PDA

View Full Version : گارانتی و سرویسهای دوره ای تندر

صفحه ها : 1 [2] 3 4

reza engine
27 August 2009, 11:41 AM
دوستاني كه ايران خودرو برديد ( تعميرگاه مركزي) و از قبل نوبت ايتنرنتي گرفتند، در صفحه اصلي نوبتدهي اينترنتي چه ماشيني رو انتخاب كردند؟
تندر در بين ماشين ها نيست؟
ميشه سمند انتخاب كرد و بعد مشخصات ماشين خودم رو بنويسم.

pooyan.tt
27 August 2009, 11:16 PM
دوستاني كه ايران خودرو برديد ( تعميرگاه مركزي) و از قبل نوبت ايتنرنتي گرفتند، در صفحه اصلي نوبتدهي اينترنتي چه ماشيني رو انتخاب كردند؟
تندر در بين ماشين ها نيست؟
ميشه سمند انتخاب كرد و بعد مشخصات ماشين خودم رو بنويسم.

از لینک زیر می تونید نوبت پذیرش برای سرویس سریع بگیرید
http://www.hamgamkhodro.com/RapidService.asp

shahramyou
28 August 2009, 02:57 AM
با سلام
دوستاني كه تا به حال براي سرويس اوليه به نمايندگي هاي مجاز مراجعه كردند لطف كنند بگن تو نمايندگي براشون چه كارايي انجام شده و چي رو فاكتور كردند و هزينش چقدر شده.
من يك آشنا تو نمايندگي سايپا سراغ دارم ولي اون نمايندگي اگر چه نمايندگي ال 90 معرفي شده ولي تا جايي كه من ديدم حرفه اي اين كار نيست.
مي خوام بدونم اگه كار خاصي نمي كنند خودم همه چيزو بخرم بدم بهشون عوض كنند و خودم هم بتالا سر ماشين وايسم
سلام لیست سرویس 10000 و قیمتها تعمیرگاه مرکزی شماره 8 تخصصی
تعویض فیلتر هوا اجرت = 10.105 ریال
سرویس های دوره ای = 171.785
جمع = 181.190
قطعات
فیلتر روغن = 44.500
فیلتر هوا = 74.500
روغن 10w40 الف 5 لیتری = 232.900
جمع = 351.900
جمع کل =533.790
مالیات ارزش افزوده = 16.014
جمع کل =549.804
که البته مبلغ 55.000 تومان گرفتند
اواخر مرداد ماه 1388

hdmm
28 August 2009, 02:04 PM
توی قسمت سفارس فقط میشه یک مورد رو انتخاب کرد

منی که میخوام هم سرویس 10 هزار تا و هم تعويض روغن-فيلتر روغن-فيلتر هوا و صافي بنزين رو انتخاب کنم چی کار کنم ؟

کیلومتر من الان 9 هزار تا شده ،‌ باید دقیقا 10 هزار تا بشه ؟

nevada
28 August 2009, 02:50 PM
توی قسمت سفارس فقط میشه یک مورد رو انتخاب کرد

منی که میخوام هم سرویس 10 هزار تا و هم تعويض روغن-فيلتر روغن-فيلتر هوا و صافي بنزين رو انتخاب کنم چی کار کنم ؟

کیلومتر من الان 9 هزار تا شده ،‌ باید دقیقا 10 هزار تا بشه ؟

ايران خودرو رو نميدونم چجوريه ولي براي پارس خودرو مهم اينه كه شما نوبت اينترينتي داشته باشيد ساير موارد اعم از موارديرو كه فراوش كرديد رو ميتونيد موقع پذيرش خودرو بهشون بگيد تا انجام بدن
در ضمن همون سرويس 10000 رو انتخاب كنيد اون سرويس شامل تعويض روغن و فيلتر هوا و فيلتر روغن هم ميشه و نيازي نيست تك تك مواد رو نام ببريد

farshid-j
31 August 2009, 12:30 AM
درود
روز پنج شنبه ماشین را برای سرویس به نمایندگی (نمایندگی 2060 اصفهان) بردم، که پس از صحبت با مسئول نمایندگی خودم نیز بر کار نظارت داشتم، نتیجه را برای دوستان مینویسم. تندر ال پی ایران خودرو کارکرد 26650 کیلومتر. کارهای انجام شده: تعویض شمعها، بازدید لنتهای جلو، تعویض روغن و فیلتر روغن و هوا، تعویض فیلتر بنزین (دوستان توجه کنند که فیلتر بنزین را حتما در هر 10000 کیلومتر تعویض کنند) و همچنین تعویض سیم کلاچ (به دلیل سفت شدن کلاچ که گارانتی شد) قیمت کالاها بدین قرار بود:
روغن: 230000
فیلتر هوا: 7500
فیلتر روغن: 4400
شمع موتور: 14000
فیلتر بنزین: 4000
که جمع کلی: 71915 تومان شد. نتیجه اینکه قدرت و کشش ماشین خیلی بهتر شد که فکر کنم بیشتر بستگی به تعویض شمعها داره. دستمزد کارهای انجام شده همه جداگانه حساب شده ولی من نفهمیدم هزینه سرویس که 9900 تومانه برای چیه. برای باز و بست چرخها و نگاه به لنتها هم 3500 تومان حساب کردند که به نظرم خیلی زیاده ضمنا سیم کلاچی هم که استفاده کردند مارک داچیا داشت و به نظر اصلی میرسید. با سپاس

moje90
2 September 2009, 01:15 AM
سلام دوستان تندر سوار خوبین:icon_wink ما دوهفته ای میشه تندر گرفتیم حالا میخام بدونم اگه روی ماشین که مدل cp هست بخام مه شکن جلو نصب کنم ایا گارانتی باطل نمیشه(بدلیل دستکاری سیستم برق ماشین)؟؟ وحتی نصب دزدگیر و باند عقب و(صندوق پران که به نظر از بقیه واجبتره):lover:

moje90
3 September 2009, 10:58 PM
دوستان کسی نبود جواب بده ؟؟؟؟:icon_razz

Shahzadeh kocholoo
3 September 2009, 11:28 PM
دوستان کسی نبود جواب بده ؟؟؟؟:icon_razz

ببر مرکز آپشن ایران فرقون خودشون نصب کنند هم جنس فابریک نصب می کنند هم گند نمی زنند به سیستم و فاکتورشون حکم گارانتی داره!
قیمتش هم زده 60000 تومان بدون هزینه نصب

arman 321
3 September 2009, 11:55 PM
ببر مرکز آپشن ایران فرقون خودشون نصب کنند هم جنس فابریک نصب می کنند هم گند نمی زنند به سیستم و فاکتورشون حکم گارانتی داره!
قیمتش هم زده 60000 تومان بدون هزینه نصب

دوست عزیز این مواردی که شما میخواهید ببندید اگه بطور صحیح و اصولی نصب بشه هیچ مشکلی برای گارانتی ایجاد نمیکنه.

من آپشن ایران دزد رو اصلا بشما توصیه نمیکنم.

moje90
4 September 2009, 12:13 AM
سلام دوستان ماشین ما پارس خودرویی است ایا پارس خودرو هم مثل ایران فرقون کار میکنه؟؟؟؟

mehdi_l90
4 September 2009, 01:24 AM
ایا کسی از رفقا برای سرویس اولیه به این مرکز مراجعه کرده.
اگر مراجعه کرده ایا از خدماتش راضی است؟
تهران1039آندرانيك آقاجانيان2261294- 2264445خيابان شريعتي، دوراهي قلهك، مقابل بيمارستان ايرانمهر

hamid_arm
4 September 2009, 01:40 AM
سلام دوستان تندر سوار خوبین:icon_wink ما دوهفته ای میشه تندر گرفتیم حالا میخام بدونم اگه روی ماشین که مدل cp هست بخام مه شکن جلو نصب کنم ایا گارانتی باطل نمیشه(بدلیل دستکاری سیستم برق ماشین)؟؟ وحتی نصب دزدگیر و باند عقب و(صندوق پران که به نظر از بقیه واجبتره):lover:
البته آپشن ایران خودرو از همه مطمئن تر هست. و ازشون درخواست کن همۀ سوکت ها و رابط ها و اتصالات رو فابریکی نصب کنند با دریافت هزینه. (خود آپشن تا 3 سال گارانتی میکنه)
اگر اجناس فابریکی نصب کنی و به مشکل نخوره ربطی به گارانتی پیدا نمی کنه.

amingzj
4 September 2009, 05:22 AM
ایا کسی از رفقا برای سرویس اولیه به این مرکز مراجعه کرده.
اگر مراجعه کرده ایا از خدماتش راضی است؟
تهران1039آندرانيك آقاجانيان2261294- 2264445خيابان شريعتي، دوراهي قلهك، مقابل بيمارستان ايرانمهر
کلا نمایندگی خوبی هست
یکی از دلایلش هم اینه که تقریبا بیشترشون ارمنی هستند و لااقل من تا حالا مثل خیلی از نمایندگی های دیگه ازشون دزدی ندیدم !
البته تندر ما پارس خودرویی هست و برای سرویس اونجا نرفتم ولی قبلا سمند رو زیاد بردم و راضی هستم
راستی بچه محلیم ؟

hdmm
4 September 2009, 02:31 PM
من دیروز تندرمو بردم نمایندگی مرکزی 1 (وقت اینترنتی گرفته بودم) برای سرویس 10 هزار تا

صبح که تحویل دادم ساعت 1 تماس گرفتن که بیام ببرم

همون تعویض روغن و فیلتر و ......... شد 42 هزار تومان

من فکر میکردم کنار ماشین میمونم (توی سایتشون اینجوری نوشته بودن) تا کاراشو انجام بدن ولی بهم گفتن که این روش جواب نداده و باید برید آماده شد تماس میگیریم

کلا نمایندگی خوبی هست

من تندرمو از همین نمایندگی گرفتم ، اند دلال بازی بود البته همشون اینجوری هستن

amingzj
4 September 2009, 04:01 PM
من تندرمو از همین نمایندگی گرفتم ، اند دلال بازی بود البته همشون اینجوری هستن
شما احتمالا از نمایشگاهی که داخل نمایندگی هست خرید کردید درسته ؟

hdmm
5 September 2009, 10:40 AM
شما احتمالا از نمایشگاهی که داخل نمایندگی هست خرید کردید درسته ؟

بله همینطوره

reza engine
7 September 2009, 09:42 AM
تا اونجا كه من صفحات قبل رو خوندم. ايران خودرو براي پذيرش خودرو يه طرح سرويس سريع داره كه اسم تندر هم توش هست به آدرس
http://www.hamgamkhodro.com/RapidService.asp
و يه نوبت دهي اينترنتي كه
http://www.hamgamkhodro.com/paziresh.asp

كه اثري از نام تندر توش نيست.

من براي روز چهارشنبه تو طرح سرويس سريع وقت گرفتم. ولي ماشين اين مشكلات رو داره (كاركرد 9500 تا):
1- فن كه كار ميكنه يه لرزش خفيفي ايجاد ميكنه.
2- سرمايش كولر كم هست ( احتمالا گاز كمتر داره)
( دو مورد بالا رو در مقايسه با E1 قبلي خودم ميگم)
3- موقع فشردن پدال ترمز از زير پدال يه صداي فيس مياد كه احتمالا مال همون كليد فشاري ترمز باشه.

حالا بايد برم درب جنوبي ( تو خيابان آزادي ) و يا درب شمالي؟
ماه رمضان ساعت پذيرش تغيير كرده؟ ساعت چند بايد برم؟
بر عكس سايپا كه يه برگه قابل پرينت در هنگام گرفتن نوبت اينترنتي ميده، اين سايت فقط يه شماره چهار رقمي پيگيري ميده، اونجا فقط همين شماره رو بگم كفايت ميكنه؟

hdmm
8 September 2009, 12:34 AM
کیلومتر من 9 هزار بود که رفتم

باید بری در جنوبی همونی که توی خیابان آزادی هستش

صبح زود بری خیلی بهتره (من 9:30 رفته بودم با خواهش زیاد پذیرش کردن)

اون کد 4 رقمی رو باید حتما یادت باشه که بهشون اون موقع بگی

tondar joon2
11 September 2009, 04:41 AM
با سلام
بعد از 7 ماه که از تحویل گرفتن ماشینمون می گذره بلاخره کولرشو روشن کردیم بعد دیدیم خنک نمی کنه:icon_cry:بردیمش نمایندگی 5044 ایران خودرو تو جشنواره بهمون گفتن یه اورینگ پاره شده :icon_bigg 5 روز ماشین تو نمایندگی منتظر قطعه بود آخرشم قطعه نیومد ماهم ماشینو آوردیمو گفتن اگه پیدا کردن خبرمون می کنن خودمون رفتیم دنبال قطعه فهمیدیم اورینگ با لوله سر همه ولوله هم قیمتش 150 هزار تومنه :icon_twis 1 ماه گذشت نمایندگی هم چون قطعه گرون بود عوضش نمی کرد .رفتیم شکایت کردیم و زنگ زدند به نمایندگی 5044 و گفتند شما چرا دست به ال90 گذاشتید و به ما گفتند که این نمایندگی 1 ماهه که حسابش بسته شده و نمی تونه سفارش قطعه بده:icon_razz ما رو فرستاد نمایندگی شماره 2 تو اول جاده آبعلی 3 روز ماشین تو نمایندگی بود و امروز صبح زنگ زدنند که ماشین حاضر شده:icon_sad: ما هم رفتیم گرفتیمش لوله شو عوض کرده بودند و در کل 346 هزار تومن خرجش کرده بودند به عهده گارانتی فقط تنها ایرادشون این بود که یه نامرد فلش مموریمو که تو ماشین جا گذاشته بودم دزدید.:icon_mad:

mehdizadeh04
11 September 2009, 10:49 AM
با سلام
بعد از 7 ماه که از تحویل گرفتن ماشینمون می گذره بلاخره کولرشو روشن کردیم بعد دیدیم خنک نمی کنه:icon_cry:بردیمش نمایندگی 5044 ایران خودرو تو جشنواره بهمون گفتن یه اورینگ پاره شده :icon_bigg 5 روز ماشین تو نمایندگی منتظر قطعه بود آخرشم قطعه نیومد ماهم ماشینو آوردیمو گفتن اگه پیدا کردن خبرمون می کنن خودمون رفتیم دنبال قطعه فهمیدیم اورینگ با لوله سر همه ولوله هم قیمتش 150 هزار تومنه :icon_twis 1 ماه گذشت نمایندگی هم چون قطعه گرون بود عوضش نمی کرد .رفتیم شکایت کردیم و زنگ زدند به نمایندگی 5044 و گفتند شما چرا دست به ال90 گذاشتید و به ما گفتند که این نمایندگی 1 ماهه که حسابش بسته شده و نمی تونه سفارش قطعه بده:icon_razz ما رو فرستاد نمایندگی شماره 2 تو اول جاده آبعلی 3 روز ماشین تو نمایندگی بود و امروز صبح زنگ زدنند که ماشین حاضر شده:icon_sad: ما هم رفتیم گرفتیمش لوله شو عوض کرده بودند و در کل 346 هزار تومن خرجش کرده بودند به عهده گارانتی فقط تنها ایرادشون این بود که یه نامرد فلش مموریمو که تو ماشین جا گذاشته بودم دزدید.:icon_mad:

باسلام خدمت شما دوست عزیز
خوشحالم که مشکلت حل شده
ولی از این به بعد اگر خواستید ماشین رو نمایندگی بدید بپرسید که آیا لوگان پذیرش دارن یا خیر!
در مورد دزدیده شدن فلشتون هم متاسفم
البته تجربه ای شدن که ماشین رو خواستید نمایندگی ببرید همه چی رو بردارید!
یکی از دوستان که که توی این نمایندگی کار میکنه میگفتش که حتی باید فندکتون رو هم بردارید!
حتیچند وقت پیش یکی از آبدارچی های این نمایندگی که دزدی میکرد و خرط و پرت های دزدی رو پیدا کردن رو انداختن بیرون!
موفق باشید

tondar joon2
11 September 2009, 04:27 PM
باسلام خدمت شما دوست عزیز
خوشحالم که مشکلت حل شده
ولی از این به بعد اگر خواستید ماشین رو نمایندگی بدید بپرسید که آیا لوگان پذیرش دارن یا خیر!
در مورد دزدیده شدن فلشتون هم متاسفم
البته تجربه ای شدن که ماشین رو خواستید نمایندگی ببرید همه چی رو بردارید!
یکی از دوستان که که توی این نمایندگی کار میکنه میگفتش که حتی باید فندکتون رو هم بردارید!
حتیچند وقت پیش یکی از آبدارچی های این نمایندگی که دزدی میکرد و خرط و پرت های دزدی رو پیدا کردن رو انداختن بیرون!
موفق باشید

با سلام
نمایندگی 5044 لوگان پذیرش می کنه و آرم رنو هم جلو درش زده ولی معلوم نیست چه گندی زده که حسابشو بستند .:icon_mad:
حرف شما درسته من هم همه چیزو برداشته بودم این هم گذاشته بودم تا موقع پذیرش بردارم که یادم رفت:icon_mrgr
با تشکر

valid
11 September 2009, 06:32 PM
سلام دوستان
با اجازتون روز چهارشنبه مشین رو بردم سرویس 30000
و تغییرات قیمت نسبت به سریس 20000 که اول تیر انجام دادم بدین شرح بود
روغن 5 لیتری شد 24000 که نسبت به سرویس 20000 مبلغ 1000 تومان افزایش داشت
فیلتر روغن 4500 که نسبت به سرویس قبل 1500 تومان کاهش قیمت رو شاهد بودیم
فیلتر هوا هم 8000 تومان که 1000 تومان باز نسبت به سرویس قبل افزایش داشت.
تعویض روغن و فیلتر 6000 ( بی وجدانا اجرت هاشون و خیلی بالا می زنن )
ترمز جلو عوض کردم مارک Bendix (http://www.google.com/url?q=http://www.bendixbrakes.com/&ei=KFWqSoHVI5TwmwOGkvCoBQ&sa=X&oi=spellmeleon_result&resnum=1&ct=result&usg=AFQjCNG4_BvAnb8HTxc2M8r0MBShUxAcNA) بود که 20000 تومان قیمت بود و مارک اصلی اون 45000 تومان بود
هزینه تعویض هم 5000 .... ( بی وجدانا اجرت هاشون و خیلی بالا می زنن )
مکانیک آشنا بود و می گفت هر کسی بسته راضی بوده و تا حالا هیچ مشکلی نداشته. خدایش ترمزم مثل قبل شده حالا ببینیم تو کارکرد بالاتر چی میشه...
یه نکته مهم تر که من نمیدونستم این که کارشناس فنی اون جا که می شناسمش این بود که ازش در مورد دستگاهی که اونجا بود پرسیدم ( آخه من همش بالا سر ماشین بودم ) گفت مال کولر ماشینه اسمش Cool Tech بود. در مورد کولر که می زنم ماشین کم جون میشه سوال کردم گفت حالا برات چک می کنم
قبل از اینکه دستگاه بزاره گفت باید 450 گرم گاز داشته باشه نه بیشتر نه کمتر...
اینم گفت که تو شرکت موقع زدن گاز همین جوری میزارن چون وقت ندارن هوا هم میره تو کمپسور
خلاصه دستگاه دیاگ هم گذاشت ( 10000 تومان ) و بله دید فشار کمپرسور زیاده
اومد سراغ دستگاه Cool Tech و شروع به کار کرد.
مرحله اول : تمیز کردن لوله ها بود
مرحله دوم: خالی کردن هوای درون کمپرسور که واقعا هوا داشت
مرحله سوم: خالی کردن گاز کولر بود که جالبه بدونید 650 گرم گاز داشت ( 200 گرم مازاد بر استاندارد) و چک کردن روغن کمپرسور کولر که 24ml روغن اضاف داشت
مرحله چهارم: عملیات خلا سازی به مدت 20 دقیقه برای کمپرسور
مرحله پنجم: تنظیم مقدار 450 گرم گاز کولر و شارژ مجدد کمپرسور
هزینه هم 15000 تومان
خلاصه خداییش بعد از این کار ماشینم موقع کولر گرفتن خیلی راحت تر بود و می تونم بگم اصلا به موتور زور نمی زد و راحت ماشین حرکت می کرد. شتاب ماشینم خیلی بهتر از قبل شده بود ( موقع گرفتن کولر )

خلاصه با 3% ارزش افزوده جمعا 95750 شد.
موفق باشید

kami786
12 September 2009, 09:27 AM
از دوستانی که تو رشت زندگی می کنند کسی هست اینجا؟
یه نمایندگی خوب رو معرفی کنید واسه سرویس ده هزار می خوام ماشینو ببرم.
ممنون

reza engine
12 September 2009, 09:43 AM
تو پست 268 جريان رزرو سرويس اوليه رو نوشتم. اما نتيجه كار

صبح چهارشنبه ساعت 8 جلوي درب جنوبي نمايندگي شماره 1 بودم. حدود 15 تا ماشين هم جلوم بودند. چون فرداي شب قدر بود ساعت 9 شروع به كار كردند.
پذيرش ماشين انجام شد فقط كد رهگيري پرسيده شد، برخورد خوب بود و مواردي هم تو پست 268 نوشته بودم، اونجا گفتم و نوشتند و آمدم بيرون.
پنچشنبه ظهر تماس گرفتند كه ماشين حاضر است.

اينها رو فاكتور كردند:

1- بازديد كامل سيستم فن خودرو تندر 90 و van هفت نفره شامل تميز كردن 11699 ريال
2- باز و بست فن خودرو تندر 90 و van هفت نفره 40842 ريال
3- تعويض پدال ترمز خودرو تندر 90 و van هفت نفره 11669 ريال
4- تخليه و شارژ سيستم كولر خودرو تندر 90 و van هفت نفره 52512 ريال
5- سرويس دوره اي خودروي تندر 90 كيلومتر 10000 99189 ريال

يه فاكتور هم تحت عنوان فاكتور فروش ضميمه شده
1- روغن موتور L90 يك عدد 183260 ريال
2- روغن موتور 20W50 SJ يك عدد (؟؟؟) 23000
3- فيلتر روغن 43956
4- فيلتر هوا 74937

كل پولي كه من پرداخت كردم 43700 تومان

فيلتر هواي كثيف رو در جعبه فيلتر هواي اصلي داخل صندوق عقب گذاشته بودند. كولر از نظر من تغيير چنداني نكرده است. لرزش فن كم شده ولي هيچ اصلي از باز و بسته شدن مشهود نيست. پدال ديگه صدا نميده، خلاصي پدال كمتر شده و به همين جهت احساس ميشه ترمز ها خيلي بهتر شدن. قبلا ترمز دستي خيلي بالا ميگرفت. اون رو هم رگلاژ كردند چند تا تق كه ميكنه ته ماشين ميچسبه روي زمين.

هيچ مهري هم در دفترچه گارانتي و برگه گارانتي هم زده نشد. گفت نيازي نيست.

L-90
12 September 2009, 11:22 AM
چرا روغن موتور شما را 20w50 استفاده كردن، همه جا تاكيد شده 20w40 باشه؟

reza engine
12 September 2009, 12:16 PM
چرا روغن موتور شما را 20w50 استفاده كردن، همه جا تاكيد شده 20w40 باشه؟
خودم هم علامت سوال گذاشتم . البته فقط براي اون نيم ليتر اضافه. استاندارد هم 10W40 هست.
چهار ليتري رو نوشته روغن موتور تندر 90

mehdizadeh04
12 September 2009, 06:02 PM
تو پست 268 جريان رزرو سرويس اوليه رو نوشتم. اما نتيجه كار

صبح چهارشنبه ساعت 8 جلوي درب جنوبي نمايندگي شماره 1 بودم. حدود 15 تا ماشين هم جلوم بودند. چون فرداي شب قدر بود ساعت 9 شروع به كار كردند.
پذيرش ماشين انجام شد فقط كد رهگيري پرسيده شد، برخورد خوب بود و مواردي هم تو پست 268 نوشته بودم، اونجا گفتم و نوشتند و آمدم بيرون.
پنچشنبه ظهر تماس گرفتند كه ماشين حاضر است.

اينها رو فاكتور كردند:

1- بازديد كامل سيستم فن خودرو تندر 90 و van هفت نفره شامل تميز كردن 11699 ريال
2- باز و بست فن خودرو تندر 90 و van هفت نفره 40842 ريال
3- تعويض پدال ترمز خودرو تندر 90 و van هفت نفره 11669 ريال
4- تخليه و شارژ سيستم كولر خودرو تندر 90 و van هفت نفره 52512 ريال
5- سرويس دوره اي خودروي تندر 90 كيلومتر 10000 99189 ريال

يه فاكتور هم تحت عنوان فاكتور فروش ضميمه شده
1- روغن موتور L90 يك عدد 183260 ريال
2- روغن موتور 20W50 SJ يك عدد (؟؟؟) 23000
3- فيلتر روغن 43956
4- فيلتر هوا 74937

كل پولي كه من پرداخت كردم 43700 تومان

فيلتر هواي كثيف رو در جعبه فيلتر هواي اصلي داخل صندوق عقب گذاشته بودند. كولر از نظر من تغيير چنداني نكرده است. لرزش فن كم شده ولي هيچ اصلي از باز و بسته شدن مشهود نيست. پدال ديگه صدا نميده، خلاصي پدال كمتر شده و به همين جهت احساس ميشه ترمز ها خيلي بهتر شدن. قبلا ترمز دستي خيلي بالا ميگرفت. اون رو هم رگلاژ كردند چند تا تق كه ميكنه ته ماشين ميچسبه روي زمين.

هيچ مهري هم در دفترچه گارانتي و برگه گارانتي هم زده نشد. گفت نيازي نيست.

