PDA

View Full Version : مزدا 3 جدید 2010 یا مگان 2000 ؟

ali_mashinbaz
21 March 2010, 03:11 PM
سلام دوستان سال نو مبارک.
به نظرم اومد که بین این دو تا ماشین یه مقایسه ای از همه لحاظ صورت بگیره . من خودم جدیدا مزدا 3 2010 نوشتم ... اما خوب دوستان مگان سوار هم می تونن بیان نظراتشون رو بدند و ما استفاده کنیم ... ضمن اینکه هر دو ماشین 2000 هست موتورشون و البته مزدا با امکانات بیشتر و مگان با قیمت مناسبتر. ممنون.

shervin_bamaze
21 March 2010, 09:12 PM
اگی مزدا تیپ ۱ و ۲ رو بگید که واقعا مگان بهتره اما اگی مزدا تایپ ۳ رو بگید خوب اونوقت میگم مزدا ۳ البته شما پولی‌ که میديد هم مقایسه کنید

kooshai
21 March 2010, 09:37 PM
اگه واسه خانواده میخوای فقط مگان.. اما اگه واسه مجرد میخوای فقط مزدا3..تموم شد و رفت :icon_surp

navid7904
21 March 2010, 09:40 PM
با سلام و تبریک سال نو

من فکر کنم مزدا 3 جدید با توجه به سال تولیدش یعنی سال 2010 از مگان موجود که برای سال 2004یا2005 هست، کاملا از نظر ارگونومی و امکانات از مگان در درجه بالاتری قرار داره.

از نظر موتور هم مزدا در قدرت برتری نسبت به مگان داره و با توجه به 5دنده شدن مزدا جدید، مزدا از گیربکس پیشرفته تری برخورداره.

مگان یک ماشین خوانوادگی و میشه گفت جادار هست و نرمی خوبی داره، ولی مزدا یک ماشین اسپرت با فنر بندی اسپرت است، ولی مدل سدان مزدا هم خیلی کوچک نیست، ولی برای یک خوانواده 5 نفره مناسب نیست.

در مورد سوخت هم هر دو ماشین دارای کارت سوخت هستند، مزدا جدید با توجه به گیربکس 5 دنده از مدل قبلی خودش مصرف کمتری داره، و میشه گفت با توجه به قدرتش موتور بهینه تری از مگان داره. البته بر روی کاغذ مگان مصرفش به مقدار خیلی کمی پایین تر از مزدا هست.

مزدا از دارای چند سیستم برای افزایش پایداری در شرایط مختلف هست از جمله سیستم ESP و DSC که نه تنها در مگان بلکه در خیلی از ماشینهای با قیمت بالا تر هم موجود نیست.

در مورد ایمنی مزدا با توجه به داشتن امکانات خاصی مثل تنظیم زاویه چراغها با توجه به وزن سرنشینان و تغییر زاویه چراغا در پیچ ها از مگان در رده بالاتری قرار داره. همچنین باتوجه به داشتن 6 ایربگ در مقابل 2 ایربگ مگان در تصادفات هم از ایمنی بالاتری برخورداره.

در آخر من فکر میکنم مزدا ماشین اسپرت تر با شتاب بیشتر و امکانات بالاتر و در کل طراحی به روزتری هست، و مگان هم با توجه به قیمت کمتر و فضای داخلی بزرگتر اتومبیلی مناسب خوانواده ها به نظر من محسوب میشه.

با تشکر

Gold eagle
22 March 2010, 12:09 AM
قطعا مزدا3 جدید از هر نظر
شکل و قیافه -اپشنها-توانایی موتور و نگهداری و تعمیرات و.....

salar68
22 March 2010, 12:13 AM
سلام
خلاصه کلام اینه که مزدا3 قدیمی نسبت به جدید بهینه شده
سیستم های پایداری داره ( امیدوارم توی تولید داخل حذف نشه که امکانش هم بسیار زیاده )
در کل اینطوری می شه گفت مگان یه ماشین به روز اروپائی مربوط به سال 2005 می باشد ولی مزدا 3 جدید یه ماشین به روز 2009 ژاپنی.

مگان ماشینیه که نسبت به قیمتش خیلی می ارزه ( حدود 30 ) اما خب نا گفته نماند که مزدا 3 جدید قیمتی بسیار بالاتر داره و ممکنه تا 40 هم تا فول ترین مدل برسه که این امکاناتی که اضافه شده باعث این قیمت شده

اما خب بازم مزدا یه سدان کوچیک تر از مگان هست
کسی که واسش قیمت ، جاداری بیشتر ، راحتی واسش مهمتره مگان انتخاب بهتریه
اما کسی که یه ماشین اسپرت تر با شتاب بالا و یه سری تجهیزات خاص و وِیژه می خواد 100% مزدا3 بهترین گزینه هست
البته این دو موضوع بدین معنی نیست که مگان امکانات کمی داره یا این که مزدا3 واسه خانواده مناسب نیست
فقط نسبت به هم ارجح تر هستند

ali_mashinbaz
22 March 2010, 12:25 AM
اکثر دوستان نظراتشون متین هست...من فکر می کنم خودم با توجه به اینکه مجرد هستم و به آپشن و همچنین تیپ و ظاهر جدید و اسپرت و قدرت موتور بالا و گیربکس به روزتر بیشتر توجه می کنم با انتخاب مزدا 3 جدید انتخاب مناسبی داشتم ... تیپ 3 این ماشین رو اول گفتند 5/39 که الان شرکت اعلام کرده تیپ 3 سدان قیمتش شده 38 تومان ... به هر حال که هر کسی یه سری ایده آل ها داره که من فکر می کنم مزدا بتونه بیشتر جوونها رو به خودش جذب کنه و مگان هم که مثل همیشه برای خانواده ها مناسب تره .

moje90
23 March 2010, 12:38 AM
اکثر دوستان نظراتشون متین هست...من فکر می کنم خودم با توجه به اینکه مجرد هستم و به آپشن و همچنین تیپ و ظاهر جدید و اسپرت و قدرت موتور بالا و گیربکس به روزتر بیشتر توجه می کنم با انتخاب مزدا 3 جدید انتخاب مناسبی داشتم ... تیپ 3 این ماشین رو اول گفتند 5/39 که الان شرکت اعلام کرده تیپ 3 سدان قیمتش شده 38 تومان ... به هر حال که هر کسی یه سری ایده آل ها داره که من فکر می کنم مزدا بتونه بیشتر جوونها رو به خودش جذب کنه و مگان هم که مثل همیشه برای خانواده ها مناسب تره .
با سلام دوست گرامی:icon_wink شما همین مزدا 3 جدید رو بگیرید به نظرم بهتره چون جون پسند تره و قدرت بالاتری هم نسبت به مگان داره و از نظر امکانات هم بالاتره ولی خوب طبعا قیمتش هم بالاتره من شنیدم رو پایه 40 تومن براش قیمت گذاشتن :icon_sad:

ali_mashinbaz
23 March 2010, 01:16 AM
دوست عزیز ممنون ... من مزدا 3 جدید رو یک ماه پیش ثبت نام کردم ... اول 5/39 بود قیمتش که الان خود شرکت یک و نیم میلیون کاهش داده اینت قیمت رو البته مدل سدان رو ... هاچبک هم که ارزونتر از سدان بود اول الان شده 200/38 .

amirvania
27 March 2010, 10:15 AM
يه مزدا 3 مدل 3 سال پيش رو با يه مگان هم مدلش با کارکرد تقريبا برابر ( حدودا 50 هزار تا مقايسه کنيد ) ببنيد کدومشون نسبت به روز اول کاهش کيفيت کمتري داشته و بعد تصميم بگيريد ....
سپاس

sepehr-saheli
30 March 2010, 12:50 AM
يه مزدا 3 مدل 3 سال پيش رو با يه مگان هم مدلش با کارکرد تقريبا برابر ( حدودا 50 هزار تا مقايسه کنيد ) ببنيد کدومشون نسبت به روز اول کاهش کيفيت کمتري داشته و بعد تصميم بگيريد ....
سپاس
این مقایسه که سر جای خودش
دیگه همه می دونن که مگان و کلا ماشینای فرانسوی اصطحلاکی هستن و ماشینای ژاپنی جون سخت.شما همین 323 ها رو نگاه کن هنوز به خرج نیوفتادن.در حالی که مگان کسی از نزدیکان مدل اکسپرشن با 48 تا کارکرد دقیقا قد 206 مدل 83 ما عیب و ایراد داره و هر روز به یه دلیل نمایندگی هست

ali_mashinbaz
30 March 2010, 01:09 AM
این مقایسه که سر جای خودش
دیگه همه می دونن که مگان و کلا ماشینای فرانسوی اصطحلاکی هستن و ماشینای ژاپنی جون سخت.شما همین 323 ها رو نگاه کن هنوز به خرج نیوفتادن.در حالی که مگان کسی از نزدیکان مدل اکسپرشن با 48 تا کارکرد دقیقا قد 206 مدل 83 ما عیب و ایراد داره و هر روز به یه دلیل نمایندگی هست
درسته ... این دیگه کاملا تجربه شده که ماشینهای اروپایی حتی مدلهای قدیمی ترشون مثل زانتیا هزینه بر تر هستند ... امیدوارم که این مزدا 3 جدید بتونه هممون رو راضی کنه مثل دفعات قبل . راستی من فضای داخلی مزدا 3 جدید رو دیدم واقعا با کیفیت نسبت به ماشینی مثل سراتوی جدید اما تجربه مگان رو نداشتم ... کسی می تونه بگه از لحاظ کیفیت قطعات داخلی چجوریه ؟

shervin_bamaze
30 March 2010, 01:15 AM
در حالی که مگان کسی از نزدیکان مدل اکسپرشن با 48 تا کارکرد دقیقا قد 206 مدل 83 ما عیب و ایراد داره و هر روز به یه دلیل نمایندگی هست

