PDA

View Full Version : با توجه به ازاد شدن بنزين gen2بهتره يا مزدا3

dr xray
14 March 2009, 09:09 PM
دوستان با توجه به اينكه بنزين به زودي ازاد ميشه به نظر كسايي كه
اين ماشينا رو دارن يا اطلاعات جامعي در موردشون دارن خريد كدومشون
بهتره البته gen2 شرايط ليزينگ بهتري داره نسبت به مزدا تري
و ارزونترم هست اما ساير اپشنها هم مهمه

sdsdsd
15 March 2009, 02:48 AM
10 میلیون تفاوت قیمت مهم نیست ؟؟!!!
خودت چی فکر میکنی ؟؟ مزدا بهتره نه ؟! نظر خودتو اول بگو

farzinkhan
15 March 2009, 03:14 AM
دوستان با توجه به اينكه بنزين به زودي ازاد ميشه به نظر كسايي كه
اين ماشينا رو دارن يا اطلاعات جامعي در موردشون دارن خريد كدومشون
بهتره البته gen2 شرايط ليزينگ بهتري داره نسبت به مزدا تري
و ارزونترم هست اما ساير اپشنها هم مهمه

دوست عزيز شك نكن مزدا بهتره,از تمام جهات,اما خوب نزديك 10 ميليون تفاوت قيمت داره.:icon_mad:

dr xray
15 March 2009, 10:38 AM
10 میلیون تفاوت قیمت مهم نیست ؟؟!!!
خودت چی فکر میکنی ؟؟ مزدا بهتره نه ؟! نظر خودتو اول بگو
اخه هر تفاوت قيمتي كه دليل بهتر بودن نيست من از كسايي كه جن تو دارن
پرسيدم و خيلي راضي هستن و نمي دونم محاسن مزدا تري نسبت به
اون چيه به نظر من ادم اگه مي خواد پول بيشتر بده بايد با چشم باز بده
نه فقط بخاطر اسم و برند و اين قبيل مسايل

sdsdsd
15 March 2009, 12:51 PM
عقل سالم ميگه برند مزدا و ژاپني بودنش به برند مالزي سگش ميارزه

Masoud 206-16v
15 March 2009, 02:15 PM
آزاد شدن بنزین دلیل بر انتخاب این دو برند نیست؟من نمیدونم این چه افکاری که ما ایرانیها داریم!(خوب همین افکار هست که پژو SLX,....بوجود میاره)

عزیز شما مطمئن باش که مصرف سوخت مزدا3 با اینکه موتور 2000سی سی داره خیلی پایین تر از جین2 هستش.چون از سیستم متغییر و زمان بندی سوپاپ بهره میبره و حتی جین2 با اینکه1500 هست از 206 تیپ5 و 6 هم مصرف بالاتر داره.
کلاس بندی مزدا3 کجا و جین2 کجا؟
اگر از من میشنوی این نوع انتخابها رو جایی دیگه هم مطرح نکن.
کبوتر با کبوتر باز با باز.....

به نظر من ادم اگه مي خواد پول بيشتر بده بايد با چشم باز بده

آفرین اینجا رو خوب امدی،اول که شرکت زاگروس خودرو رو به تعطیلی هستش و ی شرکت ورشکسته است.اما گروه بهمن با اینکه مالی هم نیست در عوضش پشتشون گرمه و حالا حالاها میشه به خاطر ی نموره گاراتنتی و ... ازشون انتظار داشت.
جین2 ی خودروی ناچبک هست با تکنولوژی دهه90(همین مصرف سوخت بالا شاهد این قضیه است).اما مزدا3 تکنولوژی فورد رو داره و طراحی سال2004 که از اوایل2005 وارد بازار شده.با قابلیتهای خیلی زیاد . مصرف سوخت کمتر، هندلینگ بالا،طراحی زیباتر،وجود آپشنهای مختلف و گیربکس اتومات تیپ ترونیک و فرمون حساس به سرعت(سروترونیک)و....
پس هر ارزونی بی علت نیست و هر گرونی هم بی حکمت:icon_surp

shahram2006_m
15 March 2009, 02:46 PM
آزاد شدن بنزين دليل بر انتخاب اين دو برند نيست؟من نميدونم اين چه افکاري که ما ايرانيها داريم!(خوب همين افکار هست که پژو SLX,....بوجود مياره)

عزيز شما مطمئن باش که مصرف سوخت مزدا3 با اينکه موتور 2000سي سي داره خيلي پايين تر از جين2 هستش.چون از سيستم متغيير و زمان بندي سوپاپ بهره ميبره و حتي جين2 با اينکه1500 هست از 206 تيپ5 و 6 هم مصرف بالاتر داره.
کلاس بندي مزدا3 کجا و جين2 کجا؟
اگر از من ميشنوي اين نوع انتخابها رو جايي ديگه هم مطرح نکن.

