PDA

View Full Version : پاژن يا وانت كاپرا!!!!!!

khoshnam55
7 March 2010, 03:14 PM
با سلام و خسته نباشيد خدمت كليه دوستان.من دانشجو هستم و 22 ميليون هم پول دارم و چون كمي درشت هيكل هستم:icon_razz نمي تونم ماشين سواري بخرم از همين رو گفتم يك Suv بخرم حالا بين وانت "كاپرا" گروه بهمن و "پاژن" گير كردم لطفآ من را راهنمايي كنيد چون يك سري ميگن پاژن مشكل فني زياد داره و زود خراب ميشه، يك سري هم ميگن كاپرا خيلي ضعيفه!حالا من موندم و شما دوستان گران قدر!

:icon_arro:icon_arro:icon_arro (با تشكر)

pedram55
7 March 2010, 04:27 PM
توی قدرت پاژن بحثی نیست ولی اینو بدون که اگر پاژن خریدی توی فروشش مشکل خوهی داشت نه اینه ماشین بدی باشه (من خودم الان یه 75 دارم 7 نفره ) چون طلبه خودش را داره از نظر قدرت هم اینکه مثل تانک میمونه و بدنه خوبی داره

hamed_mo
7 March 2010, 04:38 PM
شما که suv می خوای چرا دنبال وانت رفتی حالا؟:icon_razz
منم پاژن رو می پسندم.

PAYAM
7 March 2010, 05:05 PM
پاژن موتور v6 هیوندایی داره با تکنولوژی فنی به روز ولی ظاهری خاص‌پسند و قیمتی غیر منطقی. قیمت صفرش الان حدود 22 میلیونه که من ترجیح می‌دم با این پول رونیز کارکرده بخرم.

مجتبي پاك نژاد
7 March 2010, 07:51 PM
سلام وانت كاپرا ازنظر قيافه وزيبايي خيلي سرتر است وجادار قدرت ان هم خوب است من ازكسي كه انرا دور ايران تست كرده بود پرس وجو كردم مي گفت عين سواري مي مونه وخيلي نرمه

moje90
7 March 2010, 10:44 PM
با سلام خدمت khoshnam55 (http://ww.phalls.com/member.php?u=281) :icon_winkوالا به نظر میاد کاپرا ماشینه جالبی باشه(از نظر سواری... قدرت...مصرف) لا اقلش اینکه به نظر ماشینه به روزی هست قیافش هم قشنگه :icon_excl

khoshnam55
10 March 2010, 08:07 PM
با سلام خدمت كليه دوستان.با تشكر از پاسخ هاي شيوا و دقيق شما دوستان گرامي!بايد خدمت شما عرض كنم كه من رفتم كاپرا رو ديدم ولي به نظرم نسبت به رونيز و پيكاپ كه همان مشخصات رو دارن بسيار ضعيفه!!!!:icon_ques:icon_ques
عزيزي پرسيدن چرا وانت؟بايد عارض شم كه مدل وانت هم جادارتره هم براي كار من كه مهندسي هست بهتره!(البته خودم هم عاشق وانتم:icon_wink:icon_wink:icon_wink)حالا موندم يكي از دوستام مي گفت پاژن مشكل داره مثلآ ممكنه يك دفعه تو راه كمكش بشكنه يا ...!حالا شما يك نظري عنايت بفرماييد كه من ديگه بر اساس همان نظر شما حضرات گرامي برم و ماشين بخرم!راستي تا يادم نرفته پاژن رو قسطي هم ميدن؟مثلآ بانك يا خود شركت؟
با تشكر

مهردادي بابا
18 April 2010, 10:40 AM
با سلام خدمت كليه دوستان.با تشكر از پاسخ هاي شيوا و دقيق شما دوستان گرامي!بايد خدمت شما عرض كنم كه من رفتم كاپرا رو ديدم ولي به نظرم نسبت به رونيز و پيكاپ كه همان مشخصات رو دارن بسيار ضعيفه!!!!:icon_ques:icon_ques
عزيزي پرسيدن چرا وانت؟بايد عارض شم كه مدل وانت هم جادارتره هم براي كار من كه مهندسي هست بهتره!(البته خودم هم عاشق وانتم:icon_wink:icon_wink:icon_wink)حالا موندم يكي از دوستام مي گفت پاژن مشكل داره مثلآ ممكنه يك دفعه تو راه كمكش بشكنه يا ...!حالا شما يك نظري عنايت بفرماييد كه من ديگه بر اساس همان نظر شما حضرات گرامي برم و ماشين بخرم!راستي تا يادم نرفته پاژن رو قسطي هم ميدن؟مثلآ بانك يا خود شركت؟
با تشكر
با سلام خدمت دوست عزيزم البته پا‍ژن يك خودرو بي هويته بهترين گزينه براي شما پيكاپ هم اصالت داره هم مطمعن هم جواب داده من خودم پي كاپ دارم و همه جور آف رود رو باهاش رفتم

XELTEK
18 April 2010, 09:53 PM
من اول پاژم رو بهت پیشنهاد میکنم و بعد همین پیکاب که دوستمون گفت

الته اینکه فکر کنی پشت فرمون پازن جای خیلی زیادی هست باید بگم داری اشتباه میکنیا !

حالا چه پاژن و چه پیکاب

mohammadrezaef
19 April 2010, 02:35 AM
سلام
البته فکر میکنم تا الان دوست عزیزمون ماشین مورد نظرشون رو خریده باشند ولی محض اطلاع سایر دوستان:
قیمت صفر کاپرا 24 تومن
قیمت صفر پاژن هم 22 تومن که باز هم به نظر من ارزش داره چون واقعا" عالی هست:icon_excl

Real Madrid
19 July 2010, 02:26 PM
سلام
دوستان نیاز به مشاوره در زمینه خرید ماشین تا قیمت 20 میلیون دارم و با توجه به شرایط کاری ترجیح می دم یه وانت خوب بگیرم که بشه بعنوان سواری هم ازش استفاده کرد.متاسفانه بازار و تنوع جالبی در این رده خودرو در گشور ما وجود نداره .از بین گزینه های موجود بهترین کدام هست؟
من خودم نظرم روی پیکاپ هستش ولی خوب باید احتمالا دست دوم پیدا کنم که خیلی هم کمیابه .آیا گزینه های بهتری هم هست؟

XELTEK
19 July 2010, 06:18 PM
شوکا
دیار
کاپرا
پاژن

mohammadrezaef
19 July 2010, 09:09 PM
سلام
دوستان نیاز به مشاوره در زمینه خرید ماشین تا قیمت 20 میلیون دارم و با توجه به شرایط کاری ترجیح می دم یه وانت خوب بگیرم که بشه بعنوان سواری هم ازش استفاده کرد.متاسفانه بازار و تنوع جالبی در این رده خودرو در گشور ما وجود نداره .از بین گزینه های موجود بهترین کدام هست؟
من خودم نظرم روی پیکاپ هستش ولی خوب باید احتمالا دست دوم پیدا کنم که خیلی هم کمیابه .آیا گزینه های بهتری هم هست؟
سلام
دوست عزیز همونطور که فرمودید شما انتخابهای زیادی ندارید.
به نظرم بهتره فقط و فقط به پیکاپ تک کابین یا نهایتا" 2کابین فکر کنید چون حداقل مطمعنم دردسر دست دوم این ماشین از صفر خیلی از ماشینهای کمتر هست.
با 20 تومن میتونید به غیر از پیکاپ به پازن هم فکر کنید:icon_excl
البته صفر پاژن الان شده 22 تومن:icon_mad: و پیکاپ هم 29 تومن هست!!!!
وانت کاپرا صفر هم 24 تومن هست.
شوکا هم فکر میکنم باید حدود 13 تومن باشه .
در مورد پیکاپ : انجین بی دردسری داره , اتاق خوب و شاسی مقاومی داره , لوازمش ارزونه و قابل دسترس:icon_excl و از همه مهمتر یک تراک هست یعنی یک وانتٍ شاسی بلند هست و هر وقت که هوس افرود به سرتون زد میتونید از قابلیت افرودش هم استفاده کند.
پاژن دست دوم رو هم پیشنهاد نمیکنم چون به نظرم فقط برای افرود خوبه و به درد استفاده شهری و حمل بار نمیخوره!!
به نظرم بهتره شما بیشتر دنبال خرید پیکاپ باشید از همه بهتره چون همه قابلیتها رو با خودش داره.

Real Madrid
19 July 2010, 09:51 PM
شوکا رو که کلا نمی خوام .یه وانتی می خوام که بشه ازش استفاده غیر از باربری هم کرد .حتی برای مسافرت هم بشه روش حساب کرد.البته 206 رو دارم ولی ممکنه با این هم پیش بیاد.در کل نظر خود من هم پیکاپ 2 کابین هست اگر پیدا بشه با این قیمت .در مورد کاپرا هم اطلاع زیادی ندارم ولی از اونجایی که چینی هست :icon_mad: فکر نمی کنم دوام داشته باشه.
یه سوال هم اینه که کسی که وانت داره باید سالیانه مالیات مشاغل بده ؟

Validator
20 July 2010, 08:31 AM
کسانی که دیده ام وانت کاپرا خریده اند، تا به حال ناراضی نبوده اند (و حتی از بعضی جهات اون رو بهتر از پیکاپ می دونند)ولی موضوع اینه که این ماشین، تازه وارد بازار مصرف شده و برای اظهار نظر قطعی کمی زوده.
پیکاپ که امتحانش رو پس داده و خودروی پرمصرف و خوش استیلی است که میشه از توانایی حمل بار و آفرودش استفاده کرد. اما برای سفر، خسته کننده است چون طبیعتا تعلیق خشکی داره. باید فکری برای نرم کردنش بکنید...
پاژن و شوکا هم توصیه نمی کنم. با این وجود به قسمت کاپرا در همین فروم سری بزنید، اگر هم دوست داشتید امتحانش کنید هرچند فکر کنم پیکاپ دست دوم، بهترین انتخاب برای شما باشه.

XELTEK
22 July 2010, 12:44 AM
جای داخل پیکاب بر خلاف ظاهرش خیلی کمه

حتما" به این دقت کنید

اما راحت میشه باهاش سر به ر سواری ها گذاشت

حتی با 500 600 کیلو بار

احمدیس
23 July 2010, 03:45 PM
پیکاپ دو کابین گزینه مناسبی هست اما فنر بندی ان مقداری خشک است ودر مسافرت های طولانی باعث خستگی میشود.

arash_2006
12 October 2010, 11:48 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
یکی از همکاران قصد خرید وانت بار در محدوده قیمت 20 تا 25 با شرایط ذیل را دارد و از من راهنمایی خواست ولی متاسفانه من اصلا سررشته و اطلاعی از عملکرد و قیمت وانت بارهای موجود در بازار ندارم!
بنابراین ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید!
شرایط از این قراره که در درجه اول صفر باشه!
از اونجایی که قراره به صورت روز مره و بعنوان ماشین شخصی و نه برای کار استفاده بشه بنابراین از راحتی و امکانات و نرمی و خصوصا جاداری خوبی (چهار در) برخوردار باشه!
تا حد امکان مصرف سوخت پایین و در صورت امکان (از اونجایی که در حال حاضر خر رو هم دوگانه میکنند این قضیه خیلی مهم نیست) دوگانه سوز باشه!
شکل و شمایل و رخ زیبا داشته باشه! (مثل وانت های نیسان آبی لهور و بد قیافه نباشه) به صورت کلی کمی کلاس داشته باشه و زیاد به چشم ماشین کار بهش نگاه نکنند!
وانت های تویوتا رو که قیمت ندارم ولی فکر نمیکنم کمتر از 35 تا 40 میلیون باشند!
خب شرایط خیلی زیاد شد ولی ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
با تشکر فراوان

XELTEK
12 October 2010, 12:14 PM
کاپرا !

---

http://www.tehranpic.net/images/rn19s0q5w1k6zkdimxy9.jpg

خیلی خلاصه بود اما

وانت کاپرا بهترین انتخاب تو این رده قیمته !

4 در هست

قیافه بسیار شبیه هایلوکسه

اماکانات رفاهی با کیفیتی داره

این هم لینک مشخصات فنی (http://www.bahmangroup.com/pdf/capra%20.pdf)

وانت خوبیه

موتور جونداری هم داره

alireza_sos
12 October 2010, 12:20 PM
سلام آرش جان

به نظر من دوست گرامی شما یه سر به بهمن خودرو بزنه بهتره هم وانت مزدا یک کابینه و 2 کابینه و هم وانت کاپرا موجوده

کاپرا که موتورش 2400 و امکاناتی خوبی هم داره قیمتشم فکر منم بین 20 تا 25 باشه

مزدا هم که موتور 2000 و 2کابین 2گانه سوز که گرونترینش هست 16 - 17 میلیون هستش

کاپرا 127 اسب توان داره و مزدا 95 اسب

arash_2006
12 October 2010, 01:22 PM
ممنون دوستان
علیرضا جان در مورد قیمت مطمئنی؟
به نظرم قیمت بیشتر از این باشه!!!
کسی از دوستان تجربه سواری این دو خودرو را داره؟
نرمی ماشین خیلی مهمه و البته کیفیت و فراوانی قطعات و خدمات پس از فروش!
از قیافه کاپرا که خیلی خوشم اومد ولی کیفیت قطعات بکار رفته در داشبورد به نظرم زیاد جالب نبود! نظر دوستان چیه؟
راستی این ماشین تولید کدام کشوره؟ موتورش مربوطه به کدام خودروساز؟!

