PDA

View Full Version : مقایسه 206 پایه گازسوزV10با سمندEF7 موتورملی

gandolf05
15 June 2010, 08:51 AM
از دوستان عزیز درخواست دارم تا مقایسه ای بین این دو خودرو ،که هر دو دارای موتور پایه گاز سوز هستند داشته با شند
مصرف کننده ماشین رو هم خانواده ای 4نفره منظور میکنیم
الزامات خانواده هم : ماشینی ایمن،راحت ، با کیفیت و کم دردسر که به راحتی نخواد ادم رو به تعمیرگاه بکشه،لوازمی با قیمت معقول،
در ابتدا مشخصات هر دو خودرو رو مینویسم تا بشه راحت تر بحث کرد:

206V10:
تجهیزات:فول آپشن
نوع سوخت:بنزین و گاز
نوع موتور: TU5G
حجم موتور: cc1600
گیربکس: دستی
قدرت موتور: 105اسب بخار در 5800
حداکثر گشتاور: 142 نیوتن متر در4000دقیقه
تعداد سوپاپ:16
کیسه هوا:دارد
ترمز ضد قفل(ABS): دارد
نوع ترمز عقب: دیسکی توپر
میانگین مصرف سوخت ترکیبی:606لیتر در 100کیلومتر

سمند با موتور EF7:

تجهیزات:------
نوع سوخت:بنزین و گاز
نوع موتور: EF7
حجم موتور: 1700cc
گیربکس: دستی

قدرت موتور: حداکثر قدرت موتور در 6000دور
بنزین:113
گاز:103

حداکثر گشتاور: حداکثر گشتاور در4500دقیقه
بنزین:155
گاز:136

حداکثر سرعت:
بنزین :189
گاز:181

تعداد سوپاپ:16
کیسه هوا:-------
ترمز(ABS) : 4کاناله+4سنسور+EBD
نوع ترمز عقب: کاسه ای
نوع ترمز جلو: دیسکی تهویه شونده

میانگین مصرف سوخت ترکیبی:
بنزین:7.8lit
گاز:7.8 Kg

وزن:با مخازن گاز و بنزین پر 1360 کیلوگرم

توجه:
مشخصات V10 برای کار با بنزین و گاز رو نتونستم جدا پیدا کنم و نمیدونم این اعداد برای موتوراین ماشین، براساس گاز هست یا بنزین(اگه سراغ دارید لطفا بنویسید)
قیمت دو خودرو هم در حال حاضر فکر کنم این باشه:
16500 برای سمند با موتور ملی
17500 برای 206 مدلV10
و در اخر هم چند سوال :
آیا به نظر شما موتور ماشین مهمترین عامل انتخاب یک خودرو باید باشه؟آیا بنظر شما درسته که براحتی از کنار ایمنی و راحتی خودرو بگزریم؟و اینکه شما تا کنون چقدر لازم بوده تااز حداکثر قدرت ماشین خودتون استفاده کنید و اینکه چند عدد بالا و پایین در قدرت و شتاب ماشین واقعا در خودرو خیلی موثر هست؟

Warrior--
15 June 2010, 09:01 AM
در پاسخ به پست های اخیر تاپیک مشکلات Samand EF7:

V10 کم تولید می شود ولی بلاخره تولید دارد...
قیمتش حدود همان 17.5 است که فرمودند ولی به 18 نمی رسد.(قیمت دقیق دقیقش را نمی دانم)
کیفیت قطعات EF7 بهتر از TU5G است. در برخی قطعات خیلی بهتر از TU5G هم هست!
سیستم دزدگیر سمند را می توان خیلی ساده دور زد ولی از 206 به دلیل داشتن ایموبلایزر سرقت تقریبا امکان پذیر نیست مگر با تعویض ECU!(که حداقل 1 ساعت زمان می برد برای آقا دزده)

با تشکر

gandolf05
15 June 2010, 09:53 AM
این هم چند نقل قول که در تاپیک مشکلات سمند EF7 بیان شده:

این سولات بنده:

1-از ترمز و سیستم ترمز خودرو EF7چقدر راضی هستید؟
2-ماشینEF7 با بنزین خوب کار میکنه و شتاب اون با گاز یکی هست یا نه؟
3-شتاب ماشین در لحظات اولیه چجوره؟بیشتر تو سبقت منظورم هست که اگه گاز رو بچسبونی زود دور میگیره یا مرده مرده میره
4-صندوق عقب برای سمند مونده یا اندازه صندوق پراید هاچبک هست؟
5- عملکرد موتورEF7 چجوره یعنی زیاد باید رفت نمایندگی یا نه ادم رو اذیت نمیکنه؟
6-اگه بازم بخواید پایه گاز سوز بخرید ایا ازش رضایت دارید که باز بدون دغدغه برید بگیرید؟
7-با یه باک گاز (17 کیلو )میشه چقدر رفت یه دست کم با رانندگی پر نوسان و دست بالا با رانندگی نرمال با سرعت 100-95 کیلومتر
8-راسته سمند در و پیکرش زود به صدا می افته؟
9-اگه سابقه رانندگی با V10 دارید بنظرتون کودوم ماشین مناسب تر هست (جمع بندی کلی نه بگیم این موتورش خوبه اون تجهیزات کل کودوم سرتره)
با تشکر

این هم پاسخ جناب :Warrior--

من هم تا جایی که می دانم جواب سوالات شما را می دهم:

1-ترمز های V10 خیلی بهتر از هر نوع Samand هستند.
4-کمی از پراید هاچ بک بزرگ تر است.
5-موتورش از همه نظر بهتر از TU5G است. (چقدر بگویم؟ )
8-متاسفانه به دلیل کیفیت نه چندان قابل قبول منتاژ بعد از مدتی به سر و صدا می افتد.

پاسخ جناب Farshid_B

ولی با اجازه مدیران منم نظرم رو همین جا می گم. به جز از لحاظ موتوری که EF7 کمی سرتر از TU5G هست در تمامی موارد V10 از سمند بالاتره...
موفق باشید.
پاسخ جناب arash_1982

به جز مورد 8 در تمام موارد EF7 سرتر هست.

gandolf05
15 June 2010, 09:57 AM
اینم سوالات جناب Danial_4139
بهتره مشخصات رو جدا گونه برسی کنیم !

1 - موتور کدوم خودرو با گاز و بنزین بهترین کارایی رو داره ؟
2 - پیمایش کدوم خودرو با گاز بیشتره ؟
3 - ترمز و امنیت کدوم خودرو بهتره ؟
4 - فضای صندوق و فضای سرنشین کدوم خودرو مناسب تره ؟
5 - کدوم خودرو در قبال پول پرداختی ارزش بیشتری داره ؟
6 - کدوم خودرو هزینه نگهداری کمتری داره ؟ ( قطعات یدکی بدنه و موتور )
7 - کدوم خودرو سرعت ، شتاب و راحتی بیشتری داره ؟
8 - کدوم خودرو بازار خرید و فروش بهتری داره ؟

غیر از مورد 3 میشه برای باقی موارد دلیل بیارید ؟

این هم پاسخ خودم

من اان چند روزه تو نت بخصوص TT دارم درباره این دو خودرو میخونم:
اینها نظر بنده هست هرکجا اشتباه میگم راهنمایی کنید تا اشتباهم رو بفهمم
1-در وضعیت حاضر خیلی ها ز مصرف سوخت EF7 (بنزین)تاراضی هستند و میگن هم زیاد می سوزه هم شتاب خوبی باش نداره
اما در گاز برتری با سمنده
4-فضای کودوم خودرو مناسبتره ایا منظورتون بزرگی و حجم هست یا امکانات رفاهی؟
در حجم سمند و در امکانات 206 صندوق هم اینگونه که بچه ها توصیف میکنند مال هر دو در یه حده و ان تفاوت خیلی فاحشی در کار نیست
5-سمند 16500 هست و 206 قیمتش 17500
این برمیگرده به سلیقه که شما بگید چه میخواید معمولا افزایش قیمت و ارزش افزوده بیشتر در امکانات خودرو بیشتر به چشم میاد نگاه کنید یه میلیون گرونتر اما امکانات افزودش به این مبلغ نمی ارزه:
تهویه مطبوع ،ایربگ،ترمز به مراتب بهتر،پیکربندی و مونتاژبهتر و.....
6-هزینه نگهداری کمتر هم جای بحث داره
206قطعاتش به مراتب گرونتر هست اما کیفیتی به مراتب بیشتر هم دارند یعنی افزایش قیمت دربرابر افزایش کیفیت که بنظر معقول میاد
بعد هم با توجه به اذهان همه 206 اگه خوب باهاش تا کنید خیلی کم به خرج می افته اما سمند رو خیلی هاا از در صندوق تا کیفیت بد صندلی هاش می نالند
درباره قطعات موتور حقیقتش جایی چیزی ندیدم
7- این مورد بجز راحتی رو هم بایک شخصی که با هر دو خودرو رانندگی کرده نظر بده چون اینگونه بهتره
اما در کاغذ موتور ملی هم بهتره هم سرتر
و اما راحتی هم که معلومه 206
8-بازار خرید کودوم بهتره
اینجا پیش ما بازار خرید جفتش خوب نیست چون مردم با گاز حال نمیکنند
اما اگه بنزین رسید400 تومن اونوقت برای هر دو مشتری زیاد پیدا میشه و هر دو مطمئنا بازارشون خوب میشه و مطمئنا 206 با یه تومن قیمت بیشتر رو زمین نمیمونه و حتما مشتری خاص خودش رو داره

پاسخ جناب a_rudi

باتشکر از دوست عزيزم
در مورد قيمت مدلي از 206 دوگانه سوز که قابل مقايسه با سمند با موتور جديد باشه ميشه V10 که مدتي است اصلا توليد نميشه، حالا نمي‌دونم صفرش تو بازار هست يا نه . اما قيمتش خيلي بالاتر بايد باشه اين مدل گازسوز شده V8 هستش که 16700 چوب قيمتشه و دوگانه‌اش بايد حدود 18000چوب باشه که باقيمت 16525چوب سمند اصلا قابل مقايسه نيست، سيستم دزدگير سمند و تشکيلات ديگه‌اش هم سر تره، اما از نظر جايي که ماشين اشغال ميکنه در پارک کردن مخصوصا سمند مشکل تر از 206 هستش و باقي داستان ها که دوستان فرمودن
درود

MoHaMaD Z
15 June 2010, 09:59 AM
توی موتور به نظر من کاملا برتری با موتور EF7 هست . چون هم قدرتش بیشتره هم تکنولوژیش از TU5 بالاتره .
وقتی بحث ترمز میاد وسط قضیه کاملا به نفع 206 تموم میشه چون :
1 - وزن 206 کمتره
2 - ترمز های چهارچرخش دیسکی هستن
البته من بهتر بودن ترمز 206 رو فقط به دلایل بالا قبول دارم نه مثلا کیفیت بهتر ترمز 206 ( منظورم مارک ترمز ABS هست )
توی ایمنی هم که دیگه کاملا مشخصه که 206 بر سمند برتری داره .
کیفیت هم که باز 206 برتره . البته با توجه به خبری که دوستان در مورد داخلی سازی قطعات 206 دادن فکر میکنم باید شاهد کم شدن کیفیت 206 هم باشیم .
حالا با توجه به به انتظارات شما من نظرم اینه :
1 - ایمنی : بدون شک 206
2 - راحتی : بستگی داره منظورتون فضای سرنشینان باشه یا نرمی ماشین اگه فضای سرنشینانه که به نظر من سمند برتره اما توی سرعت های پایین 206 نرمتر و راحت تر کار میکنه ( توی سرعت های بالا نظری ندارم ) ! در مورد مسافرت های طولانی هم با 206 مسافرت نداشتم و نمیتونم در موردش نظر بدم ولی ما با 5 نفر بزرگسال و یه بچه 8 ساله که جمعا میشه 6 نفر رفتیم مسافرت از لحاظ راحتی به هیچ وجه مشکل نداشتیم . ( ماشین سمند )
3 - کیفیت : همونطور که در بالا گفتم 206 در کیفیت قطعات برتره اما خوب اگه یه مشکلی واسه یه قطعه پیش بیاد هزینش ... ( البته به نظر بنده هزینه ای که میپردازید در مقابل کیفیت قطعه ای که میگیرید به نظر من ارزش داره )
در کل اگه کیفیت خوب میخوای باید دور قیمت پایین قطعات رو خط بکشی !
اگه به شرایط فروش ایرانخودرو یه نگاهی بندازی میبینی که ایرانخودرو واسه محصولاتیش که هزینه نگهداریش بالاست کارت طلایی نگذاشته !!!
امیدوارم نظراتی که دادم سودمند باشه و بتونه شما رو در انتخاب خودروی مورد علاقتون راهنمایی کنه !
موفق باشید !

a_rudi
15 June 2010, 12:13 PM
خيلي از زحمات دوست عزيزمون تشکر مي‌کنم در کل ظاهر پسندي يه ماشين فاکتور مهمي هستش، اگر شما از فلان ماشين خوشتون بياد و نخريد به قول معروف هميشه چشمتون دنبالش هست. موضوع دوم بحث خانواده هست که انتظاراتشون و سليقه شون خيلي در تصميم گيري شما دخيل هستش. به قول يکي از دوستان در فروم تندر، از تندر خيلي تعريف شنيده بودند و خريدند اما بعد پشيمون شدن به دوعلت اصلي، يکي اينکه از اول از ظاهرش خوششون نمي‌اومد و بعد خانواده‌ ايشون.

بگذريم،

فاکتور قيمت هم خيلي مهمه و خدمات پس از فروش ( که فکر کنم براي هر دو خودروي مذکور محدود باشه، ) اما با توجه به اينکه اسم خودروي ملي روي سمند هستش بالطبع ايران فرقون و دولت پشتيباني بيشتري از اون به خرج ميده.
در مورد کارت طلايي که دوستمون گفتن همچين آش دهن‌سوزي نيست که اين ماشين داره اون نداره، پس از بررسي‌هاي بيشتر فهميدم تقريبا يه سوءاستفاده از طرف شرکت محترم هستش

بايد به اين دلايل هم وزن و هم نمره بديم
در حال حاضر روي جدول مقايسه‌‌اي اين دو خودرو دارم کار مي‌کنم تا با همفکري ساير دوستان و علاقه‌مندان تکميلش کنيم.

درود:icon_evil

MoHaMaD Z
15 June 2010, 12:48 PM
در مورد کارت طلايي که دوستمون گفتن همچين آش دهن‌سوزي نيست که اين ماشين داره اون نداره، پس از بررسي‌هاي بيشتر فهميدم تقريبا يه سوءاستفاده از طرف شرکت محترم هستش
کاملا درست میگید و باهاتون موافقم . ما خودمون فقط یه شیشه جلو ازشون گرفتیم .
ولی خوب به هر حال باز وجودش یه مزیته !!!

behnam-86
15 June 2010, 12:51 PM
با سلام خدمت همه دوستان.من خودم هم ef7 دارم ولی بدلایل زیر 206 پایه گاز رو پیشنهاد میکنم:
1-درسته که ef7 موتور خوبی دارد واین موتور از هر لحاظ از موتور 1600 بالاتر است ولی وزن سمندef7 بسیار بالا است (1360kg)وموقعی که شما چهار نفر مسافر 80 کیلویی سوار میکنی (با راننده)وزن به 1680 میرسد واین موتور 113 اسبی جوابگو نیست بایدحداقل 135 اسب بخار قدرت داشته باشدتا بتونه خوب از جا بکنه.(البته اگه کورس بزارین با شرایط یکسان ef7 برنده است)
2-ترمز abs سمند بهیچ وجه با ترمز 206وی8یا v10 قایل مقایسه نیست .در این مورد 100%برتری با 206 است.
3-بدنه سمند هم که همه میدونند ومن اشاره ای به این موضوع نمیکنم.
4-درسمند ef7 برخلاف v10ازایربگ وسیستم ضد سرقت هم خبری نیستوباز برد با 206 است.

a_rudi
15 June 2010, 06:36 PM
با سلام خدمت همه دوستان.من خودم هم ef7 دارم ولی بدلایل زیر 206 پایه گاز رو پیشنهاد میکنم:
1-درسته که ef7 موتور خوبی دارد واین موتور از هر لحاظ از موتور 1600 بالاتر است ولی وزن سمندef7 بسیار بالا است (1360kg)وموقعی که شما چهار نفر مسافر 80 کیلویی سوار میکنی (با راننده)وزن به 1680 میرسد واین موتور 113 اسبی جوابگو نیست بایدحداقل 135 اسب بخار قدرت داشته باشدتا بتونه خوب از جا بکنه.(البته اگه کورس بزارین با شرایط یکسان ef7 برنده است)
2-ترمز abs سمند بهیچ وجه با ترمز 206وی8یا v10 قایل مقایسه نیست .در این مورد 100%برتری با 206 است.
3-بدنه سمند هم که همه میدونند ومن اشاره ای به این موضوع نمیکنم.
4-درسمند ef7 برخلاف v10ازایربگ وسیستم ضد سرقت هم خبری نیستوباز برد با 206 است.

4- اين مورد از نظر ايربگ حق با شماست اما سيستم ضد سرقت رو پرايد هم داره، همون ايموبيلايزر هستش، اگه ماشين شما نداره بايد پيگيري کني، علامتش اينه که يه چراغ شبيه سوئيچ تو پانل کيلومتر چشمک ميزنه وقتي سوئيچ بسته است.

Warrior--
15 June 2010, 07:15 PM
سیستم ایموبلایزر پراید بسیـــــــــــــــار ساده است و می توان اگر کمی حرفه ای بلد باشید دورش بزنید :icon_twis
ولی ایموبلایزر 206 سطح 2 است و دزدیدن چنین اتومبیل هایی به تخصص بسیار زیادی نیازمند است.
ایموبلایزر سطح 3 هم در جدیدا دارد در بین اتومبیل های جدید رواج پیدا می کند.

با تشکر

gandolf05
16 June 2010, 09:45 AM
ایا هر دو موتور نباید با بنزین راحت تر کار کنند؟
مثلا شتاب TU5G با بنزین بیشتر حالت گاز هست یا کمتر؟کلا همین موتور هم باید با بنزین بهتر کار بکنه یا نه؟

Farshid_B
16 June 2010, 01:33 PM
ایا هر دو موتور نباید با بنزین راحت تر کار کنند؟
مثلا شتاب TU5G با بنزین بیشتر حالت گاز هست یا کمتر؟کلا همین موتور هم باید با بنزین بهتر کار بکنه یا نه؟
چون V10 تولیدش محدوده کسی اطلاع دقیقی از موتور TU5G نداره. ولی با توجه به این که نسبت تراکم این موتور مثل EF7 نسبتا بالاست (11 به 1) احتمالا باید با گاز بهتر کار کنه.

Warrior--
16 June 2010, 01:40 PM
اگر منظورتان اصولی تر کار کردن موتور است باید بگویم EF7 خیلی بهتر از TU5G عمل می کند چون نسبت تراکم TU5G برابر 10.5 بر 1 است ولی EF7 برابر 11 بر 1 و همچنین EF7 از سیستم هایی بهره می برد که باعث می شود با گاز سازگاری بیش تری داشته باشد(این کاملا در حدود 90% چیزی است که باید باشد چون بهترین نسبت تراکم برای گاز 13 بر 1 است!) و بدون هیچ مشکلی کار کند.

کارکرد EF7 با گاز تفاوت زیادی با بنزین ندارد ولی TU5G بنزین برایش بهتر است.

البته همه ی نوشته های این پست از برداشت های خودم هستند به غیر از این قسمت: "EF7 از سیستم هایی بهره می برد که باعث می شود با گاز سازگاری بیش تری داشته باشد"

با تشکر

Farshid_B
16 June 2010, 02:03 PM
اگر منظورتان اصولی تر کار کردن موتور است باید بگویم EF7 خیلی بهتر از TU5G عمل می کند چون نسبت تراکم TU5G برابر 10.5 بر 1 است ولی EF7 برابر 11 بر 1
ولی امیر جون نسبت تراکم TU5G هم 11ه. من فکر می کنم عاملی که باعث میشه EF7 با گاز بهتر کار کنه (یا بهتر بگیم، با بنزین خوب کار نکنه) همین نسبت تراکم بالاشه. چون در حالت بنزین سوز باعث ایجاد کوبش (Knocking) توی سیلندرها میشه. به هر حال EF7 با داشتن سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها (VVT) و احتمالا موارد دیگه به نظر می رسه بهتر از رقیبش، TU5G عمل کنه...

