PDA

View Full Version : ماکسیما یا آزرا ؟

XELTEK
6 November 2008, 06:49 PM
درود

به خاطر اینکه این دو هیولا رو با هم مقایسه کنیم یه تاپیک جدید واقعا" نیاز بود !

من خودم تا یه زمانی واقعا" آزرا رو دوست داشتم ! آزرا از نظر راحتی واقعا" در حد یه بنز s350 میباخ کلاس هستش !

اما اصطحلاک و مصرف سوخت بالا و همچنین ول شدنش بعد از مدتی کار کردن و همچنین گرون بودن بی حد اندازه ی مواد مصرفیش

همانند لنت ترمز و ... و همچنین بدنه نسبتا" ضعیف ( فقط شنیدم ) یکم ازش زده شدم

من الان ماکسیما رو ارجح میدونم

ماکسیما : 227 اسب بخار با موتور شش سیلندر 3000 سی سی

آزرا : 235 اسب بخار با موتور شش سیلندر 3300 سی سی :icon_cool

ماکسیما : 38950 :icon_cool

آزرا : مینمم 50 میلیون

لنت ماکسیما دستی : 24000 واسه جلو و 21000 تومن واسه عقب که با دستمزد ماکسیمم میشه 50 :icon_cool

لنت آزرا : خالی 160 تومن ( اونم ظاهرا" فقط جلوش ) که با تعویض میشه 200 ببالا

گیربکس ماکسیما : 4 دنده جلو بدون تیپ ترونیک

گیرکس آزرا : 5 دنده جلو :icon_cool به همراه تیپ ترونیک:icon_cool:icon_cool

ماکسیما : کروز ندارد :icon_mad::icon_bigg

آزرا : کروز دارد :icon_cool

ماکسیما و آزرا هر دو تهویه اتوماتیک دارند ! :icon_cool

ماکسیما و آزرا هر دو از رینگ اسپرت بهره میبرند ! :icon_cool

ماکسیما و آزرا هر دو از سیستم کنترل هرزگردی و کنترل قفل شدن چرخ ها بهره میبرند !:icon_cool

ماکسیما : ebd ندارد

آزرا : این آپشن مهم را داراست ! :icon_cool

ماکسیما : فاقد زنون

آزرا : زنون کارخانه ای داراست :icon_cool

هر دو پرژکتور جلو را دارند !:icon_cool

هر دو گرمکن شیشه و اینه را دارن !:icon_cool

هر دو اینه وسط هوشمند را دارند !

هر دو راهنمای جانبی را دارند!

هر دو اینه ی تاشو دارند !

هر دو جزو اتومبیل لوکس حساب میشند

جای داخل ماکسیما خیلی خیلی بیتر از ازراست

صدلی ها ماکسیما راحت تر ازرا هستند !

مهمترین نقص ماکسیما اینه که فاقد کامپیوتر سفری هست !

اما ازرا یک کامپیوتر قوی داراست !:icon_cool

در کل از نظر من ماکسیما اصالت بیشتری نسبت به آزرا داره !

نظر من ماکسیماست !

castilla_ht
6 November 2008, 07:58 PM
سلام دوسته عزیز
من هم نظراتم رو در ادامه نظرات شما میگم و نظرات شخصی است و تجربه رانندگی طولانی با سوناتا 6 و تجربه رانندگی در حدود دو ماه با ازارا مدل 2007

به نظر من خیلی فرق بین ازارا و ماکسیما است
اول یه چیزی رو من درست متوجه نمیشم ، این که میگن ماشین خودشو می ندازه ، یا اینکه بدنش ضعیفه یا ول میشه
اگه منظور از ضعیف بودن بدنه مقاومت کم در مقابل تصادف و ضرر جانی خوردن به سرنشیناست که فکر کنم تعداد زیاد ایربگ و کمربندهای پیش کشنده و پشت سریهایی که به جلو حرکت میکنند موقع تصادف مهم تره و اجازه بدید این مطلبو با ستاره هایی که بعضی موسسات تست کننده ماشین میدن و لینکشون رو ندارم و از دوستان خواهش میکنم قرار بدن به طور علمی بررسی کنیم و نتیجه رو ببینیم
من یک سال ماکسیما داشتم مدل 85 هم بود و خیلی از اپشن هایی که شما فرمودین رو نداشت
سیستم ترمزش فقط ای بی اس داشت و کنترل هرزگردی و ... رو من توش ندیدم
سیستم تهویه اش اصلا قابل مقایسه با ازارا نیست که مشکلشو در جواب نوید عزیز در لینک زیر عرض کردم
http://www.phalls.com/showthread.php?t=25772&page=2
پست شماره 20
و اینه تیره شونده نداشت
اینه های جانبی ماکسیما دستی بسته میشد ولی ازرا برقی ه
ماکسیما ای اس پی نداره ولی ازرا داره
که تست ای اس پی رو البته با سوناتا میتونید توی تاپیک زیر بخونید
http://www.phalls.com/showthread.php...628#post465628 (http://www.phalls.com/showthread.php?p=465628#post465628)
و کلی اپشنهای دیگه که خیلی توی سایت اسم برده شده مثل گرمکن صندلی و پرده عقب برقی و در بعضی موارد دی وی دی پلیر و دوربین دنده عقب و سنسور عقب که واقعا کمبودش تو ماکسیما احساس می شه ...
موتورشم با 300 سی سی حجم بیشتر مصرفی هم اندازه و یا شاید کمتر از ماکسیما داره
راجع به قیمت لنتش و این حرفا من اطلاع ندارم من خودم سوناتارو می برم تعویض روغن و همه چیشو عوض میکنم 80 هزار تومن ازم میگیرن ولی خوب کسی که 40 میلیون ماشین سوار میشه فکر نکنم لنت 20 تومنی با 100 تومنی براش فرق ی داشته باشه
من از ماکسیمای خودم خیلی راضی بودم توی یکسال هیچ اذیتی نداشت ولی انصافا راحتی ازرا رو نداشت و امکانات ازرا واقعا زیاده
بازم از اساتید محترم میخوام حرفام رو اصلاح کنن و قصد کمک بوده نه جانب داری از برندی یا ...
در پناه حق ، شاد و سلامت
حامد

arash_viva_66
7 November 2008, 05:37 AM
سلام دوسته عزیز
من هم نظراتم رو در ادامه نظرات شما میگم و نظرات شخصی است و تجربه رانندگی طولانی با سوناتا 6 و تجربه رانندگی در حدود دو ماه با ازارا مدل 2007

