PDA

View Full Version : تجربه شما از شتابگيري مزدا3 جديد در مقايسه با مدل قديم و خودروهاي ديگر

صفحه ها : [1] 2 3

mazyar -3
9 August 2010, 02:13 PM
سلام
دوستان نظرات گوناگوني در خصوص شتاب مدل جديد در مقايسه با مدل قديم و خودرو هاي ديگر ارائه مي كنند كه بعضا با هم متناقض است . بهتر است در اين گفتگو به طو خاص تجربيات خود را دراختيار بگذاريم.

mazyar -3
9 August 2010, 02:18 PM
هر چند در مدل جديد با بهبود سيتم عليق و آپشن دنده روي فرمان و گيربكس 5 دنده امكان رانندگي اسپرت تر و سريعتري فراهم شده است اما بيشتر دوستان منظورشان همان درگ يا مقايسه 0 تا 100 اين مدل با مدل قديمي و خودروهاي ديگر است.
من كه هر دو مدل را داشتم به نظرم شتاب يكساني دارند . در ارتفاع كنار دريا هر دو مدل را تست كردم و به همين نتيجه رسيدم (تو تهران موقعيت تست 0 تا 100 در شرايط استاندارد نداشتم)
با مدل قبلي ببا تيپ 5 سرحال دوستم از صفر كنديم تل 40 كيلومتر 1 گلگير جلو بود تو 60 كيلومتر مساوي و بعد از اون من افتادم جلو ولي تا 80 بيشتر نرفتيم.

arash_2ti
9 August 2010, 03:25 PM
من توي سايت كلوپ مزداي استراليا چند ماه پيش خوندم كه دارندگان از كمتر شدن شتاب مدل جديد حرف زده بودند و بعضي ها هم اونو به استانداردهاي بالاتر آلايندگي ايم مدل نسبت مي دادند.

mazyar -3
4 September 2010, 09:59 AM
ديدم دوستان تجربه يا تست خاصي انجام ندادند بالاخره تو يه روز خلوت با شرايط زير اقدام به انجام تست 0 تا 100 كردم. باك بنزين تا نيمه پر؛يك سرنشين ؛جاده صاف و شيب تقريبا صفر .
چند روش رو تست كردم .بهتر ديدم با فشردن همزمان پدال ترمز و گاز و برداشن پا از روي ترمز شروع به حركت كنم .
در 2 با اولي كه با روشن بودن dsc اين كار رو كردم مشكل زيادي نداشتم .اما در حالت خاموش بودن dsc كمي هرزگزدي داشتم كه كنترلش زياد هم آسون نبود . در مجموع با خاموش بودن dsc موافقتر هستم ولي به شرطي كه گاز رو از اول تاآخر فشر نديم تا با هرزگزدي زمان رو از دست ندهيم. در مجموع در چند بار انجام تست درشرايط گوناگون 2 بار به عدد 9 ثانيه رسيدم و 2 بار به عدد 10 ثانيه كه يكبارش ترمز دستيم يكم بالا بود:icon_arro و يكبار هم رو حالت اتوماتيك حركت كردم و دنده يك قبل از ردلاين عوض شد در حاليكه بايد حتما نزديك 7000 دور عوض شود و با دنده 2 هم به سرعت 100 برسيم . فيلم هم گرفتم و سعي مي كنم براتون آپلود كنم.

mazyar -3
4 September 2010, 10:17 AM
در ضمن به طور اتفاقي با يك زانتيا كورس گذاشتم.داشتم با 100 تا سرعت ميرفتم يه زانتيا اومد از سمت راستم سبقت بگيره اول گفتم بذارم بره بعد گفتم يه تستي بكنم. با اينكه ان زودتر دور داشت و اولش اومد كامل كنار من ولي بعدش تا 130 يا 140 كه به هم گاز داديم افتاد عقب و بعدش هم ديگه گاز نداد.

arash_2ti
4 September 2010, 12:08 PM
خوب بالاخره نسبت به نسل قبلي بهتر شده يا بدتر ؟

mazyar -3
4 September 2010, 12:17 PM
در مورد 0 تا 100بايد گفت فرقي نكرده .اتفاقا با فيلمي كه از مزدا3 قبليم گرفته بودم مقايسه كردم تنها تفاوتش اينه كه مدل جديد دنده هاش تو سرعت پايينتر پر ميشه مثلا دنده 2 ممدل قبلي تا 120 جاداشت ولي مدل جديد 100 تا تقريبا آخرشه . اين خودش باعث ميشه براي رسيدن به سرعت 100 از گشتاور و قدرت بيشتري استفاده كرد. اما در مورد عدد صفر تا صد هر دو همون حول و حوش 9 ثانيه بودند .
البته توي معكوسها و رانندگي سريع گيربكس 5 دنده و ضرايب نزديكتر دنده ها به مدل جديد كمك زيادي مي كنه و دنده پشت فرمون هم به تمركز بهتر و عملكرد سريعتر كمك مي كنه.

sepehr-saheli
4 September 2010, 12:41 PM
من هم امتحان کردم به نتیجه مثل مدل قبل یعنی همون حدود 9 ثانیه رسیدم و بارها گفتم حتی خود بچهای گروه بهمن هم در مورد شتاب ازم پرسیده بودن که جواب من این بود که چون نسبت به نسل قبلی نرم تر و بی صدا تر شده احساس می کنه آدم که کند شده ولی اینجور نیست و شتابش دقیقا با قبلی یکی هست ضمن اینکه بنظر من کیربکس خیلی خیلی بهتر عمل می کنه و در حالت دستی خیلی چابک تر میشه ماشین

aminbehbahani
4 September 2010, 01:45 PM
من هم امتحان کردم به نتیجه مثل مدل قبل یعنی همون حدود 9 ثانیه رسیدم و بارها گفتم حتی خود بچهای گروه بهمن هم در مورد شتاب ازم پرسیده بودن که جواب من این بود که چون نسبت به نسل قبلی نرم تر و بی صدا تر شده احساس می کنه آدم که کند شده ولی اینجور نیست و شتابش دقیقا با قبلی یکی هست ضمن اینکه بنظر من کیربکس خیلی خیلی بهتر عمل می کنه و در حالت دستی خیلی چابک تر میشه ماشین
من هم دقيقا به همين نتيجه رسيدم ،چون نرمتر از مدل قبلي هست حس نميكني داره شتاب ميگيره

afshin_k
4 September 2010, 02:19 PM
تو مسابقه درگ 400 متر مزدا3 هاچبک از زانتیا عقب افتاد... فیلمش رو به آپلود می کنم...

کلاشتاب نسبت به مدل قبلی افت زیادی داشته با وجود اینکه گیربکس 5 سرعته شده که ممکنه به خاطر مصرف سوخت و آلایندگی و غیره باشه ...

sepehr-saheli
4 September 2010, 02:22 PM
تو مسابقه درگ 400 متر مزدا3 هاچبک از زانتیا عقب افتاد... فیلمش رو به آپلود می کنم...

کلاشتاب نسبت به مدل قبلی افت زیادی داشته با وجود اینکه گیربکس 5 سرعته شده که ممکنه به خاطر مصرف سوخت و آلایندگی و غیره باشه ...
اوون فیلم کزایی انقدر حرف و حدیث و دعوا لیجاد کرد که بهتره نزارید.فکر کنم همه دیدن تو همین سایت هم دوستان گزاشته بودن که مدیران پاک کردن پستش رو.البته از سایت مادرش هم برداشته شد در نهایت.اوون فیلم ساختگی بودن تقریبا اثبات شده./

arash_2ti
4 September 2010, 02:26 PM
اوون فیلم کزایی انقدر حرف و حدیث و دعوا لیجاد کرد که بهتره نزارید.فکر کنم همه دیدن تو همین سایت هم دوستان گزاشته بودن که مدیران پاک کردن پستش رو.البته از سایت مادرش هم برداشته شد در نهایت.اوون فیلم ساختگی بودن تقریبا اثبات شده./

درسته نهايتا هم مجموع نظر كارشناسان و دوستان اين بود كه يا سيستم كنترل هرزگردي مزدا روشن بوده يا زانتيا دستكاري شده بوده.

mazyar -3
4 September 2010, 02:33 PM
من و دوستان اينجا تست عملي مي كنيم و با اندازه گيري به اين نتيجه رسيديم . حالا اينكه يه زانتيا كه معلوم نيست موتورش استاندارد بوده يا نه يه مزدا 3 رو گرفته دليل نميشه كه شتابش بيشتره . من اتفاقا قبل از مزدا3 قبليم زانتيا داشتم و فيلم اون رو هم دارم . تو بهترين حالت 9.5 ثانيه .
اگه هدفتون تخريب يه ماشينه به تجربيات دوستان بي اعتنايي نكنيد . در هر صورت چه قبول كنيد چه قبول نكنيد شتابش حول و حوش 9 ثانيه است . اگر خودتون اين ماشين رو داريد با همين روشي كه گفتم شتابش رو اندازه گيري كنيد بعد تصميم گيري كنيد بهتره تا اينطوري نظر بدبد.

MaZi Zo0M Z0oM
4 September 2010, 03:00 PM
سلام خدمت همه ی عزیزان و دوستان.قبل از اینکه خدای نکرده سر جریان قبلی که اون فیلم داشت و یواش یواش داشت حرمتها و رفاقتها شکسته میشد و...
چون خودمم مشتاقم که اینگونه تست هارو انجام بدم و مقایسه ای با نسل جدید مزدا 3 داشته باشم اعلام امادگی میکنم که اگر دوستی یا دوستانی موافق بودند در یک روز مشخص قراری گذاشته بشه و تستی انجام بگیره.یکی از دوستان نزدیکمم زانتیا مدل 88 داره که قبلا بهش اعلام کرده بودم که یک روز به جهت برگزاری تست شتاب قراری منعقد خواهم کرد و موافقتش رو اعلام کرده بود.
.ماشین خودمم مدل 88 با 43 تا کارکرد و سر حال(بزنم به تخته البته).

که هم از این تست فیلم و گزارش و عکس تهیه بشه و اینجا قرار داده بشه و هم ابهامات پیرامون اون فیلم مسابقه شتاب بر همگان بر طرف بشه و جای بحث و جدل و صحبتهای اهانت امیز راجع به این موضوع خاتمه پیدا کنه.

کلاشتاب نسبت به مدل قبلی افت زیادی داشته با وجود اینکه گیربکس 5 سرعته شده

با سلام خدمت دوست گرامی
با توجه به اینکه در هر دو نسل مونتاژی توسط بهمن جون از یک پیشرانه استفاده شده و همچنین سبک تر شدن نسل جدید و بهتر شدن ضریب ائرودینامیک ان و ارتقاء گیربکس از 4 به 5 دنده,
اگر افزایش شتابی رخ نداده باشه و یا نامحسوس بوده باشه قطعا کمتر نیست و یااگر هم کمتر باشه محسوس نیست و اختلاف ناچیزیه,نه اینکه افت زیادی داشته باشه!؟!؟!؟

باید بررسی کرد که حداقل شرایط تستی که گرفته شده بوده و شما اون رو شنیدید یا مطالعه کردید چگونه بوده؟
ضمن اینکه بالا بردن عدد اکتان بنزین مصرفی در تست 0-100 نیز کمک شایانی به جهت دقیقتر شدن اعداد اعلامی و مورد انتظار انجام خواهد داد.
با تشکر

afshin_k
4 September 2010, 08:58 PM

راستش نمی دونم کدوم فیلم کذایی رو می گید ولی من خودم تو مسابقات درگ تهران بودم وفیلم گرفتم همونجا هم خود دوستان مزدا3 سوار قضیه رو تایید کردن ... شرایط هم کاملا استاندادر بود و زانتیا طبق قانون مسابقات دست نخورده بوده...

البته مقایسه یک خودروی دنده ای با اتومات اصولا درست نیست ولی به عنوان معیار میشه در نظر گرفت...

به هر حال یزد دوره گز نزدیک... آقای مازی زوم زوم که اعلام آمادگی کردن یک زانتیا هم اگر آماده بشه می تونیم این قضیه رو بررسی کنیم...

باید بررسی کرد که حداقل شرایط تستی که گرفته شده بوده و شما اون رو شنیدید یا مطالعه کردید چگونه بوده؟محل برگزاری مسابقات فرودگاه سپهر یک ماه پیش بود و شرایط برای دو خودرو یکسان بود...

البته برای من و هیچ کس دیگه ای فرقی نمی کنه که کدوم برنده می شن ولی به هر حال اون چیزی که رخ داده رو دارم عنوان می کنم حالا قبول کردن یا نکردنش دیگه به خود دوستان بستگی داره...

شتاب 97 کیلومتر مزدا3 جدید رو وب سایت ادموندز 9.9 ثانیه بدست آورده بعید به نظر می رسه تو ایران بشه با این بنزین 9 ثانیه بدست آورد! البته تو شمال نهایتا ممکنه بشه به عدد اعلامی وب سایتها دست پیدا کرد که اون هم 9 ثانیه نیست...

Hamed
4 September 2010, 09:55 PM
بچه ها شتاب ماکسیمای اتومات چقد اختلاف داره با این مزدا 3 جدید؟

sepehr-saheli
4 September 2010, 10:20 PM
راستش نمی دونم کدوم فیلم کذایی رو می گید ولی من خودم تو مسابقات درگ تهران بودم وفیلم گرفتم همونجا هم خود دوستان مزدا3 سوار قضیه رو تایید کردن ... شرایط هم کاملا استاندادر بود و زانتیا طبق قانون مسابقات دست نخورده بوده...

البته مقایسه یک خودروی دنده ای با اتومات اصولا درست نیست ولی به عنوان معیار میشه در نظر گرفت...

به هر حال یزد دوره گز نزدیک... آقای مازی زوم زوم که اعلام آمادگی کردن یک زانتیا هم اگر آماده بشه می تونیم این قضیه رو بررسی کنیم...

محل برگزاری مسابقات فرودگاه سپهر یک ماه پیش بود و شرایط برای دو خودرو یکسان بود...

البته برای من و هیچ کس دیگه ای فرقی نمی کنه که کدوم برنده می شن ولی به هر حال اون چیزی که رخ داده رو دارم عنوان می کنم حالا قبول کردن یا نکردنش دیگه به خود دوستان بستگی داره...

شتاب 97 کیلومتر مزدا3 جدید رو وب سایت ادموندز 9.9 ثانیه بدست آورده بعید به نظر می رسه تو ایران بشه با این بنزین 9 ثانیه بدست آورد! البته تو شمال نهایتا ممکنه بشه به عدد اعلامی وب سایتها دست پیدا کرد که اون هم 9 ثانیه نیست...
سلام
دوست عزیز خدای نکرده بنده قصد جسارت و یا بی احترامی نداشتم و ندارم و ارادت به شما و همه دوستان دارم.از پیشنهاد آقا مازی هم کاملا استقبال می کنم ولی حیف که خودم رشتم.ولی اینکه شما می فرمایید که فلان کس فلان جا تست کرد اینچنین بود پس حتما همینه گمان نمی کنید زیر سوال بردن شئور من و دوستانی هست که همین تست رو انجام دادیم و نتیجه خلاف این بوده؟من همین امشب مجددا این تست رو کردم و زانتیا با اختلاف فاحشی عقب می مونه.اعداد ارفام روی کاغذ هم همینه رو میگه.باقیش دیگه بسته به تست آقا مازی گل گلابه.شاید زانتیا ما مشکلی داره .........................ممکنه

afshin_k
4 September 2010, 11:07 PM
سلام
دوست عزیز خدای نکرده بنده قصد جسارت و یا بی احترامی نداشتم و ندارم و ارادت به شما و همه دوستان دارم.از پیشنهاد آقا مازی هم کاملا استقبال می کنم ولی حیف که خودم رشتم.ولی اینکه شما می فرمایید که فلان کس فلان جا تست کرد اینچنین بود پس حتما همینه گمان نمی کنید زیر سوال بردن شئور من و دوستانی هست که همین تست رو انجام دادیم و نتیجه خلاف این بوده؟من همین امشب مجددا این تست رو کردم و زانتیا با اختلاف فاحشی عقب می مونه.اعداد ارفام روی کاغذ هم همینه رو میگه.باقیش دیگه بسته به تست آقا مازی گل گلابه.شاید زانتیا ما مشکلی داره .........................ممکنه

خواهش می کنم دوست عزیز...

یعنی شما می فرمایید من نباید اون چیزی رو که دیدم می گفتم؟ به هر صورت شما می فرمایید زانتیا رو گرفتید ولی هزاران نفر اون روز یه چیز دیگه رو دیدن در نتیجه حالا دو تا نتیجه داریم که باید بررسی بیشتری بشه. حالا اینجا نه توهینی شده نه شعور کسی خدایی نکرده زیر سوال رفته...

قضیه شتابگیری مثل قضیه کیفیت نیست که بالا و پایین داشته باشه و بعضا بحثهایی در اون مورد هست ولی شتابگیری رو میشه با یک تست در یک شرایط استاندارد با چند تا خودرو راحت تست کرد...

alborz2
4 September 2010, 11:13 PM
سلام

دوست عزیز تااونجایی که من اطلاع دارم این مسابقه درگ بین زانتیا ومزدا3 انجام شده وهردو خودرو هم کاملا استاندارد بودند وبرنده هم زانتیا بوده وشما اون را قبول ندارید ولی تست خودتون را قبول دارید که در اون زانتیا با اختلاف فاحشی عقب مونده.

latari
4 September 2010, 11:38 PM
شتاب 0-100 مزدا جدید با 2 موتور 2 لیتری رو 10.4و10.6 زده http://eng.auto24.ee/new/compare.php?c=664619,643993,755240,674302,669285

afshin_k
5 September 2010, 12:37 AM
10.6 تو سایت رسمی مزدا تایید شده

https://www.mazda.co.uk/upload/country/en-gb/pdf_downloads/specs_brochures/mazda3/Mazda3_Brochure_June2010.pdf

تو این بروشور صفحه 16

MaZi Zo0M Z0oM
5 September 2010, 02:33 AM
من خودم تو مسابقات درگ تهران بودم وفیلم گرفتم همونجا هم خود دوستان مزدا3 سوار قضیه رو تایید کردن ...
شرایط هم کاملا استاندادر بود و زانتیا طبق قانون مسابقات دست نخورده بوده...

محل برگزاری مسابقات فرودگاه سپهر یک ماه پیش بود و شرایط برای دو خودرو یکسان بود...

قضیه شتابگیری مثل قضیه کیفیت نیست که بالا و پایین داشته باشه و بعضا بحثهایی در اون مورد هست ولی شتابگیری رو میشه با یک تست در یک شرایط استاندارد با چند تا خودرو راحت تست کرد...

دوست عزیز تااونجایی که من اطلاع دارم این مسابقه درگ بین زانتیا ومزدا3 انجام شده وهردو خودرو هم کاملا استاندارد بودند وبرنده هم زانتیا بوده وشما اون را قبول ندارید ولی تست خودتون را قبول دارید که در اون زانتیا با اختلاف فاحشی عقب مونده.

دوست عزیز با سلام.
با کسب اجازه و فرصت از سایر مدیران محترم علی الخصوص drnariman
من به شخصه بعضی از کلمات بکار برده شما رو قبول ندارم.با اجازه اونهارو مطرح میکنم تا اگر تصحیحی تونستین انجام بدین تا مشکل من یکمی کمتر بشه با این موضوع:

شرایط یکسان بود برای دو خودرو ولی استاندارد رو مطمئنید؟
ظاهرا زانتیا مدل 80 بوده و طبق گفته خود صاحب خودرو که در TT اعلام کرده بودند خودرو فوق 80,000 کیلومتر کار کرده و مزدا 3 خودرویی صفر کیلومتر بوده که هنوز خشک و در حال اببندی بوده.

اینکه طبق قانون مسابقات زانتیا دست نخورده بوده,معمولا در مسابقات اتومبیل رانی که تو پیست ازادی انجام میپذیره,بعد از زمان تایم گیری موتور ها پلمب میشن تا فردای روز مسابقه که شرکت کننده ها حاضر بشند.چون من متاسفانه نبودم صحت این قضیه رو به دوستانی که بودندواگذار میکنم.
موتور دست نخورده بوده,ECU ماشین که میتونسته تعویض و یا چیپ شده باشه یا ریل انژکتور با نوع بالاترش که میتونسته عوض بشه و همینطور نوع سیستم برق رسانی و جرقه زنی و ..... هزاران عامل مهم دیگه.و نوع بنزین و عدد اکتان اون بنزین که درون باک زانتیا و مزدا3.
از لحاظ وزنی هم بررسی شد؟تو پیست ازادی که یه باسکول افتضاح ماشین ها رو وزن میکنه.اونجا که فرودگاه بوده و پس وزن خودرو اندازه گیری نشده.چه برسد به داینومتر زدن خودرو ها و بررسی و نحوه عملکرد قدرت موتور و گشتاورو .... و مقایسه خصوصیات فنی شون در زیر نمودار!
ممنون از بقیه دوستان که اطلاعاتی در مورد اعداد و ارقام شتاب مزدا 3 اعلام کردند.
من یه سایت رو پیدا کردم که اطلاعات دقیقتری از هر 3 خودرو اعلام کرده.زانتیا,مزدا 3 هاچبک و سدان
در صورت امکان اعداد سایت های مختلف رو اعلام نکنید و به دنبال مقایسه مشخصات فنی دو خودرو در یک سایت باشید.اینجوری بیشتر میشه باور داشت و اعداد رو قبول کرد.
اعداد مزدا امریکا با مزدا ژاپن و مزدا انگلستان که لینکش رو دوست عزیزمون لطف کردند و قرار دادند هم به 1001 دلیل فرق میکنه, و باید هم اینگونه باشه,تا گفته نشه که اطلاعات از سایت اصلی بوده و فقط کار ترجمه صورت پذیرفته.
ضرائب گیربکس دو خودرو رو یکی از عزیزان لطف میکنه اعلام کنه,من ممنون میشم.
ضضمن اینکه خودرو زانتیا با فناوری حدودا 15 سال پیش مشخصه که با بنزین معمولی اکتان 79 و بنزین سوپر با اکتان به ظاهر 84 که تو کشورمون عرضه میشه نسبت به مزدایی که طراحی موتورش برای کمتر از 7 ساله و چندین سال جزو موتورهای برتر دنیا بوده و عناوینی هم در کارنامه حظورش دیده میشه و بنزین با اکتان بالای 90 رو نیاز داره,راحت تر حرکت میکنه.
با این تفاسیر و اعلام امادگی به جهت تست سعی میکنیم هر دو خودرو تست داینو رو انجام بدند و بعد در شرایط و حالات مختلفی تست درگ رو انجام بدیم.
اینهم سه تا لینک مربوط به مشخصات فنی از یک سایت خودرویی که به جهت استحضار در زیر قرار دادم:
خودرو سیتروئن زانتیا با شتاب 11.40 ثانیه
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=91245

خودرو مزدا 3 هاچبک با شتاب 10.60 ثانیه
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=194238

خودرو مزدا 3 سدان با شتاب 10.60 ثانیه
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=194436

لطفا به اعدادی نظیر ضریب ائرو دینامیک و وزن خودروها و سایر اطلاعاتی که به شتاب خودرو ها مربوط میشه با دقت بیشتری بررسی بشه.
با تشکر از شما.
موفق و پیروز باشید,در پناه حق.

afshin_k
5 September 2010, 08:00 AM
اینهم سه تا لینک مربوط به مشخصات فنی از یک سایت خودرویی که به جهت استحضار در زیر قرار دادم:
http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=91245 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=91245)

http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=194238 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=194238)

http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=194436 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=194436)

لطفا به اعدادی نظیر ضریب ائرو دینامیک و وزن خودروها و سایر اطلاعاتی که به شتاب خودرو ها مربوط میشه با دقت بیشتری بررسی بشه.
با تشکر از شما.
موفق و پیروز باشید,در پناه حق.تو این سایتی که شما معرفی کردید نکته ای که برام جلب توجه کرد شتاب 100 کیلومتر توسان 2.7 بود که زده 10 ثانیه! یعنی واقعا توسان 1630 کیلویی با گیربکس 4 سرعته با آیرودینامیک ضعیف وتکنولوژی قدیمی تر می تونه با این اختلاف از مزدا3 رد بشه؟

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=150436

حالا طبق همون سایتی که شما معرفی کردید:

توسان 10 ثانیه
زانتیا 11.4 ثانیه

یعنی واقعا توسان با اختلاف چند ماشین زانتیا رو رد می کنه؟

توسان شتاب 100 کیلومترش 10.5 ثانیه اعلامی سازنده است و 10 ثانیه اشتباهه در نتیجه با توجه به این قضیه و اینکه خودم توسان دارم وب سایت carfoilo رو منیع معتبری نمی دونم...

latari
5 September 2010, 10:32 AM
0-100 نسل قبلی مزدا چنده؟

sepehr-saheli
5 September 2010, 10:33 AM
من هم شتاب زانتیا رو تو هیچ منبع درست حسابی 9 ثانیه ندیدم و همه جا بالای 11 بوده حتی تو سایت رسمی سایپا که الان حذف کرده هم 4/11 زده بوده.حالا نظر من اینه که تا روز تست اگه شد بیخیال این بحث شیم.ما ایرانی ها ظاهرا به تکنولوژی روز عادت ندارین و کلا عتیقه پرستیم.این بحث من رو یاد 405 می ندازه که هنوز هم خیلی ها روش تعصب دارن.نظر من اینه که اگه شتاب زانتیا 2 ثانیه باشه که ایشالا هست ماشینی که 1 ستاره ایمنی داره(ببخشید نیمش رو نگفتم امیدوارم کسی به اوون نیم گیر نده)بهتره 30 40 کیلومتر بیشتر راه نره.

واییییییییییییییی ببخشید هنوزم هست اون هم 11.4 نه 11.9 ثانیه.خوب حتما این هم سایپا دیگه 100% غلط میگه
http://www.saipacorp.com/fa/default.asp?inpg=products.asp?Pr=xantia&Pg=show

mazyar -3
5 September 2010, 11:02 AM
هدف من از ايجاد اين گفتگو اينجا شنيدن تجربيات دوستانه و ممكنه اختلافاتي هم تو نتايج باشه .
رسيدن به بهترين شتاب ممكن توسط يك ماشين راننده ماهر نياز داره. جالبه بدانيد حتي راننده هاي ماهر هم چند بار با روشهاي مختلف و حتي تعويض لاستيكهاي مختلف!!!! تست رو انجام مي دهند .
من به عنوان يك راننده معمولي با ماشيناي قبلي و فعلي خودم (زانتيا؛ ماكسيما اتوماتيك؛مزدا3 قديم؛مزدا3 جديد ) اين كار رو انجام دادم.
و فيلم گرفتم . ماشين من 4000 كيلومتر كار كرده و نسبت به روزهاي اولش خيلي بهتر شده .با مزدا3 قبليم يك بار با زانتيا از صفر تا 120 انداختم و با اختلاف 1 ماشين گرفتمش. اعداد صفر تاصد مدل قديم و جديد خيلي شبيه به هم در اومده مثلا شتاب 60 تا 100 هر دو مدل از روي فيلم حدود 5 ثانيه بود البته كورنومتر نزدم و همون زمان ثانيه شمار موبايل رو چك كردم . پريروز هم با يه زانتيا كه خواست از كنارم سبقت بگيره انداختم در حد يه ماشين جلو افتادم البته از 100 تا 140 .

من بارها ديدم دوستانمو كه گاهي با هم كورس ميذارن و هر روز يكيشون برنده مي شد. عوامل زيادي تو اين موضوع دخيله .به خصوص در مورد ماشينايي كه حجم موتور و قدرتهاي مشابهي دارند.

MaZi Zo0M Z0oM
5 September 2010, 11:42 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز,ارجمند و گرامی

واییییییییییییییی ببخشید هنوزم هست اون هم 11.4 نه 11.9 ثانیه.
سپهر جان با سلام و درود.
احتمالا از زمانی که کاتالیستش دوبل شده تاثیرش رو کاهش شتاب و کاهش مصرف سوخت هدف بوده

هدف من از ايجاد اين گفتگو اينجا شنيدن تجربيات دوستانه و ممكنه اختلافاتي هم تو نتايج باشه .
رسيدن به بهترين شتاب ممكن توسط يك ماشين راننده ماهر نياز داره. جالبه بدانيد حتي راننده هاي ماهر هم چند بار با روشهاي مختلف و حتي تعويض لاستيكهاي مختلف!!!! تست رو انجام مي دهند .
من به عنوان يك راننده معمولي با ماشيناي قبلي و فعلي خودم (زانتيا؛ ماكسيما اتوماتيك؛مزدا3 قديم؛مزدا3 جديد ) اين كار رو انجام دادم.ماشين من 4000 كيلومتر كار كرده و نسبت به روزهاي اولش خيلي بهتر شده .با مزدا3 قبليم يك بار با زانتيا از صفر تا 120 انداختم و با اختلاف 1 ماشين گرفتمش. اعداد صفر تاصد مدل قديم و جديد خيلي شبيه به هم در اومده مثلا شتاب 60 تا 100 هر دو مدل از روي فيلم حدود 5 ثانيه بود

با سلام خدمت مازیار جان
من به شخصه چندین بار تو سرعت های مختلف ماشین خودم که نسل قبله و 4 دنده است با زانتیای 5 دنده انداختم و به راحتی زمانی که من دنده 2 رو با دور موتور6500 پر میکنم و به دنده 3 میبرم(حدودا 130 کیلومتر سرعت) زیاد شدن فاصله محسوسه.
ولی تو 0-100 از حالت سکون موفق به تست نشدم که اونهم سعی میکنم با دوستم که قبلا گفتم تست کنم.

مازیار جان شما با اقای دانش پژوه یا عزیزان دیگری در ماهنامه های خودرویی کشور ارتباط دارید که بشه این مقایسه هارو برای دو نسل از مزدا 3 و سیتروئن زانتیا انجام بده او گزارشی تهیه کنه و به چاپ برسونه؟

کسی اطلاع داره که معمولا کلیه تست های خودرو تو چه زمانی از شبانه روز انجام میشه؟ و یا درجه هوای محیط تست عدد خاصی تعریف شده؟
چه مقدار و در چه شرایطی Warm Up (گرم کردن موتور)صورت میگیره؟
و درجه حرارت اسفالت و نوعش هم به جهت تست تعریف شده و استاندارد خاصی برای شرایط تست رعایت میشه مثل کشور ما یا به جهت امکانات هنوز حرفه ای نیستند و بصورت دیمی ازمایش میکنند؟؟؟
با تشکر

afshin_k
5 September 2010, 12:06 PM
من هم شتاب زانتیا رو تو هیچ منبع درست حسابی 9 ثانیه ندیدم و همه جا بالای 11 بوده حتی تو سایت رسمی سایپا که الان حذف کرده هم 4/11 زده بوده.حالا نظر من اینه که تا روز تست اگه شد بیخیال این بحث شیم.ما ایرانی ها ظاهرا به تکنولوژی روز عادت ندارین و کلا عتیقه پرستیم.این بحث من رو یاد 405 می ندازه که هنوز هم خیلی ها روش تعصب دارن.نظر من اینه که اگه شتاب زانتیا 2 ثانیه باشه که ایشالا هست ماشینی که 1 ستاره ایمنی داره(ببخشید نیمش رو نگفتم امیدوارم کسی به اوون نیم گیر نده)بهتره 30 40 کیلومتر بیشتر راه نره.

واییییییییییییییی ببخشید هنوزم هست اون هم 11.4 نه 11.9 ثانیه.خوب حتما این هم سایپا دیگه 100% غلط میگه

1-دوست عزیز اینجا نه بحث ایمنی است نهبحث قدمت و تکنولوژی فقط و فقط بحث شتاب است

بحث شتاب ارتباطی به سال ساخت نداره اگر اینطوره پس باید خودروهای امروزی مثل کمری و سوناتا به راحتی از پسه پورشه 911 20 سال پیش بر بیان؟

نکته بعدی در این بحث جای مقایسه دو خودرو نیست توجه بفرمایید بحث مقایسه شتاب است نه بحث ایمنی و هندلینگ و کیفیت...

این قضیه بسیار ساده و راحت است و نیازی با این لحن سخنگویی و تمسخر و غیره نداره اگر می تونید بحث رو ادامه بدید در خدمت هستیم و اگر که بخواید اینطور ادامه بدید و سعی در کل کل کردن و صحبتهای بی مورد کنید نتیجه قفل و حذف تاپیک خواهد بود.

2-شما که می فرمایید زانتیا 11.7 ثانیه شتاب داره وب سایت ایران خودرو هم یک سر می زدید.

شتاب پژو 405 رو زده 11 ثانیه

http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D9%BE%DA%98%D9%88+405+SLX&Section=IID0magyvrw%3d

پس طبق صحبت شما 405 که جلوی زانتیا اصلا به حساب نمیاد از لحاظ شتاب و همه این رو دیدیم و می دونیم باید 0.7 ثانیه زودتر به 100 کیلومتر نسبت به زانتیا برسه؟

من خودم 405 2000 سی سی داشتم جلوی زانتیا حداقل 7 8 تا ماشین عقب افتادم!

اقا ساحلی گرامی توصیه می کنم در انتخاب منابع دقت بیشتری بفرمایید...

اون منبع مازیار که برای من بسیار خوشایند باید می بود چون شتاب توسان رو 10 ثانیه زده بود و این یعنی من می تونم با توسان مزدا3 رو به راحتی جا بذارم...

3- بحث شتاب زانتیا فقط یک معیار بوده و دوستانی که من رو می شناسند نظرات قطعی منو نسبت به زانتیا آگاهی دارن... این مقایسه شتاب حتی می تونه بین مزدا3 جدید و قدیم باشه و لزوما کاری به زانتیا نداره

به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.

ادیت: من خودم اگر بخوام تا40 تومن ماشین صفر بخرم قطعا مزدا خواهم خرید چون شتابش برام کفایت می کنه شاید برای دوستان مفهوم اشتباه بوده باشه که من دارم از زانتیا دفاع می کنم در حالیکه من هیچ وقت حاضر نخواهم بود 30 تومن بابت یک خودروی 20 سال پیش با ایمنی 1 ستاره بپردازم

mazyar -3
5 September 2010, 12:27 PM
در مورد شرايط روز تست به موارد زير توجه كنيد :

بهترين دما بين 20 تا 25 درجه مي باشد كه اين روزها امكانش نيست .پس بهتره مثلا روز جمعه كه آلودگي هوا كمتر و اكسيژن هوا بيشتره انجام بشه . ساعتش زياد مهم نيست ولي تو اوج گرما نباشه .
باد لاستيكها تنظيم باشه و باك بنزين تا نيمه پر باشه . فيلتر هوا سر جاي خودش باشه و تغييراتي روي موتور انجام نشه. آسفالت محل كيفيت مناسب داشته باشه و شيب اون صفر باشه (البته براي صفر تاصد)
چند بار با چند راننده با دورهاي مختلف شروع به حركت كنيد تا بهترين زمان به دست بياد.
براي مزدا3 جديدdsc خاموش و با حالت دستي تو دور موتور نزديك 7000 دنده عوض كنيد . مهارت راننده درشتابگيري بسيار مهمه .يه خصوص براي شروع حركت با ماشين اتوماتيك .
من چون اصولا نميتونم به مهارت خودم و بقيه افراد به طور كامل اطمينان داشته باشم زياد دقيق به اين موضوع نپرداختم ولي چشم با دوستان تو مجله صحبت مي كنم .

afshin_k
5 September 2010, 12:31 PM
راي مزدا3 جديدdsc خاموش و با حالت دستي تو دور موتور نزديك 7000 دنده عوض كنيداین قضیه برای خودروهای اتومات امروزی امکان پذیر نیست چون محافظ گیربکس به صورت خودکار دور موتور رو میاره به حدی که در استارت اولیه به گیربکس ضربه نخوره لااقل مزدا3 نسل قبل و کلیه اتومات ها قبلی رو که تست کردم اینطور بود... در واقع دور موتور اگر شما به 7000 هم برسونید بازهم اول باید به زیر 2000 برسه بعد حرکت شروع میشه.

