PDA

View Full Version : مقایسه موسو و رونیز کارکرده

farshad_ata
17 March 2010, 12:13 AM
سلام دوستان می خواستم موسو 83 فول 3200 و یا رونیز 84 بگیرم از دوستانی که این ماشینارو داشتن یا اطلاعاتی دارند می خواستم راهنمایی کنن. قیمتشون تقریبا یکیه. خیلی اهل آفرود نیستم لطفا بفرمائید در مورد مسائل زیر کدوم مورد بهتره:
زیبائی
هندلینگ
قدرت
امکانات
آفرود
هزینه تعمیرات
فضای داخلی
و هر موردی که نیاز هست اضافه بفرمائید:icon_surp

mohammadrezaef
17 March 2010, 02:49 AM
سلام دوستان می خواستم موسو 83 فول 3200 و یا رونیز 84 بگیرم از دوستانی که این ماشینارو داشتن یا اطلاعاتی دارند می خواستم راهنمایی کنن. قیمتشون تقریبا یکیه. خیلی اهل آفرود نیستم لطفا بفرمائید در مورد مسائل زیر کدوم مورد بهتره:
زیبائی
هندلینگ
قدرت
امکانات
آفرود
هزینه تعمیرات
فضای داخلی
و هر موردی که نیاز هست اضافه بفرمائید:icon_surp
سلام
دوست عزیز من قبلا" رونیز داشتم و الان هم مدتی هست که موسو 3.2 اتومات دارم.
اتفاقا" 2 عدد رونیز داشتم که هر جفتشون هم 84 بودن , الان هم موسویی که دارم 86 هست.

1= زیبایی کاملا" سلیقه ای هست , یک سری از موسو حالشون بهم میخوره و ازش متنفرند و یک سری هم عاشق قیافه این ماشین هستند ولی در مورد رونیز باید عرض کنم که همگی بلا استثناء از قیاف ظاهری رونیز خوششون میاد چون واقعا" ماشین زیبایی هستش:icon_excl

2=تجربه شخصیم بهم میگه با توجه به رانندگی با هر 2ماشین , موسو هندلینگ خیلی خیلی بهتری داره. ضمن اینکه نمونه 6سیلندر فول اتوماتیک دارای سیستم tod هست یعنی نیروی انجین رو با توجه به موقعیت رانندگی بین دفرنسیال عقب و جلو تقسیم.توضیح خیلی مفصلی داره که تو قسمت خودروهای مونتاژ و تاپیک همه چیز در مورد موسو نوشته شده.

3= قدرت موسو 3.2 حدود 220hp هست و رونیز هم 160hp

=4از لحاظ امکانات , اگر موسو مورد نظر 6 باشه رونیز که هیچ , امکاناتش حتی از خیلی از ماشینهای جدید هم سرتر هست!!! اگر اتومات باشه و فول : tod , ecs , ebd,.............

5=رونیز در افرود , از هر بابت از موسو سرتر هست!!!

6=موسو هزینه تعمیرات و نگهداری بالاتری نسبت به رونیز داره .

7= موسو چه معمولی باشه و چه فول , فضایی که برای سرنشینان عقب و جلو در نظر گرفته شده به مراتب از رونیز بیشتر هست!!! در مورد فضای بار هم اگر موسو از نمونه فول باشه و 7 نفره , به خاطر 2صندلی که داخل فضای بار عقب هست جای عقبش نسبت به رونیز کمتر هست ولی میشه صندلیهای عقب رو باز کرد و در اون صورت فضای بار هم با رونیز یکی میشه.

توضیحات اضافه : عادت ندارم مثل خیلیها از ماشین تعریف و تمجید بیخود بکنم و بگم ماشین بی نقص هست و .....
موسو : فروشش سخته , افت قیمت وحشتناکی داره , فقط و فقط هم باید نمونه 6اتوماتش رو خریداری کنید. برای خرید نمونه اتومات هم باید حتما" و حتما" گیربکسش رو به یک مکانیک حرفه ای نشون بدید چون اکثرا" گیربکسشون مشکل دار هستند. لوازمش گرونه و کم پیدا میشه وباید لوازم یدکیش رو خودتون پیدا کنید , شخصا" ماشینم رو تا الان برای سرویس به نمایندگی نبردم بنابر این از خدمات و نمایندگیهای این ماشین بی اطلاع هستم. امکاناتش فوق العاده هست حتما" در تاپیک موسو , مشخصاتاین ماشین رو بررسی کنید و مطالعه بفرمایید. چیزی که در مورد انجین این ماشین شایع شده این هست که میگن انجین این ماشین بنز هست که اشتباه هست!!!!! انجین این ماشین تحت لیسانس بنز هست نه خود بنز!!! لوازمش هم با موتور m104 بنز اگر اشتباه نکرده باشم یکی هست و البته بین لوازم یدکیها هم معروف هست به اینکه لوازم انجینش با نمونه بنز w140 یکی هست..
قیمت لوازمی مثل چراغ و .. هم متاسفانه ندارم. لنت فرعی جلو 24 و عقب 28 , لنت اصلی جلو 34 و عقب 38. پلوس عقب 390 تومن دیسک چرخ عقب 80 الی 90 تومن.
کلا" خریدش خیلی خیلی ریسک داره و برای خریدش هم خیلی باید دقت کرد.

