PDA

View Full Version : تغییر سیستم ترمز سمند

navid-83
17 April 2006, 05:12 AM
اروميه نمايندگي سال 83 گفت 500 تومن ميگيره ترمز سمندو abs ميكنه.البته از ترمز lx با 200 تومن اگه ارزون نشده باشه احتمالا از اين مكانيكي ها هستش كه واقعا ريختن پول و جون تو سطل اشغال هستش.ما از اين مكانيكي ها بستيم تنها اثري كه داشته اينه كه ترمزو بايد از نصفه بيشتر فشار بدي تا درست عمل كنه.وگرنه باز هم قفل ميكنه.اصلا از اين مكانيكي ها نبند.من اينو تو هر تاپيكي كه جاش باشه گفتم و خواهم گفت.

abaratian
29 April 2006, 01:40 PM
قابل توجه کسانی که بدون دلیل به ترمز های ای بی اس سمند فحش می دن و چشم بسته زیر سوالش می برن
توضیح نمی دم خودتون بخونید.
http://www.forrelease.com/D20030728/dem030.P2.07282003123737.28546.html
در ضمن توی سایت بوش هم این ترمز رو review کرده و کلی ازش تعریف کرده

persianking62
30 April 2006, 12:44 PM
ولی خداییش خوب عمل نمیکنه:icon_eek: بهترین ABSهایی که ایرانخودره نصب میکنه برای 206 که مارک Ateو المانی هست.مال زانتیا ها هم Ateهست.

abaratian
30 April 2006, 02:07 PM
مال سمند هم آلمانیه. ساخت continental treves هست اگه اشتباه نکنم

persianking62
30 April 2006, 07:00 PM
والا یکی از اشناهای ما یه هفته پیش یه LX گرفتش.من که abs نگاه کردم روش ارم ایرانخودرو بود.

abaratian
30 April 2006, 07:26 PM
خوب اون به سفارش ایران خودرو میزنه. روی رینگهاشم کله ی اسب داره، پس ایرانیه؟

z_qz54
30 April 2006, 08:05 PM
کیفیت به مارک نیست.

rezasmile
3 May 2006, 09:58 AM
ال ایکس حرف نداره و یه بار در جاده شیراز مارو از یک خطر حتمی نجات داد .اگر عقب رو هم دیسکی کنی دیگه حرف نداره .تازه اون دوستی هم که گفت دست عمل نمیکنه باید در جواب به اون گرامی هم بگم تاحالا هیچ ایرادی ازش ندیدم.

Srfazel
3 May 2006, 02:33 PM
مي‌خوام ترمزهاي عقب سمند (معمولي) رو ديسكي كنم چون شنيدم خيلي بهتر مي‌شه . البته من با ترمز فعلي هم خيلي مشكل ندارم. از دوستان كسي اطلاع دقيقي در اين مورد و هزينه‌اش داره؟ و آيا واقعا صرف مي‌كنه اين كار رو انجام بدم و اگه مناسبه آيا خود نمايندگيها اين كار رو انجام مي‌دن؟:icon_ques

XELTEK
4 May 2006, 11:16 PM
سمند 85 غقبش هم دیسکی شده !!!

changeez
5 May 2006, 02:41 PM
در مورد ABS ، من تا به حال چيزی به اسم ترمز های ABS در اين ماشين نديدم ، تا اونجا که ميدونم در 206 يا زانتيا زمان عمل کردن سيستم . ضربه هايی بر روی پدال ترمز ايجاد ميشه که در سمند من همچين خبری نيست در چند مورد ترمز نسبتاً شديدی که برای تست داشتم تنها چيزی قابل درک بود قفل نکردن چرخ ها بود !
که با توجه به خشکی زمين ، وضعيت لاستيک ها و سرعت نه چندان بالا کاملاً طبيعی بود
و ربطی به ABS نداشت

موفق باشيد:icon_cool

دیگه مگه آدم از ABS چی میخواد؟ میخوای برات نونم بگیره از سر کوچه؟ حالا اگه ضربه میزد میگفتی چرا ضربه میزنه من شنیدم تو زانتیا ضربه نمیزنه!:icon_redf

rezasmile
7 May 2006, 02:36 AM
با سلام به دوستان عزیز
در جواب به سوال شما باید بگم که دیسکی کردن ترمز عقب تاثیر به سزایی در تقویت ترمز داردو قدرت ترمز را افزایش می دهد.اگر فقط ترمز جلو دیسکی باشد در موقع ترمز فقط جلو ماشین به پایین کشیده می شود و کشش به سوی جلو درون خودرو بیشتر احساس میشود و لی گر عقب هم دیسکی باشد به دلیل برابری ترمز عقب و جلو هم عقب و هم جلو به پایین کشیده می شود و احساس کشش به جلو در خودرو خیلی کمتر می شود(این مثال برای ترمز های نسبتا شدید بود).هزینه این کار بنا به کیفیت قطعات بین 250 الی 300 هزار تومن می باشد.

Srfazel
7 May 2006, 03:25 AM
نمايندگيها اين كار رو انجام مي‌دن؟ يا جاي مطمئن ديگه‌اي سراغ داريد كه فارغ از هزينه كارش خوب و مطمئن باشه؟

rezasmile
7 May 2006, 07:27 AM
بله دوست عزیز نمایندگی ها این کار را انجام می دهند.

tangur
7 May 2006, 11:34 AM
بله دوست عزیز نمایندگی ها این کار را انجام می دهند.

