PDA

View Full Version : تجربه شما از شتابگيري مزدا3 نسبت به ماشينهاي ديگر

صفحه ها : [1] 2

mazyar -3
3 November 2008, 05:52 PM
سلام
تا حالا با چه ماشينهايي با مزدا3 كورس گذاشته ايد.
من شخصا اولين بار با 206 تيپ5 دوستم كه خيلي هم سر حال بود شتابگيري كردم دنده 1 تقريبا پاياپاي بود ولي دنده 2 به بعد حسابي عقب موند.
چند بار هم شتابگيري كردم راس 9 ثانيه به 100 رسيدم (تو حالت دستي)
يك بار با يك زانتيا كورس انداختم از همون اول جلو افتادم. با ماكسيماي اتومات پدرم نيز تست كردم همون 9 ثانيه بود و فكر كنم پاياپاي ميرن.
از هندلينگشم نگذريد كه تو جاده و سر پيچها هيچ ماشيني تو اين رده رقيبش نيست.
شما هم تجربياتتون رو بيان كنيد.

basilisk_1985
3 November 2008, 10:57 PM
من با یه ماکسیمای منوال کورس گذاشتم سوسکم کرد:icon_razz اما زانتیا.206 تیپ 6. پارس elx .پارس .SD.پرادو(راستش نمیدونم چه مدلی بود) اینارم من سوسک کردم :icon_cool

drnariman
5 November 2008, 10:08 PM
ماکسیمای مانوال که مسلمه مزدا رو بگیره چون 7,8 شتاب داره ولی اتوماتش 8,9 که تقریبا تو 0-100 یکی می شوند . پرادو هم که به کل والمعطله چون حتی vx اونهم سنگینه .
ولی تو این شاسی بلندا با مورانو کل کل نذارین که بد جوری حال من یکی رو گرفت فکر کنم زیر 8 شتاب داره و عجب قدرتی داره این ماشین همون اول بسم الله سپر به سپر من کرد از عقب و تو کسری از ثانیه ماشینمو گرفت و جا گذاشت اصلا همچین چیزی تو ماشینهای سواری ندیده بودم .

احمدLX
6 November 2008, 03:39 PM
سلام
با کمری کورس انداختم تقریبا از سرعت 100 شروع کردیم تا 140 با هم بودیم ولی از 140 به بعد تقریبا چسبیده بود به سپر عقب ماشین البته تو ماشین من 4 نفر بود ولی اون 3 نفر
با یه لندکروز SUV انداختم من سرعتم 80 بود خواست سبقت بگیره گاز رو تخته کردم تا سرعت 180 با هم بودیم ولی به پیچ رسیدیم و هردومون بیخیال شدیم البته امیدوارم که راننده های هر دو ماشین از حداکثر توانایی های خودروشون استفاده کرده باشن

nader875
6 November 2008, 04:50 PM
ماکسیمای مانوال که مسلمه مزدا رو بگیره چون 7,8 شتاب داره ولی اتوماتش 8,9 که تقریبا تو 0-100 یکی می شوند . پرادو هم که به کل والمعطله چون حتی vx اونهم سنگینه .
ولی تو این شاسی بلندا با مورانو کل کل نذارین که بد جوری حال من یکی رو گرفت فکر کنم زیر 8 شتاب داره و عجب قدرتی داره این ماشین همون اول بسم الله سپر به سپر من کرد از عقب و تو کسری از ثانیه ماشینمو گرفت و جا گذاشت اصلا همچین چیزی تو ماشینهای سواری ندیده بودم .

آفرین به مورانو .... فکر نمی کردم این طوری باشه مزدا سوارای صادق بازم بگم تاپیک جالبی شده خوشم اوومد طالب شدم از نزدیک این مزدا یه بررسی اساسی بکنم

Majz
7 November 2008, 05:12 PM
آقایون درسته که شتاب اولیه مزدا خویه ولی اینجوری که شما میگین فکر کنم بی ام دبلیو 320 و مرسدس سی 200 رو هم رد میکنه

آخه یکم منظقی جواب بدین....

yavarx
7 November 2008, 06:41 PM
سربالایی لشگرک (گردنه قوچک) با هیودای کوپه یکی از آشناها انداختم پا به پاش تا سر گردنه رفتم ... نه من تونستم بگیرمش نه اون تونست فاصلشو بیشتر کنه البته ماشین من 30000 تا کارکرده ولی هیوندای تقریبا صفر بود ... ولی خداییش کوپه موتور تنبلی داره اصلن فکرشو نمیکردم . ماشینایی که قبلا تو این سربالایی گرفتم BMW 318 و زانتیا بوده ولی با آوانته دنده ای سپر به سپر رفتم . به نظرم دلیلش سبکتر بودن آوانته نسبت به مزداس

zxcv
7 November 2008, 07:10 PM
من 320 دارم مزدا راحت تا 120 ازش جلو تره c200 رو هم میگیره اما 120-130 به بالا 320 رد میشه اما اونم نه خیلی زیاد

mazyar -3
7 November 2008, 11:00 PM
در مورد كوپه مطمئن هستيد پاياپاي با مزدا3 ميره . در اين صورت خيلي عاليه .
با سوناتا كسي تجربه داره؟ من يكبار با سوناتا اتوماتيك تو سربالايي بلوار كاوه از زانتيا كلي عقب افتادم!!!

drnariman
8 November 2008, 12:08 AM
در مورد کوپه باید بگم که در دنیای خودرو هم به این قضیه کند بودن عجیب این ماشین برخلاف انچه کارخانه می گه اعتراف کرده بود. در باره c200 باید بگم که من هم تجربه دوستمون در بالا رو داشتم یعنی شما در اولش جلو می افتین بعد یه فاصله ثابت پیدا می کنین بعد 100 یواش یواش به شما نزدیک میشه و با ارامش تمام شما رو می گیره.

XELTEK
8 November 2008, 01:15 AM
اتوبان اصفهان قم ! من بودم ( سیلو ) و مزدا و 405 کارب و 206 تیپ 5 !

من به قدری فشار به ماشین میاوردم که دنده 4 رو رو 160 دادم رو دنده 5 !

در حالیکه راننده مزدا اذعان داشت که ماکسیمم فشاری که رو پدال گاز اورده بود دو سوم ماکسیممش بوده !

از عوارضی که بیرون اومدیم ! اول پزو 405 بهش رسید ! بعد 206 و کمی اختلاف هم من !

واقعا" عجووبه ایه این مزدا 3 !

mohammad1983
8 November 2008, 02:58 PM
من با 2 تا از دوستام كه هم مورانو داشتند و هم مزدا 3 ميرفتيم سمت شمال.مزدا واقعا اراده ميكرد هر ماشيني رو سوسك ميكرد.
اما مورانو همونطور كه دوسنان گفتند واقعا چيز عجيبي هست.راحت در مصافتي 90 متري به 160 كيلومتر ميرسيد.:icon_twis

احمدLX
9 November 2008, 11:12 PM
من تو سربالایی با سوناتا کل انداختم که ماشینم به یک سوسک خاکستری تبدیل شد

mazyar -3
9 November 2008, 11:28 PM
سوناتا 4 سيلندر يا 6؟
دنده اي يا اتوماتيك؟

sina1808
10 November 2008, 12:28 AM
من هم سوناتا رو در مسیر مستقیم و باز گرفتم البته نمیدونم چه تیپ و مدلی بوده ( شتاب اولیه که مزدا3 کاملا سرتره ، بعد سوناتا رسید بهم و رد شد ( سرعت 100 ) اما توی سرعت 130 گرفتمش تا 145 ادامه دادم از ترس پلیس ها بیخیال شدم ! )

کمری رو هم با معکوس به 1 گرفتم بعد از سرعت گیر
طرف دید نمیتونه برسه زد از خاکی فرار کرد و من پشت ماشین های دیگر موندم و نرفتم دنبالش !

فقط ماکسیما و یه پرادو تونستن توی سرعت های بالا منو بگیرن ( 140 ) و مثل جت رفتن !! :icon_sad: یعنی کلا ناپدید شدن !!
البته اون پرداو که گفتم یه سری افتاده بود پشتم من از کنار یک تریلی رد شدم ( مسیر خیلی باریک )اما اون گیر کرد نتونست بیاد از بس چاقه !

مورانو هنوز گیر نیاوردم تحریکش کنم به کل کل ! :icon_mrgr

یه مورد جالب دیگه اینکه یه سمند زرد میخواست منو بگیره ردش کردم ، با سرعت 145 رسیدم به سرعت گیر من سرعت رو کم کردم این سمند بعد از 5-6 ثانیه رسید و چنان از سرعت گیر پرید و بعد رسید به 1 فلکه بزرگ نزدیک بود بره توی فلکه !!!! کلا قاط زده بود :icon_lol:

یکبار هم 1 پرشیا کورس گذاشت با ما ، من در حالت تیپ ترونیک بودم .. فکر کنم 120 تایی سرعت داشتم
میخواستم از 3 برم به 4 که اشتباهی به طرف بالا دنده زدم ( به یاد سراتو ) رفت دنده 2 مثل جت رفتم به سمت 1 فلکه خیلی بزرگ و کمی شیب دار ! فکر کردم کارم تمومه اما دیدم شبیه یک شوخی هست رد کردن اون فلکه !

کلا بیشترین لذت گرفتن ماشین ها زمانی هست که به پیچ تند میرسیم ! ماشین بغلی از ترس ترمز میگیره اما مزدا 3 یکسره میره انگار نه انگار :icon_arro

hojjat333
12 November 2008, 01:33 PM
سلام
بچه ها دو سوال داشتم
سوال اول :
موقع كورس گذاشتن ازدنده دستي استفاده ميكنين يا اتومات ؟
يعني اين خاطره هايي كه ازمزدا3 دارين كه كورس ميزارين بادنده دستي اين كارو ميكنين ؟
سوال دوم : من توي مزدا3 دوستم بغل دست نشسته بودم احساس كردم كه تو سربالايي ماشينش جون نداره
واقعا همينطوره ؟ ازخودش پرسيدم گفت من گازش نميدم اگه گازش بدم ميره حالا نميدونم حقيقت رو گفت يا اينكه باتعصب جواب داد ؟

mazyar -3
12 November 2008, 03:28 PM
مزدا3 گيربكسش خيلي تو معكوس خوب عمل مي كنه و دنده ها رو هم تا رد لاين پر مي كنه زياد نيازي به استفاده از حالت دستي نداره.
در مورد سوال دومتون بايد عرض كنم يك اشكالي كه مزدا3 و همه ماشينهايي كه 4 دنده تيپ ترونيك دارند اين است كه تو بعضي سرعت ها مثلا 50 تا 70 كيلومتر چون دور موتور پايين است زياد شتاب خوبي ندارند.ولي در كل من از دنده يك پا به پا با ماكسيما اتومات رفتم.

drnariman
12 November 2008, 05:22 PM
دقیقا همین طوریه که دوستمون مازیار جان می گه

یعنی حتی یه پراید !!!در این سرعت تو یه زمان کوتاه هم ممکنه با ابروی شما بازی کنه:icon_eek:

خود من یه بار با یه زانتیا داشت این بلا سرم می اومد دقیقا تو همین سرعت مرده بودم که یه زانتیااز پشت نا گهانی چسبید به عقب من منم حواسم نبود که در چه سرعتی هستم (دقیقا همون سرعتی که خودتون می دونین معکوس نمی ده)در هون لحظه که من مثلا گاز می دادم و ماشین اروم اروم دورشو بالا می برد زانتیا با یه مانور بد یه کمی از من جلو افتاد و کلی برای لحظاتی کیف کرد ولی نمی دونست که این زیبای خفته وقتی داغ بکنه و روی دور بیفته چی می شه تو چند ثانیه مثل اب خوردن زانتیا رو گرفت و درسی بهش داد که با مزدا 3 در حال ارامش شوخی نکنه .:victory:

Mr.Sina
12 November 2008, 10:16 PM
نریمان جان این پرادو VX اینقدر هم که میگید بد نیستا.. من تو تاپیک مقایسه پرادو و موسو فیلم شتابشو خیلی وقت پیش گذاشتم.. ببینید نظرتون عوض میشه..
در مورد مزدا من هم یکبار تو یادگار امام بالای سعادت اباد که کمی شیب هم داشت با یه C200 اطاق قدیم که یکی از دوستان بود تست کردیم .. تا سرعت 50 من یه نصفه ماشین ازش جلو بودم(اینقدر ذوق زده شده بودم که دنده رو رو دور 7000 عوض میکردم!!) ولی بنزه یه دفعه خیلی سریع شتاب گرفت و کلی جلو افتاد.. هرچی باشه توربو داره..
در کل چون اهل سرعت رفتن نیستم با ماشین دیگری تست نکردم هنوز..

drnariman
13 November 2008, 12:31 AM
در مورد vx خودم که سوار شده بودم به نظرم کند اومد (لااقل نسبت به مزدا ) ولی c200 رو که چک کردیم از این اتاق جدیدا بود و خداییش تا 100 نتونست بگیره ولی در مورد این که توربو داشت یا نه مطمئن نیستم چون همون طوری که شما استاد در این زمینه هستید کلاس c موتورها و توانهای مختلفی داره.

Mehran.G
13 November 2008, 01:44 AM
سلام
بچه ها دو سوال داشتم
سوال اول :
موقع كورس گذاشتن ازدنده دستي استفاده ميكنين يا اتومات ؟
يعني اين خاطره هايي كه ازمزدا3 دارين كه كورس ميزارين بادنده دستي اين كارو ميكنين ؟
سوال دوم : من توي مزدا3 دوستم بغل دست نشسته بودم احساس كردم كه تو سربالايي ماشينش جون نداره
واقعا همينطوره ؟ ازخودش پرسيدم گفت من گازش نميدم اگه گازش بدم ميره حالا نميدونم حقيقت رو گفت يا اينكه باتعصب جواب داد ؟

گیربکسش همه جوره چه تو حالت مانوال و چه اتوماتیک به آدم حال میده . هر کدوم برای خودش لذتی داره . من خودم بیشتر از حالت اتوماتیک استفاده میکنم خیلی خیلی هوشمنده اگر سرعتت زیر چهل باشه تو هر دنده ای باشی بلا استثنا میکنه تو یک . چنان شتابی میگیری که میچسبی به صندلی ولی امان از وقتی که بین 40 تا 60 باشی ...
توی ماشینایی که باهاشون کل کل کردم یکی 320 بود تو یادگار امام بالای سعادت آباد که سرعت حدودا 70 تا داشتم که اومد پشتم چراغ زد تا سرعت 110 خیلی ازش جلوتر بودم ولی نزدیکای 140 تقریبا فاصلمون یکی شده بود که من بیخیال شدم خروجی بزرگراهو رفتم. یک بارم جوونی کردم به رفیقم که ماکسیما دنده ای داره گفتم بیاد تست شتاب بذاریم که درس بزرگی برام شد که با جناب ماکسیما کل کل نکنم .
جاتون خالی یه بارم تو صدر داشتم میرفتم با سرعت 120 تو آیینمو نگاه کردم دیدم یه پیکانه ازین قدیمیا داره بهم چراغ میده . یه دفعه جا خوردم گفتم تا حالا پیکان به ما چراغ نداده بود که داد گفتم بیام لاین وسط این پیکانه زورشو بزنه ببینیم نهایت تا چند میخواد پر کنه ! رفتم کنار با کمال تعجب دیدم عین برق از کنارم رد شد ! سرعتمو زیاد کردم به سختی تونستم تو سرعت 160 بگیرمش ! طرف به دستش از ماشین بیرون بود با یه دست فرمون پیکانو گرفته بود لایی میکشید که برق از کله آدم میپرید . ماشینشم ارتفاعش کف زمین بود. نمیدون موتور چی انداخته بود پیکانه هیولا شده بود ! خلاصه اگه دیدین یه پرایدی پیکانی میخواد باهاتون کل کل کنه بی خیال شین آبرو مهمتره :icon_arro

Mr.Sina
13 November 2008, 08:55 AM
در مورد vx خودم که سوار شده بودم به نظرم کند اومد (لااقل نسبت به مزدا ) ولی c200 رو که چک کردیم از این اتاق جدیدا بود و خداییش تا 100 نتونست بگیره ولی در مورد این که توربو داشت یا نه مطمئن نیستم چون همون طوری که شما استاد در این زمینه هستید کلاس c موتورها و توانهای مختلفی داره.
http://video.tinypic.com/player.php?v=2rojlsj
....................
در مورد توربو بنز اگر پشتش سمت راست نوشته KOMPRESSOR رو زده باشه یعنی توربو داره..
....................
دوستان عزیز اگر فیلمی هم دارید اینجا بزارید..

Masoud 206-16v
24 November 2008, 07:20 PM
سلام دوستان مزدا3 سوار:
امروز بعداز مدتی ی وقت آزاد پیدا کردم(اونم بخاطر راکد بود بازار آزاد)،تا مزدا3 رو تست کنم و تفاواتش و قابلیتش و همچنین کیفیت و مونتاژ اون نسبت به ماشین قبلیم که تیپ6 اتومات(پزو206)بود رو به اطلاع شما گُلهای زندگی برسونم.
از نظر ظاهر که فوق العادست و این تصور بوجود میاد که از بدنه ی قوی بهره برده ولی نسبت به 206 ی نموره ضخامت بدنش بیشتره و در عوض درها و گلیرهای مزدا3 کاملا ست هستن با بدنه و هیچ درزی و فاصله ای وجود نداره و عامیانه ی دست هستش.
خوب از نظر طراحی داخل که اون جدید و مدرن طراحی شده البته نباید این رو دور از ذهن داشت که 206 طراحیش به سال2000 هست.سیتسم ایرکاندیشن مزدا3 قوی و کارامد هستش و زمان استفاده فشاری روی موتور احساس نمیشه و همچنین زمانی که ورود هوا به داخل روشن هست به خوبی عمل میکنه .اما 206 اتومات با اینه نسبت به خود ماشین سیستم ایرکاندیشن قابل قبولی داره ولی به کارامدی مزدا3 نیست و همچنین زمانی که خامومش هست و باس هوای بیرون وارد بشه انگار ورود هوا به داخل روشن هست و کارایی نداره.خوب مزدا3 از ی موتور قویتر و بروز تری بهره میبره.
در مورد سوار و هندلینگ که واقعا مزدا3 آخرشهِ و لذت خاصی به راننده دست میده و پیچ و میچم حالیش نیست و 206 اتومات نمیشه هر کاری اونم تو پیچ انجام داد.
گیربکس قوی و جواب دهی داره اما بنطر من گیربکس 206 اتومات طراحی بهتری داره چون اولا گیربکس 206 اتومات احتیاج به نگهداری نداره(لازم نیست که شما حتما روغن اون رو چک کنید و یا به علت کم بودن به اون روغن اضافه کنید و زمان تعویض اون رو هم با دیاگ میشه تشخیص داد).
دوما گیربکس 206 اتومات دارای 2 برنامه ی از پیش تعریف شده است(حالت اسپرتSوحالت برفی*)اما مزدا3 شما زمانی به این دو حالت دست رسی دارید که از حالت دستی اون بهره ببرید.
در مورد سیستم برقی مزدا3 نمیدونم که اونم شبیه 206 مولتی پلکس هست یا نه؟چون توی مزدا3 شما خیلی دسته سیم میبیند که شبیه ماشینای دهه ی 90 که واقعا ظایع است.مثل سوکت های ایربگ صندلی های جلو که در زیر صندلیها قرار دارن.لااقل نکردن ی روکشی ی چیزی کاملا بپوشونتشون.
سینی موتور مزدا3 هم که از جنس پلاستیک هستش که با این کار اونم توی خیابونای ایران واقعا ظلام در حق این ماشین ولی 206 یا در اصل خانواده ی منوچ کلا سینی فلزی بکار رفته.
یا محفظه ی موتور خیلی جا داره و با اینکه طراحی سال رو مزدا3 داره باس ی نموره کاپ موتور رو بزرگتر میزد شبیه BMW که لااقل این همه جای خالی پیدا نبود.
اما در کل نسبت به قیمت و قابلیتهایی که داره و هنوز دست ایرانی جماعت بهش نرسیده ارزش سواری و استفاده کردن رو داره و من راضیم از انتخابی که کردم.
امیدوارم که همه مزدا3 سوارها همیشه لذت رانندگیشو ببرن

mazyar -3
25 November 2008, 03:56 PM
در مورد گیربکس 206 عض کنم که برخلاف نظر شما گیربکس 206 مکث و تاخیر زیادی دارد و به هیچ عنوان عملکرد خوبی ندارد به خصوص در قیاس با مزدا3 که گیربکس بسیار هوشیاری دارد.

sayyafzadeh
2 December 2008, 11:09 PM
تجربه شخصی من با مزدا 3 یکی از آشناها

من دو سه دفعه با مشین خودم 206 ت 5 مقایسه کردم هرچند مقایسه درستی نیستش

دنده 1 مزدا3 واقعا داغونه ولی بقیش خوبه من با ماشین خودم چک کردم کم کردم خوب اوتری که باید نیست ولی توی سرعت بالا زانتیا و .. می گیره ولی شتاب پایینش زیاد خوب نیستش

ولی چیزیش که خیلی جالبه من 190 رو خیلی راحت باش پر کردم و اصلا احساس سرعت نمی کنی

و شتاب جانبی فوق العاده ای داره با شرعت 100 پیچ می زنی فکر کنم مثلا اگر سمند و.. باشه به راحتی چپ می شه

Nima_Afsordeh
4 December 2008, 06:19 AM
تجربه شخصی من با مزدا 3 یکی از آشناها

من دو سه دفعه با مشین خودم 206 ت 5 مقایسه کردم هرچند مقایسه درستی نیستش

دنده 1 مزدا3 واقعا داغونه ولی بقیش خوبه من با ماشین خودم چک کردم کم کردم خوب اوتری که باید نیست ولی توی سرعت بالا زانتیا و .. می گیره ولی شتاب پایینش زیاد خوب نیستش

ولی چیزیش که خیلی جالبه من 190 رو خیلی راحت باش پر کردم و اصلا احساس سرعت نمی کنی

و شتاب جانبی فوق العاده ای داره با شرعت 100 پیچ می زنی فکر کنم مثلا اگر سمند و.. باشه به راحتی چپ می شه

داداشم همه تو کفه شتاب اولیه مزدا موندن شاید شما خوب تست نکردی در مورد پیچ حق با شماس جدا پیچیدنش جذابه:icon_evil دوستان من خیلی فرصت ریس پیدا نکردم اما بیکارم ننشستم
اولین ریسم که تو ماشی دوستم بود و داستان علاقه ما به مزدا3 شروع شد با زانتیا و ای-ال-اکس بود. تا قبل اون فکر میکردم این دوتا بی رقیبن اما از اون شب نظرم عوض شد.دوستم بیخودی!!!!!!!!! خودشو قاطی ریس اون بیچاره ها کرد.یعنی رفت پشت سرشون. اونا که راه افتادن بعد از 3 ثانیه گازو بست به ماشین بعد از چند ثانیه ما فقط چراغ اونا رو دیدیم.پس در ریس با این دو خودرو شک نکنید:icon_surp اما در مورد سوناتا یا آزرا یکم فکر کنید چون من........:icon_cry: البته تو سرعت بالا ها با 206 و سمند و 405 و پارس بعد از ید دقیقه راه بیفتید:icon_surpاما........ با ماکسیما اصلا فکر نکنید چون حتما فعل سوسک شدن رو صرف میکنید:icon_razz ولی خدا وکیلی با ماشینای پایین تر از خودتون کورس نزارین.گناه دارن خرج تعمیر موتور بالاس من به عینه دیدم یه آردی بیچاره که حس میکرد پژو سواره موتورش داغون شد......:icon_redf

Nima_Afsordeh
4 December 2008, 06:24 AM
آقایون درسته که شتاب اولیه مزدا خویه ولی اینجوری که شما میگین فکر کنم بی ام دبلیو 320 و مرسدس سی 200 رو هم رد میکنه

آخه یکم منظقی جواب بدین....

دوست عزیز شما میتونی خاطر جمع باشی بچه های مزدا سوار از نیکان روزگارن.همه هم مزدا دارن پس دلیلی واسه خالی بستن ندارن.هرچی میگن از رو تجربه میگن.شما هم تست کن باورت میشه.
یا علی

karash501
4 December 2008, 09:18 AM
درباره سی200 و 320 هم مطلب گفته شده درسته این ماشینا بیشتر از 2 برابر مزدا قیمت دارن ولی از نظر قدرت موتور و شتایژب تقریبا تو یه حد هستن

sayyafzadeh
4 December 2008, 09:52 AM
من 0-100 گرفتم با حالت دستی روی 6000-6200 عوض می کردم بهتر از 12.5 ثانیه توی تهران نشد و این عدد برای 206 ت5 خودم بدون تیک اف و فشار زیاد 11.5 بود

من نمی گم شتابش بده و توی سرعت بالای 100 رقیب نداره توی متور های 2000-2400 با سوناتا تجربه ندارم ولی فکر نکنم کم بیاره

ولی 206 نمی تونه توی دنده 1 بگیره این کاملا مشخص حتی توی 2 اون این تجربه شخصی منه

در انتها هم فکر نکن که من نشستم ماشینم چطوری می ره

وقتی سوناتا 161 اسب
مزدا 147 اسب

وزنشون فکر کنم 100-150 کیاوی متفاوتن شک نکن مزدا می تونه بگره
کمری 2400 که قورت می ده

r_you168
4 December 2008, 11:08 AM
من 0-100 گرفتم با حالت دستی روی 6000-6200 عوض می کردم بهتر از 12.5 ثانیه توی تهران نشد و این عدد برای 206 ت5 خودم بدون تیک اف و فشار زیاد 11.5 بود
کمری 2400 که قورت می ده
دوست عزیز من مزدا ندارم ولی پشتش نشستم این اعداد که شما بدست اوردی یکم عجیب هم واسه مزدا هم 206
:icon_ques

sayyafzadeh
4 December 2008, 02:27 PM
مشکل اعداد چیه متوجه نمی شم؟ مسلما توی تهران شتاب 0-100 که می گیری نمی تونه خوب باشه به دو دلیل عمده (وقتی با شتاب در شمال یا آبادان مقایسه می کنی) وقتی شرکت پژو می گه شتاب 0-60 مایل 9.5 ثانیه و مزدا هم فکر کنم 0-100 حدود 10 ثانیه است توی بهترین حالت باک خالی و فشار هوای بالا و.. پارامتر موثر دیگه مثل آسفالت

1- فشار هوا در تهران متوسط 670 میلیمتر جیوه است ولی در آبادان اهواز 760 میلیمتر جیوه
2- درصد اکسیژن در تهران به حدود 17% رسیده که در جاهایی با هوای تمیز حدود 21%

خوب فکر کنم دلیل این اعداد رو متوجه شده باشید و من اطمینان دارم این اعداد در تهران بهتر نخواهد شد با +- 0.5 ثانیه

drnariman
4 December 2008, 02:30 PM

من نمی گم شتابش بده و توی سرعت بالای 100 رقیب نداره توی متور های 2000-2400 با سوناتا تجربه ندارم ولی فکر نکنم کم بیاره

ولی 206 نمی تونه توی دنده 1 بگیره این کاملا مشخص حتی توی 2 اون این تجربه شخصی منه

در انتها هم فکر نکن که من نشستم ماشینم چطوری می ره

وقتی سوناتا 161 اسب
مزدا 147 اسب

وزنشون فکر کنم 100-150 کیاوی متفاوتن شک نکن مزدا می تونه بگره
کمری 2400 که قورت می ده

دوست عزیز شما مطمئنی 323 رو بجای مزدا 3 چک نکردی :icon_twis اخه پسر خوب مزدا دقیقا قدرتش تو دنده 1 است که هر ماشینیو در جا میخکوب می کنه شیفت دنده 1 به 2 تیپ 5 در سرعت نصف ماکسیمم 1 مزدا 3 پر می شه و از همون اول تو چندین بار تست که با تیپ 5 قبلی خودم که هیولایی بود انجام دادیم تیپ 5 هیچ شانسی برای نزدیک شدن نداشت و دایما از همون اول فاصله زیاد می کنه .
در ضمن شما در حالت اتو که برین. تخته تو 6500 دنده عوض می کنه و در دستی هم محدودیت نداره .

r_you168
4 December 2008, 03:27 PM
مشکل اعداد چیه متوجه نمی شم؟ مسلما توی تهران شتاب 0-100 که می گیری نمی تونه خوب باشه به دو دلیل عمده (وقتی با شتاب در شمال یا آبادان مقایسه می کنی) وقتی شرکت پژو می گه شتاب 0-60 مایل 9.5 ثانیه و مزدا هم فکر کنم 0-100 حدود 10 ثانیه است توی بهترین حالت باک خالی و فشار هوای بالا و.. پارامتر موثر دیگه مثل آسفالت

1- فشار هوا در تهران متوسط 670 میلیمتر جیوه است ولی در آبادان اهواز 760 میلیمتر جیوه

خوب فکر کنم دلیل این اعداد رو متوجه شده باشید و من اطمینان دارم این اعداد در تهران بهتر نخواهد شد با +- 0.5 ثانیه
دوست عزیز منم فشار این حرفا حالیم من مشگلم این که شتاب مزدا 3 که 9 در حالت استاندارد شما با فشار هوا تهران 12.5 در آوردی بعد 206 که 9.7 در حالت استاندارد 11.5 در آوردی!!مشگل اعداد من این،1 ثانیه تو شتاب گیری میشه تقریبا به اندازه 7،8 فاصله تو0- 100
بعدش من تا 8 سال پیش اهواز زندگی میکردم این جور که شما راجب هوا میگی ماشین باید اهواز پرواز کنه شمال که جای خود داره(f1)
ریو با موتور 1500 بین 10 تا 11 شتابش بعد مزدا3 12.5
سر کاریه؟

rezasx1
4 December 2008, 07:05 PM

احتمالا این وسط یه اشتباه شده... اصلا با عقل جور در نمی اد
مزذا3 براحتی 9 رو میزنه واین اصلا اقراق نیست 147 اسب از نظر تئوری و این همه مزدا سوار (خدا حفظشون کنه) از نظر عملی این موضوع رو ثابت میکنه
فشار هوا به تنهایی اگه جاده هم بدون شیب باشه نهایتا یه چیزی حدود 2 تا 0.3 ثانیه اختلاف بوجود میاره
مخلص همه دوستان

sayyafzadeh
4 December 2008, 07:09 PM
خوب خوشحالم که اینو می دونین بازم واسه اطلاعتون می گم که فکر نکنی ماشین در شمال ویا اهواز پرواز می کنه درضمن تفاوتی شمال با اهواز نداره شما که 8 سال پیش اونجا بودین ارتفاع اهواز 20 متره ؟

خوب شتاب سوناتا 6 سیلندر در تهران و در شمال طبق اعدادی که یکی از بچه ها با ماشینش در آورده بود

0-100 در تهران 8.9
در شمال 7.3

خوب فکر کنم تفاوت احساس بکنین

منبع معتبر بدین من تا حالا نشنیده بودم 0-100 مزدا 9 ثانیه من زیر 10 نشنیدم پس اینطور که شما می گید باید دندهایش 7 ثانیه باشه !!!!!!!!!!! پس مزدای شما با ماکسیمای اتومات 190 اسبی یکیه؟؟؟
درضمن 323 رو من آدم حساب نمی کنم که بخوام با ت5 مقایسش کنم
من با دنده 1 مزدا اصلا حال نمی کنم دنده 1 مزدا 60-65 پر می کنه

و در انتها برید 0-100 بگیرید کار سختی نیستش متوجه می شوید

به هیچ وجهی دنده 1 مزدا 3 3 3 3 و 206 ت5 نمی گیره و کلان آخر من عاشقه مزدا 3 هستم و اینم ضعفش نیستش چون اتوماته ولی جهت اگاهی بقیه گفتم که فکر نکنن این خبراست

و در سرعت بالا بازم می گم رقیب نداره فرصتش گیر نیومده تاپ اسپیدو چک کنم اگه اشتباه نکنم که یبار باش 180-185 رفتم توی دنده 3 بودم پس 4 اون 220-225 رو مطمئنا خواهد رفتش

وسلام

احمدLX
4 December 2008, 10:27 PM
سلام به همگی
خدا را شاکرم که به وسیله مزدا3 و در این محیط مجازی دوستان خوبی مثل شما همه مزدا سواران و مهمانان محترم این کلوپ پیدا کردم

منبع معتبر بدین من تا حالا نشنیده بودم 0-100 مزدا 9 ثانیه من زیر 10 نشنیدم پس اینطور که شما می گید باید دندهایش 7 ثانیه باشه !!!!!!!!!!! پس مزدای شما با ماکسیمای اتومات 190 اسبی یکیه؟؟؟

دوست خوبم کافیه یه سرچ کوچولو انجام بدی و شاهد درج شتاب مزدا 3 در حدود 9.3 ثانیه میشی
در مورد شتاب مزدا 3 در دنده 1 احتمالا مشکلی رخ داده که به این شتاب رسیدی بهتره بیشتر بررسی کنی تو دنده 1 وقتی شتاب میگیره واقعا آدم رو به پشتی صندلی میخ میکنه مطمین باش همچین احساسی با شتاب 12 ثانیه بدست نمیاد
در مورد عملکرد ترمز این ماشین بعد از 23000 کیلومتر اولین بار از تمام قدرت ترمز استفاده کردم و خودم و سرنشینها همه از قدرت ترمز مات و مبهوت مونده بودند اگه هر ماشین دیگه ایی بود زده بودم زیر یه سگ بدبخت و جلوی ماشین به ملکوت اعلی می پیوست

sayyafzadeh
5 December 2008, 01:53 AM
من توی اینترنت نگشتم چون خوب رسمی نیستش مجله ماشین که به نظر من از اعتبار خوبی برخورداره بجز بعضی موارد 10 ثانیه زده بود چنین عددی 9 امکان پذیر نیست چون معمولی ان 1.5-1.7 کم می شه وعدد شما برای دستی به زیر 8-7.5 می رسه که امکان نداره

Nima_Afsordeh
5 December 2008, 03:45 AM
من توی اینترنت نگشتم چون خوب رسمی نیستش مجله ماشین که به نظر من از اعتبار خوبی برخورداره بجز بعضی موارد 10 ثانیه زده بود چنین عددی 9 امکان پذیر نیست چون معمولی ان 1.5-1.7 کم می شه وعدد شما برای دستی به زیر 8-7.5 می رسه که امکان نداره

دوست عزیز جدا مجله ماشینو با اون تحلیل گرا و نویسندگان شترش (البته بجز چند تاشون که تازه اومدن) رو معتبر میدونید؟! بهتره یه گشتی فرومای دیگه بزنید ببینید بقیه چه دل خونی از این مجله دارن بعدشم داداشم وقتی همه به یه نتیجه رسیدن در مورد شتاب ماشین و شما یه جواب دیگه گرفتین سعی نکنید به بقیه ثابت کنید اشتباه کردن ببینید مشکل کار خودتون کجاس و رفعش کنید شاید ماشین ایراد داره:icon_razz
یا حق:lover:

sayyafzadeh
5 December 2008, 12:27 PM
اولا ماشین هیچ موردی نداره نمی شه ماشین توی یک دنده ضعیف باشه بقیه خوب من شرمده ام می خوای باور کن می خوای نکن اون ماشین توی شتاب اولیه تا 80-90 نمی تونه 206 ت 5 بگیره و من این و بارها تست کردم اون شمایین که جناح می گیرید می خوای ماشین تو بیار اگه ماشینمو گرفتش می دمش واسه خودت

مجله ماشین جناح گیری های داره ولی بهترین مجله ماشین موجود در ایرانه!!!!!