با سلام خدمت دوستان عزیز
رضا جان توی فاکتور کردن نمایندگی های ایران خ اصلا دقت نکن!
به خاطر اینکه الکی از شرکت پول بگیرند و بگند که ما این همه کار کردیم برای خودشون فاکتور میکنن و میدن دست مشتری!
برای امتحان یک پیچ رو نشون کن و ببر نمایندگی!
درست میبینی پیچ تصلا تکون نخورده!
ماشین رو یک صبح تا ظهر میبرند میخوابونند و روغن و فیلتر ها رو عوض میکنند و دست به هیچ جای دیگه نمیزنن!!!
مطمدن باش دست به هیچ جای کولر نزدن!
آخرش هم میگن ما همه چی رو درست کردیم!
این مدرکی که میگم الکی فاکتور میکنن رو حاضرم بهت نشون بدم که باورتون بشه!
موفق باشید

sonara44
12 September 2009, 08:55 PM
سه شنبه هفته قبل تندر 90 را بردم نمايندگي حسيني در ابتداي ورودي اتوبان قم - كاشان .
در كيلومتر 10380 برخورد نسبتا خوب - خلوت و تا آخر كار بالاي سر ماشين بودم !:icon_evil

چون كارت طلائي دو ستاره داشتم تمامي سرويس به اسثناء فيلتر هوا رايگان و بصورت زير انجام گرفت :

1- تعويض فيلتر روغن با يك فيلتر ساخت فرانسه
2- تعويض فيلتر هوا با يك فيلتر آلماني
3- تنظيم موتور توسط دستگاه مربوطه
4- آچاركشي كامل زير ماشين
5- تعويض روغن با يك گالن روغن الف مخصوص تندر
6- بازديد چرخهاي جلو سيستم هيدروليك

ضمنا چون طبق قوانين فيلتر هوا در كارت طلائي روي كيلومتر 20000 است و من خودم تصميم به تعويض آن گرفتم لذا مبلغ 7500 تومان براي تعويض آن كلا و در مجموع پرداخت نمودم .

saeed6070
16 September 2009, 03:23 AM
با سلام
من ماشینو هفته پیش بردم نمایندگی مرکزی 8 برای سرویس 10000 تا که ططبق معمول تعویض روغن و فیلتر روغن و...
فرداش وقتی گیج روغنو کشیدم دیدم از علامت فول 1 سانتی بالاتر بود از تظر دوستان آیا مشکلی به وجود نمیاد اخه تو دفترچش نوشته نباید از علامت فول بیشتر باشه وگرنه به موتور آسیب وارد میشه
با تشکر

afflatus
16 September 2009, 12:27 PM
با سلام
من ماشینو هفته پیش بردم نمایندگی مرکزی 8 برای سرویس 10000 تا که ططبق معمول تعویض روغن و فیلتر روغن و...
فرداش وقتی گیج روغنو کشیدم دیدم از علامت فول 1 سانتی بالاتر بود از تظر دوستان آیا مشکلی به وجود نمیاد اخه تو دفترچش نوشته نباید از علامت فول بیشتر باشه وگرنه به موتور آسیب وارد میشه
با تشکر
دوست عزیز من قبلا این مورد رو تست کردم 2 بار روغن و فیلتر روغن رو تعویض کردم که بار اول 4.8 لیتر ریختم و بار دوم 4.5 لیتر ریختم که در هر دو مورد اندازه ای که گیج نشون میداد یه میزان بود و به نظر طبیعی هست!

saedraz
16 September 2009, 01:59 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
رضا جان توی فاکتور کردن نمایندگی های ایران خ اصلا دقت نکن!
به خاطر اینکه الکی از شرکت پول بگیرند و بگند که ما این همه کار کردیم برای خودشون فاکتور میکنن و میدن دست مشتری!
برای امتحان یک پیچ رو نشون کن و ببر نمایندگی!
درست میبینی پیچ تصلا تکون نخورده!
ماشین رو یک صبح تا ظهر میبرند میخوابونند و روغن و فیلتر ها رو عوض میکنند و دست به هیچ جای دیگه نمیزنن!!!
مطمدن باش دست به هیچ جای کولر نزدن!
آخرش هم میگن ما همه چی رو درست کردیم!
این مدرکی که میگم الکی فاکتور میکنن رو حاضرم بهت نشون بدم که باورتون بشه!
موفق باشید

ببخشید که تاپیک منحرف میشه اما گفتنش لازمه

من هم با حرف mehdizadeh04 موافقم چون از نزدیک در جریان بودم

یک زمانی یکی از دوستان پدر من در امداد خودرو مشاوره میداد که اون زمان میگفت که یک روز یک نفر به امداد خودرو مراجعه کرده و با عصبانیت گفته که سه روز پیش که برای سرویس رفته در فاکتور درج شده تعویض فیلتر بنزین اما اونروز صبح ماشین به علت کثیف بودن فیلتر بنزین خاموش شده و دیگه روشن نشده که بعد از مراجعه واحد سیار فیلتر بنزین عوض شده بعد از بررسی فاکتور و خودرو معلوم میشه که حدود 60 تا 70 درصد قطعات ذکر شده در فاکتور حتی دست هم نخورده چه برسه به تعویض و گرفتن اجرت تعویض.

البته این مال 5 سال پیش هست و احتمالا الان کنترلها و نظارتها بیشتر شده و از این اتفاقات یا رخ نمیده یا کمتر رخ میده
ببخشید که تاپیک رو منحرف کردم

kami786
21 September 2009, 11:58 AM
دوستان من ماشین رو بردم نمایندگی ولی پذیرش نکردند. گفتند تا زمانی که به ده هزار نرسه سرویس نمی کنیم و
باید با هزینه خودتون اگه می خواهید سرویس کنید. الان هشت هزارم
منم فقط فیلتر هوا و فیلتر ینزین رو عوض کردم با هزینه شخصی. باقیمت 7500 و 3500
هر دو تاشون اخر آشغال شده بودند. الان شتاب ماشین خیلی بهتر شده . در ضمن این اواخر خیلی خاموش می کرد
که الان دیگه اونجوری نیست.

rza_bgy
21 September 2009, 12:28 PM
سلام دوستان
خواستم سوال کنم تعمیرگاه رنو که تو میدون آزادی هستشو اینترنتی هم نوبت میده تعمیرگاه شماره چنده تو سایت؟ضمنا آیا قبول میکنن که لوازم تعویضی مثه فیلتر ها و لنت ترمز و.. با خودم ببرم یا حتما باید از خودشون خرید کنم؟؟

saeed6070
21 September 2009, 11:34 PM
سلام دوستان
خواستم سوال کنم تعمیرگاه رنو که تو میدون آزادی هستشو اینترنتی هم نوبت میده تعمیرگاه شماره چنده تو سایت؟ضمنا آیا قبول میکنن که لوازم تعویضی مثه فیلتر ها و لنت ترمز و.. با خودم ببرم یا حتما باید از خودشون خرید کنم؟؟

با سلام
دوست عزیز تعمیرگاه مرکزی شماره 8 فقط به صورت اینترنتی نوبت میده شمارش هم که 8 است و لوازم تعویضی هم باید مال خودشون باشه تا به قول خودشون لوازم اصلی باشه
اونا از کجا بدونند لوازم شما تقلبی نیست

دوستان من ماشین رو بردم نمایندگی ولی پذیرش نکردند. گفتند تا زمانی که به ده هزار نرسه سرویس نمی کنیم و
باید با هزینه خودتون اگه می خواهید سرویس کنید. الان هشت هزارم
که الان دیگه اونجوری نیست.

دوست عزیز کدوم نمایندگی بردی؟
من 2 هفته پیش بردم تعمیر گاه مرکزی 8 با کیلومتر 8600 برای سرویس 10000 تا پذیرش کردند و تا ظهر ماشینو دادند

hamid_arm
21 September 2009, 11:46 PM
با سلام
با تشکر
اگر دقت کرده باشی روی گیج روغن 1 سانتی متر بالاتر از قسمت هاشور خورده یه خط نازک هست که روغن باید تا اونجا باشه.
در واقع اگر یک سانتی متر بالاتر از قسمت هاشور خورده باشه هیچ مشکلی نداره.

kami786
22 September 2009, 09:25 AM
من یه نمایندگی تو رشت بردم که بهم اینجور گفتند

L-90
22 September 2009, 10:14 AM
اگر دقت کرده باشي روي گيج روغن 1 سانتي متر بالاتر از قسمت هاشور خورده يه خط نازک هست که روغن بايد تا اونجا باشه. در واقع اگر يک سانتي متر بالاتر از قسمت هاشور خورده باشه هيچ مشکلي نداره.
اينو مطمئنيد كه سطح روغن 1 سانتيمتر بالاتر از قسمت هاشور خورده است؟
من تو كيلومتر 6000 تا بدون تعويض فيلتر روغن، روغن ماشين را عوض كردم و فقط 4 ليتر استفاده كردم. طرف مي گفت چون فيلتر عوض نكردي 4 ليتر بسه. ديروزم درحالي ماشين سرد بود و در يك سطح مسطح پارك بود گيج را چك كردم و سطح روغن تقريبا با بالاترين قسمت هاشور مماس بود. (گرچه تشخيص سطح روغن با اين گيج پلاستيكي و زرد رنگ مكافات است!)

hamid_arm
22 September 2009, 11:39 PM
اينو مطمئنيد كه سطح روغن 1 سانتيمتر بالاتر از قسمت هاشور خورده است؟
من تو كيلومتر 6000 تا بدون تعويض فيلتر روغن، روغن ماشين را عوض كردم و فقط 4 ليتر استفاده كردم. طرف مي گفت چون فيلتر عوض نكردي 4 ليتر بسه. ديروزم درحالي ماشين سرد بود و در يك سطح مسطح پارك بود گيج را چك كردم و سطح روغن تقريبا با بالاترين قسمت هاشور مماس بود. (گرچه تشخيص سطح روغن با اين گيج پلاستيكي و زرد رنگ مكافات است!)
این حالت که روغن تعویض بشه و فیلتر روغن تعویض نشه برای من پیش نیومده و تجربه ای راجع به میزان روغنش ندارم ولی با توجه به حجم فیلتر روغن L90 (بین 300 تا 400 cc) و میزان روغن استانداردش
4800 cc فکر می کنم بدون تعویض فیلتر روغن باید 4400 cc تو موتور ریخت.

در مورد اون خط بالای هاشور دقیق نمی دونم 1 سانت هست یا 7 یا 8 میلی متر ولی باید همین حدود بالاتر از ناحیۀ هاشور باشه چون روغن در ابتدا دارای بخارات هست و پس از مدتی به هاشور می رسه.

3 بار که نمایندگی آزادی روغن عوض کردم تا اون خط نازک بالای هاشور میرسید روغن.
نحوۀ دیدن روغن روی گیج تا جایی هست که روغن به طور کامل (دور تا دور) روی گیج قرار داره و از جایی که روغن نصفه روی پهنای گیج قرار داره دیگه نباید محاسبه کرد.

masoodgorji
28 September 2009, 04:56 PM
اقا عنوان تاپيك سرويس دوره ايه نه تعويض روغن ؟!

dariush1
7 October 2009, 12:25 PM
سلام خدمت همه دوستان گرامي
در راستاي اطلاع رساني به دوستان عزيز
كيلومتركاركرد 20880
دركيلومتر 10 هزارتا با توجه به گفته بعضي دوستان از خير(در واقع شر) نمايندگي گذشتيم روغن وفيلتر جات مربوطه را از محمد عزيز تهيه كردم و دادم تعويض روغني سر خيابون.
خودرو بدون مشكل كار ميكرد تا اينكه تصميم گرفتم ببرم نمايندگي ---- تصور ميكردم چون نمايندگي مجهزه و شايد ماشين مشكلي داشته باشه كه ما بي خبر باشيم –چون آچار كشي نشده بود---- و قصد دارم برم مشهد(جمعه) --- بعد از كلي صرف وقت در اخذ نوبت از سايت مربوطه ---روز موعد فرا رسيد --- ماشين رو صبح ساعت 6:30 تحويل گرفتند-- برخورد پرسنل بدك نبود – ايرادات خودرو نوشته شد و تمام --- چند تا ايرادي كه به نظرم اومد رو گفتم . بعد از تحويل گرفتن خودرو احساس افزايش شتاب خودرو خيلي محسوس بود خوشحال از اينكه كارشون حرف نداره ... وراضي از بابت اين همه هزينه (ليست پيوستي)...همانروز مسير نمايندگي تا خونه شتابش خوب بود(20 دقيقه) ولي فرداي آنروز شتابي كه روز قبل احساس ميكردم خبري ازش نبود .... دو روز بعد هم وقتي روغن رو چك كردم بالاتر از حد نرمال روغن داشت(يك سانت بالاتر از محل تعيين شده بود) --- نمايندگي تخصصي رنو --- 5 ليتر تمام روغن خالي كرده بود (يادداوري : موقع تحويل گرفتن ماشين خبري ازظرف 5 ليتري روغن نبود(آيا بايد ظرف خالي رو تحويل ميدادند؟) براي همين شكم به يقين تبديل شد. كه همه روغن رو استفاده كردند) سه روز بعد يه مقدار از روغن اضافي رو از محل گيج به وسيله شيلنگ (آكواريوم) كشيدم بيرون روغن نسبت به كاركردش (150كيلومتر) سياه شده بود و دوباره اين فكر به ذهنم رسيد نكنه اين نمايندگي روغن نامرغوب استفاده كرده.؟ چون تجربه چنداني ندارم تصميم دارم امروز روغن رو از محمد بگيرم بدم كل روغن رو عوض كنند .همانطور كه در ليست ميبينيد لنت جلو رو هم عوض كردند چون گفته بودم در سرعت خيلي پايين وقتي ترمز ميكنم سوت ميكشه. لنت هنوز كاملا تمام نشده بود (بعدا عكس هم ازش تهيه ميكنم تا دوستان راهنمايي كنند.)
موتور ماشين صداي زيادي نسبت به روزهاي اول دارد مصرف سوخت هم بالاتر رفته (البته اين دو مشكل قبل از رفتن به نمايندگي بود) به نظر دوستان علت چيه؟
http://450.ir/upload/103/1053-03-78382212-rrr.JPG
http://450.ir/upload/103/1053-03-78382212-2.JPG

rayadle
7 October 2009, 05:22 PM
دوست عزيزم Dariush 1
اصولاً موتوري كه از كارخانه تنظيم شده و ايرادي ندارد بغير از تعويض شمعها هر 20000 نيازي به حتي گارانتي بردن ندارد. چون دياك زدن يكبار براي هميشه در ايران دخل موتور را درمياره و ديگه هميشه تنظيم نيست و مصرف سوخت بالا ميره. بهتره هر وقت هر 10000 كيلومتر روغن و فيلتر را عوض كني و نيز فيلتر بنزين و فيلتر هوا . لوگان من 20000 تا راه رفته و مثل ماه كار ميكنه و واقعاً ماشين فرانسوي قابل مقايسه با ريو و هيچكدام در كلاسش نيست. ممكنه يك رنگ ديگشم بخرم چون عين ماشين 25000000 توماني ميارزه.

JikSearch
8 October 2009, 09:46 AM
دوست عزيزم Dariush 1
اصولاً موتوري كه از كارخانه تنظيم شده و ايرادي ندارد بغير از تعويض شمعها هر 20000 نيازي به حتي گارانتي بردن ندارد. چون دياك زدن يكبار براي هميشه در ايران دخل موتور را درمياره و ديگه هميشه تنظيم نيست و مصرف سوخت بالا ميره. بهتره هر وقت هر 10000 كيلومتر روغن و فيلتر را عوض كني و نيز فيلتر بنزين و فيلتر هوا . لوگان من 20000 تا راه رفته و مثل ماه كار ميكنه و واقعاً ماشين فرانسوي قابل مقايسه با ريو و هيچكدام در كلاسش نيست. ممكنه يك رنگ ديگشم بخرم چون عين ماشين 25000000 توماني ميارزه.

یعنی به نظر شما اصلاً برای سرویس 10 هزار تا نرویم؟

afflatus
9 October 2009, 02:19 AM
سلام خدمت همه دوستان گرامي
در راستاي اطلاع رساني به دوستان عزيز
كيلومتركاركرد 20880
دركيلومتر 10 هزارتا با توجه به گفته بعضي دوستان از خير(در واقع شر) نمايندگي گذشتيم روغن وفيلتر جات مربوطه را از محمد عزيز تهيه كردم و دادم تعويض روغني سر خيابون.
خودرو بدون مشكل كار ميكرد تا اينكه تصميم گرفتم ببرم نمايندگي ---- تصور ميكردم چون نمايندگي مجهزه و شايد ماشين مشكلي داشته باشه كه ما بي خبر باشيم –چون آچار كشي نشده بود---- و قصد دارم برم مشهد(جمعه) --- بعد از كلي صرف وقت در اخذ نوبت از سايت مربوطه ---روز موعد فرا رسيد --- ماشين رو صبح ساعت 6:30 تحويل گرفتند-- برخورد پرسنل بدك نبود – ايرادات خودرو نوشته شد و تمام --- چند تا ايرادي كه به نظرم اومد رو گفتم . بعد از تحويل گرفتن خودرو احساس افزايش شتاب خودرو خيلي محسوس بود خوشحال از اينكه كارشون حرف نداره ... وراضي از بابت اين همه هزينه (ليست پيوستي)...همانروز مسير نمايندگي تا خونه شتابش خوب بود(20 دقيقه) ولي فرداي آنروز شتابي كه روز قبل احساس ميكردم خبري ازش نبود .... دو روز بعد هم وقتي روغن رو چك كردم بالاتر از حد نرمال روغن داشت(يك سانت بالاتر از محل تعيين شده بود) --- نمايندگي تخصصي رنو --- 5 ليتر تمام روغن خالي كرده بود (يادداوري : موقع تحويل گرفتن ماشين خبري ازظرف 5 ليتري روغن نبود(آيا بايد ظرف خالي رو تحويل ميدادند؟) براي همين شكم به يقين تبديل شد. كه همه روغن رو استفاده كردند) سه روز بعد يه مقدار از روغن اضافي رو از محل گيج به وسيله شيلنگ (آكواريوم) كشيدم بيرون روغن نسبت به كاركردش (150كيلومتر) سياه شده بود و دوباره اين فكر به ذهنم رسيد نكنه اين نمايندگي روغن نامرغوب استفاده كرده.؟ چون تجربه چنداني ندارم تصميم دارم امروز روغن رو از محمد بگيرم بدم كل روغن رو عوض كنند .همانطور كه در ليست ميبينيد لنت جلو رو هم عوض كردند چون گفته بودم در سرعت خيلي پايين وقتي ترمز ميكنم سوت ميكشه. لنت هنوز كاملا تمام نشده بود (بعدا عكس هم ازش تهيه ميكنم تا دوستان راهنمايي كنند.)
موتور ماشين صداي زيادي نسبت به روزهاي اول دارد مصرف سوخت هم بالاتر رفته (البته اين دو مشكل قبل از رفتن به نمايندگي بود) به نظر دوستان علت چيه؟

دوست عزيز چرا اينقدر با شما گرون حساب كردن!؟
من وقعي كه ماشين رو بردم نمايندگي ايرادهاي رو مطرح كردم (تنظيم ترمز دستي ,ريگلاچ كلاج ,تنظيم جلوبندي ,باز كردن چرخ ها ..........)با يه جنرال سرويس كامل شد نزديك به 15000 هزار تومن تازه سپرم من هم به دليل تصادف كمي اومده بود پايين اون رو هم برام مجاني درست كرد

aminkhan2008
9 October 2009, 09:17 AM
کسی که تندر صفر بگیره بردنش به گارانتی و سرویس اولیه اجباری هست ؟در چه بازه زمانی و مسافتی؟چه کارهایی توی سرویس اولیه انجام میدن؟اگر سرویس اولیه نبریم دیگه ماشین گارانتی نداره؟

mohammad1983
9 October 2009, 10:43 PM
نه آقا واجب نیست.
در سرویس اولیه مهمترین چیز تعویض روغن و فیلترجات هست و اگر ایراد خاصی ماشین داشته باشه رفع میشه.
دوره ها هم هر 10000 تا هست.

arman 321
10 October 2009, 12:23 AM
دوستان یه فرد وارد میخوام برای دیاگ لوگان که بطور کامل چک کنه ماشین رو.
سرویس 10000 نمیخوام برم سراغ نمایندگی.

اگه میشناسید تو pm بگین.

در ضمن من بطور کامل دور نمایندگی رو خط کشیدم ونمیخوام برم طرفشون.

ماشین هم ایرانخودرویی.

هیچ مشکلی هم نداره ولی میخوام یه چکاب بشه خیالم راحت بشه.

پیشاپیش از کمک شما ممنونم.

shahramyou
10 October 2009, 04:07 AM
نه آقا واجب نیست.
در سرویس اولیه مهمترین چیز تعویض روغن و فیلترجات هست و اگر ایراد خاصی ماشین داشته باشه رفع میشه.
دوره ها هم هر 10000 تا هست.
سلام
مطمئن هستید واجب نیست ، پس چرا دفترچه گارانتی رو مهر میزنن
اگه اینطوری باشه هم تو وقت و پول صرفه جوئی میشه:icon_razz

mohammad1983
10 October 2009, 10:41 AM
مال ما که گارانتیش تموم شده اما یک بار هم نرفت نمایندگی که بخواهد مهر بشه.فقط روی 39 هزار تا رفتم نمایندگی میدان آزادی استپر و سیم کلاچ رو که ایراد داشت مجانی عوض کردند و اصلا هم نپرسیدند تا حالا نمایندگی رفتید یا دفترچه گارانتی ماشین کو ؟؟؟؟
2 تا نمایندگی دیگه هم توی کرج رفته بودم برای نحوه پذیرش اصلا کاری به دفترچه نداشتند.

arman 321
11 October 2009, 11:04 AM
دوستان یه فرد وارد میخوام برای دیاگ لوگان که بطور کامل چک کنه ماشین رو.
سرویس 10000 نمیخوام برم سراغ نمایندگی.

اگه میشناسید تو pm بگین.

در ضمن من بطور کامل دور نمایندگی رو خط کشیدم ونمیخوام برم طرفشون.

ماشین هم ایرانخودرویی.

هیچ مشکلی هم نداره ولی میخوام یه چکاب بشه خیالم راحت بشه.

پیشاپیش از کمک شما ممنونم.

دوستان کسی نیست بتونه ما رو کمک کنه؟

araryan
11 October 2009, 02:31 PM
سلام
من براي سرويس 10000 تا نمايندگي شماره 8 كه بردم بهشون گفتم كه چهار تا در ماشين صدا ميده و روكش پيچ تنظيم ترمز دستيش هم افتاده.اما بعد از تحويل كاري روش نكرده بودن.
حالا 20000 تارو كجا ببرم كه همه اشكالاتو رفع كنن؟

arman 321
15 October 2009, 03:21 PM
دوستان کسی نیست بتونه ما رو کمک کنه؟

دوستان یعنی واقعا تو این شهر به این بزرگی کسی بجز نمایندگی دیاگ لوگان نداره که من برم پیشش؟

mmd791
20 October 2009, 12:46 AM
با سلام خدمت دوستان

امروز برای سرویس 10000 کیلومتر ماشینو بردم تعمیرگاه مرکزی 2 ایران خودرو (سه راه تهرانپارس-اوایل جاده آبعلی) ولی گفتن چون وقت اینترنتی یا تلفنی نگرفتی نمیتونیم پذیرش کنیم برو نمایندگی 1177 سره سهراه تهرانپارس (اسمش آسیا خودرو هست) هم کارش خوبه هم سریع برات انجام میده.
رفتم ظرف 30 ثانیه پذیرش کردن پرسیدم بمونم ماشینو ببرم گفتن اشکالی نداره.
ساعت 8.30 تحویل دادم ساعت 10.30 آماده شد. همه چیز هم خوب بود و راضی بودم انصافاً.
کارایی هم که انجام دادن (البته خودم خواستم همه کاراشو انجام بدن):

* تعویض روغن
* تعویض فبلتر روغن
* تعویض فیلتر هوا
* بازدید سطح سیالات
* بازدید 4 چرخ
* تنظیم سیم ترمز دستی
* تنظیم سیم کلاچ
* دیاگ (توی فاکتور نوشتن رفع عیوب الکترونیکی)

جنس هایی که گذاشته بودن :
* روغن 4 لیتری + یه 1 لیتری الف کامپتیشن اس تی 10w40 ساخت ایران شرکت توتال تحت لیسانس الف (1 لیتری نداشت یه 4 لیتری باز کرد با ظرف مخصوص 1 لیترشو برداشت)
* فیلتر هوا مارک رودینز که برای رنو ال90 و رنو کلیو هست ساخت اتریش
* فیلتر روغن مارک رنو با برچسب ایساکو ساخت فرانسه
*مایع شیشه شور سمن شیمی ا لیتری (مخصوص آئودی تی تی، لامبورگینی و فراری ساخت خوده کالیفرنیا!!:icon_razz)

مبلغی که پرداخت کردم دقیقاً 55900 تومن و کلاً هم از جنس راضی ام هم از کارشون جون واقعاً تغییر رو احساس کردم وقتی ماشینو تحویل گرفتم :icon_cool.
چند تا عکس هم از روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا گرفتم که گذاشتم براتون.

http://i.imagehost.org/t/0317/Image0019.jpg (http://i.imagehost.org/view/0317/Image0019) http://i.imagehost.org/t/0581/Image0020.jpg (http://i.imagehost.org/view/0581/Image0020) http://i.imagehost.org/t/0996/Image0021.jpg (http://i.imagehost.org/view/0996/Image0021) http://i.imagehost.org/t/0786/Image0022.jpg (http://i.imagehost.org/view/0786/Image0022) http://h.imagehost.org/t/0687/Image0024.jpg (http://h.imagehost.org/view/0687/Image0024) http://i.imagehost.org/t/0090/Image0025.jpg (http://i.imagehost.org/view/0090/Image0025)

با تشکر :icon_excl

اینجانب
20 October 2009, 01:34 PM
با سلام خدمت دوستان

امروز برای سرویس 10000 کیلومتر ماشینو بردم تعمیرگاه مرکزی 2 ایران خودرو (سه راه تهرانپارس-اوایل جاده آبعلی) ولی گفتن چون وقت اینترنتی یا تلفنی نگرفتی نمیتونیم پذیرش کنیم برو نمایندگی 1177 سره سهراه تهرانپارس (اسمش آسیا خودرو هست) هم کارش خوبه هم سریع برات انجام میده.
گذاشتند بالا سر ماشین باشید؟

FARZAD_1975
20 October 2009, 02:16 PM
آسيا خودرو نمايندگي خوبيه من سمند که داشتم براي تمام سرويسها ميرفتم اونجا. تو کارشون دقيقن و معمولا پول الکي نميگرين. من براي سرويس10 هزار سمند که رفته بودم يادم رفته بود بهشون بگم که روغن موتورو عوض نکنن و خود نمايندگي که ديده بودروغن تميزه ، روغنو عوض نکرده بودن و چون ماشين کارت طلايي داشت يه قوطي توتال 4 ليتري با فيلتر روغن نو گذلشته بودن تو صندوق عقب.

mmd791
20 October 2009, 09:54 PM
گذاشتند بالا سر ماشین باشید؟

والا معمولاً توی تمام نمایندگی ها نمی ذارن بالای سر ماشین وایسی ولی چون این نمایندگی کوچیکه همون دم در هم که وایسی میتونی ماشینتو ببینی!
با این حال من توی همون 2 ساعتی که اونجا بودم 3-4 بار به بهونه های مختلف رفتم پیش ماشین که ببینم دنیا دسته کیه :icon_surp. جالب بود که اصلاً هم مخالفت نمی کردن و همش میگفتن باشه برو :icon_cool !

rza_bgy
21 October 2009, 10:05 AM
با سلام خدمت دوستان

* فیلتر هوا مارک رودینز که برای رنو ال90 و رنو کلیو هست ساخت اتریش

http://i.imagehost.org/t/0996/Image0021.jpg (http://i.imagehost.org/view/0996/Image0021) http://i.imagehost.org/t/0786/Image0022.jpg (http://i.imagehost.org/view/0786/Image0022)

با تشکر :icon_excl

با تشکر...والله من تو بازار لوازم یدکی نیستم و لی رو جعبه این فیلتر هوا زده L90 تا اونجا که میدونم ماشین ما بیرون از ایران به Logan بیشتر معروفه تا L90 بنابر این تولید کننده(؟) "اتریشی" حتما از Logan استفاده میکرد...
پشت جعبه رو بخوبی نمیشه خوند ولی ظاهرا نوشته کیفیتش توسط یه شرکت اتریشی تایید شده!

mmd791
21 October 2009, 03:51 PM
با تشکر...والله من تو بازار لوازم یدکی نیستم و لی رو جعبه این فیلتر هوا زده L90 تا اونجا که میدونم ماشین ما بیرون از ایران به Logan بیشتر معروفه تا L90 بنابر این تولید کننده(؟) "اتریشی" حتما از Logan استفاده میکرد...
پشت جعبه رو بخوبی نمیشه خوند ولی ظاهرا نوشته کیفیتش توسط یه شرکت اتریشی تایید شده!

