PDA

View Full Version : دودی کردن شیشه کلا ممنوع هست یا درصد و قانونی داره ؟

the end
13 January 2009, 07:31 PM
سلام
دودی کردن شیشه کلا ممنوع هست یا درصد و قانونی داره ؟ اگه آره چند درصد ؟

ممنون

amahdavi2004
13 January 2009, 07:40 PM
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: خودروهاي داراي شيشه دودي تا 40 درصد، مجاز به تردد در معابر هستند.

سردار محمد رويانيان روز سه‌شنبه در پاسخ به سوال ايسنا درباره شيشه‌هاي دودي خودروهاي توليدي و وارداتي، گفت: بر اساس دستورالعمل‌ جديد ابلاغ شده، شيشه خودرهاي توليدي و وارداتي در صورتي كه تا 40 درصد رنگي باشند و بتوان از خارج خودرو داخل آن را مشاهده كرد، مجاز به تردد هستند.

وي با اشاره به اين كه تنها خودروهاي سران قوا و خودروهايي با مجوز شوراي امنيت ملي بيش از اين مي‌توانند، شيشه‌هاي خود را دودي كنند، افزود: ماموران راهنمايي و رانندگي در صورت مشاهده خودروهايي كه بيش از ميزان اعلام شده داراي شيشه رنگي هستند، ضمن جلوگيري از تردد آن‌ها نسبت به اعمال جريمه اقدام مي‌كنند و اين خودروها ملزم هستند، نسبت به اصلاح شيشه خود براي تردد مجدد اقدام كنند.

رييس راهور ناجا تصريح كرد: هيچ يك از سازمان‌هاي دولتي از اين امر و قاعده مسثتني نيستند.

سردار رويانيان با اشاره به اين كه نصب هرگونه پرده كركره در پشت خودروها كه مانع ديد شود، ممنوع است، تاكيد كرد: راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي هم اكنون در حال بررسي وضعيت مناطق گرمسير است، تا در صورت امكان ميزان دودي شدن خودروها تا 50 درصد، در اين مناطق افزايش يابد.

ولي وقتي شما را گرفتند ميزان درصد دودي بودن شيشه وابسته به سليقه ماموري دارد كه شما را گرفته است.:icon_excl

the end
13 January 2009, 07:44 PM
ولي وقتي شما را گرفتند ميزان درصد دودي بودن شيشه وابسته به سليقه ماموري دارد كه شما را گرفته است.:icon_excl

ای بابا :icon_arro
دستت درد نکنه :icon_cool

حالا این 40% یعنی چطوری میشه ؟ عکسی چیزی کسی نداره ؟ :icon_arro

mehdizadeh04
13 January 2009, 09:01 PM
باسلام خدمت شما دوست عزیز
دودی کردن تا یک درجه ای هیچ مشکلی نداره و حتی با مجوز از راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی این کار رو انجام میدن.
بنده خیلی تحقیقات گسترده ای کردم و آخر سر به یک شرکت رسیدم که شیشه های ماشین رو اونجا دادم دودی کردن.
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این سایت (http://shayaparto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=68) مراجعه کنید.
برای بنده که لوگان دارم 330 هزار تومان در اومد و خوبی هایی که داره که هیچ فیلمی برای دودی کردن نداره که یکیش نشکن کردن شیشه و یکیش هم ضد UV کردن اونه!!!
در صد های مختلفی داره و رنگهای مختلفی هم داره میتونید از همین سایت مطالعه فرمایید.
با تشکر

tahmastd
15 January 2009, 10:23 AM
دودی کردن تا یک درجه ای هیچ مشکلی نداره و حتی با مجوز از راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی این کار رو انجام میدن.
بنده خیلی تحقیقات گسترده ای کردم و آخر سر به یک شرکت رسیدم که شیشه های ماشین رو اونجا دادم دودی کردن.
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این سایت (http://shayaparto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=68) مراجعه کنید.
برای بنده که لوگان دارم 330 هزار تومان در اومد و خوبی هایی که داره که هیچ فیلمی برای دودی کردن نداره که یکیش نشکن کردن شیشه و یکیش هم ضد UV کردن اونه!!!
در صد های مختلفی داره و رنگهای مختلفی هم داره میتونید از همین سایت مطالعه فرمایید.
با تشکر
با سلام، آيا شيشه کلا عوض می شود و يا يک طلق روی شيشه می چسبانند؟ اگر شيوه آنها شبيه چسباندن طلق های دودی روی شيشه باشد که برای تندر حداکثر هزينه ای حدود 15 هزار تومان خواهد داشت سوال اين است که آیا مثل اين طلق های ارزان قيمت زير شيشه حالت کمی خش دار پيدا نمی کند چرا که اين طلق ها موقع نصب کمی خش می افتد و بمرو زمان بر اثر پايين و بالا رفتن شيشه اين خش ها زيادتر شده و حتی ممکن است طلق جدا شود. با تشکر.

mehdizadeh04
15 January 2009, 11:58 AM
با سلام، آيا شيشه کلا عوض می شود و يا يک طلق روی شيشه می چسبانند؟ اگر شيوه آنها شبيه چسباندن طلق های دودی روی شيشه باشد که برای تندر حداکثر هزينه ای حدود 15 هزار تومان خواهد داشت سوال اين است که آیا مثل اين طلق های ارزان قيمت زير شيشه حالت کمی خش دار پيدا نمی کند چرا که اين طلق ها موقع نصب کمی خش می افتد و بمرو زمان بر اثر پايين و بالا رفتن شيشه اين خش ها زيادتر شده و حتی ممکن است طلق جدا شود. با تشکر.

