PDA

View Full Version : بهترين روغن براي پژو 206

صفحه ها : 1 [2] 3

arvin1
29 March 2010, 11:57 PM
Warrior جان شما تا به حال روغن هیدرولیک ماشینت رو عوض کردین مال ما رنگ روغن هیدرولیکش خیلی تیره شده .

Warrior--
30 March 2010, 02:13 AM
روغن هیدرولیک که کلا رنگش خیلی تیره است ولی خیر, من اتومبیلم کلا 1 سال است کار می کند و 27000 کیلومتر آن هم فقط داخل جاده که خیلی استهلاک را کم می کند! و فکر نکنم تا 2-1 سال دیگر روغن هیدرولیک را لازم باشد تعویض کنم. :icon_ques
به نظرم برای تعویض روغن هیدرولیک حتما به نمایندگی مراجعه کنید.

reza_118
1 April 2010, 01:23 AM
کسی از دوستان طریقه عوض کردن روغن هیدرولیک 206 را بلد هست که به ما هم یاد بده ؟
آیا این روش که روغن را ساکشن میکنن ضرری نداره ؟

دوستان لطفاً پیش از ایجاد تاپیک جدید از گزینه جستجو (http://ww.phalls.com/search.php) برای یافتن تاپیک مرتبط استفاده نمایند از دوستان با سابقه تر انتظار میرود که ضمن پاسخگویی به سوال دوستان آنها را به تاپیکهای قدیمی موجود و مرتبط راهنمایی فرمایند.
فکر نمیکنید جای سوال شما در تاپیک پمپ و روغن هیدرولیک (http://ww.phalls.com/showthread.php?t=22636&highlight=%E5%26%231740%3B%CF%D1%E6%E1%26%231740%3 B%98)باشد.

Warrior--
9 April 2010, 10:50 PM
سلام دوستان,

امروز این جدول را برای زمان تعویض روغن در 206 تنظیم کردم.
امیدوارم مورد استفاده ی شما دوستان قرار بگیرد.

http://img594.imageshack.us/img594/9050/47oil.jpg

اگر ایرادی دارد لطفا متذکر شوید.

با تشکر

Gazarin
10 April 2010, 05:10 PM
با سلام خدمت همه دوستان

ماشین من تازگیا خیلی روغن کم میکنه، تو عید یه سفر رفتم کیش و بعدش قشم، مجموعا" حدود یک لیتر شایدم بیشتر روغن کم کرد.دو بار مجبور شدم روش روغن بریزم. ماشین 206 وی 8، روغن هم همیشه توتال 7000 یا 9000 استفاده میکنم.به نظر شما این طبیعیه؟البته توی دفترچه راهنما نوشته توی هر هزار کیلومتر نیم لیتر کم کردن طبیعیه!ولی این که نمیشه شاید بعد از چهار هزار کیلومتر رفتن ماشین 2 لیتر کم کرد!
من تا حالا هم توتال ایرانی هم اماراتی استفاده کردم، هر دو کم میکنن.شما روغنی سراغ ندارین که به این راحتیها کم نکنه؟

با تشکر

Real Madrid
10 April 2010, 05:23 PM
با سلام خدمت همه دوستان

ماشین من تازگیا خیلی روغن کم میکنه، تو عید یه سفر رفتم کیش و بعدش قشم، مجموعا" حدود یک لیتر شایدم بیشتر روغن کم کرد.دو بار مجبور شدم روش روغن بریزم. ماشین 206 وی 8، روغن هم همیشه توتال 7000 یا 9000 استفاده میکنم.به نظر شما این طبیعیه؟البته توی دفترچه راهنما نوشته توی هر هزار کیلومتر نیم لیتر کم کردن طبیعیه!ولی این که نمیشه شاید بعد از چهار هزار کیلومتر رفتن ماشین 2 لیتر کم کرد!
من تا حالا هم توتال ایرانی هم اماراتی استفاده کردم، هر دو کم میکنن.شما روغنی سراغ ندارین که به این راحتیها کم نکنه؟

با تشکر
من الان 2-3 باره که Valvoline می ریزم خیلی راضیم.

Gazarin
12 April 2010, 05:32 PM
من الان 2-3 باره که Valvoline می ریزم خیلی راضیم.
ممکنه بگید این روغن ساخت کجاست و قیمتش چقدره؟
و اینکه آیا کم میکنه یا نه؟

google.yahoo
12 April 2010, 10:37 PM
با سلام خدمت همه دوستان

با تشکر
ماشن من تیپ 2 مدل 81 هستش .انواع روغنها (توتال ،بهران) را هم تست کردم .روغن چه ایرانی باشه و چه خارجی بعد از 10000 که روغن را تعویض می کنم حتی 10 سی سی هم کم نشده .

Warrior--
12 April 2010, 11:05 PM
دوستان, روغن مورد استفاده فقط و فقط باید TOTAL باشد.
دلیل تقریبا علمی اش هم این است که یکی از دوستان که در دانشکده ی پژو در فرانسه تحصیل کرده این قضیه را گفت:

راستی در جواب دوستمون هم که میگفتند توتال برای ایران خودرو سود داره و برای همین هم تبلیغش رو میکنه باید عرض کنم که دوست خوبم :
2 سال خرید و تحقیق برای تائیدیه روغن ایران خودرو با نظر تیم ما انجام میشد...باید بگم که اگه دقت کرده باشید روی روغن های توتال ایران خودرو که هولوگرام ایساکو خورده همگی به توتال هستند ...یعنی توتال شرکت بران....پس ایران خودرو این روغنهارو از بهران میگیره ...حال که از بهران خرید میشه چه فرقی میکنه این محصول یا محصول دیگه ای از بهران ...میتونست 1 محصول دیگه بران را لیبل بزنه و بفروشه....خودش که تولید یا وارد نمیکنه...مطمئن باش بهترین های مورد نیاز موتور پژو و خانواده آن مثل پسرعموش سیتروئن فقط در توتال پیدا میشه و نه در بهران
.
.
.
ما از هرچه بگذریم سریهای موتور های پژو و سیتروئن که نام بردم بر مبنای روغن های سنتتیک طراحی شده اند و روغن تائید شده خود فرانسه توتال 7000 میباشد که تکنولوژی سنتتیک دارد است و ایران خودرو دست مشتریان خودرا برای استفاده از روغن مینرال توتال 5000 باز گذاشته است به این دلیل که طبق توصیه خود پژو فرانسه فرمولاسیون فقط روغن توتال 5000 در مینرال ها بسیار شبیه به نیم (SEMI) سنتتیک ها میباشد ...
اینها هیچکدام از گفته های دیگران نیست و کاملا علمی و حاصل تحصیلات خودم در دانشکده فنی تخصصی پژو در فرانسه میباشد...

پس فقط و فقط از روغن های TOTAL استفاده نمایید.

با تشکر

pesartanha
13 April 2010, 01:20 PM
دوستان, روغن مورد استفاده فقط و فقط باید TOTAL باشد.
دلیل تقریبا علمی اش هم این است که یکی از دوستان که در دانشکده ی پژو در فرانسه تحصیل کرده این قضیه را گفت:

پس فقط و فقط از روغن های TOTAL استفاده نمایید.

با تشکر
چیزی به اسم فقط وجود نداره دوست عزیز همشهری تو پی ام ادرس بده بیام با هم بریم این رفقای ایرانخودروییت را من زیارت کنم خیلی باحال هستند سلام بهشون برسون
توتال و پژو از این فروش سود میکنند برای همین پژو این توصیه را کرده وگرنه توتال و کاسترول و... همچین اش دهنسوزی هم نیستند تو دنیا مارک های خیلی معروفی هست برایه همینه الان توتال و کاسترول و... در ایران تولید میکنند اگه خوب بودند تو کشور جهان سومی چون ایران سرمایه گذاری نمیکردند
به نظر من شرکت نفت سپاهان و بهران در حال حاظر بهتر از توتال ایرانی هستند(در مورد اماراتیش چیزی نمیدونم)

Real Madrid
13 April 2010, 02:36 PM
ممکنه بگید این روغن ساخت کجاست و قیمتش چقدره؟
و اینکه آیا کم میکنه یا نه؟
ساخت آمریکا و قیمت 4 لیتریش هم 26000 تومان هست.نیمه سینتتیک هم هست.
در مورد دوستمون هم که می فرمایند حتما باید توتال استفاده کرد فکر کنم کاملا مشخصه که چون شرکت توتال فرانسوی هستش پس پژو و سیتروئن برای این که به کشور خودشون سود برسانند اومدن این حرف رو زدن وگرنه استانداردهای روغن ها جهانی هست.

kamal2006
24 April 2010, 12:46 PM
سلام

من ده روزی هست که v9 گرفتم ، میخواستم بدونم روغنش رو برای مرتبه اول رو چند هزارتا عوض کنم،

نمایندگی گفت رو 6-7 هزارتا ، درسته ؟؟

راستی توتال اش را گفتند 7000 هست،

ممنون

salar68
24 April 2010, 01:01 PM
لام

من ده روزی هست که v9 گرفتم ، میخواستم بدونم روغنش رو برای مرتبه اول رو چند هزارتا عوض کنم،

ممنون
سلام

دقیقا" همین نکاتو رعایت کنید روغن اولیه را همین حدود 6 7 هزار
بهترین روغن و توصیه شده هم همین 7000 هست در مورادی هم میشه 9 هزار استفاده کرد به خصوص زمستان

reza_118
25 April 2010, 03:15 PM
سلام

ممنون
روغن را حالا 6-7 هزار نه نهایت سر 5000 عوض کن که با تنظیمات کیلومتر که هر 15000 می خواهی عوض کنی عدد کیلومتر هم رند باشه میلومتر سرویس هم یک جایی که دیاگ داره بگو برات رو 15000 تنظیم کنن
برای موتور 1600 توتال 9000 بهترین گزینه هست کارکردش هم نهایت 15000 چون این توتالی که در ایران هست خیلی به کیفیتش اطمینان نیست وگرنه تا 20000 هم موردی نداشت

kamal2006
27 April 2010, 06:57 PM
روغن را حالا 6-7 هزار نه نهایت سر 5000 عوض کن که با تنظیمات کیلومتر که هر 15000 می خواهی عوض کنی عدد کیلومتر هم رند باشه میلومتر سرویس هم یک جایی که دیاگ داره بگو برات رو 15000 تنظیم کنن
برای موتور 1600 توتال 9000 بهترین گزینه هست کارکردش هم نهایت 15000 چون این توتالی که در ایران هست خیلی به کیفیتش اطمینان نیست وگرنه تا 20000 هم موردی نداشت

ممنون دوست عزیز

ضمنا"
1. فکر کنم تا پایان خرداد یا کمی زودتر 5000 تا رو برونم، حالا چون فصل گرما شروع میشه، روغن توتال 9000 برای اون فصل خوب هست بنظرتون یا ... ؟
2. توتال 9000 ایرانی یا خارجی کدومش رو بریزم ؟؟

ممنون

arvin1
27 April 2010, 08:36 PM
ممنون دوست عزیز

ضمنا"
1. فکر کنم تا پایان خرداد یا کمی زودتر 5000 تا رو برونم، حالا چون فصل گرما شروع میشه، روغن توتال 9000 برای اون فصل خوب هست بنظرتون یا ... ؟
2. توتال 9000 ایرانی یا خارجی کدومش رو بریزم ؟؟

ممنون
در مورد 1 - هیچ مشکلی نداره .
2- مگر توتال 9000 ایرانی هم داره !!!

arvin1
27 April 2010, 09:08 PM
ببخشید من یک مطلب پیدا کردم چلوری می تونم تو این تاپیک قرار بدم ؟

kamal2006
28 April 2010, 11:59 AM

سلام

راستش نمیدونم ایرانی داره یا نه، برای همین پرسیدم.

reza_118
28 April 2010, 02:44 PM

سلام

راستش نمیدونم ایرانی داره یا نه، برای همین پرسیدم.

بله ایرانی داره با قوطی طلایی و اماراتی با قوطی طوسی و الان احتمالاً اماراتیش شاید گیر نیاد من که همون به اصطلاح ایرانی قوطی طلایی را استفاده کردم و مشکلی نداشتم قوطی دقیقاً 37 تومان

arvin1
28 April 2010, 08:08 PM
با سلام خدمت همگی مخصوصا جناب reza 118 و warrior همون طوری که این دو دوست عزیز ما میدونن من چند روز پیش زد سرم تا روغن توتال 9000 تو 206 1600 بریزم ولی با توجه به اینکه هیچ وقت عادت ندارم کاری رو خود سر و بدون تحقیق انجام بدم در این زمینه خیلی تحقیق کردم .
شاید دوستان این جدول زیری رو دیده باشن ولی خوب حیفم اومد کسایی رو که تا به حال این جدول رو ندیدن بی خبر بزارم برای دیدن این جدول می تونید به این سایت مراجعه کنید www.peugeot.com.au/media/deliacms/media/3/305-df583b.pdf (http://www.peugeot.com.au/media/deliacms/media/3/305-df583b.pdf)
این جدول توسط پژو و توتال تهیه شده پس دارای اعتبار هست .
همون طوری که توجدول هم مشاهده می کنید هم روغن توتال quartz 7000 و هم 9000 برای موتور tu5 پیشنهاد شده فقط تنها مساله ای که تو این جدول ذهن من رو به خودش مشغول کرده این هست که این موتور های tu5 که تو این جدول اومده شناسه اش با tu5 ما فرق داره مال ما n6a هست .
حالا کسی از اساتید می دونه که مثلا تفاوت موتور tu5 n6a با tu5 nfu و tu5 nfr چی هست ؟
در ضمن من از مرکز مشاوره فنی امداد خودرو هم سوال کردم که گفتن 9000 فقط برای موتور 407 هست و تو 206 1600 فقط توتال 7000 !!! البته هیچ دلیل قانع کننده ای نیاورد .
حالا خوشحال می شم که تو این تاپیک یه جمع بندی دقیق بکنیم که توتال 9000 برای 206 1600 بهتر هست یا توتال 7000 ؟
:lover:

Warrior--
28 April 2010, 09:52 PM
این N6A و NFU و NFR همگی همان موتور TU5 هستند ولی تفاوت های جزیی ای با هم دارند و چیز خاصی نیست که شما را نگران کند.
Quartz 9000 برای موتور TU5 روغن بسیار مناسبی است.

arvin1
28 April 2010, 10:24 PM
این N6A و NFU و NFR همگی همان موتور TU5 هستند ولی تفاوت های جزیی ای با هم دارند و چیز خاصی نیست که شما را نگران کند.
فقط یک مورد هست و اون این هست که این روغن 9000 api sm هست .
آیا این api sm مناسب هست یا باید دنبال api sl باشم ؟:icon_excl
:lover:

mortezagipsy
28 April 2010, 11:10 PM
فرقشون تو موارد زيره :
نسبت تراكم بالاتر نوع nfu كه 10.8 در برابر 10.5 هست.
حساسيت بالاتر نوع nfu كه حداقل اكتان بنزين مصرفي 95 در برابر 91 هست.
گشتاور بالاتر نوع nfu كه 147 در برابر 142 نيوتون متر هست.
دور پايينتر رسيدن توان اسمي موتور nfu كه 5600 هست در مقابل 5800 در n6a.
شكل ظاهري پيستون ها هم در نوع nfu با n6a متفاوته. و احتمالا" فرقاي جزئي ديگه.
موتور تيپ 4 هاي وارداتي از نوع nfu هست اگه اشتباه نكنم.
مركز مشاوره ي فني هم چرند گفته. طبق جدولي كه خودتون لينك داديد هم 7000 و هم 9000 رو مي شه چه براي 407 و چه براي 206 استفاده كرد. منتهي كارايي 9000 بالاتره مسلما".
كلا" نمي دونم چرا معمولا" تصور مي كنن هر ماشيني گرونتره الزاما" بايد روغن گرونتر هم توش ريخت !

arvin1
30 April 2010, 08:15 PM
این توتال 9000 api sm هست . اگر تو 206 1600 بریزم مشکلی نداره یا حتما باید api sl بریزم ؟

دوستان کسی میدونه چطور می تونم حدود 100 سی سی روغن از موتور بکشم بدون باز کردن پیچ کارتل .

Warrior--
14 May 2010, 12:06 AM
با خرید یک سرنگ به نام گاواژ از داروخانه ها و یک لوله ی پلاستیکی آب کولر :icon_arro

arvin1
14 May 2010, 10:54 AM
با خرید یک سرنگ به نام گاواژ از داروخانه ها و یک لوله ی پلاستیکی آب کولر :icon_arro
این سرنگ گاواژ چی هست ؟ قیمتش چند هست ؟ راستی شلنگ آب کولر از این سفید ها منظور شمی ها انداختم ولی رد نمی شد ؟

Warrior--
14 May 2010, 02:19 PM
سرنگ گاواژ یک سرنگ بزگ است ولی نمی دانم کاربردش در پزشکی و بیمارستان ها و ... دقیقا چیست.

از قیمتش هم اطلاعی ندارم متاسفانه چون خودم از این سرنگ کوچک ها استفاده می کنم.
شیلنگ آب کولر هم منظورم همین شیلنگ ها است که قطرشان نهایتا 0.7 سانتی متر است و رنگشان معمولا سفید است. پلاستیکی هم هستند و نرم.
شیلنگ را باید از محل قرار گیری گیچ روغن داخل کنید. :icon_ques

drnariman
14 May 2010, 02:28 PM
این سرنگ گاواژ چی هست ؟ قیمتش چند هست ؟ راستی شلنگ آب کولر از این سفید ها منظور شمی ها انداختم ولی رد نمی شد ؟

در پزشکی برای شستشو(مثل معده و ... ) استفاده می شه وشکلش هم این طوریه :

http://img01.static-nextag.com/image/Puppy-Feeding-Tube/1/000/006/181/825/618182526.jpg

arvin1
15 May 2010, 09:55 PM
تخلیه روغن با ساکشن بهتره یا از پیچ زیر .
اگر میدونید از هر کدوم چند لیتر تخلیه میشه هم بگید .
راستی بیشتر برای 206 1600 مد نظرم هست .
پیشاپیش تشکر می کنم .

Warrior--
15 May 2010, 10:49 PM
با ساکشن.
اگر دقت کنید داخل دفترچه هم نوشته شد اگر تخلیه از کارتل صورت گیرد 3 لیتر و اگر با ساکشن انجام شود 3.2 لیتر روغن بریزید داخل موتور. البته با فیلتر.

arvin1
15 May 2010, 11:40 PM
با ساکشن.
اگر دقت کنید داخل دفترچه هم نوشته شد اگر تخلیه از کارتل صورت گیرد 3 لیتر و اگر با ساکشن انجام شود 3.2 لیتر روغن بریزید داخل موتور. البته با فیلتر.
ببخشید تو صفحه چند ؟ :icon_arro

Warrior--
16 May 2010, 03:17 PM
صفحه را نمی دانم دوست من ولی در همان قسمتی که در مورد کیفیت روغن و ... نوشته است به جایی می رسید که موارد بالا را هم نوشته است.

