PDA

View Full Version : سمند lx باموتور EF7 يا سورن

s.amohsni
1 January 2009, 02:06 PM
سلام اين اولين پست من (پستي كه شروع كنندش من هستم ) پس اگه يه وقت سوتي دادم من رو مسخره نكنيد :icon_idea. من به تازگي قصدخريد يه ماشين دارم به نظر شما سمند با موتور EF7 ثبت نام كنم يا سورن .لطفا با دليل نظر خودتون رو بگيد .ممنونم

206wrc
1 January 2009, 02:23 PM
سلام
سمند با موتور EF7 به نظر من گزينه ي بهتري هست چون موتورش به روز تره و از تكنولوژي بالاتري نسبت به XU7 برخورداره

s.amohsni
1 January 2009, 02:41 PM
آيا سورن از نظر راحتي سرنشين ها بهتر نيس يعني جا دار تر نيست؟

206wrc
1 January 2009, 04:33 PM
آيا سورن از نظر راحتي سرنشين ها بهتر نيس يعني جا دار تر نيست؟سورن از نظر طراحي داخلي با سمند معمولي فعلا تفاوتي نداره به غير از قربيلك فرمان جديد كه داراي ايربگ هست .
در فاز دوم قراره سورن با تريم داخلي جديد توليد بشه

عطرآگین
1 January 2009, 05:12 PM
به نظر من سورن . الان سورن جدید تر و زیبا تر هم هست ...
اما سمند ال ایکس هم یکسری مزیت هایی داره

s.amohsni
1 January 2009, 05:57 PM
سورن از نظر طراحي داخلي با سمند معمولي فعلا تفاوتي نداره به غير از قربيلك فرمان جديد كه داراي ايربگ هست .
در فاز دوم قراره سورن با تريم داخلي جديد توليد بشه

يعني اتاق سورن از lx بزرگتر نيست؟ منظورم فاصله بين صندلي هاي جلو وعقب هست.

rayanreza
1 January 2009, 06:13 PM
نه دوست عزیز هیچ تفاوتی در اتاق ال ایکس و سورن نیست

Warrior--
3 January 2009, 08:19 PM
به نظر من اصلا شک نکن و حتما سمند LX با موتور EF7 بگیرید.
مطمئن باشید اصلا پشیمان نخواهید شد.
البته ایربگ هم بسیار همه است ولی اگر شما رانندگی آرامی دارید و بیش تر داخل شهر رانندگی می کنید به نظر من که 100% EF7 بهتر از سورن است.

موفق باشید.

kian99
4 January 2009, 12:12 AM
به نظر من سورن بهتر است چون بغیر از ایر بگ جادارتر و ستونها با نمد پوشیده شده است که باعث از بین رفتن صدای داخل اتاق شده است

Raminium2001
4 January 2009, 03:19 PM
یکبار این مسئله مطرح و رد شد. لطفا برای راهنمایی دقت و تحقیق بیشتری بکنید و به شنیده ها اکتفا نفرمایید.

imank1
4 January 2009, 04:09 PM
به نظر من اگه Lx-EF7 بگیری پشیمون نمی شی .با توجه به اینکه موتور Xu7 جوابگوی ماشینی مثل سمند نیست راحتی رانندگی با ماشین کاٍهش پیدا می کنه . EF7 علاوه بر قدرت بالاتر صدای کمتری هم داره . این دو خودرو بجزء موتور فقط تفاوت ظاهری دارند که مقایسه تو این بخش به نظر شخصی خودتون بستگی داره.

Warrior--
4 January 2009, 04:37 PM
اگر سورن ها دارای نمد روی ستون ها هستند سمند LX EF7 موتورش به قدری کم صدا است که از سورن های نمد دار خیلی خیلی بهتر عمل می کند.