سلام
لطف میکنید آدرس نمایندگی که میدونید انجام میده رو بگید؟من از چند تا نمایندگی و مرکز آپشن ایران خودرو پرسیدم گفتند انجام نمیدهند.اگه سراغ دارید ممنون میشم بگید.

rezasmile
8 May 2006, 03:39 AM
در جواب به شما بید بگم که هر نمایندگی انجام نمیده و شما باید به یکی از تعمیر گاهای مجاز ایران خودرو یا محلی که متخصص ترمز باشند مراجعه کنید.

tangur
9 May 2006, 12:17 AM
ممنون.هم مجاز رفتم هم نمایندگی هم مرکز آپشن....ولی نتیجه نداد.

کسی از دوستان اگه مطمئنه و ادرس داره ..لطف کنه.

ارش طاهری
12 December 2006, 09:20 PM
می خواستم ببینم آیا میشود روی سمند سال سفارش داد هدر 4چرخ دیسک شود

SLS
13 December 2006, 01:06 AM
می خواستم ببینم آیا میشود روی سمند سال سفارش داد هدر 4چرخ دیسک شود

ضمن عرض سلام و تبریک به خاطر عضویت شما.
بله دوست من .میشه فقط 300 تومن بیشتر باید بدی که ارزششو داره. البته قبلا بحث شد که شما عضو نبودی

azma
18 December 2006, 01:42 PM
اين سيستم كه به هنگام ترمز شديد ،فلاشرها فعال مي شود را چگونه مي توان نصب كرد و بهترين لاستيك يخ شكن براي سمند چه مارك و چه قيمتي است ؟

ahoshmand
18 December 2006, 05:08 PM
اين سيستم كه به هنگام ترمز شديد ،فلاشرها فعال مي شود را چگونه مي توان نصب كرد و بهترين لاستيك يخ شكن براي سمند چه مارك و چه قيمتي است ؟
سیستم هشدار کاهش شدید سرعت جزء استاندارد سمند الایکس است.

FARZAD_1975
23 December 2006, 03:24 PM
در هر حال زنجير چرخ به ماشين فشار مياره ولي هر چي سرعت شما در موقع استفاده از زنجير كمتر باشه فشار كمتري به جلو بندي و اتاق كمتر ميشه

آقايون يه سوال در مورد ديسكي كردن ترمزاي عقب سمند دارم. وقتي سيستم ترمز عقب ديسكي ميشه بوستر رو هم عوض مي كنند يا نه؟

باتلاق
24 December 2006, 01:21 AM
مگه همين ترمز هاي عقب سمند چشه كه همه ملت گير دادن به ديسكي كردن ترمز عقب. به اندازه كافي خوب داره عمل مي كنه به خدا. قرار نيست كه همه چيز مثل هم ساخته بشه. اصلا چرا ترمز ماشين هاي سواري رو پنوماتيكي نمي سازن!!!‌ هر طرح خوبي براي يك عملكرد خاص، بهترين طرح براي ديگرمكانيزم ها نيست. اين رو فراموش نكنيد!!! لزومي نداره كه همه طرح ها مثل هم باشه... صرفه اقتصادي، هزينه تعميرات و نگهداري، درصد بهبود عملكرد، توان تعميرات، توانايي طراحي هاي نرم افزاري سيستم هاي كنترل وووو .... همه براي استفاده از يك طرح اهميت دارن.

واي و امان از زماني كه چيزي در ايران مد روز شود!‌ ملت حتي حاظر هستند يك صفحه گرد آلومينيمي خيلي جواد رو پشت رينگ اسپرت هاشون قرار بدن كه بقيه فكر كنن مثلا خودرويي با قيمت 7 ميليون تومن ترمز عقبش ديسكي هست!!! همه چيز قيافه شده تو مملكت ما! (اين اصلا سياسي نيستا!)‌ اما كسي كاري به خيلي چيزهاي ديگه نداره... فقط قيافه!‌ ويترين! مد!

شب خوش

ar1358
24 December 2006, 03:46 AM
بر اساس منطق و علم ترمز عقب دیسکی دارای کارکرد بهتری می باشد.

z_qz54
24 December 2006, 08:54 PM
درسته دارای کارکرد بهتر است ، ولی نه با پرداخت مبلقی بیش از یک و نیم میلیون تومان....

FARZAD_1975
28 December 2006, 12:14 PM
درسته دارای کارکرد بهتر است ، ولی نه با پرداخت مبلقی بیش از یک و نیم میلیون تومان....

بالاخره ما نفهميديم ديسكي كردن ترمز عقب 300 تومن خرج داره يا يك و نيم ميليون؟؟؟

ali1359
28 December 2006, 06:42 PM
قیمت سمند صفرعقب دیسکی کارخانه بامعمولیش 400تومن فرقشه بیرون انجام بدی رونمیدونم

z_qz54
28 December 2006, 11:29 PM
بالاخره ما نفهميديم ديسكي كردن ترمز عقب 300 تومن خرج داره يا يك و نيم ميليون؟؟؟

من که 1.6 میلیون دیدم.

amahdavi2004
27 January 2007, 12:09 PM
الان اي بي اس و اي بي دي روي سمند معمولي هم نصب ميشه !