توی این فرم ها چرت و پر ته کم نیستش ، که نمی خوام مثلاشو بگم

نیازیم ندارم به شما اثبات کنم انچه عیان هست چه حاجت به بیانش

من یک سالی توی فورم مجله ماشین بودم و تاپیک های زیادی داشتم و کاملا بحث کردیم در این مورد و تقریبا تمام مزدا 3 مال من بود و حالا هم یکی خریدم من تعصب الکی کثل شما ندارم ادم منطقی هستم

shahram2006_m
5 December 2008, 12:57 PM
اولا ماشین هیچ موردی نداره نمی شه ماشین توی یک دنده ضعیف باشه بقیه خوب من شرمده ام می خوای باور کن می خوای نکن اون ماشین توی شتاب اولیه تا 80-90 نمی تونه 206 ت 5 بگیره و من این و بارها تست کردم اون شمایین که جناح می گیرید می خوای ماشین تو بیار اگه ماشینمو گرفتش می دمش واسه خودت

من یک سالی توی فورم مجله ماشین بودم و تاپیک های زیادی داشتم و کاملا بحث کردیم در این مورد و تقریبا تمام مزدا 3 مال من بود و حالا هم یکی خریدم من تعصب الکی کثل شما ندارم ادم منطقی هستم

دوست عزیز تو این سایت خیلی ها تونستند با مزدا3 به شتاب حدود 9 برسند حالا شما نظر دیگه ای دارید خوب اینکه دیگه بحث نداره شما نظرتون رو گفتید....از دوستان هم خواهش میکنم دیگه در این مورد بحثی انجام نشه.
ممنون

sina1808
5 December 2008, 04:57 PM

دوست عزیز یه جوری صحبت میکنید انگار کسی 206 تیپ 5 ندیده ! یا نداشته !!!! :icon_idea
نکنه 206 شما از این ماشین های دوپینگی هست ؟ که به قول معروف تیونینگ شده و ...؟!
چون من دیدم مثلا موتور پراید رو عوض میکنن با ماشین های قوی تر کورس میذارن! :icon_surp

مطمئنا مزدا 3 ای که شما پشتش نشستی یه نقصی داشته که نتونستید شتاب دنده 1 اون رو درک کنید :icon_surp

sayyafzadeh
5 December 2008, 07:42 PM
نه متاسفانه ماشین من تقویت نشده و مزدا هم ما غریبه نیستش 1 دونه داریم و 2 تا هم توی نوبت واسه 2تا دادشم مطمئن باشید ماشین بدی بود نمی گذاشتم اونهام مزدا بگیرن و این تاپیک تجربه شخصی و مقایسه با بقیه بود که عرض کردم خوب هرکی ماشین 0-100 9 ثانیست یه فیلم کوچولو بگیر اگه زحمتی نیست

چنین عددی امکان پذیر نیستش شرط می بندم اگه هم تجربش ندارید خواهشا نظر ندهید.

ماشینم هیچ ایرادی نداره چون توی دنده 3-4 ماشین را قورت می ده و حتی 2 اش ولی ماشین اتوماته و شتاب اولیه ندارد و توی دور پایین 1000-3500 اون شتابی که باید داشته باشه نداره و از حرفی که می زنم مطمئنم که این ماشین شتاب نداره تا حالا با مهندسای زیادی در این مورد توی شرکتش صحبت کردم

بازم می گم کسی که این ماشینو تجربه نکرده نباید با حرفای دیگران استدلال کنه

padkin
5 December 2008, 08:22 PM
سلام من خیلی وقته که مطالب دوستان عزیز مزدا سوار رو می خونم تقریبا از زمان ورود اولین سری های مونتاژ.

اولا کارخونه تولید کننده خودرو مطمئنن بهترین زمانی رو که خودرو ی خودش می تونه در شرایط استاندارد ثبت کنه رو به عنوان شتاب 0-100 ارائه می ده ... و من اولش این حرف دوستان رو که می گفتند "اگه بذاری تو حالت دستی زمان صفر تا صد به کمتر از عدد اعلام شده ی کارخونه می رسه" منطقی نمیدونستم ، اما فکرکردم شاید منظور دوستان اینه که با عبور کردن از رد لاین می شه زمان بهتری رو بدست اورد که من شک دارم ولی اطلاعاتم کامل نیست. ولی این واضحه که اگه بشه
با این خودرو یعنی مزدا 3 2000 سی سی اتوماتیک زمان بهتری رو در شرایط استاندارد - که همه ی خودرو ها در اون شرایط تست می شن مثل فشار هوا و ... - بدست آورد ، اولین جایی که حتما اونو اعلام میکنه خود کارخونست.

دوما ماشین اوتومات یه کندی های خاصی داره مخصوصا 4 دنده ی اون ومخصوصا در شروع حرکت ، و کلاچ به قول معروف واقعا یه چیزه دیگست ... اینو کسایی که از پشت یه ماشین دنده ای ، پشت مدل اتوماتیک دقیقا همون ماشین نشستن بهتر درک میکنن.

سوما این مسئله ممکنه برای بعضی ها در نگاه اول عجیب باشه ولی حقیقته که : یه خودرو با زمان 0-100 9 ثانیه
امکان داره که بتونه در هنگام رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت جلو تر از یه خودرو با زمان 0-100 8 ثانیه باشه.
این به این دلیله که در اینجا "مسافت طی شده" در این زمان ها مهمه.

چهارما همیشه دوستانی که پشت یک خودروی اتوماتیک می شینن اینو بدونن که اگر مهارتی هم نداشته باشن ، با فشار پدال گاز تا انتها می تونن بهترین بهره رو از خودرو بگیرن ولی یک خودروی دنده معمولی برای رسیدن به بهترین زمان نیازمند یک راننده خبره است. چون اون راننده باید بتونه : بدون اسپین خوردن چرخ ها خودرو رو در سریعترین حالت به حرکت در بیاره ، دنده ها رو در مرز رسیدن به رد لاین تعویض کنه ، و دنده رو در کمترین زمان جا بزنه و پاش رو به موقع دوباره روی پدال گاز فشار بده. پس دوستانی که خودروی اتوماتیک سوارن اگه از یه خودروی دنده معمولی
جلو افتادن این احتمال رو "هم" بدن که ممکنه طرف بهترین بهره رو از خودروی خودش نگرفته

و در انتها تجربه شخصی بنده : 206 تیپ 5 دوستی دستم بود و با 3 خودروی تویوتا کمری 2400 و سوناتا 2400 -مدل قدیمی که هنوز 15 اسب ارتقا داه نشده بود-و مزدا 3 - که این 3 تقریبا پا به پا ی هم میرن - آزمایش کردم ... که همونطور که توضیح دادم چون این سه خودرو اتوماتیک بودن نمیشه ایرادی از راننده گرفت... به صورت مشابه در استارت در هر سه مورد اونها به اندازه ی یک تا دو خودرو از من عقب افتادن ، و تا قبل از رفتن من به دنده 2 فاصله بیشتر شد... ولی بعد از رفتن به دنده 2 دیگه نشد فاصلمو بیشتر کنم ... و تا 100 هم بیشتر قرار نبود بریم. صاحب کمری که یکی از دوستان من بود گفت که تازه از سرعت 80 به بعد کم کم داشت فاصلشو کم می کرد.-چون من دیگه فقط حواسم به جلو بود ندیدم- . در نهایت در همه ی این موارد من تونستم جلو تر باشم ... که کاملا به دلیل تفاوت اتوماتیک و دنده معمولی و استفاده ی درست از کلاچه ... ولی خب در سرعت های بالا و در سر بالایی کاملا واضحه که هر کدوم از این سه خودرو - خصوصا مزدا 3 که من عاشقشم - کاملا سر تر از یه 1600 سی سی مثل 206 هستند.

mazyar -3
6 December 2008, 12:09 AM
من شخصا 9 ثانیه زدم.

sina1808
6 December 2008, 12:28 AM
سلام من خیلی وقته که مطالب دوستان عزیز مزدا سوار رو می خونم تقریبا از زمان ورود اولین سری های مونتاژ.

اولا کارخونه تولید کننده خودرو مطمئنن بهترین زمانی رو که خودرو ی خودش می تونه در شرایط استاندارد ثبت کنه رو به عنوان شتاب 0-100 ارائه می ده ... و من اولش این حرف دوستان رو که می گفتند "اگه بذاری تو حالت دستی زمان صفر تا صد به کمتر از عدد اعلام شده ی کارخونه می رسه" منطقی نمیدونستم ، اما فکرکردم شاید منظور دوستان اینه که با عبور کردن از رد لاین می شه زمان بهتری رو بدست اورد که من شک دارم ولی اطلاعاتم کامل نیست. ولی این واضحه که اگه بشه
با این خودرو یعنی مزدا 3 2000 سی سی اتوماتیک زمان بهتری رو در شرایط استاندارد - که همه ی خودرو ها در اون شرایط تست می شن مثل فشار هوا و ... - بدست آورد ، اولین جایی که حتما اونو اعلام میکنه خود کارخونست.

دوما ماشین اوتومات یه کندی های خاصی داره مخصوصا 4 دنده ی اون ومخصوصا در شروع حرکت ، و کلاچ به قول معروف واقعا یه چیزه دیگست ... اینو کسایی که از پشت یه ماشین دنده ای ، پشت مدل اتوماتیک دقیقا همون ماشین نشستن بهتر درک میکنن.

سوما این مسئله ممکنه برای بعضی ها در نگاه اول عجیب باشه ولی حقیقته که : یه خودرو با زمان 0-100 9 ثانیه
امکان داره که بتونه در هنگام رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت جلو تر از یه خودرو با زمان 0-100 8 ثانیه باشه.
این به این دلیله که در اینجا "مسافت طی شده" در این زمان ها مهمه.

چهارما همیشه دوستانی که پشت یک خودروی اتوماتیک می شینن اینو بدونن که اگر مهارتی هم نداشته باشن ، با فشار پدال گاز تا انتها می تونن بهترین بهره رو از خودرو بگیرن ولی یک خودروی دنده معمولی برای رسیدن به بهترین زمان نیازمند یک راننده خبره است. چون اون راننده باید بتونه : بدون اسپین خوردن چرخ ها خودرو رو در سریعترین حالت به حرکت در بیاره ، دنده ها رو در مرز رسیدن به رد لاین تعویض کنه ، و دنده رو در کمترین زمان جا بزنه و پاش رو به موقع دوباره روی پدال گاز فشار بده. پس دوستانی که خودروی اتوماتیک سوارن اگه از یه خودروی دنده معمولی
جلو افتادن این احتمال رو "هم" بدن که ممکنه طرف بهترین بهره رو از خودروی خودش نگرفته

و در انتها تجربه شخصی بنده : 206 تیپ 5 دوستی دستم بود و با 3 خودروی تویوتا کمری 2400 و سوناتا 2400 -مدل قدیمی که هنوز 15 اسب ارتقا داه نشده بود-و مزدا 3 - که این 3 تقریبا پا به پا ی هم میرن - آزمایش کردم ... که همونطور که توضیح دادم چون این سه خودرو اتوماتیک بودن نمیشه ایرادی از راننده گرفت... به صورت مشابه در استارت در هر سه مورد اونها به اندازه ی یک تا دو خودرو از من عقب افتادن ، و تا قبل از رفتن من به دنده 2 فاصله بیشتر شد... ولی بعد از رفتن به دنده 2 دیگه نشد فاصلمو بیشتر کنم ... و تا 100 هم بیشتر قرار نبود بریم. صاحب کمری که یکی از دوستان من بود گفت که تازه از سرعت 80 به بعد کم کم داشت فاصلشو کم می کرد.-چون من دیگه فقط حواسم به جلو بود ندیدم- . در نهایت در همه ی این موارد من تونستم جلو تر باشم ... که کاملا به دلیل تفاوت اتوماتیک و دنده معمولی و استفاده ی درست از کلاچه ... ولی خب در سرعت های بالا و در سر بالایی کاملا واضحه که هر کدوم از این سه خودرو - خصوصا مزدا 3 که من عاشقشم - کاملا سر تر از یه 1600 سی سی مثل 206 هستند.

دوست من بیشتر توضیح میدین ؟
یعنی 4 تا ماشین که یکیش شما بودین ( 206 تیپ 5 ) توی یک خط موندین و با هم شروع به حرکت کردین و شما از همه جلوتر بودین ؟ :icon_twis
مزدا 3 راننده اش کی بود ؟ اصلا چقدر با ماشینش رانندگی کرده بود ؟

والا من کاری به کمری و سوناتا ندارم اما به شخصه با خیلی از 206 ها کورس گذاشتم ( مخصوصا بعد از رد کردن سرعت گیر خودم رو جوری هماهنگ کردم که همزمان با شروع به حرکت اونها گاز ماشین رو بگیرم و یه جور هایی تحریکشون کردم به کل کل )
در همه موراد با همون دنده 1 مزدا ، 206 رو تو آینه ام دیدم که داشت چراغ بالا میزد !
هم تیپ 5 و هم تیپ 6 ...

drnariman
6 December 2008, 10:51 AM
دوستای عزیزم ...مثل این که در اینجا هم مثل چند ماه پیش تاپیک اوانته بعضی از رفقای تازه وارد !!! می خوان مباحث رو به کل کل برسونند .و با هیچ منطقی هم توجیه نمی شوند و تمام دوستان دیگه رو هم نا اگاه فرض می کنند ...نمی دونم تایک اوانته رو خونده بودین یا نه در اونجا هم بودند خیلی ها که این ماشین پر قدرت رو نفی می کردند و می گفتند که تیپ 5 و زانتیا اونو می گیره ولی بعدا که به تدریج تمامشون قدرت اونو درک کردند دیگه کسی چیزی نمی گفت ...ولی همون طور که خودتون می دونین و دوستای اوانته سوار هم تایید کردند اواته و مزدا 3 تقریبا در شتاب مشابه هستند و برتری به هم ندارند (اوانته دستی با مزدا) و تیپ 5 هم که ثابت شده به هیچ عنوان شانسی در برابر اوانته نداره اونوقت من نمی دونم چطوری می تونه این ماشین از مزدا 3 جلو بیفته (فقط در تجربه های شخصی البته !!!!!) پس از دوستای خوبم خواهش می کنم خودتونو در گیر این تجربه های شخصی بدون مدرک نکنید چون اونوقت این تاپیک خوب به بیراهه می ره. باتشکر

rezasx1
6 December 2008, 11:56 AM
دوستای عزیزم ...مثل این که در اینجا هم مثل چند ماه پیش تاپیک اوانته بعضی از رفقای تازه وارد !!! می خوان مباحث رو به کل کل برسونند .و با هیچ منطقی هم توجیه نمی شوند و تمام دوستان دیگه رو هم نا اگاه فرض می کنند ...نمی دونم تایک اوانته رو خونده بودین یا نه در اونجا هم بودند خیلی ها که این ماشین پر قدرت رو نفی می کردند و می گفتند که تیپ 5 و زانتیا اونو می گیره ولی بعدا که به تدریج تمامشون قدرت اونو درک کردند دیگه کسی چیزی نمی گفت ...ولی همون طور که خودتون می دونین و دوستای اوانته سوار هم تایید کردند اواته و مزدا 3 تقریبا در شتاب مشابه هستند و برتری به هم ندارند (اوانته دستی با مزدا) و تیپ 5 هم که ثابت شده به هیچ عنوان شانسی در برابر اوانته نداره اونوقت من نمی دونم چطوری می تونه این ماشین از مزدا 3 جلو بیفته (فقط در تجربه های شخصی البته !!!!!) پس از دوستای خوبم خواهش می کنم خودتونو در گیر این تجربه های شخصی بدون مدرک نکنید چون اونوقت این تاپیک خوب به بیراهه می ره. باتشکر
پیرو فرمایشات دوست عزیزم باید عرض کنم...
در تاپیک اوانته یکی از دوستان بر شتاب پایین اوانته اصرار داشت که بالاخره من شتاب 0تا100 از ماشینم گرفتم که یه چیزی بین 8.9 تا 9.2 شد تازه اتلاف توان هم داشتم( ازرو بی تجربگی)
حالا در مورد کورس با ماشینای دگه بایدبگم...( البته همه در سرعتی زیر 100) زانتیا که براحتی جا افتاد... تیپ 5 همون د ابتدای حرکت یه کاپوت جلوافتادم البتهبراحتی زانتیا نبودو اما مزدا3...
یه بار کورس گذاشم که درابتدا پشتش بودم بهیچ وجه نتونسم فاصلمو باهش کم کنم ولی زیاد هم نشد ولی فکر اینکه بیام تو لاین سبقت وجابزارمش به ذهنم خطور نکرد که به ترافیک رسیدیم و سرعت کم کردیم. من رو قدرت اوانته خیلی حساب میکنم و کمتر ماشین 4 سیلندر هست که همپاش بیاد ومزدا جزو استثنا هاست
مخلص دوستان

padkin
6 December 2008, 02:33 PM
دوست من بیشتر توضیح میدین ؟
یعنی 4 تا ماشین که یکیش شما بودین ( 206 تیپ 5 ) توی یک خط موندین و با هم شروع به حرکت کردین و شما از همه جلوتر بودین ؟ :icon_twis
مزدا 3 راننده اش کی بود ؟ اصلا چقدر با ماشینش رانندگی کرده بود ؟

والا من کاری به کمری و سوناتا ندارم اما به شخصه با خیلی از 206 ها کورس گذاشتم ( مخصوصا بعد از رد کردن سرعت گیر خودم رو جوری هماهنگ کردم که همزمان با شروع به حرکت اونها گاز ماشین رو بگیرم و یه جور هایی تحریکشون کردم به کل کل )
در همه موراد با همون دنده 1 مزدا ، 206 رو تو آینه ام دیدم که داشت چراغ بالا میزد !
هم تیپ 5 و هم تیپ 6 ...

شما کاملا از سوالتون و مطلبتون مشخصه که اصلا مطلب بتده رو درست نخوندید
1: این 3 مورد در 3 مکان و 3 زمان مختلف رخ داد ولی هر 3 نتایج مشابهی داشت
2: شما اصلا دقت نکردید که اصل حرف من این بود که گفتم کلاچ نقش خیلی مهمی داره "خصوصا در استارت" چون در همان استارت است که خودرو ی دتده معمولی برتری کاملا مشهودی نسبت به خودروی اتوماتیک دارد ولی شما دارید از تجربتون بعد از سرعتگیر - یعنی جایی که سرعت دقیقا صفر نبوده - صحبت می کنید !
3: من این همه دلیل آوردم که راننده ی خودروی دنده ای باید مهارت زیادی داشته باشه ، اما شما با پشت سر گذاشتن هر راننده ای که فقط ذوق شتابگیری و کل کل داشته ، تصور کرده اید همواره میتوانید آن خودرو رو پشت سر بگذارید. این رو در نظر بگیرید که شما به دلیل اتوماتیک بودن خودروی خود
همیشه و بدون هیچ مهارتی می توانید بیشترین بهره رو از خودروی خود بگیرید.
4: با مثال آخرتون :- "هم تیپ 5 هم تیپ 6" -نشان دادید که اطلاعاتتون از تفاوت های خودروی دتده ای و اتوماتیک کمه. تیپ 6 با همان موتور تیپ 5 ولی گیربکس اتوماتیک آنقدر کند است که حتی تو استارت نمی تونه یه پراید رو بگیره. البته تاکید می کنم تو استارت.
و این رو هم بگم که اگه مزدا 3 2000 سی سی دنده معمولی در ایران بود شما با مزدا 3 اتوماتیک خود و دیگری با تیپ 5 و کمری2400 اتوماتیک و سوناتا 2400 اتوماتیک و bmw 320 اتوماتیک و مرسدس c 200 اتوماتیک ... به گردش هم نمی رسیدید(البته بازم به راننده ی اون مزدا بستگی داره.)

soheilm
6 December 2008, 04:57 PM
دوستان محترم

بحث بين برتر بودن مزدا 3 و تيپ 5 و هر ماشين ديگه خيلي بالا گرفته و هر كس هم از توجيه هاتش دفاع ميكنه

اما يادتون باشه افتخار ماله اون طراح و مهندسيه كه اين ماشينهارو توليد كردند يادتون نره ماها فقط مصرف كننده هستيم

اين انجمن براي وصل كردنه

hosseinabd
6 December 2008, 05:15 PM
منم موندم که چطوری مزدا 3 رو با تیپ 5 مقایسه میکنند.
تیپ 5 درسته که خوب شتابی داره ولب نه در حد یه موتور 2000 آوانته و مزدا 3

sayyafzadeh
6 December 2008, 06:16 PM
والا بحث مقایسه نبود دم یکی از بچه ها گرم باهات موافقم من نمی دونم اگر من 9 ماه مزدا 3 و 2 سالا ت 5 سوار می شم می گم که شتاب اولیه مزدا کمه بخصوص در دنده 1 تا دو هم جلو می مونه و بعدش دیگه معلومه چی می شه در اینجا بخث بر روی بررسی شتاب مزدا و مقایسه با بقیه بود

عزیری که آونته داری ماشین تو ت 5 راحت می گیره و زانتیارو راحتر توی 100 تا دوما ماشین شما مزدا 3 رو می گیره تا 110-120 تا که مزدا می ری توی 3 که دیگه هیچ شانس کل کل نداری و

اگر قرار بود مقایسه بود همین منم قصد کل کل ندارم تجربمو گفتم توی این فورم تازه امدم چون سال ها توی فرم مجله ماشین بودم و علاقه چندانی به فورم شلوغ نداشتم و بیام با یکسری ادمم غیر منطقی توهین نشه نه همه بعضی ها با حرف های عجیب غریب وقتمو تلف کنم

مثلا 206 ت2 سمندو می گیره و ....

sina1808
6 December 2008, 06:54 PM
شما کاملا از سوالتون و مطلبتون مشخصه که اصلا مطلب بتده رو درست نخوندید
1: این 3 مورد در 3 مکان و 3 زمان مختلف رخ داد ولی هر 3 نتایج مشابهی داشت
2: شما اصلا دقت نکردید که اصل حرف من این بود که گفتم کلاچ نقش خیلی مهمی داره "خصوصا در استارت" چون در همان استارت است که خودرو ی دتده معمولی برتری کاملا مشهودی نسبت به خودروی اتوماتیک دارد ولی شما دارید از تجربتون بعد از سرعتگیر - یعنی جایی که سرعت دقیقا صفر نبوده - صحبت می کنید !
3: من این همه دلیل آوردم که راننده ی خودروی دنده ای باید مهارت زیادی داشته باشه ، اما شما با پشت سر گذاشتن هر راننده ای که فقط ذوق شتابگیری و کل کل داشته ، تصور کرده اید همواره میتوانید آن خودرو رو پشت سر بگذارید. این رو در نظر بگیرید که شما به دلیل اتوماتیک بودن خودروی خود
همیشه و بدون هیچ مهارتی می توانید بیشترین بهره رو از خودروی خود بگیرید.
4: با مثال آخرتون :- "هم تیپ 5 هم تیپ 6" -نشان دادید که اطلاعاتتون از تفاوت های خودروی دتده ای و اتوماتیک کمه. تیپ 6 با همان موتور تیپ 5 ولی گیربکس اتوماتیک آنقدر کند است که حتی تو استارت نمی تونه یه پراید رو بگیره. البته تاکید می کنم تو استارت.
و این رو هم بگم که اگه مزدا 3 2000 سی سی دنده معمولی در ایران بود شما با مزدا 3 اتوماتیک خود و دیگری با تیپ 5 و کمری2400 اتوماتیک و سوناتا 2400 اتوماتیک و bmw 320 اتوماتیک و مرسدس c 200 اتوماتیک ... به گردش هم نمی رسیدید(البته بازم به راننده ی اون مزدا بستگی داره.)

بنده خودم 2 تا ماشین قبل از مزدا 3 ماشین دنده معمولی سوار بودم (206 ) و به مهارت هایی که شما بهش اشاره میکنید کاملا اگاهم ...
اینطور نیست که اگه امروز یکی پشت دنده اتوماتیک نشسته مهارت رانندگی نداره و سرعت و شتابش رو مدیون دنده اتومات ماشینش باشه !

( در بسیاری موارد حتی مزدا 3 های دیگر هم در کورس با بنده شکست خوردن ! چه برسه به 206 یا ... ؟ به این خاطر به این مورد اشاره میکنم که بدونید مهارت رانندگی رو راننده های دنده اتومات هم بکار میگیرن )

اما اینکه شما میفرمایید با 206 تیپ 5 و صرفا بر اساس مهارت های رانندگی خودتون تونستید مزدا 3 رو پشت سر خودتون نگه دارید یا باید به شما و مهارت رانندگی شما آفرین گفت ( که شاید با پراید هم میتونستید همچین حماسه ای بیافرینید ) یا باید برای راننده مزدا3 متاسف بود که نتونست با خودروی خودش مانور بده در 1 حرکت قدرت و شتاب ماشینش رو به رخ شما بکشونه ...

ممنون
سینا

padkin
6 December 2008, 08:05 PM
بنده خودم 2 تا ماشین قبل از مزدا 3 ماشین دنده معمولی سوار بودم (206 ) و به مهارت هایی که شما بهش اشاره میکنید کاملا اگاهم ...
اینطور نیست که اگه امروز یکی پشت دنده اتوماتیک نشسته مهارت رانندگی نداره و سرعت و شتابش رو مدیون دنده اتومات ماشینش باشه !

( در بسیاری موارد حتی مزدا 3 های دیگر هم در کورس با بنده شکست خوردن ! چه برسه به 206 یا ... ؟ به این خاطر به این مورد اشاره میکنم که بدونید مهارت رانندگی رو راننده های دنده اتومات هم بکار میگیرن )

اما اینکه شما میفرمایید با 206 تیپ 5 و صرفا بر اساس مهارت های رانندگی خودتون تونستید مزدا 3 رو پشت سر خودتون نگه دارید یا باید به شما و مهارت رانندگی شما آفرین گفت ( که شاید با پراید هم میتونستید همچین حماسه ای بیافرینید ) یا باید برای راننده مزدا3 متاسف بود که نتونست با خودروی خودش مانور بده در 1 حرکت قدرت و شتاب ماشینش رو به رخ شما بکشونه ...

ممنون
سینا

سلام آقای سینا
بنده قصد جسارت به شما و دیگران رو نداشتم ، شاید منظورمو بد گفتم. منظور من این بود که دو راننده که یکی ناشی و دیگری حرفه ای باشن با نشستن در خودرو ی اتوماتیکی مثل مزدا 3 هردو میتوانند پا به پا ی هم "در یک مسیر مستقیم و بدون مانع " بروند. چون هردوی اونها کافیه که کمر بندشونو ببندن ، دنده رو توی D قرار بدن ، فرمونو صاف بگیرن و پاشونو تا آخر روی گاز فشار بدن که در این حالت دنده ها در بهترین شرایط - طبق برنامه ی گیربکس روی رد لاین - تعویض بشن. و اگه یکی عقب بمونه بر میگرده به اینکه به محض دیدن یا شنیدن علامت شروع مسابقه ، پاش رو بر روی پدال گاز نذاشته و با کمی تاخیر این کارو انجام داده.
من در میان خودرو های اتوماتیک 45000 کیلومتر با یک 206 تیپ 6 و 10000 کیلومتر با یک کمری 2400 (مدل 2007) و چند ساعتی هم با یک هیوندای آزرا رانندگی کرده ام ... خوشحال میشم راهنماییم کنید که در یک حرکت مستقیم بدون مانع چه کاری غیر از فشار دادن پدال گاز تا انتها باید انجام بدم تا بتونم بهره ی بیشتری از موتور بگیرم؟

moore
6 December 2008, 11:13 PM
سلام دوستان
يه خاطره جالب بگم يكم فضا عوض بشه يه روز با يكي از دوستام با 206 داشتم تو خيابون گشت مي زدم كه يه بنز e-350 مشكي ديديم كه از يه كوچه دراومد دوستم گفت سر به سرش بزاريم همينطور كه كنارش ميرفتم گازو گرفتم باور كنيد همچين چيزي تو عمرم نديده بودم اين ماشين از جا كنده شد با چه غرشي و فقط ما خاكشو خورديم مطمئنم كه زيره 6 ثانيه به 100 كه هيچي 150 ميرسه اگه با مزدام بودم اينجوري آبروريزي نمي شد اينم شاخ دوستان بود تو جيب من .
يه چيزي كه خيلي جالب بود اين بود كه وقتي بنزه گازشو گرفت ته ماشينش به زمين خيلي نزديك شد اينم از مزاياي ديفرانسيل 3 تكه است.
:icon_surpفقط دوستان نگن رانندگيم بد بود كه اين بنز نگرفتم چون فكر كنم گرفتن اين ماشيني كه من ديدم با هليكوپر فقط ميشه.:icon_lol:شوخي كردم اخه bmw630 تندتر ميره.
love to all frinds.:icon_cool

drnariman
7 December 2008, 12:01 AM
این تیکه 630 رو خوب اومدی که من یکی طلبه اینجور ماشینها هستم فقط بدبختی اینه که تا 630 رو میبینند از ترس موش میشن ولی با مزدا که هستم شیر

احمدLX
7 December 2008, 12:51 AM
خب دوستان مثل اینکه این بحثها و کل کل کردنها هیچ خاصیتی به جز بیراهه کشاندن تاپیک ندارند تا الان این تاپیک به این نتیجه رسیده که دوستانی که ادعا میکنند مزدا 3 در دنده 1 از پس تیپ 5 برنمیاد هنوز بر عقیده خود مصمم هستند همچنین دوستانی که خلاف این نظر رو دارند اونها هم بر عقیده خود مصمم هستند
پس نتیجه میگیریم که این تاپیک به راهی بی پایان کشانده میشود پس بهتره تا قبل از تذکر مدیران محترم بحث مقایسه رو تمام کنیم و از تجربیات مفید همدیگر برای استفاده بهتر از اتومبیل مزدا 3 استفاده کنیم
البته در محضر بزرگانی مثل دکتر و.... من کوچکتر از این حرفها هستم که بخوام تصمیم گیری کنم ققط نظر خودم رو بیان کردم امیدوارم کسی از دست من ناراحت نشود

drnariman
7 December 2008, 04:16 PM
احمد جان شما که پیشکسوت ما هستین من هم قبلا به همین موضوع اشاره کردم ...این دوستایی که علاقه به بحث دارند یه تاپیک در قسمت مقایسه بزنند به مضمون مقایسه شتاب و سرعت تیپ 5 و مزدا 3 و در اونجا بحث ها رو ادامه بدهند.

sayyafzadeh
7 December 2008, 09:54 PM
http://www.autozine.org/html/Mazda/Mazda3.html

مزدا 3 هاچ بک دنده معمولی رو می تونین بخونین 8.5 ثانیه

مزدا 3 سدان دنده اتومات شما 9 ثانیه خواهشا دیگه بحث رو ادامه ندین دیگه زبونم مو در اورد از بس گفتم
نمی گم 2 ثانیه 1.5 نیم واسه معمولیش و سدان بودنش اضافه کنید 10 ثانیه می شه همون حرفی که من زدم بهتون که در تهران 12-12.5 می شه دیگه فکر کنم تمومش کنید بش باشه اگه خواستید در مورد مزایاش بگم

padkin
7 December 2008, 11:28 PM
که البته مدل hatch back دنده ای حدود 80 کیلوگرم هم سبک تر از مدل سدان اتوماتیک است

padkin
7 December 2008, 11:53 PM
مزدا 3 سدان اتوماتیک در شرایط استاندارد ظرف مدت 9.1 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت (60 مایل بر ساعت) می رسه . منبعش هم top Gear ه که تمام ماشین باز ها از اعتبارش آگاهند. شرایط محیط هم دیگه این قدر ( 1 -2 ثانیه) تاثیر گذار نیست. تنها عاملی که باعث می شه کسی نتوته زیر 10 ثانیه با این خودرو به سرعت 100 برسه کیفیت بد بنزینه. این رو هم بگم که کیفیت بنزین در جایگاه ها متفاوته

padkin
8 December 2008, 12:18 AM
دوستان عزیز مزدا سوار
اگه می خواین کورس بذارین یا زمان 0-100 بگیرین ، دنده رو در D قرار بدید و پا رو از رو ترمز بردارین و به طرف مقابل هم بگین خودشو با این سرعت اولیه ی شما هماهنگ کنه و از اون سرعت به بعد کورس بذارین ... چون خودروی اتوماتیک برای اینکه در شروع حرکت چرخ هاش اسپین نخوره در ابتدای حرکت شما رو بی خودی عقب میندازه

sayyafzadeh
8 December 2008, 09:53 AM
عجب!!!!!!!!!!!