شما این قضیه رو روی مزدا3 جدید آزمایش کردید؟

sepehr-saheli
5 September 2010, 01:00 PM
1-دوست عزیز اینجا نه بحث ایمنی است نهبحث قدمت و تکنولوژی فقط و فقط بحث شتاب است

بحث شتاب ارتباطی به سال ساخت نداره اگر اینطوره پس باید خودروهای امروزی مثل کمری و سوناتا به راحتی از پسه پورشه 911 20 سال پیش بر بیان؟

نکته بعدی در این بحث جای مقایسه دو خودرو نیست توجه بفرمایید بحث مقایسه شتاب است نه بحث ایمنی و هندلینگ و کیفیت...

این قضیه بسیار ساده و راحت است و نیازی با این لحن سخنگویی و تمسخر و غیره نداره اگر می تونید بحث رو ادامه بدید در خدمت هستیم و اگر که بخواید اینطور ادامه بدید و سعی در کل کل کردن و صحبتهای بی مورد کنید نتیجه قفل و حذف تاپیک خواهد بود.

2-شما که می فرمایید زانتیا 11.7 ثانیه شتاب داره وب سایت ایران خودرو هم یک سر می زدید.

شتاب پژو 405 رو زده 11 ثانیه

http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D9%BE%DA%98%D9%88+405+SLX&Section=IID0magyvrw%3d

پس طبق صحبت شما 405 که جلوی زانتیا اصلا به حساب نمیاد از لحاظ شتاب و همه این رو دیدیم و می دونیم باید 0.7 ثانیه زودتر به 100 کیلومتر نسبت به زانتیا برسه؟

من خودم 405 2000 سی سی داشتم جلوی زانتیا حداقل 7 8 تا ماشین عقب افتادم!

اقا ساحلی گرامی توصیه می کنم در انتخاب منابع دقت بیشتری بفرمایید...

اون منبع مازیار که برای من بسیار خوشایند باید می بود چون شتاب توسان رو 10 ثانیه زده بود و این یعنی من می تونم با توسان مزدا3 رو به راحتی جا بذارم...

3- بحث شتاب زانتیا فقط یک معیار بوده و دوستانی که من رو می شناسند نظرات قطعی منو نسبت به زانتیا آگاهی دارن... این مقایسه شتاب حتی می تونه بین مزدا3 جدید و قدیم باشه و لزوما کاری به زانتیا نداره

به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.

ادیت: من خودم اگر بخوام تا40 تومن ماشین صفر بخرم قطعا مزدا خواهم خرید چون شتابش برام کفایت می کنه شاید برای دوستان مفهوم اشتباه بوده باشه که من دارم از زانتیا دفاع می کنم در حالیکه من هیچ وقت حاضر نخواهم بود 30 تومن بابت یک خودروی 20 سال پیش با ایمنی 1 ستاره بپردازم
دوست عزیز لطفا توجه کن اینجا تاپیک مقایسه 405 با چیزی نیست جواب این سوال کاملا واضحه ولی جاش اینجا نیست.
شتاب زانتیا هم کاملا درست اعلام شده و منطبق بر سایت سیتروئن هست
من از اول هم گفتم حق با شماست
(به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.)
من گفتم حق با شما هست هاااا
دیگه تهدید نکنید پستها رو پاک می کنید و قفل میکنیدپ و .................................................. ....

mazyar -3
5 September 2010, 01:09 PM
منظورم رو متوجه نشديد. هنگام تعويض دنده از يك به 2 دورموتور نزديك به 7000 دور باشد نه موقع حركت . هنگام حركت پا روي ترمز باشه بهتره و اگه زيادم پر گاز حركت كنيد هرز گردي زيادي اتفاق مي افته .اين كاملا به تجربه راننده بستگي داره كه اول حركت چطوري هم پر شتاب ترين حالت و هم كمترين هرزگردي رو داشته باشه و تا حدي هم به مشخصات گشتاور و قدرت موتور كه تو چه دوري حركت رو شروع كنيم .البته با چند بار تست ميشه تا حدي به حالت بهينه نزديك شد.

sepehr-saheli
5 September 2010, 01:23 PM
http://www.youtube.com/watch?v=d-DVqfiVQPc
این هم جالبه
انقدر منبع تو اینترنت هست که واسه منبع سایپا شکی نمی مونه

alborz2
5 September 2010, 02:35 PM
دوست عزیز لطفا توجه کن اینجا تاپیک مقایسه 405 با چیزی نیست جواب این سوال کاملا واضحه ولی جاش اینجا نیست.
شتاب زانتیا هم کاملا درست اعلام شده و منطبق بر سایت سیتروئن هست
من از اول هم گفتم حق با شماست
(به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.)
من گفتم حق با شما هست هاااا
دیگه تهدید نکنید پستها رو پاک می کنید و قفل میکنیدپ و .................................................. ....

دوست عزیز شواهدومدارک نشان می ده که زانتیا در اون مسابقه درگ مزدا3 رو زده واگه شما اعتقاد دارید غیرممکن یا اینکه اون فیلم ساختگی- لطفا مدارک مستدل و تصویری عرضه کنید تا برای هیچ کسی حرفی باقی نمونه.وقتی که شتاب 405 را ایران خودرو زده 11ثانیه با چه منطقی شتاب زانتیا می تونه 11.9باشه. مزدا 3 ماشین خوبیه ولی دیگه زیاد بزرگش نکنید.

dawkins
5 September 2010, 04:49 PM
مازیار جان شما با اقای دانش پژوه یا عزیزان دیگری در ماهنامه های خودرویی کشور ارتباط دارید که بشه این مقایسه هارو برای دو نسل از مزدا 3 و سیتروئن زانتیا انجام بده او گزارشی تهیه کنه و به چاپ برسونه؟دوست عزیز ، درصورتی که از بچه های اینجا کسانی اعلام آمادگی کنند تا باخودروهاشان در این تست حاضر باشند، میتونم شرایطشون رو برای انجام تست و چاپ در ماهنامه خودرو امروز فراهم کنم

فروزنده
5 September 2010, 04:53 PM
دوست عزیز با سلام.
با کسب اجازه و فرصت از سایر مدیران محترم علی الخصوص drnariman
من به شخصه بعضی از کلمات بکار برده شما رو قبول ندارم.با اجازه اونهارو مطرح میکنم تا اگر تصحیحی تونستین انجام بدین تا مشکل من یکمی کمتر بشه با این موضوع:

شرایط یکسان بود برای دو خودرو ولی استاندارد رو مطمئنید؟
ظاهرا زانتیا مدل 80 بوده و طبق گفته خود صاحب خودرو که در TT اعلام کرده بودند خودرو فوق 80,000 کیلومتر کار کرده و مزدا 3 خودرویی صفر کیلومتر بوده که هنوز خشک و در حال اببندی بوده.

اینکه طبق قانون مسابقات زانتیا دست نخورده بوده,معمولا در مسابقات اتومبیل رانی که تو پیست ازادی انجام میپذیره,بعد از زمان تایم گیری موتور ها پلمب میشن تا فردای روز مسابقه که شرکت کننده ها حاضر بشند.چون من متاسفانه نبودم صحت این قضیه رو به دوستانی که بودندواگذار میکنم.
موتور دست نخورده بوده,ECU ماشین که میتونسته تعویض و یا چیپ شده باشه یا ریل انژکتور با نوع بالاترش که میتونسته عوض بشه و همینطور نوع سیستم برق رسانی و جرقه زنی و ..... هزاران عامل مهم دیگه.و نوع بنزین و عدد اکتان اون بنزین که درون باک زانتیا و مزدا3.
از لحاظ وزنی هم بررسی شد؟تو پیست ازادی که یه باسکول افتضاح ماشین ها رو وزن میکنه.اونجا که فرودگاه بوده و پس وزن خودرو اندازه گیری نشده.چه برسد به داینومتر زدن خودرو ها و بررسی و نحوه عملکرد قدرت موتور و گشتاورو .... و مقایسه خصوصیات فنی شون در زیر نمودار!
ممنون از بقیه دوستان که اطلاعاتی در مورد اعداد و ارقام شتاب مزدا 3 اعلام کردند.
من یه سایت رو پیدا کردم که اطلاعات دقیقتری از هر 3 خودرو اعلام کرده.زانتیا,مزدا 3 هاچبک و سدان
در صورت امکان اعداد سایت های مختلف رو اعلام نکنید و به دنبال مقایسه مشخصات فنی دو خودرو در یک سایت باشید.اینجوری بیشتر میشه باور داشت و اعداد رو قبول کرد.
اعداد مزدا امریکا با مزدا ژاپن و مزدا انگلستان که لینکش رو دوست عزیزمون لطف کردند و قرار دادند هم به 1001 دلیل فرق میکنه, و باید هم اینگونه باشه,تا گفته نشه که اطلاعات از سایت اصلی بوده و فقط کار ترجمه صورت پذیرفته.
ضرائب گیربکس دو خودرو رو یکی از عزیزان لطف میکنه اعلام کنه,من ممنون میشم.
ضضمن اینکه خودرو زانتیا با فناوری حدودا 15 سال پیش مشخصه که با بنزین معمولی اکتان 79 و بنزین سوپر با اکتان به ظاهر 84 که تو کشورمون عرضه میشه نسبت به مزدایی که طراحی موتورش برای کمتر از 7 ساله و چندین سال جزو موتورهای برتر دنیا بوده و عناوینی هم در کارنامه حظورش دیده میشه و بنزین با اکتان بالای 90 رو نیاز داره,راحت تر حرکت میکنه.
با این تفاسیر و اعلام امادگی به جهت تست سعی میکنیم هر دو خودرو تست داینو رو انجام بدند و بعد در شرایط و حالات مختلفی تست درگ رو انجام بدیم.
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=91245

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=194238

با تشکر از شما.
موفق و پیروز باشید,در پناه حق.
من بسیاری از صحبتهای دوستان و همچنین دوست عزیزمون زوم زوم رو قبول دارم.من ضریب گمپرس زانتیا رو نمی دونم ولی ضریب مزدا جدید1/10هست و همه می دونیم که هر موتوری ضریب کمپرس خاص خودش رو داره و در امریکا در پمپ بنزینها چند نو بنزین با اکتانهای متفاوت وجود داره.ولی در ایران از206 گرفته تا سوپر اسپرتهای انگشت شمار باید از یک بنزین سوپر با اکتان کزایی استفاده کنن و نتیجه اش هم مشخصه .
حالا جدا از اون من هز وقت بنزین می زنم شتاب و مصرف سوخت ماشینم با دفع قبل فرق میکنه و این رو کاملا حس میکنم. و نه در این ماشین بلکه در ماشینهای قبلی هم اینطور بود و یعنی جایگاه با جایگاه فرق میکنه.بنزین سوپر از سنگاپور و امارات و خود پالایش داخلی و بنزین آشغال هند هم وارد میشه پس هر جایگاه فرق میکنه .اگه ضریب کمپرس و زانتیا و مزدا یکی باشه و عدد اکتان مورد نیاز هم یکی باشه باید باک هر 2 رو با 1 جایگاه بنزین پر کرد و مسابقه داد.
پس نکته ای رو که جناب زوم زوم اشاره کرده بسیار مهمه .
در ثانی من نمی دونم این زانتیا چی از جون ما می خواد فقط کارخانه نبیست که دست از سرش بر نمی داره .مردم هم ولش نمی کنن.ماشین خوبی بود. از تیپ 5 گرفته تا 320 باید با این زانتیا رقابت داشته باشن.
من شتاب ماشینم نسبت به روز اول خیلی بهتر شده و به یکی از دوستان تو همین سایت هم قرار کرده بودیم که دوباره تستی از مزدای قبلی و جدید بکنیم
.پس مزدا خشک با مزدای کارکرده تفاوتی در شتاب دارن و برای تست زود بوده.

drnariman
5 September 2010, 08:07 PM
منظورم رو متوجه نشديد. هنگام تعويض دنده از يك به 2 دورموتور نزديك به 7000 دور باشد نه موقع حركت . هنگام حركت پا روي ترمز باشه بهتره و اگه زيادم پر گاز حركت كنيد هرز گردي زيادي اتفاق مي افته .اين كاملا به تجربه راننده بستگي داره كه اول حركت چطوري هم پر شتاب ترين حالت و هم كمترين هرزگردي رو داشته باشه و تا حدي هم به مشخصات گشتاور و قدرت موتور كه تو چه دوري حركت رو شروع كنيم .البته با چند بار تست ميشه تا حدي به حالت بهينه نزديك شد.

شما چند بار دیگه این عملیات رو در مورد گیربکس اتومات بخواهید انجام بدید فاتحه گیربکس رو باید بخونید .

در مورد اون فیلم زانتیا هم من با دوستان موافقم چون شرایط اون ماشین و عوامل دیگه مشخص نیست . در مورد مزدا 3 نسل قبل هم همون طور که دوستان قدیمی تر می دونند و بارها در گذشته هم به اون اشاره کردیم زانتیای استاندارد هیچ شانسی در برابرش نداره ( تجربیات شخصی خودم به عنوان یکی از اولین مزدا 3 سوارهای این سایت ) تازه اوانته که یه سر و گردن برتر از زانتیا هست هم برابری می کرد با مزدا.

در مورد نسل جدید هم تجربه ای ندارم ولی از تجربیات مستند استقبال می کنیم .

farid4887
5 September 2010, 09:20 PM
سلام خدمت دوستانم
دوست عزیزی که می فرمایند ما ایرانی ها عتیقه پرستیم باید عرض کنم شما بهترین و مجهز ترین هواپیمای دنیا رو داشته باشید نمی تونید جایی وسط کوهستان مثل یه هلی کوپتر قدیمی فرود بیایید. ما ایرانی ها چون شرایطمون جوری هست که نمی تونیم زیاد به روز تصمیم بگیریم دلیلشم اینه که یه دورانی ایرانی ها بهترین ماشینای دنیا رو انتخاب می کردن و بنزو بی ام و نقلو نباتمون بوده. اما حالا شرایط وادار میکنه که اینجوری انتخاب کنیم . من زانتیا داشتم سال 2006 که مگان اومد سریع رفتم خریدم بعد توی شمال که خراب شد گذاشتمش پشت خاور اوردمش تهران تا تعمیرش کنم. بعد توی نمایندگی فروختمش رفتم برای اینکه تکراری نشه ELX خریدم با وجود اینکه 100% در هیچ زمینه ای از مگان برتر نیشت ولی توی ایران تاکید میکنم توی ایران برای من استفاده کننده بهتر از مگان بود. درکل زانتیا ماشین خوبیه مزدا هم خوبه و لی اونقدر اختلاف ندارن که با چشم بشته یکی رو به یکی دیگه ترجیح داد.

فروزنده
6 September 2010, 11:55 AM
سلام خدمت دوستانم
دوست عزیزی که می فرمایند ما ایرانی ها عتیقه پرستیم باید عرض کنم شما بهترین و مجهز ترین هواپیمای دنیا رو داشته باشید نمی تونید جایی وسط کوهستان مثل یه هلی کوپتر قدیمی فرود بیایید. ما ایرانی ها چون شرایطمون جوری هست که نمی تونیم زیاد به روز تصمیم بگیریم دلیلشم اینه که یه دورانی ایرانی ها بهترین ماشینای دنیا رو انتخاب می کردن و بنزو بی ام و نقلو نباتمون بوده. اما حالا شرایط وادار میکنه که اینجوری انتخاب کنیم . من زانتیا داشتم سال 2006 که مگان اومد سریع رفتم خریدم بعد توی شمال که خراب شد گذاشتمش پشت خاور اوردمش تهران تا تعمیرش کنم. بعد توی نمایندگی فروختمش رفتم برای اینکه تکراری نشه ELX خریدم با وجود اینکه 100% در هیچ زمینه ای از مگان برتر نیشت ولی توی ایران تاکید میکنم توی ایران برای من استفاده کننده بهتر از مگان بود. درکل زانتیا ماشین خوبیه مزدا هم خوبه و لی اونقدر اختلاف ندارن که با چشم بشته یکی رو به یکی دیگه ترجیح داد.
در پاسخ به دوست عزیز:icon_excl باید عرض کنم که.کاربرد و قابلیتهای هلی کوپتر با هواپیما فرق میکنه و 2 چیز کاملا مختلفه.
ولی کاربرد زانتیا و مزدا یکیه .تفاوت در تکنولوژی و ساخت اونها هست و منظور من این بود که اکتان بنزین زانتیا با مزدا فرق میکنه و نمی توان هر 2 رو با یک اکتان حرکت و تست شتاب داشت.این یک نکته ظریفی بود که جناب زوم زوم بهش اشاره کردن.
مطلبی که شما اشاره فرمودین در باره انتخاب ماشین ربطی به عرض بنده نداشت و هر ایرانی میتونه ماشین دهه 60 رو سوار شه ولی تست اون با بنزینی که میتونه برای هر 2 متفاوت باشه درست نیست.

hooshmand1
6 September 2010, 12:54 PM
خوب بالاخره نسبت به نسل قبلي بهتر شده يا بدتر ؟
بد تر شده!(نسل قبلی 9.1 نسل جدید 10.6) که برای ماشین اسپرت یک ضعفه.

MaZi Zo0M Z0oM
6 September 2010, 02:25 PM
ولی کاربرد زانتیا و مزدا یکیه .تفاوت در تکنولوژی و ساخت اونها هست و منظور من این بود که اکتان بنزین زانتیا با مزدا فرق میکنه و نمی توان هر 2 رو با یک اکتان حرکت و تست شتاب داشت.این یک نکته ظریفی بود که جناب زوم زوم بهش اشاره کردن.
مطلبی که شما اشاره فرمودین در باره انتخاب ماشین ربطی به عرض بنده نداشت و هر ایرانی میتونه ماشین دهه 60 رو سوار شه ولی تست اون با بنزینی که میتونه برای هر 2 متفاوت باشه درست نیست.

با سلام خدمت دوست ارجمندم.
به جهت تکمیل فرمایشات شما و درک راحت تر سایر عزیزان اضافه کنم که برای دستیابی و در واقع نزدیکتر شدن به اعداد و ارقام اعلامی از سوی کمپانی های خودرو ساز و رسیدن به مشخصات مطلوب و در حد انتظار(High Performance) بمانند

قدرت,شتاب,ماکسیمم سرعت,گشتاور و ...

باید به توصیه های کمپانی های سازنده نیز توجه کرد!
اینکه در راهنمای خودرو گفته شده که به عنوان مثال برای فلان خودرو از کمپانی X بنزین با عدد اکتان C و روغن گیربکس با استاندارد M و روغن موتور طبق استاندارد Z و نوع شمع ها از نوع W و میزان باد تایر های جلو و عقب هم K bar باشه و وزن خالص هم F kg باشه(نه مثل ما ایرانی ها که 5 دست اچارو جک سوسماری و لوازم مسافرت هم تو ماشینه,سیستم صوتیم نصب کردیم و صندوق نصفش پره)و جندین و چند توصیه دیگه
با شرایط محیطی استاندارد و نزدیک به شرایط تست توسط خود کمپانی سازنده اعداد بدست اومده نزدیک خواهد شد به انچه که گفته شده.

بالا بردن عدد اکتان هم باز تا حدی امکانپذیره!اینکه گفته شده عدد اکتان مورد نیاز فلان خودرو 95 و من بیام سوخت هواپیما و بنزین سفید بریزم تو باک ماشینم و انتظار داشته باشم شتاب ماشینم بر فرض مثال از 20 ثانیه بشه 15 ثانیه هم درست نیست.چون احتمال اینکه بشه تست رو هم تموم کرد کمه و به علت بالا رفتن دما و نیروی زیاد حاصل از انفجار سوخت درون سیلندر و محفظه احتراق سر سوپاپ ها بشدت داغ کرده و خود سیلندر و پیستون و یاتاقان ها به علت گرمای بیش از حد و عدم خنک شدن با سیستم خنک کاری استاندارد و بدون تغییر خودرو, باعث انقباض قطعات فلزی(بدلیل انتقال حرارت و ضریب گرمایی فلزات) محرک و متحرک و در تماس با یکدیگر شده و اگر گیرپاچ انجام نشه و موتور پایین نیاد باید شانس اورد.

در مورد اون سایت هم اعلام کنم بدبخت ها تریلیاردر هم بودند باز نمیشد همه ماشینها رو تست کرد.چون به فرموده دوستان که مشخصات هیوندای توسان در شتاب 0-100 عدد 10 رو درج کرده بودند و اشتباه بوده که حق با دوستان ارجمند بوده اگر دقت میشد اکثر اطلاعات در Field های مربوطه خالی بوده و عددی درج نشده بود.حتی شعاع گردش ماشین رو هم ننوشته بود.این ماشین رو کی تست کرده که اینهمه اطلاعات رو محاسبه نکرده و تست رو انجام داده؟ و نشان دهنده اینه که یا اطلاعات برخی از خودرو ها بصورت یلخی درج شده(چون هیج جایی نیست که بگه من همه ی خودرو های تولید شده تو جهان رو تو شهر یا کشورمون موجود داریم و تست کردیم)و یا از منابع مختلف و اشتباه دیگری در ترجمه به این نتیجه رسیده باشند.
سایت دوست و اشنامم نبود که بخوام تبلیغ کنم.من جستجو کردم و جزو سایت های ابتدایی جستجوگر معرفی شد

سیتروئن زانتیای دوستمم اماده است به جهت انجام تست و ایشون لطف کردند و موافقتشون رو اعلام کردند.چون مطمئنم که هیچ تغییر و دست کاری موتوری به جهت بالا بردن شتاب و قدرت و ...صورت نپذیرفته بمانند مزدا 3 خودم که از قبل اعلام امادگی کرده بود.

فقط میمونه مزدا 3 جدید که یکی از عزیزان زحمتشو به دوش بکشه و ثوابی ببره که اینهمه جوون خوب و عاشق ماشین و مسائل مرتبط با اون رو از نتایج تست اگاه کرده.(ما که تو این دنیا کاری نکردیم,حد اقل واسه اون دنیا و اخرتمون توشه ای اندوخته کنیم!)

اگر عزیزان دیگه ای هم از دوستان تمایل دارند با یکی از این سه خودرو تو تست شرکت کنند هم موافقت و رضایت خودشون رو اعلام کنند لطفا.
تا با تصمیم گیری و مشورت با سایر دوستان تاریخ و ساعت انجام تست رو مشخص کنیم.
اگر هم شد و به صلاحدید مدیران محترم ,اصلا گرد همایی برپا بشه تا هم ضمن اشنایی حضوری با یکدیگر و مشاهده تست خودروها یک خاطره خوب و بیادماندنی و افتخاری برای بچه های Phalls صورت بگیره تا به اعتبار سایت هم روز افزون افزوده بشه.

با تشکر از همکاری و همیاری همه عزیزان.

پیروز و پرتوان,شاد و سلامت باشید.

afshin_k
6 September 2010, 02:44 PM
در پاسخ به دوست عزیز:icon_excl باید عرض کنم که.کاربرد و قابلیتهای هلی کوپتر با هواپیما فرق میکنه و 2 چیز کاملا مختلفه.

بحث اصلی اصلا اینها نبوده، بحث در واقع اینه که اگر زانتیا و مزدا3 جدید در کنار تست شتاب بدهند کدوم پیروز می شه ...

این صحبت شما زمانی درسته که کسی بخواد مزدا3 جدید رو از نظرتکنولوژی زیر سوال ببره و اون موقع این صحبتها عنوان میشه که بنزین و شرایط باید برای مزدا فراهم باشه...

البته حتی اگر مزدا3 با بنزین وشرایط خاص خودش بازنده بشه بازهم مقایسه تخصصی نبوده چرا که مزدا3 جدید اتوماتیک هستش در حالیکه زانتیا دنده ای در نتیجه یا باید مزدا3 دنده ای آورد یا باید زانتیای اتومات که در این صورت شک ندارم اگر هر دو خودرو از گیربکس اتومات یا دنده ای استفاده کنن پیروز میدان مزدا3 خواهد بود.

به هر صورت هر طوری این تست انجام بشه نتیجه اون نمی تونه ملاک تکنولوژی برتر باشه چون اولین شرط یعنی شرط گیربکس فراهم نشده و مزدا3 در طرف ضعیفتر یعنی گیربکس اتومات هست.
یک دلیل دیگه برای اینکه شتاب مزدا3 ممکنه ضعیف تر باشه مصرف سوخت و سطح الایندگی هستش که من در پست های قبلی بهش اشاره کردم..

این تاپیک هم قرار بود که در مورد شتاب گیری مزدا3 با خودروهای بازار باشه یعنی مثلا اگر مزدا3 درکنار زانتیا قرار گرفت کدوم برنده میشه...

MaZi Zo0M Z0oM
6 September 2010, 03:08 PM
به هر صورت هر طوری این تست انجام بشه نتیجه اون نمی تونه ملاک تکنولوژی برتر باشه چون اولین شرط یعنی شرط گیربکس فراهم نشده و مزدا3 در طرف ضعیفتر یعنی گیربکس اتومات هست.
این تاپیک هم قرار بود که در مورد شتاب گیری مزدا3 با خودروهای بازار باشه یعنی مثلا اگر مزدا3 درکنار زانتیا قرار گرفت کدوم برنده میشه...

با عرض سلام خدمت دوست گرامی

شما فرمودید اولین شرط یعنی شرط گیربکس؟؟؟؟؟
ما کی شرط یا شرایط تو این تاپیک اعلام کردیم که اولیش به گیربکس مربوط میشد.من که نخوندم.شایدم شرایطی منعقد شده بود و من تا برسم و بخونم به هر علتی توسط یکی از مدیران محترم پاک شده!؟
من متاسفانه شرایطی ندیدم تو تاپیک که ذکر شده باشه,به هر ترتیب اگر بوده لطفا سایر دوستان به من یاد اوری کنند و اعلام کنند به من.

و بر فرض مثال و محال که شرط گیربکس فراهم نشده و مزدا 3 در طرف ضعیفتر یعنی گیربکس اتوماتیک قرار داره,اونوقت اگر تو شتاب زانتیا رو ببره و پیروز بشه که خیلی به اعتبار و شهرت جناب زانتیا بر میخوره و توهین میشه و غرورش در ایام اخر تولیدش شکسته میشه,نمیشه؟

تنها معیار این مقایسه که به نظر خیلی ها صحیح نیست به 1001 علت, نزدیکی ارقام مربوط به حجم موتور و قدرت و گشتاور و شتاب به همدیگه است که این ماشینها رو در کلاس 2000CC جای میده او میتونند با هم مقایسه بشند.
وگرنه حتی در نوع ساختار موتور هم باهم تفاوتهایی دارند.چه برسد به سایر قسمتها که به این تاپیک مرتبط نمیشه و نیازی هم به بیان اون نیست.

یکی از عواملی هم که باعث میشه خودرو های سوپر اسپرت و گذر موقت وارده به کشورمون زیاد رعشه و قرش موتور رو در نیارند و یا با کسی کورس شتاب نزارن هم همین مسئله بنزینمونه که کیفیت خوبی نداره و عدد اکتانش پایین تر از حد انتظار مالکین خودرو هاست.ضمن اینکه عدد بالاتر اکتان و در حد نیاز اعلامی از سوی شرکت سازنده تاثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت نسبت به حالت کنونی هم داره .
شایدم یکی از دلایل برتری شتاب نسل قبل مزدا 3 نسبت به بنز C200 که در تاپیک خودش مطرح بود,میتونه قضیه اکتان بنزین هم باشه!

afshin_k
6 September 2010, 03:29 PM

شما فرمودید اولین شرط یعنی شرط گیربکس؟؟؟؟؟
ما کی شرط یا شرایط تو این تاپیک اعلام کردیم که اولیش به گیربکس مربوط میشد.من که نخوندم.شایدم شرایطی منعقد شده بود و من تا برسم و بخونم به هر علتی توسط یکی از مدیران محترم پاک شده!؟
من متاسفانه شرایطی ندیدم تو تاپیک که ذکر شده باشه,به هر ترتیب اگر بوده لطفا سایر دوستان به من یاد اوری کنند و اعلام کنند به من.

و بر فرض مثال و محال که شرط گیربکس فراهم نشده و مزدا 3 در طرف ضعیفتر یعنی گیربکس اتوماتیک قرار داره,اونوقت اگر تو شتاب زانتیا رو ببره و پیروز بشه که خیلی به اعتبار و شهرت جناب زانتیا بر میخوره و توهین میشه و غرورش در ایام اخر تولیدش شکسته میشه,نمیشه؟

دوست عزیز آرامش اولین شرط برای بحث هستش، متاسفانه شما اصلا در خوندن پس بنده دقت نکردید.

من گفتم اگر قراره یک تست به صورت کامل استاندارد و تخصصی باشه باید همه عوامل یکسان باشه نه اینکه یک خودرو گیربکس اتومات باشه و یک خودرو دنده ای بعد می رسیم بر سر بنزین و غیره...

بله اگر یک خودروی اتومات در یک شرایط یکسان فنی تونست از پسه یک خودروی دنده ای بر بیادنشان از تکنولوژی برتر فنی و گیربکس خودروی اتومات است ولی اگر هم بر نیامد دلیل بر ضعف نیست.

یعنی اگر مزدا3 تونست از زانتیا بهتر راه بره نشون می ده از نظر فنی بسیار قوی هستش ولی اگر جا موند دلیل نمیشه که ضعیف تر است چون ماشین اتومات است!

اکتان بنزین و تطابق پذیری موتور با ارتفاع وآب و هوا و غیره هم صد در صد دخیل هستند.

MaZi Zo0M Z0oM
6 September 2010, 04:09 PM
من گفتم اگر قراره یک تست به صورت کامل استاندارد و تخصصی باشه باید همه عوامل یکسان باشه نه اینکه یک خودرو گیربکس اتومات باشه و یک خودرو دنده ای بعد می رسیم بر سر بنزین و غیره...

بله اگر یک خودروی اتومات در یک شرایط یکسان فنی تونست از پسه یک خودروی دنده ای بر بیادنشان از تکنولوژی برتر فنی و گیربکس خودروی اتومات است ولی اگر هم بر نیامد دلیل بر ضعف نیست.

یعنی اگر مزدا3 تونست از زانتیا بهتر راه بره نشون می ده از نظر فنی بسیار قوی هستش ولی اگر جا موند دلیل نمیشه که ضعیف تر است چون ماشین اتومات است!

اکتان بنزین و تطابق پذیری موتور با ارتفاع وآب و هوا و غیره هم صد در صد دخیل هستند.

با سلام.
ما هیچ وقت نمیتونیم یک تست به صورت کاملا استاندارد برگزار کنیم که همه شرایط تعریف شده در استاندارد تست خودرو رعایت شده باشه,چون متاسفانه در اینگونه ازمایشها میبایست از وسایل اندازه گیری با دقت بالا و تکنولوژی ابزار دقیق استفاده بشه که متاسفانه نه تنها فدراسیون اتوموبیل رانی ما نداره.حتی شرکت های خودرو سازیمون هم اکثر امکانات مورد نیاز رو هم ندارند.
حتی تو گرفتن تست تایم گیری هم دستگاه اوپتیکی و لیزری و دوربین فیلم برداری و .... در قسمت داوران در مقابل جایگاه تماشاگران در خط استارت پیست ازادی قرار نداشت و داور برحسب دید خودش و عکس العملی که تا لحظه مورد نظر رویت بشه و از مغز فرمان قطع تایمر رو به دست صادر کنه که منجر به گذشت دهمی از ثانیه میشد عمل میکردند.

در مورد ارامش هم مطمئن باش من همیشه ارومم.اگر غیر از این بود اصلا سعی در ارائه مستندات و شواهد و .... و نمیکردم و کوشش به جهت حتی الامکان رعایت قوانین و ائین نگارش فارسی و نوشتن مطالبی اینچنینی انجام نمیدادم و خودمو به جهت تست جلو نمینداختم(البته بخاطر ثوابشه,میدونین که:icon_razz )

در قسمت اخر هم میگم خدا خیرت بده با انصاف.بالاخره من و سایر دوستان یه نقطه مشترکی پیدا کردیم و شما رو در این مورد در کنارمون دیدیم,نه در نقطه مقابل و روبرو.باز جای امیدواریه که مشترکا به این نتیجه رسیدیم که خیلی از عوامل در شتاب خودرو سهیم هستند و نقش دارند.

با تشکر

فروزنده
6 September 2010, 04:23 PM
بحث اصلی اصلا اینها نبوده، بحث در واقع اینه که اگر زانتیا و مزدا3 جدید در کنار تست شتاب بدهند کدوم پیروز می شه ...

این صحبت شما زمانی درسته که کسی بخواد مزدا3 جدید رو از نظرتکنولوژی زیر سوال ببره و اون موقع این صحبتها عنوان میشه که بنزین و شرایط باید برای مزدا فراهم باشه...

البته حتی اگر مزدا3 با بنزین وشرایط خاص خودش بازنده بشه بازهم مقایسه تخصصی نبوده چرا که مزدا3 جدید اتوماتیک هستش در حالیکه زانتیا دنده ای در نتیجه یا باید مزدا3 دنده ای آورد یا باید زانتیای اتومات که در این صورت شک ندارم اگر هر دو خودرو از گیربکس اتومات یا دنده ای استفاده کنن پیروز میدان مزدا3 خواهد بود.

یک دلیل دیگه برای اینکه شتاب مزدا3 ممکنه ضعیف تر باشه مصرف سوخت و سطح الایندگی هستش که من در پست های قبلی بهش اشاره کردم..

شما اطلاعاتت خوبه و همه هم واقف هستند ولی من حس می کنم زیاد میونه خوبی با ماشینهای ژاپنی نداری :icon_surp و...
افشین جان شما خودت هم پستها رو دقیق نمی خونی.
عرض بنده این نبود که مزدا تکنولوژی قطعا برتری در ساخت موتور داره منظور این بود که باید ببینیم این موتوری که ساخته شده و با ضریب کمپرسی که داره چه اکتانی باید مصرف بشه.خوب شاید زانتیا با اون اکتان سازگاری داره و مزدا نداره.
حرف شما در مورد گیرباکس هر 2 هم کاملا درسته ولی در کل تست این 2 خودرو اشتباهه و خود شما هم به گیرباکس هر 2 اشاره کردین.
حالا می خواهید تست کنید ایرادی نداره ولی مهم ترین نیاز موتور یعنی سوخت رعایت نشده و نخواهد شد.

afshin_k
6 September 2010, 05:12 PM
شما اطلاعاتت خوبه و همه هم واقف هستند ولی من حس می کنم زیاد میونه خوبی با ماشینهای ژاپنی نداری :icon_surp و...
افشین جان شما خودت هم پستها رو دقیق نمی خونی.
عرض بنده این نبود که مزدا تکنولوژی قطعا برتری در ساخت موتور داره منظور این بود که باید ببینیم این موتوری که ساخته شده و با ضریب کمپرسی که داره چه اکتانی باید مصرف بشه.خوب شاید زانتیا با اون اکتان سازگاری داره و مزدا نداره.
حرف شما در مورد گیرباکس هر 2 هم کاملا درسته ولی در کل تست این 2 خودرو اشتباهه و خود شما هم به گیرباکس هر 2 اشاره کردین.
حالا می خواهید تست کنید ایرادی نداره ولی مهم ترین نیاز موتور یعنی سوخت رعایت نشده و نخواهد شد.

راستش این قضایا که من و شما و دوستان دیگه عنوان کردیم به نوع علاقه مندی برند یا کشور مربوط نیست و یک قضیه کلی هستش که در مورد تست شتاب صادق هستش حالا فرانسوی باشه یا ژاپنی یا آلمانی و کره ای و چینی فرقی نداره . منم اصلا کاری به این قضیه نداشتم و هیچ مشکلی با هیچ برند و کشوری ندارم... بارها همینجا هم گفتم اگر بخوام تا 40 تومن ماشین صفر بخرم نه سراتو می خرم نه ام جی و نه مگان و فقط مزدا3می خرم... حالا چطور من رو دارید محکوم به جانب داری می کنید؟

بحث اصلی عنوان تاپیک بود که مزدا3 در ایران در میان رقباش موجود چطوره که منم گفتم در یک تست از زانتیا عقب افتاد...حتی علت عقب افتادن مزدا3 رو هم توجیه احتمالی کردم و هیچ اشاره ای به اینکه مزدا3 خوبه و یا بده یا زانتیا خوبه نکردم و فقط با توجه به عنوان تاپیک یک مشاهده شخصی رو عنوان کردم...

این پست اول مندر این تاپیک:

ولی نمی دونم چی شد که دوستان سریعا واکنش منفی نشون دادن و با وجود اینکه پست من کاملا واضح و روشن بود بحث به بیراهه رفت و تا الان من دارم تلاش می کنم که دوستان رو از برداشت اشتباه نسبت به پست خودم در بیارم که خوشبختانه مثل اینکه تا حدودی موفق شدم.

=====

شاید بد نباشه پست بنده رو در یک فوروم دیگه در بحث اینکه چرا شتاب مزدا3 جدید افت کرده اینجا عنوان کنم:

... توتایپک مزدا3 که دوستان از شتاب ناراضی بودن اشاره شد و گفتم که بیشتر تو این رده که در خارج از ایران یک نوع خودروهای اقتصادی محسوب میشن ممکنه خودروساز برای جلب مشتری بیشتر روی مصرف تاکید کرده باشه تا شتاب و اینکه فقط یک شتاب کافی رو داشته باشه کفایت کنه...

و اگر کسی که به دنبال شتاب های بسیار بهتر باشه ، مزدا براش یک خودروی دیگه در نظر گرفته به اسم " مزدا3 اسپید " که دیگه اقتصادی محسوب نمیشه ,و شتابش حدود 6 ثانیه هستش...

اما در ایران چون این خودروهای دو برابر قیمت عرضه می شن و بازار هدف تغییر کرده، با توجه به قیمت توقع بالاست و هیچ کس راضی نمیشه...

mazyar -3
7 September 2010, 10:19 AM
شتاب مدل جديد نسبت به قبلي كم نشده . من از هر دو ماشينم فيلم گرفتم و عرض كردم شتابشون برابره . در شرايط يكسان براي هر دو ماشيني كه خودم تست كردم شك ندارم . و شك نكنيد هر دو مدل مزدا3 تو شتاب زانتيا رو مي گيرن. من با 206 تيپ 5 سرحال دوستم كه فيلتر هواي اسپرت داشت انداختيم ؛تا 30 كيلومتر اون جلو بود؛ تو سرعت 60 مساوي شديم بعدش من گرفتمش و تا 110 كه گاز داديم كامل افتاد عقب

sepehr-saheli
7 September 2010, 10:25 AM
سلام به همگی
امروز صبح قبل اوومدم به سر کار تصمیم گرفتم یه تست شتاب بگیرم از ماشین رفتم جای خلوت دنده رو دستی و dsc هم خاموش پارو از رو ترمز ورداشتم start رو زدم ماشین تقریبا 5/1 ثانیه هرزگردی داشت و یکم خودم گیج شده بودم.عقربه سرعت رو که نگاه کردم120 بود که stop زدم , که عدد 10 تمام رو ثبت کرده بود با این تست مطمعن شدم که شتاب 0 -100 تو رشت حداقل 9 ثانیه هست که تصمیم به فیلم برداری گرفتم واسه آپلود.دوربین رو روشن کردم گرفتم تو دست راست و وسط فرمون (من راست دستم)حالا باید با ست دنده دست چپ فرمون دنده رو عوض می کردم.start کردم پدال رو تخته کردم یه لحظه به خودم اوومدم که فهمیدم یادم رفته دنده عوض کنم و ماشن چند ثانیه هست که دورش رو 8000 دور موونده و داره زوزه می کشه:icon_redfخلاصه کلی دلم سوخت و اعصابم خراب شد و دیگه از خیر قضیه گزشتمو هنوزم تو فکر اینم که نکنه بلایی سرش اومده باشه:icon_neut:icon_razz
نه cut off زد نه دنده عوض کرد بشتر دلش می خواست عقربه رو بترکونه و رد شه ولی حیف شد

dawkins
7 September 2010, 12:24 PM
سلام به همگی
امروز صبح قبل اوومدم به سر کار تصمیم گرفتم یه تست شتاب بگیرم از ماشین رفتم جای خلوت دنده رو دستی و dsc هم خاموش پارو از رو ترمز ورداشتم start رو زدم ماشین تقریبا 5/1 ثانیه هرزگردی داشت و یکم خودم گیج شده بودم.عقربه سرعت رو که نگاه کردم120 بود که stop زدم , که عدد 10 تمام رو ثبت کرده بود با این تست مطمعن شدم که شتاب 0 -100 تو رشت حداقل 9 ثانیه هست که تصمیم به فیلم برداری گرفتم واسه آپلود.دوربین رو روشن کردم گرفتم تو دست راست و وسط فرمون (من راست دستم)حالا باید با ست دنده دست چپ فرمون دنده رو عوض می کردم.start کردم پدال رو تخته کردم یه لحظه به خودم اوومدم که فهمیدم یادم رفته دنده عوض کنم و ماشن چند ثانیه هست که دورش رو 8000 دور موونده و داره زوزه می کشه:icon_redfخلاصه کلی دلم سوخت و اعصابم خراب شد و دیگه از خیر قضیه گزشتمو هنوزم تو فکر اینم که نکنه بلایی سرش اومده باشه:icon_neut:icon_razz
نه cut off زد نه دنده عوض کرد بشتر دلش می خواست عقربه رو بترکونه و رد شه ولی حیف شد
دوست عزیز شما که اهل شتاب زدن با ماشین هستی ، بیا و با دوستانی که مزدا 3 قدیم و زانتیا دارن و اعلام امادگی کردن برای یه تست گروهی قرار بذار تا یه مقایسه ای هم بشه:icon_evil

sepehr-saheli
7 September 2010, 12:38 PM
مشککلی ندارم دوستان افتخار بدن بیان رشت هم می تونم پزیراشون باشم . هم تست دوستانه ای داشته باشیم.اینجا زانتیا هم مثل تاکسی زیاده.خودمم دارم مشکلی در این باب هم نیست.ولی اتفاقا اهل ایتکار که گفتین(شتاب زدن )نیستم و دفعه اولی بود که تو زندگی اینکار رو می کردم گه گاه سربسر رانندهای دیگه می زارم ولی به این شکل سابقه نداشتم.الانم با این جریانی که وصف کردم پشیمونم

alborz2
7 September 2010, 01:18 PM
شتاب مدل جديد نسبت به قبلي كم نشده . من از هر دو ماشينم فيلم گرفتم و عرض كردم شتابشون برابره . در شرايط يكسان براي هر دو ماشيني كه خودم تست كردم شك ندارم . و شك نكنيد هر دو مدل مزدا3 تو شتاب زانتيا رو مي گيرن. من با 206 تيپ 5 سرحال دوستم كه فيلتر هواي اسپرت داشت انداختيم ؛تا 30 كيلومتر اون جلو بود؛ تو سرعت 60 مساوي شديم بعدش من گرفتمش و تا 110 كه گاز داديم كامل افتاد عقب

دوست عزیز شماروچه حسابی می گی کم نشده.لطفا هر حرفی رو با دلیل یا مدرکی بزنید که همه قبول کنند.لااقل فیلمتون را بزارید تا همه ببینند وخودشون قضاوت کنند. .درمورد تیپ 5هم اولا ما ماشین ها رو در شرایط استاندارد بررسی می کنبم ثانیا لطفا فیلمش رو بزاریدتا ببینیم.ثالثا اگه حرف شما درست باشه پس این تیپ 5 صد درصد مزدا3 رو هم می گیره.
در موردشتاب هم اون چیزی که من در درگ زانتیا ومزدا3 دیدم - مزدا از زانتیا عقب افتاد ولی دوستان اول اصالت فیلم روزیر سوال بردند-و بعد بهانه های دیگه ای آوردند وحالام که شما می گی شک نداری که هر دومدل مزدا - زانتیا رو تو شتاب می گیرن.

hooshmand1
7 September 2010, 01:29 PM
طبق کاتالوگ مزدا 3 جدید که افشین خان زحمتشو کشیدن 0-100 10.6 هست.نسل قبل هم 9.1 هست.اگر اشتباه می کنم دوستان تذکر بدن.

mazyar -3
7 September 2010, 02:19 PM
اگر به عنوان اين گفتگو كه من انتخاب كردم دقت كنيد هدف آشنا شدن با تجربيات دوستان بوده .من هم تجربيات خودم رو گفتم و دليل نميشه كسي عليه اون جبهه بگيره . من فيلم شتاب مزدا3 جديد و قديم خودم رو دارم كه با شرايط يكسان خودم فيلم گرفتم .اگه آدرس ايميل به من بديد براتون مي فرستم و اگه خواستيد اينجاآپلود كنيد .
تيپ 5 شتاب 0 تا 100 براب با زانتيا داره و من اينو با زانتياي خودم قبلا تست كردم تا 60 كيلومتر 206 جلو مي افته بعدش زانتيا تا 100 مساوي مي شه با تيپ 5 بعدشم زانتيا جلو مي افته . (اينم باز تجربه منه) در مورد مزدا3 با تيپ 5 هم همين اتفاق افتاد ولي بعد از 60 كيلومتر مزدا3 تيپ 5 رو گرفت.
ضمنا من در مورد مزدا3 قديم منبع خارجي پيدا نكردم كه شتاب رو 9 ثانيه (براي مدل 2 ليتر و اتوماتيك) عنوان كرده باشه و در داخل ايران اين عدد به دست اومده .

جالبه من الان يه سرچ كردم از مزدا3 قديم مدل 2008 ديدم شتاب 2 ليتر اتوماتش رو زده 10.9 ثانيه!!
اگه اينطور باشه 10.5 مدل جديد هم ملاك باشه و 11.9 شتاب زانتيا!! اون وقت محاسبات درست در مياد.
البته موتور مدلهاي گوناگون كمي با هم اختلاف داره توي گشتاور و تنظيم ecu . براي همين من خواستم تست عملي بشه .

mazyar -3
7 September 2010, 02:30 PM
http://www.carsplusplus.com/specs2008/mazda_3_20_individual.php

sepehr-saheli
7 September 2010, 04:24 PM
منابع برای دو مدل مزدا اعداد ثابتی رو ذکر کردن اوونهایی که گفتن دو خورده ای برای هردو همین رو گفتن اونهایی که 9 خورده ای اعلام کردن برای هر دو همین شتاب رو ذکر کردن.یادمه از وهندس ژاپنی مزدا که واسه آموزش اوومده بود گروه بهمن در مورد شتاب این ماشین سوال که کردم گفت شتاب یه چیز متغییر هست تو ژاپن یه چیز بدست میاد ایران یه چیز آمریکا یه چیز دیگه و هد هر 2 بار هم مثل هم بدست نمی آد.و آخر هرچی اصرار کردم خندید و جواب عددی نداد

afshin_k
8 September 2010, 01:02 AM
طبق وب سایتی که جناب مازی زوم زوم معرفی کردن carfoilo و بقیه عزیزان مزدا 3 سوار هم تایید کردن

شتاب 100 کیلومتر مزدا3 قدیمی : 9 ثانیه

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=115456

شتاب 100 کیلومتر مزدا3 جدید :10.6 ثانیه

MaZi Zo0M Z0oM
8 September 2010, 03:11 AM
با سلام مجدد.ممنون افشین جان که شتاب مزدا 3 نسل قبل رو اعلام کردی.درسته عدد شما خیلی اختلاف داره.1.6 ثانیه اختلاف نسل قبل با نسل جدیده و این خیلی زیاده.
ولی اطلاعات موتوریش با نوع مونتاژی تو کشورمون یکیه.ولی اگر در مقابل کلمه Transmission که در پایین صفحه نوشته شده بود کلمه 5speed manual رو مشاهده میکردید قطعا اعلام نمیکردید.
چون نوع مونتاژی توسط بهمن جون گونه ای منحصر به فرد بود از نوع 4 دنده اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده بصورت دستی , و البته با ضرایب گیربکسی متفاوت که باعث شد کلمه منحصر به فرد رو بگم.
ضرایب گیربکس مزدا 3 نسل فبل که بنده با اجازه یکی از اونهارو استفاده میکنم دقیقا مطابقه با ضرایب مزدا 323GLX اتوماتیک که در سالهای 85 و 86 تولید میشد.
همون طور که سپهر جان اعلام کرد شتاب در نقاط مختلف این کره خاکی برای 1 خودرو متفاوته و از روی اعداد اعلامی تو یک سایت یا کشور نمیشه به سایر نقاط خصوصا ایران تعمیم داد.
فکر کنم که خیلی وقته که از بحث اصلی دور شدیم و مقایسه هایی به جهت اعداد و ارقامی که در جاهای مختلف اعلام شده بین مزدا 3 در هر دونسل و زانتیا انجام دادیم.
من و دوستم اعلام امادگی کردیم به جهت تست .موافقت صاحب یکی از نیو مزدا 3 ها هم جهت انجام تست بزودی اعلام خواهد شد و با هماهنگی انشاءالله این تست انجام خواهد شد.
با تشکر

farid4887
8 September 2010, 05:43 AM

دوست من تفاوت هواپیما وهلی کوپتر واضحه شما مغز حرف بنده رو نگرفتید. اگر با بنزین موجود در ایران زانتیا می تونه توشتاب و... (البته منظورم صرفا زانتیا نیست) از مزدا 3 پیشی بگیره و با توجه به اینکه فقط همین یک نوع بنزین در ایران در دسترسه پس می شه نتیجه گرفت که زانتیا (بازم میگم صرفا منظورم زانتیا نیست) با توجه به امکانات موجود در ایران برای ایران در حال حاضر مناسب تره حالا میخواد طراحیش برای دوره دایناسورها باشه یا سال 2010 .

afshin_k
8 September 2010, 08:52 AM
با سلام مجدد.ممنون افشین جان که شتاب مزدا 3 نسل قبل رو اعلام کردی.درسته عدد شما خیلی اختلاف داره.1.6 ثانیه اختلاف نسل قبل با نسل جدیده و این خیلی زیاده.
ولی اطلاعات موتوریش با نوع مونتاژی تو کشورمون یکیه.ولی اگر در مقابل کلمه Transmission که در پایین صفحه نوشته شده بود کلمه 5speed manual رو مشاهده میکردید قطعا اعلام نمیکردید.
چون نوع مونتاژی توسط بهمن جون گونه ای منحصر به فرد بود از نوع 4 دنده اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده بصورت دستی , و البته با ضرایب گیربکسی متفاوت که باعث شد کلمه منحصر به فرد رو بگم.
ر

ممنون بابت اصلاح ماریار جان من این قضیه رو توجه نکردم...

MaZi Zo0M Z0oM
8 September 2010, 09:00 AM
دوست من تفاوت هواپیما وهلی کوپتر واضحه شما مغز حرف بنده رو نگرفتید. اگر با بنزین موجود در ایران زانتیا می تونه توشتاب و... (البته منظورم صرفا زانتیا نیست) از مزدا 3 پیشی بگیره و با توجه به اینکه فقط همین یک نوع بنزین در ایران در دسترسه پس می شه نتیجه گرفت که زانتیا (بازم میگم صرفا منظورم زانتیا نیست) با توجه به امکانات موجود در ایران برای ایران در حال حاضر مناسب تره حالا میخواد طراحیش برای دوره دایناسورها باشه یا سال 2010 .

یعنی به نظر شما خودروی X که میتونه ماشینهای مختلفی باشه,خصوصا زانتیا چون با بنزین عرضه شده تو کشور ما راحتتر حرکت میکنه و ایمنی کمی در مقابل مزدا3 داره و همچنین استهلاک بیشتری نسبت به مزدا 3 و از امکانات ایمنی و رفاهی کمتری نسبت به مزدا 3 برخورداره با توجه به امکانات موجود در ایران(که همون ارائه بنزین با عدد اکتان پایین 80 برای معمولی و پایین 85 برای بنزین سوپر)بهتر از مزدا 3 که بروزتر و جدیدتر و با امکانات ایمنی و رفاهی بیشتریه؟؟؟
یعنی از دید شما همه چیز به شتاب برمیگرده و اسایش و رفاه و امکانات رو فدای شتاب کردین؟

alborz2
8 September 2010, 01:00 PM
دوست عزیزاولا ضریب تراکم زانتیا 10.4به یک هست وضریب تراکم مزدا3 به گفته دوستان مزدا سوار 10به یک هست وبا توجه به این به نظر من بحث اینکه موتور زانتیا با بنزین ایران سازگارتره منتفی می شه.ثانیا بحث ما در مورد شتاب این دوخودرو هست نه چیز دیگه.

MaZi Zo0M Z0oM
8 September 2010, 01:40 PM
... بحث ما در مورد شتاب این دوخودرو هست نه چیز دیگه.

با سلام.
بحث در مورد شتاب تایید میشه که یکی از ایتم های انتخاب خودرو در خیلی از جاها است.
حالا اگه بخواهیم در مورد شتاب بحث و گفتگو کنیم,خود مشخصه شتاب در 2 خودرو یا بهتر بگم 3 خودرو(زانتیا و دو نسل از مزدا 3)به N تا عامل طراحی و فیزیکی و دینامیکی و استاتیکی و سینماتیکی و محاسبات اجزاء ماشین و ..... کلی دروس ساخت و تولید و جامدات و مکانیک خودرو و ... مرتبط میشه و بحث میشه که چون من در بسیاری از این موارد اطلاعاتی ندارم,فقط اونهایی رو که دست و پا شکسته یاد گرفتم و مرتبط با این قضیه است رو میتونم بحث کنم...
پس حتما چند پست قبلی رو خوندید که من چی نوشته بودم و جناب افشین عزیز هم پس از بررسی مجدد پی به قضیه ضریب گیربکس و نسبت دنده اون بردند.
وقتی 5دنده دستی تو اون سایت و با شرایط خودشون شتاب 9 داره.5 دنده اتومات با همون موتور و شرایط چه شتابی خواهد داشت؟
حالا 5 دنده اتوماتیک به 4 دنده اتوماتیک تبدیل بشه با شرایط تست اون سایت چقدر فرق میکنه؟
وحالا 4 دنده اتوماتیکی که بهمن جون داده و کند تر از 4 دنده اتوماتیک سایر مزدا 3 های دنیاست بدلیل تفاوت در ضرایب دنده گیربکس چه قدر شتاب خواهد داشت؟
من 2 روز پیش بعد از کلی صحبت راجع به عدد اکتان خواستم از عزیزان که ضریب دنده های مزدا 3 نسل جدید و زانتیا رو اینجا قرار بدند.کسی انجام داد؟؟؟
این بحث جای دیگه و در قسمت مقایسه خودروها باید مطرح میشد چون همه با اطلاعات و ارقام و لینک ها میخواستند ثابت کنند که شتاب مزدا 3 نسل جدید از مزدا 3 نسل قبل کمتره,و هر دو این خودرو ها از زانتیا شتاب کمتری دارند که مدیر محترم drnariman عزیز هم به این نکته اشاره فرمودند که ... هیچ حرفی برای گفتن نداره!
این مقایسه های اعداد و ارقامی نه مقایسه عملی بوده و نه تجربیات سایر عزیزان.و فقط توی دیدن یک فیلم تو مسابقه شتاب این جنجال و بحث و گفتگو ها در همه جا برپا شد...که به شخصه از همه تشکر میکنم و ممنونم,چون تو این بحث خیلی چیزهای مفید یاد گرفتم که قبلا اطلاعات عمیقی نسبت به بعضی از شاخص های فنی نداشتم.
ولی همونطور که دوست خوب و ارجمندم اقا مازیار تست کردند و فیلمش رو هم گرفتند و زمانش رو اعلام کردند,شتاب این دو نسل تو ایران در منطقه شمال کشور و با شرایطی که ماشینشون هنوز به اصطلاح خشک بوده و اببندی کامل نشده بود بسیار نزدیک بهم و شبیه هم بوده.
حالا با زانتیا هم تست خواهد شد و البته نه 1 بار,چندین بار و در شرایط مختلف و نتیجه همراه با مستندات متعاقبا اعلام خواهد شد.
با تشکر از همه دوستان و عزیزانی که این بحث رو تا اینجا دنبال کردند...
موفق باشید.

mazyar -3
8 September 2010, 02:16 PM
همونطور كه دوست عزيز فرمودند من شخصا سعي كردم شرايط تست هر دو مدل جديد و قديم رو يكسان در نظر بگيرم. رسيدن به عدد يكسان 9 ثانيه در شرايطي براي هر دو مدل قديم و جديد اتفاق افتاد كه دنده 1 مدل جديد حداكثر 55 كيلومتر و مدل قديم 65 كيلومتر بود . در دنده 2 نيز و هنگام رسيدن به 100 كيلومتر مدل جديد تقريبا در سرعت نهايي دنده 2 بود (حداكثر 105 كيلومتر)در حاليكه مدل قديم حدود 120 كيلومتر با دنده 2 طي مي كنه . شيب جاده در تست هر دو مدل جديد تقريبا صفر بود .
نكته مهم در مقايسه مدل جديد و قديم عدم وجود دنده مرده و دور بالاتر موتور به دليل 5 دنده شدن گيربكسه . آيتمهاي مهم در مقايسه شتاب 2 خودرو در حالت كلي به ترتيب اهميت عبارتند از:
گشتاور موتور-قدرت موتور-وزن-گيربكس - ضريب آيروديناميك .
درمورد زانتيا كه خودم بارها تستش كردم نظرم اينه كه در حركت بدون كلاچ و در حين حركت از مزدا3 عقب مي افته ولي در شتاب از حالت سكون نهايتا مثل 206 تيپ 5 كه من باهاش كورس انداختم تا سرعت 40 كيلومتر مي تونه كمي جلو بيفته و پس از اون مزدا3 كم كم جلو مي افته .
يك نكته ديگه اينكه من با مزدا3 قبليم با آوانته دستي پاياپاي رفته بودم در حاليكه آوانته زانتيا رو مي گيره.

MaZi Zo0M Z0oM
8 September 2010, 02:52 PM
یکی از دلایل جبران عقب افتادگی مزدا در لحظه استارت از زانتیا هم اینه که تو هنگام تعویض از 1 به 2 در زانتیا معمولا هرزگردی اتفاق میفته و زمانی که دیسک و صفحه ازاد میشه تا دسته دنده از وضعیت 1 به 2 انتقال پیدا کنه دوباره دیسک و صفحه درگیر بشه و به علت انجام این عمل که توسط نیروی انسانی صورت میپذیره زمان بیشتری نسبت به تعویض دنده در مزدا با حالت تیپترونیک صرف میشه که همین زمان بیشتر باعث افت دور موتور بیشتر هم نسبت به حالت تعویض دستی دنده در گیربکس اتوماتیک مزدا میشه و در نهایت طبق تجربه دوستان...مزدا 3 پیشه میگیره.
طراحی گیربکس مزدا به گونه ایه که در کمترین زمان ممکن به علت ارتباط خوب و سریع و مناسب پردازش اطلاعات ECU و برنامه ریزی دقیقترش با اجزای مرتبط با اون و زیر مجموعه هاش سرعت تعویض وکاهش افت دور موتور در زمان کمتر و با هماهنگی مناسبی اتفاق میفته که میتونه در جاهی مختلف,عناوین متعدد و مختلفی رو کسب کنه.

فروزنده
9 September 2010, 12:23 PM
یعنی به نظر شما خودروی X که میتونه ماشینهای مختلفی باشه,خصوصا زانتیا چون با بنزین عرضه شده تو کشور ما راحتتر حرکت میکنه و ایمنی کمی در مقابل مزدا3 داره و همچنین استهلاک بیشتری نسبت به مزدا 3 و از امکانات ایمنی و رفاهی کمتری نسبت به مزدا 3 برخورداره با توجه به امکانات موجود در ایران(که همون ارائه بنزین با عدد اکتان پایین 80 برای معمولی و پایین 85 برای بنزین سوپر)بهتر از مزدا 3 که بروزتر و جدیدتر و با امکانات ایمنی و رفاهی بیشتریه؟؟؟
یعنی از دید شما همه چیز به شتاب برمیگرده و اسایش و رفاه و امکانات رو فدای شتاب کردین؟
کاملا موافقم.
در مورد تست هم این ابو طیاره من هست فقط باید قبلش بگید.
ولی به نظرم 2 تا مزدا نیو باشه بهتره.چون این بنزین ها واقعا آشغاله و چند روزه که اسپرت رانندگی نمی کنم ولی مصرف بنزین شده 10.2 !!!!!!!!!! ماشین جون نداره. همیشه هم سوپر می زنم.
فکر کنم باک ها رو باید از یک جا پر کرد.

MaZi Zo0M Z0oM
9 September 2010, 06:36 PM
کاملا موافقم.
در مورد تست هم این ابو طیاره من هست فقط باید قبلش بگید.
ولی به نظرم 2 تا مزدا نیو باشه بهتره.چون این بنزین ها واقعا آشغاله و چند روزه که اسپرت رانندگی نمی کنم ولی مصرف بنزین شده 10.2 !!!!!!!!!! ماشین جون نداره. همیشه هم سوپر می زنم.

با عرض سلام و ارادت خدمت دوست ارجمندم.
من هم نظرم همینه که از لحاظ نوع ماشین که:
سیتروئن زانتیا ----- مزدا 3 مدل 2007 ----- مزدا 3 مدل 2010

از هر نوع حداقل دو تا باشند که هم تعداد نمونه های اماری بیشتر باشه که بموجب اون اعداد بدست اومده دقیقتر باشه و بشه یه تلورانسی مشخصی رو براشون تعریف کرد.ضمن اینکه جای شک و شبه و اینکه فلان ماشین فلان کار رو انجام داده و یا نداده رو هم باقی نذاره.
و مرحله اخر که به این تاپیک مربوط نیست ولی جزو اهداف اصلی این تست دوست دارم مشخص بشه اینه که دو ماشین مختلف از یک نوع مدل قضیه تربیت پذیری ماشین براشون صحت داره یا نه که به موقعش در این مورد در جای خودش بحث و گفتگو رو ادامه میدیم.
اگر بشه از مزدا 3 نسل قبل مثلا تیپ 1 یا 2 هم باشه و همینطور از مزدا 3 جدید هاچ بک و صندوقدار یا حداقل دو تیپ مختلف هم باشند.با وجود اختلاف کم وزنی در هر دو مدل مزدا 3 ها,ازط لحاظ اماری هم مشخص بشه فکر کنم بد نباشه!

MaZi Zo0M Z0oM
10 September 2010, 03:05 AM
این بنزین ها واقعا آشغاله و چند روزه که اسپرت رانندگی نمی کنم ولی مصرف بنزین شده 10.2 !!!!!!!!!! ماشین جون نداره. همیشه هم سوپر می زنم.

اره دوست من.منم تو این چند روز با اینکه بنزین سوپر میزنم و با این حال گهگاهی اکتان هم اضافه میکنم احساس میکنم مصرفم خیلی بالا رفته.من قبلا با 1 باک پر بنزین تازه از نوع معمولی تو جاده نزدیک 550 کیلومتر میرفتم.این مسافت سرعت بالای-150 140 رو هم داشته و تو جاده تهران-فیروزکوه-سمنان همیشه گازیدم و تو گردنه ها هم پر میکنم.ضمن اینکه ایرکاندیشنمم اکثرا روشنه.
ولی دیروز با اینکه بنزین سوپر زده بودم (تو جایگاه پاسداران )حدودا 525 کیلومتر بیشتر مسافت نتونستم برم.البته 80 کیلومتر از این مسافت در داخل شهر تو تهران بود که 2-3 شب پیش رفته بودم.
ولی با وجود سوپر بودنش حداقل باید مسافت قبلی رو طی میکرد.
فکر کنم تو تولید بنزین اشغال هم به خودکفایی رسیدیم.
حالا تازه موتور دیزلی ایرانخودرو میخواد به تولید انبوه برسه.با کدوم گازوئیل اشغال رو نمیدونم!!!:icon_redf:icon_twis

farid4887
10 September 2010, 03:06 PM

ممنون از دقتتون
حرف شما درسته من نظرم در مورد شتاب واین نوع فاکتور ها بود پیرو صحبت دوستان در مورد شتاب. در کل حتی اگر مزدا 40% تواناییای حرکتیشو بخاطر بنزین ازدست بده فقط توی یکی ازملاک ها تازه ممکنه کم بیاره ولی درکل اتومبیل مناسبتریه خصوصا نسبت به زانتیا البته اگر ضعفاش برای کسی خیلی مهم نباشه. در آخر هم نظر من در مورد شتاب مزدا 3 بود.

MaZi Zo0M Z0oM
10 September 2010, 08:20 PM
ممنون از دقتتون
در کل حتی اگر مزدا 40% تواناییای حرکتیشو بخاطر بنزین ازدست بده فقط توی یکی ازملاک ها تازه ممکنه کم بیاره ولی درکل اتومبیل مناسبتریه خصوصا نسبت به زانتیا البته اگر ضعفاش برای کسی خیلی مهم نباشه.

دوست ارجمند با سلام خدمت شما و سایر عزیزان و عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن عید فطر.
من به شخصه تو هفته جاری چندین بار با زانتیا های مختلف در سطح ازادراه های تهران این قضیه شتاب رو بررسی کردم و با وجود اینکه مزدا3 موجود از گیربکس4 دنده اتوماتیک( تیپترونیک یا به اصطلاح اکتیوماتیک) و سیتروئن زانتیا از گیربکس 5 دنده دستی استفاده میکنه ولی زمانی که در حین حرکت و همزمان شتابگیری دو خودرو اغاز میشه تا سرعتهای 70-80 زانتیا بطور تقریبی با مزدا در یک سطح قرار دارند و با رسیدن دور موتور مزدا به 4500 و بالاتر در دنده 2 شروع اختلاف و زیاد شدن فاصله کاملا محسوسه.
ولی به شخصه از حال سکون نمیتونم تصمیم قطعی بگیرم.نظر برتری مزدا 3 رو هم با توجه به اعداد و ارقام وزن,قدرت,گشتاور در دو خودرو اعلام کردم و خودم هنوز موفق به تست عملی تو این قسمت نشدم.که به گفته شما و با توجه به شرایط بنزین موجود در داخل کشور مزدا 3 ممکنه کم بیاره که دوستانی که این تست رو انجام دادند نظر برتری قطعی رو از ان مزدا 3 اعلام کردند.
البته هیچ خودرویی کامل نیست و ضعفهایی چه سحوی و چه عمدی که به جهت فروش مدل دیگری از برند اون خودرو در نظر خودروساز گنجانده شده
.باید دید که ضعفهایی که شما مدنظر دارید و به ان اشاره کردید,سلیقه ای و شخصی بوده و یا در نتیجه گیری کل ایتمها بر اساس نظریه سایت های تخصصی و یا مجلات این چنینی مدنظر بوده و یا در مقابل قیاس با خودروی دیگری به عنوان ضعف نام گرفته؟
این که ما انتظار داشته باشیم که X تومن بابت 1 خودرو پرداخت کنیم و توقع امکانات خودروی nX تومنی هم ازش داشته باشیم یا امکانات خودروهایY+Zرو در خودرو انتخابیمون داشته باشیم,سلیقه ای عمل کرده ایم.البته برای خیلی ها از جمله خودم نقات قوت نوع خودروی انتخابی در قیاس با سایر رقبا و دارا بودن امکاناتی که در خودروهایی در کلاس بالاتر و و کسب نمره معدلی که در تمامی قسمتهای بررسی اختلاف کمی با بالاترین و پایین ترین نمره خودش رو داشته باشه,ملاک قرار میگیره.بعصی ها هم بمانند شما به نقاط منفی توجهاتی خاص و ویژه دارند,که نظر اونها هم محترمه.

فروزنده
12 September 2010, 12:54 PM
از نمایندگی پرسیدم که شتاب مزدا نیو و قبلی چقدر فرق داره و گفت ما اینجا تست کردیم و مزدای فبلی تا سرعت 60 تا جلو هست ولی از اون به بعد نیو مزدا جلو می افته
پرسیدم جز گیرباکس دلیل دیگه ای نداره و گفت به همون دلیله.

MaZi Zo0M Z0oM
12 September 2010, 08:46 PM
دوستان عزیز با سلام و درود فراوان.
در لینک سایتی که دوست ارجمندم جناب mazyar -3 در صفحه قبل قرار دادند و با تشکر از ایشون در زیر نیز آورده شده,با یک نگاه اجمالی بر انواع موتور مزدا 3 به حجم 2.0 لیتر متوجه 11 مورد مختلف فقط در این حجم با انواع کارایی ها در مدل های بنزینی و دیزلی و اختلاف در سایر مشخصات خواهید شد:

http://www.carsplusplus.com/brand/mazda_cars.php (http://www.carsplusplus.com/brand/mazda_cars.php)

طبق لینک زیر از بهمن جون گروپ PDF مشخصات فنی مزدا 3 نسل قبل و ضرائب گیربکس مزدا 3 نوشته شده:

http://www.bahmangroup.com/pdf/mazda3.pdf (http://www.bahmangroup.com/pdf/mazda3.pdf)

و باز هم طبق لینک زیر از بهمن جون گروپ در صفحه 14 PDF مشخصات فنی مزدا 323FL و در قسمت ضرائب دنده های گیربکس اتوماتیک قابل مشاهده است:

http://www.bahmangroup.com/DocLib1/مشخصات%20فني%20سواري%20FL%20323%20.pdf (http://www.bahmangroup.com/DocLib1/مشخصات%20فني%20سواري%20FL%20323%20.pdf)

دوست عزیز ضریب تراکم زانتیا 10.4به یک هست وضریب تراکم مزدا3 به گفته دوستان مزدا سوار 10به یک هست.

دوست ارجمند با سلام
با توجه به لینک مشخصات فنی مزدا 3 که انشاءالله مشاهده می فرمایید, در مقابل ضریب تراکم عدد 10.8: 1 ذکر شده.
فکر نمیکنم گفته های من و یا سایر دوستان بقول شما مزدا سوار اینگونه بوده باشه که شما به نقل قول از جانب اونها این عدد رو اعلام کرده باشید.چون نه من و نه سایر دوستان سر سیلندر رو نه باز کردیم و نه ابزار های باز کردن و جابجایی و تجهیزات اندازه گیری دقیق بمانند کولیس دیجیتال با دقت های هزارم میلیمتر و یا از انوع اینچی داشته باشیم و همینطور ابزارهای اندازه گیری نوری و اپتیکی که بشه دقیق اندازه گیری کرد.
مگر اینکه دوستی کارگاه مکانیک خودرو داشته باشه و همچین کاری رو انجام داده باشه.که فکر نمیکنم موتوری معیوب شده باشه که بچه های اینجا بازش کرده باشند و به گفته شما اندازه گیری کرده باشند.
پس لطفا از این به بعد حرف خودتون رو به نقل از دیگران مطرح نفرمایید یا با بررسی و ذکر منابع در اینچنین بحث هایی که فعلا به ریزترین و کوچکترین اعداد در مشخصات خودروها توجه ویژه ای پیدا کرده و به نقطه پر اهمیتی کشیده شده اعلام نظر فرمایید.
با تشکر

:lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover:

فروزنده
15 September 2010, 09:17 AM
فکر کنم مقایسه مجله ماشین به خیلی از شبهات پایان بده هر چند که بعضی ها خواهند گفت که مجله ماشین معتبر نیست.!
شتاب مزدا 3 جدید 9 ثانیه اعلام شده.
و از 2 رقیب دیگرش در مقایسه برتره خصوصا از نظر پایداری حتی در تغییر مسیر ناگهانی.
قبل از اینکه این ماشین رو بخرم با سینا جان صحبت کردم و گفتم که دور زدن با سرعت بالا بیشترین لذت رو برام داره .حتی بیشتر از شتاب .
و ایشون گفت با توجه به ماشینهایی که در رده60 تومن ذکر کردی مزدا از همه در این مورد سرتره.ضمن اینکه 40 تومن هم هست!
نکته دیگه اینکه بارها گفتم که آدم با این ماشین نمیتونه به خودش غلبه کنه که تند نره و در مجله ماشین هم عنوان شده.
گفتم شاید من این طور هستم ولی مثل اینکه فراگیره.
البته یه اشتباهی هم در چاپ مجله ماشین داشته که صندلی مزدا رو پارچه ای نوشته!!!

mazyar -3
15 September 2010, 12:38 PM
براي من هم جالبه كه مزدا3 از سراتو و MG شتابش بيشتر بود و اين رو تو چند بار تست با شرايط استاندارد نشون داد.اين در حالي بود كه مزدا3 تست شده آب بندي نشده بود و فقط 500 كيلومتر راه رفته و تا 3000 كيلومتر عملكردش بهتر هم ميشه
عرض كردم شتاب 9 ثانيه مزدا رو من هم بارها تونستم ثبت كنم و دور از دسترس نيست. پس الان ميشه ادعا كرد مزدا3 جديد توشتاب از بقيه رقباي 4 سيلندرش برتره!!

sepehr-saheli
15 September 2010, 01:18 PM
دقیقا من هم بارها در رشت به کمتر از 9 ثانیه هم رسیدم ولی از ترس منتقدان متعصب نتونستم عنوان کنم.تو اعداد و ارقام باید از mg و سراتو سرتر می بود ولی انقدر منتقدان متعصب تو سر مزدا زدن که ما به تئوری ها داشتیم شک می کردیم یواش یواش.فکر می کنم بعد از زانتیا نوبت 206 بود که عنوان بشه مزدا رو می گیره.
متاسفانه مجله ماشین این ماه هنوز تو رشت پخش نشده

dawkins
16 September 2010, 01:43 AM
فکر کنم مقايسه مجله ماشين به خيلي از شبهات پايان بده هر چند که بعضي ها خواهند گفت که مجله ماشين معتبر نيست.!
شتاب مزدا 3 جديد 9 ثانيه اعلام شده.
و از 2 رقيب ديگرش در مقايسه برتره خصوصا از نظر پايداري حتي در تغيير مسير ناگهاني.
قبل از اينکه اين ماشين رو بخرم با سينا جان صحبت کردم و گفتم که دور زدن با سرعت بالا بيشترين لذت رو برام داره .حتي بيشتر از شتاب .
و ايشون گفت با توجه به ماشينهايي که در رده60 تومن ذکر کردي مزدا از همه در اين مورد سرتره.ضمن اينکه 40 تومن هم هست!
نکته ديگه اينکه بارها گفتم که آدم با اين ماشين نميتونه به خودش غلبه کنه که تند نره و در مجله ماشين هم عنوان شده.
گفتم شايد من اين طور هستم ولي مثل اينکه فراگيره.
البته يه اشتباهي هم در چاپ مجله ماشين داشته که صندلي مزدا رو پارچه اي نوشته!!!

دوست عزيز ؛ در تست انجام شده خودروي مزدا از نوع تيپ 1 بوده براي همين صندلي پارچه اي عنوان شده واشتباهي صورت نگرفته ، کلا تست خوبي بودالبته در مورد اينکه غربيلک فرمان مزدا را داراي جنس نه چندان خوب و عدم چسبندگي دانسته بود بايد خاطرنشان کرد فرمان تيپ 3 روکش چرمي دارد داراي جنس خوب و چسبندگي مناسب هست ؛ همچنين درمورد اين دوجمله نويسنده که شلوغی فرمان مزدا رو نقطه ضعف دانسته و از کیفیت متریال داشبورد ایراد گرفته ،من مخالف با نظرايشان هستم

sjavanrooh
16 September 2010, 04:38 PM
اینکه شتاب مدل ایران حدود 9 ثانیه و میزان آن کمتر از میزان آن مندرج در منابع خارجی 10.6 ثانیه است احتمالا مربوط میشود به:

1- سبک شدن خودرو بابت حذفیات صورت گرفته در مدل ایران نسبت به خارج مانند رینگ 16 و حذف سیستم صوتی با ده بلند گو و احتمالا چیزهای دیگری که ما خبر نداریم مانند عایق های صدا و ضخامت ورق بدنه و کاهش لایه های رنگ ...

2- و مسئله مهمتر تنظیم ECU برای مدل ایران که به خاطر ارتفاع بالای ایران از سطح دریا و کیفیت پائین اکتان افزایش یافته است و برای همین اگر دقت کنید همه ادعا دارند مصرف سوختشان بالای 10 است در حالی که منابع خارجی آنرا کمتر از 10 ذکر کرده اند. احتمالا استاندارد euro4را پاس نمیکند ولی خوب در ایران چه کسی استاندارد را کنترل میکند؟

afshin_k
16 September 2010, 04:46 PM
1- سبک شدن خودرو بابت حذفیات صورت گرفته در مدل ایران نسبت به خارج مانند رینگ 16 و حذف سیستم صوتی با ده بلند گو و احتمالا چیزهای دیگری که ما خبر نداریم مانند عایق های صدا و ضخامت ورق بدنه و کاهش لایه های رنگ .

فقط رینگ می تونه تا این حد تاثیر تاثیر داشته باشه ولی تو تست ادموندز در آمریکا با رینگ 16 اینچی 9.9 ثانیه رو زده بود برای60 مایل...

البته در اون تست هم به مصرف اشکال گرفته شده هم به شتاب

http://blogs.edmunds.com/strategies/2009/11/comparison-test-2010-kia-forte-sx-vs-2010-mazda-3-i-touring.html

شاید هم واقعا مصرف رو بالا برده باشن که شتاب خوب بشه... در این صورت طبیعیه تره، چون برای این سطح خودرو در یعنی 42میلیون مصرف سوخت خیلی مهم نیست درست بر عکس آمریکا که حدود 18 میلیون قیمت داره و خریدار در این رده براش مصرف مهمه...

sjavanrooh
16 September 2010, 05:53 PM
فقط رینگ می تونه تا این حد تاثیر تاثیر داشته باشه ولی تو تست ادموندز در آمریکا با رینگ 16 اینچی 9.9 ثانیه رو زده بود برای60 مایل...

البته در اون تست هم به مصرف اشکال گرفته شده هم به شتاب

http://blogs.edmunds.com/strategies/2009/11/comparison-test-2010-kia-forte-sx-vs-2010-mazda-3-i-touring.html

شاید هم واقعا مصرف رو بالا برده باشن که شتاب خوب بشه... در این صورت طبیعیه تره، چون برای این سطح خودرو در یعنی 42میلیون مصرف سوخت خیلی مهم نیست درست بر عکس آمریکا که حدود 18 میلیون قیمت داره و خریدار در این رده براش مصرف مهمه...

اگر مجله ماشین مهر ماه را بخوانید یک مقاله ترجمه جالب دارد در خصوص رینگ و تفاوت در شتاب که تاثیر آن کمتر از یک دهم ثانیه بین 16 و 17 است.
در خصوص سبک شدن نسبت به مدل امریکایی مثلا صندلی را که از برقی تبدیل به دستی شده اند را میتوان اضافه کرد و مطمئن هستم وزن زیادی این گونه صندلی ها دارند. احتمالا خیلی چیزهای دیگر هم هست.
اگر کسی بتواند خودرو را روی باسکول وزن کند کمک زیادی به این بحث خواهد کرد.

موتور 2 لیتری مزدا 3 تنها موتوری هست که در دنیا روی مزدا بسته میشودو تکنولوژی i-stop فقط قابل نصب روی این مدل است پس حتما نسبت به نسخه مدل قبل تغییر کرده است در حالی که موتور 2 لیتری مزدا ایران دقیقا همان موتور نسخه قبل است.

یک نکته دیگر اینکه قدرت موتور MZR مدل آمریکایی 146 اسب است و موتوری است که با فورد مشترک است یعنی با مدل ایران و نسخه ژاپن آن فرق میکند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda3

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_L_engine

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_engines

تغییرات ECU دلیل افزایش ارتفاع و اکتان پائین را از این جهت میگویم چون پژو و بوش نیز روی ECU های 206 این کار را کرده اند.

فروزنده
16 September 2010, 11:14 PM
بله.شتابش کمی کمتر و حداکثر سرعتش بیشتر میشه.

احمدLX
17 September 2010, 01:35 PM
سلام
هیچ تفاوتی بین موتور مزدای تولید داخل و خارج وجود ندارد مطمین باشید

sjavanrooh
17 September 2010, 02:04 PM
سلام
هیچ تفاوتی بین موتور مزدای تولید داخل و خارج وجود ندارد مطمین باشید

متاسفانه لینک ها را نمی خوانید

منظور از خارج کدام کشور است ؟

مزدا هم مانند خودروسازان دیگر از موتورهای با BOM متفاوت برای هر کشور با توجه به خصوصیات آن استفاده میکنند. (همین ایران خودرو برای انواع سمند های صادراتی خود به کشورهای مختلف مانند سوریه و ونزوئلا و ... BOM متفاوتی دارد )

تفاوت ها را ببینید:
ژاپن
Japanese market (JIS (http://www.phalls.com/wiki/Japanese_Industrial_Standards) ratings):
2.0 L: 150 PS (110 kW), 183 N·m (135 lb·ft)

اروپا
European market (ECE (http://www.phalls.com/wiki/ECE) ratings):
2.0 L: 150 PS (110 kW), 187 N·m (138 lb·ft)

آمریکا
American & Canadian markets (SAE (http://www.phalls.com/wiki/SAE) net ratings):
2.0 L: 148 bhp (110 kW), 135 lbf·ft (183 N·m) (04-05) PZEV (http://www.phalls.com/wiki/PZEV) engine: 145 bhp (107 kW) (04-06), 144 bhp (107 kW) (07-); 132 lbf·ft (179 N·m) (all years)

خصوصا در آمریکا که موتور با فورد فوکوس یکی است مشخصات در سالهای مختلف تفاوت دارد.

کشورهای جنوب شرقی آسیا
ASEAN markets (DIN (http://www.phalls.com/wiki/DIN) ratings):
2.0 L: 148 bhp (110 kW) and 138 lbf·ft (187 N·m)

استرالیا
Australian market (ADR (http://www.phalls.com/wiki/ADR) net ratings):
2.0 L: 145 bhp (108 kW), 134 lbf·ft (182 N·m)

کلا موتور مزدا 3 نوع 2 لیتری سه نسخه دارد LF-DE, LF-VE, LF-VD
نسخه Vd آن مجهز به سیستم پاشش مستقیم سوخت است DISI است که نسخه ایران فاقد آن است. ولی VVT دارد
البته نوع istop که جدیدا اضافه شده است را اضافه کنید که در بازار اروپا عرضه میشود
این موتورها در خودروهای زیر به کار میرود:
2.0L (LF-DE, LF-VE, LF-VD)

The 2.0 L (1999 cc) version has 10.0:1 Compression Ratio, an 87.5 mm (3.4 in) bore and shares the 83.1 mm (3.3 in) stroke of the 1.8. The LF-VD was also equipped with DISI (http://www.phalls.com/topic/Direct_Injection_Spark_Ignition) direct injection (http://www.phalls.com/topic/Gasoline_direct_injection) and a higher compression ratio for improved efficiency in the JDM and EDM markets.
Applications:

Mazda Axela/Mazda3 (http://www.phalls.com/topic/Mazda3)
Mazda6 (http://www.phalls.com/topic/Mazda6) for Europe
2005 Mazda Premacy/Mazda5 (http://www.phalls.com/topic/Mazda5)
2006– Mazda MX-5 (http://www.phalls.com/topic/Mazda_MX-5)
2005-2008 Ford Focus (http://www.phalls.com/topic/Ford_Focus_(international)) Mk.I in South America (Brazil and Argentina; re-badged as "Duratec")
2008- Ford Focus (http://www.phalls.com/topic/Ford_Focus_(international)) Mk. II in South America (Brazil and Argentina; re-badged as "Duratec")
2005- Ford Ecosport (http://www.phalls.com/topic/Ford_Ecosport)
http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_3
http://www.enotes.com/topic/Mazda_L_engine

در این فروم بحث شده :
http://www.fordfusionclub.com/index.php?topic=159802.0

MaZi Zo0M Z0oM
17 September 2010, 03:13 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی.
دوستان اطلاعی از program ای سی یو مزدا دارند که تو این زمینه هم اختلافی با سایر سایت های تولید مزدا 3 هست یا نه؟
البته و به عنوان مثال خود ژاپنی ها قطعا کیفیت بنزین ایران رو میدونستند و ازمایش کردند که مجوز مونتاژ رو دادند.
پس یعنی بر اساس شرایط اقلیمی منطقه بالطبع برنامه ریزی ای سی یو صورت پذیرفته دیگه؟

فروزنده
17 September 2010, 05:00 PM
مازیار جان برای ایران باید برای ای سی یو جدا برنامه ریزی بشه.حالا سوپاپها و ... به مشکل بر نخوره خوبه که دیگه ...
والا تو دفترچه اش که 5 روزه به دستم رسیده .در جدولی که عنوان کرده ایران رو جز کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس لحاظ کرده که در این کشورها بنزین با اکتان 95 یا بالاتر ذکر شده.
در قسمت پایین جدول کشورهای عقب افتاده هستند که اکتان 90 یا بالاتر هست.
حالا در ایران بنزین معمولو که اکتان آن به زیر 85 هم میرسه .بعضی ها اون رو 82 می دونن , ببینید ماشین خارجی ها چه می کشن.
مزدا که چیزی نیست, اس 500 و... چه میکشن؟؟؟
اون کشورهای رده 2 جدول که ذکر کرده بیشترشون جزیره هستند .
کلا در ایران ماشین باید بسازن که با بخار کار کنه مثل ماشینی که وات ساخت!

احمدLX
20 September 2010, 02:09 PM
ضمن تشکر از راهنمایی دوستان من از مهندسین بهمن پرسیده بودم گفتند که مشابه مدل اروپایی مزدا 3 در ایران تولید میشه

mazyar -3
9 October 2010, 09:52 AM
ديروز رفتم يه سر پيست كارتينگ پيش دوستان كه از قهرماناي موتور سواري ايران هستند. يكي از دوستانم كه خودش آزرا داشت پش ماشين من نشست و به قدري از سرعت تعويض دنده مزدا3 جديد تعجب ك رد و تعريف كرد كه من تعجب كردم. مي گفت حتي سرعت تعويض دنده لكسوس is350 خيلي كند تر از مزدا3 جديده.!!!يكي ديگه از دوستان نيز مي گفت با سوناتاي 6 سيلندر تو سرازيري تا 100 نتونسته بود مزدا3 رو بگيره وبعد از 100 گرفته بود!!!!

mohammadreza_ms
15 November 2010, 11:36 AM
آقا من پدر خانومم آزارا 2010 فيس ليفت شده داره.منم نامردي نكردم يه روز گاز رو بستيم تا فيها خالدون بهش...نميدونم با اين 2010 ها چي كار كردن ولي قابل مقايسه با اون قبليها نيست.كلي حال كردم باهاش.شتاب عالي حدود 7...طوري كه ديگه از ماشين خودم خوشم نمياد...كسي چيزي داره بگه ما رو از دپرسي دراره

arash_2ti
15 November 2010, 02:55 PM
محمد رضا جان من اصلا قصد مقايسه آزرا و مزدا 3 رو ندارم چون تو يه كلاس و يه قيمت نيستند ولي براي اينكه از دپرسي خارج شي عرض مي كنم كه ماشين شما آخرين مدليه كه و دنيا سوار ميشيد ولي آزرا به زودي مدل 2011 كه فيس ليفت كليه ميده. ماشين شما ژاپنيه، اسپورت تره و هندلينگش بي نظيره. پس زياد دپرس نباشيد. پس تو كلاس خودش بهترين ماشين رو تو ايران سواريد.

mohammadreza_ms
15 November 2010, 03:53 PM
آرش جون مرسي پسرم.

farzad_Sh_2020
15 November 2010, 05:38 PM
سلام
ممنون ميشم اگر دوستان يكوقتي خواستن ناپرهيزي كنن و تند برن يك 0 تا 180 يا كمتر و بيشتر تايم بگيرن و اعلام كنن

ما هر ماشيني خواستيم بگيريم به دلايلي دپرس شديم .

Mr.Sina
15 November 2010, 09:05 PM
در مورد ازرا و مزدا جدید چند نکته هست که عرض کنم ..
به هر حال چه بخواین چه نخواین ازرا قدرتش به مراتب از مزدا بیشتره و به هیچ عنوان مزدا به پاش نمیرسه !!
اما مزدا !!
همونطور که دوستان گفتند گیربکسش بی نهایت سریع و هوشمنده و همینطور در سرازیری ها هم برای جلوگیری از افزایش سرعت معکوس میده !! موردی که ازرا تو اون لحظه رو دنده 5 قفل شده و شما فقط باید به زور ترمز سرعت رو کم کنید !!
هندلینگ این ماشین واقعا عجیب غریبه و رو هر سرعتی ادم رو وسوسه میکنه مانوور های بسیار سخت بدی که خیلی هم راحت از پسش برمیاد همینطور که در مدل جدید استرس بار و ESP هم اضافه شده !! که دیگه عالیه !! این هم در حالی هست که ازرا با وجود ESP فرمان گیج و هندلینگ بسیار پایین تری نسبت به مزدا داره !! هندلینگش بد نیست ولی کمی حالت نا امنی به ادم دست میده !
همینطور که ترمز های این دو ماشین هم قابل قیاس نیستند که مزدا به مراتب قوی تره !!
اما همه این موارد مثبت مزدا فقط در زمانی به درد میخوره که تنها یا نهایتا دو نفر باشید !!
چون با افزایش وزن !!
قدرت موتور حسابی کم میشه !!
اون گیربکس هوشمند هر کاری هم بکنه به خاطر موتور ضعیف کاری از دستش بر نمیاد
ترمز ها هم به مراتب ضعیف تر عمل میکنن

mohammadreza_ms
16 November 2010, 09:25 AM
واقعا اگر موتور مزدا 2500 mps بود با 267 اسب بخار قدرت ديگه هيچ غمي نداشتم.همه چيش عاليه جز قدرت موتورش

MaZi Zo0M Z0oM
17 December 2010, 05:02 AM
با عرض سلام خدمت همه عزیزان و دوستان ارجمند:
به رسم ادب و احترام فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری را تسلیت گفته،امید است عزاداری های دوستان مقبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشد انشاءالله.
بعد از مدتها دلی از عزا خارج نمودیم.
اتفاق و تجربه فوق در ابتدای ساعات روز جمعه یعنی ساعت 00:30 دقیقه بامداد در آزادراه صدر مسیر جنوبی که در واقع از غرب به شرق ازادراه است بین« منو نیو و زانتیا 2000»اتفاق افتاد.
شرح ماجرا:
من با ماشین خودم(مزدا 3)به همراه دوستم که زانتیا به رنگ محبوب سفید :icon_arroداشت بودیم و از مدرس جنوب به شمال در حرکت بودیم و خیلی نرم با 80-90 کیلومتر در ساعت سرعت،داشتیم که وارد ازادراه صدر مسیر غرب به شرق میشدیم و شدیم.چند ثانیه بعد ما نرسیده به پل شریعتی بودیم ( معمولا دوستم از اونجا با من خداحافظی میکنه و میره تو خروجی و من هم مسیر صراط المستقیم تا خروجی کامرانیه)که دیدیم رو پل یه نیو سدان به رنگ محبوبتر از زانتیا یعنی ســـــفــــــــیــــــــــد :icon_arro:icon_cool(دوستان توهین نشه یه وقت،چون این رنگش واقعا زیباست و طالب داره و به دلیل قشنگی زیاده اینگونه بیان میکنم،خدای نکرده سوءتفاهم پیش نیاد)شروع کرده به رقص ماشین لا به لای بقیه ماشینها.
دیدم رفیقم داره به من اشاره میکنه که مازی برو نوبت خودته.منم فکر کردم دوستم میره تو خروجی.من لاین 3 و دوستم لاین 2 بود.تا اومدم 4 به 2 کنم دنده رو یه ماشین جلوم داشت معمولی حرکت میکرد(نمیگم مدلش E200 بنز بود که یه وقت از بحث اصلی خارج نشیم)دیدم جلو زانتیا خالی شد و رفت به تعقیب نیو.منم یه سوراخی به جهت عبور دادن ماشین پیدا کردم که همون ابتدا نزدیک بود باقالی خیرات کنم که خوشبختانه به لطف بازی بازی ریز با فرمون و دعای خیر مردم عزیز کشورمون و با زحمت و یاری مربیان ....
چی میگم من.انگار پارا المپیک مدال اوردم!:icon_neut
خلاصه رسیدم به برو بچ.انصافا تا حالا به این شدت نر ....ه بودم به ازادراه.جوری بودیم که 3 تاییمون داشتیم تو لاین های مختلف قل میخوردیم و انگار که میخوریم به گارد لاینمون عوض میشه.جای صابتی نداشتیم.حتی بقدری بد فرمون میدادیم که یکی دو بار احساس کردم ته ماشین داره یکم سرسره بازی میکنه!البته نوع اسفالت اونقسمت هم تاثیر بسزایی در سرخوردن و مینی اسپین شدن داره.بعد از خروجی کاوه به سمت قیطریه خوشبختانه بار ترافیکی کمتر شد(خدا پدر مهندس راهداری رو بیامرزه که این طرح بولوار اندرزگو رو اجرایی کرد که چند تا ماشین کم بشه از ازادراه.من دنده 2 بودم پشت نیو تیپ 3 و داشتم پرمیکردم.سرعت فکر میکنم رو 110 بود که دور موتورم رو 6100-6200 بود که با وجود خالی بودن جلو نیو و تخته کردن پدال گاز نیو احساس کردم که میتونم رد بشم ازش ،چون راه بغل نداشتم 2-3 ثانیه با گاز بازی کردم که افت دور پیدا نکنم.اونم فکر کنم چون دنده 2 نیو پر شده بود و به دنده 3 رفته بود خوب سوای افت دور چون حداکثر قدرت موتور در 6500 دور بدست میاد و نیو نسبت به من از اختلاف دور بیشتری تا 6500 برخوردار بود .البته وقتی که من دادم 3 بطور مساوی داشتیم میرفتیم و هیج اختلافی نه زیاد میشد و نه کم تا سر قیطریه که دوربین داره.من شل کردم چون راننده نیو رو نمیشناختم.گفتم عذاب وجدان نگیرم.اون رفت و خوشبختانه عکسی گرفته نشد.رفیقمم جلوتر بود.نزدیک خروجی کامرانیه نیو یدفعه کشید تو خروجی.رفیقم نتونست و بعد خروجی وایساد.منم با اینکه ترمز نداشتم یدفعه اومدم تو پیچ حموم که یذره ته ماشین سر خورد ولی به لطف تمرین ترمز نکردن در چنین مواقعی هیچ اتفاقی نیوفتاد برای ما 3 تا ماشین.حالا شب شام غریبان چقدر برامون فاتحه فرستادند خدا میدونه.
قبل از رسیدن پشت چراغ کوه نور جوفتمون اروم ازسرعتها کاستیم ضمن تشکر بروش بوقی(دو تا بوق)و دست تکون دادن به جهت اتمام کل کل کردن توقف کردیم که دیدم یه راننده 23-24 ساله پشت فرمون بود و از من میپرسید که زانتیا کنترل نامحسوس بود که منم اطمینان دادم که دوستم بوده نه پلیس بزرگراه.انصافا هم خوب میرقصوند ماشینشو که تا بحال ندیده بودم کسی کلا با مزدا اینکارارو انجام بده و نمایش خوبی از خودش بجا بگذاره.مثل خودم از حماقت درصد ریسک بالا بهره میبرد و لذت بردم که یه فینال تمام ژاپنی تو زمین مزدا 3 ها برگزار شد.
بعد از تماس با دوستم اعلام کرد که از اینهمه هندلینگ بالا نسبت به زانتیا هاج و واج مونده و تحسین میکرد.
اینمک یه تجربه دیگه از مازی که با زانتیا و نیو رفت بازی.
اگه منترل نامحسوس بود قاطی میکرد که کیو بگیره و اصلا کی به کیه؟؟؟؟؟ولی خدا رو شکر اینبار هم جستی ملخک(خطاب به خودم)
موفق باشید.اوقات و لحظات خوب و خوشی رو براتون ارزو میکنم.
در پناه حق...

mohammadreza_ms
18 December 2010, 09:19 AM
مازي جون داشتي تعريف مي كردي گفتم واي باز يه ... دست ديگه آبروي نيو مزدا رو برده (مثل همون درگ كزايي زانتيا و نيو مزدا كه جاي بحث زياد داشت) خلاصه مرسي كه وقتتو گذاشتي و واسمون تعريف كردي...ديروز هم من توو امام علي ساعت 11 شب با دنده منوال پشت فرمون حالي به اتوبان دادم و كلي حال گيري كردم.ولي به دليل سكته زدن خانومم مجبور شدم سرعت رو پايين بيارم :icon_eek:
آقا خانوم توو ماشينه كل نندازيد كه كوفتتون ميشه:icon_mad:

MaZi Zo0M Z0oM
18 December 2010, 02:08 PM
با عرض سلام به محمدرضا جان و سایر دوستان ارجمند.
مطمئن باش تو تجربیاتم چیزی جز واقعیت نمیگم.این تجربه هم تو صدر زمانی بود که ماشین هایی به تعداد در ازادراه صدر وجود داشت و مسیر باز و بدون ترافیک نبود که بشه در واقع ماکسیمم سرعت 3 تا ماشین رو بررسی کرد.ولی تست هندلینگ خوبی بود که در سرعت 110 تا 140 و بطور فراوان گویای عملکرد مناسب تعلیق اسپرتی مزدا ها و دلایل ارتفاع کم نسبت به زمین و همینطور خشکی سیستم فنربندی و کمکها میشد.چون ترافیک خودرویی وجود داشت هر چند که ترافیک روان و قابل حرکتی بود ضمن اینکه باید برای پیشه گرفتن از رقبا به علت حجم موتور های تقریبا یکسان مسیر هایی رو غیر از مسیر هایی که اونها برای مانور و جابجایی انتخاب میکنند(البته در صورت وجود)انتخاب کرد.تا بشه امیدوار باشم که شاید،دقت کنید که شاید بشه سبقت گرفت.چون شما تو اون شرایط استرس و هیجان و ضمن اینکه تمام حواس و تمرکز خودتون رو معطوف دور موتور و سرعت و جلو ماشین و همینطور کناره های ماشین مینمایید.تازه باید مقداری تمرکز رو هم برای عکس العمل سایر رانندگان که بصورت عادی در حرکت هستند داشته باشید چون ممکنه با عبور راننده اول از کنار اونها تمرکز راننده عادی بر هم بخوره و ممکنه که کنترل ماشین از دستش خارج بشه و با رسیدن راننده دوم ...... ممکنه بشه فاجعه(خدای نکرده البته)
یا شاید دومی هم رد بشه و راننده عادی از عمد راه نفر سوم رو ببنده و اونوقت ..... نمیتونی معترض باشی چون مقصر خواهی بود-سرعت زیاد-حرکات نمایشی و مارپیچ-انحراف به چپ ناگهانی(+راست)-نزدن راهنما به جهت تغییر مسیر-رانندگی در حالت غیر عادی-عدم حرکت بین خطوط و .... 1000 تا جرم دیگه که شاید حمل جنازه با خودرو شخصی و یا نداشتن کلاه ایمنی برای راننده خودرو هم شاملش بشه.
واینکه بطور کاملا حسی بتونید حداقل میزان شتاب و 2-3 تا ماشینی که جلوی شما در مسیر قرار دارند رو تخمین بزنید که در صورت رسیدن شما به اونها ایا به اندازه ماشین شما فاصله بین اون دو خودرو بوجود اومده که شما بتونید از بین اونها رد بشید؟یا مجبور به فشردن پدال ترمز به کررات و به تداول و تکرار اشتباه میشوید؟
وخیلی از عوامل دیگه که یقینا من هم نمیدونم و بعضا سایر عزیزان بصورت تجربی به اون نکات نیز دست یافتند و استفاده میکنند.
در کل من اگه کسی کنارم نشسته باشه همچین کاری رو نمیکنم.چون :1-من مسئول جان بقیه افرادی که در داخل خودرو ام هستند هم هستم.همواره سرنشینان دیگر به علت وحشت و داد و بیداد به علت وحشت از تصادف و اینکه نمیدونند عکس العمل بعدی راننده در صحنه بعدی چه خواهد بود تمرکز راننده رو به هم زده و باعث بالا رفتن احتمال حادثه میشوند.
ببخشید جنبه یاد دادن و تدریس نداشتم و اساتید و دوستان گرامی برداشت نامناسبی نداشته باشند که دچار سوء تفاهم بشیم.فقط نکاتی رو که خودم در چنین مواقعی بهش میپردازم رو بیان کردم.
موفق باشید

amirvr14
18 December 2010, 02:28 PM
من با قسمت آخر حرف مازیار کاملا موافقم!!همیشه تو اینجور کارها سعی کنین تنها باشین!!من هر وقت با مامان میریم بیرون مثل پیرمردا رانندگی میکنم!!وقتی خودم تنهام یه حال اساس به خودمو جوجم میدم!!همیشه جیغ کشیدن بقیه سرنشینا مخصوصا خانوما باعث عدم تمرکز میشه

آقا سهیل
23 February 2011, 09:18 PM
سلام به همه. امروز رفته بودم فرودگاه امام.. نمی دونم چرا هر وقت این جاده برگشتش به سمت جاده قم-تهران رو می بینم هوس می کنم گاز و ... کنم. ماشین خیلی راحت به سرعت 180 رسید. ولی تا 190 کلی طول کشید. چشتون روز بد نبینه دیدم روی اتوبان تهران-قم بنز پلیس با دوربین بغل دست وایستاده و داره ایست می ده. یکیشونم پریده بود وسط اتوبان دست تکون می داد وایستا. من جرات نکردم وایستم. همونجوری ادامه دادم و از یه خروجی رفتم بیرون و رفتم سمت جاده ساوه-تهران. ولی بازم ترسیدم تو جاده برم. گفتم الان بیسیم می زنن ماشینو می خوابونن. یه حالیم به گواهینامم می دن. رفتم مثه need for speed most wanted یه گوشیه 2 ساعت قایم شدم تا هوا تاریک شد... بعدش راه افتادم تهران. فقط اگه ماشین مثلا 206 یا هر ماشین ضعیفتر از مزدا بود جرات نمی کردم در برم... شایدم اونا این جراتو به خودشون می دادن که دنبالم بیان. حالا چی می شه؟ :icon_quesمیان دمه خونه؟ دیگه می تونن ماشینو بخوابونن؟ ممکنه عکس گرفته باشن بفرستن خونه؟ از این دوربینایی بود که یه نفر پشتش وای می سته و سرعتو می سنجه.

mmamushy
24 February 2011, 01:11 AM
با سلام خدمت دوستان قدیم خودم و مزدا سواران جدید
دوستان من هنوز ماشینم پلاک نشده ولی خب پلام اون یکی ماشینو کندم فعلا انداختم روی پاریکال خودم تا بشه باهاش بزنم بیرون
جاتون سبز چند شب پیش توی یکی از خیابونهای شیراز داشتم میرفتم که یک دفعه دیدم صدای یه ماشین خیلی باحال داره میاد که گاز را تخته کرده بعدش یه کمی جلوتر یه سرعتگیر از این ساندویچی ها بود(سکوی پرتاب بود نه سرعت گیر) دیدم یه سراتو کوپه هست که خب انگار عقبش دو تا اگزوز داشت حالا نفهمیدم دوتاش واقعی بود یا یکیش همینجوری خودش گذاشته بود خلاصه اونم سرعتشو کم کرد اومد بغلم دوباره یه نمه گاز داد دوباره شل کرد تا منم بزنه به کلم گاز را تخته کنم دنده ام روی اتومات بود یه نمه اون که گاز داد منم چسبوندم ماشین کشید یک ولی دیدم انگار شتابه اون بیشتر از من بود منم سریع دیگه گاز ندادم البته با این ماشین هنوز قلقش دستم نیومده تا بتونم خوب کورس بذارم بعدشم ماشین هنوز 500 کیلومتر نرفته بود واسه هم ترجیح دادم نرم ولی دوستانی که تجربشو دارن ایا میتونه این نیو از پس سراتو کوپه بر بیاد؟ اخه حسم یه چیزه دیگه گفت البته ناگفته نماند سراتو یه کارایی توی ماشینش کرده بود چون اگزوزش صدای تراکتور میداد نمیدونم تقویت بود چی بود کی بود کیهه؟؟

mohammadreza_ms
24 February 2011, 09:24 AM
داداش من سراتو كوپه فسفري داره.با هم انداختيم من به اندازه ماشينم ازش جلو تر مي افتادم.البته 5 دنده داره نميدونم اين 6 دنده ها جلو تر ميزنه يا نه...سراتو تووش زشته و كلا همه ميگن مزدا به سراتو سره چه كيفيت چه موتور!

فروزنده
25 February 2011, 03:20 PM
والا به قول معروف کل با سراتو که خودرویی به روز هست قابل قبوله ولی من شنیدم و دیدم که بعضی ها با ماشینهایی چلنج می کنن که هم رده مزدا نیستن
من از مزدا سوار ها خصوصا نیو ها خواهش می کنم کلاس مزدا رو حفظ کنن و با حریف هایی مٍثل 320 چلنج کنن. تو سرپایینیه اتوبان چمران داداشم پشت فرمون بود و یه حال حسابی به یکیشون که اهل کل بود دادیم و کلی لایی بازی کردیم و مورد بعدی ,من هم مثل همیشه که باسرعت از پیچ ورودی و خروجی اتوبان خارج میشم , وارد اتوبان صیاد به سمت شمال شدم , راننده 320 هم وقتی این حرکت رو دید تحریک شد و افتاد دنبالم ولی در ابتدا تست شتاب و قدرت بود من با دنده 3 -155 تا می رفتم اون هم بغل به بغل من می اومد بعد که نوبت لایی بازی شد کم آورد چون با راننده احمقی مثل من طرف بود.من واقعا دقت فرمان و هندلینگ مزدا رو می ستایم.رانندشو شرمنده نمی کنه. البته پشت بی ام دبیلوشو آرم m پاور چسبونده بود و 2 اگزوز داشت!
فقط شتاب رو در نظر نگیرید مزدا در زمینه هندلینگ و پایداری حرف های زیادی برای گفتن داره.

rezapbs
25 February 2011, 03:53 PM
والا به قول معروف کل با سراتو که خودرویی به روز هست قابل قبوله ولی من شنیدم و دیدم که بعضی ها با ماشینهایی چلنج می کنن که هم رده مزدا نیستن
من از مزدا سوار ها خصوصا نیو ها خواهش می کنم کلاس مزدا رو حفظ کنن و با حریف هایی مٍثل 320 چلنج کنن. تو سرپایینیه اتوبان چمران داداشم پشت فرمون بود و یه حال حسابی به یکیشون که اهل کل بود دادیم و کلی لایی بازی کردیم و مورد بعدی ,من هم مثل همیشه که باسرعت از پیچ ورودی و خروجی اتوبان خارج میشم , وارد اتوبان صیاد به سمت شمال شدم , راننده 320 هم وقتی این حرکت رو دید تحریک شد و افتاد دنبالم ولی در ابتدا تست شتاب و قدرت بود من با دنده 3 -155 تا می رفتم اون هم بغل به بغل من می اومد بعد که نوبت لایی بازی شد کم آورد چون با راننده احمقی مثل من طرف بود.من واقعا دقت فرمان و هندلینگ مزدا رو می ستایم.رانندشو شرمنده نمی کنه. البته پشت بی ام دبیلوشو آرم m پاور چسبونده بود و 2 اگزوز داشت!
فقط شتاب رو در نظر نگیرید مزدا در زمینه هندلینگ و پایداری حرف های زیادی برای گفتن داره.
آقا دست مریزاد
آمااااااااااااااا مواظب آئینه باشششششششششششششششش:icon_arro

mazyar -3
26 February 2011, 11:50 AM
يك نكته اي كه بايد بهش توجه كرد اينه كه خيلي از ماشيناي اسپرت تو ايران به دليل ارتفاع هوا و كيفيت بسيار پايين بنزين اصلا در حدو اندازه خودشون نميتونن شتاب گيري كنند . و هر چي ماشين به روزتر و قدرت موتورش بيشتره اين مشكل بيشتر براس اتفاق مي افته . من با ماشيناي خيلي قوي تر از خودم كل كل كردم و يا با اختلاف كم عقب افتادم يا گاهي پاياپاي رفتم .
در مجموع به نظرم شتاب مزدا در 4 سيلندرهاي داخل ايران اگر بهترين نباشه از بهتريناس ( البته ب.ام.و 120 قويتره ولي در عمل نديدم راه رفتنشو) .
متاسفانه گاهي داخل پيست آزادي ماشيني مثل 620 نميتونه بهتر از 9 ثانيه بزنه .!! به خصوص كساني كه براي رانندگي داخل شهر ماشين مي خرن . چون دوستاني كه براي درگ و مسابقه موتور جمع مي كنن.كلي پول بنزين مي دن و از دبي بنزين وارد مي كنن. تازه اين دوستان هم 2 ثانيه در عمل با عدد مورد انتظارشون فاصله دارند.

arash_2ti
27 February 2011, 09:58 AM
من تو اين مدتي كه رانندگي كردم با ماشين بابا يا خودم (كه بيش از 15 سال ميشه) شايد يكي دو بار پيش اومده كه تو كل كل شرايط درگ داشته باشم. بقيه موارد كه كم هم نبوده كل كل خيابوني يا تو جاده در حال حركت پيش اومده كه صد البته شتاب ثانويه و فرمان پذيري ماشين و قابليت مانور با اطمينان حرف اول رو مي زنه. :icon_evil
در خصوص نيو مزدا خوشبختانه تا حالا شرمندم نكرده. البته اين نكته رو هم بگم كه من آدم محتاطيم و سعي مي كنم با خيلي بهتر از خودم كل نندازم تا آبروم حفظ شه :icon_arro

FL66
15 July 2011, 12:08 AM
سلام دوستان

امروز که به شتابگیری مزدای قدیم یکی از دوستان توجه کردم ، تصمیم گرفتم دلیل این موضوعو (شتاب یکسانو) پیدا کنم
به همین خاطر امشب مزدای جدید خودمو هم کمی آزمایش کردم که تقریباً متوجه این موضوع شدم
با این که وزن و ضریب آیرودینامیک مزدای جدید نسبت به نسل قبل پایینتره ولی بدلیل بهره گیری از گیربکس 5 سرعته باید در شتاب 0 تا 100 کیلومتر کمی کندتر عمل کنه (بدلیل احتیاج به 2 تعویض بجای 1 تعویض برای رسیدن به این سرعت)
حالا چرا اینطور نیست..؟
با دقت به عملکرد گیربکس 2 خودرو متوجه شدم که تعویض دنده ها در گیربکس 5 سرعته مزدای جدید سریعتر انجام میشه و همینطور ضریب دنده های سنگینترو مناسبتری داره ، در واقع مزدای جدید در هر دنده ای بهتر از مزدای قدیم عمل میکنه و فقط بخاطر تعویض بیشتر در شتاب 0 تا 100 با مزدای قدیم برابری میکنه که مسلماً در سرعتهای بالاتر بهتر عمل خواهد کرد :icon_cool

انشااله بزودی و با کمک دوستان هر دوی این خودروهارو درکنار هم مقایسه میکنیم تا به نتیجه قطعی برسیم :icon_evil

موفق باشید

amir91
15 July 2011, 12:30 AM
البته تو تست ماهنامه امروز که فکر کنم خود شما هم از جانب مزدا تشریف آورده بودید مزدا شتاب خوبی ارایه نکرد. خواستید عکسشو براتون اسکن میکنم میذارم.

FL66
15 July 2011, 03:38 AM
البته تو تست ماهنامه امروز که فکر کنم خود شما هم از جانب مزدا تشریف آورده بودید مزدا شتاب خوبی ارایه نکرد. خواستید عکسشو براتون اسکن میکنم میذارم.

دلایل زیادی میتونه در شتابگیری دخیل باشه که اگه رعایت نشه نتیجه خوبی نمیگیریم ، مزدا و غیر مزدا هم نداره ، البته این موضوع در خودروهای اتومات مهمتره :icon_surp

sezars
18 July 2011, 11:50 PM
خب دوستان.....راستیش مدتی بود تو تاتیک همسایه گیر میدادن بیا واسه تست و من هم نمیرفتم....چون کلا کافیه یک چراخ از مزدا بیفتن جلو و شروع کنن به کری خوندن....
مازیار جان زحمت کشیدن رفتن برای تست
http://parsaspace.com/files/3463394884/?c=735
http://parsaspace.com/files/9253394884/?c=735
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا؟

FL66
19 July 2011, 12:51 AM
واقعاً عجب آدمهایی هستن اینا :icon_twis
خیل این کارشون زشت بوده :icon_mad:
یکی از دوستان در اینجا گفتند که راننده ELX ممکنه همچین کاری بکنه :icon_twis
بیچاره چقدر ذوق زده شده :icon_mrgr
من تو اون تست حضور داشتم ، از نظر من کلاً مردوده :icon_mad:
اگر خواستین دلایلمو بگم :icon_cool

amir_af
19 July 2011, 01:00 AM
من که فیلم را دیدم حدس می زنم 1-پارس تقویت شده 2-خواستن مزدا کم بیار:icon_evil

منتظر شنیدن دلایل شما هستیم عزیزم:cool_phalls_06:

FL66
19 July 2011, 03:10 AM
ما چاکرتيم رفيق :cool_phalls_24:
نه امير جان پارس تقويت شده نبود
ما 3 بار در اين تست استارت زديم که بار اول ELX ، بار دوم مزدا و بار سوم هم باز مزدا کمي اشتباه کردو استارت خوبي نزد (که معمولاً در صورت تکرار استارت احتمال خطا بيشتره) :icon_mad:
همونطور که ميدونيد در خودروهاي اتوماتيک امکان بالا بردن دور موتور و استارت قوي همانند خودروهاي با گيربکس دستي وجود نداره و فقط با گرفتن ترمز و فشار گاز در حالت D کمي ميشه استارت بهتر زد :icon_eek:
در ضمن اگر در هنگام استارت زياد پدال گازو فشار دهيم (بدليل قدرت بالا در اين خودرو) هرزگردي زيادي ايجاد ميشه که نتيجه منفي ميده (مسلماً با بهترين گيربکس اتومات هم نميشه به قشنگي و راحتي گيربکس دستي استارت زد) :icon_evil
در اين تست هم ELX با بالا بردن دور موتور و استارت خوبو راحت وضعيت بهتري داشت :icon_evil
حالا شما تصور کنيد با اين شرايط اگر دقيق هم عمل نکنيم بدليل وزن بيشتر در استارت دچار مشکل ميشيم که جبرانش در ادامه مسير مشکل خواهد بود :icon_eek:
يه مشکل ديگر هم که در گيربکس اتوماتيک وجود داره سرعت تعويض دنده ها بصورت اتوماتيک و با سرعت پايينه که همين مورد در اين تست در مقابل ELX دنده اي که سرعت تعويض دنده هاش توسط رانندش در حد سرعت تعويض دنده هاي فراري بود وضعيتو بدتر کرد :icon_eek:
تست کششي هم که انجام شد کاملاً اشتباه بود ، چون بدون در نظر گرفتن ضرايب و تعداد دنده هاي گيربکس دو خودرو و در سرعت يکسان انجام شد که اصلاً درست نبود :icon_mad:
درستش اين بود که اين آزمايش در سرعت بين 80 تا 120 انجام ميشد و هر خودرويي هم آزادانه و در بهترين دنده اين تستو انجام ميداد ، که نتيجه بهتر و دقيق تري بدست ميومد :icon_cool
در ضمن در اين تست متوجه شديم که کيلومتر خودروها زياد با هم همخوني ندارند (به دلايل خاص) :icon_twis
در کل اين تست بصورت اشتباه و بصورت غير علمي صورت گرفت ، طوري که ما حتي يه کورنومتر هم همراه نداشتيم ، چه برسه به دستگاه V-BOX :icon_mad:
خط شروعي هم نداشتيم و کسي هم به اين موضوع دقت نکرد و هر دفعه يه ماشين جلوتر از ديگري بود :icon_razz
مسابقه درگي که بين مزدا و زانتيا انجام شده بود با وجود شرايط بهتر نقص داشت ، چه برسه به اين تست ساده و غير علمي ما :icon_arro:icon_surp
سوال دیگه ای بود منو مازیار جان در خدمتیم :icon_cool

navid413
19 July 2011, 03:39 AM
بابا مزدای من پس از 28 ثانیه رو 160 یا 170 تا سرعت داره اون وقت تو این تست(بازی)سرعت تازه به 120 میرسه!!!!
تو فایل 13 مگی چه اتفاقی داره میوفته دارند از ماشین عروس فیلم می گیرند!!!
بابا اگه می خوایند تست کنید درست و اصولی باشه و تازه از این تست غیر اصولی فیلم هم پخش میکنید!!!
در ضمن اقا مازیار اگه مزدا که تو فیلمه مال شماست به نظر خیلی خسته میاد. چند تا کارکرده؟

FL66
19 July 2011, 03:45 AM
چی بگم نوید جان :icon_neut
راننده فرصت طلب ELX با این شرایط غیر استاندارد کلی ذوق کردو زود فیلمشو پخش کرد :icon_eek:
اصلاً مسیر آزمایش هم مناسب نبود :icon_mad:
البته در قسمتی که مزدا از ELX رد میشه سرعتش به حدود 200 میرسه که در ELX به گفته خودشون بالاتر از 180 نرفته بوده :icon_ques
آره منم احساس میکنم ماشین مازیار جان زیاد نفس نداشت ، چون همون شب با ماشین خودم تست کردم خیلی تندو تیزتر بود :icon_ques
حالا خودشون بهتر میدونند :icon_surp

sezars
19 July 2011, 11:11 AM
اگر ELx مال دوستی به نام عباس اگر اشتباه نکنم باشه(رنگش بژه)اون اصلا استاندارد نیست....
اون فیلم 13مگی را به هرکی نشون بدی میخنده..به قول دوستمون ماشین عروس بوده مگه؟ تست به هیچ وجهی استاندارد نیست شک نکنین
راستی فیلمی از مازیار و tu5 و ریو ندارین؟ شنیدم از ریو هم تو 0-100 عقب افتاده:((

?!...sia
19 July 2011, 11:24 AM
اگر ELx مال دوستی به نام عباس اگر اشتباه نکنم باشه(رنگش بژه)اون اصلا استاندارد نیست....
اون فیلم 13مگی را به هرکی نشون بدی میخنده..به قول دوستمون ماشین عروس بوده مگه؟ تست به هیچ وجهی استاندارد نیست شک نکنین
راستی فیلمی از مازیار و tu5 و ریو ندارین؟ شنیدم از ریو هم تو 0-100 عقب افتاده:((

عباس منظورتون همون شیرازیست؟

sezars
19 July 2011, 11:48 AM
والا نمیدونم کجایی هست......ما از دست ایشون کلی خندیدیم...میگه ماشینش استاندارده اونوقت زانیا 2لیتری را گرفته، مزدا 3 جدید را هم گرفته....تو فیلمی که با مزدا 3جدید انداخته بود به زور مزدا را میشد تو اینه دید..
از نریمان پرسیدم ببینم خودشه یا نهه

-Mehdi-
19 July 2011, 11:55 AM
من این فیلم رو تو فروم همسایه دیدم.

بنظر یا مزدا3 مشکل فنی داره (چون را نمیره) یا پارس تقویت شده !!

چون هرچقدر هم شرایط تست ناعادلانه باشه اینقدر اختلاف ممکن نیست ...

?!...sia
19 July 2011, 12:24 PM
اون عباس که تو شیرازه که ماشینش آبی نفتیه و تقویت شده هم هست خودشم میگه که تقویت کرده
من با سراتو 4در باهاش درگ زدم راحت سوسکم کرد فیلماشم دارم...

sezars
19 July 2011, 04:05 PM
این شهاب بود......والا تا چند وقت پیش میگفت استاندارده که ؟ تاپیک شتاب رو قفل کردن یادم نیست کدوماشون بودن اما یه ELXبود که خیلی ادعاش میشد و میگفت استاندارده..
مازیار یک دستی به سر و گوشه موتورت هم بکش....خیلی خسته اس بیچاره

FL66
19 July 2011, 05:22 PM
سلام دوستان
من فکر کنم اسمش شهاب بود :icon_razz
تو روز آزمایش ماشینش کمی عجیب بود ، چون 1 دفعه خوب راه میرفت و دفعه بد کمی کندتر بود :icon_twis
به هرحال تو این تست غیر علمی و غیر استاندارد دلایل زیادی وجود داشت که مزدا عقب بیفته :icon_mad:
همونطور که ایمان جان عزیز گفتند ، دلیل دیگش میتونه نسبت تراکم بالای موتور مزدا باشه که برای شتابگیری بهتر احتیاج به بنزین سوپر (اکتان بالا) داره :icon_evil
با توجه به صحبتهای ایمان عزیز منم فکر میکنم اگر این تست از سرعت 10 کیلومتر شروع میشد مزدا از همون اول میتونست جلو بیفته :icon_evil
در مورد 3 بار استارتی که زدیم باید بگم که استارت اول مازیار جان خوب بود که اگر راننده ELX اشتباه نمیکرد احتمال برتری مزدا از همون اول بیشتر بود :icon_evil
بازم میگم در این جور تستها که از سرعت 0 شروع میشه اگر از همون اول عقب بیفتیم ، حتی اگه ماشین سریعتری از نظر شتاب داشته باشیم ، جبرانش در طول مسیر خیلی مشکل خواهد بود :icon_eek:
شما حساب کنید همون اول که ELX جلو افتاد و فاصله گرفت چه زمانی طول کشید..؟ چقدر زمان برای مزدا اتلاف شد..؟ اختلاف شتاب 0 تا 100 این 2 خودرو مگه چقدره..؟
حالا باز ما مزدارو بیشتر بررسی میکنیم ، چون شتابش و کششش نسبت به مزدای استاندارد ضعیفتر بود :icon_mad:
در تست مزدا با ریو و 405 TU5 وضعیت بهتر بود ، ولی ما برای شروع با مزدای اتوماتیک کمی بی تجربگی کردیم ، چون 3 خودروی دیگر با توجه به دنده ای بودن راحت و با بالابردن دور موتور و کمی تیکاف خوب استارت میزدند ، در صورتی که این موضوع در مزدای اتوماتیک مشکلتر بود :icon_eek:
در بین این 4 خودرو بنظر من :
بهترین استارتو 405 TU5 با رینگ و لاستیک غیر استاندارد داشت
بهترین و مناسبترین ضریب دنده هارو ریو داشت
بهترین کشش ثانویه هم متعلق به مزدا و ELX بود

rozbehn
19 July 2011, 06:34 PM
سلام

در کل شتاب مزدا 3 نسبت به قدرت موتور ش خیلی کمه من با 206 اس دی تا سرعت 100آینه به آینه باهاش رفتم :icon_cool

apple.iphone4gs
19 July 2011, 07:14 PM
شتاب مزدا ۳ حدود ۹.۱ هست شما با کسی که شتاب انداختی احتمالا نه تیپ ترونیک استفاده کرده نه esp خاموش کرده

sezars
19 July 2011, 08:24 PM
سلام

در کل شتاب مزدا 3 نسبت به قدرت موتور ش خیلی کمه من با 206 اس دی تا سرعت 100آینه به آینه باهاش رفتم :icon_cool

قبول ندارم حرفت را! راننده مزدا یی که شما باهاش رفتی اصلا بلد نبوده رانندگی کنه....ما 206تیپ6 دارم که سبک تر از sdهم هست تازه روی حالت sاز مزدا راحت جا میمونه...تازه مزدا هم اتومات نه تیپ

amir91
19 July 2011, 08:26 PM
دوستان مزدا سوار:
اگه حس میکنید شرایط تست غیر استاندارد هست چرا تست رو انجام میدید؟
اگه خط شروع داشت در نتیجه تغییری حاصل میشد؟ نه واقعا مشکل اینه که باید با گچ یه خط بکشیم بعدش مسابقه بدیم؟
به قول معروف کبوتر با .... باز با ....
دنده اتومات با ... دنده معمولی با ....
حالا اگه مزدا تو این مسابقه برنده شده بود دیگه عنوان نمیشد که شرایط تست غیر استاندارد بوده و .....
و حتی عنوان میشد که پرشیا که سوسکه ما باید با بنز و بی ام و کل بندازیم.
تست زانتیا مشکل داره . تست elX مشکل داره و فقط داستانهای بدون عکس و فیلم مزدای همیشه برنده تو این تاپیکها مشکل نداره؟!؟

apple.iphone4gs
19 July 2011, 10:06 PM
اصلا این تست شتاب مسخرست چون خیلی شرایط میخواد بهتر ادم به مجله های معتبر و اعداد کارخونه قبول کنه
شتاب به هزار تا مسایل ربط داره از راننده تا بنزین و ،،،

FL66
19 July 2011, 11:04 PM
دوستان مزدا سوار:
اگه حس میکنید شرایط تست غیر استاندارد هست چرا تست رو انجام میدید؟
اگه خط شروع داشت در نتیجه تغییری حاصل میشد؟ نه واقعا مشکل اینه که باید با گچ یه خط بکشیم بعدش مسابقه بدیم؟
به قول معروف کبوتر با .... باز با ....
دنده اتومات با ... دنده معمولی با ....
حالا اگه مزدا تو این مسابقه برنده شده بود دیگه عنوان نمیشد که شرایط تست غیر استاندارد بوده و .....
و حتی عنوان میشد که پرشیا که سوسکه ما باید با بنز و بی ام و کل بندازیم.
تست زانتیا مشکل داره . تست elX مشکل داره و فقط داستانهای بدون عکس و فیلم مزدای همیشه برنده تو این تاپیکها مشکل نداره؟!؟

امیر خان این تستی که ما انجام داددیم ، اصلاً قرار نبود مزدا شرکت داده بشه ، قرار بود 206 من دراین تست شرکت کنه که به دلایلی نشد و بجاش برای کسب تجربه و بررسی شتاب مزدا و همچنین علاقه ای که به این تست داشتیم قرار گذاشتیم که با مزدا بریم :icon_surp
در این مقایسه ها برای نتیجه گیری دقیقتر و بهتر باید تمامی قوانین منجمله خط شروع رعایت بشه ، معمولاً در این تستها حتی دهم ثانیه و در شرایط دقیقتر صدم ثانیه هم بررسی میشه که اگر اگر یکی از قوانین بدرستی رعایت نشه نتیجه درست بدست نمیاد :icon_evil
کلاً این تستهایی که ما انجام میدیدم (چه ما و چه مجلات خودرویی یا فدراسیون اتومبیل رانی) ، نتیجه خیلی درستی ندارند ، چون موارد زیادی در اون رعایت نمیشن :icon_mad:
مثل همون مسابقه مسخره درگی که انجام شد ، من نمیدونم اصلاً برای این مسابقه کارشناسی هم حضور داشت ، اگر حضور داشت که نمیشه بهش گفت کارشناس ، اگرم حضور نداشت که دیگه هیچی :icon_arro
درگی که بین خودروهای غیر هم کلاس ، سالم و ناسالم و اساندارد و غیر استاندارد انجام بشه درگ نیست ، مسخره بازیه :icon_arro
اگر مزدا تو این تست برنده میشد احتیاجی به این صحبتها نبود که بیایم ازش تعریف کنیمو ذوق زده بشیم ، چون حتی بر روی کاغذ هم مزدا برتره ، حالا چرا برنده نشد ، میتونه مربوط به دلایل ذکر شده باشه :icon_cool
امروز با کمک مازیار جان دوباره آزمایشی بر روی ماشین ایشون انجام دادیم تا بهتر به جواب این مسئله برسیم ، که با بررسی های نه چندان دقیق (بخاطر نبود شرایط و امکانات مناسب) به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه مقایسه این خودرو با یه نمونه مشابهه ، تا ببینیم که ماشین ایشون آیا شرایط استانداردو داره یا خیر :icon_evil
موفق باشید

sezars
19 July 2011, 11:53 PM
اقا من هستم.....میخواین بیام تست با ماشین مازیار:دی...fl66شما مزدا جدید داری؟

FL66
20 July 2011, 01:08 AM
اقا من هستم.....میخواین بیام تست با ماشین مازیار:دی...fl66شما مزدا جدید داری؟

بله sezars جان ، وگرنه با ماشین خودم مقایسه میکردم:icon_evil
باشه دوست عزیز ، باهم قرار میذاریم تا یه تستی بزنیم :icon_cool

mohammadreza_ms
20 July 2011, 09:00 AM
تست واسه چي برادرا؟توو فروم همسايه با مزدا پا به پاي C200 كمپرسور رفته آروين...برين ببنين چه كرده!!!! آقا ژاپني جماعت رو كه ميشناسين كاري رو الكي نميكنن كدوم ماشين الان وجود داره كه بتووني رد لاين و 7000 دور موتور رو رد كنيو كات آف نداشته باشه؟فقط مزدا...اينا به موتورشون مطمئنن ....نمونش همين يكشنبه چالوس رو يه طرفه كردن منم عجله داشتم زودتر برسيم..من كه با esp چسبيده بودم به زمين باورتون نميشه آزرام دست برادرم بود نميتونست با من بياد....هندلينگ و دنده هاي به موقع اجازه نفس كشيدن به غول تر از خودشو نميده.بيخود نيست كه encap مياد esp مزدا رو تاييد ميكنه(فقط توو اين كلاس)من عين 3 ساعت روو موتور اين ماشين فشار دور موتور 5.5 6 آوردم ...من الان دو دلم مزدا رو بدم بره موهاوي يا يه غول تر بگيرم ميترسم گيريبكس هاي خنگ اذيتم كنه.:icon_cool

amir91
20 July 2011, 05:26 PM
تست واسه چي برادرا؟توو فروم همسايه با مزدا پا به پاي C200 كمپرسور رفته آروين...برين ببنين چه كرده!!!! آقا ژاپني جماعت رو كه ميشناسين كاري رو الكي نميكنن كدوم ماشين الان وجود داره كه بتووني رد لاين و 7000 دور موتور رو رد كنيو كات آف نداشته باشه؟فقط مزدا...اينا به موتورشون مطمئنن ....نمونش همين يكشنبه چالوس رو يه طرفه كردن منم عجله داشتم زودتر برسيم..من كه با esp چسبيده بودم به زمين باورتون نميشه آزرام دست برادرم بود نميتونست با من بياد....هندلينگ و دنده هاي به موقع اجازه نفس كشيدن به غول تر از خودشو نميده.بيخود نيست كه encap مياد esp مزدا رو تاييد ميكنه(فقط توو اين كلاس)من عين 3 ساعت روو موتور اين ماشين فشار دور موتور 5.5 6 آوردم ...من الان دو دلم مزدا رو بدم بره موهاوي يا يه غول تر بگيرم ميترسم گيريبكس هاي خنگ اذيتم كنه.:icon_cool
حالا اینهایی که گفتی چه ربطی به شتاب مزدا داشت؟

FL66
20 July 2011, 07:22 PM
حالا اینهایی که گفتی چه ربطی به شتاب مزدا داشت؟

ربطش اینه که شتاب مزدا بالاستو نباید دست کم گرفتش و قابلیت رقابت با خودروهای کلاس بالاترو هم داره آقای منتقد :icon_evil
متأسفانه مشکل شما اینه که اطلاعات درست و کاملی از خودرویی که در اختیارتون هست ندارین وگرنه این حرفارو نمیزدین :icon_razz

drnariman
20 July 2011, 10:33 PM
کاربر محترم amir91

قانون شماره 9
در صورتي كه حرفي براي گفتن نداريد ٬ سكوت كنيد.

MaZi Zo0M Z0oM
21 July 2011, 03:31 AM
دوستان با سلام.
کليپ زير رو يکي از کاربران ارجمند TT بنام سپاهان در اونجا قرار داده بود.منم با ذکر منبع اينجا قرار ميدم که دوستان ما هم استفاده کنند.

http://www.4shared.com/video/mdVPppAP/0-155_mazda3n.html

قابل توجه منتقدان،اون دوست عزيزمون که اونجا نشسته....!واقعا اين بود اون ارمانهاي ما؟؟؟

amir91
21 July 2011, 07:00 AM
با عرض پوزش و اگه کسی ناراحت نمیشه. من متوجه نشدم که این کلیپ چه چیزی رو میخواد نشون بده. صفر تا صد تو 10 ثانیه منظورتون هست؟
منظور از دوست عزیزتون که اونجا نشسته کیه؟ راننده؟
در هر صورت شرایط تست عنوان نشده .

mohammadreza_ms
21 July 2011, 07:10 AM
تبريك ميگم به اين فروم كه كاربران admin نظارت دارن روو صحبت بچه ها...كارتون درسته

navid413
21 July 2011, 02:46 PM
با عرض پوزش و اگه کسی ناراحت نمیشه. من متوجه نشدم که این کلیپ چه چیزی رو میخواد نشون بده. صفر تا صد تو 10 ثانیه منظورتون هست؟
منظور از دوست عزیزتون که اونجا نشسته کیه؟ راننده؟
در هر صورت شرایط تست عنوان نشده .

با کرومتر گرفته شد و 9.5s هست .
چی کار باید کرد که شما ای...نگیرید عزیز؟

MaZi Zo0M Z0oM
21 July 2011, 04:37 PM
در هر صورت شرايط تست عنوان نشده .
:150: :cool_phalls_24::choler:
اوستاااااااااااااااااااااااااد :cool_phalls_03: بفرميووووووووو......

http://www.up.iranblog.com/images/qqlexqduhj02rh8w13d.jpg
:cool_phalls_40::lover::cool_phalls_40::lover:

FL66
22 July 2011, 03:39 AM
اینطور که دوستمون محاسبه کردند (9.5 ثانیه) ، خیلی عالیه :icon_cool
با این شرایط بنزین و ارتفاع از سطح دریا خیلی خوبه :icon_evil
دفعه بعد که رفتم شمال ، سعی میکنم یه تایم 0 تا 100 بگیرم ببینم چجوریه :icon_mrgr

mohammadreza_ms
23 July 2011, 08:01 AM
فرنام توو شمال ماشين خيلي مياد روو فرم...باور كن شايد بشه 8.5 هم زد انقدر تفاوت رو احساس ميكني...با آزرا كه گاز ميدم اصلا عقربه دور موتور قاط ميزنه بس كه فرت و فرت دنده عوض ميكنه....شمال خيلي شرايط ايده آله واسه شتاب.حداقل ارتفاع صفره...:icon_cool حتما تست كن و خبر بده

FL66
23 July 2011, 02:14 PM
حتماً محمدرضا جان :icon_cool
شمال شرایط خیلی ایده آلی واسه تست داره ، خصوصآ واسه خودروهای با تنفس طبیعی (بدون توربو) :icon_evil
جاده خوبی هم داره ، پهنو صاف ، آخر شبا عالیه :icon_mrgr
چون امکانات خوبی برای این تست ندارم ، فکر کنم بهترین راه گرفتن فیلم باشه :icon_surp

MaZi Zo0M Z0oM
24 July 2011, 12:58 AM
سلام خدمت دوستان عزیز و ارجمند.
یه یک هفته ای از اون تست تقریبا میگذره.اونموقع نخواستم چیزی بگم چون باعث میشد جو متشنج بشه و کل کل پیش بیاد و در نهایت تذکر و خدای نکرده قفل...!
لازم دونستم یکسری توضیحاتی پیرامون اون تست به سمع و نظر شما دوستان خوبم برسونم:
کیلومتر کارکرد ماشین:62000 کیلومتر ناقابل...:icon_razz
زمان تست.بین ساعت 13 تا 16 و در دمای 34 درجه سانتیگراد.
وزن خودرو مزدا 3 بدون راننده 1340Kg(به مقادیر فوق وزن راننده 100Kg و وزن شاگرد60Kg اضافه گردد)
میزان بنزین داخل باک:1/4 باک بنزین معمولی و بدون اضافه کردن مکمل های سوختی با توجه به نسبت تراکم 10:8بر1

ضمن اینکه لاستیک ماشین بنده:215/50/17 بود که توصیه مزدا برای رینگ 17 نیز لاستیک 205/50/17 میباشد.
ضمن اینکه در روز تست کلا 4 بار بیشتر با مزدا 3 تست برگزار نشد.به نظر خودم بهترین لانچم با 405 بود.بعدش با ELXیکم مکث داشتم.با ریو اقا مصطفی هم تقریبا صحیح بود لحظه استارت.
اون فیلم شتاب با ریو هم در واقع دنده 1 و با سرعت 40 کیلومتر بود که به اشتباه سرعت 50 کیلومتر درج شده.انشاءالله آقا شهاب افتخار بدهند از سرعت 10 یا 20 کیلومتر هم یه مقایسه ای انجام میدیم.:icon_cool
لازم به توضیح بود که برای خودروهای اتوماتیک به رغم وجود تورک کانورتور و نوع گیربکس نمیشه در دور بالا استارت زد و مجبور بودم در نهایت دور موتور تا حدود 2000 دور قرار بدم با وجود فشار بر پدال ترمز استارت بزنم که هر سه خودرو دیگه با دورهای مابین 3000 تا 3800 استارت گرفتند.انشاءالله فرصت بشه بدون دور و بدون فشردن پدال یه استارتی بگیریم با عزیزان.
همه اینها رو نگفتم که بگم مثلا اگر اینها رعایت میشد مزدا از ELX عقب نمیموند و رد میشد.بلکه پیشفرض اول رو بر مبنای اینکه فاصله با ELX به مراتب کمتر از فاصله در فیلم نشانداده شده میبود،اعلام میکنم.ضمن اینکه در اون فیلم در سرعت 180 کیلومتر مزدا مازی از پژو آقا شهاب رد شد.در حالی که با پر کردن دنده 2 با سرعت 125 و رفتن به دنده 3 از فاصله ایجاد شده داشت کاسته میشد.ضمن اینکه با اجازه دوستان دنده 3 رو 180 تا پر کردم که شاید 1 ثانیه بعدش رو کات اف میرفتم.در حالی که پژو ELX با اون سرعت به دنده 5 وارد شده بود.
زمانی هم که تست کشش دنده 3 با ELX انجام گرفت.خوب معلومه که مزدا جا میمونه.چون مزدا با 60 کیلومتر در دنده 2 هم دنده مرده حساب میشه چون حدود 3400 دور،مقدار دور موتور مشاهده شده هست.در صورتیکه ELX با 60 کیلومتر و دنده 3 فکر کنم طرفهای 3800 دور موتور داشته باشه(من دنده 2 باشم و پژو هم دنده 3 با این سرعت جور در نمیاد چه برسد به اینکه هر 2 دنده 3 باشیم)
تمام کندی مزدا زمانی بود که در دنده 1 میخواست حدود 1500 کیلوگرم رو از حالت سکون به حرکت در بیاره و تازه تو دنده 2 با دور موتور 4000 احساس افزایش شتاب و رسیدن به قدرت لازم رو حس میکنید.
ماکسیمم سرعت در دنده ها هم عبارت اند از:
دنده 1 = 65 کیلومتر(73 کیلومتر)
دنده 2 =120 کیلومتر(128 کیلومتر)
دنده 3 = 165 کیلومتر(182 کیلومتر)
دنده 4 = ؟؟؟ قسمت نشده(انشاءالله حضرت اضرائیل بطلبه،چشم):icon_neut
اعداد داخل پرانتز مربوط به سرعت در حالت تعویض دنده دستی و در بدو ورود و انجام کات اف و در دودر موتور تقریبی 7250 دور ثبت شده.
در مورد مشخصات وزنی و ... بقیه خودرو ها هم من اظهار نظر نمیکنم.امیدوارم خود دوستان عنایت کنند و مقادیر فوق رو اعلام کنند.
با تشکر از حسن توجه و همکاری همه شما عزیزان.
یا حق...

imanrio
24 July 2011, 01:28 AM
سلام جناب mazi zoom zoom عزیز
یک سوال اساسی وجود داره که چرا کلا بنزین معمولی استفاده میکنید؟تفاوت سوپر با معمولی رو خودتون احساس نمیکنید؟ فکر میکنم بنزین معمولی برای مزدا 3 مثل اینه که 3 نفر سرنشین اضافه داشته باشید. برآورد مشکله اما با اون شتابگیری که در فیلم بود فکر نمیکنم بیش از 115-120اسب بخار به کار اومده باشه.
تست کشش خودرو اتوماتیک با دستی حساب کتاب درست درمونی نداره.
من نظرم اینه که با شروع تست از سرعت 20 و بنزین سوپر پارس elx هیچ حرفی در مقابل مزدا 3 نداره.

MaZi Zo0M Z0oM
24 July 2011, 01:50 AM
بله.درست میفرمایید ولی:
اولا- اون بنزین از اواخر فروردین که تصادف کردم و ماشین تو نمایندگی بود درون باک بنزین وجود داشت و منتظر بودم که تخلیه بشه بعد سوپر بزنم.چون تو جاده اون اتفاق برام افتاده بود و وقتی خارج از شهر و تو جاده تهران-سمنان باشم اگر گیرم بیاد سوپر میزنم و اگر هم که نه معمولی.چون تو جاده سرعت ثابته و زیاد نوسان سرعت ندارم،به همین خاطر تفاوت مصرف انچنانی هم ندارم.
دوما-من اصلا اطلاع نداشتم که این تست انقدر جدیه و اصلا قرار نبود ماشین من تو اون تست بچه های خوب TTقرار داشته باشه.شب قبلش فرنام جان به من اطلاع داد که یه تست هست و ریو و 405 و ELX هستند.میای.منم گفتم آره.حتی خود فرنام هم خداییش و از حق نگذریم خبر نداشت که چنین شرایطی هست.
با این حال من حتی صندوق ماشین رو هم خالی نکرده بودم و کلی خرت و پرت مرتبط با سیم کشی های ماشین و نور پردازی و داغی برخی لوازم تصادف بود.
هنوزم فرصت هست.اتفاق خاصی هم که نیوفتاده.اتفاقا باید خیلی دوستانه در تست ها برخورد کنیم و شرکت کنیم تا واقعا برخی مطالب برای افراد به اثبات برسه.با جبهه گیری و کل کل راهی که از پیش نمیبریم هــــــــــــــــــــــیچ.صحبتهای همدیگه رو هم نقض میکنیم که اونوقت عملا راهی هم به جایی پیش نخواهیم برد:icon_cool
باز نمیگم اگر فلان شرایط بود من ELX رو میتونستم بگیرم و .... .میگم اختلاف به اون میزانی که در فیلم بود،بوجود نمیومد و کمتر از این حرفها بود.
حتما بی صبرانه منتظر تست با ELX دوستان و سایر 2000 سی سی های همکلاس مزدا 3 برای برگزاری تست های مختلف(نه تنها شتاب،بلکه بقیه تستها و مقایسه ها هم باشه)هستم.اگر یه نفر مزدا 3 نسل قبل هم باشه که من شتاب ماشین خودمو باهاش بسنجم که خیلی عالی میشه...!:icon_cool

فروزنده
24 July 2011, 11:19 AM
مازيار جان دنده 4 براي من قسمت شده و 200 كيلومتر رو رفتم تو دور6500

sezars
24 July 2011, 11:38 AM
ممنون مازیار جان....انشاالله در تست اینده منم میام:دی ...فقط خبر بدین هر موقع تست بود.
در مورد حداکثر سرعت در دنده 1..من یک حرکت ناشایست دور موتور را تا 7900پر کردم نزدیک 76-77کیلومتر بود سرعت..اما به حدودا 7900که رسید خود ماشین دور موتور را تا 7700کم کرد و بعد دوبار یه 100تا اضافه کرد و 1ثانیه ای داشت خودش بازی میکرد با دور موتور تو اون ناحیه.....درست بود که دور موتور خیلی بالا بود اما به نظر موتور توانایی تحمل بیشتر داشت ...

