد ایمنی هم که شما فرمودین بستگی به نوع تصادف داره ولی 206 از ناحیه بغل واقعاً خودروی محکمیه :icon_evil
در رابطه با موتور هم خودتون میگین که موتور لوگان با تغییر برنامه ریزی ECU و تغییرات جزئی دیگر در مگان به این توان دست پیدا کرده ، خوب اگر بر روی موتور تیپ 5 هم چنین تغییراتی ایجاد بشه شاید قدرتش به 120 اسب هم برسه :icon_evil
بالا آمدن آمپر آب 206 تا 94 درجه کاملاً عادیه و ایراد محسوب نمیشه ، چون در این دما تازه فن شروع بکار میکنه و از این نظر اصلاً قابل مقایسه با خودرویی چون پراید نیست ، چون موتور پراید موتور سرده که تحمل دمای بالارو نداره ولی موتور 206 موتور داغه و تحمل دماهای بالای 100 درجه رو هم داره :icon_evil
من خودم بیش از 5 ساله که 206 دارم ، تو این مدت به غیر از هزینه های مصرفی فقط یکبار جلوبندیو تعمیر کردم که بعد این مدت (با توجه به شرایط بد خیابانها و جاده ها) هر خودروی دیگری بود تا حالا بیشتر از اینا به این مشکل برمیخورد ، در کل خیلی هم ازش راضیمو خدارو شکر تا الان هیچ مشکل دیگری باهاش نداشتم :icon_cool
نمایندگیها هم همونطور که شما فرمودین منم قبول دارم ، درست کار نمیکنند ، ولی این نمایندگی که من از اول ماشینمو اونجا میبرم آشناست ، کارشون هم خیلی خوبه و خودمم بالا سر ماشین وایمیسم :icon_evil
به غیر از امکاناتی که ذکر کردین 206 به ترمزهای دیسکی عقب هم مجهزه که تو پست قبلیتون بهش اشاره کردین ، چراغهای دوگانه جلو 206 نور بیشتری داره ، لوگان فقط در تیپ E2 از دو ایربگ بهره میبره که 206 الان دیگه در تمام تیپها از دو ایربگ برخورداره :icon_evil
موفق باشی :icon_cool

سر سیلندر مگان هیچ فرقی جز فلکه سر میل سوپاپ هوا با لوگان نداره.(به دلیل همین زمانبندی سوپاپ ها)
همچنین سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ ها جز در مصرف سوخت تاثیر دیگه ای نداره و همونطور که گفتم دلیل اصلی اختلاف توان مگان با لوگان برنامه ریزی کامپیوتر وتیپ انژکتور هاست.
هدرز هم نهایتا تا 3-4 اسب بخار عملکردو بهتر می کنه نه 10 اسب بخار!

CVVT باعث میشه منحنی گشتاور فلت تر باشه و ماشین در همه ی دور ها کشش خوبی داشته باشه

دقت کنید مگان از نظر وزنی حدود 200 کیلو از تندر سنگینتره ولی از نظر شتاب و کشش در حد همین لوگان و ( به استناد مجله های معتبر تست خارجی ) در سرعت های بالاتر بهتر عمل میکنه که شاید بخاطر آیرودینامیک بهتر هم باشه

FL66
22 June 2011, 03:43 PM
اگر قرار به تغییرات اساسی باشه که بر روی موتور 206 هم تغییرات زیادی میتوان اعمال کرد که قدرتشو به حدود 300 اسب بخار (تقریباً معادل جنسیس کوپه با موتور V6 3.8 لیتری) رسوند
با استفاده از کیت توربو به همراه اینتر کولر ، تغییر در چند راهه های ورودی و خروجی ، استفاده از هدرز و منبع اگزوز اسپرت و تغییرات خاص دیگر میتوان به این توان دست پیدا کرد که به همراه کیت بدنه کامل و خوب میتوان با این خودرو به شتابی در حد پورشه 911 دست یافت ، البته انجام این تغییرات در حدود قیمت یه مزدا 3 هزینه داره :icon_cool

mnz logan
22 June 2011, 04:27 PM
با سلام
منم همینو می گم. این کارهایی رو که می گی رو لوگان هم می شه کرد مخصوصا اینکه توربو مگان مدل RS هم به لوگان می خوره ولی باید قوانین رو هم در نظر گرفت. همچنین انجام چنین تیونینگی به هیچ وجه روی این ماشین ها با صرفه نیست چون چند برابر قیمت خود ماشین در میاد. در مورد سیستم زمانبندی سوپاپ ها هم باید بگم که هیچ تاثیری روی منحنی گشتاور نداره.

Mostafa United
22 June 2011, 04:54 PM
در مورد سیستم زمانبندی سوپاپ ها هم باید بگم که هیچ تاثیری روی منحنی گشتاور نداره.

سیستم CVVT منحنی گشتاور رو فلت میکنه ...

اگه هنوز بر حرف خودتون اصرار دارید یک منحنی گشتاور مثال بزنید که مربوط به موتور CVVT باشه و حالت فلت ( نه صاف صاف مثل بوگاتی ! ) نداشته باشه

