PDA

View Full Version : بهترين نوع لاستيك

gorg
7 April 2005, 10:46 AM
سلام دوستان
چون ديدم اينجا تاپيك مستقلي در مورد انواع تاير نيست مي خوايم اينجا در مورد انواع لاستيك صحبت كنيم و دوستان لطف كنن بگن تاير هاي ماشينشون از چه مدلي و چه ماركي هست؟

در ضمن اگه كسي از دوستان از مارك خوب لاستيك و جاييكه منصفانه لاستيك خوب (يعني لاستيك مونده و فاسد نباشه) به آدم بده ميشناسن ما رو هم بي نصيب نذارن 8)

evanescence : منتقل شد

پژمان22
7 April 2005, 01:03 PM
اگه منظورتون پرايد هستش و از نوع استاندارد بايد بگم لاستيك هانكوك جزو بهترين هاست .

mahdi200
7 April 2005, 03:48 PM
با سلام خدمت اساتيد گرام

من لاستيك فروش هستم وتا جايي كه اطلاعات در مورد لاستيك دارم در خدمت دوستان گرامي هستم.
در مورد لاستيك پرايد هم خدمتتان عرض كنم كوير لاستيك خوبي براي اين ماشين ميباشد.

مهرداد الف
7 April 2005, 04:39 PM
با سلام
براي 405 چه لاستيكي خوبه ( داخلي و خارجي)

محمد رضا محمدي
7 April 2005, 07:13 PM
لاستيك هاي ايراني لاستيك هاي بدي نيستند ولي:
با تكنولوژي روز پيش نميرن ...
اصولن تحت ليسانس هستند و اقدام به تحقيقات در سطح گسترده نميكنند ....
مثل اكثر توليدات ايراني كيفيت شانسي هستش و ممكنه خوب يا بد باشه ....
اكثرن بعد از مدت مثلن 1 سال از داخل پوست پوست ميشه و قاچ ميخوره ...
ولي فاكتور قيمت هم اينجا مهمه كه بايد گفت قيمت خوبي دارن و در سال هاي اخير با خدمات جديد و گارانتي اوضاع بهتر هم شده ...
من YOKOHAMA و HANKOOK و FALKEN رو پيشنهاد ميكنم ..

علی سلیمی
7 April 2005, 10:47 PM
من براي ماشين خودم ميشلن رو انتخاب كردم٬ البته ماشين 405 هست و از رينگ اسپرت استفاده ميكنم٬ 17/45/215 قيميت لاستيک هم جفتي 270 هزار تومان بود که 5 هزار تومان تخفيف به عنوان مشتري و 5 هزار تومان هم با معرفي آشنامون گرفتم که در کل 4 حلقه شد 520 هزار تومان اما از لاستيکم بسيار راضي هستم ضمنا 100 هزار کيلومتر هم گارانتي داره و يکي از معيار هاي انتخاب من با ساير لاستيک ها اين بود که تمامي مارک هاي موجود در بازار رو که امتحان کردم لبه هيچ کدوم از لاستيک ها رو که با دست ميگرفتم خم نميشد يا با زور زياد خيلي کم بر ميگشت (منظورم همون لبه ايي هست که رينگ داخلش قرار ميگيره) اما اين لاستيک به راحتي خم و راست ميشد که واقعا فرق خيلي خيلي زيادي داشت فقط تنها عيب اين لاستيک نسبت به ساير لاستيک ها اينه که بايد بيشتر مراقبت کرد ازش چون خيلي زود تر از لاستيک هاي ديگه اگر به جدول گير کنه امکان سوراخ شدنش هست (که اون هم به خاطر لبه خيلي نرم و منعطفش هست) اما من در کل ميشلن رو پيشنهاد ميکنم که نسبتا لاستيک گروني هست اما به هانکوک و .. ميسرفه

Evanescence
8 April 2005, 12:13 PM
براي پژو ها ميشلن و يوكوهاما جزو بهترينها هستن 8)

mahdi200
9 April 2005, 10:54 PM
دوستان سلام

لاستيك كوير از سري كارخانه هايي است كه از تكنولوژي روز دنيا استفاده ميكند ولي تمامي كارخانه هايي ايراني در توليد لاستيك راديال مشكل دارند و نمي توانند لاستيك خوب توليد كنند.

در جواب دوستمان كه فرمودند لاستيك يوكوهاما وميشلن لاستيك خوبي است بايد عرض كنم كه يوكوهاما لاستيك خشكي است وكمي ماشين را اذيت ميكند ولي ميشلن لاستيك كاملا خوبي ميباشد وبهترين كارخانه توليد لاستيك ميباشدو لاستيك فالكن لاستيك نرم وخوبي است ولي تنها مشكلي كه دارد نسبت به ساير لاستيكها كمي زود تر صاف مي شود.در مورد لاستيك براي پژو من كومهو و گودير المان را پيشنهاد ميكنم.
كومهو لاستيك نرم با گلهاي بسيار زيبا
گودير لاستيك بسيار عالي و كمي گران

Evanescence
9 April 2005, 10:59 PM
mahdi200, با تشكر از توضيحاتتون :wink:

يوكوهاما تا جايي كه حقير اطلاع دارم چسبندگي بسيار خوبي به سطح زمين داره 8)

alireza_shd
10 April 2005, 07:34 AM
در خريد لاستيك خارجي خيلي بايد دقت كرد چون ممكن هست لاستيك مانده و تاريخ گذشته باشد در اين صورت كلي پول ميدين و لاستيك خيلي زود از بين ميره. [/b]

mahdi200
10 April 2005, 05:42 PM
در روي كليه لاستيكهاي دنيا تاريخ ساخت ان حك شده است وهيج جور نمي توان ان را تغيير داد.