روي سمند معمولي بصورت آبشن ممكن است نصب كنند كه البته من يك بار موقع ثبت نام گفتم مي خواهم كه نمايندگي گفت از اين خبرا نيست!؟

سایز رینگ انچنان تاثیر نداره که شما میفرمایید

يعني هر كس هر چي عشقش است مي تونه زير ماشين بندازه بدون توجه به محاسبات تعليق و جلوبندي و ....؟
البته اسپورت بازها ممكن است اين كار را بكنند چون بقول معروف "منو بكش ولي خوشگلم كن" ولي آيا كارخانه سازنده خودرو مي تواند اين كار را بكند؟
يعني شما مي فرماييد گذاشتن رينگ 15 هم روي 405 يا آردي صحيح و فني است؟

TUBORG
27 January 2007, 03:21 PM
روي سمند معمولي بصورت آبشن ممكن است نصب كنند كه البته من يك بار موقع ثبت نام گفتم مي خواهم كه نمايندگي گفت از اين خبرا نيست!؟

من هر چی سمند معمولی دیدم روشون هر دوی اینا صد البته به صورت نصفه نیمه موجوده !

amahdavi2004
27 January 2007, 03:36 PM
پس لابد اطرافيان من (آنها كه سمند معمولي دارند نه ال ايكس) همه بد شانس بوده اند چون مال هيچكدام اي بي اس ندارد، اي بي دي كه جاي خود دارد.
بعد معني اي بي اس و اي بي دي نصفه چيه؟

arash p mbz bmw
27 January 2007, 05:47 PM
درسته جرف دوستمون اما ایشون خفیف متوجه شدن ( البته جسارت نباشه )
TUBORG (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=40067) گرامی
معمولا توی سمند خیلی کم اتفاق میوفته لاستیک ها قفل کنن که بخاطر وزن ماشین هست و من خودم بارها با اینکه ترمز ماشینمون تقویتی هست امتحان کردم که قفل نمیکنه
پس این نشونه ی وجود ABSنیست بلکه وزن هست که نمیزاره پرخها قفل کنن که البته تمام زور رو روی پدال بندازین قفل هم میکنه
در مورد سایز رینگ
معمولا اگر سایز رینگ کوچیک بشه حتی ماشین نرم تر میشه و هندلینگ بهتر میشه و اگر برعکس ماشین خشک تر میشه

z_qz54
27 January 2007, 11:06 PM
در سمند احتمال داره که وقتی افتاده و قفل میکنه ، لنت بر اثر حرارت بالا به دیسک بچسبه ، برای من اتفاق افتاده و بار دوم چند بار روی پدال زدم تا ول کرد.
خیلی خطریه

TUBORG
28 January 2007, 10:57 AM
پس لابد اطرافيان من (آنها كه سمند معمولي دارند نه ال ايكس) همه بد شانس بوده اند چون مال هيچكدام اي بي اس ندارد، اي بي دي كه جاي خود دارد.
بعد معني اي بي اس و اي بي دي نصفه چيه؟

سمند دايي من كه دقيقا" يك سال پيش از كمپاني تحويل گرفته شد ! تقريبا" وجود هر دو احساس ميشد !

درسته جرف دوستمون اما ایشون خفیف متوجه شدن ( البته جسارت نباشه )
TUBORG (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=40067) گرامی
معمولا توی سمند خیلی کم اتفاق میوفته لاستیک ها قفل کنن که بخاطر وزن ماشین هست و من خودم بارها با اینکه ترمز ماشینمون تقویتی هست امتحان کردم که قفل نمیکنه
پس این نشونه ی وجود ABSنیست بلکه وزن هست که نمیزاره پرخها قفل کنن که البته تمام زور رو روی پدال بندازین قفل هم میکنه
در مورد سایز رینگ
معمولا اگر سایز رینگ کوچیک بشه حتی ماشین نرم تر میشه و هندلینگ بهتر میشه و اگر برعکس ماشین خشک تر میشه

قربان اين حرفا چيه ؟
ما كوچيك تمام بچه هاي سايت هم هستيم !
اما در مورد اي بي اس كه وجودشو اثبات ميكنه !
با سرعت 70 80 موقعي كه روي پدال ترمز فشار قوي مياد يه حالت شل و سفت شدن ترمز به نظر مياد(منظور همون نوسان پدال ترمز هستش ) و صداي قفل شدن ميلي ثانيه اي چرخ ها اگه با دقت گوش كني مياد !
در مرد اي بي دي اگه يك بار ديده باشيد كه سمندي دستي بكشه ! اون چرخي كه بار روشه قفل مكنه ولي اون يكي چرخي كه بار روش نيست در حال حركته !
امتحان اين مسائل به خطراتش مي ارزه ! اگه سمند هم داشته باشيد ! بهتره مطمئن بشيد كه از چه امكاناتي بهره مند هستيد !

در سمند احتمال داره که وقتی افتاده و قفل میکنه ، لنت بر اثر حرارت بالا به دیسک بچسبه ، برای من اتفاق افتاده و بار دوم چند بار روی پدال زدم تا ول کرد.
خیلی خطریه

اتفاقا" اين مورد تو سيلوي من از وقتي كه ترمز رو تقويت كردم زياد ميوفته يعني چرخا گاها" خود به خود قفل ميشن ! پس دليلش حرارت بالاست !
راه كاري واسه اين موضوع وجود داره ؟