سمند EF7 هم CCVT هست و نمودار گشتاورش تقریبا فلته

atteesh
22 June 2011, 06:33 PM
از نظر قابليت هاي حركتي هر دو خودرو همانطور كه از قيمت و كلاس آنها انتظار مي رود در حد متوسط رو به پايين هستند .
در بسياري از مسابقات رالي معتبر از طريق تلويزيون و نت بارها شاهد حضور 206 پژو - و لوگان رنو بود ه ام جايي كه بسياري از خودرو هاي آسيايي حتي جرات فكر كردن به آن را هم نداشته اند . به هر حال اين يك حقيقت است و مانبايد با تعصب و توجيهات غير منطقي قصد وارونه جلوه دادن مسايل را داشته باشيم مسلما خودرو يي كه در چنين مسابقاتي شركت مي كند تفاوت زيادي با خودروي تجاري دارد اما به هر حال تناسب اتاق و ارتفاع مناسب و بحث مربوط به شتاب گرانش جي و تعادل كلي بدنه و فاصله محور چرخها وغيره كه همگي در انتخاب يك خودرو به عنوان مبارز موثر هستند براي اين دو خودرو غير قابل تغيير و تقريبا ثابت است .
اما ادامه بحث اينكه هر دو خودرو از موتور ي 16 سوپاپ با قدرت تقريبا برابر استفاده مي كنند و هر دو سابقه تقريبا بدي در زمينه راه رفتن روي سقف دارند به هر حال مقايسه يك خودروي صندوقدار با يك هاچبك از جنبه هاي حركتي مخصوصا اگر منظور ما جنگولك بازيهاي داخل شهر باشد كاملا اشتباه است و در اين زمينه 206 را برتر ميدانم اما درباره وضعيت و بلايي كه بر سر سرنشينهاي عقب 206 در مسافرت ها مي آيد و يا ظرفيت صندوق خودرو ها قصد ندارم صحبت كنم چون مربوط به موضوع بحث نمي شود .
درباره ايران كشور عزيزمان تمام اين تئوريها و نظريه مي تواند باطل باشد به اين ترتيب كه متاسفانه دست پر بر كت ايرانيان حتي اگر به پورشه 911 و لامبورگيني . فراري هم بخورد آنها راتبديل به موجود نوظهوري مي كند كه شايد خود كارخانه سازنده هم هرگز تصورش را نمي كرد منظورم اين است كه هر چه درصد ساخت ايران بودن يك خودرو كمتر باشد مي تواند به نوعي عاملي براي بر تري آن خودرو در تمامي تست ها باشد . يادم نمي رود كه سال 81 يك 206 تيپ 2 به رنگ آلبالويي صفر كيلومتر خريدم و البته قبل از آن هم پرايد هاچبك داشتم يك روز همان اوايل به هواي پرايد در حالي كه از يك فرعي وارد اصلي مي شدم فرمون را پيچوندم و همزمان با گاز زياد كلاچ را رها كردم باور نمي كردم ماشين از دستم در رفت و تقريبا مثل موشك رفت وسط خيابون ! بعدا باز هم 206 هاي زيادي خريدم اما هيچكدام مثل اون ماشين نشد كه نشد .به هر صورت بايد توجه كنيد كه جريان علم و روند توليد دانش در كشورهاي پيشرفته جهان مانند فرانسه روز به روز در حال پيشرفت است و مطمئنا پژو 206 كه در سالهاي آخر دهه 90 توليد و طراحي شده در آن زمان بالاترين استانداردها را داشته و حاصل آخرين تحقيقات و يافته هاي دانش خودرو سازي را با خود به همراه مي برده همانطوركه لوگان نيز حاصل آخرين يافته هاي دهه اول از هزاره جديد است و تا زماني كه درصد كمتري از اجزائ آن ايرانيزه شده باشد مي توان به اصالت و وجود اين فناوري ها و استاندارد هاي اوليه طراحي هر دو خودرو ايمان داشت .

http://www.pic.iran-forum.ir/images/8ygvtvfmvvnhyz6p7xku.jpg
http://www.pic.iran-forum.ir/images/b386kt9a9z4agjkm7j.jpg
http://www.pic.iran-forum.ir/images/vq7pje0iwz1ysuv73oo.jpg
http://faza.webatu.com/images/5e122e839dfd.jpg

FL66
22 June 2011, 07:27 PM
دوست عزیز خیلی ممنون بابت توضیحات خوبو کاملتون و همچنین تصاویر زیبا ، آدم از دیدن این تصاویر لذت میبره (آخه بدجوری عاشق این مسابقاتم) ، عکس 206 WRC رو گذاشتین حالم بد شد ، واقعاً در زمان خودش عجوبه ای بود ، دیگه بعد از این خودرو پژو نتونست جایگزین مناسبی براش انتخاب کنه ، 307 هم نتونست موفقیتهاشو ادامه بده ، با دیدن این عکس بیشتر عاشق ماشینم شدم ، فقط 206 :icon_wink:icon_wink:icon_wink
جو گیرم کردین ، دیگه به هیچ لوگانی رحم نمیکنم ، همشونو میگیرم (البته این قسمتو جدی نگیرین ، کار خطرناکیه ، درست نیست ، آروم از سمت راست میرم بهتره) :icon_arro:icon_surp

atteesh
22 June 2011, 08:08 PM
دوست عزیز خیلی ممنون بابت توضیحات خوبو کاملتون و همچنین تصاویر زیبا ، آدم از دیدن این تصاویر لذت میبره (آخه بدجوری عاشق این مسابقاتم) ، عکس 206 WRC رو گذاشتین حالم بد شد ، واقعاً در زمان خودش عجوبه ای بود ، دیگه بعد از این خودرو پژو نتونست جایگزین مناسبی براش انتخاب کنه ، 307 هم نتونست موفقیتهاشو ادامه بده ، با دیدن این عکس بیشتر عاشق ماشینم شدم ، فقط 206 :icon_wink:icon_wink:icon_wink
جو گیرم کردین ، دیگه به هیچ لوگانی رحم نمیکنم ، همشونو میگیرم (البته این قسمتو جدی نگیرین ، کار خطرناکیه ، درست نیست ، آروم از سمت راست میرم بهتره) :icon_arro:icon_surp

