PDA

View Full Version : آپشنهای ریو

Suba_sa
30 April 2007, 09:20 AM
چند تا سوال در مورد ايربگ ريو( يا خودروهاي ديگه اگر درمورد ريو نميدونيد):
ايربگش دکمه خاموش روشن داره؟
هربار نمايندگي چقدر ميگيره دوباره کيسه هاي هوا رو بگذاره سر جاش بعد از باز شدن؟
ممکنه بدون تصادف هم باز بشه؟

z_qz54
1 May 2007, 01:51 AM
فقط جواب سوال آخرتون:خیر!!

اینجانب
1 May 2007, 10:29 AM
چند تا سوال در مورد ايربگ ريو( يا خودروهاي ديگه اگر درمورد ريو نميدونيد):
ايربگش دکمه خاموش روشن داره؟
هربار نمايندگي چقدر ميگيره دوباره کيسه هاي هوا رو بگذاره سر جاش بعد از باز شدن؟
ممکنه بدون تصادف هم باز بشه؟
ریو ایربگ ندارد.
تمام ماشینهایی که علاوه بر ایربگ راننده ایربگ سرنشین هم دارند (یعنی دو ایربگ دارند) باید یک دکمه برای خاموش کردن ایربگ سرنشین هم داشته باشند تا در موارد لزوم (نشستن کودک در صندلی جلو) بتوان آنرا خاموش کرد.

amirvr14
3 May 2007, 06:35 PM
[quote=اینجانب;363801]ریو ایربگ ندارد.

ریو به صورت آپشن ایربگ داره

اینجانب
3 May 2007, 06:57 PM
[quote=اینجانب;363801]ریو ایربگ ندارد.

ریو به صورت آپشن ایربگ داره
چقدر باید بعنوان اختلاف هزینه پرداخت شود؟
در مرود ABS چی؟

amirvr14
20 May 2007, 11:02 PM
سلام
دوستانی که به تازگی ریوی صفر گرفتند آیا نمد صداگیر هم سایپا روش گذاشته؟

tabeta_03
23 May 2007, 02:04 AM
سلام
دوستانی که به تازگی ریوی صفر گرفتند آیا نمد صداگیر هم سایپا روش گذاشته؟

خير نداره بيرون هست 20000T

amirvr14
25 May 2007, 11:55 AM
خير نداره بيرون هست 20000T

از کجا باید گرفت و آیا نصبش کار سختیه؟تاثیرش چقدره؟لطفا بیشتر توضیح بدید
ممنون

reza_s29
29 May 2007, 01:39 AM
نمد صدا گیر روبروی ورودی مترو میده 14 تومن - راستی چرا این ماشین نه چراغ بنزین داره نه بوق اخطار بالای 120 تا- شیشه بالا برهاش هم که شیشه تو ریلش لق میزنه ! ؟ مال من خرابه یا ماله شما هم این مشکلات رو داره؟

amirvr14
12 June 2007, 08:39 PM
نمد صدا گیر روبروی ورودی مترو میده 14 تومن

من تو مشهدم مشهد کجا سراغ داری؟نصبش خیلی سخته؟

h_saadai
29 June 2007, 02:05 PM
هزینه نصب ABS و ایریگ حدوداً چقدره؟

reza_s29
30 June 2007, 02:09 AM
فکر کنم بالای 1 میلیون اگه رفتم نمایندگی حتمن برات می پرسم. راستی فرمون ایر بگ دار خیلی خوشگل تر و شکیل تره.

amirvr14
30 June 2007, 02:53 PM
من نمایندگی تماس گرفتم گفت رو ریو ایربگ و ای بی اس نصب نمیکنن اونا برای آینده است اما 100 میگیرند پروژوکتور جلو و 20 هم برای هم رنگ کردن آینه ها میگیرند
آخرین قیمت هم سفید تحویل روز 12700

asdadras
30 June 2007, 05:49 PM
من برای نصب پرپکتور به نمایندگی 120 دادم ، قیمت نمد صداگیر هم در نمایندگی 25 است که فعلا ندارن ولی یه جا پیدا کردم که به قیمت 40 نمد رو نصب میکنن

reza_s29
1 July 2007, 03:36 AM
نمد کاپوت روبروی در مترو ایستگاه ملت فروشگاه مسعود میده 14 تومن نصبش هم خود میتونی لازم نیست انقدر خرج اضافی بکنی.