سپندار مزد
12 October 2010, 01:40 PM
منم نظرم رو کاپراست

alireza_sos
12 October 2010, 01:47 PM
ممنون دوستان
علیرضا جان در مورد قیمت مطمئنی؟
به نظرم قیمت بیشتر از این باشه!!!
کسی از دوستان تجربه سواری این دو خودرو را داره؟
نرمی ماشین خیلی مهمه و البته کیفیت و فراوانی قطعات و خدمات پس از فروش!
از قیافه کاپرا که خیلی خوشم اومد ولی کیفیت قطعات بکار رفته در داشبورد به نظرم زیاد جالب نبود! نظر دوستان چیه؟
راستی این ماشین تولید کدام کشوره؟ موتورش مربوطه به کدام خودروساز؟!

آرش جان جنس داشبرد به دلیل چینی بودن کاپرا هستش:icon_arro

در زمینه راحتی و آسایش کاپرا امکانات و قابلیت های در خورد توجهی را برای راننده و سرنشینان به همراه می آورد . جاذب شوک های وارده به محور ها و عدم انتقال تنش به فرمان و همچنین پدال ها برای کنترل بیش تر راننده ، استفاده از سیستم تهویه مطبوع شرکت سندن ژاپن که تهویه خودرو های تویوتا را طراحی و تولید می کند ، طراحی ارگونومیک صندلی ها که به ویژه برای مسافت های طولانی طراحی شده اند و استفاده از جاذب های صدا در ستون های A و B و همچنین سقف و درب ها برای جذب صدای بیرون اتاق و ایجاد فضایی آرام در داخل خودرو از جمله این قابلیت ها و امکانات هستند .

http://img15.img98.com/out.php/i84747_2.jpg

arash_2006
12 October 2010, 01:55 PM
ممنون علیرضا جان
چندتا سوال دیگه هم برام پیش اومد!
یکی اینکه آیا به وانت ها هم کارت سوخت تعلق میگیره؟ منظور سهمیه ای هم دارند! (هرچند دیگه روی سهمیه و کارت سوخت نمیشه حساب باز کرد)
دوم اینکه نظر دوستان در مورد نیسان پیکاپ چیه؟ من شنیدم قیمت قطعاتش گرونه و تعمیرکار خوب هم کم داره!
هرچند فکر میکنم کاپرا به دلیل جدیدتر بودن بیشتر از سایرین مشکل قطعه و تعمیرکار داشته باشه!
از قیافه مزدا که اصلا خوشم نیومد! دیگه خیلی قدیمی شده!

XELTEK
12 October 2010, 01:59 PM
سهمیه اش 400 لیتره !!! یعنی بود !

نیسان پیکاب خودروی عذاب اوریه

اصلا" فضای داخل راحتی نداره و مناسب برای استفاده روزمره نیست !

صندلی های کوچک و کم ارتفاع ! فضای زیر پاش خیلی کمه !

کاپرا رو هم بهمن ساپورت میکنه و همین این خب یه نکته مثبته !

alireza_sos
12 October 2010, 02:04 PM
ممنون علیرضا جان
چندتا سوال دیگه هم برام پیش اومد!
یکی اینکه آیا به وانت ها هم کارت سوخت تعلق میگیره؟ منظور سهمیه ای هم دارند! (هرچند دیگه روی سهمیه و کارت سوخت نمیشه حساب باز کرد)
دوم اینکه نظر دوستان در مورد نیسان پیکاپ چیه؟ من شنیدم قیمت قطعاتش گرونه و تعمیرکار خوب هم کم داره!
هرچند فکر میکنم کاپرا به دلیل جدیدتر بودن بیشتر از سایرین مشکل قطعه و تعمیرکار داشته باشه!
از قیافه مزدا که اصلا خوشم نیومد! دیگه خیلی قدیمی شده!
آرش جان کارت سوخت داره

از پیکاپ هم به نظر برتر میاد هم از لحاظ هندلینگ هم اینکه شنیدم ترمزهای خوبی داره تازه کاپرا صفر هستش و قیمت خوبی داره

مزدا هم راست میگی در مقابل کاپرا خیلی زشته :icon_arro

arash_2006
12 October 2010, 02:10 PM
فرمایش دوستان درست ولی بازم به نظر من نباید رو کارت سوخت زیاد حساب باز کرد
چرا که مهمان چند روزه است و بالاخره رفتنیه!
با این حساب میخوام بدونم مصرف سوخت این نوع خودروها چجوریه!؟
کاپرا که نوشته بود بطور متوسط صدی 8 تا میسوزونه که بدک نیست (البته اگر واقعیت داشته باشه!)

alireza_sos
12 October 2010, 02:21 PM
فرمایش دوستان درست ولی بازم به نظر من نباید رو کارت سوخت زیاد حساب باز کرد
چرا که مهمان چند روزه است و بالاخره رفتنیه!
با این حساب میخوام بدونم مصرف سوخت این نوع خودروها چجوریه!؟
کاپرا که نوشته بود بطور متوسط صدی 8 تا میسوزونه که بدک نیست (البته اگر واقعیت داشته باشه!)
آرش جان من یه جا خونده بودم که صدی 9-12 میسوزونه البته خودت میدونی که ماشین صفر مصرفش هر روز پایینتر میاد
ولی به نسبت موتورش مصرف زیادی نداره

arash_2006
12 October 2010, 02:24 PM
خب تا بحال که نظر دوستان بر روی کاپرا بوده!
بهتره کمی بیشتر روی این ماشین زوم کنیم و در مورد راحتی و نرمی و هندلیگ و ... این ماشین اطلاعاتی وجود داره؟
آخه من فقط یکی دو بار این ماشین رو تو خیابون و یکبار هم تو کارواش که طرف آورده بود بشوره دیدم و وقتی من رسیدم داشت میرفت بخاطر همین نشد سوالی ازش بپرسم!

ehsan-inventor
12 October 2010, 02:34 PM
آرش جان سلام
من زیاد از وانت خبر ندارم ولی جدیا یه سری تحقیقات راجع به ون داشتم !
ولی از خیلیا شنیدم کاپرا خوبه.
موفق باشی.

alireza_sos
12 October 2010, 02:48 PM
آرش جان اطلاعات خوبی تو این تاپیک موجوده که میتونی استفاده کنی

http://www.phalls.com/showthread.php?t=56682

Warrior--
12 October 2010, 03:32 PM
به نظر من کاپرا بهترین وانت موجود در بازار ایران است...

امکاناتش خوب است و قیمتش هم در رنج قیمتیی که گفته اید.

به نظرم اصلا طرف شوکا هم نروید! که فقط ظاهری تغییر کرده است ولی موتورش همان موتور قدیمی پاترول است!

با تشکر

XELTEK
12 October 2010, 03:35 PM
کاش موتورش پاترول بود ...

موتورش موتور Z24 مگا موتوره با مصرف صدی 20 !

salar68
12 October 2010, 04:49 PM
سلام

به نظر منم با توجه به مشخصات فنی و روی کاغذ و ظاهر کاپرا از همه برتره

ولی خب فراموش نکنیم آخر ماشین چینی هست به نظر یه تحقیقی دربارش کنید با کارکرد های زیاد ( هر چند بعید می دونم باشه ) مشکلاتش چی بوده وضعیت خرابی هاش چه طوره و ...

اما فک کنم ماشین خوبی باشه

Validator
12 October 2010, 07:24 PM
و به نظر میرسه انتخاب خوبی از گروه بهمن برای پوشش نیاز این گروه از مصرف کنندگانه. بازار پرتنوعی برای این مدل ماشینها نداریم...

محمد رضا محمدي
12 October 2010, 07:29 PM
من چند روز پیش نمایندگی بهمن بودم واسه کارای مربوط به ثبت نام ... از رییس نمایندگی که تا حدودی آشنا هم هست در مورد کاپرا پرسیدم زیاد ازش تعریف نمیکرد ... مشکلات بقیه خودروهای چینی مثل کیفیت پایین قطعات به خصوص داخل اتاق .. سروصدای زیاد موتور و مصرف بالا رو به من گفتند دلم تاب نیاورد و سری به یکی از کاپراهای آماده تحویل زدم واقعا کیفیت نسبت به پیکاپ پایینه البته پیکاپ هم خیلی تاپ نیست اما بالاخره یکی از پرفروش ترین ساخته های نیسان در سالهای اخیر در خاورمیانه بوده و به نظر من قابل تامله ...
از نظر موتور حرفهای بیشتری برای گفتن داره و با خاطره هایی که از پیکاپ در کوهستان های برفگیر و صعب العبور اطراف لرستان داشتم شکی در مورد قابلیت آفرود ماشین ندارم ولی کاپرا باید تست بشه ...
پیکاپ اصلا امکانات نداره هردو میکوبن ولی باید قبول کرد که به علت شکل اتاق ( وانت بودن ) و سبکی عقب خودرو چندان دور از انتظار نیست ولی تکان های عرضی در پیکاپ کمتره
با کاپرا زیاد نتونستم حرکت کنم که بشه در مورد راحتی نظر داد ولی بد هم نبود میشه گفت در حد پیکاپه
در آخر انتخاب من پیکاپه

سپندار مزد
12 October 2010, 07:44 PM
سهمیه اش 400 لیتره !!! یعنی بود !

نیسان پیکاب خودروی عذاب اوریه

اصلا" فضای داخل راحتی نداره و مناسب برای استفاده روزمره نیست !

صندلی های کوچک و کم ارتفاع ! فضای زیر پاش خیلی کمه !

کاپرا رو هم بهمن ساپورت میکنه و همین این خب یه نکته مثبته !

توی اداره یکی زیر پای ما هست به لعنت خدا نمی ارزه

Validator
12 October 2010, 07:55 PM
توی اداره یکی زیر پای ما هست به لعنت خدا نمی ارزه
میشه لطفا بیشتر در مورد عیوبش توضیح بدید؟

Sayeye Khorshid
13 October 2010, 12:39 AM
کاپرا از نظر ایمنی هم تو این رنج قیمت خوبه.فول آپشن 24/5
کولر
Air Bag
فرمان هیدرولیک
تعلیق خوب
ABS
4شیشیه برقی
cd خور
راهنما رو آینه
4 چرخ دیفرانسیل
وزن حمل اسمی 500 کیلو بار (اسما کمتر از مزدا تک کابین اما موتورش قوی تره خیلی و فکنم بیشتر جواب بده.)
فصای زیبای اتاق
اون آلومینیوم پشتش از آپشناشه که خیلی قشنگه(همون که پلیسا و تروریستا روش مسلسل میزارنا!)
مطمئنین چینه؟من از یکی از تعمیرکارای اونجا پرسیدم گفت موتورش ژاپنی اصله و همه قطعاتش پلمپ میاد اینجا صرفا مونتاژ میشن به هم!(حداقل موتورشو مطمئنم گفت ژاپنه)
دوگانه هم نیست(البته اگه نشده باشه)
این اطلاعات تا 2-3 ماه پیشه اگه بهمن هم مثل ایرانخودرو ایربگ و ای بی اس و چراغ سقفیشو ... بر نداره بگه جدا بخرین!

saeid106
13 October 2010, 02:21 AM
سلام به اساتيد گرامي
راستش اومدم درس پس بدم خدمتتون:
آرش عزيز اگر دنبال كيفيت بالاتر هستيد انتخاب شما قطعا پيكاپ است
اگر دنبال زيبايي بيشتر هستيد كاپرا نياز شما را برآورده مي كند

البته يك هايلوكس دست دوم با بودجه بيشتر هم در دسترس خواهد بود

و صد البته هيچ چيز وانت نيسان(!!!!) نمي شود(از نظر راحتي!زيبايي!مصرف!كلاس!!!!!)

mohammadrezaef
13 October 2010, 04:12 AM
سلام
با 26 الی 28 تومن میشه یک تویوتا هایلوکس تک کابین مدل 2006 تمیز هم گیر اورد:icon_excl
http://www.valleycarmart.com/Truck/TOYOTA_HILUX_GZ391B/_105x75_01.JPG

MoHaMaD Z
13 October 2010, 07:06 AM
منم نظرم روی کاپراست !