tazmani
10 April 2005, 06:12 PM
لاستيك مارشال چطور است ؟
من جفتي تقريبا 150 تومان خريدم . نسبتا هم راضي هستم
اما در مورد لاستيك ايراني بايد بگم كه زير ماشي لاستيك گولداستون بود با يك آرم استاندارد اندازه نلبكي. ولي اولا لاسيك كله بود. دوما بعد كه لاستيكها را باز كردم ديدم از دو جا دوپوست شده (لاستيك نو)

kasra03
10 April 2005, 09:55 PM
ااااااااااااااااااا لاستيكه ماشين منم گولداستون هس يكي هم بم گفت بدترين نوع لاستيكه :cry: ولي نوه يعني بايد عوضش كنم؟

پژمان22
10 April 2005, 11:14 PM
كسري03, به نظرم اگه مشكلي نداري باهاش تا وقتي كه خوب كار ميكنه ازش استفاده كن بعدا با يه لاستيك بهتر عوضش كن.(من هم قبلا شرايط شما رو داشتم)

booleck
11 April 2005, 12:00 AM
اگر مشکل قيمت رو نداشته باشيد من بهترين لاستيک يعنی GOOD YEARرو پيشنهاد ميکنم .
همونطور که دوستمون گفت تنها ايردش اينه که گرونه!

booleck
11 April 2005, 12:12 AM
اگر بيشتر اطلاعات در مورد لاستيک ها خواستی ميتونی اينجا ببينی

http://www.psforums.org/forum/viewtopic.php?t=2501

M.Sadeghi
20 August 2006, 03:12 AM
دوستان سلام نظرتون را در رابطه با لاستیک گودیر و پیرلی و فایراستون میخواستم بپرسم برای خودروی فولکس واگن گل خود کارخانه میندازه. از این دو نوع لاستیک کدام بهتره در رابطه با هر دو اگر از دوستان کسی اطلاعات داره بگن.

khore mobile
5 August 2007, 09:21 PM
با سلام

من یه پیکان مدل 80 دارم که میخام واسش لاستیک رادیال تیوبلس بگیرم.چی پیشنهاد میکنید؟

رینگ فعلی من 13 هستش.نمیخام عوضش کنم.

از بین لاستیک های تولید داخل و خارج چی پیشنهاد میکنید؟

http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gif

woodybed2003
16 August 2007, 02:08 PM
با سلام

من یه پیکان مدل 80 دارم که میخام واسش لاستیک رادیال تیوبلس بگیرم.چی پیشنهاد میکنید؟

رینگ فعلی من 13 هستش.نمیخام عوضش کنم.

از بین لاستیک های تولید داخل و خارج چی پیشنهاد میکنید؟

http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gif

با سلام
معمولا مارشال واسه پیکان میندازن.اساتید اگر اشتباه گفتیم لطفا حرف ما رو تصحیح کنن.
ممنون

khore mobile
16 August 2007, 07:19 PM
با سلام
معمولا مارشال واسه پیکان میندازن.اساتید اگر اشتباه گفتیم لطفا حرف ما رو تصحیح کنن.
ممنون

سايز مناسب پيكان؟

TUBORG
16 August 2007, 11:40 PM
در صورتی که با سفتی فرمون میتونید کنار بیایید : 205 / 60 / 13

اما اگه فرمون نمیخوای سفت بشه : 175 / 70 /13

khore mobile
18 August 2007, 11:33 AM
در صورتی که با سفتی فرمون میتونید کنار بیایید : 205 / 60 / 13

اما اگه فرمون نمیخوای سفت بشه : 175 / 70 /13

متشكر.

205 واسه پيكان زياد بزرگ نيست؟

El Padrino.
20 August 2007, 05:20 PM
به نظر من هر ماشینی نوع خواصی از لاستیک جواب میده مثلا اگه روی سیلو به جز کمهو بندازی اذیت میشی
دوست عزیز شما برای پیکان لاستیک دانلوپ 175 /65 r 13 بنداز

khore mobile
20 August 2007, 10:56 PM
به نظر من هر ماشینی نوع خواصی از لاستیک جواب میده مثلا اگه روی سیلو به جز کمهو بندازی اذیت میشی
دوست عزیز شما برای پیکان لاستیک دانلوپ 175 /65 r 13 بنداز

دانلوپ؟!!!

تا حالا نشنیدم؟!!

ماله کجاست؟

web
22 August 2007, 12:20 PM
اتفاقا اینکه چه لاستیکی برای پیکان مناسبتره موضوع قابل بحثیه چون پیکان هنوز هم کاربری زیادی در جامعه داره.
من دیروز از چندین لاستیک فروشی معتبر سوال کردم. اونا گفتن از نظر تجربی به ترتیب مارشال و بعد کامهو امتحان خودشونو بهتر پس دادن و برای پیکان مناسبترن. دانلوپ هم مناسبه. ضمنا تماما بر این عقیده بودن که نهایت پهنا از 195 بالاتر نشه چون به جلوبندی فشار میاره، مصرف سوختو به شدت بالا میبره، فرمان سفت میشه، قطعات دوار موتور بیشتر باید بچرخن و در نتیجه استهلاک بالا میره و ...
پس بهتره که عمر ماشینو فدای زیبایی نسبی نکنیم. (195 تفاوت زیادی در ظاهر با 205 نداره.)