این ازون حرفا بود که دیگه چاخانه بنده که ۶۵ هزار تا تاحالا با ماشینم را رفتم هر جا بخواین تستش کردم این حرف شما صحت نداره خرج مگان با لا هست اما کفیت ساختش عالیه و دیرم به خرج میافت ه نسبت به206

ali_mashinbaz
30 March 2010, 02:10 AM
به هر حال ممنون آقا شروین از توضیحتون راجع به مگان ... من خودم واسه این مزدا 3 2010 رو انتخاب کردم که بعد کلی تحقیق در مورد همه ماشین ها به این نتیجه رسیدم که می تونه برای من بهترین گزینه از هر لحاظ باشه ... ظاهرش هم که به روزتر هست ... شما هم مطلبتون منطقیه چون مگان با اینکه ارزونتر از مزدا هست اما کیفیت قابل قبولی داره ... اما خوب برای من این تفاوت قیمت ارزش خرید یه ماشین به روزتر و با امکانات تر مثل مزدا 3 2010 رو داشت.

shervin_bamaze
30 March 2010, 02:14 AM
به هر حال ممنون آقا شروین از توضیحتون راجع به مگان ... من خودم هوادار مزدا 3 جدید هستم که یکی هم ثبت نام کردم البته بعد کلی تحقیق در مورد همه ماشین ها ... شما هم مطلبتون منطقیه چون مگان با اینکه ارزونتر از مزدا هست اما کیفیت قابل قبولی داره ... اما خوب برای من این تفاوت قیمت ارزش خرید یه ماشین به روزتر و با امکانات تر مثل مزدا 3 2010 رو داشت.

از قدیم گفتن هرچی‌ پول بعدی آاش می‌خوری:icon_excl

ali_mashinbaz
30 March 2010, 02:51 AM
نظرنون راجع به ظاهر دو تا ماشین چی هست ؟

amirvania
30 March 2010, 10:06 AM
اين مقايسه که سر جاي خودش
ديگه همه مي دونن که مگان و کلا ماشيناي فرانسوي اصطحلاکي هستن و ماشيناي ژاپني جون سخت.شما همين 323 ها رو نگاه کن هنوز به خرج نيوفتادن.در حالي که مگان کسي از نزديکان مدل اکسپرشن با 48 تا کارکرد دقيقا قد 206 مدل 83 ما عيب و ايراد داره و هر روز به يه دليل نمايندگي هست
احتراما بايد خدمتتون عرض کنم که نظر من دقيقا برعکس شماست چون من اين مقايسه رو عملا انجام دادم اونم با چند تا ماشين . دوست خوبم قطعات يدکي ماشيناي اروپايي به دليل کيفيت بالاشون گرون هستن اما به همون دليل کيفيت بالا خيلي دير تر خراب ميشن . يه گالانت مدل 1972 رو با يه بنز 180 مدل 1965 مقايسه کنيد و نتيجه گيري کنيد .
من رو ماشين خودم اصلا تعصب ندارم چون من نساختمش يه چند وقت ديگه هم ممکنه عوضش کنم ( شايدم عوضش نکنم ) ولي مشخصا ماشيناي اروپايي 100 در 100 از ماشيناي آسيايي و حتي ژاپني با کيفيت ترن .

Arasp
30 March 2010, 10:43 AM
من هم مگان رو ترجیح میدم, البته مزدا 3 هم ماشین بسیار زیبا و خوبی هست. ولی دیگه زیاد از حد اسپرته, یه جوریه که انگار فقط باید با شلوار جین سوارش شد.
من در درجه اول ماشین های سدان غیر اسپرت رو برای خودم ترجیح میدم. (البته خیلی پیرمرد نیستما! هنوز 29 سالمه :icon_arro ) اما اگر هم بخوام ماشین اسپرت بگیرم ترجیح میدم که یه ماشینی بگیرم که هم اسپرت باشه و هم یه زره کلاسیک و رسمی.

مثلا بنز CLS از اون تیپ ماشین هایی هست که هم اسپرت هست و هم رسمی.

مگان هم شاید تا حدودی اینطوری باشه. به علاوه اینکه من فکر میکنم امنیت مگان بیشتر باشه, یه جا خوندم که طراحی بدنه اون طوری انجام شده که در تصادف ضربه رو به خودش جذب میکنه و نمیزاره به راننده و سرنشینان برسه.

shervin_bamaze
30 March 2010, 11:06 AM
مگان هم شاید تا حدودی اینطوری باشه. به علاوه اینکه من فکر میکنم امنیت مگان بیشتر باشه, یه جا خوندم که طراحی بدنه اون طوری انجام شده که در تصادف ضربه رو به خودش جذب میکنه و نمیزاره به راننده و سرنشینان برسه.

قبل از عید بود تو نمایندگی‌ نیلی یه مگان دیم رفته بود زیر خاور باورتون نمی‌شه سقف وهمه چی‌ لهٔ شده بود ولی‌ بازم ستونا ماشین استقامت کرده بودن جالب بود پرسیدم چرا موتورش پایین اومده (چسبیده بود به زمين) گفتن به محض فشار زیاد موتر به سمت پین هدایت می‌شه و جلوگیری از آسیب می‌کنه و نمیذاره فشار به اتاق بیاد و یه جور محافظ واسه ماشین می‌شه خوش بختانه همه سرنشبنان سالم بودن فقط میگفت رانندس کمی‌ آسیب دیده البته مزدا هم ماشین بسیار ایمنی هست اما..:icon_cool:icon_excl

احسان خان
30 March 2010, 12:08 PM
نظر همه دوستان در مورد مزدا و مگان درسته.

خیلی خوبه که میبینم این بار تعصبی پستی داده نشده.

مزدا 3 جدید هم قشنگ تر شده و هم آپشنهاش بیشتر شده.

ولی موضوعی که هست اینه که با توجه به اختلاف قیمت زیاد این دو، نمیشه مقایسه منطقی ای داشت.

اگه قراره حدود 40 تومان مزدا 3 خریداری بشه، من پیشنهاد میدم که با چند خودروی دیگه که بشه باهاش سنجید هم ارزیابی بشه مثل 407.

اختلاف قیمت مگان و مزدا 3 جدید خیلی زیاد شده و از طرفی آپشنهای خوبی رو مزدا 3 داره.

drnariman
30 March 2010, 03:54 PM
قبل از عید بود تو نمایندگی‌ نیلی یه مگان دیم رفته بود زیر خاور باورتون نمی‌شه سقف وهمه چی‌ لهٔ شده بود ولی‌ بازم ستونا ماشین استقامت کرده بودن جالب بود پرسیدم چرا موتورش پایین اومده (چسبیده بود به زمين) گفتن به محض فشار زیاد موتر به سمت پین هدایت می‌شه و جلوگیری از آسیب می‌کنه و نمیذاره فشار به اتاق بیاد و یه جور محافظ واسه ماشین می‌شه خوش بختانه همه سرنشبنان سالم بودن فقط میگفت رانندس کمی‌ آسیب دیده البته مزدا هم ماشین بسیار ایمنی هست اما..:icon_cool:icon_excl

دوست عزیزم این حالتی رو که شما دیدین یکی از واجبات ایمنی در هر ماشینه استاندارد هست و حتی در 206 وطنی خودمون هم وجود داره ودر تصادف از جلو موتور به سمت پایین می ره و خاص مگان هم نیست .

haftsin
30 March 2010, 08:57 PM
دوست عزیزم این حالتی رو که شما دیدین یکی از واجبات ایمنی در هر ماشینه استاندارد هست و حتی در 206 وطنی خودمون هم وجود داره ودر تصادف از جلو موتور به سمت پایین می ره و خاص مگان هم نیست .
سلام
میون کلامتون
کافیه یک بار پای درد و دل صافکارهای رنو مگان بشینید، وقتی مگان تصادفی میارن، انگار دنیا رو رو سرشون خراب کردن.
یکشیونو دیدم، گریش گرفته بود، میگفت اینقدر ماشین محکمیه که پدر آدمو در میاره تا صافش کنیم.
یه جایی هم خوندم که توی اروپا به مگان میگن تانک:icon_evil