SeriousSam
13 October 2010, 08:04 AM
با سلام.
به نظر من اصلا سراغ پیکاپ نرید!
خودرویی کاملا قدیمی و خشک!(تعلیقش آدم رو یاد کامیونت های جنگ جهانی می ندازه:icon_redf)
هایلوکس خیلی عالی هست .
کاپرا هم مزایای زیادی داره .
از جمله : موتور ژاپن . صفر کیلومتر بودنش . قدرت مناسب (مخصوصا 2 دیفرانسیل هاش) . پشتیبانی بهمن خودرو . ظاهر بروز تر . آپشن های مناسب و . . . :icon_cool

arash_2006
13 October 2010, 09:09 AM
با تشکر از همه دوستانی که لطف کردند و نظرات و تجربیات شون رو منتقل کردند بهتره شرایط بنده خدا رو بگم بلکه دوستان بهتر بتونند راهنمایی کنند!
این همکار ما یک وام خودروی با کارمزد خیلی پایین داره که میخواد به نحوی ازش استفاده کنه ولی این وام فقط به وانت بار یا خودروی تاکسی اختصاص داده شده!
در درجه اول نظرش روی تاکسی بود (مثلا سمند تاکسی) ولی از اونجایی که استفاده شخصی داره و برای رفت و آمد روزانه میخواد به پیشنهاد من روی وانت ها هم کمی تحقیق کرد و نظر منم خواست که مزاحم دوستان شدم!
راستی اینم یادم رفت بگم که خودش هم یک 206 داره که اگر بخواد کاپرا بخره باید اونم بفروشه و بقیه پول ماشینو بده! ولی اگر بخواد تاکسی بخره، حالا قیمت تاکسی سمند رو که ندارم ولی میتونه بقیه پولش رو یک وام دیگه بگیره!
ضمنا ماشینی که میخره حتما باید صفر کیلومتر باشه!
حالا نظر دوستان چیه؟
آخه اونم مثل من به کیفیت داشبورد و کلا قطعات داخلی خیلی حساسه و دوستان تعریف های جالبی از کیفیت قطعات داخلی کاپرا نکردند! ضمن اینکه الانم 206 داره و به هیچ عنوان نمیشه کیفیت داشبورد این دو رو باهم مقایسه کرد!
موندم چی بهش گبم!!!

mohsen3544
13 October 2010, 11:03 AM
دوستان فقط یادتون باشه وانت بارها سالیانه یه مالیاتی باید بدن که معمولا کسی اطلاع نداره موقع فروش متوجه میشن که مثلا تو سه چهار سال مبلغ قابل توجهی میشه.امیدوارم به این مساله توجه کنید.

arash_2006
13 October 2010, 11:13 AM
بله محسن جان منم اینو شنیدم و فکر میکنم در حال حاضر سالیانه مبلغ 100 هزار تومان می باشد!
راستی کسی خبر نداره که داشبورد این ماشین چه رنگیه؟ من خودم یکبار از نزدیک دیدم ولی اصلا یادم نمیاد!
تو عکس ها دیدم که طوسی رنگه ولی اگر مشکی هم باشه و تولید بشه که بنظر من شکیل تر و اسپرت تره!

arash_2006
13 October 2010, 02:05 PM
متاسفانه امکان ادیت پست قبلی نیست بخاطر همین در یک پست دیگه مینویسم!
اول اینکه گویا به هیچ عنوان داشبورد مشکی نداره!
در حال حاضر فروش نقدی 25 میلیون برای مشتری آب میخوره!!!
با این اوصاف دوست من واقعا دو دل شده
حالا قرار شده بریم ماشین رو از نزدیک ببینیم و بعد تصمیم بگیره ولی قبلش یک سوال دیگه هم به ذهنم رسید!
با توجه به استفاده روزمره از این ماشین (بیشتر تو شهر و گاها سفر تو جاده یک جورایی همچون ماشین سواری) آیا واقعا تک دیفرانسیل یا دو دیفرانسیل بودن اهمیت داره؟ آخه تفاوت قیمت کمی بالاست!
آیا در هنگام فروش این مساله اهمیت پیدا نمیکنه؟
مورد دیگه اگر دوستان به جای این بنده خدا بودند چه انتخابی میکردند؟ سمند تاکسی یا وانت کاپرا؟
اینو از این لحاظ میگم که چند وقت دیگه سهمیه های بنزین رو برمیدارند و کاپرا هم مصرفش بدک نیست! حالا برای این بنده خدا صندوق عقب هم مهم بود که بهش گفتم وقتی قرار باشه سمند تاکسی بگیری مطمئنا دو گانه است و از صندوق خبری نیست!
راستی کسی قیمت تاکسی سمند صفر کیلومتر رو داره!؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد و البته کمی از موضوع تاپیک منحرف شدم ولی حقیقتا خودم نمیتونم به نتیجه برسم که بتونم راهنمایی درست درمونی بکنم!
با تشکر

SeriousSam
14 October 2010, 02:37 AM
با سلام.
بازار فروش دست دوم رو نمی دونم ولی اگر در حد کارهای معمول هست . تک دیفرانسیل هم استحلاک کمتری داره و هم مصرف پائین تر .
مگه ایشون می خواد مسافر کشی کنه که سمند تاکسی بخره؟!
اگر 206 دارند و برای خرید وانت می خوان اونو بفروشند . . . خوب مسلما داخل شهر با یه وانت بار بزرگ اذیت می شوند!
نمیشه خودرو را با اون وامی که می گید بخرند و بفروشند؟

arash_2006
14 October 2010, 10:44 AM
متاسفانه امکانش وجود نداره وگرنه مطمئنا این کارو میکرد!
بعد از خرید خودرو سند آن در رهن بانک یا سازمان وام دهنده قرار میگیره و تا تمام شدن وام به همین شکل باقی میمونه!
ایشون قصد مسافر کشی نداره ولی بخاطر دریافت وام حاضره ماشینش رو بفروشه و از یک سمند تاکسی جهت رفت و آمد استفاده کنه!!!
پیشنهاد منو در مورد وانت قبول کرد (البته وقتی تیپ کاپرا رو دید) ولی نمیخوام تصمیمی بگیره که بعدا پشیمون بشه! آخه ریش و قیچی رو سپرده دست من!
اگر تاکسی های سمند از مدل ال ایکس یا ef7 یا حداقل با تجهیزات بیشتری بود حتما بهش پیشنهاد میدادم ولی با این شرایط و سمند معمولی بودن اونها بنظرم در طولانی مدت و در رنندگی در شهر و جاده کسل کننده میشه!
ممنون میشم اگر دوستان حضور پررنگ تری داشته باشند و حتما نظرشون رو در این موارد بگن
باتشکر

محمد رضا محمدي
14 October 2010, 06:14 PM
با توجه به استفاده روزمره از این ماشین (بیشتر تو شهر و گاها سفر تو جاده یک جورایی همچون ماشین سواری) آیا واقعا تک دیفرانسیل یا دو دیفرانسیل بودن اهمیت داره؟ آخه تفاوت قیمت کمی بالاست!
آیا در هنگام فروش این مساله اهمیت پیدا نمیکنه؟

اگر مصرف آفرود ندارن تک دیفرانسیل هزینه نگهداری و استهلاک پایینتری داره ولی اکثر خریداران چنین خودروهایی دودیفرانسیل بودن رو ترجیح میدن
در مورد بازار دست 2 حداقل باید 1 سال دیگه منتظر موند تا فیدبک بازار ارزیابی بشه
مسول نمایندگی اصفهان گفت موتور میتسوبیشی نیست ! بلکه کپی موتورهای قدیمی میتسوبیشی هستش با اندکی تجربه فنی ژاپنی ها (مشابه موتور وانت دیار که کپی تویوتا هست و ون دلیکا) ..! وگرنه ژاپن به چینی ها پیچ گوشتی هم قرض نمیده

Validator
14 October 2010, 06:41 PM
یکی از دوستان در مورد رده بندی کیفی خودروها (در تاپیکش تو مبحث بحث های کلی در مورد اتومبیل) ، اطلاعاتی رو گذاشته که بی ارتباط با این بحث نیست:

...
کاپرا بقیه را کنار زد
اما در گروه وانت در شهریور ماه امسال هشت مدل خودر مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند.
در این بین وانت کاپرا محصول شرکت بهمن توانست صدرنشین رده‌بندی گروه خود شود و وانت مزدا تک‌کابین و وانت شوکا نیز رتبه‌های دوم و سوم را به دست آوردند. وانت پیکان تبریز نیز قعرنشین شد.در گروه وانت تنها یک مدل خودرو در صدر کیفی خوب، دو مدل در سطح قابل قبول و پنج مدل در سطح حداقل قابل قبول ارزیابی شدند.در این گروه در بخش فنربندی، تعلیق و فرمان وانت نیسان Z24I، در بخش موتور و انتقال قدرت وانت پیکان تبریز و در بخش ترمز وانت شوکا بیشترین نمره منفی را گرفتند.در دو بخش تجهیزات الکتریکی و تزیینات داخلی وخارجی نیز به ترتیب بیشترین نمره منفی وانت نیسان سی.ان.جی و وانت مزدا دوکابین اختصاص یافت.در بخش صداهای غیرعادی بدترین عملکرد مربوط به وانت پیکان تبریز بود.در سه بخش بدنه، نفوذ آب و رنگ نیز به ترتیب وانت پیکان تبریز، وانت مزدا دو کابین و وانت پیکان تبریز بیشترین نمره منفی را به خود اختصاص دادند.

»» جدول خلاصه ميانگين نمرات منفي خودروها (http://tehranpic.net/images/v05c6pjch6pnw76p3ii7.jpg)
...

safasony
16 October 2010, 11:20 AM
سلام آرش جان من نبودم شرمنده ولی با این تحقیقاتی که کردم الان کا÷را بصرفه و زیبا و راحته مطمعن باش.

safasony
16 October 2010, 11:27 AM
http://forum.gamefa.com/images/chocolate/logo.png (http://gamefa.com/)
وانت کاپرا با قلب تپنده میتسو بیشی

مشخصات فنی وانت دو کابين کاپرا
ابعاد و اندازه
5080mm
طول
1750mm
عرض
1735mm
ارتفاع
2900mm
فاصله محور ها
1472mm
فاصله چرخهای جلو
1477mm
فاصله چرخهای عقب
1720kg
وزن خودرو بدون
بار و سرنشين
2345kg
حداکثر وزن خودرو با بار و سرنشين
4
ظرفيت سرنشين
500kg
ظرفيت بار
1505mm
عرض اتاق بار
1400mm
طول اتاق بار
480mm
ارتفاع اتاق بار
موتور
4G69 S4N / چهار سيلندر خطی-بنزينی
نوع/مدل
2378cc
حجم موتور
9.8:1
نسبت تراکم
127ps@5252rpm
حداکثر توان
205N.m@2500-3000rpm
حداکثر گشتاور
سيستم سوخت رسانی
انژکتوری
نوع
بنزين بدون سرب اکتان93
نوع سوخت
74
ظرفيت باک (ليتر)
سيسستم انتقال قدرت
پنج سرعته - دستی
نوع
4.452
نسبت دنده اول
2.398
نسبت دنده دوم
1.414
نسبت دنده سوم
1
نسبت دنده چهارم
0.802
نسبت دنده پنجم
4.4725
نسبت دنده عقب
2WD/4WD
قابليت ويژه
ترمز
ديسکی
ترمز جلو
کفشکی
ترمز عقب
سيستم تعليق
جناقي-با ميله پيچشی
تعليق جلو
فنر تخت
تعليق عقب
مشخصات عمومی
راديو پخش CD
شيشه بالابر برقی

آينه های جانبی برقی

قفل مرکزی و ريموت کنترل

سيستم تهويه مطبوع

فرمان قابل تنظيم

مه شکن جلو وعقب
مشخصات ويژه
ترمز ضد قفل و سيستم کنترل پايداری خودرو
ايربگ
راديو پخش شش ديسک
سنسور دنده عقب
گارد ريل استيل

http://www.pickups.cn/images/items/19/big/zx_auto_abs.jpg.jpg

arash_2006
16 October 2010, 12:48 PM
ممنون صدرا جان
به نظر شما با توجه به شرایطی که نوشتم، بهتره تاکسی بگیره یا کاپرا!؟
کسی از دوستان قیمت تاکسی سمند صفر کیلومتر نداره!؟

XELTEK
16 October 2010, 03:27 PM
تاکسی که صفر نداره

باشه هم قیمتش ماورای 16 17 تومنه !

من همچنان نظرم روی کاپراست

---

میدونید اگه تاکسی بگیره و تاکسی جایی متوقف باشه ممکنه براشون مشکل پیش بیاد و پروانه تاکسیشون معلق بشه ؟

alilogan
17 October 2010, 03:41 PM
به نظر من کاپرا بخره خیلی بهتر است واقعا قیافش محشره در ضمن ا÷شن های خوبی روی ان می بندن

hosseinabd
18 October 2010, 01:29 PM
ارش جان من عذرخواهی میکنم به دلیل اینکه یک ماهی به کامپیوتر دسترسی نداشتم.
دوستان که خیلی خوب همه چیز رو گفتند
حقیقتش منم توی این رنج کاپرا رو توصیه میکنم.
تویوتا هایلوکس رو من خیلی سوار شدم و یه حالت خشکی داره ولی از نظر رکاب خیلی نرمه.
یه کاپرا هست که نزدیک خونمونه اگر یه فرصتی پیش اومد حتما ازش میپرسم.
تا الان هرچی که شنیدم مبنی بر خوب بودن کاپرا بوده.
اگر آرش عزیز دستور میدن که من تحقیقات رو بیشتر میکنم.

arash_2006
19 October 2010, 10:34 AM
ممنون حسین جان
شما سروری
این ماه مجله ماشین کاپرا رو آزمایش کرده و مقاله ای در موردش نوشته که به دوستان توصیه میکنم حتما بخونند!
در واقع من که با خوندنش دلسرد شدم!
به همکارم هم دادم بخونه که اونم دلزده شد!
در واقع مشکلاتی همچون کیفیت بد داشبورد و قطعات داخلی، ترمزهای ضعیف (که البته شاید به اون بدی که تو مجله نوشته نباشه) صدای زیاد داخل اتاق و موتور و ... باعث دلسردی همکارم شد!
خصوصا که گفتم ایشون الان 206 داره و مسلما نمیتونه با این مسائل کنار بیاد!
در واقع از اول هم میشد حدس زد که کاپرا هم همچون ماشین های چینی دیگه بیشتر از هر چیزی ظاهر زیبا و گول زننده داره و در باطن...!
بازم از لطف دوستان و راهنمایی های خوبی که کردید تشکر میکنم!

mohsen3544
19 October 2010, 11:02 AM
زیبایی ظاهرش هم به نظرم دلچسب نیست.من کاپرا رو هر روز از نزدیک میبینم مشخصه زیاد ماشین مالی نیست.وانت مزدا 2000 به نظرم بهتره.دو کابین بگیرین استفاده دو منظوره میتونین بکنین.من یه بار تستش کردم بدک نیست.موتور قوی داره.

