PDA

View Full Version : مشكلات مربوط به آمپر آب لوگان

tibo
4 November 2008, 11:03 AM
با سلام به دوستان و همراهان،

اكنون كه به هر دليل تاپيك هاي جامع، از جمله تاپيك جامع مشكلات، حذف شده اند و بايد براي هر مشكل خاص، تاپيك خاص، ايجاد نمود من نيز با اجازه دوستان به دنبال مشكلي كه هنگام رانندگي در شب گذشته با آن مواجه شدم، اين تاپيك را ايجاد و از همه عزيزان براي تبادل نظر و رفع آن نظر خواهي مي كنم.

شب گذشته هنگام رانندگي در باران شديد و ترافيك سنگين تهران، به روشن كردن گرمكن برقي شيشه عقب و گرمكن آينه‌هاي بغل نياز پيدا شد و اين كار را كردم. هنوز 5 دقيقه از اين كار نگذشته بود و بخارها كاملاٌ برطرف نشده بود كه ناگهان درجه آمپر رادياتور ماشين به بالاترين حد آن رسيد و تمام 9 خانه اين نمايشگر پر شد! من كه تا آن موقع هيچگاه، حتي در تابستان گرم گذشته، با چنين وضعيتي مواجه نشده بودم، به سرعت همه مصرف كننده‌هاي برق ماشين را خاموش كردم و فقط موتور را روشن نگه داشتم. در نتيجه، به سرعت موتور خنك شد و درجه دماي رادياتور به حالت قبل برگشت. دقايقي بعد، گرمگن برقي را مجدداً روشن كردم و با فاصله اندكي (كمتر از 1 دقيقه بعد) مجدداً آمپر رادياتور بالا رفت و تمام خانه‌هاي آن پر شد! من هم بلافاصله به همان شيوه، وضعيت را به حالت عادي برگرداندم.

آيا تاكنون چنين وضعيتي براي ساير دوستان پيش آمده است؟ به نظرتان علت چيست و چگونه مي توان اين مشكل را برطرف نمود تا گرمكن برقي شيشه عقب و آينه‌هاي بغل قابل استفاده باشند؟

با تشكر

Omidco
4 November 2008, 11:20 AM
من هم كلي تلاش كردم مثل بعضي از دوستان اما مديران لطف كردند تاپيك من هم قفل كردند اما مي توان تاپيكهايي نسبتاً جامع درست كرد و از اين سر در گمي خلاص شد!
بهتر بود اين ايراد كه به نوعي مربوط به برقي الكتريكي مي شد در تاپيك فوق پيگيري مي شد.
با تشكر

tibo
4 November 2008, 12:37 PM
من هم كلي تلاش كردم مثل بعضي از دوستان اما مديران لطف كردند تاپيك من هم قفل كردند اما مي توان تاپيكهايي نسبتاً جامع درست كرد و از اين سر در گمي خلاص شد!
بهتر بود اين ايراد كه به نوعي مربوط به برقي الكتريكي مي شد در تاپيك فوق پيگيري مي شد.
با تشكر

دوست عزيز توجه داريد كه گفته اند : «ایجاد تاپیک‌های جداگانه برای هر موضوع و موردی» و آنچه كه بنده طرح كردم هم يك موضوع و مورد خاص بود. تاپيكي كه جنابعالي افتتاح كرده ايد هم ممكن است به عنوان «تاپيك جامع برق» تلقي و قفل شود چون دربردارنده چند موضوع و مورد مرتبط با برق خودرو است.

mohammad1983
4 November 2008, 01:50 PM

اكنون كه به هر دليل تاپيك هاي جامع، از جمله تاپيك جامع مشكلات، حذف شده اند و بايد براي هر مشكل خاص، تاپيك خاص، ايجاد نمود من نيز با اجازه دوستان به دنبال مشكلي كه هنگام رانندگي در شب گذشته با آن مواجه شدم، اين تاپيك را ايجاد و از همه عزيزان براي تبادل نظر و رفع آن نظر خواهي مي كنم.

شب گذشته هنگام رانندگي در باران شديد و ترافيك سنگين تهران، به روشن كردن گرمكن برقي شيشه عقب و گرمكن آينه‌هاي بغل نياز پيدا شد و اين كار را كردم. هنوز 5 دقيقه از اين كار نگذشته بود و بخارها كاملاٌ برطرف نشده بود كه ناگهان درجه آمپر رادياتور ماشين به بالاترين حد آن رسيد و تمام 9 خانه اين نمايشگر پر شد! من كه تا آن موقع هيچگاه، حتي در تابستان گرم گذشته، با چنين وضعيتي مواجه نشده بودم، به سرعت همه مصرف كننده‌هاي برق ماشين را خاموش كردم و فقط موتور را روشن نگه داشتم. در نتيجه، به سرعت موتور خنك شد و درجه دماي رادياتور به حالت قبل برگشت. دقايقي بعد، گرمگن برقي را مجدداً روشن كردم و با فاصله اندكي (كمتر از 1 دقيقه بعد) مجدداً آمپر رادياتور بالا رفت و تمام خانه‌هاي آن پر شد! من هم بلافاصله به همان شيوه، وضعيت را به حالت عادي برگرداندم.

آيا تاكنون چنين وضعيتي براي ساير دوستان پيش آمده است؟ به نظرتان علت چيست و چگونه مي توان اين مشكل را برطرف نمود تا گرمكن برقي شيشه عقب و آينه‌هاي بغل قابل استفاده باشند؟

با تشكر
سلام
دوست عزيز من تا به حال همچين مشكلي نداشتم.اما در كل ميدونم كه باطري اين ماشين براي امكانات برقي اون از جمله گرم كن عقب كه اگر اشتباه نكنم 350 وات است ضعيفه.اما به نظرم يه باطري ساز آشنا پيدا كن يه باطري 74 آمپر موقت بذار روش ببين اين اتفاق باز هم تكرار ميشه.

eleco
4 November 2008, 02:18 PM
اي بابا،ما تازه اومديم اينم شانس منه.همه صحبت از قفل شدن ميكنن.
مثل اينكه برنامه ريزي اين فروم دست كمي از دولت نهم نداره به هم انداختن مردم!

eleco
4 November 2008, 02:24 PM
.... (كمتر از 1 دقيقه بعد) مجدداً آمپر رادياتور بالا رفت و تمام خانه‌هاي آن پر شد! من هم بلافاصله به همان شيوه، وضعيت را به حالت عادي برگرداندم.

آيا تاكنون چنين وضعيتي براي ساير دوستان پيش آمده است؟ ...
اتفاقاً من در اين شبهاي باراني زياد استفاده كردم هيچ مشكلي نبود

salman24h
4 November 2008, 03:08 PM
نه... من هم خیلی ازش استفاده کرده م اما تا به حال آمپر ماشین تحت هر شرایطی (حتی در تابستان) بالاتر از 4 تا خونه ی اول نرفته!
واقعا نمیدونم مشکل از چی بوده :icon_excl

fazarayan
4 November 2008, 03:48 PM
من هم همزمان از پرژکتور جلو و عقب و چراغ و برف پاک کن و گرم کن و پخش استفاده کردم هیچ اتفاقی نیوفتاد.

abbas123
4 November 2008, 04:25 PM

با تشكر

با درود

بنده نه تنها در این چند شب بلکه تمام هفته قبل را در شمال همیشه بارانی از این پدیده !! استفاده کردم و مشکلی پیش نیامد (البته از کولر هم استفاده می کردم برای تسریع در امر بخار زدائی )

ولی به نظر می رسد مشکل از باطری باشد ، شما لطف نموده یک باطری 74 آمپری قرض کن و بذار روی ماشینت و بعد شرایط رو مجددا بازسازی من (روی شیشه عقب و آینه ها آب بریز هر از چند گاهی که زیادی داغ نشوند ) و نتیجه رو اعلام کن بی زحمت

با سپاس

لوگان
4 November 2008, 05:41 PM
دوست عزیز آیا وقتی تمام خونه ها پر میشد موتور واقعا گرمتر میشد؟ شاید اشتباه در کامپیوتر ماشین باشد.

mori_230
4 November 2008, 07:58 PM
با سلام خدمت جناب tibo و کلیه دوستان
عزیز جان این مورد که فرمودید فقط نشانگر دمای اب بالا میرود ولی خود دمای اب موتور کمتر از این حالت می باشد اگه خاطرتون باشه بنده هم همچین مشکلی رو چند ماه پیش تو تاپیک جامع مطرح کردم .ولی چون دوستان با این مورد برخورد نکرده بودند نتونستند جواب قانع کننده بدهند .بنابر این خودم مجبور شدم به کنکاش ادامه بدم و نتیجه اون بدین ترتیبه که
الف)-بدلیل پائین بودن دور موتور در حالت سلو یا درجا آلترناتور میزان امپر خروجیش بسیار پائین میباشد.
ب)-باطری خودرو 60 امپر ساعت بوده و مقدار خروجی جریان باطری در مواقعی که احتیاج به امپر بالاتر جهت مصرف کنندههای پر قدرت میباشد کم میشود
بنابر دو دلیل بالا میتوان نتیجه گیری کرد که دمای اب خودرو بصورت صوری بالا میرود ولی مشکلی از لحاظ گرم کردن موتور در کار نیست چون اگه توجه کنید متوجه میشید که زمانی فن خنک کننده وارد مدار میشه که دمای اب به حد نصاب برسه ولی در زمانی که دمای امپر اب روی صفحه کیلومتر شمار بالا باشه دلیل اومدن فن در مدار نیست (این دو از دو سنسور مجزا میبایست بهره ببرند)
حال نتیجه.( جهت برطرف شدن این معضل دو راه حل وجود داره)
1- دور موتور در حالت سلو یا درجا بالاتر برود (به نظر بنده کار بسیار نابجائی است)
2- تعویض باطری خودرو با باطری با امپر ساعت بالاتر (مستلزم صرف هزینه است)
3-راه ساده و بدون هزینه اینکه در ترافیک مصرف کنندههای پرمصرف و غیر ضروری رو خاموش کنید

Warrior--
4 November 2008, 08:17 PM
احتمالا مشکل اتومبیل شما مربوط به سیستم برق رسانی است. اینطور مه به نظر می رسد موقعی که گرمکن ها روشن می شوند برق به فن های رادیاتور نمی رسد.

fazarayan
4 November 2008, 08:22 PM
احتمالا مشکل اتومبیل شما مربوط به سیستم برق رسانی است. اینطور مه به نظر می رسد موقعی که گرمکن ها روشن می شوند برق به فن های رادیاتور نمی رسد.

گفته شما میتونه درست باشه به شرطی که بعد از خاموش کردن گرمکن فن ها روشن شوند. ولی ظاهرا اینطور که من متوجه شدم عملا دمای موتور بالا نرفته و فقط نمایشگر دمای آب به صورت ظاهری بالا رفته که با ارتقاء باطری رفع میشه.
در ضمن مسیر برق رسانی به فن به لحاظ اهمیت بعد از استارت یکی از کمترین فاصله ها رو تا باطری داره لذا در صورت تداخل ، برق بیشتر به فن و برق کمتر به باقی بخشها خواهد رسید.

tibo
4 November 2008, 11:05 PM
دوست عزیز آیا وقتی تمام خونه ها پر میشد موتور واقعا گرمتر میشد؟ شاید اشتباه در کامپیوتر ماشین باشد.

راستش نمي دانم. با پر شدن تمام خانه هاي آمپر، فن رادياتور در حال كار كردن است تا دماي موتور را پايين بياورد، لابد موتور واقعاً هم گرمتر مي شود.

در هر صورت، از اظهار نظر همه شما دوستان و سروران ، اعم از اظهار بي اطلاعي يا ارائه تجربه و راهنمايي، تشكر مي كنم. نمي دانم چطور مي توان به طور موقت يك باطري قوي تر تهيه و نصب نمود و وضعيت را با آن تست كرد، اما اگر چهارشنبه فرصتي براي مراجعه به نمايندگي بدست آمد، نتيجه آن را به اطلاع عزيزان خواهم رساند.

tibo
5 November 2008, 04:39 PM
با سلامي دوباره،

امروز چهارشنبه، پس از مراجعه به سايت سايپا يدك و شناسايي آن دسته از نمايندگي هايي كه در تهران به تندر 90 سرويس مي دهند، سرانجام نمايندگي واقع در خيابان انقلاب نبش خيابان ويلا را انتخاب كردم تا به دليل قرار داشتن در محدوده طرح ترافيك، مراجعه كننده كمتري داشته باشد. همينطور هم بود و وقتي كه ساعت هشت و سي دقيقه رسيدم خلوت بود و پذيرش مي كردند. پس از گفتن مشكل به كسي كه او را «پزشكشون»! مي ناميدند و روپوش سفيدي هم بر تن داشت!!، نتيجه اي نگرفتم و او از علت احتمالي آن سر در نياورد. آقاي پزشك پس از مذاكره با شخص ديگري كه احتمالاً مسؤول بخش!!! بود به من گفت كه اين نمايندگي كه به عنوان نمايندگي ارائه دهنده خدمات به خودروي تندر 90 معرفي شده است، دستگاه عيب ياب براي تشخيص ايراد خودروي تندر 90 را ندارد!

بالاخره، با توجه به فوريت نداشتن رفع مشكل، من هم تصميم گرفتم كه تا رسيدن به 10000 كيلومتر (حدود 2000 كيلومتر ديگر) صبر كنم و هنگام بردن ماشين براي بازديد دوره اي به كلينيك به اصطلاح تخصصي رنو در ميدان آزادي، مشكل را مطرح كنم. بدرود.

XELTEK
5 November 2008, 05:12 PM
ببین دوست عزیز

سیستم برق شما از جایی نشتی داره و اینطوری عیبشو نشون میده !

شاید فیش اتصالشون درست جا نخورده
فیش هاشو هم چک کنید

اگر نه به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید !

موقعی هم که بخار گرفت شیشه عقب رو در حالت گرم ایرکاندیشن رو روشن کنید و بادشو به سمت شیشه

عقب هدایت بدید ! اینطوری میتونید از بخار گرفتنش جلو گیری کنید

Omidco
5 November 2008, 10:35 PM
با درود

بنده نه تنها در این چند شب بلکه تمام هفته قبل را در شمال همیشه بارانی از این پدیده !! استفاده کردم و مشکلی پیش نیامد (البته از کولر هم استفاده می کردم برای تسریع در امر بخار زدائی )

ولی به نظر می رسد مشکل از باطری باشد ، شما لطف نموده یک باطری 74 آمپری قرض کن و بذار روی ماشینت و بعد شرایط رو مجددا بازسازی من (روی شیشه عقب و آینه ها آب بریز هر از چند گاهی که زیادی داغ نشوند ) و نتیجه رو اعلام کن بی زحمت

با سپاس

نه... من هم خیلی ازش استفاده کرده م اما تا به حال آمپر ماشین تحت هر شرایطی (حتی در تابستان) بالاتر از 4 تا خونه ی اول نرفته!

من هم همزمان از پرژکتور جلو و عقب و چراغ و برف پاک کن و گرم کن و پخش استفاده کردم هیچ اتفاقی نیوفتاد.
با توجه به طراحي خودرو توسط مهندسين خبره و نداشتن اين ايراد در بقيه خودروهاي L90 اگر شما مصرف كننده پر مصرف اضافه نكرده ايد احتياجي به تعويض باتري آمپر بالا نيست بهتر است به تعميرگاه با تجربه براي رفع اشكال مراجعه كنيد.

RF51
9 November 2008, 06:41 PM
با توجه به طراحي خودرو توسط مهندسين خبره و نداشتن اين ايراد در بقيه خودروهاي L90 اگر شما مصرف كننده پر مصرف اضافه نكرده ايد احتياجي به تعويض باتري آمپر بالا نيست بهتر است به تعميرگاه با تجربه براي رفع اشكال مراجعه كنيد.

با سلامي دوباره،

امروز چهارشنبه، پس از مراجعه به سايت سايپا يدك و شناسايي آن دسته از نمايندگي هايي كه در تهران به تندر 90 سرويس مي دهند، سرانجام نمايندگي واقع در خيابان انقلاب نبش خيابان ويلا را انتخاب كردم تا به دليل قرار داشتن در محدوده طرح ترافيك، مراجعه كننده كمتري داشته باشد. همينطور هم بود و وقتي كه ساعت هشت و سي دقيقه رسيدم خلوت بود و پذيرش مي كردند. پس از گفتن مشكل به كسي كه او را «پزشكشون»! مي ناميدند و روپوش سفيدي هم بر تن داشت!!، نتيجه اي نگرفتم و او از علت احتمالي آن سر در نياورد. آقاي پزشك پس از مذاكره با شخص ديگري كه احتمالاً مسؤول بخش!!! بود به من گفت كه اين نمايندگي كه به عنوان نمايندگي ارائه دهنده خدمات به خودروي تندر 90 معرفي شده است، دستگاه عيب ياب براي تشخيص ايراد خودروي تندر 90 را ندارد!

بالاخره، با توجه به فوريت نداشتن رفع مشكل، من هم تصميم گرفتم كه تا رسيدن به 10000 كيلومتر (حدود 2000 كيلومتر ديگر) صبر كنم و هنگام بردن ماشين براي بازديد دوره اي به كلينيك به اصطلاح تخصصي رنو در ميدان آزادي، مشكل را مطرح كنم. بدرود.

سلام
دوست عزیز من هم همزمان از کولر و شیشه گرمکن و چراغها و پروژکتور استفاده کردم و امپر اب از 4 خانه بیشتر پر نشد. با توجه به اینکه این عیب تنها در موارد بسیار معدود دیده شده به نظرم ایراد از ظرفیت باطری نیست و احتمالا عیب از سیستم شارژ است. اگر دمای اب افزایش یافته باشد، فن روشن شده و اب در قمقمه منبع انبساط سیستم خنک سازی به میزان حد اکثر میرسد و احتمالا صدای قل قل انرا هم خواهید شنید.:icon_surp توجیه ارتباط عیب در سیستم خنک سازی با مصرف کننده های برقی بسیار دور از ذهن است و احتمالا فقط از خرابی فن و کم شدن دور موتور ان هنگام افزایش مصرف کننده ها و کاهش 0.2 تا 0.5 ولت ولتاژ الترناتور است
اما اگر فقط نشانگر دما به ماکزیمم رسیده و دما افزایش نیافته باشد ، احتمالا اشکال می تواند از افتامات که تنظیم کننده مصرف کننده هاست یا خود فشنگی اب نمایشگر (که احتمالا باید از نوع PTC باشد) خواهد بود .
برای افتامات هنگام شب تمام مصرف کننده های برقی از جمله چراغ ها را روشن کنید و سپس از حالت دور ارام یا سلوی موتور بطور لحظه ای پدال گاز را فشار دهید، اگر تغییری در نور چراغها احساس کردید انگاه مطمئنا افتامات شما خراب است. :icon_cool

mm_pimp
9 November 2008, 06:56 PM
با سلام خدمت جناب tibo و کلیه دوستان
عزیز جان این مورد که فرمودید فقط نشانگر دمای اب بالا میرود ولی خود دمای اب موتور کمتر از این حالت می باشد اگه خاطرتون باشه بنده هم همچین مشکلی رو چند ماه پیش تو تاپیک جامع مطرح کردم .ولی چون دوستان با این مورد برخورد نکرده بودند نتونستند جواب قانع کننده بدهند .بنابر این خودم مجبور شدم به کنکاش ادامه بدم و نتیجه اون بدین ترتیبه که
الف)-بدلیل پائین بودن دور موتور در حالت سلو یا درجا آلترناتور میزان امپر خروجیش بسیار پائین میباشد.
ب)-باطری خودرو 60 امپر ساعت بوده و مقدار خروجی جریان باطری در مواقعی که احتیاج به امپر بالاتر جهت مصرف کنندههای پر قدرت میباشد کم میشود
بنابر دو دلیل بالا میتوان نتیجه گیری کرد که دمای اب خودرو بصورت صوری بالا میرود ولی مشکلی از لحاظ گرم کردن موتور در کار نیست چون اگه توجه کنید متوجه میشید که زمانی فن خنک کننده وارد مدار میشه که دمای اب به حد نصاب برسه ولی در زمانی که دمای امپر اب روی صفحه کیلومتر شمار بالا باشه دلیل اومدن فن در مدار نیست (این دو از دو سنسور مجزا میبایست بهره ببرند)
حال نتیجه.( جهت برطرف شدن این معضل دو راه حل وجود داره)
1- دور موتور در حالت سلو یا درجا بالاتر برود (به نظر بنده کار بسیار نابجائی است)
2- تعویض باطری خودرو با باطری با امپر ساعت بالاتر (مستلزم صرف هزینه است)
3-راه ساده و بدون هزینه اینکه در ترافیک مصرف کنندههای پرمصرف و غیر ضروری رو خاموش کنید

با سلام
منم این مشکل رو دارم
چند بار بردم نمایندگی
میگن که مشکلی نداره ! البته نمیدونم چیکارش میکنن که 1 هفته درسته ولی مجدداً اینجوری میشه
میدونم که فقط نمایش دما اشتباهه ولی این باعث میشه که اگه یک بار هم واقعاً دما بالا رفت متوجه نشم و باعث ایجاد مشکل بشه :icon_cry:

tondar joon2
10 November 2008, 08:00 PM
دوستان امروز وقتی دیدم که شیشه ها بخار گرفتن روی هر کدام سه تا دایره هست:icon_cry: و این در حالی است که من تازه دو طرف شیشه را با شیشه شور شسته بودم:icon_eek:و می خواستم بدونم این دایره ها چی هستند و چگونه آن ها را پاک کنم:icon_ques

tibo
10 November 2008, 08:26 PM
سلام
دوست عزیز من هم همزمان از کولر و شیشه گرمکن و چراغها و پروژکتور استفاده کردم و امپر اب از 4 خانه بیشتر پر نشد. با توجه به اینکه این عیب تنها در موارد بسیار معدود دیده شده به نظرم ایراد از ظرفیت باطری نیست و احتمالا عیب از سیستم شارژ است. اگر دمای اب افزایش یافته باشد، فن روشن شده و اب در قمقمه منبع انبساط سیستم خنک سازی به میزان حد اکثر میرسد و احتمالا صدای قل قل انرا هم خواهید شنید.:icon_surp توجیه ارتباط عیب در سیستم خنک سازی با مصرف کننده های برقی بسیار دور از ذهن است و احتمالا فقط از خرابی فن و کم شدن دور موتور ان هنگام افزایش مصرف کننده ها و کاهش 0.2 تا 0.5 ولت ولتاژ الترناتور است
اما اگر فقط نشانگر دما به ماکزیمم رسیده و دما افزایش نیافته باشد ، احتمالا اشکال می تواند از افتامات که تنظیم کننده مصرف کننده هاست یا خود فشنگی اب نمایشگر (که احتمالا باید از نوع PTC باشد) خواهد بود .
برای افتامات هنگام شب تمام مصرف کننده های برقی از جمله چراغ ها را روشن کنید و سپس از حالت دور ارام یا سلوی موتور بطور لحظه ای پدال گاز را فشار دهید، اگر تغییری در نور چراغها احساس کردید انگاه مطمئنا افتامات شما خراب است. :icon_cool

از ابراز توجه و توضيحات كامل شما دوست عزيز ممنونم.

mohammad1983
10 November 2008, 09:10 PM
دوستان امروز وقتی دیدم که شیشه ها بخار گرفتن روی هر کدام سه تا دایره هست:icon_cry: و این در حالی است که من تازه دو طرف شیشه را با شیشه شور شسته بودم:icon_eek:و می خواستم بدونم این دایره ها چی هستند و چگونه آن ها را پاک کنم:icon_ques
سلام
اون دايره ها مربوط ميشه به بازوهاي نگهداري شيشه تو خط توليد خودرو كه به كمك اون شيشه ها رو ميارند در سر جاي خودش قرار ميدهدند.
نگران نباش مال من هم داشت بعد از يه 10 باري كه ماشين شسته بشه و شيشه ها تميز بشه ديگه كم كم ناپديد ميشه.

fazarayan
10 November 2008, 09:46 PM

مال من هم داشت کم کم برطرف شد غمت نباشه

tibo
11 November 2008, 10:45 AM
سلام
اون دايره ها مربوط ميشه به بازوهاي نگهداري شيشه تو خط توليد خودرو كه به كمك اون شيشه ها رو ميارند در سر جاي خودش قرار ميدهدند.
نگران نباش مال من هم داشت بعد از يه 10 باري كه ماشين شسته بشه و شيشه ها تميز بشه ديگه كم كم ناپديد ميشه.

تندر جان2، من را هم به اين دوستمان و آقاي فضارايان اضافه كنيد. اين مشكل به تدريج برطرف خواهد شد.

==================

اما در مورد مشكل گرمكن شيشه عقب (پر شدن همه خانه هاي نشانگر دماي رادياتور پس از روشن كردن آن) اين را هم اضافه كنم كه در واقع از دو ماه پيش و با خنك شدن هوا، مشكل افزايش دماي رادياتور تا 2 خانه بيشتر، خود را نشان داده است! يعني با اينكه حتي در تابستان و با استفاده از كولر، تعداد خانه هاي روشن نشانگر هيچوقت از 4 خانه بيشتر نمي شد، اما از اواخر شهريور هر وقت كه حدود 20 دقيقه از شروع حركت در خيابانهاي شلوغ تهران مي گذرد، دو خانه اضافه از نمايشگر رادياتور روشن شده و فن به كار مي افتد تا اينكه چند لحظه بعد وضعيت به حال سابق برگشته و فن خاموش مي شود.
اين حالت تا رسيدن به مقصد ادامه يافته و هر چند دقيقه يكبار دو خانه پر مي شود و بعد به وضعيت قبلي بر مي گردد!!! در اين وضعيت، روشن كردن گرمكن شيشه عقب را هم كه گفتم : نشانگر خانه ها را تا حداكثر بالا برده و به خانه نهم آن مي رساند!!!

tibo
12 November 2008, 04:29 PM
تندر جان2، من را هم به اين دوستمان و آقاي فضارايان اضافه كنيد. اين مشكل به تدريج برطرف خواهد شد.

==================

اما در مورد مشكل گرمكن شيشه عقب (پر شدن همه خانه هاي نشانگر دماي رادياتور پس از روشن كردن آن) اين را هم اضافه كنم كه در واقع از دو ماه پيش و با خنك شدن هوا، مشكل افزايش دماي رادياتور تا 2 خانه بيشتر، خود را نشان داده است! يعني با اينكه حتي در تابستان و با استفاده از كولر، تعداد خانه هاي روشن نشانگر هيچوقت از 4 خانه بيشتر نمي شد، اما از اواخر شهريور هر وقت كه حدود 20 دقيقه از شروع حركت در خيابانهاي شلوغ تهران مي گذرد، دو خانه اضافه از نمايشگر رادياتور روشن شده و فن به كار مي افتد تا اينكه چند لحظه بعد وضعيت به حال سابق برگشته و فن خاموش مي شود.
اين حالت تا رسيدن به مقصد ادامه يافته و هر چند دقيقه يكبار دو خانه پر مي شود و بعد به وضعيت قبلي بر مي گردد!!! در اين وضعيت، روشن كردن گرمكن شيشه عقب را هم كه گفتم : نشانگر خانه ها را تا حداكثر بالا برده و به خانه نهم آن مي رساند!!!

با سلام مجدد به همه دوستان،

بالاخره امروز چهارشنبه ماشين را به نمايندگي تخصصي تندر و مگان در ضلع شمالي ميدان آزادي بردم. مشكل از سيستم برق ماشين بود ولي كسي كه موقع تحويل گرفتن آن به من توضيح مي داد، توضيح بيشتر و روشن تري در اين باره نداد و فقط اين را هم اضافه كرد كه نشانگرهاي ديجيتالي آمپر از نشانگرهاي عقربه اي حساس تر هستند و سريعتر واكنش نشان مي دهند.
در پايين، ريز مندجات صورتحساب را كه البته به دليل شمول گارانتي، من مبلغي نپرداختم، مي آورم شايد براي دوستان راهنماي عيب يابي باشد:

1) بررسي كامل واحد كنترل الكترونيكي، ايرادها، وضعيت ها و پارامترها 11.100
2) تعمير دسته سيم (سيم كشي) 25.900
3) باز كردن و نصب مجدد صفحه نشانگرها 11.100
4) باز كردن و نصب مجدد يك چراغ عقب كامل 7.400

در حال حاضر در شرايط عادي مشكلي نيست و آمپر از 4 خانه بالاتر نمي رود. با روشن كردن گرمكن برقي شيشه عقب همراه با كليه چراغها و مصرف كننده هاي برقي هم تنها دو خانه از 4 خانه بالاتر مي رود و چند ثانيه بعد با روشن شدن فن، مجدداً وضعيت عادي مي شود.

================================

اين را هم اضافه كنم كه وقتي از متصدي پذيرش درباره اقداماتي كه در بازديد 10000 كيلومتر بر روي ماشين انجام مي شود سوال كردم، او علاوه بر تعويض روغن و فيلتر هوا و روغن، بازديد اين قسمتها در اين مرحله را هم گفت: چرخها، ترمزها، جلوبندي، چكاپ كلي ماشين و تنظيم موتور.

موفق باشيد.

fazarayan
12 November 2008, 06:17 PM
با روشن كردن گرمكن برقي شيشه عقب همراه با كليه چراغها و مصرف كننده هاي برقي هم تنها دو خانه از 4 خانه بالاتر مي رود و چند ثانيه بعد با روشن شدن فن، مجدداً وضعيت عادي مي شود.
موفق باشيد.
سلام
دوست عزیز من فکر میکنم اینطور که فرمودین نباید باشه یعنی درستش اینه که در هر شرایطی اصلا بالاتر نره :icon_ques
مطمعنی درستش کردن؟
من فکر نمیکنم آمپر آب باقی دوستان تاپیک هم اینطور عمل کنه!
درست میگم دوستان؟

RF51
12 November 2008, 06:32 PM
با سلام مجدد به همه دوستان،

بالاخره امروز چهارشنبه ماشين را به نمايندگي تخصصي تندر و مگان در ضلع شمالي ميدان آزادي بردم. مشكل از سيستم برق ماشين بود ولي كسي كه موقع تحويل گرفتن آن به من توضيح مي داد، توضيح بيشتر و روشن تري در اين باره نداد و فقط اين را هم اضافه كرد كه نشانگرهاي ديجيتالي آمپر از نشانگرهاي عقربه اي حساس تر هستند و سريعتر واكنش نشان مي دهند.
در پايين، ريز مندجات صورتحساب را كه البته به دليل شمول گارانتي، من مبلغي نپرداختم، مي آورم شايد براي دوستان راهنماي عيب يابي باشد:

1) بررسي كامل واحد كنترل الكترونيكي، ايرادها، وضعيت ها و پارامترها 11.100
2) تعمير دسته سيم (سيم كشي) 25.900
3) باز كردن و نصب مجدد صفحه نشانگرها 11.100
4) باز كردن و نصب مجدد يك چراغ عقب كامل 7.400

در حال حاضر در شرايط عادي مشكلي نيست و آمپر از 4 خانه بالاتر نمي رود. با روشن كردن گرمكن برقي شيشه عقب همراه با كليه چراغها و مصرف كننده هاي برقي هم تنها دو خانه از 4 خانه بالاتر مي رود و چند ثانيه بعد با روشن شدن فن، مجدداً وضعيت عادي مي شود.