amahdavi2004
28 January 2007, 11:54 AM
دوست عزيز براي امتحان خطر نكنيد: اين كه آيا ترمز ماشيني مجهز به اي بي اس يا اي بي دي هست يا خير؟ را با اين كه موقع ترمز زدن به نظر مي رسد شل و سفت مي شود!!!!؟ يا موقع دستي كشيدن چرخي كه بار روشه قفل مي كنه ( من نمي فهمم راننده چگونه اين موضوع را حس مي كند) اثبات نمي كنند! شما خيلي راحت به مستندات ماشين مثل سايت ايران خودرو يا مجله پيام ايران خودرو مراجعه بفرماييد و ببينيد كه سمند معمولي فاقد اي بي اس يا اي بي دي است و البته گفته اند بصورت آپشن با دريافت هزينه مثل ال ايكس قابل نصب است (اگر مثل من با ساده لوحي موقع ثبت نام يا تقاضاي خريد فوري درخواست نصب موارد آپشن مثل اي بي اس يا اي بي دي و يا سي دي چنجر كرديد و نمايندگي كه از قضا دوستتان است به صداقتتان خنديد ناراحت نشويد مربوط به مشتري مداري ايران خودرو است البته ممكن است از روي تصادف بعضي موارد آپشن بر روي سمند كسي كه اتفاقا آن موارد را تقاضا نكرده است نصب شده باشد كه پولش را مي گيرند)
اگر باز هم ترديد داريد يك سري به نمايندگي مجاز ايران خودرو برويد و بخواهيد سيستم اي بي اس يا اي بي دي نصب شده بر روي چند سمند معمولي را به شما نشان دهند (تجهيزات اضافي روي ترمز) و ضمنا تفاوت قيمت آن را با سمند فاقد اي بي اس يا اي بي دي بفرمايند.
ضمنا در همين سال 85 محل كار من 3 عدد سمند معمولي سفارشي (آمپرهايش مثل ال ايكس است و ...) و 4 نفر از همكارانم سمند تحويل گرفته اند و ترمز هيچكدام مجهز به اي بي اس نيست. اصلا ايران خودرو اگر روي سمند معمولي اي بي اس و اي بي دي بگذارد (چيزي كه روي پارس معمولي 15 ميليوني هم نگذاشته) واقعا چقدر انگيزه وجود دارد كه كسي براي چند امكان لوكس 2 تا 3 ميليون بيشتر دهد و مدل ال ايكس بخرد؟
قبلا هم در تاپيكهاي متعدد گفته شده: اي بي اسي كه برخي نمايندگيها با مبلغي حدود 300 تومان مي گيرند و بر روي سمند مي بندند غير استاندارد و خطرناك است و كارآيي نوع اصلي و فابريك كارخانه را ندارد.

FARZAD_1975
28 January 2007, 05:35 PM
سلام
آقا بالاخره من از بحث تایيکاي مختلف متوجه نشدم که ديسکي کردن ترمز عقب سمند معمولي(با هزينه حدود 300 تومن ) تاثيري داره يا نه؟

arash p mbz bmw
28 January 2007, 09:37 PM
ببینید
با دیسکی کردن خیلی رو ترمز تاثیر داره اما بهتره ترمزتون رو absبرقی بکنید که حدودا1.300خرج کنید
TUBORG عزیز
اصلا میتونید یه کار بکنید
زیر منبع روغن ترمز بوستر هست
روی اون زده بوستر با سیستم ABS
یه نگاه به اون بندازین به ما هم خبر بدین

FARZAD_1975
31 January 2007, 08:17 AM
ببینید
با دیسکی کردن خیلی رو ترمز تاثیر داره اما بهتره ترمزتون رو absبرقی بکنید که حدودا1.300خرج کنید
TUBORG عزیز
اصلا میتونید یه کار بکنید
زیر منبع روغن ترمز بوستر هست
روی اون زده بوستر با سیستم ABS
یه نگاه به اون بندازین به ما هم خبر بدین

روي بوستر ترمز سمند منم برچسب زده بوستر سمند 10 با ABS(سمند معمولي سفارشي) يعني ترمز ABS يا فقط بوستر ABS??
منظورم از ديسکي کردن فقط نصب ديسک عقب مکانيکي باهزينه 300 تومنه اينکار تاثير داره؟؟

arash p mbz bmw
1 February 2007, 05:38 PM
سلام
ببینید وقتی رو بوستر بزنه با absیعنی ماشین شما absبرقی داره که این خودش امتیازه
اما من اینو میدونم که برای دیسکی کردن عقب بیش از 300تومن خرج داره مگر نه تاثیر کمی خواهد داشت
مثلا فرق بین absپمپی با برقی ببینید چقدره اونوقت میفهمید.....

z_qz54
2 February 2007, 07:18 PM
باید ببینید با این 300 هزار تومن ، چه کاری میکنند؟چه دیسکی با چه قیمتی؟چه مارکی و....
مهم کیفیت کار است نه قیمت ، شاید بشه با تجهیزات کار کرده اون رو 100 تومن هم تمومش کرد..

FARZAD_1975
3 February 2007, 08:46 AM
سلام
اما من اینو میدونم که برای دیسکی کردن عقب بیش از 300تومن خرج داره مگر نه تاثیر کمی خواهد داشت

سيستم عملکرد ABS برقي چه جوريه؟؟ ترمز ماشين من راضي کننده است وي در ترمزاي شديد اون لرزش معروف ABS رو نداره

lx_xu7
3 February 2007, 04:07 PM
فرق بین برقی وپمپی انه که
برقی اگر ABSخراب شد معمولیش کار میکنه

FARZAD_1975
3 February 2007, 07:52 PM
شما مطمئني؟؟ اگه اينجوري باشه که ABS برقي از پمپي بهتره يعني رو سمند ال ايکس ABS پمپي نصبه
ولي رو سمند معمولي ABS برقي که بهتره؟

FARZAD_1975
6 February 2007, 11:00 AM
فرق بین برقی وپمپی انه که
برقی اگر ABSخراب شد معمولیش کار میکنه

دوستان لطف کنن یه توضیح ئر مورد ABS برقی و پمپی بدن

abaratian
11 February 2007, 05:05 PM
عزیزان ای بی اس برقی وجود نداره! اصلا ترمز برقی اگر وجود می داشت که شرکتها نمیومدن روی ماشینها این همه پمپ روغن و این چیزا ببندن. برقیش می کردن. مراجعه کنید به تاپیک سیستم ای بی دی سمند و عکسی که من با بنز جدید با همین سیستم هیدرولیک برای ای بی اس گذاشتم رو ببینید

AHOORAMAZDA
13 February 2007, 02:38 AM
در مرد اي بي دي اگه يك بار ديده باشيد كه سمندي دستي بكشه ! اون چرخي كه بار روشه قفل مكنه ولي اون يكي چرخي كه بار روش نيست در حال حركته !
امتحان اين مسائل به خطراتش مي ارزه ! اگه سمند هم داشته باشيد ! بهتره مطمئن بشيد كه از چه امكاناتي بهره مند هستيد !

دوست عزیز چرا اینقدر کارهای متحیرالعقول انجام بدی تا بفهمی ABS, EBD داری ؟
اگر شما کاپوت رو باز کنی در ماشینای ABS کلی لوله موله و سیستم در قسمت راست کاپوت تا انتها وجود داره که مربوط به کنترل سیستم ترمز هستش. واسه همینه که میگن وقتی ال ایکس میخری حواست باشه که طرف از سمت گلگیر راست تصادف خفن نداشته باشه که این سیستما رو نابود کرده باشه

Srfazel
4 March 2007, 12:03 PM
سلام

تفاوت این بوستر برقی که می فرمائید با بوستری که روی ال ایکس هست چیه؟! ممنون می شم از راهنماییتان

lx_xu7
4 March 2007, 03:35 PM
بعضی از ماشین ها بوستر ABSمکانیکی دارند
مال سمند برقی هه

Raminium2001
2 November 2008, 07:54 PM
این بحث از تاپیکهای جامع گرداوری شده و دوستان می توانند از این به بعد تغییر سیستم ترمز سمند رو در این تاپیک پی گیری نمایند.

athlon64x2
23 December 2008, 05:51 PM
سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز که از تجارب گرانبهاشون مارو مستفيض ميکنن

ما يه مدل سمند معمولي 83 از همون سري اول داريم که حدود 60 هزار تا کار کرده و تمام سرويسها و ... رو مرتب بردمش و فني مشکلي نداره اتفاقا لنت خارجي هم مصرف ميکنم.
مشکل اينه که ترمزهاي ماشين بسيار ضعيفه و هرکاري در اين زمينه انجام دادم بهتر نشد تا اينکه يکي از نمايندگي هاي آشنا پيشنهاد داد ببرم ايران خودرو تعميرگاه ابتداي اتوبان يادگار و ABS بگذارم. تماس گرفتم ميگن 500 هزينه اش هست

سوالي که داشتم اينکه آيا دوستان کسي اين تجربه رو کرده ؟
آيا کيفيت ترمز به سمند LX نزديک ميشه و اصطلاحا اين سيستم با وسايل موجود روي اتوموبيل مچ هست يا شتر مرغ ميشه که 2 تا مشکل حل ميکنه 4 تا اضافه
آيا بوستر هم تعويض ميشه ؟ يکبار از يک راننده تاکسي تهران پرسيدم گفت بوستر زانتيا گذاشته نميدونم اصلا چقدر اين مسئله ممکنه يا صحت داره

ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد چون همسرم تصادف سنگيني کرد بخاطر بد عمل کردن ترمز و منحرف شدن اتوموبيل که صدمه نديدنش معجزه بود و به شدت ايمني ماشين منو نگران کرده و متاسفانه توان مالي تعويض ماشين رو هم ندارم

پيشاپيش از لطف شما سپاسگزارم

arash2006_7
23 December 2008, 06:59 PM
سلام
اولا که زانتیا بوستر نداره و ترمز هیدرولیکی بهره میبره ولی شما میتونید برای تقویت از بوستر 10" اینچ استفاده کنید که روی سمندها جدید میبندند و لنت کفشکی عقب هم از جنس خوب استفاده کنبد مثل بوش بندیکس و برای جلو تکستار اصل

alirezamip
23 December 2008, 08:22 PM
اون راننده تاکسی خیلی خیلی خالی بند و کم اطلاعات بوده!

بوستر 10 اینچ هم به همین راحتی قابل نصب نیست! و یکمی تغییر باید داد!

در ضمن شما خودت از نمایندگی یادگار پرسیدی یا از کسی پرسیدی؟ چون من که زنگ زدم گفتند انجام نمی دیم!
در ضمن اگه میشه به شماره ای که زنگ زدید رو بزارید!

4 تا سنسور 28 (112)
4 تا سیم کشی 13 (26)
2 سر پلوس ABS دار که فکر کنم 50 بود (100)
2 تا هم برای چرخ عقب 40 تومان (80)
پمپ ABS که خیلی قیمت های مختلفی داره 360
و....

که بالای 500 میزنه
بنظر من لنت های خوب و لتت های عقب هم رگلاژ کنید و در آخر بوستر ماشین رو با نمونه 9 اینچ مخصوص ABS عوض کنید!

در ضمن از سفت بودن شیلنگ کمپرسور هم اطمینان پیدا کنید!

athlon64x2
23 December 2008, 08:57 PM
واقعا ممنون و سپاسگزارم بخاطر اطلاعات عالي شما سروران

دقيقا اون راننده تاکسي به بوستر زانتيا اشاره کرد که با توجه به بوستر نداشتن واقعا عجيبه که چرا چنين گفته. حتي ادرس هم بهم داد که البته گم کردم . خيابان آزادي خيابان زنجان گفت 2 کوچه برم داخل سمت چپ

در مورد لنتها من لنت والئو استفاده ميکنم که نميدونم چقدر اصليه به هر حال به عنوان اصل از اشنا ميخرم
لنت عقب رو حتما عوض ميکنم با اين نمونه که فرموديد

در مورد اي بي اس هم به شماره اي که يکبار بهمون دادن براي ارتقاي سيستم سوخت رساني تماس گرفتم (سمند ما از اون سري قديمها بود که مشکل معروف رو داشتن و باک سوخت رو عوض کردن) اونا گفتن نمايندگي يادگار 500 انجام ميده و قراره با توجه به اجباري شدن نصب اي بي اس براي اتوموبيلهاي قديمي هم فراخوان زده بشه ديگه دروغ راستش من نميدونم اما شماره رو پيدا ميکنم همينجا اعلام ميکنم دوست بزرگوار

