PDA

View Full Version : خرید خودرو در منطقه آزاد

parti3000
15 April 2010, 01:15 PM
سلام به همگی
با توجه به قوانین منطقه آزاد میخواستم یه ماشین خوب بیارم
ولی محدودیت ها لوازم یدکی و مکانیک ومسایل متفرقه خودرو یه کم دست وپای آدم رو مینده
مثلا با آوردن کرایسلر 300 (http://www.q8car.com/Kuwait/Arabic/Cars/Chrysler/C%20300/2008/6143/ItemDetails.aspx) یا موستانگ (http://www.q8car.com/Kuwait/Arabic/Cars/Ford/Mustang%20GT/2009/17152/ItemDetails.aspx)و حتی هامر (http://www.q8car.com/Kuwait/Arabic/Cars/Hummer/H3/2009/11144/ItemDetails.aspx) میترسم تو تهیه لوازم یا مکانیک برای مواقع غیر قابل پیش بینی ( تصادف) بمونم کسی از دوستان نظری داره ؟
مثلا در تهران یا مناطق آزاد دیگه مثل کیش و قشم برای تعمیر ماشین های تک چکار میکنند ؟
ممنون

parti3000
22 April 2010, 11:53 AM
کسی نظری نداره ؟

mil-i300
22 April 2010, 12:21 PM
آقا من نظره شخصی مو میگم.. با توجه به جایی که شما هستی...نظره من اینکه بک ماشین سقف باز بگیر.. خیلی حال میده.!!
مثله Z4 2010 یا 308cc و کلا اینجوریا... من این مدلی رو خیلی دوست دارم...برندش مهم نیست... رده اش این باشه فکر کنم بیارزه!:icon_surp

parti3000
22 April 2010, 12:40 PM
آقا من نظره شخصی مو میگم.. با توجه به جایی که شما هستی...نظره من اینکه بک ماشین سقف باز بگیر.. خیلی حال میده.!!
مثله Z4 2010 یا 308cc و کلا اینجوریا... من این مدلی رو خیلی دوست دارم...برندش مهم نیست... رده اش این باشه فکر کنم بیارزه!:icon_surp

مشکل ماشین روباز اینه که آفتاب اینجا وحشتناک گرمه !!
یه چیزی حدود 7 ماه از سال ماشین رو با کولر باید استفاده کرد
ولی واسه شبها خوبه !
مشکل اصلی من همون تامین قطعات و از اون مهم تر تعمیرکاریه که بتونه اینجور ماشین ها رو تعمیر کنه
یکی از دوستان میگفت یه هامر آوردن مدل 2007 برقش ایراد پیدا کرده الان 2 هفته اس خوابیده تو تعمیر گاه !!

mil-i300
22 April 2010, 12:44 PM
خب شما از برندهایی وارد کن که نمایندگی دارن اطرافه اوونجا یا حداقلش دیگه اهواز....
برندی که زیاده نمایندگیش فکر کنم همین تویوتا و هیوندا باشه.. که ارزش نداره...
ماشین خاص آوردن این مشکلاتم داره که دیگه باید ساخت باهاش.... پس شما به نظره من ماشینی انتخاب کن که شرکتش مخصوصه آب و هوایی شبیه خرمشهر طراحیش کرده...:icon_cool
فکر کنم ماشینهایی که اطارفه خلیج استفاده میکنن...خوب باشه.. مشکل اینکه نمایندگی ها دبی هستن...مثلا تو همون کیش..دوج هست اساس تکه...ولی خب فکر کنم کاریش بشه دیگه تا دبی باید بره و بیاد...

ghasemizadeh
22 April 2010, 03:23 PM
روی بنز و bmw هم فکر کن لوازمش هم تو ایران هست
مثل سری 3 کوپه یا سری 6

arash_2006
22 April 2010, 11:51 PM
متاسفانه خوزستان و علی الخصوص خرمشهر و آبادان از بابت نمایندگی ها در مذیقه است
بهترین راهکار جهت تامین خودروهای تک در مناطق آزاد وارد کردن قطعاته (کاری که در کیش و قشم انجام میدن)
ولی در مورد تعمیرکار نمیشه راحت تصمیم گرفت
شما اگر خبره ای در این مورد میشناسی (کارش ماشین های روز باشه) میتونی باهاش در میان بذاری
خصوصا که هنوز اونجا ماشین های آمریکایی زیاد پیدا میشه
در نهایت پیشنهاد منم همچون دوستان، آوردن ماشینیه که حداقل مشابهش تو ایران باشه که از بابت قطعات و تعمیرکار کمی خیالت راحت تر باشه
مثلا شما روی جنسیس هیوندای یا سری های مختلف ب ام و میتونی مانور بدی یا...