================================

اين را هم اضافه كنم كه وقتي از متصدي پذيرش درباره اقداماتي كه در بازديد 10000 كيلومتر بر روي ماشين انجام مي شود سوال كردم، او علاوه بر تعويض روغن و فيلتر هوا و روغن، بازديد اين قسمتها در اين مرحله را هم گفت: چرخها، ترمزها، جلوبندي، چكاپ كلي ماشين و تنظيم موتور.

موفق باشيد.

سلام
کاش می پرسدید برای دسته سیم چه اتفاقی افتاده که نیاز به تعمیر داشته و محل وجود ایراد در کدام قسمت بوده. این امر کمی غیر عادی به نظر می رسد.

سلام
دوست عزیز من فکر میکنم اینطور که فرمودین نباید باشه یعنی درستش اینه که در هر شرایطی اصلا بالاتر نره :icon_ques
مطمعنی درستش کردن؟
درست میگم دوستان؟

درسته، برای ماشین من هم بیشتر از 4 تا پر نمی شود.

mm_pimp
13 November 2008, 08:25 AM
سلام
کاش می پرسدید برای دسته سیم چه اتفاقی افتاده که نیاز به تعمیر داشته و محل وجود ایراد در کدام قسمت بوده. این امر کمی غیر عادی به نظر می رسد.

درسته، برای ماشین من هم بیشتر از 4 تا پر نمی شود.

سلام
دوستان ماشین من که ایران خودروه رو کدوم نمایندگی ببرم که این مشکل منم حل بشه.
دیگه خیلی داره میره روی اعصاب، تا فندک ماشین رو میزنی آمپر میره بالا !!! یا تا پرژکتورها رو روشن میکنی آمپر میچسبونه.

tibo
13 November 2008, 01:14 PM
سلام
مطمعنی درستش کردن؟
درست میگم دوستان؟

خوب، دو ماهي بود كه پس از گذشت 20 دقيقه از رانندگي در ترافيك سنگين، دو خانه اضافه از آمپر روشن مي شد و فن به حركت در مي آمد و 30 ثانيه بعد مجدداً وضعيت به حالت عادي (4 خانه روشن) بر مي گشت، ولي الآن ديگر اينطور نيست. با روشن شدن گرمكن شيشه عقب هم تمام خانه هاي آمپر پر مي شد و الآن چنين نيست. به نظرم اين دو نكته كافي است تا مطمئن شوم كه درستش كردن. من به تحويل دهنده ماشين هم فرمايش شما را گفتم و گفتم كه ماشين دوستان من اينطور نيست و در هر شرايطي آمپر از 4 خانه بالاتر نمي رود ولي او هم كه در مقابل اين شاهد مثال امكان انكار نداشت گفت كه روشن شدن 6 خانه از آمپر (به شرط اينكه با روشن شدن فن، بلافاصله وضعيت به 4 خانه روشن برگردد) طبيعي است.

قربان شما.

tibo
13 November 2008, 01:16 PM
سلام

حق با شماست.:icon_excl

لوگان
13 November 2008, 07:42 PM
دوستان امروز همین حالت برای ما هم اتفاق افتاد. بخار گیر عقب رو که روشن کردیم 2 خانه رفت بالا بعد فورا بعد از چند لحظه اومد پایین. دوستان اشاره کردند که این حالت طبیعیه ولی سوالم اینه که چرا 2 تا 2 تا میره بالا چرا یه دونه یه دونه نمیره؟

TONDAR90
21 November 2008, 02:31 AM
باسلام خدمت دوستان

امروز روز بدی بود بلاخره تندر هم .........

داشتم رانندگی میکردم یه دفه متوجه شدم اپر آب چسبیده تا آخر یعنی از 4 خط به 9 خط رسیده بود 20 ÷انیه بعد به 7 خط رسید بعد دویاره به 9 خط ........................ خلاصه اعصابم بهم ریخت ( آخه من عاشق لوگانم ):lover:

زنگ زدم امداد خودرو پس از کلی توضیح دادن یه جوری متوجه شدن منو وصل کردن به بخش کارشناسی

اون آقا هم یعد مقداری توضیح داد در مورد فیوز ها اما بی فایده بود آخرش گفت 100% از ترموسات میباشد

گفتند چند لحضه صبر کنید از چند تا از بچه های امداد خودرو پرسید کسی ترموسات تندر رو نداشششششششششششت:icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon _bigg:icon_bigg:icon_bigg

گفتند ما فقط میتونیم بیایم ماشینتونو بکسل کنیم ببریم تعمیر گاه تا شنبه براتون دورست کنیم

در ضمن ماشین 13000 هزار تا کار کرده

دوستان هرکس در زمینه ترمو سات تندر اطلاعاتی داره کمک کمک کمک:icon_redf:icon_redf:icon_redf

یه وقت فکر نکنید تندر ماشین بدی هستش من خیلی بهش فشار آوردم که عاقبت این شد

hosseinabd
21 November 2008, 03:06 AM
اطلاعات فنی رو انشاالله دوستان لوگان سوار به شما خواهند داد.
ولی حتی با فشار آوردن توی چله تابستون هم فکر نمی کنم همچین بلایی سر ماشین بیاد.
من با پراید هم توی تابستون همچین کارهایی کردم ولی اینجوری نشد چه برسه به لوگان.

BloodReza
21 November 2008, 03:09 AM
ممکنه از گیج آب هم باشه که سوخته
در نگاه وال اینطور به نظر میاد که ترموستات هست ولی اگه تندر گیج آب هم داره بهتر هست اینرو هم چک کنید

TONDAR90
21 November 2008, 03:27 AM
با تشکر از شما شنیه که بردم نمایندگی نتیجه رو تو همین تاپ مینویسم تا تجربه خوبی بشه برای دوستان عزیز

mohammad1983
21 November 2008, 07:47 AM
باسلام خدمت دوستان

داشتم رانندگی میکردم یه دفه متوجه شدم اپر آب چسبیده تا آخر یعنی از 4 خط به 9 خط رسیده بود 20 ÷انیه بعد به 7 خط رسید بعد دویاره به 9 خط ........................ خلاصه اعصابم بهم ریخت ( آخه من عاشق لوگانم ):lover:

زنگ زدم امداد خودرو پس از کلی توضیح دادن یه جوری متوجه شدن منو وصل کردن به بخش کارشناسی

اون آقا هم یعد مقداری توضیح داد در مورد فیوز ها اما بی فایده بود آخرش گفت 100% از ترموسات میباشد

گفتند چند لحضه صبر کنید از چند تا از بچه های امداد خودرو پرسید کسی ترموسات تندر رو نداشششششششششششت:icon_wink:icon_wink:icon_wink:icon _bigg:icon_bigg:icon_bigg

گفتند ما فقط میتونیم بیایم ماشینتونو بکسل کنیم ببریم تعمیر گاه تا شنبه براتون دورست کنیم

دوستان هرکس در زمینه ترمو سات تندر اطلاعاتی داره کمک کمک کمک:icon_redf:icon_redf:icon_redf

سلام
ممكن هست كه اين فقط يك خطا در نشان دادن دما باشه.
مانند مشكلي كه خيلي از بچه ها داشتند.
كار كرد موتور چگونه بود؟
فن مرتب كار ميكرد؟

keyvan-GSM
21 November 2008, 11:05 AM
اطلاعات فنی رو انشاالله دوستان لوگان سوار به شما خواهند داد.
ولی حتی با فشار آوردن توی چله تابستون هم فکر نمی کنم همچین بلایی سر ماشین بیاد.
من با پراید هم توی تابستون همچین کارهایی کردم ولی اینجوری نشد چه برسه به لوگان. این اتفاقی است که امکان دارد برای هر ماشینی پیش بیاید چندی پیش با پرشیای یکی از دوستان به مسافرتی رفتیم وسط بیابان ماشین یک دفعه جوش اورد به هیچ جا دسترسی نداشتیم در نهایت زنگ زدیم امداد ایران خودرو بعد از یک ساعت امدند و ترموستات را که خراب شده بود عوض کردند بر خوردشان هم بسیار خوب بود .

Warrior--
21 November 2008, 11:37 AM
یکی از دوستان من مشکلی شبیه شما داشت که آخر فهمید مشکلی نداشته اتومبیلش و فقط آمپر آب اشتباه نشان می داده است.

mori_230
21 November 2008, 01:47 PM
با سلام
دوست عزیز فرمودید دمای اب بالا رفته . ایا خودرو شما جوش هم اورده؟فن با دور تند در مدار اومده؟وضعیت قمقمه اب رو شرح ندادید.
اگه فقط نشاندهنده دمای اب باشه مربوط به سنسور حرارتی میشه که با تعویض سنسور مشکل مرتفع خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نیست.وبه خودرو هیچگونه صدمه وارد نشده.

TONDAR90
21 November 2008, 07:22 PM
وضییت اب قمقمه هم وسط میباشد

فن هم مدام کار میکند
م÷ل گذشته خاموش و روشن میشود
همچنین در دور موتور هم نرمال میباشد م÷ل گذشته
هیچ تغیری در خودرو احساس نمیشود خوب خوب عمل میکند

با سلام
دوست عزیز فرمودید دمای اب بالا رفته . ایا خودرو شما جوش هم اورده؟فن با دور تند در مدار اومده؟وضعیت قمقمه اب رو شرح ندادید.
اگه فقط نشاندهنده دمای اب باشه مربوط به سنسور حرارتی میشه که با تعویض سنسور مشکل مرتفع خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نیست.وبه خودرو هیچگونه صدمه وارد نشده.

فقط نشاندهنده دمای اب رو بالا نشان میدهد وضیت عادی عادی میباشد

KAZEMLU
21 November 2008, 10:52 PM
وضییت اب قمقمه هم وسط میباشد

فن هم مدام کار میکند
م÷ل گذشته خاموش و روشن میشود
همچنین در دور موتور هم نرمال میباشد م÷ل گذشته
هیچ تغیری در خودرو احساس نمیشود خوب خوب عمل میکند

فقط نشاندهنده دمای اب رو بالا نشان میدهد وضیت عادی عادی میباشد
آقا پس مطمئن باش جوش نیاورده و فقط مشکل نمایشگره .

TONDAR90
22 November 2008, 11:11 AM
سلام خسته نباشید امروز صبح که داشتم میرفتم گارانتی به دفعه آمپر تا اخر چسبید

من رفتم در قمقمه رو باز کردم صدای یه هوای امد اما اب نپاشید بیرون وضیت آب عادی عادی

ماشینو تحویل دادم نمایندگی مرکزی ایرانخودرو گفتند یرید با شما تماس میگریم برای ترخیص خودرو

بچه ها کسی نمیدونه ماشینو چند روزه تحویل میدن

reza engine
22 November 2008, 11:28 AM
اگر ماشين جوش بياره آب تو مخزن شروع ميكنه به قل قل كردن. من اين تجربه رو تو پرايد داشتم. احتمالا مشكل شما به نمايشگر بر ميگرده.
صداي هوا هم عاديه. من وقتي ماشين موتورش كاملا سرده و خاموش؛ در قمقمه رو كه باز ميكنم يه صداي آزاد شدن هواي فشرده رو ميده.
وقتي آمپر بالا رفت. نشانگر اخطار يا Stop چنين چيزي تو صفحه كيلومتر روشن شد؟

Warrior--
22 November 2008, 11:33 AM

من رفتم در قمقمه رو باز کردم صدای یه هوای امد اما اب نپاشید بیرون وضیت آب عادی عادی

ماشینو تحویل دادم نمایندگی مرکزی ایرانخودرو گفتند یرید با شما تماس میگریم برای ترخیص خودرو

ما که چند با اتومبیلمان را در ایان خودرو گذاشتیم نهایتا 1 روزه تحویل دادند.

mohammad1983
22 November 2008, 12:43 PM

سلام
من كلينيك لوگان بودم ميگفتند درب مخزن رو در حالت گرم باز نكينيد چون هوا به داخل ميكشه.
يكي از بچه ها اين مشكل شما رو داشت برده بود نمايندگي مشكل توي سيم كشي داشته و درستش كردند.

TONDAR90
22 November 2008, 07:12 PM
اگر ماشين جوش بياره آب تو مخزن شروع ميكنه به قل قل كردن. من اين تجربه رو تو پرايد داشتم. احتمالا مشكل شما به نمايشگر بر ميگرده.
صداي هوا هم عاديه. من وقتي ماشين موتورش كاملا سرده و خاموش؛ در قمقمه رو كه باز ميكنم يه صداي آزاد شدن هواي فشرده رو ميده.
وقتي آمپر بالا رفت. نشانگر اخطار يا Stop چنين چيزي تو صفحه كيلومتر روشن شد؟

نه دوست عزیز هیج چیزی تو صفحه کیلومتر روشن نشد فقط آمپر اب تا اخر چسپید

mori_230
22 November 2008, 07:35 PM
با سلام
دوست عزیز با توجه به جوابهائی که دادید فقط میتونه از سنسور حرارتی باشه مشکلی نیست.

hf1358
23 November 2008, 02:24 PM
سلام دوست عزیزم
همانطور که دوستان گفتند وقتی آب جوش مییاد مخزن قمقمه شروع به قل قل کردن می کنه.
فقط به من بگو که آیا مثلا چراغ جلو رو خاموش و روشن می کنی یا یک مصرف کننده دیگه ای رو
فعال می کنی درجه آمپر پایین و بالا میره و تاثیری روی خطهای آمپر میگذاره ؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن آیا دزدگیر نصب کردی یا نه ؟؟؟؟؟؟

باسلام خدمت دوستان

mosafer1
23 November 2008, 06:48 PM
با سلام

اگر در دفترچه تندر قسمت "نشانگر دمای مایع خنک کننده" دقت کرده باشید، ذکر شده که
"تنها در صورتی که 3 خط آخر روشن شوند، چراغ هشداردهنده روشن میشود."

پس در مورد ماشین شما که تمام خطها روشن شده ولی چراغ هشداردهنده روشن نشده، با توجه به گفته های دوستان، احتمال اینکه ایراد از نمایشگر باشه وجود داره.
ولی یه فرضیه دیگه اینه که چراغ هشداردهنده به طور صحیح عمل نکرده باشه.
در هر صورت قضاوت با خود شما. و ما رو هم از نتیجه مطلع کنید

با تشکر

TONDAR90
24 November 2008, 02:11 AM
سلام

دزد گیر نصب کرده بودم رفتم بعد باز کردم

سیستم حرفه ای نصب کرده ام

جالب اینجاست تو شب این اتفاق آمپر تا آخر چسبیدن خیلی پیش میاد

در حال حاضر خودرو در تعمیر گاه مرکزی میباشد

KAZEMLU
24 November 2008, 08:42 AM
با سلام

پس در مورد ماشین شما که تمام خطها روشن شده ولی چراغ هشداردهنده روشن نشده، با توجه به گفته های دوستان، احتمال اینکه ایراد از نمایشگر باشه وجود داره.
ولی یه فرضیه دیگه اینه که چراغ هشداردهنده به طور صحیح عمل نکرده باشه.
در هر صورت قضاوت با خود شما. و ما رو هم از نتیجه مطلع کنید

با تشکر
فرمایش شما صحیح است ولی هیچ اعتباری به دفترچه راهنما نیست .چه بسا که اون چراغ اخطار دهنده نیز توسط خودرو سازان ما اضافی تشخیص داده شده و حذف شده باشد!مثل بسته شدن اتوماتیک درها مثل مصرف لحظه ای مثل پخش MP3 .مثل جایگزینی باطری 60 به جای 70 .من فکر می کنم تمام این گونه مشکلات به خاطر ضعف باطری است چون در شب چراغها روشن است و این روزها که هوا نیز بارانیست و گرمکن عقب بعضی وقتها رو شن می شود و فن بخاری نیز شاید روشن شود مصرف برقی ماشین بالا میرود و باطری جوابگو نیست و افت ولتاژ به وجود می آید و باعث عدم کارکرد صحیح قسمت های الکترونیکی خودرو می شود.مثلا مال من چندین بار تا به حال کامپیوتر سفری اش ریست شده وقتی دقت کردم دیدم بعد از زمانهایی بوده که در حالت ماشین خاموش سی دی روشن بوده یا چراغهای خودرو روشن مانده این اتفاق ریست شدن کامپیوتر اتفاق افتاده.تا نظر دوستان صاحب نظر مثل جناب مارلیک و نوید عارف و ... چه باشد.

ac800fr
24 November 2008, 08:53 AM
سلام

دزد گیر نصب کرده بودم رفتم بعد باز کردم

سیستم حرفه ای نصب کرده ام

جالب اینجاست تو شب این اتفاق آمپر تا آخر چسبیدن خیلی پیش میاد

در حال حاضر خودرو در تعمیر گاه مرکزی میباشد

سلام دوست عزيز
شما نوشته بوديد كه دزدگير نصب كرده بوديد.
آيا دزدگير را باز كرديد؟؟
آيا اين مشكل مي تونه از اختلال ايجاد شده توسط سيستم دزدگير در سيستم برق تندر به وجود آمده باشه؟؟؟ مثلا" دزدگير به اشتباه توسط نصاب وصل شده باشه؟؟

mosafer1
24 November 2008, 09:12 AM
.
:

فرمایش شما صحیح است ولی هیچ اعتباری به دفترچه راهنما نیست .چه بسا که اون چراغ اخطار دهنده نیز توسط خودرو سازان ما اضافی تشخیص داده شده و حذف شده باشد!مثل بسته شدن اتوماتیک درها مثل مصرف لحظه ای مثل . . .

پس یه سوال کلی تر برای این که ببینیم "این چراغ هم حذف شده یا نه" میتونه این باشه:

دوستانی که ماشینشون جوش آورده ، "چراغ هشداردهنده" روشن شده یا نه؟ یا فقط "نشانگر دمای مایع خنک کننده" تا آخر چسبیده؟

ac800fr
24 November 2008, 09:27 AM
با سلام
فكر مي كنم چراغ هشدار دهنده دماي آب حذف نشده باشه چون اين چراغ در هنگام استارت زدن براي چند ثانيه روشن مي مونه و بعد از آن خاموش مي شود. و نشان مي ده كه سالم بودن مسير و مدار روشن شدن چراغ هشدار دهنده توسط كامپيوتر كنترل مي شود.
در رابطه با احتمال اختلال در سيستم برق و ايجاد اختلال در سيستم هشدار دهنده دماي آب در اثر نصب غلط سيستم هاي برقي جانبي مثل دزدگير ؟؟؟

ac800fr
24 November 2008, 09:34 AM
فرمایش شما صحیح است ولی هیچ اعتباری به دفترچه راهنما نیست .چه بسا که اون چراغ اخطار دهنده نیز توسط خودرو سازان ما اضافی تشخیص داده شده و حذف شده باشد!مثل بسته شدن اتوماتیک درها مثل مصرف لحظه ای مثل پخش MP3 .مثل جایگزینی باطری 60 به جای 70 .من فکر می کنم تمام این گونه مشکلات به خاطر ضعف باطری است چون در شب چراغها روشن است و این روزها که هوا نیز بارانیست و گرمکن عقب بعضی وقتها رو شن می شود و فن بخاری نیز شاید روشن شود مصرف برقی ماشین بالا میرود و باطری جوابگو نیست و افت ولتاژ به وجود می آید و باعث عدم کارکرد صحیح قسمت های الکترونیکی خودرو می شود.مثلا مال من چندین بار تا به حال کامپیوتر سفری اش ریست شده وقتی دقت کردم دیدم بعد از زمانهایی بوده که در حالت ماشین خاموش سی دی روشن بوده یا چراغهای خودرو روشن مانده این اتفاق ریست شدن کامپیوتر اتفاق افتاده.تا نظر دوستان صاحب نظر مثل جناب مارلیک و نوید عارف و ... چه باشد.

دوستان اين عكس مربوط به باتري لوگان عرضه شده در آلمان كه ساخت داچيا روماني مي باشد. لوگان هاي عرضه شده در اروپا هم بهتره بگيم بعد از سال 2007 از باتري 60 آمپر ساعت - 12 ولت استفاده مي كنند.
اگر به مشخصات فني باتري ها دقت كنيد مي بينيد كه باتري ها دقيقا" شبيه باتري هاي تندرهاي ايراني هستند و فقط مارك كارخانه سازنده فرق مي كنه.
حالا شايد استفاده از باتري با قدرت بالاتر بهتر باشه و منجر به عملكرد بهتري بشه. اما اين نكته را نشان مي دهد كه طراحي اين خودرو و يا حداقل بهتره بگيم تغيييرات اين خودرو بعد از سال 2007 منجر به استفاده از باتري 60 آمپر ساعتي در كليه سايت هاي ساخت و مونتاژ اين خودرو چه در اروپا و چه در ايران شده است. (شايد براي ارزان سازي و شايد هم به دليل مسائل فني)
حالا شايد استفاده از باتري قويتر منجر به عملكرد بهتر بشه - اما باتري طراحي شد براي لوگان توسط رنو همان باتري 60 آمپر ساعتي است.

http://i37.tinypic.com/29c5u6p.jpg

mosafer1
24 November 2008, 10:17 AM
با سلام
فكر مي كنم چراغ هشدار دهنده دماي آب حذف نشده باشه چون اين چراغ در هنگام استارت زدن براي چند ثانيه روشن مي مونه و بعد از آن خاموش مي شود. و نشان مي ده كه سالم بودن مسير و مدار روشن شدن چراغ هشدار دهنده توسط كامپيوتر كنترل مي شود. . . .

صحبت شما کاملا درسته. ولی بحث سر اینه که آیا فقط چراغ نصب شده یا اینکه سیستم به طور صحیح عمل میکنه؟ پس هنوز سوال پابرجاست:

دوستانی که ماشینشون جوش آورده یا نشانگر دمای مایع از سه خط آخر بالاتر رفته ، آیا "چراغ هشداردهنده" روشن شده یا نه؟ یا فقط "نشانگر دمای مایع خنک کننده" تا آخر چسبیده؟

KAZEMLU
24 November 2008, 12:13 PM
دوستان اين عكس مربوط به باتري لوگان عرضه شده در آلمان كه ساخت داچيا روماني مي باشد. لوگان هاي عرضه شده در اروپا هم بهتره بگيم بعد از سال 2007 از باتري 60 آمپر ساعت - 12 ولت استفاده مي كنند.
اگر به مشخصات فني باتري ها دقت كنيد مي بينيد كه باتري ها دقيقا" شبيه باتري هاي تندرهاي ايراني هستند و فقط مارك كارخانه سازنده فرق مي كنه.
حالا شايد استفاده از باتري با قدرت بالاتر بهتر باشه و منجر به عملكرد بهتري بشه. اما اين نكته را نشان مي دهد كه طراحي اين خودرو و يا حداقل بهتره بگيم تغيييرات اين خودرو بعد از سال 2007 منجر به استفاده از باتري 60 آمپر ساعتي در كليه سايت هاي ساخت و مونتاژ اين خودرو چه در اروپا و چه در ايران شده است. (شايد براي ارزان سازي و شايد هم به دليل مسائل فني)
حالا شايد استفاده از باتري قويتر منجر به عملكرد بهتر بشه - اما باتري طراحي شد براي لوگان توسط رنو همان باتري 60 آمپر ساعتي است.

ببینید وقتی شب چراغ روشن است و مصرف کننده ای مثل گرمکن عقب روشن می شود نور چراغها تغییر می کند و صدای موتور نیز (دور موتور)دچار نوسان می شود به معنای این است که باتری تحت فشار است و برای لحظه ای دچار افت ولتاژ می شود و همین یک لحظه برای ریست شدن ادوات الکترونیکی کافیست.

KAZEMLU
24 November 2008, 12:15 PM

ببینید وقتی شب چراغ روشن است و مصرف کننده ای مثل گرمکن عقب روشن می شود نور چراغها تغییر می کند و صدای موتور نیز (دور موتور)دچار نوسان می شود به معنای این است که باتری تحت فشار است و برای لحظه ای دچار افت ولتاژ می شود و همین یک لحظه برای ریست شدن ادوات الکترونیکی کافیست.البته بعضی از دوستان باتری رو با نوع بالاتر عوض کردند ممنون می شم که نظرشون رو در مورد تغییرات بعد از تعویض باتری عنوان کنند.

mehdizadeh04
24 November 2008, 12:51 PM
ببینید وقتی شب چراغ روشن است و مصرف کننده ای مثل گرمکن عقب روشن می شود نور چراغها تغییر می کند و صدای موتور نیز (دور موتور)دچار نوسان می شود به معنای این است که باتری تحت فشار است و برای لحظه ای دچار افت ولتاژ می شود و همین یک لحظه برای ریست شدن ادوات الکترونیکی کافیست.البته بعضی از دوستان باتری رو با نوع بالاتر عوض کردند ممنون می شم که نظرشون رو در مورد تغییرات بعد از تعویض باتری عنوان کنند.

با سلام خدمت شما دوست عزیزم
بهتره بحث های مربوط به این موضوع رو در تاپیک باتری مناسب برای لوگان (http://www.phalls.com/showthread.php?t=46876) دنبال نمایید.
با تشکر

TONDAR90
24 November 2008, 05:32 PM
این هم عکس آمپر آب تندر در که تا اخر چسبیده اپلود کردمhttp://www.easyul.com/1227530295/tondar90.JPG.dlدر حال حاضر خودرو تو بخش برقی تعمیر گاه مرکزی شماره1 میباشد گفتند به قطعه برقی خودرو شما خراب شده منتظر قطعه هستیم که حلا معلوم نیست چند روز طول بکشه ایساکو بفرسته

taba
24 November 2008, 05:36 PM
این هم عکس آمپر آب تندر در که تا اخر چسبیده اپلود کردمhttp://www.easyul.com/1227530295/tondar90.JPG.dlدر حال حاضر خودرو تو بخش برقی تعمیر گاه مرکزی شماره1 میباشد گفتند به قطعه برقی خودرو شما خراب شده منتظر قطعه هستیم که حلا معلوم نیست چند روز طول بکشه ایساکو بفرسته
سلام
لطفا بین کلمه "در" و آدرس فوق یک فاصله ایجاد کنید در غیر اینصورت وقتی دوستان روی آن کلیک کنند پیغام زیر ظاهر میشود:

http://www.easyul.com/images/war.pngError 404 : The Requested Page Was Not Found.
/1227530295/tondar90.JPG.dl%D8%AF%D8%B1 wWw.EasyUl.Com - Free Upload Center (http://www.EasyUl.Com - Free Upload Center)

آدرس صحیح این است:

http://www.easyul.com/1227530295/tondar90.JPG.dl

TONDAR90
24 November 2008, 07:23 PM
این هم عکس آمپر آب تندر در که تا اخر چسبیده اپلود کردمhttp://www.easyul.com/1227530295/tondar90.JPG.dlدر (http://www.easyul.com/1227530295/tondar90.JPG.dl) حال حاضر خودرو تو بخش برقی تعمیر گاه مرکزی شماره1 میباشد گفتند به قطعه برقی خودرو شما خراب شده منتظر قطعه هستیم که حلا معلوم نیست چند روز طول بکشه ایساکو بفرسته
http://www.easyul.com/1227530295/tondar90.JPG.dl

Warrior--
24 November 2008, 08:16 PM
لینک خراب است.

mehdizadeh04
24 November 2008, 08:20 PM
لینک خراب است.