و اما نظر بنده
با احترام بسیار بالایی که به طراحی های خودروهای فرانسوی و از همه بیشتر به مهندسای طراح رنو مگان دارم. ولی بنده تو این انتخاب مزدا 3 جدید رو انتخاب میکنم.
مزدا 3 جدید طراحی به روز تری نسبت به مگان داره و با آپشن های به مراتب بیشتر از رنو مگان که آدمو کاملاً وسوسه میکنه.:icon_sad: البته اختلاف قیمت 6 تا 8 میلیون اونها رو در هم در نظر بگیرید که این برتری با توجه به قیمت کاملاً طبیعیه

و اما اگه قرار بود مقایسه بین مزدا3 نسل قبل با مگان انجام میشد.(اختلاف قیمتشون خیلی کم بود اون زمان) اونوقت قضیه فرق میکرد، و علی رغم قابلیت هایی که مزدا3 نسل قبل داره، بنده مگان رو ترجیح میدم:icon_excl

ali_mashinbaz
31 March 2010, 12:53 AM
خیلی خوشحالم از اینکه دوستان از این تاپیک استقبال کردن و اکثرا اظهارانتشون منطقی و علمی هست....در جواب دوستان باید بگم که این نوع حالت طراحی موتور در مزدا ۳ نسل قبل هم وجود داره که اینو من از خودم نمی گم و طراحان ژاپنی مزدا گفتند .... البته با تمام احترام به دوستان مگان سوار .... من خودم همه این مسایل به علاوه زیبایی رو در نظر گرفتم و مزدای جدید رو انتخاب کردم ... در ضمن من بیشتر وقتها شلوار جین می پوشم و مزدا بیشتر به کارم می یاد :icon_mrgr ( در جواب به دوستی که گفتن مزدا زیادی اسپرته به شوخی گفتم ) به هر حال دوستان نظرشونو از نظر زیبایی و موتور هم بگند ممنون می شم

sepehr-saheli
31 March 2010, 03:19 AM
احتراما بايد خدمتتون عرض کنم که نظر من دقيقا برعکس شماست چون من اين مقايسه رو عملا انجام دادم اونم با چند تا ماشين . دوست خوبم قطعات يدکي ماشيناي اروپايي به دليل کيفيت بالاشون گرون هستن اما به همون دليل کيفيت بالا خيلي دير تر خراب ميشن . يه گالانت مدل 1972 رو با يه بنز 180 مدل 1965 مقايسه کنيد و نتيجه گيري کنيد .
من رو ماشين خودم اصلا تعصب ندارم چون من نساختمش يه چند وقت ديگه هم ممکنه عوضش کنم ( شايدم عوضش نکنم ) ولي مشخصا ماشيناي اروپايي 100 در 100 از ماشيناي آسيايي و حتي ژاپني با کيفيت ترن .
سلام
مسلما شرکت بنز اگه بفهمه که بدلیل هم قاره بودن با فرانسه شما ماشیناشو با رنو مقایسه کردید قاره شو عوض می کنه:icon_arro
دوست من ماشین فرانسوی کجا و ماشین آلمانی کجا.بله تجربه ای که شما کردید رو من هم عملا کردم و نتیجش نخریدن ماشین فرانسوی بدلیل بی کیفیتی و به موازاتش محروم شدن از تکنولوژی قوی فرانسه هست.فرانسوی ها سیاست تولیدشون ماشین مصرفی ساختن هست.تفکر شما بسیار برای من جالبه و فکر می کنم کمی متعصب هستید.اگه دقت کنید برند تویوتا فقط بخاطر کیفیت ساختش چند سال پیاپی اولین خودروساز دنیا و بالاتر از بنز و bmw قرار گرفت و محصولات فرانسوی هیچ وقت نزدیک این جایگاه هم نبودن.جالبتر اینکه ماشینای فرانسوی در هیچ جای دنیا جز کشورهای تولید کنندشون طرفداری ندارن منجمله بازار آمریکای لاتین و شمالی که تو انحصار خودروهای ژاپنی هست.و باز هم جالب تر این هست که اگه برید تو yahoo auto اصلا ماشینای فرانسوی وجود نداره توش و این برای من واقعا تعجب بر انگیز بود
موفق باشی دوست من

sepehr-saheli
31 March 2010, 03:28 AM
این ازون حرفا بود که دیگه چاخانه بنده که ۶۵ هزار تا تاحالا با ماشینم را رفتم هر جا بخواین تستش کردم این حرف شما صحت نداره خرج مگان با لا هست اما کفیت ساختش عالیه و دیرم به خرج میافت ه نسبت به206
دوست عزیز ببخش منو چاخان گفتم:icon_mrgr:icon_razz:icon_arro:lover:
ازین به بعد از فرمایشات گوووهر وار شما استفاده میکنم.:icon_wink
ضمنا اگه مکانیک خوب سراغ داری بجا این حرفات معرفیش کن.ماشین از قبل عید خوابیده هنوز دزست نشده و اصلا نمی دونن چشه.

Senator
31 March 2010, 04:56 AM
آقا من کاری به این حرفا ندارم !
فقط برام سواله که چطور بعضی از عاشقان سینه چاک مزدا:icon_razzحاظرن بابت این ماشین مینی سایز(به نسبت هم قیمتاش) چهل تومن پول بدن:icon_twis
حالا بگو امکانات نمیدونم S رو داره!
جالبه که کسایی که ثبت نام کردن تو تاپیک ثبت نام داشتن با سوناتا 2011مقایسش میکردن:icon_arroو توجیه میردن واسه خودشون!
حالا این بهمنم اومده 10 تومن از ملت گرفته فقط گذاشتتشون تو صف!والا من خودم میخواستم همین مزدا رو اسم بنویسم اما وقتی دیدم قیمت و مخصوصا شرایطش اینطور هستش یه جور بم برخورد و گفتم مگه عقده ماشین اونم مزدا3 رو دارم که برم تو صف انتظارش و 10تومن پول بخوابونم تو بهمن؟!
اونم خرید از یه کمپانی که همه میدونن مال کیه:icon_mad:

amirvania
31 March 2010, 08:22 AM
سلام
مسلما شرکت بنز اگه بفهمه که بدليل هم قاره بودن با فرانسه شما ماشيناشو با رنو مقايسه کرديد قاره شو عوض مي کنه:icon_arro
دوست من ماشين فرانسوي کجا و ماشين آلماني کجا.بله تجربه اي که شما کرديد رو من هم عملا کردم و نتيجش نخريدن ماشين فرانسوي بدليل بي کيفيتي و به موازاتش محروم شدن از تکنولوژي قوي فرانسه هست.فرانسوي ها سياست توليدشون ماشين مصرفي ساختن هست.تفکر شما بسيار براي من جالبه و فکر مي کنم کمي متعصب هستيد.اگه دقت کنيد برند تويوتا فقط بخاطر کيفيت ساختش چند سال پياپي اولين خودروساز دنيا و بالاتر از بنز و bmw قرار گرفت و محصولات فرانسوي هيچ وقت نزديک اين جايگاه هم نبودن.جالبتر اينکه ماشيناي فرانسوي در هيچ جاي دنيا جز کشورهاي توليد کنندشون طرفداري ندارن منجمله بازار آمريکاي لاتين و شمالي که تو انحصار خودروهاي ژاپني هست.و باز هم جالب تر اين هست که اگه بريد تو yahoo auto اصلا ماشيناي فرانسوي وجود نداره توش و اين براي من واقعا تعجب بر انگيز بود
موفق باشي دوست من
برند تويوتا تو دنيا به يه برند اقتصادي معروفه و نه کيفي و استقبالي هم که ازش ميشه به دليل همين قيمت مناسبشه . تو ماشيناي ژاپني فقط نيسان هستش که از نظر کيفي با ماشيناي اروپايي رقابت ميکنه که اون هم جديدا زير مجموعه رنو شده ( يعني رنوي فرانسه خريدتش ) . نميخوام جسارت کرده باشم ولي به نظر مياد شما قدري تعصب به خرج ميديد چون مزدا جزو پايينترين برندهاي ژاپني هستش اما رنو يکي از توليد کنندگان تکنولوژي خودرو تو جهانه . يه نگاهي هم به مسابقات فرمول يک و مقامهايي که رنو داره بندازين بد نيست . يه مقايسه اي هم بين قيمت جهاني مزدا3 2010 و مگان نسل سوم داشته باشين فکر کنم اگه بدون غرض نتيجه گيري کنيد نظرتون برگرده .