با تشکر

arvin1
16 May 2010, 09:31 PM
صفحه را نمی دانم دوست من ولی در همان قسمتی که در مورد کیفیت روغن و ... نوشته است به جایی می رسید که موارد بالا را هم نوشته است.

با تشکر
به هر حال ممنون از این که پاسخ دادید .
پیدا کردم صفحه 105
:icon_cool

برای تعویض روغن و فیلتر ها نمایندگی برم یا ... چون می خوام فیلتز روغن رو هم عوض کنم .
راستی تو شهر ما یک نمایندگی هست میزاره بالا سر ماشین باستی به نظر شما این جا برم یا مرکزی 5 و 1
در صورتی که بالای سرشون بودم چه نکاتی رو باید در مورد دستگاه ساکشن مد نظر داشته باشم تا هم اینکه روغن خوب تخلیه بشه و مشکلی پیش نیاد .
ممنون

mehdialishiri
6 June 2010, 02:16 PM
سلام دوستان
روغن گیربکس رو روی 20000 تا عوض کردم ازنوع اسوESSO از نمایندگی خریدم 17000 تومن و توتال داشت 10500 تومن. من هم اسو خریدم و هیچ فرقی با قبل نکرد(می خواستم صدای گیربکس کمتر شود)توی تاپیکی خوندم که روغن اسو 35000 تومن است یعنی من تقلبی خریدم یا نه؟

Warrior--
6 June 2010, 02:39 PM
نه, آن روغن ESSO ای که 35 هزار تومان است روغن گیرباکس اتوماتیک است نه گیرباکس دستی.
روغن گیرباکس را هم واقعا زود تعویض کردید.
من در کیلومتر 27500 وقتی مقداری از روغن گیرباکس را تخلیه کردم دیدم رنگش فقط کمی تیره شده ولی روغن گیرباکس آن یکی اتومبیلمان که 62000 کیلومتر کار کرده بود را وقتی تخلیه کردیم سیاه سیاه و کاملا چسبناک شده بود.
به نظر من بهترین زمان تعویض روغن گیرباکس در صورت رانندگی ملایم و آرام حدود 70-65 هزار کیلومتر است.

با تشکر

amirvr14
7 June 2010, 12:04 AM
دوستان من امروز رفتم روغن ماشين رو عوض كردم!متاسفانه صاحب تعويض روغني پير بود و داد شاگردش كه روز اول بود ميومد سر كار و خيلي ناشي بود عوض كرد!طرف 3 بار سر فيلتر روغن رو انداخت پايين با بدختي از رو سيني دراورد!
الان سوالي كه دارم اينه،محفظه فيلتر هوا رو بد بسته حس ميكنم!لاش بازه!پلاستيك نارنجي دور فيلتر ديده ميشه<طرف ميگفت مشكلي پيش نمياد و اين لبه خوده فيلتري و جلوي نفوذ گرد و خاكو ميگيره! الان شبه نشد عكس بگيرم فردا حتما عكس ميگيرم ميزارم!
در ضمن فيلتر روغن پرفليكس كه شياراش زيك زاكه گذاشتم!نظرتون چيه؟

arvin1
7 June 2010, 12:07 AM
دوستان من امروز رفتم روغن ماشين رو عوض كردم!متاسفانه صاحب تعويض روغني پير بود و داد شاگردش كه روز اول بود ميومد سر كار و خيلي ناشي بود عوض كرد!طرف 3 بار سر فيلتر روغن رو انداخت پايين با بدختي از رو سيني دراورد!
الان سوالي كه دارم اينه،محفظه فيلتر هوا رو بد بسته حس ميكنم!لاش بازه!پلاستيك نارنجي دور فيلتر ديده ميشه<طرف ميگفت مشكلي پيش نمياد و اين لبه خوده فيلتري و جلوي نفوذ گرد و خاكو ميگيره! الان شبه نشد عكس بگيرم فردا حتما عكس ميگيرم ميزارم!
در ضمن فيلتر روغن پرفليكس كه شياراش زيك زاكه گذاشتم!نظرتون چيه؟
متاسفم بابت اتفاق .
فیلتر عالی هست اگر اصل باشه .:icon_cool

Warrior--
7 June 2010, 12:11 AM
فیلتر روغن Purflux؟
اسمش باید دقیقا مانند همین باشد.
اگر اینطور بوده تقریبا این بهترین فیلتر روغنی است که می توانید برای 206 استفاده کنید.
محفظه ی فیلتر هوا را احتمال دارد بد بسته باشد ولی کلا اگر دقت کنید همیشه از بین محفظه پلاستیک نارنجی فیلتر کمی پیدا است ولی در صورتی که به صورت افقی به محفظه نگاه کنید نه اینطور که از بالا به محفظه ی فیلتر نگاه کنید.
روغن هم که ان شا الله 3.2 لیتر ریخته اند دیگر؟ :icon_ques

amirvr14
7 June 2010, 02:07 PM
فيلتر روغن همونيه كه گفتي امير جان،رنگشم مشكي بود
امروز دوباره رفتم پيشش گفتم باز كن محفظه فيلتر هوا رو فيلتر ديگه بنداز،باز كرد بدون فيلتر گزاشت محفظه رو هم متاسفانه تاب داشت!!اما به هر حال فيلتر رو عوض كرد!الان همونطور كه گفتي اگه افقي بهش نگاه كنيم فيلتر رو كمي ميبينم!
يه سوال ديگه دور شيار آخر درب فيلتر روغن(همون شياري كه اورينگ روش قرار ميگيره) 3 دور نوار تفلون بست بعد اورينگ رو گذاشت،مشكلي پيش نمياد؟ميترسم فشار بياره گشاد كنه يا تاب برداره سر محفظه فيلتر روغن!
روغن هم اومد 3.5 بريزه گفتم 3 ليتر بريز!اونم گفت كمه گفتم كم نيست اگه كاريش شد پاي من!
در ضمن قيمت ها هم بدين شرح بود:
روغن توتال 7000(به توتال)20 تومن
فيلتر روغن پر فلكس 6000 تومن
فيلتر هوا از اين ماركهاي نا آشنا(درفك) 6000 تومن
فيلتر كابينم دادم باد گرفت،كلا از اولي كه ماشينو گرفتم عوض نكردم!

Warrior--
7 June 2010, 03:25 PM
نوار تفلون نباید می بست.
به مرور فشار می آورد...
روغن هم حتما 0.2 لیتر را خودتان اضافه کنید چون باید با فیلتر 3.2 لیتر روغن ریخته شود.

با تشکر

amirvr14
7 June 2010, 11:19 PM
امير جان اگه خودم باز كنم نوار تفلونو بردارم مشكلي پيش مياد؟اورينگ يه بار مصرفه؟اگه بازش كنم بايد يه اورينگ ديگه بگيرم؟

Warrior--
7 June 2010, 11:25 PM
بله یک بار مصرف است :(
به نظر من به دلیل اینکه مطمئنا به مرور باعث وارد آمدن فشار بیش تر به محفظه ی فیلتر روغن می شود و شاید اصلا گشادش کند یا یک اورینگ تنها بخرید(که فکر نکنم بتوانید پیدا کنید) و یا دوباره خود فیلتر روغن را تعویض کنید.

با تشکر

amirvr14
7 June 2010, 11:36 PM
خود تعويض روغنيه داشت،2000 ميداد،گفت آلمانيه،خدا لعنتش كنه از ديروز همش اونجام،امروز واسه تعويض مجدد فيلتر هوا فردام بايد برم اورينگ بگيرم!!هيچ وقت پيش آدم ناشي نرين!
اميدوارم خودم بتونم بازش كنم عوض كنم
امير جان از پاسخ دادن سريعت واقعا ممنون

amingzj
8 June 2010, 12:02 AM
خود تعويض روغنيه داشت،2000 ميداد،گفت آلمانيه،خدا لعنتش كنه از ديروز همش اونجام،امروز واسه تعويض مجدد فيلتر هوا فردام بايد برم اورينگ بگيرم!!هيچ وقت پيش آدم ناشي نرين!
اميدوارم خودم بتونم بازش كنم عوض كنم
امير جان از پاسخ دادن سريعت واقعا ممنون
اصلا و ابدا به فکر اینکه خودت تعویضش کنی نباش
اب بندیش کار سختیه و باید وارد باشی وگرنه از کناراش روغن میزنه بیرون و هم سینی ماشین کثیف میشه هم کف پارکینگ

mehrdad5067
8 June 2010, 09:39 AM
جلل خالق!!! طرف چی فکر کرده که نوار تفلن بسته!!! مگر لوله آبه!!!! درضمن، اون اوریگ اگر نو باشه و تازه بسته باشین، میشه بازش کرد و دوباره بست اما اگر نو باشه...برای باز کردنش شما به آجار نمره 27 با یک میل رابط بلند نیاز دارید...موقع باز کردن هم احتمالا بین 100 تا 300 میلی لیتر روغن میریزه بیرون...بدین یک تعویض روغنی ماهر براتون انجام بده....

amirvr14
9 June 2010, 02:07 PM
رفتم يه تعويض روغنيه ديگه كلا فيلتر رو عوض كرد!گفت پرفليكس ديگه اصلش نيست،چينيه توريش پاره ميشه!يه ايراني گذاشت به نام هنگ،اونم مثل پرفلكس زيكزاكه،گفت پرفلكس اگه اصلش گير بياد معركست حرف نداره اما اين اصل نيست،اصلش بالاي 10 تومنه كه گيرم نمياد
بعدم گفت تفلون بسته چون اورينگ پرفلكس تقلبيه دو تيكه ميشه بعد از يه مدت!واسه همين تفلون بسته!

Warrior--
9 June 2010, 02:38 PM
دوست من,

من نمی دانم چرا اینقدر راحت به حرف این تعویض روغنی ها اعتماد می کنید :icon_redf
همه ی این ها که به شما گفته است دروغی بیش نبوده :icon_redf
Purflux اصل هست. اگر هم چینی باشد بلاخره بهترین کیفیت چینی را دارد و ایساکو آن را می فروشد به قیمت 6.5 نه 10 با بالا!
بهترین فیلتر روغن ایرانی هم سرکان است که من الان دارم استفاده می کنم(8 هزار کیلومتر شده تا الان) و قیمتش هم 5.5 است فکر کنم و هیچ مشکلی ندارد ولی فیلتر هنگ را تا به حال در موردش اصلا نشنیده بودم و فکر کنم اصلا فیلتر مناسب و استانداردی نباشد وگرنه ایساکو حتما آن را داخل نمایندگی هایش پخش می کرد!
توصیه می کنم دیگر سراغ آن تعویض روغنی نروید و یا اگر می روید بگویید من می خواهم این کار را کنی برایم نه اینکه اتومبیلتان را بسپارید به دستش تا هر کاری می خواهد کند.

الان باز هم تفلون بسته؟ !!:icon_twis

mortezagipsy
9 June 2010, 08:19 PM
رفتم يه تعويض روغنيه ديگه كلا فيلتر رو عوض كرد!گفت پرفليكس ديگه اصلش نيست،چينيه توريش پاره ميشه!يه ايراني گذاشت به نام هنگ،اونم مثل پرفلكس زيكزاكه،گفت پرفلكس اگه اصلش گير بياد معركست حرف نداره اما اين اصل نيست،اصلش بالاي 10 تومنه كه گيرم نمياد
بعدم گفت تفلون بسته چون اورينگ پرفلكس تقلبيه دو تيكه ميشه بعد از يه مدت!واسه همين تفلون بسته!

فكر كنم يه بار ديگه تعويض روغني افتادي ! :icon_arro
اينجور جنسا كه تقلبيش زياده و فرق تقلبي و اصلش رو نمي تونين تشخيض بدين بهتره ايساكوييش رو بگيريد.

pinata_game
9 June 2010, 09:05 PM
من امروز یه توتال 9000 5w40
4 لیتر گرفتم 31 تومن
فیلتر روغن هم پرفولکس 6 تومن
فقط این فیلتر روغن مثل بقیه قاب نداره یه کاغذ زیگزاگ لول شدست
میشه بگید اینو باید کجای ماشین بچپم!؟:icon_twis
راستی ماشین 3000 کار کرده.الان با پیچ کارتر تخلیه کنم بهتره یا دستگاه مکش (اسمشو یادم رفت:icon_arro)؟
راستی چقدر روغن بریزم تو حالتهای بالا البته فیلترم تعویض میشه؟
:icon_wink

Warrior--
9 June 2010, 09:12 PM
به نظر من الان برای تعویض روغن زود است و اجازه دهید حداقل 7-6 هزار کیلومتر روغن فعلی کار کند و بعد تعویضش کنید چون در واقع دارید با این کار روغنی که در واقع هنوز یک چهارم کارکرد واقعی اش را (در شهر حدود 12-11 هزار کیلومتر و جاده 16-15 هزار کیلومتر) هم کار نکرده است را تعویض می کنید ولی اگر برای تعویض اسرار دارید روغن را با ساکشن تخلیه کنید و حداکثر هم 3.2 لیتر روغن بریزید داخل موتور.
فیلتر روغن را هم شدیدا توصیه می کنم الان تعویض نکنید و همان 20000 کیلومتر و یا تعویض بعدی روغن تعویضش کنید.
فیلتر روغن در محل خودش که قرار گرفت در واقع تازه می شود مانند فیلتر روغن هایی که شما مد نظرتان است(وقتی ببینید چطور تعویضش می کنند و جایش کجاست متوجه منظورم می شوید).

این هم یک جدول که 3 هفته پیش درست کردم برای زمان تعویض روغن:
(روغن داخل موتور اتومبیل شما در حال حاضر Quartz 7000 است)

http://img594.imageshack.us/img594/9050/47oil.jpg

با تشکر

pinata_game
9 June 2010, 10:33 PM
من به توصیه دوستان که تو بعضی از جاهای این تاپیک حتی گفته بودن در 2000 کیلومتر تعویض کنیو حتی خود شما هم یادمه 4500 تعویض کردی:icon_arro این کارو دارم می کنم
چرا فیلتر روغن تعویض نکنم!؟
خوب هرچی مواد مصرفی ماشین بهتر و کیفیت بالاتر باشه بهتره که!
خوش به حال کسی که این ماشینو قراره از من برداره!خیلی لیلی به لالاش می زارم:icon_mrgr

Warrior--
9 June 2010, 11:10 PM
نــــــــــــــــه :icon_twis:icon_twis:icon_twis

من روی 7400 روغن اول اتومبیل را تعویض کردم و فیلتر روغن فابریک را هم در کیلومتر 20251 ! :icon_razz
مسلما هرچه زود تر روغن و کلا قطعات مصرفی را تعویض کنید عمر اتومبیل بیش تر می شود ولی شما باید حتما از یک قطعه یا سیال تا حد عمر مفیدش استفاده کنید و بعد تعویض کنید تا واقعا 100% اسراف نکرده باشید.
عمر مفید روغنی مانند Quartz 7000 حداقل 6-5 هزار کیلومتر هست در شرایط نسبتا بد(ترافیک و سرعت کم و مصرف بالا و ...) نه 3-2 هزار کیلومتر.

البته این ها نظر من هستند.
تصمیم با شما است :)

با تشکر

amirvr14
10 June 2010, 12:05 AM
دوست من,

من نمی دانم چرا اینقدر راحت به حرف این تعویض روغنی ها اعتماد می کنید :icon_redf
همه ی این ها که به شما گفته است دروغی بیش نبوده :icon_redf
Purflux اصل هست. اگر هم چینی باشد بلاخره بهترین کیفیت چینی را دارد و ایساکو آن را می فروشد به قیمت 6.5 نه 10 با بالا!
بهترین فیلتر روغن ایرانی هم سرکان است که من الان دارم استفاده می کنم(8 هزار کیلومتر شده تا الان) و قیمتش هم 5.5 است فکر کنم و هیچ مشکلی ندارد ولی فیلتر هنگ را تا به حال در موردش اصلا نشنیده بودم و فکر کنم اصلا فیلتر مناسب و استانداردی نباشد وگرنه ایساکو حتما آن را داخل نمایندگی هایش پخش می کرد!
توصیه می کنم دیگر سراغ آن تعویض روغنی نروید و یا اگر می روید بگویید من می خواهم این کار را کنی برایم نه اینکه اتومبیلتان را بسپارید به دستش تا هر کاری می خواهد کند.

الان باز هم تفلون بسته؟ !!:icon_twis
نه ديگه نبست!
من هميشه خودم وسايل ميگيرم ميبرم تعويض روغني ميدم عوض كنه،يه 1500 اجرت ميگيره اما مطمئنم كه از نمايندگي گرفتم ايندفعه دير رفتم نمايندگي بسته بود منم حوصله نكردم فرداش برم !
متاسفانه سركان نداشت،گفت تموم كردم!(البته سركان شياراش عمودين)
گيج شدم فكر نميكردم ساده ترين كار يك ماشين اينقدر پيچيده باشه!
مرتضي جان بيخيال!!:icon_twis
راستي يادم رفت از فيلتر هوا عكس بگيرم اونو بررسي كنيد،حتما فردا اين كاررو ميكنم!

Warrior--
6 July 2010, 02:34 AM
سلام دوستان,

یک خبر جالب و خوب...
دیروز مطلع شدم که شرکت TOTAL حدود 6-5 ماه است که فرمول ساخت روغن هایش داخل ایران را تغییر داده و الان شما تمامی روغن هایی که از ایساکو تهیه می کنید بلا استثنا با آخرین استاندارد های اروپا هستند!!! http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/wow.gif
قبلا بحث سر مواد اولیه روغن های TOTAL امارا تی و ایرانی بود که من به نقل از دوستم در شرکت نفت می گفتم که روغن های TOTAL ایرانی مواد اولیشان از آلمان می آیند ولی امارا تی ها از آفریقا ولی حالا دیگر استاندارد روغن ایرانی به کل بهتر از روغن امارا تی هم شده!!!
قیمت روغن با استاندارد جدید هم 18200 تومان. چون خوشم آمد امروز یکی اش را خریدم http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/brsh.gif (البته به زودی باید روغن را هم تعویض کنم(5-4 هزار کیلومتر دیگر))

البته همه ی بعضی از روغن هایی که جدیدا در بسته بندی قدیمی هم عرضه شدند با فرمول جدید بوده اند که شاید شما خوش شانس بوده اید و یکی از آن ها نصیبتان شده ولی تمامی روغن های داخل بسته بندی جدید بلا استثنا با فرمول جدید هستند.