Raminium2001
6 January 2009, 12:48 PM
این بحث نمد ستونهای سورن و جادارتر بودن و مریخی بودن اون رو تموم کنید. سورن هیچ فرقی با سمند ال ایکس نداره بجز مواردی که تو سایت ایران خودرو نوشته (تغییرات ظاهری بیرونی، کمربند ایمنی پیش کشنده، ایربگ راننده)

greela
6 January 2009, 12:57 PM
این بحث نمد ستونهای سورن و جادارتر بودن و مریخی بودن اون رو تموم کنید. سورن هیچ فرقی با سمند ال ایکس نداره بجز مواردی که تو سایت ایران خودرو نوشته (تغییرات ظاهری بیرونی، کمربند ایمنی پیش کشنده، ایربگ راننده)
البته فرمون 4 شاخه جهت قرار گرفتن ایربگ و تا جایی که من میدونم چراغهای جلو با تنظیم از داخل رو هم باید به اینا اضافه کرد...:icon_cool

spring214gold
17 January 2009, 11:34 AM
سمند سورن برتریش نسبت به سمند LXسال فقط ایربگ و تنظیم چراغش هستش.از لحاظ ظاهری که LXسال قشنگتره.وسمند LX-EF7علاوه بر اینها موتوری داره که به راحتی سمند سورن رو میزاره کنار و سورن چیزی برای گفتن در برابر سمندLX-EF7 نداره.دوستان عزیز لطفا تخصصی بحث کنین نه احساساتی

2244145
17 January 2009, 04:59 PM
فقط در صورتی سورن برتر خواهد بود که طبق وعده ایران خودرو با موتور ملی توربو شارژر بیاد که در آن صورت هم از لحاظ قیمتی قابل مقایسه نیست.

Warrior--
17 January 2009, 11:31 PM
فقط در صورتی سورن برتر خواهد بود که طبق وعده ایران خودرو با موتور ملی توربو شارژر بیاد که در آن صورت هم از لحاظ قیمتی قابل مقایسه نیست.

بله!
خیلی وقت پیش قرار بود با موتور توربو شارژ بیاید که 150 اسب بخار قدرتش است!
ولی قعلا که عملی نشده است و مثل اینکه قرار است با موتور EF7 توربو شارژ برای صادرات ساخته شود.

vexer
18 January 2009, 06:29 PM
به نظر من ef7 . چون از نظر موتوری برتره و سورن هم در مقابل چهره خیلی جذابتری نداره کما اینکه خیلی از افراد چهره lx را بیشتر از سورن میپسندند.

saeed4055
18 January 2009, 09:55 PM
سلام
آيا سمند lx با موتور ef7 ايمبولايزر داره؟
ممنون

reza1356j
19 January 2009, 12:47 AM
به نظر من سمند LXEF7 خیلی بهتره چون موتورش محشره ولی اگه خودت سورنو دوست داری تا سال بعد صبر کن چون موتور EF7 توربو شارژ رو روش سوار می کنن بعدش شاید بشه ماشین ولی الان من پیشنهاد نمی کنم چون خودم سمند LXEF7 دارم واقعا عالیه ضمنا در جواب دوست دیگمون بگم که اول قرار بود ایموبلایزر داشته باشه ولی تو یکی از گویاهای ایران خودرو اعلام کردند که شرایط نصبش فراهم نیست اگر فراهم شد در آینده ای نزدیک روش سوار می کنن

behnam-86
22 June 2009, 01:47 PM
100% ef7' بگیر سورن فقط ظاهرش فرق میکنه وef7 هم شتاب وسرعت بالاتری داره وهم قدرت بالاتر 113 اسب بخار برخلاف سورن 100 اسب بخار وهم مصرف کمتر 5.7