واستون لینک و گذاشتم باز حرف خودتونو می زنید انگار؟؟؟؟

0-100 معمولی هاچ بک 8.5 یه جای دیگه هم 8.7 زده بود به خاطر شما 8.5 گذاشتم و اتومات سدان به راحتی 10-10.5 می شه

اخه وقتی مگان اتومات و معمولی شتابشون مثل همه شما چطوری این حرفارو می زنید؟
مگان 2000 اتومات 11.2
مگاه 1600 معمولی 11.4
مگان 2000 معمولی 9.2

جواب یکی دیگه از کاربرا که گفته بود تفاوته شهر 1.5 2 ثانیه نمی شه توی پست قبلی گفته بودم

سوناتا 3300 0-100 شمال 7.2

....................... تهران 8.9

خوب دیگه می خواید باور کنید می خواید نکنید دیگه با لینک بهتون گفتم

وسلام دیگه بیشتر از این وقت نمی گزارم که یه موضوع ساده را به شما بگم

soheilm
8 December 2008, 10:25 AM
من مزدا ندارم اما خوب گاز ميخوره

drnariman
8 December 2008, 01:32 PM
عجب!!!!!!!!!!!

واستون لینک و گذاشتم باز حرف خودتونو می زنید انگار؟؟؟؟

0-100 معمولی هاچ بک 8.5 یه جای دیگه هم 8.7 زده بود به خاطر شما 8.5 گذاشتم و اتومات سدان به راحتی 10-10.5 می شه

اخه وقتی مگان اتومات و معمولی شتابشون مثل همه شما چطوری این حرفارو می زنید؟
مگان 2000 اتومات 11.2
مگاه 1600 معمولی 11.4
مگان 2000 معمولی 9.2

جواب یکی دیگه از کاربرا که گفته بود تفاوته شهر 1.5 2 ثانیه نمی شه توی پست قبلی گفته بودم

سوناتا 3300 0-100 شمال 7.2

....................... تهران 8.9

خوب دیگه می خواید باور کنید می خواید نکنید دیگه با لینک بهتون گفتم

وسلام دیگه بیشتر از این وقت نمی گزارم که یه موضوع ساده را به شما بگم

دوست گلم تو رو خدا این بار والسلامت رو جدی بگیر و این بحث رو تموم کن به خدا حوصلمون سر رفت اگه علاقه داری تاپیک جدید تو مقایسه بزن.

n4vid
21 December 2008, 02:06 PM
سلام
تا حالا با چه ماشينهايي با مزدا3 كورس گذاشته ايد.
من شخصا اولين بار با 206 تيپ5 دوستم كه خيلي هم سر حال بود شتابگيري كردم دنده 1 تقريبا پاياپاي بود ولي دنده 2 به بعد حسابي عقب موند.
چند بار هم شتابگيري كردم راس 9 ثانيه به 100 رسيدم (تو حالت دستي)
يك بار با يك زانتيا كورس انداختم از همون اول جلو افتادم. با ماكسيماي اتومات پدرم نيز تست كردم همون 9 ثانيه بود و فكر كنم پاياپاي ميرن.
از هندلينگشم نگذريد كه تو جاده و سر پيچها هيچ ماشيني تو اين رده رقيبش نيست.
شما هم تجربياتتون رو بيان كنيد.

سلام ، باید خدمتون عرض کنم که مزدا 3 ار حالت سکون در مقایسه با زانتیا تا سرعت 170 عقب میمونه اما اگر در حالت حرکت باشند به طور مثال از دنده 1 شروع کنند 1 . 2 .3 با هم 4 مزدا میره !
دلیل اینکه در حالت سکون کلی عقب میوفته اینه که مبدل گشتاور گیربکس تا به حالت کوپلینگ برسه چند ثانیه زمان میبره !

MSv-Classic
23 December 2008, 04:47 PM
اينجوري كه دوستان تعريف كردند از مزدا 3 احتمالا در چند پست بعدي بگين من با مزدا3 يه ايرباس رو گرفتم البته بوئينگ747سپر به سپر ميومد !!!(شوخي كردم...به كسي برنخوره هاا!!!:icon_cool)
راستي مگان( 2000) خيلي ازش كم صحبت شده...ميتونه تو شتاب اوليه به مزدا برسه؟

drnariman
23 December 2008, 05:16 PM
مگان 2000 که در ایران است شتاب اولیه 11,6 فکر کنم داره و ماشین بسیار کندی حساب می شه و نه در شتاب و نه در تاپ اسپید شانسی در برابر مزدا 3 نداره.

farzad_Sh_2020
23 December 2008, 07:15 PM
مگه مزدا 3 دنده مولتی نداره ؟ یعنی هم دستی باشه و هم اتومات . من ماشین دوستم یک بار سوار شدم مولتی بود . یعنی وارداتی بوده ؟ ایرانی ها داره یا نه ؟

drnariman
23 December 2008, 07:51 PM
فرزاد جان به این حالت تیپ ترونیک می گن که روی تمام مدلهای داخلی هست

Nima_Afsordeh
24 December 2008, 07:01 PM
الان صدای دوستان مگان سوار در میاد.اما به نظر بنده حقیر در مقابل مزدا3 رقمی نیست.در ضمن دوستان تازه وارد لطفا ادب رو رعایت کنن و جلوی بزرگان مزدا سوار مثل احمد خان و آقای دکتر و آرش جان و بقیه اینقدر کل کل نکنن. اگه شما 1 هفتس مزدا سوار شدین اینها اولین سندهای مزدا رو در اختیار دارن.تاپیک دوستان مزدا سوار از دوستانه ترین تاپیکهاس.بیخود به جنجال نکشونینش.
مخلص همه هستیم.

MSv-Classic
24 December 2008, 07:04 PM
الان صدای دوستان مگان سوار در میاد.اما به نظر بنده حقیر در مقابل مزدا3 رقمی نیست.در ضمن دوستان تازه وارد لطفا ادب رو رعایت کنن و جلوی بزرگان مزدا سوار مثل احمد خان و آقای دکتر و آرش جان و بقیه اینقدر کل کل نکنن. . .
من مگان سوار نيستم...فقط پرسيدم.همين

karash501
24 December 2008, 10:04 PM
امروز یه 0 تا 120 رفتم چون تنها بودم جاده هم یکم شلوغ بود نتونستم فیلم بگیرم ولی رو حالت دستی با بنزین معمولی دنده 1 رو دور 6500 60 تا و دنده 2 120 تا پر کرد ولی من قبلا بیشت از اینا رفته بودم شاید واسه بنزین بوده شتابشم مطمئنم زیر 10.5 بود و این رقمهای 12 و اینا واقعا غبر منطقی به نظر میاد

mohammad1983
24 December 2008, 10:43 PM
امروز یه 0 تا 120 رفتم چون تنها بودم جاده هم یکم شلوغ بود نتونستم فیلم بگیرم ولی رو حالت دستی با بنزین معمولی دنده 1 رو دور 6500 60 تا و دنده 2 120 تا پر کرد ولی من قبلا بیشت از اینا رفته بودم شاید واسه بنزین بوده شتابشم مطمئنم زیر 10.5 بود و این رقمهای 12 و اینا واقعا غبر منطقی به نظر میاد
سلام
خيلي جالب هست كه دنده 2 تا 120 ميره معمولا ماشين هاي مختلف تا 95 تا ميرند.
اما با اينكه با 2 دنده به 100 ميرسد شتاب بايد پايينتر باشه تا ماشيني كه با دنده 3 به 100 ميرسد.
وزن مزدا چقدر هست؟؟ 1400؟؟

drnariman
24 December 2008, 11:03 PM
مزدا اتو 4 دنده است به همین خاطره که سرعت بالاتری رو در دنده 2 پر می کنه

sayyafzadeh
25 December 2008, 08:35 PM
سلام مجدد

توی بهترین حالت ماشین شما 10-10.5 خواهد بود و فکر کنم بهترین شتابو توی 6000 میده زیادی فشار نیار چون جوابش منفیه اره 2 حدود 115 رو پر می کنه ولی من باز خدمتتون عرض کنم امکان نداره زیر 10 بدست بیارید بیخالش بشید

یکی از دوستانم با زانتیا مقایسه کرده بود ولی اینطور که ایشونم گفتش نیستش تا 170 تا سرعت بعد از 100 که رد شد به زانتیا می رسه و بعدش حدود 140اینا که زانتیا میره توی 4 از روش رد می شه چون دنده 3 زانتیا واقعا قویه

ولی در هر صورت حرف ایشون حرف بندرو تایید می کنه که ت 5 رو توی دنده 1-2 تا حدود 80-90 نمی تونه بگیره به هیچ وجهی

fvafaee
25 December 2008, 09:50 PM
من با گوشی i900 و برنامه gps tuner v5.3 0 تا 100 دو تا ماشینم رو تست کردم

مزدا 3 تیپ 2 (0 تا 100) 13 ثانیه :icon_razz ( 80 تا 120 )10ثانیه
206 تیپ 6 (0 تا 100) 18ثانیه :icon_mad: ( 80 تا 120 )15ثانیه
تنها توضیح برای ارقام فوق تست در ارتفاع 1720 متری و البته کیفیت بنزین است اما مزدا شتاب ثانویه فوق العاده ای داره

احمدLX
25 December 2008, 10:54 PM
سلام مجدد

توی بهترین حالت ماشین شما 10-10.5 خواهد بود و فکر کنم بهترین شتابو توی 6000 میده زیادی فشار نیار چون جوابش منفیه اره 2 حدود 115 رو پر می کنه ولی من باز خدمتتون عرض کنم امکان نداره زیر 10 بدست بیارید بیخالش بشید

یکی از دوستانم با زانتیا مقایسه کرده بود ولی اینطور که ایشونم گفتش نیستش تا 170 تا سرعت بعد از 100 که رد شد به زانتیا می رسه و بعدش حدود 140اینا که زانتیا میره توی 4 از روش رد می شه چون دنده 3 زانتیا واقعا قویه

ولی در هر صورت حرف ایشون حرف بندرو تایید می کنه که ت 5 رو توی دنده 1-2 تا حدود 80-90 نمی تونه بگیره به هیچ وجهی
دوست عزیز منظور شما اینه که تو 100تا0 زانتیامزدا رومیگیره ؟:icon_ques
در ضمن بهترین شتال مزدا از دور 4500 تا 6000 هست یعنی دوری که گشتاورش تکمیل میشه :icon_mad:

mahanghodsi
25 December 2008, 11:14 PM
آقا به نظر من که شتابش زیر 10 ثانیه اس ، غیر ممکنه 13 ثانیه !!:icon_ques
بنزینش خیلی مهمه ، خیلی ازبنزینا یاریا مقابله با آشغال رو دارن .
شک نکن اگه یه بنزین سوپر خوب بزنی ( اگه پیدا شه !) راحت به 9 - 9.5 ثانیه میرسی .

farzad_Sh_2020
26 December 2008, 12:05 AM
من با گوشی i900 و برنامه gps tuner v5.3 0 تا 100 دو تا ماشینم رو تست کردم

مزدا 3 تیپ 2 (0 تا 100) 13 ثانیه :icon_razz ( 80 تا 120 )10ثانیه
206 تیپ 6 (0 تا 100) 18ثانیه :icon_mad: ( 80 تا 120 )15ثانیه
تنها توضیح برای ارقام فوق تست در ارتفاع 1720 متری و البته کیفیت بنزین است اما مزدا شتاب ثانویه فوق العاده ای داره

چرا این عددا انقدر بالاست ؟؟

دنده روی اتومات بود یا تری÷ ؟؟

انتظارم خیلی بیشتر از اینا بود از مزدا 3 . یکم نا امید شدم که بخرم . ولی چیزی که به چشم دیدم با این اعداد اصلاً جور نیست . 80 تا 120 10 ثاااااااانیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :icon_twis بابا ÷ارس من که به 5 ثانیه هم نمیکشه .
بچه ها خاهشاً یکی به من بگه این اعداد واقعی هست ؟ اگه اینطوری باشه امکان نداره بخرم .

Mehran.G
26 December 2008, 12:27 AM
چرا این عددا انقدر بالاست ؟؟

دنده روی اتومات بود یا تری÷ ؟؟

انتظارم خیلی بیشتر از اینا بود از مزدا 3 . یکم نا امید شدم که بخرم . ولی چیزی که به چشم دیدم با این اعداد اصلاً جور نیست . 80 تا 120 10 ثاااااااانیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :icon_twis بابا ÷ارس من که به 5 ثانیه هم نمیکشه .
بچه ها خاهشاً یکی به من بگه این اعداد واقعی هست ؟ اگه اینطوری باشه امکان نداره بخرم .

دوست عزیز من نمیدونم این دوستمون چطور این ارقامو بدست آوردن ! 13 ثانیه محال ممکنه . من شک ندارم که زیر 10 ثانیه هستش . 80 تا 120 که مطمئن هستم زیر 5 ثانیه هستش!

من مطمئن هستم دوستان مزدا سوار این تاپیک هیچ وقت از روی تعصب حرف نمیزنن... اگر دقت کنین توی این تاپیک داریم تجربمون راجع به شتابگیری نسبت به ماشینهایی مثل bmw 320 یا c200 یا حتی نسبت به ماکسیما اتومات صحبت میکنیم بعد این دوستمون میاد میگه من با 206 یا زانتیا تونستم مزدا رو تو شتاب بگیرم ! شاید تو ثانیه اول زانتیا بتونه بره جلو ولی 9 ثانیه بعد فاصلش به اندازه 3 - 4 تا ماشینه . اینم بگم که من خودم 206 sd v8 داشتم ... زمانی که اومدم پشت مزدا 3 وقتی شتاب میگرفتم وحشت میکردم .

اینم اضافه کنم که نظر هر کسی محترمه و قابل احترام. فرزاد جان شما بهتره به جای دنبال اعداد و ارقام رفتن خودت یه بار پشت این ماشین بشینی شتابشو شخصاً تست کنی ...

karash501
26 December 2008, 01:18 AM
نمیدونم این دوست ما چجوری گاز میداده و تو چه دنده ای بوده که 80 تا 120 10 ثانیه طول کشیده!

drnariman
26 December 2008, 02:10 AM
دوستای عزیزم این بحثا خسته کننده شده ... من نمی دونم این رفقا چیو می خوان به ما ثابت کنند ...اگه دست اونا باشه فردا می گن پیکان و ژیان هم تو شتاب مزدا رو می گیرند.:icon_surp

farzad_Sh_2020
26 December 2008, 10:13 AM
.........اینم اضافه کنم که نظر هر کسی محترمه و قابل احترام. فرزاد جان شما بهتره به جای دنبال اعداد و ارقام رفتن خودت یه بار پشت این ماشین بشینی شتابشو شخصاً تست کنی ...

آره میدونم باید سوار بشم ولی از کجا بیارم . خوب آشنا نداریم که مزدا 3 داشته باشه .

یکی اگه ÷یدا بشه شیرازی باشه و بیاد یک چرخی بزنیم باهم ممنون میشم .

padkin
26 December 2008, 01:06 PM
دوستای عزیزم این بحثا خسته کننده شده ... من نمی دونم این رفقا چیو می خوان به ما ثابت کنند ...اگه دست اونا باشه فردا می گن پیکان و ژیان هم تو شتاب مزدا رو می گیرند.:icon_surp

صحبت های دوست عزیز fvafaee دور از منطق که نیست هیچ ، کاملا هم مننطقی است
من هم فکر نمی کردن ارتفاع اینقدر تاثیر داشته باشه ، ولی دیروز در ارتفاع حدود 3000 متری (پارکینگ بالای دیزین) سوار یه تیپ 6 بودم ، این قدر کند حرکت میکرد که 0 - 40 5 ثانیه (یا بیشتر ) طول می کشید
پس کاملا به حرف اون دوستی که تفاوت را در شمال و تهران گفته بودن رسیدم... ضمن اینکه همیشه خودم از زیاد شدن قدرت خودرو در شمال تعجب می کردم (فکر می کنم دلیلش افزایش تراکم اکسیژن در واحد حجم باشه که نتیجش کاملتر سوختن بنزینه)
دوستانی که می گن تعصب ندارن ... اگه در ارتفاع X زمان 0-100 مزدا 3 (که به طور استاندارد 9 هست)
13 ثانیه بدست میاد ، زمان 0-100 خودرو های دیگه هم در اون ارتفاع به همون نسبت زیاد میشه
پس این قدر بی خود ناراحت نشن و مخالفت بی دلیل نکنن ، کسی به ماشین شما توهین نکرد

sayyafzadeh
26 December 2008, 01:07 PM
شمایی که می خواید بخرید حتما اینکارو بکنید ما یه دونه خریدیم الانم 2تا از دادشم هم ثبت نام کردن ولی اینو بدون که توی 0-100 امکان اینکه زیر 10 بیاد نیستش من لینکم گذاشتم هرکی از این حرفا میزنه روی تعصب هستش ولی بعد از اون وحشتناکه ولی بازم اینکارو نکن که با ماکسیما مقایسه بکنی
لینک که گذاشتم واسه مزدا 3 معمولی هاچ بک 8.7 بود فکر کنم زیاد زحمتی نیست واستون اگر چک کنید پس اتومات سدانش خیلی خوش بین باشید 1.5تا 2 ثانیه اضافه می شه

اگر هم بخاطر شتاب اولیه می خوای بخری برو ماکسیما معمولی بگیر. خواهش می کنم روی تعصب صحبت نکنید
80-120 فکر نکنم اینطوری باشه چونکه فکر کنم با gps یه چند ثانیه تاخیر داره
بازم میگم اگه مزدا توی زیر 80 تا 90 206 ت5 رو بگیره من ماشینم میدم واسه خودتون
206 ت5 0-100 9.6 ولی توی تهران البته خیلی فشار نیوردم 11.3 بودش اینم توجه کنید که برای 100و206 باید 3 دنده بخوره و مزدا 2 دنده حالا بخواید با 2 دنده اول مقایسه کنید دیگه کاملا مشخصه

ولی شک نکنید بعد از 110-120 اگه با هم از اون سرعت راه بیفتن 206 ت 5 زانتیا و.. رو میگیره حتی فکر کنم آونته رو

خواهش می کنم زیاد بزرگ نکنید یه جوری میگید من خیال می کنم ماشین مزدا بجای 147 اسب 220 اسبه

fvafaee
26 December 2008, 01:11 PM
درباره عدد 13 ثانیه زمانی که شما در سطح دریا باشید و بنزین هم بنزین مناسبی باشه زیاده اما در این ارتفاع و در مقایسه به 206 اتومات نتایج عالی است .در ضمن شتابگیری با دنده در حالت اتومات انجام شده

padkin
26 December 2008, 01:22 PM
دوست عزیز من نمیدونم این دوستمون چطور این ارقامو بدست آوردن ! 13 ثانیه محال ممکنه . من شک ندارم که زیر 10 ثانیه هستش . 80 تا 120 که مطمئن هستم زیر 5 ثانیه هستش!

من مطمئن هستم دوستان مزدا سوار این تاپیک هیچ وقت از روی تعصب حرف نمیزنن... اگر دقت کنین توی این تاپیک داریم تجربمون راجع به شتابگیری نسبت به ماشینهایی مثل bmw 320 یا c200 یا حتی نسبت به ماکسیما اتومات صحبت میکنیم بعد این دوستمون میاد میگه من با 206 یا زانتیا تونستم مزدا رو تو شتاب بگیرم ! شاید تو ثانیه اول زانتیا بتونه بره جلو ولی 9 ثانیه بعد فاصلش به اندازه 3 - 4 تا ماشینه . اینم بگم که من خودم 206 sd v8 داشتم ... زمانی که اومدم پشت مزدا 3 وقتی شتاب میگرفتم وحشت میکردم .

اینم اضافه کنم که نظر هر کسی محترمه و قابل احترام. فرزاد جان شما بهتره به جای دنبال اعداد و ارقام رفتن خودت یه بار پشت این ماشین بشینی شتابشو شخصاً تست کنی ...

دیگه گمراه کردن مردم و مبالغه و ... حدی داره
Mazda3 MPS 2.3L Turbo که موتورش 2.3 لیتر و دارای توربو هست 80 تا 120 5 ثانیست
اون وقت شما مطمئنید این مزدا ی 2 لیتری بدون توربو 80 تا 100 رو زیر 5 ثانیه می ره!!!!!!!؟
اینم لینکش :
http://www.mazda.co.za/servlet/ContentServer?cid=1178819765385&pagename=Page&site=MSA&c=DFYPage

padkin
26 December 2008, 01:33 PM
جالب تر از این ها اینه که دوستان بی تعصب با دیدن کوچکترین نوشته ای که باب میلشونه
و ماشینشونو یه غول جلوه میده ، سریعا یه تشکر شیرین نثارش می کنن حتی اگه خیلی دور از عقل باشه
تشکر خوبه ... اما فکر نمی کنید برای کسی که اطلاعات کافی نداره و برای تصمیم گیری در مورد خرید خودرو به اینجا اومده این تشکر شما نشانه ی مهر تایید چند نفر دیگه روی یه سری نوشته ی بی پایه و اساسه؟

sayyafzadeh
26 December 2008, 02:16 PM
درباره عدد 13 ثانیه زمانی که شما در سطح دریا باشید و بنزین هم بنزین مناسبی باشه زیاده اما در این ارتفاع و در مقایسه به 206 اتومات نتایج عالی است .در ضمن شتابگیری با دنده در حالت اتومات انجام شده

مسلما در سطح دریا اینچنین نیستش توی شرایط معمولی توی تهران 12-13 ثانیه شایدم یکم بهتر باشه ولی به 9 ثانیه و.. که دوستان می گن نمی شه رسید.
درضمن اصلا قابل قیاس با 206 ت 6 نیستش 206 ت 6 توی بهترین شرایطش 11.5 هستش

کم اوردن شتاب اولیه مزدا نسبت به زانتا و 206 ت 5 بخاطر اتومات بودنش و اگر معمولیش بودش از روی همه اینا رد می شد.
زانتیا 0-100 :9.7
206 ت 5 :9.6
مزدا 3 :10.5

padkin
26 December 2008, 02:54 PM
در پست 87 خط سوم 80 تا 120 است

Mr.Sina
26 December 2008, 05:52 PM
دوستان عزیز یه لطفی بکنن ازین به بعد اگر نظری چیزی دارند با مدرک و ... صحبت کنند!! اینطوری نمیشه که هرکی بیاد اینجا یه چیز بگه !!
این هم فیلم هر دوی این ماشینا که کلی دربارش بحث کردید یعنی هم 206 تیپ 5 و مزدا 3!
دوست عزیز جناب sayyafzadeh (http://phalls.com/member.php?u=108695) فکر می کنم محاسباتتون کمی غلط از اب در اومده !!!

من صحبتی نمی کنم تا دوستان نظراتشونرو عنوان کنن...
http://i43.tinypic.com/2mfasti.jpg

شتاب 0-100 مزدا
http://rapidshare.com/files/176926668/27042008_004_.mp4.html

شتاب 0-100 206
http://rapidshare.com/files/176927445/27042008_002_.mp4.html

farzad_Sh_2020
26 December 2008, 06:41 PM
مزدا که شتابش خوب بود . 206 تی÷ چند بود ؟

arash2006_7
26 December 2008, 06:50 PM
تو این فیلم که من دیدم شتاب مزدا شد 9.2 اما این 206 به نظر تیپ 2 میاد خیلی کند بود شد 14.22 :icon_roll
فرزاد جان اگه شتاب میخوای فقط ماشین خودت با همون دور 6000 8.6 زدی :icon_lol:

padkin
26 December 2008, 07:16 PM
دوستان عزیز یه لطفی بکنن ازین به بعد اگر نظری چیزی دارند با مدرک و ... صحبت کنند!! اینطوری نمیشه که هرکی بیاد اینجا یه چیز بگه !!
این هم فیلم هر دوی این ماشینا که کلی دربارش بحث کردید یعنی هم 206 تیپ 5 و مزدا 3!
دوست عزیز جناب sayyafzadeh (http://phalls.com/member.php?u=108695) فکر می کنم محاسباتتون کمی غلط از اب در اومده !!!

شتاب 0-100 مزدا

شتاب 0-100 206

با تشکر از آقای سینا که زحمت فیلما رو کشیدن
فیلم مزدا که نشون داد زمان برای مزدا 10.5 ثانیه هست که درستی صحبت جناب sayyafzadeh رو نشون میداد
ولی فیلم دوم بیشتر شک بر انگیز بود تا اینکه چیزی را ثابت کند
در فیلم 206 زمان بیش از 13 ثانیه شد ... خب این یعنی چی ؟ یعنی با فرض مساوی بودن شرایط مزدایی که در شرایط استاندارد 9.1 میره ،زمانش شده 10.5 اون وقت 206 که در شرایط استاندارد 9.6 میره اینجا شده 13.5؟؟؟
خب چی شده که همچین اتفاقی افتاده؟ استهلاک؟ وزن سرنشینان؟ (که فکر میکنم نگه داشتن دوربین برای راننده در 206 خیلی سخت باشه) یا راننده(که به نظرم خوب عمل کرده) یا...
شایدم فرض اولیه غلط بوده ... یعنی مساوی بودن شرایط ...
زاویه ی نور خورشید در 2 فیلم متفاوت بود از تابشش روی کیلومتر شمار مزدا مشخص بود ، که در 206 به نظر میرسید از روبرو باشه که این یعنی هر دو در یک خیابون و در یک مسیر خیابون نبوده و کمی شیب هم خیلی تاثیر گذاره یا حتی آسفالت ... در ضمن من احساس میکنم 206 یک پیچ رو هم در اواخر مسیر رد کرد
شایدم همه ی این حرفام اشتباهه ولی چیزی که ازش مطمئنم اینه که امکان نداره تو شرایطی که مزدا 10.5 میره 206 تو همون شرایط 13.5 بره

arash2006_7
26 December 2008, 08:12 PM
با تشکر از آقای سینا که زحمت فیلما رو کشیدن
فیلم مزدا که نشون داد زمان برای مزدا 10.5 ثانیه هست که درستی صحبت جناب sayyafzadeh رو نشون میداد
ولی فیلم دوم بیشتر شک بر انگیز بود تا اینکه چیزی را ثابت کند
در فیلم 206 زمان بیش از 13 ثانیه شد ... خب این یعنی چی ؟ یعنی با فرض مساوی بودن شرایط مزدایی که در شرایط استاندارد 9.1 میره ،زمانش شده 10.5 اون وقت 206 که در شرایط استاندارد 9.6 میره اینجا شده 13.5؟؟؟
خب چی شده که همچین اتفاقی افتاده؟ استهلاک؟ وزن سرنشینان؟ (که فکر میکنم نگه داشتن دوربین برای راننده در 206 خیلی سخت باشه) یا راننده(که به نظرم خوب عمل کرده) یا...
شایدم فرض اولیه غلط بوده ... یعنی مساوی بودن شرایط ...
زاویه ی نور خورشید در 2 فیلم متفاوت بود از تابشش روی کیلومتر شمار مزدا مشخص بود ، که در 206 به نظر میرسید از روبرو باشه که این یعنی هر دو در یک خیابون و در یک مسیر خیابون نبوده و کمی شیب هم خیلی تاثیر گذاره یا حتی آسفالت ... در ضمن من احساس میکنم 206 یک پیچ رو هم در اواخر مسیر رد کرد
شایدم همه ی این حرفام اشتباهه ولی چیزی که ازش مطمئنم اینه که امکان نداره تو شرایطی که مزدا 10.5 میره 206 تو همون شرایط 13.5 بره

فیلم مزدا شده حدود 9.2 ثانیه شما تایم اضافه رو قیچی کنید تایم شروع و پایان میشه 9.2
206 هم شده حدود 14 ثانیه فکر میکنم تیپ5 نباشه!!

padkin
26 December 2008, 08:13 PM
تو این فیلم که من دیدم شتاب مزدا شد 9.2 اما این 206 به نظر تیپ 2 میاد خیلی کند بود شد 14.22 :icon_roll
فرزاد جان اگه شتاب میخوای فقط ماشین خودت با همون دور 6000 8.6 زدی :icon_lol:

تیپ 2 که نیست دوست عزیز ... از ظاهرش یا 5 یا 3 هست که تا اونجا که یادمه تیپ 5 دنده 2 رو مرز رد لاین 80 تا میرفت که تو فیلم هم همین طوره پس تیپ 3 هم نیست

arash2006_7
26 December 2008, 08:19 PM
تیپ 2 که نیست دوست عزیز ... از ظاهرش یا 5 یا 3 هست که تا اونجا که یادمه تیپ 5 دنده 2 رو مرز رد لاین 80 تا میرفت که تو فیلم هم همین طوره پس تیپ 3 هم نیست

فکر کنم تیپ 2 هم تا 80 پر کنه منطورتون از ظاهر پشت آمپر هست یا آینه و سپر؟

padkin
26 December 2008, 08:21 PM
فیلم مزدا شده حدود 9.2 ثانیه شما تایم اضافه رو قیچی کنید تایم شروع و پایان میشه 9.2
206 هم شده حدود 14 ثانیه فکر میکنم تیپ5 نباشه!!

بنده با chronometer گرفتم دوست من چند بار هم گرفتم حتی یه بار هم سعی کردم کمی دیر شروع و زود تموم کنم که شد 10.3
حالا اگه فرض کنیم 9.2 که دیگه بدتر ... مزدا 9.2 و 206 14!! اینجوری که دیگه اصلا این فیلم ها قابل استناد نیستند

padkin
26 December 2008, 08:26 PM
فکر کنم تیپ 2 هم تا 80 پر کنه منطورتون از ظاهر پشت آمپر هست یا آینه و سپر؟

از هم رنگ بودن روکش آیینه بغل ها با بدنه و داشتن پشتی صندلی عقب میگم (توی عکس)... چون تیپ 3 و 5و6
این ها رو دارن ولی 2 نداره
ولی من فقط از 80 تای تیپ 5 مطلع هستم... اگه کسی راجع به دنده 2 تیپ 2 یا 3 دقیقا خبر داره که چند تا پر می کنه لطف کنه بگه

drnariman
26 December 2008, 08:30 PM
مرسی سینا جان , شما ختم کلام رو اوردین ولی متاسفانه ...

arash2006_7
26 December 2008, 08:31 PM
بنده با chronometer گرفتم دوست من چند بار هم گرفتم حتی یه بار هم سعی کردم کمی دیر شروع و زود تموم کنم که شد 10.3
حالا اگه فرض کنیم 9.2 که دیگه بدتر ... مزدا 9.2 و 206 14!! اینجوری که دیگه اصلا این فیلم ها قابل استناد نیستند

فیلم رو تبدیل کنید به فرمت wmv و با movie maker خود ویندوز باز کنید که دهم ثانیه 9.24.66 دقیق نشون میده من هم زیاد هم گرفتم شد حداکثر 9.4 تا 9.5 ولی اگه این 206 تی5 باشه اصلا راه نمیره !!

arash2006_7
26 December 2008, 08:34 PM
از هم رنگ بودن روکش آیینه بغل ها با بدنه و داشتن پشتی صندلی عقب میگم (توی عکس)... چون تیپ 3 و 5و6
این ها رو دارن ولی 2 نداره
ولی من فقط از 80 تای تیپ 5 مطلع هستم... اگه کسی راجع به دنده 2 تیپ 2 یا 3 دقیقا خبر داره که چند تا پر می کنه لطف کنه بگه

از هم رنگ بودن روکش آئینه نمیشه گفت خیلی ها رو دیدم که آینه رو رنگ میکنن و کارها دیگه ...

padkin
26 December 2008, 08:44 PM
فیلم رو تبدیل کنید به فرمت wmv و با movie maker خود ویندوز باز کنید که دهم ثانیه 9.24.66 دقیق نشون میده من هم زیاد هم گرفتم شد حداکثر 9.4 تا 9.5 ولی اگه این 206 تی5 باشه اصلا راه نمیره !!