دوست عزيز بهتره به خاطر تعصب اطلاع رساني غلط نکنيم.در اينکه مزدا 3 خودروي بهتري نسبت به جنتو هست حرفي نيست اما جنتو 1600 هستش و اينکه مصرفش اصلا زياد نيست و در حد مزدا 3 يا پايين تر.

farzinkhan
15 March 2009, 02:57 PM

همينطور كه دوستان گفتند,Gen 2 ماشين بدي نيست,اما قابل مقايسه با مزدا 3 نيست:icon_mad:.
اگه تو Gen 2 رو ديده باشي,تو همون نگاه اول كيفيت پايين قطعات داخليش كاملآ مشهوده.
در رابطه با موتور Gen 2 هم از تكنولولوژي باز و بسته شدن متغير سوپاپ بهره منده به نام Campro
اما موتورش در مقابل مزدا3 از قدرت خيلي پايين تري برخورداره.
در ضمن Gen 2 ماشيني هست كه پس از مدتي كاركرد سرو صداي زيادي ميفته و از قيافه زود در مياد,مخصوصآ داخل كابين.
:icon_cool

mohammadrezaef
15 March 2009, 03:36 PM
سلام
دوست عزیز بنده هیچ تعصبی برای هیچ کدام از این 2ماشین ندارم و بدون تعصب میگم مزدا بهتره!!!
شما که میخواهید با چشم باز پول بدید لطفا" راجع به قیمت لوازم gen2 تحقیق بفرمایید هم لوازم و هم خدمات پس از فروش!!!!و هم بازار خرید و فروش !!!در مورد بنزین هم به نظر من مصرف بنزین به طرز رانندگی خودتون بستگی داره!!!در ضمن شاید مزدا مصرف بالاتری داشته باشه ولی به همان نسبت هم بازدهی بیشتری داره.
به نظرم شما حتما" سعی کن با هردو ماشین رانندگی کنی بعدا" خودت میتونی قضاوت کنی کدوم ماشین بهتره :icon_excl

dr xray
15 March 2009, 04:29 PM
آزاد شدن بنزین دلیل بر انتخاب این دو برند نیست؟من نمیدونم این چه افکاری که ما ایرانیها داریم!(خوب همین افکار هست که پژو SLX,....بوجود میاره)

عزیز شما مطمئن باش که مصرف سوخت مزدا3 با اینکه موتور 2000سی سی داره خیلی پایین تر از جین2 هستش.چون از سیستم متغییر و زمان بندی سوپاپ بهره میبره و حتی جین2 با اینکه1500 هست از 206 تیپ5 و 6 هم مصرف بالاتر داره.
کلاس بندی مزدا3 کجا و جین2 کجا؟
اگر از من میشنوی این نوع انتخابها رو جایی دیگه هم مطرح نکن.
دوست عزيز من منظورم مقايسه مصرف اونا نبود منظورم كارت سوخت داشتن مزدا تري و نداشتن
جن تو بود چون از هر كس اين سوال را مي پرسيدم اولين موردي كه اشاره مي كرد همين بود!!:icon_eek:

drnariman
15 March 2009, 11:12 PM
دوست عزيز من منظورم مقايسه مصرف اونا نبود منظورم كارت سوخت داشتن مزدا تري و نداشتن
جن تو بود چون از هر كس اين سوال را مي پرسيدم اولين موردي كه اشاره مي كرد همين بود!!:icon_eek:
همکار عزیزم دوستان تقریبا لب کلام رو گفتن و مقایسه شما هم یه قیاس مع فارقه مثل اینه که من بخوام مزدا 3 رو با 320 مقایسه کنم که کلا جالب نیست و اگه ملاک شما مصرف بنزین باشه و فقط از این جهات بخواین بسنجین و کلاس کاری ماشینها هم براتون مهم نباشه اونوقت یه لیست یک کیلومتری ماشین رو باید با هم بسنجین.!!

dr xray
16 March 2009, 10:04 AM
همکار عزیزم دوستان تقریبا لب کلام رو گفتن و مقایسه شما هم یه قیاس مع فارقه مثل اینه که من بخوام مزدا 3 رو با 320 مقایسه کنم که کلا جالب نیست و اگه ملاک شما مصرف بنزین باشه و فقط از این جهات بخواین بسنجین و کلاس کاری ماشینها هم براتون مهم نباشه اونوقت یه لیست یک کیلومتری ماشین رو باید با هم بسنجین.!!
ممنوم از راهنمايي شما البته من تا اين حد تفاوت را فكر نمي كردم!!!به هر حال با اين اشارات مبهم بعضي دوستان و مطالبي كه خودم در مورد هر دو خودرو تو همين قسمت خوندم مزدا تري انتخاب بهتريه اما كاش دوستان در مورد معايب جن تو علمي تر و واضحتر توضيح داده بودن به هر حل از همه كساني كه راهنمايي كردن ممنونم:icon_excl

indi
26 April 2009, 02:07 PM
دوست عزیز مزدا سه در هر سه مدل از موتور 2000 سی سی با قدرت 147 اسب و گیربکس اتوماتیک تیپ کرونیک استفاده کرده وقیمت تیپ 1 اون 31.5 .... جنتوی اتوماتیک با قیمت 29.5 و موتور 1600 و110 اسبی وکیفیت نامناسب و تکنولوژی پایین گیربکس اتوماتیکش در مقابل مزدا 3 تیپ 1 با اختلاف قیمت 2 میلیون هیچ حرفی برا ی گفتن نداره ... تازه از شتاب بسیار بد و سروصدای عجیب و غریب و خشک بودن جنتو تو دست اندازها و کیفیت بد داشبورد اون و چراغهای بسیار نا متناسب و زشت جلو اونو نگفتم .....فقط کافیه یه نگاه به کابین مزدا 3 بندازی و پشت فرمونش بشینی و یه کم گاز بهش بدی تا بفهمی من چی میگم ......:icon_evil

pencilman
27 April 2009, 08:55 AM
دوست عزیز به زودی خط تولید Gen2 در زاگرس خودرو افتتاح می شود شاید در این صورت کارت سوخت به آن تعلق بگیرد ولی در این صورت نیز نمی توان این دو خودرو را با هم مقایسه کرد . :lover:

azma
27 April 2009, 10:09 AM
قدرت و امكانات دو خودرو متفاوت است اگر هر دو در يك محدوده قيمت باشند مسلما مزدا 3 ارجح است

