PDA

View Full Version : برگه خلافی ماشین

romeo_1593
26 February 2009, 06:17 PM
برای گرفتن برگه خلافی ماشین چیکار باید بکنم ؟
میخوام درخواست برای کم کردن میزان خلافی بدم چیکار باید بکنم ؟ کجا برم . مدارک چی میخوان ؟
ممنون

shei2nak
26 February 2009, 06:27 PM
سلام.
به مراكز پليس+10 براي برگه خلافي مراجعه كنيد و مبلغ 1500 تومن همونجا ميدهيد و خلافي شما رو پرينت ميكنند و به شما ارائه ميدهند. (كارت ماشين هم ميخواهند).
يك مركزش تقاطع يادگار و همت است. پشت اون تابلوي بزرگ كه فكر كنم قوامين باشه!! اما اگر الصاقي نباشد شايد كم كنند كه ما يك مرتبه رفتيم و الكي دعوامونم باهاشون در اومد!

romeo_1593
26 February 2009, 10:57 PM
240 تومن جریمه دارم ( با SMS فهمیدم ) . فقط 40 تومنش رو بهم برگه دادن یعنی میدونستم . بقیه رو نمیدونم چجوری جریمه شدم . کم می کنن ؟

sepehr62
26 February 2009, 11:08 PM
شما مي‌تونيد با مراجعه به شوراهاي حل اختلاف كه در سطح شهر هستند، مقدار خلافيتون رو كاهش بديد. يه صف نسبتاً عريض و طويل رو هم بايد تحمل كنيد. اما خب، معمولاً مقدارش رو كم ميكنند.

romeo_1593
26 February 2009, 11:15 PM
دیگه لازم نیست راهنمایی و رانندگی برم ؟ قبلا ها باید یه سری شعب خاص راهنمایی و رانندگی می رفتیم .

msh8164
26 February 2009, 11:22 PM
سلام برای دیدن خلافی ماشین ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. یک کد 17 رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد را به شماره 30005151 از طریق SMS ارسال کنید.پس از چند لحظه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال می شود.

romeo_1593
26 February 2009, 11:25 PM
ممنون .... قبلا انجام دادم ... 240000 تومن اومده .

amirfarrokh
27 February 2009, 02:00 PM
سلام
442 هزار تومن خلافی...19 دفعه...ولی خودم که قبض ها رو چک کردم با 2 برابر شدناشون، حدود 600 هزار تومن میشد...مورد عفو قرار گرفتم یعنی؟؟؟

salar_kafka
27 February 2009, 05:02 PM
این دو برابر شدن هارو میشه در شورای حل اختلاف بهمون تخفیف بدن(حذف کنن)؟شورا چه قلم هایی رو حذف میکنه؟

Asghar.a
27 February 2009, 05:13 PM
معمولا اونهایی که تسلیمی نباشند رو تخفیف میدن ولی اگه عجله ندارید بذارید تو هفته نیروی انتظامی با یه تخفیف خیلی خوب (حدودا 50 تا 70 درصدشو)براتون کم میکنن.

romeo_1593
27 February 2009, 06:03 PM
معمولا اونهایی که تسلیمی نباشند رو تخفیف میدن ولی اگه عجله ندارید بذارید تو هفته نیروی انتظامی با یه تخفیف خیلی خوب (حدودا 50 تا 70 درصدشو)براتون کم میکنن.
کی هست ؟

Asghar.a
27 February 2009, 08:32 PM
فکر میکنم نیمه دوم سال اینده:icon_roll

salar_kafka
27 February 2009, 08:37 PM
فکر میکنم نیمه دوم سال اینده:icon_roll
خسته نباشی:icon_mrgr.من 100تومنش تسلیمیه که دوبل شده 200تومن.بقیش فرار و الصاقی.کلا" 300 و خورده ای دارم

سود انباشته
27 February 2009, 08:56 PM
کلا چهار نوع جریمه داریم:
الصاقی
تسلیمی
خودداری
دوبرگی (در این نوع مبلغ جریمه دوبل نمیشه)
سوال: ایا در خودداری هم مبلغ جریمه بعد از گذشت یک ماه دویل نمیشه؟

salar_kafka
27 February 2009, 08:59 PM
دو برگی کدومه؟
من 5-6 تا خودداری دارم اما همچین باعث زیاد شدن مبلغ نشده.گویا دوبل نمیشه

payamix
27 February 2009, 09:31 PM
دو برگی همون غیابی هستش.

rmb_ali
27 February 2009, 09:37 PM
دو برگی کدومه؟
من 5-6 تا خودداری دارم اما همچین باعث زیاد شدن مبلغ نشده.گویا دوبل نمیشه
دوبرگی موقع ایی که پلیس مثلا در حال حرکت شما جریمه کنه به الطبع نمیتونه مدارک شما شامل گواهینامه رو ببینه و شماره اش رو روی جریمه بنویسه که شما میتونید ادعا کنید اصلا این جریمه مال من نیست و هیچ مدرکی ندارن که ثابت کنن