MoHaMaD Z
24 July 2011, 02:25 PM
سلام . دوستان من قصد هیچگونه کل کلی ندارم و نظرمو میگم ! من توی عید امسال پارس ELX پسر خالم دستم بود ( البته دستم نه ولی خوب زیاد باهاش اینور و اونور میرفتم )
این پسر خاله ما خداییش خیلی به ماشینش میرسه . ظاهر ماشینش به نظر درب و داغون میاد ولی فنیش عالیه !
توی این مدت که بنده با ماشینش اینور و اونور میرفتم کلی باهاش حال کردم . ( آخه خودمون سمند داریم و موتور این در برابر ELX ... :icon_arro ) شتابش خوب بود و خوب هم راه میرفت .
اما چند روز پیش با خانواده رفتیم شمال و اونجا با یکی از دوستان پدرم آشنا شدم که مزدا 3 داشت . روز آخر فرصت شد که با ماشینش یه دوری بزنیم ! ( البته من پشت فرمون نبودم . پسرش پست فرمون بود ) :icon_surp
شتابش به نظرم خیلی خوب بود و راحت میشد حس کرد که شتابش از ELX بهتره !!! من کرنومتر نداشتم ولی خوب هرچی 0 تا 100 میزدیم 9 ثانیه یا کمتر در میومد . ( خودم میشمردم ) :icon_arro
من نه مزدا 3 دارم نه پارس . واسه همین تعصبی صحبت نمیکنم .
به نظر من شتاب مزدا 3 بهتر از ELX هست و این بهتری رو به طور کامل میشه حس کرد !

موفق باشین !

MaZi Zo0M Z0oM
24 July 2011, 05:05 PM
ممنون از اعلام تجربتون.
اتفاقا اصلا قضيه سر تعصب نيست خدا رو شکر.
ناگفته نماند که خوب شما با ELX تو تهران بوديد و با مزدا تو شمال.مسلما تو شمال شتاب ماشين به مراتب بهتر از تهران بدست مياد.از اين نظر گفتم با مزدا 3 نسل قبل يه تستي انجام بدم،براي اينکه مشخص بشه،شايد ماشين من مشکل داره و خودم نفهميدم.
انشاءالله دوست خوبمون sezars اعلام کنند که کي وقت ميکنند و ميتونند يه 2 ساعتي وقتشون رو اختصاص به اين امر بدهند که برخي ابهانات رفع بشه،سريعا پيگيري ميکنم و نتيجه اش رو خدمت عزيزان حتما اعلام ميکنم.
دوست خوبم،فروزنده جان:icon_cool
آقا نشد ما نسل قبلي ها يه جا يه مطلبي اعلام کنيم شما نسل جديدا انقدر فخر به ما نفروشيد:icon_arro:icon_neut
بابا من با وجود اينکه دو تا سايد ماشين هوتوتو شده و بعدش هم که ايربگ هشتبلکو شد و تازه 1 ماه نيست که ماشين بدبخت دستمه(تازه هنوز با نمايندگي تسويه حساب نکردم و فاکتور نگرفتم ازشون)با 3 180 تا رفتم.شما از وضعيتش مطمئني که 4 رو 200 تا رفتي.من بخوام بدم 4 و برم رو 200 فکر کنم سر انجام توپولف ميشه عاقبت کارم.يعني پرواز...................ويــــــــــــــــــــــــ ـژ.اونوقت کي جايگزين بياد جواب اين چيني ميني ها رو بده و يکم حرس بخوره و بخديم؟البته فرنام دوست خوبم هست ولي انقدر تو کارش جديه که خنده براش تعريف نشدست.هر کاري کردم بخندونمش...اصلا:icon_razz

يا حق...

MoHaMaD Z
24 July 2011, 05:53 PM
سلام . دوست گلم درست میگین ! ولی من ELX رو توی تهران تست نکردم . توی شهر دورود - استان لرستان تستش کردم !!! این شهر ارتفاعش از سطح دریا 1450 متره ! یعنی چیزی حدود 260 متر بالاتر از تهران . با این وجود ELX در وضعیت بدتری قرار داشته ! :icon_arro
ولی من همین ماشینو توی اهواز ( خرمشهر ) هم تست کردم . به نظرم آنچنان فرقی نداشت !!!

amir91
24 July 2011, 05:55 PM
از اینکه تو پستهایی که میذارید من رو هم در نظر میگیرید ممنون هستم. (البته ما چینی نیستیم ولی اگر هم میگید هستیم مشکلی نیست.)
مکان تست کجا بوده؟ از لحاظ خلوتی و دوربین نداشتن چطور بود؟

FL66
24 July 2011, 06:45 PM
امیر جان شما هم با نیو میخوای بیای برای تست..؟؟ :icon_razz
اگه خواستی بگو هماهنگ کنیم با هم بریم :icon_surp

MaZi Zo0M Z0oM
24 July 2011, 07:56 PM
:boss:
از اينکه تو پستهايي که ميذاريد من رو هم در نظر ميگيريد ممنون هستم. (البته ما چيني نيستيم ولي اگر هم ميگيد هستيم مشکلي نيست.)
مکان تست کجا بوده؟ از لحاظ خلوتي و دوربين نداشتن چطور بود؟

امير خان.من که جسارت به شما نکردم.شما چرا به خودت ميگيري دلبندم؟
شما که ژاپني سواري:cool_phalls_24: تازه اونم از نوع مزدا 3 جديد :matrix:

انشاءالله پاش بيوفته و تشريف بياريد.با هم هماهنگ ميکنيم و مکان تست هم خدمتتون در پ.خ اعلام مينماييم:icon_cool

sezars
24 July 2011, 09:35 PM
ممنون از اعلام تجربتون.
اتفاقا اصلا قضيه سر تعصب نيست خدا رو شکر.
ناگفته نماند که خوب شما با ELX تو تهران بوديد و با مزدا تو شمال.مسلما تو شمال شتاب ماشين به مراتب بهتر از تهران بدست مياد.از اين نظر گفتم با مزدا 3 نسل قبل يه تستي انجام بدم،براي اينکه مشخص بشه،شايد ماشين من مشکل داره و خودم نفهميدم.
انشاءالله دوست خوبمون sezars اعلام کنند که کي وقت ميکنند و ميتونند يه 2 ساعتي وقتشون رو اختصاص به اين امر بدهند که برخي ابهانات رفع بشه،سريعا پيگيري ميکنم و نتيجه اش رو خدمت عزيزان حتما اعلام ميکنم.
دوست خوبم،فروزنده جان:icon_cool
آقا نشد ما نسل قبلي ها يه جا يه مطلبي اعلام کنيم شما نسل جديدا انقدر فخر به ما نفروشيد:icon_arro:icon_neut
بابا من با وجود اينکه دو تا سايد ماشين هوتوتو شده و بعدش هم که ايربگ هشتبلکو شد و تازه 1 ماه نيست که ماشين بدبخت دستمه(تازه هنوز با نمايندگي تسويه حساب نکردم و فاکتور نگرفتم ازشون)با 3 180 تا رفتم.شما از وضعيتش مطمئني که 4 رو 200 تا رفتي.من بخوام بدم 4 و برم رو 200 فکر کنم سر انجام توپولف ميشه عاقبت کارم.يعني پرواز...................ويــــــــــــــــــــــــ ـژ.اونوقت کي جايگزين بياد جواب اين چيني ميني ها رو بده و يکم حرس بخوره و بخديم؟البته فرنام دوست خوبم هست ولي انقدر تو کارش جديه که خنده براش تعريف نشدست.هر کاري کردم بخندونمش...اصلا:icon_razz

يا حق...
مازیار جان ، شما بگو کی من خودم را تنظیم میکنم.....من شما در اندرزگو دیدم اونوراست منزلتون؟
اقا ماشین مازیار واسه منو گرفت نخندینا

farzad_Sh_2020
25 July 2011, 12:38 AM
سلام . دوستان من قصد هیچگونه کل کلی ندارم و نظرمو میگم ! من توی عید امسال پارس ELX پسر خالم دستم بود ( البته دستم نه ولی خوب زیاد باهاش اینور و اونور میرفتم )
این پسر خاله ما خداییش خیلی به ماشینش میرسه . ظاهر ماشینش به نظر درب و داغون میاد ولی فنیش عالیه !
توی این مدت که بنده با ماشینش اینور و اونور میرفتم کلی باهاش حال کردم . ( آخه خودمون سمند داریم و موتور این در برابر ELX ... :icon_arro ) شتابش خوب بود و خوب هم راه میرفت .
اما چند روز پیش با خانواده رفتیم شمال و اونجا با یکی از دوستان پدرم آشنا شدم که مزدا 3 داشت . روز آخر فرصت شد که با ماشینش یه دوری بزنیم ! ( البته من پشت فرمون نبودم . پسرش پست فرمون بود ) :icon_surp
شتابش به نظرم خیلی خوب بود و راحت میشد حس کرد که شتابش از ELX بهتره !!! من کرنومتر نداشتم ولی خوب هرچی 0 تا 100 میزدیم 9 ثانیه یا کمتر در میومد . ( خودم میشمردم ) :icon_arro
من نه مزدا 3 دارم نه پارس . واسه همین تعصبی صحبت نمیکنم .
به نظر من شتاب مزدا 3 بهتر از ELX هست و این بهتری رو به طور کامل میشه حس کرد !

موفق باشین !

سلام
دوست عزیز من چند بار با مزدا 3 قدیمی و جدید تجربه کورس گذاشتن داشتم . با مزدا 3 قدیمی از سکون زیاد کورس گذاشتم و همیشه تا دنده 3 پیروز بودم و بعدش هم اختلاف زیاد نبوده
با مزدا 3 جدید توی جاده و اتوبان بوده که در هر مورد پا به پا رفتم و یک مورد تا 200 پا به پای مزدا رفتم و هرچی گاز میداد حتی یک متر هم عقب نیوفتادم . البته ناگفته نمونه توی پیچ اوون بهتر عمل کرد و من سرعت کم کردم . ولی در کل توی شتاب ثانویه یکسان بودیم و شتاب اولیه هم ELX بخاطر دنده دستی بودن از خجالتش در میاد .

البته بگم که شمع ماشین من 2 پلاتینه هست . راستی ELX خیلی به راننده حساس هست . من وقتی پدرم میره بیرون با ماشین بر میگرده ماشین شتابش خیلی کم میشه . فیلم گذاشتم قبلاً 8.5 ثانیه و فیلم هم گذاشتم اگر اشتباه نکنم 14 ثانیه . فقط و فقط هم اختلاف سر مرده روندن و وحشی کردن ماشین بود . این موارد رو حتماً در نظر بگیرید .

ادیت :
اینم دقت کنید که وقتی پدرم میرونه توی جاده مصرفش 6.5 میشه و وقتی من میرونم مصرف بالای 12 میشه توی جاده . البته در مسیر مشابه پدرم 2:30 ساعت میره و من 1:45 ساعت

drnariman
25 July 2011, 12:45 AM
به به
فرزاد خان ELX باز !! خوشحالم اینجا می بینمت ... منتظر یکی از اون بحث های معروفت هستیم :icon_evil

FL66
25 July 2011, 01:09 AM
سلام
دوست عزیز من چند بار با مزدا 3 قدیمی و جدید تجربه کورس گذاشتن داشتم . با مزدا 3 قدیمی از سکون زیاد کورس گذاشتم و همیشه تا دنده 3 پیروز بودم و بعدش هم اختلاف زیاد نبوده
با مزدا 3 جدید توی جاده و اتوبان بوده که در هر مورد پا به پا رفتم و یک مورد تا 200 پا به پای مزدا رفتم و هرچی گاز میداد حتی یک متر هم عقب نیوفتادم . البته ناگفته نمونه توی پیچ اوون بهتر عمل کرد و من سرعت کم کردم . ولی در کل توی شتاب ثانویه یکسان بودیم و شتاب اولیه هم ELX بخاطر دنده دستی بودن از خجالتش در میاد .

البته بگم که شمع ماشین من 2 پلاتینه هست . راستی ELX خیلی به راننده حساس هست . من وقتی پدرم میره بیرون با ماشین بر میگرده ماشین شتابش خیلی کم میشه . فیلم گذاشتم قبلاً 8.5 ثانیه و فیلم هم گذاشتم اگر اشتباه نکنم 14 ثانیه . فقط و فقط هم اختلاف سر مرده روندن و وحشی کردن ماشین بود . این موارد رو حتماً در نظر بگیرید .

ادیت :
اینم دقت کنید که وقتی پدرم میرونه توی جاده مصرفش 6.5 میشه و وقتی من میرونم مصرف بالای 12 میشه توی جاده . البته در مسیر مشابه پدرم 2:30 ساعت میره و من 1:45 ساعت

سلام
البته شرایط تست و راننده هم خیلی شرطه ، ولی مزدا بدلیل قدرت و گشتاور بالاتر در شتاب ثانویه و سرعتهای بالا از ELX برتره ، اینو من که خودم هم مزدا دارم هم تیپ 5 7.4.4 میگم :icon_surp
موفق باشید

farzad_Sh_2020
25 July 2011, 01:14 AM
سلام
البته شرایط تست و راننده هم خیلی شرطه ، ولی مزدا بدلیل قدرت و گشتاور بالاتر در شتاب ثانویه و سرعتهای بالا از ELX برتره ، اینو من که خودم هم مزدا دارم هم تیپ 5 7.4.4 میگم :icon_surp
موفق باشید

من هم در بالا ذکر کردم مزدا 3 قدیم تا دنده 3 من پیروز بودم ولی بعدش اوون قطعاً باید بهتر باشه و این هم ضعف اتومات بودنش هست که کم میاره در شتاب اولیه .
ولی مزدا جدید رو در هر بار من کم آوردنی ندیدم . البته این مورد که 200 تا رفتم پا به پاش رینگ بزرگی هم زیرش بود شاید شتابش کمتر شده بوده

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2011, 01:26 AM
من هم در بالا ذکر کردم مزدا 3 قدیم تا دنده 3 من پیروز بودم ولی بعدش اوون قطعاً باید بهتر باشه و این هم ضعف اتومات بودنش هست که کم میاره در شتاب اولیه .
ولی مزدا جدید رو در هر بار من کم آوردنی ندیدم . البته این مورد که 200 تا رفتم پا به پاش رینگ بزرگی هم زیرش بود شاید شتابش کمتر شده بوده

با سلام خدمت اقا فرزاد عزيز.
چه خوب شد که تشريف فرما شديد.2 تا سئوال از خدمتتون دارم.اولي رو دوم ميپرسم و دومي رو اول.:icon_cool
دوم:موقع استارت زدن و درگي که با نسل قبل 3 داشتيد،شما با چه دوري استارت زديد؟
اول:براتون پيش اومد که تصميم بگيريد با مزدا از سرعت 10 يا 20 هم يه تستي انجام بديد به نتيجه اي برسيد؟

ممنون.يا حق...

farzad_Sh_2020
25 July 2011, 01:31 AM
با سلام خدمت اقا فرزاد عزيز.
چه خوب شد که تشريف فرما شديد.2 تا سئوال از خدمتتون دارم.اولي رو دوم ميپرسم و دومي رو اول.:icon_cool
دوم:موقع استارت زدن و درگي که با نسل قبل 3 داشتيد،شما با چه دوري استارت زديد؟
اول:براتون پيش اومد که تصميم بگيريد با مزدا از سرعت 10 يا 20 هم يه تستي انجام بديد به نتيجه اي برسيد؟

ممنون.يا حق...

من معمولاً با دور 4000 استارت میزنم . البته خیلی مشخص نیست شاید بالاتر یا پایین تر هم زده باشم
10 یا 20 نه ولی توی سرعت 35-40 بود یکبار زدم مزدا خیلی عقب موند . فکر کنم این سرعت بدترین سرعت ماشین های اتومات باشه . چون توی جاده یکبار پیش اوومد با یک ماشین دیگه (اسم نمیارم که نگن تاپیک منحرف شد ) توی همین سرعت هر دو رفتیم سبقت ولی اوون دیگه خیلی عقب افتاد و .......

shervin_bamaze
25 July 2011, 01:33 AM
فردا یه تست شتاب میزارم ببینم چی میشه

farzad_Sh_2020
25 July 2011, 01:38 AM
البته این رو فراموش کردم بگم که در درگ خیلی چیزها موثر هست
مثلاً من مدتی هست اصلاً از حالت سکون کورس نمیذارم چون لاستیک هام تقریباً صاف شده و اگر بخوام از سکون حرکن کنم 1 رو کامل درجا میزنه هرچی گاز بدم و 2 هم چند ثانیه درجا میزنه دنده عوض کنم . انقدر صاف هست و ماشین وحشی شده که توی سرعت 10 تا هم که باشم و گاز بدم درجا میزنه تا برم دنده 2

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2011, 01:38 AM
ممنون از پاسختون.
يعني براتون پيش نيومده که تصميم بگيريد بدون بالا بردن دور موتور و در حالت عادي شتاب رو برگزار کنيد؟
روي 35-40 که نميبايست مشکلي براي پر کردن مزدا ميبوده(بمانند فيلم خودم با ماشين دوست خوبم ريو آق مصطفي).چون به راحتي به دنده 1 ميتونه معکوس بده:icon_ques مگر اينکه سرعت حدود 47-48 باشه که به 1 معکوس نده و اونوقت اين بدترين حالت ممکنه براي مزدا خواهد بود.:icon_eek:
ممکنه بصورت حدودي ماکسيمم سرعت هر دنده رو هم اعلام بفرماييد؟
با تشکر

farzad_Sh_2020
25 July 2011, 01:42 AM
یعنی 4000 بالا هست ؟ چون استاندارد پارس ELX در کاتالوگ 4250 هست (البته برای بهترین حالت تعویض دنده )
دقیق یادم نیست شاید هم همون حدود بود چون دوستم گفت بدترین شرایط بود و معکوس تا داد دوباره رفت دنده 2

خیلی وقت هست پر نکردم با دنده ها ولی چیزی که یادم هست حدودی :
1 : 45-48
2 : 90-95
3 : 125-130 یا بیشتر
4 اصلاً یادم نیست و 5 هم پر نکردم . ولی وقتی داشتم 200 تا میرفتم اگر اشتباه نکنم فکر کنم روی 6000 بود

این فیلم قدیمی هست که زدم . تا ته پر نکردم ولی خب حدودی میشه حدس زد :
http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=en-GB&v=AgZX2qSx9jU

اینم فیلمی هست که گفتم وقتی ماشین گاز نخورده باشه مرده میشه :
http://www.youtube.com/watch?v=sVPvMe-4xDI&NR=1

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2011, 01:56 AM
بازم ممنون.
البته منظورم اين بود که در لحظه استارت بمانند دور ارام موتور(زير 1000 دور)استارت نزديد؟چون مزدا رو که نميشه مثلا دور رو 4000 باشه و از N به D جامپ کنيد يا مثلا يه پا رو ترمز باشه و يه پا رو گاز با دور 4000!

farzad_Sh_2020
25 July 2011, 02:01 AM
بازم ممنون.
البته منظورم اين بود که در لحظه استارت بمانند دور ارام موتور(زير 1000 دور)استارت نزديد؟چون مزدا رو که نميشه مثلا دور رو 4000 باشه و از N به D جامپ کنيد يا مثلا يه پا رو ترمز باشه و يه پا رو گاز با دور 4000!

نه متاسفانه پیش نیومده . خب همین میشه یکی از ضعف ها دیگه که نمیشه با دور بالا حرکت کرد .
اگر موتور عمری برای ما باقی گذاشت و وقت شد لاستیک ماشین عوض کردم با دوستم یه درگ میذارم با دور 1000 ببینم چجوری میشه .
البته فعلاً عشق موتور تو سرم هست و هیچی جاشو نمیگیره . فعلاً کل کل با تمامی ماشین های 2000 و پایین تر پذیرفته می شود با موتور 220 :icon_arro

shervin_bamaze
25 July 2011, 02:25 PM
این یکی رو نقد کنید این اولین تستم بود یه تست زدم عالی تر از این:icon_razz که بعد میزارمhttp://www.4shared.com/video/8YvYTV2W/video-2011-07-25-10-51-25.html

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2011, 03:26 PM
با سلام.
به عنوان پیشنهاد عرض می کنم:
همه دوستان سعی بشه موقع فیلمبرداری یا موسیقی باشه یا اگر نبود یه چند کلمه ای هم صحبت کنند در فیلم و مثلا تاریخ تست و مشخصات خودرو و میزان کارکردش رو یا مشخصات منطقه جغرافیایی که تست رو انجام میدند رو اعلام بفرمایند؛
تا ضمن صحت فیلم گرفته شده توسط خود کاربر(نگن از سایتهای خارجی دانلود شده)سرعت فیلم هم مشخص بشه که دستکاری نشده.اخه تو فروم همسایه یکی تست رو گذاشته بود شده بود شتاب شده بود 9.5 ثانیه.یکی میگفت شما سرعت فیلم رو دستکاری کردید و به 1.5X افزایش دادی و بعد اپلود کردی....!:icon_arroاینم یجورشه والا....:icon_neut:icon_cool

shervin_bamaze
25 July 2011, 03:33 PM
این یکی رو نقد کنید این اولین تستم بود یه تست زدم عالی تر از این:icon_razz که بعد میزارمhttp://www.4shared.com/video/8YvYTV2W/video-2011-07-25-10-51-25.html

خب تست من با بنزین معمولی بود کیلومت ماشینم نزدیک 5هزارتاس .اصفهانم گرفته شده.اما تست بهتریم وجود داره :icon_razz

amir91
25 July 2011, 06:37 PM
دستت درد نکنه . ولی کاش یکیو پیدا میکردی دوربین رو برات نگه داره. و از سرعت صفر فیلم رو کات کنی . صدا هم که نداشت.

shervin_bamaze
25 July 2011, 09:29 PM
چرا صدا که داشت!! اهنگ ماشین روشن بود دیگه

amir91
25 July 2011, 09:47 PM
منظورم صدای ماشین بود. ما واسه صدای موزیک گوش نمیکردیم واسه صدای ماشین گوش کردیم (میدونم که الان میگی تو ماشین خودت هم میتونی صدای موتور رو گوش کنی )

shervin_bamaze
25 July 2011, 09:51 PM
اینم اون یکی تست شتابی که گفتم برنامه ادیت نداشتم مجبور شدم از لحضه استارت از روی فیلم فیلم بگیرم شرمنده دفه دیگه یه نفر میزارم کهنارم تا فیلم بگیره تا دقیق تر بشه:icon_excl
شتاب 0تا 100 مزدا 3 نیو 8 ثانهhttp://www.4shared.com/video/dXjeDU6C/video-2011-07-25-21-46-56.html

shervin_bamaze
25 July 2011, 09:58 PM
نه امیر جان چشم دفه دیگه یکی میگم بیاد کنارم ضبط ماشینم خاموش میکنم تا صدا رو بشنوید :icon_cool
چندتا تست میخام بزارم
یکی 0تا100 با کولر .
یکی 100تا 150 که امروز هر کاری کردم فیلم بگیرم نشد حتما باید یکی کنارم باشه
با یه سراتو کوپه هم تو اون هفته قرار یه کورسی بزارم.یکیو پیدا میکنم کنار دستم باشه برای فیلم
بنزینم این دفه تو تستای بعدی میرم سوپر میزنم

shervin_bamaze
25 July 2011, 10:45 PM
کیلیپ پاک شده از اینجا دان کنید (http://www.4shared.com/video/-KgRREuG/video-2011-07-25-21-46-56.html?)

amir91
26 July 2011, 12:13 AM
شروین جان
شما خواستی فیلم بگیری لطف کن از لحظه صفر کات نکن و هر جور راحت بودی فیلم تست رو بگیر . آخه این کلیپ که گذاشتی و 8 ثانیه شده اگه از قبلش بود بهتر بود. به نظرم غیر ممکنه زیر شتاب اعلامی کارخونه بشه رفت . البته میشه رفت ولی با دستکاری ماشین یا شرایط تست. (مثلا سرپایینی بری)

shervin_bamaze
26 July 2011, 12:19 AM
امیر جان اگی خوب دقت کنی از سکون کامل فیلمو گرفتم.دیگه مدرک دارم هر چنتا هم بگید فیلم میگیرم.دیگه بی انصافی نکنید
این بار بیا کنارم بشین خودت هم فیلم بگیر هم ببین. جاده کاملا مستقیم بود.بنزینم معمولی.:icon_cool

FL66
26 July 2011, 12:40 AM
سلام
شروین جان تبریک میگم ، خیلی عالی بود :icon_cool
با اینکه کرنومتر نداشتم ولی چند بار که حدودی حساب کردم به همون 8 ثانیه تقریبی رسیدم (معادل هیوندای کوپه دستی و نزدیک به آزرای قدیم) :icon_evil
منتظر تستهای خوب بعدیت هستیم :icon_excl
موفق باشی

shervin_bamaze
26 July 2011, 12:52 AM
ایشالا تو تستای بعد مواردی که اینجا میگیدو درست میکنم
همونجوری که امیر گفت ضبط رو خاموش میکنم و میدم یکی دیگه فیلم بگیره و...:icon_excl

MaZi Zo0M Z0oM
27 July 2011, 02:03 PM
با سلام.
البته شروين جان اضافه شدن فردي در کنارت با فرض 65.5 کيلوگرم وزن (به غير از وزن خود راننده)در قياس با 1310 کيلوگرم وزن ماشين ميشه به عيارتي :اضافه شدن باري به وزن %5 وزن خود ماشين و اين تو فيلم برداري بهتره چون سرنشين بهتر فيلم ميگيره ولي براي زمانگيري شتاب نکته منفي حساب ميشه و سوژه انتقاد دوستان که چطور اونموقع شد تو x ثانيه و پز ميدادي!ولي الان از اونموقع مثلا z ثانيه بيشتر شد؟؟؟؟؟؟:icon_cool:icon_arro
يا حق...

alibiqam
27 July 2011, 10:11 PM
توی تست شتاب کارخونه، وزن راننده رو چقدر در نظر می گیرن ؟

shervin_bamaze
27 July 2011, 10:57 PM
دیشب یه تستی زدم و با مزدا یه 530ibmw رو یه کوچولو قل قلکش کردم.اول گفتم ایول به مزدا :icon_mrgr بعد یه هو راننده BMWانگار ناراحت شد تازه موتور ماشینا انگار روشن کرد :icon_razz
یه هو دیدم کمپانی مزدا رو با یه گاز دادن خورد هر کاری کردم به خاک تایراش نرسیدم:157:

sezars
27 July 2011, 11:11 PM
موقعیت مشابه برای من دیروز رخ داد..البته من سوژه نبودم...خیلی نرم و با پرستیژ داشتم میرفتم دیدم یک مزدا نیو مثه گوله رد شد از بقلم....تا اومدم کولر را خاموش کنم و برم دنبالش برای تذکر که چرا تند رفته! یک فروند 330ci تکونم داد.......عجب هیولایی بود...مزدا 3 با چند تا لایی در رفت و بی ام وه جلو من بود......راننده اش یهو روانی شد...صدای موتورش عوض شد...یعنی همچنین هندلینگی ندیده بودم.....3تا لایی کشید رسید به مزدا و اون را رد کرد و بد شل کرد..........خدایی این سری 3 چه عجوبه ای است

FL66
28 July 2011, 12:14 AM
توی تست شتاب کارخونه، وزن راننده رو چقدر در نظر می گیرن ؟

اگه اشتباه نکنم وزن یک راننده با وزن معمول (65 کیلوگرم)

شروین جان از من به تو نصیحت ، با بزرگان شوخی نکن ، چون نتیجه ای بجز ضایع شدن نداره :icon_cool
شاید بشه با موتورهای 2 لیتری و 2.5 لیتری بی ام و تو شرایط خاصی شوخی کرد ، ولی موتور 3 لیتری اصلاً :icon_frow
موفق باشی

great.armin
28 July 2011, 12:38 AM
شروین جان ضبظ رو خاموش کن+هر موقع پاتو گذاشتی رو گاز بلند بگو استارت :)
نیازی هم نیست کسی رو بذاری کنارت عزیزم

shervin_bamaze
28 July 2011, 09:01 AM
شروین جان ضبظ رو خاموش کن+هر موقع پاتو گذاشتی رو گاز بلند بگو استارت :)
نیازی هم نیست کسی رو بذاری کنارت عزیزم

اقا یواش بگم که مشکلی نیست :icon_evil
فرنام جان اخه اولش bmw هم گاز میداد اما میگم نمیدونم چی کار کرد که یه مثل گلوله شلیک شد.:icon_mad: کلی بم خندید فک کنم:icon_cool
راستی یه mg550 پیدا کردم همسایه دوستم داره دارم روش کار میکنم بیاد واسه کورس گذاشتم اما چون صاحب ماشین خانومه یکم کار میبره تا فریب بخوره:icon_neut

Rain Man 4498
28 July 2011, 09:41 AM
فرنام جان اخه اولش bmw هم گاز میداد اما میگم نمیدونم چی کار کرد که یه مثل گلوله شلیک شد.:icon_mad: کلی بم خندید فک کنم:icon_cool
راستی یه mg550 پیدا کردم همسایه دوستم داره دارم روش کار میکنم بیاد واسه کورس گذاشتم اما چون صاحب ماشین خانومه یکم کار میبره تا فریب بخوره:icon_neut

آقا نکنید این کارارو مردمو فریب ندین.با جون خودتون و دیگرون بازی نکنید.

mohammadreza_ms
28 July 2011, 12:03 PM
برادرا ، ما خودمون همه قبول داريم مزدا ماشينه خوبيه و همه هم دوستش داريم.هممون هم از مزدا انتظار هاي بالا داريم ولي ديگه نبايد غير منطقي باش كورس بندازيم... كلاس ماشينو در نظر بگيريم بعد بريم به جنگ... با 330 اونوقت آخه؟ اصلا جور در نمياد...اين طوري دپرس ميشين فقط...تازگي ها خز هم شده مزدا ديروز يارو كنار خيابون مزداشو ميشست.مي خواستم برم پايين بزنم پا چشش ، گند زده بود توو كلاس ماشين:icon_mad: ايشالا كادنزا بياد بريم سراغ اون
ريس و كورس الكي و زور زدن بيخود با ماشيناي هيولا هم خز ميكنه ماشينو...آروم بريد آروم بيايد شما يه 2 ليتري بيشتر نخريديد اونم بيشتر درون شهري:icon_razz

alibiqam
28 July 2011, 03:03 PM
اگه اشتباه نکنم وزن یک راننده با وزن معمول (65 کیلوگرم)

شروین جان از من به تو نصیحت ، با بزرگان شوخی نکن ، چون نتیجه ای بجز ضایع شدن نداره :icon_cool
شاید بشه با موتورهای 2 لیتری و 2.5 لیتری بی ام و تو شرایط خاصی شوخی کرد ، ولی موتور 3 لیتری اصلاً :icon_frow
موفق باشی
من شتاب رو تست کردم تو تبریز با ارتفاع از سطح دریا 1500-1600 متر.
شد 10 ثانیه.
منتها فقط خودم بودم با 65 کیلو اضافه بار. حالا اگه این اضافه بار نباشه مثلا زمان چقدر میشه؟ میشه 8؟

amir91
28 July 2011, 03:57 PM
پیشاپیش نتیجه قابل حدس زدنه (البته به شرطی که راننده ها یکسان باشن)
تا سرعت100 مزدا جلوتره
بعد از اون mg جلوتره
حالا اگه دوست داری تست کن . ولی اگه کلا عقب افتادی (تا صد هم عقب افتادی) فیلمشو بزار.

FL66
28 July 2011, 05:14 PM
من شتاب رو تست کردم تو تبریز با ارتفاع از سطح دریا 1500-1600 متر.
شد 10 ثانیه.
منتها فقط خودم بودم با 65 کیلو اضافه بار. حالا اگه این اضافه بار نباشه مثلا زمان چقدر میشه؟ میشه 8؟

سلام دوست عزیز
بستگی به شرایط تست (شیب جاده) و رانندگی شما هم داره ، البته این میزان ارتفاع از سطح دریا هم تأثیر منفی بر روی شتابگیری داره :icon_cool
نه دوست عزیز یعنی با یه کاهش وزن 65 کیلویی شتاب ماشین 2 ثانیه سریعتر بشه..!؟ :icon_twis
اختلاف شتاب با و بدون یک سرنشین در حد چند دهم ثانیه ست :icon_surp

پیشاپیش نتیجه قابل حدس زدنه (البته به شرطی که راننده ها یکسان باشن)
تا سرعت100 مزدا جلوتره
بعد از اون mg جلوتره
حالا اگه دوست داری تست کن . ولی اگه کلا عقب افتادی (تا صد هم عقب افتادی) فیلمشو بزار.

بله اصلاً بعید نیست که نتیجه به این شکل باشه ، چون ام جی در شتاب اولیه کند عمل میکنه ولی در سرعتهای بالاتر به لطف وجود توربو شارژر وضعیت بهتری خواهد داشت :icon_surp

alibiqam
28 July 2011, 09:09 PM
سلام دوست عزیز
بستگی به شرایط تست (شیب جاده) و رانندگی شما هم داره ، البته این میزان ارتفاع از سطح دریا هم تأثیر منفی بر روی شتابگیری داره :icon_cool
نه دوست عزیز یعنی با یه کاهش وزن 65 کیلویی شتاب ماشین 2 ثانیه سریعتر بشه..!؟ :icon_twis
اختلاف شتاب با و بدون یک سرنشین در حد چند دهم ثانیه ست :icon_surp

بله اصلاً بعید نیست که نتیجه به این شکل باشه ، چون ام جی در شتاب اولیه کند عمل میکنه ولی در سرعتهای بالاتر به لطف وجود توربو شارژر وضعیت بهتری خواهد داشت :icon_surp
خوب، آخه اینجا یه فیلم تست شتاب هست که حدود 8 ثانیه میشه. من هرجوری حساب کردم با مال من جور درنیومد.

FL66
28 July 2011, 09:53 PM
خوب، آخه اینجا یه فیلم تست شتاب هست که حدود 8 ثانیه میشه. من هرجوری حساب کردم با مال من جور درنیومد.

