PDA

View Full Version : مزدا3 يا مگان يا ياريس ؟

cycloneso
10 October 2010, 09:25 AM
سلام به همگي، ميخواستم يه ماشين تا 30 تومن بگيرم ولي نميدونم کدومش بهتره،اگه ميشه راهنماييم کنيد ممنون ميشم .... :icon_ques

amirvania
10 October 2010, 09:54 AM
یاریس که با موتور 83 اسبیش فقط پول اسمشو میگیره . فکر کنم الان صندوقدارش 29/5 باشه .
بین مگان و مزدا3 . شما نگفتی که مگان 1600 میخوای یا 2000 . و مزدا3 قدیمی میخوای یا جدید .
مزدا 3 های قدیمی که دیگه صفر ندارن و شما مجبوری یه کارکرده ش رو انتخاب کنی ولی اگه بخوای مگان بخری 1600 فولش حدودای 27 تومنه که البته اتوماتیک نیست و 2000 اتوماتیک هم بین 31 تا 32/5 هستش (بسته به نوع رنگ )
بین مگان 2000 و مزدا3 قدیمی (چون جدیداش به بودجه شما نمیخوره و قیمتش 43 تومنه ) اگه برای خانواده میخوای و راحتی و آسایش و ایمنی برات مهمه و دوست داری ماشین اروپایی سوار بشی مگان بگیر ولی اگه مجردی و اهل شتاب ، ویراژ دادن و لایی کشیدن اونوقت باید مزدا3 رو انتخاب کنی .
سپاس :icon_excl

cycloneso
10 October 2010, 01:30 PM
مرسی از راهنماییت دوست عزیز

arash_2ti
10 October 2010, 01:46 PM
بهتره معيارهاتون رو براي انتخاب ماشين بيان كنيد تا بهتر بشه راهنماييتون كرد.
همونطور كه امير خان گفتند مگان خانوادگي تره و مزدا اسپورت و با شتاب تر. من هم ياريس رو با اين قيمت پيشنهاد نمي دم. ولي گزينه هاي ديگه اي مثل آوانته هم هست كه مي تونيد روش حساب كنيد.

Galexy1985
10 October 2010, 02:10 PM
با این رقم شما میتونی:
مزدا3 (نسل1) تیپ1 - در حد صفر
مزدا3 (نسل1) تیپ2 - مدل 87
مزدا3 (نسل1) تیپ3 - مدل 86
+
مگان 1600 (پارس خودرو) - صفرکیلومتر
مگان 2000 (پارس خودرو) AT - در حد صفر
+
هیوندای آوانته AT - صفرکیلومتر
هیوندای آوانته MT - صفرکیلومتر
+
هیوندای سوناتا I4 - مدل 2006
+
کیا سراتو - مدل 2009 (اتاق قدیمی)
+
تویوتا کمری XV30 - مدل - 2006
+
کرولای E120 - E130 - مدل 2007
خریداری کنی..اگر یکی دو تومن بذاری روش ، میتونی به گزینه هایی مثل سوناتا V6 و کوپه هم فکر کنی!

در نتیجه => اگر قصد خرید یک سدان خانوادگی متوسط => صفرکیلومتر/در حد صفر <= رو دارید،طبیعتا" مناسبترین گزینه مگان 2000 اتومات هست..
و اگر میتونید با خرید خودروی کارکرده کنار بیاید=> بنظر من سوناتا بهترین انتخاب هست (V6ش که حرف نداره!)
و در نهایت،چناچه مثل بنده و اکثریت قریب به اتفاق دوستانی که در این تالار فعالیت دارند مجرد هستید و شیفته ی خودروهای اسپرت!! مزدا 3ی نسل 1 (به نظر من تیپ 3ی 86) و در صورتی که امکان افزایش بودجه براتون میسر هست => فقط هیوندای کوپه :icon_wink

SeriousSam
10 October 2010, 08:34 PM
با سلام.
شما خواهشا مگان و مزدا 3 رو با یاریس مقایسه نکن :icon_eek:(یه جورایی بی انصافیه!):icon_sad:
شما اگه 30 تومان رو 1-2 بزاری روش 1 مگان 2000 صفر سواری و لذتش رو می بری :icon_cool

arash_2ti
11 October 2010, 12:55 PM
تازه اگه بتوني چند ماه صبر كني و ثبت نام كني با همين 30 تومان مگان 2000 صفر سوار مي شي كه تو اين رنج قيمت رقيب نداره.

hagh
14 November 2010, 02:55 PM
با سلام
من تازه امروز عضو شدم .البته مدتی است که مطالب سایت رو مطالعه میکنم که بسیار مفید بوده.
من با فروش زانتیاو داشتن بودجه ای بین 28 تا 32 میلیون میخوام خرید کنم.هر چه بیشتر میخونم بیشتر سردر گم میشم.
معیارهای من به ترتیب اولویت:
خانوادگی
جدید تر
با کیفیت و استهلاک پایین
هزینه نگهداری
آپشن
بی صدابودن
کیفیت در رانندگی طولانی مدت مهمتر از شتاب و مانور است
لطفا راهنمایی کنید.