Farhad LX
7 July 2009, 10:52 PM
صد در صد LX EF7 گزینه ی بسیار مناسبتری از سورنه.الان هرجا اسم EF7 میاد دیگه هیچکس حرفی واسه گفتن نداره.موتور خیلی شاخیه

kamran1346
4 August 2009, 03:32 PM
بزرگترین عیب سمند LX EF7عدم همخونی گاز و کلاچ اونه . ماشین من که یکبار تو سربالائی نیاوران چنان بلائی به سرمن و خانواده ام آورد که بلافاصله خیلی زیر قیمت فروختمش.
روز اول که گرفتمش ماشین گاز نمیخورد . اونو درست کردم دیدم ترمز ماشین درگیره و را نمیره . کپسولش هم پر نمیشد و زود خالی میشد. خیر سرشون فراخوان هم شده بود . بلاخره گفتند دسته سیم بالا و پائین انژکتور باید عوض بشه و دسته سیم اصلاح شده نصب شود بعد از سه روز ماشین رو به من تحویل دادند دیدم مشکل عدم همخونی گاز و کلاچ و خاموش شدن اون که حل نشده هیچی صدای موتور هم زیاد شده و فرمون ماشین هم اینقدر سفت شده که انگار هیدرولیک نیست .
خلاصه میخواستم بگم برای خرید این ماشین عجله نکنید هنوز حالا حالاها کار داره .
من توصیه میکنم سمت سمند و سورن نروید. من خودم پژو 405، پرشیا و 206 رو ترجیح میدم . مخصوصاً 405 که حداقل استاندارد پژو فرانسه را دارد و نظارت بیشتری روی اون میشه . موفق باشید

Farhad LX
6 August 2009, 01:59 AM
بزرگترین عیب سمند LX EF7عدم همخونی گاز و کلاچ اونه . ماشین من که یکبار تو سربالائی نیاوران چنان بلائی به سرمن و خانواده ام آورد که بلافاصله خیلی زیر قیمت فروختمش.
روز اول که گرفتمش ماشین گاز نمیخورد . اونو درست کردم دیدم ترمز ماشین درگیره و را نمیره . کپسولش هم پر نمیشد و زود خالی میشد. خیر سرشون فراخوان هم شده بود . بلاخره گفتند دسته سیم بالا و پائین انژکتور باید عوض بشه و دسته سیم اصلاح شده نصب شود بعد از سه روز ماشین رو به من تحویل دادند دیدم مشکل عدم همخونی گاز و کلاچ و خاموش شدن اون که حل نشده هیچی صدای موتور هم زیاد شده و فرمون ماشین هم اینقدر سفت شده که انگار هیدرولیک نیست .
خلاصه میخواستم بگم برای خرید این ماشین عجله نکنید هنوز حالا حالاها کار داره .
من توصیه میکنم سمت سمند و سورن نروید. من خودم پژو 405، پرشیا و 206 رو ترجیح میدم . مخصوصاً 405 که حداقل استاندارد پژو فرانسه را دارد و نظارت بیشتری روی اون میشه . موفق باشید
هفته نامه دنیای خودرو شماره 120 مورخ 30 خرداد 1388 :
درصد داخلی سازی خودروها:
پژو206 = 61.74
پژوپارس= 90.46
سمند= 90.73
پژو 405=93.35
اینطور که معلومه 405 همچینم فرانسوی نیست.اگه بحث طراحی و اینجور چیزاست که خودش یه تاپیک میخواد.لطفا از این به بعد با سند اقدام به زدن پست کنید

