PDA

View Full Version : تجربیات استفاده از گاز نیتروژن برای باد لاستیک ها

chormang
17 December 2009, 10:25 AM
این بحثی بود که توی تاپیک آوانته مطرح شد و دوست خوبم firstfreelove به اون اشاره کرد که استفاده از اون مزایای بیشماری برای ماشین و سرنشین داره.....دیدم بحث کلیه و مختص به آوانته نیست...گفتم بد نیست اینجا مطرح بشه و نظیات تمامی پیهالزی ها شنیده بشه.....لطفاً صحبت های دوستان با دلایل مکفی مطرح بشه تا به یک نتیجه گیری قطعی برسیم....ممنون:lover:

farzad_Sh_2020
17 December 2009, 11:27 AM
سلام
هزینش چقدر هست ؟ ما که تو اون تاپیک نبودیم یکی اینجا تو یک پست مختصر مزایا و معایبش رو بگه .
ممنون :icon_cool

Behrooz_S
17 December 2009, 04:05 PM
سلام
هزینش چقدر هست ؟ ما که تو اون تاپیک نبودیم یکی اینجا تو یک پست مختصر مزایا و معایبش رو بگه .
ممنون :icon_cool

با اجازه دوست خوبم جناب firstfreelove عینا متن توضیحات ایشان را اینجا کپی میکنم. برای دیدن بحث مربوطه و احیانا تشکر لطفا به
http://www.phallz.com/showthread.php?t=42099&page=80
آدرس مراجعه فرمایید و در صورت استفاده از این متن یک تشکر از دوستمان firstfreelove وارد کنید:
ا
اين هم توضيحاتي در رابطه با استفاده از گاز نيتروژن به جاي هوا در لاستيک :
استفاده از نيتروژن به جاي اكسيژن در لاستيك ميتونه عمر لاستيك رو 30٪ بالا تر و مصرف بنزين رو كمتر كنه همچنين به دليل كمتر شدن وزن لاستيك شتاب و سرعت ماشين هم بهتر ميشه
استفاده از اين گاز خشك علاوه بر راحتي و نرمي بيشتر اين امكان رو به شما ميده كه طول سال فشار ثابتي رو در چرخهاي ماشين خود داشته باشد و لاستيكهاي ماشين شما هميشه سرد باشند به همين دليل امنيت لاستيك بيشتر خواهد بود.
مولكولهاي نيتروژن از اكسيژن بزرگترند ,بنابراين راحتتر از هوا مي توانند در لا‌ستيك حركت كنند و جريانيابند , ضمن اينكه در برابر گرما از هوا مقاومترند .
نيتروژن همچنين از اكسيده شدن لا‌ستيك و تخريب آن جلوگيري كرده و عملكرد خودرو را بهبود مي بخشد .
از اين گاز براي باد كردن چرخهاي هواپيما و ماشينهاي مسابقه اي استفاده ميشه
نتيجه گيري کلي اين است که با استفاده از اين گاز :
1 - افزايش فوق العاده عمر لاستيک:
به دليل سرد بودن هميشگي لاستيک با اين گاز، عمر لاستيک تا 40% افزايش مي يابد.

2 - نرم شدن کمکهاي ماشين:
به دليل نرم شدن لاستيک هميشه جلوبندي سالم مي ماند و باعث استهلاک کم کمکها و سالم ماندن اتاق مي گردد و تا 70% چرخها بالانس مي شوند.

3 - تنظيم باد هميشگي لاستيکها:
مولکولهاي نيتروژن درشتتر از هوا مي باشند. گاز نيتروژن هيچ وقت به هواي گرم و سرد تاثير ندارد و هميشه ثابت است.

4 - کاهش مصرف سوخت:
چون اصطحکاک لاستيک با زمين به دليل گاز نيتروژن کم مي شود، کاهش مصرف ار 10% تا 15% را به دنبال دارد.

5 - ترمزگيري عالي در سرعت هاي بالا و شديد:
به دليل نرمي بيش از حد اين لاستيکها با باد نيتروژن ترمزگيري اتومبيل تا 30% افزايش مي يابد.

6 - مخصوص رينگهاي اسپرت:
تمامي کوبيدن و خشکي اين نوع رينگها 100% برطرف مي شود.
براي اطلاعات جامع تر اينجا رو هم ببينيد بد نيست :

http://translate.google.com/translat...hp&sl=en&tl=fa (http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fgetnitrogen.org%2Fwhy%2Findex.php&sl=en&tl=fa)

هزينه اش قبلا چرخي 2000 تومن بود ولي شنيدم الان به چرخي 500 تومن هم رسيده

اگر در تهران دوستان آدرسی دارند لطف کرده اعلام کنند.
با تشکر
بهروز

اینجانب
17 December 2009, 05:36 PM
مگر بطور عادی چهار پنجم هوا نیتروژن و یک پنجم اکسیژن نیست؟ حالا اگر اون یک پنجم هم نیتروژن شود اینقدر تاثیر داره؟

farzad_Sh_2020
17 December 2009, 06:09 PM
خوب این گاز به دلیل سبک کردن وزن به نشرتون باعث نمیشه خودرو زودتر از حالت معمول از زمین بلند بشه و سر پیچ امکان چپ کردن بیشتر نمیشه در سرعت های بالا ؟

firstfreelove
17 December 2009, 07:26 PM
مگر بطور عادی چهار پنجم هوا نیتروژن و یک پنجم اکسیژن نیست؟ حالا اگر اون یک پنجم هم نیتروژن شود اینقدر تاثیر داره؟

البته ترکیبات هوا شامل 78% نیتروژن ، 20% اکسیژن ، 1% آرگون (http://www.phallz.com/mavara-index.php?page=%D8%A2%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%86) (Ar) و 03/0% دی اکسیدکربن (CO2) و نیز مقادیر جزیی از سایر گازهاست که بی‌اثرند.
در پاسخ به سوال شما باید بگم هر گاز به طور خالص ویژگیهایی از خودش بروز میده که در حالت ترکیبی اون رفتارها تحت تاثیر سایر گازها قرار میگیره .
در مورد تایرها هم به مرور هرمقدار خلوص نیتروژن در تایرها بالاتر بره , شما بازدهی بهتری خواهید داشت.:lover:

خوب این گاز به دلیل سبک کردن وزن به نشرتون باعث نمیشه خودرو زودتر از حالت معمول از زمین بلند بشه و سر پیچ امکان چپ کردن بیشتر نمیشه در سرعت های بالا ؟

البته اگه بخوام عملا بگم ، نه به هيچ وجه مشكلي حس نشده.
ولي جواب تئوري كه از يكي از علما گرفتم اين بود كه نرمي كه در لاستيك ايجاد ميشه باعث ميشه لبه هاي لاستيك چسبندگي بيشتري به سطح زمين پيدا كنه و عملا تعادل زياد ميشه .
البته اين صحبتها اينقدر كلي و با موافق و مخالف همراه كه آدم وقتي مياد پيگيرش ميشه سرگيجه ميگيره !
ولي اون چيزي كه تجربه به من گفته ، در يك كلام ، بسيار جايگزينه خوبيه و از امتحانش مسلما راضي خواهيد بود.

farzad_Sh_2020
17 December 2009, 08:11 PM
البته اگه بخوام عملا بگم ، نه به هيچ وجه مشكلي حس نشده.
ولي جواب تئوري كه از يكي از علما گرفتم اين بود كه نرمي كه در لاستيك ايجاد ميشه باعث ميشه لبه هاي لاستيك چسبندگي بيشتري به سطح زمين پيدا كنه و عملا تعادل زياد ميشه .
البته اين صحبتها اينقدر كلي و با موافق و مخالف همراه كه آدم وقتي مياد پيگيرش ميشه سرگيجه ميگيره !
ولي اون چيزي كه تجربه به من گفته ، در يك كلام ، بسيار جايگزينه خوبيه و از امتحانش مسلما راضي خواهيد بود.

شما رانندگیت چطور هست ؟ ببین من رانندگیم جوری هست که شاید با 160 تا 170 تا سرعت هم برم تو پیچ و مخصوصاً با سبقت های اتوبوسی ( یکدفعه میکشی بیرون ) خیلی حال میکنم .

ببین فقط یک سوال : شما که استفاده کردی میگی توی هندلینگ یا بهتر بگم پایداری و چپ نشدن توی پیچ بهتر هست نسبت به باد معمولی یا نه ؟ چون نرمی و ... رو قبول دارم . فقط توی همین موندم . چپ نکینم بخندیا :icon_arro . از دوستان کسی شیراز سراغ داره ؟

chormang
17 December 2009, 08:46 PM
شما رانندگیت چطور هست ؟ ببین من رانندگیم جوری هست که شاید با 160 تا 170 تا سرعت هم برم تو پیچ و مخصوصاً با سبقت های اتوبوسی ( یکدفعه میکشی بیرون ) خیلی حال میکنم .

ببین فقط یک سوال : شما که استفاده کردی میگی توی هندلینگ یا بهتر بگم پایداری و چپ نشدن توی پیچ بهتر هست نسبت به باد معمولی یا نه ؟ چون نرمی و ... رو قبول دارم . فقط توی همین موندم . چپ نکینم بخندیا :icon_arro . از دوستان کسی شیراز سراغ داره ؟
من فکر کنم برای استفاده از گاز نیتروژن باید پهنای لاستیک رو در نظر بگیریم....به نظره من برای پایداری بیشتر سعی کنید لاستیک رو پهن کنید و برای کاهش اثر مزاحم کوبیدن از نیتروژن استفاده کنید....همونطوری جای دیگه هم اشاره کردم در چرخ های ماشین های فرمولا1 که از این گاز استفاده میشود در عین حال پهنای لاستیک ها هم زیاد میشود....فرزاد من فکر کنم دوستان اگه نتایج تجربیات رو هم اینجا بگذارند تا گوشی دستمون بیاد شما هم میتونی تصمیم بگیری خدای نکرده قبل از کله معلق نیتروژن بزنی یا نه....ولی به دور از شوخی فرزاد بیخیال شو....یادمه با اون elx همیشه برای ما آوانته سوارا شاخو شونه میکشیدی...نکنه هنوز خیال درگ با آوانته رو داری...رفیق دوستانه میگم...120 بالاتر نرو...این ماشینا که ما سوار میشیم مارو چند قدم به عزرائیل نزدیک تر میکنه:icon_redf

farzad_Sh_2020
17 December 2009, 10:05 PM
من فکر کنم برای استفاده از گاز نیتروژن باید پهنای لاستیک رو در نظر بگیریم....به نظره من برای پایداری بیشتر سعی کنید لاستیک رو پهن کنید و برای کاهش اثر مزاحم کوبیدن از نیتروژن استفاده کنید....همونطوری جای دیگه هم اشاره کردم در چرخ های ماشین های فرمولا1 که از این گاز استفاده میشود در عین حال پهنای لاستیک ها هم زیاد میشود....فرزاد من فکر کنم دوستان اگه نتایج تجربیات رو هم اینجا بگذارند تا گوشی دستمون بیاد شما هم میتونی تصمیم بگیری خدای نکرده قبل از کله معلق نیتروژن بزنی یا نه....ولی به دور از شوخی فرزاد بیخیال شو....یادمه با اون elx همیشه برای ما آوانته سوارا شاخو شونه میکشیدی...نکنه هنوز خیال درگ با آوانته رو داری...رفیق دوستانه میگم...120 بالاتر نرو...این ماشینا که ما سوار میشیم مارو چند قدم به عزرائیل نزدیک تر میکنه:icon_redf

من و شاخ و شونه واسه آوانته ؟ شاید تا 100 شاخ شونه میکشیدم ولی بالای 100 مخلص شما هم هستیم :icon_cool

البته آوانته دستی :icon_arro نه اتوماتیک . بابا حالا بگذریم الان میان کارتمون میدنا .

ببین من معمولاً 140 میرم . اگر عجله داشته باشم تا 170 . اگر کل کل باشه تا 200 هم یکبار رفتم که حماقت محض :icon_eek: هست . برام مهم اینه که ماشین جایی برام کم نذاره توی پیچ بخاطر نیتروژن :icon_cool اینو مطمئن بشم که مشکلی پیش نمیاره از نظر هندلینگ زیر سنگم باشه جور میکنم :icon_cool

درضمن لاستیکم 205 هست که پهن تر از همه نظر مشکل ساز هست

firstfreelove
17 December 2009, 10:58 PM
خيالت جمع باشه فرزاد جان منم يكيم لنگه خودت ! برام فرق نميكنه كجام يا اصلا عجله دارم يا نه ! گاز هميشه تخته ماشين گلوله ! 160 رو كه واسه رفتن سركارم هر روز ميرم ، 180 190 هم حداقل هفته اي يكي دوبار تست ميكنم ! سرپيچها هم هميشه دوست دارم حداكثر پر رويي رو هزينه كنم:icon_eek: ، البته خدارو شكر توي اين 15 سال رانندگي خدا يارم بوده ، اگرنه الان خدمت شما نبودم !
با خيال جمع استفاده كن ، همه جوره تستش كردم توي اين 1 سال.

farzad_Sh_2020
18 December 2009, 12:22 AM
پس دوستان اگر سراغ دارید شیراز فوری خبرم کنید

توی کجاها دارن ؟ تعمیرگاه ها ؟ نمایندگی ها یا ..... . برم بگم گاز نیتروژن میخوام ؟ باید باد کامل خالی بشه و دوباره باد بشه ؟ نیاز به بالانس هم داره وقتی باز باد میشه ؟

firstfreelove
18 December 2009, 12:35 AM
معمولا بايد توي تعميرگاهايي كه فروش و خدمات لاستيك و بالانس و ...... ارائه ميدن بايد پيدا بشه.
بله ، باد بايد كاملا خالي بشه و لاستيك دوباره بالانس بشه

epsi1on
18 December 2009, 02:56 PM
البته ترکیبات هوا شامل 78% نیتروژن ، 20% اکسیژن ، 1% آرگون (http://www.phallz.com/mavara-index.php?page=%D8%A2%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%86) (Ar) و 03/0% دی اکسیدکربن (CO2) و نیز مقادیر جزیی از سایر گازهاست که بی‌اثرند.
در پاسخ به سوال شما باید بگم هر گاز به طور خالص ویژگیهایی از خودش بروز میده که در حالت ترکیبی اون رفتارها تحت تاثیر سایر گازها قرار میگیره .
در مورد تایرها هم به مرور هرمقدار خلوص نیتروژن در تایرها بالاتر بره , شما بازدهی بهتری خواهید داشت.:lover:
با سلام.
دوست عزیزم، ممکنه بپرسم منبع توضیحاتی که در مورد فرق هوا و نیتروژن برای باد لاستیک فرمودید کجاست؟

firstfreelove
18 December 2009, 03:22 PM
دوست عزیزم این موضوع خیلی خیلی قدیمی تر از این حرفهاست که شما نتونی براش منبع پیدا کنی , بنابراین بهت پیشنهاد میکنم مثل خودم با یه زحمت کوچولو و یه google search , منابع داخلی و خارجی جور واجور واسه این مباحث ببینی و اگه باز جایی سوال بی پاسخی برات موند که به مباحث شیمیایش مربوط بود من در خدمتم.
موفق باشید.

Glimpser
18 December 2009, 04:51 PM
با اجازه دوست خوبم جناب firstfreelove عينا متن توضيحات ايشان را اينجا کپي ميکنم. براي ديدن بحث مربوطه و احيانا تشکر لطفا به
آدرس مراجعه فرماييد و در صورت استفاده از اين متن يک تشکر از دوستمان firstfreelove وارد کنيد:
ا
استفاده از نيتروژن به جاي اكسيژن در لاستيك ميتونه عمر لاستيك رو 30٪ بالا تر و مصرف بنزين رو كمتر كنه همچنين به دليل كمتر شدن وزن لاستيك شتاب و سرعت ماشين هم بهتر ميشه
استفاده از اين گاز خشك علاوه بر راحتي و نرمي بيشتر اين امكان رو به شما ميده كه طول سال فشار ثابتي رو در چرخهاي ماشين خود داشته باشد و لاستيكهاي ماشين شما هميشه سرد باشند به همين دليل امنيت لاستيك بيشتر خواهد بود.
مولكولهاي نيتروژن از اكسيژن بزرگترند ,بنابراين راحتتر از هوا مي توانند در لا‌ستيك حركت كنند و جريانيابند , ضمن اينكه در برابر گرما از هوا مقاومترند .
نيتروژن همچنين از اكسيده شدن لا‌ستيك و تخريب آن جلوگيري كرده و عملكرد خودرو را بهبود مي بخشد .

به دليل نرم شدن لاستيک هميشه جلوبندي سالم مي ماند و باعث استهلاک کم کمکها و سالم ماندن اتاق مي گردد و تا 70% چرخها بالانس مي شوند.

مولکولهاي نيتروژن درشتتر از هوا مي باشند. گاز نيتروژن هيچ وقت به هواي گرم و سرد تاثير ندارد و هميشه ثابت است.

4 - کاهش مصرف سوخت:
چون اصطحکاک لاستيک با زمين به دليل گاز نيتروژن کم مي شود، کاهش مصرف ار 10% تا 15% را به دنبال دارد.

به دليل نرمي بيش از حد اين لاستيکها با باد نيتروژن ترمزگيري اتومبيل تا 30% افزايش مي يابد.

6 - مخصوص رينگهاي اسپرت:

http://translate.google.com/translat...hp&sl=en&tl=fa (http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fgetnitrogen.org%2Fwhy%2Findex.php&sl=en&tl=fa)

اگر در تهران دوستان آدرسي دارند لطف کرده اعلام کنند.
با تشکر
بهروز

به نظر شما چه چيزي باعث شده که کمپاني هاي اتومبيل سازي بجاي هوا از اين گاز استفاده نکنند و بي جهت انقدر براي سيستم هاي تعليق و طراحي لاستيک فلان و... هزينه کنند ؟؟؟

firstfreelove
18 December 2009, 06:55 PM
مگه کسی گفت این گاز جایگزین سیستم تعلیق یا فلان لاستیکه ؟!!!!!!!!!!!!!
کمپانیها خیلی کارها نمیکنن که بعدا میشه روی ماشین انجام داد !!!!!!!!!!!
هر هزینه کردی برای یک کمپانی باید جایگاه قابل قبولی داشته باشه , ولو اون هزینه مختصر باشه ! هزینه کرد برای گاز نیتروژن در جایگاه ماشینهای فرمولا و مسابقه ای معنی پیدا میکنه !
ضمنا یادتون باشه در کشورهای دیگه هم فراوانی و در اختیار بودن گاز نیتروژن مثل کشور ماست و به راحتی و گستردگی هوا در اختیار نیست.

chormang
18 December 2009, 07:00 PM
دوسته محترم و عزیز Glimpser (http://www.phallz.com/member.php?u=21) .....همون طور که عنوان تاپیک رو مشاهده میکنید و همون طور که از نیت بنهده حقیر مشخصه تجربیات استفاده از این مسئله هست...پس جای بحث یا ریشه یابی نیست...همون طور که میدونید دوست بنده firstfreelove از این مسئله به نتایج مثبتی رسیدند و دوستان دیگه هم با انجام این کار میتونند این کار رو بکنند و نتایج رو برسی کنند...اگه از نظره علمی میخواد بحث بشه میتونید گوگل رو برای این مسئله انتخاب کنید....با احترام به نظره شما دوسته عزیز این رو فقط برای سبک تر شدند تاپیک و کاهش صفحات و پست های غیر ضروری مطرح کردم مگر نه در نیت خیر شما هیچ شکی نیست رفیق

epsi1on
18 December 2009, 08:08 PM
دوست عزیزم این موضوع خیلی خیلی قدیمی تر از این حرفهاست که شما نتونی براش منبع پیدا کنی , بنابراین بهت پیشنهاد میکنم مثل خودم با یه زحمت کوچولو و یه google search , منابع داخلی و خارجی جور واجور واسه این مباحث ببینی و اگه باز جایی سوال بی پاسخی برات موند که به مباحث شیمیایش مربوط بود من در خدمتم.
موفق باشید.
نه نه، منظورم رو متوجه نشدید دوست عزیزم. اگر دقت کنید سوال کردم "منبع توضیحات" کجاست؟
با جستجوی اندکی (بدلیل کمبود وقت) که انجام دادم توضیحات بیشتری در مورد این دلایل (چند خط پایین تر نقل قول شدند) پیدا نکردم (به نظر میاد بیشتر دلایل مکانیکی باشه تا شیمیایی) به همین دلیل جویای منبع شدم.