ar1358
25 December 2007, 11:05 AM
تنها راه تشخیص یک لاستیک تازه تولید شده با لاستیک انباری
از دغدغه ها ونگرانی ها رانندگان در زمان خرید لاستیک ،خرید یک لاستیک تازه تولید شده است.
متاسفانه در کشور ما لاستیکهای خارجی بیشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت انها گذشته است.این مورد برای لاستیکهای ساخت داخل کمتر وجود دارد.
خطرات این لاستیکها با توجه به شرایط اب و هوائی گرم و جاده های پر دست انداز،رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده های پر جمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده ، ... باعث ناامنی استفاده از این لاستیکها در جاده های کشور به خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت زمان و ساعت بیشتر می گردد.
ااز دغدغه ها ونگرانی ها رانندگان در زمان خرید لاستیک ،خرید یک لاستیک تازه تولید شده است.
متاسفانه در کشور ما لاستیکهای خارجی بیشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت انها گذشته است.این مورد برای لاستیکهای ساخت داخل کمتر وجود دارد.
خطرات این لاستیکها با توجه به شرایط اب و هوائی گرم و جاده های پر دست انداز،رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده های پر جمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده ، ... باعث ناامنی استفاده از این لاستیکها در جاده های کشور به خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت زمان و ساعت بیشتر می گردد.
این لاستیکها که در بازار به اصطلاح لاستیک انباری شناخته می شونند.به دلایل مختلفی نظیر توقیف محموله های قاچاق ،عدم فروش در یک کشور به دلایل مختلف و انتقال انها به یک کشور ثالث ویالاستیکهائی که در یک سری ساخت در کارخانه مشکل فنی داشته که توسط تولید کنندگان به کشورهای جهان سوم قاچاق می گردنند.و دلایل بسیار دیگر که فقط سازندگان از ان باخبر هستند.
این لاستیکهای انباری توسط فروشندگان جزئی با قیمتی در حدود ده الی بیست هزار تومان کمتر از لاستیکهای تازه تولید شده از عمده فروشان لاستیک خریداری می گردد.در زمان خرید فروشندگان از وضیعت انباری بودن ان اطلاع می یابند.متاسفانه این صداقت در زمان فروش به مشتریان وجود ندارد و بدون اطلاع به مشتری و با همان قیمت لاستیک تازه تولید شده به مشتری از همه جا بیخبر فروخته می شود.
این لاستیکهای انباری هیچ تفاوت ظاهری با یک لاستیک تازه تولید شده ندارند. وازنظر شکل ظاهری نمی توان تشخیص انباری بودن ان را داد.
سازندگان خودرو جهت مشخص نمودن زمان تولید لاستیک ملزم به ثبت تاریخ ساخت هستند.متاسفانه این تاریخ به گونه ائی برلاستیک درج شده که توسط مصرف کننده به راحتی قابل تشخیص نیست.با مطالعه مطلب ذیل به راحتی میتوانید زمان تولید لاستیک را متوجه شوید.
در جداره بیرونی لاستیکها یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص کننده زمان تولید ان است.این عدد بر اساس سال تولید و تعداد هفته است.دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم اخر سال تولید را نشان می دهد.
فرضا درج عدد 2106بر روی یک لاستیک یعنی این لاستیک در بیست و یکمین هفته سال 2006 تولید شده است.اگر این عددسه رقمی باشد به معنای تولید قبل از سال 2000 می باشد
http://tamiratchi.blogfa.com/post-49.aspx

ar1358
25 December 2007, 11:20 AM
لاستيك تيوبلس وايمني آن :

موردي كه براي خودرو شخصي اينجانب در خصوص مزیت هاي لاستيكهاي تيوبلس در مقايسه با لاستيكهاي تيوپ دار اتفاق افتاد باعث انعکاس اين تجربه به ساير دوستان شد.

چند ماه قبل با خودرو شخصي خود در حركت بودم. احساس اينكه يكي از چرخها كم باد است باعث توقف خودرو گرديد.يكي از چرخهاي جلو به شدت كم باد شده بود بطوريكه گيج باد فشار را 15PSI نشان مي داد.چرخ مذكور به دليل اينكه قبلاٌ به دليل پنچري از ديواره جانبي لاستيك ديگر امكان پنچري تيوبلس آن نبود مجبور به استفاده از تيوپ با توجه به نوبودن لاستيك شده بودم. عدم موقعيت مناسب پارك براي تعويض چرخ واصرار همراهان باعث شد تا يك مسافت 3كيلومتري را حداكثر با سرعت 50كيلومتربر ساعت به منظور ایمنی بيشتر وحفاظت از لاستيك طي نمايم.

پس از رسيدن به مغازه پنچرگيري متأسفانه لاستيك به حدي گرم شده بود كه به راحتي گرماي آن از نيم متري همراه با بوي سوختگي احساس مي شد.گرماي لاستيك به حدي بود كه تماس دست با سطح لاستيك بيش از چند ثانيه امكان پذير نبود.پس از جدا كردن لاستيك از رينگ،تيوپ از 20نقطه حالت گزيدگي از طرف لاستيك پيدا كرده بود و ديگر امكان استفاده از آن امکان پذیر نبود.شكي نبود عليرغم اينكه با سرعت پاييني حركت كرده بودم طي مسافت بيشتر باعث تركيدگي تيوپ ولاستيك مي گرديد.لذا اهميت تنظيم باد وعدم استفاده حدالامكان ازتيوپ مشخص مي گردد .لذادر صورت شرايط خاص واضطراري درصورت استفاده از تيوپ; چرخ مذكوررابرای زاپاس قرار دهيد.

امروزه از دلايل اصلي خودروسازان براي استفاده از چرخهاي تيوبلس; ايمني خودرو وجلوگيري ار تركيدن لاستيك است.در خودروهاي امروزي به دليل استفاده رانندگان از سرعت هاي بالا(بیش از 100کیلومتردر ساعت) علاوه بر تيوبلس شدن چرخها;ارتفاع ديواره جانبي لاستيكها نيز كاهش يافته است.علت آن براي جلوگيري ازانعطاف زياد لاستيك وگرم شدن آن است.در صورتيكه ارتفاع لاستيك زياد باشد حركت لايه ها ی لاستیک باعث گرم شدن لاستيك مي گردد.