kamran1346
6 August 2009, 02:41 PM
با سلام خدمت دوست عزیز آقای farhad LX
مطلبی که نوشته بودم صرفاً جهت کسانی بود که قصد خریدن سمند LX EF7 را داشتند و میخواستم اگاه باشند که این ماشین هنوز به مرحله ای نرسیده که با خیال راحت بتوانند با آن به مسافرت های طولانی بروند( هرچند ماشین من در سربالائی های نیاوران کم آورد چه برسد به مسافرت بیرون از تهرانhttp://unblockbreak.info/index2.php/Oi8vd3d3/LnBoYWxs/cy5jb20v/aW1hZ2Vz/L215c21p/bGllcy9p/Y29uX3N1/cnByaXNl/ZC5naWY_/3D/b5/)
نکته بعدی اینکه تنها خودروهائی که در ایران خودرو تحت لیسانس پژو فرانسه تولید میشوند 405و 206هستند و از این نظر نسبت به بقیه خودروهای تولیدی ایران خودرو مزیت دارند. بدین معنی که اگر شما با یکی از این دو خودرو در هر کجای دنیا رانندگی کنید و خودرو شما دچار مشکل شود به هر نمایندگی پژو مراجعه کنید خدمات ارائه میشود ولی برای خودروهائی مانند روا ، سمند و پرشیا چنین خدماتی را ارائه نمیکنند و بنا به همین دلیل است که این دو خودرو در بازار به راحتی و به سرعت خرید و فروش میشوند زیرا کلیه قطعات آنها چه داخلی باشد چه خارجی تائید شرکت پژو را داردhttp://unblockbreak.info/index2.php/Oi8vd3d3/LnBoYWxs/cy5jb20v/aW1hZ2Vz/L215c21p/bGllcy9p/Y29uX2V4/Y2xhaW0u/Z2lm/b5/

rayanreza
6 August 2009, 08:48 PM
نکته بعدی اینکه تنها خودروهائی که در ایران خودرو تحت لیسانس پژو فرانسه تولید میشوند 405و 206هستند و از این نظر نسبت به بقیه خودروهای تولیدی ایران خودرو مزیت دارند. بدین معنی که اگر شما با یکی از این دو خودرو در هر کجای دنیا رانندگی کنید و خودرو شما دچار مشکل شود به هر نمایندگی پژو مراجعه کنید خدمات ارائه میشود ولی برای خودروهائی مانند روا ، سمند و پرشیا چنین خدماتی را ارائه نمیکنند و بنا به همین دلیل است که این دو خودرو در بازار به راحتی و به سرعت خرید و فروش میشوند زیرا کلیه قطعات آنها چه داخلی باشد چه خارجی تائید شرکت پژو را داردhttp://unblockbreak.info/index2.php/Oi8vd3d3/LnBoYWxs/cy5jb20v/aW1hZ2Vz/L215c21p/bGllcy9p/Y29uX2V4/Y2xhaW0u/Z2lm/b5/

با سلام

کامران جان متاسفانه از شانس بدتون EF7 که گرفتین بیش از حد مشکل داشته و منکر اشکالات EF7 هم نمیشم ولی واقعا موتور خوبیه و حیف که این فرغون سازها همش میخوان مردم رو موش آزمایشگاهی کنن و بعدش ایراد ها رو رفع کنن و تا اونجایی هم که میدونم سری های جدید EF7 ها خیلی از ایرادهای عدم همخوانیش حل شده و مثل قبل نیست.
در مورد 405 لازمه یه نکته ای رو بگم که اولا این ماشین سال هاست که از رده خارج شده و خدماتی خارج از ایران واسش ارائه نمیشه ! و در ثانی شما فکر میکنید پژو روی این ماشین نظارت داره؟اگر داره پس چرا 4-5 سال پیش 405 ها آتیش میگرفتن؟دلیل بیخیال شدن پژو هم از رده خارج شدن اونه و مطمئن باشین چند وقت دیگه 405 هم عین پراید که تبدیل به صبا شد یه اسم دیگه میگیره و جای آرم پژو آرم ایران خودرو روش میزنن !
در مورد نظارت فقط 206 روش یه مقدار نظارت هستش که تو این چند ساله هم کم شده که باعث شده ایران خودرو هم سوءاستفاده کنه و 206 هم یواش یواش بیاد قاطی مرغا.فعلا 206 یه نظارتی روش میشه و بقیه فرغونای اینا مرخصن.

