PDA

View Full Version : هیوندای توسان 2009

صفحه ها : 1 [2] 3 4

fariborzjam
9 January 2010, 12:46 PM
من اعلام حضور میکنم. فکر نکنید غایبم. میام نوشته هارو میخونم / جوابیه برای مدتی که نبودم رو بعدا میدم.

نوید خان :

امیدوارم هرچ زودتر شاهد حضور شما در سمت توسانداری دیگر در بحث باشیم.

در مورد انتخاب رنگ داشبرد. کاملا سلیقه ای هست. اگه فکر میکنید زیاد ممکنه کثیف بشه با توجه به کاربری که از ماشین خواهید داشت. توصیه میکنم مشکی بگیرید. اگه خاکستری رو دوست دارید اون رو بگیرید . مسئله کاملا شخصیه/ رنگ سفید فقط با این دو داشبرد ارائه میشه ( تازگیها ) ولی در رنگهای تیره شما امکان داشبرد کرمی رو هم خواهید داشت.

کیلومتر 8 اگه خودشون تحویل دارن از پارکینگ اونجا و آقای حسینی نیا بود فکر کنم اسمشون. اونجا تشریف دارن و امکانش رو دارید از اونجا ثبت نام کنید. چون ایشون مسئول مستقیم توسانهای تحویلی به کل کشور هستند.

از انتخاب بین توسان و اسپورتیج هم پشیمون نخواهید بود. پیشاپیش خوش آمدید.

جناب کریمی :

توسان 2010 من که سنسور باران نداره. سنسور نور داره واسه چراغها . ولی زمان تایمر با توجه به سرعت ماشین متغیر هست. که امکان خوبی هست.

رنگ خاکستری هم رنگ خوبیه و اونطور که دیدم کیفیت رنگ خوبی داره ( البته هیچ توسانی ندیدم کیفیت رنگ بدی داشته باشه ) دو رنگ بودن هم بهش میاد.

دست آخر خدمت توسان سوارها :

دیروز رفتم بنزین زدم (معمولی) - یکی از اون ورث هارو هم ریختم. تفاوت چندانی حس نکردم. حالا چند روز بعد با ضریب مصرف میتونم نظر قطعی بدم. شتاب این ماشین در مقایسه با رقبا حرف نداره

بعد از زدن بنزین و ریست شدن ضریب مصرف بقیه اعداد رو هم خودم ریست کردم.

جالب اینجاست قبلا فول بنزین میزدم 525 کیلومتر تا جایگاه رو نشون میداد. الان بالاتر از 478 رو بعد سوخت گیری کامل نشون نمیده.

ظاهرا 40-50 کیلومتر کمتر میخواد بره تا جایگاه.

بعد بنزین زدن مدت یک ساعت و نیم تو ترافیک بودم. متوسط سرعت عدد 11 کیلومتر بر ساعت رو نشون میداد . در طی این مدت کمتر از 10 کیلومتر حرکت شده بود.

دپرس نشید هااااا. ضریب مصرف عدد 33.5 رو نوشته بود. بعد خروج از ترافیک عدد به 20 رسید.

من این هفته کلا داخل شهر بودم. ضریب دستی رو حساب کردم عدد 17 بدست اومد.

کمترین ضریب خود ماشین عدد 8.5 در سفر به ارومیه با سرعت ثابت 90 و ضریب 9.5 در برگشت با سرعت بین 110-120 تو ترافیک عدد کاملا غیر منطقی میزنه ولی در حالت ثابتی از ماشین استفاده کنید بین ضریب خود ماشین و ضریب دستی یک تا یک و نیم لیتر اختلاف هست ( کمتره)

jamkarimi
9 January 2010, 01:43 PM
فریبرز خان

میتونی کمی بیشتر راجع به تغییر زمان تایمر با توجه به سرعت توضیح بدی.
یعنی وقتی ماشین تندتر میره، برف پاک کن هم تندتر میزنه .
و اگه ماشین زیر باران ایستاده باشه با تغییر سرعت باران زمان تایمر تغییری نمیکنه؟

kssa
9 January 2010, 02:28 PM
فریبرز جان

تعبیر شما از بنزین و اکتان کاملا صحیح هست متاسفانه عدد اکتان ثابت نیست.و اینکه کامپیتر ماشین شما هم نمیتونه حساب درستی پس بده از همین سنسور اکسیژن داخل کاتالیزور ناشی میشه که بیچاره قاطی میکنه و الگوریتم محاسبه ecu ماشینو بهم میزنه !
متاسفانه چاره ای جز استفاده و محاسبه سنتی نیست ولی اون هم نمیتونه ملاک مصرف این ماشین باشه(با این بنزین های مختلف)!!!

دوست گرامی جمکرانی
موقعی که تایمر برف پاکن شما روی حداقل یا حداکثر تنظیم باشه این مورد با سرعت فرقی نمیکنه اما زمانی که شما در وسط یعنی نه شدت کم نه زیاد تایمر رو تنظیم کرده باشید همزمان با افزایش سرعت اتومبیل سرعت تیغه هم افزایش پیدا میکنه و بالعکس.

یا حق
تا بعد

سلام دوستان ،
2- 5شنبه رفتم شرکت آسان موتور ( کیلومتر 8 ) برای بازدید مجدد رنگها و ... ، به نظر شما برای ثبت نام برم همونجا یا تو یکی از نمایندگیها ثبت نام کنم؟ فرقی میکنه؟ ( 3 شنبه میخوام برم برای ثبت نام )

میگفتن رنگ سفید رو حدود 20 تا 30 روزه تحویل میدن . همشون هم تیپ 7 با کارت سرویس اولیه رایگان هستن.
ممنون از اطلاعات خوبتون

نوید جان شما
اگر رفتی کیلومتر 8 برو پیش اقای همرنگ و بگو نام به pm شما ارسال شدامار ماشین ها رو برات درمیاره که مثلا تو سلفجگان دارن یا بندر دارن و اینکه دقیقا کی میتونن تحویل بدن به شما ایشون هم معمولا اگر نمایندگی زینعلی که باهاشون خیلی کار میکنه و نماینده نمایشگاه اقای اشکان حواله میده در غیر این صورت به اولین نمایندگی که ماشین مورد نظر شما تو سهمیه اون باشه رو بهت معرفی میکنه.

موفق باشی

یا حق

تابعد

jamkarimi
9 January 2010, 02:40 PM
جناب KSSA

صرفا باید عرض کنم بنده کریمی هستم نه جمکرانی و از پاسختون بسیار ممنونم.
قسمت دوم سوال بنده رو هم اگه ممکن است پاسخ دهید :
در صورتی که ماشین زیر باران ایستاده باشد و تامیر نه روی سرعت حداکثر و نه روی سرعت حداقل باشد، آیا سرعت تایمر با سرعت باران تنظیم میشود یا خیر ؟

kssa
9 January 2010, 03:27 PM
جناب KSSA

صرفا باید عرض کنم بنده کریمی هستم نه جمکرانی و از پاسختون بسیار ممنونم.
قسمت دوم سوال بنده رو هم اگه ممکن است پاسخ دهید :
در صورتی که ماشین زیر باران ایستاده باشد و تامیر نه روی سرعت حداکثر و نه روی سرعت حداقل باشد، آیا سرعت تایمر با سرعت باران تنظیم میشود یا خیر ؟

دوست عزیز
پیری هستو هزار درد سر !
جنا ب کریمی معمولا دوستان اسمشونو توامضا میذارن مثل من که کامران هست.شرمنده اسم شمارو اشتباه گفتم.
به اون طریقی که شما تصور میکنید خیر سنسوری برای باران وجود نداره و نه قابلیت تنظیم اتومات . ولی روی آزرا و اتومبیل هایی که به این سنسور مجهز هستن شما اونو در حالتی نصب شده بر روی شیشه از داخل جلو میبینید.در صورتی که توسان این سنسور رو تو هیچکدام از مدلها و تیپهاش تا بحال نداشته.

یا حق
تا بعد

jamkarimi
9 January 2010, 04:12 PM
کامران خان

بسیار ممنون از پاسخهای کاملتون.
منو ببخشید اگه جسارتی شده، با توصیه جنابعالی من هم امضامو درست کردم.

من در حال حاضر تقریبا برسسیهامو انجام دادم و به احتمال بسیار زیاد میخوام یک توسان در همین هفته ثبت نام کنم.
اگه اطلاعات مفیدی که بتونه این تصمیم رو محکمتر کنه خصوصا در مقایسه بین اسپورتیج و توسان برام بنویسید که دیگه هیچ جای پشیمونی و ... برام باقی نمونه.
همچنین خوشحال خواهم شد که سلیقه جمع رو راجع به رنگهای مشکی، ذغالی، نقره ای و سفید بدونم.
مطمئنا کمک بزرگی در انتخاب رنگ خواهد بود.

bamzy1980
9 January 2010, 05:04 PM
کامران خان

همچنین خوشحال خواهم شد که سلیقه جمع رو راجع به رنگهای مشکی، ذغالی، نقره ای و سفید بدونم.
مطمئنا کمک بزرگی در انتخاب رنگ خواهد بود.

جناب کریمی همونطور که گفتم من هم کلی تحقیق کردم و توسان رو انتخاب کردم ( تو این هفته ثبت نام میکنم) . در مورد رنگ هم 5شنبه تو شرکت آسان موتور هر سه رنگ مشکی و ذغالی و سفید کنار هم بودن و به نظر من سفید جالبتر از بقیه بود ( چند تا هم عکس گرفتم ، اگر خواستین آپلود میکنم)، البته هر کسی اونجا بود با سلیقه خودش از یک رنگ تعریف میکرد. امیدوارم که مبارکت باشه:icon_cool

natsihit
9 January 2010, 05:38 PM
میشه ذوغالی و مشکی رو عکسشو بزارید تا فرقشو بفهمیم ؟
احتمالا یکیش متالکیه یکیش نیست درسته ؟

تك سوار
9 January 2010, 05:38 PM
خب با توجه به اينكه بزودي اعضاء جديدي به "اتحاديه سرخپوستي توسان سواران" اضافه خواهدشد كه بسيار باعث خوشحالي و دلگرمي همه ما خواهد بود من يه طرح براي ائتلافمون پيشنهاد مي دم كه البته دوستاني كه بزودي ماشينشون رو انتخاب يا تحويل مي گيرن اسم ماشينشون به اين عكس اضافه خواهد شد.
نظر دوستان در مورد اين پيشنهاد بسيار مايه خرسنديست.
در آينده اين ائتلاف برنامه هاي خاصي براي اعضاء تدارك خواهد ديد.

http://f.imagehost.org/0940/1main.jpg (http://f.imagehost.org/view/0940/1main)

drnariman
9 January 2010, 06:07 PM
خب با توجه به اينكه بزودي اعضاء جديدي به "اتحاديه سرخپوستي توسان سواران" اضافه خواهدشد كه بسيار باعث خوشحالي و دلگرمي همه ما خواهد بود من يه طرح براي ائتلافمون پيشنهاد مي دم كه البته دوستاني كه بزودي ماشينشون رو انتخاب يا تحويل مي گيرن اسم ماشينشون به اين عكس اضافه خواهد شد.
نظر دوستان در مورد اين پيشنهاد بسيار مايه خرسنديست.
در آينده اين ائتلاف برنامه هاي خاصي براي اعضاء تدارك خواهد ديد.

:icon_arro:icon_arro این ساسان خان گل و کلا برو بکس توسان سوار بسیار با ذوق هستند من تا حالا مثل شما دوستان هیچ اکیپی رو با این شور و هیجان ندیده بودم ! :icon_cool این اسم گذاشتن رو ماشین هم از اون کارای با نمکه :icon_surp امیدوارم با این شور به این بحثای دوستانتون ادامه بدین .

عزت زیاد

تك سوار
9 January 2010, 06:19 PM
:icon_arro:icon_arro این ساسان خان گل و کلا برو بکس توسان سوار بسیار با ذوق هستند من تا حالا مثل شما دوستان هیچ اکیپی رو با این شور و هیجان ندیده بودم ! :icon_cool این اسم گذاشتن رو ماشین هم از اون کارای با نمکه :icon_surp امیدوارم با این شور به این بحثای دوستانتون ادامه بدین .

عزت زیاد

ممنون آقا نريمان از لطفت. مام خوشحاليم كه در اين فروم به خلاقيتهاي اعضا توجه ميشه.
ما يه عضو بسيار خلاق داريم به اسم فريبرز خان كه ماجراي انتخاب اسم براي ماشينامون به ابتكارو ذوق سرشار ايشون مربوط ميشه .براي مثال اسم ماشين من رو با توجه به حضور موفق در شرايط مختلف آفرود بود كه ايشون انتخاب كردن وساير دوستان هم خلاقيتهاي جالبي در انتخاب اسم ماشيناشون بخرج دادن كه من فقط جمع آوريش كردم. اميدوارم اعضاء جديد هم بهمين منوال يه ائتلاف ما بپيوندن.راستي عضو افتخاري هم قبول مي كنيم و شما هم در صورت علاقه مي تونيد به ما بپيونديد.
خوش باشيد

drnariman
9 January 2010, 06:25 PM
هر موقع اومدم ایران میام سراغتون چون من خودم هم suv سوارم ولی از نوع x5 .... بهتر اینه که اکیپتون از خود بچه های توسان سوار باشن چون بیشتر در جریان ریز و بم این ماشین هستند.

موفق باشید

bamzy1980
9 January 2010, 06:38 PM

من عکسا رو با دوربین موبایلم گرفتم ( 5MP ) ، حجمشون حدود 1.4MB هست هر چه قدر تغییر سایز میدم باز هم از 25KB بیشتره! لطفا یرای ارسال عکسا راهنمایی کنین.

PowerMode
9 January 2010, 06:43 PM
من عکسا رو با دوربین موبایلم گرفتم ( 5MP ) ، حجمشون حدود 1.4MB هست هر چه قدر تغییر سایز میدم باز هم از 25KB بیشتره! لطفا یرای ارسال عکسا راهنمایی کنین.

سلام

آموزش تصویری آپلود عکس (http://ww.phalls.com/showpost.php?p=759138&postcount=52)

http://ww.phalls.com/showpost.php?p=759138&postcount=52

:icon_excl

arte
9 January 2010, 06:45 PM
ممنون آقا نريمان از لطفت. مام خوشحاليم كه در اين فروم به خلاقيتهاي اعضا توجه ميشه.
ما يه عضو بسيار خلاق داريم به اسم فريبرز خان كه ماجراي انتخاب اسم براي ماشينامون به ابتكارو ذوق سرشار ايشون مربوط ميشه .براي مثال اسم ماشين من رو با توجه به حضور موفق در شرايط مختلف آفرود بود كه ايشون انتخاب كردن وساير دوستان هم خلاقيتهاي جالبي در انتخاب اسم ماشيناشون بخرج دادن كه من فقط جمع آوريش كردم. اميدوارم اعضاء جديد هم بهمين منوال يه ائتلاف ما بپيوندن.راستي عضو افتخاري هم قبول مي كنيم و شما هم در صورت علاقه مي تونيد به ما بپيونديد.
خوش باشيد

البته من از قبل از اینکه با شما دوستان خوب آشنا بشوم برای ماشینم اسم LEO رو انتخاب کرده بودم
و کلا سالها است که ماشین هایم اسم دارند

اما از اینکه در جمع دوستان توسان سوار هستم بسیار خوشحالم و امیدوارم که انشالله بتوانیم تجربیات مفیدی رو برای همدیگر بیان کنیم

bamzy1980
9 January 2010, 07:19 PM

http://g.imagehost.org/t/0508/IMAG0102.jpg (http://g.imagehost.org/view/0508/IMAG0102)

http://g.imagehost.org/t/0409/IMAG0104.jpg (http://g.imagehost.org/view/0409/IMAG0104)

http://g.imagehost.org/t/0467/IMAG0103.jpg (http://g.imagehost.org/view/0467/IMAG0103)

http://g.imagehost.org/t/0002/17102009735.jpg (http://g.imagehost.org/view/0002/17102009735)

http://g.imagehost.org/t/0203/17102009738.jpg (http://g.imagehost.org/view/0203/17102009738)

zorro_new
9 January 2010, 07:50 PM
با سلام خدمت دوستان
من قبل از خرید یک سری تحقیقات در مورد رنگ کردم که براتون مینویسم امیدوارم مفید واقع بشه.
1- سفید یک دست این رنگ از همه دیرتر کثیفی رو ننشون میده البته نقره ای هم تقریبا" همین خاصیت رو داره (در جاده از همه بهتر دیده میشه ). بعدا" اگه بخواهی جای از بدنه رو که خط و خش افتاده بگیری تقریبا" مثل روز اول میشه. در مورد توزی هم مال ما مشکیه ولی طوسیش هم قشنگه البته من تو نمایندگی 204 یک سفید تو کرم 2010 هم دیدم فقط یادم نیست تیپ 6 بود یا نه ولی سفید تو مشکی یا طوسی به نظرم هماهنگ تره.
2- طوسی با سپر خام . اگه دقت کرده باشین سپرهای طوسی ها رنگ نشده (سپر وفلاپ دور) این به نظر من یه حسن ایده اله چون اگه به جای بمالی یا بخوری رنگش نمیره و اگه رنگ ماشین دیگه ای روش بشینه به راحتی میره . جهت اطلاع بگم ماشین ما 2500 کار کرده 3 یا 4 جاش رو سپر خط افتاده :icon_cry:.اگه طوسی یا خاکستری دوست داشته باشی این حسن بزرگ رو داره . توزی هم طوسی خیلی بهش میاد.
3- مشکی با سپر مشکی . این هم که در تخصص ساسان خومونه . ولی وقتی تمیزه خیلی خوشگله بخصوص با شیشه دودی ولی اینو از رو تجربه میگم چون ماشین مشکی داشتم خیلی باید مواظب بدنش باشی چون خط و خش رو زیاد نشون میده و همیشه باید تمیز باشه ولی اگه تمیز باشه =:icon_evilخلاصه باید مثل ساسان به ماشین برسی :icon_arro
تو دوزیش هم کرمش خیلی به مشکی میاد ولی زود کثیف میشه و اون قسمت های از صندلی که بیشتر استفاده میشه چرمش بور میشه یه جورائی برق میزنه . ولی در حالت نو مشکی تو کرم خیلی خیلی قشنگ و شیکه :icon_cool.
ببخشید طولانی شد. به نظر من کلا" همشون قشنگه میگم از هر کدوم یکی بگیر. :icon_surp

arte
9 January 2010, 08:06 PM
سلام بر دوستان خوب

به پیشنهاد ساسان جان یک عکس برای پروفایل انتخاب کردم :icon_surp

دیروز با بنزین معمولی بدون مکمل ماشین رو در سربالایی کوهستان تست کردم

مصرف روی کامپیوتر ماشین 12 بود به صورت میانگین با سرعت تقریبا ثابت 50 کیلومتر در ساعت

اما LEO خسته و تنبل راه میرفت با این حال به راحتی در سربالایی ها حرکت میکرد

قسمتی از راه گل بود که شیب حدود 20 درجه داشت و ماشین بدون مشکل در حالت 4WD بالا رفت اما در حالت 2WD کمی مشکل داشت و کم گاز میخورد با دنده 1 تیپ ترونیک که فکر میکنم به علت بنزین معمولی بدون مکمل بوده
چون قبلا در شرایط مشابه با بنزین معمولی و مکمل به راحتی در حالت 2WD حرکت میکرد

البته گل بسیار زیاد بود و ماشین های سواری به سختی حرکت میکردند

در مسیر مستقیم با سرعت 60 مصرف روی 9 بود و شتاب مناسبی داشت

در مورد کامپیوتر ماشین اگر در حال حرکت با سرعت ثابت ریست کنید بعد از مدتی عدد واقعی و تقریبا صحیح را نشان میدهد :icon_cool

انشالله فردا مصرف رو با بنزین معمولی و مکمل اکتان 10 CASITE اعلام میکنم

تك سوار
10 January 2010, 12:46 AM
نويد جان تبريك بخاطر انتخابتون. رنگ زغاليش تو مايه هاي نوك مدادي متاليكه كه بسيار زيباست

آقاي كريمي در مورد مقايسه در كلوپ كيا و بحث مقايسه اتومبيلها مطالب مفيدي پيدا مي كنيد

اميد خان گلمونم مثل هميشه با تجربه و دقيق. من به رنگهاي تيره در ماشين علاقه زيادي دارم و با توجه به تجربه فبليم از مشكلات آتي رنگ تيره و تودوزي كرم باخبر بودم. مخصوصا وقتي ديدم تو تمام مدلهاي 2008 با تودوزي تيره هم اين مشكل وجود داره به مراقبت خودم افزودم كه بحث اسپريها هم بسيار مفيد فايده بود

مهرداد جان عكس زيباي انتخاب كردي.اينهمه حضور در محيطهاي مختلف آفرود نياز مبرمي به گزارش و عكس داره. كلا سيستم Torque On Demand در كنار AWD و ESP فابليتهاي اساسي براي عبور مرفه و امن از شزايط مختلف هستن در كنار ترمز ABSقدرتمند اين ماشين و شتاب بالا و مصرف كم و موتور پر قدرت توسان بهمراه امكان شيفت به تيپ ترونيك. منتظر گزارش فرداي شما هستيم

دوستان در مورد عكس پيشنهادي نظري ندارن؟ همين تصويب بشه؟
طرح و پيشنهاد جديد هم به گرمي مورد استقبال قرار مي گيره.

N.25
10 January 2010, 12:52 AM
ساسان خان به نظر من بد نیست رنگ نوشته ها رو عوض کنید با بکراند عکستون یکم قاطی شده فونتشم یکمی خوشکه!:look_down:

arte
10 January 2010, 12:55 AM
مهرداد جان اينهمه حضور در محيطهاي مختلف آفرود نياز مبرمي به گزارش و عكس داره. كلا سيستم Torque On Demand در كنار AWD و ESP فابليتهاي اساسي براي عبور مرفه و امن از شزايط مختلف هستن در كنار ترمز ABSقدرتمند اين ماشين و شتاب بالا و مصرف كم و موتور پر قدرت توسان بهمراه امكان شيفت به تيپ ترونيك. منتظر گزارش فرداي شما هستيم

ممنون

چشم حتما انشالله فردا با عکس گزارش آفرود رو مینویسم

فقط یکم سپر عقب ماشین خط اساسی افتاده :icon_cry: و بست های آن جدا شده زیر درپوش باک :icon_ques و فاصله افتاده :icon_eek:

چقدر هزینه بر می دارد ؟ و همینطور درست میشود یا باید کل قطعه تعویض شود

البته بدنه خدا رو شکر سالم است

تك سوار
10 January 2010, 01:04 AM
ساسان خان به نظر من بد نیست رنگ نوشته ها رو عوض کنید با بکراند عکستون یکم قاطی شده فونتشم یکمی خوشکه!:look_down:

رنگ نوشته هاي مربوط به اسم ماشين اعضا منظورتونه يا اسم انتلاف؟اگه رنگ پيشنهادي رم لطف كنيد ممنون ميشم. همينطور فونت پيشنهادي و روتيت قراردادن نوشته ها .

ممنون

چشم حتما انشالله فردا با عکس گزارش آفرود رو مینویسم

فقط یکم سپر عقب ماشین خط اساسی افتاده :icon_cry: و بست های آن جدا شده زیر درپوش باک :icon_ques و فاصله افتاده :icon_eek:

چقدر هزینه بر می دارد ؟ و همینطور درست میشود یا باید کل قطعه تعویض شود

البته بدنه خدا رو شکر سالم است

اين فاصله افتادن وشل شدن بستها نيازي به تعويض قطغه نداره و با سفت كردن يا تعويض بستها درست ميشه. خلاصه خوشبختانه مشكل مهم و پرخرجي نيست.هزينه هم نمي دونم ولي رقمي نميشه.

fariborzjam
10 January 2010, 01:21 AM
واقعا از همه بی نهایت سپاسگزارم واسه این همه لطفی که نسبت به بحث دارن.

به خاطر گرفتاری های کاری به خوندن بیشتر میرسم تا پست دادن. گفتم علاوه بر کلیک روی گزینه تشکر عرض ادبی هم کرده باشم.

در مورد TOD فکر نمیکنم توسان TOD داشته باشه. اون طوری که من خاطرم هست روی کوراندو این سیستم موجوده. TCS هم روی هیچ کدوم از توسان های وارداتی نیست. در رده وارداتی های هیوندای - آزرا TCS داره. اگه اشتباه نکرده باشم.

2wd هم ایران ندیدم - همیشه 4WD هست توسان - به نسبت 60-40 که با زدن کلید قفل دیفرانسیل نسبت 50-50 میشه.

در مورد نامگذرای ماشین من هم چند سالی هست اسم های متفاوتی روی ماشینها داشتم ولی دیگه این یکی رو بیشتر میپسندم. ساسان جان در مورد طرح ( کارت حرف نداره - تو خودت نمره بیستی )

پاندا دومی هم برادر کوچیک پانداست که عضو پیشکسوت عزیزمون امید خان دارن.

بقیه سوالات و مسائل با عنایت و لطف همه دوستان جواب داده شده.

در مورد رنگ ( دو رنگ بودن توسان اون طور که امید خان هم فرمودن حسن بزرگی هست. ) قبلا دو رنگ نمیپسندیدم ولی الان میبینم همونطور که امید خان هم فرمودن خیال آدم رو راحتتر میکنه . فکر خط و خش نیستی. بیشتر اس یو وی هستی.

چندتا عکس تو موبایل دارم . انشاالله کارام کمی سبکتر شد منم به فعالیت سابقم باز خواهم گشت.

در مورد روش ساده عکس گذاشتن اگه دوستان خواستن روی اسم من کلیک کنن و در قسمت کامنتهای پروفایل من روش ساده گذاشتن عکس رو ذکر کردم.

در آخر باز ممنون از همه دوستان :icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon_wink :icon_wink:icon_wink

کنترل محسوس
10 January 2010, 02:24 AM
سلام.مطمئنین توسان شرکتیTCSنداره؟چون این یه اپشن استاندارد برای تمام انواع توسان2009 هستش.آزرا هم که خوب TCSداره :icon_excl

N.25
10 January 2010, 02:28 AM
[quote=تك سوار;782380]رنگ نوشته هاي مربوط به اسم ماشين اعضا منظورتونه يا اسم انتلاف؟اگه رنگ پيشنهادي رم لطف كنيد ممنون ميشم. همينطور فونت پيشنهادي و روتيت قراردادن نوشته ها .

منظورم دوتاشه :icon_cool
راستش الان فوتوشاپ رو کامپیوترم نصب نیست تازه ویندوزشو عوض کردم وگرنه خودم یه دستی توش میبردم ببینید سعی کنید یکم فونتو فانتزی تر کنید منظورم این نیست که از این فونت سوسولیا بزاری!
این فونتت خیلی روتین و تکراریه!!!!:victory:

تك سوار
10 January 2010, 02:39 AM
داش فريبرز مرسي از لطفت.من هم به دو رنگ علاقمند شدم مخصوصا سرمه اي متاليك. موقع خريد از موجود بودن اين نوع پرسيدم كه بهم گفتن بعلت عدم استقبال لازم خيلي كم وارد شده و الان موجود نداريم. خوش بحال رضا جان شد .

در مورد سيستم TODيا Torque on Demandتقريبا مطمئنم. اولين بار بهنگام بررسي توسان مدل 4WDسال 2009 باهاش روبرو شده بودم و بعدا با تحقيقات بيشترو در نهايت تاييد يكي از سر سرويسكاران نمايندگي مطمئن شدم فقط چون بصورت خودكار عمل مي كنه و دكمه يا چراع خاصي نداره حضورش زياد ملموس نيست. براي نمونه و بمنظور توضيح عملكرد و اثبات وجود داشتن اين سيستم در توسان 4WDمدل 2009 نظرتونو به نوشته هاي زير جلب مي كنم:

An advanced electronic 'torque on demand' 4WD system is also a key safety feature of the Tucson (4WD variants only). It uses sensors to monitor driving conditions

The Tucson employs a ‘torque-on-demand’ four-wheel drive system, developed by industry experts Borg Warner. The car runs in front-wheel drive until it detects loss of traction, then the 4WD cuts in. It will then revert to two-wheel drive when adequate traction is detected. Additionally, at speeds up to 19mph, the driver can select permanent four-wheel drive for extra control when required at the touch of a button

The optional 4X4 system is one of the best of the competition. For maximum all-season traction and fuel economy, the Tucson 4X4 models come with an electronic torque management system that routes up to 99% of the power to the front wheels. As road conditions or torque demand changes, the system automatically diverts up to 50% of the power to the rear wheels. This on-demand system operates quickly and unobtrusively by monitoring the throttle position, wheel angle, wheel slippage and routes power to the axle offering the best traction. The 4X4 system can be manually locked into 4X4 drive for a continuous 50/50 power split between the front and rear wheels for off-road and very slippery road situations. The system automatically disengages when ABS is activated to provide optimal braking performance

كه لينك منابع نوشته هاي بالا و يك لينك بيشتر در اين خصوص رو در پايين ميارم:
http://www.sella.co.nz/motoring/cars/hyundai/4yfw2p/ (http://www.sella.co.nz/motoring/cars/hyundai/4yfw2p/)

http://www.carpages.co.uk/hyundai/hyundai_tucson_takes_4x4_battle_to_new_heights_par t_2_29_07_04.asp (http://www.carpages.co.uk/hyundai/hyundai_tucson_takes_4x4_battle_to_new_heights_par t_2_29_07_04.asp)

http://www.automotiveaddicts.com/5198/2009-hyundai-tucson-limited-4x4-review-test-drive (http://www.automotiveaddicts.com/5198/2009-hyundai-tucson-limited-4x4-review-test-drive)

http://www.conceptcarz.com/vehicle/z16397/Hyundai-Tucson.aspx (http://www.conceptcarz.com/vehicle/z16397/Hyundai-Tucson.aspx)

.

Mr.Sina
10 January 2010, 09:13 AM
تو اين روزا چند تا پيغام داشتم در مورد محل خريدن اكتان و ساير مكملهاي "ورس" كه براي اطلاع عموم اينجا مي ذارم:

آدرس:خيابان اميركبير-جنب كوي ناظم الاطباء شمالي-پلاك549

تلفن :33118577

لينك براي همكاري بيشتر:مراجعه به آقاي "مهندسي" از طرف آقاي" آذردار"

لينك سايت براي توضيحات و قيمت محصولات :www.sedaghatno.ir (http://www.sedaghatno.ir)

داش فريبرز من با توسان تو محيط آفرود زياد رفتم و كارايي مثل حركت باحد اكثر شتاب از ايست كامل و ترمز ناگهاني بعد از چند ثانيه يا دور زدن با سزعت با حداكثر پيچوندن فرمون يا.....دريفت و....زياد كردم ولي هيچوقت توجهي به صفحه روبرو نداشتم و اونجا چيزاي مهمتري براي توجه كردن داشتم چه داخل ماشين چه بيرونش :misdoubt:
خلاصه هيچ چراغي تا حالا روشن نشده بجز همونايي كه انتظار معمولش هست و در مورد عملكرد ESP/ABSحتي براي نشون دادن عملكرد اين دوسيستم به سرنشين ماشين حركات ژانگولر زياد كردم و براشون توضيح دادم ولي اصلا بفكر اين چراغا نبودم.آقا شما آخر دقتي. از من عجب توقعايي داري!اون دوري كه شما زدي رو من هزار بار باسرعت بيشتر يزنم و چراغا هم روشن بشه عمرا بفهمم:tire:

ببخشيد من هم به تازكي ميخوام توسان بكيرم و ميخوام مثل شما دريفت ياد بكيرم بزنم ! ميشه نحوه دريف زدن رو توضيح بدين !!

jamkarimi
10 January 2010, 10:44 AM
دوستان عزیز

سلام
سوالی در مورد امکان تصفیه هوای بیرون بدون استفاده از کولر در توسان داشتم. در سیستم تهویه مطبوع این ماشین کلیدی هست که یک مثلث و یک دایره روش هست. از دوستان آیا کسی دقیقا کار این کلید رو میدونه و واقعا بدون استفاده از سیستم تهویه مطبوع میتوان هوای بیرون رو فیلتر کرد.

درکل اگه بخوام تمام تفاوتهای توسان و اسپورتیج رو بیان کنم :
1. گرم کن صندلی
2. تصفیه هوای بیرون بدون استفاده از سیستم تهویه مطبوع
3. زاویه پشت سریهای قابل تنظیم
4. آیینه های بغل جمع شوی برقی
5. تنظیم زاویه صندلیهای عقب
6. داشتن تنظیم تایمر برف پاک کن

و در قبال اینها اسپوریتج دارای شیشه های دودی هست.
اگه اشتباهاتی در این موارد وجود داره لطفا انها را اصلاح کنید.

با عرض پوزش از سوالاتم که در این مدت کمی زیاد بوده.

تك سوار
10 January 2010, 12:06 PM
يه دكمه در بخش تهويه هست كه مثل تمام ماشينا با زدنش جلوي ورود هوا بداخل ماشين گرفته ميشه و شروع مي كنه به تصفيه هواي داخل ماشين.
يه دكمه ديگه هم هست كه روش نوشته Aبا يه دايره روش كه اگر اين دكمه رو فعال كنيد هواي بيرون بهنگام وارد شدن به ماشين تصفيه ميشه بعد خدمت شما ارائه ميشه.

jamkarimi
10 January 2010, 12:08 PM
ساسان خان

سلام و عرض ارادت
تجربه جنابعالی در مورد استفاده از این دکمه در ترافیک و جاهایی که دود ماشین جلویی زیاد است چطور بوده ؟
اگه دوستان دیگه هم میتونن راهنمایی کنن بسیار ممنون خواهم شد.

shahram2006_m
10 January 2010, 12:33 PM
دیروز به همراه یکی از دوستانم با توسان از دیزین برمی گشتیم ، در راه یک پژو 206 رو مشاهده کردیم که تا لب پرتگاه جاده رفته بود(کنار جاده پر از برف بود و بدون حفاظ) و به علت یخ زدن برف 206 توان بازگشت رو نداشت کاملا گیر کرده بود....در آخر تونستیم وارد اون برف انبوه بشیم و ماشین رو با بکسل بکشیم بیرون،با این اتفاق از توسان بیشتر خوشم اومد.

پاژن
10 January 2010, 01:10 PM
سلام دوستان توسان سوار
دیشب تو youtube داشتم آفرود بازی با توسانو نگاه می کردم و خیلی لذت بردم.
یه نکته که خیلی برام جالب بود این بود که هر جا ماشین گیر می کرد با دو سه دفعه جلو عقب کردن ماشین می پرید میومد بیرون!
به همه اونایی که فکر میکنن توسان قابلیتهای آفرودش ضعیفه توصیه میکنم یه گشتی تو youtube بزنن ببینن با توسان چه کارایی میشه کرد.

تك سوار
10 January 2010, 02:06 PM
ساسان خان

سلام و عرض ارادت
تجربه جنابعالی در مورد استفاده از این دکمه در ترافیک و جاهایی که دود ماشین جلویی زیاد است چطور بوده ؟
اگه دوستان دیگه هم میتونن راهنمایی کنن بسیار ممنون خواهم شد.

اردتمندشما آقاي كريمي
اميدوارم بتونيم تو انتخابتون كمك كنيم
در موقع مواجهه با دود زياد ماشين جلويي يا كناردستي به شخصه ترجيح در بستن كانالهاي ورودي از طريق آپشن اول و تصفيه هواي داخل از همون طريق ميدم ولي بهنگام ترافيكهاي طولاني و سنگين بعدازظهرهاي پاركوي و ايست كامل در هواي سنگين اين موقع روز از قابليت دوم استفاده مي كنم كه مي تونم بگم كاملا پاسخگوي توقع شماست :cool_phalls_90:.