به نظر من خیلی فرق بین ازارا و ماکسیما است
اول یه چیزی رو من درست متوجه نمیشم ، این که میگن ماشین خودشو می ندازه ، یا اینکه بدنش ضعیفه یا ول میشه
اگه منظور از ضعیف بودن بدنه مقاومت کم در مقابل تصادف و ضرر جانی خوردن به سرنشیناست که فکر کنم تعداد زیاد ایربگ و کمربندهای پیش کشنده و پشت سریهایی که به جلو حرکت میکنند موقع تصادف مهم تره و اجازه بدید این مطلبو با ستاره هایی که بعضی موسسات تست کننده ماشین میدن و لینکشون رو ندارم و از دوستان خواهش میکنم قرار بدن به طور علمی بررسی کنیم و نتیجه رو ببینیم
من یک سال ماکسیما داشتم مدل 85 هم بود و خیلی از اپشن هایی که شما فرمودین رو نداشت
سیستم ترمزش فقط ای بی اس داشت و کنترل هرزگردی و ... رو من توش ندیدم
سیستم تهویه اش اصلا قابل مقایسه با ازارا نیست که مشکلشو در جواب نوید عزیز در لینک زیر عرض کردم
http://www.phalls.com/showthread.php?t=25772&page=2
پست شماره 20
و اینه تیره شونده نداشت
اینه های جانبی ماکسیما دستی بسته میشد ولی ازرا برقی ه
ماکسیما ای اس پی نداره ولی ازرا داره
که تست ای اس پی رو البته با سوناتا میتونید توی تاپیک زیر بخونید
http://www.phalls.com/showthread.php...628#post465628 (http://www.phalls.com/showthread.php?p=465628#post465628)
و کلی اپشنهای دیگه که خیلی توی سایت اسم برده شده مثل گرمکن صندلی و پرده عقب برقی و در بعضی موارد دی وی دی پلیر و دوربین دنده عقب و سنسور عقب که واقعا کمبودش تو ماکسیما احساس می شه ...
موتورشم با 300 سی سی حجم بیشتر مصرفی هم اندازه و یا شاید کمتر از ماکسیما داره
راجع به قیمت لنتش و این حرفا من اطلاع ندارم من خودم سوناتارو می برم تعویض روغن و همه چیشو عوض میکنم 80 هزار تومن ازم میگیرن ولی خوب کسی که 40 میلیون ماشین سوار میشه فکر نکنم لنت 20 تومنی با 100 تومنی براش فرق ی داشته باشه
من از ماکسیمای خودم خیلی راضی بودم توی یکسال هیچ اذیتی نداشت ولی انصافا راحتی ازرا رو نداشت و امکانات ازرا واقعا زیاده
بازم از اساتید محترم میخوام حرفام رو اصلاح کنن و قصد کمک بوده نه جانب داری از برندی یا ...
در پناه حق ، شاد و سلامت
حامد
بنده این دوستمون را 100 % تایید میکنم

اما جسارت نشه بر اساس فرمایشات دوست قبلیمون فکر کنم ایشون بیشتر به شنیده ها توجه میکنن واطلاعاتشون بر این اساس هست چون اطلاعاتی که مورد این 2 مخصوصا از لحاظ راحتی میدن کاملا اشتباه هست
بنده 5 سال ماکسیما داشتم و الانم 3 ماه آزرا. صندلی های آزرا بسیار راحت تر از ماکسیما هست
تعلیق بسیار بهتری نسبت به ماکسیما داره موتور کم مصرف تری نسبت به ماکسیما داره ، امکانات ایمنی کاملا برتری نسبت به ماکسیما داره، تهویه آزرا کاملا پیشرفته تره ، امکانات که اصلا قابل قیاس نیستن.
بنده این ها را نه به دیدگاه طرفداری از برند خاص بگم بلکه هردو را داشتم و اینها واقعیت هستن درسته ماکسیما خرج کمتری داره بار ها این موضوع را جاهای مختلف گفتم اما بنده با علم به این موضوع اما باز 12.8 ملیون بیشتر از ماکسیما دادم و آزرا گرفتم
در این مورد 2 ماه تحقیق کردم بین انواع سوناتا سانتافه کمری آزرا و اوپیروس و همه را تست کردم و تصمیم گرفتم که این مبلغ را بدم و آزرا بگیرم(بگذریم که ماکسیما بنده 28 فروش رفت به نسبت قیمت صفر گفتم) ماکسیما ماشین خوبی برای کسانی هست که فقط 40 ملیون دارن و فقط 6 سیلندر 200 اسب به بالا میخوان. در غیر این صورت در قیمت 40 یک سوناتای 2009 کاملا برتر از ماکسیما هست و انتخاب من بعد از آزرا سوناتا 2009 بود ولی من مشکل بودجه نداشتم آزرا گرفتم.
به این تایپیک یه سری بزنین بنده در اینجا به طور کامل آزرا را با بقیه ماشینها مخصوصا ماکسیما قیاس کردم نقات قوت و ضعف آزرا را بدون هیچ تعصبی گفتم فکر کنم این موضوع کاملا واضح هست شما اگه به پست های من توجه کرده باشین در جای خودش مثلا هم از ایرادات 206 گفتم هم مثبت هاش بنده 206 هم دارم، در مورد آزرا هم همینطوره تو این تایپیک نگاه کنین
http://www.phalls.com/showthread.php?t=47282

arash_viva_66
7 November 2008, 07:23 AM
درود

به خاطر اینکه این دو هیولا رو با هم مقایسه کنیم یه تاپیک جدید واقعا" نیاز بود !

من خودم تا یه زمانی واقعا" آزرا رو دوست داشتم ! آزرا از نظر راحتی واقعا" در حد یه بنز s350 میباخ کلاس هستش !