حق با شماست... خودم هم تازه دقت کردم. پارت نامبر روی جعبه (OEM:7701045724) رو سرچ کردم و به نتایج زیر رسیدم که جهت اطلاع دوستان لینک شو هم میزارم:

air filter for Renault Logan 1.6L(16V) engine, OEM:7701045724

http://www.diytrade.com/china/4/products/5303655/Air_filter_for_Renault_Logan.html
http://www.made-in-china.com/showroom/jadecn/companyinfo/Fenghua-Jade-Filters-Co-Ltd-.html
http://air-condition.china-direct-buy.com/v/4/product_detail/5303655/Air_filter_for_Renault_Logan.html

این موارد رو هم پیدا کردم از سازنده:

AIR FILTER
PU series AIR FILTER
1.OEM NO.: 7701045724
2.Dimension:L:176*W:142*H:71*H:78
3.Application:RENAULT
4.Materials: high-density Polyurethane paper ;high-permeability volume of wide rubber filter paper

البته یه جایی هم دیدم نوشته که تحت لیسانس آلمان هستش ولی روی جعبه من نوشته تحت لیسانس اتریش. در هر صورت اینکه وقتی خوده سازنده خودرو این جنس رو استفاده میکنه جنس بدی نمی تونه باشه چون فیلتر هوای ال90 با مارک تام (ایرانی) هم اومده 6-7 هزار تومنه و فکر میکنم این فیلتر چینی از ایرانیه حداقل بهتره چون تحت لیسانس یه کشور اروپایی تولید میشه و وقتی میگه برای رنو کلیو هم هست یعنی اینکه توی اروپا هم استفاده میکنن از این فبلتر.
در هر صورت ممنون از توجهتون دوست عزیز :icon_excl

kaveh25
21 October 2009, 08:49 PM
درود بر شما
امروز نماینده فیلتر سرکان رو در صنایع و معادن دیدم. نمونه هایی از فیلتر هوا و روغن لوگان هم اورده بود به همراه تاییدیه رنو پارس. گفت تمام کاغذهایی که ما استفاده می کنیم آلمانی هست. االبته اگه نگین برای پول کلنجار می زنم فیلتر هوا فکر کنم 3700 باشه. جالبه بدونین فیلتر هوا و روغن بنزهای پلیس هم سرکان می زنه وتاییدیه بنز رو هم داره. ظاهرا بعضی نمایندگی ها هم برای سرویس های دوره ای سرکان هم پیشنهاد می دن.

keyvan-GSM
21 October 2009, 10:17 PM
بنده مدتهاست از فیلتر هوای سرکان استفاده میکنم و کیفیتش فرقی با اصلی نداره اما هنوز از فیلتر روغنش استفاده نکردم کسی از دوستان در مورد کیفیت فیلتر روغنش اطلاع نداره؟

farshid-j
21 October 2009, 10:30 PM
درود
من فیلتر هوای بارو خریدم 3500 از پخش کننده (اصفهان)، قبلا روی پژو هم استفاده میکردم کیفیت خوبی داشت. این هم که گرفتم کیفیت خوبی داره به نظر من.

اینجانب
21 October 2009, 10:51 PM
بنده مدتهاست از فیلتر هوای سرکان استفاده میکنم و کیفیتش فرقی با اصلی نداره اما هنوز از فیلتر روغنش استفاده نکردم کسی از دوستان در مورد کیفیت فیلتر روغنش اطلاع نداره؟
من از فیلتر روغن سرکان برای پراید و 206 استفاده می کنم ولی نمیدونم از کجا باید بفهمم کیفیتش خوبه یا نه.:icon_razz

keyvan-GSM
21 October 2009, 11:11 PM
یکی از دوستان از فیلتر روغنی استفاده کرده بود که پس از مدت کوتاهی باعث بوجود اوردن مشکلاتی شده بود و اینجا ذکر کرده بود البته در نمایندگی برایش گذاشته بودند منظورم این بود.

afflatus
22 October 2009, 11:45 AM
دوست عزيز من بار قبل كه رفتم تعويض روغني فيلتر هوا رو سركان انداختم(قيمت 3500) و فيلتر روغن رو بهم پيشنهاد داد كه يه مدل فيلتر بندازم كه به گفته خودش اصل المان بود ولي من هر چي جعبه اش رو نگاه كردم چيزي به اسم شركت المان يا كشور سارنده الماني نديدم(در واقعه بي اصل و نسب بود!)كه مي گفت قيمتش هم 7 تومن هست گفتم اينو نمي خوام و بجز اين چي داري كه گفت فيلتر روغن سركان مخصوص تندر رو هم دارم كه گفتم اون بنداز قيمتش هم 3500 بود و تا الان هم كه 7 هزار كليومتر باهاش رفتم هيچ مشكلي نداشتم و به نظر خودم از فيلتر قبلي خودم كه ماله تركيه بود بهتر هست.در كل محصولات سركان از لحاظ كيفي در سطح خوبي هستن و ميشه بهشون اعتماد كرد!

mohajer_137860
22 October 2009, 06:50 PM
30 مهر
تا پايان امسال؛
شبکه نمايندگي هاي تندر90 به 270 نمايندگي مي رسد
خبرگزاري موج - شبکه نمايندگي هاي اصلي تندر90 تا پايان امسال به 270 نمايندگي در سراسر کشور خواهد رسيد.

به گزارش موج، در ادامه سلسله تلاش ها براي ارتقا سطح رضايت مشتريان خودروهاي رنو تندر90(لوگان)، شرکت رنو پارس با همکاري ايران خودرو و سايپا يدک اقدام به ايجاد دو گروه متفاوت از نمايندگي ها در سراسر کشور کرده است که از آنها با عنوان شبکه نمايندگي هاي سطح يک و سطح دو ياد مي شود.

شبکه نمايندگي هاي سطح 1
اين گروه متشکل از شبکه نمايندگان اصلي است که به طور کامل مجاز به ارائه سطح وسيعي از خدمات در دوران گارانتي و پس از آن به دارندگان رنو تندر90(لوگان) مي باشند.
اين نمايندگي ها از آموزش هاي لازم براي متخصصان فني خود بهره مند شده و مجهز به دستگاه هاي عيب ياب رنو و ابزار مخصوص بوده و داراي لوازم يدکي اصلي براي انجام امور مکانيکي لازم مي باشند.
در حال حاضر 247 نمايندگي از اين نوع نمايندگي هااز هر دو سازنده رنو تندر90 وجود دارد که پيش بيني مي شود تا پايان سال اين تعداد به 270 نمايندگي در سراسر ايران برسد.
با کمک گروه دوم نمايندگي ها(نمايندگي هاي سطح دو)، و با هدف پوشش وسيع تر براي خدمات رنو تندر90 را دنبال مي شود.

http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=386230

شبکه نمايندگي هاي سطح 2
ايده ايجاد شبکه دوم نمايندگي ها بر اساس اين اعتقاد شکل گرفت که تمام مالکان رنو تندر90(لوگان) حتي در دورترين نقاط ايران به خدمات با کيفيت و قطعات يدکي اصلي دسترسي داشته باشند.
از رنو تندر90(لوگان) به عنوان خودرويي با کيفيت بالا ياد مي شود و شرکت رنو پارس بر اين عقيده است که بايد خدماتي با همان کيفيت نيز در اختيار تمام دارندگان اين خودرو قرار داده شود.
انتخاب اين گونه نمايندگي ها براي ارائه خدمات با در نظر گرفتن پراكندگي فروش و در راستاي رضايتمندي هر چه بيشتر دارندگان رنو تندر90 صورت گرفته است.
شبکه نمايندگي هاي سطح دو، از آموزش هاي فني لازم به منظور ارائه سطح محدودي از خدمات مانند سرويس هاي دوره اي و فوري بهره مند هستند.
انجام تعميرات تحت پوشش گارانتي در اين نمايندگي ها مجاز نمي باشد.
تعداد اين نوع نمايندگي ها براي سايپا و ايران خودرو در حال حاضر 99 نمايندگي بوده که تا پايان سال به 200 نمايندگي خواهد رسيد.
گروه دوم نمايندگي ها از طريق انجام سرويس هاي دوره اي به دارندگان رنو تندر90 و تهيه و تامين قطعات يدکي اصلي و مشاوره نکات تعميراتي، به عنوان مکمل گروه اول نمايندگي ها عمل خواهند کرد.
شبکه نمايندگي هاي سطح دوم با گذراندن دوره هاي تكميلي آموزش فني، تهيه دستگاه عيب ياب رنو و ابزار مخصوص مربوطه به انضمام داشتن مقادير لازم لوازم يدكي اصلي مي توانند به گروه اول بپيوندند تا مجوز لازم براي ارائه تمام خدمات پس از فروش به دارندگان رنو تندر90 را دريافت کنند.
ايجاد و توسعه هر دو گروه نمايندگي ها، پروژه اي در حال اجرا با همکاري ايران خودرو و سايپا بوده و به منظور تامين رضايت هر چه بيشتر مشتريان دنبال مي شود.

FARZAD_1975
25 October 2009, 05:02 PM
آقا من بالاخره نفهميدم که اگه اين سرويس اوليه 10هزار ال90 پارس خودرويي رو نريم گارانتي ماشين باطل ميشه يا نه؟ سايت سايپا يدک:

http://www.saipayadak.org/about_garranty.php (http://www.saipayadak.org/about_garranty.php)

شكرريز
27 October 2009, 09:25 PM
سلام

من موقع تكميل وجه گفتم بدون كارت طلايي حساب كن ..و قيمتي كه داد به نظر كارت طلايي كم شده بود (9150) اما حالا نوشته كارت طلايي داره و قيمت همون هست فقط به همون ميازن تاخير تحويل ماشين اضافه كرده ..

جايي هست اينترنتي بفهميم كارت طلايي داريم يا نه ... (2 روزه ماشين روگرفتم)

kami786
31 October 2009, 10:32 AM
دوستان من ماشین رو بردم واسه سرویس ده هزار (تو رشت)
بعد از اینکه روغن رو تخلیه کرد رفت لوازم رو آورد ولی بجای روغت الف روغن کاسترول GTX 10w40 ریخت
من بهش اعتراض کردم ولی گفت بخدا تموم شده و این روغن با اون فرقی نداره وکلی هم تعریف کرد ازش
قیمتش رو هم 22800 زده بود
در ضمن 5 لیتر هم روغن ریخت توش با تعویض فیلتر روغن
حالا موندم چکار کنم
راهنمایی کنید. لازمه که دوباره عوض کنم روغن رو یا حالا فعلا استفاده کنم؟
فکر می کنم روی جعبه اش نوشته بود سنتیکی. این چه معنی داره؟

afflatus
31 October 2009, 11:27 AM
دوستان من ماشین رو بردم واسه سرویس ده هزار (تو رشت)
بعد از اینکه روغن رو تخلیه کرد رفت لوازم رو آورد ولی بجای روغت الف روغن کاسترول GTX 10w40 ریخت
من بهش اعتراض کردم ولی گفت بخدا تموم شده و این روغن با اون فرقی نداره وکلی هم تعریف کرد ازش
قیمتش رو هم 22800 زده بود
در ضمن 5 لیتر هم روغن ریخت توش با تعویض فیلتر روغن
حالا موندم چکار کنم
راهنمایی کنید. لازمه که دوباره عوض کنم روغن رو یا حالا فعلا استفاده کنم؟
فکر می کنم روی جعبه اش نوشته بود سنتیکی. این چه معنی داره؟
دوست عزيز اين روغني كه براي شما ريختن داخل ماشين تمام سنتتيك هست و روغني كه براي تندر پيشنهاد شده نيمه سنتتيك هست
به نظر من بايد روغن تون رو سريعتر عوض كنيد به دليل اينكه روغن سنتتيك براي ماشين مدل 2004 به بالا كاربرد داره
خدا بگم اين تعميرگاه درپيتي رو چيكار كنه!

kami786
31 October 2009, 01:41 PM
یعنی این هزینه ای که کردیم برباد رفته؟
دوستان دیگر نظرشون چیه؟

rza_bgy
31 October 2009, 03:33 PM
به نظر من فاکتور رو(اگه نگهداشتی) اسکن کن بفرست برا رنوپارس...

من تصمیم شخصی خودمو میگم، شما مشورت های دوستان با تجربه تر رو ملاک قرار بده: روغن رو عوض نمیکردم و قبل از سرویس بعدی(از 5 تا 7 هزار) تعویضش میکردم.

mohajer_137860
1 November 2009, 05:20 PM
درود به دوستان
ماشین من 9500 کار کرده است.هیچ ایرادی هم ندارد.واقعا دوست ندارم به نمایندگی بروم اما از نگرانی اینکه گارانتی دچار مشکل نشود مجبور شدم اینکارو بکنم.3 روز قبل به شماره 82271 برای گرفتن وقت سرویس اولیه 10،000 کیلومتر در نمایندگی تماس گرفتم .خانمی که جواب داد گفت که سرویس اولیه تندر 90 به صورت سیار و در محل نیز انجام میشود.مردد شدم و قبول نکردم.از طریق سایت وقتی برای پذیرش در نمایندگی برای 5 شنبه گرفتم .دیشب یک دور از اول تا آخر این تاپیک را خوندم و به این تیجه رسیدم که امروز اینکارو انجام بدهم.صبح زنگ زدم آقایی که جواب داد حرف خانم قبلی را تایید کرد و به من برای ساعت 14 وقت داد.نوبت گرفته شده در سایت را حذف کردم و کد پیگیری جدید را هم به من اعلام کرد.من نیز از خدا خواسته قبول کردم.ساعت 13 با موبایل من تماس گرفتند و گفتند که ماشینم را روشن کنم تا موتور گرم شود و روغن راحت تخلیه شود.خواست زودتر بیاید که چون گرفتار بودم قبول نکردم.راس ساعت 14 ماشین استیشن آمد در محل با لباس فرم و آرم ایران خودرو.دستگاه ساکشن داشتند و با استفاده از باتری خودرو کار میکرد.همه قطعات ( از جمله فیلتر هوا ، روغن و فیلتر روغن و بنزین را تعویض نمودم. مبلغ 4500 تومان اضافه تر بابت هزینه ایاب ذهاب گرفتند.(این موضوع را پاسخگوی صبح نیز تلفنی اعلام کرده بود.)فاکتور رسمی دادند و گفتند که در سیستم ایرانخودرو نیز ثبت شده و میتونی پیگیری کنی.

روغن الف 10w40 که 5 لیتر فاکتور کردند و نیم لیتر اضافه را به خودم دادند.
فیلتر هوا مانند فابریک با مارک MANN در بسته بندی ایساکو
فیلتر روغن PUR FLUX در بسته بندی ایساکو

کل هزینه پرداختی من با تعویض فیلتر بنزین شد 56 هزار تومان .

مزایای این سرویس در محل نسبت به نمایندگی:
1- بالاسر ماشین بودم.
2- کمتر از یک ساعت ونیم انجام شد.یکروز معطل نشدم.
3- همه قطعات اصلی بود.
4- هیچ چیزی از ماشینم کم نشد و هیچ خط و خشی ایجادنشد.
5- هزینه رف و آمد برای من نداشت.
6- بی ماشین نبودم.
7- اطلاعات خوبی از تعمیرکارهای سیار به دست آوردم.

سئوالی بود در خدمتم
موفق باشید.

arman 321
1 November 2009, 07:14 PM
درود به دوستان
ماشین من 9500 کار کرده است.هیچ ایرادی هم ندارد.واقعا دوست ندارم به نمایندگی بروم اما از نگرانی اینکه گارانتی دچار مشکل نشود مجبور شدم اینکارو بکنم.3 روز قبل به شماره 82271 برای گرفتن وقت سرویس اولیه 10،000 کیلومتر در نمایندگی تماس گرفتم .خانمی که جواب داد گفت که سرویس اولیه تندر 90 به صورت سیار و در محل نیز انجام میشود.مردد شدم و قبول نکردم.از طریق سایت وقتی برای پذیرش در نمایندگی برای 5 شنبه گرفتم .دیشب یک دور از اول تا آخر این تاپیک را خوندم و به این تیجه رسیدم که امروز اینکارو انجام بدهم.صبح زنگ زدم آقایی که جواب داد حرف خانم قبلی را تایید کرد و به من برای ساعت 14 وقت داد.نوبت گرفته شده در سایت را حذف کردم و کد پیگیری جدید را هم به من اعلام کرد.من نیز از خدا خواسته قبول کردم.ساعت 13 با موبایل من تماس گرفتند و گفتند که ماشینم را روشن کنم تا موتور گرم شود و روغن راحت تخلیه شود.خواست زودتر بیاید که چون گرفتار بودم قبول نکردم.راس ساعت 14 ماشین استیشن آمد در محل با لباس فرم و آرم ایران خودرو.دستگاه ساکشن داشتند و با استفاده از باتری خودرو کار میکرد.همه قطعات ( از جمله فیلتر هوا ، روغن و فیلتر روغن و بنزین را تعویض نمودم. مبلغ 4500 تومان اضافه تر بابت هزینه ایاب ذهاب گرفتند.(این موضوع را پاسخگوی صبح نیز تلفنی اعلام کرده بود.)فاکتور رسمی دادند و گفتند که در سیستم ایرانخودرو نیز ثبت شده و میتونی پیگیری کنی.

روغن الف 10w40 که 5 لیتر فاکتور کردند و نیم لیتر اضافه را به خودم دادند.
فیلتر هوا مانند فابریک با مارک MANN در بسته بندی ایساکو
فیلتر روغن PUR FLUX در بسته بندی ایساکو

کل هزینه پرداختی من با تعویض فیلتر بنزین شد 56 هزار تومان .

مزایای این سرویس در محل نسبت به نمایندگی:
1- بالاسر ماشین بودم.
2- کمتر از یک ساعت ونیم انجام شد.یکروز معطل نشدم.
3- همه قطعات اصلی بود.
4- هیچ چیزی از ماشینم کم نشد و هیچ خط و خشی ایجادنشد.
5- هزینه رف و آمد برای من نداشت.
6- بی ماشین نبودم.
7- اطلاعات خوبی از تعمیرکارهای سیار به دست آوردم.

سئوالی بود در خدمتم
موفق باشید.

سلام دوست عزیز

خودرو شما کارت طلایی داشت که در محل برای سرویس اومدن؟

بجز تعویض روغن و فیلتر ها چه کار دیگه ای انجام دادن؟

اگه فقط تعویض روغن و فیلتر ها بوده باشه که بنظر من همین کار رو میشد برااحتی انجام داد و وقت گرفتن و اینها نیازی نبود.

farshid-j
2 November 2009, 12:52 AM
درود
دوستان من دیروز روغن الف پر شده در ایران خریدم یک قوطی آبی 4 لیتری و یک عدد 1 لیتری که مجموعا شد 23000 تومان. حالا از دوستان صاحب نظر دو سوال دارم:
1 . آیا این نوع روغن بهتر است یا نوع پر شده در خارج؟ (دوستانی که تجربه کرده اند لطفا کمک کنند)
2 . روی قوطی روغنها نوشته است سینتتیک (نه نیمه سینتتیک) که طبق گفته دوستان باید روغن نیمه سینتتیک استفاده شود، اما چنین روغنی پیدا نکردم. نظر دوستان چیه؟

mmd791
2 November 2009, 02:08 AM
ماشین من 9500 کار کرده است.هیچ ایرادی هم ندارد.
راس ساعت 14 ماشین استیشن آمد در محل با لباس فرم و آرم ایران خودرو.دستگاه ساکشن داشتند و با استفاده از باتری خودرو کار میکرد.
همه قطعات از جمله فیلتر هوا ، روغن وفیلتر روغن و بنزین را تعویض نمودم.

سئوالی بود در خدمتم
موفق باشید.

با سلام

آقا مبارکه :icon_excl !!
سوال: فیلتر بنزین هم عوض کردی ؟ چند فاکتور کرد براتون ؟ کثیف بود فیلتر قبلیش؟ یعنی لازم بود که عوض کنی ؟ مارک قبلیش چی بود و چه مارکی انداخت براتون ؟

ممنون...

FARZAD_1975
2 November 2009, 09:53 AM
يعني براي سرويس اوليه تندر نياز به آچارکشي نيست؟

afflatus
2 November 2009, 01:54 PM
درود
دوستان من دیروز روغن الف پر شده در ایران خریدم یک قوطی آبی 4 لیتری و یک عدد 1 لیتری که مجموعا شد 23000 تومان. حالا از دوستان صاحب نظر دو سوال دارم:
1 . آیا این نوع روغن بهتر است یا نوع پر شده در خارج؟ (دوستانی که تجربه کرده اند لطفا کمک کنند)
2 . روی قوطی روغنها نوشته است سینتتیک (نه نیمه سینتتیک) که طبق گفته دوستان باید روغن نیمه سینتتیک استفاده شود، اما چنین روغنی پیدا نکردم. نظر دوستان چیه؟

دوست عزيز من قبلا با اين مسئله برخورد كردم! به نظر ميرسه تفاوت انچناني نداشته باشند و ار اين نظر هم بايد ديد كه كيفيت محصولات به توتال خوب هست(به نظر من لزومي نداره كه elf پر شده امارتي بگيريد همون به توتال بهتر هست)
در مورد روغن توصيه شده همنطور كه مي دونيد نیمه سینتتیک بايد باشه و روغن هاي elf 10w40 نیمه سینتتیک هستن و 5w40 تمام سینتتیک

يعني براي سرويس اوليه تندر نياز به آچارکشي نيست؟
دوست عزيز احتياج داره به اچاركشي!

afflatus
2 November 2009, 08:09 PM
امروز رفتم براي گارانتي 20000 كه يه اتفاق جالب افتاد اونم اين بود كه يكي از دوستان قديمي رو توي نمايندگي ديدم:icon_excl
كيلومتر ماشين تقريبا 21500 بود بعد از پذيرش فقط گفتم كه شمع ها و فيلتر بنزين عوض بشه و يه تنظيم موتور بشه (البته ماشين بجز يكي دو مورد جزئي مشكل خاصي نداشت و با تجربه اي كه از نمايندگي ها داشتم بهتر دونستم كه نذارم ماشين رو سلاخي كنن!)
بعد اون دوستم اومد و من با ايشون رفتم بالا سر ماشين و به تعميركار گفتم كه شمع ها رو عوض كنه بعد از اين كه شمع ها رو باز كرد با اين كه 21500 تا باهاشون رفتم ولي طبق گفته تعميركار تا 7 تا 8 هزار ديگه مي تونن كار كنن . گفت لازم نيست كه شمع ها رو عوض كني من هم شمع ها رو برداشتم براي بعد, فيلتر بنزين رو هم عوض كردن مارك فيلتر بنزين DACIA بود من هم از اين فرصت استفاده كردم كه به دوستم گفتم به تعميركار بگه كه سيم كلاچ رو عوض كنه (تقريبا بعد از 12 هزار كاركرد سفت شده بود ولي ميشد باهاش تقريبا راحت كاركرد!)اونم يه سيم كلاچ باز هم با مارك DACIA بود خلاصه بعد هم ماشين رو تحويل گرفتم و كل حساب هم شد 25000 تومن
4 عدد شمع با مارك RENAULT ساخت مكزيك 14000 تومن
ا عدد فيلتر بنزين با مارك DACIA به قيمت 8500 و 2500 هم تعويض فيلتر
سيم كلاچ هم جز گارانتي بود
بعد هم دفترچه رو دادم بهش رفت برام مهر زد
خلاصه نزاشتم زياد با ماشين ور برن!
اينم عكس شمع و فيلتر بنزين

http://h.imagehost.org/t/0340/DSC00058.jpg (http://h.imagehost.org/view/0340/DSC00058)

mohajer_137860
8 November 2009, 12:52 PM
با سلام

آقا مبارکه :icon_excl !!
سوال: فیلتر بنزین هم عوض کردی ؟ چند فاکتور کرد براتون ؟ کثیف بود فیلتر قبلیش؟ یعنی لازم بود که عوض کنی ؟ مارک قبلیش چی بود و چه مارکی انداخت براتون ؟

ممنون...