pooryab
1 July 2007, 03:48 AM
آیا واقعا با این نمد که جداگانه نصب میشه، مشکل ورود صدای موتور به درون اتومبیل برطرف میشه ؟

ali14049
28 July 2007, 03:37 AM
منظورم اینه که تو بعضی ماشینا بین چرخ و گلگیر هم جلو و هم عقب یه تیکه پلاستیک به اسم شل گیر وجود داره که باعث میشه ننگ و بقیه چیزا به اون بخوره تا به بدنه و صدای برخورد تو اتاق نمیپیچه که در مورد ریو فقط در چرخهای جلو صادقه و قشنگ صدای برخورد ذرات رو میشنوی
تنها عیبش همینه .
البته اين مورد چيز زياد مهمي نيست و در اكثر ماشينا شنيده ميشه! مثلا من يادم سيلو هم اينطوري بود البته فقط زماني كه از روي گل رد ميشدي:icon_ques
البته نميدونم چجوريه كه كلا از ظاهر ريو خوشم نمياد وبنظر هماهنگي بين جلو و عقبش نيست!(البته فني اين ريو قبول دارم)

asdadras
4 August 2007, 11:31 AM
من یه نمایندگی پیدا کردم که صداگیرو با نصب حدود 25 تومن میده ، دوستانی که صدا گیرو نصب کردن بگن تاثیرش چطوریه آیا صدا در کم کردن صدا موثره ؟

reza_s29
5 October 2007, 03:57 AM
4 تا رینگ خوب برای ریو بگیری خیلی خوشگل میشه!!!

ar1358
7 October 2007, 07:39 AM
http://www.mysportcar.com/Images/Products/321_3.jpg
http://www.mysportcar.com/Images/Products/321_2.jpg
http://www.mysportcar.com/Images/Products/321_1.jpg
چراغ ریو جدید
تایوانی با کیفیتی بسیار عالی در 2 مدل کرم و مشکی
قیمت محصول (ریال) :2200000

http://www.mysportcar.com/Images/Products/323_1.jpg
پروژکتور ریو با قاب دور

قیمت محصول (ریال) :550000

reza_s29
12 October 2007, 02:21 AM
فکر کنم رنگ دودیش قشنگ تر باشه.راستی چرا شتاب ماشین من کم شده.در ضمن یه چیز خوب . ریو تو سرعت تعادلش خوبه دیروز تو اتوبان قزوین 190 تا باهاش رفتم ولی ماشین تعادل و چسبندگی خوبی داشت . فقط احساس میکردم ماشین 1 دنده کم داره نمیدونم چرا؟؟؟

mohammad1983
18 December 2007, 09:19 PM
آقا كسي پروژكتور واسه ريو گرفته؟از كجا و چند؟

asdadras
19 December 2007, 12:45 PM
آقا كسي پروژكتور واسه ريو گرفته؟از كجا و چند؟

اکثر نمایندگیهای تخصصی پروژکتور رو دارن و خودشونم نصب میکنن ، تو خیابون ملتم میتونین پیدا کنین من اردیبهشت ماه 120 تومن با نصب از نمایندگی گرفتم

ضمنا در مورد مصرف سوختم یه مطلبی رو باید بگم و اونم اینکه با شرایطیکه الان بنزینی که ما مصرف میکنیم داره نمیشه راجع به مصرف واقعی هیچ خودرویی نظر داد شاید بدونید از وقتی بنزین به این شکل توزیع میشه اکثر پمپا تو بنزین تقلب میکنن بنابراین نمیشه رو مصرف واقعی ماشینا قضاوت کرد خود بنده هم مصرف ماشینم از اردیبهشت که ماشینو گرفتم تا قبل از سهمیه بندی کمتر بوده از زمانی که بنزین سهمیه ای شده یا مثلا وقتی موقع مسافرت تو تهران بنزین میزنم و از شهر خارج میشم مصرفم بیشتر از موقعیه که تو جاده بنزین میزنم ، بنظر من این مطلب خبر از یه جریانات دیگه ای میده پس زیاد نگران مصرف سوخت ماشینتون داخل شهر نباشید.

Raminium2001
17 November 2008, 07:52 PM
کلیه پستهای قبلی از تاپیک جامع ریو مشتق شده و البته در تاپیک لوازم جانبی فابریک ریو در مورد خیلی از این موارد به تفصیل بحث شده. اما از آنجا که سیاست سایت بر تخصصی شدن و حذف تاپیکهای جامع قرار گرفته و به نظر من حیف بود بحثهای فوق از دست بروند، مسائلی که اغلب پیش از افزایش تعداد ریو در مورد آپشنهای این خودرو بین کاربرها شایع بود رو اینجا قرار دادم.