سود انباشته
28 February 2009, 12:13 AM
من تو خلافیم تو دو خلافی ثبت شده که هر دوتاشون هم دوبرگی هستند و جمع مبلغ کل 11 هزار تومان و مربوط به خرداد 87 هست.
نوشته که تو میدون بهارستان کمربند نبستی و داشتی با تلفن همراه صحبت میکردی!!!!
آیا 11 هزار تومان پرداختش با ارزش تر از اعتراض دادنه؟؟؟؟

farzad_Sh_2020
28 February 2009, 12:20 AM
من تو خلافیم تو دو خلافی ثبت شده که هر دوتاشون هم دوبرگی هستند و جمع مبلغ کل 11 هزار تومان و مربوط به خرداد 87 هست.
نوشته که تو میدون بهارستان کمربند نبستی و داشتی با تلفن همراه صحبت میکردی!!!!
آیا 11 هزار تومان پرداختش با ارزش تر از اعتراض دادنه؟؟؟؟

اعتراض را در این مورد ها قبول نمی کنند . توی قبض جریمه خودم نگاه کردم میشه همون 11 تومان . خوب شد گفتید یادم رفته بود 40 تومان جریمم را هنوز نپرداختم . دوست عزیز بستن کمربند که دیگه اکثراً رعایت می کنن. شما هم بکن . به نفع خودت هست . من از پارکینگ هم که بخوام بیام بیرون می بندم .موفق باشید :icon_cool

سود انباشته
28 February 2009, 12:28 AM
اعتراض را در این مورد ها قبول نمی کنند . توی قبض جریمه خودم نگاه کردم میشه همون 11 تومان . خوب شد گفتید یادم رفته بود 40 تومان جریمم را هنوز نپرداختم . دوست عزیز بستن کمربند که دیگه اکثراً رعایت می کنن. شما هم بکن . به نفع خودت هست . من از پارکینگ هم که بخوام بیام بیرون می بندم .موفق باشید :icon_cool
خب همین منو عصبانی کرده دیگه.
من هم مثل شما وقتی تا سر کوچه که بخوام بر سوپر مارکت یا نانوایی همیشه کمر بند را میبندم و کمربند را به خاطر ایمنی میبندم نه به خاطر جریمه و صحبت کردن با موبایل هم همچنین.

farzad_Sh_2020
28 February 2009, 12:35 AM
خب همین منو عصبانی کرده دیگه.
من هم مثل شما وقتی تا سر کوچه که بخوام بر سوپر مارکت یا نانوایی همیشه کمر بند را میبندم و کمربند را به خاطر ایمنی میبندم نه به خاطر جریمه و صحبت کردن با موبایل هم همچنین.

خوب دیگه در این موارد اگه بیکار هستی و شاغل نیستی برو یک اعتراض بذار . شاید شد . ولی بعید میدونم . :icon_mad:

Saman.Cls
28 February 2009, 03:03 AM
اينحا ايرانه هر جيزي مي تونه اتفاق بيفته
اگر آشنا داشته باشي مي توني اصلا چيزي ندي

Rain Man 4498
29 March 2009, 10:32 AM
اينحا ايرانه هر جيزي مي تونه اتفاق بيفته
اگر آشنا داشته باشي مي توني اصلا چيزي ندي

همیشه و همه جا باید اشنا و پارتی داشته باشی اکه نداشته باشی که حیرونی

romeo_1593
29 March 2009, 10:55 AM
من بدون پارتی با 2 بار اعتراض 240000 تومن رو کردم 70000 تومن . جالبیش اینجاست جریمه تسلیمی 2 سال قبل من نبود ولی یه سری جریمه ها بود که من عمرا پام رو اونجا نذاشته بودم . کلا جریمه هایی که پولش رو دادم الکی بود ولی اونایی که باید پولش رو میدادم اصلا تو لیست جریمه هام نبود !!! خوب این به اون در !!!