چند پیشنهاد

1. تنظيم باد چرخها علاوه بر مزيت هاي اقتصادي آن نظير بالارفتن طول عمرلاستيك،كاهش مصرف سوخت و... باعث بالارفتن ايمني رانندگی مي گردد.
2. با توجه به اينكه كاهش وافزايش چند PSI فشار تأثيرات منفي دارد واكثر گيج هاي باد آپاراتي ها،از تنظيم افتاده ونياز به کالیبره شدن دارند،حتماٌ نسبت به تهيه يك گيج باد استاندارد براي تنظيم باد چرخهای خودروی خود اقدام نمائيد.
3. از تيوپ دار كردن چرخها خودداري کنید.مگردر شرايطي كه لاستيك نو بوده وامكان پنچري به صورت تيوبلس نباشد كه لازم است بعنوان چرخ زاپاس استفاده گردد.
4. در سفرهاي طولاني فشار باد لاستيك بين 2تا3 psi بيش تر از حالت عادي در شرايط رانندگي در شهر باشد.
5. لاستيك ها را مرتباٌ زير وسيله نقليه جابجا كنيد(سواري هر 3000كيلومتر وباری هر 5000كيلومتر)
6. تعويض لاستيك زماني است كه عمق آج به 6/1 ميليمتر رسيده باشد.
7. توصيه مي گردد روي هر خودرواز يك نوع لاستيك استفاده گردد. در صورتيكه مجبور به استفاده از انواع لاستيك هستيد،لاستيكهاي رادیال را در محورهاي عقب استفاده نمائيد.
8. حركات غير عادي لاستيك از قبيل كشيدن به يك جهت ويا لرزش وغيره را جدي بگيريد.
http://tamiratchi.blogfa.com/post-10.aspx

abbass11
4 January 2008, 02:13 AM
sسلام دوستان من تازه یه پراید نو گرفتم میخوا لاستیک هاشو عوض کنم دو تا سوئال داشتم خواهشا کمکم کنین

1. بیشترین سایزی که میشه بدونه عوض کردنه رینگ در نظر گرفت ومناسب باشه وبهماشین آسیب نرسونه ؟

2. از چه مارکی بخرم ؟

3. حدود 200 تا 220 میخوام پول بدم واسه 4 حلقه لاستیک

4. رادیال باشه

ممنون میشم اگه زود راهنمائیم کنین میخوام تا شنبه بعد از ظهر لاستیکام رو عوض کنم

خیلی فوری.

حسینان
16 April 2008, 02:33 PM
در حال حاضر بهترین نوع لاستیک مارشال و دانلوپ هست البته اگه اصلش گیرتون بیاد

El Padrino.
16 April 2008, 06:17 PM
به نظر من بهترین نوع لاستیک برجیستون هست

chormang
16 May 2008, 01:37 PM
من زیر آوانته دانلوپ 2008 انداختم واقعاً طرح گلش قشنگه....فقط دانلوپ

ehsan62
4 June 2008, 05:02 PM
یکی از بهترین مارکها بریجستون است.چرا که طراحی آجهای تایر این شرکت بسیار دقیق و حساب شده است.
بیشتر ماشینهای اسپرت دنیا مارک تایر اونها بریجستونه.

Zip MAn
11 June 2008, 10:32 AM
یکی از بهترین مارکها بریجستون است.چرا که طراحی آجهای تایر این شرکت بسیار دقیق و حساب شده است.
بیشتر ماشینهای اسپرت دنیا مارک تایر اونها بریجستونه.
دوست عزيز با اين كه مارك بريجستوم را يكي از بهترين لاستيك هاي جهان است موافقم چون الان دو سال است كه G III بهترين لاستيك از همه نظر است اما ايا چيزي از لاستيك كانتيننتال شنيده ايد ؟
اين شركت امريكايي ابتدا براي وسايل سنگين مخصوصا كشنده هاي سنگين لاستيك توليد مي كرد اما الان مدت كوتاهي است كه براي سوپر اسپرت هاي تيونگ شده لاستيك توليد مي كند كه بسيار مورد استقبال قرار گرفته است !!!!!
در مورد كيفيت اين برند مي توانيد از رانندگان كشنده هاي جديد ولوو سوال كنيد .

Zip MAn
11 June 2008, 10:34 AM
من زیر آوانته دانلوپ 2008 انداختم واقعاً طرح گلش قشنگه....فقط دانلوپ
طرح گل هاي لاستيك بستگي به كاركرد ان دارد و صرفا براي زيبايي نيست .

aTN_1366
17 June 2008, 01:18 PM
من که فقط بریجستون و میشلن رو پیشنهاد میکنم ...
بهترین لاستیک ها هم از لحاظ استقامت هم از لحاظ کارایی و آرامش و راحتی در رانندگی ...:icon_surp

k000m
17 June 2008, 01:49 PM
من که فقط بریجستون و میشلن رو پیشنهاد میکنم ...
بهترین لاستیک ها هم از لحاظ استقامت هم از لحاظ کارایی و آرامش و راحتی در رانندگی ...:icon_surp

موافقم
من هم الان يك ساله لاستيك برجستون زيره ماشنم هستش واقعا راضي هستم

m_eslam
16 July 2008, 06:12 PM
من از لاستیک سومیتوم (ژاپن) استفاده کردم ، بسیار بسیار عالی بود ، چسبندگی فوق العاده ، صدای خیلی کم و کنترل خیلی خوب در برف و یخ. اما ایرادی که من دیدم ، زود ساییده میشه.
لاستیک میشلن هم از قدیم به کیفیت و نرمی معروف بوده و الانم همینطوره.
توی ایرانی ها هم تا جایی که من تجربه کردم ، بارز از بقیه بهتر بوده.

بدترین هم به نظرم Goldeston هستش.

لاستیک های خوب دیگری هم هست که من امتحان نکردم ، مثل Continantal ، goodyear و ...

pencilman
18 August 2008, 04:28 PM
فالکن ژاپن هم لاستیک خوبی هستش

parsa s
21 August 2008, 11:16 AM
به نظر شما کومهو چطوره ؟؟؟

Raminium2001
22 August 2008, 12:57 PM
کومهو لاستیک خیلی نرم و خوبیه اما اصلش پیدا نمیشه و همه مدلهایی که تو بازاره چینیه. مگر اینکه خیلی بهش مطمئن باشی وگرنه به ریسکش نمی ارزه بخری.

snekooei
5 September 2008, 02:56 PM
با توجه به اينكه كاهش وافزايش چند PSI فشار تأثيرات منفي دارد واكثر گيج هاي باد آپاراتي ها،از تنظيم افتاده ونياز به کالیبره شدن دارند،حتماٌ نسبت به تهيه يك گيج باد استاندارد براي تنظيم باد چرخهای خودروی خود اقدام نمائيد.

