PDA

View Full Version : دلایلی برای انتخاب مگان 1600 به جای مگان 2000

amirvania
25 February 2010, 12:33 PM
سلام به همه دوستان عزيزم
با توجه به توليد مگان 1600 تيپ E2 که از نظر تجهيزات تا حدودي به مگان 2000 نزديک شده لطفا نظرتون رو اعلام بفرمائيد که با توجه به اختلاف قيمت اين دو که بين 3 تا 4 ميليون برآورد ميشه ( قيمت 1600 E2 بين 27/5 تا 28/5 برآورد شده و قيمت 2000 با گيربکس اتوماتيک حدودا 31/5 هستش ) خريد کدومشون به صرفه تر و منطقي تره ؟
ضمنا اختلاف اين دو تا ماشين موارد زير هستش و تو بقيه موارد کاملا مشابه هستند :
1- حجم موتور : 2000 در برابر 1600
2- قدرت موتور : 136 در برابر 115 اسب بخار ( که اين مورد طبيعتا تو تورک و تاپ اسپيد ماشين هم تاثير ميذاره )
3- گيربکس : اتوماتيک در برابر دستي
4- تايرها : رينگ آلومينيومي به ابعاد R16-55-205 در برابر فولادي (فقط قالپاق ) به ابعاد R16-65-195
5- تهويه مطبوع : اتوماتيک در برابر دستي
6- سنسور نور ، سنسور باران ، شيشه هاي حساس به مانع و پرده هاي شيشه هاي عقب که تو مدل 2000 وجود داره وتو مدل 1600 وجود نداره .
( مرجع : سايت www.megane.ir )
سپاس :icon_cool

msa85
25 February 2010, 01:53 PM
ما هر دو را داشتیم.
حتما 2000 خیلی بهتره.
2000 علاوه بر آنها چراغ همراه در شب ، چراغ های کوچک دربها ، آینه و دستگیره ها رنگ بدنه و ...

راحتی اتومات یه چیز دیگه است.

amirvania
25 February 2010, 04:22 PM
ما هر دو را داشتيم.
حتما 2000 خيلي بهتره.
2000 علاوه بر آنها چراغ همراه در شب ، چراغ هاي کوچک دربها ، آينه و دستگيره ها رنگ بدنه و ...

راحتي اتومات يه چيز ديگه است.
دوست عزيزم اين آپشنهايي که شما گفتين ، مگانهاي 1600 E2 هم دارند .

saedraz
25 February 2010, 04:39 PM
چیزی که در مورد مگان 1600 E2 موقع ثبت نام به یکی از فامیلهای ما گفته بودن این بوده که به جز

سیستم تهویه اتوماتیک و دنده اتوماتیک و 2 کیسه هوا به جای 6 کیسه هوا (که تاکید کردن در مگانهای 2000 تولید داخل هم به همین شکل هست) بقیه امکانات 2000 در 1600 E2 موجود میباشد

من از فامیلمون که پرسیدم گفت چیزی راجعبه سنسور باران و نور نگفتن

در مورد لاستیک هم که پرسیده بود گفته بودند با سایز 2000 ولی رینگ فولادی

این چیزهایی بود که موقع ثبت نام گفتن ماهم منتظریم ببینیم کی و چی تحویل میدن

================================================== ===========

با عرض پوزش من سایت مگان رو که شما آدرس دادید بعد از نوشتن این متن دیدم

amirvania
25 February 2010, 04:58 PM
سلام
اگه به سایتی که به عنوان مرجع خدمتتون معرفی کردم یه سری بزنید میبینید که 1600 ها رو فاقد سنسور نور و بارون و پرده های شیشه های جانبی عقب نوشته ولی در مورد رینگ منم مطمئن نیستم شاید به قول شما از نظر سایز و داشتن رینگ مثل 2000 هستش و فقط جنسش فولادیه :icon_ques

khososi
25 February 2010, 05:26 PM
نظر من مگان 2000 اتوماتیک.
بودن گیربکس اتوماتیک که دنیایی با دستی فرق داره جون معمولا افراد در سطح شهر و با ترافیک شهری سر و کار دارند.
تازه موتور قویتر هم دیگر برتری هست.
من همیشه اعتقادم این بوده وقتی روی یک مدل و برند واسه خودرو آیندت به نتیجه نهایی رسیدی
بهتره بهترین تیپشو بگیری.
من خودم این اصل را در خرید ماشیهای گذشتم و حال داشتم.
پارس elx----مزدا 3تیپ3
شما که داری 90% راهو میری(هزینه) اون 10% بقیش وقتی ازخرید ماشینت گذشت میبینی چه کار خوبی کردی..

haftsin
25 February 2010, 07:39 PM
سلام
امیر جان جفتش با صرفه است.
آپشنهایی هم که اشاره کردی که 1600 نداره، داره.
از جمله رینگ آلومینیومی 16"
تریم دو رنگ
سنسور نور
سنسور باران
تمام آفتابگیر شیشه ها
فقط تهویه مطبوع اتوماتیک رو نداره

کلاً خودروی کاملیه، مگــــان یعنـــــــــــی این
چاکریم

amin.405
25 February 2010, 08:49 PM
ولی چیزی که توی هیچ کدومش من نمیپسندم داشتن داشبورد و رودری های کرم رنگ هستش ..... (درسته شاید تا 5..6 ماه اول جذاب باشه ولی بعد از مدتی اون نمای اولیه رو از دست میده .... کاشکه این مگان های 1600 فول رو داشبوردشو عوض نمیکردن و با همون رنگ مشکی میدادن یا حداقل حق انتخاب برای رنگش میدادن .

behdad-G
26 February 2010, 01:29 PM
دوستان اینکه میگن مگان 2000 اتومات تو شتابگیری اولیه یه مقدار کنده یعنی نمیتونه از پس 1600 تو شتاب اولیه بر بیاد یا نسبت به 2000های دیگه میگن ؟

MoHaMaD Z
26 February 2010, 02:30 PM
دوست عزيز فكر كنم نسبت به ماشين هاي 2000 ديگه شتابش كم باشه !!! وگرنه در مقابل 1600 بهتره !!

amirvania
27 February 2010, 09:15 AM
سلام
امير جان جفتش با صرفه است.
آپشنهايي هم که اشاره کردي که 1600 نداره، داره.
از جمله رينگ آلومينيومي 16"
تريم دو رنگ
سنسور نور
سنسور باران
تمام آفتابگير شيشه ها
فقط تهويه مطبوع اتوماتيک رو نداره

کلاً خودروي کامليه، مگــــان يعنـــــــــــي اين
چاکريم
سلام هفت سين جان
چيزايي که من خدمتتون عرض کردم دقيقا تو سايت www.meganr.ir قسمت مقايسه اومده . خودت که بهتر از من ميدوني خودروسازاي ايراني آپشنايي که ميگن رو خودرو ميزارن بعدا ميبينيد که نذاشتن و دزديدنش حالا چيزي رو که از ابتدا ميگن نداره خيلي بعيده که بعدا روش بزارن .
بازم ممنونم که ما رو قابل دونستي و تذکر دادي . :icon_excl
سپاس

Validator
27 February 2010, 10:07 AM
سلام! با این که من به ماشینهای دنده دستی، ارادت بیشتری دارم ولی به نظرم حیفه به خاطر 3-4 میلیون تومن از خیر موتور 2000 ، دنده اتومات و آپشنها گذشت. بنابراین: 2000 فول!

afflatus
27 February 2010, 11:48 AM
با توضيحاتي كه دوستدان دادن من هم پيشنهاد مي كنم كه اگه مشكل مالي نداريد اون 3 4 ميليون رو پرداخت كنيد و مگان فول رو بخريد چون واقعا ارزش رو داره!

haftsin
27 February 2010, 04:05 PM
سلام هفت سين جان
چيزايي که من خدمتتون عرض کردم دقيقا تو سايت www.meganr.ir (http://www.meganr.ir) قسمت مقايسه اومده . خودت که بهتر از من ميدوني خودروسازاي ايراني آپشنايي که ميگن رو خودرو ميزارن بعدا ميبينيد که نذاشتن و دزديدنش حالا چيزي رو که از ابتدا ميگن نداره خيلي بعيده که بعدا روش بزارن .
بازم ممنونم که ما رو قابل دونستي و تذکر دادي . :icon_excl
سپاس
سلام بر امیر گل و گلاب:icon_excl
بله مثل اینکه رینگش 16" فولادیه، اینم واسم جالبه، چون هیچ یک از مگان هایی که هست، چه داخل و چه خارج از ایران رینک 16" ندارند. یعنی اصلاً رینگ 16" با قالپاق واسم معنی نداره:icon_arro

http://picup.ir/image-6A4B_4B8A2904.jpg

ولی در کل باز هم خیلی از رقیباش رو تو جیب میذاره:icon_cool
ارادات

Validator
3 September 2010, 10:05 AM
سلام به همه دوستان:
بسیاری از ما معتقدیم بهتره اضافه قیمت مگان 2000 نسبت به 1600 پرداخت بشه و خودرویی با امکانات بیشتر، خریده بشه. با تولید مگان 1600 تیپ2 هم برخی آپشنها به 1600 قبلی، اضافه شد هرچند موضوع تفاوت قیمت، هنوز به نظر کاملا توجیه پذیر نبود.
اما واقعیت اینه که مگان 1600 در تیپ های مختلفش، فروش میره و برای بعضی از صاحبانش، موضوع تفاوت قیمت کم آن در مقابل نوع 2000 ، خیلی مطرح نبوده است.
این تاپیک رو (به پیشنهاد یکی از دوستان همین تالار) باز کردم تا از دلایلی که مطرح میشه، همگی استفاده کنیم.
امید که مفید باشه و استقبال بشه.

shetab2
3 September 2010, 11:05 AM
مهمترین دلیل ، حجم موتور و نوع دنده است. من خودم قبل از خرید تصمیم به گرفتن مدل دنده ای داشتم چون فکر میکردم یکی از لذت های رانندگی در اختیار بودن دنده است و کلا به دنده عوض کردن دستی عادت زیاد داشتم (مثل اکثر مردم) .اما الان که اتوماتیک گرفتم میفهمم عجب فکر اشتباهی داشتم ! عملا لذتش دوچندان هست.
بقیه موارد اختلاف بین این دو مدل شاید اونقدرها اهمیت نداشته باشه که کسی به خاطرش 3 میلیون تومن بیشتر هزینه کنه.

kouchakkhah
3 September 2010, 11:09 PM
تفاوت 1600 با 2000 و دنده ای به اتومات کم چیزی نیست و این تفاوت قیمت برای 2000 خیلی کم هست و تو ماشین های دیگه این تفاوت برای قیمت خیلی بیشتره شما یه نگاه به ماشینهای ایران خودرو بندازید متوجه میشید .
به نظر من خریدن 1600 با این قیمت خیلی زیاد هست . فقط شما وزن اطاق رو مقایسه کنید میبینی تفاوت خاصی نداره پس متور 1600 فکر کنم براش ضعیف باشه .
ولی خیلی مردم مثل من از اتومات میترسن چون هنوز اون گیربکسهای اتومات قدیمی تو ذهنشون هست .

mohammadrezaef
4 September 2010, 12:42 AM
سلام به همه دوستان:
بسیاری از ما معتقدیم بهتره اضافه قیمت مگان 2000 نسبت به 1600 پرداخت بشه و خودرویی با امکانات بیشتر، خریده بشه. با تولید مگان 1600 تیپ2 هم برخی آپشنها به 1600 قبلی، اضافه شد هرچند موضوع تفاوت قیمت، هنوز به نظر کاملا توجیه پذیر نبود.
اما واقعیت اینه که مگان 1600 در تیپ های مختلفش، فروش میره و برای بعضی از صاحبانش، موضوع تفاوت قیمت کم آن در مقابل نوع 2000 ، خیلی مطرح نبوده است.
این تاپیک رو (به پیشنهاد یکی از دوستان همین تالار) باز کردم تا از دلایلی که مطرح میشه، همگی استفاده کنیم.
امید که مفید باشه و استقبال بشه.
سلام
من مگان 1.6 رو انتخاب کردم متاسفانه اون موقع خبری از مگان 1.6 فول نبود ولی اونقدر بودجه داشتیم که بتونیم 2.0 لیتر وارداتی بخریم منتها به نظر من اون موقع اختلاف قیمتی که بین 1.6 ساخت داخل و 2.0 لیتر بود خیلی زیاد بود واقعا" ارزش اون همه تفاوت قیمت رو نداشت ما مگان 1.6 ساخت داخل رو خریدیم 26 تومن ولی 2.0لیتر حدود 32 تومن قیمت داشت یعنی این وسط باید مبلغی معادل 6میلیون اضافه تر پرداخت میکردیم ضمن اینکه متاسفانه یا خوشبختانه دنبال شتاب و.. هم بودم که بعد از بررسی متوجه شدم مگان 2.0 لیتر و 1.6 از لحاظ شتاب در یک سطح هستند هر 2 شتابی حدود 11 ثانیه دارند که به نظر من یکی از ضعفهای مگان2.0 لیتر شتاب نه چندان جالبش هست اون موقع بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که یک مگان 1.6 ساخت داخل بخرم هم مصرف کمتری داره و هم پرفورمنس و شتاب معقولی نسبت به حجم انجین داره!! ضمن اینکه میتونستیم با صرف هزینه ای معقول اکثر اپشنهای مگان 2.0 لیتر رو به نمونه 1.6 ساخت داخل اضاف کنیم .
اما الان به نظر من با وجود مگان 1.6 فول که امکانات خوبی هم داره و قیمت مناسبی هم داره باز هم به نظرم چندان خرید نمونه 2.0 لیتر به صرفه نیست چون مگان 1.6 فول داره همون شتاب و امکانات نمونه 2.0 لیتر رو با قیمتی کمتر ارائه میکنه. البته نمونه 2.0 مطمعنا" بخاطر انجین قوی که داره در دورهای بالا خودش رو نشون میده ولی برای کسی که اهل شتاب و امکانات باشه به نظرم بهتر بره دنبال نمونه 1.6 فول.

behnam_hastam
4 September 2010, 01:55 AM
خوب منم بعد از اينکه 206 اتومات داشتم تصميم به خريد مگان دستي گرفتم:

- شما اگه فکر قدرت باشي ميري يه ماشين 2000 مي خري 140 الي 160 اسب قدرت داشته باشه نه ماشيني که 136 اسب قدرت داره.اما گشتاورش خوب خيلي عاليه.يعني شتاب جانبي.

3- من 206 اتومات داشتم اگر گيرباکس اتومات مشکلي براش پيش بياد هزينه بسيار بالايي خواهد داشت.و مراکز تعميراتي اين نوع گيرباکس ها هم خيلي کمه.

4- مهمترين و اصلي ترين فاکتور براي من براي انتخاب مگان 1600 مصرف بنزين هست. من صدي 7 يا 8 ليتر رو به صدي 10 تا 13 ترجيح مي دم اين مشکل مصرف بالا رو با 206 اتومات داشتم.زماني که خيلي Relax رانندگي مي کردم صدي 10 مصرف مي کرد يکم کل کل و گاز مي شد صدي 12.5.(داخل شهر)

ماشين اتومات فقط مزدا 3 و سراتو و.........کلا همين ماشينايي که غير اتوماتش وجود نداره يعني بعد از مگان ماشين بعدي من هم اتومات خواهد بود اما قطعا بالاي 38 ميليون تومان بايد پول بدم..حالا من يه چيز مي گم گير ندين، خيلي از تکنيک هاي رانندگي رو نمي شه با ماشين اتومات انجام داد.بر هيچ کس هم پوشيده نيست راحتي ماشين اتومات اونم تو شهري مثل تهران ارزش داره اما بالاترين ارزش رو نداره!

salar68
4 September 2010, 02:22 AM
شما اگه فکر قدرت باشي ميري يه ماشين 2000 مي خري 140 الي 160 اسب قدرت داشته باشه نه ماشيني که 136 اسب قدرت داره.اما گشتاورش خوب خيلي عاليه.يعني شتاب جانبي

تفاوتش اونقدرا محسوس نیست جز شتاب اولیه که واسه خیلی ها شاید مهم نباشه
قدرت بالاتر توی کشش خودرو مثل جاده چالوس و کم نیاوردن ها مهم هست و ....
همینطور توی سرعت های بالاتر گشتاور بالا حرفاول می زنه !

3- من 206 اتومات داشتم اگر گيرباکس اتومات مشکلي براش پيش بياد هزينه بسيار بالايي خواهد داشت.و مراکز تعميراتي اين نوع گيرباکس ها هم خيلي کمه.
خوده شما می گی اکر
بر کسیم پوشیده نیست این مطلب
توی ماشین های سال 2000 به بعد فقط یه مشین بوده مشکل ذاتی داشته اونم مرانو نسل قدیم بود و تمام !
دیگه بحث گیربکس نیست کلا" هر ماشین با تکلنوژی جدید هر جاش مشکل پیش بیاد دردسر داره و کلی هزینه داره ربطی به گیربکس نداره
اگر واسه سیستم ایربگ هر ماشینی مشکل پیش بیاد 1 تومن هزینه تعویضش می شه حدودا" !! حتی 206 !
این حرف برای وقتی بود که ماشین آمریکائی اتومات بود و 30 سال پیش نه الان !!
مثل این می مونه بگید کسی بنز نمی خره چون هیچ کسی ازش سر در نمیاره و هزاران مشکل که شاید پیش بیاد
توی دنیا دیگه کلاج و ... معنی نداره ( به جز موارد ارزان )
منسوخ شده هست

4- مهمترين و اصلي ترين فاکتور براي من براي انتخاب مگان 1600 مصرف بنزين هست. من صدي 7 يا 8 ليتر رو به صدي 10 تا 13 ترجيح مي دم اين مشکل مصرف بالا رو با 206 اتومات داشتم.زماني که خيلي Relax رانندگي مي کردم صدي 10 مصرف مي کرد يکم کل کل و گاز مي شد صدي 12.5.(داخل شهر)

کم مصرف ترین ماشین 2000 همینمگان می باشد مصرف اتوبان بین 6 تا 8 ( رانندگی عادی بین 80 تا 130 )
توی شهرم از 11 بالا نمی زنه به هیچ عنوان اصولا" زیر 10 هست وحدود 9 اما بین 8 تا 12

ماشين اتومات فقط مزدا 3 و سراتو و.........کلا همين ماشينايي که غير اتوماتش وجود نداره يعني بعد از مگان ماشين بعدي من هم اتومات خواهد بود اما قطعا بالاي 38 ميليون تومان بايد پول بدم..حالا من يه چيز مي گم گير ندين، خيلي از تکنيک هاي رانندگي رو نمي شه با ماشين اتومات انجام داد.بر هيچ کس هم پوشيده نيست راحتي ماشين اتومات اونم تو شهري مثل تهران ارزش داره اما بالاترين ارزش رو نداره
ماشین اتومات اتوماته دیگه فرقی نداره! دیگه هر کس باید به بودجش نگاه کنه
می گن که هر چی پول بدی آش می خوری
مسلما" یه لکسوس 7 دنده بهتر از مزدا3 4 دنده خواهد بود و همینطور برو بالا
یه وقتی کسی بودجش 20 تومنه می ره یه اتومات 206 می خره یکی نه 250 تومنه و ...

Sayeye Khorshid
4 September 2010, 03:55 AM
راسش من مگان نداشتم.اطرافیانمم نداشتن که آماری دستم باشه.اما به عنوان یه آدم معمولی درمورد آگاهی ازین ماشین ،اگر متقاعد بشم مگان بگیرم 1600 رو ترجیح میدم چون فکر میکنم علاوه بر گیربکس اتومات که مصرف رو بالاتر از معمولی میبره 400 سیسی هم کم نیست.من آدمشو میشناسم پژوشو پراید کرده فقط برا مصرف!من همین الانم برا 206 اتومات ماهی 50-60 بنزین میزنم اگه غیر معمول تو جاده نیوفتم.برا2000 شاید بشه100تومن!این دید منه که به این ماشین آشنایی ندارم
(هرچند به شخصه اگه بخام بخرم از همه چیش آگاهی میگیرم.)

amirvania
4 September 2010, 08:31 AM
تفاوت قیمت مگان 2.0 و 1.6 فول فکر کنم حدود 3/5 باشه که به نظر من با این تفاوت قیمت مگان 2.0 ارزنده تره برتریها :
1- دنده اتوماتیک
2- موتور با حجم و قدرت بیشتر
3- کولر اتوماتیک
4- داشتن رینگ
5- داشتن پاور ویندوز
سپاس

Validator
4 September 2010, 11:58 AM
....اما گشتاورش خوب خيلي عاليه. يعني شتاب جانبي.
....

سلام:
میشه لطفا در مورد جمله بالا، توضیحی بدهید؟
arash_2ti
4 September 2010, 12:20 PM
تفاوت قیمت مگان 2.0 و 1.6 فول فکر کنم حدود 3/5 باشه که به نظر من با این تفاوت قیمت مگان 2.0 ارزنده تره برتریها :
1- دنده اتوماتیک
2- موتور با حجم و قدرت بیشتر
3- کولر اتوماتیک
4- داشتن رینگ
5- داشتن پاور ویندوز
سپاس

اينه همرنگ بدنه، تهويه اتوماتيك، چراغ جلو اتوماتيك و سنسور ايمني بالابرهاي شيشه ها هم مدل 2000 دارد كه 1600 فول ندارد.

به نظر من كه 3 ميليون تومان فقط تفاوت قيمت گيربكسشه.

behnam_hastam
4 September 2010, 01:57 PM
اينه همرنگ بدنه، تهويه اتوماتيك، چراغ جلو اتوماتيك و سنسور ايمني بالابرهاي شيشه ها هم مدل 2000 دارد كه 1600 فول ندارد.

به نظر من كه 3 ميليون تومان فقط تفاوت قيمت گيربكسشه.

من از اول هم نمی خواستم این جا شرکت کنم چون یک دلیل داشتم: تاپیک اینجا بحث برای خرید بین 1600 و 2000 نیست.یعنی کسی قصد مقایسه نباید داشته باشه.اما خوب تا اینجا همه دارن مقایسه می کنن در صورتی باید تاپیک در مسیری باشه که افراد اومدن 1600 مثل من خریدن و می خوان دلیل این خرید رو توضیح بدهند.
ضمنا تمامی 1600 های فول آینه همرنگ بدنه و شیشه بالابر حساس به مانع دارن و مخصوص 2000 نیست.جهت اصلاح اطلاعات ارائه شده!
سنسور نور چون تجربه دارم می گم بعضی موقع ها که نمی خوای پلیس تو رو ببینه باعث می شه که خیلی راحت تر ببینتت.

Validator
4 September 2010, 02:14 PM
از تجارب و نظر همه عزیزان، استفاده می کنیم. فکر می کنم چون دوستان، قصد ارائه اطلاعات به صورت کامل را دارند (که بار فنی تاپیک رو بالاتر ببرند)، از مقایسه مشخصات هم استفاده می کنند اما در نظر داشته باشیم که هدف اصلی، دلایل انتخاب مگان 1600 به جای مگان 2000 هست.
از مشارکت خوب همه شما، تشکر می کنم.

arash_2ti
4 September 2010, 02:17 PM
ضمنا تمامی 1600 های فول آینه همرنگ بدنه و شیشه بالابر حساس به مانع دارن و مخصوص 2000 نیست.جهت اصلاح اطلاعات ارائه شده!
سنسور نور چون تجربه دارم می گم بعضی موقع ها که نمی خوای پلیس تو رو ببینه باعث می شه که خیلی راحت تر ببینتت.

اگه اطلاعات اشتباه دادم ببخشيد. راستش من يه 1600 به اصطلاح E2 اولين سري ثبت نام كرده بودم. دعوتنامه كه اومد نمايندگي گفت اينا رو نداره من هم مخصوصا رينگ برام خيلي سخت اومد و دعوتنامه رو واگذار كردم تا پول جور شه 2000 بگيرم. پس با اين حساب اشتباه گفته يا اون يك سري نداشتن.
ولي در مورد سنسور چراغ، خوب ميشه جايي كه نمي خوايم خاموش كنيم و مثلا تو جاده هاي پر تونل روشن. بعدش هر آپشني يه عيوبي هم داره ديگه مثلا همين سيستم ايمني باابر شيشه خوراك خفت كردنه چون طرف دستشو بذاره شيشه كه مي خواي ببندي برمي گرده پايين.

kouchakkhah
4 September 2010, 06:47 PM
ضمن اینکه میتونستیم با صرف هزینه ای معقول اکثر اپشنهای مگان 2.0 لیتر رو به نمونه 1.6 ساخت داخل اضاف کنیم .
اما الان به نظر من با وجود مگان 1.6 فول که امکانات خوبی هم داره و قیمت مناسبی هم داره باز هم به نظرم چندان خرید نمونه 2.0 لیتر به صرفه نیست چون مگان 1.6 فول داره همون شتاب و امکانات نمونه 2.0 لیتر رو با قیمتی کمتر ارائه میکنه.
مهمترین قضیه تو خرید ماشین فکر میکنم قیمت و آپشن ( فنی و تزئینی ) باشه .
شما اگر بخواهید یه مگان 1600 رو تبدیل به 2000 کنید آنالیز قیمت کنید چقدر باید خرج کنید و آخر سر هم یه مگان 1600 دارید که موقع فروش بهتر میخرن ولی نه به قیمت 2000 .

shetab2
4 September 2010, 09:50 PM
یکی از مسائلی که اینجا مطرح شده مصرف سوخت بالای اتومات هست . ولی فکر نکنم این مصرف واقعا خیلی بیشتر از دنده ای باشه. با همین مگان سرعت به 60 تا که میرسه ماشین دنده 4 میره . درصورتی که با ماشین دنده ای هیچ وقت شما در 60 تا دنده 4 نمیرین ! عدد مصرف روی کامپیوتر سفری هم فقط ملاک نیست. این که مینویسه 12 لیتر متوسط مصرف، حتما مسافت طی شده و سرعت متوسط رو ببینید و اینکه اگه با یک ماشین دنده ای همون مسافت رو با سرعت متوسط نشون داده شده برین چقدر مصرف میکنه !!!!!
موتور 1600 مگان 115 اسب قدرت داره و موتور قوی هست . در مورد گشتاورش من اطلاع ندارم اما گشتاور موتور های 2000 مگان 191 نیوتن متر هست که مثلا در نیو سراتو با موتور 2000 و 154 اسب قدرت !!!!(که من موتور 2000 با قدرت بیشتر از این ندیدم) مقدار گشتاور 187 یا 181 نیوتن متر هست. حداکثر سرعتش هم از مگان کمتره. مزدا 3 هم همینطوره. قدرت بیشتر اما گشتاور کمتر.تنها ماشینی که دیدم با موتور 2000 که علاوه بر قدرت ، گشتاور بیشتری از مگان 2000 داشت موتور نیو C5 بود که با 140 اسب قدرت اما گشتاورش یا 200 یا 205 نیوتن متره .

بحث اینکه هرچقدر پول بدی آش میخوری قبوله. مثلا پولی که واسه لکسوس میدی در مقایسه با مگان خیلی تفاوت داره و سواریش هم به همون نسبت . اما در ماشین های هم رده (حدود قیمت 27 تا 36میلیون تومن) به نظر من ، بهترین انتخاب مگانه و در اصل سواری که از مگان 30 میلیونی میگیری با مزدا 3 یا نیو سراتو 37 میلیونی همچین تفاوتی ندارن. ببخشید از بحث اصلی منحرف شدم .

mohammadrezaef
5 September 2010, 12:43 AM
سلام
من مگان 1.6 رو انتخاب کردم متاسفانه اون موقع خبری از مگان 1.6 فول نبود ولی اونقدر بودجه داشتیم که بتونیم 2.0 لیتر وارداتی بخریم منتها به نظر من اون موقع اختلاف قیمتی که بین 1.6 ساخت داخل و 2.0 لیتر بود خیلی زیاد بود واقعا" ارزش اون همه تفاوت قیمت رو نداشت ما مگان 1.6 ساخت داخل رو خریدیم 26 تومن ولی 2.0لیتر حدود 32 تومن قیمت داشت یعنی این وسط باید مبلغی معادل 6میلیون اضافه تر پرداخت میکردیم ضمن اینکه متاسفانه یا خوشبختانه دنبال شتاب و.. هم بودم که بعد از بررسی متوجه شدم مگان 2.0 لیتر و 1.6 از لحاظ شتاب در یک سطح هستند هر 2 شتابی حدود 11 ثانیه دارند که به نظر من یکی از ضعفهای مگان2.0 لیتر شتاب نه چندان جالبش هست اون موقع بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که یک مگان 1.6 ساخت داخل بخرم هم مصرف کمتری داره و هم پرفورمنس و شتاب معقولی نسبت به حجم انجین داره!! ضمن اینکه میتونستیم با صرف هزینه ای معقول اکثر اپشنهای مگان 2.0 لیتر رو به نمونه 1.6 ساخت داخل اضاف کنیم .
اما الان به نظر من با وجود مگان 1.6 فول که امکانات خوبی هم داره و قیمت مناسبی هم داره باز هم به نظرم چندان خرید نمونه 2.0 لیتر به صرفه نیست چون مگان 1.6 فول داره همون شتاب و امکانات نمونه 2.0 لیتر رو با قیمتی کمتر ارائه میکنه. البته نمونه 2.0 مطمعنا" بخاطر انجین قوی که داره در دورهای بالا خودش رو نشون میده ولی برای کسی که اهل شتاب و امکانات باشه به نظرم بهتر بره دنبال نمونه 1.6 فول.

مهمترین قضیه تو خرید ماشین فکر میکنم قیمت و آپشن ( فنی و تزئینی ) باشه .
شما اگر بخواهید یه مگان 1600 رو تبدیل به 2000 کنید آنالیز قیمت کنید چقدر باید خرج کنید و آخر سر هم یه مگان 1600 دارید که موقع فروش بهتر میخرن ولی نه به قیمت 2000 .
سلام
نظر هر شخص قابل احترام هست ولی اگر پست من رو بخونید میبینید که بنده نوشتم به شتاب بیشتر از امکانات و ...اهمیت میدم!! پس برای من 1.6 بهتر بود چون همون شتاب نمونه 2.0 لیتر رو داشت!!
در مورد امکانات : اینه ها رو رنگ کردم کلا" شد 25 تومن!!! پروژکتور با سیم کشی فابریک خریدم شد 70 تومن(اصلی) نمد زیر کاپوت رو خریدم حدود 60 تومن که الان کمتر هم شده!!! خیلی راحت میشه با صرف هزینه ای حدود 500 الی 1میلیون تومن امکانات نمونه 2لیتر رو به نمونه 1.6 ساخت داخل و ساده اضافه کرد که هم به صرفه هست و هم منطقی!!! محض اطلاع باید عرض کنم که مگان 1.6 رو به مراتب بهتر از نمونه 2.0 لیتر میخرند و چند مورد ههم شاهد بودم!! در هر صورت برای هر شخص بعضی از موارد مهمه!! ولی برای فقط شتاب مهم بود و ماشین روز اروپایی سوار شدن!! تا ماشین رو خریدم خودم رفتم چراغ برق و تمام لوازم مورد نیاز و در واقع اپشنهای مورد نیاز رو به ماشین اضافه کردم:icon_excl
نمیگم مگان 2.0 لیتر نمیارزه ولی به نظر من و تو اون شرایط(2.5سال پیش) که اختلاف قیمت 2.0 لیتر و 1.6 ساخت داخل 6 تومن بود برای من بهتر بود نمونه 1.6 داخل رو بخرم که از هر لحاظ من رو ارضاء میکرد. ولی باز هم عرض میکنم که شرایط برای هر شخص فرق میکنه برای من که دنبال یک ماشین برای استفاده روزمره و در واقع ماشین دوم بودم مگان 1.6 از هر لحاظ بهتر بود.

Validator
5 September 2010, 10:03 AM
.... اما گشتاور موتور های 2000 مگان 191 نیوتن متر هست که مثلا در نیو سراتو با موتور 2000 و 154 اسب قدرت !!!!(که من موتور 2000 با قدرت بیشتر از این ندیدم) مقدار گشتاور 187 یا 181 نیوتن متر هست. حداکثر سرعتش هم از مگان کمتره. مزدا 3 هم همینطوره. قدرت بیشتر اما گشتاور کمتر.تنها ماشینی که دیدم با موتور 2000 که علاوه بر قدرت ، گشتاور بیشتری از مگان 2000 داشت موتور نیو C5 بود که با 140 اسب قدرت اما گشتاورش یا 200 یا 205 نیوتن متره .
... مثلا پولی که واسه لکسوس میدی در مقایسه با مگان خیلی تفاوت داره و سواریش هم به همون نسبت . اما در ماشین های هم رده (حدود قیمت 27 تا 36میلیون تومن) به نظر من ، بهترین انتخاب مگانه و در اصل سواری که از مگان 30 میلیونی میگیری با مزدا 3 یا نیو سراتو 37 میلیونی همچین تفاوتی ندارن. ببخشید از بحث اصلی منحرف شدم.

