PDA

View Full Version : معمولا دنده رو تو چند ثانيه تعويض ميکنيد؟!

arash p mbz bmw
22 April 2005, 06:10 PM
سلام دوستان عنوان تاپیک گویاست من که خودم تو مواقع معمولی حداکثر 2ثانیه ولی تو مواقع کل بازی 1 ثانیه و اونایی که کمتر از 1 ثانیه دنده رو تعویض میکنن لطفا توضیح بدن که کلاچ و گاز رو چگونه با هم هماهنگ میکنن با تشکر 8)

niceevil
22 April 2005, 06:59 PM
ميخوای سريع دنده عوض کنی و شتاب بهتری داشته باشی بايد پاور شيفت کنی
يعنی بدون اينکه گاز رو ول کنی دنده رو عوض کنی
البته بايد خيلی سريع اين کار رو بکنی که زياد رد لاين نری

alisam44
22 April 2005, 07:53 PM
متوسطش 2 تا 3 ثانيه است البته براي دنده هاي پايين.البته به ماشينشم بستگي دارد.

Evanescence
22 April 2005, 07:58 PM
همونجور كه niceeevil گفت پاور شيفت سريعترين حالت تعويض دندست كه شايد بشه در كمتر از 1.5 ثانيه دنده رو عوض كرد . در حالت عادي بين 3 تا 4 ثانيه

alisam44
22 April 2005, 08:08 PM
در ماشينهاي اتومات به چه صرت است؟كسي آمار دارد

arash p mbz bmw
23 April 2005, 10:02 PM
Evanescence, منم همین کارو میکنم و بدون اینکه پامو از رو گاز بردارم دنده رو تعویض میکنم(البته مواقع ضروری)به نظر شما این کار به ماشین صدمه ای نمیزنه؟؟؟؟!!!!!

پژمان22
23 April 2005, 11:54 PM
arash p mbz bmw, البته كه مي زنه.حداقل ضررش واسه صفحه كلاچه .

Evanescence
24 April 2005, 07:53 AM
arash p mbz bmw, بعد از 30 بار پاور شيفت صفحه كلاج قطعا بايد تعويض بشه :mrgreen:

po2ya
24 April 2005, 10:26 AM
دوستان سعي كنيد بيخودي به ماشين خودتون فشار نياريد مگه اين ماشينا چقدر زور دارن كه پاور شيفتينگ ميكنيد!
بيخودي به ماشين فشار مياريد كلي هم خرج بيخودي ميكنيد كه چي بشه مثلا روي يه نفر رو كم كنيد ميارزه كه حداقل 40 50 هزار تومان خرج صفحه كلاچ كنيد؟؟؟؟ :x

fizzi
24 April 2005, 10:32 AM
هرماشيني فرق داره ( اخر IQ....!!! :| ) و به كورس دسته دنده مربوط ميشه كه هر چه كوتاهتر باشه دنده هم سريعتر و هم سخت تر عوض ميشه ... بهترين ركوردم با آلفارومئو 146 با دنده مانوئل( بدون كلاچ اتوماتيك ) از 1 به 2 زير 0.5 و از 2 به 3 باز هم كمتر از 1 ثانيه بود ولي مثلن در پژو پرشيا ايران(گيربكس مشابه405) به معناي واقعي افتضاح بود و اگر ميخاستم سريع باشم گاهي دنده اشتباه ميشد و بعضي وقتها جا نميرفت و... :x
Generation-X , بد جوري موافقم ... 8) نكته جالب موضوع اين كه ماشين درست وحسابي و ايمن هم كه زير پاي ملت نيست وباز اين كارها رو ميكنن...

Joe Satriani
24 April 2005, 11:10 AM
اين زمان در گيربوكس Ferrari Enzo خيلى جالبه :o

بسته به نوع تيونينگ ٬ به 22 ميلى ثانيه ميرسه :wink:
درضمن من هميشه بدون پاورشيفت حدود 1 ثانيه عوض ميكنم :shock: چطور ميگيد 3-4 ثانيه ؟؟؟؟!؟ :twisted:

Evanescence
24 April 2005, 11:14 AM
Joe Satriani, تا پاي چپ رو بزاري رو كلاج ٬ فشار بدي ٬ بعد دنده رو عوض كني ٬ دوباره كلاج رو بياري بالا سه چهار ثانيه طول نميكشه ؟ :P

po2ya
24 April 2005, 11:48 AM
Evanescence, بعيد ميدوونم
وقتي دست روي دست دنده باشه و پا هم روي كلاچ باشه به 3 سوت در حدود همون 1 ثانيه عوض ميشه منم تعجب كردم!
8)