این هم عکس و مقایسه ی بسته بندی قدیمی و جدید روغن Quartz 7000 ایرانی:

http://up.iranblog.com/Files/b1c1c55ead7c4f519581.JPG

http://up.iranblog.com/Files/807d7d3f29d840709b1b.JPG

http://up.iranblog.com/Files/5b9c0aeae74d4ad6b927.JPG

http://up.iranblog.com/Files/a2e35bcf596e4576a77b.JPG

salar68
6 July 2010, 02:51 AM
خاکستری هم ایرانیه دیگه ؟جالبه فارسی نویس نداره ؟
دقیقا" چه تغییراتی کرده ؟ خواصی بهبود پیدا کرده ؟؟

mortezagipsy
6 July 2010, 09:42 AM
الآن منظورت از جدید خاکستریه بود دیگه ؟
چون از وقتی یادم میاد طلایی بودن.

Warrior--
6 July 2010, 10:36 AM
بله منظورم خاکستری بود.
من نمی دانم دقیقا چه تغییراتی کرده(نمی توانم هم بدانم چون فرمول تغییر کرده و من هم بی اطلاعم در علم های نفت و گاز :D) ولی چیزی که می دانم این است که استانداردش دیگر با استاندارد اروپا دقیقا یکی شده.
بسته بندی اش هم همینطور. یعنی شما همین روغن را اگر در فرانسه خریداری کنید بسته بندی اش دقیقا به همین شکل است.
لازم به ذکر است که تغییراتی که در فرمول روغن داده شده باعث می شوند که حداقل کیلومتر کارکرد روغن 15-10% افزایش پیدا کند و کارکرد روغن در موتور هم بهتر شود.
یعنی مثلا اگر شما قبلا در 10000 کیلومتر روغن را تعویض می کردید الان می توانید در 11500-11000 بدون هیچ مشکلی تعویضش کنید.

با تشکر

reza_vga8800640mb
6 July 2010, 11:13 AM
بازم یه سوال دیگه اما شرمنده آخه پاک سره این قضیش گیج شدم ،
دوستان تعویض روغن موتور tu5 (تیپ 5 ،1600 ) با تعویض فیلر مگه نباید 4 لیتر باشه ؟ پس چرا بالا گفتید 3.2 لیتر

Warrior--
6 July 2010, 12:21 PM
نه!!!
4 لیتر خیــــــــــــــلی زیاد است برای این موتور...
نهایتا 3.3 لیتر!
در اصل همان 3.2 است ولی خب با فرض اینکه اشتباهی هم رخ دهد اصلا نباید بیش تر از 3.3 شود...

با تشکر

arash_2ti
6 July 2010, 03:42 PM
روغن موتور پروفي كار خيلي براي 206 خوبه من هر 10000 تا عوض مي كنم و كاركرد موتور بسيار عاليه

noisymind
6 July 2010, 07:20 PM
نه!!!
4 لیتر خیــــــــــــــلی زیاد است برای این موتور...
نهایتا 3.3 لیتر!
در اصل همان 3.2 است ولی خب با فرض اینکه اشتباهی هم رخ دهد اصلا نباید بیش تر از 3.3 شود...

با تشکر

نه دیگه. با توضیحی که دفترچه داده و با توجه به اینکه ساکشن بیشتر میکشه :
تخلیه با ساکشن : 3.4 لیتر
تخلیه با پیچ کارتل : 3.2 لیتر

Warrior--
6 July 2010, 07:29 PM
تا جایی که من یادم است در دفترچه ی انگلیسی موتور TU5 نوشته شده بود تخلیه توسط ساکشن 3.2 و بدون ساکشن 3 لیتر.
فکر کنم داخل دفترچه ی فارسی هم همین را نوشته بود...

با تشکر

noisymind
6 July 2010, 07:40 PM
ببخشید دوربین دم دست نبود عجله ای با موبایل گرفتم:

http://up.iranblog.com/Files/93568b6b2c3c4a85adf1.jpg

JBF
8 July 2010, 01:13 PM
دوستان ديروز 16 تير 89 قيمت جديد روغن موتور توتال 7000 رو 19.900 تومن گفتن.
(فروشنده ارمني قسم ميخورد 500 تومن سود داره)

http://vzz.ir/download.php?file=6gqiixxzo351boq95ffx.jpg

Warrior--
8 July 2010, 03:22 PM
این همان Quartz 7000 قبلی است :( با استاندارد های قبلی...
قیمتش هم اگر همین الان از ایساکو بخرید(که هنوز بعضی از آن ها موجود دارند) نهایتا 17500 تومان است.

با تشکر

mroveis
11 July 2010, 01:38 PM
سلام دوستان

اگر توتال 5000 یا 7000 وارداتی (اماراتی) می خواهید فقط باید قوطی فلزی باشد در غیر اینصورت هیچ قسمی رو قبول نکنید.

یا حق

Warrior--
11 July 2010, 02:52 PM
سال هاست Quartz 7000 اماراتی بسته بندی فلزی ندارد.

با تشکر

mroveis
12 July 2010, 09:32 AM
سلام مجدد

چرا دوست عزیز بسته بندی فلزی توتال اماراتی به رنگ آبی هست و 5000 اون به رنگ قرمز شما در صورتیکه از چند تا تعویض روغنی خوب سئوال بفرمایید مطمئناً به شما خواهند گفت که شرکت بهشون اطلاع داده که توتال 5000 و 7000 اماراتی فقط در بسته بندی فلزی ارائه خواهد شد و لاغیر.

یا حق

VASSILI
24 July 2010, 12:38 AM
با سلام
من اخرین بار دلو زدم به دریا و روغن والوالین 10/40 ریختم ! نظر دوستان چیه کسی تجربه استفاده از این روغن رو برای 206 تیپ 5 داشته ؟

Warrior--
24 July 2010, 12:59 AM
روغن های VALOLINE روغن های خوبی هستند ولی معلوم نیست شما دقیقا چه روغنی اش را خریده اید. آیا اصل بوده؟ آیا مناسب موتور اتومبیلتان بوده؟ و آیا های دیگر...
من شخصا اگر خواستم روزی روغن مورد استفاده در اتومبیلم را تعویض کنم از روغن های لیکومولی استفاده خواهم کرد(فکر کنم 4 لیتری مناسب 206 اش حدودا 30 هزار تومان باشد)

با تشکر

VASSILI
24 July 2010, 01:33 AM
روغن های VALOLINE روغن های خوبی هستند ولی معلوم نیست شما دقیقا چه روغنی اش را خریده اید. آیا اصل بوده؟ آیا مناسب موتور اتومبیلتان بوده؟ و آیا های دیگر...
من شخصا اگر خواستم روزی روغن مورد استفاده در اتومبیلم را تعویض کنم از روغن های لیکومولی استفاده خواهم کرد(فکر کنم 4 لیتری مناسب 206 اش حدودا 30 هزار تومان باشد)

با تشکر
http://www.valvoline.com/products/consumer-products/motor-oil/10w-40/1
البته با درجه 10W40

amirvr14
25 July 2010, 12:15 AM
دوستان من ماشينم 3 ليتر روغن ريختم توش و يكميم وقتي فيلتر روغنو عوض كردم ريخت ازش!وقتي ماشين رو سطح شيبدار پاركه از 6 تا مربع يكيش خط ميشه!بقيه اوقات 6 تاش مربعه!ميگين روغن اضافه كنم به ماشين؟

reza_118
25 July 2010, 01:00 AM
دوستان من ماشينم 3 ليتر روغن ريختم توش و يكميم وقتي فيلتر روغنو عوض كردم ريخت ازش!وقتي ماشين رو سطح شيبدار پاركه از 6 تا مربع يكيش خط ميشه!بقيه اوقات 6 تاش مربعه!ميگين روغن اضافه كنم به ماشين؟
شما خیلی به این مربع ها کاری نداشته باش میزان روغن ماشین را با توجه به گیج روغن داخل موتور تنظیم کنید به اندازه ای که وقتی ماشن چند ساعتی خاموش بوده روغن حدود نیم سانت پایینتر از حد ماکزیمم گیج باشد

amahdavi2004
5 October 2010, 10:45 PM
روي موتور ماشين من روغن پيشنهادي را توتال و كاسترول زده است؛ من خودم براي 405 فقط توتال 5000 ايراني مي ريختم ولي شنيده ام جديداً كيفيت توتال ايراني پايين آمده است (به اماراتي اصلاً اعتماد ندارم، تقلبي‌اش زياد است) به نظر شما با توجه به آنچه در بازار موجود است كدام را تهيه كنم؟ توتال يا كاسترول؟

Galexy1985
5 October 2010, 11:15 PM
من پریروز برای اولین بار 206م رو بردم تعویض روغنی! :icon_arro
روغن توتال 7000 ایرانی ریختم = 22000 تومن
البته اماراتیش رو هم (با بسته بندی فلزی) داشت => میگفت 29000،منتها خودش (آشناست) پیشنهاد داد ایرانی بریزم و زیر 7000 (بین 6500 تا 7000) عوض کنم..گفت اگر میخوای بیشتر از 7000 تا باهاش راه بری اماراتی بریز در غیراینصورت لزومی نداره..
فیلتر هوا + روغن رو هم هر دوش رو ایرانی انداختم (فکر کنم سرکان) به ترتیب 7000 و 4000 تومان
جمعا 33000 + 1000 (دستمزد) = 34000 تومان پیاده شدم!!
:icon_cool

amirvr14
5 October 2010, 11:31 PM
خیلی گرون گرفتی!
فیلتر سرکان 5000 تومنه!
منم 7000 به توتال ایرانی گرفتم 40-10 قوطیش پلاستیکیه طلاییه!19000 تومن!
اصلا گوش نده که اماراتی فلان ایرانی فلان!!
اماراتیو اطمینان نداری کجا پر میشه اما ایرانیو میدونی ماله به توتاله!داخل شهر راحت 10000 تا برو!جاده هم 13000 تا 15000 بسته به شرایط رانندگیت!

hamed_mo
6 October 2010, 12:01 AM
توتال هم ایران رو تحریم کرد!

به زودی شاهد افزایش قیمت به توتال و کاهش این روغن خواهیم بود!

Galexy1985
6 October 2010, 07:47 AM
خیلی گرون گرفتی!
فیلتر سرکان 5000 تومنه!
منم 7000 به توتال ایرانی گرفتم 40-10 قوطیش پلاستیکیه طلاییه!19000 تومن!
اصلا گوش نده که اماراتی فلان ایرانی فلان!!
اماراتیو اطمینان نداری کجا پر میشه اما ایرانیو میدونی ماله به توتاله!داخل شهر راحت 10000 تا برو!جاده هم 13000 تا 15000 بسته به شرایط رانندگیت!

دیگه متاسفانه تو محل ما (شمالغرب تهران) قیمتها به همین ترتیب هست..از نون سنگک 2000 تومنیش گرفته تا روغن توتال 22000 تومنی... :icon_arro
در مورد روغنهای اماراتی هم راستش منم ((با توجه به تعاریفی که در ارتباط با آسیب دیدگی جدی موتور خودروهای به مراتب گرون قیمت تر بدلیل استفاده از روغن خارجی تقلبی طی 1 سال اخیر شنیدم)) ترجیح میدم همین توتال وطنی رو استفاده کنم..
مالک قبلی خودرو هم پروفی کار میریخته و 10000 تا باهاش راه میرفته،ولی من ترجیح میدم همیشه روغن رو ولو اینکه معتبرترین برند موجود در بازار هم باشه،زیر 10000 کیلومتر عوض کنم!
مؤید باشید..:icon_cool

amahdavi2004
6 October 2010, 11:41 AM
روي موتور ماشين من روغن پيشنهادي را توتال و كاسترول زده است؛ من خودم براي 405 فقط توتال 5000 ايراني مي ريختم ولي شنيده ام جديداً كيفيت توتال ايراني پايين آمده است (به اماراتي اصلاً اعتماد ندارم، تقلبي‌اش زياد است) به نظر شما با توجه به آنچه در بازار موجود است كدام را تهيه كنم؟ توتال يا كاسترول؟

كسي نظري ندارد؟
توتال 7000 يا كاسترول 10w40 sl ؟

mortezagipsy
6 October 2010, 01:27 PM
7000

amahdavi2004
6 October 2010, 06:51 PM
7000
چرا؟

reza_118
6 October 2010, 11:28 PM
چرا؟

طبق پيشنهاد سازنده و دفترچه اتومبيل 5000 و 7000 براي موتور 1400 مناسب و 7000 از 5000 بهتر است.
براي موتور 1600 توتال 7000 و 9000 که 9000 هم از 7000 براي موتور 1600 بهتر هست.
توضيحات کاملتر در صفحات قبل همين تاپيک به نفضيل بيان شده است

amahdavi2004
9 October 2010, 09:34 AM
طبق پيشنهاد سازنده و دفترچه اتومبيل 5000 و 7000 براي موتور 1400 مناسب و 7000 از 5000 بهتر است.
روي موتور ماشين من كه 1600 است دو تا برچسب براي روغن زده است يكي توتال 7000 و يكي كاسترول 10w40sl .

Aria88
6 November 2010, 08:59 AM
سلام به همگي عزيزان.
من فقط عضو شدم تا يه سري مطالب به عرضتون برسونم.
در کشور ما هميشه کالاي ايراني بي کيفيت بوده همه از جنس ايراني گريزانيم.
ولي طبق تحقيق گسترده.تجربه شخصي وهزينه زياد به اين نتيجه رسيدم که روفن موتور ايراني بالاترين کيفيت رو داره.
الان روغن موتور بهران سوپر پيشتاز در خودروهاي مرسدس مونتاژ ايران استفاده ميشه!
قيمت پايين+کارايي بالا از مشخصه اين روغن موتوره.اين روغن موتور داراي تاييده شرکت دايملر کرايسلر(مرسدس بنز)است.
اين روغن موتور در سه نوع بسته بندي عرضه ميشه:مينرال.نيمه سينتيک.تمام سينتيک.
فقط کافيه يه بار امتحان کنيد تا متوجه بشيد وقتي روغن خارجي ميريختيد ماشين بيچاره گريه ميکرده!!!
توتال .ليکومولي.کاسترول.آترود. ...99درصد تقلبي و بازيافتي هستن و اون يک درصدم نسبت به سوپر پيشتاز و پارس پايا کم ميارن.
هرکس شک داره بره امتحان کنه.
واسه خانواده پژو از قوطي قرمز رنگ(مينرال)استفاده کنيد.
اينم بگم که موقع تعويض روغنن فيلتر روغن هم تعويض کنيد.
يه گالن4ليتري اضافه هم بگيريد که موقع سرريز روغن استفاده کنيد.
بزرگترين اشتباه ترکيب دونوع روغن موتور مختلف هستش!
من خودم از روغنهاي کاسترولCNG.کاسترول مگناتک.توتال5000.توتال7000هم استفاده کردم.
به عنوان مثال 4ليتر روغن مگناتک ميشه25.000هزار تون که بعد از300کيلومتر صداي سوپاپ ماشين درمياد!!!
سوپر پيشتاز مينرال(قوطي قرمز)11.500
اگرهم فکر ميکنيد خارجي بهتره همون رو استفاده کنيد تا موتور ماشين مرخص بشه.
خدارو شاهد ميگرم فقط اينارو گفتم که شماهم مثل من گول نخوريد و ضرر بديد.
موفق باشيد.

روي موتور ماشين من كه 1600 است دو تا برچسب براي روغن زده است يكي توتال 7000 و يكي كاسترول 10w40sl .

در اينگونه موارد هم بگم:
شرکت پژ< و سيتروئن با توتال و کاسترول قرار داد دارن.
درست مثل قرار داد رنو با elf.
الان خود ايرانخودرو واسه سرويس پارس و 405 از روغن ايرانول که بسته بندي ايساکو داره استفاده ميکنه.
تورو خدا انقدر ساده نباشيد.پول ارزش داره والا!!!

Validator
6 November 2010, 07:56 PM
سلام به همگي عزيزان.
....
تورو خدا انقدر ساده نباشيد.پول ارزش داره والا!!!
سلام:
اول از اطلاعاتی که دادید ممنون.
دوم این که فکر میکنم بحث سادگی، خیلی مطرح نباشه. اغلب دوستان مایلند بهترین کارآیی رو از خودروی خود داشته باشند و از حداکثر حفاظت موتور هم استفاده کنند. با توجه به مشکلاتی که متاسفانه اغلب اجناس ایرانی داشته اند، اعتماد به آنها کمی مشکل شده است. اما من هم با شما هم عقیده ام که برخی روغن های ایرانی (از جمله مواردی که فرمودید)، دارای کیفیت خوب و قیمت مناسبی هستند.
بنابراین بالشخصه هم از شما هم از کلیه دوستانی که با به اشتراک گذاشتن تجاربشون، به بقیه کاربران کمک می کنند، ممنونم...

reza_118
7 November 2010, 01:04 AM
تجربه استفاده از روغن ایرانی بهران رانا اگر اسمش را درست بگم که به اصطلاح بهترین روغن ایرانی و تقریباً گرانترینش هم هست در تیپ 2 برابر بود با کم کردن زیاد روغن به نسبت روغن توتال 7000

achachi
7 November 2010, 10:18 AM
من ماشینو که گرفتم سری اول بهران رانا ریختم و سری دوم توتال ، از رانا بیشتر راضیم و کم هم نکرد اصلا . منبعد فقط رانا میریزم

hooman70
7 November 2010, 01:38 PM
روي كيلومتر 2500تا روغن كارخونه اي رو عوض كردم و جاش سوپر پيشتاز ريختم(يادم نيست مينرال بود سنتيك...!!!)تا الان كه 5700تا راه رفته روغن كم نكرده(از روي گيج روغن شايد 3.4ميليمتر)و چسبندگي خوبي داره...تازه يواش يواش داره صداي موتور عوض ميشه...احتمالا هم روي 8500 هم عوضش كنم(از اونجايي كه قيمتش نسبت به نمونه هاي خارجي ارزونتره اگرم زود به زود عوضش كنم دلم نميسوزه)...

google.yahoo
7 November 2010, 05:46 PM
روي كيلومتر 2500تا روغن كارخونه اي رو عوض كردم و جاش سوپر پيشتاز ريختم(يادم نيست مينرال بود سنتيك...!!!)تا الان كه 5700تا راه رفته روغن كم نكرده(از روي گيج روغن شايد 3.4ميليمتر)و چسبندگي خوبي داره...تازه يواش يواش داره صداي موتور عوض ميشه...احتمالا هم روي 8500 هم عوضش كنم(از اونجايي كه قيمتش نسبت به نمونه هاي خارجي ارزونتره اگرم زود به زود عوضش كنم دلم نميسوزه)...

