PDA

View Full Version : اشکال در عملکرد کولر ماشین من (مزدا 3)

baris
17 July 2009, 03:13 PM
بچه ها کولر ماشین من کمی اذیت میکرد ،الان دیگه کاملا غیر قابل استفاده شده.
موضوع از این قراره که شاید 2 ماه پیش اوایل گرما کمپرسور کولر ماشین من یکی دوباری در ترافیک طولانی همش قطع و وصل میکرد و اصلا خنک نمی کرد مثلا 5 ثانیه کار میکرد 30 ثانیه خاموش بود و از لرزش موتور ماشین و کم و زیاد شدن دور موتور مشخص میشد که کمپرسور میاد که کار کنه احتمالا یه پروتکشی چیزی هی میزنه وقطعش میکنه خلاصه خودبخود درست شد و البته بعد از اون خیلی تو ترافیک نمونده بودم و اما امروز هم دوباره همونطوری شد و موقعی که اینطوری شد دیدم موتور مرتب کم و زیاد میشه و میلرزه و کمی که سر بسر کولر گذاشتم دیدم ماشین تو سربالائی همچین نا نداره و گیریباکس هم معکوس 2 به 1 نمیده مثل سابق . در این حال دقت کردم دیدم وقتی موقعیت دسته دنده رو عوض میکنم، مثلا در موقع توقف روی p یا N یا R میزارم توی نمایشر پشت آمپر چراغش روشن نمیشه خلاصه یکی دوبار این کارو کردم تا این مشکل خودبخود حل شد و وضعیت دنده ها رو نشون داد، خلاصه بی خیال کولر شدم که مشکل کشش ماشین و معکوس دادنش هم تقریبا حل شد، اما یه 20 دقیقه ای بعد گفتم بیام کولر رو دوباره یه امتحانی بکنم که دیدم در حال توقف بمحض اینکه کولر رو روشن میکردم موتور ماشین خاموش میشد، یه چند باری اینکارو کردم دیدم بلافاصه ماشین خاموش میشه، از ترسم تو دور های بالا و در حال حرکت کولر رو نزدم که ببینم موتور خاموش میشه یا نه ترسیدم موتور خاموش شه و ترمز و فرمان ماشین ضعیعف بشه و اما بنظر خودم اینجا میتونه 2 حالت وجود داشته باشه، یکی اینکه اون سنسوری که باید موقع روشن شدن کولر دور موتور رو کمی بالا ببره کار نمیکنه یا خود کمپرسور یه گیر مکانیکی داره و سفته که زور موتور رو میگیره و خاموش میکنه، تا اینکه بازم بیخیالش شدم و اومدم خونه گفتم دوباره تست کنم، این سری دیدم وقتی کولر رو میزنم خاموش نمیشه موتور ولی تا مرز خاموش شدن میره، خلاصه یه چند ساعتی که استراحت کرد ماشین کولر رو زدم دیدم همه چی درسته... بد جوری کلافه شدم ، میترسم ببرم نمایندگی تقصیر سیستم برق و زنون و دی وی دی بندازن و.... از طرفی اطمینان دارم که اونجا اگر این مشکل اپیدمی باشه که ممکنه حلش کنن در غیر اینصورت اون باطری سازی که من اونجا دیدم میزنه 4 تا جای دیگه ماشین رو هم خراب میکنه.
دوستان اگر راه حلی،تجربه ای نکته کنکوری ، فوت کوزه گری و قسمت قابل بررسی برای این مشکل میشناسن لطف کنند راهنمائی کنند

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این مطلب رو هم اضافه کنم که دوباره چک کردم دیدم وضعیت همونطوریه و ظاهرا دیگه هم درست نمیشه. کمپرسور مرتبا چند ثانیه یه بار درگیر میشه و آزاد میشه و لحظه درگیر شدن بسته به دور موتور از 500 تا 1000 دور از دور موتور کم میشه مثلا دور موتور رو روی 2000 نگه داشتم درجا، لحظه درگیر شدن به 1000 افت میکرد. بادش اصلا خنکی قابل توجهی نداره، راستی مدت هاست که ندیدم کولر روی حالت Ac eco بره و همش رو AC است

n@vid
17 July 2009, 07:05 PM
اينطور كه ميفرمائيد ممكنه كمپرسور كولر گيرپاژ كرده باشه.

baris
18 July 2009, 02:38 AM
اينطور كه ميفرمائيد ممكنه كمپرسور كولر گيرپاژ كرده باشه.
نوید جان دوباره درست شد
منم اول ذهنم رو کمپرسور بود ولی با چیزائی که پیش اومد فکر نمیکنم از کمپرسور باشه
از این مشکل چند تا مطلب فهمیدم:
اولا این مشکل قطع و وصل شدن کمپرسور فقط موقع درجا کار کردن یا سرعتای پائین و ترافیک پیش میاد.
دوما همیشه موقعی که هوا خیلی گرمه این اتفاق میفته، مثلا شب اصلا اینطوری نمیشه.امشب موقع درجا کار کردن هم به اون شکل مشکلی نداشت و فقط یه 10 ثانیه ای کمپرسور قطع کرد و باد گرم داد و دوباره درست شد و حتی نیم ساعت هم بعد اون درجا کار کرد همه چی اوکی بود
در کل این کولر خیلی وقته که حتی زمانی که از نظر قطع و وصل شدن کمپرسورمشکل نداره ، وقتی رو دما های بالا مثلا 24 درجه میزارمش خوب خنک میکنه ولی به هیچ وجه رو مود AC ECO نمیره(اوائل یادمه که میرفت)
اینطور که من متوجه شدم در حالت درجا کار کردن بعضی موقع ها دور موتور لازم برای در گیر شدن کمپرسور تامین نمیشه (یعنی دور موتور حالت عادی خودش رو داره و با روشن شدن کمپرسور دور موتور بالاتر نمیره که بعد از درگیر شدن به حالت نرمالش برگرده) و کمپرسور هم میبینه که دور موتور پائین میاد قطع میکنه و دوباره که دور موتور به حالت عادی برگشت کمپرسور درگیر میشه و مرتبا این عمل تکرار میشه

Masoud 206-16v
18 July 2009, 10:03 PM
(یعنی دور موتور حالت عادی خودش رو داره و با روشن شدن کمپرسور دور موتور بالاتر نمیره که بعد از درگیر شدن به حالت نرمالش برگرده) و کمپرسور هم میبینه که دور موتور پائین میاد قطع میکنه و دوباره که دور موتور به حالت عادی برگشت کمپرسور درگیر میشه و مرتبا این عمل تکرار میشه

baris عزیز ، احتمال داره که ایراد از دریچه گاز باشه، آخه من قبلا که 206 داشتم ی همچین مشکلی با کولر خودرو داشتم که اون زمان با تنظیم کردن و تمیز کردن دریچه ی گاز همه چی حل شد.
تنها کاری که شما انجام میدید اینه که به یکی از این نمایندگیهای دَل دزد بهمن خودرو :icon_biggبرو و ی دیاگی به ماشین بزن.اونجا نشون میده که دقیقا ایراد از چیه ؟
راستی قبل از اینکه ببرید ی تست دیاگ سَر خود مزدا3 بزن ببینیم روی صفحه نمایش چی نشون میده:icon_surp!(همون روشی که چراغ مه شکن جلو روشن و 5 بار پشت سر هم چراغهای جلو رو روشن ، خاموش کن و سوئیچ هم در وضعیت ACC فکر کنم باشه).:icon_cool

baris
18 July 2009, 11:42 PM
baris عزیز ، احتمال داره که ایراد از دریچه گاز باشه، آخه من قبلا که 206 داشتم ی همچین مشکلی با کولر خودرو داشتم که اون زمان با تنظیم کردن و تمیز کردن دریچه ی گاز همه چی حل شد.
تنها کاری که شما انجام میدید اینه که به یکی از این نمایندگیهای دَل دزد بهمن خودرو :icon_biggبرو و ی دیاگی به ماشین بزن.اونجا نشون میده که دقیقا ایراد از چیه ؟
راستی قبل از اینکه ببرید ی تست دیاگ سَر خود مزدا3 بزن ببینیم روی صفحه نمایش چی نشون میده:icon_surp!(همون روشی که چراغ مه شکن جلو روشن و 5 بار پشت سر هم چراغهای جلو رو روشن ، خاموش کن و سوئیچ هم در وضعیت ACC فکر کنم باشه).:icon_cool
مسعود جان امروز رفتم نمایندگی برای سه شنبه بهم وقت دادن،همزمان با من یه مزدا دیگه هم اومده بود دقیقا مشکل منو داشت، مسئول پذیرش میگفت که باید گازش تخلیه شه و دوباره زده بشه، میگفت گازش زیاده و نمیدونم کجا جمع میشه و عملکردش رو مختل میکنه گفتم نمیشه الان انجام بدید، راست رو دروغ میگفت خیلی کار داره و باید پیاده شه و از این حرفا. حالا الله اعلم

Transmit
19 July 2009, 12:13 AM
من مشکل نسبتاً مشابهی با پژو پرشیا داشتم. اشکال از استپر بود که نمی توانست دور موتور را در هنگام کولر گرفتن بالا ببرد. با تمیز کردن استپر بهتر شد و با تعویض، کاملا حل. نمی دانم وظیفه تنظیم سوخت و دور موتور در مزدا با چه قطعه ای است اما شاید ارزش بررسی کردن داشته باشد.

Masoud 206-16v
19 July 2009, 12:56 AM
تست دیاگ رو فراموش نکن ، حتما نتیجه رو بگو ببینم چی نشون میده؟

sepehr-saheli
19 July 2009, 10:20 PM
سلام دوستان
کولر مزدای من سرمای زیادی نداره.مخصوصا در مقایسه با کولر 206.کسی همچین مشکلی داره؟ یا ممکنه گاز کولر کم باشه؟

farzinkhan
20 July 2009, 01:40 AM
سلام دوستان
کولر مزدای من سرمای زیادی نداره.مخصوصا در مقایسه با کولر 206.کسی همچین مشکلی داره؟ یا ممکنه گاز کولر کم باشه؟

منم با كولر اين مشكل رو داشتم,از مكانيك تعميرگاه مركزي ام پرسيدم گفت كولر مزدا 3 نسبت به 323 ضعيف تره. اما با ايتن وجود رفتم پيش يه باطري ساز كه كارش رو فبول داشتم اونم كل گازش رو تخليه كرد .ميگفت كه تو گازش روغن نداشت.:icon_ques
مجددآ برام گازش رو پر كرد(البته با مقداري روغن مخصوص ) سرما دهيش خيلي بهتر شد.:icon_cool
يه نكته ديگه هم ممكنه كه هوا داشته باشه,بده يه هوا گيري هم بكنند:icon_mad:

baris
22 July 2009, 01:06 AM
امروز ماشین رو بردم واسه کولر ، ظاهرا تنها کاری که کردن گاز رو تخلیه کردن و دوباره گاز زدن بمقدار کم، مشکل حل شده ولی سرماش مثل سابق نیست و موقعی که برای سبقت گاز رو تخته میکنی قطع میکنه و بوی نمناک میزنه بیرون ، در صورتی که قبلا که کاملا درست بود اینطوری نبود و من هرگز خاموش شدن کمپرسور را در هنگام شتابگیری حس نمیکردم. ضمنا بازم رو ac eco نمیره.
حالا سوال اینه که اگر گازش زیاد بوده چرا همون گاز رو کمی تخلیه نکردن؟
و اما هزینش با گارانتی شد 50 هزار تومان که پولی نگرفتن، تازه برای این مشکل تلفنی از تعمیرگاه مرکزی کمک گرفته بودن، خلاصه خیلی حال نکردم ، البته شبا سرماش بدک نیست ، روزها هم کار راه اندازه بطوری که احساس گرما نمیکنی ، البته سرنشین عقب نداشتم ببینم اونجا هم خنکه یا نه. ولی قبلا که درست بود یخ میکردم

Masoud 206-16v
22 July 2009, 11:09 PM
موقعی که برای سبقت گاز رو تخته میکنی قطع میکنه و بوی نمناک میزنه بیرون ، در صورتی که قبلا که کاملا درست بود اینطوری نبود و من هرگز خاموش شدن کمپرسور را در هنگام شتابگیری حس نمیکردم. ضمنا بازم رو ac eco نمیره.

نمایندگی دیاگ هم زد ، ببین ایراد از کجاست یا نه؟راستی اون جواب دیاگ سر خود مزدا3 رو هم خودتون امتحان کردید یا نه؟
در مورد AC eco ماشین من هم روی این حالت هیچ وقت قرار نمیگیره،توی دفترچه راهنما هم ذکر کرده که بصورت خودکار انجام میشه ولی باز توضیح داده که با فشار دادن دوباره A/C روی حالت AC/ECO قرار میگیره.که خودم چند بار این کار رو انجام دادم ولی بازم نشد(روی صفحه نمایش AC/Eco رو نشون نمیده فقط چراغ A/C خاموش شد).

baris
22 July 2009, 11:36 PM
نه مسعود جان نمایندگی دیاگ نزده ، و با اینکه توصیه کردید متاسفانه خودم هم وقت نکردم دیاگ سرخود را تست کنم، راستی چرا رو AC ECO نمیره؟ ماشین من قبلا میرفت دیده بودم. اگر بخاطر گرما هوا باشه حداقل باید شبها بره بخصوص وقتی دما رو روی 24 یا 25 میزاریم ، یعنی دمای داخل هیچ وقت شبها به 25 نمیرسه که رو ECO بره؟

mmm2007
29 July 2009, 10:32 AM
با درود به شما :

دوستان بنده هم تقریبا همین مشکلاتو دارم از کولر راضی نیستم در طول روز که روشن میکنم مشــــــــتی خنک نمیکنه در جا هم کار میکنه باد سردی نمیزنه فقط شبها یه جورایی باد سرد میزنه در کل از کولر راضی نیستم . نمی دونم مشکل چیه . در ضمن یـــــــــه سوال دارم من از Auto A/C استفاده میکنم فقط دور پنکه رو زیاد میکنه . کار کردن با این سیستم چه جوری...
:lover:

baris
29 July 2009, 01:44 PM
همون اتو رو بايد بزني بعدش همون رو بچرخوني و دما رو تنظيم كني ،سيستم خودش ميزان باد و خنكيش و وضعيت دريچه هارو كنترل ميكنه كه زودتر دماي اتاق رو به دماي تنظيم شده برسونه ، بعد از اينكه اتو رو زدي، چنانچه تغييري توي ساير تنظيمات بدي خودبخود از حالت اتو خارج ميشه

Cyeko
4 August 2009, 09:37 AM
ماشین من هم همین مشکل رو داره. یه روز تو هوای گرم کولرش شروع کرد به قطع و وصل کردن و بعد کلا باد گرم میزد. عصر اونروز خودش خود به خود درست شد اما دیگه مثل اول خنک نمیکنه. میترسم ببرم نمایندگی یه چیزه دیگه رو هم خراب کنن.
من برای سرویس اولیه رفتم تعمیرگاه مرکزی و تنها کاری که کردن سپر عقب ماشین من رو زخمی کردن.
لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

arash_2ti
14 May 2011, 01:18 PM
دوستان به غير از نمايندگي ها كه مشكل وقت دادن و 1000 مشكل ديگه دارن، كجا رو براي چك كردن سيستم كولر مزدا 3 شامل مخزن گاز، خود گاز و ... پيشنهاد مي دن ؟ ترجيحا غرب تهران باشه ممنون مي شم.

romeo_1593
14 May 2011, 06:27 PM
راستش من بهترین کولر کاری رو که دیدم در زمان داشتن 206 ام پیشش رفتم فروشگاه نظریان تو مطهری قبل از لارستانه . واقعا عالی بود . اولا نشتی ای رو که هیچ کسی پیدا نمی کرد رو درست کرد و بعدش هم یه گازی زد که 206 رو برام مثل دووی قدیمیم کرد . کسایی که دوو داشتن می دونن چی میگم !!!

arash_2ti
15 May 2011, 09:16 AM
ممنون دوست عزيز به نظرتون از مزدا 3 هم سر در مياره ؟
شماره تماس ازش نداريد ؟

romeo_1593
15 May 2011, 10:30 AM
شمارش اینه : 02188720979

نمی دونم مزدا 3 هم کار می کنه یا نه ولی میتونین ازش بپرسین .

saman21
12 June 2011, 10:38 PM
سلام به همه دوستان خوبم پس از يه مدت نسبتا طولاني يه مدت كه گرفتاري داشتم و نميتونستم به سايت بيام يه مدت هم از بس يه سري بحثهاي بيخودي بود كه اصلا دلم نميومد بيام اخه نميدونم چرا يه عده قرص مخالفت با مزدا رو خوردن و همش عيباي بني اسرائيلي ميگيرن يه عده هم شور تعصب رو درآوردن از مزدا مثل ناموسشون دفاع ميكنن.. واقعا كه... :icon_bigg
بهرحال مشكلي برا اين مزدا جون پيش اومده كه اول گفتم با شما مطرح كنم :
معمولا من تنهائي با مزداجونم هستم و زياد سرنشين ندارم اما يه مدتيه كه يه سرنشين پيدا شده كه البته يكمي هم كنجكاو و گيره و نكات جالبي رو پيدا ميكنه
اين سيستم دوال ماشين ما هروقت كه ماشين خاموش ميشه دما دوباره برميگرده به حالت اوليه و با اصطلاح ريست ميشه يعني دماي سرنشين با مال راننده يكي ميشه و بايد دوباره تنظيم بشه طبيعيه؟مال شما هم اينجوريه؟

-Mehdi-
13 June 2011, 09:25 AM
سلام به همه دوستان خوبم پس از يه مدت نسبتا طولاني يه مدت كه گرفتاري داشتم و نميتونستم به سايت بيام يه مدت هم از بس يه سري بحثهاي بيخودي بود كه اصلا دلم نميومد بيام اخه نميدونم چرا يه عده قرص مخالفت با مزدا رو خوردن و همش عيباي بني اسرائيلي ميگيرن يه عده هم شور تعصب رو درآوردن از مزدا مثل ناموسشون دفاع ميكنن.. واقعا كه... :icon_bigg
بهرحال مشكلي برا اين مزدا جون پيش اومده كه اول گفتم با شما مطرح كنم :
معمولا من تنهائي با مزداجونم هستم و زياد سرنشين ندارم اما يه مدتيه كه يه سرنشين پيدا شده كه البته يكمي هم كنجكاو و گيره و نكات جالبي رو پيدا ميكنه
اين سيستم دوال ماشين ما هروقت كه ماشين خاموش ميشه دما دوباره برميگرده به حالت اوليه و با اصطلاح ريست ميشه يعني دماي سرنشين با مال راننده يكي ميشه و بايد دوباره تنظيم بشه طبيعيه؟مال شما هم اينجوريه؟

سلام
وقتی خاموش کنید سیستم دوال هم غیر فعال میشه و برای موقع روشن کردن اگر میخواهید بازهم از سیستم دوال استفاده کنید باید دوباره دما رو تنظیم کنید ، در غیر اینصورت با سمت راننده یکی میشه

saman21
13 June 2011, 09:59 AM
ممنون از شما پس طبيعيه؟ آخه من فكر ميكردم بايد هميشه دماي آخري خودشو داشته باشه نه مال راننده رو

arsheya123
13 June 2011, 01:36 PM
باسلام خدمت دوستان
ولي كولرماشين من اينطوري نيست اتفاقا" بعد از خوندن اين پست رفتم وامتحان كردم چه زمانيكه دوال فعال بود وفقط كولر رو خاموش كردم و چه زمانيكه دوال فعال بود ماشين رو خاموش كردم پس از روشن كردن كولربه همان تنظيمي كه من انجام داده بودم برگشت.

-Mehdi-
13 June 2011, 02:01 PM
سلام

ولی من وقتی که ماشین رو خاموش میکنم دوال خاموش میشه ، بهتره دیگر دوستان هم امتحان کنند

foadost
13 June 2011, 03:24 PM
سلام
وقتی خاموش کنید سیستم دوال هم غیر فعال میشه و برای موقع روشن کردن اگر میخواهید بازهم از سیستم دوال استفاده کنید باید دوباره دما رو تنظیم کنید ، در غیر اینصورت با سمت راننده یکی میشه

راستش من مزدا رو فروختم و نتونستم مجدداً امتحان کنم ولی کاملاً به یاد دارم که وقتی دوال رو روشن میکردم با همون دمائی که قبلاً تنظیم کرده بودم شروع به کار میکرد ( آخه اون زمان ماشین رو تو تابستون استفاده می کردم و برای احساس کامل تفاوت دمای طرف راننده رو روی مینیمم و طرف شاگرد رو روی ماکزیمم تنظیم کردم و دقیقاً یادم هست که وقتی چند وقت بعد یکی از دوستان کنجکاو دوال رو روشن کرد با همون دمای ماکزیمم شروع به کار کرد و نیازی به تظیم مجدد دما نداشت و با دمای طرف راننده شروع به کار نکرد )
البته من همیشه قبل از خاموش کردن خودرو سیستم ایرکاندیشن و ضبط و نور خودرو رو به صورت دستی خاموش می کنم تا برق به یکباره از اونها قطع بشه.

FL66
13 June 2011, 03:57 PM
سلام

ولی من وقتی که ماشین رو خاموش میکنم دوال خاموش میشه ، بهتره دیگر دوستان هم امتحان کنند

من این موضوعو امتحان کردم ، حتی با خاموش کردن ماشین بدون خاموش کردن ایرکاندیشن و روشن کردن مجدد ماشین حالت دوال و تنظیم دماش بهم نمیخوره ، بنظر من باید این موضوعو با نمایندگی در میون بذارید :icon_cool

saman21
13 June 2011, 05:00 PM
ممنون از همه دوستان كه توجه نشون دادند منم اصلا فكر نميكنم كه منطقي باشه كه با هردفعه خاموش شدن دماش ريست بشه ولي چون تا بحال از دوآلش استفاده نكرده بودم برام مهم نبود
از بردن به نمايندگي هم ميترسم آخه چيزي حاليشيون نيست ميترسم بدترش كنند يا به يجاي ديگه صدمه بزنن :icon_eek:

FL66
13 June 2011, 05:21 PM
ممنون از همه دوستان كه توجه نشون دادند منم اصلا فكر نميكنم كه منطقي باشه كه با هردفعه خاموش شدن دماش ريست بشه ولي چون تا بحال از دوآلش استفاده نكرده بودم برام مهم نبود
از بردن به نمايندگي هم ميترسم آخه چيزي حاليشيون نيست ميترسم بدترش كنند يا به يجاي ديگه صدمه بزنن :icon_eek:

شما از بردن ماشینتون به نمایندگی ترس نداشته باشید ، البته نمایندگی خوب ببرید بهتره ، خصوصاً نمایندگی مرکزی :icon_surp
بهمن جون خودش مونتاژ کرده ، برای همین برای تعمیراتشم مشکلی نداره :icon_cool

arsheya123
13 June 2011, 09:34 PM
با سلام خدمت دوستان
دوست عزيزسامان جان شما براي روشن كردن كولردكمه AUTO را ميزني يا AC اگرAUTO رابزني بله با دماي سمت راننده يكي ميشه ولي اگرAC رابزني وقبل از اون روي دوال بوده باشد بايد به همان تنظيم قبل برود يكبار ديگر امتحان كن.

FL66
13 June 2011, 10:24 PM
عرشیا جان به نکته مهمی اشاره کردند ، اگر ایرکاندیشن با دکمه Auto روشن بشه بجز دمای تنظیم شده بقیه موارد حتی حالت دوال تغییر میکنه :icon_cool
برای این منظور میتونید از کلید چرخشی تنظیم سرعت فن برای روشن شدن ایرکاندیشن استفاده کنید تا تنظیمات قبلی بهم نخوره :icon_surp

romeo_1593
14 June 2011, 01:27 PM
ممنون دوست عزيز به نظرتون از مزدا 3 هم سر در مياره ؟
شماره تماس ازش نداريد ؟

اگه امکان داره یه خبری بدین ، کولرتون به کجا رسید ؟ رفتین پیش حق نظریان ؟

saman21
17 June 2011, 04:00 PM
با سلام خدمت دوستان
دوست عزيزسامان جان شما براي روشن كردن كولردكمه AUTO را ميزني يا AC اگرAUTO رابزني بله با دماي سمت راننده يكي ميشه ولي اگرAC رابزني وقبل از اون روي دوال بوده باشد بايد به همان تنظيم قبل برود يكبار ديگر امتحان كن.

ممنون از توجه و نكته سنجي شما دوست خوبم ولي متاسفانه در هر دو حالت مشكل بقوت خودش هست
امروز از مسافرت برگشتم و ايشالا فردا به نمايندگي نشون ميدم ولي فكر نكنم آبي از اونا گرم بشه و احتمالا بايد قطعه اي عوض بشه كه طبق معمول موجود هم ندارند
تا ببينيم فردا چي پيش مياد
راستي توي ساحل بخش زير سپر جلو گير گرفت به شناي ساحل!! كه ارتفاع زيادي هم نداشت !!!!

hojjat333
20 March 2012, 01:08 AM
سلام
ماشین من مزدا3 قدیمی است امروز کولر را که درحالن auto ودرجه 18.5 گذاشتم دوتا ازچراغهای فن روشن شد ولی درجه را که روی 18 می گذاشتم ناگهان همه چراغهای فن روشن میشد بنظر شما اشکالی وجود داره ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

MaZi Zo0M Z0oM
20 March 2012, 02:44 AM
با سلام.
نه،مشکلي نيست.وقتي دما رو رو 18 درجه که کمترين دماي تنظيم ايرکانديشن هست قرار ميديد به عبارتي ميخواهيد به دماهاي خنک تر برسيد.به همين علت در حالت AUTO لحظه اي که دما 18 تنظيم بشه توسط شما،ايرکانديشن سرعت فن رو خرتناق قرار ميده و تا مادامي هم که خاموشش نکنيد يا افزايش دما نديد و يا از AUTO خارجش نکنيد تو همون سرعت خرتناق کار ميکنه...!

m_aghili
5 April 2012, 02:28 PM
سلام . در مزداي مدل 88 من كليد A/C مدتي است كه كار نمي كند(قفل شده و حركت نمي كند ولي با روشن شدن كولر چراغ آن روشن مي شود) و هنگامي كه كولر را روشن مي كنم كمپرسور بصورت دائم كار مي كند. آيا اين وضعيت براي كولر يا موتور ضرري دارد؟ كسي ميداند اين كليد قابل تعويض يا تعمير هست يا خير؟ من بندرعباس هستم و در سه ماهي كه ماشين را خريده ام هنوز به نمايندگي نرفته ام .بنابراين نمي دانم نمايندگي بندرعباس چكاره است.
مشكل دوم اينكه كولر كه روشن مي شود فن رادياتور روشن مي شود و تقريبا 15 ثانيه كار مي كند و خاموش مي شود 5 ثانيه بعد دوباره روشن مي شود و اين حالت تكرار مي شود. اين وضعيت به نظرم غير طبيعي مي آيد و حدس مي زنم با مشكل اول بي ارتباط نباشد. از دوستاني كه در اين زمينه تجربه دارند درخواست كمك دارم

MaZi Zo0M Z0oM
16 April 2012, 04:29 PM
سلام . در مزداي مدل 88 من كليد A/C مدتي است كه كار نمي كند(قفل شده و حركت نمي كند ولي با روشن شدن كولر چراغ آن روشن مي شود) و هنگامي كه كولر را روشن مي كنم كمپرسور بصورت دائم كار مي كند. آيا اين وضعيت براي كولر يا موتور ضرري دارد؟ كسي ميداند اين كليد قابل تعويض يا تعمير هست يا خير؟ من بندرعباس هستم و در سه ماهي كه ماشين را خريده ام هنوز به نمايندگي نرفته ام .بنابراين نمي دانم نمايندگي بندرعباس چكاره است.
مشكل دوم اينكه كولر كه روشن مي شود فن رادياتور روشن مي شود و تقريبا 15 ثانيه كار مي كند و خاموش مي شود 5 ثانيه بعد دوباره روشن مي شود و اين حالت تكرار مي شود. اين وضعيت به نظرم غير طبيعي مي آيد و حدس مي زنم با مشكل اول بي ارتباط نباشد. از دوستاني كه در اين زمينه تجربه دارند درخواست كمك دارم