سوالی بود صادقانه و بدون تعصب در خدمتم:icon_excl

farshad_ata
18 March 2010, 01:02 AM
ممنون mohammadrezaef از اطلاعات خوبت .تاپیک رونیز و موسو رو خوندم و به ضعف و قوتهاشون نسبتا آگاهم اما تجربه داشتنش یه بحث دیگه است. دنبال مدلای پائینترم که حسابی افتشو کرده باشه البته می دونم ریسک مشکلات بعدی رو هم اینجور خرید داره. پیشنهاد میکونی کجا موسورو نشون بدم برای خرید. رونیز چطور؟ میشه بعنوان یک ماشین شهری هم روش حساب کرد؟ قیمت گیربکس صفر اتومات موسو چنده؟

mohammadrezaef
18 March 2010, 01:50 AM
ممنون mohammadrezaef از اطلاعات خوبت .تاپیک رونیز و موسو رو خوندم و به ضعف و قوتهاشون نسبتا آگاهم اما تجربه داشتنش یه بحث دیگه است. دنبال مدلای پائینترم که حسابی افتشو کرده باشه البته می دونم ریسک مشکلات بعدی رو هم اینجور خرید داره. پیشنهاد میکونی کجا موسورو نشون بدم برای خرید. رونیز چطور؟ میشه بعنوان یک ماشین شهری هم روش حساب کرد؟ قیمت گیربکس صفر اتومات موسو چنده؟
سلام
من معمولا" ماشینهای افرود رو برای خودم طبقه بندی میکنم یعنی نسبت به استفاده ای که دارم میام و بررسی میکنم ببینم مثلا" فلان ماشین تا چه حد به درد افرود و ... میخوره و بعد برای خود م نتیجه گیری میکنم:icon_excl
رونیز = به نظر من 80% برای افرود مناسب هست و 20% برای شهر چون امکاناتش تا حدی پایین هست و اون شتابی هم که شما برای استفاده شهری میخواهدی نداره!! یعنی برای کسی خوبه که ماشین رو 80% برای افرود میخواد و 20% هم برای شهر.
موسو دقیقا" برعکس رونیز هست یعنی 80% برای شهر طراحی شده و 20% هم افرود یعنی اینکه ساتعدادش برای افرود از رونیز خیلی پایینتره در نتیجه برای کسی که دم به دقیقه میخواد بره افرود بدرد نمیخوره!! موسو برای من مناسبه چون من مدام داخل شهر هستم و هر 2 هفته یکبار میرم افرود(نسبتا" سنگین) پس برای من که 80% ماشین رو برای شهر میخوام موسو مناسبتره.

اعتراف : رونیز تو افرود چه در مقایسه با موسو و چه مقایسه با خیلیهای دیگه خیلی حرفها برای گفتن داره:icon_excl در نتیجه برای من و خیلیهای دیگه یک اعجوبه محسوب میشه.

نتیجه گیری شما : با توجه به درصدهایی که گفتم و نوع استفاده ای که دارید باید بین موسو و رونیز یکی رو انتخاب کنید و خودتون قضاوت کنید:icon_excl

برای نشون دادن موتور موسو : یا تعمیرگاه مرکزی که تو خیابون خوش(ازادی) هست یا تعمیرگاهای بنز که گهگاه موسو رو هم تعمیر میکنند در غیر اینصورت مکانیکهای معمولی نمیتونند و صلاحیت تشخیص دادن سالم یا نا سالم بودن ماشین رو ندارند:icon_ques برای مساعل برقی هم یا باید تشریف ببرید نمایندگی یا جایی که برنامه دیاگ موسو رو داشته باشند!!

رونیز : چیز خاصی نداره فقط دیسک و صفحه و روغن سوزی رو حتما" باید چک کنید.
در مورد دیسک و صفحه رونیز : اگر صفت باشه و بالا درگیر کنه و یک خورده هم جون بکنه یعنی اینکه دیسک و صفحه نداره!!تو ترافیک شدید هم داغ میکنه! لوازم اضافه برای رونیز خیلی خیلی مهم و مفید هست .