-

1-تنظيم باد هميشگي لاستيکها:

2- مولكولهاي نيتروژن از اكسيژن بزرگترند ,بنابراين راحتتر از هوا مي توانند در لا‌ستيك حركت كنند و جريانيابند.

3 - کاهش مصرف سوخت:

4 - ترمزگيري عالي در سرعت هاي بالا و شديد:
به دليل نرمي بيش از حد اين لاستيکها با باد نيتروژن ترمزگيري اتومبيل تا 30% افزايش مي يابد.حالا باز مورد اولین مورد که به نظر میاد منظور این بوده که چون ملکولهای نیتروژن از اکسیژن بزرگترند دیرتر باد لاستیک از روزنه های تیوپ خارج میشه.(این رو از جستجوی کوتاه متوجه شدم) حالا این یک مورد هیچی. ولی دلیل بقیه موارد برام خیلی روشن نیست.

مورد 3 و 4 به نظر میاد در تناقض هستند.
در مورد قسمت 2 هم فکر میکنم با توجه به اینکه لزجت سینماتیکی این دو سیال در حال گاز تفاوت چندانی نداره، جای سوال داره که چطور این اتفاق میوفته.
و حتی اگر این اتفاق هم بیوفته چه تاثیر قابل ملاحظه ای بر راندمان ماشین داره؟
و ...

firstfreelove
19 December 2009, 03:45 PM
از دوستان و مديراني كه موفق به تجربه اين موضوع شدن تقاضا ميشه تجربياتو و نظر خودشون رو بعد از مدتي استفاده در اينجا مطرح كنن تا ساير دوستان اگر تمايل داااارن ،اعتماد بيشتري كرده و از تجربياتشون استفاده كنن .

موفق باشيد.

farzad_Sh_2020
19 December 2009, 04:40 PM
من احتمالاً امروز میرم اینکار رو میکنم .

هزینش هم کلاً 2500 تا 3000 تومان میشه . البته چیزی که دیدم دستگاه نبود و از همین کپسول های بیمارستانی بود . گفت روی کار هم عوش میکنه و چرخ رو در نمیاره و بالانس نمیخواد . بنظرتون کارش درست هست یا باید باز بشه از روی ماشین و بالانس بشه ؟

firstfreelove
19 December 2009, 04:46 PM
آره دوست من دستگاه نيتروژن ژنراتور گرونه و هر كسي همچين هزينه اي نميكنه ، با كپسول هم مشكلي نيست و فرقي نميكنه .
ولي حتما يه بالانس خوب پيدا كن و بالانسش كن.
ضمنا دقت كن كه هوا تا اونجاكه ممكنه تخليه بشه. چون هرچي نيتروژن خالص تر باشه بازدهي بالاتر ميره.
منتظر نظرت هستيم دوست عزيز.

farzad_Sh_2020
19 December 2009, 05:02 PM
آره دوست من دستگاه نيتروژن ژنراتور گرونه و هر كسي همچين هزينه اي نميكنه ، با كپسول هم مشكلي نيست و فرقي نميكنه .
ولي حتما يه بالانس خوب پيدا كن و بالانسش كن.
ضمنا دقت كن كه هوا تا اونجاكه ممكنه تخليه بشه. چون هرچي نيتروژن خالص تر باشه بازدهي بالاتر ميره.
منتظر نظرت هستيم دوست عزيز.

هوا رو چجوری خالی میکنن ؟ عادی یا با یک چیزی میکشن ؟ میخوام بدونم که میرم اوونجا کارش درست باشه

یعنی اگر بالانس نکنم مشکل پیش میاره ؟ میگم یک سوال . من دیدم وقتی لاستیک رو تازه باد میکنن چندین بار زمین میزنن و بالانس میکنن . حالا موندم چرا میگه نمیخواد :icon_ques

هزینه بالانس چقدر هست حدوداً ؟

firstfreelove
19 December 2009, 05:07 PM
من تا حال نديدم با مكنده هوا رو خالي كنن شايد هم يه موقع كسي پيدا بشه كه با پمپ خلع اينكار رو بكنه!
ترجيحا بالانس كنيد.
هزينه بالانس به نوع رينگتون بستگي داره رينگهاي ساده فكر كنم رينگي 1000 باشه ولي اسپرت رينگي 2000 يا 2500 ميگيرن.

VITO CORLEONE
19 December 2009, 10:35 PM
آدرس گاز نیتروژن در کرمان : از چهار راه فیروزه وارد بلوار صدوقی (جاده تهران) میشید همون اولاش سمت چپ قبل از این سه راهی که جدید ساخته شده (قبل از پمپ گاز )

Behrooz_S
19 December 2009, 10:52 PM
با سلام
عجیبه که من در تهران به خیابان سورنا هم که رفتم به هر لاستیک فوشی که گفتم اولین بار بود که میشنیدو تازه از من کلی سوال میپرسید که این چی هست!
حالا اگر از دوستان کسی در تهران آدرسی پیدا کرد لطفا اعلام کنه
با تشکر

VITO CORLEONE
19 December 2009, 10:57 PM
من متوجه بحث نشدم یعینی بعد از پر کردن تایر با گاز نیتروژن باید تایر رو بالانس کنیم ؟

farzad_Sh_2020
19 December 2009, 11:12 PM
سلام . بالاخره من رفتم و دادم نیتروژن زد برام

خوب اول که گفت نیاز به جک هم نیست و همینجوری 90% خالی میکنم از لاستیک و مقدار باقی مانده 99% نیتروژن هست و طبق چیزایی که خودم از شیمی یادم هست بخاطر نوع مولکولهاش درست از آب در میومد . ولی گفتم 99% خالی کن که بهتر باشه و برای لحظه لاستیک چیزیش نمیشه . خلاصه 4 چرخ رو برامون زد و 2000 گرفت . بالانس هم گفت چون جای لاستیک روی رینگ تغییر نمیکنه نیاز نیست .

خوب شهر شلوغ بود و نتونستم ترمز و شتاب رو تست کنم ولی ماشین توی دست اندازها نرمتر شده و انگار خیلی نرم بالا و پایین میشه . البته بگم لاستیکام نرم بود خودش و اینم خوب تاثیر روش گذاشته . قبلاً عقب ماشین یکم ضربه میزد الان از سرنشین عقب پرسیدم گفت کمتر شده . حالا به مرور زمان جواب تست ها رو بهتون میدم .

موفق باشید

VITO CORLEONE
20 December 2009, 12:51 PM
همین الان تیتروژن زدم !! ژنراتور داشت ولی ته مغازش بود چرخ ها رو باز کرد و برد چون چرخ ها رو باز کرد گفتم بالانس هم بکنه برای 4 تا چرخ 5 تومن گرفت نیتروژن زد و بالانس هم 4 تا چرخ 6 تومن (قیمتش بالا بود چون چرخی 1000 بالانسش هست ) گفتم دستگاه رو چند خریدی شاگردش گفت 13 تومن یکی محکم زد پس کلش گفت 15 تومن از آب در اومده !:icon_arro
راستش اون طوری که دوستان می گفتند نرم نشده ! نمی گم کلا نرم نشده چرا نرم شده بعضی جا ها که آسفالت خرابه اصلا دگیه احساس نمی شه ولی به اون شدت نرم نشده ترمز هم فرقی نکرده
یارو 30 تا زد من اومدم خونه توی در ماشین نگاه کردم گفته 33 تا باید بزنید !! حالا این جوری نرم تر میشه و تعادل بالا میره و و ترمز کمی بهتر عمل می کنه ولی سوخت هم بالا میره

salar68
20 December 2009, 03:31 PM
ادرس توی اصفهان ؟

farzad_Sh_2020
20 December 2009, 04:21 PM
همین الان تیتروژن زدم !! ژنراتور داشت ولی ته مغازش بود چرخ ها رو باز کرد و برد چون چرخ ها رو باز کرد گفتم بالانس هم بکنه برای 4 تا چرخ 5 تومن گرفت نیتروژن زد و بالانس هم 4 تا چرخ 6 تومن (قیمتش بالا بود چون چرخی 1000 بالانسش هست ) گفتم دستگاه رو چند خریدی شاگردش گفت 13 تومن یکی محکم زد پس کلش گفت 15 تومن از آب در اومده !:icon_arro
راستش اون طوری که دوستان می گفتند نرم نشده ! نمی گم کلا نرم نشده چرا نرم شده بعضی جا ها که آسفالت خرابه اصلا دگیه احساس نمی شه ولی به اون شدت نرم نشده ترمز هم فرقی نکرده
یارو 30 تا زد من اومدم خونه توی در ماشین نگاه کردم گفته 33 تا باید بزنید !! حالا این جوری نرم تر میشه و تعادل بالا میره و و ترمز کمی بهتر عمل می کنه ولی سوخت هم بالا میره

برای من 32 تا زد . لاستیکای ماشینت خودش نرم هست یا نه ؟ چون به نظر من لاستیکی مثل گودیر اگر هرچی هم بزنی توش باز انقدر خشک هست که تاثیری روش نداره . من لاستیکم کمهو هست . ببین وقتی مثلاً میره تو این بالا و پایین شدن های خیابون نرم تر ار قبل بالا و پایین میشه

VITO CORLEONE
20 December 2009, 06:16 PM
من لاستیکم میشلن 185 هست واقعا نرمه

farzad_Sh_2020
20 December 2009, 06:19 PM
لاستیکای من 205 کمهو هست

phos307
20 December 2009, 11:14 PM
من لاستیکم میشلن 185 هست واقعا نرمه

من لاستيك ماشينم ميشلن به نظر بچه ها كه از لاستيك هاي با برند هاي ديگه استفاده كردن لاستيك خشك تر از ميشلن براي 206 نيست.
شما كه اينجوري مي گين يا اون ميشلني كه روي ماشين شماست با ميشلني كه روي 206 ها هست فرق مي كنه يا شايدم شما تجربه استفاده از لاستيك ديگه اي نداريد.
من كه منتظر تست آقا فرزادم :icon_excl توي سرعت بالا تا منم برم لاستيك ها رو با نيتروژن پر كنم تا يه مقداري از خشكي ماشينم بگيرم.

farzad_Sh_2020
21 December 2009, 12:46 AM
من لاستيك ماشينم ميشلن به نظر بچه ها كه از لاستيك هاي با برند هاي ديگه استفاده كردن لاستيك خشك تر از ميشلن براي 206 نيست.
شما كه اينجوري مي گين يا اون ميشلني كه روي ماشين شماست با ميشلني كه روي 206 ها هست فرق مي كنه يا شايدم شما تجربه استفاده از لاستيك ديگه اي نداريد.
من كه منتظر تست آقا فرزادم :icon_excl توي سرعت بالا تا منم برم لاستيك ها رو با نيتروژن پر كنم تا يه مقداري از خشكي ماشينم بگيرم.

دوست عزیز حالا یکم خارج از بحث هم میشه ولی میشلن مدل های مختلفی داره . از 140 تومان تا 270 تومان . البته قیمت هاش الکی بالا هست چون با گارانتیش کمه . اوون 270 تومانیه واقعاً با دست میشد لبه لاستیک رو برگردوند . خیلی نرم بود ولی بخاطر همین نرمی بیش از حدش من نخریدم چون شدیداً آسیب پذیر هست تو جاده های ما . 5 شنبه میرم سفر . حتماً تست میکنم کامل خبرتون میدم :icon_cool

amin.405
21 December 2009, 01:28 AM
آقا کسی نیست تو تهران یه جا معرفی کنه ما امتحان کنیم ؟

VITO CORLEONE
21 December 2009, 12:27 PM

حالا کلا 206 ماشین خشکی هست ولی میشللنی که ما داریم واقعا نرمه ! 1 سال و 5 مته پیش خریدیم جفتی 200 چند وقت پیش پرسیدم گفت الان گیر نمیاد صاحب مغازه می گفت تعران دیدم 240 !
میشلن شما 14 اینچی هست و مال ما 15 ! تازه میشلن 2 نمونه هست فرانسوی و اسپانیایی
تازه به مشیلنی که ایران خودرو روی ماشین هاش میزاره زیاد مطمئن نباشید احتمال زیاد از ارزونترین نوعش هست

mehdizadeh04
22 December 2009, 01:36 AM
دوستان توی تهران جایی هستش که نیتروژن داشته باشه؟

mmamushy
22 December 2009, 03:24 PM
[quote=Behrooz_S;774582]

با اجازه دوست خوبم جناب firstfreelove عینا متن توضیحات ایشان را اینجا کپی میکنم. برای دیدن بحث مربوطه و احیانا تشکر لطفا به
آدرس مراجعه فرمایید و در صورت استفاده از این متن یک تشکر از دوستمان firstfreelove وارد کنید:
ا

4 - کاهش مصرف سوخت:

6 - مخصوص رينگهاي اسپرت:

با سلام
ببخشید دوستان میخاستم بدونم ایا این گاز خطرناک نیست و باعث انفجار نمیشه
و در مورد قسمت 3 و4 هم اگه توضیح بدید ممنون میشم ئچون به نظر میاد در تناقض هستند

farzad_Sh_2020
22 December 2009, 04:47 PM
سلام . امروز با ماشین رفتم تو جاده .
خیلی نرم شده . دوستم که سوار شد گفت چقدر ماشینت نرم شده . توی بالا و پایین شدن جاده خیلی نرم بالا و پایین میشد ماشین . لاستیک ها خیلی کمتر از قبل گرم میشه . ترمز گیری رو نشد چک کنم چون جاده شلوغ بود ولی توی سرعت کم که زدم مثل قبل بود . از نظر مصرف نمیدونم چی بگم چون اندازه گیری نکردم .

parsa s
26 December 2009, 12:11 AM
[quote=Behrooz_S;774582]با سلام
ببخشید دوستان میخاستم بدونم ایا این گاز خطرناک نیست و باعث انفجار نمیشه
و در مورد قسمت 3 و4 هم اگه توضیح بدید ممنون میشم ئچون به نظر میاد در تناقض هستند

تا اونجايي كه من مي دونم نيتروژن در چنين شرايط به هيچ وجه ميل به واكنش ندارد و اصلا خطرناك نيست

mmd791
27 December 2009, 07:06 PM
با سلام

مگه میشه دستگاهش توی شهر های دیگه باشه ولی تهران نباشه ؟!!
کسی آدرسی چیزی نداره تهران ؟

Behrooz_S
30 December 2009, 10:51 PM
جالبه به مغازه های خیابان سورنا یا آپاراتی های تهران که میگم با چنان تعجبی نگاهم میکنن :icon_sad: که گویا دارم دستشان میندازم. بعدش تازه باید نیم ساعت براش توضیح بدی که اصلا همچنین چیزی هم هست. :icon_redf
توی اینترنت هم که گشتم فقط فروشگاههای فروشنده خود دستگاه را پیدا کردم که برای سواری میدن یک میلیون و هشتصد هزار تومان. (بریم خودمان یکی بخریم دیگه اینقدر نگردیم :icon_razz)

ای بابا فکر کنم آخر مجبور میشیم برای گاز نیتروژن پاشیم بریم شهر یکی از دوستان مثل اصفهان یا رشت یا کرمان و شیراز که نیتروژن پیدا میشه.
البته فکر کنم چون میگن 80 درصد هوا نیتروژنه و تو تهران 80 درصد هوا دود و مونوکسید کربن شده اینجاها نیتروژن پیدا نمیشه:icon_cry:. به هر حال آخرش دوستان یکی که مهمان نواز تره اعلام کنه ... هر چی باشه مهمان حبیب خداست. :icon_evil

farzad_Sh_2020
31 December 2009, 12:22 AM
جالبه به مغازه های خیابان سورنا یا آپاراتی های تهران که میگم با چنان تعجبی نگاهم میکنن :icon_sad: که گویا دارم دستشان میندازم. بعدش تازه باید نیم ساعت براش توضیح بدی که اصلا همچنین چیزی هم هست. :icon_redf
توی اینترنت هم که گشتم فقط فروشگاههای فروشنده خود دستگاه را پیدا کردم که برای سواری میدن یک میلیون و هشتصد هزار تومان. (بریم خودمان یکی بخریم دیگه اینقدر نگردیم :icon_razz)

ای بابا فکر کنم آخر مجبور میشیم برای گاز نیتروژن پاشیم بریم شهر یکی از دوستان مثل اصفهان یا رشت یا کرمان و شیراز که نیتروژن پیدا میشه.
البته فکر کنم چون میگن 80 درصد هوا نیتروژنه و تو تهران 80 درصد هوا دود و مونوکسید کربن شده اینجاها نیتروژن پیدا نمیشه:icon_cry:. به هر حال آخرش دوستان یکی که مهمان نواز تره اعلام کنه ... هر چی باشه مهمان حبیب خداست. :icon_evil

حیف ماشینت آوانته هست وگرنه 4 چرخم رو با گاز نیتروژن برات میفرستادم :icon_arro . منم خیلی برای دوستان تهرانی تو نت گشتم ولی اصلاً خبری نیست . توی TT هم کسی نتونسته بود پیدا کنه .
خوب نمیشه که همه امکانات مال پایتخت باشه :icon_arro

Behrooz_S
31 December 2009, 12:31 AM
آقا فرزاد ما مخلصیم
صبر میکنم تا بالاخره شما در تصمیم خرید آوانته مصمم بشید بعد میتونم لاستیکها را هدیه قبول کنم :icon_cool. اما خودمونیم نکنه اینا را میگید ما رو دعوت نکنید . بندگان خدا شهر .... اسمشون بد در رفته :icon_arro

VITO CORLEONE
31 December 2009, 11:08 AM

ما که دربست در خدمتیم واقعا خوشحال میشیم زیارتتون کنیم
یک سری هم به نمایندگی هیوندا کرمان بزنید ببینید از نمایندگی های تهران بهتره یا نه

mmamushy
31 December 2009, 12:14 PM

ای بابا خوب پاشو بیا شیراز هم فاله و هم تماشا دوقدم راه هم که بیشتر نیست(همش1000تا:icon_twis) بیا مهمون خودم:icon_cool
راستی اول از همه باید از فرزادshتشکر کنم:icon_excl بابت ادرس منم دیروز رفتم نیتروژن زدم انگار ماشین بی صداتر :icon_sad:شده حالا نمیدونم توهم زدم یا واقعا خوبه:icon_roll حالا دیشب خیلی حال ماشین گردی نداشتم امروز عصر میرم یه دوری بزنم خبرشو به بچه ها اعلام میکنم:icon_cool

farzad_Sh_2020
31 December 2009, 03:51 PM
ای بابا خوب پاشو بیا شیراز هم فاله و هم تماشا دوقدم راه هم که بیشتر نیست(همش1000تا:icon_twis) بیا مهمون خودم:icon_cool
راستی اول از همه باید از فرزادshتشکر کنم:icon_excl بابت ادرس منم دیروز رفتم نیتروژن زدم انگار ماشین بی صداتر :icon_sad:شده حالا نمیدونم توهم زدم یا واقعا خوبه:icon_roll حالا دیشب خیلی حال ماشین گردی نداشتم امروز عصر میرم یه دوری بزنم خبرشو به بچه ها اعلام میکنم:icon_cool

بابا از کیسه خلیفه میبخشی ؟ چیچی برای خودت مهمون دعوت میکنی ؟ :icon_conf

خوب میاد گازای نیتروژنمون رو تموم میکنه برای خودمون نمیمونه :icon_arro .

