PDA

View Full Version : چرا تندر یک چراغ دنده عقب داره؟

fishy_man
6 December 2008, 02:48 PM
یه سوالی که فکر منو مشغول کرده اینه که چرا تندر یک چراغ دنده عقب داره؟:icon_twis
تا حالا چند نفر از من پرسیدن ولی جوابی نداشتم که بدم:icon_cry:
چه ماشین هایی مثل تندر یه چراغ دنده عقب و یک مه شکن دارن؟ (منظورم ماشین های روز دنیا هست )

arman 321
6 December 2008, 02:52 PM
یه سوالی که فکر منو مشغول کرده اینه که چرا تندر یک چراغ دنده عقب داره؟:icon_twis
تا حالا چند نفر از من پرسیدن ولی جوابی نداشتم که بدم:icon_cry:
چه ماشین هایی مثل تندر یه چراغ دنده عقب و یک مه شکن دارن؟ (منظورم ماشین های روز دنیا هست )

سوزوكي گرند ويتارا و مزدا 3 هم مثل تندر يك چراغ دنده عقب و يك مه شكن عقب دارند.

reza engine
6 December 2008, 03:05 PM
اين مساله تا الان 2000 بار مطرح شد.
تويوتا كرولاهاي 2007 هم همينطور هستند.
http://www.netcarshow.com/toyota/2007-corolla/800x600/wallpaper_0e.htm
تمامي چراغ هاي خودروها استاندارد خاصي دارد (به لحاظ ميزان نور و رنگ) ولي استانداردي در اروپا مبني بر جفت بودن چراغ دنده عقب و يا مه شكن عقب وجود ندارد.
اگر مثل گراند ويتارا چراغ عقب ها رو يك شكل ميساختند اين همه حرف و حديث پيش نميومد. منظورم اينه كه هر دو طرف تلق چراغ سفيد باشه ولي لامپ مه شكن عقب رو قرمز مينداختند. و يا برعكسش.

fishy_man
6 December 2008, 03:09 PM
علت چی هست؟
یه عده می گن واسه ارزان سازی بوده
اما من معتقدم دلیل دیگه ای داره

mosafer1
6 December 2008, 03:21 PM
با سلام

بهتون پیشنهاد میکنم یک بار دنده عقب رو در یک محیط کاملا تاریک بگیرید؛ و پشت سرتون رو نگاه کنید.
نتیجه این خواهد بود که به قدرت نوردهی همین تک چراغ عقب پی خواهید برد. و همین یک عدد چراغ، محیط رو کاملا روشن میکنه.
مگر وظیفه این چراغ بیش از این هست؟

با تشکر

romeo_1593
6 December 2008, 03:24 PM
در هر صورت قبول كنين خيلي احمقانه كار كردن . با 2 زار بيشتر ميشد هم 2 تا چراغ عقب مي داشت و هم چراق مه شكن عقب .

MR_DJ_behzad
6 December 2008, 03:57 PM
خوب دوست عزیز شاید به نظر شما احمقانه:icon_eek: باشه ولی دیگه فکر نکنم مهندسین خودروسازهای بزرگ دنیا هم نظر شما رو داشته باشن و بخوان 2 زار تو جیبشون بره :icon_mrgr
و این مورد رو با ارائه دو مدرک که حتی برترین سوپر اسپورت سال 2000 :icon_exclو همین مزدا 3 هم از این امر غافل نیستد و چراغهای آنها هم به این شکل می باشد البته خودرو های زیادی به این صورت می باشد که بنده به 2 نمونه آنها اشاره کردم(یکی اسپرت کوپه و دیگر خودروی خانوادگی ):icon_surp

این دوتا عکس از این دو خودرو مذکور
اولی در کشورمون گرفته شده
http://i38.tinypic.com/drfbys.jpg

و اینم مزدا 3

http://photo.netcarshow.com/Mazda-3_Facelift_2006_photo_0c.jpg

romeo_1593
6 December 2008, 03:59 PM
در مورد مزدا هم براي كم كردنه هزينست .
در مورد سوپر اسپرت هم بايد عرض كنم احتمالا براي كم كردن وزن خودرو اين كار رو كردن قطعا ، هرچند ناچيز!
و اينكه از نظره كدوم مجله يا هيات برترين شده ( محض كسب اطلاع عرض كردم .)

reza engine
6 December 2008, 04:09 PM
در مورد مزدا هم براي كم كردنه هزينست .
در مورد سوپر اسپرت هم بايد عرض كنم احتمالا براي كم كردن وزن خودرو اين كار رو كردن قطعا ، هرچند ناچيز!
و اينكه از نظره كدوم مجله يا هيات برترين شده ( محض كسب اطلاع عرض كردم .)

تاپيك خيلي پر بار و علمي شده. تا الان كه 2 چيز به معلوماتمون اضافه شد.
1- گراند ويتارا، و آئودي TT و كرولاي 2007 و مزدا 3 هزينه هاي توليدشون به خاطر چراغ عقب كم شده
2- اين شيوه در كاهش وزن خودرو هم تاثير داره ( شايد به خاطر همين 206 و ورنا هم يك چراغ مه شكن دارند)

romeo_1593
6 December 2008, 04:14 PM
خوشحالم كه تونستم در جهت بالاتر بردن معلوماتتون كمكي كنم .:icon_cool
1.دقيقا همينطوره
2.در اتومبيل هلي فرمولا وان به كمتر از اينها هم توجه ميكنن .

saeed1358
6 December 2008, 04:30 PM
تو اينكه اين كار واسه ارزان سازي يا هر منظور ديگه اي باشه نظري ندارم. ولي اگه تو يه محيط تاريك دنده عقب رفته باشيد ديديد كه چراغش كاملا پر نوره و پشت سر رو به خوبي روشن ميكنه. خوب حالا چرا اين چراغ رو سمت شاگرد كار گذاشتند. به ابن دليل كه وقتي راننده دنده عقب ميره نقطه كور يا فضايي كه كمتر راننده بهش ديد داره سمت شاگرد هست تا راننده (مثلا دنده عقب براي پارك دوبل كه خيلي حياتي تره كه راننده بتونه فضاي پشت سر گلگير عقب سمت شاگرد رو به خوبي تشخيص بده تا بتونه پارك تر و تميزي داشته باشه)
حالا ميريم سراغ چراغ مه شكن. فلسفه اين چراغ هم اينكه تو محيطي كه ديد كم وجود داره (مثلا مه غليظ) ماشين از فاصله دورتري قابل تشخيص باشه. خوب دليل خاصي هم نداره كه حتما چراغ مه شكن جفت باشه چون دليل وجود اين چراغ ديده شدن ماشينه و نه لزوما ديده شدن ابعاد عقب ماشين كه بر عهده چراغهاي پاركينگه.
خوب اگه شما جاي سازنده ماشين بوديد اين چراغ رو كجا جاسازي ميكرديد؟ مهندساي 206 اومدند اونو وسط سپر عقب جاسازي كردند ولي خيلي عاقلانه تره كه اين چراغ رو جايي جاسازي كنند كه حداقل منتها اليه عقب سمت راننده مشخص گردد. كه غالبا به كار راننده هايي مياد كه ميخوان تو هواي مه آلود عين آدم از سمت چپ سبقت بگيرند.