این کار رو کردم خیلی ممنون خیلی مفید بود ... اما با این هم که دیدم ... 0.23 ثانیه اولش اضافه داشت
و 10.80 هم به 100 رسید که میشه 10.57 ولی سعی کردم گفته ی شما رو امتحان کنم و آوردم روی 10.00 که با احتساب اون 0.23 میشه 9.77 ولی به وضوح دادم عقربه پایین تر از 100 و بین 80 و100 قرار داشت...
چی بگم والا شاید زمان دم خونه ی ما فرق داره ...:icon_surp
206 هم 13.87 شد

arash2006_7
26 December 2008, 08:50 PM
این کار رو کردم خیلی ممنون خیلی مفید بود ... اما با این هم که دیدم ... 0.23 ثانیه اولش اضافه داشت
و 10.80 هم به 100 رسید که میشه 10.57 ولی سعی کردم گفته ی شما رو امتحان کنم و آوردم روی 10.00 که با احتساب اون 0.23 میشه 9.77 ولی به وضوح دادم عقربه پایین تر از 100 و بین 80 و100 قرار داشت...
چی بگم والا شاید زمان دم خونه ی ما فرق داره ...:icon_surp
206 هم 13.87 شد

الان بازم با حوصله اینکارو کردم تایم شروع 1.6 ثانیه قیچی و وقتی به 100 میرسه درست روی 100 میشه 9.55 ثانیه به عدد اعلام شده کارخونه خیلی نزدیکه دورور 9.3 تا 9.5 چون از دور فیلم گرفته شده شفاف نیست واسه همین میگم بین 9.3 تا 9.5

padkin
26 December 2008, 08:54 PM
الان بازم با حوصله اینکارو کردم تایم شروع 1.6 ثانیه قیچی و وقتی به 100 میرسه درست روی 100 میشه 9.55 ثانیه به عدد اعلام شده کارخونه خیلی نزدیکه دورور 9.3 تا 9.5 چون از دور فیلم گرفته شده شفاف نیست واسه همین میگم بین 9.3 تا 9.5

1.6 ثانیه شروع؟ می شه بگین لحظه ی شروع شما دور موتور حدودا چه عددیو نشون میده؟

sayyafzadeh
26 December 2008, 08:57 PM
سلام مجدد

من هنوز فیلم شمارو ندیدم ولی 2-3 نکته 206 ت 5 دنده دوش 85-90 میره و ت 2و3 هم به همین ترتیب هستش
ماشین دنده معمولی مهرت راننده شرطه 0-100 ولی ت 5 رو توی بدترین شرایطم به 14 نمی رسه مگه ....

و در انتها اگر مزدا شما 9.3 هستش مال ما هم باید همینطور باشه پس می برم تعمیرگاه و یا یکم صبر می کنم تا آخر این برج مال دادشمو میدن تست می کنم نتیجه قطعی رو می گیرم

padkin
26 December 2008, 09:13 PM
سلام مجدد

من هنوز فیلم شمارو ندیدم ولی 2-3 نکته 206 ت 5 دنده دوش 85-90 میره و ت 2و3 هم به همین ترتیب هستش
ماشین دنده معمولی مهرت راننده شرطه 0-100 ولی ت 5 رو توی بدترین شرایطم به 14 نمی رسه مگه ....

و در انتها اگر مزدا شما 9.3 هستش مال ما هم باید همینطور باشه پس می برم تعمیرگاه و یا یکم صبر می کنم تا آخر این برج مال دادشمو میدن تست می کنم نتیجه قطعی رو می گیرم

آقا هنوز ما سر زمانش به توافق نرسیدیم اون وقت شما می خواین ماشین بی زبونو ببرین تعمیر :icon_surp
اصلا تا مزدا 3 ها همه نو هستند و خیلی مستهلک نشدن یه مزدا 3 دیگه گیر بیارید کورس بذارید چند بار هم این کارو انجام بدید حتما به نتیجه میرسین ...برای اینکه شرایط هم مساری باشه کفی ها ی زیر پای راننده رو (اگه داره) در بیارین که چیزی زیر پدال نباشه اون وقت دنده رو تو D بذارینو پا رو هم تا آخر رو گاز... که اینجوری دنده ها طبق برنامه گیربگس هم زمان عوض بشه
مهم اینه که مزدای شما مثل بقیه باشه ... مهم این نیست که کی چه زمانی به 100 میرسه که 1000 تا دلیل برای تفاوت هست

sayyafzadeh
26 December 2008, 09:17 PM
من فیلم مزدا رو نتونستم دانلود کنم چون به محدودیت دانلودش رسیده بود ولی 206 رو دیدم صدای موتورش مثل ت 5 نبودش ولی اگر ت 3 باشه خیلی خوب پر کرده شک دارم

sayyafzadeh
26 December 2008, 09:24 PM
آقا هنوز ما سر زمانش به توافق نرسیدیم اون وقت شما می خواین ماشین بی زبونو ببرین تعمیر :icon_surp
اصلا تا مزدا 3 ها همه نو هستند و خیلی مستهلک نشدن یه مزدا 3 دیگه گیر بیارید کورس بذارید چند بار هم این کارو انجام بدید حتما به نتیجه میرسین ...برای اینکه شرایط هم مساری باشه کفی ها ی زیر پای راننده رو (اگه داره) در بیارین که چیزی زیر پدال نباشه اون وقت دنده رو تو D بذارینو پا رو هم تا آخر رو گاز... که اینجوری دنده ها طبق برنامه گیربگس هم زمان عوض بشه
مهم اینه که مزدای شما مثل بقیه باشه ... مهم این نیست که کی چه زمانی به 100 میرسه که 1000 تا دلیل برای تفاوت هست

من همه جوره گرفتم مزدارو ولی ریز 12 نشد با تیک اف وو... توی این سایت حرفای عجیب غریب زیاد دیدم خدای نا کرده توهین نشه ولی من به این عدد مزدا 9.5 رو باور ندارم و نخواهم کرد چونکه حتی توی دنده 2 با اینکه مزدا زودتر حرکت کرده بود رسیدم تقریبا 60 تا 95 بودش باورش برام سخته

من یه لینک گذاشتم تا حالا 10 دفعه گفتم اخه به نظر شما اقای padkin با عقل جور در میاد معمولیش 8.7 باشه اتوماتش 9.3-9.5 باشه واسه من منطقی نیستش ولی اگه دوستان اینطوری میگن حتما هستش پس ماشینو به مهندس بهمن خودرو نشون می دم یه آشنا اونجا داریم

padkin
26 December 2008, 09:38 PM
من همه جوره گرفتم مزدارو ولی ریز 12 نشد با تیک اف وو... توی این سایت حرفای عجیب غریب زیاد دیدم خدای نا کرده توهین نشه ولی من به این عدد مزدا 9.5 رو باور ندارم و نخواهم کرد چونکه حتی توی دنده 2 با اینکه مزدا زودتر حرکت کرده بود رسیدم تقریبا 60 تا 95 بودش باورش برام سخته

من یه لینک گذاشتم تا حالا 10 دفعه گفتم اخه به نظر شما اقای padkin با عقل جور در میاد معمولیش 8.7 باشه اتوماتش 9.3-9.5 باشه واسه من منطقی نیستش ولی اگه دوستان اینطوری میگن حتما هستش پس ماشینو به مهندس بهمن خودرو نشون می دم یه آشنا اونجا داریم

آقا بی خیال ... می برید اونجا به خاطر اینکه راضیتون کنن یه دست کاری می کنن بدترش می کنن
من به شما قول میدم ماشین شما سالم سالمه
اصلا این دوستی که وقت گذاشتن زحمت فیلم رو کشیدن یه روز بیارن با هم تست کنید 10 دقیقه هم طول نمی کشه ... خیال همه راحت میشه

sayyafzadeh
26 December 2008, 10:05 PM
آقا بی خیال ... می برید اونجا به خاطر اینکه راضیتون کنن یه دست کاری می کنن بدترش می کنن
من به شما قول میدم ماشین شما سالم سالمه
اصلا این دوستی که وقت گذاشتن زحمت فیلم رو کشیدن یه روز بیارن با هم تست کنید 10 دقیقه هم طول نمی کشه ... خیال همه راحت میشه

حق با شماست چشم اینکارو نمی کنم ولی آخه چرا ایندوستان میگن ماشینشون شتابش اینقدره مال ما نباشه؟؟؟؟

ولی خودمونیم من با 206 خودم 195-200 رفتم(معمولا از اینکارا نمی کنم ولی یه زانتیا بود سربه سرم گذاشت منم قاطی کردم تا یارو خودش کوتاه اومد) انگار روی هوا بودم با مزدا 185 رفتم احساس نمی کردم تازه 185 رو توی همت پر کردم

padkin
26 December 2008, 10:30 PM
حق با شماست چشم اینکارو نمی کنم ولی آخه چرا ایندوستان میگن ماشینشون شتابش اینقدره مال ما نباشه؟؟؟؟

ولی خودمونیم من با 206 خودم 195-200 رفتم(معمولا از اینکارا نمی کنم ولی یه زانتیا بود سربه سرم گذاشت منم قاطی کردم تا یارو خودش کوتاه اومد) انگار روی هوا بودم با مزدا 185 رفتم احساس نمی کردم تازه 185 رو توی همت پر کردم

مزدا 3 واقعا عالیه ... به نظر من هر کی بخره پشیمون که نمی شه هیچ حاضر هم نمیشه با هیچی عوضش کنه ... بی خود هم تعریف نمی کنم 5-6 تا از آشنا ها ی نه خیلی نزدیک دارن خودمم خیلی راجبش خوندم ... مزدا تو کلاس 2000cc بی نظیره همون طور که 206 تیپ 5 در میان 1600cc ها فوق العاده بود مشکل فقط سر تفاوت دنده ای و اتوماتیک بود که اونم دوستی به صورت علمی دلیل تاخیرشو گفتن که خوب بود بیشتر توضیح می دادن
نکته دیگه هماهنگی فوق العاده ی گیر بگس مزدا 3 با موتورش هست که می تونه بهره ی خوبی از موتور 147 اسبی بگیره و در واقع 147 اسب رو هدر نمیده که همین امر باعث شده زمان 0-100 نسبت به مدل دنده ای تفاوت فاحشی نداشته باشه بر خلاف تیپ 6 و سراتو اتوماتیک و ...
امکاناتش هم با اینکه خیلیاش حذف شده باز هم خیلی خوبه

mehrdad_ghin
26 December 2008, 10:58 PM

شتاب 0-100 مزدا

شتاب 0-100 206

سلام دوست خوبم.اگه میشه فایل ها رو دوباره آپ لود کنید.چون رپید شیر ارور می ده.ممنون می شم.:icon_neut

shahram2006_m
26 December 2008, 11:15 PM
دوستان عزیز یک بار دیگه هم تذکر دادم، لطفا بحث در مورد شتاب مزدا3 رو پایان بدید ، هر فردی به اندازه کافی نظرشو اعلام کرده ، لطفا به موضوع تاپیک یعنی مقایسه با خودروهای دیگر بپردازید در غیر این صورت تاپیک قفل خواهد شد.
ممنون از دوستان

arash2006_7
27 December 2008, 04:23 AM
فیلم اصلاح شده با این تفاوت که قسمتها ابتدا و انتها تایم اضافه حذف شده تایم دقیق هر دو خودرو مزدا3 :9.23 206 14.50
لینک دانلود مزدا3
http://rapidshare.com/files/177083921/mazda3.wmv.html
206 http://rapidshare.com/files/177085638/206_tipx.wmv.html

Nima_Afsordeh
27 December 2008, 04:25 AM
سلام به همه.آقا یه نکته به ذهنم رسید.به نظر من هر ماشینی قلق داره که باید دستت باشه.من با 206 تیپ3 تا حالا از ماشینای هم رده مثل سمند و 405 و... تو شتاب جا نموندم.با تیپ 5 رانندگی نکردم اما میدونم خیلی غوله. اما خدایی مزدا چیز دیگه اییه.ماشینیه که هر جور بخوای حرکت میکنه.یورتمه میره طوری که توجه همه رو جلب میکنه... دویدنش هم که جای بحث نداره. اگه میخوای جفتک زدنشو ببینی کافیه که یه لگد محکم به گازش بزنی تا فرو رفتن تو زین....ببخشید صندلی رو حس کنی. بعدشم آقا لقمه اندازه دهنت باید برداری. نمیتونی انتظار داشته باشی با مزدا BMW 630 رو بگیری.اما شک نکن که تیپ 5 و6 و 7 و ........کاری ازشون بر نمیاد.دوستان در مورد ریس با چند تا ماشین قبلا گفتن اما خودم به شخصه دیشب با یه آزرا رفتم تو ریس. آخرش با اختلاف 150 تا از کنارش رد شدم چون طرف زده بود کنار از یه نیسان پرتقال بخره:icon_razz
نتیجه اخلاقی اینکه اگه خواستین ریس بزارین از نبود میوه فروشی و سیگار فروشی در اون نواحی مطمئن شین.
ولی در کل جدا واسه کورس و کلکل حرف نداره به شرطی که په هر اتفاقی رو به تنتون بمالین.
نتیجه اخلاقی اینکه اگه پیو به تنتون مالیدین حتما بعدش برین حموم حیفه ماشین بو چربی بیره. مخلص و ارادتمنده هرچی مزدا سوار گله حتی وانت مزدا:icon_wink
:lover:

sayyafzadeh
27 December 2008, 07:36 PM
سلام مجدد من فیلم مزدارو دیدم شرمنده اصلا باور نمی کنم اگر من مردا سور شدم فقط دنده 1 این ماشین 5 ثانیه بیشتر طول می کشه پر بشه و این فیلم واسه من شک بر انگیزه که شرایط طبیعی نبوده

در مورد 206 ت 5 هم نیازی به فیلم نیستش همه می دونن 206 ت 5 چقدره در ضمن عزیز جان بحث 0-100 نکردم من در ابتدا بحث توی دنده 1 و بعدش دنده 2 یه ذره بود اگر مزدا 3 دنده معمولی باشه همه این ماشینارو می گیره و خیلی حرفا واسه گفتن توی شتاب اولیش داشته باشه.

دیگه حرفمو تکرار نمی کنم نمی خوامم بحث کنم ماشین شما 206 ت 5 توی 100 می گیره خوبه بیخیال

به سوال که من در موردش اطلاعی ندارم نسبت به سوناتا 4 سیلندر یا کمری چطوره؟
من فکر کنم کمری رو له کنه ولی در مقابل سوناتا کم میاره کسی تجربه ریس درست حسابی با این ماشینارو داره؟

mehrdad_ghin
27 December 2008, 10:20 PM
فیلم اصلاح شده با این تفاوت که قسمتها ابتدا و انتها تایم اضافه حذف شده تایم دقیق هر دو خودرو مزدا3 :9.23 206 14.50
لینک دانلود مزدا3
http://rapidshare.com/files/177083921/mazda3.wmv.html
206 http://rapidshare.com/files/177085638/206_tipx.wmv.html

بابا این لینک مزدا که باز ارور میده.:icon_neut

احمدLX
27 December 2008, 10:30 PM
سلام مجدد من فیلم مزدارو دیدم شرمنده اصلا باور نمی کنم اگر من مردا سور شدم فقط دنده 1 این ماشین 5 ثانیه بیشتر طول می کشه پر بشه و این فیلم واسه من شک بر انگیزه که شرایط طبیعی نبوده

آقا شما درست میگید سینا تو سراشیبی این فیلم رو گرفته دوستان هم همه با من و شما هم عقیده هستند پس بهتره تمومش کنی و حق کاملا به دست شماست

farzad_Sh_2020
28 December 2008, 12:06 AM
من سوار سوناتا 4 سیلندر نشدم ولی تو یک کل کل شتاب اولیه نسبت به ÷ارس ELX من که تا سرعت 50 تا ÷ا به ÷اش رفتم و بعدش که کشیدم 2 جلو افتاد ولی توی یک مسیر حدود 300 متری 2 متر هم از من فاصله نگرفت در نتیجه مزدا که دیگه معلومه ...

ولی سوار سوناتا 6 سیلندر شدم ( موتور آزرا ) . هنوز یادمه چطور فرو رفتم تو صندلی :icon_ques

karash501
28 December 2008, 12:32 AM
متاسفانه فیلما دانلود نمیشن

msa85
28 December 2008, 02:04 PM
لطفا فیلم مزدا3 را دوباره فعال کنید

sayyafzadeh
28 December 2008, 05:26 PM
آقا شما درست میگید سینا تو سراشیبی این فیلم رو گرفته دوستان هم همه با من و شما هم عقیده هستند پس بهتره تمومش کنی و حق کاملا به دست شماست
عزیز جان منم گفتم بیخیال هرکی می خواد حرف منو باور نکنه و به خاطرشتاب اولیه ماشین بخره بعدا خودش متوجه می شه زیاد به من دخلی نداره. حالا شما و.. که میگید فلان باشه منم نمی خوام ادامه این بحث رو .

(گل گرا دوتاشونه) فکر کنم شوشتریش رو درست گفته باشم

drnariman
29 December 2008, 12:13 AM

در مورد 206 ت 5 هم نیازی به فیلم نیستش همه می دونن 206 ت 5 چقدره در ضمن عزیز جان بحث 0-100 نکردم من در ابتدا بحث توی دنده 1 و بعدش دنده 2 یه ذره بود اگر مزدا 3 دنده معمولی باشه همه این ماشینارو می گیره و خیلی حرفا واسه گفتن توی شتاب اولیش داشته باشه.

دیگه حرفمو تکرار نمی کنم نمی خوامم بحث کنم ماشین شما 206 ت 5 توی 100 می گیره خوبه بیخیال

به سوال که من در موردش اطلاعی ندارم نسبت به سوناتا 4 سیلندر یا کمری چطوره؟
من فکر کنم کمری رو له کنه ولی در مقابل سوناتا کم میاره کسی تجربه ریس درست حسابی با این ماشینارو داره؟

در مورد سوناتا 4 سیلندر من با نوع 2009 که 175 اسب قدرت داره چند بار با تعویض راننده هم تست زدیم . از همون اول یه ماشین سوناتا عقب می افته و تا 120 همین طوری می مونه. برای ما هم جالب بود که با افزایش ظاهری قدرت چرا هیچ فرقی مسبت به قبل نکرده.

عطرآگین
29 December 2008, 12:19 AM
بابا این لینک مزدا که باز ارور میده.:icon_neut

بله برای من هم لینک ارور داد

لطفا لینک سالم رو قرار دهید

Mr.Sina
29 December 2008, 08:52 AM
بله برای من هم لینک ارور داد

لطفا لینک سالم رو قرار دهید
دوستان عزیزی که لینک جدید خواستن!
دلیلی نمی بینم با وجود بعضی افراد در این تاپیک لینک جدید قرار بدم.. واقعا دلیل این همه بدبینی چیه؟؟ یکی میگه 206 تیپ 2 ! یکی میگه شرایط غیر طبیعی! یکی میگه زاویه نور و ....
تاسف میخورم براتون ... حیف تاپیک مزدا3 که هیچ وقت ازین اتفاقات براش نیوفتاد و پاک شد..

moore
29 December 2008, 09:46 AM
سلام سينا جان
اول كه ازت واقعا ممنونم كه با صبر و بردباري به بحث ادامه دادي.
بعدم منم مثل تو فكر ميكنم متا سفانه همه دوستان 206 سوار به هر زوري شده مي خوان اين ماشينو با يه ماشين ديگه كه چيزي حدود 13 -14 ميليون اختلاف داره مقايسه كنن.
اينجا همه ميگن فكر ميكنم اگه فلان با فلان كورس بزارن اينجوري ميشه ما كه تو خيا لات سير نمي كنيم كسي كه حتا يه بارم سواره ماشيني نشده تو رويا با هاش شتاب مي گيره.
والا من اينجا ديدم كه 206 تو سرعت 120 زانتيا رو هم مي گيره اگه فردا بيام بنز S - 500 هم گرفته.
اسم تا پيك بايد بشه چه ماشيني مي تونه 206 (هر تيپي) رو بگيره.جوابشم اينه هيچ ماشيني بهش نمي رسه.

اين تاپيك اينقدر منحرف شده كه مني كه مزدا سوارم و كلي تجربه دارم اصلا حس نوشتن تو اين تاپيك ندارم.دليلشم كا ملا مشخصه.اول تاپيك خيلي از دوستان با ما همراه بودن و كلي مطلب مبنوشتن كه بعد از كل كل هاي بي مورد بعضيا او نا هم رفتن .
اكثر دوستان اصلا به عنوان تاپيك توجه ندارن و به نظرم مدير اينو قفل كنه به نفع همست.

sina1808
29 December 2008, 02:27 PM
ممنون از فیلم :) فکر میکردم 206 سوار های عزیز دیگه حرفی برای گفتن نداشته باشن اما ...

یادش به خیر سالها پیش وقتی 206 خریده بودیم پراید سوار های عزیز میومدن و ادعای کل کل و گرفتن این ماشین رو میکردن !!!!
حالا نوبت به مزدا 3 رسیده که 206 سوار های عزیز میان و همچین ادعاهایی میکنن !! :icon_eek:

به نظر بنده اصولا مقایسه 206 با مزدا 3 یه امر مسخره ای هست ! دقیقا مثل مقایسه پراید و 206 !
( بنده خودم عمری 206 داشتم ... )

حالا دوستان میخوان روی کاغذ و از روی خیالات محاسبه کنن که 206 تیپ 5 ، مزدا3 رو میگره یا شتاب اولیه 206 بالاتره ! ( :icon_twis ) این یه امر دیگه هست :icon_surp:icon_razz

بنده هم خواهش دارم تاپیک قفل بشه
حیف بحث هایی که اون اول انجام شد و با ورود بعضی ها منحرف شد

drnariman
29 December 2008, 03:02 PM
دوستان عزیزی که لینک جدید خواستن!
دلیلی نمی بینم با وجود بعضی افراد در این تاپیک لینک جدید قرار بدم.. واقعا دلیل این همه بدبینی چیه؟؟ یکی میگه 206 تیپ 2 ! یکی میگه شرایط غیر طبیعی! یکی میگه زاویه نور و ....
تاسف میخورم براتون ... حیف تاپیک مزدا3 که هیچ وقت ازین اتفاقات براش نیوفتاد و پاک شد..

سینا جان شکل و قیافه عوض کردی نشناختمت.:icon_ques

بابا من از روز اول که others اومدن هی تذکر دادم ولی کو گوش شنوا و تازگی ها چیزهایی می گن که.... حیف وقت گذاشتن و خوندن.

padkin
29 December 2008, 08:22 PM
ممنون از فیلم :) فکر میکردم 206 سوار های عزیز دیگه حرفی برای گفتن نداشته باشن اما ...

یادش به خیر سالها پیش وقتی 206 خریده بودیم پراید سوار های عزیز میومدن و ادعای کل کل و گرفتن این ماشین رو میکردن !!!!
حالا نوبت به مزدا 3 رسیده که 206 سوار های عزیز میان و همچین ادعاهایی میکنن !! :icon_eek:

به نظر بنده اصولا مقایسه 206 با مزدا 3 یه امر مسخره ای هست ! دقیقا مثل مقایسه پراید و 206 !
( بنده خودم عمری 206 داشتم ... )

حالا دوستان میخوان روی کاغذ و از روی خیالات محاسبه کنن که 206 تیپ 5 ، مزدا3 رو میگره یا شتاب اولیه 206 بالاتره ! ( :icon_twis ) این یه امر دیگه هست :icon_surp:icon_razz

بنده هم خواهش دارم تاپیک قفل بشه
حیف بحث هایی که اون اول انجام شد و با ورود بعضی ها منحرف شد

خوشبختانه تمام کسانی که عنوان کردند 206 تیپ 5 از سکون مزدا 3 رو می گیره هیچ کدوم ادعایی از روی خیالات نکرده بودند و همگی تجربه ی حقیقی این کار رو داشتند...

سلام سينا جان
بعدم منم مثل تو فكر ميكنم متا سفانه همه دوستان 206 سوار به هر زوري شده مي خوان اين ماشينو با يه ماشين ديگه كه چيزي حدود 13 -14 ميليون اختلاف داره مقايسه كنن.
اينجا همه ميگن فكر ميكنم اگه فلان با فلان كورس بزارن اينجوري ميشه ما كه تو خيا لات سير نمي كنيم كسي كه حتا يه بارم سواره ماشيني نشده تو رويا با هاش شتاب مي گيره.
والا من اينجا ديدم كه 206 تو سرعت 120 زانتيا رو هم مي گيره اگه فردا بيام بنز S - 500 هم گرفته.
اسم تا پيك بايد بشه چه ماشيني مي تونه 206 (هر تيپي) رو بگيره.جوابشم اينه هيچ ماشيني بهش نمي رسه.

اين تاپيك اينقدر منحرف شده كه مني كه مزدا سوارم و كلي تجربه دارم اصلا حس نوشتن تو اين تاپيك ندارم.دليلشم كا ملا مشخصه.اول تاپيك خيلي از دوستان با ما همراه بودن و كلي مطلب مبنوشتن كه بعد از كل كل هاي بي مورد بعضيا او نا هم رفتن .
اكثر دوستان اصلا به عنوان تاپيك توجه ندارن و به نظرم مدير اينو قفل كنه به نفع همست.

ماکسیمای 40 میلیونی هم bmw 320 هشتاد میلیونی رو می گیره (حدودا 40 میلیون اختلاف)
چی شد که اینو گفتید؟ شاید منظورتون این بوده هر کسی که ماشین ارزون تر سوار شه حرفش بی منطق تره؟ من که فکر نمی کنم منظورتون این بوده

این تاپیک باید خیلی زود تر از این ها قفل می شد چون باعث گمراهی خیلی ها از جمله خودم در اوایل شد

تنها موردی که در این تاپیک چیزی به من یاد داد ، بحث تاثیر ارتفاع از سطح دریا در شتاب گیری توسط جناب sayyafzadeh بود که بنده ازشون تشکر می کنم

آخرین نکته اینکه اگه من نوعی ، بخوام در مورد خرید خودرو از روی شتاب تصمیم بگیرم حرف کسی که هر دو خودرو رو همزمان داشته و تست کرده برام مستند تره ... حتی اگه خودم تجربشو نداشتم

با تشکر

sayyafzadeh
29 December 2008, 11:03 PM
سلام سينا جان

اول از همه باید از شما تشکر کنم دوما من نمی دونم این دوستی که می گه 13-14 ملیون اختلاف چه دخلی به شتاب اولیه داره درضمن ما مزدارو برج 3 خریدیم(35600) فکر کنم به اندازه کافی سوار شدم که ببینم چطوریه ملاک خریدن ماشین شاید واسه شما شتاب باشه پس بهتره بجای مزدا برین ماکسیما بخرین چون تقریبا یه قیمت دارن

درضمن 206 ماشین خیلی خوبیه اینجا بحث در مورد اون نمود ولی 206 هیچ وقت نمی تونه با مزدا 3 رقابت کنه هرکدوم توی قیمت خودشون تقریبا بی نظیرن ولی من نمی دونم چرا منظور حرف منو متوجه نشدید این تاپیک واسه مقایسه شتاب مزدا با بقیه ماشینا بود و منم با 206 ت 5 که تقریبا همه در موردش می دونن مقایسه کردم نه با بنز c200 یا bmw 318. و نظر شخصی خودمو گفتم که دیگه هم همه می دونن حالا شما می خواید روی تعصب حرف بزنین خود دانید ولی من دوست ندارم کسی و گمرا کنم هرکی هم حرف منو باور نداره می خره مطمئن میشه هرچند پشیمون نمی شن چون مزدا اینقدر چیزای دیگه ای داره که شتاب اولیشو پوشش می ده

نیازیم نیست زیاد اشاره کنید که شما مزدا دارید چون ما یدونشو 7 ماه قبل گرفتیم دوتا هم توی نوبت داریم واسه دوتا از دادشام اگه ماشین بدی بود اینکارو نمی کردیم.

خوبه شما یه مزدا 35 ملیونی خریدید(البته اگر ت 3 باشه)(اگر جایزه بانک نبوده باشه)! فکر می کنید سوار هواچیما شدی اگر bmw 740 می گرفتی فکر کنم با بابا مامانتم صحبت نمی کردی

تاپیکو قفل کنید بهتره منم موافقم

drnariman
29 December 2008, 11:50 PM
دوست های عزیز لطفا حرمت ها را نگه دارید و از الفاظ شایسته تری استفاده کنید.

Mehran.G
31 December 2008, 08:10 PM
جالبه هر وقت این آقای sayyafzadeh میاد تجربیات گوهربارشو بیان میکنه این آقای pedkin میاد ازشون حمایت میکنه و کلی نکته از ایشون یاد میگیره ! ....
جالیبیش اینه که شما ویدئویی که سینا گذاشته میبینی بعد بازم حرف خودتو میزنی ؟ خدا رو شکر مزدا 3 ماشینه شناخته شده ای هستش .. کافیه شما یه سرچ تو یوتوب بکنی 100 تا ویدئو صفر تا صد برات میاره که نمیتونی بگی همش تو سرازیری بوده ! اصلاً بگذریم ..... آقای sayyafzadeh شما که هم مزدا دازی و به قول خودت همون اولم خریدی یه video از شتاب گرفتن ماشینت بذار هم مزدا 3 هم تیپ 5 ... ببینیم این 206 هیولا شما شتابش چند ثانیه میشه ... لطفاً بدون دلیل و مدرک صحبت نکن ! من اصلاً شک دارم شما مزدا 3 رو حتی یه بارم سوار شده باشی ... اصلاً video از شتابو این حرفا نمیخواد بذاری یه عکس از خودت با مزدا 3 ..36 ملیونیتون بذاری کافیه ! من احساس میکنم شما فقط از روی تخیلاتت حرف میزنی تا واقعیت .

moore
31 December 2008, 09:38 PM
دوست عزيز آقای sayyafzadeh
مزدا هاي داداشات مباركشون باشه اميدوارم به تو هم بدن يه دور بزني كه وقتي يه مطلب مخالف 206ت ميبيني اينجوري هيجان زده نشي واميدوارم بعد از خوندن اين نوشته سنگ كوب نكني چون تمامه مطا لبتو جواب دادم بدون اينكه مثل تو آدرنالين خونم به 100 رسيده باشه .من مطمئنم يادداشت منو اصلا نخوندي كه اينجوري با عجله و فشار خونه بالا فقط جواب دادي بدون يك لحظه تعقل مي دوني چرا : اول اينكه اين حرفايي كه من زدم در ادامه ياد داشتم بود كه خواستم منم نظرمو در مورده اين تاپيك داده باشم چون ديدم داره كم كم نظرات شاخ دار مي شه (بازم مي گم از نظره من ،فقط احساسمو بيان كردم) عرض كردم مني كه تجربه دارم و اين ماشينو سوارميشم حسه نوشتن ندارم چون تاپيك منحرف شده و هيچ كس دليل و مدرك قبول نمي كنه همش بحثه بيخوده،نمي گم بعضي يادداشتهاداستان سراييه ولي با واقعيت جور در نمياد. دوما من فقط در ادامه ياداشتم گفتم مزدا دارم فقط يك بار.در حاليكه تو نوشتي:(نیازیم نیست زیاد اشاره کنید که شما مزدا دارید )معلومه بد جوري دلخوريا .؟:icon_mad:ولي به نظرم بايد ياد بگيري كه وقتي به يه مطلبي در يك يادداشت گذرا اشاره مي شه اونم فقط يكبار كلمه (زياد)رو براش به كار نمي برن.
مبيني كه اصلا ياد داشتمو نخوندي.من كه متوجه نشدم از چي ناراحتي ، از من از مزدا فقط مطمئنم از 206 ت راضي هستي.