اما اصطحلاک و مصرف سوخت بالا و همچنین ول شدنش بعد از مدتی کار کردن و همچنین گرون بودن بی حد اندازه ی مواد مصرفیش

همانند لنت ترمز و ... و همچنین بدنه نسبتا" ضعیف ( فقط شنیدم ) یکم ازش زده شدم

من الان ماکسیما رو ارجح میدونم

ماکسیما : 227 اسب بخار با موتور شش سیلندر 3000 سی سی

آزرا : 235 اسب بخار با موتور شش سیلندر 3300 سی سی :icon_cool

ماکسیما : 38950 :icon_cool

آزرا : مینمم 50 میلیون

لنت ماکسیما دستی : 24000 واسه جلو و 21000 تومن واسه عقب که با دستمزد ماکسیمم میشه 50 :icon_cool

لنت آزرا : خالی 160 تومن ( اونم ظاهرا" فقط جلوش ) که با تعویض میشه 200 ببالا

گیربکس ماکسیما : 4 دنده جلو بدون تیپ ترونیک

گیرکس آزرا : 5 دنده جلو :icon_cool به همراه تیپ ترونیک:icon_cool:icon_cool

ماکسیما : کروز ندارد :icon_mad::icon_bigg

آزرا : کروز دارد :icon_cool

ماکسیما و آزرا هر دو تهویه اتوماتیک دارند ! :icon_cool

ماکسیما و آزرا هر دو از رینگ اسپرت بهره میبرند ! :icon_cool

ماکسیما و آزرا هر دو از سیستم کنترل هرزگردی و کنترل قفل شدن چرخ ها بهره میبرند !:icon_cool

ماکسیما : ebd ندارد

آزرا : این آپشن مهم را داراست ! :icon_cool

ماکسیما : فاقد زنون

آزرا : زنون کارخانه ای داراست :icon_cool

هر دو پرژکتور جلو را دارند !:icon_cool

هر دو گرمکن شیشه و اینه را دارن !:icon_cool

هر دو اینه وسط هوشمند را دارند !

هر دو راهنمای جانبی را دارند!

هر دو اینه ی تاشو دارند !

هر دو جزو اتومبیل لوکس حساب میشند

جای داخل ماکسیما خیلی خیلی بیتر از ازراست

صدلی ها ماکسیما راحت تر ازرا هستند !

مهمترین نقص ماکسیما اینه که فاقد کامپیوتر سفری هست !

اما ازرا یک کامپیوتر قوی داراست !:icon_cool

در کل از نظر من ماکسیما اصالت بیشتری نسبت به آزرا داره !

نظر من ماکسیماست !
مواردی را که بزرگ کردم یا اشتباه هست یا تفاوت فاحشی بین عملکرد آزرا با ماکسیما در اون ضمینه وجود داره مثل کولر اتومات هردو!!
یا رینگ اسپورت
یا...

n@vid
7 November 2008, 08:04 PM
به نظر من هم آزرا کاملاً برتر از ماکسیما است. نقطه ضعف اصلی ماکسیما امکانات محدود رفاهی است در صورتی که لیست بسیار کامل و بلند و بالایی از امکانات گوناگون در آزرا ارائه شده است.

XELTEK
8 November 2008, 01:00 AM
مواردی را که بزرگ کردم یا اشتباه هست یا تفاوت فاحشی بین عملکرد آزرا با ماکسیما در اون ضمینه وجود داره مثل کولر اتومات هردو!!
یا رینگ اسپورت
یا...

ارش جان

میشه در مورد اختلافات این موارد یکم برامون بگی ؟

arash_viva_66
8 November 2008, 01:55 AM
ارش جان

میشه در مورد اختلافات این موارد یکم برامون بگی ؟
بله دوست عزیز مثلا سیستم تهویه آزرا دارای 2 کولر با قابلیت تنظیم دمای جداگانه برای راننده و سرنشین هست که واقعا بدرد بخوره مثلا من بسیار بد گرما هستم و برعکس من مادرم بد سرما و بسیار این سیستم بدرد بخوره. اما ماکسیما یک تهویه اتوماتیک معمولی هست حتی در عملکرد هم آزرا کاملا برتر و هوشمند تر عمل میکنه این مورد را یکی از دوستان در مورد سوناتا هم ذکر کرده بودن مثلا شما اگر ماشینتون زیر آفتاب پارک کرده باشین وقتی هردو را روی مینیمم دما قرار میدهید ماکسیما تمام باد گرم را به صورت شما میزنه تا سیستم شروع کنه به سرد کردن اما آزرا ابتدا هوا را در سیستم خودش گردش میده و بعد هوای سرد را با دور زیاد وارد اتاق میکنه در حالی که در این موارد علاوه بر کولر اول میتونید کولر دوم هم وارد مدار کنین.
در مورد رینگ اسپورت بله هردو رینگ اسپورت دارن ولی مال ماکسیما 16 هست و روش لاستیک 215 ولی آزرا 17 هست با لاستیک 235 که هم زیباتره هم در هندلینگ خیلی تاثیر میزاره.
شما اگر یه سر به تایپیک 6500 کیلومتر با آزرا بزنین من تقریبا کاملا در 4 قسمت ماکسیما و آزرا را با هم مقایسه کردم همینطور آزرا را با دیگر ماشین ها

n@vid
8 November 2008, 10:51 PM
آقا یه خورده هم هوای ماکسیما رو داشته باشید تا هیچی نشده از چشم ما نیفته. :icon_mrgr

good_rally
8 November 2008, 11:18 PM
سلام دوستان
در مورد خوب بودن ماكسيما كه شكي نيست
ماكسيما در زمان خودش تكو تنها و بدون رقيب در اون محدوده قيمت جولان ميداد و كسي كه 40تومان بابت خودرو (سدان) ميخواست هزينه كنه ماكسيما انتخاب اولش بود چون تنوع خودرو در اون قيمت بسيار كم بود
و ماكسيما از هر نظر خودرويي قابل قبولي بود.

ولي با ورود خودروهايي مثل آزرا سوناتا و.......... ديگه ماكسيما كم كم از چرخه بازار خارج شد و كمتر كسي مايل به خريد ماكسيما بود.
مگر اينكه كسي واقعا عاشق نيسان باشه و خودروهاي ژاپني رو به كره اي ترجيح بده وگرنه
وقتي كه خودرويي مثل آزرا با قدرت بيشتر امكانات بالاتر مصرف كمتر شتاب بيشتر (اتومات) و............در بازار موجود است ديگه چه دليلي وجود داره كه ادم به سمت ماكسيما بره.

