PDA

View Full Version : لرزش فرمان در سرعت 100 کیلومتر

hosseinabd
15 December 2008, 02:37 AM
سلام دوستان.
چند وقتیه که کمی لرزش توی فرمان ماشین احساس میکنم.
رینگهام همونطور که میدونید اسپرت هست و تقریبا 45000 زیر ماشین بوده.
جلوبندی و همه چیز هم سالمه.
باد لاستیکها هم تنظیمه.
دیلش چی میتونه باشه؟
بعضی وقتها هم توی سرعتهای بالا که ترمز می کنم کمی لرزش فرمان پیدا میکنم.
اگر ممکنه راهنماییم کنید!

shei2nak
15 December 2008, 03:09 AM
سلام.
لاستيك هارو بالانس كردين؟؟؟ تا حد امكان بالانس درجا بدهيد بزنند. اگر درست نشد از جلوبندي است.
موفق باشيد...

habib1360
15 December 2008, 09:26 AM
با سلام خدمت همه دوستان
دوست عزيز hosseinabd (http://www.phalls.com/member.php?u=67186)
اگر در سرعت حدود 90 تا 110 فرمون ماشين لرزش داره، بهتره ابتدا چهار چرخ رو ببريد يك جا كه بالانس كامپيوتري خوب انجام ميده بالانس كنيد اگر جايي رو نمي شناسيد بهتره هر چهار چرخ رو بالانس درجا كني.
اما اگر در هنگام ترمز گرفتن در سرعت بالا دچار لرزش مي شه احتمال تاب ور داشتن ديسك چرخ وجود داره كه ممكنه با بالانس درجاي خوب بهتر بشه. اما كاملا برطرف نميشه.
آيا شما جديدا لنت ترمز ها رو عوض كرديد؟ با عوض كردن لنت ترمز ممكنه تا 1000 يا 2000 كيلومتر اول اين لرزش ها بوجود بياد و بعد از مدتي خوب ميشه.
اگر هم زماني كه ديسك چرخ ها داغ بوده روش آب بريزيد ممكنه تاب ور داره و ايجاد لرزش كنه.
با تشكر

XELTEK
15 December 2008, 02:04 PM
اول اینکه لاستیکت چیه ؟

دوم اینکه ماشین چند کیلومتر کار کرده ؟

hosseinabd
15 December 2008, 03:47 PM
لاستیکهام روداستون 185/65/14 هست.
کیلومتر 56000 تا است.

hosseinabd
15 December 2008, 04:02 PM
با سلام خدمت همه دوستان
دوست عزيز hosseinabd (http://www.phalls.com/member.php?u=67186)
اگر در سرعت حدود 90 تا 110 فرمون ماشين لرزش داره، بهتره ابتدا چهار چرخ رو ببريد يك جا كه بالانس كامپيوتري خوب انجام ميده بالانس كنيد اگر جايي رو نمي شناسيد بهتره هر چهار چرخ رو بالانس درجا كني.
اما اگر در هنگام ترمز گرفتن در سرعت بالا دچار لرزش مي شه احتمال تاب ور داشتن ديسك چرخ وجود داره كه ممكنه با بالانس درجاي خوب بهتر بشه. اما كاملا برطرف نميشه.
آيا شما جديدا لنت ترمز ها رو عوض كرديد؟ با عوض كردن لنت ترمز ممكنه تا 1000 يا 2000 كيلومتر اول اين لرزش ها بوجود بياد و بعد از مدتي خوب ميشه.
اگر هم زماني كه ديسك چرخ ها داغ بوده روش آب بريزيد ممكنه تاب ور داره و ايجاد لرزش كنه.
با تشكر
سلام دوست عزیز.
ممنون از راهنماییتون.
الان حدود 7000 کیلومتری میشه که لنت ها رو عوض کردیم.
البته 3 یا 4 بار ناخداآگاه آب رو لنت داغ ریخته شده ولی نمیدونم خیلی اثر داشته یا نه.

habib1360
15 December 2008, 04:31 PM
[سلام دوست عزیز.
ممنون از راهنماییتون.
البته 3 یا 4 بار ناخداآگاه آب رو لنت داغ ریخته شده ولی نمیدونم خیلی اثر داشته یا نه.[/quote]