سلام دوست عزیز
فیلتر بنزین رو هم عوض کردم.با تعویض شد حدود 4000 تومان.بسیار کثیف بود و کامل ازش گل بیرون میومد.فکر میکنم رو 15 تا حداکثر عوض بشه خوبه.مارک قبلیش داچیا بود (فابریک) که قیمتش حدود 9000 تومان است.فیلتر مارک AP روش انداختم که مال خانواده پزو هست.جنسش از پلیمر میباشد و با توجه به اینکه قیمتش خیلی کمتره و زود به زود عوض میکنم اینکارو کردم.

سلام دوست عزیز

خودرو شما کارت طلایی داشت که در محل برای سرویس اومدن؟

بجز تعویض روغن و فیلتر ها چه کار دیگه ای انجام دادن؟

اگه فقط تعویض روغن و فیلتر ها بوده باشه که بنظر من همین کار رو میشد برااحتی انجام داد و وقت گرفتن و اینها نیازی نبود.

دوست گرامی
ماشین من کارت طلایی نداشت.تنها تعویض فیلترها و روغن بود.داگ و آچار کشی هم نداشت.اگر بخواهد بعدا به یک مکانیک وارد میدهم و فقط برای دیاگ هم به نمایندگی میرم.فقط به خاطر اینکه در آینده برای گارانتی موضوعی نداشته باشم ماشینو به سروییس اولیه دادم .

موفق باشد.

alireza3456
8 November 2009, 01:29 PM
دوستان سلام
نظرتون راجع به نمايندگي 1060 محسنيان واقع در خيابان دولت چيست؟
ممنون

sarir
8 November 2009, 04:08 PM
یک سوال از دوستان داشتم و اون اینکه آیا صفحه اول دفترچه گارانتی که مربوط به مشخصات خودرو است از شما به صورت تایپ شده است .یا به صورت دستی پرشده .؟
چون از من به صورت دستی پر شده ( تازه بعد از 40 روز از تحویل خودرو دفترچه گارانتی را نمایندگی بهم داد.یکم مشکوک می زنه .هرچی زنگ می زدم هی امروز و فردا می کرد )

amingzj
8 November 2009, 06:22 PM
دوستان سلام
نظرتون راجع به نمايندگي 1060 محسنيان واقع در خيابان دولت چيست؟
ممنون
خیلی خوبه !
من هم سرویس 10000 اینجا رفتم و هم به تازگی سرویس 20000

alireza3456
9 November 2009, 10:07 AM
دوست عزيز من براي سرويس 10000 تايي مي خوام برم محسنيان دولت.
اولا بفرمايين كه بايد رزرو اينترنتي بكنم؟
دوم اين كه براي سرويس اوليه چي كارايي ميكنن و هزينش و زمان ماندن ماشين توي تعميرگاه چقدري ميشه حدودا؟
ممنون

amingzj
9 November 2009, 08:51 PM
دوست عزيز من براي سرويس 10000 تايي مي خوام برم محسنيان دولت.
اولا بفرمايين كه بايد رزرو اينترنتي بكنم؟
دوم اين كه براي سرويس اوليه چي كارايي ميكنن و هزينش و زمان ماندن ماشين توي تعميرگاه چقدري ميشه حدودا؟
ممنون
رزرو اینترنتی که نیاز نداره
فقط شما یه تماس بگیر میگند یا ساعت 6 یا 7 مطمئن نیستم اینجا باشید بعد شما میری توی کوچه بقلی نمایندگی به شمال دولت پذیرش میشید و ماشین رو تحویل میدید و اگر ایراد به خصوصی هم داره بهشون میگید
ماشین هم ساعت 3 تا 4 تماس میگیرند که برید بگیرید
که برای تحویل ماشین هم بعد از تسویه حساب با سرویس نمایندگی که معمولا یه نیسان پیکاپ هست میبرنتون توی یه پارکینگ که بالاهای دیباجی هست
هزینش و کارهایی که انجام میدهند هم من خاطرم نیست ولی توی صفحات قبل هم خودم گفتم هم خیلی از دوستان دیگه
در ضمن برخوردشون هم خیلی خوبه
اگر سوالی بود در خدمتم

nazynabavy
10 November 2009, 03:02 PM
یه سوال:
من هفته پیش ماشینو بردم سرویس 10000 تعمیرگاه شماره 8 رنو تو میدون آزادی. قبلش بگم ماشین هیچ ایرادی نداشت.
اولا علاوه بر تعویض روغن و فیلتر هوا و روغن که 30000 تومان هزینه داشت برای انجام سرویس های دوره ای 20000 تومان فاکتور کرده که نمی دونم منظور انجام چه کاری بوده چون ماشین هیچ عیبی نداشت. کسی از دوستان میدونه واسه انجام چه کاری 20000 تومن گرفتن؟
یه سوال دیگه:
تا قبل از سرویس دوره ای میانگین مصرف 1/7 لیتر تو 100 کیلومتر بود. ولی پس از سرویس دوره ای شده 6/7 .
کسی می دونه علتش چیه و چرا این جوری شده؟ به نظر شما راه حل چیه؟

FARZAD_1975
24 November 2009, 11:14 AM
دوستان نمايندگي 1152 سايپا تازه افتتاح شده و رو سر درش هم لوگوي رنو داره با توجه به اينکه تازه شروع بکار کردن به نظر شما خوبه براي سرويس ده هزار برم اونجا؟ يا برم جايي که تجربه بيشتري دارن؟ خوبيش اينه که سرشون خلوته

mmd791
24 November 2009, 11:06 PM
دوستان نمايندگي 1152 سايپا تازه افتتاح شده و رو سر درش هم لوگوي رنو داره با توجه به اينکه تازه شروع بکار کردن به نظر شما خوبه براي سرويس ده هزار برم اونجا؟ يا برم جايي که تجربه بيشتري دارن؟ خوبيش اينه که سرشون خلوته

با سلام

دوست عزیز... نمایندگی توی سرویس 10.000 تا کاره خاصی انجام نمیده و فقط تعویض روغن و فیلتر ها و بازدید لنت ها و ایناس... برای همین هر جا خلوت تره ببر اگه میگین این 1152 تابلوی رنو هم داره خوب همون جا مراجعه کنین.
در ضمن یکی از دوستان توی همین تاپیک گفته بودن ایران خودرو سرویس در محل هم داره برای ال90 ... نمی دونم پارس خودرو هم داره یا نه. زنگ بزنین بپرسین اگه داره خوب بیان در خونه نجام بدن خیلی بهتره. هم مطمئن تره (از نظر اجناس) هم اینکه زودتر تموم میشه و یه نصفه روز علافی نداره.

موفق باشید

sayan1
29 November 2009, 03:09 PM
با سلام

دوستان در محدوه خونه ما 2 تا نمايندگي سايپا وجود داره كه در خصوص تندر كار مي كنه
1- نمايندگي گارنيك اله ورديان (خيابان دكتر شريعتي بالاتر از مطهري) - نمايندگي سايپا
2- نمايندگي مهدي سقاييان (خيابان شريعتي پايين تر از سه راه طالقاني) - نمايندگي پارس خودرو

كه البته اولي طبق ليست سايپا يدك پرايد و زانتيا و ريو و تندر را پذيرش مي كن و دومي تندر،‌ماكسيما، سرانتا، رونيز، پيكاب
مي خواستم ببينم كسي از دوستان به اين نمايندگي ها جهت امور گارانتي يا ساير امور مربوط به تندر مراجعه كرده؟
البته من براي گارانتي 10000 كيلومتر ماشينم رو كلينيك رنو بردم ولي با توجه به شلوغي كيلينيك رنو و زمانهاي رزرو بسيار طولاني قصد دارم براي گارانتي 20000 كيلومتر به يك نمايندگي نزديك ببرم و همينكه اگر مشكلي پيش اومد به راحتي بتونم به نمايندگي مراجعه كنم.

bigboss1382
6 December 2009, 09:11 PM
با سلام خدمت دوستان تندر سوار عزیز
حدود 3 هفته پیش کیلومتر ماشین رسید به 20000 تا و چون به نمایندگی ها اصلا اعتماد ندارم و
از طرفی هیچ کس به اندازه خود آدم واسه ماشینش دل نمیسوزونه و تمیز کار نمیکنه تصمیم گرفتم
خودم به کمک راهنمایی هایی که دوستان در این سایت کرده بودن سرویس 20000 تا رو انجام بدم.
اول رفتم نمایندگی پارس خودرو رشت و وسایل زیر رو خریدم:
1- روغن الف 5 لیتری 25000 تومن
2- فیلتر روغن اصلی 5500 تومن
3- فیلتر هوای اصلی (آلمانی) 9500 تومن
4- فیلتر بنزین اصلی (بوش اسپانیا) 9000 تومن
جمع 49000 تومن
سر راه یادم افتاد اسپری انژکتورشور نخریدم ! پریدم از نمایندگی ایران خودرو یکی گرفتم 4500 تومن
که ایرانی هم بود!
بعدش رفتم به گاراژ غدیر ژامبولر (محل سرویس!) که مجهز به چال بود و دست به کار شدم.
روغن و فیلتر روغن موتور و فیلتر بنزین رو عوض کردم. بعدش فیلتر هوا رو باز کردم و پس از
باز کردن سر باتری فیش استپر رو جدا کردم. دو تا پیچ استپر رو هم باز کردم و استپر رو جدا کردم.
بعدش اورینگ استپر رو در آوردم که اسپری بهش نخوره و بدون دست زدن به نوک استپر با اسپری حسابی
شستشو دادمش. جاتون خالی دوده سیاه بود که میچکید ازش! و اسپری ایرانی هم کاملا رو سفید شد و سربلند
از آب در اومد.
اورینگ استپر رو جا زدمو و استپر و سپس سر باتری رو بستم. اما فیلتر هوای جدید رو نبستم. ماشینو بدون
فیلتر هوا روشن کردمو همزمان با گاز دادن اسپری رو به محل مکش هوا (جای خالی فیلتر هوا) زدم. اگه
بدونین چه دود سیاهی میزد از اگزوز بیرون ....
مشابه این تریلی قدیمیا که روغن سوزی دارن و یه گاز میدن آسمون سیاه میشه !
دوستم کنار اگزوز بود داشت دود رو بو میکرد که کم مونده بود خفه بشه ! دود بوی تندی میداد مشابه
بوی اسید !
بعد از چند بار تکرار این کار دیگه دود سیاه بیرون نیومدو فهمیدم توی موتور ( محفظه احتراق و
نازل انژکتورها و سوپاپ ها و سر شمع ها و ...) تمیز شده ... ماشینو خاموش کردمو و فیلتر هوای نو
رو بستم !
نتیجه: ماشین تبدیل شد به لامبورگینی !
دو روز بعد دقت کردم دیدم آهن دیواره داخلی لوله اگزوز معلوم شده ! (قبلا نگاه میکردی توی اگزوز سیاه بود)
قبلا دنده 5 سرعت 90 دور موتور 2500 صدی 6.1 میسوزوند الان شده 5.4
بعد 1000 تا یه خورده از لامبورگینی شدن ماشین کم شد ! همش اثر این بنزین های آشغاله ها ...
خلاصه هفته پیش افتادم به جون شمع ها باز کردمو و با بنزین و برس سیمی وسمباده تمیز کردمو و 0.9 فیلر زدمو و دوباره بستم سر باتری هم جدا بود. حیفم اومد شمع های اصلی رو عوض کنم اگر چه
الکترود مغزی یه کم خوردگی داشت ولی فکر کنم تا 30000 تا کار کنه ....
نتیجه: ماشین دوباره تبدیل شد به لامبورگینی !
لنت های جلو رو هم نگاه کردم 60 در صد داشت.
تنها چیزی که در کل داستان غیرعادی بود فیلتر بنزین بوش اسپانیا بود با اونی که رو ماشین بود مقایسه کردم
مثل هم بودن حتی شماره قطعه روشونم یکی بودو هر دو اسپانیایی ولی اونی که رو ماشین بود روش نوشته بود
"magnetic" اما اونی که از نمایندگی گرفتم و مثل شکلی هست که بچه ها گذاشتن رو سایت مگنتیک نداره ...
فکر کنم اینم مثل بقیه چیزا فابریکیش یه چیز دیگست ! (یه آهنربایی چیزی داره که ذرات فلز معلق در بنزین
رو بگیره ؟؟؟؟...)
در خاتمه از همه دوستانی که از اطلاعاتشون استفاده کردم تشکر میکنم

mohammad1983
6 December 2009, 09:33 PM
سلام
خوب آفرین بر شما!!
یه نمه قیمت قطعاتی که گرفتی گرون هست.برای مثال صافی بنزین جنس عالی که داخلش آهن ربا داره رو من 2000 تومان میخرم و مدل دیگه که بوش هست رو 5000 تومان میدهند.
یه سوال، این روشی که شما استفاده کردید یعنی استفاده از اسپری بهتر هست یا روشی که معمولا مغازه های توی خیابون استفاده میکنند و ماده شستشو دهنده رو به جای بنزین وارد مدار میکنند و 10 دقیقه موتور کار میکنه تا تمیز بشه؟؟؟

bigboss1382
7 December 2009, 11:28 AM
سلام
خوب آفرین بر شما!!
یه نمه قیمت قطعاتی که گرفتی گرون هست.برای مثال صافی بنزین جنس عالی که داخلش آهن ربا داره رو من 2000 تومان میخرم و مدل دیگه که بوش هست رو 5000 تومان میدهند.
یه سوال، این روشی که شما استفاده کردید یعنی استفاده از اسپری بهتر هست یا روشی که معمولا مغازه های توی خیابون استفاده میکنند و ماده شستشو دهنده رو به جای بنزین وارد مدار میکنند و 10 دقیقه موتور کار میکنه تا تمیز بشه؟؟؟

سلام دوست عزیز

والا اینجا تو شهرستان لوازم کم و نایاب و گرون هست. لوازم فروش تندر هم که تازه الان یه دونه باز شده !
درپوش قالپاق ال پی رو میگه 18000 تومن ! تهران قیمت کردم 9000 تومن ... دیگه خودتون حسابشو بکنین.

همانطوری هم که گفتم بیشتر اطلاعات من در انجام اینکار ها از از راهنمایی دوستان پی هالزی و چند مورد خود شما هست که ازتون تشکر میکنم.

این روش رو هم آقای مهدیزاده تو یکی از تاپیک ها توضیح داده بودن که الان دیگه پیداش نمیکنم. روش مایع شستشو دهنده رو امتحان نکردم ولی حداقلش اینه که با این روش استپر رو هم همزمان میتونید تمیز کنید.

در این روش اولا که موتور باید سرد باشه. بعدش سعی کنید جایی کار کنید که پشه و مگس و گرد و خاک نباشه چون اگه حشره از نزدیک جای فیلتر هوا رد بشه میره تو ! چون مکش بی فیلتر خیلی زیاده ...

لوله سر اسپری رو هم محکم کنید مال من وسط کار کنده شد شانس آوردم نرفت تو موتور افتاد رو سینی کف ماشین که به زحمت درش آوردم .

طبق تجربه من بهترین حالت اینه که اول سیم گاز رو بکشید و صبر کنید دور موتور بره بالا و بعدش اسپری رو بزنید در این حالت مکش موتور هم زیاد میشه و قشنگ اسپری رو میکشه تو . بعدش حس میکنید ماشین داره خفه میکنه چون دور موتور کم میشه با اینکه شما سیم گاز رو نگه داشتید. اسپری زدن رو قطع کنید و بمونید موتور دور بگیره بعد دوبار اسپری رو بزنید. و اینکار رو ادامه بدید.

چون موتور باید سرد باشه بعد روشن کردن بزارید 1 دقیقه کار کنه بعدش عملیات رو انجام بدین . بازم چون موتور هنوز سرده و گناه داره زیاد گاز بدین !!!! تا 5 یا 6 بار اول دور موتور رو از 3000 3500 بالاتر نبرید بعدش کم کم بیشتر و آخر کار که من تا 6000 تا گاز دادم دود سیاهی بیرون زد که حدود 2 متر طول دود بود و با هر ماک و وایتو و اینترنشنالی که بیارین برابری میکرد !

بعدشم تا دو بار دیگه که اسپری زدم دود سیاه نمیداد و فقط دود سفید گرم شدن ماشین بود که فهمیدم تمیز تمیز شده .

مارک اسپری هم pakcar بود ( ایرانی بود ) و فقط روش انگلیسی نوشته بود با در زرد رنگ من از نمایندگی گرفتم که همونی باشه که خودشون استفاده میکنن. روشم نوشته بود برای
stepper motor
pcv valve
oxygen sensor
و ...

mehdizadeh04
7 December 2009, 01:44 PM
سلام دوست عزیز

والا اینجا تو شهرستان لوازم کم و نایاب و گرون هست. لوازم فروش تندر هم که تازه الان یه دونه باز شده !
درپوش قالپاق ال پی رو میگه 18000 تومن ! تهران قیمت کردم 9000 تومن ... دیگه خودتون حسابشو بکنین.

همانطوری هم که گفتم بیشتر اطلاعات من در انجام اینکار ها از از راهنمایی دوستان پی هالزی و چند مورد خود شما هست که ازتون تشکر میکنم.

این روش رو هم آقای مهدیزاده تو یکی از تاپیک ها توضیح داده بودن که الان دیگه پیداش نمیکنم. روش مایع شستشو دهنده رو امتحان نکردم ولی حداقلش اینه که با این روش استپر رو هم همزمان میتونید تمیز کنید.

در این روش اولا که موتور باید سرد باشه. بعدش سعی کنید جایی کار کنید که پشه و مگس و گرد و خاک نباشه چون اگه حشره از نزدیک جای فیلتر هوا رد بشه میره تو ! چون مکش بی فیلتر خیلی زیاده ...

لوله سر اسپری رو هم محکم کنید مال من وسط کار کنده شد شانس آوردم نرفت تو موتور افتاد رو سینی کف ماشین که به زحمت درش آوردم .

طبق تجربه من بهترین حالت اینه که اول سیم گاز رو بکشید و صبر کنید دور موتور بره بالا و بعدش اسپری رو بزنید در این حالت مکش موتور هم زیاد میشه و قشنگ اسپری رو میکشه تو . بعدش حس میکنید ماشین داره خفه میکنه چون دور موتور کم میشه با اینکه شما سیم گاز رو نگه داشتید. اسپری زدن رو قطع کنید و بمونید موتور دور بگیره بعد دوبار اسپری رو بزنید. و اینکار رو ادامه بدید.

چون موتور باید سرد باشه بعد روشن کردن بزارید 1 دقیقه کار کنه بعدش عملیات رو انجام بدین . بازم چون موتور هنوز سرده و گناه داره زیاد گاز بدین !!!! تا 5 یا 6 بار اول دور موتور رو از 3000 3500 بالاتر نبرید بعدش کم کم بیشتر و آخر کار که من تا 6000 تا گاز دادم دود سیاهی بیرون زد که حدود 2 متر طول دود بود و با هر ماک و وایتو و اینترنشنالی که بیارین برابری میکرد !

بعدشم تا دو بار دیگه که اسپری زدم دود سیاه نمیداد و فقط دود سفید گرم شدن ماشین بود که فهمیدم تمیز تمیز شده .

مارک اسپری هم pakcar بود ( ایرانی بود ) و فقط روش انگلیسی نوشته بود با در زرد رنگ من از نمایندگی گرفتم که همونی باشه که خودشون استفاده میکنن. روشم نوشته بود برای
stepper motor
pcv valve
oxygen sensor
و ...

با سلام خدمت دوستان
بنده توی این تاپیک (http://ww.phalls.com/showthread.php?t=55169) با درج تصویر در هنگام تمیز کردن استپر نحوه باز کردن و تمیز کردن رو توضیح دادم.
موفق باشید

kaveh25
7 December 2009, 03:19 PM
درود بر شما
یعنی از اسپری استپر موتور برای تمیز کردن محفظه موتور هم استفاده می شه؟
اگه دوستان مارک های خوبی رو می شناسن معرفی کنن.
با تشکر

FARZAD_1975
7 December 2009, 05:34 PM
با سلام

دوستان در محدوه خونه ما 2 تا نمايندگي سايپا وجود داره كه در خصوص تندر كار مي كنه
1- نمايندگي گارنيك اله ورديان (خيابان دكتر شريعتي بالاتر از مطهري) - نمايندگي سايپا
2- نمايندگي مهدي سقاييان (خيابان شريعتي پايين تر از سه راه طالقاني) - نمايندگي پارس خودرو

كه البته اولي طبق ليست سايپا يدك پرايد و زانتيا و ريو و تندر را پذيرش مي كن و دومي تندر،‌ماكسيما، سرانتا، رونيز، پيكاب
مي خواستم ببينم كسي از دوستان به اين نمايندگي ها جهت امور گارانتي يا ساير امور مربوط به تندر مراجعه كرده؟
البته من براي گارانتي 10000 كيلومتر ماشينم رو كلينيك رنو بردم ولي با توجه به شلوغي كيلينيك رنو و زمانهاي رزرو بسيار طولاني قصد دارم براي گارانتي 20000 كيلومتر به يك نمايندگي نزديك ببرم و همينكه اگر مشكلي پيش اومد به راحتي بتونم به نمايندگي مراجعه كنم.

آقا کدوم نمايندگي رفتي؟

mehdizadeh04
7 December 2009, 11:17 PM
درود بر شما
یعنی از اسپری استپر موتور برای تمیز کردن محفظه موتور هم استفاده می شه؟
اگه دوستان مارک های خوبی رو می شناسن معرفی کنن.
با تشکر

والا کاوه جان اگه این بحث ها توی همون تاپیک اجرا بشه خیلی بهتره.
در مورد سوالت هم باید بگم که توی خ ملت هر جایی بگی اسپری تمیز کننده کاربرات و استپر 20 نوع جنس میارن برات که میمونی چی انتخاب کنی.
من چند دفعه از این اسپری که عسکش هست زدم عالی تمیز میکنه.
موفق باشید

majid_teh2005
8 December 2009, 11:13 PM
در این روش اولا که موتور باید سرد باشه.

دوست عزیز

چرا باید موتور حتما سرد باشه ؟

mohammad1983
10 December 2009, 06:05 PM
من هم امروز شستشو منیوفیلد و انژکتور ها رو انجام دادم.
توضیحات بیشتر در اینجا (http://ww.phalls.com/showthread.php?t=55169)

bigboss1382
10 December 2009, 07:17 PM
دوست عزیز

چرا باید موتور حتما سرد باشه ؟

سلام دوست من

سرد بودن موتور رو یکی از دوستام از مکانیکش شنیده بود. من روی اسپریpakcar که واسه خودم خریدم رو خوندم البته دقیقا ننوشته که موتور باید سرد باشه (همانطوریکه ننوشته موتور باید گرم باشه) ولی اینجوری نوشته:

start the engine and after a minute و بعدش بقیه ماجرا رو شرح داده ... من اینطور برداشت کردم که بطور پیش فرض موتور خاموشه و بعد روشن کردن باید 1 دقیقه صبر کرد و بعدش شروع کرد.

البته 3 تا مورد دیگه هم هست:

یکی اینکه این اسپری در مجاورت حرارت به سرعت تبخیر میشه و در حرارت بیشتر مشتعل میشه که شاید وقتی موتور سرده فقط بخشیش در سیلندر بسوزه و یه مقدارش بدون سوختن همراه دود از محفظه احتراق خارج بشه و در مسیر حرکتش به سمت اگزوز ، سوپاپ دود و منیفولد دود و منبع کاتالیست و مسیر اگزوز و .... رو هم تمیز کنه ... ( چون همانطور که نوشتم دیواره داخلی لوله اگزوز من هم تمیز شده بود !!!! )

دوم اینکه وقتی ماشین گرمه کل مسیر اگزوز و از جمله منبع کاتالیست هم بسیار داغه و اگه مواد اسپری اونجا مشتعل بشه دخل کاتالیست میاد !!! که حتی یه جا خوندم اگه ماشینتون سه سیلندر کار میکنه ( مثلا اگه یکی از کوئل ها سوخته باشه) مجاز نیستین باهاش حتی تا تعمیرگاه برین چون بنزین اون سیلندر بدون سوختن از سیلندر میره بیرون و میرسه به کاتالیست و اونجا مشتعل میشه و کاتالیست مرخص میشه ...:icon_mad:

سوم اینکه اینکار حرارت موتور رو بشدت میبره بالا !!! البته من بعد انجامش فهمیدم. کل کار 2 دقیقه بیشتر طول نکشید موتور من هم سرد سرد بود . ولی آخرش که داشتم گاز میدادم ته اهرم گاز همونجا که سیم گاز بهش وصله دستمو سوزوند ! (حرارت مجبورم کرد ولش کنم) که نشون میده سوختن مواد اسپری به همراه بنزین و گاز دادن بیرحمانه ظرف 2 دقیقه چقدر حرارت رو میبره بالا ! شاید اگه موتور هم از اول گرم باشه حرارت بیش از حد بره بالا و ... البته فن من روشن نشد . ولی دوستان اگه یه دستکش داشته باشن یا حداقل یه پارچه دم دستشون باشه انگشتشون نمیسوزه .... :icon_idea

majid_teh2005
11 December 2009, 01:16 PM
قابل توجه دوستاني كه مايلند يه 7 - 8 اسبي به قدرت موتورشون اضافه كنند !!!!!