منم نمیدونم دلیل این شتابگیری خوب ماشین شروین جان چیه..؟ :icon_ques
البته ماشین ایشون در زمان تست کاملاً خالی و سبک بوده ، ولی این موضوع انقدر تأثیر نداره ، حتی به گفته خودشون مسیر کاملاً صافو بدون شیب بوده و از بنزین معمولی هم استفاده کردند ، البته فکر کنم ارتفاع این شهر از سطح دریا نسبت به شهر تبریز کمتر باشه :icon_ques
ولی یه نکته مهم در تست ایشون تعویض خوب و به موقع دنده ها در حالت دستی بوده :icon_evil
متأسفانه هنوز قسمت نشده خودمم این تستو انجام بدم :icon_neut

MaZi Zo0M Z0oM
29 July 2011, 02:00 AM
با سلام.
به شرايط طي شده و کيلومتر کارکرد خودرو،نحوه برخورد و عملکرد (تربيت)خودرو،کيفيت سوخت،نحوه تعويض دنده صحيح و در دور مناسب و بجا،والبته زمان انجام تست(صبح،ظهر،عصر،شب؟؟؟) ارتفاع از سطح دريا و فشار هواي محيط و .... خيلي عولمل محيطي و فني ديگه ،ميتونه در تست شتاب تاثير گذار باشه!
يا حق...

alibiqam
29 July 2011, 10:49 AM
با سلام.
به شرايط طي شده و کيلومتر کارکرد خودرو،نحوه برخورد و عملکرد (تربيت)خودرو،کيفيت سوخت،نحوه تعويض دنده صحيح و در دور مناسب و بجا،والبته زمان انجام تست(صبح،ظهر،عصر،شب؟؟؟) ارتفاع از سطح دريا و فشار هواي محيط و .... خيلي عولمل محيطي و فني ديگه ،ميتونه در تست شتاب تاثير گذار باشه!
يا حق...
خوب اینارو کارخونه هم میدونه، و سعی میکنه تست خودشو تو ایده آل ترین شرلیط بگیره.
زمانی کمتر از زمان کارخونه :icon_ques:icon_twis:icon_eek:

FL66
30 July 2011, 03:29 AM
سلام دوستان

بنظر من مزدا با توجه به شرایط هوا و ارتفاع شهر تهران از سطح دریا و کیفیت پایین بنزین نمیتونه به شتابی پایینتر از 10 ثانیه دست پیدا کنه ، این موضوع در مورد اکثر خودروها صدق میکنه :icon_evil

sezars
1 August 2011, 01:57 PM
مسابقه درگ در شیراز برگزار شد و نتایجی که مربوط به ما هست اینجوریه
-------------
زمان كلاس آزاد 3000
1 جواد حسني جنسيس 16.63 نفر 1
2 رسول جبار زارع كوپه 2700 16.69 نفر 2
3 وحيد عمادي ماكسيما 17.91 نفر 3

زمان كلاس 1800 تا 2000 استاندارد

1 عباس سيفي پژو ELX 18.00 نفر 1
2 علي مباركي زانتيا 2000 18.56 نفر 2
3 شايان كهندل نژاد پارس 18.72 نفر 3
4 علي شيرواني مزدا 3 18.78 نفر 4
5 دانش دانش جو مگان 2000 19.69 نفر 5
6 راحله پيوسته زانتيا 2000 21.00 نفر 6
+++++++++++++++++++++++++
زمان elxرا با ماکسیما داشته باشین:دی

FL66
1 August 2011, 03:24 PM
زمان جنسیس با مزدارو هم نگاه کنین ، کمتر از 2 ثانیه (یه چشم بر هم زدن) :icon_surp
حالا 2 تا چشم بر هم زدن ، اختلاف زیادی نیست :icon_arro
ولی نتیجه ELX واقعا عجیبه ، از زانتیا هم سریعتر عمل کرده :icon_twis
تصور کنید تمام این درگها توسط یک راننده انجام بشه ، مطمئناً نتیجه کلی تغییر میکنه ، تواناییهای راننده خیلی شرطه :icon_cool
مثال بارزش تو همین تست ، که یه زانتیا دوم میشه و یه زانتیای دیگه ششم :icon_evil
البته شاید زانتیای دوم نخواسته گاز بده :icon_arro:icon_surp

sezars
1 August 2011, 04:42 PM
فرنام جان اون eLX که اول شده همون elxعباس هست که اگر ولش کنی میگهm3را هم میگیره........من تو تاپیک همسایه سعی میکنم ثابت کنم که elxعمرا فابریک نیست...جاتون خالی با نریمان کلی میخندیم اونجا.....
فیلم تست زانتیا و مگان خیلی باحاله....مگان هم دوست عباسه:دی
کلا تو بحث شتاب اون ور شدید کل کل هست.....یکی که ازین چینیا داشت...ام م م م اسمش چی بوددد؟ اهان ام جی 550!! اومد گفته 630i را گرفته
من موندم چجوری elx با 117 اسب بخار کمتر با ماکسیما راه میاد...نکنه اسب های ماکسیما چینی باشه؟:icon_arro

amir91
1 August 2011, 05:13 PM
این تاپیک ربطش به MG چیه؟ مقایسه MG و 630 چرا باید تو این تاپیک عنوان بشه؟
اگه میشه خارج از موضوع پست گذاشت من هم این کار رو میکنم.

sezars
1 August 2011, 09:49 PM
داداش چرا عصبانی میشی.....من در راستای اینکه تو تی تی خیلی خالی میبندن برای مثال اون ام جی را اوردم....اشتباه از من بود عذر میخوام....میخوای بیام سرمو قطع کن راضی شی:icon_arro
----------------------------
الان پشت یک جنسیس کوپه که اگزوزش را دست کاری کرده بود سپر به سپر(ترافیک نسبتا روان)اومد ...خیلی حال داد وقتی از بقلش رد شد واسم 2تا بوق زد///تمام مدت با تیپ رفتم و اکثرا تو 1 بودم....اینکه هی با گاز بازی کنیم رو تیپ مشکلی درست نمیکنه؟

MaZi Zo0M Z0oM
1 August 2011, 11:36 PM
اگه ميشه خارج از موضوع پست گذاشت من هم اين کار رو ميکنم.
با سلام.
امير خان نميشه خارج از موضوع پست گذاشت:icon_cool
اگر هم مديران بخواهند سخت گيري کنند اونوقت هي بايد بيان و پست هاي اکثريت رو پاک کنند که اونوقت ديگه کاري از پيش نميشه برد و مطلبي رو نميشه عنوان نمود.
.دوست خوبمم فقط داشت توضيحاتي رو ميداد که متأسفانه،از بخت بدش اشاره به خودروي محبوب شما شد.
وگر نه شما که خودتون رئيس هستيد.هر جا تونستيد مطالب خوبي رو عنوان نموديد که اجماعا استفاده کرديم استاد...!
يا حق...

sezars
3 August 2011, 09:09 PM
سلام!!!!! یک ساعت پیش در راه برگشت خونه بودم که دوستم را دیدم..همون که یک ازرا داره....خلاصه وایسادیم حرف زدن یهو دلش خواست زوم زوم سواری کنه...منم که بدم نمیومد ماشینش را سوار شم!!!! خلاصه نشستیم و زوم زوم جلو راه افتاد و منو پشتش.......خلاصه من یه ماشینش گاز میدادم و کیف میکردم(زوم زوم را از پشت ندیده بودم تا حالا خیلی خوشگله)رسیدیم به هم با سرعت حدودا 15-20تا که اون گفت تخته کنیم ببینیم چی میشه...همزمان گاز را دادیم و من داشتم فقط با صدای اگزوز حال میکردم...خلاصه یک پر شد رفت تو 2 که گفتم ببینم زوم زوم را از اینه عقب میبینم یا نه...دیدم نه خیــــــــر......اول گفتم نکنه زده به جایی بد دیدم زوم زوم فقط یک لاستیک با من فاصله داره!!!خلاصه ازرا زودتر از زوم زوم رفت دنده 2 ولی زوم زوم ول کنم نبود ولی بالاخره رفت دنده 2......ولی تو 2 دیگه معلوم شد زیر کاپوتش چه خبره و زوم زوم افتاد عقب///
در همین حد که دنده 1 فقط یک چرخ فاصله داشتیم برام کلی میرزید
ارادت مند پیام

mohammadreza_ms
4 August 2011, 08:15 AM
سلام!!!!! یک ساعت پیش در راه برگشت خونه بودم که دوستم را دیدم..همون که یک ازرا داره....خلاصه وایسادیم حرف زدن یهو دلش خواست زوم زوم سواری کنه...منم که بدم نمیومد ماشینش را سوار شم!!!! خلاصه نشستیم و زوم زوم جلو راه افتاد و منو پشتش.......خلاصه من یه ماشینش گاز میدادم و کیف میکردم(زوم زوم را از پشت ندیده بودم تا حالا خیلی خوشگله)رسیدیم به هم با سرعت حدودا 15-20تا که اون گفت تخته کنیم ببینیم چی میشه...همزمان گاز را دادیم و من داشتم فقط با صدای اگزوز حال میکردم...خلاصه یک پر شد رفت تو 2 که گفتم ببینم زوم زوم را از اینه عقب میبینم یا نه...دیدم نه خیــــــــر......اول گفتم نکنه زده به جایی بد دیدم زوم زوم فقط یک لاستیک با من فاصله داره!!!خلاصه ازرا زودتر از زوم زوم رفت دنده 2 ولی زوم زوم ول کنم نبود ولی بالاخره رفت دنده 2......ولی تو 2 دیگه معلوم شد زیر کاپوتش چه خبره و زوم زوم افتاد عقب///
در همین حد که دنده 1 فقط یک چرخ فاصله داشتیم برام کلی میرزید
ارادت مند پیام
آزراش مطمئنن 2011 نبوده چون خودم 2011 دارم وقتي با مزداي خودم كورس ميزارم انگار مزدا وايساده واصلا گاز نميده...خلاصه قسمتتون نشه با يه هيولا ريس بندازين

sezars
4 August 2011, 11:58 AM
نه بابا ازون قدیمای بود که هنوز فیس لیفت نشده ولی همونش هم خیلی خوف بود/مگه در ازرای فیس لیفت تقییرات فنی هم انجام شده/؟

FL66
4 August 2011, 12:29 PM
نه بابا ازون قدیمای بود که هنوز فیس لیفت نشده ولی همونش هم خیلی خوف بود/مگه در ازرای فیس لیفت تقییرات فنی هم انجام شده/؟

سلام پیام جان
بله بغیر از بهبود در سیستم تعلیق موتورش هم 25 اسب بخار قویتر شده (235-260)
شتابش هم 0.4 سریعتر ( 7.8-7.4)

mohammadreza_ms
4 August 2011, 01:02 PM
مرسي فرنام جان وهمين طور گريبكسش كه خيلي بهتر شده...من شتاب 7 رو راحت ميزنم باش:icon_cool

amir91
4 August 2011, 02:30 PM
تاپیک مزداست دیگه؟ فکر کردم اشتباهی اومدم چون در مورد آزرا2010 و 2011 داشتین بحث میکردین

XELTEK
4 August 2011, 02:50 PM
تجربه شما از شتابگيري مزدا3 جديد در مقايسه با مدل قديم و خودروهاي ديگر

به دوکلمه آخر هم توجه بفرمایین !

sezars
4 August 2011, 05:05 PM
<<<<تاپیک مزداست دیگه؟ فکر کردم اشتباهی اومدم چون در مورد آزرا2010 و 2011 داشتین بحث میکردین<<<<
داداش الان مشکلش کجاست؟؟؟؟ یعنی میگی بگین اقا من مزدا 3 دارم به یک ماشینی که نمیشه اسمش را گفت تست کردم زدمش!اینجوری راضی میشی؟
وقتی دارین میگین تجربه شتاب گیری لازم نیست بدونیم با چه تیپ ماشینی و تحت چه شرایطی تست انجام شده؟ یعنی اصلا حرف از هیچ ماشینی غیر زوم زوم نباید باشه؟!
من نمیدونم اگر واقعا همچین قوانینی وجود داره بگین

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2011, 09:39 PM
تاپيک مزداست ديگه؟ فکر کردم اشتباهي اومدم چون در مورد آزرا2010 و 2011 داشتين بحث ميکردين
امير خان،در نهايت ادب و احترام،طبق معمول اول سلام.
دوم اينکه من مرخصي بودم همراه با فرنام.
سوم اينکه قانون شماره 9 رو يادته؟اگر فراموش کرديد:

قانون شماره 9
در صورتي كه حرفي براي گفتن نداريد . سكوت كنيد.
چهارم:شما اذعان نموديد که مزدا 3 جديد داريد و البته اون نخريديد.بلکه بجاي مطالباتتون از اقوام خودتون،مزدا 3 جديد 45-46 تومني رو برداشتيد.شما که از يک نفر انقدر طلب داشتيد چرا MG خريديد؟ميرفتيد يه سري 3 يي...جنسيس کوپه اي .... سيتروئن C5 يا 407 ميخريديد که انقدر سختي و عذاب به خودتون نداده باشيد.البته معلوم نبود که بچه هاي اونجا هم انقدر تاب و توان حرفها و اطلاعات خوبتون رو داشتند و درک ميکردند يا امثال دوستان ما در اينجا،يکم صبر و تحمل بيشتري داشتند و چيزي نميگفتند تا مشکل و دلخوري پيش نياد.به حر حال بنده خوشحال ميشم که با خودرو شما(چه MG داشتتون و چه مزدا 3 جديد نداشتتون)يه تستي برگزار کنيم تا براي همگان خيلي چيز ها مشخص بشه و به حرف ها و حديث هاي الکي،که بي مورد بر دامان انها اتش زده شده،پايان داده بشه.آمادگي خودتون رو هر چه سريعتر در اسرع وقت اعلام کنيد تا اين تست انجام بشه.در غير اينصورت و فقط مطرح نمودن برخي ادعا ها و حرف هاي غير حقيقي لطفا قانون شماره 9 رو سر لوحه کارتون قرار بديد:icon_cool
با تشکر.
به عقيده من اگر شما اين خودرو رو داشتيد و ازش يکبار استفاده ميکرديد بجاي ايراد گرفتن و ايجاد بحث هاي الکي و بي فايده،از تجربتون يک پست ميزاشتيد يا حداقل مي ق

amir91
4 August 2011, 10:40 PM
فکر نمیکنم لازم باشه اول هر پست سلام بگیم. درسته؟
وبعدش هم اینایی که گفتی کلا ربطی به موضوع تاپیک نداشت.
همون تست مجله خودرو امروز کفایت نمیکنه؟ منظورم تست مزدا3 فروزنده و MG 550 بابک
در هر صورت از الان نتیجه تست مشخصه و تا سرعت 90-100 مزدا جلوتره و بعد از اون هم MG جلوتره و در آخر هم اگر این تست انجام بشه همتون میایید میگید اگه MG توربو نداشت مزدا برنده بود یا اینکه من بنزینم فلان بود تو بنزینت فلان بود. کارکرد مزدا من فلان قدره و کارکرد MG تو کمتره. من از این حرف و حدیث ها که بعد از اون تست شما و پرشیا و ریو و پژو بوجود اومد متنفرم .
ولی در موردش فکر میکنم ( ان شا الله ) بعد از ماه مبارک رمضان.( اگه ok بود اطلاع میدم)
در ضمن شما نگفتی کجا اون تستها رو انجام دادی.
و با مزدا بیام یا MG? خواهشن نگید با جفتش ( البته میدونم اگه با mg بیام میگید مزدا نداری و اگه با مزدا بیام میگید mg نداری)
اون قانون شماره 9 رو هم هر موقع به درجه رفیع مدیریت نایل شدی .----> چشم حتما رعایت میشه.

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2011, 10:57 PM
با سلام.
مديران عزيز با عرض پوزش؛
امير خان،IQ خودمو گفتم که هميشه سلام رو در اول پستهام ميبينيد.
ثانيا اينجا کسي براي مدير شدن پست نميزنه که مثلا 2000 تا پست هر کي داشت بخواد بشه مدير.من اصلا تو کار مديريت دخالتي نکردم،نميکنم و نخواهم کرد.
پس يعني اگر مديري ميومد و قانون 9 رو به شما گوشزد ميکرد قبول ميکرديد ديگه؟
مطمئن باش اگر با مزدا 3 جديد بياي نميگيم ام - جي نداره.بلکه يک روز ديگه هم دعوت ميکنيم با ام - جي تشريف فرما بشيد که بيشتر ببينيمتون و از ديدنتون لذت ببريم.
هميشه 1 تست هم دال بر صحت و سلامت تست نيست.همواره در شرايط مختلف تست ها انجام ميشه و بهترين نتيجه رو اعلام ميکنند.
يا حق...

shervin_bamaze
5 August 2011, 01:03 AM
با سلام اوه اوه چه بحثی شده دعوا اخ جون :ِ
امیر جان شما با مزدا بیا من قول میدم منم با مزدام بیام تهران .شاید مزدای من با شما متفاوت بود :)

alibiqam
5 August 2011, 02:39 AM
سلام، سلام، سلام و سلام که به قول قدیمیا سلامتی میاره.
من چه تو این فروم و چه فروم همسایه ندیدم مزدا سوارایی رو که هی بیان مزدا رو با mg مقایسه کنن. ولی تا دلتون بخواد بر عکسش صادقه. بقیه که توجه نمی کنن. خواهشن مزدا سواران مراعات کنن چون این نیز بگذرد.

sezars
5 August 2011, 03:33 PM
سلام به همه
alibiqam جان کاملا باهات موافقم....منم ندیدم از مزدا سوار ها بیاد ادعایی داشته باشه یا کل کل بیخود کنه! اما تا دلت بخواد همه نوع ماشین کره ای و چینی میان میگم آیــــــی نفس کش!!! مزدا3 را زدیم ! باز در هر حال امیدوارم بحث های بیخودی که نتیجه نداره انجام نشه...این پست هارا هم دوستان گزارش کنین به مدیران تا پاکش کنن()

amir91
5 August 2011, 03:48 PM
خدا رو شکر که من همیشه طبق واقعیات رفتم جلو و هیچوقت مزدای ایرانی رو با ام جی انگلیسی به این نحو به نقد نکشیدم. و این رو مطمین هستم که تا سرعت 90-100 مزدا جلوتره و بعد از اون هم ام جی جلو میوفته.
کل کل بیخود کی کرده ؟ حواست باشه از ادب دور نشی
هیچکی هم با شما که دیگران رو اینجوری تفسیر میکنی کل کل نداره

فروزنده
5 August 2011, 04:25 PM
مشکل مزدا این است که بقیه ماشینهای هم ردیف اون کره ای /چینی/ فرنسوی/اون رو رقیب جدی خودشون می دونند و فقط به فکر خراب کردن مزدا هستند.
کسی که مزدا بخواد می خره و با این قیمت کذایی هنوز طرفدار داره.
من تا بحال ندیدم این مخالفین مزدا 1 بار مزیتهای مزدا بگویند. البته تا بحال هم لطف کردند و اون رو هم ردیف پیکان ندونستد.
این تاپیک ارزش ادامه نداره. فقط یک جواب , بدهید: شتاب مزدا از هر ماشینی کم تره.
مهم اینه که شما از انتخابتون راضی هستید.

MaZi Zo0M Z0oM
5 August 2011, 05:49 PM
ببخشيد فروزنده جان.در زماني که شما پاسخ داديد من داشتم پست مينوشتم ولي بعد از اين پست ...به چشم:icon_cool

خدا رو شکر که من هميشه طبق واقعيات رفتم جلو و هيچوقت مزداي ايراني رو با ام جي انگليسي به اين نحو به نقد نکشيدم. و اين رو مطمئن هستم که تا سرعت 90-100 مزدا جلوتره و بعد از اون هم ام جي جلو ميوفته.

با سلام خدمت امير خان؛
بابا دم ايراني ها گرم.يه خودرو ميفروشن 50 ميليون و انقدر هم فروش دارند و خريدار هست که مثل شرکت وارد کننده ام-جي از انگليس يکدفعه نره دنبال يک مدل خودرو ديگه از يک برند ديگه!مطمئن باش اگر اون خودروي اسمشو نبر انگليسي بود فروش اون به تنها 5-6 کشور در دنيا که ايران و امارات و اسرائيل و ... ختم نميشد و 4 تا تست درست و حسابي ازش در مجلات و سايت هاي معتبر و مراکز انجام تست هاي ايمني انجام ميشد.
بازم دم ايراني ها گرم که دارند مزدا 3 ايراني توليد ميکنند و ميدند دست مردم اونم با بالاترين کيفيت و بدون کوچکترين عيبي که در قسمتهاي سوار کردن قطعات روي بدنه بخواد بوجود بياد.اگر مشکل رنگ هم نداشت که ديگه حرفي براي منتقدان باقي نميگذاشت. و اين يعني برابري اون با نيسان تينا از لحاظ کيفيت قطعات و عايق بندي و آب بندي و قطعات داخلي و خارجي و ... در قطعات و اسمبل کردن اونها.
و اين افتخاريست براي ايراني ها که خودرو مزدا 3 بي اصالتي رو توليد کنند که از خودروهاي با اصالت تر و اروپايي خودش مثل رنو مگان فرانسوي-سيتروئن زانتيا فرانسوي که در اينجا وارد و يا مونتاژ ميشد و ميشه(منهاي زانتيا که الان باي باي کرده) با کيفيت تر،با قدرت تر و با گشتاور تر و بروز تر و کم اصطحلاک تر از اونها با قيمت 50 ميليون تومن و با اختلاف 15 تا 20 ميليوني به نسبت اونها توليد ميشه و مردم هنوز هم ميخرندو سوار ميشند.
شما که انقدر مطمئن و صريح و با صداقت ميايد و نتيجه رو پيش بيني ميفرماييد،چرا تا قبل از اين حرف منکر شتاب مزدا هم بوديد و به اتفاق اکيپ دوستان ام جي سوار و طرفدار ام جي تون توضيحات و صحبتهاي دوست ارجمندم"فروزنده"رو تکذيب ميکرديد و ميفرماييد ميخواستي اينطوري باشه و اونجوري نباشه و .... بهانه جويي ميکرديد؟
فکر کنم وقتي گفته ميشه شتاب 0 تا 100 يعني همون اعداد 0-تا 100 کيلومتر سرعت مد نظر هست و نه مثلا تا 150 يا 200 که اون سرعتها به شتاب ثانويه و تست هاي کشش مرتبط خواهد شد.
و در سرعتهاي بالا تر از 140-150 هم عامل وزن يکي از عوامل مؤثر در شتاب ثانويه خواهد بود که خودرو با وزن بيشتر در تست ميتونه به سرعت ماکسيمم بيشتري به نسبت خودرو ديگري دست پيدا کنه.(صرف تنها و لازم وزن خودرو رو تنها مشخصه در سرعت نهايي نگفتم هاااا.فردا غلط برداشت نفرماييد،که مازيار ميگه سرعت نهايي تنها به وزن مربوط ميشه...!

در هر صورت از الان نتيجه تست مشخصه و تا سرعت 90-100 مزدا جلوتره و بعد از اون هم MG جلوتره و در آخر هم اگر اين تست انجام بشه همتون مياييد ميگيد اگه MG توربو نداشت مزدا برنده بود يا اينکه من بنزينم فلان بود تو بنزينت فلان بود. کارکرد مزدا من فلان قدره و کارکرد MG تو کمتره. من از اين حرف و حديث ها که بعد از اون تست شما و پرشيا و ريو و پژو بوجود اومد متنفرم .
ولي در موردش فکر ميکنم ( ان شا الله ) بعد از ماه مبارک رمضان.( اگه ok بود اطلاع ميدم)
در ضمن شما نگفتي کجا اون تستها رو انجام دادي؟

هيچ حرف و حديثي بوجود نيومد.حتي من تو تي تي هم بعد از چندين پستي که کاربران قرار دادند و خيلي محترمانه توضيحات خودم رو ارائه دادم.ميتونيد صحبتهاي جديد اون تاپيک رو هم مطالعه بفرماييد تا فيلمهاي تست ديروز هم آپلود بشه و در هر دو انجمن هاي خودرويي قرار داده بشه و شما دانلود کنيد و ايراد و گير بدي تا من هم پاسخ بدم.جالب ترين قسمت اينجاست که اقا شهاب توضيحات کافي در مورد مقايسه شتاب با ريو و تيپ 5 7.4.4 اعلام کردند.چون پيشتاز ميدان در اون رقابت ها بودند ولي در مورد توضيحات تست با ماشين من فقط به اعلام متفاوت عمل کردن مزدا با ELX به نسبت تست قبلي بسنده کردند.من هم تا فيلم ها قرار داده نشه و دوستان نبينند هيچ اظهار نظري در اون مورد نميکنم.
اتفاقا همه برگزار کنندگان اون تست هم در صحت رفاقت و سلامتي و دوستي به سر ميبريم و خدا رو شکر بر خلاف خيلي از تستهايي که قبلا در اينجا يا تي تي برگزار شده بود که اکثرا متأسفانه به دعوا و کدورت و بي احترامي ختم شد، من و مصطفي جان و آقا شهاب و فرنام عزيز و گل پسر نريمان هم در کمال دوستي و بدور از جنجال با هم ارتباط داريم(بترکه چشم حســود که هر گز نياسود!...بشمار)و در حال صميمي تر شدن هم هستيم.تازه قراره که اگر عمري باقي موند با هم بريم شمال و اونجا هم تست کنيم که در اب و هواي مناطق شمال ايران و بدور از ارتفاعات تهران به نسبت ارتفاع سطح دريا و با هواي پاک تر هم تست ها رو به مانند تهران انجام بديم و از نتايج فيلم و گزارش و عکس تهيه کنيم و در ارتباط با شرايط هم براي خوانندگان عزيز توضيحات لازم رو اعلام کنيم تا خواننده بتونه با جابجايي شرايط به نتيجه حدودي و تقريبا صحيح تر به نسبت شرايط خودش برسه.
آهان،ماه مبارک ماشين شما روزه هست و نميتونيد قبل از غروب خورشيد تابان چيزي درون باکش بريزيد؟يا مخصوصا گفتيد بعد ماه رمضان که يه 1 ماهي طول ميکشه و يا اب ها از اسياب ميوفته ما فراموش ميکنيم يا تا اونموقع دخل من تو خيابون اومده يا شما عزيمت کرديد از ايران و رفتيد اونور آب؟
بهرحال فکر کنم و ....بعد ماه رمضان و .... اگر OK بود اطلاع ميدم.... جز بهانه و توجيه يا زمان لازم براي تغييرات در برخي از قطعات که بخواد موجب بهبودي نسبي عملکرد فني ماشين بشه ،چه پيامد ديگه اي ميتونه داشته باشه؟نهايت 30 دقيقه هم زمان نميبره همه تستها، که بخوايم 1 ماه ديگه با ناز و کلاس وقت براي انجام تست تعيين کنيم!
فکر نميکنم مجبور باشم اون جا رو اعلام کنم.هر موقع شما ok دادين براي تست انشاءالله با هم حضوري در تهران قرارميزاريم و به اتفاق ميريم به اونجا.يکم دور هست ولي ارزش داره.چون نه همکاران انتظامي هستند و نه همکاران راهنمايي و نه دوربين.اگر اعلام کنم فردا طرح خوابوندن ماشين در پارکينگ ها اعلام ميشه،به جهت تأمين بودجه براي خريد لوازم مورد نياز جهت تجهيز اون جاده به لوازم کنترلي پليس راهور ناجا.

فکرشو بکنبراي دومين بار رويارويي؛

پژو پارس ELX،با موتور 1.8 ليتر و 16 سوپاپ،5 دنده دستي،با 1200 کيلوگرم وزن ،با کارکرد 240000 کيلومتر و مدل 83

VS

مزدا 3 2006 با موتور 2.0 ليتر و 16 سوپاپ،4دنده اتوماتيک،با 1340 کيلوگرم وزن،با کارکرد 64000 کيلومتر و مدل 88

اينبار با توجه به رعايت مواردي که در پست مربوط به اون تست به عنوان توضيحات گفتم ببيند فاصله به چه ميزاني کاهش پيدا کرده!:icon_neut:icon_surp
يا حق...

amir91
5 August 2011, 06:14 PM
نترس من رو ماشینم هیچ تغییری نمیدم. و تا من اینجا هستم آبها از آسیاب نمیوفته. واسه این گفتم یه ماه دیگه که تا اون موقع یه سرویس دیگه رفته باشم . امیدوارم ماشینت هم همیشه سالم باشه و شاید یکی از چیزایی که فکرشو نمیکنی اینه که من بیشتر از خیلیا ناراحت شدم از اینکه ماشینت چپ کرده بود و همینطور جریان خط کشیدن رو ماشینها.
من فکر کردم تو تستها تون شتاب ثانویه هم مد نظر هست . به هر حال تا یه ماه دیگه در این مورد باهات تماس میگیرم . فعلا ماشینم روزه است و فقط مکمل میخوره.
حرف و حدیث هم از جانب شما 4 تا بوجود نیومد از جانب کسانی که خارج از گود بودن رو منظورم بود تقریبا

MaZi Zo0M Z0oM
5 August 2011, 07:14 PM
با سلام.
مشکل اينه که ترس در مورد Zo0M Z0oM با Mazi در من جايي نداره.من به چشم مرگ رو ديدم و اب بند شدم.قبل از اون هم ازش بيم و ترس و باکي نداشتم.منتها قسمت نشد گيوتين فاني رو وداع بگيم!
در مورد ناراحتي به جهت اتفاقات و حوادث اخير هم شما لطف داريد.مسلما اگر اتفاقي براي کسي از بروبچه هايي که باهاشون اينجا در ارتباط هستم و هستيم بيوفته ناراحت ميشيم.چون افراد و کاربران که با هم خصومت ندارند.حالا بواسطه برخي عقايد و نظرات من مزدا رو به X ترجيه ميدم،شما MG رو به X .
شتاب ثانويه هم تا حدودي تست گرفته ميشه.من اون قسمت رو بيشتر از 180 نتونستم برم.همونطور که تو فيلم هم بود.چون بعدش باريک ميشه و مجبور به زدن ترمز هستيم.
باشه.سرويس هم ببريد ماشينو.تا اونموقع هم من سرويس 70000 تا رو رفتم.2 تا ماشينها تقريبا شرايط يکساني به جهت تغويض روغن و فيلتر ها و ... دارند که بهتر هم هست.
نيتمون از قرار دادن فيلمها و تصاوير و شرح ماجرا هم براي خيلي از خواننده ها بود.چون هر کاري که بکنيد هميشه توش حرف و حديث ميارند.خواننده بايد عاقل باشه!
هممونم ايراني هستيم.همونطور که عکس تصادف خيلي ها رو که ميبينيم ميگيم خدا بيامرزه يا افسوس ميخوريم و ناراحت ميشيم،اگر براي هر کسي خداي نکرده اتفاق بيفته هم ناراحت ميشيم خوب.سنگ که نيستيم.البته اميدوارم اتفاق و حادثه اي براي هيچکس رخ نده و همه در صحت سلامتي،شاد هم باشند.
به اميد ديدار...

mohammadreza_ms
6 August 2011, 10:02 AM
ترو به خدا اسم elx رو نيارين من چندشم ميشه اسم ايران خودرو مياد.

farzad_Sh_2020
6 August 2011, 11:17 AM
ترو به خدا اسم elx رو نيارين من چندشم ميشه اسم ايران خودرو مياد.

شما چندشت میشه یا چون ماشینت نمیتونه با قیمت دو برابر خیلی در مقابلش خود نمایی کنه ؟

MaZi Zo0M Z0oM
6 August 2011, 11:37 AM
با سلام.
فرزاد جان سوء تفاهم شده.محمدرضا گفت اسم ELX رو نياريد چون از اسم ايرانخودرو چندشم ميشه!
البته ايندفعه تو فيلم خواهيد ديد که فاصله رو به چه ميزاني تونستم کاهش بدم.... بابا من تازه اول راهم!
يا حق...

farzad_Sh_2020
6 August 2011, 11:45 AM
با سلام.
فرزاد جان سوء تفاهم شده.محمدرضا گفت اسم ELX رو نياريد چون از اسم ايرانخودرو چندشم ميشه!
البته ايندفعه تو فيلم خواهيد ديد که فاصله رو به چه ميزاني تونستم کاهش بدم.... بابا من تازه اول راهم!
يا حق...

ببین اصولاً ضعف این ماشین ها اتومات بودنشون هست . وگرنه ماشین خوبی هست
من که هرکار دوستم میکنم میگم بیا آقا مزدا رو بیار تست بزنیم میگه نمیارم من با ماشین بی پدر مادرت کورس نمیذارم . میگه موتورش مال یه جا هست . بدنش یه جا . سر سیلندر یه جا . میگه من در آوردی ایران خودرو اینبار زده و خوب از کار دروومده .
البته اینم بگم که ELX خیلی به رانندگی قبلش حساس هست . هر بار خواستید تست کنید قبلش 0-100 بزنید ببینید مثل قبل هست یا نه . فکر کنم چند صفحه پیش دوتا 0-100 خودم رو گذاشتم که 8.5 و 13 هست

MaZi Zo0M Z0oM
6 August 2011, 12:02 PM
بله.
تو اين تست جديد سعي کرديم شرايط مساوي تري رو به نسبت تست قبل انجام بديم.چون داريم مقايسه ميکنيم پس شرايط تا حد توان بايد مساوي باشه.ولي اگر کل کل بود و مسابقه بود بجاي مقايسه،تست اول به جواب نزديکتره.
ايندفعه هر دو خودرو با سرعت 20 بودند که استارت زديم.چون من از شهاب جان خواهش کردم که بدون بالا بردن دور موتور استارت بزنه،چون با ماشين اتومات نميشه دور موتور رو بالا برد.ايشون گفتند که اينجوري موقع استارت خاموش ميکنند.من گفتم تا 1500 ببر دور رو که گفت 2000 باشه و .... اخر به اين نتيجه رسيديم که در حال حرکت با 20 کيلومتر سرعت استارت بزنيم که به توافق رسيد و فيلم ها در حال اپلود شدن هست.انشاءالله تکميل بشه در دسترس دوستان قرار خواهد گرفت.
يا حق...

farzad_Sh_2020
6 August 2011, 12:14 PM
بله.
تو اين تست جديد سعي کرديم شرايط مساوي تري رو به نسبت تست قبل انجام بديم.چون داريم مقايسه ميکنيم پس شرايط تا حد توان بايد مساوي باشه.ولي اگر کل کل بود و مسابقه بود بجاي مقايسه،تست اول به جواب نزديکتره.
ايندفعه هر دو خودرو با سرعت 20 بودند که استارت زديم.چون من از شهاب جان خواهش کردم که بدون بالا بردن دور موتور استارت بزنه،چون با ماشين اتومات نميشه دور موتور رو بالا برد.ايشون گفتند که اينجوري موقع استارت خاموش ميکنند.من گفتم تا 1500 ببر دور رو که گفت 2000 باشه و .... اخر به اين نتيجه رسيديم که در حال حرکت با 20 کيلومتر سرعت استارت بزنيم که به توافق رسيد و فيلم ها در حال اپلود شدن هست.انشاءالله تکميل بشه در دسترس دوستان قرار خواهد گرفت.
يا حق...

خب دوست عزیز این که ظلم به ELX هست . چون ELX زیر 3000 مرده هست و اگر دقت کنی توی هر سرعتی وقتی از 3000 رد میشه کلاً افزایش سرعت کاملاً حس میشه نسبت به زیر 3000 .