ببخشيد دوست عزيزم قصد جسارت ندارم اما بارها ديدم كه بطور مثال پرايدهايي كه با ماكسيما هم كل انداختن و از سمت راست كه هيچ گاهي اوقات از روي ماشين هم مي خواستن رد بشن كه متاسفانه رفتن داخل ... ماشين جلويي . شايد خود من هم اگر دلم بخواهد مي توانم با يك پرايد سرحال هر ماشيني را كه دلم خواست تا سر حد مرگ اذيت كنم كه اين دليل بر تري خودرو بنده نمي شود بلكه مي تواند به نوعي نشان دهنده چيز ديگري باشد كه بيان آن در اين بحث صحيح نيست به هر صورت اين مطالب را خطاب به خودم نوشتم و قصد ندارم خداي ناكرده كسي دلگير شود . فقط سعي كنيد اين صحنه را در ذهن خودتان تصور كنيد كه مثلا يك لوگان كه يك خانوم راننده اش است بطور عادي در حال رانندگي است و شما به اين خودرو نزديك ميشويد و ناگهان به قصد عبور از راست وارد سبقت مي شويد با توجه به ارتفاع بلند لوگان مسلما كسي كه در عقب و پشت سر اين خودرو قرار بگيرد ديد بسيار كمي به وضعيت مسير خواهد داشت حال فرض كنيد كه يك عابر پياده يا يك مادر و كودك يا ... به قصد عبور از خيابان در سمت راست ايستاده اند و ناگهان همزمان با لايي كشيدن و حركت ناگهاني شما به سمت راست در اين لحظه فقط شاهد بر خورد آنها با خودروي خودتان و خرد شدن شيشه جلو و ترمز شديد و پرتاب شدن چندين متري آنها در هوا و ...... خواهيد بود . در بهترين حالت هم ممكن است بجاي عابر بايك خودرو ي پارك شده يا تاكسي در حال مسافر گيري يا خودروي در حال ورود به مسير اصلي بر خورد كنيد . البته كم پيش مي آيد اين اتفاق اما اگر يك بار هم اتفاق بيفتاد كافي است كه براي هميشه شما را از 206 خوشگلتان بي زار كند .پس قدر خود و ماشينتان و مهمتر از هر دو آنها زندگي و حقوق مردم را بدانيم و حداقل چنين بي پروا دم از قانون شكني نزنيم .
شخصا هميشه رانندهايي را تحسين كرده ام كه علي رغم سوار بودن بر خودروهاي پر قدرت و گرانقيمت متانت و وقار را در رانندگي رعايت كرده و شخصيت و جلوه خودروي خود را چند برابر بيشتر به رخ كشيده اند و سعي كرده ام حتي اگر پرايد هم سوار هستم همين رفتار را داشته باشم .

Mostafa United
22 June 2011, 08:10 PM
بچه ها دقت کنید بحث سر تندر90 پارس خودرو / ایران خودرو و 206 ایران خودروئه ...

نه ماشین هایی که برای رالی تیون شدن

FL66
22 June 2011, 08:28 PM
بله Mostafa جان ، پس به این نتیجه میرسیم که تند رفتن اصلاً خوب نیستو بهتره با حفظ قوانین راهنمایی و رانندگی آسه بریمو آسه بیام تا ..... :icon_surp
جناب atteesh عزیز باور کنید من شوخی کردم ، منو چه به این کارا ، اصلاً من دنبال دردسر نمیگردمو دوست ندارم خدای نکرده واسه کسی مشکلی درست کنم و هم ماشینم توسط پلیس توقیف بشه ، منظورمم از سمت راست رفتن آروم رفتن از کنار بود نه لایی کشیدن :icon_neut
البته بعضی وقتا از این شیطونیا میکنم ولی تمام حواسمو جمع میکنمو در مکان مناسبش این کارو انجام میدم ، نه تو کوچه و خیابونهای نا مناسب :icon_cool
از همه دوستان هم بابت حرفهای نامربوطم با این تاپیک معذرت میخوام ، ولی خوب بالاخره باید زده بشه :icon_surp
برگردیم سر بحث اصلیمون :icon_cool

rozbehn
22 June 2011, 08:46 PM
ببخشيد دوست عزيزم قصد جسارت ندارم اما بارها ديدم كه بطور مثال پرايدهايي كه با ماكسيما هم كل انداختن و از سمت راست كه هيچ گاهي اوقات از روي ماشين هم مي خواستن رد بشن كه متاسفانه رفتن داخل ... ماشين جلويي . شايد خود من هم اگر دلم بخواهد مي توانم با يك پرايد سرحال هر ماشيني را كه دلم خواست تا سر حد مرگ اذيت كنم كه اين دليل بر تري خودرو بنده نمي شود بلكه مي تواند به نوعي نشان دهنده چيز ديگري باشد كه بيان آن در اين بحث صحيح نيست به هر صورت اين مطالب را خطاب به خودم نوشتم و قصد ندارم خداي ناكرده كسي دلگير شود . فقط سعي كنيد اين صحنه را در ذهن خودتان تصور كنيد كه مثلا يك لوگان كه يك خانوم راننده اش است بطور عادي در حال رانندگي است و شما به اين خودرو نزديك ميشويد و ناگهان به قصد عبور از راست وارد سبقت مي شويد با توجه به ارتفاع بلند لوگان مسلما كسي كه در عقب و پشت سر اين خودرو قرار بگيرد ديد بسيار كمي به وضعيت مسير خواهد داشت حال فرض كنيد كه يك عابر پياده يا يك مادر و كودك يا ... به قصد عبور از خيابان در سمت راست ايستاده اند و ناگهان همزمان با لايي كشيدن و حركت ناگهاني شما به سمت راست در اين لحظه فقط شاهد بر خورد آنها با خودروي خودتان و خرد شدن شيشه جلو و ترمز شديد و پرتاب شدن چندين متري آنها در هوا و ...... خواهيد بود . در بهترين حالت هم ممكن است بجاي عابر بايك خودرو ي پارك شده يا تاكسي در حال مسافر گيري يا خودروي در حال ورود به مسير اصلي بر خورد كنيد . البته كم پيش مي آيد اين اتفاق اما اگر يك بار هم اتفاق بيفتاد كافي است كه براي هميشه شما را از 206 خوشگلتان بي زار كند .پس قدر خود و ماشينتان و مهمتر از هر دو آنها زندگي و حقوق مردم را بدانيم و حداقل چنين بي پروا دم از قانون شكني نزنيم .
شخصا هميشه رانندهايي را تحسين كرده ام كه علي رغم سوار بودن بر خودروهاي پر قدرت و گرانقيمت متانت و وقار را در رانندگي رعايت كرده و شخصيت و جلوه خودروي خود را چند برابر بيشتر به رخ كشيده اند و سعي كرده ام حتي اگر پرايد هم سوار هستم همين رفتار را داشته باشم .