اينم يادتون باشه كه آزرا يك خودروي وارداي است و به صورت CBU وارد ميشه ولي ماكسيما يك خودروي مونتاژي است كه به صورت CKD مونتاژ ميشه و از نظر كيفيت آزرا بايد بالاتر از ماكسيمايي باشه كه طبق اخرين بررسي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مقام چنيدنو چند ساله خودش رو كه اول بود از نظر كيفيت به رنو مگان 1600 داده است.

n@vid
9 November 2008, 01:14 AM
سلام دوستان
در مورد خوب بودن ماكسيما كه شكي نيست
ماكسيما در زمان خودش تكو تنها و بدون رقيب در اون محدوده قيمت جولان ميداد و كسي كه 40تومان بابت خودرو (سدان) ميخواست هزينه كنه ماكسيما انتخاب اولش بود چون تنوع خودرو در اون قيمت بسيار كم بود
و ماكسيما از هر نظر خودرويي قابل قبولي بود.

ولي با ورود خودروهايي مثل آزرا سوناتا و.......... ديگه ماكسيما كم كم از چرخه بازار خارج شد و كمتر كسي مايل به خريد ماكسيما بود.
مگر اينكه كسي واقعا عاشق نيسان باشه و خودروهاي ژاپني رو به كره اي ترجيح بده وگرنه
وقتي كه خودرويي مثل آزرا با قدرت بيشتر امكانات بالاتر مصرف كمتر شتاب بيشتر (اتومات) و............در بازار موجود است ديگه چه دليلي وجود داره كه ادم به سمت ماكسيما بره.

اينم يادتون باشه كه آزرا يك خودروي وارداي است و به صورت CBU وارد ميشه ولي ماكسيما يك خودروي مونتاژي است كه به صورت CKD مونتاژ ميشه و از نظر كيفيت آزرا بايد بالاتر از ماكسيمايي باشه كه طبق اخرين بررسي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مقام چنيدنو چند ساله خودش رو كه اول بود از نظر كيفيت به رنو مگان 1600 داده است.
دوست عزیز به نظر بنده صحبت های شما در دو نکته دارای اشکال است.
1) علت اینکه برخی خریداران به جای آزرا سراغ ماکسیما می روند اختلاف قیمت ده میلیونی این دو خودرو است. به بیان دیگر آزرا 25% گرانتر از ماکسیما است.
2) بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در خصوص رتبه بندی کیفی خودروهای ساخت ماکسیما پس از مرسدس بنز در رده دوم قرار گرفته است. لطفاً برای ادعای خود منبع معتبر و رسمی ارائه کنید. ماکسیما رتبه اول چندین و چند ساله خود را به بنز واگذار کرده است.
http://iran-tejarat.com/News/Cat14/News14580.html

good_rally
9 November 2008, 02:17 AM
1) علت اینکه برخی خریداران به جای آزرا سراغ ماکسیما می روند اختلاف قیمت ده میلیونی این دو خودرو است. به بیان دیگر آزرا 25% گرانتر از ماکسیما است.
2) بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در خصوص رتبه بندی کیفی خودروهای ساخت ماکسیما پس از مرسدس بنز در رده دوم قرار گرفته است. لطفاً برای ادعای خود منبع معتبر و رسمی ارائه کنید. ماکسیما رتبه اول چندین و چند ساله خود را به بنز واگذار کرده است.
سلام دوست عزيز
بنده جسارتي به ماكسيما سواران عزيز نكردم به هر حال هر كسي يه نظري داره وبايد به افكار وسلايق يك ديگر احترام گزاشت.
بله شما درست ميفرماييد
قيمت ازرا حدود 10 تومان بيشتر از ماكسيما است ولي براي كسي كه همچين ماشيناي گرون قيمتي سوار ميشه فكر نميكنم كه 10 تومان بيشتر هزينه كردن براش مشكلي داشته باشه.

در مورد سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اون منبعي كه شما گزاشتيد رو بنده نگاه كردم ولي اون بررسي اخرين بررسي نيست و اون بررسي كه شما گزاشتيد به تاريخ يك شنبه 23 تير 1387 مربوط ميشه .

در حالي كه اخرين بررسي در تاريخ 8/87 انجام شده است كه مقام باكيفيت ترين خودروي داخلي به رنومگان 1600 پارس خودرو رسيده است.
اينم منبعش http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=61527 (http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=61527)

arash_viva_66
9 November 2008, 02:21 AM
دوست عزیز از اینکه ماکسیما یک ماشین کیفیت بالاست شک نکنین ولی دقیقا درسته اگه اختلاف قیمت بیش از 10 ملیونی آزرا وجود نداشت هیچ دلیلی برای خرید ماکسیما باقی نمیموند. اما در مورد کیفیت باید خدمتتون عرض کنم با وجودی که ماکسیما دارای کیفیت بالایی هست اما آزرا واقعا یک سر و گردن بالاتره از روکش چرم طبیعی صندلی گرفته ... تا کیفیت مونتاژ که باعث میشه کاملا حس کنین یک خودرو جدید تر و لوکس تر و با کیفیت تر سوارین. والا این حسی بود که بعد از 5 سال ماکسیما روندن پشت آزرا بدست آوردم! اما خدایی ماکسیما در زمان خودش بهترین و ناب ترین بود یادمه موقعی که ماکسیما را گرفته بودیم(سال 82) خدا بود واسه خودش و نزدیک ترین رقیبش زانتیا بود که اصلا قابل مقایسه نبودن!
الان هم تو رنج 40 تنها 6 سیلندر ماکسیما هست اما اگه من باشم سوناتا 2009 را به ماکسیما ترجیح میدم چون همچی قدرت موتور نیست ایمنی و تجهیزات رفاهی به نظرم مهمتره تا قدرت موتور در ضمن 175 اسب هم کم نیست به علاوه که سوناتا 5 دنده هست و ماکسیما 4 دنده و سوناتا تیپ ترونیک داره و ماکسیما نداره این باعث شده که اختلاف 26 اسبی 2 ماشین خیلی کم بشه و در عمل هم 0-100 هردو حدود 8.8 ثانیه هست