روش کالیبره کردن گیج باد چگونه است؟

من چندی پیش گیج باد خریدم. چند مدل بود که همشو امتحان کردم رو یه چرخ، هرکدوم یه عدد نشون داد!

خلاصه اونی رو که بنظرم بهتر اومد (ژاپنی و کمی گرونتر) خریدم. حالا از کجا بدونم کالیبره هست یا نه؟

Nakhoda
22 September 2008, 07:38 AM
سلام دوستان
کسی میدونه فرق بین لاستیک های یوکوهاما و یوتو و بریجستون که هر سه ساخت ژاپن هست چیه ؟

I.R.C
25 September 2008, 10:34 AM
دوستان عزیز واسه ی رینگ 17 ، فاق 45 و عرض 225 و واسه ی شهرستان اهواز ( با چاله های فراوان ) چه لاستیکی رو پیشنهاد میکنید که مثل لاستیکهای کومهو یی که انداخته بودم با ku25 سر 1 ماه 2پوس نکنه . نمیگم ماشین رو روی فزش ابریشم راه بردما !!! ولی هر دقیقه هم تو چاله های ناجور هم نمینداختمش ! . چندبار بی هوا توی چاله های ناجور افتاد !!!!! لایتیکها رو هم 390 یا 400 گرفته بودم

VW Lover
27 September 2008, 01:48 AM
سلام دوستان
کسی میدونه فرق بین لاستیک های یوکوهاما و یوتو و بریجستون که هر سه ساخت ژاپن هست چیه ؟

به نظر من اگه واقعا هر کدوم از این مارکها ژاپنی باشن و تاریخ انقضاشون نگذشته باشه، حرف ندارن.
فقط با توجه به نوع استفاده ای که میخواهی بکنی و با توجه به استانداردهای ماشینت انتخاب بکن.

lovecar
28 September 2008, 03:21 AM
لاستيك اسپرت خوب بدون توجه به قيمت كه ميشه گفت ميشلن خوبه!
ولي با توجه به قيمت تويو خصوصا گل پراكسس4 عاليه.(قيمتش نصف ميشلنه)
چسبندگيش تو شرايط خشك جاده در حد لاستيكاي تابستونيه(گريدA) البته لاستيك چهار فصله كه زير بنزslkهاي وارداتي هم هست. هم زير زانتيا داشتم هم 206 عالي بود! (خيلي بدرد تست شتابگيري ميخوره براي اهلش) البته قيمتش الان بالا رفته حدود جفتي 260هست
لاستيك مارشال رو هم تازه دارم زير 206 تست ميكنم ظاهرا چسبندگيش بد نيست البته شرايط خيس رو هنوز نميدونم.
اصلا هم سراغ لاستيك فدرال و نانكونگ نرين كه زير ماشين عين چوبه هم از نظر چسبندگي هم نرمي ماشين
نميدونم چطوري ساختن اين لاستيك فدرالو ساختن كه اصلا هم ساييده نميشه!!!:icon_arro
2سال زير ماشين بود 70000تا باهاش رفتم به نصف هم نرسيد!!! اصلا هم نه صدا ميده تو تيك آف نه دود ميكنه عين چوب ميمونه!:icon_mrgr
البته به تاريخ ساخت لاستيك هم توجه كنين
كد وزن و سرعت لاستيك هم خيلي مهمه اگه كد وزنش بالا باشه ميتونه از رينگ هم تو دست اندازا محافظت كنه.
كلا لاستيك مهمترين قسمت ماشينه، توش لارج باشين!!!!جونتونه:icon_cool

Nakhoda
28 September 2008, 07:21 AM
مرسی از راهنماییتون:icon_sad:

Nakhoda
28 September 2008, 08:26 AM
لاستیک‌های خودرو را بهتر بشناسیم

کلیه لاستیک‌ها دارای تاریخ ساخت روی جداره خود هستند که با چهار رقم نشان داده می‌شود. دو عدد اول نشان‌دهنده هفته ساخت و دو رقم بعدی تاریخ سال ساخت لاستیک هستند. به طور مثال عدد «1607» نشان می‌دهد این لاستیک در هفته شانزدهم سال 2007 میلادی تولید شده است. امروزه همراه لاستیک‌های نو خارجی، یک کارت به عنوان ضمانت به خریداران ارائه می‌شود که بعد از باز کردن باندرول و بسته‌بندی تایر آن کارت باید پر شده و توسط سایت اینترنتی یا آدرس شرکت تحویل شرکت سازنده شود تا بعد از هرگونه نقصی در زمان استفاده قابل پیگیری بوده و شرکت بتواند جوابگوی محصول خود از روی شناسه‌هایی که روی کارت حک شده است، باشد.

حداکثر سرعتی که لاستیک می‌تواند تحمل کند، با یک حرف از A تا Z شناخته می‌شود. برای مثال روی جداره تایر خودروی پراید، نماد H برای سرعت درج شده نشان می‌دهد هنگامی که تایر دارای فشار بار و بارگذاری مناسب است حداکثر توان حرکت 320کیلومتر در ساعت را دارا است. اگر تایری تحت تاثیر حداکثر سرعت واقع شود، اما فشار باد آن تنظیم نباشد و اضافه بار روی آن فشار بیاورد، آسیب‌دیده و یا ممکن است بترکد.

hosseinabd
28 September 2008, 02:42 PM
لاستیکهای کومهو اصل چطور هستند؟
از همه نظر اگر بررسی کنید ممنون میشم.

lovecar
28 September 2008, 05:02 PM
لاستیکهای کومهو اصل چطور هستند؟
از همه نظر اگر بررسی کنید ممنون میشم.
لاستيك هاي كومهو هم خوبه البته از قيمتش خبر ندارم به كد وزن. كد سرعت. تاريخ ساخت و ابعادش دقت كني ميتوني انتخاب كني ولي كلا لاستيك نرميه نميدونم دوامش چطوره

Nakhoda
29 September 2008, 07:31 AM
لاستيك هاي كومهو ساخت کره هست و هم از نظر نرمی و هم چسبندگی خوبه:icon_arro
ولی باید اصلشو گیر بیاری :lover:

azma
29 September 2008, 11:09 AM
براي سمند لاستيك تويو ژاپني بهتر است يا رود استون كره؟

hamid_dental
29 September 2008, 11:29 AM
من زير سمندم رودستون انداختم كه لاستيك خوبيه و به قيمتش مي ارزه!
205/55/16 رو جفتي 180 گرفتم!

