PDA

View Full Version : به نظر شما مزدا 3 جديد با چه قيمتي ارزش خريد داره ؟

arash_2ti
23 June 2010, 08:59 AM
از اونجا كه قيمت اين ماشين هنوز تو بازار ثابت نيست و گمانه زني تو تاپيكهاي مختلف زياده. خيلي از دوستان مثل خود من مي خواهيم نظر بقيه رو راجع به ارزش اين ماشين در مقايسه با رقباش بدونيم.
به عبارتي فكر مي كنيد با شرايط فعلي بازار كشور، اين ماشين چند مي ارزه؟
توجه كنيد كه قيمت جهاني مد نظر نيست و فقط بازار ايران و شرايط اون بايد سنجيده بشوند.
مشخصات و امكانات اين ماشين (مدل فول) در تاپيك ثبت نام مزدا 3 جديد كاملا بحث شده.
چند تا از رقيبهاي اين ماشين و قيمت فروش نقدي اونها: (با احتساب ماليات بر ارزش افزوده)
1- سراتو جديد: حدود 37.800
2- سوناتا 2009 : حدود 42
3- هيوندايي I30 : حدود 38
4- ماكسيما اتوماتيك : حدود 40
5- هيوندايي توسان : حدود 43
6- پژو 407 دنده اي : حدود 44

arash_2ti
29 June 2010, 03:58 PM
پس از گذشت نزديك به يك ماه از ورود اين خودرو به بازار به نظر مي رسه كه قيمت 43 ميليون داره براش جا ميوفته.

الان كه جديد بودنش برا همه مهمه، بعدا هم كه زياد بشه همه مي گن خوب زياده پس قطعاتش هم زياده و مكانيك ازش سر در مياره و ... پس بازم گرون خواهد بود.

haftsin
1 July 2010, 02:11 AM
بابا چه خبره 43؟!
39.5 حالا یه چیزی، ولی 43 دیگه خیلی زوره

sjavanrooh
2 July 2010, 02:53 PM
بهمن خودرو در فروش مزدا 3 سود بسیاری میبرد چون خودرو به صورت قطعات منفصله میاید با تعرفه بسیار کمتر (حدود 70درصد) است. هرچه خودکفایی درصدش بیشتر شود تعرفه قطعات خودرو از 90 درصد کمتر میشود.
نسبت به خودروهای وارداتی که با تعرفه 110 درصد به صورت مونتاژ شده وارد میشوند
ولی نرخ فروش آنرا با تعرفه 110 درصد تعیین کرده اند!!

چون قیمت مشابه آن در خارج کشور با این امکانات حدود 18000 دلار است.

khososi
2 July 2010, 11:25 PM
- سراتو جديد: حدود 37.800
2- سوناتا 2009 : حدود 42
3- هيوندايي I30 : حدود 38
4- ماكسيما اتوماتيك : حدود 40
5- هيوندايي توسان : حدود 43
6- پژو 407 دنده اي : حدود 44
وقتی به قیمت های بالایی نگاه میکنی باید بگی آره ارزش داره ....
ولی واقعا این خودرو با همه محسناتش ارزش این مبلغ را نداره....
خدا چه کنیم از این ظلم قیمتی؟؟؟

goudarzi
3 July 2010, 07:28 AM
به نظر من با توجه به اينكه متاسفانه اين ماشين تو ايران مونتاژ ميشه و با توجه به قيمتهاي فوق قيمت 39 برا اين ماشين خيلي زياده و بهمن خودرو داره پول زيادي ميگيره.

hojjat333
3 July 2010, 07:39 AM
سلام
من هم با نظر goudarzi موافقم با توجه به اينكه كيفيت مونتاژ در ايران با كشورهايي نظير كره وژاپن وفرانسه و.... اصلا قابل مقايسه نيست من هم فكر ميكنم كه اين قيمت براي اين ماشين با توجه به رقيبهاي هم قيمت وارداتي زياد هست .

navid7904
3 July 2010, 11:33 AM
با احترام به نظر تمام دوستان.

من فکر میکنم که این ماشین از ماشینهایی هم رده خودش یعنی همین ماشینهایی که ارش جان نوشتن:
1- سراتو جديد: حدود 37.800 ( کیفیت این ماشین با سراتو قابل مقایسه نیست، از نطر فنی هم بالاتره، اپشنهاش هم بیشتره)
2- سوناتا 2009 : حدود 42 ( ماشین یک نسل قبله،موتور پرمصرفی همداره، اپشنهاش هم که خیلی کمتره)
3- هيوندايي I30 : حدود 38 ( نه از اپشن و نه از کیفیت و نه از نظر فنی به مزدا نمیرسه )
4- ماكسيما اتوماتيك : حدود 40 ( ماشین خیلی قدیمی و پر مصرفیه، اپشن هم که نداره )
5- هيوندايي توسان : حدود 43 (باز ماشین نسل قبلی، کیفیت و اپشنهاشم کمتره)
6- پژو 407 دنده اي : حدود 44 ( دنده ای با اتومات رو قابل قیاس نمیدونم )

مزدا من فکر میکنم نسبت به این ماشینها برنده است با همین قیمت 43 تومن. شکی نیست که خیلی بهمن داره گرون میده ولی اینجا ایرانه!!!

کیفیت منتاژش خیلی بالاست، نمیدونم رو چه حسابی دارید کیفیت مونتاژ رو زیر سوال میبرید.
از ماشینهای ژاپنی وارداتی مثل اریون شاید اگر دقیق شید بتونید بگید که کیفیت مونتاژش پایین تره. ولی من هم تو سراتو نشستم هم تو این مزدا. با یک نگاه به کیفیت مواد پی میبرید که یلی بالاتره. ا نظر مونتاژ هم هیچ فرقی به نظ من ندارن که بگید سراتو کیفیت مونتاژش بالاتره.
فقط کیفیت رنگش هست که جالب نیست و از تمام ماشینهایی که بالا نوشته کمتره.

goudarzi
4 July 2010, 07:22 AM
کیفیت منتاژش خیلی بالاست، نمیدونم رو چه حسابی دارید کیفیت مونتاژ رو زیر سوال میبرید.
از ماشینهای ژاپنی وارداتی مثل اریون شاید اگر دقیق شید بتونید بگید که کیفیت مونتاژش پایین تره. ولی من هم تو سراتو نشستم هم تو این مزدا. با یک نگاه به کیفیت مواد پی میبرید که یلی بالاتره. ا نظر مونتاژ هم هیچ فرقی به نظ من ندارن که بگید سراتو کیفیت مونتاژش بالاتره.
فقط کیفیت رنگش هست که جالب نیست و از تمام ماشینهایی که بالا نوشته کمتره.
دوست عزيز مزدا 3 هم ماشين خيلي خوبي است و شكي در آن نيست اما اگر من در مورد كيفيت پايين مونتاژ اين خودرو صحبت مي كنم چون خطوط توليد خودروسازهاي داخلي (بهمن ، سايپا و ...) و نيز خودروسازهاي خارجي را از نزديك ديده ام و تفاوت و كيفيت مواد بسيار زياد است.
بدنه مزدا 3 بصورت دستي و با استفاده از فيكسچر ساخته مي شود در صورتي كه خودروهاي فوق در خطوط رباتيك. كيفيت رنگ همانطور كه خودتان هم اشاره كرديد در مزدا حتي از ديگر خودروهاي داخلي پايينتر است چه برسد به خودروهاي وارداتي تازه همه مواد مصرفي سالن رنگ از داخل و با كيفيت پايين تامين مي شود حتي پايينتر از ديگر خودروسازان داخلي . مونتاژ قطعات هم كه جاي خود دارد.
در ضمن با يك نگاه نمي توان به كيفيت قطعات پي برد :icon_razz چون نتيجه آن توليد محصولاتي مثل پرايد و ديگر خودروهاي داخلي مي شود كه با وجود آزمايشگاههايي كه با بودجه هاي چند ميلياردي در شركتهاي داخلي وجود دارد بدليل استفاده غير كارشناسي و عدم كنترل دقيق قطعات محصولاتي با اين كيفيت توليد مي گردد.

arash_2ti
4 July 2010, 08:11 AM
در حال حاضر كه قطعات از ژاپن مي يان و از مواد داخلي براي ساختشون استفاده نمي شه. فقط تو ايران سر هم مي شود و رنگ !
بنابراين با پرايد و 405 نمي شه اين ماشين رو از نظر كيفيت قطعات مقايسه كرد.

mazyar -3
4 July 2010, 11:21 AM
دوست عزيز ؛استفاده از جوش رباتيك به جاي استفاده از فيكسچر مزيت محسوب نمي شود. كما اينكه خودروسازهايي چون سيتروئن اعتقاد بيشتري به به جوش دستي با فيكسچر دارند . دليل آن هم اختلاف تلورانسهاي قطعات مونتاژي است .
در مورد قطعات هم همانطور كه كيفيت توليد بنز در ايران در حد كارخانه مادر مي باشد در مزدا3 هم همين روش با استفاده از قطعات اورجينال و حضور كارشناسان ژاپني اتفاق مي افتد.
در سايپا و ايران خودرو اتفاقات ديگري رخ مي دهد كه در نياز به توضيح طولاني دارد.
با تشكر

peymaan
4 July 2010, 02:31 PM
مزدا3 2010 ماشين بسيار خوبيه و در تعدادي از جنبه ها از رقباش سره ولي با توجه به CKD بودن ماشين (كه تاثيرات منفيش رو هم در جاهايي مثل رنگ ميبينيم) و عوارض واردات كمتر براي قطعات منفصله(CKD)، قيمت 43 تومن براش كاملا غير واقعيه و بنظر اين حقير رقم پرداختي 39-40 حداكثر قيمتيه كه براي اين ماشين بايد پرداخت.

arash_2ti
4 July 2010, 03:19 PM
مگان كه با توليد CKD شدن حدود 5 ميليون ارزون شد.
ولي دو تا مسئله
1- كارت سوخت (كه البته داره مرحوم مي شه )
و 2- ديگه افت كمتر قيمت به دليل مزدا بودن و بازار خاص ايران كه خودروهاي داخلي رو راحت تر مي خرند، باعث شده كه فعلا بازار كشش 42 تا 43 رو هم داشته باشه.

goudarzi
4 July 2010, 07:25 PM
دوست عزيز ؛استفاده از جوش رباتيك به جاي استفاده از فيكسچر مزيت محسوب نمي شود. كما اينكه خودروسازهايي چون سيتروئن اعتقاد بيشتري به به جوش دستي با فيكسچر دارند . دليل آن هم اختلاف تلورانسهاي قطعات مونتاژي است .
در مورد قطعات هم همانطور كه كيفيت توليد بنز در ايران در حد كارخانه مادر مي باشد در مزدا3 هم همين روش با استفاده از قطعات اورجينال و حضور كارشناسان ژاپني اتفاق مي افتد.
در سايپا و ايران خودرو اتفاقات ديگري رخ مي دهد كه در نياز به توضيح طولاني دارد.
با تشكر
مزیت خط بدنه رباتیک نسبت به فیکسچر در این است که محل قرار گرفتن نقاط خیلی مهم است که با گانهای دستی امکانپذیر نیست همچنین خطای کارگر و تعداد نقاطی که باید زده سود که در سیستم دستی قابل کنترل نیست و در ایران هم خطوط بدنه خودروهایی مثل ریو و لوگان پارس خودرو و مگان و سمند نیز رباتیک است.
در مورد دوستمون که گفتند قطعات از خارج می یاد بجز رنگ , در واقع کل مواد مصرفی سالنهای رنگ از بازار داخل تهیه می شود که شامل لایه های رنگ و عایق و درزگیر و .... می شود.

arash_2ti
5 July 2010, 08:33 AM
مزیت خط بدنه رباتیک نسبت به فیکسچر در این است که محل قرار گرفتن نقاط خیلی مهم است که با گانهای دستی امکانپذیر نیست همچنین خطای کارگر و تعداد نقاطی که باید زده سود که در سیستم دستی قابل کنترل نیست و در ایران هم خطوط بدنه خودروهایی مثل ریو و لوگان پارس خودرو و مگان و سمند نیز رباتیک است.
در مورد دوستمون که گفتند قطعات از خارج می یاد بجز رنگ , در واقع کل مواد مصرفی سالنهای رنگ از بازار داخل تهیه می شود که شامل لایه های رنگ و عایق و درزگیر و .... می شود.

من مطمئنم كه حداقل تا حالا غير از خود رنگ همه چيز براي مدل جديد وارد شده.

MaZi Zo0M Z0oM
5 July 2010, 11:00 AM
چون گروه بهمن تو ایرانخودرو و سایپا سهام داره بعضا ماشین و برای رنگ به این دو کارخونه هم میفرسته.فکر کنم رنگهای اپشن میره ایرانخودرو.بخاطر همین میگن باید مثلا به 10 تا سفارش برسه تا تولید کنیم و تو نوبت باید باشید و از این حرفها.
دلیل کیفیت پایین خودروهای ایرانخودرو و سایپا اختلاف فیکسچر هامون برای مونتاژ قطعات با شرکت اصلیه.بخاطر هزینه های کمتر معمولا فیکسچرها رو برای قطعات از مهندسی معکوس و امکانات موجود تو شرکت طراحی و ساختش رو انجام می دند.

arash_2ti
5 July 2010, 11:57 AM
چون گروه بهمن تو ایرانخودرو و سایپا سهام داره بعضا ماشین و برای رنگ به این دو کارخونه هم میفرسته.فکر کنم رنگهای اپشن میره ایرانخودرو.بخاطر همین میگن باید مثلا به 10 تا سفارش برسه تا تولید کنیم و تو نوبت باید باشید و از این حرفها.
دلیل کیفیت پایین خودروهای ایرانخودرو و سایپا اختلاف فیکسچر هامون برای مونتاژ قطعات با شرکت اصلیه.بخاطر هزینه های کمتر معمولا فیکسچرها رو برای قطعات از مهندسی معکوس و امکانات موجود تو شرکت طراحی و ساختش رو انجام می دند.

توي تاپيك مربوط به مشكل رنگ مزدا 3 بعضي از دوستان گفتند كه كيفيت رنگهاي آپشن بدتر از معمولياس. من هم به همين دليل رنگ مسي قشنگ مزدا 3 جديد رو انتخاب نكردم. بالاخره نفهميديم بهتره يا بدتر ؟:icon_redf

mazyar -3
5 July 2010, 12:26 PM

دوست عزيز در توضيح موضوع عرض كنم رباتيك بودن خط بدنه هميشه مزيت محسوب نمي شود . درمورد خودروهايي كه قطعات آنها استاندارد نيست مانند سمند استفاده از گان بهتر است . به عنوان مثال كارشناسان فرانسوي درمورد زانتيا در ايران ترجيح دادن از گان به جاي ربات استفده كنند.

arash_2ti
5 July 2010, 05:29 PM
بچه ها لطفا برگرديم به بحث قيمت بازار و پيش بيني قيمت آينده اين خودرو:icon_evil

MaZi Zo0M Z0oM
10 July 2010, 03:45 AM
توي تاپيك مربوط به مشكل رنگ مزدا 3 بعضي از دوستان گفتند كه كيفيت رنگهاي آپشن بدتر از معمولياس. من هم به همين دليل رنگ مسي قشنگ مزدا 3 جديد رو انتخاب نكردم. بالاخره نفهميديم بهتره يا بدتر ؟:icon_redf

دوست عزیز با عرض سلام و تشکر.
مجددا میرم برای بررسی و پرسجو.خبرش رو اعلام میکنم.
گروه بهمن 2 تا مسی رو مزدا 3 زد که مسی روشننش خیلی قشنگتره از مسی تیره است.تو نمایشگاه اپشن سال پیش تو موزه خودرو اورده بود.
تا هفته پیش که رفتم اداره تحویل فقط مسی تیره رو برای New Mazda تولید کردند.هیچ اطلاعی هم از تولید مسی روشن نداشتند.

Masi Mc
10 July 2010, 09:03 PM
اگه وارداتی بود 39.5 ارزش داشت
ایرانیا خیلی زرنگن
ماشینو تو ایران تولید میکنن به قیمت وارداتی یا حتی بیشر به مردم غالب میکنن
نمونش مگان و ویتارا
خاک تو سر ما

ashkan66i
10 July 2010, 10:00 PM
ولی در مقایسه با ماشینای این قیمت به نظر من بازارش تا 45 هم کشش داره...
مخصوصا با این داستان وارد نشدن این وارداتیای کیا و هیوندای...!
تا چند روز دیگه تموم میشن و مزدا یکه تاز میشه..!!

MaZi Zo0M Z0oM
10 July 2010, 11:41 PM
اگه وارداتی بود 39.5 ارزش داشت
ایرانیا خیلی زرنگن
ماشینو تو ایران تولید میکنن به قیمت وارداتی یا حتی بیشر به مردم غالب میکنن
نمونش مگان و ویتارا

با سلام.مگه الان که داره مونتاژ میشه بغیر از رنگش چه مشکل دیگه ای داره؟
تازه بنظرم اگر وارد میشد 1 تیپ از هر کدوم رو میدادند.تو سندشم سال میلادی میخورد که موقع فروشش کلی میخورد تو سر ماشین تو بازار دست دوم.معلوم هم نبود که نمایندگیهاش کی از فنی ماشین سر در بیارن.منظورم این نیست که الن همه چی میدونن,ولی اگه مشکلی هم باشه از مکانیک ماشین سر در میارن چون دوره اش رو دیدن.
داره ماشین 2010 مونتاژ میشه اینهمه از ماشین تعریف و تمجید میشه,مهمتر اینکه حر کی خریده تا اونجایی که من شنیدم و دیدم راضیه.
همین دوستمون جناب فروزنده رو مثال میزنم(با اجازه البته)شک داشت که مزدا بگیره,ولی الان به این نتیجه رسیده که از ماشینش راضیه و دوستش داره.با اینکه اینجا دارن تولید میکنن,lمردم واسه خریدش ثبت نام میکنن و چند ماه هم به انتظارش صبر میکنن.این قالب کردن نیست که؟
تو نسل قبلی هم هیچوقت بهمن به ضرب و زور قسطی و تسهیلات نیومد مثل سایرین محصولاتش رو بفروشه.
کم تولید کرد,ولی نسبت به خودش و برادرای خودروسازش تو کشورمون خوب و با کیفیت تولید کرد.مخصوصا که 2-3 سال با نیسان ماکسیما دعوا بر سر صندلی نخست با کیفیت ترین هر ماه داشتند.

Masi Mc
12 July 2010, 02:05 PM
مظورم از قالب کردن کیفیت نبود
من اصلا با کیفیت کاری ندارم
میگم اگه این ماشینو خودت وارد کنی ارزونتر از این در میاد که از بهمن بخری
تعرفه واردات 110 درصده ولی تعرفه قطعات کمتر از 70 درصده
چجوری به قیمت وارداتی میدن
باید ارزونتر باشه
پس دارن غالب میکنن

MaZi Zo0M Z0oM
13 July 2010, 08:16 PM
مظورم از قالب کردن کیفیت نبود
من اصلا با کیفیت کاری ندارم
میگم اگه این ماشینو خودت وارد کنی ارزونتر از این در میاد که از بهمن بخری
تعرفه واردات 110 درصده ولی تعرفه قطعات کمتر از 70 درصده
چجوری به قیمت وارداتی میدن
باید ارزونتر باشه
پس دارن غالب میکنن

دوست گرامی,با سلام.
صحبت شما از جانب مقایسه تعرفه واردات و قطعات قبول.
یه چند(ده) تا سئوال برام پیش اومد که مطرح میکنم:

فکر میکنی تو خط مونتاژ بهمن برای مزدا 3 چند نفر کار میکنند؟
تو امور اداری و دفتری چطور؟چند نفر؟فقط افراد مستقیم تو کارخونه رو حدس بزن یا اگه دقیقا میدونی بگو.
هزینه های مصرفی و ... بکنار.
سرمایه گذاری خرید دستگاه های متعدد و کلا خط مونتاژ بدون بازگشت باشه برای سرمایه گذار؟یعنی سود که نداشته هیچ.کل سرمایشم باید بمونه تو همون خط؟پس این چه سرمایه گذاری میشه؟

شما هزینه خرید این خودرو رو تو کشور بالا پرداخت میکنی,صحیح,ولی اگه مثلا یه ماشین هم کلاس مزدا3 رو وارد میکردی با قیمت نصف این ماشین(مثلا فورد فوکوس) و اگه میخواستی ماشین و سرویس ببری کی میتونست و یا کی میدونست که باید چیکار کنه؟اگرم پیداش میکردی خیلی بالاتر از قیمت های کنونی بابت اجرت باید پرداخت میکردی چون ماشینت تکه؟(البته اگر خرابش نکنن تعمیرکاران یا تهویض کاران محترم)
پس مبلغی از پول شما به صرف اموزش افراد از مکانیک و نحوه تعمیرات نوع خودرو شما هم پرداخت شده.
اگه تو جاده میموندی چطور؟(اینجا ایرانه,اتفاقه دیگه,پیش میاد.قوانین طبیعتش فرق میکنه با بقیه جاها.مگه پیکان تو سرمای 10- جوش نمیاره؟.شانس اوردیم نیوتن تو ایران نبود.وگرنه نیوتن بالای درخت نشسته بود,از پایین بجای سیب سنگ و پاره آجر پرت میکردن بهش:icon_razz)
اگه خدایی نکرده تصادف کنی یا عمر مصرف قطعات تموم بشه از دبی یا فلان کشور میخوای قطعاتشو بیاری تا چند سال؟چند روز طول میکشه برسه به دستت و هزینه های حمل و نقلشم محاسبه کن لطفا.

هزینه وارد کردن ماشین و شماره گذاری و رئیس و روئسای مجوز بده و.... اینکه قبل شماره گذاری همش باید پول چایی و شیرینی هر کی که از کنار دستت رد میشه رو هم بخاطر مبارکی و میمنتش بدی حساب کن.
یسری هزینه هام هست که من و شما هم خبر نداریم ازش...

پس میشه متوجه شد با اینکه این ماشین و سایر ماشینها تو بازار کشورمون الکی گرونه و چند برابر قیمت واقغیش تو بازار جهانی,پول خرید شو تو کشورمون میدیم.با این حال نسبت به سایرین تو رنج قیمت خودش از اپشن های خوب و در حد انتظار ظاهر شده.

حالا شما دوست داری برو ماشین از فلان جا وارد کن و پولش(چه بیشتر و چه کمتر)و پرداخت کن لذتش رو ببر,ولی قبل رفتن جواب سئوال ها رو لطفا پاسخ بده حتی اگه حدسی باشه.شاید حدست درست در اومد.:icon_razz

:lover: :icon_cool :lover: :icon_cool :lover: :icon_cool :lover: :icon_cool :lover: :icon_cool

arash_2ti
14 July 2010, 08:54 AM
ببينيد Mazi عزيز من با حرفاتون موافق نيستم.البته اين به معني اينكه در مقابل رقباي داخلي با قيمت كنونيشون مزدا 3 گرونه نيست. چون در مقابل اونا قيمت 43 خوبه.
يه چيزي در دنياي صنعت و اقتصاد وجود داره به عنوان هزينه سر به سري. همه مي دونيم كه هزينه گمركي ماشينهاي مونتاژي حتي اگه همه قطعات وارداتي باشند كمتره. هزينه اسقاط خودرو فرسوده و كلي چيزاي ديگه هم ندارن. حالا اگه با اين وجود با احتساب هزينه هايي كه گفتيد و درست هم بود قراره قيمت ماشين برابر وارداتيش بشه كه به آلايندگي محيط و خواب سرمايه و استهلاك قطعاتش نمي ارزه و اين صنعت محكوم به شكسته. پس اينطور نيست و سود خوبي عايد بهمن مي شه كه تازگي ها مي خواد همه جا رو بخره :icon_evil. بنابراين داره از بازار آشفته سوء استفاده مي كنه. و قيمتش رو بر اساس بازار مي ذاره نه قيمت واقعي ماشين با يه سود متعادل.

birak
14 July 2010, 09:12 PM
به نظر شما مزدا 3 جديد با چه قيمتي ارزش خريد داره ؟
از نظر من مزدا 3 اتومبیل بسیار با ارزشی هست و اگه این نظر رو میدم منظور کم ارزش بودن این مدل نیست . اما اینکه دوستان می فرمایند حتی قیمت 43 تومن در مقایسه با خیلی مدلای دیگه قیمت خوبیه موافق نیستم . من ترجیح میدم قیمت هر اتومبیل رو با قیمت رسمی نسل قبلش مقایسه کنم نه با برند های دیگه. اون هم قیمت رسمی و اولیه کارخونه نه قیمتی که بعدا بنا به عطش بازار ایجاد میشه و شرکت فروشنده هم از رو سودجویی قیمتای اولیه خودش رو بعدا بر طبق اون بالاتر میبره . ( چون هیچ کجای دنیا این طور نیست که فروشنده روز اول قیمت بده 20000 دلار اما بعد از 1 ماه ببینه مدلش خوب فروش رفته قیمت رو 5000 تا افزایش بده بگه از امروز 25000 تا یعنی %25 افزایش قیمت !!! )
در مورد مزدا 3 نسل قبلی برا تیپ 3 قیمت رسمیش همون حدود 30 تومن بوده نه قیمتی که بعدا پیدا کرد و به 35-36 هم رسید ! بنابراین از نظر من مزدا 3 نسل جدید با توجه به تغییر جعبه دنده و نمای ظاهری حداکثر باید 5-6 میلیون بیشتر از نسل قبلش به فروش میرسید یعنی حدود 35-36 تومن .
این قیمت منطق و عقله ! :icon_cool با تعرفه %90 نسبت به قیمت جهانی هم حساب کنیم بازم منطقیه ...
اما اگه بگیم 45 تومن هم باشه بازم میخرم اونوقت مطمئن باشین دلتون داره تصمیم میگیره نه عقل ... واسه دل هم هیچ قیمتی بالا نیست ! وقتی دل چیزی رو بخواد اگه پول کافی برا به دست آوردنش باشه اونوقت 100 میلیون هم ارزون به نظر میاد ! :icon_wink

اما قيمت نهايي مزدا 3 جديد فول تو بازار به نظر شما
با کمال تاسف می بینیم که حتی قیمت 43-44 تومن هم داره فروش میره پس از نظر عملی بازار فعلی کشش این قیمتا رو هم داره ...اما تو ماههای آینده با افزایش فروش چون از حالت نوبرانه بیرون میاد شاید کمی کاهش قیمت پیدا کنه اما بعد از اجرا شدن طرح هدفمندی یارانه ها به نظرم این مدل ( مثل همه مدلای دیگه ) جهش قیمت خواهد داشت و بعید نیست به علت بی ارزش تر شدن ریال و بالا رفتن هزینه های واردات قیمتش به 50 میلیون هم برسه ! حذف سهمیه بندی بنزین هم تاثیر چندانی نخواهد گذاشت چون همین الانم یارانه برای 60 لیتر در ماه فقط 18000 تومنه ! :icon_mad:

MaZi Zo0M Z0oM
14 July 2010, 10:31 PM
ببينيد Mazi عزيز من با حرفاتون موافق نيستم.البته اين به معني اينكه در مقابل رقباي داخلي با قيمت كنونيشون مزدا 3 گرونه نيست. چون در مقابل اونا قيمت 43 خوبه.
يه چيزي در دنياي صنعت و اقتصاد وجود داره به عنوان هزينه سر به سري. همه مي دونيم كه هزينه گمركي ماشينهاي مونتاژي حتي اگه همه قطعات وارداتي باشند كمتره. هزينه اسقاط خودرو فرسوده و كلي چيزاي ديگه هم ندارن. حالا اگه با اين وجود با احتساب هزينه هايي كه گفتيد و درست هم بود قراره قيمت ماشين برابر وارداتيش بشه كه به آلايندگي محيط و خواب سرمايه و استهلاك قطعاتش نمي ارزه و اين صنعت محكوم به شكسته. پس اينطور نيست و سود خوبي عايد بهمن مي شه كه تازگي ها مي خواد همه جا رو بخره :icon_evil. بنابراين داره از بازار آشفته سوء استفاده مي كنه. و قيمتش رو بر اساس بازار مي ذاره نه قيمت واقعي ماشين با يه سود متعادل.

با سلام
خشت اول چون نهد معمار کج .......................................... تا ثریا میرود دیوار کج

یک مشکل اساسی وجود داره.اگه از اول رو قیمت محصولات تولیدی برندهای سایپا و ایرانخودرو کنترل و نظارت میشد و هر ماشین تولیدی تا بیشتر از 2 برابر قیمتش فروش نمیرفت الان ایتن قیمت های یلخی تو ماشین های وارداتی و همینطور تولیدی وجود پیدا نمیکرد که با اتفاق نظر اکثر دوستان قیمت همه ماشین های موجود تو کشورمون الکی گرونه(ولی از رو نمیریم,غر میزنیم,فردا میریم یکی میخریم

مضاح:
راستی به توضیحات پست قبلی 3% مایات بر ارزش افزوده,مالیات بر ارزش نیفزوده,عوارض,اموزش پرورش,راهداری,بخشداری,استانداری,فرمانداری و... الا ماشاالله هم اضافه کنید به جهت بررسی و جمع بندی!
در نهایت فکر کنم بهمن جون یه چیزی هم از جیب بذاره بده به دولت:icon_razz

MaZi Zo0M Z0oM
16 July 2010, 01:34 AM
در تکمیل صحبت قبلی یادآدور شوم اگر دوستان بخاطر داشته باشند همین مزدا 3 تیپ 3,به یکباره از 28 میلیون تومان به 33,5میلیون تومان ارتقاء یافت که همزمان با هم چند محصول دیگر به مانند رنو مگان,سیتروئن زانتیا,پروتون GEN2(از 21 رسید به 29),هیوندای سوناتا 3300cc که35 تومن بود ناقابل رسید به 42-43 که ازرا از راه رسید دیگه 3300cc وارد نشد.ماکسیما تو سال 81 از 27 رسید به 35.
نیسان مورانو پارس خودرو فقط به لطف داشتن گارانتی 10 میلیون تومان از نمونه وارداتی فول قیمت بالاتری داشت؟
ا همین نیسان قشقایی بدلیل قیمت سوزوکی گراند ویتارا 2000ccبه قیمت 42 میلیون تومان و به تازگی هم با ورود مدل 2400cc ان(قیمت ندارم وگرنه میگفتم)حدود 56 میلیون تومان ناقابل از سوی شرکت قیمت گذاری شده.اگر New Mazda 3 هم بشه 50 میلیون تومن,حتمایش خودتون میپرسید چرا؟!؟!؟!
بخاطر عزیزانیه که پژو 407 رو 48 و سیتروئن New C5 رو بالای 55 میلیون میفروشند.این افزایش قیمت که چند (ده) تا نمونه از اونها رو بعنوان مثال خدمتتون عرض کردم به جهت فاصله گرفتن از محصولات تولید داخل از لحاظ قیمت و ایجاد حاشیه امنیت برای قیمت محولات گرون والبته با کیفیت و ایمن(ایربگ و ABS در برخی شرکتها بصورت اپشن نصب میشود) انها و البته با نظرات کارشناسانه کارشناسان محترم صنایع و صنعت خودروسازی با وجود کاهش نرخ فلزات در بازار جهانی و همچنین کاهش قیمت خودرو ها بازهم در بازار جهانی در 2-3 سال گذشته بعلت مشکلات رکود اقتصادی در اکثر کشورهای جهان و با توجه به اینکه بدنه و شاسی خودرو و قسمت های فنی خودرو و در کل قسمت عمده وزن یک خودرو,اکثرا فلزی و الیاژی بوده و تولید میشود,نتنها قیمت خودرو تو مملکتمون کاهش نیافت,بلکه با ثبات نیز همراه نبود و با افزایش قیمت ((یلخی)) و کارشناسی روبرو شد.پس فکر کنم چه من و شما دوستان در مورد قیمت خودروی موجود در داخل کشور عزیزمون بحث و مقایسه داشته باشیم + اینکه 70 میلیون نفر جمعیت هم با من و شما دوستان اتفاق نظر داشته باشند بر سر قیمت های بی دلیل بالای خودرو,فایده ای نداره.چرا؟
چون اقایان عضو هیئت مدیره هر خودروساز کشورمون هر چی تصمیم گیری کنند ذر جلسلتشون که معمولا هم در پشت در های بسته و به دور از رسانه های خبری انجام میشود و با روابط پیش برند
به جهت منابع و منافع, قیمت ها را بر حسب نیاز جیب خود مصوب و نتیجه گیری مینمایند که در کل به ضرر مشتریان و خریداران محترم و به قیمت جیب افراد ختم میشود:icon_razz
با تشکر:icon_cool
:lover: :icon_razz. :lover: :icon_wink :lover: :icon_razz :lover:

arash_2ti
17 July 2010, 01:33 PM
قيمت متوسط امروز بازار آزاد:
42.5 تيپ فول سدان سفيد

aminbehbahani
17 July 2010, 02:48 PM
قيمت متوسط امروز بازار آزاد:
42.5 تيپ فول سدان سفيد
بقيه رنگها رو هم قيمت دارين؟

arash_2ti
17 July 2010, 03:18 PM
ظاهرا تفاوت قيمت خاصي ندارن. ولي هر چه امروز بود سدان سفيد بود. يه دونه مشكي هم بود نتونستم تماس بگيرم.
سفيد طالبش بيشتره ولي فكر كنم اگه كسي مثل من سفيد دوست نداشته باشه حاضره يه 100 - 200 تومان بيشتر هم بپردازه.

MaZi Zo0M Z0oM
23 July 2010, 08:36 PM
اون عزیزانی که میخوان ماشین رو بعد از تحویل بفروشن رنگ سفید رو راحتتر از بقیه رنگها میتونن بفروشن.
اون عزیزانی هم که ماشین و دوست دارن نگه دارند و حالا حالا قصد فروشش رو ندارند هم هر رنگی که به سلیقشون خوبه بگیرن.ولی سایر رنگها از قیمت رنگ سفید تو بازار دست به دست پایینتره.(رنگهای معمولی رو مگم و با رنگ اپشن کاری ندارم)

arash_2ti
24 July 2010, 02:57 PM
با افزايش قيمت چشمگير ماشينهاي وارداتي به دليل عدم ثبت سفارش جديد و بالا رفتن قيمت دلار بعيده قيمت مزدا 3 تو بازار از ايني كه هست پايينتر بياد. بايد دعا كرد خود بهمن قيمت رو بالاتر نبره

MaZi Zo0M Z0oM
24 July 2010, 11:13 PM
اگر تو این یکی دو ماه هم بالا نبره,برای اواسط شهریور که بازار سفرها داغ میشه و با نزدیک شدن ماه عزیز مه قیمتو ر بالا میبرتش.در غیر اینصورت اگر افزایش پیدا نکنه(که جزو محالاته)با افتتحاح سالن رنگ حتما میره بالا!

saman21
24 July 2010, 11:37 PM
بنظرمنم با توجه به اينكه خودروهاي خارجي مثل هيوندا و كيا قيمتاشون چند مليوني بالا رفته اگه قيمت مزدا 3 بالاتر نره كمتر هم نميشه لااقل به اين زوديا

goudarzi
25 July 2010, 07:05 AM
قیمت خودروهای ساخت داخل رو شرکتهای تولید خودرو بدون هماهنگی وزارت صنایع و شخص وزیر نمی تونند بالا ببرند. نمونش شرکت سایپا بود که قیمت ریو رو یک میلیون افزایش داد و با مخالفت وزارت صنایع به قیمت قبلی برگردانده شد با وجود آنکه شرکت سایپا دلایل افزایش قیمت را ارائه داد شخص وزیر حتی حاضر به خواندن دلایل افزایش قیمت نشد.
بنابراین اگه مورد خاصی پیش نیاد (که اونم همه خودروهای داخلی رو گرون می کنه) بعید می دونم فعلا قیمت شرکتی مزدا تغییری بکنه البته کاهش قیمت هم که غیر ممکنه!!

saman21
25 July 2010, 11:59 AM
البته فرمايش شما درست اما با توجه به مالك گروه بهمن چندان هم اين هماهنگي اگه لازم باشه مشكل نخواهد بود مدل قبلي كه يادتونه يهو 3 تومن بالا رفت

dawkins
25 July 2010, 12:17 PM
دوستان از قیمت هاچ بک در بازار خبر دارند؟؟؟

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2010, 03:40 PM
قیمت خودروهای ساخت داخل رو شرکتهای تولید خودرو بدون هماهنگی وزارت صنایع و شخص وزیر نمی تونند بالا ببرند. نمونش شرکت سایپا بود که قیمت ریو رو یک میلیون افزایش داد و با مخالفت وزارت صنایع به قیمت قبلی برگردانده شد با وجود آنکه شرکت سایپا دلایل افزایش قیمت را ارائه داد شخص وزیر حتی حاضر به خواندن دلایل افزایش قیمت نشد.
بنابراین اگه مورد خاصی پیش نیاد (که اونم همه خودروهای داخلی رو گرون می کنه) بعید می دونم فعلا قیمت شرکتی مزدا تغییری بکنه البته کاهش قیمت هم که غیر ممکنه!!

بله,شما صحیح می فرمایید.
سایپا دلایل افزایش قیمت رو ارائه داده(اگر هم کاملا به حق باشه و صحیح بوده باشه,البته اگر).مطمئنید که نامه به دست وزیر محترم رسید.
شاید هزینه پیک یا پول چای ابدارچی محترم وزیر یا پول تمبر نامه ای که پستچی برده رو یادشون رفته که بدن و نامه بدست وزیر محترم نرسیده؟
در غیر اینصورت دلایل کافی نبوده که وزیر محترم ترتیب اثر بدن به نامه!

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2010, 03:47 PM

بله دوست ارجمند,شما صحیح می فرمایید.
سایپا دلایل افزایش قیمت رو ارائه داده(اگر هم کاملا به حق باشه و صحیح بوده باشه,البته اگر).مطمئنید که نامه به دست وزیر محترم رسیده؟
شاید هزینه پیک یا پول چای ابدارچی محترم وزیر یا پول تمبر نامه ای که پستچی برده رو یادشون رفته که پرداخت کنند تا نامه بدست وزیر محترم برسه؟
در غیر اینصورت دلایل کافی نبوده که وزیر محترم ترتیب اثر بدن به نامه!

nimass77ir
30 July 2010, 06:59 PM
البته شرکت سایپا با بهمن فرق میکنه . نکنه یادتون رفته سال 87 که ماشینها همه کاهش قیمت داشتند گروه بهمن یکباره 3 میلیون اضافه کرد به قیمت ماشین . این شرکت وضعیت خاصی داره که میتونه خودش هر قیمتی خواست بفروشه !!!!

ashkan66i
3 August 2010, 10:45 AM
سلام دوستان. من یه حواله واسه فروش دارم به نظرتون چند بفروشم!!؟
ali093687@yahoo.com (ali093687@yahoo.com)

Masi Mc
3 August 2010, 04:23 PM
آقای زوم زوم منظوره من مزدا نبود
منظورم کلا قیمت ماشینای ایران بود

Masi Mc
3 August 2010, 04:38 PM
من منظورم تمام ماشینای تو ایران بود نه مزدا 3

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2010, 01:02 AM
با سلام.والا چون تاپیک به مزدا 3 جدید مربوط میشه معمولا پیش فزض همون مزدا 3 مد نظره.

nima_autol2001
4 August 2010, 03:47 AM
من با 39 تومن میرم سراتوی 2010میگیرم.با 41 تومن سوناتا و با 43تومن اسپرتیج 2011و 45 تومن سوناتا 2011 .مزدا 3 فقط با قیمت 35 تومن میارزه

goudarzi
4 August 2010, 07:18 AM
البته شرکت سایپا با بهمن فرق میکنه . نکنه یادتون رفته سال 87 که ماشینها همه کاهش قیمت داشتند گروه بهمن یکباره 3 میلیون اضافه کرد به قیمت ماشین . این شرکت وضعیت خاصی داره که میتونه خودش هر قیمتی خواست بفروشه !!!!
شرايط كشور در سال 89 با سال 87 خيلي فرق كرده همچنين سياستهاي دولت براي تثبيت قيمتها و طرح هدفمنننننننننند كردن يارانه ها و وضعيت سياسي و ... باعث ميشه كه فعلا با شرايط كنوني وزارت صنايع با افزايش قيمت خودروها موافقت نمي كند.
افزايش قيمت سال 87 مزدا نيز به خاطر افزايش قيمت قطعات CKD اين خودرو بود و براي ادامه توليد بهمن مجبور به اين افزايش قيمت شد.

arash_2ti
4 August 2010, 08:56 AM
من با 39 تومن میرم سراتوی 2010میگیرم.با 41 تومن سوناتا و با 43تومن اسپرتیج 2011و 45 تومن سوناتا 2011 .مزدا 3 فقط با قیمت 35 تومن میارزه

دوست عزيز كاملا مشخصه كه شما تخصص و اطلاعات كاملي از بازار و نوع خودروها نداريد. سوناتا با ماليات ارزش افزوده 45 درمياد و اسپورتج و توسان جديد هم هنوز تو بازار نيستند و با توجه به قيمت 44 ميليوني توسان قبلي احتمال قيمت زير 50 براي مدل جديد بعيده. البته شما مختاري كه هر ماشيني كه دوست داري بخري ولي حتي اگر قيمتهاي پيشنهادي شما هم درست بود در مقايسه با اونها بازهم مزدا 3 جديد حداقل 40 يعني 1 ميليون بيشتر از سراتو ارزش خريد داشت.

dawkins
4 August 2010, 09:14 AM
من با 39 تومن میرم سراتوی 2010میگیرم.با 41 تومن سوناتا و با 43تومن اسپرتیج 2011و 45 تومن سوناتا 2011 .مزدا 3 فقط با قیمت 35 تومن میارزهدوست عزیز شما این قیمتهارو از کجا آوردی؟؟؟:icon_roll بگو ما هم بریم از همونجا ماشین بخریم:icon_sad: ،اسپرتیج 2010 همین دیروز 45 تومن بود،2011 هم که هنوز وارد بازار نشده و صحبت حدود 50 تومن هست در مورود توسان و سوناتای 2011 هم وضع بر همین منواله ،در ضمن نمی دونم شما بر چه استدلالی سراتو رو به مزدا 3 ترجیح میدید ولی فکر میکنم کسانی که هردو ماشین رو دیده باشند و رانندگی کرده باشند مزدا رو ترجیح میدن

drnariman
4 August 2010, 10:19 AM
دوستاي عزيز لطفا از عنوان تاپيك منحرف نشيد .

با تشكر

omid_npc
4 August 2010, 10:35 AM
با وجود سراتوی جدید با اون امکانات و مونتاژ خارج از ایران و قیمت پایینتر و چهره کشیده تر ( نه اینکه روز به روز نقلی تر شه) واقعا خرید مزدا 3 جدید و قدیم و آینده اشتباهه مگر اینکه نذر کرده باشیم پولمون رو بدیم برای خودروی وطنی با کیفیت مونتاژ....

sjavanrooh
4 August 2010, 11:18 AM
با وجود سراتوی جدید با اون امکانات و مونتاژ خارج از ایران و قیمت پایینتر و چهره کشیده تر ( نه اینکه روز به روز نقلی تر شه) واقعا خرید مزدا 3 جدید و قدیم و آینده اشتباهه مگر اینکه نذر کرده باشیم پولمون رو بدیم برای خودروی وطنی با کیفیت مونتاژ....

اگر منظور سراتو اطلس خودرو باشد كه امكاناتش كمتر است كولر دو منطقه اي + شيفتر تعويض پشت فرمان + ورود بدون كليد + ترمز ديسكي + چرم + esp... اضافه دارد و قيمت تحويل 60 روزه اطلص خودرو شده 40 ميليون پس برتري قيمتي نسبت به مزدا 3 در همين قيمت پيش فروشي هم ندارد.

اطلس خودرو امسال گران تر كرده و يواش يواش دارد راههاي سود بيشتر را كشف ميكند اينكه چگونه از امكانات كم كنيم و گرانتر هم بدهيم .

اگر هم منظور سراتو وارداتي ها است كه قيمت آن بالاتر هم است و گارانتي هم ندارد و هزينه نگهداري بالاتري در تعميرات و سرويس دارد. باز هم از نظر امكانات كمتر از مزدا است.

در خصوص سايز هم خطاي چشم است وگرنه مزدا 3 سدان بزرگتر از سراتو است و اصولا در كلاس خود از رقيبان اصلي جهاني مانند فوكوس هم بزرگتر است. 8 سانت از نسخه قبلي بزرگتر شده است.

در خصوص كيفيت مونتاژ هم مشكل اساسي آنهايي كه تحويل گرفته اند گزارش نكرده اند.

حتي كيفيت مونتاژ مزدا قبلي مشكل اساسي نداشت.

در خصوص رنگ سراتو برتر است تا چند ماه آينده كه خط رنگ بهمن راه بيافتد ديگر سراتو هيچ برتري خاصي نخواهد داشت. مگر اينكه تيپ و ظاهر برايمان مهم باشد اصولا آنهايي كه ظاهر قشنگ ولي باطن ضعيفتر نسبت به رقبا ميخواهند دنبال سراتو هستند.

در خارج هم فروش سراتو بسيار كمتر از مزدا 3 است مزدا حتي از فروش فورد فوكوس و گلف هم بسيبار كم كرده است و پرفروشترين خودرو مزدا است در حالي كه پرفروش ترين خودرو كيا در حال حاضر كيا soul و كيا سيد است كه وارد ايران نشده اند.

arash_2ti
4 August 2010, 11:50 AM
دوستان خواهشمندم براي جلوگيري از قفل شدن تاپيك بحث مقايسه سراتو و مزدا 3 رو تو تاپيك مربوطه ادامه بديم و اينجا به همون قيمت مزدا3 جديد بپردازيم.
من اگه قيمت ماشينهاي ديگه رو موقع باز كردن تاپيك گذاشتم منظورم دادن ديد كلي از قيمت خودرو تو بازار بود نه مقايسه اين خودروها.
با تشكر

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2010, 12:00 PM
حتي كيفيت مونتاژ مزدا قبلي مشكل اساسي نداشت.

با عرض سلام.
در پی فرمایشات دوست ارجمندم اضافه کنم که:
مزدا 3 نسل قبل همواره جزء 3 خودرو با کیفیت تولید(مونتاژ)داخل والبته در 6 ماه دوم سال 88 بر سر مقام اول با هموطن پارس خودروییش رقابت میکرد که بیشترین امتیاز منفی این خودرو به قسمت رنگ مربوط میشد که در صورت افتتاح خط رنگ بهمن جون این امتیاز منفی به مقدار قابل توجهی کاهش و عامل برتری نسبت به سایر رقباش میشه.اونموقع است که ارزش قیمت مزدا در بین سایر محصولات هم رده قیمتی بیشتر به چشم خواهد خورد.مثلما کیفیت مزدا نسل جدید بهتر از قبل شده.این تنها نظر من نیست,بلکه سایر دوستان در تاپیک های مختلف به این نکته اشاره نمودند و در مجلات و هفته نامه های منتشر شده داخلی به این نکته اشاره شده.

nima_autol2001
4 August 2010, 02:43 PM
دوست عزیز شما این قیمتهارو از کجا آوردی؟؟؟:icon_roll بگو ما هم بریم از همونجا ماشین بخریم:icon_sad: ،اسپرتیج 2010 همین دیروز 45 تومن بود،2011 هم که هنوز وارد بازار نشده و صحبت حدود 50 تومن هست در مورود توسان و سوناتای 2011 هم وضع بر همین منواله ،در ضمن نمی دونم شما بر چه استدلالی سراتو رو به مزدا 3 ترجیح میدید ولی فکر میکنم کسانی که هردو ماشین رو دیده باشند و رانندگی کرده باشند مزدا رو ترجیح میدن
مرسی دوست عزیز.من مزدا سه قبلیو به کرات را بردم و واقعا ارضام نمیکرد و نمیکنه(البته این سلیقه شخصیه منه).سراتوی جدید رو هم را نبردم.اما نسل قبلش رو 2 بار اونم در مسافت زیادی را بردم.تفاوت محسوسی با مزدا 3 داشت.در ضمن در مورد قیمتها قبول دارم یه کم ارزون حساب کردم.اما دیکه 50 تومنم قیمت پایه سوناتا نیس: http://www.piico.ir/portal/default.aspx?tabid=592
در ضمن یه خودروی دیگه ایو که از قلم انداختم کیا آپتیما بود.42 تومن.بنظر من مزدا3 با این مشخصات قیمت منصفانه ای نداره. http://www.piico.ir/portal/default.aspx?tabid=477:lover:

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2010, 02:58 PM
اتفاقا با شرایط جدید بخور بخور تو صنایع خودرویی و با توجه با اینکه مزدا جدید با قدیم در قسمتهایی از لحاظ قطعات با هم تشابه دارند و با تولید نسل جدید شاهد اختلاف حدود 7 میلیون تومنی بودیم(هر دو نسل تیپ 3 رو مقایسه کردم35,500 در قبال 42-43 تومن),سوناتا که بطور کامل تغییر کرده ,اختلاف بیشتری باید داشته باشه.ضمن اینکه سایر برندها و خودروهای موجود در این محدوده قیمت رو هم باید در نظر گرفت.

arash_2ti
4 August 2010, 03:26 PM
البته در راستاي ارزون حساب كردن دوست عزيزمون بگم كه اپتيماي از قلم افتاده شده هم حدود چند ميليوني ارزون حساب كردند.

امروز يه هاچ بك تو همشهري آگهي زده بود 44.200 :icon_twis
خيلي گرونه نه ؟

nima_autol2001
4 August 2010, 03:36 PM
والا دروغ چرا من تاحالا هاچ بک آپتیمارو ندیدم!!در ضمن قیمتیو که من دادم ماله سایت www.piico.ir (http://www.piico.ir) هست که ماله شرکت پیشگامان ایرانیان هست.اینم لینکش: http://www.piico.ir/portal/default.aspx?tabid=477
دوست عزیز اگه ارزون حساب شده شما به بزرگواریه خودتون ببخشید.ظاهرا این شرکت داره آتیش میزنه به مالش!!!!!!!!:lover:

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2010, 03:47 PM
والا دروغ چرا من تاحالا هاچ بک آپتیمارو ندیدم!!در ضمن قیمتیو که من دادم ماله سایت www.piico.ir (http://www.piico.ir) هست که ماله شرکت پیشگامان ایرانیان هست.اینم لینکش: http://www.piico.ir/portal/default.aspx?tabid=477
دوست عزیز اگه ارزون حساب شده شما به بزرگواریه خودتون ببخشید.ظاهرا این شرکت داره آتیش میزنه به مالش!!!!!!!!:lover:

منظور arash-2ti از هاچ بک 44,200------- هاچبک مزدا 3 بوده.

راستی هاچبک چه رنگی بوده؟
اگر فردا هم اگهی کنه یعنی گرونه.اگر سر حرفش باشه و پایین نیاره قیمت و و کسی اونو بخره,یا مجنون بوده یا از جایی اومده که چشمش گرفته ندیده بوده ماشینو,از قیمت بازارهم خبر نداشته.
چون هنوز انقدر زیاد نشده که رو دست طرف بمونه که بخواد فردا هم اگهی بزنه.مگر اینکه قیمت تندش رو پایین نیاورده باشه و فردا تو روزنامه اگهیش دیده بشه.

arash_2ti
4 August 2010, 04:29 PM
نيما جان ببخشيد همونطور كه مازيار گفت متن من دو بخش جدا داشت و منظورم مزدا هاچ بك بود.:icon_mrgr
آره 44 واقعا قيمت تنديه احتمالا چون تو بازا كمتره طرف گفته سنگ مفت و اگهي همشهري هم كه ارزون:icon_arro

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2010, 06:24 PM
آره 44 واقعا قيمت تنديه احتمالا چون تو بازا كمتره طرف گفته سنگ مفت و اگهي همشهري هم كه ارزون:icon_arro

شایدم آینده نگری کرده خواسته هزینه اگهی های تا 1 ماه دیگه رو رو قیمت ماشین اضافه کرده.چون دوستان هفته گذشته گفتند که تو نمایشگاه 42 بوده.هم سدان بوده و هم هاچبک.اگر کسی اون قیمت ازش بخره یکی از عامل های بالا رفتن قیمت این ماشین میشه.چون بالاخره خریدار و فروشنده برای دیگران قیمت معامله انجام شده رو اعلام میکنه.یواش یواش و دهن به دهن حرف میچرخه(با پیاز داغ واگر هر نفر فقط 50,000 تومن رو قیمتی که میشنوه هم بزاره تا بدست دوستانی که این پست رو میبینن برسه فکر کنم شده 50,000,000 تومن,البته قابل شما رو نداره!!!....:icon_razz
:lover:

arash_2ti
4 August 2010, 06:39 PM
جالبه يكي هم آگهي ميزنه هر روز بهترين فروشنده مزدا 3 جديد هاچ بك و سدان 41.5
من كنجكاو شدم زنگ زدم مي گه حواله است كه يكي دو روزه دعوتنامه اش رو مي گيرم !:icon_arro
گفتم بابا شماها ديگه آخرشين. جالبه يارو مي گفت كل تحويلش 10 روزه هر رنگي بخواهي حالا تو تاپيكهاي ديگه بچه ها 45 روزه از تكميل وجه دعوتنامشون گذشته خبري نيست تازه گفتن فقط فلان رنگو بايد انتخاب كني.
يا دروغ مي گفت يا باز هم ارتباطات ....

MaZi Zo0M Z0oM
4 August 2010, 06:45 PM
نه بابا.اونم چون دیده فعلا از ماشین خبری نیست میخواد زودتر به پولش برسه.دروغ رو میگه,فردا روزی هم بهش بگی چرا ندادن میگه من بی تقصیرم.شرکت اینجوری به من گفته بود.منم به شما انتقال دادم.اگه 10 روزه میداد خودش نگه میداشت 1 تومن بالاتر می فروخت.بهتر از حواله هم فروش میره وقتی که خود ماشین باشه تا حواله.

dawkins
8 August 2010, 01:17 PM
امروز یه هاچ بک خاکستری آگهی کرده بودند پلاک شده ، زنگ زدم گفت43.500

MaZi Zo0M Z0oM
8 August 2010, 04:11 PM
دیروز نمایندگی ازادی رفتم یه سر.خواستم ببینم که اوضاع و احوال چجوریه و چی جواب میدن.تیپ 3 هاچ بک ندارند و فعلا تولید نمیشه.تیپ 1 سفید هاچ بک داشتند.
سدان تیپ 3 سفید تحویل فوری(اسما 10 روزه)قیمت 43 تومن ناقابل.
بهش گفتم از همون 10 روزه هایی که 40-45 روزه که هموطنان ثبت نام کردندو هنوز تحویل ندادید دیگه؟
برگشت گفت نه,من از اونا برای مردم ثبت نام نکردم اصلا.چون میدونستم که دیر تحویل میدن.ولی امروز با هاشون صحبت کردم و ازشون قول گرفتم.تولیدشونم شروع شده.احتمالا فردا میرسه دستمون.اگر سفید هم بخواهید 2-3 روزه جورش میکنم.منم گفتم حتما...

osgol.osgol
8 August 2010, 04:50 PM
دیروز نمایندگی ازادی رفتم یه سر.خواستم ببینم که اوضاع و احوال چجوریه و چی جواب میدن.تیپ 3 هاچ بک ندارند و فعلا تولید نمیشه.تیپ 1 سفید هاچ بک داشتند.
سدان تیپ 3 سفید تحویل فوری(اسما 10 روزه)قیمت 43 تومن ناقابل.
بهش گفتم از همون 10 روزه هایی که 40-45 روزه که هموطنان ثبت نام کردندو هنوز تحویل ندادید دیگه؟
برگشت گفت نه,من از اونا برای مردم ثبت نام نکردم اصلا.چون میدونستم که دیر تحویل میدن.ولی امروز با هاشون صحبت کردم و ازشون قول گرفتم.تولیدشونم شروع شده.احتمالا فردا میرسه دستمون.اگر سفید هم بخواهید 2-3 روزه جورش میکنم.منم گفتم حتما...

قیمت تیپ1 هاچبک چند بود

MaZi Zo0M Z0oM
8 August 2010, 05:16 PM
قیمت تیپ1 هاچبک چند بود

فکر کنم 40 بود.

arash_2ti
8 August 2010, 06:14 PM
خوب اگه توليد كردن پس چرا دعوتنامه جديد نمي دن ؟
خودمم جواب بدم چون 43 ميليون فعلا خريدار داره چرا 39 ميليون بفروشن ؟:icon_mad:
بازم جواب اينكه چون اونا پولشون 4 ماهه كه خوابيده.
و باز هم جواب، خوب خوابيده باشه اصلا مگه خودروسازي ها قانون دارند ؟ تازه تو قرارداد نوشتن تحويل تابستون :icon_twis خوبه ننوشتن تحويل 89

MaZi Zo0M Z0oM
9 August 2010, 12:56 AM
اونایی که ثبت نامی بودند.اگه ماشین میخوان خوب منتظر میمونند تا دعوتنامه بیاد.تو این مدت هم بهمن جون با پولش و سودش کلی کیف میکنه.اگه بخواین انصراف بدین هم باز همون لحظه که چک نمیده بهتون.میگه برو 2 روز دیگه بیا چک حاضره.2 روز دیگه که میری چک و بهت میدن ولی حتما تاریخش مال 4 روز بعده که بازم سودش مال بهمن جون به ظاهر زرنگه.
1 نفر 2 نفر هم که نیستند.پس در تعداد که ضرب میشه کلی پول به جیب زده.بعدشم وقتی مشتری دست به نقد داره.ول نمیکنه بیاد به ثبت نامی ها بده که.البته تک و توک به قدیمیا میده که همه صداشون در نیاد+اینکه هر روز به تعدادشون افزوده نشه که اخرش مجبور بشه جریمه دیرکرد بگیره.

arash_2ti
12 August 2010, 04:35 PM
امروز تو يه تاپيك خوندم كه كساني كه از تير ثبت نام پيش خريد كردند رو 40.5 براشون حساب مي كنند. :icon_eek:

يه خبر ديگه هم اينكه تويوتا هم صادرات به ايران رو متوقف كرد. فكر مي كنيد اين مسائل در قيمت بازار اين خودرو چقدر تاثير مي ذاره ؟

فروزنده
12 August 2010, 10:47 PM
به نظر من پرداخت مبلغ بیشتر بابت نیو مزدا منطقیه.
امکانات بیشتر .ظاهر متفاوت.کابین زیباتر.پایداری بیشتر در مانورها.ماشینی به روزتر.گیرباکس 5 دنده.ایمنی بیشتر .من ماشینم 3500 کارکردشه.الان شتابش بیشتر شده البته با توجه به پرگاز حرکت کردن همیشگی من.به نظر من شتابش با قبلی فرقی نداره.یه تستی از هر 2 هم این روز ها می کنم.
من 42100 برام تموم شد به نظرم مزدای قبلی که کاملا عادی شده بود برام و حدود 35 قیمتش بود پرداخت 7 تومن منطقی بود.
ما ایرانی ها من جمله خودم عادت کردیم وقتی مدلی جدید عرضه میشه باید حتما حجم موتورشم بیشتر بشه در صورتیکه فکر نمی کنیم چقدر میتونیم از این شتاب بالا در این کشور استفاده کنیم, و باید با مصرف بالای اون در ترافیک مثل ام وی ام حرکت کنیم منتها با حجم موتور بالا!
البته میشد موتورش با همون حجم بهینه میشد و به روز تر. یعنی مصرف کمتر و قدرت بیشتر ولی خوب نشده.
ولی همین کروز کنترل که بهش اضافه شده و قابلیت کاهش و افزایش سرعت هم داره و نیاز نداره مثل کروز های بعضی ماشینها با گاز بازی کنیم که مثلا بخواهیم 5 کیلومتر اضافه بشه.در اتوبان باعث کاهش مصرف شده و کامپیوتر عدد 5.6 رو برای من به ثبت رسوند.البته با کولر خاموش و پنجره های بسته.سرعت 120.مسیر تقریبا بدون شیب. 2 سرنشین.هوا هم باد نبود.فقط از فن استفاده کردم چون 27 درجه بود. ارتفاع هم نمی دونم چقدر بود حدود1500 متر از سطح دریا.بنزین سوپر. میزان باد چرخ جلو 32 عقب 31 البته خواستم حداقل مصرف رو بدونم.
سیستم صوتی و کیفیت چرم بهتر صندلی ها نور زنون با گردش در پیچها و ارتفاع خودرو و کروز کنترل شیفتر دنده از روی فرمان و کولر dualو پشت سری فعال هنگام ضربه ... ارزش مبلغ پرداختی بیشتر رو داره.
این حرف که 43 نمی ارزه درست نیست چون کرولا هم با قیمت حدود 41 هم نمی ارزه و 206 اتوماتیک هم 19 نمی ارزه و....
پس این سیستم قیمت گذاری و تعرفه ها درست نیست.

afshin_k
12 August 2010, 11:30 PM
نمی دونم چرا تو نشریات مختلف بین المللی پایداری و هندلینگ رو نسبت به نسل قبل ضعیف تر دونستن، و نکته دیگه شتاب ضعیف تر اون نسبت به نسل قبل هست که جای تعجب داره.

ولی با این قیمت نسبت به خودروهای دیگه نمیشه گفت نمی ارزه چون امکانات خوبی داره و ایمنی اون بالا رفته.

ashkan66i
15 August 2010, 10:18 AM
به نظر من تا ماه دیگه به علت وارد نشدن ماشینای وارداتی دیگه مزدا3 تنها یکه تاز بازار خودروهای داخلی شده و همه ی هیوندای و کیا سواران هم کم کم مجبور به خرید مزدا میشن.
و افزایش تقاضاو...!!
و همچنین به علت نرخ بسیار بالاتر ثبت نامی های جدید..!!
و این یعنی قیمتش میشه حدود 45 میلیون!!

arash_2ti
15 August 2010, 11:14 AM
متاسفانه روند افزايش قيمت مزدا 3 جديد و قديم در بازار آزاد ادامه داره. ظاهرا فروش 43 ميليوني مثلا فوري گروه بهمن هم با احتساب حدود 1.5 ماه خواب پول همون 45 در مياد.
اگه ثبت سفارش خودرو وارداتي آزاد نشه كه اين قيمتها تثبيت خواهد شد.

MaZi Zo0M Z0oM
16 August 2010, 03:12 PM
به نظر من پرداخت مبلغ بیشتر بابت نیو مزدا منطقیه.
این حرف که 43 نمی ارزه درست نیست چون کرولا هم با قیمت حدود 41 هم نمی ارزه و 206 اتوماتیک هم 19 نمی ارزه و....
پس این سیستم قیمت گذاری و تعرفه ها درست نیست.

با سلام خدمت دوست خوبم.
کلا با این رویه بخوایم ادامه بدیم نه تنها نیو مزدا,بلکه هر خودرویی که تو بازار کشورمون موجوده یا قراره وارد بشه رو باید بگیم نمی ارزه و بریم از 1 کشور دیگه خودمون و به شخصه وارد کنیم.

با توجه به اطلاعات خوبی که سایر عزیزان در مورد نحوه واردات و عدم واردات و طعرفه و افزایش قیمت و عدم ثبت سفارش و .... لطف فرمودند و گفتند با این اوصاف این قیمت گروه بهمن جـــــــــــــــــــــون برای NEW MAZDA 3 خیلی بهتره.تازه اگه زبونم لال و خدای نکرده گرونتر هم بشه بازم باید خدا رو شکر کرد.
لنگه کفش هم در بیابان غنیمت ایست,به از هیچ.

ashkan66i
16 August 2010, 04:28 PM
دوستان من دعوتنامم 15روزه خورده. ثبت نام 7 بهمن هم هستم.(7ماه پیش) اما مابقی پولو ندارم بریزم. چطوری میتونم بفروشمش..!؟
فقط به نظرتون چند آگهی بدم خوبه؟! مخصوصا با روند افزایش قیمت پلاک شده ها و وضعیت بازار!!
10.000.000 واریزی+970.000سود 18%

Validator
16 August 2010, 05:51 PM
دوستان من دعوتنامم 15روزه خورده. ثبت نام 7 بهمن هم هستم.(7ماه پیش) اما مابقی پولو ندارم بریزم. چطوری میتونم بفروشمش..!؟
فقط به نظرتون چند آگهی بدم خوبه؟! مخصوصا با روند افزایش قیمت پلاک شده ها و وضعیت بازار!!
10.000.000 واریزی+970.000سود 18%
فکر کنم از طریق اداره فروش مرکزی بتوانید به نام فرد دیگری (به جز بستگان) صلح کنید. قیمتش فکر کنم خیلی عادلانه است (برای خریدار!) و احتمالا بیشتر می توانید بفروشید.

arash_2ti
18 August 2010, 02:25 PM
امروز من براي تكميل وجه دعوتنامه رفته بودم نمايندگي، يكي از اداره مركزي فروش اونجا بود. مي گفت به زودي قيمت ثبت نامي ماشين به 42 ميليون افزايش پيدا مي كنه. فروش فوري هم بستگي به كشش بازار بالا خواهد رفت. :icon_eek:

dawkins
18 August 2010, 04:55 PM
خوب مبارکه ؛ گویا پول شما هم جور شد و به زودی صاحب نیومزدا 3 میشید؛به سلامتی؛:icon_excl عجب نامردهایی تا دیدن ماشین خارجی ثبت سفارش نمیشه گرون می کنن البته فکر نمیکنم کشش بازار بیشتر از 43 باشه

dawkins
21 August 2010, 08:55 AM
دیروز بالاخره این توفیق رو داشتم که به صورت کوتاه مدت سوار نیومزدا3 یکی از دوستان بشم و یک دور کوتاه در شهرک غرب بزنم _البته نه بعنوان راننده- کلا همه چی خوب بود و مخصوصا داخل این ماشین واقعا زیبا بود ولی نکته ای که باعث شد اینجا پست بدم این بود که بلافاصله وقتی از مزدا 3 پیدا شدم ادامه مسیر رو با آزرای یکی از دوستانم طی کردیم ،به نظرم معرکه بود تا الان سوار ازرا نشده بودم هم از لحاظ قدرت ماشین هم سواری لذتبخش ؛ هر چند که زیبایی داخلی مزدا 3 به نظرم اگه بیشتر نبود کمتر هم از ازرا نبود ولی یک فرق اساسی هم داشت که توی ازرا حس بهتری به ادم منتقل میکرد با اینکه ازرا چندین سال هست تو کشورمونه ولی همچنان نگاهها رو به خودش جلب میکرد ولی مزدا 3 با وجود جدید بودن به اندازه ازرا جلب توجه نمیکرد یعنی احساس نمیکردی ماشین 43 تومنی سواری تقریبا در حد همون مزدا 3 قبلی بود یا سراتو ، بیشتر نگاهها از روی کنجکاوی مخصوصا به خنده جلوی ماشین بود ، حتی به نظرم از این نظر در حد سوناتا هم نبود و سوناتا از دید بیننده ماشین لوکس تر و با کلاس تری محسوب میشه ؛حالا شاید چون کوتاه مدت سوار مزدا بودم این طوری به نظرم اومد ولی از دیروزبدجوری تو فکر افتادم وقتی مزدارو تحویل گرفتم بفروشم یه ازرای تمییز 2009 بگیرم

ashkan66i
23 August 2010, 04:22 PM
امروز من براي تكميل وجه دعوتنامه رفته بودم نمايندگي، يكي از اداره مركزي فروش اونجا بود. مي گفت به زودي قيمت ثبت نامي ماشين به 42 ميليون افزايش پيدا مي كنه. فروش فوري هم بستگي به كشش بازار بالا خواهد رفت. :icon_eek:
منم با توجه به فروش فوری بهمن که 43.000 میلیونه و مثلا 10روزه تحویل میدن و همین 42 شدن قیمت کارخونه با شما موافقم... :icon_conf حتما توی این ماه به 45 میلیون میرسه...!! مخصوصا با علاقه ای که با دیدنش توی همه شکل می گیره..!!! :icon_sad:

nimass77ir
24 August 2010, 07:00 PM
من فکر می کنم این افزایش قیمتها موقتی هست و مثل مزدا 3 قدیم نمیشه . باید قبول کرد که مزدا 3 قدیمی با قیافه جذابی که داشت به مرور مشتریان بیشتری پیدا کرد و کارخونه تونست بکشه روی قیمت . اما در مورد مزدا 3 جدید برعکس هست موضوع . الان خیلی از کسانی که ثبت نام کردن واسه سابقه مزدای قبلی هست . خیلی ها به هوای کاسبی کردن و اینکه میدونن اولشه و میشه با قیمت بالاتر فروخت ثبت نام کردن . اما به نظر من تا چند ماه آینده این حباب کاذب فرو میشینه و فقط میمونه مشتریان واقعی . اون زمانه که کاهش فروش و در نتیجه کاهش قیمت شروع میشه . با توجه به وجود ماشینهای جذابتر در این محدوده قیمت بعید هست موفقیت مزدا 3 قدیمی تکرار بشه . شاید این رو خود مسئولین بهمن هم درک کردند که به دنبال محصولی مثل مزدا 2 هم هستند .

فروزنده
26 August 2010, 01:10 PM
این که در ابتدا فروش بیشتری داره درسته ولی اینکه قیمت پایین میاد از محالاته.
در کشور عزیزمان هیچی ارزان نمیشه حتی اگه قدیمی و بونجول و.... باشه.و گرانتر هم خواهد شد.
من به شخصه ماشین زاپن رو بهتر از ماشینهای کره ای میدونم حتی اگه اونها زیباتر هم باشن.
این نظر منه و ممکنه برای کسی برعکس باشه.
همانطور که مزدای جدید رو زیباتر از قبلی میدونم.

dawkins
26 August 2010, 04:15 PM
امروز رفتم نمایندگی که ثبت نام کردم ، در مورد قیمت فروش نقدی یک چیزی شنیدم که هوش از سرم پرید ،فروش نقدی سدان 42.800 و فروش نقدی هاچ بک 44.500!!!! هاچ بک عجب گرون شده!!!

dawkins
7 September 2010, 10:11 AM
دیروز از روزنامه دو تا هاچ بک قیمت گرفتم ، مشکی:44.500 و آبی :45 تومن ؛ سدان سفید هم بود 42.300 تا 42.500 ، هاچ بک آبی که امروز صبح هم زنگ زدم بود و هنوز فروش نرفته ولی مشکی رو نمیدونم ، شاید رفتم از نزدیک دیدمش چون تا الان هاچ بک مشکی ندیدم

arash_2ti
15 September 2010, 02:14 PM
خوب كيا موتور هم ايران رو تحريم كرد و مشكلات واردات جدي ترين رقيب مزدا 3 يعني سراتو چند برابر شد. به عبارتي تو رنج 40 ميليون تقريبا مزدا 3 تك سورس شد متاسفانه. اميدوارم بهمن سواستفاده نكنه و قيمت رو بازم بالا نبره.

MaZi Zo0M Z0oM
15 September 2010, 04:21 PM
خوب كيا موتور هم ايران رو تحريم كرد و مشكلات واردات جدي ترين رقيب مزدا 3 يعني سراتو چند برابر شد. به عبارتي تو رنج 40 ميليون تقريبا مزدا 3 تك سورس شد متاسفانه. اميدوارم بهمن سواستفاده نكنه و قيمت رو بازم بالا نبره.

با سلام خدمت دوستان گرامی.
یعنی هنوز هیوندای اعلام نکرده تحریم بر ایران رو؟خوب خدا رو شکر تا لحظاتی دیگر هنوز مردم میتونن هیوندا بخرند.مبارکشون باشه.
روابط ژاپنی ها با ایران خیلی مستحکم تر و با سابقه تر از رقبای کره ایشونه.منظورم مزدا و نیسان در مقابل هیوندای و کیا.چون اگه نیسان بخواد تحریم کنه ایران و دیگه کی Z24 بخره واسه کارت سوختش؟؟؟
با این وضعیت شنبه اول هفته قیمت ریو رو هم سایپا 1 تومن میبره روش دیگه؟
ارش جان دلت خوشه ها؟؟؟؟هر وقت که ما امیدوار بودیم که مثلا بهمن جون فلان کار رو انجام نده و یا ماشین و بموقع و کامل و با رنگ درخواستی شما تحویل بده اونم حرفهای من و شما و گوش داد و انجام نداد و طبق خواستمون عمل کرد؟؟؟
بی دلیل که 5 روز فروش فوری نمیگن که؟فردا هم که گرونش میکنه میگه من که فروش فوری گذاشتم.شما نخریدید.راستی جریان فروش فوری های فقط تیپ 1 چی بوده؟مشکل داشتن یا چیز دیگه ای مد نظرشون بوده؟
هاچ بک هم بوده یا فقط سدان؟کسی اطلاعی داره!

arash_2ti
27 September 2010, 10:32 AM
به نظرتون چرا با وجود گرون شدن چند ميليوني تمام خودروهاي لوكس و نيمه لوكس بازار، مزدا 3 جديد افت قيمت داشته.
تا اونجايي كه من مي دونم در حال حاضر قيمت سراتو جديد فول 40 به بالاست و هيوندايي I30 هم خود آسان موتور مي ده 40 (با ماليات)
شواليه هم به 40 نزديك شده و ....:icon_eek:
با اين حال مزدا 3 جديد كه از 43 شروع كرد الان 42 هم تو بازار پيدا مي شه و تازه مشتري هم نداره !
خود من فكر مي كنم مشكل عرضه زياد و يكباره تعداد زيادي از اين خودرو بوده و تا ماه ديگه باز قيمت بالا بره. شما چي فكر مي كنيد ؟

sepehr-saheli
27 September 2010, 11:49 AM
بهرحال تعیین کننده بازار پایتخت هست.ولی تو رشت این ماشین خیلی استقبال شده تو نمایشگاها نمی مونه ماشین.قیمتش هم بالاست طوری که مدام نمایشگاها دارن از تهران می خرن و میارن.تو خیابون ها هم آنقدر زیاد شده که نمیشه یه خیابون رو بری و 2 تا نبینی.اگه تو ایران به همین شکل باشه که مثل نسل قبلی هم خیلی گرون میکنه گروه بهمن و هم بیش از حد زیاد می شه(راستش من اولش چون عده ای می گفتن زیبا نیست خوش حال بودم که تعدادش مثل 407 کم می مونه ولی حالا انگار نظر همه عوض شده و بدجوری دارن می خرنش تو مدت کوتاه در رشت 10 برابر 407 به چشم می خوره)

dawkins
27 September 2010, 01:48 PM
به نظر من هم که همونطور که آرش میگه استقبال خوبی از این ماشین نشده ،قیمتش هم به نظرم به همین دلیل افت کرده نه عرضه زیاد ؛ چون در واقع عرضه زیادی نداشتن فقط یه مدت تیپ 1 رو فروش فوری دادن بیرون ولی برای تیپ 3 باید با تاخیر تحویل گرفت ،قیمت سدان اون اوایل 43.500 بود الان من آگهی 42 هم دیدم البته بیشتر حدود 42.500 قیمت میدن دلیلش هم این هست که تو قیمت 43 ماشین فروش نمیره و صاحبهای ماشین مجبور شدن برای فروش قیمت رو بیارن پایین، هاچ بکش هم که انگار تخمش رو ملخ خورده، اصلا نیست . من از بازار شهرستان خبر ندارم اینطور که دوستمون میگه تو رشت که خوبه شاید ما هم برای فروش مجبور بشیم ماشینمون رو ببریم اونجا:icon_razz

Salman17
27 September 2010, 03:12 PM
بنظره من قیافه مزدا قدیمی ها هم بهتره !

amingzj
27 September 2010, 04:13 PM
نظر همه دوستان مهترمه اما به نظر من بهمن واقعا از ایران خودرو هم بدتره !!
خیلی بی جهت قیمت رو بالا اعلام میکنه
وقتی ماشین توی کشور تولید میشه باید به قیمت پایین تری نسبت به رقبای وارداتیش به دست مردم برسه ولی در عمل درمورد مزدا3 و گروه بهمن برعکس شده !

به نظر شخصی من که فقط هم برای خودم محترمه ! مزدا3 جدید اصلا و ابدا به این قیمت نمیارزه و در اینده پیش بینی میکنم قیمتش پایین تر بیاد و احتمالا نمونه های کارکرده هم افت قیمت زیادی پیدا کنند .

arash_2ti
26 October 2010, 04:19 PM
خوب بالاخره روند افزايشي قيمت خودروهاي خارجي تاثيرشو روي اين ماشين هم گذاشت و از تاريخ سوم آبان مدل صندوقدار فول (تيپ 3) تحويل فوري بهمن شد 45 ميليون ناقابل.
البته بازهم در مقايسه با افزايش قيمت تويوتا و كيا و ... كمتره ولي خوب اين خير سرش مونتاژه نه وارداتي. دلار هم كه ارزون شد بگيم براي اونه :icon_mad:

amingzj
26 October 2010, 05:14 PM
خوب بالاخره روند افزايشي قيمت خودروهاي خارجي تاثيرشو روي اين ماشين هم گذاشت و از تاريخ سوم آبان مدل صندوقدار فول (تيپ 3) تحويل فوري بهمن شد 45 ميليون ناقابل.
البته بازهم در مقايسه با افزايش قيمت تويوتا و كيا و ... كمتره ولي خوب اين خير سرش مونتاژه نه وارداتي. دلار هم كه ارزون شد بگيم براي اونه :icon_mad:
واقعا متاسفم !!
به نظر من شاه دزد خودروساز ها همین گروه بهمنه .......

هیچ وقت یادم نمیره اتاق قبلی رو روز اخر ثبت نامش رسیدم تیپ 3 رو میداد 28500
اومد بیرون قیمت رو برد رو 30 تومن
یه شب خوابید صبح پاشد قیمت شد 32500
این اواخر هم 35500

من نمیفهمم چه خبره ؟!
واقعا هیچ نهاد مسئولی برای نظارت به این مفت خوری ها نداریم ؟!
البته میدونم کسی جرات نداره به اقای بهمن ( شما بخونید ... ) چپ نگا کنه .:icon_mad::icon_mad:

MaZi Zo0M Z0oM
27 October 2010, 12:35 AM
واقعا متاسفم !!
به نظر من شاه دزد خودروساز ها همین گروه بهمنه .......

البته بهمن جون هوشش بالاست ولی از ابتدا که اینطوری نبوده!یقینا معلمهای با تجربه ترش یعنی سایپا و ایرانخودرو این بچه هه که یه روزی خیلی خوب بود رو اینجوری تربیت کردند.

من نمیفهمم چه خبره ؟!
واقعا هیچ نهاد مسئولی برای نظارت به این مفت خوری ها نداریم ؟!

اگه قرار بود منو شما هم ازش سر در بیاریم که دیگه نمیشد سیاست!
معلومه که نه.همه نشستن سر یه سفره و دارن بیچاره ها یه لقمه نون و بوقلمون هم میخورن هم میذارن تو جیباشون که تو راه گرسنه اشون نشه.اگه به یکی ظلم بشه و یه لقمه کمتر نوش جان کنه اونوقته که بر اسم نظارت و حقوق مصرف کننده او از این صحبتها به عنوان نهاد تشکیل شده و مسئول رسیدگی به این اوضاع منصوب شده و فقط نظارت میفرمایند نه اعمال قوانین.چون دوباره به سیستم در اینده باز خواهند گشت و پست و مقام خودشون رو ضمن تجلیل پس خواهند گرفت.
5 ماهه که ماشین اومده بیرون 7 تومن افزایش قیمت تو رنج همون 45 میلیون داشته.یعنی در حدود بیشتر از 15 درصد قیمت اولیه!
تا یکسالش ببین چند درصد میشه این تورم.شایدم مزدا 6 نمیاد و اینا برنامه ریزی برای جیبشون داشتند و حالا با بالابردن قیمت میخوان ضرر تحمیلی به خودشون رو رو سر و گردن مشتری بیچاره دایورت کنند؟؟؟

alibiqam
2 January 2011, 11:54 AM
با سلام،
من هم میخوام یه تیپ 3 بگیرم فقط موندم ارزش 44500000 تومن رو داره یا نه ؟
یعنی بازار دست دومش چطوریه ؟
ممنون اگه راهنمایی کنین.:icon_neut

arash_2ti
2 January 2011, 03:50 PM
اگه مي خواهيد نقد خريد كنيد به هيچ عنوان سراغ نمايندگي نريد و از همشهري خريد كنيد. تا 43 صفر خشك رو مي تونيد بخريد. تازه همونروز ماشين به رنگ دلخواهتون رو سوار مي شيد. نه اينكه كلي پول بخوابه و بعدش بگن اين رنگ رو داريم و اون رنگ رو نداريم. بازار دست دوم هم بدك نيست مثل ماشيناي هم رده خودشه.

dawkins
2 January 2011, 08:57 PM
همونطور که آرش گفت شما با دو روز گشتن تو آگهی های همشهری می تونید با اختلاف قیمت زیادی از نمایندگی ماشین رو خریداری کنید و خیلی راحت تر هم هست در مورد ارزش داشتن یا نداشتن خودتون باید قضاوت کنید و ببینید چه خواسته های دارید بهتر هم هست ببینید با این قیمت به جز مزدا 3 چه ماشینی می تونید بگیرید و مزدا رو با اونا مقایسه کنید در مورد بازار دسته دوم هم میشه گفت کلا مزدا برند خوشنامی هست تو ایران و فکر می کنم بازار خوبی داشته باشه

Real Madrid
2 January 2011, 10:00 PM
شما با 44 تومن می تونید یه کیا اپیروس در حد صفر بخرید .امروز یکی تو دیدم با کارکرد 19000 و 5 سال گارانتی می داد 44 تومن .کنارش هم یه مزدا 3 بود که 43500 گذاشته بود .هر کسی یه سلیقه ای داره ولی من باشم اپیروس رو بر می دارم.

agha fazel
3 January 2011, 02:03 AM
ولی من باشم اپیروس رو بر می دارم.

با احترام کامل به نظر دوستمون من باشم ما بین این 2 انتخاب مزدا رو انتخاب میکنم

مصرف خیلی خیلی کمتر
صفر کیلومتر بودن و اطمینان از سلامت ( معلوم نیست اون 19000 تا رو چطور رانندگی کردند و اب بندی درست شده یا نه ! )
مدرن و به روز تر بودن
کوچکتر بودن
زیبا تر بودن از نظر من چون سلیقه ای است
بازار بهتری در زمینه دست دوم داشتن
از همه مهمتر ژاپنی بودن
و ...

همه اینها از مواردی هست که من رو به مزدا بیشتر متمایل میکنه تا اپیروس کارکرده :icon_cool

در ضمن دوست من فعلا به نظر من بازار خودرو گیجه و معلوم نیست چه سرنوشتی خواهد داشت , پیشنهاد من : اگر ماشین خارجی صفر میخواهید بخرید (مدل میلادی ) الان ایده ال ترین زمان هست چون تازه سال میلادی عوض شده و هم صفر خریدنش به صرف هست هم کارکرده . ولی اگر ماشین صفر ایرانی بخرید بدترین زمان ممکن همین 2 ماه اخر ساله که تا شما چشم بر هم بذارید 2 ماه گذشته و ماشین شما کلی به خاطر فقط افت مدل افت قیمت خواهد داشت !

ضمن اینکه با در راه بودن ماشین های جدیدی که با بازگشایی احتمالی ثبت سفارش ( به نقل از روزنامه اقتصاد ) کمی صبر کردن هم عاقلانه به نظر میاد و احتمال کمتر شدن این قیمت ها و عرضه شدن مدل های به روز تر با همین حدود قیمت زیاده !

شما فرض کنید اسپورتج جدید با قیمت حدود 50 تومان وارد بازار بشه ! حالا با 5 میلیون اختلاف کدام گزینه بهتره ؟ مزدا یا اسپورتج جدید ؟

یا علی

RED-LINE
3 January 2011, 03:22 AM
واقعا برای گروه بهمن متاسفم!!
یک زمانی قصد خرید تیپ1 اتاق قبلی رو داشتیم ،اون موقع قیمتش حدود29بود فکر کنم،دوماه بعدش قیمتش شد31.5 این آخریا 32 و خورده ای!
سری اولی ها که 45روزه تحویل دادن بهشون سال 85براشون در اومد 25-6تومن،دزدی هم حدی داره واقعا!

MaZi Zo0M Z0oM
3 January 2011, 02:34 PM
من باشم ما بین این 2 انتخاب مزدا رو انتخاب میکنم
مصرف خیلی خیلی کمتر
صفر کیلومتر بودن و اطمینان از سلامت
مدرن و به روز تر بودن
کوچکتر بودن
از همه مهمتر ژاپنی بودن
و ...
در ضمن دوست من فعلا به نظر من بازار خودرو گیجه و معلوم نیست چه سرنوشتی خواهد داشت ,

با سلام و عرض ارادت؛
همونطور که دوست خوبم اشاره نمودند بازار خودرو گیجه و معلوم نیست .... البته با اوضاع و احوالی که تو چند وقت اخیر در قسمت صنایع خودروسازی و همینطور عواملی که مانع از فعالیت و فروش خودرو های وارداتی شرکتی شده و ... نشان از ان خواهد داشت که هر از چند گاهی شوک و ضربه سنگینی به این بخش وارد میشود که جز واماندگی و سر در گرمی خیلی از افرادی که در این رابطه فعالیت مینمایند یا به قصد مصرف کننده وارد این مخمصه میشوند به ناچار از یک سمت بالاخره این ضربه رو متحمل میشوند.
با این اوصاف نه تنها بقول دوست خوبم فاضل عزیز که فرمودند:
((فعلا بازار خودرو گیجه و معلوم نیست))
بلکه میتوان امیدوار بود که در اینده هم وضعیت بازار خودرو سرنوشتی نامعلوم و سردرگم خواهد داشت و تغییر جهت ان بستگی به منافع شخصی و یا گروهی متفکران و مداخلان تاثیر گذار در این بخش،دارد.

MaZi Zo0M Z0oM
3 January 2011, 03:13 PM
واقعا برای گروه بهمن متاسفم!!

دوست عزیز با سلام.
شکایت شما و نارضایتی شما را حتما به گوش مسئولین امر خواهیم رساند

با تشکر از حسن انتخاب و انتقاد شما.
منتظر اعلام نظرات مجدد شما هموطن گرامی که ما را شناخته و به ما لطف دارید هستیم.
به پاس این قدر دانی 2 تومن دیگر هم به قیمت محصولات بزودی اعمال و اضافه میشود.

با تشکر

مدیر عامل

(دکتر/مهندس) فلانی

ببخشید یک لحظه صبر کنید!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
ببخشید الان بخش نامه دادند از دبیر خونه که ؛
به دستور بچه های بالا : فعلا ارجحیت و اولویت نامه ها و یا پیشنهادات ؛ با آن نامه هایی است که مصرف کنندگان تقدیر و تشکر کردند و هیچگونه گله و شکایتی ندارند و خواستار افزایش قیمت محصولات خودرویی کشور دارند و قصد حمایت و کمک به این صنعت به جهت پیشبرد اهداف و بال بردن ارقام مورد نظر برای امار گرفتن و اعلام آن در رسانه های عمومی پس از دستکاری را دارند میباشد و فعلا نامه های انتقاد امیز بایگانی میشود البته انشاءالله خوانده میشود هاااااا،نگران نباشید ولی جناب رئیس و مدیران محترم عامل بخاطر اینکه بیکار نباشند و از اوقات فراقت خودشون پس از بازنشسنگی و وقتی که کاملا دست و پا و کلا هیچ یک از اعضاء اندام مبارکشون هیچ ارتباطی با این صنعت ،چه مستقیم و چه با واسطه نداشتند و از کار افتادند (به سلامتی) حتما انتقادات و نظرات مصرف کنندگان را مطالعه خواهند کرد!
ولی....

«براستی برای کدامیک از گروه های فعالیت کننده و یا نظارت کننده در قسمت صنایع و یا ادارات زیر مجموعه و مرتبط با صنایع خودروسازی کشور عزیزمون میتوان ابراز خوشحالی و تشویق و یا عدم ابراز تاسف را اعلام نمود؟.... »

براستی برای کدامیک؟؟؟؟؟؟؟

یا حق...

arash_2ti
3 January 2011, 05:33 PM
فكر كنم براي بخش فروششون. چرا كه بدون كمترين هزينه كردن و حتي يه ذره ادب و احترام مي توانند خودروي نامعلومي را براي زمان نامعلومي با قيمت نامشخصي پيش فروش كنند. اين كار را تا حالا بخش فروش هيچ خودروساز ديگري در خارج از ايران نتوانسته كه انجام بده.:icon_eek:

dawkins
3 January 2011, 09:26 PM
فكر كنم براي بخش فروششون. چرا كه بدون كمترين هزينه كردن و حتي يه ذره ادب و احترام مي توانند خودروي نامعلومي را براي زمان نامعلومي با قيمت نامشخصي پيش فروش كنند. اين كار را تا حالا بخش فروش هيچ خودروساز ديگري در خارج از ايران نتوانسته كه انجام بده.:icon_eek:

صددرصد باهات موافقم ؛دقیقا حتی یه ذره ادب و احترام ندارند گویا طلبکار هستند ازت و شما بعد چندسال داری 45 تومن بدهیشون رو پرداخت میکنی !!! در ضمن این قیمت نامشخص هم واقعا همیشه رو اعصاب هست میگن به قیمت روز اون زمان ، یعنی چی؟!! شما چند ماه قبل پیش خرید میکنی بدون اینکه بدونی چقدر باید در اینده پول بدی؛ واقعا شاهکار هستند