محمد رضا محمدي
27 April 2009, 11:21 AM
Gen 2 به هیچ روی قابل مقایسه با مزدا 3 نیست حتا مزدا 323 هم به مراتب به Gen 2 سره ! اینو از روی تعصب نمیگم چرا که هر 3 خودرو رو در مسافرت های درون و بیرون شهری بارها تست کردم
Gen 2 دچار بیماری لاعلاج کیفیته که این مورد رو در پوشش نازک رنگ خودرو ... داشبرد ... رودریها و... میتونید حس کنید در ضمن موتور 1600 پروتون واقعا برای چنین بدنه ای ضعیفه و زمانی اوضاع بدتر میشه که خودرو مجهز به گیربکس اتوماتیک هم باشه !

misagh1
5 May 2009, 11:16 PM
حتی با احتساب 10 میلیون اختلاف قیمت هم مزدا برتریش کاملا مشهوده...
شاید بهتر بود مزدا 323 رو با جن2 مقایسه میکردی که البته بازم فکر میکنم جن2 حرفی برای گفتن نداشته باشه.

indi
10 May 2009, 01:49 PM
سلام بچه ها
تورو خدا یکی به من توضیح بده .... من دچار توهم شدم :icon_twis....تو همین صفحه یکی از دوستان کلی از جنتو تعریف کرده بودو گفته بود مزدا 3 اصلا راه نمیره ....دوست دیگه ایی هم جوابشو داده بود با شتاب 9 ثانیه مزدا چرا میگی راه نمیره .....منم در جواب دوست اولی فقط نوشتم ....(این دوستمون داره شوخی میکنه ...مگه نه :icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis).... ولی الان هیچ کدوم از این نوشته ها نیست و غیب شده ... توش بدوبیرا هم نبود که حذف بشه ..... یکی به من میگه اینجا چه خبره یا من همه رو تو خواب دیدم....:icon_razz

mohammadrezaef
10 May 2009, 02:34 PM
سلام بچه ها
تورو خدا یکی به من توضیح بده .... من دچار توهم شدم :icon_twis....تو همین صفحه یکی از دوستان کلی از جنتو تعریف کرده بودو گفته بود مزدا 3 اصلا راه نمیره ....دوست دیگه ایی هم جوابشو داده بود با شتاب 9 ثانیه مزدا چرا میگی راه نمیره .....منم در جواب دوست اولی فقط نوشتم ....(این دوستمون داره شوخی میکنه ...مگه نه :icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis).... ولی الان هیچ کدوم از این نوشته ها نیست و غیب شده ... توش بدوبیرا هم نبود که حذف بشه ..... یکی به من میگه اینجا چه خبره یا من همه رو تو خواب دیدم....:icon_razz
سلام
شما ملاکتون برای خرید خودرو چی هست؟
شتاب مزدا 3 همونطور که خودتون گفتید 9 ثانیه هست
در مورد gen2 تا جایی که سوار شدم و میدونم با توجه به قدرت موتورش حتی در حدو اندازه یک ماشین 1600cc و 16 سوپاپ هم راه نمیره چه برسه به اینکه بخواهد مزدا رو بگیره:icon_excl
به نظر من چه از نظر شتاب و چه از نظر کیفیت و غیره... مزدا3 به مراتب بهتر از gen2 هست
ضمن اینکه لوازم مزدا به مراتب از gen2 ارزونتر هست یکی از دوستان برای ماشینش که پروتونgen2 هست لنت جلو خرید 120000 تومان و خیلی از لوازمش هم پیدا نمیشه
شما در مورد هر دو خودرو تحقیق کنید :icon_excl ماشین همین دوست خودم که عرض کردم 30000کیلومتر کارکرده بود!!!صدای موتورش که ادم رو بیچاره میکرد بعد از این مقدار کار کرد رنگ دسته ترمز دستی از بین رفته بود !! رودریهای ماشینش که رنگشون کرم بود سیاه شده بود ماشینش 2006 بود و از همون نمونه های اولیه ...البته الان دیگه فروختش ولی برای فروشش 6ماه منتظر شد و در نهایت هم ماشینش رو با کلی ضرر فروخت.