با سلام.
خوب درست نيست که هميشه ايرکانديشن همزمان با روشن شدن ماشين،کار کنه،اين عمل به مرور زمان باعث کاهش راندمان موتور و همچنين کاهش عمر کمپرسور کولر و قطعات مرتبط ميشه.
با توجه به گزارش نشدن چنين موردي در فروم هايي که بنده در ارتباط با خودرو عضو هستم،احتمال فراوون دکمه ممکنه آغشته به مايع چسبناکي بمانند شربت و يا نوشابه شده باشه.با اينحال بهتره پنل کنترل ايرکانديشن از روي کنسول باز و نسبت به باز کردن قاب روي اون اقدام بشه!اونوقت ميشه مطمئن شد که خار آزاد کننده دکمه AC شکسته يا دکمه چسبيده بوده و مشکل برطرف شده!
اگر خودتون تابحال اينکار رو نکردين براي جلوگيري از بوجود اومدن هزينه هاي اضافي به نمايندگي مراجعه فرماييد.

aminbehbahani
7 May 2012, 08:49 AM
با سلام
اين موردي رو كه ميخوام بگم شايد اشكال كولر نباشه،شايد همه همينطورن،ولي ميخوام ببينم مشكل هست يا نه:
كمپرسور كولر ماشين من به صورت متناوب قطع و وصل ميشه ،اينو از سردي باد كولر كه كم و زياد ميشد متوجه شدم.ديروز ماشين رو تو پاركينگ روشن كردم ،كاپوت رو دادم بالا و وايسادم بالاسرش.مرتب كمپرسور خاموش و روشن ميشد .حالتهاي مختلف رو امتحان كردم.تنها در يك حالت اين اتفاق نميفتاد.اونم زماني كه ميزدو رو AUTO و دما رو هم ميبردم رو 18.ولي به محض اينكه دما رو حتي به 18.5 مبيردم دوباره همون حالت تكرار ميشد.اينطوري كمپرسور صدمه نميبينه؟!مرتب خاموش و روشن شدن بنا به گفته برخي دوستان عمر كمپرسور رو كم نميكنه؟البته اين مورد از همون تابستان 89 وجود داره.

MaZi Zo0M Z0oM
7 May 2012, 10:59 PM
با سلام.
کاملا درسته دوست عزیز.
زمانیکه دما رو،رو 18 تنظیم کنید که دمای حداقل هست به معنی این هست که به مراتب دمای کمتر از 18 رو مد نظر دارید و به همین جهت اصلا اگر رو حالت AUTO گذاشته باشید سرعت دور فن هم کم نخواهد شد و مادامی هم که بصورت دستی از دمای 18 بالاتر نیرید و یا دور فن رو کم نکنید تا آخرین دور فن یکسره کمپرسور کار میکنه.
حالتی که اشاره فرمودید که کمپرسور کارمیکنه و خاموش میشه و تا 5 ثانیه بعد مجددا کار میکنه هم طبیعی هست و عادی البته.جای نگرانی نیست.برای همه مزدا3 ها،چه قدیم و چه جدید به همین شکل هست و مشکلی هم برای دوستان ار حیث این قضیه از جانب دوستان اعلام نشده!
حالت سومی هم وجود داره که این قطع و وصل شدن کمپرسور فاصله طولانی تری داره و اونهم زمانی هست که دمای تنظیمی نسبت به دمای محیط 3-4 درجه اختلاف داشته باشه که در اینصورت وضعیت Air Condition به وضعیت ECO که مخفف Economy به معنای اقتصادی میباشد،تغییر میکند که فاصله خاموش شدن کمپرسور تا روشن شدن مجدد ان بیشتر میباشد.

hojjat333
23 June 2012, 05:59 PM
سلام
من امروز ( شنبه سوم تیر ) صبح ازاصفهان بسمت شیرازحرکت کردم ساعت 11 نزدیکیهای مرودشت احساس کردم کولرماشین خنک نمیکنه ، کم کم ازتوان خنک کنندگی کولرکم شد تا جاییکه دیگه اصلا خنک نمیکرد خداراشکر که وسط راه اینطوری نشد والا تا خودشیراز می پختیم بعد که به مقصد رسیدیم وماشین رابردم خانه ( خانه پدرخانمم ) بعد ازچند دقیقه دیدم زیر ماشین کمی آب ریخته نگاه کردم دیدم اززیر ماشین داره آب چکه میکنه کمی نگران شدم حالا میخام فردا برم نمایندگی ماشینو نشون بدم ازبچه های شیراز اگه کسی این مطلبو میخونه لطف کنن بگن کدوم نمایندگی برم بهتره ؟ ممنون میشم تا آخر امشب خبر بدن اصلا فکر میکنین چه مشکلی پیش اومده ؟