ضمن تشکر از دوست عزیز shetab2 و البته پوزش بابت ایجاد مزاحمت در بحث(!) فقط می خواستم خواهش کنم با توجه به اینکه بحثمون به خوبی پیش میره، تاپیک تبدیل به مقایسه مگان با خودروهای دیگه نشه.
:icon_excl

kouchakkhah
5 September 2010, 03:58 PM
سلام
نظر هر شخص قابل احترام هست ولی اگر پست من رو بخونید میبینید که بنده نوشتم به شتاب بیشتر از امکانات و ...اهمیت میدم!! پس برای من 1.6 بهتر بود چون همون شتاب نمونه 2.0 لیتر رو داشت!!
در مورد امکانات : اینه ها رو رنگ کردم کلا" شد 25 تومن!!! پروژکتور با سیم کشی فابریک خریدم شد 70 تومن(اصلی) نمد زیر کاپوت رو خریدم حدود 60 تومن که الان کمتر هم شده!!! خیلی راحت میشه با صرف هزینه ای حدود 500 الی 1میلیون تومن امکانات نمونه 2لیتر رو به نمونه 1.6 ساخت داخل و ساده اضافه کرد که هم به صرفه هست و هم منطقی!!! محض اطلاع باید عرض کنم که مگان 1.6 رو به مراتب بهتر از نمونه 2.0 لیتر میخرند و چند مورد ههم شاهد بودم!! در هر صورت برای هر شخص بعضی از موارد مهمه!! ولی برای فقط شتاب مهم بود و ماشین روز اروپایی سوار شدن!! تا ماشین رو خریدم خودم رفتم چراغ برق و تمام لوازم مورد نیاز و در واقع اپشنهای مورد نیاز رو به ماشین اضافه کردم:icon_excl
نمیگم مگان 2.0 لیتر نمیارزه ولی به نظر من و تو اون شرایط(2.5سال پیش) که اختلاف قیمت 2.0 لیتر و 1.6 ساخت داخل 6 تومن بود برای من بهتر بود نمونه 1.6 داخل رو بخرم که از هر لحاظ من رو ارضاء میکرد. ولی باز هم عرض میکنم که شرایط برای هر شخص فرق میکنه برای من که دنبال یک ماشین برای استفاده روزمره و در واقع ماشین دوم بودم مگان 1.6 از هر لحاظ بهتر بود.
تو حالت 6 میلیون اختلاف کاملا" با شما موافق هستم آن هم به این علت که 6 میلیون تقریبا خودش پول یه ماشین هست ولی برای 3 میلیون اختلاف واقعا" به نظر من اشتباه هست کسی 1600 بگیره چون اگر لنگ 3 میلیون باشه بهتره که اصلا یه ماشین با رنج قیمت پائین بگیره و از مگان 1600 یا 2000 منصرف بشه .
1600 فعلی رو نمیدونم چه امکاناتی داره ولی زمانی که من تو نخ 1600 بودم هیچی نداشت واقعا" ماشین لخت بود حتی آینه و شیشه عقب هم برقی نبود ، چه برسه به رینگ و دنده و ایر کاندیشن اتومات و ....
باتشکر :icon_excl:icon_cool

shervin_bamaze
5 September 2010, 04:02 PM
اگر لنگ 3 میلیون باشه بهتره که اصلا یه ماشین با رنج قیمت پائین بگیره :icon_excl:icon_cool
دوست من 3ميليون كم پولي نيست

kouchakkhah
5 September 2010, 06:22 PM
دوست من 3ميليون كم پولي نيست
کاملا درسته دوست عزیز .
من خودم برای 1000 تومن چونه میزنم ولی در مقام مقایسه وقتی قرار میگیره عرض کردم ارزش داره که 3 میلیون برای این امکانات روی این ماشین بده وگرنه پول برای حداقل خود من به این راحتی بدست نمیاد .فقط یه مثال بزنم که تقریبا همه بچه های سایت برای رفع مشکل فقط پخش بین 500 تایک میلیون هزینه پرداخت میکنن .پس این آپشنها میتونه ارزش داشته باشه :icon_excl

behnam_hastam
5 September 2010, 08:44 PM
نکته اي که کسي بهش تا اين جاي گفتگو ها توجه نکرده فروش مگان هست.من تجربه اي که سر 206 اتومات داشتم اينه که واقعا ماشين هايي که هم اتومات دارن هم دنده اي زمان فروش بسيار شما رو دلسرد مي کنن.چيزي که عرف بازار هست تو اينجور زمينه ها ماشين دنده اي تقريبا سالي 1 ميليون تو سرش مي خوره اما اتومات سالي 2 تا 2.5 ميليون.بنابر اين براي کسي مثل من که سالي يا هر دوسال 1باز ماشين عوض مي کنه خريد مگان 2000 با توجه به افت قيمت منطقي نيست.بعدشم من تاکيد کنم که اين چيزي هست که عرف بازار هست و عامه مردم فکر مي کنن هرکي ماشين اتومات مي خواد بفروشه،مشکل داره که مي خواد بفروشه!
جالبه اين طرز تفکر همونجور که گفتم براي ماشين هايي هست که هم دنده اي دارن هم اتومات.مثلا زمان فروش وراکروز و لکسوس و بي ام دبليو ..... کسي اين حرف رو نمي زنه!:icon_twis

اما به Validator عزيز قول داده بودم راجب به گشتاور و شتاب جانبي توضيح بدم.که خوشبختانه ديدم در اين مورد تو خود سايت هاي ايراني بحث شده و من فقط لينکش رو اينجا قرار مي دم:
http://www.phalls.com/showthread.php?t=42811&page=1

http://www.rasekhoon.net/Article/Show-25318.aspx

http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t22279-45.html

در کل و بدون بحث علمي زماني يه ماشين سواري ( نه کاميون و اتوبوس ) 200 کيلومتر در ساعت سرعت داشته باشه،بعدش ترمز کنه سرعتش بشه 80 دوباره بخواد به 200 برسه.تو اين حالت اگه 2تا ماشين با اسب بخار يکسان رو مقايسه کني اوني زودتر از 80 به 200 مي رسه که گشتاور بالاتري داشته باشه.فقط خواستين در رابطه با اين موضوع بحث کنيد تو تاپيک خودش با اساتيد مربوطه بحث کنيد نه مني که هنوز دانش آموزم.

behnam_hastam
5 September 2010, 09:12 PM
یکی از مسائلی که اینجا مطرح شده مصرف سوخت بالای اتومات هست . ولی فکر نکنم این مصرف واقعا خیلی بیشتر از دنده ای باشه. با همین مگان سرعت به 60 تا که میرسه ماشین دنده 4 میره . درصورتی که با ماشین دنده ای هیچ وقت شما در 60 تا دنده 4 نمیرین ! عدد مصرف روی کامپیوتر سفری هم فقط ملاک نیست. این که مینویسه 12 لیتر متوسط مصرف، حتما مسافت طی شده و سرعت متوسط رو ببینید و اینکه اگه با یک ماشین دنده ای همون مسافت رو با سرعت متوسط نشون داده شده برین چقدر مصرف میکنه !!!!!
موتور 1600 مگان 115 اسب قدرت داره و موتور قوی هست . در مورد گشتاورش من اطلاع ندارم اما گشتاور موتور های 2000 مگان 191 نیوتن متر هست که مثلا در نیو سراتو با موتور 2000 و 154 اسب قدرت !!!!(که من موتور 2000 با قدرت بیشتر از این ندیدم) مقدار گشتاور 187 یا 181 نیوتن متر هست. حداکثر سرعتش هم از مگان کمتره. مزدا 3 هم همینطوره. قدرت بیشتر اما گشتاور کمتر.تنها ماشینی که دیدم با موتور 2000 که علاوه بر قدرت ، گشتاور بیشتری از مگان 2000 داشت موتور نیو C5 بود که با 140 اسب قدرت اما گشتاورش یا 200 یا 205 نیوتن متره .

بحث اینکه هرچقدر پول بدی آش میخوری قبوله. مثلا پولی که واسه لکسوس میدی در مقایسه با مگان خیلی تفاوت داره و سواریش هم به همون نسبت . اما در ماشین های هم رده (حدود قیمت 27 تا 36میلیون تومن) به نظر من ، بهترین انتخاب مگانه و در اصل سواری که از مگان 30 میلیونی میگیری با مزدا 3 یا نیو سراتو 37 میلیونی همچین تفاوتی ندارن. ببخشید از بحث اصلی منحرف شدم .

تمامي نوشته هاي شما درست و در تکميلش عرض کنم گشتاور مگان 1600 152 n/m است.اما گفتن نکته اي خالي از لطف نيست که موتور 2000 مگان از لحاظ اسب بخار جزو ضعيفترين موتور هاي 2000 هست.
ضمنا من هميشه در زماني که خيلي با آرامش رانندگي مي کنم با دنده 4 دارم دقيقا 60 تا 70 کيلومتر در ساعت سرعت مي رم که جهت اصلاح نوشته شما عرض کردم.چون مگان سريع دور موتورش بالا مي ره فکر کنم غير از من اکثرا در زماني که بخوان با آرامش رانندگي کنن با همين دنده 4 و همين 60-70 رانندگي کنن.

shervin_bamaze
5 September 2010, 09:51 PM
اما من ميگم ماشين اتومات بيشتر خريدار داره چون تو بازر ميگن فشار به موتور كم مياد و ماشين فني بهتري داره
مردمم ماشين اتو ماتيك كم سوارن دوست دارن امتحان كنن براي همين فروش بيشتري داره

behnam_hastam
6 September 2010, 01:39 AM
اما من ميگم ماشين اتومات بيشتر خريدار داره چون تو بازر ميگن فشار به موتور كم مياد و ماشين فني بهتري داره

فقط من تو دنيا ماشين اتومات خريد وفروش نکردم اما واقعا بيشتر قشر نمايشگاهي و عامه مردم که ميري اصلا اينجوري فکر نمي کنن اگر هم قبول داشته باشين کلا تو کشور ما همه چيز ابتدا در بعد منفي ديده مي شه بعدش بعد مثبت.
اصلا از اتومات و دنده اي بگذريم شما الان مي خواي ماشين بفروشي اولين کسي که بهت زنگ مي زنه مي گه ماشين رو براي چي مي خواي بفروشي؟مشکلي داره؟
من که براي بار دوم ماشين تو همشهري آگهي کردم تجربم اينه.حالا تجربه شروين چيز ديگريست.همين تجربيات مختلف هست که ذهن آدم رو نصبت به مسائل مختلف باز مي کنه.

amirvania
6 September 2010, 08:26 AM
دوست عزیز این صحبت شما که میگی ماشین دنده ای بهتر از اتوماتیک فروش میره مال زمانی بود که هر کی پیکان داشت سرمایه دار بود . ولی الان دیگه مردم به ماشین به عنوان سرمایه نگاه نمیکنن . با این حجم تولید داخلی و واردات که میتونم بگم 95 درصدشون (وارداتیها ) اتوماتیک هستن دیگه مردم به فکر راحتی و آسایششون هستن . وقتی مردم حاظرن برای خاطر چند تا آپشن معمولی که شاید سالی دو سه بار بیشتر استفاده نداره چندین میلیون پول اضافه پرداخت کنن فکر میکنید بخاطر گل سرسبد این آپشنها که گیربکس اتوماتیک باشه نخوان هزینه کنن ؟!! نمونه ش تیپهای مختلف مزدا3 هستش . تفاوت تیپ 1 و 3 این ماشین سانروف ، صندلی چرم ، گرمکن ، بال عقب و چند مورد جزئی و اینچنینی هستش ولی به خاطر همین موارد تیپ 3 حدودا 5 میلیون از تیپ 1 گرونتره و البته فروشش هم خیلی بیشتره.
کسی که داره حدود 30 تومن پول ماشین میده قطعا راحتی و آسایش براش خیلی مهم بوده و به نظر بنده مهمترین عامل راحتیه یه ماشین اتوماتیک بودن دنده ش هستش . دقیقا مثل این میمونه که شما یه پنت هاوس بخوائین بخرین تو طبقه مثلا بیستم حالا اگه این خونه با آسانسور 20 میلیون گرونتر باشه با آسانسور میخرینش یا بدون آسانسور که هزینه کمتری پرداخت کنید؟
البته اگه خودمون رو چلونده باشیم و مثلا بخوائیم یه خونه 40 متری تو پائین شهر بخریم قطعا تو شرایط یکسان قید آسانسور رو میزنیم و پول کمتری پرداخت میکنیم .
سپاس :icon_excl

shervin_bamaze
6 September 2010, 10:03 AM
قابل توجه دوست گرامي ماشين من 4روزه فروش رفت (ديروز چكشو گرفتم:(( ) و كسي ازم نپرسيد سالمه يا نه .چرا ميخاي بفروشي! كسي كه ماشين دست دوم ميخره اولين كاري كه ميكنه ريسكه و حتي من به خريدار گفتم خدايي فني ماشين حرف نداره ولي گف اي بابا من من بگيرمش اخر بايد بدم سرويس.يارو كيفشم كوك بود كه ماشين اتوماتيك خارجي خريده.

behnam_hastam
6 September 2010, 11:37 AM
دوست عزیز این صحبت شما که میگی ماشین دنده ای بهتر از اتوماتیک فروش میره مال زمانی بود که هر کی پیکان داشت سرمایه دار بود . ولی الان دیگه مردم به ماشین به عنوان سرمایه نگاه نمیکنن . با این حجم تولید داخلی و واردات که میتونم بگم 95 درصدشون (وارداتیها ) اتوماتیک هستن دیگه مردم به فکر راحتی و آسایششون هستن . وقتی مردم حاظرن برای خاطر چند تا آپشن معمولی که شاید سالی دو سه بار بیشتر استفاده نداره چندین میلیون پول اضافه پرداخت کنن فکر میکنید بخاطر گل سرسبد این آپشنها که گیربکس اتوماتیک باشه نخوان هزینه کنن ؟!! نمونه ش تیپهای مختلف مزدا3 هستش . تفاوت تیپ 1 و 3 این ماشین سانروف ، صندلی چرم ، گرمکن ، بال عقب و چند مورد جزئی و اینچنینی هستش ولی به خاطر همین موارد تیپ 3 حدودا 5 میلیون از تیپ 1 گرونتره و البته فروشش هم خیلی بیشتره.
کسی که داره حدود 30 تومن پول ماشین میده قطعا راحتی و آسایش براش خیلی مهم بوده و به نظر بنده مهمترین عامل راحتیه یه ماشین اتوماتیک بودن دنده ش هستش . دقیقا مثل این میمونه که شما یه پنت هاوس بخوائین بخرین تو طبقه مثلا بیستم حالا اگه این خونه با آسانسور 20 میلیون گرونتر باشه با آسانسور میخرینش یا بدون آسانسور که هزینه کمتری پرداخت کنید؟
البته اگه خودمون رو چلونده باشیم و مثلا بخوائیم یه خونه 40 متری تو پائین شهر بخریم قطعا تو شرایط یکسان قید آسانسور رو میزنیم و پول کمتری پرداخت میکنیم .

متاسفانه اصلا نوشته های من رو با دقت نخوندین! من نوشتم که ماشین هایی که هم دنده ای دارن هم اتومات دچار چنین شرایطی هستند نه مزدا و یا ماشین های همردش که فقط اتومات هستن.
نکته اصلی گفته های من دقیقا مربوط به اتومبیل هایی می شه که هر 2 نوعش موجوده.حالا از 206 و مگان ، آوانته ، MVM110 و پرشیا اتومات بگیر تا........
شما می فرمائید آپشن اضافه زمانی که من می خواستم 206 رو بفروشم همزمان با من یه مگان توربو هم آگهی می داد ماشینش 64000 کیلومتر رفته بود با کلی تجهیزات و امکانات استاندارد یه مگان توربو ، من 206 رو فروختم اون هنوز داشت آگهی می داد.باهاش صحبت می کردم می گفت سر همین توربو با این که استاندارد بود و کارخونه ای بود همه میان ماشین رو میبینن اما می ترسن بخرن! در نهایت هم نفهمیدم که فروخت یا نه.
اما من نمی خوام بحث رو بیشتر از این تو این زمینه کش بدم همه اونهایی که 2000 دارن 1سال بعد یا بیشتر که بخوان ماشینشون رو بفروشن معلوم می شه.سند صحبت های من هم آگهی های همشهری هست که می تونید قیمت نهایی که یه مگان اتومات فروش می ره رو متوجه بشید.

arash_2ti
6 September 2010, 11:45 AM
من فكر مي كنم انتخاب هر كدوم از اين مدلها بيشتر به سليقه ربط داره تا عدم توانايي پرداخت 3 ميليون. اينو از مجموع پستهاي قبل مي گم. بنابراين ديگه توجيه نمي خواد. خوب يكي گيربكس دستي دوست داره يكي اتوماتيك. و به طور كلي اين دو ماشين فقط از نظر ظاهري به هم شبيهند و فني 1600 بيشتر شبيه ال 90 هست تا مگان.
پس اگه تاپيك مقايسه است كه خوبه ولي اگه توجيهه كه فكر نكنم توجيه بخواد و هر كي تصميمش براي خودش محترمه.

amirvania
6 September 2010, 11:55 AM
این آگهی مال همین امروز هستش ، روزنامه همشهری :
مگان اتومات مشکی مدل 2006
, مگان اتومات مشکی مدل 2006 , وارداتی -بدون رنگ -کارکرد39هزار , فقط مصرف کننده- 25میلیون , تماس17به بعد 09387201965
تو چهار سال 5 تومن از قیمت ماشین افتاده و سالی هم 10 هزار تا کار کرده که نرمال و متوسطه پس اونطور که میگید سالی 2/5 اتوماتش افت داره نیست .
ضمنا من پست شما رو با دقت خوندم و جواب رو هم با دقت و به تفصیل و با چند تا مثال برای روشن شدن مطلب دادم .
البته هر کسی یه سلیقه ای داره یکی ماشین اتومات دوست داره و یکی هم دستی . حرف من اینه که کسی که داره پول نسبتا زیادی برای ماشین پرداخت میکنه در شرایط یکسان با پرداخت پول بیشتر اونی رو انتخاب میکنه که راحتتره و آسایش بیشتری رو براش فراهم میکنه .
درمورد 206 و مگان توربو باید بگم که 206 یه ماشین نسبتا ارزون و روند بازاره و طبیعتا خیلی سریعتر فروش میره تا این که یه ماشین توربوشارژ شده که خیلی خاص هستش و طرفدارای خاص و محدودی هم داره .
ضمنا هر ماشین صفر بعد از یک سال افت قیمت داره حالا چه اتومات و چه دستی و این افت بسته به میزان کارکرد ماشین بین 5 تا 10 درصده . حالا اونی که قیمتش بالاتره این 5 تا 10 درصد رقم بالاتری میشه به نسبت اونی که قیمتش پائینتره .

arash_2ti
6 September 2010, 12:17 PM
این آگهی مال همین امروز هستش ، روزنامه همشهری :
مگان اتومات مشکی مدل 2006
, مگان اتومات مشکی مدل 2006 , وارداتی -بدون رنگ -کارکرد39هزار , فقط مصرف کننده- 25میلیون , تماس17به بعد 09387201965
تو چهار سال 5 تومن از قیمت ماشین افتاده و سالی هم 10 هزار تا کار کرده که نرمال و متوسطه پس اونطور که میگید سالی 2/5 اتوماتش افت داره نیست .
.

البته امير خان توجه كنيد كه مگان هاي 2006 وارداتي بودند و قيمتشون 30 ميليون نبود. همين الان هم اگه وارد بشه قيمتش حدود 33 در مياد و يه تجهيزاتي مثل تعداد ايربگ و ... هم اضافه تر دارند. ولي در كل با بحث شما در خصوص افت قيمت موافقم.

Validator
6 September 2010, 12:44 PM
...
اما به Validator عزيز قول داده بودم راجب به گشتاور و شتاب جانبي توضيح بدم.که خوشبختانه ديدم در اين مورد تو خود سايت هاي ايراني بحث شده و من فقط لينکش رو اينجا قرار مي دم:
http://www.phalls.com/showthread.php?t=42811&page=1 (http://www.phalls.com/showthread.php?t=42811&page=1)
http://www.rasekhoon.net/Article/Show-25318.aspx (http://www.rasekhoon.net/Article/Show-25318.aspx)
http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t22279-45.html (http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t22279-45.html)
....

با سلام و تشکر از شما:
نکته ای که حداقل برای من مفهوم نبود، ارتباط بین شتاب جانبی و گشتاور بود چراکه هرچند گشتاور با شتاب ارتباط دارد، اما ایجاد یک ارتباط مستقیم و سر راست با شتاب جانبی، برای من میسر نبود چون فرمودید:

....اما گشتاورش خوب خيلي عاليه.يعني شتاب جانبي.
...
در لینک هایی هم که زحمت کشیده بودید، ارتباط عواملی مثل گشتاور و شتاب و توان و ... بحث شده است. فکر می کنم بد نیست مختصرا، مفهوم شتاب ضلعی رو مروری بکنیم:

وقتی جسمی متحرک (خودرو)، وارد پیچ شود با نیروی گریز از مرکز مواجه خواهد شد. این نیرو باعث می شود که جسم را به خارج از پیچ پرتاب نماید. شتاب قابل تحمل برای این جسم متحرک تا جایی که موجب انحراف آن از مسیر نشود را شتاب جانبی LateralAcceleration می نامند که ضریبی از جاذبه زمین (g) می باشد. سیستم تعلیق خودرو، طراحی مرکز ثقل آن و نوع لاستیک ها بر میزان این شتاب موثر می باشند. فرمان پذیری (Handling)خودرو نیز دلالت بر همین موضوع دارد. در واقع هرچه این عدد بیشتر باشد، چسبندگی خودرو به جاده و قابلیت هدایت آن در پیچ ها و عدم انحراف آن، بیشتر است ( مثل سوپر اسپرت ها). طبیعتا هرچه خودروها دارای توان حرکتی و دینامیکی بیشتری باشند، شتاب جانبی برای آنها اهمیت بیشتری خواهد یافت.
با این اوصاف، فکر می کنم گشتاور با شتاب اولیه یا شتاب ثانویه، ارتباط بیشتری داشته باشد چون الزاما گشتاور عالی موتور به مفهوم تحمل شتاب جانبی بهتر مجموعه خودرو، نخواهد بود و جسارتا فکر می کنم منظور شما هم، همین بوده است.
ممنون

R2D2
6 September 2010, 12:55 PM
كساني كه در شهرهاي بزرگ و شلوغ مثل تهران زندگي ميكنند آنقدر در ترافيك شديد و راهبندان هاي 1 تا 2 ساعته گير كرده اند كه ارزش يك ماشين دنده اتوماتيك رو درك كنند. ماشين قبلي من دنده اي بود و اعتراف ميكنم كه در حال حاضر كه مگان اتوماتيك دارم خستگي ام بعد از طي مسير پرترافيك هر روزه تا محل كار و تا منزل بسيار كمتر شده و اين يعني آسايش و راحتي. 3 ميليون كه هيچ بيشتر از اين هم براي خريد مدل اتوماتيك هر ماشيني خواهم پرداخت مگر اينكه پولش را نداشته باشم و مجبور به خريد مدل دنده اي شوم. در اينصورت هم به سراغ ماشين اتوماتيكي خواهم رفت كه هزينه اش با بودجه ام جور در بياد.
ممنون

kouchakkhah
6 September 2010, 04:20 PM
قابل توجه دوست گرامي ماشين من 4روزه فروش رفت (ديروز چكشو گرفتم:(( ) و كسي ازم نپرسيد سالمه يا نه .چرا ميخاي بفروشي! كسي كه ماشين دست دوم ميخره اولين كاري كه ميكنه ريسكه و حتي من به خريدار گفتم خدايي فني ماشين حرف نداره ولي گف اي بابا من من بگيرمش اخر بايد بدم سرويس.يارو كيفشم كوك بود كه ماشين اتوماتيك خارجي خريده.
حالا میشه بگی برای چی فروختین ؟ ( البته اگر خصوصی نیست )

Validator
8 September 2010, 12:12 PM

سلام:
نظر شما کاملا محترمه.
البته من آمار فروش ماشین هایی که هم اتوماتشون عرضه میشه هم دستیشون رو ندارم.
اما نکته ای که وجود داره اینه که خودروهای اتومات، موتور سالمتری دارند (همونطور که فرمودید) و گیربکس آنها از وارد آمدن فشار به موتور، جلوگیری می کند اما هزینه تعمیر گیربکس آنها (در مقایسه با گیربکس دستی)، بسیار سنگین است.
این عامل برای کسی که در رانندگی مراعات می کند، می تواند مورد نظر باشد.

shervin_bamaze
8 September 2010, 12:29 PM
هزینه تعمیر گیربکس آنها (در مقایسه با گیربکس دستی)، بسیار سنگین است.
.
هزينه تعمير؟! فك نميكنم مگان تا 10 سالم گيربكسش نياز به نگاه كردن باشه (يه بار نمايندگي نيلي ديدم يكي شو باز كرده گفتم چي شده گفت از اينجا تا قم با ترمز دستي رفته!)

Validator
9 September 2010, 12:10 PM
هزينه تعمير؟! فك نميكنم مگان تا 10 سالم گيربكسش نياز به نگاه كردن باشه (يه بار نمايندگي نيلي ديدم يكي شو باز كرده گفتم چي شده گفت از اينجا تا قم با ترمز دستي رفته!)

دوست عزیزم:
عرض بنده، در نظر گرفتن احتمال خرابی بود چون فکر می کنم اساسا، صفر در نظر گرفتن احتمال خرابی یا نیاز به تعمیر (به دلیل استهلاک و کارکرد و ...) برای قطعات مکانیکی در یک دوره طولانی، خیلی منطقی به نظر نرسد، کما اینکه خود رنو هم گارانتی برای این مدت برای گیربکس (یا هر سیستم دیگری) در نظر نگرفته است.
به هرحال همه ما از علاقمندان این خودرو هستیم که یا آن را داریم، یا داشته ایم یا آن را به خوبی می شناسیم، بنابراین فکر می کنم موضوع روشنه....:icon_cool
Sayeye Khorshid
9 September 2010, 03:06 PM
یا آن را داریم، یا داشته ایم یا آن را به خوبی می شناسیم، بنابراین فکر می کنم موضوع روشنه....:icon_cool
من نه دارم،نه داشتم،نه میشناسمش:icon_idea:icon_neut
پست صفحه اولم واقعا از رو همین عدم شناخت بود.و البته همونجام گفتم.الان که کمی بیشتر ازش دونستم 2000 رو انتخاب میکنم.
یک مسئله ای رو خدمت دوستان عرض کنم راجب نظر اونایی که مشابه من در عدم آگاهی (چند روز پیش) هستن.بچه ها این 1 واقعیته که خارج از فضایی مثل اینجا که هستیم ملت خیلی تحقیق نمیکنن و براشون خیلی مهم نیست.و با همون آگاهی کوچیکی که دارن تصمیم میگیرن.مثل همون موقع من میگن خوب این 2-3 تومن ارزونتره،مصرفشم کمتره،(متاسفانه)دنده ای هم هست راحتره و.. بنابر این همون1600 رو انتخاب میکنن.
الان از بچه های اینجا من هرکی رو میشناسم 206 تیپ6 داره تجهیزات ماشینشو کامل کرده(کامپیوتر سفر-کروز-چراغ داشبرد-بعضیا سنسور نورو باران- پاور ویندوز و ... ) با این تجهیزات این ماشین 20 تا میارزه اما اما انصافا بدون اینا 19تا ارزش نداره.من و خیلی از حضار اینجا میگیم 206 تو 20 تومن عالیه که این تجهیزاتو نصب کنیم و داشته باشه.اما بیرون از این فضا چی؟این همه ملت که میرن 206 تیپ 6 میخرن و نه از این تجهیزات آگاهی دارن و نه قصد نصب کردنش و همین جوری میگن بهترین ماشین 20 میلیونیه!قبول دارین؟
سر مگان هم همینه طرف میگه 2-3 تومن اضافه بدم فقط برا گیربکس و 4-5 قلم ناچیز؟در حالی که ما میدونیم این 4-5 قلم ناچیز خیلی بیشتر از 2-3 میلیون میارزه.بچه های اینجا همه میگن 2-3 میلیون فقط پول گیربکسشه.نه اینکه آدم بی سوادی باشه اما تو این زمینه خیلی مشتاق نیست زیاد بدونه یا پی جور بشه.

من با amirvania و arash_2ti موافقم.اونایی که آگاهی ندارن که هیچ،توضیح دادم.اما اونایی که آگاهی دارن و تو این محیطا بودن از 2 حالت خارج نیستن.یا خودشونو چلوندن که دیگه جا برا2-3 میلیون اضافه تر نداشتن،یا کاملا سلیقه ای برخورد کردن و شاید اگه قیمتشون برابر بود بازم 1600 رو میخریدن (حالا برابر که نه اما اختلاف کمتر).چون واقعا 2-3 تومن تو 30 میلیون گمه.
فکنم جمع بندی تاپیک چیزی خارج از این مطالب نباشه.

(برا قیمتم هم که arash_2ti عزیز گفتن 4 سال پیش مگان این قیمت نبوده و افتش بیشتر از 5 تومن شده؛نه عزیز همون 5 تومن محاسبه میشه،چون میگن الان صفرش 30تومنه نه اون موقع مثلا35 بوده-اینجور که یه زمانی n95 یک میلیونو نیم بود بعد از 2 هفته شد 700 تومن!اونی که 2 هفته پیش گرفته بوده که نمیتونسته بگه گوشی 1.5 میلیونیم 2 هفته کارکرده الان1.2 قیمت داره!:icon_surp!میگن گوشی 700 تومنیش 2 هفته کارکرده 650 میارزه:icon_cool)

behnam_hastam
13 September 2010, 11:14 AM
خیلی جالبه! کی گفته خرابی گیرباکس فقط با طول عمرش پیش میاد؟ متاسفانه عمقی نظر نمی دین.کافیه مثل 206 اتومات دوستم (نه مال خودم) یه سنگ با شیلنگ خنک کننده گیرباکس ماشینتون برخورد بکنه بعدش معنیه هزینه رو می فهمید.
دوست عزیز شما گیرباکس اتومات رو بذار رو تیپترونیک بعدش گاز رو تخته نکن بذار دور موتور رو 5500 بمونه بارها این صحنه رو دیدم.بعدش بگو به موتور فشار نمیاد!
گیرباکس همین 206 که شما می گی و من هم داشتم جزو خنگترین گیرباکس های موجود هست چراکه دنده 1 جایی که باید مثل 1 قدرت داشته باشه نداره و حتی یه ماشین مثل پراید میاد ازت سبقت می گیره بعدش تو پشتش موندی! مخصوصا تو جاده های کوهستانی که قدرت ماشین کاهش پیدا می کنه.
من این چند روز که سفر بودم اونم رفت و برگشت جاده هراز با ترافیک خاص خودش مصرفم از 7.7 بالاتر نرفت در صورتی که در تهران قبل از شروع صفر در بالاترین حالت مصرفم 10.2 بود.ماشین من تازه 1700 کیلومتر رفته و مطمئنا در سفر های بعدی این رقم باز هم شاهد کاهش خواهد بود.امکان نداره مگان 2000 تو این شرایط 7.7 مصرف کنه.
مصرف تمامی ماشین های اتومات در تمامی دنیا از همان ماشین در حالت دنده ای بیشتر است و این گفته خود تولید کننده است نه سلیقه من و شما!
خوشبختانه 206 تیپ 5 دوباره تولید شد و اینجا حرف من دوباره معلوم می شه که ماشین هایی که هم اتومات دارن هم دنده ای، نمونه دنده ای فروش بیشتر و بازار دست دو بهتر خواهد داشت.
مگان 2000 خیلی خوبه اما تا وقتی که خراب نشه و هزینه تعمیر گیرباکس نداشته باشه.افرادی هم که مثل من 1600 فول گرفتم هم تحقیق کردن.هم قبلش ماشین اتومات داشتن! هم تمامی آپشن های 206 اتومات بعلاوه 10 چیز دیگه رو ماشینشون نصب بوده! هم 3 میلیون براشون پول نیست.چون من از الان به فکر اینم سال دیگه یا دوسال دیگه MG بخرم یا جنسیس یا... بعدش هم باز هم تاکید کنم رانندگی فقط گاز دادن نیست استفاده از تکنیک هایی نظیر heel & toy و خیلی چیزهای دیگر هم هست که من الان ازش لذت می برم و زمانی که ماشین اتومات داشتم از این لذت محروم بودم.

arash_2ti
13 September 2010, 11:30 AM
من نه دارم،نه داشتم،نه میشناسمش:icon_idea:icon_neut

(برا قیمتم هم که arash_2ti عزیز گفتن 4 سال پیش مگان این قیمت نبوده و افتش بیشتر از 5 تومن شده؛نه عزیز همون 5 تومن محاسبه میشه،چون میگن الان صفرش 30تومنه نه اون موقع مثلا35 بوده-اینجور که یه زمانی n95 یک میلیونو نیم بود بعد از 2 هفته شد 700 تومن!اونی که 2 هفته پیش گرفته بوده که نمیتونسته بگه گوشی 1.5 میلیونیم 2 هفته کارکرده الان1.2 قیمت داره!:icon_surp!میگن گوشی 700 تومنیش 2 هفته کارکرده 650 میارزه:icon_cool)

دوست عزيزم به انتخابتون تبريك مي گم منم انتخابم حتما 2000 بود اگه مي خواستم بخرم.
ولي يه توضيح: مدلهاي وارداتي هنوز هم تو بازار با نام وارداتي شناخته مي شن و با وجود اينكه سهميه بنزين ندارند گرونترند.
اين مسئله براي مدل 1600 هم هست بطوري كه مگان 1600 مدل 88 كم كاركرد با مگان 1600 وارداتي مدل 2006 (مدل 85 خودمون) تقريبا يه قيمته تو بازار حالا دليلش يه تجهيزات جزئي كه حذف شده است يا اينكه كم گير مياد وارداتيش نمي دونم.
پس اين مثال گوشي كه افت قيمت داشته در اين مورد صادق نيست.

kouchakkhah
13 September 2010, 12:43 PM
خیلی جالبه! کی گفته خرابی گیرباکس فقط با طول عمرش پیش میاد؟ متاسفانه عمقی نظر نمی دین.کافیه مثل 206 اتومات دوستم (نه مال خودم) یه سنگ با شیلنگ خنک کننده گیرباکس ماشینتون برخورد بکنه بعدش معنیه هزینه رو می فهمید.