indi
10 May 2009, 02:58 PM
سلام
شما ملاکتون برای خرید خودرو چی هست؟
شتاب مزدا 3 همونطور که خودتون گفتید 9 ثانیه هست
در مورد gen2 تا جایی که سوار شدم و میدونم با توجه به قدرت موتورش حتی در حدو اندازه یک ماشین 1600cc و 16 سوپاپ هم راه نمیره چه برسه به اینکه بخواهد مزدا رو بگیره:icon_excl
به نظر من چه از نظر شتاب و چه از نظر کیفیت و غیره... مزدا3 به مراتب بهتر از gen2 هست
ضمن اینکه لوازم مزدا به مراتب از gen2 ارزونتر هست یکی از دوستان برای ماشینش که پروتونgen2 هست لنت جلو خرید 120000 تومان و خیلی از لوازمش هم پیدا نمیشه
شما در مورد هر دو خودرو تحقیق کنید :icon_excl ماشین همین دوست خودم که عرض کردم 30000کیلومتر کارکرده بود!!!صدای موتورش که ادم رو بیچاره میکرد بعد از این مقدار کار کرد رنگ دسته ترمز دستی از بین رفته بود !! رودریهای ماشینش که رنگشون کرم بود سیاه شده بود ماشینش 2006 بود و از همون نمونه های اولیه ...البته الان دیگه فروختش ولی برای فروشش 6ماه منتظر شد و در نهایت هم ماشینش رو با کلی ضرر فروخت.

سلام دوست عزیر
فکر کنم شما درست منظور منو متوجه نشدید یا من بد نوشتم ...اگه اینطوره معذرت میخوام
سوال اصلی من اینه که این نوشته ها چی شدن .... من الان 206 تیپ 6 دارم ویکی از طرفدارای پروپاقرص مزدا3 هستم .... درجواب اون دوستمون که گفته بود مزدا 3 راه نمیره ..جواب دادم حتما داره شوخی میکنه .... تو صفحه قبلی نظرمو کامل در مورد مقایسه دو ماشین نوشتم ... بخونید متوجه دیدگاه مشابه همدیگه میشید .......فقط میخواستم بدونم این سه تا نوشته چی شد ...مثل همین نوشته منو شما

danger777
15 May 2009, 03:58 PM
من هم نمیدونم که چرا پستم پاک شد .من فقط گفته بودم که موتور مزدا3 در حد یه موتور 2000 نیست.در این که شتاب مزدا3 از gen2 بهتره شکی نیست ولی کلا مقایسه ی این دو ماشین با هم کلا منطقی نیست.جنتو یه ماشین ناچ بک با موتور DOCH 1600 هست ولی مزدا3 یه سدان با موتور 2000 .خوب این معلومه که مزدا میتونه پروتون رو بگیره ولی من گفتم که مزدا نسبت به یه موتور 2000 کم راه میره.موتور 407 هم 2000 هست ولی اون کجا و این کجا.در ضمن شما اگه طبق گفته ی سایت خود پروتون دور موتور جنتو رو بالا نگه داری میبینی که شاید همین مزدا رو هم بگیره.این ویژگی تمام پروتون هاست که با دور موتور بالا مثل جت راه میرن.

indi
15 May 2009, 10:01 PM
من هم نمیدونم که چرا پستم پاک شد .من فقط گفته بودم که موتور مزدا3 در حد یه موتور 2000 نیست.در این که شتاب مزدا3 از gen2 بهتره شکی نیست ولی کلا مقایسه ی این دو ماشین با هم کلا منطقی نیست.جنتو یه ماشین ناچ بک با موتور DOCH 1600 هست ولی مزدا3 یه سدان با موتور 2000 .خوب این معلومه که مزدا میتونه پروتون رو بگیره ولی من گفتم که مزدا نسبت به یه موتور 2000 کم راه میره.موتور 407 هم 2000 هست ولی اون کجا و این کجا.در ضمن شما اگه طبق گفته ی سایت خود پروتون دور موتور جنتو رو بالا نگه داری میبینی که شاید همین مزدا رو هم بگیره.این ویژگی تمام پروتون هاست که با دور موتور بالا مثل جت راه میرن.

دوست عزیز وقتی مسئله مقایسه دو ماشین مطرحه ،فقط گرفتن و یا نگرفتن اونا از هم مطرح نیست ... ولی با این حال هم جنتو هیچ حرفی در مقابل مزدا نداره .... این فقط یه فاکتوره ولی از جمیع فاکتورهای مقایسه مطمئن باشید مزدا 3 حرف اولو میزنه .... در واقع رقیب مزدا3 مگان 2000 بود که با کلی تبلیغ ( حتی در مجله ماشین ) وارد بازار شد ولی دیدید که بازار و مردم کدومو انتخاب کردند و روزبه روز به محبوبیت مزدا اضافه میشه واز اون طرف مگان جایگاهش داره میاد پایین ..... در مورد جنتو هم همین طور بود و من خودم ثبت نام کردم ودر نظر اول هم ماشین جذابی میومد ولی ایراداتی که داشت منو منصرف کرد و خیلیای دیگرو .... به هرحال بگذریم .... فکر کنم دوستان ویرایشگر بخاطر اینکه از کل کل من و شما جلو گیری کنند نوشته هارو پاک کردند ... دستشون درد نکنه ...... آخه بعضیا بحثا رو به حاشیه میبرن و .... موفق باشی