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با کسب اجازه از تندر 90 اینم عکسش:

http://e.imagehost.org/t/0149/tondar90.jpg (http://e.imagehost.org/view/0149/tondar90.jpg)

با تشکر

TONDAR90
25 November 2008, 05:35 PM
با سالم خدمت دوستان عزیز تاریخ پذیرش خودرو 1387.92.تاریخ ترخیص خودرو 1387.9.5 امروز ساعت 3 بعد ظهر خودرو رو تحویل گرفتم ایراد در سیم کشی قسمتی از اتومبیل بود فاکتور کرده بودند 5500 تومان گارانتی مبلغ قابل یرداخت توسط مشتری 0000 ریال میباشد خلاصه ماشین رو گرفتم ماشین خوب کارمیکرد دیگه آمپر بالا نمیرفت اما همین که پنل ظبط روگذشتم بعداز 10 دقیقه دوباره از 4 خط به 7 خط رسید صدای ضبظ رو که تا اخر بردم آمپر کاملا 9 خط پر شد صدای ضبط رو که کم میکنم آمپر 4 خط میشود امپر با صدای ظبط کار میکنه خیلی عجیبهتوضیح سیستم صوتی ( 2عدد ساب 2000(w ( 1 جفت بلنگو 6975 )( 1 جفت بلند گو میدرنج با تیوتر )(2عدد امپلی 6 کانال ) ( 1 عدد خازن 3000 ماکرو )( ضبط پایونر 6950) ( ا جفت اسپیس )توضیح باتری باتری همان باتری فابریک کارخانه سازنده میباشد ( رنو)توضیح دزدگیر دوزد گیر بسته بودم اما به کل دزد گیر رو جمع کردم ( بچه های همسایه هی دست میزدن صداش در میومد)دیگر هیچ مصرف کننده برقی در خودرو نمی باشد درضمن مدل اسفند 86 ای 2 میباشد ماشین 800 تا کار کرده بود خریدم از 1000 تا این سیستم روی ماشین بود هیچ مشگلی نداشتم از 13000 هزار تا به این مشگل برخوردم دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید

Mr.Hossein
25 November 2008, 05:45 PM
سلام
درفاکتور گفته نشده که چه قطعه ای را عوض کرده اند؟

خوشبختانه معلومه که اشکال از موتور و کارکرد اون نیست و اشکال برقی است که قابل رفعه.
راستی آیا با مثلا روشن کردن گرمکن عقب یا کولر یا مه شکنها هم همین اتفاق میفته؟

KAZEMLU
25 November 2008, 06:59 PM
با سالم خدمت دوستان عزیز تاریخ پذیرش خودرو 1387.92.تاریخ ترخیص خودرو 1387.9.5 امروز ساعت 3 بعد ظهر خودرو رو تحویل گرفتم ایراد در سیم کشی قسمتی از اتومبیل بود فاکتور کرده بودند 5500 تومان گارانتی مبلغ قابل یرداخت توسط مشتری 0000 ریال میباشد خلاصه ماشین رو گرفتم ماشین خوب کارمیکرد دیگه آمپر بالا نمیرفت اما همین که پنل ظبط روگذشتم بعداز 10 دقیقه دوباره از 4 خط به 7 خط رسید صدای ضبظ رو که تا اخر بردم آمپر کاملا 9 خط پر شد صدای ضبط رو که کم میکنم آمپر 4 خط میشود امپر با صدای ظبط کار میکنه خیلی عجیبهتوضیح سیستم صوتی ( 2عدد ساب 2000(w ( 1 جفت بلنگو 6975 )( 1 جفت بلند گو میدرنج با تیوتر )(2عدد امپلی 6 کانال ) ( 1 عدد خازن 3000 ماکرو )( ضبط پایونر 6950) ( ا جفت اسپیس )توضیح باتری باتری همان باتری فابریک کارخانه سازنده میباشد ( رنو)توضیح دزدگیر دوزد گیر بسته بودم اما به کل دزد گیر رو جمع کردم ( بچه های همسایه هی دست میزدن صداش در میومد)دیگر هیچ مصرف کننده برقی در خودرو نمی باشد درضمن مدل اسفند 86 ای 2 میباشد ماشین 800 تا کار کرده بود خریدم از 1000 تا این سیستم روی ماشین بود هیچ مشگلی نداشتم از 13000 هزار تا به این مشگل برخوردم دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید
با این توضیحات شما من بطور یقین می گویم که مشکل باتری است ای کاش با باتری دوستی آشنایی کسی عوض می کردید و نتیجه اش رو می گفتید.چون سیستمی که شما روی خودرو دارید در حالتی که ولوم بالا باشد آمپر زیادی از باتری می کشد و افت ولتاژ ایجاد می کند.و این که چراتا حالا اینطور نبوده و تازه شده نیز می شود استهلاک باتری فرض کرد که دیگر توان قبلی را ندارد.

mohammad1983
25 November 2008, 07:21 PM
خوب خدا خيرت بده سيستم هم كه داري اون وقت داري با اون باطري 60 آمپر كار ميكني.
تا نزده جاي ديگه رو داغون كنه يه باطري 74 آمپر پيدا كن بزار روش تست كن.
تا صدا رو ميبري بالا آمپر هم بالا ميره يا طول ميكشه؟

mori_230
26 November 2008, 12:42 AM
با سلام خدمت شما دوست محترم جناب تندر 90
یک راه ساده و بدون هزینه پیشنهاد میکنم لطفا پس از انجام نتیجه را اعلام کنید.
1-خودرو را روشن کنید یه مدت صبر کنید تا خودرو گرم شده و چهار خانه دمای ابتدا پر شود و یک بار فن شروع به کار کند
2-قسمت واسطه فیلتر هوا را جدا کنید
3- دقیقا زیر قسمت واسط فیلتر هوا یه فیش مشکی رنگ وجود داره که این فیش متصل به سنسور حرارتی میباشد که این سنسور متصل به پوسته موتور میباشد
4-پس از اینکه موتور گرم شد و دور ارم فن از کار افتاد این فیش را جدا کنید
5- پس از جدا سازی فیش میبایست فن در دور تند کار کند
6- پس از گذشت 4 الی 5 ثانیه فیش را دوباره متصل کنید
حال نتیجه کار را گزارش کنید موفق باشید

TONDAR90
26 November 2008, 03:47 AM
سلام
درفاکتور گفته نشده که چه قطعه ای را عوض کرده اند؟

خوشبختانه معلومه که اشکال از موتور و کارکرد اون نیست و اشکال برقی است که قابل رفعه.
راستی آیا با مثلا روشن کردن گرمکن عقب یا کولر یا مه شکنها هم همین اتفاق میفته؟

با تشکر از شمادر فاکنور نوشته بود عوض کردن بخشی از سیم های خودرو تندر 90 نه دوست عزیز من امروز امتحان کردم تمام چراغ های ماشین و گرمکن عقب و کولر رو روشن کردم به مدت 20 دقیقه آمپر از چهار خط بالاتر نرفت عادی عادی

TONDAR90
26 November 2008, 04:08 AM
با این توضیحات شما من بطور یقین می گویم که مشکل باتری است ای کاش با باتری دوستی آشنایی کسی عوض می کردید و نتیجه اش رو می گفتید.چون سیستمی که شما روی خودرو دارید در حالتی که ولوم بالا باشد آمپر زیادی از باتری می کشد و افت ولتاژ ایجاد می کند.و این که چراتا حالا اینطور نبوده و تازه شده نیز می شود استهلاک باتری فرض کرد که دیگر توان قبلی را ندارد.

با تشکر از شما دوست عزیزمن هم همین احساس رو دارم که از باتری باشه ولی ماشین با یه نیش استارت روشن میشهدر ضمن من امشب تمام چراغ هارو روشن کردم مه شکن فلاشر چراغ بزورگ نور بالا مه شکن عقب و جلو و داشتم شیشه هارو هم بالا پایین میکردم کولر گرمکن عقب و سیستم صوتی هم روشن بودنددر حالت درجا کار کردن خودرو جالب اینجاست وقتی صدا رو بالا میبرم(ساب بیس میدهد ) هیچ تغیری در نور چراغ های جلو احساس نمیشود خوب خوب و پر قدرت نور میدهدولی آمپر به 9 خط میرسد من قبلا 206 V1 SD داشتم این سیستم هم روی اون ماشینم نصب بود روی 206 SD وقتی صدا رو بالا میبردم (ساب بیس میدهد ) چراغ جلو نورش کم و زیاد میشود سرعت شیشه های بالابر هم کند میشد تو لوگان همه چی خوب خوب فقط آمپرش پیش هرکی میبرم لوگان رو هرکی یه چیزی میگه

خوب خدا خيرت بده سيستم هم كه داري اون وقت داري با اون باطري 60 آمپر كار ميكني.
تا نزده جاي ديگه رو داغون كنه يه باطري 74 آمپر پيدا كن بزار روش تست كن.
تا صدا رو ميبري بالا آمپر هم بالا ميره يا طول ميكشه؟

با تشکر از شما تا صدارو میبرم بالا آمپر هم بالا میرود انگار آمپر وصل شده به ولم ضبط

با سلام خدمت شما دوست محترم جناب تندر 90
یک راه ساده و بدون هزینه پیشنهاد میکنم لطفا پس از انجام نتیجه را اعلام کنید.
1-خودرو را روشن کنید یه مدت صبر کنید تا خودرو گرم شده و چهار خانه دمای ابتدا پر شود و یک بار فن شروع به کار کند
2-قسمت واسطه فیلتر هوا را جدا کنید
3- دقیقا زیر قسمت واسط فیلتر هوا یه فیش مشکی رنگ وجود داره که این فیش متصل به سنسور حرارتی میباشد که این سنسور متصل به پوسته موتور میباشد
4-پس از اینکه موتور گرم شد و دور ارم فن از کار افتاد این فیش را جدا کنید
5- پس از جدا سازی فیش میبایست فن در دور تند کار کند
6- پس از گذشت 4 الی 5 ثانیه فیش را دوباره متصل کنید
حال نتیجه کار را گزارش کنید موفق باشید

با تشکر از شما امتحان میکنم نتیجه رو هم توهمین تایپ مینویسم

mohammad1983
26 November 2008, 08:52 PM
با تشکر از شما تا صدارو میبرم بالا آمپر هم بالا میرود انگار آمپر وصل شده به ولم ضبط
خوب اين عدم نوسان چراغ ها در لوگان نسبت به 206 شايد از دينام و خوب شارژ كردن باشه.
ساده ترين راه براي اينكه از دماي موتور مطمئن بشي اين هست كه وقتي ماشين سرد هست استارت بزن و روشن كن (در حالت عادي 10 دقيقه طول ميكشه تا 4 خونه آب پر شود) لذا تا روشن كردي سريعا ولوم ضبط رو ببر بالا ببين خونه ها پر ميشه؟؟:icon_arro

mehdizadeh04
26 November 2008, 08:58 PM
با تشکر از شما دوست عزیزمن هم همین احساس رو دارم که از باتری باشه ولی ماشین با یه نیش استارت روشن میشهدر ضمن من امشب تمام چراغ هارو روشن کردم مه شکن فلاشر چراغ بزورگ نور بالا مه شکن عقب و جلو و داشتم شیشه هارو هم بالا پایین میکردم کولر گرمکن عقب و سیستم صوتی هم روشن بودنددر حالت درجا کار کردن خودرو جالب اینجاست وقتی صدا رو بالا میبرم(ساب بیس میدهد ) هیچ تغیری در نور چراغ های جلو احساس نمیشود خوب خوب و پر قدرت نور میدهدولی آمپر به 9 خط میرسد من قبلا 206 V1 SD داشتم این سیستم هم روی اون ماشینم نصب بود روی 206 SD وقتی صدا رو بالا میبردم (ساب بیس میدهد ) چراغ جلو نورش کم و زیاد میشود سرعت شیشه های بالابر هم کند میشد تو لوگان همه چی خوب خوب فقط آمپرش پیش هرکی میبرم لوگان رو هرکی یه چیزی میگه

با سلام
من که جای شما باشم و همچین سیستمی روی ماشینم باشه حتما در خرید باتری 80 آمپر شک نمیکنم!!!!
حتی 74 هم کمه!!!
با تشکر

hosseinabd
27 November 2008, 12:25 AM
به نظز من هم آمپر باطری کمه که این موارد پیش اومده.
حتما برای همچین سیستم صوتی آمپر باطری رو ببر بالاتر.

TONDAR90
27 November 2008, 06:33 AM
با تشکر فراوان از شما دوستان این هم عکس تاخچهhttp://www.easyul.com/1227750868/TONDAR90.JPG.dl

دوستان وقتی صدای ضبط رو زیاد میکنم این اتفاق پیش میاید . امروز وقتی داشتم از خونه می رفتم دیگه پنل ضبط رو با خودم نبردم 5 ساعت رانندگی کردم آمپر از 4 خط بالا نرفت .فردا میرم باتری رو عوض میکنم. نتیجه رو تو همین تایپ مینویسم. از همه شما تشکر میکنم که کمکم کردید مرسی .دوستدار همه شما عزیزان tondar90

mehdizadeh04
27 November 2008, 10:20 AM
با تشکر فراوان از شما دوستان این هم عکس تاخچهhttp://www.easyul.com/1227750868/TONDAR90.JPG.dl

دوستان وقتی صدای ضبط رو زیاد میکنم این اتفاق پیش میاید . امروز وقتی داشتم از خونه می رفتم دیگه پنل ضبط رو با خودم نبردم 5 ساعت رانندگی کردم آمپر از 4 خط بالا نرفت .فردا میرم باتری رو عوض میکنم. نتیجه رو تو همین تایپ مینویسم. از همه شما تشکر میکنم که کمکم کردید مرسی .دوستدار همه شما عزیزان tondar90

با سلام
آقا ماشلاه خیلی خرج کردی.
لطف کن از کل سیستمت توی بخش ضبط لوگان (http://www.phalls.com/showthread.php?t=39437) عکسا و اطلاعات بیشتری بذار.
حتما هم از باتری کره ای 80 استفاده کن وگرنه به ماشینت فشار میاد.
با تشکر

yakamoz
27 November 2008, 05:21 PM
درود بر شما
پیشنهاد میکنم سیستمت را به یک راننده لودر یا بولدوزر هدیه کنی تا باهاش حال کنه.این دیگه چه سیستمیه که دهن ماشینتو سرویس کرده؟
من که مسیر 400 کیلومتری مرسین به انتالیا تو ترکیه را که از بس پیچ و خم و سربالایی و سرپایینی داشت که دیگه حالت تهوع بهم دست داده بود را در مدت حدود هشت ساعت طی کردم تو کل مسیر کولر ماشین روشن بود گوش شیطون کر یه خط هم آمپرم بالا نرفت.فرض کن مسیری مثل گردنه حیران اون هم به مدت هشت ساعت با کولر روشن.
بدرود.

Raminium2001
27 November 2008, 08:23 PM
دوستان، لطفا از ادبیات بهتری استفاده کنید. ممنون

light_shadow
1 February 2009, 12:24 PM
سلام دوستان
بیش از 11000 رانندگی کردم فقط یک مورد اونم بعد از یک سربالای تند مجبور شدم ماشینو برای ده دقیقه خاموش کنم(اتفاقی) بلافاصله آمپر بالا رفت و بجز اون مورد تا کنون از چهار خانه بیشتر نشده علارغم اینکه پرژکتور جلو و چراغ جلو و شیشه گرمکن با بخاری در درجه دو و ضبط همگی همین دوهفته پیش روشن بود و آمپر اصلا حرکتی نکرد . فقط زمانی که دنده خلاص می شد حس می کردم یک لحظه نور چراغها کم می شه ولی دوباره خوب می شد ولی آمپر تغییری نداشت.

kaveh25
1 February 2009, 12:57 PM
سلام منم بعضي وقت ها از fm transmiter و شيشه گرمكن و ضبط استفاده مي كنم اينجوري مي شه و علتش ضعيف بودن باطري كه كامژيوتر ماشين قاط مي زنه وگرنه آمپر بالا نمي ره.چون يكي از دوستام كه باطري رو عوض كرده اين مشكلش حل شده. حالا باز نميدونم ولي فكر كنم دليلش اينه.

سا مان
4 May 2009, 05:28 PM
دوستان من مشکل ماشینم رو تو فروم های دیگه گفتم ولی متاسفانه هنوز نتونستم جوابی بگیریم

گفتیم اینجا هم بگیم شاید دوستان بتونند کمک کنند

حالا نمیدونم مشکل برقی هست یا فنی؟؟

این اتولی که تو این 18 ماهی دارم از سری اول ال پی هاست که کلا نسبت به بقیه ماشین هام ازش خیلی راضی هستم
القصه ماشین من یک مشکل عجیبی تو این 3 ماه پیدا کرده که هنوز نتونستم مشکل رو برطرف کنم ماشین در زمان های که گرم هست به محض گرفتن شیشه گرم کن عقب از 4 تا خونه یا 6 خونه میپره تا بالا و هر 8 تا خونه روشن میمونه و فن ماشین بطور مرتب کار میکنه به محض خاموش کردن گرمکن فن های خاموش و خونه ها خالی میشوند
تو این مدت اخیر نسبت به سال اول دمای امپر خیلی بازی میکنه در صورتی که قبلا رو 4 تا همش ثابت بود تجهیز خاصی که پر مصرف باشه رو ماشین نصب نکردم فقط دو جفت زنون دارم که اونم ترانس های جدا دارند که فشاری رو ماشین نمی یاره . البته وقتی هم که همه خونه ها روشن میشوند کاملا معلوم هست که کاذب است و علت باید یک مشکل کوچک الکتریکی باشه .همونطور دوستان اعلان کردند اصلا دقت خوبی ندارند ومشخص نمی کنه ماشین دماش توچه رنجی هست البته اگر دماش واقعا بالا باشه و ابش جوش اورده باشه چراغ ابش روشن میشه که این هم اتفاق نیفتاده که نشان از کاذب بودن خونه ها داره http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/nunu.gif
اول فکر کردم از مشکل از موتور و سر سیلندر باشه چون سری اول ماشین ها بود و یک سری نشتی روغن ناشی از
عدم وجود واشر .... تو سری اول موتور ها وجود داشت که خوشبختانه اتول ما این مشکل را نداشت. اخیرا وقت کردم ماشین بردم نمایندگی شماره 1(مجمع نخاله های بی مصرف http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/mad.gif ) که یک بررسی کنه متاسفانه تا امروز که حدود یک هفته میگذره نتونستند رابطه بالا رفتن تمام خونه اب رو با گرمکن پیدا کنند.
هر دفهه زنگ میزنم با اون عینک بالتازاریش میگه دارم تک تک اتصالات رو چک میکنم سنباده میزنم و می بندم هنوز متوجه نشدم.
دوستان راهکاری برای رفع این مشکل به ذهنشون نمی رسه:

مشکل از ضعف باطری یا دینام یا اتصالی سیمکشی و.....

جدیدا که پیشش بودم میگفت یک کیس مشابه هم اومد می گفت صندلی عقب باز کرده شروع کرده به تست کردن تا جلو همچینین دینام و ای سی یو همه رو داره باز میکنه جدا تست میکنه تا جواب بگیره دزد گیررو هم باز کرده گذاشته کنار
راستی میخواستم اگر بشه یک دسته سیم فابریک برای دزد گیر بگیرم بدم همون جا نصب کنه چون من دزد گیر سال 86 بستم بصورت معمولی بست البته سیم هارو زیاد زخمی نکرد و فقط باز وبسته میکنه و توسیستمه قفل مرکزی ماشین هم هیچ اختلالی وارد نکرده هر کدوم کار خودشو میکنند.

البته این مشکل فقط در زمان گرم بودن ماشین رخ میده تو حالت معمولی مشکلی نداره.

میترسم بدتر ش کنه. امروز بهش گفتم بهش برخورد :icon_confگفت وقت بده پیداش میکنم
من خودم شکم بیشتر رو دینام هست اگر مشکلی باشه.

ولی من این بالا رفتن و بازی در اوردن امپر رو هم تو ماشین های پارس دیدم هم تو این ایران خ

ولی این بازی در اوردن بیشتر بعد از کارکرد بالای ماشین خودشو نشون میده.

rmb_ali
4 May 2009, 06:11 PM
دوستان من مشکل ماشینم رو تو فروم های دیگه گفتم ولی متاسفانه هنوز نتونستم جوابی بگیریم

گفتیم اینجا هم بگیم شاید دوستان بتونند کمک کنند

حالا نمیدونم مشکل برقی هست یا فنی؟؟

این اتولی که تو این 18 ماهی دارم از سری اول ال پی هاست که کلا نسبت به بقیه ماشین هام ازش خیلی راضی هستم
القصه ماشین من یک مشکل عجیبی تو این 3 ماه پیدا کرده که هنوز نتونستم مشکل رو برطرف کنم ماشین در زمان های که گرم هست به محض گرفتن شیشه گرم کن عقب از 4 تا خونه یا 6 خونه میپره تا بالا و هر 8 تا خونه روشن میمونه و فن ماشین بطور مرتب کار میکنه به محض خاموش کردن گرمکن فن های خاموش و خونه ها خالی میشوند
تو این مدت اخیر نسبت به سال اول دمای امپر خیلی بازی میکنه در صورتی که قبلا رو 4 تا همش ثابت بود تجهیز خاصی که پر مصرف باشه رو ماشین نصب نکردم فقط دو جفت زنون دارم که اونم ترانس های جدا دارند که فشاری رو ماشین نمی یاره . البته وقتی هم که همه خونه ها روشن میشوند کاملا معلوم هست که کاذب است و علت باید یک مشکل کوچک الکتریکی باشه .همونطور دوستان اعلان کردند اصلا دقت خوبی ندارند ومشخص نمی کنه ماشین دماش توچه رنجی هست البته اگر دماش واقعا بالا باشه و ابش جوش اورده باشه چراغ ابش روشن میشه که این هم اتفاق نیفتاده که نشان از کاذب بودن خونه ها داره http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/nunu.gif
اول فکر کردم از مشکل از موتور و سر سیلندر باشه چون سری اول ماشین ها بود و یک سری نشتی روغن ناشی از
عدم وجود واشر .... تو سری اول موتور ها وجود داشت که خوشبختانه اتول ما این مشکل را نداشت. اخیرا وقت کردم ماشین بردم نمایندگی شماره 1(مجمع نخاله های بی مصرف http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/mad.gif ) که یک بررسی کنه متاسفانه تا امروز که حدود یک هفته میگذره نتونستند رابطه بالا رفتن تمام خونه اب رو با گرمکن پیدا کنند.
هر دفهه زنگ میزنم با اون عینک بالتازاریش میگه دارم تک تک اتصالات رو چک میکنم سنباده میزنم و می بندم هنوز متوجه نشدم.
دوستان راهکاری برای رفع این مشکل به ذهنشون نمی رسه:

مشکل از ضعف باطری یا دینام یا اتصالی سیمکشی و.....

جدیدا که پیشش بودم میگفت یک کیس مشابه هم اومد می گفت صندلی عقب باز کرده شروع کرده به تست کردن تا جلو همچینین دینام و ای سی یو همه رو داره باز میکنه جدا تست میکنه تا جواب بگیره دزد گیررو هم باز کرده گذاشته کنار
راستی میخواستم اگر بشه یک دسته سیم فابریک برای دزد گیر بگیرم بدم همون جا نصب کنه چون من دزد گیر سال 86 بستم بصورت معمولی بست البته سیم هارو زیاد زخمی نکرد و فقط باز وبسته میکنه و توسیستمه قفل مرکزی ماشین هم هیچ اختلالی وارد نکرده هر کدوم کار خودشو میکنند.

البته این مشکل فقط در زمان گرم بودن ماشین رخ میده تو حالت معمولی مشکلی نداره.

میترسم بدتر ش کنه. امروز بهش گفتم بهش برخورد :icon_confگفت وقت بده پیداش میکنم
من خودم شکم بیشتر رو دینام هست اگر مشکلی باشه.

ولی من این بالا رفتن و بازی در اوردن امپر رو هم تو ماشین های پارس دیدم هم تو این ایران خ

ولی این بازی در اوردن بیشتر بعد از کارکرد بالای ماشین خودشو نشون میده.
یادمه چند ماه پیشم یکی همین جا همین مشکلو داشت بگرد مخصوصا تو تاپیک جامع پیداش کن ببین چی کار کرد؟

sutlimited
4 May 2009, 07:09 PM
یادمه چند ماه پیشم یکی همین جا همین مشکلو داشت بگرد مخصوصا تو تاپیک جامع پیداش کن ببین چی کار کرد؟

درسته، فکر میکنم چندین نفر این مشکل رو داشتند، تا جایی که من یادم میاد باطری ماشین رو عوض کرده بودند و آمپر بالا گذاشته بودن (70 آمپر) و حل شده بود مشکل. من خیلی تعجب کردم چون واقعاً ارتباط منطقی نمیدیدم بینشون. در هر صورت بگردید پیدا میشه.

سا مان
4 May 2009, 07:48 PM
درسته، فکر میکنم چندین نفر این مشکل رو داشتند، تا جایی که من یادم میاد باطری ماشین رو عوض کرده بودند و آمپر بالا گذاشته بودن (70 آمپر) و حل شده بود مشکل. من خیلی تعجب کردم چون واقعاً ارتباط منطقی نمیدیدم بینشون. در هر صورت بگردید پیدا میشه.

اتفاقا قبل از اینکه این تاپیک بنویسم کل تاپیک خوندم مشکلی که مشابه من باشم ندیدم فقط چند مورد بود از سوختن فیوز های در زمان گرفتن گرمکن

متاسفانه گرمکن این ماشین اینجوری که معلوم هست جریان زیادی میکشد

من فکر کنم گرمکن این ماشین با فن ماشین یکجورهای مرتبط باشند چون به محض خاموش کردن گرمکن فن هم از مدار خارج میشه

والا خودم هم گیج شدم از چند نفر خبره هم پرسیدم متاسفانه اظهار بی اطلاعی کردن :icon_conf

sutlimited
4 May 2009, 08:58 PM
اتفاقا قبل از اینکه این تاپیک بنویسم کل تاپیک خوندم مشکلی که مشابه من باشم ندیدم فقط چند مورد بود از سوختن فیوز های در زمان گرفتن گرمکن

من فکر کنم گرمکن این ماشین با فن ماشین یکجورهای مرتبط باشند چون به محض خاموش کردن گرمکن فن هم از مدار خارج میشه

والا خودم هم گیج شدم از چند نفر خبره هم پرسیدم متاسفانه اظهار بی اطلاعی کردن :icon_conf

دوست عزیز به تاپیک "گفتگو در مورد باطری" (http://www.phalls.com/showthread.php?t=46876&page=8) مراجعه کنید، اونجا چندتا از دوستان مشکل شمارو داشتن. ازشون بپرسید چطوری مشکل رو حل کردن.
موفق باشید

pooyan.tt
5 May 2009, 01:23 AM
ماشین من ایران خودرو هست (E2+LP) مدل دی 86.
تجهیزات برقی که به ماشین اضافه کردم، دزدگیر ماجیکار 938. ضبط پایونیر 5050، پاور ویندو و پمپ برقی صندوق عقب
امسال عید دقیقا مشکل شما رو داشتم، یعنی بعضی وقتها در ترافیک همین که گرمکن شیشه عقب رو می زدم آمپر از رو 4 می پرید رو 6.
دیاگ تجهیزات برقی زدم هیچ مشکلی نداشت
خلاصه بردم پیش یه باتری ساز و اتصال بدنه رو سفت کردم از اون روز تا حالا دیگه برام پیش نیومد و آمپر از 4 تا بالاتر نرفته

taba
5 May 2009, 11:32 AM

سلام
ربط منطقی زیاد نشان دادن دما و روشن شدن فن با بالا رفتن مصرف در اثر روشن کردن گرمکن (یا وسایل پر مصرف دیگر) میتواند از این قرار باشد که :
1- با بالا رفتن جریان مصرفی، ولتاژ باتری افت خواهد کرد. این افت ولتاژ بر ECU اثر کرده و منجر به تصمیم گیری اشتباه در آن میشود. به عبارتی در اثر افت ولتاژ و ناهماهنگی ایجاد شده در تغذیه ECU با ولتاژ دریافتی از طرف سنسور دما، ECU تشخیص میدهد که دما بالا رفته و به فن فرمان روشن شدن میدهد. همچنین نمایشگر نیز دمای آب را بالا نشان میدهد.

2. اگر متخصصین!؟؟؟؟؟!!!!!! تعمیرگاههای فرغونسازهای ما واقعا متخصص بودند، کافی بود در شرایط معمولی و هنگام پیش آمدن این مشکل ولتاژ را در دوسر باتری و نیز در قسمتهای مختلف تغذیه و ورودی سنسور دما به ECU را اندازه گیری میکردند و با مقایسه اعداد بدست آمده راه حل مناسبی پیدا میکردند. (یافتن اتصالهای ضعیف [بخصوص اتصالهای بدنه ضعیف]، تقویت سیم کشی یا اصلاح مسیرهای آن اگر افت ولتاژ در قسمت ECU مشاهده میشود و سیستم شارژ و باتری مشکلی ندارد، یا تعویض باتری با نوع پرظرفیت تر و ...)

3. اگر خودتان کمی فنی هستید و ولتمتر دیجیتال و کمی حوصله و انگیزه دارشته باشید بهترین راه این است که خودتان دست به کار شوید و راههای پیشنهادی را عملی کنید. (کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من)

موفق باشید

سا مان
5 May 2009, 07:06 PM
ماشین من ایران خودرو هست (E2+LP) مدل دی 86.
تجهیزات برقی که به ماشین اضافه کردم، دزدگیر ماجیکار 938. ضبط پایونیر 5050، پاور ویندو و پمپ برقی صندوق عقب
امسال عید دقیقا مشکل شما رو داشتم، یعنی بعضی وقتها در ترافیک همین که گرمکن شیشه عقب رو می زدم آمپر از رو 4 می پرید رو 6.
دیاگ تجهیزات برقی زدم هیچ مشکلی نداشت
خلاصه بردم پیش یه باتری ساز و اتصال بدنه رو سفت کردم از اون روز تا حالا دیگه برام پیش نیومد و آمپر از 4 تا بالاتر نرفته

امروز که صحبت میکردم با برقکار اتفاقا خودش رو این موضوعی که شما گفتی یک چیز های گفت (منظورم ضعف اتصالات)

رو چند تا تندر دیگه تست کرد گفت از هر 5 تنر 4 تاش این افزایش خونه های امپر اب را داشتند

حالا این موضوعی که شما گفتی یهش متذکر میشم تا ببینم چی میشه
خودش گفت یک میل زدیم به رنو پارس تا جواب بدند مشکل از کجاست :icon_conf

سا مان
5 May 2009, 07:12 PM
سلام
ربط منطقی زیاد نشان دادن دما و روشن شدن فن با بالا رفتن مصرف در اثر روشن کردن گرمکن (یا وسایل پر مصرف دیگر) میتواند از این قرار باشد که :
1- با بالا رفتن جریان مصرفی، ولتاژ باتری افت خواهد کرد. این افت ولتاژ بر ECU اثر کرده و منجر به تصمیم گیری اشتباه در آن میشود. به عبارتی در اثر افت ولتاژ و ناهماهنگی ایجاد شده در تغذیه ECU با ولتاژ دریافتی از طرف سنسور دما، ECU تشخیص میدهد که دما بالا رفته و به فن فرمان روشن شدن میدهد. همچنین نمایشگر نیز دمای آب را بالا نشان میدهد.

2. اگر متخصصین!؟؟؟؟؟!!!!!! تعمیرگاههای فرغونسازهای ما واقعا متخصص بودند، کافی بود در شرایط معمولی و هنگام پیش آمدن این مشکل ولتاژ را در دوسر باتری و نیز در قسمتهای مختلف تغذیه و ورودی سنسور دما به ECU را اندازه گیری میکردند و با مقایسه اعداد بدست آمده راه حل مناسبی پیدا میکردند. (یافتن اتصالهای ضعیف [بخصوص اتصالهای بدنه ضعیف]، تقویت سیم کشی یا اصلاح مسیرهای آن اگر افت ولتاژ در قسمت ECU مشاهده میشود و سیستم شارژ و باتری مشکلی ندارد، یا تعویض باتری با نوع پرظرفیت تر و ...)