...... و میرسه به کاتالیست و اونجا مشتعل میشه و کاتالیست مرخص میشه ...:icon_mad:

DellM60
13 December 2009, 11:55 PM
با سلام.
دوستان دیروز ماشین تندر را برای سرویس اولیه 10000 کیلومتر بردم چند تا نکته که بد نیست بدانید.
1- از داغی فیلتر هوا و روغن و قوطی خالی روغن در صندوق عقب هنگام تحویل ماشین خبری نبود.بنابراین نمیدونم چه آشغالی استفاده شده است.
2- روی در پوش سوکت اتصال دیاگ را نشانه گذاشتم بعد از تحویل ماشین دیدم دست نخورده بنابراین دیاگ بی دیاگ.
3-قیمت لوازم مصرفی 31000 شد که 9900 تومان هم دستمزد اضافه شده بود و بنده را 42000 تومان تیغ زدند.
4- لطفا اگر شما دوستان هم از این نماینده گی مرکزی که همه میگن بهترین است تجربه ایی دارید بیان فرمایید.

sayan1
15 December 2009, 09:02 AM
آقا کدوم نمايندگي رفتي؟
با سلام
والا دوستان سايت كه هيچ راهنمايي نكردن، خودم هم مدتي بود كه تهران نبودم و تازه اومدم به همين خاطر هنوز جايي نرفتم.

MVP77
16 December 2009, 08:38 PM
ماشین من 2000 تا کارکرده آیا میشه مثلا تو 5000 کیلومتر روغن و فیلترهای هوا و روغن رو بیرون نمایندگی تعویض کنم ؟ گارانتی ماشین مشکل پیدا نمیکنه ؟

آخه وقتی نمایندگی پولش رو میگیره و از هم مهمتر نمیشه بالاسر ماشین واستاد به نظرتون اینکار منطقیه ؟

لطف کنید نظرتون رو بفرمایید .

L-90
16 December 2009, 11:00 PM
بله مي تونيد ولي 5000 كيلومتر خيلي زوده، اگر هم اصرار به عوض كردن داريد فقط روغن و فيلتر هوا رو عوض كنيد و فيلتر روغن را به سرويس 10000 تا منتقل كنيد.

MVP77
17 December 2009, 01:42 AM
پس مشکلی برای گارانتی پیش نمیاد ؟
نبرم بگم چرا بیرون عوض کردید و از این حرفها
کسی تا بحال اینکارو کرده ؟

خیلی ممنون

kaveh25
17 December 2009, 02:08 AM
درود بر شما
دوست من اونا از کجا می فهمن که شما بیرون روغن رو عوض کردید؟؟!!
البته جایی ببرید که مطمئن باشه. چون اگه لوگان ندیده باشه برای تعویض فیلتر روغن به مشکل برخورد خواهد کرد

mohsen.n
21 December 2009, 01:38 PM
باسلام
کسی از دوستان اطلاع داره که آیا باتوجه به شرایط خاص قید شده برای سرویسهای دوره ای که یکی از آنها رانندگی در شهرهای بزرگ وترافیک که شریط 10000کیلومتر به 5000کیلومتر تغییرپیدامی کنه مثلا در 6000کیلومتر باتوجه به کارت طلایی می توان تعویض روغن مجانی کرد یا ملاک 10000کیلومتر است . باتشکر

ehsan-inventor
3 January 2010, 07:40 PM
سلام دوستان
کیلومتر تندر ما رسید به 30000 تا . باید ببریم سرویس دوره ای؟ چه کار هایی انجام میدن؟بیرون ببریم بهتر نیست؟
ممنون

houman90
4 January 2010, 01:14 AM
باسلام
کسی از دوستان اطلاع داره که آیا باتوجه به شرایط خاص قید شده برای سرویسهای دوره ای که یکی از آنها رانندگی در شهرهای بزرگ وترافیک که شریط 10000کیلومتر به 5000کیلومتر تغییرپیدامی کنه مثلا در 6000کیلومتر باتوجه به کارت طلایی می توان تعویض روغن مجانی کرد یا ملاک 10000کیلومتر است . باتشکر

با سلام
نه اون شرایط ویژه برای کارت طلائی ملاک نیست و فقط همون کیلومترهای ذکر شده در دفترچه گارانتی و سرویس دوره‌ای رو میتونین از کارت استفاده کنین.
موفق باشید

zaboon
5 January 2010, 09:50 PM
یک ال 90 صفر گرفتم . توی دفترچش نوشته که روغن موتور توصیه شده و روغن ترمز توصیه شده چی هست.دقیقا مارک و نوعشو مشخص کرده. اما صحبتی از روغن گیربکس نکرده.
اگه کسی می دونه که روغن گیربکس مورد تایید پارس خودرو چیه لطفا راهنمایی کنه. همچنین مایعی که تو سیستم خنک کننده می ریزن . کلا در رابطه بانوع روغن ها و مدت تعویض روغن ها و همچنین نوع و مدت تعویض فیلتر ها توضیح بفرمایید. مارکها و نوع ذکر شه ممنون می شم .

ترجیحا مواد معرفی شده مورد تایید پارس خودرو باشد. و درصورت امکان مرجعی هم از طرف پارس خودرو در رابطه نوع این مواد معرفی شود ممنون می شم.

mohammad1983
5 January 2010, 11:13 PM
سلام
والا توی کلاس های آموزشی که ایران خودرو میگذاره ؛ظاهرا عنوان شده روغن گیربکس این ماشین مادام العمر هست و نیاز به تعویض نداره!!!

persia
12 January 2010, 06:04 PM
سلام

خودرو من 38500 کیلومتر کار کرده و بزودی گارانتی خودرو تمام میشه.

شکر خدا مشکل خاصی نداره. مقداری شتاب ماشین کم شده که به نظر من مربوط به کثیف بودن فیلتر هوا، کارکرد شمعها و همچنین کیفیت بد بنزین هست.

یک مشکل هم صدای جیر جیر از قفل کمربند راننده هست.

آیا برای قفل کمربند ارزش داره به گارانتی مراجعه کنم و آیا تعویض می کنند؟

آیا مورد خاصی هست که قبل از اتمام گارانتی لازم باشه بررسی کنم؟

با تشکر

shaban306
12 January 2010, 06:42 PM
سلام

...

...

با تشکر

با سلام
در مورد رفع صدای قفل کمربند در تاپیک رفع سر و صداهای تندر بحث شده و شما به راحتی با یک اسپری لوبریکنت خشک می تونید اونو برطرف کنید.

mehdizadeh04
12 January 2010, 10:19 PM

با تشکر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
قیمت قفل های کمربند چیزی نیست که به خاطرش به نمایندگی مراجعه کنید.
از طرفی تمام قفل ها این مشکل رو دارند که با خریدن اسپری WD-40 (اگه درست گفته باشم)به قیمت 3500 و اسپری کردن توی قفل به طور کامل صداش میوفته و مشکلتون حل میشه!
موفق باشید

gsg_sms
12 January 2010, 10:31 PM
سلام به دوستان
من یک L90 با تاریخ تولید 10/87 خریدم که تا الآن 1300 کیلومتر راه رفته
با توجه به اینکه از تاریخ ساختش یک سال گذشته تصمیم دارم روغن و فیلترش رو عوض کنم
در دفترچه راهنمای گارانتی اومده که سرویس های دوره ای باید هر 10000 کیلومتر و یا هر یک سال انجام بشه
با این توضیحات آیا احتیاج هست ماشین رو به نمایندگی ببرم تا گارانتی اون باطل نشه؟ یا میتونم ماشین رو خودم بیرون تعویض روغن کنم!
آخه من اعتقاد دارم تا ماشین اشکالی نداره نباید نمایندگی برد چون نمی گذارن بالای سر ماشین بایستی و ممکنه یک جای ماشین هم که ایراد نداره دچار اشکال بشه
اگر باید ماشین رو برد بین نمایندگی محسنی توی دولت و اون نمایندگی توی رسالت (نزدیک پل سیدخندان) کدوم رو توصیه می کنید؟

mmamushy
13 January 2010, 01:03 AM
با سلام
اصلا لازم نیست ماشین رو ببرید نمایندگی اونا از کجا میفهمند که شما روغن رو عوض کردین؟
فقط دقت کنید روغن با فیلتر4.8 و بدون فیلتر4.7 بریزید
با تشکر

gsg_sms
13 January 2010, 07:05 PM
با سلام
اصلا لازم نیست ماشین رو ببرید نمایندگی اونا از کجا میفهمند که شما روغن رو عوض کردین؟
فقط دقت کنید روغن با فیلتر4.8 و بدون فیلتر4.7 بریزید
با تشکر

آخه توی دفترچه گفته 10000 کیلومتر یا یک سال باید سرویس های دوره ای انجام بشه برای همین پرسیدم
حالا که میگید بیرون روغن رو عوض کنم، لطف کنید یک تعویض روغنی یا فروشگاه مطمئن رو اینجا یا با پیغام خصوصی بهم معرفی کنید.

vatanema
17 January 2010, 10:37 AM
سلام دوستان
من امروز ماشین رو بردم واسه سرویس 10 هزار تا.پذیرش نشدم!!!
قضیه از این قرار هست که من روغن و فیلتر هوا رو خودم روی 7 هزار تا عوض کرده بودم و فقط مونده بود فیلتر روغن که میخواستم بعدا عوضش کنم.
نمایندگی پارس خودرو گفت بده همونجا که روغن رو عوض کرد، برات دفترچه گارانتی رو هم مهر کنه!!!
من اراک هستم.نمایندگی مطهری منش اراک اینها رو بمن گفت.آقا چکار کنم؟ماشین رو ببرم قم؟ اصلا واقعا باید سر 10 هزار تا دفترچه مهر بشه...اگه نشه گارانتی باطل میشه؟
نمایندگی حق داشت و من اشتباه کرده ام یا اینکه میشه به جایی ازش شکایت کرد؟چکار کنم...
گفتم شرایط ماشین طوری بوده که بنا به گفته خود دفترچه باید توی 5 هزار تا روغن عوض میشده...گفت میاوردی خودمون عوض می کردیم...چکارش کنم؟
لطفا راهنمایی کنید

dariush1
17 January 2010, 11:10 AM
سلام دوستان
قضیه از این قرار هست که من روغن و فیلتر هوا رو خودم روی 7 هزار تا عوض کرده بودم و فقط مونده بود فیلتر روغن که میخواستم بعدا عوضش کنم.
نمایندگی پارس خودرو گفت بده همونجا که روغن رو عوض کرد، برات دفترچه گارانتی رو هم مهر کنه!!!
من اراک هستم.نمایندگی مطهری منش اراک اینها رو بمن گفت.آقا چکار کنم؟ماشین رو ببرم قم؟ اصلا واقعا باید سر 10 هزار تا دفترچه مهر بشه...اگه نشه گارانتی باطل میشه؟
نمایندگی حق داشت و من اشتباه کرده ام یا اینکه میشه به جایی ازش شکایت کرد؟چکار کنم...
گفتم شرایط ماشین طوری بوده که بنا به گفته خود دفترچه باید توی 5 هزار تا روغن عوض میشده...گفت میاوردی خودمون عوض می کردیم...چکارش کنم؟
لطفا راهنمایی کنید

سلام
بيخود كردي نمايندگي . مهر كيلو چنده ؟بابا ...من كه توي تهران بردم نمايندگي تخصصي رنو اصلا نگفت و نپرسيد دفترچه گارنتي ات به چند من؟ تازه شم 10هزار تاي اولي خودم دادم تعويض روغني سر خيابان . براي 20 هزارتا بردم .الان هم نزديك 30 هزار تا ميشه. ولي باز ميخوام بدم بيرون انجام بشه چون اعتقادي به اين نمايندگي ها ندارم .شايد سرويس آخري(40000) ببرم نمايندگي .

dariush1
17 January 2010, 11:10 AM
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید

سلام
بيخود كرده نمايندگي . مهر كيلو چنده ؟بابا ...من كه توي تهران بردم نمايندگي تخصصي رنو اصلا نگفت و نپرسيد دفترچه گارنتي ات به چند من؟ تازه شم 10هزار تاي اولي خودم دادم تعويض روغني سر خيابان . براي 20 هزارتا بردم .الان هم نزديك 30 هزار تا ميشه. ولي باز ميخوام بدم بيرون انجام بشه چون اعتقادي به اين نمايندگي ها ندارم .شايد سرويس آخري(40000) ببرم نمايندگي .

gsg_sms
17 January 2010, 07:49 PM
آخه توی دفترچه گفته 10000 کیلومتر یا یک سال باید سرویس های دوره ای انجام بشه برای همین پرسیدم
حالا که میگید بیرون روغن رو عوض کنم، لطف کنید یک تعویض روغنی یا فروشگاه مطمئن رو اینجا یا با پیغام خصوصی بهم معرفی کنید.

میشه بگید بالاخره بعد از یکسال که از عمر ماشین گذشته و هنوز 10000 تا نرفته باید حتماً برای بازدید دوره ای به نمایندگی مراجعه کرد یا نه؟

mmamushy
17 January 2010, 08:40 PM
اول که اون نمایندگی بیخود کرده اصلا ارتباطی به اون نمایندگی نداره در ضمن منم که بردم نمایندگی نه ازم دفترچه خاست نه چیزی گفت تو سیستم ذخیره میشه شما مگه بهش چی گفتی که اینجوری جوابت داده؟
تازه من از نمایندگی که اومدم بیرون فهمیدم 4 لیتر روغن بیشتر تو ماشین نریخته هنوزم حوصلم نشده برم عوضش کنم این نمایندگیها فقط اوضاع پول هست وبس

vatanema
18 January 2010, 12:21 AM
اول که اون نمایندگی بیخود کرده اصلا ارتباطی به اون نمایندگی نداره در ضمن منم که بردم نمایندگی نه ازم دفترچه خاست نه چیزی گفت تو سیستم ذخیره میشه شما مگه بهش چی گفتی که اینجوری جوابت داده؟
تازه من از نمایندگی که اومدم بیرون فهمیدم 4 لیتر روغن بیشتر تو ماشین نریخته هنوزم حوصلم نشده برم عوضش کنم این نمایندگیها فقط اوضاع پول هست وبس
اگر منظورتون پست من بوده باید عرض کنم که اول بهم گفتند باید 40 تومن بدی و روغن رو با خودت ببری.گفتم این چه کاریه شما یه بررسی کلی از ماشین بکن اگه لازمه، فقط به روغنش کار نداشته باشید.قبول نکردند و گفتند ما از کجا بدونیم شما چه روغنی توی ماشین ریختی؟!
ترس من از این بود که اگه مهر گارانتی سرویس اولیه (10 هزار تا) توی دفترچه نباشه،اگه بعدا مشکلی پیش بیاد بگن چرا نیاوردی سرویس اولیه و بقولی گارانتی اش باطل بشه.
امروز ظهر البته به بخش رسیدگی به شکایات مشتریان پارس خودرو گزارش کردم وضعیت رو و نتیجه که اعلام شد خدمت دوستان عرض می کنم.

amir eshghefarmon
18 January 2010, 12:40 AM
دوست عزیز ببر یه نمایندگی دیگه البته در اصل حرفشون درسته و جزو قوانین گارانتی هست ولی جایه دیگه این سختگیری ها رو ندارند .:icon_cool

houman90
18 January 2010, 01:14 PM
اگر منظورتون پست من بوده باید عرض کنم که اول بهم گفتند باید 40 تومن بدی و روغن رو با خودت ببری.گفتم این چه کاریه شما یه بررسی کلی از ماشین بکن اگه لازمه، فقط به روغنش کار نداشته باشید.قبول نکردند و گفتند ما از کجا بدونیم شما چه روغنی توی ماشین ریختی؟!
ترس من از این بود که اگه مهر گارانتی سرویس اولیه (10 هزار تا) توی دفترچه نباشه،اگه بعدا مشکلی پیش بیاد بگن چرا نیاوردی سرویس اولیه و بقولی گارانتی اش باطل بشه.
امروز ظهر البته به بخش رسیدگی به شکایات مشتریان پارس خودرو گزارش کردم وضعیت رو و نتیجه که اعلام شد خدمت دوستان عرض می کنم.

با سلام خدمت شما
ایکاش حداقل به پارس خودرو دیگه گزارش نمیکردین چون این احتمال وجود داره که خودرو شما رو ببرن تو لیست خودروهایی که از شرلیط گارانتی عدول کردن. حالاش هم ایرادی نداره فقط ماشین رو ببرین یه نمایندگی دیگه و همون اول هم اصلا هیچ حرفی از اتفاقاتی که افتاد نزنین. هرچند این امکان هم وجود داره که بتونین با صرف چند برگ سبز! توی همون نمایندگی سر و ته قضیه رو بهم بیارین.
موفق باشید

mbfighter
18 January 2010, 01:48 PM
سلام دوستان .
راستش من هم می خواستم ماشین رو ببرم روغنشو تعویض کنم . الان 6000 تا کا کرده و هنوز همون روغن اولیه هست و منم عوضش نکردم ولی دیروز که روغن چک کردم اصلا وضعیت جالبی نداشت . رفتم تعویض روغنی مرد با انصافی بود خودشم تندر داشت گفت آقا ببر گارانتی مهر بزنه بعد عوض کن چون بعدا بهت گیر میدن . دمش گرم ولی الان میترسم اصلا به ماشین گاز بدم مخصوصا اینکه صدای موتور خیلی زیاد شده .
دوستان راهکاری برای این قضیه ندارن که یه جوری روغنو عوض کنیم و نمایدگی گیر نده بهمون ؟!

mbfighter
18 January 2010, 01:48 PM
سلام دوستان .
راستش من هم می خواستم ماشین رو ببرم روغنشو تعویض کنم . الان 6000 تا کا کرده و هنوز همون روغن اولیه هست و منم عوضش نکردم ولی دیروز که روغن چک کردم اصلا وضعیت جالبی نداشت . رفتم تعویض روغنی مرد با انصافی بود خودشم تندر داشت گفت آقا ببر گارانتی مهر بزنه بعد عوض کن چون بعدا بهت گیر میدن . دمش گرم ولی الان میترسم اصلا به ماشین گاز بدم مخصوصا اینکه صدای موتور خیلی زیاد شده .
دوستان راهکاری برای این قضیه ندارن که یه جوری روغنو عوض کنیم و نمایدگی گیر نده بهمون ؟!

mb2006
18 January 2010, 03:15 PM
من که قبل از گارانتی با 8500 کارکرد بردم بیرون روغن و فیلتر آن را عوض کردم و بعداً در 10000 کیلومتر رفتم نمایندگی فیلتر هوا عوض و چرخ ها و بعضی از قسمت های دیگه رو چک کردن آخر سر هم دفترچه گارانتی رو مهر و امضاء کردن .اصلاً هم چیزی در مورد اینکه چرا بردی بیرو ن روغنش رو عوض کردی نگفتن.البته یه آشنا اونجا هم داشتم

maghvan
18 January 2010, 03:37 PM
سلام
آقا اگر دفترچه گانتی نباشد باز از گارانتی خارج می شود؟ راستش تندر90 خریدم 355 تا کارکرده بود ولی طرف هنوز دفترچه اش را نیاورده است.می توانم دفترچه دیگر بگیرم؟

xagrox
18 January 2010, 07:44 PM
توی نمایندگی که من ماشینو بردم کاری به دفترچه ندارن و تو دفترچه هم بعد 40000 تا فقط دوره 10000 ثبت شده و خلاصه یه کاغذ بازیه الکیه . مهم نی. اما بهتره دفترچه و سایر دفترچه هارو رو از صاحب قبلیش بگیرید چون حقتونه.

persia
18 January 2010, 11:22 PM
سلام
آقا اگر دفترچه گانتي نباشد باز از گارانتي خارج مي شود؟ راستش تندر90 خريدم 355 تا کارکرده بود ولي طرف هنوز دفترچه اش را نياورده است.مي توانم دفترچه ديگر بگيرم؟

خودروهايي که داراي برخي ايرادات غيرقابل رفع (خصوصا ايرادات رنگ و بنه) هستند، توسط خودروساز تحويل مشتري نمي شوند و در سيکل مزايده به عنوان درجه 2 به فروش مي رسند. اين خودروها شامل گارانتي نمي شوند و دفترچه گارنتي هم ندارند. براي اطمينان از اينکه خودرو شما گارانتي دارد، حتما دفترچه گارانتي را بخواهيد و فروشنده هم موظف به تحويل دفترچه به شماست.

shaban306
20 January 2010, 10:50 PM
با سلام
بالاخره تونستم با فردی که کیلومتر کارکرد ماشین رو تغییر میداد صحبت کنم. دو نوع تغییر توی کارکرد می تونه ایجاد کنه:
1- وسیله ای رو به طور دائمی در مسیر کیلومتر قرار میده که میزان کارکرد رو دقیقا نصف میزان اصلی نشون میده.
2- با یک دستگاه کوچک کارکرد کیلومتر رو تا میزان دلخواه کم میکنه.

ایشون ادوات مورد نیاز رو به یک باطریساز مطمئن سپردن که اینکار رو ایشون میکنن. برای اکثر ماشینهای جدید (ولی نه همشون) جواب میده. هر کسی خواست (البته توی تبریز) بگه تا تو پی ام آدرس رو براش بفرستم.

Shahzadeh kocholoo
22 January 2010, 06:51 PM
دوستان صاحب نظر
آیا برای باطل نشدن گارانتی باید حتما سرویسهای دوره ای را برد یا خیر ؟

و آیا بعد از هر سرویس مهر می زنند دفترچه گارانتیو ؟

mohammad1983
22 January 2010, 08:02 PM
سلام
نه آقا باطل نمیشه.
مال ما که پارس خودرو و ایران خودرو بود اینجوری نشد.من اصلا گارانتی نرفتم و نه مهر زدم در نهایت هم در 39 هزار تا رفتم مرکزی رنو استپر رو عوض کردند و با دفترچه هم کاری نداشتند.اونجا میگفتند نمیخواهی سرویس 40 هزار تا انجام بشه؟ گفتم خیر، اونی رو که ازتون میخواهم انجام دهید.

Shahzadeh kocholoo
26 January 2010, 11:36 PM
دوستان
این نما یندگیهای تندر قطعه هم فروش دارند ؟

amir eshghefarmon
27 January 2010, 01:15 AM
100% لوازم یدکی هم دارند .:icon_ques

saedraz
31 January 2010, 11:30 AM
امروز من ماشین رو برای سرویس 20000 کیلومتر بردم نمایندگی شماره 8 پارس خودرو ساعت 7:30 پذیرش کردن الان یعنی 10:30 زنگ زدن گفتن بیا ماشین رو ببر 85000 تومان هم هزینش شده پرسیدم گفت شمع و فیلتر بنزینم عوض کردن امکانش هست انقدر سریع همه اینارو عوض کنن برای سرویس 10000 کیلومتر عصر نزدیک ساعت 4 زنگ زدن که فقط هم فیلتر روغن روغن و فیلتر هوارو عوض کرده بودن

تازه قرار بود لنتهاروهم بازدید کنن یعنی بهشون گفتم از کجا بفهمم لنت و بازدید کردن؟

mohammad1983
31 January 2010, 01:28 PM
سلام
بستگی داره شاید تمام ماشین هایی که قبل شما پذیرش شده همگی سرویس خالی داشتند و زود تموم شده.
تعویض شمع و فیلتر بنزین کلا 15 دقیقه هم زمان نمیخواهد.

saedraz
31 January 2010, 03:19 PM
ماشین رو گرفتم فیلتر هوا رو با یک فیلتر که روی جعبش نوشته رنو گروپ و ساخت آلمان هست عوض کردند فیلتر بنزین رو که اصلش بوش بوده (من تا حالا فیلتر بنزین رو عوض نکردم) با یک فیلتر ساخت اسپانیا و مربوط به گروه داچیا عوض کردند و شمعها هم با شمعهای ساخت گروه رنو و ساخت مکزیک هست

لیست قطعات با قیمت

فیلتر بنزین باک پلیمری--------------------------------------------90000ريال
فیلتر هوا--------------------------------------------------------------74500ريال
فیلتر روغن-------------------------------------------------------------39500ريال
شمع موتور-----------------------------------------------------------141600ريال (مجموع چهار عدد)
روغن موتور 5 لیتری الف------------------------------------------------232900ريال

mohajer_137860
3 February 2010, 08:10 AM
خبرگزاري موج - دو نمايندگي شرکت خدمات پس از فروش ايران خودرو(ايساكو) جزء بهترين نمايندگان شركت رنو شدند.

http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&StartupService=Read&BaseRecord=451856

به گزارش موج، براساس تحقيقاتي كه به سبب سنجش رضايت مندي مشتريان تندر90 در رابطه با كيفيت خدمات از سوي شركت رنو پارس ارائه شده است و در بين تمام نمايندگي‌هايي كه به خودرو تندر90 در كشور خدمت مي‌دهند اعم از سايپا و ايران‌خودرو، دو نمايندگي ايران خودرو(حافظ خودرو و رحيم عابدي) در اصفهان برترين امتياز را دريافت کردند.
اين ارزيابي در بين تمام نمايندگان شركت رنو در كشورهاي استراليا، تركيه، آلمان، هلند، ايتاليا، اسپانيا، برزيل، تايوان، روسيه، قطر، روماني، دانمارك، فنلاند، سنگاپور، چين، امارات، شيلي و ايران انجام شده :icon_twis و كسب اين مقام در يك ارزيابي بين‌المللي بوده است.....

mohammad1983
6 February 2010, 08:57 PM
سلام
امروز ماشین رو با توجه به این که به کیلومتر 90 هزار تا رسیده بردم نمایندگی پارس خودرو توی همین کرج چون کارشون رو قبلا دیده بودم و خوب بود.گفتم تسمه و پک کامل رو تعویض کنند.همچنین تسمه دینام هم در صورت نیاز تعویض بشه.
2 ساعت پیش ماشین رو گرفتم و کلا 70 تومان هزینه شد که از قرار زیر هست:
پولک میل سوپاپ سرسیلندر 4000 تومان
پولک سرسیلندر 3200 تومان
تسمه تایم 36000 تومان
اجرت 25000 تومان
تسمه دینام هم اصلا نیاز به تعویض نداشت.
اما نکنه مهم این هست که تسمه (که عجب کیفیتی داره) آخ نگفته انگار نو نو هست.خود نمایندگی میگفت راحت 30 تا دیگه کار میکنه.
دیسک و صفحه هم حالا حالا ها کار میکنه و اون هم تقریبا روی 140 تا باید تعویض بشه.
در آخر این که شتاب ماشین بهتر شده.

sport kit
16 February 2010, 11:06 AM
سلام به همه دوستان

یه سئوال بی ربط به موضوع این تاپیک داشتم چون این تاپیک فعالتره می پرسم ( قبلش عذرخواهی می کنم )

دیروز شنیدم که ماشین رو می بری سرویس 10000 کیلومتر اگه وسایل مورد نیاز رو خودن خریده باشی مثل روغن

موتور , فیلتر هوا و روغن و....... نمایندگی ازت قبول نمی کنه و می گه چون تقلبیش زیاد شده قانون کردن که نپذیریم

می خواستم بپرسم آیا این موضوع صحت داره ؟ آیا کسی از دوستان به تازگی ماشین رو برده سرویس ؟ بهش چنین

چیری گفتن یا نه ؟ آیا پارس خودرو یا ایران خودرو داره ؟ اگه کسی می دونه لطفا بیشتر توضیح بده ؟

پیشاپیش معذرت و ممنون .....................

vatanema
16 February 2010, 06:33 PM
سلام به همه دوستان

یه سئوال بی ربط به موضوع این تاپیک داشتم چون این تاپیک فعالتره می پرسم ( قبلش عذرخواهی می کنم )

دیروز شنیدم که ماشین رو می بری سرویس 10000 کیلومتر اگه وسایل مورد نیاز رو خودن خریده باشی مثل روغن

موتور , فیلتر هوا و روغن و....... نمایندگی ازت قبول نمی کنه و می گه چون تقلبیش زیاد شده قانون کردن که نپذیریم

می خواستم بپرسم آیا این موضوع صحت داره ؟ آیا کسی از دوستان به تازگی ماشین رو برده سرویس ؟ بهش چنین

چیری گفتن یا نه ؟ آیا پارس خودرو یا ایران خودرو داره ؟ اگه کسی می دونه لطفا بیشتر توضیح بده ؟

پیشاپیش معذرت و ممنون .....................