شما فقظ سیستم صوتی ماکسیما و آزرا را قیاس کنین!!! همه چی دستتون میاد

Warrior--
9 November 2008, 02:37 AM
اگر من جای شما بودم بین آزرا و ماکسیما اصلا تردیدی در خودم به وجود نمی آوردم و انتخابم فقط آزرا بود!
هر کسی کمی که فکر کند و این دو اتومبیل را با یکدیگر مقایسه کند به سرعت متوجه برتری های آزرا بر ماکسیما خواهد شد:icon_excl

n@vid
9 November 2008, 09:35 PM
دوست عزیز از اینکه ماکسیما یک ماشین کیفیت بالاست شک نکنین ولی دقیقا درسته اگه اختلاف قیمت بیش از 10 ملیونی آزرا وجود نداشت هیچ دلیلی برای خرید ماکسیما باقی نمیموند. اما در مورد کیفیت باید خدمتتون عرض کنم با وجودی که ماکسیما دارای کیفیت بالایی هست اما آزرا واقعا یک سر و گردن بالاتره از روکش چرم طبیعی صندلی گرفته ... تا کیفیت مونتاژ که باعث میشه کاملا حس کنین یک خودرو جدید تر و لوکس تر و با کیفیت تر سوارین. والا این حسی بود که بعد از 5 سال ماکسیما روندن پشت آزرا بدست آوردم! اما خدایی ماکسیما در زمان خودش بهترین و ناب ترین بود یادمه موقعی که ماکسیما را گرفته بودیم(سال 82) خدا بود واسه خودش و نزدیک ترین رقیبش زانتیا بود که اصلا قابل مقایسه نبودن!
الان هم تو رنج 40 تنها 6 سیلندر ماکسیما هست اما اگه من باشم سوناتا 2009 را به ماکسیما ترجیح میدم چون همچی قدرت موتور نیست ایمنی و تجهیزات رفاهی به نظرم مهمتره تا قدرت موتور در ضمن 175 اسب هم کم نیست به علاوه که سوناتا 5 دنده هست و ماکسیما 4 دنده و سوناتا تیپ ترونیک داره و ماکسیما نداره این باعث شده که اختلاف 26 اسبی 2 ماشین خیلی کم بشه و در عمل هم 0-100 هردو حدود 8.8 ثانیه هست

شما فقظ سیستم صوتی ماکسیما و آزرا را قیاس کنین!!! همه چی دستتون میاد
من قبلاً هم عرض کردم که آزرا بدون شک از هر نظر به جز هزینه نگهداری کاملاً برتر از ماکسیماست و در این نظر سنجی بدون تردید به آزرا رای دادم. ولی واقعاً این موضوع که آزرا 25% گرانتر از ماکسیماست اهمیتی نداره؟ من اگر 10 میلیون بیشتر داشتم به هیچ ماشینی غیر از آزرا فکر نمی کردم.

سلام دوست عزيز
بنده جسارتي به ماكسيما سواران عزيز نكردم به هر حال هر كسي يه نظري داره وبايد به افكار وسلايق يك ديگر احترام گزاشت.
بله شما درست ميفرماييد
قيمت ازرا حدود 10 تومان بيشتر از ماكسيما است ولي براي كسي كه همچين ماشيناي گرون قيمتي سوار ميشه فكر نميكنم كه 10 تومان بيشتر هزينه كردن براش مشكلي داشته باشه.

در مورد سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اون منبعي كه شما گزاشتيد رو بنده نگاه كردم ولي اون بررسي اخرين بررسي نيست و اون بررسي كه شما گزاشتيد به تاريخ يك شنبه 23 تير 1387 مربوط ميشه .

در حالي كه اخرين بررسي در تاريخ 8/87 انجام شده است كه مقام باكيفيت ترين خودروي داخلي به رنومگان 1600 پارس خودرو رسيده است.
اينم منبعش http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=61527 (http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=61527)
قربان شما فرمودید که اختلاف قیمت 10 میلیونی مهم نیست. به نظر من 10 میلیون تو یه ماشین 40 میلیونی کم هم نیست. 25% اختلافه.
در مورد رتبه بندی کیفی، فرمایش شما کاملاً متینه. من فکر می کنم اختلاف عقیده بین من و شما از تفاوت مراجع ارزیابی کیفیت ناشی شده. به هر حال اگر مگان بهتر از ماکسیما هم باشه تو رده بندی کیفی سازمان گسترش و نوسازی باید بعد از بنز در مقام دوم قرار بگیره. به هر حال از پیگیری و بحث منطقی شما نهایت تشکر را دارم.

n@vid
10 November 2008, 02:43 AM
6 نفر از دوستان به ماکسیما رأی داده اند. اگر ممکنه دلایل خود رو هم بیان کنند.

arash_viva_66
16 November 2008, 02:52 AM
در جواب فرمایش دوستمون که گفتن 10 ملیون بیشتر اهمیت داره یا نداره باید عرض کنم اگه اهمیت نداشت فکر نمیکنم کسی ماکسیما میخرید پس اهمیت داره به قول دوستمون 25% میشه. 10 میلیون خودش پول یک ماشینه

msa85
19 November 2008, 05:49 PM
من به ماکسیما رای میدم حداقل اینکه منتاژ می شه و تولیدش ادامه داره.
ماشین ژاپنی بهتر از کره ای:icon_evil

arash_viva_66
19 November 2008, 06:48 PM
من به ماکسیما رای میدم حداقل اینکه منتاژ می شه و تولیدش ادامه داره.
ماشین ژاپنی بهتر از کره ای:icon_evil
متاسفانه تولید ماکسیما به زودی متوقف میشه چون در تامین قطعات اون دچار مشکل شدن بر طبق فرمایش شما تویوتا خرگوشی بهتر از سوناتا هست!!!:icon_twis

faramarz_39
11 December 2008, 10:51 AM
به لحاظ فني وامكانات بي شك آزرا برتر است اما از نظر يك خريدار ماكسيما برتري هايي هم دارد:
1- قيمت پايين با شرايط فروش ايده ال(14 تومن اول+8تومن بعداز 45 روز+هر سه ماه 3تومن)يعني ميشه يك پرشيا رو بفروشي وكمي روش بذاري سوار ماكسيما بشي
2- نمايندگيهاي مجاز در سراسر كشور از نظر تعمير ويا تامين قطعه
3- ماشين دست دوم مونتاژ داخل بازار بهتري نسبت به مونتاژ خارجي داردوشدت افت ماشين داخلي به نسبت كمتر از خارجي است.
4- هزينه نگهداري كمتر ماسيما نسبت به ازرا
5-بعضي كمبودهاي ماكسيما رو -مثلا dvd- (حتي شايد كروز را هم) رو ميشه با اپشن برطرف كرد

natsihit
27 December 2008, 02:05 AM
این دیگه از اون تاپیک هاستا!!!!!
مقایسه ی ماکسیما با سوناتا کمری دیده بودیم اما نه دیگه آزرا!!!
اصلا قابل مقایسه نیستن. فقط از 2 جهت میشه ماکسیما رو برتر دونست:
1-هزینه ی نگهداری (البته اگر ماکسیما هم همقیمت ازرا بود لوازمش همون قیمتا میشد)
2-اینکه احتمالا اگر تو هر شهرستانی با ماکسیما گیر بکنی بلخره یکی پیدا میشه کمکت کنه اما کسی فکر نکنم بتونه با آزرا کار کنه یا اصلا لوازمش گیر نمیاد.

به لحاظ فني وامكانات بي شك آزرا برتر است اما از نظر يك خريدار ماكسيما برتري هايي هم دارد:
1- قيمت پايين با شرايط فروش ايده ال(14 تومن اول+8تومن بعداز 45 روز+هر سه ماه 3تومن)يعني ميشه يك پرشيا رو بفروشي وكمي روش بذاري سوار ماكسيما بشي
2- نمايندگيهاي مجاز در سراسر كشور از نظر تعمير ويا تامين قطعه
3- ماشين دست دوم مونتاژ داخل بازار بهتري نسبت به مونتاژ خارجي داردوشدت افت ماشين داخلي به نسبت كمتر از خارجي است.
4- هزينه نگهداري كمتر ماسيما نسبت به ازرا
5-بعضي كمبودهاي ماكسيما رو -مثلا dvd- (حتي شايد كروز را هم) رو ميشه با اپشن برطرف كرد

در مورد گزینه ی اولت خوب بگم هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری. شما ازونطرفم نگا کن. اگه فقط به قیمت باشه که همه برن پیکان بخرن. از همه چی ارزون تره.
گزینه ی 2 کاملا درسته و منم تصدیق میکنم.
گزینه ی 3هم نسبتا درسته. البته یه دلیله بازاره بهتر دست دوم ماکسما قیمته خیلی کمتره اونه نسبت به ازرا. درضمن افت قیمت ماکسیما هم زیاد کم نیست. ماکسیما هم جزو ماشینایی هست که الکی گرونه مثل زانتیا رونیز و... البته در حاله حاضر همه ی ماشینا همینطورن.
گزینه ی 4 هم کاملا متین و درسته. اونم بخاطر اینکه مونتاژ داخله.
گزینه ی 5 هم که جالبه !!! اینجوری میشه پراید هم تبدیل به آزرا کرد.

gilan
28 January 2009, 03:16 PM
در این مقایسه داره به ماکسیما ظلم میشه در واقع آزرا فعلی باید با نسل جدید ماکسیما مقایسه می شد تا عیار دست همه میومد این مقایسه واقعاٌ درست نیست و اینجا یه نسل قدیمی داره با یه ماشین بروز مقایسه میشه

Vahid e
28 January 2009, 04:35 PM
به نظر من با شرایط فعلی آزرا خیلی بهتر از ماکسیما هست . اینو در نظر بگیرید که آزرا جدیدتر هست

XELTEK
30 January 2009, 09:58 PM
ولی من چرا از نظر اصالت ماکسیما رو برتر میدونم

یک ماشین لوکس و برو !

ارزون قیمت ( از نظر مواد مصرفی و راحت )

جادار تر و ایمن تر

موتور با اصل نسب و مستقل

نه اینکه کپی از ماشین دیگه ای باشه

ازرا یک کپی تمام عیار از هوندا اکورده !

من از ازرا خوشم نمیاد و ماکسیما رو بهش ارجح میدونم !

gilan
31 January 2009, 10:01 AM
با سلام
من با هر دوی این ماشینها رانندگی کردم به نظرم هر دو ماشین ماشینهای بروئی هستن ولی فنر بندی تو ماکسیما یه مقدار خشک تر به نظر میاد و برعکس تو آزرا نرمی رو احساس می کنین که من به شخصه تو هیچ ماشین دیگه ائی ندیدم جسارت خدمت اساتید نشه من رو بنز یا بی ام تستی نداشتم برا همون نمی دونم اونا چه طورین ولی تا اونجائی که تونستم از دارندگان خودروهای بی ام 530و بنز C200 پرسیدم آزرا را رو نرم تر دونستن.
از طرفی امکاناتی که آزرا در اختیار میذاره بسیار متنوع است و تو ماشین هیچ کم و کاستی احساس نمی کنین هرچند یه نکات ریزی رو تو این ماشین میشه پیدا کرد که واقعاٌ برا این ماشین نقصه یکیشو تو یه تاپیک دیگه صحبت کردم ندادن الارم صوتی جهت درگیر بودن ترمز دستیه. یا دید کم آینه ها ی بغل تو 2009 این ماشین .
از اینها بگذریم این دو ماشین از خیلی جهات تو راه رفتن بهم شباهت دارن ولی باید بپذیریم به نسبت قیمت و کیفیت و لذت رانندگی و امکانات دریافتی آزرا بی چون و چرا سرتره.

n@vid
2 April 2009, 12:12 AM
امشب با آزراي دوستم كمي رانندگي كردم. علاوه بر موارد مشخصي مانند امكانات غير قابل مقايسه، از ديد بنده آزرا داراي برتري هاي زير است:
1) سيستم تعليق نرمتر
2) ارگونومي بهتر
3) فرمان نرمتر
4) حس بهتر در هنگام ترمزگيري
5) نفوذ كمتر صداي موتور به داخل اتاق
6) خوشدستي بهتر در هنگام رانندگي
7) فضاي داخلي زيباتر و لذت بخش تر