MaZi Zo0M Z0oM
6 August 2011, 12:23 PM
خب دوست عزيز اين که ظلم به ELX هست . چون ELX زير 3000 مرده هست و اگر دقت کني توي هر سرعتي وقتي از 3000 رد ميشه کلاً افزايش سرعت کاملاً حس ميشه نسبت به زير 3000 .
خوب اگه طبق فرمايش شما هم که ميفرماييد زير 3000 ظلم به ELX هست پس به مزدا که بيشتر ظلم شده.چون گشتاور مزدا رو 4000 به ماکسيمم خودش ميرسه.تازه زمانيکه من بخوام از صفر استارت بزنم به علت عدم توان بالابردن دور موتور در گيربکس اتوماتيک و همينطور وجود تورگ کانورتور که تا دور بگيره و با دور موتور يکسان بشه دنده 1 Elx پر شده و رفته دنده 2.تازه اگر در اين صورت ELX با 4000 دور لانچ کنه که دقيقا ميشه فيلم تست قبلي که ديديد.خوب اينجوري باشه ظلم براي مزدا محسوب نميشه فرزاد عزيز؟
همه چيز باز به ضرر منه تو هر جوري که بخوايم حساب کنيم.حتي اگه گيربکس من 4 دنده دستي هم بود باز مزدا مظلوم بود در قبال ELX با5 دنده دستي !چه برسه به 4 دنده اتوماتيک مزدا...
تنها برتري عددي مزدا مربوط به موتور 2000CC اون در قبال 1800CC موتور ELX حساب ميشه با 148 اسب قدرت در قبال 117 اسب بخار قدرت ELX. از لحاظ وزني هم 1200 کيلو ELX در قبال 1340 کيلو 3 بدون وزن سرنشين و با باک خالي هست.
نسبت تراکمموتور مزدا هم که 1 به 10.8 .راستي نسبت تراکم ELX چقدره؟

farzad_Sh_2020
6 August 2011, 12:40 PM
خوب اگه طبق فرمايش شما هم که ميفرماييد زير 3000 ظلم به ELX هست پس به مزدا که بيشتر ظلم شده.چون گشتاور مزدا رو 4000 به ماکسيمم خودش ميرسه.تازه زمانيکه من بخوام از صفر استارت بزنم به علت عدم توان بالابردن دور موتور در گيربکس اتوماتيک و همينطور وجود تورگ کانورتور که تا دور بگيره و با دور موتور يکسان بشه دنده 1 Elx پر شده و رفته دنده 2.تازه اگر در اين صورت ELX با 4000 دور لانچ کنه که دقيقا ميشه فيلم تست قبلي که ديديد.خوب اينجوري باشه ظلم براي مزدا محسوب نميشه فرزاد عزيز؟
همه چيز باز به ضرر منه تو هر جوري که بخوايم حساب کنيم.حتي اگه گيربکس من 4 دنده دستي هم بود باز مزدا مظلوم بود در قبال ELX با5 دنده دستي !چه برسه به 4 دنده اتوماتيک مزدا...
تنها برتري عددي مزدا مربوط به موتور 2000CC اون در قبال 1800CC موتور ELX حساب ميشه با 148 اسب قدرت در قبال 117 اسب بخار قدرت ELX. از لحاظ وزني هم 1200 کيلو ELX در قبال 1340 کيلو 3 بدون وزن سرنشين و با باک خالي هست.
نسبت تراکمموتور مزدا هم که 1 به 10.8 .راستي نسبت تراکم ELX چقدره؟

ELX از کی تاحالا شده 117 اسب ؟باور کن جلوی ماشین من 110 تا اسب بیشتر نبستن :دی
نسبت تراكم 10.4:1
قدرت موتور 110@5500
حداكثر گشتاور 155@4250

خب قربونه شکل ماهت برم اینجوری که نمیشه مقایسه . چون ELX در شرایط نرمال خودش نیست و معلومه ضعیف تر نشون میده نسبت به قبل .
حیف لاستیک هام صاف شده وگرنه یکی رو پیدا میکردم فیلم هم میگرفتم . باورتون نمیشه اوونروز راه افتادم قبلاً دنده 1 تیک میخورد اوونروز 2 رو تا نکردم 3 تیک میخورد و دور موتور بالا میرفت . خیلی صاف شده . هرچی پول داشتیم دادیم موتور :دی

FL66
6 August 2011, 06:56 PM
بنظر من تنها برتری ELX به مزدا در شتابگیری از 0 ، گیربکس 5 دنده دستیشه
حیف که مزدا با گیربکس دستی مونتاژ نمیشه ، وگرنه تو شتابگیری از 0 شک ندارم که هیچکدوم از رقبا (مگان 2000 6 دنده دستی ، زانتیا ، آوانته ، سراتو و MG با گیربکس دستی (که در ایران نیستند)) حریفش نمیشدند
البته معولاً در کل کلای خیابونی احتیاج به کشش بالاست که مزدا از این نظر مشکلی نداره ، خصوصاً نیو با گیربکس 5 دنده سریعتر

sezars
6 August 2011, 08:33 PM
امروز میخواستیم بریم با مازیار تست که نشد...خودم رفتم یک فیلم کوچولو هم گرفتم....اول این که شیب به ضررم بود....دوم اینکه دنده یک تا 7700دور پر شد(حواسم رفت به اینکه تا چند تا با یک میرم )بعدش ماشیم خودش کات اف کرد و تا رفت تو 2 معطل کرد ...کلا اصلا 1-2 خوب نبود و به خاطر همین از 70 کیلومتر به بعد قشنگ احساس میکنین که دیگه ماشین راه نمیره.
شرایط ماشین هم کارکرد 388000 تا..همه چیز استاندارد...باک تا خره خره پر.....
http://www.4shared.com/file/nhwz2zXs/zoom_zoom.html

amir91
6 August 2011, 09:08 PM
سلام
دوربین رو چطوری فیکس کردین؟ کجا بستین دوربینو؟
در ضمن یه سوال دیگه . مکمل اکتان باعث شتابگیری سریعتر میشه یا فقط مصرف بنزینو پایین میاره؟

sezars
6 August 2011, 09:28 PM
سلام
دوربین رو چطوری فیکس کردین؟ کجا بستین دوربینو؟
در ضمن یه سوال دیگه . مکمل اکتان باعث شتابگیری سریعتر میشه یا فقط مصرف بنزینو پایین میاره؟
دسته دوستم بود دوربین....جالبیش این بود که من از تو صفحه گوشی کیلومترو میدیدم...
اکتان باعث افزایش عدد اکتان میشه که احتراق را بالا تر میبره در نتیجه شتاب میره بالاتر البته وقتی سوخت سریعتر بسوزه و کامل بسوزه مصرف هم کم میشه .در مزدا به خاطر تراکمی که داره بنزین با اکتان بالا موثر هست

farzad_Sh_2020
7 August 2011, 12:48 AM
بنظر من تنها برتری ELX به مزدا در شتابگیری از 0 ، گیربکس 5 دنده دستیشه
حیف که مزدا با گیربکس دستی مونتاژ نمیشه ، وگرنه تو شتابگیری از 0 شک ندارم که هیچکدوم از رقبا (مگان 2000 6 دنده دستی ، زانتیا ، آوانته ، سراتو و MG با گیربکس دستی (که در ایران نیستند)) حریفش نمیشدند
البته معولاً در کل کلای خیابونی احتیاج به کشش بالاست که مزدا از این نظر مشکلی نداره ، خصوصاً نیو با گیربکس 5 دنده سریعتر

خب شما اگر دقت کنی من بارها و بارها گفتم ماشین اتومات نمیخرم چون شتاب نداره (البته منظورم همین مزدا و هم رده های خودش هست نه ماشین های 6 سیلندر .

Beta_Berlina
7 August 2011, 10:30 AM
فیلمهای تست مزدا 3 (نسل یک) و پارس ELX

شتاب از سرعت 20:
http://parsaspace.com/files/7890714884/?c=735

شتاب از سرعت 50:
http://parsaspace.com/files/1690714884/?c=735

شتاب از دنده 2 سرعت 50:
http://parsaspace.com/files/4590714884/?c=735

تست کشش از سرعت 80 (مزدا دنده 4 - ELX دنده 5):
http://parsaspace.com/files/1990714884/?c=735

sezars
7 August 2011, 11:02 AM
شتاب از سرعت 20:
>>>> به خاطر اختلاف گشتاور اگر کمی ادامه میدادین مزدا پیشی میگرفت
2تا لینک شتاب از سرعت 50 با دنده 1 و 2 یکی هستند عزیزان
ممنون از مازیار/نریمان/شهاب و هر کسی که تو این تست بوده.....بالاخره معلوم شد که اگر از 0 تست را شروع نکنیم چه میشه

Beta_Berlina
7 August 2011, 11:10 AM
پیام جان لینکهارو نمی دونم چرا یکی نشون میده ولی کلیک کنید فیلمها درسته با هم فرق داره. مشکلی نیست.

MaZi Zo0M Z0oM
7 August 2011, 01:47 PM
شتاب از سرعت 20:
>>>> به خاطر اختلاف گشتاور اگر کمي ادامه ميدادين مزدا پيشي ميگرفت
.....بالاخره معلوم شد که اگر از 0 تست را شروع نکنيم چه ميشه

با سلام.
پيام جان بخاطر دلايلي که از گفتنش هيچ واهمه اي ندارم و ممکنه دوستان از دست من ناراحت بشند ولي من ميگم تا شفاف سازي بشه و جاي حرف و حديثي به ميون نياد؛
هنوز تستي که من مشتاقم که برگزار بشه مونده؛
اونم حرکت از حال سکون بدون بالا بردن دور موتور در لحظه استارت که باعث بوجود اومدن هرزگردي در لحظات اوليه حرکت براي ELX ميشه.چون با فرنام هر چي تست کرديم مزدا به هيچ وجه هرزگردي اوليه رو نداره و همين قضيه عاملي براي دير شتاب گرفتن و به دور رسيدن تورگ کانورتور ميشه.
دليل برتري محسوس مزدا به ELX در فيلم دوم که با سرعت 40 کيلومتر انجام شد اگر دقت کنيد دور موتور مزدا رو 4400 دور بر دقيقه هست و اين يعني شرايط لازم براي شتاب گرفتن و اتلاف زمان و قدرت حداقل.
در صورتيکه اگر ELX دنده 1 بوده باشه پس زياد نميتونه سرعت رو بالاتر ببره و شتاب گيري مستمري داشته باشه!چون دند 1 نهايت 50 تا 55 کيلومتر بيشتر نميتونه سرعت بگيره در حاليکه مزدادنده 1 رو نهايت در حالت عادي 65 کيلومتر و تو رد لاين 73 کيلومتر سرعت پر ميکنه و زمانيکه پژو از 1 به 2 دنده تعويض ميکنه من هنوز دارم شتاب ميگيرم و اون زمانيکه پژو از دست ميده به سود مزدا محسوب ميشه.ولي وقتي دنده 2 باشه اولش تا به گشتاور مورد نياز برسه اختلاف من باهاش داره بيشتر ميشه و وقتي به گشتاور رسيد و دور هاي بالاتر از 4000 رو طي ميکنه تقريبا فاصله حفظ ميشه و به نظرم تو دنده 3 پرشيا هم همينطور فاصله حفظ ميشه با اينکه من هنوز دنده 2 هستم.چون دنده 2 ماشين من به 125 کيلومتر سرعت در دور 6500 و 130 کيلومتر تو رد لاين سرعت دست خواهد يافت و پژو دنده 2 رو (اگر اشتباه ميکنم فرزاد عزيز يا ديگر دوستان اصلاح کنند لطفا)95 و دنده 3 رو 130 کيلومتر پر ميکنه.پس باز يه زمان هر چند اندک تعويض از 2 به 3 هم در اينجا در مقايسه با مزدا به ضررش خواهد بود تا اينکه نوبت به تعويض 2 به 3 مزدا و تقريبا نوبت تعويض دنده 3 به 4 پژو ميرسه که اختلاف انچناني از لحاظ زماني در تعويض فکر نميکنم باشه و نهايتا مزدا در سرعت 165 و دور 6500 و سرعت 180 کيلومتر در ردلاين و در دور موتور 7400 دور بر دقيقهبه دنده 4 خواهد رفت در حاليکه دنده 4 پژو نهايتا 170 کيلومتر را براي راننده رقم خواهد زد و به دنده 5 وارد خواهد شد که فکر نميکنم که ديگه بالاتر از اين سرعت ها کسي بخواهد اين مقايسه(ودر ريس هاي خياباني مسابقه)رو ادامه بده!
چون اينجا وزن 140 کيلو بيشتر مزدا به نسبت پژو و به لطف کنترل ميزان کمي راحت تر مزدا به پژو به لطف هندلينگ و تقسيم وزني بهتر به نسبت پژو همينطور 240CC حجم موتور بيشتر اختلاف را زياد تر خواهد کرد که البته اين در حالت استاندارد خودرو ها ميباشد و مطلق هم نيست
و اما دلايل ادامه ندادن در فيلم 1:
1-سرعت دست يلفته هر دو خودرو در حدود 180 ميباشد.
چون ميخواهيم بازم مقايسه در هفته هاي آتي داشته باشيم پس نبايد مسابقه ميداديم و هر 4 نفر خواستار عدم مزاحمت براي جناب اضرائيل عزيز رو داشتيم.
2-تنها ما اونجا تست برگزار نميکنيم و پیست تست نیست به خدا،اون قسمت هم خالي از هرگونه وسيله نقليه نميباشد که با اطمينان کامل از مسر پيش رو بخواهيم پيشروي داشته باشيم با حداکثر سرعت.
3-مسلما راننده هايي هستند که در فکرو خيال خود مسير رو طي ميکنند و با گذر از کنار اونها با اون وضعيت سرعت ما ممکنه پيامد هر اتفاق و يا حادثه اي غير قابل تصور و باور رو براي اونها بوجود بياريم.
ممکنه برخي فکر کنند که ما داريم مسابقه ميديم و براي محک زدن يا رو کم کني ما اقدام به ترشح ادرنالين در بدن خودشون کنند و در اون حالت اين پاي سمت راست و پدال گاز و توانايي ماشين خواهد بود که تصميم گيرنده ميباشد،نه چشم و فرمانهاي مغز.
3-در هر حال يک لحظه و يک حرکت غير قابل پيش بيني(نزول اجلال انواع نیسان وانت جونیور با موتور 2000 و 2400 خصوصا در نمونه محبوب آبی رنگ- حرکت انواع کامیون و تریلر-گذر عابر از ازاد راه-حرکت نمايش موتور سوار در لاين سرعت-حرکت تاکسي با راننده جوان 80 ساله با سرعت 40 کيلومتر در لاين سرعت-اذيت و لج کردن برخي رانندگان و طي مسير و ثبات حرکت در لاين اکتسابي و انحصاري سوم-هرگونه تغيير لاين حرتي و انحراف به طرفين رانندگان يهويي و بدون اطلاع رساني به ساير رانندگان توسط راهنما نزدن-بر هم خوردن تعادل خودرو هاي مورد بررسي به هر شکل و نحوي در اون سرعت - و ....ريت کنترل محسوس و نامحسوس و بنز ها در رنگهاي مختلف آبي-سفيد،سبز-سفيد،يکدست مشکي با دو چراغ زيباي قرمز بر روي سقف و با نوشته هاي کناري درب ها که نشان از معرفي تيونر محبوب اينگونه خودرو ها رو دارند و ...) ميتونه وقايع جبران ناپذيري رو(خداي نکرده البته...) بوجود بياره!:icon_neut:icon_cool
اگر بشه و فرصت پيش بياد تست هايي هم در هر دنده از ميزان ماکسيمم گشتاور موتور در اون دنده تا الي ماشاالله سرعت براي هر کدوم از خودروها برگزار کنيم هم خيلي خوب ميشه!
در پايان از نريمان جان که زحمت فيلم برداري و قرار دادن اونها در سايتها رو به همراه هماهنگي در برگزاري تست ها بر عهده داشتند،همچنين اقا شهاب با خودرو خوبشون و البته کارکرد زياد اون خودرو که يکي از پايه ثابتهاي تست ها هستند،دوست خوبم فرنام جان که هم همراهي ميکردند و هم با يکي از خودرو هاشون در تست شرکت کردند کمال تشکر و قدر داني رو دارم.
قراره انشاءالله يه سفري هم به شمال کشور بريم با هم براي تست در شرايط اب و هوايي اونجا که ببينيم چه نتايجي رقم خواهد خورد با ارتفاع همسطح دريا و تميزي و درصد بهتر اکسيژن در هوا.
در پايان هم از Zo0M Z0oM خودم تشکر ميکنم که من رو ياري کرد و کم نذاشت و نازو اشوه رو گذاشت براي يک فرصت ديگر و در عوض بهش قول دادم که با خودروهاي بمانند:

مگان 2000 در انواع دنده اتوماتيک و دستي
سراتو 2000 مدل 4 درب
سراتو 2000 مدل 2 درب (کوپ)
سراتو 2400 مدل 2درب
سوناتا 2400 دستي و اتوماتيک
کمري 2400 دستي مدل 2006
کمري 2400 اتوماتيک 2007 به بالا
زانتيا 2000 ترجيحا مدل 87 به بعد
ماکسيما3000 اتوماتيک
هيونداي کوپه 2700 اتوماتيک
ام جي 550
مزدا 3 جديد
بي ام دبليو 318i و 320i
مرسدس بنز C180 و C200
سيتروئن C5
پژو 407 اتوماتيک و دستي

و ساير خودرو هاي مشابه و بطور تقريبي همتراز از لحاظ فني و شتاب در حالت استاندارد و بدون تغييرات و تقويت و تيونينگ بخش موتوري و انتقال قدرت و جعبه دنده و ديگر اجزاي مرتبط، با کارکردهاي تقريبي 120.000 کيلومتر يا پايينتر تست هاي فني و مقايسه اي از لحاظ شتاب و توان کشش موتوري برگزار کنيم.
از دوستاني که تمايل براي شرکت در تست هاي فوق ،که خودرو هاي نام برده شده در بالا را در اختيار دارند و آماده به برگزاري مقايسه(با مسابقه اشتباه نشه لطفا)هستند در صورت امکان در همينجا اطلاع دهند و يا در پيغام نمايه اينجانب (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?127908-MaZi-Zo0M-Z0oM) پيغامي همراه با ذکر مشخصات خودروشون اعلام کنند.
با تشکر از همه عزيزان و خوانندگان محترم و ميهمان.به اميد ديدار شما عزيزان...
حق يارو ياورتان...

mohammadreza_ms
7 August 2011, 02:28 PM
امير جان من تازه چراغ smd انداختم فكر كنم ماشينتو بخورم.:icon_cool
بابا دست برداريد 320 جلو ما كم مياره p ميدهد q،qميدهد r،شما پس 320 تركوندي ديگه؟شوخي ميكني؟:icon_twis
:icon_razz:icon_razz:icon_razz

MaZi Zo0M Z0oM
7 August 2011, 03:23 PM
با سلام.
محمدرضا جان همونطور که در پست قبلي تاکيد کردم هدف مسابقه نيست.
تصميم داريم با جمعي از برو بچه ها که خودروهاي فوق رو دارند و امکان اومدن و شرکت در تستها رو هم دارند،يه قرار ملاقاتي بزاريم و فيلمهايي هم از اون تست ها تهيه بشه.يواش يواش يک مجموعه کامل و خودموني بر حسب شرايط موجود در ايران خودروها گرداوري بشه تا ديگه در قسمت مقايسه ها کسي نياد بگه که شتاب فلان مدل خودرو در سايت بورکينافاسوي شرکت درشکه سازي i مثلا شونصد ثانيه اعلام شده و پس از فلان ماشين سريعتره...!
کاري با گفته هاي شخصي هم نداريم.تنها ملاک تجربه عملي و البته اونم نه يکبار،بلکه چندين بار تست ها انجام خواهد پذيرفت.بمانند ماشين من و ماشين آقا شهاب که تا الان دو سري فيلم و تست برگزار شده.باز هم اون تست ادامه خواهد داشت يقينا.
مقايسه است بخدا!نه مسابقه....
يا حق...

shervin_bamaze
7 August 2011, 04:17 PM
مازی جان اومدی اصفهان یه تست مقایسه میزاریم.اما اگی من عقب بیفتم دلیلش یه چیز میتونه باشه اونم اینه که بنزین توباک تو تهرانیه:).

farzad_Sh_2020
7 August 2011, 04:23 PM
دوستان من هرکار میکنم فیلم ها اصلاً دانلود نمیشه
برای دیگرون مشکلی نداره ؟ چون وقتی میزنم روی دانلود دیگه اصلاً هیچ دیتایی رد و بدل نمیشه
من هنوز فیلم رو ندیده میگم اصلاً قبول ندارم بخصوص مورد آخر . دوست عزیز پارس ELX با سرعت 80 وقتی میذاری دنده 5 گاز که بدی ماشین از موتورش صدای قر قر قر میاد و انگار بگی با دنده 3 از سکون حرکت کنه .

Beta_Berlina
7 August 2011, 05:37 PM
من هنوز فیلم رو ندیده میگم اصلاً قبول ندارم بخصوص مورد آخر . دوست عزیز پارس ELX با سرعت 80 وقتی میذاری دنده 5 گاز که بدی ماشین از موتورش صدای قر قر قر میاد و انگار بگی با دنده 3 از سکون حرکت کنه .
سلام دوست عزیز.
معیار استاندارد تست کشش دنده 5 در تمام دنیا تست 80 تا 120 کیلومتر هستش.
تست کشش با تست شتاب یک فرق عمده داره و اونم اینکه تو تست شتاب هدف طی کردن یک بازه ی سرعتی مشخص با استفاده از حداکثر توان موتور با دنده های بهینه است (مثلا 80 تا 120 با دنده 3 میشه تست شتاب از 80 تا 120 کیلومتر)
ولی تست کشش یعنی سنجش گشتاور موتور تو دورهای پایین و میانی موتور در تک تک دنده ها به صورت مجزا.
مثلا 60 تا 100 کیلومتر با دنده 4 ، 80 تا 120 کیلومتر با دنده 5 یا 40 تا 70 کیلومتر در دنده 3 و ....
تست کشش اینو نشون میده که ماشین تا چه حد می تونه بدون نیاز به معکوس به حرکت خودش ادامه بده و در واقع هماهنگی بین منحنی گشتاور موتور و ضرایب گیربکس در تست کشش به خوبی مشخص میشه.

حالا در مورد تست خودمون چند تا نکته رو بگم:
1) حتی کیا ریو با موتور 1500 در تست کشش دنده 5 با استارت از سرعت 80 کوچیکترین صدای قر قری از خودش نشون نمیده و نرم دور میگیره چه برسه به ELX که موتور قویتری داره. ELX مذکور که در تست بود با کارکرد بالای 200،000 در دنده 5 و سرعت 80 و دور پایین راحت دور می گرفت و اصلا لرزش یا قر قر نمی کرد! (بعد از تست خودم پشت ماشین نشستم و امتحانش کردم)

2) تست کششی که بین مزدا 3 و ELX انجام شد با اینکه مزدا دنده 4 و ELX دنده 5 بود ولی تمام شرایط به نفع ELX بود! چند تا علت داره:

اول از همه اینکه ضریب دنده 4 مزدا = 0.725 و ضریب دیفرانسیل مزدا = 4.147
قطر چرخ مزدایی که تو تست بود (با لاستیک 215/50/17) = 64.68 سانتی متر

ضریب کل مزدا در دنده 4 = 0.725*4.147 = 3.006575

با مشخصات فوق با استفاده از فرمول اگه حساب کنید با سرعت 80 و دنده 4 دور موتور مزدا = 1973 RPM

دوم اینکه ضریب دنده 5 پارس ای ال ایکس = 0.795 و ضریب دیفرانسیل پارس = 4.529
قطر چرخ پارس ELX که تو تست بود (با لاستیک 195/60/15) = 61.5 سانتی متر

ضریب کل پارس ELX در دنده 5 = 0.795*4.529 = 3.600555

با مشخصات فوق با استفاده از فرمول اگه حساب کنید با سرعت 80 و دنده 5 دور موتور پارس = 2485 RPM

3) نتیجه اینکه ضریب دنده 5 پارس از ضریب دنده 4 مزدا سنگینتره (به نفع پارس)، ضریب دیفرانسیل پارس از ضریب دیفرانسیل مزدا سنگینتره (به نفع پارس)، قطر چرخ پارس از قطر چرخ مزدا کمتره (به نفع پارس) و وزن پارس از مزدا کمتره 1190 کیلو در برابر 1340 کیلو (به نفع پارس).
3 عامل اول دست به دست هم میده تا در سرعت 80 موتور پارس حدود 500 RPM دور بالاتر کار کنه و این باعث میشه تو کشش جلو بزنه (وزن کمتر ماشین هم کمک می کنه):
2485 منهای 1973 = 512 RPM

این تست فقط به این منظور انجام شد تا تاثیر سبک بودن بیش از حد دنده ها و اتومات بودن گیربکس مزدا رو نشون بده. در واقع مقایسه تاثیر ضریب سنگین و ضریب سبک در عملکرد ماشین بود. پس اگر قرار باشه کسی شکایت کنه راننده مزدا باید شکایت کنه نه راننده پارس، چون در تست کشش مذکور تمام شرایط به نفع پارس بوده.
با تشکر.

farzad_Sh_2020
7 August 2011, 09:23 PM
سلام دوست عزيز.
معيار استاندارد تست کشش دنده 5 در تمام دنيا تست 80 تا 120 کيلومتر هستش.
تست کشش با تست شتاب يک فرق عمده داره و اونم اينکه تو تست شتاب هدف طي کردن يک بازه ي سرعتي مشخص با استفاده از حداکثر توان موتور با دنده هاي بهينه است (مثلا 80 تا 120 با دنده 3 ميشه تست شتاب از 80 تا 120 کيلومتر)
ولي تست کشش يعني سنجش گشتاور موتور تو دورهاي پايين و مياني موتور در تک تک دنده ها به صورت مجزا.
مثلا 60 تا 100 کيلومتر با دنده 4 ، 80 تا 120 کيلومتر با دنده 5 يا 40 تا 70 کيلومتر در دنده 3 و ....
تست کشش اينو نشون ميده که ماشين تا چه حد مي تونه بدون نياز به معکوس به حرکت خودش ادامه بده و در واقع هماهنگي بين منحني گشتاور موتور و ضرايب گيربکس در تست کشش به خوبي مشخص ميشه.

حالا در مورد تست خودمون چند تا نکته رو بگم:
1) حتي کيا ريو با موتور 1500 در تست کشش دنده 5 با استارت از سرعت 80 کوچيکترين صداي قر قري از خودش نشون نميده و نرم دور ميگيره چه برسه به ELX که موتور قويتري داره. ELX مذکور که در تست بود با کارکرد بالاي 200،000 در دنده 5 و سرعت 80 و دور پايين راحت دور مي گرفت و اصلا لرزش يا قر قر نمي کرد! (بعد از تست خودم پشت ماشين نشستم و امتحانش کردم)

2) تست کششي که بين مزدا 3 و ELX انجام شد با اينکه مزدا دنده 4 و ELX دنده 5 بود ولي تمام شرايط به نفع ELX بود! چند تا علت داره:

اول از همه اينکه ضريب دنده 4 مزدا = 0.725 و ضريب ديفرانسيل مزدا = 4.147
قطر چرخ مزدايي که تو تست بود (با لاستيک 215/50/17) = 64.68 سانتي متر

ضريب کل مزدا در دنده 4 = 0.725*4.147 = 3.006575

با مشخصات فوق با استفاده از فرمول اگه حساب کنيد با سرعت 80 و دنده 4 دور موتور مزدا = 1973 RPM

دوم اينکه ضريب دنده 5 پارس اي ال ايکس = 0.795 و ضريب ديفرانسيل پارس = 4.529
قطر چرخ پارس ELX که تو تست بود (با لاستيک 195/60/15) = 61.5 سانتي متر

ضريب کل پارس ELX در دنده 5 = 0.795*4.529 = 3.600555

با مشخصات فوق با استفاده از فرمول اگه حساب کنيد با سرعت 80 و دنده 5 دور موتور پارس = 2485 RPM

3) نتيجه اينکه ضريب دنده 5 پارس از ضريب دنده 4 مزدا سنگينتره (به نفع پارس)، ضريب ديفرانسيل پارس از ضريب ديفرانسيل مزدا سنگينتره (به نفع پارس)، قطر چرخ پارس از قطر چرخ مزدا کمتره (به نفع پارس) و وزن پارس از مزدا کمتره 1190 کيلو در برابر 1340 کيلو (به نفع پارس).
3 عامل اول دست به دست هم ميده تا در سرعت 80 موتور پارس حدود 500 RPM دور بالاتر کار کنه و اين باعث ميشه تو کشش جلو بزنه (وزن کمتر ماشين هم کمک مي کنه):
2485 منهاي 1973 = 512 RPM

اين تست فقط به اين منظور انجام شد تا تاثير سبک بودن بيش از حد دنده ها و اتومات بودن گيربکس مزدا رو نشون بده. در واقع مقايسه تاثير ضريب سنگين و ضريب سبک در عملکرد ماشين بود. پس اگر قرار باشه کسي شکايت کنه راننده مزدا بايد شکايت کنه نه راننده پارس، چون در تست کشش مذکور تمام شرايط به نفع پارس بوده.
با تشکر.

سلام
من از نحوه تست كشش اطلاع نداشتم ممنون بابت توضيحات
ولي ماشين من تو دنده يك به بعد دور موتور زير 3000 قر قر ميكنه . ريپ نميزنه ولي يه صدايي از موتورش مياد كه توي دور 3500 به بعد ول ميشه

هنوز هم نتونستم فيلم ها رو دريافت كنم متاسفانه

Beta_Berlina
7 August 2011, 09:36 PM
جناب farzad_Sh_2020 عزیز،
می تونم کل فیلمهارو یکجا براتون آپلود کنم در Hotfile خوبه؟ می تونید دانلود کنید؟

alibiqam
7 August 2011, 11:20 PM
سلام
من از نحوه تست كشش اطلاع نداشتم ممنون بابت توضيحات
ولي ماشين من تو دنده يك به بعد دور موتور زير 3000 قر قر ميكنه . ريپ نميزنه ولي يه صدايي از موتورش مياد كه توي دور 3500 به بعد ول ميشه

هنوز هم نتونستم فيلم ها رو دريافت كنم متاسفانه
pop up رو غیر فعال کنین.

farzad_Sh_2020
7 August 2011, 11:25 PM
ممنون الان داره دانلود میشه
فکر کنم تا صبح تموم بشه
Speed : 9kb/s

کاش یهجای بهتر آپ کرده بودین . چون من نت 2 مگ دارم و این اسپید برام کابوووس هست

FL66
7 August 2011, 11:34 PM
ممنون الان داره دانلود میشه
فکر کنم تا صبح تموم بشه
Speed : 9kb/s

کاش یهجای بهتر آپ کرده بودین . چون من نت 2 مگ دارم و این اسپید برام کابوووس هست

ساعت 1 به بعد بهترین زمان برای دانلود فایلهای سنگینه
هم سرعت شبکه بالاتره ، هم برای کسایی که نت با ترافیک حجمی محدود دارن رایگان میفته

shervin_bamaze
8 August 2011, 12:21 AM
فرنام جان اینجا که برعکسه ساعت یک به بعد اینترنتت از dial_up هم کمتر میشه سرعتش

farzad_Sh_2020
8 August 2011, 12:22 AM
ساعت 1 به بعد بهترین زمان برای دانلود فایلهای سنگینه
هم سرعت شبکه بالاتره ، هم برای کسایی که نت با ترافیک حجمی محدود دارن رایگان میفته

عزیزه دله برادر 10 مگ که سنگین نیست من هنوز فولدر انتخاب نکردم دانلود شده . موضوع آپلود سنتر هست که خیلی کند بود . چون من با 190 200 دانلود میکنم .

فیلم ها رو دیدم . خوب بود . فقط بدترین جاش اوون سرعت 50 بود . پارس دنده 3 بود که عقب افتاد ؟ آخه ماکسیمم شتابگیری ELX توی دنده 2 و 3 هست .

درکل این قبول نیست چون تو حرکت بود و بهELX ظلم کردین . اگر میخواید فیلم بگیرید در شرایطی بذارید که ماشین دستی و اتومات فرق کنه .
شما الان اوومدی نقاط منفی اتومات رو به پارس اضافه کردی و گفتی معکوس نده و ... و نکات مثبت مثل زمان تعویض دنده و ... به نفع مزدا میشه
ولی بازم پرچم ما بخاطر دنده دستی بودن بالا هست . چه نسل قبل و چه نسل جدید :دی

Beta_Berlina
8 August 2011, 12:32 AM
فقط بدترین جاش اوون سرعت 50 بود . پارس دنده 3 بود که عقب افتاد ؟ آخه ماکسیمم شتابگیری ELX توی دنده 2 و 3 هست .
نه اونجا پارس با سرعت 45 و دنده 2 بود.

farzad_Sh_2020
8 August 2011, 12:36 AM
نه اونجا پارس با سرعت 45 و دنده 2 بود.

پس چرا انقدر عقب افتاد ؟ چون خیلی سریع پارس به 90 میرسه با دنده 2 .

راستی چرا این ELX شیشه رو با دست میگیره ؟ :icon_arro همین افت شتاب ایجاد میکنه
البته من نمیدونم راننده پارس چجوری دنده عوض میکرد ولی شما اگر فیلم های مال من رو ببینی تعویض دنده اصلاً مشخص نیست و من انقدر سریع دنده عوض میکنم دو بار سر دنده ماشین درومد :icon_arro اوون موقع که اولای کار بود

MaZi Zo0M Z0oM
8 August 2011, 01:04 AM
درکل اين قبول نيست چون تو حرکت بود و بهELX ظلم کردين . اگر ميخوايد فيلم بگيريد در شرايطي بذاريد که ماشين دستي و اتومات فرق کنه .
شما الان اوومدي نقاط منفي اتومات رو به پارس اضافه کردي و گفتي معکوس نده و ... و نکات مثبت مثل زمان تعويض دنده و ... به نفع مزدا ميشه
ولي بازم پرچم ما بخاطر دنده دستي بودن بالا هست . چه نسل قبل و چه نسل جديد :دي
با سلام.
چرا فرزاد جان قبول نيست؟؟؟؟ايرادهايي ميگيريد ها.چطور در تست قبلي پژو با 4000 دور از حالت سکون استارت گرفت و مزدا بخاطر گيربکس اتوماتيک نميتونست دور رو بالا ببره و با 1800 دور استارت گرفت و اون اختلاف بوجود اومد کسي نگفت به مزدا ظلم شده؟؟؟
حتي خودمم گفتم که يکم بد استارت زدم و تاخير داشتم و بحث بنزين + وزن رو اوردم وسط.
اتفاقا به نظرم ايراد انچناني نميبينم.چه تو استارت با سرعت 20 کيلومتر دنده 1 و چه تو 40 کيلومتر دنده 1 مزدا که فکر ميکنم 45 در کيلومتر پژو نشان داده ميشد.چرا؟نميدونم...:icon_neut
در مورد تست از سرعت 20 هم با خود شهاب جان،راننده پژو به توافق رسيديم.چون ابتدا مد نظرم بود که در حالت مقايسه شرايط هر چه ميتوانيم نزديکتر به هم باشه و اختلافات رو به حداقل برسونيم.چون ماشين اتومات نميتونه دور موتور رو بالا ببره و مجبور بودم پاي چپ رو پدال ترمز باشه و پاي راست اماده براي لانچ کردن که به علت فعال بودن ترمز و عدم انتقال نيرو و دور موتور از تورگ کانورتور به گيربکس که يک حالتي بمانند نيم کلاچ کردن در خودروهاي دستي شباهت پيدا ميکنه و چون هرز گردي هم نداره ماشين لحظه برداشتن پدال ترمز و تخته کردن پدال گاز همزمان ، تا فرمان به جهت ازادي سيلند ترمز و کاهش فشار و نيروي حاصل از ترمز بر ديسک چرخ ها اجرا و تورگ کانورتور از حال سکون بخواد با توربين و روغن داخلش انتقال نيروي موتور رو انجام بده و به دور بيوفته زماني مکث خواهد داشت و تا من به دور 4000 برسم عملا پژو دنده 1 رو پر کرده که هيچ،دنده 2 رو دور 4000 هست و بهترين زمان براي افزايش فاصله با مزدا رو داره.جوري که من تو سرعت 180 ميرسم و پژو رو ميگيرم.
به اقا شهاب راننده پژو گفتيم چون نميشه با مزدا دور رو موقع استارت بالا برد شما هم دور موتور رو بالا نبر و استارت بزن.ايشون گفتند :يکم دور رو ببرم بالا.منم گفتم باشه رو 1500 ببر.گفت 2000 باشم؟چون لحظه استارت اگر دور بالا نباشه ماشين خاموش ميکنه!(نميدونم چرا چنين صحبتي بيان شد اصلا)که گفتيم باشه.بعد خودشون گفتند دور 2000 معادل 15 کيلومتر سرعت هست که گفتيم پس از سرعت 20 تا استارت بزنيم که به توافق رسيديم و تقريبا تا سرعت 160 پاياپاي در کنار هم ميومديم.اون 5 دنده دستي و من 4 دنده اتوماتيک.همونجا باز به نريمان جان گفتم که حتي اگر من 4 دنده دستي بودم شرايط از ايني که هست بهتر ميشد براي من،ولي خوب نبودم که....
در تمام اين فيلم هاي مقايسه اي که با ELX انجام شد تو 1 فيلم مزدا جلو افتاد و بقبه اش رو بغير از استارت از سرعت 20 تا که مساوي بوديم تقريبا،مزدا از پژو عقب بود اونم شما ميگيد به ELX ظلم شده و قبول نيست.يعني هيچ زماني بوجود نمياد که مزدا بتونه از ELX سبقت بگيره يا پايا پاي در کنار هم باشند؟واين احيانا يعني پيروزي و برتري قاطعانه ELX از مزدا 3 در هرشرايطي که باشه و بوجود بياد؟