از این به بعد هم اگه شرکت سایپا آپشنهایی (قابلیت انتخاب و ...) رو برای ریو در نظر گرفت، تواین تاپیک در موردش بحث خواهیم کرد.

greela
17 November 2008, 10:27 PM
من تو مشهدم مشهد کجا سراغ داری؟نصبش خیلی سخته؟
نه اصلا سخت نیست 16 تا خار پلاستیکی میخواد که همشو با 200 -300 تومن میتونی بگیری.با یه فشارم راحت جا میره.اگه نمد فابریک رو بخوای بخری باید 30-35 بدی که تو په پلاستیکه که روش ارمهای کیا هیوندای و بارکد و هولوگرام داره و خیلی راحت هم سر جاش چفت میشه بجز نمد فابریک بقیه نمدا خطر اتش سوزی دارن.

Raminium2001
17 November 2008, 10:38 PM
دوستان، با توجه به قدیمی بودن پستهای بالا، نیازی به پاسخگویی نیست و پستها تنها جهت اطلاع شما اینجا قرار گرفته.

Warrior--
18 November 2008, 12:11 AM
جدیدا مثل اینکه ABS هم از خود نمایندگی ها نصب می کنند.

habib1360
18 November 2008, 03:46 PM
با سلام خدمت دوستان عزير
ديروز داشتم موتور ماشينو ورانداز مي كردم متوجه شده پشت موتور از داخل يه صفحه مشكي نصبه آيا تو همه ماشينا هست يا تو جديدا گذاشتن؟

hamedtb
18 November 2008, 11:05 PM
با سلام خدمت دوستان عزير
ديروز داشتم موتور ماشينو ورانداز مي كردم متوجه شده پشت موتور از داخل يه صفحه مشكي نصبه آيا تو همه ماشينا هست يا تو جديدا گذاشتن؟

باسلام
بله اين صفحه كه نوعي نمد ضد آتش است در همه ي ماشين ها است

sepehr62
28 November 2008, 10:39 AM
با سلام به همه دوستان،
دوستان من مايلم يك دستگاه ريو بگيرم. ميخوام بدونم براي رنگي كردن آينه هاي جانبي و نصب و پروژكتور، حتماً بايد ماشين رو اول بگيرم و بعد خودم ببرم نمايندگي يا ميتونم قبل از خريد سفارشش رو بدم؟
ضمناً در مورد سيستم ABS هم توضيح بفرماييد كه آيا نمايندگيها الان روي خودرو نصب ميكنند يا خير؟
ممنون.

mohammad1983
28 November 2008, 02:24 PM
سلام
اگر منظورتون سفارشي كردن ماشين هست كه ريو اصلا همچين چيزي نداره.خودت بايد ماشين رو بياري پيش يه نقاش كه آينه رو رنگ كنه و نصاب خوب كه پروژكتور برات نصب كنه.

sepehr62
28 November 2008, 10:08 PM
سلام
اگر منظورتون سفارشي كردن ماشين هست كه ريو اصلا همچين چيزي نداره.خودت بايد ماشين رو بياري پيش يه نقاش كه آينه رو رنگ كنه و نصاب خوب كه پروژكتور برات نصب كنه.

پس اين كه ميگن الان نمايندگي پروژكتور و آينه رنگي رو انجام ميده صحت نداره؟
اين پروژكتور ها رو در تهران از كجا ميشه تهيه كرد؟ و اين كه كجا ميشه تو تهران نصاب و نقاش خوب براي اينكار پيدا كرد؟

mohammad1983
29 November 2008, 12:17 AM
پس اين كه ميگن الان نمايندگي پروژكتور و آينه رنگي رو انجام ميده صحت نداره؟
اين پروژكتور ها رو در تهران از كجا ميشه تهيه كرد؟ و اين كه كجا ميشه تو تهران نصاب و نقاش خوب براي اينكار پيدا كرد؟
والا من نشنيدم.شايد بعضي از نمايندگي ها واسه خودشون يه كاسبي راه انداخته باشند و پول بگيرند.
نقاش خوب من تو كرج مشناسم.
اما درباره نصاب، خود من كارهايي از قبيل سنسور و دزدگير و پروژكتور رو پيش آقاي سياح انجام داده ام.
خيلي از بچه ها هم پيش ايشون رفته اند.(هر قطعه اي از ريو رو كه بخواهي دارند)
خود آقاي سياح ريو داره و به همه چيزش اشراف كامل داره.اگر خواستي تو پيام خصوصي شمارشو بهتون بدم.:icon_cool

Raminium2001
30 November 2008, 05:40 PM
دوستان، لطفا بحث "آپشنهای ریو" رو با "لوازم یدکی فابریک ریو" قاطی نکنید.

tabeta_03
17 January 2009, 03:04 PM
http://www.freeimagehosting.net/uploads/c6e8b31b24.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)
http://www.freeimagehosting.net/uploads/4903523df0.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

hosseinabd
17 January 2009, 03:37 PM
این باله عقب ریو فابریکه؟
از کجا گرفتی؟چقدر درومد؟

tabeta_03
18 January 2009, 09:43 PM
این باله عقب ریو فابریکه؟
از کجا گرفتی؟چقدر درومد؟
روش که نوشته بود ریو ساخت ترکیه هم بود احتمالا از سورنا خودم نرفته بودم قیمتشم 20 تمن رنگشم خام بود رنگش کردم.