kooshai
31 March 2010, 11:56 AM
سلام
مسلما شرکت بنز اگه بفهمه که بدلیل هم قاره بودن با فرانسه شما ماشیناشو با رنو مقایسه کردید قاره شو عوض می کنه:icon_arro
دوست من ماشین فرانسوی کجا و ماشین آلمانی کجا.بله تجربه ای که شما کردید رو من هم عملا کردم و نتیجش نخریدن ماشین فرانسوی بدلیل بی کیفیتی و به موازاتش محروم شدن از تکنولوژی قوی فرانسه هست.فرانسوی ها سیاست تولیدشون ماشین مصرفی ساختن هست.تفکر شما بسیار برای من جالبه و فکر می کنم کمی متعصب هستید.اگه دقت کنید برند تویوتا فقط بخاطر کیفیت ساختش چند سال پیاپی اولین خودروساز دنیا و بالاتر از بنز و bmw قرار گرفت و محصولات فرانسوی هیچ وقت نزدیک این جایگاه هم نبودن.جالبتر اینکه ماشینای فرانسوی در هیچ جای دنیا جز کشورهای تولید کنندشون طرفداری ندارن منجمله بازار آمریکای لاتین و شمالی که تو انحصار خودروهای ژاپنی هست.و باز هم جالب تر این هست که اگه برید تو yahoo auto اصلا ماشینای فرانسوی وجود نداره توش و این برای من واقعا تعجب بر انگیز بود
موفق باشی دوست من

همونجور که امیر عزیز گفتن برند تویوتا در دنیا به نام ساخت خودرو های ارزان قیمت مشهور است و مدل های لوکس و با کیفیتشو با برند لکسوس تولید میکنه. اینکه بگیم محصولات تویوتا باکیفیت تر از محصولات بنز یا BMW یا هر کمپانی اروپایی دیگه است واقعآ میتونه نامزد جک سال باشه :icon_surp
همین 1 ماه پیش دیدیم که بی کیفیت بودن و اشکال در سیستم ترمز محصولات تویوتا در امریکا جناب اقای تویوتا(رئیس شرکت تویوتا) را مجبور کرد به امریکا بره و در مجلس کنگره عذر خواهی کنه! این خودش همه چیزو میرسونه..
دلیل پر فروش بودن محصولات تویوتا هم فقط و فقط قیمت مناسب است که مورد استفاده ی قشر متوسط جامعه ( که در هر کشوری پر جمعیت ترین قشر هستند) قرار میگیره. مثلآ همین کشور خودمون پراید پر فروش تره یا مثلآ زانتیا؟! میشه این نتیجه گیری را کرد که پراید چون با کیفیت تره پرفروش تره؟!
یا 5-6 سال پیش. زانتیا پر فروش تر بود یا مزدا 323؟!
همه ی این مسائل را بسط بدید به 2 کمپانی مزدا و رنو و خودتون نتیجه گیری کنید.

ali_mashinbaz
31 March 2010, 01:26 PM
همونطوری که یکی از دوستان گفتند ... در امریکا اصلا از برندهای فرانسوی به اون شکل استفاده نمی شه چون من از دوستانی که امریکا رفتند زیاد این موضوع رو پرسیدم و دیدم که استقبال چندانی توی امریکا از برندهایی مثل پژو ، رنو و سیتروئن نمی شه و دلیلش هم همین هزینه بالا در مقابل تسهیلات و امکانات متوسط هست ... حتی در جایی مثل دبی که خودم سالی 2 یا 3 بار می رم اونجا واقعا شما سیتروئن رو که به هیچ وجه و رنو و پژو هم در هر 100 ماشین شاید یکی ببینید ... اونجا به برندهای اروپایی فقط آلمانی و انگلیسی توجه می شه و توی این شهر که هوا به شدت شرجی هم هست ماشینهای ژاپنی از جمله تویوتا و مزدا و نیسان کاملا سربلند بیرون اومدن. همین مزدای جدید هم من اونجا زیاد دیدم که نشون می ده که توی دبی ( که واقعا می شه گفت یکی از ماشین بازترین شهرهای دنیاست و اگه رفته باشین حرف من رو تایید می کنید ) خیلی خوب از این ماشین استقبال شده .

navid7904
31 March 2010, 02:41 PM
برند تويوتا تو دنيا به يه برند اقتصادي معروفه و نه کيفي و استقبالي هم که ازش ميشه به دليل همين قيمت مناسبشه . تو ماشيناي ژاپني فقط نيسان هستش که از نظر کيفي با ماشيناي اروپايي رقابت ميکنه که اون هم جديدا زير مجموعه رنو شده ( يعني رنوي فرانسه خريدتش ) . نميخوام جسارت کرده باشم ولي به نظر مياد شما قدري تعصب به خرج ميديد چون مزدا جزو پايينترين برندهاي ژاپني هستش اما رنو يکي از توليد کنندگان تکنولوژي خودرو تو جهانه . يه نگاهي هم به مسابقات فرمول يک و مقامهايي که رنو داره بندازين بد نيست . يه مقايسه اي هم بين قيمت جهاني مزدا3 2010 و مگان نسل سوم داشته باشين فکر کنم اگه بدون غرض نتيجه گيري کنيد نظرتون برگرده .

باسلام و احترام

دوست عزیز شما حرفتون در این مورد که رنو تولید کننده تکنولوژی هست و مزدا یک برند سطح پایین رو از کجا اوردین؟؟ یک منبع و مدرکی لطفا ذکر کنید! شما به مسابقات فورمول یک نگاه میکند بعد تکنولوژی رو نتیجه میگیرید؟ اگر رنو اول شد پس: پس فراری و پورشه و ... همه برند سطح پایین هستند؟ یا بنز و BMW یا شاید هم لکسوس ؟

شما خودتون ایا مزدا3 قدیم رو با مگان خودتون مقایسه کردید؟ به نظر شما کیفیت کدوم بالاتره؟ بازدهی موتور کدوم بالاتره؟ ارگونومی کدوم رو میپسندید؟ شتاب؟ کم خرج بودن؟ فراوانی و ارزانی لوازم؟
حالا مزدا جدید رو که اصلا فکر نمیکنم قابل مقایسه باشه با مگان!

مزدا3 یکی از پرفروش ها در امریکا شمالی هست و این در حالی هست که رنو من فکر نکنم فعالیت گسترده ای در امریکا شمالی داشته باشه و بیشتر در خود فرانسه و اروپا استفاده میشه ( فکر میکنم در اروپا هم امار فروش مزدا3 از مگان بیشتر باشه )

شرکت مزدا با فورد امریکا همکاری و تبادل تکنولوژی میکنه و از نظر تکنولوژی فورد و مزدا بسیار بالاتر از رنو هستند و ماشین های سخت کاری با کیفیت بالا تولید میکنند.

در کل من مگان رو ماشین خوانواده با یک کیفیت مناسب و قیمت مناسب در ایران میبینم، مزدا رو هم یک ماشین اسپرت و کمتر خوانوادگی میبینم با یک کیفیت عالی و امکانات بسیار بالا که قیمت اون هم به دلیل کیفیت و امکاناتش بالاتره!

ممنون

sepehr-saheli
31 March 2010, 02:56 PM
خیلی واسم جالبه که دوستان انقدر اصرار دارن که رنو رو بزارن کنار bmw .دوستان بنظر من یا آلمان رو از اروپا جدا کنید یا فرانسه رو تا صحبتاتون صحت پیدا کنه.ضمنا مثالی که شما در مورد تویوتا و سیستم ترمزش زدید که این نقص در سیستم گاز مدلهایی از تویوتا هم وجود داشت مال زمانهای اخیر هست که کاملا هم حق با شماست ولی من گفتم چند دوره برترین کیفیت بله درست شنیدید برترین کیفیت جهان شد (لطفا کمی سرچ کنید).رنو ماشین بدی نیست ولی بی کیفیت این اصلا بحث نداره همه اینو میدونن.بی کیفیتیش هم از رو ضعف تکنولوژی نیست بلکه سیاست تولید هست.
دوستان من تو پستم اصلا صحبتی در باره مزدا نکردم که اینچنین جبهه گرفتید در مقابلش.(پایین ترین بند ژاپنی هست)
این عزیزان مدعی ما اطلاعی از آخرین تکنولوژی اختراع مزدا که داره استفاده می کنه و بنز هم ازش خریدتش دارن؟یا تکنولوژی موتور جدیدش که تو cx9 داره استفاده می کنه و اولین کارخونه ای هست که این موتور رو تولید انبوه کرده؟توضیح بیشتر نمی دم تا اساتید گرام ادامه صحبتم رو با کلام نغز خود بدن!!!!!!!!!!!!