من قبل ده هزار تا روغن ماشین رو عوض کرده بودم.وقتی این موضوع رو گفتم اصلن ماشین رو پذیرش نکردند! آخرش با کلی بحث گفت 41 تومن باید بدی...حالااز اینجا رفتی بیرون برو روغن رو خودت عوض کن.به ما ربطی نداره.ما سر ده هزار تا روغن رو عوض می کنیم.(تازه باید ماشین رو میذاشتی از صبح تا عصر)
نمایندگی ها بعضی هاشون دایه مهربانتر از مادر هستند بقولی.حالا دلشون واسه ماشین میسوزه یا جیب خودشون بماند.
خلاصه اینکه برادر اینها هر کدوم ساز خودشون رو میزنند.بپرسید هر کدوم آدم تر هست همونجا ببرید.
من خودم البته کلا بی خیال گارانتی شده ام.این ماشین خراب نمیشه اگر هم بشه کل پولش رو به هر کلکی شده از آدم می گیرند (مگه اینکه آشنا باشی باهاشون).

afflatus
17 February 2010, 11:40 PM
من قبل ده هزار تا روغن ماشین رو عوض کرده بودم.وقتی این موضوع رو گفتم اصلن ماشین رو پذیرش نکردند! آخرش با کلی بحث گفت 41 تومن باید بدی...حالااز اینجا رفتی بیرون برو روغن رو خودت عوض کن.به ما ربطی نداره.ما سر ده هزار تا روغن رو عوض می کنیم.(تازه باید ماشین رو میذاشتی از صبح تا عصر)
نمایندگی ها بعضی هاشون دایه مهربانتر از مادر هستند بقولی.حالا دلشون واسه ماشین میسوزه یا جیب خودشون بماند.
خلاصه اینکه برادر اینها هر کدوم ساز خودشون رو میزنند.بپرسید هر کدوم آدم تر هست همونجا ببرید.
من خودم البته کلا بی خیال گارانتی شده ام.این ماشین خراب نمیشه اگر هم بشه کل پولش رو به هر کلکی شده از آدم می گیرند (مگه اینکه آشنا باشی باهاشون).
اصلا اينطور نيست و وظيفه نمايندگي ها اين هست كه بدون چون چرا خودروي شما رو سرويس كنن و مطمئنا اگه بخواد به غير از اين رفتار بشه نمايندگي خلاف مقرراتش داره عمل مي كنه!

vatanema
18 February 2010, 12:15 AM
اصلا اينطور نيست و وظيفه نمايندگي ها اين هست كه بدون چون چرا خودروي شما رو سرويس كنن و مطمئنا اگه بخواد به غير از اين رفتار بشه نمايندگي خلاف مقرراتش داره عمل مي كنه!
آره اما وقتی شما شهرستان (اراک) باشی و فقط یه نمایندگی بخواد به لوگان سرویس بده، این نمایندگی هرطور بخواد سرویس میده.
من حتی به امور مشترکین پارس خودرو هم ایمیل زدم و باهام تماس گرفتند...نهایتش این شد که گفتند ماشین شما پذیرش میشه اما باید 41 تومن بابت تعویض روغن و فیلتر هوا و روغنش بدید.
من گفتم آقا شما بجز تعویض روغن هر کار دیگه لازم هست انجام بدید گفت نمیشه.

afflatus
18 February 2010, 11:21 AM
اتفاقا من سرويس 20 هزار تا يكي از شهرستان ها بودم و مشكلي اينچنين پيش نيومد!
معمولا هم موقعي پذيرش ازتون مي پزسن كه ايا روغن . فيلتر....عوض كرديد يا نه كه در صورت تعويض فقط موارد سرويس 10 يا 20 هزار..... رو نجام ميدن
در هر صورت اين عمل نمايندگي بر خلاف مقرراتي هست كه نمايندگي ها بايد به اونها عمل كنن!

mmamushy
18 February 2010, 12:34 PM
با سلام
دوستان ببخشید میخاستم بدونم توی سرویس 10 هزار مگه بغیر از تعویض روغن کاره دیگه هم انجام میدن؟
اخه من خودم بالا سر ماشین بودم دیگه هیچ کاره دیگه انجام ندادن
با تشکر

shaban306
18 February 2010, 12:52 PM
با سلام
دوستان ببخشید میخاستم بدونم توی سرویس 10 هزار مگه بغیر از تعویض روغن کاره دیگه هم انجام میدن؟
با تشکر

با سلام، تقریبا میشه گفت مهمترین سرویس دوره ای ماشین همون سرویس 10 هزارتاست. حداقل کارهایی به غیر از تعویض روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا که باید انجام بشه، آچارکشی کامل، بازدید و تنظیم کلاچ هستش.

afflatus
18 February 2010, 06:11 PM
با سلام
با تشکر
معمولا كارهاي كه در سرويس هاي 10 20 .......بجز مواد مصرفي خودرو انجام ميدن شامل جنرال سرويس ميشه كه كارهاي كه در جنرال سرويس كامل انجام ميشه عبارت است از
1-تنظيم موتور با دياگ
2-بازرسي سيالات و تسمه ها
3-اچاركشي
4-رگلاژ كلاچ ترمز دستي....
5-بازرسي جلوبندي
و يكي دو مورد ديگه كه الان يادم نيست

mmamushy
19 February 2010, 05:21 PM
ممنون از دوستان بابت جوابها جالبه که من در سرویس10 هزار خودم بالا سر ماشین بودم و هیچ یک از این کارهایی که شما دوستان فرمودین رو انجام ندادن
ممنون

محمود86
20 February 2010, 09:24 AM
سلام
توی تعطیلات هفته پیش یک مسافرت نسبتا طولانی به جنوب داشتم و حالا که برگشتم کیلومتر ماشین حدود 11500 شده. به نظر شما نمایندگی میتونه گیر بده چرا دیر آوردم؟ اصلا محدوده سرویس 10000 چقدره؟
ضمنا توی اراک کدومیک از نمایندگی ها ال نود پارس خودرو پذیرش می کنند؟

kami786
20 February 2010, 10:18 AM
سلام
توی تعطیلات هفته پیش یک مسافرت نسبتا طولانی به جنوب داشتم و حالا که برگشتم کیلومتر ماشین حدود 11500 شده. به نظر شما نمایندگی میتونه گیر بده چرا دیر آوردم؟ اصلا محدوده سرویس 10000 چقدره؟

سلام
به ما که گفتند تا 12 هزار کیلومتر قبوله. نمایندگی رشت

rza_bgy
20 February 2010, 11:10 AM
فرقی نداره، من هم سایپا رفتم(مطهری) هم ایران خودرو(یاراحمدی)، کلا اونایی که تابلوی زرد رنو رو دارن مناسبن.

ac800fr
20 February 2010, 01:55 PM
سلام

با سلام
جهت دريافت خدمات پس از فروش به نمايندگي هاي مورد تاييد رنو پارس مراجعه نماييد.
جهت دريافت آدرس اين نمايندگي ها به لينك زير مراجعه نماييد.

http://www.renault.co.ir/Fa/fa-CMS-Dealers.php

vatanema
20 February 2010, 02:25 PM
سلام

مطهری منش اول جاده کرهرود خیلی آدم غلطی است.اگه جای دیگه شد پیش اون نبر.این همونی است که سر مساله روغن من باهاش قاطی کردم.

محمود86
21 February 2010, 02:26 PM
مطهری منش اول جاده کرهرود خیلی آدم غلطی است.اگه جای دیگه شد پیش اون نبر.این همونی است که سر مساله روغن من باهاش قاطی کردم.
سلام
متاسفانه فقط همین نمایندگی به تندرهای پارس خودرو سرویس میده.
من هم بالاجبار دیروز رفتم پیشش. ساعت دو و نیم ماشینو تحویل دادم و گفت ساعت پنج حاضر می شه.
ساعت 5.30 رفتم دیدم ماشینو دست نزده. ساعت حدود 6 بود که مشغول ماشین شد و فقط فیلتر هوا و روغن و روغن موتور رو عوض کردند و 43000 تومان گرفتند. تازه فیلتر هوای سرکان و فیلتر روغن متفرقه انداختند و وقتی فاکتور رو دیدم، شش هزار تومان هم بابت سرویس منظور کرده بودند که چون خودم بالاسر ماشین بودم مطمئنم که هیچ کار دیگه ای روش انجام ندادند.
اگر به خاطر مهر دفترچه گارانتی نبود عمرا اگه پیششون می رفتم.

vatanema
21 February 2010, 09:34 PM
سلام
متاسفانه فقط همین نمایندگی به تندرهای پارس خودرو سرویس میده.
من هم بالاجبار دیروز رفتم پیشش. ساعت دو و نیم ماشینو تحویل دادم و گفت ساعت پنج حاضر می شه.
ساعت 5.30 رفتم دیدم ماشینو دست نزده. ساعت حدود 6 بود که مشغول ماشین شد و فقط فیلتر هوا و روغن و روغن موتور رو عوض کردند و 43000 تومان گرفتند. تازه فیلتر هوای سرکان و فیلتر روغن متفرقه انداختند و وقتی فاکتور رو دیدم، شش هزار تومان هم بابت سرویس منظور کرده بودند که چون خودم بالاسر ماشین بودم مطمئنم که هیچ کار دیگه ای روش انجام ندادند.
اگر به خاطر مهر دفترچه گارانتی نبود عمرا اگه پیششون می رفتم.

خدایی اش خیلی آدم نامردیه.باور نمی کنید دفعه دومی که رفتم، پیش پای من با دو نفر دیگه دعوا کرد.نوبت من که شد خودتون می تونید حدس بزنید...فقط دعوای فیزیکی نکردیم.اون روز اصلا نمی گذاشت کسی داخل تعمیرگاهش بشه.(انگار میخوان جراحی مغز و اعصاب انجام بدن)
من سر قضیه روغن که 7000 تا تعویض کرده بودم،آخرش هم ماشین رو بهش ندادم.میخوام یه وقت ماشین رو وردارم ببرم قم.

محمود86
22 February 2010, 11:02 AM
سلام
اتفاقا اون روزی که من رفتم داشت با صاحب یک زانتیا دعوا می کرد. بعدش هم صاحب یک پراید ماشینش رو تحویل گرفت و ادعا می کرد اغلب اشکالاتش برطرف نشده.
تازه اغلب مردم میگن خدمات پارس خودرو بهتر از ایران خودروهه. خدا به فریاد ایرانخودرویی ها برسه.

L-90
22 February 2010, 11:33 AM
به نظر من اگر همه شماها که اين وضعيت را ديديد همين مطالب را در سايت رنو پارس (http://www.renault.co.ir) مطرح کنيد خيلي بهتره، البته اگر من باشم سايت پارس خودرو و سايپا يدک را هم بي بهره نميزارم!

vatanema
22 February 2010, 11:59 AM
واقعا همینطور هست.اگر همه کسانی که این بابا حقشون رو ضایع میکنه شکایت بکنند،بالاخره شرکت یه فکری به حالش میکنه.بی نهایت این آدم از خودش متشکر هست.من به امور مشترکین پارس خودرو ازش شکایت کرده بودم.نمی دونم چه کارش کردند.حالا هم برای رنو پارس می نویسم.

houman90
22 February 2010, 12:55 PM
با سلام
حالا دوستمون بالا راجع به پارس خودرو و اینکه خدا باید به داد ایرانخودروئی ها برسه صحبت کردن. مطلبی یادم اومد. وقتی بنزینهای سوپر ایراد داشتن و ماشین ریب میزد یکبار که صبح روشن نشد گذرم افتاد به نمایندگی. کلاً که گفت گارانتی بی گارانتی! بعدش هم یه جک تلاوت کرد که ببر پارس خودرو!!! آخرش هم که با پرداخت 49800 تومن یه دیاگ زد با تعویض چهار تا شمع و فیلتر بنزین. نتیجه رو هم که همه میدونیم! ماشین درست نشد که نشد و بالاخره عنایت برادرانمون در وزارت نفت شامل حالمون شد و وضعیت بنزین سوپر برگشت سرجاش. حالا پریروز داشتم از جلوی همون نمایندگی (که از قرار تنها نمایندگی مجاز مورد تائید رنوپارس در بندرعباس هم هست) رد میشدم دیدم بعد از اینهمه وقت تازه تابلوی رنو رو زده سردرش.

sport kit
23 February 2010, 11:02 AM
سلام به دوستان گل

یه سئوال فنی داشتم من یه دو سه روزی هست که فندک ماشینم کار نمی کنه

کسی می دونه که چیکار باید بکنم ؟ آیا فیوز مخصوص داره که عوض بشه ؟ یا باید کار دیگه ای انجام بدم ؟

اینم بدونید که از فندک فقط برای FM TRANSFER استفاده می کردم .

ممنون از دوستان گرامی

شكرريز
27 February 2010, 08:30 PM
سلام

واجب شد اين مهر دفترچه گارانتي رو بررسي دقيق كنيم .. از دوستان كسي ميتونه اطلاع صحيح و دقيق بگيره .. دريغ نكنه ..

در ضمن گرفتن حق وظيفه است نه اختيار .. اين رو بايد به دوستانمون بگيم

L-90
15 March 2010, 09:45 AM
امروز صبح ماشين را براي سرويس 10000 تا بردم نمايندگي خ شريعتي (گارنيک .. ورديان) اولا که اين آخر سالي خيلي شلوغ بود البته ال90 دو تا بيشتر نبود ثانيا تا اومد گفت اگه عيب يا ايرادي داره به ما ربطي نداره و فقط سرويس 10000 تا انجام مي دهيم.
خيلي هم پرسيدم که آقا روغن همين elf 10w40 ميريزيد يا نه که گفتن همينه. توي برگه تحويل هم نوشتن سرويس ادواري 10000 کيلومتر - عيب يابي با دستگاه- بازديد 4 چرخ - بازديد کامل جلوبندي - آچار کشي کامل خودرو ....

حالا اينکه همه اينا واقعيته يا نه خدا مي دونه. نتيجه را هم بعد از تحويل ماشين جهت اطلاع شما خواهم نوشت.

mb2006
15 March 2010, 01:30 PM
بنظرمن که نمایندگی ها در سرویس اولیه خیلی شاهکار کنند روغن ،ف ی ل تر روغن و هوا را عوض کنند و کار خاص دیگه ای انجام نمیدهند، مگر اینکه تو نمایندگی آشنائی داشته باشی

sanam2008
15 March 2010, 08:43 PM
آقا این نمایندگی ایران خودرو دیگه شورش را در آورده کمک های عقب من هر دو روغن دادند روی دست انداز میپرند یک هفته دارم میرم ومیام جلوبند میگه باید عوض بشه کارشناس فنی میگه هیچ مشکلی نداره اگر هم میخای برو 160تومن خودت دوتا کمک اصلش را بخر امروز کمک ها را باز کردم کاملا مشخصه که کاسه نمد کمک خراب شده وهوا میکشه وکاملا نرم شده وهر آدمی هم میفهمه اینا خرابند در ضمن ترموستات ماشین من خرابه کاملا تابلو هست چندین دلیل وشواهد علمی برای کارشناس فنی آوردم بازم میگه نه مشکلی نداره اگر هم میخای چند روز ماشینت را بزار تا تست کنیم

arvin1
15 March 2010, 09:11 PM
آقا این نمایندگی ایران خودرو دیگه شورش را در آورده کمک های عقب من هر دو روغن دادند روی دست انداز میپرند یک هفته دارم میرم ومیام جلوبند میگه باید عوض بشه کارشناس فنی میگه هیچ مشکلی نداره اگر هم میخای برو 160تومن خودت دوتا کمک اصلش را بخر امروز کمک ها را باز کردم کاملا مشخصه که کاسه نمد کمک خراب شده وهوا میکشه وکاملا نرم شده وهر آدمی هم میفهمه اینا خرابند در ضمن ترموستات ماشین من خرابه کاملا تابلو هست چندین دلیل وشواهد علمی برای کارشناس فنی آوردم بازم میگه نه مشکلی نداره اگر هم میخای چند روز ماشینت را بزار تا تست کنیم
چرا نمیبرید مرکزی اون جا خیلی بهتر تحویل می گیرند :icon_cool

sanam2008
15 March 2010, 11:20 PM
چرا نمیبرید مرکزی اون جا خیلی بهتر تحویل می گیرند :icon_cool
دوست عزیز من یک هفته هست که دارم میرم دفتر منطقه ای ایران خودرو در استان فارس

moje90
15 March 2010, 11:34 PM
دوست عزیز من یک هفته هست که دارم میرم دفتر منطقه ای ایران خودرو در استان فارس
با سلام :icon_winkمیگم ادرس این دفتر منطقه ای کجاست تو شیراز ؟؟؟ فکر کنم اگه این قطعه هایی که گفتین بیرون عوض کنید کمتر از نمایندگی پاتون در بیاد :icon_quesالبته اگه ادم با انصاف به پستتون بخوره :icon_excl

sanam2008
16 March 2010, 10:29 AM
با سلام :icon_winkمیگم ادرس این دفتر منطقه ای کجاست تو شیراز ؟؟؟ فکر کنم اگه این قطعه هایی که گفتین بیرون عوض کنید کمتر از نمایندگی پاتون در بیاد :icon_quesالبته اگه ادم با انصاف به پستتون بخوره :icon_excl
توی جاده سپیدان هست به گویم که رسیدید همون جا هست
در ضمن همین کمک ها را بیرون گفتند هر دونه ای فرانسوی80تومان ایرانیش 35تومان هست ترموستات را نپرسیدم فقط تنها لطفی که کردند برای کابل تقویت بدنه بهش سیمی اضاف نکردند فقط بست اونها را با نوع مسی عوض کردند والان عالی شده

xagrox
16 March 2010, 10:52 AM
برای قطعات خصوصن مصرفی ها بهتره قیمت نمایندگی رو داشته باشید بعدش از بیرون بخرید چون هم را برا چونه زدن هست و از مالیات هم خبری نیست

L-90
16 March 2010, 12:32 PM
بالاخره گارانتي 10000KM من ديروز انجام شد به شرح زير:
-- روغن Elf چهار ليتري 10w40 : قيمت 174200 ريال ==> اجرت 44199 ريال
-- همان روغن فوق 1 ليتر: قيمت50600 ريال
-- فيلتر روغن : قيمت 30000 ريال ==> اجرت 8840 ريال
-- فيلتر هوا : قيمت 50000 ريال ==> اجرت 8840 ريال

---- هزينه سرويس هاي دوره اي: 88398 ريال

اون هزينه سرويس هاي دوره اي که مطمئنم الکيه ، ديروز من بالاي پورت مربوط به دياگ يک تکه دستمال کاغذي گذاشته بود که با کوچکترين جابجايي مي افتاد. آخر کار که ماشين را تحويل گرفتم به طرف گفتم شما که دياگ نزديد ، اونم کلي اخم کرد و گفت تو از کجا فهميدي و منم داستان رو بهش گفتم، خلاصه اونم قاطي کرد و کارگر بدبخت رو صدا کرد که چرا ...
حالا کارگره هم دوباره لپ تاپ و دستگاه دياگ رو آورد و شروع کرد به تست کردن، تصور کنيد مثل کسي بود که تازه محيط ويندوز را ديده و ميخواد برنامه نويسي کنه!!!
خودم تا جايي که تونستم تو پيغام هاي برنامه سرک کشيدم و يک Error درباره AirBag داد که نه اون سر درآورد و نه من ، منم بيخيال شدم .

sanam2008
16 March 2010, 12:37 PM
بالاخره گارانتي 10000KM من ديروز انجام شد به شرح زير:
-- روغن Elf چهار ليتري 10w40 : قيمت 174200 ريال ==> اجرت 44199 ريال
-- همان روغن فوق 1 ليتر: قيمت50600 ريال
-- فيلتر روغن : قيمت 30000 ريال ==> اجرت 8840 ريال
-- فيلتر هوا : قيمت 50000 ريال ==> اجرت 8840 ريال

---- هزينه سرويس هاي دوره اي: 88398 ريال

اون هزينه سرويس هاي دوره اي که مطمئنم الکيه ، ديروز من بالاي پورت مربوط به دياگ يک تکه دستمال کاغذي گذاشته بود که با کوچکترين جابجايي مي افتاد. آخر کار که ماشين را تحويل گرفتم به طرف گفتم شما که دياگ نزديد ، اونم کلي اخم کرد و گفت تو از کجا فهميدي و منم داستان رو بهش گفتم، خلاصه اونم قاطي کرد و کارگر بدبخت رو صدا کرد که چرا ...
حالا کارگره هم دوباره لپ تاپ و دستگاه دياگ رو آورد و شروع کرد به تست کردن، تصور کنيد مثل کسي بود که تازه محيط ويندوز را ديده و ميخواد برنامه نويسي کنه!!!
خودم تا جايي که تونستم تو پيغام هاي برنامه سرک کشيدم و يک Error درباره AirBag داد که نه اون سر درآورد و نه من ، منم بيخيال شدم .
دوست عزیز ماشین من هم در مورد ایربگ اخطار داد نوشته بود سوئیچ ایربگ یک بار خاموش ورشن شده بود بعد پاکش کرد

sport kit
3 April 2010, 01:31 PM
با سلام و عرض تبریک سال نو

امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه و ایام به کام

سرویس 10000 تای ماشین نزدیکه آیا دوستان نمایندگی خوب ایران خودرو تو تهران سراغ دارند بهم

معرفی کنند و یا دوستی هست که نمایندگی 1204 سرافراز تو کرج رو بشناسه که کارش خوبه یا نه

واسه سرویس تندر 90 ؟

ممنون می شم راهنماییم کنید و......................

jananeh
4 April 2010, 08:49 AM
من نزدیک 30000 km هستم ، دقیقا چیا باید رو ماشین انجام بشه ؟؟

houman90
4 April 2010, 09:57 AM
من نزدیک 30000 km هستم ، دقیقا چیا باید رو ماشین انجام بشه ؟؟

با سلام
اگه از موارد روتینی مثل تعویض روغن، فیلترها و بازدید سطح سیالات بگذریم کارهای دیگه‌ای که باید انجام بشه عبارتند از:
بازدید و تعویض لنت‌های جلو در صورت نیاز (که احتمالاً باید هم تعویض بشن)
بازدید از لنت‌های عقب و شستشوی کاسه چرخ با بنزین
سرویس و شستشوی مسیر سوخت‌رسانی و هوا شامل انژکتورها و استپر
بازدید و روغن‌کاری جلوبندی و کمک‌ها (علی‌الخصوص گردگیرها و پلوس)
تنظیم چراغ‌های جلو و بازدید کلیه لامپ‌ها
بازدید فشار گاز کولر (با توجه به در پیش بودن ایام گرم)
بازدید و رگلاژ تسمه‌ها در صورت نیاز
اگه تابحال موتور شوئی انجام ندادین هم توصیه می‌کنم اینکار رو با رعایت احتیاط و پوشاندن ECU انجام بدین.

ضمناً یه نگاهی هم به دفترچه سرویس‌های ماشین بندازین.

خودتون هم یه نگاهی به داخل محفظه موتور بندازین تا اگه لازم بود کابل‌ها، سیم‌ها و شلنگ‌ها در صورت نیاز مرتب بشن چون گاهاً می‌بینیم که بمرور زمان و با تکون‌های مستمر از گیره‌های مربوطه خارج و پخش و پلا میشن. خلاصه همه چیز باید مثل روز اول مرتب و منظم باشه. اگه گیره‌ای هم شکسته بود می‌تونین از بست‌های کمربندی استفاده کنین.