ببین اون لحظه اول که آدم انقدر توهم میزنه که فکر میکنه ماشین رو هوا پرواز میکنه چون به خودش تلقین میکنه . ولی خوب رازای بعدش تغییرات رو بهتر حس میکنی . امیدوارم راضی باشی .

راستی 2000 دادی دیگه ؟ به من گفت 2500 . گفتم چرا 2500 مگه چرخی 500 نیست . یکم توش موند و بعد گفت خوب من زاپاس هم حساب کردم :icon_mrgr . گفتم زاپاس نمیخوام 2000 دادم :icon_cool

mmamushy
1 January 2010, 05:26 PM
بابا از کیسه خلیفه میبخشی ؟ چیچی برای خودت مهمون دعوت میکنی ؟ :icon_conf

خوب میاد گازای نیتروژنمون رو تموم میکنه برای خودمون نمیمونه :icon_arro .

ببین اون لحظه اول که آدم انقدر توهم میزنه که فکر میکنه ماشین رو هوا پرواز میکنه چون به خودش تلقین میکنه . ولی خوب رازای بعدش تغییرات رو بهتر حس میکنی . امیدوارم راضی باشی .

راستی 2000 دادی دیگه ؟ به من گفت 2500 . گفتم چرا 2500 مگه چرخی 500 نیست . یکم توش موند و بعد گفت خوب من زاپاس هم حساب کردم :icon_mrgr . گفتم زاپاس نمیخوام 2000 دادم :icon_cool
:icon_ques:icon_ques:icon_ques:icon_ques:icon_ques :icon_ques:icon_ques:icon_mrgr:icon_mrgr:icon_twis :icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_roll:icon_roll :icon_roll:icon_roll:icon_roll
بابا کیسه خلیفم کجا بود اگه کیسه داشتم که الان اینجا نبودم :icon_neut
اخه میدونی چیه من چند سال شهرشون بودم از بس دود خوردم اومدم شهر گل و بلبل خودمون :icon_mrgr
اره همون 2000تومن گرفت ولی یه حسی بهم میگه که انگار چسبندگی لاستیکای ماشین بیشتر شده وقتی گاز میچسبونی الکی تیک نمیخوره:icon_sad:
راستی واسه من فشار ماشین رو جلو32 و عقب35 زد فک کنم خیلی زیاده واسه ماشینت چندتا زد؟

mmd791
2 January 2010, 02:21 AM

سلام

یه سولوشن... زنگ بزنیم به همین فروشنده های خوده دستگاه بپرسیم توی تهران به کی و کجا پمپ فروختن ؟!!
آدرس میگیریم میریم پیشش... نه ؟ :icon_cool

Behrooz_S
2 January 2010, 04:29 AM
سلام

یه سولوشن... زنگ بزنیم به همین فروشنده های خوده دستگاه بپرسیم توی تهران به کی و کجا پمپ فروختن ؟!!
آدرس میگیریم میریم پیشش... نه ؟ :icon_cool

من هم زنگ زدم ولی طرف به من میگه ما اسرار مشتریهامون را نمیتونیم به کسی بگیم :icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis :icon_bigg انگار فرمول رمز گاوصندوق طلافروشیه. واقعا رازنگهداریشون منو کشته :icon_bigg. خلاصه شما هم یک سعی بکن
شماره هاشون را هم با یک سرج تو گوگل 10 تایی میاره. نهایتا یکی به من گفت اصلا برید جاده ساوه جایی که برای ماشینهای سنگین باد میزنند ولی تا بیام برم جاده ساوه و بگردم پیداش کنم میرم شیراز پیش دوستان (همون 1000 تا سرراست تره) :icon_cool شما هم بپرس من هم دوباره پیگیر میشم.

amin.405
2 January 2010, 01:17 PM
من که نظرم این که اگه شده حتی یه زیر پله اجاره کنیم:icon_razz و خودمون پمپش رو بخریم و بریم تو کارش .:icon_mrgr
یه تبلیغات گسترده ای هم انجام بدیم ....اگه همه اطلاع پیدا کنن کلی میگیره...:icon_arro

farzad_Sh_2020
2 January 2010, 01:23 PM
من که نظرم این که اگه شده حتی یه زیر پله اجاره کنیم:icon_razz و خودمون پمپش رو بخریم و بریم تو کارش .:icon_mrgr
یه تبلیغات گسترده ای هم انجام بدیم ....اگه همه اطلاع پیدا کنن کلی میگیره...:icon_arro

دوست عزیز پمپ نمیخواد . همه تهرانیا اگر واقعاً میخواید پول بذارید رو هم یک کپسول نیتروژن بیمارستانی بگیرید (امانی نه اینکه بخرید ) . سرش بجای لوله معمولی شیلنگ تنظیم باد ماشین بذارید . اینجا که اینجوری بود . فشارش هم خیلی زیاد بود .وقتی هم همه استفاده کردین دیگه برین کپسول خالی رو برگردونید . همین :icon_cool

firstfreelove
3 January 2010, 12:03 AM
بچه ها گذرتون اگه به شمال خورد ، توي رشت زياده ، باور كنيد راهي نيست فقط 320 تا تازه هوا هم توپپپه ، بهاريه بهاري.فقط ترافيكش 2 تا سور زده به تهران.:icon_cry:

natsihit
3 January 2010, 01:27 AM
تهران پایین تر از میدون نبنیاد یه بار من رفتم تنضیم باد یارو گفت نیتروژن میزنم چرخی 2 تومن فکر کنم.
من فکر کردم داره مسخره بازی در میاره. ولی مثله اینکه جدی بود.
یه سر بزنید خبرشو به من هم بدید.

pedram_viper
3 January 2010, 01:57 AM
به نظرتون من باد چرخه آزرا رو گاز نیتروژن بکنم؟
واسه این پرسیدم که کسی توی صفحه های قبل در مرده عملکردشون با وزنه سنگین چیزی نگفته بود!

Behrooz_S
3 January 2010, 04:17 AM
به نظرتون من باد چرخه آزرا رو گاز نیتروژن بکنم؟
واسه این پرسیدم که کسی توی صفحه های قبل در مرده عملکردشون با وزنه سنگین چیزی نگفته بود!

در مورد وزن سنگین که اساسا نیتروژن را سالها است که برای کامیون و اتوبوسهای بین شهری استفاده میکنند و برای سواری گویا تازه پمپهاش را آوردند.

firstfreelove
17 February 2010, 05:28 PM
چند وقت پيش توي جاده بودم كه لاستيكم يه پنچري كوچيك پيدا كرد و باد كم كردو مجبور شدم روي باد نيتروژن كمي هوا بزنم .بعد كه برگشتم رفتم براي اينكه مجددا باد چرخ رو عوض كنم . ديدم يه سيستم جديد آورده كه اول كاملا هواي داخل چرخ رو تخليه ميكه جوري كه تاير ميچسبه به رينگ (البته تا اونجا تخليه ميكنه كه لبه هاي تاير از رينگ جدا نشه ) و بعد شير تخليه رو ميبنده و گارانت نيتروژن رو باز ميكنه و مجددا با نيتروژن پرش ميكنه ، منم ديدم اينجوريه باد هر 4 تا چرخ رو عوض كردم . و به اين نتيجه رسيدم كه ، اينكه ميگن هرچي خلوص نيتروژن بيشتر باشه عملكردش بهتره كاملا صحيحه ، چون واقعا احساس ميكنم ماشين نرم تر شد.

mohammad1983
9 March 2010, 11:51 PM
من هم از این نیتروژن استفاده کردم و واقعا تاثیرش ملموس بود.
کوبیدن لاستیک ها به جاده نرم شده و در هنگام عبور از جاهای خشن صدای لاستیک حسابی بم شده.
طرف میگفت این دستگاه رو ما 3 سال پیش 8 میلیون خریدیم اما اون موقع مشتری خاص خودش رو داشت ولی الان دیگه هر کسی میاد لاستیک عوض میکنه از این گاز پر میکنه.

gigitall
10 March 2010, 12:25 AM
تهران پایین تر از میدون نبنیاد یه بار من رفتم تنضیم باد یارو گفت نیتروژن میزنم چرخی 2 تومن فکر کنم.
من فکر کردم داره مسخره بازی در میاره. ولی مثله اینکه جدی بود.
یه سر بزنید خبرشو به من هم بدید.
با سلام خدمت دوستان عزيزم
واقعا كسي نيست توي تهران باد نيتروژن زده باشه؟:icon_twis
آدرس نوبنياده دقيقا كجا هست؟

gigitall
11 March 2010, 12:51 AM
با سلام
خيلي جالبه
البته اينو خدمت دوستان تهراني عرض مي كنم.
امروز همه جارو گشتم.
هيچ جا خبري از گاز نيتروژن نبود كه نبود كه نبود و....
آقا اگه ما بخوايم بيايم شيراز يا كرمان ,گفتيد بيايم منزل كي مزاحم شيم؟

hamid_xdd
12 March 2010, 03:16 PM
چند وقت پيش توي جاده بودم كه لاستيكم يه پنچري كوچيك پيدا كرد و باد كم كردو مجبور شدم روي باد نيتروژن كمي هوا بزنم .بعد كه برگشتم رفتم براي اينكه مجددا باد چرخ رو عوض كنم . ديدم يه سيستم جديد آورده كه اول كاملا هواي داخل چرخ رو تخليه ميكه جوري كه تاير ميچسبه به رينگ (البته تا اونجا تخليه ميكنه كه لبه هاي تاير از رينگ جدا نشه ) و بعد شير تخليه رو ميبنده و گارانت نيتروژن رو باز ميكنه و مجددا با نيتروژن پرش ميكنه ، منم ديدم اينجوريه باد هر 4 تا چرخ رو عوض كردم . و به اين نتيجه رسيدم كه ، اينكه ميگن هرچي خلوص نيتروژن بيشتر باشه عملكردش بهتره كاملا صحيحه ، چون واقعا احساس ميكنم ماشين نرم تر شد.
سلام دوست عزيز اين همون جايكه آدرسشو دادي روبروي هلال احمر؟ اگه همونجاست من هرچي تو Google Map گشتم ميدان فرزانه پيدا نكردم. من از شهسوار بايد بيام. ميتونم خواهش كنم آدرسو كمي دقيقتر بدين كه من بتونم پيداش كنم؟ لطف بزرگي مي كنين

diyukis
13 March 2010, 11:53 PM
منم همین امروز رفتم گاز زدم.پمپ گاز cng نرفتماااا.منظورم گاز نیتروژنه.منم حس می کنم صدا توی آسفالتهای زبر و خشن خیلی کم شده.کمتر توی دست انداز به جلوبندی ضربه میزنه و البته شتاب و ترمز گیری و مصرف سوختو هنوز چک نکردم.اما در کل به نظرم می ارزه.چون 5000 پولی نیست.

moje90
14 March 2010, 03:16 PM
منم همین امروز رفتم گاز زدم.پمپ گاز cng نرفتماااا.منظورم گاز نیتروژنه.منم حس می کنم صدا توی آسفالتهای زبر و خشن خیلی کم شده.کمتر توی دست انداز به جلوبندی ضربه میزنه و البته شتاب و ترمز گیری و مصرف سوختو هنوز چک نکردم.اما در کل به نظرم می ارزه.چون 5000 پولی نیست.
ببخشید تهران گاز نیتروژن زدید یا شهر دیگه؟؟؟چون تو شهر ما شیراز من هنوز ندیدم :icon_sad:

Validator
15 March 2010, 12:23 PM
ظاهرا تو تهران هم عمومیت پیدا نکرده!؟

Farbod.E
20 May 2010, 09:06 AM
دوستان گرامی درود :
همواره پیگیر مطالب آموزنده و ارزشمند شما عزیزان در این تاپیک بودم . نکته جالب توجه برایم این بود که هیچ مکانی را در تهران جهت پرکردن باد لاستیک با گاز نیتروژن نیافتم . دیروز اتفاقی هنگام عبور از خیابان چشمم به مغازه ای افتاد که حدس زدم شاید برای شما عزیزان جالب باشد . لذا ضمن تهیه عکس از سردر این مغازه آدرس آن را در اختیار شما بزرگواران قرار میدهم . در صورت نیاز میتوانید مراجعه نمایید :

http://vzz.ir/files/v36aju6nkxgozxhdocaw_thumb.jpg (http://vzz.ir/viewer.php?file=v36aju6nkxgozxhdocaw.jpg)

آدرس فروشگاه مذکور :
خیابان آزادی - خیابان خوش - نبش خیابان نیایش.

طبق گفته مغازه دار قیمت پرکردن چهار چرخ حدود 5000 تومان میباشد

با سپاس

gigitall
1 June 2010, 11:14 AM
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
بالاخره توي تهران جايي رو پيدا كردم كه باد نيتروژن داره.:icon_mrgr
دستگاهشو 10 روزه گرفته.من خودم امروز چهار تا چرخو از باد با هواي فشرده تخليه و با اين دستگاه مجددا از باد با ساختار نيتروژن پر كردم.ازش تعريف نميكنم تا خودتون امتحان كنيد و تجربه اش رو كسب كنيد.:icon_sad:
به دوستاني كه اهل اين قبيل كارا نيستند هم توصيه مي كنم حداقل يك بار امتحان كنند.
(البته به خدا مغازش ماله بابام نيست:icon_arro)
با تشكر:icon_neut
http://rapidshare.com/files/393914661/nitro.jpg.html
http://www.iimmgg.com/image/4d735c48c7d58c26d5526ca13acc033c

PAYAM
1 June 2010, 11:21 AM
آدرس مغازه + هزینه‌ش رو هم بفرمایید.

amingzj
1 June 2010, 11:37 AM
آدرس مغازه + هزینه‌ش رو هم بفرمایید.
توی عکسی که گذاشتند ادرس مغازه و شماره تلفنش هست
فقط میمونه قیمت .

achachi
1 June 2010, 01:10 PM
اینجا هم انجام میدن :

ميدان هروي ، بلوار گلزار ، خيابان 14 ، پلاك 45

22978652

قیمت فکر کنم 10000 تومن

gigitall
1 June 2010, 01:57 PM
بله قيمت هم ميگم:

10000 تومان

آدرس:سيدخندان - خواجه عبدالله انصاري - ابوذر غفاري جنوبي - مقابل كلانتري 120 - پلاك 20.

اگر بخوام آدرس سر راست تر بدم :اتوبان رسالت - از سمت شرق به غرب - زير پل سيد خندان - اولين خيابون سمت راست - ميشه خيابون ابوذر غفاري - داخل اين خيابون كه بشيد - 100 متر جلوتر دست چپ - بالاي مغازه نوشته خندان طاير
البته آدرس در عكس موجوده ولي گفتم شايد ناخوانا باشه دوباره نوشتم.

Farbod.E
1 June 2010, 09:42 PM
البته در صفحه قبل همین تاپیک بنده جایی را معرفی کرده بودم . قیمت هم 5 هزار تومان !!!
http://www.phalls.com/showthread.php?t=56284&page=5

Ali66666
7 June 2010, 01:05 PM
با سلام
من كه تندر 90 صفر دارم و حدود 500 كيلومتر با ان رانندگي كردم، دو روز پيش در شمال كشور باد لاستيك را با نيتروژن عوض كردم بعد از انجام اين كار:
لاستيك نرم‌تر شد
به صورت محسوسي بعد از 300 كيلومتر رانندگي كماكان لاستيك سرد بود
فشار نيتروژن را 28 تنظيم كرد و گفت 2 درجه از هواي معمولي بايد كمتر باشه تا نكوبه
در مجموع حتي اگر به خاطر همين سرد بودن لاستيك كه باعث افزايش عمر ان و كاهش خطر پنچري مي باشد نيز ارزشمند است.

farzad_Sh_2020
7 June 2010, 01:54 PM
من مدتی پیش یکی از لاستیکام که به دلیل نا معلومی (احتمالاً پنچری بسیار ریز ) باد کم میکنه رو مجبور شدم باد معمولی بذارم روش . در سفرها وقتی دست میذارم روی لاستیک واقعاً تفاوت دما با دیگر لاستیک ها احساس میشه . موفق باشید

arashmaziar
26 June 2010, 08:02 PM
بله قيمت هم ميگم:

10000 تومان

آدرس:سيدخندان - خواجه عبدالله انصاري - ابوذر غفاري جنوبي - مقابل كلانتري 120 - پلاك 20.

اگر بخوام آدرس سر راست تر بدم :اتوبان رسالت - از سمت شرق به غرب - زير پل سيد خندان - اولين خيابون سمت راست - ميشه خيابون ابوذر غفاري - داخل اين خيابون كه بشيد - 100 متر جلوتر دست چپ - بالاي مغازه نوشته خندان طاير
البته آدرس در عكس موجوده ولي گفتم شايد ناخوانا باشه دوباره نوشتم.