danger777
22 May 2009, 02:59 PM
این که شما میای در مورد یه ماشین حکم صادر میکنی کار درستی نیست.اتفاقا با اینکه این دو تا ماشین رو با هم نمیشه مقایسه کرد ولی بازم جنتو خیلی چیزا داره که مزدا نداره.طراحی GEN2 به مراتب از مزدا3 بهتره.البته شاید بگی که اینجا سلیقه مطرحه ولی این نظر اکثر مردمه .تازه به نظر من گیربکس پروتون هم به مراتب بهتر از مزدا3 هستش.خدمات پروتون 100 برابر بهتر از مزدا هست و...<حالا این که شما با پروتون رابطه ی خوبی نداری دلیل نمیشه که بیای بگی کلا پروتون فلان و... :icon_mad:

mohammadrezaef
22 May 2009, 04:08 PM
این که شما میای در مورد یه ماشین حکم صادر میکنی کار درستی نیست.اتفاقا با اینکه این دو تا ماشین رو با هم نمیشه مقایسه کرد ولی بازم جنتو خیلی چیزا داره که مزدا نداره.طراحی GEN2 به مراتب از مزدا3 بهتره.البته شاید بگی که اینجا سلیقه مطرحه ولی این نظر اکثر مردمه .تازه به نظر من گیربکس پروتون هم به مراتب بهتر از مزدا3 هستش.خدمات پروتون 100 برابر بهتر از مزدا هست و...<حالا این که شما با پروتون رابطه ی خوبی نداری دلیل نمیشه که بیای بگی کلا پروتون فلان و... :icon_mad:
سلام

خدمات پروتون از مزدا بهتره!!!!!؟؟ چطور به این نتیجه رسیدید؟ خدماتش بهتره و برای همین هم هست که مردم برای تحویل گرفتن ماشیناشون و گارانتی جلوی نمایندگیها صف میکشند و به کار کنانشون بد وبیراه میگن:icon_mad:؟ خدماتش خوبه که قیمت لنت جلو رو 120000 تومن میگن:icon_razz طراحی ظاهری همونطور که خودتون گفتید سلیقه ای هست ولی کیفیت چی؟ تا الان 2تا پروتون 2006 دیدم که بعد از 30000 کیلومتر کارکرد تمام ادوات داخلیشون از بین رفته

farzinkhan
22 May 2009, 04:18 PM
سلام

طراحی ظاهری همونطور که خودتون گفتید سلیقه ای هست ولی کیفیت چی؟ تا الان 2تا پروتون 2006 دیدم که بعد از 30000 کیلومتر کارکرد تمام ادوات داخلیشون از بین رفته

منم با نظر دوستمون موافقم كه كيفيت ساخت پروتون به خصوص داخلش خيلي پايينه:icon_eek:
منم يه پروتون ديدم كه 20000 تا راه رفته بود,رنگ بعضي از كليد هااي داخلش رفته بود و اتاقش هم سر و صدا داشت.
در رابطه با گيربكس هم بعيد مي دونم از مزدا بهتر باشه:icon_cool

farzad_Sh_2020
22 May 2009, 04:43 PM
وقتی تو نمایشگاه بهم گفت Gen2 دیدم و گفت 27 تومان واقعاً گفتم این ماشین مگه چیه که انقدر پول بخوام بدم براش . خریدش پول دور ریختن هست :icon_mad:

indi
23 May 2009, 05:02 PM

سلام مجدد دوست عزیز
اولا من قاضی نیستم که حکم صادر کنم ... اون شعور فنی مردمه که حکم و صادر و اجرا میکنه ...فرمودید جنتو خیلی چیزا داره که مزدا نداره .... فقط یک نمونشو نام ببر ..... طراحی هم با اینکه صلیغه ایه ولی دوتا رو کنار هم بذار ..از جلو ..عقب ...بغل و داخل ... نمیدونم تو کجا طراحی جنتو قشنگتره .... اکثر مردم هم به همین دلیل به جنتو گفتند نه و به مزدا گفتند آره .... قیمت مزدا هم به همین دلیل افت که نداشت هیچ ...5 میلیونم رفت روش ... کدوم خدمات پروتونو میگید شما ... مگه پروتون شخصه که من رابطه خوب و بد باش داشته باشم .... ما داریم راجع به ماشینا حرف میزنیم ...
رقیب سرسخت مزدا رنو مگان بود که اونم رفت تو کوزه ... حالا من نمیدونم چرا مزدا رو باید با ماشینی مثل جنتو مقایسه کنیم .... دوست عزیز مزدا یه ماشین اصل و نصب داره که تو دنیا خیلی حرفا برای گفتن داره و همین مدلش جزو پرفروشترینها بوده ... این نظر شخصی من نیست ... اعداد . ارقامه
برو توخیابون بشمار چند تا مزدا 3 میبینی ... چند تا جنتو ..... مزدا3 کاملا نقدی خرید میشه و با قیمت بالا ... ولی جنتو رو با 10 میلیون بهت میدن باقیشم قسطی ... بهت قول میدم هیچ جنتو سواری حاضر نیست قیمت نجومی اونو نقدی بپردازه و همه اونایی هم که دارن بخاطر قسطی بودنش خریدن ... لابد میگی این از مزیتاشه ....نه دوست عزیز بازار کساد این مارک کارخونرو مجبور به این کار کرده و حالا هم داره برشکسته میشه .... اینا رو که دیگه که از خودم در نمیارم ...... به هر حال من و شما هر چی تو سر و کله هم بزنیم مردم انتخاب خودشونو میکنن و من از شما خواهش میکنم به این سایت فقط به دید یه گفت و شنود دوستانه نگاه کنید و از نظرات همدیگه استفاده مفید ببریم ...بخدا من از این سایت چیزهایی یاد گرفتم که تو خوابم هم نمیدیدم ..... موفق و موید باشید ...