?!...sia
19 January 2009, 02:37 AM
روش که نوشته بود ریو ساخت ترکیه هم بود احتمالا از سورنا خودم نرفته بودم قیمتشم 20 تمن رنگشم خام بود رنگش کردم.

دوست عزیز این سورنا کجاست؟
آدرس دقیق تر بدین ممنون میشم
اگرم که از عقب ماشین یه عکس بذارید که لطف بزرگی کردین http://www.millan.net/minimations/smileys/rose.gif

reza engine
19 January 2009, 01:12 PM
با سلام
اين فايل PDF عكسهايي در مورد اسپويلر و Rear Wing هاي بعضي از ماشين ها رو داره.
كلا 25 صفحه هست كه عكسهاي مربوط به ريو در صفحه 13 و 14 هست. لازم به ذكر است كه ريو هاي مونتاژي در ايران فيس ليفت نسل اول هست كه اينجا با عنوان rio sedan series two مشخص كرده.
دو مدل هم rear wing داره، معمولي با كد KIA23 و رالي با كد KIA38
اون نوع معموليش رو من پارسال تو خيابون ملت ديدم. مي گفت شركت سازنده آمريكايي هست و در تايوان ساخته شده. الانم دنبال كارتش ميگردم اگر پيدا كردم شماره رو ميزارم. به نظر من اين مدل خيلي به ريو مياد.
http://www.talonbodystyling.com.au/spoiler/spoilers.pdf
مديران اگر لطف كنند چند تا پست آخر رو به قسمت تجهيزات اضافي ريو منتقل كنند.

tabeta_03
20 January 2009, 03:38 PM
عکس از پشت خواسته بودید:
اول بال عقب تر از لبه زده بودم زیاد قشنگ نشد حالا زدم لبه بهتر نیست؟
http://www.freeimagehosting.net/uploads/5274e20528.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)
http://www.freeimagehosting.net/uploads/19a3af2e2f.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)
http://www.freeimagehosting.net/uploads/7bb04be455.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

RF51
20 January 2009, 06:04 PM
سلام به دوستان
امروز با یکی از دوستان که در سایپا کار میکنه صحبت می کردم. می گفت تا شهریور سال اینده ریو دنده اتوماتیک با ترمز ABS تولید میشه و به بازار می یاد. فقط امیدوارم قیمتش رو خیلی افزایش ندن .

hosseinabd
20 January 2009, 08:25 PM
این بحثی که مطرح کردید مربوط به شرایط ویژه هست که در روزنامه هم امروز زده بود.
ای بی اس و ایربگ و رینگ 14
ودیعه اول 9000000 تومان و پاییز 88 تحویل میدن.مابقی قیمت هم موقع تحویل میگیرید.

بهنام09
21 January 2009, 12:06 AM
نمیدونین قیمتش چند تموم میشه؟

kakoo_pesar
21 January 2009, 01:30 AM
قراره از ریو فعلی حدودا 2.5 میلیون تومن گرونتر باشه . هنوز رقم دقیقش مشخص نیست .

afim7
21 January 2009, 01:52 AM
اینهم از خبرش:

ريو دنده اتومات هم رسيد

گروه خودرو – پيش فروش ريو دنده اتومات از روز گذشته در نمايندگي‌هاي مجاز شركت سايپا آغاز شد.
</B>
شركت سايپا كه به تازگي توليد اين خودرو را آغاز كرده، همزمان با پيش فروش زانتيا، پرايد و مينياتور، پيش فروش اين خودرو را نيز در دستور كار قرار داده و متقاضيان مي‌توانند ريو دنده اتوماتيك را به همراه ديگر خودروها به مدت سه هفته در نمايندگي‌هاي مجاز اين شركت پيش خريد كنند.
فرزاد نشان مدير فروش شركت سايپا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب افزود: در اين مرحله شركت سايپا پيش فروش ريو دنده اتومات و مينياتور را نيز در دستور كار قرار داده اما قيمت نهايي اين دو خودرو هنوز نهايي نشده و در حال حاضر تنها وديعه‌اي مشخص از متقاضيان دريافت مي‌شود.
نشان در پاسخ به اين پرسش كه شرايط پيش‌فروش ريو دنده اتومات به چه صورت در نظر گرفته شده مي‌گويد: متقاضيان اين خودرو به هنگام پيش‌خريد، نه‌ميليون تومان وديعه پرداخت مي‌كنند و مابقي نيز به هنگام تحول خودرو از متقاضيان دريافت مي‌شود.
به گفته نشان زمان تحويل ريو دنده‌اتومات تابستان سال آينده در نظر گرفته شده و احتمالا اين خودرو دو ميليون و 500هزار تومان با ريو دنده معمولي تفاوت قيمت خواهد داشت. مدير فروش شركت سايپا در خصوص تفاوت ريو دنده اتومات و دنده معمولي، گفت: علاوه بر نصب‌ گيربكس دنده اتومات، اين خودرو به تجهيزات ايربگ، چراغ قابل تنظيم، كمربند ايمني قابل تنظيم و موتور با استاندارد يورو 3 مجهز خواهد بود.
پيش فروش بهمن ماه شركت سايپا از روز گذشته در نمايندگي‌هاي مجاز اين شركت به مدت سه هفته آغاز شده كه زمان تحويل خودروهاي ريو دنده معمولي، زانتيا و پرايد در سه ماه ابتداي سال 88 و مينياتور در سه ماه پاياني سال آينده خواهد بود. </B>

منبع: دنیای اقتصاد

reza engine
21 January 2009, 09:01 AM
من دنبال يه تيپ 6 تميز ميگشتم. يه مورد خيلي خوب هم پيدا كردم. حتي قول و قرار گذاشتم. مدل 85 هست، بي نهايت تميز كاركرد 18000 تا. به قيمت 15.300 احتمالا بتونم جمع و جورش كنم.
وقتي هميشه منتظر بودم ريو اتوماتيكش بياد.
به نظرتون چه كار كنم، برم ثبت نام كنم؟

farmo
21 January 2009, 10:43 AM
به نظرتون با اين وصف مي‌شه روي ريوهاي معمولي فعلي هم ايربگ يا ABS جديدا رو اضافه كرد؟

reza engine
21 January 2009, 11:02 AM
با سلام
اين فايل PDF عكسهايي در مورد اسپويلر و Rear Wing هاي بعضي از ماشين ها رو داره.
كلا 25 صفحه هست كه عكسهاي مربوط به ريو در صفحه 13 و 14 هست. لازم به ذكر است كه ريو هاي مونتاژي در ايران فيس ليفت نسل اول هست كه اينجا با عنوان rio sedan series two مشخص كرده.
دو مدل هم rear wing داره، معمولي با كد KIA23 و رالي با كد KIA38
اون نوع معموليش رو من پارسال تو خيابون ملت ديدم. مي گفت شركت سازنده آمريكايي هست و در تايوان ساخته شده. الانم دنبال كارتش ميگردم اگر پيدا كردم شماره رو ميزارم. به نظر من اين مدل خيلي به ريو مياد.
http://www.talonbodystyling.com.au/spoiler/spoilers.pdf
مديران اگر لطف كنند چند تا پست آخر رو به قسمت تجهيزات اضافي ريو منتقل كنند.
اين شماره:
فروشگاه مسعود
33963913
33963914
نميدونم هنوز تو كار لوازم ريو هست يا نه. من پارسال اين مدل بال عقب رو تو اين مغازه ديدم.

RF51
21 January 2009, 11:35 AM
این بحثی که مطرح کردید مربوط به شرایط ویژه هست که در روزنامه هم امروز زده بود.
ای بی اس و ایربگ و رینگ 14
ودیعه اول 9000000 تومان و پاییز 88 تحویل میدن.مابقی قیمت هم موقع تحویل میگیرید.

اینهم از خبرش:

ريو دنده اتومات هم رسيد

گروه خودرو – پيش فروش ريو دنده اتومات از روز گذشته در نمايندگي‌هاي مجاز شركت سايپا آغاز شد.
</B>
شركت سايپا كه به تازگي توليد اين خودرو را آغاز كرده، همزمان با پيش فروش زانتيا، پرايد و مينياتور، پيش فروش اين خودرو را نيز در دستور كار قرار داده و متقاضيان مي‌توانند ريو دنده اتوماتيك را به همراه ديگر خودروها به مدت سه هفته در نمايندگي‌هاي مجاز اين شركت پيش خريد كنند.
فرزاد نشان مدير فروش شركت سايپا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب افزود: در اين مرحله شركت سايپا پيش فروش ريو دنده اتومات و مينياتور را نيز در دستور كار قرار داده اما قيمت نهايي اين دو خودرو هنوز نهايي نشده و در حال حاضر تنها وديعه‌اي مشخص از متقاضيان دريافت مي‌شود.
نشان در پاسخ به اين پرسش كه شرايط پيش‌فروش ريو دنده اتومات به چه صورت در نظر گرفته شده مي‌گويد: متقاضيان اين خودرو به هنگام پيش‌خريد، نه‌ميليون تومان وديعه پرداخت مي‌كنند و مابقي نيز به هنگام تحول خودرو از متقاضيان دريافت مي‌شود.
به گفته نشان زمان تحويل ريو دنده‌اتومات تابستان سال آينده در نظر گرفته شده و احتمالا اين خودرو دو ميليون و 500هزار تومان با ريو دنده معمولي تفاوت قيمت خواهد داشت. مدير فروش شركت سايپا در خصوص تفاوت ريو دنده اتومات و دنده معمولي، گفت: علاوه بر نصب‌ گيربكس دنده اتومات، اين خودرو به تجهيزات ايربگ، چراغ قابل تنظيم، كمربند ايمني قابل تنظيم و موتور با استاندارد يورو 3 مجهز خواهد بود.
پيش فروش بهمن ماه شركت سايپا از روز گذشته در نمايندگي‌هاي مجاز اين شركت به مدت سه هفته آغاز شده كه زمان تحويل خودروهاي ريو دنده معمولي، زانتيا و پرايد در سه ماه ابتداي سال 88 و مينياتور در سه ماه پاياني سال آينده خواهد بود. </B>
منبع: دنیای اقتصاد

من دنبال يه تيپ 6 تميز ميگشتم. يه مورد خيلي خوب هم پيدا كردم. حتي قول و قرار گذاشتم. مدل 85 هست، بي نهايت تميز كاركرد 18000 تا. به قيمت 15.300 احتمالا بتونم جمع و جورش كنم.
وقتي هميشه منتظر بودم ريو اتوماتيكش بياد.
به نظرتون چه كار كنم، برم ثبت نام كنم؟

سلام، نه این اگهی پیش فروش شامل ترمز ABS نیست. این رو که دیدم زنگ زدم به دوستم . گفت دارن اماده میشن بعد از این پیش فروش و با توجه به اجباری شدن ترمز abs از سال دیگه روی این مدلش abs هم یزارن. به نظرم بیشتر بخاطر اینه که قیمت ماشین های دارای abs از یک حدی کمتر نشه.

به نظرتون با اين وصف مي‌شه روي ريوهاي معمولي فعلي هم ايربگ يا ABS جديدا رو اضافه كرد؟

به نظرم شدنیه و برای اضافه کردن abs باید کل لوازم ترمز باضافه اکسل های مربوطه را بخرید و بدید نمایندگی های مجاز براتون نصب کنند. پارسال که دنبالش بودم یکی میگفت کل لوازمش را از دبی می اورد حدود 2 میلیون و نمایندگی هم 300-400 میگرفت برای تعویض اکسل ها و نصب ترمز ها.

mohammad1983
21 January 2009, 01:17 PM
يكي كه اطلاعات كاملي از سيم كشي ريو داشت ميگفت در سيم كشي ريو فعلي امكان نصب AIR BAG نيست.در حقيقت پيش بيني نشده
الان زنگ زدم نمايندگي ثبت نام از امروز شروع شده
9 ميليون پيش با 14 درصد سود.تحويل پاييز 88
اتوماتيك به همراه ABS‌‌ و AIRBAG و رينگ 14 ميباشد.
ولي به نظرم بيشتر از 1 سال طول ميكشه:icon_twis

farmo
21 January 2009, 05:56 PM
[/color]
سلام، نه این اگهی پیش فروش شامل ترمز ABS نیست. این رو که دیدم زنگ زدم به دوستم . گفت دارن اماده میشن بعد از این پیش فروش و با توجه به اجباری شدن ترمز abs از سال دیگه روی این مدلش abs هم یزارن. به نظرم بیشتر بخاطر اینه که قیمت ماشین های دارای abs از یک حدی کمتر نشه.

به نظرم شدنیه و برای اضافه کردن abs باید کل لوازم ترمز باضافه اکسل های مربوطه را بخرید و بدید نمایندگی های مجاز براتون نصب کنند. پارسال که دنبالش بودم یکی میگفت کل لوازمش را از دبی می اورد حدود 2 میلیون و نمایندگی هم 300-400 میگرفت برای تعویض اکسل ها و نصب ترمز ها.

با اين رقمايي كه شما گفتي، يه ترمز ABS دو ونيم ميليوني آب مي‌خوره:icon_eek:. به نظر من كه نمي‌ارزه

?!...sia
21 January 2009, 06:22 PM
اين شماره:
فروشگاه مسعود
33963913
33963914
نميدونم هنوز تو كار لوازم ريو هست يا نه. من پارسال اين مدل بال عقب رو تو اين مغازه ديدم.