Mehrdad_jafari89
9 November 2010, 01:29 AM
دوست من كاپرا يك لگن به تمام معنا هست!!!يك آشغال كه حتي ارزش نگاه يك ايراني رو نداره!يك ماشيني كه فقط براي خالي كردن جيب مردم به بازار اومده،خودرويي با مشخصات،كيفيت،تصورات ضعيف!!! مي خواهيد با دليل بگم؟چشم اين هم دليل:
1- قدرت بسيار پايين در مقايسه با حجم موتور
2- عملكرد ضعيف در آفرود و در باران و بخصوص در برف
3- عملكرد بسيار بسيار ضعيف ترمز با وجود ABS بودن
4- عملكرد نا مناسب جعبه دنده
5- فاصله زياد بين دنده ها(خلاصي بسيار زياد)
6- كمك فنر هاي بسيار خشك(عقب شمش)
7- فضاي كابين با طراحي ضعيف و ديد كم در عقب
8- كيفيت پايين كابين خودرو
9- كيفيت پايين مونتاژ
10- مصرف بالاتر از حد ذكر شده توسط نمايندگي و حتي شركت سازنده
11- قيمت بسيار بالا و غير قابل رقابتي در بازار مربوطه
12- ضعف كلي در مقايسه با خودرو هاي با مشخصات فني و ظاهري يكسان مثل پيكاپ
13- خدمات پس از فروش افتضاح
14- خودروي كاملا چيني حتي با قطعات موتوري چين
15- ترمزهاي خودرو به هيچ وجه به شركت آمريكايي "دلفي" تعلق ندارد و تحت ليسانس نمي باشد
به طور كلي بايد بگم كه شما 27 ميليون تومان پول بي زبون رو درو مي ريزيد!
يا علي

Danial_4139
9 November 2010, 03:19 AM
متاسفانه تو این رنج قیمت ماشین دیگه ای نیست که پیشنهاد کرد .

زیاد هم به گفته های مجله ماشین توجه نکنید چون اگر لکسوس هم تست کنن 500 تا عیب ازش درمیارن کاپرا که دیگه ...

خیلی از دوستان دارن کاپرا رو با تویوتا مقایسه میکنن و ازش ایراد میگیرن ولی وقتی با نیسان گاوی مقایسش کنی اونوقت نتیجه چیز دیگه ای میشه !

1 - صدای موتور و داخل اتاق یک دهم نیسان هم نیست
2 - مصرفش حداقل صدی 7-8 لیتر از نیسان کمتره
3 - ترمزش نسبت به نیسان ... ( حداقل ترمز جلوش دیسکیه نه کاسه ای :icon_lol: )
4 - امکاناتش نسبت به نیسان مثل امکانات بنزه پیش پیکان
5 - ایمنی بهتری داره
6 - از نظر ظاهری که دیگه :icon_cool
7 - قدرت موتور بهتر
8 - راحتی خیلی بهتر
9 - کلاس بالاتر ...

نمیگم ماشین خوبیه ولی از نیسان که دیگه ترسناک تر و بی کیفت تر و آشغال تر نیست ! :icon_surp

arash_2006
9 November 2010, 12:48 PM
دانیال جلن حرف شما متین ولی شما اگر قیمت این دو خودرو را هم مدنظر داشته باشید متوجه میشید که زیاد باهم تناسبی ندارند!
در واقع از نظر من خودروهای چینی هرچقدر هم پیشرفت کنند مثل اکثر جنس هاشون ظاهر خوب و فریبنده ای دارند ولی در باطن هیچوقت نمیتونند رقیب رقباشون بشن!!!

Danial_4139
9 November 2010, 03:33 PM
دانیال جلن حرف شما متین ولی شما اگر قیمت این دو خودرو را هم مدنظر داشته باشید متوجه میشید که زیاد باهم تناسبی ندارند!
در واقع از نظر من خودروهای چینی هرچقدر هم پیشرفت کنند مثل اکثر جنس هاشون ظاهر خوب و فریبنده ای دارند ولی در باطن هیچوقت نمیتونند رقیب رقباشون بشن!!!

درسته منظور من این بود که دیگه بدتر از اون نیست که نشه سوارش شد .

البته تفاوت قیمت آنچنان زیاد هم نیست ، الان وانت نیسان دوگانه فکر کنم یه 14 تومانی قیمت داره و کاپرا 23.670 تومان (تحویل 4 ماهه ) دیگه هر چی باشه اتاقش ارزش 8 میلیون اختلاف قیمت رو داره ، بماند که کاپرا دو دیفرانسیل هست و کلی هم امکانات داره .

همینجوری نگاه کنید فقط اختلاف قیمت رنگ این دو ماشین ( رنگ آبی روغنی ) و ( مشکلی متالیک ) یه 2 تومانی میشه :icon_arro

Validator
10 November 2010, 09:47 AM
سلام:
واقعیت اینه که: وانت تولید داخل خیلی خوب نداریم! این خبر از ایسنا است:
در جدول رده‌بندی کیفیت وانت‌های داخلی، وانت کاپرا با کسب 99.5 امتیاز منفی و نمره کیفی B+ توانسته است با قرارگیری در سطح خوب، رتبه اول جدول باکیفیت‌ترین وانت‌های داخلی را به دست آورد.
بعد از وانت کاپرا، وانت شوکا زامیاد رتبه دوم کیفیت را به دست آورده است. وانت مزدا تک کابین و وانت دیزل زامیاد نیز رتبه‌های سوم و چهارم جدول کیفیت را به ترتیب با کسب 162.5 و 227.1 نمره منفی به خود اختصاص داده‌اند. این سه وانت در سطح کیفی قابل قبول قرار گرفته‌اند.
وانت نیسان Z24I، نیسان گازسوز و مزدا دوکابین نیز رتبه کیفی D+ (سطح حداقل قابل قبول) را کسب کرده‌اند و در نهایت وانت پیکان تبریز با نمره منفی 287.6 بی کیفیت‌ترین محصول وانت کشور شناخته شده که به رتبه‌ای بهتر از D دست نیافته است. با این توضیح که سطح کیفی وانت باردو نیز حداقل قابل قبول است.
بر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در مهرماه 1389 هیچ کدام از وانت‌های داخلی نتوانسته‌اند در سطح خیلی خوب قرار گیرند.

البته حتما می دونید که کاپرا، مدل تک دیفرانسیل هم داره که نوع دو کابینه (و البته دست دومش) حدود 20 میلیون قیمت داره

arash_2006
10 November 2010, 10:40 AM
البته تفاوت قیمت آنچنان زیاد هم نیست ، الان وانت نیسان دوگانه فکر کنم یه 14 تومانی قیمت داره و کاپرا 23.670 تومان (تحویل 4 ماهه ) دیگه هر چی باشه اتاقش ارزش 8 میلیون اختلاف قیمت رو داره ، بماند که کاپرا دو دیفرانسیل هست و کلی هم امکانات داره .

همینجوری نگاه کنید فقط اختلاف قیمت رنگ این دو ماشین ( رنگ آبی روغنی ) و ( مشکلی متالیک ) یه 2 تومانی میشه :icon_arro
یعنی شما میفرمایید که در این رنج قیمت اختلاف 10 میلیون تومانی اونقدرا اختلاف زیادی نیست!!!؟:icon_razz

alireza_sos
13 November 2010, 12:44 PM
تست کاپرا ( لاک پشت چینی )از نگاه مجله ماشین :icon_cool

http://s13.aks98.com/images/98025434713214458160.jpg (http://s13.aks98.com/)

http://s13.aks98.com/images/55687348505091160743.jpg (http://s13.aks98.com/)

http://s13.aks98.com/images/85284254704668752041.jpg (http://s13.aks98.com/)

Mehrdad_jafari89
25 November 2010, 12:07 AM
با سلام خدمت دوستان.
عرض شود كه توي اينترنت پر شده از اين وانتهاي دوكابين و تك كابين و ... ! حالا من مي خواستم يك وانت دوكابين براي دانشگاه رفتن و ساختن يك زمين توي ارتفاعات شمال ايران بخرم،از يك طرف هم هميشه با خانواده ميريم سفر يا حتي براي ساختن زمين، ولي موندم!هر كي پاژن داره مي گه پاژن خوبه هر كي پيكاپ داره مي گه پيكاپ خوبه خلاصه هر كي ساز خودش رو ميزنه!دوستان ممكنه به من كمك كنيد و بگيد بهترين وانت دوكابين توليد ايران توي رنج قيمتي تا 23 ميليون چيه؟
(راستي كاپرا رو از همون اول كنار گذاشتم چون فوق العاده فوق العاده آشغال هست!!!!)
(راستي من تمام تاپيك هاي توي سايت رو كه در مورد خودرو هاي شاسي بلند و وانت هست خوندم و بازهم متوجه نشدم كه كدوم يكي بهتر هست!!!!!
دوستان لطفا دلايل خود رو هم بيان كنيد.
از همكاري همه شما صميمانه سپاسگزارم.

farzad_Sh_2020
25 November 2010, 10:11 AM
سلام دوست عزيز

من تجربه اي كه با پيكاپ دارم ميگم اصلاً سراغش نرو . خيلي تكووووون داره . ببين يك خيلي ميگم يك خيلي ميشنوي ها

تكونش انقدر هست كه شما شك نكن ساعتي يكبار نفر صندلي عقب سرش توي سقف ميخوره و بعد از يك ماه كمردرد مياره .

از نظر جاي نشستن سرنشين عقب هم من با قد 180 يا بايد كج بشينم يا پاهامو باز بذارم تا عقب بتونم بشينم

Warrior--
26 November 2010, 02:31 PM
فرزاد جان وانت کلا تکان دارد چون عقبش بسیار سبک است.
تمامی وانت ها تکان دارند و اصلا راحت نیستند ولی خب بعضی کمی راحت تر هستند.

اگر کاپرا را کنار نگذاشته بودید به نظر من می توانست بهترین انتخاب باشد چرا که هم ایربگ دارد و هم ABS و EBD ولی در حال حاضر به نظر من بهترین انتخاب همان وانت پارس خودرو است. متاسفانه اسمش را نمی دانم.

با تشکر

XELTEK
26 November 2010, 08:20 PM
بعد از کاپرا نظر من روی پاژن هستش

mortezagipsy
26 November 2010, 09:08 PM
فرزاد جان وانت کلا تکان دارد چون عقبش بسیار سبک است.
تمامی وانت ها تکان دارند و اصلا راحت نیستند ولی خب بعضی کمی راحت تر هستند.

اگر کاپرا را کنار نگذاشته بودید به نظر من می توانست بهترین انتخاب باشد چرا که هم ایربگ دارد و هم ABS و EBD ولی در حال حاضر به نظر من بهترین انتخاب همان وانت پارس خودرو است. متاسفانه اسمش را نمی دانم.

با تشکر

مطمئنی ایربگ داره ؟!

farzad_Sh_2020
26 November 2010, 09:16 PM
وانت پارس خودرو منظورت كدوم هست ؟
نكنه اين چيه اسمش . اي خدا سر زبونمه ها ......
ش داره توووش .... :icon_eek:

آها شوكا
اين شوكا سيستم ترمزش ايراد داره اساسي

haftsin
26 November 2010, 09:45 PM
سلام
فک میکنم استفاده شما از وانت موقتیه و بعد از تموم شدن منزلتون دیگه نیازی به وانت ندارید.
من نظرم روی کاپرا بود که انگاری میگید به درد نمیخوره.

راستی چرا یه رونیز نمیخرید؟!:icon_mrgr فک میکنم واسه ساختمون سازی فضای کافی عقبش داره. صندلیهای عقبش هم اگه بخوابونید، قضای یک وانتو بهتون میده.:icon_arro
دیگه کاملاً چند منظوره میشه

Warrior--
26 November 2010, 09:59 PM
سلام

نه نه, شوکا نه!
فکر کنم پیکاب باشد اسمش...

با تشکر

Validator
27 November 2010, 11:15 AM
سلام:
با توجه به تجربه رانندگی با خیلی از وانت های کوچک و بزرگ (از نمونه های داخلی موجود تا خارج از کشور مثل فورد خانواده F و رپتور) به نظرم نباید از یک وانت، توقع راحتی یک خودروی سدان رو داشت، به خصوص برای سرنشین های عقب. قبول هم دارم که بازار انتخاب وانت توی کشور ما، خیلی محدوده.
توی مدلهایی که فرمودید، پیکاپ رو بد ندیدم. البته مصرف سوخت (نسبتا بالا) و محدودیت فضای سرنشین های عقب و تکان های زیاد رو داره. یکی از دوستان با تبدیل کمک های عقب با نوعی موسوم به مزدایی، کمی نرمترش کرده بود ولی هیچوقت خودروی سواری نمیشه. به خصوص برای مسافرت های طولانی و با خانواده، همینطور برای حالاتی که ماشین، خالی باشه.
انتخاب رونیز هم انتخاب بدی نیست چون احتمالا شما می خواهید به زمینتون سر بزنید و شاید (فقط شاید) نیاز باشه برای برخی جابجایی ها، خودتون عمل کنید که فضای اون کافی است (هم برای بار، هم برای سرنشین).
این صفحه رو هم نگاه کنید که یک خودروی چینی دیگه است. البته چون تک کابینه، بعیده بدرد شما بخوره ولی برای داخل شهر، مشتری ها زیاد ازش بد نمی گویند (البته زیاد!!)
http://diar-khodro.com/Persian/singlecabine.asp
یک مدل دوکابین هم توی راه داره که هنوز معلوم نیست چی دربیاد.
موفق باشید

Mehrdad_jafari89
27 November 2010, 10:35 PM
دوستان بسيار سپاس گزارم از نظرات فني و عالي شما....
دوستان واقعيتش ما كلا خانواده درشتي هستيم و توي پيكاپ جا نمي شيم!وانت رو هم اگر بخريم به احتمال 90% نمي فروشيمش...چون ما معمولا يك ماشين رو تا 5 يا 6 سال نگه مي داريم!من كلا از وانت خوشم مياد يه جوارايي با حاله...مخصوصا براي من كه هيكلم خيلي درشته(195 سانتي متر قد و 125 كيلو وزن)!در مورد رونيز هم بايد بگم پدر من مهندس سد سازي هست و به شدت مخالف هست مي گه ما توي شركت داريم و براي اينكه برن سر پروژه سد كه مسيرش هم خيلي ناجوره ضعيف عمل مي كنه! راستي دوستان اين پاژن چطوره؟خوبه؟معايبش چيه؟كلا از بقيه بهتره چون به نظر مياد اين لگن هاي چيني زياد خوب نيستن!!!!دوستان كسي مي تونه يه كمكي بكنه و بگه اين پاژن خوبه يا نه؟من بر اساس نظر شما ميرم و ماشين مي خرم...!
راستي جناب Haftsin عزيز دل كجا بودي؟خبري از شما نبود؟من واقعا منتظر نظرات شما بودم و هستم......!