parti3000
23 April 2010, 08:22 PM
با چند نفر که ماشین آوردن صحبت کردم . بیشتر روی این که کیفیت ماشین های وارداتی بالا هست و به این زودی ها نیاز به تعمیر نداره حساب کردن
الان مزدا 3 به دلیل وجود قطعه و تعمیر کار خیلی وارد شده
البته قیمت مناسب اون هم بی تاثیر نیست .
سوناتا 2011 هم آوردن
از 3 اردیبهشت تا 3 خرداد هم عوارض نصف میشه

Dynast
23 April 2010, 09:24 PM
مزدا 3 نو 14 تومن و کارکرده 8 تومن قیمت کردم (آبادان)
انتخاب خوبیه برای قیمتا پایین.

Danial_4139
23 April 2010, 10:20 PM
دوستان یه سوال دارم البته فقط کنجکاوی و اطلاع در این زمینه هست ، مثلآ اگر یه ماشین مثل پرادو 2010 تو کیش بخرم و یه پرادو 2010 تصادفی که کاملآ نابود شده تو اصفهان داشته باشم میتونم اونی که با قیمت آزاد تهیه کردم رو به صورت قانونی مثل پلاک موقت بیارم اصفهان و از قطعات این ماشین برای تعمیر اون ماشین استفاده کنم ؟! یا مثلآ یه جورایی از پلاک و سند ماشین نابود شده برای این ماشین با تغییراتی تو شماره موتور و شاسی استفاده کرد ؟

حالا میخواستم بدونم قانون آوردن ماشین از منطقه آزاد چطوره ، بعد از اینکه مدت قانونی تمام شد چون دیگه ماشینی در کار نیست که بخواد برگرده از نظر قانونی چه مشکل پیش میاد ؟ مثلآ قانونی وجود داره که حتما باید ماشین رو بعد از مدت قانونی به منطقه آزاد برگردوند ؟

arash_2006
24 April 2010, 02:03 AM
دوست عزیز اصلا به دردسرش نمیارزه خصوصا که فکر نمیکنم زیاد هم صرف داشته باشه
یکی از شرایط خارج کردن خودرو بصورت موقت از مناطق آزاد اینه که شما صاحب ماشین باشید و البته ساکن اون منطقه باشید
و این یعنی که بالاخره یک وثیقه ای اونجا دارید که بتونند خفت تون رو بگیرند
ضمن اینکه مبلغی رو تعیین میکنند و اگر اشتباه نکنم یک چک ضمانت هم از مشا گرفته میشه
مورد آخری رو مطمئن نیستم
parti3000 (http://www.phalls.com/member.php?u=25194) عزیز شما چه ماشینی مدنظرته؟ چه سبکی؟ چقدر میخوای هزینه کنی؟
اگر کمی در این مورد نظرت رو بگی بهتر میشه راهنمایی کرد.
اگر نخوای ماشین تک باشه و فعلا بخاطر جدید بودن به چشم بیاد پیشنهاد من سوناتا و مزدا3 جدیده
اگر بخوای هزینه بیشتری پرداخت کنی بهترین انتخاب یکی از مدل های بنز و ب ام و است
التبه جنسیس هم مورد خوبیه که میتونی بهش فکر کنی
واقعا فرصت خوبیه برای هموطنان عزیزمون در این شهرها که بالاخره بعد از سال ها از شر ماشین های بی کیفیت وطنی خلاص بشن و خودروی خارجی رو با قیمت مناسبی تهیه کنند