مجتبي پاك نژاد
31 March 2010, 03:16 PM
سلام شر كت مزدا دومين صادركننده خودرو بعد از تويوتا در ژاپن است

amirvania
31 March 2010, 03:29 PM
اگه در مورد اختلاف کيفيت مگان و مزدا تا فردا هم بحث کنيم به هيچ نتيجه اي نميرسيم . ولي همونطور که من قبلا هم عرض کردم بين خريد اين دو تا ماشين کاملا مردد بودم و با تست کردن چندين مورد از هرکدوم با کارکرد هاي نسبتا بالا ديدم که افت مزدا از مگان خيلي بيشتر بوده ( خدائيش بدون تعصب دارم ميگم ) . وگرنه کارخونه رنو مال بابام نيست که بخوام سنگشو به سينه بزنم .
اگه به تبادل تکنولوژي باشه ايران خودرو هم با بي ام و تبادل تکنولوژي داره . اصولا کل خودرو سازا اين کارو انجام ميدن . مهم اينه که سرچشمه تکنولوژي کجاست و از کجا شروع شده و قدمت و اصالت کدوم برند بيشتره . رنو حدودا 120 سال قدمت داره ( اگه هم مدرک خواستين با يه سرچ ساده ميتونيد پيدا کنيد و همينطور مدرک دال بر اينکه رنو يکي از توليد کنندگان بزرگ تکنولوژي خودرو هستش اگه هم پيدا نکردين به سايت www.zcar.ir رجوع کنيد . البته سايت ايرانيه و ممکنه بگيد اعتبار از نظر شما نداره ولي قسمت مشاوره داره که ميتونيد هر چي اطلاعات خواستيد ازشون بگيريد )
مزدا تنها برتري که نسبت مگان داره شتاب بيشترشه که اون هم به دليل قدرت موتور بيشترشه و از نظر ساير موارد پايينتره . از نظر فراواني و ارزون بودن قطعات هم مزدا 3 طرح قديمي به دليل خارج شدن از خط توليد با کم بود قطعه و بالطبع گرون شدن اون مواجه ميشه و مزدا 3 2010 هم چون هنوز تو بازار نيومده چه از نظر فراواني قطعه و چه از نظر قيمتيش هيچ نظري روش نميشه داد .
ضمنا در مقام مقايسه مزدا 3 2010 با مگان سري 3 قابل مقايسه هستش ( که ساخت 2009 ) . خودتون مقايسه کنيد و نتيجه گيري کنيد ( تو سايت رنو ميتونيد بريد ببينيد )
فروش بالاتر مزدا تو آمريکا هم به اين دليل هستش که آمريکايي ها بيشتر مصرف گرا هستن و آينده نگر نيستن . در واقع چيزي رو ميخرن که ارزونتر باشه حالا اگه کيفيت پايينتري هم داشت و کمتر براشون کار کرد مهم نيست . به همين دليل ميرن سراغ مزدا 3 ارزون قيمت تر و مگان گرونتر رو بيخيال ميشن ( قيمت جهاني مگان از مزدا 3 بيشتره . اگه هم مدرک خواستين سرچ کنيد . چون اگه بخوائيم کنار همه حرفامون مدرکش بياريم ميشه مثنوي هفتاد من کاغذ يا اينکه اصلا نبايد چيزي بگيم چون متهم ميشيم به چرت و پرت گويي ) . ولي اروپايي برعکس فکر ميکنن يه ضرب المثل انگليسي هست که ميگه ما اونقدر ثروتمند نشيديم که جنس ارزون بخريم .
اگه هم ميبينيد قيمت مزدا از مگان تو ايران بيشتره بخاطر کيفيت بالاش نيست . به خاطر اينه که يه سري از خودرو سازاي ايراني جيباشون خيلي گشاده و براي اينکه پرش کنن مجبورن از منو شما پول بيشتري بگيرن ( گروه بهمن رو عرض ميکنم ) و يه سري ديگه به کيفيت فکر ميکنن . حتما اينو قبول دارين که پارس خودرو با کيفيت ترين خودرو هاي داخلي رو مونتاژ ميکنه ( ماکسيما ، مورانو ، مگان .... )

sepehr-saheli
31 March 2010, 04:29 PM
کلا دوست من اینکه تو جدول رده بندی خودرو ایران هم مزدا3 بالاتر از مگان قرار می گیره اینم چرته دیگه نه؟خیلی جالبه.ضمنا از جایی که رنو مگان و کلا محصولات فرانسوی اصلا مشتری ندارن تو دنیا تا بخواد فروش اینترنتی داشته باشه من هرچی سرچ کردم به نتیجه نرسیدم.سایت معتبر yahoo auto هست که اصلا محصولات فرانسوی نداره والبته چ.ن آمریکایی ها آینده نگر نیست دارن دنیا رو فتح می کنن و در حالی که رو نفت نشستن دست به نفتشون نمی زنن و .................................................. .............
و شما می فرمایید که اصلا آپشنهای مزدا از مگان بیشتر هم نیست؟فقط کمی اونم کمی قدرتش بیشتره درسته؟بعد متعصب هم نیستید؟باشه قبول
کاملا حق با شما
فقط یه کوچولو نذکر بدم اوونم جسارتن
مورانو مونتاژ نیست وارداتی هست
موفق باشید

kooshai
31 March 2010, 04:31 PM
باسلام و احترام

دوست عزیز شما حرفتون در این مورد که رنو تولید کننده تکنولوژی هست و مزدا یک برند سطح پایین رو از کجا اوردین؟؟ یک منبع و مدرکی لطفا ذکر کنید! شما به مسابقات فورمول یک نگاه میکند بعد تکنولوژی رو نتیجه میگیرید؟ اگر رنو اول شد پس: پس فراری و پورشه و ... همه برند سطح پایین هستند؟ یا بنز و BMW یا شاید هم لکسوس ؟

شما خودتون ایا مزدا3 قدیم رو با مگان خودتون مقایسه کردید؟ به نظر شما کیفیت کدوم بالاتره؟ بازدهی موتور کدوم بالاتره؟ ارگونومی کدوم رو میپسندید؟ شتاب؟ کم خرج بودن؟ فراوانی و ارزانی لوازم؟
حالا مزدا جدید رو که اصلا فکر نمیکنم قابل مقایسه باشه با مگان!

مزدا3 یکی از پرفروش ها در امریکا شمالی هست و این در حالی هست که رنو من فکر نکنم فعالیت گسترده ای در امریکا شمالی داشته باشه و بیشتر در خود فرانسه و اروپا استفاده میشه ( فکر میکنم در اروپا هم امار فروش مزدا3 از مگان بیشتر باشه )

شرکت مزدا با فورد امریکا همکاری و تبادل تکنولوژی میکنه و از نظر تکنولوژی فورد و مزدا بسیار بالاتر از رنو هستند و ماشین های سخت کاری با کیفیت بالا تولید میکنند.

در کل من مگان رو ماشین خوانواده با یک کیفیت مناسب و قیمت مناسب در ایران میبینم، مزدا رو هم یک ماشین اسپرت و کمتر خوانوادگی میبینم با یک کیفیت عالی و امکانات بسیار بالا که قیمت اون هم به دلیل کیفیت و امکاناتش بالاتره!

ممنون

عزیزم اینجوریکه شما میگین هیچ جای دنیا رنو فروش نداره و شرکت رنو کلآ محصولاتشو فقط یه خاطر عمه جانش تولید میکنه!! :icon_arro

جالبه بدونید مگان چند سالی پرفروش ترین خودروی اروپا شد ( دقیق یادم نیست چه سالهایی) و همیشه جزو 10 خودروی برتر اروپا بوده.
اما این حرفتون که فروش مزدا در امریکای شمالی بیشتره کاملآ درسته و دلیلش را هم امیر عزیز گفتن. ضمن اینکه توجه داشته باشید مگان و مزدا در قیمت جهانی در یک سطح نیستن.

kooshai
31 March 2010, 04:52 PM
اینم بگم هر کس با فرانسوی ها در ارتباط باشه یا از فرهنگ و اخلاقیاتشون باخبر باشه حتمآ میدونه که به شدت ادم های وطن پرستی هستن و همیشه اولویتشون استفاده از خودروهای فرانسویه.. اینو تو فیلم هایی هم که میسازن کاملآ میتونید ببینید.

amirvania
31 March 2010, 04:53 PM
کلا دوست من اينکه تو جدول رده بندي خودرو ايران هم مزدا3 بالاتر از مگان قرار مي گيره اينم چرته ديگه نه؟خيلي جالبه.ضمنا از جايي که رنو مگان و کلا محصولات فرانسوي اصلا مشتري ندارن تو دنيا تا بخواد فروش اينترنتي داشته باشه من هرچي سرچ کردم به نتيجه نرسيدم.سايت معتبر yahoo auto هست که اصلا محصولات فرانسوي نداره والبته چ.ن آمريکايي ها آينده نگر نيست دارن دنيا رو فتح مي کنن و در حالي که رو نفت نشستن دست به نفتشون نمي زنن و .................................................. .............
و شما مي فرماييد که اصلا آپشنهاي مزدا از مگان بيشتر هم نيست؟فقط کمي اونم کمي قدرتش بيشتره درسته؟بعد متعصب هم نيستيد؟باشه قبول
کاملا حق با شما
فقط يه کوچولو نذکر بدم اوونم جسارتن
مورانو مونتاژ نيست وارداتي هست
موفق باشيد
آپشنهاي آزرا از بي ام و 320i بيشتره مثلا سانروف آزرا 3 حالته و ماله بي ام و 2 حالتس . نتيجه گيري منطقي هيوندا از بي ام و بهتره . معمولا ماشيناي بي کيفيت اسيايي آپشناي قابل توجهي دارن تا بتونن با ماشيناي اروپايي رقابت کنن .
تو آخرين رده بندي که انجام شده ماکسيما اول تندر دوم ( بله تعجب نکنيد تندر پارس خودرو ) و مگان سوم شده ( سرچ کنيد پيدا ميکنيد ) .
تو Yahoo Auto هيچ ماشين فرانسوي نيست ( نه تنها مگان ) که بدليل يک سري سياست هاست ( پرس و جو کنيد علتش رو پيدا ميکنيد )
سياستمداراي آمريکا دنيا رو فتح کردن نه مردمش . مردم آمريکا از جمله راحت طلب ترين آدما هستن .
همونطوريکه هم دوست عزيزم گفتن مگان 3 سال پي در پي پر فروش ترين خودرو تو اروپا بوده .
فرمايشي بود در خدمتم .