دوست عزیز شما گیرباکس اتومات رو بذار رو تیپترونیک بعدش گاز رو تخته نکن بذار دور موتور رو 5500 بمونه بارها این صحنه رو دیدم.بعدش بگو به موتور فشار نمیاد!
گیرباکس همین 206 که شما می گی و من هم داشتم جزو خنگترین گیرباکس های موجود هست چراکه دنده 1 جایی که باید مثل 1 قدرت داشته باشه نداره و حتی یه ماشین مثل پراید میاد ازت سبقت می گیره بعدش تو پشتش موندی! مخصوصا تو جاده های کوهستانی که قدرت ماشین کاهش پیدا می کنه.
من این چند روز که سفر بودم اونم رفت و برگشت جاده هراز با ترافیک خاص خودش مصرفم از 7.7 بالاتر نرفت در صورتی که در تهران قبل از شروع صفر در بالاترین حالت مصرفم 10.2 بود.ماشین من تازه 1700 کیلومتر رفته و مطمئنا در سفر های بعدی این رقم باز هم شاهد کاهش خواهد بود.امکان نداره مگان 2000 تو این شرایط 7.7 مصرف کنه.
مصرف تمامی ماشین های اتومات در تمامی دنیا از همان ماشین در حالت دنده ای بیشتر است و این گفته خود تولید کننده است نه سلیقه من و شما!
خوشبختانه 206 تیپ 5 دوباره تولید شد و اینجا حرف من دوباره معلوم می شه که ماشین هایی که هم اتومات دارن هم دنده ای، نمونه دنده ای فروش بیشتر و بازار دست دو بهتر خواهد داشت.
مگان 2000 خیلی خوبه اما تا وقتی که خراب نشه و هزینه تعمیر گیرباکس نداشته باشه.افرادی هم که مثل من 1600 فول گرفتم هم تحقیق کردن.هم قبلش ماشین اتومات داشتن! هم تمامی آپشن های 206 اتومات بعلاوه 10 چیز دیگه رو ماشینشون نصب بوده! هم 3 میلیون براشون پول نیست.چون من از الان به فکر اینم سال دیگه یا دوسال دیگه MG بخرم یا جنسیس یا... بعدش هم باز هم تاکید کنم رانندگی فقط گاز دادن نیست استفاده از تکنیک هایی نظیر heel & toy و خیلی چیزهای دیگر هم هست که من الان ازش لذت می برم و زمانی که ماشین اتومات داشتم از این لذت محروم بودم.

سلام دوست عزیز
کسی اینجا نگفته که خرابی گیربکس فقط طول عمر هست ! ولی مهمترین عامل در شرایط عادی طول عمر هست وگرنه اگه شما این عامل رو کنار بزارید خوب تصادف هم برای همه قسمتهای ماشین منجمله گیربکس میتونه باشه شرائط بد آب و هوائی و رانندگی و غیره هم هست . من خودم پرشیا صفر گرفتم در 3000 کارکرد دیسک و صفحه و خورشیدی از داخل خرد شد که امداد خودرو اومد بردتش و براشون خیلی عادی بود و میگفت پیش میاد و جالب اینکه بلافاصله هم متوجه شد که چه قطعاتی از داخل خرد شده است . در هر صورت رانندگی با ماشین اتومات روش خودش رو داره و کلا متفاوت هست حتی ماشینهای اسپرت مثل هیوندا کوپه و جنسیس کوپه که فرمودید اتومات هستند و همان مسئله دنده یک را مثل تمام ماشینهای اتومات دارند . ولی با روشهای متداول ( خارج از این بحث میباشد ) شما میتوانید کاملا اسپرت رانندگی کنید و بیشتر حالت سلیقه دارد

Senator
4 October 2010, 05:00 PM
فقط من یه چیزی راجع به شتاب این دو تا ماشین بگم گرچه به نظر خودم زیاد مهم نیست!
کلا حرف خودروسازهای داخلی رو هیچ وقت نمیشه ملاک قرار داد.
من از اولشم با اینکه شتاب 1600 و 2000 یکی هستش مخالف بودم فقط دنبال مدرک میگشتم.
برای اثبات حرفام شمارو به سایت رنوی آرژانتین ارجاع میدم که صفر تا صد رو برای 2000 11ثانیه و برا 1600 فکر کنم 12 زده.درست یادم نیست.کلا چند کشور هستن که مگان نسل 2رو تولید میکنن مثل برزیل و آرژانتین و فکر کنم اسپانیا
میتونین renault argentina رو گوگل کنین...
آقا جون حالا کاری به این سایت نداریم من خودم با ریو توی سرعت با 1600 برابر میرفتم حتی شده گرفتمش ولی هیچ وقت به گرد 2000 هم نمیتونستم برسم.حالا هر چه قدر که گیربکس اتومات کند باشه که به نظر من نیست ولی شتابش صددرصد بالاتره

Validator
8 October 2010, 09:05 PM
فقط من یه چیزی راجع به شتاب این دو تا ماشین بگم گرچه به نظر خودم زیاد مهم نیست!
کلا حرف خودروسازهای داخلی رو هیچ وقت نمیشه ملاک قرار داد.
من از اولشم با اینکه شتاب 1600 و 2000 یکی هستش مخالف بودم فقط دنبال مدرک میگشتم.... هر چه قدر که گیربکس اتومات کند باشه که به نظر من نیست ولی شتابش صددرصد بالاتره

سلام:
با توجه به بحث شتاب مگان:
-شتاب مگان 2000: 9.4 ثانیه (در حالت اتومات)
-شتاب مگان 1600: 11.1 ثانیه
فکر می کنم موضوع، کندی گیربکس اتومات نباشه. موضوع اینه که گیربکس اتومات مانع از فشار آوردن به موتور خودرو میشه که این مساله باعث کندی نسبی شتاب میشه.

Validator
9 October 2010, 12:42 AM
با سلام مجدد:
وب سایت رنو در ایران حاوی اطلاعات مفیدی در خصوص این دو خودروست که مراجعه به آن خالی از لطف نیست:
http://www.renault.co.ir/Fa/cars/Megane2000/specifications.html
http://www.renault.co.ir/Fa/cars/Megane1600/specifications.html
اعداد ارائه شده در این وبسایت با اعداد ارائه شده در پست قبلی، متفاوت است...

amirvania
9 October 2010, 09:30 AM
سلام:
با توجه به بحث شتاب مگان:
-شتاب مگان 2000: 9.4 ثانيه (در حالت اتومات)
-شتاب مگان 1600: 11.1 ثانيه
فکر مي کنم موضوع، کندي گيربکس اتومات نباشه. موضوع اينه که گيربکس اتومات مانع از فشار آوردن به موتور خودرو ميشه که اين مساله باعث کندي نسبي شتاب ميشه.
سلام دوست من
ميشه منبع شتاب 9/4 براي مگان 2000 اتوماتيک رو هم بگي . چون من هر جا خوندم و ديدم 11/1 بوده .

رامين رحيمي
9 October 2010, 09:42 AM
شتاب صفر تا صد مگان 2000 اتوماتيك دقيقا برابر مگان 1600 دنده اي است. اين رو توي فهرست مشخصات كالاياب خودرو ذكر كرده. 9.4 مربوط به مگان 2000 دنده اي هست كه الان توليد و عرضه نميشه.

amir_af
13 October 2010, 06:21 PM
سلام.دلیل اصلی من برای انتخاب 1600 صرفه اقتصادی ان است و به نظر من اگر برای کسی گیربکس اتومات مهم نباشد انتخاب معقول مگان 1600 است چون مصرفش کمتر است و در عین حال از نظر توانایی حرکتی بسیار شبیه یکدیگر هستند حتی شاید شتاب اولیه مگان 1600 بهتر باشد اما هر چه سرعت بالاتر رود به یکدیگر نزدیکتر می شوند.موتور 1600 بسیار پیشرفته تر از موتور 2000 است و دلیل ان هم قدرت 115 اسبی ان در برابر قدرت 136 اسبی موتور 2000 است که با وجود 400cc اختلاف در حجم ان تنها 21 اسب تفاوت قدرت دارند.دلیل دیگر هم می توان به فراوانی قطعات موتور 1600 اشاره کرد.:icon_cool

رامين رحيمي
14 October 2010, 12:00 AM
مگان 1600 با توجه به اینکه بسیاری از قابلیتهای اساسی 2000 رو داره خیلی انتخاب مناسبیه خصوصا اینکه مصرفش کمتره و قیمتش هم مناسبتر. من فقط برای اتوماتیک بودن 2000 رو بهتر می دونم نه چیز دیگه. چون می خوام یه ماشین اتوماتیک رو هم تحربه کرده باشم گرچه رانندگی با ماشین دنده ای رو خیلی بیشتر دوست دارم.

hamidkarimy
27 October 2010, 01:25 AM
منم دقیقا به دلیل موتور جالب 1600 که روی مگان هست این مدل رو انتخاب کردم
به نظرم جالب ترین راندمان موتورهای فعلی تو این رنج رو داره
و الان پس از یک ماه بیشتر هم از انتخابم خوشحالم چون هرچی بیشتر میگذره از مصرف کم و سرعت و شتابش بیشتر خوشم میاد مصرف 5.5 لیتر برای یک ماشین 1300 کیلیویی با شتاب زیر 10 یه چیز فوق العادی هست که تو کمتر ماشینی پیدا میشه
قبلترها به دلیل امکانات خنده دار E1 ها رقبتی بهش نداشتم ولی با ارائه این مدل E2 در خریدش تردید نکردم
راستی من تازه واردم اینجا البته تو سایت همسایه از اول افتتاح انجمن مگانش در خدمت رامین خان هستیم

paj
27 October 2010, 02:02 AM
هر کدوم از دو مدل(يا سه مدل) مورد بحث داراي طرفدار ها و علاقه مندان خودش است چرا که همشون دارن توليد ميشن و همينطور که همه مان ميدانيم در اين بازار راکد اتومبيل فروش خوبي دارند.
به نظر من هر کدومشون در مقايسه با اتومبيلهاي هم رنج خودشان از نظر قيمت گزينه هاي جذابي هستند مثلا ميتوانيد مدل 1600 را با پرشيا elx مقايسه کنيد و يا مدل 2000 را با مزدا 3
براي شخص من که دنبال اتومبيل دنده اتوماتيک بودم مدل 1600 مطرح نبود ولي اگر روزي کسي بخواهد پرشيا elx بخره حتما مگان 1600 بهش توصيه ميکنم.

hamidkarimy
27 October 2010, 08:18 PM
منم دقیقا به دلیل موتور جالب 1600 که روی مگان هست این مدل رو انتخاب کردم
به نظرم جالب ترین راندمان موتورهای فعلی تو این رنج رو داره
و الان پس از یک ماه بیشتر هم از انتخابم خوشحالم چون هرچی بیشتر میگذره از مصرف کم و سرعت و شتابش بیشتر خوشم میاد مصرف 5.5 لیتر برای یک ماشین 1300 کیلیویی با شتاب زیر 10 یه چیز فوق العادی هست که تو کمتر ماشینی پیدا میشه
قبلترها به دلیل امکانات خنده دار E1 ها رقبتی بهش نداشتم ولی با ارائه این مدل E2 در خریدش تردید نکردم
راستی من تازه واردم اینجا البته تو سایت همسایه از اول افتتاح انجمن مگانش در خدمت رامین خان هستیم
ادیت: نیومده اشتباه تایپی شتاب زیره 11 نزدیک بود با آزرا کل بندازم:icon_razz
در مورد پارس هم به نظر من تو هیچ ضمینه ای با مگان قابل مقایسه نیست مگان یه ماشین میدل سایز با ایمنی 5 ستاره و طراحی و سیستم های جدید هست نزدیکترین ماشینی که بشه با مگان 1600 مقایسه باشه آوانته هست اونم تا حدی که اینجا جای مقایسه نیست و تاپیک های خودش رو داره
یه اشتباهی که بین عموم متداول هست اینه که تصور میشه موتور 1600 برا این بدنه ضعیفه در صورتیکه کسانی که هر دو مدل رو سوار شده باشن متوجه میشن که اصلا اینطور نیست
اعداد و ارقام کارخونه ای هم همینو اثبات میکنه

SeriousSam
27 October 2010, 11:08 PM
با سلام.
به نظر من باید از لحاظ خرابی و نقصهای احتمالی هم مقایسه بشند!(کارشناسسی و آماری)
مثل زانتیا 1800 و 2000 که با اینکه فقط 200 سی سی ناقابل تفاوت دارند ولی به نظر من از لحاظ شتاب واقعا 1800 مغلوبه 2000 هست:icon_cool
مگان 2000 خودرویی با کشش در سرعتهای بالاست(در کلاس خودش)
و اصلا صحیح نیست که از لحاظ شتاب 1 ماشین اتومات رو با 1 ماشین دنده دستی مقایسه کرد.
نظر شخصی : مگان رو اگر فقط واسه جنبه نرمی و . . . بخواهیم فرقی نداره ولی از لحاظ لذت رانندگی 2000 اتومات چیزه دیگست

hamidkarimy
28 October 2010, 07:45 PM
با سلام.
به نظر من باید از لحاظ خرابی و نقصهای احتمالی هم مقایسه بشند!(کارشناسسی و آماری)
مثل زانتیا 1800 و 2000 که با اینکه فقط 200 سی سی ناقابل تفاوت دارند ولی به نظر من از لحاظ شتاب واقعا 1800 مغلوبه 2000 هست:icon_cool
مگان 2000 خودرویی با کشش در سرعتهای بالاست(در کلاس خودش)
و اصلا صحیح نیست که از لحاظ شتاب 1 ماشین اتومات رو با 1 ماشین دنده دستی مقایسه کرد.
نظر شخصی : مگان رو اگر فقط واسه جنبه نرمی و . . . بخواهیم فرقی نداره ولی از لحاظ لذت رانندگی 2000 اتومات چیزه دیگست
مضمون تاپیک چیزه دیگه ای بود!
نظر شخصی!

SeriousSam
29 October 2010, 06:18 PM
مضمون تاپیک چیزه دیگه ای بود!
نظر شخصی!

با سلام
شما 2باره بخونید!
فکر میکنم وقتی بگم نظر شخصی خیلی بهتر از این هست که نظرمو به دیگر دوستان تحمیل کنم!
:icon_cool

hamidkarimy
29 October 2010, 11:24 PM
با سلام
شما 2باره بخونید!
فکر میکنم وقتی بگم نظر شخصی خیلی بهتر از این هست که نظرمو به دیگر دوستان تحمیل کنم!
:icon_cool
عنوان تاپیک دلایلی برای انتخاب 1600 به جای 2000 بود
وگرنه همه می دونیم که گیر بکس اتوماتیک راحتتر از گیربکس دستی هست قبول
یا مثلا شتاب و مصرف دنده دستی پایین تره خوب اینم دلیل انتخاب بوده
این نمیشه که چون گیربکسشون متفاوت بوده قابل بررسی نباشن و گرنه این مقایسه مگان با مگان هست
البته ام جی اتومات هم در منزل داریم و دنده اتومات رو با اون تجربه کردم و میدونم که اونم لذت خاص خودش رو داره ولی برا خودم مگان دنده دستی گرفتم

SeriousSam
30 October 2010, 12:10 AM
عنوان تاپیک دلایلی برای انتخاب 1600 به جای 2000 بود
وگرنه همه می دونیم که گیر بکس اتوماتیک راحتتر از گیربکس دستی هست قبول
یا مثلا شتاب و مصرف دنده دستی پایین تره خوب اینم دلیل انتخاب بوده
این نمیشه که چون گیربکسشون متفاوت بوده قابل بررسی نباشن و گرنه این مقایسه مگان با مگان هست
البته ام جی اتومات هم در منزل داریم و دنده اتومات رو با اون تجربه کردم و میدونم که اونم لذت خاص خودش رو داره ولی برا خودم مگان دنده دستی گرفتم

با سلام
والا من نفهمیدم شما از پستهای من که نقل قول میکنی منظورتون خطاب به کدوم بخشش هست!:icon_roll
نوشته سبز معنی و مفهومش میشه : همون نظر شخصی و سلیقه شما برای خرید خودروتون:icon_cool
پست صفحه قبل من هم در رابطه با دوستانی بود که میگفتند از لحاظ موتوری زیاد فرقی ندارند و یا خیلی محسوس نیست!
میگن 400 سی سی به جایی نمی خوره! شاید درست باشه! تو ماشینهای سوپر اسپرت!
ولی حرفمون خودرویی مثل مگان هست که کل حجمش 1600 سی سی هست و 400 سی سی میشه بک چهارم حجم موتور:icon_arro
حالا اگه به نظرتون مربوطه تایپیک میشه یکی 1 آمار بگیره و ببینه که موتور 1600 بیشتر نقص و خرابی داشته یا 2000 ؟
که میشه راحت با قدم زدن در نمایندگی های پارس خودرو و پرس وجو از کارشناسانش فهمید:icon_cool
اگه کسی پرسیده عنوان کنه تا ما هم بدونیم
با تشکر

hamidkarimy
30 October 2010, 12:36 AM
دوباره به عنوان تاپیک اشاره میکنم
دلایلی برای انتخاب 1600 به جای 2000 نه 2000 به جای 1600
منم جمله آخر پستم رو به همین دلیل زدم که به نظر شما اتوماتیک یه چیز دیگس ولی من اتومات هم سوار شدم و میشم ولی دستی گرفتم پس نظر شماست و برای شماست
تو این فرومها حرف ها باید مستند و مستدل باشن وگرنه همه میدونن 2000-1600 میشه 400
ولی خوب گیربکس اتوماتی که شما بهش علاقه دارید این 400 سی سی رو ازتون میگیره بابته رفاهتون و در عوض 3 کیلومتر تاپ اسپید بیشتر دریافت میکنید و 2 دهم ثانیه شتاب کمتر و مصرتون هم یکی دو لیتری میره بالاتر
پس اونقدر همه چی یه طرفه نیست که شما فکر میکنید! که اگه بود ثبت نام های 1600 یه روزه پر نمیشد

mohammadrezaef
30 October 2010, 12:49 AM
سلام
قصد جسارت به نظر دوستان رو ندارم ولی :
همیشه وجود گیربکس اتومات نشانه برتری خودرو برای افراد نیست! برای بعضی وجود گیربکس اتومات موهبت و راحتی هست و برای بعضی هم مثل من گیربکس منوال نسبت به نمونه اتومات ارجحیت داره.

amir_af
30 October 2010, 08:53 AM
سلام دوستان.تنها برتری 2000 نسبت به مدل 1600e2وجود گیربکس اتومات است که البته بعضی ها مثل من کلا اتومات را دوست ندارن.پس این یک اپشن است که ممکن است افرادی دوست داشته یا نداشته باشند البته توجه کنید که باید حدود 4 میلیون هم بیشتر هزینه کنید:icon_razzولی برتریهای مدل 1600 در شتاب اولیه بهتر مصرف کمتر استهلاک کمتر و فراوانی قطعات موتور است.البته این یک موضوع سلیقه ای است و سلیقه تمام افراد هم محترم است:icon_cool

amirvania
30 October 2010, 09:34 AM
سلام دوستان.تنها برتري 2000 نسبت به مدل 1600e2وجود گيربکس اتومات است که البته بعضي ها مثل من کلا اتومات را دوست ندارن.پس اين يک اپشن است که ممکن است افرادي دوست داشته يا نداشته باشند البته توجه کنيد که بايد حدود 4 ميليون هم بيشتر هزينه کنيد:icon_razzولي برتريهاي مدل 1600 در شتاب اوليه بهتر مصرف کمتر استهلاک کمتر و فراواني قطعات موتور است.البته اين يک موضوع سليقه اي است و سليقه تمام افراد هم محترم است:icon_cool
دوست عزيزم شتاب اوليه 2000 و 1600 دقيقا برابر هم هستن يعني 11.1 ولي خب همونطور هم که خودتون حتما ميدونيد شتاب ثانويه 2000 به دليل گشتاور خيلي بالاترش نه تنها از 1600 خيلي برتره که تو همرده هاي خودش هم حرف اول رو ميزنه . بالاي 140 تا وقتي بهش گاز ميدين ميتونه يه کوچولو سر به سر ماکسيما هم بزاره ( شوخي کردم :icon_arro )
درمورد مصرف با شما موافقم البته اگه مصرف کمتر از يک ليتر توي 100 کيلومتر براتون مهم باشه که البته براي خيليا هم مثلا خود بنده اصلا مهم نيست .
در مورد استهلاک کمتر اصلا باهاتون موافق نيستم چون اگه استهلاک گيربکس مد نظرتون باشه تجربه و آمار و ارقام نشون ميده که گيربکس اتوماتيک به دليل اينکه هوشمند هستش و دنده ها رو بسته به نوع رانندگي شما کاملا به موقع عوض ميکنه خيلي ديرتر از گيربگس دستي به تعمير نياز پيدا ميکنه ضمن اينکه از ديسک و صفحه و عوض کردنشون و طبعا هزينشون هم خبري نيست . در مورد استهلاک موتور هم اينکه يکي چون 2000 هستش استهلاکش از 1600 بیشتره نميتونه دليل باشه . در ساير موارد هم به جز يه سري تزئينات اين دو تا ماشين دقيقا يکي هستن .
در مورد مورد فراواني قطعات هم جسارتا با شما موافق نيستم . اگه شما در اين رابطه آمار و ارقام و دليل مستندي دارين بفرمائين بگين که ما هم استفاده کنيم .
ولي خب همونطور هم که خودتون گفتين انتخاب 1600 به جاي 2000 يه قسمتيش برميگرده به سليقه متفاوت دوستان و البته يه قسمت ديگه ش هم ميتونه شرايط مالي دوستان باشه .
به نظر بنده انتخاب 1600 به جاي 2000 درواقع يه جور انتخاب محافظه کارانه س البته نه در مورد تمام دوستان .

رامين رحيمي
30 October 2010, 09:41 AM
من 2000 رو انتخاب كردم چون اتوماتيك مي خواستم و گرنه از هر نظر 1600 معقول تر بنظر ميرسه. اين چند اسب اضافه هم فقط به خورد اتوماتيك رفته و هيچ تفاوت محسوسي در سرعت چه بالا و چه پايين حس نميشه. تازه رنگ صندليهاي 1600 هم به ماشين بيشتر مياد.

Senator
30 October 2010, 11:07 AM
دوست عزيزم شتاب اوليه 2000 و 1600 دقيقا برابر هم هستن يعني 11.1 ولي خب همونطور هم که خودتون حتما ميدونيد شتاب ثانويه 2000 به دليل گشتاور خيلي بالاترش نه تنها از 1600 خيلي برتره که تو همرده هاي خودش هم حرف اول رو ميزنه . بالاي 140 تا وقتي بهش گاز ميدين ميتونه يه کوچولو سر به سر ماکسيما هم بزاره ( شوخي کردم :icon_arro )

واقعا بالای 100 تا رقیب نداره.
امیر جان ماکسیما شاید بهتر بره ولی اون حسی که فرمون و مخصوصا ترمز این ماشین به آدم القا میکنه چی؟
آخرش این تزمزش کار دستم میده:icon_arro

amirvania
30 October 2010, 12:43 PM
کاملا فرمایش شما درسته سناتور جان . فرمون این ماشین و بخصوص ترمزهاش بی رقیبن .
من وقتی تو سرعتای بالا میخوام ترمز شدید بگیریم اول آینه رو نگا میکنم که کسی پشت سرم نباشه :icon_arro . چون هر ماشینی باشه تو اون سرعت نمیتونه ترمز آنی بگیره مگر بی ام و سری 6 :icon_arro

amir_af
30 October 2010, 01:12 PM
سلام خدمت دوستان.امیر جان عزیز تاپ اسپید 2000 بهتر است اما چقدر البته طبق اعلام کارخانه؟از دوستان می خوام یه سری به سایت www.zcar.ir (http://www.zcar.ir) بزنن مقایسه 2000 و 1600 .مصرف 2000 چقدر است طبق فرمایش شما باید 7.76 باشد چون مصرف 1600 6.76 است در حالی که طبق اعلام کارخانه بیشتر از این است.در مورد استهلاک شما در ماشین گیربکس ساده در سرعت 140 هرگز معکوس نمی کشید ولی در گیربکس اتومات با فشار بر روی پدال گاز معکوس داده می شود که موجب فشار به موتور می شود.ولی منظور من از استهلاک تکنولوزی قدیمی تر موتور 2000 نسبت به 1600 است و دلیلش هم قدرت 115 اسبی در برابر 136 اسبی است که برای یک موتور 2000 بسیار کم است.از نظر فراوانی قطعات چون موتور 1600 تقریبا با لگان یکی است به نظر شما قطعات فراوانتر نیست دلیل هم خواستید یک سری به نمایندگی های پارس خودرو بزنید ممنون.....:icon_cool

kouchakkhah
30 October 2010, 09:13 PM
سلام خدمت دوستان.امیر جان عزیز تاپ اسپید 2000 بهتر است اما چقدر البته طبق اعلام کارخانه؟از دوستان می خوام یه سری به سایت www.zcar.ir (http://www.zcar.ir) بزنن مقایسه 2000 و 1600 .مصرف 2000 چقدر است طبق فرمایش شما باید 7.76 باشد چون مصرف 1600 6.76 است در حالی که طبق اعلام کارخانه بیشتر از این است.در مورد استهلاک شما در ماشین گیربکس ساده در سرعت 140 هرگز معکوس نمی کشید ولی در گیربکس اتومات با فشار بر روی پدال گاز معکوس داده می شود که موجب فشار به موتور می شود.ولی منظور من از استهلاک تکنولوزی قدیمی تر موتور 2000 نسبت به 1600 است و دلیلش هم قدرت 115 اسبی در برابر 136 اسبی است که برای یک موتور 2000 بسیار کم است.از نظر فراوانی قطعات چون موتور 1600 تقریبا با لگان یکی است به نظر شما قطعات فراوانتر نیست دلیل هم خواستید یک سری به نمایندگی های پارس خودرو بزنید ممنون.....:icon_cool
سلام
جسارتا" با نظر شما موافق نیستم شما با 2000 میتونید به پدال فشار ندید که معکوس بکشه مثل 1600 که اینکار رو نمیکنید ! در مورد معکوس کشیدن هم اگر قرار باشه به متور فشار بیاره گیربکس اتومات اون دنده معکوس رو از شما قبول نمیکنه در صورتی که گیربکس 1600 قبول میکنه ! اینکه متور 2000 قدیمی تر هست نیاز به مدرک معتبر داره نه نظر شخصی . و اختلاف 16 اسب من فکر نمیکنم اختلاف کمی باشه برای ماشینهائی که تقویت متور میشن شما فکر میکنید چقدر به توان آنها اضافه میشه ؟ و چقدر مصرف سوخت بالا میره ؟ در مورد سایتی هم که فرمودید نظر شخصی نویسنده بوده و به هیچ منبعی اشاره نکرده . در مورد مصرف ماشین هم که خوب هر کس به بودجه خودش نگاه میکنه پس اگر اینجور باشه کسی نباید ماشین بالای 1600 استفاده کنه . :icon_excl

hamidkarimy
30 October 2010, 09:33 PM
در مورد شتاب سایت مرجع که همون سایت رنو در ایران هست و کامل ترین مشخصات رو اعلام کرده شتاب مگان 1600 رو 0.2 بیشتر اعلام کرده تاپ اسپید هم که 3 کیلومتر کمتر از 2000
اما در مورد مصرف برای افرادی مثل من که 99% موارد مصرفشون داخل شهری هست تفاوت مصرف این دو ماشین عدد نزدیک 3 لیتر در صد کیلومتر هست بازم طبق آمار کارخونه و باز برا شخصی مثله منکه روزی 80-90 کیلومتر رو داخل شهر طی میکنم این عدد میشه ماهی 80-90 لیتر که با قیمت لیتری 600 تومنی بنزین میشه ماهی 50-60 تومن یعنی 600-700 تومن پس قابل توجه هست این مبلغ پولیه که سوخته میشه
ولی در مورد اصطحلاک کاملا مشخصه که گیربکس منوال نهایتا با 200-300 تومن بعد از اینکه عمرش تموم بشه روبرا میشه ولی در مورد گیربکس اتوماتیک این عدد میشه 3-4 میلیون تومن حالا دیر یا زودشو کاری ندارم چون من سالی یبار ماشین عوض نمیکنم
برای خود من اختلاف 3-4 تومنی که کمتر دادم در اولویت آخر قرار داشته فکر می کنم کمتر کسی پیدا بشه که 27 میلیون پوله ماشین بده ولی 3 تومن پول ته جیبش نباشه

SeriousSam
30 October 2010, 10:16 PM
با سلام
سایت رنو پارس رو منبع گرفتید!:icon_razz
گیربکس 2000 و 1600 رو زده دستی ولی 1600 5 اسپید و 2000 4 اسپید!:icon_sad:
از لحاظ ماکزیمم سرعت هم کاتالوگ رو بیخیال واقغا 2000 سرتره!
استحلاک موتور رو نمی دونم!
ولی قطعات و لوازم موتوری که گونه 1600 هم به لطف تندر و البته عرضه بیشتر و بومی سازی زودتر تامین تره:icon_cool
از لحاظ قدرت خروجی موتور بی انصافی نکنید!
شما با مزدا 3 و سراتو و . . . (موتور بروزتر و البته خودروی اسپرت) مقایسه نکنید.
بعضی دوستان موقع گفتن مزایای 1600 میگن حالا 400 سی سی چیزی نیست!
موقغ حساب قدرت میگن : 400 سی سی! بیشتر فقط 16 اسب بالاتر!:icon_arro
آقایون مگان سوار یکی با آمار از پارس خودروی تهران(مرکزی) بگه کدوم موتور نرمتره و کدوم خرابی و نقص احتمالی بیشتر داره!

hamidkarimy
30 October 2010, 10:49 PM
با سلام
سایت رنو پارس رو منبع گرفتید!:icon_razz
گیربکس 2000 و 1600 رو زده دستی ولی 1600 5 اسپید و 2000 4 اسپید!:icon_sad:
از لحاظ ماکزیمم سرعت هم کاتالوگ رو بیخیال واقغا 2000 سرتره!
استحلاک موتور رو نمی دونم!
ولی قطعات و لوازم موتوری که گونه 1600 هم به لطف تندر و البته عرضه بیشتر و بومی سازی زودتر تامین تره:icon_cool
از لحاظ قدرت خروجی موتور بی انصافی نکنید!
شما با مزدا 3 و سراتو و . . . (موتور بروزتر و البته خودروی اسپرت) مقایسه نکنید.
بعضی دوستان موقع گفتن مزایای 1600 میگن حالا 400 سی سی چیزی نیست!
موقغ حساب قدرت میگن : 400 سی سی! بیشتر فقط 16 اسب بالاتر!:icon_arro
آقایون مگان سوار یکی با آمار از پارس خودروی تهران(مرکزی) بگه کدوم موتور نرمتره و کدوم خرابی و نقص احتمالی بیشتر داره!
محظ اطلاعتون گیربکس اتوماتیک مگان 4 دندس اینو احتمالا نمی دونستید که تعدادش رو تعجب کردید
http://www.parskhodro.ir/product/megan/megan2000.htm
در ضمن هیچ جای این تاپیک صحبتی از مزدا و سراتو نشده مقایسه موتور مگان با مگان هست
400 سی سی روهم من و دوستان توضیح دادیم که تاثیرش رو این ماشین چگونه بوده که شما چون نمی پسندید براتون عجیبه
بازم میگم در مورد این تاپیک کسانی میتونن اظهار نظر درستی داشته باشن که هر دو مدل رو حداقل سوار شده باشن

SeriousSam
31 October 2010, 01:04 AM
محظ اطلاعتون گیربکس اتوماتیک مگان 4 دندس اینو احتمالا نمی دونستید که تعدادش رو تعجب کردید
http://www.parskhodro.ir/product/megan/megan2000.htm
در ضمن هیچ جای این تاپیک صحبتی از مزدا و سراتو نشده مقایسه موتور مگان با مگان هست
400 سی سی روهم من و دوستان توضیح دادیم که تاثیرش رو این ماشین چگونه بوده که شما چون نمی پسندید براتون عجیبه
بازم میگم در مورد این تاپیک کسانی میتونن اظهار نظر درستی داشته باشن که هر دو مدل رو حداقل سوار شده باشن
با سلام
واسم جالبه که شما پست منو کامل نخونده نقل قول میکنی!!!:icon_twis
بنده گفتم هر 2 نوع مگان رو زده دنده دستی(تو سایت رنو پارس!)!!! و . . . الباقیش!
در ضمن بنده تجربه رانندگی با اکثر مدلهای مگان رو دارم . . . ومطمئا موردی نمی بینم که کور کورانه از یکیش دفاع کنم:icon_razz
متاسفانه هر تایپیک شده تعصب صاحبان همون نوع خودرو!(البته کلی نمیگما!)
اونقدر عجیب نیست درحدی که واسه شما عجیبه!
شما اگه قبل از زدن پست نقل قولی کامل پست هدفتون رو بخونید نه باعث انحراف میشید نه خدای ناکرده توهن به سایرین.
با تشکر

amirvania
31 October 2010, 09:18 AM
دوستان گلم ،
تاپیک مگان یکی از دوستانه ترین و علمی ترین تاپیک ها بوده که کل کل و حرفهای متعصبانه توش کمتر بوده . از قدیم گفتن مشک آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید (مگان مشک و ما مگان سوارا عطاریم :icon_arro ) .
به عنوان یه عضو و برادر کوچیکتون ازتون خواهش میکنم بزارید این روند ادامه داشته باشه و بحثامون صرفا جنبه علمی و احیانا تجربی داشته باشه و نه چیز دیگه .
دست همتونو میبوسم .:icon_excl

رامين رحيمي
31 October 2010, 10:30 AM
مگان ماهه حالا چه 2000 چه 1600

amir_af
31 October 2010, 10:32 AM
دوستان گلم ،
تاپیک مگان یکی از دوستانه ترین و علمی ترین تاپیک ها بوده که کل کل و حرفهای متعصبانه توش کمتر بوده . از قدیم گفتن مشک آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید (مگان مشک و ما مگان سوارا عطاریم :icon_arro ) .
به عنوان یه عضو و برادر کوچیکتون ازتون خواهش میکنم بزارید این روند ادامه داشته باشه و بحثامون صرفا جنبه علمی و احیانا تجربی داشته باشه و نه چیز دیگه .
دست همتونو میبوسم .:icon_excl
با سلام خدمت دوستان.در تکمیل سخنان دوست گلم بگم که خواهشا دیگه بحث را اداه ندهید و اجازه بدهید هر کسی نظر خود را بدهد تا حداقل ما در این سایت دموکراسی داشته باشیم:icon_sad: اوه فکر کنم از خودم حرف سیاسی در وکردم:boss:

hamidkarimy
31 October 2010, 08:32 PM
دوستانی که پست های منو خوندن منظور منو متوجه شدن اتفاقا از مباحثه غیر علمی متنفرم
همین بحث در tt هم انجام شده و رامین خان هم شاهد قضیه هستن
4-5 نفری تو اون کلوپ 1600 گرفتن و جالب اینه که بعد از تحویل تازه فهمیدن که این ماشین رو اصلا نمیشناختن!! یعنی واقعا ماشین بهتر از اون چیزی هست که خودمون فکر میکردیم
2-3 تایی هم در انتطارن
یا خود من 2 تا از فامیلا بلافاصله بعد از اینکه ماشین منو دیدن 1600 خریدن تو همین هفته پس توجیه خرید داشته و به نظرم ماشین ناشناخته ای هست
حرف منم همین بود وگرنه همه میدونن که 2000 هم ماشین خیلی خوبی هست و شکی نیست که تو این رنج ماشین فوق العادهای هست
حتی در مورد شتاب و قیمتش من دیروز یه سرچی زدم در زمان عرضه یعنی تا 2008 که برا 1600 دستی شتاب رو 11.1 ذکر کرده بود و قیمتش 20500 دلار بوده که برابر قیمت یه نیو سراتو 2010 تو همون کشور هست!!
پس قیمتش تو ایران خیلی خوبه متاسفانه 2000 رو با گیربکس 4 دنده یر نیاوردم ولی با پنج دنده 25200 دلار بوده
http://www.d4u.com.ua/en/engine/Renault-Megane-2-Sedan-2002-Megane-Sedan-1.6/vehicles.models.html
اینم لینک نیو سراتو با قیمت 20400 دلار
http://www.d4u.com.ua/en/class/Mid-size-class/engine/Kia-Cerato-2.0-AT/vehicles.models.html
قابل توجه دوستانی هست که ادعا دارن مگان تو ایران قیمتش بالاست حالا من میگم کیفیت قیمت داره
حالادر مورد نیو سراتو چون ماشین وارداتی هست و 110 درصد بهش تعرفه میخوره این قیمت فعلی مقبوله ولی اوضاع در مور نیو مزدا 3 بدتر هم هست چون اونم مثله مگان CKD هست و فقط 500 دار از نیو سراتو گرونتره ولی تو ایران 43 تومن قیمت می خوره!
حالا قضاوت با خودتون

SeriousSam
1 November 2010, 12:12 AM
با سلام.
یکی از دوستان تازه از موصل و کرکوک عراق اومده
قیمت مگان نسل موجود تو ایران (2000 ساخت ترکیه) را حدوده 13.600 اعلام کردند در اونجا:icon_cool
و همچنین نیو اسپرتیج رو حدوده 18.300 (مدل فول!)

kouchakkhah
1 November 2010, 10:49 AM
با سلام.
یکی از دوستان تازه از موصل و کرکوک عراق اومده
قیمت مگان نسل موجود تو ایران (2000 ساخت ترکیه) را حدوده 13.600 اعلام کردند در اونجا:icon_cool
و همچنین نیو اسپرتیج رو حدوده 18.300 (مدل فول!)