دوست عزیز آفرین به شما واقعاُ حق باشماست

دوستان گلم من تجربه خیلی بدی از لایی کشیدن از سمت راست دارم وقتی میخواستم لایی بکشم دیدم یک مادر و 2 تا کودک که یکیش بغل مادر ش بود درست جلوی ماشینم قرار دارن فقط تنها کاری میتونستم انجام بدم تو اون سرعت دستی ماشینو کشیدم فرمانو چرخوندم پشت ماشین چرخید خورد به جدول و ماشین چپ شد طوری ماشین چپ شد که بقیه ماشینهای پشتی دنبال دوربین بودن فکر میکردن داریم فیلم بازی میکنیم پشت ماشین طوری به هوا بلند شده بود که ما تو هوا یه دور زدیم با همون چهار چرخ افتادیم اویکی لاین خیابون فقط خدا رحم کرد نه با عابر ها تصادف کردم نه لاین مخالف با ماشینی برخورد کردیم این خاطره تو سال 78 برام افتاد که تا حالا برام تجربه شده از سمت راست تو جاهایی که دید ندارم لایی نکشم :icon_surp

mohammad1983
22 June 2011, 09:45 PM
دوستان خواهشا از کل کل کردن و کنایه زدن خود داری کنند.حالا به ماشین یکم از اون یکی جلو بیافته چی میشه؟ هیچی 1 قدم به عزراییل نزدیک تر میشه

در مورد هزینه استهلاک من فکر میکنم درصد بالایی به خود راننده تا کیفیت ساخت ماشین.کسانی هستند که همین الان با پراید راحت تا چند سال بدون خرج طی میکنند.
تندر ما الان روی کیلومتر 165 هزار تا دیسک و صفحه فابریک داره که هنوز توی شتاب گیری راضی کننده هست.حالا این مقدار به راحتی و با یک رانندگی بد می تونست به 50 هزار تا کاهش پیدا کنه.

phyniks
22 June 2011, 10:21 PM
دوستاني كه 206 7.4.5 دارن لطف كنن يه توضيح راجع به قابليت حركتي ماشينشون بدن
اينجور كه من شنيدم نبايد بذاري دور موتور زير 3000 بياد,مثلا بعد سرعت گير نميشه با دنده2 ادامه داد.ايا اين حرف درسته؟
ايا پدال پنج سيمه در حل اين مشكل تاثير داره؟
ممنون

gilase_tanha2020
22 June 2011, 10:42 PM
دوستان اگه بزارن که ما هم خوشحال میشیم یه نظری بدیم ولی متاسفانه رعایت نمی کنن . البته ماشین من V8 هستش که همون موتور و کامپیوتر تیپ 5 رو داره . شتابگیری در این نوع ماشین ها زیر دور
موتور 3000 کندتر از بالای 3000 هستش ولی بازم اندازه ای هست که خوشایند به نظر بیاد ولی وقتی بالای 3000 میره همراه با هیجان میشه و دور موتور راحت به محدوده ی قرمز میرسه که در این لحظه کلاچ قفل میشه ، دور موتور میاد پایین و بعد دوره کلاج آزاد میشه .
در مورد سرعت گیر از اونجایی که من خودم رو سرعت گیرها ایست کامل میکنم دقیق نمی تونم نظر بدم ولی اینو میدونم که با سرعتی که یه سمند در دنده 2 داره و شما راحت و بدون دردسر شتاب بگیری اینطوری نیس و باید واسه دنده 2 و 3 دور موتور رو بالا بیاری حدود 2000 . مثلاً ماشینایی مثل نیسان که با دنده 2 به راحی شروع به حرکت میکنن.

phyniks
22 June 2011, 11:15 PM
ممنون
ببين,من ال90 دارم.دنده 5 كه هستم اگه سرعت تا 80 بياد پايين دوباره ميتونم بدون معكوس دادن شتاب بگيرم (البته خيلي سريع نيست ولي از سمند بهتره)
اين قضيه باعث ميشه تو جاده كمتر به تعويض دنده احتياج داشته باشم(همينجا بگم كه ريو تو اين قضيه بهتر از ال90 عمل ميكنه,احتمالا به خاطر ضرايب دنده هاش)
ميخوام بدونم در مورد 206هاي جديد اين قضيه چطوره؟

FL66
22 June 2011, 11:38 PM
ممنون
ببين,من ال90 دارم.دنده 5 كه هستم اگه سرعت تا 80 بياد پايين دوباره ميتونم بدون معكوس دادن شتاب بگيرم (البته خيلي سريع نيست ولي از سمند بهتره)
اين قضيه باعث ميشه تو جاده كمتر به تعويض دنده احتياج داشته باشم(همينجا بگم كه ريو تو اين قضيه بهتر از ال90 عمل ميكنه,احتمالا به خاطر ضرايب دنده هاش)

در 206 هم همینطوره و شما با دنده 5 و در سرعت پایین میتونین بدون هیچ مشکلی شتاب گیری کنید ، البته همونطور هم که خودتون فرمودین این موضوع به ضرایب دنده ها مربوط میشه
در 206 برای رد شدن از روی سرعتگیرها با سرعت کم با دنده 2 کمی مشکله و دور موتور ماشین به شدت افت میکنه و برای جلوگیری از این وضعیت یا باید بیشتر گاز بدین (که این روش درست نیست و به صفحه کلاچ فشار میاره) و یا در همون سرعت کم دنده رو به 1 تعویض کنین که این روش بنظر من درست ترو بهتره (البته انجام این عمل نیاز به مقداری تمرین با این گیربکس داره):icon_cool

pooryab
22 June 2011, 11:47 PM
در 206 برای رد شدن از روی سرعتگیرها با سرعت کم با دنده 2 کمی مشکله و دور موتور ماشین به شدت افت میکنه و برای جلوگیری از این وضعیت یا باید بیشتر گاز بدین (که این روش درست نیست و به صفحه کلاچ فشار میاره) و یا در همون سرعت کم دنده رو به 1 تعویض کنین که این روش بنظر من درست ترو بهتره (البته انجام این عمل نیاز به مقداری تمرین با این گیربکس داره):icon_cool