parti3000
24 April 2010, 12:44 PM
دوست عزیز اصلا به دردسرش نمیارزه خصوصا که فکر نمیکنم زیاد هم صرف داشته باشه
یکی از شرایط خارج کردن خودرو بصورت موقت از مناطق آزاد اینه که شما صاحب ماشین باشید و البته ساکن اون منطقه باشید
و این یعنی که بالاخره یک وثیقه ای اونجا دارید که بتونند خفت تون رو بگیرند
ضمن اینکه مبلغی رو تعیین میکنند و اگر اشتباه نکنم یک چک ضمانت هم از مشا گرفته میشه
مورد آخری رو مطمئن نیستم
parti3000 (http://www.phalls.com/member.php?u=25194) عزیز شما چه ماشینی مدنظرته؟ چه سبکی؟ چقدر میخوای هزینه کنی؟
اگر کمی در این مورد نظرت رو بگی بهتر میشه راهنمایی کرد.
اگر نخوای ماشین تک باشه و فعلا بخاطر جدید بودن به چشم بیاد پیشنهاد من سوناتا و مزدا3 جدیده
اگر بخوای هزینه بیشتری پرداخت کنی بهترین انتخاب یکی از مدل های بنز و ب ام و است
التبه جنسیس هم مورد خوبیه که میتونی بهش فکر کنی
واقعا فرصت خوبیه برای هموطنان عزیزمون در این شهرها که بالاخره بعد از سال ها از شر ماشین های بی کیفیت وطنی خلاص بشن و خودروی خارجی رو با قیمت مناسبی تهیه کنند

من تاسقف 20ميليون ميخوام بخرم
اگه به دلخواه خودم باشه علاقه زيادي به ماشين هاي امريكايي دارم
موستانگ هم جزء همين دسته هست ولي ميخوام واقع بين باشم و هم مشكلات بعدي رو هم در نظر بگيرم
حتي دور نگاهي به كاديلاك srx (http://autos.yahoo.com/2010_cadillac_srx/)هم داشتم (البته يه كم قيمت بالا هست) ولي نميخوام يه چيزي بيارم كه فردا كاسه چكنم دست بگيرم

سپندار مزد
25 April 2010, 08:17 AM
این ماشینها سالی چند روز مرخصی دارند؟
شرایط خواستی واسه خرید هست؟

Galexy1985
25 April 2010, 01:07 PM
بطور کلی سقف اعتبار کارنه دوپاساژ (گذرنامه ای که برای تردد خودروهای گذر موقت در جاده های کشور صادر میشه) 3 ماه هست و (تا جاییکه بنده اطلاع دارم) این مدت زمان برای خودروهایی که گذرنامشون در کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس صادر شده قابل تمدید نیست،در مورد سایر کشورها هم نیاز به شرایط خاصی داره که در صورت لزوم توضیحش رو خدمتتون عرض میکنم!

سپندار مزد
25 April 2010, 01:53 PM
بطور کلی سقف اعتبار کارنه دوپاساژ (گذرنامه ای که برای تردد خودروهای گذر موقت در جاده های کشور صادر میشه) 3 ماه هست و (تا جاییکه بنده اطلاع دارم) این مدت زمان برای خودروهایی که گذرنامشون در کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس صادر شده قابل تمدید نیست،در مورد سایر کشورها هم نیاز به شرایط خاصی داره که در صورت لزوم توضیحش رو خدمتتون عرض میکنم!

:icon_excl مشتاق ام همشهری

Galexy1985
25 April 2010, 03:34 PM
:icon_excl مشتاق ام همشهری

خواهش میکنم..
در مورد خودروهایی که تریپتیک اونها در سایر کشورها صادر شده مالک خودرو با ارائه اصل گذرنامه در صورتیکه طی مدت زمان ورود موقت از کشور خارج نشده باشه و گذرنامش فاقد مهر خروج باشه و مهمتر از همه اعتبار تریپتیکش هنوز به پایان نرسیده باشه میتونه حداکثر برای 3 ماه دیگه مجوز ترددش رو تمدید کنه اما سقفش همین 6 ماه هست و بیشتر نمیشه!
موفق باشید :icon_cool

eblis.3
25 April 2010, 08:30 PM
دوستان یه سوال :
بالاخره نرخ گمرک واردات الان 90 هست یا 70 ؟

ممنون

parti3000
26 April 2010, 09:53 AM
این ماشینها سالی چند روز مرخصی دارند؟
شرایط خواستی واسه خرید هست؟

هر سال يك ماه مرخصي دارن
شرايط خاصي فعلا نداره فقط چون اجازه خروج خودرو رو از منطقه (تا شعاع 45 كيلومتري) رو نميدن بدرد كساني ميخوره كه تو اين منطقه زندگي ميكنن .

parti3000
26 April 2010, 09:58 AM

اعتبار بين المللي كارنه يكساله هست ولي مدت اعتبار اون در هر كشور با توجه به قوانين داخلي متغيره