سلام
واحد قیمت چی هست ؟ بعد اینکه چیزی بهش کم و یا زیاد نشده مثل ایران که تغییر کرده ؟ مورد بعدی ساخت کجا هست ؟ ترکیه یا فرانسه یا جای دیگه ؟

Senator
1 November 2010, 11:10 AM
یه نکته راجع به موتور 2000:
hpکمتر به هیچ وجه به تنهایی نمیتونه تکنولوژی موتور رو نشون بده
هر چی قدرت بیشتر بشه مجبورن تورک رو تا یه حدی پایین بیارن
توجه کنید که مگان 2لیتر گشتاور و کشش ثانویه در حد ایده آل داره!

رامين رحيمي
1 November 2010, 01:05 PM
من قبلا گفتم باز هم ميگم چون مي خواستم براي يه بار هم شده ماشين اتوماتيك داشته باشم 2000 ثبت نام كردم. ولي از روي تحقيق مي گم 2000 اتوماتيك و 1600 دنده اي هيچ اختلاف معني داري در شتاب و حداكثر سرعت ندارن و من حيث المجموع چه اقتصادي و غيره مگان 1600 بهترين انتخاب براي ماشين 25 تا 35 ميليون محسوب ميشه. شك نكنيد.

SeriousSam
1 November 2010, 01:29 PM
سلام

واحد قیمت چی هست ؟ بعد اینکه چیزی بهش کم و یا زیاد نشده مثل ایران که تغییر کرده ؟ مورد بعدی ساخت کجا هست ؟ ترکیه یا فرانسه یا جای دیگه ؟

با سلام
واحد قیمت فکر کنم به دلار بوده و حدودش میشده اونی که عرض کردم:icon_arro
در مورد آپشنش خبری ندارم
اما ساخت ترکیه بوده با 6 عدد ایربگ:icon_cool

SeriousSam
1 November 2010, 01:35 PM
من قبلا گفتم باز هم ميگم چون مي خواستم براي يه بار هم شده ماشين اتوماتيك داشته باشم 2000 ثبت نام كردم. ولي از روي تحقيق مي گم 2000 اتوماتيك و 1600 دنده اي هيچ اختلاف معني داري در شتاب و حداكثر سرعت ندارن و من حيث المجموع چه اقتصادي و غيره مگان 1600 بهترين انتخاب براي ماشين 25 تا 35 ميليون محسوب ميشه. شك نكنيد.
با سلام.
اگر میشه منبع تحقیقاتتون رو بفرمائید(امیدوارم کاتالوگ نباشه)
در مورد شتاب اولیه بله خیلی تفاوت نیست ولی از لحاظ ماکزیمم سرعت تجربه شخصیم بر خلاف تحقیق شماست.
دوستانی که هر 2رو در اختیار یا در دسترس دارند به عنوان مثال در حال حرکت هر 2 را در سرعت مثلا 120 کیلومتر تخت گاز بدهند (هماهنگ) تا نتیجه را مشاهده کنند.:icon_cool

amirvania
1 November 2010, 01:43 PM
دوست عزيز قاعدتا ، عقلا و منطقا ماشيني که قدرت بيشتري داره و از اون مهمتر تورک بالاتري داره تو شرايط سخت و بالاخص سرعتاي بالا خودش رو نشون ميده وگرنه ساختن ماشيناي هم خانواده با قدرتهاي موتوري مختلف هيچ توجيهي نبايد داشته باشه .

amir_af
1 November 2010, 02:42 PM
با سلام.
اگر میشه منبع تحقیقاتتون رو بفرمائید(امیدوارم کاتالوگ نباشه)
در مورد شتاب اولیه بله خیلی تفاوت نیست ولی از لحاظ ماکزیمم سرعت تجربه شخصیم بر خلاف تحقیق شماست.
دوستانی که هر 2رو در اختیار یا در دسترس دارند به عنوان مثال در حال حرکت هر 2 را در سرعت مثلا 120 کیلومتر تخت گاز بدهند (هماهنگ) تا نتیجه را مشاهده کنند.:icon_cool
دوست عزیز به این نکته توجه کنید که شما برای مصارف عادی بیشتر از چه سرعتی استفاده می کنید قاعدتا 90 درصد رانندگی با سرعت کمتر از 120 است که اینجا 1600 هم در شتاب و هم در مصرف برتری خود را نشان می دهد:icon_cool:icon_cool:icon_cool

amirvania
1 November 2010, 03:45 PM
عنوان تاپیک اینه :
دلایلی برای انتخاب مگان 1600 به جای مگان 2000
برای مقایسه مگان 1600 با 2000 میتونید به این تاپیک مراجعه کنید : (بخش مقایسه انواع اتومبیلها صفحه 5 )

مگان 2000 اتوماتيک يا 1600 E2 دستي ، کدوم به صرفه تره ؟

drnariman
1 November 2010, 05:03 PM
دوستای عزیز بحث ها رو با منطق ادامه بدید و لطفا از کل کل پرهیز کنید .

با تشکر

eng.oam
1 November 2010, 06:03 PM
توی بهتر بودن 2000 نسبت به 1600 اصلا نباید شک نمود (البته از لحاظ قدرت و قوای محرکه ) و گیربکس اتومات هم واقعا نعمتیه!
اما یه نکته رو هم باید بهش توجه نمود که برای بعضی از عزیزان یه مقدار سرعت و قدرت کمتر در قبال هزینه پایینتر دلچسبتره و این برمیگرده به نوع خواست فرد از رانندگی!
نکته مهمتر تفاوت قیمت نسبتا بالای این دو خودروست (1600-2000) که باز هم برای عده ای بسیار حائز اهمیته
پس
از عزیزان خواهش می کنم با بیان این بدیهیات موجود ، بی خودی بحث رو به حاشیه نکشونند مثلا بیایم بگیم به علت اینکه مصرف بوگاتی خیلی زیاده پس فلان ماشین از اون بهتره و..............
در پایان همونطور که اکثرمون می دونیم کلا مقایسه دو اتومبیل با قوای محرکه و سیستم انتقال قدرت متفاوت کاملا اشتباهست و بحث در این موارد غالبا به جای مفیدی نخواهد رسید.

arash_azad
20 November 2010, 12:48 PM
سلام دوستان
من امروز ثبت نام كردم ولي حدود يك ماه است كه مباحث جالب شما رو دنبال ميكنم. من يك L90 E2 Full دارم و حدود 2 سال هست كه ازش استفاده ميكنم. ميخواستم يك مگان بخرم كه با توجه به بودجه اي كه دارم نوع 1600 E2 برام مناسب است(از نظر قيمت). البته خريدن 2000 برام غيرممكن نيست ولي بهر حال بهم فشار مياد. ميخواستم راهنمايي شما عزيزان رو داشته باشم و پاسخ اين سوال كه آيا اين حركت من منطقي و درست است يا خير. باتشكر

amirvania
20 November 2010, 02:06 PM
سلام دوستان
من امروز ثبت نام كردم ولي حدود يك ماه است كه مباحث جالب شما رو دنبال ميكنم. من يك L90 E2 Full دارم و حدود 2 سال هست كه ازش استفاده ميكنم. ميخواستم يك مگان بخرم كه با توجه به بودجه اي كه دارم نوع 1600 E2 برام مناسب است(از نظر قيمت). البته خريدن 2000 برام غيرممكن نيست ولي بهر حال بهم فشار مياد. ميخواستم راهنمايي شما عزيزان رو داشته باشم و پاسخ اين سوال كه آيا اين حركت من منطقي و درست است يا خير. باتشكر
دوست عزيزم تو اينکه مگان 1600 از تندر بهتره هيچ شک و شبهه اي وجود نداره از جميع جهات : نرمي راحتي ، ايمني بيشتر ، موتور قويتر ، استايل فوق العاده زيباتر ، کيفيت بسيار بالاتر ووووو .....
بين 1600 و 2000 هم اگه اتوماتيک بودن گيربکس ، اتوماتيک بودن سيستم تهويه ، سنسور نور و باران ، 21 اسب قدرت موتور بيشتر و 400 سي سي حجم موتور بالاتر و بالطبع تورک بالاتر و همچنين رينگ آلومنيومي 16 اينچ برات مهم نيست 1600 بگير و اگه برات مهمه 2000 بگير ( البته با پرداخت حدود 6 ميليون تومان پول بيشتر )

arash_azad
20 November 2010, 03:38 PM
جناب Amir
باسلام، ممنون از توضيحتون. من چند تا سوال در مورد 1600 داشتم كه در صورت امكان لطفا منو راهنمايي بفرماييد:
1-آيا پهناي لاستيك 1600 مثل 2000، 205 هست يا 195؟
2-آيا شتاب اوليه و يا كشش در مسيرهاي سربالايي در 1600 برابر با L90 هست يا بدليل وزن كمتر ، شتاب اون كمتره؟
3-آيا امكان نصب سيستم air condition ديجيتال براي 1600 وجود داره؟
4-آيا نوع 1600 چراغ سقفي براي سرنشينان عقب داره؟
باتشكر

amir_af
20 November 2010, 04:52 PM
جناب Amir
باسلام، ممنون از توضيحتون. من چند تا سوال در مورد 1600 داشتم كه در صورت امكان لطفا منو راهنمايي بفرماييد:
2-آيا شتاب اوليه و يا كشش در مسيرهاي سربالايي در 1600 برابر با L90 هست يا بدليل وزن كمتر ، شتاب اون كمتره؟
باتشكر
سلام.پهنای لاستیک 205 است با رینگ 16 فولادی البته بر روی رینگ نوشته شده ساخت فرانسه.در مورد شتاب طبق امار شتاب تندر 10.2 است و شتاب مگان 1.6 10.9 است اما در مورد کشش ثانویه بسیار عالی است به نظرم از تندر بهتر است و در سر بالایی هم مشکلی نخواهید داشت.در مورد سیستم کولر نمی دانم ولی به نظرم این کار را نکنید چون از جهاتی این سیستم بهتر است.در مورد چراغ سقفی هیچ تفاوتی با 2000 ندارد و چراغ عقب هم دارد.در پایان هم خدمتتان به عنوان کسی که حدود 2000 تا با مگان 1600 رانندگی کرده ام پیشنهاد می کنم حتما انرا خریداری کنید:icon_cool:icon_cool:icon_cool

amirvania
20 November 2010, 04:56 PM
جناب Amir
باتشكر
خواهش ميکنم ،
1- دوست عزیزم امیر جان خدمتتون گفتن
2-شتاب اوليه تندر به مقدار کمي از مگان بهتره ولي در مجموع به دليل قدرت موتور بالاتر مگان 1600 و سيستم vvti اون تو مسيرهاي با شيب مثبت و بخصوص تو سرعتاي بالا خودش رو کاملا نشون ميده .
3-اين امکان وجود داره ولي هزينه بالايي رو بايد متقبل بشيد . اينم بگم که تهويه اتوماتيک آپشن فوق العاده کاربردي و مهمي هستش .
4- تيپ E2 داره ولي مگانهاي 1600 معمولي ندارن .

arash_azad
20 November 2010, 06:25 PM
دوستان عزيز آقايان Amirvania و Amir_af
از اينكه براي من وقت گذاشتين و اينقدر سريع به سوالات من تازه وارد جواب ميدين بسيار ممنونم. با عرض معذرت يك سوال ديگه هم داشتم كه يادم رفت بپرسم.
با توجه به فضاي نسبتا زيادي كه براي سيستم پخش بر روي داشبورد در نظر گرفتن، آيا امكان در آوردن اون و نصب LCD بصورت touch screen (بنده ديدم كه مثلا توي تويوتا اين كار رو ميكنند و سيستم LCD فابريك روي اون ميذارند) كه هم بشه باش آهنگ گوش كرد هم سيستم navigation گذاشت، وجود داره؟ من توي آگهي هاي روزنامه همشهري قسمت مگان ديدم كه نوشته نصب LCD فابريك. آيا واقعا اين موضوع صحت داره؟ منظورم اينه كه براي مگان هاي جديد كه مثلا در فرانسه يا تركيه توليد ميشه چنين آپشني رو گذاشته اند كه اينجا براش تبليغ ميكنند؟ چون معمولا وقتي اشاره به كلمه "فابريك" ميشه معنيش اينه كه بصورت پيش فرض براش در نظر گرفته شده و احتمالا دوستان پارس خودرو از اون استفاده نميكنند.
باتشكر

SeriousSam
20 November 2010, 06:52 PM
دوستان عزيز آقايان Amirvania و Amir_af
از اينكه براي من وقت گذاشتين و اينقدر سريع به سوالات من تازه وارد جواب ميدين بسيار ممنونم. با عرض معذرت يك سوال ديگه هم داشتم كه يادم رفت بپرسم.
با توجه به فضاي نسبتا زيادي كه براي سيستم پخش بر روي داشبورد در نظر گرفتن، آيا امكان در آوردن اون و نصب LCD بصورت touch screen (بنده ديدم كه مثلا توي تويوتا اين كار رو ميكنند و سيستم LCD فابريك روي اون ميذارند) كه هم بشه باش آهنگ گوش كرد هم سيستم navigation گذاشت، وجود داره؟ من توي آگهي هاي روزنامه همشهري قسمت مگان ديدم كه نوشته نصب LCD فابريك. آيا واقعا اين موضوع صحت داره؟ منظورم اينه كه براي مگان هاي جديد كه مثلا در فرانسه يا تركيه توليد ميشه چنين آپشني رو گذاشته اند كه اينجا براش تبليغ ميكنند؟ چون معمولا وقتي اشاره به كلمه "فابريك" ميشه معنيش اينه كه بصورت پيش فرض براش در نظر گرفته شده و احتمالا دوستان پارس خودرو از اون استفاده نميكنند.
باتشكر
با سلام
دوست عزیز هر تایپیک مخصوص پیگیری 1 موضوع خاص هست و خیلی وقته تایپیکهای جامع حذف شدن
(بله امکانش هست)شما میتونید این بحث رو در آدرس زیر پیگیری کنید:
http://phalls.com/showthread.php?t=43051
با تشکر:icon_excl

Ali-Bakhshi
21 November 2010, 01:03 PM
سلام دوستان
من احتمالا تا يك هفته ديگه يه مگان ميخرم. واقعا توي اينكه اتومات بگيرم يا 1600 فول دو دل هستم و علت اصلي اون هم تفاوت قيمت هست كه پرداختش براي من تا كمي مشكل هست. ممنون ميشم نظرات خوبتون رو داشته باشم. آيا در صورت خريد 1600 مشكلي با كوارش نخواهم داشت.منظورم اينه كه كولر گرفتن توي شيبهاي مثبت چقدر روي اين ماشين اثر ميذاره؟

amirvania
21 November 2010, 02:40 PM
سلام دوستان
من احتمالا تا يك هفته ديگه يه مگان ميخرم. واقعا توي اينكه اتومات بگيرم يا 1600 فول دو دل هستم و علت اصلي اون هم تفاوت قيمت هست كه پرداختش براي من تا كمي مشكل هست. ممنون ميشم نظرات خوبتون رو داشته باشم. آيا در صورت خريد 1600 مشكلي با كوارش نخواهم داشت.منظورم اينه كه كولر گرفتن توي شيبهاي مثبت چقدر روي اين ماشين اثر ميذاره؟
سلام
تو اين تاپيک قبل از پست شما 90 تا پست هستش که اگه حدود 1 ساعت وقت بزاريد ميتونيد همه رو به دقت بخونيد و به نظر من حتما به يه نتيجه گيري خوبي ميرسيد .
فقط اين نکته رو يادآوري ميکنم که 2000 و 1600 فول که حدود 6 تومن اختلاف قيمت دارن به همون اندازه هم (شايدم بيشتر) تو آپشنها ، قدرت و حجم موتور و البته نوع گيربکس با هم اختلاف دارن . البته اين نظر شخصي منه تا نظر خود شما و بقيه دوستان چي باشه .

Ali-Bakhshi
21 November 2010, 03:35 PM
باتشكر از پاسختون
بنده پست هاي قبلي و نقطه نظرات دوستان رو با دقت مطالعه كردم واطلاعات بسيار خوبي هم بدست اوردم.اينكه 2000 از 1600 بهتر هست هيچ بحثي نيست. اما سوالي رو كه هنوز جواب قطعي براش پيدا نكردم اينه كه اين اختلاف قيمت حدود 6 تومن ارزش اين كار رو داره؟

kouchakkhah
21 November 2010, 04:13 PM
باتشكر از پاسختون
بنده پست هاي قبلي و نقطه نظرات دوستان رو با دقت مطالعه كردم واطلاعات بسيار خوبي هم بدست اوردم.اينكه 2000 از 1600 بهتر هست هيچ بحثي نيست. اما سوالي رو كه هنوز جواب قطعي براش پيدا نكردم اينه كه اين اختلاف قيمت حدود 6 تومن ارزش اين كار رو داره؟
این یه مورد کاملا" شخصی هست و انتخابش مربوط به خیلی مسائل میشه و فقط خودتون میتونید تصمیم بگیرید . تو این تاپیک تمام مزایا و معایب هر کدام توضیح داده شده .

amin.405
21 November 2010, 07:53 PM
البته تو بازار آزاد اختلاف 6 میلیون شده ... ولی کارخونه ای حدود 3 میلیون هست .

و با این مبلغ اختلافه که انتخاب سخت میشه .

alirezad
2 December 2010, 04:50 PM
اقا خب اين سوال كردن داره؟؟؟؟؟؟
كي كه يولش ميرسه ميره اتومات ميخره كسي هم كه بولش نميرسه ميره دنده اي ميخره

اين كه ديگه توجيح كردن نداره

Ali-M3
4 December 2010, 02:19 PM
3 تومن اختلاف قیمت ای تو با 2000 شامل:
1-موتور و گیربکس
2-سنسور نور
3-سنسور باران
4-تحویه اتومات
5-رینگ
به نظر من اگر قرار بود پدرم پشت مگان بشینه 2000 بهترین انتخابه ولی چون من قرار بود بشینم پشتش این 3تومن رو دارم خرج ظاهرش میکنم که هیچ تفاوتی با 2000 نداره...:icon_mrgr
در ضمن مصرف کمتر که برایه من مهمترین فاکتوره در کل به نظرم تویه انتخاب باید دید که از ماشین چه خواسته ای دارین بعد تصمیم به خرید بگیرین:icon_cool

kodir
4 December 2010, 09:38 PM
3 تومن اختلاف قیمت ای تو با 2000 شامل:

...................
[/B]:icon_cool

سلام
ظاهرا اختلاف قیمت 6 میلیونه!

Ali-M3
4 December 2010, 11:33 PM
سلام
ظاهرا اختلاف قیمت 6 میلیونه!

سلام دوست عزیز...
این طور نیست
2000 به قیمت 29900000 و 1600 ای تو به قیمت 26260000
البته داخل بازار 2000 به قیمت 31000000 تا 32000000 به فروش میره و ای تو 27300000 تا 28000000 با توجه به رنگ فروش میرن البته اتومبیل تحویلی توسط کارخانه با توجه به 1 الی 2 ماه تاخیر نزدیک به قیمت های بازار به دست خریدارا میرسه...

amirvania
5 December 2010, 09:16 AM
آخرین قیمتی که من از 2000 دارم مربوط به 5شنبه هفته گذشته س : 33 تومن . 1600 رودقیق نمیدونم اما فکر میکنم E2 تو بازار حول و حوش 27 تومن باشه که اختلاف همون 6 تومن هستش .
قیمتایی که شما نوشتین قیمتای کارخونه س که در مورد 2000 بهم گفتن که تا اطلاع ثانوی فروش ندارن .

Ali-M3
5 December 2010, 01:57 PM
آخرین قیمتی که من از 2000 دارم مربوط به 5شنبه هفته گذشته س : 33 تومن . 1600 رودقیق نمیدونم اما فکر میکنم E2 تو بازار حول و حوش 27 تومن باشه که اختلاف همون 6 تومن هستش .
قیمتایی که شما نوشتین قیمتای کارخونه س که در مورد 2000 بهم گفتن که تا اطلاع ثانوی فروش ندارن .

درست می فرمایین...
1600 معمولی که کلا توی سال89 تولید نشده e2 هم تعدادی محدود ثبت نام شد با موعد تحویل مرداد شهریور و مهر89 که توی تحویلش بامشکل برخورد کردن 2000 هم از شهریور ماه 89به مدت 2 ماه برای موعد تحویل اسفند فروردین و اردیبهشت(90) ثبت نام شد به قیمت 29900000(البته قبل از تابستان 2000 رو تحویل فوری 15 روزه به قیمت 30500000به فروش میرسوندن) چون من خودم 2 ماه در گیر تحویل ماشینم بودم و به جای شهریور ماه 25 آبان ماه تحویلم دادن و هنوز هم کارت ماشین بیمه و سند رو تحویلم ندادن تقریبا اطلاعاتم در این مورد دقیقه

kodir
5 December 2010, 02:56 PM

درست می فرمایین...
1600 معمولی که کلا توی سال89 تولید نشده e2 هم تعدادی محدود ثبت نام شد با موعد تحویل مرداد شهریور و مهر89 که توی تحویلش بامشکل برخورد کردن 2000 هم از شهریور ماه 89به مدت 2 ماه برای موعد تحویل اسفند فروردین و اردیبهشت(90) ثبت نام شد به قیمت 29900000(البته قبل از تابستان 2000 رو تحویل فوری 15 روزه به قیمت 30500000به فروش میرسوندن) چون من خودم 2 ماه در گیر تحویل ماشینم بودم و به جای شهریور ماه 25 آبان ماه تحویلم دادن و هنوز هم کارت ماشین بیمه و سند رو تحویلم ندادن تقریبا اطلاعاتم در این مورد دقیقه

سالم
جهت تنویر افکار عمومی!
دوست گرامی amirvania قیمت بازار را دادند و
دوست گرامی Ali-M3 قیمت کارخانه را دادند
با توجه به اینکه فعلا پارس عرضه کمی دارد پس ملاک قیمت بازار است
راستی اگه از فروش فوری و پیش فروش مگان 2000 خبری شد دوستان ما را بیخبر نگذارند. شاید ما هم مگانی شدیم:icon_arro

tiger-2000-full
28 April 2011, 11:21 AM
به نظر بنده که 1600 هیچ ارجحیتی نسبت به 2000 نداره!
خود من اول نظرم روی 1.6 e2 بود ولی به چند دلیل منصرف شدم!
1. آدم نمی تونه خودشو راضی کنه که توی کلاس ماشینی مثل مگان و با پرداخت حدود 30 میلیون پول یک ماشینی گرفته که دنده اتوماتیک نیست! و واقعا مثل اینه که زدی تو سر کلاس ماشین! یا یه نفر یه تیکه از ماشین رو گاز گرفته کنده!!!
2. داشتن تیپ ترونیک که واقعا تا 90% دنده دستی رو جبران میکنه!
3. تفاوت سوختی بر خلاف چیزی که دوستان بعضا ذکر کرده اند میان این دو ماشین نیست! چرا که 1.6 باید زور بیشتری بزنه ولی 2.0 نیازی نداره!
4. قدرت بیشتر 2.0 که قطعا در شتاب های ثانویه ضروری مثل سبقت گرفتن در جاده هایی که ماشین از روبه رو میاد و ... و یا سربالایی ها خودشو نشون میده!
5. مگان 2.0 هیچ مصرف سوخت اضافه ای نداره و اگر داشته باشه به حق و به جا و البته در کمترین حد ممکن صرف تولید امنیت بیشتر و یا قدرت بیشتر میکنه.
6. امکانات بیشتری که حتی نسبت به 1.6 e2 داره! نظیر:_سنسور بارون_تهویه اتوماتیک_سنسور نور_تفاوت فاحش ظاهری و باطنی در لاستیک ها که موجب هندلینگ بهتریه و نسبت به e1 1.6 علاوه بر این موارد آینه های برقی_بدنه همرنگ تر و خوش استیل تر(همرنگی دسته ها و آیینه ها با بدنه و زه های متناسب)پخش سی دی و شیشه های برقی عقب و ...
7. راحتی بیشتر در رانندگی که باز قطعا امنیت بیشتری را در اثر تمرکز بیشتر برای راننده و سرنشینان رقم می زند.
8. ...
با تشکر

hamidkarimy
28 April 2011, 04:43 PM
2. داشتن تیپ ترونیک که واقعا تا 90% دنده دستی رو جبران میکنه!

این جمله اصلا درست نیست و تنها کسی میتونه این حرف رو بزنه که ماشین اتومات سوار نشده باشه
گیربکس مگان 2000 از نسل قدیم گیربکس ها هست و مکث بین تعویض دنده ها توش بسیار با تاخیر تراز گیربکس های امروزی که روی نیو مزدا - سراتو و ام جی وجود داره حتی تو این ماشین ها هم تعویض دنده ها در حالت تیپ ترونیک با تاخیر و باز با دخالت ecu انجام میشه اصلا شباهتی به تعویض دنده دستی نداره!

1. آدم نمی تونه خودشو راضی کنه که توی کلاس ماشینی مثل مگان و با پرداخت حدود 30 میلیون پول یک ماشینی گرفته که دنده اتوماتیک نیست!
و واقعا مثل اینه که زدی تو سر کلاس ماشین! یا یه نفر یه تیکه از ماشین رو گاز گرفته کنده!!!

این نظر شخصی شماست
وگرنه مگان سوپر ماشین نیست!یه سدان متوسط ازان قیمت شهریه! و اصلا ماشین چشم کور کنی نیست که نگران کلاسش باشی!
خیلی از ماشین های اسپرت و لوکس دنیا با گیربکس های منوال تولید میشن و صاحبانشون هم نگران کلاس ماشینشون نیستن

3. تفاوت سوختی بر خلاف چیزی که دوستان بعضا ذکر کرده اند میان این دو ماشین نیست! چرا که 1.6 باید زور بیشتری بزنه ولی 2.0 نیازی نداره!
5. مگان 2.0 هیچ مصرف سوخت اضافه ای نداره و اگر داشته باشه به حق و به جا و البته در کمترین حد ممکن صرف تولید امنیت بیشتر و یا قدرت بیشتر میکنه.

این جمله هم اصلا علمی نیست و مصرف ماشین رو با زور زدن اندازه گیری نمیکنن!
درسته که اختلاف مصرف این دو ماشین تو جاده در حدود یکی دو لیتر هست ولی مطمئن بشی تو ترافیک داخل شهر بالای 3-4 هست این در مورد تمام ماشین های اتوماتیک صدق میکنه و من خودم هم با ام جی اینو تجربه کردم اون اعداد 14-15 لیتری که دوستان 2000 سوار تو تاپیک مصرف سوخت مگان اشاره کردن هم حکایت از همین موضوع داره
به هر حال باید پذیرفت که Torque convertor اتلاف گشتاوری رو سبب میشه که باعث بالارفتن مصرف سوخت مخصوصا تو ترافیک شهری میشه

4. قدرت بیشتر 2.0 که قطعا در شتاب های ثانویه ضروری مثل سبقت گرفتن در جاده هایی که ماشین از روبه رو میاد و ... و یا سربالایی ها خودشو نشون میده!

در این مورد شکی نیست ولی این اختلاف در اون حدی نیست که شما فکر میکنید
چون به هر حال باید پذیرفت که مهمترین معیار سنجش قدرت اتومبیل شتاب صفر تا صد هست که توش همه عوامل از قبیل قدرت موتور -وزن ماشین - آیرودینامیک و ... لحاظ شده که برای مگان 2000 و 1600 یکسان هست (البته به نقل از سایت پارس خودرو چون سایت رسمی رنو و خیلی از سایت های معتبر دیگه شتاب حکایت از برتری 0.2 ثانیه مگان 1600 داره)
مگه چند درصد از عمر یک ماشین تو سرعت های بالای 100 و 120 اونم مخصوصا تو ایران! ولی به هر حال تاپ اسپید مگان 5 کیلومتر بیشتر از مگان 1600 هست و گشتاور بالاترش باعث برتری موتور 2000 در این مورد هست

6. امکانات بیشتری که حتی نسبت به 1.6 e2 داره! نظیر:_سنسور بارون_تهویه اتوماتیک_سنسور نور_تفاوت فاحش ظاهری و باطنی در لاستیک ها که موجب هندلینگ بهتریه و نسبت به e1 1.6 علاوه بر این موارد آینه های برقی_بدنه همرنگ تر و خوش استیل تر(همرنگی دسته ها و آیینه ها با بدنه و زه های متناسب)پخش سی دی و شیشه های برقی عقب و ...

مگان 1.6 e1 دیگه تولید نمیشه و موضوع بحث نیست ولی اختلاف e2 ها سنسور نور و باران و تهویه اتومات و رینگ آلومنیومی هست حتی نوع لاستیکهاشون و مارکشون هم یکسانه تمامی لازم داخلی و جانبی دیگه کاملا یکسان هستن
اما در مورد قیمت این موارد به یه مورد اشاره میکنم
سنسور ها کلا مواردی نیستن که قیمت قابل ملاحظه ای داشته باشن یعنی اینکه مثلا یه سنسور دنده عقب 20-30 تومن یا مثلا سنسور نور یا باران که تو 206 بیرون به فروش میرسن قیمتشون همون 30-40 تومن بالاتر نمیره پس نمیشه گفت چون 1 تومن بیشتر می ارزه!
یا مثلا تفاوت قیمت رینگ آلومنیومی و فولادی دیدم که میگن چون رینگ اسپرت رو پارس خودرو میده 800 پس 800 تومن هم بنداز روش! رینگ فولادی مگان+قالپاق ها حدود 600 تومن قیمت میخوره قیمتشه پس اختلافشون 200 تومنه نه 800 تومن!
این موردی رو که من در مورد به صرفه نبودن تولید تولید 1600 برای پارس خودرو عرض کردم هم به همین دلایل بود به هر حال بنده دوستانی در پارس خودرو دارم و کما بیش از اوضاع و احوال داخلی بی خبر نیستم
اگه به افزایش قیمت 1600 تا 28500 تو بازار آزاد هم توجه کنید دلیلش رو متوجه میشید ماشینی که خوهان داره و کمپانی به تولیدش راغب نیست دلیلش چیزه دیگه ای هم میتونه باشه!! تازه با توجه به اینکه 80% قطعاتش با مگان 2000 مشترک هست!
در نهایت مغز کام اینه که اجازه ندیم این همه خودرو سازها باهامون حال کنن!
همین میشه عاقبت کار که یه ماشین معمولی رو به خاطر اینکه سانروف داره 5 تومن بالاتر میخریم و زوق هم میکنیم!
اگه اختلاف قیمت این دو ماشین 3-4 تومن هست یعنی اختلاف واقعیشون اینه نه اینکه پارس خودرو از جیبش داره به ما انفاق میکنه!
این مشکل ماست که قدر پولمونو نمی دونیم و به 4 میلیون میگیم هیچی! اگه ایران هم مثل همه جای دنیا ماشین کلای مصرفی بود و شما مجبور بودی بعد از چند سال ببریش قبرستون انقدر برای خرج کردن میلیون هات عجله نمیکردی!

tiger-2000-full
28 April 2011, 05:12 PM
در مورد تیپ ترونیک: عرض کردم 90% نه 100% که اون ده درصدی که میمونه جای اون تاخیر تعویض دنده!
در مورد میزان مصرف سوخت: شاید حق با شما باشه اما این مطلب رو از خودم نقل نکردم و نمایندگی مرکزی اصفهان اینطور می گفتن!
در مورد اینکه می فرمائید مگه چند درصد عمر ماشین بالای 100 تاست کاملا مخالفم! اتفاقا شما توی ایران چند تا ماشین می جوری که با 80 یا 90 تا برن؟! و حتی اگر فرض کنیم که تنها یک درصد عمر ماشین توی 100 تا بگذره هیچکس نمیتونه بگه چند درصد احتمال نیاز شتاب سریع توی همون بازه زمانی جونتو نجات بده؟!
در مورد امکانات بیشتر 2.0 هم اینی که می فرمایید چیزی نیست و میشه روی 1.6 هم نصب کرد و اینقدر نمی ارزه! باز کاملا مخالفم. نصب کردن تکه ای آپشن ها روی یک ماشین مثل چسبوندن قطعات کنده شده از یک جنس فابریک با چسبه! شما وقتی میگی 1.6e2 یعنی فاقد تهویه اتوماتیک سنسور نور و بارون گیریبکس اتو موتور 2000 و ...
البته بنده خودم از ارادتمندای 1.6 هستم اما اگر متعصبانه قضاوت نکنیم نمیشه منکر چربیدن برتری های 2.0 شد
موفق باشین!

alish_2006
28 April 2011, 07:50 PM
ا
ین جمله اصلا درست نیست و تنها کسی میتونه این حرف رو بزنه که ماشین اتومات سوار نشده باشه
گیربکس مگان 2000 از نسل قدیم گیربکس ها هست و مکث بین تعویض دنده ها توش بسیار با تاخیر تراز گیربکس های امروزی که روی نیو مزدا - سراتو و ام جی وجود داره حتی تو این ماشین ها هم تعویض دنده ها در حالت تیپ ترونیک با تاخیر و باز با دخالت ecu انجام میشه اصلا شباهتی به تعویض دنده دستی نداره!اولا که شما یه جور میگی گیربکس نسل قدیم هر کی خبر نداشته باشه ، فکر میکنه سیستم این گیربکس مال 50 سال قبل هستش ، نخیر قربان چنین چیزی نیست ، این نوع گیربکس توسط کمپانی پورشه توسعه داده شده و همین چند سال اخیر هم روی اکثر خوردوهای مدل بالایی که در دنیا و در ایران وجود داره نصب شده ولی به عنوان مثال اخیرا روی مزدا 3 گیرکس شیفت ترونیک 5 دنده نصب شده و در سال 2011 هم بر روی نیو سراتو این گیربکس به کار رفته ، که تفاوت چندانی هم با گیربکس تیپ ترونیک نداره ، جنابعالی فکر می کنم اطلاع نداشته باشید که اون گیربکسی که تاخیر در تعویض دنده ها نداره گیربکسی هست به نام CVT که برای مثال بر روی مورانو و نیسان تینا موجود هست و در این نوع گیربکس شما اصلا تعویض دنده ها رو متوجه نمی شوید ، گیربکس تیپ ترونیک یه گیربکس هوشمند هست و اصلا هم این جور نیست که بسیار تاخیر داشته باشه ، و دنده ها به خصوص در حال اسپورت بسیار خوب عوض می شن و با وجود اینکه سال ها هست ماشین تیپ ترونیک دارم اصلا منظور شما رو از تاخیر نمی فهمم ، شما با گیربکس دستی هم که دنده را عوض می کنی یه زمان هر چند کم می بره.درباره MG که خودرویی چینی هست هم که اصلا حرفی ندارم ، چون ارزشش رو نداره!