تجربه ای که من از سوپر پیشتاز دارم بهتر از توتال بوده .ماشین روغن کم نمی کنه .ولی احساس می کنم صدای موتور ماشین با سوپر پیشتاز بیشتر از توتال باشه.

hooman70
7 November 2010, 07:58 PM
دوستان كدوم نوع(مينرال،سينتيك،...؟) روغن سوپر پيشتاز واسه 206 تيپ 2 مناسبه؟رنگ قوطيش چه رنگيه؟به نظرتون با رانندگي معمولي روي چند كيلومتر كاركرد عوضش كنم؟
باتشكر

Aria88
8 November 2010, 01:22 AM
دوستان كدوم نوع(مينرال،سينتيك،...؟) روغن سوپر پيشتاز واسه 206 تيپ 2 مناسبه؟رنگ قوطيش چه رنگيه؟به نظرتون با رانندگي معمولي روي چند كيلومتر كاركرد عوضش كنم؟
باتشكر

داداشم یا سوپر پیشتاز بگیر یا پارس پایا.
سوپر پیشتاز مینرال(قوطی قرمز) داره.
واسه رانندگی معمولی روی8.000عوض کن.
فقط قبل و بعداز تعویض خوب به صدا وعملکرد موتور دقت کن تا متوجه فرقش بشی.
Validatorجان از شما و بقیه دوستان هم ممنون.
امیدوارم تجربه من واسه عزیزان مفید باشه.:icon_cool

mojtaba447
14 November 2010, 08:50 PM
تیپ 2 تحویل آبان 88 روی 7000 تا روغن توتال ریختم.
الان 15000 تا کار کرده، به نظرتون باید عوض کنم؟
چه روغنی پیشنهاد می کنید؟

amirvr14
14 November 2010, 09:34 PM
نه احتیاجی نیست داخل شهر تا 10000 - 13000 جواب میده

afshin_k
14 November 2010, 11:06 PM
راستش من روغن ماشین رو این بار روی 8500 تا عوض کردم روغن نابود شده بود از بس سیاه بود و حدود 700 سی سی هم کم کرده بود حالا نمی دونم چطور دوستان روی 10 هزار تا عوض می کنن؟ من که از این به بعد نهایتا 7 هزار تا و زودتر عوض می کنم!

google.yahoo
15 November 2010, 12:08 AM
راستش من روغن ماشین رو این بار روی 8500 تا عوض کردم روغن نابود شده بود از بس سیاه بود و حدود 700 سی سی هم کم کرده بود حالا نمی دونم چطور دوستان روی 10 هزار تا عوض می کنن؟ من که از این به بعد نهایتا 7 هزار تا و زودتر عوض می کنم!

سیاه بودن روغن دلیل خوبی برای تعویض نیست .

Warrior--
15 November 2010, 12:33 AM
من چند روز پیش روغن اتومبیلم را پس از 14800 کیلومتر تعویض کردم. وقتی فیلتر روغن را برسی کردم متوجه شدم حداقل خود فیلتر تا 20000 را کار می کرد ولی خب نیازی نیست تا آخرین لحظه ی ممکن از فیلتر و روغن استفاده کنیم و به نظر من داخل شهر به راحتی تا 13000-12000 کیلومتر روغن Quartz 7000 جواب می دهد.

با تشکر

amingzj
15 November 2010, 10:47 AM
دوستان توجه داشته باشند که توتال کوارتز 7000 کاملا معادل بهران سوپر پیشتاز هست و 5000 هم معادل بهران پیشتاز

هر دو رو هم بهران پر میکنه !!!
پس بی دلیل خرج اضافه نکنید .

من خودم بهران پیشتاز میریزم توی تیپ2 و هر 5000 کیلومتر هم تعویض میکنم .

amahdavi2004
15 November 2010, 12:11 PM
تیپ 2 تحویل آبان 88 روی 7000 تا روغن توتال ریختم.
الان 15000 تا کار کرده، به نظرتون باید عوض کنم؟
چه روغنی پیشنهاد می کنید؟

نه احتیاجی نیست داخل شهر تا 10000 - 13000 جواب میده
اين بنده خدا مي گويد 15000 تا كار كرده است!
زمان تعويض روغن بستگي به كيفيت روغن، نحوه كاركرد خودرو و نگه داري خودرو توسط راننده دارد.
من داخل ماشين قبلي‌ام (405) توتال 5000 مي ريختم و 10000 تا عوض مي كردم و بعد از 4 سال زماني كه فروختم مثل ساعت كار مي كرد و يك قطره روغن هم كم نمي كرد و خريدار از وضعيت موتور آن متعجب بود (خودم وقتي سوار 405 هاي ديگر مي شدم گريه ام مي گرفت) حتي بار آخر 5000 گير نياوردم و 7000 ريختم و تا 20000 تا كار مي كرد؛ فقط خودم براي اطمينان مرتب گيج روغن را از نظر كيفيت بررسي مي كردم؛ تازه اين ماشيني بود كه به خاطر بي مبالاتي امداد خودرو در كاركرد 1800سر سيلندر سوزانده بود و سرسيلندر را تعويض كرده بودند و به نظر من جزو خودروهايي بود كه كيفيت خوبي در مرحله مونتاژ نداشته و خودم تصادف شديدي با آن كرده بودم كه شرح آن در امضايم هست.
نكته مهم؛ نحوه نگه داري من است كه بر خلاف افرادي كه فقط يك دستمال دستشان است و دايم در حال برق انداختن ماشين هستند ولي كاري به وضعيت فني خودرو ندارند؛ با ديسيپلين خودم از ماشين مراقب مي كنم. يك كارتكس داخل داشبرد است كه مرتب تمام تعويض و سرويس‌ها را با ذكر تاريخ و كيلومتر ثبت مي كنم و مراقبم سر موعد سرويس‌ها انجام شود و هميشه جنس خوب و اصل مصرف مي كنم (نكته مهم: غير بنزين سوپر نمي زنم)
به نظر من اگر سازنده روي قوطي روغن مي نويسد سر فلان كيلومتر تعويض شود، بايد به حرفش گوش كرد مگر آن كه شرايط خاصي در استفاده از خودرو وجود داشته باشد؛ چون براي سازنده صرف و نفع در آن است كه شما زودتر روغن را تعويض كنيد و بيشتر بخريد و مصرف كنيد.
اين حرف بر اساس تجربه شخصي است نه حرف و توصيه تعويض روغني هايي كه فرق انژكتور و كاربراتور را نمي دانند و سودشان در مراجعه بيشتر شماست. البته يك مكانيك نمايندگي ايرانخودرو با 30 سال سابقه كه دوستم است نيز به من توصيه كرد كه روغن را سر كيلومتري كه روي قوطي نوشته است تعويض كن.

reza engine
15 November 2010, 01:12 PM
شرايط محيطي كه ماشين در اون كار ميكنه ارتباط مستقيم با زمان تعويض روغن داره. الان در ترافيك شهري مثل تهران صرفا كاركرد ماشين از طريق كيلومتر نميتونه معيار مناسبي براي زمان تعويض باشه.

شما فرض كنيد كه در ترافيك تهران مسير 20 كيلومتري رو ممكنه در يك ساعت طي كنيد. ( ماشين هم مدام در حال افزايش و كاهش دور موتور هست و ...) ولي اگر در مسير خلوت و جاده باشيد در همين 1 ساعت با دور موتور ثابت و بدون هيچ فشاري به موتور 100 كيلومتر رو ميتونيد طي كنيد.

منطقي هست كه در اين شرايط كاركرد سخت بايد روغن زودتر تعويض شود. و نوشته هاي روي قوطي روغن نميتونه ملاك باشد.

amahdavi2004
15 November 2010, 01:59 PM
من هم گفتم نحوه كاركرد و رانندگي هم مؤثر است ولي فكر نمي كنيد كارخانه توليد كننده هم مي دانسته است كه خودرو فقط در اتوبان حركت نمي كند و عمدتاً در شهر استفاده مي شود؟
ضمناً كنترل كيفيت روغن از طريق گيج روغن مي تواند به راننده بگويد زمان تعويض فرا رسيده است.

goudarzi
15 November 2010, 02:56 PM
ضمناً كنترل كيفيت روغن از طريق گيج روغن مي تواند به راننده بگويد زمان تعويض فرا رسيده است.

قصد جسارت ندارم اما اين مورد خيلي عجيبه، ميشه بيشتر توضيح بديد؟

amahdavi2004
15 November 2010, 03:11 PM
وقتي گيج روغن را بيرون مي كشيد با نوك انگشتان ميزان چسبندگي، زبري، كثيفي، روان بخشي روغن را امتحان كنيد؛ البته نيازمند تجربه است.

goudarzi
15 November 2010, 03:27 PM
با تشكر چقدر زود پاسخ داديد
اما تا اونجا كه من مي دونم اگه با كنترل كيفيت روغن بخواهيم زمان تعويض رو بدونيم به يك آزمايشگاه مجهز نيازه؟
يكي از مهمترين آيتمها اندازه گيري درصد آب جذب شده روغنه كه با دستگاه كارل فيشر 30 ميليون توماني اندازه گيري ميشه و حدود 1 گرم روغن نياز داره؟:icon_razz
دوم اندازه گيري ويسكويته در دو دماي 40 و 100 و بعد هم محاسبه انديس ويسكوزيته است با يه دستگاه 20 ميليوني و حداقل 5 سي سي روغن.
بعد اندازه گيري فلزات كه با اتميك ابربشن و ....

خوب تازه حتي با همه اين تجهيزات بازم نميشه نظر صددرصد داد و چون براي خودرو اين آزمونها از تعويض چند بار روغن موتور هزينه بيشتري مي برد معمولا كسي استفاده نمي كنه مگه اينكه يه آزمايشگاه مفت زير دستش باشه. اين روش معمولا براي نيروگاهها و كشتي ها و ... كه حجم روغن در گردش زيادي دارند استفاده مي شه.

اما بهترين زمان براي تعويض روغن مراجعه به دفترچه راهنماي خودرو است. 206 رو نمي دونم ولي اكثر خودروهاي ديگه سطح كيفيت روغن مناسب خودرو و ويسكوزيته مناسب رو دادند و اگه شما از همان روغن استفاده كنيد در جداولي كه در دفترچه راهنما است زمان تعويض روغن رو در دو حالت رانندگي معمولي و رانندگي در شرايط دشوار اعلام كرده اند كه بهترين زمان براي تعويض خودرو شماست.
معمولا تعريف شرايط سخت رو هم مي آورند و زمان تعويض شرايط سخت معمولا نصف زمان شرايط عادي است.
پس بهترين روغن براي خودرو شما روغن با سطح كيفيت و ويسكوزيته توصيه شده در دفترچه خودرو و زمان تعويض توصيه شده در همان دفترچه است.

amir30na
15 November 2010, 03:39 PM
بهترين موتور براي 206 توتال هستش

اگه كنار موتور رو نگاه كنيد مي بينيد روغن توتال توصيه شده
:icon_excl

eblis.3
15 November 2010, 03:43 PM
1. توتال 7000

2. لوکومونی

3.کاسترول

4. بهران سوپر پیشتاز

amingzj
15 November 2010, 06:05 PM
بهترين موتور براي 206 توتال هستش

اگه كنار موتور رو نگاه كنيد مي بينيد روغن توتال توصيه شده
:icon_excl

1. توتال 7000

2. لوکومونی

3.کاسترول

4. بهران سوپر پیشتاز

دوستان توجه داشته باشند که توتال کوارتز 7000 کاملا معادل بهران سوپر پیشتاز هست و 5000 هم معادل بهران پیشتاز

هر دو رو هم بهران پر میکنه !!!
پس بی دلیل خرج اضافه نکنید .

من خودم بهران پیشتاز میریزم توی تیپ2 و هر 5000 کیلومتر هم تعویض میکنم .

amahdavi2004
15 November 2010, 06:26 PM
با تشكر چقدر زود پاسخ داديد
اما تا اونجا كه من مي دونم اگه با كنترل كيفيت روغن بخواهيم زمان تعويض رو بدونيم به يك آزمايشگاه مجهز نيازه؟
يكي از مهمترين آيتمها اندازه گيري درصد آب جذب شده روغنه كه با دستگاه كارل فيشر 30 ميليون توماني اندازه گيري ميشه و حدود 1 گرم روغن نياز داره؟:icon_razz
دوم اندازه گيري ويسكويته در دو دماي 40 و 100 و بعد هم محاسبه انديس ويسكوزيته است با يه دستگاه 20 ميليوني و حداقل 5 سي سي روغن.
بعد اندازه گيري فلزات كه با اتميك ابربشن و ....

خوب تازه حتي با همه اين تجهيزات بازم نميشه نظر صددرصد داد و چون براي خودرو اين آزمونها از تعويض چند بار روغن موتور هزينه بيشتري مي برد معمولا كسي استفاده نمي كنه مگه اينكه يه آزمايشگاه مفت زير دستش باشه. اين روش معمولا براي نيروگاهها و كشتي ها و ... كه حجم روغن در گردش زيادي دارند استفاده مي شه.

اما بهترين زمان براي تعويض روغن مراجعه به دفترچه راهنماي خودرو است. 206 رو نمي دونم ولي اكثر خودروهاي ديگه سطح كيفيت روغن مناسب خودرو و ويسكوزيته مناسب رو دادند و اگه شما از همان روغن استفاده كنيد در جداولي كه در دفترچه راهنما است زمان تعويض روغن رو در دو حالت رانندگي معمولي و رانندگي در شرايط دشوار اعلام كرده اند كه بهترين زمان براي تعويض خودرو شماست.
معمولا تعريف شرايط سخت رو هم مي آورند و زمان تعويض شرايط سخت معمولا نصف زمان شرايط عادي است.
پس بهترين روغن براي خودرو شما روغن با سطح كيفيت و ويسكوزيته توصيه شده در دفترچه خودرو و زمان تعويض توصيه شده در همان دفترچه است.
من هم با نظر شما موافقم كه بهترين معيار آن چيزي است كه كارخانه سازنده روي قوطي روغن و داخل دفترچه خودرو نوشته است.
اين كه نوشتم از روي گيج روغن مي توان فهميد در مورد كساني است كه با وسواس روغني را كه كاركرد آن را سازنده 20 هزار كيلومتر نوشته است زير 10 هزار تا تعويض مي كنند در حالي كه اگر وسواس دارند مي توانند از ابتداي تعويض روغن تا زمان تعويض بعدي روغن را تست كنند و متوجه شوند تفاوت چنداني نكرده است.:icon_excl

reza engine
15 November 2010, 09:04 PM
من هم گفتم نحوه كاركرد و رانندگي هم مؤثر است ولي فكر نمي كنيد كارخانه توليد كننده هم مي دانسته است كه خودرو فقط در اتوبان حركت نمي كند و عمدتاً در شهر استفاده مي شود؟
چرا به همین خاطر هم در دفترچه خودرو ها دقیقا این مطلب ذکر شده است.

مثلا در دفترچه تندر نوشته فاصله تعویض روغن در " شرایط سخت " برابر است با فاصله تعویض در " شرایط معمولی " تقسیم بر 2

شرایط سخت رو هم تعریف کرده

1- استفاده از خودرو حداقل 50 درصد زمانها در حالت دور آرام ( مثلا در جا کار کردن)
2- پیمودن حداقل 50 درصد مسیر با سرعت کمتر از 30 کیلومتر در ساعت ( مثال استفاده بیشتر در محیط شهری و ترافیک و ...
3- استفاده از خودرو در محیط پر گرد و غبار و ...
4- یدک کشیدن و .. ( که بحث ما نیست)

در دفترچه ریو هم چنین مطلبی عنوان شده.

روی روغن های بهران که من هم بهشون اعتقاد پیدا کردم چنین مضمونی هست.

تو سایت خود total هم چنین چیزی تقریبا بیان شده.
http://www.lubricants.total.com/lub/lubroot.nsf/VS_OPM/B72B0957A5708D8EC12571DC00569089?OpenDocument

در حالت 50 درصد شهر و 50 درصد جاده نسبت به حالت بیشتر جاده نوع P4 توصیه شده نسبت به P3. حالا من دنبال نکردم ببینم منظورش از این علایم چی هست.

رانندگی در شهر های شلوغ که به نظرم این موارد رو شامل میشه. پس هر کسی بهتر میتونه قضاوت کنه که در چه شرایطی رانندگی میکنه.
من با نظر امین موافقم. بهتره روغن معتبر استفاده کنیم و در شرایط شهری در 5000 تا عوض کنیم. ( اگر در شرایط فوق رانندگی میکنیم)

goudarzi
15 November 2010, 09:59 PM
من هم با نظر شما موافقم كه بهترين معيار آن چيزي است كه كارخانه سازنده روي قوطي روغن و داخل دفترچه خودرو نوشته است.
اين كه نوشتم از روي گيج روغن مي توان فهميد در مورد كساني است كه با وسواس روغني را كه كاركرد آن را سازنده 20 هزار كيلومتر نوشته است زير 10 هزار تا تعويض مي كنند در حالي كه اگر وسواس دارند مي توانند از ابتداي تعويض روغن تا زمان تعويض بعدي روغن را تست كنند و متوجه شوند تفاوت چنداني نكرده است.:icon_excl
راستش مراجعه به گیج روغن بیشتر اونها رو گیج می کنه؟ چون بر خلاف تصور عموم یکی از نشانه های خوب بودن روغن اینه که زود سیاه بشه که اکثرا عکسشو فکر می کنند. دیگه اینکه با چسبندگی نمیشه هیچ چیزی رو تشخیص داد این فقط شگرد تعویض روغنیها است که حرفی واسه گفتن داشته باشند چون این تست به اصطلاح شما چسبندگی که شاید معیاری از ویسکوزیته روغن است را که نمیشه بعد از چند ماه چک کرد که آیا با اولش فرق کرده یا نه؟ یه بنده خدایی هم ممکنه به اشتباه به جای 20 هزار تایی که شما می فرمایید از اون ور بیفته و تا 30 هزار تا عوض نکنه چون تا 30 هزار هم مطمئن باشید از لمس کردن روغن چیزی دستگیر نمیشه و ذراتی هم زیر دست نمی آید و متوجه فرسوده شدن روغن نخواهیم شد.
پس به نظر من برای افراد وسواس هم ابتدا بهتره که واقعیت رو توضیح بدهیم تا اینکه با روشی اشتباه او را دچار اشتباه بیشتر کنیم. البته زود عوض کردن روغن هیچ ضرری برای ماشین نداره فقط به جیب مبارک لطمه بیخودی وارد می کند.:icon_surp

hajarash
15 November 2010, 11:39 PM
دوستان کسی بهران رانا رو امتحان کرده؟ ظاهراً که استانداردهای خیلی بالایی داره، فقط ویسکازیته در دمای بالاش یه مقدار زیاده ( حدود 19 در مقابل 13 توتال 9000 ) که نمی دونم برای ماشین مضره یا نه؟ سر و صدای موتور رو کم میکنه یا زیاد؟

محمدامین
16 November 2010, 02:09 PM
امروز من اینا رو تو نمایندگی رو40000 عوض کردم:
1- روغن توتال 7000 قوطی خاکستری نوشته هاش فرانسوی بود فقط روش فارسی نوشته بود به سفارش ایساکو قیمت 18000 تومن.روغن قبلی رو30000 عوض کرده بود
2-فیلتر هوا مارک ایساکو3000 تومن.فبلی رو 20000 عوض کرده بودم.
3- فیلتر روغن پایه کوتاه که روش made in france نوشته بود که به نظر اصل میومد خود نمایندگی نداشت از بیرون 7000 تومن گرفتم.قبلی رو 20000 عوض کرده بودم.
4- فیلتر بنزین مارکpro ساخت برزیل بود قیمت 5000تومن.تا حالا اصلاً عوض نکرده بودم.مارک بوش و profix هم نبود.
5- فیلتر اتاق ایرانی 3000 تومن که باز نمایندگی نداشت عوض کردنش خیلی راحت بود حتماً به خاطر سلامتی خودتون عوضش کنید. من تا حالا عوض نکرده بودم افتضاح بود.

afshin_k
19 November 2010, 10:42 AM
راستش من متوجه نمی شم اصرار برای دیر تعویض کردن چرا وجود داره؟ من حساب کردم اگر روی 7500 تا تعویض روغن کنم با کسی که روی 12500 تعویض روغن می کنه نهایتا "سالانه" 35 هزار تومان تفاوت هزینه داره و این در برابر اطمینان و سلامت موتور هزینه زیادی نیست چون اگر مشکلی در موتور در کارکردهای بالا پیش بیاد ده ها برابر این رو باید هزینه کرد تازه موتور مثل روز اول هم نمیشه... حالا باز هم در نظر بگیریم که روغن سالم مونده با کم شدن روغن چه کار باید کرد؟ با کم شدن سطح روغن موتور آسیب زیادی رو می بینه و این قضیه مسئله ای هستش که در بلند مدت قطعا به موتور آسیب می رسونه.