Galexy1985
26 April 2010, 11:50 AM
اعتبار بين المللي كارنه يكساله هست ولي مدت اعتبار اون در هر كشور با توجه به قوانين داخلي متغيره
بر منکرش لعنت،اما علت مطرح کردن این موضوع (در این مبحث) چیه..!؟ :icon_ques
تا جاییکه بنده به خاطر دارم،سئوال دوستمون در ارتباط با مدت زمان اعتبار + شرایط تمدید تریپتیک خودروهای گذر موقت در ایران بود،پس قاعدتا" پاسخ بنده هم باید مطابق با قوانین گمرک جمهوری اسلامی باشه،اگر میگفتند بین المللی اونوقت...
به هر شکل... :icon_cool

سپندار مزد
26 April 2010, 12:14 PM
من جواب سوالمو هم از پست اقای Galexy1985 و هم دوست قدیمیم parti3000 متوجه شدم، تشکر میکنم .عذر خواهی میکنم سمت و سوی تاپیک عوض شد .

parti3000
26 April 2010, 04:28 PM
بر منکرش لعنت،اما علت مطرح کردن این موضوع (در این مبحث) چیه..!؟ :icon_ques
تا جاییکه بنده به خاطر دارم،سئوال دوستمون در ارتباط با مدت زمان اعتبار + شرایط تمدید تریپتیک خودروهای گذر موقت در ایران بود،پس قاعدتا" پاسخ بنده هم باید مطابق با قوانین گمرک جمهوری اسلامی باشه،اگر میگفتند بین المللی اونوقت...
به هر شکل... :icon_cool

سوال مطرح شده (http://www.phalls.com/showpost.php?p=813694&postcount=13)در خصوص مرخصي ماشين هاي منطقه آزاد بود كه بحث اونها با بحث خودروهاي گذز موقت متفاوته
براي خودروهاي مناطق آزاد اصولا كارنه صادر نميشه و يك مجوز از طرف منطقه آزاد مربوطه صادر ميشه
اگر دقت كرده باشيد ماشين هاي مناطق آزاد با پلاك خودشون تردد ميكنن ولي ماشين هاي كه از خارج كشور ميان داراري پلاك گذر موقت هستند
به هر حال هدف توضيح مطلب بود :icon_excl
از دوستان عزيزي هم كه پاسخ دادند متشكرم
اگر كسي از دوستاني كه خودرو منحصر به فرد ( نسبي) وارد كرده در مناطق آزاد يا در ساير نقاط لطفا راه هاي تهيه لوازم يدكي و تعميركار مناسب رو بفرمايند ممنون ميشم

Galexy1985
26 April 2010, 06:17 PM
براي خودروهاي مناطق آزاد اصولا كارنه صادر نميشه و يك مجوز از طرف منطقه آزاد مربوطه صادر ميشه
اگر دقت كرده باشيد ماشين هاي مناطق آزاد با پلاك خودشون تردد ميكنن ولي ماشين هاي كه از خارج كشور ميان داراري پلاك گذر موقت هستند

اینطور نیست دوست گرامی..
قوانین گمرکی مناطق آزاد،متفاوت هست..به عنوان مثال کسانی که در جزیره ی کیش زندگی میکنند (کیش وند هستند) میتونند سالانه بمدت 30 روز همراه با خودروی شخصیشون در تهران و سایر نقاط کشور تردد کنند اما ساکنین منطقه آزاد چابهار 60 روز!
مضاف بر اینکه تا جاییکه بنده اطلاع دارم (و به عینه دیدم) خودروهایی که از مناطق آزاد تجاری وارد تهران میشن هم (بسته به مدت زمان ترددشون!) باید پلاک گذر موقت بگیرند،در مورد تریپتیک هم باید خدمتتون عرض کنم که اتفاقا" همون مجوز ترددی که شما ازش صحبت میکنی (با توجه به اینکه برای قلمرو داخلی کشور ایران صادر شده) از دید قوانین گمرکی تریپتیک محسوب میشه!
تریپتیک با کارنه متفاوت هست دوست عزیز :icon_cool

parti3000
27 April 2010, 08:12 AM
اینطور نیست دوست گرامی..
قوانین گمرکی مناطق آزاد،متفاوت هست..به عنوان مثال کسانی که در جزیره ی کیش زندگی میکنند (کیش وند هستند) میتونند سالانه بمدت 30 روز همراه با خودروی شخصیشون در تهران و سایر نقاط کشور تردد کنند اما ساکنین منطقه آزاد چابهار 60 روز!
مضاف بر اینکه تا جاییکه بنده اطلاع دارم (و به عینه دیدم) خودروهایی که از مناطق آزاد تجاری وارد تهران میشن هم (بسته به مدت زمان ترددشون!) باید پلاک گذر موقت بگیرند،در مورد تریپتیک هم باید خدمتتون عرض کنم که اتفاقا" همون مجوز ترددی که شما ازش صحبت میکنی (با توجه به اینکه برای قلمرو داخلی کشور ایران صادر شده) از دید قوانین گمرکی تریپتیک محسوب میشه!
تریپتیک با کارنه متفاوت هست دوست عزیز :icon_cool