در مورد اطلاعات کاملي هم که از قيمت اجزا دادين واقعا ممنونم اگر به اين قيمت باشه فکر کنم تعويض بوستر و مصرف لنتهاي مرغوب و کم احتياط بيشتر و حفظ فاصله بيشتر به صرفه تر باشه چون به نظر ميرسه فروش اين و خريد ال ايکس به صرفه تر باشه

بازهم ممنونم از شما دو عزيز

morten
25 December 2008, 12:52 AM
دوست عزیز ما هم تا 6 ماه پیش سمند مدل 83 داشتیم من هم با ترمزهای اون ماشین مشکل داشتم و همین النم که LX سال گرفتم باز هم فاصله ایی که با ماشین جلویی همیشه دارم بیشتر از حد معموله( چشمم ترسیده) البته خدارو شکر LX از ترمزهای به نسبت قابل قبولی بهره منده!!
ببینید ABS به قدرت ترمز گیری شما کمک نمیکنه بلکه مانع قفل شدن چرخهای خوردو میشه چه بسا در مواردی باعث بشه خودرو کمی دیر تر متوقف بشه ولی این جسارت رو به شما میده با شدت بر روی پدال ترمز بکوبید و از منحرف شدن خودرو در مواقع ترمز جلوگیری و با توجه به EBD بودن اون سر پیچها با خیال راحت تری ترمز میکنید
شما اگر بوستر رو عوض کردی و 9 اینچی یا 10 اینچی انداختی حتما باید اون رو به ABS هم مجهز کنی چون قدرت ترمز گیری ماشین بالا رفته و زودتر چرخا قفل میکنند( مثل پرشیای معمولی) که به نظر من در همین حالتی که دارید الان با خودرو مراعات کنید بهتر از اینه که بخواین فقط بوستر رو تعویض کنید!!

اینارو بر طبق تجربه شخص میگم سعی کنید فاصله بیشتری با خودروی جلویی داشته باشید و وقتی خواستید شدید تر مز کنید چندین بار پیاپی بر روی پدال بکوبید و پدال را در مرحله در انتها نگه ندارید با شل و سفت کردن پدال مشاهده میکنید جان تازهای به سیستم ترمز شما بخشیده شده!!
سعی کنید در سر پایینیها ماشین رو توی دنده نگه دارید زیرا ترمزهای پیاپی باعث داغ شدن لنتها میشه که به جرات میگم 30 درصد قدرت ترمزهای سمند در مواقع داغ شدن لنتها کاسته میشه!! و عادت کنید اول ترمز بگیرید بعد کلاچ به این نکته توجه کنید سمند چون در کل سیستم ترمز ضعیفی نسبت به وزن خودرو داره اگر شما اول کلاچ رو بگیرید ماشین در سر پایینی خودش رو ول میکنه و اون وقت باید ترمز رو شدیدتر بگیرید که....

لنتهای عقب رو سعی کنید همیشه در حالت خوب نگه دارید و مثلا هر 60 هزارتا عوض کنید ( ایران خودرو میگه 130 هزارتا)
لنتهای عقب در ترمز گیری سمند بسیار ماثر هستند و با اتمتم لنتهای عقب سیستم ترمز به شدت افت میکنه!!
لنت هم همون والئو خیلی خوبه همچنین به گفته دوستمون کفشکهای ترمزهای عقب هم سعی کنید تعویض کنید و جنس خوب بگیرید!!!
همچنین میتونید از کاسه ترمزهای آلمان استفاده کنید که اون هم بی تاثیر نیست
ولی در هر شرایطی حتی رانندگی با lexus هم احتیاط شرط عقله!!!

athlon64x2
25 December 2008, 02:23 AM
سلام بر شما سرور عزيز morten
از اطلاعاتي که دادين صميمانه تشکر ميکنم متاسفانه دکمه تشکر رو در اختيار ندارم که از محبت شما و ساير دوستان قدرداني کنم

در مورد اطلاعاتي که داديد هم بسيار ارزشمندند و هم به تعدادي بر اساس تجربه رسيده بودم. شخصا خيلي آروم و با فاصله بسيار از اتوموبيل جلويي رانندگي ميکنم اما نحوه رانندگي من و همسرم هميشه عامل بحث و مشاجره بين ماست. ايشون به قول خودش از ابتدا با همين فاصله "من ميگم سپر به سپر" رانندگي کرده و کمتر بودن زور ايشون در فشار به ترمز و رانندگي پرشتاب در اتوبانها هيچکدام با معضلات سمند همخواني نداره و اخيرا اتفاقي افتاد که ميتونست فاجعه به بار بياره البته تا حدي هم آورد . اتوموبيل جلويي ايشون ناگهان ترمز کرده و ايشون هم با تمام توان ترمز گرفت . يکي ا چرخهاي جلو قفل شده (حداقل خط ترمز اينو ميگفت) و ديگري ديرتر و اتوموبيل با زاويه نسبت به اتوبان قرار گرفت و مورد برخورد اتوموبيلهاي پشت سري بماند که به همون جلويي هم برخورد کرد ولي به خير گذشت . البته من هيچوقت مجبور نشده بودم ترمز سنگين و ناگهاني در اين سالها با ماشين بگيرم اما تجربه اين سالها رانندگي با البته تعداد نه چندان زياد اتوموبيلي که قبل از اين داشتم حس يک ترمز ضعيف و نامطمئن رو بهم ميداد که البته کاملا ميشد باهاش مدارا کرد

