PDA

View Full Version : آیا همه خودروهای انژکتوری عمل کات آف را دارند ؟

farzad_Sh_2020
19 June 2009, 10:29 PM
سلام . در یکی از تالارها صحبت در مورد کات آف خودروها در دور موتورهای بالا شد .
میخواستم بدونم که آیا همه خودروهای انژکتوری دارند این مورد رو یا نه ؟ دور موتور هم لطف کنید اعلام کنید

پارس ELX روی 6500 . برگشت هنگام کات آف حداکثر 6300 برمیگردونه

mmamushy
19 June 2009, 10:39 PM
دوست عزیز خیر ندارند تعجب میکنم از شما در چند جا یک سوال را میپرسی من در ماشینهای خودم که مزدا3تیپ3 و مزدا323 تیپ3 که هر دو اتومات هستند خیر ندارند که به نظرم مزدا3 به علت دارا بود قدرت بالا و مزدا323 به علت داشتن موتور با حجم کمتر و نیاز به قدرت بالاتر ندارند من با مزدا3تا دور7500وبا323نزدیک به7800 رفتم وبا لوگان نیز نزدیک به6700 رفتم که هر3 خودرو هنوز بالاتر میروند و کات اف نمیکنند

farzad_Sh_2020
19 June 2009, 10:45 PM
خوب پس چرا یکی از دوستان میگه که خودروش (تندر ) کات آف داشته ؟ من تعجبم از این هست که یکی مثل دکتر که خیلی حرفش رو قبول دارم میگه نداره ولی یکی از دوستان میگه داره . میخوام ببینم آیا امکان داره که یک نوع خودرو دو حالت ECU داشته باشن ؟ خوب این اختلاف از ایران خودرو و سایپا هست یا شانسیه ؟

درضمن این تاپیک ایجاد شد که بحث آنجا منحرف نشود . ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنن .

bbppp
19 June 2009, 11:13 PM
دوست عزیز خیر ندارند تعجب میکنم از شما در چند جا یک سوال را میپرسی من در ماشینهای خودم که مزدا3تیپ3 و مزدا323 تیپ3 که هر دو اتومات هستند خیر ندارند که به نظرم مزدا3 به علت دارا بود قدرت بالا و مزدا323 به علت داشتن موتور با حجم کمتر و نیاز به قدرت بالاتر ندارند من با مزدا3تا دور7500وبا323نزدیک به7800 رفتم وبا لوگان نیز نزدیک به6700 رفتم که هر3 خودرو هنوز بالاتر میروند و کات اف نمیکنند

چه ربطي داره پس مرسدس بنز CLS 55 AMG چون غولي هست براي خودش نبايد كات آف داشته باشه نه؟؟؟؟؟!!!!!!
(من اين قضيه رو با چشم خودم ديدم...)

محض اطلاع شما بايد عرض كنم به هيچ وجه ماشين اتوماتي كه داراي موتور انژكتوريست كات آف نخواهد كرد(مگر اينكه گيربكس گيج بزنه) اين رو هم بارها با چند ماشين اتومات تست كردم.
شما زماني كه حتي در حالت تيپ ترونيك هست مثلا دنده يك رو تا آخر پر كنيد و دست به دنده نزنيد خود گيربكس به صورت هوشمندانه به منظور جلوگيري از آسيب به موتور تا حدي از مقدار كات آف ميبره بالاتر و اقدام تعويض به دنده سبكتر ميكنه...

من فقط تو گيربكس CVT مورانو ديدم كه دنده يك رو تا 95 با توجه به رسيد به رد لاين رفت و اونجا بود كه عمليات CVT شروع شد و ضريب دنده تغيير كرد...

mortezagipsy
19 June 2009, 11:28 PM
405 روي 6500 كات آف مي كنه.
SD رو امتحان نكردم ...

mohammad1983
19 June 2009, 11:56 PM
با ریو هم من کات آف کردم و فیلمش رو هم دارم!
تقریبا روی 6500 الی 6600 هست که بعد از کات آف میاد روی 5000

bbppp
20 June 2009, 12:02 AM
دوستان اصلا شك وشبه اي وجود نداره من تا حالا هرچي ماشين انژكتوري ديدم و پشتش نشستم و تستش كردم كات آف كرده غير از كليه مدلهاي اتومات كه فقط يك بار با هيونداي توسان بود تو سربالايي شديد خيابون آصف كه آخر دنده يك يه كات آف كوچيك كرد و به زور داد 2 و بعدش دوباره معكوس چون قدرتش ديگه بيشتر از اينا نبود...

farzad_Sh_2020
20 June 2009, 12:03 AM
با ریو هم من کات آف کردم و فیلمش رو هم دارم!
تقریبا روی 6500 الی 6600 هست که بعد از کات آف میاد روی 5000

یعنی خودرو برای مدتی گاز نمیخوره تا برسه به 5000 ؟ پس چرا من تو سمند و پارس ندیدم انقدر افت کنه . یعنی در خودرو ها فرق داره ؟
آیا استاندارد خاصی داره ؟

bbppp
20 June 2009, 12:25 AM
اين حرف دوستمون يه مقداري سوال بر انگيز هست...
يه مقداري توضيح ميديد چجوري مشيه كه مياد رو 5000
در اين رابطه كه بعد از كات آف مياد توضيح بديد...
ممنون

Warrior--
20 June 2009, 01:17 AM
من هم با اتومبیل خودم(206 صندوق دار 1600 سی سی) یک بار در دنده 1 کات آف کردم. دور موتور حدود 1000 عدد افت کرد و اتومبیل گاز نمی خورد.

farzad_Sh_2020
20 June 2009, 01:24 AM
به شک انداختینم . چرا مال همه 1000 میوفته ؟ من یادمه که زیر 1 ثانیه باز کات آف میکرد . یعنی میتونم بگم تو یک ثانیه 2 بار کات آف میکرد .

هرکی NFS بازی کرده باشه میدونه چطوری میگم . وقتی دنده دستی باشه و عوض نکنی اینطوری میشه .

واجب شد یک بار دیگه ماشین بی زبون رو ببرم تا 6500 .

mmamushy
20 June 2009, 10:10 AM
چه ربطي داره پس مرسدس بنز CLS 55 AMG چون غولي هست براي خودش نبايد كات آف داشته باشه نه؟؟؟؟؟!!!!!!
(من اين قضيه رو با چشم خودم ديدم...)

محض اطلاع شما بايد عرض كنم به هيچ وجه ماشين اتوماتي كه داراي موتور انژكتوريست كات آف نخواهد كرد(مگر اينكه گيربكس گيج بزنه) اين رو هم بارها با چند ماشين اتومات تست كردم.
شما زماني كه حتي در حالت تيپ ترونيك هست مثلا دنده يك رو تا آخر پر كنيد و دست به دنده نزنيد خود گيربكس به صورت هوشمندانه به منظور جلوگيري از آسيب به موتور تا حدي از مقدار كات آف ميبره بالاتر و اقدام تعويض به دنده سبكتر ميكنه...

من فقط تو گيربكس CVT مورانو ديدم كه دنده يك رو تا 95 با توجه به رسيد به رد لاين رفت و اونجا بود كه عمليات CVT شروع شد و ضريب دنده تغيير كرد...
دوست عزیز بهتر اول شما با مزدا3 و323 یه کاز تخته برید که بفهمید من چی میگم من با ئزدا3 تو حالت دستی تا 7500 رفتم و چند باری هم با 323 تا 7500 یا7800 رفتم بله حتی تویوتا کمری هم من هر کاریش کردم بنده خدا رو 6000 عوض میکنه ولی این دو خودرویی هم که گفتم اینگونه هست حالا شما اسمش رو هر چی میخاید بذارید (گیج زدن گیربکس یا هر چیز دیگه)من اینا رو که از خودم در نیاوردم که دوستان گیج بشن امیدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم:icon_redf و در مورد لوگان تا انجا که من فهمیدم مال یه سری میشه ومال یه سری نمیشه فعلا این یکی هم شانس من(حالا یا خوب یا بد)کات اف نمیکنه

bbppp
24 June 2009, 07:28 PM
دوست عزيز لطفا اين قضيه به كسي بگيد كه 4 تا ماشين تست نكرده باشه...
اگر شما 20 تا ماشين مختلف تست كرديد من موقعيتي كه توش قرار دارم طوري هست كه ماشيناي خيلي بيشتري تست كردم...
ايني هم كه ميگم آيه از خودم در نيووردم كه ثابت شده بين خيلي از دوستان كار درست و اينكارست...

به هر حال چيزي كه من ميدونم حداقلش براي خودم محترمه حالا ديگران ميخواند باور و كنند و استفاده كنند خود دانند...

موفق باشيد

mmamushy
27 June 2009, 10:22 AM
دوست عزیز فکر میکنم بد برداشت کردین من قصد بی احترامی خدایی نکرده نداشتم اگه اینجوری بر داشت شد ببخشید من دوباره ماشینا رو تست کردم و در یک مورد اشتباه کرده بودم که منو ببخشید به خصوص دوستانی چون BBPPPو فرزاد چون مزدا3در 7500 کات اف میکرد که من اشتباها گفتم نمیکنه ولی لوگان رو تا 7000 باهاش میرم و شاید در همون 7000 کات اف کنه (البته قبلا گفتم بعضی از دوستان لوگان سوار میگن رو 6500 هم کات اف میکنه و بعضی دیگه هم میگن تا 7000 میره که ماله من تا 7000 میره و در موردمزدا323 تو جاده خارج شهر بودم که تا 7700 رفت و دنده عوض کرد البته جاده سربالایی بود و با دنده یک تا این دور رفت بازم اگه بد برداشت شد ببخشید

rezasx1
4 November 2009, 02:52 PM
کات اف کردن ماشینها بستگی به دنده داره
مال من که اگه رو دنده 1 باشه حتما کات میکنه ولی اگه دنده 2 باشم و اروم برم بالا تا 6500 کات میکنه ولی همون رو اگه تخت کنم کات نمیکنه ... بنظرم ecu طوری طراحی شده که اگه رو دنده ای غیر 1 تخت کنیم ماشین رو رها نکرده و کات نمیکنه... برا من یه بار رو 2 پیش اومد و رو 2 تا نزدیکای 7000 رفتم ولی رو1 کات کردم