اینجانب
19 November 2010, 11:17 AM
راستش من متوجه نمی شم اصرار برای دیر تعویض کردن چرا وجود داره؟ من حساب کردم اگر روی 7500 تا تعویض روغن کنم با کسی که روی 12500 تعویض روغن می کنه نهایتا "سالانه" 35 هزار تومان تفاوت هزینه داره و این در برابر اطمینان و سلامت موتور هزینه زیادی نیست چون اگر مشکلی در موتور در کارکردهای بالا پیش بیاد ده ها برابر این رو باید هزینه کرد تازه موتور مثل روز اول هم نمیشه... حالا باز هم در نظر بگیریم که روغن سالم مونده با کم شدن روغن چه کار باید کرد؟ با کم شدن سطح روغن موتور آسیب زیادی رو می بینه و این قضیه مسئله ای هستش که در بلند مدت قطعا به موتور آسیب می رسونه.
فکر نکنم اصولا کسی طرفدار دیر عوض کردن روغن باشه. مسئله اینه که مناسبترین زمان تعویض روغن از نظر کارکد ماشین کی است. در هر حال مدارک فنی ماشین یه چیزی میگه و روی روغن ها هم یک چیزی نوشته. خیلی وقتها هم پیاده کردن و انطباق این مندرجات با شرایط واقعی، دقیق و مطمئن نمی شه. نظرات و سلیقه های شخصی هم که این وسط زیاده. این باعث ایجاد یک طیف وسیع از نتایج میشه.

حال بد نیست دوستانی که در شرایط مناسب هستند و امکاناتش را دارند، به عنوان پایان نامه یا کار تحقیقاتی هم که شده یک طرح تحقیقاتی در این مورد تهیه کنند و مثلا از روغن های ماشین های مختلف با کار کرد های متفاوت نمونه بگیرند و فاکتورهای کیفی را بررسی کنند و کارکد بهینه برای زمان تعویض روغن را در آورند. متاسفانه ما در تحقیقات بیشتر دنبال عناوین دهن پر کن و عجیب و غریب هستیم تا حل مشکلات روزمره و فراگیر کشور.

از کجا بکجا رسیدم!

goudarzi
19 November 2010, 10:12 PM
موضوع دیر عوض کردن یا زود عوض کردن نیست. تکنولوژی ساخت روغن هم در دنیا مثل دیگر صنایع دائما در حال پیشرفت است. مثلا تو روغنهای قدیمی شما باید هر 1000 کیلومتر روغن رو عوض می کردید و روغن تابستان با زمستان متفاوت بود. حالا در نظر بگیرید در همان موقع جا انداختن این تفکر که با روغن مولتی گرید دیگر در همه فصلها می تونید از یک روغن استفاده کنید چقدر سخت بوده است, حالا هم روغنها با دوام بیشتری ساخته شده اند و هدف ساخت روغنهایی بوده که هیچگاه نیاز به تعویض نداشته باشند که حتی باید این خبر را هم بدهم که به این تکنولوژی دست یافته اند اما هزینه آن خیلی سنگین و در صنعت خودرو مقرون به صرفه نیست و در آینده با کاهش هزینه ها شما وقتی خودرویی را بخرید دیگر نیاز به تعویض روغن نخواهید داشت.
زود عوض کردن روغن شاید برای شما هزینه ای نداشته باشد اما باعث هدر رفتن بیهوده سرمایه های ملی , مواد اولیه , آلودگی محیط زیست و ... می شود. اگر همه دنیا بخواهند مثل دوست عزیزمون و به توصیه اون روغن را عوض کنند تمام نفت خام جهان باید صرف روغن موتور خودرو ها و صنایع می شد.
اما در مورد روغن نمی توان به یک فرمول ثابت برای تعویض آن دست یافت چون بسته به سطح کیفیت روغن, نوع موتور خودرو و عایق بندی آن , مسیر رانندگی , شرایط آب و هوایی و نوع رانندگی و خیلی پارامترهای دیگر در زمان تعویض روغن تاثیر گذار می باشند.
بهترین توصیه برای تعویض روغن مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو است. ابتدا با توجه به توصیه دفترچه با توجه به شرایط آب و هوایی روغن توصیه شده توسط سازنده را مصرف نمایید و در قسمت سرویسهای اشاره شده در همان دفترچه زمان لازم برای تعویض روغن را با توجه به رانندگی شما در این مدت که عادی بوده یا تحت فشار که باز در دفترچه به هردو آنها اشاره شده زمان مناسب برای تعویض روغن را بدست می آورید.

amahdavi2004
20 November 2010, 08:40 PM
كسي طرف‌دار دير عوض كردن نيست بلكه روغن را بايد به موقع طبق تعريف سازنده اش عوض كرد؛ اي كاش اين قدر كه سر تعويض روغن حساسيت بود سر مصرف بنزين سوپر و تعويض به موقع فيلتر هوا و بنزين و شمع هم حساسيت بود؛ به خدا لجم مي گيرد وقتي داخل پمپ بنزين مي بينم يك نفر به ماشين 70-60 ميليوني اش بنزين معمولي مي زند! يعني از من كه هميشه سوپر مي زنم ندارتر است؟

Azaroghlu
3 January 2011, 04:19 PM
دوستان کسی بهران رانا رو امتحان کرده؟ ظاهراً که استانداردهای خیلی بالایی داره، فقط ویسکازیته در دمای بالاش یه مقدار زیاده ( حدود 19 در مقابل 13 توتال 9000 ) که نمی دونم برای ماشین مضره یا نه؟ سر و صدای موتور رو کم میکنه یا زیاد؟
از روزی که ذائقه موتور خودرو را به روغن موتور بهران سوپر پیشتاز با پایه نیمه سینتتیک و درجه گرانروی 10W40 تغییر داده ام، تحول غیر قابل وصفی در رفتار موتور بوجود اومده بطوریکه با طی طریق کردن مسافتی حدود 8000 کیلومتر از تاریخ تعویض روغن موتور به نمونه اشاره شده، احساس سواری با خودروی پژو 206 رضایتبخش تر است. تا چه برسد به بهران رانا که روغنی است با پایه فول سینتتیک و با درجه گرانروی 5W50 که به ادعای استفاده کنندگان اصلاً قابل مقایسه با توتال نیست! ناگفته نماند به استناد مندرجات کارخانه سازنده، بهران سوپر پیشتاز با درجه گرانروی 5W40 نیز درحال حاضر تولید و قابل عرضه می باشد. اطمینان از عدم وجود مشابه تقلبی در بازار و تأییدیه کمپانی کرایسلر بر روی این محصول(بنا به اظهار سازنده) از دلایلی است که بدون تردید انتخابی مناسب برای موتور خودرو تحت استانداردهای فعلی میتواند باشد.
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=1
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=111

hajarash
3 January 2011, 05:36 PM
طبق این راهنما از شرکت پژو ، حتی در موتور TU3 هم می توان از روغن فول سینتتیک مثل Total 9000 با سطح کیفی SM استفاده کرد :

http://www.peugeot.com.au/media/deliacms/media/3/305-df583b.pdf

sajjadnegaresh
4 January 2011, 07:50 PM
نظر دوستان در مورد روغن castrol GTX magnatec که جدیدا در دفترچه راهنمای 206 به عنوان روغن مصرفی پیشنهاد شده چیه ؟ با توجه به اینکه این برند، روغن پیشنهادی برای محصولات تویوتا هم هست.

hajarash
4 January 2011, 09:03 PM
بهران رانا یه نوع جدیدتر با مشخصات 5W30 و سطح SM بیرون داده، به نظرتون این روغن مناسب TU5 هست یا نه؟

amahdavi2004
10 May 2011, 04:43 PM
كسي در شرق يا مركز تهران نشاني تعويض روغني مطمئن كه كارش درست باشد سراغ دارد؟
لطفاً برايم pm كند.

اینجانب
10 May 2011, 06:51 PM
كسي در شرق يا مركز تهران نشاني تعويض روغني مطمئن كه كارش درست باشد سراغ دارد؟
لطفاً برايم pm كند.
می خواهید فقط روغن و فیلتر روغن 206 عوض کنید؟ اگر اینطوره که خیلی کار تخصصی نیست، انقدر 206 زیاده که همه بلدند. توی رسالت، فرجام، استخر، وفادار، دماوند زیادند.

amahdavi2004
10 May 2011, 09:07 PM
براي ماشين هاي ساده تر تجربه بدي داشته ام نمي خواهم براي اين يكي تكرار شود. لطف كنيد نشاني يكي را كه هم وارد است و هم در پاچه آدم نمي كد بدهيد.

achachi
11 May 2011, 08:32 AM
مرکز : میدان فاطمی به سمت غرب ، بعد از کاج یه اتو سرویس هست که بچه های بسیار کاربلد و فنی ای داره ، قیمتاش هم خوبه ، جنساش هم تکمیله .

hajarash
12 May 2011, 02:23 PM
بهران رانا یه نوع جدیدتر با مشخصات 5W30 و سطح SM بیرون داده، به نظرتون این روغن مناسب TU5 هست یا نه؟:icon_twis

hajarash
26 June 2011, 01:00 PM
جایی رو میشناسید که توتال 9000 اصل داشته باشن؟:icon_eek:

Real Madrid
27 June 2011, 09:38 PM
غیر اصلش چطوریه ؟ چطور میشه اصل و از غیر اصل تشخیص داد ؟

amirvr14
28 June 2011, 02:15 AM
دوستان از این 2 لینک میتونن بهترین نوع روغن لیکومولی و کاسترول رو برای 206 خودشون بسته به حجم موتور و سال تولید پیدا کنن
http://www.liquimoly.ir/sn/products/pt/full/id/29

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9014072&contentId=7027058

لینک کاسترول رو که زدین کنار صفحه وسط(چپ)نوشته:what is the right oil for my car?
اینو کلیک کنین و خودروتونو انتخاب کنین

hajarash
28 June 2011, 01:10 PM
یعنی تمام توتال 9000 های موجود در بازار تقلبی هستند؟ :icon_eek: و نمیشه بهشون اعتماد کرد؟

FL66
29 June 2011, 04:56 AM
من چند ساله از نمایندگی توتال تو چراغ برق روغن میگیرم
چند وقت پیش که رفته بودم اونجا ، هم توتال با ظرف پلاستیکی داشت هم فلزی ، با توجه به اینکه قبلاً فقط با ظرف پلاستیکی داشت ، دلیلشو ازشون جویا شدم ، که گفتن بدلیل تقلب در روغنهای توتال با ظروف پلاستیکی ، نمایندگی توتال نمونه دیگری از این روغنو (با ظرف فلزی) از کشورهای عربی وارد میکنه که کاملاً اصل هستند ، حالا هنوز نرفتم بریزم ببینم چجوریه ، امیدوارم راست گفته باشن :icon_ques

sajjadnegaresh
29 June 2011, 08:35 AM
بهترین روغن همین توتال 7000 فلزی هستش برای مصرف عادی و برای مصرفی اسپرتی توتال 9000

FL66
29 June 2011, 04:18 PM
بهترین روغن همین توتال 7000 فلزی هستش برای مصرف عادی و برای مصرفی اسپرتی توتال 9000

دوست عزیز ممکنه در مورد تفاوتهای این دو نوع (7000 & 9000) کمی توضیح بدین ، بنظر شما برای تیپ 5 با موتور قویتر نوع 9000 بهتر نیست..؟؟
ممنون :icon_cool

hajarash
29 June 2011, 06:47 PM
من خودم واقعاً گیج شدم!! هر کسی یه چیزی میگه و هیچ اتفاق نظری هم وجود نداره!! یکی میگه همه توتال های بازار تقلبی هستند! یکی میگه فقط از ایساکو بخرید... حالا ایساکو 9000 نداره چکار کنیم؟؟ آیا این همه توتال 9000 در بسته بندی های پلاستیکی که همه تعویض روعنی ها هم دارند ( بین 32-35 تومن ) و ملت هم استفاده میکنن، همه تقلبین؟ اگه بخواهیم 7000 بریزیم، این 7000 که ایساکو داره ( بهتوتال ) نیمه سینتتیک هستش یا فول هم دارند؟
یه عده هم میگن کاسترول مگناتک از همه انواع توتال برا TU5 بهتره..... من که واقعاً :icon_eek: شدم.......... لطفاً راهنمایی بفرمایید....

amirvr14
29 June 2011, 07:26 PM
ببینید دوستان روغن 9000 تنها فرقش گرانرویه اونه!!یعنی روغن شلتره!!و البته تمام سنتیک(7000 هم تمام سنتیک هست)برای زمستون 9000 پیشنهاد میشه!!که شلتره و استارت راحتتری دارید!!در قصل فعلی روغن 7000 برای موتور 1600 عایه!
از برندهای دیگه هم میتونین استفاده کنین مه چند پست قبل من لینکشونو گذاشته بودم!!

FL66
30 June 2011, 04:24 AM
من که چند وقت پیش نمایندگی ایرانخودرو رفته بودم دیگه اثری از روغن توتال نبود و به جاش از کاسترول مگناتگ استفاده میکردن :icon_ques

اینجانب
30 June 2011, 07:04 AM
ببینید دوستان روغن 9000 تنها فرقش گرانرویه اونه!!یعنی روغن شلتره!!و البته تمام سنتیک(7000 هم تمام سنتیک هست)برای زمستون 9000 پیشنهاد میشه!!که شلتره و استارت راحتتری دارید!!در قصل فعلی روغن 7000 برای موتور 1600 عایه!
از برندهای دیگه هم میتونین استفاده کنین مه چند پست قبل من لینکشونو گذاشته بودم!!
درجه گرانروی 9000 چنده؟

amahdavi2004
1 July 2011, 07:23 PM
روي موتور من هم برچسب توتال را زده و هم كاسترول مگنتاك.
توتال 7000 براي استفاده عادي و 9000 براي استفاده سنگين است؛ اين مطلب را با خواندن پي دي افي كه چد صفحه قبل بود متوجه شدم.

amirvr14
1 July 2011, 08:12 PM
درجه گرانروی 9000 چنده؟

مطمئن نیستم اما 80% 5w30 باشه!!

greela
1 July 2011, 10:29 PM
سلام
توتال9000 5w40 و 7000 10w40 هستش....
من هم 7000 هزار رو استفاده کردم هم 9000 رو الانم9000 تو ماشینه.....با9000 ماشین نرمتر و روانتر کار میکنه و مشکل 3 کار کردن خیلی کمتره و ار این به بعد هم 9000 رو استفاده میکنم....البته این به معنای بد بودن7000 نیست.....
فقط خواهشن از کاسترول مگنتیک استفاده نکنید برای 1600 که موتور ماشین منو داغون کرد از بس که موقع استارت 3 کار میکرد...اخرشم سر1000تا عوضش کردم..

FL66
2 July 2011, 01:53 AM
امروز (یعنی دیروز) ماشینو برای تعویض روغن پیش یه تعویض روغنی خوبو منصف بردم ، ازش در مورد روغن و ساکشن سوال کردم که کدوم روغن اصل (توتال) و ساکشن بهتره یا اینکه از زیر روغنو تخلیه کنیم..؟؟
همونطور که فکر میکردم ایشون هم گفت که روغن توتال با ظرف فلزی اصله ، در مورد تخلیه روغن هم گفت که اگه ساکشن درست انجام بشه هیچ مشکلی نداره و حودش هم امتحان کرده که بعد از عمل ساکشن پیچ کارتلو باز کرده و کارتل کاملاً خالی شده بوده :icon_evil
یه دفعه یه جایی بردم که با لوله مسی برام ساکشن کرد که اولاً لوله رو بزور داخل موتور کرد ، بعد هم فکر نکنم کامل روغنو تخلیه کرد ، ولی اینجایی که این دفعه و دفعات قبل بردم با شیلنگ نرم این کارو انجام داد :icon_cool

hajarash
8 July 2011, 08:36 PM
دوستان کسی اطلاع دارند که روغنی که ایران خودرو تو تیپ 5 و 6 میریزه چیه؟ شخصاً فکر نکنم که توتال 7000 باشه! چون صدای موتور از دور 3 به بعد خیلی زیاد میشه
و حتی به نظرم از ریو هم بیشتره! فکر میکنم تا حد زیادی بخاطر روغن باشه... نظر شما چیه؟:icon_twis

FL66
9 July 2011, 03:21 AM
دوستان کسی اطلاع دارند که روغنی که ایران خودرو تو تیپ 5 و 6 میریزه چیه؟ شخصاً فکر نکنم که توتال 7000 باشه! چون صدای موتور از دور 3 به بعد خیلی زیاد میشه
و حتی به نظرم از ریو هم بیشتره! فکر میکنم تا حد زیادی بخاطر روغن باشه... نظر شما چیه؟:icon_twis

تا اونجا که من اطلاع دارم کاسترول مگناتک ، چون دیگه توتال به ایران روغن نمیده :icon_neut
در مورد صدا هم احتمال داره از نوع روغن باشه ، روغن توتال که فوق العادست :icon_cool

Real Madrid
13 July 2011, 07:45 PM
امروز رفتم برای تعویض روغن. بعد از 20000 کیلومتری که با توتال 9000 کارکرده بودم و خیلی خیلی ازش راضی بودم متاسفانه توتال 9000 اصل نبود به جاش بهران رانا ریختم که تعریفش رو خیلی شنیده بودم .روغن تمام سینتتیک با درجه 5W50 فقط بسته بندی اش خیلی به نظرم درپیت اومد و به نسبت قیمتش که 33000 تومان بود اصلا جالب نیست .اگر از دوستان کسی می دونه که این بهران رانا چند کیلومتر تو 206 کار می کنه ممنون میشم اطلاع بده .به نظرتون میشه 20 تا کار کنه ؟ :icon_surp

vahid579
26 July 2011, 02:32 PM
يه عده هم ميگن کاسترول مگناتک از همه انواع توتال برا TU5 بهتره..... من که واقعاً شدم.......... لطفاً راهنمايي بفرماييد....
من هم شنيدم. ديروز هم رفتم ريختم.