Nakhoda
3 October 2008, 06:44 AM

در درجه اول باید لاستیک ژاپنی را انتخاب کنی اگه سایز مورده نظرت گیر نیومد سراغ لاستیک کره ای برو.

lovecar
4 October 2008, 10:32 AM

خب قطعا تويو برند معتبر تريه.
اگه لاستيك اسپرت ميخواي من مدل پراكسس4 تويو رو تضمين ميكنم!!:icon_surp
براي سمند خوب جواب ميده چون كد وزنش هم 91 هست و 3تا از فاب سمند بالاتره
همه چيش خوبه فقط بايد با قيمتش كنار بياي كه آخرين قيمتي كه ازش داشتم (يه ماه پيش) حدود 260 تا بود (البته اون موقع قيمت نفت 140 بود) شايد الان فرق كرده باشه!

natsihit
5 October 2008, 02:11 AM
اصولا برای ماشینهای شاسی بلند چه لاستیکی خوبه؟ منظورم اینه که کلا شزکتهایی که تخصصشون اینجور ماشیناستء چه برنداییند ؟

Warrior--
5 October 2008, 03:52 AM
فعلا کومهو, بریج استون برای ماشین های کوچک کثل پراید خوب هستند.

hosseinabd
5 October 2008, 09:32 AM
برای ریو با رینگ 14 چه لاستیکی بهتره؟
کومهو بگیرم یا چیزهای دیگه.
برای من نرمی ماشین و چسبندگی خوب حتی سر پیچها و رفتن خیلی راحت روی برف و باران.

lovecar
7 October 2008, 10:59 AM
اصولا برای ماشینهای شاسی بلند چه لاستیکی خوبه؟ منظورم اینه که کلا شزکتهایی که تخصصشون اینجور ماشیناستء چه برنداییند ؟

معمولا هر كشور توليد كننده از لاستيكاي كشور خودش استفاده ميكنه
در مورد محصولات SUV (شاسي بلند) تويوتا از برند دانلوپ استفاده مي كنه.

m_eslam
7 October 2008, 03:57 PM
توی ژاپنیا، سومیتومو حرف نداره!!!

XELTEK
7 October 2008, 04:45 PM
خدا از دهنت بشنوه عزيزم

من رو جفت ماشينام سوميتومو هست ! هم ترمز عالي ، هم چسبندگي خارقالعاده ، هم گل قشنگي داره ، هم جوري تو برف راه ميره كه ادم انگشت به دهن ميمونه !

سوميتومو واقعا" عاليه ! واقعا" معركه اس ! هم سايزي هم داره !

natsihit
8 October 2008, 12:54 AM
پیشنهاد میکنم یکم راجع به قیمت انواع لاستیک ها صحبت بشه. کلا گرونترین و ارزونترین برندها چیاست؟
راستی لاستیکای ایرانی چطور هستن؟ اصلا قابل اعتماد هست؟

Nakhoda
8 October 2008, 10:17 AM
لاستیکای ایرانی قابل اعتماد هست مخصوصا کویر تایر که خوب از اب در امده . :icon_cool

irharrier
13 October 2008, 03:21 PM
من ماشینم را که تحویل گرفتم 3 مارک تایر روش بود (الپیدا-بارز-و زاپاس کویر تایر)!!!!!!(سمند ال ایکس) و ماشین غیر عادی میکوبه و لاستیکا چسبندگی خوبی ندارند تایری میخوام که نرم باشه و چسبندگی خوب داشته باشه همه برای نرم بودن میگن میشلن اما می خواسم نظر شما هم بدونم که چه مارکی بگیرم در مورد سوميتومو هم بکم که یه بار افتادم تو دست انداز لاستیک به شکل عجیبی غر شد(با 206 )

Nakhoda
15 October 2008, 12:37 PM
لاستیک میشلن خیلی خوبه هم از لحاظ چسبندگی هم از نظر نرمی ولی قیمت بالایی داره
در کل لاستیک عالی هست. :lover:

kiyantop
23 October 2008, 07:31 AM
دوستان نظرتون راجع به لاستیک مارشال چیه ؟؟؟

XELTEK
23 October 2008, 10:01 AM
الپیدا-بارز-و زاپاس کویر تایر)

الپیدا همون بارزه

در مورد لاستیک هم من که میگم اول سومیتومو ! ( قر شدن لاستیک هم به خاطر فرسوده بودنش بوده )

بعد تویو ! بعد میشلن

arash_viva_66
2 November 2008, 02:25 PM
من 3 سال میشلن زیر 206 داشتم باید عرض کنم تا کیلومتر 40 هزار عالی بود اما بعد به طرز وحشتناکی ضعیف شدن چسبندگی کم شد ترمز کاراییش پایین اومد و... البته عمر خیلی زیادی دارن

kiyantop
4 November 2008, 11:28 PM
کاملا با صحبت دوستمون موافقم

irharrier
5 November 2008, 03:38 PM
من میخوام امروز برم برا سمند لاستیک بخرم(205/60) میخوام بارز الپیدا را بدم جاش سومیتومو یا میشلن بگیرم
اگه قیمت بدید(میشلن را) ممنون میشم و فکر میکنید کدومشون را بگیرم تا ماشین تو دست انداز ها نکوبه؟
و ترمز گیری و چسبندگی خوبی داشته باشه؟

XELTEK
5 November 2008, 04:32 PM
اول میشلن
اگه بتونی با قیمتش کنار بیای بعدش سومیتومو

دست گذاشتی رو دو تا از بهترین ها

لاستیک برجستون هم جزء خوبهاست !