MR_DJ_behzad
6 December 2008, 05:51 PM
2.در اتومبيل هلي فرمولا وان به كمتر از اينها هم توجه ميكنن .

خوب شما اینجا خودتون می گین فرمول وان
بلکه این آئودی یک سوپر اسپرت کوپه برای مصارف شهری و جاده ای هستش نه اینکه برای پیست مسابقه و فرمول وان و اینکه برای کم کردن وزن باشه یکم بی منطقه اونوقت باید ینزین هم کم بزنن:icon_sad: تا ماشین سبک بشه یا فردی که ماشین رو می رونه باید لاغر باشه:icon_sad: و ....غیره
نتیجه اینکه که قدرت نور چراغ دنده عقب مهمه نه یک چراغ بودن یا دو چراغ بودن :icon_evil
ولی در مورد برترین سوپر اسپورت هم خدمت شما بگم که اگر بهترین نباشه مطمئنا یکی از معدود بهترینهای این کلاس در سال 2000 بوده :icon_cool

MSv-Classic
6 December 2008, 07:05 PM
مهم يكي يا دوتا بودن نيست ... مهم تقارنيست كه بايد در عقب خودرو وجود داشته باشد(شايد چون از اول اينجوري بوده بهش عادت كرديم)...ممكنه يك چراغ از 2چراغ نور بيشتري هم توليد كند ولي اگر تقارن بهم بخوره در زيبايي تاثير منفي داره...حالا يك ماشيني مثل مزدا3 تقارن رو داره + از يك چراغ هم استفاده كرده.

احسان خان
6 December 2008, 07:54 PM
در مورد L90 به دليل كاهش هزينه هست.

اگر ميخواستن از هر كدوم، جفت انتخاب كنند، فضا براي يكي از چراغ ها در هر سمت كم ميومد. در نتيجه بايد يكي از جفت چراغ هاي دنده عقب يا مه شكن عقب رو روي سپر در مياوردند كه اين يعني افزايش هزينه ساخت. (هم چراغ اضافه تر و هم هزينه بيشتر براي قالب سپر)

حالا براي اينكه هر تك چراغ كدوم سمت باشه، برميگرده به راست و چپ بودن فرمون يا راننده.
راننده وقتي بخواد دنده عقب بگيره و به سمت عقب برگرده، بيشتر به نيمه سمت راست عقب ماشين ديد داره و در نتيجه چراغ دنده عقب رو سمت راست ميذارن كه اون قسمت رو روشن كنه.

در مورد اينكه آيا يه چراغ ميتونه مثل جفت عمل كنه، بايد بگم خير.
نمونش وقتي كه راننده بخواد از آينه بغل سمت چپ هم كمك بگيره.

در مورد وزن هم جفت بودن يا تك بودن چراغ ها اصلاً فاكتوري نيست كه بخواد تاثير چشم گير بذاره. چه بسا با حذف قسمتي از درب صندوق عقب يا سپر عقب براي تعبيه چراغ هاي جفت، وزن كمتر هم بشه.

arash08
6 December 2008, 09:10 PM
سورن هم یک چراغ Back داره.

http://i15.tinypic.com/29ze8ft.jpg

amin.405
7 December 2008, 01:34 AM
دوستان

در بخش امكانات مزدا3 با توجه به اجباري بودن استاندارد هاي اروپايي براي خودروهاي توليدي در كشورمون ، در بخش عقب تنها يك چراغ دنده عقب مشاهده مي شود .
(و اين موضوع براي ارزان سازي نبوده )

اين موضوع در مورد تندر و ويتارا وساير ماشينها نيز صدق مي كند .:icon_cool

mehdizadeh04
7 December 2008, 01:48 AM
در مورد L90 به دليل كاهش هزينه هست.

اگر ميخواستن از هر كدوم، جفت انتخاب كنند، فضا براي يكي از چراغ ها در هر سمت كم ميومد. در نتيجه بايد يكي از جفت چراغ هاي دنده عقب يا مه شكن عقب رو روي سپر در مياوردند كه اين يعني افزايش هزينه ساخت. (هم چراغ اضافه تر و هم هزينه بيشتر براي قالب سپر)

حالا براي اينكه هر تك چراغ كدوم سمت باشه، برميگرده به راست و چپ بودن فرمون يا راننده.
راننده وقتي بخواد دنده عقب بگيره و به سمت عقب برگرده، بيشتر به نيمه سمت راست عقب ماشين ديد داره و در نتيجه چراغ دنده عقب رو سمت راست ميذارن كه اون قسمت رو روشن كنه.

در مورد اينكه آيا يه چراغ ميتونه مثل جفت عمل كنه، بايد بگم خير.
نمونش وقتي كه راننده بخواد از آينه بغل سمت چپ هم كمك بگيره.

در مورد وزن هم جفت بودن يا تك بودن چراغ ها اصلاً فاكتوري نيست كه بخواد تاثير چشم گير بذاره. چه بسا با حذف قسمتي از درب صندوق عقب يا سپر عقب براي تعبيه چراغ هاي جفت، وزن كمتر هم بشه.

با سلام
دوست عزیز فکر کنم دیگه شروع شده به همون دلیل های الکی قبل از ورود لوگان به بازار بود شده!!!
من که هیچ مشکلی ندیدم که بخاد مشکلی پیش بیاره!!!
حتی در ویتارا و مزدا 3 و ....
اگر هم شما لوگان گرفتی مشکل پیدا کردی و ترسیدی که بزنن بهت و یا با نورش نتونستی دنده عقب بگیری حتما مه شکن عقب رو بزن و برو عقب.
ببین چه نوری میده!!!البته نور دنده عقب هم خلی کم نیست که مشکلی براتون باشه.
با تشکر

Warrior--
7 December 2008, 02:12 AM
به نظر من این کار یک اشکال دارد(که خودم 3-2 بار دیده ام) و آن هم این است که وقتی راننده در حال عقب آمدن است و چراغ دنده عقبش معلوم نباشد(پشت اتومبیلی یا چیز دیگری) که شما نتوانید آن را ببینید بسیار خطر ناک است و ممکن است تصادف پیش آید!
یک بدی دیگر هم که دارد این است که اگر تک چراغ دنده عقب بسوزد دیگر واویلا است و احتمال برخورد از عقب بسیار بالا می بود!
من 4-5 هفته پیش در حال آرام رفتن در لاین کناری خیابان(در واقع لاینی که اتومبیل ها در آنجا پارک نمی شوند) بودم و دنبال جای پارک می گشتم که ناگهان جلوی خودم یک L90 را دیدم(در جای پارک) که در حال عقب آمدن است که از جای پارک خارج شود ولی بع دلیل اینکه پشت L90 یک اتومبیل دیگر بود من نتوانستم چراغ دنده عقبش را ببینم و نزدیک بود با آن تصادف کنم :icon_mad:

ولی به نظر من در کل این کار زیبایی اتومبیل را تا حدی می گیرد.
در هر صورت مطمئنا بهتر خواهد بود که شما دو چراغ مه شکن داشته باشید و دو چراغ دنده عقب چرا که مثل آن مشکلی که برای من پیش آمد برایتان پیش نمی آید و هم در مه اتومبیل ها از فاصله ی دور و نزدیک متوجه می شوند که چیزی که جلویشان است چیست(موتور یا اتومبیل؟).