الان زنگ زدم گفت تموم کرده! http://i28.tinypic.com/m8h98i.gif

mehdizadeh04
21 January 2009, 07:48 PM
باسلام خدمت شما دوستان عزیزم
درج شماره تلفن و آدرس در سایت ممنوع است عزیزان!!!
لطفا در پیغام خصوصی این مسایل رو دنبال کنید تا موجب پاک کردن یا ویراش پست های کاربردی شما عزیزان نشه.
با تشکر

ramtin1
22 January 2009, 08:32 AM
با سلام خدمت دوستان
در خصوص سنسور فشار باد لاستیک در اینترنت جستجو کردم و آن سیستم با توضیحات زیر را یافتم :

دستگاه هشدار دهنده و کنترل کننده فشار و دماي لاستيک اين امکان را به راننده مي دهد تا همواره در هنگام رانندگي از دما و فشار باد لاستيکهاي خودروي خود مطلع باشد و در صورت نياز قبل از بروزحادثه اقدام به رفع نقص و تنظيم فشار باد لاستيکها کند.
اين دستگاه شامل 4 سنسور و يک صفحه نمايشگر کريستال مايع LCD است که 4 حسگر داخل لاستيکهاي خودرو قرارگرفته و نمايشگر در محلي داخل اتومبيل در معرض ديد راننده نصب ميگردد.
سنسورها اطلاعات داخل لاستيک را بوسيله امواج به نمايشگر فرستاده و در صفحه نمايشگر فشار و دماي هر لاستيک نشان داده مي شود. در حالت عادي بطور مرتب نمايشگر فشار و دماي لاستيکها را به ترتيب لاستيک جلوي سمت چپ ، جلو سمت راست ، عقب سمت چپ و عقب سمت راست را بطور متوالي نشان مي دهد. با فشار دادن دگمه هاي روي اين نمايشگر که براي هر لاستيک مشخص شده فشار و دماي آن را لاستيک نشان داده خواهد شد.
از ويژه گيهاي اين دستگاه مي توان تعريف محدوده مجاز براي حداکثر و حداقل فشار و دما ، انتخاب واحد دما برحسب C و يا F و واحد فشار برحسب KPa و يا Psi و جابجا کردن لاستيکهاي اتومبيل با دادن کد به دستگاه را نام برد.

حالا میخواهم نظر دوستان را جویا شوم که آیا سیستم مورد نظر کارایی لازم را دارد . اگر دوستان تجربه استفاده از این سیستم را دارند ، لطفا"تجربیات خود را بیان کنند. :icon_excl

moeinifar
24 February 2009, 09:55 AM
کروز کنترل و لیمیتر قابل نصب بر روی ریو هست؟ کسی نصب کرده؟

parsin
24 February 2009, 06:29 PM
با سلام خدمت دوستان
در خصوص سنسور فشار باد لاستیک در اینترنت جستجو کردم و آن سیستم با توضیحات زیر را یافتم :

دستگاه هشدار دهنده و کنترل کننده فشار و دماي لاستيک اين امکان را به راننده مي دهد تا همواره در هنگام رانندگي از دما و فشار باد لاستيکهاي خودروي خود مطلع باشد و در صورت نياز قبل از بروزحادثه اقدام به رفع نقص و تنظيم فشار باد لاستيکها کند.
اين دستگاه شامل 4 سنسور و يک صفحه نمايشگر کريستال مايع LCD است که 4 حسگر داخل لاستيکهاي خودرو قرارگرفته و نمايشگر در محلي داخل اتومبيل در معرض ديد راننده نصب ميگردد.
سنسورها اطلاعات داخل لاستيک را بوسيله امواج به نمايشگر فرستاده و در صفحه نمايشگر فشار و دماي هر لاستيک نشان داده مي شود. در حالت عادي بطور مرتب نمايشگر فشار و دماي لاستيکها را به ترتيب لاستيک جلوي سمت چپ ، جلو سمت راست ، عقب سمت چپ و عقب سمت راست را بطور متوالي نشان مي دهد. با فشار دادن دگمه هاي روي اين نمايشگر که براي هر لاستيک مشخص شده فشار و دماي آن را لاستيک نشان داده خواهد شد.
از ويژه گيهاي اين دستگاه مي توان تعريف محدوده مجاز براي حداکثر و حداقل فشار و دما ، انتخاب واحد دما برحسب C و يا F و واحد فشار برحسب KPa و يا Psi و جابجا کردن لاستيکهاي اتومبيل با دادن کد به دستگاه را نام برد.