Alber
7 September 2011, 03:28 PM
با اينكه بحث خيلي قديمي شده...
دوست عزيز من خودم از طرفداراي جنتو بوده و هستم، ولي به نظر من جنتو 2 تا مشكل اساسي داره: 1- قيمت نامتناسب. 2- كيفيت بد قطعات داخلي. به لحاظ قيافه هم كه سليقه ايه ولي باز به نظر من مزدا3 قيافش بهتره. در مورد مسائل فني هم كه اساتيد گفتن. موفق باشيد

Profession@l
2 July 2012, 08:24 PM
من دقیقا بین انتخاب این دو ماشین هستم، البته اینو بگم که کاملا میدونم مزدا 3 قدیمی بهتر از جنتو هست اما منظور کیفیت در قبال میزان پولی هست که داده میشه، در حال حاضر قیمت مزدا3 قدیمی تیپ 3 سرحال 36 تا 40 هست و قیمت جنتو سر حال 18 تا 20.

بحث این تاپیک مال سال 2009 هست

اون زمان گویا اختلاف قیمتشون 10 تومن بوده اما الان 2 برابره

به نظر دوستان دو برابر پول دادن می ارزه؟ به نظر قیمت مزدا3 حالت حباب داره وگرنه جنتو نو الان شده 25 که گویا قبلا 29 بوده! یعنی جنتو ارزون و مزدا3 گرون شده

moje90
2 July 2012, 10:43 PM
فقط مزدا 3 :icon_cool

Profession@l
3 July 2012, 03:41 PM
فقط مزدا 3 :icon_cool

اگه ممکنه علمی تر صحبت بشه

amir91
3 July 2012, 04:33 PM
قیمت قطعات یدکی و مصرفی و بدنه رو هم در نظر داشته باشید.

mohammadrezaef
3 July 2012, 06:38 PM
من دقیقا بین انتخاب این دو ماشین هستم، البته اینو بگم که کاملا میدونم مزدا 3 قدیمی بهتر از جنتو هست اما منظور کیفیت در قبال میزان پولی هست که داده میشه، در حال حاضر قیمت مزدا3 قدیمی تیپ 3 سرحال 36 تا 40 هست و قیمت جنتو سر حال 18 تا 20.

بحث این تاپیک مال سال 2009 هست

اون زمان گویا اختلاف قیمتشون 10 تومن بوده اما الان 2 برابره

به نظر دوستان دو برابر پول دادن می ارزه؟ به نظر قیمت مزدا3 حالت حباب داره وگرنه جنتو نو الان شده 25 که گویا قبلا 29 بوده! یعنی جنتو ارزون و مزدا3 گرون شده

سلام
دوست عزیز حتما" و حتما" صفحات قبل رو مطالعه بفرمایید چون مطالبش مفید هست.
کلا" gen2 در ایران بازار خوبی نداره! یعنی از این خودرو در ایران استقبال نشد. علتش هم این بود که برند معتبری نبود کیفیت متعلقاتش خیلی پایینه! یکی از دوستان میخواست بخره که منم برای بازدید باهاشون رفتم!(که همون موقع پشیمون شد) اون موقع وقتی این خودرو 20000کیلومتر کارکرده بود تمام متعلقاتش از بین رفته بود. رنگ رودریها و فرمان و ....خراب و از بین رفته بود. لوازمش در مواردی خاص پیدا نمیشه. یادمه یک مدت خود نمایندگی هم لوازمش رو نداشت بعضی از مالکانش برای خرید لوازمش اواره چراغ برق و ...شدند. بعضی از لوازمش که اصلا" پیدا نمیشه و خیلی باید معطل بشید مثالش رو خودم تو نمایندگی 3راه ضرابخونه دیدم که الان جمع شده! صاحب یکی از این خودروها شیشه سمت شاگرد ماشینش شکسته بود! 2ماه معطل بود که شیشه ماشین رو پیدا کنه و بخره . الان نمیدونم شرایطش بهتر شده یا بدتر؟ که فکر نمیکنم بهتر شده باشه. برای فروشش هم میدونم خیلی مشکل داره شاید مجبور بشید 3 یا 4ماه معطل بشید تا فروش بره. تا 2سال پیش که اکثر صاحبانش این خودرو رو حاضر بود به صورت تمام قسط هم بفروشند! یعنی میتوانستید با شرایط عالی هم پیدا کنید. اکر مردم هم که میخریدند بخاطر شرایط وام عالی بود که خود نمایندگی این خودرو در اختیار مشتریان قرار میداد. الان میدونم فروشش مثل سابق سخت و مشکل هست البته از لحاظ فنی نمیدونم چه وضعیتی رو داره! فقط میدونم شتاب خوبی داره و ... به هیچ عنوان با مزدا قابل قیاس نیست. اون اختلاف قیمتش با مزدا هم باید بیشتر باشه چون اصلا" با مزدا قابل مقایسه نیست سطحش از لحاظ کیفیت و متریال و مشخصات فنی مثل انجین و ...خیلی پایینتر از مزدا هست.
الان به نظر من قیمت خوبی پیدا کرده ولی فروش نمیره و مشکلات خاص خودش رو داره ...:icon_ques
خوش باشید.

farshad_1988
15 July 2012, 10:19 PM
اصلا قابل مقایسه نیستند..معلومه که مزدا بهتره
جن2 هم شد ماشین اخه؟!

mohammadrezaef
24 July 2012, 08:09 PM
سلام
proton gen2 2008:
کارکرد 61000کیلومتر بدون دستکاری کیلومتر!!!!!
http://img4up.com/up2/62589168666324240264.jpg
دستگیره در که چندان واضح نیست!!!:
http://img4up.com/up2/73107962634421976427.jpg
و ترمز دستی که بعد از 61000 کیلومتر به چنین وضعیتی دچار شده:
http://img4up.com/up2/17181231402100321213.jpg

لازم به ذکر هست! خودرو در شرایط عالی نگهداری شده بود!! همه سرویسها انجام و همچنین 4ماه طول کشید تا فروش بره و فروشش هم مصیبتی بود. وضعیت رودریها , قربیلک فرمان و سایر متعلقات مصرفی در این مقدار کیلومتر دیدنی بود!

amir91
24 July 2012, 08:33 PM
میشه گفت عکسهایی که محمدرضا جان گذاشته فاجعه است . البته عکس دومی رو فکر کردم اگزوزه بعدش که خوندم فهمیدم دستگیره دره.
یعنی واقعا در شرایط عالی اینجوری شده؟ احتمالا راننده تعدادی انگشتر در دست راستش داشته که تونسته چنین کاری با ترمزدستی بکنه.
شاید هم راننده خانوم بوده.

pooya_m
25 July 2012, 02:23 AM
سلام
proton gen2 2008:
کارکرد 61000کیلومتر بدون دستکاری کیلومتر!!!!!
http://img4up.com/up2/62589168666324240264.jpg
دستگیره در که چندان واضح نیست!!!:
http://img4up.com/up2/73107962634421976427.jpg
و ترمز دستی که بعد از 61000 کیلومتر به چنین وضعیتی دچار شده:
http://img4up.com/up2/17181231402100321213.jpg

لازم به ذکر هست! خودرو در شرایط عالی نگهداری شده بود!! همه سرویسها انجام و همچنین 4ماه طول کشید تا فروش بره و فروشش هم مصیبتی بود. وضعیت رودریها , قربیلک فرمان و سایر متعلقات مصرفی در این مقدار کیلومتر دیدنی بود!
ممنون از عکسا ولی من عکسی از بی کیفیت بودن داشبورد نمیبینم !!!عکس دستگیره هم که معلوم نیست واجب شد عکسای جنتو خودمم بندازم فک کنم نزدیک 105 هم راه رفته حدوده 40 تا از این عکسی که انداختین بیشتر ماشین هم از اول دست خودمو ن بوده!!!در کل فکر کنم داشبورد بخشه مهمتری تا ترمز دستی که همون سرش که خط افتاده به راحتی تعویض میشه(یه تیکه پلاستیک)!متاسفانه جنس سر دنده و ترمز دستی بده تو این ماشین که تو پست فبل هم به جنس بد سر دنده تاکید داشتم!!
راستی شرایط عالی نگهداری شده؟؟؟ شما دارنده خودرو بودین یا طرف دارنده گفته بهترین شرایط نگهداری شده؟؟؟پراید هم تو 60 تا این طوری نمیشه:icon_arro

MaZi Zo0M Z0oM
25 July 2012, 03:18 AM
با سلام.
من زمانیکه داشتم تو رنج 30 تومن در ابتدای سال 88 بررسی میکردم که چه خودروهایی میتونه با توجه به بودجه مورد نظر بصورت صفر خرید،چون قبلا از این ماشین خوشم میومد تصمیم گرفتم با پدرم یه سر به نمایندگی سابق زاگرس خودرو سه راه ضرابخانه بزنیم و بررسی کنیم ببینیم چجوریه.قبلا همسایه جانبازی داشتیم که از نمونه های سری اول جنتو اتوماتیک داشت اتفاقا کیفیت ادوات داخل اتاق خوبی هم داشت.ولی وقتی رفتیم تو خود نمایشگاه و نشستیم داخل خودرو،اولین نکته ای که دلمو بشدت زد،جنس دستگیره دربها و ملیدهای بالابر شیشه ها و قطعات پلاستیکی مثل دستگیره داخلی دربها باعث شد من از این گزینه بیخیال بشموفکر کنم اونموقع قیمت جنتو اتوماتیکش 26 تومن بود و دنده ای 24 تومن. و در اخر مزدا3 رو با شرایط پرداخت دو مرحله ای در شهریور 88 تحویل گرفتم که قیمت تمام شده اونموقع حدودا 32.300 شد که بیرون به فیمت 35.5 خرید و فروش میشد...
پروتون حنتو هم ماشین بدی نیست انصافا و نوع طراحی اسپرتی داخل اتاقش،افراد با سلیقه های مختلف بخصوص جوانان رو به سمت خودش جذب میکنه!