دوباره یک خاطره یادم افتاد :D

دو روز پیش که هوا ابری در حدود ساعت 5:30 بود در حال برگشتن از دانشگاه بودم(بیرون شهر) که در جایی از جاده هوا مه آلود شد و کم کم مه رقیق به غلیظ تبدیل شد و من سرعت را کم کردم که خدایی نکرده خطری پیش نیاید.
خلاصه در آن مه یک چیزی را دیدم که مطمئن بودم موتور است چرا که یک چراغ مه شکن داشت و سرعتش کم بود. من در حال نزدیک شدن به آن بودم که دیدم کنار چراغ مه شکن(تا این لحظه نمی دانستم مه شکن است) یک چراغ دیگر هم هست. تعجب کردم که این دیگر چه موتوری است؟!!!:icon_roll
نزدیک تر که شدم دیدم یک L90(بیچاره این L90!) است که لامپ چراغ کوچک سمت راستش سوخته بود و به دلیل اینکه فقط یک چراغ مه شکن داشت همه از دور فکر می کنند که این موتور است نه اتومبیل!

بلاخره امنیت چراغ هایی که در هر دو طرف اتومبیل مانند یکدیگر باشند بیش تر از تکی هاست.

این ها بود ند نظر ها و خاطرات من :icon_arro

romeo_1593
7 December 2008, 09:41 AM
ببينيد نظرتون چيه بيخودي دليل هاي بيخودي تر براي تك چراغه بودنش نياريم .
بايد قبول كنيم كه ابلهانه طراحيش كردن تا هرچه بيشتر ارزونتر شه براي اينكه از اول قرار بود تا حد ممكن ارزون شه براي طبقه كم درآمد اروپاي شرقي و ... .
ميخوام بدونم كدوم آدم عاقلي دو جراغ عقب رو ول ميكنه ميره دنبال يه چراغ عقب .
دوستان بايد قبول كرد كه اين مورد يكي از نقاط منفي اين ماشينه .
من هنوز نميدونم چرا لوگان داران نميتونن قبول كنن كه طراحي اين ماشين خيلي بده . دقت كنين نگفتم اتومبيل بديه عرض كردم طراحيش بده .
اونم بي دليل نيست ، براي ارزون سازي و با توجه به اينكه در عين حال طراحان مجبور بودن استانداردهاي اروپت رو رعايت كنن تبديل به همچين اتومبيلي شده .

fishy_man
7 December 2008, 09:58 AM
بايد قبول كنيم كه ابلهانه طراحيش كردن تا هرچه بيشتر ارزونتر شه براي اينكه از اول قرار بود تا حد ممكن ارزون شه براي طبقه كم درآمد اروپاي شرقي و ... .
من هنوز نميدونم چرا لوگان داران نميتونن قبول كنن كه طراحي اين ماشين خيلي بده . دقت كنين نگفتم اتومبيل بديه عرض كردم طراحيش بده .
اونم بي دليل نيست ، براي ارزون سازي و با توجه به اينكه در عين حال طراحان مجبور بودن استانداردهاي اروپت رو رعايت كنن تبديل به همچين اتومبيلي شده .

لطفا مودبانه تر صحبت کنید
یعنی شما می گید مهندس های شرکت مزدا ، سوزوکی ، رنو ،آئودی و ... همه ابله هستند؟
حرفتون کاملا بی اساس هست
اینکه خواستن استاندارد های اروپا رو رعایت کنند بده؟
کاش ما هم توی ماشین های خانواده ی پژو و پراید استاندارد های اروپایی رو رعایت می کردیم

SMAEIL2000
7 December 2008, 09:58 AM

معمولا همه جای دنیا یکی از اصول طراحی مقرون به صرفه کردن - کم جا کردن و قابلیت بیشتره

حالا موقعی که مثلا یک لامپ 200 میتونه جای دو تا لامپ 60 رو بگیره و با نور دهی بیشتر و مصرف کمتر ( مثلا لامپهای کم مصرف )

و نداشتن مشکل این ابلهانه است .بهینه مصرف کردن انرژی در دنیا حرف اول در طراحی میباشد ( حتی مصرف نور لامپ که برای شما ناچیز میباشد )

( اصول طراحی مدرنیته )

romeo_1593
7 December 2008, 10:21 AM
SMAEIL2000 : پس نظرتون چيه موتور سوار شيم چون هم مصرفش كمتره ، هم 2 تا چرخ داره . تازه جاي كمتري هم ميگيره .
fishy_man : نميدونستم شما هم جزو طراحان اين اتومبيل هستيد .
------------------------------------
باز هم من فكر ميكنم كه اين خودروي خوبيه ولي در حد خودش و اين حد هم بسيار پايين تر از چيزيه كه دارن تو ايران براش ارزش ميزارن .
خودرويي در حد اروپاي شرقي كه متاسفانه لوگان سواران ايراني مثل اعضاي خانوادشون روش غيرت و تعصب دارن كه اين لوگان آرمش اشتباه خورده وگرنه در اصل همون فراري يا لامبورگينيه .
بابا به خدا ماشينه خوبيه در حد خودش ولي كلي نقص هم داره خيلي زيادم داره .

fishy_man
7 December 2008, 11:11 AM
SMAEIL2000 : پس نظرتون چيه موتور سوار شيم چون هم مصرفش كمتره ، هم 2 تا چرخ داره . تازه جاي كمتري هم ميگيره .
باز هم من فكر ميكنم كه اين خودروي خوبيه ولي در حد خودش و اين حد هم بسيار پايين تر از چيزيه كه دارن تو ايران براش ارزش ميزارن .
خودرويي در حد اروپاي شرقي كه متاسفانه لوگان سواران ايراني مثل اعضاي خانوادشون روش غيرت و تعصب دارن كه اين لوگان آرمش اشتباه خورده وگرنه در اصل همون فراري يا لامبورگينيه .

کی گفته نقص نداره؟
اصلا مگه چیز بی نقص توی این کره خاکی وجود داره؟
اما این که مهندسین رنو ،مزدا ،سوزوکی ،آئودی و ... ابله باشند خنده داره .کاملا مشخصه که شما داری مغرضانه صحبت می کنید

ارزش این خودرو هم کاملا مشخصه ، یه سرو گردن از ماشین های هم قیمتش بالاتر .حتی تا سقف 20 میلیون بی رقیب هست ولی مثل بقیه ماشین های ساخت داخل ایراداتی داره

pooyan.tt
7 December 2008, 07:33 PM
من قبلا چندین بار تو مه رانندگی کردم

شما از دور فقط چراغ مه شکن ماشین رو می بینید حالا هر کجا می خواد باشه وسط، راست یا چپ

اما به خودرو که نزدیک می شید چراغ های خطر عقب رو هم می شه دید که با توجه به اون ابعاد ماشین قابل تشخیص است

به نظر من همین یه چراغ واسه بعضی ها زیاد هم هست! چون تو شهر روشنش می کنن و راننده خودروی پشتی رو بیچاره می کنن