سلام دوستان توسان سوار
دیشب تو youtube داشتم آفرود بازی با توسانو نگاه می کردم و خیلی لذت بردم.
یه نکته که خیلی برام جالب بود این بود که هر جا ماشین گیر می کرد با دو سه دفعه جلو عقب کردن ماشین می پرید میومد بیرون!
به همه اونایی که فکر میکنن توسان قابلیتهای آفرودش ضعیفه توصیه میکنم یه گشتی تو youtube بزنن ببینن با توسان چه کارایی میشه کرد.
رضا جان اتفاقا اون فيلما رو منم ديدم كه اشتباه نكنم يه بار آقا فريبرز لينك داده بود. واقعا حركات زيبا و لذت بخشيه كه مهمترين نكتش براي من كنترل پايداري عجيب اين ماشين در شرايط گوناگونه :icon_sad:
وكيتهاي الكترونيكي مختلف و قفل 4 چرخ و ترمز قدرتمند ABSتوسان هم مزيد برعلتن.اون ماجراي گير كردن هم در حقيقت تغيير و تصحيح مسير قبليه كه تو آفرود اهميت زيادي داره.قدرت موتور ماشينم تو اين جور موارد اثر زيادي داره و اون پريدنها مال استفاده از تيپ ترونيكه كه با توجه به ضريب دنده تعريف شده براش و شتاب اوليه بالاي موتور قدرتمند توسان كمك زيادي براي موفقيت تو آفروده .بذار ماشينتو بگيري يه بار همه سرخپوستي ميريم آفرود بازي:cool_phalls_21:

دیروز به همراه یکی از دوستانم با توسان از دیزین برمی گشتیم ، در راه یک پژو 206 رو مشاهده کردیم که تا لب پرتگاه جاده رفته بود(کنار جاده پر از برف بود و بدون حفاظ) و به علت یخ زدن برف 206 توان بازگشت رو نداشت کاملا گیر کرده بود....در آخر تونستیم وارد اون برف انبوه بشیم و ماشین رو با بکسل بکشیم بیرون،با این اتفاق از توسان بیشتر خوشم اومد.

اقا دستت درد نكنه صواب كردي چون اگه تو اون شرايط 206مي موند خيلي خطري ميشد و شمام يجورايي خطر كرديد ولي عالي بود :143:. اگه شد يه عكس از اين توسان فداكار بذاري يه مدال افتخاري تو گروه بهش ميديم :162:

Gold eagle
10 January 2010, 02:35 PM
شهرام جان احتمالا از جاده بالا رفتین که اینجوری شده بود اون تیپ 5 ه
تفریبا چقدر برف بودش از نظر حجم ؟؟؟
در ظمن دیزین به فردین هایی چون شما شدیدا نیازمنده ......:icon_razz

Mr.Sina
10 January 2010, 02:42 PM
دوستان عزيز توسان شركتي 2009 مشكي خيلي تميز حدودا جقدر ميارزه ؟؟ حدود 5 هزار تا راه رفته !
خودش ميكه 37500 من كفتم 36
نظر دوستان جيه ؟

afshin_k
10 January 2010, 02:48 PM
واقعا از همه بی نهایت سپاسگزارم واسه این همه لطفی که نسبت به بحث دارن.

به خاطر گرفتاری های کاری به خوندن بیشتر میرسم تا پست دادن. گفتم علاوه بر کلیک روی گزینه تشکر عرض ادبی هم کرده باشم.

در مورد TOD فکر نمیکنم توسان TOD داشته باشه. اون طوری که من خاطرم هست روی کوراندو این سیستم موجوده. TCS هم روی هیچ کدوم از توسان های وارداتی نیست. در رده وارداتی های هیوندای - آزرا TCS داره. اگه اشتباه نکرده باشم.

2wd هم ایران ندیدم - همیشه 4WD هست توسان - به نسبت 60-40 که با زدن کلید قفل دیفرانسیل نسبت 50-50 میشه.

دوستان :icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon_wink :icon_wink:icon_wink

اول در مورد TOD تو بورشور خود آسان موتور " مدیریت گشتاور " اومده که همین هست

http://www.assanmotor.com/common/pdf/brochure/tucson.pdf

به وسیله TOD هستش که نسبت 60-40 محورها به وجود میاد.

در مورد TCS :

خودرویی که ESP داره TCS هم داره چون باید TCS باشه بعد به صورت لوجیکال ESP رو برنامه ریزی می کنن.

در واقع ABS > TCS>ESP

اگر ABS نباشه هیچ کدوم نمی تونن باشه و بعد اگر TCS نباشه ESP نمی تونه باشه.

بعضی از خودروها TCS دارن ولی ESP نداره که تو دفترجه هم بهش اشاره شده ولی وقتی ESP باشه TCS به صورت خودکار هم هست.

تو برف وقتی چراغ ESP روشن میشه در واقع اون چرا TCS هستش چون ESP هیچ نقشی در برف نداره ولی خودروسازان این دو رو به صورت یک مجموع کلی معرفی می کنن.

ESP فقط در پیچ وقتی حالت over steer یعنی در رفتن پشت ماشین و حالت under steer یا کم فرمانی که خودرو درپیچ نمی پیچه عمل می کنه

shahram2006_m
10 January 2010, 02:49 PM
شهرام جان احتمالا از جاده بالا رفتین که اینجوری شده بود اون تیپ 5 ه
تفریبا چقدر برف بودش از نظر حجم ؟؟؟
در ظمن دیزین به فردین هایی چون شما شدیدا نیازمنده ......:icon_razz

درسته از جاده بالا بود....برف تا بالای سطح پایینی رینگ بود....اما مسئله اصلی یخ زدن برف بود طوری که دور موتور 206 تا 6000 هم میرفت اما ماشین فقط بیشتر فرو میرفت.
ممنون از شما، به نظرم این یک وظیفه است ، خیلی از جاها هم به بنده کمک شده...

تك سوار
10 January 2010, 05:00 PM
همونطور كه افشين جان گفتن سيستم TCSبراي حفظ كنترل ماشين از طريق مديريت اصطكاك چرخها و تاثير بر چرخش اونها بايد حتما از ترمزهاي الكترو–هيدروليكي براي رسيدن بهدفش استفاده كنه كه بهمين منظور در توسان با فعال كنند ه ترمزهاي ABS و سنسورهاي سرعت چرخهاي ماشين (Vehicle Speed Sensor(VSS) در ارتباطه.حالا تو توسان اين سيستم TCS در ارتباط با سيستم ESP اهداف تعريف شده بيشتري رو براي حفظ و كنترل پايداري ماشين در شرايط مختلف دنبال مي كنن كه بحث Over Steerو Under Steerاز جمله اين موارد هست.
كلا سيستمها وبرنامه هاي الكترونيكي مختلفي در توسان براي كنترل پايداري ماشين نصب شده كه هم در شرايط آفرود و هم شرايط رانندگي در جاده ها وسطح شهر خيال راننده رو از اين بابت راحت مي كنه. يكي ديگه از اين برنامه هاي الكترونيكي سيتم TOD يا سيستم مديريت گشتاور (Torque Management System) هست كه با سيستم قفل 4چرخ علاوه بر كاهش مصرف سوخت ماشين باعث كنترل پايداري ماشين و ايجاد حداكثر اصطكاك در شرايط وفصول مختلف ميشه. بهنگاميكه گشتاور موجود قادر نباشه از عهده شرايط خاص سطح جاده بر بياد اين سيستم اقدام به افزايش نيرويي ميكنه كه به چرخهاي جلو فرستاده ميشه و از طريق مديريت گشتاور ماشين موجب ميشه تا گشتاور لازم براي تفوق بر شرايط پيش اومده تامين شه.اين سيستم كه حسب نياز بصورت خودكار و بسيار سريع عمل مي كنه اطلاعات مربوط به فشار جاده -موقعيت زاويه گردش و حركت چرخها وساير اطلاعات رو بهمراه بهترين تركشن لازم درآن شرايط خاص براي محورها ارسال مي كنه و با رفع شرايط موجود به حالت سابق بر مي گرده.

arte
11 January 2010, 02:19 AM
سلام دوستان

قول داده بودم از آفرود امروز چند عکس بفرستم به همراه توضیحات

خوب همینطور که در عکس اول ملاحظه میکنید از یک شیب حدود 30 درجه حرکت کرده و به اینجا رسیدم و سپس عکس گرفتم مسیری که حرکت داشتم بسیار خطرناک بود و امکان گرفتن عکس نداشتم

http://f.imagehost.org/0945/T1.jpg (http://f.imagehost.org/view/0945/T1)

و عکس دوم

حرکت در شیب 30 درجه به همراه سنگلاخ و گل شدید

شاید در عکس به خوبی مشخص نباشد اما شیب واقعا زیاد بود و پر از دست انداز های بزرگ

و حالا نگرانم که ماشین و جلو بندیش خراب نشه :( آخه هم رفت رو تند رفتم هم برگشت تند آمدم با سرعت 50 . 60 تا )

سیستم TOD ماشین به وضوح خودش رو نشان داد و بسیار پر قدرت در سنگ ها حرکت میکرد انگار که به جاده چسبیده و قدرت رو روی چرخ های جلو در حال حرکت احساس میکردم

البته از سیستم ESP خبری نبود شاید چون حرکت شدید به اطراف نداشتم

همینطور در هنگام پایین آمدن هم چسبندگی چرخ ها را احساس میکردم

علت کوچک بودن عکس هم واید بودن لنز برای مشخص کردن مسیر بوده :)

http://f.imagehost.org/0336/T3.jpg (http://f.imagehost.org/view/0336/T3)

http://ww.phalls.com/%5Burl=http://f.imagehost.org/view/0945/T1%5D%5Bimg%5Dhttp://f.imagehost.org/0945/T1.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

تك سوار
11 January 2010, 02:45 AM
مهر داد جان عكسات عالين مخصوصا عكس دوم و منطقه آفرود به اين زيبايي با حضور توسان. اين نوع محيط قابليت افزايش سرعت ون مانورو داره كه بسيار مورد علاقه منه و از لذت بخش ترين تفريخات افروديه :cool_phalls_62:

تو اين شرايطه كه قدرت موتور بخوبي حودش رو كنار ساير قابليتها نشون ميده

اگر از شرايط محيط و آدرسش هم برامون بگي ممنونت ميشم.

arte
11 January 2010, 02:54 AM
مهر داد جان عكسات عالين مخصوصا عكس دوم و منطقه آفرود به اين زيبايي با حضور توسان. اين نوع محيط قابليت افزايش سرعت ون مانورو داره كه بسيار مورد علاقه منه و از لذت بخش ترين تفريخات افروديه :cool_phalls_62:

تو اين شرايطه كه قدرت موتور بخوبي حودش رو كنار ساير قابليتها نشون ميده

اگر از شرايط محيط و آدرسش هم برامون بگي ممنونت ميشم.

ممنون

پس نگران سرعت رفتن روی پستی و بلندی ها نباشم چون واقعا تند آمدم و دست انداز های بد و بزرگی هم داشت

آیا تا به حال توسانی که با این کارا جلوبندیش خراب شده باشه مشاهده شده ؟ :icon_idea

و این هم یک تست مصرف سوخت که واقعا عجیب بود و حتما اشتباه بوده اما جالب است

http://f.imagehost.org/0432/T2.jpg (http://f.imagehost.org/view/0432/T2)

تك سوار
11 January 2010, 03:30 AM
نگران نباش چون ماشين محكميه فقط چون زياد از چنين مناطقي رفت و آمد داري ماشينو مرتب ببر آچاركشي چه نمايندگي چه بيرون و كمكهاتم بده يه نگاه بندازن ولي توسان بسيار مناسب اسمبل و آب بندي شده و تا حالا نديدم مدلي رو كه جلوبنديش در اثر عاملي غير از تصادف بخرج افتاده باشه حتي با استفاده مداوم در چنين محيطهايي. مخصوصا مال شما كه كاركردش انقد پايينه مطمئن باش هيچي نميشه وگرنه مال خودم تا حالا نشون داده بود گرچه من بهمراه استفاده بطور مداوم بماشين رسيدگي مي كنم و با اينكه به 5000 نرسيده بود خودم بردم نمايندگي براي آچار كشي كه بهمراه بازديد مايعات هزينش شد 15000اونم رو كاركرد 2000 .

عدد ضريب مصرف هم عير واقعيست و در چنين شرايطي باز به 13 نمي رسه(تجربه شخصي)و دستي جساب كني مطمئن ميشي

پيغام خصوصي ميدم خدمتت

mehran_tavakoli
11 January 2010, 09:52 AM
سلام به همه....
مرسی از عکس ها... کلی به ماشینم امیدوار شدم:icon_excl...
دوستان یه نظر کلی:
این واکس های بدنه ماشین به نظر شما برای توسان مناسب؟
من رنگ مشکی این ماشین رو دارم که مداوم خاک روی ماشین هست... ماشین رو از جلا میندازه.
این واکس ها موثر هست؟ضرری نداره؟

تك سوار
11 January 2010, 08:39 PM
آقا مهران اولا خيلي خوشحالم كه يه توسان مشكي ديگه هم پيدا شد و از تنهايي درومدم دوما با اينكه اكثرا با توجه بعلاقم ماشيناي تيره رنگ داشتم ولي تا حالا از واكس براي رنگ بيروني استفاده نكردم و با شست وشوي مداوم بدون استفاده از مواد شوينده قوي از كيفيت رنگ ماشينام محافظت مي كردم و از واكس فقط براي جلو داشبورد استفاده كردم . ضمن اينكه كيفيت رنگ توسان خيلي بالاست و احتمال مشكلي كه فرموديد تو اين ماشين خيلي كمه ولي در اين خصوص تحقيقات لازم رو بايد انجام بدم كه نتيجه رو خدمتتون خواهم گفت.

دوستان در ادامه بحثمون در مورد سيستمها و تجهيزات الكترونيكي نصب شده رو توسان امروز يه ليستي تهيه كردم از يه سري از تجهيزات الكترونيكي كه تو شاسي بلندهاي اخير بكار رفته كه در تاپيك جامع آفرود (بحثهاي كلي در مورد اتومبيل) ليست كردم كه براي اطلاعات بد نيست. تو اين دسته بندي و نمونه اوردن تجهيزات الكترونيكي بكار رفته در BMWسري X شامل X3/4/5و لندكروز 2009و2010 رو در كنار ساير تجهيزات معمول ساير شاسي بلندها در 2 پست ليست كردم .
لينكش:

http://ww.phalls.com/showthread.php?t=36717&page=21

ضمنا عكس اتحاديه هم منقوش به هنر نگين خانوم شد كه ضمن تشكر از ايشون آخرين ورژن رو اينجا ميذارم:

http://f.imagehost.org/0096/Tucson_Riders_Alliance_a.jpg (http://f.imagehost.org/view/0096/Tucson_Riders_Alliance_a)

PowerMode
11 January 2010, 08:41 PM
سلام دوستان

قول داده بودم از آفرود امروز چند عکس بفرستم به همراه توضیحات

خوب همینطور که در عکس اول ملاحظه میکنید از یک شیب حدود 30 درجه حرکت کرده و به اینجا رسیدم و سپس عکس گرفتم مسیری که حرکت داشتم بسیار خطرناک بود و امکان گرفتن عکس نداشتم

http://f.imagehost.org/0945/T1.jpg (http://f.imagehost.org/view/0945/T1)

و عکس دوم

حرکت در شیب 30 درجه به همراه سنگلاخ و گل شدید

شاید در عکس به خوبی مشخص نباشد اما شیب واقعا زیاد بود و پر از دست انداز های بزرگ

و حالا نگرانم که ماشین و جلو بندیش خراب نشه :( آخه هم رفت رو تند رفتم هم برگشت تند آمدم با سرعت 50 . 60 تا )

سیستم TOD ماشین به وضوح خودش رو نشان داد و بسیار پر قدرت در سنگ ها حرکت میکرد انگار که به جاده چسبیده و قدرت رو روی چرخ های جلو در حال حرکت احساس میکردم

البته از سیستم ESP خبری نبود شاید چون حرکت شدید به اطراف نداشتم

همینطور در هنگام پایین آمدن هم چسبندگی چرخ ها را احساس میکردم

علت کوچک بودن عکس هم واید بودن لنز برای مشخص کردن مسیر بوده :)

http://f.imagehost.org/0336/T3.jpg (http://f.imagehost.org/view/0336/T3)

http://ww.phalls.com/%5Burl=http://f.imagehost.org/view/0945/T1%5D%5Bimg%5Dhttp://f.imagehost.org/0945/T1.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D
سلام

عکس هاتون خیلی عالیه ، معلومه هنرمند هستید:icon_excl

ایکاش عکس ها رو کوچیک نمیکردید عکس اصلی رو بصورت Forum Thumbnail Link قرار میدادید با کیفیت بالاشو دانلود میکردیم :icon_excl

تو عکس مصرف سوخت اون عدد برحسب لیتر بر 100 کیلومتر هست ؟؟؟:icon_ques

با تشکر

arte
11 January 2010, 11:50 PM
سلام

عکس هاتون خیلی عالیه ، معلومه هنرمند هستید:icon_excl

ایکاش عکس ها رو کوچیک نمیکردید عکس اصلی رو بصورت Forum Thumbnail Link قرار میدادید با کیفیت بالاشو دانلود میکردیم :icon_excl

تو عکس مصرف سوخت اون عدد برحسب لیتر بر 100 کیلومتر هست ؟؟؟:icon_ques

با تشکر

ممنون از شما

خوب عددی که کامپیوتر ماشین نشان میدهد همیشه دقیق نیست و پس از مدتی به عدد 13 رسید

بله مصرف معادل لیتر در یکصد کیلومتر است

mohammadrezaef
12 January 2010, 12:27 AM
ممنون از شما

خوب عددی که کامپیوتر ماشین نشان میدهد همیشه دقیق نیست و پس از مدتی به عدد 13 رسید

بله مصرف معادل لیتر در یکصد کیلومتر است
سلام:icon_excl
دوست عزیز قبل از سفر ایا تریپ کامپیوتر رو صفر کردید؟؟ اگر مصرف سیکل ترکیبی انرود و افرود 13 باشه واقعا" خوبه . یعنی نسبت به حجم انجین و ...عالیه :icon_excl
اونجا که رفتین افرود رو اگر براتون امکان داره یک خورده در موردش توضیح بدید که کجا هست و ایا جای دنج وراحتی داره؟؟ که خلوت و بی سر صدا باشه سرسبز؟؟
با تشکر از شما

fariborzjam
12 January 2010, 05:21 AM
http://f.imagehost.org/0096/Tucson_Riders_Alliance_a.jpg (http://f.imagehost.org/view/0096/Tucson_Riders_Alliance_a)

ساسان جان کارت حرف نداره. طرح ایشون هم خیلی خوبه. دستشون درد نکنه. فقط فکر میکنم تعداد همین قدر نمونه و رو به افرایش باشه. اگه طرح کوچکتری باشه یا به عنوان مثال کوچک شده همین رو اعضا که ثبت اطلاعات شدن میتونن در امضا قرار بدن ؟

با آماری که داری بعد کامران خان و امید خان هنوز من در هیات پیشکسوتان هستم یا نه ؟ و جوانترین عضو کیه ؟

در مورد جلوبندی توسان بحث شده بود :

موقع سرویس اولیه با کارشناس بخش تعمیرات در حالی که ماشین روی جک بود و من به زیر ماشین و جلوبندی نگاه میکردم صحبت میکردیم. تجربه کار کردن روی خیلی از شاسی بلندهای امروزی رو داشت. و از اونا بهم میگفت. آخر صحبت با اشاره به قسمتهایی از جلوبندی توسان گفت نسبت به بقیه در وضعیت خیلی بهتری قرار داره. به علت وزن سبک و تجهیزات قوی جلوبندی تا حالا مشکل چندانی ازش ندیدم. ولی میگفت سانتافه کمی بد تا کنن باهاش ممکنه مخارج جلوبندی زیادی باشه.

با سابقه ذهنی که از ویتارا داشتم پرسیدم بین نسل جدید جلوبندی ویتارا چطوره ؟ گفت ضعیفترین نمونه موجود بین رقیبهای این ماشین جلوبندی ویتارا هست. که اگه زیاد باهاش فکر میحیطهای سخت برای رانندگی باشی کار دستت میده ( اساسی)
و انصافا بازوها و سیبکها و وضعیت زیر ماشین گویای مقاوم بودنش بود. البته من خودم زیاد اهل فشار آنچنانی نیستم.

در جائی صحبت از دریفت زدن با توسان بود.که عملا کاری سخت و غیر ممکنه. شاسی بلند در حال دریفت زیاد ندیدم. مخصوصا از نوع ایرانی. والله من که دل و جرات این همه استهلاک رو ندارم. پدر گیربکس - دیفرانسیل لاستیک در میاد. نمیگم شرایط برفی باشه و مقاومت کم. اون موقع با خاموش کردن ESP شاید توان نمایشی ماشین روی برف رو تست کنم. ولی در سایر شرایط به هیچ وجه.

در مورد عکس نشان ملی توساندارن دنیای مجازی کار واقعا عالی بود. ابتکار ساسان در جمع آوری اطلاعات حرف نداشت. . فعلا مشکل کار و کامپیوتری دارم . به زودی با اطلاعات جدید خدمت خواهم رسید.

سوال : دوستانی که توسان قبل 2009 دارن. از آپشنهای موجوی مورد ایراد داری تا به حال مشاهده شده؟ مثلا گرمکن صندلی هنوز کار میکنه و صندلی رو در عرض چند دقیقه گرم میکنه ؟

سوال بعدی که تا حالا جوابی براش پیدا نکردم این هست که آیا لنت ترمز توسان و سانتافه یکی هست ؟ و قیمتش چنده ؟

در آخر نکته جالب دیگه ای که هست اینه که اکثرا توسانها کارکردی نزدیک به هم داریم و مراحل خوبی با تجربیات هم پشت سر خواهیم گذاشت. اکثرا زیر 5000 یا حتی بگیم 3000 کیلومتر اول هستیم. باید از تجربیات سایر عزیزان هم استفاده کنیم.

متشکر از لطف همه عزیزان:icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon_wink:ico n_wink:icon_wink:icon_wink

edge gear
12 January 2010, 05:02 PM
لنت جلوب توسان با سانتافه فرق داره
قيمت يجفت لنت جلو توسان 400/81 و سانتافه 111 هزار تومن
قيمت يجفت لنت عقب توسان 200/47 و سانتافه 100/59 هزار تومن
قيمت فيلتر روغن توسان 4000و سانتافه 700/6 هزار تومن

edge gear
12 January 2010, 07:30 PM
قيمت يجفت لنت جلو توسان 400/81
قيمت يجفت لنت عقب توسان 200/47
قيمت فيلتر روغن توسان 4000
قیمت لنت ترمز دستی توسان 900/32

مصرف در بزرگراه: دوروبر 10 لیتر در صد کیلومتر
مصرف در شهروشلوغی: دوروبر 12 لیتر در صد کیلومتر

شتاب: کمتر از 9 ثانیه در رسیدن به سرعت صدکیلومتر در ساعت

تك سوار
12 January 2010, 08:41 PM
فريبرز جان
حق با شماست و با افزايش تعداد اعضا از فونت كوچكتري براي نام بردن از آنها در نشان ائتلاف توسان سواران دنياي مجازي استفاده خواهم كرد و فعلا اعصاء قعال ما همين 6 عصو هستند.

دوستمون edge gear
ممنون از اطلاعاتي كه داديد. قيمتها در اين حد قابل پيش بيني بود. فقط اين قيمتهايي كه فرموديد قيمتهاييست كه در بازار آزاد وجود دارن يا قيمتهاييست كه در تعميرگاههاي مجاز ارائه ميشه و كلا جنسها همه اصل و كره اي هستند يا اجناس با كيفيت پايينتر هم در بازار وجود دارند.
ممنون

kssa
13 January 2010, 02:04 AM
سلام دوستان

این لینک فایل pdf تعریف vin no اتومبیل های هیوندا از سال 1986 تا 2009 میباشد گه میشه تا 2010 تعمیم داد. وین نامبر شما 17 رقم هست که هم توسند بنام شماره شاسی و هم زیر شیشه جلو و هم تو کارت ماشین قابل رویت هست.
وین نامبر شما اطلاعاتی مانند سال ساخت محل ساخت نوع موتور کلاس مدل فول یا ... و اطلاعات دیگری رو برای شما به ارمغان میاره .

در مورد سال ساخت حرف A در ردیف دهم نشانه سال 2010 سال ساخت میباشد.

http://ksssa.persiangig.com/document/08-GI-002pdf.pdf

یک خبر مهم(شیشه های ماشین رو دودی کردم خودم که خیلی حال کردم عکس و تفصیلات در اولین فرصت تقدیم شما عزیزان میشه)
یا حق

تا بعد.

PowerMode
13 January 2010, 02:42 AM
سلام

ترمز پارک توسان هم دستی دیدم هم پایی ، البته در عکس توسان دوستان دستی بود ، از دوستان توسان سوار کدوم ترمز پارک پایی دارند؟
http://f.imagehost.org/t/0188/parking_brake.jpg (http://f.imagehost.org/view/0188/parking_brake)

afshin_k
13 January 2010, 10:24 AM
ممنون بابت اتحادیه و کارهای مربوط به اون

اولین باک بنزین رو مصرف کردم و میانگین مصرف صدی 12.5 برای داخل شهر محاسبه شد. دقیقا در همین مسیرها با 206 تیپ 2 صدی 8.5 مصرف داشتم. که به نظر برای این ماشین 6 سیلندر که دو برابر موتور 206 حجم داره رقم خیلی خوبیه.

تو این مدت به درجه حرارت آب خیلی دقت کردم مخصوصا اینکه در مدل های 2009 به بعد نشانگر حذف شده باید بگم حتی یک درجه هم بالا پایین نشد حتی در بدترین شرایط ترافیکی، در سربالایی تند هم شتابگیری انجام دادم بازهم مثل دیگر خودروهای هیوندای و کلا آسیایی تغییری در درجه آب وجود نداشت. در نتیجه هیچ نگرانی در عدم وجودنشانگر برای 2009 به بالاها نیست.

در مورد بنزین سوپر دیروز پسر عمم که ماکسیما داره رو دیدم میگفت ماشینش چند وقت به زور استارت می خورده یا حتی بعضی اوقات روشن هم نمی شده که می بره نمایندگی استارت رو تعمیر کنه بهش می گن این مشکله بنزین سوپره ،بنزین سوپر نزن، از اون موقع بنزین معمولی زده و مشکل هم خود به خود حل شد. البته مثل اینکه الان اوضاع سوپر بهتر شده ولی در انتخاب جایگاه باید دقت کرد.

kssa
13 January 2010, 11:36 AM
البته مثل اینکه الان اوضاع سوپر بهتر شده ولی در انتخاب جایگاه باید دقت کرد.

من هم موافقم بهتر شده اما نه مثل سابق ولی فرق عدد اکتان تو سوپر نسبت به معمولی بسیار زیاده و کاملا حس میشه .اما هنوز نمیشه تو آزرا ریخت.
همانطر که افشین خان گفتند خود جایگاهی هم که ازش استفاده میکنید رل بزرگیو بازی میکنه . خلاصه جایگا ههای دولتی و خوشنام.!

یا حق

تا بعد

mehran_tavakoli
13 January 2010, 12:16 PM
یه سوال:
من تصمیم دارم برای ماشین مکمل اکتان بگیرم...
نمایندگی اصفهان هنوز اصرار به مصرف بنزین بدون سرب معمولی داره...
میشه دوستان بگم بهترین مارک مکمل چیه؟ از کجا تهیه کنم؟ممنون

تك سوار
13 January 2010, 01:18 PM
من هم موافقم بهتر شده اما نه مثل سابق ولی فرق عدد اکتان تو سوپر نسبت به معمولی بسیار زیاده و کاملا حس میشه .اما هنوز نمیشه تو آزرا ریخت.
همانطر که افشین خان گفتند خود جایگاهی هم که ازش استفاده میکنید رل بزرگیو بازی میکنه . خلاصه جایگا ههای دولتی و خوشنام.!

یا حق

تا بعد

كامران خان يه سري از اين جايگاههاي خوشنام اطراف محلي زندگي خودمون برام پيغام خصوصي كنيد بسيار ممنون ميشم.
شيشه دودياتونم مبارك . ما منتظر جنس و قيمت و عكس مي مونيم.

یه سوال:
من تصمیم دارم برای ماشین مکمل اکتان بگیرم...
نمایندگی اصفهان هنوز اصرار به مصرف بنزین بدون سرب معمولی داره...
میشه دوستان بگم بهترین مارک مکمل چیه؟ از کجا تهیه کنم؟ممنون

مهران جان در مورد اين موضوع و ساير مكملها بحثهاي زيادي در اين تاپيك شده كه با مراجعه به صفحات قبلي مي توني به پاسخت برسي.
مكمل اكتان مورد توافق جمع ماو نمايندگي هاي مجاز "ورس" آلمان هست كه حتي شماره و آدرس محل خريدش رو در تهران مي توني تو صفحات قبل پيدا كني.

ممنون بابت اتحادیه و کارهای مربوط به اون

اولین باک بنزین رو مصرف کردم ...
تو این مدت به درجه حرارت آب خیلی دقت کردم ....هیچ نگرانی در عدم وجودنشانگر برای 2009 به بالاها نیست.

در مورد بنزین سوپر ...،بنزین سوپر نزن، ...مثل اینکه الان اوضاع سوپر بهتر شده ولی در انتخاب جایگاه باید دقت کرد.

شمام مثل فريبرز خان نظرت اينه كه فقط بنزين معمولي بزنيم با اكتان يا سوپر از جاي مناسب رو بهتر مي دوني؟

afshin_k
13 January 2010, 02:41 PM
راستش من هنوز روی معمولی نظرم هست

تك سوار
13 January 2010, 04:28 PM
من از نظريات جميع دوستان در انتخاب نوع بنزين مصرفي براي استفاده در توسان به نتيجه زير رسيدم و در باك بعدي ماشينم اجرا خواهم كرد:

بنزين معمولي از جايگاه دولتي(مرغوب) + 2 بطري اكتان ورس 300 ميلي

PowerMode
13 January 2010, 04:30 PM
سلام

ترمز پارک توسان هم دستی دیدم هم پایی ، البته در عکس توسان دوستان دستی بود ، از دوستان توسان سوار کدوم ترمز پارک پایی دارند؟
http://f.imagehost.org/t/0188/parking_brake.jpg (http://f.imagehost.org/view/0188/parking_brake)

سلام

چه خوب میشد جایگاه های سوختی که میشه بنزین سوپر زد رو با آدرس بگید ، تو تی تی تاپیک داشت:icon_razz

bamzy1980
13 January 2010, 05:35 PM
سلام

چه خوب میشد جایگاه های سوختی که میشه بنزین سوپر زد رو با آدرس بگید ، تو تی تی تاپیک داشت:icon_razz

سلام دوستان ، بالاخره من امروز رفتم شرکت و یک توسان سفید با تودوزی طوسی ( تیپ 7 ) رو تو طرح 15 روزه خریدم:icon_excl اما گفتن 30 روزه تحویل میدن:icon_razz
حالا از این به بعد باید روز شماری کنم:icon_cool
من هم با نظر دوستمون موافقم اگر آدرس جایگاه های سوختی مطمئن رو بگین ممنون میشم

edge gear
13 January 2010, 05:40 PM
دوستمون edge gear
ممنون از اطلاعاتي كه داديد. قيمتها در اين حد قابل پيش بيني بود. فقط اين قيمتهايي كه فرموديد قيمتهاييست كه در بازار آزاد وجود دارن يا قيمتهاييست كه در تعميرگاههاي مجاز ارائه ميشه و كلا جنسها همه اصل و كره اي هستند يا اجناس با كيفيت پايينتر هم در بازار وجود دارند.
ممنون

قيمتهاشركتيندوجنسهاي اصل كره اي شمعهاش هم تعويض شش تاش در مياد200/8 رو اكتان وورث زده براي ريختن در 65ليتره2تاميريزي مشكل پيش نياد

arte
13 January 2010, 07:02 PM
سلام دوستان

امروز که در حال حرکت بودم یک صدای خش خش از چرخ عقب سمت چپ شنیدم که با سرعت رفتن تندتر میشد ( سرعت صدای خش خش ) اما صدا کم و زیاد نمیشد و با سرعت کم رفتن صدا هم کند تر میشد :icon_roll :icon_eek: :icon_cry::icon_ques

بعد از اینکه ترمز گرفتم و دوباره حرکت کردم دیگه شنیده نشد و مشکلی نداشت

حالا نظر دوستان چیه ؟ آیا نشان بدهم یا مشکل رفع شده است ؟

یک سوال دیگر : آیا ترمز ABS صدایی مانند خرد شدن در چرخی که بر روی آن فعال شده ایجاد میکند ؟

drnariman
13 January 2010, 07:14 PM
سلام دوستان

امروز که در حال حرکت بودم یک صدای خش خش از چرخ عقب سمت چپ شنیدم که با سرعت رفتن تندتر میشد ( سرعت صدای خش خش ) اما صدا کم و زیاد نمیشد و با سرعت کم رفتن صدا هم کند تر میشد :icon_roll :icon_eek: :icon_cry::icon_ques

بعد از اینکه ترمز گرفتم و دوباره حرکت کردم دیگه شنیده نشد و مشکلی نداشت

حالا نظر دوستان چیه ؟ آیا نشان بدهم یا مشکل رفع شده است ؟

یک سوال دیگر : آیا ترمز ABS صدایی مانند خرد شدن در چرخی که بر روی آن فعال شده ایجاد میکند ؟

به احتمال زیاد چیزی گیر کرده بوده که رها شده ...اگر تکرار شد پیگیری کن .

اگه تجربه فعال شدن abs رو نداشته باشی ممکنه به نظرت همچین صدایی بیاد البته هر ماشینی یه جور صدا می ده .!

تك سوار
13 January 2010, 08:01 PM
تبريك فراوان به دوستمون bamzy1980 . اميدوارم هر چه زودتر ماشين رو تحويل بگيريد و همون انتظاراتي كه ازش داريد براتون براورده كنه.مباركه.

دوستمون eadgegear ممنون از دادن اطلاعات مربوط به قطعات يدكي توسان.در مورد اكتان با توجه به توضيحات قبلي كامران خان بنظرم مشكلي پيش نمياد و استفاده از 2 بطري اكتان 300ميل ورس در بهترين حالت مي تونه درجه اكتان بنزين معمولي رو به 90 نزديك كنه مگر اينكه موضوع ديگري باشه كه من بي خبرم.

مهرداد جان همونطور كه آقا نريمان فرمودند به احتمال زياد چيزي به چرخ عقب چسبيده بوده كه بعدا جدا شده ولي در صورت تكرار حتما ماشين رو ببر تعميرگاه مجاز نشون بده.كاركرد ماشين شما خيلي كمه و امكان بروز ايراد در چرخ عقب خيلي بعيده.

پاژن
13 January 2010, 08:23 PM
در مورد بنزین من فکر می کنم در حال حاضر استفاده از بنزین معمولی بعلاوه اکتان به صلاح همه باشه.
دیروز تو چند تا سایت خبری میخوندم که شرکتهای اروپایی کم کم دارن صادرات بنزینشونو به ایران قطع میکنن.
حالا خدا میدونه بنزینه کجارو باید به خورده ماشینامون بدیم!
امیدوارم آخر مجبور نشیم اکتان و سایر ترکیبات بنزینو از بازار سیاه بخریم و تو خونه بنزین درست کنیم.

mehran_tavakoli
13 January 2010, 08:28 PM
یه سوال:
وقتی به صورت ناگهانی به ماشین گاز بدی-و پاتو روی گاز نگه داری-ماشین شتاب خوبی میگیره ولی دنده زمانی عوض میشه که صدای موتور ماشین زیاد میشه و احساس میکنم داره به ماشین فشار میاد... این احساس من درسته؟ یعنی فشار روی موتور میاد؟ این کار مضر هست؟!؟!

fariborzjam
13 January 2010, 10:08 PM
سلام مجدد خدمت همه دوستان توسان های ثبت نامی جدید رو تبریک میگم.

آقا رضا چند روز مونده به تحویل فانتوم ؟

درمورد موارد زیر :

ترمز پائی : توی توسانهای وارداتی به هر طریقی باشه ندیدم و نشنیدم ترمز پائی داشته باشه. ظاهرا سانتافه ترمز پائی به جای ترمز دستی داره.

ترمز های پائی تو اکثر ماشینها قدرت کمتری در نگه داشتن ماشین در شیب دارند. و عملکرد ترمز دستی بهتره . ( به نقل از صاحبنظران )

در مورد بنزین :

جایگاههایی که تابلو اون بهران باشه یا اینکه علامت پالایشگاه رو در بالا داشته باشه. و اسم کسی روی تابلو نوشته شده نباشه. به اصطلاح بنزین دولتی باشه و روش ننوشته باشه جایگاه اختصاصی جاحی فلانی . مطمئن باشید بنزین بهتری خواهد داشت. من از وقت تحویل تا به امروز با توجه به تجربیات در ماشینهای قبلی به هیچ وجه از جایگاههای خصوصی بنزین نزدم.

مکمل ورث رو هم که ریخته بودم الان باک نصف شده. فعلا در مورد ضریب مصرف نمیتونم نظر بدم. ولی صدای پمپ انژکتور کمتر شده. وقتی بیرون ماشین هستی صدای کمتری از پمپ میشنوی .

قبل ورث : بعد چند ساعت رانندگی وقتی تو پارکینگ می خواستم ماشین رو خاموش کنم به علت سکوت صدای قیـــــژ پمپ میومد.

ضریب مصرف دقت لازم رو نداره. موقع بنزین زدن مصرفم رو عرض خواهم کرد.

من همچنان معمولی زدم و به معمولی زدن ادامه خواهم داد.

در مورد شتابگیری :

اشاره شده بود که با فشار گاز تا محدوده قرمز پر میکنه و دنده رو عوض میکنه. موقع شتابگیری کافیه در اون دور موتور که میخواهید دنده عوض بشه مثل ماشین معمولی ( موقع تعویض دنده اش) گاز رو رها کنید. تا دور تا محدوده قرمز نره و زودتر دنده عوض بشه.

در مورد فشار روی موتور به نظر من هم اصلا اینطور نیست. به نسبت به اون گازی که میخوره خوب از جا کنده میشه و صدای موتور زیاد ناراحت کننده نیست و احساس فشار آنچنانی در این ماشین ندیدم.

امروز بعد مدتهای یک توسان دست دوم تو نمایشگاه دیدم. ایران 33 بود . معلوم بود پدرش رو در آوردن بعد از تهران آوردن تبریز مشتری پیدا کنن. مشخصاتش این بود:

مدل 2008 رنگ زرشکی دو رنگ - شرکتی یا وارداتی بودنش رو نمیدونم. بجز سنسور عقب ظاهرا همه چی رو داشت. لاستیکهای صاف صاف . سیم هاش در شرف در آمدن بود. پوسته دسته دنده رفته بود ولی چرم جاهای دیگه سالم بود. معلوم بود از ماشین خیلی بد کار کشیده بودن. تصادف یا رنگ داشتن رو نمی دونم. به خاطر سند 206 به نمایشگاه رفته بودم. ماشین و کثیفی داخلش رو کسی می دید میگفت این ماشین حتما 20 یا 30 سال کار کرده و 300هزار کیلومتر کارکردشه. میزان قطعی کارکرد رو به علت عجله که داشتم نپرسیدم. قیمت 35 میلیون.

اولین بار بود شاهد توسان دست دوم بود. این همه تو این شهر توسان هست. ظاهرا هیچ کس قصد فروش نداره. اینم از تهران رد کرده بودن. اومده از اینجا سر در آورده.

پاندا کلی ناراحت شد که دید هم نوعش اینطوری مورد بی مهری قرار گرفته.

http://i.imagehost.org/0993/19945_1326505523452_1255323914_30970592_4981309_n. jpg (http://i.imagehost.org/view/0993/19945_1326505523452_1255323914_30970592_4981309_n) پاندا نورانی

پاژن
14 January 2010, 02:00 AM
سلام به همه دوستان توسان سوار
خيلى دلم سوخت وقتى آقا فريبرز اوضاع و احوال توسان تو نمايشكاهو كفت. آخه فانتوم منم قراره همون رنكى باشه. من نميدونم بعضيا جرا دلشون براماشين نميسوزه. آخه آدم كفشاشم هرجند وقت يكبار ميشوره وتميز ميكنه اونوقت بعضيا باماشين كه به نظر من يكى از اعضاى خانواده آدمه اينطورى رفتارميكنن.
خدمت آقافريبرز عزيز بايد عرض كنم كه احتمالا در طول هفته آينده فانتومو تحويل ميدن.
الان سه روزه كه سفارش خريدم تو سايت آسان موتوره. نميدونم جطور اونو اينجا نشون بدم.
البته به دلايلى من ثبت ناممو عوض كردم و خريدمو نقدى كردم و همين باعث شد جند روزعقب بيافتم ولى خب عيبى نداره من از اون باحوصله ها هستم!
ببخشيد اين نوشته رو با موبايل فرستادم مجبور شدم از رسم الخط مجعول ع ر ب ى استفاده كنم.

تك سوار
14 January 2010, 02:51 AM
رضا جان منم ديدم كلي دلم سوخت چون همه جوره خواستن بتركوننش فقط زورشون به روكشا وبدنه ماشين رسيده.من چند ماه پيش يه سقيدشو ديدم تو فرمانيه(جلوي خونه روبروي سوپر فرمان)كه دستگيره طرف شوفرو كنده بودن !رفتم جلو ديدم توماشين رو موكت كف ماشين گلي بود رو داشبوردش پر پوست گردو و انگار با كفش رو صندليا راه رفته بودن....كلي دلم سوخت. رسيدگي به ماشين از همون ابتداي خريد شروع ميشه و اگه ول كني تمومه.
امروز تويه پاركبنگ اومدم دنده عقب بگيرم ديدم سنسور عقب جيغ بنفش مي زنه كه همونجا برگردوندم تو P سرمو از شيشه اوردم بيرون ديدم موتور بغل دستيم آينش رو چسبونده به گلگير عفب سمت راننده درحاليكه بدنه موتور بسمت من بود. خلاصه تكون مي خوردم يه خط خوشكل رو گلگيرم ميفتاد و خدا رحم كرد پامو بعد تو Rگذاشتن از رو ترمز برنداشتم. بازم خدا پدر هركي اين سنسور عقبو اختراع كرد بيامرزه. بااينكه تعدادش رو توسان زياد نيست ولي فضاي خوبي رو پوشش ميده وحتي فضاي كناره هاي عفب ماشينم پوشش ميده وگرنه آينه موتوره اصلا به عقب ماشين من نمي رسيد و كناره انتهايي گلگيز عقب بود.

بهترين حالت اين بود كه مثل جنسيس براي جلوي توسان هم سنسور مي ذاشتن تا همه جوره خيالمون راخت شه.

maticz
14 January 2010, 04:56 AM
مکمل ورث رو هم که ریخته بودم الان باک نصف شده. فعلا در مورد ضریب مصرف نمیتونم نظر بدم. ولی صدای پمپ انژکتور کمتر شده. وقتی بیرون ماشین هستی صدای کمتری از پمپ میشنوی .

قبل ورث : بعد چند ساعت رانندگی وقتی تو پارکینگ می خواستم ماشین رو خاموش کنم به علت سکوت صدای قیـــــژ پمپ میومد.

لطفا در مورد قیـــــژ پمپ بيشتر بنويسيد، تا اونجا که تجربيات دوستان رو شنيده بودم اين رو ميدونم که در برخي موارد اين صدا در مدل 2009 غير طبيعي شده بود (نسبت به 2008) در مورد 2010 نميدونم... اگر معياري براي مقايسه اين صدا داريد بنويسيد، به طور طبيعي صداي قيژ نبايد پس از روشن شدن موتور به گوش برسه...

zorro_new
14 January 2010, 09:25 PM
با سلام خدمت دوستان
چند تا مطلب به نظرم رسید دیدم شاید برای همه مفید باشه .
1- در مورد گاز دادن ناگهانی اگر کامپیوتر ماشین تشخیص بده که دنده موجود برای این میزان گاز مناسب نیست و اصطلاحا" ماشین گاز هرز میخوره یعنی به میزانی که گاز میدهید افزایش قدرت پیدا نمی کنه دنده رو معکوس میکنه و مطمعنا" ضریب دنده رو با سرعت چک میکنه یعنی دنده اشتباه نمیده. اگر هم میبینید که وقتی ناگهانی گاز میدین دور موتور تا قرمز بالا میره به خاطر اینه که ماشین متوجه میشه شما میخواهید از حداکثر قدرت یا شتاب استفاده کنین و اگه کمی فشار گاز رو کم کنید قبل از محدوده قرمز دنده سبک میشه ( مثل توصیه استاد قریبرز) . البته گریبکس 4 دنده هم بی تاثیر نیست . مثلا تو ماشین ها ی با دنده بیشتر این تعویض خیل نرم تر صورت میگیره. ولی این رو باید دونست که با هیچ معکوس اتوماتیکی به ماشین فشار نمی یاد چون خودش هوای خودشو داره:icon_evil
2- در مورد صدای از چرخ یا دیسک این مسئله بعضی اوقات پیش میاد که جسم خارجی لای دیسک و لنت گیر میکنه و بعد از مدتی خارج میشه . برای من چند بار اتفاق افتاده چیز مهمی نیست ولی باید کنترل شه که بیشتر از دو روز طول نکشه چون غیر عادیه جسم خارجی مدت زیادی بین لنت و دیسک که داعما" در حال سایش هستن بمونه .
3- به کلیه توسان سواران جدید و اتی تبریک و درود .:icon_cool

fariborzjam
15 January 2010, 01:37 AM
رضا جان انشالله به سلامتی فانتوم هم میاد به جمعمون اضافه میشه .

در مورد سنسور عقب و پوشش گوشه کنار سپر عقب و حساسیتش حرف نداره. در مقایسه با ماشینهای سنسور دار و یا نصب کرده که استفاده کردم بهترین عملکرد رو داره. مخصوصا واسه پارکینگ ما که دنده عقب باید بری و یه پیچ داره. دور و بر هم پره وسایل هست. بیشتر از چشم خودم به سنسور اطمینان دارم.

اگه به طرف دیوار صاف حرکت کنید ( دنده عقب ) در کمتر از نیم متر مانده به دیوار بوق ممتد میشه.

ولی اگه به سوی مانع (به غیر از دیوار ) حرکت کنید باید بوق ممتد رو آستانه خطر در نظر بگیرید. و ریسک نکنید. هر جوره تست کردم.

در مورد صدای پمپ دوست عزیز ظاهرا با ماشینها ایران خودرو اشتباه گرفتین . صدا رو فقط در شرایط دقت 100% میتونید بشنوید. نه هر شرایطی. دوستان توسان سوار ضریب وسواس منو میدونن. میدونن من چقدر دقت به خرج میدم تا تفاوت پیدا کنم. در تفاوت استفاده از مکمل اون گفته شده بود. وگرنه اگه انتظار صدا از پمپ دارین باید سراغ شاهکارهای ایرانی برید. جمله آخرم و که نقل قول کردید با دقت بخونید متوجه منظورم میشید که من صدا رو در چه شرایطی شنیدم. لطفا دوستان به همین جواب بسنده کنن. تا تاپیک منحرف نشه.

رضا جان : اصولا باید سایت آسان موتور با وارد کردن کد ملی الان مشخصات مشاهده بشه. مثل یک متن WORD کپی کنید. با برداشتن اطلاعات شخصی خودتون بقیه رو در قسمت پاسخ ارسال کنید. تا مشخصات و رنگهای انتخاب قابل مشاهده باشه.

امید جان : گاز خوردنش رو عاشقم. پا رو تخته میکنی رفتی داخل صندلی پیش شاسی بلندها و حتی سواری ها خیلی حرف برای گفتن داره. با شتابگیری جالبش.

تستهای متعددی با شاسی بلندهای دیگه و سواری های دوستان در مورد شتاب داشتیم. فراتر از اون چیزی هست که فکر میکردم. هر کسی عشقی از این ماشین داره. منم عاشق شتابشم. فعلا قسمت نبوده در شرایط خارج از جاده تست کنم. ولی تستهای معمول آنرود برام بسیار لذتبخش بود.

پاژن
15 January 2010, 02:08 AM
سلام دوستان توسان سوار
همانطور که آقا فریبرز فرموده بودن اطلاعات ثبت نامی خودم رو از سایت آسان موتور تو اینجا میزارم:

خريدار محترم ، مشخصات خريد شما در سيستم شركت ثبت شده است و به شرح زير مي باشد.

: نام و نام خانوادگي رضا-------
: عامليت ----------
: نوع خودرو توسان 2700 اتوماتيك - 2010 - 7
: اولويت رنگ اول زرشكي متاليك
: اولويت رنگ دوم زرشكي متاليك
: اولويت رنگ سوم سفيد يخچالي روغني
: نوع قرارداد نقدي
: قيمت خودرو 410238176
: مبلغ پيش پرداخت 410238176
: تاريخ ثبت درخواست خريد در سيستم 1388/10/20
: موعد تحويل خودرو 15 روزه
: شماره شاسي تخصيص يافته
: رنگ تخصيص يافته
: تاريخ آمادگي تحويل خودرو

دوستان عزیز در مورد اینکه چرا رنگ زرشکی تو 2 اولویت قرار داره باید بگم که اولی با تودوزی مشکی و دومی با تودوزی طوسیه.

arte
15 January 2010, 02:25 AM
سلام دوستان توسان سوار
همانطور که آقا فریبرز فرموده بودن اطلاعات ثبت نامی خودم رو از سایت آسان موتور تو اینجا میزارم:

دوستان عزیز در مورد اینکه چرا رنگ زرشکی تو 2 اولویت قرار داره باید بگم که اولی با تودوزی مشکی و دومی با تودوزی طوسیه.

سلام

من موقع خرید اولویت رنگ رو زده بودم
1.سفید یخچالی روغنی
2.سفید یخچالی روغنی
3.نقرآبی متالیک

که گفتن باید از سه رنگ مختلف باشد :icon_razz
البته همان سفید یخچالی روغنی ( داخل کرم ) قسمت شد :icon_evil

پاژن
15 January 2010, 02:38 AM
سلام

من موقع خرید اولویت رنگ رو زده بودم
1.سفید یخچالی روغنی
2.سفید یخچالی روغنی
3.نقرآبی متالیک

که گفتن باید از سه رنگ مختلف باشد :icon_razz
البته همان سفید یخچالی روغنی ( داخل کرم ) قسمت شد :icon_evil

البته نمایندگی به من گفت معمولا همون اولین رنگ در خواستی رو میفرستن.
موقع ثبت نام به من گفتن که زرشکی تو سهمیه شون هست.

mehran_tavakoli
15 January 2010, 12:16 PM
سلام دوستان توسان سوار

نوع خودرو 2010؟:icon_twis
یعنی همین توسان جدید که با اسم ix35 هست؟ و با قیمت 41000000؟

fariborzjam
15 January 2010, 12:16 PM

: نام و نام خانوادگي فريبرز :
عامليت:
نوع خودروتوسان 2700 اتوماتيك - 2010 - 5:
اولويت رنگ اول سفيد يخچالي روغني
: اولويت رنگ دوم سفيد يخچالي روغني
: اولويت رنگ سوم سفيد يخچالي روغني:
نوع قرارداد نقدي:
قيمت خودرو 410238176:
مبلغ پيش پرداخت410239000:
تاريخ ثبت درخواست خريد در سيستم 1388/08/05:
موعد تحويل خودرو 15 روزه:
شماره شاسي تخصيص يافته :
رنگ تخصيص يافته :
تاريخ آمادگي تحويل خودرو

اینم وضعیت خرید من. من هر سه رنگ رو سفید خواسته بودم. گفتم بجز سفید باشه نمی خوام. ( دعوا سر سفید )

داشبرد یا کرم یا نوک مدادی خواسته بودم. که اونم نوک مدادی شد. داشبرد سیاه نخواسته بودم. تیپ 5 زده شده بود. ولی تیپ 6 اومد. هم تجهیزات هم سندها و برگهای گمرکی. دقیقیا راس 15 روز از ثبت اینترنتی ماشین بدستم رسید.

مهران جان ix 35 تقریبا 6 ماه بعد به بازار عرضه میشه. تقریبا بعد جام جهانی 2010 آفریقا . مدل های تغییر یافته زمان جام جهانی به دنیا معرفی خواهند شد و عرصه اونا بعدا شروع میشه. مهر و آبان88 هر توسانی فروخته شده از طرف آسان موتور همه 2010 بودن. البته تعداد محدودی هم 2009 عرضه شده در این زمان.

arte
15 January 2010, 12:28 PM

: نام و نام خانوادگي فريبرز :
عامليت:
نوع خودروتوسان 2700 اتوماتيك - 2010 - 5:
اولويت رنگ اول سفيد يخچالي روغني
: اولويت رنگ دوم سفيد يخچالي روغني
: اولويت رنگ سوم سفيد يخچالي روغني:
نوع قرارداد نقدي:
قيمت خودرو 410238176:
مبلغ پيش پرداخت410239000:
تاريخ ثبت درخواست خريد در سيستم 1388/08/05:
موعد تحويل خودرو 15 روزه:
شماره شاسي تخصيص يافته :
رنگ تخصيص يافته :
تاريخ آمادگي تحويل خودرو

اینم وضعیت خرید من. من هر سه رنگ رو سفید خواسته بودم. گفتم بجز سفید باشه نمی خوام. ( دعوا سر سفید )

داشبرد یا کرم یا نوک مدادی خواسته بودم. که اونم نوک مدادی شد. داشبرد سیاه نخواسته بودم. تیپ 5 زده شده بود. ولی تیپ 6 اومد. هم تجهیزات هم سندها و برگهای گمرکی. دقیقیا راس 15 روز از ثبت اینترنتی ماشین بدستم رسید.

سلام

تیپ 6 با تیپ 5 چه تفاوتی دارد ؟

kssa
15 January 2010, 06:11 PM
سلام

تیپ 6 با تیپ 5 چه تفاوتی دارد ؟

سلام
فرقشون فقظ تو داشتن ورودی های usb aux ipod و همچنین تعویض جای جاسیگاری به مدل لیوانی قابل حمل در جالیوانی های جلو که میشه کلا برداشت.
این فرق تیپ 5 با 6 بود.
جالبه که الان تیپ 7 فروخته میشه با همون قیمت که نسبت به تیپ 6 اینه های متحرک برقی اضافه شده است.
کلی رنگ تمام مشکی تیپ 7 دیروز تو اسان موتور دیدم :icon_ques
یا حق

تا بعد

کنترل محسوس
15 January 2010, 07:46 PM
نوع خودرو 2010؟:icon_twis
یعنی همین توسان جدید که با اسم ix35 هست؟ و با قیمت 41000000؟
والله من هم متوجه نشدم آسان موتور چطوری از چند ماه قبل توسان را بنام 2010 داره میفروشه .حتی در http://www.hyundaiusa.com/vehicle-lineup/ هم اثری از فروش توسان 2010 نیست و فقط نوید" توسان جدید 2010 "با شکل و شمایل کاملا جدید داده شده.البته برای رفع ابهام میشه با وارد کردن شماره شاسی در http://www.hmaservice.com/ مدل خودروی خریداری شده رو با اطمینان مشخص کرد.اگه از دوستان توساندار کسی پیگیری کنه عالیه :icon_cool
البته این شک در مورد آزرای 2010 برای خودم پیش اومد که با اقدامات فوق مطمئن شدم که 2010 خریدم:icon_arro

تك سوار
15 January 2010, 08:06 PM
توسان 2010 همون ix35هست كه دوستان نوشتن از كي عرضه ميشه و در حال حاضر در تمام دنيا در سال 2010 هر كي توسان صفر بخواد همون مدل 2009 با چند آپشن اضافي كه دوستان گفتن عرضه ميشه.يعني مدل 2009 و چند آپشن اضافي= توسان صفر تحويلي در سال 2010 فعلا و فروش و تحويل ix35از ماههاي انتهايي سال 2010 شروع خواهد شد با قيمتي خدود 48-50 در ايران
اسم اين تايك هم توسان 2009 هست كه شامل مدلهاي تحويلي در سال 2010 هم تا عرضه ix35 ميشه

صداي پمپ هم بهيچ وجه در ماشين من كه مدل 2009 هست وجود نداره . من شنيده بودم اين مسئله در اسپورتيج وجود داره كه باز مطمئن نيستم ولي تا حالا در مورد توسان گزارش نشده.

fariborzjam
16 January 2010, 01:10 AM
فکر میکنم بهمن ماه تیپ 8 بیاد با راهنما داخل آینه ها :icon_mrgr:icon_arro

ولی خوبه که مثل ایران فرغون نیست که واسه هر چیزی که اضافه میشه یه پولی بگیره. امروز به خاطر آشنایان سری به سایتش زدم. قیمتها و مدلهای ویتارا اصلا معلوم نبود کی به کیه واقعا جالب بود. به هر حال باقالی کاری نشه.

در مورد مدل : دوستان اگه داخل مدارک ماشین رو نگاه کرده باشید یا در برگ گمرکی یا در سند نوشته که مدل 2010 تولید شده در 2009 .خاطرم نیست کدوم یکی بود. ولی سند قطعی و کارت ماشین همگی مدل 2010 هست. توسان 2010 از اواخر شهریور و اوایل مهر شروع به تحویل شد. ولی ظاهرا سوناتا 2010 قبل از همه شروع به تحویل شده بود.

پاژن
16 January 2010, 02:27 PM
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی اطلاع داره آسان موتور کی شماره شاسی و رنگ ماشینو تو سایتش میزنه؟
الان همونطور که دیدید مشخصات ثبت نام من تو سایتش هست ولی جای شماره شاسی و رنگ و تاریخ تحویل خالیه!

arte
16 January 2010, 02:35 PM
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی اطلاع داره آسان موتور کی شماره شاسی و رنگ ماشینو تو سایتش میزنه؟
الان همونطور که دیدید مشخصات ثبت نام من تو سایتش هست ولی جای شماره شاسی و رنگ و تاریخ تحویل خالیه!

سلام

ماشین من رو 3 روز بعد از ثبت در سایت شماره شاسی و رنگ و تاریخ رو نوشته بود و یک روز بعد هم آماده تحویل شد :icon_cool ( البته بدون پلاک ) یک هفته داخل پارکینگ خونه موند و پلاک و سند هم حاظر شد و رفتم برای پلاک :icon_evilفقط وسط تابستون بود و حسابی گرمازده شدم :icon_redf مخصوصا روزی که برای پلاک رفته بودم از ساعت 8 صبح که تا ساعت 5 بعدازظهر توی آفتاب بودم

تك سوار
16 January 2010, 03:16 PM
اون فايل پي دي افي كه كامران خان لطف كردن و فرستادن شامل اطلاعات كارخانه سازنده- سال ساخت - نوع و مدل - مشخصات فني- نوع سيستم امنيتي و نوع بدنه ماشيناي هيونداي هست كه با توجه به حروف واعدادي كه در 10 آيتم ابتدايي شماره شاسي 17 رقمي هر ماشين استفاده شده تنظيم شده و 7 آيتم انتهايي هم مربوط به شماره خاص شناسايي هر ماشين ميشه.

موضوع ديگه اينكه يه شماره شناسه يا VINهم در تك كاغذ سبز سند ماشين آورده شده كه اونم 17 رقميه و با كد ابتدايي KRG شروع ميشه .

منم مثل دوستان متن اطلاعات خريد ماشينم رو همونطور كه فريبرز خان پيشنهاد كرده بودن در متن سمپل قبلا فرستاده شده دوستان وارد كردم كه اينجا با توضيحات اضافي ميارم :

: نام و نام خانوادگي ساسان------
: عامليت ---------------------------
: نوع خودرو توسان 2700 اتوماتيك - 2009 – تيپ 5
: اولويت رنگ اول مشكي روغني
: اولويت رنگ دوم ---------------
: اولويت رنگ سوم -------------
: قيمت خودرو 410000000 ( بهمراه يخچال/فر بلك اند دكر _ بدون كارت سرويس مجاني اوليه و زير پايي)
: مبلغ پيش پرداخت 410000000
: تاريخ ثبت درخواست خريد در سيستم --/05/1388
: موعد تحويل خودرو : همون جا فوري (بعد از امضاء قرارداد و نقد شدن چك)
: شماره شاسي تخصيص يافته//////////KMHJN81
: شماره شناسه وسيله نقليه VINه////////// KRGA093
: رنگ تخصيص يافته مشكي روغني
: تاريخ آمادگي تحويل خودرو همون جا
: تحويل مدارك براي پلاك يك هفته بعد
: نصب پلاك يك روز بعد
: دريافت كارت ماشين و بيمه نامه يك هفته بعد
: دريافت كارت بنزين يك روز بعد

ضمنا دوستاني كه به مباحث آفرود توسان علاقه دارن در "تاپيك جامع آفرود " در "بحثهاي كلي در مورد اتومبيل" بحثهاي جالبي در مورد قابليتهاي آفرود توسان و چند شاسي بلند هم رده مثل سانتافه - موسو و ويتارا مطرح شده كه نكات آموزنده زيادي داره.

fariborzjam
17 January 2010, 01:36 AM
سلام دوستان

سلام . آقا رضا جان مال من الان هم که الانه مشخصات که شما خواستید رو روی سایت ندیدم.

ضروری نیست. فقط مهم ثبت شدن سفارش خرید شما در سیستم بود که انجام گرفته. رنگ دلخواه و مشخصات صحیح . بقیه زیاد مهم نیست.

دیروز یه توسان دیدم درب عقبش مثل نمونه های بلاد کفر جای کلید داشت. راننده پیاده شد ماشین رو بست دیدم دزدگیر داره ماشینش. با صدای آژیر دزدگیر ماشین بسته شد.

در شرایطی نبودم بشه پرس و جو کرد. وگرنه طرف با دیدن پاندا به وجد اومده بود. از دور پیدا بود. هم نوع دیده خوشحال شده.

در ضمن امروز بعد مدتها به یوتیوب سر زدم. چند فیلم جدید بود که ندیده بودم . بعضی هارو به صفحه ف ی س خودم فرستادم. دوستان علاقمند حتما برن سر بزنن. مخصوصا یکی هست از دیوار بالا میره اون رو خیلی دوست دارم. و فیلم های جدید هم جالب هستن.

درسته باقالی میشه : ix35 هم فیلمهاشو نگاه کردم. از خونه موقع تماشای فیلم دیدن گفتن 206 هست این ؟

خیلی سواری میزنه تا شاسی بلند.

در ضمن یه فیلم از توسان 2لیتری CRDi ( اگه اشتباه نکرده باشم) رکورد سرعت 215 رو میزد. واقعا سرعتگیریش عالی بود

فیلمهایی هم از ضعف در شرایط سخت بود که بیشترشون مربوط به موتور 2 لیتر یا تک دیفرانسیل بود.

در کل خوشم اومد . وقت کنم میرم بقیه فیلمهارو هم میبینم.

تك سوار
18 January 2010, 02:31 AM
سلام
. ...
دیروز یه توسان دیدم درب عقبش مثل نمونه های بلاد کفر جای کلید داشت. راننده پیاده شد ماشین رو بست دیدم دزدگیر داره ماشینش. با صدای آژیر دزدگیر ماشین بسته شد.
...
.

داش فريبرز تو چند تا توسان مدل 2008 كه گزارش بررسيش رو نوشته بودم اين جاي كليد رو درب عقب ماشين بود و حتي يه بار از يكيشون كه ماشينش خيلي كثيف و گلي بود و فقط يه فرورفتگي رو در عقب معلوم بود پرسيدم اين چيه كه گفت قفل در عقبه وبا سويچ ماشين باز ميشه
امروزم اومدم زاپاس ماشينو براي تفنن در بيارم كه هر كار كردم نشد. ياد توصيت افتادم.

afshin_k
18 January 2010, 08:22 PM
دوستان شنیده شده آمار ویتارا های تعمیری و موتور باز شده داره زیاد میشه و گفته شده علت استفاده از روغن نامرغوب یا دیر تعویض کردنه اونه ولی من تصور می کنم یک مقدارش مشکل همون بنزین سوپره

در هر صورت هر دو تا رو رعایت کرد. جدیدا این مشکلات دامنه خودروهای جدید خارجی رو گرفته و کاریش هم نمیشه کرد:icon_redf

یادمه وقتی آزرا و سورنتو اینطور شدن بعضی ها بلندگو رو دست گرفتن که هیوندای بی کیفیته و دوام نداره و از اول هم معلوم بود! حالا ویتارا و ماکسیما و آریون و غیره هم به این درد مبتلا شدن دیگه فکر نکنم بحثی بمونه!

maticz
18 January 2010, 10:10 PM
امروزم اومدم زاپاس ماشينو براي تفنن در بيارم كه هر كار كردم نشد. ياد توصيت افتادم.

چرا؟ مشکل کجا بود؟

fariborzjam
19 January 2010, 01:20 AM
چرا؟ مشکل کجا بود؟

زاپاس و جک توسان خیلی محکم بسته شده. باید بعد تحویل با ملایمت و استفاده از آچار های لازم آزادش کنید. تا در شرایط لازم و ضروری دچار مشکل نشید.

برای قفل زاپاس به نرمی با آچار چرخ میشه آزاد کرد.
برای قفل جک قسمت مغزی پیچ گوشتی موجود در کیف ابزار مناسبه.

بعد بازکردن طبق عادت ماشینهای دیگه طوری بسته بشه که راحت با دست باز بشه خوبه که در آینده در صورت لزوم استفاده از جک و چرخ زاپاس شوک نشید که چرا اینطور محکم بسته شده.

تك سوار
20 January 2010, 08:23 PM
افشين جان

كاملا درست ميگي و وقتي تو اولين سرويسم به تعميرگاه مجاز 211 مراجعه كرده بودم نوشتم كه يه تويوتا و يه بي ام و سواري هم بهمين دلايل در حال تعمير موتور بودن . در آخرين مراحعم براي فضولي هم يه پرادو 4در در حال تعمير موتور بود كه سرسرويسكار مربوطه دليلش رو بنزين مي دونست . اين مسائل رو بايد جدي بگيريم و فعلا بهمون بنزين معمولي از جايگاه مطمئن و اكتان بسنده كنيم.

ممنون داش فريبرز

خود زاپاس رو تونستم در بيارم و مشكل تو دراودن جك بود كه با اين روشي كه گفتي براحتي درومد. بهتره بعد از درودن بعد از كمي روغن زدن دوباره مثل اول سفتش نكنيم و همونقد كه تكون نخوره كافيه.

pedram_viper
20 January 2010, 08:48 PM
ساسان جان پس تکلیف اون sms های استفاده از بنزین سوپر چی بود؟

تك سوار
20 January 2010, 08:52 PM
والا پدرام جان چي بگم!

بنزين معموليم مشكلات خودشو داره مثل سوخت ناقص در محفظه احتراق و در نتيجه كاهش شتاب و قدرت ماشين + آت و آشغال همراش

fariborzjam
21 January 2010, 12:07 AM

تبریز واسه هیچ کدوم از هیوندای ها مجددا اس ام اس نیومده سوپر بزنید. تو این شهر جز ماشینهای ایرانی هیچ ماشین خارجی رو در صف بنزین سوپر نمیتونید ببینید . این وسط فقط هیوندای بوده که دل و جرات این رو داشته به صورت علنی اعلام کنه مشکل رو .

khososi
21 January 2010, 01:23 AM
البته اون sms واسه خیلیا اومد از جمله اصفهان که بنده هستم
ولی یک مسئله هست و اون هم این هست که sms دومی دلایل علمی نداره و قطعا چیزی پشتش بوده.......
حالا واسه اینکه مطمئن شی یه سر برو نمایندگی هیوندای تا بهتر به جوابت برسی..........

تك سوار
22 January 2010, 05:23 PM
ديروز وقت شد با دوستان بهمراه شواليه يه سر بريم به ارتفاعات شمال تهران كه تو آفتاب رفتيم و تو بارون برگشتيم .چنين گرمايي رو تو زمستون در زندگيم به ياد ندارم :

http://i.imagehost.org/t/0800/1-13_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0800/1-13_copy)

http://f.imagehost.org/t/0189/10-27_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0189/10-27_copy)

http://f.imagehost.org/t/0297/4-DSC00061_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0297/4-DSC00061_copy)

اينجا شيب جاده خيلي تنده كه تو عكس بخوبي مشخص نيست

http://f.imagehost.org/0297/4-DSC00061_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0297/4-DSC00061_copy)

http://i.imagehost.org/0151/21-DSC00036_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0151/21-DSC00036_copy)

پس از مدتها شواليه ديروز دوش گرفت

http://f.imagehost.org/t/0146/5-DSC00066_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0146/5-DSC00066_copy)

http://i.imagehost.org/t/0224/6-DSC00069_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0224/6-DSC00069_copy)

به ياد آب و هواي معمول چنين فصلي

http://f.imagehost.org/0355/8copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0355/8copy)

http://f.imagehost.org/0984/7copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0984/7copy)

edge gear
22 January 2010, 08:52 PM
اس ام اس دومي مال فشار شركت نفت بود
خودشون ميگن كيفيت بنزينامون بهتر شده!!
فلن سوپرمي زنيدقبلش از آشنابپرسيد كيفيتش بدنباشه

تك سوار
23 January 2010, 02:06 AM
صرف كيفيت بنزين و دير عوض كردن روغن موتور نيست كه اخيرا باعث ايجاد مشكل تو موتور ماشينا ميشه وبه گفته سرسرويسكار نمايندگي هيونداي در ماشينايي كه وزن زيادي در تناسب با توان خروجي موتورشون دارن و با تعداد سرنشين ويا بار زياد به دفعات اقدام به شتاب گيري در شيب جاده و فشار اوردن به ماشين ميكنن امكان بروز مشكل بيشتره . البته اگر بنزين با اكتان بالاي 90 درجه به موتور برسه امكان بروز چنين مشكلايي خيلي كمتر ميشه.

در مورد توسان بدليل وزن كمش (حدود 1460كيلو) و موتور باحجم 2700 سي سي و حد اكثر توان خروجي 175 اسب بخار امكان بروز چنين مشكلاتي به حداقل مي رسه .

در نوشته قبليم اشتباها يكي از عكسا رو 2بار فرستاده بودم كه اينجا عكس در حال حركت مربوط به شيب يكي از جاده ها رو مي ذارم :

http://f.imagehost.org/0269/3-DSC00056_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0269/3-DSC00056_copy)

edge gear
23 January 2010, 07:22 PM
بخشنامه داخلی جدیدی تو آسان موتور اومده تاتوسان با شرایط جدید فروش بره
حدود 15 تا پیش با قسط ماهیانه حدود 300/1 بمدت 24 ماه که حدودا میشه 47 تاآخرش
بابیمه ثالث وبدنه بمدت یسال
امروز اسپورتج هم یه میلیون بی دلیل گرون شدو تقریبا همقیمت توسان شد
اطلس خودرو سراتو و اسپورتج رو امروز بی دلیل یه میلیون گرون کرد

maticz
23 January 2010, 10:54 PM
دو روز پيش هم آسان موتور بي دليل آزرا رو 2.100 گرون کرده بود...

Gold eagle
24 January 2010, 05:17 PM
2007-8 روی فرمونش کنترل نداره ایا 2009 ها داره یا اونم مثل بقیشه

تك سوار
25 January 2010, 01:19 AM
اگه منظور شما دكمه هاي كنترل ضبط روي فرمونه در مدل 2009 و تحويليهاي 2010 حال حاضر هم مثل مدلاي قبلي وجود نداره و كلا تغيرات بعمل امده در مدل 2009 نسبت بمدل 2008 قابل ملاحظه نيست و تو صفحات قبلي اين تاپيك در موردش مطلب پيدا ميشه

fariborzjam
27 January 2010, 02:36 AM
السلام علیکم و رحمت الله و برکاة .

آقا من چند وقته باز درگیری کاری دارم. کلی پیام دریافت کردم که کجائی. بخدا اینطرفام.

برای مطالعه مطلب خدمت میرسم. عرض قابلی نیست وقتتون رو نمیگیرم.

بعد مدتها لازم دیدم خدمت برسم نکاتی رو عرض کنم :

مورد 1 : مکمل اکتان بوستر ورث : گفته بودم نتیجه تست رو عرض خواهم کرد .

با استفاده از مکمل تفاوتی در شتاب ملاحظه نشد. شتاب این ماشین از مورد استفاده من زیادتره و نمیشه نظر قطعی داد. ولی در کل شتابش همون شتاب خوبی که بود هست.

استفاده از مکمل باعث گنگ شدن عدد تشخیص ضریب مصرف میشه. و مقادیر بالائی در ترافیک نشون میده

مثل 33-35

میتونم بگم مصرف رسمی ماشین رو هم بالا میبره. اون باکی که مکمل داشتم با طی 333 کیلومتر در شهر 60 لیتر مصرف کرد. پیدا کنید ضریب مصرف را.

در صورتی که الان بدون اکتان 60 لیتر همون مصرف شهری برام 400 کیلومتر راه میره . 400 نره 360 -380 تا میره.

عدد مقدار بنزین موحود در باک تا جایگاه کماکان در حال کاهش هست. عرض کرده بودم اوایل 530 کیلومتر تا جایگاه نشون میداد . الان رسیده به 460 کیلومتر تا جایگاه.و به عدد قطعی داره نزدیکتر میشه.

هر ساله با بارش برف به علت سردسیر بودن منطقه و مقدار زیاد برف خیابانهای معمول شهر آفرود برفی میشه وسه خودش . ولی امسال تا به امروز اثری از برف نبود . اولین برف زمستانی امروز 6 بهمن 88 بارید.

http://f.imagehost.org/0722/Hyundai_tucson_panda_2010-01-026.jpg (http://f.imagehost.org/view/0722/Hyundai_tucson_panda_2010-01-026)

http://f.imagehost.org/0549/Hyundai_tucson_panda_2010-01-026_11.jpg (http://f.imagehost.org/view/0549/Hyundai_tucson_panda_2010-01-026_11)

که در تصاویر فوق پاندا رو در زیر برف مشاهده میکنید .

اولین تجربه رانندگی در برف بسیار جالب بود. مقدار برف در مسیرهای مورد تردد بیشتر از اونی بود که در تصاویر مشاهده میکنید. بیشتر خیابانها یخ زده بود . یعنی چهره واقعی زمستان تبریز امروز نمایان شد. اول در شرایط معمول بدون قفل دیفرانسیل حرکت کردم. ثبات ماشین خیلی خوب بود. فقط متاسفانه باید حواس آدم به ماشینها دور و بر باشه .نمیشه زیاد تند رفت. یکی حول بشه یه ترمز ناجور بزنه کلی سر سره بازی در میاد. عملکرد ترمز ظاهرا روی برف بیشتر و حساستر میشه. خیلی زود میرفت رو ABS . با کمی فشار بیشتر هرزگردی چرخها روی یخ احساس میشد. قسمتی از مسیر قفل دیفرانسیل رو بعد از ایست کامل روشن کردم. باز به مسیر ادامه دادم. کاملا اون حس 4 چرخ متحرک بودن و تقسیم نیرو بین چرخهامثل پاترول احساس میشه. ولی خیلی نرمتر و روانتر.

نوع تایرهای این ماشین زیاد برای برف مناسب نیست. این قبلا هم گفته شده بود. خواستم یادآوری کرده باشم. فکر حرکت یا مانورهای آنچنانی در مواقع خطرناک نباید بود. و تردد روی یخ یا برف با کمی کاهش باد تایر ها با قدرت و وضعیت بهتری میتونه همراه باشه. اینا همه مواردی هستند که باید در اکثر ماشینها رعایت بشه.

مورد آخر : روی سیستم تهویه کلید گرمکن شیشه جلو + کلید یخ زدائی شیشه جلو کنار کلید قفل دیفرانسیل + شیشه گرمکن عقب و آینه ها همه از مواردی هستند که در مواجه شدن با برف لذت رانندگی شمارو دو چندان میکنن.

اولین بار از کلید روی سیستم تهویه استفاده کردم. قبلا برای بخار شیشه از کلید Mode استفاده میکردم. ولی این خیلی بهتر و سریعتر عمل میکنه. دمای بیرون که زیر صفر باشه A/C رو باز نمیکنه. و تلاش خودش رو برای از بین بردن برف شیشه به کار میبنده.

بقیه موارد از طرف دوستان اشاره شده. هر سوالی باشه من در خدمتم.

تك سوار
27 January 2010, 02:55 AM
ممنون داش فريبرز. خوش بحالتون چه برفي! تهرانم امروز يه برف نيمه جوني زد ولي چيزي ازش نمونده

در مورد اكتان ورس من افزايش مصرفي هنوز نديدم و اتفاقا بايد برعكس عمل كنه!
يكم در مورد اكتان ورس بدبين شدم چون يكي از دوستان مطلب جالبي گفت . اينكه تمامي بطريهايي كه تا حالا تهيه كردم چه دونه اي و كارتني بوي شديد مايع داخلش رو ميدادن يعني بدون باز كردن درب بطري باز هم بوي مايع اكتان درونش به مشام مي رسه كه نشون ميده پك مناسبي نداشته . ايشون مي گفت اين بطريها بعد از ورود فله اي از دوبي در ايران و همين تهران پر ميشه و بدليل كيفيت پايين بسته بندي همون اثر مورد انتظار رو نداره و شايد غاطي هم داشته باشه !!
خلاصه دارم تحقيق مي كنم تا اكتانهايي با ماركهاي ديگه رو امتحان كنم و حد اقل مطمئن باشيم تو خود كارخونش ساخته و بسته بندي ميشه و ضرر نرسونه.

در مورد لاستيك هم كاملا حق با شماست واصلا مناسب شرايط جاده هاي لغزنده نيست . كاش ميشد تو ايران هم بتونيم لاستيكهاي 4فصل رو تهيه كنيم كه تا اونجا كه من مي دونم فعلا بعيده. اين نوع لاستيكا كه در آمريكا استفاده وسيع داره بسيار مناسب شرايط مختلف مخصوصا لغزندست و امكان هرزگردي و ليز خوردن هر نوع خودرويي رو به حداقل مي رسونه.

maticz
27 January 2010, 03:10 AM
فريبرزجم
شما براي ماشين زنجير چرخ تهيه کرديد؟

fariborzjam
27 January 2010, 03:10 AM
ممنون داش فريبرز. خوش بحالتون چه برفي! تهرانم امروز يه برف نيمه جوني زد ولي چيزي ازش نمونده

در مورد اكتان ورس من افزايش مصرفي هنوز نديدم و اتفاقا بايد برعكس عمل كنه!
يكم در مورد اكتان ورس بدبين شدم چون يكي از دوستان مطلب جالبي گفت . اينكه تمامي بطريهايي كه تا حالا تهيه كردم چه دونه اي و كارتني بوي شديد مايع داخلش رو ميدادن يعني بدون باز كردن درب بطري باز هم بوي مايع اكتان درونش به مشام مي رسه كه نشون ميده پك مناسبي نداشته . ايشون مي گفت اين بطريها بعد از ورود فله اي از دوبي در ايران و همين تهران پر ميشه و بدليل كيفيت پايين بسته بندي همون اثر مورد انتظار رو نداره و شايد غاطي هم داشته باشه !!
خلاصه دارم تحقيق مي كنم تا اكتانهايي با ماركهاي ديگه رو امتحان كنم و حد اقل مطمئن باشيم تو خود كارخونش ساخته و بسته بندي ميشه و ضرر نرسونه.

در مورد لاستيك هم كاملا حق با شماست واصلا مناسب شرايط جاده هاي لغزنده نيست . كاش ميشد تو ايران هم بتونيم لاستيكهاي 4فصل رو تهيه كنيم كه تا اونجا كه من مي دونم فعلا بعيده. اين نوع لاستيكا كه در آمريكا استفاده وسيع داره بسيار مناسب شرايط مختلف مخصوصا لغزندست و امكان هرزگردي و ليز خوردن هر نوع خودرويي رو به حداقل مي رسونه.

در مورد مکمل هیچ بوی نداشت. از بسته بندی و نوع باز شدنش معلوم بود کیفیت کار.

نکته ای که باید در مورد لاستیک عرض کنم لاستیک هائی که الان روی توسان هست با توجه به نوع آرایش گلها ( آج تایر ) چهار فصل محسوب میشن.

تایرهای ویژه برای کارهای خاص از جمله برف بازی برای اکثر ماشینها الانه اومده و طرح جالبی دارن. چند شاسی بلند در شهر دیدم که از این لاستیکهای برفی در داخل شهر در تابستان استفاده میکردن. خیلی مایل بودم ازشون بپرسم آیا میدونن این تایر برای چی هست یا نه. یکی لندکروز 2009 یکی هم رونیز بود. اگه بتونم عکس لندکروز رو میگیرم میارم اینجا تا ببینید. اکثرا میبینمش.

این تایرها گلهای خاصی برای برف و کارهای دیگه دارن که 100% عملکرد ماشین رو خیلی بهتر میکنه. در مقابل با افزایش استکاک مصرف رو هم بالا میبره.

قیمت نجومی از معایب اونها در ایران هست.

فريبرزجم
شما براي ماشين زنجير چرخ تهيه کرديد؟

نه ولی واسه شرایط وِیژه لوازم خاصی داخل صندوق عقب دارم. البته با توجه به تجربه رانندگی امروز نیازی به زنجیر در این ماشین ندارم . چطوری که در پاترول نیازی نداشتم. قدرت و توانائی ماشین روی برف تا حد زیاد بدستم اومد. و میدونم راحت این هفته مسیر پیست رو چطوری که با پاترول بالا میرفتم بالا خواهد رفت.

bamzy1980
27 January 2010, 12:04 PM
سلام دوستان موقع ثبت نام به من گفتن رنگ سفید رو 30 روزه تحویل میدن ولی نوع قراردادم 15 روزه بوده و تو سایت هم همین مدت ثبت شده ، میخواستم از تجربیات شما در مورد زمان تحویل ماشین استفاده کنم ، دیگه تحمل این چند روز برام خیلی سخته:icon_surp

عامليت: دفتر فروش نوع خودرو : توسان 2700 اتوماتيك - 2010 - 7
اولويت رنگ اول: سفيد يخچالي روغني اولويت رنگ دوم: سفيد يخچالي روغني اولويت رنگ سوم: مشكي روغني
نوع قرارداد اقساطي : قيمت خودرو 439838176 : مبلغ پيش پرداخت 268838176
تاريخ ثبت درخواست خريد در سيستم : 1388/10/23 موعد تحويل خودرو : 15 روزه
شماره شاسي تخصيص يافته :
رنگ تخصيص يافته :
تاريخ آمادگي تحويل خودرو :

تك سوار
27 January 2010, 12:23 PM
....
نکته ای که باید در مورد لاستیک عرض کنم لاستیک هائی که الان روی توسان هست با توجه به نوع آرایش گلها ( آج تایر ) چهار فصل محسوب میشن.

تایرهای ویژه برای کارهای خاص از جمله برف بازی برای اکثر ماشینها الانه اومده و طرح جالبی دارن. چند شاسی بلند در شهر دیدم که از این لاستیکهای برفی در داخل شهر در تابستان استفاده میکردن. خیلی مایل بودم ازشون بپرسم آیا میدونن این تایر برای چی هست یا نه. یکی لندکروز 2009 یکی هم رونیز بود. اگه بتونم عکس لندکروز رو میگیرم میارم اینجا تا ببینید. اکثرا میبینمش.

این تایرها گلهای خاصی برای برف و کارهای دیگه دارن که 100% عملکرد ماشین رو خیلی بهتر میکنه. در مقابل با افزایش استکاک مصرف رو هم بالا میبره.

قیمت نجومی از معایب اونها در ایران هست.

فريبرز جان لاستيكهايي كه در حال حاضر روي توسانهاي تحويلي در ايران وجود داره لاستيكهاي معمولي يا summer tires هستند كه قابليت استفاده محدودي براي 4فصل رو دارن . اين نوع لاستيكها كه رو اكثر ماشينا ارائه ميشن براي محيط خشك و حداكثر باراني كاربرد مناسب دارن ولي در مواجهه با محيط لغزنده برفي و گلي اصطكاك لازم رو براي عبور پايدار ايجاد نمي كنن . لاستيكهاي All Season كه در نوشته قبلي اشاره كردم از تكنولوژي ساخت پيشرفته اي برخوردارن و در بررسيها بصورت Ultra Performance All Season Tires هم ازشون نام برده ميشه . اين لاستيكها قابليت استفاده در محيطهاي خشك و باراني و همينطور لغزنده (برف/يخ /گل) رو دارن بدون اينكه عوارض خاص استفاده از لاستيكهاي خاص اين محيطها مثل افزايش مصرف و ايجاد اصطكاك نامناسب در محيط خشك و گرم و غيره رو داشته باشن .

معمولا روي خود تاير مي زنه All Season و برخي مواقع هم عكس مي زنه نشنوندهنده محيط برف و گل ولي اين نوع لاستيكا با لاستيكهاي معمولي و همينطور خاص محيطهاي لغزنده فرق دارن و من تا حالا تو ايران نديدم.

جالبه كه لاستيكهاي خاصي كه براي محيطهاي مختلف آفرود استفاده ميشن خودشون در بحث محيطهاي لغزنده انواع مختلفي دارن مثلا لاستيكهاي محيط گل با محيط برف متفاوته ولي اكثرا با هم ارائه ميشن. محيط گلي از سخت ترين شرايط آفرود حساب ميشه و برخلاف تفكر برخي كه اين محيط رو سبك مي دونن يا اصلا از مصاديق آفرود بحساب نميارن(بهتره يه سر به لغتنامه ها و دائره المعارفها بزنن تا اول از همه معني محيط آفرود رو بشناسن) در محيط گلي علاوه بر ايجاد مشكل در سطح اصطكاك مشكلات عمده ديگري هم بوجود مياد از جمله ورود گل و لاي به درون چرخها-كمك فنرها و در صورت عمق بيشتر سيستم خنك سازي موتور و مخصوصا رادياتورها و ساير قطعات ماشين و ترمز ها و در نتيجه ايجاد اختلال در حركت پايدار ماشين و در برخي مواقع ايست كامل .

مهمترين قابليت ماشين براي عبور موفق از محيط گلي و كلا لغزنده سيستم مديريت گشتاور يا TOD هست و پس از اون سيستم قفل ديفرانسيل و ترمزهاي ABSو ABD و در نهايت سيستم 4H و 4L . البته سيستمهاي مختلف ديگه اي هم در شاسي بلندها براي مقابله با اين محيط استفاده ميشن كه ميشه به سيستمهاي Crawl Control و Brake pre-tensioning/drying/fade compensation اشاره كرد.

جالب اينه كه تاثير استفاده از لاستيك مناسب در محيط گل ولاي و كلا لغزنده از تاثير استفاده از مجموع قابليتهاي فوق براي موفقيت در محيط لغزنده بيشتره و چه بسا بدون برخورداري از هيچيك از اين قابليتها تنها با تكيه بر لاستيكهاي مناسب بشه عبور موفق تري داشت.

در توسان در صورت استفاده از لاستيكهاي All Season كه گفتم و يا لاستيكهاي خاص محيط گلي يا برفي با توجه به برخورداري اين ماشين از سيستم TOD و قفل ديفرانسيل و ترمزهاي ABS ديگر هيچ مشكلي در مواجهه با هر نوع سطح لغزنده اي نخواهد بود ضمن اينكه موتور پر قدرت و وزن بسيار كم اين ماشين هم برگ برنده ايست براي مقابله با اينگونه محيطها در كنار قابليتهاي فوق.

در اينجا عكسي رو مي ذارم از عملكرد سيستم مديريت گشتاور يا TOD در محيط گلي وبرفي كه در سه حالت 85-15 و 100-0 و 50-50 اقدام به توضيع گشتاور مي كنه:

http://i.imagehost.org/0195/tod.gif (http://i.imagehost.org/view/0195/tod)

natsihit
27 January 2010, 01:05 PM
جالبه كه لاستيكهاي خاصي كه براي محيطهاي مختلف آفرود استفاده ميشن خودشون در بحث محيطهاي لغزنده انواع مختلفي دارن مثلا لاستيكهاي محيط گل با محيط برف متفاوته ولي اكثرا با هم ارائه ميشن. محيط گلي از سخت ترين شرايط آفرود حساب ميشه و برخلاف تفكر برخي كه اين محيط رو سبك مي دونن يا اصلا از مصاديق آفرود بحساب نميارن(بهتره يه سر به لغتنامه ها و دائره المعارفها بزنن تا اول از همه معني محيط آفرود رو بشناسن) در محيط گلي علاوه بر ايجاد مشكل در سطح اصطكاك مشكلات عمده ديگري هم بوجود مياد از جمله ورود گل و لاي به درون چرخها-كمك فنرها و در صورت عمق بيشتر سيستم خنك سازي موتور و مخصوصا رادياتورها و ساير قطعات ماشين و ترمز ها و در نتيجه ايجاد اختلال در حركت پايدار ماشين و در برخي مواقع ايست كامل .
کاملا با ان حرفه شما موافقم.
وقتی گل بره لای لاستیک دیگه تمومه!! خیلی مهارت میخواد.
برای گل این لاستیکا مناسبه که البته رو توسان بعید میدونم نصب شه :
http://www.offroaders.com/reviewbox/showproduct.php?product=7&cat=3

fariborzjam
27 January 2010, 01:26 PM
ساسان جان فرمایشات شما کاملا صحیح و منطقی هستن. لاستیکهای فعلی درسته 4 فصله ولی به قول شما بیشتر جنبه بارانی داره و اگه دوستان دقت کرده باشن. آج های لاستیک بیشتر به هم نزدیک هست.و شیارها کوچیکه. 4 فصلهای مرغوبتر این فاصله کمی بیشتر هست و بناب تجربه شخصی روی سایر ماشینها با درصد کمی روی مصرف تاثیر دارن . به هر حال اینجا بحث ما نه تایر هست نه انتخاب بین اونها. خلاصه اشاره ای بود که امیدوارم مفید بوده باشه.

در مورد دوست عزیز که فرمودن تحویل ماشین با حساب موارد گفته شده 15 روز شما 8 بهمن تموم میشه. شما از من هم عجله بیشتری دارید. تیپ 7 ها ظاهرا کمی با تاخیر میاد. ولی احتمالش زیاده 5 شنبه باهاتون تماس بگیرن که اومده. ولی در کل عجله نکنید. چون 7تا10 روز هم باید منتظر مدارک باشید.

با خیال راحت منتظر تماسشون باشید. به محض اینکه برسه باهاتون تماس خواهند گرفت. اگه تا شنبه خبری نشد اول از نمایندگی پیگیری کنید اگه جواب قانع کننده نبود با دفتر مرکزی تهران .

نکته : نکاتی که دیروز فراموش شد - اولا از بابت پستها پشت سر هم شرمنده. اولی ویرایش پریده بود. دومی و سومی به خاطر ایراد مرورگر اینترنتی بود. با عجله زدم تا از هنگ عبور کرده باشم.

وقتی که در حالت قفل دیفرانسیل قرار دارید از نیش گاز و یا شتابگیری چه از نوع اولیه چه از نوع ثانوی خودداری کنید. دنده عقب با قفل دیفرانسیل هم همچنین. سعی نکنید یک دفعه گاز بدید. در شرایط یخ تست کنید ماشین در این حالت تمایل شدیدی به از جا کنده شدن داره. متوجه منظورم میشید . در مرور زمان باعث استهلاک بیشتر میشه.

از سرعتهای بالا در حالت قفل دیفرانسیل خودداری کنید. البته این مورد در توسان ظاهرا مسئله خاصی پیش نمیاره و کلا قفل غیر فعال میشه به حالت نرمال برمیگرده. ولی مورد احتیاط رو رعایت کردن هیچ وقت باعث ضرر نمیشه.

توصیه واسه دوستانی که تازه ماشین رو تحویل میگیرن. مدت زمان آب بندی که در دفترچه اشاره شده 2000 کیلومتر اول زیاد فکر استفاده از تمام قابلیتها نباشید. البته دفترچه رو مطالعه کنید به این امر کاملا اشاره شده.

هوای سرد موتور سرد دور موتور رو از 4000دور بالاتر نبرید. تا موتور گرم نشه شتابگیری نکنید.

در حالت دستی اگه دوست دارید رانندگی کنید حواصتون به دنده باشه. سعی نکنید دور رو در حالت دستی پر کنید که خودش در محدوده قرمز اقدام به تعویض دنده بکنه.

تعویض روغن و فیلتر رو در هر 5000 کیلومتر جدی بگیرید.

ببخشید کمی پر چونگی شد - ولی اینا مواردی هستند که در تجربه رانندگی خودم با شاسی بلندهای دیگه و تجربیات شاسی بلند داران جدید و نمایندگی های سرویس به اونا اشاره شده.

بعضا یادآوری ایرادی نداره. تا در مرور زمان بهترین کیفیت استفاده و کمترین استهلاک رو در ماشین داشته باشیم. 100% همه عزیزانی که اینجا هستند اساتیدی صاحبنظر هستند. جسارتی و مطلب اضافی باشه به بزرگواری خودتون ببخشید. :icon_wink

تك سوار
27 January 2010, 01:54 PM
کاملا با ان حرفه شما موافقم.
وقتی گل بره لای لاستیک دیگه تمومه!! خیلی مهارت میخواد.
برای گل این لاستیکا مناسبه که البته رو توسان بعید میدونم نصب شه :
http://www.offroaders.com/reviewbox/showproduct.php?product=7&cat=3 (http://www.offroaders.com/reviewbox/showproduct.php?product=7&cat=3)

گل فقط لاي لاستيك نميره بلكه تو قسمتهاي مختلف چرخ و ديسكهاي ترمز ميره و همينطور از حركت آزادانه سيبك در خودروهاي مربوطه جلوگيري مي كنه در كنار ايجاد اختلال در عملكرد سيستم ترمز و ديسكها. با افزايش عمق گل به قطعات ديگر ماشين از جمله كمك فنرها و كاربراتور هم وارد ميشه كه توضيح دادم. ضمنا بحث عدم اصطكاك مناسب و لغزندگي و هرزگردي چرخها هم در چنين محيطي علاوه بر مشكل ورود گل به قطعات مختلف ماشين مطرح ميشه.

محيط گلي از شرايط مختلف آفروده و اتفاقا از شرايط سخت آفرود هم حساب ميشه كه در نهايت در موارد سخت و بكار نيومدن تجهيزات و قابليتهاي ماشين هيچ راهي جز استفاده از وينچ يا كمك ماشين ديگر نيست. براي مثال تو توضيح محيط گلي در مبحث آفرود ويكيپديا در حاليكه اين شرايط رو از سخت ترين شرايط آفرود دونسته بعدش نوشته كه صرف استفاده از لاستيكهاي معمولي براي موفقيت در شرايط گل ولاي براي 4wdها كافي نيست ولاستيكهاي خاص مي خواد . لينك زير:
http://en.wikipedia.org/wiki/Off_road
اينم عكسي كه تو همين سايت گذاشته:
http://f.imagehost.org/0347/180px-Land_Rover_Series_III_mud_bogging.jpg (http://f.imagehost.org/view/0347/180px-Land_Rover_Series_III_mud_bogging)

لاستيكي كه شما معرفي كرديد براي توسان مناسب نيست چون براي انتخاب لاستيك مخصوص شرايط گلي براي هر ماشيني بايد به سايز و مشخصات لاستيك مناسب اون ماشين هم توجه بشه .

مشخصات لاستيك اصلي توسان : 16-60/235
با يه سرچ تو اينتر نت مي تونيد لاستيكهاي مناسب شرايط گل و برف رو در اين سايز و سايزهاي مشابه براي توسان پيدا كنيد

arte
27 January 2010, 02:17 PM
گل فقط لاي لاستيك نميره بلكه تو قسمتهاي مختلف چرخ و ديسكهاي ترمز ميره و همينطور از حركت آزادانه سيبك در خودروهاي مربوطه جلوگيري مي كنه در كنار ايجاد اختلال در عملكرد سيستم ترمز و ديسكها. با افزايش عمق گل به قطعات ديگر ماشين از جمله كمك فنرها و كاربراتور هم وارد ميشه كه توضيح دادم. ضمنا بحث عدم اصطكاك مناسب و لغزندگي و هرزگردي چرخها هم در چنين محيطي علاوه بر مشكل ورود گل به قطعات مختلف ماشين مطرح ميشه.

محيط گلي از شرايط مختلف آفروده و اتفاقا از شرايط سخت آفرود هم حساب ميشه كه در نهايت در موارد سخت و بكار نيومدن تجهيزات و قابليتهاي ماشين هيچ راهي جز استفاده از وينچ يا كمك ماشين ديگر نيست. براي مثال تو توضيح محيط گلي در مبحث آفرود ويكيپديا در حاليكه اين شرايط رو از سخت ترين شرايط آفرود دونسته بعدش نوشته كه صرف استفاده از لاستيكهاي معمولي براي موفقيت در شرايط گل ولاي براي 4wdها كافي نيست ولاستيكهاي خاص مي خواد . لينك زير:
http://en.wikipedia.org/wiki/Off_road
اينم عكسي كه تو همين سايت گذاشته:
http://f.imagehost.org/0347/180px-Land_Rover_Series_III_mud_bogging.jpg (http://f.imagehost.org/view/0347/180px-Land_Rover_Series_III_mud_bogging)

لاستيكي كه شما معرفي كرديد براي توسان مناسب نيست چون براي انتخاب لاستيك مخصوص شرايط گلي براي هر ماشيني بايد به سايز و مشخصات لاستيك مناسب اون ماشين هم توجه بشه .

مشخصات لاستيك اصلي توسان : 16-60/235
با يه سرچ تو اينتر نت مي تونيد لاستيكهاي مناسب شرايط گل و برف رو در اين سايز و سايزهاي مشابه براي توسان پيدا كنيد

فريبرز جان لاستيكهايي كه در حال حاضر روي توسانهاي تحويلي در ايران وجود داره لاستيكهاي معمولي يا summer tires هستند كه قابليت استفاده محدودي براي 4فصل رو دارن . اين نوع لاستيكها كه رو اكثر ماشينا ارائه ميشن براي محيط خشك و حداكثر باراني كاربرد مناسب دارن ولي در مواجهه با محيط لغزنده برفي و گلي اصطكاك لازم رو براي عبور پايدار ايجاد نمي كنن . لاستيكهاي All Season كه در نوشته قبلي اشاره كردم از تكنولوژي ساخت پيشرفته اي برخوردارن و در بررسيها بصورت Ultra Performance All Season Tires هم ازشون نام برده ميشه . اين لاستيكها قابليت استفاده در محيطهاي خشك و باراني و همينطور لغزنده (برف/يخ /گل) رو دارن بدون اينكه عوارض خاص استفاده از لاستيكهاي خاص اين محيطها مثل افزايش مصرف و ايجاد اصطكاك نامناسب در محيط خشك و گرم و غيره رو داشته باشن .

معمولا روي خود تاير مي زنه All Season و برخي مواقع هم عكس مي زنه نشنوندهنده محيط برف و گل ولي اين نوع لاستيكا با لاستيكهاي معمولي و همينطور خاص محيطهاي لغزنده فرق دارن و من تا حالا تو ايران نديدم.

مهمترين قابليت ماشين براي عبور موفق از محيط گلي و كلا لغزنده سيستم مديريت گشتاور يا TOD هست و پس از اون سيستم قفل ديفرانسيل و ترمزهاي ABSو ABD و در نهايت سيستم 4H و 4L . البته سيستمهاي مختلف ديگه اي هم در شاسي بلندها براي مقابله با اين محيط استفاده ميشن كه ميشه به سيستمهاي Crawl Control و Brake pre-tensioning/drying/fade compensation اشاره كرد.

جالب اينه كه تاثير استفاده از لاستيك مناسب در محيط گل ولاي و كلا لغزنده از تاثير استفاده از مجموع قابليتهاي فوق براي موفقيت در محيط لغزنده بيشتره و چه بسا بدون برخورداري از هيچيك از اين قابليتها تنها با تكيه بر لاستيكهاي مناسب بشه عبور موفق تري داشت.

در توسان در صورت استفاده از لاستيكهاي All Season كه گفتم و يا لاستيكهاي خاص محيط گلي يا برفي با توجه به برخورداري اين ماشين از سيستم TOD و قفل ديفرانسيل و ترمزهاي ABS ديگر هيچ مشكلي در مواجهه با هر نوع سطح لغزنده اي نخواهد بود ضمن اينكه موتور پر قدرت و وزن بسيار كم اين ماشين هم برگ برنده ايست براي مقابله با اينگونه محيطها در كنار قابليتهاي فوق.

در اينجا عكسي رو مي ذارم از عملكرد سيستم مديريت گشتاور يا TOD در محيط گلي وبرفي كه در سه حالت 85-15 و 100-0 و 50-50 اقدام به توضيع گشتاور مي كنه:

http://i.imagehost.org/0195/tod.gif (http://i.imagehost.org/view/0195/tod)

سلام بر دوستان خوب

یک مدت نبودم و در این مدت چند تا تست گرفتم در شرایط مشابه که اشاره شده

در گل شدید رفتم و ماشین کمی لغزنده شد اما به راحتی مسیر گل با شیب 35 درجه رو رد کرد

فقط گل تمام شیارهای لاستیک و کف ماشین و اطراف کمک فنر ها و دیسک ها رو پر کرده بود

که لغزندگی رو چندبرابر میکرد

چند روز بعد رفتم کارواش اما نتونست گل ها رو کاملا پاک کنه و خودم در پارکینگ تمام کف ماشین رو شستم و همینطور داخل گلگیر و فنر ها و دیسک ها را که بسیار خوب تمیز شد :icon_evil همینطور احساس میکنم ماشین بهتر ترمز میگیرد و تعلیق بهتری هم دارد :icon_cool به نظر شما دوستان به تمیز شدن دیسک ها و کمک ها ربط دارد ؟

دوستان صدای بدنه ( داخل اتاق ) ماشین شما در مسیر های خاکی و ناهموار شنیده میشود ؟ کمی از اطراف در ها و بالای در ؟

در مورد لاستیک هم یکی از دوستانم روی توسان انداخته و در مسیر های گلی بسیار بهتر عمل میکند
:icon_cool / R17 / 255 / 50

fariborzjam
27 January 2010, 02:24 PM
تورو خدا فقط سعی کنید دعوا آفرودی داخل بحث توسان دوباره شروع نشه.

به بحث آفرود سر بزنید.

وگرنه من خودم با همتون برخورد میکنم. :icon_mrgr:icon_conf:icon_razz

arte
27 January 2010, 04:53 PM
سلام بر دوستان خوب

یک مدت نبودم و در این مدت چند تا تست گرفتم در شرایط مشابه که اشاره شده

در گل شدید رفتم و ماشین کمی لغزنده شد اما به راحتی مسیر گل با شیب 35 درجه رو رد کرد

فقط گل تمام شیارهای لاستیک و کف ماشین و اطراف کمک فنر ها و دیسک ها رو پر کرده بود

که لغزندگی رو چندبرابر میکرد

چند روز بعد رفتم کارواش اما نتونست گل ها رو کاملا پاک کنه و خودم در پارکینگ تمام کف ماشین رو شستم و همینطور داخل گلگیر و فنر ها و دیسک ها را که بسیار خوب تمیز شد :icon_evil همینطور احساس میکنم ماشین بهتر ترمز میگیرد و تعلیق بهتری هم دارد :icon_cool به نظر شما دوستان به تمیز شدن دیسک ها و کمک ها ربط دارد ؟

دوستان صدای بدنه ( داخل اتاق ) ماشین شما در مسیر های خاکی و ناهموار شنیده میشود ؟ کمی از اطراف در ها و بالای در ؟

در مورد لاستیک هم یکی از دوستانم روی توسان انداخته و در مسیر های گلی بسیار بهتر عمل میکند
:icon_cool / R17 / 255 / 50

البته درباره آفرود هر ماشین میشود در صفحه مربوط به خودش صحبت کرد
مسلما اگر ما از امکانات خودروی توسان در شرایط مختلف آفرود و آنرود در اینجا صحبت نکنیم و در صفحات دیگر و بخش های دیگر بنویسیم کاربران جدید چندین بخش و صفحات بیشماری را باید مطالعه کنند تا به یک نتیجه برسند

اما برای مقایسه با سایر خودروها و تست آفرود چند خودروی SUV مختلف باید در بخش " آفرود " صحبت شود

تك سوار
27 January 2010, 08:46 PM
مهرداد جان اگه مي تونستي در مورد مارك و فيمت اين لاستيك موفق در محيط گلي برامون بگي خيلي مفيد بود

در مورد بهتر كاركردن ترمزها و تعليق بهتر بنظر مياد چون شما در مناطق آفرودي رفت و آمد مداوم داري گل ولاي وارد سيستم ترمز و كمك فنرهات شده و جرم گرفته بوده كه اين تميز كاريه موثر واقع شده

در مورد صداي اتاق در مناطق خاكي و ناهموار من صدايي از اطراف و بالاي در نشنيدم و فقط سري آخري كه اقدام به افزايش سرعت در محيط خاكي همراه با سنگهاي ريز و درشت كردم و ماشين خيلي بالا-پايين مي پريد يه صداي ريز باز وفشرده شدن چرم جلو داشبورد رو داشتم كه بسيار نوازنده بود. كلا نوع جنس چرم فشرده جلوداشبورد توسان به نحويه كه قابليت ارتجاعي داره تا به قطعاتي كه روي داشبورد بسته شدن در بالا-پايين شدنهاي ناگهاني فشار نياد.

دوستمون bamzy1980 شما اگر 23 دي ثبت خريد كرديد و موعد تحويل 15 روزه بوده هنوز دير نشده و همين روزا بايد تحويل بدن. بنظرم اگر از نمايندگي كه خريد كرديد پي گيري كنيد بموقع تحويل مي گيريد و ما رو هم خوشحال مي كنيد.

bamzy1980
27 January 2010, 09:53 PM
دوستمون bamzy1980 شما اگر 23 دي ثبت خريد كرديد و موعد تحويل 15 روزه بوده هنوز دير نشده و همين روزا بايد تحويل بدن. بنظرم اگر از نمايندگي كه خريد كرديد پي گيري كنيد بموقع تحويل مي گيريد و ما رو هم خوشحال مي كنيد.

مرسی ساسان جان من 23 دی در دفتر مرکزی ثبت خريد كردم و اون موقع گفتن رنگ سفید رو بهم 30 روزه تحویل میدن، ولی تو سایت نوشته موعد تحويل 15 روزه! حالا شنبه برای پیگیری یه زنگ بهشون میزنم. ممنون از لطفت .:icon_excl
نوید

kssa
27 January 2010, 10:02 PM
سلام دوستان

بعد از کمی تاخیر و غیبت که شرمنده همه دوستان شدم یکسری مسائل جنبی در مورد ماشین دارم که انشا اله بعد از حل شدن و به نتیجه مثبت رسیدن به اطلاع همه خواهم رساند.ساسان جان در جریان هستند و به مطلب دیگه ای در این زمینه برخورد کردم که با صلاحدید ساسان خان به اطلاع میرسانم:
موردی که در همین مسائل بهش برخورد کردم و در اثر ازمون و خطا به این مطلب پی بردم که متاسفانه اکتان ورث المان که در بازار فروخته میشه به کیفیتی که سابقا بود نیست و حالا چرا اینجور شده علتی نمیتوان برایش متصور شد! شاید نوعی که در نمایندگی های مجاز فروخته میشه بهتر باشه و فرق کنه ولی اون چیزی که فعلا تو بازاره خیر .:icon_mad:
پیشنهاد من استفاده از اکتان GUNK با مشخصات ذیل هست ضمنا قیمت آن یکماه پیش کارتنی دانه ای
2650 تومان بود .
http://www.gunk.com/product_images/SM_M5112.JPG
M5112
Octane Performance Booster
- Boosts octane while cleaning combustion chambers and fuel system.
- Reduces knock, ping, and hesitation.
این هم اطلاعات بیشتر

http://www.gunk.com/prodinfo/M5112.pdf

یا حق

تا بعد

maticz
28 January 2010, 12:25 AM
از سرعتهای بالا در حالت قفل دیفرانسیل خودداری کنید. البته این مورد در توسان ظاهرا مسئله خاصی پیش نمیاره و کلا قفل غیر فعال میشه به حالت نرمال برمیگرده. ولی مورد احتیاط رو رعایت کردن هیچ وقت باعث ضرر نمیشه.

همينطوره که گفتي، اضافه ميکنم در سرعت 40 به بالا سيستم قفل چهار چرخ به صورت اتوماتيک خارج ميشود.

تعویض روغن و فیلتر رو در هر 5000 کیلومتر جدی بگیرید.

البته من هنوز روي اين 5000 خيلي شک دارم، تو دفترچه ماشين هم عدد 5000 تاکيد شده؟

يک سوال هم دوستاني که براي سرويس ميرن دارم:
هزينه و نوع روغن + قيمت فيلترها (هوا+روغن+اطاق) و ساير ... + هزينه دستمزد را بگيد. چون به نظرم بين قيمت مراکز سرويس تفاوت قيمت هست!

پيشنهاد ميکنم هنگام مراجعه به مراکز سرويس هميشه فيلترهاي اضافي بخريد (که معمولا بهتون ميفروشند) تا خودتون عوض کنيد و از هزينه سرسام آور دستمزد خلاص بشيد، عوض کردن فيلترها کاري نداره و هر کسي به راحتي ميتونه خودش اين کار رو بکنه...

تعويض فيلتر هوا روي شتاب خيلي موثره، ضمنا يک ترفند هم بهتون ياد بدم! فيلتر هواي ورنا به توسان ميخوره، فقط يک ذره از نظر ارتفاع کمتره که زياد مهم نيست، دنبالش هستم يک مدل مشابه تر گير بيارم......

مهم اينه که قيمتش خيلي تفاوت داره،بجاش ميتونيد زود به زود عوض کنيد...اصلي رو هم نگه داريد، تا وقتي براي گارانتي مراجعه ميکنيد به مشکل نخوريد و بتونيد قبلش جايگزين کنيد.

arte
28 January 2010, 01:11 AM
سلام دوستان

پیشنهاد من استفاده از اکتان GUNK با مشخصات ذیل هست ضمنا قیمت آن یکماه پیش کارتنی دانه ای 2650 تومان بود .
http://www.gunk.com/product_images/SM_M5112.JPG
M5112
Octane Performance Booster
- Boosts octane while cleaning combustion chambers and fuel system.
- Reduces knock, ping, and hesitation.
این هم اطلاعات بیشتر

http://www.gunk.com/prodinfo/M5112.pdf

یا حق

تا بعد

مهرداد جان اگه مي تونستي در مورد مارك و فيمت اين لاستيك موفق در محيط گلي برامون بگي خيلي مفيد بود

در مورد بهتر كاركردن ترمزها و تعليق بهتر بنظر مياد چون شما در مناطق آفرودي رفت و آمد مداوم داري گل ولاي وارد سيستم ترمز و كمك فنرهات شده و جرم گرفته بوده كه اين تميز كاريه موثر واقع شده

در مورد صداي اتاق در مناطق خاكي و ناهموار من صدايي از اطراف و بالاي در نشنيدم و فقط سري آخري كه اقدام به افزايش سرعت در محيط خاكي همراه با سنگهاي ريز و درشت كردم و ماشين خيلي بالا-پايين مي پريد يه صداي ريز باز وفشرده شدن چرم جلو داشبورد رو داشتم كه بسيار نوازنده بود. كلا نوع جنس چرم فشرده جلوداشبورد توسان به نحويه كه قابليت ارتجاعي داره تا به قطعاتي كه روي داشبورد بسته شدن در بالا-پايين شدنهاي ناگهاني فشار نياد.

.

همينطوره که گفتي، اضافه ميکنم در سرعت 40 به بالا سيستم قفل چهار چرخ به صورت اتوماتيک خارج ميشود.

.

ممنون ساسان جان

با چه سرعتی حرکت داشتید که صدا شنیده میشد ؟ البته ماشین من هم در مسیر های خاکی بسیار کم صدا میدهد و فکر میکنم از اول هم کمی صدا داشت :icon_roll

در مورد لاستیک هم یکی از مارک های معروف رینگ و لاستیک بود رینگ 17" OZ به قیمت هر جفت 1.5 میلیون و لاستیک 255 فرانسوی مخصوص برف و گل با عاج های بزرگ و با فاصله که در کناره اینطور بود و در جاده معمولی مشکلی نداشت برای برف و گل عالی بود به قیمت هر جفت 500 هزار تومان که در کل 4 میلیون خرجش شده بود :icon_evil

درباره اکتان هم من CASITE رو پیشنهاد میکنم اکتان معمولی 3000 تومان و اکتان 10 به قیمت 6000 تومان :icon_cool من 6 بار امتحان کردم و شتاب رو بالا برده و مصرف رو هم کم کرده

تك سوار
28 January 2010, 01:24 AM
مهرداد جان واقعا قيمت لاستيكاي خاص برف و گل خيلي گرونه و حالا فكر كن بخواي رينگاي ماشينم عوض كني!
البته افزايش سايز و استفاده از رينگ ولاستيك 17 حودش مشكل افزايش مصرف و حركات بيشتر در دست اندازها رو خواهد داشت ولي به زيباتر شدن ماشين كمك زيادي مي كنه و به چهره عضلاني توسان خيلي مياد.

من تو منطقه خاكي تقربا صاف با سنگاي ريز ودرشت از دنده يك دستي به دو رفتم و سرعت رو تا حدود 60 رسوندم كه صداي ريزي ميومد از فشرده شدن چرم جلو داشبورد. بعدم كه چون ماشين بخاطر سنگها خيلي بالا-پايين مي پريد زياد رو اين سرعت نموندم. قبلا هم چند تا توسان 2008 با كاركرداي 30 تا 50 هزارتا رو براي خريد يكي از دوستان بررسي كرديم ولي هيچ كدوم كوچكترين صدايي در حركت نداشتن .حتي يكيشون بخاطر شغلش زباد تو منطقه خاكي وسنگلاخ رفت و آمد داشت و كل كف ماشين يه پلاستيك انداخته بود با كلي ابزار ولي كوچكترين صدايي در حال حركت نداشت.

در مورد اكتان هم پس از مشورتي كه با كامران خان داشتم با شما كاملا هم نظرم و از اين پس جانك رو امتحان خواهم كرد.

ممنون

تك سوار
28 January 2010, 11:46 PM
امروز يه قرار توساني داشتيم . من و برادرم با كامران خان و پسرشون يه قراري گذاشتيم براي تفريح و در كنارش بررسي و مقايسه ماشينامون. در حقيقت امروز قراري بود براي آشنايي Black Bachelor و Silver Stone كه با توجه به نزديكي به محل زندگيمون به پارك جنگلي سوهانك رفتيم و 2 ساعتي رو اونجا بالا –پايين كرديم و گپي زذيم.

ابتدا در ابتداي تقاطع بابايي – لشكرك وايستاديم و راننده ها جاشونو عوض كردن تا بررسي بهتري داشته باشيم از مقايسه 2 ماشين . من ماشين كامران خان رو تو دنده دستي گذاشتم و تو سربالايي اين جاده شيب دار اقدام به افزايش سرعت تا حد 145 كيلومتر در ساعت در دنده 3 دستي كردم كه ماشين بسيار سرحال و پرشتاب بدون نياز به بالا بردن دور موتور و فشار خاصي تا ميدون لشكرك حركت كرديم . خود ايشون معتقد بودن اين شتاب به دليل استفاده ايه كه اخيرا از اكتان داشتن و قبل از استفاده از اكتان به اين پرشتابي نبوده و در برخي مواقع در شيبها كند عمل مي كرده.

كامران خان هم ماشين منو روندن و در تمام مسير پشت من حركت مي كردن كه خودشون احتمالا در اين خصوص خواهند نوشت.

پس از ورود به جاده خاكي-گلي شيبدار منطقه يه ايست كوتاه و گپ و گفتگو داشتيم وبعد مسير رو كه تبديل به جاده اي همراه با گل و برف بيشتر و در برخي مواقع يخ زده بود بهمراه چاله چوله هاي بسيار ادامه داديم تا همون جايي كه در گردهمايي چند شاسي بلند دور هم جمع شده و عكس گرفته بوديم.

در اين نوشته چند تا عكس مي ذارم از اين ملاقات و در نوشته بعد سعي مي كنم به وجوه تفاوت 2ماشين كه يكي مدل 2009 تيپ 5 و ديگري مدل 2010 تيپ 6 بود بپردازم.

http://i.imagehost.org/0563/1Tucson_Date.jpg (http://i.imagehost.org/view/0563/1Tucson_Date)
http://i.imagehost.org/0320/5Tucson_Date.jpg (http://i.imagehost.org/view/0320/5Tucson_Date)

fariborzjam
29 January 2010, 12:23 AM
السلام علیکم و رحمت الله.

24 ساعت میرم میام کلی اتفاقات جدید هست.

اولا عرض خدمت با سعادت همه دوستان : منظور من از اینکه دعوا آفرودی نباشه ظاهرا با عث سوءتفاهم شده.

من نمیگم بحث از تجربیات آفرود توسان نباشه. 100% باید این تجربیات منتقل بشه. ولی این که دعوا سر نوع تایر آفرود برای مناطق گلی مال اینجا نیست . که یک صفحه در موردش بحث بشه. دوست دارین در مورد نوع تایر گلی بحث کاملی بشه ، یک پیوست بزنید. بگید بیا فلان جا . هر کسی با توجه به تجربیات و اطلاعات حال اون یکی رو بگیره. بعدا اگه دوست داشتین ادامه بدین. برین پروفایل هم دعوا کنید. :icon_mrgr:icon_razz:icon_arro

من به دید طنز گفته بودم ظاهرا بعضی ها ناراحت شدن. :icon_redf

مورد بسیار مهم دیگه :

کامران خان کجائی برادر. ستاره سهیل شدین ماشاالله.

بسیار بسیار بسیار خوشحال شدم از قرار ملاقات بین دو عضو سرشناسمون. این فاصله 700 کیلومتر نبود. لااقل نصفش بود. خودم و پاندارو میرسوندم دور هم باشیم.

نتیجه و تجربیات از ماشین هم رو بی تعارف بیاین بگید ببینیم.. مشتاقانه منتظر نظراتتون هستیم.

ساسان کامران خان که اطلاعات از شیشه دودی ها نمیدن به ما. لااقل شما بیا بگو سنگ نقره چطور بود.

ساسان پلاک هارو کم حوصله تر از من سانسور کردی. :icon_arro

نقره ای دو رنگ از اون رنگهای کمیابه. الان دقت میکردم به توسان خیلی میاد. تبریز خیلی کمه این رنگ .

تك سوار
29 January 2010, 01:03 AM
در اين نوشته سعي مي كنم تمامي مواردي رو كه در مقايسه توسان تيپ 5 و تيپ 6 هست پوشش بدم . مهمترين مسئله بهنگام ورود به ماشين همون فيشهاي اضافي ضبط مدل تيپ 6 بود كه دوستان بخوبي قبلا اشاره كردن و تغيير نوع و جاي قرارگرفتن زير سيگاري كه قبلا اشاره شده بود . تغيير خاص ديگري در كابين 2ماشين نبود و تنها روكش صندليهاي دو تيپ كمي متفاوت بود . روكش چرمي صندلي تيپ6 كمي فشرده تر وصل شده طوريكه بعد از بلند شدن از روي صندلي راننده جاي نشستن روش نمونه در حاليكه نرم بودن روكش چرمي تيپ5 باعث شده تا مدت كوتاهي پس از بلند شدن از روي صندلي راننده جاي نشستن روش باقي بمونه. فرمون دو تيپ هم تفاوت ريزي با هم دارن و من در روندن ماشين كامران خان متوجه شدم كه قطر فرمون در اين تيپ كمي نسبت به تيپ 5 كاهش پيدا كرده و كلا فرمون تيپ6 كمي جمع و جور تر از تيپ قبليش شده.

در بعد نماي خارجي در طراحي عقب دو ماشين تفاوتهاي ريزي بعمل اومده. مثلا در تيپ 6 فاصله چراغهاي عقب ماشين از هم و فاصله شيشه عقب تا سپر كمتر شده . طول عمودي چراغهاي عقب ماشين هم بمقدار بسيار كمي كوتاه تر از تيپ 5 بنظر ميومد. كلا نماي خارجي قسمت عقب ماشين در تيپ6 كمي جمع و جور تر واسپورت تر از تيپ 5 شده . همين تفاوت بين مدل 2009 و مدل 2008 هم بود كه قبلا نوشتم.

همين مسئله در حد كمتري در طراحي جلوي ماشين هم وجود داشت و كلا در مقايسه طراحي خارجي دو تيپ ميشد فهميد كه تيپ6 كمي نسبت به تيپ 5 جمع وجور تر واسپورت تر بنظر مياد.

http://f.imagehost.org/0165/4-Tucson_Date.jpg (http://f.imagehost.org/view/0165/4-Tucson_Date)

تمامي تفاوتهاي فوق جزئي بودن و فقط با دقت بسيار در مشاهده نزديك بهم دو ماشين قابل فهميدن هستن ولي بزرگترين وجه تمايز دو ماشين رو بايد تفاوت در لاستيكهاشون دانست كه براي هر دوي ما جالب بود:
اولا مارك دو لاستيك فرق مي كرد و در حاليكه مشخصات نوشته شده بر روي آنها دقيقا مثل هم 235/60/R16 بود همانگونه كه در عكسها مشخصه لاستيكاي تيپ 6 Optimo و تيپ 5 Kumho هستند.
دوما نوع عاج و شيارها متفاوت بود و بزبان ساده لاستيكاي تيپ 6 سه شيار داشت و تيپ 5 چهارتا . بنظر مياد با توجه به تفاوت در نوع لاستيكا و تعداد و نحوه قرارگيري عاجها لاستيكاي تيپ 5 قابليتهاي بهتري در مواجهه با محيط خشك و باراني داشته باشه و تيپ 6 در محيط گل و برف بهتر عمل مي كنه. بهنگام حركت در محيط يكسان گل وبرف هم بخوبي قابل مشاهده بود كه لاستيكاي ماشين من گل بيشتري رو به خودش مي گيره و در حاليكه تمامي لاستيكها و كمك فنرهاي ماشين من پر از گل شده بود در ماشين كامران خان مقدار كمتري گل به لاستيكها و كمك فنر ها چسبيده بود .

http://i.imagehost.org/t/0973/6-Tucson_Date.jpg (http://i.imagehost.org/view/0973/6-Tucson_Date)
http://i.imagehost.org/t/0138/7Tucson_Date.jpg (http://i.imagehost.org/view/0138/7Tucson_Date)

خلاصه در انتها با اينكه هيچ مشكلي در كنترل و پايداري ماشين در هيچ قسمتي از مسير مواجه نشديم و حتي در قسمتهاي بالاتر منطقه كه برف و گل و يخ بيشتري در شيبهاي تند وجود داشت هر دو ماشين بدون كوچكترين هرزگردي حركت مي كردن هر دو به اين نتيجه رسيديم كه براي عملكرد بهتر در زمستانها و محيطهاي برفي/گلي و يخزده بهتره لاستيكاي ماشينامونو عوض كنيم.. البته در قسمتهايي از مسير جهت بررسي بيشتر از قفل ديفرانسيل و ESP خاموش استفاده كرديم كه با توجه به حاد نبودن شرايط امروز مورد نياز نبود ولي تغير عملكرد مشهود بود.

http://f.imagehost.org/0692/8Tucson_Date.jpg (http://f.imagehost.org/view/0692/8Tucson_Date)

مورد آخر تفاوت بسيار جزئي در ارتفاع و طول دو ماشين بود. گذشته از شيب متفاوت سطح زمين و خطاي چشم گويا طول تيپ 6 بمقدار كمي از تيپ 5 بيشتره و ارتفاع تيپ 5 هم بمفدار كمي از ارتفاع تيپ 6 بلند تره كه در بررسي بيشتر در خصوص مورد اخير هر دو به اين نتيجه رسيديم كه دليل اين امر يكي در تفاوت در نوع و عاجهاي دو لاستيك بود و ديگري در فاصله بيشتر لاستيك تا بدنه در تيپ 5 كه به نحوه قرارگيري كمك فنرها بر مي گرده.

kssa
29 January 2010, 02:40 AM
سلام دوستان

امروز یکی از بهترین روزهای عمر ماشین و خودم بود .در سرمای مطبوع 2 درجه بالای صفر بر فراز تپه های سوهانک به همراه دوست بسیار عزیزم ساسان و همراهان جوان گرامی
دیتیل کاملی ساسان جان ارائه کردند بیشتر هدف من برای این پست نشان دادن شیشه های ماشینه که رنگی کردم و بسیار راضی هستم و ساسان جان نیز بسیار خوششان امد.
من از ظلق لومار استفاده کردم . تمامی شیشه ها حتی جلو نیز نصب شده که جلو فقط uv 400 میباشد و بیرنگ. در واقع 3 نوع طلق در ماشین به کار رفته شیشه عقب و پهلو ها عقب تیره تر هستند جلو پهلو ها یک پرده روشنتر و جلو هم Air .برای داشتن هارمونی بیشتر از 2 گرید رنگی استفاده شده. این فیلم ها 5 سال گارانتی دارن و متالایز هم هستند خلاصه بسیار عالی میباشند هم عایق حرارتی هم UV و هم تا حدودی جلوگیری از سرقت بعلت شکستن ولی نریختن شیشه تا 30 ثانیه اول.
فکر میکنم عکسها گویا تر باشند بیشترین حالت که برای من جالب بود نوع لاستیکها و پخش شدن گل و لای آنها بود و هر کدام نسبت به دیگری مزایا و معایبی داشتند .ارز 2 کارخانه که در حال حاضر شریکند کمهو و هنکوک هر دو ساخت کره فعلا عکسها رو براتون میزارم اگر سوالی بود در خدمتم.
باز هم از دوست عالیقدرم ساسان تشکر میکنم.

http://i.imagehost.org/0245/1_84.jpg

http://i.imagehost.org/0526/2_33.jpg

http://i.imagehost.org/0070/3_7.jpg

http://f.imagehost.org/0043/4_37.jpg

http://i.imagehost.org/0852/5_17.jpg

http://f.imagehost.org/0075/6_14.jpg

http://f.imagehost.org/0137/7_18.jpg

http://ww.phalls.com/%3Ca%20target=%22_blank%22%20href=%22http://f.imagehost.org/view/0407/2_29%22%3E%3Cimg%20src=%22http://f.imagehost.org/0407/2_29.jpg%22%20border=%220%22%20width=%221076%22%20 height=%22799%22%20alt=%22ImageHost.org%22%20/%3E%3C/a%3Ehttp://ww.phalls.com/%3Ca%20target=%22_blank%22%20href=%22http://f.imagehost.org/view/0407/2_29%22%3E%3Cimg%20src=%22http://f.imagehost.org/t/0407/2_29.jpg%22%20border=%220%22%20width=%22150%22%20h eight=%22111%22%20alt=%222_29.jpg%20%28273%20KB%29 %22%20/%3E%3C/a%3E

تك سوار
29 January 2010, 08:18 PM
شيشه هاي دودي ماشين كامرن خان از بهترين هايي بود كه تا حالا ديدم:

اول اينكه در صد دودي شدن شيشه هاي عقب كاملا متناسب و معقول بود و دقيقا مثل شيشه هاي دودي مدلاي 2008 توسان بنظر ميومد و درصدش انقد بالا نبود كه مثل ماشيناي تشريفات بشه
دوم اينكه 2شيشه جلو هم به درصد كمتري از شيشه هاي عقب دودي شده بودن و جلوه هماهنگي به تمام ماشين مي داد
و سوم اينكه حتي شيشه جلوي راننده هم مشخص بود از اون حالت آكواريومي كه فريبرز خان فرموده بودن درومده بود

چند تا عكس رو به آفتاب از زاويه بغل عينك دوديهاي ضخره نقره اي گرفتم كه براي مقايسه با شيشه هاي دودي نشده توسان بد نيست:

http://i.imagehost.org/t/0987/1-Silver_Stone.jpg (http://i.imagehost.org/view/0987/1-Silver_Stone)
http://i.imagehost.org/t/0904/3-Black_Bachelor.jpg (http://i.imagehost.org/view/0904/3-Black_Bachelor)
http://i.imagehost.org/t/0651/2-Silcer_Stone.jpg (http://i.imagehost.org/view/0651/2-Silcer_Stone)

bamzy1980
29 January 2010, 08:57 PM
شيشه هاي دودي ماشين كامرن خان از بهترين هايي بود كه تا حالا ديدم:

اول اينكه در صد دودي شدن شيشه هاي عقب كاملا متناسب و معقول بود و دقيقا مثل شيشه هاي دودي مدلاي 2008 توسان بنظر ميومد و درصدش انقد بالا نبود كه مثل ماشيناي تشريفات بشه
دوم اينكه 2شيشه جلو هم به درصد كمتري از شيشه هاي عقب دودي شده بودن و جلوه هماهنگي به تمام ماشين مي داد
و سوم اينكه حتي شيشه جلوي راننده هم مشخص بود از اون حالت آكواريومي كه فريبرز خان فرموده بودن درومده بود

چند تا عكس رو به آفتاب از زاويه بغل عينك دوديهاي ضخره نقره اي گرفتم كه براي مقايسه با شيشه هاي دودي نشده توسان بد نيست:

http://i.imagehost.org/t/0987/1-Silver_Stone.jpg (http://i.imagehost.org/view/0987/1-Silver_Stone)
http://i.imagehost.org/t/0904/3-Black_Bachelor.jpg (http://i.imagehost.org/view/0904/3-Black_Bachelor)
http://i.imagehost.org/t/0651/2-Silcer_Stone.jpg (http://i.imagehost.org/view/0651/2-Silcer_Stone)
سلام دوستان
من هم کاملا موافقم ، کامران خان خیلی با سلیقه عمل کردن ، هنوز ماشینم رو تحویل نگرفته وسوسه شدم که من هم شیشه ها رو دودی کنم.
کامران خان لطفا در مورد نوع و درصد و مدل رنگ و قیمت و جایی که شیشه ها رو دودی کردین برامون بیشتر توضیح بدین.
ممنون

kssa
30 January 2010, 02:12 AM
سلام دوستان
من هم کاملا موافقم ، کامران خان خیلی با سلیقه عمل کردن ، هنوز ماشینم رو تحویل نگرفته وسوسه شدم که من هم شیشه ها رو دودی کنم.
کامران خان لطفا در مورد نوع و درصد و مدل رنگ و قیمت و جایی که شیشه ها رو دودی کردین برامون بیشتر توضیح بدین.
ممنون

نوید جان در پیام خصوصی برات توضیحات کاملو به همراه قیمت و ادرس دادم

یا حق

تا بعد

Moeinkhan
30 January 2010, 11:42 PM
سلام خدمت دوستان عزیز.یه توسان 2008 که 17 تا راه رفته چند بخرم خوبه؟؟
خودش مبگه 36 تومن

mehran_tavakoli
31 January 2010, 12:00 AM
من هم شیشه دودی دوست دارم... ولی هنوز دودلم که بگذارم یا نه...
دوستان هیچ کدوم گارد برای ماشین نگذاشتن که ببینیم؟
اگر کسی گذاشته لطفا عکسشو بگذاره.ممنون

fariborzjam
31 January 2010, 02:21 AM
آقا من از آفرود برفی اومدم . هر کاری میکنم imagehost موقع دادن عکس ایراد میده. هنگ میزنه.

دیشب خسته بودم رفتم خوابیدم.

در مورد توسان که 36 گفته شده قیمت مناسبه.

در مورد گارد : گارد دار مجلس من هستم. عکسش هم صفحات قبلی هست.

کامران خان اگه خصوصی نباشه قیمت تمام شده رو اینجا داشته باشیم.

در مورد تایر من هم هانکوک هستم. این تمیز بودن ماشین در گل و برف برای من هم مشهود بود.

دیروز صبح به سمت یکی از پیستهای نزدیک تبریز حرکت کردیم. صندلی های عقب رو کامل خوابوندم و کلی وسایل با خودمون داشتیم.

به خاطر این که اولین سفر آفرود برفی به طور رسمی محسوب میشد و قبلا با پاترول 4 در من در اون نواحی تردد کرده بودم و از قدرت حرکتی توسان در شرایط مشابه اطلاع چندانی نداشتم ، لوازم و وسایل امداد و نجات رو در ماشین در محلهای راحتی قرار دادم که اگه زمانی جائی گیر کردم اقدامات اولیه رو خودم انجام بدم.

محل که رفته بودم پیست پیام واقع در جاده مرند - تبریز، بعد شهر صوفیان نرسیده به مرند .

با یکی از دوستان در این سفر همراه بودم. صبح وقتی به محل رسیدیم تازه چند ماشین دیگه ( سواری ) رسیده بودن. یک پاترول 4 در هم در محل بود. شروع حرکت با برفی شدن جاده و آغاز سر خوردن سواری ها همراه بود. برای اینکه اولین تردد در برف عمیق بود ترجیه دادم پشت پاترول حرکت کنم. سواری ها همه به منظور نصب زنجیر چرخ توقف کردن کردن. بعضی ها پر رو بودن تا قسمتی از مسیر سر خوران داشتن میومدن. پاترول مورد اشاره و من با سبقت از سواری ها به راه ادامه دادیم. فقط در چنین مسیرهایی باید حداکثر فاصله ایمن ممکن رو از سواری ها داشت. چون هر لحظه ممکنه با یه گاز اشتباه یا هر علت دیگه لیز بخورن . و برای شما خطرساز باشن.

بریم سر قابلیت حرکتی :

فکر میکردم با ماشینی ضعیف تر از پاترول دارم مسیر فوق رو میرم. ولی وقتی به بالا مسیر تله کابین ها رسیدم دیدم کاملا در اشتباه بودم.
با توصیفات از تایرهای توسان یه ترسی تو دلم داشتم. ولی خیلی بهتر از اون چیزی بود که فکر میکردم.

سر خوردن در ترمز ناگهانی با عملکرد ABS هم میشد مشاهده بشه. ولی در کل خیلی خوب میشد ماشین رو جمع کرد. قسمتی به علت سر خوردن یه سواری مسیر بسته بود. مجبور به تردد از مسیری غیر از مسیر اصلی شدیم. دوستم تاکید میکرد که نرو . بری گیر کنی من نیستم. ولی با اطمینان کامل وارد مسیر شدم. فقط جائی که برف عمیق هست نباید ایست کنی. ایست کنی باید چند حرکت پاندولی به ماشین بدی تا در بیاد. واسه همین یک سر حرکت کردن کاملا منتقی هست.

خلاصه کلام خیلی خوب تا آخر مسیر رفتیم. پارکینگ آخر به علت اینکه هر ماشینی نرسیده بود موقع رسیدن ما خلوت بود.( نسبت به بقیه پارکینگها )

خیلی ها در مسیر پارک کرده پیاده روی رو ترجیه داده بودن. ولی موقع برگشت ما از اومدیم دیدیم پارکینگ سواری های دیگه ای هم اومده بودن. همه جا پوشیده از برف بود. قسمت خلوتی از پاکینگ اقدام به تست ترمز دستی کشی و مشاهده تمایلهای ماشین به انحراف رو داشتم. با ESP و قفل خاموش اقدام به چند مورد دستی کشی کردم. ولی ماشین اصلا تمایلی به چرخیدن نداشت. مثل یه خرس چهار چنگولی ول کن برف نبود. از پایداریش خوشم اومد.

در برگشت ساعت 14 بعد از ظهر قسمتی از برفها اوایل مسیر آب شده بود. حسابی گل بود . یاد بحثهای گلی اینجا افتادم. از مسیرنامناسب اقدام به تردد کردم. وارد جاده اصلی نشده پارکی داشتیم. نگاهی به تایرها انداختم . اونقدر گل چسبیده بود که حجمشون 2 برابر شده بود. ولی با وارد شدن به جاده اصلی تا رسیدن به تبریز هیج اثر خاصی از گل نمونده بود. در کل خیلی کم ماشین کثیف شده بود. در صورتی که انتظار داشتم رنگ ماشین رو در پایان روز قهوه ای ببینم.

آخر سر رسیدنی به تبریز رفتم کارواش و صفائی حسابی به پاندا دادم. اصلا فکر نمیکردم اینطوری سر بلند از امتحان در بیاد.

بقیه موارد رو فردا با تصاویر مطرح میکنم. شرمنده . ( البته اگه موفق به آپلود بشم)

تك سوار
31 January 2010, 02:49 AM
حب فريبرز جان اول تبريك بخاطر اولين آفرود رسمي

لاستيكهاي شما هانكوكه و ماشين كامران خانم كه تيپ شيشه اوپتيمو و ماشين منم كه تيپ پنجه كومهوه . جدا از يكي بودن كارخونه ها يا خير خودش جالبه. تو اين روزا چند تاقيمت از لاستيكاي مختلف 4فصل MS (گل و برف) گرفتم و قصد تعويض لاستيكامو دارم تا همه جوره خيالم براي سفر آتي راحت بشه

اون مواردي هم كه از مناسب نبودن لاستيكا گفتبم مال شرايط حاد گل وبرف بود كه البته در همين شرايط هم قابليتهاي ديگه ماشين مثل قفل ديفرانسيل و TOD و از همه مهمتر موتور قدرتمند ماشين جبران مي كنن

منتظر عكساييم

دوستمون كه از قيمت توسان 2008 با 17 تا كاركرد پرسيده بودن اگه ماشين تصادف نداشته باشه و بدنه هم بدون رنگ و سالم باشه مطمئن باشيد 38 هم بگه ميرزه

Moeinkhan
31 January 2010, 11:05 AM
آقا ممنون از راهنماییتون.امروز بهش زنگ میزنم برم ماشینو ببینم.

Profession@l
31 January 2010, 10:26 PM
دوستان عزیز

من می خوام به زودی این ماشینو بخرم، توصیه خاصی دارین برای خرید؟ موردی هست که باید رعایت کنم؟

چرا برای دهه زجر هیچ شرایطس اعلام نکردن، اصلا قرار هست اعلام کنن؟

در مورد آب بندی ماشین قرار هست کار خاصی انجام بدم؟

mehran_tavakoli
31 January 2010, 10:39 PM
دوستان عزیز

من می خوام به زودی این ماشینو بخرم، توصیه خاصی دارین برای خرید؟ موردی هست که باید رعایت کنم؟

در مورد آب بندی ماشین قرار هست کار خاصی انجام بدم؟

دوست عزیز ماشین های وارداتی معمولا شرایط خاصی ندارن....
برای آب بندی طبق کتاب خود ماشین تا 2000 کیلو متر از سرعت 110 نباید بیشتر برین...گاز ناگهانی نباید بدین تا به ماشین فشار نیاد...
سرویس اولیه هم باید بعد از 2000 کیلو متر انجام بشه..
معمولا تحویل این ماشین ها 15 روزه هست(چه نقد و چه اقساط)
شرایط اقساطی هم به صورت یک ساله هست که شما 27 میلیون نقد میدهین و بقیه طی چک های 1280000 در طی یک سال...(اگر شرایط عوض نشده باشه همین هایی هست که گفتم):icon_cool

Moeinkhan
31 January 2010, 10:47 PM
ببخشید هی سوال می کنم ولی چطور میتونم مطمئن بشم که این توسانی که میخوام بخرم سالمه؟؟؟

khososi
31 January 2010, 11:16 PM
دوستان عزیز

در مورد آب بندی ماشین قرار هست کار خاصی انجام بدم؟ بهتره یک سری به نمایندگیهای هیوندای بزنید
و یا سایت آسان موتور .....

fariborzjam
1 February 2010, 11:16 AM
با عرض پوزش - دیروز رو کل اینترنت منزل قطع بود. علاوه بر ایراد imagehost قطعی نت هم بهش اضافه شد. فکر نکنید عکسها فراموش شده. با وصل شدن اینترنت رو بحث هم نباشه داخل آلبوم تصاویر پروفایلم لود میکنم خبر میدم.

در مورد شرایط فروش : آسان موتور جدیدا شرایط فروش جدید رو اعلام کرده. تحول از 15 تا 45 روزه داره. معتبر ترین مکان سایت خود آسان موتور و یا نمایندگی ها هستن.

جنسیس کوپه - ون H1 - سانتافه 2010 با موتور 3500 - از محصولات جدیدی هستن که به لیست فروش اضافه شده. توسان 2010 همون شرایط قبلی رو داره.

در مورد آب بندی تا کیلومتر 2000 که در دفترچه ارائه شده توسط آسان موتور ذکر شده توصیه شده بیشتر از 88 کیلومتر بر ساعت حرکت نکنید. و کلیه موارد از جمله بکسل نکردن و فشار بیش از اندازه به ماشین نیاوردن همه در دفترچه فارسی اشاره شده. سرویس اولیه بین کیلومتر 800 تا 1000 انجام میشه که در کارت سرویس اولیه که جدا از کارت گارانتی به خریدار داده میشه به اون اشاره شده. سرویسهای دوره ای هر 5000 کیلومتر یکبار هست که با تعویض روغن و فیلتر و سایر بازدید ها همراه خواهد بود.

دوستی که در مورد خرید گفته بودن: سعی کنید با کسی که توسان داره یا داشته ویا تعمیرگاهی که آشنائی کامل به ماشین داره هماهنگ کنید اقدام به خرید کنید.

مواظب کارکرد واقعی ماشین باشید که مثل یکی از دوستان که کم کارکرد گرفته بود بعد که رفته بود نمایندگی برای سرویس تو سوابق ماشین دیده بود این همه سرویسهارو رفته و گارانتی باطل شده بود.

در مورد تشخیص رنگ و تصادف هم باید دقت نظر لازم رو داشت. اگه پسند کردید یا با خود طرف برید نشون بدید یا اینکه بگید به شرط سلامت تا دو روز بعد معامله اگه مشکلی داشت پس میدید.

در مورد optimo K406 مدل و شماره سریال همون لاستیک هانکوک هستند.

تك سوار
2 February 2010, 11:14 AM
در مورد دوره آب بندي ماشين من اضافه كنم كه در اين دوران از كروز كنترل و تيپ ترونيك هم استفاده نكنيد بهتره. كلا نه بايد زياد سريع بروني نه خيلي آروم و نه روندن مداوم با سرعت ثابت . محدوده سرعت رو بين 70 تا 90 كيلومتر در ساعت بايد مدام تغيير داد و همونقدر كه معكوس به دفعات زياد براي ماشين مضره سرعت پايين مضرتره.

ولي بعدش بنظر من تا مي تونيد به ماشين فشار بياريد و مرتب معكوس بكشيد و با دنده دستي شتاب بگيريد و از كوه و كمر بريد بالا تا ماشينتون حال بياد و كلا مثل سواري با اين ماشين تا نكنيد تا يه عمر براتون سرحال خدمت كنه

بنزين معمولي اگر زديد حتما مكمل اكتان بريزيد حالا از هر ماركي و اگر هم خواستيد سوپر زديد نگران هيچ چيز نباشيد كه من در تمام دوران آب بندي سوپر مي زدم و بسيار راضي بودم.

براي خريد توسان كاركرده هم بهترين راه تشخيص سلامت و صحت گفته هاي فروشندش مراجعه به تعميرگاه مجازيه كه سرويسهاي ماشين انجام شده و پرس وجو از سرويسهاي انجام شده و سابقه ماشين. تا حالا عيب خاصي در هيچيك از مدلهاي 2008 تا تحويليهاي 2010 مشاهده نشده كه بخوايم بگيم چك بشه.فقط يه عيب شايع تو همه مدلاي قبلي كثيفي روكشهاي صندليه كه تو صفحات قبلي تاپيك در موردش بحث شده ولي عيب مهمي نيست چون به راحتي قابل رفعه و مهمترين مواردي كه بايد چك بشه يكي درست بودن ميزان كاركرد ماشينه و يكي هم تصادف نداشتن ماشين.

خوشحاليم كه اين ماشين ايرادات و مشكل فني خاص و شايعي نداشته تا ما اينجا به بحثهاي مربوط به رفع كردنش بپردازيم و از قابليت و آپشن چيزي كم نداره تا بحثي در مورد مثلا وصل كردن كروز كنترل و سنسور عقب و گرمكن صندلي و غيره داشته باشيم و تجهيزات كاملي بهمراه داره در كنار يه موتور بدون مرگ و شتاب بالا و مصرف پايين در مقايسه با ساير هم رده هاش.

fariborzjam
3 February 2010, 12:49 AM
نت من وصل شده بعد دو روز مشکوک به قطعی

روز گذشته تو مسیر به نمایندگی سر زدم. قابل توجه دوستان ظاهرا تیپ 8 توسان اومده

آینه های تیپ 7 مثل سانتافه شده. شاید ها همون باشه. ( تاشو برقی )

توسانهای جدید که ظاهرا تیپ 8 هستن DVD داره با ناویگیشن. یک عدد کنترل از راه دور بزرگ هم داخل ماشین بود.

به همون قیمت سابق.

میرم دنبال لود عکسها . ببینم توفیق حاصل خواهد شد یا نه .

ویرایش: imagehost باز تو دستگاه من هنگ کرد. میرم لود کنم آلبوم همینجا.

fariborzjam
3 February 2010, 01:24 AM
http://ww.phalls.com/picture.php?albumid=2365&pictureid=3457

عکسها با ایرادی که سیستم من داره چند تاش تو آلبوم تصاویر گذاشته شد. دوستان تمایلی داشتن سر بزنن.

تك سوار
3 February 2010, 02:25 AM
آقا بالاحره بعد از مدتها چشممون به جمال پانداي كبير روشن شد كاش مشكل شما حل شه و عكساي بيشتري رو داشته باشيم

در مورد تيپ 8 توسان اگر اطلاعات تكميلي ميشد داشت خيلي مفيد بود.مثل اينكه هيونداي قصد نداره دست از سر اين ماشين تا توليد ix35 برداره و هنوز 2-3 ماه از تيپ 7 و آينه هاي تاشوي برقيش نگذشته يه آپشن جديد رو كرده!

من كه گفته بودم بعيد نيست يه سري آپشن جديد بذاره ولي اين آخريش اگه درست باشه واقعا نامرديه

khososi
3 February 2010, 02:51 AM
نت من وصل شده بعد دو روز مشکوک به قطعی

روز گذشته تو مسیر به نمایندگی سر زدم. قابل توجه دوستان ظاهرا تیپ 8 توسان اومده

آینه های تیپ 7 مثل سانتافه شده. شاید ها همون باشه. ( تاشو برقی )

توسانهای جدید که ظاهرا تیپ 8 هستن DVD داره با ناویگیشن. یک عدد کنترل از راه دور بزرگ هم داخل ماشین بود.

به همون قیمت سابق.

میرم دنبال لود عکسها . ببینم توفیق حاصل خواهد شد یا نه .

ویرایش: imagehost باز تو دستگاه من هنگ کرد. میرم لود کنم آلبوم همینجا.
فریبرز جان فکر نکنم اینی که میگی فعلا بیاد
آخه من هم امروز نمایندگی هیوندای بودم واسه نصب جلو پنجره استیل همچین چیزی را که میگی روی یک ماشین صفر (توسان مدل 2010 -رنگ فیلی تیپ 7)دیدم پرسیدم قضیه ضبطو گفت 700 تومن واسه صاحب ماشین آب خورده ضبط فابریک هم توی صندوق عقبه.:icon_cool....

تك سوار
3 February 2010, 03:28 AM
يعني بصورت شخصي نصب شده يا امكانش هست با پرداخت اين هزينه براي همه نصب شه؟

(ايول روسيگنالاي داش فريبرز :icon_cool تو اين موردم مثل هميم)

khososi
3 February 2010, 03:44 AM
يعني بصورت شخصي نصب شده يا امكانش هست با پرداخت اين هزينه براي همه نصب شه؟

(ايول روسيگنالاي داش فريبرز :icon_cool تو اين موردم مثل هميم)
نه آقا واسه همه امکانش هست نصب بشه فقط کافیه یک سری به نمایندگی بزنید .......

fariborzjam
3 February 2010, 04:26 AM
ساسان جان چه سیگنالی؟ :icon_mrgr:icon_razz

در مورد DVD اونی که من دیدم و از مسئول فروش پرسیدم گفت سری جدید اینطوری میان.

رنگ ماشین مورد نظر هم نقره آبی یا به قولی فیروزه ای بود. خیلی بهش میومد. مخصوصا متالیک بودنش - حسابی برق میزد زیر نور چراغهای نمایندگی.

برای سایر مدلها حتی وراکروز هر کسی بخواد خود نمایندگی با معرفی به مرکز ارائه دهنده خدماتش بهترین DVD ها با تمام امکانات رو براش نصب میکنن. لااقل تبریز که اینطوره.

بوجه من مناسب نبود وگرنه میرفتم سراغش. یکی یک میلیون قیمت داد. دیگری 750 هزار تومن. مورد دومی دستگاه کاسکا بود که امکانات خیلـــــــی خوبی داشت. مخصوصا نقشه هاو استفاده راحت و آسانی داشت.

این که روی توسان تو نمایندگی دیدم به نظر چیز زیاد گرون قیمتی نمی اومد. بزرگترین ایرادی که دو مورد دستگاهی که اشاره کردم داشتن : نداشتن پورت USB بود. به جای اون کارت خوان SD داشتن

این که روی توسان نمایندگی بود رو نمیدونم دقیقا چی داشت.

آینه ها سانتافه به توسان میاد. ولی کمی بزرگ میزنه. شاید هم من عادت نداشتم.

فردا پس فردا تیپ 9 بیاد نباید تعجب کنیم. با راهنما داخل آینه ها. و احتمالا شستشو دهنده چراغهای جلو. :icon_arro:icon_sad::icon_arro

عکس چون داخل آلبوم تصاویر پروفایل بود یکی گذاشتم زیاد تکراری نشه. باز فرصت بود آپلود میکنم.

fariborzjam
3 February 2010, 07:42 PM
بدین وسیله حضور افتخار آمیز ، افتخار جمعمون ، جناب ساسان خان عزیز رو بهمراه یار دیرینه شوالیه مشکی پوش در نشریه خودرو امروز رو اعلام میکنم. :icon_wink

شماره بهمن این مجله امروز به دستم رسید با دیدن رو جلد (عکس نواری قسمت پائین) و مشاهده شوالیه خودمون در بین رقبا بسیار خوشحال شدم.

جا داره از افشین خان که در تهیه این مطلب زحمت کشیدن هم تشکر کنیم. :icon_wink

عکسهای داخل هم زیبا بود. ولی کاش بخش توسان اون عکس شوالیه که داشت برف میپاشید رو که از عقب گرفته شده بود میگذاشتن.

ولی دمشون گرم. خوشم اومد. نرسیدنی خونه نشستم خوندمش/

فقط چند سوال در ذهنم خطور کرد. :icon_mrgr تست از تعداد محدودی ماشین بود. اون همه سیاهی لشگر اونجا چه میکردن :icon_sad::icon_arro:icon_arro

در مورد ویتارا واقعا با کمال لطف و خوش بینی قضاوت شده بود. صفا کردم:icon_surp
خیلی دوست داشتم در مورد کوراندو بیشتر از اونچه خودم میدونستم بدونم. من واقعا از کوراندو یه زمانی خوشم میومد. ولی حیف دیگه تولید نشد. :icon_redf
خوبش این بود نه مثل مقاله بعضی مجله ها جانبدارانه بود نه دشمن ستیزانه. به نکات خوبی در مورد هر ماشین اشاره شده بود.

نظر شخصی من : گل سر سبد جمع فقط توسان بود. بعد توسان سونتو اگه موتور نازنازی 3.3 نداشت میتونستم مقام اول رو به سورنتو بدم. :icon_wink:icon_ques

مقاله طوری بود که امتیاز نهایی رو شما در ذهن برای ماشین مشخص میکنید نه نویسنده. که این خودش واقعا قدم مثبت و خوبی حساب میشه.:icon_wink

در مورد رونیز به مطالب جالبی اشاره شده بود. :icon_surp

خلاصه کلام دست پنجه همه دست اندرکارن درد نکنه. مخصوصا ساسان خان و افشین خان خودمون.

نشریه چاپ شد . امیدوارم شاهد سایر تصاویر این جمع باشیم . :icon_wink

در کل مجله جالبی بود. من تا حالانگرفته بودمش. کلی چیزا دیگه داشت که سر فرصت باید مطالعه شود.

Moeinkhan
3 February 2010, 10:46 PM
سلام,من امروز یه توسان 2009 مشکی خریدم.:icon_evil

maticz
3 February 2010, 11:20 PM
در مورد آب بندی تا کیلومتر 2000 که در دفترچه ارائه شده توسط آسان موتور ذکر شده توصیه شده بیشتر از 88 کیلومتر بر ساعت حرکت نکنید. و کلیه موارد از جمله بکسل نکردن و فشار بیش از اندازه به ماشین نیاوردن همه در دفترچه فارسی اشاره شده. سرویس اولیه بین کیلومتر 800 تا 1000 انجام
مقصود از اين کارها فقط و فقط احتياط اوليه تا زمان اولين سرويس هست نه آب بندي... تا اگر مشکل خاص مونتاژ و يا فني وجود داشته باشه و راننده هم کلا از اين مسائل سر در نياره، کمترين ميزان آسب به خودرو وارد بشه.

آب بندي مال زمان پيکان بود، ديگه ماشينهاي جديد نيازي به آب بندي ندارند. بعد از کيلومتر 2000 ميتوني هرچقدر دلت ميخواد به ماشين فشار بياري... مخصوصا که تو دوران گارانتي اين کار رو کردن خيلي لذت بخش تره....

تك سوار
3 February 2010, 11:20 PM
فريبرز جان شما هميشه به من و شواليه لطف داريد.به سوالات شما با يه سري توضيحات اضافي در مورد مجله پاسخ ميدم:

_ يه گردهمايي بين شاسي بلنداي زير 50ميليون بود براي بررسي قابليتهاي آفرود كه توسط مجله خودرو امروز برنامه ريزي شده بود. مكان تست با توجه به برخورداري از شرايط گوناگون سنگلاخ و خاكي و شيب موافق و مخالف بخوبي سوهانك انتخاب شده بود ولي روز قبلش شديدترين برف سال در تهران باريد و فقط شد تست شرايط حاد برفي و شيب يخ زده كه مهمترين دليل موفقيت در چنين شرايطي علاوه بر قابليتهاي معمول شاسي بلندا فقط يه جفت لاستيك مناسب بود

_به من گفتن همراه نيار ولي وقتي رسيدم ديدم 5 تا ماشينيم با 18 نفر آدم !!!
تازه تو ماشين منم آدم فرستادن كه خوشبختانه آقاي برخورداري از مجله بود.پسري بسيار فرهيخته.

_گزارش در مجله بصورت مستند نوشته شده و منم وقتي خوندم ديدم هيچ جانبداري در كار نيست و دريافتهاي دوست كارشناس خبرمون افشين خالدي كاملا فنيست. ويتارا هم مال دوستمون مرتضي بود كه از آشنايي با ايشون هم مثل ساير دوستاني كه ملاقات كردم بسيار خوشحال شدم. ماشيني كه اگه توش دست نمي بردن و موتور پرقدرت تري درش استفاده ميشد يكي از انتخابهاي اصلي خود من بود.
كلا بحث مقايسه در كار نبود و نوعي بررسي فني قابليتهاي تك تك ماشينا بود كه برخي قابليتهاي آنرود هم به درستي در گزارش مجله ديده ميشه.بقول شما نظر خاصي براي برتري نداده و به خواننده واگذار كرده تا با توجه به پولش و نيازش انتخاب كنه.

_بالا كه رسيديم 2ماشين ديگر هم (غريبه) به ما اضافه شدند كه در عكسها مشخصه.4-5 نفر ديگه.

_ تو عكس دوم كه راننده ها مشخصن عين كنفرانس مطبوعاتي بعد از مسابقه فوتبال شده بود.15-20 نفر دوربين بدست مقابل ما بودن و عكاس مجله هم مرتب عكس مي گرفت. منم مونده بودم بالاخره به كدوم دوربين نگاه كنم. سرما هم با توجه به پوششم امونمو بريده بود و خستگي بيداري تا ضبح تو مهموني شب گذشته هم روش.

_ در برگشت هم وقتي به ميدان لشكرك رسيديم من گازشو گرفتم تا قابليتهاي آنرود اين ماشينام تا حدي مشخص شه . بعد خداحافظي با دوستان پس از پايين اومدن از بزرگراه لشكرك وقتي به بزرگراه بابايي رسيدم با فاصله زياد نسبت به سايرين كسي رو نزديك خودم نديدم و بعد از گذشتن از كنار سورنتو در بابايي تا ميدون نوبنياد با عكاس مجله كه از سرعت من كلافه شده بود گپ مي زديم.

ميگم ماجرا مقايسه نبود وگرنه تستهاي سرعت و هندلينگ در پيچها در آنرود و همينطور محيطهاي خاكي-شن و ماسه و كويري و شيبهاي گوناگون و مسير پرپيچ و خم و...مي تونست بسيار مفيد باشه.

_آخر گزارش هم يه جدول مقايسه اي از تجهيزات و قابليتهاي اين 5 خودروست (سورنتو/توسان/ويتارا/كوراندو/رونيز)

جاي خالي سانتافه و اسپورتيج بسيار مشهود بود

همين طور شما و ساير بچه هاي خوش سليقه توسان سوار

به اميد ديدار در قرارهاي آتي

fariborzjam
4 February 2010, 11:20 AM
ساسان جان ممنونم از لطفت . منم خیلی دوست داشتم باشم. ولی خودت بهتر از همه مسائل رو میدونی.

در مورد آقا مرتضی و ویتارا ایشون : ایشون از جمله اولین افرادی هستن که من تو سایت قبلی شناختم. از تجربیاتشون خیلی استفاده مفیدی کردم. واقعا پسر خوبی هستن.
در مورد انتخاب من : اگه ویتارا نصف توسان آپشن داشت حتما میرفتم سراغش حتی موتورش رو هم تحمل میکردم.

ولی در مورد توان : در شرایط سخت خارج از جاده و شرایط استفاده شهری و جاده ای چندبار با ویتارا ها همراه شدم. تفاوت توان کاملا مشهود و مقرون هست. :icon_razz

در مورد تست ها یا جمع کردن دوستان یا هر جمع دیگه از این مشکلات که گفته شد پیش میاد. زیاد نباید به دل گرفت. :icon_mrgr

منتظر سایر عکسها هستم. :icon_idea
:lover:

bamzy1980
4 February 2010, 01:47 PM
ساسان جان چه سیگنالی؟ :icon_mrgr:icon_razz

در مورد DVD اونی که من دیدم و از مسئول فروش پرسیدم گفت سری جدید اینطوری میان.

رنگ ماشین مورد نظر هم نقره آبی یا به قولی فیروزه ای بود. خیلی بهش میومد. مخصوصا متالیک بودنش - حسابی برق میزد زیر نور چراغهای نمایندگی.

سلام ، من امروز برای مشخص شدن موضوع و پیگیری وضعیت ماشین و راحت شدن خیال خودم و آقا ساسان رفتم کیلومتر 8 .
ماشینهای جدید رسیده بودند ، همه تیپ 7 بودند از مسئول فروش هم در ارتباط با تیپ 8 و DVD پرسیدم و با اطمینان گفت که فعلا تیپ 7 تازه اومده و خبری از چنین موردی نیست.
ماشینها هم حاضر هستند و هته بعد تحویل میدن:icon_cool

Profession@l
4 February 2010, 04:28 PM
مطالب مربوط به این قسمت مجله و عکساشو میزارین.

قضیه این تیپ 8 چیه؟ کسی خبر موثق داره؟ من می تونم صبر کنم تا اون بیاد

تك سوار
5 February 2010, 12:04 AM
تبريك به moeinkhan براي توسان مشكي 2009 .اگر مشخصاتي از ماشين مثل ميزان كار كرد و قيمت رو هم در كنار عكس لطف كنيد ممنون ميشيم

نويد جونم كه ديگه داره رسما ميشه يه توسان سوار. آقا ماشين رو گرفتي حتما يه گزارش و عكس بذار استفاده كنيم. اسم ماشينم بعد از انتخاب در كنار مواردي مثل محل شماره گذاري و رنگ و ...هم برامون بگيد فايل شما رو براي اتحاديه تكميل كنم

در مورد تيپ 8 هم من پرسيدم گفتن فعلا خبري نيست و حالا حالاها همون تيپ 7 رو تحويل ميدن كه باعث خرسندي ما شد:icon_surp

mehdisa
5 February 2010, 12:28 AM
سلام ، من امروز برای مشخص شدن موضوع و پیگیری وضعیت ماشین و راحت شدن خیال خودم و آقا ساسان رفتم کیلومتر 8 .
ماشینهای جدید رسیده بودند ، همه تیپ 7 بودند از مسئول فروش هم در ارتباط با تیپ 8 و DVD پرسیدم و با اطمینان گفت که فعلا تیپ 7 تازه اومده و خبری از چنین موردی نیست.
ماشینها هم حاضر هستند و هته بعد تحویل میدن:icon_cool

بنده تیپ 7 رو تازه تحویل گرفتم فقط ائینه ها برقی شده و امروز هم آسان موتور بودم گفتن به قول شما فعلا از تیپ 8 خبری نیست البته گفتن تیپ 7 بسیار بالائی خریداری کردن عملا با این حرف تیپ 8 منتفیه.

Profession@l
5 February 2010, 01:00 AM
پش الان اگر ثبت نام کنیم آپشن های آینه های برقی تاشو و dvd , GPS اضافه شده؟

kssa
5 February 2010, 01:09 AM
پش الان اگر ثبت نام کنیم آپشن های آینه های برقی تاشو و dvd , GPS اضافه شده؟
دوست عزیز
در تیپ هفت فقط جمع شدن اینه ها توسط یک دکمه بالای تنظیمات اینه ها روی دستگیره راننده اضافه شده باقی اپشن ها مثل قبل هستند . نویگیشن یا دی وی دی و یا ال سی دی خیر هنوز به عنوان تیپ اضافه نشده و اگر هم شما جایی دیدی همون کاری است که دوستان در مراکز تیونینگ و اپشن انجام میدن.اختلاف تیپ 5 با 6 هم فقط در تغییر جای زیرسیگاری و جای قدیم هم تبدیل شده به محل سوکت های Aux & USB & Ipod .

یا حق

تا بعد

تك سوار
5 February 2010, 02:14 AM
ممنون از توضيحات دوستان در مورد آخرين تيپ توسان

تعدادي از دوستان در مورد مجله پرسيدن : ماهنامه "خودرو امروز" صفحه 34-37

2تا عكس كه افشين براي مجله گرفته بود ولي متاسفانه استفاده نشد:

http://i.imagehost.org/0998/Black_Bachelor_KE2_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0998/Black_Bachelor_KE2_copy)
http://i.imagehost.org/0701/Black_Bachelor_KE1_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0701/Black_Bachelor_KE1_copy)

2تا عكس هم كه خودم گرفتم و الان استفاده شد:

http://f.imagehost.org/0180/Shovalie_1_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0180/Shovalie_1_copy)
http://i.imagehost.org/0891/Shovalie_2_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0891/Shovalie_2_copy)

Gold eagle
5 February 2010, 02:19 AM
ممنون از توضيحات دوستان در مورد آخرين تيپ توسان

تعدادي از دوستان در مورد مجله پرسيدن : ماهنامه "خودرو امروز" صفحه 34-37

2تا عكس كه افشين براي مجله گرفته بود ولي متاسفانه استفاده نشد:

http://i.imagehost.org/0998/Black_Bachelor_KE2_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0998/Black_Bachelor_KE2_copy)
http://i.imagehost.org/0701/Black_Bachelor_KE1_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0701/Black_Bachelor_KE1_copy)

2تا عكس هم كه خودم گرفتم و الان استفاده شد:

http://f.imagehost.org/0180/Shovalie_1_copy.jpg (http://f.imagehost.org/view/0180/Shovalie_1_copy)
http://i.imagehost.org/0891/Shovalie_2_copy.jpg (http://i.imagehost.org/view/0891/Shovalie_2_copy)
من این مجله رو پیدا نکردم اصلا کجا ها میدونید داره ؟؟؟؟منم میخوام مطلبشو بخونم اخه.........

تك سوار
5 February 2010, 03:43 AM
من از دكه روزنامه فروشي خريدم تو بلوار فرمانيه تو يه پكيج شامل 2مجله و يك پوستر به قيمت 1450 كه گزارش ما تو اونيه كه عكس Toyota Fortuner روش داره صفحشم كه گفتم بهتون

bamzy1980
5 February 2010, 10:16 AM
نويد جونم كه ديگه داره رسما ميشه يه توسان سوار. آقا ماشين رو گرفتي حتما يه گزارش و عكس بذار استفاده كنيم. اسم ماشينم بعد از انتخاب در كنار مواردي مثل محل شماره گذاري و رنگ و ...هم برامون بگيد فايل شما رو براي اتحاديه تكميل كنم

در مورد تيپ 8 هم من پرسيدم گفتن فعلا خبري نيست و حالا حالاها همون تيپ 7 رو تحويل ميدن كه باعث خرسندي ما شد:icon_surp
حتما وقتی ماشین رو گرفتم با عکس و گزارش خدمتتون هستم. راستی تو زمان تحویل اگر نکته خاصی برای کنترل و چک کردن به نظرتون میرسه ممنون میشم منو راهنمایی کنین.:lover:

Moeinkhan
5 February 2010, 12:27 PM
مرسی ساسان جان.
این ماشین 18 تا کارکرده بود وقتی تحویل گرفتم.قیمتشم 38 تومن.خیلی تمیزه.از آشنا گرفتم :icon_surp
عکس هم حتما میزارم.
فقط من تاحالا ماشین 4wd نداشتم,اگه ممکنه یکی راجب این قفل دیفرانسیل یه توضیحی بده ممنون میشم.

maticz
5 February 2010, 01:02 PM
فقط من تاحالا ماشین 4wd نداشتم,اگه ممکنه یکی راجب این قفل دیفرانسیل یه توضیحی بده ممنون میشم

وقتي 4wd رو فعال کنيد 50% نيروي موتور روي چرخهاي جلو و 50% ديگه روي چرخهاي عقب تقسيم ميشه. ضمنا يک صداي بسيار خفيف (مثل تقه زدن ديفرانسيل) هم شنيده خواهد شد که طبيعي هست، اين صدا هنگام دور زدن کمي بيشتر خواهد بود.

تك سوار
6 February 2010, 12:00 AM
مرسی ساسان جان.
این ماشین 18 تا کارکرده بود وقتی تحویل گرفتم.قیمتشم 38 تومن.خیلی تمیزه.از آشنا گرفتم :icon_surp
عکس هم حتما میزارم.
فقط من تاحالا ماشین 4wd نداشتم,اگه ممکنه یکی راجب این قفل دیفرانسیل یه توضیحی بده ممنون میشم.

اين قابليت باعث ميشه تا شما در شرايط محيطي سخت مثل محيط لغزنده با تقسيم 50-50 نيروي موتور بين دو محور جلو و عقب ماشين بتونيد با موفقيت از محيط عبور كنيد و تا سرعت 40 كيلومتر در ساعت عمل مي كنه و با افزايش سرعت بصورت خودكار قطع ميشه ولي بهتره بصورت دائم روشن نذاريد چون همونطور كه تو دفترچه ماشين نوشته ممكنه در استفاده مداوم در سرعت بالا مشكلات ريزي ايجاد كنه .
در هر صورت قابليت مهمي براي عبور پايدار از شرايط سخت و آفروه و در مورد نحوه تست فهميدن عملكردش تو يكي از نوشته هاي اخير فريبرز خان بصورت مبسوط اشاره شده.

اضافه شدن يه توسان 2009 مشكي ديگه باعث خوشحاليه چون ماشين منم تيپ5 مشكي 2009 هست البته با كاركرد حدود 3هزار.

Moeinkhan
6 February 2010, 10:06 AM
ممنون از توضیحات مفیدتون.
من معین 23 سالمه و خیلی خوش حال هستم که دوستای خوبی مثل شما دارم.
دیروز رفتم یکم تستش کنم,هندلینگش خوبه.توی ترمز های ناگهانی هم خیلی خوب خودشو جمع می کنه.
در کل خیلی ازش خوشم اومده تو این یکی دو روز

bamzy1980
6 February 2010, 01:43 PM
الان به من زنگ زدن گفتن ماشین حاضره ، برم کارهای اداری رو انجام بدم و فردا ماشین رو تحویل بگیرم :) ، دوستان نکته خاصی مدنظرتون هست که موقع تحویل چک کنم؟

khososi
6 February 2010, 06:40 PM
الان به من زنگ زدن گفتن ماشین حاضره ، برم کارهای اداری رو انجام بدم و فردا ماشین رو تحویل بگیرم :) ، دوستان نکته خاصی مدنظرتون هست که موقع تحویل چک کنم؟
بازدید با حوصله بدنه ماشین-تست امکانات برقی خودرو مثل شیشه بالا بر و چراق ها- بازدید امکانات جانبی ماشین مثل تایر زاپاس و....
و از همه مهمتر خرید یک جعبه شیرینی برای منزل به نیابت بچه های پیهالز.....:icon_mrgr

afshin_k
6 February 2010, 06:43 PM
دیروز با دوستان فرصتی دست داد به سفر برف و گل بازی بریم که این هم برخی از تصاویرش:

http://www.tehranpic.net/images/0tqi2qgei7zsto8ri4g0.jpg

http://www.tehranpic.net/images/z9cpr3myotm86lprt6.jpg

http://www.tehranpic.net/images/hotqa7w6k7eqjzla2pub.jpg

http://www.tehranpic.net/images/6cmtlwkcncq8mtnhmcah.jpg

http://www.tehranpic.net/images/r6v6xcj65gmolewctw8i.jpg

http://www.tehranpic.net/images/d58umng40l3xefzmixq.jpg

http://www.tehranpic.net/images/ev76mtcffmd6mvtla3.jpg

http://www.tehranpic.net/images/ldw81rb8pqrkog70yo8v.jpg

http://www.tehranpic.net/images/9fgt0qe4v06pxdlniop7.jpg

این تصویر رو هم آقا بهزاد ( از دوستان ) گرفتن

http://inlinethumb49.webshots.com/41776/2284032210103383273S600x600Q85.jpg

http://www.tehranpic.net/images/5hs7jc58a03fc0805jz.jpg (http://www.tehranpic.net/)

http://www.tehranpic.net/images/ymbrioctntixyzlbuhdh.jpg (http://www.tehranpic.net/)

http://www.tehranpic.net/images/gzogovmjz0w8o342v180.jpg (http://www.tehranpic.net/)

kssa
6 February 2010, 09:25 PM
سلام به همه دوستان
دیروز روز خاطره انگیزی بود . در معیت دوستان در ارتفاعات نزدیک تهران زمانی خوش را سپری کردم.
اصلا فکر نمیکردم امشب مثل دیشب با صخره نقره ای نباشم !:icon_eek:
از همکاری همه شما و بودن با شما در این مدت لدت وافری بردم.:icon_cool
امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشید.
تا اطلاع ثانوی از این جمع خدا حافظی میکنم.
شاد باشید
یا حق

Profession@l
6 February 2010, 09:56 PM
دوستان رنگ بندی که الان میشه انتخاب کرد از بینشون چیه؟

و اینکه این توسان هم هم حالت شرکتی داره هم کارخونه ای ؟ حالت دیگه ای هم داره؟ به اضافه قیمت تقریبیشون؟

ضبط فیش aux و مموری کارت ریدر داره؟

با دیدن ظاهر 2011 توسان یکجوریایی طراحیه الانش تو ذوق زد، طی دو سال چه جهشی تو تیم طراحیشون ایجاد کردن!!!

تك سوار
6 February 2010, 10:24 PM
ممنون از افشين عزيز بخاطر عكسها

از آنجا كه من هم افتخار حضور در اين برنامه به ياد ماندني را داشتم با 3 عكس و كمي توضيح در خدمت دوستان توسان سوار هستم:

پس از 2-3 روز بارش برف و باران قبلي جمعه صبح با هوايي بسيار صاف - تميز و درخشان از تابش خورشيد مواجه شديم كه بهترين هديه ممكن براي سپري كردن روزي به ياد ماندني به همراه دوستان عزيز بود. هرزگاهي حضور تكه ابري جلوي تابش خورشيد با چنان سوزي همراه مي شد كه در آن لحظات آرزويي جز حركت سريعتر آن ابر ناخوانده نداشتيم

http://i.imagehost.org/0762/B_Bachelor_in_snow_11.jpg (http://i.imagehost.org/view/0762/B_Bachelor_in_snow_11)

در عكس زير سعي داشتم تا با سرعت اقدام به كاهش زاويه گردش به روي برف كنم كه يخ زدگي ابتداي صبح برف منطقه با آن مقابله مي كرد. اين حالت بهترين روش براي درك عملكرد ABS بود كه دوستان پرسيده بودن چون با هر ترمز گيري راننده متوجه مي شد كه پدال ترمز در حال بندري زدنه

http://f.imagehost.org/0870/BBachelor_in_Snow_10.jpg (http://f.imagehost.org/view/0870/BBachelor_in_Snow_10)

در انتها برفهاي منطقه شروع به آب شدن و تشكيل گودالهاي بزرگ آب و گل كرده بودن كه به تنوع محيط و لذت بيشتر كمك شاياني مي كرد

http://f.imagehost.org/0439/B_Bachelor_in_Snow_20.jpg (http://f.imagehost.org/view/0439/B_Bachelor_in_Snow_20)

جاي همه دوستان خالي

دوستاني كه تمايل به شركت در چنين برنامه هاي دارن لطف كنن به من پيغام خصوصي بدن تا در برنامه هاي بعد در خدمتشون باشيم.

كامران خان چه كردي بالاخره؟!

kssa
7 February 2010, 02:19 AM
جاي همه دوستان خالي

دوستاني كه تمايل به شركت در چنين برنامه هاي دارن لطف كنن به من پيغام خصوصي بدن تا در برنامه هاي بعد در خدمتشون باشيم.

كامران خان چه كردي بالاخره؟!
به خدا من کار بدی نکردم:icon_razz
فعلا که ماشین ندارم:icon_evil

یاحق

تك سوار
7 February 2010, 10:26 PM
كامران خان اميدوارم به زودي دوباره در خدمت شما باشيم

دوستان امروز اطلاع پيدا كردم كه ترافيك درخواست خريد توسان فعلي يا همون تيپ 7 در آسان موتور زياد شده و جلساتي برگزار شده در مورد حل اين مشكل و قابليت پاسخگويي به خريداران در مواعد از پيش تعيين شده.مخصوصا در مورد هر رنگي به جز سفيدش

جالب اينجاست كه به هر كي درخواست خريد داره هم مي گن " چند ماه صبر كن توسان جديد داره مياد اون رو بگيري بهتره " ولي باز متقاضيان روي همين مدل فعلي اصرار مي كنن و مي رن توي صف

مي شه چنين نحليل كرد كه بسياري همين مدل فعلي رو بيشتر از مدل جديد مي پسندن

ضمنا در حال حاضر فروش توسان فقط توسط خود آسان موتور مركزي انجام مي شه و ديگه نمايندگيهاي سطح شهر اين فروش رو انجام نمي دن

ضمنا از منبع بسيار موثقي شنيدم كه SMS دوم مبني بر رد SMS اولي در خودداري از استفاده از بنزين سوپر در نتيجه اعمال فشار بوده و باز هم تاكيد بر اينه كه به هيچ وجه از بنزين سوپر استفاده نكنيد و فقط بنزين معمولي بزنيد

البته موتور توسان تا به حال هيچ مشكلي نداشته و بسيار مقاوم و قدرتمند طراحي شده ولي باز احتياط شرط عقله چون اخبار و شواهد بسياري در مورد خراب شدن موتور ماشينايي مثل پرادو - لند كروز - بي ام و وچند خودروي ديگه به خاطر كيفيت بد بنزين سوپر وجود داره

kssa
7 February 2010, 11:09 PM
در تایید صحبتهای ساسان جان باید بگم فروش توسان در سایت آسان موتور نیز از امروز متوقف شد
حتی سفید×
این هم لینک آسان موتور
http://assanmotor.com/common/html/sales/qualified/price/index.html?submenuheader=0

یا حق
تا بعد

bamzy1980
8 February 2010, 10:34 AM
من دیروز ماشین رو تحویل گرفتم :) ، تو راه برگشت به خونه هم پلیس به بدون پلاک بودن ماشین گیر داد که به خیر گذشت . دیشب هم با کلی ترس رفتم بنزین زدم ، تا حالا که واقعا ماشین نرم و و خوبی به نظرم اومد .
فقط یه سئوال : دیروز موقع برگشت به خونه یه صدای عجیبی از چرخ ماشین اومد و فرمون شروع به زدن کرد ، زدم کنار چیز خاصی ندیدم دوباره که راه افتادم صدا رفته بود به نظرتون مشکل چی بود؟ با آسان موتور و بخش تحویل خودرو تماس گرفتم گفتن چون ماشین یه مدتی خوابیده بوده شاید دیسک یا چیزی زنگ زده ، مهم نیست ، ولی روز پلاک کردن بازدید میکنیم.
واقعا باید 2000 کیلومتر با حداکثر سرعت 88 رفت؟ من هفته دیگه میخوام برم فرودگاه امام باهاش، یعنی تو اون اتوبان با سرعت 88 برم؟!!
راستی ساسان جان لاستیکهای ماشین من KUMHO هستش ، نظرت چیه؟

mehran_tavakoli
8 February 2010, 10:53 AM
من دیروز ماشین رو تحویل گرفتم :) ، تو راه برگشت به خونه هم پلیس به بدون پلاک بودن ماشین گیر داد که به خیر گذشت . دیشب هم با کلی ترس رفتم بنزین زدم ، تا حالا که واقعا ماشین نرم و و خوبی به نظرم اومد .
فقط یه سئوال : دیروز موقع برگشت به خونه یه صدای عجیبی از چرخ ماشین اومد و فرمون شروع به زدن کرد ، زدم کنار چیز خاصی ندیدم دوباره که راه افتادم صدا رفته بود به نظرتون مشکل چی بود؟ با آسان موتور و بخش تحویل خودرو تماس گرفتم گفتن چون ماشین یه مدتی خوابیده بوده شاید دیسک یا چیزی زنگ زده ، مهم نیست ، ولی روز پلاک کردن بازدید میکنیم.
واقعا باید 2000 کیلومتر با حداکثر سرعت 88 رفت؟ من هفته دیگه میخوام برم فرودگاه امام باهاش، یعنی تو اون اتوبان با سرعت 88 برم؟!!

سلام...
به نظر من این شرایط رو رعایت کن...
چون واقعا حیف این ماشین به این خوبی هست که به خاطر رعایت نکردن نکات اولیه مشکل پیدا کنه.
من یادمه اون اوایل نمیشد با سرعت کم رفت چون واقعا تا پاتو میگذاشتی رو گاز ماشین میرفت مخصوصا توی اتوبان ها...
آروم رفتن با این ماشین ها هم لذت خاص خودش رو داره...
مبارک باشه..ایشالا خیرشو ببینی:icon_cool

تك سوار
8 February 2010, 01:35 PM

تبريك بسيار به آقا نويد گل گلاب :cool_phalls_31:

اميدوارم ماشينت مطابق با انتظاراتت باشه و به زودي هم در برنامه هاي بعديمون ببينيمت

در مورد لاستيك گويا تمامي مدلهايي كه اخيرا دارن تحويل ميدن دوباره مثل تيپ5 شده يعني كومهو كه فقط تفاوت كوچكي در تعداد شيارها با مدل قبلي داره ولي در حقيقت كارخانه سازنده هر 2مدل يكيست و كاراريي هر 2 نوع شبيه هم و براي محيط خشك و بارانيست

بنظر من مواردي كه در 2000 كيلومتر اوليه دوستان گفتن و شرح مبسوطش در دفترچه ماشين اومده رو رعايت كنيد بهتره فقط بازم مي گم كه سرعت پايين بصورت مداوم بسيار مضرتر از تند رفتنه چون ماشين رو تنبل مي كنه. يكي 2بار تا 160-170 بري اشكال نداره :185:

راستي رنگ بدنه و تودوزي ماشين تحويلي به شما در نهايت چه شد؟

bamzy1980
8 February 2010, 02:26 PM
راستي رنگ بدنه و تودوزي ماشين تحويلي به شما در نهايت چه شد؟

مرسی ساسان جان
همونی که میخواستم شد ، بدنه سفید و تودوزی خاکستری :)
راستی نظر شما در مورد اون صدا و لرزش فرمون که گفتم چیه ؟ دقیقا با سرعت چرخش چرخها زیاد و کم میشد و فرمون میکوبید ولی بعد از توقف و حرکت مجدد از بین رفت!:icon_razz

تك سوار
8 February 2010, 04:05 PM
احتمالا چسبيدن آشغالي چيزي به چرخ عقب بوده كه افتاده و ديگه تكرار نمي شه

مراقب حركت بدون پلاك در سطح شهر باشيد چون اگه گير بدن حتما پرونده به دادگاه فرستاده مي شه كه هم علافي داره و هم 90تا جريمه

بهترين كار براي جابجايي ماشين قبل از پلاك كردن اينه كه براي بردن ماشين در روز پلاك گذاري حتما از خودروبر استفاده كنيد . هزينش حدود 35-40 مي شه

mehran_tavakoli
8 February 2010, 05:20 PM
احتمالا چسبيدن آشغالي چيزي به چرخ عقب بوده كه افتاده و ديگه تكرار نمي شه

مراقب حركت بدون پلاك در سطح شهر باشيد چون اگه گير بدن حتما پرونده به دادگاه فرستاده مي شه كه هم علافي داره و هم 90تا جريمه

بهترين كار براي جابجايي ماشين قبل از پلاك كردن اينه كه براي بردن ماشين در روز پلاك گذاري حتما از خودروبر استفاده كنيد . هزينش حدود 35-40 مي شه

آره... نمره کردن این ماشین های وارداتی هم دنگ و فنگ داره...
من یادمه اون اوایل که نمره نداشت باهاش رفتیم یزد:icon_arro. 2 بار تو جاده نگه داشتن و سند ماشین رو دیدن... اذیت شدیم

kssa
8 February 2010, 11:26 PM
دوستان گل
هم اکنون به یاری سبزتان نیازمندم :icon_cool

همانطور که قبلا هم گفتم صخره نقره ای رو بنا به دلایلی فروختم و خواهش میکنم کسی هم نپرسه چرا !
اما الان تو وضعیت ناجوری برای انتخاب رنگ ثبت نام مجدد گیر اوفتادم !!!
بله درست حدس زدید باز ثبت نام برای توسان کردم:icon_razz
چکار کنم دیگه دله و عاشقی:icon_wink
حالا 2 تا فقط انتخاب دارم یا سفید یا مشکی !! هر دو با تو دوزی مشکی خواهش میکنم همه نظرشون رو اینجا اعلام کنند بیشتر از 24 ساعت برای انتخاب وقت ندارم ...

قبلا از توجه همه سپاسگزارم

یا حق

pedram_viper
8 February 2010, 11:33 PM
من بین سفید و مشکی , مشکی رو انتختب میکنم
ولی در کل رنگ نوک مدادیش رو ترجیح میدم...

mehran_tavakoli
8 February 2010, 11:35 PM
دوستان گل
هم اکنون به یاری سبزتان نیازمندم :icon_cool

همانطور که قبلا هم گفتم صخره نقره ای رو بنا به دلایلی فروختم و خواهش میکنم کسی هم نپرسه چرا !
اما الان تو وضعیت ناجوری برای انتخاب رنگ ثبت نام مجدد گیر اوفتادم !!!
بله درست حدس زدید باز ثبت نام برای توسان کردم:icon_razz
چکار کنم دیگه دله و عاشقی:icon_wink
حالا 2 تا فقط انتخاب دارم یا سفید یا مشکی !! هر دو با تو دوزی مشکی خواهش میکنم همه نظرشون رو اینجا اعلام کنند بیشتر از 24 ساعت برای انتخاب وقت ندارم ...

قبلا از توجه همه سپاسگزارم

یا حق

سلام.
رنگ ماشین ما هم مشکی هست...
من راضیم و دوست دارم... اگر همیشه تمیز نگهداریش کنی... رنگ قشنگیه:icon_cool

530i
9 February 2010, 12:03 AM
مشکیش خیلی شیک تر و خشن تره ! ...

kssa
9 February 2010, 12:18 AM
دوستان گل

اول ممنون که بلافاصله جواب میدین
دوم اینکه خواهشا در مورد مزایا و معایب هر کدام از این 2 رنگ توضیح مختصری هم ارائه نمایید

باز هم متشکرم

تك سوار
9 February 2010, 12:23 AM
خيلي خوشحالم كه مي بينم دوستاني كه بهر دليلي مجبور به فروش توسانشون مي شن باز دوباره به دنبال خريدن يه توسان ديگه بر ميان. واقعا تحت تاثير قرار گرفتم :icon_redf

بيخود نبست در آمار مربوط به درصد رضايت مشتري ها در رده شاسي بلندهاي كامپكت كشورمون سال گذشته رده اول نصيب توسان سواران شد و همينطور در ماه گذشته فروش توسان در آمريكا نسبت به ماه مشابه در سال قبل 2.5 برابر شده

در انتخاب بين رنگ سفيد صدفي و مشكي متاليك من مي تونم فقط تجربه داشتن رنگ مشكي رو براتون بگم: كلا اگه اهل رسيدن به ماشين باشيد رنگ مشكي رنگ بسيار زيباييه براي توسان و بعد از هر بار شستن مي تونيد برق و جلاي خاصي رو _كه تمام ماشين رو فرا گرفته_ بخوبي مشاهده كنيد . همچنين حالت وقار - هيبت و خشونت خاصي به اين ماشين مي ده و ايرادش اينه كه به راحتي مخصوصا در فصل زمستان كثيف مي شه مخصوصا اگه اهل آفرود باشيد ( تو يكي از نوشته هاي قبليم 2عكس از قبل و بعد از كارواش گذاشتم) .

همينطور شبها حتما بايد چراغها را زودتر روشن كنيد و بهتره مثل من سنسور نور رو هميشه فعال بذاريد تا چراغاي ماشين بموقع بصورت اتوماتيك روشن بشن و ديگه مشكل ديد ماشيناي ديگه رو نداشته باشيد . البته ديدن اين هيكل گنده تو تاريكي هم زياد سخت نيست ولي بي صدايي موتور ماشين خودش براي ديگران ممكنه مشكل ساز باشه:icon_twis

در خصوص تودوزي روشن هم تودوزي كرم ضمن بزرگتر نشون دادن فضاي داخلي ماشين براي سرنشين ماشين هم خيلي دلنوازه. در مقابلش تودوزي تيره مثل رنگ روشن بدنه رسيدگي كمتري مي خواد.

رنگ سفيد روغني توسان هم كه در حقيقت صدفيست بسيار زيباست و دوستاني كه توسان سفيد دارن بهتر مي تونن نظر بدن

كلا كيفيت رنگ توسان بسيار بالاست و تمامي رنگهاي ديگش از جمله 2رنگه هاي سرمه اي - زغالي و زرشكي هم وجهه خاص خودشون رو دارن

khososi
9 February 2010, 01:12 AM
من چند روز پیش که نمایندگی هیوندای بودم یه رنگ فیلیش بود محشر بود محشر ها....
ولی اگه فقط مابین اون 2رنگ میخوای بگیری مشکی
رنگه مورد علاقه من واسه ماشین رنگه عشقه (مشکی) ولی من حال تمیز کردن همیشه گیشو ندارم پس همون سفید چون تمیز بودن ماشین واسه من خیلی مهمه پس ببین خودت چجوری هستی.....

mehran_tavakoli
9 February 2010, 03:08 AM
دوست عزیز
به نظر من تنها مشکل رنگ مشکی این هست که اگر ماشین کثیف باشه خیلی زشت میشه.....
رنگ مشکی :همیشه باید ماشین تمیز باشه تا جلا داشته باشه:icon_cool

mohammadrezaef
9 February 2010, 03:23 AM
من چند روز پیش که نمایندگی هیوندای بودم یه رنگ فیلیش بود محشر بود محشر ها....
ولی اگه فقط مابین اون 2رنگ میخوای بگیری مشکی
رنگه مورد علاقه من واسه ماشین رنگه عشقه (مشکی) ولی من حال تمیز کردن همیشه گیشو ندارم پس همون سفید چون تمیز بودن ماشین واسه من خیلی مهمه پس ببین خودت چجوری هستی.....

دوست عزیز
به نظر من تنها مشکل رنگ مشکی این هست که اگر ماشین کثیف باشه خیلی زشت میشه.....
رنگ مشکی :همیشه باید ماشین تمیز باشه تا جلا داشته باشه:icon_cool
سلام:icon_excl
همه موارد بالا + اگر ماشینتون رنگش مشکی باشه و احیانا" خط و خش روی بدنه نازنینش ایجاد بشه روی رنگ مشکی خودش رو بیشتر نشون میده , اگر خدایی نکرده تصادف کنید و نیاز باشه ماشینتون صافکاری بدون رنگ یا رنگ شدن پیدا کنه خیلی خیلی بیشتر خودش رو نشون میده!
ضمن اینکه تو تابستونها به خاطر اینکه رنگهای تیره نور بیشتری رو جذب میکنند و زودتر گرم میشن , اگر ماشینتون رو زیر نور افتاب پارک کنید داخل کابین به شدت گرم میشه و ... حسابی کباب پز میشید:icon_excl
کلا" رنگهای روشن مثل سفید و بژ و نقره ای دردسر خیلی کمتری نسبت به رنگهای تیره مثل مشکی و نوک مدادی و قهوای ... دارند.

mehran_tavakoli
9 February 2010, 03:27 AM
به نظر من :اتفاقا خراش ها روی رنگ سفید نمایان تر هستن

mohammadrezaef
9 February 2010, 03:37 AM
به نظر من :اتفاقا خراش ها روی رنگ سفید نمایان تر هستن
دوباره سلام
یک کلیتی رو عزض میکنم:icon_excl
کلا" اکثر ماشینها به صورت فابریک دارای استر سفید یا طوسی زیر رنگ اصلی هستند وقتی خط و خراشی روی رنگ ایجاد میشه اگر عمقی باشه باعث میشه رنگ اصلی ماشین از بین بره و به استر برسه! وقتی ماشینتون مشکی باشه و خدایی نکرده خط و خراش بر داره رنگ استر چون سفید یا طوسی هست , اگر رنگ ماشینتون مشکی باشه به شدت خودش رو نشون میده ولی اگر سفید باشه چیزی معلوم نمیشه:icon_excl
اگر سپر مورد عنایت قرار بگیره چون استر نداره و رنگ معمولیش مشکی هست اگر خط و خشی روی سپر بیفته و ماشینتون مشکی باشه معلوم نمیشه , ولی اگر ماشینتون سفید باشه و سپرش خجالت داده شده باشه اون وقته که خط و خش روی سپر در رنگ سفید بیشتر خودش رو نشون میده.
تنها مزیت رنگ مشکی زیبایی و ابهت خاص خودش هست ولی هر زیبایی یک سری مشکلات رو هم داره.:icon_excl

mehran_tavakoli
9 February 2010, 04:15 AM
به نظر من خراش ها روی رنگ سفید نمایان تر هستند

mohammadrezaef
9 February 2010, 04:18 AM
به نظر من خراش ها روی رنگ سفید نمایان تر هستند
دوباره سلام
نظر شما محترمه دوست عزیز:icon_excl
منم فقط نظرم رو گفتم:icon_neut

تك سوار
9 February 2010, 09:50 AM
گرماي داخل كابين در تابستونا بدليل ورود تابش مستقيم خورشيد به داخل فضاي كابين از طريق شيشه هاست .

همچنين دوستان در انتخاب رنگ تودوزي ماشين هم در كنار سليقه بايد به كاراييش توجه كنن و درصد زيادي از گرماي داخل ماشين در تابستونا بخاطر تيرگي رنگ تودوزي داخل ماشينه چون كيفيت بالاي رنگ روغني بدنه توسان در مقابل انتقال دماي محيط بيرون به داخل كابين مقاومت مي كنه

بهترين را ه جلوگيري از گرم شدن هر ماشيني در گرماي تابستون همون دودي كردن شيشه هاست

Profession@l
9 February 2010, 11:54 AM
برای دودی کردن شیشه ها راهنمایی رانندگی محدودیت نداره؟

تك سوار
9 February 2010, 01:32 PM
قبلا محدوديت 40% اعلام شده بود و اخيرا شده 30%

در مورد شاسي بلندها حساسيتي زياد نشون نمي دن ولي مواردي بوده كه گير دادن و يه بارم خودم شاهدش بودم كه قبلا نوشتم

اخيرا گويا به شاسي بلندها كمتر گير مي دن مخصوصا توسان كه مدلاي 2088 همگي فابريك شيشه دودي دارن

كلا بايد گفت بسته به شانسه ولي قانونا تا 30% ايرادي نيست

zorro_new
10 February 2010, 09:59 PM
دوباره سلام
یک کلیتی رو عزض میکنم:icon_excl
کلا" اکثر ماشینها به صورت فابریک دارای استر سفید یا طوسی زیر رنگ اصلی هستند وقتی خط و خراشی روی رنگ ایجاد میشه اگر عمقی باشه باعث میشه رنگ اصلی ماشین از بین بره و به استر برسه! وقتی ماشینتون مشکی باشه و خدایی نکرده خط و خراش بر داره رنگ استر چون سفید یا طوسی هست , اگر رنگ ماشینتون مشکی باشه به شدت خودش رو نشون میده ولی اگر سفید باشه چیزی معلوم نمیشه:icon_excl
اگر سپر مورد عنایت قرار بگیره چون استر نداره و رنگ معمولیش مشکی هست اگر خط و خشی روی سپر بیفته و ماشینتون مشکی باشه معلوم نمیشه , ولی اگر ماشینتون سفید باشه و سپرش خجالت داده شده باشه اون وقته که خط و خش روی سپر در رنگ سفید بیشتر خودش رو نشون میده.
تنها مزیت رنگ مشکی زیبایی و ابهت خاص خودش هست ولی هر زیبایی یک سری مشکلات رو هم داره.:icon_excl
سلام
با نظر آقا محمد کاملا" موافقم ما هم که چند تا خط رو سپر ماشین انداختیم با توجه به اینکه ماشین سفید و سپر خام خاکستری کاملا" خط خودشو نشون میده ( رو سپر ) ولی برای تمیزی مشکل کمتری داریم(خدا نکرده تصادف با مشکی هم خیلی سخته من خاطرات بدی دارم) چون بعد از کارواش چند روز ماشین کاملا" تمیزه ( حتی اگر خاک بگیره) . به نظر من هم اگه مثل استاد ساسان آدم تمیزی هستی و به ماشین زود به زود میرسی مشکی تو کرم خیلی قشنگه (یه جورای ماشین درباری میشه:icon_evil) در غیر این صورت سفید رو پیشنهاد میکنم :icon_cool.
(فکر کنم قبلا" یه بحث مفصلی در این مورد شد - استاد ساسان یاری کنید). تودوزی هم از کرم تا مشکی به نظر من سلیقه ای ولی باز هم نحوه نگهداری بی تاثیر نیست مال ما مشکیه که ازش راضیم به نظرم به سفید میاد ( نگید چه قدر طنبله سفید تو مشگی :icon_cry:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ولی در کل به نظر من اون رنگی رو بخر که دوست داری چون آدم هر وقت ماشین رو نگاه میکنه باید ازش لذت ببره و فکر تصادف و کثیفی و گرما و ........... نباشه . من رفتم نمایندگی هر دو رنگ با خاکستری بود از این خوشم اومد و خریدم . پیشنهادم هم به شما همینه:icon_wink

kssa
11 February 2010, 11:46 PM
با سلام به همه دوستان

از نظرات همگی متشکرم خوشحال میشدم تا دوستان بیشتری که رنگ سفید رو دارن هم به اندازه دیگران نظرشون رو میدادن !
به هر حال باز هم متشکرم و من انتخابمو کردم اما تا زمان تحویل اتومبیل اعلام نمیکنم و تا ان زمان همگی را بع خدای متعال میسپارم.

با تشکر

یا حق

kssa
12 February 2010, 10:26 PM
بازم سلام
یک چیز جالبی که امروز بهش دقت کردم بزرگ شدن اینه تو توسان های تیپ 7 هست که نسبت به تیپ 6 بسیار محسوس میباشد که اون هم فکر کنم بعلت تغییر مدل تاشو با معمولی است.

یا حق

تا بعد

تك سوار
12 February 2010, 10:55 PM
آقا اميد ما بالاخره روزه سكوت رو شكست !!

در مورد رنگ مشكي و تودوزي كرم يا بژ همونطور كه گفتيد زيباست تا زمانيكه وقت و انرژي كافي براي تميزيش گذاشته بشه ولي در مورد بيشتر گرم شدن داخل كابين همونجور كه قبلا گفتم مخالفم بخاطر كيفيت رنگ روغني توسان و هم اينكه گرماي داخل كابين مربوط به ورود مستقيم اشعه خورشيد به داخل كابين ميشه و همينطور جذبش توسط تودوزي تيره كه تنها راه حلش دودي كردن شيشه هاست.

در حال حاضر توسان مشكي رنگ با تودوزي كرم يا بژ در تيپ 7 ارائه نمي شه و كلا تمامي تودوزيهايي كه از اين پس ارائه مي شه تيرست . دليلش هم اينه كه بعد از اضافه شدن يه دكمه رو دستگيره هاي داخلي درب راننده _براي خم كردن برقي آينه بغلها _ كه به رنگ مشكيه تمامي دستگيره ها فقط به رنگ مشكي ارائه مي شن لذا تمامي تودوزيها هم تيره هستند تا هماهنگي با اين دستگيره ها و در حقيقت دكمه مذكور داشته باشند! در حاليكه دستگيره هاي داخلي دربها در توسان مشكي تودوزي كرم من به رنگ قهوه اي تيرست و با رنگ تودوزي كرم داخل ماشين و فرشهاي بژ كف ماشين بخوبي مچ مي شه

در مورد تغير سايز آينه تيپ هفتم حق با كامران خانه و آينه بغلهاي توسانهاي تيپ 7 نسبت به تيپهاي قبلي افزايش حجم محسوسي داشته جوريكه از دور هم قابل تشخيصه

kssa
14 February 2010, 02:26 AM
دوستان

ساسان جان یکسری آپشن داره به ماشینش اضافه میکنه !:icon_evil
از من نشنیده بگیرید!!:icon_arro
فکر کنم تاکامل نشه رو نکته!

یا حق

fariborzjam
14 February 2010, 02:05 PM
چه خبره باز اینجا ؟ من اومدم. با مشکلات فراوان اینترنتی. درسته پستم به بحث ربطی نداره ولی این چند روز مردم از بی اینترنتی .

من نبودم کلی اتفاقات جدید افتاده. البته مقداری از اونا رو تو ف ی س ب و ک دیدم. بعدا باز خدمت میرسم.

تك سوار
14 February 2010, 10:08 PM
اين تعطيلات وقت مناسبي بود براي رسيدگي به كارهاي عقب افتاده و آمادگي براي عيد. در همين راستا شواليه رو براي خريد شب عيد برده بودم خيابون سورنا و مي خواستم پس از اتمام كار در خدمت دوستان باشم كه حالا اينجا وسايلي كه تا امروز نصب كردم رو براي اطلاع دوستان نام مي برم.

_ 4 تا بادگير رو شيشه هاي كناري ماشين براي جلوگيري از ورود مستقيم باد و همچمنين برنگشتن خاك سيگار به داخل ماشين(در حين حركت متوجه شدم كه ديگه باد مستقيما به صورتم نمي خوره در هر سرعتي)

نكنه :
حتما روي بادگيرها آرم هيونداي توسان وجود داشته باشه تا فيت در بياد
مغازه دارها دقت كافي در رعايت فواصل ميلي متري 2 طرف بادگيرها به خرج نمي دن پس بهتره بعد از خريد خودتون نصب كنيد

http://f.imagehost.org/t/0710/Badgir_1_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0710/Badgir_1_jpg)
http://i.imagehost.org/t/0438/Badgir2_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0438/Badgir2_jpg)
http://i.imagehost.org/t/0633/Badgir_3_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0633/Badgir_3_jpg)

_ كاور سر كاپوت يا بقول مغازه دارها پشه پرون براي حفظ كاپوت و تا حدودي شيشه جلو ماشين از برخورد هر نوع شي ء خارجي در حين حركت (يادمه ماشين قبلي كامران يه آسيب جزئي به سركاپوتش وارد شده بود بخاطر برخورد سنگ ريز در حين حركت)
كاوري كه انتخاب كردم از نوع چرمي نيست و تقريبا از جنس بادگيرهاي ماشينه و با زاويه اي رو به بالا روي سركاپوت وصل مي شه تا بتونه تا حدي اجسام خارجي كه به جلوي ماشين برخورد مي كنه رو به سمت بالا بفرسته تا به شيشه هم نخورن
نكته :
فابريك بودن اين قطعه براي پوشش كامل سركاپوت و برامدگيهاش خيلي مهمه

http://i.imagehost.org/t/0971/Cover_1_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0971/Cover_1_jpg)
http://i.imagehost.org/t/0925/Cover_2_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0925/Cover_2_jpg)
http://f.imagehost.org/t/0971/Cover_3_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0971/Cover_3_jpg)

_ يه جفت ركاب براي سهولت سوار و پياده شدن خانم ها و كودكان و همچنين حفظ بدنه جانبي ماشين از ضربه هاي احتمالي مثل برخورد با جدول.
نكته :
ركاب فابريك علاوه بر جنس مرغوب جهت گرفتن ضربات و منتقل نكردنش به بدنه بايد 2شرط اساسي رو داشته باشه :
1-كاملا در موازات بدنه ماشين نصب بشه و وقتي از بالا نگاه مي كنيد بيرون نزده باشه.يعني جا گرفتن در بدنه ماشين بدون خروج از هيات كليش
2_ سطح پاييني ركاب بايد حد اكثر تا موازات آخرين قطعه تحتاني زير ماشين ( اگزوز) پايين بياد و اگر پايين تر باشه باعث مي شه نتونيد از حداكثر فاصله كف ماشين تا زمين در پستي بلنديها استفاده كنيد

http://f.imagehost.org/0447/Tamam_1_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0447/Tamam_1_jpg)
http://f.imagehost.org/0459/Tamam2_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0459/Tamam2_jpg)

* علاوه بر كاربردهاي فوق بحث زيبايي بيشتر طراحي خارجي ماشين هم مدنظر بود

* تمامي تجهيزات فوق مارك موبيس كره و فابريك توسان هستند

kssa
14 February 2010, 11:03 PM
من که به ساسان میگم دست مریزاد

همیشه توضیحات کامل با عکس

خیلی شوالیه خوشگل شده براش اسپند دود کن.

اما فکر کنم هنوز یک چیزی کم داره که نماش کامل شه و انشالله میشه:icon_evil

یا حق

تا بعد

Gold eagle
15 February 2010, 12:41 AM
ساسان جان بسیار عالی و زیبا شده شوالیه اسپند یادتون نره و ممنون از توضیحات مفید و کامل و کاربردی
فقط اگر قیمت و اجرت نصب تجهیزات هم بفرماید خیلی ممنون میشم!!
و اینکه چرا در نمایندگی این کارا رو انجام ندادید؟؟اخه سورنا قیمت پرت زیاد داره!!!

khososi
15 February 2010, 12:49 AM
ممنون از ساسان عزیز با پست های همیشه مفیدش:icon_excl
ساسان جان شرمنده من واسه رورو عکم رفتم از این پا رکابی ها بگیرم و چون استقامت پارکابی واسم خیلی مهم بود وقتی با فروشنده صحبت کردم گفت این مدلی که شما گذاشتی از جنس فایبرگلاسه و برای منی که اکثرا به دلیل وزن زیاد اهالی خانواده مناسب نیست.
و گفت اونهایی خوبه که روی رونیزها بود قبلا ها (از همون تمام استیل ها که فقط 2تا تیکه چرم واسه جای پا داره ها)
من هم از ظاهر ش خوشم نیومد و قهر کردم و اومدم خونه با نازی..
حال به نظر شما این مدل که شما انداختی استقامت لازم را برای مدت ظولانی و برای افراد 90-100
کیلو داره؟؟؟؟؟؟؟
باز هم عذر میخوام از کلیه دوستان توسان سوار--آخه تایپیک سانتافه به کلی خاک گرفته همه جاش را و شاید نشه جواب بگیرم اینجا این مسئله مطرح کردم....:icon_cool

تك سوار
15 February 2010, 01:11 AM
با تشكر از محبت و ابراز لطف دوستان عزيزم

در مورد كاربرد بادگيرها علاوه بر 2مورد ذكر شده در نوشته قبلي يادم رفت كارايي اصليش رو بگم : استفاده از بادگير باعث مي شه تا علاوه بر اذيت نشدن از برخورد مستقيم باد و همچنين برگشت خاكستر سيگار سرنشينان به داخل ماشين ضمنا به هنگام ريزش برف و باران با خيال راحت بتونيد شيشه هاي ماشين رو پايين بكشيد و نگران ورود آب به داخل ماشين و مخصوصا خيس شدن دكمه هاي نصب شده بر روي دستگيره داخلي دربهاي ماشين نباشيد(بالا-پايين بر شيشه و غيره) . مشكلي كه در برف و باران امسال اذيتم مي كرد .

همينطور يادم رفت از راهنمايي و وقت و انرژي كه كامران خان عزيز در راهنمايي من براي نصب تجهيزات گذاشتن تشكر كنم . اميدوارم به زودي ماشين رو تحويل بگيريد تا شاهد حضور يه توسان مشكي ديگه در جمع سرخپوستيمون باشيم (فقط حدس زدم :icon_surp) . اون موردي هم كه مد نظرشونه شيشه هاي دودي لوماره كه به اميد خدا سراغشون مي رم.

در مورد هزينه بايد بگم قيمتي كه من از نمايندگيها داشتم خيلي بالا بود مثلا فقط براي نصب ركاب از نمايندگي كه ماشين رو خريده بودم قيمت 600 رو داشتم و از نمايندگي ديگر 420 همينطور براي نصب گارد كه هم از جنسش مطمئن نبودم و هم قيمت خيلي پرتيه . به نظرم نمايندگيها قيمتهاي پرتي رو به مشتري ها ميگن و با گشتن تو بازار ميشه جنس و طرح مورد نظر رو با قيمت واقعي تر بدست اورد. در خيابان سورنا هم اگر ببينن شما به اندازه كافي اطلاعات و مهارت داريد سعي مي كنن قيمت رو جوري بگن كه خلاصه مشتري شيد

در مورد مقاومت ركاب هم خودم با 82 كيلو وزن روش بالا پايين پريدم و به نظرم خيلي مقاوم مياد چون علاوه بر پيچ شدن به بدنه ماشين از زير به شاسي هم با 2تازانويي پيچ مي شه و جنسش هم يه حالت ارتجاعي داره و فشار وضربه رو در خودش پخش مي كنه. ركابهاي پهن و يا استيل مشكلات مختلفي دارن مثلا با بارش برف و باران در طولاني مدت زنگ مي زنن يا از بدنه ماشين بيرون مي زنن يا زيادي پايينن و سطح ماشين رو پايين ميارن

هزينه نصب تمامي تجهيزات فوق حدود 500 تا شد ( حدود 350 براي ركاب و حدود 150 براي ساير موارد به همراه اجرت ها)

فقط دوستان مراقب باشن چون مثلا با رقم 180 هم ركاب با طرحهاي مختلف موجود بود ولي شرايطي رو كه گفتم نداشتن . مثلا بسياري از كاورها چرمي هستند و تاثيري در پراندن اجسام برخورد كننده به بالاي شيشه ندارن يا ركابهايي كه زيادي پهن هستن و از بدنه ماشين بيرون مي زنن يا زيادي پايين ميان با جنس پلاستيك خشك يا استيل سنگين و مشكلات جانبيش و يا كاورهاي چرمي كه قابليتي براي پراندن اجسام برخوردشونده ندارن و يا تمام سر كاپوت رو پوشش نمي دن .

kssa
15 February 2010, 11:26 AM
همينطور يادم رفت از راهنمايي و وقت و انرژي كه كامران خان عزيز در راهنمايي من براي نصب تجهيزات گذاشتن تشكر كنم . اميدوارم به زودي ماشين رو تحويل بگيريد تا شاهد حضور يه توسان مشكي ديگه در جمع سرخپوستيمون باشيم (فقط حدس زدم :icon_surp) . اون موردي هم كه مد نظرشونه شيشه هاي دودي لوماره كه به اميد خدا سراغشون مي رم.

ساسان جان
برای کسی که این همه وقت میزاره و با این دقت اطلاعاتشو با دیگران شریک میشه هر کاری بکنی کم کردی و خوشحال که تونستم کمک کوچکی به دوست عزیزم بکنم.
مشکی و سفیدشم که تو فاله:icon_evil
میدونم که اینروزا بخصوص نزدیک عید هزینه ها خیلی افزایش پیدا میکنه ولی خوب بعضی چیزا اولویت پیدا میکنه و میبایست بهش رسید و اون چیزیه که من هیچوت تا قبل از نصب یه هزینش اعتقادی نداشتم...
ولی بعد از نصب مشتری پروپا قرصش شدم ...بله درست حدس زدید ..لومار ...من یا توجه به تفاوت ها و امتیازات این کار به هیچ عنوان به چشم آپشن به این قضیه نگاه نمیکنم بلکه به عنوان یکی از ملزومات مهم روش تاکید دارم.و امیدوارم از مزایای اون تمامی دوستان خوبم بتونند استفاده کنند.

موفق باشید

یا حق

mehran_tavakoli
15 February 2010, 07:06 PM
سلام به همه ی دوستان...

نظرتون در مورد کمک فنر های توسان چیه؟
توی دست انداز ها افرادی که عقب نشستن اذیت نمیشن؟
کلا کیفیت خوبی داره کمک فنر های توسان؟!

تك سوار
15 February 2010, 07:49 PM
حق با كامران خان عزيزمونه و كاربردهاي شيشه دودي هم علاوه بر زيبايي قابل ملاحظست

همينطور موارد ديگري مثل زنون و مانيتور و گارد هم علاوه بر زيبايي هر كدوم كاربرد خاص خودشون رو دارن

كمك فنرها و كلا سيستم تعليق نرم توسان براي زندگي شهري و رانندگي در جاده و آفرود محدود قابليت مناسبي دارن و براي مثال در محيطهاي سخت آفرود نياز به خشك تر بودنشون احساس ميشه كه در اينصورت با نياز رانندگي در شهر تعارض پيدا مي كرد بنابراين بهتر اين بود كه كمك فنرهاي توسان هم مثل رنجرورهاي چند سال اخير قابليت تطبيق با شرايط رو داشت كه در اينصورت قيمتش هم رنجروري مي شد

براي مثال در چنين خودروهايي سيستم كنترل سيستم تعليق از طريق سنسورهاي حساس در نقاط مختلف ماشين با شبيه سازي شرايط پيش اومده اقدام به تطبيق سيستم تعليق ماشين با شرايط خاص محيطي مي كنه
NAVI/AI-AVS

azma
16 February 2010, 12:18 PM
اين تعطيلات وقت مناسبي بود براي رسيدگي به كارهاي عقب افتاده و آمادگي براي عيد. در همين راستا شواليه رو براي خريد شب عيد برده بودم خيابون سورنا و مي خواستم پس از اتمام كار در خدمت دوستان باشم كه حالا اينجا وسايلي كه تا امروز نصب كردم رو براي اطلاع دوستان نام مي برم.

_ 4 تا بادگير رو شيشه هاي كناري ماشين براي جلوگيري از ورود مستقيم باد و همچمنين برنگشتن خاك سيگار به داخل ماشين(در حين حركت متوجه شدم كه ديگه باد مستقيما به صورتم نمي خوره در هر سرعتي)

نكنه :
حتما روي بادگيرها آرم هيونداي توسان وجود داشته باشه تا فيت در بياد
مغازه دارها دقت كافي در رعايت فواصل ميلي متري 2 طرف بادگيرها به خرج نمي دن پس بهتره بعد از خريد خودتون نصب كنيد

http://f.imagehost.org/t/0710/Badgir_1_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0710/Badgir_1_jpg)
http://i.imagehost.org/t/0438/Badgir2_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0438/Badgir2_jpg)
http://i.imagehost.org/t/0633/Badgir_3_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0633/Badgir_3_jpg)

_ كاور سر كاپوت يا بقول مغازه دارها پشه پرون براي حفظ كاپوت و تا حدودي شيشه جلو ماشين از برخورد هر نوع شي ء خارجي در حين حركت (يادمه ماشين قبلي كامران يه آسيب جزئي به سركاپوتش وارد شده بود بخاطر برخورد سنگ ريز در حين حركت)
كاوري كه انتخاب كردم از نوع چرمي نيست و تقريبا از جنس بادگيرهاي ماشينه و با زاويه اي رو به بالا روي سركاپوت وصل مي شه تا بتونه تا حدي اجسام خارجي كه به جلوي ماشين برخورد مي كنه رو به سمت بالا بفرسته تا به شيشه هم نخورن
نكته :
فابريك بودن اين قطعه براي پوشش كامل سركاپوت و برامدگيهاش خيلي مهمه

http://i.imagehost.org/t/0971/Cover_1_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0971/Cover_1_jpg)
http://i.imagehost.org/t/0925/Cover_2_jpg.jpg (http://i.imagehost.org/view/0925/Cover_2_jpg)
http://f.imagehost.org/t/0971/Cover_3_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0971/Cover_3_jpg)

_ يه جفت ركاب براي سهولت سوار و پياده شدن خانم ها و كودكان و همچنين حفظ بدنه جانبي ماشين از ضربه هاي احتمالي مثل برخورد با جدول.
نكته :
ركاب فابريك علاوه بر جنس مرغوب جهت گرفتن ضربات و منتقل نكردنش به بدنه بايد 2شرط اساسي رو داشته باشه :
1-كاملا در موازات بدنه ماشين نصب بشه و وقتي از بالا نگاه مي كنيد بيرون نزده باشه.يعني جا گرفتن در بدنه ماشين بدون خروج از هيات كليش
2_ سطح پاييني ركاب بايد حد اكثر تا موازات آخرين قطعه تحتاني زير ماشين ( اگزوز) پايين بياد و اگر پايين تر باشه باعث مي شه نتونيد از حداكثر فاصله كف ماشين تا زمين در پستي بلنديها استفاده كنيد

http://f.imagehost.org/0447/Tamam_1_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0447/Tamam_1_jpg)
http://f.imagehost.org/0459/Tamam2_jpg.jpg (http://f.imagehost.org/view/0459/Tamam2_jpg)

* علاوه بر كاربردهاي فوق بحث زيبايي بيشتر طراحي خارجي ماشين هم مدنظر بود

* تمامي تجهيزات فوق مارك موبيس كره و فابريك توسان هستند
باد گير و پشه پران قيمتشان چقدر بود براي سواري هيوندا ( سوناتا هم هست ؟ ) از كجا تهيه كرديد؟ آيا محلي با قيمت منصفانه هست ؟

kssa
16 February 2010, 01:58 PM
سلام
گفتم بد نیست یکسری از آپشن های قابل استفاده از توسان رو که تو سایت های رسمیش معرفی شده
اینجا معرفی کنم البته همراه با عکس.

http://www.hyundai.co.uk/a/img/accessories/tucsonAccessories.jpg
رینگ 18" ............................نویگیتور با بلوتوث کنوود ........باربند دوچرخه عقب
http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3244.jpg http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3949.jpg http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3848.jpg

کفپوش صندوق.......................2 مدل چراغ عقب
http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3243.jpg http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3242.jpg http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3241.jpg

محافظ چراغ جلو....................بادگیر عقب......................باربند
http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3105.jpg http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3233.jpg http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3232.jpg

جای بار باربند یرزنتی.............واین هم قایقی..................
http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3865.jpg http://www.hyundai.co.uk/accessories/all/?modelName=Tucson&ref=116 http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3855.jpghttp://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3230.jpg

این ها هم 3 مدل رکاب بود که البته من اینجا ها ندیدم
http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3856.jpg فقط مدلی که رو ماشین ساسان خان هست موبیسش اینجا موجوده

قاب استیل رکاب ها 4 عددی
http://www.hyundai.co.uk/a/files/accessories/thumb/3227.jpg
این آپشن ها از سایت uk هیوندا استخراج شده است.
2 نوع گارد جلو
http://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/005BH-2E020.jpghttp://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/08310-2E020.jpg

پشه پران.......................................http://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/005BH-00040.jpgیادگیر
http://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/005BH-00030.jpghttp://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/08130-2E100.jpgکفپوش فابریک
http://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/007AM-67005_TU9.jpgباربند اسکیhttp://www.hyundaicanada.com/Content/Accessories/007AM-67002.jpgباربند دوچر
اینها هم از سایت کانادایی استخراج شده بود.
بیشتر باربند ها کفپوش ها رکاب ها وپشه پران و انوع بیشتری dvd در ایران موجوده.
در صورت داشتن سوال در خدمت هستم

موفق باشید

kssa
16 February 2010, 02:15 PM
باد گير و پشه پران قيمتشان چقدر بود براي سواري هيوندا ( سوناتا هم هست ؟ ) از كجا تهيه كرديد؟ آيا محلي با قيمت منصفانه هست ؟

دوست عزیز

با اجازه ساسان جان
در پیام خصوصی تلفن تماس ارسال شد
این مکان مورد تاییید اسان موتور هم میباشد

موفق باشید

afshin_k
16 February 2010, 11:16 PM
دریا بازی هم بدک نیست!

http://www.freeimagehosting.net/uploads/261f3feed8.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/4eb3c57d7e.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

kssa
17 February 2010, 12:09 AM
افشین جان

معلومه تو این تعطیلات رفت بودی شمال:icon_evil
خوش گذشت ؟ تو شن های ساحل تستش کردی یا نه؟
چطوره راضیت کرده ؟

موفق باشی:icon_cool

تك سوار
17 February 2010, 01:27 AM
عكساي White Falcon بر كرانه درياي مازندران بسيار زيبا بود

ممنون از كامران خان بخاطر ليست تجهيزات . اي كاش اين تنوع و از همه مهمتر جنس در بازار ما هم موجود بود . ما در بازار خودمون بيشتر از اينكه بخوايم نگران تنوع محصولات باشيم هميشه بايد نگران جنسهاي تقلبي بي كيفيت چيني باشيم كه با قيمت ارزون ارائه ميشن

من پس از چند بار استفاده از اكتان Wurth كه هيچ تغيير خاصي در پي نداشت و برعكس شاهد كمي افزايش مصرف هم بودم دفعه آخر از اكتان Gunk استفاده كردم و جالب بود كه بلافاصله نرم تر كار كردن موتور و افزايش بسيار كم شتاب و كاهش مصرف رو مي شه حس كرد

بهر حال بنظر من بهتره در كنار استفاده از اكتان در كنار بنزين معمولي بعضي مواقع هم فقط از بنزين خالي استفاده كنيم كه ديروز در يك جايگاه دولتي همين كار رو كردم ولي باز هم شتاب ماشين هرگز مثل موقعي كه سوپر مي زدم نمي شه

يكي از دوستان اخيرا مي گفت كه به زودي قراره يه مكمل بنزين توسط خود هيونداي براي استفاده در ايران تحويل آسان موتور بشه كه كاملا بر اساس نياز و رفع كمبودهاي بنزينمون ساخته ميشه

afshin_k
17 February 2010, 09:34 AM
افشین جان

معلومه تو این تعطیلات رفت بودی شمال:icon_evil
خوش گذشت ؟ تو شن های ساحل تستش کردی یا نه؟
چطوره راضیت کرده ؟

موفق باشی:icon_cool

تو شنها هیچ مشکلی نداشت همه کار باهاش کردم و آخرش رفتم آب تنی بهش دادم که بسیار راضی کننده بود.

در مسیر رفت از رشت رفتیم و برگشت از جاده چالوس.

تو مسیر رفت تا سرعت 160 کیلومتر رو اتوبان آزمایش کردم که خودرو بسیار پایدار و مناسب بود. شتاب گیری خودرو خیلی مناسب و کافی هستش و این رو نسبت به سوناتای 4 سیلندر 2007 قبلی می گم.

البته تو شتاب صفر تا صد حریفه سوناتا نمیشه ولی تو شتابگیری ثانویه قطعا سوناتا رو می گیره.

تو شمال شتاب 10 ثانیه بدست اومد در حالیکه با سوناتا تو همونجا شتاب 9.5 رو گرفته بودم . هر دو هم با بنزین معمولی. مصرف سوخت توسان بین 1.5 تا 2 لیتر در هر صد کیلومتر از سوناتا 4 سیلندر 2007 بیشتره که با توجه وزن و آیرو دینامیک خیلی خوبه هر چند کشش ثانویه بالاتری هم داره پس خوردن بنزینش لذت داره!

دیروز نمایندگی کرج می گفت یه توسان رو به خاطر بنزین سوپر تعمیر کردن در نتیجه بازهم تاکید کردن فقط معمولی بزنید و مشکلی نخواهید داشت. در مورد جلوبندی توسان صحبت کردیم که گفتن تا حالا تعمیر جلوبندی توسان نداشتیم و گفتن که جلوبندی توسان بسیار مقاوم هستش ولی گفتن آزرا و سوناتا از 80 هزار به بالا کم کم به سرویس جلوبندی نیاز پیدا می کنن.

لنت عقب رو 59 هزار تومان عوض کردن و فیلتر بنزین 32500 تومن فیلتر تهویه مطبوع داخل کابین هم 17500 تومان اجرت تعویض هم که خیلی زیاد شد!

mehran_tavakoli
17 February 2010, 11:53 AM
یه سوال از دوستان:
ماشین های هیوندا که 3 سال گارانتی داره-چرا برای سرویس ها باید هزینه بدیم؟
یعنی سرویس ها رایگان انجام نمیشه؟

تك سوار
17 February 2010, 12:14 PM
والا مهران جان معمولا گارانتي 3سال يا 60 هزار تا مال تعويض قطعات معيوب ماشينه و هزينه نگهداري و سرويسها رو شامل نمي شه ولي كاش مي شد

البته مي شه گفت حداقل حالا كه ماشين رو به قيمتي 2برابر قيمت واقعيش تو ايران مي فروشيد بيايد هزينه هاي سرويس نگهداريش رو هم تقبل كنيد ولي خب اونام مي تونن بگن اين پول اضافي كه تو جيب ما نمي ره وگرنه هم بهتون سرويس مجاني مي داديم هم تا آخر عمر ماشينتون بنزين با اكتان 95 هم هر لوازمي بخوايد براتون مي بنديم تازه بليط جام جهاني بهتون مي ديم ...چون پول 2تا ماشين رو دادي و يكي برداشتي !!!!

هم 2برابر قيمت واقعي ماشين پول مي ديم
هم بايد تو هر باك بنزين حدود 30تا هزينه يه بنزين بي كيفيت رو بديم اونم با كلي صف واستادن و غيره
هم هزينه نسبتا بالاي سرويس نگهداري
هم وسايل بخوايم ببنديم بايد كلي بگرديم جنس چيني بهمون نندازن تازه اونم با تنوع محدود بازار ما

بيخود نيست ماشين - اين كالاي مصرفي در همه دنيا - انقدر تو ايران با اين وضع درامدا مهم شده كه بعضي وقتي مي خوان ماشين بخرن مي رن تحقيقات از اصالت خانوادگي طرف انگار مي خوان باهاش ازدواج كنن!!!

kssa
17 February 2010, 12:15 PM
یه سوال از دوستان:
ماشین های هیوندا که 3 سال گارانتی داره-چرا برای سرویس ها باید هزینه بدیم؟
یعنی سرویس ها رایگان انجام نمیشه؟

مهران جان

سرویس اولیه 1000 کیلومتر کاملا رایگانه هم لوازم مصرف هم اجرت
در مراحل بعدی شما باید بابت لوازم مصرفی ماشین مثل روغن و فیلتر روغن و هوا و... و همچنین اجرت رو بدی اما مثل تمام گارانتی های دنیا و ضوابط مندرج در ضمانتنامه هرگونه خرابی قطعاتی که به تشخیص سرویس کاران ناشی از عدم کیفیت قطعه معیوب باشه بصورت رایگان و بدون اجرت تعویض میشه.
ضمنا مثل اینکه ماشین هایی که فعلا داره اسان موتور نمره میکنه هزینه پلاک و همچنین عوارض شهرداری رو هم خودش متقبل شده و عیدی میده این نکته رو شخصا روز 21 بهمن ماه شاهد بودم.اقلا بالای 250 ماشین نمره شد.:icon_evil

موفق باشید

azma
17 February 2010, 01:12 PM
مهران جان

سرویس اولیه 1000 کیلومتر کاملا رایگانه هم لوازم مصرف هم اجرت
در مراحل بعدی شما باید بابت لوازم مصرفی ماشین مثل روغن و فیلتر روغن و هوا و... و همچنین اجرت رو بدی اما مثل تمام گارانتی های دنیا و ضوابط مندرج در ضمانتنامه هرگونه خرابی قطعاتی که به تشخیص سرویس کاران ناشی از عدم کیفیت قطعه معیوب باشه بصورت رایگان و بدون اجرت تعویض میشه.
ضمنا مثل اینکه ماشین هایی که فعلا داره اسان موتور نمره میکنه هزینه پلاک و همچنین عوارض شهرداری رو هم خودش متقبل شده و عیدی میده این نکته رو شخصا روز 21 بهمن ماه شاهد بودم.اقلا بالای 250 ماشین نمره شد.:icon_evil

موفق باشید
از برج 7 سال 87 اينجوري شده من 2009 را برج 5 خريدم از آسان موتور و سويس اوليه را هم هزينه دادم .البته خيلي نشد ولي بي انصافي شركن آسان موتور است چون من همان قدر به آنها پول دادم كه برج 7 پول مي گرفتند .:icon_eek:

afshin_k
17 February 2010, 01:46 PM
اگر اشتباه نکنم مواد مصرفی جنسیس رایگانه _ باید بپرسم _

mehran_tavakoli
17 February 2010, 02:07 PM
بله درسته...
ما هم که ماشین رو از آسان موتور گرفتیم هزینه ای که برای دارایی دادیم(900000 تومان) رو خود آسان موتور به ما طی یک چک داد...
ولی به قول دوست عزیز: ما الان با این هزینه باید 2 تا توسان داشته باشیم ولی یک ماشین داریم... لاقل در ازای این پول گزاف یک کارت سوخت با سهمیه مناسب بهمون میدادن---که ندادن.
لاقل در ازای این پول گزاف بنزین درست حسابی میدادن که دیگه این ماشین براش مشکل پیش نیاد---که نمیدن...
لاقل مثل مرد بیان بگن بنزین سوپر خوب نیست--استفاده نکنین--این کار رو هم نکردن و تازه به زور به شرکت میگن اطلاع رسانی کنین که بنزین سوپر مشکلی نداره...:icon_mad:
این هم معنی جدید عدالت.

تك سوار
17 February 2010, 05:32 PM
آخرين خبر در مورد شيشه دودي:

"رييس پليس (سابق) راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: خودروهاي داراي شيشه دوديتا 30 درصد، مجاز به تردد در معابر هستند.
فرمانده (سابق) راهنمایی و رانندگی ناجا درباره شيشه هاي دودي خودروهاي توليدي و وارداتي، گفت: بر اساس دستورالعمل جديد ابلاغ شده، شيشه خودرهاي توليدي و وارداتي در صورتي كه تا 30 درصد رنگي باشند و بتوان از خارج خودرو داخل آن را مشاهده كرد، مجاز به تردد هستند.
وي با اشاره به اين كه تنها خودروهاي سران قوا و خودروهايي با مجوز شوراي امنيت ملي بيش از اين ميتوانند، شيشه هاي خود را دودي كنند، افزود: ماموران راهنمايي و رانندگي در صورت مشاهده خودروهايي كه بيش از ميزان اعلام شده داراي شيشه رنگي هستند، ضمن جلوگيري ازتردد آنها نسبت به اعمال جريمه اقدام ميكنند و اين خودروها ملزم هستند، نسبت به اصلاح شيشه خود براي تردد مجدد اقدام كنند.
رييس راهور ناجا تصريح كرد: هيچ يك از سازمانهاي دولتي از اين امر و قاعده مسثتني نيستند.وی با اشاره به اين كه نصب هرگونه پرده كركره در پشت خودروها كه مانع ديد شود، ممنوع است، تاكيد كرد: راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي هم اكنون در حال بررسي وضعيت مناطق گرمسير است، تا در صورت امكان ميزان دودي شدن خودروها تا 50 درصد، در اين مناطق افزايش يابد."

قانون دراوردن كه فقط شيشه هاي عقب اونم تا 30% وگرنه ......تازه به تشخيص افسر !!

( همه اينا يه طرف اون پولي كه بابت اسقاط خودروهاي فرسوده ازمون گرفتن يه طرف.
آخه ما بايد هزينه اسقاط ماشيناي فسيل بقيه رو بديم؟ نمي شد يه پلنت بازيافت نيمه پيشرفته مي ساختن كه از اين طريق هم كسب درامد مي شد و هم اشتغال زايي و هم پول زور از ما نمي گرفتن ؟ چنين پروژه هايي از نظر اقتصادي سوددهي مناسبي هم دارن )

mehran_tavakoli
17 February 2010, 05:45 PM
آخرين خبر در مورد شيشه دودي:

"رييس پليس (سابق) راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: خودروهاي داراي شيشه دوديتا 30 درصد، مجاز به تردد در معابر هستند.
فرمانده (سابق) راهنمایی و رانندگی ناجا درباره شيشه هاي دودي خودروهاي توليدي و وارداتي، گفت: بر اساس دستورالعمل جديد ابلاغ شده، شيشه خودرهاي توليدي و وارداتي در صورتي كه تا 30 درصد رنگي باشند و بتوان از خارج خودرو داخل آن را مشاهده كرد، مجاز به تردد هستند.
وي با اشاره به اين كه تنها خودروهاي سران قوا و خودروهايي با مجوز شوراي امنيت ملي بيش از اين ميتوانند، شيشه هاي خود را دودي كنند، افزود: ماموران راهنمايي و رانندگي در صورت مشاهده خودروهايي كه بيش از ميزان اعلام شده داراي شيشه رنگي هستند، ضمن جلوگيري ازتردد آنها نسبت به اعمال جريمه اقدام ميكنند و اين خودروها ملزم هستند، نسبت به اصلاح شيشه خود براي تردد مجدد اقدام كنند.
رييس راهور ناجا تصريح كرد: هيچ يك از سازمانهاي دولتي از اين امر و قاعده مسثتني نيستند.وی با اشاره به اين كه نصب هرگونه پرده كركره در پشت خودروها كه مانع ديد شود، ممنوع است، تاكيد كرد: راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي هم اكنون در حال بررسي وضعيت مناطق گرمسير است، تا در صورت امكان ميزان دودي شدن خودروها تا 50 درصد، در اين مناطق افزايش يابد."

قانون دراوردن كه فقط شيشه هاي عقب اونم تا 30% وگرنه ......تازه به تشخيص افسر !!

( همه اينا يه طرف اون پولي كه بابت اسقاط خودروهاي فرسوده ازمون گرفتن يه طرف.
آخه ما بايد هزينه اسقاط ماشيناي فسيل بقيه رو بديم؟ نمي شد يه پلنت بازيافت نيمه پيشرفته مي ساختن كه از اين طريق هم كسب درامد مي شد و هم اشتغال زايي و هم پول زور از ما نمي گرفتن ؟ چنين پروژه هايي از نظر اقتصادي سوددهي مناسبي هم دارن )

شیشه های خود توسان دودی هست؟ من احساس میکنم شیشه های ماشین ما تا حدودی دودی هست...
والا میترسم بیشتر دودی کنم چون یهو افسر از قیافه ی من خوشش نیاد و الکی ماشین رو بخوابونه:icon_mad:

تك سوار
17 February 2010, 06:04 PM
شیشه های خود توسان دودی هست؟ من احساس میکنم شیشه های ماشین ما تا حدودی دودی هست...
والا میترسم بیشتر دودی کنم چون یهو افسر از قیافه ی من خوشش نیاد و الکی ماشین رو بخوابونه:icon_mad:

شيشه هاي عقب توسانهاي مدل 2008 بصورت فابريك دوديه و ديگه نيازي به دست زدن بهشون نيست ولي از سال 2009 و تقريبا تيپ 5 ديگه دودي نيست (برعكس اسپورتيج كه مدل 2010 شيشه دودي داره)

kssa
17 February 2010, 08:57 PM
(برعكس اسپورتيج كه مدل 2010 شيشه دودي داره)

بله ساسان جان دودیه اما کلی از کیفیت جاهای دیگش زدن!! برای مثال شما یک فلش رم رو تو جای usb فرو کنید تا اختلاف کیفیت رو ملاحظه کنید این تجربه شخصی من بود در پارکینگ نمره آسان موتور ( فقط چون بحث شیشه دودی شد این بحث رو پیش کشیدم تو رو خدا کسی ادامه نده)
اگر اونو به ضرب شیشه دودی نفروشن چیکار کنن؟؟

پیدا کنید پرتقال فروش را:icon_evil

موفق باشید

bamzy1980
18 February 2010, 03:59 PM
سلام دوستان ، من تو این چند روز هر چی میگذره از انتخابم مطمن تر میشم :) ، واقعا ماشنین نرم و راحتی هستش. اما هنوز باهاش تو جاده نرفتم تا اونجا بتونم تستش کنم. 2 تا سئوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنماییم کنین.
اولا من هر کاری میکنم جای چسب لیبل رو شیشه جلو نمیره! با چی میشه پاکش کرد؟ ( آب و الکل و استون رو امتحان کردم)
دوما کسی برای صندلیهای ماشین روکش خریده؟ اگر روکش بزارم گرمکن صندلی چی میشه؟ آخه هنوز هیچه نشده یه کوچولو صندلی کثیف شده :( ، با چی میتونم پاکش کنم؟ کلا جنس چرم صندلی چطوره؟ ساییده نمیشه؟
ممنون از دوستان

تك سوار
18 February 2010, 06:52 PM
پاپيون باقي مونده از كاعذ مشخصات ماشين رو شيشه جلو رو مي شه با تينر پاك كرد و يا با تيغ (تو كارواش هم بگيد براتون انجام مي دن)

روكش صندلي هم اصلا توصيه نمي شه بخاطر همين موردي كه گفتيد و همينطور موارد ديگر

براي تميز نگاه داشتن روكش صندليها هم بهترين كار استفاده از اسپري يا فوهماي تميز كنندست ( صفحه 9 همين تاپيك مواردي هست) اين ابرهاي جادويي هم مناسبه

zorro_new
18 February 2010, 07:04 PM
سلام دوستان ، من تو این چند روز هر چی میگذره از انتخابم مطمن تر میشم :) ، واقعا ماشنین نرم و راحتی هستش. اما هنوز باهاش تو جاده نرفتم تا اونجا بتونم تستش کنم. 2 تا سئوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنماییم کنین.
اولا من هر کاری میکنم جای چسب لیبل رو شیشه جلو نمیره! با چی میشه پاکش کرد؟ ( آب و الکل و استون رو امتحان کردم)
دوما کسی برای صندلیهای ماشین روکش خریده؟ اگر روکش بزارم گرمکن صندلی چی میشه؟ آخه هنوز هیچه نشده یه کوچولو صندلی کثیف شده :( ، با چی میتونم پاکش کنم؟ کلا جنس چرم صندلی چطوره؟ ساییده نمیشه؟
ممنون از دوستان
با سلام
1- با آب داغ راحت از بین میره . فقط بپا دستت نسوزه !
2- کلا" ماشین های که رو صندلی شون ایربگ دارن گذاشتن روکش مجاز نیست چون خدای نکرده اگه احتیاج به باز شدن ایر بگ بشه زیر روکش گیر میکنه . (امید وارم هیچ وقت اتفاقی براتون نیفته ولی احتیاط شرط عقله) . برای تمیز شدن هم از این اسپری های مخصوص استفاده کنی موضوع حله . فکر کنم استاد ساسان قبلا در موردش توضیح داده بود ؟؟ .--------------------
----------------------
دوستان ماشین ما داره به 5000 نزدیک میشه به نظر شما برای روغن و ... کجا ببرم نمایندگی یا متفرقه ؟ + آدرس هم اگه بدین ممنون .

mehran_tavakoli
18 February 2010, 07:44 PM
با سلام
2- کلا" ماشین های که رو صندلی شون ایربگ دارن گذاشتن روکش مجاز نیست چون خدای نکرده اگه احتیاج به باز شدن ایر بگ بشه زیر روکش گیر میکنه . (امید وارم هیچ وقت اتفاقی براتون نیفته ولی احتیاط شرط عقله) . برای تمیز شدن هم از این اسپری های مخصوص استفاده کنی موضوع حله . فکر کنم استاد ساسان قبلا در موردش توضیح داده بود ؟؟ .--------------------
----------------------
دوستان ماشین ما داره به 5000 نزدیک میشه به نظر شما برای روغن و ... کجا ببرم نمایندگی یا متفرقه ؟ + آدرس هم اگه بدین ممنون .

به نظر من نمایندگی ببر چون اگر هر مشکلی برات در آینده پیش بیاد نمایندگی بهت گیر میده که سرویس های قبلیت توسط ما نبوده...
کلا بهونه دست نمایندگی نده....

kssa
18 February 2010, 11:17 PM
ممنون از دوستان

پاپيون باقي مونده از كاعذ مشخصات ماشين رو شيشه جلو رو مي شه با تينر پاك كرد و يا با تيغ (تو كارواش هم بگيد براتون انجام مي دن)

روكش صندلي هم اصلا توصيه نمي شه بخاطر همين موردي كه گفتيد و همينطور موارد ديگر

براي تميز نگاه داشتن روكش صندليها هم بهترين كار استفاده از اسپري يا فوهماي تميز كنندست ( صفحه 9 همين تاپيك مواردي هست) اين ابرهاي جادويي هم مناسبه

با سلام
----------------------

به نظر من نمایندگی ببر چون اگر هر مشکلی برات در آینده پیش بیاد نمایندگی بهت گیر میده که سرویس های قبلیت توسط ما نبوده...
کلا بهونه دست نمایندگی نده....

نوید جان
انشالله چرخش به خوشی برات بچرخه.
در تایید حرف دوستا ن به این جمعبندی میرسیم :
1-روکش صندلی با توجه به ایربگ کلا منتفی است.
2-برای تمیز کردن روی صندلی بهترین وسیله ابر جادویی است.
3-راحترین طریق پاک کردن شیشه جلو تمیز کردن با تیغ و همزمان شیشه شور برای سهولت و روانی کار و احیانا عدم خش به شیشه(اگر به مایع حلال قوی شیشه شور f1 or worth دسترسی داشتین هم انجام میشه)
4- حتما به نمایندگی مجاز مراجعه کنید تعویض روغن غیر محل نمایندگی باعث ابطال گارانتی میشه من نمایندگی 211 بزرگراه ارتش رو پیشنهاد میکنیم هم من و هم ساسان خان ازشون راضی بودیم هم بچه های تعمیرگاه مرکزی به ما توصیه کردند.

موفق باشید

bamzy1980
20 February 2010, 07:37 PM
کامران جان ممنون از راهنماییتون ، چسب رو شیشه جلو پاک شد :)
راستی وسیله ای مثل پاور ویندوز برای ماشین هستش که بعد از قفل کردن دربها ، پنجرها و سانروف و آیینه ها بسته شن؟
اگر بخوام برای ماشین گارد بزارم کجا رو پیشنهاد میکنین؟

kssa
20 February 2010, 09:14 PM
کامران جان ممنون از راهنماییتون ، چسب رو شیشه جلو پاک شد :)
راستی وسیله ای مثل پاور ویندوز برای ماشین هستش که بعد از قفل کردن دربها ، پنجرها و سانروف و آیینه ها بسته شن؟
اگر بخوام برای ماشین گارد بزارم کجا رو پیشنهاد میکنین؟

نوید جان

خوشحالم که تونستم کمکی بکنم
همانطور که قبلا گفتم فروشگاه ضد مورد وثوق بچه های اسان موتور هست البته نطرم اینه که یک چرخی تو سورنا بزنی بعد بری فروشگاه ضد حتما اگر رکاب یا گارد میزاری سعی کنید مارک موبیس باشه بهتره.تمامی آپشن های توسان و اسپورتج روداره تو پیام خصوصی باقی مشخصات رو بهت خواهم داد.
آپشن های متنوع داشت از قبیلDVD ,Navigation ,فرمان طرح چوب و رکاب و گارد جلو عقب وکفپوش اصلی و چراغ های اسپرت جلو و عقب وفلاپ بالای شیشه عقب و بادگیر شیشه ها و پشه پران جلو و اینه عقب اتاق و انواع باربند و کلید ریموت اسپورتجی و کیت زنون و قاب اینه های راهنما دار و ...
موفق باشید.

zorro_new
24 February 2010, 02:04 PM
با سلام
امروز یک اتفاق جالبی برای ما افتاد. ماشین با ریموت باز نمی شد وقتی هم با کلید باز کردیم شروع به بوق زدن کرد ( دزد گرفت :icon_cry:) . خلاصه بعد از تماس با نمایندگی گفتن ریموت کنار موبایل بوده یا ضربه خورده . باید با ریموت یدک باز کنید و ماشین رو بیارین نمایندگی برای دیاگ و راه اندازی مجدد ریموت خراب . خلاصه ما هم ریموت یدک رو آوردیم در رو باز کردیم .:icon_excl
جالب تر شد وقتی دیدیم ریموت خراب هم درست شد یعنی با یک بار باز و بسته کردن با یدکی ریموت اول هم کار کرد:icon_twis .
-----------------------------------------------------
شما چه فکر میکنید ؟ البته هفته دیگه میرم برای سرویس 5000 کیلومتر این رو هم میپرسم .
گفتم شاید به درد شما هم بخوره ..!!

mehran_tavakoli
24 February 2010, 02:26 PM
با سلام
امروز یک اتفاق جالبی برای ما افتاد. ماشین با ریموت باز نمی شد وقتی هم با کلید باز کردیم شروع به بوق زدن کرد ( دزد گرفت :icon_cry:) . خلاصه بعد از تماس با نمایندگی گفتن ریموت کنار موبایل بوده یا ضربه خورده . باید با ریموت یدک باز کنید و ماشین رو بیارین نمایندگی برای دیاگ و راه اندازی مجدد ریموت خراب . خلاصه ما هم ریموت یدک رو آوردیم در رو باز کردیم .:icon_excl
جالب تر شد وقتی دیدیم ریموت خراب هم درست شد یعنی با یک بار باز و بسته کردن با یدکی ریموت اول هم کار کرد:icon_twis .
-----------------------------------------------------
شما چه فکر میکنید ؟ البته هفته دیگه میرم برای سرویس 5000 کیلومتر این رو هم میپرسم .
گفتم شاید به درد شما هم بخوره ..!!

مرسی دوست عزیز...
همین که مشکلات پیش امده مطرح میشه باعث میشه که ما تجربه پیدا کنیم...:icon_cool
من به شخصه ریموت رو زیاد کنار موبایل میگذارم... یا حتی یک بار خیس هم شد...:icon_razz

kssa
25 February 2010, 10:31 PM
دوستان سلام

اخرین خبر از اسان موتور

http://assanmotor.com/common/img/aftersales/poster-norooz.jpg

تك سوار
25 February 2010, 11:14 PM
واس منم يه sms اومده براي بازديد رايگان از 8تا21 اسفند كه طرح جالبي بنظر مياد و مي شه ماشين رو براي سفرهاي نوروزي يه سرويس برد

تك سوار
26 February 2010, 01:57 AM
جهت اطلاع دوستاني كه علاقه به نصب زنون براي نورهاي ماشين دارن امروز من به جاي دست زدن به سيم كشي ماشين و غيره فقط لامپهاي چراغ جلوهاي ماشين (هم بزرگه و هم كوچيكه ) رو عوض كردم و از لامپهاي طرح زنون (نور آبي پر قدرت بهمراه زرد كمرنگ) استفاده كردم كه تو اين نوشته توضيح مي دم:

لامپهاي مورد استفاده همانند چراعهاي اصل ماشين 12V/ 60/55w هستن مارك osram

لامپهاي مورد استفاده در توسان همگي ساخت آلمان هستند

باز كردن چراع جلوهاي توسان بسيار سادست و ب عد از بالا زدن كاپوت ماشين رو هر چراع 2پيچ وجود داره كه به راجتي باز مي شن و چراغ به راحتي با يه فشار كوچيك از جاش در مياد

بعد از باز كردن هر چراغي پشت هر لامپي يه گيره يا بست فلزي وجود داره كه با فشار دست آزاد مي شه و لامپ در مياد

بعدش لامپ جديد راخت با قبلي جايگزين مي شه

اينم چند تا عكس از تعويض لامپهاي چراغ حلوهاي توسان

http://f.imagehost.org/t/0652/nasbe_lamp_1.jpg (http://f.imagehost.org/view/0652/nasbe_lamp_1)
http://f.imagehost.org/t/0160/nasbe_lamp_2.jpg (http://f.imagehost.org/view/0160/nasbe_lamp_2)
http://f.imagehost.org/t/0492/nasbe_lamp_3.jpg (http://f.imagehost.org/view/0492/nasbe_lamp_3)
http://i.imagehost.org/t/0745/nasbe_lapm_4.jpg (http://i.imagehost.org/view/0745/nasbe_lapm_4)

بعد از تعويض لامپهاي جلو و روشن كردن چراعها به وضوح مشخص بود كه نور چراعهاي جلو هم بسيار قوي تر شده و هم به آبي متمايل شده .دقيقا مثل زنون

http://i.imagehost.org/t/0766/zenon.jpg (http://i.imagehost.org/view/0766/zenon)

هزينه هم حدود 30تا براي تعويض هر4 لامپ چراعهاي جلو

فقط نوع و خصوصيات لامپ براي اين كار خيلي مهمه

kssa
26 February 2010, 12:07 PM
جهت اطلاع دوستاني كه علاقه به نصب زنون براي نورهاي ماشين دارن امروز من به جاي دست زدن به سيم كشي ماشين و غيره فقط لامپهاي چراغ جلوهاي ماشين (هم بزرگه و هم كوچيكه ) رو عوض كردم و از لامپهاي طرح زنون (نور آبي پر قدرت بهمراه زرد كمرنگ) استفاده كردم كه تو اين نوشته توضيح مي دم:

لامپهاي مورد استفاده همانند چراعهاي اصل ماشين 12V/ 60/55w هستن مارك osram

لامپهاي مورد استفاده در توسان همگي ساخت آلمان هستند

باز كردن چراع جلوهاي توسان بسيار سادست و ب عد از بالا زدن كاپوت ماشين رو هر چراع 2پيچ وجود داره كه به راجتي باز مي شن و چراغ به راحتي با يه فشار كوچيك از جاش در مياد

بعد از باز كردن هر چراغي پشت هر لامپي يه گيره يا بست فلزي وجود داره كه با فشار دست آزاد مي شه و لامپ در مياد

بعدش لامپ جديد راخت با قبلي جايگزين مي شه

اينم چند تا عكس از تعويض لامپهاي چراغ حلوهاي توسان

http://f.imagehost.org/t/0652/nasbe_lamp_1.jpg (http://f.imagehost.org/view/0652/nasbe_lamp_1)
http://f.imagehost.org/t/0160/nasbe_lamp_2.jpg (http://f.imagehost.org/view/0160/nasbe_lamp_2)
http://f.imagehost.org/t/0492/nasbe_lamp_3.jpg (http://f.imagehost.org/view/0492/nasbe_lamp_3)
http://i.imagehost.org/t/0745/nasbe_lapm_4.jpg (http://i.imagehost.org/view/0745/nasbe_lapm_4)

بعد از تعويض لامپهاي جلو و روشن كردن چراعها به وضوح مشخص بود كه نور چراعهاي جلو هم بسيار قوي تر شده و هم به آبي متمايل شده .دقيقا مثل زنون

http://i.imagehost.org/t/0766/zenon.jpg (http://i.imagehost.org/view/0766/zenon)

هزينه هم حدود 30تا براي تعويض هر4 لامپ چراعهاي جلو

فقط نوع و خصوصيات لامپ براي اين كار خيلي مهمه

ساسان جان

بسیار جالب شده و مبارک باشه :icon_wink
لامپی که شما استفاده گردید:

http://sg.redad.com/cl_upload/1108/07073431150.jpg

یکی ار معدود لامپهای با کیفیت موجود در بازار فعلی میباشد که طبق گفته شرکت سازنده نسبت به لامپهای معمولی 25% نوردهی بیشتری دارد.برای لامپ های کوچک هم که به جای لامپهای میخی طرح اریایی ار نوع led سفید استفاده شده.
بنظرم ترکیب رنگ این لامپ با نور پروژکنور میتونه بهترین وضوح دید در رانندگی در شب رو ایجاد کنه.

موفق باشید

amingzj
26 February 2010, 01:52 PM
قیمت و محل خرید رو هم میشه لطف کنید ؟

تك سوار
26 February 2010, 05:41 PM
قیمت و محل خرید رو هم میشه لطف کنید ؟

شماره و آدرس محل خريدن لامپها رو براتون خصوصي فرستادم

يه موضوع جالبي كه باعث شد در كنار كاربردهاي ديگش حنما اين كارو بكنم اين بود كه روي لامپها نوشته شده بود :

"مخصوص استفاده در آفرود"

تك سوار
28 February 2010, 03:07 AM
ديروز به اتفاق كامران خان قرار بود جايي بريم كه قبلش بنزين زدم و تريپ كامپيوتر رو ريست كردم كه به اعداد جالبي در نشانگر مصرف بنزين ماشين برخورد كرديم

پس از طي كردن فاصله بين پاسدارن تا شريعتي - كه با توجه به خلوتي اون موقع روز حدود يك ربعي طول كشيد - با عدد 9.9 براي مصرف بنزين مواجه شديم

http://i.imagehost.org/t/0752/masraf_benzin_1.jpg (http://i.imagehost.org/view/0752/masraf_benzin_1)

بعد حدود يك ساعتي تا مقصد در راه بوديم كه اكثرش بزرگراه بود و تقريبا خلوت كه در انتها با عدد جالب 5.9 مواجه شديم كه براي هر2مون جالب بود

http://g.imagehost.org/t/0368/masraf_benzin_2.jpg (http://g.imagehost.org/view/0368/masraf_benzin_2)

تجربي متوجه شدم كه استفاده از اكتان (ماركش فرقي نمي كنه) باعث افزايش مصرف مي شه و كمترين حالت مصرف ماشين موقعيه كه از بنزين معمولي استفاده مي كنم

kssa
1 March 2010, 01:33 AM
دوستان عزیز

به پیوست 3 تا نقشه برق توسان شامل مدارات سوییچ و استارتر رو براتون میزارم .این نقشه ها را موقعی که میخواستم لامپ زنون رو ماشین ببندم از تعمیرگاه مرکزی درخواست کردم و محبت کرده به من دادند.امیدوارم که مفید فایده قرار بگیره.

با تشکر
موفق باشید

http://ksssa.persiangig.com/image/tucson/a.jpg
http://ksssa.persiangig.com/image/tucson/b.jpg
http://ksssa.persiangig.com/image/tucson/c.jpg

تك سوار
1 March 2010, 11:04 AM
ممنون كامران خان

اين نقشه طراحي برقي توسان از اون اطلاعات تو قوطيه كه خيلي به درد بخوره

در مورد عكس سوم و توضيحاتي كه روش هست يه توضيحي بديد خيلي ممنون تر تر مي شم

kssa
1 March 2010, 05:00 PM
ممنون كامران خان

اين نقشه طراحي برقي توسان از اون اطلاعات تو قوطيه كه خيلي به درد بخوره

در مورد عكس سوم و توضيحاتي كه روش هست يه توضيحي بديد خيلي ممنون تر تر مي شم

در برگه سوم اون 2 جایی که مشخص شده نباید ازش یرق گرفت که صدمات جدی به سیستم برق و ECU وارد میشه

موفق باشید

تك سوار
2 March 2010, 03:28 AM
دوستان توسان سوار مي شه لطف كنيد بگيد در حال حاضر مصرف بنزين ماشيناتون در چه حديه ؟(كاركرد ماشين و نوع سوخت مورد استفاده رو هم ذكر كنيد ممنون مي شم)

من بعد از چند باك استفاده از اكتان وورس و جانك اين باك آخري رو مكملي استفاده نكردم و با بنزين معمولي و در كاركرد سه هزار مصرف بنزينم در مقايسه با گذشته كمي كمتر شده

شتاب هم مثل گذشته ارضا كنندس و تغيير محسوسي حس نكردم

mehran_tavakoli
2 March 2010, 09:20 AM
:icon_mad:
دوستان توسان سوار مي شه لطف كنيد بگيد در حال حاضر مصرف بنزين ماشيناتون در چه حديه ؟(كاركرد ماشين و نوع سوخت مورد استفاده رو هم ذكر كنيد ممنون مي شم)

من بعد از چند باك استفاده از اكتان وورس و جانك اين باك آخري رو مكملي استفاده نكردم و با بنزين معمولي و در كاركرد سه هزار مصرف بنزينم در مقايسه با گذشته كمي كمتر شده

شتاب هم مثل گذشته ارضا كنندس و تغيير محسوسي حس نكردم

ما بنزین معمولی میزنیم بدون استفاده از هیچ مکملی.
مصرف در شهر : 17
مصرف در جاده 11
ولی دفه ی قبل که بنزین زدیم برای مسافرت(بازم بنزین معمولی بدوم مکمل):
مصرف جاده ای بین 9.5 تا 10 بود و مصرف شهری هم روی 12
باورش سخت بود... ولی وقتی بنزین تموم شد و دوباره زدیم مصرف ماشین به حالت قبل برگشت.
فکر کنم یک سری بنزین خیلی با کیفیت زدیم:icon_arro

تك سوار
2 March 2010, 04:44 PM
خب خود كيفيت بنزين هم خيلي مهمه
ولي يه عامل مهمتر بنظر من تغيير شيوه رانندگيه

بعد از مدتي روندن و محاسبه مصرف ماشين مي شه بالاخره فهميد در چه نوع روندني كمترين مصرف رو داره و لم ماشين دستت مياد

مثلا كمترين مصرف ماشين من موقعي بود كه در كنار استفاده از بنزين معمولي و روندن تو يه بزرگراه خلوت كم شيب همچنين بنحوي با پدال گاز بازي مي كردم كه دنده رو حداكثر در دور موتور 2000rpm عوض مي كرد در حاليكه با يه فشار بيشتر حتي مي شه دنده رو در دور موتور 5000rpm عوض كرد كه مصرف بنزين بلافاصله افزايش پيدا مي كنه

همينطور روندن در حد فاصل سرعت 60 تا 100 كيلومتر در ساعت كمترين مصرف رو در بر داره

CapitaN
2 March 2010, 05:43 PM
دوستان عزيز سلام
اولا تبريك ميگم كه تالار توسان اينقد بچه هاي اكتيو و علاقه مند و خوش سليقه داره :icon_cool
دوما اگر مارو هم اين گوشه موشه ها جا بدين ممنونتون ميشم :icon_arro

عرض كنم از شنبه با نمره شدن توسان سفيد تيپ 7 به جمع توسان سوارا پيوستيم (البته بابام پيوسته من بيشتر نگاه ميكنم :icon_arro)

در بدو ورود با چنتا سوال مزاحم دوستان ميشم:
اول اينكه نمايندگي كه ماشينو ازش گرفتيم كد ايموبولايزر كليد رو به ما نداد. يعني گفت بعدا ميديم. شما موقع تحويل خودرو كد رو گرفتيد؟! منظورم اينه درخواست من بجا بود يا نه؟!

مورد دوم برگه سرويس اوليه 1000 كيلومتره كه نمايندگي از ارائه اون امتناع ميكنه و ميگه خب بيارين اينجا ما براتون انجام ميديم.

از اونجايي كه بخاطره يه سري مسائل دل خوشي از اين نمايندگي ندارم و با توجه به توصيه دوستان سرويس اوليه رو ميخوام در نمايندگي مركزي انجام بدم. ميخوام بدون دردسر اين 2 مورد رو در نماينذگي اوليه حل كنم.

اگه ممكنه راهنمايي كنيد.

با تشكر :icon_surp