Danial_4139
27 November 2010, 11:40 PM
فعلا که کاپرا رو گذاشتیم کنار تا بعد ببینیم چی میشه .

پیشنهاد بعدی من هم پاژن بود که تو آخرین شماره مجله ماشین یه گزارش راجب تور دو دیفرانسیل ها تو مرنجاب آورده شده بود که به نقل از نگارنده دو تا پاژن تو گروه بود که به خاطر کیفیت پایین قطعات هر دو مشکل خلاص کن پلوس پیدا کردن و کلی دردسر درست کردن ، با این حساب پاژن هم ماشین قابل اعتمادی نیست اونم تو آفرود .

تا اینجا دیگه کار دو دیفرانسیل ها تمامه ، غیر کاپرا و پاژن کاندید سوم اینه البته با قیمت بیشتر :

نیسان پیکاپ .

http://tehran.iran-tejarat.com/images/Cars/pikap_1.jpg

http://tehran.iran-tejarat.com/images/Cars/pikap_2.jpg

Mehrdad_jafari89
27 November 2010, 11:54 PM
دوست من يعني كيفيت موتوري پاژن هم مثل كيفيت مونتاژ اتاق آن آشغال هست؟؟؟؟؟:icon_ques:icon_ques آخه همه مي گن كيفيت موتور و گيربكس خوبه.....!!!!يعني اين دو تا هم آشغاله؟؟؟؟؟؟عجب چيزي شد!!!!!!
واقعيتش الان توي پادگان به داداشم يك پيكاپ دادن كه صفر هم هست!مگه فرمون وكلاچ ماشين خيلي خيلي نرمه ولي وحشتناك تكون داره و خيلي خيلي خيلي عقب اون تنگه!!!به قول داداشم تو توي بار ماشين هم جانميشي چه برسه به عقب!!!!!راستي داداشم ميگه اين پيكاپي كه پادگان بهش داده فنر هاش لوله،مي گه خود پادگان داده لول كردن ولي با اين حال همه مي گن هيچ فرقي نكرده!!!!!حالا من چه كنم؟؟؟؟:icon_cry:
پيكاپ كه هم تنگه وهم خشك،پاژن كه كيفيتش در حد ژيان مهاري هست،كاپرا كه چينيه و بي اصل و نسب،وانت مزدا هم كه مي گن عمرش تموم شده....
دوستان تو رو خدا به من كمك كنين!:icon_cry::icon_cry:
بالاخره من چي بخرم؟من فضاي كابين خيلي برام مهمه چون هميشه 4 نفري مي ريم سفر تازه يك طوطي هم دارم كه اونم بايد با خودم ببرم.... به نظر شما بهترين وانت دو كابين براي دانشگاه رفتن و رفتن مسافرت(مسير صاف و اتوبان مثل جاده كاشان) و همينطور رفتن توي گل و برف و بارون براي زمين چيه؟

mohammadrezaef
28 November 2010, 12:26 AM
دوستان واقعيتش ما كلا خانواده درشتي هستيم و توي پيكاپ جا نمي شيم!وانت رو هم اگر بخريم به احتمال 90% نمي فروشيمش...چون ما معمولا يك ماشين رو تا 5 يا 6 سال نگه مي داريم!من كلا از وانت خوشم مياد يه جوارايي با حاله...مخصوصا براي من كه هيكلم خيلي درشته(195 سانتي متر قد و 125 كيلو وزن)!در مورد رونيز هم بايد بگم پدر من مهندس سد سازي هست و به شدت مخالف هست مي گه ما توي شركت داريم و براي اينكه برن سر پروژه سد كه مسيرش هم خيلي ناجوره ضعيف عمل مي كنه! راستي دوستان اين پاژن چطوره؟خوبه؟معايبش چيه؟كلا از بقيه بهتره چون به نظر مياد اين لگن هاي چيني زياد خوب نيستن!!!!دوستان كسي مي تونه يه كمكي بكنه و بگه اين پاژن خوبه يا نه؟من بر اساس نظر شما ميرم و ماشين مي خرم...!
راستي جناب Haftsin عزيز دل كجا بودي؟خبري از شما نبود؟من واقعا منتظر نظرات شما بودم و هستم......!

دوست من يعني كيفيت موتوري پاژن هم مثل كيفيت مونتاژ اتاق آن آشغال هست؟؟؟؟؟:icon_ques:icon_ques آخه همه مي گن كيفيت موتور و گيربكس خوبه.....!!!!يعني اين دو تا هم آشغاله؟؟؟؟؟؟عجب چيزي شد!!!!!!
واقعيتش الان توي پادگان به داداشم يك پيكاپ دادن كه صفر هم هست!مگه فرمون وكلاچ ماشين خيلي خيلي نرمه ولي وحشتناك تكون داره و خيلي خيلي خيلي عقب اون تنگه!!!به قول داداشم تو توي بار ماشين هم جانميشي چه برسه به عقب!!!!!راستي داداشم ميگه اين پيكاپي كه پادگان بهش داده فنر هاش لوله،مي گه خود پادگان داده لول كردن ولي با اين حال همه مي گن هيچ فرقي نكرده!!!!!حالا من چه كنم؟؟؟؟:icon_cry:
پيكاپ كه هم تنگه وهم خشك،پاژن كه كيفيتش در حد ژيان مهاري هست،كاپرا كه چينيه و بي اصل و نسب،وانت مزدا هم كه مي گن عمرش تموم شده....
دوستان تو رو خدا به من كمك كنين!:icon_cry::icon_cry:
بالاخره من چي بخرم؟من فضاي كابين خيلي برام مهمه چون هميشه 4 نفري مي ريم سفر تازه يك طوطي هم دارم كه اونم بايد با خودم ببرم.... به نظر شما بهترين وانت دو كابين براي دانشگاه رفتن و رفتن مسافرت(مسير صاف و اتوبان مثل جاده كاشان) و همينطور رفتن توي گل و برف و بارون براي زمين چيه؟

سلام
دوست عزیز منم تجربه ام رو میگم شاید بدردتون بخوره.
شما هر ماشین تراک یا به قول معروف وانتی رو که خریداری کنید حتی اگر 2کابین هم باشه از لحاظ فضای داخلی برای سرنشینان دچار مشکل میشید. تمامی خودروهای وانت 2کابین از لحاظ فضای در نظر گرفته شده برای سرنشینان عقب دچار ضعف هستند و نباید فضای داخلی اونها با خودروهای سواری مقایسه کرد. علتش هم این هست که اصولا" وانت , چه تک کابین و چه 2کابین و ...حتی وانتهای 2کابین 4wd هم برای کار و شرایط سخت طراحی شدند.
شما چه سوار کاپرا 2کابین و چه سوار پیکاپ 2کابین بشید در هر صورت از لحاظ فضادی داخلی در هر 2خودرو به مشکل بر میخورید.
بنده شاید هر 2هفته یکبار به صورت تفریحی برم افرود سمت فشم و لواسان و .... تا الان هم با رونیز رفتم و این اواخر هم با پاترول میرم. افرود باز حرفه ای نیستم ولی کم و بیش تو این مدت کم با مشکلات بعضی از ماشینها اشنا شدم!در مورد کاپرا نظری ندارم چون تستش نکردم ولی در مورد پیکاپ خیل رک و رو راست باید بگم که واقعا" از هر لحاظ عالی هست.! تمام لوازمش با رونیز یکی هست. اگر 2کابین و 4wd رو خریداری کنید یک افرودر تمام عیار خریداری کردید! و کلا" عالی هست , مشخصه بارز تمام ماشینهای ژاپنی رو دارا هست! استهلاک کم و لوازم ارزون و کاملا" اقتصادی! مصرفش هم نسبت به رونیز کمتر هست .بخاطر وزن کمتری که نسبت به رونیز داره , تمام لوازم جلوبندی و زیربندی عقب و انجین و گیربکس هم با رونیز یکی هست. و کلا" عالی هست.
در مورد پاژن بنده از هر کسی که سوال کردم و پاژن داشته بهم توصیه نکرده که این ماشین رو بخرم! با اینکه خود بنده فقط ماشینی رو میخواستم که باهاش برم افرود و اگر پاژن میخریدم فقط میرفتم افرود و برای اینکار میخواستم این ماشین رو بخرم! هیچ شخصی بهم توصیه نکرد این ماشین رو بخرم! تازه بنده فقط ماشین رو برای افرود میخواستم و برای شهر ماشین جدا دارم! متاسفانه اصلا" خرید پاژن رو توصیه نمیکنم با اینکه افرودر خوبی هست ولی انقدر مشکلات داره که خریدش به صرفه نیست.دفرنسیالش رو که همه میگفتند بی دردسر هست! الان شده خوده خطر و دردسر. بنده موسو داشتم و چرخش در رفت فقط بخاطر اینکه دفرنسیال ضعیف بود ! الان از سال 86 به بعد روی تمامی پاژنها از دفرنسیال موسو 6استفاده میکنند و دقیقا" از 86 به بعد و طی همین 6ماهه اخیر بیشتر از 2 پاژن دیدم که چرخ عقبشون از دفرنسیال جدا شده و پلوس بریدند.
برادرتون هم درست گفتند! کلاج و کلا" سیستم محرک پیکاپ خیلی هماهنگ هست! فرمانش هم مثل رونیز فوق العاده نرم هست.

نظر کلی بنده : چون فضای داخلی براتون مهمه و ماشین رو برای افرود سنگین نمیخواهید بهتره که تشریف ببرید نمایندگی بهمن و کاپرا رو از نزدیک بررسی کنید. صفر کاپرا الان حدود 24 تومن هست! همون مدل رو بخرید. و اگر چندان با کاپرا میانه خوبی ندارید فکر خرید پیکاپ باشید و لاغیر...
موفق باشید:icon_excl

Warrior--
28 November 2010, 12:35 AM
جدیدا وانت مزدا با موتور جدید تولید انبوهش شروع شده است.
اینطوری که به نظر می رسد از نظر موتوری پیشرفت خوبی کرده است. همین که استاندارد آلایندگی Euro3 را دارد و قابل ارتقا به Euro4 است خودش خیلی خوب است ولی وانت مزدا کلا وانتی نیست که بتوانید با آن کار های سخت مثل حرکت در رودخانه و زمان های ناهموار و ... را انجام دهید ولی از نظر فضای کابین خیلی خوب است.