برای رفع این مشکل میشه کاری کرد ( البته بجز راهکار پیشنهادی خودتون)؟

imanrio
22 June 2011, 11:53 PM
ممنون

سلام دوست من
دنده 5 7.4.5 از تندر قویتره . مواقعی که برای سبقت باید در تندر دنده رو به چهار سنگین کنی در 7.4.5 نیازی نیست که تمام قضیه هم به گیربکس مربوط نمیشه. اما در گذر از سرعت گیر در دنده 2 برعکس میشه. شروع حرکت با دنده 2 7.4.5 کمتر امکان پذیره.
گاز 5 سیمه فقط سرعت کامل باز شدن رو دریچه رو بیشتر میکنه و مقدارکمی در گذر از سرعت گیر نقش داره. برای رفع این اشکال چیپ تیونینگ راه حل نهاییه. اگر به نمودارهای چیپ تیونینگ دقت بشه مشخص میشه که بیشترین افزایش گشتاور در دورموتور 1500 هست.

Mostafa United
23 June 2011, 12:37 AM
ممنون

بحث سر تندر و تیپ 5 هست ... خواهشا بحث ماشین های دیگه رو وسط نکشید :icon_arro

در کل در این مورد (برای مثال عبور از سرعت گیر و ادامه حرکت با دنده 2 ) بنا به گفته دوستانم که هر دو ماشین رو داشتن تندر در این حالت عملکرد بهتری داره ( هم نسبت به تیپ 5 هم نسبت به ریو ) و من به حرفشون استناد میکنم

دلایل محکم خودش رو هم داره

ماکزیموم گشتاور در دور پایینتر و دنده های سنگینتر

FL66
23 June 2011, 02:33 AM
البته این مشکل در تیپ 5 ناشی از عدم بهره گیری از گیربکس اصلی برای این تیپ و استفاده از گیربکس متعلق به موتور 1.4 تیپ 2 و 3 است ، که اگر از گیربکس مربوط به این تیپ بهره میبرد از عملکرد بهتری برخوردار میشد :icon_neut
به همین دلیل گیربکس این خودرو هماهنگی زیادی با موتور این تیپ نداره و ضرایب دنده نامناسبی با توجه به توان این موتور داره و همین مسئله در سرعتهای پایین مشکل ساز میشه و دستیابی به سرعتهای بالارو هم با مشکل مواجه میکنه ، البته شاید با تغییر در ضرایب دنده های این گیربکس وضعیت کمی بهبود پیدا کنه :icon_cool

Mgh122
23 June 2011, 11:00 AM
البته با احترام به نظر دوست خوبمون FL66 من فکر میکنم این گیرباکس مخصوصه خود این ماشینه البته شنیدم که این سریهای اخیر تولید داخله ولی باز همون طراحی رو داره البته کیفیت رو نمیدونم:icon_eek: اما در کل ببینید 206 یه ماشین اسپرت شهری هست همون طور که کمکای خشکی داره کلا رانندگی اسپرتی داره و نباید تو دور پایین دنده عوض بشه البته بیشتر ابتدای دنده 2 و 3 مشکل داره (یعنی باید با دور مناسب مسیر )عوض بشه
206 جدید یه تاخیر پدال داره که مشهوده و شاید اوایل اذیتتون هم بکنه اما بعدا میتونید باش کنار بیاید وکلا در لحظه شروع شتابگیری شاید اگه یه پراید سر حال هم باشه تو یک ثانیه اول کمی جلو بیوفته(البته اگه ماشین تو دور نباشه) ولی بعد از اون زمان مکث بهتر میشه اما من چون سالهاست تجربه رانندگی با سمند رو دارم میگم کلا رانندگی این ماشین با هم قیمتای خودش متفاوته و اونهم به دلیل طراحی موتور(ماکزیمم تورک تو دور بالا) و گیرباکسش هست اما واقعا تو دور
موتور بعد از 3.5-4 شتاب عالی وراضی کننده میشه و میتونید قدرت موتور رو حس کنید وکلا تو رانندگی ریس و پر هیجان مشکلی نداره اما اگه یه دفعه بخواید
تغییر وضعیت رانندگی بدید یه مکث اولیه داره برای خودم من هم عجیب بود و کمی مسخره اما تو بزرگراه امام علی شمال تقریبا با یه نیو مزدا(من زیاد با بزرگان شوخی میکنم
(میکردم) یادش بخیر خاطرات منو پرایدم) پشت سرش رفتم و از نوع رفتار طرف و صدای موتورش معلوم بود میخواد ما رو بکنه تو کوزه ومثلا شتابش رو به رخمون بکشه(ما هم که پر رو!!!) اما خوب میگم تو دور بالا واقعا یه چیز دیگست (سربالایی که با سمندمون85- 80 بیشتر نمیره با این تا حدود 107-8 رفتم وعلتش هم فقط تورک ماکزیمم تو دور بالاست
در مورد پدال 5 سیمه قیمتا متاسفانه خیلی غیر منطقیه اما اگه دوست داشتید استفاده کنید حتما تاثیر گذار هست اما اینکه ارزششو رو داشته باشه نظر شخصیه....
راستی تو دنده های بالا کشش خوبه و من با 5 سرنشین (معادل 4 بزرگسال ) از مسیر دارای شیب (شهرستانهای اصفهان)هم تا تهران که میام تقریبا حتی نیازی نیست یکبار دنده 5 رو عوض کنم و کششش خوبه..
البته در کل بخوای تو شتاب بگی به نظرم اول ریو بعد تندر بعد 206)(1600)البته اختلاف تندر و 206 کمه مثلا حدود .5 تا 1 ثانیه اما ریو رو نمیدونم چقدر بهتر باشه