آپارتمان
26 September 2010, 03:55 PM
دوستان واسه 206 هاچبک ، کدوم لاستیک زیر پیشنهاد میدبن :
کمهو ایکاستا (ECASTA)185/60/14
هانکوک 185/60/14
نیکسن 205/65/14
هر سه کره ای هستند

نیاز به لاستیکی نرم با چسپندگی خوب در شرایط برف و بارون دارم
فروشنده هانکوک و پیشنهاد داد
الان هم لاستیک فالکن 205 دارم که 6 سال کار کرده و صاف شده ولی فرمون سفت شده با سایز 205

Validator
27 September 2010, 06:52 PM
هانکوک 185/60/14
نیکسن 205/65/14
هر سه کره ای هستند
الان هم لاستیک فالکن 205 دارم که 6 سال کار کرده و صاف شده ولی فرمون سفت شده با سایز 205
سلام:
ای کاش کد لاستیک اول رو کامل می نوشتید چون سری ECSTA از کومهو، کدهای مختلفی دارد.
شخصا لاستیک با سایز 205 رو برای 206 توصیه نمی کنم و بهترین سایز رو برای 206، 15/55/195 می دونم.
لاستیک هانکوکی رو هم که به شما توصیه شده نمی دونم چه کدی دارد ولی H720 CENTUM آن چسبندگی خوبی روی سطوح مرطوب داره گرچه چهار فصله. به نظرم لاستیک خوبیه.
اما سایز 14/65/185 بگیرید.
راستی یک تاپیک اختصاصی هم به نام بهترین رینگ و لاستیک برای 206 تو بخش 206 داریم که بد نیست سری بزنید.
موفق باشید

Nakhoda
28 September 2010, 07:39 PM
هانکوک 185/60/14
نیکسن 205/65/14
هر سه کره ای هستند

سلام
من لاستیک میشلن آلمان سایز 185 را برای 206 شما پیشنهاد میکنم چون چسبندگی خوبی داره هم خیلی خوب جواب داده

Nakhoda
28 September 2010, 07:42 PM
هانکوک 185/60/14
نیکسن 205/65/14
هر سه کره ای هستند

lbvgov
18 October 2010, 10:24 AM
دوستان کسی در مورد لاستیک نی تو (NITTO ) ژاپن نظری داره یا تا حالا استفاده کرده برای سمند ال ایکس ؟

Validator
18 October 2010, 11:01 AM
دوستان کسی در مورد لاستیک نی تو (NITTO ) ژاپن نظری داره یا تا حالا استفاده کرده برای سمند ال ایکس ؟
سلام:
لاستیک خوبی است هرچند شخصا روی سمند ال ایکس، امتحانش نکرده ام. پیشنهاد می کنم به تاپیک لاستیک در بخش سمند هم مراجعه بفرمایید:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=25701&page=14

F^RH^D
24 October 2010, 11:46 AM
سلام
بچه ها كسي شماره يه لاستيك فروش خوبو منصف رو داره به من بده لاسيك ميخوام.در ضمن بريجستون اندونزي خوبه؟؟ژاپنش پيدا نميشه.

SABA81
30 October 2010, 03:33 PM
سلام
چند سایت فروش لاستیک معرفی فرمائید

اصغر
5 December 2010, 03:13 PM
سلام

سايت tirereview.com همه ساله در كنار ريويو هاي متعدد خود يك Brand Study هم انجام مي دهد و برند هاي مختلف را بر اساس Category هاي مختلف از كيفيت مجموعه ي محصولات تا مشتري مداري و قيمت و تنوع محصولات و ... مي سنجد و رده بندي مي كند و دست آخر يك Overall Rating براي هر مجموعه بيرون مي دهد. امسال اين رده بندي براي مجموعه ي لاستيك اتوموبيل هاي سواري در سپتامبر 2010 به عمل آمده و نتيجه آن به شرح زير است. اميدوارم مورد استفاده ي دوستان واقع شود:

http://gilmour.persiangig.com/Tires.jpg

در قسمت كيفيت لاستيك ها (كه پر اهميت ترين بخش است) نيز رده بندي تقريبا به همان ترتيب است:

http://gilmour.persiangig.com/Tire-Quality.jpg

و از نظر اقتصادي و قيمت پايين (كه خيلي با قيمت هاي ايران همخواني نداره):

http://gilmour.persiangig.com/Tire-Economy.jpg

اصغر
13 February 2011, 07:10 PM
سلام

امروز داشتم با مدير تكنولوژي و R&D شركت بارز گپ مي زدم بهشون عرض كردم كه چرا لاستيك هاي بارز خشكه و چرا لاستيك رو با سايد وال نرم تر نمي سازيد و اضافه كردم مثلا خود من تاحالا 2 تا ماشين صفر ايراني خريدم و هر دوبار لاستيك هاي بارز رو با انواع خارجي تعويض كرده ام. ايشون اول گفت به به چه مشاور خائني :icon_mrgr و سپس توضيح داد كه ساختن لاستيك نرمتر از نظر تكنولوژي اصلا كار سختي نيست ولي استدلال كرد كه اگر در اروپا و امريكا لاستيك خيلي نرم در تابستان استفاده مي كنند دليلش اين است كه همه موظفند در زمستان از لاستيك زمستاني استفاده كنند چون بيمه گر ها اگر اين كار را نكنند جريمه شان مي كنند و از طرفي روي آسفالت نرم و خيابانهاي بدون چاله چوله و عوارض مختلف رانندگي مي كنند (دقيقا همون استدلالي كه خودم داشتم و بابتش ميشلن نمي خرم).

ايشون مي گفت ما از خدامونه كه اين فرهنگ جا بيفته چون اونوقت خودمون به ازاي هر جفت لاستيكي كه امروز مي فروشيم در آن زمان 2 جفت خواهيم فروخت ولي چون متاسفانه اين فرهنگ در اينجا وجود نداره مجبوريم لاستيكي بسازيم كه هم در برف و سرماي زمستان مثلا همدان جواب بدهد و هم گرماي تابستان خوزستان. هم در آسفالت نرم شهري خوب باشد و هم در جاده ي خاكي روستايي و بياباني و چنين لاستيك 4 فصلي ديگر نمي تواند سايد وال نازك ميشلن را داشته باشد.