فکر میکنم به دقت سایت مورد نظر رو بررسی نکردید و پست بنده رو هم کاملا نخوندین.
شیشه ها عوض نمیشه و فقط روی آن فیلم هایی میچسبانند که که هم اثر ضد یو وی داره و هم اینکه شیشه نشکن و ضد سرقت میشه!!!!
این فیلم ها مثل اون طلق هایی که شما میگی نیست و هیچ خط و خشی هم نه روی شیشه میوفته و نه روی فیلم های نصب شده.
این فیلم ها با ابزار های خاص روی شیشه میچسبه و حتی 2 روز باید زیر نور و گرمای افتاب بمونه تا کاملا روی شیشه جذب بشه.
شیشه ها با این فیلم ها 5 سال گارانتی دارو فیلم ها ساخت آمریکا میباشد.
با تشکر

arash08
15 January 2009, 08:44 PM
با سلام

آقا من 30 درصد دودی کردم داخل ماشین اصلا پیدا نیست ... یعنی بازداشت ؟ ( رویانیان 40درصدو از کجاش درآورده

؟ )

در ضمن 2 نمونه دودی بود .1 تایلندی 2.امریکایی ( که امریکاییه هم ضد خش هم ضد UV با بسته بندی کامل)

منم همونو نصب کردم ..... 13 تومن ..... شاید جنوب این قیمته نمیدونم ( چون اینجا ماشین از نمایندگی که بیرون

میاد نره دودی کنه گناه کبیره انجام داده )

آخه تو این آفتاب جنوب دودی نکنی برشته میشی که

the end
16 January 2009, 11:34 AM
با سلام

آقا من 30 درصد دودی کردم داخل ماشین اصلا پیدا نیست ... یعنی بازداشت ؟ ( رویانیان 40درصدو از کجاش درآورده

؟ )

در ضمن 2 نمونه دودی بود .1 تایلندی 2.امریکایی ( که امریکاییه هم ضد خش هم ضد UV با بسته بندی کامل)

منم همونو نصب کردم ..... 13 تومن ..... شاید جنوب این قیمته نمیدونم ( چون اینجا ماشین از نمایندگی که بیرون

آره دیگه کارت تمومه ماشینت خوابیده :icon_arro

تو جنوب فک نکنم اونقدرا گیر بدن

mehdizadeh04
16 January 2009, 11:50 AM
با سلام

؟ )

باسلام خدمت شما دوستان عزیز
بنده خودم این قضیه رو تا حد 60 تا 80 درصد هم توی عسلیویه دیدم.
در جنوب کشور کسی دودی نکنه یا میگن برای سلامتیش ارزش قائل نیست یا اینکه ماشینش رو خوشگل نکرده!!!
این قانون گیر دادن به دودی کردن شیشه های خودرو در جنوب کشور به هیچ وجه اجرا نمیشه.
اما باید به این عزیزان این رو متذکر بشم که حتما از فیلم های ضد UV استفاده کنن.
چون این اشعه واقعا برای سلامتی ضرر داره.
کسانی که هنوز اقدا نکردن حتما با استفاده از UV سنج این فیلم ها رو تست کنن.بنده خودم فیلم های نصب شده روی شیشه رو با دستگاه چک کردم که عدد 400 رو برام نشون داد.
این فیلم های ارزون سود که نداره هیچ ضرر هم داره.
به دلیل اینکه توی ماشین تاریک میشه و چشم ها برای دید بیشتر بیشتر باز میشن و اشعه یو وی که فیلتر نشده وارد ماشین و در نتیجه به چشم آسیب میزنه!!!!!
با تشکر

the end
16 January 2009, 03:11 PM
اون وقت ببینم این فیلم های ضد UV درصد بندی داره برای تیرگی ؟ یا همش یه درصد داره ؟

arash08
16 January 2009, 03:43 PM
آقا این UV سنج رو از کجا باید قرض بگیریم ؟ عینک فروشیها؟

azma
16 January 2009, 05:54 PM
با تشکر
330 هزار تومان؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

gsg_sms
22 January 2009, 07:33 PM
سلام به دوستان
هزینه دودی کردن شیشه های بغل و زدن سایه بان برای شیشه عقب چقدر است؟
آیا برای ماشین های مختلف فرق میکنه یا نه؟

mehdizadeh04
22 January 2009, 07:45 PM
آقا این UV سنج رو از کجا باید قرض بگیریم ؟ عینک فروشیها؟

باسلام خدمت شما دوستان عزیز

بله.این دستگاه یو وی سنج رو باید از عینک سازی یا عینک فروشی ها بگیرید و تست کنید.
البته حتما باید جایی باشید که پریز برق اونجا باشه تا بتونید دستگاه رو وصل کنید.

330 هزار تومان؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

بله دوست عززیز
این قیمت برای شیشه هایی ضد یو وی و شیشه هایی ضد سرقت و شیشه هایی که دقیقا مثل ایربگ های پرده ای عمل میکنند زیاد است؟

با تشکر

arash-m
22 January 2009, 07:45 PM
هر درصدي كه باشه بازم به سليقه مامور بستگي داره من pk داشتم هر 4 تا شيشه بغل 40% دودي شيشه عقب هم پرده داشت ولي هيچ وقت تو اتوبان جلومو نگرفتن فقط مامور كلانتري با پيكان :icon_arro
مدارك خواست و گفت بكنش اگه فردا ببينمت تو محل ميبرم پاركينگ !!
ولي ماشين دوستم 405 فقط درب عقبش دودي بود 30 % خوابوندنش .
در كل فكر كنم به اخلاق مامور محترم و زحمت كش پليس بستگي داره .