اين تاپيك خودت نوشتي كه عنوانش اينه ( تاپیک واسه مقایسه شتاب مزدا با بقیه ماشینا بود و منم با206)
اقاي محترم تو اصلا به خودت زحمت ندادي عنوان تاپيك رو يكبار بخواني يا اينكه معني شو نميفهمي عنوان تاپيك فارسيه و مشخص مقايسه نيست(لا اقل من كه تو عنوان مقايسه نميبينم)بيانتجربيات شتابگيري مزدا با ساير ماشينها نه كل كل كه 206 تندتر ميره يا مزدا. هر كس تجربشو ميگه نه دعوا بر سر اينكه چرا 206 شتابش بيشتره يا اون كمتره ، قرار نيست به من ثابت بشه 206 تو از مزدا تندتر ميره چون تا الان هيچ نوع 206 تو يه كورس نتونسته منو بگيره حا لا تو در جواب من مينويسي نتونسته چون رانندش ناشي بوده نه اصلا تيپ 5 نبوده نور كم بود هوا الوده بود وسط كوهستان بودين يكي تو سراشيبي بوده يكي تو سر بالايي و....گيرم حرفات درست ولي من اينو تجربه كردم و اين حرفات هيچ ربطي به موضوع تاپيك و تجربه من نداره قرار نيست تو پيست فرمول يك با شوماخر كورس بزارم تو هم نا ظر باشي بعد باورت بشه .گيرم كه تو با 206ت مرسدس رو هم بگيري اينم ميشه تجربه تو من حالا بدش بايد بگم مرسدست اسباب بازي بوده اين درسته.نه ما قراره فقط تجربمو نو بگيم حالا تحت هر شرايطي كه مي خواهد باشه. اگه من اشتباه مي كنم دوستان بگن و منو اصلاح كنيد.

( خوبه شما یه مزدا 35 ملیونی خریدید(البته اگر ت 3 باشه)(اگر جایزه بانک نبوده باشه):icon_lol:
ما شا الله شما سرمايه داري منم فرض كن ماشينمو تو تخمرغ شانسي (لپ لپ جديد :icon_arro) پيدا كردم فرض كن تيپ يك ولي بازم نان از عمل خودم مي خورم ماشينه بابامو سوار نميشم كه بعدش بخوام اينجوري سنگ 206 خودمو به سينه بزنم (اگه اونم بابايي نخريده باشه ) منم خودم يه 206 دارم كه با خريد مزدام اصلا ديگه علاقه اي بهش ندارم به نظرم تو بد جوري حرفات شك بر انگيزه معلوم نيست كجاش راسته تو كه مزدا داري چرا واسه غالب دونستن 206 به مزدا به زمينو زمان مي كوبي به نظرم دوستان خودشون قضاوت كنن كه يك مزدا سوار206 رو سرتر از ماشينش مي دونه!!!!:icon_razz

البته اينجا مهم فرهنگ نوشتن و حفظ حرمت و ادبه اگه قراره منم مثل تو جواب بدم كه سنگ رو سنگ اينجا بند نمي شه تويي كه تحمل يك كلام حرفه مخا لفه 206 رو نداري (علي رغم اينكه 3 تا مزدا داري به قوله خودت البته....) و بدون خواندن كامل ياد داشت من اينجوري بي منطق جواب ميدي من چي بايد در جوابت بگم. من كه بعد از 10 صحفه مرور كليه مطالب يك ياد داشت نوشتم و نظرمو بيان كردم قرار نيست ما با هم اينجا بجنگيم و گرنه جوابتو از جنسه خودت ميدادم.من نه به كسي تو حرفام بي احترامي كردم نه افه گذاشتم ولي با توجه به گفته بعضي از آقايون احساس ميكنم بعضي از دوستامو ناراحت كردم دوستان گلم اگه نا خواسته مرتكب اين اشتباه شدم از كلييه دوستاني كه تو نوشتم بهشون بر خورده عذر خواهي ميكنم و مي گم هيچ قصد و غرضي در كار نبوده فقط جواب پا فشاريه بي مورد بعضي دوستان بوده كه احساس كردم هدف تاپيك گم شده همينو بس . عزيزان من جز حقيقت چيزي نگفتم و حقيقت همين بود كه عرض كردم ان شا الله كه منو حلال كنيد:icon_neutاگه مطلبموبد نوشتم اميد به خدا كه اصلاح بشم:icon_wink
.لا اقل تو اين يه مورد از تو ممنونم كه منو متوجه اشتبا هم كردي.:icon_cool

در پايان من قضاوت رو به دوستانه خوبم مي سپارم و خودشون بسنجن گر چه كا ملا مشخصه كي داره تو حرفاش لافه ماشينشو مي زنه و نو كيسه بودن كاملا مشخصه چون تو تاپيكهاي مزدا كه من دنبال ميكنم اين سومين باره اين حرفو ميزني (ما یدونشو 7 ماه قبل گرفتیم دوتا هم توی نوبت داریم)

جناب آقای sayyafzadeh روي صحبتم با شماست اميدوارم اول اين يادداشتمو خوب بخوني بعدم بدون اينكه فشار خونت بره بالا جوابي بدي كه اول از روي تعقل و منطق باشه دوماً مرتبط به مطالبم باشه نه مثل دفعه قبلي.............
مخلصه كلييه سرورانه اين تاپيك هستم هر كدام از دوستان نظري داشت با كمال ميل مي پذيرم.:icon_wink

:lover::lover::lover::lover::lover::lover:

shahram2006_m
6 January 2009, 08:05 PM
به احترام دوستان مزدا سوار تاپیک باز میشه، امیدوارم تاپیک دوباره به بیراهه نره و همونطوری که از نامش مشخصه فقط مقایسه و تجربه دوستان باشه. سایر دوستان هم بدونند این نتایج به علت مساعد نبودن جاده ، عدم توانایی یکی از راننده ها و .... کاملا غیر حرفه ای و فقط بیان کننده تجربیات دوستان هست.
اگر تاپیک به روال گذشته خودش ادامه بده، به علت عدم به وجود آمدن کدورت بین دوستان تاپیک برای همیشه قفل و پاک خواهد شد.
از توجهتون ممنونم

behdad-G
7 January 2009, 02:31 AM
دوستان لطف کنید از الفاظ " له شد " و " سوسک شد " و " میخوره " استفاده نکنید !

به عنوان فقط یک تجربه : من تیپ 5 داشتم سال 84 صفر هم بود . در هیچ حالتی با زانتیا درگ میکردم نمیتونست زانتیا رو بگیره . یعنی تو یک با هم میرفتن و تو دو زانتیا به زیبایی جلو میفتاد . بعد که زانتیا گرفتم باز هم هیچ وقت نشد یه مزدا 3 رو بگیرم . اونم تو یک برای چند لحظه عقب میفتاد ولی بعدش سریع جبران میکرد . ولی توجه کنید هیچ کدوم اون یکی رو له نمیکردن !

بنابراین مشخصه که تیپ 5 نمیتونه از مزدا 3 رد بشه ! اگر ارتفاع مطرحه که برای هردوشون مطرحه ! یک بوم و دو هوا که نیست ! تراکم موتورهاشون هم خیلی با هم تفاوتی نداره که بگیم ارتفاع رو مزدا بیشتر سوءتاثیر داره تا تیپ 5 .

باز هم شاید شماها تجربتون بیشتر باشه شرمنده جسارت نشه .

sina1808
7 January 2009, 09:16 AM
کسی کورس مزدا3 با سوناتا 2009 رو تجربه کرده ؟
ما با یک سوناتا در خارج از شهر کورس گذاشتم و تا سرعت 130 من جلو بودم فقط نمیدونم چه مدلی بوده
کسی از دوستان سوناتا 2009 نداره ؟

mahanghodsi
7 January 2009, 12:08 PM
تو مجله ماشین که شتاب سوناتای 2009 رو 8.9 زده ، ولی اینجوری نمیشه اثبات کرد کدومشون سریعترن .

drnariman
7 January 2009, 01:02 PM
کسی کورس مزدا3 با سوناتا 2009 رو تجربه کرده ؟
ما با یک سوناتا در خارج از شهر کورس گذاشتم و تا سرعت 130 من جلو بودم فقط نمیدونم چه مدلی بوده
کسی از دوستان سوناتا 2009 نداره ؟

سینا جون تو صفحه قبل من در این مورد یه چیزکی نوشتم.
ما با دو تا سوناتای مختلف 2009 چک کردیم به نظر دوستام هم این موتور ظاهرا هیچ تفاوت قدرتی با قبلی نداره و مثل این که به صورت تئوری hp ان زیاد شده.
تو تستی که ما کردیم تا 140 کاملا عقب می موند بالاتر از اون رو نتونستیم چک کنیم .

راستی از شهرام جان هم تشکر می کنم بابت باز کردن مجدد این تاپیک و از دوستا هم خواهش می کنم دیگه بحث تیپ 5 رو نکنن و سعی کنن از ماشینهای بالاتر یا هم رده استفاده کنم و یه خواهش هم از شهرام جان داشتم و این که اگر احیانا دیدین کسی باز خواست این موضوع و کلکل کردن رو شروع کنه شخصی باهاش برخورد کنین حیفه این تاپیکی که قبلا به این خوبی بوده بسته بشه به خاطر یکی دو نفر .
ممنون

shahram2006_m
7 January 2009, 03:15 PM
دوستان تاحالا با آوانته دستی کورس یا تستی داشتید؟

lika
7 January 2009, 03:44 PM
با سلام خدمت همه دوستان

من امروز حدود ساعت 6 صبح با یکی از دوستانم که چند روز پیش یک سوناتی 2009 گرفته بود (من خودم دو ماه میشه که مزدا گرفتم و تقریبا 1100 راه رفته) رفتیم برای کاری انتهای بابایی تصمیم گرفتیم یک امتحان کوچک هم با ماشینهامون داشته باشیم البته نه من نه دوستم تعصبی نسبت به ماشینهامون نداریم و فقط از ماشین خوب ، لذت میبریم حداکثر سرعت رو 180 و فصله رو هم که تعیین کردیم حدود 2 کیلومتر(شاید،باز بعضی از دوستان متر نزنند:icon_bigg)خدا رو شکر 206 تیپ 5 هم نبود از حالت سکون حرکت کردیم و فقط حواسمون به رانندگی بود(طبق گفته یکی از دوستان که اتومات رو فقط باید پا رو روی پدال گذاشت)ما هم همین کار رو کردیم بعد از رسیدن به 180 و طی مسافت شاید هم بیشتر از حد اعلام شده من سوناتا رو توی ایینه خودم میدیدم دوستم میگفت فکر نمیکرد این اتفاق بیفته ولی افتاد در ضمن به نظرش به ماشینش فشار اومد ولی من در مورد ماشین خودم اصلا همچین احساسی نکردم
این تجربه را با 206 تیپ 5(ماشین دیگر خودم) زانتیا ، ازرا:icon_razz ،c200 , پرادو 6 سیلندر و مورانو :icon_razz:icon_razzداشتم
که غیر از ازرا تا حدودی و مورانو که حسابی از خجالتم در اومد در بقیه موارد از داشتن یک چنین ماشینی حتی در رقابت با ازرا و مبلغ پرداختی کاملا راضی و خشنودم.
من فکر میکنم اگر تاپیک به همین شکل باشد خیلی بهتر است حالا 206 تیپ 5 تند تر میرود یا بوگاتی چه فرقی میکند ما ماشینو خریدیم که ازش لذت ببریم پس منطقی فکر کنیم فقط لذت از رانندگی با ماشین مورد علاقه.

drnariman
7 January 2009, 06:03 PM
بله شهرام جان زیاد ...تقریبا یکی هستند ولی در سرعت بالا مزدا قوی تر است و جلو میافته ولی تا 150 تا هر کی پشت اون یکی بود همون جا می مونه.

moore
7 January 2009, 06:54 PM
سلام به كليه دوستان گلم
خيلي خوشحالم كه مجددا مديريت محترم اجازه باز شدنه تاپيكو دادن و از اينكه با دوستان خوبم هستم خوشحالم:icon_cool
چند وقت پيش يه پا جرو دودر خوشكل ديدم هوس كردم سر به سرش بگذارم چون مي دونستم مو تورش قوي تره زياد نخواستم حالت كورس با هاش داشته چون حس كردم ممكنه بهش نرسم سريه پيچ بوديم كه گاز و گرفت واقعا موتوره قوي داره و من كه بهش نرسيدم :icon_razzولي تا پايان ادامه ندادم دندش اتومات بود از صداي موتورش فهميدم اول گفتم ممكنه مثل پرادو موتورش تنبل باشه ولي تو مايه هاي مورانو بود (البته ضعيفتر و به ان قدرت نبود) راستي مورانو 2009 از مدل هاي ديگش موتورش كمي قوي ترشده ضمنا داشبوردش و اتاقشم خيلي خيلي تغيير كرده و خوشكل شده
ممنونم
:lover::lover:

behdad-G
8 January 2009, 01:56 AM
با توجه به اینکه عدد اعلامی برای مدل اتوماتیک سوناتا 2009 حدود 9.5 هست قاعدتا نباید بتونه مزدا رو بگیره . اما دنده ایش شنیدم حدود 8.5 اعلام شده که ماجرا رو برعکس میکنه اما فکر نمیکنم 1% هم دنده ای وارد شده باشه !
پس اگر دیدید سوناتا ای رینگ 17 نداره و پشتش نزده V6 راحت بغلش بگازید نمیتونه سر به سرتون بزاره !
ولی اگر دیدید V6 هست حتی هوس شوخی کردن هم به سرتون نزنه چون مورانو هم تو مسیر مستقیم نمیتونه باهاش شوخی کنه !

rezasx1
9 January 2009, 01:48 PM
مخلص دوستان
من اخیرا با یه مزدا3 کورس گذاشتم
تو جاده داشتم میرفتم از تو اینه دیدم یه مزدا3 داره با شدت میاد... چون از جلو ماشین میومد پشت من که رسید ترمز زد... بهعد که خاست سبقت بگیره رو 2 تخت کردم و امدم رو 3 کاملا بغل من بود
همینطور کنارم بود من نتونسم اونم نتونس بره ...تو همون دنده 3 تا سرعت 140 با هم رفتیم که مانع اومد... دوست داشتم بریم ولی بدجوری شلوغ بود و این رفیق مزدا سوارمون یه کمی کله خراب...
مخلص دوستان

sina1808
9 January 2009, 06:34 PM
یه بار من هم در مسیری به اوانته سفیدی رسیدم که از دور فکر میکردم بنزه ! :icon_arro ( از بس پشتش شبیه بنزه )
ازش سبقت گرفتم ... آوانته هم افتاد دنبالم ... دیدم میخواد منو بگیره معکوس به 2 و با شتاب هرچه تماتر ازش فاصله گرفتم ( توی تاپیک ها خونده بودم که آوانته سپر به سپر مزدا 3 میاد اما اینطوری نبود / ضمن اینکه ماشین من به غیر از خودم 3 سرنشین دیگه داشت و اوانته فقط راننده داشت )
خلاصه فاصله ما زیاد شد و آوانته دیگه دنبال ما نیومد و سرعتش رو کم کرد !
مدلش رو هم نمیدونم که دستی بود یا اتومات ...

sina1808
10 January 2009, 01:18 AM
امشب هم توی خیابون های خلوت و پیچ در پیچ و پر سرعت گیر منطقه ای از شهرمون داشتم با سرعت 70-80 رانندگی میکردم و پیچ ها رو یکی یکی میزدم که یه زانتیا با سرعت سروکله اش پیدا شد و تند تند چراغ بالا زد و میخواست از سمت راستم سبقت بگیره ...
معکوس به 2 دادم و ازش فاصله گرفتم تا رسیدیم به سرعت گیر
من ترمز گرفتم اما متوجه شدم زانتیا نمیخواد ترمز بگیره ! :icon_razz خلاصه ما هم بیخیال ترمز شدیم و ادامه دادم
چون ترمز گرفته بودم زانتیا رسید به پشت ماشینم که مجبور شدم گاز بدم و ماشین معکوس داد به 1 و دیوانه وار ازش فاصله گرفتم ! :icon_sad:
توی آینه داشتم وضعیت زانتیا رو چک میکردم که متوجه 1 پیچ تقریبا بزرگ در رو به روم شدم که با همون سرعت رد کردمش :icon_sad: و زانتیا احتمالا ترمز گرفت دیگه نمیتونست بیاد دنبالم ! :icon_sad:

خلاصه لذتی بردیم ! نمیدونم چرا امشب دیوانه شده بودم :icon_arro :icon_neut ماشینم هم خیلی وحشی تر بود از روز های قبل :icon_cool نفهمیدم چرا ؟!

سرعت گیر بعدی دیدم زانتیا مثل پسر های خوب داره میاد :) اومد کنارم دیدم بنده خدا بد جوری حالش گرفته بود :icon_redf و دیگه قصد کل کل نداشت

( ماشین رو برای 1 لحظه هم از حالت اتوماتیک خارج نکردم ! زانتیا فقط 1 سرنشین داشت به غیر از راننده ، ماشین بنده 3 سرنشین داشت و ظرفیتش تکمیل بود :icon_cool )

behdad-G
10 January 2009, 01:24 AM
والله ما همین نیم ساعت پیش تو ایران زمین بودیم من و رفیقم تو آوانته بودیم و برادرم و یکی دیگه از دوستان هم تو مزدا 3 . تو سرپایینیه اول ایران زمین از بالا ، دنده دو بغل به بغل میرفتیم یهو هر دو تا گاز دادیم آوانته یه 3 متری تا دنده 3 جلو افتاده بود ( توجه کنید هیچ کدوم از ماشینها ماله من نیستا ! ) . دوباره برگشتنه تو سربالایی از دنده یک راه افتادیم باز هم مزدا چند متری عقب افتاد !

padkin
10 January 2009, 01:28 AM
والله ما همین نیم ساعت پیش تو ایران زمین بودیم من و رفیقم تو آوانته بودیم و برادرم و یکی دیگه از دوستان هم تو مزدا 3 . تو سرپایینیه اول ایران زمین از بالا ، دنده دو بغل به بغل میرفتیم یهو هر دو تا گاز دادیم آوانته یه 3 متری تا دنده 3 جلو افتاده بود ( توجه کنید هیچ کدوم از ماشینها ماله من نیستا ! ) . دوباره برگشتنه تو سربالایی از دنده یک راه افتادیم باز هم مزدا چند متری عقب افتاد !

آوانته دنده ای بوده فکر کنم ... درسته؟
اون دفعه ی اول هم فکر می کنم مزدا تو سرعتی بوده که نه می تونسته به دنده 1 معکوس بده و نه دور موتور مناسبی در دنده 2 برای شتاب گیری داشته ... یکی از دوستان مزدا سوار از این حالت قبلا شکایت داشتن ...

sina1808
10 January 2009, 01:39 AM
درسته
اگر در دنده 2 باشه و سرعت از حدود 40-50 بیشتر باشه دیگه به دنده 1 معکوس نمیده !
حتی در حالت دستی هم نمیشه به دنده 1 معکوس داد و باید منتظر بود که ماشین دور بگیره

این حالت برای من هم زیاد پیش اومده ... اما در بدترین شرایط هم حداقل از ماشین بغلی عقب نیفتادم ! ( با افزایش گاز میشه سریع دور موتور رو بالا برد )

padkin
10 January 2009, 01:47 AM
این حالت برای من هم زیاد پیش اومده ... اما در بدترین شرایط هم حداقل از ماشین بغلی عقب نیفتادم ! ( با افزایش گاز میشه سریع دور موتور رو بالا برد )

تو این مورد کلاچ یه امتیاز خوبی داره ... چون تو این شرایط میشه با یه نیم کلاچ کوچیک دور موتور رو سریعا بالا برد و از این وضعیت نجات پیدا کرد

behdad-G
11 January 2009, 01:39 AM
بله آوانته دنده ای بود . اتوماتیکش که تعطیله شتابگیرش متاسفانه !

بار اول سرعت همون 40 تا بود ولی از ایست کامل هم که راه افتادیم باز هم آوانته چند متری رو جلو افتاد . ضمنا" این آوانته از رینگ 17 هم استفاده میکنه ولی جالبه که باز هم جلو افتاد ! من فکر میکردم مزدا3 حداقل بغل به بغلش بره ولی کاملا" عقب میفتاد ! البته همینکه با اتومات اینجوری پا به پای یه دنده ای میره نشون میده موتورش کاملا برتره .

راستی یه توضیح دیگه هم بدم به پیچ ها که میرسیدیم با سرعت بالا آوانته کاملا غیر مطمین عمل میکنه مخصوصا" موقع ترمز کردن شدید ولی مزدا خیلی تو این زمینه سرتر بود اما بعد از اینکه وارد سربالایی قبل سعادت آباد شدیم باز هم مزدا3 عقب افتاد . مشخصه که تو شتاب یه مقدار کم میاره چون اتوماته ولی در موقع مواجه شدن با یه خطر حتمی فرار کردن از مهلکه با مزدا3 خیلی راحتتره تا آوانته .

padkin
11 January 2009, 02:02 AM
بله آوانته دنده ای بود . اتوماتیکش که تعطیله شتابگیرش متاسفانه !

بار اول سرعت همون 40 تا بود ولی از ایست کامل هم که راه افتادیم باز هم آوانته چند متری رو جلو افتاد . ضمنا" این آوانته از رینگ 17 هم استفاده میکنه ولی جالبه که باز هم جلو افتاد ! من فکر میکردم مزدا3 حداقل بغل به بغلش بره ولی کاملا" عقب میفتاد ! البته همینکه با اتومات اینجوری پا به پای یه دنده ای میره نشون میده موتورش کاملا برتره .

راستی یه توضیح دیگه هم بدم به پیچ ها که میرسیدیم با سرعت بالا آوانته کاملا غیر مطمین عمل میکنه مخصوصا" موقع ترمز کردن شدید ولی مزدا خیلی تو این زمینه سرتر بود اما بعد از اینکه وارد سربالایی قبل سعادت آباد شدیم باز هم مزدا3 عقب افتاد . مشخصه که تو شتاب یه مقدار کم میاره چون اتوماته ولی در موقع مواجه شدن با یه خطر حتمی فرار کردن از مهلکه با مزدا3 خیلی راحتتره تا آوانته .

خب در واقع کورس یه دنده ای با یه اتومات از حال سکون عادلانه نیست ... وگرنه در مسابقات از خودرو دنده ای استفاده نمیشد ... یا اصلا دیگه خودروی دنده ای تولید نمیشد ...
احتمالا در اونجا (سربالایی قبل سعادت آباد) باز هم مزدا سرعتش دور و بر 40-50 بوده ... این ضعف 4 دنده بودنه ... اما این ضعف برای تولید کننده به چشم نمی آد چون هدف از تولید خودرو ی اتوماتیک راحتیه مخصوصا تو ترافیک نه کورس گذاشتن ... ولی با این حال چون مزدا 3 در 2000 سی سی ها (در ایران) بیشترین توان (147 اسب) رو داره همچنان با همون گیربکس اتوماتیک با خیلی از دنده ای های کلاس خودش (2000 ها) و اتومات ها ی کلاس بالاترش (2400 ها) رقابت میکنه...

chormang
11 January 2009, 03:13 AM
بله شهرام جان زیاد ...تقریبا یکی هستند ولی در سرعت بالا مزدا قوی تر است و جلو میافته ولی تا 150 تا هر کی پشت اون یکی بود همون جا می مونه.
کاملاً صحبته دکتره عزیز تائید میشه ....البته ذکر چند نکته ضروریست....اگه مسیر مورد نظر به اصطلاح توی مایه های چالوس باشه شاید مزدا با زدن تک فلاشر خداحافظیه تلخی با آوانته داشته باشه چون هندلینگش مهشره....ولی توی یه مسیر صراطه مستقیم مثله آزادراه کاشان میتونیم بگیم برابر هستند و خب آوانته حسنش اینه که با داشتنه گیربکس دستی شاید یه جاهایی آزادی عمل رو بیشتر کنه ( کلاچ راندمان بالاتری نسبت به تورک کانورتر داره )ولی دوستان من به عرایضم عنایت کنید..........دوستان عزیز اعداد و ارقام بسیار متفاوت و حتی متناقض هستند پس دوستان در رد صحبت بنده لینک گذاری کنند.....طبقه مدارکه کاملاً موثق که هم اکنون توسط پروفسور چرمنگ یافت شد مزدا 3 در حالت دستی دارای شتاب 8.7 ثانیه و در حالت اتو دارای شتاب 9 ثانیه است که تفاوت کم این دو عدد نشان دهنده گیربکس بسیار هوشمند این خودرو می باشد.......و اما آوانته در حالت دستی 9.1 ثانیه زمان لازم داره تا به 96 کیلومتر در ساعت برسه.....خب حالا این 0.1 ثانیه با فرضه اینکه راننده کاملاً حرفه ای عمل کنه و بدونه چجوری دنده رو عوض کنه اختلافیه که در دید ما که می خواهیم ماشین رو توی آینه مون چک کنیم و منتظره ناپدید شدنش باشیم به چشم نمیاد.....دوستانی که از اصفهان هستند بد نیست یه قرار بگذاریم و هر دو اتل رو در شرایط برابر تست کنیم تا نتیجه رو دقیق تر به دوستان اعلام کنیم......ممنونم که پر حرفی های منو تحمل کردید......

خب در واقع کورس یه دنده ای با یه اتومات از حال سکون عادلانه نیست ... وگرنه در مسابقات از خودرو دنده ای استفاده نمیشد ... یا اصلا دیگه خودروی دنده ای تولید نمیشد ...
احتمالا در اونجا (سربالایی قبل سعادت آباد) باز هم مزدا سرعتش دور و بر 40-50 بوده ... این ضعف 4 دنده بودنه ... اما این ضعف برای تولید کننده به چشم نمی آد چون هدف از تولید خودرو ی اتوماتیک راحتیه مخصوصا تو ترافیک نه کورس گذاشتن ... ولی با این حال چون مزدا 3 در 2000 سی سی ها (در ایران) بیشترین توان (147 اسب) رو داره همچنان با همون گیربکس اتوماتیک با خیلی از دنده ای های کلاس خودش (2000 ها) و اتومات ها ی کلاس بالاترش (2400 ها) رقابت میکنه...
دوسته گرامی بسیار از اینکه تجربیات خودتون رو اینجا بیان می کنبد ممنونم......ولی ذکره یک نکته خالی از لطف نیست......آنچه که مزدا3 رو در قیاس با رقیبانش در مقوله شتاب برتر میکنه دو پارامتر اساسی است.....یکی نسبت نیرو به وزن هست که بسیار مهمه و دیگری این که موتور این هیولا در چه دوری میتونه بیشترین تورک یا اصطلاحاً گشتاور رو داشته باشه که با قیاس بنده مزدا در 4500 rpm به بیشینه گشتاور 135 ft-lbs میرسه و اما برای آوانته 132 ft-lbs هست......نکته ای که اینجا مطرحه آوانته دارای وزنه کمتری نسبت به مزدا هست و کمبود اون در توان و گشتاور رو تا حدودی می پوشونه.......
دوسته گرامی فاکتور قدرت موتور یا max horse-power به همراهه ضریب آیرودینامیکی خودرو در top speed و عوامله دیگه در بیشینه سرعت نقش موثری دارند.

sayyafzadeh
11 January 2009, 12:02 PM
میشه لینک بدین که مزدا اتوماتو 9 زده باشه؟ مگه میشه ماشین چهار دنده نه 5 با معمولیش 0.3 ثانیه فرق داشته باشه؟ مگان اتومات 11.1 هستش معمولیش 9.1 2ثانیه تفاوت
در مورد سوناتا که دقیقا مطمئن نیستم اتوماتش 5 دنده هستش یا نه 1 تا 1.5 تفاوت دارن حالا مزدا چطور به چنین تکنولوژی دست پیدا کرده که بقیه نتونستن؟

در مورد تفاوت شتاب مزدا و اونته آونته توی حرکت می تونه بگیره ولی بعدش مزدا هم فاصله عقب افتاده رو جبران می کنه هم جلو میفته مثل بحثی که در مورد بقیه ماشینا کردم ولی در حال حرکت نمی تونه در مورد سوناتا نظری ندارم چون امتحان نکردم.
مزدا نسبت به سوناتا وزن کمتر و ایرودینامیک بهتری داره پس می تونه 10-15 اسب رو جبران کنه )ولی کمری رو راحت می گیره.

chormang
11 January 2009, 01:39 PM
میشه لینک بدین که مزدا اتوماتو 9 زده باشه؟ مگه میشه ماشین چهار دنده نه 5 با معمولیش 0.3 ثانیه فرق داشته باشه؟ مگان اتومات 11.1 هستش معمولیش 9.1 2ثانیه تفاوت
در مورد سوناتا که دقیقا مطمئن نیستم اتوماتش 5 دنده هستش یا نه 1 تا 1.5 تفاوت دارن حالا مزدا چطور به چنین تکنولوژی دست پیدا کرده که بقیه نتونستن؟

در مورد تفاوت شتاب مزدا و اونته آونته توی حرکت می تونه بگیره ولی بعدش مزدا هم فاصله عقب افتاده رو جبران می کنه هم جلو میفته مثل بحثی که در مورد بقیه ماشینا کردم ولی در حال حرکت نمی تونه در مورد سوناتا نظری ندارم چون امتحان نکردم.
مزدا نسبت به سوناتا وزن کمتر و ایرودینامیک بهتری داره پس می تونه 10-15 اسب رو جبران کنه )ولی کمری رو راحت می گیره.
شک نکن پستت رو که دیدم گفتم باز قراره تاپیک قفل بشه.....:icon_arro:icon_arro

اگه منابع من سایتهای وطنی بود مطمئن باش من هم مثله شما قبول نمی کردم ولی چون صحبت های من تماماً بر اساس سایتهای خارجکیه پس از همیشه مطمئن ترم......رفیق اگه شما به 9 ثانیه مزدا شک داری پس باید به 9.1 آوانته هم شک کنی پس با این حساب من احتمالاً سوار آوانته نیستم....رفیق همون طوری که پست های قبلی نوشته شده و تجربیات دوستان در امر کورس گذاشتن با آوانته ذکر شده آوانته و مزدا تقریباَ از خجالت هم در میان و برتری مزدا فقط در 140 به بالاست ولی تا 100 میشه گفت اختلاف فقط 0.1 است و اینو صحبت های دوستان هم کاملاً تائید میکنه.....

sayyafzadeh
11 January 2009, 05:38 PM
سلام دوست عزیز اگه قرار با نظر دادن من که بدون تعصب هستش بسته بشه بزار بسبه بشه

یه نکته یکی از بچه ها زحمت کشید فیلم گرفت
واسه 206 ت 5 14.5 در اورد که همه میدونن زیر 10 هستش حالا من می گم 10 (اهان الان باز می گید بحث ت 5 شروع شد) یعنی 45% بیشتر که به دلیل شرایط محیطی بنزین و.. بوده
خوب واسه مزدا شد 9.2 قبول اگر نه 45% درصد کافیه 3 ثانیه کم کنید می شه 6.2 می دونم محاسبه دقیق نیستش ولی سر انگشتی واسه مزدا خیلی احترام قائلم و تفاوت معمولی اوتوماتو 1 ثانیه میگیرم میشه 5.2 ثانیه پس مزدای شما BMW 630 رو میگیره دمش گرم

یه سوال می شه لینک معتبرتونو بزارید منم ببینم من توی googl با این key word جستجو کردم mazda 3 150 0-100 4A و چیزای که پیدا شد واسه معمولی سدان 9 ثانیه بود و اتومات 10.2 که باز میگم معتبر نیستن مجله ماشینم که شما قبوا ندارید اونم بالای 10 در اورد
در ضمن منم گفتم اونته رو میگیره ولی نه توی دنده 1 و اونته توی دنده 1 جلو میفته همونطور که 206 جلو میفته 206 توی 80 به بعد حرفی نداره اونته 120-130

اینجا امدیم که بقیه رو راهنمایی کنیم ما ها که خریدیم نیازی نیست به رخ هم بکشیم و با تعصب بی جا باعث گمراه کردن بقیه بشیم
منم به نظرم بحث در مورد شتاب کافیه 12 صفحه هستش هرکی بخونه نتیجه گیری در مورد شتاب مزدا میتونه بکنه حالا دوست داشتن حرف منو باور می کنن دوست نداشتن باور نمی کنن

اصلا قرار نیستش من نظرمو تحمیل کنم و شایدم ماشین ما مشکل داره تا اخر این ماه یدونه دیگه رو تست می کنم و باز نتیجشو بتون میگم نیاز بود فیلم میگیرم اگه نگید توی سر بالای بوده

من نخواستم مزدا با ت 5 مقایسه بشه تعصبی هم روی هیچ کدوم نداشتم فقط بحثه مقایسه بوده و هر کدون از این دو توی رنج قیمت خودشون تک هستن. و شتاب مزدا بیشتر البته نه توی شتاب دنده 1 و 206 نمی تونه مزدارو بجز زیر 50-45 بگیره بحث من این بود یه بار که دنده 2 مقایسه کردیم من دهن ماشینو صاف کردم دور موتور 206 روی 6200 امد ولی نتونستم به مزدا نزدیک بشم البته فاصله هم نگرفتم تا 90
در انتها هم سعی می کنم دیگه نظرمو تکرار نکنم در مورد مقایسه مزدا چون فایده ای نداره

راستی شاید بی ربط باشه ولی کسی 100-0 ترمز مزدا عددی داره؟ به نظرتون دیسک ترمزش 11 اینچ هستش یا بزرگتره؟

padkin
11 January 2009, 05:53 PM

دوستی تست کرده بودن مزداشون رو با سوناتا 2009 و فرمودن با سوناتا قدیم تفاوت محسوسی نداشته ( پس یعنی 15 اسب ارتقا تاثیری نداشته در سوناتا)
پس خیلی نمیشه از روی قدرت (اسب بخار) نظر داد و گفت چون مزدا با سوناتای 175 اسبی بغل به بغل میره پس کمری 158 اسبی رو می گیره ... همون طور که جناب chormang توضیح دادند عوامل دیگری هم تاثیر داره ... پس اگه کسی تجربه ی مزدا 3 با کمری رو داره لطف کنه نتیجه رو بگه
با تشکر

chormang
11 January 2009, 06:07 PM
دوستان محترم احساس می کنم این تاپیک زیاد بار علمیه چندانی به همراه نداره چون مبنای مقایسه ها باید کاملاً مهندسی باشه و با توجه به نمودار های گشتاور-دور موتور و قدرت دور موتور میشه به این مهم دست یافت..........سایز لاستیک،شرایط جاده،سرعت وزش باد،مهارت راننده،گیربکس،نوع بنزین،فیلتر هوا،شمع ها،ارتفاع خودرو،......وای چقدر زیاده.......این ها میتونه اعداد و ارقام مختلفی رو ایجاد کنه....پس یا باید عین بچه خوب بری و توی سایت سازنده یا هر جای معتبر دیگه زمان هارو به طور دقیق در بیاری و یا در شرایطه کاملاً یکسان دو خودرو رو با هم مقایسه کنی.......اینکه دوستی بیاد بگه من فلان ماشین رو لوله کردم و یا فلان ماشین کپ کرد مبنای علمی و درستی نیست.......ممنوم....امیدوارم دوستان عنایته بیشتری داشته باشند......:lover:

Raminium2001
11 January 2009, 07:30 PM
چورمنگ جان، میتونی خودت استارت کار رو بزنی و با نمودار و جدول و غیره به پر بار شدن بحث کمک کنی؟ دوستان دیگه هم هرکی اطلاعات مناسب داره بیاره. از اینجا به بعد بحث تاپیک خیلی هم عمومی نباشه و تخصصی تر بشه به نظر من نه تنها ایرادی نداره، بلکه خیلی هم خوبه.

drnariman
11 January 2009, 07:53 PM
من تا به حال به علت کل کل بودن بحث وارد موضوع نشده بودم.