این 10 هزار تومن همراه با بالانس هست یا فقط هزینه پر کردن لاستیکها با گاز نیتروژنه؟

M.D.
27 June 2010, 09:14 AM
دوستان گرامی درود :
همواره پیگیر مطالب آموزنده و ارزشمند شما عزیزان در این تاپیک بودم . نکته جالب توجه برایم این بود که هیچ مکانی را در تهران جهت پرکردن باد لاستیک با گاز نیتروژن نیافتم . دیروز اتفاقی هنگام عبور از خیابان چشمم به مغازه ای افتاد که حدس زدم شاید برای شما عزیزان جالب باشد . لذا ضمن تهیه عکس از سردر این مغازه آدرس آن را در اختیار شما بزرگواران قرار میدهم . در صورت نیاز میتوانید مراجعه نمایید :

http://vzz.ir/files/v36aju6nkxgozxhdocaw_thumb.jpg (http://vzz.ir/viewer.php?file=v36aju6nkxgozxhdocaw.jpg)

آدرس فروشگاه مذکور :

با سپاس

منم همین جایی که این دوستمون آدرس دادن باد چهار چرخ رو عوض کردم 5000 تومن.
اول باد رو خالی کرد بعد دستگاه رو وصل کرد و ته باد رو کشید که لاستیک هم کمی جمع شد و بعد خودش اتومات نیتروژن زد فشار رو هم با همون دستگاه تنظیم کرده بود که فکر کنم 32 بود.
به نظرم نسبت به قبل صدای لاستیکها روی آسفالت یا چاله چوله های کوچیک کم شده.

rza_bgy
27 June 2010, 10:30 AM
من هم از نیتروژن استفاده کردم، با توجه به خشکی زیاد لاستیک ها میتونم بگم چند درصدی از صدای لاستیکا کم شده(شاید 10%)،

نکته دیگه تغییر صدای لاستیک هاست(نه کم شدنش)، صدا روی آسفالت نرم ، بم تر شده نسبت به قبل(شاید بهمین دلیل نسبت به صدای زیر کمتر به داخل اتاق نفوذ میکنه و احساس میکنیم صدا کمتر شده)
روی آسفالت دونه درشت، من تغییر صدای محسوسی متوجه نشدم،

در مورد نرم تر شدن بازم نمیتونم بیشتر از 10% بهبود نظر بدم(اگه 5 تاش بخاطر تلقین نباشه:icon_surp)

farzad_Sh_2020
27 June 2010, 10:42 AM
دوستان عزیز من فکر کنم فشار 32 خیلی زیاد باشه . حتی شیراز من دیدم روی 35 میذاره که من خودم به 30 کاهش دادم . موفق باشید

gigitall
27 June 2010, 11:36 AM
این 10 هزار تومن همراه با بالانس هست یا فقط هزینه پر کردن لاستیکها با گاز نیتروژنه؟

با سلام دوست عزيز
نه خير اين 10000 تومان فقط هزينه باد مي باشد.
البته لازم به ذكر كه با تخليه باد لاستيك ها نيازي به بالانس نيست.:icon_cool

arashmaziar
29 June 2010, 05:05 PM
منم امروز رفتم برای لاستیک بریجستون اندونزی پراید باد نیتروژن زدم
همینجا که تقاطع خیابان خوش آدرسش رو دوست گرامی نوشته بود
4 چرخ 5 هزار تومن
سوزن چرخ ها رو در آورد ماشین خوابید زمین روی لاستیک ها بعد دونه دونه رو باد کرد و پولش رو گرفت
به نظرم خیلی تمیز کار نکرد و بی دقت بود , واسه من 30 تا باد زد
خیلی تغییری حس نکردم شاید بشه گفت 5 درصد نرم شده و نغییری هم توی حرارت لاستیکها حس نکردم

amahdavi2004
29 June 2010, 05:55 PM
آيا خالي كردن باد لاستيكها با سوزن كافي است؟ چون من از چند جا كه پرسيدم با اين روش باد لاستيك را خالي مي كردند و با مكش مابقي باد را تخليه نمي كردند.

arashmaziar
29 June 2010, 11:09 PM
دقیقا منم همین فکر رو میکنم
با توجه به پست هایی که داده شد از قرار معلوم میزان خلوص نیتروژن داخل لاستیک بسیار مهمه و خوب هوای باقیمونده توی لاستیکها باعث ایجاد ناخالصی توی نیتروژن میشه و به نظرم باد باقیمونده کم هم نیست و باید تخلیه بشه حالا از دوستان هر کسی میدونه کجا باد رو کامل تخلیه میکنند ممنون میشم به ما هم اطلاع بده

persia19191980
29 June 2010, 11:21 PM
باید زیر ماشین جک بزنه
بعد با وکیوم باد ماشین رو کاملا خالی کنه
بعد نیتروژن بزنه غیراز این بدرد نمیخوره
اگه باد لاستیکارو بدون جک زدن خالی کرده مطمئنا به لاستیک فشار اومده
مخصوصا اگه 4 چرخش رو با هم اینکارو کرده باشه

arvin1
29 June 2010, 11:26 PM
برای تندر فشار نیترو رو چند باشه بهتره ؟

arashmaziar
30 June 2010, 06:22 PM
باید زیر ماشین جک بزنه
بعد با وکیوم باد ماشین رو کاملا خالی کنه
بعد نیتروژن بزنه غیراز این بدرد نمیخوره
اگه باد لاستیکارو بدون جک زدن خالی کرده مطمئنا به لاستیک فشار اومده
مخصوصا اگه 4 چرخش رو با هم اینکارو کرده باشه
یه نظر منم حرف شما درسته و این آقا کم کای کرده ممنون از پاسخ شما

osmaan
3 July 2010, 11:24 AM
سلام دوستان گاز نیتروژن برای لاستیک خطر نداره؟ فکر کنم جزو گاز هایی هست که مشتعل میشه درسته؟

tower-crane
3 July 2010, 11:35 AM
سلام دوستان گاز نیتروژن برای لاستیک خطر نداره؟ فکر کنم جزو گاز هایی هست که مشتعل میشه درسته؟

نه دوست عزیز اگه اینطوری بود با یه جرقه همه جو کره زمین منفجر میشد :icon_arro
نیتروژن گاز نجیب هست و 4/5 هوایی که تنمفس میکنی نیتروژنه

mehran_tavakoli
3 July 2010, 12:16 PM
سلام...به سوال:
آپارتی ها هم انجام میدن ؟ یا جاهای خاص؟

M.D.
3 July 2010, 12:18 PM
من فکر میکنم دوستان گاز نیتروژن که در لاستیک میزنند با "نیترو" که در تیونینگ موتور استفاده میشه اشتباه میگیرند که در مورد خطر گاز نیتروژن میپرسن.
نیترو یا نایتروس اکساید یک نوع افزودنی سوخت است که از دو اتم نیترون و یک اتم اکسیژن تشکیل شده که درصد حجمی اکسیژن در نایتروس اکساید بیشتر از حجم آن درهوای جو زمین است و باعث احتراق بهتر و قویتر و ... میشه که در اینترنت به راحتی میشه مطالب بیشتری در موردش پیدا کرد.

kssa
3 July 2010, 11:52 PM
دوستان عزیز

در مورد نیتروژن یا ازت لازمه چند مورد رو بعرض برسونم.
این ژنراتورهای تولید ازت 7 سال هست که وارد بازار دنیا شده البته بصورت نیمه صنعتی و تجاری(قابل حمل) که با فیتراسیون هوا و جدا کردن تمامی مشتقات به غیر از ازت به خلوص 95 تا 99% میتونند برسند.
قبلا این روش به صورت تمام صنعتی در کارخانه جات بزرگ تولید میشد که ازت بصورت کپسول های بزرگ برای مصرف عرضه میشد.
این دستگاه ها از مرغوب ترینشون که وارد ایران شد بنام دومنیک هانتر انگلیسی و تا به امروز که انواع چینی اون هم وارد شده. مرغوبیت دستگاه تولید ازت مهمترین عامل هست .که البته تعیین کننده خلوص گاز هم میباشد.
دوم اینکه اگر لاستیک وکیوم بشه که چه بهتر ولی در عمل تخلیه بادی که دارای 30psi فشار میباشد در نهایت بعد از تخلیه فکر نکنم به عدد 1psi هم برسد بنابراین اگر گاز ازت شما واقعا با درجه خلوص بالا باشه این مقدار هوای باقیمانده در عمل تاثیری در کاهش خاصیت های ازت نخواهد داشت.

نتجه اینکه سعی کنید نسبت به کیفیت ازت مورد استفاده اطمینان حاصل نمایید تا به نتیجه دلخواه دست یابید.

یکی از دوستان در شمال کشور این کار رو کرده بود با قیمت 2500 تومان برای 4 چرخ با دستگاه مولد چینی که تاثیر انچنانی نداشت ولی همون گاز با خلوص بالا در تهران که مورد استفاده قرار گرفت به گفته خودش به تفاوت از زمین تا اسمان رسید.

من امروز این کار رو برای ریو بصورت عادی انجام دادم و 10000 توان هم پیاده شدم ولی کلا بسیار راضی هستم چه به لحاظ چسبندگی چه به لحاظ نرمی بخصوص برای سرنشینان عقب.

موفق باشید.

osmaan
5 July 2010, 08:25 PM
میشه فواید این کار رو بگید؟

tower-crane
5 July 2010, 08:32 PM

فايده اي نداره تنها فايده اينه كه شما پست هاي قبل رو زحمت نميكشي بخوني
تيتر تاپيك رو مي خوني پست مي زني!!!!:icon_mad:

boyboy72000
5 July 2010, 08:32 PM
دوستان عزیز
...

من امروز این کار رو برای ریو بصورت عادی انجام دادم و 10000 توان هم پیاده شدم ولی کلا بسیار راضی هستم چه به لحاظ چسبندگی چه به لحاظ نرمی بخصوص برای سرنشینان عقب.

موفق باشید.

میشه بگید کجا رفتید ؟؟

tower-crane
5 July 2010, 08:35 PM

پست هاي قبل رو بخون صفحه 7 عجب سوالي مي پرسي!!!
:ops:

kssa
5 July 2010, 09:02 PM
میشه بگید کجا رفتید ؟؟

دوست عزیز

من اختیاریه جنوبی بعد از پارک یک لاستیک اسپرت فروشیه اونجا زدم.

موفق باشید

Validator
6 July 2010, 08:16 AM
سلام به دوستان:
ظاهرا داره از نیتروژن، استقبال میشه چون دو جای دیگه رو دیدم که این کار رو انجام میدند:
- خیابان آزادی، از یادگار امام به سمت میدان آزادی، کمی قبل از دانشگاه صنعتی شریف، آپاراتی نیکوکار، با تابلوی تبلیغاتی باد سرد.
- خیابان رودکی شمالی، بعد از سه راه و نرسیده به خیابان پرچم، مغازه رینگ و لاستیک سمت چپ خیابان.

osmaan
12 July 2010, 02:30 PM
سلام
کسی میدونه تو گرگان کی این کار رو انجام میده؟ و اینکه با وکیوم تخلیه و با پمپ تزریق میکنه یا نه؟

osmaan
12 July 2010, 02:53 PM
سلام
یه مطلبی که اول تاپیک ذکر شد ولی کسی تاییدش نکرد و اصلا بحث نشد تاثیر نیتروژن تو کاهش مصرف هست میخواستم بدونم که واقعا تاثیر داره یا نه؟

shervin_bamaze
12 July 2010, 03:00 PM
اگی سبک بکنه یعنی داره دیگه

mehran_tavakoli
12 July 2010, 06:36 PM
سلام...
دوستان در شهر اصفهان کسی میدونه کجا نیتروژن میزنن؟!؟!

tower-crane
12 July 2010, 06:42 PM
لطف كنيد اگه تبريز هم جايي سراغ دارين بگين

osmaan
14 July 2010, 06:54 AM
دوستان میگم ما با این کار باعث میشیم لاستیک نرم تر و ماشین هم نرمتر بشه به نظرتون با این کار باعث اصطحکاک بیشتر با زمین نمیشه و متعاقبا مصرف سوخت بیشتر؟

mohammad1983
14 July 2010, 01:55 PM
اصلا اصل این کار باعث میشه مصرف پایین بیاد و من خودم به شخصه کاهش مصرف محسوس بوده برام.

arashmaziar
15 July 2010, 11:23 AM
من برای بار دوم در امسال با ماشینم رفتم ارمنستان و جالب بود با وجود اینکه اینبار ماشین سنگین تر بود ولی نرمی اون عجیب معلوم بود و همه دوستان توی ماشین میگفتن واقعا ماشین نرم تر شده و توی مسافت زیاد با وجود وزن زیادتر مصرف هم کمتر شده بود
من راستش ماشینم فرقی که با دفعه اول داشت فقط زدن گاز نیتروژن بود حالا برام جالب بود اینقدر تفاوت کرده

hosseinabd
15 July 2010, 02:53 PM
دوستانی اصفهانی لطفا اگر آدرسی از اصفهان دارند اینجا بزارند.
عزیزان شیرازی بخصوص آقا فرزاد گل اگر ادرسی در سیراز سراغ دارند برای اینکار لطفا به من اطلاع بدند.

Amir_mi2002
17 July 2010, 02:22 PM
در جواب دوست عزیزی که پرسیده تو تبریز کجا نیتروژن می زنن باید عرض کنم که 500 متر بالاتر از هتل مرمر به طرف تهران سمت راست میزان فرمان محمد این کار رو انجام می ده و واسه هر حلقه هم دو تومن می گیره

tower-crane
17 July 2010, 03:22 PM
در جواب دوست عزیزی که پرسیده تو تبریز کجا نیتروژن می زنن باید عرض کنم که 500 متر بالاتر از هتل مرمر به طرف تهران سمت راست میزان فرمان محمد این کار رو انجام می ده و واسه هر حلقه هم دو تومن می گیره

مرسي. شما انجام دادي؟ با وكيوم تخليه مي كنه؟؟؟

Amir_mi2002
18 July 2010, 09:10 PM
بله من انجام دادم
نه بابا والو رو باز می کنه تا هواش خالی شه بعدش نیتروژن می زنه
کارش هم خوبه
ولی به نظره من ماشینم تفاوت محسوسی نکرده حالا شما هم امتحان کن ببین چه جوری میشه!

kssa
21 July 2010, 01:27 PM
دوستان عزیز

لطفا کسانی که در جاهای مختلف خصوصا تهران از این گاز استفاده کرده اند و تغییرات بوجود امده محسوسی ملاحظه کردند ادرس ان را در اختیار سایر دوستان قرار دهند.
چون اینطور که مشخصه هنوز موضوع جا نیوفتاده سو استفاده شروع شده است.حال یا به لحاظ خلوص و یا کم فروشی گاز !!!

موفق باشید

arman 321
21 July 2010, 10:54 PM
دوستان گرامی درود :

آدرس فروشگاه مذکور :

با سپاس

با سلام خدمت دوستان
منهم امروز رفتم به همین آدرس ولاستیک ها رو نیتروژن زدم همراه با وکیوم که تغیر بنظر من چون سایز لاستیکم با فابریک خیلی اختلاف داشت محسوس بود.
قیمت هم همون 5000 اگه بعد یه مدتی هم فشار کم بشه میتونید برایه تنظیم مراجعه کنید که تنظیم رو 1000 فرمودن برایه 4 چرخ.

یه مورد دیگه هم درمورد مغازه ای که تو هروی هست اینکه وکیوم نمیکنه وفقط سوزن والف رو باز میکنه و بعد نیتروژن میزنه در ضمن درجه هم آنالوگ بود که خیلی جالب نبود و بنظرم دقیق هم نبود قیمت هم 10000 بود.

ATOS
22 July 2010, 12:59 AM
با سلام خدمت دوستان
منهم امروز رفتم به همین آدرس ولاستیک ها رو نیتروژن زدم همراه با وکیوم که تغیر بنظر من چون سایز لاستیکم با فابریک خیلی اختلاف داشت محسوس بود.
قیمت هم همون 5000 اگه بعد یه مدتی هم فشار کم بشه میتونید برایه تنظیم مراجعه کنید که تنظیم رو 1000 فرمودن برایه 4 چرخ.

یه مورد دیگه هم درمورد مغازه ای که تو هروی هست اینکه وکیوم نمیکنه وفقط سوزن والف رو باز میکنه و بعد نیتروژن میزنه در ضمن درجه هم آنالوگ بود که خیلی جالب نبود و بنظرم دقیق هم نبود قیمت هم 10000 بود.
یعنی ایشون با درجه دیجیتال تنظیم کرد؟

kssa
22 July 2010, 01:08 AM
با سلام خدمت دوستان

دوست عزیز

متشکر از اطلاع رسانی شما
من یکی از اتومبیل ها رو انجا خواهم برد و نتیجه را به اطلاع دوستان خواهم رساند.

موفق باشید.

پ.ن.

کلا به درجه اپاراتیها نمیشه اطمینان کرد بهتره خودتان درجه کالیبره که به دقت ان اطمینان دارید همراه داشته باشید.

arman 321
22 July 2010, 01:43 AM
یعنی ایشون با درجه دیجیتال تنظیم کرد؟

بله درسته.

دوست عزیز

متشکر از اطلاع رسانی شما
من یکی از اتومبیل ها رو انجا خواهم برد و نتیجه را به اطلاع دوستان خواهم رساند.

موفق باشید.

پ.ن.

کلا به درجه اپاراتیها نمیشه اطمینان کرد بهتره خودتان درجه کالیبره که به دقت ان اطمینان دارید همراه داشته باشید.

یه موضوعی رو برایه اینکه ابهامی پیش نیاد بگم که دستگاه میدان هروی اصلا مشخض نبود یه شلنگ بود که سر راهش درجه آنالوگ داشت ولی دستگاه اژادی بطور کامل تویه دید بود و درجه رویه خود دستگاه و بصورت دیحیتالی بود که رویه 30 تنظیم کرده بود و دکمه auto رو میزد ابتدا لاستیک هواش خارج میشد ووکیوم میشد سپس نیتروژن تا درجه مورد نظر تزریق میشد وبعد از رسیدن به 30 بطور اتومات قطع میکرد و آلارم میزد که شلنگ رو جدا کنین.

در مورد درجه هم با شما موافقم بلافاصله بعد از اینکه از مغازه خارج شدم درجه زدم دیدم همون 30هست.

QashQai
24 July 2010, 12:20 AM
سلام:

من بعد از کلی مطالعه به دلایلی به نیتروژن رضایت دادم. نزدیک دانشگاه شریف. اولا چرخ ها رو خالی کرد همینجور رو زمین منم هیچی نگفتم بعد اصرار داشت 28 تا بزنه. اگر بیشتر بزنه ماشین میکوبه من کلی براش توضیح دادم با پمپ خودم 32 تا جلو و 30 تا عقب میزنم اگر قرار بر این باشه گاز نیتروژن باعث نرمی ماشین بشه باید با همین شرایط مشابه خودش رو نشون بده . تا زیر بار رفت و 4 چرخ رو 30 تا زد نمیدونم این بابا چه حسابی باز کرده بود که معتقد بود گاز نیتروژن باید رو 28 باشه تا نرمی ماشین خودش رو نشون بده غافل از اینکه من که دارم باهاش صحبت میکنم تا " بابا نان داد" یه چیزایی خوندم " :)

به لحاظ نرمی هیچ تفاوتی ندیدم. هنوز فرصت تست بیشتری پیدا نکردم. البته مجدد با آدرسی که دوستان دیگه دادن باز هم تست میکنم تا جای هیچ شکی باقی نمونه

موفق باشید

Danial_4139
24 July 2010, 02:38 AM
الان داشتم یه فرام خارجی رو میخوندم دیدم داخلش راجب این بحث کرده بودن و اخر هم به این نتیجه رسیده بودن این روش فقط روی لاستیک های مخصوص ریس جواب میده و روی لاستیک های عادی به اون صورت تاثیری نداره ، یه کاربر هم از فردی که متخصص بود تو این زمینه پرسیده بود که با این روش چقدر دمای لاستیک کم میشه و اون فرد در جواب گفته بود عمومآ تصور بر این هست که گاز داخل لاستیک باعث بالا رفتن دمای لاستیک میشه ولی در واقع حرارت ترمز و سطح آسفالت باعث تغییر دمای لاستیک میشه و گاز داخل لاستیک به اون صورت تاثیری روی دمای خود لاستیک نداره .

جالبه قیمتی که تو اوپا برای پر کردن لاستیک یه خودروی سواری اعلام کرده بودن 5 تا 10 یورو به ازای هر لاستیک بود که فکر کنم تو ایران این مبلغ برای هر لاستیک کمتر از 1 یورو باشه البته با گازی که معلوم نیست چیه .

QashQai
27 July 2010, 02:24 AM
سلام:

دیروز فشار لاستیک های جلو رو از 30 به 32 افزایش دادم اندکی نرمی ماشین نسبت به زمانی که روی 30 با نیتروژن بود کمتر شد فرق خیلی خاصی با زمانی که از هوا برای پرکردن روی فشار 32 استفاده میکردم ندیدم. خیلی اطمینان ندارم فرقی هست یا نیست ولی هر چه باشد این موضوع برای من محسوس نبود.