سلام دوست عزيز
ايا از همون موقع كه لنت ها رو عوض كردي ماشين دچار لرزش شد؟
در ضمن اگر با سرعت حدود 120 تا 130 ترمز مي گيري و ماشين مي لرزه احتمال قوي از تاب برداشتن ديسك ها هست.
بده يه جايي بالانس درجا كنن خيلي بهتر مي شه.
باتشكر

hosseinabd
15 December 2008, 04:39 PM
نه تقریبا از 1000 یا 1500 کیلومتر بعد از تعویض لنت شروع شد.
باید همین کار رو بکنیم.
از لنت نمیشه فهمید که دیسک تاب داره یا نه؟

shei2nak
15 December 2008, 11:38 PM
سلام. براي امتحانش ميتونيد رو 100 كيلومتر سرعت اروم پدال ترمز را فشار دهيد اگر فرمون لرزش پيدا كرد يعني ديسك تاب داره. اگر تاب ديسك زياد باشد هنگام ترمز گرفتن زير پدال ميزنه كه كاملا متوجه ميشيد.

arash2006_7
16 December 2008, 12:55 AM
با سلام
تجربه ای دارم شاید به درد بخوره من وقتی ماشین رو میشورم وقتی لنت خیس میشه یا اینکه پنچر میشه و یه طرف بالا میره تو سرعت بالا 120 140 ترمز لرزش میگیره کاری که انجام دادم موتور خاموش ترمز دستی پائین و 20 مرتبه پامو رو پدال ترمز فشار دادم (فشار زیاد) بد رفتم با همون سرعت لرزش نداشت موقع ترمز حتی رو سرعت 170
اما اگه لرزش فرمان همراه با گیج شدن دارید بدون ترمز ممکنه باد لاستیک زیاد باشه چون یه بار باد 38 40 زده بود آپاراتی تو سرعت بالا ماشین گیج میشد

hosseinabd
16 December 2008, 03:14 AM
آرش جان ممنون.
این شیوه رو امتحان میکنم ببینم جواب میده یا نه.
ولی فکر کنم دیسک تاب کمی برداشته باشه.
اگر دیسک تاب برداشته باشه چه کار باید انجام بدم.
بدم نمایندگی کارهاش رو بکنه بهتره؟

shei2nak
16 December 2008, 03:16 AM
سلام. ارش جان بنده هرچي فكر ميكنم توجيه علمي نميبينم براي صحبتتون. اما چون براي شما تاثير داشته كمي گيج شدم.
اگر ماشين روشن باشد به دليل فشار بوستر نيروي ترمز خيلي بيشتر از حالت خاموش است. و چون در دو طرف ديسك لنت وجود دارد و به ديسك تقريبا يك اندازه فشار مياورد نميتوتند با اين حالت كه به نوعي منظور شما پرس كردن ديسك است تاب ان را گرفت....
لطفا كمي توضيح دهيد...

arash2006_7
16 December 2008, 04:12 PM
سلام
من خودمم هر چی فکر کردم متوجه نشدم چرا با این کار مشکل به کلی از بین میره اگه یک بار بود میگفتم اشتباه میکنم اما 4 بار این اتفاق افتاد وقتی زیر ماشین جک میذارم یا اینکه ماشین رو میشورم این اتفاق میفته فقط در سرعت بالا 120 یک بار هم که شسته بودم و حواسم نبود که باید پدال رو فشار بدم تا کاملا لنت بچسبه رو سرعت 170 لرزش شدید گرفت که فردا همون روز 20 مرتبه موتور خاموش پدال رو فشار دادم(فشار زیادی که میدادم صدا قرچ قوچ فشرده شدن دیسک میومد) و بعد با همون سرعت تست کردم هیچ لرزشی نداشت و هر چی فکر کردم توجیه علمی براش پیدا نکردم اینم بگم دیسک فابریک 70هزار کار کرده لبه دیسک از هر طرف نیم میل کم شده (لنت همیشه تکستار بوده)
ممکنه از کم بودن لنت عقب باشه! چون حدود 2میل از لنت عقب مونده چون میگم شاید لنت عقب خوب نمیگیره و فشار میاد رو جلو ولی باز هم ربطی نداره فشار هم بیاد یاید کله کنه!! همیشه هم عقب زودتر از جلو میگیره به هر حال این روش من در آوردی رو ماشین من جواب داده امیدوارم مشکل دوستمون هم با این روش حل بشه

arash_2006
16 December 2008, 04:29 PM
دوست عزیز بهتر نبود به جای اینکه یک تاپیک جدید باز کنید سوال تون رو تو تاپیک مشکلات ریو مطرح میکردید؟
شما که از استادان و سابقه داران این سایت هستید

XELTEK
16 December 2008, 05:46 PM
لاستیکهام روداستون 185/65/14 هست.
کیلومتر 56000 تا است.