sepehr-saheli
31 March 2010, 04:55 PM
آقا ببخشید من یه مشکلی پیدا کردم اوونم اینه که آقای لوسین رنو در سال 1877 بدنیا اومدن دوستمون فرمودن که قدمت کارخونه رنو 120 سال هست .یعنی این آقا لوسین از 13 سالگی ماشین ساخت؟!!!!!!!!!!!!!
بابا ای ول دمش گرم عجب نابغه ای بود.من که تحت تاثیر قرار گرفتم و فردا صبح یه رنو 5 خوشکل زرد قناری می خرم.

mohajer_137860
31 March 2010, 04:58 PM
درود به دوستان

مزدا 3 ماشين بسيار خوبي است اما اينکه رنو در آمريکا نيست دليل ضعفش نيست.
نوشته هاي زير به نقل از ايسنا و دنياي اقتصاد است:

مگان در سال 2004 پر فروش‌ترين خودروي اروپا شد
خودروي مگان براي دومين سال پياپي پرفروش‌ترين خودرو در اروپا شد.

خودروى مگان از گروه خودروسازى رنو‌‌، نيسان براى دومين بار پياپى با سهم ‌8/4درصدى از كل بازار اروپاى غربى پرفروش‌ترين خودروى اروپا لقب گرفت فروش اين خودرو با ‌18‌درصد رشد به ‌702هزار ‌775 دستگاه در سال ‌2004 رسيده است.همچنين گروه رنو‌‌- نيسان توليد خودرو در سال ‌2004 را افزايش داد. در سال ‌2004 رنو فروش جهانى خود را به ميزان ‌2/4درصد افزايش داد. نيسان از گروه رنو‌‌-‌ نيسان در آخرين ماه سال ميلادى ‌32‌درصد فروش خود را افزايش داد اين در حالى است كه رنو هم در سال جارى ميلادى ‌2/4‌درصد رشد توليدى نشان مى‌دهد فروش گروه رنو از اتحاد رنو- نيسان در سال ‌2004، ‌2/4درصد افزايش يافته و به ميزان ثبت شده دو ميليون و ‌488 هزار و ‌523خودرو مى‌رسد. اين حجم فروش بيانگر سهم ‌1/4درصدى در بازار جهانى است. نشان رنو با تخصيص ‌8/10 و سهم بازارهاى اروپاى غربى در زمينه‌ خودروهاى سوارى و خودروهاى سبك تجاري، براى هفتمين سال پياپى همچنان در رتبه اول باقى مانده است. نتايج به دست آمده از فروش و فعاليت‌هاى گروه رنو در خارج از اروپاى غربى حاكى از پيشرفتى با رشد ‌4/16درصد است. براى لوگان يا همان ال- 90 از زمان معرفى آن تاكنون ‌40 هزار سفارش خريد داده شده است.در بازار خودرو اروپاى غربى كه رشد اندكى دارد 9/2درصد، رنو با تخصيص سهم ‌3/10درصد به خود براى سومين سال متوالى در زمينه خودرو‌هاى شخصى اول شد و با سهمى معادل ‌8/10درصد مگان نخست را براى هفتمين سال پياپى در بازار خودرو‌هاى شخصى و تجارى حفظ كرد.اين شركت توانست جايگاه اول خود را در فرانسه تثبيت كند، جايگاهى كه در اسپانيا، بلژيك و پرتغال نيز به دست آمد. رنو هم‌چنين در ميان سه مدل برتر خودرو در اتريش، هلند و انگلستان قرار دارد. مگان پرفروش‌ترين خودرو در اروپا در سال ‌2003 و ‌2004 بوده و عرضه مدوس در سپتامبر سال ‌2004 با آغازى خوب همراه بود.در مدت كوتاه عرضه داچيا لوگان از سپتامبر ‌2004 تا پايان نوامبر ‌2004، ‌19 هزار و ‌15 دستگاه از آن به فروش رسيده و بيش از ‌11 هزار و ‌830 سفارش خريد براى آن داده شده است. داچيا لوگان با مجموع فروش و سفارش ‌30 هزار و ‌845 دستگاه و آن هم فقط در شش كشور از جمله رومانى كه بازار خانگى لوگان به شمار مى‌رود، با آغازى مناسب در تمام بازارهاى فروشش ظاهر شده است.

يك خودروي فرانسوي به عنوان بهترين خودروي سال اروپا به مردم اين قاره معرفي شد.رنو كليو3 فرانسوي با دريافت 256امتياز توسط 58خبرنگار حوزه صنعت خودرو كه از 22كشور در همايش انتخاب بهترين خودروهاي سال اروپا حضور داشتند مقام اول اين مسابقه درون قاره‌اي را به خود اختصاص داد.فولكس پاسات با كسب 251امتياز و آلفارومئو با كسب 212امتياز در اين مسابقه به ترتيب در مقام دوم و سوم بهترين خودروهاي سال اروپا شناخته شدند.فروش خودرو رنو كليو3 در اروپا از اواسط ماه اكتبر (اواخر مهرماه) آغاز شده كه با استقبال عمومي مواجه شده و آمار و ارقام مربوط به فروش اوليه هم حاكي از آن است.رنو كليو3 نسل جديد اين مدل بوده و جايگزين مدل قديمي رنو كليو2 است. رنو كليو2 در سال 2003 چهارمين و در سال 2004 ششمين خودرو پرفروش اروپا بود. رنو كليو پس از موفقيت چشمگير رنو5 در دهه 80 در دهه 90 جايگزين اين خودرو شد.طراح اولين مدل رنو كليو يك ايراني بود. بر اساس اين گزارش رنو كليو كه خودرويي در اندازه پژو206 است، رقابت شديدي با اين خودرو در بازار اروپا دارد، اما هنوز هم پژو206 از اين خودرو پرفروش‌تر است، طوري كه در سال 2004 رنو مگان پرفروش‌ترين خودروي اروپا بود، اما پژو206 مقام چهارم و رنو كليو مقام ششم خودروهاي پرفروش را در اختيار داشتند.رنو كليو3 همچنين جزو معدود خودروهايي است كه در اروپا از نظر ايمني موفق به كسب 5 ستاره شده است. مدل جديد كليو3 از اتحاد پلت‌فرم‌هاي رنو- نيسان بهره مي‌برد و پلت‌فرم آن شباهت زيادي به نيسان مارچ دارد. پيش‌بيني‌ها حاكي از آن است كه اين عنوان تاثير بسزايي در پيشتاز شدن فروش اين خودرو در اروپا داشته باشد.

/بيش‌ترين خودرو‌هاي اروپايي در آلمان به فروش مي‌رسد/
رنو مگان و پژو ‌206 در مكان نخست و پنجم جدول پرفروش‌ترين خودروهاي اروپا در سال ‌2005

بيشترين خودرو‌هاي فروخته شده در اروپا در آلمان به فروش مي‌رود و رنو مگان و فورد ترانسيت پرفروش‌ترين خودرو‌هاي سوراي و تجاري سبك اين قاره‌اند.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو ايسنا، رنو مگان با فروش 619 هزار و 547 دستگاه پرفروش‌ترين خودرو اروپا در سال 2005 بود و اين در حالي است كه فولكس گلف با 571 هزار، فورد فوكوس با 538 هزار، اپل استرا با 452 هزار،‌ پژو 206 با 395 هزار، پژو 307 با 362 هزار، رنو كليو با 324 هزار و فورد فيستا با 314 در مكان‌هاي بعدي قرار دارند.

همچنين در خودرو‌هاي تجاري سبك نيز ترانزيت، رنو كانگو و مرسدس اسپرينتر پرفروش‌ترين خودرو‌هاي اروپا به شمار مي‌روند.

در بخش فروش خودرو در قاره اروپا نيز آلمان با 21.3 درصد مكان اول را در اختيار دارد، انگلستان با 16.8، فرانسه با 15.1 ، ايتاليا با 14.9 و اسپانيا با 11.6 درصد بازار‌هاي اصلي فروش در اروپا محسوب مي‌شوند. بقيه كشور‌هاي اين قاره نيز 20 درصد فروش را به خود اختصاص مي‌دهند.

در اين ميان10.3درصد بازار اروپاي غربي در دست شركت رنو و 10.1 درصد در اختيار كارخانه فولكس واگن آلمان قرار دارد. همچنين در مكان هاي بعدي اپل با 8.8 درصد و فورد با 8.7 درصد قرار دارند. ضمن اين كه 7.6 و 6.7 درصد از بازار اروپاي غربي نيز به شركت پژو و شريك آن سيتروئن تعلق دارد. فيات نيز 5.4 درصد اين بازار را در اختيار دارد.