در اینکه چرا جاهایی از نیتروژن استفاده میکنند دلایل منطقی هست. ولی میباید اولا نیاز آن باشد دوم آنکه با علم به عملکرد صحیح آن روی چرخ ها انتظار درستی از آن داشت.

فرضا در لاستیک های ماشین های ریس یا اینگونه که میگویند در فضا پیما ها ( جاهایی که نیاز هست ) از گاز نیتروژن استفاده میکنند.

من استفاده از گاز نیترو ژن در شرایطی دیگر رو دیدم. ظاهرا ملزم به استفاده از نیتروژن برای Accumulators هستند البته این توصیه API است و معمولا توصیه های API یک منطق محکمی هم پشت آن هست. حجم نیتروژن مورد استفاده در آن حالت به مراتب بیشتر از حجم مورد نیاز برای لاستیک ها خواهد بود و در آنجا تاثیراتی چون Reactive بودن اکسیژن. انقباظ و انبساط مجاز در برابر حرارت و همچنین ایمنی کار به لحاظ ماهیت گاز نیتروژن برای آنها ملموس خواهد بود.

اما در لاستیک ممکن است برای یک مصرف کننده این موارد یا دیده نشود یا هیچ وقت به آن محدوده مورد نیاز نرسد. اگر در نظر بگیریم که نیتروژن یک Inert, Non-Explosive Gas میباشد و جاییکه ماشین های ریس با سرعت های بالا در جه حرارت لاستیک در اثر شرایط سخت بالا خواهد رفت این احتمال هست به خاطر نیروی جنبشی کم نیتروژن، افزایش فشار درون لاستیک، حاصل شده از گرما، و متعاقبا افزایش نیروی جنبشی مولکول های گاز در محدوده پیش بینی طراحان و مهندسان فنی آن تیم باشد یا کلا تحت کنترل.

مسلما در فرمول 1 از ریزترین نکات هم نمیگذرند و همین چند در صد ممکن است نتیجه ای 0.2 ثانیه ( که با سرعت فرضی 300 کیلومتر میتواند فاصله ای معادل 16 متر باشد ) یک تیمی را برنده آن مسابقه کند. یا بعضی ها معتقد هستند گاز نیتروژن درون لاستیک پایداری بیشتر به لحاظ فشار دارد نسبت به زمانی که از هوای معمولی استفاده میکنید

به هر شکل میتوان ساعت ها روی این موضوع بحث کرد.

الان داشتم یه فرام خارجی رو میخوندم دیدم داخلش راجب این بحث کرده بودن و اخر هم به این نتیجه رسیده بودن این روش فقط روی لاستیک های مخصوص ریس جواب میده و روی لاستیک های عادی به اون صورت تاثیری نداره ، یه کاربر هم از فردی که متخصص بود تو این زمینه پرسیده بود که با این روش چقدر دمای لاستیک کم میشه و اون فرد در جواب گفته بود عمومآ تصور بر این هست که گاز داخل لاستیک باعث بالا رفتن دمای لاستیک میشه ولی در واقع حرارت ترمز و سطح آسفالت باعث تغییر دمای لاستیک میشه و گاز داخل لاستیک به اون صورت تاثیری روی دمای خود لاستیک نداره .

جالبه قیمتی که تو اوپا برای پر کردن لاستیک یه خودروی سواری اعلام کرده بودن 5 تا 10 یورو به ازای هر لاستیک بود که فکر کنم تو ایران این مبلغ برای هر لاستیک کمتر از 1 یورو باشه البته با گازی که معلوم نیست چیه .

من خیلی اطمینان ندارم صحبت این دوست خارجی مان درست باشد. هر چند که خیلی هم اطمینان ندارم چیزی که میگویم درست باشد :) صرفا اشاره به تاثیری که ممکن است باشد. بالاخره عوامل اصطکاک در آن شرایط هست.

مسلما ملکول های گاز ساکن ( قبل از حرکت ) درون لاستیک زمانی که لاستیک به آن سرعت به دور خود میچرخد هم میتواند باعث ایجاد حرارت شود یا با افزایش دما که مسلما نیروی جنبشی ملکول های گاز بیشتر میشود تاثیر اصطکاک هم بیشتر شود و خود باعث تشدید گرما. به عنوان مثال یک ماشین فرمول 1 با لاستیکی به ابعاد 380/55-13 اگر به سرعتی معادل 300 کیلومتر در ساعت برسد در هر ثانیه چرخ آن حدود 36 دور میچرخد. آیا یک مولکول گاز در آن لحظه با همین RPM در حال چرخش است یا ساکن؟ من نمیخوام بگم قطعا تاثیر گذار است فقط میخواهم اشاره کنم این موارد هست و تاثیر آن نیاز به بررسی خواهد داشت و مسلما من دانش و ابزار کافی این تست را ندارم و اینکه این تاثیر به چه میزان است؟ آیا برای یک رانندگی در شهر محسوس است؟

( با دقت به این موارد ) اصلا ما هیچ وقت به آن سقف نیاز استفاده از نیتروژن میرسیم یا خیر؟ مبحثی است جدا

من فکر میکنم اگر فرض کنیم گاز نیتروژن مورد استفاده کیفیت مطلوبی داشته باشد "شاید" مزیت هایی که بتوان برای یک مصرف کننده شهری در استفاده از گاز نیتروژن در نظر گرفت همان حذف اکسیژن هوا ( حتی به همین میزان کم ) بخاطر Reactive بودن یا احیانا عدم افت فشار لاستیک ها در استفاده از گاز نیتروژن در مدت زمانی بیشتر خواهد بود ( که به نوعی بی ارتباط به مصرف سوخت هم نخواهد بود) همین!

این مطالب الزاما درست نیست بررسی و نظر با شما و دوستان

موفق باشید

farzad_Sh_2020
27 July 2010, 09:52 AM
سلام
دوستان عزیز شما مطمئن باشید تاثیر داره ولی نسبت به مصرف شما . من چون سرعت بالایی در سفر ها میرم واقعاً لاستیک هام داغ میشدن . یکی از لاستیک هام یک پنچری ریز داره که هر ماه مجبورم باد بذارم روش . واقعاً اوون لاستیک خیلی داغ میشه نسبت به 3تای دیگه که نیتروژن هست . جالبه بدونید هفته پیش ماشین برده بودم تعمیرگاه دیده بود باد همون یکی کمه با اجازتون همه چرخ ها رو گذاشته بود روی 32 و نیتروژن دیگه بی نیتروژن :icon_arro
شنبه رفته بودم دانشگاه ظهر که بر میگشتم دقیقاً حس میکردم لاستیکام خمیری شدن و سبقت اتوبوسی که میگرفتم واقعاً ماشین حس لیز خوردن داشت و انگار رو ژله داشتم میرفتم . ولی با نیتروژن هیچ وقت این حس رو نداشتم . باید وقت کنم برم پنچری جلویی رو بگیرم و بعد باز نیتروژن بزنم . موفق باشید

kssa
27 July 2010, 10:18 AM
شنبه رفته بودم دانشگاه ظهر که بر میگشتم دقیقاً حس میکردم لاستیکام خمیری شدن و سبقت اتوبوسی که میگرفتم واقعاً ماشین حس لیز خوردن داشت و انگار رو ژله داشتم میرفتم . ولی با نیتروژن هیچ وقت این حس رو نداشتم . باید وقت کنم برم پنچری جلویی رو بگیرم و بعد باز نیتروژن بزنم . موفق باشید

دوست عزیز

قضیه لیز نخوردن یا به عبارتی چسبندگی بیشتر لاستیک (ازت دار)بر روی اسفالت مورد محسوسی است که من نیز به ان اعتقاد پیدا کردم.و با نظر شما کاملا موافقم.

امادر مورد کوبش در لاستیک های با ابعاد بزرگتر مثل لاستیک توسان یا لکسوس 350 این نرمی محسوس تر است تا لاستیک اتومبیل سواری.
من با ریو و توسان 2010 و لکسوس rx350 و ازرا تست کردم. در مورد سواری هم هرچی اتومبیل سنگینتر باشه قضیه نرمی اتومبیل و کوبش کمتر نمود بیشتری پیدا میکنه.

موفق باشید

n@vid
27 July 2010, 11:00 AM
من اينجا (http://www.straightdope.com/columns/read/2694/is-it-better-to-fill-your-tires-with-nitrogen-instead-of-air) و اينجا (http://www.popularmechanics.com/cars/how-to/repair-questions/4302788) و اينجا (http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=nitrogen-filled-tires-fuel-efficiency) خونده بودم که تنها مزيت استفاده از نيتروژن، ثبات بيشتر فشار باد لاستيک ها و عمر بيشتر آن است. با اين وجود از نيتروژن براي پژو 206 با لاستيک ميشلن 185/60 R14 با فشار 29 PSI استفاده کردم و ميتونم بگم که کله مطالبي که خونده بودم برام اثبات شد.
استفاده از نيتروژن هيچ تاثيري در نرمي، هندلينگ، ترمزگيري و مصرف سوخت ندارد.

farzad_Sh_2020
27 July 2010, 11:19 AM
من اينجا (http://www.straightdope.com/columns/read/2694/is-it-better-to-fill-your-tires-with-nitrogen-instead-of-air) و اينجا (http://www.popularmechanics.com/cars/how-to/repair-questions/4302788) و اينجا (http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=nitrogen-filled-tires-fuel-efficiency) خونده بودم که تنها مزيت استفاده از نيتروژن، ثبات بيشتر فشار باد لاستيک ها و عمر بيشتر آن است. با اين وجود از نيتروژن براي پژو 206 با لاستيک ميشلن 185/60 R14 با فشار 29 PSI استفاده کردم و ميتونم بگم که کله مطالبي که خونده بودم برام اثبات شد.

نوید جان شما چجوری نیتروژن برات زدن ؟
یک پیشنهاد برات دارم . شما 3 چرخ ماشین رو نیتروژن بزن و یکی از جلوها رو نزن . این برای تست دمای لاستیک

همین روزها که گرم هست قبل از نیتروژن زدن توی آفتاب برو بیرون و لاستیک ها که گرم شد یکم لایی بازی کن (یکم با فرمون بازی کن و حرکات تند انجام بده ) ببین چجوری هست .

بعد که نیتروژن زدی باز این حرکت رو انجام بده . البته من لاستیک هام 205/60/15 هست .

برای نرمی من حس کردم این نرمی رو . فکر کنم سیا هم که توی سراتو و ریو برد زد این حس رو داشت . البته باید ببریم جای جدیدی که وکیوم هم میکنه تا ببینیم چقدر فرق داره .
در کل من توی ترمزگیری ، هندلینگ خیلی زیاد ، دمای لاستیک، نرمی اثرش رو کاملاً قبول دارم و در مورد مصرف سوخت چون که رانندگی یکسانی ندارم نمیتونم نظری بدم . من بعضی وقت ها مصرفم 6.5 هست و گاهی اوقات 15 . جاده رو گفتما . نه شهر و جاده .
البته فکر کنم هرچی سایز لاستیک بزرگتر بشه تفاوتش بیشتر احساس میشه .
موفق باشی

n@vid
27 July 2010, 11:49 AM
نويد جان شما چجوري نيتروژن برات زدن ؟ ...

اول با مکش باد لاستيک رو به طور کامل خالي کرده و بعد با نيتروژن پرش کردند.

kssa
27 July 2010, 03:32 PM

نوید عزیز
چسبندگی رو میشه تو دل هندلینگ جا داد که با صحبت شما 100% مخالفم (با توجه به تست روی 10 تا اتومبیل مختلف) و مطمئنا در هندلینگ تاثیر مستقیم داره و اون هم اثرش تو ثبات بیشتر لاستیک و عدم غلطش در خصوصا پیچ ها کاملا محسوس میباشد (البته درصد نمودش در اتومبیل های مختلف متغیره)

در نرمی بنظر من نمیتونه زیاد محسوس باشه به اون صورتی که بعضی از دوستان صحبتشو میکنن .اما میتونه در مزایای اخریش جا بگیره.

مصرف سوخت رو تست نکردم برای دقت عمل میبایست خیلی وقت گذاشت و دقت کرد.

اگر ترمز گیری رو هم در زیر مجموعه هندلینگ بپذیریم تاثیر ان انکار ناپذیر میباشند.

اما اینو به خاطر داشته باشیم که نمود استفاده این گاز (در صورت خلوص و در جای مطمئن و درجه باد کالیبره)در اتومبیل های مختلف واکنش های متفاوتی رو نشان میدهد.

در نهایت با توجه به اینکه تا عمومی شدن مصرف ان و اعتماد متقابل به گاز مصرفی هنوز راه درازی در پیش داریم شاید معایب ذکر شده به محاسن ان رجحان داشته باشه.

موفق باشید

n@vid
27 July 2010, 05:28 PM
دقيقاً بايد تاثير بلند مدت استفاده از نيتروژن رو ديد ولي آنچه من عرض کردم مشاهدات و تجربيات استفاده در يک هفته بود.
در مورد هندلينگ هم مجدداً تاکيد مي کنم در تک مشاهده اي که من داشتم تغييري نديدم.

تك سوار
29 July 2010, 07:34 PM
سلام دوستان

چند وقت بود بفكر استفاده از نيتروژن براي باد لاستيكها بودم كه امروز طرفاي همين آدرسي كه دوستمون لطف كردن بودم و اينكارو انجام دادم . البته عكسي كه از سر در مغازه بود تو ذهنم بود و كلي گشتم تا پيدا كنم چون تغيير دكور دادن . در حقيقت نبش جنوب شرقي 4راه خوش-نيايشه و درب وروديش تو نيايش باز مي شه كه عكسش رو مي ذارم

http://www.image-upload.net/images/iptliaak8cvu50tvzpps_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=iptliaak8cvu50tvzpps.jpg)

ايشون تو عكس هم حسن آقا هستن مسئول نيتروژن كه بسيار بااطلاعات - زحمت كش و محترمن . هزينه براي سواريهاي كوچك و متوسط 5هزار -سواري بزرگ 8هزار و شاسي بلند 10هزار

رفتارشون بسيار مودب و محترمانه بود و كار هم خيلي سريع انجام شد حدود 10دقيقه . دستگاهشون هم چك كردم ايتاليايي بود و درجه خلوصش هم 99.4 درصد .

پس از اينكار تو فاصله مغازه تا خونه مهمترين تغييري كه ديدم افزايش شتاب ماشين بود . مشخصه كه ماشين سبكتر حركت مي كنه و به هنگام لايي كشيدن هم كمي تسلط و كنترل بيشتر شده . در مورد ساير موارد پس از استفاده طولاني بايد نظر بدم

ممنون از دوستاني كه تجربياتشون رو با ديگرون شريك شدن و راهنماييهاشون مقيد حال بقيست

drnariman
29 July 2010, 07:48 PM
دوستای عزیز این بحث کاهش مصرف سوخت و هندلینگ خیلی جای سوال داره ؟ !

اگه کسی دلیل علمی برای اون داره بیاره ؟ چون من یکی که هیچ دلیلی براش نمی بینم .

amingzj
29 July 2010, 10:19 PM
ی مغازه هم من پیدا کردم !!!
روبه روی کلانتری خواجه عبدالله یه لاستیک فروشی و بالانس معروف هست که اون هم اورده
پرسیدم گفتم با مکش باد لاستیک ها رو خالی میکنند و بعد نیتروژن میزنه
قیمت رو هم گفت 10 تومن ولی پایین تر باید بگیره چون اون موقع ما با لندی بودیم و برای اون رفته بودیم بهش گفتم برای 206 میخوام یکم فکر کرد گفت 10 تومن

boyboy72000
30 July 2010, 01:01 AM
ی مغازه هم من پیدا کردم !!!
روبه روی کلانتری خواجه عبدالله یه لاستیک فروشی و بالانس معروف هست که اون هم اورده
پرسیدم گفتم با مکش باد لاستیک ها رو خالی میکنند و بعد نیتروژن میزنه
قیمت رو هم گفت 10 تومن ولی پایین تر باید بگیره چون اون موقع ما با لندی بودیم و برای اون رفته بودیم بهش گفتم برای 206 میخوام یکم فکر کرد گفت 10 تومن

من اینجا رفتم . درسته دستگاه اتوماتیک لاستیک رو وکیوم میکنه و بعد شروع به پر کردن با نیتروژن میکنه .
برای پراید لاستیکی 2 تومن میگیره

osmaan
30 July 2010, 03:47 PM
سلام
یه سوال: گاز نیتروژن نسبت به هوا، درمدت طولانی تری بادش خالی میشه یا هوا؟
یه جوره دیگه: هوا زودتر خالی میشه یا نیتروژن؟

arman 321
30 July 2010, 04:30 PM
با سلام خدمت دوستان

من نظر خودم رو بعد از 10 روز استفاده از خودرو با نیتروژن این گونه میتونم بیان کنم که:

1-محسوس ترین چیزی که تغیر کرده شتاب گیری ماشین هست که افزایش داشته
2-نرم شدن خودرو تا حدی و اینکه تو دست اندازا خیلی رفتار خودرو بهتر شده و کمتر ضربات رومنتقل میکنه
3-کاهش مصرف سوخت که باید دقیق تر بررسی کنم
4-افزایش هندلینگ این مورد هم چون هنوز تو جاده تست نکردم خیلی دقیق نمیتونم بگم ولی تویه خروجی ها تا حدی تست کردم بهتر شده نظر نهایی بعد از تست در جاده
5-افزایش نرمی فرمان خیلی کم
6-تا حدی بنظر ترمز ها هم بهتر عمل میکنند

خودرو مورد تست هم لوگان هست با لاستیک225/50/15
وقت بشه سمند رو هم نیترژن میزنم و تغیرات رو درباره اونهم به اطلاع دوستان میرسانم

drnariman
30 July 2010, 06:43 PM
با سلام خدمت دوستان

من نظر خودم رو بعد از 10 روز استفاده از خودرو با نیتروژن این گونه میتونم بیان کنم که:

1-محسوس ترین چیزی که تغیر کرده شتاب گیری ماشین هست که افزایش داشته
2-نرم شدن خودرو تا حدی و اینکه تو دست اندازا خیلی رفتار خودرو بهتر شده و کمتر ضربات رومنتقل میکنه
3-کاهش مصرف سوخت که باید دقیق تر بررسی کنم
4-افزایش هندلینگ این مورد هم چون هنوز تو جاده تست نکردم خیلی دقیق نمیتونم بگم ولی تویه خروجی ها تا حدی تست کردم بهتر شده نظر نهایی بعد از تست در جاده
5-افزایش نرمی فرمان خیلی کم
6-تا حدی بنظر ترمز ها هم بهتر عمل میکنند

خودرو مورد تست هم لوگان هست با لاستیک225/50/15
وقت بشه سمند رو هم نیترژن میزنم و تغیرات رو درباره اونهم به اطلاع دوستان میرسانم

شما دوست عزیز هم که مثل بقیه !
" تا حدی ... به نظر و غیره و ذلک "

یه اصل در مورد همه ادما وجود داره و اونم اینه که وقتی یه کار و یه تغییر جدید انجام می دیم سعی می کنیم به خودمون تلقین کنیم که حتما اثر کرده مثلا مکمل سوخت یا یه لاستیک جدید .

من منکر این نیستم که نیتروژن اثر نداره ولی تا حالا یه مدرک مستدل ندیدم ! اگه مقاله ای چیزی کسی از دوستان داره در اینجا بیاره .