امروز با مرکز آپشن ايران خودرو تماس گرفتم 118 که تلفنش رو نداشت و از خود ايران خودرو گرفتم و چندين جا وصل کردند سرانجام گفتند مدتي است نصب abs انجام نميشه و بايد بعد از عيد تماس بگيريم ولي بازهم حدود قيمت رو همون 500 ذکر کردند و هرچه اصرار کردم در جواب بطور خلاصه گفتند "بهتر ميشود"

سوال من اينه
1. سمند ما که 83 هست از چه بوستري بهره ميبره ؟ همون بوستر 405 هست ؟
2. آيا سمندهاي معمولي که دو سه سال اخير اومدن و بدون abs هستن بازهم از همين بوستر و پمپ ترمز و ... و کلا همين مجموعه استفاده ميکنند ؟ اگر خير چه قطعاتي تعيير کرده . در اين صورت انجام اين تعييرات براي من منطقي تر نيست ؟
3. بزرگ کردن بوستر با افزايش قدرت ترمز بدون نصب abs همونطور که خود شما استاد اشاره کرديد حتي خطر رو بيشتر نميکنه و در واقع چرخها زودتر قفل بشن
4. نمايندگي پرسيد چرا نميفروشيد و lx بگيريد. اتفاقا نظر خوبي است اما متاسفانه سمند قديمي ساده با قيمتي نازل خريد و فروش ميشه و پرداخت اختلاف قيمت متاسفانه به هيچ شکل با وضع درآمدي فعلي من سازگار نيست
5. لاستيکهاي ماشين همون اصلي کارخانه است به نظر هنوز آج دارن ولي نگرانم براي مسافرت خانواده تعميرکار براي تعويض روغن بردم گفت هنوز کار ميکنه ولي آخه 60 هزار تا رفته . لاستيک گودير هست
7. ماشين ما رو براساس ليست ايران خوردو احضار کردن و يکسري بهينه سازي منجمله سوخت و واير شمع و .. انجام دادن و گفتن الزاميه . به هر حال معلومه که سمند اين سالها بهينه شده کدومها رو خودم ميتونم اعمال کنم. بخصوص اگر فکري به حال قفس پر از بلبل که در تمام چهارستون اتوموبيل کار گذاشته شده کرده باشن بسيار ارزشمنده
6. علت ضربه قطع شدن و وصل شدن صداي صبط بوده که بخاطر خرابي پانل هست لعنتي از روزي که خريديم بازي درمي آورد. حالا که کار از کار گذشت ميخوام عوضش کنم چه مدلي بدون تخريب سيم کشي و فيش اصلي قابل نصبه من نه اهل ساب و آمپ هستم نه ميخوام بانداي اصليشو عوض کنم چيزي باشه که به جيب کارمند بخوره

(ببخشيد آيتم آخر خارج از محتواي تاپيک هست اگر لازمه حذفش ميکنم فقط يک نظر ولي کمک کننده است)

با سپاس فراوان از شما عزيزان

Warrior--
25 December 2008, 02:53 AM
دوست عزیز, شما حتما ترمز های خود را ABS کن چرا که اکثر تصادفاتی که به خاطر ترمز رخ می دهند وقتی ترمز شما ABS باشد شما را راحتی می توانید با فشار دادن پدال تا آخر فرمان اتومبیل را هم بچرخانید.
آن قیمت 500 هزار تومان هم درست است و ABS ای که نصب می کنند الکی نیست.
برای تعویض کردن و یا نکردن بوستر هم از خود ایران خودرو ای که ABS نصب می کنید بپرسید چرا که آن ها می توانند با دلایل علمی شما را متقاعد به عوض کردن و یا نکردن بوستر کنند.

موفق باشید.

ghiaci
26 December 2008, 02:32 AM
من قبلا از يك كارشناس ايرانخودرو پرسيده بودم گفت اين قيمت كه abs الكترونيكي نيست و مكانيكي است وگرنه حدود يك تومان خرج لوله كشي و سنسور و پمپ ميشه

Warrior--
26 December 2008, 02:43 AM
من قبلا از يك كارشناس ايرانخودرو پرسيده بودم گفت اين قيمت كه abs الكترونيكي نيست و مكانيكي است وگرنه حدود يك تومان خرج لوله كشي و سنسور و پمپ ميشه

ABS مکانیکی اصلا معنی ندارد, یادم می آید برای پراید با ترمز ABS این بحث شده بود و یکی از دوستان که زیاد وارد بود گفت ABS مکانیکی اصلا وجود ندارد چرا که ABS فقط می تواند الکترونیکی باشد وگرنه اصلا ABS نمی شود.
حرفش هم به نظر منطقی می آید.
احتمالا این ABS ای که نصب می کنند فقط EBD ندارد.

ghiaci
26 December 2008, 02:54 AM
ايني كه من گفتم مال 2 سال پيش بود اون موقع پمپ abs 206 نهصد و پنجاه هزار تومان بود و ايرانخودرو با سيصد هزار تومان abs نصب ميكرد

Raminium2001
26 December 2008, 12:54 PM
لطفا پیش از ایجاد گفتگوی جدید، جستجو کنید.

morten
26 December 2008, 03:05 PM
سلام بر شما سرور عزيز morten
از اطلاعاتي که دادين صميمانه تشکر ميکنم متاسفانه دکمه تشکر رو در اختيار ندارم که از محبت شما و ساير دوستان قدرداني کنم