جانا سخن از زبان ما ميگويي !!
سوال مطرح شده در پست 13 مربوط به خودرو هاي مناطق آزاد بود كه شما بحث كارنه در مورد خودروهاي خارجي رو مطر ح كرديد !!
بنده اصلا صحبتي راجع به ترپتيك نكردم كه شما فرق اون با كارنه رو مطرح نموديد
در مورد خودروهاي مناطق هم پلاك گذر موقت صادر نمي شود .
من هم در پاسخ دوستمون قانون مرخصي منطقه آزاد اروند رو گفتم
اصولا تا چند سال قبل حتي براي خودروهاي خارجي هم پلاك گذر موقت صادر نميشد و منطق نيروي انتظامي براي نصب پلاك گذر اين بود كه پلاك ها با اعداد و حروف انگليسي يا عربي و يا .... هست و در موقع تخلف احتمالي مردم راجع به ثبت اون مشكل دارند
ولي در مورد خودروهاي مناطق چون پلاك به صورت دو زبانه فارسي و انگليسي هست نياز به صدور پلاك ديگه نيست .
خيلي از بحث خارج شديم

سپندار مزد
1 May 2010, 12:34 PM
@parti3000 همشهری واسه تامین قطعه که مشکلی نیست! نمایندگی تویوتا و هیوندا هم مستقر شدن .
انتخاب نکردی چی میخای بگیری؟ عجب ماشینای رنگاوارنگی تو ابادان اومده .

http://mohsenabadani.persiangig.com/BANGRACE/IMG_0268.jpg
http://mohsenabadani.persiangig.com/BANGRACE/IMG_0264.jpg
http://mohsenabadani.persiangig.com/BANGRACE/IMG_0267.jpg
http://mohsenabadani.persiangig.com/BANGRACE/IMG_0266.jpg

parti3000
2 May 2010, 03:33 PM
@parti3000 همشهری واسه تامین قطعه که مشکلی نیست! نمایندگی تویوتا و هیوندا هم مستقر شدن .
انتخاب نکردی چی میخای بگیری؟ عجب ماشینای رنگاوارنگی تو ابادان اومده .

واسه خريد تويوتا و مزدا و هيوندا مشكلي نيست
واسه فورد و يا كرايسلر مشكل هست كه نمايندگي ندارن
منم وقتي اينا رو ميبينم روحم به پرواز در مياد .:icon_wink
من احنمال زياد يه مزدا 3 ميگيرم :icon_excl
تا يه مدت ببينم چي ميشه بعد شايد رفتيم تو كار ماشين تك :icon_cool

greela
5 May 2010, 08:06 AM
سلام دوستان

چشمم که به این تاپیک افتاد خیلی حال کردم و واقعا غبطه خوردم به حال دوستانی که میتونن از شر این اشغالهای وطنی راحت بشن....
من طی ماه اینده برای زندگی به مسجد سلیمان میام میخواستم بدونم میتونم از ابادان و یا خرمشهر یه ماشین وارداتی بخرم؟؟توی مسجد سلیمان باهاش مشکل پیدا نمیکنم؟؟
واگه مشکلی نداره قصد دارم هر 10 روز 3-4 روز باهاش به شهرستان برم و دوباره برگردم..برای هر بار تردد به شهرهای دیگه مشکلات گفته شده رو دارم یا نه؟؟
ممنونم از راهنماییتون

parti3000
5 May 2010, 10:26 AM
سلام دوستان

چشمم که به اين تاپيک افتاد خيلي حال کردم و واقعا غبطه خوردم به حال دوستاني که ميتونن از شر اين اشغالهاي وطني راحت بشن....
من طي ماه اينده براي زندگي به مسجد سليمان ميام ميخواستم بدونم ميتونم از ابادان و يا خرمشهر يه ماشين وارداتي بخرم؟؟توي مسجد سليمان باهاش مشکل پيدا نميکنم؟؟
واگه مشکلي نداره قصد دارم هر 10 روز 3-4 روز باهاش به شهرستان برم و دوباره برگردم..براي هر بار تردد به شهرهاي ديگه مشکلات گفته شده رو دارم يا نه؟؟
ممنونم از راهنماييتون