با تشکر

Validator
30 July 2010, 07:15 PM
مدتی است که تب استفاده از نیتروژن به جای باد معمول در لاستیک برای جامعه ماشین سوارها، بالا گرفته و شاهد اظهارنظرهای متفاوتی راجع به آن هستیم. خیلی وقت بود میخواستم چیزی در این مورد بنویسم (حتی سرفصل وار) که امیدوارم مفید باشه:
1. عمده ترین کاربرد استفاده از نیتروژن در وسایل نقلیه، مربوط به: خودروهای نظامی و سنگین، همواپیماهای تجاری، خودروهای مسابقه و شاتل های فضایی است.
2. هوای معمولی دارای 21% اکسیژن، 78% نیتروژن و 1% گازهایی هم چون ازن، آرگون و مقداری رطوبت (به واسطه وجود اکسیژن است. بنابراین، حذف اکسیژن موجب حذف رطوبت خواهد شد که موجب کاهش اثر خورندگی است. هم چنین به دلیل کاهش میزان حمله با سیم های فولادی لاستیک، افزایش عمر لاستیک ها محتمل می باشد.
3. نیتروژن در فرآیند احتراق شرکت نمی کند. پس از نظر ایمنی (با کاربردهای خاصی که در بالا اشاره شد) ارجح است.
4. ملکول های نیتروژن، نسبت به اکسیژن بزرگتر هستند. خطر فرار ملکول های بزرگتر از تایر و کاهش فشار باد لاستیک، کمتر است. بر اساس تجارب و مطالعات شرکت میشلین، سرعت کاهش فشار نیتروژن نیز سه برابر کمتر از هوای معمولی است.
5. نیتروژن سبکتر است البته استفاده از آن، موجب کاهشی در حدود 4% از وزن هوای پرشده در تایر یا کمتر از 4 اونس (112 گرم) در اغلب تایرها می شود. این سبکی می تواند بر روی مصرف سوخت، موثر باشد. هرچند باید توجه کرد این کاهش وزن، با انتخاب رینگ و لاستیک مناسب، قابل جبران و چه بسا چشمگیرتر است.
6. نیتروژن، گرما را زودتر از دست می دهد. در واقع می توان نتیجه گرفت که ترکیدگی لاستیک بر اثر افزایش دما یا انبساط گاز درون لاستیک، کمتر اتفاق خواهد افتاد که باز هم ایمن تر است، به خصوص برای خودروهای مسابقه یا خودروهایی با کاربرد در شرایط طولانی و سخت.
7. میزان تغییرات فشار با دما نیز در نیتروژن کمتر است چرا که هوای معمولی دارای اکسیژن و رطوبت است که به خصوص میزان فشار رطوبت آن (حتی با مقدار ناچیزش) بیشتر با دما تغییر می کند.
می توان چنین نتیجه گرفت که کاهش مصرف سوخت، ایمنی بیشتر، سهولت استفاده از خودرو (به دلیل عدم نیاز به تکرار میزان باد لاستیک)، هم چنین دوام لاستیک خودرو از جمله مهم ترین مزایای استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک است در حالی که مسائلی هم چون بهبود فرمان پذیری، افزایش چسبندگی و نرمی بیشتر لاستیک (در کوتاه مدت - به دلیل عدم واکنش احتمالی با سیم های فولادی لاستیک) را نمی توان احراز نمود. از طرف دیگر، قیمت بالاتر گاز نیتروژن (حداقل 10 برابر در کشور ما و بیشتر در خارج از کشور)، مساله ای است که باید مورد توجه قرار داد. ضمن این که اطمینان از صحت گاز نیتروژن تزریق شده و نحوه تزریق آن (مکش کامل باد لاستیک و بعد، تزریق نیتروژن واقعی به آن) مسائل مهمی است که پس از انجام موارد دیگری برای کاهش مصرف سوخت و کارآیی خودرو هم چون انتخاب رینگ و لاستیک مناسب باید در نظر گرفته شود.
امیدوارم جواب برخی سوالات دوستان رو در حد بضاعتم داده باشم...

drnariman
30 July 2010, 10:40 PM
. نیتروژن سبکتر است البته استفاده از آن، موجب کاهشی در حدود 4% از وزن هوای پرشده در تایر یا کمتر از 4 اونس (112 گرم) در اغلب تایرها می شود. این سبکی می تواند بر روی مصرف سوخت، موثر باشد. هرچند باید توجه کرد این کاهش وزن، با انتخاب رینگ و لاستیک مناسب، قابل جبران و چه بسا چشمگیرتر است.

همه فرمایشهای جنابعالی متین

ولی به نظر شما این کاهش وزن ,توی یه ماشین سواری که حداقل 1 تن وزن داره می تونه چشمگیر باشه شما با یه وعده غذایی مفصل ! می تونید اون رو جبران کنید یا حتی با بردن یه وسیله کوچک در ماشینتون .

به نظر من که دلیل مناسبی نیست .

بازم برای شروع بد نیست !

QashQai
30 July 2010, 11:06 PM
مدتی است که تب استفاده از نیتروژن به جای باد معمول در لاستیک برای جامعه ماشین سوارها، بالا گرفته و شاهد اظهارنظرهای متفاوتی راجع به آن هستیم. خیلی وقت بود میخواستم چیزی در این مورد بنویسم (حتی سرفصل وار) که امیدوارم مفید باشه:
1. عمده ترین کاربرد استفاده از نیتروژن در وسایل نقلیه، مربوط به: خودروهای نظامی و سنگین، همواپیماهای تجاری، خودروهای مسابقه و شاتل های فضایی است.
2. هوای معمولی دارای 21% اکسیژن، 78% نیتروژن و 1% گازهایی هم چون ازن، آرگون و مقداری رطوبت (به واسطه وجود اکسیژن است. بنابراین، حذف اکسیژن موجب حذف رطوبت خواهد شد که موجب کاهش اثر خورندگی است. هم چنین به دلیل کاهش میزان حمله با سیم های فولادی لاستیک، افزایش عمر لاستیک ها محتمل می باشد.
3. نیتروژن در فرآیند احتراق شرکت نمی کند. پس از نظر ایمنی (با کاربردهای خاصی که در بالا اشاره شد) ارجح است.
4. ملکول های نیتروژن، نسبت به اکسیژن بزرگتر هستند. خطر فرار ملکول های بزرگتر از تایر و کاهش فشار باد لاستیک، کمتر است. بر اساس تجارب و مطالعات شرکت میشلین، سرعت کاهش فشار نیتروژن نیز سه برابر کمتر از هوای معمولی است.
5. نیتروژن سبکتر است البته استفاده از آن، موجب کاهشی در حدود 4% از وزن هوای پرشده در تایر یا کمتر از 4 اونس (112 گرم) در اغلب تایرها می شود. این سبکی می تواند بر روی مصرف سوخت، موثر باشد. هرچند باید توجه کرد این کاهش وزن، با انتخاب رینگ و لاستیک مناسب، قابل جبران و چه بسا چشمگیرتر است.
6. نیتروژن، گرما را زودتر از دست می دهد. در واقع می توان نتیجه گرفت که ترکیدگی لاستیک بر اثر افزایش دما یا انبساط گاز درون لاستیک، کمتر اتفاق خواهد افتاد که باز هم ایمن تر است، به خصوص برای خودروهای مسابقه یا خودروهایی با کاربرد در شرایط طولانی و سخت.
7. میزان تغییرات فشار با دما نیز در نیتروژن کمتر است چرا که هوای معمولی دارای اکسیژن و رطوبت است که به خصوص میزان فشار رطوبت آن (حتی با مقدار ناچیزش) بیشتر با دما تغییر می کند.
می توان چنین نتیجه گرفت که کاهش مصرف سوخت، ایمنی بیشتر، سهولت استفاده از خودرو (به دلیل عدم نیاز به تکرار میزان باد لاستیک)، هم چنین دوام لاستیک خودرو از جمله مهم ترین مزایای استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک است در حالی که مسائلی هم چون بهبود فرمان پذیری، افزایش چسبندگی و نرمی بیشتر لاستیک (در کوتاه مدت - به دلیل عدم واکنش احتمالی با سیم های فولادی لاستیک) را نمی توان احراز نمود. از طرف دیگر، قیمت بالاتر گاز نیتروژن (حداقل 10 برابر در کشور ما و بیشتر در خارج از کشور)، مساله ای است که باید مورد توجه قرار داد. ضمن این که اطمینان از صحت گاز نیتروژن تزریق شده و نحوه تزریق آن (مکش کامل باد لاستیک و بعد، تزریق نیتروژن واقعی به آن) مسائل مهمی است که پس از انجام موارد دیگری برای کاهش مصرف سوخت و کارآیی خودرو هم چون انتخاب رینگ و لاستیک مناسب باید در نظر گرفته شود.
امیدوارم جواب برخی سوالات دوستان رو در حد بضاعتم داده باشم...

سلام:

با کلیات فرمایشات شما موافق هستم. اما چند نکته به نظرم جای فکر بیشتری دارد.

در مورد آیتم 4 . با حفظ احترام به دوستانمان در کارخانه میشلن :) این موضوع میتواند برای یک کاربری متعارف خیلی مشکل ساز نباشد. به لحاظ تئوری میتوان قبول کرد ملکول های اکسیژن در فشار فرضی 30psi مستعد تر هستند برای اسکوییز شدن در بافت تایر و متعاقبا افت فشار لاستیک نسبت به ملکول های گاز نیتروژن که بزرگتر هستند ( هر چند گاز نیتروژن هم افت خواهد داشت * ) ولی بعد از یک الی دو بار پر کردن قاعدتا دیگر آن نسبت اولیه در کار نخواهد بود. البته این موضوع به راحتی قابل محاسبه هست میتوان با حجم گاز مورد نیاز برای پر کردن یک لاستیک با دانستن درصد اکسیژن و نیتروژن از دست دادن اکسیژن در مرحله اول را بدست آورد و کاهش فشار را محاسبه کرد و با پرکردن مرحله بعدی میتوان این انتظار را داشت درصد حجمی نیتروژن نسبت به پرکردن اولیه لاستیک بیشتر باشد. و این احتمال هست در مرحله دوم و سوم تاثیری مشابه " به لحاظ پایداری فشار لاستیک " با گاز نیتروژن داشته باشد. با این دید ممکن است خیلی برای یک کاربری متعارف این میزان محسوس نباشد.

در مورد آیتم 5 من کاملا مخالف این موضوع هستم این میزان هیچ تاثیری در مصرف سوخت نخواهد گذاشت هر چند روی عدد بدست آمده شک دارم ولی با فرض صحت همین عدد باز هم این میزان انقدر به صفر نزدیک است در مجموع کل وزن ماشین ( بطور مثال ظرفیت پر و خالی یک باک، کل تاثیر آن کاهش وزن را تحت تاثیر خواهد داد ) که رسما میتوان تاثیر آنرا حذف کرد.

در مورد آیتم 6 و 7 من فکر میکنم ممکن است ملکول های نیتروژن دیرتر به جنبش میرسند که به معنای دیرتر رسیدن به درجه حرارت بالاست نه از دست دادن حرارت. با قبول این فرض میتوان احتمال داد پایداری دمای لاستیک بیشتر از حالت اکسیژن خواهد بود و این میزان میتواند در مصرف سوخت و هندلینگ تاثیر داشته باشد ولی خیلی اطمینان ندارم دوستانی که این تاثیر را میبینند آیا بدرستی این موضوع را میبینند یا خیر؟ اینکه چرا این صحبت را مطرح میکنم بخاطر آنست که نیتروژن بعید میدانم تاثیر مستقیمی داشته باشد اما تاثیر غیر مستقیم چرا. این موضوع میتواند به گرید لاستیک ارتباط مستقیمی داشته باشد.

من نمیدانم دوستان از چه لاستیک هایی استفاده میکنند اما زمانی که لاستیکی با گرید فرضی مناسب زمستان زیر ماشین داشته باشید در درجه حرارت بالا میتوان رفتار متفاوتی نسبت به زمانی که با گاز نیتروژن استفاده میکنید داشته باشد. اما زمانی که از لاستیک 4 فصل یا لاستیک مخصوص تابستان استفاده میکنید ممکن است این تاثیر اصلا دیده نشود. این موضوع با دقت به گرید لاستیک و نوع آن به لحاظ بار، سرعت و غیر میتواند تاثیر گذار باشد.

پس از دید من اولا به هیچ عنوان خود نیتروژن تاثیری در هندلینگ نخواهد داشت بلکه این گرید لاستیک شما میتواند با کنترل دمای لاستیک ( باز هم تاکید میکنم ممکن است ) با گاز نیتروژن به رفتار معقولی نزدیک شده باشد. به بیانی دیگر با انتخاب گرید نامناسب برای لاستیک ابتدا به یک پایداری نامناسب میرسیم و سپس با نیتروژن و کنترل دما به پایداری معقول تری ( نه ایده آل )

*این سایت بررسی تفاوت استفاده از هوا و گار نیتروژن را روی چند لاستیک با گرید های متفاوتی انجام داده دیدن آن خالی از لطف نیست

http://blogs.consumerreports.org/photos/uncategorized/2007/10/04/nitrogen_mainchart_consumer.gif
Tires - Nitrogen air loss study

http://blogs.consumerreports.org/cars/2007/10/tires-nitrogen-.html
در مورد تاثیر دما بر فشار مطالب و محاسباتی در این لینک هست برای دوستانی که میخواهند بیشتر در این زمینه مطالبی داشته باشند

http://www.getnitrogen.org/sub.php?view=nascar
http://arden.org/misc/pressure.html
موفق باشید

ARASH1987
30 July 2010, 11:29 PM
اصفهان هنوز کسی‌ جای رو پیدا نکرده؟؟:icon_twis

arman 321
30 July 2010, 11:56 PM
شما دوست عزیز هم که مثل بقیه !
" تا حدی ... به نظر و غیره و ذلک "

یه اصل در مورد همه ادما وجود داره و اونم اینه که وقتی یه کار و یه تغییر جدید انجام می دیم سعی می کنیم به خودمون تلقین کنیم که حتما اثر کرده مثلا مکمل سوخت یا یه لاستیک جدید .

من منکر این نیستم که نیتروژن اثر نداره ولی تا حالا یه مدرک مستدل ندیدم ! اگه مقاله ای چیزی کسی از دوستان داره در اینجا بیاره .

با تشکر

سلام بر دکتر عزیز

والا من این تغیراتی رو که بیان کردم بعد از استفاده از نیتروژن در 2 جایه مختلف بود
که اولی باعث نرمی شد ولی فرمان یه مقدار خیلی کم سفت تر شده بود شتاب هم میشه گفت یه مقدار کاهش داشت که به فشار نیتروژن شک کردم که بعد از زدن درجه متوجه شدم که فشار جلو 24 هست و عقب 26 برایه همین رفتم جایه دیگه و دوباره نیتروژن زدم و دقیق 30 تا زد که این دفعه خودم هم چک کردم همون 30 بودکه من در نظراتم هم بطور یقین گفتم که شتاب و نرمی خودرو بیشتر شده ولی گفتم مصرف سوخت و هندلینگ رو باید دقیق تر چک بشه ولی بنظر منهم خیلی تو هندلینگ تاثیر نداره و تاثیراصلی تو این امر خود لاستیک هست

Validator
31 July 2010, 09:01 PM
همه فرمایشهای جنابعالی متین ولی به نظر شما این کاهش وزن ,توی یه ماشین سواری که حداقل 1 تن وزن داره می تونه چشمگیر باشه شما با یه وعده غذایی مفصل ! می تونید اون رو جبران کنید یا حتی با بردن یه وسیله کوچک در ماشینتون .
به نظر من که دلیل مناسبی نیست .
بازم برای شروع بد نیست !

drnariman گرامی:
همونطور که میدونید وقتی قرار است مقایسه کنیم، در شرایط مساوی مقایسه می کنیم. این شامل وسایل و ابزار داخل خودرو و حتی وزن ثابت راننده (اگر بخواهیم خیلی دقیق باشیم- حتی وضعیت خوراک و ... راننده بین دو آزمایش با چنین دقتی که صحبت از وزن هوا و رفتار ترمودینامیکی آن در لاستیک و ارتباط آن به انواع متغیرهای ریز و درشت میشه) هم می شود. شخصا قبول دارم که 112 گرم به ازای هر لاستیک، قابل اغماض است. به همین دلیل هم در نوشته من می خوانید که:

... این سبکی می تواند بر روی مصرف سوخت، موثر باشد. هرچند باید توجه کرد این کاهش وزن، با انتخاب رینگ و لاستیک مناسب، قابل جبران و چه بسا چشمگیرتر است.
...

اما منظور شما را از این که: بازم برای شروع بد نیست ! ، متوجه نشدم.

QashQai عزیز:
منهم با نکته شما در مورد 4 موافقم و بعید می دونم در کاربری معمول، محسوس باشه. فکر می کنم اگر روش آزمایش میشلین رو داشتیم، می تونستیم بهتر قضاوت کنیم.
قطعا میزان فرار ملکولهای نیتروژن یا اکسیژن به جنس لاستیک هم بستگی داره. محاسبه این کاهش فشار با داده هایی که زحمتش رو کشیدید (و مقایسه آن بین لاستیک های مختلف) می تونه جالب باشه.
همونطور که عرض کردم، منهم بعید می بینم بهبود فرمان پذیری به صورت مستقیم بر اثر استفاده از نیتروژن، حاصل شود. در نهایت، شاید بتوان این گونه گفت که انتخاب نهایی بین مصرف یا عدم مصرف نیتروژن، بر اثر موازنه بین مزایای قابل احراز با مزایای استنباطی و البته هزینه های آن، صورت خواهد گرفت. به خصوص که موضوع سر اعمال تنها 22% نیتروژن اضافی به لاستیک خودروی سواری است....

تك سوار
31 July 2010, 11:29 PM
يه پروژه (http://www.tc.gc.ca/eng/programs/environment-ecofreight-road-tools-casestudies-drexan-107.htm) در اين خصوص تو نت پيدا كردم در مورد آثار استفاده از نيتروژن براي باد تاير خودروهاي سنگين در كانادا كه اين بررسي نشون داده استفاده از نيتروژن براي باد لاستيكها 3 اثر مهم داره :

_كاهش مصرف سوخت
_كاهش آلودگي هوا
_ افزايش عمر لاستيك

محمد رضا محمدي
2 August 2010, 03:15 PM
سلام...
دوستان در شهر اصفهان کسی میدونه کجا نیتروژن میزنن؟!؟!

امروز بالاخره پیدا کردم !!
خیابان هشت بهشت غربی - بعد از چهارراه ملک
شماره تماس : 09133131978
هزینه هر چرخ هم 1000 تومن میشه

drnariman
2 August 2010, 09:45 PM
اما منظور شما را از این که: بازم برای شروع بد نیست ! ، متوجه نشدم.
دوست عزیزم Validator (http://www.phalls.com/member.php?u=126030) منظور من این بود که خوشحالم شما استارت زننده بحث منطقی هستید .

!hadi!
3 August 2010, 11:48 AM
من هم ديروز باد لاستيکهام را خالي کرد و وکيوم کرد که کاملا خالي بشه و چهار چرخ را گاز نيتروژن زدم .
چهارچرخ ==»» 4000 تومان

خودش مي گفت خيلي براي لاستيکها خوبه و زياد داغ نمي شه و عمرشون هم زياد ميشه
من هم فکر ميکنم يه کم ماشين تغيير کرده که تا تست کامل نکنم چيزي نميگم ... بعدا تغييرات احتمالي را مي گويم .