این جمله هم اصلا علمی نیست و مصرف ماشین رو با زور زدن اندازه گیری نمیکنن!
درسته که اختلاف مصرف این دو ماشین تو جاده در حدود یکی دو لیتر هست ولی مطمئن بشی تو ترافیک داخل شهر بالای 3-4 هست این در مورد تمام ماشین های اتوماتیک صدق میکنه و من خودم هم با ام جی اینو تجربه کردم اون اعداد 14-15 لیتری که دوستان 2000 سوار تو تاپیک مصرف سوخت مگان اشاره کردن هم حکایت از همین موضوع داره
به هر حال باید پذیرفت که Torque convertor اتلاف گشتاوری رو سبب میشه که باعث بالارفتن مصرف سوخت مخصوصا تو ترافیک شهری میشهمن هم این جمله رو که مصرف ماشین را با زور زدن اندازه گیری کنن اصلا قبول ندارم ولی در مورد اختلاف مصرف این دو مدل اون اعداد 14 و 15 که بعضی از دوستان گفتن کاملا استثنا هست و ناشی از مشکلی در خودرو این دوستان بوده و در نهایت اختلاف مصرف این دو خودرو با در نظر گرفتن قدرت بیشتر موتور که با توجه به وزن مگان واقعا مهم هست ، کاملا توجیه داره.

در این مورد شکی نیست ولی این اختلاف در اون حدی نیست که شما فکر میکنید
چون به هر حال باید پذیرفت که مهمترین معیار سنجش قدرت اتومبیل شتاب صفر تا صد هست که توش همه عوامل از قبیل قدرت موتور -وزن ماشین - آیرودینامیک و ... لحاظ شده که برای مگان 2000 و 1600 یکسان هست (البته به نقل از سایت پارس خودرو چون سایت رسمی رنو و خیلی از سایت های معتبر دیگه شتاب حکایت از برتری 0.2 ثانیه مگان 1600 داره)
مگه چند درصد از عمر یک ماشین تو سرعت های بالای 100 و 120 اونم مخصوصا تو ایران! ولی به هر حال تاپ اسپید مگان 5 کیلومتر بیشتر از مگان 1600 هست و گشتاور بالاترش باعث برتری موتور 2000 در این مورد هستاین واقعا عجیب هست که شما مهمترین معیار سنجش قدرت اتوموبیل رو شتاب صفر تا صد می دونید ، اینجا هست که دوستان می تونن قضاوت کنن که 90 درصد بحثهای جنابعالی از روی تعصب است ، آخه اگه مهمترین معیار سنجش قدرت اتوموبیل شتاب صفر تاصد هست پس بنابراین پژو 206 تیپ 5 با موتور 1600 و 110 اسب بخار قدرت و شتاب 9.5 ثانیه از زانیتا 2000 و مگان 2000 با حدود 136 اسب بخار قدرت ، قوی تر است ( به حق چیزهای نشنیده و ندیده)
پس با این توجیه غیر علمی شما خرید خودورهایی با حجم بالاتر از 1600 بی معنا است و کسانی که خودروهای لوکس بازار با حجم موتور های بالا مثل آزرا ، سانتافه ، لندکروز و ..... را می خرند دارن اشتباه می کنن.

مگان 1.6 e1 دیگه تولید نمیشه و موضوع بحث نیست ولی اختلاف e2 ها سنسور نور و باران و تهویه اتومات و رینگ آلومنیومی هست حتی نوع لاستیکهاشون و مارکشون هم یکسانه تمامی لازم داخلی و جانبی دیگه کاملا یکسان هستن
اما در مورد قیمت این موارد به یه مورد اشاره میکنم
سنسور ها کلا مواردی نیستن که قیمت قابل ملاحظه ای داشته باشن یعنی اینکه مثلا یه سنسور دنده عقب 20-30 تومن یا مثلا سنسور نور یا باران که تو 206 بیرون به فروش میرسن قیمتشون همون 30-40 تومن بالاتر نمیره پس نمیشه گفت چون 1 تومن بیشتر می ارزه!
یا مثلا تفاوت قیمت رینگ آلومنیومی و فولادی دیدم که میگن چون رینگ اسپرت رو پارس خودرو میده 800 پس 800 تومن هم بنداز روش! رینگ فولادی مگان+قالپاق ها حدود 600 تومن قیمت میخوره قیمتشه پس اختلافشون 200 تومنه نه 800 تومن!
این موردی رو که من در مورد به صرفه نبودن تولید تولید 1600 برای پارس خودرو عرض کردم هم به همین دلایل بود به هر حال بنده دوستانی در پارس خودرو دارم و کما بیش از اوضاع و احوال داخلی بی خبر نیستم
اگه به افزایش قیمت 1600 تا 28500 تو بازار آزاد هم توجه کنید دلیلش رو متوجه میشید ماشینی که خوهان داره و کمپانی به تولیدش راغب نیست دلیلش چیزه دیگه ای هم میتونه باشه!! تازه با توجه به اینکه 80% قطعاتش با مگان 2000 مشترک هست!
در نهایت مغز کام اینه که اجازه ندیم این همه خودرو سازها باهامون حال کنن!
همین میشه عاقبت کار که یه ماشین معمولی رو به خاطر اینکه سانروف داره 5 تومن بالاتر میخریم و زوق هم میکنیم!
اگه اختلاف قیمت این دو ماشین 3-4 تومن هست یعنی اختلاف واقعیشون اینه نه اینکه پارس خودرو از جیبش داره به ما انفاق میکنه!
این مشکل ماست که قدر پولمونو نمی دونیم و به 4 میلیون میگیم هیچی! اگه ایران هم مثل همه جای دنیا ماشین کلای مصرفی بود و شما مجبور بودی بعد از چند سال ببریش قبرستون انقدر برای خرج کردن میلیون هات عجله نمیکردی! اولا 4 میلیون نیست و در حال حاضر تفاوت این دو مدل دقیقا 3280000 تومان هست و حتی کمتر چون اگر سود خواب پول را هم در نظر بگیریم مدل 2000 سی روزه تحویل میشه و 1600 چهل و پنج روزه.
دوما ، بله ، شما درست میگی پارس خودرو عاشق چشم و ابروی ما هست و 1600 رو فقط به خاطر گل روی شما تولید میکنه و تفاوت این دو تا اصلا در حدود صد هزار تومان هست ، آخه این چه ترتیب مباحثه هست ؟؟؟؟!!!!!
خودرو سازی ما اونقدر انحصاری هست که خودروسازها اگر هر چیزی بر خلاف میل شون باشه محال هست که انجان بدن.

شما الان روی سایت هر کدام از خودرو سازهای دنیا که تشریف ببرید نوشته مثلا تویوتا لندکروز از یه قیمت پایه شروع میشه و به نسبت آپشن های مورد علاقه خریدار قیمت همین طور بالا میره و اصلا خاص خودرو سازهای ایران نیست و هیچ ربطی هم به دونستن قدر پول و قبرستون ماشین نداره ، یکی مثل خود من دوست دارم هر نوع ماشینی که دارم از نوع فولترین مدل موجودش باشه. اگه این طور هست که شما میگید ما باید یه پراید ساده قناعت بکنیم و کارخانه های لوکس خودرو سازی هم در هاشون رو تخته کنن!!!!!!!!!!!!
در نهایت هم لطفا مباحث تاپیک را علمی ادمه بدید ، نه اینکه شما چون MG چینی داری با مگان و مزدا 3 مقایسه کنی و یا مگان 1600 را خدا بدونی و هر کسی 2000 بخره رو بدون توجیه بدونی!!!!!!!!!

hamidkarimy
28 April 2011, 09:02 PM
جنابعالی فکر می کنم اطلاع نداشته باشید که اون گیربکسی که تاخیر در تعویض دنده ها نداره گیربکسی هست به نام CVT که برای مثال بر روی مورانو و نیسان تینا موجود هست و در این نوع گیربکس شما اصلا تعویض دنده ها رو متوجه نمی شوید
هیچ جای پست من عدم تخیر در تعویض دنده مشاهده نمی کنید بلکه تاخیر بالای تعویض دنده باعث شتاب پایین این ماشین با وجود موتور 2000 شده که چیزی نیست که من بگم هم اعداد و ارقام میگن هم این ماشین به این مورد سرشناس هست
تازه ضربات گیربکس تو تعویض دنده ها هم تو این نوع گیربکس زبانزد هست اینم تو همین کلوپ بسیار بهش اشاره شده که تو همین ام جی که شما دوسش نداری اصلا وجود نداره

این واقعا عجیب هست که شما مهمترین معیار سنجش قدرت اتوموبیل رو شتاب صفر تا صد می دونید
اینم برای اولین بار شنیدم تقریبا اکثر سایت ها و مجلات معتبر معیارشون شتاب 0 تا صد وبعضا 80 تا 120 هست
موضوع بحث ما هم مقایسه مگان با مگان هست و شتاب دوتا ماشین از یک نوع با قوای محرکه متفاوت رو بررسی میکنیم که این مورد توش به شدت صدق میکنه
اگه به همین سایت و سایت همسایه مراجعه کنید مقاله های ترجمه شده بنده رو از سایت های معتبر که کار تست ماشین ها رو انجام میدن خواهید دید و حتی برای محاسبات فنی کشش و تاپ اسپید و شتاپ و ... خودرو نرم افزار نشوتم که باز تو همین کلوپ موجوده پس مسلما اطلاعاتم در این ضمینه از شما بیشتر هست چون حرفهام بر اساس سنده نه احساس و مطمئن باشید بازم میگم مگان فقط یه سدان معمولیه و من هیچ تعصبی بهش ندارم در هر دو مدل ولی در مورد ام جی مقوله فرق داره و اصلا قابل مقایسه با مگان نیست و من دربارش بحث نمیکنم
متاسفانه قسمت آخر پست من خیلی کامل دلایلم رو با ذکر عدد ذکر کردم و حالا اینکه بحث دوباره به پراید و لندکروز و..کشیده شده! اصلا مهم نیست چون قصد ندارم فرهنگ سازی کنم!

alish_2006
28 April 2011, 09:39 PM
هیچ جای پست من عدم تخیر در تعویض دنده مشاهده نمی کنید بلکه تاخیر بالای تعویض دنده باعث شتاب پایین این ماشین با وجود موتور 2000 شده که چیزی نیست که من بگم هم اعداد و ارقام میگن هم این ماشین به این مورد سرشناس هست
تازه ضربات گیربکس تو تعویض دنده ها هم تو این نوع گیربکس زبانزد هست اینم تو همین کلوپ بسیار بهش اشاره شده که تو همین ام جی که شما دوسش نداری اصلا وجود نداره

اولا که شما پست قبلی خودتون رو بخونید ، شما دقیقا لفظ بسیار با تاخیر را بکار بردید ، و ثانیا ،شاید رانندگی در حالت نرمال باعث افت شتاب کمی بشه ، ولی هنگامی که شما در حال اسپرت رانندگی کنید مطمئنا شتاب واقعی را حس خواهید کرد و ثالثا این ضرباتی را که می فرمایید اصلا زبانزد نیست ، چرا که گیربکس مگان پیشرفته تر و هوشمند تر از خودرویی مانند 206 اتوماتیک است و تعویض دنده ها در صورتی که گیربکس سالم باشد بسیار خوب و قابل قبول انجام می شود.

اینم برای اولین بار شنیدم تقریبا اکثر سایت ها و مجلات معتبر معیارشون شتاب 0 تا صد وبعضا 80 تا 120 هست
موضوع بحث ما هم مقایسه مگان با مگان هست و شتاب دوتا ماشین از یک نوع با قوای محرکه متفاوت رو بررسی میکنیم که این مورد توش به شدت صدق میکنه
اگه به همین سایت و سایت همسایه مراجعه کنید مقاله های ترجمه شده بنده رو از سایت های معتبر که کار تست ماشین ها رو انجام میدن خواهید دید و حتی برای محاسبات فنی کشش و تاپ اسپید و شتاپ و ... خودرو نرم افزار نشوتم که باز تو همین کلوپ موجوده پس مسلما اطلاعاتم در این ضمینه از شما بیشتر هست چون حرفهام بر اساس سنده نه احساس و مطمئن باشید بازم میگم مگان فقط یه سدان معمولیه و من هیچ تعصبی بهش ندارم در هر دو مدل ولی در مورد ام جی مقوله فرق داره و اصلا قابل مقایسه با مگان نیست و من دربارش بحث نمیکنم
متاسفانه قسمت آخر پست من خیلی کامل دلایلم رو با ذکر عدد ذکر کردم و حالا اینکه بحث دوباره به پراید و لندکروز و..کشیده شده! اصلا مهم نیست چون قصد ندارم فرهنگ سازی کنم!

تمام اون اسنادی که شما می فرمایید قبلا قرار دادید مقایسه مگان 1600 با خودروهای دیگر بوده و نه با مگان 2000 ، در غیر این صورت اسنادتان را دوباره در همین جا قرار دهید تا ما و دوستان استفاده کنیم ، قبلا هم گفتم و برای آخرین بار می گم ، موتور 2000 سی سی برتر ی خودش رو در حالت رانندگی اسپرت برای صفر تاصد نشون میده ، چون همه میدونن که اگر دو خودرو با موتور 2000 سی سی داشته باشم شتاب اون یکی که گیربکس منوال داره بیشتر هست ، و تیپ ترونیک میاد این کار را برای ما انجام میده که در حالت اسپرت دور موتور را مانند حالت دستی تا آخر پر میکنه و شتاب را به خودرویی با گیربکس منوال با همان حجم نزدیک میکنه (اصلا فلسفه تکنولوژی تیپ ترونیک همین هست که نقاط ضعف گیربکس های اتوماتیک قدیمی را در شتاب گیری و سر بالایی ها و جاهایی که نیاز به بهره گیری از تمام قدرت موتور هست را جبران کنه) ، همین طور توی سربالایی ها و صد در صد در شتاب ثانویه برتری با مگان 2000 هست و این منطقی هست و هیچ عقل سلیمی نمیتونه اون رو انکار کنه ، شما دوست عزیز هم لطفا اگر مستنداتی از سایتهای معتبر دارید که اشتباه من رو نشون میده ، خوشحال میشم که بیان بفرمایید.

tiger-2000-full
28 April 2011, 11:07 PM
برتری این ماشین نسبت به اون ماشین اونقدر نیست که احترام هم رو نداشته باشیم!
پیشنهاد می کنم دوستان به دور از تعصب و احساس، با دلیل بحثشون رو بگن !
اونچه که مسلمه 2.0 قوی تر از 1.6 هست و این قدرت بیشتر که صد البته به شتاب 0-100 خلاصه نمیشه قطعا خودش رو در مسیر های خاص نشون میده! و گرنه اطلاق لفظ 2.0 و پرداخت حدود 4 میلیون بیشتر کشکه! و قطعا رانندگی با 1600 برای شتاب گیری راحت تر هست که من فکر نمی کنم این به معنای شتاب کمتر 2.0 باشه ! فقط به معنی راحت تر بودن شاید باشه که اساتید هستن و توضیح میدن! وگرنه کسی با رانندگی اتومات استاد شده باشه از روی معادلات دو دو تا چهارتا باید بتونه شتاب بیشتری را چه در شتاب اولیه و چه در ثانویه کسب کنه!
اما اونچه که مسلمه اگر قرار بود هر دو این ماشین ها مثل هم باشن یا یکی به طور مطلق برتر از دیگری وجود یکی از اون ها بی معنی می شد! پس هر کدوم خصوصیات خودشون رو دارن.
پس بفرست صلوات:icon_cool

mohammadrezaef
29 April 2011, 02:13 AM
سلام
دوستان لطف کنید و منت بر سر بنده بگذارید و با احترام و بدور از تَنش و جنجال با یکدیگر پست منطقی و علمی ارسال بفرمایید.
بل تشکر.

hamidkarimy
29 April 2011, 12:27 PM
اصلا فلسفه تکنولوژی تیپ ترونیک همین هست که نقاط ضعف گیربکس های اتوماتیک قدیمی را در شتاب گیری و سر بالایی ها و جاهایی که نیاز به بهره گیری از تمام قدرت موتور هست را جبران کنه
نحویه تعویض دنده چه در حالت تیپ ترونیک و چه اتوماتیک تفاوتی با هم نداره!
دلیل افت شتاب در گیربکس های اتوماتیک هم دیر یا زود تعویض شدن دنده نیست بلکه همونطور که گفتم هدر رفت گشتاور در torque convertor هست!
این دلیل نمیشه که وقتی یه گیربکس تو مد تیپ ترونیک میره معجزه صورت بگیره بلکه فقط شما زمان بندی تعویض دنده رو به دست میگیرید در هر صورت افت گشتاور و تاخیر شیفتر سر جای خودش باقیست با یه سرچ کوچولو تو اینترنت هزاران جواب برای این موضوع پیدا میکنید

A Triptronic is an automatic, using the sport shift mode makes no difference. The reason an automatic is slower than a manual is because of the power loss that occurs in the torque converter. A Triptronic will allow you to control when the car down shifts and allow you to hold the right gear in a corner. So it will turn a better time at the track, but in a straight line it makes no difference
حتما تو این هفته براتون استراکچر گیربکس مگان رو خواهم گذاشت البته فارسی که تمام ابهاماتتون برطرف بشه

alish_2006
29 April 2011, 06:13 PM
نحویه تعویض دنده چه در حالت تیپ ترونیک و چه اتوماتیک تفاوتی با هم نداره!
دلیل افت شتاب در گیربکس های اتوماتیک هم دیر یا زود تعویض شدن دنده نیست بلکه همونطور که گفتم هدر رفت گشتاور در torque convertor هست!
این دلیل نمیشه که وقتی یه گیربکس تو مد تیپ ترونیک میره معجزه صورت بگیره بلکه فقط شما زمان بندی تعویض دنده رو به دست میگیرید در هر صورت افت گشتاور و تاخیر شیفتر سر جای خودش باقیست با یه سرچ کوچولو تو اینترنت هزاران جواب برای این موضوع پیدا میکنید

حتما تو این هفته براتون استراکچر گیربکس مگان رو خواهم گذاشت البته فارسی که تمام ابهاماتتون برطرف بشه

How Does a Tiptronic Transmission Work

Tiptronic transmission works as an automatic and manual transmission

Purpose

A Tiptronic transmission is an automatic transmission that can be controlled like a manual transmission. In a standard automatic transmission, a computer (http://www.ehow.com/computers/) selects which gear the car should operate in, but a Tiptronic transmission gives this control to the driver. The name "Tiptronic" was created by Porsche, who made the first such transmission, but it also can refer to similar transmission systems from other manufacturers

Automatic With Manual Feel

The purpose of the Tiptronic transmission system is to give the driver more control of the car's performance and approximate the feel of a manual transmission while keeping the car as easy to drive as an automatic. Car makers had attempted to design a manual transmission that performed like an automatic, but the Tiptronic approach was more successful

Operation

In ordinary driving, the Tiptronic transmission functions like an automatic transmission and can shift gears without driver control. When the driver activates the Tiptronic system, the transmission ceases to shift automatically and relies on the driver to change gears. Usually the driver controls the gears with paddle-shifters, which are small levers located on the steering wheel. One paddle shifts gear up to a higher gear, while the other shifts to a lower gear

Driving With a Tiptronic

Tiptronic transmission systems often feature special settings, such as a performance setting in which the automatic transmission shifts gear at higher RPMs to simulate the feeling of a sports (http://www.ehow.com/sports/) car. Many major manufacturers use a Tiptronic transmission or a similar system in some of their models

به هر حال گیربکس هوشمند تیپ ترونیک برای سلایقی طراحی شده ، که خواهان این هستن که راحتی گیربکس اتوماتیک را تجربه کنن و همین طور در موارد لزوم مانند شتاب گیری های سریع ، سر بالایی ها ، سبقت ها و ... بتوانند از حداکثر توان موتور خودروشون استفاده کنن ، منظور از تیپ ترونیک فقط قابلیت تعویض دستی نیست ، شما به مدد گیربکس هوشمند مگان حتی بدون قرار دادن دنده در حالت منوال هم می توانید با فشردن بیشتر پدال گاز رانندگی اسپرت و شتاب گیری سریع با حداکثر توان موتور و همین طور پر کردن دور موتور ها را تا حد Red line داشته باشید ، من که خودم چند سالی است که تجربه استفاده از این نوع گیربکس را روی خودروهای مختلف داشتم و دارم و بسیار راضی هستم ، دوستان عزیز مطمئن باشند که این گیربکس در صورت سالم بودن عملکرد بسیار مطلوبی داره و گرنه چه دلیلی داشت که خودروسازان بزرگ دنیا مثل رنو ، مزدا ، پورشه ، تویوتا ، پژو و ...... ازا این نوع جعبه دنده روی خودروهاشون استفاده کنن؟!؟!؟!

دو تاپیک زیر را هم ببینید تجربه دوستان هست:

نظر سنجی : مگان 2000 اتوماتيک يا 1600 E2 دستي ، کدوم به صرفه تره ؟
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?57139-%E3%90%C7%E4-2000-%C7%CA%E6%E3%C7%CA%ED%98-%ED%C7-1600-E2-%CF%D3%CA%ED-%A1-%98%CF%E6%E3-%C8%E5-%D5%D1%DD%E5-%CA%D1%E5-%BF

گیرباکس اتوماتیک مگان 2000
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?58291-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86-2000/page5

tiger-2000-full
29 April 2011, 07:45 PM
سلام !
سنسور نور و بارون رو 1.6e2 نداره! مطمئنم.

arash_1982
29 April 2011, 08:20 PM
فقط اختلاف 4 یا 5 میلیونی در روز اول نیست.

1600 دستی مصرف بنزین و اصطحلاک کمتری نسبت به 2000 اتوماتیک داره.

رامين رحيمي
29 April 2011, 09:39 PM
من با صحبت آقا حمید کاملا موافقم. من که با ماشین خودم چک کردم برای شتاب گیری استفاده از تیپ ترونیک هیچ فرقی نداره و کماکان مکث موقع تعویض دنده وجود داره که باعث افت گشتاور میشه. تیپ ترونیک فقط برای استفاده تو سراشیبی بدرد میخوره. برای شتاب گرفتن بهتر مگان همون پرگاز خرکت کردن بهترین کاره. تا سرعت به 50 هم نرسیده توقع زیادی نداشته باشید.

alish_2006
29 April 2011, 10:05 PM
من با صحبت آقا حمید کاملا موافقم. من که با ماشین خودم چک کردم برای شتاب گیری استفاده از تیپ ترونیک هیچ فرقی نداره و کماکان مکث موقع تعویض دنده وجود داره که باعث افت گشتاور میشه. تیپ ترونیک فقط برای استفاده تو سراشیبی بدرد میخوره. برای شتاب گرفتن بهتر مگان همون پرگاز خرکت کردن بهترین کاره. تا سرعت به 50 هم نرسیده توقع زیادی نداشته باشید.

رانندگی اسپرت شما هیچ ربطی به استفاده از حالت منوال نداره ، چون گیربکس هوشمند هست و خودش تشخیص میده که میخوای اسپرت رانندگی کنی و دور موتور را تا آخر پر میکنه ، از تیپ ترونیک توی سراشیبی استفاده نمی کنن دوست عزیز ، توی سربالایی استفاده می کنن تا ماشین با قدرت تر سر بالایی را پشت سر بذاره ، حالا خوبه که خود شما از گیربکس تیپ ترونیک استفاده کردی و نمی دونی بدرد کجا میخوره و بدرد کجا نمی خوره ، وای به حال اون بنده خداهایی که هیچ تجربه ای ندارن و میخوان مگان بخرن و از این تاپیکها استفاده می کنن و بیشتر سر در گم میشن !
اصلا میدونید چی هست ، این همه کمپانی های غول خودروساز به اشتباه این گیربکس را سالها هست که روی ماشین هاشون می بندن و یه چیز کاملا زائدی هست ، شما عزیزان به بزرگواری خودتون ببخشیدشون !!!!!!!!

رامين رحيمي
29 April 2011, 10:55 PM
اتفاقا تو سرازیری باعث میشه که ماشین دور بر نداره و سرعتش زیاد نشه. من که همیشه تو سرازیری خصوصا خیابون اندیشه نهم رو که میخوام بیام پایین تو شهز ازش استفاده می کنم. در ضمن اینجا بحث تیپ ترونیک تو مگانه من ماشینهای دیگه مثل پرشه رو نمی دونم ولی برای افزایش شتاب چون تعویض دنده تو مگان کمی مکث داره فرقی با حالت معمولی نداره. من تجربه شخصی خودمو گفتم. شما اگه اطلاعات فنی و مستدل میخواین از نوشته های آقای حمید کریمی استفاده کنید تا قانع بشین و مطمئن باشین که اطلاغاتشون بسیار خوب و مستند و علمی هست. تو نوشته های شما که استدلال و استنادی وجود نداره. اگه قبول ندارین هم خودتون شخصا تجربه کنین.

alish_2006
29 April 2011, 11:42 PM
اتفاقا تو سرازیری باعث میشه که ماشین دور بر نداره و سرعتش زیاد نشه. من که همیشه تو سرازیری خصوصا خیابون اندیشه نهم رو که میخوام بیام پایین تو شهز ازش استفاده می کنم. در ضمن اینجا بحث تیپ ترونیک تو مگانه من ماشینهای دیگه مثل پرشه رو نمی دونم ولی برای افزایش شتاب چون تعویض دنده تو مگان کمی مکث داره فرقی با حالت معمولی نداره. من تجربه شخصی خودمو گفتم. شما اگه اطلاعات فنی و مستدل میخواین از نوشته های آقای حمید کریمی استفاده کنید تا قانع بشین و مطمئن باشین که اطلاغاتشون بسیار خوب و مستند و علمی هست. تو نوشته های شما که استدلال و استنادی وجود نداره. اگه قبول ندارین هم خودتون شخصا تجربه کنین.

بنده مثل جنابعالی امروز و دیروز با این نوع گیربکس سر و کار نداشتم و سال ها هست که روی ماشین های مختلف دارم تجربه می کنم ، اگر چشمهاتون رو باز کنید پست های قبلی من رو بخونید ، به اندازه کافی استدلال و استناد می بینید و حرفهای من آنقدر روشن و شفاف هست که هر کسی که تجربه ای هم نداره ، با خوندشون قانع میشه !!!!!
شما هم به علم دیگران که علمی بهشون نداری استناد و تکیه نکن و یه زحمتی به خودت بده و یه چیزی از خودت بگو ، نه فقط به خاطر دوستی حق رو ناحق کن !!!!
گرچه کسی که خواب هست رو میشه بیدار کرد ولی کسی رو که خودش رو به خواب میزنه ، نمیشه بیدار کرد ، هر چند این موضوعی که ما داریم در موردش بحث می کنیم بسیار بی اهمیت هست و به خاطر گل روی mohammadrezaef (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?48071-mohammadrezaef) عزیز که تذکر دادن بحث به تنش کشیده نشه نمی خواستم دیگه جواب این پست ها رو بدم ، ولی همین جا از ایشون و بقیه دوستان عذر خواهی می کنم ، چون من عادت ندارم هر کاری رو هر چند کوچک نا تمام بذارم ، ولی در کل از این ناراحتم که زندگی ما شده سر و کله با افرادی که کورکورانه از دیگران پیروی می کنن !

alish_2006
30 April 2011, 12:14 AM
اتفاقا تو سرازیری باعث میشه که ماشین دور بر نداره و سرعتش زیاد نشه. من که همیشه تو سرازیری خصوصا خیابون اندیشه نهم رو که میخوام بیام پایین تو شهز ازش استفاده می کنم.

راستی یادم رفت که خدمتتون عرض کنم که توی سرازیری می تونید با ترمز ، خودرو را کنترل کنید تا گیربکس به صورت هوشمند دنده را معکوس کنه و نیازی به استفاده از حالت دستی نیست ، چون سنگین کردن دنده ، هم مصرف سوخت را بالا می بره و هم اینکه آرامش رانندگی را به هم میزنه ، مگر یه جایی خیلی خیلی استثنا باشه و آنقدر سراریزی تند و طولانی باشه که ترجیح بدید برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ترمز ها ، از سنگین کردن دنده استفاده کنید مثل ، سراریزی های بعد از دماوند که خیلی کم پیش میاد با یه همچین سرازیری هایی برخورد داشته باشیم ، من خودم یکبار هم یاد ندارم که از حالت منوال توی سرازیری استفاده کرده باشم.

drnariman
30 April 2011, 12:43 AM
دوستای عزیز خوبه که محمد رضا جان تذکر دادند !!!

در صورت ادامه این روند متاسفانه مجبور به برخورد هستیم ...لطفا بیشتر رعایت کنید ...با تشکر .

amirvania
30 April 2011, 08:12 AM
در مورد مصرف بنزین حدود یک لیتر در صد کیلومتر با هم اختلاف دارن (1600 کمتره ) که برای خیلیا من جمله خود من اصلا مهم نیست و در مقابل خرجای دیگه ماشین اصلا هیچی نیست و به چشم نمیاد . ولی اینکه اصطهلاکش کمتره منظور شما رو نفهمیدم چون اساسا این دو تا ماشین بجز اختلاف گیربکس و حجم موتور یکی هستن تازه به نظر من گیربکس دستی نیاز به تعویض دیسک و صفحه کلاچ داره که شما تو گیربکس اتوماتیک این هزینه رو ندارید . من که حدود یک سال و سه ماه هستش که اتوماتیکش رو دارم و هیچ خرجی برام تا حالا نداشته حتی یک ریال .

arash_1982
30 April 2011, 10:31 PM
تا جایی که من می دونم اختلاف 2 لیتر هست. هم حجم متفاوت هست هم اتومات پر مصرفتر.

در ضمن عنوان تاپیک کدام به صرفه تر هست. وقتی به قول شما به جز گیربکس و موتور مابقی کاملاً یکی هست خوب ماشین ارزونتر و کم مصرفتر و کم هزینه تر به صرفه تر هست.

اگر عنوان تاپیک کدام با حالتر بود من هم به 2000 اتومات رای میدادم.