شتاب دو خودرو تقريباً مشابه بوده ولي واكنش موتور به پدال گاز در ماكسيما قطعاً سريعتر است.
همچنين عقب گرد (Back Lash) ماكسيما در سربالايي ها كمتر از آزرا است.
در مقابل نكته اي توجه من رو جلب كرد كه واقعاً معيوس كننده بود.
كنسول مياني، زير آرنجي و قسمت هايي در اطراف ستون هاي عقب بعد از 8000 كيلومتر به سر و صدا افتاده كه چنين موردي رو در ماكسيماهايي با كاركرد 80000 كيلومتر هم نديدم.
علاوه بر اين تسلط بهتر به خصوص به پهلوهاي ماشين و قيمت بسيار ارزان لوازم يدكي در مقايسه با آزرا از جمله برتري هاي ماكسيما به شمار مي رود.

XELTEK
2 April 2009, 02:44 AM
خیلی ممنون نوید جان

از لحاظ جا داری چطور کدوم جادار ترند ؟

n@vid
2 April 2009, 09:45 AM
خیلی ممنون نوید جان

از لحاظ جا داری چطور کدوم جادار ترند ؟
آزرا كمي جادارتر است.

n@vid
31 December 2009, 01:49 AM
گرچه چند ماه پيش مقايسه مشابهي انجام داده بودم ولي ديدم بد نيست دوباره اين كار رو با همون دو تا ماشين كه الان كاركردشون بيشتر شده انجام بدم.
امشب حدود نيم ساعت با آزراي دوستم رانندگي كردم. دقت كردم كه بتونم با ماكسيما مقايسه اش كنم. در خصوص مواردي مانند برتري امكانات آزرا و ... قبلاً بحث شده. اما نتيجه مقايسه از نظر بنده:
آزرا حداقل در عايق بندي اتاق، نرمي عملكرد گيربكس، هندلينگ، ترمز و ارگونومي كاملاً برتر از ماكسيماست. همچنين لذت رانندگي بيشتري رو هم براي راننده فراهم ميكنه.
ماكسيما از لحاظ سرعت واكنش موتور و گيربكس به پدال گاز و سر و صداهاي اضافي اتاق به عنوان يكي از نقاط قوت اين خودرو (اتاق اين آزرا با 16000 كيلومتر كاركرد در نقاط متعدد داراي صداهاي اضافي بود) برنده است.
در كل من آزرا رو خودرويي كاملاً برتر ارزيابي مي كنم و معتقدم ارزش اضافه پرداخت 10-12 ميليوني و هزينه هاي نگهداري بالاتر رو داره. البته واقعاً بايد يه فكري به حال سر و صداي اتاقش كرد.

moje90
31 December 2009, 03:57 PM
با سلام دوستان :icon_winkاینم مد نظر بگیریم که الان ماکسیما فول اتوماتیک حدود 40 تومن هست ولی آزرا 51.500 هست و حدود 11 میلیون اختلاف قیمت دارند و در ضمن تکنولوژی هیوندای ازرا بالاتره و امکانات هم که... البته عقل سلیم با توجه به بروز تر بودن آزرا رو تایید میکنه :icon_exclالبته از نظر استحکام بدنه به نظر ماکسیما سرتره:icon_sad:

amir eshghefarmon
31 December 2009, 04:55 PM
موافقم با شما اختلاف قیمت یه خورده زیاده ولی اگه مشکل بودجه نباشه بنظر من آزرا ارزش پرداخت این 11 تومن رو داره.:icon_cool

greela
31 December 2009, 06:56 PM
نرمی بیشتر ازرا و ثبات بیشترش سر پیچها نسبت به ماکسیما رو هم فراموش نکنید

S A S A N
31 December 2009, 08:27 PM
دوست عزیز من به آزرا رای دادم اما این جا 2تا سوال هست !
اگه شما می خواین پول کمتر بدین و امکانات داشته باشین ! انتخاب برتر ماکسیما هست !
شاید راحتیش و امکانات جانبیش به اندازه آزرا نباشه اما خوب از لحاظ موتور کم نمی یاره !

ولی اگه به قول این دوستمون شما مشکل مالی ندارید ! پس دیگه گمون نکنم جای سوالی بمونه و آزرا بهترین انتخاب هست. و مطمعن باشید که بابت پولی که به خاطر خرید یک آزرا می دین هرگز پشیمون نمی شین .

من یه پیشنهاد دیگه دارم.
شما 300تومان بذار هر خودرو رو یک شب کرایه کن از این موسسات کرایه خودرو ! ببین خودت کدوم رو بیشتر می پسندی بعد همون رو بخر !! این 300 تومان از نظر من اینجا خیلی ارزش داره پرداختش !:icon_arro

McAcE
31 December 2009, 08:39 PM
قطعا آزرا
طراحی فوق العاده زیباتر بروزتر و جالب تر (جوان پسند تر D: خورشم بهتره )
در ظمن ازرا 3300 سی سی دارای 264 اسب بخار قدرت موتور هستش نه 235
0 تا 100 ازرا 6.5 ثانیه و ماکسیما 7.1
مصرف سوخت ازرا 11.7 اما ماکسیما 16
100% ازرا

n@vid
31 December 2009, 08:51 PM
...مصرف سوخت ازرا 11.7 اما ماکسيما 16...
مصرف بنزين آزرا حداقل با توجه به تريپ كامپيوتر قطعاً بالاتر از ماكسيماست.
بد نيست در اينجا به يك نكته ديگه اشاره كنم و اون هم دوام بالاتر ماكسيما در مقايسه با آزرا است. من به ماكسيما يا آزراي داراي كاركرد بالا دسترسي ندارم. مقايسه دو خودرو با كاركرد بالا (70-80 هزار كيلومتر) به كامل تر شدن تاپيك كمك خواهد كرد.

