PDA

View Full Version : بهترين لاستيك ساخت داخل

alilogan
10 June 2010, 08:12 AM
سلام من اين نظرسنجي را گذاشتم كه راهنماي خوبي براي خريد لاستيك ايراني باشه وكلا از نظر مصرف كننده لاستيك داخلي كدام لاستيك نرم تر .بادوام تر . قابليت بالانس پذيري و داراي گل اج زيباتر . هندلينگ وپايداري است گزينه هاي اي نضرسنجي عبارتنداز
1.بارز 2.گلدستون 3. كوير 4. دنا 5.يزد تاير
درضمن لاستيك هاي ديگر ازقبيل پيروزي وايران تاير والبرز مورد مصرف خودروهاي سواري زياد نيستند

Rain Man 4498
10 June 2010, 08:37 AM
در مورد گلدستون چون تجربه ای که برای پراید داشتم بی کیفیت ترین لاستیک تولید داخل هست به طوریکه هرچی بالانس میکردم باز فرمون میزد

tower-crane
10 June 2010, 09:18 AM
من رو پرایدم کویر بود خیلی راضی بودم هیچ مشکلی هم نبود. کویر تایر بهترین لاستیک ایرانیه به نظر من.
بعد سومیتومو185 خریدم.
الان هم که پژو پارس دارم سومیتومو هست

latari
12 June 2010, 11:52 PM
گلدستونو شنیدم احتمال ترکیدنش زیاده!

PowerMode
13 June 2010, 12:10 AM
میگن بارز خوبه

اما ما تو 5000 کیلومتر اول ماشین صفر لاستیک ترکوندیم :icon_mad:

مجتبي پاك نژاد
13 June 2010, 05:51 PM
به نظر من گلدستون خيلي اشغال من وقتي پرايد داشتم 6 ماه اول خوب بود ولي ديگه نه بالانس مي شد وفرمان ماشين بندري مي زد ولي منكر عمري بودن اين تاير نميشوم ونيز بارز كه روي تندرم است فقط خيلي خشك است ولي ازان بهتراست

Innovation
13 June 2010, 10:05 PM
از نظر جنس بارز خیلی خوبه ولی کمی خشکه ! کویر نرم تر هست ولی زود ترک بر میداره

فروزنده
13 June 2010, 11:20 PM
تو لاستیکهای ایرانی بارز از همه بهتره و ایران خودرو هم رو 206 ها بارز نصب میکنه.ولی خشکه و خوب هم بالانس نمیشه.
همه عارض از لاستیک بارز:icon_mrgr

Danial_4139
13 June 2010, 11:33 PM
بارز از همه بهتر هست ولی با اینکه بهترین لاستیک ایرانی هست ولی کلآ نه جنس خوبی داره و نه عمر زیادی ! یعنی اگر تا 20 هزار کیلومتر دوام بیاره و نترکه اینقدر خشک و دفرمه میشه که زیر بند ماشین رو میترکونه !

آشغال ترین لاستیک هم دنا هست .

afflatus
14 June 2010, 12:43 PM
بارز از همه بهتر هست ولی با اینکه بهترین لاستیک ایرانی هست ولی کلآ نه جنس خوبی داره و نه عمر زیادی ! یعنی اگر تا 20 هزار کیلومتر دوام بیاره و نترکه اینقدر خشک و دفرمه میشه که زیر بند ماشین رو میترکونه !

دوست عزيز با صحبتتون مخالفم
بنده الان لاستيك بارز زير خودروم هست وتا الان حدود 42000 كيلومتر باهاش رفتم هنوز 60 70 درصد اج لاستيك مونده!
و تا الان نه تركيده نه دفرمه شده .... تنها مشكلش خشك بودنش هست

vahid.k
14 June 2010, 04:26 PM
بچه ها ماشین پدر من روش لاسنیک تویو ژاپن هست که صاف شده و ظاهرا باید عوض بشه ، بعضی ها میگن تویو صاف شده را نگه داری بهتره از لاستیکای ایرانی ، نظرتون چیه ؟ احتمال ترکیدگی تویو صاف بیشتره یا لاستیک نو ایرانی ؟ خصوصا که سرعت بالا رانندگی می کنیم ما در جاده ...

afflatus
14 June 2010, 06:49 PM
بچه ها ماشین پدر من روش لاسنیک تویو ژاپن هست که صاف شده و ظاهرا باید عوض بشه ، بعضی ها میگن تویو صاف شده را نگه داری بهتره از لاستیکای ایرانی ، نظرتون چیه ؟ احتمال ترکیدگی تویو صاف بیشتره یا لاستیک نو ایرانی ؟ خصوصا که سرعت بالا رانندگی می کنیم ما در جاده ...
دوست عزيزاين چه حرفيه!!!
لاستيكي كه چند سال زير ماشين بوده و انواع فشارها رو تحمل كرد و حالا هم به مرز خرابي رسيد رو چطور قابل اطمينان هست مخصوصا به گفته خودتون شما سرعت بالا رانندگي مي كنيد و هر ان احتمال داره لاستيك با يه فشار كوچيك خداي ناكرده براتون ايجاد حادثه كنه لاستيك ايراني هر چند از نمونه خارجي خودش كيفيتي پايين تر داشته باشه ولي مطمئنا از لاستيك شما با شرايطي كه توصيف كرديد خيلي بهتر و با اطمينانتر هست

moje90
14 June 2010, 10:18 PM
با سلام دوستان :icon_winkما زمانیکه آردی داشتیم (مدله 82 )حدودا 3 سال لاستیک بارز مدله b100 روش بود و اصلا آجاش نرفت البته حدودا 35000 تا هم کارکرده بود و بعدش با بارز 14(الپیدا) عوضش کردیم که اونم طی 3 سال تا زمانیکه ماشین رو داشتیم حدود 20000 تا کارکرد برامون :icon_exclولی یه نکته ای که هست اینکه بارزی که روی تندرمون از کارخونه بود اصلا کیفیت مناسبی نداشت و قابل قیاس با لاستیک 14 بارز که روی(ماشینیه قبلی... آردیمون)انداختیم نبود :icon_eek:البته بارزهای تندرمون رو توی 2500 تا عوض کردیم و هانکوک اندختیم که خیلی راضی هستیم :icon_exclفکر کنم لاستیکای ساخت یزد هم کیفیت خوبی داشته باشن...:icon_exclدر کل مطمئن باشید کیفیت لاستیکای ایرانی حالا حالاها به پای خارجی ها مثل کره ای و ژاپنی نمیرسن:icon_redf

Danial_4139
14 June 2010, 11:37 PM
دوست عزيز با صحبتتون مخالفم
بنده الان لاستيك بارز زير خودروم هست وتا الان حدود 42000 كيلومتر باهاش رفتم هنوز 60 70 درصد اج لاستيك مونده!
و تا الان نه تركيده نه دفرمه شده .... تنها مشكلش خشك بودنش هست

دوست من منظور آج لاستیک نبود چون اصلآ کیفیت لاستیک به آج لاستیک کاری نداره شما همین الان بری و پوسته لاستیک رو برسی کنی میبینی پر از ترک های ریز و درشت و کنده گی هست در صورتی که تو یه لاستیک جنس خوب بعد از 80-90 هزار کیلومتر این اتفاق میفته .

منظورم از اون حرف این نبود که بارز بعد از 20 هزار کیلومتر از بین میره چون یه لاستیک عادی بیش از این حرفا عمر میکنه ولی شما وقتی یه لاستیک با جنس مرغوب داشته باشه تا مثلآ تا 60 هزار کیلومتر ترمز ماشینتون با روز اول تفاوتی نمی کنه ولی یه لاستیک مثل بارز بعد از 20 هزار کیلومتر اون حالت ارتجاعیش رو از دست میده و اگر روز اول با سرعت 100 کیلومتر شما رو تو 40 متر نگه میداشت الان تو 55 متر نگه میداره !

بعد هم شما کافیه با یه لاستیک مثل بارز یه ترمز سنگین داشته باشی یا 1 ماه ماشینت تو آفتاب باشه یا اینکه تو یه مسافرت طولانی وقتی لاستیک داغ هست تو مسیر یه جا اتفاقی برید تو آب تا ببینی بالانس میشه یه نمیشه .

در کل بازم میگم بارز تو برند های ایرانی لاستیک خوبی هست ولی لاستیکی هم نیست که تعریفی باشه ، من الان لاستیک جلو ماشین خودم بارزه و لاستیک های عقب گودیر فابریک کارخونه هست الان بعد 9 ماه لاستیک های بارز مثل لاستیک های 3 سال پیش گودیر شدن که نباید اینجور باشه .

afflatus
15 June 2010, 01:30 AM
دوست عزيز تجربه بنده با شما با توجه به صحبت شما خيلي فرق مي كنه!
لاستيك هاي بارز زير ماشين بنده تا الان هيچ فرقي با روز اول نداره الا كوتاه شدن اج لاستيك كه اين موضوع هم طبيعي هست!
در اينكه نمونه خارجي (برندهاي معتبر نه برندهاي چيني...)از نمونه داخلي از لحاظ كيفيت بهتر هست شكي نيست ولي اين ميزان نمي تونه به اندازه اي باشه كه بعد از 20 تا 30 هزار كيلومتر لاستيك ايراني بخواد با روزه اولش خيلي از لحاظ ترمز گيري........فرق داشته باشه

aminkhan2008
15 June 2010, 03:01 AM
ما هم 5 سال و نیم بارز B200زیر پرایدم بود و دوباره 4 تا بارز نو B300 انداختیم.نظر منم همین بود که بارزهای سال 82 از بارزهای 87 کیفیتشون بهتر بود ولی همون 82 دو سه بار پنجر شده بود و حواسمون نبود که لاستیک جلو بود و یکدفعه بعد از 4 سال از عمرش ترکید و 1.5 میلیون خرج گذاشت روی دستمون. بنظرتون عمر مفیدش چقدره؟
بارزهای قبلیم تا 5.5 سال زیر ماشین بود با کارکرد حدود95 هزار کیلومتر ولی آجش سالم بود و میشد استفاده کرد.
منم در مورد یزد شنیدم که لاستیک خوبیه و به پای بارز میرسه
چند وقتی هم هست که 175 اش را میندازند زیر141

mahansaman
11 November 2011, 03:42 AM
فکر میکنم راننده‌های تاکسی بهترین گزینه باشند برای پرسیدن عمر مفید لاستیکها، در مورد بارز من با چندتایی صحبت کردم، همشون گفتند ما هر روز مسافر کشی میکنیم، راحت دو سال رو بهمون جواب داده بدون هیچ مشکلی، دقت کنید اگه لاستیکهای ایرانی اینقدر ها هم بد بود راننده های تاکسی تا این حد استفاده نمیکردند، البته میدونم شاید قضاوت مقرون به صرفه بودن الان بیاد توی ذهنتون، بهر حال اونم مولفه ای برای انتخاب، به نظرم گاهی نگاههای تعصب آمیز نصبت به بعضی برندها داریم.
کسی منکر کیفیت لاستیکهای خارجی نمیشه. (با در نظر گرفتن اینکه هر لاستیکی برای شرایط اقلیمی خاصی هم ساخته شده).

arash_1982
15 November 2011, 02:07 AM
ماشین من 120.000 کیلومتر کار کرده و هنوز بارز زیرش هست. البته به 20 درصد رسیده.

با اینکه جلوبندی L90 بسیار میزون هست و عمر لاستیک رو بالا میبره ولی این کیلومتر کارکرد برای لاستیک بارز عالی هست.

هیچ علامتی از اون ترک های ریز هم نداره و کناره هاش هم سالم هست.

afflatus
25 January 2012, 10:46 PM
سلام
می خواستم تجربه خودم رو از لاستیک های یزد تایر سایز 205.60.15 به نام اورانوس که تحت لیسانس وردشتاين هلند بگم!
بعد از این که انداختم زیر ماشین واقعا تعجب کردم که برعکس لاستیک های ایرانی که بیشتر ماهیت خشک دارن این لاستیک مثل لاستیک های کره ای.. نرم هست!
گلش هم قشنگه! در ترمز گیری و استارت هم خیلی خوبه,با تجربه قبلیم در مورد لاستیک های اروپایی و کره ای واقعا در بیشتر شاخص ها حرکتی و فنی سطح خوبی داره
دوستان اگه نمی خواستن با این اشفته بازار پول زیاد ندن به لاستیک همین لاستیک مدل اورانوس یزد تایر رو بگیرن که واقعا پشیمون نمیشن!

saeed_gh_h
26 January 2012, 09:05 PM
به نظر منم کویر تایر و دنا خوبند
اما از بارز همه جا تعریف بد شنیدم

gepard
24 December 2012, 01:33 PM
بهترين لاستيک از لحاظ قيمت و کارايي بارز هستش...

alicnc
24 December 2012, 04:47 PM
یــــــــزد تایـــر بدلیل استفاده از قالبهای اصلی و نــو فعلاً کیفیت ممتاز را دربین ایرانیها دارد تا زمانی که قالبهاش فرسوده بشند.
همون بلایی که سر گلدستون آمد. بهترین لاستیک ساز ایران حالا بدترین لاستیک ساز ایران شده است!

snoop dogg
20 May 2013, 10:31 AM
دوستان سلام من لاستیک گلدستون برای سمندم انداختم
امروز که تو بیشتر سایتا جستجو کردم دیدم که بیشترشون بد میگن نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟!!!!

equinoxe
20 May 2013, 11:45 AM
دوستان سلام من لاستیک گلدستون برای سمندم انداختم
امروز که تو بیشتر سایتا جستجو کردم دیدم که بیشترشون بد میگن نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟!!!!
سلام
گلدستون همونطور که خودتون متوجه شدید بدترین لاستیک هست، عوضشون کن! شاید یه مقدار ضرر کنی اما دیگه خیالت راحت هست.

snoop dogg
20 May 2013, 01:59 PM
سلام
گلدستون همونطور که خودتون متوجه شدید بدترین لاستیک هست، عوضشون کن! شاید یه مقدار ضرر کنی اما دیگه خیالت راحت هست.

لاستیکی که 30کیلومتر راه رفه عوض میکنن ؟؟
چقدر کم میکنن؟؟
خیلی اعصابم بهم ریخت قبلا ک گلدستون خوب بود

snoop dogg
21 May 2013, 07:14 AM
سلام

عوض کردم

equinoxe
22 May 2013, 10:20 AM
عوض کردم

مبارک باشه. چی گرفتی؟ لاستیک رو چه قدر برداشتن