در اين ميان شركت فولكس با بيشترين رشد فروش، سهم9.7 درصدي‌اش در سال 2004 را به 10.1درصد در سال 2005 رسانده است و شركت فيات با افت شديد فروش، سهم 5.9 درصدي‌اش را به5.4 درصد كاهش داده است .شركت رنو نيز با كاهش فروش مواجه بوده است؛ به گونه اي كه سهم 10.8 درصدي اش در سال 2004 به 10.3درصد در سال 2005 رسيده است . همچنين فورد سهم خود در بازار اروپا را كاهش داده است؛ به گونه‌اي كه سهم اين شركت از 8.8 به 7.8 درصد رسيده است. پژو هم سهم 8 درصدي اش به 7.6 درصد رسيده است،

اما شريك پژو يعني شركت سيتروئن سهم 6.6 درصدي‌اش را به 6.7 درصد رسانده است.

رنو کارش خيلي درسته:icon_cool

amirvania
31 March 2010, 04:58 PM
سال تاسيس رنو 1898 ميلاديه .
شما رنو 5 رو ميتوني با طيب خاطر بخري .
مبارک باشه . ايشالله چرخش برات بچرخه .

ali_mashinbaz
31 March 2010, 05:02 PM
نه دوست عزیز ... رنو ماشینهاش رو واسه عمه جانش تولید نمی کنه اما این حقیقتیه در خودروسازی که رنو و سیتروئن و البته پژو بیشتر توی فرانسه و چند کشور اروپایی فروش داره و در دیگر نقاط جهان از جمله امریکا ، امارات و مالزی که از سه نقطه مختلف هستند و کشورهای همسایه اینها هم مانند اینها هستند طرفدار زیادی ندارند ... چون به هر حال همونطوری که گفتم ماشینهای فرانسوی به نسبت هزینشون مورد خاصی رو به مشتری ارائه نمی کنند ... واسه همین هم هست که تو یه کشوری مثل ایران که تو این محدوده قیمت مثل کشورهای دیگه رقابت نیست مگان می شه یه ماشین درجه 1 ... در ضمن باز هم دم گروه بهمن گرم که مزدای جدید رو فورا داره می آره ... پارس خودرو ( که به گفته دوستمون بهترین خودروساز هست ) که به نظر می آد حالاحالاها می خواد همین مگان قدیمی رو تلید کنه و به مشتریاش بده و اصلا هم تو فکر مگان جدید نیست که نیست .

sepehr-saheli
31 March 2010, 05:02 PM
سال تاسيس رنو 1898 ميلاديه .
شما رنو 5 رو ميتوني با طيب خاطر بخري .
مبارک باشه . ايشالله چرخش برات بچرخه .
دوست من این آمارایی که دادی همه مثل همین 120 سالته:icon_arro
ببین محاسبش خیلی آسونه 2010-1898=112
اونم در این سال کارخونه واشده ماشین تولید نشده
حالا اصلا مهم نیست من کوچیکنم فردا رنو میخرم بیخیال.
موفق باشی :icon_arro

sepehr-saheli
31 March 2010, 05:04 PM
نه دوست عزیز ... رنو ماشینهاش رو واسه عمه جانش تولید نمی کنه اما این حقیقتیه در خودروسازی که رنو و سیتروئن و البته پژو بیشتر توی فرانسه و چند کشور اروپایی فروش داره و در دیگر نقاط جهان از جمله امریکا ، امارات و مالزی که از سه نقطه مختلف هستند و کشورهای همسایه اینها هم مانند اینها هستند طرفدار زیادی ندارند ... چون به هر حال همونطوری که گفتم ماشینهای فرانسوی به نسبت هزینشون مورد خاصی رو به مشتری ارائه نمی کنند ... واسه همین هم هست که تو یه کشوری مثل ایران که تو این محدوده قیمت مثل کشورهای دیگه رقابت نیست مگان می شه یه ماشین درجه 1 ... در ضمن باز هم دم گروه بهمن گرم که مزدای جدید رو فورا داره می آره ... پارس خودرو ( که به گفته دوستمون بهترین خودروساز هست ) که به نظر می آد حالاحالاها می خواد همین مگان قدیمی رو تلید کنه و به مشتریاش بده و اصلا هم تو فکر مگان جدید نیست که نیست .
دوست من تو هم بیخیال شو تا دعوا نشده تعصب چشم آدم رو کور میکنه آمارهای آدم رو هم خلاف واقع(می گی نه برو سرچ کن:icon_arro)
نظر شخصی من اینه که ادامه ندید دوستان
خدا نگهدار

ali_mashinbaz
31 March 2010, 05:09 PM
اتفاقا من خودم این تاپیک رو درست کردم و اگه بخونید متن اولیه من رو متوجه می شین که اصلا تعصب ندارم و گفتم که مگان یکی از مزیت هاش خونوادگی بودن و ارزونتر بودنش نسبت به مزدای جدید هست ... در ضمن اینجا قراره بحث منطقی بشه نه دعوا .... من به شما گفتم رنو فقط توی منطقه اروپا و به خصوص اروپای غربی طرفدارای خودشو داره و کلا نمی شه گفت یه برند محبوب جهانی هست ... این رو می تونید سرچ کنید شما هم و نظر مردم دنیا رو بدونید ( نه فقط فرانسه و اتریش و بلژیک ) .

navid7904
31 March 2010, 05:18 PM
البته من مقایسه این دو ماشین رو چون نه در یک کلاس و نه در یک قیمت هستند درست نمبینم! (مثل مقایسه سوناتا و ازرا میمونه به نظر من)

در مورد افت دقیق نفهمیدم منظورتون رو! اگر منظورتون قیمت هست که مزدا بازار دست دوم خیلی بهتری داره! اگر هم منظرتون به خرج افتادن هست که شما مخارج یک مگان با کرکرد 100.000 تا رو با یک مزدا با همین کارکرد مقایسه کنید بعد ببینید که مگان چند برابر قطعاتش نیاز به تعویض داره و قیمت قطعات هم خیلی بالاست!

دوست عزیزی که خودتون رو بدون تعصب میدونین، شما اول میگید تنها برتری مزدا شتابشه بعد میگید به دلیل موتور قویترش هست! این حرف خود شماست پس قبول دارید که مزدا موتور پیشرفته تری داره که قدرت بیشتری تولید میکنه و سیستم تعویض دنده ها و انتقال قدرت خیلی بهتر از مگان عمل میکنن؟

تبادل تکنولوژی ایران خودرو و BMW رو یکی به من بگه در چه مورد بوده؟؟؟ شاید در طراحی و ساخت X6 :))
سرچشمه تکنولوژهم همه میدوند از کجاست! من نمیدونم، لطفا توضیح بیشتری برای من بدید.

مورد بعدی هم قدمت و اصالت برند هست، همین پارس خودرو فکر کنم تقریبا با هیوندای تاسیس شده پس .... ( کره جنسیس تولید میکنه پارس خودرو هم مگان مونتاژ میکنه، اصالت .... )

در مورد لوازم یدکی هم به تولید و ... بستگی نداره؟!
ماشین فرانسوی قطعات خیلی گرونی داره چه ماشین تولید بشه چه نشه فرقی نمیکنه، ماشین ژاپنی هم قطعات ارزونی نداره ولی از فرانسوی ارزان تر و با عمر مفید خیلی بیشتری هست.

مورد بازار آمریکا هم به این دلیلی که شما فرمودید نیست، من مدتی اونجا بودم و دلیل مصرف گرا بودن و کوتاه فکر بودن و ... نیست. بلکه این ماشین های فرانسوی به دلیل اینکه قطعاتشون زود خراب میشه و قیمت گرانی داره و از همه مهمتر تعمیرگاه ها در امریکا خیلی گرونه، این ماشین بی کیفیت اونجا استفاده نمیشه.
اونجا مردم ماشینی میخوان که 3 تا 5 سال سوار بشن و نیاز به تعمیر نداشته باشه!

در مورد اینکه رنو یک شرکت بزرگ و معتبر هست هیچ شکی نیست و ولی دیگه ..... هم نیست!

khososi
31 March 2010, 05:25 PM
من که سوار هیچ کدوم نشدم تاحالا:icon_razz:icon_razz:icon_razz
ولی سلیقه من میگه مزدا قشنگ تره آخه رخ ماشین خیلی مهمه توی انتخاب ماشین...

در مورد اصطحلاک هم تجربه ثابت کرده فرانسوی ها ماشین های پر اصطحلاکی میسازند؟؟؟؟

mohammadrezaef
31 March 2010, 07:39 PM
من که سوار هیچ کدوم نشدم تاحالا:icon_razz:icon_razz:icon_razz
ولی سلیقه من میگه مزدا قشنگ تره آخه رخ ماشین خیلی مهمه توی انتخاب ماشین...

