PDA

View Full Version : نظر در مورد باند هاي jbl

حامدگلشن
26 March 2005, 12:01 PM
با سلام خدمت تمام دوستان
من ميخواستم نظر دوستان رو در مورد باندهاي jbl مدل هاي595 limited , و P 953 بدونم و اينكه از نظر شما بهترين باند jbl كدوم باند هست قيمت مهم نيست....لطفا كساني كه استفاده كردن نظر بدن 8)

محمد رضا محمدي
26 March 2005, 09:57 PM
ببينيد دوست عزيز من هيچ كدو از اين هارو نداشتم اما پخش و باند هاي فوق العاده قوي JBL توي خونه دارم كه واقعن حرف نداره ... كيفيت و قدرت .... با هيچ دستگاهي قابل مقايسه نيست ..
روي پخش ماشين هم JBL 200 و 400c داشتم كه حرف نداشته از نظر كيفيت صدا ...

علی سلیمی
28 March 2005, 11:14 AM
حامدگلشن عزيز من چندان از مدل هاي ظبط و پخش اطلاعي ندارم اما يكي از دوستانم از جديد ترين مدل ظبط پايونير (قيميتش حدودا 250 هزار تومان هست) با باند هاي JBL استفاده ميكنه (قيميتي كه اون خريده 190 هزار تومان هست كه نسبت به ساير باند ها ارتفاع خيلي بيشتري هم داره) البته از آمپلي فاير و خازن و ساب هم استفاده كرده اما كيفيت باند هاش فوق العاده هست٬ راستي فراموش نكن كه بعضي از اين باند ها بدون آمپلي فاير اون قدرتي رو كه بايد از خودشون نشون بدن رو نميدن و بعضا از باند هاي ساده بازار هم بي كيفيت تر ميشن٬ به هر حال خود من هم بعد از كلي تحقيق قصد دارم از باند هاي JBL استفاده كنم

حامدگلشن
28 March 2005, 11:30 AM
دوست عزيز من خودم يك سيستم كامل دارم Pioneer با ساب JBL و ميخوام باند هامو عوض كنم ميتوني مدل باند دوستت رو برام بپرسي 8)

Evanescence
28 March 2005, 11:56 AM
حامدگلشن, براي باند به اينفينيتي هم ميتوني فكر كني . يك رده بالاتر از پايونير هستش 8)

حامدگلشن
28 March 2005, 12:00 PM
دوست من لطفا مدل قيمت و كيفيت و مشخصاتش رو هم بگو :arrow:
ولي من فكر ميكنم كه JBL از همه سر تره :mrgreen:

fizzi
28 March 2005, 12:15 PM
من هم چند روزي هست JBL گرفتم .از نظر كيفيت صداو بخصوص bass عالي وفوق العادست ... مخصوصن سري p(power) ولي فركانس هاي mid و high را با دقت كمتري نسبت به pioneer ها و infinity پخش ميكنند. جالبه كه فروشنده اصرار ميكرد كه pioneer خيلي بهتره و من هم زير بار نرفتم و رفتم كار خودم رو كردم 8) شما هم در برتري JBL شك نكنيد واگر دوست داشتيد infinity :evil: هم بسيار خوبه به هر حال هر دوشون از pioneer بهترند 8)

Evanescence
28 March 2005, 12:29 PM
با توجه به اينكه شما مايه دار هستين :arrow: و قيمت براتون مهم نيست همون jbl رو بخريد

پايونير بانداش خيلي خوبه ولي توي تاپ كلاسها كم مياره مثلا همين 6975 كه بهترين باند پايونير هستش سال ساختش 2002 هستش . به نظر من پايونير عين نوكياست كه تو گوشيهاي متوسط و خوب بهترينه ولي در گوشيهاي سطح بالاتر در برابر سوني اريكسون كم مياره

اون مدل اينفينيتي كه من ميگم اين بود :

http://www.infinitysystems.com/caraudio/images/productimages/smallimage/Ref9603i.jpg

(سري كاپا)

قيمتش هم 2 ماه پيش 135 بود . نكته جالب اينه كه حتي تيوترهاش هم از آمپ برق ميكشن :twisted: بعضيها اون تيوترها رو به آمپ وصل نميكنن بعد ميگن بيسش زياده :roll:

حامدگلشن
28 March 2005, 12:37 PM
Fizzi جان من فكر ميكنم شما باندي كه گرفتي كامپوننت نيست به خاطر همين تو فركانس هاي mid و high ضعيف هست و كم مياره ولي اگر يه باندي بود كه همراهش crossover داشت صداش بهتر ميشد از نظر شفافيت و قدرت عالي بود
در ضمن شما احتمالا مدل باندت P 92 يا P 93 هست كه يك باند 2 way هست و تفكيك صداش نصبتا كمتر هست
من خودم پايونير دارم بد نيست باسش خوبه ولي تو فركانس هاي mid و high ضعيف هست.... :x
به خاطر همين ميخواهم عوضش كنم :o