در مورد تاثبر ارتفاع روی شتاب باید بگم که این یه قضیه ثابت شده علمی است .الان تمامی شرکت ها و موسسات مربوطه تمامی تستها رو در سطح دریا انجام می دهند . تست هایی هم که در مجله ماشین و دنیای خودرو انجام شده موید این موضوع است مثلا bmw 730 شتاب 10 داده و هیوندای کوپه هم 12 بوده و ... .
ولی چون ابن قضیه را به صورت نسبی می سنجیم متوجه نمی شویم چون این کم شدن شتاب برای تمام ماشینها کم و بیش صادق است.

moore
12 January 2009, 12:08 AM
سلام به دوستان گلم
يه مطلبي مي خواستم بگم بد نيست دوستان مطالعه كنند ممكنه تا حدودي با سوال دوستان مرتبت باشه و ان شا الله مفيد .
چند روز پيش كه بيرون بودم صداي تو ذوق زننده و وحشتناك زوزه موتوره يه كمري دنده دستي GL كه با يه سو ناتا كورس گذاشته بودن بد جوري توجهمو جلب كرد:icon_twis
نتيجه مشاهده بنده و تفاوت اين دو البته بعد از طي مسا فتي اين بود كه:
كمري دنده دستي خيلي از سو ناتا جلو تر بود سو ناتا مدل 2009 بود نمي دونم دستي بود يا اتومات چون صداي موتوره كمري همه چيزو سا نسور كرده بود:icon_razz البته سونات ا2009 با اون زوار زشت كنار سپرش كا ملا مشخص بود .
من خودم فرصت نكردم مقايسه اي از كمري دستي با ما شين خودم داشته باشم ولي اين جوري كه اين كمري دستي تو دنده1به موتورش فشار مياورد اگه بخواهدبا مزدا كورس بگذاره باور كنيد مو تورش مي افته تو خيا بون :icon_arro ولي با يد بگم كه وا قعا سرتر از سو ناتا بود.
ضمنا از دوستان خوبم در اين تاپيك كه همديگر و حمايت مي كنند ممنونم :icon_excl ضمنا اگه بحث علمي بشه واقعا محشره و مي تونه در كنار بيان تجربيات دوستان اين تاپيك بي نظير بشه :icon_cool

:lover::lover::lover::lover:

chormang
12 January 2009, 02:17 AM
چورمنگ جان، میتونی خودت استارت کار رو بزنی و با نمودار و جدول و غیره به پر بار شدن بحث کمک کنی؟ دوستان دیگه هم هرکی اطلاعات مناسب داره بیاره. از اینجا به بعد بحث تاپیک خیلی هم عمومی نباشه و تخصصی تر بشه به نظر من نه تنها ایرادی نداره، بلکه خیلی هم خوبه.
دوسته من والا بسیار بزرگ تر و استاد تر از من در این تاپیک هستند که بابه این مباحثه علمی رو باز کنن و از قدیم میگن جلوی توپ چی ترقه ننداز.......در ضمن اگه واقعا بخواهیم علمی صحبت کنیم از دوستان مکانیکی و آشنایان به صنعت خودرو می خوام بیشتر وارده بحث بشن تا ما هم چیز یاد بگیریم....

sayyafzadeh
12 January 2009, 11:35 AM
دوستان محترم احساس می کنم این تاپیک زیاد بار علمیه چندانی به همراه نداره چون مبنای مقایسه ها باید کاملاً مهندسی باشه و با توجه به نمودار های گشتاور-دور موتور و قدرت دور موتور میشه به این مهم دست یافت..........سایز لاستیک،شرایط جاده،سرعت وزش باد،مهارت راننده،گیربکس،نوع بنزین،فیلتر هوا،شمع ها،ارتفاع خودرو،......وای چقدر زیاده.......این ها میتونه اعداد و ارقام مختلفی رو ایجاد کنه....پس یا باید عین بچه خوب بری و توی سایت سازنده یا هر جای معتبر دیگه زمان هارو به طور دقیق در بیاری و یا در شرایطه کاملاً یکسان دو خودرو رو با هم مقایسه کنی.......اینکه دوستی بیاد بگه من فلان ماشین رو لوله کردم و یا فلان ماشین کپ کرد مبنای علمی و درستی نیست.......ممنوم....امیدوارم دوستان عنایته بیشتری داشته باشند......:lover:

من تجربه شخصی مزدا با کمری اتوماتو گفتم که مزدا سره

خوب در مورد عواملی که گفتی با بعضی هاش موافقم ولی بعضی ها مثل توع شمع و سیستم هوای چه ورودی و خروجی جزء موتور می باشند و شرکنتها توان خودروشونو با یک نوع خاص از این ها می گن مثلا کمری 2005 150 اسب داشت با تغییر در سیستم هوا 157 شد پس توان خروجی که اعلام می کنن ثابت هستش و همچنین اکتان بنزین
حالا در بقیه موارد با شما موافقم که نوع جاده ارتفاع که کاملا دقیق در مورد تهران قبلا بهتون گفتم و... تاثیر به سزایی در افت توان خودرو داره و بخصوص در موردگیربکس ماشین

مثلا اگر ماشین با اکسیژن خالص بخواد کار کنه می دونی چه اتفاقی میفته؟ دمای احتراق نزدیک به 3000 درجه میرسه و موتور ماشینتون بهد گذشت چند دقیقه می تونید از روی زمین به صورت مایع جمعش کنید.

یکی از دوستان گفتش که من بر اساس اسب می گم که کمری رو مزدا میگره اینطور نیست حتی بر اساس تجربه یه نفر که سراتو داشتش گفت کمری رو میگیره ماشین من
حالا مزدا که جای خود داره
ولی توی یک کلاس ماشین و نوع گیربکس تقریبا مشابه تنها توان خودرو هستش که شتاب رو تعیین می کنه
مثال زانتیا 1800 با 2000
206 75 با 110
ولی نمی شه مثلا 206 110 رو با سانتافه 2700 مقایسه کرد یک وزن متفاوت دارن سیستم گیربکسی متفاوته و همچنین ایرودینامیک ماشین

ولی در مورد مزدا و کمری روی قلم و کاغذم می شه پیش بینی داشت یا این قبیل ماشینا هرچند دقیق نیست ولی میشه یه نتیجه گیری کردش

پارامتر خیلی مهم دیگه توی شتاب گیربکس ماشین
به عنوان تجربه شخصی بگم فکر کنم همه موافقا که زانتیا دنده 3 خیلی قوی داره منم اینو با ماشین خودم مقایسه کردم با یه زانتیا از سرعت 100 تا 195 کیلومتر به مدت 10 دقیقه کورس گذاشتم والا شک دارم که زانتیا 2000 بود چون فکر نمی کردم 206 ت5 بتونه توی سرعت بالا پا به پا زانتیا بره
حالا اینو بگم وقتی می نداخیتم 3 دهن ماشین و سرویس می کردم ولی زانتیا حدود 20 متر جلو میفتاد و بعدش که تا 190 کیلومتر همون فاصله حفظ می شد و.. بازم میگم نمی دونم 2000 بود یا 1800 شما بگید خودم شک داررم ولی ماشینش نو بود نمی تونست 1800 باشه ولی آیا ت 5 می تونه ؟
توی شتاب نوع گیربکس اهمیت فراونی داره مثلا اونته دنده 1 اش 65 میره ولی ت5 45 50 خوب معلومه توی 100 206 باید 3 دنده عوض کنه ولی اونته 2 تا

chormang
12 January 2009, 01:51 PM
من تجربه شخصی مزدا با کمری اتوماتو گفتم که مزدا سره

خوب در مورد عواملی که گفتی با بعضی هاش موافقم ولی بعضی ها مثل توع شمع و سیستم هوای چه ورودی و خروجی جزء موتور می باشند و شرکنتها توان خودروشونو با یک نوع خاص از این ها می گن مثلا کمری 2005 150 اسب داشت با تغییر در سیستم هوا 157 شد پس توان خروجی که اعلام می کنن ثابت هستش و همچنین اکتان بنزین
حالا در بقیه موارد با شما موافقم که نوع جاده ارتفاع که کاملا دقیق در مورد تهران قبلا بهتون گفتم و... تاثیر به سزایی در افت توان خودرو داره و بخصوص در موردگیربکس ماشین

مثلا اگر ماشین با اکسیژن خالص بخواد کار کنه می دونی چه اتفاقی میفته؟ دمای احتراق نزدیک به 3000 درجه میرسه و موتور ماشینتون بهد گذشت چند دقیقه می تونید از روی زمین به صورت مایع جمعش کنید.

یکی از دوستان گفتش که من بر اساس اسب می گم که کمری رو مزدا میگره اینطور نیست حتی بر اساس تجربه یه نفر که سراتو داشتش گفت کمری رو میگیره ماشین من
حالا مزدا که جای خود داره
ولی توی یک کلاس ماشین و نوع گیربکس تقریبا مشابه تنها توان خودرو هستش که شتاب رو تعیین می کنه
مثال زانتیا 1800 با 2000
206 75 با 110
ولی نمی شه مثلا 206 110 رو با سانتافه 2700 مقایسه کرد یک وزن متفاوت دارن سیستم گیربکسی متفاوته و همچنین ایرودینامیک ماشین

ولی در مورد مزدا و کمری روی قلم و کاغذم می شه پیش بینی داشت یا این قبیل ماشینا هرچند دقیق نیست ولی میشه یه نتیجه گیری کردش

پارامتر خیلی مهم دیگه توی شتاب گیربکس ماشین
به عنوان تجربه شخصی بگم فکر کنم همه موافقا که زانتیا دنده 3 خیلی قوی داره منم اینو با ماشین خودم مقایسه کردم با یه زانتیا از سرعت 100 تا 195 کیلومتر به مدت 10 دقیقه کورس گذاشتم والا شک دارم که زانتیا 2000 بود چون فکر نمی کردم 206 ت5 بتونه توی سرعت بالا پا به پا زانتیا بره
حالا اینو بگم وقتی می نداخیتم 3 دهن ماشین و سرویس می کردم ولی زانتیا حدود 20 متر جلو میفتاد و بعدش که تا 190 کیلومتر همون فاصله حفظ می شد و.. بازم میگم نمی دونم 2000 بود یا 1800 شما بگید خودم شک داررم ولی ماشینش نو بود نمی تونست 1800 باشه ولی آیا ت 5 می تونه ؟
توی شتاب نوع گیربکس اهمیت فراونی داره مثلا اونته دنده 1 اش 65 میره ولی ت5 45 50 خوب معلومه توی 100 206 باید 3 دنده عوض کنه ولی اونته 2 تا
دوسته من منظوره من اینه که هیچ وقت از روی ماشین توی جاده نمیشه شتایش رو حدس بزنین..........مثلاً من پارسال توی تبریز بودم که اتفاقی یه 405 رو توی خیابون ولیعصر دیدم...(دوستان تبریزی میدونن چه جای باصفاییه...)کاپوتشو زده بود بالا ...دیدم توربو شارژر روی ماشین بسته و وقتی گاز میداد ماشین نعره می کشید........خب طبعاً شما ممکنه توی کل کل خیلی ماشن ها رو بی وجود کنه اما چنین شرایطی یکسان هست......دوسته من نوعه فیلتر هوا در نفس کشیدن ماشین اثر میگذاره......نوعه شمع ها هم باعث میشه احتراق بهتر انجام بشه و اکتان بنزین هم بر اساس علم خودرو با توجه به ضریب تراکم موتور باید انتخاب بشه که در واقع همان نسبت هوا به بنزینه.....پس همه این ها تغییراتی است که یه خودرو میتونه داشته باشه و در نهایت همون خودرو باشه.....در مورد دنده هم که صحبت کردی درسته.......ضریب دنده که در واقع هنر یه گیربکسه دستی تعاملی برقرار میکنه بینه قدرته موتور و خروجی گیربکس.......درست میگی دنده یکه آوانته وحشتناک زور داره به طوری که معمولاً اکثر آوانته سوارا تجربه درجا زدن رو توی استارت کار دارن.......

chormang
12 January 2009, 02:50 PM
من تا به حال به علت کل کل بودن بحث وارد موضوع نشده بودم.

در مورد تاثبر ارتفاع روی شتاب باید بگم که این یه قضیه ثابت شده علمی است .الان تمامی شرکت ها و موسسات مربوطه تمامی تستها رو در سطح دریا انجام می دهند . تست هایی هم که در مجله ماشین و دنیای خودرو انجام شده موید این موضوع است مثلا bmw 730 شتاب 10 داده و هیوندای کوپه هم 12 بوده و ... .
ولی چون ابن قضیه را به صورت نسبی می سنجیم متوجه نمی شویم چون این کم شدن شتاب برای تمام ماشینها کم و بیش صادق است.
دکتر جان مثله همیشه به موقع به نکات ظریف اشاره می کنی!!!!!!!کاملاً درسته........اگه اجازه جسارت رو بدی من کمکی توضیح بدم تا دوستان متوجه بشن.......همون طوری که میدونید فشار در سطح دریا 100 کیلو پاسکال هست و به عبارتی فشار هوا زیاد و مولکول ها در واحد حجم تعداده بیشتری دارند......و این عمل باعث میشه در هر بار مکش هوا توسط ورودی هوا ،هوای بیشتری با سوخت بیشتر ترکیب بشه و احتراق بهتری صورت بگیره......و اما در ارتفاعات فشار هوا کاهش پیدا میکنه و باعث کاهش قدرت موتور میشه....البته برای حل مشکل فوق از توربو شارژر استفاده میشه.......در واقع دکتر جان کم شدن این شتاب به نسبت تراک موتور میتونه بستگی داشته باشه......انشالله چیزی رو از قلم ننداخته باشم......:lover:

sayyafzadeh
12 January 2009, 06:04 PM
من نگفتم که فیلتر هوا و شمع تاثیر نداره کی چنین حرفی زدم؟ امیدوارم پستای قبلی منم اینطوری نخونده باشید
من گفتم که شرکت با یک نوع فیلتر هوا وشمع و منیفیلد توان خروجی میده مسلما با تعویض اینا می تونین توای خیلی بیشتری رو بگیرید با تعویض فیلتر هوا و کاتالیزور ا و هدرز برای 206 !!:icon_evil تا 15 اسب توان زیاد میشه و شمع خوبم به قول خودشون تا 8% توان رو افزایش میده
ولی وقتی میگن مزدا 148 اسبه یعنی با اون وسایل استانداردی که روشه حالا بحث توربو شارژر به کنار معلومه که نمی دونی چی توی موتور هستش
یبار با یه پراید و تی ایران زمین کل انداخت یکی از دوستام با سمندش باور نمی کنی حدود 100 متر جلو افتاد

خوب در مورد فشار هوا نیز قبلا گفتم شما درست می گید ولی یه نکته که نباید اشتباه بگیرید مقدار اکسیژن ورودی اهمیت داره وقتی فشار هوا کمه یعنی P=n/vRT پس تعداد مول به ازاء حجم کمتر میشه
فشار هوای تهران همونطور که قبلا گفتم 670 میلیمتر جیوست حداقل توی آزمایشگاه ما اینطوری بودش و مقدار اکسیژن هوای تهران بجای 21% الان به 17% رسید که مشکل دوچندان میشه امار تفاوت شتابو نیز قبلا دادم که سوناتا از 7.2 توی شمال به 8.9 توی تهران رسیده بودش

n4vid
13 January 2009, 01:19 AM
امشب هم توی خیابون های خلوت و پیچ در پیچ و پر سرعت گیر منطقه ای از شهرمون داشتم با سرعت 70-80 رانندگی میکردم و پیچ ها رو یکی یکی میزدم که یه زانتیا با سرعت سروکله اش پیدا شد و تند تند چراغ بالا زد و میخواست از سمت راستم سبقت بگیره ...
معکوس به 2 دادم و ازش فاصله گرفتم تا رسیدیم به سرعت گیر
من ترمز گرفتم اما متوجه شدم زانتیا نمیخواد ترمز بگیره ! :icon_razz خلاصه ما هم بیخیال ترمز شدیم و ادامه دادم
چون ترمز گرفته بودم زانتیا رسید به پشت ماشینم که مجبور شدم گاز بدم و ماشین معکوس داد به 1 و دیوانه وار ازش فاصله گرفتم ! :icon_sad:
توی آینه داشتم وضعیت زانتیا رو چک میکردم که متوجه 1 پیچ تقریبا بزرگ در رو به روم شدم که با همون سرعت رد کردمش :icon_sad: و زانتیا احتمالا ترمز گرفت دیگه نمیتونست بیاد دنبالم ! :icon_sad:

خلاصه لذتی بردیم ! نمیدونم چرا امشب دیوانه شده بودم :icon_arro :icon_neut ماشینم هم خیلی وحشی تر بود از روز های قبل :icon_cool نفهمیدم چرا ؟!

سرعت گیر بعدی دیدم زانتیا مثل پسر های خوب داره میاد :) اومد کنارم دیدم بنده خدا بد جوری حالش گرفته بود :icon_redf و دیگه قصد کل کل نداشت

( ماشین رو برای 1 لحظه هم از حالت اتوماتیک خارج نکردم ! زانتیا فقط 1 سرنشین داشت به غیر از راننده ، ماشین بنده 3 سرنشین داشت و ظرفیتش تکمیل بود :icon_cool )

دوست عزیز ! من از نظر علمی به شما ثابت می کنم ماشینه متوسط cc 2000 138hp
دندنه دستی با یک ماشین اتومات 150hp 2000cc از نظر شتاب : دندنه دستی(5دنده جلو) حداقل تا دنده 3 جلوتر از یک اتوماتیک (4دنده)بسر میبره میدونی چرا ؟ چون توی گیربکس اتو تاخیر وجود داره در هنگام تعویض این خاصیت اتو هستش
اینو هم بگم من اگه این مطلب رو نوشتم فقط خواستم شما رو از چیزی که خودم میدونم آگاه کنم قصد دیگری هم ندارم !
نظر من در مورد شتابگیری مزدا که خودم چندین بار این کارو انجام دادم و با زانتیا مقایسه کردم
دنده 1 2 3 ضعیف (شتاب اولبه ضعیفی داره)
شتاب ثانویه واقعا" محشره ! یعنی 4 به بعد به نظرم یه ماشین دیگه میشه ! :icon_razz
اما اگه یه مزدا3 دنده دستی گیر بیاد واقعا" معرکه میشه !

padkin
13 January 2009, 02:46 AM
دوست عزیز ! من از نظر علمی به شما ثابت می کنم ماشینه متوسط cc 2000 138hp
دندنه دستی با یک ماشین اتومات 150hp 2000cc از نظر شتاب : دندنه دستی(5دنده جلو) حداقل تا دنده 3 جلوتر از یک اتوماتیک (4دنده)بسر میبره میدونی چرا ؟ چون توی گیربکس اتو تاخیر وجود داره در هنگام تعویض این خاصیت اتو هستش
اینو هم بگم من اگه این مطلب رو نوشتم فقط خواستم شما رو از چیزی که خودم میدونم آگاه کنم قصد دیگری هم ندارم !
نظر من در مورد شتابگیری مزدا که خودم چندین بار این کارو انجام دادم و با زانتیا مقایسه کردم
دنده 1 2 3 ضعیف (شتاب اولبه ضعیفی داره)
شتاب ثانویه واقعا" محشره ! یعنی 4 به بعد به نظرم یه ماشین دیگه میشه ! :icon_razz
اما اگه یه مزدا3 دنده دستی گیر بیاد واقعا" معرکه میشه !

بله این دوستمون هم اشاره فرمودن بعد از سرعت گیر و اشاره کردن به 1 معکوس دادن ... خب زانتیا اون موقع دنده 2 بوده و شرایط هم که از حال سکون نبوده ... پس نتیجه منطقیه
اون مسئله ی برتری دنده ای در حرکت drag از سکون فکر می کنم برای همه حل شدست به خصوص با توضیحات شما در بخش مسائل فنی و تجربه ی جدید بعضی دیگر از دوستان

farzad_Sh_2020
13 January 2009, 09:49 AM
یک سوال برام پیش اوومد :

یعنی مزدا اگه در حال سکون نباشه و مثلاً در سرعت 40 50 باشه شتابش بیشتر از زانتیا یا آوانته هست که دستی هستن ؟ منظورم اینه که اگه توی 40 کیلومتر دو خودرو شروع به رقاببت کنند چه حالتی پیش میاد ؟مزدا جلو میفته یا ... ؟

sina1808
13 January 2009, 10:41 AM
بنده کورس از حالت سکون هم داشتیم با ماشین های مختلف ! ( پشت چراغ قرمز )
در همه موارد زیر 70-80 اکثر ماشین های هم کلاسی رو گرفتم :):icon_cool ( آوانته - زانتیا - کمری - سوناتا 4 سیلندر )
فقط در یک مورد سوناتای 6 سیلندر بود که نتونستم رقابت راضی کننده ای باهاش داشته باشم .
من از شتاب از حالت سکونش هم راضی هستم ( همونظور که قبلا عرض کردم ) چون اگه اینطور نبود تاحالا ماشین رو عوض کرده بودم

sayyafzadeh
13 January 2009, 12:23 PM
یک سوال برام پیش اوومد :

یعنی مزدا اگه در حال سکون نباشه و مثلاً در سرعت 40 50 باشه شتابش بیشتر از زانتیا یا آوانته هست که دستی هستن ؟ منظورم اینه که اگه توی 40 کیلومتر دو خودرو شروع به رقاببت کنند چه حالتی پیش میاد ؟مزدا جلو میفته یا ... ؟

شتاب دنده دو این ماشین خیلی بهتر از یکشه ولی به نظر من توی 2 زیاد تفاوت نداره و یکمی مزدا جلوتر میفته
ولی دنده یم 60-65 پر میکنه ولی به نظر بنده و تجربه شخصی من شتاب اولیه کمی داره ولی شک نکن بعد از حرکت زانتیا آونته و.. رو میگیره
قبلا زیاد در این مورد صحبت شده که بنده با 206 ت 5 که شتابه اولیه مساوی زانتیا داره مقایسه کرده بودم و به دوستان برخورده بود
یه سوال مگه شتاب جانبی مزدا چنده؟ از زانتیا بیشتره مگه؟ زانتیا 0.95 هستش در حد Bmw سری 3 یعنی توی پیچ زانتیا کم میاره از مزدا اینطوری فکر نمی کنم !!!
اره مزدا شتاب جانبی خیلی خوبی داره که من با سرعت 100 تا هم توی دور برگردونا باش می پیچم که اگر با ماشین خودم این کارو می کردم الان باید توی اوراقیا بودش. اشتباه برداشت نکنین باز!!!! مزدا خوبه ولی زانتیا در این مورد بهتره فکر کنم چون وزن یکسانی دارن تقریبا ولی شتاب جانبی زانتیا بیشتره

n4vid
13 January 2009, 03:27 PM
در همه موارد زیر 70-80 اکثر ماشین های هم کلاسی رو گرفتم :):icon_cool ( آوانته - زانتیا - کمری - سوناتا 4 سیلندر )
فقط در یک مورد سوناتای 6 سیلندر بود که نتونستم رقابت راضی کننده ای باهاش داشته باشم .
من از شتاب از حالت سکونش هم راضی هستم ( همونظور که قبلا عرض کردم ) چون اگه اینطور نبود تاحالا ماشین رو عوض کرده بودم

دوست عزیز ! مزدا 3 یک ماشین گیربکس اتوماتیک هست ! گیربکس اتوماتیک با فشار روغن کار می کنه ! به جای کلاچ اصطکاکی توی این ماشین کلاچ هیدرولیکی یا مبدل گشتاور بکار برده شده حالا به نظر شما ! من شرایط رو میگم شما مقایسه کنید !

وزن مزدا از زانتیا بیشتره !
مراحل حرکت در زانتیا : موتور >کلاچ>درگیری چرخدنده توسط اهرم دنده>دیفرانسیل>پلوس
:مزدا3:موتور>مبدل گشتاور(پمپ باعث چرخش استاتور بعد از چند ثانیه حالت کوپلینگ بوجود می آید سپس توربین حرکت می کند ) > دور رو به گیربکس میدهد ( حالا درون گیربکس : زیر پدال گاز یک سنسور هست به نام کیک دان که اون فعال میشه با فشار پدال تا آخر ،گاورنر قطعه ای هست گه حالت های مختلف رو دستور بوجود دادنش رو میده با توجه به وزنه های که داره (نیروی گریز از مرکز هر چه بیشتر باشه سوراخی که روغن ارسال میشه کوچک تر میشه و با توجه به کوچک تر شدن سوراخ دبی کاهش اما فشار افزایش می یابد ، درون جعبه هیدرولیکی چند عدد سوپاپ هستش سوپاپ 1به 2 ، 2 به 3 ، 3 به 4 ، ( حالا توی حالت تیپ ترونیک دیگه گاورنر کار نمی کنه) شما خودتون مستقیما" این سوپاپ ها رو کنترل می کنید وقتی سوپاپ به طور مثال توی حالت 1 به 2 باز میشه روغن جریان پیدا می کنه و یه قسمتی رو توی مجموعه خورشیدی قفل می کنه دو قسمت دیگه در حال چرخش هستند اگر میبینی توی حالت 4 مزدا میکنه از زمین خودشو بخاطر اینه که تمتم مجموعه خورشدی یکپارچه میچرخه ! (رینگی ، قفسه ، خورشیدی )>دیفرانسیل>پلوس خوب حالا شما میتونی بگی که این مراحل زودتر ار مراحل یک گیربکس معمولی طی میشه !
***قسمت آبی جز مراحل حساب نمیشه توی تیپ ترونیک !

خوب حالا خودت قضاوت کن ! این مراحلی که یک ماشین دستی طی میکنه بیشتره با اتومات ؟!
دوست عزیز جواب من رو از نظر علمی لطف کنید اگر بازم روی نظر خودتون هستید !
هدف من : به اشتراک گذاشتن اطلاعات ، دوست ندارم چیزی رو که من می دونم و کسی نمودنه بهش نگم چون فکر می کنم اون چیزی که من میدونم برای این نیدونم که به بقیه بگم در عیر این ثورت ارزشی نداره !
:icon_cool

zxcv
13 January 2009, 05:05 PM
اما شما یه چیزه کوچک رو نگفتی این 2 ماشین 15 سال تقریبا با هم فرق تکنولوژی دارن

chormang
13 January 2009, 05:11 PM
سینا دوسته من بهت تبریک می گم چون ماشینت واقعاً یک یوزپلنگه به تمام معناست ولی رفیق توی کورس هایی که گذلشتی به مهارت راننده توی این مطلب ایمان داشتی؟؟؟؟من آوانته دستی رو عرض می کنم!!!!بقیه رو رفقا کمک کنن.......اگه در نظر بگیریم صفر تا 100 هر دو ماشین تفاوت تنها 0.1 ثانیه دارند که همینطور هم هست خب خودت حساب کن مثلاً توی سرعت 60 مگه چه قدر فاصله میتونه بینشون بیفته......دوسته من یه سری به تاپیک آوانته بزن......البته متاسفانه فیلمی که دوستمون گذاشته مله آوانته اتومات هست......ولی طبق تجربه خودم دنده یکه آوانته 70 تا پر میکنه......:icon_razzحالا در حالت سکون وقتی شما پاتو تخت روی گاز فشار میدی منطق ماشین میفهمه که می خوای با یه آوانته وحشی کل کل کنی ولی اون موقع آوانته داره نعره میکشه!!!!!!:icon_surp

n4vid
13 January 2009, 06:13 PM
اما شما یه چیزه کوچک رو نگفتی این 2 ماشین 15 سال تقریبا با هم فرق تکنولوژی دارن
جدی ؟ یعنی جای پیستون و سیلندر توی موتور چیزای دیگه ای داره که ما اطلاع نداریم ؟! اگه میشه بیشتر توضیح بدین ؟!

n4vid
13 January 2009, 06:22 PM
یک سوال برام پیش اوومد :

دنده 1 . 2 . 3 به دلیل تاخیر دنده عقب میوفته در هر حالتی ! تاخیری که توی دنده یک داره از حالت سکون اینجا حذف میشه ! اما بازم توی 2 به 3 یک تاخیر داره دوباره باز 3 به 4 تاخیر اما 4 به بعد پرواز .

zxcv
13 January 2009, 06:39 PM
جدی ؟ یعنی جای پیستون و سیلندر توی موتور چیزای دیگه ای داره که ما اطلاع نداریم ؟! اگه میشه بیشتر توضیح بدین ؟!
اولین ماشین ساخته شده توی موتور همین ها رو داره پس هیچ فرقی با مشین 2008 نداره؟
تکنولوژی روز پس یه چیزی تو مایه کشکه راندمان و بازده هم معنی نداره و کلا کلمات اضافی هستن؟راستی من مزدا 3 ندارم

drnariman
13 January 2009, 08:15 PM
n4vid (http://www.phalls.com/member.php?u=17950)
جان فرمایشات شما کاملا متین است ولی این در صورتی درست است که یه ماشین رو با دنده ای خودش مقایسه کنین یا حداقل با یه ماشین هم قدرت نه با زانتیا که قدرت کمتری داره.
در مورد اون 3 دنده هم که فرمودبن زانتیا جلو می افته هم با شما اختلاف عقیده دارم. دنده 3 مزدا 3 چیزی حدود 160 تا می ره یعنی شما می گیم تا این سرعت مزدا عقب می مونه که از محالاته.
تو چیزایی که ادم عملا خودش می بینه و تستی که با زانتیای خودم انجام دادم .زانتیا فقط در اول دنده 1 از مزدا جلو می افته .در ادامه فقط عقب موندن خودش رو تماشا می کته.

n4vid
14 January 2009, 03:23 PM
n4vid (http://www.phalls.com/member.php?u=17950)
جان فرمایشات شما کاملا متین است ولی این در صورتی درست است که یه ماشین رو با دنده ای خودش مقایسه کنین یا حداقل با یه ماشین هم قدرت نه با زانتیا که قدرت کمتری داره.
در مورد اون 3 دنده هم که فرمودبن زانتیا جلو می افته هم با شما اختلاف عقیده دارم. دنده 3 مزدا 3 چیزی حدود 160 تا می ره یعنی شما می گیم تا این سرعت مزدا عقب می مونه که از محالاته.
تو چیزایی که ادم عملا خودش می بینه و تستی که با زانتیای خودم انجام دادم .زانتیا فقط در اول دنده 1 از مزدا جلو می افته .در ادامه فقط عقب موندن خودش رو تماشا می کته.
خوب پست شما هم محترم هستش ! شاید هم اینجوری که شما میگین باشه ! اما بازم میگم اون سری مطالبی که بالا نوشتم رو دقت کنید بهش ! من نگفتم موتور مزدا ضعیف هست من میگم گیربکس اتوماتیک شتاب اولیه اتلاف انرژی داره که اون چند اسب بخاری که مزدا از زانتیا بیشتره رو مشخص نمیکنه در اولیه اما 4 به بعد چون دور ورودی ویخروجی یکی میشه مزدا اسب بخار بیشترش مشخص میشه !

sina1808
14 January 2009, 03:24 PM
دوست عزیز ! مزدا 3 یک ماشین گیربکس اتوماتیک هست ! ...
:icon_cool

جدا میفرمایید ؟؟ مزدا 3 گیربکسش اتوماتیک هست ؟؟!! من نمیدونستم !! :icon_idea:icon_arro
آخه دوست من این چه حرفیه شما میفرمایید ؟
اون چیزی که بالا نوشتم تجربه زنده و مستقیم خودم بود از کورس از حالت سکون ( و کورس از حالت غیر سکون در پست های قبل تر )
وقتی هم عرض مییکنم زیر 70-80 (بدترین شرایط البته ) ماشین ها رو گرفتم یعنی اینکه ماشین بقلی داشته به خودش فشار می اورده و اهل کل کل بوده یا حداقل میخواسته سعی خودش رو بکنه !
کاری هم به موضوعات فنی ندارم که اول گاز میدیم بعد ماشین فلان میکنه ! :icon_cool

توضیح اینکه من زیاد ماشین عوض میکنم و هیچ تعصبی روی مزدا یا سراتو و آوانته و ... یا هر ماشین دیگه ای ندارم
معتقدم که هر ماشینی سبک و روح خاص خودش رو داره
اما در مورد شتاب گیری ، مزدا 3 رو خیلی قبول دارم و نتایجش رو در کورس با ماشین های مختلف به شخصه تجربه کردم ...

chormang
14 January 2009, 03:58 PM
جدا میفرمایید ؟؟ مزدا 3 گیربکسش اتوماتیک هست ؟؟!! من نمیدونستم !! :icon_idea:icon_arro
آخه دوست من این چه حرفیه شما میفرمایید ؟
اون چیزی که بالا نوشتم تجربه زنده و مستقیم خودم بود از کورس از حالت سکون ( و کورس از حالت غیر سکون در پست های قبل تر )
وقتی هم عرض مییکنم زیر 70-80 (بدترین شرایط البته ) ماشین ها رو گرفتم یعنی اینکه ماشین بقلی داشته به خودش فشار می اورده و اهل کل کل بوده یا حداقل میخواسته سعی خودش رو بکنه !
کاری هم به موضوعات فنی ندارم که اول گاز میدیم بعد ماشین فلان میکنه ! :icon_cool

توضیح اینکه من زیاد ماشین عوض میکنم و هیچ تعصبی روی مزدا یا سراتو و آوانته و ... یا هر ماشین دیگه ای ندارم
معتقدم که هر ماشینی سبک و روح خاص خودش رو داره
اما در مورد شتاب گیری ، مزدا 3 رو خیلی قبول دارم و نتایجش رو در کورس با ماشین های مختلف به شخصه تجربه کردم ...
دوسته من ، آخه مگه شما میتونی به واقعیت که همون موضوعات فنی هست کاری نداشته باشی؟؟؟؟؟؟آخه مگه میشه فقط بر اساس روح و سبک صحبت کرد......خیلی ها پشت ماشین میشینن و فقط از ماشین یه کلاچ و گاز و دنده میشناسن ولی هنوز نمیدونن حتماً لازم نیست برای دنده 1 دوره موتور باید تا red-line بره(منظورم همون هایی هستند که باهاشون کل مینوازی) پس دوسته من به جای تجربه ها بیا با اعداد و علم خودرو با هم صحبت کنیم.......(من روی صحبتم قیاس مزدا با آوانته هست.....زانتیا که حریف نیست)اما همونطوری که دکتر عزیز اشاره کردند بهتره مزدا دستی با آوانته دستی مقایسه بشه ......از مدیران محترم می خوام با دخالت در این مسئله از انحراف بیشتر جلوگیری کنند.....

sina1808
14 January 2009, 04:57 PM
دوسته من ، آخه مگه شما میتونی به واقعیت که همون موضوعات فنی هست کاری نداشته باشی؟؟؟؟؟؟آخه مگه میشه فقط بر اساس روح و سبک صحبت کرد......خیلی ها پشت ماشین میشینن و فقط از ماشین یه کلاچ و گاز و دنده میشناسن ولی هنوز نمیدونن حتماً لازم نیست برای دنده 1 دوره موتور باید تا red-line بره(منظورم همون هایی هستند که باهاشون کل مینوازی) پس دوسته من به جای تجربه ها بیا با اعداد و علم خودرو با هم صحبت کنیم.......(من روی صحبتم قیاس مزدا با آوانته هست.....زانتیا که حریف نیست)اما همونطوری که دکتر عزیز اشاره کردند بهتره مزدا دستی با آوانته دستی مقایسه بشه ......از مدیران محترم می خوام با دخالت در این مسئله از انحراف بیشتر جلوگیری کنند.....