متاسفانه بايد بگم که خروج اين خودرو ها از شعاع 45 کيلومتري منطقه ازاد اروند ممنوع است
مسجد سليمان حدود 280 کيلومتر با خرمشهر فاصله داره
از اين که به استان ما تشريف مياريد خوشحاليم و پيشاپيش خير مقدم عرض ميکنيم  :icon_excl

HADI-SPORT
27 May 2011, 09:31 PM
با سلام .
دوست عزیز شما 206 دارید . من میخوام 206 کروک(روباز) بگیرم . میخواستم ببینم داخل خرم شهر یا آبادان گیر میاد ؟ نمیاد؟ قیمتش در چه حدوده ؟ از این حرفا ؟ اگر پیدا کردید ممنون میشم بفرستید به ایمیلم . www.hadi.dena@yahoo.com (http://www.hadi.dena@yahoo.com)
مرسی

HADI-SPORT
27 May 2011, 09:45 PM
سلام .
شما نمیدونینsd 206 کروک (سقف باز )حدودا چند قیمته؟

Nomad
28 May 2011, 11:43 PM
قیمتش رو من اطلاع ندارم ... اما چند تا دیدم توی شهر . 207 و 308 کروکی هم دیدم اگر اشتباه نکرده باشم .

iran_46
23 June 2011, 12:50 AM
سلام .

با سلام .
دوست عزیز شما 206 دارید . من میخوام 206 کروک(روباز) بگیرم . میخواستم ببینم داخل خرم شهر یا آبادان گیر میاد ؟ نمیاد؟ قیمتش در چه حدوده ؟ از این حرفا ؟ اگر پیدا کردید ممنون میشم بفرستید به ایمیلم . www.hadi.dena@yahoo.com (http://www.hadi.dena@yahoo.com)
مرسی

سلام
توي سايت تي تي بچه ها عكس ماشيناي منطقه آزاد رو گذاشتن.توش 206 روباز هم بود.
توي هفته نامه ي دنياي خودرو چند هفته پيش دربارشون نوشته بود ( 206 روباز ) ميگفت از نظر امكانات مثل مدل V9 خودمونه و قيمتش حدود 7 ميليون هستش.بچه هاي تي تي هم فكر كنم گفته بودن حدود 10 ميليونه.خلاصه همين دور و وراست.

FL66
23 June 2011, 02:17 AM
سلام .

البته دوست عزیز SD کروک نداریم ، این مدل معروف به 206cc است که با سقف فلزی جمع شونده (همانند مرسدس بنز SL و SLK و بی ام و سری 3 و Z4) تلفیقی از دو خودروی روباز و کوپه است :icon_cool
با توجه به عدم تولید و نبود نمونه صفر کیلومتر این خودرو نباید قیمت زیاد بالایی در مناطق آزاد داشته باشه :icon_surp

arash99ir
17 August 2011, 05:33 PM
سلام دوستان
قراره که حدود 3 ماه ديگه منطقه آزاد کاسپين انزلي هم بشه مثل اروند . ما هم که توي رشت هستيم ميشيم جزو 45 کيلومتر . مي خوام ببينم شرايط اينکه يک نفر بطونه ماشين با پلاک منطقه آزاد بخره چيه ؟؟ حتما بايد ساکن باشه ؟؟ميشه با اجاره نامه هم ساکن شناخته شد ؟؟ حتما بايد تاجر بود ؟؟ کارت بازرگاني داشت ؟؟
اگه راهنمائيم کنيد ممنون ميشه . چون اگه از قبل بدونم، ميتونم اقدامات لازم رو انجام بدم
با کمال تشکر

FL66
17 August 2011, 05:51 PM
سلام دوست عزیز
من اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارم
فقط اینو میدونم که شرایط خرید خودرو در مناطق آزادی چون اروند و کیش و ... سکونت در این مناطقه و احتیاجی به کارت بازرگانی هم نیست
کارت بازرگانی برای واردات از کشورهای دیگر و برای بیشتر از 1 خودرو لازمه
باز شما منتظر راهنمایی دیگر دوستان هم باشید ، شاید اطلاعات بهتری در این رابطه بهتون بدن
البته این موضوعو میتونید از نمایشگاهها هم بپرسید
موفق باشید

fatrhadi
17 August 2011, 06:46 PM
قیمت صفر مزدا 3 در منطقه آزاد اروند واقع در استان خوزستان 14 میلیون تومان است.