imanrio
23 June 2011, 01:02 PM
البته در کل بخوای تو شتاب بگی به نظرم اول ریو بعد تندر بعد 206)(1600)البته اختلاف تندر و 206 کمه مثلا حدود .5 تا 1 ثانیه اما ریو رو نمیدونم چقدر بهتر باشه
شتاب اولیه 206 7.4.5 بعد تندر بعد ریو
شتاب ثانویه اول ریو بعد 206 7.4.5 بعد تندر

amingzj
23 June 2011, 01:27 PM
سلام
دوستان من به خدا این بحث ها نتیجه ای نداره انقدر بی مورد روی ماشین هاتون تعصب نداشته باشید .
بنده خودم تندر داشتم مدل 87 که تا اخر تابستون 89 هم دستم بود اصلا هم باهاش حال نمیکردم و مجبوری سوار بودم مهر 89 206 تیپ5 گرفتم که خب باز این رو به نسبت خیلی خیلی بیشتر دوست داشتم و دارم اما واقعا چیزی به اسم ماشین به من تحویل داده اند که من رو نسبت به این ماشین واقعا دلزده کرده .
شتاب تندر و 206 تیپ5 تقریبا در یه حده و توی یه موقعیت خاص شتاب گیری رو در رو به هزاران دلیل ربط پیدا میکنه برتری یک خودرو از نوع بنزین توی باک و کیفیتش تا توانایی های راننده و میزان دلسوزیش برای ماشینش
این بحث ها بی ثمره و وقت شما رو تلف میکنه

ببخشید که به عنوان یک کوچکتر شاید حرفام جنبه نصیحت پیدا کرد باشه

FL66
23 June 2011, 01:54 PM
البته با احترام به نظر دوست خوبمون FL66 من فکر میکنم این گیرباکس مخصوصه خود این ماشینه البته شنیدم که این سریهای اخیر تولید داخله ولی باز همون طراحی رو داره البته کیفیت رو نمیدونم:icon_eek: اما در کل ببینید 206 یه ماشین اسپرت شهری هست همون طور که کمکای خشکی داره کلا رانندگی اسپرتی داره و نباید تو دور پایین دنده عوض بشه البته بیشتر ابتدای دنده 2 و 3 مشکل داره (یعنی باید با دور مناسب مسیر )عوض بشه
206 جدید یه تاخیر پدال داره که مشهوده و شاید اوایل اذیتتون هم بکنه اما بعدا میتونید باش کنار بیاید وکلا در لحظه شروع شتابگیری شاید اگه یه پراید سر حال هم باشه تو یک ثانیه اول کمی جلو بیوفته(البته اگه ماشین تو دور نباشه) ولی بعد از اون زمان مکث بهتر میشه اما من چون سالهاست تجربه رانندگی با سمند رو دارم میگم کلا رانندگی این ماشین با هم قیمتای خودش متفاوته و اونهم به دلیل طراحی موتور(ماکزیمم تورک تو دور بالا) و گیرباکسش هست اما واقعا تو دور
موتور بعد از 3.5-4 شتاب عالی وراضی کننده میشه و میتونید قدرت موتور رو حس کنید وکلا تو رانندگی ریس و پر هیجان مشکلی نداره اما اگه یه دفعه بخواید
تغییر وضعیت رانندگی بدید یه مکث اولیه داره برای خودم من هم عجیب بود و کمی مسخره اما تو بزرگراه امام علی شمال تقریبا با یه نیو مزدا(من زیاد با بزرگان شوخی میکنم
(میکردم) یادش بخیر خاطرات منو پرایدم) پشت سرش رفتم و از نوع رفتار طرف و صدای موتورش معلوم بود میخواد ما رو بکنه تو کوزه ومثلا شتابش رو به رخمون بکشه(ما هم که پر رو!!!) اما خوب میگم تو دور بالا واقعا یه چیز دیگست (سربالایی که با سمندمون85- 80 بیشتر نمیره با این تا حدود 107-8 رفتم وعلتش هم فقط تورک ماکزیمم تو دور بالاست
در مورد پدال 5 سیمه قیمتا متاسفانه خیلی غیر منطقیه اما اگه دوست داشتید استفاده کنید حتما تاثیر گذار هست اما اینکه ارزششو رو داشته باشه نظر شخصیه....
راستی تو دنده های بالا کشش خوبه و من با 5 سرنشین (معادل 4 بزرگسال ) از مسیر دارای شیب (شهرستانهای اصفهان)هم تا تهران که میام تقریبا حتی نیازی نیست یکبار دنده 5 رو عوض کنم و کششش خوبه..

همینطور که شما هم فرمودین کشش 206 تو سربالایی خیلی خوبه ، من تو سربالایی اتوبان باکری با حداکثر ظرفیت براحتی شتاب میگیرمو سرعتم راحت به 120 میرسه
در مورد شتاب کلی همونطور که imanrio عزیز هم فرمودن 206 سریعتره و طبق گفته ایشون شتاب ثانویه ریو بهتره که این مورد در مقایسه با تیپ 5 جدید چنین وضعیتی داره :icon_evil
هنوز قسمت نشده تیپ 5 جدیدو تست کنم ولی تیپ 5 قدیمی خودم در سرعتهای بالا هم همچنان چابکه و خیلی خوب شتاب میگیره ، ولی یکی از دوستانم که سری اول تیپ 5 رو داشت ، واقعاً ماشینش معرکه بود ، تمام قطعات فنیش فرانسوی و اصل بود ، ماشین من در مقابل اون راه نمیرفت :icon_surp