در مورد هزینه هم فقط کافیه بعد از اتمام گارانتی خدایی نکرده زبونم لال تیپ ترونیکش قاطی کنه یا از این قبیل مشکلات برای گیربکسش پیش بیاد اندازه 10 بار تعویض دیسک و صفحه خرج داره (البته کم پیش میاد)

راستی تعویض روغن گیربکسش چند هزارتا هست و چقدر هزینه داره؟

hamidkarimy
1 May 2011, 01:33 AM
متاسفم که بحث به اینجا کشید
و متاسفم که انقدر به رامین جان توهین شد در حالیکه صحبت ایشون صحیح بود
منم بحثی رو که شروع کردم رو با چند نکته تموم می کنم و به این تاپیک ادامه نمی دم چون فکر میکنم مطالب واضح و روشن هست
تیپ ترونیک با همون تعویض دستی دنده گیبکس های اتوماتیک با اسمهای مختلفی توسط کمپانی های مختلفی ارائه شده
مثلا Sequential SportShift Sportronic, Q-Tronic , Touchtronic , Tiptronic, Multitronic - CVT , E-Shift, 2Tronic , Softip ,...
محل درست استفاده از تیپ ترونیک همون سراشیبی ها هست که مانع از افزایش متوالی دنده ها در ماشین های اتوماتیک میشه چون استفاده متوالی از ترمز در جاده های کوهستانی یا شیبدار بسیار خطرناک هست و باعث کاهش کاراییی سیستم ترمز میشه
استفاده از تیپ مد در سربا لای فقط به منظور جلوگیری از آپ شیفت و داون شیفت شدن های گیربکس هست و بیشتر جلوگیری از ضرر رسیدن به گیربکس
ولی در هر صورت بهترین و بیشترین شتابی که از یه گیربکس اتوماتیک میشه گرفت همون اسپرت مد هست و تیپ ترونیک تاثیری در افزایش شتاب نخواهد داشت ولی برعکسش بیشتر صادق هست یعنی برای کاهش سرعت و مخصوصا کاهش ناگهانی سرعت در رمپ ها و خروجی ها
مکث تعویض دنده ها در این مد در سایر مباحث تیپ ترونیک مگان هم توسط مگان داران ذکر شده و سایر مطالبی که در مورد گیربکس مگان آماده کردم رو تو همون تاپیک مطرح خواهم کرد

amirvania
1 May 2011, 10:01 AM
درود بر شما
اینکه من عرض کردم این دو تا ماشین اساسا یکی هستن از لحاظ فنی هستش که البته 2000 همونطور که از اسمش پیداست 400 سی سی از 1600 حجم موتورش بیشتره که طبیعتا قدرت موتور بالاتر ، تاپ اسپید بالاتر و گشتاور بالاتری داره که دو تای اولی ممکنه برای خیلیا مهم نباشه اما سومی یعنی گشتاور بالا اونم تو دور موتور پائین ( 192 نیوتن بر متر مربع در 3750 دور موتور ) باعث میشه که تعویض دنده کمتری داشته باشید و علی رغم حجیم تر بودن موتور و داشتن قدرت بالاتر و مهم تر از اون اتوماتیک بودن 2000 اختلاف سوخت همون یک لیتر هستش که خدمتتون عرض کردم . من با سرعت ثابت 90 کیلومتر در ساعت تو جاده کاملا هموار و با شیب تقریبا صفر و بدو ن وزش باد به مصرف سوخت 4.8 لیتر رسیدم که در مورد 1600 هم همونطور که دوستان تجربه اش رو داشتن همین حدود بوده وشاید 0.1 لیتر کمتر .
اختلاف قیمت این دو تا الان تو بازار فکر میکنم که حدود 5 تومن باشه که علاوه بر چیزایی که خدمتتون عرض کردم تو موارد زیر 2000 برتره :
1- داشتن تهویه اتوماتیک که واقعا کاربردیه و مخصوصا تو تابستون باعث میشه کولر بیشتر از حد کار نکنه و اینجوری مصرف سوختتون رو میاره پائین
2- داشته رینگ
3- سنسور نور
4- سنسور بارون
فکر میکنم یکی دو تا مورد دیگه هم باشه که الان متاسفانه حضور ذهن ندارم .
به نظر من این برتریهایی که 2000 داره ارزش پرداخت 5 تومن اضافه رو داره و در مجموع 2000 از نظر بنده به صرفه تره تا نظر بقیه دوستان چی باشه .
اینکه تیپ ترونیک قاطی کنه ممکنه اتفاق بیوفته که با دیاگ زدن و ریست کردن درست میشه و هزینه زیادی هم نداره اما من تابحال حتی یک مورد تو مگان خرابی کلی تو گیربکس ندیدم مگر تو کارکردای خیلی خیلی بالا (200،000 کیلومتر)
درمورد تعویض روغن کیربکس و زمانش من چیزی تو کاتالوگ ندیدم ولی ممکنه که کم کرده باشه که اونم فقط باید بهش اضافه کنیم .

arash_1982
1 May 2011, 10:25 AM
از نظر من تنها مزیتش قدرت موتور بیشتر هست چون رینگ و سنسور نور و باران فرعیات هست و مزیت یک خودرو بر دیگری نیست.

اینکه اختلاف مصرف بنزین اینقدر به هم نزدیک هست جالب هست. چون به عنوان مثال V9 و V8 دارای حجم موتور کاملاً یکسان هستند ولی فقط به دلیل اتومات بودن، V9 حدود 2 لیتر در شهر بیشتر مصرف می کنه.

حالا اینجا علاوه بر اتومات، حجم هم به اندازه قابل توجهی افزوده شده که البته ملاک شما باید مصرف در شهر باشه چون 90% اوقات رانندگی در شهر تهران مطرح هست.

ولی 192 نیوتن بر متر در دور 3.75 خیلی مناسب هست. موتورهای 2000 دیگه هم همین گشتاور رو در دور پایین میدن؟ مثل مزدا 3 ، کرولا ، اوانته و سراتو ؟

amirvania
1 May 2011, 11:03 AM
درود بر شما
توی دو لیتریهای 2010 به قبل (جدیدا رو نمیدونم ) مگان بالاترین گشتاور رو داشته و نزدیکترین رقیبش مزدا3 هستش که فکر میکنم تورکش 186 باشه .
این اختلاف مصرف یک لیتر مربوط به شهره و تو جاده همونطور که خدمتتون عرض کردم 2000 و 1600 برابر هم هستن و شاید 0.1 لیتر 1600 وضعیت بهتری داشته باشه .
اینم در نظر بگیرید که تکنولوژی موتور 206 مربوط میشه به حدود 12 سال پیش که تو این عصر پیشرفت تکنولوژی تقریبا قدیمی و سوخته محسوب میشه اما از این لحاظ مگان وضعیت بهتری داره و تکنولوژیش حدودا 6 سال بیشتر از عمرش نمیگذره و به نظر من همین مورد باعث شده که تو مصرف سوخت وضعیت بهینه تری داشته باشه .

sooroosh.
1 May 2011, 12:18 PM
با این اوصاف با توجه به قیمت هر دو مدل مناسب هستند. به هر حال رنو هست و سرآمد کیفیت و ایمنی :icon_cool

Mehrdad_jafari89
1 May 2011, 12:48 PM
دوستان مگه نگفتيد كه ديگه مگان 1600 E1 توليد نميشه؟؟؟؟:icon_neut:icon_twis:icon_cool

amirvania
1 May 2011, 12:52 PM
درود بر شما مهرداد جان
مقایسه بین 2000 و 1600 E2 هستش . درسته E1 دیگه تولید نمیشه .

arash_1982
1 May 2011, 05:32 PM
دلیل عدم تولید E1 چی هست؟

alish_2006
3 May 2011, 02:19 PM
متاسفم که بحث به اینجا کشید
و متاسفم که انقدر به رامین جان توهین شد در حالیکه صحبت ایشون صحیح بود
منم بحثی رو که شروع کردم رو با چند نکته تموم می کنم و به این تاپیک ادامه نمی دم چون فکر میکنم مطالب واضح و روشن هست
تیپ ترونیک با همون تعویض دستی دنده گیبکس های اتوماتیک با اسمهای مختلفی توسط کمپانی های مختلفی ارائه شده
مثلا Sequential SportShift Sportronic, Q-Tronic , Touchtronic , Tiptronic, Multitronic - CVT , E-Shift, 2Tronic , Softip ,...
محل درست استفاده از تیپ ترونیک همون سراشیبی ها هست که مانع از افزایش متوالی دنده ها در ماشین های اتوماتیک میشه چون استفاده متوالی از ترمز در جاده های کوهستانی یا شیبدار بسیار خطرناک هست و باعث کاهش کاراییی سیستم ترمز میشه
استفاده از تیپ مد در سربا لای فقط به منظور جلوگیری از آپ شیفت و داون شیفت شدن های گیربکس هست و بیشتر جلوگیری از ضرر رسیدن به گیربکس
ولی در هر صورت بهترین و بیشترین شتابی که از یه گیربکس اتوماتیک میشه گرفت همون اسپرت مد هست و تیپ ترونیک تاثیری در افزایش شتاب نخواهد داشت ولی برعکسش بیشتر صادق هست یعنی برای کاهش سرعت و مخصوصا کاهش ناگهانی سرعت در رمپ ها و خروجی ها
مکث تعویض دنده ها در این مد در سایر مباحث تیپ ترونیک مگان هم توسط مگان داران ذکر شده و سایر مطالبی که در مورد گیربکس مگان آماده کردم رو تو همون تاپیک مطرح خواهم کرد

راستی یادم رفت که خدمتتون عرض کنم که توی سرازیری می تونید با ترمز ، خودرو را کنترل کنید تا گیربکس به صورت هوشمند دنده را معکوس کنه و نیازی به استفاده از حالت دستی نیست ، چون سنگین کردن دنده ، هم مصرف سوخت را بالا می بره و هم اینکه آرامش رانندگی را به هم میزنه ، مگر یه جایی خیلی خیلی استثنا باشه و آنقدر سراریزی تند و طولانی باشه که ترجیح بدید برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ترمز ها ، از سنگین کردن دنده استفاده کنید مثل ، سراریزی های بعد از دماوند که خیلی کم پیش میاد با یه همچین سرازیری هایی برخورد داشته باشیم ، من خودم یکبار هم یاد ندارم که از حالت منوال توی سرازیری استفاده کرده باشم.
شرایط استفاده از تیپ ترونیک را من قبل از شما در پست فوق گفته بودم و سر حرفم هستم ، چنین سراشیبی هایی بسیار کم هستن و لازم هست که ذکر کنم که تیپ ترونیک علاوه بر فرمان ما خودش از ECU فرمان می گیره و چنانچه ما در سراشیبی گیربکس را بر روی حالت منوال هم قرار دهیم و ماشین دور برداره و دور موتور به حد Red line برسه دنده به صورت هوشمند عوض میشه ، بنابراین استفاده از ترمز حتی با استفاده از تیپ ترونیک هم اجتناب ناپذیر هست ، بر خلاف گفته جنابعالی که رو سراشیبی تاکید دارید استفاده از تیپ ترونیک بیشتر در سر بالایی ها و شتاب گیری های سریع متداول هست.

در قسمت دوم نوشته شما که فرمودید : "بیشترین شتابی که از یه گیربکس اتوماتیک میشه گرفت همون اسپرت مد هست و تیپ ترونیک تاثیری در افزایش شتاب نخواهد داشت" شما با این گفته جواب خودتون را دادید ، چون که ما برای شتاب گیری در گیربکس های تیپ ترونیک حداکثر سه راه و حداقل دو راه داریم ، حالا دلیل این دو یا سه را عرض می کنم:
الف - در گیربکس هایی مثل 206 تیپ 6 ، سه راه داریم :
1- استفاده از دکمه sport کنار دسته دنده ، که به صورت کاملا خودکار دور موتور ها تا حد رد لاین پر شده و رانندگی اسپرت و پر شتاب خواهید داشت.
2- فشار دادن پدال گاز به حدی که ECU بفهمه که ما انتظار رانندگی پر شتابی ازش داریم که در این حالت اگر از سکون حرکت کنیم ، دور موتور ها تا حد Red line پر خواهد شد و ما با حداکثر توان موتور شتاب گیری می کنیم و اگر در حال حرکت باشیم ، ECU دنده معکوس میده و با حداکثر توان شتاب می گیره.
3- استفاده از تیپ ترونیک : بر خلاف گفته شما این حالت دقیقا مانند دو حالت فوق هست ، یعنی شما اگر در حالت سکون باشید می توانید تا حد Red line پیش رفته و حداکثر شتاب را مانند دو حال فوق بگیرید و اگر هم در حال حرکت باشد ، می توانید دنده معکوس داده و بر شتاب خودرو بیفزایید.

ب- در گیربکس هایی مانند مگان تمام حالت های فوق ، به جز حالت اول برقرار است و استفاده از آن ها فقط بسته به تصمیم راننده است و از نظر کارایی و شتاب گیری هیچ تفاوتی با هم ندارد.

تمام گفته های من را کسی که مدتی با گیربکس هایی تیپ ترونیک رانندگی کرده باشد ، مطمئنا تایید خواهد کرد .

بنابراین همونطور که در پست شماره 112 صفحه قبل گفتم :
Tiptronic transmission works as an automatic and manual transmission
خیلی قاطع خدمتتون عرض می کن که تیپ ترونیک ، برای کسانی است که هم علاقه به رانندگی راحت دارند و هم اینکه اشکالات موجود در گیربکس های قدیم را دوست ندارند، البته نا گفته نماند که گیربکس ها در حال پیشرفت هست و نمونه آن هم گیربکس های CVT هستند که بدون اینکه شما متوجه بشید پیوسته عمل تعویض دنده ها را انجام می دهند ، بنابراین لطفا بحث مقایسه دنده کاملا دستی مگان 1600 با 2000 اتوماتیک را تمام کنید ، چون هر چند که قالب کلی این دو خودرو یکی است ، ولی از لحاظ موتور و گیربکس کاملا با هم متفاوت بوده و تولید هر کدام از آن ها توسط کمپانی رنو هدف خاصی را دنبال کرده است.

متاسفانه با ایراد گرفتن بی دلیل از این گیربکس به نظر من تاپیک منحرف شد ، بنابراین من بر می گردم به موضوع اصلی تاپیک ، به نظر من هیچ دلیلی برای انتخاب مگان 1600 به جای 2000 وجود نداره ، من دلایلی رو که به نظرم میرسه که هر کسی می تونه به خاطرش یکی از این دو را انتخاب در زیر میگم:

دلیل انتخاب مگان 1600 :
1- کسی که واقعا دنده اتومات ، حتی تیپ ترونیک را هم دوست نداره و فکر می کنه که شتاب بهتری بهش میده ، که در این صورت جواب من برای این فرد این هست : در بدبینانه ترین حالت به گفته جناب کریمی به نقل از سایت رنو پارس ، شتاب هر دو یکی است و 1600 و 2000 در شتاب گیری هیچ ارجهیتی به یکدیگر ندارند ولی با این تفاوت که مگان 2000 به مدد گشتاور بیشتر که ناشی ار توان بیشتر موتور هست از شتاب ثانویه بیشتری بر خوردار هست و همچینین در جاهای مانند سربالایی ها با توجه به وزن زیاد مگان با قدرت به مراتب بیشتری مسیر را می پیماید و شما را راضی تر نگه خواهد داشت.
2- دلیل دیگر جیب مبارک است که بعضی اوقات بودجه شخص میزان مشخصی است و هزینه بیش آن برای شخص مقدور نمی باشد ، که در این صورت مگان 1600 انتخاب اصلح است.
3- دلیل دیگر مصرف کمتر مگان 1600 است ، که در جواب این شخص باید عرض کنم که ، به خاطر اختلاف مصرف ناچیز این دو که هزینه خیلی زیادی نیست ، آپشن هایی را که در زیر خواهم آورد از دست خواهید داد.

دلیل انتخاب مگان 2000:
1- برای کسی مثل من که بودجه ام به برای خرید مگان 2000 کافی است و همینطور سال ها است که تجربه استفاده از گیربکس تیپ ترونیک را دارم ، مگان 1600 با اختلاف قیمت 3280000 هزار تومان عقلانی نیست ، ترجیح می دهم که این مبلغ اضاه را بپردازم و در عوض :
1 تهویه اتوماتیک
2- سنسور نور و باران ،
4- رینگ آلومینیومی ( چون دیگه واقعا از ماشین هایی هنوز از قالپاق استفاده می کنند خوشم نمیاد که این یک نظر شخصی هست و باتوجه به گران قیمت بودن و کمیاب بودن قالپاق مگان ، در صورت دزدی ، شکستن ، به زحمت خواهیم افتاد و علاوه بر آن رینگ آلومینیومی فابریک مگان از نظر ظاهر چهره مگان 2000 را بهتر نشان داده و همین طور به علت استاندارد بودن برای جلوبندی و ترمز مشکلی بوجود نخواهد آورد.)
4-گیربکس اتومات (من از تفاوت قیمت گیربکس اتومات و دستی مگان خبر ندارم ولی این رو میدونم که گیربکس اتومات 206 تیپ 6 با گیربکس دستیش حدودا 3 میلیون تومان تفاوت داره و مطمئنم برای مگان هم نباید کمتر از این مقدار باشه)
5- موتور 2000 سی سی ، حالا باز نمی خوان دوستان کل کل کنن ، ولی چون با وجود گیربکس اتومات هم این موتور یکی ار کم مصرفترین موتور های 2000 هست و همینطور شتاب ثانویه بهتر این رو انتخاب می کنم و البته از تفاوت قیمت موتور 2000 و 1600 خبر ندارم ولی باید قابل توجه باشه.
بدست خواه آورد.

من تا اونجایی که تونستم دلایل انتخاب هر کدوم از این مدل ها رو توسط هر فرد گفتم و امیدوارم که بحث بر سر ارجهیت هر کدام بر دیگری را دوستان ختم بفرمایند.

با تشکر از صبر و حوصله دوستان در این مباحثه.

mohammadrezaef
3 May 2011, 03:24 PM
دلیل انتخاب مگان 1600 :
1- کسی که واقعا دنده اتومات ، حتی تیپ ترونیک را هم دوست نداره و فکر می کنه که شتاب بهتری بهش میده ، که در این صورت جواب من برای این فرد این هست : در بدبینانه ترین حالت به گفته جناب کریمی به نقل از سایت رنو پارس ، شتاب هر دو یکی است و 1600 و 2000 در شتاب گیری هیچ ارجهیتی به یکدیگر ندارند ولی با این تفاوت که مگان 2000 به مدد گشتاور بیشتر که ناشی ار توان بیشتر موتور هست از شتاب ثانویه بیشتری بر خوردار هست و همچینین در جاهای مانند سربالایی ها با توجه به وزن زیاد مگان با قدرت به مراتب بیشتری مسیر را می پیماید و شما را راضی تر نگه خواهد داشت.
2- دلیل دیگر جیب مبارک است که بعضی اوقات بودجه شخص میزان مشخصی است و هزینه بیش آن برای شخص مقدور نمی باشد ، که در این صورت مگان 1600 انتخاب اصلح است.
3- دلیل دیگر مصرف کمتر مگان 1600 است ، که در جواب این شخص باید عرض کنم که ، به خاطر اختلاف مصرف ناچیز این دو که هزینه خیلی زیادی نیست ، آپشن هایی را که در زیر خواهم آورد از دست خواهید داد.
سلام
واقعا" جالبه , شما هم دلایل میارین که چرا طرف 1.6 خریده و از طرفی هم خودتون همون دلایل رو با استدلال نه چندان درست خودتون رد میکنید.!!
و اما جواب بنده از طرف شخص مصرف کننده(و نه مدیر) که خودش 1.6 داره و برای مصارف روزانه استفاده میکنه:
1=خیلیها از جمله خود بنده عادت به رانندگی با دور موتور بالا داریم!(5000 الی 6000) و در این دور موتور هم به فرض مثال بنده هیچ نیازی نمیبینم که دنده رو عوض کنم! در صورتی که گیربکس اتومات اقدام به تعویض دنده در اون دور موتور میکنه!!درست یا غلط رو کاری ندارم بنده دوست دارم در اون دور موتور دنده عوض کنم و از صدای دلنواز انجین لذت ببرم. ضمن اینکه شما هر مقاله و کامنتی رو هم که مطالعه بفرمایید متوجه میشید که گیربکس اتومات با وجود تکنلوژیهای جدید مثل تیپ ترونیک و ...هنوز نتونسته همانند گیربکس منوال عمل کنه! فقط و فقط از نظر بنده تنها مزیت گیربکس اتومات , راحتی هست که برای راننده به ارمغان میاره ولاغیر.

2=در مورد بودجه و .... باید عرض کنم که خیلی از مواقع خرید بعضی از خودروها مقرون به صرفه نیست! مثلا" سال 87 قیمت مگان 2.0 لیتری وارداتی حدود 35 تومن بود! همون زمان هم قیمت مزدا3 همین حدود بود که واقعا" ادم گیج میشد و به فرض بنده تصمیم به خرید 1.6 گرفتم! همون موقع هم زانتیا داشتیم هم 405 و هم کمری 2005 که به رحمت ایزدی رفت. بنابر این خرید یک خودرو با حجم انجین پایینتر و ...دلیل بر نداشتن بودجه خریدار نیست! گاهی از اوقات شرایط فرق میکنه!

3=و در مورد مصرف هم شرایط فرق میکنه! همیشه علیرغم پیشرفتهایی که انجام شده و ....باز هم انجینهای با حجم بالا دارای مصرف بیشتر هستند! و مطمعن باشید که در شرایط یکسان نمونه 2.0 مگان مصرف بیشتری خواهد داشت.

در انتها , سعی کنیم به نظرات همدیگه احترام بگذاریم و بخاطر یک اهن پاره(حلب) اینطور با بی احترامی با یکدیگر برخورد نکنیم .

alish_2006
3 May 2011, 04:21 PM
سلام
واقعا" جالبه , شما هم دلایل میارین که چرا طرف 1.6 خریده و از طرفی هم خودتون همون دلایل رو با استدلال نه چندان درست خودتون رد میکنید.!!
و اما جواب بنده از طرف شخص مصرف کننده(و نه مدیر) که خودش 1.6 داره و برای مصارف روزانه استفاده میکنه:
1=خیلیها از جمله خود بنده عادت به رانندگی با دور موتور بالا داریم!(5000 الی 6000) و در این دور موتور هم به فرض مثال بنده هیچ نیازی نمیبینم که دنده رو عوض کنم! در صورتی که گیربکس اتومات اقدام به تعویض دنده در اون دور موتور میکنه!!درست یا غلط رو کاری ندارم بنده دوست دارم در اون دور موتور دنده عوض کنم و از صدای دلنواز انجین لذت ببرم. ضمن اینکه شما هر مقاله و کامنتی رو هم که مطالعه بفرمایید متوجه میشید که گیربکس اتومات با وجود تکنلوژیهای جدید مثل تیپ ترونیک و ...هنوز نتونسته همانند گیربکس منوال عمل کنه! فقط و فقط از نظر بنده تنها مزیت گیربکس اتومات , راحتی هست که برای راننده به ارمغان میاره ولاغیر.

2=در مورد بودجه و .... باید عرض کنم که خیلی از مواقع خرید بعضی از خودروها مقرون به صرفه نیست! مثلا" سال 87 قیمت مگان 2.0 لیتری وارداتی حدود 35 تومن بود! همون زمان هم قیمت مزدا3 همین حدود بود که واقعا" ادم گیج میشد و به فرض بنده تصمیم به خرید 1.6 گرفتم! همون موقع هم زانتیا داشتیم هم 405 و هم کمری 2005 که به رحمت ایزدی رفت. بنابر این خرید یک خودرو با حجم انجین پایینتر و ...دلیل بر نداشتن بودجه خریدار نیست! گاهی از اوقات شرایط فرق میکنه!

3=و در مورد مصرف هم شرایط فرق میکنه! همیشه علیرغم پیشرفتهایی که انجام شده و ....باز هم انجینهای با حجم بالا دارای مصرف بیشتر هستند! و مطمعن باشید که در شرایط یکسان نمونه 2.0 مگان مصرف بیشتری خواهد داشت.

در انتها , سعی کنیم به نظرات همدیگه احترام بگذاریم و بخاطر یک اهن پاره(حلب) اینطور با بی احترامی با یکدیگر برخورد نکنیم .

mohammadrezaef (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?48071-mohammadrezaef) عزیز بنده برای شما به عنوان مدیر این کلوپ احترام زیادی قائل هستم ، چون همیشه با کاربران برخورد مودبانه ای دارید و قضاوت نا عادلانه نمی کنید ولی نمی دانم چرا بعد از این همه که من سعی کردم در نهایت احترام تفاوت های این دو خودرو و دلایل انتخاب را توسط هر فرد بیان کنم ، شما با روحیه تهاجمی صحبت فرمودید ، در صورتی که پست اخیر من بسیار گویا و در نهایت ادب بود ، ولی در عین حال اگر قصوری از بنده حقیر سر زده است به بزرگواری خودتان ببخشید.
و اما اشکالی که شما به نوشته من وارد فرمودید :
به نظر شما ، من یکی از دلایل انتخاب 1600 را توسط دوستداران این مدل جا انداختم و اون این هست که بعضی ها دوست دارند دور موتور را روی 5000 یا 6000 نگه دارن ،خوب به هر حال شما درست می فرمایید ،این هم دلیلی است ، ولی شما باید منتظر مصرف بالای بنزین و استهلاک بالای خودروتان باشید ، یکی از مزایای گیربکس هوشمند ، جلوگیری از رسیدن آسیب به خوردو است و اما شما فرمودید که "گیربکس اتومات با وجود تکنلوژیهای جدید مثل تیپ ترونیک و ...هنوز نتونسته همانند گیربکس منوال عمل کنه" شما هیج جای نوشته های من ملاحظه نمی کنید ، که گفته باشم این گیربکس دقیقا مانند منوال عمل می کند و کاملا گفتم دلیل انتخاب هر فردی چیست. ( لطفا پست قبلی من را دقیقتر مطالعه بفرمایید)

در مورد مصرف هم اگر نوشته های من را با دقت مطالعه بفرمایید ، ملاحظه می کنید که من همیشه گفتم که مصرف 2000 بالاتر است ، ولی شخصی مثل من ترجیح می دهم خودرو با مشخصات بالاتر را با وجود اینکه ، همه ، از جمله جنابعالی می دانند که خود گیربکس اتومات باعث مصرف بیشتر می شود ، یعنی اگر دو مگان 2000 یکی با گیربکس اتومات و دیگری دستی داشته باشیم ، مصرف اولی حتما بیشتر است و این اجتناب ناپذیر است ، ولی آیا کمی مصرف بالاتر دلیل بر این است که این همه خودروی اتوماتیک که در دنیا تولید می شود طرفدار نداشته باشد ، همانطور که می بینیم بیشتر خودروهای وارداتی به ایران دارای این نوع گیربکس هستند.

mohammadrezaef
3 May 2011, 07:08 PM
mohammadrezaef (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?48071-mohammadrezaef) عزیز بنده برای شما به عنوان مدیر این کلوپ احترام زیادی قائل هستم ، چون همیشه با کاربران برخورد مودبانه ای دارید و قضاوت نا عادلانه نمی کنید ولی نمی دانم چرا بعد از این همه که من سعی کردم در نهایت احترام تفاوت های این دو خودرو و دلایل انتخاب را توسط هر فرد بیان کنم ، شما با روحیه تهاجمی صحبت فرمودید ، در صورتی که پست اخیر من بسیار گویا و در نهایت ادب بود ، ولی در عین حال اگر قصوری از بنده حقیر سر زده است به بزرگواری خودتان ببخشید.
و اما اشکالی که شما به نوشته من وارد فرمودید :
به نظر شما ، من یکی از دلایل انتخاب 1600 را توسط دوستداران این مدل جا انداختم و اون این هست که بعضی ها دوست دارند دور موتور را روی 5000 یا 6000 نگه دارن ،خوب به هر حال شما درست می فرمایید ،این هم دلیلی است ، ولی شما باید منتظر مصرف بالای بنزین و استهلاک بالای خودروتان باشید ، یکی از مزایای گیربکس هوشمند ، جلوگیری از رسیدن آسیب به خوردو است و اما شما فرمودید که "گیربکس اتومات با وجود تکنلوژیهای جدید مثل تیپ ترونیک و ...هنوز نتونسته همانند گیربکس منوال عمل کنه" شما هیج جای نوشته های من ملاحظه نمی کنید ، که گفته باشم این گیربکس دقیقا مانند منوال عمل می کند و کاملا گفتم دلیل انتخاب هر فردی چیست. ( لطفا پست قبلی من را دقیقتر مطالعه بفرمایید)

در مورد مصرف هم اگر نوشته های من را با دقت مطالعه بفرمایید ، ملاحظه می کنید که من همیشه گفتم که مصرف 2000 بالاتر است ، ولی شخصی مثل من ترجیح می دهم خودرو با مشخصات بالاتر را با وجود اینکه ، همه ، از جمله جنابعالی می دانند که خود گیربکس اتومات باعث مصرف بیشتر می شود ، یعنی اگر دو مگان 2000 یکی با گیربکس اتومات و دیگری دستی داشته باشیم ، مصرف اولی حتما بیشتر است و این اجتناب ناپذیر است ، ولی آیا کمی مصرف بالاتر دلیل بر این است که این همه خودروی اتوماتیک که در دنیا تولید می شود طرفدار نداشته باشد ، همانطور که می بینیم بیشتر خودروهای وارداتی به ایران دارای این نوع گیربکس هستند.
سلام
بنده با حالت تهاجم و ...برای شما پستی ارسال نکردم. فقط میخوام هر چه زودتر این حالت تشنج از بین بره همین! بنده هم مثل سایر اعضا نظرم رو نوشتم.
شما و سایر دوستان هم اگر معتقدین مگان 2.0 لیتر انتخاب منطقی تر هست میشه به راحتی اثبات کرد! بنده عرض کردم شرایط فرق میکنه یعنی چی؟ یعنی اینکه در یک برهه ای از زمان خرید هر یک از این مدلها برای خریدار صرف میکنه. به فرض مثال الان با شرایط و قیمتی که مگان 2.0 داره 100% الویت خرید در صورت نبود مشکل بودجه با مگان 2.0 هست.
در هر صورت بنده مشکلی با شما و سایر دوستان ندارم فقط میخوام با لحن مناسب و دوستانه با یکدیگر بحث بفرمایید تا هم بحث مورد نظر همیشه طرفدار داشته باشه و از حالت فرسایشی که الان پیدا کرده خارج بشه.اون مطالبی هم نوشتم هم نظرات خودم بود و هم اینکه خواستم عرض کنم برای انتخاب بین نمونه 2.0 لیتر و 1.6 , اپشنها و ...مهم نیست و یا اینکه شما فرمودید ادم به بوجه مورد نظرش نگاه میکنه و ....عرض کردم که همیشه بودجه تعیین کننده نیست و معیارهای مختلفی وجود داره. در خصوص مگان 2.0 هم همونطور که عرض کردم خریدش به صرفه هست من نمیگم کدوم مدل خوب و بد هست فقط عرض کردم باید هر شخص با توچه به معیارهای خاص خودش خودروی مورد نظر خودش رو انتخاب کنه بهتره بجای اینکه بحث به سمت باید و امر و نهی و ....بره , هر شخص نظرات خودش و دلایل انتخاب خودش برای هر مدل از مگان رو بنویسه . اینطور هم نتیجه بهتری خواهیم گرفت و هم اینکه از حالت خشک و فرسایشی خارج میشیم.
در اخر لطف کنید از پست بنده برداشت شخصی و نفرمایید و به مبحث شیرین خودتون ادان بدید.
با تشکر.:icon_excl

amirvania
14 May 2011, 10:01 AM
اختلاف قیمت E2 با E1 خیلی کمه و کلی تجهیزات و آپشنای اضافه تر داره . به همین دلیل فکر میکنم اگه E1 در کنار E2 تولید میشد نمیتونست فروش و بازار خوبی داشته باشه .

aminsalivan
24 August 2011, 03:56 PM
دوستان فراموش نکنید که دنیا در حال رفتن به سمت گیربکس های اتومات هست.یک گیربکس دستی همیشه یک گیربکس ساده دستی هست و در مقایسه با گیربکس اتومات پیشرفت چندانی نداشته است. گیربکس ماشین های جدید که دستی هست اغلب یا5دنده یا6دنده هست و به ندرت7دنده هم دیده میشود. در حالی که اگر شما به سیر تکامل گیربکس های اتومات نگاه بکنید میبینید که ابتدا باجعبه دنده های2 و 3 دنده اتومات شروع شد بعد 4سرعته مثله ماگسیما و مگان و 5 دنده مثله مزدا3 و ازرا و6سرعته مثله محصولات جدید هیوندای و7سرعته مثله محصولات مرسدس بنز و8دنده مثله محصولات لکسس وبه تازگی گیربکس9دنده ای که بی ام دبلیو در کانسپت جدید خود معرفی کرده رسیده
این نشان دهنده این است که دنیا به سمت گیربکس اتومات در حال پیشرفت هست.
دوستان به تکنولوژی گیربکس های اتومات نگاه کنید میبینید که انواع فناوری های تیپ ترونیک-شیفت ترونیک-dsg-ضریب متغیرو.....مربوط به این گیربکس ها هست ودر حال حاظر در بسیاری از ماشین ها مدل اتومات شتابگیری سریع تری نسبت به مدل دنده ای خود دارد مانند بعضی محصولات پورشه
پس اینقدر با ترحم نسبت به گیربکس اتومات نظر ندین!
به نظر من تفاوت قیمتی 1600با2000اتومات کاملا منطقی هست
از لحاظ شتابگیری درست هست که شتاب اولیه مشابهی دارند اما در صورتی که هر2خودرو از حالت ایستاده شروع به شتاب گیری کنند و این حالت بسیار کم پیش می اید و اغلب شتابگیری ها و به قول معروف کورس های خیابانی از سرعت 40به بالا انجام میشود یعنی دقیقا جایی که مگان2000میتواند عرض اندام کند و در اینجا مگان1600که هیچ بلکه بسیاری از ماشین های قویتر و گرون تر جلوی مگان2000شرمنده میشن
در ضمن وقتی که میخواهید از لحظ قیمتی مگان1600رابا2000مقایسه کنید نباید فقط گیربکس اتومات و تجهیزات را ملاک قرار بدید این 2 خودرو در بسیاری از قطعات با هم فرق دارند که به چشم دیده نمیشوند
مثلا من7سال هست که 206تیپ5 دارم و متوجه تفاوت های بسیار زیادی شدم.بسیار بیشتر از اون چیزی که تو مجلات و سایت های اینترنتی گفته شده. به جز تفاوت هایی که در موتور و تجهیزات ایمنی و رفاهی باتیپ3 دارد دیسک های ترمز بزرگتری دارد به همون نسبت لنت های گرونتری دارد -سیستم اگزوز کاملا متفاوتی باتیپ3دارد-بسیاری از قطعات جلوبندی این 2مدل با هم فرق دارد-تیپ5 شمع های بهتری دارد و خلاصه اینقدر فرق های ریز و درشت دارند که حتی خواندنش خسته کننده خواهد بود مطمئننا فرق های زیاد دیگری هم دارد که توی مجلات خودرویی یا سایت های اینترنتی گفته نمیشود پس فکر بسیار اشتباهی هست که شما مگان1600دستی رو براش خرج کنی و چند قلم تجهیزاتشو بیشتر کنی و فکر کنی که زرنگی کردی و برات ارزونتر از مگن 2000در اومده!!!

mahdi13
24 August 2011, 05:52 PM
احسنت

alish_2006
24 August 2011, 10:15 PM
دوستان فراموش نکنید که دنیا در حال رفتن به سمت گیربکس های اتومات هست.یک گیربکس دستی همیشه یک گیربکس ساده دستی هست و در مقایسه با گیربکس اتومات پیشرفت چندانی نداشته است. گیربکس ماشین های جدید که دستی هست اغلب یا5دنده یا6دنده هست و به ندرت7دنده هم دیده میشود. در حالی که اگر شما به سیر تکامل گیربکس های اتومات نگاه بکنید میبینید که ابتدا باجعبه دنده های2 و 3 دنده اتومات شروع شد بعد 4سرعته مثله ماگسیما و مگان و 5 دنده مثله مزدا3 و ازرا و6سرعته مثله محصولات جدید هیوندای و7سرعته مثله محصولات مرسدس بنز و8دنده مثله محصولات لکسس وبه تازگی گیربکس9دنده ای که بی ام دبلیو در کانسپت جدید خود معرفی کرده رسیده
دوستان به تکنولوژی گیربکس های اتومات نگاه کنید میبینید که انواع فناوری های تیپ ترونیک-شیفت ترونیک-dsg-ضریب متغیرو.....مربوط به این گیربکس ها هست ودر حال حاظر در بسیاری از ماشین ها مدل اتومات شتابگیری سریع تری نسبت به مدل دنده ای خود دارد مانند بعضی محصولات پورشه
از لحاظ شتابگیری درست هست که شتاب اولیه مشابهی دارند اما در صورتی که هر2خودرو از حالت ایستاده شروع به شتاب گیری کنند و این حالت بسیار کم پیش می اید و اغلب شتابگیری ها و به قول معروف کورس های خیابانی از سرعت 40به بالا انجام میشود یعنی دقیقا جایی که مگان2000میتواند عرض اندام کند و در اینجا مگان1600که هیچ بلکه بسیاری از ماشین های قویتر و گرون تر جلوی مگان2000شرمنده میشن
در ضمن وقتی که میخواهید از لحظ قیمتی مگان1600رابا2000مقایسه کنید نباید فقط گیربکس اتومات و تجهیزات را ملاک قرار بدید این 2 خودرو در بسیاری از قطعات با هم فرق دارند که به چشم دیده نمیشوند
مثلا من7سال هست که 206تیپ5 دارم و متوجه تفاوت های بسیار زیادی شدم.بسیار بیشتر از اون چیزی که تو مجلات و سایت های اینترنتی گفته شده. به جز تفاوت هایی که در موتور و تجهیزات ایمنی و رفاهی باتیپ3 دارد دیسک های ترمز بزرگتری دارد به همون نسبت لنت های گرونتری دارد -سیستم اگزوز کاملا متفاوتی باتیپ3دارد-بسیاری از قطعات جلوبندی این 2مدل با هم فرق دارد-تیپ5 شمع های بهتری دارد و خلاصه اینقدر فرق های ریز و درشت دارند که حتی خواندنش خسته کننده خواهد بود مطمئننا فرق های زیاد دیگری هم دارد که توی مجلات خودرویی یا سایت های اینترنتی گفته نمیشود پس فکر بسیار اشتباهی هست که شما مگان1600دستی رو براش خرج کنی و چند قلم تجهیزاتشو بیشتر کنی و فکر کنی که زرنگی کردی و برات ارزونتر از مگن 2000در اومده!!!

