PDA

View Full Version : واسكازين مناسب براي پرايد

King PDA
10 September 2009, 12:32 AM
با سلام به دوستان
ميخوام روغن دنده رو عوض كنم به نظر شما چي بريزم خوبه ؟
عدهاي ميگن كه توتال خوبه نظر شما چيه ؟
به نظر من ليكومولي هم بد نيستبا درجه 140 .
الان تو گيربكس واسكازين بهران سمند 140 ريختم دنده ها خيلي خوب كار ميكنن بدون سر وصدا .
در ضمن پرايدم مدل 87 با موتور زيمنس هست اگه فرقي داشته باشه !

http://www.liquimoly.ir//files/cache/files_products__GL4-85W-140%5Bw160h160mresizeByMaxSize%5D.png

pesartanha
11 September 2009, 03:29 AM
esso چیز جالبیه قبلا که 206 داشتم میریختم عالی بود حالا نمیدونم به پراید بخوره یا نه

اینجانب
11 September 2009, 08:25 AM
طبق کتاب راهنمای تعمیرات پراید که توسط سایپا منتشر شده (که البته من حدودا 7-6 سال قبل خریدم ولی فکر نکنم تغییری در این مورد کرده باشه)، واسکازین مناسب پراید
80-75 (ADI Service GL -4)
معرفی شده.
تا جاییکه یادمه بهران یک چنین واسکازینی برای پراید داره. ظرفیت واسکازین هم دو و نیم لیتر عنوان شده.

noisymind
11 September 2009, 03:13 PM
دوستان ما یک پرایدی که داریم رو سرویس اولیه نمایندگی گفت واسکازین نداریم! و خودمون عوض کردیم. الان کارکردش شده 10 هزار. لازم هست که باز هم واسکازین عوض بشه؟ مرسی

King PDA
11 September 2009, 07:46 PM
دوستان ما یک پرایدی که داریم رو سرویس اولیه نمایندگی گفت واسکازین نداریم! و خودمون عوض کردیم. الان کارکردش شده 10 هزار. لازم هست که باز هم واسکازین عوض بشه؟ مرسی

تو سرويس دوره اي كه گفته شده بعد از 10000 يه بار عوض بشه به نظر من هم اگه از نظر هزينه برات مشكلي نباشه عوضشون كن
ناقلا 2 جا 2جا سوال ميكني :icon_surp:icon_razz تي تي

arashmaziar
20 February 2010, 11:06 AM
من همون اول واسکازین لیکومولی ریختم نوشته بود 60000 کیلومتر تعويض بشه
از وقتی هم که ریختم دنده ها راحت جا میرن
اما الان دیگه لیکومولی نمیریزم چون روغن موتور هم لیکومولی میریختم چند بار با تقلبیش مواجه شدم حالا
میرم نمایندگی توتال توی توپخونه توتال میگیرم

atteesh
20 February 2010, 03:18 PM
esso چیز جالبیه قبلا که 206 داشتم میریختم عالی بود حالا نمیدونم به پراید بخوره یا نه
بله اسو واسكازين خيلي خوبي است اما يك مشكل داره و اون هم مربوط به خود پرايد ميشه !
آخه گيربكس پرايد 2.5 ليتر ظرفيت دارد درحاليكه اين واسكازين 2 ليتري است و به قيمت 17000 تومان يعني به خاطر نيم ليتر بايد دوتا قوطي بخريد و 34 هزار تومان پول بديد .
من بهران ويژه پرايد ريختم كه خيلي هم خوب و عالي بود .

محمود86
21 February 2010, 02:39 PM
سلام
من قبلا یک پراید داشتم که از همون روزهای اول با گیربکسش مشکل داشتم. دنده عقب کلا تعطیل بو د برای دنده دو و سه هم باید کلی تفره تقلا می کردی. چند بار بردم نمایندگی و گفتند پراید همینه و نباید بیشتر از این ازش انتظار داشت. یک روز که برده بودمش برای تعویض روغن، تعویض روغنی گفت لیکومولی بریز تضمینی، اگر جواب داد پولشو بده. من هم واسکازینی که تو سرویس اولیه ریخته بودند رو عوض کردم و ماشین از این رو به اون رو شد. به چند تا از دوستان هم همین پیشنهاد رو دادم و اونها هم راضی بودند. اما این قضیه مال حدود دو سال پیشه نمیدونم این هم اصلی و تقلبی داره یا همه مثل همند.