arash_2006
30 March 2009, 12:00 PM
دقیقا به همین شکله، من تا جاییکه میدونم در 99% اوقات برگه خلافی با خلاف های شما مطابقت نداره.
حالا بستگی به شانس شما داره که جریمه هاتون ثبت بشه یا نه یا اصلا جریمه هایی براتون ثبت بشه که هیچ ربطی به ماشین شما نداره
بعنوان مثال من خودم تا بحال حدود 90 هزار تومان برگه جریمه تسلیمی دارم که با احتساب دوبله شدن میشه 180 تومن ولی وقتی استعلام میگیرم میزنه 50000 تومن و البته موارد جریمه هم کلا با اون چیزی که خودم میدونم فرق میکنه:icon_lol:
در مل من که به این نتیجه رسیدم هیچوقت پرداخت نکنم مگر بخوام ماشین رو بفروشم که اونم با اعتراض غالبا کلی ازش کم میشه و البته این روش ریسک هم داره چون اگر خدای ناکرده سروکارتون با پلیس بیافته یا ماشین رو بخوابونند باید کلش رو یکجا و فوری پرداخت کنید:icon_redf

john123
30 March 2009, 12:53 PM
با سلام ،
من جديداً شنيدم كه براي اعتراض هم نيازي نيست كه به جاي ديگه اي مراجعه كنيد و خود مراكز پليس + 10 اين كار رو براي شما انجام مي دن ، درسته؟

H_R_M
30 March 2009, 05:17 PM
کلا چهار نوع جریمه داریم:
الصاقی
تسلیمی
خودداری
دوبرگی (در این نوع مبلغ جریمه دوبل نمیشه)

سلام ببخشيد سوالم ابتداديه ولي راجه به الصاقي و دوبرگي و خودداري توضيح ميدين كه به چه معني هستند ؟

arash_2006
30 March 2009, 07:47 PM
الصاقی که یعنی میذارند رو ماشین تون و راننده در اون زمان نبوده
تسلیمی هم که مشخصه یعنی میدن به دست راننده نگون بخت
خودداری و دوبرگی رو نمیدونم ولی فکر میکنم فقط تسلیمی بعد از یک ماه دوبله میشه و در مورد بقیه اینجوری نیست چرا که فرض رو بر این میذارند که راننده متوجه جریمه نشه و یا برگه جریمه به دستش نرسیده و بخاطر همین دوبله نمیشه
البته دوبرگی هم فکر میکنم زمانی صادر میشه که مثلا شما خطایی رو مرتکب میشید و میگذرید مثلا مثل عبور از چراغ قرمز که پلیس یک جریمه دوبرگی خوشکل براتون پر میکنه:icon_mrgr

farzad_Sh_2020
15 April 2010, 06:05 PM
سلام دوستان
ببخشید میخواستم بدونم تهران -گلیران کجاست ؟ آخه جریمه شدم بخاطر رفتن ورود ممنوع :icon_arro .
امروز داشتم تند میرفتم که یک لحظه کنار یک زانتیا رد شدم با سه برابر سرعت مجاز که تا رد شدم یک تک آژیر و چراغ داد و سریع یواش کردم که بهم اخطار داد یواش برو . خوشبختانه گیر نداد چون مدارک ماشین رو برای اولین بار تو خونه گذاشته بودم .
اتفاقی گفتم برم خلافی بگیرم برای احتیاط . دیدم 1388/12/14 تهران جریمه شدم . اوونم تسلیمی . خیلی جالبه . 20 تومان بود شد 40 تومان :icon_sad: . حالا میخواستم بدونم باید چکار کنم ؟ کسی میدونه از کجار راحت تر میشه مدرک جور کرد که ماشین اوونجا نبوده ؟ ایران خودرو خوبه یا پارکینگ معمولی هم میشه ؟

farzad_Sh_2020
19 April 2010, 12:51 PM
سلام
امروز رفتم اجرائیات . چک کردیم و از شانس ما پژو نقره ای هم بوده که جریمه شده
شماره گواهی نامه رو بهمون دادن و باید شکایت کنیم و بعد از ده روز معلوم میشه که چرا پلاک ما ثبت شده .
درضمن برای اینکه بدونید اگر پلاک رو اشتباه بزنن ثبت نمیشه من خودم سیستم رو دیدم و با کوچکترین تفاوت هم که باشه سیستم خطا میگیره و کلی برگ جریمه داشتن که گذاشته بودن برای ابطال . موفق باشید

arash_2ti
21 July 2010, 05:01 PM
يه سوالي اول اين تاپيك شده كه چه مداركي براي درخواست كم شدن يا همون شكايت لازمه ولي جوابي به اون داده نشده. لطفا اگه كسي مي دونه دقيقشو بگه. من مي دونم كپي سند و پوشه و از اين چيزا مي خواد كه اگه از قبل تهيه نكرده باشه كسي مكافات داره تهيه كردنشون.

farzad_Sh_2020
21 July 2010, 05:10 PM
سلام دوست عزیز
شما سند ماشین ، برگ سبز ، کارت ماشین ، برگ خلافی ، کارت ملی و شناساسنامه باهات باشه . برو اوونجا خودشون پوشه و فرم ها رو آماده گذاشتن تو بخش کپی . پر میکنی میری کارت رو انجام میدی .

نمیدونم فیش باید پرداخت میکردی یا تمبر میخریدی همونجا . موفق باشی