mohammadrezaef
14 November 2010, 03:35 PM
با سلام
من تازه امروز عضو شدم .البته مدتی است که مطالب سایت رو مطالعه میکنم که بسیار مفید بوده.
من با فروش زانتیاو داشتن بودجه ای بین 28 تا 32 میلیون میخوام خرید کنم.هر چه بیشتر میخونم بیشتر سردر گم میشم.
خانوادگی
جدید تر
با کیفیت و استهلاک پایین
هزینه نگهداری
آپشن
بی صدابودن
لطفا راهنمایی کنید.
سلام
این تاپیک میتونه کمکتون کنه: http://www.phalls.com/showthread.php?t=56880

D-13
14 November 2010, 05:30 PM
اگه بودجه ات به مزدا 3 نسل جدید میخوره شک نکن که بهترین گزینه است چون از قدیم گفتن : " هیچی ماشین ژاپنی نمیشه " :icon_sad:
اما اگه پول به اندازه مزدا 3 نسل جدید نیست بهترین گزینه مگان 2000 است. ( مگان 1600 به درد نمیخوره )

afflatus
14 November 2010, 09:07 PM
با سلام
خانوادگی
جدید تر
با کیفیت و استهلاک پایین
هزینه نگهداری
آپشن
بی صدابودن
لطفا راهنمایی کنید.
با این معیارها برای خرید خودرو,مگان برای شما در الویت قرار داره

khososi
15 November 2010, 01:45 AM
ماشین فقط ماشین صفر کیلومتر....

اتفاقا یکی از دوستان نزدیک بنده چند روزه پیش بین این 2 خودرو مردد بود و من مصرا ازش خواستم مگان برداره .....ولی خب ایشون امروز یک مزدا3 تیپ 3 مدل 87 با کارکرد 70000 و بدون رنگ برداشت چونکه واسش ظاهر ماشین در اولویت بود....ولی شما چنین اشتباهی را نکن هیچی ماشین صفر نمیشه....

sinaxex
15 November 2010, 02:18 AM
در تایید صحبت های دوست امون واقعا خودرویی کارکرده خریدن اشتباه هست مخصوصا مزدا3!! چون دست قشر حوان هست و تا دلتون بخواد از خودرو کار کشیدند! اون خودرو دیگه خودرو نمیشه!
خودرو صفر بخرید و از همه لحاظ خیالتون راحت باشه.
من جاتون بودم یکم هزینه بیشتر میکردم مزدا 3 اتاق قدیم صفر میخریدم یا مگان صفر با همین هزینه اتون البته باید چند ماهی صبر کنید!
خلاصه خودرو کارکرده نخرید کار اشتباهی نکردید که هیچ بهترین کار رو کردید چون واقعا معلوم نیست چه خودرویی روبروتون هست بعد ها که خردید به مشکلات اش پی خواهید برد که کاملا دیر شده!

king soltan
15 November 2010, 10:34 AM
سلام
من مگان را پیشنهاد می کنم چون هم لوازم یدکی اش بیشتره نمایندگی معتبرتری داره و هم ماشین خانوادگی و هم اسپورتی ولی جنبه اسپورتی مزدا بیشتره ولی چندان خانوادگی نیست

goudarzi
15 November 2010, 11:35 AM
با سلام
خانوادگی
جدید تر
با کیفیت و استهلاک پایین
هزینه نگهداری
آپشن
بی صدابودن
لطفا راهنمایی کنید.

به نظر من تو اين رنج قيمت نميشه همه اين خواسته ها رو باهم داشت
مگان خانوادگي ، بي صدا و كيفيت رانندگي دراز مدت رو به شما ميده اما آپشنهاي زيادي نداره و خيلي هم جديد نيست و هزينه نگهداري مثل ديگر خودروهاي اروپايي كمي زيادتره (قيمت لوازم يدكي)
ياريس خوب جديد تره اگه خانواده پر جمعيتي نباشند به نوعي خانوادگي است نه اسپرت ، خودرو جديدي است و كيفيت قطعات و مونتاژ بالا و استهلاك پاييني داره ( مثل ديگر محصولات تويوتا) و بي صدا است اما كيفيت رانندگي طولاني رو تجربه نكردم.
مزدا خوب قيمتش بالاتر از اينهاست ، خيلي خانوادگي نيست و بيشتر اسپرته ، مدل جديدش كه قيمتش خيلي بيشتره و مدل قديمشم كه صفرش كم گير مياد و جديد نيست
مي بينيد كه نميشه همه چيز رو با هم داشت يه چيزي رو كه بگيري چيز ديگه اي رو از دست ميدي اگه همه رو با هم مي خواهيد بايد حداقل سراغ سراتو ، كرولا ، يا سوناتا و... برويد.

hagh
15 November 2010, 02:58 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستان
واقعا لطف کردید.پاسخهای شما بسیار منطقی و سنجیده بود.با توجه به اولویتهای خودم و راهنمایی شما من مگان 2000صفر یا حداقل 89 کم کارکرد رو انتخاب کردم.راستی اگه انصرافی داشت یا حواله سراغ داشتید ممنون میشم اطلاع بدین.:lover: