PDA

View Full Version : در حد 19 تومن زانتیا 84 ~ 85 یا پرشیا؟

كاميار نظيري
20 July 2009, 12:38 AM
سلام دوستان
لطفا راهنمایی بفرماایید...واقعا کدوم می ارزه؟با این پول می شه یه زانتیا 85 خرید و پرشیا هم که صفر می شه گرفت.
واقعا راحتی و امکاناتات زانتیا نسبت به پرشیا غیر قابل مقایسه هست.ولی از جهتی هزینه تعمیرات زانتیا خیلی بالاست...معمولا زانتیا از چند هزار کیلومتر به خرج می افته؟
حدود هزینه هاشو کسی می دونه؟
مثلا لوازم مصرفی
لنت 4 چرخ؟
جلو بندی؟
بلبیرینگ های چرخ ها؟
من 206 دارم .خیلی با 206 از نظر هزینه فرق داره؟
مرسی از راهنمایی تون:icon_idea

DySpraxia
20 July 2009, 12:50 AM
اگر از من بپرسی ، هیچکدام ... هرجفت اش آشغاله ..

206 اتون شاید خیلی بهتر از این دو مدل باشه ، من پیشنهاد میکنم توی ماشینهای خارجی انتخاب داشته باشید یا حداقل Samand LX صفر بخرید.

alireza rezaei
20 July 2009, 03:07 AM
اگر از من بپرسی ، هیچکدام ... هرجفت اش آشغاله ..

206 اتون شاید خیلی بهتر از این دو مدل باشه ، من پیشنهاد میکنم توی ماشینهای خارجی انتخاب داشته باشید یا حداقل Samand LX صفر بخرید.

دوست عزیز شما زانتیا رو میگی آشغال اونوقت میگی سمند ال ایکس اونم صفر بخره ؟ :icon_twis
به نظره من شما اگه زانتیا مدل 85 تمیز و سالم گیر بیاری خیلی بهتره . آدم مگه سرش خورده به جایی که بره سمند اونم صفر بخره ؟ زانتیا اصلا با سمند قابل مقایسه نیست . جه از نظر نرمی . شتاب و.......... اگه زانتیا بازم تاکید میکنم تمیز مثلا 50 60 تا راه رفته باشه بگیر . من خودم همیشه ماشین دست دو میگیرم اما از آشناها تو فامیل که میبینم چطوری ازش نگه داری میکنن . تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم . سمند نگیر که مفت نمیارزه . یکی از رفیقام سمند مدل 85 داره یه روز که دسته من بود رانندگی پر شتاب باهاش کردم همونجوری که با 206 ام میکنم ماشینه فرداش خراب شد :icon_lol: . 206 ام ماشین خوبیه من خیلی قبولش دارم . اولین 206 ام رو سال 81 خریدم که تیپ 1 بود . و بلاخره بعد از 7 سال سواری الان یدونه تیپ 2 مدل 85 خریدم . جفتش هم از یه نفر تو فامیل خریدم که میشه عموی اینجانب . امیدوارم کسانی که سمند دارن برداشت بد از صحبت های من نکرده باشند . فقط نظره شخصی بود . چاکره بجه های گل پی هالز :lover:

Real Madrid
20 July 2009, 11:05 AM
من اگر جای شما باشم با این پول میرم مزدا 323 میگیرم.

DySpraxia
20 July 2009, 02:10 PM
دوست عزیز شما زانتیا رو میگی آشغال اونوقت میگی سمند ال ایکس اونم صفر بخره ؟ :icon_twis
به نظره من شما اگه زانتیا مدل 85 تمیز و سالم گیر بیاری خیلی بهتره . آدم مگه سرش خورده به جایی که بره سمند اونم صفر بخره ؟ زانتیا اصلا با سمند قابل مقایسه نیست . جه از نظر نرمی . شتاب و.......... اگه زانتیا بازم تاکید میکنم تمیز مثلا 50 60 تا راه رفته باشه بگیر . من خودم همیشه ماشین دست دو میگیرم اما از آشناها تو فامیل که میبینم چطوری ازش نگه داری میکنن . تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم . سمند نگیر که مفت نمیارزه . یکی از رفیقام سمند مدل 85 داره یه روز که دسته من بود رانندگی پر شتاب باهاش کردم همونجوری که با 206 ام میکنم ماشینه فرداش خراب شد :icon_lol: . 206 ام ماشین خوبیه من خیلی قبولش دارم . اولین 206 ام رو سال 81 خریدم که تیپ 1 بود . و بلاخره بعد از 7 سال سواری الان یدونه تیپ 2 مدل 85 خریدم . جفتش هم از یه نفر تو فامیل خریدم که میشه عموی اینجانب . امیدوارم کسانی که سمند دارن برداشت بد از صحبت های من نکرده باشند . فقط نظره شخصی بود . چاکره بجه های گل پی هالز :lover:

در اینکه بهتره شکی نیست ولی زانتیا 84 دیگه هر روز باید بره تعمیرگاه ...

در ضمن موتور سمند LX تقریبا همان موتور Xantia است ( XU7JPL3 )

16 تومان بابت ماشین صفر پرداخت میکنید این درحالی که برای یک زانتیا 84 که احتمالا قوی تصادف داشته باید 19-18 پول پرداخت کنید.

نظر من هم این هست که یک Mazda 323 تمیز گیر بیاری .. خیلی بهتر از زانتیا است که تازه سال 1992 - Discontinue شده :icon_lol:

kamil81
21 July 2009, 12:38 AM
به نظر من بهترین گزینه یک 206 v8 است. البته صفر.
ترجیحا بیخیال پرشیا شوید. واقعا پول مفت می خواهد برای این ماشین.

alireza rezaei
21 July 2009, 03:10 AM
در اینکه بهتره شکی نیست ولی زانتیا 84 دیگه هر روز باید بره تعمیرگاه ...

در ضمن موتور سمند LX تقریبا همان موتور Xantia است ( XU7JPL3 )

16 تومان بابت ماشین صفر پرداخت میکنید این درحالی که برای یک زانتیا 84 که احتمالا قوی تصادف داشته باید 19-18 پول پرداخت کنید.

نظر من هم این هست که یک Mazda 323 تمیز گیر بیاری .. خیلی بهتر از زانتیا است که تازه سال 1992 - Discontinue شده :icon_lol:
سلام به بچه های گل . دوست عزیز من گفتم زانتیا تمیز و کم کارکرد بگیره نه اونی که شما میگی هر روز بره تعمیرگاه . مزدا 323 هم خوب هست اگه با قدرت موتورش کنار بیای و الان اکثرا مزدا ها رو دوره خرج افتادن هستن . باید تمیز و کم کارکرد گیر بیاری . یه نظره من اگه کسی یه مزدای سالم داشته باشه نمیفروشه . ببینیم قسمتش چی میشه . 206 وی 8 هم که اشاره کردن خوبه . اما باید با ظاهرش کنار بیاد .

Masi Mc
21 July 2009, 07:48 AM
به حرف یه مشت آدم که تو عمرشون زانتیا سوار نشدن گوش نده .
در ضمن روی سمن ال ایکس همون موتوره آشغال 405 نصب شده .

mmamushy
21 July 2009, 08:21 AM
یه ذره مراعات کنید بد نیست
زانتیا که از نظر امکانات زیر خط فقر سیر میکنه اما نصبت به پرشیا قابل قیاس نیست بین این دو انتخاب فقط زانتیا هر چند از نظر ایمنی شنیدم حرفی واسه گفتن نداره از لحاظ تعمیرگاه رفتن هم مثل هم هستن چون ماشاالله ایرانخودرو کلا یه حالی به ماشینا داده که هر از مدتی تعمیرگاه تشریف ببرید اما بازم کیفیت زانتیا از نظر من یه چیزه دیگه هست

mehran_tavakoli
21 July 2009, 11:20 AM
دوست عزیز
من پدرم هم پرشیا داشت و هم زانتیا
این 2 ماشین اصلا قابل قیاس نیستند.پرشیا مخصوصا سری جدید واقعا خیلی بد در امده.
شما 1 سال بشنی پشت پرشیا ماشین مشکل پیدا میکنه.از صدای موتور گرفته تا مشکل در دینام.
ولی زانتیا اصلا اینجور نیست.من پدرم 1 سال و نیم زانتیا داشت و کاملا راضی بود

farzad_Sh_2020
21 July 2009, 12:13 PM
به نظر من زانتیا اگر تمیز باشه زیر 20 نیست . چون پرسیدم . کلاً زانتیا طراحی داخلش واقعاً خسته کننده هست . باید دید شما چی برات مهم هست ؟ به نظر من یک سری هم به پارس ELX بزن . مدل 87 یا 86 تمیز با این قیمت گیرت میاد . البته من ماشینای جدید رو تایید نمیکنم چون کیفیت قطعات پایین اوومده . مدل 84 یا نیمه اول 85 کیفیتش خوب بود . البته راننده خیلی مهم هست . از نظر شتاب خیلی از زانتیا کم نداره تا 140 و بالای 140 زانتیا خیلی خودشو نشون میده .
توی نرمی زانتیا واقعاً عالی هست ولی ELX به نظر من از سمند و حتی پارس معمولی سرتر هست . سمند 3 ساعت بشین پشت ماشین کمرت نابود میشه . البته صندلی هم خیلی مهم هست . ولی من در حال حاظر زانتیا دیگه قبول ندارم . قدیمی شده و به نظرم دیگه مثل قبل نیست . چندتا تصادف عادی دیدم که واقعاً دیدم زانتیا از پشت خیلی ضعیف هست .

من زانتیا نداشتم که خرجاش رو بدونم . ولی خرجای ELX که تا الان کردم :

تعویض روغن و فیلتر و .... هر 10.000 کیلومتر بین 45 تا 50 هزار تومان

دیسک صفحه بعد از 62000 کارکرد عوض کردم شد 66000 تومان

لنت هم جلو بعد از 62000 کارکرد برای بار دوم عوض شد و عقب هم فقط یک بار عوض شده و حالا حالاها داره .

خرج خاصی نداشته تاحالا .

بیمه هم فول میکنم و حدود 800 تومان میشه . البته تخفیف خورده و امسال شد 520 تومان با تخفیف . ولی فوووووووووووووووووووووول

موفق باشید

mohat5
21 July 2009, 02:20 PM
سلام
به نظر من اصلا طرف پرشیای صفر نرو که کیفیتش از 87 به بعد به شدت افت کرده و در ضمن با این قیمتهای امروزی اصلا نمیارزه ، نه موتور قوی داره نه ایمنی داره نه امکانات رفاهی خاص !
ولی به جاش شما زانتیا رو در نظر بگیر از نظر قدرت ، ایمنی ، امکانات بیشتر ، بی صدایی و نرمی سواری .... و حتی اگر کلاس کاریش برات مهمتر باشه که دیگه معلومه زانتیا سرتره !
بهترین راه به نظرم اینه که با حوصله همشهری رو بگردی و یه زانتایی کم کارکرد پیدا کنی که با این اوضاع بازار با 20 تومان مدل 85 خوب گیرت میاد
این چند تا لینک شاید بهت کمک کنه :
http://www.khodroiran.com/sn/cars/pt/full/id/3030/lang/fa
http://www.khodroiran.com/sn/cars/pt/full/id/2856/lang/fa
http://www.khodroiran.com/sn/cars/pt/full/id/2860/lang/fa
http://www.khodroiran.com/sn/cars/pt/full/id/2745/lang/fa

DySpraxia
21 July 2009, 02:35 PM
به حرف یه مشت آدم که تو عمرشون زانتیا سوار نشدن گوش نده .
در ضمن روی سمن ال ایکس همون موتوره آشغال 405 نصب شده .

واقعا چه استدلال جالبی ، اولا که اگر منظورتون من هستم ، من مدتها Xantia داشتم در ضمن زانتیا Exclusive الان 27.500 فروش میره ، مگر این ماشین چقدر افت قیمت داره که بشه کارکرده اش رو 19 تومان خرید ؟! حتما رنگ شدگی چیزی باید داشته باشه دیگه ...

بعضی از دوستان فکر میکنند که سمند از کره مریخ آمده ، همه لوازم اش Citroën- Peugeot هست دیگه ، موتور سمند LX خیلی از پارس معمولی و 405 بهتره ..

1111
21 July 2009, 03:41 PM
من یه پرشیا ABS دار را با 20 روز تاخیر جدیدا گرفتم
ساعت 15 از پارکینگ ایران خودرو PDS شده تحویل گرفتم و ساعت 17/30 در تهران دیدم رادیاتورش سوراخه با امداد خودرو تماس گرفتم هیچ تعمیرگاه مجازی زیر بار تعویض نرفت و به دلیل دزدی هایی که با داغی ماشین ها خودشون کردند گفتند باید بری تعمیر گاه مرکزی و ....
خلاصه بعد 4 زور الافی واحد PDI ایران خودرو در کیلومتر 14 عوض کرد
من که از پرشیا زده شدم باز تصمیم با شماست........

farzad_Sh_2020
21 July 2009, 04:16 PM
من یه پرشیا ABS دار را با 20 روز تاخیر جدیدا گرفتم
ساعت 15 از پارکینگ ایران خودرو PDS شده تحویل گرفتم و ساعت 17/30 در تهران دیدم رادیاتورش سوراخه با امداد خودرو تماس گرفتم هیچ تعمیرگاه مجازی زیر بار تعویض نرفت و به دلیل دزدی هایی که با داغی ماشین ها خودشون کردند گفتند باید بری تعمیر گاه مرکزی و ....
خلاصه بعد 4 زور الافی واحد PDI ایران خودرو در کیلومتر 14 عوض کرد
من که از پرشیا زده شدم باز تصمیم با شماست........

بله مدل های جدید واقعاً دزدی توش زیاد هست و کیفیت بسیار پایین هست و قیمت هم به شخصه مثلاً برای ELX صفر امکان نداره 23 24 تومان بدم و ترجیح میدم مدل 85 بگیرم (البته تمیز و از آشنا ) که قیمتش مناسب هم هست .

راستی اگر خواستی ماشین دست دوم بگیری حتماً به یک نمایندگی سر بزن و بگو میخوام بخرم و میخوام ورود و خروجش رو چک کنم . هرجای ایران که ورود به سیستم نمایندگی (تعمیر ) خورده باشه نشان میده . البته یکم به نمایندگی و آشنا بودن ربط داره . اینطوری مطمئن میشی تقریباً که ماشین عیب اساسی نداره :icon_cool

aminkhan2008
21 July 2009, 05:32 PM
به نظر من هم 206SD V8 صفر باین بودجه از همش بهتره و قیافه اش هم قابل تحمله.لا اقل دیگه میدونی ماشین زیر پای خودت بوده.

كاميار نظيري
21 July 2009, 11:07 PM
این چند وقته خیلی دنبال زانتیا هستم...بین 19 تا 20 85 تمیز می شه خرید.و 84 بین 18 تا 19 هستش...بی تصادف و با کارکرد 77000 تا...روزنامه ی هر روزو نگاه بندازید ..بد نیست

farzad_Sh_2020
21 July 2009, 11:12 PM
این چند وقته خیلی دنبال زانتیا هستم...بین 19 تا 20 85 تمیز می شه خرید.و 84 بین 18 تا 19 هستش...بی تصادف و با کارکرد 77000 تا...روزنامه ی هر روزو نگاه بندازید ..بد نیست

به نظر من 84 عمر مفیدشو کرده . کلاً ماشین بعد از 3 4 سال دیگه شروع یک سری خرج هاش هست . تازه اگر سالم باشه و اگر سالم نباشه که هیچی . اگر ماشین عمر مفیدش بیشتر بود بیشتر از 3 سال گارانتی براش میذاشتن . البته منظورم داخلی ها هست . به نظر من 84 نگیر . حداقل 85 بگیر و زیر 50.000 اگر باشه کارکرد عالیه :icon_cool

navid70
22 July 2009, 01:33 PM
به نظر من یک مزدا 323 تمیز 85 بخر.
ما 3 ساله یکیش را داریم و حالا قصد فروش داریم و واقعا ازش راضی هستیم.با اینکه 115 هزار تا کارکرده هنوزم سر پاس.از لحاظ موتور که آک از ژاپن میاد. کولرش محشره.از صبح تا شب تو تابستان روشنه اصلا انگار نه انگار.زیر و بند هم که خیلی عالی.اگه 405 بود تا حال همه جاش به صدا افتاده بود.
زانتیا هم ماشین خوبیه.ولی خرج و استحلاکش زیاده.
سراغ سمند و پارس هم اصلا نرو.
206 v8هم ماشین قابل قبولیه.ولی نه تو این رنج قیمت.
چرا سراغ مگان 1600 کارکرده نمیری اونم می تونه انتخاب خوبی باشه.
از نظر من اگه همه چیز(امکانات،به روز بودن،ایمنی و...)را با هم می خای1.مگان2.مزدا323 3.زانتیا 4. 206 v8
این ها نظر شخصی من بود و شاید ایراد هم داشته باشه.
از همه ی دوستان به خاطر پر حرفی عذر خواهی می کنم.:icon_razz

salar68
22 July 2009, 02:16 PM
اگر مصرف کننده هستید و قصد دارید ماشینو مدتی بیش از 2 سال اینها نگه دارید توصیه می کنم ماشین نو بگیرید

من حتی از ماشین کم کار 2000 3000 تا هم خیر ندیدم حتی آشنا و ..

Mehdi-HTC
22 July 2009, 02:30 PM
دوستان منم خیلی زانتیا دوست دارم.....و 19 میلیون هم پول دارم.....پس با این تفاسیر زانیا 84 و 85 ارزش خرید نداره نه ؟؟؟.....و آیا با همین 19 تومان میشه مگانی که دوستمون فرمودن مدل 85 یا 86 پیدا کرد؟؟ و آیا ارزش خرید داره ؟؟؟ قیمت نوش چنده؟؟؟

sJaguar
22 July 2009, 03:08 PM
اگه مگان تميز گير بياريد حرف نداره.

DySpraxia
22 July 2009, 05:06 PM
ماشینی که 80-70 رفته ارزش خریدن نداره ، حالا اگر خودتان میخواهید تجربه کنید Choice is Yours !!!

من خودم از این کلاهها زیاد سرم رفته .. بعد هم خیلی مراقب باشید اکثرا کیلومتر ماشین را دستکاری میکنند .. دستکاری کیلومتر برای ماشینهایی مثل پارس یا زانتیا تقریبا کار راحتی است ...

Mehdi-HTC
23 July 2009, 02:11 PM
پس میرم یه 206 تیپ 3 میخرم و به اندازه 3 میلیون خرجش میکنم خیلی هم به صرفه هست و راحت قطعاتش گیر میاد.......

farzad_Sh_2020
23 July 2009, 02:46 PM
206 تیپ 3 رو نمی دونم ولی تیپ 5 دوستم گرفته بود واقعاً افتضاح شده بود . اصلاً نمیشه به این جدیدا فشار آورد . زود شاطون میزنه . تو نمایندگی هم 2 مورد دیدم که شاطون زده بود . کلاً ماشین های جدید ایران خودرو خیلی بد شده .

aminkhan2008
23 July 2009, 03:33 PM
پیشنهاد من هم به شما فقط ماشین صفره
کارکرده شانس میخاد
اگه شانس داری بپر جلو؟در ضمن زانتیا ماشینی نیست که کسی که اونو داشته باشه رعایتش بکنه و روی دور مجاز و استاندارد دنده را عوض کنه و در کل رعایت موتور را کرده بشه و به موتور فشار نیاورده باشه؟مگه اینکه زیر پای پیر مردی بوده باشه که واقعا رعایت ماشین میکرده.

aminkhan2008
24 July 2009, 12:47 PM
این هم یک تاپیک برای منصرف کردن شما از خرید زانتیا
http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t25836.html

soroush_lion
24 July 2009, 01:48 PM
اصلا بين پرشيا و زانتيا شك نكن زانتيا :icon_surp
از هر نظر جز مقبوليت چهره تو جامعه از پرشيا سره
شتاب و راحتي و گيفيت و تعليق و دوام و كولر و بخاري و...:icon_evil
از نظر هرج هم بالطبع از پرشيا پر خرج تره ولي چون كم پيش مياد به لوازم يدكي نياز داشته باشه
خيلي در مجموع فرقي نداره
فقط من از يكي از دوستام كه زانتيا داشتن شنيده بودم كه صداي موتورش يه ذره بيش از حد معمول تو كابين مياد (البته نسبت به مزدا و آوانته ) :icon_razz
وظيفه ي من بود بگم ولي من خودم تو چند باري كه سوارش شدم صداي آزار دهنده اي احساس نمي كردم. :lover::icon_cool

كاميار نظيري
4 August 2009, 11:55 AM
از همه دوستان ممنونم...
بالاخره یه زانتیا 85 سرمه ای خریدم...کم کارکرده...تو این یه هفته واقعا مشکل یا ایرادی ازش حس نکردم...
نسبت به پرشیا(2 سال داشتم) واقعا غیر قابل مقایسه هستش.هم راحتی و هم شتاب ...
در این حد پولی بهترین انتخاب زانتیا هستش...

كاميار نظيري
4 August 2009, 11:58 AM
اين هم يک تاپيک براي منصرف کردن شما از خريد زانتيا
http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t25836.html

مشکل نمايندگي اين هستش که سر خود همه چيو عوض ميکنن...من 206 داشتم رو 90000 تا بردم نمايندگي 520 هزار تومن خرج گذاشت رو دستم...و معلوم نيست که واقعا عوض مي کنن يا نه...

Nima_Afsordeh
13 August 2009, 04:03 AM
کامیار جان ایشالا مبارکت باشه.متاسفانه من یه کم دیر به این تاپیک بر خوردم وگرنه قانعت میکردم تو خرید زانتیا شک نکنی و همون اول بگیری.ما 2- 3 روز پیش رفتیم واسه یکی از آشنا ها ماشین بگیریم. اونم از 15 تا 20 میخواست هزینه کنه.بعد از دیدن چند تا نمایشگاه خیلی اتفاقی یه زاتیایه سورمه ای دم نماشگاه یکی از دوستای پدرم دیدیم. مدل 84 با کار کرد 40 تا.قیمت 17.900 اول شک کردیم.اما نه تصادف داشت نه رنگ شدگی هیچی.گفتیم شاید کیلومتر دست کاری شده .بردیم نمایندگی دیاگ زدیم دیدم نه درسته.بلا فاصله خریدیمش.من که هر چی سعی کردم نتونستم عیبی توش پیدا کنم.صاحب ماشینم کاملا راضیه.ایشالا که شما هم راضی میمونی/

mehran_tavakoli
13 August 2009, 10:23 AM
سلام
به نظر من داری 2 تاچیزی که قابل قیاس نیستن رو مقایسه میکنی.
ما هم پرشیا داشتیم و هم زانتیا.در خرید زانتیا شک نکن:
زانتیا به نسبت پرشیا:
هم نرم هست
هم شتاب داره
هم ایمنی داره(هم چپ نمیشه و ایربگ داره).
لذتی که از رانندگی با زانتیا میبری مطمئنا از رانددگی با پرشیا نمیبری مخصوصا پرشیای سری 84 به بعد که هر سال بدتر از پارسال شده

aquarium
13 August 2009, 11:07 AM
مسلما" ماشین صفر یه چیزه دیگست بهترین دلیل اینه که مطمئنی از روی ماشین . حالا یا صفر زانتیا یا صفر پارس . ماشین فقط باید صفر کیلومتر باشه .

Nima_Afsordeh
3 September 2009, 12:53 AM
آکواریوم جان نظر شما محترم.اما من فکر میکنم این شامل ماشینای ایرانی نمیشه. اگه شما یه آزرای صفر بگیری بهتر از مدل 2007 هست اما ماشینای تولید داخل هر سال افت کیفیت دارن.شما پشت 206 88 و 84 یا زانتیای همین مدلها بشین از زمان استارت متوجه تفاوت عمدشون با هم میشی.

Salman17
16 January 2011, 04:02 PM
سلام دوستان
ال90 داشتم.به سرم زده بفروشم یه زانتیا سفید بخرم.با 19 تومان.از 206 اس دی او اینام خوشم نمی یاد
نظرتون چی هست ؟با 19 تومان چیزه دیگه پیشنهاد چی میدین ؟

Sayeye Khorshid
16 January 2011, 04:38 PM
دوست عزیز تندر بهترین ماشین تولید داخل هست از نظر کیفی،این نظر آماری هست نه شخصی،بعد از تندر 206 زانتیا 19 میلیونی به هیچ دردی نمیخوره.هرچند زانتیا خودش هم ماشین کلاس کم امکاناتی هست:icon_mad:

amir eshghefarmon
16 January 2011, 04:51 PM
با سلام
سلمان جان زانتیا 19 تومنی به نظر من دیگه کم کم رو به خرجه و موتور بسیار پر مصرفی هم داره که با قیمت بنزین فعلی ....:icon_ques
مورد بعدی ایمنی اون هست که بار ها تو همین سایت به بچه ها ثابت شده ایمنی ضعیفی داره.
به نظرمن اگر کمی می تونستید رو بودجه تون رو افزایش بدید گزینه بسیار بهتری یعنی مگان 1600 رو داشتید بسیار به صرفه تر بود.

Real Madrid
16 January 2011, 08:05 PM
آوانته تر و تمیز هم می تونی بگیری .

Salman17
17 January 2011, 03:36 PM
آوانته و مگان آخه حال نمیده!قیافه ندارن اصلا
زانتیا خیلی ردیفتره.
واسه خودم متاسفم که جایی زندگی می کنم که با 20تومان می تونم یه زانتیای کارکرده بخرم.یه ماشینی که هیچ آپشنه خاصی نداره و قدیمی هست.توی همه جای دنیا حتی افقانستان با 20 تومان مزدا3 صفر می خرن اونوقت ما ...

amir eshghefarmon
17 January 2011, 03:56 PM
سلمان جان باز آوانته رو بگی آره ظاهر آروم و ساده ای داره.
ولی شما که دست به اسپرت داری مگان رو یه ارت با یه دست رینگ خوب بنداز ببین چی میشه.
اسپرت خوری که مگان داره...:icon_cool زانتیا اصلا صحبتش نیست.

mmamushy
17 January 2011, 04:00 PM
آوانته و مگان آخه حال نمیده!قیافه ندارن اصلا
زانتیا خیلی ردیفتره.
واسه خودم متاسفم که جایی زندگی می کنم که با 20تومان می تونم یه زانتیای کارکرده بخرم.یه ماشینی که هیچ آپشنه خاصی نداره و قدیمی هست.توی همه جای دنیا حتی افقانستان با 20 تومان مزدا3 صفر می خرن اونوقت ما ...
با سلام خدمت دوست عزیزم mr salman
والا من تا انجایی که شناختمت توی سایت به نظرم زانتیا واسه شما خیلی ماشینه خوبی هست خدا رو شکر شما هم که دوستش داری شتابشم چون میشناسمت به دلیل تعلیقش واست مناسب هست یعنی منظورم حس شتاب هستش نه خود شتاب به نظرم اگر یک زانتیا تمیز گیر بیاری عوضش کنی از خریدت پشیمون نمیشی فقط از نظر ایمنی هست که دیگه صلاح خویش را خسروان دانند ولی به نظرم واسه شخصه شما مناسب هست

Mehrdad_jafari89
17 January 2011, 04:49 PM
سلام دوست من....
من اين طور كه متوجه شدم نظر خود شما هم روي زانتيا هست!ولي بايد بگم كه اگر زانتيا خريدي مونده روي دستت تا زماني كه بتوني با كلي ضرر بفروشيش!چرا؟
ببين دوست من زانتيا ديگه توليد نمي شه!هر كي هم مي گه كه توليد ميشه و قرار نيست از ناوگان خودرو سازي ايران حذف بشه مطمئن باش يا اطلاعي نداره يا اطلاعاتش مربوط به 3 ماه قبل هست!زانتيا به خاطر ايمني بسيار پايين و مصرف بنزين بالا خودرو ساز هاي داخلي رو مجبور كرده كه ديگه توليدش نكنن!در مورد ايمني اين خودرو بايد بگم كه يه چيزي تو مايه هاي 405 هست!حتي از 206 و سمند هم ضعيف تر هست!من تست تصادف اين خودرو رو از روبرو را عكسش رو دارم و اگر خواستيد بگيد تا براتون بزارم!ببين دوست من اين ماشين مال زمان كميسر ناوارو هست يعني مال 1988 اگر اشتباه نكنم!خودتون ديگه فكرش رو بكنيد كه تا چه حد قديمي هست!البته اين كه مي گن ماشين راحت و خوبي هست كاملا درسته!سواريش از صدتا سمند و پارس و .... بهتره من خودم با اين ماشين يه مسافرت 6 ساعته رفتم و اون موقع بود كه فهميدم كه سواريش چقدر عاليه!ولي خوب همه چيز كه سواري نيست!توي ايران حرف اول رو افت قيمت موقع فروش ميزنه و بعد از اون تامين لوازم يدكي و هزينه هاي نگه داري و در آخر هم ايمني!به نظر من شما اگه 19 ميليون پول داريد بهتره كه نه سراغ پارس بريد و نه زانتيا بهتره كه يك 206 صندوقدار صفر اتومات بگيريد و از رانندگي با اون لذت ببريد!يا اينكه اگر با قيافه تندر مشكلي نداريد و به نظرتون ضايع نيست يك تندر فول بخريد و مابقي پولتون هم پس انداز كنيد كه به نظر من اين راه(راه دوم خريد تندر) بهتر و اقتصادي تر هست!
ولي خوب من هميشه گفتم كه ماشين مثل كيف و كفش و لباس و عطر و ... سليقه ايي هست و نظر خود شما شرطه!من كه نمي خوام سوار ماشين بشم،شما مي خواييد با اين ماشين حال كنيد و رانندگي كنيد....پس حرف آخر و اول حرف خود شماست!ولي اگر من جاي شما بودم يه تندر فول صفر مي خريدم كه هم ايمنيش بالاتر از سمند و زانتيا هست و هم مصرفش خيلي خيلي كمه(در جاده در هر 100 كيلومتر 5.7 مي سوزونه) و هم قطعاتش زياده و هم اينكه بازار خوبي داره و از همه مهم تر براي رانندگي هاي طولاني مدت بسيار بسيار راحت هست!تازه با اين مقداري از پولتون هم پس انداز ميشه و بعد مي تونيد با اون پول يه سفري بريد يا حتي ماشينتون رو اسپرت كنيد!
به طور كلي اين نظر منه ولي باز هم ميگم حرف اول و آخر و وسط و .... رو خود شما مي زنيد پس بهتره يه ماشيني بخريد كه باهاش به قولي حال كنيد و از رانندگي با اون لذت ببريد!
امري بود من در خدمتم!

alborz2
17 January 2011, 06:51 PM
سلام دوست من....
من اين طور كه متوجه شدم نظر خود شما هم روي زانتيا هست!ولي بايد بگم كه اگر زانتيا خريدي مونده روي دستت تا زماني كه بتوني با كلي ضرر بفروشيش!چرا؟
ببين دوست من زانتيا ديگه توليد نمي شه!هر كي هم مي گه كه توليد ميشه و قرار نيست از ناوگان خودرو سازي ايران حذف بشه مطمئن باش يا اطلاعي نداره يا اطلاعاتش مربوط به 3 ماه قبل هست!زانتيا به خاطر ايمني بسيار پايين و مصرف بنزين بالا خودرو ساز هاي داخلي رو مجبور كرده كه ديگه توليدش نكنن!در مورد ايمني اين خودرو بايد بگم كه يه چيزي تو مايه هاي 405 هست!حتي از 206 و سمند هم ضعيف تر هست!من تست تصادف اين خودرو رو از روبرو را عكسش رو دارم و اگر خواستيد بگيد تا براتون بزارم!ببين دوست من اين ماشين مال زمان كميسر ناوارو هست يعني مال 1988 اگر اشتباه نكنم!خودتون ديگه فكرش رو بكنيد كه تا چه حد قديمي هست!البته اين كه مي گن ماشين راحت و خوبي هست كاملا درسته!سواريش از صدتا سمند و پارس و .... بهتره من خودم با اين ماشين يه مسافرت 6 ساعته رفتم و اون موقع بود كه فهميدم كه سواريش چقدر عاليه!ولي خوب همه چيز كه سواري نيست!توي ايران حرف اول رو افت قيمت موقع فروش ميزنه و بعد از اون تامين لوازم يدكي و هزينه هاي نگه داري و در آخر هم ايمني!به نظر من شما اگه 19 ميليون پول داريد بهتره كه نه سراغ پارس بريد و نه زانتيا بهتره كه يك 206 صندوقدار صفر اتومات بگيريد و از رانندگي با اون لذت ببريد!يا اينكه اگر با قيافه تندر مشكلي نداريد و به نظرتون ضايع نيست يك تندر فول بخريد و مابقي پولتون هم پس انداز كنيد كه به نظر من اين راه(راه دوم خريد تندر) بهتر و اقتصادي تر هست!
ولي خوب من هميشه گفتم كه ماشين مثل كيف و كفش و لباس و عطر و ... سليقه ايي هست و نظر خود شما شرطه!من كه نمي خوام سوار ماشين بشم،شما مي خواييد با اين ماشين حال كنيد و رانندگي كنيد....پس حرف آخر و اول حرف خود شماست!ولي اگر من جاي شما بودم يه تندر فول صفر مي خريدم كه هم ايمنيش بالاتر از سمند و زانتيا هست و هم مصرفش خيلي خيلي كمه(در جاده در هر 100 كيلومتر 5.7 مي سوزونه) و هم قطعاتش زياده و هم اينكه بازار خوبي داره و از همه مهم تر براي رانندگي هاي طولاني مدت بسيار بسيار راحت هست!تازه با اين مقداري از پولتون هم پس انداز ميشه و بعد مي تونيد با اون پول يه سفري بريد يا حتي ماشينتون رو اسپرت كنيد!
به طور كلي اين نظر منه ولي باز هم ميگم حرف اول و آخر و وسط و .... رو خود شما مي زنيد پس بهتره يه ماشيني بخريد كه باهاش به قولي حال كنيد و از رانندگي با اون لذت ببريد!
امري بود من در خدمتم!

دوست عزیز
بسیاری از مواردی که شما ذکر کردید نادرسته .
1-در بازار فعلی تنها خودروی لوکس تولید داخل که کاملا توی بورسه وبراحتی خرید وفروش میشه زانتیاست میتونید از چندتانمایشگاه ماشین سوال کنید.
2-ایمنی زانتیا با داشتن ترمزهای خیلی قوی ودیسکی در عقب وجلو وabsوهمچنین با داشتن 2 ایربگ در مدلهای2000و4ایربگ درمدلهای1800 از خودروهایی نظیر سمند ودیگر محصولات ژنتیکی ایران خودرو بسیار بیشتره.
3-نسل اول زانتیا از سال 1992تا1997 تولید میشدوزانتیای تولیدی ایران فیس لیفت مدل قبلی زانتیاست که از سال 1997 تاسال2001 در فرانسه تولید میشده .

4-مصرف زانتیا با توجه به موتور2000سی سی کاملا مناسبه ودلیل اینکه تولید زانتیا متوقف شده اینه که قرارداد سیتروئن با سایپا تمام شده ونه چیز دیگه وچرا باید خودرویی مثل زانتیا که جزو خودروهای خوب وبا کیفیت تولید داخله دیگه تولیدش متوقف بشه ولی تولید محصولات ژنتیکی وعتیقه وبی کیفیت ایران فرغون مثل سمند -405-پارس و... متوقف نشه؟
در آخر هم باید بگم به نظر من زانتیا با داشتن موتور قوی وشتاب بالا در بین 2000 سی سیها-هندلینگ وپایداری فوق العاده-سیستم تعلیق منحصر به فردش که مزایای زیادی داره-کیفیت سواری بالا-ظاهر لوکس -جاداری و...در بین همرده هاش هنوز هم حرفهای زیادی برای گفتن داره واصلا قابل قیاس با 206 صندوقدار -تندر و... نیست.

mohammadrezaef
17 January 2011, 07:01 PM
سلام
برای مقایسه مگان و زانتیا و ....تشریف ببرید این تاپیک : http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?57754-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%84-%DA%A9%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%28%D9%82%D8%AF%DB%8 C%D9%85%29-%D9%88-%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%861600
تاپیک رو از موضوع اصلی خارج نکنید.

Mehrdad_jafari89
17 January 2011, 07:15 PM
دوست من والا ما يك 1800 رو داشتيم و 2 تا ايربگ داشت حالا نمي دونم شما چطور مي گيد 4 تا!!!!:icon_twis
در مورد توليدش هم بايد بگم كه اين خودرو از لحاظ ايمني حتي از 206 هم پايين تر هست!حتي با وجود اينكه در يك كلاس و يك رنج قيمتي نيستن!
در مورد مصرفش هم بايد بگم كه خودرويي كه با موتور 200سي سي و توليد قدرت 139 اسب و مصرف 14 ليتر در هر 100 كيلومتر در شهر به نظر نمياد كه ماشين خوش مصرفي باشه!از طرفي زانتيا يكي از بزرگترين عيب ها را دارا مي باشد و اون هم عدم مقاومت در ستون هاي جلويي و مياني و عدم شاسي كشي در دربها كه باعث شده كه مقاومت اين خودرو بسيار پايين باشه!
از طرفي كي گفته اين ماشين توي بورسه و خوب خريد و فروش ميشه؟من همين الان يكي رو سراغ دارم كه يك زانتيا مدل87 داره با 10 هزار تا كاركرد داره ميده 19 ميليون!!!
بهتره يك سري به نيازمندي هاي همشهري بزنيد تا متوجه بشيد كه افت قيمت شديدي داره!
راستي زانتيا خرجش بسيار بسيار بالا هست!مثلا همون سيستم تعليق عقب خودرو هست كه با يك كليد تنظيم ارتفاع ميكنه! مال آشناي خودمون همون قسمت ماشينش خراب شد برد نمايندگي گفتن 1.300 خرج داره!بعد به نظر شما اين ماشين توي بورسه و لوكس به حساب مياد؟
توي رنج 19 ميليون خيلي خودروهاي بهتري هم هست كه زانتيا رو ميزارن توي جيب بغلشون!
راستي من نگفتم كه پژو و سمند و پرايد و ... خوبه!پژو 405 كه فكر كنم از سال 1370 توليد ميشه و مال اون موقع هست و حتي استاندارد تصادف خود فرانسه رو نداره چه برسه به استاندارد اتحاديه اروپا و اين چيزايي هم كه اين ايران شتر ميگن همش مشتي دروغ و حرف مفته!ايران شتر فقط به فكر خالي كردن جيب من و شماست!وگرنه 100 تا گزينه بهتر از همين زانتيا هم بود كه مي تونستن توليد كنن ولي خوب براشون به اندازه يه ماشيني كه مال 10 يا 12 سال پيشه و به قيمت بهترين ماشين مدل 2010 ميدن سود نداره!
بطور كلي نظر من اينه كه زانتيا ماشيني هست كه مصرفش زياده و ديگه هم توليد نميشه واز طرفي هم ايمني درست و حسابي هم در تصادفات بويژه از روبرو نداره!و از طرفي هم اگه به خرج بيفته كمر آدم رو مي شكونه و بايد به اندازه قيمتش خرجش كنيد!
من خودم مي گم توي اين رنج قيمتي بهترين خودروي دست دوم مگان 1600 هست كه با اين قيمت هم پيدا ميشه!
زانتيا ديگه عمر خودش رو كرده و وقت رفتنش رسيده!همون طور كه وقت رفتن پيكان رسيده بود ولي به زور و با چوب و چماق!
ايني هم كه مي بينيد پژو و سمند و ... توليد ميشه به خاطر اينه كه اون ايران شتر ورشكست نشه و به خاك سياه نشينه كه اميدوارم تعطيل بشه!
جمع بندي من در مورد زانتيا به اين صورت هست:
خودرويي بسيار راحت در مسافرتهاي طولاني،مصرف بسيار بالا،هزينه زياد براي لوازم يدكي،ايمني به شدت پايين در تصادفات و قيمتي بسيار غير رقابتي و نجومي براي خودرويي متعلق به 10 يا 12 سال پيش!

Mehrdad_jafari89
17 January 2011, 07:32 PM
http://www.phalls.com/vbulletin/http://s1.imgdl.ir/images/0htk703zy8or9m62l8_thumb.gif (http://s1.imgdl.ir/viewer.php?file=0htk703zy8or9m62l8.gif)دوستان اين تصاوير تست تصادف توسط ايران خودرو و خود شركت سيتروئن در مورد زانتيا هست!همون طور كه مي بينيد در مورد تندر90 و 206 و حتي همين خودروي سمند كه ميگن لگن و آشغال هست،ستون جلو و سقف تا حدودي داغون شده و به عبارتي از حالت استاندارد منحرف شده همچنين مي تونيد ببينيد كه در مورد اين سه خودرو به دليل مقاومت بالاي درهاي جلويي به دليل استفاده از شاسي يا آهن هاي طولي در دربها و يا استفاده از ورقهاي ضخيم تر دربهاي جلو كاملا سالم هستند!حالا برسيم سر زانتيا همون طور كه مي بينيد ستون جلو كاملا منهدم شده،ستون وسط كاملا منهدم شده،سقف بطور كل از وسط تا شده و غير قابل اطمينان هست،دربهاي جلو كاملا داغون شده كه به دليل عدم شاسي كشي دربها مي باشد و اگر كمي دقت كنيد متوجه مي شويد كه دامنه اين تخريب دربها تا دربهاي عقب و ستون وسط خودرو نيز رسيده است!از طرفي طبق گفته سايت(منبع اصلي) محورهاي خودرو كاملا داغون و عملا خودرو غير قابل استفاده هست!
لازم به تذكر هست كه هر سه خودرو در يك شرايط و با يك سرعت ثابت كه اگه اشتباه نكنم 110 كيلومتر بر ساعت هست به مانع بر خورد كرده اند!
حالا خودتون قضاوت كنيد واقعا زانتيا يك خودروي ايمن و قابل رقابت و لوكس هست؟خودرويي كه توانايي همين سمندي رو كه همه ميگن آشغاله نداره!به راستي كه زانتيا قابل اعتماد هست؟
اين قسمتي كه قرمز كردم تيتر مقاله بررسي فني زانتيا مي باشد! بهتر است به خودرو جور ديگر نگاه كنيم!
http://s1.imgdl.ir/images/rn9a42k9adkc2ae15xi.jpg
http://s1.imgdl.ir/images/js5r0tt3utkmj0esnlh.gif
http://s1.imgdl.ir/images/37j36bhty3wasj5yzmmo.gif
http://s1.imgdl.ir/images/0htk703zy8or9m62l8.gif

alborz2
17 January 2011, 07:48 PM
دوست من والا ما يك 1800 رو داشتيم و 2 تا ايربگ داشت حالا نمي دونم شما چطور مي گيد 4 تا!!!!:icon_twis
در مورد توليدش هم بايد بگم كه اين خودرو از لحاظ ايمني حتي از 206 هم پايين تر هست!حتي با وجود اينكه در يك كلاس و يك رنج قيمتي نيستن!
در مورد مصرفش هم بايد بگم كه خودرويي كه با موتور 200سي سي و توليد قدرت 139 اسب و مصرف 14 ليتر در هر 100 كيلومتر در شهر به نظر نمياد كه ماشين خوش مصرفي باشه!از طرفي زانتيا يكي از بزرگترين عيب ها را دارا مي باشد و اون هم عدم مقاومت در ستون هاي جلويي و مياني و عدم شاسي كشي در دربها كه باعث شده كه مقاومت اين خودرو بسيار پايين باشه!
از طرفي كي گفته اين ماشين توي بورسه و خوب خريد و فروش ميشه؟من همين الان يكي رو سراغ دارم كه يك زانتيا مدل87 داره با 10 هزار تا كاركرد داره ميده 19 ميليون!!!
بهتره يك سري به نيازمندي هاي همشهري بزنيد تا متوجه بشيد كه افت قيمت شديدي داره!
راستي زانتيا خرجش بسيار بسيار بالا هست!مثلا همون سيستم تعليق عقب خودرو هست كه با يك كليد تنظيم ارتفاع ميكنه! مال آشناي خودمون همون قسمت ماشينش خراب شد برد نمايندگي گفتن 1.300 خرج داره!بعد به نظر شما اين ماشين توي بورسه و لوكس به حساب مياد؟
توي رنج 19 ميليون خيلي خودروهاي بهتري هم هست كه زانتيا رو ميزارن توي جيب بغلشون!
راستي من نگفتم كه پژو و سمند و پرايد و ... خوبه!پژو 405 كه فكر كنم از سال 1370 توليد ميشه و مال اون موقع هست و حتي استاندارد تصادف خود فرانسه رو نداره چه برسه به استاندارد اتحاديه اروپا و اين چيزايي هم كه اين ايران شتر ميگن همش مشتي دروغ و حرف مفته!ايران شتر فقط به فكر خالي كردن جيب من و شماست!وگرنه 100 تا گزينه بهتر از همين زانتيا هم بود كه مي تونستن توليد كنن ولي خوب براشون به اندازه يه ماشيني كه مال 10 يا 12 سال پيشه و به قيمت بهترين ماشين مدل 2010 ميدن سود نداره!
بطور كلي نظر من اينه كه زانتيا ماشيني هست كه مصرفش زياده و ديگه هم توليد نميشه واز طرفي هم ايمني درست و حسابي هم در تصادفات بويژه از روبرو نداره!و از طرفي هم اگه به خرج بيفته كمر آدم رو مي شكونه و بايد به اندازه قيمتش خرجش كنيد!
من خودم مي گم توي اين رنج قيمتي بهترين خودروي دست دوم مگان 1600 هست كه با اين قيمت هم پيدا ميشه!
زانتيا ديگه عمر خودش رو كرده و وقت رفتنش رسيده!همون طور كه وقت رفتن پيكان رسيده بود ولي به زور و با چوب و چماق!
ايني هم كه مي بينيد پژو و سمند و ... توليد ميشه به خاطر اينه كه اون ايران شتر ورشكست نشه و به خاك سياه نشينه كه اميدوارم تعطيل بشه!
جمع بندي من در مورد زانتيا به اين صورت هست:
خودرويي بسيار راحت در مسافرتهاي طولاني،مصرف بسيار بالا،هزينه زياد براي لوازم يدكي،ايمني به شدت پايين در تصادفات و قيمتي بسيار غير رقابتي و نجومي براي خودرويي متعلق به 10 يا 12 سال پيش!

دوست عزیز
اولا که زانتیا 1800 سوپر لوکس دارای4ایربگ هست واون مدلی که شما داشتی 1800معمولی بوده.
ثانیامن خودم چندسالی زانتیا داشتم مصرف این ماشین کاملا معقول ومناسب هست ودرتوی بورس بودن زانتیا هم هیچ شکی نیست وبراحتی خرید وفروش میشه.
ثالثا من به شخصه قدرت موتوروشتاب ماشین برام بسیار با اهمیت هست وهیچ گاه ماشینهای کم حجم وضعیف از لحاظ موتوری مثل مگان 1600 رابه زانتیا ترجیح نمی دم .

alborz2
17 January 2011, 08:00 PM
http://www.phalls.com/vbulletin/http://s1.imgdl.ir/images/0htk703zy8or9m62l8_thumb.gif (http://s1.imgdl.ir/viewer.php?file=0htk703zy8or9m62l8.gif)دوستان اين تصاوير تست تصادف توسط ايران خودرو و خود شركت سيتروئن در مورد زانتيا هست!همون طور كه مي بينيد در مورد تندر90 و 206 و حتي همين خودروي سمند كه ميگن لگن و آشغال هست،ستون جلو و سقف تا حدودي داغون شده و به عبارتي از حالت استاندارد منحرف شده همچنين مي تونيد ببينيد كه در مورد اين سه خودرو به دليل مقاومت بالاي درهاي جلويي به دليل استفاده از شاسي يا آهن هاي طولي در دربها و يا استفاده از ورقهاي ضخيم تر دربهاي جلو كاملا سالم هستند!حالا برسيم سر زانتيا همون طور كه مي بينيد ستون جلو كاملا منهدم شده،ستون وسط كاملا منهدم شده،سقف بطور كل از وسط تا شده و غير قابل اطمينان هست،دربهاي جلو كاملا داغون شده كه به دليل عدم شاسي كشي دربها مي باشد و اگر كمي دقت كنيد متوجه مي شويد كه دامنه اين تخريب دربها تا دربهاي عقب و ستون وسط خودرو نيز رسيده است!از طرفي طبق گفته سايت(منبع اصلي) محورهاي خودرو كاملا داغون و عملا خودرو غير قابل استفاده هست!
لازم به تذكر هست كه هر سه خودرو در يك شرايط و با يك سرعت ثابت كه اگه اشتباه نكنم 110 كيلومتر بر ساعت هست به مانع بر خورد كرده اند!
حالا خودتون قضاوت كنيد واقعا زانتيا يك خودروي ايمن و قابل رقابت و لوكس هست؟خودرويي كه توانايي همين سمندي رو كه همه ميگن آشغاله نداره!به راستي كه زانتيا قابل اعتماد هست؟
اين قسمتي كه قرمز كردم تيتر مقاله بررسي فني زانتيا مي باشد! بهتر است به خودرو جور ديگر نگاه كنيم!
http://s1.imgdl.ir/images/rn9a42k9adkc2ae15xi.jpg
http://s1.imgdl.ir/images/js5r0tt3utkmj0esnlh.gif
http://s1.imgdl.ir/images/37j36bhty3wasj5yzmmo.gif
http://s1.imgdl.ir/images/0htk703zy8or9m62l8.gif
در مورد عکسها باید ذکر کنم که تست کرش خودروهایی مثل زانتیاومگان و206و... توسط موسسهeuroncap واستانداردهای خاص اون صورت گرفته ولی سمندژنتیکی اصلا توسط این موسسه تست روش انجام نشده واگه توسط euroncapتست کرشش انجام بشه مطمئن باشید اصلا ستاره نمی گیره.
در ضمن تست کرش به تنهایی ایمنی یک خودرورانشان نمیده آیا به نظرشما ماشینی مثل سمند با اون ترمزهای افتضاح که هر آن احتمال تصادف رابوجود میاره از زانتیا با اون ترمزهای فوق العاده ایمن تره؟

mehran_tavakoli
17 January 2011, 08:22 PM
به عنوان کسی که یه زمانی هم پرشیا سوار شده و هم زانتیا بهت میگم:
اصلا بین این 2 تا شک نکن...
زانتیا کجا و پرشیا کجا... من خودم طراحی داخل زانتیا رو دوس ندارم.. اصلا لوکس نیست ولی فنی اش عالیه و راضیت میکنه....
قدرت و شتاب و نرمی که توی زانتیا هست به هیچ وجه توی پرشیا نیست دوست عزیز...
و یه امکان دیگه ی زانتیا که من دوس داشتم تنظیم ارتفاع اتوماتیکش بود... لذت خاص خودش رو داره
به نظر من توصیه میکنم یه زانتیا دست 2 شیک سفید بگیر...

Mehrdad_jafari89
17 January 2011, 08:35 PM
در مورد عکسها باید ذکر کنم که تست کرش خودروهایی مثل زانتیاومگان و206و... توسط موسسهeuroncap واستانداردهای خاص اون صورت گرفته ولی سمندژنتیکی اصلا توسط این موسسه تست روش انجام نشده واگه توسط euroncapتست کرشش انجام بشه مطمئن باشید اصلا ستاره نمی گیره.
در ضمن تست کرش به تنهایی ایمنی یک خودرورانشان نمیده آیا به نظرشما ماشینی مثل سمند با اون ترمزهای افتضاح که هر آن احتمال تصادف رابوجود میاره از زانتیا با اون ترمزهای فوق العاده ایمن تره؟
درسته كه سمند رو آزمايش نكردن يا نمي كنن ولي زانتيا رو خود اين موسسه آزمايش كرد و متني هم كه من نوشتم ترجمه مقاله كامل اين تست بود....شايد ترمزهاي سمند درست كار نكنه ولي من خودم به شخصه ديدم كه يك سمند با سرعت 120 تا چپ كرد و 5 تا ملق هم زد ولي ستون هاي ماشين كاملا سالم بود به اصطلاح ميگن حالت ماشين حفظ شده!هرچند بعد فروختنش 7 ميليون ولي باز هم بهتر از زانتيايي هست كه خود موسسهeuroncap تست كرده و نتايجي رو كه طي يك مقاله ارائه كرده فاجعه آميز خوانده!
درسته كه مگان موتورش ضعيف تر از زانتيا هست ولي حداقل مصرفش كمتر هست و از طرف همين موسسه euroncap مورد آزمايش قرار گرفته و اگر اشتباه نكنم داراي 5 ستاره مي باشد واز طرفي موتور به روز تري هم دارد!پس ميشه گفت كه زانتيا در مقابل مگان از لحاظ فناوري روز و ايمني مثل پيكان در مقابل سمند هست!!!
راستي زانتيا در تست تصادف موسسه euroncap مفتخر به كسب 1.5 ستاره شد!يعني چيزي در حدود همون 405 يا پارس!
پس قدرت و نمي دونم گشتاور و .... ماشين آنقدرها هم مهم نيست مهم ترين عامل در يك خودرو در وهله ي اول ايمني آن است كه از اين بابت زانتيا كاملا رد شده است آن هم با 1.5 ستاره!
مطلبي كه من توي اون تونستم پيدا كنم كه مگان از تست تصادف چند ستاره گرفته مربوط ميشه به مجله دنياي خودرو ،ترجمه مقاله اصلي تست فني خودروهاي فرانسوي دهه 95 به بعد!
راستي در مورد تست تصادف بايد بگم كه تنها استانداردي كه اتحاديه اروپا تحت عنوان تست مقاومت خودرو در برابر ضربات از روبرو و جناحين قبول داره همين تست كرشي هست كه موسسه euroncap انجام ميده!
پس فكر كنم زانتيا اگر كمي بيشتر مورد بررسي قرار بگيره خواهيد ديد كه ترمز هاي خوبي هم در مقايسه با مگان نداره!در صورتي كه هر دو در يك كلاس قيمتي هست ولي خوب يكي سدان هست و ديگري ناچ بك!ترمز زانتيا به دليل گرم كردن بيش از حد در اثر ترمز گيري هاي ناگهاني از دور ترمز هاي استاندارد هم رد شد همون دليلي كه پژو 405 هم با آن دست به گريبان بود!ولي اين در حالي است كه خودروي مگان با بهره گيري از ديسك و صفحه بزرگتر و نيز سيستم اتوماتيك ترمز گيري در موارد حساس و خطر آفرين كه مستقيما از واحد ECU اين خودرو فرمان مي برد داراي برترين ترمز در بين اون رنج قيمتي مي باشد!
راستي مطلب جالب تر اينه كه سمند در اين آزمايش كراش كه توسط يك موسسه ديگر انجام شد(اسمش خاطرم نيست) موفق به كسب 3 ستاره در تصادفات از روبرو و بغل شد!
دوست من زانتيا يك زماني اباهت و لوكسي خاصي داشت ولي ديگه بهتره كه از گردونه خارج بشه تا قبل از اينكه به سرنوشت پيكان و 405 (RD و ROA و ROA سال و ....) دچار بشه!

alborz2
17 January 2011, 09:50 PM
درسته كه سمند رو آزمايش نكردن يا نمي كنن ولي زانتيا رو خود اين موسسه آزمايش كرد و متني هم كه من نوشتم ترجمه مقاله كامل اين تست بود....شايد ترمزهاي سمند درست كار نكنه ولي من خودم به شخصه ديدم كه يك سمند با سرعت 120 تا چپ كرد و 5 تا ملق هم زد ولي ستون هاي ماشين كاملا سالم بود به اصطلاح ميگن حالت ماشين حفظ شده!هرچند بعد فروختنش 7 ميليون ولي باز هم بهتر از زانتيايي هست كه خود موسسهeuroncap تست كرده و نتايجي رو كه طي يك مقاله ارائه كرده فاجعه آميز خوانده!
درسته كه مگان موتورش ضعيف تر از زانتيا هست ولي حداقل مصرفش كمتر هست و از طرف همين موسسه euroncap مورد آزمايش قرار گرفته و اگر اشتباه نكنم داراي 5 ستاره مي باشد واز طرفي موتور به روز تري هم دارد!پس ميشه گفت كه زانتيا در مقابل مگان از لحاظ فناوري روز و ايمني مثل پيكان در مقابل سمند هست!!!
راستي زانتيا در تست تصادف موسسه euroncap مفتخر به كسب 1.5 ستاره شد!يعني چيزي در حدود همون 405 يا پارس!
پس قدرت و نمي دونم گشتاور و .... ماشين آنقدرها هم مهم نيست مهم ترين عامل در يك خودرو در وهله ي اول ايمني آن است كه از اين بابت زانتيا كاملا رد شده است آن هم با 1.5 ستاره!
مطلبي كه من توي اون تونستم پيدا كنم كه مگان از تست تصادف چند ستاره گرفته مربوط ميشه به مجله دنياي خودرو ،ترجمه مقاله اصلي تست فني خودروهاي فرانسوي دهه 95 به بعد!
راستي در مورد تست تصادف بايد بگم كه تنها استانداردي كه اتحاديه اروپا تحت عنوان تست مقاومت خودرو در برابر ضربات از روبرو و جناحين قبول داره همين تست كرشي هست كه موسسه euroncap انجام ميده!
پس فكر كنم زانتيا اگر كمي بيشتر مورد بررسي قرار بگيره خواهيد ديد كه ترمز هاي خوبي هم در مقايسه با مگان نداره!در صورتي كه هر دو در يك كلاس قيمتي هست ولي خوب يكي سدان هست و ديگري ناچ بك!ترمز زانتيا به دليل گرم كردن بيش از حد در اثر ترمز گيري هاي ناگهاني از دور ترمز هاي استاندارد هم رد شد همون دليلي كه پژو 405 هم با آن دست به گريبان بود!ولي اين در حالي است كه خودروي مگان با بهره گيري از ديسك و صفحه بزرگتر و نيز سيستم اتوماتيك ترمز گيري در موارد حساس و خطر آفرين كه مستقيما از واحد ECU اين خودرو فرمان مي برد داراي برترين ترمز در بين اون رنج قيمتي مي باشد!
راستي مطلب جالب تر اينه كه سمند در اين آزمايش كراش كه توسط يك موسسه ديگر انجام شد(اسمش خاطرم نيست) موفق به كسب 3 ستاره در تصادفات از روبرو و بغل شد!
دوست من زانتيا يك زماني اباهت و لوكسي خاصي داشت ولي ديگه بهتره كه از گردونه خارج بشه تا قبل از اينكه به سرنوشت پيكان و 405 (RD و ROA و ROA سال و ....) دچار بشه!
اولا که دوست من ترمزهای زانتیا بسیارپرقدرته چرا؟چون سیستم ترمزدراتومبیل زانتیا ازنوع سیستم ترمزبا تقویت هیدرولیکی بوده و با سیستم های ترمز بوستری تفاوت دارد.نیروی لازم برای توقف خودرو ازطریق خود سیستم تامین میگردد ونه از ماهیچه های پای راننده هنگامیکه راننده پدال ترمزرا فشار می دهد یک شیر کنترل روغن رابه داخل سیلندرهای ترمزهدایت می کند واین یعنی نیروی لازم برای توقف توسط همین سیستم هیدرولیکی که دارای فشار بسیارزیادی در حدود140barهست تامین میشه وباکمترین اشاره ماشین متوقف میشه.

ثانیا دوست من ماخودمون سال83 سمند داشتیم ترمزهاش اصلا توانایی توقف خودرو رانداشت وبارها نزدیک بود که از جلو به ماشینهای دیگه برخورد کنیم وهمون سال وقتی کنار خیابان پارک کرده بودیم یک پیکان از پشت با سرعت پایین بهش زدونصف ماشین براحتی له شدوشاسی هم جم شد واگه کسی عقب ماشین نشسته بود صددر صد جانشو از دست داده بود ووقتی برای صافکاری بردیم صافکار خود ایران خودرو گفت این ماشین از لحاظ بدنه وشاسی بسیار ضعیفه واز دوستان هرکسی در این مورد شک داره میتونه از یک صافکار دراین زمینه سوال کنه.
ثالثا هرخودرویی یک سری مزایا ویک سری معایبی داره وزانتیا هم از این قاعده مستثنی نیست ولی مهم اینه که مزایاش از معایبش بیشتر باشه که در زانتیا همینطوره ودر ضمن هرکسی هم نظری داره .من به شخصه زانتیا رابه ماشینی مثل مگان1600با اون موتور ضعیف ترجیح میدم .

Mehrdad_jafari89
17 January 2011, 11:01 PM
من باز هم عرض مي كنم خدمتتون كه درسته زانتيا يك سري معايب داره و يك سري مزايا ولي قبول كنيد از همه لحاظ به جز حالا فني مگان از اين ماشين بهتره!به هر حال زانتيا مال 12 سال پيشه و مگان مال 4 يا 5 سال پيش!اگه قرار بود رنو تا اين اندازه هم پيشرفت نداشته باشه كه در حد يك ماشين 12 سال پيش هم نباشه كه ديگه تا حالا بايد جم مي كرد مي رفت خونشون!
من خودم توي مگان نشستم واقعا از هر لحاظ ماشين تك و خوبي هست!از لحاظ آپشن كه چيزي كمنداره و از لحاظ ترمز هم بايد بگم كه توي برف با هاش ترمز كرديم و شما قشنگ سيستم كنترل پايداري و سيستم جلوگيري از انحراف خودرو رو حس مي كردين!
در هر حال باز هم براي من نظر و انتخاب شما محترم و متين هست!و به قول خودتون هر كسي نظري داره و خوب نظر شما هم زانتيا هست ولي نظر من مگان هست!
من دعا مي كنم كه اين بحث ها و گفتمان هاي من و شما به اين دوست عزيز كمكي كرده باشه تا بهترين گزينه رو انتخاب كنن....
يا علي

mehran_tavakoli
17 January 2011, 11:18 PM
من اگر بخوام بین مگان و زانتیا مقایسه کنم:
نرمی زانتیا رو مگان هم داره.. بلکه کمی بهتره مگان
مدل اتوماتیکش توی حرکت اولیه یکم تاخیر داره - ولی خوب زانتیا دنده ای هست و جهش اولیه خوبی داره..
زانتیا طول زیادی داره که مگان از نظر سایز عادی هست و کنترل راحت تری داره.
در کل به خاطر امکانات و خوصیات بهتر من مگان رو به زانتیا ترجیح میدم...

Salman17
19 January 2011, 03:24 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون
ولی بعضی ها اشتباه زیاد گفتن.البته بنظره من.مثلا مهرداد جان مصرف زانتیا عالی هست ولی شما یچیزه دیگه گفتین.فرورشه زانتیای سفید هم خیلی عالی هست.
اگر زانتیا صفر آدم بخره افته قیمت داره درسته.ولی وقتی 85 بخری دیگه افتشو کرده و بعد از یکسال با 700تومان ضرر می تونه آدم بفروشه.ولی من خودم زانتیا سفید خیلی دوست دارم و بعضی از چیزاشم مهم نیست.چون از قیافه مگانو اس دی خوشم نمی آد