با تشکر

haftsin
28 November 2010, 12:58 AM
مجدداً سلام:icon_excl
من در خدمتم
اگه بتونید بودجتونو بیشتر کنید تویوتا هایلوکس دو کابین هم گزینه خیلی مناسبیه. هم پرستیژش بالاست هم قابلیت آفرودی خوبی داره.
متاسفانه در مورد پاژن اطلاعاتی ندارم.
ولی من اگه جای شما بودم، یه کاپرا صفر میخریدم، حداقلش اینه که خوشگله و تو وانتا با کلاسه. اگه صفر هم بخرید که احتمال زیاد گارانتی هم داره و تا پایان گارانتی به مشکلی بر نمیخورید.
یکی از دوستای من یه مدتیه کاپرا داره، جواب سوالمو که پرسیدم ازش راضی هسی یا نه اینجوری دارد : آره که راضیم، با این پول چیز بهتر از این مطمئن باش بهت نمیدن:icon_neut

Mehrdad_jafari89
28 November 2010, 03:15 AM
دوستان عزيز
به نظر شما من پيكاپ بخرم؟جام ميشه توش؟مي تونم خانواده ام رو هم با خودم ببرم؟همه جا ميشيم؟؟؟راستي دوستان پيكاپ كه توي جاده مشكل كه نداره؟منظورم توي اتوبان هست،تكون و گيج زدن ماشين و لرزش اتاق و چپ كردن و ....آخه ميگن پاژن با 120 تا چپ ميشه؟!!!:icon_redf
دوستان قيمت پيكاي دوكابين الان چقدر هست؟شرايطي هم داره؟؟؟؟(قسطي - چكي - ...):icon_eek:
دوستان من بعد از مقاله مجله ماشين كلا قيد كاپرا رو زدم!!!! پس شد دو گزينه: 1- پيكاپ 2- مزدا
تويوتا هايلوكس رو كه ميگن شده 34 ميليون و من نهايت بودجه ام 24 ميليون هست!راستي پيكاپ از لحاظ آفرود از پاژن بهتره؟
دوستان امكان داره مزايا و معايب پيكاپ رو به من بگيد؟

mohammadrezaef
28 November 2010, 04:46 AM
دوستان عزيز
به نظر شما من پيكاپ بخرم؟جام ميشه توش؟مي تونم خانواده ام رو هم با خودم ببرم؟همه جا ميشيم؟؟؟راستي دوستان پيكاپ كه توي جاده مشكل كه نداره؟منظورم توي اتوبان هست،تكون و گيج زدن ماشين و لرزش اتاق و چپ كردن و ....آخه ميگن پاژن با 120 تا چپ ميشه؟!!!:icon_redf
دوستان قيمت پيكاي دوكابين الان چقدر هست؟شرايطي هم داره؟؟؟؟(قسطي - چكي - ...):icon_eek:
دوستان من بعد از مقاله مجله ماشين كلا قيد كاپرا رو زدم!!!! پس شد دو گزينه: 1- پيكاپ 2- مزدا
تويوتا هايلوكس رو كه ميگن شده 34 ميليون و من نهايت بودجه ام 24 ميليون هست!راستي پيكاپ از لحاظ آفرود از پاژن بهتره؟
دوستان امكان داره مزايا و معايب پيكاپ رو به من بگيد؟

سلامی دوباره.
در مورد قسمت اول سوالتون که ایا فضای سرنشینان در خودروی پیکاپ مناسب هست یا خیر بهتره حتما" این ماشین رو از نزدیک بررسی کنید یعنی حتما" از هر طریقی که شده , به عنوان مثال از طریق اگهی های همشهری تشریف ببرید چند ماشین اگهی شده رو از نزدیک بررسی کنی تا دقیقتر متوجه این قضیه بشید ولی در کل فضای در نظر گرفته شده برای سرنشینان عقب همانند خودروهای suv معمول مثل رونیز نیست و کوچکتر هست.

در مورد قسمت دوم سوالتون:
کلا" suvها و وانتها از لحاظ هندلینگ نسبت به خودروهای سواری و همرده خودشون اکثرا" دچار ضعف و کمبود هستند. پیکاپ بخاطر تقسیم وزن نامناسب هندلینگ چندان جالبی نداره! یعنی اکثر خودروهای وانت این مشکل رو دارا هستند در سرعتهای بالا احساس ثبات چندانی در این خودرو حس نمیکنید. چون قسمت عقب این ماشین سبک هست و تمایل به oversteer شدن داره یعنی به معنای ساده تر عقب این ماشین تمایل به منحرف شدن و در رفتن داره بخاطر سبک بودن قسمت عقب این یعنی اینکه در سرعتهای بالا باید با دقت بیشتری نسبت به رونیز و ...در پیچهای جاده رانندگی کرد. در حالت عادی اگر ماشین مورد نظر سالم باشه هیچ لرزش و هیچ در اصطلاح گیجی فرمانی نداره.

پاژن در افرود بهتر از پیکاپ هست(با تجربه و دید بنده)! بخاطر سیستم تعلیق و بدنه سبک و الومینیومی که داره و همچنین انجین قوی که در این ماشین استفاده شده! یعنی در افرودهای سنگین بهتر از پیکاپ عمل میکنه.

برای خرید صفر هم تا جایی که میدونم قیمت صفر پاژن 2کابین حدود 22 تومن هست , پیکاپ 2کابین و 4wd هم 28 تومن و همچنین هایلوکس صفر هم حدود 40 تومن هست. شما تنها گزینه ای که برای خرید خودروی صفر و وانت 4wd در رنج قیمت 22 الی 24 تومن دارید همون کاپرا هست که 24 تومن هست.
هایلوکس دست دوم 2کابین و 4wd و مدل 2006 که سالم هم باشه اقلا" حدود 32 تومن هست!!

معایب پیکاپ از دید بنده : طرح قدیمی اتاق , شتاب کم , ضعف در هندلینگ نسبت به رونیز که تقریبا" تمامی وانتها این مورد رو دارند.
مزایا : لوازم ارزان , امکان دسترسی اسان به نمایندگی و مکانیک خبره و لوازم یدکی , سادگی در متعلقات استفاده شده در این خودرو , افرودر قوی.
شاید معیاب دیگری هم داشته باشد و از دید بنده معایب نباشد که بهتر هست دوستان دیگر هم در این مورد نظر بدهند.
کلا" وانتها چه 2کابین و چه تک کابین ایراداتی مثل هندلینگ و فضای کم برای سرنشینان رو دارند! یعنی در همگی اینها این ایرادات وجود داره ولی با شدت و ضعف کمتر یا بیشتر. بهترین گزینه برای انتخاب بین خودروهای داخل کشور که وانت 2کابین و 4wd هم باشد و کمترین ضعف هم داشته باشد تویوتا هایلوکس هست که باید بودجه خودتون رو بیشتر کنید.:icon_excl

Mehrdad_jafari89
28 November 2010, 11:33 AM
سلامي دوباره به همه ياران و دوستان.خيلي ممنون از كليه نظرات و اطلاعات سازنده شما!منتظر نظرات و اطلاعات بيشتر از طرف شما دوستان هستم....!
دوستان من عمرا بودجه ام به هايلوكس بخوره!!!!همون پول پيكاپ رو شايد بتونم جور كنم ولي 40 تومن خدايي خيلي زياده....
در مورد پيكاپ آيا كسي از دوستان اطلاعي داره كه توي برف و گل و خاك و بارون و بطور كل شرايط سخت خوب جواب ميده؟گير نمي كنه؟؟؟
دوستان كسي عكسي از فضاي كابين پيكاپ بويژه فضاي عقب اون داره؟؟؟خيلي تنگه؟يعني مثل عقب 206 هست؟يا مثل عقب پرايد؟از لحاظ فضا مي گم....!!!
در مورد رونيز كسي اطلاعي داره كه قيمت صفر اين ماشين چنده؟
دوستان من توي پژو پارس كه مي شينم صندلي رو تا ته هم كه ميدم عقب باز يكم پاهام به فرمون مي خوره!توي پيكاپ هم اين مشكل رو خواهم داشت؟

دوستان من واقعا گيج شدم!!!!:icon_redf
توي نصف تاپيك هاي همين پي هالز خودمون گفتن كاپرا فوق العاده هستش و از لحاظ عملكرد و راحتي از پيكاپ خيلي بهتره و حتي فضاي بهتري هم داره!توي نصف ديگه گفتن آشغاله و بدرد نمي خوره! حالا بالاخره من نفهميدم اين كاپرا خوبه يا نه؟؟؟در مقايسه با پيكاپ كدوم بهتره؟؟؟قيمتش چنده؟؟؟
هركي كه كاپرا داره ميگه از ديوار راست بالا ميره و هر كي هم پيكاپ داره ميگه اون از ديوار راست بالا ميره....حالا واقعا گزينه هاي اصلي شدن: 1- كاپرا 2- پيكاپ
كدوم يكي؟چرا؟مزايا و معايبشون چيه؟

Mehrdad_jafari89
29 November 2010, 02:39 PM
دوستان چي شد پس؟؟؟؟بالاخره اين وانت كاپرا خوبه يا نه؟؟؟؟من خودم چيزايي رو كه تو مجله ماشين ديدم رو قبلا يه جا نوشتم ولي اينبار واقعا موندم كه خوبه يا نه!!خواهشا كمكم كنيد!!!

iran_46
29 November 2010, 02:42 PM
باسلام
كاپرا خيلي قشنگ و با ابهته و به نظرم پيكاپ از نظر طراحي خارجي و داخلي قابل مقايسه نيست باهاش.اما يه چيزي كه واسه من خيلي مهمه خدمات پس از فروشه.فراواني قطعات و تعمير كار.ارزان بودن و در دسترس بودن لوازم.كه از اين نظر ظاهرا پيكاپ خيلي بهتره.ايناست كه ميتونه اون حس اطمينان رو به آدم بده.يه كم به قيافه پيكاپ برسي بدك هم نيست.
حالا اين وسط يه سرانزا هم بود كه انگار ديگه توليد نميشه.همونطور كه همه ميدونيد همين پيكاپ 2كابيني بود كه عقبش اتاق داره و ماشين 7نفره ست.من خوشم مياد ازش.فرقش اين بود كه مجله ماشين گفت جاي سرنشين عقبش (رديف دوم) از رونيز هم بهتره.
از طرفي اگه بشه صندلي هاي رديف 2 و 3 رو برداشت كار يه وانت اتاقدار رو ميكنه.از طرفي موتورشم همون رونيز و پيكاپه.پس از نظر قطعات هم مثل ايناست.فقط انگار صفرش نيست.
از دوستان كسي قيمت دسه2 تميزش رو داره؟
اينم عكسش :
http://www.khodroha.com/mosh-jeep-seranaza.jpg

mohammadrezaef
29 November 2010, 06:15 PM
باسلام
كاپرا خيلي قشنگ و با ابهته و به نظرم پيكاپ از نظر طراحي خارجي و داخلي قابل مقايسه نيست باهاش.اما يه چيزي كه واسه من خيلي مهمه خدمات پس از فروشه.فراواني قطعات و تعمير كار.ارزان بودن و در دسترس بودن لوازم.كه از اين نظر ظاهرا پيكاپ خيلي بهتره.ايناست كه ميتونه اون حس اطمينان رو به آدم بده.يه كم به قيافه پيكاپ برسي بدك هم نيست.
حالا اين وسط يه سرانزا هم بود كه انگار ديگه توليد نميشه.همونطور كه همه ميدونيد همين پيكاپ 2كابيني بود كه عقبش اتاق داره و ماشين 7نفره ست.من خوشم مياد ازش.فرقش اين بود كه مجله ماشين گفت جاي سرنشين عقبش (رديف دوم) از رونيز هم بهتره.
از طرفي اگه بشه صندلي هاي رديف 2 و 3 رو برداشت كار يه وانت اتاقدار رو ميكنه.از طرفي موتورشم همون رونيز و پيكاپه.پس از نظر قطعات هم مثل ايناست.فقط انگار صفرش نيست.
از دوستان كسي قيمت دسه2 تميزش رو داره؟
اينم عكسش :
http://www.khodroha.com/mosh-jeep-seranaza.jpg
سلام
قیمت دست دوم سرانزا مدل 82 سالم از 15 تومن هست تا 84 سالم که حدود 20 تومن هست! فوق العاده ماشین بد فروش و افتضاحی هست. تو افرود هم اصلا" بدرد نمیخوره چون طول شاسی سرانزا حدود 60cm از رونیز بلند تر هست و خودش ضعف بزرگی تو افرود محسوب میشه. مخصوصا" برای ورود به شبیها و بلندیها و ....

Mehrdad_jafari89
29 November 2010, 08:02 PM
دوستان من امروز حسابي با پدرم صحبت كردم و قانعشون كردم كه قيد وانت رو بزنن و به قول يكي از دوستان به فكر ماشين هاي شاسي بلندي مثل رونيز و .... باشن!به قولي پدرم با اين صحبتهايي كه من در مورد پيكاپ و ... كردم قيد وانت رو زدن!حالا موندم يه ماشين شاسي بلند قوي و در عين حال خانوادگي چي هست؟منظورم اين ماشين هايي هست كه مثل رونيز و پرادو و ...هست!دوستان كسي نقطه نظري داره؟؟؟ممنون مي شم كمك كنه!از همكاري همه ي دوستان كمال سپاس را دارم.

mohammadrezaef
29 November 2010, 08:18 PM
دوستان من امروز حسابي با پدرم صحبت كردم و قانعشون كردم كه قيد وانت رو بزنن و به قول يكي از دوستان به فكر ماشين هاي شاسي بلندي مثل رونيز و .... باشن!به قولي پدرم با اين صحبتهايي كه من در مورد پيكاپ و ... كردم قيد وانت رو زدن!حالا موندم يه ماشين شاسي بلند قوي و در عين حال خانوادگي چي هست؟منظورم اين ماشين هايي هست كه مثل رونيز و پرادو و ...هست!دوستان كسي نقطه نظري داره؟؟؟ممنون مي شم كمك كنه!از همكاري همه ي دوستان كمال سپاس را دارم.
سلام
برای مشاوره خرید خودروهای suv , تاپیکهای مختلفی وجود داره که باید بحث در مورد این خودروها رو دراون تاپیکها ادامه داد:

کدام SUV تا سقف 32 تومن مناسب است؟ ::»http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?54850-Re-%98%CF%C7%E3-SUV-%CA%C7-%D3%DE%DD-32-%CA%E6%E3%E4-%E3%E4%C7%D3%C8-%C7%D3%CA%BF

بهترين SUV با 45 ميليون؟ ::» http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?56522-%C8%E5%CA%D1%ED%E4-SUV-%D2%ED%D1-45-%E3%ED%E1%ED%E6%E4

Validator
8 December 2010, 02:47 PM
اما جهت کمک به سایر کاربرانی که احتمالا این سوال را داشته باشند:

طبق آخرین ارزیابی های کیفی خودروهای ساخت داخل (آبان ماه 89) در انتهای جدول وانت ها نیز به مانند همیشه وانت باردو تبریز قرار دارد. در واقع می‌توان گفت که محصولات برتر وانت داخلی همان سه وانت ابتدای جدول یعنی وانت کاپرا (با 4/99 نمره منفی)، وانت شوکا و وانت مزدا تک کابین است. وانت دیزل زامیاد، نیسان CNG، مزدا دوکابین و پیکان وانت تبریز در رده های بعدی قرار دارند .در این بخش هم گویا قرار نیست دیگر فعلا جایگاه وانت کاپرا به خطر بیافتد؛ چرا که با رقیب بعدی خود یعنی وانت شوکا فاصله زیادی دارد.