پژمان22
24 April 2005, 02:02 PM
اقا مگه شما موقع تعويض دنده كرونومتر مي زنيد كه سره يكي دو ثانيه گير دادين؟

alireza_shd
6 May 2005, 09:16 AM
براي بيرون كشيدن دنده به كلاچ نياز نداري!‌ (امتحان كن!) همزمان با گرفتن كلاچ دنده رو بيرون ميكشي و دقيقا لحطه اي كه كلاچ به پايين ترين حالت ميرسه دنده رو جا ميكني . من با BMW320 مدل 77 اين كارو خيلي سريع انجام ميدم

niceevil
6 May 2005, 10:39 AM
Evanescence, منم همین کارو میکنم و بدون اینکه پامو از رو گاز بردارم دنده رو تعویض میکنم(البته مواقع ضروری)به نظر شما این کار به ماشین صدمه ای نمیزنه؟؟؟؟!!!!!
ببين خوب ماشين اسپورت با ماشين عادی فرق داره ديگه
تو يه مسابقه چند بار لاستيک عوض ميکنن بنزين ميزنن.............
کلاً استهلاک بالا ميره
البته من زياد پاور شيفت کردم خيلی هم کلاچ زود مصرف نميشه
اما 1-2 به نظرم واسه ماشين سنگين بود فقط 2-3 و 3-4

يه روش بهتر ياد گرفته بودم اين بود که گاز رو نصف ميکردم
اينجوری هم رد لاين نميزدم هم اينکه شتاب خوب بود
صدای موتور هم خيلی قشنگ ميشد
8)

احمد63
12 May 2005, 10:21 PM
ببين خوب ماشين اسپورت با ماشين عادی فرق داره ديگه
تو يه مسابقه چند بار لاستيک عوض ميکنن بنزين ميزنن.............
کلاً استهلاک بالا ميره
البته من زياد پاور شيفت کردم خيلی هم کلاچ زود مصرف نميشه
اما 1-2 به نظرم واسه ماشين سنگين بود فقط 2-3 و 3-4

يه روش بهتر ياد گرفته بودم اين بود که گاز رو نصف ميکردم
اينجوری هم رد لاين نميزدم هم اينکه شتاب خوب بود
صدای موتور هم خيلی قشنگ ميشد
كلاچ ماشينايي مثل 320 و 2002 يه مقدار قوي تر از ماشيناي ديگه هستن(مثلا" 405) براي همين برگشتشونم خيلي سريع تره.در ضمن درآوردنه دنده بدون گرفتنه كلاچ تو هر ماشيني عملي نيست.هر چي ماشين قديمي تر باشه اين حالت راحت تر انجام ميشه
ماشينايي هم كه فليويل سنگين دارن(مثل سيلو) نيازي به پاور شيفتينگ ندارن چون دور موتورشون خيلي ديز افت مي كنه
در كل نگين پاور شيفت بده چون خيلي حال ميده مخصوصا" 1به2 كه لاستيكا يه جيغ كوچيك مي زنن 8)

alireza_shd
13 May 2005, 07:37 AM
در كل نگين پاور شيفت بده چون خيلي حال ميده مخصوصا" 1به2 كه لاستيكا يه جيغ كوچيك مي زنن 8)
خيلي حال ميده 320 دنده 2 به 3 هم جيغ ميزنه

علی سلیمی
13 May 2005, 09:53 AM
والا من يكي كه تايم نگرفتم اما فكر ميكنم تو يك الي يك و نيم ثانيه (فكر ميكنم مطمعن نيستم٬ فعلا دارم تمرين ميكنم با 405 رو دنده 3 تيكاف كنم :lol: )

يادم رفت بگم تو كل و كل بازي تو اين تايم عوض ميكنما وگرنه در حالت عادي خيلي راحت و نرم فكر ميكنم بين دو الي سه ثانيه

mohamaddbs
9 November 2010, 11:37 AM
سلام.
http://www.zshare.net/download/82508659caa871bc/کلیپ 0-100 هست با پراید قبلی که سرعت تعویض دنده کاملا ملموس هست . دنده 1 با سرعت و در حالت معمولی و دنده 2 با سرعت اما در حالت پاور شیفت تعویض شده . به نظرم سرعت تعویض دنده بستگی به سرعت و هماهنگی بین دست و پا داره . برای تمرین این هماهنگی همزمان میتونید با 1 دست دایره با 1دست مربع درست کنید و 1 پاتونم تکون بدید .