حالا میخواهم نظر دوستان را جویا شوم که آیا سیستم مورد نظر کارایی لازم را دارد . اگر دوستان تجربه استفاده از این سیستم را دارند ، لطفا"تجربیات خود را بیان کنند. :icon_excl
چیز خیلی جالبیه :icon_cool از قیمتش اطلاعی داری؟

ramtin1
11 March 2009, 04:49 PM
سلام دوست عزیز
اطلاعات تکمیلی از لینک زیر قابل برداشت است :
www.pisgroup.com

mohammadmn
15 November 2009, 05:21 PM
آبان 88
امروز به چند تا از نمایندگیهای سایپا زنگ زدم ازشون راجع به ریو با ABS پرسیدم.همشون گفتند اصلا نیست و فعلا نمیزنن.کسی میدونه پس از کی میخوان این آپشنها رو با درخواست پیاده میکنن؟

persia
27 November 2009, 06:55 PM
سلام

تولید ریو با ABS در دستور کار شرکت سایپا قرار گرفته. در آینده نزدیک (احتمالا اواخر ۸۸ یا اوایل ۸۹) این مدل ها رو خواهیم داشت:
۱- دنده معمولی بدون ABS
۲- دنده معمولی با ABS
۳- دنده اتوماتیک با ABS

موفق باشید

mani60060
27 November 2009, 09:24 PM
مگر قرار نبود نصب ABS برای تمام محصولات داخل اجباری باشه؟

persia (http://phallz.com/member.php?u=2112) جان منبع این اطلاعات شما از کجاست؟

kamil81
27 November 2009, 11:30 PM
سلام

تولید ریو با ABS در دستور کار شرکت سایپا قرار گرفته. در آینده نزدیک (احتمالا اواخر ۸۸ یا اوایل ۸۹) این مدل ها رو خواهیم داشت:
۱- دنده معمولی بدون ABS
۲- دنده معمولی با ABS
۳- دنده اتوماتیک با ABS

موفق باشید

دوست عزیز می شه لطفا بیشتر توضبح دهید این خبر چقدر موثق است و شما از چه منبعی با خبر شدین؟
چون کسانی که اکنون در سایت سایپا مشغول به کار هستند عنوان کرده اند که فعلا هیچگونه برنامه ای برای ABS ریو در دستور کار نیست و حتی سایپا برنامه ریزی هم برای آن نکرده است.
ممنون

mohammadmn
28 November 2009, 02:05 PM
یه موضوع دیگه هم هست به جز بحث ABS.اونم مربوط به قطعات ریو میشه.
اینکه در حال حاضر چند در صد قطعاتش ایرانیه؟
و اینکه آیا شرکت سایپا برنامه ای برای ساخت بیشتر قطعات ریو در داخل داره یا نه؟

persia
28 November 2009, 04:57 PM
دوست عزیز می شه لطفا بیشتر توضبح دهید این خبر چقدر موثق است و شما از چه منبعی با خبر شدین؟
چون کسانی که اکنون در سایت سایپا مشغول به کار هستند عنوان کرده اند که فعلا هیچگونه برنامه ای برای ABS ریو در دستور کار نیست و حتی سایپا برنامه ریزی هم برای آن نکرده است.
ممنون
این موضوع که قراره ریو با ABS تولید بشه قطعی هست. اما اینکه چه زمانی وارد بازار بشه، آیا تولید ریو بدون ABS ادامه پیدا کنه یا نه، و افزایش قیمت برای ABS چقدره، هنوز مشخص نیست.

saeedfaezeh
2 February 2010, 04:22 PM
نمد صدا گیر روبروی ورودی مترو میده 14 تومن - راستی چرا این ماشین نه چراغ بنزین داره نه بوق اخطار بالای 120 تا- شیشه بالا برهاش هم که شیشه تو ریلش لق میزنه ! ؟ مال من خرابه یا ماله شما هم این مشکلات رو داره؟
سلام دوست عزیز در مورد کیلومتر درست میگی نداره اما چراغ بنزین داره چند روز پیش بنزینم آخراش بود که چراغ بنزین روشن شد.

arash_2006
2 February 2010, 08:04 PM
دوست عزیز با عرض خوش آمد گویی، بهتره که قبل از زدن پست به تاریخ تاپیک و پست ها هم یک نگاهی بندازید
پستی که شما از اون نقل قول کردید مربوط به سال 2007 یعنی تقریبا سه سال پیشه و مطمئنا از اون موقع آقا رضا به جواب سوالات شون رسیدن
با امید بهره مندی از راهنمایی های بیشتر شما در این سایت
موفق باشید

شاهرخ 54
3 March 2010, 12:55 AM
با سلام خدمت دوستان

من تو سال 83 رو پژو نصب کردم تو مجله ماشین تبلیغ کرده بود . 200000 تومن واقعا کارایی داشت هم گرما و هم باد تک تک لاستیکها به اضافه لاستیک زاپاس رو نشون میداد تو یک صفحه کوچک که بالای آینه نصب کرده بودم و تا حالا ندیدم کسی رو که نصب کرده باشه و هر وقت باد یا گرمای هر لاستیکی کم یا زیاد میشد هم بوق میزد و هم با عدد نشون میداد.