لطفا به عنوان تاپیک دقت بفرمایید :
تجربه شما از شتابگيري مزدا3 نسبت به ماشينهاي ديگر
موضوع بحث اصلا موضوعات فنی نیست / ضمن اینکه کسی منکر موضوعات فنی نشده میشه در تاپیکی دیگر بصورت علمی بررسی کرد !
بنده فقط تجریبات خودم رو بیان کردم ( طبق هدف تاپیک )

در ضمن با توجه به حرف شما پس دیگه نیازی به مسابقات و تست جاده و ... نیست ؟
چون میشه روی کاغذ حساب کتاب کرد نمودار کشید و به نتیجه دلخواه رسید ؟

sayyafzadeh
14 January 2009, 06:07 PM
من نمی دونم چرا انقدر بحث می کنید آخه چیزی که توی این تاپیک مشخصه اینه که دوستان مزدا سوار میگم مزدا 3 برابر 630 راه میره طبق اثبات 9.3 که حساب کردیم زیر 6 شد در بهترین شرایط
نگید که تعصب ندارید و بقیه دوستانم مثل من بر این عقیدن که شتاب اولیه مزدا کمه
مزدا توی 3 زانتیارو میگیره
توی 1 عقب میفته توی دو فاصله حفظ میشه و تی 3 مزدا فاصله رو کم میکنه و حتی می تونه بگیره
با آونته من نمی دونم
تا هفته آینده من امتحان پایانترم تموم میشه 0-50 مزدا و 206 ت 5 رو میگیرم در یک شرایط یکسان به نفع مزدا چون 206 ام 25000 شمع عوض نکردم و فیلتر ...

بحث باید علمی باشه

ولی اینو بدونید دوستانی که می خوان مزدا بخرن توی این فکر نباشن که مزدا با سوناتا 6 قابل قیاس باشه اصلا هیچ وقتم چنین کاریو نکنن
0-100 مزدا طبق نظر من 10.4 و طبق نظر دوستان 9
0-100 سوناتا 6 7.1 در این موردم نظری ندارم

ولی خواهشا کل کل نکنین اگر قراره کل کل باشه فایده نداره این تجربه رو دارم دوستان مزدا سوار اصلا دوست ندارن حرف مخالفو گوش کنن

ولی بازم میگم من خودم عاشق مزدام و بخاطر شتابش دوسش ندارم چون اگه فقط بحث شتاب بود ماکسیما میگرفتیم

drnariman
14 January 2009, 06:50 PM
0-100 سوناتا 6 7.1
0-100 سوناتا v6 حدود 7,8 است.(طبق بعضی منابع 8)

sayyafzadeh
14 January 2009, 07:36 PM
من فکر می کنم که آزارا 7.8 هستش و سوناتا 6 7.1
حالا 7.8 باشه مزدا نباید باش کل کل کنه چون مثل مقایسه مزداست با سمند

drnariman
14 January 2009, 08:04 PM
من فکر می کنم که آزارا 7.8 هستش و سوناتا 6 7.1
حالا 7.8 باشه مزدا نباید باش کل کل کنه چون مثل مقایسه مزداست با سمند

مسلما همین طوره ولی در مورد شتاب ها مطمئن باشین که ماگزیما که 7,8 است از سوناتا شتاب بهتری داره

chormang
15 January 2009, 03:56 PM
لطفا به عنوان تاپیک دقت بفرمایید :
تجربه شما از شتابگيري مزدا3 نسبت به ماشينهاي ديگر
موضوع بحث اصلا موضوعات فنی نیست / ضمن اینکه کسی منکر موضوعات فنی نشده میشه در تاپیکی دیگر بصورت علمی بررسی کرد !
بنده فقط تجریبات خودم رو بیان کردم ( طبق هدف تاپیک )

در ضمن با توجه به حرف شما پس دیگه نیازی به مسابقات و تست جاده و ... نیست ؟
چون میشه روی کاغذ حساب کتاب کرد نمودار کشید و به نتیجه دلخواه رسید ؟
مثله اینکه سوء تعبیر از حرفهای من پیش اومده.........اول هر چیزی ابتدا روی کاغذ ثابت میشه بعدش در عمل تست میشه....پس ما نمیتونیم چیزی رو که روی کاغذ ثابت نشده ادعا کنیم که در عمل به اثبات رسیده........نمی خوام از موضوعه تاپیک منحرف بشم ولی منظورم رو واضح تر بیان میکنم.......توی کلاسه 2000 در واقع رقابت اصلی بینه مزدا3 و آوانته هست و واقعاً توی این کلاس تنها اتلی که میتونه با مزدا پا به پا بیاد و حتی توی دنده 1 جلو بیفته آوانته هست........دوستان امیدوارم حرفه من رو صرف تعصب روی ماشین من ندونید چون سابقه من توی این فروم نشون داده با تعصب میونه خوبی ندارم و در همین جا هم از لحاظ شتاب در مقایسه با آوانته اتوماتیک برد را با مزدا3 میدونم ولی ادعا این رو دارم که آوانته دستی هم جلوی مزدا به هیچ عنوان کم نمیاره.......

moore
17 January 2009, 01:36 AM
سلام به دوستان گلم:icon_excl
بچه ها يك كليپ ديدم توي سايتي كه مي گذارم از كورس مزدا 3 با 206،مو تور 1.6كه به هر ضر ب و زوري هست تو اين تاپيك بايد با مزدا 2000 رقابت كنه كه به نظر من نا جوانمردانست چون بايد با همر ده هاي خودش تست بشه دوستان تو اين كلاس فقط آوانته قابليت رقابت رو با مزدا داره فقط و فقط آوانته اونم تر جيهن دنده دستي .راستي chormang جان يادداشتت قابل احترامه و مورد قبول.
تو عنوانه كليپ همه چيز ذكر شده كه 206 چه موتوري داره و مزدا چي.
بچه ها خوب دقت كنيد مخصوصا او ناييكه 206 شون بنز S-500 رو هم ميگيره:icon_razz (خوبه باز مزداي ما 630 رو مي گيره :icon_arro) فقط لطف كنيد بعد از يكبار ديدن چون دوربين ثابته با نگه داشتن تصوير و دقت به نور عقب چراغ و نور جلوي ماشينها با كمي حوصله متوجه ميشيد كه 206 دنباله مزدا مي دود از همون دنده يك عقبه دنده 2 عقب تر.
به شتاب اوليه مزدا دقت كنيد به صداي موتور و غزشش و زمان تعويض دنده كه حا كي از قدرت موتور در شتاب اوليه داره كه مي تونه قابل توجه دوستاني باشه كه شتاب مزدا رو قبول دارند:icon_coolهمچنين براي او نهايي هم كه قبول ندارند هم مي تونه جالب باشه
فقط دوستاني كه تحمل ديدن عقب افتادن 206 رو ندارن:icon_mad: و هنوز بر باور هاي اشتباهشون اصرار دارن :icon_biggكه مزدا شتاب نداره ، نمي دونم تو دنده فلان جلوه تو دنده فلان عقبه و ....خواهشن اين فيلم رو نبينن چون ممكنه در اثر با لا رفتن فشار خونشون به سيستم قلبشون فشار وارد بشه.
اميدوارم اين كليپ بتونه به تمام نا گفته ها و بحث هاي بي نتيجه اين تاپيك لا اقل در مورد مزدا و 206 خاتمه بده و دوباره بر گرديم به همان روال قبل چون در اين كليپ همينطور كه مشا هده مي كنيد بد جوري 206 عقب افتاده. اينقدر تلاش كردم تا اين كليپو پيدا كنم چون مي خواستم بدون جانب داري باشه در شرايط يكسان توسط دو نفر غير از من انجام شده باشه كه خدا خواست پيدا شد.
خواهش ميكنم اگه مطلبي هست دوستان با حوصله پاسخ بدهند.
باز هم لازمه از دوستان خوبم كه حامي همديگه هستند تشكر ويژه كنم و بگم همگي برام قابل احترام هستيد:icon_neut

http://www.youtube.com/watch?v=YcXNphPuC_k

XELTEK
17 January 2009, 03:39 AM
اقا یه سوال میکنم جان من درست جواب بدید

به فرض که مزدا 3 تونست بنز slk رو بگیره

مردونه چه دردی از مزدا دار ها درمون میکنه ؟

گیرم ماشن هم 7 ستاره ایمنی داشته باشه ! خدای نکرده یه خش کوچیک رو پوستتون بیفته چه کار میخواید بکنید

خواهشا" جمع کنید این بحث رو

این بحث مال ما ها با این همه علم و دانش نیست !

padkin
17 January 2009, 04:39 AM
سلام به دوستان گلم:icon_excl
بچه ها يك كليپ ديدم توي سايتي كه مي گذارم از كورس مزدا 3 با 206،مو تور 1.6كه به هر ضر ب و زوري هست تو اين تاپيك بايد با مزدا 2000 رقابت كنه كه به نظر من نا جوانمردانست چون بايد با همر ده هاي خودش تست بشه دوستان تو اين كلاس فقط آوانته قابليت رقابت رو با مزدا داره فقط و فقط آوانته اونم تر جيهن دنده دستي .راستي chormang جان يادداشتت قابل احترامه و مورد قبول.
تو عنوانه كليپ همه چيز ذكر شده كه 206 چه موتوري داره و مزدا چي.
بچه ها خوب دقت كنيد مخصوصا او ناييكه 206 شون بنز S-500 رو هم ميگيره:icon_razz (خوبه باز مزداي ما 630 رو مي گيره :icon_arro) فقط لطف كنيد بعد از يكبار ديدن چون دوربين ثابته با نگه داشتن تصوير و دقت به نور عقب چراغ و نور جلوي ماشينها با كمي حوصله متوجه ميشيد كه 206 دنباله مزدا مي دود از همون دنده يك عقبه دنده 2 عقب تر.
به شتاب اوليه مزدا دقت كنيد به صداي موتور و غزشش و زمان تعويض دنده كه حا كي از قدرت موتور در شتاب اوليه داره كه مي تونه قابل توجه دوستاني باشه كه شتاب مزدا رو قبول دارند:icon_coolهمچنين براي او نهايي هم كه قبول ندارند هم مي تونه جالب باشه
فقط دوستاني كه تحمل ديدن عقب افتادن 206 رو ندارن:icon_mad: و هنوز بر باور هاي اشتباهشون اصرار دارن :icon_biggكه مزدا شتاب نداره ، نمي دونم تو دنده فلان جلوه تو دنده فلان عقبه و ....خواهشن اين فيلم رو نبينن چون ممكنه در اثر با لا رفتن فشار خونشون به سيستم قلبشون فشار وارد بشه.
اميدوارم اين كليپ بتونه به تمام نا گفته ها و بحث هاي بي نتيجه اين تاپيك لا اقل در مورد مزدا و 206 خاتمه بده و دوباره بر گرديم به همان روال قبل چون در اين كليپ همينطور كه مشا هده مي كنيد بد جوري 206 عقب افتاده. اينقدر تلاش كردم تا اين كليپو پيدا كنم چون مي خواستم بدون جانب داري باشه در شرايط يكسان توسط دو نفر غير از من انجام شده باشه كه خدا خواست پيدا شد.
خواهش ميكنم اگه مطلبي هست دوستان با حوصله پاسخ بدهند.
باز هم لازمه از دوستان خوبم كه حامي همديگه هستند تشكر ويژه كنم و بگم همگي برام قابل احترام هستيد:icon_neut

http://www.youtube.com/watch?v=YcXNphPuC_k

با تشکر از زحمت شما
فقط من یه سوال برام پیش اومده... شما از کجا مطمئنید که مزدا دنده اتوماتیک بوده؟
کسانی که این قدر اهل کورس گذاشتن هستن (که فیلم میگیرن و یه ماشین هم دنبالشون میبرن) مسلما خودروی دنده ای زیر پاشونه چون میخوان توانایی "خودشونو" به رخ بکشن نه ماشینشونو!
اگه هم حوصله داشته باشین می تونین با دقت مزدا رو نگاه کنین که وقتی میکشه 2 تکون می خوره و عقبش کمی پایین می آد که در اتوماتیک این اتفاق نمی افته حتی در سریعترین شتاب گیری ... چون کلاچی در کار نیست که بشه قبل جا زدن دنده دور موتور رو بالا برد

moore
17 January 2009, 09:26 AM
اقا یه سوال میکنم جان من درست جواب بدید

به فرض که مزدا 3 تونست بنز slk رو بگیره

مردونه چه دردی از مزدا دار ها درمون میکنه ؟

گیرم ماشن هم 7 ستاره ایمنی داشته باشه ! خدای نکرده یه خش کوچیک رو پوستتون بیفته چه کار میخواید بکنید

خواهشا" جمع کنید این بحث رو

این بحث مال ما ها با این همه علم و دانش نیست !

عجيبه واقعا اين تاپيك جاي همين بحثا ست ما شا الله شما 100 برابر سابقه داري اين حرفت شا خمو در آورد ما جمع شديم اينجا با هم گپ بزنيم نظر بديم .
پس ميشه بفرماييد اينجا در مورد چي ميشه گفتگو كرد؟ .عنوان تاپيك براي چيه؟.كاربر بايد چه كار كنه.؟
واقعا اين لحني كه ميگي جمعش كنيد اين بحث رو به نظرت درسته( جمع کنید این بحث رو) :icon_bigg.كاشكي تو هم كمي مودبانه نظر ميدادي نه به من بلكه به همه بر مي خوره تمام دوستاني كه در اين تاپيك نظر مي دن.ضمنا جمع كردن بحث با نظر مديريت محترمه اگه دوستان ناراحتند يا دلخور بگن من ديگه يادداشت ندم به قوله تو مديرم جمعش كنه.
نمي دونم چرا ناراحت شدي ولي من خواستم اطلاعاتي رو كه دارم در اختيار دوستانم بگذارم اگه نمي خواهييد غمي نيست.
خواهش مي كنم دوستان ساكت نباشن هر كسي نظرشو بده مديريت محترمم همينطور تا من تكليفمو بدونم چون يه نفر نظر نمي ده دوستانه خوبمم لطف كنن عقيده هاشونو حتما بيان كنن
من حرفمو زدم خواه پند گير خواه ملال

مخلص همه دوستان گلم هستم:lover::lover::lover:

alighods
17 January 2009, 09:53 AM
من در سربالایی بلوار کاوه در خیابان دولت، رفیقم کرکری خوند گفت ببینم اینقدر از مزدات تعریف میکنی چجوری میره؟ من هم بهم برخورد چراغ که سبز شد راه افتادم تا دوربرگردون قیطریه با دنده 2 رفت که 120 تا راحت پر کرد. رفیقم که خودش عشق زانتیاست فکش قفل شده بود. البته فک خودم هم قفل شده بود.

Super Oli
17 January 2009, 10:43 AM
جناب XEL TEK و جناب moore ؛
مدیریت سایت یک بار نظرش رو در مورد این تاپیک اعلام کرده:

از اینجا به بعد بحث تاپیک خیلی هم عمومی نباشه و تخصصی تر بشه به نظر من نه تنها ایرادی نداره، بلکه خیلی هم خوبه.

با وجود اینکه موضوع این تاپیک کمی جنجال بر انگیزه؛ تا این لحظه محل مناسبی برای بیان تجارب دوستان بوده؛ پس ازتون میخوام تاپیک رو به بیراهه نکشید و منطقی و مستدل صحبت کنید.
با سپاس

sina1808
17 January 2009, 01:47 PM
دوستان چرا راه دور میرید آخه ؟
این همه مزدا توی خیابان هست ! چطوری نتونستید تا این لحظه تحریکشون کنید به کورس و ببینید مزدا چیکار میکنه ؟
یا چطوری کورس مزدا3 با سایر ماشین ها رو توی مسیر ندیدین ؟
من واقعا در عجبم !
بعضی از دوستان جوری برخورد میکنن آدم فکر میکنم اصلا راننده نیستن و توی خیابون ها چرخ نمیزنن !!

sayyafzadeh
17 January 2009, 09:09 PM
دوست عزیز هنوز انگار ناراحتی؟ من کی گفتم 205 و.. رو میگره؟ چرا دروغ میگی بس کن دیگه بحث 206 و مزدا رو منم در اولین فرصت 0-50 دو ماشین فیلم میگرم بتون نشون میدم که حداقل 1 ثانیه اختلا ف دارن و اصلا مقایسه درصتی نیست مزدا 2000 با 206 1600 کی میگه 206 مزدارو میگیره؟ من گفتم توی دنده 1 اره مزدا باید با زانتیا و آونته مقایسه بشه البته نه با سوناتا 6 و ماکسیما!!!!
مزدا با 2000 148 اسب قدرت داره معلومه که بقیه ماشینا 2000 که از 135 تا 140 هستن نمی تونن حرفی واسه گفتن داشته باشن ولی حالا می خوای هرکاری بکن ولی شتاب اولیه مزدا به خصوص یکش ضعیفه اونم ایراد نیستش چون اتومتته وقتی مگان 2000 معمولی 9.1 هستش و اتوماتش که تیپ ترونیکم هستش 11.1 خوب ضعف نیستش چون مزدای معمولی 8.7 هستش و اتوماتش 10.2-10.5 یعنی حداقل 0.5 ثانیه از مگان جلوتر توی گیربکسش
کسی جواب سوالمو نداد که گفته بود مزدا زانتیارو سر پیچ میگیره زانتیا چپ میشه؟؟؟؟
زانتیا تنها چیزی که داره من میدونم شتاب جانتبش هستش که حدود 0.95 هستش در حد BMW سری 3
حالا مزدا چنده؟ مزدا خیلی stable هستش اینو تجربه کردم زیاد ولی فکر نکنم به اندازه زانتیا باشه به خاطر همین حرفای ضدو نقیض هستش که حرف شمارو در مورد شتاب مزدا قبول ندارم
من فیلمو ندیدم سایت فیلتره youtube ولی نکته مهم اینه که دوستمونم اشاره کرد از کجا میدونین مزدا اتوماته
اگر 206 با مزدا معمولی کورس گذاشته باید به عقلش شک کرد خوب پروضحه که نمی شه ولی اگه اتومات بود میشد و در ضمن 206 اتوات مگه قابل مقایسه هستش با مزدا؟؟خوب معلومه که نیستش
بحث رو ادامه ندید بی جهت سز کری خوندن شاید مزدای شما 206 رو توی 1و2 بگیره ولی مزدا ما نمیگیره خوش به حالتون
دفعه دیگه حرف توی دهن من نزار که گفتم 206 بنز Sو bmw 630 میگیره باشه؟
باز با باز کبوتر با کبوتر

chormang
18 January 2009, 01:19 AM
دوست عزیز هنوز انگار ناراحتی؟ من کی گفتم 205 و.. رو میگره؟ چرا دروغ میگی بس کن دیگه بحث 206 و مزدا رو منم در اولین فرصت 0-50 دو ماشین فیلم میگرم بتون نشون میدم که حداقل 1 ثانیه اختلا ف دارن و اصلا مقایسه درصتی نیست مزدا 2000 با 206 1600 کی میگه 206 مزدارو میگیره؟ من گفتم توی دنده 1 اره مزدا باید با زانتیا و آونته مقایسه بشه البته نه با سوناتا 6 و ماکسیما!!!!
مزدا با 2000 148 اسب قدرت داره معلومه که بقیه ماشینا 2000 که از 135 تا 140 هستن نمی تونن حرفی واسه گفتن داشته باشن ولی حالا می خوای هرکاری بکن ولی شتاب اولیه مزدا به خصوص یکش ضعیفه اونم ایراد نیستش چون اتومتته وقتی مگان 2000 معمولی 9.1 هستش و اتوماتش که تیپ ترونیکم هستش 11.1 خوب ضعف نیستش چون مزدای معمولی 8.7 هستش و اتوماتش 10.2-10.5 یعنی حداقل 0.5 ثانیه از مگان جلوتر توی گیربکسش
کسی جواب سوالمو نداد که گفته بود مزدا زانتیارو سر پیچ میگیره زانتیا چپ میشه؟؟؟؟
زانتیا تنها چیزی که داره من میدونم شتاب جانتبش هستش که حدود 0.95 هستش در حد BMW سری 3
حالا مزدا چنده؟ مزدا خیلی stable هستش اینو تجربه کردم زیاد ولی فکر نکنم به اندازه زانتیا باشه به خاطر همین حرفای ضدو نقیض هستش که حرف شمارو در مورد شتاب مزدا قبول ندارم
من فیلمو ندیدم سایت فیلتره youtube ولی نکته مهم اینه که دوستمونم اشاره کرد از کجا میدونین مزدا اتوماته
اگر 206 با مزدا معمولی کورس گذاشته باید به عقلش شک کرد خوب پروضحه که نمی شه ولی اگه اتومات بود میشد و در ضمن 206 اتوات مگه قابل مقایسه هستش با مزدا؟؟خوب معلومه که نیستش
بحث رو ادامه ندید بی جهت سز کری خوندن شاید مزدای شما 206 رو توی 1و2 بگیره ولی مزدا ما نمیگیره خوش به حالتون
دفعه دیگه حرف توی دهن من نزار که گفتم 206 بنز Sو bmw 630 میگیره باشه؟
باز با باز کبوتر با کبوتر
بابا اینجا چه خبره.............:icon_bigg این داش سینا از اون برو بکس های باهال مزدا سواره پی هالزه.......اینجوری باهاش صحبت نکن رفیق......اگه صحبتی میشه برای اینه که اطلاعاتمون رو با هم اصطلاحاً share کنیم نه بحث و جنجال............ببین دوسته من به قوله خودت بهتره فیلمی که قولشو دادی بزاری تا سوء تفاهم ها کمتر بشه .....در مورد مگان هم که گفتی شتابش 9.5 باید باشه......در مورد زانتیا هم باهات موافقم فقط به شرطی که از سیستم هیدرواکتیو در اون استفاده شده باشه.....

arash p mbz bmw
18 January 2009, 02:04 AM
به خدا 1 ثانيه شتاب زياد و كم اينقد ارزش نداره كه در پرده ي احترام همديگه رو بشوريد بزاريد كنار!!:icon_roll
مگه شما توي مسابقه ي درگ شركت ميكنيد كه سر شتاب ماشيناتون اينقد با هم دعوا ميكنيد؟؟ :icon_roll

Super Oli
18 January 2009, 08:32 AM
دوستان لطفا روند تاپیک رو به بیراهه نکشید.
از این به بعد با پستهای توهین آمیز در این تاپیک به شدت برخورد خواهد شد.
با تشکر

moore
24 January 2009, 03:06 PM
بچه هاي گرامي اين تاپيك توجه :icon_excl
يك نكته اي كه خيلي برام جا لبه و جديدا به اون دست پيدا كردم (البته شنيده بودم ولي تا ديدن... ) اينه كه تو كورس سونا تا با مزدا ،مخصوصا مدل 2009 سو ناتا توي سر با لاييها عجيب قدرتي داره و انگار كنده ميشه از زمين من كمتر ماشيني ديدم كه تو سر با لايي اين همه قدرت داشته باشه و اصلا نمي شه با هاش شوخي كرد.
دوستان مزدا سوار اينو مد نظر داشته باشن.
راستي خيلي دوست دارم يكم رانندگي با مگان 1600 دنده اي رو تجربه كنم ولي تا حا لا نتونستم .:icon_eek:
موفق باشيد و خوش و سرزنده
:lover:

Nima_Afsordeh
25 January 2009, 03:28 AM
داداش مطمئن باش هیچی از دست ندادی.چون اگه از مزدا سوار مگان اونم 1600 بشی انگار سوار دوچرخه شدی :icon_arro

pargraphic
28 February 2009, 06:57 PM
چند وقتيه ظاهرا کسي ديگه علاقه به اين بحث نداره !!
يه سوال حداکثر سرعتي که با مزدا 3 تجربه کرديد چقدر بوده و کجا بوده (مکاني) ؟
من خودم ديشب با 205 تا شرق به غرب حکيم رو رفتم ساعت 3 صبح بود و حسابي خلوت بود !! و بيشتر از اون ديگه نتونستم برم چون يه زانتيا سفيد ديدم سرعت رو کم کردم و حدسم هم درست بود پليس بزرگراه بود و خدا رو شکر به خير گذشت !!!
فقط 2 نکته اول اينکه بنزينم معمولي بود و سوپر نبود و دوم اينکه اصلا احساس فشار به ماشين رو نمي کردم و خيلي راحت 200 رو رد کرد !!
خوشحال مي شم ببينم کسي 220 رو رد کرده يا نه !!!!!!

arman 321
28 February 2009, 07:53 PM
چند وقتيه ظاهرا کسي ديگه علاقه به اين بحث نداره !!
يه سوال حداکثر سرعتي که با مزدا 3 تجربه کرديد چقدر بوده و کجا بوده (مکاني) ؟
من خودم ديشب با 205 تا شرق به غرب حکيم رو رفتم ساعت 3 صبح بود و حسابي خلوت بود !! و بيشتر از اون ديگه نتونستم برم چون يه زانتيا سفيد ديدم سرعت رو کم کردم و حدسم هم درست بود پليس بزرگراه بود و خدا رو شکر به خير گذشت !!!
فقط 2 نکته اول اينکه بنزينم معمولي بود و سوپر نبود و دوم اينکه اصلا احساس فشار به ماشين رو نمي کردم و خيلي راحت 200 رو رد کرد !!
خوشحال مي شم ببينم کسي 220 رو رد کرده يا نه !!!!!!

با این وضع خیابانها و بزرگ راه ها بهتره که دنبال سرعت زیاد نباشیم چون ممکنه حادثه ای بوجود بیاد که باعث پشیمانی بشه.

drnariman
16 March 2009, 10:34 PM
اینم برای دوستان عزیزم
توسط یکی از رفقا برداشته شده فقط کیفیت زیاد جالب نیست به دور موتور دقت کنید ببینید هنوز چقدر جا داره !!!

http://g.imagehost.org/t/0194/25022009132.jpg (http://g.imagehost.org/view/0194/25022009132)

ضمنا طبق گفته همون رفیق 4 نفر بودن تو ماشین (البته من اونجا نبودم !)

Mazda-Drive
17 March 2009, 01:17 AM
سلام
من واقعا از اینکه این تایپیک رو از اول نشستم خوندم متاسفم. چونکه تا صفحه 9 بیشتر نتونستم بخونم. واقعا وقتم رو تلف کردم. فقط بحث و کل کل های بی منطق رو دیدم. نمیدونم بعضی از دوستان که خیلی حرص من رو در اوردن چه نیتی داشتند که با اینکه خودشان میگفتند تمام ، باز هم خودشان شروع میکردن. خیلی دوست داشتم این تایپیک قفل میشد. فقط 2 صفحه ی اول خواندنی و جالب بود. دیگه ببینید در این 9 صفحه درونم چه آتشی روشن شد که نتونستم ادامه بدم. فقط از مدیران یه سوال دارم که اقدامی علیه 1-2 نفر که تایپیک رو منحرف کردند انجام دادند یا نه؟ بازم میگم من 7 صفحه باقی مونده رو نخوندم. امیدوارم دیگه شاهد همچین تایپیک های بی روح و کسل کننده ای نباشم.
اما تنها تجربه من با یک سانتافه و سوزوکی بود که با سانتافه پشت چراغ قرمز بودیم که به محض سبز شدن شروع به حرکت با شتاب بالا شدیم که من چندین متر از سانتافه جلوتر بودم و سانتافه به من نرسید.
سوزوکی هم که اصلا حرفی برای گفتن نداشت.

احمدLX
17 March 2009, 04:04 PM
بهتره در مورد گذشته صحبت نشه
آقا با یه اوپیروس انداختم بد جور سوسک شدم

Mazda-Drive
17 March 2009, 04:12 PM
خدایی اوپیروس موتورش قوی هست . هر چند بدنه زیبایی نداره. ولی موتور قدرتمندی داره. حالا با تویوتاها و هیونداها میشه سربه سرشون گذاشت. منم یه اوپیروس اینجا دیدم. یادم باشه سر به سرش نذارم. از شانس من اینجا ماشین مدل بالا خیلی کمه. به پستم نمیخوره.