FL66
26 July 2011, 07:23 PM
من هم شنيدم. ديروز هم رفتم ريختم.

توتال روغنیه که خود پژو برای محصولاتش پیشنهاد کرده و مطمئناً اگر اصلش باشه از کاسترول هم بهتره :icon_evil
من خودم بیش از 5 ساله که از توتال اصل استفاده میکنم ، هر 17-18 هزار کیلومتر هم عوض میکنم ، خیلی هم راضیم :icon_cool

hajarash
1 August 2011, 05:31 PM
یه سوال؟ روی میله اندازه روغن موتور TU5 هر خط حدوداً چند سی سی میشه؟ یعنی اگه یه خط کم بشه، چند سی سی روغن باید اضافه کرد؟ حتماً باید تا Max پر باشه؟ یا یکی دو خط پایین تر هم مشکلی نیست؟

FL66
1 August 2011, 11:20 PM
من که به این موضوع دقت نکردم ، ولی اگه Min هم داشته باشه دیگه قضیه روشن میشه :icon_evil
ببینید رو گیج روغن چند تا خط داره ، میزان ظرفیت محفظه روغن رو تقسیم بر این تعداد کنید تا حدودی مقدارش دستتون بیاد :icon_surp
مثلاً اگه 4 تا خط باشه میشه خطی 1 لیتر :icon_ques

اینجانب
2 August 2011, 08:38 AM
یه سوال؟ روی میله اندازه روغن موتور TU5 هر خط حدوداً چند سی سی میشه؟ یعنی اگه یه خط کم بشه، چند سی سی روغن باید اضافه کرد؟ حتماً باید تا Max پر باشه؟ یا یکی دو خط پایین تر هم مشکلی نیست؟

من که به این موضوع دقت نکردم ، ولی اگه Min هم داشته باشه دیگه قضیه روشن میشه :icon_evil
ببینید رو گیج روغن چند تا خط داره ، میزان ظرفیت محفظه روغن رو تقسیم بر این تعداد کنید تا حدودی مقدارش دستتون بیاد :icon_surp
من نمی دونم هر خطش چقدره ولی منظور از min و max، مینیموم و ماکسیمم میزان مجاز روغن است.
براورد خودم برای این میزان حدود نیم لیتر است و مرجعی ندارم.

amahdavi2004
2 August 2011, 09:32 AM
دوست عزيز اين مقايسه شما اشتباه است.
مقدار روغن شما بايد بين خط max و min باشد؛ نه پايين تر و نه بالاتر. و اين خط ها فقط براي اين است كه روغن به آن بچسبد و شما بهتر بتوانيد آن را ببينيد همچنانكه در بعضي گيج ها اصلاً خط وجود ندارد و يا شطرنجي است.
اگر كل گنجايش روغن كارتل 4 ليتر باشد وقتي كه روغن به خط min برسد ممكن است مقدار روغن موجود 3.5 ليتر باشد (اين عددها مثال است) و كلاً 0.5 ليتر كسر داشته باشد نه اين كه تازه 1 ليتر است.

hajarash
2 August 2011, 02:40 PM
پس با این حساب، یه خط پایین تر از MAX مشکلی نیست...
راستی من همیشه از ایساکو توتال 7000 می گیرم، تعویض روغنی که رفته بودم روی همون بسته بندی به توتال کلمه " انرژی " هم بود! در حالیکه روی ظرف ایساکو
کلمه انرژی نیست! محصول جدیدی هستش یا که داستان یه چیز دیگست؟

amahdavi2004
2 August 2011, 03:07 PM
پس با این حساب، یه خط پایین تر از MAX مشکلی نیست...
راستی من همیشه از ایساکو توتال 7000 می گیرم، تعویض روغنی که رفته بودم روی همون بسته بندی به توتال کلمه " انرژی " هم بود! در حالیکه روی ظرف ایساکو
کلمه انرژی نیست! محصول جدیدی هستش یا که داستان یه چیز دیگست؟
بهتر است مقدار روغن 2 خط پايين تر از max باشد.

hajarash
3 August 2011, 10:13 PM
این کاسترول مگناتک داستانش چیه؟ از هر کسی که استفاده کرده می پرسم میگه سوپاپ ها به صدا میافتن بعد یه مدت... در حالیکه خود دفترچه راهنما بعد توتال این روغن رو توصیه کرده... خیلی هم تبلیغ میشه روش...!؟

Mgh122
4 August 2011, 10:44 AM
کاسترول مگنتک رو تو ماشین من سری اول خود ایرانخودرو ریخته بود (از روبرچسبی که رو موتور زدن میگم البته برچسب توتال هم رو قسمت بالای جلوپنجره بود!!) اما برای بار اول که رفتم تعویض روغنی برام عوض کرد
توتال 5000 ریخت به نظر خودم و رفیقم ماشین کمی روونتر شد وصدای موتور هم الان وقتی شیشه ها پایین باشه تو دور 5000 به بعد صدای موتور میاد(یعنی صداش خدا روشکر کمه)

کلا دوستان اگه توتال اصلی(آیا فلزی بودن نشونه اصلی بودنه؟) گیر بیاد 7000 یا 9000 کدوم بهترو کدوم به صرفه تره و هر کدوم چه قدر کار میکنه که موتور هم آسیب نبینه چون فرنام جان گفتن 18000 تا عوض میکنن من خیلی تعجب کردم؟
شما کدوم روغن وبرای چه مقدار کارکرد رو پیشنهاد میکنید؟
با تشکراز همه دوستان

FL66
4 August 2011, 11:39 AM
سلام دوست عزيز
آخه من از همون اول که ماشينو گرفتم ، از نمايندگي که پرسيدم گفتند که توتال 20000 تا کار ميکنه ، اين موضوع براي من که قبلش روغن پرايدو سيلو رو 5 يا 7 هزارتا عوض ميکردم عجيب بود..!!!
ولي در طول اين ميزان کيلومتر که روغنو نگاه ميکردم ، واقعاً تا اين ميزان کارکرد دوام داشت ، ولي براي اطمينان ، کمتر از اين ميزان يعني همون 17-18 هزارتا عوض ميکنم
طبق گفته اساتيد محترم در اين سايت ، 9000 نسبت به 7000 غلظت کمتري داره و براي زمستان مناسبتره که موتور راحتتر روشن بشه و در تابستان هم 7000
براي رانندگي اسپرت هم مثل رانندگي بنده باز 7000 بهتره
در رابطه با ظروف روغن هم تو ايران نميشه به هر چيزي اطمينان کرد ، شايد الان فلزيش هم تقلبي شده باشه
ولي اگه شما از نمايندگي خود توتال تهيه کنيد مطمئنتره
موفق باشيد

hajarash
4 August 2011, 01:10 PM
7000 پر شده توسط "به توتال" رو می تونید به قیمت 19 تومن از فروشگاه های ایساکو خریداری کنید. روشم حک شده " Specially for ISACO " فکر کنم حداقل اینا قابل اطمینان باشند.

dacochir
11 August 2011, 07:54 PM
سلام دوستان
من آترود رو پیشنهاد میدم...چون تست کردم به اتفاق چند نفر از دوستانم
واقعاً خوب و روان و کیفیت بالا و همینطور از چند تن از نفرات بلندپایه در زمینه روغن سوال کردیم که فورمولاسیونش از کدوم کشور هست همشون گفتن آمریکا...
از امارات وارد ایران میشه در سیرجان فقط بسته بندی انجام میشه و در ایران پخش میشه..در ضمن مطمئن باشید دیگه تقلبی نداره چون تمام نقاط کشور نمایندگی فروش مرکزی گذاشتن...
موفق باشید...

m_e_h_d_i_2000
12 August 2011, 01:30 AM
دوستان به نظرتان روغن 206 تیپ 2 صفر کیلومتر را باید عوض کرد ؟

FL66
12 August 2011, 01:37 AM
صفر صفر..!!؟؟
چه دلیلی داره تعویض کنیم..؟

mohsen_sdv8
12 August 2011, 02:44 PM
با سلام

آقا ما تازه یک sdv8 مدل 89 خریدیم. خواستم بدونم روغن کاسترول GTX مگناتک براش مناسب هست؟

m_e_h_d_i_2000
12 August 2011, 03:02 PM
صفر صفر..!!؟؟
چه دلیلی داره تعویض کنیم..؟

ایران خودرو احتمالا موقع ساخت روغن ایرانی توی ماشین میزاره_و گفتم شاید بهتره روغنش را با روغن توتال عوض کرد.
نظر شما چیه ؟

FL66
12 August 2011, 03:52 PM
ايران خودرو احتمالا موقع ساخت روغن ايراني توي ماشين ميزاره_و گفتم شايد بهتره روغنش را با روغن توتال عوض کرد.
نظر شما چيه ؟

نميدونم والا ، از اين ايرانخودرو هر کاري برمياد
براي اطمينان شما ميتونين زير 10000 کيلومتر تعويض کنين

با سلام

آقا ما تازه يک sdv8 مدل 89 خريديم. خواستم بدونم روغن کاسترول GTX مگناتک براش مناسب هست؟

طبق تجربه دوستان مناسبه ، توتال اصل هم اگه پيدا کنيد خوبه

m_e_h_d_i_2000
12 August 2011, 04:58 PM
از کجا باید متوجه بشیم که روغن کاسترول یا توتال اصل است یا نه ؟
نميدونم والا ، از اين ايرانخودرو هر کاري برمياد
براي اطمينان شما ميتونين زير 10000 کيلومتر تعويض کنين

طبق تجربه دوستان مناسبه ، توتال اصل هم اگه پيدا کنيد خوبه

FL66
12 August 2011, 05:01 PM
در حال حاظر خود نمايندگيهاي ايرانخودرو کاسترول استفاده ميکنند که مطمئناً اصله

توتال اصل هم فقط از نمايندگي توتال و با قوطي فلزي ميشه پيدا کرد

آترود هم طبق گفته این دوستمون خوبه

سلام دوستان
من آترود رو پیشنهاد میدم...چون تست کردم به اتفاق چند نفر از دوستانم
واقعاً خوب و روان و کیفیت بالا و همینطور از چند تن از نفرات بلندپایه در زمینه روغن سوال کردیم که فورمولاسیونش از کدوم کشور هست همشون گفتن آمریکا...
از امارات وارد ایران میشه در سیرجان فقط بسته بندی انجام میشه و در ایران پخش میشه..در ضمن مطمئن باشید دیگه تقلبی نداره چون تمام نقاط کشور نمایندگی فروش مرکزی گذاشتن...
موفق باشید...

اینجانب
13 August 2011, 11:28 PM
یه سوال؟ روی میله اندازه روغن موتور TU5 هر خط حدوداً چند سی سی میشه؟ یعنی اگه یه خط کم بشه، چند سی سی روغن باید اضافه کرد؟ حتماً باید تا Max پر باشه؟ یا یکی دو خط پایین تر هم مشکلی نیست؟امروز یکی از کتابچه های الکترونیکی مربوط به TU5 رو دیدم. نوشته فاصله min تا max یک و چهاردهم لیتر است.

FL66
13 August 2011, 11:49 PM
اينجانب جان با اين توصيف شما من فکر ميکنم نقطه max همون 4 ليتر مجاز باشه و نقطه min هم 2.6 ليتر
يعني کمتر از 2.6 ليتر روغن به موتور صدمه وارد ميکنه
نظر شما چيه..؟

اینجانب
14 August 2011, 07:25 AM
اينجانب جان با اين توصيف شما من فکر ميکنم نقطه max همون 4 ليتر مجاز باشه و نقطه min هم 2.6 ليتر
يعني کمتر از 2.6 ليتر روغن به موتور صدمه وارد ميکنه
نظر شما چيه..؟
البته کل حجم روغن موتور tu5 سه و بیست و خورده ای (3 تا 5، یادم نیست!) صدم لیتر ذکر شده (حدود 3.24 لیتر).

hajarash
14 August 2011, 12:20 PM
امروز یکی از کتابچه های الکترونیکی مربوط به TU5 رو دیدم. نوشته فاصله min تا max یک و چهاردهم لیتر است.
پس در واقع حتی سطح روغن روی Min هم باشه، آسیبی به موتور وارد نمیشه ,ولی بهتره که روغن اضافه بشه تا روغن کاری به صورت اپتیمم انجام بشه....

اینجانب
14 August 2011, 01:15 PM
پس در واقع حتی سطح روغن روی Min هم باشه، آسیبی به موتور وارد نمیشه ,ولی بهتره که روغن اضافه بشه تا روغن کاری به صورت اپتیمم انجام بشه....شاید اینطور باشه ولی باید جوانب دیگر را هم در نظر گرفت. مثلا فرض کنید به یک علتی روغن شروع به نشت کند. اگر سطح روغن از قبل روی min باشد، موتور بسرعت در معرض خطر قرار میگیرد.

hajarash
14 August 2011, 01:28 PM
شاید اینطور باشه ولی باید جوانب دیگر را هم در نظر گرفت. مثلا فرض کنید به یک علتی روغن شروع به نشت کند. اگر سطح روغن از قبل روی min باشد، موتور بسرعت در معرض خطر قرار میگیرد.

دقیقاً همینطوره! من این رو واسه دوستانی گفتم که معتقدند سطح روغن همیشه باید روی Max باشه و اگه حتی یه خط پایین اومد باید سریعاً بهش روغن اضافه کرد تا به Max برسه! من خودم فکر می کنم اگه سطح روغن دو-سه خط پایین تر از Max باشه این حالت بهینه است. تا نظر دوستان چی باشه؟

atosa_irani
16 August 2011, 12:11 AM
من از بهران سوپر پیشتاز استفاده میکنم وخیلی هم راضی ام.
البته پیشنهاد تعویض روغن بود که گفت که چون شما خانوم هستید به صورت واقع بینانه میگویم که روغن های توتال بدلی شده اند و روغن ایرانی با کیفیت از نوع خارجی آن میباشد.

FL66
16 August 2011, 01:03 AM
نميدونم چرا تعويض روغنيا معمولاً عادت دارند روغن ايراني به مشتري پيشنهاد کنند..!!؟؟
بنزو بي ام و هم که ميبريم ميگن آقا يا خانوم بهران بريزم..!؟
پيشتاز ، تکتاز ، يکه تاز ، پس تاز ، تاز تاز ، بتاز ، نتاز ، اصلاً هرجور راحتي
عمراً شرکتهاي ايراني در تکنولوژي توليد روغن به گرد شرکتهاي بزرگو معتبر اروپايي و امريکايي برسند
نه تنها در مورد روغن ، بلکه در تمام موارد

arash_2006
16 August 2011, 01:21 PM
دلیلش که کاملا مشخصه فرنام جان!
بخاطر سود بیشتری که در روغن های ایرانی خوابیده!!!