نکته 1 : بعضی از مساعل هم متخصص خاص همون ماشین رو نمیخواد مثلا" برای تشخیص بدنه , ماشین رو به هر صافکار و نقاشی که نشون بدید میتونه بدنه ماشین رو تایید کنه!

برای مکانیک و برقکار و صافکار من در قسمت شرق تهران افرادی رو میشناسم ولی جای دیگه متاسفانه نه , در صورت تمایل بهتون pm میدم و ادرسشون رو میدم تا در صورت نیاز بهشون مراجعه کنید.

نکته 2 : چه رونیز و چه موسو , زمانی که ماشین رو به صافکار نشون دادید حتما" بهشون تاکید کنید که شاسی , دهنه شاسی , سلامت شاسی , کلا" متعلقاتش رو براتون چک کنند چون کسانی که این ماشینها رو دارند همیشه اهل دل و طبیعت هستند! ممکنه خدایی نکرده تو یکی از سفرهای افرودی که داشتند شاسی ماشین رو مورد عنایت قرار داده باشند و خدایی نکرده یادشون بره بهتون بگن!:icon_razz چون خیلی از مواقع پیش میاد که ماشین از زیر ضربه میبینه و شاسی ضرب میخوره ولی بدنه حتی یک خط هم برنمیداره! پس برای اسایش و امنیت خودتون هم که شده موقع خرید زیر بندی و شاسی رو کامل نشون بدید!

farshad_ata
18 March 2010, 05:11 PM
از اطلاعات خوبت خیلی ممنون mohamaezaef عزیز. دوستان دیگه نظزی ندارند؟

sanam2008
18 March 2010, 07:36 PM
من پارسال پشت موسو یکی از فامیلامون نشستم صدای موتورش خیلی زیاد بود سر پیچ ها وقتی میخاستم از قدرت موتوراستفاده کنم عقب خودرو منحرف میشد البته من یک لحظه وحشیانه میروندمش این تجربیات را کسب کردم ولی قدرت موتورش خوب بود

sepehr-saheli
18 March 2010, 08:01 PM
دوستان قیمت موسو تو چه رنجی هست؟

mohammadrezaef
18 March 2010, 09:58 PM
دوستان قیمت موسو تو چه رنجی هست؟
سلام
با توجه به نوع و مدل (4یا6سیلندر) از 82 به بالا ..
بین 17 الی 38 تومن

farshad_ata
8 April 2010, 12:19 AM
بهترین رنگ موسو کدومه؟

mohammadrezaef
8 April 2010, 01:22 AM
بهترین رنگ موسو کدومه؟
سلام
والا نمیشه گفت کدوم رنگ بهتره!!! ولی نظر شخصی خودم این هست که رنگهای تیره مثل مشکی-سرمه ای-خاکستری , از بقیه رنگها به این ماشین بیشتر میاد چون فلاپهای بدنه این ماشین رنگشون خاکستری هست و بدنه این ماشین با رنگهای تیره بیشتر همخونی داره.
اما مطمعنا" رنگهای روشن مثل بژ و نقره ای دردسر کمتری نسبت به رنگهای تیره دارند.

haftsin
9 April 2010, 02:50 AM
بهترین رنگ موسو کدومه؟
سلام
من نقره ایشو بیشتر از بقیه میپسندم، با توجه به ابعاد ماشین، نقره ای بیشتر بهش میخوره
مشکیش مخصوص ماشین های حمل پوله تقریباً :icon_arro البته دور از جون ماشین من

amir eshghefarmon
9 April 2010, 11:15 AM
بهترین رنگ موسو کدومه؟والا بهترين رنگ نميشه گفت چون سليقه اي هست.
ولي به نظر من كلا به شاسي بلند مشكي يا خاكستري مياد مخصوصا موسو كه طبق فرمايش محمد رضا عزيز فلاپ هاي بقلش هم خاكستري هست و اگر بدنه هم تيره رنگ باشه هماهنگي بهتري داره همانطور كه تو عكس هم كاملا واضح است.
ولي مثلا رنگ سفيد باشه دور ماشين انگاري يه 4 چوب گرفتن و به نظر من زيبا نميشه.
در كل نظر من اينه رنگ روشن و سفيد براي سواري خيلي خوبه من حتي پاترولم بگيد بازم ميگم فقط مشكي!!!:icon_cool

mohammadrezaef
3 May 2010, 03:46 PM
سلام
دوستان خودم این جمله رو نوشتم:

موسو : فروشش سخته , افت قیمت وحشتناکی داره اما الان نظم عوض شده!!! فروشش سخت نیست !! بلکه غیر ممکن هست:icon_mrgr باید بالای 3 یا 4 بار اگهی بدید تا فروش بره:icon_razz اون افت قیمتی هم که نوشتم واقعا" وحشتناکه و موقع فروشش هم حسابی ضرر میکنید!!
امیدوارم دیر نشده باشه و دوستمون اگر به فروش ماشین اهمیت میده کمی تامل کنه!!