مرسی ، امین جان اولین پستتون رو قوی اومدید !

tiger-2000-full
25 August 2011, 10:45 AM
دوستان فراموش نکنید که دنیا در حال رفتن به سمت گیربکس های اتومات هست.یک گیربکس دستی همیشه یک گیربکس ساده دستی هست و در مقایسه با گیربکس اتومات پیشرفت چندانی نداشته است. ..................
باریــــــک!!!
ایول.
عالی.
خوش اومدی.

E-14
25 August 2011, 12:35 PM
میشه لطفاً یک نفر قیمت روز این دو خودرو را یعنی مگان 2000 و مگان 1600 فول را اعلام کنه.
با تشکر

amir_af
25 August 2011, 01:05 PM
QUOTE=aminsalivan;921296]دوستان فراموش نکنید که دنیا در حال رفتن به سمت گیربکس های اتومات هست.یک گیربکس دستی همیشه یک گیربکس ساده دستی هست و در مقایسه با گیربکس اتومات پیشرفت چندانی نداشته است. گیربکس ماشین های جدید که دستی هست اغلب یا5دنده یا6دنده هست و به ندرت7دنده هم دیده میشود. در حالی که اگر شما به سیر تکامل گیربکس های اتومات نگاه بکنید میبینید که ابتدا باجعبه دنده های2 و 3 دنده اتومات شروع شد بعد 4سرعته مثله ماگسیما و مگان و 5 دنده مثله مزدا3 و ازرا و6سرعته مثله محصولات جدید هیوندای و7سرعته مثله محصولات مرسدس بنز و8دنده مثله محصولات لکسس وبه تازگی گیربکس9دنده ای که بی ام دبلیو در کانسپت جدید خود معرفی کرده رسیده
مثلا من7سال هست که 206تیپ5 دارم و متوجه تفاوت های بسیار زیادی شدم.بسیار بیشتر از اون چیزی که تو مجلات و سایت های اینترنتی گفته شده. به جز تفاوت هایی که در موتور و تجهیزات ایمنی و رفاهی باتیپ3 دارد دیسک های ترمز بزرگتری دارد به همون نسبت لنت های گرونتری دارد -سیستم اگزوز کاملا متفاوتی باتیپ3دارد-بسیاری از قطعات جلوبندی این 2مدل با هم فرق دارد-تیپ5 شمع های بهتری دارد و خلاصه اینقدر فرق های ریز و درشت دارند که حتی خواندنش خسته کننده خواهد بود مطمئننا فرق های زیاد دیگری هم دارد که توی مجلات خودرویی یا سایت های اینترنتی گفته نمیشود پس فکر بسیار اشتباهی هست که شما مگان1600دستی رو براش خرج کنی و چند قلم تجهیزاتشو بیشتر کنی و فکر کنی که زرنگی کردی و برات ارزونتر از مگن 2000در اومدته!!![/QUOTE]
با سلام.
دوست عزیز با وجود این همه پیشرفت در گیربکس اتومات که صحیح هم است چرا هم چنان در مسابقات ریس f1.wrc و...همچنان از گیربکس دستی استفاده می شود؟؟؟
علت ان این است که با وجود این همه پیشرفت ولی همچنان نمی تواند همانند گیربکس دستی نیرو را مستقیما به چرخها منتقل کنند.
مورد تفاوتهای 206 t5 و t3 در ترمز و دیسکی بودن t5 در ترمزهای عقب که چیز تازه ای نیست که شما تازه کشف کرده اییدو علت ان شتاب بیشتر t5 است اما در مگان اولا شتاب 1.6 برابر 10.9 است و شتاب 2.0 است 11.1 .البته جدولی در اختیارم است مربوط به کلیه موتورهای نصب شده باگیربکس دستی بر روی مگان که شتاب 1.6 را 10.8 اعلام کرده است بنابراین باید ترمز 1.6 قویتر باشد (بنا بر استدلال شما)که همچین چیزی نیست و تفاوتی با یکدیگر نه در ترمز و نه اگزوز و ... ندارند.
دوستان توجه کنند که همچنان گیربکس دستی بیشترین فروش را در اروپا دارد.
لینک اندازه دیسک ترمز 1.6 و2.0
http://www.renault.co.ir/Fa/cars/Megane1600/specifications.html

amir_af
25 August 2011, 01:08 PM
میشه لطفاً یک نفر قیمت روز این دو خودرو را یعنی مگان 2000 و مگان 1600 فول را اعلام کنه.
با تشکر
شرکتی 1.6:296000000 2.0:328100000

بازار 2.0:353000000

aminsalivan
25 August 2011, 04:22 PM
اول از همه جا داره که از دوستانی که ورود منو به این سایت تبریک گفتند تشکر کنم چون واقعا از این خوشامدگویی خوشحال شدم.(mahdi-alish-tigerدست گلتون درد نکنه)
دوست من امیرجان اشتباه نکن.گیربکس خودروهایwrcدستی نیست بلکه سکانسی هست و به گیربکس نیم اتومات معروف هست!
فقط کافی هست که ساختمان گیربکس های سکانسی را مطالعه کنی و بعد میبینی که بیشتر از اینکه شبیه گیربکس دستی باشد بیشتر شبیه گیربکس اتومات هست و برای همین در بین مردم اسم این گیربکس ها معروف به نیم اتومات هست.
پس میبینی که حتی در مسابقات هم گیربکس های اتومات در حال پیشرفت کردن هستند و درحال کنارزدن گیربکس دستی!
درضمن من تفاوت اندازه دیسک تیپ5وتیپ2را تازه متوجه نشدم.این فقط یک مثال بود تا منظورم رو بهتر به خواننده منتقل کنم و منظورم این بود که وقتی 2خودرو مشابه مانند206از لحاظ قیمت و موتور با هم تفاوت دارند مطمئنن در بخش های دیگری هم که به چشم نمی اید دارای تفاوت های زیادی هست.در ضمن تفاوت اندازه دیسک تیپ5با تیپ2 بخاطر شتاب بالاترتیپ5 نیست بلکه به علت این است که شما خودرویی را انتخاب کردید که(منظورتیپ5هست)با کیفیت تر و تکنولوژی بالاتر هست و طبیعتا گرانتر هم هست و نه فقط به خاطر اینکه پرشتابتر هست.پس لطفا بجای اینکه روی مثالی که زدم zoom کنید به منظور من در پست دقت کنید(با تشکر)
در ضمن در امریکا و ژاپن و کره هم بیشتر مردم از خودروهای دنده اتومات استفاده میکنند ودر اسیا هم مردم در حال روی اوردن به گیربکس های اتومات هستند مخصوصا کشورهای عربی

amir_af
25 August 2011, 04:38 PM
دوست عزیز به نظر شما گیربکس های wrc بیشتر شبیه گیربکس های اتومات هستند با ان دسته دنده تعویض که اندازه اش حدود 0.5 متر است؟
اما مطمعن باشید که همچنان گیربکس های معمولی از نظر مصرف سوخت و انتقال قدرت جلوتر هستند ولی راحتی اتومات را ندارند .
من هم ماشین اتو دارم هم منوال مطمعن باشید لذت منوال یه چیز دیگه است.
با تشکر...
:icon_cool:icon_cool:icon_cool:icon_cool:icon_cool :icon_cool

aminsalivan
25 August 2011, 05:02 PM
امیرجان گیربکس خودروهای wrcسکانسی هست و مانند خودروهای دستی نیست که برای تعویض احتیاج به قرار گرفتن در جای مخصوص داشته باشد.اگر دقت کرده باشی در این خودروها با حرکت بسیار کوتاه دسته دنده به سمت عقب دنده ها افزایش پیدا میکند و با یک حرکت کوتاه به سمت جلو دنده معکوس میشود واین کار مرحله به مرحله انجام میشود یعنی مثلا برای اینکه از دنده1بخواهند بروند به دنده4 باید 3بار دسته دنده رو به سمت عقب شیفت کنند تا دنده 4درگیر شود ومانند خودروهای دنده دستی نیست که بتونی مستقیم دنده رو از 1بتونی به4 ببری و همون طور که گفتم اگر ساختمان گیربکس های سکانسی رو نگاه کنی میبینی که بیشتر از اینکه شبیه گیربکس دنده دستی باشه شبیه دنده اتومات هست.گیربکس های اتوماتی که قابلیت تیپترونیک دارند هم دقیقا به همین صورت تعویض دنده انجام میشود یعنی اینکه شما فقط میتونید مرحله به مرحله دنده ها رو کم یا زیاد کنید(این تنها یکی از شباهتاشون هست)
بحث لذت رانندگی هم کاملا سلیقه ای هست مثلا من ترجیح میدهم در یک رانندگی هیجانی خودم دنده ها رو تعویض کنم ولی از طرفی اصلا دوست ندارم که وقتی داخل یک ترافیک سنگین شهری گیر میکنم مدام دنده رو عوض کنم در نتیجه برای من یک گیربکس اتومات با قابلیت تیپترونیک بهترین انتخاب هست

tiger-2000-full
25 August 2011, 05:05 PM
با سلام.
دوست عزیز با وجود این همه پیشرفت در گیربکس اتومات که صحیح هم است چرا هم چنان در مسابقات ریس f1.wrc و...همچنان از گیربکس دستی استفاده می شود؟؟؟
علت ان این است که با وجود این همه پیشرفت ولی همچنان نمی تواند همانند گیربکس دستی نیرو را مستقیما به چرخها منتقل کنند.

سلام؛ اما بنده فکر نمی کنم علت این باشه ! علت اینه که اونجا میدون مسابقه هست و فقط خدا میدونه که راننده چندصد مرتبه باید دنده رو سبک و سنگین کنه توی پیچ ها با اون سرعت ها و رقابت های شدید!
به نظرم اصلا منطقی هم نیست که توی مسابقه اختیار تعویض دنده به موقع که قطعا هیچ چیزی مثل مغز انسان توش مهم و دخیل نیست دست یک کریبکس بی شعور باشه!
اما توی رانندگی های شهری و خیابونی و خانوادگی و تفریحی و سیاحتی و ... قضیه کاملا متفاوته! اینجا علاوه به رفاه بیشتر از امکان پیشرفته تری هم استفاده میشه! علاوه بر اینکه گشتاور بالاتر مگان 2.0 همونطور که قبلا بارها اشاره شده به اون سرعت و شتاب بیشتری هم میده! و دقیقا همون نیازی که بعضا ممکنه تو اوتوبان ها یا در جاده های دو طرفه هنگام سبقت اضطراری پیدا بشه رو پاسخ گو باشه! چون معمولا این سبقت ها توی سرعت های بالا اتفاق می افته که 2.0 در این زمینه نیازی به توضیح نداره! وانگهی در سرعت های پائین هم شتاب 2.0 کم یا پایین نیست بلکه شاید در حد چند دهم ثانیه کمتر باشه ! (طبق اعلام کارخانه خودروسازی رنو فرانسه دستی 10.8 و اتومات 11.1 یعنی اختلاف 0.3 ثانیه) که این مقدار هم توسط سازنده و در حالت اتوماتیک اعلام شده که باید در حالت ترونیک این چند دهم ثانیه هم جبران بشه! اگر هم در حالت ترونیک باز بگیم که شتابش همون 11.1 هست باز تفاوت 0.3 ثانیه ای در شتاب اولیه واقعا فکر نکنم ارزش ترک گفتن رفاه و آرامش و ... اتوات رو داشته باشه! با توجه به اینکه شتاب اولیه یه مقوله واقعا جدا از شتاب ثانویه هست.
در هر صورت و به صورت خلاصه این توجیه که دنده اتوماتیک برتری نسبت به دستی نداره چون تو میدون مسابقه ازش استفاده ای نمیشه از دید و نظر بنده منطقی نیست چون هر چی هم پیشرفت صورت بگیره بسیار بعیده که گریبکسی که دقیقا کار دستی رو انجام بده و مو نزنه ساختش عملی نیست چون کنترل گریبکس دستی با ذهن و مغز و شرایط سنجی راننده های ماهر انجام میشه ولی اتومات نه! در ثانی همونطور که اشاره شد موارد استفاده واقعا متفاوته و قابل تعمیم نیست. بسته به استفاده ی ما واقعا اتومات + ترونیک عالی تره!

mohammad7
25 August 2011, 06:06 PM
جناب amirvania عزیز
تا جایی که به یاد دارم در تاپیکهای دیگه مصرف شهری 1600 رو دوستان حدود 7 اعلام کرده بودن و 2000 را حدود 12-10 .

Mehrdad_jafari89
25 August 2011, 06:18 PM
جناب amirvania عزیز
تا جایی که به یاد دارم در تاپیکهای دیگه مصرف شهری 1600 رو دوستان حدود 7 اعلام کرده بودن و 2000 را حدود 12-10 .
جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
7 میسوزونه؟؟؟؟؟ دمش گرم عجب چیزیه!
خدایی ماشین بهتر از مگان توی رنج تا 40 میلیون داریم؟!!!

tiger-2000-full
25 August 2011, 11:41 PM
از نظر من تنها مزیتش قدرت موتور بیشتر هست چون رینگ و سنسور نور و باران فرعیات هست و مزیت یک خودرو بر دیگری نیست.

مگان 2.0 یا 1.6 کدوم به صرفه تره؟! این عنوان تاپیک هست ! وقتی سخن از صرفه هست خلاصه کردن صرفه در مصرف 1 یا 2 لیتر بیشتر یا کمتر اگر کوچک اندیشی نباشد و یا پیدا کردن بهانه ای برای پافشاری بر سلیقه قطعا محدود کردن تمامی ملاک ها و نادیده گرفتن همه آنها و بزرگ کردن یک مورد جزئی و یا حتی مهم خواهد بود!
تعریف صرفه فقط اختلاف 1 یا حداکثر 2 لیتری مصرف سوخت نیست هر چند که قطعا مصرف سوخت می تواند یکی از شاخصه های مهم آن هم در دوران ما باشد ولی در اینجا توجه به چند نکته مهم و اساسی لازم و ضروری است!
اول اینکه تعریف صرفه در ذهن خود را اصلاح و یا کامل کنیم! صرفه ممکن است در نگاه اول و خصوصا در میان عوام منحصر به اقتصاد و یا یک عامل اقتصادی شود به عنوان مثال در اینجا سعی می شود که مصرف پایین تر و البته طبیعی مگ 1.6 به عنوان شاخصه و حرف اول مطرح شود ولو در حد 1~2 لیتر ! خوب در نگاه اول اگر فرض کنیم که مگ 1.6 در هر شرایطی این مصرف کمتر را داشته باشد قطعا و صد در صد عنوان با صرفه تر را از آن خود خواهد کرد اما همه اینها در صورتی صحت خواهد داشت که مگ 2.0 من جمیع لحاظ شرایطی برابر و کاملا یکسان با نوع 1.6 خود داشته باشد. اینجاست که باید مفهوم صرفه را مروری دوباره نمود و آن را بسط داده و از حصارهای کوچک ذهنی رهایی داد. به قول آقای ایمنی صرفه جویی کم مصرف کردن نیست ! درست مصرف کردن است!(یادش به خیر) بگذریم ! .... حال می توانیم در کفه ی میزان صرفه عباراتی نظیر امکانات بیشتر، رفاه بیشتر، گریبکس پیشرفته تر و بالطبع کلاس بالاتر!، قدرت بالاتر و چشیدن آن در مواقع احتیاج و نیاز، شتاب و سرعت بالاتر (ناظر بر شتاب ثانویه)، چهره ای وزین تر و یکدست تر با وجود چرخ های متفاوت، اصطهلاک کمتر و در آخر نزدیک تر بودن به آخرین تکاملات صنعت گریبکسی در جهان که خود می تواند عاملی جهت خرید و فروش آسانتر و بازار بهتر شود و ... .
اینک باید کفه های ترازو را دید که به کدام طرف می چربد 1~2 لیتر مصرف کمتر یا موارد فوق الذکر.
نادیده گرفتم و پوچ دانستن امکاناتی هم چون سنسور نور و باران، رینگ، تهویه اتوماتیک و ... و فرعی دانستن آنها هم به نظر منصفانه نمی آید چرا که تصور عدم وجود همین ها در ذهن قدر بودنشان را بهتر روشن می نماید. به هر حال اگر حتی چنین امکاناتی را فرعی هم بدانیم بالاخره در میزان سنجش صرفه دخیل اند و قطعا موثر.
دوم مطلب آنکه باید با توجه به نکات بالا اختلاف مصرف را فقط به مقدار کمی ننگریست و مقدار نسبی و کیفی آن هم در نظر گرفت! منظور از نسبی یعنی اینکه ببینیم این مقدار چه میزانش به حق است و چه میزان ناحق(در ازای خروجی و بازده خودرو) و مقصود از مقوله کیفی به کیفیت کار هم در کنار نسبیت آن اندیشید.
حال باید دید که با توجه به اختلاف قیمتی کم میان این دو نوع از یک خودرو واقعا عوامل تعیین کننده صرفه چیست و کدامیک این عوامل را بیشتر درون خود ذخیره دارند.
نگارنده قصد اثبات و یا رد حتمی و اجباری مطلبی را ندارد و اصراری هم نمی ورزد بلکه ضمن ابراز نظر شخصی خود قضاوت را به عهده دیگران خواهد گذاشت.
از اینکه خیلی ادبی شد ببخشین گاهی قلمم می گیره. قربوناتتون .

amir_af
26 August 2011, 01:10 AM
دوستان عزیز قبل از پرداختن به مقوله صرفه لازم در مورد مصرف مگان توضیحی بدهم.مگان بنده با رانندگی افتضاح بنده در داخل شهر حدود 9.2 می سوزاند و مطمعن باشید 2.0 در داخل شهر بیش از 12 خواهد سوزاند (اگه اینگونه نباشد من دیگه اصلا رانندگی نخواهم کرد)اگه هرفردی در ماه km2500 رانندگی کند یعنی حدود 52500 تومان در ماه مصرف کمتر(هر 100km 3lit کمتر بنابراین 2500km:75lit میشود 75.700:52500)و در سال حدود 600000 تومان پول در جیب مبارکتان می ماند این در حالی است که حدود 4 میلیون هم در ابتدا کمتر هزینه کردید برای منی که یک ازدها بنزین خور به نام ویتارا داره 1.6 مطمعنا با صرفه است .
ایلیا جان به نظرت فردا رینگ ماشینم را عوض کنم با کلاس می شه؟؟؟

tiger-2000-full
26 August 2011, 03:50 PM
ما هر چی میگیم نره شما می گی بدوش! زوم کردی رو مصرف سوخت اونم فقط تو شهر!!!؟؟؟
البته امیرجون منم اگه 1.6 داشتم شاید مثل شما قضاوت می کردم همینطور که چون 2.0 خریدم اینطور قضاوت کردم! ولی حقیقتا شما پست بنده رو یه بار دیگه و به دور از تعصب مطالعه بفرمایین تا ببینم کجا تعویض رینگ رو کلاس دونستم؟؟؟؟! حتما این کار رو بکنین.
بنده عرض کردم خدمتتون!!! ممکنه صرفه برای شما فقط خلاصه بشه توی 1 لیتر یا 2 لیتر اضافه سوخت! خصوصا که میگی ویتارا هم دارین ولی خوب نمیشه شرایط شما رو تعمیم به بقیه داد دوست من.
در مورد سوخت 2.0 در داخل شهر که می فرمائین مطمئنا بیش از 12 لیتر خواهد سوزوند هم دو تا سوال برام به وجود اومده! 1. لطفا مقدار سوخت خارج از شهرش هم مطمئنا اعلام کنین تا با مقدار اوریجی که رنو اعلام کرده بسنجیم ببینیم اینی که سوار می شیم مگانه یا پیکان!؟ 2. بیش از 12 یعنی چه قدر دقیقا؟ 13؟ 14؟ 15؟ 16؟ ...؟
ممنون

mahdi13
26 August 2011, 04:04 PM
12لیتر!!!!!!!!!!تو شهر بین9و10هست.

amir_af
26 August 2011, 05:09 PM
دوستان به عنوان تاپیک توجه کنید کدام به صرفه تر است؟من که کارشناس ارشد حسابداری هستم صرفه را از دید اقتصادی نگاه می کنم.
من مصرف 2.0 را بر اساس رانندگی خودم گفتم که اگه داشتم کمتر از این نمی شد الا با سوزی مصرف شهر من 13.7 است.
مهدی جان مصرف ترکیبی را نگفتما مصرف صرف در داخل شهر.9-10 مگان 2.0 با گیربکس 4 سرعته اتومات امکان نداره کمتر از 12 بسوزاند.خود رنو هم همین نظر را داره و گفته در شرایط استاندارد 11.8.

arash_1982
26 August 2011, 07:33 PM
دوستان عزیز قبل از پرداختن به مقوله صرفه لازم در مورد مصرف مگان توضیحی بدهم

مگان بنده با رانندگی افتضاح بنده در داخل شهر حدود 9.2 می سوزاند و مطمعن باشید مگان 2.0 در داخل شهر بیش از 12 خواهد سوزاند.

اگه هرفردی در ماه km2500 رانندگی کند یعنی حدود 52500 تومان در ماه مصرف کمتر(هر 100km 3lit کمتر بنابراین 2500km:75lit میشود 75.700:52500)

و در سال حدود 600000 تومان پول در جیب مبارکتان می ماند این در حالی است که حدود 4 میلیون هم در ابتدا کمتر هزینه کردید برای منی که یک ازدها بنزین خور به نام ویتارا داره 1.6 مطمعنا با صرفه است.

ایلیا جان به نظرت فردا رینگ ماشینم را عوض کنم با کلاس می شه؟؟؟

محاسبه جالب و صحیحی بود و در صورت کارکرد بیش از 2500 کیلومتر در ماه و استفاده از بنزین سوپر، اختلاف مصرف بنزین مگان 1.6 با مگان 2.0 در سال به یک میلیون تومان هم میرسه.

مگان 2.0 نسبت به خیلی خودروهای هم قیمت خودش و حتی تا 10 میلیون بالاتر از خودش به صرفه هست.

ولی در مقایسه با مگان 1.6 تجملاتی و لوکس هست و خودروی لوکس هیچ وقت به صرفه نیست.

ali-rajabi
26 August 2011, 07:50 PM
از دوستان خواهش میکنم کوتاه بیان و با ادامه دادن بیشتر حرمت ها شکسته میشه و عصابتون خورد میشه و اینکه همه در سایت دوست هستیم و ماشین و ... بهانست
در عصبانیت هم بالاخره حرف هایی زده مییشه
حالا هرکدوم از خودرو ها رو ساختن برای سلیقه های مختلف و اگر قرار بود سلیقه ها یکی باشه که این همه تنوع خودرو نداریم
نظر هر کسی هم محترمه و جای تامل داره
و اینکه انقدر بزرگ هستیم که بتونیم خودمون بدون مدیر که از خودمون انتخاب شده تاپیک رو بگردونیم
موفق باشید

mahdi13
26 August 2011, 07:57 PM
آقا پس یعنی مشهد شهر نیست؟!!!

mehrdad_ati
26 August 2011, 08:38 PM
آقا من مگان ندارم تا حالا هم سوار نشدم اما اونایی که 1600 رو به صرفه تر از 2000 میدونند به نظرم دارن جانبدارانه قضاوت می کنند .

خود گیربکس و موتور 2000 تفاوت قیمت بیش از 4-5 میلیون میطلبه . تازه بماند که مسائل و تفاوت های کوچکتری هم هست .

این نظر بندست !

drnariman
26 August 2011, 09:08 PM
دوستای عزیزم

متاسفانه یه چیزایی رو در این تاپیک دیدم که منو خیلی ناراحت کرد.
2 تا ماشین اونم از یه مارک ارزشش رو داره که این همه به هم توهین بکنید ...مخصوصا روی سخنم به کاربر E-14 است .
علیرغم میل باطنیم به اخطار دادن, مجبور شدم به ایشون اخطار بدم .

کلیه پست های نا مربوط پاک شد .

tiger-2000-full
26 August 2011, 09:54 PM
با تشکر از نریمان جان مدیر محترم که همیشه به موقع حاضر میشن و البته به جا!
یه پیشنهاد کوچولو هم خدمتتون داشتم این تاپیک با تاپیک "مگان 2000 یا 1600 کدوم به صرفه تره؟" (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?57139-%E3%90%C7%E4-2000-%C7%CA%E6%E3%C7%CA%ED%98-%ED%C7-1600-E2-%CF%D3%CA%ED-%A1-%98%CF%E6%E3-%C8%E5-%D5%D1%DD%E5-%CA%D1%E5-%BF/page3) یه جورایی یه خط رو دنبال می کنن و میشه گفت باید در هم ادغام بشن تا نتایج و نظرات تمرکز بهتری پیدا کنه.
با تشکر

مگان 2.0 نسبت به خیلی خودروهای هم قیمت خودش و حتی تا 10 میلیون بالاتر از خودش به صرفه هست.

ولی در مقایسه با مگان 1.6 تجملاتی و لوکس هست و خودروی لوکس هیچ وقت به صرفه نیست.
ممنون از نظرتون لطفا جنبه هایی که 2.0 نسبت به 1.6 داره و باعث لوکسی و تجملاتی بودنش میشه رو نام ببرین؟
به نظر شما لوکس بودن یک خودرو با تفاوت قیمتی بسیار کم تا چه حد متضاد با مقوله صرفه هست آیا اصلا تضادی هست ؟ آیا فکر نمی کنید که جنبه لوکس بودن خصوصا مادامی که تفاوت قیمتی کم باشد در راستای مقوله صرفه است؟
با تشکر

من مصرف 2.0 را بر اساس رانندگی خودم گفتم که اگه داشتم کمتر از این نمی شد الا با سوزی مصرف شهر من 13.7 است.
مهدی جان مصرف ترکیبی را نگفتما مصرف صرف در داخل شهر.9-10 مگان 2.0 با گیربکس 4 سرعته اتومات امکان نداره کمتر از 12 بسوزاند.خود رنو هم همین نظر را داره و گفته در شرایط استاندارد 11.8.

دوست عزیز اول یه نکته ای که هست نباید مصرف سوخت رو با نوع رانندگی بیان کرده و سنجید!
رانندگی شما هم به نظر زیاد غیر طبیعی نیست! چرا که مصرف 1.6 طبق همون شرکتی که ازش لینک گذاشتین در داخل شهر چیزی معادل 9.1 هست! که با مصرفی که شما توی شهر کسب کردید و نوشتین فقط 0.1 لیتر تفاوت داره!!!!!!! پس با همون رانندگی شما مصرف 2.0 هم نباید چیز وحشتناک و غیر معقولی در بیاد!
ضمن اینکه شما کارشناس ارشد حسابداری هستی و همونطور که اشاره کردی فقط از دید خودت صرفه رو تعریف کردی! شخص دیگه ای که ارشد الکترونیک هست طور دیگه ای قضاوت خواهد کرد و خلاصه هر کسی به نحوی ولی برای نیل به مقصود تاپیک باید همه رو با هم جمع کرد. ضمن اینکه نمیشه هم خدا رو خواست هم خرما رو بالاخره کسی که لذت رانندگی توی ترافیک با اتومات رو می چشه باید پی اختلاف سوخت رو هم به دلش بماله کسی هم که توی ترافیک مدام دوست داره دنده بده و یه دست رو دنده یه پا رو کلاج و کلاج بگیره و گاز بده و ترمز کنه خوب منصفانه هم همینه که بنزین کمتری مصرف کنه! حالا اگه کسی رشته حسابداری باشه و حساب و کتاب رو فقط تو 1 یا 2 لیتر بنزین اونم تو شهر خلاصه نکنه می تونه حساب اعصاب خودش و همه تبعات اقتصادی و جانی و مالی و خانوادگی و طبی رو هم بکنه! کسی بخواد حسابداری خستگی اعصاب و عضلات و درگیری بیشتر ذهن توی رانندگی رو اونم تو این شرایط ترافیکی و وضع رانندگی بکنه خوب به نتایج جالبی هم میرسه. شما از متخصین و پزشکان اعصاب، ارتوپد، توانبخشی، دردهای استخوانی و ساییدگی و ... به راحتی می تونی سوال کنی و قبل از اینکه حسابی حساب پول هاتون رو به حساب دکترا بریزین تفاوت رانندگی ولو موقت و کم مدت رو با اتوات و دستی سوال کنین همین طور تاثیرات مستقیم بر روی ستون فقرات، اعصاب کف پا و ... . یک کلاج گرفتن یا تعویض دنده در نگاه بی توجهی امر ساده ایست ولی کمتر کسی است که به تمامی مراحلی که در بدن طی می شود تا شما فقط یک دفعه کلاج گرفته دنده عوض کنید دقت کرده باشد. حال تکرار این موضوع در بدن انرژی بیشتری مصرف خواهد نمود. که یافتن اثرات این انرژی بیهوده از لحاظ طبی مربوط به کارشناسان پزشکی و یافتن مضرات اقتصادی را هم به دوستان حسابدار می سپاریم. حالا ما که اصفهان هستیم و واقعا دیگه با این سطح ترافیک و بنزین هر ماشینی هم که داشته باشیم بنا به همون مساله حسابداری که فرمودین زیاد نمی بریم تو شهر و بیشتر از اتوبوس و تاکسی استفاده می کنیم. خصوصا با راه افتادن مترو و خط مستقیم واحد و زیاد شدن ترافیک و قوانین زوج و فرد و خطر تصادفات و مالیدگی و .... این اتفاق پررنگ تر هم خواهد شد دیگه تهران که جای خود داره و بقیه شهر ها هم کم کم همین وضعه!
الحاصل این از شهر توی جاده هم که تفاوتی با هم ندارن!
حالا همه این تفسیر ها مال وقتیه که حسابداری و اون هم حسابداری از نوع فقط بنزین به قضیه نگاه کنیم و گرنه که شرایط خیلی بیشتر هم فرق خواهد کرد.

alish_2006
27 August 2011, 02:21 AM
سلام amir_af عزیز ، شما می فرمایید که در ماه 2500 کیلومتر رانندگی می کنید ، باید بگم که شما در سال حدود 30000 کیلومتر رانندگی می کنید ، تازه نمی دونم همین قدر هم با ویتاراتون رانندگی می کنید ؟؟؟؟ واقعا مقدار کیلومتراژ رانندگی تون بالا هست ، من خودم با وجود این که مهندس عمران هستم و اینقدر این طرف و اون طرف می رم چنین حجم رانندگی ندارم ، اگر هم واقعا مقدار رانندگی شما همین قدر باشد مطمئنا جز اقلیت هستید و اکثریت مردم تو یه سال 30000 کیلومتر ماشین رو نمی رونن ، خوب شما از این نظر که خیلی دست بالا گرفتین ، از نظر اختلاف مصرف هم بیشتر باید سیکل ترکیبی رو در نظر بگیرید ، چون بیشتر استفاده ها به صورت ترکیبی است ، حالا باز هم فرض کنیم شما درست می فرمایید ، مصرف خالص شهری طبق سایت سازنده برای اتومات 11.8 و برای مگان 1600 دستی 9.1 اعلام شده ، در این صورت اختلاف مصرف این دو در هر صد کیلومتر 2.7 است نه 3 لیتر ؟!؟!؟ بنزین رو هم که حتما لیتری 700 حساب کردید دیگه ، در صورتی به که به هر حالا هر فردی مقداری سهم بنزین 400 تومانی هم دارد ؟!؟!؟ مصرف جاده ای رو هم که اختلاف 2000 و 1600 در حدود 0.9 لیتر در هر صد کیلومتر هست که اصلا در نظر نگرفتید ؟؟؟
خوب تا اینجا که تا میتونستید همه را دست بالا گرفتید و حسابی ریخت و پاش کردید !!!!!
حالا بریم سر حساب و کتاب بر مبنای کیلومتراژ رانندگی شما :

با 2500 کیلومتر در ماه و 2.7 لیتر اضافه تر در هر صد کیلومتر و با بنزین لیتری 700 تومان ، ما باید ماهیانه 52500 تومان پول بیشتر پرداخت کنیم که در سال میشه 630000 تومان که البته ما باید ماهیانه در نظر بگیریم و ماهیانه 52500 چیز خیلی زیادی نیست و برای کسی که 35 میلیون هزینه می کند مبلغ چشمگیری نیست حالا چه برسد به امثال خود من که شاید در ماه 1000 کیلومتر بیشتر رانندگی نکنم ، چون از ماشین های دیگرم هم استفاده می کنم ، بنابراین این اختلاف مبلغ سوختی که شما مطرح فرمودید خیلی دست بالا است و نمی تواند ملاک و قابل تعمیم به دیگرانی باشد که این خودرو را تهیه می کنند .