دو حالت وجود داره !

شما که دیسک ترمز رو عوض نکردی ؟

اگه کردی که تاب برداشته ! که البته به این راحتیا تاب بر نمیداره !

اما اگه عوض نکردی چزخ رو در بیار ! روی قسمت صیقلی دیک ترمز دست بکش ! ببین اگه قسمت صیقلی بیششتر از نیم میلیمتر عوق داشته باشه نسبت به گوشه ها وقت تعویض دیسک ریسده ! و این کاملا" عادیه

یه حالت هم هست که لاستیک ها :icon_eek::icon_eek::icon_eek:

hosseinabd
17 December 2008, 02:13 AM
دوست عزیز بهتر نبود به جای اینکه یک تاپیک جدید باز کنید سوال تون رو تو تاپیک مشکلات ریو مطرح میکردید؟
شما که از استادان و سابقه داران این سایت هستید
سلام آرش جان.
ممنون از نظر لطفتون ما کوچیک همه بچه های ریو سوار هم هستیم.
ولی اگر دقت کرده باشید سیاست جدید سایت اینه که در مورد هر موضوع کوچیکی یک تاپیک باشه که از سردرگمی کاربران جلوگیری بشه.منم برای همین این تاپیک رو ایجاد کردم.
اگر مشکلی بود مدیران حتما بهم میگفتند چون من در ارتباط بودم باهاشون.

با تشکر از همه دوستان.

greela
18 December 2008, 10:38 PM
دو حالت وجود داره !

شما که دیسک ترمز رو عوض نکردی ؟

اگه کردی که تاب برداشته ! که البته به این راحتیا تاب بر نمیداره !

اما اگه عوض نکردی چزخ رو در بیار ! روی قسمت صیقلی دیک ترمز دست بکش ! ببین اگه قسمت صیقلی بیششتر از نیم میلیمتر عوق داشته باشه نسبت به گوشه ها وقت تعویض دیسک ریسده ! و این کاملا" عادیه

یه حالت هم هست که لاستیک ها :icon_eek::icon_eek::icon_eek:
دوست عزیز تاب داشتن دیسک ترمز ربطی به زدن فرمون نداره فقط هنگام ترمز گرفتنه که فرمون میزنه اونم وقتی که پا روی پدال ترمزه......

greela
18 December 2008, 10:51 PM
سلام دوست عزیز.
ممنون از راهنماییتون.
البته 3 یا 4 بار ناخداآگاه آب رو لنت داغ ریخته شده ولی نمیدونم خیلی اثر داشته یا نه.

بله دقیقا به همون مربوطه....این مشکل تو ماشینایی که رینگ اسپورت دارن بیشتره چون پره ها بازترن مثلا وقتی ماشین گرمه و میرین کارواش ممکنه اب روی دیسک ریخته شه.....

XELTEK
18 December 2008, 11:10 PM
دوست عزیز تاب داشتن دیسک ترمز ربطی به زدن فرمون نداره فقط هنگام ترمز گرفتنه که فرمون میزنه اونم وقتی که پا روی پدال ترمزه......

اگه لنت نو باشه یا روغن ترمز پر باشه لرزش به فرمون در حالت عادی هم میاد

greela
19 December 2008, 08:33 AM
اگه لنت نو باشه یا روغن ترمز پر باشه لرزش به فرمون در حالت عادی هم میاد
ممنونم ازتون اینو نمی دونستم:icon_cool

reza_s29
19 December 2008, 01:19 PM
سلام شما لطف كن 4 چرخ ماشين رو بالانس درجا بكن هزينش هم حدود 6 تا 9 هزار تومن ميشه بعدش ديگه مشكلت كاملا حل ميشه ! زدن فرمون در سرعت بين 80 تا 100 مربوط ميشه به عدم بالانس صحيح لاستيكها .

telecom
10 January 2009, 03:23 PM
سلام شما لطف كن 4 چرخ ماشين رو بالانس درجا بكن هزينش هم حدود 6 تا 9 هزار تومن ميشه بعدش ديگه مشكلت كاملا حل ميشه ! زدن فرمون در سرعت بين 80 تا 100 مربوط ميشه به عدم بالانس صحيح لاستيكها .

کجا رو میشناسی که بالانس در جا خوب داشته باشه؟