arash99ir
19 August 2011, 01:16 PM
ممنون از پاسختون . اين موضوع هنوز عملي نشده و هنوز در حد حرف و قول هست . چون منطقه آزاد انزلي متاسفانه زير نظر کسي هست که جزو آقا زاده هاست و هيچ وقت توي محل کارش نيست . هر چند وقت هم يه مصاحبه ميکنه بعدش ناپديد ميشه ؟؟؟ نمي دونم اين قانون جديد که ماشين حتما بايد از مبدا صادر شده باشه و درياي خزر هم به درياهاي آزاد راه نداره چطور بايد از مبدا مثلا کره بياد گمرک انزلي . ؟؟؟

fatrhadi
19 August 2011, 08:36 PM
ممنون از پاسختون . اين موضوع هنوز عملي نشده و هنوز در حد حرف و قول هست . چون منطقه آزاد انزلي متاسفانه زير نظر کسي هست که جزو آقا زاده هاست و هيچ وقت توي محل کارش نيست . هر چند وقت هم يه مصاحبه ميکنه بعدش ناپديد ميشه ؟؟؟ نمي دونم اين قانون جديد که ماشين حتما بايد از مبدا صادر شده باشه و درياي خزر هم به درياهاي آزاد راه نداره چطور بايد از مبدا مثلا کره بياد گمرک انزلي . ؟؟؟
میتونی از روسیه ماشین روسی وارد کنی.

iran_46
21 August 2011, 07:01 PM
... نمي دونم اين قانون جديد که ماشين حتما بايد از مبدا صادر شده باشه و درياي خزر هم به درياهاي آزاد راه نداره چطور بايد از مبدا مثلا کره بياد گمرک انزلي . ؟؟؟
سلام
تا جايي كه من درباره اين قانون توي روزنامه خوندم گفته بود اين قانون مربوط به خليج فارس هست و واردات از كشورهاي حوزه خليج فارس ممنوع شده و بايد از كشور سازنده حمل و وارد بشه.
حالا اگر براي درياي خزر هم اين قانون صادق باشه ميشه از مناطق آزاد جنوب كه به درياي آزاد راه دارن خودرو به انزلي وارد بشه ( با ماشينهاي حمل خودرو ) همين طوري كه الان هم اين كار انجام ميشه و خودروها از جنوب به انزلي و از اونجا شنيدم كه به روسيه ميرن.

saeed_gh_h
21 August 2011, 09:16 PM
سلام دوست عزیز از این راهی که شما میخوای ماشین وارد کنی شرایط و قانونش چه جوریه؟ میشه یه کم توضیح بدین؟؟مثلا خودرویی که این ور هست رو اگه بخوای خودت به این طریق که میگین وارد کرد خیلی ارزون تر در مید یا نه؟؟ مثلا برا خودرو 30 میلیونی این ور در صورت وارد کردن چند پای آدم تموم میشه؟.......................با تشکر

iran_46
22 August 2011, 12:21 AM
سلام دوست عزیز از این راهی که شما میخوای ماشین وارد کنی شرایط و قانونش چه جوریه؟ میشه یه کم توضیح بدین؟؟مثلا خودرویی که این ور هست رو اگه بخوای خودت به این طریق که میگین وارد کرد خیلی ارزون تر در مید یا نه؟؟ مثلا برا خودرو 30 میلیونی این ور در صورت وارد کردن چند پای آدم تموم میشه؟.......................با تشکر