ضمنا اگر کسي آدرس يزد را خواست ، بگويد تا اطلاع دهم .

mehran_tavakoli
3 August 2010, 02:26 PM
امروز بالاخره پیدا کردم !!
خیابان هشت بهشت غربی - بعد از چهارراه ملک
شماره تماس : 09133131978
هزینه هر چرخ هم 1000 تومن میشه

ساعت کارش رو میدونی؟
خودت هم از همینجا نیتروژن زدی؟
مراحلش رو میشه توضیح بدی؟

تك سوار
4 August 2010, 10:19 AM
دوستان زياد بفكر نحوه پر كردن نيتروژن و وكيوم و غيره نباشيد. تو اين ماجرا مهمترين قسمتش درجه خلوص گازه كه نتيجه رو مشخص مي كنه . مثلا اينكه باد لاستيكها با مكش خالي شه يا معمولي هيچ فرقي نداره

ضمنا بنظرم تاثير گاز هيدروژن تو خودروهاي سنگين بيشتره و هرچي ماشين سنگينتر باشه تاثير بيشتري مي شه گرفت

من كاهش مصرف رو هنوز بررسي نكردم ولي چون ماشين موقع معكوس كشيدن و شتابگيري راحت تر از قبل از جا مي كنه بنابراين مطمئنا بر مصرف هم تاثير خواهد داشت . همچنين بنظرم تو دست اندازها خيلي نرمتر از قبل شده و اين تغيير برام كاملا محسوسه

kiuna
4 August 2010, 01:10 PM
من حدود 45 روز قبل نیتروژن زدم اما الان چزاغ جلو افت فشار پیدا کرده و کم شده می خواستم بدونم
شما هم همین مشکل رو دارید در ضمن مقدار درجه برای مگان جلو و عقب چقدر باید باشه ؟

n@vid
4 August 2010, 01:24 PM
امروز لاستيک هاي ماکسيما رو هم با نيتروژن پر کردم. تاثيرش نسبت به 206 محسوس تر هست ولي باز هم آنقدر قابل توجه نيست.

تك سوار
4 August 2010, 02:37 PM
من حدود 45 روز قبل نیتروژن زدم اما الان چزاغ جلو افت فشار پیدا کرده و کم شده می خواستم بدونم
شما هم همین مشکل رو دارید در ضمن مقدار درجه برای مگان جلو و عقب چقدر باید باشه ؟

افت فشار لاستيكها بعد از نيتروژه زدن براي من اتفاق نيفتاده ولي امر بعيدي نيست چون در هر صورت مقداري از باد قبلي تو تايرها باقي مي مونه و بمرور زمان خارج مي شه كه ممكنه افت فشار بوجود بياد . براي همين همه جاهايي كه نيتروژن مي زنن خودشونم مي گن اگه با افت فشار مواجه شديد با يك بار تنظيم فشار در همون محل درست مي شه . هزينش هم معمولا خيلي كمتر از نيتروژن زدنه مثلا تنظيم فشار همه چرخها مي شه هزار تومن

ATOS
12 August 2010, 12:32 AM
منم نیتروژن زدم:icon_cool (چه مهم!!!)
.
دیروز مشهد بودم و از 4 تا آپاراتی 2 تاش نیتروژن داشت و یه چیز عادی بود و همه هم مارک G5 بود به رنگ آبی،4 تا لاستیک رو 4 تومن زد (هر لاستیک 1000 تومن) ، وکیوم هم نکرد.
.
نتیجه: لاستیک ها بطور محسوس در حد %7 نرمتر شده ولی نه بیشتر:icon_evilبه 4000 تومنش میارزه.

Validator
12 August 2010, 09:10 AM
...
نتیجه: لاستیک ها بطور محسوس در حد %7 نرمتر شده ولی نه بیشتر:icon_evilبه 4000 تومنش میارزه.
سلام:
میشه بدونیم که این 7% رو چطور اندازه گیری کردید؟

ATOS
12 August 2010, 02:38 PM
سلام:
میشه بدونیم که این 7% رو چطور اندازه گیری کردید؟
این پست مبهم شما چقدر خاطر خواه پیدا کرده!!!!:icon_mrgr
.
والا منظورم از 7% یعنی خیلی کم،تفسیر دقیقش میشه این:
تو دست انداز های ریز تغییر خیلی خیلی کمه ولی به نظر تو دست انداز های درشت وضعیت بهتری پیدا کرده،البته چون اهل سرعت و ... نیستم و رسما پیرمردی رانندگی میکنم ،تا همین حد بیشتر نتونستم تست کنم.

Validator
12 August 2010, 06:06 PM
این پست مبهم شما چقدر خاطر خواه پیدا کرده!!!!:icon_mrgr
.
والا منظورم از 7% یعنی خیلی کم،تفسیر دقیقش میشه این:
تو دست انداز های ریز تغییر خیلی خیلی کمه ولی به نظر تو دست انداز های درشت وضعیت بهتری پیدا کرده،البته چون اهل سرعت و ... نیستم و رسما پیرمردی رانندگی میکنم ،تا همین حد بیشتر نتونستم تست کنم.

پست دقیق شما خاطرخواه پیدا کرده بود !!!:icon_sad:
ممنون از اطلاع رسانی تون...

kssa
12 August 2010, 06:54 PM
دوستان

سفری حدود 2500 کیلومتر با توسان داشتم و بعد از طی این مسافت به نتایجی رسیدم که بعرض میرسانم

کوبش اتومبیل بسیار کمتر شده
چسبندگی لاستیک بیشتر شده که در ترمز و سز پیچ ها کاملا محسوس میباشد
در مورد مصرف بنزین تغییری ایجاد نشد

با توجه به ملاحطات بالا تجربه استفاده از این گاز را توصیه مینمایم.

موق باشید

پ.ن حتما گاز ازت را از جای معتبر تهیه نمایید.

mohajer_137860
12 August 2010, 08:16 PM
درود

در اتومبیل بنده پس از 2000 کیلومتر رانندگی در مسیری که همه روزه به صورت ثابت میروم مصرف از 7/3 به 7/1 کاهش یافته است.

تاثیر نرمی چندان محسوس نیست.شرمنده لاستیکهام بارزه!!! :icon_neut

به زعم بنده مهمترین اثرش کاهش دمای لاستیک و به طبع آن افزایش عمر لاستیک خواهد بود.

دستگاه تزریق نیتروژن با خلوص 99/4 درصد و فشار هر لاستیک 30 PSI در تصاویر زیر قابل مشاهده می باشد:

http://www.tehranpic.net/images/dkcd4fqdu1jki4j44qfi.jpg

و

http://www.tehranpic.net/images/1aemp65b9kk2fzofucf4.jpg

من هم مثل کامران خان،استفاده از نیتروژن را توصیه میکنم.

سپاس.

.

mehran_tavakoli
14 August 2010, 01:40 AM
دوستان یه سوال:
لاستیک زاپاس رو هم با نیتروژن پر کردین؟
اگر جایی پنچر شدین مشکلی نداره که 3 تا تایر نیتروژن داشته باشن و 1 تایر هوا؟
توی هندلینگ مشکلی پیش نمیاد؟

Validator
14 August 2010, 09:07 AM
دوستان یه سوال:
لاستیک زاپاس رو هم با نیتروژن پر کردین؟
اگر جایی پنچر شدین مشکلی نداره که 3 تا تایر نیتروژن داشته باشن و 1 تایر هوا؟
توی هندلینگ مشکلی پیش نمیاد؟
نکته جالبی است...
همونطور که می دونید استفاده از لاستیک زاپاس، موقتی است و معمولا باید در اولین فرصت باید عوض بشه. اما مشکل اینه که در مسافرت ها، نیتروژن در خیلی از شهرها مرسوم نیست یا حتی آپارتی هایی که این تجهیزات رو دارند شاید خیلی توی مسیر شهری ما نباشند.
بنابراین اگر به نظر میرسه که تفاوت هندلینگ خودرو بر اثر استفاده از نیتروژن خیلی زیاده، باید برای این زمان موقتی هم زاپاس رو نیتروژن زد.

mehran_tavakoli
14 August 2010, 11:14 AM
من امروز نیتروژن زدم...
دستگاه هم عین دستگاهی بود که دوست عزیز عکسش رو گذاشتم...
علت کم شدن مصزف بنزین هم به صورت انگلیسی روی دستگاه نوشته... اگر به عکس دقت کنین:
oil saver....
به نظر من توی دست انداز ها ضربه کمتری به صندلی وارد میشه
در مورد مصرف سوخت فعلا نمیشه حرفی زد ولی چون مصرف ماشین بالاست اگر تغییر کنه راحت متوجه میشم.
برای من هم وکیوم انجام نداد...
برای دوستان اصفهانی من آدرس رو مینوسم.:
-جهار باغ خواجو-خیابان هشت بعشت غربی.قبل از چهار راه ملک.- سمت راست خیابان -اسم مغازه هم ثامن تایر هست.تلفن تماس هم که دوست عزیز(آقای محمدی) نوشته بودن.

hosseinabd
18 August 2010, 04:10 PM
ام اگر وکیوم نکنه و باد کامل خالی نشه فکر نکنم زیاد تاثیر داشته باشه.

kssa
18 August 2010, 05:03 PM
ام اگر وکیوم نکنه و باد کامل خالی نشه فکر نکنم زیاد تاثیر داشته باشه.

دوست من
در پست ذیل من کمی در این مورد توضیح دادم
http://phalls.com/showpost.php?p=837131&postcount=89
معمولا شما بعد از 2 بار تنظیم به خلوص کامل میرسید.(هوا فرارتر بوده و به همان نسبت هم از لاستیک زودتر خارج شده و شما با ازت ان را جایگزین میکنید.)

موفق باشید

master
5 September 2010, 07:48 PM
روی 206 با رینگ اسپرت و لاستیک 205 امتحان شد ، نرم شدن اتومبیل کاملا محسوسه

achachi
19 September 2010, 10:20 AM
من دیروز شمال بودم و تو ابتدای فریدونکنار ( از سمت بابلسر ) گاز نیتروژن زدم .
دستگاهش دیجیتال بود و 4 تا خروجی داشت ( همزمان همه چرخها رو تنظیم باد کرد) ،
بادو خالی کرد ( درجا ) و نیتروژن زد و 6 تومن هم گرفت .
.
.
.
.
هیییچچ تاثیری من احساس نکردم تو ماشین و رانندگی ، نه تو شهرک که پر سرعت گیر خفنه و نه تو جاده و راه برگشت .

ماشین 206 ، لاستیکا دانلوپ آلمانی 185

محمد رضا محمدي
19 September 2010, 11:38 PM
امروز جای لاستیک های جلو و عقب ریو رو تعویض و بالانس کردم و نیتروژن زدم ... هر چرخ 2000 تومان
که البته با وکیوم کاملا باد لاستیک هارو خالی کرد و بعد نیتروژن زده شد
من تفاوت چندانی احساس نکردم البته در موجها و دست اندازهای ریز کمی نرمنر به نظر میرسه اما در کل آنقدر که تبلیغات میشه به نظر من تاثیری نداره ! البته لاستیک های من ایرانی و فابریک ریو هستند و هنوز هم تاثیر روی مصرف بنزین رو تست نکردم
این هم آدرس در اصفهان : خ حکیم نظامی - بین شریعتی و مهرداد - روبروی گاراژ فروزان - جنب تعمیرگاه فاتحی - آپاراتی راه شب

raha.nezami
21 September 2010, 12:57 PM
عجب. . . خيلي باحال بود اين اطلاع رساني ولي كاشكي ميفرموديد كه فشار باد لاستيكها مثلا در پژو پارس يا آوانته بايد چند باشه

Innovation
21 September 2010, 08:30 PM
من یک بار پارسال نیتروژن زدم ولی تغییری حس نکردم برای همنی یک بار که رفتم تنظیم باد باد معمولی زدم ولی امروز بعد از سرویس کلی ماشین رفتم در یک مرکز تایر و لاستیک که هم نیتروژن بزنم و هم بالانس کنم اول از همه می خواست بالانس کنه و بعد نیتروژن بزنه که مجبورش کردم ولول باد بزنه و بعد بالانس کنه چون اول با دستگاه مکش باد لاستیک رو می کشه به طوری که لاستیک می چسبه روی رینگ
من بازم تغییری حس نکردم فقط به قول دوستمون توی موج ها کمی بهتر شده لاستیک های ماشین هم میشلن فرانسوی هستند
اول جک زد زیر ماشین بعد با دستگاه مکش باد رو کامل خالی کرد و بعد هم توی هر چرخ 30 تا باد زد و بعد هم بالانس رو کار انجام داد
باد برای هر چرخ 2500 شد و بالانس رو کار 3000 تومن از دستگاه هاش برای عزیزان عکس گرفتم

http://www.irupload.ir/images/o78xk2uaeiwmzelh81z.jpg

دستگاه مکش :

http://www.irupload.ir/images/igjzebg97mvtiwporik.jpg

ژنراتور نیتروژن

http://www.irupload.ir/images/zglo67o7vtsh8gd33e2x.jpg

http://www.irupload.ir/images/ku5dfmcblchfb4fmuxph.jpg

master
17 October 2010, 07:25 PM
آقا من تو مجیدیه شمالی نیتروژن زدم 12000 تومان هم قیمت داد و گفت اونایی که چرخی 1000 تومن میگیرن نیتروژن 10% میزنن اما من 80% میزنم

گفت : وقتی نیتروژن 80% میزنی نباید 30 تا باد بزنی وگر نه میکوبه باید 26 تا بزنی

حرفش به نظرم معقول نیومد فشار گاز چه ربطی به نوع گاز داره ؟؟؟؟
در هر حال 30 تا زدم و لاستیک نه تنها نرم نشده بلکه خیلی هم میکوبه
منتظر جواب دوستانم وگر نه میرم باد و خالی میکنم همون اکسیژن و عشقه

kouchakkhah
17 October 2010, 08:59 PM
یه سئوال برای من پیش اومده و اونم این هست که درصد نیتروژن و اکسیژن موجود در هوا چقدر هست ؟مگر نیتروژن موجود 78% نیست ؟ یعنی برای 22% اینقدر تاثیر داره ؟ دوستمون در پست قبلی گفته 10% و 80% نیتروژن یعنی چجوری اینکار انجام میشه ؟ آیا اینها یک جور بازی نیست ؟

ehsanfar
12 November 2010, 12:31 PM
من بعد از خلا کامل نيتروژن زدم.اما هيچ فرقي نکرد.بنظرم يه کاسبي جديده . همين

farshid-j
12 November 2010, 09:04 PM
من چرخهای 206 تیپ 2 را دو ماهی هست که نیتروژن زدم. فرقی نمیکنه. تنها فرقش اینه که موقع تنظیم باد 2000 تومان گرفت.

farzad_Sh_2020
12 November 2010, 10:50 PM
دوستان عزيز من ديروز از يكي از دوستان شنيدم و ميگفت كه نيتروژن براي فصل پاييز و زمستان خيلي جالب نيست و بيشتر در فصل تابستان ميشه تغييرش رو حس كرد . ميگفت توي اين سرما لاستيك مثل سنگ ميكنه

درست و غلطش را ممنون ميشم اساتيد بگن .

enginer03
12 November 2010, 11:53 PM
قرار نیست تفاوتی در شتاب ونرمی احساس بشه این نوع گاز در تابستان از گرم شدن بیش از حد تایر ورینگ جلوگیری میکنه وباعث ترک نخوردن تایرها میشه

reza engine
13 November 2010, 10:01 AM
من اخيرا تعويض روغني رفته بودم كه از قضا يكي از بازارياب هاي اين دستگاهها اومد و شروع كرد به كاتالوگ دادن به تعويض روغني و مزاياي اين دستگاه رو گفتن.
همين مدلي كه كاملا ساكشن ميكنه و بعد طبق كاتالوگ توانايي تزريق نيتروژن ( 95 تا 99 درصد قابل تنظيم) رو داره رو قيمت نقديش رو 1.8 ميليون و به صورت اقساط 2 ميليون ميگفت.

دستگاه كاملا چيني و قطعاتش مياد و در كارگاهي اطراف تهران مونتاژ ميشه.
در مورد مزاياي مورد ادعا بازارياب باهاش بحث و گفتگو كرديم ولي هيچ مطلب علمي قابل دفاعي در كاتالوگ و توضيحاتش نبود.

amir1349s
30 November 2010, 09:33 AM
من از وقتيكه نيتروژن زدم هر هفته بايد برم تنظيم باد چون خيلي كم ميكنه.تأثير ديگه اي هم نديدم!:icon_bigg
نميدونم دليلش چيه؟

mohammad1983
30 November 2010, 04:40 PM
احتمالا لاستیکاتون ایراد داره.من هر 6 ماه چک میکنم و شاید یکی از لاستیک ها به اندازه 1 واحد کم کنه.

amir1349s
30 November 2010, 04:42 PM
احتمالا لاستیکاتون ایراد داره.من هر 6 ماه چک میکنم و شاید یکی از لاستیک ها به اندازه 1 واحد کم کنه.
چرا تا وقتيكه هوا توش بود كم نميكرد؟نيتروژن كه زدم لاستيكها ايراددار شد؟؟؟؟؟؟:icon_twis

alireza_sos
18 April 2011, 06:39 PM
http://s1.imgdl.ir/images/fgos4ihpmyjpgwy6h73f.jpg

enginer03
19 April 2011, 12:37 AM
:icon_quesباز نمیشه عکستون

ابوالفضل1
8 May 2011, 09:34 AM
با سلام
دوستان من در لاستيك 205 كمهو استفاده كردم در زمستان لاستيك خشك و در تابستان نسبتاً خوب است

Donbelid
10 June 2011, 03:57 PM
سلام.
من لاستیک های بارز 185 تندرم را بعد از 5 ماه کار کردن به دلیل خشکی بیش از حد با دو جفت لاستیک میشلن ایتالیا (با همان ابعاد بارز) عوض کردم. جایی که رفته بودم فقط باد نیتروژنی داشت و طبیعتا لاستیک ها را با این باد پر کردیم.
الان 3 تا تفاوت را کاملا احساس می کنم:
1 - صدای لاستیک به ویژه روی آسفالت زبر، داخل ماشین شنیده نمی شود (که این عالی است).
2 - شتاب ماشین کم شده (دردناک است!).
3 - ماشین واقعا لق شده. یعنی وقتی داخل خودرو می نشینید، ماشین چند بار به طرفین تکان می خورد. یا با یک دست تان می توانید به سادگی خودرو را به دو طرف تکان دهید و ارتعاش ایجاد کنید. احساس خوبی از این وضعیت ندارم.
به نظر شما اشتباه کردم که لاستیک های خشک را با لاستیک نرم عوض کردم یا اشتباه کردم که به لاستیک های نرم میشلن گاز نیتروژن زدم یا اصلا اشتباه نکردم و باید با همین وضعیت بسازم؟!
راهی هست که شتاب ماشین بیشتر بشه؟
آیا توصیه می کنید که باد معمولی را جایگزین نیتروژن کنم؟

master
11 June 2011, 05:24 AM
سلام.
من لاستيک هاي بارز 185 تندرم را بعد از 5 ماه کار کردن به دليل خشکي بيش از حد با دو جفت لاستيک ميشلن ايتاليا (با همان ابعاد بارز) عوض کردم. جايي که رفته بودم فقط باد نيتروژني داشت و طبيعتا لاستيک ها را با اين باد پر کرديم.
الان 3 تا تفاوت را کاملا احساس مي کنم:
1 - صداي لاستيک به ويژه روي آسفالت زبر، داخل ماشين شنيده نمي شود (که اين عالي است).
2 - شتاب ماشين کم شده (دردناک است!).
3 - ماشين واقعا لق شده. يعني وقتي داخل خودرو مي نشينيد، ماشين چند بار به طرفين تکان مي خورد. يا با يک دست تان مي توانيد به سادگي خودرو را به دو طرف تکان دهيد و ارتعاش ايجاد کنيد. احساس خوبي از اين وضعيت ندارم.
به نظر شما اشتباه کردم که لاستيک هاي خشک را با لاستيک نرم عوض کردم يا اشتباه کردم که به لاستيک هاي نرم ميشلن گاز نيتروژن زدم يا اصلا اشتباه نکردم و بايد با همين وضعيت بسازم؟!
راهي هست که شتاب ماشين بيشتر بشه؟
آيا توصيه مي کنيد که باد معمولي را جايگزين نيتروژن کنم؟

توصيه ميکنم حالشو ببري چون تازه درست شده و نرم و راحت

reza engine
11 June 2011, 08:41 AM
چرا تا وقتيكه هوا توش بود كم نميكرد؟نيتروژن كه زدم لاستيكها ايراددار شد؟؟؟؟؟؟:icon_twis

توصيه ميكنم نيتروژن رو ترجيحا براي لاستيك نو استفاده كنيد. يكي از دوستان پاجرو خريد كه لاستيك هاي فابريكش حدود 3 سال روش بود ولي ماشين كم كاركرد بود و لاستيك ها به لحاظ آج مشكلي نداشتند. با توجه به تخليه غير اصولي هوا و وزن بالاي ماشين لاستيك ها در اثر مكش پوسته پوسته شدند و بعد از اينكه با نيتروژن پر شدند يكيش تركيد و ديگري هم در پاركينگ.