اگه موردی فراموش شده هم که دوستان ذکر خواهند کرد.
موفق باشید

farzint
5 April 2010, 04:21 AM
به ما دفترچه سرويس ندادن به جاش كارت هوشمند گارانتي دادن پيگير شدم گفتن جديدا پارس خودرو حذف كرده ولي مشخص نكردن كه ما از كجا بدونيم چه وقتي چكار بايد بكنيم چون كارت عين كارت سوخت ميمونه و اطلاعات دوره اي رو ضميمه نكردن اينم كار عجيبيه كه بجاي كامل كردن حذف ميكنن!

sanam2008
7 April 2010, 10:06 PM
راستی دوستان من گارانتی خودروم تمام شده ولی در طول تمامی سرویس ها هیچ گونه اجرتی از من نگرفتن جریانش چیه؟

mohammad1983
7 April 2010, 10:28 PM
راستی دوستان من گارانتی خودروم تمام شده ولی در طول تمامی سرویس ها هیچ گونه اجرتی از من نگرفتن جریانش چیه؟
سلام
هیچ گونه اجرتی؟
حتی تعویض روغن؟

sanam2008
7 April 2010, 11:04 PM
سلام
هیچ گونه اجرتی؟
حتی تعویض روغن؟
تعویض روغن که بیرون میرفتم چون ایران خودرو 3000تومان گرون تر میگرفت تنها هزینه ای که دادم مربوط به دیاگ بودکه7000تومان شد

mehdizadeh04
7 April 2010, 11:09 PM

سلام
هیچ گونه اجرتی؟
حتی تعویض روغن؟

تعویض روغن که بیرون میرفتم چون ایران خودرو 3000تومان گرون تر میگرفت تنها هزینه ای که دادم مربوط به دیاگ بودکه7000تومان شد

با سلام خدمت دوستان عزیز
دوست عزیز نمیدونم شما منظور گارانتی های ایرانی رو میدونید یا نه؟
ولی این که هیچ اجرتی از شما نگرفتن مربوط میشه به اینکه ماشین شما مشکلی نداشته که اجرتی دریافت کنند.
شما میخاید وقتی کاری هم براتون نکردن ازتون پول بگیرن؟
هر موقع از گارانتی استفاده کردید و مثل بنده در روز های اول آینه رو عوض کردید و یا ... میتونید ادعا کنید که از شما هیچ اجرتی دریافت نکردن!
وگرنه تعویض روغن و لنت و .... رو که هر جایی برید باید از جیب مبارک پرداخت کنید.
چون دیدن شما خیلی به ماشین وارد هستید از شما هزینه دیاگ 4000 تومانی رو به دوبرابر قیمت باهاتون حساب کردن.
موفق و موید باشید

sanam2008
9 April 2010, 09:14 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوست عزیز نمیدونم شما منظور گارانتی های ایرانی رو میدونید یا نه؟
ولی این که هیچ اجرتی از شما نگرفتن مربوط میشه به اینکه ماشین شما مشکلی نداشته که اجرتی دریافت کنند.
شما میخاید وقتی کاری هم براتون نکردن ازتون پول بگیرن؟
هر موقع از گارانتی استفاده کردید و مثل بنده در روز های اول آینه رو عوض کردید و یا ... میتونید ادعا کنید که از شما هیچ اجرتی دریافت نکردن!
وگرنه تعویض روغن و لنت و .... رو که هر جایی برید باید از جیب مبارک پرداخت کنید.
چون دیدن شما خیلی به ماشین وارد هستید از شما هزینه دیاگ 4000 تومانی رو به دوبرابر قیمت باهاتون حساب کردن.
موفق و موید باشید
خوب دوست من ماشین من چون در UCHوایربگ خطا داشت ومشکلش را بر طرف کرد 7000از من گرفتند البته کارشناس فنیه انگار یه تختش کم بود میگفت سنسور اکسیژن دومی سوخته کار نمیکنه منم گفتم این که سنسور دوم نداره اونم گفت ببخشید با206اشتباه گرفتم توی دلم بهش گفتم آره جون عمت ماشین به این گندگی را 206دیدی

reza_mortezapour
10 April 2010, 12:36 PM
سلام دوستان من ماشینمو واسه سرویس 10000 با وقت قبلی بردم نمایندگی ایران خودرو جنب برق آلستوم
1- سرویس دوره ای 10000 92990
2- باز و نصب مجدد فیلتر بنزین 16410
3- تعویض فیلتر هوا موتور 5470
4- تعویض روغن موتور 27350
5- تعویض فیلتر روغن 5470
6- تنضیم دهانه چرخها 60000
جمع تعمیرات 207690
+ 397005
= 604695
سهم مشتری 277835 ( مبلغی که من پرداخت کردم با توجه به کارت صلایی 2 ستاره)
حالا از اساتید خواهش میکنم نظر بدن که آیا قیمتها مناسب بوده یا نه ضمنا زمان تخوبیل فقط یه فیلتر هوا رو گذاشته بودن تو ماشین و کارشناسشون گفت ما روغن 4 لیتری الف استفاده کردیم که هیچ چیش اضافه نمونده آیا این صحت داره؟ از نظر شما همه چیز درست به نظر میرسه یا نه؟

kami786
10 April 2010, 12:50 PM
سلام دوستان من ماشینمو واسه سرویس 10000 با وقت قبلی بردم نمایندگی ایران خودرو جنب برق آلستوم
1- سرویس دوره ای 10000 92990
2- باز و نصب مجدد فیلتر بنزین 16410
3- تعویض فیلتر هوا موتور 5470
4- تعویض روغن موتور 27350
5- تعویض فیلتر روغن 5470
6- تنضیم دهانه چرخها 60000
جمع تعمیرات 207690
+ 397005
= 604695
سهم مشتری 277835 ( مبلغی که من پرداخت کردم با توجه به کارت صلایی 2 ستاره)
حالا از اساتید خواهش میکنم نظر بدن که آیا قیمتها مناسب بوده یا نه ضمنا زمان تخوبیل فقط یه فیلتر هوا رو گذاشته بودن تو ماشین و کارشناسشون گفت ما روغن 4 لیتری الف استفاده کردیم که هیچ چیش اضافه نمونده آیا این صحت داره؟ از نظر شما همه چیز درست به نظر میرسه یا نه؟

عجب دزدهایی هستند این ایران خودرویی های کثیف . واقعا که. دارم آتیش می گیرم
عزیز من شما وقتی کارت طلایی دارید که نباید هیچ هزینه ای از شما بگیرند. فقط فیلتر سوخت جزءش نیست که باید پولش رو می گرفت و بقیه کارها همه مجانیه.
اگه فاکتورش رو دارید برید شکایت کنید. توی دفترچه خدمات گارانتی و کارت طلایی همه چیز رو نوشته.
من که واسه سرویس ده هزار رفتم (با کارت طلایی دو ستاره) هیچ پولی جز فیلتر سوخت رو ندادم

sanam2008
10 April 2010, 03:43 PM
دوستان این کارها را بیرون انجام بدید که بهتره
مثلا فیلتر هوا4500هست
روغن موتور 25000تومان
برخی مغازه ها توعویض لنت رایگان انجام میدن و........

diyukis
11 April 2010, 01:36 AM
دوستان کسی میدونه که واسه سرویس 10000 کیلومتر حتما باید به نمایندگی ها مراجعه کنیم؟؟نمیشه کاراشو بیرون انجام داد و بیخیال نمایندگی های.... بشیم؟؟؟

farshid-j
11 April 2010, 01:59 AM
دوستان کسی میدونه که واسه سرویس 10000 کیلومتر حتما باید به نمایندگی ها مراجعه کنیم؟؟نمیشه کاراشو بیرون انجام داد و بیخیال نمایندگی های.... بشیم؟؟؟

اصلا نمایندگی نرو پیش یه آدم مطمئن روغن و فیلتر و فیلتر هوا و بنزین را عوض کن بده یه نفر هم پیچهاشو یه آچارکشی بکنه نمایندگی بری 60 تا 70 تومن ازت میگیرن کار خاصی هم انجام نمیدن اینم که میگن از گارانتی درمیاد فکر نکنم اینطور باشه. اگه ماشینت مشکل خاصی نداشته باشه به نظر من نرو نمایندگی.

diyukis
12 April 2010, 09:09 PM
اصلا نمایندگی نرو پیش یه آدم مطمئن روغن و فیلتر و فیلتر هوا و بنزین را عوض کن بده یه نفر هم پیچهاشو یه آچارکشی بکنه نمایندگی بری 60 تا 70 تومن ازت میگیرن کار خاصی هم انجام نمیدن اینم که میگن از گارانتی درمیاد فکر نکنم اینطور باشه. اگه ماشینت مشکل خاصی نداشته باشه به نظر من نرو نمایندگی.
والا تعویض روغن که داداشمه.منتها فقط می خوام مطمئن بشم که اگه مثلا نبریم گارانتی 10000 یه وقت گارانتی باطل نمیشه؟؟؟؟فقط اگه اینو بدونم که اصلا نیاز به روغن و.... اونا ندارم.

houman90
12 April 2010, 10:09 PM
با سلام
والا ما که رفتیم نه تنها دفترچه رو نگاه هم نکرد بلکه وقتی این کارت الکترونیکی سرویس و گارانتی رو هم دادم بهش گفت: «دستگاهمون خرابه. برین اونور خیابون از خودپرداز بانک پول بگیرین بیارین!!!» که بعدش کلی واسه یارو توضیح دادم که بابا این کارت رو خیر سرشون ایران‌خودرو مثلاً داده تا سوابق سرویس و گارانتی و تعمیرات یکجا با هم استاد بشن اما آقای نمایندگی تابحال تو عمرش هم همچین چیزی ندیده بود. شما هم خیلی قضیه رو جدی نگیرین. ما که سرویس 20000 رو هم بدون دفترچه و کارت رفتیم و آب هم از آب تکون نخورد.

موفق باشید

farshid-j
13 April 2010, 12:29 AM
والا تعویض روغن که داداشمه.منتها فقط می خوام مطمئن بشم که اگه مثلا نبریم گارانتی 10000 یه وقت گارانتی باطل نمیشه؟؟؟؟فقط اگه اینو بدونم که اصلا نیاز به روغن و.... اونا ندارم.

اینا اگه بخوان گارانتی را باطل کنن یه علتی براش پیدا میکنن ولی در حالت عادی اگه موقع تعویض روغن و ... بلایی سر موتور نیارید که کسی گارانتی باطل نمیکنه شاید اگه موتور به یه علتی بسوزه یا یه اشکال مهمی براش پیش بیاد کمی ایراد بگیرن ولی تازه اون موقع هم شما از تعویض روغنی که پروانه کسب داره استفاده کردید و به این راحتی فکر نکنم بتونن گارانتی را باطل کنن دیگه خود دانی به هر حال توصیه در این طور موارد مسئولیت داره و نهایتا باید خودتان تصمیم بگیرید.

diyukis
16 April 2010, 11:11 AM
بالاخره من متوجه نشدم که لازم و حتمی هست که برای 10000 تا برم گارانتی یا نه؟؟چون دوستان تقریبا با شک و تردید این مسئله رو عنوان کردن و نظر دادن.کسی از دوستان میتونه جواب قطعی بده؟؟مشکل سر اینه که توی نمایندگی ها مشخص نیست چه بلایی سر ماشین میاد.ماشین شکر خدا عیبی نداره می ترسم ببرم اونجا الکی 4 جا رو دست بزنن و خرابش کنن.مشکل من اینه.چون دیدم تو انجمن دوستانی که ماشینو سالم بردن واسه تعویض روغن و ... اما خراب تحویل گرفتن.اصلا به نمایندگی اطمینانی نیست.حالا کمک بفرمایید.

mohammad1983
16 April 2010, 01:15 PM
دوست عزیز تجربه من و خیلی از دوستان که ماشین رو اصلا گارانتی نبردن خیلی بهتر از کسانی هست که بردند.
هیچ کاری انجام نمیشه جز تعویض روغن و 4 تا کار جزئی
خود شما هم میتونی بیرون این کار ها رو انجام بدی.
من رو تجربه ای که در 3 تا تندر دارم بهت میگم اصلا گارانتی نرو قول هم بهت میدم گارانتی مارانتی باطل نمیشه.
من تا گارانتی تموم بشه اصلا نرفتم اما از اونجا که استپر خراب شد روی 39 هزار تا یعنی 1000 تو مونده به پایان گارانتی رفتم و دادم برام عوضش کردند اصلا هم نمیگند شما تا حالا کجا بودی چرا نیومدی!!!!

مهدي احسان
16 April 2010, 01:56 PM
روغن رو باید حتما تو ده هزار کیلومتر عوض کرد؟
من الان 20 هزار رو رد کردم و اصلا تمایل ندارم ببرم نمایندگی. بیرون جایی کسی سراغ داره که روغن درست درمون داشته باشه . ببرم برای تعویض؟ برای 20 هزار تا چه کارای دیگری انجام بدم؟

محمود86
16 April 2010, 02:15 PM
سلام
روغن رو باید حدود ده هزار عوض کرد ( حالا هزارتا کمتر یا بیشتر زیاد فرقی نمی کنه) اما اگر بیست هزارتا رفتید و روغن عوض نکردید دیگه اون چیزی که توی موتوره هیچ شباهتی به روغن نداره. احتمالا موتور ماشینتون هم با یک موتور سالم خیلی فرق داره.

مهدي احسان
16 April 2010, 02:47 PM
نه اشتباه نشه برای سرویس 10 هزار تا بردم نمایندگی. منظورم این بود که عمر این روغن ده هزار کیلومتره یا بیشتر؟ چون برای دفعه اول روی ده هزار عوض کردیم برای دفعات بعد میشه مثلا رو 15 هزار عوض کرد؟
الان برای بیست هزار تا می خوام روغن عوض کنم. همینطوری فرصت پیش نمیاد یه سیصد چهارصد تایی هم زده بالاتر از بیست هزار تا

diyukis
16 April 2010, 10:59 PM
دوست عزیز تجربه من و خیلی از دوستان که ماشین رو اصلا گارانتی نبردن خیلی بهتر از کسانی هست که بردند.
هیچ کاری انجام نمیشه جز تعویض روغن و 4 تا کار جزئی
خود شما هم میتونی بیرون این کار ها رو انجام بدی.
من رو تجربه ای که در 3 تا تندر دارم بهت میگم اصلا گارانتی نرو قول هم بهت میدم گارانتی مارانتی باطل نمیشه.
من تا گارانتی تموم بشه اصلا نرفتم اما از اونجا که استپر خراب شد روی 39 هزار تا یعنی 1000 تو مونده به پایان گارانتی رفتم و دادم برام عوضش کردند اصلا هم نمیگند شما تا حالا کجا بودی چرا نیومدی!!!!
قربونت رفیق.پس با این حساب من بیخیال گارانتی مارانتی میشم.چون داداشم خودش تعویض روغن داره هیچ مشکلی هم ندارم.فقط چه روغنی باید بریزم؟؟؟؟اون کد مخصوص روغن الف رو می خوام.مرسی

farshid-j
17 April 2010, 01:31 AM
قربونت رفیق.پس با این حساب من بیخیال گارانتی مارانتی میشم.چون داداشم خودش تعویض روغن داره هیچ مشکلی هم ندارم.فقط چه روغنی باید بریزم؟؟؟؟اون کد مخصوص روغن الف رو می خوام.مرسی

تو دفترچه ماشین نوشته مگه شما دفترچه را نخوندی؟

mohammad1983
17 April 2010, 09:03 AM
دوست عزیز تاپیک روعن موتور مناسب تندر (http://ww.phalls.com/showpost.php?p=569057&postcount=13) رو در همین جا نگاه کنید به سوالتون میرسید.

gandolf05
17 April 2010, 02:27 PM
من تا الان 2500 تا رفتم
یکی از بچه ها گفت برو روغن رو عوض کن که روغن کارخونه (کلا روغن اول)رو باید زود عوض کنی
راست میگه؟روغن رئو عوض کنم یا نه
هزینه تعویض روغن تو بیرون حدود60 تومن میشه؟

mohammad1983
17 April 2010, 03:42 PM
نه نیاز نیست.
مهاجر عزیر هم عکس گذاشت که توی کارخونه همین الف رو میریزند و قابل اطمینان هست.

moh53
18 April 2010, 09:03 AM
با سلام ، ديروز ماشينو براي تعويض پمپ بنزين داخل باك بردم نمايندگي. هزينه قطعه و اجرت تعويض(718900+33241 ريال) با گارانتي بود . يك فيلتر بنزين هم خودشون عوض كردند با قيمت 90000 ريال اجرت تعويض كه با گارانتي هم نبود زدند 157894 ريال (تصويري از فاكتور را هم براتون گذاشتم.) شرح عمليات مربوط به تعويض فيلتر را هم ببينيد كه چي زده! اگر كسي سر در آورد نمايندگي چطور سر من كلاه گذشته منو هم در جريان بگذارد.
http://up.iranblog.com/Files/6032191ea48f448e8580.jpg

moje90
18 April 2010, 10:47 AM
با سلام ، ديروز ماشينو براي تعويض پمپ بنزين داخل باك بردم نمايندگي. هزينه قطعه و اجرت تعويض(718900+33241 ريال) با گارانتي بود . يك فيلتر بنزين هم خودشون عوض كردند با قيمت 90000 ريال اجرت تعويض كه با گارانتي هم نبود زدند 157894 ريال (تصويري از فاكتور را هم براتون گذاشتم.) شرح عمليات مربوط به تعويض فيلتر را هم ببينيد كه چي زده! اگر كسي سر در آورد نمايندگي چطور سر من كلاه گذشته منو هم در جريان بگذارد.
http://up.iranblog.com/Files/6032191ea48f448e8580.jpg
با سلام :icon_winkتا اونجا که شنیدیم گفتن پمپ بنزین ال90 خارج باک هست حالا این چه جوریه که زده داخل باک؟؟؟من حتی از نمایندگیهای مختلف پارس خودرو و ایران خودرو هم پرسیدم و همشون گفتن خارج از باکه پمپ بنزینش:icon_twisبعید هم هست که جدیدا برده باشنش تو باک :icon_twis

moh53
18 April 2010, 11:14 AM
با سلام تا جايي كه به من توضيح دادند(و در فاكتور هم با نام پمپ بنزين داخل باك مشخصه) اگر صندلي پشتي را برداريد يك صفحه پلاستيكي سياه رنگ هست كه اگر اونو در بياريد قسمت بالايي پمپ باضافه شيلنگهاي بنزين قابل مشاهده است.

sanam2008
18 April 2010, 05:37 PM
با سلام :icon_winkتا اونجا که شنیدیم گفتن پمپ بنزین ال90 خارج باک هست حالا این چه جوریه که زده داخل باک؟؟؟من حتی از نمایندگیهای مختلف پارس خودرو و ایران خودرو هم پرسیدم و همشون گفتن خارج از باکه پمپ بنزینش:icon_twisبعید هم هست که جدیدا برده باشنش تو باک :icon_twis
دوست عزیز درون باک نیست درست چسبیده به باک هست

moje90
18 April 2010, 06:49 PM
با سلام:icon_wink من هم نگاه کردم پمپ بنزین چسبیده به باک هست ولی داخل باک نیست :icon_excl

kian99
18 April 2010, 07:59 PM
با سلام:icon_wink من هم نگاه کردم پمپ بنزین چسبیده به باک هست ولی داخل باک نیست :icon_excl
سلام دوستان فکر کنم تصویر زیر کمک زیادی به این مشکل(جای پمپ بنزین )بکندhttp://www.img.upnload.com/images/th7e2moxuyr26r3zrq9.jpg

moh53
19 April 2010, 08:37 AM
با سلام ضمن تشكر از دوستان عزيز مشكل و سئوال اصلي من در خصوص فاكتوريست كه ضميمه كردم لطفا در خصوص آن هم اظهار نظر فرمائيد.

mgt3861
20 April 2010, 08:40 AM
با سلام
دوستان
دیروز با 7000 کارکرد بردم گارانتی اولیه سایپا(زنجان) اولا گفتن ماگارانتی نداریم هرچند هر جا ببری پول می گیرن
با وجود نگاه نکردن به هیچی و فقط تعویض رو غن و فیلتر روغن و هوا و 12000 دستمزد جالب اینکه خودم هم با پرروئی رفتم تو 54000 گرفتن مو قع پرداخت می گم 12000 برای چیه به من میگن آچارکشی و میزان فرمان و دیاگ و ... انجام دادیم خلاصه با دعوا گفتم که خودم تو بودم فقط روغن عوض شد اما کو گوش شنوا
راستی باید دیاگ بزنن ؟؟؟؟

houman90
20 April 2010, 01:51 PM
گارانتی نداریم یعنی چی؟ اگه سر در نمایندگی تابلو رنو باشه موظف هستن تا گارانتی رو بپذیرن. هرچند در سرویس اولیه درصورتیکه کارت طلائی نداشته باشین باید هزینه مواد مصرفی مثل روغن و فیلترها رو شخصاً پرداخت کنید اما بجز دیاگ دستمزد دیگه‌ای نباید از شما بگیرن. (آچار کشی هم جزو مواردیه که توی سرویس اولیه رایگان انجام میشه) اگر کارت طلائی داشته باشین هم که دیگه روغن و فیلترها هم هزینه‌ای نخواهند داشت.

موفق باشید

شكرريز
22 April 2010, 10:42 PM
سلام

رفتم نمايندگي ايران خودرو .. گفتم گارانتي 10000 تا رو ميشه زودتر بيام.. گفت بيا .. هزينه هاش پاي شماستا..
گفتم من كارت طلايي دارم .. گفت خب پس بايد سر همون 10 تا بياري .. قبلش هم سر 5000 تا براي بازديد فقط بيار .. گفتم كسي براي 5000 تا حرفي به من نزده . الان نزديك 7 هزار تا راه رفتم ..گفت با مسئولش تماس بگير فردا

يادم رفت زنگ بزنم ..

توي بازديد كاري هم ميكنن؟ مثل آچار كشي؟؟

mehdizadeh04
22 April 2010, 11:40 PM
سلام

رفتم نمايندگي ايران خودرو .. گفتم گارانتي 10000 تا رو ميشه زودتر بيام.. گفت بيا .. هزينه هاش پاي شماستا..
گفتم من كارت طلايي دارم .. گفت خب پس بايد سر همون 10 تا بياري .. قبلش هم سر 5000 تا براي بازديد فقط بيار .. گفتم كسي براي 5000 تا حرفي به من نزده . الان نزديك 7 هزار تا راه رفتم ..گفت با مسئولش تماس بگير فردا

يادم رفت زنگ بزنم ..

توي بازديد كاري هم ميكنن؟ مثل آچار كشي؟؟

با سلام
توی بازدید همه خودروهای کمپانی بزرگ ایران خودرو یک کار بسیار بزرگ انجام میدن که میتونم بگم فقط ماشین ها رو انبار میکنن صبح زود بعد از ظهر هم تحویلتون میدن بدون هیچ عمل اضافه ای!
البته اینم به شما بگم که نمایندگی در فاکتور کردن ماشین شما میتونه از شرکت کار مزدی بگیره که برای همینه به شما میگن مراجعه کن.
موفق باشید

argentina
24 April 2010, 10:04 AM
با سلام
روز پنجشنبه تو اخبار از قول معاون وزیر صنایع اعلام شد که تمام خودروهای ساخت داخل
تا 2 سال و 40000 کیلومتر گارانتی میشن!!
کسی اطلاع بیشتری داره؟!
لابد میکشن رو قیمت!!!!

houman90
24 April 2010, 01:00 PM
با این حساب سایپا با پرایدش و ایران خودرو هم با 405 و پارسش که ورشکست میشن!

hesam90
24 April 2010, 10:15 PM
سلام
به نظر من فرقی نمیکنه برای گارانتی چون قبلا 1 سال یا 40 هزار کیلومتر بود که یک سال نشده 40 هزار تا پر میشد وای به حال الان که کردن 2 سال...................:icon_twis
فقط برای کسانی به درد میخوره که از ماشین استفاده نمکینن و تو پارکینگ خوابیده از اونجای هم که کسانی از ماشین استفاده نمیکنن ماشینشون خراب نمیشه کلا این گارانتی به درد خودشون میخوره:icon_sad:
اگه راست میگن و معنی واقعی گارانتی رو میدونن بشه 80 هزار یا 2 سال :icon_razz

mmamushy
25 April 2010, 01:23 AM
سلام
به نظر من فرقی نمیکنه برای گارانتی چون قبلا 1 سال یا 40 هزار کیلومتر بود که یک سال نشده 40 هزار تا پر میشد وای به حال الان که کردن 2 سال...................:icon_twis
فقط برای کسانی به درد میخوره که از ماشین استفاده نمکینن و تو پارکینگ خوابیده از اونجای هم که کسانی از ماشین استفاده نمیکنن ماشینشون خراب نمیشه کلا این گارانتی به درد خودشون میخوره:icon_sad:
اگه راست میگن و معنی واقعی گارانتی رو میدونن بشه 80 هزار یا 2 سال :icon_razz
شما مطمئن هستید 1 سال یا 40 هزار کیلومتر؟؟؟؟؟؟؟

hesam90
25 April 2010, 09:27 PM
این طور که من اطلاع دارم بله فکر میکنم 40 هزار کیلومتر یا 1 سال هستش:icon_razz
شاید هم اشتباه میکنم :icon_ques

dr_hadi88
25 April 2010, 11:25 PM
یادش بخیر سمند ما 3سال یا 60 هزار کیلومتر بود

houman90
25 April 2010, 11:42 PM
شما مطمئن هستید 1 سال یا 40 هزار کیلومتر؟؟؟؟؟؟؟

با سلام به شما دوست گرامی
چرا که نه. همین حالا مگه تندر بنده و جنابعالی 40 هزار کیلومتر و 2 سال گارانتی نداره؟ پس این میزان خیلی زیاد نیست بحثی که هست اینه که آیا اینها حاضر هستن قدری به کیفیت قطعاتشون اضافه بکنن یا نه.