حالا بهتره که من یه حساب متعادل تری با حد واسط تری رو برای شما مطرح کنم :

با در نظر گرفت مصرف سیکل ترکیبی برای اتومات 8.4 لیتر و برای 1600 دستی 6.9 لیتر در هز صد کیلومتر اختلاف مصرف این دو 1.5 است ، حالا فرض کنیم 1000 کیلومتر در ماه مصرف بنده باشد ، در این صورت من نوعی 15 لیتر بیشتر مصرف خواهم کرد ، که با احتساب بنزین لیتری 700 تومان 10500 تومان در ماه باید ولخرجی کنم !!!

این از مصرف سوخت که شما روی اون اینقدر پافشاری می کردید ، امیداورم قبول کرده باشید که خیلی بد بینانه قضاوت کرده اید ، که ان شا الله از روی تعصب نبوده !!!

از لحاظ ظاهر هم باید خدومتتون عرض کنم بله اون رینگ اسپورتی که تفاوت ظاهری مگان 2000 و 1600 هست بسیار در زیبایی خودرو موثر هست و انکار ناپذیر .

از لحاظ اضافه بودن دیگر آپشن های مگان 2000 هم باید بگم که من که حدود سی و چند میلیون می خوام هزینه کنم نباید انتظار چند تا آپشن مثل تهویه اتومات و سنسور نور و باران را داشته باشم ، از لحاظ قدرت موتور نباید توقع داشته باشم که توی یه سر بالایی موتور ماشینم در مقابل یه 206 کم نیاره ، اگه شما میگی باید تمام این موارد رو بی خیال بشم و به خاطر سه میلیون تفاوت قیمت این دو باید قید این حداقل امکانات رو بزنم ، باید در انصاف شما شک کرد ، یا اون دوستمون گفته بود مگان 2000 نسبت به 1600 تجملاتی و لوکس هست ؟!؟!؟ آخه دوست عزیز شما به این چند تا تجهیزات مفید و لازم می گید لوکس ، آخه معنی اینا میشه تجملاتی و لوکس !؟!؟ مگان یه خودروی معمولی شهری هست ، خوبه ماشاالله حداقل تو خیابون ماشین های لوکس کم نیست که شما تفاوت ماشین لوکس رو از غیر لوکس تشخیص ندید ؟!؟ کسی که اینقدر به صرفه جویی اهمیت میده که نباید بیاد مگان 1600 رو بخره سی میلیون باید بره یه پراید بخره و بقیه رو هم با هاش یه کاسبی را بندازه ، یا اصلا اگه می خواد خیلی صرفه جویی کنه ، همون پراید رو هم نخره و از آژانس استفاده کنه ، مطئنا با در نظر گرفتن این افتی که ماشین ها این روزا داره و این حجم استفاده شما که استهلاک رو بالا می بره و حسابی خرج رو دستتون میذاره خودرویی مثل مگان چه 1600 و چه 2000 به صرفه نیست !!!!
دوست عزیز من ، برای دو تا ماشین با قیمت به این نزدیکی که نمیشه تمرکز کرد روی مصرف سوخت و صرفه جویی ، باید تمرکز کنید روی مشخصات خودرو ، که راحتی بیشتری رو برای شما به ارمغان میاره ، نظر سنجی سایت هم نظر من و دوستان رو تایید می کنه .

nima_autol2001
27 August 2011, 03:45 AM
قرار بود مگان 7 دنده هم تولید بشه..کسی میدونه کارش به کجا رسید؟

mazhari2525
27 August 2011, 08:27 AM
سایت مرجع شما مگان 1600e2 رو فاقد شیشه بالابر حساس به مانع یا پرده های روی شیشه های عقب دونسته در حالیکه در مگان 1600e2 که من دارم این آپشن ها رو داره

amir_af
27 August 2011, 02:07 PM
mazhari2525 عزیز دران سایت مشخصات e1 درج شده است.

ایلیا جان من ماشین اتومات هم دارم و راحتی ان هم برای بنده روشن است ولی همچنان با این صحبتتان مخالف هستم که تفاوت مصرف 1.6 و 2.0 1 یا 2 لیتر باشه و در خارج شهر اصلا تفاوتی نداشته باشند قضاوت با دوستان ایلیا جان امیدوارم زودتر شما مگانت را تحویل بگیری تا بیشتر بتوان از تجربه واقعی شما با مگان استفاده کرد.

alish_2006 عزیز. بنده در حدود 9 ماه است مگان دارم و حدود 18000 تا باان رانندگی کردم.25000 رانندگی در سال دست بالا است؟نظر شما است. چون گارانتی خود ماشین هم سالی 20000 و در 2 سال 40000 است.دوست عزیز من بنزین سوپر هم محاسبه نکرد که همه به مگان سوپر می زنند انوقت شما می گویید دست بالا متاسفانه چون شما هنوز ماشینتان را تحویل نگرفته ایید نظر شما در مورد مصرف چندان قابل استناد نیست.در مورد تعصب خدمتتان بگم که بنده 1 ماشین را بیش از 2 سال نگه نمی دارم مگان 30 تومنی هم ارزش تعصب نداره الا هم می توانم یک نقد 1 صفحه ای از مگان بنویسم بنابر این خواهشا به بیراهه نرویید و من را که دارم در مورد مصرف ماشینی که در اختیار است توضیح می دهم متعصب نخوانید.امیدوارم دوستانی که مگان 2.0 دارن بیشتر در بحث شرکت تا بتوانیم بیشتر از نظرات انها استفاده کنیم.
باتشکر...

tiger-2000-full
27 August 2011, 02:27 PM
امیر جان خیلی جالبه شما از کجا فهمیدید که بنده هنوز مگانم رو تحویل نگرفتم؟!!!!!!!!! میدونی چرا می پرسم چون با هر کی صحبت می کنم دقیقا بعد چند پست این جمله شما رو میگه!
انشاالله بنده هم امیدوارم زودتر بگیرم تا هر جایی که نیاز به تجربه عملی هم هست بتونم کمک کنم! ولی گمان نمی کنم مقدار مصرف دو خودرو که توسط خود شرکت اعلام شده و همینطور فهمیدن نکات رفاهی و بهداشتی (طبی) و روانی (اعصاب) و در یک کلام آرامش و پرهیز از مخارج اقتصادی این مقولات خیلی سخت باشه و نیاز به تحویل گرفتن و عملی کار کردن. بالاخره 2*2=4! اما در مورد اینکه نظر بنده و جناب alish_2006 را در مورد سوخت مستند نمی دونین باید عرض کنم خدمتون مقدار سوختی که هر دوی ما اعلام کردیم از روی سایت رنو بود حالا اگه واقعا غیر مستنده بماند! باید با شرکت رنو مکاتبه کنیم! اما جالبه که خود شما هم استناد به همون منبع داشتین ولی خوب علی الظاهر به دلیل اینکه ما متعصبیم و شما نیستین استناد ما هم مستند نیست! جالبه ممنون!
منظور از تعصبی هم که alish_2006 عزیز فرمودن شخص شما نیست بلکه برخورد شماست! بالاخره وقتی انسان چشمش رو رو بقیه حرفها ببنده و مدام حرف خودش رو فقط تکرار کنه به این عملش میگن تعصب! وگرنه شما اصلا متعصب نیستین. دوست من حتی از لحاظ اقتصادی و اون هم اقتصادی فقط از نوع اختلاف میزان سوخت هم که به قضیه نگاه کنیم باز هم نمیشه کفه ی ترازوی صرفه رو به سمت 1.6 کشوند بنا به همه ی دلایل بالا که حقیر و دیگر دوستان ذکر کردیم. شما مطمئن مطمئن مطمئن باش اگه فرمایش شما صحیح بود و مردم انقدر معنای صرفه رو نمی فهمیدن! پارس خودرو هیچ وقت مجبور نمی شد که به جای e1 ، مدل فول e2 رو بده بیرون! چون قطعا بنا به نظر شما و اون دوست عزیز e1 قطعا صرفه اقتصادی بیشتری از e2 داره! ولی می بینیم که بازار و خرید و انتخاب ملت و کارخونه چیز دیگه ای می گن حالا شما باز می خوای بگی که نه خیر ! اون یه امر جداست.

amir_af
27 August 2011, 02:55 PM
امیر جان خیلی جالبه شما از کجا فهمیدید که بنده هنوز مگانم رو تحویل نگرفتم؟!!!!!!!!! میدونی چرا می پرسم چون با هر کی صحبت می کنم دقیقا بعد چند پست این جمله شما رو میگه!
انشاالله بنده هم امیدوارم زودتر بگیرم تا هر جایی که نیاز به تجربه عملی هم هست بتونم کمک کنم! ولی گمان نمی کنم مقدار مصرف دو خودرو که توسط خود شرکت اعلام شده و همینطور فهمیدن نکات رفاهی و بهداشتی (طبی) و روانی (اعصاب) و در یک کلام آرامش و پرهیز از مخارج اقتصادی این مقولات خیلی سخت باشه و نیاز به تحویل گرفتن و عملی کار کردن. بالاخره 2*2=4! اما در مورد اینکه نظر بنده و جناب alish_2006 را در مورد سوخت مستند نمی دونین باید عرض کنم خدمتون مقدار سوختی که هر دوی ما اعلام کردیم از روی سایت رنو بود حالا اگه واقعا غیر مستنده بماند! باید با شرکت رنو مکاتبه کنیم! اما جالبه که خود شما هم استناد به همون منبع داشتین ولی خوب علی الظاهر به دلیل اینکه ما متعصبیم و شما نیستین استناد ما هم مستند نیست! جالبه ممنون!
منظور از تعصبی هم که alish_2006 عزیز فرمودن شخص شما نیست بلکه برخورد شماست! بالاخره وقتی انسان چشمش رو رو بقیه حرفها ببنده و مدام حرف خودش رو فقط تکرار کنه به این عملش میگن تعصب! وگرنه شما اصلا متعصب نیستین. دوست من حتی از لحاظ اقتصادی و اون هم اقتصادی فقط از نوع اختلاف میزان سوخت هم که به قضیه نگاه کنیم باز هم نمیشه کفه ی ترازوی صرفه رو به سمت 1.6 کشوند بنا به همه ی دلایل بالا که حقیر و دیگر دوستان ذکر کردیم. شما مطمئن مطمئن مطمئن باش اگه فرمایش شما صحیح بود و مردم انقدر معنای صرفه رو نمی فهمیدن! پارس خودرو هیچ وقت مجبور نمی شد که به جای e1 ، مدل فول e2 رو بده بیرون! چون قطعا بنا به نظر شما و اون دوست عزیز e1 قطعا صرفه اقتصادی بیشتری از e2 داره! ولی می بینیم که بازار و خرید و انتخاب ملت و کارخونه چیز دیگه ای می گن حالا شما باز می خوای بگی که نه خیر ! اون یه امر جداست.
ایلیا جان همواره میزان مصرف واقعی از مصرف اعلام شده توسط کارخانه بیش تر است و استناد من به دلیل این بود که عده ای از دوستان مصرف داخل شهر را 9-10 که من عرض کردم خود شرکت رنو 11.8 اعلام کرده که این در شرایط استاندارد است و در واقعیت چیز دیگری است با توجه به نوع بنزین و...

tiger-2000-full
27 August 2011, 03:07 PM
ممنون امیر جان ای کاش سوالات دیگه رو هم جواب می دادین تا بحث واقعا روشن تر بشه.
اما بنده یادم هست که توی پست بالاییتون فرموده بودین که رانندگی نامناسبتون حتی! سوخت 9.2 رو برای 1.6 ارمغان اورده یعنی فقط 0.1 اختلاف با میزانی که سایت رنو اعلام کرده! بعید می دونم میزان مصرف واقعی حداقل طبق تجربه شما و حتی با رانندگی که خودتون فرمودید با میزانی که سایت اعلام کرده فرق کنه. همینطور میشه نتیجه گرفت با توجه به رانندگی حداکثری شما (به تعبیر خودتون "رانندگی افتضاح") مصرف حداکثریتون هم 9.2 بوده نتیجه ی مهم اینه که اگه صحبت شما دقیق باشه میزان سوختی که رنو در نظر گرفته و روی سایتش هم هست میزان حداکثری و در بدترین شرایط هست. پس بیشتر از این نیست!
مقدار 9 و 10 2.0 توی شهر رو هم با توجه به نوع رانندگی و سطح ترافیک اصلا بعید نمی دونم. ماشینی که قابلیت سوزوندن 6.5 رو داشته باشه و مصرف ترکیبیش هم 8.4 باشه قطعا می تونه به این میزان که بعضا و بعضی از دوستان طبق تجربیات و نظرات محترم خودشون به دست اوردن صحیح باشه!
(در هر صورت یه توضیح پرانتزی هم بد نیست فرقی نداره که کدوم به صرفه ترن مهم اینه که دوستای خوبی مثل شما هستن و باهاشون تبادل نظر می کنیم.
همین...)

amirvania
27 August 2011, 03:14 PM
mazhari2525 عزيز دران سايت مشخصات e1 درج شده است.

ايليا جان من ماشين اتومات هم دارم و راحتي ان هم براي بنده روشن است ولي همچنان با اين صحبتتان مخالف هستم که تفاوت مصرف 1.6 و 2.0 1 يا 2 ليتر باشه و در خارج شهر اصلا تفاوتي نداشته باشند قضاوت با دوستان ايليا جان اميدوارم زودتر شما مگانت را تحويل بگيري تا بيشتر بتوان از تجربه واقعي شما با مگان استفاده کرد.

alish_2006 عزيز. بنده در حدود 9 ماه است مگان دارم و حدود 18000 تا باان رانندگي کردم.25000 رانندگي در سال دست بالا است؟نظر شما است. چون گارانتي خود ماشين هم سالي 20000 و در 2 سال 40000 است.دوست عزيز من بنزين سوپر هم محاسبه نکرد که همه به مگان سوپر مي زنند انوقت شما مي گوييد دست بالا متاسفانه چون شما هنوز ماشينتان را تحويل نگرفته اييد نظر شما در مورد مصرف چندان قابل استناد نيست.در مورد تعصب خدمتتان بگم که بنده 1 ماشين را بيش از 2 سال نگه نمي دارم مگان 30 تومني هم ارزش تعصب نداره الا هم مي توانم يک نقد 1 صفحه اي از مگان بنويسم بنابر اين خواهشا به بيراهه نروييد و من را که دارم در مورد مصرف ماشيني که در اختيار است توضيح مي دهم متعصب نخوانيد.اميدوارم دوستاني که مگان 2.0 دارن بيشتر در بحث شرکت تا بتوانيم بيشتر از نظرات انها استفاده کنيم.

باتشکر...
مصرف مگان يا هر ماشين ديگه اي رابطه مستقيم با نحوه رانندگي شما که اسپرت برونيد يا اکونوميک ميزان ترافيک و استفاده کردن يا نکردن از کولر داره و ارتباط کمي هم ميتونه به نوع بنزين داشته باشه (سوپر يا معمولي) . من مصرف دقيق 1.6 رو نميدونم اما ماشين من در بدترين شرايط (ترافيک سنگين + کولر با درجه 18 + راننگي کاملا اسپرت و پر کردن گاز + بنزين معمولي ) به حدود 13.5 تا 14 ليتر در 100 کيلومتر هم ميرسه و در بهترين شرايط ( اتوبان با سرعت ثابت 90 + کولر خاموش + بنزين سوپر ) به حدود 6 ليتر هم رسيدم .
سپاس

masoud687
27 August 2011, 03:23 PM
مصرف من در شهر با کولر روشن، ترافیک روان، بنزین سوپر اما رانندگی پرشتاب همیشه بین 13 الی 14 است. الان هم حدود 6000 تا رفته. اما اتوماتیک واقعا ارزش اضافه پرداختش رو داره
با تندر که مصرف مشابهی با مگان دستی 1.6 داره در شرایط مشابه حدود 11 الی 12 میسوزوندم.

aminsalivan
27 August 2011, 03:39 PM
دوستان اگر میخواهید ببینید که کدوم به صرفه هست فقط نباید رو تفاوت مصرف سوختzoomکنید.یک خودروی اتومات به طور معمول شاید هیچ وقت نیاز به تعمیر نداشته باشد(اتفاقات نادر و موارد استثنا موضوع بحث ما نیست چون این اتفاقات برای گیربکس دستی هم پیش می اید و برای انواع بنز و بی ام و هم غیر ممکن نیست).به خودروهای قدیمی دنده اتومات که نگاه کنید میبینید خیلی از انها بدون هیچ گونه تعمیری 20تا30سال کار کرده اند اما خودروی دنده دستی حدودا بعد100هزار کیلومتر(بسته به نحوه رانندگی)نیاز به تعویض دیسک و صفحه کلاچ دارند و در خودرویی مانند مگان بعید میدونم که هزینه اش کمتر از 400هزار تومان باشد(دوستان مطلع لطفا براورد هزینه کنند).در ضمن گیربکس های اتومات چون نحوه اماده سازی و هم دور کردن چرخ دنده ها را به طور اتومات انجام میدهند در نتیجه این کار را به بهترین شکل و با حداقل استهلاک ممکن انجام میدهند(به خصوص اگر گیربکس هوشمندی مثل مگان اتومات باشه)در صورتی که در گیربکس دستی شما هرچه قدر هم که مایکل شوماخر باشی!!باز هم نمیتونی به دقت و ظرافت یک گیربکس اتومات این کار را انجام دهی و مطمئنن در طول سالها استفاده از ماشین خود بارها مواردی پیش می اید که شما عمدا یا سهوا با دنده مرده حرکت میکنید یا تعویض دنده اشتباه انجام میدهید یا یکدفعه کلاچ را رها میکنید یا بعضی وقتا به قول معروف اب هویج میگیرید!!و تمام این مواردی که ذکر کردم باعث استهلاک بیشتر-تعداد خرابی های بیشتر -تعداد دفعات مراجعه به تعمیرکار بیشترو طبیعتا هزینه بالاتری میشود .حالا شما هی بیاین بگین مصرف مگان 1600فلان قدر کمتر از2000هست!!
این دیگه چجور مقایسه ای هست !!منکه واقعا موندم!!چون این طور که بعضی دوستان دارند اظهار نظر میکنند از نظر این دوستان 206تیپ5 بهتر از ام جی550است چون شتابش یکم بیشتره و مصرف سوختش هم کمتره در نتیجه 206تیپ5 بهتر از ام جی550هست و بقیه موارد مانند تکنولوژی -راحتی-امکانات و غیره هم بزار در کوزه ابشو بخوره!!

mahdi13
27 August 2011, 03:56 PM
مگه صرفه فقط اقتصادیه ؟
اعصاب راحت تر توی ترافیک صرفه روحی نیست؟
خلاص شدن پات از دست کلاچ و خستگی کمتر صرفه جسمی نیست؟
ور نرفتن دائم با تهویه تا رسیدن به دمای مطلوب صرفه روحی و جسمی نیست؟
.......................................صرفه....... ....نیست؟...

alish_2006
27 August 2011, 10:34 PM
mazhari2525 عزیز دران سایت مشخصات e1 درج شده است.

ایلیا جان من ماشین اتومات هم دارم و راحتی ان هم برای بنده روشن است ولی همچنان با این صحبتتان مخالف هستم که تفاوت مصرف 1.6 و 2.0 1 یا 2 لیتر باشه و در خارج شهر اصلا تفاوتی نداشته باشند قضاوت با دوستان ایلیا جان امیدوارم زودتر شما مگانت را تحویل بگیری تا بیشتر بتوان از تجربه واقعی شما با مگان استفاده کرد.

alish_2006 عزیز. بنده در حدود 9 ماه است مگان دارم و حدود 18000 تا باان رانندگی کردم.25000 رانندگی در سال دست بالا است؟نظر شما است. چون گارانتی خود ماشین هم سالی 20000 و در 2 سال 40000 است.دوست عزیز من بنزین سوپر هم محاسبه نکرد که همه به مگان سوپر می زنند انوقت شما می گویید دست بالا متاسفانه چون شما هنوز ماشینتان را تحویل نگرفته ایید نظر شما در مورد مصرف چندان قابل استناد نیست.در مورد تعصب خدمتتان بگم که بنده 1 ماشین را بیش از 2 سال نگه نمی دارم مگان 30 تومنی هم ارزش تعصب نداره الا هم می توانم یک نقد 1 صفحه ای از مگان بنویسم بنابر این خواهشا به بیراهه نرویید و من را که دارم در مورد مصرف ماشینی که در اختیار است توضیح می دهم متعصب نخوانید.امیدوارم دوستانی که مگان 2.0 دارن بیشتر در بحث شرکت تا بتوانیم بیشتر از نظرات انها استفاده کنیم.
باتشکر...

ببین دوست عزیز اونی که به بیراهه میره جنابعالی هستید ، اول تو پست های قبلی میفرمایید ماهی 2500 کیلومتر ، که میشه سالی 30000 کیلومتر ، حالا هم که می فرمایید 9 ماه 18000 کیلومتر که میشه ماهی 2000 کیلومتر ، که اگر بنا بر مقایسه خودتون با گارانتی خودرو هم باشه شما باز هم استفادتون از اون هم بالاتره ، میگیم بنزین سهمیه ای لیتری 400 رو هم در نظر نمی گیریم و برای دل شما همه را لیتری 700 در نظر می گیریم ، می فرمایید باید سوپر در نظر بگیرید ، ببخشید که اینجور میگم ، ولی کاملا مشخص هست که شما از تمرکز روی مصرف سوخت و مطرح کردن این اعداد و ارقام بی سر و ته که تا حالا معلوم شده واقعیت نداره ، هدفی رو دنبال می کنید ، اگه همه بخوان به مصرف سوخت فکر کنن که کارخانه های خودروسازی باید درشون رو تخته کنن ، الان مزدا 3 مصرفش بالاتر از مگان هست ، ولی به خاطر کیفیت خوب ، آپشن ها و ... مردم حاضرن نزدیک 50 میلیون براش پول بدن ، شما به ماشین های هیوندای نگاه کن ، اکثراً بالای 2400 سی سی هستن که مصرفشون از همین مگان هم بالاتره ، دست کم هم باید 20 تا 30 میلیون بیشتر از مگان براشون پول بدی ، حالا کسی نباید اینا رو بخره ، باید وارد نمایشگاه اتوموبیل که میشیم چشممون رو روی تمام ویژگی های یک خودرو از ظاهر بگیر تا امکانات و برند ببندیم و بپرسیم آقا مصرفشون چقدره !!!! استدلال و منطق شما این رو میگه؟!؟! الان توی کشوری مثل آمریکا هم سوخت گرونه ، ولی می بینید که چقدر به ماشین های پر قدرت و بالطبع پر مصرف علاقه دارن ، مثلا در حال حاضر من سه تا ماشین دارم تیپ 2 و تیپ 6 و زانتیا ، که به ترتیب مصرفشون بالاتر از قبلی هست ، حالا باید چشمم رو تمام محاسنی که زانتیا نسبت به تیپ 2 داره ببندم و زانتیا سوار نشم ، راحتی و آپشن های تیپ 6 رو نسبت به همون تیپ دو در نظر نگیرم بگم بجای این دو تا هم دو تا تیپ 2 دیگه بخرم تا مصرف سوختم بیاد پایین، اگر هم مشکلتون این هست که من مگانم رو تا چند روز دیگه تحویل میگیرم ولی بهتره این رو بدونید که من بدون تحقیق کاری نمی کنم ، الان دایی من مگان 2000 داره و دوستام هم 2000 دارن و هم 1600 ، همه را هم تست کردم ، امیر جان عزیز من ، شما ببین الان چند صفحه داری درباره مصرف سوخت صحبت می کنی و تمام دوستان هم با شما مخالف هستن و نتیجه نظر سنجی سایت هم که مشخصه ، بهتره که لطف بفرمایید و بحث رو تغییر بدید و به سمت پر بار کردن تاپیک و بیان نکات جدید پیش برید .

amir_af
27 August 2011, 11:15 PM
شما چرا انقدر حالت تهاجمی داری به خودت مسلط باش عزیز دلم.

نمی خوام با شما بحث بکنم ولی اول به عنوان تاپیک دقت کنید کدام با صرفهههههههه تر است؟

بنده هم با یک سری دلایل از جمله مصرف کمتر گفتم که 1.6 باصرفهتر است که خیلی افراد قبول کردن ولی شما و ایلیا فرمودید مصرفش چندان با یکدیگر تفاوت نداره و در حد 1 تا 2 لیتر است که خوشبختانه با حضور دیگر دوستان 2.0 سوار مشخص شد که حق با چه کسی بود.

alish_2006 عزیز بنده صحبتام را انجام دادم خواهشا در این بحث دیگر بنده را مخاطب قرار ندهید.در مورد مصرف خدمتتان عرض کنم بنده با ویتاراهم حدود 40000 در 1.5 که دارمش رانندگی کردم یعنی در مجموع بیش از سالی 30000 km رانندگی.
با تشکر و امیدوارم کدورتی باقی نمانده باشد.

tiger-2000-full
27 August 2011, 11:45 PM
دوست عزیزم امیر جان خداییش یه کم کوتاه بیا باور کن اینطور نیست . همه دارن تو تاپیک یه چیزی رو می گن و شما یه چیز دیگه! حرفهای دوستان واقعا جای تامل داره ! شما باید یه مرور دیگه حداقل رو نظرات خودتون داشته باشین. بالاخره تنقاضات فرمایشات شما باید حل بشه!
یادم نمی آد خیلی افراد قبول کرده باشن که 1.6 با صرفه تر هست میشه اسامی این خیلی افراد رو بگین؟
دوستان 2.0 سواری که با صداقت بیشترین مصرف شون رو توی شهر با رانندگی پر شتاب و اسپرت و روشن بودن کولر بیان کردن فکر نمی کنم جایی فرمایشات شما رو تایید کرده باشن ! یا هیچ کدومش رو قبول داشته باشن! می تونید به نظراتشون در صفحات قبل رجوع کنین. موجوده ! مثلا نظرات amirvania عزیز در مورد صرفه هست بخونیدشون! بهتره مصرف سوخت 1.6 در شرایط مشابه و با صداقت بیان بشه تا اختلاف وحشت ناکی که شما می فرمائید بهتر مشخص بشه!
امیر جان مگان 1.6 میتونه فقط از نظر مصرف سوخت اون هم فقط در شهر اون هم طبق گفته ی خود حضرتعالی حداکثر 2 لیتر اختلاف داشته باشه!
قدرت، سرعت، شتاب، ایمنی، رفاه، بهداشت جسم و روان، امکانات بیشتر، اینها هم قطعا جزو پارامترهای صرفه هست که برای چندمین بار بنده و دوستان تکرار می کنیم ولی ای کاش گوش شنوا هم ... .
درسته تاپیک موضوعش "صرفه" هست ولی نگفته صرفه= سوخت کمتر در شهر! صرفه مفهومی کلی و عام داره که باید همه قسمت هاش بررسی بشه! اگر فقط بخوایم پارامتر سوخت در شهر رو بررسی کنیم پس داشتن ویتارا هم واقعا صرفه نداره! در صورتی که اینطور نیست. درسته؟

amir_af
28 August 2011, 12:05 AM
ایلیا جان سلام.

شتاب کدام بیشتر است.

حداکثر سرعت طبغ اعلام رنو فقط 3 km تفاوت دارن 192-195.

ایمنی 2.0 بیشتر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رفاه؟از طرف دیگه ایلیا جان اگه خیلی به سلامت جسم اهمیت مئ دهید ماشینی بگیرید که حداقل کروز کنترل و ماسازور صندلی داشته باشه مثل ویتارا نه مگان که اصلا صندلی راحتی نداره(بین خودمان باشه)

امکانات بیشتر یعنی چه امکاناتی ؟ تهویه قبول ولی یه سنسور نور چه کاربردی داره و یه رینگ المینیومی که پولش هم گرفتن.اگه سانروف چشم ایربگ بیشتر و کروز داشت می شد گفت امکانات بیشتر نه 2تا سنسور نور و رینگ اسپرت ان هم یک سایز.

با تشکر...

tiger-2000-full
28 August 2011, 12:35 AM
ایلیا جان سلام.

شتاب کدام بیشتر است.

حداکثر سرعت طبغ اعلام رنو فقط 3 km تفاوت دارن 192-195.

ایمنی 2.0 بیشتر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رفاه؟از طرف دیگه ایلیا جان اگه خیلی به سلامت جسم اهمیت مئ دهید ماشینی بگیرید که حداقل کروز کنترل و ماسازور صندلی داشته باشه مثل ویتارا نه مگان که اصلا صندلی راحتی نداره(بین خودمان باشه)

امکانات بیشتر یعنی چه امکاناتی ؟ تهویه قبول ولی یه سنسور نور چه کاربردی داره و یه رینگ المینیومی که پولش هم گرفتن.اگه سانروف چشم ایربگ بیشتر و کروز داشت می شد گفت امکانات بیشتر نه 2تا سنسور نور و رینگ اسپرت ان هم یک سایز.

با تشکر...
مثل اینکه سوالات ما بی پاسخ می مونه و باید جواب شما رو فقط بدیم چشم:
شتاب ثانویه و کاربردی 2.0 به دلیل گشتاور بالاتر و قدرت بیشتر.
حداکثر سرعت رو می تونید امتحان کنید و تاثیر 2.0 و قدرت بیشتر رو ضمن کم صدایی خودتون بسنجین و همینطور نظرات و تجربیات وجود در همین سایت با اونا هم مقایسه کنین!
ایمنی خودرویی بالاتر است که تمرکز بیشتری به راننده داده و از بار مسولیت او در کنترل خودرو کم کند!(گریبکس اتو) همینطور با ارائه دادن امکانات اتو مانند سنسور نور و بارون به راننده کمک کند.
امکانات بیشتر هم سنسور نور هیچ کاربدی نداره رنو و کلا خودروسازهایی که این آپشن رو می زارن خیلی نفهم اند!
تهویه و سنسور بارون رو هم که قبول کردین خدا رو شکر.
رینگ آلومنیومی رو هم باید مفتی می دادن اشباه کردن.
در مورد رفاه هم بحث سر دو خودرو 1.6 و 2.0 هست جهت اطلاع نه ویتارا یا خودرو های سونا و جکوزی دار! صرفه با ماشینی است که امکانات بیشتری داره نمیشه ندید گرفت دوست من .
این دلایل شما هم همونطور که می بینین فقط می تونه شما را راضی کنه و انتخابتون رو ولی در مورد بقیه باید اجازه بدین خودشون قضاوت کنن.
ممنون.

mehrdad_ati
28 August 2011, 02:50 AM
امیر جان کوتاه بیا یه خورده ! خودت فکر کم اگر 2000 باص رفه نبود و خریدش منطقی نبود اصلا رنو میومد همچین خودرویی تولید کنه ؟ اصلا کسی میخرید ؟! با صرفه بوذدن که فقط مصرف سوخت نیست !! با صرفه بودن یعنی برای پولی که میدی چی میگیری !!! شما یه پولی دادی 1600 گرفتی یکیم 4 تومن بیشتر داده 400 سیسی موتور قوی تر با گیربکس اتومات گرفته !!! که کاملا توجیه اقتصادی داره . نتایج نظرسنجی تاپیک هم که خودش گوایاست .

alitala2012
14 May 2012, 07:36 PM
ان یه سوال برام پیش اومده مگان 1600 e2 موارد زیرو داره یا نه مگه E2 همون فول خودمون نیست ؟!:icon_ques
1.سنسور نو رو باران
2. تهویه اتومات
3. پرده پشت ( به اصطلاح )
یکی میگه نداره یکی میگه داره اخرش ما نفهمیدیم راستی رینگ خود مگانو میشه از نمایندگی خرید یا خیر ؟

iranan99
16 May 2012, 10:59 PM
آقا ما چقدر از این بحث استفاده میکنیم واقعا
با این فرمایش هائی که دوستان میقرمایند میشه ثابت کرد ژیان از لامبورگینی خیلی بهتره چون ما ژیان داریم و روش تعصب داریم البته اگه پولی دستمون بیاد و یه پیکان بگیریم اونوقت پیکان خدای ماشین های عالمه و صد البته اگه خدا قسمت کنه و ارث باد آورده ای برسه و پراید بگیریم دیکه میشه دز وصف پراید کتابها نوشت
واقعا که
بس کنید آقا

peymaan
20 May 2012, 12:04 AM
ان یه سوال برام پیش اومده مگان 1600 e2 موارد زیرو داره یا نه مگه E2 همون فول خودمون نیست ؟!:icon_ques
1.سنسور نو رو باران
2. تهویه اتومات
3. پرده پشت ( به اصطلاح )
یکی میگه نداره یکی میگه داره اخرش ما نفهمیدیم راستی رینگ خود مگانو میشه از نمایندگی خرید یا خیر ؟

دوتای اولی رو نداره. سومی رو داره.

majestic
16 June 2012, 12:45 PM
سلام.
چرا همه پرسی بسته شده است ؟