از سایر وانت ها در این خبر، ذکری نشده است.

khoshnam55
21 December 2010, 10:27 PM
با سلام خدمت همه ي دوستان.
عرض شود كه من دنبال يه وانت دوكابين خوب هستم ولي بين 3 گزينه گير كردم:پيكاپ - پاژن - كاپرا!!!
دوستان به نظر شما كدام بهتر است؟با توجه به اين مسائل مربوط به بنزين كه پيش آمده!
بطور كل من از وانت انتظارات زير رو دارم:
1- مصرف مناسب و كم(پژوي خودم توي جاده الان صدي 7 ميسوزونه).
2- فضاي كابين باز براي استفاده 5 نفر با ميانگين قد بالاي 180 سانتي متر.(مخصوصا صندلي عقب)
3- امكانات رفاهي مناسب جهت مسافرت.(ضبط و دنده كمك و ...)
4- تكان هاي به نسبت كم در ناهمواري ها.(عقب پيكاپ يبار نشستم تا دو روز كمر درد داشتم)
5- لوازم يدكي فراوان و هزينه مناسب نگهداري.
6- در مسير هاي كوهستاني مثلا: 20 تا 40 سانت برف يا مثلا گل يا بارون و مه و احتمال كم براي مسير خاكي....بيشتر مسير آسفالت هست چه شهر چه خارج شهر.
7- اهل آفرود اصلا نيستم و ماشين رو 70%براي شهر و 30% براي مسافرت مي خوام.
8- ايمني مناسبي داشته باشه(منظورم بدنه و شاسي و ترمز و ....).
9- بار حمل نمي كنم فقط براي مسافرت همون چمدون و ساك و ... و از همه مهم تر قفس طوطي م!!!
10- براي مصرف داخل شهر خوب باشه و مثل پاترول خوره بنزين نباشه.
دوستان بطور كل من اهل ماشين عوض كردن و خرج كردن و نمي دونم آفرود رفتن و اين كارها نيستم!بيشتر براي دانشگاه رفتن و نهايتا مسافرت حالا يه جايي توي شمال يا مثلا اصفهان و ... مي خوام.
خواهشا كمكم كنيد كه تا 1 يا 2 ماه آينده برم و اين خودرو رو بخرم....
از همكاري شما كمال سپاس را دارم.

Real Madrid
21 December 2010, 11:58 PM
گزینه هیچدام برای شما بهترین هست .اگر بجای شما بودم برای این مصارف یا موسو می گرفتم یا رونیز.

mohammad 1991
22 December 2010, 02:39 AM
بله رئال مادرید هم درست میگن به نظر من هیچ کدام از این وانت ها خوب نیستن اگر مسئله پول نیست یه تویوتا هایلوکس بخرین وانت بسیار خوب و با کیفیتیه

khoshnam55
22 December 2010, 05:59 PM
دوستان عزيز....
رونيز كه ميگن شماره نمي شه كه؟!!!:icon_ques
در ضمن بابا من كه گفتم بودجه ام خيلي باشه 25 تومن هست!هايلوكس كمترين قيمت دست دويي كه من دارم با 80 تا كاركرد 30 هست!!!بعد هم من علاقه اي ندارم ماشين دست دو بگيرم،اينطوري هر چي هم باشه حداقل نو هست و مال خودم هست و هر عيبي هم داشته باشه خودم مي فهمم!يه بار يه لندكروزر 92 خريدم 30 تومن،مشكل پمپ روغن داشت!مجبور شدم ظرف 2 روز با مامور و بردن طرف به مدت 24 ساعت توي كلانتري پسش بدم!
راستي تا يادم نرفته اين رو هم بگم قرار شده يه مقدار از قسمت بار ماشين استفاده كنيم براي حمل 3 يا 4 كيسه سيمان و كچ يا يه سري وسايل ديگه!
راستي يه مقاله ديشب ديدم توي اينترنت كه در مورد وانت كاپرا بود كه توسط مجله ماشين تست شده بود!كلا موجوديت كارخانه سازنده رو زير سوال برده بود،مي گفت نمي دونم،ضعيفه،فرمونش سفته،خلاصي بالايي در دنده ها هست،توي سرعت فرمون نمي گيره،كمك هاش سفته!اينا واقعا راسته؟يعني تا اين حد درب و داغون هستش؟؟؟؟
آخه دوست من توي گروه بهمن هست،ميگه كيفيت مونتاژ كاپرا از 3 ماه پيش وحشتناك """ بالا """ رفته!!!
دوستان ميشه يه كمكي در اين مورد بكنيد!
مرسي

amir4wd
23 December 2010, 12:51 AM
age faghat baraye daneshgah raftan mashin mikhay bekhari chera vanete dokabine shasi boland unam 2 difarnsiel????
in mashin baraye offroad va bar bari va manovre tu khakie agha na kare shahri
aslan be rahati va kam masrafiye savari ham nist shoma ke ahle offroad nisti va faghat mikhay beri bahash daneshgah behtare ya 206 ya pride ya 405 bekhari na vanete shasi bolande komak dar
bar ham ke gofti haml nemikoni hamun sandoghe pride ya 206 baraye ye chamedun kafiye
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

mohammadrezaef
23 December 2010, 02:11 AM
age faghat baraye daneshgah raftan mashin mikhay bekhari chera vanete dokabine shasi boland unam 2 difarnsiel????
in mashin baraye offroad va bar bari va manovre tu khakie agha na kare shahri
aslan be rahati va kam masrafiye savari ham nist shoma ke ahle offroad nisti va faghat mikhay beri bahash daneshgah behtare ya 206 ya pride ya 405 bekhari na vanete shasi bolande komak dar
bar ham ke gofti haml nemikoni hamun sandoghe pride ya 206 baraye ye chamedun kafiye
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ترجمه متن بالا:
اگه فقط برای دانشگاه رفتن ماشین میخوای چرا وانت 2کابین شاسی بلند اون هم 2دفرنسیال؟؟؟؟
این ماشین برای افرود و مانور تو خاکیه اقا نه کار شهری. اصلا" به راحتی و کم مصرفیه سواری هم نیست.شما که هل افرود نیسیت و فقط میخوای بری باهاش دانشگاه بهتره یا 206 یا پراید یا 405 بخری نه شاسی بلند کمک دار بار هم که گفتی حمل نمیکنی همون صندوق پراید یا 206 برای یک چمدون کافیه:D

دوست عزیز amir4wd (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?127827-amir4wd) ضمن عرض خوش امد گویی به شما , زبان رسمی این فروم فارسی هست.

khoshnam55
23 December 2010, 10:34 PM
دوست عزيز و گلم.
من همه اين ماشين ها رو داشتم ولي فروختم چون هم كيفيت خوبي نداشتن و هم به درد من نمي خوردن!من هيكلم درشته!الان هم يه پارس آپشن دارم كه توي اون هم به زور جا ميشم!
از طرفي هم من گفتم براي بار بردن اون طوري نمي خوام مثلا باش تيرآهن يا ميلگرد يا در و پنجره ببرم!براي بردن نهايتا 3 يا 4 كيسه سيمان يا گچ يا چند تا وسيله ديگه براي اينكه دارم ويلا مي سازم....
بعدش هم خدايي ماشين شاسي بلند يه حال ديگه اي داره....نه؟؟؟؟مثل اينه كه رو هوا داري ميروني....راستي من خودم هم از وانت خيلي خوشم مياد!!!يه جوري باهاش حال مي كنم.
راستي دوستان كسي اون مقاله مجله ماشين رو خونده؟به نظرتون حرف هاش درسته؟آخه اون بنده خدايي كه ماشين رو گذاشته بود واسه آزمايش يه جفت رينگ و لاستيك خفن روش گذاشته بود كه فكر كنم 16 بود با لاستيك هاي مخصوص رالي،مي گن تاير بزرگ خيلي عيب داره...نه؟
بطور كل نظر شما چي هست،كاپرا چطور ماشيني هست؟خوب؟بد؟فاجعه قرن؟من منتظر نظر شما هستم خواهشا كمك كنيد....
مرسي

mohammadrezaef
24 December 2010, 12:04 AM
با سلام خدمت همه ي دوستان.
عرض شود كه من دنبال يه وانت دوكابين خوب هستم ولي بين 3 گزينه گير كردم:پيكاپ - پاژن - كاپرا!!!
دوستان به نظر شما كدام بهتر است؟با توجه به اين مسائل مربوط به بنزين كه پيش آمده!
بطور كل من از وانت انتظارات زير رو دارم:
1- مصرف مناسب و كم(پژوي خودم توي جاده الان صدي 7 ميسوزونه).
2- فضاي كابين باز براي استفاده 5 نفر با ميانگين قد بالاي 180 سانتي متر.(مخصوصا صندلي عقب)
3- امكانات رفاهي مناسب جهت مسافرت.(ضبط و دنده كمك و ...)
4- تكان هاي به نسبت كم در ناهمواري ها.(عقب پيكاپ يبار نشستم تا دو روز كمر درد داشتم)
5- لوازم يدكي فراوان و هزينه مناسب نگهداري.
6- در مسير هاي كوهستاني مثلا: 20 تا 40 سانت برف يا مثلا گل يا بارون و مه و احتمال كم براي مسير خاكي....بيشتر مسير آسفالت هست چه شهر چه خارج شهر.
7- اهل آفرود اصلا نيستم و ماشين رو 70%براي شهر و 30% براي مسافرت مي خوام.
8- ايمني مناسبي داشته باشه(منظورم بدنه و شاسي و ترمز و ....).
9- بار حمل نمي كنم فقط براي مسافرت همون چمدون و ساك و ... و از همه مهم تر قفس طوطي م!!!
10- براي مصرف داخل شهر خوب باشه و مثل پاترول خوره بنزين نباشه.
دوستان بطور كل من اهل ماشين عوض كردن و خرج كردن و نمي دونم آفرود رفتن و اين كارها نيستم!بيشتر براي دانشگاه رفتن و نهايتا مسافرت حالا يه جايي توي شمال يا مثلا اصفهان و ... مي خوام.
خواهشا كمكم كنيد كه تا 1 يا 2 ماه آينده برم و اين خودرو رو بخرم....
از همكاري شما كمال سپاس را دارم.

سلام
در مورد نکاتی که براتون مهم هست:

1=تمام خودروهای وانت و در واقع تراک یا SUV از لحاظ مصرف سوخت به هیچ عنوان قابل مقایسه با خودروهای سواری نیستند. خودروهای وانت و .... با توجه به اینکه برای مصارف خاص طراحی شدند , مطمعنا" انجینهایی که برای این ماشینها استفاده شده انجینهایی هست با حجم بالا مثلا" از 2.5 لیتر به بالا که مطمعنا" مصرفشون با توجه به ضرایب قدرتی گیربکس و حجم انجینی که دارند نسبت به خودروهای سواری با همون حجم انجین بیشتر هست. پس به نظر من مصرف زیر 10لیتر در صد کیلومتر برای وانتها و ...رویایی بیش نیست (از نظر من)

2=در مورد فضای سرنشینان عقب هم برای خودروهای SUV مثل رونیز و ...مشکلی وجود نداره و اکثرا" تمام خودروهای SUV فضای مناسبی برای سرنشینان عقب و جلو دارند. اما در مورد خودروهای وانت این قضیه متفاوت هست! در وانتها برای اینکه فضای بار عقب بیشتر باشه محبور هستند بخش زیادی از فضایی که برای سرنشینان در نظر گرفتند رو فدای قسمت بار کنند. پس اکثر خودروها وانت 2کابین مشکل فضای سرنشینان عقب رو دارند.شدت و ضعف داره ولی همگی این مشکل رو دارند.

3=شما اکثر وانتهای شاسی بلند رو که خریداری کنید در حال حاضر در اون محدوده قیمت خاص که مد نظر دارید دارای امکانات عادی و معمول هستند. همگی دنده کمک دارند و ...

4=همه خودروهای وانت مشکل هندلینگ و تکونهای عرضی شدید رو دارند علتش هم سبک ببودن وزن عقب خودرو به نسبت جلو هست چون در خودروهای وانت تقسیم وزن هیچ وقت یکسان و یا نزدیک به هم نیست و همین قضیه باعث ایجاد مشکلهای خاص میشه.

5=در مورد لوازم یدکی میتوانم این اطمینان و این تضمین رو بهتون بدم که هم پیکاپ و هم پاژن , قطعاتشون به راحتی گیر میاد.چه از نمایندگی و چه از جاهایی مثل چراغ برق به راحتی میتوانید لوازمشون رو تهیه کنید و همه لوازمشون هم هست.

6=اکثر خودروهایی که دارای دنده کمک هستند از پس 20 تا 40 سانت برف و ..بر میایند ولی ...برای مسیرهای افرودی سخت و سنگین حتما" این نیاز حس میشه که خودروی مورد نظر شما دنده کمک سنگین یا 4L رو داشته باشه. اکثر خوردوهای شاسی بلند جدید دنده کمک سبک یعنی 4H رو دارند ولی شاسی بلندهای همه فن حریف که افرودر قوی هم هستن دارای هر 2نوه دنده کمک هستند یعنی هم دنده کمک سبک و هم سنگین.

7=برای مصرف 70% شهر و 30% افرود هم به نظر من پیکاپ و کاپرا مناسب تر هستند تا پاژن.