Masoud 206-16v
7 April 2009, 06:04 PM
ایام عید برنامه ی گذاشتیم تا ی روز بریم باغ و خلاصه .... ،(باغ شهر صدرا)
یکی از دوستام یدونه 407 اتومات خریده که واقعا ماشین خوشکلیه و خیلی کلاس داره اما خوب موتور مریضی داره و به نسبت پولی که پرداخت میکنید شتاب و دوندگی درست حسابی نداره.
قرار شد ی فاصله 9 کیلومتر با هم کورس بزاریم که البته صبح زود بود و جاده هم خلوت ، من خودم اول شک کردم دنده یک و دو با هم بودیم اما از سه به بعد دیگه ندیدمش و این دیونه(مزدا3) که روی حالت دستی بود تا 8000 دور موتور رو پُر میکرد و من هیچ وقت ی همچین وحشی گری از این ماشین ندیده بودم(آخه اکثر تیپ ترونیکها زمانی که نزدیک رِد لاین میشه دور موتور سریع دنده رو خودش به بالاتر تعویض میکنه) اما مزدا3 اینطوری نیست.
خلاصه زمانی که برگشتیم قرار شد که ماشینا رو تعویض کنیم که وقتی پشت 407 نشستم اول فکر کردم سوار هواپیما شدم ولی ی نموره دقت احساس 206 رو بهم داد.واقعا حق داشت ماشین 407 ی نموره گیر داره با خودش و وقتی که اون رو روی حالت دستی گذاشتم و خواستم ببینم تا چقدر پُر میکنه دیدم که دقیقا شبیه 206 اتومات هست و تا به رِد لاین میرسه سریع تعویض رو خودش انجام میده.ولی خدایش ماشین با امکانات و بروزیه و خیلیم کلاس داره....:icon_evil

Mazda-Drive
8 April 2009, 08:19 PM
واقعا مزدا3 در حالت دستی ، دور موتور تا 8000 بالا میره؟:icon_sad:

drnariman
8 April 2009, 09:44 PM
آخه اکثر تیپ ترونیکها زمانی که نزدیک رِد لاین میشه دور موتور سریع دنده رو خودش به بالاتر تعویض میکنه) اما مزدا3 اینطوری نیست
یعنی مسعود جانی تا حالا تیپ ترونیک ماشین رو استاد نکرده بودی:icon_razz

فقط مواظب باش این دور موتور را زیاد بالا نبری چون برای موتور بسیار مضره .

Masoud 206-16v
10 April 2009, 01:18 PM
یعنی مسعود جانی تا حالا تیپ ترونیک ماشین رو استاد نکرده بودی:icon_razz

فقط مواظب باش این دور موتور را زیاد بالا نبری چون برای موتور بسیار مضره .

چرا دکتر جون استفاده کرده بودم:icon_surp ولی تا به 6.5 میرسد سریع خودم تعویض رو انجام میدادم تا زحمتی واسش نشه:icon_mrgr .اما وقتی اون روز داشتم کورس میزاشتم گفتم بزار خودش کار تعویض رو
انجام بده که دیدم:icon_sad:..بابا ایــــــــــــول داره.:icon_arro

Mazda-Drive
12 April 2009, 08:58 PM
یه سوال از دوستان دارم. بنزین سوپر و معمولی چقدر در شتاب و سرعت تاثیر داره؟ من شتاب 0-100 رو با بنزین معمولی توی 10 ثانیه و 30 صدم ثانیه زدم. و بیشترین سرعتی هم که رفتم با بنزین معمولی با جون کندن 190 تا شد. ولی وقتی که بنزین سوپر زدم تا سرعت 190 نفهمیدم چطور رفت .خیلی راحت. حالا اگه با بنزین سوپر بخوام شتاب 0-100 رو بگیرم به نظرتون چقدر از زمان بدست آورده با بنزین معمولی میاد پایینتر؟

chormang
13 April 2009, 03:26 PM
یه سوال از دوستان دارم. بنزین سوپر و معمولی چقدر در شتاب و سرعت تاثیر داره؟ من شتاب 0-100 رو با بنزین معمولی توی 10 ثانیه و 30 صدم ثانیه زدم. و بیشترین سرعتی هم که رفتم با بنزین معمولی با جون کندن 190 تا شد. ولی وقتی که بنزین سوپر زدم تا سرعت 190 نفهمیدم چطور رفت .خیلی راحت. حالا اگه با بنزین سوپر بخوام شتاب 0-100 رو بگیرم به نظرتون چقدر از زمان بدست آورده با بنزین معمولی میاد پایینتر؟
مطمئناً دوست عزیز با استفاده از بنزین سوپر(permium)شما از کارایی موتور حداکثر استفاده رو می کنید....ولی من با تحقیقاتی که بنا به خواسته شما بزرگوار انجام دادم در واقع این مسئله خیلی به بحث ترکم پذیری بر می گرده و در واقع ممکنه روی یک ماشین اثرش رو خیلی خوب نشون بده و شاید در دیگری کمتر.......به طور مثال دوستی میگفت برای پراید استفاده از سوپر و یا معمولی روی شتاب خیلی اثر نداره .... شاید به خاطر تکنولوژی قدیمی تر اون ..... ولی خب خوشحال میشم این دفعه باک رو با بنزین سوپر اعلا پر کنی و نتیجه تست رو برای پی هالزی ها تعریف کنی ......

pargraphic
13 April 2009, 05:54 PM
من خودم به شخصه بار ها تست کردم ، شتاب مزدا 3 با بنزين سوپر با معمولي زمين تا آسمان فرق مي کنه . من 80 در صد مواقع سوپر مي زنم اون 20 در صد هم مواقعي که گيرم نياد و هر وقت مي خوام برم شمال حتما حتما سوپر مي زنم چون در اين حالته که خيلي راحت تر جاده چالوس رو مي خوره و مي ره !

Mazda-Drive
13 April 2009, 11:03 PM
از دوستان عزیز کمال تشکر رو دارم. حتما یک بار با بنزین سوپر تست میکنم و نتیجه اش رو اعلام میکنم. به نظر خودم هنگامی که بنزین سوپر میزدم در مصرف سوخت هم تاثیر داشت. کمتر مصرف میکرد.

lord473
26 April 2009, 11:05 AM
سلام
آقا کسی تا حالا با cerato انداخته؟ نتیجه رو به ما هم بگین لطفا

sina1808
26 April 2009, 04:39 PM
سراتو قدرتش کمتر هست کم میاره در شتاب ( ما خودمون سراتو داشتیم یه زمانی )
اما در سرعت حرفهای زیادی برای گفتن داره
به دلیل اینکه ماشین نرم و بی صدایی هست و راننده بدون ترس و استرس میتونه 200 تا بره باهاش !
( من خودم جرات نمیکنم با مزدا 160 تا بیشتر برم توی جاده های فعلی )

nader875
26 April 2009, 08:04 PM
سراتو قدرتش کمتر هست کم میاره در شتاب ( ما خودمون سراتو داشتیم یه زمانی )
اما در سرعت حرفهای زیادی برای گفتن داره
به دلیل اینکه ماشین نرم و بی صدایی هست و راننده بدون ترس و استرس میتونه 200 تا بره باهاش !
( من خودم جرات نمیکنم با مزدا 160 تا بیشتر برم توی جاده های فعلی )

البته فکر کنم نوعه دنده ایی حرف واسه گفتن داشته باشه

sina1808
27 April 2009, 03:25 PM
دنده ای سراتو رو باید با دنده ای مزدا3 مقایسه کرد که در اون حالت بازم در شتاب کم میاره

gold_boy3
27 April 2009, 09:50 PM
دوستان تا حالا کسی با کمری گرند 2006 شش سیلندر (اوتومات)کورس انداخته؟؟؟نتیجه رو به ما هم بگین لطفا چون من خودم کمری گرند دارم می خوام بدونم یه موقع با مزدا کل بندازم سوسک نشم؟؟؟

Mazda-Drive
30 April 2009, 02:29 PM
یه سوال از دوستان دارم. بنزین سوپر و معمولی چقدر در شتاب و سرعت تاثیر داره؟ من شتاب 0-100 رو با بنزین معمولی توی 10 ثانیه و 30 صدم ثانیه زدم.
دوستان عزیز من یک باک پر بنزین سوپر زدم. تاثیر خوبی روی شتاب و سرعت داره. این دفعه که شتاب گرفتم زمان 9 ثانه و 20 صدم ثانیه بدست اومد. راستی ارتفاع از سطح دریا تاثیری داره یا نه؟

sayyafzadeh
4 May 2009, 12:13 PM
دادشم مزداشو گرفت و توی عید باهم زیاد و زیاد کل کل کردیم در 1000 شرایط و در نهایتم برد فروختش 33.5 و الان یه آزارا گرفته که واقعا میگه مزدا حرفی برای گفتن پیشش نداره من قبل از عیدم در مورد شتاب مزدا و 206 فیلم گرفته بودم و گفتم امادست ولی مدیر سایت خوشش نیومد و پست منو پاک کرد
در باز اول کورس گزداشتن 5 نفر توی ماشن من بود و 2 نفر در مزدا که حتی در شتاب اولیه حرفی واسه گفتن نداشتم و بار دوم بیرون شهر توی سرعت 110 شروع کردیم که اصلا حرفی واسه گفتن نداشت 206 که قبلا هم اشاره کرده بودم
ولی یه دفعه از صفر و با شرایط یکسان در هر ماشین 3 نفر کورس گذاشتیم از صفر بازم میگم
که توی یک حداقل 5 متر جا موند مزدا و تا 110 من جلو بودم طبق دیده خودم توی 2 نزدیک شد به من اما نه زیاد 2 206 میگم ولی وقتی توی 3 رفتم راحت از کنارم رد شد که وقتی به 170 رسیدیم حداقل 50 متر شایدم بیشتر جلو افتاد.
سانتافه حرفی واسه گفتن نداره چون من تا 190 تا البته از 130 باش کور گذاشته بودم پا به پاش میرفتم
راستی حاصل این کروس گذاشتنا این بود که توی پولیای ماشینم صدا افتادش که خدارو شکر خودش حل شد.
بازم میگم فیلم 0-50 مزدا و ت5 دارم خواستین بهتون میدم ولی به شرط اینکه بم بگید دنده 1 206 روی 6200 چندتا پر میکنه تا واستون میل کنم
کی با گرون شدن مزدا انصراف نداد؟؟ ما یه دونه توی نوبت داشتیم از اون 3 مرحله ایا که با گرونی پسش دادیم چون به نظر من ت1 31 نمی ارزه یا 33 ت 3 اونم ثبتنامی
ت 3 رو 20 روز گذاشته بود نمایشگاه نمی خریدنش 35 تومن البته تقصیر خودمونم بود که تقریبا 200 تا باش کار کرده بودیم

Mazda-Drive
4 May 2009, 01:19 PM
دادشم مزداشو گرفت و توی عید باهم زیاد و زیاد کل کل کردیم در 1000 شرایط و در نهایتم برد فروختش 33.5 و الان یه آزارا گرفته که واقعا میگه مزدا حرفی برای گفتن پیشش نداره من قبل از عیدم در مورد شتاب مزدا و 206 فیلم گرفته بودم و گفتم امادست ولی مدیر سایت خوشش نیومد و پست منو پاک کرد
در باز اول کورس گزداشتن 5 نفر توی ماشن من بود و 2 نفر در مزدا که حتی در شتاب اولیه حرفی واسه گفتن نداشتم و بار دوم بیرون شهر توی سرعت 110 شروع کردیم که اصلا حرفی واسه گفتن نداشت 206 که قبلا هم اشاره کرده بودم
ولی یه دفعه از صفر و با شرایط یکسان در هر ماشین 3 نفر کورس گذاشتیم از صفر بازم میگم
که توی یک حداقل 5 متر جا موند مزدا و تا 110 من جلو بودم طبق دیده خودم توی 2 نزدیک شد به من اما نه زیاد 2 206 میگم ولی وقتی توی 3 رفتم راحت از کنارم رد شد که وقتی به 170 رسیدیم حداقل 50 متر شایدم بیشتر جلو افتاد.
سانتافه حرفی واسه گفتن نداره چون من تا 190 تا البته از 130 باش کور گذاشته بودم پا به پاش میرفتم
راستی حاصل این کروس گذاشتنا این بود که توی پولیای ماشینم صدا افتادش که خدارو شکر خودش حل شد.
بازم میگم فیلم 0-50 مزدا و ت5 دارم خواستین بهتون میدم ولی به شرط اینکه بم بگید دنده 1 206 روی 6200 چندتا پر میکنه تا واستون میل کنم
کی با گرون شدن مزدا انصراف نداد؟؟ ما یه دونه توی نوبت داشتیم از اون 3 مرحله ایا که با گرونی پسش دادیم چون به نظر من ت1 31 نمی ارزه یا 33 ت 3 اونم ثبتنامی
ت 3 رو 20 روز گذاشته بود نمایشگاه نمی خریدنش 35 تومن البته تقصیر خودمونم بود که تقریبا 200 تا باش کار کرده بودیم
من که حرف های شما رو اصلا جدی نمیگیرم. اتفاقا یکی از دلایلی که من این تایپیک رو تا صفحه 6 بیشتر نخوندم پست های بی منطق و کل کل شما بود. بارها دیدم که خود شما گفتید مزدا 3 دارید. اما هیچ وقت ندیدم که جلوی اتوموبیل هاتون بیشتر از 206 زده باشه. اگر شما مزدا ندارید خواهشا این تایپیک رو منحرف نکنید و برید در تایپیک 206 این را مطرح کنید. من به شخصه با 206 کورس نمیذارم چون حرفی نداره ، ولی چند باری که اذیتشون کردم مخصوصا تیپ 5 که پسر عمم هم داره پیش مزدا کم میاره. جالب اینجاست که من موندم این ارقام نسبت به شتاب این 2 ماشین رو از کجا میارید. تعصب بیجا نداشته باشید. بله مزدا از بعضی ماشین ها یا جا میمونه یا همپا هست ولی 206 ...:icon_twis . آزرا رو باید با هم رده ی خودش مقایسه کرد. برو با اوپیروس مقایسش کن تا بزنه تو حالت. نه اینکه با مزدا که قدرت کمتری داره. کل کل بیجا موجب نا رضایتی کاربران عزیز میشه. منطقی حرف بزنیم. :icon_cool

drnariman
4 May 2009, 01:42 PM
جناب sayyafzadeh (http://www.phalls.com/member.php?u=108695)

دفعه های قبل هم از بیانات شما همه استفاده کردند !!
خواهشمندم اگر حرف جدیدی برای گفتن ندارید سکوت کنید و تاپیک رو بیشتر از این منحرف نکنید .

sayyafzadeh
4 May 2009, 02:57 PM
من که حرف های شما رو اصلا جدی نمیگیرم. اتفاقا یکی از دلایلی که من این تایپیک رو تا صفحه 6 بیشتر نخوندم پست های بی منطق و کل کل شما بود. بارها دیدم که خود شما گفتید مزدا 3 دارید. اما هیچ وقت ندیدم که جلوی اتوموبیل هاتون بیشتر از 206 زده باشه. اگر شما مزدا ندارید خواهشا این تایپیک رو منحرف نکنید و برید در تایپیک 206 این را مطرح کنید. من به شخصه با 206 کورس نمیذارم چون حرفی نداره ، ولی چند باری که اذیتشون کردم مخصوصا تیپ 5 که پسر عمم هم داره پیش مزدا کم میاره. جالب اینجاست که من موندم این ارقام نسبت به شتاب این 2 ماشین رو از کجا میارید. تعصب بیجا نداشته باشید. بله مزدا از بعضی ماشین ها یا جا میمونه یا همپا هست ولی 206 ...:icon_twis . آزرا رو باید با هم رده ی خودش مقایسه کرد. برو با اوپیروس مقایسش کن تا بزنه تو حالت. نه اینکه با مزدا که قدرت کمتری داره. کل کل بیجا موجب نا رضایتی کاربران عزیز میشه. منطقی حرف بزنیم. :icon_coolمن کی گفتم به شخصه مزدا دارم و در ضمن e-mail بده واست میل کنم فیلم 0-50 هر دو ماشینو.
خوب پس بهتره شما بحثو بزارید کنار و با دلیل حرف بزنید نه با تعصب من نگفتم ازارا را باید با مزدا مقایسه کرد همونطور که نباید مزدا رو با ت 5 مقایسه کرد.
می خوای تاپیکو بخون میخوای نخون اگر نمی خواای قبول کنی که مزدا کم میاره مشکل من نیستش.
ازارا رو در مورد امکانات مقایسه کردم نه شتاب.

Mazda-Drive
4 May 2009, 03:15 PM
پست شماره 39 و شماره 42 در صفحه 3 و 4 که مربوط به پست خود شما هست رو دوباره بخوانید تا یک یادآوری برای شما و دیگر کاربران عزیز بشه. پس بحث رو تمام کنید. ممنون که تجربیاتتون رو در اختیار ما گذاشتید :icon_cool

amingzj
4 May 2009, 04:33 PM
من که همه تاپیک رو نخوندم و نمیدونم چه خبره که همگی به این بنده خدا گیر دادید ولی این پست اخری که ایشون همش گفته 206 کم میاورد دیگه بحثتون چیه؟
در ضمن وقتی یکی میگه مثلا مزدا خریدم معنیش این نیست که خودم برای خودم خریدم!
یعنی اومد تو خونمون و دسترسی دارم!
مثل من بی نوا که ماشین ندارم ولی هر وقت میرم بیرون یکی از این دوتا بالایی ها دستمه!
ببخشید فضولی کردم

Transmit
4 May 2009, 04:50 PM
به نظر من می رسد که دنده 2 این خودرو (در حالت اتوماتیک) شتاب خوبی نداشته باشد. در واقع، فاصله سرعت بین 30 تا 70 کیلومتر، به سختی طی می شود. در حالیکه بعد و قبل از این محدوده، شتاب و افزایش سرعت، محسوس و جذاب است. گاهی برای من رخ داده است که در این محدوده سرعت، از 405 و 206 معمولی هم جا افتاده ام (البته وقتی که خوردو سرنشینهای دیگری غیر از خودم داشته باشد؛ این مسأله بسیار ملموس تر است). البته، با عبور از مرز 70 کیلومتر، شتاب خودرو ناگهان افزایش محسوس پیدا می کند. ممکن است این اشکال، به دلیل نوع رانندگی من باشد. در واقع، دلیل مطرح کردن این موضوع، آگاهی از این مسأله است که مشکل پیش گفته واقعا وجود دارد یا به دلیل شیوه رانندگی من رخ می دهد.

Mazda-Drive
4 May 2009, 09:10 PM
به نظر من می رسد که دنده 2 این خودرو (در حالت اتوماتیک) شتاب خوبی نداشته باشد. در واقع، فاصله سرعت بین 30 تا 70 کیلومتر، به سختی طی می شود. در حالیکه بعد و قبل از این محدوده، شتاب و افزایش سرعت، محسوس و جذاب است. گاهی برای من رخ داده است که در این محدوده سرعت، از 405 و 206 معمولی هم جا افتاده ام (البته وقتی که خوردو سرنشینهای دیگری غیر از خودم داشته باشد؛ این مسأله بسیار ملموس تر است). البته، با عبور از مرز 70 کیلومتر، شتاب خودرو ناگهان افزایش محسوس پیدا می کند. ممکن است این اشکال، به دلیل نوع رانندگی من باشد. در واقع، دلیل مطرح کردن این موضوع، آگاهی از این مسأله است که مشکل پیش گفته واقعا وجود دارد یا به دلیل شیوه رانندگی من رخ می دهد.

بستگی به نوع رانندگی هم داره. شما اگر از ابتدا در کورس باشید هیچ وقت به این مشکل بر نمیخورید. اما مزدا یک سرعت مرده داره که بین 50-70 هست که ماشین در این سرعت گیر میکنه ولی اگر سرعت شما 30 باشد به راحتی با فشردن پدال گاز دنده معکوس میشه و روی 1 قرار میگیره و به شما شتاب بالایی میده. توصیه میشه که در این سرعت مرده با ماشینی کورس نذارید که حتی پراید هم جلو میزنه. قبلا هم در این مورد دوستان توضیح دادند.

majid_sport
7 May 2009, 02:33 PM
با سلام خدمت همگي دوستان:lover:

واقعا ببخشيد يه مدتي نبودم يعني راستياتش از وقتي كه اين عروسكمه گرفتم نمي دونم چرا جور نمي شد تو سايت سري بزنم!
اما امروز اتفاقي اومدم و وقتي اين تاپيكو ديدم يه خورده قلقلكم اومد، آخه من صحبتاي اين رفيق عشق 206 شمونو قبل از اينكه مزدا3 مو بگيرم شنيده بودم اما دوستان دونستن يه سري نكات شايد براتون جالب باشه:

اولا دنده 1 مزدا تا سرعت 45 پر ميكنه و بعد ميره دنده 2
پس اينكه بگيم تو سرعت 30 تا 70 (دنده 2)كم مياره اشتباس .
لطفا به اين نكته توجه كنيد شما هنگام شتابگيري بدون مكث بايد گاز را تخته فشار دهيد.
اما روي دنده 2 جالبه بدونيد كه تا 120 و شايد 125 تا پر ميكنه.
پس خواهشا اگه دوستان ماشين براي خودشون نيست و يا اونو خريدن تا بعداز 200 كيلومتر بفروشنش و تو اين مدت قاعدتا مي ترسن پاشونو رو گاز بزارن ، الكي اظهار نظر نكنن!!!
يه مطلب ديگه وقتي ماشين شما در حركته و با سرعت مثلا 80 حركت ميكنيد احتمال اينكه دنده ماشين وضعيت دنده 4 را به خود گرفته باشد زياد است ، در آنصورت شما بايد طوري با ضربه به پدال حركت را ادامه دهيد كه دنده شما روي 2 قرار گيرد و نه روي 3!
ديگه جونم براتون بگه كل كل هاي اين رفيقمون رو زياد جدي نگيرين چون يه سريها هستن عاشق يه چيزي ميشن اما نمي دونن چطور علاقشونو ابراز كنند!!! :icon_neut
حالا ايشون هم باسر زدن مرتب به تاپيك مزدا اظهار علاقه ميكنه و الا اگه كسي ماشينشو (ببخشيد ماشين برادرشو) تو كيلومتر 200 فروخته باشه و از مزدا فراري باشه چه دليلي داره مرتب بياد و از اين تاپيك بازديد كنه!!!!:icon_surp
(پا ورقي :‌ دوستان مستحضر باشند در صورتي كه خبر دار شديد اين دوستمون 206 شيه ، اقدام به خريد آزرا كرد، جهت پيدا كردن ايشون ميتونيد يه سري به تاپيك فراري و يا لامبورگيني و يا پورشه بزنيد و ايشونو در حال كل كل كردن با اونا ببين!!!:icon_sad:)

msa85
6 June 2009, 04:35 PM
کسی دگه تجربه جدید نداره یا حال نوشتنش نیست!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاپیک خوبی بود هیف که بی رونقه.
:icon_redf

behdad-G
6 June 2009, 07:41 PM
والله دوستان شرمنده اگر تکراریه چون یادم نیست اینجا گفتم یا نه ، با آوانته دنده ای و مزدا 3 ( که هیچ کدومم واسه من نبود ) یه درگ انجام دادیم آوانته هر بار چند متری جلو افتاد . چند بار هم تکرار کردیم البته مطمینا" آوانته اتومات خیلی ضعیفتر از مزدا عمل خواهد کرد .

drnariman
6 June 2009, 07:50 PM
دوستای عزیز قبلا هم گفته شده اگه با یه ماشین هم رده ولی دنده ای از حالت ایستا درگ کنید اولش بد ضد حال می خورید چون همون طوری که بهداد گفت قشنگ عقب می مونید ولی چند لحظه صبر لازم داره (قضیه 0-100 برابر) می بینید که به قشنگی ( اگه شرایط هر دو ماشین استاندارد باشه ) با هم برابر می شید .

احمدLX
17 July 2009, 01:26 PM
سلام کسی تو سرعتهای بالا با زانتیا کورس انداخته ؟مثلا 130 به بالا

mazyar -3
16 August 2009, 01:47 PM
اگر می دونستم این تاپیک اینقدر باعث دعوا می شه ایجاد نمی کردم.
در مورد خودم یکبار با تیپ 5 دوستم که فیلتر هوای اسپرت داره و نسبت به بقیه تیپ 5 ها بهتر راه می ره انداختم , تو دنده 1 تا 50 تا یک گلگیر جلو بود ولی به محض رفتن تو دنده 2 من گرفتمش. یک بار هم با زانتیا انداختم تا 130 تا گرفتمش.

kousha
17 August 2009, 01:43 AM
سلام به همه دوستان مزدا سوار
داشتم این تاپیکو میخوندم واقعا لذت بردم گفتم منم یه چند تا پست بزنم برای دوستان
اول از تجربه خودم با مزدا 3 براتون بگم
فکر کنم تا سرعت 30 یا 40 با هم بودیم ولی بعدش به شدت ازش دور شدم دقت کنید که c200 های اتاق جدید 184 اسب بهتون میده قدیمیاش فکر کنم حدود 160 بوده باشه.
کلا من با این ماشین تجربه های خوبی از شتاب گیری داشتم اولشم بگم که سعی میکنم هیچوقت با هر ماشینی کورس نزارم ولی خوب بعضی اوقات ادم بدش نمیاد توانایی های فنی ماشینشو هم تست کنه
کمری se حرفی برای گفتن نداشت خصوصا تو شتاب ثانویه
ماکسیما تقریبا برابری میکرد میشه گفت وقتی من دنده شیفت می کردم مقداری هم جلو میوفتادم ( ماشین من AMG Package هستش paddle shift هم داره ک واقعا کمک میکنه )
320 هم اتفاقی به مانند مزدا 3 براش افتاد واقعا ماشین کندیه 320 به نظرم
x3 هم داشتیم تو خونه بد جور وحشیه البته 3.0si اصلا باش ننداختم چون میدونستم چی میشه
یه مورد دیگه هم ک براتون بگم یکی از دوستان یدونه 335 convert خریده بود اخر شب داشتیم با هم میومدیم پشت چراغ وقتی پر کرد فکر کنم 100 متری عقب افتادم واقعا شتابش باور نکردنیه ...

mazyar -3
17 August 2009, 09:14 AM
فکر کنم ماکسیما دنده ای بوده چون اتوماتیک حدود 8.8 یا 9 ثانیه به 100 می رسه و تا 100 تا چیزی بیشتر از مزدا3 جلو نمی افته.من خودم با هردو صفر تاصد گرفتم (مزدا3 و ماکسیما اتومات) هر دو 9 ثانیه در اومد. البته 100 به بالا ماکسیما هیولاست.

kousha
17 August 2009, 01:10 PM
بله اتفاقا ماکسیما منوال بودش ولی شما زیاد روی اعدادو ارقام حساب نکنیید چون با این وضعیت بنزین ( حتی سوپر ) و خیلی از فاکتورای دیگه رسیدن به رقم اعلامی کا رخانه تقریبا محاله

mazyar -3
17 August 2009, 01:41 PM
من با مزدا3 تو شمال راحت 9 ثانیه تایم گرفتم با کوپه تا 100 تا پایاپای رفتم . ماکسیما اتوماتیک تو تهران 9 ثانیه زدم .من شنیدم 630 تو پیست آزادی 9 ثانیه تایم زده ((مجله ماشین)).
امان از این بنزینها

behnam-86
18 August 2009, 01:02 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستان مزدا سوار . به نظر من هم که مزدا 3 با توجه مشخصات موتور و...100% شتابش زیر 10 ثانیه است حالا من نمیدونم چطور بعضی از دوستان 206 سوار اعداد 11 و بالای 10 رو ذکر کردند وقتی سمند که ما قبولش نداریم با او هیکل سنگینش شتاب صفر تا صدش حدود 11 میشه آخه چطوری میگن مزدا 3 ماشین کندیه بابا یکم منطقی باشیدودرست مقایسه کنید.

Garfield
2 September 2009, 12:26 PM
منم شخصا زدم 9.2 ثانيه در حالت درايو. (ممكنه تيپ ترونيكش بهتر بشه) تهران با باك يك چهارم و بنزين سوپر. ضمنا سرازيري هم نبود باد هم از پشت سر نميومد!!!

mazyar -3
2 September 2009, 01:08 PM
من در حالت دستی 9 ثانیه زدم . ولی فکر نکنم با هیوندا کوپه پایاپای تا 100 برن

drnariman
3 September 2009, 10:49 AM
من در حالت دستی 9 ثانیه زدم . ولی فکر نکنم با هیوندا کوپه پایاپای تا 100 برن

اتفاقا امکانش هست چون شتاب کارخونه ای این ماشین 8.5-8.8 تعریف شده که می گن این نیست !! منم که یه بار یه تست ضمنی (نه استاندارد) کردم مثل هم می رفتند !!.
تازه اگر هم عدد بالا درست باشه باز خیلی شبیه هستند .

chormang
22 September 2009, 03:20 PM
من تو سربالایی با سوناتا کل انداختم که ماشینم به یک سوسک خاکستری تبدیل شد
احمد فکر کنم نسبت نیرو به وزن سوناتا توی مدل های 2009 که چند اسبی پر زور تر شده از مزدا بیشتره....ولی خیلی دوست دارم خدا قسمت کنه با آوانته یه کورسی با مزدا بزنم......:icon_excl

Garfield
23 September 2009, 09:33 AM
احمد فکر کنم نسبت نیرو به وزن سوناتا توی مدل های 2009 که چند اسبی پر زور تر شده از مزدا بیشتره....ولی خیلی دوست دارم خدا قسمت کنه با آوانته یه کورسی با مزدا بزنم......:icon_excl

اگه آوانته شما دستي باشه از حالت سكون مزدا رو راحت پشت سر ميذاره.

mazyar -3
23 September 2009, 10:08 AM
ولی با توجه به اینکه شتاب آوانته گیربکس معمولی 9.2 و مزدا3 , 9 ثانیه است فکر نمی کنم به راحتی بتواند از مزدا3 جلو بیفتد.

Garfield
26 September 2009, 10:21 AM
ولی با توجه به اینکه شتاب آوانته گیربکس معمولی 9.2 و مزدا3 , 9 ثانیه است فکر نمی کنم به راحتی بتواند از مزدا3 جلو بیفتد.

البته حق با شماست. ولي ميدونين كه 0.2 ثانيه توي سرعت صد كيلومتربرساعت دقيقا يعني اينكه دومي در آخرين لحظه فقط 5 متر و نيم عقبتره. و با توجه به اينكه مزدا اتوماتيكه، طبيعيه كه از اواسط دنده 2 جلو ميافته يعني توي حدوداً سرعت 70 به آوانته ميرسه (چون اگه زودتر جلو مي افتاد اختلافشون از 5 متر و 10 مترو اينا بيشتر ميشد.). منم منظورم از حالت سكون بود.:icon_excl
يه گراف شماتيك مقايسه اي از منحني شتابگيري گيربكس هاي اتوماتيك و دستي داشتم. اگه پيدا كردم ميذارم براتون.

moore
29 September 2009, 10:59 PM
سلام و عرض ادب دارم به دوستان خوبم:icon_arro
من آدرس جديد سايت رو الان پيدا كردم و خوشحال شدم از اينكه مجددا به اين پيمان بازگشتم:icon_cool
راستش يك تجربه خوب كه نصيب من شد اين بود كه توي يك فاصله كوتاه با كمري SE كورس گذاشتم سرعتمون در اول حركت حدود 20 بود كه پامو در حالت اتومات روي پدال گذاشتم ولي باورم نميشد كه اينقدر از يك ماشيني با موتور 2400 جلو بيفتم كلي احساس غرور كردم راستي من با يك BMW 520 هم از همين سرعتها كل انداختم ولي خوب توي شروع حركت بد نبودم ولي بعدش احساس كردم دارم عقب مي اوفتم ادامه ندادم .

Mazda-Drive
30 September 2009, 02:29 AM
منم دیروز داشتم یه چرخی میزدم که یه زانتیا سوار اومد کنارم و درخواست کورس داشت. گفتم که باشه. با نهایت غرور به من گفت بیوفت جلو من میام. خندیدم و بهش گفتم لازم نکرده ، با هم میریم. از همون اول افتاد عقب و تا 120 به من نرسید. قرار بود تا 100 بریم که من تا 120 رفتم شاید که برسه . وقتی کم کردم بهونه اورد که 2 جا نرفت واسه همین عقب موندم. گفت دوباره بازم قبول کردم. ایندفعه تا اومدم گاز بدم اون گازشو گرفت و 2-3 متری افتاد جلو ، اما جالب اینجاست که تا رفتم 2 گرفتمشو ردش کردم.
اینم بگم که زانتیاش صفر بود و تا اونجایی که میتونست روی ماشین میکشید. دلم به حالش سوخت.

VASSILI
30 October 2009, 09:58 PM
با سلام
امیدوارم این سوالی که میکنم یه جنجال جدید درست نکنه !
من یه ست اگزاست برای تیپ 5 بستم با برند عالی که در حدوده 15 اسب تست شده به قدرت اضافه شده !
حالا می خواستم بدونم با 125 اسب مزدا 3 رو میتونم بگیرم یا نه ؟