PowerMode
26 April 2010, 12:55 AM
سلام

شارژ گاز کولرم خودبخود خالی شده هزینه اش بیرون 25.000 تومنه آیا گارانتی قبول میکنه؟ یا همون بیرون بدم ؟

و اصلا چرا همچین اتفاقی افتاده ؟ هیچی گاز نداره ؟ که البته قبلاً داشت ؟

houman90
26 April 2010, 09:46 AM
سلام

شارژ گاز کولرم خودبخود خالی شده هزینه اش بیرون 25.000 تومنه آیا گارانتی قبول میکنه؟ یا همون بیرون بدم ؟

و اصلا چرا همچین اتفاقی افتاده ؟ هیچی گاز نداره ؟ که البته قبلاً داشت ؟

با سلام
گاز کولر که خودبخود خالی نمیشه. از اونجائی هم که گارانتی چنین مواردی رو پوشش نمیده توصیه میکنم ماشین رو ببرین به یه تعمیرگاه تخصصی کولر تا مسیر گاز رو از لحاظ نشتی بررسی کنن.

موفق باشید

farshid-j
26 April 2010, 11:29 AM
سلام

شارژ گاز کولرم خودبخود خالی شده هزینه اش بیرون 25.000 تومنه آیا گارانتی قبول میکنه؟ یا همون بیرون بدم ؟ و اصلا چرا همچین اتفاقی افتاده ؟ هیچی گاز نداره ؟ که البته قبلاً داشت ؟

درود
حتما ببرش گارانتی من قبلا با یک روآ (سال 85) این مشکل را داشتم، گارانتی هم گاز را حداقل برای یکبار قبول میکنه. تجربه من از این کار اینه که اولا حتما یک نمایندگی خوب ببر دوما دقت کن که اول نمایندگی حتما و حتما دستگاه نشت یاب داشته باشه چون در اون سال کل داشبورد و متعلقات روآ را باز کردن و بعد از اون همونطور که حدس میزدم خوب نبستن و به صدا افتاد آخرشم نفهمیدن نشتی از کجاست و بعد از بازکردن همه چیز یه آشنا رو که وارد بود بردم و اون فهمید از کمپرسوره.

farshid-j
27 April 2010, 01:18 AM
درود بر همه دوستان
چند وقتی بود که اینجا دوستان در چند مورد نظرهای متفاوتی را در مورد حجم روغن موتور، گیربکس و مایع خنک کننده و نیز زمان تعویض کیت تسمه دینام و تسمه تایم بیان میکردند از طرفی نمایندگیها و سرویسکاران هم نظرات متفاوتی داشتند و ضمنا خود من هم میخواستم موتور ماشین را بشورم اما جرات نمیکردم این شد که یه مکاتبه اینترنتی با رنو پارس انجام دادم و بد ندونستم که دوستان را هم در جریان قرار بدم. جواب رنوپارس دقیقا اینه:

حجم روغن موتوربا فيلتر: 4.8
حجم روغن موتوربدون فيلتر: 4.8
مايع خنك كننده :در مدل كولر دار 5.4
روغن گيربكس: 2.8
در صورتيكه پاشش اب بطور مستقيم بر روي ECU موتور نباشد شستن موتور ايرادي ندارد.
تعويض كيت تسمه تايم و تسمه دينام 60000 كيلومترميباشد.

البته خودم فکر میکنم در مورد حجم روغن بدون فیلتر اشتباه کرده اند. ضمنا در مورد شمع موتور هم سوال کردم (سوزنی و...) که مثل اینکه یادشون رفته جواب بدن. ضمنا هر چی فکر کردم دیدم تاپیکی مناسبتر از اینجا برای این نوشته وجود نداره.
با سپاس از همه دوستان گرامی

M.D.
27 April 2010, 11:03 AM
سلام .
دوستانی که پخش ماشین رو عوض کردند و دزدگیر سوکت فابریک نصب کردند آیا با گارانتی مشکلی نداشتند؟ میدونم زیاد در این مورد نوشته شده ولی با توجه به اینکه قوانین شبانه عوض میشه دوستانی که برای گارانتی مراجعه کردند لطفا نظر بدند

saedraz
27 April 2010, 11:29 AM
سلام .
دوستانی که پخش ماشین رو عوض کردند و دزدگیر سوکت فابریک نصب کردند آیا با گارانتی مشکلی نداشتند؟ میدونم زیاد در این مورد نوشته شده ولی با توجه به اینکه قوانین شبانه عوض میشه دوستانی که برای گارانتی مراجعه کردند لطفا نظر بدند

من پخش رو عوض کردم و یک پخش آلپاین انداختم البته با تبدیل و بدون دستکاری سیم کشی ولی دزد گیر اون موقع که من نصب کردم اصلا سوکت فابریک نبود و کلی از سیمها لخت شد و یک سیم مربوط یه سوئیچ هم قطع شد ولی برای سرویس که بردم نمایندگی پارس خودرو فقط نگاه کرد و گفت اگر دزدگیر حالت تمیرگاه داره بزار رو حالت تمیرگاه و اگر نداره کنترل رو بگذار اینجا گفتم دزدگیر با گارانتی کاری نداره با خنده گفت اگر قرار بود گارانتی باطل بشه که باید نصف ماشینای تو تعمیرگاه گارانتی نداشتن.

درضمن ماشین من جزو ماشینهایی بود که روغن ریزی داشت (کسایی که سریای اول تحویل گرفتن مدلهای 86 میدونن چی میگم) بردم برای گارانتی به تنها چیزی که توجه نکردن دزدگیر بود خودم بهش گفتم ماشین دزدگیر داره که تو فرم وجود دزدگیر رو علامت زد.

البته از ایران خودرو خبری ندارم

moje90
27 April 2010, 12:34 PM
سلام .
با سلام:icon_winkمعمولا کاری به آپشنایی که خودتون نصب میکنید ندارن :icon_coolمثلا من دزدگیر.ضبط.باند.پروژکتور جلو نصب کردم:icon_excl البته این موارد در صورتی هست که به سیستمهای برق و موتور آسیبی وارد نشه :icon_ques

پژوهشگر
27 April 2010, 01:08 PM
سلام دوستان

من 10 هزار تا رو رد کردم اومدم راهنمایی بگیرم از دوستان که برای سرویس دوره چه کارهایی انجام بشه و آیا نمایندگی برم یا بیرون.

روغن دقیقاً چی باید بگیرم و فیلترها رو چی؟

در ضمن ماشین پارس خوردو هست.

moje90
27 April 2010, 09:34 PM
سلام دوستان

من 10 هزار تا رو رد کردم اومدم راهنمایی بگیرم از دوستان که برای سرویس دوره چه کارهایی انجام بشه و آیا نمایندگی برم یا بیرون.

روغن دقیقاً چی باید بگیرم و فیلترها رو چی؟

در ضمن ماشین پارس خوردو هست.
با سلام:icon_wink معمولا اگه سرویس اولیه 10000 تا در نمایندگی انجام بشه بهتره چون آچار کشی و دیاگ و ... روش انجام میدن البته به شرطی نمایندگی ماهری(وارد) باشه :icon_exclولی دوره های بعدی اگه بیرونم انجام بشه خیلی مهم نیست جز اینکه یه نمایندگی باشه که همه ازش راضی باشن و خوب خدمات ارائه کنه تا در دوره های بعدی هم بشه بهش مراجعه کرد:icon_excl

:bob:
29 April 2010, 01:52 AM
اساتید٬تو سرویس ۲۰۰۰۰٬نیاز به تویض شمع وجود داره؟!
نمایندگی برای ما تعویض کرده!

ادیت: متوجه شدم که نیاز به تویض وجود داشته.

diyukis
29 April 2010, 06:26 AM
من که سرویس 10000 تا رو نبردم نمایندگی.چون مسلما نسل نمایندگی های خوب و با وجدان منقرض شده و اصلا نمیشه اعتماد کرد.به قول دوستان فروم به جا سرویس ماشین دهن ماشینو سرویس میکنند.

MVP77
2 May 2010, 01:21 AM
ماشین من نزدیک به 10 هزار تا داره میشه
مدارک ماشین چی میخواد باسه گارانتی ؟ غیر از اون دفترچه گارانتی ؟
بعد اگر مثلا رو 13 هزار تا ببرم نمایندگی آیا قبول میکنن ؟
روی کیلومتر 4 هزار روغن توتال 7000 و فیلتر هواش رو عوض کردم و نزدیک به 45 هزار باسم آب خورد بالاخره 10 هزار تا ببرم یا نبرم ؟

moje90
2 May 2010, 10:37 AM
ماشین من نزدیک به 10 هزار تا داره میشه
مدارک ماشین چی میخواد باسه گارانتی ؟ غیر از اون دفترچه گارانتی ؟
بعد اگر مثلا رو 13 هزار تا ببرم نمایندگی آیا قبول میکنن ؟
روی کیلومتر 4 هزار روغن توتال 7000 و فیلتر هواش رو عوض کردم و نزدیک به 45 هزار باسم آب خورد بالاخره 10 هزار تا ببرم یا نبرم ؟
با سلام :icon_winkچیز خاصی نمیخاد فقط موقعیکه میبرید نمایندگی کارت ماشین و دفترچه گارانتی همراتون باشه :icon_exclتا قبل از 10000 تا قبوله اگه بیشتر بشه قبول نمیکنند مثلا بین 8000 تا 9500 ببرید خیلی خوبه :icon_exclاگه سرویس اولیه 10000 ببرید دوباره خودشون روغن و فیلترجات رو عوض میکنند تازه آچار کشی و دیاگ(عیب یابی)و... هم انجام میدن :icon_exclالان ماله ما تو 6000 تا هست و منتظریم بشه 9000 تا ببریم برای سرویس اولیه البته من تا الان نه فیلتر و نه روغن رو عوض نکردم و مشکلی هم نداشتیم همون سرویس 10000 تا بره همه رو انجام میدن :icon_exclشما برای سرویس اولیه ببر یه نمایندگی معتبر که تو کار ال90 وارد هستن و اگه تونستی خودتون هم بالای سرشون وایسید :icon_cool

MVP77
3 May 2010, 12:05 AM
با سلام :icon_winkچیز خاصی نمیخاد فقط موقعیکه میبرید نمایندگی کارت ماشین و دفترچه گارانتی همراتون باشه :icon_exclتا قبل از 10000 تا قبوله اگه بیشتر بشه قبول نمیکنند مثلا بین 8000 تا 9500 ببرید خیلی خوبه :icon_exclاگه سرویس اولیه 10000 ببرید دوباره خودشون روغن و فیلترجات رو عوض میکنند تازه آچار کشی و دیاگ(عیب یابی)و... هم انجام میدن :icon_exclالان ماله ما تو 6000 تا هست و منتظریم بشه 9000 تا ببریم برای سرویس اولیه البته من تا الان نه فیلتر و نه روغن رو عوض نکردم و مشکلی هم نداشتیم همون سرویس 10000 تا بره همه رو انجام میدن :icon_exclشما برای سرویس اولیه ببر یه نمایندگی معتبر که تو کار ال90 وارد هستن و اگه تونستی خودتون هم بالای سرشون وایسید :icon_cool
دوست عزیز ممنون فقط کجا تو تهران ببرم که کارشون درست باشه و بزارن بالاسر ماشین وایسم ؟
راستی کلا چقدر هزینش میشه ؟
والا هیج جای دنیا سرویس اولیه ماشین رو پول نمیگیرن واقعا ما که راضی نیستیم و خدا هم راضی نباشه از این زورگیران !!

rajaee
3 May 2010, 02:23 AM
سلام
1. بالاي 10هزار هم قبول ميكنن چون هزينه سويس با خودتونه مشكلي نداره
2.اگه ماشين پارسخودرو هست ببرين كلينيك تخصصي تندر90 در ضلع شمال شرقي ميدان آزادي البته بايد قبلش وقت اينترنتي بگيرين از اين سايت:
http://www.saipayadak.org/Applications/reserve/page1.php
نمايندگي مركزي شماره 5 رو انتخاب فرماييد.
3. ماشين صبح ميبريد و اگه مشكل خاصي نداشته باشيد ظهر زنگ ميزنند ميايد ببريد. در نتيجه نميذارند بالاي ماشين باشيد.
4. هزينشم اگه مشكل خاصي كه شامل گارانتي نشه نداشته باشيد (هزينه سرويس دوره‌اي) حدود 55هزار تومان ميشه
نكته: حتما داخل ماشين و صندوق رو از وسايل شخصي خالي بفرماييد.

farshid-j
4 May 2010, 02:01 AM
درود بر همه دوستان
چند وقتی بود که اینجا دوستان در چند مورد نظرهای متفاوتی را در مورد حجم روغن موتور، گیربکس و مایع خنک کننده و نیز زمان تعویض کیت تسمه دینام و تسمه تایم بیان میکردند از طرفی نمایندگیها و سرویسکاران هم نظرات متفاوتی داشتند و ضمنا خود من هم میخواستم موتور ماشین را بشورم اما جرات نمیکردم این شد که یه مکاتبه اینترنتی با رنو پارس انجام دادم و بد ندونستم که دوستان را هم در جریان قرار بدم. جواب رنوپارس دقیقا اینه:

حجم روغن موتوربا فيلتر: 4.8
حجم روغن موتوربدون فيلتر: 4.8
مايع خنك كننده :در مدل كولر دار 5.4
روغن گيربكس: 2.8
در صورتيكه پاشش اب بطور مستقيم بر روي ECU موتور نباشد شستن موتور ايرادي ندارد.
تعويض كيت تسمه تايم و تسمه دينام 60000 كيلومترميباشد.

البته خودم فکر میکنم در مورد حجم روغن بدون فیلتر اشتباه کرده اند. ضمنا در مورد شمع موتور هم سوال کردم (سوزنی و...) که مثل اینکه یادشون رفته جواب بدن. ضمنا هر چی فکر کردم دیدم تاپیکی مناسبتر از اینجا برای این نوشته وجود نداره.
با سپاس از همه دوستان گرامی

درود
دوستان رنوپارس ایمیل اصلاحی هم برای من فرستاد:
ضمن عذز خواهي از اشتباه تايپي ، حجم روغن موتور بدون فيلتر : 4.6 ليتر مي باشد

و ضمنا دوباره در مورد شستشوی موتور پرسیدم به این مضمون:
... و سوالی هم در مورد شستن موتور برایم پیش آمد و آن اینکه معنی پاشش آب روی ای سی یو این است که آن را مثلا با یک پاکت پلاستیکی آب بندی کنیم یا فقط از ریختن آب مستقیم اجتناب ورزیم؟ و ضمنا برای شستشوی موتور مسلما باید به کارواش مراجعه کرد آیا فشار آب زیادی که جت کارواش دارد برای موتور مشکلی ایجاد نمیکند؟ نمایندگی شما میگفت که شستشوی موتور سبب خراب شدن سوکتها و اکسید شدن یا جرم گرفتن آنها میشود.

جواب دادن:
ضمن تشكراز تماس شما، شستن اتومبيل سالي يكبار يا حداقل 6 ماانجام ميگردد.
قرار نيست هر هفته موتور شسته شود در صورتي كه پس از شستن باد گرفته شود مشكلي پيش نمي آيد.عدم پاشش مستقيم اب كفايت ميكند.

با احترام
رنو پارس

MVP77
4 May 2010, 02:08 PM
سلام
1. بالاي 10هزار هم قبول ميكنن چون هزينه سويس با خودتونه مشكلي نداره
2.اگه ماشين پارسخودرو هست ببرين كلينيك تخصصي تندر90 در ضلع شمال شرقي ميدان آزادي البته بايد قبلش وقت اينترنتي بگيرين از اين سايت:
http://www.saipayadak.org/Applications/reserve/page1.php
نمايندگي مركزي شماره 5 رو انتخاب فرماييد.
3. ماشين صبح ميبريد و اگه مشكل خاصي نداشته باشيد ظهر زنگ ميزنند ميايد ببريد. در نتيجه نميذارند بالاي ماشين باشيد.
4. هزينشم اگه مشكل خاصي كه شامل گارانتي نشه نداشته باشيد (هزينه سرويس دوره‌اي) حدود 55هزار تومان ميشه
نكته: حتما داخل ماشين و صندوق رو از وسايل شخصي خالي بفرماييد.
ممنون دوست عزیز فقط لینکی که دادین , سازمان خدمات پس از فروش سایپا هست درصورتیکه ماشین من باسه پارس خودرو هست این مشکلی نداره ؟

راستی نمايندگي مركزي شماره 5 چیزی پیدا نکردم یعنی اینی که شما میفرمایید تو لیست "نماینده" نبود خودتون ملاحظه بفرمایید .

بازم ممنون از توضیحات :183:

shaban306
4 May 2010, 05:51 PM
ممنون دوست عزیز فقط لینکی که دادین , سازمان خدمات پس از فروش سایپا هست درصورتیکه ماشین من باسه پارس خودرو هست این مشکلی نداره ؟
:183:
با سلام، پارس خودرو الان دیگه یکی از شرکتهای زیرمجموعه سایپا محسوب میشه و نوبت دهی برای خدمات پس از فروش پارس خودرو از طریق سایپا یدک صورت میگیره و مشکلی نیست.
موفق باشید

jookerr
4 May 2010, 05:54 PM
سلام من رینگ و لاستیک فابریک رو عوض کردم سایزشم اینه 205/16/50 گاراننتی قبول میکنه

moje90
4 May 2010, 09:43 PM
سلام من رینگ و لاستیک فابریک رو عوض کردم سایزشم اینه 205/16/50 گاراننتی قبول میکنه
با سلام :icon_winkمعمولا کاری به رینگ و لاستیک تعویض شده ندارن:icon_cool

FARZAD_1975
5 May 2010, 09:31 AM

راستی نمايندگي مركزي شماره 5 چیزی پیدا نکردم یعنی اینی که شما میفرمایید تو لیست "نماینده" نبود خودتون ملاحظه بفرمایید .

تو سيستم نوبتدهي وقتي خودروي ال90 رو انتخاب کنيد نمايندگي 5 هم مشخصه
http://i43.tinypic.com/8x2b91.jpg

rajaee
5 May 2010, 05:26 PM

با سلام همينطور كه دوستان فرمودند پارس‌خودرو بيش از 90 درصد سهامش ماله سايپا هست و الان يه چند ساليه كه نمايندگي‌هاي پارس‌خودرو همگي رفتند زير مجموعه‌ي سايپا يدك و ديگه پارس‌خودرو نمايندگي نداره.
اين نمايندگي دور ميدون آزادي هم يكي دو سال پيش نوسازي و تجهيز شده و به‌طور تخصصي براي تندر90 و مگان كار ميكنه
يا علي

با سلام
من ماشينو كه از نمايندگي بعد از سرويس دوره‌اي 10000تا تحويل گرفتم، احساس ميكنم صداي موتور بيشتر شده. گاز هم بيشتر بايد بدم و ماشين زودتر دنده ميخوره.
فكر ميكنيد از چيه؟؟
البته اگه قبلا با دور موتور 3000 سرعت رو 80 بود الانم همونه و تغييري نكرده. در ضمن فكر نميكنم تنظيم گاز رو دستكاري كرده باشن.
باتشكر

moje90
9 May 2010, 10:47 PM
با سلام
من ماشينو كه از نمايندگي بعد از سرويس دوره‌اي 10000تا تحويل گرفتم، احساس ميكنم صداي موتور بيشتر شده. گاز هم بيشتر بايد بدم و ماشين زودتر دنده ميخوره.
فكر ميكنيد از چيه؟؟
البته اگه قبلا با دور موتور 3000 سرعت رو 80 بود الانم همونه و تغييري نكرده. در ضمن فكر نميكنم تنظيم گاز رو دستكاري كرده باشن.
باتشكر
با سلام:icon_wink فقط دستکاری بیجا میتونه این جوریش کنه :icon_redf:icon_quesاحتمالا سیم کلاج و سیم گاز رو دست زدن که از تنظیم کارخونه خارج شده :icon_redfشما ببین اگه بیشتر از 2-3 روز به حالت عادی برنگشت ببرید سر وقتشون :icon_redfالبته موقعی که سرویس انجام میدن ممکنه بعدش حتی مصرف هم بالا بره :icon_quesدر کل نگران نباشید مسئله حادی نیست :icon_exclممکن هم هست روغن دیگه ای توش ریخته باشن :icon_twis

rajaee
9 May 2010, 11:12 PM
با سلام:icon_wink فقط دستکاری بیجا میتونه این جوریش کنه :icon_redf:icon_quesاحتمالا سیم کلاج و سیم گاز رو دست زدن که از تنظیم کارخونه خارج شده :icon_redfشما ببین اگه بیشتر از 2-3 روز به حالت عادی برنگشت ببرید سر وقتشون :icon_redfالبته موقعی که سرویس انجام میدن ممکنه بعدش حتی مصرف هم بالا بره :icon_quesدر کل نگران نباشید مسئله حادی نیست :icon_exclممکن هم هست روغن دیگه ای توش ریخته باشن :icon_twis
سلام
خيلي ممنون، دقيقا همينطور كه ميفرماييد سيم كلاچ رو مثلا تنظيم كردن چون من گفته بودم كلاچ بالاست (عجب اشتباهي كردم:icon_cry:). تو ليستشون هم بود. الان بيش از دو هفتست و همونجوره. ميشه بگين سيم كلاچ رو بايد چيكار كنم تا برگرده به حالت اولش؟؟
با تشكر

khalil-pz
10 May 2010, 12:35 AM
سلام دوستان ماشین من کارت طلایی 2 ستاره داره اگه سرویس 10000 ببرم روغن و... مجانی عوض میکنن واسم؟؟ کلا کارت طلایی 2 ستاره ای که دارم بدرد بخور هست ؟؟

moje90
10 May 2010, 10:14 AM
سلام
خيلي ممنون، دقيقا همينطور كه ميفرماييد سيم كلاچ رو مثلا تنظيم كردن چون من گفته بودم كلاچ بالاست (عجب اشتباهي كردم:icon_cry:). تو ليستشون هم بود. الان بيش از دو هفتست و همونجوره. ميشه بگين سيم كلاچ رو بايد چيكار كنم تا برگرده به حالت اولش؟؟
با تشكر
با سلام :icon_winkفکر کنم اگه ببرید پیش همون نمایندگی که براتون سرویس انجام داده بهتر باشه هر چند که هزینه رو از شما میگیره :icon_redf:icon_quesاز تو موتور میشه سیم کلاج رو تنظیم کرد و جاش زیر باطری هست که کمی بد جاست و بد دست هست چون من خودم یه بار اومدم اینکار رو بکنم دیدم اصلا دستم بهش نمیرسه و بیخیالش شدم و تازه ممکنه اگه خودتون تنظیمش کنید شاید بدتر بشه(ریسک هست) :icon_redfالبته اگه پیش مکانیک هم ببرید به احتماله زیاد براتون تنظیمش میکنه و هزینه کمی میگیره چون چیز خاصی نداره فقط همونطور که گفتم بد جا هست:icon_excl موفق باشید

xagrox
11 May 2010, 08:32 PM
راس میگه مجتبی کلا برای این کارهای جزیی لازم نیست پیش نمایندگی ببرید!
پیش هر مکانیکی ببرید کارتون رو فوری راه میندازه

diyukis
11 May 2010, 10:31 PM
آقا میشه بفرمایید تو سرویس10000 تا روغن گیربکسو هم عوض میکنند یا نه؟اصلا نیازی به این کار هست؟؟؟

moje90
11 May 2010, 10:56 PM
آقا میشه بفرمایید تو سرویس10000 تا روغن گیربکسو هم عوض میکنند یا نه؟اصلا نیازی به این کار هست؟؟؟
با سلام :icon_winkمعمولا عوض نمیکنند و جزء تعویضی ها هم نیست به جز اینکه یه وقتی کم کرده باشه که اونم معمولا کم نمیکنه یا (بد جا رفتن دنده ها و سفت شدن دنده ها)و معمولا نیاز نداره :icon_excl

khalil-pz
12 May 2010, 12:00 AM
سلام دوستان ماشین من کارت طلایی 2 ستاره داره اگه سرویس 10000 ببرم روغن و... مجانی عوض میکنن واسم؟؟ کلا کارت طلایی 2 ستاره ای که دارم بدرد بخور هست ؟؟

کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟

kami786
12 May 2010, 09:13 AM
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟

اره دوست عزیز دو تا سرویس ده هزار و بیست هزار مجانیه
توی دفترچه نوشته که چه چیزهایی رو باید بهت بدن
روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا مجانیه و هیچ هزینه تعویضی هم نباید بگیره
در ضمن قبل از اینکه بدونند کارت طلایی داری باهاشون چک کن که روغن اصلی رو داشته باشن
فیلتر سوخت رو هم خودت عوض کن و مایع شیشه شور هم بریز

khalil-pz
13 May 2010, 04:23 PM
سلام دوستان
ماشین من 1200 تا کار کرده و ایران خودرویی هم هست . تازگی متوجه شدم از منبع اگزوز عقبی صدای لرزش چیزی میاد وقتی گاز میدم . الان شیرازم و میخوام ببرم نمایندگی که درست کنه.
فقط اینجا یه سوالی داشتم اونم اینه که خودم اهل شیراز نیستم و الان واسه چند روزی اومدم شیراز و واسه همین برگ گارانتی خودرو همرام نیست ولی به جاش کارت طلایی خودرو همرام هست. میخواستم بدونم اگه برم نمایندگی و کارت طلایی رو به جای برگ گارانتی بدم ماشین رو پذیرش میکنه واسه درست کردن اگزوز با خرج گارانتی؟؟

khalil-pz
13 May 2010, 11:38 PM
سلام دوستان
ماشین من 1200 تا کار کرده و ایران خودرویی هم هست . تازگی متوجه شدم از منبع اگزوز عقبی صدای لرزش چیزی میاد وقتی گاز میدم . الان شیرازم و میخوام ببرم نمایندگی که درست کنه.
فقط اینجا یه سوالی داشتم اونم اینه که خودم اهل شیراز نیستم و الان واسه چند روزی اومدم شیراز و واسه همین برگ گارانتی خودرو همرام نیست ولی به جاش کارت طلایی خودرو همرام هست. میخواستم بدونم اگه برم نمایندگی و کارت طلایی رو به جای برگ گارانتی بدم ماشین رو پذیرش میکنه واسه درست کردن اگزوز با خرج گارانتی؟؟

کسی نیست جواب ما رو بده؟؟