در مورد اصطحلاک هم تجربه ثابت کرده فرانسوی ها ماشین های پر اصطحلاکی میسازند؟؟؟؟
سلام
رخ و زیبایی ماشین کاملا" سلیقه ای هست , حالا اگر شما از رخ مزدا خوشتون میاد بحثش جدا هست.
فرانسویها شاید ماشینهای پر استهلاکی داشته باشند ولی با کیفیت بالا و ارگونومی عالی که بعید میدونم حالا حالا ها خیلی دیگه از برندهای اسیایی بتونند بهش برسند.

Senator
31 March 2010, 07:53 PM
بچه ها دوستان عزیزان
فکر نمیکنید اینجا هم داره بحث بیخودی شروع میشه که در نهایت موجب دلخوری و قفل شدن تاپیک میشه!؟
بیاین یکم انصاف رو رعایت کنیم!بعضی از دوستای مزدا سوار طوری راجع به مگان صحبت میکنن که انگار چه میدونم پیکان هستش:icon_twis(توهین به کسی نباشه)یا طوری از مزدا تعریف میکنن که........
ولی اگه بخوام مقایسه ای از روی ارزش ماشین در مقابل قیمتش داشته باشیم مسلما مگان برنده هستش مخصوصا نسبت به مزدای جدید که دیگه بهمن ببخشید اما گندشو درآورده!البته از ماست که بر ماست!
من که فکر نمیکنم خرید این ماشین توجیهی داشته باشه مگر برای عاشقان این برند!
و خوب خیلی ها هم برای سود خریدن که بفروشن(البته خرید که نه!برای چیزی که هنوز وجود نداره!)
ولی اگه فقط یه ذره بخوایم انصاف داشته باشیم متوجه میشیم که چه ماشینای باارزش دیگه ای توی رینج 40تومن وجود داره و تا چند ماه دیگه هم اضافه خواهد شد:icon_cool
موفق باشید

afshin_k
31 March 2010, 11:39 PM
دوستان عزیز اینجا تاپیک مقایسه دو خودروی مزدا3 و مگان هستش خواهشا در راستای تاپیک بحث رو ادامه بدید و حاشیه ها رو کمتر کنید.

اگر دوستانی که این دو خودرو رو دارن از وضعیت دو خودرو بعد از کارکرد مشخص صحبتی دارن بهتر میشه نتیجه گرفت تا عنوان کردن مباحث کشوری و قومی.

با تشکر.

amir eshghefarmon
1 April 2010, 12:12 AM
اتفاقا نظر من برعکس هست فرانسوی ها معروف ماشین های اقتصادی هستند مگان ماشین کم استهلاکی هست ولی لوازم گرونتری و هزینه تعمیرات بالاتری نسبت به مزدا داره.:icon_coolو مزدا زیبا تر پر شتاب تر و اسپرت تر هست و مگان ماشین کامل خانوادگی.:icon_excl
البته به نظر من این مقایسه درست نیست چون مگان 2000 نباید مزدا 3 2010 مقایسه بشه چون نه قیمت مشابهی دارند و نه در یه کلاس قرار میگیرند حداقل با همین مزدا 3 مقایسه بشه بهتره و نزدیک تر به هم هستند طراحی و به روز بودن مزدا 3 2010 مال امسال هست در حداقل با مدل جدید مگان مقایسه بشه بهتره.:icon_razz

ali_mashinbaz
1 April 2010, 02:51 AM
به هر حال من فکر می کنم مزدا ۳ ۲۰۱۰ تیپ و امکاناتش طوری هست که بیشتر جوونها به سمتش کشیده می شن .... در حالی که مگان ببشتر به درد سن های بالا می خوره .... کیا با من موافق هستند ؟

amir eshghefarmon
1 April 2010, 03:13 AM
خب 100% همینطور هست مزدا 3 کاملا یه ماشین اسپرت و خشک هست در مقابل مگان که هر کدوم به جای خودش مزایا و معایبی داره.:icon_excl
مثلا نرمی مگان برای خانواده و مسافرت های خارج شهری واقعا عالیه.:icon_cool
و در عوض شتاب و هندلینگ مزدا برای یه رانندگی اسپرت و خشن رو میطلبه.:icon_mrgr

mehran_tavakoli
1 April 2010, 11:02 AM
مزدا 3 جدید از نظر قیافه ماشین به روز و اسپرت و شیکی هست ولی مگان چهره ای اسپرت و جدید نداره...
تجربه رانندگی با هیچ کدوم رو نداشتم ولی ظاهر مزدا 3 جدید رو بیشتر میپسندم...
ولی اگر از نظر نرمی مگان سر تر باشه من انتخابم روی مگان هست. ماشین نرم رو دوست دارم:icon_cool

ali_mashinbaz
1 April 2010, 01:02 PM
راستش من ۲۵ سالمه و می خوام با توجه به سنم یه ماشین جوون پسند سوار شم .... واسه همین مزدای جدید نوشتم .... وگرنه اگه بخوام ماشین نرم و خوانوادگی سوار شم سوناتای بابا رو سوار می شم که از مگان خیلی سرتره :icon_evil

houman90
1 April 2010, 10:23 PM
چند نفر بالا به تفاوت قدرت بین مزدا 3 جدید و مگان 2000 اشاره کردن که سوالی رو برای من ایجاد کرده. من از تفاوت قدرت جزئی بین مزدا 3 قدیمی و مگان 2000 اطلاع داشتم اما 2-3 روز قبل از عید که به یکی از نمایندگیها مراجعه کرده بودم کاتالوگ محصولات جدید بهمن رو که بهم دادن دیدم مزدا 3 جدید با همون موتور قبلی و بدون تغییر معرفی شده. حالا اگه اینطوری باشه گمان نکنم بشه از تفاوت قدرت بعنوان یه فاکتور مهم و تاثیرگذار نام برد.

haftsin
2 April 2010, 12:43 AM
سلام
ببینید، از وقتی مگان تولید داخل شد، و با امکانات فول قیمتی نزدیک به 31 گرفت. فروش مزدا 3 رو تحت تاثیر و قرار داد و بارارشو کساد کرد و بهمن تصمیم به تولید مدل 2010 ش گرفت.
مقایسه مزدا 3 2010 با مگان 2006 کمی کم لطفیه. اونم با این اختلاف قیمت
بهتره این مقایسه با مگان 2009 انجام بگیره که اونوقت قضیه خیلی خیلی فرق میکنه

http://img0.netcarshow.com/Renault-Megane-2009.jpg

:icon_excl

amir eshghefarmon
2 April 2010, 12:56 AM
در مورد مقایسه باهات موافقم اصلا منطقی نیست.راستی عکس هم اشتباست.:icon_neut

kooshai
2 April 2010, 12:57 AM
اینم 2تا عکس عکس از نمای داخل مگان 2009. همینطور که دوستمون گفتن این مدل از رنو مگان را باید با مزدا3 سری جدید مقایسه کرد اونوقته که احتمالآ مزدا3 تو مقایسه از خیلی جهات عقب میمونه!

http://www.resimle.net/data/media/271/2010-renault-fluence-megane-sedan-ici.jpg

http://www.zcars.com.au/images/2009-renault-megane22.jpg

mehran_tavakoli
2 April 2010, 01:12 AM
مگان تولید داخل چه مدلی هست؟همین 2009؟

kooshai
2 April 2010, 01:15 AM
مگان تولید داخل چه مدلی هست؟همین 2009؟

جااان؟؟؟ نه. اما قراره 6 ماه دوم 89 وارد بشه مدل 2009 .
پارس خودرو حداقل 4-5 سال به تولید مگان مدل 2005 ادامه میده.

navid7904
2 April 2010, 01:33 PM
اینم 2تا عکس عکس از نمای داخل مگان 2009. همینطور که دوستمون گفتن این مدل از رنو مگان را باید با مزدا3 سری جدید مقایسه کرد اونوقته که احتمالآ مزدا3 تو مقایسه از خیلی جهات عقب میمونه!

http://www.resimle.net/data/media/271/2010-renault-fluence-megane-sedan-ici.jpg

http://www.zcars.com.au/images/2009-renault-megane22.jpg

به نظر من طراحی داخل مزدا3 جدید زیباتره!
ولی طراحی داخل این مگان جدید از مدل قبلی خیلی بهتر شده.

X_Man
2 April 2010, 06:29 PM
به نظر من اینجور تاپیک ها مقایسه ای باید نظرسنجی هم داشته باشند تا معلوم بشه روی هم رفته هفراد کدوم رو ترجیح دادند

ali_mashinbaz
2 April 2010, 09:02 PM
به نظر من اینجور تاپیک ها مقایسه ای باید نظرسنجی هم داشته باشند تا معلوم بشه روی هم رفته هفراد کدوم رو ترجیح دادند
موافقم ... اتفاقا می خواستم بدونم چطور می شه نظرسنجی رو راه اندازی کرد توی یه تاپیک ؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید تا این کار رو انجام بدم.

Super Oli
4 April 2010, 03:44 PM

همه پرسی به تاپیک اضافه شد.