pooya_m
25 July 2012, 02:07 PM
مازیاز جان حرفهای شما درست وکاملا مورد تایید من خودم بارها تکرار کردم که مزدا از همه نظر از جنتو بهتر,,ولی جنتو به خاطر حجم موتور کمترش مصرفشم کمتر از مزدا (که این مورد به موضوع این بخش ربط داشت نه جنس مواد بکار رفته تو جنتو که یه سری از دوستان میخواستن بیش از اندازه بزرگنمایی کنن ,جالب اینجاس ما هر دو ماشینو الان داریم پس هر حرفی میزنم برعکس نه از رو تعصب ونه از روی نفرت نسبت به جنتو که یکسری دارن:icon_arro),البته مازیار جان من خودم جنتو اتوماتیک اصلا از نظر سرعت و شتاب قبول ندارم خیلی تنبله!!!بر عکس دنده ایش:icon_surpما هم حنتو 24 اینا خریدیم اون موقع و مزدا 3 35 بود بازار آزاد اگه اشتباه نکرده باشم ولی خوب 11 تومن اختلاف 4.5 سال پیش کم پولی نبود!البته قبول دارم که اون موقع جنتو نسبت به قیمتش یکم گرون بود (چون زانتیا 27 اینا بود)ولی کل حرف من اینه جنتو همون اندازه که کیفیتش از مزدا3 پایین تر همون اندازه هم ماشینایی مثل انواع پژو و ال90 و... پایین تره یعنی نسبت به قیمتش میشه گفت کیفیت بدی نداره من عکس انداختم الان میزارم تا حرفام سند باشه:icon_cool

pooya_m
25 July 2012, 02:38 PM
خوب میریم سر اصل مطلب این عکسایی که میزازم ماشین خودمونه که از اول دست داداشم بوده تا الان که یه 2.3 ماه ای هست مزدا 3دادم بهش خودم اینو دست گرفتم:icon_mrgrبه این ماشین هیچ رقمه رحم نشده اکثر موقعها حتی تو کل کل خیابونی دور موتور رو 7250 و پاور شیفت عوض کردم دندهاشو ...تو تستای خودمون هم که چند بار آوردمش:icon_arro حالا این ماشین 104 تا کارکرده همیشه سرویس های 5تا5تاشو به موقع تا60 تا گارانتی بوده رفته و تا این 104 تایی که کار کرده کوچیکترین آخی نگفته رو 97 تا هم صفحه کلاج عوض شده و نه جلو بندی کوچکترین مشکلو داشته نه سیستم ترمز ونه سیستم فرمونش من اینوووووووو میزارم اسسسمشششو کییییفییییت نه یه تیکه پلاستیک تزیینی ترمز دستی که به راحتی برداشه میشه و عوض!!!!خوشبختانه ماشین من 40تا از اون ماشینی که عکساش هست بیشتر کارکرده:icon_arro امروز 10بار رو دری ماشینو چک کردم از روز اولشم بهتر و... تو عکسا کاملا همون کیفیتی که شما میگین و توقع دارید هست
عکس از در سمت شاگرد کوچیکترین خرابی نه دستگیره داره نه رو دری خدا میدونه دوسته عزیزمون که ماشین 63تا کارکردرو چیکار کرده که شما به خرابی رو دری و دستگیره تاکید داشتین.:
http://img4up.com/up2/86424778552432095766.jpg
عکس از در راننده هم انداختم که بیشترین رفت و آمدو مصرف داره و نگید در راننده خراب بود از طرف شاگرد عکس انداخت:icon_mrgr:
http://img4up.com/up2/82224275302408172702.jpg
اینم عکس جنجالی از کیلومتر ماشین و ترمز دستی !!!واسه من فقط 3تا نقطه خش رو ترمز دستیمه بعد 104 تا کارکرد که خودش باز گویای کیفیت قابل قبوله:
http://img4up.com/up2/85859738536391023788.jpg
http://img4up.com/up2/82629693995476605257.jpg
عکس بعدی از سییستم ایرکاندیشن که آخ نگفته حتی یه ذره هم رنگش نرفته:
http://img4up.com/up2/62704775038988501841.jpg
عکس بعدی فرمون که خداییش هنوز شیار پلاستیکه روشنرفته به جز یه خورده قسمت بالاش شماره 12 ساعتی اگه فرض کنید که اونم به خاطر تو آفتاب بودن اون تیکه است حتی سفید کنترل سیستم صوتی از رو فرمونش هم پاک نشده!!!!ولی شما میگفتین فرمونش افتضاح بود جنتو 63تا کارکرده ولی نمیدونم پس چرا مال من انقدر سالم موندهبا 104 تا کارکرد:
http://img4up.com/up2/91574990224973346320.jpg
عکس بعدی سر دنده که خودم از اول رو بدرد نخور بودن جنسش تاکید داشتم:
http://img4up.com/up2/27909812714905337808.jpg
ودر آخر از در عقب و رو دری و دستگیرش که هنوز سالمه عکس انداختم:
http://img4up.com/up2/58342010731926591513.jpg
..این هم ناگفتهای جنتو که خیلی بهش ستم شد بود تو اینجا وشاید مواد دستگیره و... تو این ماشین با چشم بد به نظر بیاد ولی مهم اینه که با گذشته زمان از بین نرفته و ظاهر خودشو حفظ کرده و کاملا نماد کیفیت مطلوب از یه خودرو تو این کلاس هست .این عکس و قضاوت از نوع عادلانش با شما دوستان عزیز:icon_cool