در مورد اطلاعاتي که داديد هم بسيار ارزشمندند و هم به تعدادي بر اساس تجربه رسيده بودم. شخصا خيلي آروم و با فاصله بسيار از اتوموبيل جلويي رانندگي ميکنم اما نحوه رانندگي من و همسرم هميشه عامل بحث و مشاجره بين ماست. ايشون به قول خودش از ابتدا با همين فاصله "من ميگم سپر به سپر" رانندگي کرده و کمتر بودن زور ايشون در فشار به ترمز و رانندگي پرشتاب در اتوبانها هيچکدام با معضلات سمند همخواني نداره و اخيرا اتفاقي افتاد که ميتونست فاجعه به بار بياره البته تا حدي هم آورد . اتوموبيل جلويي ايشون ناگهان ترمز کرده و ايشون هم با تمام توان ترمز گرفت . يکي ا چرخهاي جلو قفل شده (حداقل خط ترمز اينو ميگفت) و ديگري ديرتر و اتوموبيل با زاويه نسبت به اتوبان قرار گرفت و مورد برخورد اتوموبيلهاي پشت سري بماند که به همون جلويي هم برخورد کرد ولي به خير گذشت . البته من هيچوقت مجبور نشده بودم ترمز سنگين و ناگهاني در اين سالها با ماشين بگيرم اما تجربه اين سالها رانندگي با البته تعداد نه چندان زياد اتوموبيلي که قبل از اين داشتم حس يک ترمز ضعيف و نامطمئن رو بهم ميداد که البته کاملا ميشد باهاش مدارا کرد

امروز با مرکز آپشن ايران خودرو تماس گرفتم 118 که تلفنش رو نداشت و از خود ايران خودرو گرفتم و چندين جا وصل کردند سرانجام گفتند مدتي است نصب abs انجام نميشه و بايد بعد از عيد تماس بگيريم ولي بازهم حدود قيمت رو همون 500 ذکر کردند و هرچه اصرار کردم در جواب بطور خلاصه گفتند "بهتر ميشود"

سوال من اينه
1. سمند ما که 83 هست از چه بوستري بهره ميبره ؟ همون بوستر 405 هست ؟
2. آيا سمندهاي معمولي که دو سه سال اخير اومدن و بدون abs هستن بازهم از همين بوستر و پمپ ترمز و ... و کلا همين مجموعه استفاده ميکنند ؟ اگر خير چه قطعاتي تعيير کرده . در اين صورت انجام اين تعييرات براي من منطقي تر نيست ؟
3. بزرگ کردن بوستر با افزايش قدرت ترمز بدون نصب abs همونطور که خود شما استاد اشاره کرديد حتي خطر رو بيشتر نميکنه و در واقع چرخها زودتر قفل بشن
4. نمايندگي پرسيد چرا نميفروشيد و lx بگيريد. اتفاقا نظر خوبي است اما متاسفانه سمند قديمي ساده با قيمتي نازل خريد و فروش ميشه و پرداخت اختلاف قيمت متاسفانه به هيچ شکل با وضع درآمدي فعلي من سازگار نيست
5. لاستيکهاي ماشين همون اصلي کارخانه است به نظر هنوز آج دارن ولي نگرانم براي مسافرت خانواده تعميرکار براي تعويض روغن بردم گفت هنوز کار ميکنه ولي آخه 60 هزار تا رفته . لاستيک گودير هست
7. ماشين ما رو براساس ليست ايران خوردو احضار کردن و يکسري بهينه سازي منجمله سوخت و واير شمع و .. انجام دادن و گفتن الزاميه . به هر حال معلومه که سمند اين سالها بهينه شده کدومها رو خودم ميتونم اعمال کنم. بخصوص اگر فکري به حال قفس پر از بلبل که در تمام چهارستون اتوموبيل کار گذاشته شده کرده باشن بسيار ارزشمنده
6. علت ضربه قطع شدن و وصل شدن صداي صبط بوده که بخاطر خرابي پانل هست لعنتي از روزي که خريديم بازي درمي آورد. حالا که کار از کار گذشت ميخوام عوضش کنم چه مدلي بدون تخريب سيم کشي و فيش اصلي قابل نصبه من نه اهل ساب و آمپ هستم نه ميخوام بانداي اصليشو عوض کنم چيزي باشه که به جيب کارمند بخوره

(ببخشيد آيتم آخر خارج از محتواي تاپيک هست اگر لازمه حذفش ميکنم فقط يک نظر ولي کمک کننده است)

با سپاس فراوان از شما عزيزان

در مورد بوستر بله همون بوستر 405 هست ولی در مورد سمندهای معمولی جدید اطلاعی ندارم!!
در مورد صدای داخل اطاق هم فکر کنم یه آپشن سمنده ماشین ماهم فقط دو هفته اول خوب بود و الان اونم داره صوت بلبلیمیزنه به قول شما !!
دوستان اگر جایی رو میشناسن که میشه این صداهارو کم کرد به ما هم بگن!!

amahdavi2004
28 December 2008, 05:41 PM
ABS مکانیکی اصلا معنی ندارد, یادم می آید برای پراید با ترمز ABS این بحث شده بود و یکی از دوستان که زیاد وارد بود گفت ABS مکانیکی اصلا وجود ندارد چرا که ABS فقط می تواند الکترونیکی باشد وگرنه اصلا ABS نمی شود.
حرفش هم به نظر منطقی می آید.
احتمالا این ABS ای که نصب می کنند فقط EBD ندارد.
ABS مكانيكي وجود دارد و با 300 هزار تومان نصب مي كنند ولي به درد نمي خورد و خطرناك است.
ABS كه كارخانه بر روي سمند سفارشي و LX مي گذارد همراه EBD است و الكترونيكي است.
من حتي از مم خودرو هم كه آپشنهاي ايران خودرو را مي گذارد در مورد نصب ABS پرسيدم گفت چون ايران خودرو تاييد نكرده، نصب نمي كنيم.