"موفق باشید"

Farhad LX
7 August 2009, 02:37 AM
بنا به همین دلیل است که این دو خودرو در بازار به راحتی و به سرعت خرید و فروش میشوند زیرا کلیه قطعات آنها چه داخلی باشد چه خارجی تائید شرکت پژو را داردhttp://unblockbreak.info/index2.php/Oi8vd3d3/LnBoYWxs/cy5jb20v/aW1hZ2Vz/L215c21p/bGllcy9p/Y29uX2V4/Y2xhaW0u/Z2lm/b5/
شرمنده ولی بازم به دنیای خودرو متوسل میشم
شماره 126- 10مرداد1388
صفحه ی 8
کدام خودرو قدرت نقد شوندگی بیشتری دارد؟(متوسط زمان فروش خودروهای صفر)
405 : 3روز
206 تیپ2 : 2روز
سمند : 2روز
206SD : چهار روز
پژو روآ : 7 روز
حالا نظرت چیه کامران جان؟

amingzj
7 August 2009, 10:25 AM
شرمنده ولی بازم به دنیای خودرو متوسل میشم
شماره 126- 10مرداد1388
صفحه ی 8
کدام خودرو قدرت نقد شوندگی بیشتری دارد؟(متوسط زمان فروش خودروهای صفر)
405 : 3روز
206 تیپ2 : 2روز
سمند : 2روز
206SD : چهار روز
پژو روآ : 7 روز
حالا نظرت چیه کامران جان؟
اینایی که گفتید به چه استدلالیه؟
من خودم 206 SD صفر رو نیم ساعته فروختم
یاسمند رو با 1 اگهی یعنی یک روزه
405 هم همچنین یک روزه با یک اگهی

behnam-86
8 August 2009, 01:06 PM
با سلام خدمت دوست عزیز آقای farhad LX
مطلبی که نوشته بودم صرفاً جهت کسانی بود که قصد خریدن سمند LX EF7 را داشتند و میخواستم اگاه باشند که این ماشین هنوز به مرحله ای نرسیده که با خیال راحت بتوانند با آن به مسافرت های طولانی بروند( هرچند ماشین من در سربالائی های نیاوران کم آورد چه برسد به مسافرت بیرون از تهرانhttp://unblockbreak.info/index2.php/Oi8vd3d3/LnBoYWxs/cy5jb20v/aW1hZ2Vz/L215c21p/bGllcy9p/Y29uX3N1/cnByaXNl/ZC5naWY_/3D/b5/)
دوست عزیز من خودم سمند ef7 تحویل اذر87 دارم ودر تیر ماه از خوزستان که ساکن هستم تا تبریز ومشهد را رفتم وبرگشتم وهیچ گونه مشکلی هم پیدا نکردم البته کمبود قطعات را قبول دارم واینکه هرماشینی ممکنه بهرحال چه سورن باشه چه روا ممکن ازکارخانه خوب یا بد دربیاد وکاملا شانسیه من تابحال 23000 کیلومتر با هاش رفتهام وهیچ گونه مشکلی هم ندارم حتی فراخوان هم که شد نرفتم چون آن سه قطعه ای که گفتند باید تعویض بشه (سنسور فشار ترمز-ecu-شیر مخزن)هیچ گونه مشکلی نداشتند ولازم بذکر است بگویم هروز هم باش تا محل کارخانه که از شهر ما30 کیلومتر فاصله داره میرم وبرمیگردم (کارخانه سیمان خوزستان)وجالب است بدانید که من اولین کسی بودم که در کارخانهef7 گرفتم ولی اکنون تعداد همکارانی که ef7گرفته اند به 10 نفر رسیده و همه هم یا 405 داشتند یا 206 وسمند وتازه 4 نفر از بچه ها با ماشیناشون سرویس های کارخانه راهم انجام میدهند وکیف میکنند چون پول سوخت تقریبا مجانی تمام میشه (هم مصرف بنزین کم مصرف میکنه5.8 (با کولر )وگاز هم که همه میدونند مفته)ومهمتر از همه تو گرمای52 درجه خوزستان که به55 درجه هم میرسه واعلام نمیشه آمپر با کولر از 75 تکون نمیخوره وهم با توجه به وزن خودرو با مخزن پر22کیلویی1400 کیلوگرم شما داخل همین پژوپارس یک مخزن 22 کیلویی بذار وبعد هم وزنش رابرسون به 1400 kg بعد ببین چطور حرکت میکنه ودرست مقایسه کن