phyniks
23 June 2011, 03:15 PM
در مورد ال90 متاسفانه دتده 5 قدرت ساير دنده ها رو نداره و همين باعث ميشه وقتي ماشين تو دور موتور پايين (2.5 تا 3هزار)باشه ديرتر شتاب بگيره
ولي بقيه دنده ها اين مشكل رو نداره:بخصوص دنده 3 كه به نظر من قويترين دنده ال90 هست
با توجه به قدرت بيشتر موتور 206 اگه ضعف دنده 5 لوگان رو نداشته باشه(كه نداره) قاعدتا راننده 206نبايد در اين زمينه با مشكلي روبرو بشه
مگر اين قضيه تاخير پدال
كسي از دوستان تجربه اي از نصب پدال 5سيمه نداره؟

imanrio
23 June 2011, 03:29 PM
phyniks جان من پدال پنج سيمه دارم. كورس كمتري داره و سريعتر دريچه رو باز ميكنه. مثلا اگر سويچ رو رو تا مرحله قبل از استارت باز كنيد و پدال رو تا آخر فشار بديد و همزمان به صداي باز شدن دريچه به دقت گوش كنيد در 4 سيمه زمان بيشتري طول ميكشه تا در 5 سيمه.

FL66
24 June 2011, 02:36 AM
من فکر میکنم با کمک پدال 5 سیمه و نصب سوپر چیپ مشکل کپ پژو تا حد زیادی برطرف بشه :icon_evil

Mgh122
25 June 2011, 12:53 PM
(راستی ببخشید این تیکه از نوشتم گم شده بود تا سرعت 130 پشت نیومزدا سپر به سپر میرفتم و بعد دیگه جلوی اون یه ماشین اومد ومن رفتم (البته خدایش اگه خودم نحوه رفتار طرف و دور موتور ماشین خودم و تکونای ماشینشو که شتاب میگرفت ندیده بودم عمرا باورم نمیشد و میگفتم طرف گاز نداده) ولی من فکر میکنم یه مشکل بزرگ اصلی همین کیفیت بنزین هست که میگن خیلی پایینه تنها راه اطمینان از صحت این امر هم اینه که یکی از دوستان 7.44 سوار یه زحمت تست 0-100 تو یه مسیر خلوت بکشن بهتر میشه نتیجه گیری کرد برای من حدود 12.5 تا 13 ثانیه هست..
راستی دوست عزیز(imanrio) اگه میشه یه مقدار بیشتر راجع به عملکرد پدال 5 سیمه و تو دورهای مختلف و دنده های مختلف توضیح بدین ممنون میشم..
با تشکر از همه دوستان:icon_excl

imanrio
25 June 2011, 04:18 PM
پدال 5 سيمه معجزه نميكنه. فقط در همين حد كه زودتر فول تراتل ميكنه ميتونه در شتابگيري خودرو موثر باشه . چون كورس كمتري داره راننده احساس ميكنه باعث شتابگيري بهتر ميشه.يكي ديگه از كاربردهاش فعال كردن ليميتر هست(البته از نوع ليميتر ساپورت).

FL66
25 June 2011, 09:30 PM
البته به قول این دوستمون کیفیت بنزین هم در این امر خیلی تأثیر گذاره :icon_cool
ببخشید شاید به این تاپیک ربطی نداشته باشه ولی یکی از اقوام ما که در ایران بی ام و 325 داره (البته داشت) ، پارسال رفته بود دبی و در اونجا هم یه 325 دیگه اجاره کرده بود ، به گفته خودش قابلیتهای این خودرو با بنزین با کیفیت اون کشور خیلی بهتر بود و موتور روانتر کار میکرد و همچنین مصرفش هم با اون بنزین پایینتر بود ، واقعاً بنزین ایران (حتی سوپر) خیلی بی کیفیته :icon_neut
همین کیفیت پایین بنزین باعث کاهش توان موتور میشه ، خصوصاً که این موضوع در خودروهای کم توانتر حادتره :icon_evil

ALI AHANIAN
11 July 2011, 12:31 AM
سلام
من یه 206 تیپ 5 به تازگی خریدم و هم زمان با من یکی از دوستانم هم یک تندر فول با 16000 تا کارکرد خریده
من همه جوره با تندر تست کردم و اخرین بار حتی از تهران تا الموت پشت این ماشین نشستم
باید بگم که در تست 0-100 اگر با 206 تیکاف نکنی از تندر به اندازهیه یک کاپوت عقب میفتی و اگر با تیکاف حرکت کنی باهم میرن . در 10 بار تستی که من گرفتم و همه جوره امتحان کردم نشان از شتاب برابر در 0-100 دارن.
با دنده ی 3 هر 2 ماشین در سرعت 50 و گاز دادن هم زمان در کنار هم در ابتدا تندر نصف کاپوت به علت نداشتن تاخیر پدال گاز جلو افتاد (خودم در این تست پشت تندر بودم) و سپس 206 در کمال تعجب به اندازه ی نصف کاپوت در سرعت 120 جلو افتاد
و در سرعت تندر نمیتونه به تیپ 5 پدال برقی برسه
در مورد ترمز باید بگم که در پیچ های جاده الموت که نیاز به ترمز های شدید داشت خیلی خوب عمل کرد ولی در مجموع مقداره کمی نسبت به 206 ضعیف است که خیلی محسوس نیست
ولی بیشترین نقطه ضعفی که من سره پیج ها ازش دیدم صندلی های بسیار بد اون بود که در سره بعضی پیچهای تند که صدای لاستیک های تعویض شده ی 205 ای ماشین در میامد . مجبور بودم خودم رو با یک دسته دیگه نگهدارم تا روی صندلی لیز نخورم که در پیچهای ابتدایی دچار ترس شدم
مشکل دیگه مناسب نبودن کامپیوتر صفر این ماشین بوود که کمنترین مصرفی که ثبت شد 704 لیتر در 100 کیلومترو نشون میداد که در اتوبان قزوین بود و بیشترینشم 8.6 در سربالایی های کوهستانی . که با حسبی که کردین این ماشین در رفت و برگشت حدوده 7.5 لیتر در 100 کیلومتر سوزانده بود !!!!!!!!!! که با اون چیزی که نشون میداد خیلی فرق میکرد
در سربالایی های تند با 2 سرنشین (من به عنوان راننده و صاحب ماشین ) با دنده ی 3 و دور موتوره 1600 ماشین دور میگرفت و می تونستی معکوس نکشی که در 206 نمیشه این کار کرد
ولی مطمعنا این دو ماشین به غیر از وسایل رفاهی که 206 بی شک سرتر از تندر هست , در بقیه جهات فرقه زیادی باهم ندارن
و یکی از کارهایی که من راحت با تندر انجام دادم و با ماشین خودم خیلی سخت میتونم انجام بدم تیکاف از دنده 1 به 2 است !!!!!!!!!!!
حد اکثر سرعتی که من با ماشین خودم رفتم و به راحتی به این سرعت رسیدم 180 km/h بود که به علت رو هوا بودن ماشین بیشتر نرفتم
ولی واقا با اولین گازی که بعد از تحویله ماشینم دادم تاخیر در گاز خوردن ماشین خیلی تو ذوق من زد
اینم تجربه ی من در 200 km رانندگی با تندر و 1200 kml با ماشینه خودم بود