سلام
من كه نميخوام خودرو وارد كنم.گفتم الان از اين طريق خودرو از جنوب وارد گمرك انزلي ميشه و احتمالا وقتي پلاك منطقه آزاد انزلي راه بيافته هم مردم شايد بتونن از همين طريق از جنوب ماشين بيارن و اينجا استفاده كنن.
مناطق آزاد هم كه حدود 20% ماليات دارند كه مياد روي قيمت خودرو ( به جاي 90% )
حالا اين روشي كه گفتم چه هزينه هاي اضافي علاوه بر حمل و نقل و چه قوانين خاصي ميتونه داشته باشه رو در جريان نيستم.
شايد هم اصلا اين روش عملي نباشه نميدونم.
ممنون

arash99ir
24 August 2011, 01:57 PM
سلام
امروز من یه خر جدید کسب کردم . خوشبختانه رئیس منطقه آزاد کاسپین داره عوض میشه و اون آقایی که هیچ وقت تشریف نداشتند دارن تشریف میبرند . تکلیف واردات ماشین هم تا شهریور ماه مشخص میشه و الان بحثه فاصله 40 کیلومتر از روی نقشه باشه یا جاده . اگه نقشه ای باشه . لاهیجان فومن و صومعه سرا هم جزوشه . در فاز اول کسانی هستند که توی کاس÷ین غرفه دارند . بعد جانبازان و آزادگان و خانواده شهداست در مرحله بعد هم باقی مردم .

iran_46
24 August 2011, 04:27 PM
سلام
امروز من یه خر جدید کسب کردم . خوشبختانه رئیس منطقه آزاد کاسپین داره عوض میشه و اون آقایی که هیچ وقت تشریف نداشتند دارن تشریف میبرند . تکلیف واردات ماشین هم تا شهریور ماه مشخص میشه و الان بحثه فاصله 40 کیلومتر از روی نقشه باشه یا جاده . اگه نقشه ای باشه . لاهیجان فومن و صومعه سرا هم جزوشه . در فاز اول کسانی هستند که توی کاس÷ین غرفه دارند . بعد جانبازان و آزادگان و خانواده شهداست در مرحله بعد هم باقی مردم .

سلام
آره منم شنيدم كه اول كاركنان منطقه آزاد و غرفه دارها و تاكسي هاي انزلي و ...
قرار بود تاكسي هاي انزلي شهريور وارداتي بشن ولي خبر ندارم داره انجام ميشه يا نه.
توي سايت منطقه آزاد انزلي نوشته اين محدوده 50 كيلومتر هستش و مرزش ميشه تا امام زاده هاشم.
اين نشون ميده كه بر حسب شعاع روي نقشه حساب ميشه.
با پرگار روي نقشه زده بودم همون طور كه فرموديد مرزش تا همونجاها ميرسيد.

arash99ir
4 September 2011, 06:05 PM
يه خبر جديد امروز
رخیص خودروهای شماره‌گذاری شده
پرشین خودرو: ناظر گمركات استان گیلان و مدیركل گمرك بندرانزلی از آمادگی این گمركات برای ترخیص خودروهای شماره‌گذاری شده در سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد.
به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، محمد بهبود آهنی، گفت: با عنایت به اجرایی کردن مصوبه هیات محترم وزیران در سومین دور سفرهای رئیس جمهوری، گمركات گیلان آمادگی ترخیص خودروهای شماره‌گذاری شده در سازمان منطقه آزاد انزلی را دارد.
وی افزود: در اجرای این مصوبه مبنی بر امكان تردد خودروهای پلاك‌گذاری شده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی تا شعاع 50 كیلومتر در محدوده منطقه مطابق با نقشه تائید شده، ستاد نظارت گمركات گیلان با برگزاری نشست‌های متعدد هماهنگی‌های لازم را با سازمان‌های ذیربط از جمله مقامات استانداری، سازمان منطقه آزاد انزلی، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی انجام داده كه پس از ایفای تعهدات اجرایی سازمان‌های ذیربط این فرایند عملیاتی خواهد شد.
http://www.persiankhodro.com/show_news.php?c=5898

mehdidini
19 September 2011, 04:56 PM
سلام دوستان عموی بنده یه ملک تو شهر دبی دارد
و با توجه به این من میخواستم ببینم میتونم یه خودرویی رو از دبی وارد ایران بکنم{تبریز} که با پلاک بین المللی یا پلاک خود امارات باشه؟
چه مدت میتونم این خودرو رو نگه دارم؟؟ 6 ماه؟؟
{البته خودرو به اسم عمو باشه}
بعد اینکه هر خودرویی رو میشه وارد کرد یا فقط اونایی که نمایندگی انحصاری نداشته باشند تو ایران؟؟
بعد اینکه من اگه بخوام یه بی ام و z4 یا یه خودروی سقف کروک دیگه {پژو 308} از اونجا بخرم تقریبا از اونجا تا تبریز با احتساب تمام هزینه ا اعم از گذز موقت و... چقدر میافته؟؟
متشکر