Warrior--
7 December 2008, 10:50 PM
من قبلا چندین بار تو مه رانندگی کردم

شما از دور فقط چراغ مه شکن ماشین رو می بینید حالا هر کجا می خواد باشه وسط، راست یا چپ

اما به خودرو که نزدیک می شید چراغ های خطر عقب رو هم می شه دید که با توجه به اون ابعاد ماشین قابل تشخیص است

به نظر من همین یه چراغ واسه بعضی ها زیاد هم هست! چون تو شهر روشنش می کنن و راننده خودروی پشتی رو بیچاره می کنن

آره!!!
من نمی دانم رانندگان محترم(خیلی هم محترم نیستند!) چراغ های مه شکن خود را در شب و در شهر روشن می کنند!!!
همین 10 دقیقه پیش یک پژو 405 جلویم بود و در حال رانندگی بدون روشن بودن چراغ مه شکن عقب ولی ناگهان نمی دانم به چه دلیلی جراغ مه شکنش را روشن کرد!!!!!
آدم کور می شود بابا :icon_cry:

hosseinabd
7 December 2008, 11:54 PM
خوب اینجور ماشینها چراغ مه شکنشون خیلی بالا هست.به نظر من مه شکن مثل 206 و ریو باید پایین قرار بگیره که فقط توی مه وجود این خودرو رو اعلام کنه.
ولی در طراحیش من نظری ندارم و شاید دلایلی داشته که اینطوری طراحی میشه ماشین.

eng.oam
8 December 2008, 12:40 AM

این دیگه از اون حرفا بودا!!!
این طور که معلومه شما یه ذره نسبت به لوگان حساسیت بالاست. دوست عزیز بهترین روش برای رفع حساسیت نسبت به چیزی همانا دوری گزیدن از ان چیز هست پس سعی کن نه دیگه درباره لوگان فکر کنی و نه صحبت بنمایی و با 206 خودت گز کنی. :icon_cool
ممنونم

SeriousSam
8 December 2008, 05:14 AM
:icon_surp دوست عزیز بدون تعصب عرض کنم:
درست است لوگان خودرویی ارزان قیمت(در جهان)است ولی در تمام جهان فروش دارد حتی اروپای غربی(که مسیولان رنو را هم شکه کرد) و از لحاظ استاندارد بهترین گزینه (دارای 3 ستاره ایمنی)در این رنج قیمت است.(در ایران)
شما ماشین سال 2004 را با ماشین های ماقبل تاریخ مقایسه نکنید(خانواده پژو ایران(جز 206) و حتی زانتیا حداقل مال 2 ده پیش است و فقط برای ایرانی فیس لیف شده و پراید و...هم که جای خود.)
در مورد چراغ دنده عقب لوگان باید گفت استاندارد اروپا را دارد و چون سیاست فروش این مدل برای اکثر کشورهاست هم 1 دنده عقب و پرژکتور دارد و هم کمی ارتفاعش بالا هست.(در خودروی ریو . ورنا وحتی 206 و... برای بازار اروپا باید پرژکتور ها اضافه شود ولی در لوگان (در همه جا) پرژکتور وجود داشته و قابل حذف نیست مثل ایربگ راننده برای ایمنی)
در ضمن موتور و سیستم تعلیقش متعلق به رنو کلیو(امسال هم یکی از 10 خودروی برتر جهان شد و البته نمونه جدیدتر) وشاسی اش متعلق به نیسان است.
موفق باشید.:icon_cool

ببخشید.
:icon_arroاین را هم بگم که در اروپا(کشور های توسعه یافته) لوگان با مارک تجاری کمپانیه داچیا(Dacia) عرضه میشود ودر کشور ما.روسیه.هند و... با مارک تجاری رنو .چون در این کشورها محصولات رنو کم و یا اصلا نبوده برای اعتبار و محبوبیت و بازار آینده رنو در آن کشور با این مارک عرضه می شود.
ببخشید اگه زیاد بود من برای اون دسته ای که نمی دانستند نوشتم.نه شما بزرگواران.:icon_idea

احسان خان
9 December 2008, 11:08 AM
با سلام
دوست عزیز فکر کنم دیگه شروع شده به همون دلیل های الکی قبل از ورود لوگان به بازار بود شده!!!
من که هیچ مشکلی ندیدم که بخاد مشکلی پیش بیاره!!!
حتی در ویتارا و مزدا 3 و ....
اگر هم شما لوگان گرفتی مشکل پیدا کردی و ترسیدی که بزنن بهت و یا با نورش نتونستی دنده عقب بگیری حتما مه شکن عقب رو بزن و برو عقب.
ببین چه نوری میده!!!البته نور دنده عقب هم خلی کم نیست که مشکلی براتون باشه.
با تشکر

سلام

اين كه شما مشكلي نديديد كه دال بر بي عيب بودن اين قضيه نيست.

همون روز هاي اول كه اين ماشين اومد، فرصتي دست داد و تونستم اين ماشين رو تو خود كارخونه تست كنم و چند تا سوال رو از كارشناس فرانسوي پرسيدم از جمله تك چراغ بودن دنده عقب و مه شكن، تك چراغ بودن راهنماي چپ و راست در جلو آمپر ماشين و عدم فعال شدن برف پاك كن همزمان با پاشش آب و ....
جواب ايشون اين بود كه همه اين ها براي ارزان سازي، طراحي شده.

در ازاش ميبينيم بعضي پارامتر ها به نحو احسن دارن كار ميكنن مانند عملكرد ترمز، فرمان و ...

اينكه چند تا كارخونه ديگه هم اين طوري طراحي كردن كه دليل بر توجيه اين قضيه نميشه. ممكنه براي اونها محدوديت فضا از دلايل اين قضيه بوده.

با فرض اينكه شما ملاك رو طراحي كمپاني هاي ديگه به همين صورت تك چراغ بخواي قرار بدي، بيا 10 تا كمپاني برتر جهان مثل بنز و ب ام و و ... رو در نظر بگيريد بعد بگيد چند درصدشون اين طراحي رو پيشه كار خود قرار دادن.

همين رنو هم كه در نظر بگيريد، مگانش جفت چراغ براي دنده عقب و مه شكن داره و لگانش به اين صورت هست.

موقع دنده عقب مخصوصاً حين پارك كه كسي از عقب به آدم نميزنه. ما هستيم كه ممكنه به ماشين يا مانع عقبي برخورد كنيم. من با نور اين ماشين براي دنده عقب، به زحمت ميافتم. البته اين هم راه خوبيه كه چراغ مه شكن عقب رو تو جاهاي تاريك روشن كرد ولي اين فقط راه حلي براي رفع اين عيب هست.

SeriousSam
10 December 2008, 09:11 AM
سلام

اين كه شما مشكلي نديديد كه دال بر بي عيب بودن اين قضيه نيست.

همون روز هاي اول كه اين ماشين اومد، فرصتي دست داد و تونستم اين ماشين رو تو خود كارخونه تست كنم و چند تا سوال رو از كارشناس فرانسوي پرسيدم از جمله تك چراغ بودن دنده عقب و مه شكن، تك چراغ بودن راهنماي چپ و راست در جلو آمپر ماشين و عدم فعال شدن برف پاك كن همزمان با پاشش آب و ....
جواب ايشون اين بود كه همه اين ها براي ارزان سازي، طراحي شده.