Danial_4139
5 May 2010, 06:50 PM
درستش نیست که بیام بین این دو ماشین مدل های دیگه رو پیشنهاد بدم ولی به نظر من به کوراندو دست دوم هم فکر کنید ، با توجه به افت قیمت کوراندو و قیمت مناسبش این ماشین میتونه یکی از انتخاب های شما باشه . فکر کنم با 25-26 تومان یه 6 سیلندر 3200 تمیزش گیرتون بیاد .

یه گزینه دیگه هم هست که شاید به کارتون بیاد ، یه مدته یه وانت دوکابینی به نام کاپرا داره تولید میشه و قیمتشم مناسب هست البته ساخت چینه ولی موتور گیرباکس میتسوبیشی روشه اگر دنبال یه ماشین آفرود ارزون قیمت صفر میگردی روش یه تحقیقی بکن ، قیمتش حدود 23 تا 24 هست .

http://www.zxauto.com.py/images/grandtiger_ficha_auto.jpg

farshad_ata
5 May 2010, 10:46 PM
ممنون دوست من اما من 70% تو شهرم و 30% بیرون شهر . کوراندو از نظر فنی خوبه اما فضای داخلیش کمه و با ظاهرش سخت کنار میام

Danial_4139
6 May 2010, 12:01 AM
ظاهر کوراندو از نظر من به روز تر از موسو هست ولی خوب با این حال قبول دارم ظاهر جذابی نداره به خصوص جلوش ولی در کل از نظر اصول طراحی ماشین به روزی هست یعنی ماشینی نیست که سالها پیش طراحی شده باشه بعد از چندیدن سال تولید فیس لیفت شده باشه ، من به خاطر ظاهر غیر متعارفی که داره وقتی میبینمش کلی باهاش حال میکنم یه جورایی هم زشته هم با نمک :icon_sad:

ارشوم
5 July 2011, 12:00 AM
دوستان لطفا راهنمایی کنند.رونیز یا موسو؟

tiger-2000-full
5 July 2011, 12:06 AM
موسو که فکر کنم خیلی قدیمی شده درسته؟!:icon_twis

XELTEK
5 July 2011, 12:19 AM
مثلا رونیز خیلی جدیده ؟

من میون این دو رونیز رو بر میگزینم

موسو مصیبت زیاد داره

سوار شدن یه ماشین کره ای و خرج یه المانی

gilase_tanha2020
5 July 2011, 03:00 PM
اولاً مقایسه این 2 خودرو یه مقایسه ی بین بد و بدتره ، چون اوضاع بازار خوبی در کشور ندارن .

اگه فقط از بین این 2 خودرو باید یکی رو انتخاب کنم من رونیز رو انتخاب میکنم ، چون موسو اشکالات زیادی داره ، مثل اینکه گیربکس با موترش زیاد همخونی نداره و به مرور به مشکل بر می خوره و موسو نمیتونه از تمام قابلیت های موتورش استفاده کنه و قطعات گرونتر موتور هم که بماند . از نظر ظاهری هم رونیز چهره ی پخته تری داره و قابلیت تیونینگ کردنش بالاتر از خودروی نازیبای موسو هستش . ولی به هر حال جفت این ماشین هارو خودم نمی پسندم و قبول ندارم .انصافاً قیمتشونم خیلی بالاس.

FL66
5 July 2011, 03:45 PM
من رونیز سوار شدم سواری خوبی داره (البته کمی تیونینگ شده) :icon_evil
فرمون خیلی نرمو خوش دستی داره ، با اینکه زیاد امکانات نداره ولی باز نسبت به موسوی زشت بی اصل و نصب خیلی بهتره ، ضمن اینکه قابلیتهای آفرود خوبی هم داره :icon_cool

ipcis2007
5 July 2011, 07:59 PM
سازمان ما برای کارهای اداری چند تا موسو گرفته بود، هزینه قطعات و تعمیراتش اونقدر بالا بود که نهایتا" همشو فروختن بجاش 405 گرفتند، کلا" ماشین پر دردسریه.

ارشوم
5 July 2011, 08:38 PM
ممنون از تمام دوستان .پس رونیز بهتره.