حامدگلشن
28 March 2005, 12:53 PM
دوست عزيز من مايه دار نيستم ولي واقعا عشق صدام و حال ميكنم :(
و يك سوال شما خودت اين باند رو تست كردي يا نه و با توجه به اينكه ظبط pioneer رو با عوض كردن اكولايزر ها ميتوني قدرت بيشتري ازش بگيري و تا ولوم 62 بلند كني صدات ديستورت ميشه يا نه :?:

Evanescence
28 March 2005, 01:11 PM
حامدگلشن, حتما تست كردم كه دارم ميگم ديگه :twisted:
بعدش يه من بگو رو كدوم پخش پايونير تا 62 ولوم دادي ؟ :(
ديستورت شدن صدا يك چير طبيعيه . هر چقدر (تاكيد ميكنم هر چقدر) كه آمپ شما قوي باشه بازم اون ته تها تفكيك صدا بهم ميريزه :P

fizzi
28 March 2005, 02:53 PM
حامدگلشن,
من مدل gto936e گرفتم كه 3way هست و tweeter و sonic diffuser هر دو از نوع فلزي هستند . خيلي تاپ نيست ولي در قيمت خودش برايه من خوبه وگرنه خيلي دوست داشتم p935 بگيرم.
http://www.forum-auto.com/uploads/200409/petitbiou13_1094155487_jbl_gto936e.jpg

Evanescence عزيز,

اين مدل كه نمايش دادين Infinity 6903i هست...فكر كنم قيمتش 85-90 باشه :?:
ضمنن شما مايه دار ترين كه 6975 دارين :evil: كف گيرما به ته ديگ خورده :arrow: ... :cry: پولم به woofer نرسيد.. البته خودم هم نميخاستم :lol:

Evanescence
28 March 2005, 05:30 PM
fizzi, پسر تو چقدر باهوشي :( ما رو ضايع نكن بابا :lol: از اون مدلي كه ميخواستم عكس پيدا نكردم گفتم يك عكس ديگه بزارم كي به كيه :mrgreen: اما قيافش تقريبا عين همينه . قيمتش هم همون 135 8)

حامدگلشن
28 March 2005, 06:02 PM
Evanescence عزيز
رو 7650
زماني كه اكولايزر هات فلت باشه ميتوني بدون ديستورت شدن صدات هر چقدر خواستي بلند كني مثلا تا 62
من موقعي رو ميگم كه اكولايزر هات فلت نباشه و levelet رو high باشه و بقيه تنظيمات رو بالاترين حد خودش باشه
ميخوام باندم جواب بده و صدام ديستورت نشه :cry:

fizzi
29 March 2005, 12:47 AM
Evanescence جان, ببخشيد بخدا من فكر كردم منظورت همين مدل هست!! خواستم مثلن برات كاملش كنم و قيمت جديد رو هم داده باشم !!! :( :lol:
خلاصه...سوتي دادم به اين بيزرگيييي... :!: (به سبك تبليغ برنج تيلدا ..!)

Evanescence
29 March 2005, 07:35 AM
حامدگلشن, من هنوز منظورت از ولوم 62 رو نفهميدم :oops: تا جايي كه من ميدونم بيشترين ولوم پايونيرها 40 هستش (و در پخشهاي قديميترش 30) در ضمن با آمپهاي قوي تر مشكلتون رفع ميشه كه طبيعتا بستگي به ولومي كه ميدهيد هم داره

حامدگلشن
29 March 2005, 09:35 AM
Evanescence جان :roll:
من مدل 7650 دارم كه ولومش تا 62 زياد ميشه ضبط هاي مدل 7650 و7550 و 5550 و5650 و 4650 رو ميدونم كه تا 62 ميتوني زياد كني ولي مدل 8650 پايونير رو ميدونم كه تا 40 هست
در مورد آمپليفاير ....قدرتش بيشتر از باندام هست 8)
و مشكل از باندامه :x
به خاطر همين دنبال يه باند قوي تر و با كيفيت تر ميگردم....
به خواطر همين دارم در مورد component يا باندي با crossover تحقيق ميكنم خصوصا در مورد JBL

virgo
5 April 2005, 01:02 PM
ميخواستم در مورد باندهاي JBL t595 limited بيشتر راهنماييم كنيد.
قيمتش الان رو نميدونيد؟ و بعد اينكه اين باند ها هم خودش و هم تيوترش از amp برق ميكشه. ميشه فقط خودشو وصل كرد با يه amp دو كانال. بيسش زياد نيمشه اينطوري؟
خيلي ممنون. :!:

Evanescence
5 April 2005, 01:57 PM
virgo, بدون شك بيسش زياد ميشه مخصوصا اگر ساب بگزاريد :shock: حتما برق تيوتر ها رو هم وصل كنيد :P

حامدگلشن
5 April 2005, 05:39 PM
virgo,
دوست عزيز تا اونجايي كه من در موردشون اطلاعات دارم JBL t595 limited يك component كه croos over رو خودش داره قيمت ماه قبلش حدود 190 تا 200 تومن بود .....
8) در ضمن من با نظر Evanescence, موافقم و برق تيوتر ها رو هم وصل كنيد :!:
يه سوال تو الان JBL t595 limited رو داري و ازش استفاده ميكني ......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(
با چه پخشي و با چه آمپي....؟؟؟؟؟؟؟؟