در ازاش ميبينيم بعضي پارامتر ها به نحو احسن دارن كار ميكنن مانند عملكرد ترمز، فرمان و ...

اينكه چند تا كارخونه ديگه هم اين طوري طراحي كردن كه دليل بر توجيه اين قضيه نميشه. ممكنه براي اونها محدوديت فضا از دلايل اين قضيه بوده.

با فرض اينكه شما ملاك رو طراحي كمپاني هاي ديگه به همين صورت تك چراغ بخواي قرار بدي، بيا 10 تا كمپاني برتر جهان مثل بنز و ب ام و و ... رو در نظر بگيريد بعد بگيد چند درصدشون اين طراحي رو پيشه كار خود قرار دادن.

همين رنو هم كه در نظر بگيريد، مگانش جفت چراغ براي دنده عقب و مه شكن داره و لگانش به اين صورت هست.

موقع دنده عقب مخصوصاً حين پارك كه كسي از عقب به آدم نميزنه. ما هستيم كه ممكنه به ماشين يا مانع عقبي برخورد كنيم. من با نور اين ماشين براي دنده عقب، به زحمت ميافتم. البته اين هم راه خوبيه كه چراغ مه شكن عقب رو تو جاهاي تاريك روشن كرد ولي اين فقط راه حلي براي رفع اين عيب هست.
:icon_exclبا سلام.
دوست عزیز سبک طراحی این گونه لامپ ها بیشتر از ارزان تر شدن آن بستگی به بازار فروش آنها دارد(و حتی استاندارد حاکم در آن کشور)این که این گونه هست بستگی به سبک طراحی و البته سیاست کمپانی از مدل فوق هست(چرا که در کروت های نسل های قبل از یک دنده عقب و حتی در وسط استفاده شده و در موارد ویتارا .مزدا3و... و حتیTT نسل قبل این موارد مسلما کمبود فزا و اقتصادی تر شدن نبوده)چرا که کروت اگر بهترین نباشد حداقل یکی از بهترین سازه های GM است ودر مورد TT یک کوپه تمام عیار است نه اقتصادی!)
البته در لوگان خود طراحی چراغ نیز بسیار ساده بوده که در خودرویی اقتصادی با قابلیت های اسپرت گفتن کم کاری(اقتصادی تر شدن)کمی بی محتوا هست.
در مورد سایر موارد ذکر شده شما باید گفت(حتی سیاست طراحی مقدماتی لوگان خودرویی ارزان قیمت بوده) پس طراحیه برف پاکن .آمپرها.کامپیوتر سفری.در صندوق و...(همگی)غیر عادی نبوده و لوگان خودرویی متوسط (برای کشور ما بدون رقیب)است و با دارابودن این موارد صحت حرف نیز آشکار است.
کما اینکه سازنده ایرانی برای ارزان تر شدن از موارد لوکس(که نیست)گرفته تا موارد کیفی و متاسفانه ایمنی (ارزش جان ایرانی) هم میزند و این در مورد تمام خودروهای ساخت داخل صادق است.
موفق باشید.:icon_cool

احسان خان
10 December 2008, 05:48 PM
@ SeriousSam

ممنون از توجهتون

با اين اوصاف به جاي ارزان سازي، چه لفظي رو به كار ميبريد؟

SeriousSam
12 December 2008, 01:28 AM
@ SeriousSam

ممنون از توجهتون

با اين اوصاف به جاي ارزان سازي، چه لفظي رو به كار ميبريد؟

:icon_excl با سلام.
1.ساده سازی
2.بازار فروش
3.کم کردن هزینه
4.و شاید کمی خاص بودن
منظورم از نوشتن آنها کلی است.چرا که می توانست با همین مواد وشاید همین هزینه محصول جالب تری ارایه دهد(البته استراتژی کمپانی را فقط طراح می دانسته)
مثلا مواد پلاستیکی به کار رفته در داشتبورد و تزینات تویوتا(استراتژی تویوتا) به هیچ وجه درجه 1 نبوده ولی محصولات با ظاهر و البته کیفیت مناسب عرضه می شوند و این درباره PSA کاملا متفاوت است.(البته از لحاظ کیفیت را نمی گویم)
حتی طراحی ال90 نیز پیرو سیاست های کمپانیش است.(شاید بیشتر ساده سازی و البته مصرف کننده ها:پیر.جوان.زن.مرد.نژادها و ملیتها.شرایط آب و هوایی و...
امیدوارم منظور را درست گنجانده باشم.موفق باشید.

احسان خان
12 December 2008, 04:02 AM
سلام

ببين دوست عزيز

به جز مورد شماره 4 كه به نظرم درست نيست، مابقي رو ميشه تو همون "ارزان سازي" خلاصه كرد و گفت. حالا فرقي نميكنه كه از الفاظ مترادف استفاده بشه.

من باز تاكيد ميكنم كه اگر اين خودرو از ترمز و فرمان و ... خوب بهره منده، در ازاش رو بعضي از فاكتورهاي ديگش ضعيف و ارزان كار شده كه در نهايت با اين قيمت به فروش ميره.

انتخاب اين خودرو كاملاً به نوع استفاده شخص داره.

fishy_man
13 December 2008, 10:27 AM
به نظر من که این مورد ربطی به ارزان سازی نداره
دلیلش هم اینه که ماشین های دیگه هم همینطور بودن . ماشین هایی مثل :سمند سورن ، سوزوکی ویتارا ، مزدا 3 ، آئودی TT و ... هم به این صورت هستند .
شاید این موضوع اصلا اهمیتی واسه طراحان نداشته ؟

SeriousSam
14 December 2008, 12:05 AM
سلام

ببين دوست عزيز

به جز مورد شماره 4 كه به نظرم درست نيست، مابقي رو ميشه تو همون "ارزان سازي" خلاصه كرد و گفت. حالا فرقي نميكنه كه از الفاظ مترادف استفاده بشه.

من باز تاكيد ميكنم كه اگر اين خودرو از ترمز و فرمان و ... خوب بهره منده، در ازاش رو بعضي از فاكتورهاي ديگش ضعيف و ارزان كار شده كه در نهايت با اين قيمت به فروش ميره.

انتخاب اين خودرو كاملاً به نوع استفاده شخص داره.
:icon_exclبا سلام .
حرف شما متین ولی سازنده می تونست برای کم کردن هزینه(به جای 1 چراغ کم ارزش)کامپیوتر سفری و یا EBD و دیگر موارد(که در استاندارد اروپا اجباری نیستند) را حذف کند و این چیزی است که در سوپر اسپرت سال(TT) هم قابل توجه است(که مسلمنا برای ارزان سازی و یا کمبود جا صورت نگرفته!)
حال که خودرویی چون کروت و BMW 6 Series این چراغ ها در منتهای پایین سپر قرار داده اند(که در سری 6 همیشه محل انتقادات نیز بوده) و حتما نشانه خاص بودن طراحی و کمی متفاوت بودن را یدک می کشند(که شاید به نظر من و شما طراحیه عجولانه ای باشد.):icon_eek:
(در ازاش رو بعضي از فاكتورهاي ديگش ضعيف و ارزان كار شده كه در نهايت با اين قيمت به فروش ميره.)
اینم که دیگه جا بحث نداره.چون نیت طراحان خودرویی سدان متوسط خانوادگی و البته اقتصادی بوده(به گفته رنو با کمترین هزینه نگهداری و لوازم یدکی ارزان)که متاسفانه این در ایران صدق نمی کند!!!!!!!!!!!