"EF7 از سیستم هایی بهره می برد که باعث می شود با گاز سازگاری بیش تری داشته باشد"
خوب منبعش رو هم می گفتی دیگه...!:icon_razz

Warrior--
16 June 2010, 03:13 PM
نه فرشید جان, نسبت تراکم TU5 برابر 10.5 بر 1 است.
در ضمن, موتور EF7 حتی اگر بد ترین نوع بنزین موجود در ایران را هم به خوردش دهید ناک اصلا و ابدا نخواهد داشت به دلیل سیستم های پیاده شده روی آن :icon_sad:

منبع: یکی از مسوولین پروژه ی EF7.

Farshid_B
16 June 2010, 05:11 PM
نه فرشید جان, نسبت تراکم TU5 برابر 10.5 بر 1 است.
سایت ایرانخودرو که زده 11. 10.5 مربوط به TU5 پایه بنزین سوزه. منطقی هم به نظر نمی رسه که نسبت تراکم یه موتور پایه گازسوز این قدر پایین باشه. هر چند تا اونجا که من می دونم نسبت تراکم یه موتور پایه گازسوز باید بالاتر از این حرفا باشه! (از 13 به بالا)

Warrior--
16 June 2010, 05:15 PM
قبلا 10.5 بر 1 زده بود :icon_twis

حالا آخر بحث سر چی هست؟ :icon_arro

Farshid_B
16 June 2010, 05:38 PM
حالا آخر بحث سر چی هست؟ :icon_arro

چون نسبت تراکم TU5G برابر 10.5 بر 1 است ولی EF7 برابر 11 بر 1
به هر حال تا وقتی که یه نفر هر دو رو تجربه نکنه نمی تونه در مورد این دو موتور قضاوت کنه (هر چند روی کاغذ به نظر میاد برتری با EF7 باشه). ما همه صحبتامون از روی حدس و گمان و اطلاعاتیه که به صورت تئوری از این دو موتور داریم.
ولی از بحث موتور که بگذریم از اونجایی که ایمنی و کیفیت قطعات برای من اولویت داره بدون شک V10 رو انتخاب می کنم... دلایلش رو هم دوستان در نوشته هاشون توی این تاپیک گفتن...

a_rudi
17 June 2010, 12:04 AM
دوستان دو خودروي مورد بحث هر دوشون از به روزترين موتورهاي موجود در ايران و تا حدودي در دنيا (البته دنياي کوچيک نه بزرگ:icon_excl) بهره مي‌برند اما تفاوت عمده‌اي در تکنولوژي گاز‌سوز شدن دارند
EF7 براي بهبود عملکرد موتور در حالت گاز از ضريب کمپرس بالاتر موتور استفاده مي‌کند
TU5G از سيستم آوانس جرقه شمع استفاده مي‌کند

توضيح علت:
1-چون دماي اشتعال گاز نسبت به بنزين بيشتر است مي‌توان نسبت فشرده‌شدن مخلوط گاز و هوا را بالاتر برد، و هرچه اين نسبت بالاتر باشد راندمان موتور بيشتر است، ( قابل توجه هستش که موتورهاي ديزلي که نسبت تراکم 20به1دارند راندمان بسيار بالاتري نسبت به موتور بنزيني دارن). در مورد موتور EF7 اين نسبت تراکم به داد طراح رسيده
2- مدت زمان اشتعال گاز به علت بالاتر بودن دماي شروع احتراق بيشتر است و هنگامي که يک مخلوط گاز و هوا به بالاترين قدرت خود مي‌رسد، پيستون پايين تر رفته است و از نيروي ساير سيلندر‌ها استفاده کرده بدون اينکه خود نيرويي منتقل کند، در اين حالت اگر جرقه شمع زودتر زده شود و سوختن شروع گردد مي‌توان درست در نقطه مرگ بالا بيشترين نيرو را داشت و راندمان را بالا برد، موتور TU5G از اي سيستم بهره مي‌برد.

توضيحات بيشتري در وبلاگي که آدرس آن در امضاي بنده وجود دارد جمع‌آوري کرده‌ام که مي‌تواند تا حدودي پاسخگوي شما باشد.

Farshid_B
17 June 2010, 12:30 AM
EF7 براي بهبود عملکرد موتور در حالت گاز از ضريب کمپرس بالاتر موتور استفاده مي‌کند
TU5G از سيستم آوانس جرقه شمع استفاده مي‌کند

فکر می کنم مورد شماره 2 (Advance) در همه موتورهای اشتعال-جرقه ای ازجمله EF7 رعایت میشه. ضمن این که نسبت تراکم هر دو موتور مساوی با 11ه و البته اختلاف چندانی با موتورهای پایه بنزین سوز که معمولا 10 یا 10.5 هست نداره. این عدد معمولا برای موتورهای پایه گازسوز بالاتره.

gandolf05
23 June 2010, 08:52 PM
متاسفانه V10 ثبت نام نمیکنن ما هم نیازمند خودرو پایه گاز سوز مجبور به انتخاب مدل V2 هستیم
چند سوال دارم قراره فردا بریم ببینیم ایا از پیش فروش خرداد چیزی مونده یا نه
بین V10با V2 با ترمز ABS تفاوتها چی هست(بجز کیسه هوا و تهویه مطبوع)
ایا میشه زمان تحویل درخواست بدیم که فلان تجهیزات(کیسه هوا یا تهویه هوا یا پشت صندلی عقب و .....) روی ماشین نصب بشه؟
ترمز ABSکه روی این مدل نصب میشه ایا کارایی همون ABS مدل V10 رو داره؟
کلا اضافه کردن تجهیزات روی این مدل امکانش هست یا خیر

a_rudi
23 June 2010, 10:30 PM
متاسفانه V10 ثبت نام نمیکنن ما هم نیازمند خودرو پایه گاز سوز مجبور به انتخاب مدل V2 هستیم
چند سوال دارم قراره فردا بریم ببینیم ایا از پیش فروش خرداد چیزی مونده یا نه
بین V10با V2 با ترمز ABS تفاوتها چی هست(بجز کیسه هوا و تهویه مطبوع)
ایا میشه زمان تحویل درخواست بدیم که فلان تجهیزات(کیسه هوا یا تهویه هوا یا پشت صندلی عقب و .....) روی ماشین نصب بشه؟
ترمز ABSکه روی این مدل نصب میشه ایا کارایی همون ABS مدل V10 رو داره؟
کلا اضافه کردن تجهیزات روی این مدل امکانش هست یا خیر

دوست من با عرض تاسف بايد بگم الان ايران فرقون ..... فلان فلان شده..... v2 رو نميده و اونهايي هم که قبلا ثبت نام کردن بايد تبديل کنن، کلا V2 گاز سوز شده V1 هست و V10 گاز سوز شده V8 کاملا مشابه در امکانات
اين فايل رو ميتوني دانلود کني و مشخصات رو ببيني.
http://www.lon.ir/up/uploads/1272510750.pdf
الان که 206 پايه گاز سوز نميدن صرف با سمند EF7 هستش.

gandolf05
23 June 2010, 11:18 PM
دوست من با عرض تاسف بايد بگم الان ايران فرقون ..... فلان فلان شده..... v2 رو نميده و اونهايي هم که قبلا ثبت نام کردن بايد تبديل کنن، کلا V2 گاز سوز شده V1 هست و V10 گاز سوز شده V8 کاملا مشابه در امکانات
اين فايل رو ميتوني دانلود کني و مشخصات رو ببيني.
http://www.lon.ir/up/uploads/1272510750.pdf
الان که 206 پايه گاز سوز نميدن صرف با سمند EF7 هستش.

دوست عزیز دانلود نمیشه

gandolf05
24 June 2010, 11:57 AM
آیا امکان نصب تهویه اتومات+اینه های برقی+پشت سری صندلی عقب روی مدل V2 صندوقدار هست؟(منظورم بعد تحویل هست)هزینه تقریبا چقدر در میاد؟

a_rudi
25 June 2010, 05:21 PM
دوست عزیز دانلود نمیشه

عزيز دل برادر دانلود ميشه با چه سرعتي:icon_razz

امتحان کردم درست بود

:icon_evil