Farhad LX
8 August 2009, 04:13 PM
اینایی که گفتید به چه استدلالیه؟
من خودم 206 SD صفر رو نیم ساعته فروختم
یاسمند رو با 1 اگهی یعنی یک روزه
405 هم همچنین یک روزه با یک اگهی
دوست من قرار نیست که روی مدت زمان فروش شما حساب کنن که.
اولا این آمار و ارقام میانگین گرفته شده.شما تا حالا کسی رو ندیدی که مثلا 206 اس دی شو بخواد بفروشه 1 هفته دنبال مشتری باشه؟یکی اینطوری و یکی هم مثل شما نیم ساعته میفروشه.
ثانیا این اطلاعات برای فروشنده های دستی نیست.برای نمایشگاه های معتبر هستش.اگه هم میخواید اطلاعات بیشتری بدست بیارید دنیای خودرو رو بخرید و با دقت بخونید

kamran1346
15 August 2009, 11:07 AM
دوست عزیز من خودم سمند ef7 تحویل اذر87 دارم ودر تیر ماه از خوزستان که ساکن هستم تا تبریز ومشهد را رفتم وبرگشتم وهیچ گونه مشکلی هم پیدا نکردم البته کمبود قطعات را قبول دارم واینکه هرماشینی ممکنه بهرحال چه سورن باشه چه روا ممکن ازکارخانه خوب یا بد دربیاد وکاملا شانسیه من تابحال 23000 کیلومتر با هاش رفتهام وهیچ گونه مشکلی هم ندارم حتی فراخوان هم که شد نرفتم چون آن سه قطعه ای که گفتند باید تعویض بشه (سنسور فشار ترمز-ecu-شیر مخزن)هیچ گونه مشکلی نداشتند ولازم بذکر است بگویم هروز هم باش تا محل کارخانه که از شهر ما30 کیلومتر فاصله داره میرم وبرمیگردم (کارخانه سیمان خوزستان)وجالب است بدانید که من اولین کسی بودم که در کارخانهef7 گرفتم ولی اکنون تعداد همکارانی که ef7گرفته اند به 10 نفر رسیده و همه هم یا 405 داشتند یا 206 وسمند وتازه 4 نفر از بچه ها با ماشیناشون سرویس های کارخانه راهم انجام میدهند وکیف میکنند چون پول سوخت تقریبا مجانی تمام میشه (هم مصرف بنزین کم مصرف میکنه5.8 (با کولر )وگاز هم که همه میدونند مفته)ومهمتر از همه تو گرمای52 درجه خوزستان که به55 درجه هم میرسه واعلام نمیشه آمپر با کولر از 75 تکون نمیخوره وهم با توجه به وزن خودرو با مخزن پر22کیلویی1400 کیلوگرم شما داخل همین پژوپارس یک مخزن 22 کیلویی بذار وبعد هم وزنش رابرسون به 1400 kg بعد ببین چطور حرکت میکنه ودرست مقایسه کن

با سلام به همه دوستان
من میخواستم بابت اشتباهی که مرتکب شدم عذر خواهی کنم و اعتراف کنم که سمند EF7 ماشین محشر و بدون دردسریه و هرکسی قصد خریدن ماشین داره حتماً سمند EF7 بخره.

irharrier
9 November 2009, 12:05 PM
والا ببخشید اگه با بی اطلاعاتی حرف میزنم
قبول ای اف 7 موتور خوبیه شما اخه با موتور 10-15 سال پیش مقایسش میکنید
باید دست نگه دارید تا این ها گیرباکس هم اشکالاتش رفع بشه بعد بخرید
اینها مثله کارخونه ها خارجی نیستند که فراخوان بدند
بما زنگ زدند بایید پیچ چرختون خرابه (یه چند تا پیچه ساده) مارا کشوندند اون ور شهر اونم دوبار
دوبارشم هم الافمون کردند هم پیچ نداشتند چه برسه به گیرباکس