بعد پرسيدم شما كه از تكنولوژي Continental استفاده مي كنيد چرا كيفيت آنها را نداريد؟ فرمودند چون آنها فقط تكنولوژي را مي فروشند ولي Development با خود ماست كه ما هم بايد شرايط بومي خودمان را رعايت كنيم و هم فوت هاي كوزه گري را به ما نمي فروشند. البته اين را هم اضافه كرد كه شركت ايران خودرو، لاستيك هاي بارز را هم براي پژو و هم براي رنو فرستاده است و آنها تست كرده اند و نمره ي قبولي به لاستيك هاي ما داده اند. اين به اين معني نيست كه ما به خوبي ميشلن و كنتيننتال يا حتا كره اي ها هستيم بلكه به اين معني است كه لاستيك هاي ما حد اقل هاي لازم را با توجه به استاندارد هاي روز اروپا دارند.

vahidbaq
24 April 2011, 01:17 AM
اساتید محترم اگه لطف کنن نظرشون رو در مورد لاستیک تری انگل Triangle برای سمند بگن ممنون میشم. از لاستیک های ایرانی (بارز، کویر و...) بهتره یا بدتر؟

ابوالفضل1
8 May 2011, 09:54 AM
با سلام خدمت دوستان

بهترين لاستيك در بازار فعلي اگه بتوني پيدا كني ميشلن آلمان و بعد از آن هم كمهو چون روي تمام ماشينهاي كره اي نصب شده و با توجه به استفاده توسط بنده لاستيك خوبي است

Babak Mustang
4 June 2011, 11:27 PM
سلام دوستان
من براي 206 لاستیک بریجستون 14/60/205 G Grid GDZ گرفتم ...براي من نرمی ،کم صدایي و چسبندگی مناسب خیلی مهمه ... قبلش اينجا تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم...ولی هنوز دودل هستم چون اينجا شنیدم گویا خشک هستش و برای من شاید مناسب نباشه....البته الان امکان تعویض دارم به خاطر همین از دوستان میخوام اگه پیشنهاد بهتری دارند بگند،ممنون...یه مورد دیگه هم یادم اومد...من این سایز و مشخصات رو در سایت اصلی بریجستون چک کردم اما تایر با مشخصاتی که من خریدم اونجا ثبت نشده بود:icon_ques!

آنلاین
17 June 2011, 07:44 PM
باسلام خدمت دوستان عزیز
روی لاستیک که دو هفته ای میشه گرفتم و البته کومهو کره می باشد(برای تندر90 سایز فابریک) تاریخ به این شکل نوشته شده است DoT Y09M YA3G 3910
خودم نظرم این است که تاریخ ساخت هفته 39 سال 2010 میباشد ممنون میشم راهنماییم کنید چون اطلاعات کافی در این خصوص ندارم البته روی دو جفت دیگه اش نوشته فوق با تفاوت 4010 نوشته شده و به نظر شما آیا از نظر تاریخ تولید باتوجه به بازار ایران خوب گرفتم یا نه چون ابتدا در مورد تاریخ اطلاع نداشتم و کنجکاوی به خرج ندادم .
ضمناً در مورد تاریخ انقضای لاستیک هم اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

arash99ir
7 September 2011, 01:10 PM
سلام
دوستان عزیز یک توصیه دوستانه : در مورد خرید لاستیک به یک مورد دیگر هم توجه بفرمائید . اکثر لاستیک های میشلن از طریق دبی وارد میشود و مطابق آب و هوای دبی که همیشه گرم و خشک هست لاستیک های تابستانی استفاده میشه . این لاستیک برای آب و هوای اونجا خیلی مناسبه و در موقع ترمز گیری هم عملکرد خوبی داره همینطور روی نرمی فرمان . همین لاستیک وقتی در یک هوای سرد مثل اردبیل در زمستان خشک میشه و در موقع ترمز گیری حتی از لاستیک گلد استون هم بد تره . پس موقع خرید یا لاستیک چهار فصل پیدا کنید که توی سایت میشلن میتونید اسمش رو پیدا کنید . یا اینکه توی فصل سرد سال اگه تو مناطق سرد مثل آذربایجان یا بارانی مثل شما هستید توی شش ماهه دوم سال لاستیک رو عوض کنید .

ghsouri
26 October 2011, 02:04 PM
سلام
چند روز پیش میلی بدستم رسید که یه فیلم رو از شرکت میشلن نشون داده بود که موقعی که میخواهید یه جفت لاستیک عوض کنید حتما و حتما لاستیک های نو رو روی چرخ های عقب بندازید !!!!
منم که همیشه از همه دوستان شنیده بودم که چرخ های جلو مهم تر هستند به قضیه اطمینان نکردم و یه سرچی تو اینترنت کردم و به این نتیجه رسیدم که advice شرکت میشلن کاملا درست و علمیه و حتی شرکت های بیمه ای اگه طرف لاستیک نو رو رو چرخ عقب نندازه هم فروشنده و هم خریدار رو در صورت وقوع اتفاق مقصر می دونن
اگه حوصله داشتید میتونید لینک زیر رو بخونید و صحت مدعا رو چک کنید.
http://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=52

mroveis
27 January 2012, 02:15 PM
سلام

من هفته دیگه می خواهم یک سمند LX سفارشی سال تحویل بگیرم و اولین کارم تعویض لاستیکهاش با میشلن و یا بریجستون است از دوستان راهنمایی می خواهم که کجا این کار رو انجام بدهم که هم لاستیکهای خودش رو با قیمت مناسب بر دارد و هم کیفیت لاستیکهای فروشی خودش بالا باشد.
دوم اینکه از آپشنهای قابل نصب برروی سمند کدام رو پیشنهاد می دهید؟

یا حق