8=برای ایمنی باید به کرش تستهای خودرو مورد نظر مراجعه کنید.

9= با مساعلی که گفتین یعنی کیف مسافرتی و قفس و ...یک SUV مثل رونیز هم جواب نیازهاتون رو میده و نیازی به خرید وانت نیست!!!!!

10=مصرف بنزین برمیگرده به نوع استفاده شما از خودرو مورد نظر + حجم انجین و وزن خودرو و ...

در مورد کاپرا = متاسفانه مدت زیادی از تولید و فروش این خودرو نگذشته! برای فهمیدن اینکه یک خودرو چه ضعفها و چه نکات مثبتی داره حداقل نیاز به تست اون خودرو در مسافتی حدود 100000کیلومتر هست. به نظر من تا زمانی که هنوز شخصی این خودرو رو تا 100000کیلومتر تست نکرده نمیشه در مورد این خودرو(کاپرا)نظر داد.

توصیه من به شما با توجه به مصارفی که دارید این هست که ترجیحا" وانت نخرید و فکر خرید یک SUV باشید.:icon_excl

khoshnam55
24 December 2010, 02:02 AM
محمدرضا جان ممنون از توضيحات بسيار خوبتون.
ولي من يه چند تا سوال ديگه هم دارم كه از اين قرارند:
1- آيا ما خودروي SUV داريم كه توليد بشه و لوازمش هم باشه؟مثلا موسو ديگه توليد نمي شه يا رونيز هم شماره نميشه!
2- اين درسته كه با وانت هايي مثل پيكاپ و كاپرا نمي شه توي يه سري جاها از تهران گشت؟
3- دوست عزيزي به نام جناب "Alex 54" در اين تاپيك يك خودروي كاپرا دارن و ميگن كه خيلي راضي هستن،ولي مقاله مجله ماشين كاملا اين خودرو رو ضعيف و بدرد نخور معرفي كرده!پس كداميك درست هست يا به عبارتي كدام سخن بيشتر صحيح است و اصل و نسب اين خودرو رو بيان مي كند؟
4- عقب وانت كاپرا فردي با قد 180 جا ميشه؟يا فضا برايش كم هست؟
5- بطور كلي من اهل خريد خودروي دست دوم به هيچ وجه نيستم....به نظر شما مناسب ترين گزينه براي من بين وانت هاي دوكابي و SUV ها كدام است؟
6- گفتيد كه مصرف وانت ها كمتر از 10 نيست ولي دوستاني بودند چه در اين سايت و چه در سايت همسايه كه گفتند مصرف كاپرا ميانگين صدي 10 هست،آيا اين حرف درسته؟
7- مي شه كه كمك عقب كاپرا رو با فنر لول عوض كرد كه نرم بشه؟آيا تاثيري هم داره؟
از تمام كمك هاي شما و ساير دوستان كمال سپاس را دارم!

mohammadrezaef
24 December 2010, 03:20 AM
محمدرضا جان ممنون از توضيحات بسيار خوبتون.
ولي من يه چند تا سوال ديگه هم دارم كه از اين قرارند:
1- آيا ما خودروي SUV داريم كه توليد بشه و لوازمش هم باشه؟مثلا موسو ديگه توليد نمي شه يا رونيز هم شماره نميشه!
2- اين درسته كه با وانت هايي مثل پيكاپ و كاپرا نمي شه توي يه سري جاها از تهران گشت؟
3- دوست عزيزي به نام جناب "Alex 54" در اين تاپيك يك خودروي كاپرا دارن و ميگن كه خيلي راضي هستن،ولي مقاله مجله ماشين كاملا اين خودرو رو ضعيف و بدرد نخور معرفي كرده!پس كداميك درست هست يا به عبارتي كدام سخن بيشتر صحيح است و اصل و نسب اين خودرو رو بيان مي كند؟
4- عقب وانت كاپرا فردي با قد 180 جا ميشه؟يا فضا برايش كم هست؟
5- بطور كلي من اهل خريد خودروي دست دوم به هيچ وجه نيستم....به نظر شما مناسب ترين گزينه براي من بين وانت هاي دوكابي و SUV ها كدام است؟
6- گفتيد كه مصرف وانت ها كمتر از 10 نيست ولي دوستاني بودند چه در اين سايت و چه در سايت همسايه كه گفتند مصرف كاپرا ميانگين صدي 10 هست،آيا اين حرف درسته؟
7- مي شه كه كمك عقب كاپرا رو با فنر لول عوض كرد كه نرم بشه؟آيا تاثيري هم داره؟
از تمام كمك هاي شما و ساير دوستان كمال سپاس را دارم!
سلام
اگر براتون مقدور هست سوالات مربوط به خودروهای suv مورد نظر خودتون رو در تاپیکهای مربوطه بپرسید و دنبال کنید چون تقریبا" در مورد اکثر خودروهای suv تولیدی در کشور و یا وارداتی تاپیک مجزا داریم و در مورد همه suv هاو ...هم تاپیکهای مقایسه ای.

و اما جواب سوالات شما با توجه به اطلاعاتی که بنده دارم:

1=موسو تولید نمیشه!! تمام موسوهایی که میبینید تو همشهری اگهی میکنند که صفر هست یا مثلا" خود مرتب خودرو اگهی میکنه در واقع موسوهایی هستند که در سالهای بین 82 تا 83 تولید شدند و فروخته نشدند وقتی که شما خریداری کنید در سند نوشته میشه مثلا" مدل 89 ولی وقتی پلاک مشخصات خودرو رو نگاه میکنید میبینید نوشته تولید در سال 82 یا 83 , خود من هم مدتی موسو داشتم! فقط در یک جمله میتونم بگم افتضاح هست. لوازمش هم به راحتی گیر نمیاد و حسابی برای تهیه لوازم اذیت میشید.
تاپیک موسو که خودم هم در مورد موسویی که داشتم از تجربیاتم و مشکلاتی که داشتم نوشتم:http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?671-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%D9%88/page2

در مورد رونیر متاسفانه اطلاعی ندارم که ایا پلاک میشه یا نه ولی اتفاقا" رونیز هم داشتم به جرأت میتونم بگم همه لوازمش از داشبورد کامل تا انجین و کوچکترین متعلقات تزئینی و فنی به راحتی هم از نمایندگی و هم از جاهایی مثل چراغ برق و ..قابل تهیه هست اون هم با قیمت ارزون و کیفیت خوب .
تاپیک رونیز که خودم هم مطالبی رو نوشتم:http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?668-%E4%ED%D3%C7%E4-%D1%E6%E4%ED%D2/page10

2=تا جایی که میدونم چند وقت پیش قانونی وجود داشت که ظاهرا" وانتها حق تردد در اتوبانها و جاده ها رو نداشتند در حال حاضر نمیدونم این قانون وجود داره یا نه.

3= با عرض پوزش بنده نه مطالب مجله ماشین رو قبول دارم(با توجه به مطالب ضد و نقیضی که بارها نوشتند) و نه تجربه شخصی که فقط تجربه رانندگی نهایتا" 1ساله رو با کاپرا داشتند. ولی توصیه میکنم برای اینکه واقعا" متوجه بشید که ایا کاپرا دارای مشکل هست یا نه تشریف ببرید نمایندگی بهمن و ببینید این ماشین مشکلاتی داشته؟ با صاحبان این خودرو از نزدیک مشورت کنید و از مشکلات این ماشین بپرسید.در غیر اینصورت بنده فکر میکنم قضاوت در مورد خودروی تازه واردی مثل کاپرا کمی زود هست و زمان همه چیز رو مشخص میکنه.متاسفانه بنده تجربه رانندگی با کاپرا رو ندارم. برای همین هم هست که عرض میکنم قضاوت در مورد این ماشین سخت هست و باید کمی تحمل کرد.

4=متاسفانه بنده تجربه رانندگی با کاپرا رو ندارم. ولی همونطور که عرض کردم اکثر وانتها با توجه به نوع کاربری که دارند مشکل فضای سرنشینان عقب رو دارند.

5=اگر صرفا" قصد خرید خودروی صفر رو دارید هیچ گزینه خریدی در بازه قیمتی 25 میلیون تومن به غیر از کاپرا ندارید باید با خودتون کنار بیایید که ریسک خرید یک خودروی دست دوم رو میپذیرید یا یک خودرو صفر ولی تازه وارد که هیچ سابقه ای نداره.

6=نمیتونم در مورد مصرف کاپرا نطری بدم چون تجربه ای در مورد رانندگی با این خودرو ندارم ولی بنده بعید میدونم!که مصرف کاپرا با توجه به حجم انجین و وزنی که دارد به طور میانگین حدود 10 باشه.بنابر این نمیتونم در مورد مصرف این ماشین نطر قطعی بدم فقط میتونم با تجربه ای که از خودروهایی با اون حجم انجین و ..دارم خدمتتون عرض کنم که بعید هست.

7=احتمال اینکه بتوانید سیستم تعلیق کاپرا رو تغییر بدید هست ولی اول سعی کنید با کاپرا رانندگی کنید! شاید سیستم فنر بندی کاپرا برای شما مناسب باشه و هیچ احساس بدی نداشته باشید و نیازی هم به هزینه و ..اضافه نباش.

توضیه میکنم این تاپیک رو از ابتدا تا انتها مطالعه بفرمایید:http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?56682-%E6%C7%E4%CA-%DF%C7%81%D1%C7-%E3%CD%D5%E6%E1-%CC%CF%ED%CF-%90%D1%E6%E5-%C8%E5%E3%E4

khoshnam55
24 December 2010, 11:58 AM
محمد رضا جان دستت درد نكنه!
واقعيتش من چند روز پيش رفتم نمايندگي گروه بهمن توي ميدان قدس!از طرف پرسيدم و حتي اون مطلب مجله ماشين رو هم گفتم ولي طرف گفت كه مجله ماشين با همه كارخانه هاي ايران پدر كستگي داره و اين مطالب در مورد كاپرا دروغ هست!بعد خودش گفت كه كاپرا بهترين ماشين يا به عبارتي وانت دوكابين ايران بعد از پيكاپ است البته از لحاظ راحتي!البته فكر كنم اغراق مي كنه!آخه شرمنده اين طوري مي گم ها:
هيچ ماست فروشي نميگه ماست من ترشه! از همين رو موندم كه اين وانت خوبه يا نه!از طرفي هم مقداري فشار روي من هست كه بايد تا 2 ماه ديگه يه دو كابين بخرم!!!نمي دونم چي كار كنم!امكان داره شما از دوستاني كه اين خودرو رو دارند دعوت كنيد كه در اين بحث به بنده كمك كنند؟محمدرضا جان باز هم مي گم شرمنده ام ولي ديگه هيچ راهي ندارم كه بفهمم اين ماشين بده يا خوبه!

badform
28 December 2010, 08:10 AM
تمام دو کابين ها مصرف بالاي دارند شايد پيکاب گازسوز به دردتون به خوره که البته گاز هم گرون شده....
فقط پيکاب لوازم يدکي فراوان دارد در سراسر کشور....
کلا دو کابين هاي بازار ايران ( در اين بازه قيمت و صفر کيلومتر ) بدرد شما نخواهند خورد و شما را رضی نخواهند کرد.من توصیه ام اینست که خرید دو ماشین ارزان تر بسیار به صرفه هست مثل یک پیکان وانت برای کاری و یک سواری برای مسافرت و کارهای روزانه.
البته این فقط نظر من هست

Validator
29 December 2010, 12:01 PM
...
2=تا جایی که میدونم چند وقت پیش قانونی وجود داشت که ظاهرا" وانتها حق تردد در اتوبانها و جاده ها رو نداشتند در حال حاضر نمیدونم این قانون وجود داره یا نه.

...E6%E5-%C8%E5%E3%E4[/url]

سلام:
این قانون برای آزادراه ها هنوز وجود دارد اما نحوه اجرا در آنها، کمی متفاوت است، هرچند ممنوعیتی برای جاده ها وجود ندارد. ممنوعیت تردد وانت در اتوبان تهران-کرج را می توانید ملاحظه کنید. در برخی موارد، قسمت بار را مسقف می کنند و از جلوی پلیس هم می گذرند اما در برخی موارد، آنها هم جریمه می شوند (چراکه وانت، وانت است).

اماkhoshnam55عزیز، جای خوشوقتی است با دقت خوب و پیگیری، مشغول گردآوری اطلاعات هستید. با توجه به این که ماشینهای مختلفی را امتحان کرده اید و در انتخاب یک خودروی شاسی بلند هم تقریبا مصر هستید (یا مشکل خاصی ندارید)، به نظر میرسد با توجه به انتخاب های محدود فعلی، مناسبترین انتخاب شما همان کاپرا باشد. اما پیشنهاد می کنم حتما قبل از خرید، آنرا امتحان کنید.

mohamad_lo1990
4 January 2011, 02:31 AM
دوستم من مزدا دوکابین دارم.از نظر نرمی شتاب وسرعت و قدرت عالیه هرچند بدنه این ماشین قدیمی شده اما موتورش خیلی عالیه و تمام موتورش به صورت بسته از ژاپن میاد و رو این ماشین گذاشته میشه و هر کاری باهاش می کنم اصلا خراب نمیشه.راجع به نیسان پیکاپ بگم که هم قدرتش از کاپرا بیشتره هم پهن تره و جلوی این ماشین هم از کاپرا پایینتره و هندلینگ بهتری داره اینم بگم که هنوز توی موتور نیسان هم دست نبردن و ژاپنی هست.ولی یک کم ماشینه خشکیه و در مقایسه با کاپرا چینی خیلی بهتره