Behrouz-880
14 March 2010, 09:31 AM
دوستان عزیز سلام
من در تعویض روغن گیربکس با یک مسئله ای روبرو شدم که تقاضا دارم نقطه نظرات خودتون را برام بنویسید.
پراید را برای سرویس اولیه (1500 کیلومتر) بردم نمایندگی در شهر بندرعباس، روغن موجود آنجا 75 بود که خود نمایندگی گفت این روغن برای این شهر مناسب نیست و باید 90 بریزی و بهتره که بری بیرون از نمایندگی انجام بدی و روغن 75 سهمیه رایگان ماشین را پلمپ شده به من تحویل دادند.
تو تعویض روغنی سطح شهر چند جا مراجعه کردم که همگی هم نظر می گفتند درسته که ظرفیت روغن گیربکس 2.3 لیتر هست ولی ما توصیه میکنیم بیشتر از 2 لیتر نریزی چون به بدنه پوسته گیربکس و در نتیجه کاسه نمد فشار میاره و باعث روغن ریزی میشه.
نهایتا چون آقایون تعویض روغنی حاضر نشدند بیشتر از 2 لیتر برام روغن بریزند!!! من یک فکر مشغولی عجیب گرفتم که با این حجم کمتر روغن گیربکس ماشین براش مشکلی پیش نیاد.
یعنی الان فقط 2 لیتر روغن توتال 90 داخل گیربکسه.....
به نظر شما خودم برای ریختن 0.3 باقی مانده اقدام کنم و یا به نظر تجربی چند تعویض روغنی اطمینان کنم؟
با سپاس

King PDA
23 March 2010, 11:11 AM
دوستان عزیز سلام
من در تعویض روغن گیربکس با یک مسئله ای روبرو شدم که تقاضا دارم نقطه نظرات خودتون را برام بنویسید.
پراید را برای سرویس اولیه (1500 کیلومتر) بردم نمایندگی در شهر بندرعباس، روغن موجود آنجا 75 بود که خود نمایندگی گفت این روغن برای این شهر مناسب نیست و باید 90 بریزی و بهتره که بری بیرون از نمایندگی انجام بدی و روغن 75 سهمیه رایگان ماشین را پلمپ شده به من تحویل دادند.
تو تعویض روغنی سطح شهر چند جا مراجعه کردم که همگی هم نظر می گفتند درسته که ظرفیت روغن گیربکس 2.3 لیتر هست ولی ما توصیه میکنیم بیشتر از 2 لیتر نریزی چون به بدنه پوسته گیربکس و در نتیجه کاسه نمد فشار میاره و باعث روغن ریزی میشه.
نهایتا چون آقایون تعویض روغنی حاضر نشدند بیشتر از 2 لیتر برام روغن بریزند!!! من یک فکر مشغولی عجیب گرفتم که با این حجم کمتر روغن گیربکس ماشین براش مشکلی پیش نیاد.
یعنی الان فقط 2 لیتر روغن توتال 90 داخل گیربکسه.....
به نظر شما خودم برای ریختن 0.3 باقی مانده اقدام کنم و یا به نظر تجربی چند تعویض روغنی اطمینان کنم؟
با سپاس

با سلام
باي منم هينو گفتن كه 2 ليتر بريز چون بيشتر از اون بريزي به كاسه نمد فشار مياد ! ميگفت واسه پرايد فقط 2 ليتر بايد ريخته بشه .

mehrdad_zero
24 March 2010, 01:33 AM
من قبلا با دنده های پرایدم خیلی مشکل داشتم مخصوصا زمستون که میخواستم برم سر کار تا پنج دقیقه اصلا دنده ها را نمیشد درست جا زد.بعد رفتم واسکازینو خالی کردم و پروفی کار ریختم الان بعد از چند ماه هنوز راحتم. دنده ها با یه انگشت راحت جا میرن.

hooman70
7 April 2010, 12:09 AM
تازه فهمیدم بعد از 6سال (با کارکرد 110هزار) که پراید صفر گرفتیم بابام هنوز واسکازین ماشینو عوض نکرده!!ولی دنده ها اصلا مشکلی ندارن!!مگه میشه؟؟؟

mostafa_gm
7 April 2010, 07:42 AM
منم بعد از 60 هزار تا عوض كردم. فكر نميكنم مثل روغن موتور باشه كه حتما بايد سر وقت معيني عوضش بشه.
براي من هم 2 ليتر 75-90 ريخت گفت كافيه ولي باز هم از دنده ها خصوصا دنده 1 و عقب اصلا راضي نيستم.

King PDA
7 April 2010, 09:28 AM
من هفته پيش بهران سايپا ويژه پرايد ريختم الان خيلي صداش كم شده !!! در ضمن واسه روغن موتور هم بهران تكتاز ريختم واقعا صداش در حد وحشتناكي كم شده !!!!!!!!!!! حال ميكنم