FL66
16 August 2011, 04:19 PM
آتوسا خانم 3 سال که خیلی کمه ، ما معمولاً کمتر از 20 سال ماشینیو نگه نمیداریم
مثلاً پراید ماشینیه که تا 30 سال راحت عمر میکنه و هیچ مشکلی هم براش پیش نمیاد ، البته اگر از روغن موتور ایرانول استفاده کنیم
روغن موتورای خارجی عمر ماشینو نصف میکنه
یعنی شما میفرمایین که هیچ کس ماشین دست دوم نخره..!؟

amahdavi2004
17 August 2011, 11:01 AM
شما ها چقدر حساس شدین!
مگه میخاین ماشین را چند سال سوار بشین؟ فوق فوق 3 سال
مقصر کسی هست که میره ماشین دست دوم میخره.
ياد ماشين خواهرم افتادم كه اگر سالي يك بار بر حسب اتفاق براي كاري قرض مي گرفتم بايد اول مي بردم سرويس روغن و فيلتر و آب باتري و ....
توصيه جديد: از خانم دكترهايي كه با ماشينشان فقط به مطب مي روند ماشين نخريد چون معمولاً بيمارستانشان تهران و مطبشان در شهرستان است و چند سال يك بار هم روغن را تعويض نمي كنند!

hajarash
17 August 2011, 01:09 PM
http://www.irupload.ir/images/sj6t67ysfeyiu790plx8.jpg

دوستان این شکاف که تو عکس نشون دادم کارش چیه ؟ برای هوا گرفتن ؟؟ درست پشت محل ریختن روغن در موتور، اگه در پوش رو باز کنید کاملاً دیده میشه، تو همه 206 ها هم هست....

mil-i300
30 September 2011, 09:09 PM
با سلام خدمت دوستان...
آقا جدیدا خیلی این مگناتک رو تبلیغ میکن...چجوریاست؟! :D ما توتال 9000 بریزیم..7000 بریزیم...مگناتک بریزیم!؟! :D چی کار کنیم؟! :D
از کجا توتال اصل رو بشناسیم...مگناتک اصل چجوریه.؟! :D ممنون

FL66
30 September 2011, 09:33 PM
سلام ميلاد جان
کاسترول بخاطر نمايندگي بزرگي که در ايران داره ، فکر نميکنم محصولات تقلبي داشته باشه
ولي خب پژو از قديم واسه محصولاتش توتالو پيشنهاد کرده ، توتال اصل هم ظرف فلزي داره نه پلاستيکي

mil-i300
30 September 2011, 10:17 PM
من بایستی برم اوون تعمیرگاه تخصصی 206 که بردیم کروز رو بستیم و روغن هاشون نگاه بندازم ببینم چجوریه..آخرین بار دیدم 9000 هم داره که با توجه به قصل سردی که پیش رو داریم فکر کنم بهتر باشه! :D
حالا چند روز پیش رفیقم رفته پیشش مگناتک ریخته...البته تیپ 2 داره! بایستی یک دوریم با ماشین اون بزنیم. :D خلاصه این ماشین هرجاییشو میگیری یکجای تخصصی دیگه ازش در میاد! :D :) خوشم میاد ازش :D:D:D

ali1363
30 September 2011, 11:07 PM
سلام
خیلی از دوستان میگن توتال اصل ظرف فلزی هست و پلاستیکی ها تقلبیه.
خب اگه به این باشه اون کسی که داره روغن تقلبی میزنه میره ظرفش را فلزی میکنه به جای پلاستیکی.
و یک مورد دیگه. توی گوگل که سرچ میکنم همه Total Quartz 7000 ها ظرف پلاستیکی هستن! (با بهتره بگم اینجور به نظر میرسن)
شکل ظرف فلزی ها هم مثل پلاستیکی ها هست؟

http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&biw=1280&bih=713&tbm=isch&sa=1&q=quartz+7000&btnG=Search#hl=en&safe=off&tbm=isch&sa=1&q=total+quartz+7000&oq=total+quartz+7000&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=0l0l0l14284l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=78fe510f180d400c&biw=1280&bih=713

توتال توی ایران نمایندگی رسمی داره که بشه از اونجا خریداری کرد؟
برای بار اول می خواهم روغن ماشین را روی 3 تا 4 هزار تا عوض کنم، نظرتون چیه؟

ali1363
30 September 2011, 11:54 PM
شايد خيلي به پستهاي قبلي ارتباطي نداشته باشه، ولي ...
توي يکي از فرومها يکي از کاربرها با اطمينان نوشته بود که Total 9000 براي 206 خوب نيست و فقط بايد از 7000 استفاده بشه. توي اينترنت که سرچ کردم به يه فايل جالب رسيدم که توي سايت پژو استراليا گذاشته بود. هر دو مدل براي TU3 و TU5 قابل استفاده است. برتري 9000 به 7000 هم توي کارکرد بيشتر حتي در شرايط سخت، بهبود عملکرد و طول عمر موتور (حرفي از گرما و سرما نزده)

http://www.peugeot.com.au/media/deliacms/media/3/305-df583b.pdf

راستي روغن Quartz Energy 0W30 و يا Quartz INEO ECS 5W30 هم توي ايران پيدا ميشه؟
براي ECS نوشته موقع استارت زدن تا 6 درصد در مصرف سوخت صرفه جويي ميکنه و قدرت موتور هم که توپ ميشه :icon_mrgr

mil-i300
5 October 2011, 10:29 PM
خب امروز رفتیم و بعد از 6308 کیلومتر روغن رو عوض کردیم و یک 7000 ریختیم..حال ماشین دگرگون شد! خیلی نرم شد طفلی! :D
توتال 7000 از همین پلاستیکی های حاکستری به قیمت 22500 ... بهمراه فیلتر روغن فرانسوی Porfulx .. همچین چیزی..!! اوونم دونه ای 7000 تومن :D فعلا که خوب کار کرده !! 40 تا رفتیم :)

mil-i300
5 October 2011, 11:40 PM
اینم از جعبه اش!:icon_surp

http://up.iranblog.com/images/hr2vhmk020rbe3zdw8bv.jpg

ما دیدیم همین 2 تا رو داره..اوون کی رو هم ورداشتیم برای دفعه بعدی!! آخه فرانسوی دیگه نداشت..ایرونی داشت..سرکان رو هم میگفت از 5 تا 2 - 3 تاش موقع تعویض میچسبه کف قاب فیلتر با فنر میکشه بیرون! جنس کاغذش خوبه..ولی اینجوری مورد داره!! :D مایم اینو رو هوا زدیم برا دفعه بعدی..:icon_arro

rozbehn
6 October 2011, 06:33 PM
سلام

دوستان نظر شما در مورد توتال 9000 چیه روغن قابل اعتمادی برای 206 بعد چند هزار تا کار میکنه در شرایط سخت

مرسی

amahdavi2004
7 October 2011, 12:27 PM
در راهنماي توتال نوشته است اين روغن براي شرايط سخت جاده و ترافيك مناسب است، فكر مي كنم در شرايطي كه ما از سواري مان استفاده اسراف پول است مگر از 206 بعنوان تاكسي و مسافركش و بين جاده اي استفاده كنيم.

Real Madrid
9 October 2011, 03:05 PM
سلام

دوستان نظر شما در مورد توتال 9000 چیه روغن قابل اعتمادی برای 206 بعد چند هزار تا کار میکنه در شرایط سخت

مرسی
توتال 9000 بهترین روغن برای 206 هست و من خودم 20000 تا باهاش کار کردم و هنوز رنگ روغن و خاصیت وسکوزیتش حفظ شده بود و فقط بخاطر تعویض فیلترها رفتم عوضش کردم .

Galexy1985
17 October 2011, 05:25 PM
2 ساله دارم از total 7000 ایرانی (طوسی) استفاده میکنم کاملا راضیم
فیلتر هم تا اوایل تابستون سرکان استفاده میکردم که متاسفانه از وقتی کولر گرفتم مشکل ایجاد کرد (واشرش در اثر گرما بریده بود و روغن نشت میکرد) و به همین خاطر از اون به بعد از فیلتر خارجی استفاده میکنم

mil-i300
17 October 2011, 05:40 PM
دقیقا سرکان ها از 5 تا 3 تاش اوون اورینگش به قاب فیلتر روغن میچسبه که خب مشکل دار محسوب میشه!

FL66
17 October 2011, 06:00 PM
روغن توتال اصل با ظرف فلزي

http://www.up.98ia.com/images/atzucmpor78dh35jbqv.jpg (http://www.up.98ia.com/)

فيلتر روغن Hengst آلمان

http://www.up.98ia.com/images/406wl8pyytj22hx8x7c.jpg (http://www.up.98ia.com/)

mil-i300
18 October 2011, 12:44 AM
فرنام جان این توتال فلزی ها همونجور که روشم دیده میشه ساخت اماراته...حالا نظرات مختلف هستش..ولی میگن کیفیت به توتال بهتره.. نمیدونم والا! :D

arash_1982
13 January 2012, 03:20 AM
2 ساعت وقت گذاشتم و پس از خواندن 30 صفحه به هیچ نتیجه ای در خصوص نوع روغن برای 206 با موتور 1600 نرسیدم.

هیچ دو مالک 206 نظر یکسان ندارن.

توتال 7000 ایرانی یا اماراتی توتال 9000 ایرانی یا اماراتی کاسترول مگناتک بهران سوپر پیشتاز 5w40 بهران رانا لیکومولی آترود و ........................

3 سال هست برای لوگان ELF میریزم راحت.

ehsan1152
13 January 2012, 05:42 AM
من کاسترول مگنتیک میریزم . 206 صندوقدار V2 با موتور 1600 پایه گاز سوز

kianoushaa
14 January 2012, 06:13 AM
لطفا بیشتر توضیح بدهید: اجازه ندهيم سرويسكار بيش از 5/2 ليتر روغن در موتور 206 بريزد. در صورت نياز، يكي دو ساعت بعد و بر اساس تعداد صفرهاي روشن نمايشگر در حدي به موتور روغن اضافه كنيم (هر 100cc تقريباً يك خط تيره را صفر مي‌كند) كه 5 صفر و 1 خط تيره در نمايشگر ديده شود. اين نشان مي‌دهد كه سطح روغن نزديك به ماكزيمم است. اگر هر 6 درجه به صورت صفر ديده‌شوند، معلوم نمي‌شود كه سطح روغن چقدر بالاتر از ماكزيمم است و اين ممكن است بسيار خطرناك باشد. بالاتر بودن سطح روغن از حد max بعضاً از پاييينتر بودن آن از حد min خطرناكتر است. البته بايد هرازگاه، با بررسي سيخ روغن و مقايسه آن با نمايشگر ديجيتال، از درست بودن نمايشگر مطمئن شويم.

ehsan1152
15 January 2012, 01:08 PM
لطفا بیشتر توضیح بدهید: اجازه ندهيم سرويسكار بيش از 5/2 ليتر روغن در موتور 206 بريزد. در صورت نياز، يكي دو ساعت بعد و بر اساس تعداد صفرهاي روشن نمايشگر در حدي به موتور روغن اضافه كنيم (هر 100cc تقريباً يك خط تيره را صفر مي‌كند) كه 5 صفر و 1 خط تيره در نمايشگر ديده شود. اين نشان مي‌دهد كه سطح روغن نزديك به ماكزيمم است. اگر هر 6 درجه به صورت صفر ديده‌شوند، معلوم نمي‌شود كه سطح روغن چقدر بالاتر از ماكزيمم است و اين ممكن است بسيار خطرناك باشد. بالاتر بودن سطح روغن از حد max بعضاً از پاييينتر بودن آن از حد min خطرناكتر است. البته بايد هرازگاه، با بررسي سيخ روغن و مقايسه آن با نمايشگر ديجيتال، از درست بودن نمايشگر مطمئن شويم.

فکر میکنم وضعیت ایده آل روغن وقتی است که تمامی صفرها روشن باشد و کلمه های Min و Max هردو روشن باشند و چشمک نزنند چرا که اگر روغن از حد max تجاوز کند، کلمه min خاموش میشود و max چشمک میزند و آلارم اخطار معروف 206 به صدا در میاید و کاملا مشخص میشود که روغن زیاد است و اگر اینطور باشد باید آنقدر روغن را کم کنیم تا هر دو کلمه بدون چشمک زدن روشن شود و هیچ آلارمی شنیده نشود. موفق باشید

منبع: دفترچه راهنمای 206

hidden-mafia
15 January 2012, 01:41 PM
توتال 9 هزار بهترین روغن برای موتور 1600 و توتال 7 هزار بهترین روغن برای موتور های 1400 هست...

kianoushaa
16 January 2012, 06:06 PM
ممنون از حسن توجه ، من آخرین باری که عوض کردم 3.7 لیتر جا شد!! نه اروری داد نه بالاتر از ماکزیمم بودش ولی اینجا نوشته بود 2.5 که من شک کردم که چرا به خاطر همین پرسیدم.

feryfrt
18 January 2012, 11:05 AM
سلام والا تجربه به من نشان داده CASTROL MAGNETIC خیلی کشش ماشین و خیلی بهتر بوده برام ! من پستهای دیگه رو نخوندم ولی
میرم نمایندگی سرکان از همونجا هردفعه میخرم خیلی کشش ماشینم بهتر شده از وقتی که Total نمیریزم

jacky
20 January 2012, 10:00 PM
من از يكي از اقوام كه رييس اتحاديه تعويض روغن يكي از شهر هست در خصوص نوع روغن مشورت كردم ، تاكيد به استفاده از روغن هاي ايراني داشت و عنوان كرد كه در جلسات اتحاديه نيز كارشناسان فني همين روغن ها نظير ايرانول ، سپاهان و بهران رو بيشتر از روغن هاي خارجي پيشنهاد مي كنند ، چون همانطور كه مي دانيد اكثر روغن هاي خارجي نيز بر مبناي روغن پايه كه از ايرانول و سپاهان مي گيرن و داخل سوله هاي كوچك با افزودن چند فرمول و تركيب تهيه مي شن و فقط ايرانول و سپاهان توليد كننده مستقيم هستن و مابقي روغن پايه رو از اينها تهيه مي كنن.
روغن هاي خارجي سود و اشانتيون بيشتري براي مكانيكي ها داره و چون مردم هم عادت به اسم كالاهاي خارجي كردن اونها رو راحت تر مي خرن براي همين از اكثر مكانيك ها هم كه بپرسين روعن هاي خارجي رو بيشتر پيشنهاد مي دن ، ولي به لحاظ كيفيت ايشون روي روغنهاي داخلي خيلي تاكيد داشت.
من هم براي همه ماشين هام از قديم روغن هاي ايراني استفاده كردم .
206هم رو تازه گرفتم و روي 8800 تا تازه روغن عوض كرد و ايرانول رويال ريختم .بهترين روغن ايرانول همين نوع است .
http://www.iranol.ir/?page=iroyal
صداي موتور به شدت كاهش يافته و ماشين واقعا نرم و روان تر كار مي كنه.قيمت روغن هم 47 هزار تومان ناقابل بود حدود20000 هزاركيلومتر هم راحت كار مي كنه .
ايرانول يه روغن براي 206 هم داره:
http://www.iranol.ir/?page=i206

alicnc
20 January 2012, 10:59 PM
دوست عزیز ایرانول رویال را برایتان کمی گران حسب کردند قیمت این روغن 36500 تومان میباشد ولی روغن بی همتایی است.
نوشته شما در مورد کیفیت بهتر تولید داخلی در قیاس ارزش ریالی با نمونه خارجی یا پر شده نیز تایید میگردد.
و آیا گرانروی رویال که 5w40 است برای 206 مناسب است؟
احیاتاً صدای سوپاپ ندارید؟ (خودرویتان tu3 یا tu5 ؟)
این گرانروی معمولاً در خودروهای روز دنیا استفاده میشود.

xforce1
15 February 2012, 07:46 AM
شما که در تهران رانندگي ميکنيد هنوز هيچ استانداردي براي بيست هزار کيلومتر رانندگي در ترافيک سنگين که شرايط خدمت سخت محسوب ميشه تعريف نشده !
توتال 9000 استاندارد MB229.3 را داراست که براي خدمت سبک تا 30000 کيلومتر يا يکسال توليد شده.
براي همچين ترافيک و شرايط جوي شما اين عدد را بايد تقسيم بر 2 يا 3 کنيد.
بهران رانا بر پايه استاندارد SM است و استاندارد MB229.3 ندارد. جدا از مقدار کم ZDDP در اين روغن که مناسب پژو 206 نيست مسافت خدمت اين روغن در شرايط سبک 10000 کيلومتر بيشتر نيست.

xforce1
15 February 2012, 07:58 AM
تفاوت توتال 7000 با 9000 بسيار زياد است! توتال 9000 براي کارکرد 3 برابر بيشتر از توتال 7000 طبق استاندارد مرسدس بنز (MB229.1 / MB229.3) ساخته شده.
اگر شما جدا از مزيت هاي پنهان روغن تمام سنتتيک، هزينه تعويض روغن و فيلتر روغن بيشتر را حساب کنيد اين روغن بسيار اقتصادي تر است

google.yahoo
15 February 2012, 07:15 PM
سلام دوستان.من تجربه جدید خودم از تعویض روغن را اینجا مطرح می کنم انشاالله که بدرد بخوره.
من از زمان خرید تیپ 5 با صدای زیاد موتور در دور موتور بالای 3000 مخصوصا در جاده مواجه بودم.هر کاری به فکرتون برسه هم برای رفع صدای موتور انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم.من همیشه برای تعویض روغن از total7000 , یا 5000 استفاده میکردم.این سری که دیدم قیمت توتال خیلی بالا رفته از روغن بهران سوپر پیشتاز استفاده کردم(با همون سطح کیفی توتال).نتیجه خیلی شگفت انگیز بود.صدای بالا موتور به کلی از بین رفع و خیالم راحت شد.امروز که تو جاده بودم تا سرعت 140 و دور موتور 4000 گاز دادم و موتور صداش در نیومد.واقعا موتور ماشین شد مثل روز اولش.
قیمت توتال 5000 ---------- 18000
توتال 7000---------------26-27000
و بهران سوپر پیشتاز ------16000.
ضمنا با تعویض روغن مشکل نوسان دور موتور و لرزش خفیف موقع کارکرد دور آرام هم از بین رفت.

ali1363
15 February 2012, 09:16 PM
سلام دوستان.من تجربه جدید خودم از تعویض روغن را اینجا مطرح می کنم انشاالله که بدرد بخوره.
من از زمان خرید تیپ 5 با صدای زیاد موتور در دور موتور بالای 3000 مخصوصا در جاده مواجه بودم.هر کاری به فکرتون برسه هم برای رفع صدای موتور انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم.من همیشه برای تعویض روغن از total7000 , یا 5000 استفاده میکردم.این سری که دیدم قیمت توتال خیلی بالا رفته از روغن بهران سوپر پیشتاز استفاده کردم(با همون سطح کیفی توتال).نتیجه خیلی شگفت انگیز بود.صدای بالا موتور به کلی از بین رفع و خیالم راحت شد.امروز که تو جاده بودم تا سرعت 140 و دور موتور 4000 گاز دادم و موتور صداش در نیومد.واقعا موتور ماشین شد مثل روز اولش.
ضمنا با تعویض روغن مشکل نوسان دور موتور و لرزش خفیف موقع کارکرد دور آرام هم از بین رفت.

سلام
من هم از وقتی روغن ماشین را با توتال 7000 اماراتی عوض کردم، صدای ماشین خیلی بد شده، این دفعه تصمیم دارم با بهران سوپرپیشتاز و یا بهران رانا عوض کنم.
از دوستان کسی بهران رانا برای تیپ 5 استفاده کرده؟ با سوپرپیشتاز فرق زیادی داره؟ ارزش پول بیشتری که براش میدم را داره؟
قیمت بهران رانا حدوداً چنده؟

google.yahoo
15 February 2012, 09:48 PM
بهران رانا حدود 37000 فکر کنم باشه.اگر قصد تعویض زود به زود را دارید همون سوپر پیشتاز را استفاده کنید.

rozbehn
16 February 2012, 11:49 AM
سلام
من تا حالا بغیراز توتال 9000 روغن دیگری برای ماشین خودم استفاده نکردم و خیلی هم راضی هستم ولی فکر نکنم با این قیمت دلار بصرفه دوستان میشه راهنمایی کنین کدام روغن ایرانی میتونه مشابه روغن توتال 9000 بشه در ضمن تا حالا از این روغن برای tu5 استفاده کردین تجربه داشتین ؟ قیمت هم داشتین متسکر میشم

mahdian57
16 February 2012, 04:59 PM
بهران رانا 33 تومن من یه جا دیدم ولی میگن 38 شده
پارس سوپر پیشرو هم هم از این یکی بهتره اونم 36 بود
نمیدونم دلار گرون میشه چرا محصولات ایرانی هم گرون میشن.
اینا شبیه توتال 9000 هستن

amir_hop
18 February 2012, 10:54 PM
سلام

امروز سوپر پیشرو خریدم از نمایندگی با تخفیف 30تومن

واقعا عالی و یه جورایی تغییراتش باور نکردنی بود

alicnc
19 February 2012, 12:18 AM

بهران پیشتاز 16 تومانی اگر قوطی قرمز باشد معدنی بوده . برای 206 تیپ 5 بسیار پایین تر از کیفیت پیشنهادی سازنده خودرو است.
توتال 5000 اکیداً و حتی 7000 نیز برای این موتور توصیه نمیشود!
توتال 9000 یا بهران رانا یا ایرانول رویال روغن استاندارد این موتور است.
نظر بنده بیشتر روی رانا و رویال است بهتر است با توجه به مشکلات ... اخیر دنبال محصولات اصلی وارداتی نباشید.
بهران رانا را شخصاً 6000 کیلومتر استفاده کرده و خریدار ماشین نیز ازش راضی بود.

google.yahoo
19 February 2012, 07:33 PM
لطفا منبع خودتون در رابطه با استاندارد روغن موتور tu5 را اعلام فرمایید تا دوستان هم استفاده کنند.

pedram_cielo
20 February 2012, 10:52 AM
دو تا سوال دارم لطفا جواب بدین. خیلی گیج شدم!
1.من روغن توتال 7000 میریزم اما موتور ماشین نرمی و کم صدایی 10.000 کیلومتر اول را نداره . 7000 خیلی شل هست ولی دیدم یکی کاسترول ریخت خیلی سفت بود مثل عسل بود. سفت بودن یا شل بودن روغن روی صدای موتور اثر داره؟ چی بریزم که صدا کم بشه؟

2.با توجه به تقلبی بودن روغن ها اگه من روغن کاسترول را از نمایندگی هیوندای بگیرم برای 206 خوبه؟

موتور ماشینم tu5

ehsan1152
21 February 2012, 12:11 AM
کاسترول مگنتیک عالیه. من که هم تو ماکسیما و هم تو 206 از این روغن استفاده میکنم، بسیار هم راضی ام.