amir eshghefarmon
31 December 2009, 09:23 PM
اگه شما می خواین پول کمتر بدین و امکانات داشته باشین ! انتخاب برتر ماکسیما هست 100% بله. ماکسیما نسبت به قیمت ماشین با کیفیت و پر قدرتی یه که هنوزم کم نمیاره.
دوام بالاتر ماكسيما در مقايسه با آزرا منم موافقم ماکسیما واقعا با کیفیت و بی صدا هستش ولی آزرا هم کم نمیاره از این لحاظ.:icon_cool

moje90
31 December 2009, 11:15 PM
قطعا آزرا
طراحی فوق العاده زیباتر بروزتر و جالب تر (جوان پسند تر D: خورشم بهتره )
در ظمن ازرا 3300 سی سی دارای 264 اسب بخار قدرت موتور هستش نه 235
0 تا 100 ازرا 6.5 ثانیه و ماکسیما 7.1
مصرف سوخت ازرا 11.7 اما ماکسیما 16
100% ازرا
با سلام دوست عزیز :icon_winkازرا 3300 دارای همون 235 اسب بخار قدرته و اون 264 اسبی 3800هستش:icon_exclبا استناد به خود سایت هیوندا:icon_cool

natsihit
1 January 2010, 12:24 AM
این بحثا بیهودست.
نباید آزرا با ماکسیمای از رده خارج مقایسه بشه.
به خوده کارخونه ی نیسان هم بگید باورش نمیشه ماشینه 10 سال پیششو دارین با آزرا مقایسه میکنید.
ماکسیما زمانه خودش ماکسیما بود. الان یه ماشین کاملا تکراریه که فقط و فقط به خاطره موتورشه که خیلی از دوستان دارن ازش طرفداری میکنن.
کافیه یه بار سواره جفتشون بشید دیگه اصلا وارده این تاپیک هم نمیشید.

McAcE
1 January 2010, 01:53 PM
مصرف بنزين آزرا حداقل با توجه به تريپ كامپيوتر قطعاً بالاتر از ماكسيماست.
بد نيست در اينجا به يك نكته ديگه اشاره كنم و اون هم دوام بالاتر ماكسيما در مقايسه با آزرا است. من به ماكسيما يا آزراي داراي كاركرد بالا دسترسي ندارم. مقايسه دو خودرو با كاركرد بالا (70-80 هزار كيلومتر) به كامل تر شدن تاپيك كمك خواهد كرد.
والا دوست عزیز تا اونجا که من میدونم و خواندم و سوار شدم مصرف سوخت ماکسیما 16 -15 ولی ازرا نهایتا 12-13 هستش .

با سلام دوست عزیز :icon_winkازرا 3300 دارای همون 235 اسب بخار قدرته و اون 264 اسبی 3800هستش:icon_exclبا استناد به خود سایت هیوندا:icon_cool
من تو دنیای اقتصاد خودنم 264 اسب ، که الان متوجه شدم خیلی قابل اعتماد نیست .

n@vid
1 January 2010, 02:20 PM
والا دوست عزيز تا اونجا که من ميدونم و خواندم و سوار شدم مصرف سوخت ماکسيما 16 -15 ولي ازرا نهايتا 12-13 هستش .
من هم از روي تجربياتم عرض كردم. با توجه به مشاهدات بنده تو ترافيك ماكسيما نزديك 15 مصرف ميكنه و آزرا 18.

moje90
1 January 2010, 08:17 PM
من هم از روي تجربياتم عرض كردم. با توجه به مشاهدات بنده تو ترافيك ماكسيما نزديك 15 مصرف ميكنه و آزرا 18.
با سلام :icon_winkاگه اینجوری مصرف کنند باید با پمپ بنزین قرارداد ببندن :icon_arroالبته من یه بنده خدایی دیدم پیمانکار بود و آزرا داشت و میگفت اگه روی حالت اقتصادی بزاریش مصرف نرمالش حدودای 9.5-11 نشون میده ولی اگه اسپورتی برونیش بالای 14 مصرف میکنه :icon_twisالبته میگفت در خارج از شهر مصرفش به 8 هم رسیده :icon_excl

Arsalan Ghozmit
1 January 2010, 08:24 PM
منم به آزرا رای دادم
ماکسیما یه ماشین با تکنولوژی ساخت قدیمی هستش
شاید از نظر موتور , ماکسیما بتونه برتریشو تا حدودی به رخ بکشه و اینکه یه ماشین ژاپنی هست برای بهتر بودنش دلیل باشه
ولی آزرا تونسته با امکانات فوقالعاده و موتوری تقریبا" یکیسان به جنگش بره!
البته ماشین های کره ای یه ایرادی دارن اونم کیفیت پایین قطعاته...
شاید یه آزرا بتونه تا 5 سال بدون خرج جوابگو باشه ولی بعدش حسابی به خرج میافته
نکته دیگه ای که باید بهش اشاره کرد اینه که هیوندایی از نظر خدمات پس از فروش خیلی بهتره...
از نظر خرج هم باز آزرا وضعش یه خورده خرابه!
لنتهای اون رو نمیدونم ولی برای چرخهای جلوی سوناتا رو که ما میگیریم 100 تومن در میاد!

Saliary
4 January 2010, 02:10 PM
داشبورد آزرا یکم آزار دهندس (البته کاملا شخضیه و سلیقه ای)

من ماکسیمارو بیشتر میپسندم(هرچند که آزرا بروزتر و جدیدتره)

arash_2006
4 January 2010, 09:08 PM
در مورد داشبورد آزرا کاملا با شما موافقم نمیدونم چرا هر کاری میکنم از این طرح داشبورد خوشم نمیاد
شاید شباهتی نداشته باشند ولی مثلا از داشبوردهای لکسز هم اصلا خوشم نمیاد و شاید تنها ویژگی شون کیفیت بالاشون باشه
در ضمن قیمت لنت آزرا تا اونجایی که خبر دارم 110 تومنه

moje90
5 January 2010, 12:17 AM
البته دوستان یه نکته ای که هست به نظر میاد ماکسیما از لحاظ اصطحلاک(عمر قطعات) بهتر از ازرا باشه و همچنین ارزانتر بودن قطعات جانبی و موتوری چون مدت زیادی هست که تو کشور ما جا افتاده این ماشین :icon_exclالبته از بروزتر بودن ازرا که شکی نیست (تکنولوژی تولید) و همچنین از نظر امکانات و تجهیزات ایمنی :icon_sad: