PDA

View Full Version : راهنمایی برای خرید پژو 206 اس دی V8 مدل 86

mehdi pride
8 May 2009, 09:44 PM
بازم سلام:icon_mrgr
راستش من میخواستم یه پژو 206 تیپ 6 صفر از نمایندگی بخرم،ولی با حرفای دوستان و مشورت با بنگاه دارها از خریدش منصرف شدم(مخصوصاً به خاطر بازار فروش دست دومش)به خاطر همین تصمیم گرفتم که یه اس دی V8 صفر بخرم،ولی یدونه دیدم تو نمایشگاه که خاکستری رنگ بود و مدل 86.بیمه هم تا برج 4 داره.کارکردشم 25 هزار تاست.ماشینم بیرنگ هست و خیلی تمیزه.دیگه آخرش تونستم قیمتشو از 15 برسونم به 14،600.
حالا میخواستم ببینم که اولاً قیمتشو داره خوب میگه یا بالاست؟
دوماً اینکه امکان داره کیلومترشو طوری دستکاری کرده باشن که با دیاگ هم نشه فهمید کارکرد واقعیش چقدره؟و اینکه اصلاً با دیاگ نشون میده؟
سوماً اینکه موقع خرید 206 دست دوم مثل این مورد به چه نکاتی باید توجه کنم؟
و در آخر هم موقع خرید از فروشنده چه چیزایی که نمایندگی بهش تحویل دادرو باید ازش بگیرم؟(مثل دفترچه خودرو و...)

راستی در مورد وسایل برقیش هم چه چیزاییشو باید چک بکنم(که اغلب به مشکل بر میخوره)؟

پیشاپیش ممنون دوستان:icon_evil

:lover:

Warrior--
8 May 2009, 10:15 PM
راستش من میخواستم یه پژو 206 تیپ 6 صفر از نمایندگی بخرم،ولی با حرفای دوستان و مشورت با بنگاه دارها از خریدش منصرف شدم(مخصوصاً به خاطر بازار فروش دست دومش)به خاطر همین تصمیم گرفتم که یه اس دی V8 صفر بخرم،ولی یدونه دیدم تو نمایشگاه که خاکستری رنگ بود و مدل 86.بیمه هم تا برج 4 داره.کارکردشم 25 هزار تاست.ماشینم بیرنگ هست و خیلی تمیزه.دیگه آخرش تونستم قیمتشو از 15 برسونم به 14،600.
دوماً اینکه امکان داره کیلومترشو طوری دستکاری کرده باشن که با دیاگ هم نشه فهمید کارکرد واقعیش چقدره؟و اینکه اصلاً با دیاگ نشون میده؟
و در آخر هم موقع خرید از فروشنده چه چیزایی که نمایندگی بهش تحویل دادرو باید ازش بگیرم؟(مثل دفترچه خودرو و...)

راستی در مورد وسایل برقیش هم چه چیزاییشو باید چک بکنم(که اغلب به مشکل بر میخوره)؟

سلام دوست عزیز,

به نظر من قیمت اتومبیلی با مشخصات بالا را خیلی خوب گفته است.
به نظر من فکر کیلومتر را نکن دوست عزیز, اتومبیل را برای یک روز قرض بگیر(یا با خود فروشنده اینطرف آنطرف بروید) و به کار هایی را که می گویم انجام دهید:

1-بردن به یکی از نمایندگی ها برای چک کردن زیر و بند, سیستم تعلیق, لنت ها و دیاگ زدن و فهمیدن اشکالات مهم و غیر قابل پاک کردن توسط دیاگ(که مثلا نیاز است یک قطعه تعویض شود که مشکل حل شود)
2-چک کردن فیلتر هوا, روغن و ... پیش یک تعویض روغنی برای اینکه متوجه شوید آیا فروشنده خوب و به موقع به اتومبیل رسیدگی می کرده است و روغن را به موقع تعویض می کرده است یا نه؟
3-بالا بردن دور موتور هنگام رانندگی در یک مکان خلوت برای تست گیرباکس و صفحه کلاج(دور موتور نهایتا 5500)

قبل از تست به فروشنده بگو اگر مشکلی پیش آمد باید هزینه ی رفع آن را بپردازد و هزینه ی این چک کردن ها(موارد 3-1) را هم بدهد ولی اگر اتومبیل سالم بود هزینه ی چک کرده اتومبیل را بر عهده بگیر.