Mgh122
21 February 2012, 11:06 AM
اولین روغن ماشین من هم به نظرم همین کاسترول بود البته فقط کم مونده بود برچسب ایرانسل رو تو کاپوت بزنند:icon_arro ولی حقیقتش نمیدونم هنوز بهترین روغن کدومه اما به نظرم باتعویض روغن اول با 5000 (توتال)قبلی صدای موتور کمی کمتر بود و به طور محسوس ماشین نرمتر شد (البته ممکنه بعلت این باشه که روغن قبلی دیگه کارکرده شده بود)(الانم 7000 فلزی ریختم که به نظرم باز ماشین به نرمی اون 5000 کار نمیکنه)شایدم تلقین باشه کلا اینا به نظرم یه جور بحث روانی و احساسی هست البته کیفیت که جداست...
با تشکر

behrooz_chz
21 February 2012, 12:32 PM
اقا من دیگه واقعا قاطی کردم
امروز بعد از کلی گشتن توتال 9000 5 لیتری پیدا کردم 65 و 4 لیتری پیدا کردم 50 تومان حالا کدام اصلی ( یا لااقل اشغال روغن نیست ) من کلا با فیلتر 4 لیتر هم بیشتر نمیخوام
قوطی فلزی باید باشه یا پلاستیکی یکی منو نجات بده برم بخرم

mehdizadeh04
21 February 2012, 01:17 PM
اقا من دیگه واقعا قاطی کردم
امروز بعد از کلی گشتن توتال 9000 5 لیتری پیدا کردم 65 و 4 لیتری پیدا کردم 50 تومان حالا کدام اصلی ( یا لااقل اشغال روغن نیست ) من کلا با فیلتر 4 لیتر هم بیشتر نمیخوام
قوطی فلزی باید باشه یا پلاستیکی یکی منو نجات بده برم بخرم

سلام دوست عزیز
65 هزار تومان روغن 9000؟
قیمت روغن 9000 پنج لیتری 48 هزار تومان هستش.
تا جایی هم که میتونی قوطی پلاستیکی بگیر و فقط از نمایندگیش بگیر.
اگه تهران هستی میتونی از بازرگانی پانته آ و یا از تهرانسر بگیری
اگه شهرستان هستی میتونی از سایت چاره خرید کنی.

Mgh122
21 February 2012, 03:19 PM
خود پانته آ که میگه فلزی بگیر !!

eblis_051
22 February 2012, 12:01 AM
آقا من هم توتال 9000 فلزی استفاده کردم هم ایرانول رویال ...
به نظرم رویال واقعا بهتر بود ... موتور خیلی نرم و بی صدا کار می کنه ... خریدش هم انقد دردسر نداره ...
نمی دونم چرا ما ایرانیا فقط دنبال جنس خارجی می گردیم ...

behrooz_chz
22 February 2012, 01:10 AM
سلام
من امروز این رو خریدم 65 تومان قوطی پلاستیکی اماراتی با پلمپ پلاستیکی توتال یه جا رفتم گفت 48 تومان ولی از قوطی طلایش معلوم بود تقلبی بود و اصلا پلمپ هم نداشت
دیگه اصلی یا تقلبی بودنش رو نمی دونم فردا میرم عوض می کنم
http://up98.org/upload/server1/02/c/jpr6bp6kzuer9aofsdx.jpg

Hitman908
22 February 2012, 01:33 AM
آخه آدم انقدم پول بده آخرشم دودل اصل تقلبيه ؟!!!!راستي توتال ٧٠٠٠ چنده؟

xforce1
22 February 2012, 03:52 AM
دو تا سوال دارم لطفا جواب بدين. خيلي گيج شدم!
1.من روغن توتال 7000 ميريزم اما موتور ماشين نرمي و کم صدايي 10.000 کيلومتر اول را نداره . 7000 خيلي شل هست ولي ديدم يکي کاسترول ريخت خيلي سفت بود مثل عسل بود. سفت بودن يا شل بودن روغن روي صداي موتور اثر داره؟ چي بريزم که صدا کم بشه؟

2.با توجه به تقلبي بودن روغن ها اگه من روغن کاسترول را از نمايندگي هيونداي بگيرم براي 206 خوبه؟

موتور ماشينم tu5

اگر روغن مورد اشارتون در دماي محيط بالاي 20 درجه تا اين حد سفت بوده که به سختي سرازير ميشده ، اصلا روغن خوبي نميتونه باشه. در محيط سرد ، بر فرض صفر درجه ، اين روغن موقع استارت موتور درون موتور نخواهد چرخيد و آسيب جدي به موتور وارد خواهد کرد.
http://allaboutoils.blogspot.com.au/2009/08/blog-post_12.html

Alber
26 February 2012, 03:59 PM
با سلام

دوستان نظر شما راجع به روغن اترود با کیفیت sj برای تیپ 5 چیه :icon_cool

اصولا آترود روغن مناسب 206 (هیچکدام از تیپ ها) نیست. گول این تبلیغات فریبکارانه را هم نخورید. :icon_cool

Mgh122
26 February 2012, 09:17 PM
توتال 7000 فلزی 4-5 ماه پیش 28 الان 35..

ali1363
2 March 2012, 06:56 PM
سلام
می خواستم روغن ماشین را عوض کنم (TU5) و بهران رانا بریزم، ولی متاسفانه چند جا که رفتم نداشتن و فقط یک جا 5W30 داشت که من 5W50 می خواستم.
دوستان اگه غرب تهران تعویض روغنی را میشناسن که بهران رانا داشته باشه لطفا آدرس بدن و یا اگه جایی را میشناسن که روغن بهران هم داشته باشه خوبه (نمایندگی).
راستی، حوصله رفتم به خیابان ملت را هم ندارم :icon_razz
ممنون

alicnc
9 March 2012, 07:38 PM
9109

rozbehn
24 May 2012, 08:39 PM
سلام دوستان

من تقریبا 8 ماه پیش روغن توتال 9000 ریختم و تا الان 11000 کیلومتر برای من کارکرده میخوام یه مسافرت 3000 کیلومتری برم حتما روغن و فیلترهای ماشینم رو عوض کنم یا همون 20000 کیلومتر تعویض کنم از یه تعویض روغن پرسیدم گفت باید 10000 تا عوض میکردی لطفا منو راهنمایی کنین در ضمن من زیاد دور بالا رانندگی میکنم توتال 9000 هم پرسیدم 68هزار تومان قیمت بهم دادن

enginer03
24 May 2012, 09:57 PM
نه داداش قیمتش اون قدر نیست
به نظر من از روغن ایرانی استفاده کن چون کیفیتش خیلی بالاتر از خارجی هست
اونها ما داریم بیخودی پول ارزش پایین پول ایران در مقابل دلار را پرداخت میکنیم
تو روغن های اسپیدی بگرد ببین روغن مناسب 206کدامه شماره پیامکش 10008347هست یه پیامک خالی براشون بفرست

mroveis
24 May 2012, 11:40 PM
سلام

دوست عزیز توتال 9000 رو هر 20000 کیلومتر باید تعویض کنید به مسافرتتون برید و خوش بگذرد. اصلاً نگران روغن ماشین نباشید.

یا حق

mil-i300
16 July 2012, 09:10 AM
سلام دوستان... ما کم کم باید بریم برای تعویض روغن سوم! الان 20 تا کارکرده.. تا حالا 2 بار براش توتال 7000 ریختیم که این بار دوم سریعتر از قبلی حال ماشین عوض شد!!! :icon_arro
یعنی با اینکه مثل همیشه باهاش رفتیم ولی ماشین اوون حال اولیه و چالاکیش رو زودتر از دست داده!
هردفعه هم از این توتال های Special For ISACO ریختیم!
حالا میخواستم ببینم روغن رو عوض کنیم؟! مثلا Magnatec بریزیم یا نه همین 7000 رو بریزیم!؟:icon_surp

achachi
16 July 2012, 09:51 AM
سلام دوستان... ما کم کم باید بریم برای تعویض روغن سوم! الان 20 تا کارکرده.. تا حالا 2 بار براش توتال 7000 ریختیم که این بار دوم سریعتر از قبلی حال ماشین عوض شد!!! :icon_arro
یعنی با اینکه مثل همیشه باهاش رفتیم ولی ماشین اوون حال اولیه و چالاکیش رو زودتر از دست داده!
هردفعه هم از این توتال های Special For ISACO ریختیم!
حالا میخواستم ببینم روغن رو عوض کنیم؟! مثلا Magnatec بریزیم یا نه همین 7000 رو بریزیم!؟:icon_surp

بهران بریز ، روغن های بهران بهترینند و تقلبی هم ندارند .

اگر قیمتش برات مهم نیست رانا بریز حدود 43 تومنه ، اگر نه سوپر پیشتاز بریز ( نیمه سنتتیک یا فول سنتتیک ) بین 23 تا 33 تومن .

چالاکی ماشین هم ارتباطی به روغن نداره ، فیلتر هوا و شمع و مخصوصا فیلتر بنزین رو چک ( تعویض ) کنید .

mostafamm
22 July 2012, 05:41 PM
اگه در مناطق گرمسیر باشیم ودمای بالای 50 درجه؛چه روغنی باید استفاده کرد؟
ممنونم

هدیش
4 August 2012, 10:21 AM
علت روشن شدن چراغ پشت امپر و قطع شدن چند ثانیه ای بوق ماشین چیست

هدیش
4 August 2012, 11:31 AM
علت روشن شدن چراغ پشت امپر و قطع شدن چند ثانیه ای بوق ماشین چیست لطفا از آنجائیکه بنده امروز وارد سایت شدم نحوه دریافت سوال را بفرمائید.

ehsan1152
4 August 2012, 11:48 AM
لطفا از آنجائیکه بنده امروز وارد سایت شدم نحوه دریافت سوال را بفرمائید.

سلام دوست عزیز و خیر مقدم.
سوالات رو در تاپیک مربوط به خودش مطرح بفرمائید. مثلا مشکلات الکترونیکی رو در تاپیک الکترونیک 206.
حالا منظور از چراغ پشت آمپر که گفتید دقیقا چه علامتی هستش؟ چراغ STOP ؟

Mehrdad092000
20 August 2012, 02:58 PM
سلام دوستان
ما دو سري روغنtotal7000 ريختيم
اين سري طرف gulfريخت
چه روغني خوبه راستي اين گلف ها قيمتش چنده روش نزده بود چند هزار اما فكر كنم 20w50 بود اگه اشتباه نكنم
206 sd v8

pooryab
21 August 2012, 12:46 AM
سلام
روغن های ایرانول ریسینگ نیمستتیک 10.40
و ایرانول رویال فول ستتیک 5.40
هم به نظر میرسد روغن هایی خوبی هستند

pedram_cielo
12 October 2012, 07:10 PM
سلام من همیشه روغن بهران سوپر پیشتاز 40-10 (قوطی سبز) میریختم و عالی بود . این بار بهران سوپر پیشتاز 50-20 ریختم ( قوطی قرمز) که نیمسنتیک نیست. ماشینم تیپ 5 هست ممکنه ماشینم مشکل پیدا کنه؟؟؟؟

لطفا جوابما بدین چون حس میکنم دور موتور کند بالا میره

pooryab
12 October 2012, 09:38 PM
پیشنهاد من اینه که روغن رو در اولین فرصت تعویض کنید چون به نظر میاد که این روغنی که ریختید مورد تایید و پیشنهادی برای موتور TU5 نیست

achachi
12 October 2012, 11:16 PM
این روغنی که ریختید فکر میکنم مینرال باشه درحالیکه موتور tu5 احتیاج به نیمه یا فول سینتیتیک داره .

یا سوپر پیشتاز نیمه سینتیتیک یا رانا فول سینتیتیک بریزید . اینها بهترینند .

atabak khan
13 October 2012, 03:02 PM
فقط توتال 9000

behrooz_chz
29 November 2012, 07:22 PM
امروز خریدم 5 لیتری قوطی فلزی 84000 فیلتر پرفلکس پلمپ بود ولی از اون سیتروتن ها نبود 11000 تومان و فیلتر اصلی بنزین mahla برزیلی 10000 تومان نمیدونم حالا این فیلتر ها اوکی هستن یا نه ??? چون مئل دیگه ای ندیدم البته فیلتر بنزین 6000 تومانی هم بود

ببخشید امکان ویرایش نبود اینم عکس محصولات
http://mct.iwoly.com/img/2db9e3397c76.jpg

pooryab
17 December 2012, 11:10 PM
امروز بعد از کل گشتن تونستم روغن پارس سوپر پشرو رو به قمت 50 تومن پدا کنم پشنهاد مدم دوستان tu5 سوار حتما امتحان کنند. مختصر از مشخصات ان روغن :
5w40
Api SM
Full synthetic
Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

arash_1982
19 December 2012, 09:23 PM
برای موتور TU5 بهران رانا بهتر هست یا ایرانول ریسینگ یا کاسترول مگناتک 10.40 ؟؟؟

pooryab
19 December 2012, 10:01 PM
برا tu5 بن روغن ها اران به ترتب
پارس سوپر پشرو0 5w4، بهران رانا (متاسفانه 5w50 هست ) ، ارانول روال، بهران سوپر پشتاز10w40
رسنگ هم که همون ارانول 206 هست که ه بار رختم اصلا راض نبودم

arash_1982
20 December 2012, 12:11 AM
کاسترول مگناتک خوب نیست؟

pooryab
20 December 2012, 12:38 AM
فکر نکنم بد باشه! به نظرم از racing بهتره

eblis_051
20 December 2012, 07:54 PM
سلام
دوستان برای تیپ5 بین توتال 7000 قوطی فلزی و مگناتک کدوم بهتره ؟؟؟

arteshbod
11 January 2013, 02:52 PM
سلام
دوستان برای تیپ5 بین توتال 7000 قوطی فلزی و مگناتک کدوم بهتره ؟؟؟
توتال رو نمیدونم ولی مگناتک اینقدر سفته مثله عسل میمونه ماشین جون میکنه تا دور موتورش بره بالا

mil-i300
14 January 2013, 09:21 AM
هفته پیش بعد از 27 هزار تا کارکرد رفتیم برای اولین بار قوطی فلزی ( اماراتی ) توتال 7000 ریختیم ( قیمت هم 51 ) ... در وهله اول تفاوت ظاهریش با توتال ایساکویی ( به توتال - زیرمجموعه نفت بهران ) رنگش بود که قرمز تر از اوون بود... و کمی هم به نظرم غلیظ تر اوومد. الان بعد از 300 - 400 تا موتور خیلی نرم کار میکنه... ولی آنچنان محسوس نیست!
رو تیپ 2 رفیقمون مگناتک ریخیتم... اوونم بد نبود... ماشین رو پا بود... ولی صدای موتور کمی بیشتر میشه...

n@vid
20 January 2013, 10:41 AM
من براي تيپ 2 تو اين 100000 كيلومتر كاركرد هميشه از توتال 5000 استفاده ميكردم
تا اينكه هفته پيش با توجه به تعريفي كه از روغن‎هاي ايراني شنيده بودم بهران سوپر پيشتاز ريختم
كاركرد موتور به خصوص تو اين هواي سرد به طرز محسوسي روانتر شده
فكر كنم از اين به بعد از همين استفاده كنم
در مورد قيمت هم توتال 32 تومن بود و اين 38

jacky
20 January 2013, 01:57 PM
من برای ماشین ایرانول رویال ریختم ، بهترین روغن ایرانول هستو 20تا30 هزارتا کار می کنه . صدای موتور هم خیلی کم شد و روانتر هم کار می کنه

arsheya123
20 January 2013, 03:20 PM
من برای ماشین ایرانول رویال ریختم ، بهترین روغن ایرانول هستو 20تا30 هزارتا کار می کنه . صدای موتور هم خیلی کم شد و روانتر هم کار می کنه

دوست عزيز مطمئني 20 تا 30 هزار تا كارميكنه البته فكر كنم اگر هم كاركنه ديگه بعد 30 هزار كيلومتر نياز به تعويض روغن نداره فقط بايد 4 ليتر روغن نو بريزي تو موتور چون روغن قبلي كلا" بخار شده رفته پي كارش البته اگه از موتور چيزي باقي مونده باشه .

dr_mehry
1 February 2013, 01:13 PM
دوست عزيز مطمئني 20 تا 30 هزار تا كارميكنه البته فكر كنم اگر هم كاركنه ديگه بعد 30 هزار كيلومتر نياز به تعويض روغن نداره فقط بايد 4 ليتر روغن نو بريزي تو موتور چون روغن قبلي كلا" بخار شده رفته پي كارش البته اگه از موتور چيزي باقي مونده باشه .

من با این روغن تا 16000 کار کردم.حتی 100 سی سی هم بخار نشده بود.

reza_118
25 February 2013, 12:40 AM
طبق پيشنهاد سازنده و دفترچه اتومبيل و تجربه خودم توتال 5000 و 7000 براي موتور 1400 مناسب و 7000 از 5000 بهتر است.