FL66
11 July 2011, 01:13 AM
سلام دوست عزیز ممنون بابت ارائه تجربیاتتون
ورودتونو هم به جمع خوبو صمیمی بچه های پی هالز تبریک میگم :icon_cool

البته برای تست شتاب 0 تا 100 تیکاف کردن کار درستی نیست و باعث اتلاف انرژی میشه :icon_mad:
در مورد تأخیر پدال گاز هم قلق داره که اگه دستتون بیاد دیگه مشکلی باهاش ندارین مگر با کولر روشن و بنزین معمولی :icon_surp

enginer03
11 July 2011, 08:44 AM
دوستعزیز تیک آف درست بزنی تازه به نفعت هم هست

ALI AHANIAN
11 July 2011, 03:22 PM
ممنونم fl66 ولی باید با این ماشین این کارو بکونی وگرنه میخوری ازش
نه تیکاف زیاد ولی یه حدی نیازه مبرم این ماشینه
من با تاخیر پدال گاز کنار اومدم و عادت کردم

FL66
12 July 2011, 02:14 AM
ممنونم fl66 ولی باید با این ماشین این کارو بکونی وگرنه میخوری ازش
نه تیکاف زیاد ولی یه حدی نیازه مبرم این ماشینه
من با تاخیر پدال گاز کنار اومدم و عادت کردم

بله دوست عزیز منم با یه تیکاف کوچیک موافقم ، طوری که چرخهای جلو زیاد دچار هرزگردی نشه و بعد از 1 متر به حالت عادی برگرده :icon_surp
توجه داشته باشید که در این رقابتهای نزدیک (از نظر توانایی دو خودرو) استارت خوب ، پر کردن کامل دنده ها تا نزدیک نقطه کات آف و تعویض سریعو با دقت دنده ها خیلی میتونه بهتون کمک بکنه :icon_cool
موفق باشید

ali tabkhi 2008
19 July 2011, 01:18 AM
اگه از بحثه شتاب و سرعت بگذریم کیفیته ساخت و سواریه ال90 بهتر از 206 میباشد.

Mgh122
20 July 2011, 06:35 PM
بله تندر چون کمتر از 206 دچار داخلی سازی قطعات وهمچنین مانند 206 حذف(دزدیده شدن) قطعات اضافیش !!!! توسط متخصصین ایران خودرو شده کیفیت ساخت بالاتری داره البته به گواه صحبت دوستان تندر سوار هر ساله در حال افت کیفیت و ایرانی تر !!!! شدن هست اما در مورد سواری سلیقه ای هست و سواری نرمتری از 206 داره اما اصلا نرمی و راحتیش مخصوصا در سفرهای طولانی به خودروهای هم قیمت مثل سمند نمیرسه و در عین حال رانندگی جذاب و جوان پسند 206 رو نداره اما خوب برای قشر میانسال بهتر از 206 هست...

moje90
8 August 2011, 10:43 PM
دوستان تیپ5 ماله دوستم مدله85 سرعتش براحتی از 100 تا به 195 تا رسید مطئنم تا 210 تا هم میرفت ولی خیلی ترسناک بود موقعی که سرعتش به 195 تا رسید ...

Mgh122
10 August 2011, 11:44 AM
خدا رو شکر که ترسناک بود... تو رو خدا از این کارا اونم با این ماشین نکنید مثل من کلیپش که هست رو ببینید حالشو ببرید(216 تا پر میکنه)

tiger-2000-full
10 August 2011, 05:23 PM
من نمیدونم با 200 تا سرعت و 9 ثانیه شتاب کجا رو می خوایم بگیریم؟! واقعا توصیه میکنم از تند رفتن خصوصا توی این جاده ها خودداری کنن به عنوان کسی که از نزدیک و با چشم لحظه تصادف در اثر تند رفتن رو دیده از کنده شدن پا و آویزون شدن به تکه ای پوست تا .... .
در هر صورت ببخشید. ولی ارزش ماشین منحصر به قابلیت حرکتی که خود قابلیت حرکتی هم محسور در سرعت و شتابه نیست. قابلیت حرکتی هم که در اون استانداردی تعریف نشده باشه حتی به درد میدون مسابقه و معلق خوردن هم نمی خوره چه برسه به سوار کردن خانواده و عبور از این خیابون ها.

غزلبان
22 October 2011, 12:24 PM
فقط تيپ 5 چون سواري و هندلينگ وطراحي داخل و بيرون واقعا نسبت به ال90 سره

afflatus
22 October 2011, 09:55 PM
بهتر نیست مدیران یه فکری به حال این ایدی های جدید کنن!
مگه یه چک کردن ای پی اینقدر سخته!!
قرار تا کی ما در خواست بدیم و مدیران کاری نکنن!(والا زمانی که کاربران(فروم های دیگه) از ما درخواستی داشتن بعضی اوقات 5 دقیقه طول نمی کشید و کار اون عزیز رو راه می نداختیم! اینجا باید هفته ها گفت که شاید کاری بشه!