امیدوارم خرید خوبی کنی :icon_excl:lover:

shahram2006_m
8 May 2009, 11:33 PM

دوست عزیز این خودرو حداکثر 14 می ارزه با توجه به بیمه و خاکستری بودن.در حال حاظر v8 سفید و نقره ای 600 تومن از خاکستری گرون تر هستند(فروش فوری نمایندگی ها) البته قیمتی که میگم به خاطر پرس و جو یک ماهه هست که البته من در مورد خرید دست دوم نظرم عوض شد.

Warrior--
9 May 2009, 01:40 AM
دوست عزیز این خودرو حداکثر 14 می ارزه با توجه به بیمه و خاکستری بودن.در حال حاظر v8 سفید و نقره ای 600 تومن از خاکستری گرون تر هستند(فروش فوری نمایندگی ها) البته قیمتی که میگم به خاطر پرس و جو یک ماهه هست که البته من در مورد خرید دست دوم نظرم عوض شد.

شهرام جان,

تفاوت قیمت رنگ سفید با بقیه ی رنگ ها فقط 100 هزار تومان است(از طریق نمایندگی ها) و قیمتی که به ایشان داده اند واقعا خوب است چرا که V8 مدل 88 در بازار آزاد حدود 16.8 میلیون تومان است(و بعضی مواقع هم بیش تر).

مهدی جان, پس از انجام آن مراحلی که گفتم اگر مشکلی نبود بدون هیچ شکی اتومبیل را خریداری کنید :lover:

mehdi pride
9 May 2009, 02:13 AM
سلام.
دوستان از کمک و توجهتون ممنونم.
فردا برم یه چند جا نشونش بدم،اگه به درد بخور باشه که میخرمش،وگرنه یه صفرشو میگیرم.
احتمالاً فردا باز با یه چند تا سؤال جدید میام خدمتتون:d

shahram2006_m
9 May 2009, 01:31 PM
شهرام جان,

تفاوت قیمت رنگ سفید با بقیه ی رنگ ها فقط 100 هزار تومان است(از طریق نمایندگی ها) و قیمتی که به ایشان داده اند واقعا خوب است چرا که V8 مدل 88 در بازار آزاد حدود 16.8 میلیون تومان است(و بعضی مواقع هم بیش تر).

مهدی جان, پس از انجام آن مراحلی که گفتم اگر مشکلی نبود بدون هیچ شکی اتومبیل را خریداری کنید :lover:

قیمت V8 خاکستری از طریق نمایندگی روز 30 فروردین(و 1 هفته قبل و بعدش ) 16.100 بود و سفید و نقره ای 16.800 (به علت تولید کم این 2 رنگ)فکر میکنم الان هم همینطور باشه چون فقط 2 هفته ازش گذشته...لطفا از چیزی مطمئن باشید و بعد منتقل کنید.ممنونم.
قیمت مدل 86 هم 14 تومن هست کافیه از روزنامه همشهری پیگیری کنید .همین که بگیم خوبه که کافی نیست باید قیمت خرید و فروش رو دید.البته به دنبال فروشنده واقعی باشید. حتی افرادی هستند که با وجود قیمت 14 میلیون از قبل عید هم نتونستند ماشینشون رو بفروشند.
متاسفانه بعضی از دوستان به سوالات دیگران از روی نظر شخصیشون پاسخ میدن بقیه هم حرف رو سند قرار میدن.

mehdi pride
9 May 2009, 01:48 PM
قیمت V8 خاکستری از طریق نمایندگی روز 30 فروردین(و 1 هفته قبل و بعدش ) 16.100 بود و سفید و نقره ای 16.800 (به علت تولید کم این 2 رنگ)فکر میکنم الان هم همینطور باشه چون فقط 2 هفته ازش گذشته...لطفا از چیزی مطمئن باشید و بعد منتقل کنید.ممنونم.
قیمت مدل 86 هم 14 تومن هست کافیه از روزنامه همشهری پیگیری کنید .همین که بگیم خوبه که کافی نیست باید قیمت خرید و فروش رو دید.البته به دنبال فروشنده واقعی باشید. حتی افرادی هستند که با وجود قیمت 14 میلیون از قبل عید هم نتونستند ماشینشون رو بفروشند.
متاسفانه بعضی از دوستان به سوالات دیگران از روی نظر شخصیشون پاسخ میدن بقیه هم حرف رو سند قرار میدن.

سلام.یعنی من الان بخوام صفر بخرم قیمتش 16،100 هست؟
من فکر میکردم که نزدیک 18 درمیاد.کسی قیمت دقیق صفرشو نداره؟

reza engine
9 May 2009, 02:03 PM
اين قيمت خودروهاي تحويل ارديبهشت ايران خودرو هست
http://sales.ikco.com/Uploaded_Files/Upl_Prices/8802vs.pdf
V8 در رنگ سفيد 16.520 ميليون
و در رنگهاي خاكستري و بژ و مشكي و نقره اي 16.420 ميليون.

