PDA

View Full Version : گارانتی و سرویسهای دوره ای تندر

صفحه ها : [1] 2 3 4

RF51
29 June 2008, 10:58 PM
سلام
با توجه به افزایش تعداد تندر ها در کشور ، و با توجه به تیپ های متفاوت تندر که دارای امکانات متفاوتی هستند و هم چنین برخی نیاز های اضافی دوستان که موجب برخی تغییرات و اضافات!!:icon_surp در خودرویشان می شود ( مثلا تغییر لاستیک ها، ضبط و باند، صندوق پران و مه شکن و ... ) و با وجود ارائه یک عدد دفترچه راهنما هنگام تحویل خودرو ( که البته به برخی دوستان هم ندادند:icon_eek:)، به دلیل ناکافی بودن اطلاعات موجود در دفترچه راهنما، اغلب دوستان شاید دقیقا با موارد شامل گارانتی اشنا نباشند ( مثلا من خودم با وجود مطالعه کامل دفترچه راهنما ، تا همین چند وقت پیش فکر می کردم تعویض روغن اول جزو گارانتی است ، اما با توضیحات دوستان مشخص شد که هزینه روغن با صاحب خودروست ولی تعویض روغن حتما باید در نمایندگی مجاز و هنگام سرویس اول انجام شود) و همچنین هنگام تصمیم گیری برای تغییرات نمی دانند که چه مواردی باعث حذف گارانتی یا ابطال ان می شود ، ( مثلا ایا با تعوض و پهن کردن لاستیک ها ، در صورت بوجود امدن ایراد در سیستم هیدرولیک فرمان یا جلو بندی خودرو، ایا همچنان شامل گارانتی می شود یا خیر؟)
از دوستان خواهش می کنم فقط تجربیات شخصی ( خودشان یا تجربه دیگرانی که دقیقا در جریان ان بوده اند ) در مواجهه با چنین مواردی را در اینجا ذکر کنند. در صورت صلاح دید مدیران گفتگو ها، پرسش و پاسخ ها در چنین مواردی همچنان در " تاپیک جامع خودروی تندر 90 (لوگان)" انجام گیرد و فقط نتایج ان در اینجا ذکر شود.:icon_cool

MR_DJ_behzad
29 June 2008, 11:18 PM
جناب RF51 بنده به شخصه ترجیح می دم با این اوضاع و شرایط تا حد امکان به هیچ چیز ماشین دست نزنم چون اینها با هر بهانه کوچکی می خوان گارانتی رو باطل کنن .
برای مثال تیغه برف پاک کن شامل گارانتی نمیشه و متاسفانه خار های تیغه برف پاک کن خودروی بنده شکسته بود و مجبور به تعویض انها شدم که بعد از چند روز جستجو تونستم فابریکی این محصول رو از نمایندگی به قیمت جفتی 14000 :icon_confهزار تومان بخرم یا اینکه مجبور شدم به دلیل شکستن دریچه های کولر و بخاری که 4 عدد نیز هستن بعد از کلی جستجو به قیمت 10000 :icon_biggهزار تومان تهیه کنم و ...... که اگه خدایی ناکرده گارانتی خودرو به دلایل نا آگاهی و بی اطلاعی ما باطل شود خودتان تصور کنید که با این اوضاع بد قطعات چه بر سرمان می آید:icon_redf

راستی یه توصیه دوستانه به همه تندر یهای عزیز تا حد امکان مواظب سیستم برقی خودرو باشید چون الان تو یکی از این نمایندگی های تبریز یه دونه تندر 90 به دلیل بستن دزد گیر و سوختن سیستم برقی الان به مدت 2 ماه ونیم هستش که در نمایندگی خوابیده پس مواظب باشید:icon_excl
جناب RF 51 از شما هم به خاطر ایجاد این مطلب در کلوپ لوگان(تندر 90) نهایت تشکر را دارم :icon_surp

mehdi1832
24 November 2008, 06:59 PM
با سلام خدمت تمام دوستان عزيز
ماشين من به مرز 10.000km رسيده از دوستان خواهشمندم تجربيات خود را در زمينه سرويس اوليه بفرمايند
با تشكر فراوان

HoseinS
26 November 2008, 02:50 PM
در نمایندگی درجه A ایران خودرو فقط روغن و فیلتر را عوض کردند یک باد هم به فیلتر هوا و تنظیم باد چهار چرخ کار دیگری هم نکردند. از من می شنوی هر چه کمتر دست بزنند بهتر است!

hkardan
26 November 2008, 03:07 PM
سلام،

من پارس خودرو بودم.

روغن و فیلتر را عوض کردند. ماشین هم خودشون شسته بودند :icon_sad:

من خودم تاکیید کردم که فیلتر هوا رو هم عوض کنند. اگر تو تهران هستی حتما فیلتر هوا رو عوض کن.

N_A_Hosseini
27 November 2008, 11:26 AM
آقای hkardan عزیز چون ماشین من هم پارس خودرویی هست میشه بگید کدوم نمایندگی و به چه آدرسی بردید ؟
ممنونم !:icon_cool

hkardan
27 November 2008, 12:06 PM
آقای hkardan عزیز چون ماشین من هم پارس خودرویی هست میشه بگید کدوم نمایندگی و به چه آدرسی بردید ؟
ممنونم !:icon_cool

سلام

من بردم همون کلینیک مرکزی رنو تو میدان آزادی و راستش هر دو بار که رفتم از کارشون راضی بودم.

البته الان مثل اینکه باید وقت بگیری. من که اولین بار رفتم اینقدر خلوت بود که فکر کنم فقط 10 تا تندر اومده بود. اما برای سرویس 20000 که رفتم تعدادشون بیشتر شده بود. الان کلینیک رفته زیر نظر برادران غیور و همیشه در صحنه سایپا و اونجا به نام تعمیرگاه مرکزی شماره 8 سایپا یدک شناخته میشه. برای گرفتن وقت هم باید بهشون زنگ بزنی که تلفن را خیلی سخت یا کلا جواب نمیدن ( که البته در سیستم مشتری مداری ایرانی بسیار عجیب به نظر میاد :icon_sad:)، ولی سعی کن.

شماره تلفن هم در سایت سایپا یدک (http://www.saipayadak.org/Applications/agencyDetail.php?province=TEHR)، ردیف 119 و تحت عنوان "تعمیرگاه مرکزی شماره هشت" است.

موفق باشی.

3284
27 November 2008, 09:34 PM
با سلام خدمت دوستان

با توجه به اینکه گارانتی تندر 40000کیلومتر یا دوسال است (هر کدام که زودتر رخ داد)

من حساب کردم
(40000کیلومتر)/(24ماه یا همون 2سال)=1666کیلومتر

یعنی به نظر من شما اگه با ماشین تان ماهی 1666کیلومتر بروید (یا یه چیزی تو همین مایه ها)به طور متوسط از گارانتی ماشین تان نهایت استفاده را کرده اید (اگه کم راه ببری گارانتی زمانیت تموم میشه اگه هم زیاد راه ببری گارانتی مسافتیت تموم میشه)زیرا اگر مثلا ماشین را راه نبرید وبخوابونید که مثلا دیرتر خراب شه(به خاطر اینکه نو بمونه یا هر طرز فکر دیگه ای) اون وقت مثلا بعد 2سال باهاش 10000 تا بری دیگه گارنتی ماشینت تموم شده(چون 2سالت رد شده) ولی 40000 تاش تموم نشده بوده ولی یکدفعه دیدی ماشین رو 20000 یه ایرادی پیدا کرد ولی به خاطر عدم استفاده از 40000تاشما چون 2سالت گذشته نمیتونی از گارانتی استفاده کنید پس باید هزینه ی تعمیر را از جیب مبارک بسلفی

یا حالت دوم اگه ماشین را خیلی بدوونی اونوقت مثلا سر یکسال 40000تا باهاش بری دیگه چون به40000رسیدی گارانتیت تمومه
اونوقت یهو دیدی رو50000 یه مشکلی پیدا کرد اونوقت بازم باید هزینه را خودت بپردازی ولی از 2سالت استفاده ی بهینه را نکردی

نظر شما در باره ی این موضوع چیه ؟

Warrior--
27 November 2008, 10:00 PM
جواب معمایی که شما برای خودتان مطرح کرده ایس کاملا مشخص است!
اگر شما 40000 تا رو زودتر تمام کنید بهتر است چرا که مشکلات اصلی اش تا 40000 بروز خواهند کرد ولی اگر اتومبیل را بخوابانید و با آن کم راه بروید مشکلاتی که ممکن است بعدها به وجود بیایند بروز نکرده اند و شما در واقع اتومبیلتان را با مشکل در خانه گذاشته اید و در حال خاک خوردن است!

حالا به نظر شما کدام بهتر است؟

3284
28 November 2008, 12:56 AM
به نظر من اگه یه جوری متعادل ازش استفاده بشه که هم شامل زمان هم شامل کیلومتر بشه بهتره
چون ممکنه یه قطعه ای در اثر گذشت زمان حالت صحیح کاری خودش را از دس بده

Warrior--
28 November 2008, 01:58 AM
مسلما هر قطعه ای اگر کار کند مشکلش بروز می کند ولی آن قطعه هایی که شما می گویید بسیار نادر هستند!
مثلا موتور اگر کار نکند هیچ فرقی برایش نمی کند حتی سال های سال.
اگر اتومبیل همیشه در آفتاب باشد آن وقت می شود گفت حرف شما صحیح است و با گذاشت زمان قطعه هایی خراب می شوند و کارایی و کیفیت خود را به مرور از دست می دهند.

amin7
28 November 2008, 01:48 PM
سلام
اگر برای سرویس ماشینو میبرین نمایندگی بگین به ماشین زیاد دست نزننن.
این رو از روی تجربه میگم.
من ماشینو برای سرویس ده هزار بردم نمایندگی وبجای اینکه ماشینو سرویس کنن (خیلی ببخشید همچین حرفی میزنم) دهن ماشینو سرویس کردن.

برای اطلاع بچه های مشهدی نمایندگی سیاسی بود.
هرچه به نمایندگی میگم هم قبول نمیکنن. (گم کردن چندین قطعه کوچک - هرز کردن چندین پیچ - صدا افتادن ماشین - کم ریختن روغن موتور و الی ماشالله )
لطفا اگر تلفن شکایاتی یا چیز دیگه ای هست بگین که زنگ برنم.احتمالا رسیدگی نمیکنن ولی سعیم رو میکنم.

عنوان تایپک : آنچه در سرويس 10.000km بايد از نمايندگي ها بخواهيم
توصیه : چیزی از نمایندگی نخواهیم جز مهر گارانتی

mohammad1983
28 November 2008, 02:42 PM
سلام
اگر برای سرویس ماشینو میبرین نمایندگی بگین به ماشین زیاد دست نزننن.
این رو از روی تجربه میگم.
من ماشینو برای سرویس ده هزار بردم نمایندگی وبجای اینکه ماشینو سرویس کنن (خیلی ببخشید همچین حرفی میزنم) دهن ماشینو سرویس کردن.

برای اطلاع بچه های مشهدی نمایندگی سیاسی بود.
هرچه به نمایندگی میگم هم قبول نمیکنن. (گم کردن چندین قطعه کوچک - هرز کردن چندین پیچ - صدا افتادن ماشین - کم ریختن روغن موتور و الی ماشالله )
لطفا اگر تلفن شکایاتی یا چیز دیگه ای هست بگین که زنگ برنم.احتمالا رسیدگی نمیکنن ولی سعیم رو میکنم.

عنوان تایپک : آنچه در سرويس 10.000km بايد از نمايندگي ها بخواهيم
توصیه : چیزی از نمایندگی نخواهیم جز مهر گارانتی
من هم با شما موافقم.سري رو كه درد نميكنه براي چي دستمال ببنديم.
مال ما الان 37 تا كار كرده روي نمايندگي رو نديده.تا 20 روز ديگه هم به 40 هزار تا ميرسه و گارانتي تمام.:icon_arro

N_A_Hosseini
29 November 2008, 06:33 PM
سلام

من بردم همون کلینیک مرکزی رنو تو میدان آزادی و راستش هر دو بار که رفتم از کارشون راضی بودم.

البته الان مثل اینکه باید وقت بگیری. من که اولین بار رفتم اینقدر خلوت بود که فکر کنم فقط 10 تا تندر اومده بود. اما برای سرویس 20000 که رفتم تعدادشون بیشتر شده بود. الان کلینیک رفته زیر نظر برادران غیور و همیشه در صحنه سایپا و اونجا به نام تعمیرگاه مرکزی شماره 8 سایپا یدک شناخته میشه. برای گرفتن وقت هم باید بهشون زنگ بزنی که تلفن را خیلی سخت یا کلا جواب نمیدن ( که البته در سیستم مشتری مداری ایرانی بسیار عجیب به نظر میاد :icon_sad:)، ولی سعی کن.

شماره تلفن هم در سایت سایپا یدک (http://www.saipayadak.org/Applications/agencyDetail.php?province=TEHR)، ردیف 119 و تحت عنوان "تعمیرگاه مرکزی شماره هشت" است.

موفق باشی.

آقا خیلی ممنون از توضیح کامل و دقیقتون :lover:

arash08
1 December 2008, 02:31 PM
دوستان یک سوال :

کار قطعه B در عکس زیر چیه ؟

http://i33.tinypic.com/rh7lea.jpg

http://i36.tinypic.com/2v9tfkg.jpghttp://i37.tinypic.com/jii7hi.jpg

mohammad1983
1 December 2008, 06:54 PM
دوستان یک سوال :

کار قطعه B در عکس زیر چیه ؟

http://i33.tinypic.com/rh7lea.jpg

http://i36.tinypic.com/2v9tfkg.jpghttp://i37.tinypic.com/jii7hi.jpg
به اين قطعه صدا گير موتور ميگويند كه من اسمش رو تو كارخونه پرسيدم.
چون به سمت فيلتر هوا راه داره و و هميشه از قسمت فيلتر هوا صداي زيادي توليد ميشه مثل كساني كه فيلتر اسپرت ميبندند اين قسمت صداي ايجاد شده رو ميگيره.

ac800fr
1 December 2008, 07:21 PM
دوستان
كسي مي دونه فيلترهواي تندر چطوري باز مي شه؟؟؟؟؟
چطوري مي شه فيلتر هوا را باز كرد و تميز كرد؟؟؟
اگه كسي از دوستان لطف كنه و توضيح بده ممنون مي شم

مي دونم در اين تاپيك جاي توضيح در مورد فيلتر هوا نيست اما
من تاپيكي به اين اسم ايجاد كردم اما متاسفانه كسي از دوستان جواب نفرستاد ، براي همين با ديدن اين عكس ها اين سوال را مطرح كردم تا شايد كسي از دوستان جواب بده.
(در همين تاپيك يا ترجيحا" در تاپيك "تعويض فيلتر هواي تندر")
متشكرم

mehdizadeh04
1 December 2008, 08:08 PM
دوستان
كسي مي دونه فيلترهواي تندر چطوري باز مي شه؟؟؟؟؟
چطوري مي شه فيلتر هوا را باز كرد و تميز كرد؟؟؟
اگه كسي از دوستان لطف كنه و توضيح بده ممنون مي شم

مي دونم در اين تاپيك جاي توضيح در مورد فيلتر هوا نيست اما
من تاپيكي به اين اسم ايجاد كردم اما متاسفانه كسي از دوستان جواب نفرستاد ، براي همين با ديدن اين عكس ها اين سوال را مطرح كردم تا شايد كسي از دوستان جواب بده.
(در همين تاپيك يا ترجيحا" در تاپيك "تعويض فيلتر هواي تندر")
متشكرم

با سلام
به این پست (http://www.phalls.com/showpost.php?p=617996&postcount=2) مراجعه فرمایید.
جواب مطرح شده است!!!
با تشکر

KAZEMLU
22 December 2008, 09:07 AM
دوستان سلام.یک سوال و آن اینکه سرویس 10 هزار تا باید دقیقا 10 هزار تا باشه یا قبل و بعد اون هم انجام می دن؟ چون ماشین من 8600 تا کار کرده و این هفته می خوام برم مشهد و اگر برم و برگردم که حدود 2 هزار تا می شه و کارکرد ماشین میشه10600 تا و اون موقع شاید بامبول در بیارند که چرا دیر آمدی؟ اگر الان ببرم هم می ترسم بگن چرا زود آوردی:icon_twis ماندم که چه کنم ببرم مشهد می ترسم اونجا بازی در آورند.دوستان مشهدی جایی در مشهد که نمایندگی سایپا یا پارس خودرو باشه و خدمات تندر هم انجام بده میشناسند؟

mohammad1983
22 December 2008, 04:39 PM
دوستان سلام.یک سوال و آن اینکه سرویس 10 هزار تا باید دقیقا 10 هزار تا باشه یا قبل و بعد اون هم انجام می دن؟ چون ماشین من 8600 تا کار کرده و این هفته می خوام برم مشهد و اگر برم و برگردم که حدود 2 هزار تا می شه و کارکرد ماشین میشه10600 تا و اون موقع شاید بامبول در بیارند که چرا دیر آمدی؟ اگر الان ببرم هم می ترسم بگن چرا زود آوردی:icon_twis ماندم که چه کنم ببرم مشهد می ترسم اونجا بازی در آورند.دوستان مشهدی جایی در مشهد که نمایندگی سایپا یا پارس خودرو باشه و خدمات تندر هم انجام بده میشناسند؟
سلام
آقا از اين بازديد هاي دوره اي نترسيد و اينكه اگر نري يا دير بري چي ميشه و غيره!!:icon_twis
من ماشينم طبقش ايراد داشت رو 19000 تا رفتم به زور ميخواست بزنه سرويس 20 هزار تا انجام بشه و روغن عوض كنند.من خودم 17 هزار تا روغن عوض كرده بودم.گفتم مگر من از شما بازديد خواستم شما به اوني كه ميگم عمل كنيد و مشكل طبق رو بر طرف كنيد.
اگر به من باشه رو 22 هزار تا هم برم و بخواهم سرويسي انجام بدهدند ملزم هستند انجام بشه.

والسلام

Mr.Hossein
23 December 2008, 01:37 PM
سلام
در سرویس 10000 کیلومتر چه مواردی مشمول پرداخت هزینه هست؟ و چه مواردی نیست؟ و هزینه سرویس نرمال چقدر هست؟

ضمنا دفترچه گارانتی رو که نگاه کردم دیدم صفحه اولش جای قیچی داشته و برگه اون قبلا کنده شده. این صفحه چی بوده ؟ جای یه نوشته هائی هم روی صفحه دوم افتاده که خوانا نیست.
مال همه همینجوری هست؟

ممنون

mamad695
23 December 2008, 04:25 PM
سلام.ماشين من 9600تا كار كرده بود رفتم مشهدو برگشتم شد11600بردم كلينيك ازادي قبول كرد.اما بعد فهميدم كه اشتباه كردم چون يك روز وقت گرفتم و يك روز ساعت6:30صبح ماشين رو بردم تا بعد از ظهر و 54000تومن هم دادم كه اگر بيرون اين كار رو انجام ميدادم اينقدر طول نميكشيد.از اين مبلغ كه من دادم 34000هزينه تعويض روغن و 13600هزينه سرويس دورهاي و ما بقي كنترل دياگ و تميز كردن دريچه گاز بود كه هيچ چيز جزو گارانتي نبود.حالا من موندم كه معني گارانتي چيه!!!

mehdizadeh04
23 December 2008, 04:41 PM
سلام.ماشين من 9600تا كار كرده بود رفتم مشهدو برگشتم شد11600بردم كلينيك ازادي قبول كرد.اما بعد فهميدم كه اشتباه كردم چون يك روز وقت گرفتم و يك روز ساعت6:30صبح ماشين رو بردم تا بعد از ظهر و 54000تومن هم دادم كه اگر بيرون اين كار رو انجام ميدادم اينقدر طول نميكشيد.از اين مبلغ كه من دادم 34000هزينه تعويض روغن و 13600هزينه سرويس دورهاي و ما بقي كنترل دياگ و تميز كردن دريچه گاز بود كه هيچ چيز جزو گارانتي نبود.حالا من موندم كه معني گارانتي چيه!!!

باسلام خدمت شما دوست گلم
عزیز شما اگر ماشین بخری و بخای پول مواد مصرفی از جمله لنت و روغن و فیلتر روغن و ..... هم کمپانی خودرو ساز بده که نمیشه!!!
گارانتی متاسفانه توی کشور ما بد جا افتاده میان مردم.گارانتی یعنی ایرادی که از طرف تولید روی ماشین هستش و ایراد دستکاری شدن و مواد مصرفی نداشته باشه.
اگر هر چیزی که گارانتی داره روش نگاه کنی میبینی!!!
مثلا پرینتر که مواد مصرفی از جمله کارتریج دیگه جزو گارانتی محسوب نمیشه!!!
اگر اینطور بود که همه یک روز نشده همه رو خالی میکردن و میرفتن مجانی تعویض میکردن که.
ببخشیدد زیادی حرف زدم
با تشکر

mohammad1983
23 December 2008, 05:17 PM
باسلام خدمت شما دوست گلم
عزیز شما اگر ماشین بخری و بخای پول مواد مصرفی از جمله لنت و روغن و فیلتر روغن و ..... هم کمپانی خودرو ساز بده که نمیشه!!!
گارانتی متاسفانه توی کشور ما بد جا افتاده میان مردم.گارانتی یعنی ایرادی که از طرف تولید روی ماشین هستش و ایراد دستکاری شدن و مواد مصرفی نداشته باشه.
اگر اینطور بود که همه یک روز نشده همه رو خالی میکردن و میرفتن مجانی تعویض میکردن که.
ببخشیدد زیادی حرف زدم
با تشکر
آقاي مهديزاده ولي اين موارد در ريو نيست و به نظر من بهترين گارانتي در ايران در مورد ريو ارايه ميشه.
در گارانتي اول همه چيز مجاني.در دوره هاي بعدي هم اگر قطعه اي ايراد پيدا كنه راحت عوض ميكنند و بي دردسر و مجاني.

KAZEMLU
23 December 2008, 11:38 PM
آقاي مهديزاده ولي اين موارد در ريو نيست و به نظر من بهترين گارانتي در ايران در مورد ريو ارايه ميشه.
در گارانتي اول همه چيز مجاني.در دوره هاي بعدي هم اگر قطعه اي ايراد پيدا كنه راحت عوض ميكنند و بي دردسر و مجاني.
سمند هم همینطور بود سرویس اولیه که روغن و فیلترو عوض کردن مجانی بود.البته می گفتن با کارت طلاییه و پولی نگرفتند.

kian99
24 December 2008, 12:28 AM
سمند هم همینطور بود سرویس اولیه که روغن و فیلترو عوض کردن مجانی بود.البته می گفتن با کارت طلاییه و پولی نگرفتند.

یکی ازاقوام سمند سورن دارد ویرای کارت طلایی 2ستاره مبلغ چهارصدهزاروخورده ای تومان درفاکتورخرید خودرو برایش منظور کرده اند.انهاپیشاپیش پول همه را گرفته اند

afi
24 December 2008, 03:17 AM
اگه سرویس 10000 رو بیخیال بشیم مشکلی که پیش نمیارن؟؟؟
از یه نمایندگی سوال کردم راجع به مهر میگفتند که خود دفترچه مهرو داره.....یعنی دیگه نیازی به مهر مجدد نیست؟

tibo
25 December 2008, 04:59 PM
با سلام به همه دوستان،

من با نزدیک شدن کیلومتر تندرم به عدد 10000 ، به فکر پیدا کردن یک نمایندگی خوب و مطمئن بودم که متاسفانه تجربه دوست خوبمان آقای مارلیک در مورد فیلتر روغن و دیگر دوست عزیزمان آقا مجتبی (طبا) در مورد فیلتر هوا (البته یادم نیست که ایشان هم در نمایندگی دچار این مشکل شدند یا جای دیگر) باعث شد که نسبت به بردن ماشینم به نمایندگی دچار تردید شوم. دوستانی هم بودند که به دیگران توصیه می کردند که روغن و فیلتر اصلی را از محلی مطمئن بخرید و آنها را در محلی غیر از نمایندگی تعویض کنید. حتی بعضی از دوستان تاکید می کردند که با خریدن این لوازم و سپردن آنها به نمایندگی هم، نمی توان از استفاده همان لوازم بر روی خودرو مطمئن بود.

بالاخره روز گذشته لوازم و قطعات زیر را با قیمتهای ذکر شده خریدم و در بیرون از نمایندگی برایم تعویض کردند:
روغن 5 لیتری : 25000 ت
فیلتر روغن : 5500 ت
فیلتر هوا : 7500 ت
فیلتر بنزین : 7500 ت

برداشت من اين است كه پس از اين كار، نرمي و شتاب ماشين در حدود بيست در صد افزايش يافته است. اما نکته قابل توجه اینکه، با وجود ذکر کیلومتر 20000 به عنوان زمان مناسب برای تعویض فیلتر بنزین در دفترچه راهنما، فیلتر بنزین تندر من در کیلومتر 9000 به وضعیتی افتاده بود که بنزین سوپر در آن خیلی تیره (نزدیک به سیاه) شده بود و تعویض کار می گفت که از وزن آن پیداست که مقدار زیادی گل و لای در آن جمع شده است!!! و به موقع اقدام به تعویض آن کرده ای. امان از بنزین هایی که در پمپ های ما عرضه می شود!!!

بنابر این شاید بد نباشد که در بازديد 10000 كيلومتر ، "تعویض فیلتر بنزین" را هم از نمايندگي ها بخواهيد.
موفق باشید.

KAZEMLU
29 December 2008, 09:34 AM
با سلام.دوستانی که سرویس 10000 انجام دادند آیا دفترچه مهر خورده یا نه؟به عبارتی اگر این کار رو بیرون انجام بدیم از نظر گارانتی به مشکل بر نمی خوریم؟

alireza3456
29 December 2008, 11:01 AM
دوستان اصولا اين ماشين مثل بعضي از ماشينا نبايد روي 1500 تا به نمايندگي و گارانتي مراجعه كنه؟يا فقط بايد روي 10000 تا مراجعه كنيم؟

دوم اين كه موقع تحويل فقط به من 3 تا دفترچه دادن يكي مال راديو يكي دفترچه راهنما و سومي هم سرويس و نگهداري كه روش نوشته بخش اول كه صفحه اولش مشخصات ماشين رو نوشته و مهر هم خورده.
مي خوام ببينم بخش دوم هم داره و بايد اون رو هم برم بگيرم؟
ممنون

mehdizadeh04
29 December 2008, 11:19 AM
دوستان اصولا اين ماشين مثل بعضي از ماشينا نبايد روي 1500 تا به نمايندگي و گارانتي مراجعه كنه؟يا فقط بايد روي 10000 تا مراجعه كنيم؟

دوم اين كه موقع تحويل فقط به من 3 تا دفترچه دادن يكي مال راديو يكي دفترچه راهنما و سومي هم سرويس و نگهداري كه روش نوشته بخش اول كه صفحه اولش مشخصات ماشين رو نوشته و مهر هم خورده.
مي خوام ببينم بخش دوم هم داره و بايد اون رو هم برم بگيرم؟
ممنون

باسلام خدمت شما دوست عزیز
این ماشین رو فقط روی کیلومتر 10000 باید به نمایندگی ببری و مثل دیگر ماشینا به سرویس دیگر احتیاجی نداره.
در مورد سوال دوم هم باید بگم که هیچ چیز دیگه ای نیاز ندارید و دفترچه سرویس رو حتما باید برای سرویس باید ببری برای نمایندگی تا درآخر کاراشون براتن پر کنند و مهر هم بزنند.
با تشکر

alenkita
2 January 2009, 08:59 AM
با سلام
یه سئوال داشتم:
میخواستم ببینم که اولین نوبت گارانتی پس از چه میزان کارکرد باید ببریم و چه کارهایی رو ماشین انجام میدن؟

eng.oam
2 January 2009, 03:26 PM
سلام خدمت شما دوست گرامی
دوست من اگه یه مقدار تو بخش میگشتی خیلی راحت به جواب سوالت میرسیدی و احتیاج به یه تاپیک مجزا نبود!
عزیز من شما در کیلومتر 10000 باید ماشین رو ببری نمایندگی و نمایندگی هم بعد از بازدید کلی از اتومبیل ، روغن موتور و فیلتر روغن و هوا رو تعویض می کنه و البته پولشم از شما میگیره و موعد بعدی بازدید 20000 می باشد.
ممنونم

alenkita
2 January 2009, 03:42 PM
معذرت میخوام دوباره سئوال میکنم:
میخواستم ببینم قبل از 10000 تا نمیخواد رغن و فیلتر و ... رو خودم عوض کنم؟
و کلا کاری هست که قبل از اولین سرویس در گارانتی روی ماشین انجام بدم؟

eng.oam
2 January 2009, 04:11 PM
بستگی داره دوست عزیز. مثلا اگه شما از ماشینتون بیشتر در شهر و ترافیک استفاده می کنید و اگه رنگ روغن ماشین خیلی تیره شده باشه بهتره زودتر (در کیلومتر 5-6 هزار) تعویض بشه. ولی به طور کلی بیشتر بر این باورند که روغن ماشین در ابتدای استفاده از ماشین زودتر تعویض بشه ، بهتره! در عین حال اگه از روغن موتور اصلی لوگان استفاده کنید براحتی میشه تا 8000 تا مطمئن روند!

SeriousSam
2 January 2009, 05:17 PM
:icon_exclبا سلام.
البته اگه خودت تعویض روغنی خوب و با انصاف سراغ داری میتونی پیش اونم ببری و نیازی به نمایندگی رفتن نیست.
نظر من اینه که روغن اول را بین8000 تا 9000 عوض کنی بهتر که البته به شهرت و نوع رانندگیتم بستگی داره.

shsa1352
5 January 2009, 07:56 PM
با سلام : دوستان عزیز ، در سرویس دوره ای ماشینتون چه خدماتی انجام دادید ؟ از چه شمعی یا فیلتر هوا یا فیلتر روغن استفاده کردید . تعویض فیلتر بنزین به چه صورت بود و بهترین مارکهایی که جواب میده و مناسب تندره کدومها هستند ؟

pedramap
5 January 2009, 08:22 PM
مگه نميخاي ببري نمايندگي ؟ اينكارارو نمايندگي برات انجام ميده

eng.oam
5 January 2009, 10:37 PM
دوست عزیز نمونه همین تاپیک شما ، قبلا ایجاد شده. لطفا از زدن تاپیکهای تکراری و شلوغ کردن بخش خودداری کنید!!!
نمونه یکی از تاپیکهایی که در این مورد بحث شده:

http://www.phalls.com/showthread.php?t=49493

مدیران عزیز رسیدگی کنند!

mohammad1983
6 January 2009, 12:45 AM
[quote=mohammad1983;637543]سلام
صافي بنزين 5500 تومان است و عوضش كن.
هزينه دياگ تو نمايندگي برام 7000 هزار زدن.
منظورم از آببندي اين هست كه در شهر آب بندي كردي يا تو جاده.كلا چند درصد در شهر و چقدر در جاده ميري؟؟
من اين مطلب رو قبلا هم گفتم لوگان بنده چون از 23 هزار تا 18 هزار تا رو تو شهر رفته زمين تا آسمون با لوگان پدرم كه از 41 هزار تا 35 تا رو تو اتوبان رفته فرق داره. با اين كه مال پدرم در كاركرد 41 هزار تا هنوز هم صافي بنزين عوض نكرده:icon_sad::icon_sad:
آب بندي جاده كلي فرق تو ماشين ايجاد ميكنه.

سلام
ممنون از راهنماییتون
کلا" حدود 2000 تا تو جاده رانندگی کردم اونم این اواخر.بیشتر دوران رانندگی رو تو شهر گذروندم
صافی بنزین رو تو نمایندگی عوض می کنن؟ مارک خاصی داره؟
به نظر شما شمع هارو بدم تمیز کنن یا دیاگ بذارن بهتره؟
بله صافي رو دارند.و دقيقا مثل صافي پژو ها هستش و نوع اصلي اون made in spain روش خورده.
شمع ها رو بدهيد تميز و تنظيم كنند.دياگ هم بزن.اين ها ساده ترين راه ها هست تا به نتايجي برسيد.
راستي پدال گاز ماشينتون رو تنظيم كرده ايد؟؟

shsa1352
6 January 2009, 04:09 PM

shsa1352
6 January 2009, 04:12 PM
منظورم مارک شمع یا نوع شمعه یا مارک انواع فیلتره . گروهی معتقدند که سرکان عالیه نمیدونم تجربه دیگران چطوره؟

shsa1352
6 January 2009, 04:17 PM
دوست عزیز نمونه همین تاپیک شما ، قبلا ایجاد شده. لطفا از زدن تاپیکهای تکراری و شلوغ کردن بخش خودداری کنید!!!
نمونه یکی از تاپیکهایی که در این مورد بحث شده:

http://www.phalls.com/showthread.php?t=49493

مدیران عزیز رسیدگی کنند!

این تاپیک در مورد گارانتیه نه سرویس دوره ای ماشین گارانتی شامل کل ماشینه ولی سرویس جزیی از ماشینه و به نظرم حتما هم لزومی نداره نمایندگی انجام بده . همانطور که خودتون نیز واقفید انواع و اقسام قطعات موجود میباشد که نمایندگیها فقط انهایی را که موجود دارند عرضه میکنند . این مورد در خصوص شمع خودرم که به نوعی حساس میباشد ملموس و عیان میباشد .

shsa1352
6 January 2009, 04:19 PM

نه ، من فیلتر هوا رو خودم عوض میکنم معمولا هر 5000 تا تمیزش میکنم و هر 10000 با روغن عوضش میکنم . در مصرف سوخت ماشین و نفس ماشین خیلی موثره .

pedramap
6 January 2009, 06:49 PM
نه ، من فیلتر هوا رو خودم عوض میکنم معمولا هر 5000 تا تمیزش میکنم و هر 10000 با روغن عوضش میکنم . در مصرف سوخت ماشین و نفس ماشین خیلی موثره .

فردا عكس فيلترها شمعايي كه نمايندگي برام عوض كردرو برات آپ ميكنم

shsa1352
7 January 2009, 12:39 PM
گویا شنیدم سرکان جدیدا فیلتر ال 90 رو تولید کرده . من که هم برای 206 و هم پراید از سرکان استفاده میکردم.

HOOSEIN 105
8 January 2009, 02:33 AM
دوستان من اولین بار که بردم نمایندگی ماشین 7000 تا رفته بود . بعد سرویس هم واقعا ماشین جون گرفته بود .
این کارها روهم برام کردن
تعویض روغن / تعویض فیلتر هوا و روغن / تنظیم خلاصی کلاچ و همچنین ترمز / تنظیم ترمز دستی /
البته خدا ازشون نگذره
خیلی با ماشین بد تا می کنند .
ماشین من رو بد جابه جا کرده بودند و پلاک عقب رو زده بودنند رفته بود تو . همچنین چراغش هم افتاده بود .
تازه از همه مهمتر جک رو احمق ها به جای اینکه داخل اون سوراخ ها بگذارند گذاشته
بودنن زیر زیر درش :icon_arro ( امیدوارم متوجه شده باشین )
والان اون قسمت زیر درش حالت تو رفتگی داره

mimin2005
8 January 2009, 08:39 AM
[quote=mimin2005;637608]
بله صافي رو دارند.و دقيقا مثل صافي پژو ها هستش و نوع اصلي اون made in spain روش خورده.
شمع ها رو بدهيد تميز و تنظيم كنند.دياگ هم بزن.اين ها ساده ترين راه ها هست تا به نتايجي برسيد.
راستي پدال گاز ماشينتون رو تنظيم كرده ايد؟؟

نه.مگه پدال گازم تنظيم مي خواد؟ چجوري؟ :icon_twis

mohammad1983
8 January 2009, 10:43 AM
[quote=mohammad1983;637642]

نه.مگه پدال گازم تنظيم مي خواد؟ چجوري؟ :icon_twis
سلام
در اينجا (http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=581738&postcount=846) توضيح داده شده.
در اين صورت ارتفاع پدال گار بالا مياد و حساس ميشه و با كوچكترين نيش گازي ماشين راه ميره.

Raminium2001
9 January 2009, 11:25 AM
نام تاپیک از "سرویس دوره ای تندر" به "گارانتی و سرویسهای دوره ای تندر" تغییر کرد و با تاپیک سوال در مورد گارانتی تندر ادغام شد.

mamad695
10 January 2009, 04:32 PM
باسلام خدمت شما دوست گلم
ببخشیدد زیادی حرف زدم
با تشکر
با سلام خدمت شما دوست گلم .من از گارانتي انتظار گرفتن پول لوازم مصرفي رو ندارم اما از اين كه پول سرويس دورهاي رو گرفتن يكم به ادم بر ميخوره كه پس اين هزينه رو كه شامل بازديد چرخها و همون تعويض روغن ميباشد رو كي بايد بده پس وظيفه گارانتي چيه؟

mohammad1983
25 January 2009, 07:09 PM
سلام
دوستان تهراني
آيا در تهران نمايندگي مثل كيلينيك رنو پارس خودرو، كه متعلق به ايران خودرو باشه و به صورت تخصصي تر رو لوگان كار كنه داريم؟؟؟

RF51
26 January 2009, 12:31 PM
سلام
دوستان تهراني
آيا در تهران نمايندگي مثل كيلينيك رنو پارس خودرو، كه متعلق به ايران خودرو باشه و به صورت تخصصي تر رو لوگان كار كنه داريم؟؟؟

سلام
نمایندگی مرکزی شماره 3 ایرانخودرو در سعادت اباد ارم رنو رو در سردربش نصب کرده و یکبار که برای کاری رفته بودم دیدم که تعدادی تندر به صف شدن و منتظر پذیرش سرویس هستند. نمی دونم کیفیت کارش مثل کلینک رنو می شه یا نه ولی یکی از دوستان میگفت نمایندگی هائی حق دارند ارم رنو را نصب کنند سردربشان که از رنوپارس تائیدیه بگیرند.

taba
26 January 2009, 06:50 PM
سلام
نمایندگی مرکزی شماره 3 ایرانخودرو در سعادت اباد ارم رنو رو در سردربش نصب کرده و یکبار که برای کاری رفته بودم دیدم که تعدادی تندر به صف شدن و منتظر پذیرش سرویس هستند. نمی دونم کیفیت کارش مثل کلینک رنو می شه یا نه ولی یکی از دوستان میگفت نمایندگی هائی حق دارند ارم رنو را نصب کنند سردربشان که از رنوپارس تائیدیه بگیرند.

سلام
کارکنان این تعمیرگاه برخورد ظاهرا خوبی دارند، اما من شاهد موارد زیر بودم و تا حد امکان سعی میکنم دیگر پایم را آنجا (و کلا در هیچیک از تعمیرگاههای ایران خودرو) نگذارم!:

1. تابستان گذشته بعد از سه ماه معطلی و پس از شکایت به رنو پارس موفق شدم از رسیدن قطعات مربوط به روغن ریزی موتور به آن تعمیرگاه با خبر شده و ماشین را برای رفع اشکال ببرم.

2. مدتی بعد از تحویل متوجه شدم که لااقل یک مهره قاب درپوش تسمه را نبسته اند.

3. در سرویس 10000 از فیلتر هوای غیر استاندارد استفاده کرده بودند. و آن را 8250 تومان فاکتور کرده بودند.

4. یکی از مشتریان دیگر که جلو بندی تندر او مشکل داشت کاملا از پاسخگویی آنها ناراضی بود و میگفت که تعمیرکار مربوطه ادعا کرده همه قطعات یدکی موجود برای این ماشین ایرانی و آشغال است و باید با آن بسازد و زود به زود قطعه عوض کند یا ماشین را رد کند. (عجب نامردهایی هستند این حضرات!)

5. چند روز پیش برای رفع مشکل شماره 2 و اطلاع دادن مشکل 3 مراجعه کردم که مسئول پذیرش تندر زیر بار نرفت و گفت مهره را نداریم و دیر آمده ای و ...، اما بالاخره با شکایت به مدیر تعمیرگاه قرار شد لطف!!!؟؟؟ کنند و یک مهره بیندازند. ولی به هر حال استفاده از فیلتر هوای غیر استاندارد که انگشت هم از آن عبور میکرد!! را نپذیرفت و میگفت باید طی یک هفته برای رفع مراجعه میکردی!.
(ظاهر همه دارندگان باید محل کلیه پیچ و مهره ها و جزییات ماشین را حفظ باشند و فیلترها و روغن را همانجا در تعمیرگاه چک کنند تا شاید حضرات کم کاری و دزدی خود را بپذیرند).

موفق باشید

mehdizadeh04
26 January 2009, 07:01 PM
سلام

باسلام
بنده یک نمونه بارز این تاییدیه رو دیدم در نمایندگی که فامیل بنده توش کار میکنه.
بهشون میگی ای سی یو نمیدونه کجای ماشین هست
اون وقت این نمایندگی چه جوری تاییدیه گرفته؟؟؟
باور کنید از دهان خود این فامیلمون میگم که میگفت رنو پارس حتی برای نمایندگی های ایران خودرو یک اموزش نگذاسته که ما پیش مشتری توپوق نزنیم.
اگه کسی مثل عزیزان این فروم که خیلی از ماشین سر دی میارن بیان با ما صحبت کنند کاملا متوجه میشن که سواد لوگان رو نمایندگی های ایران خ ندارن.
البته نمیخام کسی رو از ایران خ دل چرکین کنم.
ولی با این حال خیلی مواظب باشید کدام نمایندگی رو انتخاب میکنید.
اول از مسول فنی اون نمایندگی 2 تا سوال کنید ببینید از ماشین سر در میاره یا نه.
با تشکر

mmd791
27 January 2009, 12:19 AM
با سلام
3 تا سوال داشتم:
1-در دفترچه گارانتی چیزی از سرویس اولیه ذکر نشده و با توجه به فرمایشات دوستان، پس این ماشین به سرویس اولیه نیازی نداره و فقط 10.000 تا که شد باید بره سرویس دوره ای. درسته؟
2-قبلاً ها میگفتن ماشین نو رو 1000-1500 تا که کار کرد و آب بندی شد، باید روغن و فیلتر روغنش رو عوض کرد تا اگه براده، پلیسه و یا آشغالی چیزی توی موتور هست بیرون بیاد. کسی این کار رو کرده؟ انجام بدیم ندیم چیکار کنیم؟ اگه قراره انجام بدیم روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوای اصلی شو از کجا بخریم؟
3-به هر حال کم نیستن تندرهایی که گارانتی ایران خودرو هستن. بهترین نمایندگی ایران خودرو کدومه به نظر دوستانی که تا به حال برای گارانتی یا سرویس دوره ای مراجعه کردن؟
4-با تشکر !

mehdizadeh04
27 January 2009, 12:37 AM
با سلام
3 تا سوال داشتم:
1-در دفترچه گارانتی چیزی از سرویس اولیه ذکر نشده و با توجه به فرمایشات دوستان، پس این ماشین به سرویس اولیه نیازی نداره و فقط 10.000 تا که شد باید بره سرویس دوره ای. درسته؟
2-قبلاً ها میگفتن ماشین نو رو 1000-1500 تا که کار کرد و آب بندی شد، باید روغن و فیلتر روغنش رو عوض کرد تا اگه براده، پلیسه و یا آشغالی چیزی توی موتور هست بیرون بیاد. کسی این کار رو کرده؟ انجام بدیم ندیم چیکار کنیم؟ اگه قراره انجام بدیم روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوای اصلی شو از کجا بخریم؟
3-به هر حال کم نیستن تندرهایی که گارانتی ایران خودرو هستن. بهترین نمایندگی ایران خودرو کدومه به نظر دوستانی که تا به حال برای گارانتی یا سرویس دوره ای مراجعه کردن؟
4-با تشکر !

باسلام
1.توی دفترچه راهنمای مشتری این نکات ذکر شده
بله.این خودرو بر خلاف خودروهای دیگه نیازی به سرویس اولیه نداره و فقط در 10 هزار کیلومتر به نمایندگی مراجعه فرمایید تا نسبت به تعویض فیلتر روغن و روغن و فیلتر هوا و بازدید خودرو اقدامات لازم انجام بشه.
2.این کار برای لوگان انجام نمیشه و لازم نیست این لوازم رو بگیرید.نمایندگی براتون عوض میکنه و پولش رو به قیمت شرکتی ازتون میگیره.
3.همه لوگان ها باید هر 10 هزار کیلومتر به نمایندگی مراحعه کنند.
با تشکر

homo
27 January 2009, 11:17 AM
سلام دوستان
من تا الان 29000 كيلومتر ماشينم رفته وزمان تحويل ماشينم ماه آبان 86 هستش من شهرستان هستم هر 10000كيلومتر به نمايندگي مجاز (تهران)براي گارانتي وسرويس رفتم ولي اين دفعه گرفتارم خودم هم شمع وهم فيلتر هوا روغن ولنت اصلي تهيه كردم به نظرتون بدم بيرون براي عوض كنن يا وقت بزارم سر 30000 برم نمايندگي مجاز(واسه خارج نشدن از گارانتي)؟
با تشكر

mehdizadeh04
27 January 2009, 11:21 AM
سلام دوستان
من تا الان 29000 كيلومتر ماشينم رفته وزمان تحويل ماشينم ماه آبان 86 هستش من شهرستان هستم هر 10000كيلومتر به نمايندگي مجاز (تهران)براي گارانتي وسرويس رفتم ولي اين دفعه گرفتارم خودم هم شمع وهم فيلتر هوا روغن ولنت اصلي تهيه كردم به نظرتون بدم بيرون براي عوض كنن يا وقت بزارم سر 30000 برم نمايندگي مجاز(واسه خارج نشدن از گارانتي)؟
با تشكر

به نظرم به خود نمایندگی مراجعه کن و بگو دارم یک مسافرت طولانی مدت میرم و میخام سرویس بشه.
هم برات بازدید میکنن کل ماشین رو هم اینکه ارزون تر و راحت تر میشه برات.
چون فکر میکنم گارانتی ماشینتون نزدیک باطل شدنشه.
با تشکر

RF51
27 January 2009, 11:46 AM
سلام
کارکنان این تعمیرگاه برخورد ظاهرا خوبی دارند، اما من شاهد موارد زیر بودم و تا حد امکان سعی میکنم دیگر پایم را آنجا (و کلا در هیچیک از تعمیرگاههای ایران خودرو) نگذارم!:

1. تابستان گذشته بعد از سه ماه معطلی و پس از شکایت به رنو پارس موفق شدم از رسیدن قطعات مربوط به روغن ریزی موتور به آن تعمیرگاه با خبر شده و ماشین را برای رفع اشکال ببرم.

2. مدتی بعد از تحویل متوجه شدم که لااقل یک مهره قاب درپوش تسمه را نبسته اند.

3. در سرویس 10000 از فیلتر هوای غیر استاندارد استفاده کرده بودند. و آن را 8250 تومان فاکتور کرده بودند.

4. یکی از مشتریان دیگر که جلو بندی تندر او مشکل داشت کاملا از پاسخگویی آنها ناراضی بود و میگفت که تعمیرکار مربوطه ادعا کرده همه قطعات یدکی موجود برای این ماشین ایرانی و آشغال است و باید با آن بسازد و زود به زود قطعه عوض کند یا ماشین را رد کند. (عجب نامردهایی هستند این حضرات!)

5. چند روز پیش برای رفع مشکل شماره 2 و اطلاع دادن مشکل 3 مراجعه کردم که مسئول پذیرش تندر زیر بار نرفت و گفت مهره را نداریم و دیر آمده ای و ...، اما بالاخره با شکایت به مدیر تعمیرگاه قرار شد لطف!!!؟؟؟ کنند و یک مهره بیندازند. ولی به هر حال استفاده از فیلتر هوای غیر استاندارد که انگشت هم از آن عبور میکرد!! را نپذیرفت و میگفت باید طی یک هفته برای رفع مراجعه میکردی!.
(ظاهر همه دارندگان باید محل کلیه پیچ و مهره ها و جزییات ماشین را حفظ باشند و فیلترها و روغن را همانجا در تعمیرگاه چک کنند تا شاید حضرات کم کاری و دزدی خود را بپذیرند).

موفق باشید

باسلام
بنده یک نمونه بارز این تاییدیه رو دیدم در نمایندگی که فامیل بنده توش کار میکنه.
بهشون میگی ای سی یو نمیدونه کجای ماشین هست
اون وقت این نمایندگی چه جوری تاییدیه گرفته؟؟؟
باور کنید از دهان خود این فامیلمون میگم که میگفت رنو پارس حتی برای نمایندگی های ایران خودرو یک اموزش نگذاسته که ما پیش مشتری توپوق نزنیم.
اگه کسی مثل عزیزان این فروم که خیلی از ماشین سر دی میارن بیان با ما صحبت کنند کاملا متوجه میشن که سواد لوگان رو نمایندگی های ایران خ ندارن.
البته نمیخام کسی رو از ایران خ دل چرکین کنم.
ولی با این حال خیلی مواظب باشید کدام نمایندگی رو انتخاب میکنید.
اول از مسول فنی اون نمایندگی 2 تا سوال کنید ببینید از ماشین سر در میاره یا نه.
با تشکر

سلام
اینطور که از نوشته های دوستان معلومه رنو پارس از سختگیری های اولیه و مراقبت دائمی از خودرو سازهای داخلی دست کشیده و افسارشون رو بدوش خودشون انداخته. و اینها هم با توجه به تنگ شدن جای سایر محصولات ( بی کیفیت و گران ) شان توسط تندر و عدم موافقت با افزایش قیمت تندر توسط وزارت صنایع، از ایتم خدمات پس از فروش بعنوان اهرم فشار و بازدارنده برای خراب کردن بازار این خودروی با قیمت وکیفیت مناسب استفاده می کنند.

mehdizadeh04
12 February 2009, 08:32 PM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
ماشین بنده داره به 20 هزار کیلومتر میرسه و با توجه به اینکه از دوستان زیادی مبنی بر خراب کردن ماشین از جمله خط انداختن و باز کردن بی مورد کنسول وسط خیلی 2 به شک موندم که ببرم نمایندگی یا همه چی رو خودم بخرم و خودم عوض کنم.
حداقل مطمئن هستم که فیلتر هوای غیر استاندارد روی ماشینم نیست.
میخام همه اقلام زیر رو بخرم و خودم تعویض کنم:
فیلتر هوا
فیلتر بنزین
روغن موتور
فیلتر روغن
و بازدید لنت ها و اگه تمام شده بود و یا نزیدیک تمام بود اونم بخرم.
دوستان راهنمایی کنن که ببرم نمایندگی بهتره یا خودم اقدام کنم؟؟؟
تعویض اینا چقدر از وقتم رو میگیره.
ابزار همه چی هم دارم.
فقققط میترسم ببرم نمایندگی که این سرویس آخری ماشین رو خراب کنن و بدن دستم!!!
همه دوستان نظراتشون رو بدن.
با تشکر

mohammad1983
12 February 2009, 08:59 PM
ماشین بنده داره به 20 هزار کیلومتر میرسه و با توجه به اینکه از دوستان زیادی مبنی بر خراب کردن ماشین از جمله خط انداختن و باز کردن بی مورد کنسول وسط خیلی 2 به شک موندم که ببرم نمایندگی یا همه چی رو خودم بخرم و خودم عوض کنم.
فیلتر هوا
فیلتر بنزین
روغن موتور
فیلتر روغن
ابزار همه چی هم دارم.
با تشکر
سلام
آقا ما شاء الله خود شما استادي ديگه.من تا حالا چندين بار اين كار هايي رو كه شما در نظر داريد انجام دادم و كلا 1 ساعت بيشتر وقت نميگيره.اگر نمايندگي ببري ماشين رو بايد بگذاري و چند ساعت بعد بيايي.
موفق باشي

arash08
12 February 2009, 09:06 PM
فیلتر هوا
فیلتر بنزین
روغن موتور
فیلتر روغن
ابزار همه چی هم دارم.
با تشکر

سلام

به نظر من هم شما که خودت یه پا نمایندگی مجازی ( البته دور از جون ) ماشینتو نده دست این ..... .

ولی باز هم خود دانی ........

mehdizadeh04
12 February 2009, 09:18 PM
سلام
آقا ما شاء الله خود شما استادي ديگه.من تا حالا چندين بار اين كار هايي رو كه شما در نظر داريد انجام دادم و كلا 1 ساعت بيشتر وقت نميگيره.اگر نمايندگي ببري ماشين رو بايد بگذاري و چند ساعت بعد بيايي.
موفق باشي

محمد جان لطف داری شما
ولی برای اینکه خودم هم این کار ها رو انجام بدم اولا این که قیمتهای بیرون خیلی سرسام آوره(قطعات مورد تعویض) و هم اینکه فکر کنم فقط باید 1 روز وقت بذارم تا همه رو از تهیه کنم و یک ساعت هم به قول شما وقت تعویض بذارم.
روغن رو باید برم از سعادت آباد تهیه کنم و بقیه رو سفارش بدم اصلی برام بیارن.
ماشاالله همه روغنهای الف توی بازار تقلبی هستش.
تا جایی که من توی سایت الف دیدم روغن 5 لیتری نداره ولی من توی بازار دیدم.
از قیمت لنتها هم خبر دارید؟؟؟
هر یکیش 35 هزار تومانه یا هر دو؟؟؟

سلام

به نظر من هم شما که خودت یه پا نمایندگی مجازی ( البته دور از جون ) ماشینتو نده دست این ..... .

ولی باز هم خود دانی ........

منم برای همین 2 به شک موندم که یک وقت چیزی از روی ماشینم باز کنن(به گفته یکی از کارمندان خود پارس خودرو)

بازم نظرات عزیزان رو با جان دل میشنوم.
با تشکر

keyvan-GSM
12 February 2009, 11:21 PM
دوستان در مورد روغن اگر ممکن است راهنمایی کنید در شهرستان بهران 10w40گیر نمیاید الف هم که دوستان میگویند تقلبی است نظرتان در مورد توتال 7000 10w40 چیست؟ تقلبی نیست؟

mohammad1983
13 February 2009, 01:06 PM
محمد جان لطف داری شما
ولی برای اینکه خودم هم این کار ها رو انجام بدم اولا این که قیمتهای بیرون خیلی سرسام آوره(قطعات مورد تعویض) و هم اینکه فکر کنم فقط باید 1 روز وقت بذارم تا همه رو از تهیه کنم و یک ساعت هم به قول شما وقت تعویض بذارم.
روغن رو باید برم از سعادت آباد تهیه کنم و بقیه رو سفارش بدم اصلی برام بیارن.
ماشاالله همه روغنهای الف توی بازار تقلبی هستش.
تا جایی که من توی سایت الف دیدم روغن 5 لیتری نداره ولی من توی بازار دیدم.
از قیمت لنتها هم خبر دارید؟؟؟
هر یکیش 35 هزار تومانه یا هر دو؟؟؟
با تشکر
سلام بر شما
باز هم بهتر هست.يه تماس با كساني كه در بازار ميشناسيد بگيريد فيلتر جات رو با پيك بفرستند.
والا من هفته پيش بازار بودم
لنت اصل اصلي رو خريدم 38 تومان (جفتي يا در حقيقت 4 تا دونه لنت)
صافي بنزين هم توسط يكي از آقايوني كه در بازار هست و احتمالا شما ميشناسيد در پاساژ اميران توليد شده و كيفيتش دقيقا با مارك بوش كه رو ماشين هست برابري ميكنه و داخلش هم آهن ربا داره تا اگر فلزي در بنزين بود جذب كنه.قيمتش مفففت 1500 تومان.
در حالي كه بوش تو جعبه اصلي 10 هزار تومان و در جعبه متفرقه 5 هزار تومان كه من اون موقع دومي رو خريده بودم.
روغن الف هم در جعبه هايي كه فارسي روش نوشته موجود هست و توسط به توتال پرشده و ادعا ميكردند كه اين مدل از همه معتبر تر هست.

دوستان در مورد روغن اگر ممکن است راهنمایی کنید در شهرستان بهران 10w40گیر نمیاید الف هم که دوستان میگویند تقلبی است نظرتان در مورد توتال 7000 10w40 چیست؟ تقلبی نیست؟

اگر نظر من رو بخواهي يه سر كه ميايي تهران 2 تا 3 تا روغن بخر و ببر ديگه راحتي.
در غير اين صورت همون توتال بريز چون اگر ايرادي داشت تا حالا موتور 206 ها داغون ميشد.

persia
13 February 2009, 11:04 PM
فیلتر هوا
فیلتر بنزین
روغن موتور
فیلتر روغن
ابزار همه چی هم دارم.
با تشکر
آیا دوستان تجربه ای داشتن که آیا عدم وجود مهر نمایندگی برای سرویس های دوره ای، بهانه به دست نمایندگی ها نمی ده که زیر بار خدمات پس از فروش نروند؟

mehdizadeh04
17 February 2009, 01:10 AM
باسلام خدمت شما دوستان عزیز
بالاخره تصمیم گرفتم برم همه رو از نمایندگی بگیرم.
قیمت ها خیلی کمتر از بازار بودش.
تصمیم دارم همه موارد زیر رو عوض کنم:
4 شمع موتور
فیلتر روغن
فیلتر بنزین
فیلتر هوا
روغن موتور
لنتهای ترمز

به نظر شما عزیزان چیز دیگه لازم نیست عوض بشه که؟؟؟
اگه هست تا فردا بگید که فردا میرم برای خرید و تعویض اقلام مورد نظر.
با تشکر

drnariman
17 February 2009, 01:25 AM
4 شمع موتور
فیلتر روغن
فیلتر بنزین
فیلتر هوا
روغن موتور
لنتهای ترمز

با تشکر

اگه ماشینت 1 سال کارکرد داره روغن ترمز و روغن هیدرولیک رو عوض کنی ضرر نمی کنی .

mohammad1983
17 February 2009, 09:04 AM
4 شمع موتور
فیلتر روغن
فیلتر بنزین
فیلتر هوا
روغن موتور
لنتهای ترمز

با تشکر
سلام
من چند وقت پيش رفتم 4 تا شمع بگيرم، مال خود ماشين تا اونجايي كه يادم هست شامپيون آمريكايي هست هر عدد 4000 تومان.
اما من چون ميخواستم يك چيز ديگر بندازم،از نمايندگي بوش 4 تا شمع خريدم دونه اي 2 هزار تومان:icon_razzدقيقا مثل مال لوگان هست.هنوز نبستم اما احتمال زياد از شمع هاي خود ماشين بهتر باشه.
آقاي مهديزاده در خريد اون اقلام دقت كن تا اون جايي كه بچه گفتند نميندگي ها براي مثال فيلتر هواي اصلي رو استفاده نميكنند و مارك ديگه مي بندند.
موفق باشيد

mehdizadeh04
17 February 2009, 07:47 PM
با سلام خدمت شما عزیزان
امروز بعد از اطلاعاتی که گرفتم سرویس 20 هزار رو انجام دادم.
شمع ها و روغن و فیلتر روغن و فیلتر بنزین و فیلتر هوا و لنتها رو تعویض کردم.
همه رو اصلی گرفتم.
مارک شمع های های خودش همون مارکی بود که دوست عزیزم محمد جان گفته.
فیلتر هوای مان گرفتم و فیلتر بنزین بوش و فیلتر روغن Purflex و روغن 4 لیتری الف و شمع های رنو.
لنت ها هم هون فرودو هستش.
البته با این که 20 هزار تا راه رفته هنوز لنتها 40% گوشت داشت و به نسبت مساوی هم ساییده شده بود.
فیلتر بنزین واقعا گل میومد بیرون ازش.
فلتر روغت هم اون قدر کوچیکه که میتونی توی دست قایمش کنی!!!!!
در کل قطعات با اجرت تعویض شد 100 هزار تومان.
با تشکر

mohammad1983
18 February 2009, 12:09 AM
با سلام خدمت شما عزیزان
امروز بعد از اطلاعاتی که گرفتم سرویس 20 هزار رو انجام دادم.
شمع ها و روغن و فیلتر روغن و فیلتر بنزین و فیلتر هوا و لنتها رو تعویض کردم.
همه رو اصلی گرفتم.
مارک شمع های های خودش همون مارکی بود که دوست عزیزم محمد جان گفته.
فیلتر هوای مان گرفتم و فیلتر بنزین بوش و فیلتر روغن Purflex و روغن 4 لیتری الف و شمع های رنو.
لنت ها هم هون فرودو هستش.
البته با این که 20 هزار تا راه رفته هنوز لنتها 40% گوشت داشت و به نسبت مساوی هم ساییده شده بود.
فیلتر بنزین واقعا گل میومد بیرون ازش.
فلتر روغت هم اون قدر کوچیکه که میتونی توی دست قایمش کنی!!!!!
در کل قطعات با اجرت تعویض شد 100 هزار تومان.
با تشکر
مبارك باشه:icon_sad:
بعد از تعويض شمع آيا تغييري مشاهده شد؟ وضعيت شمع ها چطور بود؟
بابا خيلي حال به ماشينت ميدي ها هنوز 40 درصد لنت داري عوض ميكني:icon_cool
روغن فقط يك عدد 4 ليتري ريختيد؟
ممنون

mehdizadeh04
18 February 2009, 12:15 AM
مبارك باشه:icon_sad:
بعد از تعويض شمع آيا تغييري مشاهده شد؟ وضعيت شمع ها چطور بود؟
بابا خيلي حال به ماشينت ميدي ها هنوز 40 درصد لنت داري عوض ميكني:icon_cool
روغن فقط يك عدد 4 ليتري ريختيد؟
ممنون

ممنونم
کارکرد ماشین خیلی عالی میشه با تعویض.
کلا با تعویض ایت اقلام نفس ماشین باز تر شد و خیلی سریع تر شتاب میگیره.
اخه من که همه رو عوض کردم زورم اومد عوضش نکنم.
روغن 4 لیتری خریدم و رفتم تعویض روغنی آشنا که یک 800 سی سی هم خودش اضافه کرد.
البته اینم بگم که روغن هم پلمپ بود و برای اضافه کردن بازش کرد.
لنت ها رو هم نگه داشتم تا در صورتی که تموم شد دوباره ازشون استفاده کنم.
بازم در صورتی که وقتم اجازه بده هم از شمع ها عکس میگیرم و هم از لنتها.
البته چیزی که توجه بنده رو جلب کرد یک گریس سفید رنگ روی شمع ها بود که نمیدونم برای چی زده بودن.
با تشکر

h-taher
18 February 2009, 01:18 AM
سلام
براي اضافه كردن مايع خنك كننده اگر كول الف استفاده كنيم آب هم بايد باهاش مخلوط كنيم يا نمي خواهد ؟
اين سر شمع ها و فيلتر روغن چگونه باز مي شوند ؟
آيا كسي عكسي از تعويض آنها دارد؟
با تشكر

mohammad1983
18 February 2009, 08:28 AM
سلام
براي اضافه كردن مايع خنك كننده اگر كول الف استفاده كنيم آب هم بايد باهاش مخلوط كنيم يا نمي خواهد ؟
اين سر شمع ها و فيلتر روغن چگونه باز مي شوند ؟
آيا كسي عكسي از تعويض آنها دارد؟
با تشكر
سلام
دوست عزيز اگر كول الف ميريزي روش نوشته 33% يعني با آب تركيب شده و فقط همون رو اضافه كن.
كول الف به درد زماني ميخورد كه بخواهي كل راديات رو تخليه و خنك كننده جديد بريزي.ولي بهتر است از اين مايع خنك كننده الف (http://www.phalls.com/showpost.php?p=616192&postcount=11) كه 1 ليتري هست و خالص استفاده كن
براي باز كردن فيلتر روغن هم اينجا (http://www.phalls.com/showpost.php?p=641428&postcount=2) رو ببينيد.

pooyan.tt
18 February 2009, 02:46 PM
من هم رفتم سرویس دوره ای نمایندگی مرکزی غرب ایران خودرو

کارکرد ماشین 26500

لنت ها %30 داشتن و دیگه عوض نکردم

دیاگ هم زدم و ماشین هیچ فالتی نداشت واسه همین شمع ها رو عوض نکردم

فیلتر بنزین رو دفعه پیش عوض کرده بودم و واسه همین این سری عوض نکردم و گذاشتم دفعه بعد

فیلتر روغن عوض کردم همون اصلی ولی فیلتر هوا مان نبود مارک Fuji بود البته با بسته بندی رنو

اما روغن، چشمتون روز بد نبینه! رفتم به یارو گفتم چند لیتر روغن می ریزی؟ گفت یه 4 لیتری الف و یه 1 لیتری ایساکو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی اگه بالاسر ماشین نبودم فاتحه موتو خونده شده بود حالا می خوام برم رنو پارس شکایت کنم. کفرم رو درآوردن آخه بعد از هزار جور بهانه آوردن واسه تعویض آینه بقل تو گارانتی ( برو ببین انبار آینه داره، الان کارای ماشینت زیاده و سرمون شلوغه، کارشناس نیست ) بالاخره مسئول رو راضی کردم که آینه باید عوض شه و رفت کارشناس رو آورد و اون هم تایید کرد ولی کارشناس گفت که ماشینت حداقل 3 روز می خوابه چون ما نمی تونیم آینه رو بدون اجازه رنو پارس عوض کنیم و باید ایمیل کنیم و اونها هم ایمیل کنن !

شانس آوردم از قبل یه 1 لیتری پشت ماشین داشتم که 600 سی سی توش داشت و بهش گفتم از انبار فقط یه 4 لیتری الف بگیر و این 600 سی سی رو بهش اضافه کن

اما قیمت ها رو خیلی خوب حساب می کنن
روغن 4 لیتری الف 16700
فیلتر روغن: 4800
فیلتر هوا: 7500

بعد از ظهر رفتم کارواش و زمانی که داشتن ماشین رو می شستن رفتم از تعویض روغنی تو کارواش قیمت بگیرم
روغن 4 لیتری الف 30
فیلتر روغن: 10
فیلتر هوا: 15

بعدش تو خیابان دولت از یه یدکی که خودش هم تندر داشت قیمت گرفتم

روغن 4 لیتری الف 25
روغن 5 لیتری الف 33
فیلتر روغن: 8
فیلتر هوا: 12

mehdizadeh04
18 February 2009, 04:49 PM
اینم عکس هایی از شمع های فابریک خود ماشین که هر 4 تاش رو تعویض کردم.
از عزیزان کسی در مورد این ماده سفید رنگ به نظر گریس اطلاعاتی داره؟؟؟؟

http://f.imagehost.org/t/0134/18022009103_resize.jpg (http://f.imagehost.org/view/0134/18022009103_resize)

http://f.imagehost.org/t/0049/18022009104_resize.jpg (http://f.imagehost.org/view/0049/18022009104_resize)

http://f.imagehost.org/t/0341/18022009105_resize.jpg (http://f.imagehost.org/view/0341/18022009105_resize)

با تشکر

tibo
19 February 2009, 12:12 PM
من هم رفتم سرویس دوره ای نمایندگی مرکزی غرب ایران خودرو

کارکرد ماشین 26500

بعدش تو خیابان دولت از یه یدکی که خودش هم تندر داشت قیمت گرفتم

روغن 4 لیتری الف 25
روغن 5 لیتری الف 33

با سلام،

دوست عزيز، شما در مورد اين روغن هاي 5 ليتري كه با نام الف در بازار موجود است اطلاعاتي داريد؟ چون بعضي ها معتقدند كه اصلاٌ الف روغن 5 ليتري توليد نكرده و اين روغن هاي 5 ليتري موجود در بازار تقلبي است و بعضي ديگر مي گويند كه اينها به سفارش ايران خودرو تهيه و به ايران وارد شده است و تقلبي نيستند.

با تشكر

pooyan.tt
19 February 2009, 02:13 PM
نه من اطلاعات دقیقی ندارم، فقط تو لوازم فروشی دیدم که همچین چیزی هست و قیمت گرفتم

این دوستمون هم که لوازم تندر می فروشه از این بسته بندی 5 لیتری تو سایتش داشت می تونی از اون بپرسی

دوستان عزیز
درج هر گونه وب سایت تبلیغاتی در سایت ممنوع میباشد.
لطفا این گونه موارد رو در پیام خصوصی مطرح کنید.
با تشکر

mehdizadeh04
19 February 2009, 03:57 PM
با سلام،

دوست عزيز، شما در مورد اين روغن هاي 5 ليتري كه با نام الف در بازار موجود است اطلاعاتي داريد؟ چون بعضي ها معتقدند كه اصلاٌ الف روغن 5 ليتري توليد نكرده و اين روغن هاي 5 ليتري موجود در بازار تقلبي است و بعضي ديگر مي گويند كه اينها به سفارش ايران خودرو تهيه و به ايران وارد شده است و تقلبي نيستند.

با تشكر

شما از کجا شنیدی که به سفارش ایران خودرو هستش؟؟؟
چون من 5 تا نمایندگی رو زیر و رو کردم از هر کدوم میپرسیدم میگفتن مگه الف هم 5 لیتری داره؟؟؟؟
برای همین هم منم 4 لیتری خریدم.
با تشکر

tibo
19 February 2009, 04:34 PM
شما از کجا شنیدی که به سفارش ایران خودرو هستش؟؟؟
چون من 5 تا نمایندگی رو زیر و رو کردم از هر کدوم میپرسیدم میگفتن مگه الف هم 5 لیتری داره؟؟؟؟
برای همین هم منم 4 لیتری خریدم.
با تشکر

با سلام بر شما،

من اين را در وبلاگ تندر90، www.tondar90.blogfa.com (http://www.tondar90.blogfa.com) از قول يكي از دوستان خودمان كه در اينجا هم تشريف دارند خواندم. ايشان شنيده بودند كه اين محصول به سفارش ايران خودرو، و از (يا از طريق) تركيه به ايران وارد مي شود.

ac800fr
19 February 2009, 05:42 PM
با سلام بر شما،

من اين را در وبلاگ تندر90، www.tondar90.blogfa.com (http://www.tondar90.blogfa.com) از قول يكي از دوستان خودمان كه در اينجا هم تشريف دارند خواندم. ايشان شنيده بودند كه اين محصول به سفارش ايران خودرو، و از (يا از طريق) تركيه به ايران وارد مي شود.

لطفا" لينك هاي زير را مشاهده كنيد:
الف روغن 5 ليتري توليد مي كند و در سطح دنيا هم به فروش مي رسد.
بعضي از اين نمايندگي ها واقعا" پروفسور هستند. (حتما" حتما" به نمايندگي هايي مراجعه كنيد كه لگوي رنو دارند و نصب كرده اند)
(قيمت ها را هم ببينيد - بد نيست)!!!!!!
http://www.aepdirect.com/elf-competition-st-10w40-engine-oil-5l-p1954
http://www.valman.sk/iobchod/produkt/312-elf-competition-st-10w40-5l/
http://www.aepdirect.com/oils-fluids-c5744
http://www.oilshop.ro/uleimotor/competition-10w40-p-1542.html
http://www.feuvert.fr/entretien/huile-moteur-elf-competition-st-10w40-bidon-de-5l-2l-ori-2-5_73p_800293.html
http://www.lovecnacene.si/motorno-olje-elf-competition-st-15w50-5l/m/135847/
http://www.norauto.fr/Acheter-Huile-ELF-Competition-ST-10W40-5-litres/Lubrifiant/Huiles/00567604/1.html

hesam90
20 February 2009, 07:05 PM
سلام
روغن 5 لیتری الف هم موجود هست من خودم هم دارم و از روغن های 5 لیتری هم با صرفه تر هست و مطمن تر چون محصول 4 لیتری تو بازار زیاد هست امکان تقلبی بودنش زیاد تر هست
خلاصه وقتی روغن تندر750/4 حجمش هست چه کاری هست که 4 لیتری بگیرین و 750 کم بیاد
پس عاقلانه ترین کار روغن 5 لیتری هست

golpesar056
21 February 2009, 12:09 AM
با سلام خدمت دوستان و سروران
تندر من E1 CP هستش و حدود 2300 كيلومتر راه رفته،از روز اول كه تحويلش گرفتم داشبوردش يكمي صدا ميداد ولي حالا ديگه صداش اعصاب خورد كن شده و صداهاي عجيبي ميشنوم،انگار يه قطعه فلزي توش شل شده و داره لق لق ميكنه.اگه كسي تو شرق تهران ميدونه بهترين و مجربترين نمايندگي پارس خودرو كجاست لطف كنه جواب بده تا من براي رفع اين صداهاي وحشتناك ماشينم اونجا ببرم.(اينم از خط توليد كاملا" مكانيزه پارس خودرو و كنترل سختگيرانه شركت رنو)
با تشكر

bamshad
21 February 2009, 03:21 AM
من ماشینمو از نماییشگاه خریدم اونا هم گارانتیو بهم ندادن بعداز گیر دادنای من گفت که مالک باید برج جاده مخصوص اونجا بگیره!
دوستان میشه راهنماییم کنن من برای ارانتی هیچی در دست ندارم

golpesar056
21 February 2009, 02:41 PM
من ماشینمو از نماییشگاه خریدم اونا هم گارانتیو بهم ندادن بعداز گیر دادنای من گفت که مالک باید برج جاده مخصوص اونجا بگیره!
دوستان میشه راهنماییم کنن من برای ارانتی هیچی در دست ندارم

منم رفتم شركت پارس خودرو (كيلومتر 9 جاده مخصوص) و خودم شخصا" تحويل گرفتم.شما هم بايد يه نصفه روز از وقت عزيزتو بزاري و بري جاده مخصوص.

howarang
21 February 2009, 04:29 PM
آی مردم!!! 10 لیتر بنزین منو چیکار کردن تو نمایندگی؟
برای سرویس 10.000 تا بردم نمایندگی آزادی پارس خودرو، 3-2 ساعت بعد رفتم بگیرم آمپر بنزین دو خط اومده بود پایین. یعنی حدود 10 لیتر! ولی کیلومتر شمار همون عدد 3-2 ساعت قبلو نشون میداد. فکر کردم مقدار بنزینو اشتباه نشون میده . اگر چه سابقه نداشته یکهو دو تا خط بیاد پایین. ولی بنزین زدم دیدم مقدار بنزینو درست نشون میده.
فقط کنجکاوم ببینم اینا چیکار کردن با این بنزین؟! مخصوصا که موقع ورود به نمایندگی خودشون مقدار بنزینو ثبت میکنن.

در ضمن
1. روغن موتور رو که عوض کرده بودن، ریخته بودن رو موتور و کثافتکاری کرده بودن!
2. مقدار مایع خنک کننده رو که خودم بین حداکثر وحداقل تنطیم کرده بودم پر کرده بودن و چند سانت از حداکثر زده بود بالا!

یه کم داد و هوار کردیم، اعصابمون خورد شد!:icon_mad:

نظرتون چیه؟ تجارب شما با این دانشمندان چطور بوده؟

reza engine
21 February 2009, 04:43 PM
من كه خودم فيلتر هوا و روغن و همچنين روغن رو خريدم و تو كيلومتر 6000 عوض كردم. همه رو هم اصلي خريدم.
تو 10000 تا هم اگر مشكل خاصي پيش نيايد، دور و ور نمايندگي نخواهم رفت.
فقط نمي دونم اگر نمايندگي نبرم، ممكنه گارانتي باطل بشه؟؟
تو سرويس 10000 تا مهر ميزنند يا جايي ثبت مي كنند؟
اگر خيلي گير هستند يه جايي پيدا كنم كه فقط راضي بشن يه مهر بزنن.

mehdizadeh04
21 February 2009, 07:22 PM
من كه خودم فيلتر هوا و روغن و همچنين روغن رو خريدم و تو كيلومتر 6000 عوض كردم. همه رو هم اصلي خريدم.
تو 10000 تا هم اگر مشكل خاصي پيش نيايد، دور و ور نمايندگي نخواهم رفت.
فقط نمي دونم اگر نمايندگي نبرم، ممكنه گارانتي باطل بشه؟؟
تو سرويس 10000 تا مهر ميزنند يا جايي ثبت مي كنند؟
اگر خيلي گير هستند يه جايي پيدا كنم كه فقط راضي بشن يه مهر بزنن.

یکی از فامیل های ما که توی نمایندگی هست وقتی رفتم پیش همکارش که قطعه های سرویس رو ازش بگیرم گفتش که اگه سرویس 10 هزار هستش حتما باید توی شرکت ثبت بشه.
وگرنه اگه مشکلی خدایی نکرده پیش بیاد میگن سرویس نیوورده.
به نظر من ببر سرویس و بگو همه چی رو عوض کردم.
فکر میکنم برات مهر رو بزنن.
ولی سرویس 20 هزار اصلا مهم نیست.
با تشکر

golpesar056
28 February 2009, 09:21 PM
امروز ماشينو بردم نمايندگي مجاز شماره 8 (ميدان آزادي) براي كوبيدن كمك فنرهاي جلو،صداي زياد داشبورد،سفت شدن فوق العاده كلاچ و ضعيف شدن ترمز.
خدا لعنتشون كنه فقط كاري كه انجام دادن تنظيم سرسري ترمز بود.در صورتي كه ادعا ميكردن همه كاهاشو انجام دادن و ماشين بي عيب شده.

bamshad
1 March 2009, 01:15 AM
ماشین من 9400 تا کارکرده تقریبا.
میتونم ببرمش برای سرویس؟
کدوم نمایندگی تهران کارش خوب و قابل اطمینان هست؟
چه چیزایی رو از قبل آماده کنم و از کجا؟
چه قطعاتی بهتره علاوه بر موارد استاندارد چک یا تعویض بشن؟ من بیشتر توی اتوبان میرونم و احتمالا اگه خدا بخواد یه مسافرت طولانی در پیش دارم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

N_A_Hosseini
1 March 2009, 10:54 AM
سلام،

من پارس خودرو بودم.

روغن و فیلتر را عوض کردند. ماشین هم خودشون شسته بودند :icon_sad:

من خودم تاکیید کردم که فیلتر هوا رو هم عوض کنند. اگر تو تهران هستی حتما فیلتر هوا رو عوض کن.

bamshad
2 March 2009, 12:11 AM
ممنون کتش یه نمایندگی خوب معرفی میکردید راستی چقدر ماشین میخوابه؟من این روزا خیلی به ماشینم نیاز دارم

gandolf05
2 March 2009, 03:48 PM
آیا میشه برا سرویس 10000 تاماشینهای تحویلی ایرانخودرو رو به نمایندگی های سایپا برد ؟

arman 321
2 March 2009, 03:55 PM
آیا میشه برا سرویس 10000 تاماشینهای تحویلی ایرانخودرو رو به نمایندگی های سایپا برد ؟

در حال حاضر این امکان وجود نداره.

mohammad1983
2 March 2009, 05:03 PM
من از نمايندگي رنو در آزادي پرسيدم كه لوگان ايران خودرو را ميشه آمورد اينجا گفت نه چون وقتي ميخواهد پذيرش بشه اصلا سيستم ما اون شماره ساخت رو نميشناسه در نتيجه نميشه.
گفتم حتي اگر گارانتي ماشين تموم شده باشه چي باز گفت نه.

rza_bgy
3 March 2009, 04:12 PM
من برای سرویس 20000 تا ماشینو بردم سایپا اما روغن نداشتند مجبور شدم برم ایران خودرو، پذیرش کردند و سرویس هم انجام شد.( لوگان پارس خودرو)

mohammad1983
3 March 2009, 07:42 PM
من برای سرویس 20000 تا ماشینو بردم سایپا اما روغن نداشتند مجبور شدم برم ایران خودرو، پذیرش کردند و سرویس هم انجام شد.( لوگان پارس خودرو)
اخه شما فقط روغن عوض كرديد و شايد كار فني و تعويض قطعه در ميان باشه ديگه اين كار امكان پذير نباشه.
حالا من يك روز ميخواهم مال پدرم رو كه ايران خودرويي هست ببرم آزادي بدون اينكه بگم ببينم چي ميشه!!
شايد اين نه گفتن ها به خاطر لج بازي 2 تا كارخونه با هم باشه.

rza_bgy
4 March 2009, 10:04 AM
حالا من يك روز ميخواهم مال پدرم رو كه ايران خودرويي هست ببرم آزادي بدون اينكه بگم ببينم چي ميشه!!
شايد اين نه گفتن ها به خاطر لج بازي 2 تا كارخونه با هم باشه.[/quote]

دقیقا، منم اصلا صداشو در نیاوردم که پارس خودرویی هستم:icon_excl

کلا مملکت خوراک اینجور زرنگ بازیهاست، یه شهرک مسکونی نظامی هست که هر وقت میخوای واردش بشی کلی باید جواب پس بدی و مجوز بگیری، گواهینامه بزاری، دوست من فقط قیافشو جدی میکنه، مستقیم روبرو رو نگاه میکنه و اصلا از سرعتش کم نمیکنه، تا حالا یه بارم نگهش نداشتن:icon_arro

bamshad
7 March 2009, 01:28 AM
آخر کسی جواب منو درست حسابی نداد

raisi2001
7 March 2009, 07:14 PM
سلام

دوستان ایا حتما باید برای سرویس 10000 کیلومتر اول به نمایندگی مراجعه کرد؟

mehdizadeh04
7 March 2009, 11:16 PM
سلام

دوستان ایا حتما باید برای سرویس 10000 کیلومتر اول به نمایندگی مراجعه کرد؟

از یکی از عزیزان توی فامیل شنیدم که سرویس اول رو حتما همه باید ببرن نمایندگی در غیر این صورت هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنند.
بعد از اون سرویس های بعدی رو خودتون میتونید انجام بدید.
با تشکر

saedraz
8 March 2009, 10:52 AM
با سلام به دوستان

من ماشین رو دیروز بردم سرویس 10000 کیلومتر کلینیک تخصصی میدان آزادی روغن رو عوض کردند ولی یادمه دوستان میگفتن مابقی روغن رو میزارن تو ماشین که این کار رو نکردن اما روغن خیلی بالاتر از Max رو نشون میده (فکر کنم هر پنج لیتر رو ریختن توش) فیلتر روغن هم عوض کردن خودشون میگن که اصل انداختیم ولی نمیدونم راست میگن یا نه و فیلتر هوا که جعبه با فیلتر قبلی تو ماشین هست که خوشبختانه روی جعبه آرم رنو هست

مبلغ هم که فکر کنم همه میدونن 50700 تومن

اما کاریهایی که کردن که کمی منو فکری کرده اینه که روغن هیدرولیک قبلا تقریبا پر بود اما الان از سرش خالی کردن و تا سر MAX کمش کردن به نظر دوستان بهتر شده یا بدتر
دوم اینکه دیروز تو نمایندگی روغن موتور رو که چک کردم سفید بود اما امروز صبح کمی تیره شده بود.

اما یه کارایی هم کردن که خوب بوده مثلا آب رادیاتور رو اضافه کردن این رو هم میشه از زیاد شدنش فهمید هم از اینکه روی آب رادیاتور رنگش به آبی میزنه اما زیرش کمی تیره تر و رنگش به سبز میزنه

یا باطری رو دوباره شارژ کردن چون قبل از تحویل به نمایندگی رنگ شاخصش سیاه بود اما الان سبز شده

من معمولا قبل از تحویل ماشین به نمایندگی برای سرویس به جز اون چیزایی که نمیشه دید بقیه چیزهارو کنترل میکن که بتونم بفهمم چه چیزایی رو دست کاری کردن تا حالا دوتا ماشین داشتم که این کار رو کردم فقط خوب میشد آدم بتونه فیلتر روغن روهم قبل و بعد از سرویس چک کنه

سود انباشته
8 March 2009, 10:59 AM
سلام
من از روزی که ماشین را دی ماه 1386 از نمایندگی پارس خودرو تحویل گرفتم و تا به امروز به نمایندگی مراجعه نکردم یعنی هیچ مشکل و خرابی یا نقص فنی پیش نیومده که مراجعه کنم در ضمن در حال حاضر کارکرد کیلومتر 36000 میباشد.
دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره اعلام کنه.
با تشکر فراوان

mr_mashmash
8 March 2009, 04:01 PM
از یکی از عزیزان توی فامیل شنیدم که سرویس اول رو حتما همه باید ببرن نمایندگی در غیر این صورت هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنند.
بعد از اون سرویس های بعدی رو خودتون میتونید انجام بدید.
با تشکر

سلام
من از روزی که ماشین را دی ماه 1386 از نمایندگی پارس خودرو تحویل گرفتم و تا به امروز به نمایندگی مراجعه نکردم یعنی هیچ مشکل و خرابی یا نقص فنی پیش نیومده که مراجعه کنم در ضمن در حال حاضر کارکرد کیلومتر 36000 میباشد.
دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره اعلام کنه.
با تشکر فراوان

دوستان تندر سرويس اوليه نداره و اون سرويس 10000 هم فقط تعويض روغن و فيلتره و هزينه اش هم پاي مشتريه، بنابراين نرفتنش هيچ مشكلي پيش نمياره.
در ضمن شخصا سعي ميكنم تا جاي ممكن نمايندگي نرم و دوست دارم هرچه زودتر تعداد تعميرگاههاي خصوصي و قطعات يدكي اينقدر زياد بشه كه اصلا نيازي به نمايندگي نباشه :icon_mad:

RF51
14 March 2009, 06:13 PM
دوستان تندر سرويس اوليه نداره و اون سرويس 10000 هم فقط تعويض روغن و فيلتره و هزينه اش هم پاي مشتريه، بنابراين نرفتنش هيچ مشكلي پيش نمياره.
در ضمن شخصا سعي ميكنم تا جاي ممكن نمايندگي نرم و دوست دارم هرچه زودتر تعداد تعميرگاههاي خصوصي و قطعات يدكي اينقدر زياد بشه كه اصلا نيازي به نمايندگي نباشه :icon_mad:
سلام
بسیار کار خوبی می کنید که به این نمایندگی های نادان و بی مسئولیت اعتماد نمی کنید. من در روز 4شنبه هفته قبل پس از سبک و سنگین کردن بسیار دل به دریا زدم و تصمیم گرفتم علیرغم عدم وجود هر گونه عیبی، برای سرویس 10000 ببرم نمایندگی شماره 8 یا همان کلینیک تخصصی رنو. گذشته از اینکه مجبور شدم ساعت 6 صبح بروم تا ساعت 6.30 پذیرش شوم پس از تحویل ماشین عیب های زیر در ماشین بوجود امد:
1- روغن ماشین را تعویض کردند ولی مقدار روغن را بیشتر از حد ریختند بطوریکه گیج روغن 2cm بالای max است.
2- ماشین قبلا با تک استارت روشن میشد که در این یکی دو روز همواره با دوبار استارت خوردن روشن می شود و پس از استارت اول که پس از مکث 10 ثانیه ای انجام می شود ماشین پت پت کرده و خاموش میشود و در استارت دوم روشن میشود.
3- ماشین با تاخیر از فشردن پدال گاز تبعیت میکند بطوریکه کسری از ثانیه طول میکشد تا دور موتور بالا برود و شتاب گیری با تاخیر انجام میشود . در دور بالا و پس از شتاب گیری نیز با برداشتن پا از روی پدال دور موتور ابتدا ثابت مانده و سپس به صورت خیلی ارام شروع به کاهش میکند بطوریکه برای کاهش سرعت باید از ترمز استفاده کنم. در صورتیکه قبل از این که این نادانان دستشانم به ماشین بخورد با کوچکترین فشردن پدال بلافاصله دور موتور افزایش می یافت و ماشین شتاب گیری عالی داشت که الان واقعا شتاب گیری اش افتضاح شده.
3- نمی دانم چه بلائی سر چرخ ها در اوردند که در سرپیچ اگر جاده دارای دست انداز باشد فرمان گیج میشود و ماشین اصطلااحا شانه خالی میکند.
امروز مجددا بردم نمایندگی و گفتم که ماشین بدون ایراد به شما تحویل دادم تا فقط روغن وفیلتر را عوض کنید ولی حالا این عیب ها را دارد. مسوئول پذیرش و مسئول کنترل کیفیتش امدند گفتند ما هیچ کاری روی ماشین نکردیم و این عیب ها احتمالا جدیدا بوجود امده، مقدار روغن هم اشکال ندارد و مهندسین رنو تائید کردند که ما روغن 5 لیتری کامل را بریزیم و این مقدار اضافه اشکال ندارد. با اصرار من که ماشین قبل از امدن برای سرویس سالم بوده و بعد اینطوری شده ، 2 نفر از تعمیر کاران را صدا کردند که یکی گفت ماشین ایرادی ندارد و همه تندرها پدال گازشان همینطور است و با تاخیر اندک دریچه تروتل عمل می کند و عیب نیست. و بعنوان مثال 2 تا از تندرهای فول داخل تعمیرگاه را هم تست کردند که مثل مال بودند. ولی در هر حال ماشین من قبل رفتن به تعمیرگاه بدون هیچ تاخیری گاز میخورد و اصرار کردم به حالت اولش برگردد. تعمیرکار دوم هم گفت باید استپرش را سرویس کنیم که باشد برای سرویس 20000 تا و این مورد عیب محسوب نمی شود. در اخر با تمام اصرا های من که قبل اتز سرویس ماشین اینطور نبوده زیر بار نرفتند و من هم دیدم اگر بیشتر اصرار کنم احتمال اینکه ماشین را بگیرند و یک بلای دیگر سرش در اورند هست. بنابراین به تمام کارمندان نمایندگی که جمع شده بودند بیسوادی و نالایقی شان را یاداور شدم و گفتم فقط این مورد من که نیست و دوستان دیگر هم از ندانم کاری های شما قبلا اطلاع داده بودند و در حال حاضر ماجرا را ول میکنم ولی به تمام مراجع بازرسی اعلام خواهم کرد.
حال چند سوال هم از دوستان دارم. یکی اینکه ایا پدال گاز انها هم با تاخیر عمل می کند یا خیر. من قبلا که پدال را به صورت لحظه ای و ضربه ای میفشردم دور موتور بلافاصله تا 3000 بالا میرفت و بر میگشت. ولی الان با یک تاخیر حدود نیم ثانیه ای تا 2000 بیشتر نمی رود و ارام تر هم بر میگردد.
دیگر اینکه این امر به چه علت می توانمد اتفاق افتاده باشد. مسئول کنترل کیفیت کارت سرویس را چک کرد و مطمئنا به استپر کاری نداشتند و فقط دیاگ کردند. که انهم تعمیرکارش میگفت چراغ سبز داده بوتد و دست به تنظیماتش نزده اندرحال این تغییر از کجا میتواند ایجاد شده باشد.
سوال دیگر اینکه کسی از دوستان می داند گیجی فرمان سر پیچ به چه دلیل می تواند باشد.
و سر انتجام یک توصیه دوستانه به همه عزیزان اینکه اگر ماشیننتان مشکل ندارد به ههیچ عنوان به نمایندگی نبرید و برای گارانتی هم خودتان بیرون انجام دهید یا یک نمایندگی خصوصی خلوت پیدا کنید و با پرداخت یک مبلغ اضافی بدهید برایتان برگه گارانتی را مهر کند مطمئنا بهتر از این است که ادم های بی مسوولیت نمایندگی های مرکزی که فقط حقوق بگیر یک شرکت هستند و اصلا برایشان مهم نیست مشتری را راضی نگهدارند به ماشین اسیب بزنند.

raisi2001
14 March 2009, 08:36 PM
سلام
دوستان مگه وقتی برای سرویس اولیه میریم برگه گارانتی رو مهر می کنند

amingzj
14 March 2009, 09:18 PM
من 5شنبه پیش بردم نمایندگی محسنیان توی خیابان دولت که انصافا هم راضی بودم برخوردشون هم خیلی خوب بود
صبح ساعت 6.30 اونجا بودم و تا ساعت 6.45 ماشین رو پذیرش کردند و گفتن تا ساعت 3 خبر میدیم بیای بگیری که ساعت 2.30 زنگ زد و گفت تا 3.15 بیا بگیر
مبلغش هم شده بود 68تومن
فیلتر هوای قبلی رو هم تو ماشین گذاشته بود
البته ماشین ما هم مثل بقیه دوستان عیبی نداشت و فقط برای سرویس 10000 رفته بود که خدا رو شکر بدشم مشکلی نداشته و نداره!
قفل کمربند فقط صدا میداد که اونم مجانی درست کرده بود و حتی توی فاکتور نیاورده بود

raisi2001
15 March 2009, 04:36 PM
من 5شنبه پیش بردم نمایندگی محسنیان توی خیابان دولت که انصافا هم راضی بودم برخوردشون هم خیلی خوب بود
صبح ساعت 6.30 اونجا بودم و تا ساعت 6.45 ماشین رو پذیرش کردند و گفتن تا ساعت 3 خبر میدیم بیای بگیری که ساعت 2.30 زنگ زد و گفت تا 3.15 بیا بگیر
مبلغش هم شده بود 68تومن
فیلتر هوای قبلی رو هم تو ماشین گذاشته بود
البته ماشین ما هم مثل بقیه دوستان عیبی نداشت و فقط برای سرویس 10000 رفته بود که خدا رو شکر بدشم مشکلی نداشته و نداره!
قفل کمربند فقط صدا میداد که اونم مجانی درست کرده بود و حتی توی فاکتور نیاورده بود

سلام دوست عزیز
ایا دفترچه گارانتی رو هم مهر کردند؟

amingzj
15 March 2009, 06:37 PM
سلام دوست عزیز
ایا دفترچه گارانتی رو هم مهر کردند؟
بله همون صبح ازم گرفتند و بعد از ظهر با ماشین مهر شده پس دادند.

امیر خان
26 March 2009, 01:58 PM
سلام کسی میدونه تو شیراز کدوم نمایندگی خدمات تندر 90 انجام میده و کدام بهتره؟من حدود 7600 کیلومتر با ماشینم رفتم حتما باید 10000 تا بشه تا ببرم واسه سرویس اولیه؟ با سپاس

m-karimi
26 March 2009, 02:15 PM
سلام
بسیار کار خوبی می کنید که به این نمایندگی های نادان و بی مسئولیت اعتماد نمی کنید. من در روز 4شنبه هفته قبل پس از سبک و سنگین کردن بسیار دل به دریا زدم و تصمیم گرفتم علیرغم عدم وجود هر گونه عیبی، برای سرویس 10000 ببرم نمایندگی شماره 8 یا همان کلینیک تخصصی رنو. گذشته از اینکه مجبور شدم ساعت 6 صبح بروم تا ساعت 6.30 پذیرش شوم پس از تحویل ماشین عیب های زیر در ماشین بوجود امد:
1- روغن ماشین را تعویض کردند ولی مقدار روغن را بیشتر از حد ریختند بطوریکه گیج روغن 2cm بالای max است.
2- ماشین قبلا با تک استارت روشن میشد که در این یکی دو روز همواره با دوبار استارت خوردن روشن می شود و پس از استارت اول که پس از مکث 10 ثانیه ای انجام می شود ماشین پت پت کرده و خاموش میشود و در استارت دوم روشن میشود.
3- ماشین با تاخیر از فشردن پدال گاز تبعیت میکند بطوریکه کسری از ثانیه طول میکشد تا دور موتور بالا برود و شتاب گیری با تاخیر انجام میشود . در دور بالا و پس از شتاب گیری نیز با برداشتن پا از روی پدال دور موتور ابتدا ثابت مانده و سپس به صورت خیلی ارام شروع به کاهش میکند بطوریکه برای کاهش سرعت باید از ترمز استفاده کنم. در صورتیکه قبل از این که این نادانان دستشانم به ماشین بخورد با کوچکترین فشردن پدال بلافاصله دور موتور افزایش می یافت و ماشین شتاب گیری عالی داشت که الان واقعا شتاب گیری اش افتضاح شده.
3- نمی دانم چه بلائی سر چرخ ها در اوردند که در سرپیچ اگر جاده دارای دست انداز باشد فرمان گیج میشود و ماشین اصطلااحا شانه خالی میکند.
امروز مجددا بردم نمایندگی و گفتم که ماشین بدون ایراد به شما تحویل دادم تا فقط روغن وفیلتر را عوض کنید ولی حالا این عیب ها را دارد. مسوئول پذیرش و مسئول کنترل کیفیتش امدند گفتند ما هیچ کاری روی ماشین نکردیم و این عیب ها احتمالا جدیدا بوجود امده، مقدار روغن هم اشکال ندارد و مهندسین رنو تائید کردند که ما روغن 5 لیتری کامل را بریزیم و این مقدار اضافه اشکال ندارد. با اصرار من که ماشین قبل از امدن برای سرویس سالم بوده و بعد اینطوری شده ، 2 نفر از تعمیر کاران را صدا کردند که یکی گفت ماشین ایرادی ندارد و همه تندرها پدال گازشان همینطور است و با تاخیر اندک دریچه تروتل عمل می کند و عیب نیست. و بعنوان مثال 2 تا از تندرهای فول داخل تعمیرگاه را هم تست کردند که مثل مال بودند. ولی در هر حال ماشین من قبل رفتن به تعمیرگاه بدون هیچ تاخیری گاز میخورد و اصرار کردم به حالت اولش برگردد. تعمیرکار دوم هم گفت باید استپرش را سرویس کنیم که باشد برای سرویس 20000 تا و این مورد عیب محسوب نمی شود. در اخر با تمام اصرا های من که قبل اتز سرویس ماشین اینطور نبوده زیر بار نرفتند و من هم دیدم اگر بیشتر اصرار کنم احتمال اینکه ماشین را بگیرند و یک بلای دیگر سرش در اورند هست. بنابراین به تمام کارمندان نمایندگی که جمع شده بودند بیسوادی و نالایقی شان را یاداور شدم و گفتم فقط این مورد من که نیست و دوستان دیگر هم از ندانم کاری های شما قبلا اطلاع داده بودند و در حال حاضر ماجرا را ول میکنم ولی به تمام مراجع بازرسی اعلام خواهم کرد.
حال چند سوال هم از دوستان دارم. یکی اینکه ایا پدال گاز انها هم با تاخیر عمل می کند یا خیر. من قبلا که پدال را به صورت لحظه ای و ضربه ای میفشردم دور موتور بلافاصله تا 3000 بالا میرفت و بر میگشت. ولی الان با یک تاخیر حدود نیم ثانیه ای تا 2000 بیشتر نمی رود و ارام تر هم بر میگردد.
دیگر اینکه این امر به چه علت می توانمد اتفاق افتاده باشد. مسئول کنترل کیفیت کارت سرویس را چک کرد و مطمئنا به استپر کاری نداشتند و فقط دیاگ کردند. که انهم تعمیرکارش میگفت چراغ سبز داده بوتد و دست به تنظیماتش نزده اندرحال این تغییر از کجا میتواند ایجاد شده باشد.
سوال دیگر اینکه کسی از دوستان می داند گیجی فرمان سر پیچ به چه دلیل می تواند باشد.
و سر انتجام یک توصیه دوستانه به همه عزیزان اینکه اگر ماشیننتان مشکل ندارد به ههیچ عنوان به نمایندگی نبرید و برای گارانتی هم خودتان بیرون انجام دهید یا یک نمایندگی خصوصی خلوت پیدا کنید و با پرداخت یک مبلغ اضافی بدهید برایتان برگه گارانتی را مهر کند مطمئنا بهتر از این است که ادم های بی مسوولیت نمایندگی های مرکزی که فقط حقوق بگیر یک شرکت هستند و اصلا برایشان مهم نیست مشتری را راضی نگهدارند به ماشین اسیب بزنند.

دوست گرامی احتمالا استپر ماشین شما دست خورده ویا سوکتش موقتا ازش جدا شده شما ابتدا درحالت موتور خاموش فیش آنرا جدا کرده پس از حدود 15 ثانیه دوباره وصل کنید.سپس بدون اینکه استارت بزنید این مراحل را انجام دهید :
1- سوییچ را به مدت 30 ثانیه باز بگذارید و بعد 30 ثانیه ببندید
2- باز هم سوییج را 30 ثانیه باز بگذارید بعد از این زمان سوییچ را ببندید
حالا استارت بزنید انشاالله مشکلتان حل شده باشد .

mmd791
26 March 2009, 05:26 PM
دوست گرامی احتمالا استپر ماشین شما دست خورده ویا سوکتش موقتا ازش جدا شده شما ابتدا درحالت موتور خاموش فیش آنرا جدا کرده پس از حدود 15 ثانیه دوباره وصل کنید.سپس بدون اینکه استارت بزنید این مراحل را انجام دهید :
1- سوییچ را به مدت 30 ثانیه باز بگذارید و بعد 30 ثانیه ببندید
2- باز هم سوییج را 30 ثانیه باز بگذارید بعد از این زمان سوییچ را ببندید
حالا استارت بزنید انشاالله مشکلتان حل شده باشد .
با سلام
با انجام این کاری که فرمودید چه اتفاقی می افته ؟

m-karimi
27 March 2009, 01:25 AM
با سلام
با انجام این کاری که فرمودید چه اتفاقی می افته ؟
اتفاق خاصی نمی افته . ولی هر وقت استپر عوض بشه یا سوکتش جدا بشه با روشی که گفتم ECU برای کنترل استپر ریست میشه ولی اگر بلافاصله بعد از وصل سوکت استپر موتور رو روشن کنید مشکلاتی مانند آنچه برای ماشین دوستمون پیش آمد بروز میکنه .

al47ab
27 March 2009, 01:52 AM
سلام کسی میدونه تو شیراز کدوم نمایندگی خدمات تندر 90 انجام میده و کدام بهتره؟من حدود 7600 کیلومتر با ماشینم رفتم حتما باید 10000 تا بشه تا ببرم واسه سرویس اولیه؟ با سپاس

من ماشینمو نمایندگی دل افکار میبرم کارشون بد نیست مخصوصاً یک مهندسی اونجاکار می کنه به اسم مهندس میرسلیمانی که تو تعمیر لوگان ومگان واقعاً معرکه است ودوره دیده. اگر رفتی اونجا حتما ازش بخواه که ماشینتو یک نگاهی بندازه ودیاگ بزنه .ماشین من یک بار مشکل شمع داشت که این مهندسه خیلی سریع وعالی با اینکه ایراد هر از گاهی ظاهر میشد اونو تشخیص داد وحتی علت ایراد را هم در اورد وکاملا توضیح داد.

alenkita
4 April 2009, 06:58 AM
من ماشینمو یه هفته پیش بردم نمایندگی حریت شیراز واسه سرویس اولیه. ولی دفترچه رو مهر نزد و فقط فاکتور داد. آیا باید حتما دفترچه رو هم مهر کنه یا همون فاکتور کافیه؟
یه سوال دیگه روغن ترمز بعد از چند وقت باید عوض شه؟

reza engine
4 April 2009, 10:01 AM
همونطور كه من قبلا گفته بودم تو كيلومتر 6000 تا فيلتر روغن و هوا و روغن رو خودم عوض كردم. به خاطر اينكه مسيرم رفت و آمدم به محل كارم ترافيك داره.

داشتم دفترچه رو مرور مي كردم كه ببينم مهر سرويس 10000 كيلومتر رو كجا بايد بزنند كه ديدم دقيقا اين جمله رو نوشته:

" پيمودن حداقل 50% مسير با سرعت متوسط كمتر از 30 كيلومتر در ساعت ( محيط شهري و تاكسي و ...) شرايط خاص به شمار مياد
و در اين شرايط

روغن موتور و فيلتر هوا و روغن هر 5000 كيلومتر و تسمه تايم و تسمه دينام هر 40000 كيلومتر مي بايست عوض بشن.

mansoorh
6 April 2009, 01:18 PM
با سلام
آيا آئينه بغل ال نود بر اثر شكستن گارانتي دارد يا خير و قيمت آن با گارانتي و بدون آن چند است؟

mohammad1983
6 April 2009, 02:09 PM
سلام
قیمت مدل برقی و گرمکن دار 26 تومان هست.
احتمالش کم هست که گارانتی داشته باشه مخصوصا اگر معلوم باشه که به جایی خورده و شکسته

pooyan.tt
6 April 2009, 06:45 PM
اوایل اسفند آینه هام رو به نمایندگی مرکزی غرب نشون دادم یکیش رو قبول کردن که عوض کنن ولی گفت که ماشین باید 3 روز بخوابه تا به رنو پارس ایمیل کنن و اونها تایید کنن
آینه برقی گرمکن دار هم 24 بود

sina_sport
6 April 2009, 09:12 PM
برای یه اینه سه رو بخوابه ؟
بعد از 3 روز مطمئن باش 100 تا ایراد جدید تو ماشینت پیدا میشه :icon_cry:

pooyan.tt
6 April 2009, 09:55 PM
آره، بی خیال آینه شدم و فعلا عوضش نکردم تا اگه آینه لوگان پرستیژ اومد عوض کنم

rmb_ali
7 April 2009, 04:01 PM
مرکز سرویس تو منطقه شرق که خوب باشه سراغ دارید

alizahedi
8 April 2009, 03:05 PM
سلام
پش از بررسی نظرات دوستان برای سرویس 10000 تصمیم گرفتم سراغ نمایندگی محسنیان در دولت بروم. بد نیست تجربة خود را برای شما نقل کنم. صبح ساعت 9 صبح نمایندگی بودم و ماشین را پذیرش کردند. کیلومتر ماشین هم 10800 بود. البته ماشین ایرادی نداشت اما مسوول پذیرش موارد زیر را در برگه آورد:
1. تعویض روغن و فیلتر آن
2. بازدید جلوبندی و آچارکشی
3. بازدید چرخها و ترمزها و لوله های آن
4. تنظیم موتور و رفع ایراد احتمالی و تعویض فیلتر هوا و بنزین در صورت نیاز
همان اول در مورد نریختن روغن اضافی و همینطور تمیز کار کردن با مسوول پذیرش اتمام حجت کردم (!). ساعت 15:30 تماس گرفتند که ماشین حاضر است. البته ماشین را به پارکینگ نمایندگی چند کوچه بالاتر منتقل کرده بودند. کلی ماشین وارداتی KIA هم آنجا بود. ماشین بدون عیب و ایراد خاصی به من تحویل داده شد و امضا گرفتند. فیلتر هوای کهنه در جعبة فیلتر جدید در ماشین بود. هزینه ها بصورت تقریبی:
قطعات:
1. روغن 5 لیتر elf 10w40 قیمت 25000
2. فیلتر روغن 4500
3. فیلتر هوا 7500
اجرت:
4. تعویض فیلترها و روغن 5000
5. باز و بست چهار چرخ 3700
6. بازدید کامل با دستگاه 6000
7. بازدید زاویة محورهای جلو عقب 9000
کل هزینه: 63000 تومان
از برخورد و نحوة کارشان هم راضی هستم. لطفا در مورد هزینه ها اگر نظری دارید بفرمایید. سربلند باشید.
راستی یک نکته: امروز صبح وقتی گیج روغن را چند بار بررسی کردم روغن تمیز و شفاف است و یک طرف میله روغن کمی بالاتر از ماکس بوده ولی طرف دیگر بالاتر از آن است. به نظرتان مشکلی ندارد؟

reza engine
8 April 2009, 04:42 PM
9 صبح ماشين رو پذيرش كردند،‌خيلي جالبه.
من هم ريو رو اونجا ثبت نام كردم،‌اگر وضع خدمات دهي شون خوبه من هم سرويس 10000 تا رو ببرم اونجا.
البته من تو 6000 تا خودم همه رو عوض كردم.
وقتي 12000 تا شد ميبرم.
ضمنا من كه خودم روغن رو عوض كردم 4 و نيم ليتر روغن ريختم. دقيقا همچنين به چيزي كه شما ميگيد برخورد كردم. يعني يه طرف گيج روي خط ماكس هست و طرف ديگه در حد چند ميليمتر پايين تر.

در مورد بخارات روغني كه اطراف اون سنسور روي موتور هست كاري نكردند؟

alizahedi
9 April 2009, 12:02 AM
دوست عزیز، موتور من نه در محل سنسور (بالا سمت چپ) و نه در جای دیگر الحمدلله روغن ریزی یا بخار روغن ندارد و تمیز است. فقط کمی روغن موقع تعویض دور دریچه ریخته بود که خودم پاک کردم. راستی موتورش مال مگاموتوره! :icon_cool

alenkita
12 April 2009, 06:53 AM
من ماشینمو یه هفته پیش بردم نمایندگی حریت شیراز واسه سرویس اولیه. ولی دفترچه رو مهر نزد و فقط فاکتور داد. آیا باید حتما دفترچه رو هم مهر کنه یا همون فاکتور کافیه؟
یه سوال دیگه روغن ترمز بعد از چند وقت باید عوض شه؟
یکی نیست جواب مارو بده؟

rza_bgy
12 April 2009, 08:12 AM
دفترچه من هم تو سه دوره تعمیرات دوره ای مهر نشده، به نظرم اگه بعدا ادعایی پیش بیاد( مثلا برای گارانتی) همه سوابق تعمیرات دوره ای تو سیستم ایران خودرو یا پارس خودرو ثبت هستش( دقیقا مطمئن نیستم!):icon_cool

mamad695
13 April 2009, 09:48 AM
یکی نیست جواب مارو بده؟
با سلام.
دوست عزیز نگران نباش فاکتور که داری پس حالا که دفترچه ات مهر نشده از اون برای دفعات بعدی استفاده کن ودر مورد روغن ترمز تو دفترچه تندر هم چیزی ننوشته اما تو دفترچه پراید نوشته که دو سال یک بار تعویض بشه.اما من هم نشنیدم که تا به حال کسی روغن ترمزش رو تعویض کنه چون نیاز به هوا گیری ترمزها هست و ترمز هم وسیله ای است که اگه در زمینه اش بی احتیاطی بشه خدا باید به داد طرف برسه:icon_surp

dariush325
13 April 2009, 04:43 PM
سلام به همه عزیزان گروه : E2 دارم مدل خرداد 87 حدود 21 هزار کیلومتر کارکرد داشته البته 5 هزار کیلومترش با من بوده (دیماه خریدم) می خواستم راجع به سرویسهاش بدونم. اگه کسی میدونه کمکم کنه.

rza_bgy
14 April 2009, 08:33 AM
سلام به همه عزیزان گروه : E2 دارم مدل خرداد 87 حدود 21 هزار کیلومتر کارکرد داشته البته 5 هزار کیلومترش با من بوده (دیماه خریدم) می خواستم راجع به سرویسهاش بدونم. اگه کسی میدونه کمکم کنه.

مبارکه،

اینکه چه موقع و چه سرویسی رو باید انجام بدین بستگی به زمان و نوع سرویس های قبلی داره که حتما از فروشنده پرسیدین،
اما،
الان قاعدتا وقت سرویس دوره ای 20000 تاست که تو دفترچه نوشته: بازدید ماشین و تعویض یا تکمیل سیالات، البته من برای 20000 تا رفتم نمایندگی گفت شمع رو هم عوض کن...

نقدا شما: روغن موتور، سطح اب مخزن رادیات،لنت ترمز ها،سطح روغن ترمز،رگلاژ ترمز دستی،رگلاژ کلاچ، وضعیت لاستیک ها، تعویض شمع(به نظر من هزینه اضافی)، بازدید کامل جلوبندی... را انجام بده
.........
نمایندگی تمام این کارها رو در عرض 2 دقیقه انجام میده معمولا( زرشک!)

arash08
17 April 2009, 06:58 PM
ماشین رو برای سرویس اولیه بردم نمایندگی

خواستم دفترچه رو مهر کنن خودم کارهای ماشین رو بیرون انجام بدم قبول نکردن .

ساعت 8.30 ماشین رو تحویل دادم گفتن بهتون زنگ میزنیم و توصیه کردم فقط کارهای مربوطه رو انجام بدن

و دست به هیچ جای ماشین نزنن .( تعویض روغن + فیلتر روغن )

ساعت 9.30 زنگ زدن ماشین آمادست بیاید تحویل بگبرید !!!

هزینه کلی = 31400 ( 4.5 لیتر روغن الف + فیلتر روغن + دستمزد + 3% مالیات )

قبل از تحویل درب موتور رو باز کردم تا چک کنم خرابکاری نکرده باشند .

فیلتر رو از پایین بازکرده بودن کلی کثیف کاری شده بود + دور درب محفظه روغن هم روغن ریخته بود

کلی اعتراض کردم و بحث شکایت به رنو پارس رو پیش کشیدم که جواب نداد , به مدیریت مراجعه کردم همون حرفها

رو به مدیر زدم ... جالب اینکه دستور داد رسیدگی کنن!!!

نهایتا ساعت 10.30 ماشین رو تحویل گرفتم , فیلتر هوا رو هم خودم عوض کردم .

dariush325
19 April 2009, 04:13 PM
آقایان RZA-bgy و ARASH08 از اینکه راهنمایی کردید ممنونم. راستش من قبل از تعطیلات رفتم نمایندگی و درخواست تعویض روغن کردم که فقط بابت روغن 30 هزار تومان ازم گرفتن (روغن ELF) حالا با تفاسیری که فرمودید می ترسم برم نمایندگی ماشینی که حدود 22000 تا کارکرد داره و تا حالا مشکلی نداشته، کلی مشکل دار بشه. یه سوال لنت رو می تونم ازشون بگیرم بدم بیرون برام عوض کنند؟؟ بنظر شما بعد از این کارکرد این کار لازمه؟

arash08
19 April 2009, 04:21 PM
آقایان RZA-bgy و ARASH08 از اینکه راهنمایی کردید ممنونم. راستش من قبل از تعطیلات رفتم نمایندگی و درخواست تعویض روغن کردم که فقط بابت روغن 30 هزار تومان ازم گرفتن (روغن ELF) حالا با تفاسیری که فرمودید می ترسم برم نمایندگی ماشینی که حدود 22000 تا کارکرد داره و تا حالا مشکلی نداشته، کلی مشکل دار بشه. یه سوال لنت رو می تونم ازشون بگیرم بدم بیرون برام عوض کنند؟؟ بنظر شما بعد از این کارکرد این کار لازمه؟

دوست عزیز به نظر من خودت یا اگر نتونستی بده بیرون لنتها رو چک کنن اگر نیاز به تعویض داشت عوض

کن و به نمایندگی هم مراجعه نکن . چون حقیقتا بعضی از این آقایون وجدان کاری ندارند .

rza_bgy
19 April 2009, 04:42 PM
برای من به تجربه ثابت شده داشتن یه تعویض روغنی و یه مکانیک به عنوان اشنا و کسی که همیشه بهش سر میزنید واجب و بهتر از مراجعه به نمایندگی های مختلفه!

تعویض لنت کار هر مکانیکی هست(به شرط اینکه سیستم ABS رو هم درک کنه) کافیه لنت رو بخری و به یه مکانیک اشنا یا کمی اشنا مراجعه کنی و اونو برا همیشه داشته باشی،

تعویض روغن هم یه تعویضی اشنا پیدا کن و روغن رو واسش ببر تا تعویض کنه،

حسن داشتن یه تعمیر کار اختصاصی اینه که اگه تخصصش در حد تعمیر کار نمایندگی نباشه ولی رو حساب مشتری مداری هم وقت بیشتری رو ماشینت میزاره و هم اینکه سابقه ماشینت رو داره و اون رو میشناسه،

بهترین انتخاب هم اینه که با یه تعمیر حاذق کار نمایندگی اشنا باشی یا آشنا بشی(:icon_cool)

mohammad1983
19 April 2009, 05:13 PM
تعویض لنت ها اصلا کاری نداره و بیخودی چند هزار تومان به تعمیرکار ندهید.
به جورایی از آب خوردن راحت تره

hadi2073
25 April 2009, 08:41 PM
من امروز سرویس 20000 تا بردم شمعهارو گفتن لازم نیست عوض کنی ولی روغن هیدرولیک 1 لیتر ریخته بودن که گفت 20000 تا روغن هیدرولیک میریزیم وروغن سمن شیمی ریختن
میخواستم ببینم روال کار اینه؟؟؟ودیگه اینکه روغن سمن شیمی رو عوض کنم یا خوبه؟؟؟

shahramf
26 April 2009, 12:54 AM
سلام
من توصیه می کنم فقط نمایندگی تشریف ببرید.
بر خلاف نظر بسیاری از دوستان تجربه به من ثابت کرده که کسی که آشنا نباشه و شما رو نشناسه در شرایط مساوی خدمات بهتری ارائه میده. تقریبا تمام کسایی که آشنا و دوست بودن و برای کاری پیششون رفتم سر بنده رو کلاه گذاشتن. سرویس دوره ای یک جدول مشخص داره و نمایندگی طبق اون سرویس ماشینتون رو با قطعات استاندارد و مورد تایید انجام میده و البته با دستمزد مصوب.
بهترین سرویس رو برای کارهای تعویض کاری فقط نمایندگی مجاز انجام میده و بس. من اگه ماشین ایراد فنی داشته باشه میبرم پیش مکانیک وارد و البته 100 درصد غریبه هم پول خوبی ازم میگیرن هم کار با کیفیت خوب انجام میدن. دوستی دارم که همکلاسم بوده حتی برای جواب یک سوال ساده هم از من پول می گیره و تو کاری هم که انجام میده از اون حرفه ای تر ندیدم. منم چون می دونم پول کارشو از من بدون تعارف می گیره و با بهترین کیفیت کارشو انجام میده خیالم راحته (البته مکانیک نیست!).
البته این تجربه منه شاید من خیلی بد شانس بوده ام!

مهرزاد1356
28 April 2009, 03:30 PM
سلام
من هم پیشنهادم اینه که چون لوگان ماشین تازه واردی به کشوره و مکانیکهای ما غالبا تجربی هستند و پرسنل نمایندگیها حداقل یه دوره اموزشی از رنو فرانسه دیده اند حتما ماشین رو نمایندگی ببرید
قیمتاشون هم تعرفع داره و به قول معرفه بندازی نیست

afflatus
28 April 2009, 11:02 PM
اگه کسی سرویس 10000 کیلومتر رو نتونه بره و مثلا در 11000 یا 12000 بخواد برای سرویس اولیه(10000) بره ایا ایراد بهش نمی گیرن!؟

afflatus
29 April 2009, 07:47 PM
اگه کسی سرویس 10000 کیلومتر رو نتونه بره و مثلا در 11000 یا 12000 بخواد برای سرویس اولیه(10000) بره ایا ایراد بهش نمی گیرن!؟

کسی از دوستان هست که راهنمایی کنه!؟

pooyan.tt
30 April 2009, 01:41 AM
سرویس اولیه رو جدی می گیرن بهتره سره همون سر 10000 بری و بهونه دستشون ندی

rza_bgy
30 April 2009, 10:11 AM
من نشنیدم ایراد بگیرن، به هر حال ممکنه نشه طوری برنامه ریخت که دقیقا رو 10000 رفت سرویس ، اما 12000 زیاد به نظر میرسه،

سرویس سوم رو من رو 34000 رفتم ، دوم رو رو 19000...تازه ماشین پارس خودرو رو همش دارم میبرم ایران خودرو( یعنی چی میشه)

hadi2073
1 May 2009, 01:52 AM
من امروز سرویس 20000 تا بردم شمعهارو گفتن لازم نیست عوض کنی ولی روغن هیدرولیک 1 لیتر ریخته بودن که گفت 20000 تا روغن هیدرولیک میریزیم وروغن سمن شیمی ریختن
میخواستم ببینم روال کار اینه؟؟؟ودیگه اینکه روغن سمن شیمی رو عوض کنم یا خوبه؟؟؟!!!!
کسی جوابی نداره ه ه ه ه ه ؟

mohammad1983
1 May 2009, 08:03 AM
این از عجایب هست که روغن هیدرولیک ریختند!!
برای چه؟؟ معمولا روغن کیلومتر حالا حالا ها عوض نمیشه
اگر همون ELF رو بریزی بهتره
الان فرمون نسبت به قبل نرم تر شده؟؟

mohabbat
2 May 2009, 09:04 AM
سلام به دوستان
در مورد 40000 یا دو سال نیازی به نگرانی نیست
با قطع کردن کیلومتر که البته هیچ آسیبی به خودرو نمی رساند و کار بسیار راحت و ساده ای هم هست میتوان از این مشکل خلاص شد
چون واقعا در ایران پول گارانتی رو میگیرن ولی خدمات لازم ارائه نمیشه
پس با خیال راحت کیلومترتون را قطع کنید و هر وقت لازم بود وصلش کنین.

hadi2073
3 May 2009, 12:38 AM
سلام
فرمان تغییر زیادی نکرده فقط پول گرفتن و ایرانی ریختن اگه تازه ریخته باشن
والا من تو ماشین قبلیم 150000 تا کار کرده بود یک قطره هم روغن هیدرولیک اضافه نکردم ولی نمایندگی تو فاکتور نوشته 1 لیتر روغن هیدرولیک که قوطیشم نوشته بود سمن شیمی!!!!
حالا به نظر شما چیکار کنم عوض کنم؟؟

kalout_75
3 May 2009, 12:56 PM
با سلام به دوستان عزيز
ميخواستم مشورتي با دوستان در مورد سرويس 10000 تا داشته باشم
من روغن ELF 10-40 و فيلتر هواي سركان رو دارم و ميخوام ببرم همون كلينيك تخصصي پارس خودرو (آزادي)
و تنها اشكالي رو كه ميخوام بگم برطرف كنند صداي جير جير كمربند ايمني است ..
مورد ديگه اي هم به نظرتون هست كه ازشون بخوام ..؟
البته دنده عقبش هم بعضي اوقات راحت جا نميره ولي ديدم كه دوستان اين مشكل زياد براشون پيش مياد
و ظاهرا بايد در مورد گرفتن كلاج تا انتها دقت كرد ..!
با تشكر

سود انباشته
4 May 2009, 11:12 AM
سلام
لاستیک های عقب ماشین من نسبت به لاستیک های جلوتر خیلی ساییده شده !!!(کاملا قابل محسوس)
به نمایندگی هم مراجعه نکردم چون میدونم که اگه مراجعه کنم ماشینم میوفته دسته یه عده شاگرد مکانیک ناشی و ...
دوستان ایا شما با چنین مشکلی مواجه شده اید؟ علت از چی میتونه باشه؟
ماشین هم ساخت پارس خودرو وبا کارکرد 45000 میباشد. دوستان راه حل شما چیه؟ اگه نمایندگی مناسب سایپا توی تهران سراغ دارین که کارشون درست باشه؟

hosm
6 May 2009, 10:42 PM
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
آقا مگه بلبرینگ چرخ جلوی لوگان وسیله مصرفی حساب می‌شه؟ دوستم یه E2LP داره که بعد از ۱۱۰۰۰ تا کارکرد، بلبرینگش به سر و صدا افتاده (ایشون خیلی آروم و با احتیاط رانندگی می‌کنه). امروز برده گارانتی و گفتن ۶۵۰۰۰ تومن باید بده!!

houman90
7 May 2009, 06:48 PM
با سلام
خرابی بلبرینگ چرخ اگر بواسطه تصادف و ضربه نباشه مشمول گارانتیه و نمایندگی موظف هست تا بدون دریافت ریالی اون رو عوض کنه. من بلبرینگ چرخ عقب ماشین قبلیم بعد از طی حدوداً 12-13 هزار کیلومتر شروع کرد به صدا دادن که بردم نمایندگی و کارشناس نشست پشت ماشین و بیرون یه دوری با هم زدیم و بعدش برگشتیم توی تعمیرگاه و به مکانیک گفت گارانتیش کن. البته بلبرینگی که می‌خواستن بذارن چینی بود (خودش که البته میگفت فرانسویه!) که با پرداخت مابه‌التفاوت یک بلبرینگ ژاپنی واسم انداخت. تمام این قضایا هم همونطور که عرض کردم بجز 5-6 هزار تومنی که خودم به شاگردا دادم خرج دیگه‌ای برام نداشت.

داود م
7 May 2009, 07:46 PM
سلام دوستان من به مرز 10000 كيلومتر رسيدم و بايد تعويض روغن و فيلتر كنم ولي چون در شهر من نمايندگي نداره مجبورم خودم اين كار رو خارج از نمايندگي انجام بدم ميخواستم بدونم براي گارانتيم مشگلي پيش نمياد؟

ترال
12 May 2009, 02:34 AM
با سلام

به پايان دو سال ميرسم در خرداد ماه.

قبلا در نمايندگيهاي پارس تبريز و سايپاي زنجان در 10000و20000كيلومتر سرويس كردم.

اخري رو ميخاستم تهران بيارم.

براي پارس كدام نمايندگي خوب است ؟

افرادش مجرب ترند؟

e1 lp مدل

در صورت امكان شماره تلفن وادرس ميخواستم.

hosm
12 May 2009, 12:58 PM
با سلام
خرابی بلبرینگ چرخ اگر بواسطه تصادف و ضربه نباشه مشمول گارانتیه و نمایندگی موظف هست تا بدون دریافت ریالی اون رو عوض کنه. من بلبرینگ چرخ عقب ماشین قبلیم بعد از طی حدوداً 12-13 هزار کیلومتر شروع کرد به صدا دادن که بردم نمایندگی و کارشناس نشست پشت ماشین و بیرون یه دوری با هم زدیم و بعدش برگشتیم توی تعمیرگاه و به مکانیک گفت گارانتیش کن. البته بلبرینگی که می‌خواستن بذارن چینی بود (خودش که البته میگفت فرانسویه!) که با پرداخت مابه‌التفاوت یک بلبرینگ ژاپنی واسم انداخت. تمام این قضایا هم همونطور که عرض کردم بجز 5-6 هزار تومنی که خودم به شاگردا دادم خرج دیگه‌ای برام نداشت.

یه چیز جالب:
موقع تحویل به دوستم در مورد فرمایش شما گفتم و ایشون هم اینو به نماینده گارانتی منتقل کرد. می‌دونید جوابشون چی بود؟ « درسته که بلبرینگ گارانتی یه ولی ما بلبرینگ از محل گارانتی نداریم و شما باید اونو از مت آزاد بخرید، اگر یه وقتی بلبرینگ گارانتی اومد (وعده سر خرمن) سما می‌تونید اعتراض کنید و با تحویل بلبرینگ خراب پول داده شده رو بگیرید»
-- خداییش به این میگن بهترین خدمات پس از فروش (بخونید در رفتن از زیر خدمات پس از فروش و یا دزدی ) در جهان!

رنو پارس حتما باید پاسخگو باشه. اگر نمایندگی داده چرا قطعه ساده‌ای مثل بلبرینگ رو نداده. تازه همین بلبرینگ آزاد رو هم سفارش دادند از تهران اومد (!!!)

علی محمدی
12 May 2009, 11:21 PM
نمایندگی ها هم خیلی با هم فرق می کنن سعی کنید به نمایندگی های مورد تایید رنو برید چون من خار بلبرنگ چرخ عقب ماشینم در اومده بود و چرخ کلا یه خورده رفته بود داخل تر و لبه کاسه چرخ(اسمشو نمیدونم شاید اسمش کاسه لنت باشه:icon_neut) به محافظ پشتش گیر می کردو یه صدای وحشتناکی میداد. بعد به یه نمایندگی بردم چرخ ماشین رو باز کردن و کاسه لنت رو در آوردنو یه خورده چکش کاریش کردن تا خارو جا بزنن ولی نتونستن بعد من فهمیدم که اینا این کاره نیستن رفتم یه نمایندگی دیگه اونجا اومدن چرخ ماشین باز کردن ,طرف یه نگاهی به بلبرنگ انداخت و گفت داغون شده جالب اینجا بود که بلبرنگ با کاسه لنت همشو با هم تعویض کرد تازه اینا همش گارانتی بود و من هیچ پولی بابتش ندادم ولی اون نماینگی قبلی می گفت اصلا بلبرنگ جز گارانتی نیست و از این فیلم بازی ها.

gsg_sms
13 May 2009, 11:25 PM
نمایندگی ها هم خیلی با هم فرق می کنن سعی کنید به نمایندگی های مورد تایید رنو برید چون من خار بلبرنگ چرخ عقب ماشینم در اومده بود و چرخ کلا یه خورده رفته بود داخل تر و لبه کاسه چرخ(اسمشو نمیدونم شاید اسمش کاسه لنت باشه:icon_neut) به محافظ پشتش گیر می کردو یه صدای وحشتناکی میداد. بعد به یه نمایندگی بردم چرخ ماشین رو باز کردن و کاسه لنت رو در آوردنو یه خورده چکش کاریش کردن تا خارو جا بزنن ولی نتونستن بعد من فهمیدم که اینا این کاره نیستن رفتم یه نمایندگی دیگه اونجا اومدن چرخ ماشین باز کردن ,طرف یه نگاهی به بلبرنگ انداخت و گفت داغون شده جالب اینجا بود که بلبرنگ با کاسه لنت همشو با هم تعویض کرد تازه اینا همش گارانتی بود و من هیچ پولی بابتش ندادم ولی اون نماینگی قبلی می گفت اصلا بلبرنگ جز گارانتی نیست و از این فیلم بازی ها.

اگر ممکنه مشخصات این دو نمایندگی رو جهت آگاهی دوستان اعلام نمایید

ac800fr
14 May 2009, 07:41 AM

من هم 100 درصد با گفته دوست عزيزمون موافق هستم
نمايندگي هاي مورد تاييد رنو ، همگي لگوي رنو را جلوي درب ورودي نصب مي كنند.
اين نمايندگي ها جهت تاييد و نصب اين لگو ، بايستي كاركنان خود را به دوره هاي آموزشي تندر فرستاده و كليه وسايل مورد نياز و مورد تاييد رنو را نيز خريداري كرده باشند.
(با يكي از اين نمايندگي ها صحبت مي كردم ، جهت دريافت تاييديه رنو پارس ، مجبور به هزينه 100 ميليون تومان جهت خريد تجهيزات و وسايل و آموزش شده بود و پس از سه بار بازرسي رنو پارس ، موفق به دريافت اجازه نصب لگو شده بود.)
به دوستان توصيه مي كنم صرفا" به اين نمايندگي ها مراجعه نماييد.
آدرس نمايندگي هاي مجاز و مورد تاييد رنو را مي توانيد در سايت رنو پارس مشاهده نماييد (كليه شهر ها)

نمايندگي هاي مجاز پارس خودرو (مورد تاييد رنو پارس)
http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=05-03-01

نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو (مورد تاييد رنو پارس)
http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=05-03-02

علی محمدی
17 May 2009, 12:20 AM
اگر ممکنه مشخصات این دو نمایندگی رو جهت آگاهی دوستان اعلام نمایید

این نمایندگی که من گفتم اسمش خورشیدیه, و تو یزده و خیلی کارشون درسته بر عکس اون نمایندگیه ضر.......یان که خیلی به درد نخوره.

ترال
17 May 2009, 12:32 AM
باسلام

اقاي محمدي تلفن يا ادرس كيلينيك تخصصي پارس خودرورا ميدانيد؟

Omidco
17 May 2009, 04:11 PM
ماشين من نزديك به 7000 تا كار كرده ميخواستم ببرم نمايندگي براي سرويسهاي دوره اي،
1. آيا اصلاً نمايندگي بردن كار درستي است؟
2. تفاوت هزينه دارد؟
3. با توجه به اين كه نمايندگي شنيدم 45 تا 50 ميگيره ،فقط براي تعويضهاي روغن و فيلترهاست؟
4. نمايندگي آزادي چطور است؟
با تشكر

ترال
18 May 2009, 06:37 AM
باسلام

شمار تلفن كيلينيك تخصصِ پارس خودرود در ميدان ازادي چند است؟

JikSearch
18 May 2009, 07:25 AM
آدرس و شماره تلفن تمام نمایندگی های رنو تندر 90 را در آدرس زیر می توانید ببینید:
نمایندگی های رنو تندر90 (http://renault.co.ir/?lang=fa&page=05-03&PHPSESSID=c09c70d5641805d8b6c84fcf1dbada0e)

رضا1356تبریز
18 May 2009, 10:54 PM
آقا امروز ماشین من وقت سرویس اولیش بود بردمش نمایندگی .درسته 38 تومن پول گرفتند ولی خداییش ماشین از این رو به اون رو شده آدم کاملا تفاوت رو احساس میکنه ولی نمیدونم چرا مصرف سوختش بیشتر شده ضمنا اونجا گفتند اگه روغنو بدین بیرون عوض کنند و بلایی سر موتور ماشین بیاد گارانتی همه خسارت رو نمیده(برای اطلاع دوستان گلم)
با تشکر:icon_cool

nima9999
19 May 2009, 07:42 AM
من ماشینوبا6650 کارکرد بردم نمایندگی وتعویض روغن وفیلتر روغن وآچارکشی وبررسی سییتم تعلیق جلو وعقب انجام شد.39700خرج داشت.از ابتدا تا انتها بالای سر ماشین بودم (حدود5/1ساعت).اطلاعاتی دخصوص شمع ودیسکها ترمز جلو گرفتم که بعدا میگم.قدرت موتور بصورت محسوس زیاد شد.

reza engine
19 May 2009, 07:55 AM
من ماشینوبا6650 کارکرد بردم نمایندگی وتعویض روغن وفیلتر روغن وآچارکشی وبررسی سییتم تعلیق جلو وعقب انجام شد.39700خرج داشت.از ابتدا تا انتها بالای سر ماشین بودم (حدود5/1ساعت).اطلاعاتی دخصوص شمع ودیسکها ترمز جلو گرفتم که بعدا میگم.قدرت موتور بصورت محسوس زیاد شد.
`پارس خودرويي بودي يا ايران خودرويي
كدوم نمايندگي بردي.
من به كيلومتر 10500 رسيدم ولي هنوز نبردم. احتمال داره هفته آينده هم سفر برم. هيچ دل خوشي هم نمايندگي ندارم. هنوز هم مردد هستم ببرم يا نه؟
اگه قبول ميگردند يه مهر بزنند تو دفترچه كلاهم هم ميفتاد تو نمايندگي دنبالش نميرفتم.

Omidco
19 May 2009, 08:51 AM
`پارس خودرويي بودي يا ايران خودرويي
كدوم نمايندگي بردي.
من به كيلومتر 10500 رسيدم ولي هنوز نبردم. احتمال داره هفته آينده هم سفر برم. هيچ دل خوشي هم نمايندگي ندارم. هنوز هم مردد هستم ببرم يا نه؟
اگه قبول ميگردند يه مهر بزنند تو دفترچه كلاهم هم ميفتاد تو نمايندگي دنبالش نميرفتم.

با توجه به اين كه اولين سرويس خودرو شما بوده بايد حدود 7000 تا مي برديد،درسته كه نوشته 10000 تا اما دوستان عزيز همان طور كه ميدونيد: زماني وجود داره به نام زمان مرده يعني زماني كه ماشين روشن است موتور كار ميكند اما كيلومتر نميندازه مثل ترافيك يا توقفات با ماشين روشن.
پس اين روغن براي خودرو حكم خون را براي انسان داره دير تعويض كردن روغن و واسكازين صدمات زيادي به موتور و گيربكس ميزنه.

SMAEIL2000
19 May 2009, 09:05 AM
سرویس 10000 تندر در نمایندگی ش 1 سر زنجان براحتی انجام میشه

امروز صبح بردم 29-02-88

قبلش اینترنتی وقت گرفته بودم . ولی ماشین ها بترتیب صف داخل شدن

هزینه اعلام شده 450.000 حدوداٌ

یک روغن 4 لیتری و 1 لیتری

فیلتر روغن و هوا

کار های درخواستی من

1- اچارکشی کامل
2- بازدید 4 چرخ
3-ریگلاژ درب داشبورد

اگر ماشین مشکلات دیگه داشته باشد با به قسمت درب شمالی مراجعه کنید

درب جنوبی فقط برای سروسی اولیه و سریع میباشد.

Omidco
19 May 2009, 09:06 AM
كدوم نماينگي رفتي كه اينقدر خلوت بوده اين آزادي يه با رفتم گفت 200 تا ماشين از 4 شنبه گرفتيم برو شنبه بيا! هنوز وقت نكردم برم برا من 6700 تاكار كرده

Omidco
19 May 2009, 09:25 AM
سرویس 10000 تندر در نمایندگی ش 1 سر زنجان براحتی انجام میشه

امروز صبح بردم 29-02-88

قبلش اینترنتی وقت گرفته بودم . ولی ماشین ها بترتیب صف داخل شدن

هزینه اعلام شده 450.000 حدوداٌ

یک روغن 4 لیتری و 1 لیتری

فیلتر روغن و هوا

کار های درخواستی من

1- اچارکشی کامل
2- بازدید 4 چرخ
3-ریگلاژ درب داشبورد

اگر ماشین مشکلات دیگه داشته باشد با به قسمت درب شمالی مراجعه کنید

درب جنوبی فقط برای سروسی اولیه و سریع میباشد.

اول فكر كردم شهرستان زنجان بودي!
يعني اگه بخوايم جاهاي ديگه ماشين رو چك كنن بايد از درب شمالی بريم؟
چقدر كلاً طول كشيد؟

reza engine
19 May 2009, 10:09 AM
با توجه به اين كه اولين سرويس خودرو شما بوده بايد حدود 7000 تا مي برديد،درسته كه نوشته 10000 تا اما دوستان عزيز همان طور كه ميدونيد: زماني وجود داره به نام زمان مرده يعني زماني كه ماشين روشن است موتور كار ميكند اما كيلومتر نميندازه مثل ترافيك يا توقفات با ماشين روشن.
پس اين روغن براي خودرو حكم خون را براي انسان داره دير تعويض كردن روغن و واسكازين صدمات زيادي به موتور و گيربكس ميزنه.

من رو 6000 تا خودم Elf خريدم و فيلتر روغن اصل فرانسوي و فيلتر هواي مان آلماني و رفتم يه تعويض روغني و همه رو عوض كردم.
از پايين هم سيني زير رو باز كردم و پيچ رو باز كرد و هيچ جا هم قطره اي روغن نريخت.

اينها كه معلوم نيست چكار مي كنند ماشين رو ميبرند و ميارن و ميگن آچار كشي كرديم و ...

حالا اين سر زنجان كجاست؟
دفترچه شما رو مهر كردند يا اين مهر هم الكيه؟

جالبه كه نماينده ها هم سليقه اي عمل مي كنند. يكي تو فاكتور ميزنه تنظيم زاويه چرخها، و يكي چند تا چيز ديگه، قيمت فاكتورهاشون هم با هم فرق ميكنه. ( براي صرفا سرويس اوليه)

houman90
19 May 2009, 10:58 AM
كدوم نماينگي رفتي كه اينقدر خلوت بوده اين آزادي يه با رفتم گفت 200 تا ماشين از 4 شنبه گرفتيم برو شنبه بيا! هنوز وقت نكردم برم برا من 6700 تاكار كرده

با سلام
گمان نكنم تا 10000 كيلومتر نشده سرويس اول رو براتون انجام بدن.

sutlimited
19 May 2009, 11:24 AM
من رو 6000 تا خودم Elf خريدم و فيلتر روغن اصل فرانسوي و فيلتر هواي مان آلماني و رفتم يه تعويض روغني و همه رو عوض كردم.
از پايين هم سيني زير رو باز كردم و پيچ رو باز كرد و هيچ جا هم قطره اي روغن نريخت.

اينها كه معلوم نيست چكار مي كنند ماشين رو ميبرند و ميارن و ميگن آچار كشي كرديم و ...

حالا اين سر زنجان كجاست؟
دفترچه شما رو مهر كردند يا اين مهر هم الكيه؟

جالبه كه نماينده ها هم سليقه اي عمل مي كنند. يكي تو فاكتور ميزنه تنظيم زاويه چرخها، و يكي چند تا چيز ديگه، قيمت فاكتورهاشون هم با هم فرق ميكنه. ( براي صرفا سرويس اوليه)

همون نمایندگی مرکزی شماره 1 رو میگن که سر یادگاره. دوتا در داره. یکی تو خیابون آزادی و یکی تو خیابون پشتیش که در واقع بلوار شهید تیموری اسمش هست. وقتی از یادگار پایین میاید یه خروجی زودتر باید خارج بشین واسه در پشتیش.
در جلو فقط برای سرویس اولیه بدون تعمیرات هستش و اگه ماشین ایرادی داره که می خواید با سرویس اولیه برطرف بشه باید برید در پشت. کلاً هم باید از قبل وقت بگیرید، بدون شماره راه نمیدن. نوبت دهی هم از این سایت (http://www.hamgamkhodro.com/paziresh.asp).

من خودم تجربه بدی دارم از سرویس اولیه، سمند رو چون کارت طلایی داشت و مفت درمیومد! طمع کردم و بردم اونجا سرویس 10000تا. با اینکه میدونستم کار خاصی نمیکنن و خودم روغن و اینارو عوض کنم خیلی بهتر و مطمئن تره. ماشین سالم، نرم، بیصدا و خلاصه هلو!! تحویل دادم، از در تعمیرگاه که گرفتم ماشین رو دور 2500 کار میکرد. این آغاز یه ماجرای 6ماهه و برو بیای طاقت فرسا و اعصاب خوردکن شد که آخرشم هیچ کس نفهمید چطوری درست شد ماشین و چیو خراب کرده بودن(تا رئیس تعمیرگاه مرکزی هم رفتم و کارم بیخ پیدا کرد). چندین قطعه هم تو این 6ماه عوض شد. و هر روزش من خودم رو فحش میدادم که چرا وقتی میشه بری خودت روغن خوب فیلتر خوب بخری بدی جلو چشمت عوض کنن و ماشینت دست نااهل بهش نخوره، چرا وسوسه شدم و بردم نمایندگی!!
الان تندرم 7000تا شده و میخوام خودم elf بخرم با فیلتر و اینا بدم سر کوچه عوض کنن. در ضمن واسه سمندم یه مهر هم نزدن!! و گارانتیش هیچ ربطی به سرویس اولیش نداشت.

dariush1
19 May 2009, 11:36 AM
سلام به همه دوستان
من هم برای سرویس اولیه بعد از کلی مطالعه تاپیک ها و دو دلی :icon_ideaبالاخره تصمیم گرفتم این کار رو بکنم یعنی خودم وسایل مورد نیاز از محمد (http://www.yadakitondar90.com/) تهیه کردم و دادم تعویض روغنی سر خیابون عوض کرد .خدا رو شکر تا الان که نزدیک 13 هزار تا کارکرده فعلا مشکلی نداره:icon_surp

Omidco
19 May 2009, 11:45 AM
با سلام
گمان نكنم تا 10000 كيلومتر نشده سرويس اول رو براتون انجام بدن.

وقتي قرار باشه پول بگيرن رو 2000 تا هم انجام ميدن!
در ضمن اگه به دفترچه توجه كنيد نوشته : اگر پيمودن حداقل 50% مسير با سرعت متوسط كمتر از 30 Km در ساعت انجام مي شود مثل ترافيك تهران شرايط خاص گفته ميشود! كه بايد در 5000 با تعويضها انجام شود. (دفترچه گارانتي ص 8)
پس نسبت به شرايط زمان تغيير مي كند.

nima9999
19 May 2009, 11:48 PM

من رشت زندگی میکنم.بردمش نمایندگی قوامی.دفترچه رو برام مهر کردن.ماشینم پارس خودرو LPاست.امروزدیسکهای ترمز جلو رو بررسی کردم،جالب بود که دیسک سمت راننده کمی خوردگی داشت که بالمس کردن با ناخن میشه متوجش شد.ولی دیسک شاگرد سالم بود.نماینگی هم بهم گفت حتماً توی17000لنت جلو رو باید تعویض کنی چون باعث خورگی دیسک میشه.راستی نمایندگی که من بردم جنساش اصل بود خودم بررسی کردم،فیلتر روغن وخود روغن فرانسوی بودن.دوستانی که بیرون از نمایندگی تعویض روغن میکنن متوجه موضوع باشن بهیچ عنوان مارکهای متفرقهRENALTکه made in ceeداره فرانسوی اصل نیستن.قبل از تعویض روغن خیلی بررسی کردم .اکثراً توی تعویض روغنی هاelf20w-50که روغن معدنی است رو دارن برای ماشین خوب نیست حتماً10w-50روبریزید.جنسای فراسنوی حتماًmade in franceروش نوشته است.:icon_cool

nima9999
20 May 2009, 12:02 AM
:icon_cool
من رشت زندگی می کنم بردم نمایندگی قوامی آدرسش پیچ آج بیشه جاده کوچصفهان.ولی بعد از ظهر ساعت 3 رفتم تا ساعت 5/4طول کشید ماشینو بردن(LPپارس خودرو)روی جک سینی زیرو باز کردن و روغن رو خالی کردن بعدش هم فیلترو تعویض کردن وپس از بستن پیچها روغن ELF10W-40ریختن.فیلتر هم فرانسوی اصل بود.بعدش جلوبندی وتعلیق عقب آچارکشی شد.باد لاستیک تنظیم شد.کارخانه باد زیاد زده بود که بادهای4چرخ کم وتنظیم شد.

یادم رفت بگم که توی گرفتن قطعات دقت کنید.RENALTرو با MADE IN CEEوMADE IN FARANCEمیتونید پیدا کنید که فرانسوی اصل هست.فیلتر هوا رو هنگام تعویض روغن توی نمایندگی باز کردن وهوا گرفتن تمیز شد وهمونو مجدداً بستن.سر استادکارشون که جوون هم بود گفت:حتماًتوی 17000لنت جلو تعویض بشه چون اگه تموم بشه دیسک رو صدمه میزنه،امروزدیسکهای جلو رو بررسی کردم با ناخن که لمس میکنی کمی خوردگی احساس میشه فقط چرخ سمت راننده اینطوری بود وسمت شاگرد سالم بود.شمع ها رو توی 20000بررسی میکنن واگه نیاز باشه تعویض میکنن.

mohammad1983
20 May 2009, 06:23 AM
من با وجود اینکه اسپرتی رانندگی میکنم 35 هزار تا با لنت ها کارکردم.اون ها چون میخواهند پول در بیارند این رو میگند.

SMAEIL2000
20 May 2009, 08:31 AM
دیروز ماشین ساعت 12 حاضر شد

هزینه ها

1- روغن موتور 4 لیتری 175.000

2- روغن موتور 1 لیتری 31.000

3- فیلتر روغن 43.956

4- فیلتر هوا 74.937

5- آچارکشی زیر خودرو 9.116

6- سرویس دوره ای ده هزار 77.492

7 - کارواش 20.000

8 - مالیات 12.945

جمع کل : 444.446

ماشین کمی نرمتر شده بود - ثبت نام اینترنتی کرده بودم ولی ساعت 6.5 اونجا بودم

شلوغ نباشه به ثبت نام کاری ندارند ولی اگه شلوغ باشه از روی لیست میخونند

کارواش هم تقریبا زوری بود ولی بد نیست با اسپری کردن کف شامپو ماشین و میشورن

همه چیز تقریبا بدون مشکل بود ولی خود کارکنان بجز تحویل گیرنده ماشین فاقد

دیسیپلین اداری بودند . ( ببخشید اگه اشتباه تایپی دارم :icon_sad: )

نمایندگی شماره 1105

ac800fr
20 May 2009, 12:32 PM
مطلب زير در سايت مديا رنو پارس در رابطه با خدمات بعد از فروش رنو مشاهده كردم و عينا" برايتان كپي مي كنم:

"رشد روز افزون استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت خودرو سازی از یک طرف و وجود رقابت تنگاتنگ بین خودرو سازان مطرح دنیا ازطرف دیگر موجب شده تا ارتقاء سطح خدمات بعد از فروش خودرو همواره یکی ازعوامل مطرح و حیاتی برای خودرو سازان باشد چرا که در شرایط کنونی نحوه سرویس دهی و خدمات بعد از فروش یکی از عوامل مهم تصمیم گیری برای مشتریان به هنگام انتخاب خودرو است .
درکنار کیفیت بسیار بالای خودروهای رنو، نگاه خاص این شرکت به کیفیت خدمات پس از فروش با هدف تامین رضایتمندی کامل مشتریان میباشد. از بدو شروع پروژه ال 90، شرکت رنو ارتقاء سطح خدمات بعد از فروش این خودرو در ایران را بطور مستمر در دستور کار خود قرار داد و سعی در پیاده کردن این استانداردهادر ایران نمود که اکنون این مهم برای دیگر محصولات این شرکت نیز اعمال میگردد. خدمات از طریق شبکه نمایدگان منتخب مجاز ایران خودرو و سایپا که با تابلوی لوگوی رنو مشخص شده اند در سطح کشور ارایه میگردد.

بر طبق استانداردهای رنو، نمایندگیهای مجاز از امکانات ذیل برای ارایه سرویس و خدمات به خودروهای رنو بهره مند می باشند:
1-وجود امکانات عمومی نرم افزاری و سخت افزاری جهت فروش وخدمات بعد از فروش خودرو
2-وجود کارشناس فنی آموزش دیده(Cotech) تحت استاندارد شرکت رنو
3-وجود دستگاه عیب یاب مخصوص خودروهای رنو (CLIP)
4-وجود ابزار مخصوص (SST)
5-وجود قطعات یدکی اصلی (Genuine)
6-وجود مدارک فنی به روز مربوط به چگونگی تعمیر خودرو در نمایندگی

با توجه به اینکه امر آموزش یکی از مهمترین موارد مورد نظر شرکت رنو است، بر این اساس کلیه کارشناسان فنی نمایندگیهای منتخب رنو تحت 4 هفته آموزش فنی برای خودروى رنو تندر90 و 6 هفته برای مگان بصورت تئوری و عملی در مراکز آموزش فنی شرکت سایپا یدک و ایران خودرو تحت نظارت رنو قرار گرفته و در پایان دوره در صورت قبولی در آزمون مربوطه که به صورت عملی وتئوری توسط رنو برگزار می گردد گواهینامه معتبر شرکت رنو را دریافت می نمایند.
شایان ذکر است که کلیه مربیان دوره های رنو در دو شرکت سایپا یدک و ایران خودرو دوره های مربوطه را به مدت 11 هفته در مرکز آموزش رنو در کشور فرانسه گذرانده اند. در حال حاضر نزدیک به 200 نمایندگی در سراسر کشور مجاز به خدمات رسانی به خودروهای رنو بوده که این تعداد متناسب با افزایش خودروهای رنو گسترش می یابد .
جهت دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نمايندگيهاى مجاز رنو در سراسر کشور ، به وب سايت ما به آدرس www.renault.co.ir (http://www.renault.co.ir/) مراجعه نماييد.
اگر خودروی رنوی شما نیاز به سرویس دارد، مراجعه به نزدیکترین نمایندگی مجاز دارای " لوگوی مخصوص شرکت رنو" را فراموش نکنید. "

telecom
20 May 2009, 02:31 PM
سلام شاید مطرح کردن این سوال جاش اینجا نبود ولی چون مشکل بعد از سرویس اولیه ایجاد شد اینجا مینویسم :
بعضی وقتا پشت چراغ قرمز که وایمستم احساس میکنم پدال ترمزم یکم میره پایینتر البته هیچ مشکلی تو ترمز گیری ندارم آیا کسی این مشکل منو داره؟

mohammad1983
20 May 2009, 02:37 PM
نه این مشکل نیست من هم این رو حس میکنم.حتی در خیلی از ماشین ها و همچنین لوگان وقتی کولر وارد مدار میشه پدال ترمز پایین میره.
علت رو نمیدونم!!!

telecom
20 May 2009, 03:45 PM
نه این مشکل نیست من هم این رو حس میکنم.حتی در خیلی از ماشین ها و همچنین لوگان وقتی کولر وارد مدار میشه پدال ترمز پایین میره.
علت رو نمیدونم!!!

احسنت دقیقا یکی از موارد وقتی که کولر وارد مدار میشه و پدال ترمز پایین میره

sonara44
20 May 2009, 04:26 PM
اين نوشته هاي دوستان من را به شك انداخت !!

مال من الان روي كيلومتر 450 است . كارت طلائي هم دارم كه گفته عوض كردن روغن و فيلترها در كيلومتر 10000 همه مجانيه !

ولي با خود دفتر مديريت تندر 90 ايرانخودرو تماس خواهم گرفت و سئوال خواهم كرد كه آيا روغني كه در ماشينهاي تحويلي ميريزند elf است يا نه ؟ تا قضيه كاملا روشن شود .

البته پشت شيشه مارك همين روغن چسبانيده شده حالا خودشان استفاده ميكنند يا نه بايد بررسي نمود.

houman90
20 May 2009, 05:07 PM
دوست عزيز من. نميدونم جرا اين قضيه اينقدر براي شما ثقيله. خب معلومه كه جواب ميدن كه ما روغن الف ميريزيم! مساله اينه كه با وجود اين و عليرغم توصيه رنو و الصاق برجسب روي شيشه عقب مثل تمام جيزهاي ديكه تمام تلاش اينا كاهش هزينه و افزايش سود هست. اكر ميخواين سوالي بكنين بهتره ببرسين جرا لاستيكهاي ميشلن تبديل به بارز ميشن! در خصوص روغن هم باوجود اينكه اثبات قضيه سخته اما شما روغن رو عوض كن بعد ببين آيا صداي موتور كم ميشه يا نه!

3284
1 June 2009, 07:55 AM
آقا ما چند وقت پیش بردیم گارانتی رو 9700
اینا پول آچار کشی و همه چیز را هم از من گرفتن میخوام ببینم پس این دیگه چه گارانتیه؟
یعنی اول رفتم نمایندگی عابدی راه آهن میگفت کلا میشه 75000تومان با آچار کشی منم فهمیدم میخواد بتیغه گفتم نمیخوام تازه همکارش هم داشت فیلتر روغن را باز میکرد ،یارو را کارد بهش میزدی خونش در نمیمد ،بهش گفتم که بچه ها بردن حدود 35-40شده ، بعدشم بردم یه نمایندگی دیگه تو جاده دولت آباد با 38 تومن همه کاراش را کرد===عجب مملکتی توپی داریم!!!!عدل علی را میشه یه وضوح مشاهده کرد!!!!!!

mehdyagha
6 June 2009, 09:44 PM
با سلام
ماشین را برا گارانتی 20هزار بردم نمایندگی حافظ قطعات اصفهان تعویض روغن تعویض فیلتر هوا و روغن و تعویض صافی همچنین آچار کشی و بازدید لنتها جمعا 58 هزار تومان این چه گارانتیه

mimin2005
14 June 2009, 06:25 PM
با سلام
ماشین را برا گارانتی 20هزار بردم نمایندگی حافظ قطعات اصفهان تعویض روغن تعویض فیلتر هوا و روغن و تعویض صافی همچنین آچار کشی و بازدید لنتها جمعا 58 هزار تومان این چه گارانتیه

با سلام خدمت دوستان
دوست عزيز من فيلتر روغنو تو كيلومتر 10000 تا عوض كردم آيا در 20000 تا هم نياز به تعويض هست؟
منظور از صافي صافيه بنزينه؟
و اينكه همه قطعات رو نمايندگي داشت يا از بيرون تهيه كردين؟

taba
15 June 2009, 06:38 PM
با سلام

سلام
متاسفانه گارانتي شامل قیمت روغن و فیلترها نمیشود. با احتساب قیمت روغن و مواد مصرفی میتوان دید که تقریبا هزینه اضافی نگرفته است.
روغن هر 4 لیتر حدود 18000 تومان (احتمالا 2 بطری باز کرده وحدود 3 لیتر اضافی را به شما تحویل داده که میشود 36000 تومان)
فیلتر هوا 7500، فیلتر روغن 5000، صافی 9000 جمعا 57500 تومان. تازه بازدید لنت و آچارکشی هم کرده بنده خدا!.

houman90
15 June 2009, 10:28 PM
با سلام
اینکه هزینه مواد مصرفی رو گارانتی پوشش نمیده که توی دفترچه نوشته شده اما مساله درخصوص ماشین‌هایی که دارای کارت طلائی هستن چجوریه؟ توی دفترچه راهنمای کارت طلائی نوشته دو بار در کیلومتر 10000 و 20000 مواردی مانند روغن، فیلتر روفن و فیلتر هوا جزو تعهدات کارت طلائی هست. آیا این مطلب درسته؟

shahramyou
15 June 2009, 11:02 PM
همون نمایندگی مرکزی شماره 1 رو میگن که سر یادگاره. دوتا در داره. یکی تو خیابون آزادی و یکی تو خیابون پشتیش که در واقع بلوار شهید تیموری اسمش هست. وقتی از یادگار پایین میاید یه خروجی زودتر باید خارج بشین واسه در پشتیش.
در جلو فقط برای سرویس اولیه بدون تعمیرات هستش و اگه ماشین ایرادی داره که می خواید با سرویس اولیه برطرف بشه باید برید در پشت. کلاً هم باید از قبل وقت بگیرید، بدون شماره راه نمیدن. نوبت دهی هم از این سایت (http://www.hamgamkhodro.com/paziresh.asp).

من خودم تجربه بدی دارم از سرویس اولیه، سمند رو چون کارت طلایی داشت و مفت درمیومد! طمع کردم و بردم اونجا سرویس 10000تا. با اینکه میدونستم کار خاصی نمیکنن و خودم روغن و اینارو عوض کنم خیلی بهتر و مطمئن تره. ماشین سالم، نرم، بیصدا و خلاصه هلو!! تحویل دادم، از در تعمیرگاه که گرفتم ماشین رو دور 2500 کار میکرد. این آغاز یه ماجرای 6ماهه و برو بیای طاقت فرسا و اعصاب خوردکن شد که آخرشم هیچ کس نفهمید چطوری درست شد ماشین و چیو خراب کرده بودن(تا رئیس تعمیرگاه مرکزی هم رفتم و کارم بیخ پیدا کرد). چندین قطعه هم تو این 6ماه عوض شد. و هر روزش من خودم رو فحش میدادم که چرا وقتی میشه بری خودت روغن خوب فیلتر خوب بخری بدی جلو چشمت عوض کنن و ماشینت دست نااهل بهش نخوره، چرا وسوسه شدم و بردم نمایندگی!!
الان تندرم 7000تا شده و میخوام خودم elf بخرم با فیلتر و اینا بدم سر کوچه عوض کنن. در ضمن واسه سمندم یه مهر هم نزدن!! و گارانتیش هیچ ربطی به سرویس اولیش نداشت.

راستش با کارت طلایی 3 ستاره که 590.000 تومان واست آب خورده منم حیفم اومد استفاده نکنم و امداد خودرو هم میگه اگر سرویس 5000 و بترتیب هر 5000 تا رو انجام ندی کارت طلاییت باطل میشه ( البته تجربه من رو پرشیا 1386 بود ) و تمام عملیات تو کامپیوتور ثبته و مهر نداشت

mehdyagha
17 June 2009, 11:44 AM
باسلام
بله منظور صافی بنزین بود که نمایندگی داشت
روغن هم یک چهار لیتری ویک عدد یک لیتری که نصف یک لیتری را برگردوند.روی قوطی زده بود ساخت امارات.
اگه بجای روغن 10w40 روغن 20w50 بریزیم چه اتفاقی میفته آخه یه چهار لیتری این روغن خارج نمایندگی 16500 است.

mohammad1983
17 June 2009, 11:59 AM
سلام
بحث روغن چیزی مثل یک قطعه نیست که یکدفعه موتور فردا خراب بشه.
برای امتحان 20-50 بریز اونوقت نحوه کارکرد ماشین رو با قبل مقایسه کنید.قطعا میبینید که ماشین با روغن خودش نرم تر کار میکنه.

afflatus
17 June 2009, 08:03 PM
اگه برای سرویس دوره ای 10000 ماشین رو مثل 11000 تا ببریم مشکل به وجود میاد یا نه!؟(هر چند هم می دونیم که اونا پول که میگیرن رو میشناسن)
با تشکر

mohammad1983
17 June 2009, 09:24 PM
اگه برای سرویس دوره ای 10000 ماشین رو مثل 11000 تا ببریم مشکل به وجود میاد یا نه!؟(هر چند هم می دونیم که اونا پول که میگیرن رو میشناسن)
با تشکر
اولا هر جایی ساز خودش رو میزنه اما من یکبار برای کاری رفته بودم نمایندگی کیلومتر ماشین رو 18700 بود میگفتند باید سرویس 20000 رو انجام بدهیم!!
اما در کیلینیک رنو یا تعمیرگاه های مرکزی این جور بچه بازی ها نیست.

afflatus
27 June 2009, 06:52 PM
دوستانی که در شهر اصفهان هستن و خودرو رو بردن نمایندگی و از نمایندگی راضی بودن لطفا کنن ادرس اون نمایندگی رو بدن(تندر پارس خودرو)
با تشکر

mohammad1983
28 June 2009, 12:17 PM
سلام
دوستان از کیلینیک رنو اینترنتی وقت گرفته بودم که 2 روز پیش ماشین رو بردم اونجا و امروز تحویل دادند.ماشا الله اونجا پر شده از لوگان.
رفتارشون خیلی عالی بود و قشنگ تحویل می گرفتند و بر خلاف صحبت بعضی از دوستان تعمیرگاه مرکزی 3 سایپا به درد لوگان نمیخوره هم اینکه تخصصی نیست و هم اینکه درجه 3 هست اما تخصصی رنو درجه 2 هست.
کل هزینه ماشین شد 166 هزار تومان که 17 هزار تومان من دادم و بابت شمع ها بود.
نکته مهم این که ماشین من این اواخر از استپر موتور یک صدای خس خس میومد و به اونها گفته بودم که تعویض کردند به قیمت 145 هزار تومان پس شما هم چک کنید استپر صدای غیر عادی نداشته باشه که قیمتش گرون هست و بدید گارانتی عوض کنه.

afflatus
28 June 2009, 11:19 PM
دوستانی که در شهر اصفهان هستن و خودرو رو بردن نمایندگی و از نمایندگی راضی بودن لطفا کنن ادرس اون نمایندگی رو بدن(تندر پارس خودرو)
با تشکر
؟

afflatus
9 July 2009, 05:00 PM
من تندر e2 lp پارس خودروم رو چند روز پیش بردم برای سرویس 10000 کیلومتر (البته کیلومترم رو 10945 بود)
ساعت 7:30 رفتم حد فاصل پل فلزی و چهار را حکیم نظامی(اصفهان) که ساعت 8:00 پذیرش شدم(شروع کار نمایندگی ساعت 8:00 بود) بعد به متصدی گفتم که روغن و فیلترها رو خودم روی 6300 عوض کردم و اونا رو نمی خواد عوض بشه که ایشون هم اینا رو برام نوشت!
جنرال سرویس کامل اچار کشی کامل-بازدید چهار چرخ -بازدید تسمه ها -بازدید و تست موتور با دستگاه-بازدید سیستم برق -تنظیم موتور-بازدید کلیه شلنگ ها و چند مورد که خودم گفتم (رگلاژ ترمز دستی وکلاچ و چراغ داخل داشبورد)بعد ساعت تقریبا 10:30 اماده شدو موقعی که می خواستم تحویل بگیرم به مسئول اونجا گفتم که سپرم رو درست کنه(قبلا به لبه در پارگینک گیر کرده بود و سپرم 3 4 سانت اومده بود پایین و شگلگیر پشت سپرم هم خراب شده بود) که اونها رو هم درست کرد و بعد رفتم که تسویه کنم و برگه خروج بگیرم متصدی برام حساب کرد کلا شد حدود 14.000 هزار تومن , بعد سرویس هم به نظرم شتاب بهتر شده بود مصرف ماشین هم مثل سابق هست در کل راضی هستم

khoshdel
11 July 2009, 03:15 PM
با سلام
دوست عزيز لطفاً آدرس سايت را به ما هم بده تا ما هم وقت بگيريم
سلام
دوستان از کیلینیک رنو اینترنتی وقت گرفته بودم که 2 روز پیش ماشین رو بردم اونجا و امروز تحویل دادند.ماشا الله اونجا پر شده از لوگان.
رفتارشون خیلی عالی بود و قشنگ تحویل می گرفتند و بر خلاف صحبت بعضی از دوستان تعمیرگاه مرکزی 3 سایپا به درد لوگان نمیخوره هم اینکه تخصصی نیست و هم اینکه درجه 3 هست اما تخصصی رنو درجه 2 هست.
نکته مهم این که ماشین من این اواخر از استپر موتور یک صدای خس خس میومد و به اونها گفته بودم که تعویض کردند به قیمت 145 هزار تومان پس شما هم چک کنید استپر صدای غیر عادی نداشته باشه که قیمتش گرون هست و بدید گارانتی عوض کنه.

mmamushy
12 July 2009, 10:13 AM
یه خبر جالب بهتون بدم من تا امروز فکر میکردم نمایندگی لوگان تو شیراز مال ایرانخودرو دو تا هست اول رفتم نمایندگی نایب زاده دیدم میگه نمایندگی لوگان رو از ما گرفتن:icon_ques بعد فهمید لوگان تو شیراز واسه ایرانخودرو از دو تا نمایندگی تبدیل شده به یکی و از یکی هم احتمالا تبدیل میشه به هیچی:icon_wink

mohammad1983
12 July 2009, 12:09 PM
با سلام
دوست عزيز لطفاً آدرس سايت را به ما هم بده تا ما هم وقت بگيريم
سلام
این آدرس http://www.saipayadak.org/Applications/reserve/page1.php
فقط با اینترنت اکسپلورر وارد بشوید نه با فایرفاکس

shaban306
15 July 2009, 07:44 PM
با سلام، آیا کسی از دوستان تجربه تعویض گاز کولر رو با نوع امریکاییش داره؟ چون من شنیدم اکثرا گاز کولر از نوع هندی هستش. و این که آیا این مسئله در مورد گارانتی مشکلی ایجاد نمی کنه؟

با تشکر

mh1981ir
15 July 2009, 11:16 PM
سلام

ميشه بگين چجوري اين صدا رو تشخيص دادين؟

mohammad1983
16 July 2009, 10:34 AM
سلام خدمت شما
وقتی کاپوت رو بزنید بالا صدایی مثل چز چز جرقه میاد و من اول فکر کرده بودم که مربوط به کویل و سیستم برق باشه.
اما وقتی استپر رو با دست تکون میدادم می دیدم که صدا قطع میشود و اینجوری بود که فهمیدم ایراد پیدا کرده.

mh1981ir
19 July 2009, 09:59 PM
عكسي هم ازش داري با تشكر

mohammad1983
19 July 2009, 10:27 PM
سلام
اگر منظورتون محل قرار گیری باشه شرمنده عکس کامل ندارم.اما جایی که توی عکس فلش قرمز داره دقیقا یک قطعه استوانه ای هست که استپر می باشد.

http://h.imagehost.org/0904/ehnqs3.jpg (http://h.imagehost.org/view/0904/ehnqs3)

mh1981ir
19 July 2009, 10:46 PM
سلام
اگر منظورتون محل قرار گیری باشه شرمنده عکس کامل ندارم.اما جایی که توی عکس فلش قرمز داره دقیقا یک قطعه استوانه ای هست که استپر می باشد.

http://h.imagehost.org/0904/ehnqs3.jpg (http://h.imagehost.org/view/0904/ehnqs3)

محمد جان تو اين عكسي كه فرستادي تنظيم سيم گاز اگه اشتباه نكنم تنظيم كارخانه اي تندر است ولي وقتي از چك دوره اي ماشينو گرفتم زدم دنده 1 خواستم مثل هميشه راه بيفتم كه سر ماشين از جاش بلند شد (اسب رام تحويل دادم وحشي تحويل گرفتم) متوجه شدم گاز خور ماشين بدجوري عوض شده و بيشتر حساس شده چرا اين تنظيم تو نمايندگي عوض ميشه فكر ميكنم افزايش مصرف بعد از اولين دوره هم تا حدي به اين موضوع بر ميگرده.
اگه به تنظيم اوليش بر گردونم چي ميشه؟

mohammad1983
19 July 2009, 11:09 PM
آخه این عکس مال ماشین ما نیست و من هم خودم گاز رو تا انتها تنظیم کردم و نمیشه گفت مصرف همیشه به این موضو ع ربط داره.
توی گارانتی هم میبینند که دوره آب بندی طی شده می خواهند یک حالی به صاحب ماشین که این موضوع رو نمیدونه بدهند.
والا حالت کارخونه به نظرم به درد نمیخوره چون پدال میره توی گودی اون پایین و شما برای اینکه ماشینت 120 تا بره باید کلی فشار بدی اما وقتی حساس هست دیگه با سرگاز هم میشه به سرعت دلخواه رسید.

mh1981ir
19 July 2009, 11:17 PM
علت رو نمیدونم!!!

هنوز علتي كشف نشده؟

pooyan.tt
20 July 2009, 03:30 AM

هفته پیش رفتم و استپر موتور رو تو گارانتی عوض کردم. بعد که سوال کردم گفتن قیمت این قطعه 45000 تومان هست.
شما مطمئنی قیمتش 145 تومانه؟

mh1981ir
20 July 2009, 08:46 AM
هفته پیش رفتم و استپر موتور رو تو گارانتی عوض کردم. بعد که سوال کردم گفتن قیمت این قطعه 45000 تومان هست.

مشكلش چي بود كه عوض كردين؟

mohammad1983
20 July 2009, 11:27 AM
هنوز علتي كشف نشده؟

سلام
نه والا

سلام
بله توی فاکتور زدند 145 تومان!!!!

pooyan.tt
20 July 2009, 01:56 PM
مشكلش چي بود كه عوض كردين؟

موتور در حالت درجا کمی لرزش داشت و من رفتم نمایندگی بهشون همین رو گفتم. بعد کارشناس اومد و با دستگاه کلیپ رنو ماشین رو عیب یابی کرد اما هیچ گونه فالتی نداشت. بعد به اصرار من به مکانیک که از استپ موتوره و موتور من قبلا همچین لرزشی رو نداشت، استپ موتور رو عوض کردن.

nevada
20 July 2009, 07:01 PM
با سلام
دوستاني كه تا به حال براي سرويس اوليه به نمايندگي هاي مجاز مراجعه كردند لطف كنند بگن تو نمايندگي براشون چه كارايي انجام شده و چي رو فاكتور كردند و هزينش چقدر شده.
من يك آشنا تو نمايندگي سايپا سراغ دارم ولي اون نمايندگي اگر چه نمايندگي ال 90 معرفي شده ولي تا جايي كه من ديدم حرفه اي اين كار نيست.
مي خوام بدونم اگه كار خاصي نمي كنند خودم همه چيزو بخرم بدم بهشون عوض كنند و خودم هم بتالا سر ماشين وايسم

Alireza_5635
21 July 2009, 02:02 AM
دوستان سلام ، وقتتون بخير ، تندر من اي 2 اس ال ايكس توليد پارس خودرو هست ، چند روز پيش كه ماشينو تو كيلومتر 19600 بردم نمايندگي براي سرويس دوره اي دوم بعد از سرويس طرف چون آشنا بود گفت گارانتي تندر از 40000 كيلومتر يا 2 سال به 30000 كيلومتر يا 18 ماه كاهش پيدا كرده و همچنين گارانتي گيربكسش از 3سال به 2 سال كاهش پيدا كرده و به من گفت سر 30000 كيلومتر يا زودتر ماشينو ببرم پيشش تا براي بار آخر اكثر قطعاتي رو كه ميشه تعويض كرد برام عوض كنه ، خيلي حالم گرفته شد ، چند بار براي تاكيد ازش پرسيدم گفت گارانتيشو كم كردن ، حالا ميخوام ببينم از دوستان كسي اطلاع داره كه چجوريه يا عزيزي منبع موثقي داره كه ازش بپرسه ؟!!! تا از زمان و كيلومترش اطمينان حاصل كنيم ، ممنون از لطفتون .

nevada
21 July 2009, 08:17 AM
دوست عزیز خیلی متشکر از اطلاع رسانی به موقع
جهت صحت و صقم اطلاعات همین امروز از پارس خودرو و دوستان پیگیر میشم شایدم خودم برم و نتیجه رو اعلام میکنم

nevada
21 July 2009, 12:07 PM
دوستان سلام ، وقتتون بخير ، تندر من اي 2 اس ال ايكس توليد پارس خودرو هست ، چند روز پيش كه ماشينو تو كيلومتر 19600 بردم نمايندگي براي سرويس دوره اي دوم بعد از سرويس طرف چون آشنا بود گفت گارانتي تندر از 40000 كيلومتر يا 2 سال به 30000 كيلومتر يا 18 ماه كاهش پيدا كرده و همچنين گارانتي گيربكسش از 3سال به 2 سال كاهش پيدا كرده و به من گفت سر 30000 كيلومتر يا زودتر ماشينو ببرم پيشش تا براي بار آخر اكثر قطعاتي رو كه ميشه تعويض كرد برام عوض كنه ، خيلي حالم گرفته شد ، چند بار براي تاكيد ازش پرسيدم گفت گارانتيشو كم كردن ، حالا ميخوام ببينم از دوستان كسي اطلاع داره كه چجوريه يا عزيزي منبع موثقي داره كه ازش بپرسه ؟!!! تا از زمان و كيلومترش اطمينان حاصل كنيم ، ممنون از لطفتون .

با سلام
دوستان جهت اطلاع عرض میکنم از دوستان تو کنترل کیفیت پارس خودرو موضوع رو پیگیر شدم در خصوص مدت گارانتی گفتند کما فی الصابق یهنی همون 40000 کیلومتر یا 2 سال هر کدوم زودتر موعدش بشه هست با این حال ممنون میشم اگه دوستان هم مجدد پیگیری کافی رو بکنند ولی به گفته ارس خودرو هنوز چیزی مبنی بر کاهش مدت گارانتی از هیچ جا اعلام نشده

nevada
21 July 2009, 12:11 PM
با سلام
دوستاني كه تا به حال براي سرويس اوليه به نمايندگي هاي مجاز مراجعه كردند لطف كنند بگن تو نمايندگي براشون چه كارايي انجام شده و چي رو فاكتور كردند و هزينش چقدر شده.
من يك آشنا تو نمايندگي سايپا سراغ دارم ولي اون نمايندگي اگر چه نمايندگي ال 90 معرفي شده ولي تا جايي كه من ديدم حرفه اي اين كار نيست.
مي خوام بدونم اگه كار خاصي نمي كنند خودم همه چيزو بخرم بدم بهشون عوض كنند و خودم هم بتالا سر ماشين وايسم

زنگ زدم به نمایندگی مربوطه گفت سرویس اولیه حدود 50-60 هزار تومن در میآد که همه چیزو هم اصل دارند و شرکتی هست دوستان کسی نیست اقلام ریز سرویس اولیه و فاکتور رو اینجا بگذارند
به نظرتون ببرم نمایندگی شماره 8 تو میدان آزادی (تخصصی رنو ) یا این که همین جا پیش دوستم ببرم و عوض کنن (نمایندگی مجاز سایپا تو کرج )

mh1981ir
21 July 2009, 05:29 PM
من سر 5020 کیلومتر رفتم کلینیک رنو (مرکزی 8) 51000 تومان خرجم شد که بیشترش همان سرویس 10000 هستش و موارد مصرفی تقریبا بقیه چیزهایی که میخواهید انجام بدید مجانی و شامل گارانتی ولی نمیتونید بالا سر ماشین بایستید ولی فکر میکنم بعد از اینهمه ماشین که سرویس کردند وارد تر از سایر نمایندگیها باشن.
محمد دوستمون هم که گفتند این نمایندگی درجه دو هست و درجه خوبیه.

کارهایی که انجام میدن خیلی پیچیده نیست مهمترینش همان تعویض روغن و فیلترهاست که خودتم میتونی انجام بدی.
و یه نگاهی هم به جلو بندی میندازن که اینو هرچی استادتر باشه طرف به نظر من نتیجه بهتری داره.

اگه از من میشنوی سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندند. اگه فقط بازرسی کنند و کمتر دستکاری که خوبه.

منهم دیگه باید برای 10000 تا ببرم بیا Nevada جان با هم بریم بعد میتونیم یه نتیجه خوب بگیریم شاید به درد دوستان هم بخوره.

منهم چند تا سوال دارم :
فیلتر هوا و روغن اصلی تهیه کردم از کجا میشه روغن اصلی تهیه کرد و از کجا میشه فهمید اصلیه؟
میشه از نمایندگی درخواست کرد سرویس رو انجام بده ولی تعویض روغن و فیلتر رو به عهده خودمون بگذاره؟
ایا واقعا کلینیک رنو بهترین جا برای مراجعه در تهران یا کرجه؟
ایا در کیلومتر 10000 نباید از نمایندگی بخواهیم که جای چرخهای جلو و عقب رو به هر ترتیبی که شایسته هست عوض کنه و ایا این موضوع رو میشه از طریق گارانتی انجام داد؟!

nevada
21 July 2009, 07:43 PM
من سر 5020 کیلومتر رفتم کلینیک رنو (مرکزی 8) 51000 تومان خرجم شد که بیشترش همان سرویس 10000 هستش و موارد مصرفی تقریبا بقیه چیزهایی که میخواهید انجام بدید مجانی و شامل گارانتی ولی نمیتونید بالا سر ماشین بایستید ولی فکر میکنم بعد از اینهمه ماشین که سرویس کردند وارد تر از سایر نمایندگیها باشن.
محمد دوستمون هم که گفتند این نمایندگی درجه دو هست و درجه خوبیه.

کارهایی که انجام میدن خیلی پیچیده نیست مهمترینش همان تعویض روغن و فیلترهاست که خودتم میتونی انجام بدی.
و یه نگاهی هم به جلو بندی میندازن که اینو هرچی استادتر باشه طرف به نظر من نتیجه بهتری داره.

اگه از من میشنوی سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندند. اگه فقط بازرسی کنند و کمتر دستکاری که خوبه.

منهم دیگه باید برای 10000 تا ببرم بیا Nevada جان با هم بریم بعد میتونیم یه نتیجه خوب بگیریم شاید به درد دوستان هم بخوره.

منهم چند تا سوال دارم :
فیلتر هوا و روغن اصلی تهیه کردم از کجا میشه روغن اصلی تهیه کرد و از کجا میشه فهمید اصلیه؟
میشه از نمایندگی درخواست کرد سرویس رو انجام بده ولی تعویض روغن و فیلتر رو به عهده خودمون بگذاره؟
ایا واقعا کلینیک رنو بهترین جا برای مراجعه در تهران یا کرجه؟
ایا در کیلومتر 10000 نباید از نمایندگی بخواهیم که جای چرخهای جلو و عقب رو به هر ترتیبی که شایسته هست عوض کنه و ایا این موضوع رو میشه از طریق گارانتی انجام داد؟!

سلام mh1981 عزيز
والا منم نظرم همينه .اين نمايندگي اي كه ميگم تو كرج هستش براي من و شما رفتن اينجا خيلي راحت تره تا رفتن به نمايندگي رنو.
در ضمن اگر چه حرف دوست خوبمون محمد كاملاً صحيحه و نمايندگي رنو درجه 2 هست و تخصصي اين كار ولي يك بار كه من رفتم اونجا ماشينو به گند كشيده بودن تازه 3 روز بود تحويل گرفته بودم باك پر تحويلشون دادم و 3 خطو خالي كرده بودند به علاوه تمام رو دري ها جاي دست روغني بود و روي در نميدونم چايي ريخته بودند يا آب پرتغال . موكتهاي كفي رو هم با خاك يكي كرده بودند.
همه جا رو به گند كشيده بودند مسئوليت هم قبول نمي كردند .اينقدر ال 90 و مگان اونجا زياده كه سر فرصت به خودرو رسيدگي نميشه و از همه بدتر هم اينه كه به چشم پرايد به ماشين بنده خدا نگاه مي كنند و انگار ارث باباشونو طلب دارن
منم البته از حس همكار بودن استفاده كردم و زير آب بنده هاي خدا رو درست و حسابي زدم تا ديگه حقوق مشتري رو رعايت كنند .
در ضمن امروز به اين نمايندگي كه گفتم كرج هست زنگ زدم و گفت سرويس 10000 انجام ميده همه چيزم اصليشو داره از روغن elf بگير تا هر چي بخواي همشم تو بسته بندي اصلي رنو و شركتي .
خوبيشم اينه كه چون ميشناسمش ميتونم ماشينو بذارم اونجا يا بالا سرش وايسم تا گند بالا نيارن .
فقط بايد قبلش برم يه صحبتي باهاشون كنم و جنساشونو ببينم و بپرسم چه كارايي رو ميخوان انجام بدن .(هر چي كمتر بهتره)
در ضمن دسته راهنما هم مي خواشتم كه گفت بعد از ظهر زنگ بزنم ببينه دارن يا نه كه من فراموش كردم .
بگذار يه پرس و جو كنم وقتي مطمئن شدم نتيجه رو بهت ميگم تا يه نمايندگي خوب بريم كه از همه مهمتر خودمون رو كارش نظارت داشته باشيم.
من خودم نمايندگي شماره 3 جنب داروپخشو كه مركزي و اصلي ترين نمايندگي سايپا هست رو خيلي قبول دارم ولي بهم وقت نداد .
بگذار پرس و جو كنم بهت خبر ميدم
راستي تو سرويس اوليه عرف هست كه روغن و فيلتر ها رو عوض ميكنند و ترمز رو چك ميكنند و از اين جور چيزا و حتماً روغنو خودشون بايد عوض كنند .اگه روغن مطمئن بريزند و خودمون هم اونجا باشيم كه خيلي خوبه
براي تعويض چرخها يا حتي بازديد چرخ به عهده گارانتي نيست و در صورتي كه بخواي هزينه به پاي مشتري است .

mohammad1983
21 July 2009, 09:09 PM
سلام دوستان
والا یا همین کرج برید یا مرکزی چون چند وقت پیش که ریو رو برده بودم نمایندگی شماره 3 میتونم بگم کلا 4 تا تندر اومده بود اونجا.زانتیا هم 10 تا و بقیه پراید بود.
خود اون مرده هم که اونجا بود گفت اگر میتونید برید مرکزی بهتر هست!!!

nevada
21 July 2009, 09:19 PM
سلام دوستان
والا یا همین کرج برید یا مرکزی چون چند وقت پیش که ریو رو برده بودم نمایندگی شماره 3 میتونم بگم کلا 4 تا تندر اومده بود اونجا.زانتیا هم 10 تا و بقیه پراید بود.
خود اون مرده هم که اونجا بود گفت اگر میتونید برید مرکزی بهتر هست!!!

سلام محمد عزيز
حرفتون رو كاملاً‌قبول دارم و اتفاقاً‌واسه همينم من دفعه پيش كه رفته بودم شماره 3 خوب بررسي كرده بودن همه چيزو علتش هم اين بود كه تعداد خودروهاي ال 90 خيلي كم ميان اونجا .حتي زانتيا هم كم مياد .
و از اونجايي كه سالن تعميرات متختلف براي هر خودرو دارند كساني كه ژرايد كار هستند رو ال 90 كار نميكنند حتي به گونه اي كه پذيرش ال 90 رو هم فرد خاصي انجام ميده و فرد ديگهاي پذيرش پرايد ميكنه .
اونقدر هم سرشون شلوغه (واسه پرايد ) كه حد و حساب نداره
بازم از بابت نظرت بينهايت ممنون

mh1981ir
23 July 2009, 03:11 PM
پس خبر از طرف شما.
اگه بشه بالاسر خودرو باشيم كه عالي ميشه.

sharpboy
27 July 2009, 05:04 PM
با سلام

تندر من محصول پارس خودرو هست و من ساکن تهران چهارراه قصر (شریعتی)

بهترین نمایندگی که برای سرویس 10000 میشه رفت از نظر اساتید کدامه ؟

البته این 2 تا نزدیکتر هستند ولی اگر موردی هست که ارزش داره لطفا بفرمائید
کد نمايندگي : 102 نام نمايندگي : گارنیک الله وردیان آدرس : خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از استاد مطهری
کد نمايندگي : 502 نام نمايندگي : سيد حسن ديبازرحسيني شهر : تهران آدرس : خيابان شريعتي - بعدازخيابان سيدخندان - اول45متري رسالت

mehdizadeh04
27 July 2009, 05:49 PM
با سلام

تندر من محصول پارس خودرو هست و من ساکن تهران چهارراه قصر (شریعتی)

بهترین نمایندگی که برای سرویس 10000 میشه رفت از نظر اساتید کدامه ؟

البته این 2 تا نزدیکتر هستند ولی اگر موردی هست که ارزش داره لطفا بفرمائید
کد نمايندگي : 102 نام نمايندگي : گارنیک الله وردیان آدرس : خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از استاد مطهری
کد نمايندگي : 502 نام نمايندگي : سيد حسن ديبازرحسيني شهر : تهران آدرس : خيابان شريعتي - بعدازخيابان سيدخندان - اول45متري رسالت

با توجه به اینکه نمایندگی اولی که نام بردید ارمنی هستن به نظرم کارشون دقیق تر و تمیز تر هستش.
البته این تجربه بنده هستش در رابطه با کار مکانیک های ارمنی
به نظرم خیلی واردن به عرصه مکانیکی
موفق باشید

sayan1
28 July 2009, 09:02 AM
سلام دوستان

ماشین من حدود 8000 تا کارکرده و می خوام ببرمش برای سرویس اولیه. البته علاوه بر سرویس یک مشکل هم داره و الان حدود 2 هفته ای است که چرخ سمت راننده در موقع حرکت یک صدای خاصی مثل بهم خوردن دو تا سیم یا قطع و وصل یک سنسور رو میده به هر حال از تعمیرگاه مرکزی شماره 8 هم اینترنتی وقت گرفتم اما می خواستم بدونم اگر ماشین رو ببرم اونجا چقدر طول میکشه تا ماشین رو تحویل بدن (با توجه به اینکه در پست های قبلی عنوان شده بود بعد از 2 روز ماشین رو دادن!!)؟ و سوال دیگه اینکه اگر به نمایندگی های دیگه ای - مثل مواردی که دوستمون در پست قبلی گفتن - مراجعه کنم چطوره؟ و اونجا ها ماشین رو چقدر نگه می دارن؟ و کیفیت کارشون چطوره؟

mohammad1983
28 July 2009, 09:44 AM
سلام
ماشین شما زیاد کار نداره و نهایتا تا 4 بعد از ظهر آماده میشه.
در ضمن اینکه چه ساعتی وقت گرفتی و اینکه چند اونجا باشی هم مهم هست.

sayan1
28 July 2009, 09:59 AM
در ضمن اینکه چه ساعتی وقت گرفتی و اینکه چند اونجا باشی هم مهم هست
ساعت 6/30 صبح و حتما برای همون ساعت هم میرم. ممنون از پاسختون

sharpboy
28 July 2009, 12:55 PM
با توجه به اینکه نمایندگی اولی که نام بردید ارمنی هستن به نظرم کارشون دقیق تر و تمیز تر هستش.
البته این تجربه بنده هستش در رابطه با کار مکانیک های ارمنی
به نظرم خیلی واردن به عرصه مکانیکی
موفق باشید

موافقم با شما
ولی از دوستان کسی هست که به این نمایندگی رفته باشه ؟؟؟

mania1921
28 July 2009, 12:58 PM
تندر من 2200 تا كار كرده ، چيزي ميخواد عوض كنم ؟؟ روغني ، فيلتري ؟؟!!

nevada
28 July 2009, 01:51 PM
سلام دوستان

ماشین من حدود 8000 تا کارکرده و می خوام ببرمش برای سرویس اولیه. البته علاوه بر سرویس یک مشکل هم داره و الان حدود 2 هفته ای است که چرخ سمت راننده در موقع حرکت یک صدای خاصی مثل بهم خوردن دو تا سیم یا قطع و وصل یک سنسور رو میده به هر حال از تعمیرگاه مرکزی شماره 8 هم اینترنتی وقت گرفتم اما می خواستم بدونم اگر ماشین رو ببرم اونجا چقدر طول میکشه تا ماشین رو تحویل بدن (با توجه به اینکه در پست های قبلی عنوان شده بود بعد از 2 روز ماشین رو دادن!!)؟ و سوال دیگه اینکه اگر به نمایندگی های دیگه ای - مثل مواردی که دوستمون در پست قبلی گفتن - مراجعه کنم چطوره؟ و اونجا ها ماشین رو چقدر نگه می دارن؟ و کیفیت کارشون چطوره؟

دوست عزیز من برای یک تنظیم و رگلاژ ساده دستی ماشینو بردم نمایندگی شماره 8 .
اون روز به گفته مسئول پذیرش حدود 80 دستگاه پذیرش شده بود صبح ساعت 7.30 نفر 15 بودم که تحویل دادم بعد از ظهر ساعت 2 که رفتم آقایون هنوز کاری رو ماشین نکرده بودند و گفتند فردا اماده میشه که با پیگیری مستمر بالاخره مجبور شدن همون روز بهم بدن وگرنه میخواشتم شکایت کنم ازشون و اینو هم بهشون گفتم .
من نمایندگی 3 بردم راضی بودم کارشون هم تمیز تر بود و هم برخوردشون بهتر .البته بنده گفته دوستان رو قبول دارم که نمایندگی شماره 3 درجه 3 و نمایندگی رنو درجه 2 هست .
ولی در واقع به نظر من نمایندگی شماره 3 خیلی بهتر از 8 هستش .بازم نظرات فرق میکنند

mh1981ir
28 July 2009, 05:19 PM
تندر من 2200 تا كار كرده ، چيزي ميخواد عوض كنم ؟؟ روغني ، فيلتري ؟؟!!

اصولا تا 10000 کیلومتر به چیزی نیاز نداره

سلام دوستان

اگه خیلی شلوغ نباشه و به مشکلی ماسینتون نخوره تا بعد از ظهر امادس

sharpboy
30 July 2009, 01:12 PM
موافقم با شما
ولی از دوستان کسی هست که به این نمایندگی رفته باشه ؟؟؟
ساعت 10 مراجعه کردم گفت همه هزینه هاش پای خودتونه و شامل گارانتی نمیشه
ماشینم 9500 تا کار کرده
کسی میدونه این هزینه ها چیه و اصولا گارانتی به چه درد میخوره ؟

mehdizadeh04
30 July 2009, 01:20 PM
ساعت 10 مراجعه کردم گفت همه هزینه هاش پای خودتونه و شامل گارانتی نمیشه
ماشینم 9500 تا کار کرده
کسی میدونه این هزینه ها چیه و اصولا گارانتی به چه درد میخوره ؟

گارانتی این ماشین هزینه لوزام مصرفی رو شامل نمیشه و خودتون باید هزینه لوازمی مانند روغن و فیلترش و فیلتر هوا و .... رو بپردازید!
گارانتی این خودرو فقط و فقط شامل لوازمی هستش که روی خودرو هستش و رفع عیب آن میباشد
موفق باشید

sayan1
4 August 2009, 08:16 AM
باسلام

من روز شنبه ساعت 6/30 صبح (طبق زمانی که از اینترنت وقت گرفته بودم) ماشین رو بردم نمایندگی شماره 8 رنو، برخورد پرسنل بسیار خوب بود. قبل از ورود به داخل محوطه آقایی با یک لیست جلو اومد و شماره پیگیری رو چک کرد بعد ماشین رو به داخل هدایت کردن، همون جلوی در داخل ماشین رو کاور کردن و سپس مسئول پذیرش موارد اشکال را در یک برگه یاداشت کرد، و گفتن بعد اتمام کار با من تماس می گیرن. کل موارد فوق حدود 20 دقیقه طول کشید به طوریکه من 6/50 دقیقه از مرکز خارج شدم . بعد هم ساعت 12/30 دقیقه تماس گرفتن که ماشین حاضره و میتونین بیان و ببرینش. ساعت 15/30 مراجعه کردم و ماشین رو تحویل گرفتم. هزینه عهده من هم شد 55000 تومان. در ضمن چرخ سمت راننده من صدا میداد که اون رو هم درست کرده بودن (البته خودم اول گفته بودم)

fereydoon_ae
4 August 2009, 10:13 AM
سلام
از چه سایتی اقدام به گرفتن وقت کردبد ؟
ممنون

sayan1
4 August 2009, 11:30 AM
از سایت زیر

سلام
این آدرس http://www.saipayadak.org/Applicatio...erve/page1.php (http://www.saipayadak.org/Applications/reserve/page1.php)
فقط با اینترنت اکسپلورر وارد بشوید نه با فایرفاکس

L-90
15 August 2009, 10:24 AM
من حدود 5600 كيلومتر با ماشينم كار كردم و عمده اين مسافت در خارج از شهر بوده است. خدا رو شكر تا الان مشكل خاصي هم نداشتم به نظرم مياد براي اطمينان خاطر بيشتر يك چك-آپ (Check Up) اوليه ببرم (منظورم سرويس 10000 تا نيست) .
با توجه به تجارب بقيه دوستان ظاهرا يك تعويض روغن و فيلتر هوا دور از احتياط نيست و سلامت بيشتر ماشين را در بر خواهد داشت. چند تا سوال ديگه ....
1- اينكه با تعويض روغن فيلتر روغن هم حتما بايد تعوبض بشه يا به مي تونم به سرويس 10000 تا موكول كنم. 2- اگر فيلتر هوا رو بدم يك مكانيكي برام باد بگيره تا در سرويس اوليه عوضش كنم مشكلي براي گارانتي ايجاد نميشه؟

3- با توجه به اينكه من مشكل خاصي با ماشين ندارم به نظرم فرقي نمي كنه به كدام نمايندگي مراجعه كنم و ظاهرا در امور اوليه مثل تعويض روغن و فيلتر همه بايد استاد ياشند!

mohammad1983
15 August 2009, 11:46 AM
سلام دوست عیزیز نترس بابا.دیگه روغن و فیلتر عوض کردن چه ربطی به گارانتی داره.خود من اصلا برای هیچ بازدیدی هم نرفتم همه کارش خودم انجام دادم در آخر هم روی 39 هزار تا رفتم یک چک کلی کردم و تمام.اصلا نمیپرسند کی اومدی ؟ چرا نیومدی؟ 2 تا قطعه هم با گارنتی عوض شد که اصلا دفترچه گارانتی رو هم نخواستند.
همون 1 باری هم که رفتم نمایندگی تخصصی رنو در میدان آزادی بود که ظاهرا تمام قوانین رو رعایت میکنند.اگر بعضی از دوستان به خرده نمایندگی ها مراجعه میکنند و طرف ایراد میگیره چرا نیومدی روغن عوض کنی!!! در اصل می خواهند صاحب ماشین بترسه که وای نکنه گارانتی باطل بشه و باقی قضایا
تازه اگر هم بپرسند ربطی بهشون نداره.شما ماشینت گارانتی داره و حق شماست هر موقع که ایراد پیدا کرد بری نمایندگی.

hdmm
16 August 2009, 12:06 AM
بچه ها سلام اگه سوالم تکراریه شرمنده وقت سرچ ندارم

تندر من ایران خودروییه نزدیک 9 هزار تا رفته ، هیچ مشکلی هم نداره فقط احساس میکنم باید روغت تعویض بشه

آیا برای همین مورد ببرمش گارانتی (منظورم همون سرویس اولیه 10 هزار تا هستش) یا همین تعویض روغنی ها ببرمش ؟

کلا یه چک کامل بشه بد نیست ؟

واسه وقت گرفتن ایران خودرو هم به همون لینک برم وقت بگیرم ؟ (هر چی میزنم میگه در تاريخ مورد نظر نمايندگي جهت پذيرش يافت نگرديد )

alenkita
17 August 2009, 07:20 PM
با سلام
ماشین من 23000 تا کار کرده و تا حالا فقط دو بار روغن و یک بار فیلتر روغن و هوا عوض کردم. میشه دوستان بگن که چه کار دیگه ای باید انجام بدم؟

nevada
17 August 2009, 09:10 PM
بچه ها سلام اگه سوالم تکراریه شرمنده وقت سرچ ندارم

تندر من ایران خودروییه نزدیک 9 هزار تا رفته ، هیچ مشکلی هم نداره فقط احساس میکنم باید روغت تعویض بشه

آیا برای همین مورد ببرمش گارانتی (منظورم همون سرویس اولیه 10 هزار تا هستش) یا همین تعویض روغنی ها ببرمش ؟

کلا یه چک کامل بشه بد نیست ؟

واسه وقت گرفتن ایران خودرو هم به همون لینک برم وقت بگیرم ؟ (هر چی میزنم میگه در تاريخ مورد نظر نمايندگي جهت پذيرش يافت نگرديد )

سلام
در خصوص خودروي شما چون ايران خودرويي هست بايد به سايت ايران خودرو كه لينك اون رو در زير براتون قرار دادم بريد و نبايد از طريق نمايندگي هاي سايپا اقدام شود .من داخل سايت شدم و جايي براي نوبت دهي تندر نديدم اگه دوستان ماشينشون رو نمايندگي ايران خودرو بردن بيشتر راهنمايي كنن ولي لينك نوبت دهي براي ماشينهاي ايران خودرو به صورت زير است :

http://www.hamgamkhodro.com/paziresh.asp

در ضمن فقط و فقط به نمايندگي هاي ايران خودرويي كه تخصص تندر دارند مراجعه كنيد نه به نمايندگي هاي سايپا.
در خصوص پيغام هم اگه دوستان خودروي پارس خودرو دارند و با پيغامي كه به دوستمون داده مواجه ميشن علت اينه كه در بعضي اوقات سايت سايپلا يدك جهت بروز رساني و انتقال ديتا down ميشه

ببينيد دوست عزيز در خصوص اين كه الزاماً بايد 4 سرويس ادواري ده هزار و 20 هزار و30 هزار و 40 هزار رو نماندگي برد ياخير خدمتتون عرض كنم كه تندرخودرويي هست كه سرويس اوليه اون در FINAL CHECK در خط توليد انجام ميشه و نيازمند سرويس اوليه نيست پس اگه خودروتون رو به نمايندگي براي سرويس دوره اي نبريد گارانتي شما باطل نخواهد شد .
اما از اون جا كه نمايندگي ها دنبال بهونه مي گردند اگه خودروتون رو نبريد گارانتي هاييي از قبيل گارانتي رنگ و گارانتي هاي جانبي ذكر شده در دفترچه شامل شما نميشه .
به نظر من با تمام خرابكاري هايي كه ميكنن نمايندگي ببري بهتره تا اينكه بعداً‌بخاي دنبالشون بدويي

با سلام
ماشین من 23000 تا کار کرده و تا حالا فقط دو بار روغن و یک بار فیلتر روغن و هوا عوض کردم. میشه دوستان بگن که چه کار دیگه ای باید انجام بدم؟

دسترسي به دفترچه ندارم ولي تا اونجايي كه يادمه فكر كنم تمام موارد سرويس دوره اي اول اعم از تعويض روغن و فيلتر هوا و فيلتر روغن به علاوه تعويض شمع رو در سرويس دوره اي اوليه بايد انجام بديد

moje90
21 August 2009, 03:45 PM
سلام دوستان ما تازگی تندر گرفتیم حالا میخوام بدونم ایا تندر هم مثل ماشینای دیگه باید بین 800 تا 1500 بره واسه سرویس اولیه یا مثلا 10000 تا (حالا کمتر یا بیشتر) :lover:

nevada
21 August 2009, 06:22 PM
سلام دوستان ما تازگی تندر گرفتیم حالا میخوام بدونم ایا تندر هم مثل ماشینای دیگه باید بین 800 تا 1500 بره واسه سرویس اولیه یا مثلا 10000 تا (حالا کمتر یا بیشتر) :lover:

به سلامتي و مبارك باشه
خير تندر سرويس اوليه اش در كارخانه و به صورت PDI صورت ميگيرد و نياز به سرويس اوليه نيست براي سرويس 10000 هم ميتونيد از 1000 هم كيلومترتون بگذره البته به صورت منطقي مثلاً 11000 يا 10500 ولي خوب كيلومتر مثلاً 17000 غير منطقي ميشه .
به علاوه اصلاً بهتون توصيه نميكنم كه مخصوصاً تو سرويس 10000 تا كيلومتر نگذره چون اولين سرويس خودرو هست . چرا كه نميدونيد تو كارخانه چه سيالاتي رو براي خودرو مصرف كردند .
به علاوه با توجه به مشخصات فني روغن اين روغن تا 10000 تا مناسب است پس بهتره كه حتي زودتر هم عوض بشه

siavash-l90
24 August 2009, 10:46 AM
دوستان عزیز:
این مطلبی رو که می نویسم ارتباطی به بحث نداره و باید منو ببخشید اما باید می نوشتم :
چند روز پیش آقا mohammad1983 با من تماس گرفت و در مورد فرستادن کاتالوگ تندر واینکه مبلغی رو باید بفرستم تا کاتالوگ بیاد که اولین تماس ما باهم بود، اما من چون خیلی سرم شلوغ بود حتی تا همین امروز نتونستم وجه فوق الذکر روبفرستم ولی دیروز مامور پست اومد ودیدم کاتالوگ فرستاده شده ، می خوام در حضور همه شما در این روزگاری که مرام ودوستی خیلی کم رنگ شده از آقا محمد سپاس داشته باشم که با این همه مسافت جغرافیایی وبا توجه به اینکه ما تنها یک تماس باهم داشتیم به من اعتماد کرد ومنو شرمنده معرفتش کرد، دمت گرم وسرت خوش باد

pooyan.tt
25 August 2009, 02:37 AM
امروز 40 هزار کیلومتر رو رد کردم و گارانتی ماشین من تموم شد، البته از لحاظ زمانی تا دی 88 گارانتی داشت.
تو این مدت از گارانتی فقط یه بار برای تعویض استپ موتور استفاده کردم
خوشحال می شم دوستان تجربه های مشابه رو بیان کنند
راستی بعد از دو سال باید بریم سراغ معاینه فنی، تا حالا کسی معاینه فنی گرفته؟

rza_bgy
25 August 2009, 09:34 AM
امروز 40 هزار کیلومتر رو رد کردم و گارانتی ماشین من تموم شد، البته از لحاظ زمانی تا دی 88 گارانتی داشت.
تو این مدت از گارانتی فقط یه بار برای تعویض استپ موتور استفاده کردم
خوشحال می شم دوستان تجربه های مشابه رو بیان کنند
راستی بعد از دو سال باید بریم سراغ معاینه فنی، تا حالا کسی معاینه فنی گرفته؟

به جمع چهل تایی ها خوش اومدی!
یک هفته پیش برای معاینه فنی رفتم، بسیار الکی بود و بدون چک کردن هیچ ایتمی معاینه رو گرفتم به قیمت هفت تومن، نه جعبه نه کپسول ...هیچی چک نشد، فقط از مسیری که باید وارد میشدم وارد شدم، جایی که باید میاستادم ایستادم(بدون چک کردن الودگی، جلوبندی...) فقط یه گاز دادم و طرف گفت میزان فرمون برو و به سلامت...بعد از ظهر باد لاستیک ها رو چک کردم یه طرف 20 بود و فهمیدم میزون فرمون هم نمیخاد...
من تا این چهل تا هیچ چیزی عوض نکردم، بجز سرویس های دوره ای...البته چرخ جلو سمت خودم صدا داشت که با پرس کردن توپی یکی از اتصالات جلوبندی اوکی شد

nowzar
25 August 2009, 01:15 PM
به جمع چهل تایی ها خوش اومدی!
یک هفته پیش برای معاینه فنی رفتم، بسیار الکی بود و بدون چک کردن هیچ ایتمی معاینه رو گرفتم به قیمت هفت تومن، نه جعبه نه کپسول ...هیچی چک نشد، فقط از مسیری که باید وارد میشدم وارد شدم، جایی که باید میاستادم ایستادم(بدون چک کردن الودگی، جلوبندی...) فقط یه گاز دادم و طرف گفت میزان فرمون برو و به سلامت...بعد از ظهر باد لاستیک ها رو چک کردم یه طرف 20 بود و فهمیدم میزون فرمون هم نمیخاد...
من تا این چهل تا هیچ چیزی عوض نکردم، بجز سرویس های دوره ای...البته چرخ جلو سمت خودم صدا داشت که با پرس کردن توپی یکی از اتصالات جلوبندی اوکی شد

سلام
چرخ جلو سمت شاكرد ماشين من هم صدا داره تا حالا دوبار بردم كارانتي شماره 8 أزادي بعد دو سه روز دوباره بصدا مي افته ميشه دقيق بكي جكار كنم لطفا

rza_bgy
26 August 2009, 09:53 AM
صدایی که منظور منه یه صدای تق خفیف(یا لق بودن چرخ) که وقتی از دست انداز میگذری ممکنه بشنوی، وقتی ماشین ساکنه نمیتونی بشنویش حتی اگه اتصالات جلوبندی رو هم تکون بدی، حتی وقتی به جلوبندی ساز نشون دادم گفت همه چی اوکی، اما ازش خاستم جک بزنه و جفت چرخ جلو رو بالا ببره، بعد چرخ را با ضربه تکون دادم و اون صدای تقه(یا لقی) ازش شنیده شد و مکانیک تازه متوجه شد، ایراد مربوط به یه بازوی کوچیکه(اسمش همیشه یادم میره، فک کنم چپقی بهش میگن) که پیشنهاد داد یا تعویض بشه یه اون سرش که توپی داره(شبیه چپق) پرس بشه و با 500 تومن پرسش کردم(چون گشاد شده بود و توپی جا باز کرده بود)...الان بعد از چند مدت احساس میکنم نیاز به تعویض داره:icon_evil

sayan1
27 August 2009, 09:29 AM
سلام

چرخ جلو سكت راننده من هم صدا ميداد. البته مال من وقتي مي خواستي ماشين را از حالت سكون در بياري صدا مي داد. وقتي رفتم گارانتي گفتم. درست شد توي فاكتور تنها چيز اضافه اي كه ديدم زده چسب آب بندي بود نمودونم براي چرخ بود يا چيز ديگه!