XELTEK
11 June 2011, 12:14 PM
پیرو صحبت دوست عزیزم رضا

من که نیتروژن میزدم اجازه ندادم رو کار تخلیه که

ماشین چهارتا لنگش رفت هوا و رو جک بادش تخلیه شد

تا الان مشکلی نبود

FL66
17 September 2011, 01:49 AM
مدتي است که تب استفاده از نيتروژن به جاي باد معمول در لاستيک براي جامعه ماشين سوارها، بالا گرفته و شاهد اظهارنظرهاي متفاوتي راجع به آن هستيم.

1. عمده ترين کاربرد استفاده از نيتروژن در وسايل نقليه، مربوط به: خودروهاي نظامي و سنگين، هواپيماهاي تجاري، خودروهاي مسابقه و شاتل هاي فضايي است.

2. هواي معمولي داراي 21% اکسيژن، 78% نيتروژن و 1% گازهايي هم چون ازن، آرگون و مقداري رطوبت (به واسطه وجود اکسيژن است. بنابراين، حذف اکسيژن موجب حذف رطوبت خواهد شد که موجب کاهش اثر خورندگي است. هم چنين به دليل کاهش ميزان حمله با سيم هاي فولادي لاستيک، افزايش عمر لاستيک ها محتمل مي باشد.

3. نيتروژن در فرآيند احتراق شرکت نمي کند. پس از نظر ايمني (با کاربردهاي خاصي که در بالا اشاره شد) ارجح است.

4. ملکول هاي نيتروژن، نسبت به اکسيژن بزرگتر هستند. خطر فرار ملکول هاي بزرگتر از تاير و کاهش فشار باد لاستيک، کمتر است. بر اساس تجارب و مطالعات شرکت ميشلين، سرعت کاهش فشار نيتروژن نيز سه برابر کمتر از هواي معمولي است.

5. نيتروژن سبکتر است البته استفاده از آن، موجب کاهشي در حدود 4% از وزن هواي پرشده در تاير يا کمتر از 4 اونس (112 گرم) در اغلب تايرها مي شود. اين سبکي مي تواند بر روي مصرف سوخت، موثر باشد. هرچند بايد توجه کرد اين کاهش وزن، با انتخاب رينگ و لاستيک مناسب، قابل جبران و چه بسا چشمگيرتر است.

6. نيتروژن، گرما را زودتر از دست مي دهد. در واقع مي توان نتيجه گرفت که ترکيدگي لاستيک بر اثر افزايش دما يا انبساط گاز درون لاستيک، کمتر اتفاق خواهد افتاد که باز هم ايمن تر است، به خصوص براي خودروهاي مسابقه يا خودروهايي با کاربرد در شرايط طولاني و سخت.

7. ميزان تغييرات فشار با دما نيز در نيتروژن کمتر است چرا که هواي معمولي داراي اکسيژن و رطوبت است که به خصوص ميزان فشار رطوبت آن (حتي با مقدار ناچيزش) بيشتر با دما تغيير مي کند.

مي توان چنين نتيجه گرفت که کاهش مصرف سوخت، ايمني بيشتر، سهولت استفاده از خودرو (به دليل عدم نياز به تکرار ميزان باد لاستيک)، هم چنين دوام لاستيک خودرو از جمله مهم ترين مزاياي استفاده از گاز نيتروژن در لاستيک است در حالي که مسائلي هم چون بهبود فرمان پذيري، افزايش چسبندگي و نرمي بيشتر لاستيک (در کوتاه مدت - به دليل عدم واکنش احتمالي با سيم هاي فولادي لاستيک) را نمي توان احراز نمود. از طرف ديگر، قيمت بالاتر گاز نيتروژن (حداقل 10 برابر در کشور ما و بيشتر در خارج از کشور)، مساله اي است که بايد مورد توجه قرار داد. ضمن اين که اطمينان از صحت گاز نيتروژن تزريق شده و نحوه تزريق آن (مکش کامل باد لاستيک و بعد، تزريق نيتروژن واقعي به آن) مسائل مهمي است که پس از انجام موارد ديگري براي کاهش مصرف سوخت و کارآيي خودرو هم چون انتخاب رينگ و لاستيک مناسب بايد در نظر گرفته شود.

در ضمن يادتان بماند که:

مولکولهاي نيتروژن درشت تر از هوا مي باشند. گاز نيتروژن هيچ وقت به هواي گرم و سرد تاثير ندارد و هميشه ثابت است.

4 - کاهش مصرف سوخت:
چون اصطکاک لاستيک با زمين به دليل گاز نيتروژن کم مي شود، کاهش مصرف ار 10% تا 15% را به دنبال دارد.

6 - مخصوص رينگهاي اسپرت:

raze_hasti
22 September 2011, 02:46 PM
با سلام و خسته نباشید

میخواستم اگه مقدور هست طریقه وکیوم کردن تایرها رو بوسیله دستگاه نیتروژن توضیح بدین
از لطفتون ممنون میشم

farzad_Sh_2020
22 September 2011, 05:43 PM
این برای هفته پیش هست که رفتم و نیتروژن زدم :

وکیوم توسط این دستگاه انجام میشه :

http://up8.iranblog.com/images/x5lb64z2f7a5eglsuyz_thumb.jpg (http://up8.iranblog.com/viewer.php?file=x5lb64z2f7a5eglsuyz.jpg)

اینم مراحل وکیوم شدن :
http://up8.iranblog.com/images/ckdtok3pxy8bsiq1et0_thumb.jpg (http://up8.iranblog.com/viewer.php?file=ckdtok3pxy8bsiq1et0.jpg)
http://up8.iranblog.com/images/jk4q2z7j3poi38mm7k7m_thumb.jpg (http://up8.iranblog.com/viewer.php?file=jk4q2z7j3poi38mm7k7m.jpg)

mil-i300
22 September 2011, 05:55 PM
ما روی لاستیک های نو نیتروژن زدیم و اینجور که تو 5 - 6 هزار کیلومتر و سفر دیدم... ماشین راحت تر بازی بازی میکنه و خیلی نرم تر و بیصدا تر کار میکنه. :) راضی ام ازش...

MaZi Zo0M Z0oM
22 September 2011, 07:30 PM
با سلام.
فرزاد جان چقدر گرفتند ازتون؟
يا حق...

farzad_Sh_2020
23 September 2011, 12:58 AM
با سلام.
فرزاد جان چقدر گرفتند ازتون؟
يا حق...

گفت هر چرخ 2500 ولی دیگهآخر کار8000 دادم
البته لاستیک هام دیگه صاف شدنو بیشتر از چند ماه مهمونم نیستن

البته چون تو فکرتعویض ماشین (خرید 6 سیلندر ) هستم تا الان اینارو نگه داشتم . وگرنه خیلی خطرناک هست و لیز میخوره

mahdi13
25 September 2011, 02:51 PM
همه چيز در رابطه با استفاده از گاز نيتروژن به جاي هوا در لاستيک خودرو

رانه نیوز:مدتی است تب استفاده از نیتروژن به جای باد معمول در لاستیک برای جامعه خودرو سوارها، بالا گرفته و شاهد اظهارنظرهای متفاوتی راجع به آن هستیم. خیلی وقت بود می‌خواستم در این مورد بنویسم (حتی سرفصل وار) که امیدوارم مفید باشد:

1. عمده ترین کاربرد استفاده از نیتروژن در وسایل نقلیه، مربوط به: خودروهای نظامی و سنگین، هواپیماهای تجاری، خودروهای مسابقه و شاتل های فضایی است.

4. ملکول های نیتروژن، نسبت به اکسیژن بزرگ‌تر هستند. خطر فرار ملکول های بزرگتر از تایر و کاهش فشار باد لاستیک، کمتر است. بر اساس تجارب و مطالعات شرکت میشلین، سرعت کاهش فشار نیتروژن نیز سه برابر کمتر از هوای معمولی است.

5. نیتروژن سبک‌تر است البته استفاده از آن، موجب کاهشی در حدود 4% از وزن هوای پرشده در تایر یا کمتر از 4 اونس (112 گرم) در اغلب تایرها می شود. این سبکی می تواند بر روی مصرف سوخت، موثر باشد. هرچند باید توجه کرد این کاهش وزن، با انتخاب رینگ و لاستیک مناسب، قابل جبران و چه بسا چشمگیرتر است.

در ضمن يادتان بماند که:

استفاده از نيتروژن به جاي اكسيژن در لاستيك ميتواند عمر لاستيك را 30٪ بالا تر و مصرف بنزين رو كمتر كنه همچنين به دليل كمتر شدن وزن لاستيك شتاب و سرعت ماشين هم بهتر مي‌شود.

استفاده از اين گاز خشك علاوه بر راحتي و نرمي بيشتر اين امكان رو به شما مي‌دهد كه در طول سال فشار ثابتي را در چرخهاي ماشين خود داشته باشيد و لاستيكهاي ماشين شما هميشه سرد باشند به همين دليل امنيت لاستيك بيشتر خواهد بود.

مولكول‌هاي نيتروژن از اكسيژن بزرگترند بنابراين راحت‌تر از هوا مي توانند در لا‌ستيك حركت كنند و جريان يابند , ضمن اينكه در برابر گرما از هوا مقاوم‌ترند .

نيتروژن همچنين از اكسيد شدن لا‌ستيك و تخريب آن جلوگيري كرده و عملكرد خودرو را بهبود مي‌بخشد .

از اين گاز براي باد كردن چرخهاي هواپيما و ماشينهاي مسابقه اي استفاده مي‌شود.

به دليل نرم شدن لاستيک هميشه جلوبندي سالم مي ماند و باعث استهلاک کم کمکها و سالم ماندن اتاق مي شود و تا 70% چرخها بالانس مي شوند.

3 - تنظيم باد هميشگي لاستيک‌ها:

مولکولهاي نيتروژن درشت تر از هوا هستند. گاز نيتروژن هيچ وقت از هواي گرم و سرد تاثير نگرفته و هميشه ثابت است.

4 - کاهش مصرف سوخت:

چون اصطکاک لاستيک با زمين به دليل گاز نيتروژن کم مي شود، کاهش مصرف ار 10% تا 15% را به دنبال دارد.

6 - مخصوص رينگهاي اسپرت:

Mgh122
25 September 2011, 03:46 PM
دوست عزیز این مطالبتون از کدوم منبع علمی هست؟؟(رانه نیوز ؟؟!!)
متاسفانه هر چی گشتم مجله ماشین چند ماه قبل که راجع به این موضوع مقاله نوشته بود رو پیدا نکردم .خواهشا این طور نگید که فلان کار معجزه میکنه و... متاسفانه تو سایت پر شده از این جور حرفا ...ملا طرف تو همین سایت میگفت اگه شمع فلان مارک بندازی ماشینت وقت حرکت از زمین کنده میشه ما رفتیم این کار رو کردیم ولی واقعا تاثیرش خیلی کم بود وحتی شاید نامحسوس.نتیجه این که به خاطر اعتماد بیجا ی من و حرف نامربوط وکذب فردی 80 تومن ناقابل پیاده شدم.
من نمیدونم شما دارای چه حد تخصص از خودرو هستید ولی خودتون رو بذارید جای خواننده :
-افزایش عمر لاستیک تا 40 % = یعنی لاستیکی که 50000 عمر مفیدش هست میشه 70000 دیگه نه؟؟(**درسته بعلت خنک تر بودن لاستیکا به نسبت هوای معمولی عمرشون بیشتر میشه ولی نه دیگه 40%!!!!!!!)
-نرم شدن کمک ها ؟؟؟(این حس نرمی که به گفته کارشناسان خودرو بخش عمده ی اون تلقین هست هم بسیار کم وتقریبا نامحسوسه)(در ضمن کمک نه !!لاستیک)
-**تنظیم باد کاملا درسته وتو اون مقاله هم ذکر شده بود که کمتر نیاز به تنظیم باد پیدا می کنیدالبته دیگه نه این که دائمی باشه!!
-کاهش مصرف سوخت 10 تا 15%؟؟؟؟؟چون اصطکاک کم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :)
-بهبود ترمز گیری تا 30 % ؟؟ یعنی یه ماشینی که تو 40 متر میایسته بعد از این تو 28 متر می ایسته ؟؟؟میدونید چقدر تفاوت داره ؟؟؟؟؟
حتی شاید با تعویض سیستم ترمز و تقویت اون هم نشه به این اعداد رسید!!!!
-تمام خشکی رینگ های اسپرت برطرف میشه :) ک
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:)
++++تنها مزیت نیروژن که توسط این کارشناسان اعلام شده خنکی بیشتر لاستیک وامیت بالاتر اونم بیشتر برای مسابقات و نیاز کمتر به تنظیم باد هست....
اگر فقط قصد خیر داشتیدو نقل قول علمی می خواستید بفرمایید خوب بود اول مطلب رو میخوندید وبررسی منطقی میکردید بعد نقل قول میکردید....
یادش بخیر دو سال پیش چقدر خودمونو کشتیم بیایم تو پی هالز عضو بشیم اون موقع یه سری سوال خفن علمی داشت منم تو اینترنت سرچ کردم جواب همه اش رو پیدا کردم جواب دادم ولی عضویتم کامل نشد ویه مدتی با اکانت یکی از دوستان و اساتید خوبم که خودشون استفاده نمی کردن فعالیت میکردیم.روزی که ثبت نام باز شد ما چقدر خوشحال بودیم>>>>>اما ای کاش هیچ وقت این جوری ثبت نام باز نمیشد....
با تشکر وعرض پوزش از سایر دوستان عزیز

mahdi13
25 September 2011, 06:29 PM
اولا من کل مطلبو خوندم و بعد گذاشتم

دوما مجله ماشین مطالبش شانسیه یه شمارش چرته یه شمارش عالی

سوما برای همه اونا تا حدی جواب دارم مثلا:

من روز اول که آوانته خریدم رفتم روش چهار حلقه NEXEN N5000 انداختمو نیتروژن زدم و 1سال و 7 ماه (40000 کیلومتر) تنظیم نکردم و مشکلی هم نداشتم

yasser_star
9 August 2012, 11:31 AM
واسه مگان، گاز نيتروژن زدم چهار چرخ 31 زد.مناسبه؟
205/55/16

firstfreelove
9 August 2012, 06:45 PM
فرقی نمیکنه ، رو همون فشاری تنظیم کنید که همیشه تنظیم میکردید.

cleverchild
1 December 2012, 03:00 PM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم وکیوم به لاستیک صدمه وارد نمیکنه؟
چون قاعدتا لاستیکو با مکش جمع میکنه(باعث نمیشه فرمش بهم بخوده بخصوص سیم تو لاستیک)

natsihit
1 December 2012, 04:09 PM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم وکیوم به لاستیک صدمه وارد نمیکنه؟
چون قاعدتا لاستیکو با مکش جمع میکنه(باعث نمیشه فرمش بهم بخوده بخصوص سیم تو لاستیک)
چرا صدمه نزن؟
مطمءنا میزنه. اما حالآ یه بارش نابود نمیکنه و چاره ای هم جز وکیوم نیست

cleverchild
2 December 2012, 02:13 AM
امروز رفتم لاستیکارو عوض کردم
اما چون تازه انداخته بودم گفت نمیشه وکیوم کرد(به رینگ نچسبیده خوب که بشه مکش کرد)
همینجوری نیتروژن زد

mojitar
19 December 2012, 12:24 PM
با سپاس از دوستانی که دانسته هاشون رو با هم به اشتراک میزارن.عرض کنم توی دنیا برای هر چیز یه منطقی وجود داره.که منتطق لاستیک و پلاستیک اینه که هر چقدر گرمشون کنی نرمتر میشن.واین درحالیه که گاز نیترو گازیه که کمتر دمای محیط رو نگه میداره ودر اصطلاح لاستیک همیشه خنک میمونه .پس لاستیک سرد سفت تر ازلاستیک گرم هست.پس هوای معمولی که گرما رو بیشتر نگه میداره باعث نرم تر شدن لاستیک میشه.نیترو مولکولهای درشتری نسبت به هوا داره که باعث میشه کمتر از درزهای ریز ولبه های بین رینگو لاستیک خارج بشه انو دوستان هم گفتند..حالانیترو به دلیل داشتن مولکولهای درشت تر و همچنین لغزندگی کمتر این مولکولها روی همدیگه.ضربات آسفالت رو کمتر جذب میکنه (لاستیک انعطافش کمتر میشه)پس اتفاقا به جای نرم شدن سفتر هم میشه ومواردی که جاش تواینجا نیست..دوستانی هم که میگن لاستیک ما نرم تر شده یا سفت تر شده ببرن چه با نیترو چه با هوای عادی یه یه تنظیم باد دقیق واستاندارد بزنن ..اگه با نیترو نرمتر شده قول میدم که کمتر از حد استاندارد باد زده براتون و اگه با هوای معمولی سفت تر شده که بیشتر از حد استاندارد باد زده .ببرید تست کنید لطفا ...البته به نزدیک ترین آپاراتی برید تا قبل از اینکه لاستیکهاتون تحت شرایط حرکت رو آسفالت گرم بشن براتون اندازه کنه بعد تست کنید..البته یکی از دوستان در اوایل بحث گفته بودن که با لاستیک سرد ترمز گیری و چسبندگی بیشتر میشه.کاملا در اشتباهید.در تمام مسابقات ناس کار و فرمول1هم قبل از شروع مسابقه وهم در زمان پیت استاپ.که لاستیکها تعویض میشن..قبلش با هیتر های شالی که دور لاستیک میپیچن دمای لاستیک رو تا حد مجاز اون شرایط بالا میبرن که هم چسبندگیش بیشتر بشه که هم ترمز گیری خوب بشه و هم ماشین بتونه سر پیچها فشار جی بیشتری رو تحمل کنه.لطفا با همه چی یه کم منتطقی تر برخورد کنید...ممنون