پارسال هم كه من يه V8 و يه V1 ثبت نام كردم سفيد 100 هزار تومان گرونتر بود.

اين ها قيمتهاي رسمي كارخونه هست. حالا تو بازار يه رنگي كم شده و يه رنگي زياد، به دلال بازي برميگرده ولي پارسال تو بازار هم سفيد گرونتر بود.

اگه صفرش رو تونستي 16.100 بخري حتما بخر. چون زير قيمت كارخونه هست. گول رنگ رو هم نخور،

mehdi pride
9 May 2009, 02:20 PM
اين قيمت خودروهاي تحويل ارديبهشت ايران خودرو هست
http://sales.ikco.com/Uploaded_Files/Upl_Prices/8802vs.pdf
V8 در رنگ سفيد 16.520 ميليون
و در رنگهاي خاكستري و بژ و مشكي و نقره اي 16.420 ميليون.

پارسال هم كه من يه V8 و يه V1 ثبت نام كردم سفيد 100 هزار تومان گرونتر بود.

اين ها قيمتهاي رسمي كارخونه هست. حالا تو بازار يه رنگي كم شده و يه رنگي زياد، به دلال بازي برميگرده ولي پارسال تو بازار هم سفيد گرونتر بود.

اگه صفرش رو تونستي 16.100 بخري حتما بخر. چون زير قيمت كارخونه هست. گول رنگ رو هم نخور،

ممنونم ازت.
فقط اینا که تو این لیسته هست تحویلشون چند روزست؟

Warrior--
9 May 2009, 06:03 PM

من معمولا از نمایشگاه ها قیمت اتومبیل های مختلف را می پرسم و روز نظر شخصی پاسخ نمی دهم
دوما ایران خودرو مدت هاست که قیمت V8 را کم تر از 16.45 اعلام نکرده است و می توانید دوباره بخشنامه ها را مرور کنید :)

مهدی جان, اتومبیل که امروز دیدی مشکلی داشت که تصمیم به خرید نو اش گرفتی؟
موارد گفته شده در بالا را چک کردید؟

shahram2006_m
9 May 2009, 06:25 PM
من معمولا از نمایشگاه ها قیمت اتومبیل های مختلف را می پرسم و روز نظر شخصی پاسخ نمی دهم
دوما ایران خودرو مدت هاست که قیمت V8 را کم تر از 16.45 اعلام نکرده است و می توانید دوباره بخشنامه ها را مرور کنید :)

مهدی جان, اتومبیل که امروز دیدی مشکلی داشت که تصمیم به خرید نو اش گرفتی؟
موارد گفته شده در بالا را چک کردید؟

دوست عزیز بنده از حدود 8 نمایندگی پرسیدم و قیمت خاکستری یکی بود وگرنه اگر به بخش نامه ها نگاه کنید همه قیمت ها یکی هستند.

mehdi pride
9 May 2009, 10:14 PM
نه مشکلی نداشت،ولی میخواستم ببینم اگه فرق قیمتش خیلی زیاد نیست و میصرفه صفرشو بگیرم.
امروز اکثر نمایندگاهیای ایرانخودروی اینجارو رفتم و همشون گفتن v8 تحویل فوری نداریم.
ولی تو یکی از نمایندگیها یه v8 صفر خاکستری مدل 88 بود که بالاش نوشته بود فروشی.از متصدی اونجا پرسیدم گفت ماله مشتریه(که احتمالاً ماله صاحب نمایندگی بود)،روش از این ضبط جدیدا بود،صندلیاش و تو دریهاشم طوسی رنگ بود،بالای شیشش هم از این برچسبای انرژی داشت.
قیمتشو هم گفت 17،450،000

mehdi pride
17 May 2009, 12:10 AM
سلام.دوستان از همتون ممنونم.بالاخره امروز یه v8 صفر خاکستری رنگ خریدم.
دقیقاً 17،000،000 تومان.
به نظرتون زیاد گرون نداده؟

jeeerjeeerak
17 May 2009, 12:29 AM
:162::162:آقا مبارک باشه . نو خریدی دیگه ؟

Warrior--
17 May 2009, 12:39 AM
سلام.دوستان از همتون ممنونم.بالاخره امروز یه v8 صفر خاکستری رنگ خریدم.
دقیقاً 17،000،000 تومان.
به نظرتون زیاد گرون نداده؟

به نظرم قیمتش کاملا منطقی بوده است.
مبارک باشد :icon_cool:lover:

mehdi pride
17 May 2009, 02:10 AM
:162::162:آقا مبارک باشه . نو خریدی دیگه ؟

سلام.مـــــرسی:icon_wink
بله نو خریدم:icon_cool
قابل شمارو هم نداره.

به نظرم قیمتش کاملا منطقی بوده است.
مبارک باشد :icon_cool:lover:

آره.این همونی بود که هفته قبل 17،450،000 تومان قیمت داده بود.اما مثله اینکه قیمتها اومده پایین.
همونطور که گفتم مال یه مشتری بود که ماشینو گذاشته بود تو نمایشگاه نمایندگی.که صاحبشم دکتر بود.مدل ماشین هم 9/2/88 هست که به محض این که تحویل گرفته بود باک رو پر کرده بود و خوابونده بودش توی نمایندگی برای فروش.وقتی تحویل گرفتم ماشینو کلاً 2 کیلومتر راه رفته بود:icon_arro
17،000،000 تومان شد پول ماشین، 100،000 تومان هم شد حق کمیسیون.
از نمایندگی که در اومدم یه راست رفتم لاستیک فروشی و لاستیک بارز آشغال خودشو دادم کلاً 150،000و 4 تا روداستون 205 گرفتم جفتی 160،000 .اول میخواستم میشلن بگیرم که فروشنده گفت اینم عینه میشلن کار میکنه منم اینو خریدم.دیگه راست و دروغش پای خودش.
راستی این عایقهای زیر درب موتور چنده؟فردا باید برم یکی از اونها بگیرم با یه دست روکش صندلی.چرمی بهتره یا از اینا که طرح صندلی خودشه؟

Warrior--
17 May 2009, 06:23 AM
قابل شمارو هم نداره.

آره.این همونی بود که هفته قبل 17،450،000 تومان قیمت داده بود.اما مثله اینکه قیمتها اومده پایین.
همونطور که گفتم مال یه مشتری بود که ماشینو گذاشته بود تو نمایشگاه نمایندگی.که صاحبشم دکتر بود.مدل ماشین هم 9/2/88 هست که به محض این که تحویل گرفته بود باک رو پر کرده بود و خوابونده بودش توی نمایندگی برای فروش.وقتی تحویل گرفتم ماشینو کلاً 2 کیلومتر راه رفته بود:icon_arro
از نمایندگی که در اومدم یه راست رفتم لاستیک فروشی و لاستیک بارز آشغال خودشو دادم کلاً 150،000و 4 تا روداستون 205 گرفتم جفتی 160،000 .اول میخواستم میشلن بگیرم که فروشنده گفت اینم عینه میشلن کار میکنه منم اینو خریدم.دیگه راست و دروغش پای خودش.
راستی این عایقهای زیر درب موتور چنده؟فردا باید برم یکی از اونها بگیرم با یه دست روکش صندلی.چرمی بهتره یا از اینا که طرح صندلی خودشه؟

در هر صورت خیلی خوشحال شدم. یکی از بهترین ها را خریداری کردی با این قیمت...
عایق درب موتور 19 هزار تومان است.:icon_surp

reza engine
17 May 2009, 08:34 AM
قابل شمارو هم نداره.

از وقتي كارت سوخت و سهميه بندي مطرح شده، بنزين خودروها رو تو كارخونه پر مي كنند.
احتمالا شهرستان خريدي كه كيلومترش رو 2 بوده، و با تريلي تا درب نمايندگي حمل شده چون تو تهران ماشين رو از كارخونه تا نمايندگي ميگازونند.
چهار تا لاستيك خودت رو 150 تومان خوب برداشته. ولي ميشلن كجا و رودستون كجا؟
البته ميشلن براي كسي كه ميتونه اين لاستيك رو 2 ساله صاف كنه ارزش خريد بيشتري داره چون قيمتش يه سر و گردن بالاتره نسبت به لاستيك هاي ديگه ولي در عوض نامبر وان لاستيك هاست.
روكش چرمي تو گرما ميچسبه بهت. من كه خودم با روكش مخالفم ولي اگر تمايل به استفاده داري طرح فابريكش رو توصيه ميكنم.
من حدود آبان پارسال كه هنوز بازار خودرو به خواب عميق نرفته بود سفيدش رو 17 فروختم. البته دلال بود و احتمالا يه چيزي هم سرش خورد و به مشتري فروخت. الان كه قيمت اكثر خودرو زير قيمت كارخونه شده ولي مدتي هست كه V8 تو شرايط فروش ايران خودرو نيست.

مباركت باشه.
بزن تو كار LCD Type B و كروز كنترل.

Warrior--
17 May 2009, 08:54 AM
از وقتي كارت سوخت و سهميه بندي مطرح شده، بنزين خودروها رو تو كارخونه پر مي كنند.
احتمالا شهرستان خريدي كه كيلومترش رو 2 بوده، و با تريلي تا درب نمايندگي حمل شده چون تو تهران ماشين رو از كارخونه تا نمايندگي ميگازونند.
البته ميشلن براي كسي كه ميتونه اين لاستيك رو 2 ساله صاف كنه ارزش خريد بيشتري داره چون قيمتش يه سر و گردن بالاتره نسبت به لاستيك هاي ديگه ولي در عوض نامبر وان لاستيك هاست.
روكش چرمي تو گرما ميچسبه بهت. من كه خودم با روكش مخالفم ولي اگر تمايل به استفاده داري طرح فابريكش رو توصيه ميكنم.
من حدود آبان پارسال كه هنوز بازار خودرو به خواب عميق نرفته بود سفيدش رو 17 فروختم. البته دلال بود و احتمالا يه چيزي هم سرش خورد و به مشتري فروخت. الان كه قيمت اكثر خودرو زير قيمت كارخونه شده ولي مدتي هست كه V8 تو شرايط فروش ايران خودرو نيست.

مباركت باشه.

مواقفم!
من هم روکش طرح باران(طرح پارچه ی روی صندلی 206) را برای اتومبیلم خریداری و نصب کردم. خیلی بهتر از روکش های غیر استاندارد معمول هستند و هر کس که داخل اتومبیل می نشیند تا دقت نکند نمی تواند متوجه شود این ها روکش هستند :icon_mrgr:icon_arro
اگر خواستی برایت از روکش ها عکس تهیه می کنم.

mehdi pride
17 May 2009, 10:05 AM

مباركت باشه.

مرسی.قابل شمارو نداره.
بله از شهرستان خریدم.منم دقیقاً همینو به فروشنده گفتم که میشلن کجا و رودستون کجا،اما گفت اینم عینه اون کار میکنه.فروشندهه آشنا هم هست برای پراید همیشه از این لاستیک میخرم،یارو این کاره هم هست.خیلی ساله.معروفم هست و مشتری هم زیاد داره.
آره احتمالاً همون طرح فابریک بخرم.
آره اتفاقاً العان تو فکر تهیه LCD Type B هستم.
کروز هم یه چند وقت دیگه اگه خدا بخواد.

mehdi pride
17 May 2009, 10:07 AM
مواقفم!
من هم روکش طرح باران(طرح پارچه ی روی صندلی 206) را برای اتومبیلم خریداری و نصب کردم. خیلی بهتر از روکش های غیر استاندارد معمول هستند و هر کس که داخل اتومبیل می نشیند تا دقت نکند نمی تواند متوجه شود این ها روکش هستند :icon_mrgr:icon_arro
اگر خواستی برایت از روکش ها عکس تهیه می کنم.

آره دقیقاً،من هم نظرم روی همون طرح فابریکه.
میشه بگی چند گرفتی روکشهارو؟

Warrior--
17 May 2009, 03:18 PM
آره دقیقاً،من هم نظرم روی همون طرح فابریکه.
میشه بگی چند گرفتی روکشهارو؟

از ایساکو 50 هزار تومان خریدم + 1500 تومان مالیات که شد 51500 تومان.

aria1385
1 June 2009, 08:22 AM
سلام دوستان عزیز
دیروز رفتم یکی از بنگاههای اراک برای خرید 206 v1 مدل 86 رنگ طلایی قیمت رو گفت 12900000 که چون بیمه دو ماه داره گفت 200000 ازش کم میکنه یعنی میشه 12700000 گفت بدون رنگه البته اونطوری که دیدم کمی خط و خطوط خواسته و ناخواسته داشت یکی از دوستان گفت 12500000 می ارزه میتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم. بخرم یا نه؟

amingzj
1 June 2009, 10:01 AM
جه قدر راه رفته بود؟
ما یه دونه V1 نقره ای 86 داریم 50تا راه رفته موتور کاملا سلامت بدنه هم فقط زیر ارم 206 روی صندوق رنگ داره بیمه هم تا ماه 12 داره قیمت هم 12.500 خواستن شب عید ندادیم!
هنوزم هست خوابیده
اگر کسی خواست در خدمتیم

aria1385
2 June 2009, 07:41 AM
54000 تا کار کرده نمیدونم اونو بخرم یا یک 405 صفر بخرم که میگن 13000000 هست.