3. اگر خودتان کمی فنی هستید و ولتمتر دیجیتال و کمی حوصله و انگیزه دارشته باشید بهترین راه این است که خودتان دست به کار شوید و راههای پیشنهادی را عملی کنید. (کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من)

موفق باشید

نظر شما رو ضعف باطری یا شل بودن اتصالات هست؟

اتفاقا باطری و ای سی یو رو تعویض کرد یک تست کرد ولی جواب نگرفت

ولی متاسفانه باطری با ظرفیت بالاتر تست نکرد با 60امپر فقط تست گرفت
که بهش گفتم با امپر بالا هم تست بگیر حالا قرار جواب بده
در مورد پیشنهاد شما اتفاقا کارم هم فنی و تخصص اصلی هم برق هست مولتی متر دیجیتال هم دارم

پیشنهاد خوبی دادید ماشین گرفتم یک تست میگیرم حتما جوابشو میزارم.

mori_230
5 May 2009, 07:22 PM
با سلام خدمت تمام سروران گرامي خصوصا اقا سامان عزيز
مشكلي رو كه شما بهش اشاره كرديد بنده هم حدود يك سالو اندي پيش باهاش مواجه شدم كه پيش دو تا از نمايندگي بردم ولي با اون همه تجهيزات مثل خر (بلا نصبت خر ) تو خودشون موندن اخرشم جواب اين بود رنو عادتشه كه دماي ابو بالا نشون ميده خب با اين تفاسير خودم مجبور شدم دست به كار شم با اهم متر ديجيتال و امپرمتر كلمپي با حساسيت بالا تمام مقاديرو اندازه گيري كردم ولي نتايج چون از طرز كار مدارات ECU بي اطلاع بودم زياد به كارم نيومد تا به سرم زد كه يه بار ديگه مدار مربوط به ولت باطري رو چك كنم كه تو اين كار متوجه شدم بست باطري مربوط به قطب منفي (بدنه) مقداري شل كرده و باعث اتصال درست نميشه با سفت كردن اون بست مشكل كامل مرتفع شد .شما هم امتحان كن اميدوارم مشكل مرتفع بشه و اگه بتوني روي قسمتهائي كه دوستان نصاب دزدگير و زنون كار كردن يه چك كامل از لحاظ سيم بدنه بكني خيلي خوبه لازم به ذكره كه ماشين منم ال پي مدل86 هستش و اما تو پست پيش استاد عزيزم اقا تبا اشاره كردند كه فن از ECU فرمان ميگيره ولي تبا جان من سنسور حرارتي مستقل جهت فن تو اين ماشين با مدار يابي ديدم كه با كشيدن فيش مربوطه فن شروع به كار ميكنه و به نظرم اون قسمت كه فرمان جهت روشن شدن فن از ECU مياد مربوط به كولر هستش لطفا اگه اشتباه ميكنم راهنمائي كنيد.

سا مان
5 May 2009, 07:46 PM
با سلام خدمت تمام سروران گرامي خصوصا اقا سامان عزيز
مشكلي رو كه شما بهش اشاره كرديد بنده هم حدود يك سالو اندي پيش باهاش مواجه شدم كه پيش دو تا از نمايندگي بردم ولي با اون همه تجهيزات مثل خر (بلا نصبت خر ) تو خودشون موندن اخرشم جواب اين بود رنو عادتشه كه دماي ابو بالا نشون ميده خب با اين تفاسير خودم مجبور شدم دست به كار شم با اهم متر ديجيتال و امپرمتر كلمپي با حساسيت بالا تمام مقاديرو اندازه گيري كردم ولي نتايج چون از طرز كار مدارات ECU بي اطلاع بودم زياد به كارم نيومد تا به سرم زد كه يه بار ديگه مدار مربوط به ولت باطري رو چك كنم كه تو اين كار متوجه شدم بست باطري مربوط به قطب منفي (بدنه) مقداري شل كرده و باعث اتصال درست نميشه با سفت كردن اون بست مشكل كامل مرتفع شد .شما هم امتحان كن اميدوارم مشكل مرتفع بشه و اگه بتوني روي قسمتهائي كه دوستان نصاب دزدگير و زنون كار كردن يه چك كامل از لحاظ سيم بدنه بكني خيلي خوبه لازم به ذكره كه ماشين منم ال پي مدل86 هستش و اما تو پست پيش استاد عزيزم اقا تبا اشاره كردند كه فن از ECU فرمان ميگيره ولي تبا جان من سنسور حرارتي مستقل جهت فن تو اين ماشين با مدار يابي ديدم كه با كشيدن فيش مربوطه فن شروع به كار ميكنه و به نظرم اون قسمت كه فرمان جهت روشن شدن فن از ECU مياد مربوط به كولر هستش لطفا اگه اشتباه ميكنم راهنمائي كنيد.

ممنون دوست عزیز

این راه حل شما روهم چک میکنم

جالب این مشکل ها رو مدل ها 86 و برج 9 و 10 دیده شده

امیدوارم مشکل برطرف شه تا دوستان که بعدا اگر با این موضوع بر خورد کردند براحتی رفع مشکل کنند

pooyan.tt
5 May 2009, 11:27 PM
امروز مه شکن جلو + عقب + گرمکن + نور بالا رو روشن کردم و متاسفانه و آمپر پرید رو 6 تا !

پیش اون کسی که برده بودم دیاگ بزنه، می گفت از BSI هست

لطفا اگه راه حل رو پیدا کردین حتما ما رو در جریان بگذارید

سا مان
6 May 2009, 10:40 AM
امروز مه شکن جلو + عقب + گرمکن + نور بالا رو روشن کردم و متاسفانه و آمپر پرید رو 6 تا !

اگر راه حل پیدا کردم حتما خبر میدم

فقط توتهران کجا ها ازاد دیاگ تندر دارند ؟ اگر ادرس دارید چند جا را خصوص پیغام بدید ممنون میشم.

taba
6 May 2009, 02:47 PM
متوجه شدم بست باطري مربوط به قطب منفي (بدنه) مقداري شل كرده و باعث اتصال درست نميشه با سفت كردن اون بست مشكل كامل مرتفع شد .شما هم امتحان كن اميدوارم مشكل مرتفع بشه و اگه بتوني روي قسمتهائي كه دوستان نصاب دزدگير و زنون كار كردن يه چك كامل از لحاظ سيم بدنه بكني خيلي خوبه لازم به ذكره كه ماشين منم ال پي مدل86 هستش و اما تو پست پيش استاد عزيزم اقا تبا اشاره كردند كه فن از ECU فرمان ميگيره ولي تبا جان من سنسور حرارتي مستقل جهت فن تو اين ماشين با مدار يابي ديدم كه با كشيدن فيش مربوطه فن شروع به كار ميكنه و به نظرم اون قسمت كه فرمان جهت روشن شدن فن از ECU مياد مربوط به كولر هستش لطفا اگه اشتباه ميكنم راهنمائي كنيد.

با سلام و تشکر از راهنمایی شما و لطف شما و سایر دوستان

1. من مدارهای حسگر و کنترل دماي آب (در مدلهای دارای کولر) را با استفاده از بررسی و ترکيب چند نقشه از نقشه های لوگان تهيه کردم که آن را در اين پست قرار میدهم به اميد اينکه براي دوستان مفيد باشد.

2. همانطور که در نقشه مشخص است کنترل فن و دورهای تند و کند آن توسط ECU و با فرمان دادن به رله دوبل با شماره 784 (دور کند) و رله شماره 336 (دور تند) انجام میشود. خروجیهای فشنگی یا سنسور آب نیز فقط به ECU و نمایشگر آمپر متصل هستند.

3. تاکید میکنم که نقشه هاي استفاده شده متعلق به لوگان بودند و من امروز اين نقشه را تهیه کردم. بنابراين ممکن است از نظر رنگ سيمها یا سيم کشي با تندر تفاوتهایی داشته باشد. (گرچه احتمال آن کم است).

4. رله 336 و مقاومت دور کند (قطعه 321) در لوگانهاي فاقد کولر حذف شده اند. بنابراين پايه شماره 38 در ECU آنها استفاده نمیشود.

5. همانطور که دوستان اشاره کردند و من نیز در پست قبلی نوشتم اتصالات بدنه خیلی مهم هستند و اتصال ناقص مشکلات اتفاقي و عجیبی ایجاد میکند که دنبال کردن و یافتن آن براحتي ممکن نيست.

6. دوستان به این نکته مهم توجه کنند که اندازه گیریها باید در نزدیکترین نقطه به مصرف کننده انجام شود (مثلا وروديهاي زمین و سیگنالهاي دريافتي از فشنگي آب را باید مستقیما از روی کانکتور ECU اندازه گیری کرد).

موفق باشید

**** متاسفانه گویا سرور اینجا با ما سر شوخی دارد و اجازه نمیدهد نقشه را آپلود کنم (حتی وقتی آن را نصف کردم و اندازه هر قسمت آن به 20K هم رسید باز اشکال گرفت!!!. میتوانید برای دریافت به آدرسهاي زير رجوع کنيد:
http://rapidshare.com/files/229751840/CoolingSystemSchema.jpg.html
http://i43.tinypic.com/35b8qkn.jpg
http://i39.tinypic.com/35b8qkm.jpg

سا مان
6 May 2009, 03:05 PM

امروز با توجه به صحبتی که با تعمیر کار داشتم متوجه شدم مشکل خیلی بزرگتر ازاین هاست

امروز تعداد تندر های که تو تعمیرگاه بود وهمین مشکل داشت خیلی بیشتر بود 7 یا 8 تایی میشدند

راه حل های که دوستان اشاره کردند بودند بکار بردم افاقه نکرد

باطری بالاتر تا 80 هم گذاشتیم ولی جواب نداد متاسفانه

نکته که یکی از دوستان اشاره کرده بود در مورد باطری دینام
میخواستم بگم دینام در حالت معمولی وقتی ماشین روشن هست وهیچ باری روش نیست حدود 13.8 الی 14 امپر شارژ میکنه ولی همین که باری پر مصرف میگیری افت داره تا 12 که به نظر من نرمال نیست( این امپر مال زمانی هست که سیستمی هم داشته باشی )ولی در حال بار گیری وقتی ماشنی هیچ چیز اضافه ای نداره باید رو 13 وایسه نه رو 12

من حدسم تا درصد بالایی رو دینام هست احتمال زیاد دینام این ماشین برای مصرف این ماشین کم هست و نیاز به دینام قویتری داره.( خود فن ماشین واقعا پر مصرف هست 480) مال 206 با همین حجم و اندازه حدود 320 باید باشه

با توجه به این که مشکل تو تندر های زیادی دیده شده ونتونستند حل کنند مشغول مکاتبه برای پیدا کردن راه حل اساسی هست شاید بعد از پیدا کردن راه حل فرا خوان بدند برای رفع مشکل (مانند نشتی)

نکته جالب این موضوع رو تندر های بود که کارکرد بالایی دارند این موضوع دیده شده احتمالا دوستانی که هنوز به یکسال نرسیدند به این مشکل بر نخوردند وانشاالله هم برخورد نکنند

به احتمال زیاد دینام بعد مدت کارکرد طولانی دچار ضعف شده و نمی تونه امپر نامی خودش رو تولید کنه.

حالا دوستان دیگه یک بررسی کنند شاید تونستند مشکل به نوعی دیگر حل کنند

حالا راستی دینام اصلی با امپر بالا پیدا میشه واگر هم باشه رو چه پایه هست؟

یا حق

mohammad1983
6 May 2009, 03:56 PM
خوب خیلی ها هستند ماشین رو تازه گرفتند ولی این مشکل رو دارند.
ماشین ما الان 14 ماه کار کرده و هیچ مشکلی نداشته

Navid_Aref
6 May 2009, 04:49 PM
آلترناتور موتور K4MA690 ساخت والئو فرانسه با کد TG11 , و حداکثر شدت جریان خروجی 110 آمپر
VALEO TG11 110A

لیست تمامی آلترناتورهای انواع موتورهای لوگان (پست پنجم -موتور K4M690 مربوط به تندرها می باشد).

http://www.reno.ro/Alternator-Logan-1-6-MPI-t74806.html

در این فایل راهنمای تخصصی رنو که مربوط به سیستم برقی مگان II (البته موتور 1600 سی سی) هست نیز در صفحه 87G-2 مختصات این آلترناتور نوشته شده است.

http://www.picbaran.com/files/3znsel6hvk0xa6v6mjo5_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=3znsel6hvk0xa6v6mjo5.jpg) http://www.picbaran.com/files/kb2c66ol1899udgzc3og_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=kb2c66ol1899udgzc3og.jpg)

اینNT به حجم 3 مگابایت:
http://ray-lee.co.uk/MR364MEGANE8.pdf

دو عکس از برچسب مشخصات آلترناتور خودروی تندر 90:
Valeo- TG11C063
Made in France

http://www.picbaran.com/files/dqujcgwihkzs6wfyyw1q_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=dqujcgwihkzs6wfyyw1q.jpg)
http://www.picbaran.com/files/zpa9140me60mdnoniw0a_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=zpa9140me60mdnoniw0a.jpg)

اینم عکس جعبه آلترناتور تندرهاست که توسط قطعه فروشی در تهران که آقای مهدی زاده عزیز آن را معرفی کردند، عرضه می شود و با نوعی که روی تندرها نصب هست یکی است. مارک والئو ساخت خود فرانسه هست و اصلی: (کد قطعه هم رویش مشخص است).

http://g.imagehost.org/0071/tondar90logan_blogfa_com_29_resize.jpg (http://tondar90logan.blogfa.com/)

با آلترناتور مگان 1600 سی سی یکسان است. نمونه ای از آن برای فروش در سایت Ebay انگلستان:

GENUINE renault megane 1.6 2003 model VALEO ALTERNATOR

http://www.use.com/media/2009/0322/97523/p_001.jpg

http://www.use.com/media/2009/0322/97523/p_002.jpg

http://www.use.com/media/2009/0322/97523/p_003.jpg

http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-renault-megane-1.6-2003-model-VALEO-ALTERNATOR-_W0QQitemZ250414336686QQcmdZViewItemQQimsxZ2009042 7?IMSfp=TL090427135004r8580

این فایل هم که به زبان غیر انگلیسی(فکر کنم برزیلی) هست لیستی از انواع الترناتورها (البته آلترناتور فوق الذکر را ندارد) و موتور استارت های شرکت والئو را بررسی کرده و در انتها نحوه باز کردن نمونه ای از آنها را نشان داده است .(به حجم 9.4 مگابایت)
http://www.valeo.com.br/noticias/Catalogo_Sist_Eletricos_2007.pdf

عملکرد مالی سال 2008 شرکت والئو _بزرگترین قطعه ساز فرانسه(3.2 مگابایت) :
http://www.valeo.com/fileadmin/dotcom/uploads/publications_files/200904/PDF_I_VAL2008_DRF_EN.pdf

تکنولوژی های مرتبط با خودرو جدیدی که شرکت والئو در تولید آنها نقش دارد(1.7 مگابایت):
http://www.valeo.com/fileadmin/dotcom/uploads/publications_files/200611/paris2006.pdf

آقا سامان و آقا پویان گل، سرور و دوست گرامی بنده آقای taba (http://www.phalls.com/member.php?u=58488) زحمت کشیدند و در مورد مشکل شما مطلب کاملی در تاپیک سیستم های برقی لوگان قرار دادند:
http://www.phalls.com/showpost.php?p=705105&postcount=204

اتفاقی به این تبلیغ هم برخوردم:
آلترناتور سیتروئن زانتیا 1.8d 1995 با آرم رنو! و 75 آمپر!!!(تازه زانتیا به داشتن آلترناتور پر قدرت معروفه!)
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130205009060&ih=003&category=10376&ssPageName=WDVW&rd=1

البته نوع نصب شده در زانتیا های فعلی فرق می کنه و به صورت زیر هست و ظاهرا بالای صد آمپره .می توانید با عضویت رایگان به سایت سایپا (http://www.saipayadak.org/isale/LoginPage.php) مراجعه کنید.
http://www.picbaran.com/files/aqi5dsozqnx7ftfhwzox_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=aqi5dsozqnx7ftfhwzox.jpg) http://www.picbaran.com/files/6mb5lgqcn7b6bvgs312m_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=6mb5lgqcn7b6bvgs312m.jpg)
همین آلترناتور به صورت دست چندم در سایت ebay:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170310921031&ih=007&category=10376&ssPageName=WDVW&rd=1
امیدورام بحث را منحرف نکرده باشم. بیشتر جنبه اطلاع رسانی داشت.

در مورد فایل قبلی(9.4 مگابایتی) که نوشته بودم غیر انگلیسی است ، الان دقت کردم به سه زبان از جمله انگلیسی توضیح دارد.:icon_surp
البته سری SG را توضیح داده است (مرتبط با قبل از سال 2005) نه TG که مربوط به بحث ماست. ولی به طور کلی ساختار مشابهی دارند.

عکسی از بخش ابتدایی مرتبط با باز و بسته کردن مجمل آلترناتور به صورت تخصصی همان فایل:

http://www.picbaran.com/files/8goyslbbxubfomypmtur_thumb.jpg (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=8goyslbbxubfomypmtur.jpg)

داود م
6 May 2009, 08:10 PM
با توجه به شرع فصل گرما و مشگل در آمپر آب بعضي از لوگان ها و با توجه به توصيه دوست خوبمون جناب مهديزاده مبني بر عدم پراكندگي اين موضوع در تايپيكهاي مختلف لطفا دوستان مشگلات نظرات و روشهاي رفع اين ايراد را در اينجا مطرح كنند .

pooyan.tt
6 May 2009, 08:27 PM
یعنی به نظر شما مشکل از این قطعه آلترناتور هست و با تعویض آن مشکل ما حل می شه؟

Navid_Aref
6 May 2009, 08:37 PM
یعنی به نظر شما مشکل از این قطعه آلترناتور هست و با تعویض آن مشکل ما حل می شه؟

اتفاقا کاملا برعکس. تمام توضیحات در تایید آلترناتور لوگان بود که هم اصلی(والئو فرانسه) و جدید(2003 به بالا) است و هم پر توان(110 آمپر). قطعه ارزانی نیست بین دویست تا دویست و پنجاه هزار تومان حدود قیمتش (http://www.vehicle-electrics-online.com/alternators/renault/alt3114-ra168-renault-megane-alternator-1600.html?flypage=0) است.
ایراد را در جای دیگر باید پیدا کنید.با عرض معذرت باید بگویم تغییرات در سیستم برق خودرو گرچه بسیار ناچیز (حتی نصب صندوق پران) ، بیشترین دلیل ایجاد این مشکلات است.

mehdizadeh04
6 May 2009, 10:18 PM
باسلام خدمت شما عزیزان
عارضم خدمت عزیزان که امشب که توی همت بودم و تگرگ گرفت یک لحظه توی همه ماشین ها بخار شد و همه دست به کار شدن برای از بین بردن بخارها!
بنده هم که چراغ های مه شکن روشن بودن گرمکن عقب رو زدم و مشاهده کردم که آمپر ماشین بنده هم 2 تا بالا رفت ولی فن روشن نشد و به محض خاموش کردن گرمکن هم بلافاصله خط ها پایین رفت.
هنوز فرصت نکردم که اتصالات بدنه رو چک کنم تا خبر بدم.فردا میرم پیش ماشین ببینم چه مریضی داره تا داروش رو بهش بدم تا خوب بشه.
موفق باشید

mohammad1983
6 May 2009, 11:10 PM
سلام
قطعا این یک ایراد ساده هست
1 ماه پیش ماشین رو روشن کردم و به سمت خانه رفتم ظهر هم بود و کولر گرفتم.اما در وسط های راه در عین ناباوری دیدم هیچ کدام از خانه های آب روشن نیست مثل حالتی که ماشین سرد هست!!! و بنزین هم روی 2 خانه هست در حالی که باک پر بود.
یک بار سوییچ رو باز و بسته کردم درست شد.

Navid_Aref
6 May 2009, 11:38 PM
به طور کلی گیج دما را با نه خانه طراحی کردند نه چهار تا ، درسته و طبیعی هست که برخی موارد این حالت پیش بیاد.. نگرانی از انجا ناشی می شه که این حالت بسیار مقطعی و سریع پیش می آد و سریع هم با خاموش کردن یک مصرف کننده قوی برطرف می شه.

اگر ساختار سیستم نشانگر دمای موتور و میزان بنزین درون باک را در نطر بگیریم شبیه نشانگر های صوت سنج( VU-Meter) پخش ها و همچنین سیستم نشانگر دمای فریزهای جدید هست و سریع العمل. شاید اقتضای این ساختاره که به سرعت به کوچکترین تحریکی واکنش بده و از انواع عقربه ای بسیار سریع العمل تر باشه و ما بی دلیل نگرانیم. در هر دو نوع سیستم عامل محرک LED ها ولتاژ مختصری است که به آنها اعمال می شود.

لابد تا حالا توي ضبط صوت ها ديديد كه يه سري LED دارند همراه آهنگ مي رقصند. مدار زير كه ساخته شده اش بسيار زيبا و مهيج مي باشد، از اين نمونه مدار مي باشد. مي تونيد اوون رو توي آمپلي فايرتون كار بذاريد. حتما بسازيدش.

http://econline.persiangig.com/%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%8A%20%D9%81%D9%86%D9%8A.gif

http://econline.persiangig.com/%D9%BE%D8%B4%D8%AA%20%D9%81%D9%8A%D8%A8%D8%B1.gif http://www.sobhdam.com/dl/images/پشت%20فيبر%20همراه%20باقطعات.gif

لیست قطعات و توضیحات بیشتر در لینک زیر:
http://www.kurdistan-1371.blogfa.com/

مطالب مرتبط:

http://hackadaycom.files.wordpress.com/2008/07/had-vu-meter-lm3915.jpg

http://www.instructables.com/files/deriv/FG6/CG4T/FI36FRWJ/FG6CG4TFI36FRWJ.MEDIUM.jpg

http://www.instructables.com/id/LM3915LM3916-VU-Meter/
http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Audio/vumeter.htm
http://mostafa-electronic.blogfa.com/post-4.aspx

یک سری ویدئو در این باره:
http://www.truveo.com/LM3915-LED-VU-METER/id/252201624621664782

سا مان
7 May 2009, 03:02 PM
امروز رفته بودم نمایندگی تا با ناامیدی ماشین رو بعد از 4 ساعت الافی تحویل بگیریم دیدم صدا سیما صبح اومده برای گزارش من رفتم رئیس تعمیرگاه شماره 1 رو پیدا کردم خرکش کردم بردم یکجا نشوندم مشکل ماشین رو گفتم با توجه به اینکه مثل خیلی از مدیر های دیگه فرق پرتقال و کامیون نیمدونند زنگ زد مدیر تعمیرات اومد موضوع بهش گفت اون بنده خدا تا فهمید من صاحب همون تندری هستم که دارای این مشکل ناشناخته هست خیلی تحویل گرفت (از سر ناچاری) یکم توضیحات داد دیدم داره چرت پرت میگه بهش یک چیز هایی توضیح دادم اخرش توضیح داد بابا بلد نیستیم زنگ زدیم یک کارشناس اجنبی بیاد بررسی کنه تا مشکل روحل کنه بعدش فرا خوابدهند بدند برای رفع عیب
مدیر ش هم شخصا برای سیاه کاری شماره منو گرفت داد مثلا خبر بده
اره ارواح عم.....

مدیر عاملشون هم دوربین دیده بود جو گیر شده بود میرفت همجا سرک میکشید مشکل مشتری رو حل کنه خودش برای یک کارگر توبیخ مینوشت برای یکی دیگه تشویق
خلاصه امان از جو گیری

القصه گفتم ماشین رو جمع کنید بیارید سریع رفتند ماشین رو اماده کردند یک دیاگ هم زدند ماشین یکم بد کار می کرد تنظیم کردند اوردند
چشمتون روز بد نبینه یک فاکتور 66000 تومانی اماده کرده بودند یکم اعتراض کردم گارانتی چی پس

اول قبول نمی کردند ولی اخرش نزدیک 57000 رو گارانتی داد یک مقدار ی رو برای تنظیم موتور خودم دادم
ماشین رو بعد از 10 روز الافی گرفتم.
لیست کاری که طرف انجام داد رو مینویسم تا دوستان بدوند چه کار های صورت گرفته :

تعمیر یک عد دسته سیم
هواگیری سیستم خنک کننده
خواندن حافظه ای سی یو
عیب یابی با دستگاه دیاگ
باز و بسته منیفولد هوا
باز وبست سنسور دمای هوای خودرو
تعویض دسته سیم موتور
تعویض دسته سیم اصلی اتاق به موتور
باز و بست دسته سیم داشبورد
تنظیم موتور
بررسی اتصالات بدنه سیم کشی التر ناتیو باطری....
بازدید صفحه امپر...
.
.
خلاصه یک سری کارهای دیگه کرده بودند که دیگه ننوشتند بقول خودشون جایی دیگه نبوده که اونا بررسی نکرده باشند.
خودشون مدعی بودند که مشکل پابرجاست

ولی من بعد از تحویل ماشین ، ماشین بردم همونجا کارواش ویک حالی بهش دادم اومدم بیرون برای اینکه ببینم مشکل هنوز پا برجاست یا نه کولر رو گرفتم هر چی تونستم وسایل پر مصرف اوردم تو مدار ماشین انداختم تو ترافیک اتوبان فضل...
ولی با تعجبب دیدم امپر از 4 تا بالاتر نرفته هر چی به ماشین فشار اوردم دیدم نه تغییر نمی کنه عصبانی شدم انداختم تو ترافیک رسالت و نمایشگاه
همش با ترمز و کلاچ بازی میکردم با کولر روشن ضبط گر مکن..... ولی گوش شیطون کرد امپر اصلا تکون نخورد حتی برای دلخوشی من یک دونه هم بالا نرفت
تو پارکینگ خونه هم تست کردم بازم بالا نرفت همیشه موقع پارک تو پارکینگ رو 6 تا بود با فن روشن ودور تند
حالا نمی دونم مشکل واقعابر طرف شده هست یا مقطعی هست
ولی نکته جالب توجه بعد از کار کردن این اساتید ماشین خیلی بی سرو صدا تر کار میکنه خیلی از صدا های داشبورد هم افتاده مخصوصا صدا های اطراف ضبط فاب زیر فر مون صفحه کیلومتر ..
منو یاد روز های اول انداخت
نفس موتور هم باز تر شده
نمی دونم شاید اصلا مشکل الکتریکی نباشه ویک جا دیگه از کار میلنگه

فعلا که مشکل من بر طرف شده به ظاهر
ایران خودرو هم موضوعی رو کمی جدی تر گرفته تا بتونه مشکل رو حل کنه دوباره مثل قضیه نشتی روغن زیاد سرو صدا نکنه

دوستان باز اگر راه حلی و نظری .. دارند حتما تو همین تاپیک بزارند تا علت این عیب معلوم بشه

یا حق

houman90
7 May 2009, 04:55 PM
با سلام
اولاً تبریک بنده رو بعد از چندین روز علافی بپذیرید. بعدش هم خب دیگه جائی نموند که چک کنن و باید مشکل حل میشد:icon_arro ضمناً خوش بحالت که با باز و بسته کردن داشبورد و متعلقات صداهای اضافی هم برطرف شدن. اینم یه راه خوب برای از بین بردن اینجور سر و صداها:icon_surp

اینجانب
7 May 2009, 06:29 PM
تعمیر یک عد دسته سیم
هواگیری سیستم خنک کننده
خواندن حافظه ای سی یو
عیب یابی با دستگاه دیاگ
باز و بسته منیفولد هوا
باز وبست سنسور دمای هوای خودرو
تعویض دسته سیم موتور
تعویض دسته سیم اصلی اتاق به موتور
باز و بست دسته سیم داشبورد
تنظیم موتور
بررسی اتصالات بدنه سیم کشی التر ناتیو باطری....
بازدید صفحه امپر...

ممکنه مشکل از دسته سیمها یا اتصالاتشون باشه؟ مثلا به علتی بعد از مدتی جریان مناسب را نتوانند عبور دهند؟

سا مان
8 May 2009, 11:09 AM
من میخواستم یک تشکر ویژه بکنم از دوستان که خیلی دقیق فنی با این موضوع برخورد کردند
راهنمایی خیلی خوب و مستدلی کردن که به رفع مشکل من خیلی کمک کرد

امیدوارم دوستان در مقابل خیلی از مشکلات دیگه همینطور بر خورد کنند تا مشکل بطور علمی واصولی رفع بشه .

برای رفع عیب این موضوع خودم از ایران خودرو پیگیر هستم اگر خبری شد حتما خبر میدم دوستان رو.

یا حق

tibo
9 May 2009, 11:08 AM
با سلام به همه دوستان گرامي،

آقا سامان، من هم قبلاً اين مشكل را داشته ام، و چون وقتي كه آن را با دوستان در ميان مي گذاشتم، به تازگي تاپيك جامع مشكلات تندر توسط مديران، قفل شده ، و خواسته شده بود كه هر تاپيك براي بحث درباره يك "مشكل خاص" باز شود، و اين مشكل من هم به محض روشن كردن "گرمكن شيشه عقب" به وجود مي آمد، عنوان تاپيك را http://www.phalls.com/images_phalls/misc/subscribed.gif مشكل خاص : گرمكن شيشه عقب (http://www.phalls.com/showthread.php?t=47258) گذاشتم (صفحه 5 كلوپ لوگان).

در اين خصوص بحث ها و احتمالات متعددي مطرح شد كه پيشنهاد تعويض باتري با باتري قوي تر هم يكي از آنها بود كه مي توانيد با مراجعه به آن، آنها را مشاهده نماييد. سرانجام، من ماشين را براي رفع عيب به نمايندگي سايپا واقع در ضلع شمال شرقي ميدان آزادي بردم. اين را هم اضافه كنم كه تا آن موقع من هيچ مصرف كننده برقي جديدي بر روي ماشين نصب نكرده بودم و حتي صندوق پران هم نگذاشته بودم ولي با روشن كردن شيشه گرمكن عقب، تمام 9 خانه آمپر روشن مي‌شد و به محض خاموش كردن آن، وضعيت به حالت عادي بر مي‌گشت و ترس از صدمه به خودرو عملا مانع استفاده از شيشه گرمكن شده بود.
خلاصه اينكه، با صرف وقت يكساعته، مشكل برطرف شد و چون دوره گارانتي سپري نشده بود، من هيچ مبلغي نپرداختم.
تاپيك فعلي كه شما باز كرديد، باعث شد كه بنده شخصا مثل هميشه از نظرات ارزشمند آقايان نويد عارف، طباء ، مهديزاده و ساير دوستان بهره ببرم و از شما بابت اين كار تشكر مي كنم و تنها دو نكته را اضافه مي نمايم:
اول اينكه، تعميركاران نمايندگي نتوانستند دليل روشني براي اين اشكال بيان كنند ولي منظور و خلاصه كلامشان اين بود كه مشكل مربوط به سيمكشي خودرو بوده و افزايش آمپر آب تا 9 خانه پس از روشن كردن گرمكن شيشه عقب، بيشتر صوري است تا واقعي (يعني واقعاً ناشي از بالا رفتن دما نيست).
دوم اينكه، با بردن ماشين به نمايندگي، مشكل كاملا برطرف شد و من با روشن كردن تمام مصرف كننده هاي برقي به علاوه شيشه گرمكن ديگر شاهد بالا رفتن خانه هاي آمپر آب نبودم. مي گويم "نبودم" ، چون تنها تا يكسال چنين مشكلي نداشتم، اما الآن حدود دو ماه است كه اين مشكل مجددا برگشته ، و حكايت همچنان باقي است!

موفق باشيد.

سا مان
9 May 2009, 08:36 PM
با سلام به همه دوستان گرامي،

آقا سامان، من هم قبلاً اين مشكل را داشته ام، و چون وقتي كه آن را با دوستان در ميان مي گذاشتم، به تازگي تاپيك جامع مشكلات تندر توسط مديران، قفل شده ، و خواسته شده بود كه هر تاپيك براي بحث درباره يك "مشكل خاص" باز شود، و اين مشكل من هم به محض روشن كردن "گرمكن شيشه عقب" به وجود مي آمد، عنوان تاپيك را http://www.phalls.com/images_phalls/misc/subscribed.gif مشكل خاص : گرمكن شيشه عقب (http://www.phalls.com/showthread.php?t=47258) گذاشتم (صفحه 5 كلوپ لوگان).

در اين خصوص بحث ها و احتمالات متعددي مطرح شد كه پيشنهاد تعويض باتري با باتري قوي تر هم يكي از آنها بود كه مي توانيد با مراجعه به آن، آنها را مشاهده نماييد. سرانجام، من ماشين را براي رفع عيب به نمايندگي سايپا واقع در ضلع شمال شرقي ميدان آزادي بردم. اين را هم اضافه كنم كه تا آن موقع من هيچ مصرف كننده برقي جديدي بر روي ماشين نصب نكرده بودم و حتي صندوق پران هم نگذاشته بودم ولي با روشن كردن شيشه گرمكن عقب، تمام 9 خانه آمپر روشن مي‌شد و به محض خاموش كردن آن، وضعيت به حالت عادي بر مي‌گشت و ترس از صدمه به خودرو عملا مانع استفاده از شيشه گرمكن شده بود.
خلاصه اينكه، با صرف وقت يكساعته، مشكل برطرف شد و چون دوره گارانتي سپري نشده بود، من هيچ مبلغي نپرداختم.
تاپيك فعلي كه شما باز كرديد، باعث شد كه بنده شخصا مثل هميشه از نظرات ارزشمند آقايان نويد عارف، طباء ، مهديزاده و ساير دوستان بهره ببرم و از شما بابت اين كار تشكر مي كنم و تنها دو نكته را اضافه مي نمايم:
اول اينكه، تعميركاران نمايندگي نتوانستند دليل روشني براي اين اشكال بيان كنند ولي منظور و خلاصه كلامشان اين بود كه مشكل مربوط به سيمكشي خودرو بوده و افزايش آمپر آب تا 9 خانه پس از روشن كردن گرمكن شيشه عقب، بيشتر صوري است تا واقعي (يعني واقعاً ناشي از بالا رفتن دما نيست).
دوم اينكه، با بردن ماشين به نمايندگي، مشكل كاملا برطرف شد و من با روشن كردن تمام مصرف كننده هاي برقي به علاوه شيشه گرمكن ديگر شاهد بالا رفتن خانه هاي آمپر آب نبودم. مي گويم "نبودم" ، چون تنها تا يكسال چنين مشكلي نداشتم، اما الآن حدود دو ماه است كه اين مشكل مجددا برگشته ، و حكايت همچنان باقي است!

موفق باشيد.

دوست عزیز تاپیک ارجاعی شما را خوندم بسیار مفید بود
نکته که جالب این بود که کار های تو نمایندگی سایپا برای شما انجام دادند تقریبا مشابه کار های بود برای من در ایران خودرو انجام داده بودند و جالبتر اینکه اونها هم مثل تعمیر کارهای سایپا علت رو نمی دونستند ولی مشکل ماشین من هم برطرف شد
باز خوبه ماشین شما را یکساعته دادند ولی ماشین من 11روز خوابیده بودمثل یک موش کپل روش ازمایش میکردند و جاهایی نمونده بود که تست نکرده باشند.

با توضیحات شما ودوستان من رو یک چیز دارم مطمئن میشم که دیگه مشکل از باطری و دینام نیست اگر مشکل از این دو مورد بود باید بلافاصله بعد از تعمیرات دوباره خودشو نشون میداد ولی نداد

چون تعمیر کارها روی قسمت دسته سیم و سیم کشی بیشتر کار کردند من نظرم بیشتر رو اتصالات بدنه وسیم کشی هست دارم تقریبا روی این موضوع مطمئن میشم چون من تعمیر کار خودم مجبور کردم با دینام وباطری غیر از مال خودم تست بگیره که متاسفانه مشکل هنوز پا بر جا بود

چون در زمان تعمیر اکثر اتصالات بدنه وسیم کشی باز و بسته شد یک سری جا های سمباده کاری شد بعد از تحویل ماشین ، مشکل هم رفع شده بود.
ولی نکته ای که باز بیشتر من رو اتصالات به فکر وا میداره اینه که مشکل شما بعد از یک سال دوباره سرو کله اش پیدا شده که میتونه نشان دهنده ضعف یا مشکل در اتصالات ماشین باشه که دراثر مرور زمان پیش اومده باشه.

من شخصا پیگیر هستم چون دیگر مطمئن شدم اکثر تندر سوار ها دیر یا زود به این مشکل بر میخورند وباید یک فکر اساسی برای رفع عیبش کرد.

اما یک سوال از شما دوست عزیر داشتم ایا شما تو این یک سال موتور شویی هم کردید؟

TONDAR90
10 May 2009, 01:40 AM
سلام دوستان اولین نفری بودم که به این مشکل بر خوردم خود من بودم حتی یه تایپ هم باز کردم

ولی............................................... .....................

ماشین من از 10 هزار کیلومتر این جوری شد الان هم 27 هزار تا کارکرده

بردم نمابندگی 5 روز ماشینو خوابوندن الکی الکی از ما 6 هزار تومان هم گرفتند الکی

باطری عوض کردن 84 آمپر انداختم 2 ساعت خوب شده بود دیگه بالا نمی رفت اما بعدن رفت رو 7 تا گاهی هم که تا اخرش میرفت

خلاصه یه اتصال بدنه هم اضافه کردم بازم درست نشد

درضمن از وقتی که ماشینو خریدم مو تور شویی هم نکردم از این بابت خیالت راحت باشه

مه شکنای جلو هم زنون هست چراغ بزرگ ها هم زنون است

درضمن 2عدد ساب 100 وات 4 عدد 6975 یک جوفت اسپیس 2 عدد آمپلی 6 کانال + خازن 3000

دزدگیر هم بستم ( نمیدونی چقدر تا حالا اجرت نصب سیستم دادم حتی یک هفته سیستمو باز کردم گفتم شاید

از سیستم باشه ولی لعنتی درست نشد که نشد دکمه گرمکن که جای خود دارد شیشه بالابر هارو میزدم زود

امپر 7 تا میشد

کولر میگرفتم تا 9 تا پر میشه

من صدای ضبط زیاد میکننم آمپر میره بالا

یه چیز برام جالب بود( چهارم عید 88 )شب ساعت 12 بود که از تهران میخواستم برم بازرگان

رفتیم تو جاده 4تا چرافهای ماشینو روشن کردم صدای ضبط هم خیلی زیاد کرده بودم

سرعت هم 120 گاهی هم 150 میرفتم ولی آمپر بالا نمیرفت من 8 ساعت رانندگی کردم ولی خبری از آمپر بالا

رفتن نبود رو 4 تا خط بود اما رسیدم بازریگان 5 دقیقه بعد روز از نو روزی از نو .....................

خلاطه این که وقتی با سرعت بالای 100 کیلومتر رانندگی میکننم خبری از آمپر بالا رفتن نیست

دیگه برام عادی شده امپر 7 تا چشمام عادت کرده

شب روز فکر کردم آخر زدم تو بی خیالی

اگه راهی پیدا کردی از ما دریغ نکن

jn1384
10 May 2009, 09:20 AM
سلام ، با توجه به اينكه اين مشكل آمپر خيلي روي اعصاب دارندگان اين خودرو از جمله خودم رفته و الان هم ماشينم توي كلينيك رنو در آزادي هست و چند بارهم تست جاده كرديم ولي هنوز جواب نداده و هنوز منتظرم.
و اما دو نكته عرض كنم:
1- نميدونم دوستان تو حالت خاموش بودن ماشين هم تست كردند يا نه ولي من تست كردم يعني ماشين رو خاموش كردم و با سوييچ باز و وقتي فقط لامپ هاي جلو آمير روشن شد (تاكيد ميكنم استارت نزدم و موتور خاموش بود) در اين حالت به محض استفاده از مصرف كننده ها مانند چراغ جلو ، شيشه بالابر ها و ... فورا نشانگر آمپر 2 خانه بالا پريد و به محض خاموش كردن مصرف كننده ها آمپر برگشت سر جاش. نميدونم اين تست كمك ميكنه يا نه ولي آنچه كه مسلم است بحث دينام و گرم كردن موتور منتفي است و در نتيجه ميمونه بحث باتري و سيم كشيها و اتصالات مربوط به آن. ممنون ميشم دوستان نظر بدن.
2- من اين حالت بالا رفتن آمپر بدون اينكه موتور گرم شده باشه رو در پرايد هم داشتم كه كه اون موقع نزديك به سه ماهي سركار بودم ( باتري و دينام رو عوض كردم ، رادياتور رو باز كردم و شستشو دادم و چندين بار تنظيم موتور و خيلي كارهاي ديگه ولي درست نشد) تا اينكه يه روز با يكي از دوستان با يه كابل قوي يه اتصال بدنه ايجاد كرديم و در عين ناباوري ديديم مشكل حل شد و بعد از كمي جستجو محل ايراد كه يه كابل 25 سانتي اتصال بدنه به موتور ماشين بود رو پيدا و عوض كرديم و مشكل به طور كامل حل شد. آيا تندر هم همچين مشكلي داره ؟

tibo
10 May 2009, 09:28 AM
اما یک سوال از شما دوست عزیر داشتم ایا شما تو این یک سال موتور شویی هم کردید؟

با سلام مجدد،

خير، موتور شويي نكردم و با تميز كردن سطوح اين قسمت بوسيله پارچه اي مرطوب (كه شكر خدا فقط خاك دارد نه روغن) سعي در به تعويق انداختن نياز به موتور شويي دارم.

سا مان
10 May 2009, 10:04 AM
سلام دوستان اولین نفری بودم که به این مشکل بر خوردم خود من بودم حتی یه تایپ هم باز کردم

ولی............................................... .....................

ماشین من از 10 هزار کیلومتر این جوری شد الان هم 27 هزار تا کارکرده

بردم نمابندگی 5 روز ماشینو خوابوندن الکی الکی از ما 6 هزار تومان هم گرفتند الکی

باطری عوض کردن 84 آمپر انداختم 2 ساعت خوب شده بود دیگه بالا نمی رفت اما بعدن رفت رو 7 تا گاهی هم که تا اخرش میرفت

خلاصه یه اتصال بدنه هم اضافه کردم بازم درست نشد

درضمن از وقتی که ماشینو خریدم مو تور شویی هم نکردم از این بابت خیالت راحت باشه

مه شکنای جلو هم زنون هست چراغ بزرگ ها هم زنون است

درضمن 2عدد ساب 100 وات 4 عدد 6975 یک جوفت اسپیس 2 عدد آمپلی 6 کانال + خازن 3000

دزدگیر هم بستم ( نمیدونی چقدر تا حالا اجرت نصب سیستم دادم حتی یک هفته سیستمو باز کردم گفتم شاید

از سیستم باشه ولی لعنتی درست نشد که نشد دکمه گرمکن که جای خود دارد شیشه بالابر هارو میزدم زود

امپر 7 تا میشد

کولر میگرفتم تا 9 تا پر میشه

من صدای ضبط زیاد میکننم آمپر میره بالا

یه چیز برام جالب بود( چهارم عید 88 )شب ساعت 12 بود که از تهران میخواستم برم بازرگان

رفتیم تو جاده 4تا چرافهای ماشینو روشن کردم صدای ضبط هم خیلی زیاد کرده بودم

سرعت هم 120 گاهی هم 150 میرفتم ولی آمپر بالا نمیرفت من 8 ساعت رانندگی کردم ولی خبری از آمپر بالا

رفتن نبود رو 4 تا خط بود اما رسیدم بازریگان 5 دقیقه بعد روز از نو روزی از نو .....................

خلاطه این که وقتی با سرعت بالای 100 کیلومتر رانندگی میکننم خبری از آمپر بالا رفتن نیست

دیگه برام عادی شده امپر 7 تا چشمام عادت کرده

شب روز فکر کردم آخر زدم تو بی خیالی

اگه راهی پیدا کردی از ما دریغ نکن

دوست عزیز

راهنمایی خوبی کردی ودر مورد بالا رفتن امپر این نکته بیشتر در زمانهایی هست که در ترافیک باشی و زیاد با کلاچ و ترمز باشه

بالا نرفتن امپر شما تو کفی طبیعی هست چون در سرعت بالا بعلت سرعت یکنواخت شما هم مصرف سوختی وبرقی شما کمتر میشه
چون شما هم باطری عوض کردی ومشکل حل نشد بحث با طری رو هم میشه کنار گذاشت دینام رو هم خودم تست کردم که بازم جواب نداد

توصیه میکنم دسته سیم موتور و سیم کشی رو یک بررسی کنید ضرر نمی کنی.

یکی از دوستان تو تاپیک بالا در مورد پراید یک توضیحی دادند که من هم نظرم روی بدنه هست یک جایی ممکن هست اتصالی بوجود امده یا اتصال بدنه به خوبی برقرار نشده.

حالا باید دوستان همه بسیج شوند تست بگیرند ببیند کجا مورد داره تا زودتر به نتیجه برسیم

سا مان
10 May 2009, 10:09 AM
با سلام مجدد،

خير، موتور شويي نكردم و با تميز كردن سطوح اين قسمت بوسيله پارچه اي مرطوب (كه شكر خدا فقط خاك دارد نه روغن) سعي در به تعويق انداختن نياز به موتور شويي دارم.

گفتم این مورد رو هم بپرسم شاید از موتور شویی بوده که بر اثر زمان اتصالات شما به مرور دچار خوردگی و ضعف در اتصال شده باشند..

HosseinMo
10 May 2009, 11:30 AM
سلام به همه دوستان عزيز،
من تيپ E1-CP (ايران خودرو) دارم كه حدود 7500 تا كار كرده، از ترسم اصلاً نمايندگي هم نرفتم تا حالا. ماشين من هيچ مشكلي نداشت اما چند روزه كه متوجه شدم آمپر آب درست وقتي كه از ماشين استفاده كردم و دارم پارك ميكنم يهو ميپره بالا و به سرعت برميگرده سرجاش. تا قبل از اين هميشه روي 4 خانه بود و تكون هم نميخورد حتي در فشار يا با كولر و در ترافيك. جالبه كه اي مشكل رو من فقط موقع پارك ديدم و در حين رانندگي با اينكه مرتب چكش ميكنم هميشه همون 4 خونه هست. بر اساس توصيه دوستان اتصال باتري رو كنترل كردم اون محكم و تميز سرجاش هست. تنها كاري كه تو ان مدت انجام دادم يه تعويض روغن و فيلترها بوده. نه ضبط قوي دارم، نه بلندگو بستم و نه حتي دزدگير. فقط ظبطش رو عوض كردم كه اونم با فيش تبديل استاندارد بوده و سيم ها را دستكاري نكردم.
اگر دوستان تجربه يا توصيه اي دارن ممنون ميشم.
بد نيست اضافه كنم كه ماشين موتور شويي هم نشده و فقط بيچاره در عمرش يكبار رفته كارواش كه اونم فقط توش جارو شده.

TONDAR90
10 May 2009, 11:54 AM
دوستان یه تست کردم این سیم بلندگو رو به بدنه ماشین وصل کردم امپر رفت بالا 7 تا شد بعد 9 تا شد

بعد که جدا کردم عادی شد

نمیدونم از چی

siavash-l90
10 May 2009, 12:39 PM
سلام به همه دوستان عزيز،
من تيپ E1-CP (ايران خودرو) دارم كه حدود 7500 تا كار كرده، از ترسم اصلاً نمايندگي هم نرفتم تا حالا. ماشين من هيچ مشكلي نداشت اما چند روزه كه متوجه شدم آمپر آب درست وقتي كه از ماشين استفاده كردم و دارم پارك ميكنم يهو ميپره بالا و به سرعت برميگرده سرجاش. تا قبل از اين هميشه روي 4 خانه بود و تكون هم نميخورد حتي در فشار يا با كولر و در ترافيك. جالبه كه اي مشكل رو من فقط موقع پارك ديدم و در حين رانندگي با اينكه مرتب چكش ميكنم هميشه همون 4 خونه هست. بر اساس توصيه دوستان اتصال باتري رو كنترل كردم اون محكم و تميز سرجاش هست. تنها كاري كه تو ان مدت انجام دادم يه تعويض روغن و فيلترها بوده. نه ضبط قوي دارم، نه بلندگو بستم و نه حتي دزدگير. فقط ظبطش رو عوض كردم كه اونم با فيش تبديل استاندارد بوده و سيم ها را دستكاري نكردم.
اگر دوستان تجربه يا توصيه اي دارن ممنون ميشم.
بد نيست اضافه كنم كه ماشين موتور شويي هم نشده و فقط بيچاره در عمرش يكبار رفته كارواش كه اونم فقط توش جارو شده.
موردی نیست که شما ناراحت بشین
در اثر گرمای هوا ماشین هنگام ایست درجه آبش بالاتر میره که درجا فن وارد مدار شده اونو خنک کرده میاره روی 4خونه
توی خوزستان هنگام ایست من خیلی متوجه این موضوع شدم
مشکل دوستان با این مورد شما تفاوت داره

reza logan
10 May 2009, 03:16 PM
با سلام
راستش من باطری 74 آمپر پوما انداختم
دلیل تعویض هم این بود که یه ساب و آمپ به سیستمم اضافه کردم و برای اینکه خیالم راحت باشه باطری رو ارتقا دادم.
اما وقتی صدای سیستم رو زیاد میکنم در آهنگهایی که لو بیس(low bass)دارن متاسفانه آمپر آب میچسبه به ته.
به نظر دوستان باطری 90 آمپر برای دینام لوگان زیاد نیست؟

سا مان
10 May 2009, 03:49 PM
با سلام
دلیل تعویض هم این بود که یه ساب و آمپ به سیستمم اضافه کردم و برای اینکه خیالم راحت باشه باطری رو ارتقا دادم.
اما وقتی صدای سیستم رو زیاد میکنم در آهنگهایی که لو بیس(low bass)دارن متاسفانه آمپر آب میچسبه به ته.

سلام رضا جان وقت کردی حتما یک زنگ بزند(علیرضا)

در مورد مشکل شما مشکل از باطری نیست چون جا باطری تندر بیش تر از 80 جا نداره به دینامش هم فشار میاد که نمی تونه شارز کنه

بهتر اتصالات مخصوصا اتصالات سیستم از قبیل فیوز ... تست کنی احتمال زیاد مشکل از اونجاست

TONDAR90
11 May 2009, 12:17 AM
با سلام

ماشین من هم همین جوری صدای ضبط زیاد میکنم آمپر اول میره رو 4 خط بعد میره رو 9 خط

hesam90
11 May 2009, 12:43 AM
با سلام
دوستان به این مسئله هم توجه کنن که امپر تندر90 دیجیتال هست و با کوچکترین تغییر دمایی بالا و پایین میشه و مثل ماشین های معمولی نیست

reza logan
11 May 2009, 07:47 AM
سلام رضا جان وقت کردی حتما یک زنگ بزند(علیرضا)

در مورد مشکل شما مشکل از باطری نیست چون جا باطری تندر بیش تر از 80 جا نداره به دینامش هم فشار میاد که نمی تونه شارز کنه

بهتر اتصالات مخصوصا اتصالات سیستم از قبیل فیوز ... تست کنی احتمال زیاد مشکل از اونجاست
سلام به علیرضا خان گل
نه مشکل از وایرینگ نیست چون من به این مسئله خیلی حساسم و بابت ایت مسئله خیلی هزینه کردم حتی یه منفی کمکی هم از منفی باطری به بدنه گرفتم اما حکایت همچنان باقیست.
کسی رو سراغ دارم که باطری 90 رو لوگان گذاشته(البته خودم ندیدم ولی اینطور میگه)
راستی دلم میخواد صدای ساب آلپاین رو بشنوی-مطمئنا وسوسه ات میکنه:icon_cool

سا مان
11 May 2009, 09:10 AM
سلام رضا جان

بهتر یک روزی وقت بزاری بری پیش یک باطری ساز ماهر کلا سیم کشی و اتصالات و دسته سیم ... یک بررسی کنه شاید مورد از جایی دیگه باشه

امپر دیجیتال هر چقدر حساس باشه و نمیتونه بصرف تغییر ولوم وحجم صدا افزایش درجه داشته باشه مطمئنا این مشکل از جایی دیگه هست که سنسور دما فعال میشه امپر میچسبونه بالا

چندتا بطری ساز که تحصصشون امپر دیجیتال هست پیدا کردم باید برم پیششون
این مشکل بگم ببینم میتونند مشکل رو حل کنند.
در مرد سابت صداشو شنیدم بیس نرم وزییابی داره انشاا.. یک روز خدمت برسیم یک فیضی از صدای سابت ببریم.

HosseinMo
11 May 2009, 12:24 PM
موردی نیست که شما ناراحت بشین
در اثر گرمای هوا ماشین هنگام ایست درجه آبش بالاتر میره که درجا فن وارد مدار شده اونو خنک کرده میاره روی 4خونه
توی خوزستان هنگام ایست من خیلی متوجه این موضوع شدم
مشکل دوستان با این مورد شما تفاوت داره

خيلي ممنون از توجه و پاسخ شما دوست عزيز، اما ماشين اصلاً داغ نميكنه و فن روشن نميشه. ماجرا شبيه اون مشكلي است كه دوستان ديگه هم داشتن. ديشب امتحان كردم. آمپر يهو پريد بالا (حين رانندگي) 2 خونه و بعد سريع برگشت پايين شايد بعد از 4 يا 5 ثانيه. منم براي اينكه بفهمم داستان همون مشكل برقي هست يا نه، بعد از اينكه آمپر برگشت سرجاش، شيشه گرمكن رو زدم و در عين ناباوري آمپر دوباره 2 خونه رفت بالا و باز هم بدون اينكه فن وارد عمل بشه البته اين بار بعد از چند دقيقه دوباره برگشت سرجاش.
و اما يك نكته جالب ديگه: ديشب وقتي اين اتفاق افتاد حس كردم كليد هاي روي كنسول كمي گرم هستن يعني با انگشتها ميشد گرميشون رو حس كرد. حالا نميدونم اين گرما بخاطر روشن بودن لامپهاي پشتشونه يا چيزه ديگه. اينو بايد در روز امتحان كرد.

siavash-l90
12 May 2009, 08:01 AM
دوستان عزیز:
دراثر فرمایشات شما منهم دیشب ماشینمو تست کردم وبه یک نتیجه عجیب رسیدم:
وقتی دزدگیر روشنه دکمه گرمکن شیشه رو که می زدم آمپر آب بالا می رفت، ولی وقتی دزدگیر خاموش بود تاثیری نداشت
خواهش می کنم دوستای دیگه هم امتحان کنند، دزدگیر من ماجیکار332f است

jn1384
12 May 2009, 03:02 PM
سلام ، من ماشينم رو 2 روز پيش از كلينيك رنو آزادي گرفتم و تو اين دو روز كه روندمش مشكل بالا رفتن آمپر نداشت و به نظر مياد مشكل حل شده باشه. كار رفع عيب تو دو مرحله انجام شد . اول ECU رو چك كرده بودند و فشنگي آب رو عوض كرده بودند و مسير آب رادياتور رو هواگيري كرده بودند و گفتند كه ماشين آماده است . رفتم براي تحويل ولي قبلش با مكانيك رفتيم تست جاده و ديديم هنوز مشكل پا برجاست كه ماشين رو تحويل نگرفتم و قرار شده مجددا كار كنند . دفعه دوم كه گفتند ماشين آماده است ، رفتم براي تست جاده ، اين دفعه مشكلي نداشت كه در نتيجه ماشين رو تحويل گرفتم و تا الان كه 2 روز ميگذره آمپر آب ديگه بالا نمياد. دفعه دوم مكانيكه ميگفت فقط اتصالات رو كنترل و سمباده زدند و تميز كردند. به نظر مياد مشكل كاملا حل شده باشه.
و اما تحليل من از مشكل بالا اومدن آمپر تو تندر به اين صورته :
اگه اشتباه نكنم آمپر آب دماي آب رو از طريق زير نشون ميده :
1- نشانگر دماي آب اطلاعات دماي آب رو از ECU ميخونه.
2- ECU اطلاعات دماي آب رو از فشنگي آب ميگيره.
3- فشنگي آب هم به دو دليل ممكنه به دماي آب واكنش نشون بده :
اول : اگه واقعا دماي آب بالا بره كه در اين صورت اين اطلاعات رو به ECU و از اونجا به نشانگر ميرسونه . در حال هيچ عيبي وجود نداره و سيستم كاملا سالمه . ولي تو ماشين من اين حال وجود نداشت و دماي آب واقعا بالا نميرفت و فقط نمايشگر خطا نشون ميداد.
دوم : تغييرات جريان برق براي فشنگي پيش بياد كه در اين حالت فشنگي اطلاعات اشتباه ارسال ميكنه. و به نظر مياد تندر با اين وضعيت روبرو است چرا كه با روشن كردن مصرف كننده ها ( مثل گرمكن شيشه عقب و ...) نشانگر دماي آب سريعا واكنش نشون ميده و بالا ميره و به محض خاموش كردن ، آمپر پايين مياد.
لازم به ذكره در صورتي كه هر كدام از قطعات بالا ( نشانگر ، ECU ، فشنگي و يا مسيرهاي اتصال اونها) خراب و مشكل داشته باشند در اين حالت هم نشانگر خطا نشون ميده. ولي تو ماشين من با توجه به اينكه اطلاعات دياگ مشكلي رو نشون نداده بود و فشنگي رو هم عوض كرده بودند بنابراين عيب نميتونه از نشانگر و ECU و فشنگي باشه.
برميگرديم به مشكل نغييرات جريان برق : جريان برق ماشين از باتري و يا دينام به بدنه ماشين و از بدنه به مصرف كننده ها توزيع ميشه. اگه باتري و دينام مشكل داشته باشن باز ممكنه نشانگر اشتباه نشون بده. دينام من مشكل نداشت چون همونطور كه تو پست 64 توضيح دادم ، من مشكل آمپر رو وقتي ماشين خاموش بود هم تست كردم كه باز خطا نشون ميداد. باتري رو هم برخي از دوستان سايت عوض كرده و عنوان كردن كه مشكل پابرجاست و لذا تقريبا به باتري هم اطمينان دارم.
مسير جريان برق از بدنه به مصرف كننده ها توزيع ميشه. يكي از مصرف كننده ها هم فشنگي آبه كه مسير رسيدن جريان برق به اون از بدنه ماشين به بدنه موتور( بوسيله سيم اتصال بدنه به موتور) و از بدنه موتور به فشنگي آب هست. وقتي مصرف كننده اي رو وارد مدار ميكنيم ( مثل روشن كردن گرمكن عقب ) در اين حالت جريان برق تو ماشين تغيير ميكنه و اگر جريان برق درست به فشنگي نرسه دراين صورت اطلاعات غلط ارسال ميكنه . بنابراين با توجه با اينكه نشانگر ، ECU ، فشنگي ، باتري ، دينام سالم هستند بنابراين سيم كشي ها و اتصالات اونها خصوصا سيم اتصال بدنه به موتور ميتونه مسبب اين اشكال تو ماشين باشه كه باعث ميشه جريان خوب به موتور نرسه و اطلاعات غلط از فشنگي ارسال بشه. با توجه به اينكه من اين مشكل آمپر رو تو پرايد هم داشتم ( همانطور كه تو پست 64 توضيح دادم ) به نظرم مشكل آمپر تندر هم از همين سيم اتصال بدنه به موتور هست .
تا نظر دوستان چي باشه . ممنون ميشم نظر بديد.

HosseinMo
13 May 2009, 01:33 AM
با تشکر فراوان از دوست عزیز که توضیحات خیلی مفیدی ارائه کردن. آیا هیچ کدوم از دوستان میتونن لطف کنن و عکسی از این سیم اتصال بدنه قرار بدن تا خودمون بتونیم کنترلش کنیم؟ یا اینکه اصلاً توصیه میکنید خودمون بهش دست نزنیم؟
اگر مشکل این باشه باید خیلی ساده بشه برطرفش کرد و مزاحم عزیزان نمایندگی نشد! :icon_surp

siavash-l90
13 May 2009, 08:33 AM
دیشب ماشین منم واسه اولین بار شروع کرد به ادا دراوردن که با زدن گرمکن دوخونه می رفت بالا وحتی بعضی وقتا خاموش وروشن کردن چراغها هم موثر بود حالا می خوام اتصالات رو چک کنم ببینم چی میشه
عجب درد اعصاب خراب کنی است

taba
13 May 2009, 09:51 AM
و اما تحليل من از مشكل بالا اومدن آمپر تو تندر به اين صورته :
اگه اشتباه نكنم آمپر آب دماي آب رو از طريق زير نشون ميده :
1- نشانگر دماي آب اطلاعات دماي آب رو از ECU ميخونه.
2- ECU اطلاعات دماي آب رو از فشنگي آب ميگيره.
3- فشنگي آب هم به دو دليل ممكنه به دماي آب واكنش نشون بده :
اول : اگه واقعا دماي آب بالا بره كه در اين صورت اين اطلاعات رو به ECU و از اونجا به نشانگر ميرسونه . در حال هيچ عيبي وجود نداره و سيستم كاملا سالمه . ولي تو ماشين من اين حال وجود نداشت و دماي آب واقعا بالا نميرفت و فقط نمايشگر خطا نشون ميداد.
دوم : تغييرات جريان برق براي فشنگي پيش بياد كه در اين حالت فشنگي اطلاعات اشتباه ارسال ميكنه. و به نظر مياد تندر با اين وضعيت روبرو است چرا كه با روشن كردن مصرف كننده ها ( مثل گرمكن شيشه عقب و ...) نشانگر دماي آب سريعا واكنش نشون ميده و بالا ميره و به محض خاموش كردن ، آمپر پايين مياد.
....
به نظرم مشكل آمپر تندر هم از همين سيم اتصال بدنه به موتور هست .
تا نظر دوستان چي باشه . ممنون ميشم نظر بديد.

سلام
دوست عزیز تحلیل جالبی بود، فقط مورد 1 توضیحات شما کمی با نقشه سیم کشی لوگان که در پست شماره 47 این صفحه (http://www.phalls.com/showthread.php?t=53133&page=4) تفاوت دارد که به شرح زیر اصلاح میکنم:
1. نشانگر دماي آب اطلاعات را از سیم سبز رنگ فشنگي میخواند. و درواقع مقدار مقاومت NTC بین سیم سبز و بدنه که متناسب با دماي آب است برروی نشانگر نمایش داده میشود. (ECU در نمایش اطلاعات دماي آب نقشی ندارد).

2. ECU مقدار مقاومت NTC دوم را که بین سیمهاي قهوه ای و نارنجی فشنگی آب واقع شده است را چک کرده و حرارت آب را محاسبه میکند.

با توجه به مطالب فوق، چند اشکال ممکن است در تفسیر و نمایش دماي آب پیش آید(در صورتی که آب واقعا داغ نشده باشد):

1. اگر اشکال فقط در مسیر بدنه- سیم سبز - نمایشگر باشد، فقط آمپر آب اشباه نمایش داده میشود و ECU حرارت را درست تشخيص میدهد. بنابراین فن اشتباها به کار نخواهد افتاد.

2. اگر اشکال فقط در مسیر سیم نارنجی- سیم قهوه ای- ECU باشد، آمپر آب درست نمایش داده میشود ولي فن اشتباها روشن میشود و ممکن است چراغهاي اخطار موتور و دما نیز روشن شوند.

3. در شرایط زیر هر دو اتفاق بالا باهم رخ می دهند:
3-1- اشکال در هر دو مقاومت فشنگی آب
3-2- اشکال در هر دو مسیر اشاره شده در 1 و 2 (که احتمال آن کم است)
3-3- اشکال در اتصال بدنه ECU به همراه اشکال در اتصال بدنه فشنگی (یا موتور) و یا اتصال بدنه نشانگر.
3-4- افت ولتاژ باتري در قسمتهاي ECU و نشانگر.

موفق باشید.

siavash-l90
13 May 2009, 10:31 AM
با توجه به راهنمایی دوستان عزیز من چند دقیقه پیش یه اتصال بدنه قوی با یه سیم 16 آمریکایی اضافه کردم چون فکر می کنم با توجه به نازکی سیمهای اتصال تندر در اثر گرم شدن شدت جریان بالا رفته در نتیجه ولتاژ افت میکنه، حالا ببینم امشب چی می شه

jn1384
13 May 2009, 03:02 PM
جناب آقاي طبا ، سلام
اول عرض كنم كه از اصلاحيه تون بسيار ممنونم وبايد بگم كه من نقشه سيم كشي رو نخوندم ولي عموما عملكرد همه ماشين ها ( البته شايد با كمي اختلاف جزئي) شبيه همديگه هست و اطلاعات دماي آب از طريق فشنگي ارسال ميشه و نمايشگر اونو نشون ميده.
مطابق اون چيزي كه شما گفتيد اطلاعات مربوط به دما از طريق فشنگي به دو ناحيه مجزا در خودرو (نمايشگر دماي آب و ECU ) ارسال ميشه بنابراين اين دو ناحيه عملكرد مجزايي دارند و تفسير و عملكردشون نسبت به اطلاعات ارسالي از فشنگي متفاوت خواهد بود به همين دليل هم هست كه ( تو ماشين من و مطابق اعلام ساير دوستان تو اكثر تندرها ) با وارد كردن مصرف كننده ها به مدار و تغيير جريان برق ، نمايشگر سريعا واكنش نشون ميده و 2 پله بالا ميره ولي ECU اطلاعات دما رو درست محاسبه ميكنه و فن بيخودي روشن نميشه (در حاليكه دما 2 پله بالاتر نشون ميده)
بايد بگم كه اصلاحيه شما ، يقين منو به اينكه مسير "بدنه – سيم سبز فشنگي – نمايشگر دما " داراي مشكل است بيشتر كرد و از همه مهمتر اين كه فشنگي آب ماشين منو عوض هم كردند ( وحتي براي تست كردن نمايشگر آب ، از يك كيلومتر شمار ديگه كمك گرفته بودند) ولي باز نمايشگر خطا نشون ميداد ، پس احتمال اينكه فشنگي و نمايشگر دما خراب باشند بسيار كمه . بنابراين ميمونه بدنه و اتصالات مربوط به بدنه. اتصال بدنه و فشنگي هم از طريق سيم اتصال بدنه به موتور و از طريق بدنه موتور به فشنگي كه روي موتور نصبه تامين ميشه.

و اما يه نكته : آقا سياوش تو پست قبلي گفتند كه با يك كابل 16 امريكايي يه اتصال بدنه قوي ايجاد كردند. سوالم اينه كه اين اتصال بدنه كجا ايجاد شده؟ يعني آيا بين "باتري و بدنه خودرو" و با بين "بدنه خودرو و موتور ماشين" ايجاد شده ؟
اگه اتصال بين باتري و بدنه خودرو ضعيف باشه قاعدتا همه مصرف كننده ها با اشكال روبرو ميشن چرا كه جريان تو كل ماشين با كمبود روبرو خواهد بود در حاليكه تندرها اين مشكل رو ندارند
از اظهار نظر دوستان متشكرم.

siavash-l90
14 May 2009, 08:30 AM
سلام به همه دوستان
من فعلا خیلی خوشحالم چون دیشب هرچه مصرف کننده بود از بوق و برف پاکن تا .... رو باهم اوردم تو مدار ولی نمایشگر تکون نخورد
راهنمایی دوستان عزیز باعث شد نظر من به اتصال بدنه های لاغر تندر جلب بشه وبا توجه به اینکه همه ما تو فیزیک خوندیم که با گرم شدن سیم جریان بالا رفته و آمپر افت میکنه و اگه دقت کرده باشین این مشکل بعد از کمی کار کردن با ماشین نمود بیشتری پیدا می کرد من تصمیم گرفتم از این اتصال بدنه های معمول توی بازار استفاده نکنم و همونطور که گفتم از یک اتصال قوی استفاده کردم بین باطری و بدنه
امیدوارم این مشکل تا همینجا واسه همه تندر سوارا حل بشه آمین

HosseinMo
14 May 2009, 12:27 PM
سلام به همه دوستان
من فعلا خیلی خوشحالم چون دیشب هرچه مصرف کننده بود از بوق و برف پاکن تا .... رو باهم اوردم تو مدار ولی نمایشگر تکون نخورد
راهنمایی دوستان عزیز باعث شد نظر من به اتصال بدنه های لاغر تندر جلب بشه وبا توجه به اینکه همه ما تو فیزیک خوندیم که با گرم شدن سیم جریان بالا رفته و آمپر افت میکنه و اگه دقت کرده باشین این مشکل بعد از کمی کار کردن با ماشین نمود بیشتری پیدا می کرد من تصمیم گرفتم از این اتصال بدنه های معمول توی بازار استفاده نکنم و همونطور که گفتم از یک اتصال قوی استفاده کردم بین باطری و بدنه
امیدوارم این مشکل تا همینجا واسه همه تندر سوارا حل بشه آمین

خيلي ممنون از اينكه نتيجه رو با همه در ميون گذاشتين. بنده كماكان با اين قضيه درگيرم. ديشب كه امتحان كردم با روشن كردن همه چيزاي برقي آمپر كاملاً پر ميشه! خيلي چيز ناجوريه. بعدش ايستادم كنار و موتور رو كنترل كردم، آب تو محفظه اصلاً زياد داغ نبود. البته من درش رو باز نكردم ولي كاملاً معلوم بود كه موتور داغ نكرده و آمپر بطور كاذب بالا رفته و با خاموش كردن همه ي چيزهاي برقي برگشت سرجاش. حتي تو حالت آمپر پر فن راه نيفتاد.
دوست عزيز ممكنه توضيح بديد بطور دقيق كه چه سيمي از كجا تهيه كردين و چطور نصبش كردين تا من هم همين كارو انجام بدم؟ يا اگه براتون مقدوره عكس از اين سيم و نحوه اتصالش بفرستين؟

siavash-l90
14 May 2009, 01:49 PM
خيلي ممنون از اينكه نتيجه رو با همه در ميون گذاشتين. بنده كماكان با اين قضيه درگيرم. ديشب كه امتحان كردم با روشن كردن همه چيزاي برقي آمپر كاملاً پر ميشه! خيلي چيز ناجوريه. بعدش ايستادم كنار و موتور رو كنترل كردم، آب تو محفظه اصلاً زياد داغ نبود. البته من درش رو باز نكردم ولي كاملاً معلوم بود كه موتور داغ نكرده و آمپر بطور كاذب بالا رفته و با خاموش كردن همه ي چيزهاي برقي برگشت سرجاش. حتي تو حالت آمپر پر فن راه نيفتاد.
دوست عزيز ممكنه توضيح بديد بطور دقيق كه چه سيمي از كجا تهيه كردين و چطور نصبش كردين تا من هم همين كارو انجام بدم؟ يا اگه براتون مقدوره عكس از اين سيم و نحوه اتصالش بفرستين؟
به روی چشم:
فردا سعی میکنم عکس بذارم اما بگم که من سیم رو به صفحه پشت باطری جایی که ECU بهش نصب و پشت پایه ای که سیم گاز از توش رد مشه نصب کردم البته قبلش کاملا رنگ اون قسمت رو پاک کردم تا اتصال صحیح برقرار بشه

TONDAR90
15 May 2009, 10:38 PM
مرسسسسسسسسسسسسسسسسسی

مرسسسسسسسسسسسسسسسسسی

دروست شد از این بهتر نمیشه مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی

دوستان من اتصال بدنه رو درست کردم

یه دونه عکس هم گرفتم برای شما.....................

به این آدرس اپلود کردم
http://www.easyul.com/show/1242411036/TONDAR90.jpg

siavash-l90
16 May 2009, 01:42 PM
اینم عکس مhttp://f.imagehost.org/t/0661/DSC00515.jpg (http://f.imagehost.org/view/0661/DSC00515)ن

siavash-l90
16 May 2009, 04:13 PM
من امیدوارم طی چند روز آینده دوستان گرامی که مشکل آمپرآب رو داشتن ، اتصال بدنه مناسب رو تهیه و نصب کنند تا اگه مشکل همگی رفع شد بتونیم با قاطعیت به هرکسی که لوگان میخره بگیم اتصال بدنه رو تقویت کنه

mohammad1983
16 May 2009, 05:04 PM
یعنی مال ما هم که مشکلی نداره بهتر هست که تقویت شود؟

jn1384
16 May 2009, 05:47 PM

ضرب المثلي هست كه ميگه سري كه درد نميكنه دستمال نمي بندند . ماشين شما كه مشكل نداره بهتره كه دست به تغيير تو استاندارهاي ماشين نزني چون كه اضافه كردن يك اتصال بدنه اضافي ، بهونه به خودرو سازها ميده تا گارانتي ماشين رو باطل كنند( اضافه كردن اين سيم اگه توسط خود نمايندگي هاي خودرو سازها و زير نظر اونها باشه ديگه مشكل ابطال كردن گارانتي نيز نداريم )
از طرفي درسته بيشتر تحليل هاي ما و دوستان سايت ، مشتركا ، عيب آمپر رو از اتصال بدنه ميدونند ولي هنوز زوده كه قاطعانه بگيم اتصال بدنه ضعيف است ، اين موضوع نياز به شواهد بيشتري داره . پس خواهشا دوستاني كه مشكل بالا رفتن آمپر رو دارند لطفا در صورتي كه اتصال بدنه رو تست مي كنند لطف كنند و نتيجه رو تو همين سايت اعلام كنند تا بتونيم نتيجه درستي بگيريم .
بازم از اظهار نظر همه دوستان متشكرم

TONDAR90
17 May 2009, 03:17 AM
:icon_conf
ضرب المثلي هست كه ميگه سري كه درد نميكنه دستمال نمي بندند . ماشين شما كه مشكل نداره بهتره كه دست به تغيير تو استاندارهاي ماشين نزني چون كه اضافه كردن يك اتصال بدنه اضافي ، بهونه به خودرو سازها ميده تا گارانتي ماشين رو باطل كنند( اضافه كردن اين سيم اگه توسط خود نمايندگي هاي خودرو سازها و زير نظر اونها باشه ديگه مشكل ابطال كردن گارانتي نيز نداريم )
از طرفي درسته بيشتر تحليل هاي ما و دوستان سايت ، مشتركا ، عيب آمپر رو از اتصال بدنه ميدونند ولي هنوز زوده كه قاطعانه بگيم اتصال بدنه ضعيف است ، اين موضوع نياز به شواهد بيشتري داره . پس خواهشا دوستاني كه مشكل بالا رفتن آمپر رو دارند لطفا در صورتي كه اتصال بدنه رو تست مي كنند لطف كنند و نتيجه رو تو همين سايت اعلام كنند تا بتونيم نتيجه درستي بگيريم .
بازم از اظهار نظر همه دوستان متشكرم

اتصال بدنه تندر ضیف است است است

ببین دوست عزیز ماشین من اولین ماشینی بود که به این مشگل بر خورد

چند روز هم تو پارکینگ نمایندگی خوابیده ولی نتونستن دورستش کنند الان یکسال آمپر اب ماشین

من بالا میرفت الان 2 روز که دروست شده

{گارانتی بخوره تو سر شرکت } گارانتی که بلد نیستن دروست کنند به چه درد میخوره فقط وقت آدم

رو تلف میکنند :icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg :icon_bigg

من ماشینم کلی تجهیزات برقی روشه از یخجال گرفته تا مخزن بخار

سیستم dvd tv کامل چراق زنون سانروف برقی یعنی تا دلت بخواد از برق ماشین استفاده میکننم

این آمپر تا حالا 370 هزار تومان برای من آب خورده ولی دروست نشود که نشود

از وقتی که این اتصال بدنه رو وصل کردم یه سیم 500 تومانی ماشین عین هیولا شده اصلا برق کم

نمیاره آمپر که از 4 خط بالاتر نرفته که نرفته تازه از همه بهتر صدای سیستم خیلی خیلی خوب شده:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_a rro

جا داره اینجا از جناب siavash-l90 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=111480) تشکر فراوان کننم مرسی :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_excl

siavash-l90 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=111480) بابا تو دیگه کی هستی دمت گررررررررررررررررررررررررررررررررررررم

siavash-l90
17 May 2009, 09:34 AM
دوست عزیز TONDAR90:
قلبا میگم که منو شرمنده کردی ، بنده کوچیک تموم دوستان عزیزی هستم که توی این سایت پیدا کردم وازشون درس می گیرم در ضمن باید از دوستانی که نقشه برق تندر رو دقیق بررسی کردن تشکر کنیم

فکر نمی کنم اضافه کردن اتصال بدنه ایرادی داشته باشه، بدون اینکه به خودم تلقین کنم احساس می کنم کارکرد موتور نیز بهتر شده ، به هرحال دوست عزیز قبلا هم گفتم صلاح مملکت خویش خسروان دانند، مخلص همگی سیاوش

سا مان
17 May 2009, 01:59 PM
من میخواستم بگم مشکل با اضافه کردم سیم اتصال زمین با گیج مناسب میتونه این مشکل رو براحتی حل کنه توصیه میکنم به دوستان یک تستی بکنند مطمئنا ضرر نمی کنند.

مشکل من هم قبلا توسط این مورد فعلا حل شده است.

raisi2001
17 May 2009, 02:06 PM
سلام

منم يه كابل نمره 14 جوشكاري به طول 40 سانتيمتر خريدم و با دو تا كابل شو دو طرف اونو اماده كردم و به منفي باتري و بدنه وصل كردم وديگه اين مشكل ندارم.
با تشكر فراروان از همه بچه هاي با مرام

tibo
17 May 2009, 07:02 PM
من امیدوارم طی چند روز آینده دوستان گرامی که مشکل آمپرآب رو داشتن ، اتصال بدنه مناسب رو تهیه و نصب کنند تا اگه مشکل همگی رفع شد بتونیم با قاطعیت به هرکسی که لوگان میخره بگیم اتصال بدنه رو تقویت کنه

دوست عزيز سلام،

ممنون مي شوم اگر روشي را كه به كار گرفته ايد و نتيجه بخش بوده، يكبار ديگر به طور واضح بفرماييد تا بنده هم همان كار را انجام دهم. ببخشيد اگر مي گويم «واضح»، منظورم اين است كه با توضيحات بيشتري براي كساني مثل بنده كه مدت زيادي فيزيك نخوانده ام، بفرماييد.
حقيقت اين است كه اين مشكل براي تندر من به جايي رسيده كه چند شب پيش در حالي كه فقط چراغ هاي ماشين روشن بود، نه چيز ديگر، آمپر آب تا 9 خانه روشن مي شد!!! و با خاموش كردن چراغها وضعيت به حالت عادي باز مي گشت. ادامه حركت با چراغ روشن باز باعث روشن شدن 9 خانه آمپر مي شد و دوباره ....
دقايقي قبل هم از اداره بازرسي و استاندارد خودروي وزارت صنايع با من تماس گرفتند و سوالاتي درباره ميزان رضايت از تندر (قدرت موتور، شتاب، تعليق، صدا، رنگ و.... ) كردند كه من ضمن پاسخگويي به سوالات، به چند مشكل از جمله مشكل فوق اشاره كردم.

موفق باشيد.

houman90
18 May 2009, 12:32 AM
با سلام
ایکاش مطلبی هم راجع به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عده زیادی از اعضای همین فروم یعنی تاخیر وحشتناک در تحویل این خودرو به بازرسان می‌گفتین.

siavash-l90
18 May 2009, 09:25 AM
دوست عزيز سلام،

ممنون مي شوم اگر روشي را كه به كار گرفته ايد و نتيجه بخش بوده، يكبار ديگر به طور واضح بفرماييد تا بنده هم همان كار را انجام دهم. ببخشيد اگر مي گويم «واضح»، منظورم اين است كه با توضيحات بيشتري براي كساني مثل بنده كه مدت زيادي فيزيك نخوانده ام، بفرماييد.
حقيقت اين است كه اين مشكل براي تندر من به جايي رسيده كه چند شب پيش در حالي كه فقط چراغ هاي ماشين روشن بود، نه چيز ديگر، آمپر آب تا 9 خانه روشن مي شد!!! و با خاموش كردن چراغها وضعيت به حالت عادي باز مي گشت. ادامه حركت با چراغ روشن باز باعث روشن شدن 9 خانه آمپر مي شد و دوباره ....
دقايقي قبل هم از اداره بازرسي و استاندارد خودروي وزارت صنايع با من تماس گرفتند و سوالاتي درباره ميزان رضايت از تندر (قدرت موتور، شتاب، تعليق، صدا، رنگ و.... ) كردند كه من ضمن پاسخگويي به سوالات، به چند مشكل از جمله مشكل فوق اشاره كردم.

موفق باشيد.
سیم اتصال بدنه این ماشین به نظر بنده مناسب نیست لذا در اثر عبور جریان گرم شده باعث ایجاد مقاومت در مقابل ولتاژ میکنه که به مرور زمان رسوباتی نیز درون سیم به وجود میاد که باعث میشه مشکل مثل ماشین شما حادتر نشون داده بشه ، شما با تهیه اتصال بدنه مناسب که قبلا توضیح داده شده رفع این مشکل رو به وضوح مشاهده خواهید کرد، در ضمن به دلیل همین اتصال بد ممکنه شارژ باطری ماشین هم کامل انجام نشه و عمر باطری و دینام کاهش پیدا کنه

raisi2001
18 May 2009, 09:48 AM
[quote=tibo;710148]دوست عزيز سلام،

سلام

اقا شما تشريف مي بريد ابزار فروشي ها و 40 سانت كابل جوشكاري 14 يا 16 مي خريد همچنين از يدكي فروشي ها دو عدد كابل شو 10 يا 12 خريداري نموده و به دو طرف اين كابل وصل مي كنيد .سپس يك طرف كابل را روي قطب منفي باتري با يك مهره 6 مي بنديد كه جاي خالي ان موجود است و يك طرف ديگر هم به بدنه بسته مي شود.

armotalebi
18 May 2009, 09:52 AM
كليه مشكلات فوق را من نيز دارم و درجه امپر تا اخر بالا ميرود ولي موتور داغ نيست و درجه دروغين است.و پس از خاموش كردن وسائل برقي بلافاصله امپر پائين ميايد.
و تعويض باطري نيز راه حل نيست / اگر كسي از دوستان جوابي قانع كننده از نمايندگي دريافت كرده من را نيز مطلع سازد
با تشكر

raisi2001
18 May 2009, 09:55 AM
كليه مشكلات فوق را من نيز دارم و درجه امپر تا اخر بالا ميرود ولي موتور داغ نيست و درجه دروغين است.و پس از خاموش كردن وسائل برقي بلافاصله امپر پائين ميايد.
و تعويض باطري نيز راه حل نيست / اگر كسي از دوستان جوابي قانع كننده از نمايندگي دريافت كرده من را نيز مطلع سازد
با تشكر
دوست عزيز راه حل در همين صفحه ذكر شده است

armotalebi
18 May 2009, 10:06 AM
با تشكر

tibo
18 May 2009, 11:22 AM
[quote=tibo;710148]
سلام

اقا شما تشريف مي بريد ابزار فروشي ها و 40 سانت كابل جوشكاري 14 يا 16 مي خريد همچنين از يدكي فروشي ها دو عدد كابل شو 10 يا 12 خريداري نموده و به دو طرف اين كابل وصل مي كنيد .سپس يك طرف كابل را روي قطب منفي باتري با يك مهره 6 مي بنديد كه جاي خالي ان موجود است و يك طرف ديگر هم به بدنه بسته مي شود.

با سلام و عرض تشكر از توضيحات جنابعالي و دوست خوبمان آقا سياوش.
من هم اين كار را مي كنم و آرزو مي كنم مشكل حل شود. فقط اميدوارم محل اتصال بدنه را به درستي انتخاب كنم تا باعث اتصالي و اختلال در سيستم برق ماشين نشود. ضمنا نمي دانم كه منظورتان از «كابل شو» در توضيحات بالا چيست و آيا بدون اين كابل ، و با اكتفا به همان كابل جوشكاري 16 مشكل حل مي شود يا خير.

با تشكر مجدد

raisi2001
18 May 2009, 11:35 AM
كابل شو همون قلاب هاست كه يك طرف كابل داخلش قرار مي گيره و يك طرف هم مثل واشر زير پيچ و مهره.

siavash-l90
18 May 2009, 03:40 PM
[quote=raisi2001;710359]

با سلام و عرض تشكر از توضيحات جنابعالي و دوست خوبمان آقا سياوش.
من هم اين كار را مي كنم و آرزو مي كنم مشكل حل شود. فقط اميدوارم محل اتصال بدنه را به درستي انتخاب كنم تا باعث اتصالي و اختلال در سيستم برق ماشين نشود. ضمنا نمي دانم كه منظورتان از «كابل شو» در توضيحات بالا چيست و آيا بدون اين كابل ، و با اكتفا به همان كابل جوشكاري 16 مشكل حل مي شود يا خير.

با تشكر مجدد
با اطمینان عرض میکنم که مشکلتون حل میشه واز نگرانی در می ایید، محل اتصال بدنه که من و دوست خوبمون tondar90 انتخاب کردن ، عکسشون توی تاپیک موجود است ، البته من سیم رو زیر جعبه سیاه رنگ سمت راس درون کاپوت ماشین نذاشتم ، بدلیل اینکه می خواستم از هردو طرف با فلز بدنه تماس داشته باشه، فقط یادتون نره هرجا می بندین زیر کابشو رو از رنگ پاک کنید تا اتصال بی نقصی برقرار بشه

siavash-l90
22 May 2009, 04:48 PM
کسی دیگه هم از دوستان اتصال بدنه گذاشت، دوست دارم به یه نتیجه درست و واحد برسیم.
آقای مهدیزاده عزیز: شما هم فرمودی به این مشکل برخورد کردی، شما اتصال بدنه رو تقویت کردین؟

mori_230
22 May 2009, 05:35 PM
کسی دیگه هم از دوستان اتصال بدنه گذاشت، دوست دارم به یه نتیجه درست و واحد برسیم.
آقای مهدیزاده عزیز: شما هم فرمودی به این مشکل برخورد کردی، شما اتصال بدنه رو تقویت کردین؟
با سلام خدمت شما دوست عزيز وديگر سروران گرامي
سياوش عزيز من از دو سيم اتصال بدنه استفاده كردم يكي واسه اتصال به بدنه و ديگري واسه اتصال به موتور البته تو پستهاي قبلي اشاره كرده بودم كه من سال 86 با اين مشكل مواجه شدم و با سفت كردن بست باطري مشكل حل شده بود ولي با اشاره شما بد نديدم كه اتصال بدنه رو تقويت كنم البته هنوز امپر متر سر راه قرار ندادم كه ببينم مقدار عبور جريان تو حالت فول بار چقدر هستش به محض اينكه فرصت شد اين كارو انجام ميدم و نتيجه رو اعلام ميكنم باز هم از راهنمائي كه به همه دوستان كرديد ممنونم.

armotalebi
25 May 2009, 12:11 PM

با تشكر

با سلام خدمت دوست عزيزم :
تنها كافي است يك كابل برق قوي را از قطب منفي باطري به يكي از پيچ هاي گلگير بسته ديگر امپر بالا نمي رود.

با سلام خدمت شما دوست عزيز وديگر سروران گرامي
سياوش عزيز من از دو سيم اتصال بدنه استفاده كردم يكي واسه اتصال به بدنه و ديگري واسه اتصال به موتور البته تو پستهاي قبلي اشاره كرده بودم كه من سال 86 با اين مشكل مواجه شدم و با سفت كردن بست باطري مشكل حل شده بود ولي با اشاره شما بد نديدم كه اتصال بدنه رو تقويت كنم البته هنوز امپر متر سر راه قرار ندادم كه ببينم مقدار عبور جريان تو حالت فول بار چقدر هستش به محض اينكه فرصت شد اين كارو انجام ميدم و نتيجه رو اعلام ميكنم باز هم از راهنمائي كه به همه دوستان كرديد ممنونم.
:icon_mad:
دوستان عزيز براي امتحان كافي است يك كابل برق قوي را از قطب منفي به زير يكي از پيچ هاي گلگير ببنديد خواهيد ديد كه ديگر در هيچ صورت آمپر بالا نمي رود.

tibo
25 May 2009, 07:50 PM
با سلام خدمت دوست عزيزم :
تنها كافي است يك كابل برق قوي را از قطب منفي باطري به يكي از پيچ هاي گلگير بسته ديگر امپر بالا نمي رود.

سلام،
ممنون از توجه شما، اين كار را مي‌كنم. راستش الآن چند روزه كه به سه ، چهار ابزار فروشي و الكتريكي سرزدم تا كابل جوشكاري كه دوستان گفته اند براي اين كار مناسب است بخرم ولي هيچكدام نداشتند و گفتند بايد از خيابان لاله زار تهيه كنيد، خياباني كه مي دانيد در آن پيدا كردن جاي پارك خيلي سخت است. در طي اين چند روز، فن كولر هم به صدا افتاده و گويا هنگام چرخش با چيزي اصطكاك دارد. گفتم شايد موقع مراجعه به نمايندگي براي رفع مشكل فن، مشكل آمپر را هم بگويم تا همانجا برطرف كنند.

با تشكر مجدد.

TONDAR90
26 May 2009, 01:31 AM
سلام،
ممنون از توجه شما، اين كار را مي‌كنم. راستش الآن چند روزه كه به سه ، چهار ابزار فروشي و الكتريكي سرزدم تا كابل جوشكاري كه دوستان گفته اند براي اين كار مناسب است بخرم ولي هيچكدام نداشتند و گفتند بايد از خيابان لاله زار تهيه كنيد، خياباني كه مي دانيد در آن پيدا كردن جاي پارك خيلي سخت است. در طي اين چند روز، فن كولر هم به صدا افتاده و گويا هنگام چرخش با چيزي اصطكاك دارد. گفتم شايد موقع مراجعه به نمايندگي براي رفع مشكل فن، مشكل آمپر را هم بگويم تا همانجا برطرف كنند.

با تشكر مجدد.

دوست من برو یه باتری سازی بگو یه اتصال بدنه اضافه کنه 5 هزارتومن میشه

kaveh25
26 May 2009, 08:42 PM
درود بر دوستان
من قبل از اینکه اتصال بدنه رو اضافه کنم وقتی تمام وسایل برقی رو روشن می کردم آمپر از 4 می رفت روی 6 تا. بعد که اتصال بدنه رو اضافه کردم درست شد.:icon_excl اما عجیب اینکه دوباره که اتصال بدنه رو برداشتم هر کاری کردم دیگه آمپر بالا نمی رفت!!!!!!
نمی دونم اتصالات رو سفت کردم درست شد؟؟

mori_230
27 May 2009, 01:38 AM
درود بر دوستان
من قبل از اینکه اتصال بدنه رو اضافه کنم وقتی تمام وسایل برقی رو روشن می کردم آمپر از 4 می رفت روی 6 تا. بعد که اتصال بدنه رو اضافه کردم درست شد.:icon_excl اما عجیب اینکه دوباره که اتصال بدنه رو برداشتم هر کاری کردم دیگه آمپر بالا نمی رفت!!!!!!
نمی دونم اتصالات رو سفت کردم درست شد؟؟
با سلام
دوست عزيز محكم كردن اتصال بدنه اولين قدم هستش ولي مشكل بعد از مدتي دوباره ايجاد ميشه بنابراين اضافه كردن اتصال بدنه ضروري ميشه جالب اينجاست كه با اضافه كردن اتصال بدنه البته بصورت اينكه هم به بدنه اتصال بدي و هم به موتور روي خنك كنندگي كولر هم تاثير مثبت ميذاره و خنك كنندگي كولر هم زياد ميشه و هم پرتاب باد كولر هم زياد ميشه. (البته اين تجربه روي ماشين خودم بود شايد واسه دوستان تاثير نداشته باشه )

tibo
30 May 2009, 11:27 AM
دوست من برو یه باتری سازی بگو یه اتصال بدنه اضافه کنه 5 هزارتومن میشه

با سلام به همه دوستان عزيز،

سرانجام پس از پيدا نكردن كابل جوشكاري، من با راهنمايي دوست خوبمان ، Tondar90 ماشين را پيش يك باتري ساز بردم و گفتم اتصال بدنه را اضافه كند و پس از آن مشكل من هم برطرف شد. نه اينكه اصلا در هيچ شرايطي ، ديگر تعداد خانه هاي آمپر بالا نرود، بلكه تا قبل از اين كار، وضعيت طوري شده بود كه پس از يك ربع رانندگي در شب، و در حاليكه فقط چراغها روشن بودند و بس، تعداد خانه هاي روشن آمپر آب به 6 خانه و سپس به 9 خانه مي رسيد و من مجبور مي شدم كه براي عادي شدن وضعيت، چراغهاي جلو را در شب! خاموش كنم!! الآن بعد از قرار دادن اتصال بدنه ، ديگر حتي با گرم شدن موتور هم، تعداد خانه هاي روشن از 4 بالاتر نمي رود. با روشن كردن چراغها و ضبط و گرمكن عقب ، گاهي اوقات ، شش خانه از آمپر روشن مي شود ولي پس از چند لحظه كار كردن فن، نه به كمك خاموش كردن وسايل برقي ماشين ، وضعيت به حالت اول بر مي گردد. نمي دانم، شايد اگر رنگ محل اتصال بدنه بهتر ساييده مي شد، اين مقدار مشكل هم پيدا نمي شد.

به هر حال خواستم، نتيجه را به اطلاع دوستان برسانم و از اظهار نظر و راهنمايي هاي همه عزيزاني كه در خصوص اين مشكل به ارائه اطلاعات خود پرداختند، تشكر كنم. تشكر ويژه من متوجه دوستان گرامي jn1384, Siavash-l90, Tondar90 است. جالب اين است كه باتري ساز پس از مواجه شدن با اين كاري كه از او خواسته بودم، مطالب جالبي در مورد نحوه رفع اين عيب دانست كه من هم همه را برگرفته از راهنمايي دوستان اين تاپيك اعلام كردم، اطلاعات مفيدي كه به لطف همه دوستان و همراهي مستمر آقايان نويد عارف، طباء و مهديزاده و ساير عزيزان، در حال تبديل كردن اين تاپيك به دايره المعارف جامع تندر 90 است.

موفق باشيد.

shakerfar_yahoo
7 June 2009, 11:20 AM
دوستان سوالی که دارم این که موقعی که ماشینو می خوام ببرم تو پارکینگ البته پارگینگمون یکم بفهمی نفهمی از سطح جاده بالاتر یک شیب ملایم و کم داره هر بار که می خوام ماشینم ببرم بالا فن ماشین روشن میشه حتی بعد از خاموش کردن ماشین یک چند دقیقه ای روشن می مونه وقتی دارم با هاش رانندگی میکنم تو جاده مشکلی نداره نمیدونم چرا توی پارکینگ اینجوری میشه نظرتون چیه؟

packpack1
7 June 2009, 05:39 PM
دوست عزیز سلام
منم ماشینم همینطوریه. راه حلش اینه که وقتی میری تو پارکینگ ماشینتو خاموش نکنی.وقتی وایسادی اگر فن ماشین روشن بود صبر کن تا فن خاموش بشه بعد ماشینتو خاموش کن.اگر این کارو بکنی فنت زود خاموش میشه و وقتی هم که ماشینو خاموش کردی دیگه فنت روشن نمیشه.اگر وقتی وایسادی فنت خاموشم بود سریع ماشینو خاموش نکن 30 ثانیه صبر کن اگر فن روشن نشد ماشینو خاموش کن.وقتی ماشین روشنه چون آب تو رادیاتور در جریانه سریع خنک میشه ولی وقتی ماشین خاموش باشه فن خیلی بیشتر باید کار کنه تا خنک بشه مخصوصا تو پارکینگ که هوا محبوسه و جریان باد نیست.:lover:

HosseinMo
9 June 2009, 04:35 PM
ُسلام به همه دوستان عزيز،
بالاخره من هم اين اتصال بدنه جديد رو اضافه كردم. گرچه كيفيت و قطر كابلي كه اضافه كردم خيلي دلخواه نيست اما بايد بگم مشكل برطرف شده و ديگه آمپر بالاتر از 4 خونه رو حتا تو شيب و فشار نديدم.
جا داره از همه دوستاني كه كمك كردن و تجربياتشون رو در اختيار گذاشتن تشكر كنم. شايد بد نباشه كه بگم من اتصال رو به سمت رادياتور ECU پيچ كردم. چون اونجا رنگي در كار نيست و حتماً اتصال كامل برقراره. سعي ميكنم يه عكس هم بذارم.

mohammad1983
9 June 2009, 09:19 PM
دوستانی که این اتصال رو اضافه کردند توی قسمت های دیگه ماشین اعم از شتاب،کارکرد موتور و یا کولز تغییری مشاهده نکرده اند؟؟

shakerfar_yahoo
9 June 2009, 09:33 PM
قضییه اتصال چیه ماشین من که مشکلی نداره و همیشه آمپرش 3 یا 4 خونه بیشتر نیست

mohammad1983
9 June 2009, 09:56 PM
یکسری از لوگان ها آمپرشون به خطا از 4 تا بالاتر میرفت و تنها نیاز به یک اتصال بدنه داشت.در صفحات قبل هم قشنگ توضیح داده شده!

siavash-l90
10 June 2009, 01:15 PM
دوستانی که این اتصال رو اضافه کردند توی قسمت های دیگه ماشین اعم از شتاب،کارکرد موتور و یا کولز تغییری مشاهده نکرده اند؟؟
از نظر من تاثیر محسوسی درکارکرد اجزا الکتریکی ماشین داشت

Alireza_5635
17 June 2009, 02:08 AM
سلام
دوستان من مشكل آمپر رو از همون روز اول داشتم و بنا به توصيه دوستان و با توجه به اينكه تو خود دفترچه تندر هم آمپر باطري رو 70 زده باطري رو عوض كردم و خدارو شكر مشكل حل شد ، اين مشكل برا ارديبهشت پارسال بود و ديگه پيش نيومد تا همين پريروز كه تو جاده هراز تو شهر رودهن ترافيك بود مثل بقيه ترافيك ها با اين تفاوت كه اين دفه آمپر آب 2 خونه بيشتر شد و جالب اينكه ديگه به 4 خونه برنگشت من صداي فن رو هم نميشنيدم ، اين 6خونه بودن تا 30 دقيقه ادامه داشت و بعد برگشت به 4 خونه ، البته احساس كردم ماشين موقع حركت لرزش پيدا كرده و كمي افت شتاب پيدا كرده ، (بار مصرفي رو ماشين هم فقط چراغهاي اصلي و كولر بود) كسي از دوستان ميتونه راهنمايي كنه كه اين مشكل همون مشكل معروف آمپر آب هست يه نه واقعا موتور گرم كرده بود ؟! ، اين مشكل الان 3 بار غير متوالي بوجود اومده و عين 3 بار شروع حركت ماشين ميلرزيد و وقتي كولر ميگيرم فن دائما رو دور تند كار ميكنه ، ممنون از راهنمايي شما سروران گرامي

mohammad1983
17 June 2009, 08:26 AM
قطعا دمای آب نیست.اون جور که معلوم هست شما شب اونجا بودی.لوگان سر ظهر با کولر آمپرش اصلا بالا نمیره وای به حال شب!!

siavash-l90
17 June 2009, 10:47 AM
سلام
دوستان من مشكل آمپر رو از همون روز اول داشتم و بنا به توصيه دوستان و با توجه به اينكه تو خود دفترچه تندر هم آمپر باطري رو 70 زده باطري رو عوض كردم و خدارو شكر مشكل حل شد ، اين مشكل برا ارديبهشت پارسال بود و ديگه پيش نيومد تا همين پريروز كه تو جاده هراز تو شهر رودهن ترافيك بود مثل بقيه ترافيك ها با اين تفاوت كه اين دفه آمپر آب 2 خونه بيشتر شد و جالب اينكه ديگه به 4 خونه برنگشت من صداي فن رو هم نميشنيدم ، اين 6خونه بودن تا 30 دقيقه ادامه داشت و بعد برگشت به 4 خونه ، البته احساس كردم ماشين موقع حركت لرزش پيدا كرده و كمي افت شتاب پيدا كرده ، (بار مصرفي رو ماشين هم فقط چراغهاي اصلي و كولر بود) كسي از دوستان ميتونه راهنمايي كنه كه اين مشكل همون مشكل معروف آمپر آب هست يه نه واقعا موتور گرم كرده بود ؟! ، اين مشكل الان 3 بار غير متوالي بوجود اومده و عين 3 بار شروع حركت ماشين ميلرزيد و وقتي كولر ميگيرم فن دائما رو دور تند كار ميكنه ، ممنون از راهنمايي شما سروران گرامي

بله دوست عزیز: این همون مشکل معروف است، تنها راهش هم اتصال بدنه قوی است

Alireza_5635
18 June 2009, 02:15 AM
قطعا دمای آب نیست.اون جور که معلوم هست شما شب اونجا بودی.لوگان سر ظهر با کولر آمپرش اصلا بالا نمیره وای به حال شب!!

بله دوست عزیز: این همون مشکل معروف است، تنها راهش هم اتصال بدنه قوی است

سلام
با تشكر از راهنمايي شما دوستان (محمد و سياوش عزيز)
من حتما اتصال بدنه رو تقويت ميكنم ولي با مطالعه اين تايپيك متاسفانه متوجه نشدم بالاخره سر ديگر كابل رو به كجا وصل كنيم كه هم نيازي به ساييدن رنگ نباشه هم اتصال قوي برقرار بشه ؟( اگه عكسي در اين زمينه باشه كه محل اتصال به بدنه رو نشون بده ممنون ميشم بگذاريد )
اين نكته هم توجه منو جلب كرده كه اگه مشكل من همون مشكل آمپر هست چرا بايد زماني اتفاق بيوفته كه بار الكتريكي سنگيني رو ماشين نبوده(چراغهاي بزرگ و كولر) ؟!!!!! و فقط ترافيك سنگين نيم ساعته بوده و در اين هنگام فن رو دور تند كار ميكنه در صورتي كه امسال دومين تابستاني هست كه كولر استفاده ميكنم و در تابستان گذشته در هنگام روشن بودن كولر حتي در ترافيك سنگين ، فن هيچوقت رو دور تند كار نميكرد !!!!!
با تشكر مجدد از راهنمايي و صرف وقتتون

siavash-l90
18 June 2009, 07:59 AM
سلام
با تشكر از راهنمايي شما دوستان (محمد و سياوش عزيز)
من حتما اتصال بدنه رو تقويت ميكنم ولي با مطالعه اين تايپيك متاسفانه متوجه نشدم بالاخره سر ديگر كابل رو به كجا وصل كنيم كه هم نيازي به ساييدن رنگ نباشه هم اتصال قوي برقرار بشه ؟( اگه عكسي در اين زمينه باشه كه محل اتصال به بدنه رو نشون بده ممنون ميشم بگذاريد )
اين نكته هم توجه منو جلب كرده كه اگه مشكل من همون مشكل آمپر هست چرا بايد زماني اتفاق بيوفته كه بار الكتريكي سنگيني رو ماشين نبوده(چراغهاي بزرگ و كولر) ؟!!!!! و فقط ترافيك سنگين نيم ساعته بوده و در اين هنگام فن رو دور تند كار ميكنه در صورتي كه امسال دومين تابستاني هست كه كولر استفاده ميكنم و در تابستان گذشته در هنگام روشن بودن كولر حتي در ترافيك سنگين ، فن هيچوقت رو دور تند كار نميكرد !!!!!
کارکرد دور تند فن به هنگام کولر گرفتن ارتباط به میزان حرارت موتور داره، یعنی اینکه در ابتدا که موتور سرد است وشما کولر می گیرید فن با دور آرامی کار می کند تا به هنگام گرم شدن موتور، در حقیقت همین فن قوی است که باعث میشه آمپر لوگان بسیار با ثبات باشه مثلا من دیروز عصر که به جرات می تونم بگم درجه حرارت حداقل 47 درجه بود حدود 1 ساعت توی ترافیک رانندگی کردم و حدود 40 دقیقه فقط کولر روشن درجا کار میکرد که مشکلی نبود
در مورد اتصال بدنه اینکه اگر در اون مقطع رنگ رو بتراشید نتیجه بهتری حاصل میشه حتی واسه کارکرد فن و...

SMAEIL2000
18 June 2009, 09:54 AM
با این اتصال بسیاری از مشکلات برقی ناشی از جریان نامتناسب حل میشه :

1- روشن کردن گرمکن و بالا نرفتن چراغ آمپر ماشین

2- روشن کردن چراغهای جلو و مه شکن ها همراه با سیستم و آمپلی صوتی بدون اینکه چراغهای ماشین کم نور و پر نور بشه

3- سیستم صوتی در صداهای بلند روی بقیه مصرف کننده های ماشین تاثیری نداره

( مهم ) 4 - من دزد گیر مجیکار همراه با صندوق پران و پاور ویندو دارم

قبلا که ماشین رو خاموش میکردم و دزدگیر رو فعال میکردم همزمان بالا بر یکی یکی به کار می افتاد

که یک لحظه تمام چراغهای پشت آمپر روشن و کمرنگ میشد و بعد قطع میشد

که به وضوح عمل نارسایی برق ( مخصوصا برگشت ) رو نشون میداد

که با این اتصال همه مشکلات حل شد .

از دوستان بسار سپاسگزارم .

:icon_arro

Alireza_5635
19 June 2009, 02:04 AM
کارکرد دور تند فن به هنگام کولر گرفتن ارتباط به میزان حرارت موتور داره، یعنی اینکه در ابتدا که موتور سرد است وشما کولر می گیرید فن با دور آرامی کار می کند تا به هنگام گرم شدن موتور، در حقیقت همین فن قوی است که باعث میشه آمپر لوگان بسیار با ثبات باشه مثلا من دیروز عصر که به جرات می تونم بگم درجه حرارت حداقل 47 درجه بود حدود 1 ساعت توی ترافیک رانندگی کردم و حدود 40 دقیقه فقط کولر روشن درجا کار میکرد که مشکلی نبود
در مورد اتصال بدنه اینکه اگر در اون مقطع رنگ رو بتراشید نتیجه بهتری حاصل میشه حتی واسه کارکرد فن و...

فرمايش شما كاملا متين است ولي سوال من اينه كه چرا در تابستان گذشته در شرايط گرماي شديد هوا و ترافيك سنگين ، فن رو دور تند عمل نميكرد ؟ نگراني من در مورد تراشيده شدن رنگ ازين جهت است كه من در شمال زندگي ميكنم و اينجا ميزان رطوبت هوا مخصوصا در شرجي تابستان بالاي 90% است و حتما محل تراشيده شده به سرعت زنگ ميزند ، در حال حاضر با اينكه من 1 بار هم موتور شويي نكردم در اين 1 سال گذشت از عمر ماشين بعضي از قطعات فلزي موتور زنگ زدند ، ازين جهت به دنبال جايي در موتور هستم كه فاقد رنگ و شامل پيچ و مهره جهت بستن كابل شو باشه ، با تشكر .

با این اتصال بسیاری از مشکلات برقی ناشی از جریان نامتناسب حل میشه :

1- روشن کردن گرمکن و بالا نرفتن چراغ آمپر ماشین

2- روشن کردن چراغهای جلو و مه شکن ها همراه با سیستم و آمپلی صوتی بدون اینکه چراغهای ماشین کم نور و پر نور بشه

3- سیستم صوتی در صداهای بلند روی بقیه مصرف کننده های ماشین تاثیری نداره

( مهم ) 4 - من دزد گیر مجیکار همراه با صندوق پران و پاور ویندو دارم

قبلا که ماشین رو خاموش میکردم و دزدگیر رو فعال میکردم همزمان بالا بر یکی یکی به کار می افتاد

که یک لحظه تمام چراغهای پشت آمپر روشن و کمرنگ میشد و بعد قطع میشد

که به وضوح عمل نارسایی برق ( مخصوصا برگشت ) رو نشون میداد

که با این اتصال همه مشکلات حل شد .

از دوستان بسار سپاسگزارم .

:icon_arro

سلام دوست عزيز ، ممكنه بفرماييد كه سر ديگر اتصال رو به كدوم قسمت از بدنه در كجاي موتور نصب كرديد ؟از چه سايز كابل و كابل شو استفاده كرديد ؟ آيا محل اتصال رو خراشيديد ؟ اگر امكانش براتون باشه و از محل نصب اتصال عكسي تهيه كنيد و بگذاريد كه لطف بزرگي در حق بنده كرديد ، با تشكر .

Alireza_5635
20 June 2009, 09:04 PM
سلام خدمت دوستان و سروران گرامي ، دوستان كسي در رابطه با مشكل من اطلاعي نداره منو راهنمايي كنه ؟
با مطالعه اين تايپيك متاسفانه متوجه نشدم بالاخره سر ديگر كابل رو به كجا وصل كنيم كه هم نيازي به ساييدن رنگ نباشه هم اتصال قوي برقرار بشه ؟( اگه عكسي در اين زمينه باشه كه محل اتصال به بدنه رو نشون بده ممنون ميشم بگذاريد )

mohammad1983
5 November 2009, 11:40 PM
سلام
چند وقتی هست که صبح ها ماشین رو روشن میکنم و بعد از 3 دقیقه درجا کارکردن شروع به حرکت میکنم.آمپر آب 2 تا خونه اش روشن هست و یک دفعه 4 تا خونه روشن میشه ولی بعد از 15 ثانیه دوباره خاموش میشه تا زمانی که ماشین قشنگ گرم شد 4 تا روشن میشه!
به نظر شما ایراد از چیست؟

kaveh25
6 November 2009, 12:04 AM
سلام خدمت دوستان و سروران گرامي ، دوستان كسي در رابطه با مشكل من اطلاعي نداره منو راهنمايي كنه ؟
با مطالعه اين تايپيك متاسفانه متوجه نشدم بالاخره سر ديگر كابل رو به كجا وصل كنيم كه هم نيازي به ساييدن رنگ نباشه هم اتصال قوي برقرار بشه ؟( اگه عكسي در اين زمينه باشه كه محل اتصال به بدنه رو نشون بده ممنون ميشم بگذاريد )

درود بر شما
به نظر من اتصال منفی سر باتری رو یک باز چک کنین ببینین شل نیست. چون مال من اتصال منفی باتری شل بود. برای کابل هم فکر نمی کنم اتفاقی بیفته اگه کمی رنگ رو ببرید. به نظر من پیچ جعبه فیوز کنار باتری رو باز کنید و یک خورده خراش بدین و کابل شو بزارید زیر و ببندید. اگه نگران زنگ زدن هم هستید می تونید کمی چسب آکواریوم در اطرافش استفاده کنید.

ahmadian_993
22 November 2009, 11:47 AM
با سلام من اين مشكلو با تقويت اتصال منفي0 اتصال بدنه ) از بين بردم

ahmadkhabir
17 March 2010, 10:54 PM
سلام
TONDAR90 (http://ww.phalls.com/member.php?u=84289) عزیز، نتیجه کارت رو اعلام نکردید؟؟ با تغییر باطری مشکل شما حل شد؟؟
در واقع دقیقا منم مشکل شما رو دارم، امپر ماشین میچسبه به سقف، یعنی 9 خط پر میشه، الان که مطالب بیان شده در این تایپیک رو مرور کردم، به این نتیجه رسیدم که من هم فقط شبها با این مشکل مواجه شدم، وقتی که چراغها و ضبط روشن هستند.
اگه شما مشکلتون با تعویض باطری حل شده، به احتمال زیاد مشکل منم با تویض باطری حل خواهد شد

mohammad1983
17 March 2010, 11:53 PM
سلام
دوست عزیز شما اصلا نیاز نیست باطری عوض کنید.فقط 1 اتصال منفی بدنه علاوه بر اونی که از خود باطری ماشین به بدنه وصل شده اضافه کنید تمام
برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک برید
http://ww.phalls.com/showthread.php?t=54713

ahmadkhabir
18 March 2010, 01:55 AM
سلام
دوست عزیز شما اصلا نیاز نیست باطری عوض کنید.فقط 1 اتصال منفی بدنه علاوه بر اونی که از خود باطری ماشین به بدنه وصل شده اضافه کنید تمام
برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک برید
http://ww.phalls.com/showthread.php?t=54713

خیلی ممنون که توجه کردید
اون تایپیکی که ادرس دادید رو خوندم(کامل) فردا سیم اتصال تقویت وصل میکنم و نتیجه رو در همون تایپیک اطلاع میدم
عزت زیاد

keramat
30 March 2010, 10:44 AM
دوستان سلام .

ماشين من هنگاميكه در ترافيك و با سرعت پايين رانندگي ميكنم از 4 خونه به 6 ميپرد و بعد از يك يا دو قيقه

برميگردد رو4 خونه ( بدون هيچ مصرف كننده برقي مثل چراغها و گرمكن عقب ) آيا از كابل منفي است يا

عيب ديگري دارد . البته يك تكه كابل 50 سانتي قطر 16 رو قطب منفي باطري به اتصال كابل اصلي

روي بدنه اضافه كردم يعني همانجايي كه كارخونه بسته است ( كابل روي كابل )و لي هيچ تأثيري نكرد

و با سرعت پايين از 4 خونه به 6 خونه ميپريد و بعد از مدتي برمي گشت به 4 خونه از دو بار كابل را

باز كردمو از شما خواهش دارم لطفأ راهنمايي كنيدو ميترسم كه نمايندگي ببرم چون هيچ سر

در نمي آورند و قسمت ديگري ماشين را خراب كنند . ماشين E2SLX ايران خودرو است

با تشكر از لطف و محبت شما

moje90
30 March 2010, 12:43 PM
دوستان سلام .

ماشين من هنگاميكه در ترافيك و با سرعت پايين رانندگي ميكنم از 4 خونه به 6 ميپرد و بعد از يك يا دو قيقه

برميگردد رو4 خونه ( بدون هيچ مصرف كننده برقي مثل چراغها و گرمكن عقب ) آيا از كابل منفي است يا

عيب ديگري دارد . البته يك تكه كابل 50 سانتي قطر 16 رو قطب منفي باطري به اتصال كابل اصلي

روي بدنه اضافه كردم يعني همانجايي كه كارخونه بسته است ( كابل روي كابل )و لي هيچ تأثيري نكرد

و با سرعت پايين از 4 خونه به 6 خونه ميپريد و بعد از مدتي برمي گشت به 4 خونه از دو بار كابل را

باز كردمو از شما خواهش دارم لطفأ راهنمايي كنيدو ميترسم كه نمايندگي ببرم چون هيچ سر

در نمي آورند و قسمت ديگري ماشين را خراب كنند . ماشين E2SLX ايران خودرو است

با تشكر از لطف و محبت شما

با سلام خدمت شما:icon_winkاگه نمایندگی خوب نزدیکتون نیست فقط به برقکار ماشین نشون بدید چون این ایرادی که شما میگید کاری به اتصال منفی نداره و احتمالا سنسور آب رادیاتور خراب شده و دما رو بالا میبره:icon_quesبه یه چند تا برقکار ماهر که تا حالا ال90 کار کردن نشون بدین ایشالا که درست میشه :icon_excl

mohajer_137860
1 April 2010, 09:05 PM
درود

چند تا نکته جالب در مورد لوگان:

اول اینکه اگه آمپر آب خیلی بالا بره ماشین شروع میکنه به خاموش شدن و بد روشن شدن مجدد.
من یه بار که توی پیست همه چراغ های دما روشن شد مردم تا تونستم ماشین رو از پیست خارج کنم.همش خاموش میشد.
یه چیز جالب دیگه اینکه اگه موتور سرد باشه کات آف موتور میاد روی 5500

نقل قول کردم از یکی از بچه های tt که راننده پیست هست.

keramat
3 April 2010, 03:23 PM
دوسنتان سلام

سنسور آب تندر كجاي موتور تندر است .

اگه تنوانستيد يك عكس بگذاريد .

باتشكر از شما

keramat
4 April 2010, 12:34 PM
جدیدا وقتی بدون کولر میرم توی ترافیک یا سربالایی درجه آب ماشین از روی چهار میره رو شیش و بعد از دو سه دقیقه خودش میاد پایین و دوباره اینجوری میشه ، جالب اینجاس که وقتی کولر میگیرم درجه آب از رو چهار تکون نمیخوره ! آب رادیاتور هم پره ، فن هم درسته و کار میکنه ! کسی از دوستان نمیدونه علت چیه !؟ آيا
ايراد دارد يا طبيعي است راه حل درست كردن چيه .؟ دوستان راهنمايي بكنييد .

باتشكر kd

mohammad1983
4 April 2010, 02:07 PM
جدیدا وقتی بدون کولر میرم توی ترافیک یا سربالایی درجه آب ماشین از روی چهار میره رو شیش و بعد از دو سه دقیقه خودش میاد پایین و دوباره اینجوری میشه ، جالب اینجاس که وقتی کولر میگیرم درجه آب از رو چهار تکون نمیخوره ! آب رادیاتور هم پره ، فن هم درسته و کار میکنه ! کسی از دوستان نمیدونه علت چیه !؟ آيا
ايراد دارد يا طبيعي است راه حل درست كردن چيه .؟ دوستان راهنمايي بكنييد .

باتشكر kd
سلام
این قضیه در روز هم هست؟ یا فقط در شب؟
خوب این طبیعی هست و همیشه اینجوریه در زمانی که کولر روشن میشه فن ماشین یکسره میشه و دما هیچ وقت بالا نمیره.

keramat
4 April 2010, 04:44 PM
از شما متشكرم

هم درشب و هم در روز هست فرق نمي كند در ترافيك و با دنده سنگين حركت كردن يا ايستادن .

در سرعت بالاي 60 همچنين چيزي نيست فقط در سرعت پايين و در شهر

sanam2008
4 April 2010, 04:48 PM
دوستان خودرو بنده درسرعت بالا یه لحظه از4خونه میپره روی 2خونه بعد از 15ثانیه دوباره میاد روی 4خونه

mohammad1983
4 April 2010, 05:06 PM
دوستان خودرو بنده درسرعت بالا یه لحظه از4خونه میپره روی 2خونه بعد از 15ثانیه دوباره میاد روی 4خونه
سلام
شما که احتمال 99% ترموستات ماشینتون داره خراب میشه.حالا به مرور این قضیه بیشتر میشه و مثلا با سرعت 60 تا برید چون ترموستات باز میمونه دما میاد پایین.البته فعلا به سمت گرما میریم و خودش رو زیاد نشون نمیده. ولی برای زمستان بعدی کاملا خاصیتش رو از دست میده.

از شما متشكرم

هم درشب و هم در روز هست فرق نمي كند در ترافيك و با دنده سنگين حركت كردن يا ايستادن .

در سرعت بالاي 60 همچنين چيزي نيست فقط در سرعت پايين و در شهر
اگر کابل اتصال منفی اضافه کردید و تاثییری نداشته احتمال زیاد برای شما هم ترموستات هست اما بر عکس دوستمون آقای sanam2008 که ترموستات ماشینشون زود باز و دیر بسته یا اصلا بسته نمیشه، مال شما دیر باز میشه!
این 2 تا مورد رو من در تندر تجربه کردم و رو همین حساب میگم.

sanam2008
4 April 2010, 07:42 PM
سلام
شما که احتمال 99% ترموستات ماشینتون داره خراب میشه.حالا به مرور این قضیه بیشتر میشه و مثلا با سرعت 60 تا برید چون ترموستات باز میمونه دما میاد پایین.البته فعلا به سمت گرما میریم و خودش رو زیاد نشون نمیده. ولی برای زمستان بعدی کاملا خاصیتش رو از دست میده.

نه دوست من ترموستات را باز کردم هیچ مشکلی نداشت سنسور آبش هم خوب بود فن هم به موقع ودرست کار میکرد بردم نمایندگی همه را تست کرد اما نمیدونم چرا در سرعت پایین ودر ترافیک هم این اتفاق میفته

mohammad1983
4 April 2010, 08:21 PM
ببخشید ترموستات از چه لحاظ درست بود؟
اگر روی اون لوله ای مسی که وسط فنر قرار داره مثل عکس زیر ساییده شده باشه یعنی ایراد داره.
مال من در زمستان به حدی رسیده بود که در ترافیک با دنده 1 فقط 4 تا روشن میشد و همیشه آمپر 2 تا بود.
با ابن حساب همه چیز رو چک کردید!
http://i.imagehost.org/t/0432/DSC00001.jpg (http://i.imagehost.org/view/0432/DSC00001)

sanam2008
4 April 2010, 08:37 PM
ببخشید ترموستات از چه لحاظ درست بود؟
اگر روی اون لوله ای مسی که وسط فنر قرار داره مثل عکس زیر ساییده شده باشه یعنی ایراد داره.
مال من در زمستان به حدی رسیده بود که در ترافیک با دنده 1 فقط 4 تا روشن میشد و همیشه آمپر 2 تا بود.
با ابن حساب همه چیز رو چک کردید!
http://i.imagehost.org/t/0432/DSC00001.jpg (http://i.imagehost.org/view/0432/DSC00001)
آره دوست من تنها چیزی که بهش شک دارم هوا داشتن سیستم خنک کاری هست

Salman17
7 April 2010, 02:28 AM
آقایون شاید به سوالم بخندید ولی واقعا واسم پیش می آد!وقتی ولوم میدمو بیس شدید می گیرم آمپرم میره رو 8 خانه.کسی دلیلشو می دونه ؟

mori_230
7 April 2010, 02:40 AM
آقایون شاید به سوالم بخندید ولی واقعا واسم پیش می آد!وقتی ولوم میدمو بیس شدید می گیرم آمپرم میره رو 8 خانه.کسی دلیلشو می دونه ؟
با سلام
دوست عزیز 2 راه حل پیشنهاد میشه 1- اضافه کردن اتصال منفی از باطری به بدنه و موتور (بدلیل اینکه موتور در حالت عادی از بدنه ایزوله هستش)2- تعویض باطری از 60 امپر ساعت به 75 امپر ساعت. موفق باشید

moje90
7 April 2010, 12:32 PM
با سلام سلمان جان:icon_winkفکر کنم ماشینتون شدیدا به کابل اتصال منفی نیاز داره :icon_quesالبته اگه بتونید سر بستها رو هم تمیز و براق کنید شاید تا حدودی مشکلتون حل بشه ولی با توجه به اینکه میگید ولوم بیس بالا میدید کابل اتصال منفی رو حتما لازم داره:icon_cool

houman90
7 April 2010, 01:14 PM

با سلام
صرفنظر از تقویت کابل اتصال بدنه من نمی‌دونم شما چه تجهیزاتی رو ماشین بستین اما اگه آمپلی‌فایر گذاشتین و باطری هم فابریک ماشینه، روی اضافه کردن خازن هم فکر کنین.

موفق باشید

Salman17
9 April 2010, 11:04 PM
مرسی از همه دوستان.خازن دارم.ولی سیستمم خیلی سنگینه.2تا سابو 2 تا آمپو خازنه.فکنم بهترین راه کابل اتصال منفی هست که گفتین.دمتون گرم

houman90
10 April 2010, 11:23 AM
مرسی از همه دوستان.خازن دارم.ولی سیستمم خیلی سنگینه.2تا سابو 2 تا آمپو خازنه.فکنم بهترین راه کابل اتصال منفی هست که گفتین.دمتون گرم

با سلام
با این ترتیبی که فرمودین صرفنظر از تقویت اتصال بدنه که باید حتماً انجام بشه، تقریباً مطمئن هستم که باز هم اگه صدای سیستم رو بالا ببرین چراغ‌ها بازی می‌کنن. اگه باطری هنوز فابریک ماشینه فکر کنم باید 74 ببندین و همچنین روی توان خازن‌ها هم یه تجدید نظر دیگه‌ای بکنین.

موفق باشید

arman 321
10 April 2010, 02:34 PM

سلام
دوست عزیز شما در اولین فرصت BIG3 انجام بدهید در مرحله بعد اگه بازهم مشکل داشتین باطری رو با آمپر بالاتر تعویض بفرمایید
من خودم باطری با 80 آمپر عوض کردم بالا تر هم جا نشد وگرنه قصدم 90 یا 100 بود.
تعویض خازن خیلی دردی از شما دوا نمیکنه این تجربه سیستم بازی چند ساله ما رویه ماشینهایه مختلف بوده.

sanam2008
10 April 2010, 03:49 PM
دوستان توجه کنید این ماشین در حالت عادی از باطری استفاده شده که خودش 5آمپر کمتر هست یعنی باید70Aباشه ولی 65Aهست

mohammad1983
10 April 2010, 09:37 PM
دیروز در جاده جواهر ده در رامسر با 2 تا ال90 بالا میرفتیم آنچنان شیب زیادی هم نداره چون مه خیلی سنگین بود مجبور بودیم با دنده 2 با سرعت 30 تا بالا بریم.
نمیدونم چرا آمپر 2 تا ماشین حتی تا 8 تا خونه هم بالا میرفت البته بیشتر روی 6 تا بود.هوا هم خیلی خنک بود!!
تا حالا ندیده بودم اینجوری بشه حتی توی گرمای مرداد ماه.
ظاهرا دنده سنگین خیلی تاثییر داره.

moje90
10 April 2010, 10:10 PM
دوستان توجه کنید این ماشین در حالت عادی از باطری استفاده شده که خودش 5آمپر کمتر هست یعنی باید70Aباشه ولی 65Aهست
با سلام:icon_winkماله ما و بسیاری از دوستان باطریش60 میلی آمپر هست :icon_ques

sanam2008
11 April 2010, 12:44 PM
با سلام:icon_winkماله ما و بسیاری از دوستان باطریش60 میلی آمپر هست :icon_ques
دوست عزیز خوبه به ما رحم کردند65آمپر دادن البته تندر من از اون اولی ها است ایران خودرویی است

mohammad 1991
11 April 2010, 12:51 PM
یه سوال باتریش اسیدیه یا خشک ؟

sanam2008
11 April 2010, 12:58 PM
یه سوال باتریش اسیدیه یا خشک ؟
باتریش اتمیه که نیازی به آب نداره فقط هر وقت نشانگر سبز روی باطری قرمز شد یعنی باید بندازیش دور

mohammad1983
2 May 2010, 09:30 PM
من با توجه به اینکه میدیم آمپر تا 6 تا بالا میره و فن با دور بالا کار میکنه و بعد پایین میاد پیگیر قضیه شدم و چند روز پیش کابل منفی هم اضافه کردم اما باز هم اینجوری میشد.دقت کردم دیدم اصلا دور 1 فن کار نمیکنه و مدت زمان زیادی خاموش هست و میره روی دور 2
باطری ساز نشون دادم و متوجه شد مقاومت فن سوخته.
رفتم 24 تومان دادم خریدم 10 تومان هم هزینه دیاگ و تعویض دادم.
مشکل حل شد.این رو گفتم تا دوستان اگر یکدفعه آمپر ماشینشون بالا رفت مد نظرشون باشه.
باطری ساز میگفت که کلا تندر ها برای 2 تا کار اینجا میان : 1 - سوختن کویل 2- اضافه کردن کابل منفی که مشکل آمپر رو حل میکنه.
در ضمن زمانی که دور 1 فن روشن میشه دمای آب دقیقا روی 98.6 و زمانی که دور 2 فن روشن میشه دمای آب روی 102.5 درجه هست.

این هم عکس مقاومت فن
http://iraks.ir/images/limymubmhf9cz61wxgg_thumb.jpg (http://iraks.ir/viewer.php?file=limymubmhf9cz61wxgg.jpg)

renaulte2
16 May 2010, 08:46 PM
آقا محمد1983 سلام
لطفا بگویید محل دقیق این مقاومت کجاست
با تشکر

Salman17
28 August 2010, 12:22 AM
من وقتی صدا ظبط را زیاد می کنم آمپر آب میره روی 7 خونه(سیستم خیلی قوی هست).بنظره شما مشکل پیش می آد ؟کسی اطلاعات داره؟

meta
28 August 2010, 09:41 AM
من وقتی صدا ظبط را زیاد می کنم آمپر آب میره روی 7 خونه(سیستم خیلی قوی هست).بنظره شما مشکل پیش می آد ؟کسی اطلاعات داره؟
ماشينت به شدت به تقويت منفي نياز داره.

Salman17
28 August 2010, 03:15 PM
ماشينت به شدت به تقويت منفي نياز داره.
کجا برم این کارو کنم بنظرت ؟

meta
28 August 2010, 03:42 PM
کجا برم این کارو کنم بنظرت ؟
در درجه اول خودت مطابق راهنمايي دوستان اين سايت انجام بده.
اگر وقت نداري بده باطري ساز برات انجام ميده

khoshdel
31 August 2010, 05:16 PM
با سلام
تقريباً يك هفته است كه در زمان رانندگي نشان دهنده دماي آب از خط 4 بالا تر ميرود و بعد از چند دقيقه مجدداً به خط 4 برميگردد. با توجه به اينكه چنين سابقه اي تاكنون نداشته مشكل از كجاست ؟
1- ترموستات
2- سنسور دما

khalil-pz
31 August 2010, 07:45 PM
شما کابل منفی ماشینتون رو تقویت کردید؟

Salman17
31 August 2010, 11:12 PM
ماله من وقتی که ولوم می دم آمپرم میاد بالا که بخاطره کابل منفی هست ولی ماله شما فکر نمی کنم از کابل منفی باشه
راستی نیازی به باز کردن این تاپیک نبود
http://www.phalls.com/showthread.php?t=53133

Salman17
1 September 2010, 01:21 PM
پست جا به جا شد

keramat
5 September 2010, 04:08 PM
دوستان سلام

ماشين من از 7ماه پيش تا بحال دچار مشكل نواسان نمايشگر آب است البته باحركت در دنده سنگين دنده 1 و 2 و 3 نمايشگر از روي خونه 4 ميره روي 6 اگر ترافيك شديد باشد
ميره روي 8 خونه روشن البته قبلأ حدود 3ماه پيش اين نوسان كمتر بوده ولي حالا زياد شده است والبته كولر كه روشن است نمايشگر روي 4 ثابت است من ديگه گيج شدهام .

دوركند وتند فن سالم است - ماشين جوش نمي آورد - شتاب حركت ماشين عالي است

از دوستان ميخواهم مر راهنمايي كنند
با تشكر از لطف شما
ويرايش/پاک کردن پيام

keramat
5 September 2010, 04:09 PM
دوستان سلام

ماشين من از 7ماه پيش تا بحال دچار مشكل نواسان نمايشگر آب است البته باحركت در دنده سنگين دنده 1 و 2 و 3 نمايشگر از روي خونه 4 ميره روي 6 اگر ترافيك شديد باشد
ميره روي 8 خونه روشن البته قبلأ حدود 3ماه پيش اين نوسان كمتر بوده ولي حالا زياد شده است والبته كولر كه روشن است نمايشگر روي 4 ثابت است من ديگه گيج شدهام .

با تشكر از لطف شما
http://www.phalls.com/vbulletin/../images_phalls/misc/progress.gif http://www.phalls.com/vbulletin/../images_phalls/buttons/edit.gif (http://www.phalls.com/vbulletin/../editpost.php?do=editpost&p=855138)

mori_230
5 September 2010, 04:27 PM
دوستان سلام

با تشكر از لطف شما
http://www.phalls.com/vbulletin/../images_phalls/misc/progress.gif http://www.phalls.com/vbulletin/../images_phalls/buttons/edit.gif (http://www.phalls.com/vbulletin/../editpost.php?do=editpost&p=855138)
با سلام
دوست عزیز فقط و فقط اظافه کردن کابل منفی مشکلتو به طور کامل رفع میکنه تو پستهای قبلی دوستان توضیح کامل و جامع دادن
با تشکر

mohammad1983
5 September 2010, 08:20 PM
اضافه کردن کابل تقویت منفی.همین

fazarayan
5 September 2010, 09:48 PM
دوستان سلام

با تشكر از لطف شما
ويرايش/پاک کردن پيام

اضافه کردن کابل تقویت منفی.همین

اينجا رو ببين
http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=853913&postcount=547

keramat
7 September 2010, 09:20 AM
باسلام

كابل منفي هم اضافه كردم ولي هيچ تاثيري نداشت . در ترافيك و سرعت پايين همان 6 خونه به مدت زيادي روشن ميشود . ولي سرعت 60به بالا روي 4 خونه است هيچ نوساني ندارد .

با تشكر از لطف شما سروران گرامي

keramat
7 September 2010, 09:23 AM
باسلام

كابل منفي هم اضافه كردم ولي هيچ تاثيري نداشت . در ترافيك و سرعت پايين همان 6 خونه به مدت زيادي روشن ميشود . ولي سرعت 60به بالا روي 4 خونه است هيچ نوساني ندارد .

http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gif http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/buttons/edit.gif (http://www.phalls.com/vbulletin/editpost.php?do=editpost&p=855634)

اینجانب
7 September 2010, 10:17 AM
شاید مشکل از فن باشه یا سیستم آب هوا گرفته باشه.

houman90
7 September 2010, 11:16 AM
باسلام

http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gif http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/buttons/edit.gif (http://www.phalls.com/vbulletin/editpost.php?do=editpost&p=855634)

با سلام
آیا فن رادیاتور رو چک کردین؟ درست کار میکنه؟ به پستی که آقا محمد بالا گذاشتن توجه کنید.

meta
7 September 2010, 02:13 PM
دوستان سلام

با تشكر از لطف شما
ويرايش/پاک کردن پيام
لطفا نتيجه اين آزمايشات را در همين تاپيك بنويسيد تا شايد بهتر راهنمايي بگيريد:
در حالت كاركرد دور آرام ببينيد در زمان شروع كاركرد دوركندفن چند خط از نمايشگر دماي آب پر شده است.
آيا دور كند فن خود بخود بعد از مدتي قطع مي‌شود؟ بعد از چه مدتي ؟
در همين حالت دور آرام موتور، كولر خودرو را روشن كنيد و ببينيد آيا فن بطور متوالي از دور تند به دور كند و بالعكس سوئيچ مي‌كند يا خير. در هر حالت نمايشگر دماي رادياتور روي چند خانه است؟
لطفا در آزمايشات فوق مصرف كننده اضافي (سيستم صوتي يا چراغ) را خاموش نگه داريد.

mohammad1983
7 September 2010, 02:43 PM
باسلام

خوب به احتمال خیلی زیاد ایراد از ترموستات هست.چون من خودم این مشکل رو در 2 تا تندر داشتم اما به صورت برعکس.یعنی ترموستات خاصیتش رو از دست داده بود و در زمستان در ترافیک 4 تا خونه روشن بود اما در سرعت بالای 60 تا میشد 2 تا خونه.
این ترموستات قطعه مصرفی هست توی تندر و معمولا خراب میشه.احتمال داره گیر کرده باشه و آب رو کم عبور می دهد.و باعث بالا رفتن آمپر میشه.
یک راه این هست که ترموستات رو باز کنی که اگر دست به آچار باشه کاری نداره و من خودم عوضش کردم.
اما یک راه این هست که صبح وقتی ماشین تازه روشن میشود چند دقیقه صبر کنی و با یک دست شیلنگ قطوری که از موتور به رادیات میاد رو بگیری.وقتی دمای موتور تا 89 درجه بالا بره زیر دستت احساس تقه زدن میکنی که نشون میده ترموستات قشنگ باز شده و یکدفعه آب گردم توی شیلنگ جاری میشه که تمام این ها رو باید حس کنید.
اما به فکرش باش که خطری هست.

moje90
7 September 2010, 11:31 PM
باسلام

با سلام خدمت شما:icon_winkفکر کنم اینجوری که شما فرمودین و همچنین دوستان هم بهش اشاره کردن به احتمال زیاد مشکل از ترموستات یا همون فشنگی آب باشه که متاسفانه توی این ماشین اصلا کیفیت خوبی نداره و پس از مدتی جام میکنه همونطور که مدتی قبل توی نمایندگی چند تاش رو دیدم که آورده بودن برای تعویض :icon_ques:icon_redf

meta
8 September 2010, 11:13 AM
با سلام خدمت شما:icon_winkفکر کنم اینجوری که شما فرمودین و همچنین دوستان هم بهش اشاره کردن به احتمال زیاد مشکل از ترموستات یا همون فشنگی آب باشه که متاسفانه توی این ماشین اصلا کیفیت خوبی نداره و پس از مدتی جام میکنه همونطور که مدتی قبل توی نمایندگی چند تاش رو دیدم که آورده بودن برای تعویض :icon_ques:icon_redf
دوست خوبم ترموستات با فشنگي آب دو قطعه متفاوت هستند.
فشنگي همان سنسور دماي آب است.

Masi Mc
9 September 2010, 12:28 AM
اگه بخوام دمای آب ماشین پایین باشه باید ترموستاتو در بیارم
اگه ترموستاتو در بیارم دمای موتور میاد پایین ؟
مشکلی که نداره ؟
چون به نظرم ترموستات تو کشور ما که انقدر گرمه کاربردی نداره
کاربردش فقط تو کشورای سرد و یخبندون هست .
اگه مصرف سوخت زیاد نمیشه درش بیارم یا نه ؟

mohammad1983
9 September 2010, 05:08 AM
دوست عزیز مگه پراید هست که ترموستاتش رو در بیارید تا ختک کار کنه.برای امتحان درش بیارید تا توی زمستون ببینید که بخاری دیگه عملا در سرما و رانندگی توی جاده کاربردی نداره.و شتاب ماشینتون زمین تا آسمون با زمانی که موتور گرم کار میکنه فرق میکنه و در حقیقت افت محسوسی میکند.توی تابستان هم قطعا تاثیر منفی داره چون دمای کارکرد ماشین از اونی که هست پایین تر میاد.
موتور در اون حدی که نیاز داره؛ خودش رو خنک میکنه و به خدا به لطف و محبت ما نیاز نداره.:icon_arro

keramat
25 September 2010, 12:26 PM
[دوستان عزيز سلام

يك سوال دارم

دور تند و دور كند فن خنك كننده رادياتور را بايد چطوري تست كنيم .

دوم اينك موقع كه درترافيك ( اهواز ) فن براي اولين بار روشن ميشود معلوم هست كه دور كند كار ميكند

چون صداي فن خيلي آرام است

و موقعي كه كولر ميگرم فن باز هم روي دور كند كار ميكند. با همان صدا نمدانم من اشتباه ميكنم يا اينكه فن روي

دور تند نمي رود و راه ساده تشخصي دور تند و كند فن را ميخواهم .

با تشكر از لطف شما كرامت از اهواز

meta
25 September 2010, 03:52 PM
در هواي گرم اهرم گردش هوا را بر روي ورود هواي تازه تنظيم كنيد و احتياطا درب خودرو را هم باز بگذاريد.بلافاصله پس از اينكه كولر را روشن كرديد جلوي خودرو بايستيد و پس از چند دقيقه كه كولر روشن بود و فن دور كند هم روشن شد فن دور تند هم روشن مي‌شود.

keramat
25 September 2010, 04:56 PM
دوست عزيز و گرامي

بدون از كولر گرفتن ماشين چطوري ميشود دور تند و كند را مشخص كرد

با توجه به طبق راهنمايي دوستان سنسور دور فن در زير كانال هواكش موتور و روي سيلندر مسير آب موتور

كه بعد از روشن شدن فن دور آرام رادياتور و خاموش شدن با كشيدن سوكت مربوطه كه فن باي به دور تند برود

نرفت و روي دور كند ماند .

با تشكر

hadi2073
4 January 2011, 04:53 PM
با سلام به تمام دوستان
مشکل من تقریبا برعکسه یعنی اینکه آمپرم تازگیها رو 2 تا میمونه و 4 تا نمیشه و به ندرت 4 تا میشه ودوباره 2 تا میشه!!!به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟؟

mohammad1983
4 January 2011, 05:20 PM
با سلام به تمام دوستان
مشکل من تقریبا برعکسه یعنی اینکه آمپرم تازگیها رو 2 تا میمونه و 4 تا نمیشه و به ندرت 4 تا میشه ودوباره 2 تا میشه!!!به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟؟
مشل شما از ترموستات هست که خاصیت خودش رو از دست داده.
امتحان کنید وقتی با دنده 2 چند دقیقه میرید آمپر باید 4 تا بشه اما به محض افزایش سرعت و رسیدن به 60 تا به دلیل باد خنکی که از جلو به ماشین میخوره آمپر دوباره 2 تا میشه.بعد از این تست و مطمئن شدن حتما تعویضش کنید چون توی زمستان ماشین رو اذیت میکنه و شتاب هم کم میشه ( به دلیل اینکه موتور سرد کار میکنه)
دست به آچار هستید خودتون هم میتونید عوضش کنید و کاری نداره.

mmamushy
5 January 2011, 12:08 PM
مشل شما از ترموستات هست که خاصیت خودش رو از دست داده.
امتحان کنید وقتی با دنده 2 چند دقیقه میرید آمپر باید 4 تا بشه اما به محض افزایش سرعت و رسیدن به 60 تا به دلیل باد خنکی که از جلو به ماشین میخوره آمپر دوباره 2 تا میشه.بعد از این تست و مطمئن شدن حتما تعویضش کنید چون توی زمستان ماشین رو اذیت میکنه و شتاب هم کم میشه ( به دلیل اینکه موتور سرد کار میکنه)
دست به آچار هستید خودتون هم میتونید عوضش کنید و کاری نداره.
سلام اقا محمد ترموستات را شما قبلا چند خریدی ؟ قیمت الانشو دارید؟

mohammad1983
5 January 2011, 05:15 PM
سلام
من از آشنا 2 بار ترموستات خریدم.هر 2 بارش هم 11 تومان.
البته نمایندگی هایی که فروشگاه دارند ارزون تر میفروشند.
قیمت الان ندارم.

hadi2073
6 January 2011, 01:56 AM
با سلام
من امروز خریدم 12000 تومان

hadi2073
6 January 2011, 05:03 PM
با سلام به تمام دوستان
دوستان مشکل من با تعویض ترموستات حل شد ولی جالب اینجاست که ترموستات اولی که 12000 خریده و فابریکم بود خراب بود و نزدیک بود موتور داغون بشه ولی بعدش یکی دیگه که اونم فابریک بود 10000 تومن خریدم که سالم بود و درست شد در ضمن باید بگم هرچی تو بازاره و به اسم فابریک هست با اونی که روی خوده ماشین هست کیفیتش پایینتره به گونه ای که با چشم قابل تشخیصه و همچنین باید بگم تا 17000 تومن هم میفروشن چون چند جا قیمت کردم ولی در کل همشون یکین جا داره از آقا محمدم تشکر کنم که مشکلو گفتن

bigboss1382
8 January 2011, 04:12 PM
با سلام خدمت دوستان
فكر كنم ترموستات ماشين ما هم كم كم داره مرخص ميشه !!! وقتي كه با سرعت 100 - 120 ميرم 4 خونه آب روشنه ولي اگه تو همين سرعت گاز رو ول كنم تا سرعت ماشين كم بشه ( مثلا وقتي به سرعت گير نزديك ميشيم ) و سرعت كم كم كه افت ميكنه و ميرسه به حدود 60 - 70 آمپر آب مي پره رو 2 خونه و اگه بعد سرعت گير دوباره گاز بدم بعد چند ثانيه ميره رو 4 خونه و اگر همينجوري ادامه بدم ديگه نميره رو 2 خونه ! وقتي هم ماشين گرم هست اين حالت كمتره ولي پيش مياد!!!
البته چند روزه هوا سرد شده و پارسال اينجوري نمي شد و وقتي ماشين گرم ميشد و ميرفت رو 4 خونه ديگه هيچ جور از 4 خونه پايين نمي اومد ماشين مدل 87 و حدود 58000 تا كار كرده
خودم فكر ميكنم ايراد از ترموستات هست و حالا لطفا دوستان نظر بدن .... و اما سوالات من

1- ترموستات تندر فابريكي چند درجه هست ؟ آيا تابستاني زمستاني داره؟ يه جا خوندم 89 درجه بسته ميشه و 99 درجه باز ميشه آيا روش نوشته؟ و همين درسته؟
2-وقتي ترموستات رو باز كنيم چقدر آب ميريزه بيرون؟ آيا مقدار از دست رفته با آب مقطر قابل جبران هست؟ يا بايد گلاسئول هم بخرم؟
3- محل اتصال ترموستات با بلوك سيلندر چجوري آببند ميشه؟ اورينگ داره؟ يا از خمير آببندي قرمز استفاده مي شه؟ يا جور ديگه؟
4- قبل باز كردن ترموستات چه قطعاتي بايد باز بشن تا دسترسي به پيچ هاي ترموستات آسون بشه؟ رزوناتور؟ مخزن هيدروليك؟ محافظ انژكتور؟
5- بعد تعويض ترموستات هواگيري هم لازمه؟

mohammad1983
8 January 2011, 04:45 PM
با سلام خدمت دوستان
فكر كنم ترموستات ماشين ما هم كم كم داره مرخص ميشه !!! وقتي كه با سرعت 100 - 120 ميرم 4 خونه آب روشنه ولي اگه تو همين سرعت گاز رو ول كنم تا سرعت ماشين كم بشه ( مثلا وقتي به سرعت گير نزديك ميشيم ) و سرعت كم كم كه افت ميكنه و ميرسه به حدود 60 - 70 آمپر آب مي پره رو 2 خونه و اگه بعد سرعت گير دوباره گاز بدم بعد چند ثانيه ميره رو 4 خونه و اگر همينجوري ادامه بدم ديگه نميره رو 2 خونه ! وقتي هم ماشين گرم هست اين حالت كمتره ولي پيش مياد!!!
البته چند روزه هوا سرد شده و پارسال اينجوري نمي شد و وقتي ماشين گرم ميشد و ميرفت رو 4 خونه ديگه هيچ جور از 4 خونه پايين نمي اومد ماشين مدل 87 و حدود 58000 تا كار كرده
خودم فكر ميكنم ايراد از ترموستات هست و حالا لطفا دوستان نظر بدن .... و اما سوالات من

1- ترموستات تندر فابريكي چند درجه هست ؟ آيا تابستاني زمستاني داره؟ يه جا خوندم 89 درجه بسته ميشه و 99 درجه باز ميشه آيا روش نوشته؟ و همين درسته؟
2-وقتي ترموستات رو باز كنيم چقدر آب ميريزه بيرون؟ آيا مقدار از دست رفته با آب مقطر قابل جبران هست؟ يا بايد گلاسئول هم بخرم؟
3- محل اتصال ترموستات با بلوك سيلندر چجوري آببند ميشه؟ اورينگ داره؟ يا از خمير آببندي قرمز استفاده مي شه؟ يا جور ديگه؟
4- قبل باز كردن ترموستات چه قطعاتي بايد باز بشن تا دسترسي به پيچ هاي ترموستات آسون بشه؟ رزوناتور؟ مخزن هيدروليك؟ محافظ انژكتور؟
5- بعد تعويض ترموستات هواگيري هم لازمه؟

سلام
دوست عزیز تندر فقط 1 مدل ترموستات داره و اون هم 89 درجه هست.روش هم نوشته
والا من فکر میکنم حداقل 1 لیتر مایع تخلیه میشه.چون خود من که عوض کردم بعد از بستن ترموستات جدید ، توی قمقمه آب ریختم و ماشین رو روشن کردم (درب قمقمه باید باز بمونه) تا موتور گرم شد.و ترموستات باز کرد.اون موقع آب توی قمقمه پایین میره این کار رو 3 بار تکرار کردم و هر بار هم آب قمقمه رو تا max پر میکردم.
هوا گیری هم با باز گذاشتن درب قمقمه آب و تکرار اون عملی که در بالا گفتم خودش انجام میشه.
دور خود ترموستات یک واشر هست که به این ترموستات جدید وصل میشه.اصولا اگر اون واشر یا اورینگ خراب نباشه به هیچ چیزی نیاز نداره(لازم به ذکر هست این اورینگ معمولا با درپوش ترموستات فروخته میشه) اما برای اطمینان از عملکرد ، از چسب آب بندی معروف به چسب مزدا استفاده کنید.مقدار کمی به محل اتصال اورینگ و درپوش بزنید و ببندید سر جاش.
قطعه خاصی نیاز نیست باز بشه جز صدا خفه کن موتور.ضمن اینکه مخزن هیدرولیک رو هم از ریلش در بیارید و همونجوری یه مقدار بیاریدش کنار تا جا دست باز بشه.

ali302
10 January 2011, 04:05 AM
با سلام
لطفا محل دقیق ترموستات مشخص کنید وهمچنین نحوه تعویض رو
بصورت مبتدی توضیح بدهید
با تشکر

اینجانب
11 January 2011, 12:26 PM
با سلام
لطفا محل دقیق ترموستات مشخص کنید وهمچنین نحوه تعویض رو
بصورت مبتدی توضیح بدهید
با تشکر
فکر کنم بهتره برای تعویض ترموستات و هواگیری موتور یک تاپیک جدید زده شود که من زحکتش را می کشم(!). زحمت گذاشتن راهنمایی هم با بقیه دوستان، لطفا.

mohammad1983
14 August 2012, 11:13 PM
سلام
چند روز پیش بعد از یک رانندگی روزانه دم درب منزل آمپر آب ابتدا رفت روی 6 تا و بعد کامل پر شد و بعدش چراغ آب روشن شد!!
درب موتور رو باز کردم دیدم فن اصلا کار نمیکنه حتی وقتی کولر میگیرم.
خلاصه گذاشتم تا فردا صبح که خنک شد رفتم پیش یک باطری ساز وارد (البته به آرومی رفتم تا بتونم خودم رو اونجا برسونم)
باطری ساز با یک میله زد به فن و اونو چرخوند و دید که داره میچرخه اما به آرومی.سریع تشخیص داد که ذغال فن تموم شده.
فن باز و ذغالش تعویض شد.کلا 25 تومان شد.اما سرعت چرخش فن فوق العاده شد.و مشکل آمپر آب هم برطرف شد.

nima_autol2001
5 September 2012, 03:19 AM
salam doostan,man modatie ke motore mashinam booye abe joosh mide,ampere mashinamam too terafik mirese be 6 bazi mogheha,abam kasr nemikone,benazaretoon moshkeli dare?,

scroch
28 September 2012, 12:50 AM
سلام دوستان
من چند وقتی هست که وقتی ماشین تو دنده 1 یا 2 کار میکنه امپر ماشین میره رو هشت ولی تو دور پایین رو 4 میمونه باطری هم 70 هست.جدیدا سیستم هم نصب کردم ولی قبل از نصب سیستم هم همینجوری بود.وقتی چراغ هم میگیرم اینجوری میشه یعنی زمانی که مصرف برق بالا میره.بعد هم چون سیستم نصب کردم میخوام باطری 100 یا 120 بندارم میخواستم ببینم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟
ممنون دوستان

mahansaman
11 October 2012, 08:15 PM
دوست عزيز مشكل از اتصال بدنه هستش، ببر نمايندگي، ولي زير بار نرو كه با نصب سيستم اينجوري شده، به راحتي درستش ميكنند، مال من اينطوري شد بردم گفت از دزدگيره، گفتم پس چرا بعد يه سال، خلاصه هي حرف خودشو زد، ولي آخرش از دهنش در رفت كه اتصال بدنه بايد داشته باشه، جاي نگراني نيست، البته اگه آب رادياتور مياد پايين، يا فن زياد روشن ميشه ممكنه خطرناك باشه و مشكل از جاي ديگه باشه، به هر حال توصيه ميكنم خيلي سريع پيگيري كنيد، انشاالله درست ميشه عزيز.