احسان خان
14 December 2008, 01:43 AM
سازنده بابت كم كردن هزينه هر كاري كه ميتونست انجام داده

كامپيوتر سفري و EBD رو فراموش نكنيد كه جزء آپشن هاي ماشين حساب ميشه (مدل E2 و دومي در E1 فول و E2) و مشتري بابتش بايد وجه اضافه پرداخت كنه.

ببنيد راه دور نريم. من يكي از كارشناسان فرانسوي رنو رو تو خود كارخونه ديده بودم و چند تا سوال از جمله اين هارو ازش پرسيده بودم كه جواب همش ارزان سازي بود.

حالا چراغ دنده عقب كه بماند. همون چراغ هاي كوچك راهنماي چپ و راست در داخل جلو آمپر مگه چقدر هزينه داره كه به جاي يه لامپ از دو لامپ براي تفكيك راهنماي راست و چپ استفاده نميكنند؟ حتي اين مورد رو هم با تاكيد بر اينكه هزينه نهايي زياد ميشه توجيه كرد.

بهتره پافشاري بابت اين مساله نكنيم چون دليلش مشخصه.

بابت رد اين مطلب فقط نظر كارشناسان خود رنو رو اگر بپرسيد و نقل كنيد بهتره.

SeriousSam
14 December 2008, 02:46 AM
سازنده بابت كم كردن هزينه هر كاري كه ميتونست انجام داده

كامپيوتر سفري و EBD رو فراموش نكنيد كه جزء آپشن هاي ماشين حساب ميشه (مدل E2 و دومي در E1 فول و E2) و مشتري بابتش بايد وجه اضافه پرداخت كنه.

ببنيد راه دور نريم. من يكي از كارشناسان فرانسوي رنو رو تو خود كارخونه ديده بودم و چند تا سوال از جمله اين هارو ازش پرسيده بودم كه جواب همش ارزان سازي بود.

حالا چراغ دنده عقب كه بماند. همون چراغ هاي كوچك راهنماي چپ و راست در داخل جلو آمپر مگه چقدر هزينه داره كه به جاي يه لامپ از دو لامپ براي تفكيك راهنماي راست و چپ استفاده نميكنند؟ حتي اين مورد رو هم با تاكيد بر اينكه هزينه نهايي زياد ميشه توجيه كرد.

بهتره پافشاري بابت اين مساله نكنيم چون دليلش مشخصه.

بابت رد اين مطلب فقط نظر كارشناسان خود رنو رو اگر بپرسيد و نقل كنيد بهتره.
با سلام.
من هم در پافشاری نکردن موافقم و حداقل شما از امتیاز ساکن بودن در پایتخت برخوردارید که کارشناسان خودرو بیشتر وجود دارند.
جدایی از موضوع هر طراحی .کم کاری و... را نمی توان ارزان سازی بر شمرد حال آنکه طرح اقتصادی و عامیانه باشد.
موفق و سر فراز باشید.

reza engine
14 December 2008, 09:32 AM
اگه تو طرح اوليه تلق چراغ مه شكن رو سفيد مي گرفت و لامپ اونو قرمز رنگ، در اين صورت تقارن بر قرار بود و هيچ حرف و حديثي از عدم تقارن در راستاي ارزان سازي نبود.
اگر هم طلق چراغ دنده عقب رو قرمز مي گرفت و لامپي به كار مي برد كه موقع دنده عقب رفتن نور سفيد توليد ميشد ( مثل 206 ) باز تقارن برقرار بود.
من اين موارد گفته شده در بالا رو ارزان سازي نميدونم.

بلكه ارزان سازي در در طراحي عقب صورت گرفته؛ اگر شما دقت كنيد ميبينيد كه تمامي سه كنج عقب رو چراغ پوشونده و از انجاييكه هزينه هاي قالب سه كنج براي بدنه خودرو خيلي بالاتر از هزينه سه كنج سازي با قالب پلاستيكي هست، كل سه كنج عقب رو چراغ پوشونده.
اين ارزون سازي از نگاه و جنس دمپايي آب كردن و پلاستيك ساختن نيست. بلكه تكنيك هاي هست كه توسط خيلي از خودروساز ها در ماشين هاي در اين كلاس انجام ميشه تا هزينه هاي توليد رو پايين بيارند.
شما اگر نگاهي به خودروهاي ديگه كه جديدا طراحي و ساخته شده اين رو ميبينيد. مثلا ريو و مخصوصا ورنا هم از اين شيوه ها استفاده كردند. حالا كسي تا به حال اومده بگه ورناي 20 ميليوني هم در راستاي ارزون سازي اين كار رو كرده و چراغ مه شكن رو با پيچ!! تو سپر بسته. ( كه هر كي دلش خواست بره تلقش رو باز كنه)

چراغ تندر به نظر من يه ايراد بزرگ داره و همون روز اولي كه اين ماشين رو تو خيابون بود اين ايرادش رو تو تاپيك جامع نوشتم. شايد نزديك به 50% از فضاي داخل چراغ بدون استفاده است و هيچ لامپي تو اون قسمت ها نيست.
طراحي چراغ عقب ورنا هم تقريبا تو مايه هاي تندر هست ( يه كم پهن تر و كوتاه تر ) ولي بيشتر فضاي چراغ رو كاسه هاي لامپ پر كردند.

howarang
14 December 2008, 12:22 PM
آقا قبول کنید : اگه دو تا از هر کدومش بود بهتر بود
دلایل مربوط به ارزون تموم شدن و وزن و نبود فضا ومصرف کمتر انرژی و... قانع کننده نیست
من خودم لوگان دارم دوسشم دارم :icon_wink موافقم که در این بازار از تمام ماشینهای زیر19 -20 تومن بهتره. ولی انصافا:
1. طراحی اش می توانست زیباتر باشد
2. راهنما هاش نباید جفت بزنه. وقتی فلش رو میزنید فرقشو با راهنما متوجه نمیشید چون در هر دو حالت راهنمای آمپرها جفت میزنه
3. گلگیرهاش زیادی بیرونه که دقت میکنم اکثرا دوستان گلگیرها را میمالند به اینور اونور
4. طراحی صندوق عقب طوریه که براحتی از پشت ضربه میخوره و با کمترین ضربه آسیب زیادی میبینه. خیلی در معرض ضربه است که باز خیلیها زده اند.
5.دو تا چراغ عقب و دوتا چراغ مه شکن که بخوبی بشه ماشینو تشخیص داد چه در مه چه دنده عقب رفتن

نظر شما چیه؟

howarang
14 December 2008, 12:30 PM
بابا مگه یه چراغ کوچیک جداگانه برای راهنماها چقدر هزینه داره؟ چقدر وزن داره؟ چقدر انرژی مصرف میکنه؟چقدر فضا میگیره؟
ایضا برای چراغهای عقب و مه شکن
اگر دلایل کارشناسان رنو واقعا اینها باشه متاسفانه فکر کنم اشتباه میکنند این دیگر تخصص نمیخواهد که یه نظر خواهی از مشتریان معلوم میکرد که اینها ارزششو داشتن یا نه؟
اینهمه پول خرج میکنند یعنی حاضر نمیشدند برای رفع این چیزای تابلو چند قرون بیشتر خرج کنند؟ ؟؟؟؟:icon_roll

XELTEK
14 December 2008, 01:14 PM
من به نظرم طراحیه جلو داشبورد و امپر کیلومتر و همچنین چراغ های عقب شدیدا" عجولانه انتخاب شده ! یا شاید هم طراحی شده !

میشد همون چاغ عقب رو خیلی بهتر و قشنگ تر ازش استفاده کرد !

hosseinabd
15 December 2008, 01:03 AM
من امروز یک مشکل در یکچراغه بودن تندردیدم.
اگر ماشین به سمت راست پار بشه و جلوی یک ماشین و اگر بخواد دنده عقب بیاد ماشینی که قصد درامدن از پارک رو داره اون رو نمیبینه و این خودش یکم نقص بحساب میاد.
ولی من هم میگم بهتر میشد طراحی بشه مثل 206

fishy_man
15 December 2008, 08:32 AM
آقا قبول کنید : اگه دو تا از هر کدومش بود بهتر بود
دلایل مربوط به ارزون تموم شدن و وزن و نبود فضا ومصرف کمتر انرژی و... قانع کننده نیست
من خودم لوگان دارم دوسشم دارم :icon_wink موافقم که در این بازار از تمام ماشینهای زیر19 -20 تومن بهتره. ولی انصافا:
1. طراحی اش می توانست زیباتر باشد
2. راهنما هاش نباید جفت بزنه. وقتی فلش رو میزنید فرقشو با راهنما متوجه نمیشید چون در هر دو حالت راهنمای آمپرها جفت میزنه
3. گلگیرهاش زیادی بیرونه که دقت میکنم اکثرا دوستان گلگیرها را میمالند به اینور اونور
4. طراحی صندوق عقب طوریه که براحتی از پشت ضربه میخوره و با کمترین ضربه آسیب زیادی میبینه. خیلی در معرض ضربه است که باز خیلیها زده اند.
5.دو تا چراغ عقب و دوتا چراغ مه شکن که بخوبی بشه ماشینو تشخیص داد چه در مه چه دنده عقب رفتن

نظر شما چیه؟

هر ماشینی یه طراحی داره
من ظاهر لوگان رو دوست دارم و از عقب ماشین هم نه تنها بدم نمیاد بلکه خیلی هم خوشم میاد
این که لوگان طراحی متفاوتی داره به نظر من یه حسن هست نه عیب ،تنها ایراد لوگان در طراحی ارتفاع زیاد فنر ها هست که در تمام خودروهای ساخت داخل (سمند ،405 ،206 و... ) این مشکل هست
در مورد فلشر که وقتی فلشر روشن هست دکمش روشن خاموش میشه و راحت می شه تشخیص داد فلشر هست
گلگیر هاش هم که مثل گلگیر های مگان هست ، یعنی می گید پر فروش ترین خودرو اروپا (مگان ) طراحیش بده؟ اگر توی رانندگی دقت بشه آدم ماشین رو به جایی نمی ماله ... من که نمالیدم به جایی:icon_cool

من با دقتی که روی مزدا 3 ، سورن و... کردم به این نتیجه رسیدم که تنها مسئله ای که در تک چراغه بودن این ماشین ها دخیل هست اینه که طراح زیاد این مساله واسش مهم نبوده وگرنه توی چراغ تندر به اندازه ی کافی فضای بلا استفاده بوده:icon_evil

howarang
15 December 2008, 10:15 AM
هر ماشینی یه طراحی داره
من ظاهر لوگان رو دوست دارم و از عقب ماشین هم نه تنها بدم نمیاد بلکه خیلی هم خوشم میاد
این که لوگان طراحی متفاوتی داره به نظر من یه حسن هست نه عیب ،تنها ایراد لوگان در طراحی ارتفاع زیاد فنر ها هست که در تمام خودروهای ساخت داخل (سمند ،405 ،206 و... ) این مشکل هست
در مورد فلشر که وقتی فلشر روشن هست دکمش روشن خاموش میشه و راحت می شه تشخیص داد فلشر هست
گلگیر هاش هم که مثل گلگیر های مگان هست ، یعنی می گید پر فروش ترین خودرو اروپا (مگان ) طراحیش بده؟ اگر توی رانندگی دقت بشه آدم ماشین رو به جایی نمی ماله ... من که نمالیدم به جایی:icon_cool

من با دقتی که روی مزدا 3 ، سورن و... کردم به این نتیجه رسیدم که تنها مسئله ای که در تک چراغه بودن این ماشین ها دخیل هست اینه که طراح زیاد این مساله واسش مهم نبوده وگرنه توی چراغ تندر به اندازه ی کافی فضای بلا استفاده بوده:icon_evil

پس کلا تا اینجای نظرات دوستان میشه نتیجه گرفت که تک چراغ بودن حسن خاصی که نداره هیچ، بلکه مشکلاتی رو هم پیش میاره و دو چراغه بودن خیلی بهتره . ربطی هم به ارزونی و گرونی ماشین نداره.
در طراحی اگه عرضش بیشتر بود مثل مگان و پرشیا خیلی بهتر بود.
دکمه فلشر بله ولی چرا باید برای راهنمای چپ یا راست هر دو چراغ های راهنمای آمپر روشن بشه؟
فلسفه اش چیه؟
ببین تو مثلا به 20 تا لوگان که میبینی دقت کن متوجه میشی مثلا 13 تاشون گلگیرو زدن
یا به 20 تا 206 دقت کن میبینی مثلا 11 تاشون کنار چراغهای جلو رو زدن (گوشه رو)
خب من نتیجه میگیرم که طراحی یه اشکالی داره که یه قسمت خاص در یک مدل خاص رو اکثر راننده ها میزنند به اینور اونور. درسته اگه خیلی دقت کنند نمیزنند ولی ما حالت متوسط و عادی رو در نظر میگیریم.

mehdizadeh04
15 December 2008, 12:01 PM
دکمه فلشر بله ولی چرا باید برای راهنمای چپ یا راست هر دو چراغ های راهنمای آمپر روشن بشه؟
.

با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما اگر رنو 5 رو هم ببینی اونم همینجوری طراحی شده!!!تنها و تنها یک چراغ برای جفت راهنماها داره!!!
با تشکر

fishy_man
15 December 2008, 12:18 PM

ببین تو مثلا به 20 تا لوگان که میبینی دقت کن متوجه میشی مثلا 13 تاشون گلگیرو زدن
خب من نتیجه میگیرم که طراحی یه اشکالی داره که یه قسمت خاص در یک مدل خاص رو اکثر راننده ها میزنند به اینور اونور. درسته اگه خیلی دقت کنند نمیزنند ولی ما حالت متوسط و عادی رو در نظر میگیریم.

متوجه نمی شم عرضش بیشتر بود یعنی چی؟عرض لوگان از پارس بیشتر هست

راننده خوب اونیه که ابعاد ماشین دستش باشه ، حالا چه سوار pk باشه چه شورلت کاپریس
عرض کردم خدمتتون که مگان هم گلگیراش به همین صورت هست و این که بعضی ها ظاهر لوگان رو نمی پسندن کاملا یه امر سلیقه ای هست

SeriousSam
15 December 2008, 12:28 PM
پس کلا تا اینجای نظرات دوستان میشه نتیجه گرفت که تک چراغ بودن حسن خاصی که نداره هیچ، بلکه مشکلاتی رو هم پیش میاره و دو چراغه بودن خیلی بهتره . ربطی هم به ارزونی و گرونی ماشین نداره.
فلسفه اش چیه؟
دوستان دقت کنند که کسانی که گلگیر . گوشه سپر . رکاب و... را داغون می کنند!
بزرگترین عاملش نشستن پشت خودرویی بزرگتر از خودروی قبلی بوده و یا 100% خانم هستند(خانم ها کوچک و بزرگ خودرو برایشان فرقی ندارد چون کلا عشقی رانندگی می کنند!)
مثلا اشخاص فوق از پراید . پیکان .رنو و پی کی و... پشت چنین خودرو هایی نشسته بوده اند که نباید از(سمند .206.لوگان.زانتیا و...)انتظار آن دید مطلوب را داشت.(بعضی ها حتی رنو 5 را هم زده اند!)
دوستانی هم که میگویند گلگیر لوگان و دید عقب آن و یا سپر جلو 206 و یا ستون و گلگیر های سمند از دید کافی برخوردار نیستند(طراحیشان ضعیف است)
پیشنهاد می کنم سوار خودرویی چون زانتیا برای دید اطراف(مخصوصا گلگیر های بیرون زده آن) و برای دید عقب سوار خودرویی چون پروتون Gen2 شوند و بعد با لوگان مقایسه کنند.
در مورد خودروهای امروزی(به دلیل همگون سازی خط های شکسته با صاف و ملایم کمی از دید خودرو زده و البته به زیبایی آن افزوده میشود)
و بر عکس بیوک.شورلت و...سواران و یا کمری.سوناتا.بی ام و(مخصوصا سری 5) و مرسدس های (Eو C) اگر از پشت آن ها سوار بر لوگان شوند می گویند چه خودروی مسلطی است!
البته از لحاظ دید آینه ها لوگان سطح پایین دید را دارد(نوشته شده توسط کارشناسان)که شخص من با آینه هایش هم مشکلی نداشتم.
و برای رفع مشکل بعضی از دوستان(که گلگیر ها را زده اند) رانندگی کمی محطاتانه تری را پیشنهاد می کنم.البته تا زمانیکه با خودرو جفت نشده اند(برای آنکه جنس گلگیر 2پوست بوده و صاف کردنش مکافات)
و در رابطه با سخن بعضی از دوستان که لوگان را از لحاظ طراحی نمی پسندند باید گفت که اگر(حداقل در ایران) طراحیش بهتر بود(عامه پسند تر بود) قیمتش حداقل بالای 20 میلیون بود(حال آنکه سازنده ها سر قیمت همین مدل نیز اعتراض دارند!!!!!!!!)

mehdizadeh04
15 December 2008, 12:50 PM
فلسفه اش چیه؟

متوجه نمی شم عرضش بیشتر بود یعنی چی؟عرض لوگان از پارس بیشتر هست

راننده خوب اونیه که ابعاد ماشین دستش باشه ، حالا چه سوار pk باشه چه شورلت کاپریس
عرض کردم خدمتتون که مگان هم گلگیراش به همین صورت هست و این که بعضی ها ظاهر لوگان رو نمی پسندن کاملا یه امر سلیقه ای هست

دوستان دقت کنند که کسانی که گلگیر . گوشه سپر . رکاب و... را داغون می کنند!
بزرگترین عاملش نشستن پشت خودرویی بزرگتر از خودروی قبلی بوده و یا 100% خانم هستند(خانم ها کوچک و بزرگ خودرو برایشان فرقی ندارد چون کلا عشقی رانندگی می کنند!)
مثلا اشخاص فوق از پراید . پیکان .رنو و پی کی و... پشت چنین خودرو هایی نشسته بوده اند که نباید از(سمند .206.لوگان.زانتیا و...)انتظار آن دید مطلوب را داشت.(بعضی ها حتی رنو 5 را هم زده اند!)
دوستانی هم که میگویند گلگیر لوگان و دید عقب آن و یا سپر جلو 206 و یا ستون و گلگیر های سمند از دید کافی برخوردار نیستند(طراحیشان ضعیف است)
پیشنهاد می کنم سوار خودرویی چون زانتیا برای دید اطراف(مخصوصا گلگیر های بیرون زده آن) و برای دید عقب سوار خودرویی چون پروتون Gen2 شوند و بعد با لوگان مقایسه کنند.
در مورد خودروهای امروزی(به دلیل همگون سازی خط های شکسته با صاف و ملایم کمی از دید خودرو زده و البته به زیبایی آن افزوده میشود)
و بر عکس بیوک.شورلت و...سواران و یا کمری.سوناتا.بی ام و(مخصوصا سری 5) و مرسدس های (Eو C) اگر از پشت آن ها سوار بر لوگان شوند می گویند چه خودروی مسلطی است!
البته از لحاظ دید آینه ها لوگان سطح پایین دید را دارد(نوشته شده توسط کارشناسان)که شخص من با آینه هایش هم مشکلی نداشتم.
و برای رفع مشکل بعضی از دوستان(که گلگیر ها را زده اند) رانندگی کمی محطاتانه تری را پیشنهاد می کنم.البته تا زمانیکه با خودرو جفت نشده اند(برای آنکه جنس گلگیر 2پوست بوده و صاف کردنش مکافات)
و در رابطه با سخن بعضی از دوستان که لوگان را از لحاظ طراحی نمی پسندند باید گفت که اگر(حداقل در ایران) طراحیش بهتر بود(عامه پسند تر بود) قیمتش حداقل بالای 20 میلیون بود(حال آنکه سازنده ها سر قیمت همین مدل نیز اعتراض دارند!!!!!!!!)

با سلام خدمت شما دوستان عزیزم
لطفا از بحث های بیهوده بپرهیزید و از منحرف کردن تاپیک خودداری فرمایید.
باقی بحث ها رو نیز در تاپیک آن چه که من از لوگان نمی پسندم (http://www.phalls.com/showthread.php?t=47355)مطرح بفرمایید.
با تشکر

mohsenfar60
3 May 2009, 05:14 PM
اون اوايل براي من هم اين قضيه مبهم بود از هر كسي كه هم مي پرسيدم نميدونست ! اما من نظر شخصي خودمو ميگم : با توجه به صحبت يكي از دوستان مبني بر پارك ال90 در سمت راست و گرفتن دنده عقب براي خروج از پارك كه خطرناكه قبول كنيم مهم ترين مزيتش تمركزي هستش كه باعث ميشه راننده هاي گذري بيشتر از حالت دو چراغ عقب توجه داشته باشند . من خودم البته توي شب زمانيكه ميديم يك ال90 دنده عقب ميمومد همون يك چراغ بسيار جلب توجه ميكرد . من فكر مي كنم به خاطر تمركز و توجه بيشتر جهت راننده هاي عقبي هستش اين مسئله .